josm - en to ca translation catalogue (7994 entries)

en: About
ca: Quant a...

en: Display the about screen.
ca: Mostra la finestra Quant a.

en: Help: {0}
ca: Ajuda: {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
ca: Editor Java OpenStreetMap

en: Version {0}
ca: Versió {0}

en: Last change at {0}
ca: Darrer canvi a {0}

en: Java Version {0}
ca: Versió de Java {0}

en: Homepage
ca: Pàgina d''inici

en: Translations
ca: Traduccions

en: Follow us on
ca: Seguiu-nos a

en: Preferences are stored in {0}
ca: Les preferències es desen a {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
ca: Noms simbòlics per als directoris i els camins reals:

en: Info
ca: Informació

en: Readme
ca: Llegeix-me

en: Revision
ca: Revisió

en: Contribution
ca: Contribució

en: License
ca: Llicència

en: Plugins
ca: Connectors

en: Installation Details
ca: Detalls de la instal·lació

en: Translators
ca: Traductors

en: About JOSM...
ca: Quant al JOSM...

en: OK
ca: D’acord

en: Report bug
ca: Informa d''un error

en: unset
ca: no definit

en: Open directory
ca: Obre el directori

en: Failed to locate resource ''{0}''.
ca: Ha fallat la localització del recurs ''{0}''.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
ca: El recurs ''{0}'' no ha pogut ser carregat. Error: {1}

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
ca: Tria com a mínim un node, via o relació que ja estigui pujat

en: Warning
ca: Atenció

en: Please select the target layer.
ca: Seleccioneu la capa de destí

en: Select target layer
ca: Seleccioneu la capa de destí

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
ca: <html>No hi ha capes a la capa font<br>''{0}''<br>amb la que es pugui combinar.</html>

en: No target layers
ca: No hi ha capes de destí

en: Select
ca: Selecciona

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
ca: Selecciona aquells elements al mapa que s’han triat de la llista de sobre

en: History
ca: Historial

en: Download and show the history of the selected objects
ca: Baixar i mostrar l''historial de l''objecte seleccionat

en: Select WMS layers
ca: Selecciona capes WMS

en: Add layers
ca: Afegeix capes

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
ca: Filtre temporal per "{0}" com a "{1}"

en: Invalid service URL.
ca: URL de servei no válida

en: WMS Error
ca: Error WMS

en: Could not retrieve WMS layer list.
ca: No es pot recuperar la llista de capes WMS.

en: Could not parse WMS layer list.
ca: No es pot analitzar la llista de capes WMS.

en: Could not parse WMTS layer list.
ca: No s’ha pogut parsejar la llista de capes WMTS

en: WMTS Error
ca: Error de WMTS

en: Error
ca: S''ha produït un error

en: Select image format for WMS layer
ca: Seleccioneu el format d''imatge de la capa WMS

en: Show only layers for current view
ca: Mostra només les capes de la vista actual

en: Add Node...
ca: Afegeix un node...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
ca: Afegeix un node indicant la latitud i la longitud o les coordenades est i nord.

en: Tools: {0}
ca: Eines: {0}

en: Align Nodes in Circle
ca: Alinea els nodes en cercle

en: Move the selected nodes into a circle.
ca: Mou els nodes seleccionats per formar un cercle.

en: Selection could not be used to align in circle.
ca: La selecció no es pot usar per alinear-la en un cercle

en: Nothing changed
ca: No ha canviat res

en: Please select only one node as center.
ca: Seleccioneu un únic node com a centre

en: One or more nodes involved in this action is outside of the downloaded area.
ca: Un o més nodes que participen en aquesta acció es troben fora de la zona descarregada.

en: Not enough nodes to calculate center.
ca: No hi ha prou nodes per calcular el centre.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
ca: No es pot determinar el centre del cercle per a aquesta geometria.

en: Align Nodes in Line
ca: Alinea els nodes en una línia

en: Move the selected nodes in to a line.
ca: Mou els nodes seleccionats a una línia.

en: Please select at least three nodes.
ca: Seleccioneu com a mínim tres nodes.

en: Can not align a polygon. Abort.
ca: No és possible alinear un polígon. Anul·la.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
ca: Un intersecció entre tres o més vies no pot ser resolta. Anul·la.

en: Two parallels ways found. Abort.
ca: Han estat trobades dues vies paral·leles. Anul·la.

en: data
ca: dades

en: layer
ca: capa

en: selection
ca: selecció

en: conflict
ca: conflicte

en: download
ca: baixa

en: problem
ca: problema

en: previous
ca: enrere

en: next
ca: endavant

en: Nothing selected to zoom to.
ca: No hi ha res seleccionat per ampliar.

en: Information
ca: Informació

en: Zoom to {0}
ca: Amplia {0}

en: Zoom the view to {0}.
ca: Amplia la vista de {0}

en: View: {0}
ca: Visualitza: {0}

en: No conflicts to zoom to
ca: Sense conflictes on ampliar

en: Changeset Manager
ca: Administrador de canvis

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
ca: Canvia la visibilitat de la finestra del gestor del conjunt de canvis

en: Close open changesets...
ca: Tancar els conjunts de canvis oberts...

en: Close open changesets
ca: Tanca el conjunt de canvis oberts

en: File: {0}
ca: Fitxer: {0}

en: There are no open changesets
ca: No hi ha cap conjunt de canvis obert

en: No open changesets
ca: Cap conjunt de canvis oberts

en: Downloading open changesets ...
ca: Baixant conjunt de canvis oberts...

en: Combine Way
ca: Combina vies

en: Combine several ways into one.
ca: Combina vàries vies en una.

en: Change directions?
ca: Voleu canviar el sentit?

en: Reverse and Combine
ca: Inverteix i combina

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
ca: Les vies no es poden combinar amb els sentits actuals. Voleu invertir algun dels sentits?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
ca: No és possible la combinació de les vies<br>(No poden ser unides per a formar una única sèrie de nodes)

en: Reverse Ways
ca: Canvia el sentit de les vies

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
ca[0]: Combina {0} via
ca[1]: Combina {0} vies

en: Please select at least two ways to combine.
ca: Seleccioneu com a mínim dues vies per combinar-les.

en: Combine ways refused<br>(A shared node is outside of the download area)
ca: Combinar formes rebutjades <br> (Un node compartit està fora de l''àrea de descàrrega)

en: Copy
ca: Copia

en: Copy selected objects to paste buffer.
ca: Copia els objectes seleccionats al porta-retalls.

en: Edit: {0}
ca: Edita: {0}

en: Please select something to copy.
ca: Seleccioneu alguna cosa per copiar.

en: Copy Coordinates
ca: Copia les coordenades

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
ca: Copia les coordenades dels nodes seleccionats al porta-retalls.

en: Copy server URLs
ca: Copia les URLs del servidor

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
ca: Copiï els URL del servidor dels objectes seleccionats al porta-retalls

en: Create Circle
ca: Crea un cercle

en: Create a circle from three selected nodes.
ca: Crea un cercle a partir de tres nodes seleccionats.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
ca: Seleccioneu dos o tres nodes o una via amb dos o tres nodes.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
ca: Els nodes no es troben en un cercle. Es cancel·la el procés.

en: Cannot add a node outside of the world.
ca: No és possible afegir un node fora del món.

en: Update multipolygon
ca: Actualitza el multipolígon

en: Create multipolygon
ca: Crea un multipolígon

en: No data loaded.
ca: No s''ha carregat cap dada.

en: You must select at least one way.
ca: Heu de seleccionar com a mínim una via.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
ca[0]: S''ha eliminat del multipolígon el membre que no és una via
ca[1]: S''han eliminat del multipolígon els membres que no són vies

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Delete selected objects.
ca: Suprimeix els objectes seleccionats

en: Delete confirmation
ca: Confirma l''eliminació

en: You are about to delete nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
ca: Esteu a punt d''eliminar nodes que poden tenir altres elements que s''hi refereixen i encara no s''han descarregat.<br>Això pot causar problemes perquè d''altres objectes (que no es veuen) podrien usar-los.<br>Realment voleu eliminar-los?

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
ca: Sou a punt de suprimir objectes incomplets.<br>Això provocarà problemes perquè no esteu veient els objectes reals.<br>Segur que els voleu suprimir?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
ca[0]: Ets a punt de suprimir {0} relació: {1}<br/>Aquesta acció és necessària molt poques vegades i no és fàcil de desfer un cop ha estat processada pel servidor.<br/>Estàs segur que vols continuar?
ca[1]: Ets a punt de suprimir {0} relacions: {1}<br/>Aquesta acció és necessària molt poques vegades i no és fàcil de desfer un cop ha estat processada pel servidor.<br/>Estàs segur que vols continuar?

en: Delete relation?
ca: Vols esborrar la relació?

en: Delete Layer
ca: Suprimeix la capa

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
ca: Suprimeix la capa activa. No suprimeix el fitxer associat.

en: Dialogs panel
ca: Panell de diàlegs

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
ca: Commuta les finestres, maximitza la vista del mapa

en: Successfully saved file {0}
ca: El fitxer {0} s''ha desat correctament

en: Distribute Nodes
ca: Distribueix els nodes

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
ca: Distribueix els nodes seleccionats en distàncies iguals a llarg d''una línia

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
ca: Ignorant {0} nodes amb coordenades nul·les

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
ca: Si us plau seleccioneu :
    * Una via que no es creui amb ella mateixa i com a mínim dos nodes;
    * Tres nodes.

en: Download data
ca: Baixa dades

en: Download data...
ca: Baixa dades...

en: Download map data from a server of your choice
ca: Descarregar dades del mapa d’un servidor de la teva elecció

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
ca[0]: <html>Aquesta acció requerirà {0} sol·licitud<br>de descàrrega individual. ¿Desitja<br>continuar?<html>
ca[1]: <html>Aquesta acció requerirà {0} sol·licituds<br>de descàrrega individuals. ¿Desitja<br>continuar?<html>

en:   adding {0} {1}
ca:   afegint {0} {1}

en: Calculating Download Area
ca: Calculant l''àrea a baixar

en: Download along...
ca: Baixa al llarg..

en: Download OSM data along the selected ways.
ca: Baixa les dades OSM al llarg de les vies seleccionades.

en: Download Along
ca: Baixa al llarg

en: Please select 1 or more ways to download along
ca: Si us plau seleccioneu 1 o més vies per baixar dades al seu llarg

en: Download from OSM along selected ways
ca: Baixa dades de l''OSM al llarg de les vies seleccionades

en: Download notes in current view
ca: Baixa les notes de la vista actual

en: Download in current view
ca: Baixa en la visualització actual

en: Download map data from the OSM server in current view
ca: Descarregarr dades del mapa del servidor OSM en la vista actual

en: Download object...
ca: Baixa l''objecte...

en: Download OSM object by ID
ca: Baixa un objecte OSM per ID

en: Download parent ways/relations...
ca: Baixant vies/relacions de parentiu ...

en: Download objects referring to one of the selected objects
ca: Baixa els objectes referits a un dels objectes seleccionats

en: Draw boundaries of downloaded data
ca: Dibuixar els límits de les dades baixades

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
ca: Activa/desactiva la representació de fons ombrejat de les àrees fora de les àrees baixades.

en: Duplicate
ca: Duplica

en: Duplicate selection.
ca: Duplica la selecció

en: Exit
ca: Surt

en: Exit the application.
ca: Sortir de l''aplicació

en: Expert Mode
ca: Mode expert

en: Enable/disable expert mode
ca: Activa/desactiva el mode avançat

en: Follow line
ca: Segueix la línia

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
ca: Continua dibuixant una línia que comparteix nodes amb una altra línia.

en: Follow
ca: Segueix

en: Fullscreen view
ca: Vista de pantalla completa

en: Toggle fullscreen view
ca: Commuta la vista en pantalla completa

en: Export to GPX...
ca: Exporta a GPX...

en: Export the data to GPX file.
ca: Exporta les dades a un fitxer GPX.

en: Nothing to export. Get some data first.
ca: No hi ha res a exportar. Primer heu d''obtenir dades.

en: Export GPX file
ca: Exporta el fitxer GPX

en: Help
ca: Ajuda

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
ca: Mostra informació de la història sobre les vies, nodes, o les relacions de OSM.

en: Show history
ca: Mostrar historial

en: History (web)
ca: Historial (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
ca: Mostra l''històric dels nodes, els camis o les relacions OSM al navegador web.

en: New offset
ca: Desplaçament nou

en: Adjust the position of this imagery layer
ca: Ajusta la posició d''aquesta capa d''imatge

en: Overwrite
ca: Sobreescriu

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
ca: Ja existeix un preferit amb aquest nom. Voleu sobreescriure''l?

en: Adjust imagery offset
ca: Ajusta el desplaçament de la imatge

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
ca: Usa les tecles de direcció o arrossega la capa d''imatge amb el ratolí per tal d''ajustar el decalatge de la imatge.
    També pots indicar els decalatges est i nord a les coordinades {0}.
    Si vols enregistrar el decalatge com un favorit, indica el nom del favorit a continuació.

en: Offset:
ca: Desplaçament:

en: Bookmark name:
ca: Nom del preferit:

en: Advanced info
ca: Informació avançada

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
ca: Mostra informació avançada sobre els nodes, vies o relacions OSM.

en: Advanced info (web)
ca: Informació avançada (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
ca: Mostra informació avançada sobre els nodes, els vies o les relacions OSM al navegador web.

en: Invert Selection
ca: Inverteix la selecció

en: Selection: {0}
ca: Selecció: {0}

en: Join overlapping Areas
ca: Uneix zones superposades

en: Joins areas that overlap each other
ca: Uneix les zones que se superposen

en: Please select at least one closed way that should be joined.
ca: Com a mínim heu de seleccionar una via tancada per ser unida.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
ca: Una de les vies seleccionades no és tancada i en conseqüència no pot ser unida.

en: Join area confirmation
ca: Entra en l''àrea de confirmació

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
ca[0]: La via seleccionada té nodes que poden tenir altres referències encara no baixades.
ca[1]: Les vies seleccionades tenen nodes que poden tenir altres referències encara no baixades.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
ca: Això pot portar a la supresió accidental de nodes.

en: Are you really sure to continue?
ca: Esteu segur que voleu continuar?

en: Please abort if you are not sure
ca: Si no n''esteu segur, cancel·leu

en: The selected area is incomplete. Continue?
ca: La zona seleccionada no està completa. Voleu continuar?

en: No intersection found. Nothing was changed.
ca: No s''han trobat interseccions. No s''ha fet cap canvi.

en: Move tags from ways to relations
ca: Mou les etiquetes de les vies a les relacions

en: Removed duplicate nodes
ca: Nodes duplicats suprimits

en: Removed now unreferrenced nodes
ca: Suprimeix ara nodes no referenciats

en: Added node on all intersections
ca: Afegit node a totes les interseccions

en: Keep older versions
ca: Mantenir versions anteriors

en: Assemble new polygons
ca: Assembleu nous polígons

en: Delete relations
ca: Suprimeix les relacions

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
ca: Suprimeix les vies que no formen part d''un multipolígon intern

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
ca: Algunes vies eren part de relacions que han estat modificades.<br>Si us plau, comproveu que no s''han introduit errors.

en: Fix tag conflicts
ca: Arregla conflictes d''etiquetes

en: Split ways into fragments
ca: Divideix la via en fragments

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
ca: Disculpeu. No és possible modificar les relacions de multipolígons amb vàries vies externes.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
ca: No es pot unir vies interiors i exteriors d’un multipolígon

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
ca: Disculpeu. No és possible crear una via que sigui exterior a múltiples relacions entre multipolígons.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
ca: Disculpeu. No és possible crear una via que al mateix temps sigui interior i exterior a una relació multipoligonal.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
ca: Disculpeu. No és possible crear una via que sigui interior a vàries relacions multipoligonals.

en: Removed Element from Relations
ca: Element de relacions suprimit.

en: Remove tags from inner ways
ca: Suprimeix etiquetes de les vies internes

en: Joined overlapping areas
ca: Zones superposades fusionades

en: Join Node to Way
ca: Uneix el node a la via

en: Include a node into the nearest way segments
ca: Inclou un node als segments més propers de la via

en: Move Node onto Way
ca: Mou el node sobre la via

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
ca: Mou el node sobre els segments de la via més propera i l''hi inclou

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
ca: Múltiples vies objectiu, no s''ha trobat cap punt comú. No s''ha canviat res.

en: No Shortcut
ca: No hi ha drecera

en: Jump to Position
ca: Salta a la posició

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
ca: Obre una finestra que permet saltar a una posició específica

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
ca: Introduïu la latitud/ongitud per saltar a la posició

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
ca: També podeu enganxar una adreça web de www.openstreetmap.org

en: Enter a place name to search for
ca: indiqueu el nom del lloc a cercar

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Zoom (in metres)
ca: Escala (en metres)

en: URL
ca: Adreça URL

en: Jump there
ca: Salta allà

en: Jumping to: {0}
ca: Anant a: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
ca: No és possible analitzar la latitud, la longitud o l''apropament. Verifiqueu les dades.

en: Unable to parse Lon/Lat
ca: Imposible mostrar la latitud/longitud

en: Rectified Image...
ca: Imatge rectificada...

en: Download Rectified Images From Various Services
ca: Baixa imatges rectificades de diferents serveis públics

en: Imagery: {0}
ca: Imatgeria: {0}

en: Custom WMS Link
ca: Enllaç WMS personalitzat

en: Supported Rectifier Services:
ca: Serveis d''imatges rectificades:

en: Visit Homepage
ca: Visita la pàgina del projecte

en: WMS URL or Image ID:
ca: Adreça del servei WMS o identificador de la imatge:

en: Add Rectified Image
ca: Afegeix imatge rectificada

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
ca: No s''ha trobat la correspondència entre l''enllaç o l''identificador introduït i el servei d''imatges seleccionat. Torneu-ho a provar.

en: No valid WMS URL or id
ca: Adreça WMS o identificador no vàlid

en: Merge layer
ca: Combina capa

en: Merge the current layer into another layer
ca: Combina la capa actual amb una altra capa

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
ca: Retalla les parts superposades en el temps de les pistes

en: Merging layers with different upload policies
ca: Fusionant capes amb diferents polítiques de pujada

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
ca: Ets a punt de fusionar dades de les capes ''{0}'' i ''{1}''.<br /><br />Aquestes capes tenen diferents polítiques de pujada i no han de ser fusionades d''aquesta manera.<br />La seva fusió comportaria l''aplicació de la política més estricta (es desaconsella la pujada) a ''{1}''.<br /><br /><b>Aquesta no és la manera recomanada per a fusionar aquest tipus de dades</b>.<br />En comptes d''això hauries de comprovar i fusionar els objectes per separat, un a un, utilitzant l''opció ''<i>Fusionar selecció</i>''.<br /><br />Estàs segur que vols continuar?

en: Ignore this hint and merge anyway
ca: Ignora aquest avís i fusiona

en: Merge Nodes
ca: Fusiona els nodes

en: Merge nodes into the oldest one.
ca: Fusiona dos o més nodes en el més antic

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
ca: Si us plau, seleccioneu com a mínim dos nodes per ajuntar-los o un node proper a un altre.

en: Abort Merging
ca: Anul·la la fusió

en: Click to abort merging nodes
ca: Feu clic per a anul·lar la fusió dels nodes

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
ca: No és possible fusionar els nodes: Caldria eliminar la via {0} que encara està essent utilitzada per {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
ca[0]: Combina {0} node
ca[1]: Combina {0} nodes

en: Merge selection
ca: Combina selecció

en: Merge the currently selected objects into another layer
ca: Fuisonar els objectes seleccionats a una capa diferent

en: Merging too many objects with different upload policies
ca: Fusionant massa objectes amb diferents polítiques de pujada

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
ca: Sou a punt de fusionar varis objectes de les capes ''{0}'' i ''{1}''.<br /><br /><b>Aquesta no és la manera recomanada per a fusionar aquest tipus de dades</b>.<br />En comptes d''això haurieu de fusionar cada obecte per separat, <b>un a un</b>.<br /><br />Segur que voleu continuar?

en: Mirror
ca: Replica

en: Mirror selected nodes and ways.
ca: Fer una rèplica simètrica dels nodes i de les vies

en: Please select at least one node or way.
ca: Si us plau, seleccioneu com a mínim un node o una via

en: up
ca: amunt

en: left
ca: esquerra

en: right
ca: dreta

en: down
ca: avall

en: Move objects {0}
ca: Mou objectes {0}

en: Move {0}
ca: Mou {0}

en: Moves Objects {0}
ca: Mou objectes {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
ca: No es pot moure els objectes fora del món.

en: Move Node...
ca: Mou el node...

en: Edit latitude and longitude of a node.
ca: Edita la latitud i longitud d''un node.

en: New Layer
ca: Capa nova

en: Create a new map layer.
ca: Crea una capa del mapa nova

en: Open {0}
ca: Obrir {0}

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
ca[0]: Sou a punt de llançar {0} navegador.<br>Això pot omplir la vostra pantalla de finestres<br>i trigar una estona a finalitzar.
ca[1]: Sou a punt de llançar {0} navegadors.<br>Això pot omplir la vostra pantalla de finestres<br>i trigar una estona a finalitzar.

en: Continue
ca: Continua

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
ca[0]: Feu clic per continuar obrint {0} navegador
ca[1]: Feu clic per continuar obrint {0} navegadors

en: Click to abort launching external browsers
ca: Feu clic per cancel·lar el llançament de navegadors externs

en: URL Files
ca: Adreça URL dels arxius

en: Open...
ca: Obrir...

en: Open a file.
ca: Obre un fitxer.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
ca: No és possible localitzar el fitxer ''{0}''.

en: Opening files
ca: Obrint fitxers

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
ca[0]: No és possible d''obrir l''arxiu {0} amb l''importador ''{1}''.
ca[1]: No és possible d''obrir els arxius {0} amb l''importador ''{1}''.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
ca[0]: No és possible d''obrir l''arxiu {0} perquè no existeix o perquè no hi ha un importador adequat.
ca[1]: No és possible d''obrir els arxius {0} perquè no existeixen o perquè no hi ha un importador adequat.

en: no importer
ca: no hi ha importador

en: does not exist
ca: no existeix

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
ca: <html>No es pot obrir el directori ''{0}''.<br>Si us plau, seleccioneu un fitxer.</html>

en: Open file
ca: Obre un fitxer

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
ca[0]: S''està obrint el fitxer {0} ...
ca[1]: S''estan obrint els fitxers {0} ...

en: Opening file ''{0}'' ...
ca: S''està obrint el fitxer ''{0}'' ...

en: Which tasks to perform?
ca: Quines tasques s’han de fer?

en: Ok
ca: D''acord

en: Open Location...
ca: Obre una ubicació...

en: Open an URL.
ca: Obre una adreça URL

en: Enter URL to download:
ca: Entreu URL per a baixar

en: Enter an URL from where data should be downloaded
ca: Introduïu una URL des d''on les dades han de ser baixades

en: Download as new layer
ca: Baixar com una capa nova

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
ca: Seleccioneu si les dades haurien de baixar-se en una capa nova

en: Zoom to downloaded data
ca: Escala a les dades baixades

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
ca: Seleccioneu aquesta opció per a fer zoom a totes les dades baixades.

en: Download Location
ca: Ubicació de baixada

en: Download URL
ca: URL de baixada

en: Start downloading data
ca: Comença a baixar dades

en: Close dialog and cancel downloading
ca: Tanca el diàleg i cancel·la la baixada

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
ca: No ha estat possible d''obrir l''URL ''{0}''<br>Les segünets tasques de baixada accepten els patrons d''URL que d''indiquen:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
ca: <h3>Quan se seleccionen vies la forma s''ajusta de manera que els angles siguin de 90 o de 180º.</h3>Podeu afegir dos nodes a la selecció. Llavors la direcció serà determinada per aquests dos nodes de referència. (Podeu desfer els moviments de certs nodes:<br>Seleccionant-los i utilitzant la drecera per anul·lar la normaltzació, que per defecte és Majúscula+Q.)

en: Orthogonalize Shape
ca: Normalitza la figura

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
ca: Mou els nodes de manera que els angles siguin de 90 o de 180 graus

en: Orthogonalize Shape / Undo
ca: Normalitza la forma / Desfés

en: Undo orthogonalization for certain nodes
ca: Desfà la normalització de a certs nodes

en: Orthogonalize / Undo
ca: Normalitza / Desfés

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
ca: Normalització de la figura / Anul·lació<br>Si us plau, seleccioneu els nodes que han estat moguts per l''acció precedent de normalització!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
ca: <html>Esteu utilitzant la projecció EPSG:4326 i això portarà a<br>obtenir resultats no desitjats quan es facin alineacions rectangulars.<br>Canvieu la vostra projecció per tal de suprimir aquest avís.<br>Voleu continuar?</html>

en: Usage
ca: Ús

en: Selection must consist only of ways and nodes.
ca: La selecció només pot contenir vies i nodes.

en: Orthogonalize
ca: Normalitza

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
ca: <html>Si us plau, assegureu-vos que totes les vies seleccionades tenen la mateixa direcció<br>o apliqueu l''ortogonalització una a una.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
ca: Seleccioneu vies que formin un angle de 90 o 180 graus, aproximadament.

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste contents of clipboard.
ca: Enganxa el contingut del porta-retalls

en: Paste at source position
ca: Enganxa en la posició original

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
ca: Enganxa el contingut del porta-retalls en la posició on es van copiar.

en: Paste Tags
ca: Enganxa les etiquetes

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
ca: Aplica etiquetes de contingut en memòria a tots els elements seleccionats.

en: Preferences...
ca: Preferències...

en: Open a preferences dialog for global settings.
ca: Obre el diàleg de preferències de configuracions globals

en: Preferences
ca: Preferències

en: Purge...
ca: Neteja...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
ca: Ignorar els objectes en enviar però sense que siguin esborrats al servidor.

en: Purge
ca: Neteja

en: Confirm Purging
ca: Confirmeu la neteja

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
ca: Aquesta operació farà que JOSM descarti els objectes seleccionats.<br> Seran eliminats de la capa però <i>no</i> seran eliminats<br> del servidor quan siguin enviats.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
ca: Els següents objectes dependents seran eliminats<br> addicionalment als objectes seleccionats:

en: Add to selection
ca: Afegeix a la selecció

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
ca: Alguns dels objectes han estat modificats.<br>Continueu si voleu descartar aquests canvis.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
ca: Esborrar la memòria cau de la comanda Desfer/Refer

en: Redo
ca: Refés

en: Redo the last undone action.
ca: Refés la darrera acció desfeta.

en: Redo ...
ca: Refés...

en: Redo {0}
ca: Refés {0}

en: Rename layer
ca: Reanomena la capa

en: Also rename the file
ca: Canvia també el nom del fitxer

en: Could not rename file ''{0}''
ca: No s''ha pogut canviar el nom del fitxer ''{0}''

en: Reorder imagery layers
ca: Reordenar capes d’imatgeria

en: Reorders non-overlay imagery layers.
ca: Reordena les capes d''imatgeria no superposades.

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
ca: Informa d’un problema al sistema de seguiment d’errors del JOSM

en: Restart
ca: Reinicia

en: Restart the application.
ca: Reinicia l''aplicació

en: Click to restart later.
ca: Feu clic per reiniciar després

en: Restore selected tags
ca: Recuperar etiquetes seleccionades

en: Reverse way
ca: Sentit contrari

en: Reverse the direction of all selected ways.
ca: Inverteix el sentit de totes les vies seleccionades

en: Please select at least one way.
ca: Seleccioneu com a mínim una via.

en: Save
ca: Desa

en: Save the current data.
ca: Desa les dades actuals.

en: Always overwrite GPX files without asking
ca: Sobreescriu sempre els fitxers GPX sense preguntar

en: Save As...
ca: Anomena i desa...

en: No Exporter found! Nothing saved.
ca: No s''ha trobat cap exportador! No s''ha guardat res.

en: File exists. Overwrite?
ca: El fitxer ja existeix. El voleu sobreescriure?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
ca: <html>Ha hagut un error en desar.<br>L''error és:<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
ca: Desa les dades actuals en un fitxer nou

en: Search Notes...
ca: Cerca notes...

en: Download notes from the note search API
ca: Descarrega notes de l''API de cerca de notes

en: Search the OSM API for notes containing words:
ca: Cerca a l''API OSM de notes que continguin els mots:

en: Search for notes
ca: Cerca de notes

en: You must enter a search term
ca: Heu d''indicar un terme a cercar

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
ca: Seleccionar tots els objectes no borrats en la capa de dades. Això també selecciona objectes incomplets.

en: Non-branching way sequences
ca: Seqüència de via sense bifurcacions

en: Select non-branching sequences of ways
ca: Seleccioneu seqüències de vies no ramificades

en: Load Session
ca: Carrega una sessió

en: Load a session from file.
ca: Carrega una sessió d''un fitxer.

en: Open session
ca: Obre una sessió

en: Loading session ''{0}''
ca: Carregant sessió ''{0}''

en: Data Error
ca: Error de dades

en: IO Error
ca: S''ha produït un error d''entrada/sortida

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
ca: <html>El fitxer de sessió ''{0}'' no pot ser carregat.<br>L''error és:<br>{1}</html>

en: Save the current session.
ca: Desa la sessió actual.

en: Session file (archive) (*.joz)
ca: Fitxer de sessió (arxiu) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
ca: Fitxer de sessió (*.jos)

en: Save Session
ca: Desa la sessió

en: Save Session...
ca: Desa la sessió...

en: The following layer has been removed since the session was last saved: | The following layers have been removed since the session was last saved:
ca[0]: La capa següent s''ha eliminat des de la darrera sessió desada:
ca[1]: Les capes següents s''han eliminat des de l''última sessió desada:

en: You are about to overwrite the session file "{0}". Would you like to proceed?
ca: Esteu a punt de sobreescriure el fitxer de sessió «{0}». Voleu continuar?

en: Layers removed
ca: Capes eliminades

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
ca: <html>El fitxer de sessió ''{0}'' no pot ser enregistrat.<br>L''error és:<br>{1}</html>

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Layers
ca: Capes

en: Save all local files to disk
ca: Desa tots els fitxers locals al disc

en: No exporter for this layer
ca: No hi ha cap gestor d''exportació per a aquesta capa.

en: Save Session As...
ca: Desa sessió com a...

en: Save the current session to a new file.
ca: Desa la sessió actual en un fitxer nou.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
ca: Mostrar el report de situació amb informació útil que pot ser afegida als errors.

en: Show Status Report
ca: Mostrar informe d''estat

en: Status Report
ca: Informe d''estat

en: Copy to clipboard and close
ca: Copia al porta-retalls i tanca

en: Close
ca: Tanca

en: Simplify Way
ca: Simplifica la via

en: Delete unnecessary nodes from a way.
ca: Suprimeix els nodes innecessaris d''una via.

en: Please select at least one way to simplify.
ca: Seleccioneu una via per simplificar.

en: Yes
ca: Sí

en: Simplify all selected ways
ca: Simplifica totes les vies seleccionades

en: Cancel operation
ca: Cancel·la l''operació

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
ca: La selecció conté {0} vies. Segur que les voleu simplificar totes?

en: Simplify ways?
ca: Vols simplificar la via?

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
ca: Això redueix els nodes innecessaris en la via i es recomana especialment si les pistes GPS es van registrar  per temps (per exemple, un punt per segon) o quan la precisió era baixa (redueix les pistes "en zig-zag").

en: Maximum error (meters):
ca: Error màxim (metres):

en: Do not ask again
ca: No tornar-ho a preguntar

en: Simplify way
ca: Simplificar via

en: Simplify
ca: Simplificar

en: Proceed without simplifying
ca: Procedir sense simplificar

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
ca[0]: Està a punt de simplificar {0} via amb una longitud total de {1}.
ca[1]: Està a punt de simplificar {0} vies amb una longitud total de {1}.

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
ca[0]: Simplifica {0} via
ca[1]: Simplifica {0} vies

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
ca[0]: Simplifica la via (suprimeix {0} node)
ca[1]: Simplifica la via (suprimeix {0} nodes)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
ca[0]: (prop de {0} node a eliminar)
ca[1]: (prop de {0} nodes a eliminar)

en: Split Way
ca: Divideix la via

en: Split a way at the selected node.
ca: Divideix una via en dos segments pel node seleccionat

en: Cannot split since another split operation is already in progress
ca: La divisió no és possible perquè no hi ha un altre procés de divisió en curs

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
ca: La selecció no pot ser utilitzada per fer una operació de tall perquè no heu seleccionat cap node.

en: The selected nodes do not share the same way.
ca: Els nodes seleccionats no formen part de la mateixa via.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
ca[0]: El node seleccionat no forma part de la via.
ca[1]: Els nodes seleccionats no formen part de la via.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
ca[0]: Hi ha 2 o més vies que usen el node seleccionat. Seleccioneu també la via adient.
ca[1]: Hi ha 2 o més vies que usen els nodes seleccionats. Seleccioneu també la via adient.

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
ca: Quin segment de la via ha de reutilitzar l''historial de {0}?

en: Search preset...
ca: Cercar predefinició...

en: Show preset search dialog
ca: Mostrar la finestra de cerca de preconfiguracions

en: Discourage upload
ca: Rebutjar pujada

en: UnGlue Ways
ca: Separa les vies

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
ca: Duplica els nodes utilitzats a diferents vies

en: This node is not glued to anything else.
ca: Aquest node no està unit a cap altre

en: None of these nodes are glued to anything else.
ca: Cap d''aquests nodes està unit a un altre

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
ca: Cap d''aquest nodes de la via no està unit a un altre

en: The current selection cannot be used for unglueing.
ca: La selecció actual no pot ser utilitzada per fer una separació

en: Select either:
ca: Seleccioneu un altre:

en: * One tagged node, or
ca: * Un node etiquetat, o

en: * One node that is used by more than one way, or
ca: * Un node utilitzat per més d''una via, o

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
ca: * Un node utilitzat a més d''una via i una de les vies, o

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
ca: * Una via amb un o mmés nodes utilitzats per més d''una via, o

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
ca: * Una via i un o més dels seus nodes que són utilitzats a més d''una via

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
ca: Nota: Si una via és seleccionada, rebrà noves còpies dels nodes separats
    i els nous nodes seran seleccionats. D''una altra manera, totes les vies obtindran la seva
    còpia i tots els nodes seran seleccionats.

en: Unglued Node
ca: Node separat

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
ca[0]: Duplica en {0} node
ca[1]: Duplica en {0} nodes

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
ca[0]: Multiplica {0} node en {1} nodes
ca[1]: Multiplica {0} nodes en {1} nodes

en: Unglue confirmation
ca: Confirmació de separació

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
ca: Sou a punt de separar objectes incomplets.<br>Això pot causar problemes perquè no veieu l''objecte real.<br>Segur que els voleu separar?

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
ca[0]: Assegureu-vos que la relació no estigui trencada!
ca[1]: Assegureu-vos que les relacions no estiguin trencades!

en: Disconnect Node from Way
ca: Desconnecta el node de la via

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
ca: Desconnecta nodes d''una via a la qual pertanyen

en: Select at least one node to be disconnected.
ca: Seleccioneu com a mínim un node a desconnectar.

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
ca[0]: El node seleccionat no pot ser desconnectat de res.
ca[1]: Els nodes seleccionats no poden ser desconnectats de res.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
ca[0]: La via afectada despareixeria un cop es desconnecti el node seleccionat.
ca[1]: La via afectada despareixeria un cop es desconnectin els nodes seleccionats.

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
ca: Alguns nodes irrellevants han estat suprimits de la selecció

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo the last action.
ca: Desfés l''última acció.

en: Undo ...
ca: Desfés ...

en: Undo {0}
ca: Desfés {0}

en: Unselect All
ca: No seleccionis res

en: Unselect all objects.
ca: Desselecciona tots els objectes.

en: Update data
ca: Actualitza dades

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
ca: Actualitza els objectes de la capa activa amb el que hi ha al servidor.

en: Update modified
ca: Actualitza el modificat

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
ca: Actualitza els objectes modificats amb el que hi ha al servidor (recarrega les dades)

en: No current dataset found
ca: No s''ha trobat el conjunt de dades actual

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
ca: L''objecte amb l''identificador {0} no ha estat trobat en el conjunt de dades actual.

en: Update selection
ca: Actualitza la selecció

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
ca: Actualitza els objectes modificats amb el que hi ha al servidor (recarrega les dades)

en: There are no selected objects to update.
ca: No hi ha cap objecte seleccionat per a ser actualitzat.

en: Selection empty
ca: Selecció buida

en: Upload data...
ca: Puja dades...

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
ca: Pujar tots els canvis de la capa activa vers el servidor OSM

en: Upload data
ca: Pujar dades

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
ca: <html>Les dades a pujar participen a conflictes no resolts de la capa ''{0}''. Primer has de resoldre els conflictes.</html>

en: Upload discouraged
ca: Pujada desaconsellada

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
ca: Ets a punt de pujar dades de la capa ''{0}''.<br /><br />L''enviament de dades d''aquesta capa està <b>totalment desaconsellat</b>. Si continues,<br />segurament caldrà que reverteixis els canvis o que d''altres usuaris ho facin.<br /><br />Estàs segur que vols continuar?

en: Ignore this hint and upload anyway
ca: Ignorar el consell i enviar

en: No changes to upload.
ca: No hi ha canvis a pujar.

en: Nothing to upload. Get some data first.
ca: No hi ha res a enviar. Abans d''enviar has d''obtenir dades.

en: Upload note changes to server
ca: Puja els canvis de la nota al servidor

en: Upload notes
ca: Puja les notes

en: Uploading notes to server
ca: Pujant les notes al servidor

en: Upload selection...
ca: Puja la selecció...

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
ca: Puja tots els canvis de la selecció actual al servidor de l''OSM.

en: Upload selection
ca: Pujar la selecció

en: Checking parents for deleted objects
ca: Comprovant relacions de parentiu dels objectes suprimits

en: Reading parents of ''{0}''
ca: Llegint relacions de parentiu de ''{0}''

en: Checking for deleted parents in the local dataset
ca: Comprovant si hi ha relacions de parentiu surpimides al conjunt de dades local

en: Validation
ca: Validació

en: Performs the data validation
ca: Duu a terme la validadió de les dades

en: Viewport Following
ca: Seguiment automàtic

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
ca: Activa/desactiva el moviment automàtic del mapa vers els darrer node posat

en: Wireframe View
ca: Visualització esquemàtica

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
ca: Activar/desactivar la renderització del mapa en forma esquemàtica

en: Zoom In
ca: Apropa

en: Zoom In (Keypad)
ca: Apropa (teclat)

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom Out (Keypad)
ca: Allunya (teclat)

en: Zoom to
ca: Amplia a

en: Zoom to the object the first selected member refers to
ca: Ampliar la zona al voltant de l''objecte al qual es refereix el primer membre seleccionat

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
ca: Ampliació deshabilitada perquè la capa d''aquesta relació no està activa

en: Zooming disabled because there is no selected member
ca: ampliació deshabilitada perquè no hi ha cap membre seleccionat

en: Zoom to the first selected node
ca: Amplia la zona del primer node seleccionat

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
ca: Ampliació deshabilitada perquè la capa d''aquesta via no està activa

en: Zooming disabled because there is no selected node
ca: Ampliació deshabilitada perquè no hi ha cap nnode seleccionat

[ctx: audio]
en: Back
ca: Enrere

[ctx: audio]
en: Jump back.
ca: Salta enrere.

en: Audio: {0}
ca: Àudio: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
ca: Més ràpid

[ctx: audio]
en: Faster Forward
ca: Avançament ràpid

[ctx: audio]
en: Forward
ca: Avança

[ctx: audio]
en: Jump forward
ca: Salta endavant

[ctx: audio]
en: Next Marker
ca: Marcador següent

[ctx: audio]
en: Play next marker.
ca: Reproduir el següent marcador

[ctx: audio]
en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Play/pause audio.
ca: Reprodueix/Pausa l''àudio

[ctx: audio]
en: Previous Marker
ca: Marcador anterior

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
ca: Reprodueix el marcador anterior

[ctx: audio]
en: Slower
ca: Més lent

[ctx: audio]
en: Slower Forward
ca: Avança a poc a poc

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
ca[0]: <html>Sou a punt d''invertir la via ''{0}'',<br/> però el significat semàntic d''aquesta etiqueta ''{1}'' és definit per la seva direcció.<br/>Segur que voleu canviar la direcció de la via i al mateix temps canviar el seu significat semàntic?</html>
ca[1]: <html>Sou a punt d''invertir la via ''{0}'',<br/> però el significat semàntic d''aquestes etiquetes ''{1}'' és definit per la seva direcció.<br/>Segur que voleu canviar la direcció de la via i al mateix temps canviar el significat semàntic?</html>

en: Reverse directional way.
ca: Canvia el sentit de la vía.

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
ca: En invertir d’aquesta manera, se suggereixen els següents canvis per tal de mantenir la coherència de les dades.

en: Apply selected changes
ca: Aplicar els canvis seleccionats

en: Do not apply changes
ca: No aplicar els canvis

en: Please select which changes you want to apply.
ca: Si us plau, seleccioneu els canvis que voleu aplicar.

en: Tags of
ca: Etiquetes de

en: Roles in relations referring to
ca: Els rols referits a les relacions

en: Automatic tag correction
ca: Correcció automàtica d''atribut

en: Downloading changeset content
ca: Baixant el contingut del conjunt de canvis

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
ca: ({0}/{1}) Baixant el conjunt de canvis {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
ca: ({0}/{1}) Baixant el contingut del conjunt de canvis {2}...

en: Download changesets
ca: Baixar els conjunts de canvis

en: Querying and downloading changesets
ca: Consultant i baixant conjunts de canvis

en: Determine user id for current user...
ca: Determinar l''ID de l''usuari actual...

en: Query and download changesets ...
ca: Consultar i baixar conjunts de canvis ...

en: Errors during download
ca: Errors durant la baixada

en: Download GeoJSON
ca: Descarrega GeoJSON

en: Download GPS
ca: Baixa del GPS

en: Downloading GPS data
ca: S''estan baixant les dades del GPS

en: Downloaded GPX Data
ca: Dades GPX baixades

en: No notes found in this area.
ca: No s’han trobat notes en aquesta zona.

en: Download OSM Notes
ca: Descarrega les notes d''OSM

en: Downloading notes
ca: Descarregant notes

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
ca[0]: {0} nota ha estat descarregada.
ca[1]: {0} notes han estat descarregades.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
ca: Atès que el límit de descàrregues era {0}, pot haver més notes a descarregar.

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
ca: Seleccioneu una zona més petita per assegurar que totes les notes seran descarregades.

en: More notes to download
ca: Hi ha més notes per descarregar

en: Download OSM Notes within Bounds
ca: Descarrega notes OSM a dins dels límits

en: Download OSM Note by ID
ca: Descarrega notes OSM per ID

en: Download OSM Change
ca: Baixa modificacions OSM

en: No data found in this area.
ca: No s''ha trobat cap dada en aquesta àrea.

en: Download OSM
ca: Baixar OSM

en: Downloading data
ca: S''estan baixant dades

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
ca: Ignorant l''excepció perquè la baixada ha estat cancel·lada. L''excepció era: {0}

en: OSM Server URL:
ca: URL del servidor OSM:

en: Command
ca: Ordre

en: Request details: {0}
ca: Detalls de la petició: {0}

en: Download OSM URL
ca: Baixla l''URL de l''OSM

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
ca[0]: Ha hagut {0} conflicte durant la importació.
ca[1]: Ha hagut {0} conflictes durant la importació.

en: Conflict during download | Conflicts during download
ca[0]: Conflicte durant la baixada.
ca[1]: Conflictes durant la baixada.

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
ca: ({0}/{1}) Carregant parents del node {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
ca: ({0}/{1}) Carregant parents de la via {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
ca: ({0}/{1}) Carregant parents de la relació {2}

en: Download session
ca: Baixa la sessió

en: Download {0} of {1} ({2} left)
ca: Baixa {0} de {1} (manquen {2})

en: Updating data
ca: Actualitzant dades

en: Check on the server
ca: Comprova-ho al servidor

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
ca: Feu clic per verificar quins dels objectes del conjunt local de dades són esborrats en el servidor

en: Ignore
ca: Ignora

en: Click to abort and to resume editing
ca: Feu clic per anul·lar i reprendre les modificacions

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
ca[0]: Hi ha {0} objecte al vostre conjunt de dades local que podria ser suprimit del servidor.<br>Si més endavant intenteu suprimir-lo o actualitzar-lo el servidor podria generar un conflicte.
ca[1]: Hi ha {0} objectes al vostre conjunt de dades local que podrien ser suprimits del servidor.<br>Si més endavant intenteu suprimir-los o actualitzar-los el servidor podria generar un conflicte.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
ca[0]: Fes clic sobre <strong>{0}</strong> per verificar l''estat d''aquest objecte al servidor.
ca[1]: Fes clic sobre <strong>{0}</strong> per verificar l''estat d''aquests objectes al servidor.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
ca: Feu clic sobre <strong>{0}</strong> per ignorar.</html>

en: Deleted or moved objects
ca: Objectes esborrats o moguts

en: The following errors occurred during mass download: {0}
ca: Els errors següents han aparegut durant la baixada massiva: {0}

en: Error during download
ca: Error durant la baixada

en: Add a new Note
ca: Afegeix una Nota nova

en: Add note mode
ca: Afegeix el mode de les notes

en: Click the location where you wish to create a new note
ca: Feu clic sobre el punt on voleu afegir una nota

en: Create a new note
ca: Crea una nota nova

en: Create note
ca: Crea una nota

en: Enter a detailed comment to create a note
ca: Introduïu un comentari detallat per crear la nota

en: You must enter a comment to create a new note
ca: Heu d''introduir un comentari per crear una nota nova

en: Delete Mode
ca: Mode d''esborrar

en: Delete nodes or ways.
ca: Esborra nodes o vies.

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
ca: Esteu segur que voleu suprimir elements amb vies adjuntes que estan ocultes pels filtres?

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
ca: Feu clic per esborrar. Tecla espai: esborra un segment de la via. Tecla Alt: No esborra els nodes no utilitzats quan s''esborra una via. Tecla Ctrl: esborra els objectes relacionats.

en: Delete elements
ca: Eliminar elements

en: Delete them
ca: Elimina’ls

en: Undo delete
ca: Desfés la supressió

en: draw angle snap
ca: dibuixa angles discrets

en: draw angle snap highlight
ca: dibuix d''angles discrets ressaltat

en: helper line
ca: línia d''ajuda

en: Draw
ca: Dibuixa

en: Draw nodes
ca: Dibuxa nodes

en: Backspace in Add mode
ca: Retrocés en mode d''afegir

en: Add node
ca: Afegeix node

en: Add node into way
ca: Afegeix node a la via

en: Connect existing way to node
ca: Connecta via existent al node

en: Add a new node to an existing way
ca: Afegeix un node a una via

en: Add node into way and connect
ca: Afegeix un node a una via i connectar-lo

en: Create new node.
ca: Crea un node nou.

en: Select node under cursor.
ca: Selecciona el node sota el cursor

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
ca[0]: Insereix un node a una via.
ca[1]: Insereix un node a {0} vies.

en: Start new way from last node.
ca: Comença una via nova a partir del darrer node.

en: Continue way from last node.
ca: Continua la via des del darrer node.

en: Angle snapping active.
ca: Discretització d''angles activa

en: Finish drawing.
ca: Finalitza el dibuix.

en: Angle snapping
ca: Unió automàtica d''angles

en: Switch angle snapping mode while drawing
ca: Commuta la discretització d''angles mentre es dibuixa

en: Toggle snapping by {0}
ca: Commuta la discretització amb {0}

en: Show helper geometry
ca: Mostra l''assistent de geometria

en: Snap to node projections
ca: Ajusta a les projeccions dels nodes

en: Disable
ca: Desactiva

en: FIX
ca: ARREGLA

en: Dual alignment
ca: Alineament doble

en: Switch dual alignment mode while extruding
ca: Commuta al mode de doble alineament durnat l''extrusió

en: Extrude
ca: Extrusió

en: Create areas
ca: Crea àrees

en: Extrude Dual alignment
ca: Extrusió durant l''alineament

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
ca: Arrossega un segment per fer un rectangle. Ctrl+arrosegar per moure el segment perpendicularment, Alt+arrossegar per crear un nou rectangle, doble clic per a afegir un nou node.

en: Dual alignment active.
ca: Alineament dual activat.

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
ca: Segment col·lapsat a causa de la inversió de la seva direcció.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
ca: Mou un segment perpendicularment. Premeu el botó del ratolí quan arribeu al punt desitjat.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
ca: Moveu el node al llarg dels segments, després deixeu anar el botó del ratolí.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
ca: Dibuixa un rectangle de la mida desitjada. Premeu anar el botó del ratolí quan assoliu la mida requerida.

en: Extrude: main line
ca: Extrudeix: línia primcipal

en: Extrude: helper line
ca: Extrueix: línia d''ajuda

en: Extrude Way
ca: Extreu una via

en: Improve Way Accuracy
ca: Millora la precisió de les vies

en: Improve Way Accuracy mode
ca: Mode de millora de la precisió de les vies

en: improve way accuracy helper line
ca: línia d''ajuda per a millorar l''exactitud de la via

en: Click on the way to start improving its shape.
ca: Feu clic sobre la via per començar a millorar la seva forma.

en: Select a way that you want to make more accurate.
ca: Seleccioneu la via que voleu fer més precisa.

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
ca: Feu clic per tal d''afegir un node. Premeu la tecla Ctrl per moure nodes o la tecla Alt per suprimir-ne.

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
ca: Feu clic per suprimir el node ressaltat. Premeu la tecla Alt per moure nodes o la tecla Ctrl per afegir-ne de nous.

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
ca: Feu clic per mour el node ressaltat. Premeu la tecla Ctrl per a afegir nodes o la tecla Alt per suprimir-ne.

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
ca[0]: Afegeix un nou node a la via
ca[1]: Afegeix un nou node a {0} vies

en: Cannot delete node that has tags
ca: No és possible d''eliminar un node amb atributs

en: make parallel helper line
ca: fes una línia d''ajuda paral·lela

en: Parallel
ca: Paral·lel

en: Make parallel copies of ways
ca: Fer una còpia paral·lela de les vies

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
ca: Selecciona vies com en el mode de selecció. Arrossega la via o vies seleccionades per tal de crear una còpia paral·lela. (La tecla Alt commuta la conservació de les etiquetes)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
ca: Mantenir premuda la tecla CTRL per commutar el desplaçament

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
ca: Acció_Via_Paral·lela
    Les vies seleccionades formaran una via simple sense branques.

en: Drag play head
ca: Desplaça el capçal de lectura

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
ca: Desplaça el capçal de lectura i el deixa anar a prop de la pista d''àudio a llegir; Majúscules+deixar anar el capçal per sincronitzar l''àudio en aquell punt.

en: Select mode
ca: Seleccioneu el mode

en: Select, move, scale and rotate objects
ca: Selecciona, mou, escala i rota objectes

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
ca: Esteu segur de moure elements que tenen connexió amb vies ocultes pels filtres aplicats?

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
ca[0]: Heu mogut més de {0} element. Moure un gran nombre d''elements és sovint un error
    N''esteu segur de voler-ho fer?
ca[1]: Heu mogut més de {0} elements. Moure un gran nombre d''elements és sovint un error
    N''esteu segur de voler-ho fer?

en: Move elements
ca: Mou elements

en: Move them
ca: Mou-los

en: Undo move
ca: Desfés el moviment

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
ca: llaç

en: Release the mouse button to stop moving.
ca: Deixeu anar el botó del ratolí per aturar el desplaçament.

en: Release the mouse button to stop rotating.
ca: Deixeu anar el botó del ratolí per aturar la rotació.

en: Release the mouse button to stop scaling.
ca: Deixeu anar el botó del ratolí per aturar l''ampliació

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
ca[0]: Afegeix i mou un node virtual a la via
ca[1]: Afegeix i mou un node virtual a {0} vies

en: Lasso Mode
ca: Mode llaç

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
ca: Selecció en mode llaç: seleccioneu objectes dins d''una zona dibuixada a mà

en: User:
ca: Nom d''usuari:

en: Zoom and move map
ca: Apropa i mou el mapa

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
ca: Canvia el nivell d''ampliació arrossegant o prement les tecles Ctrl+. o Ctrl+,; desplaçar-se amb Ctrl+amunt, esquerra, avall, dreta; canviar el nivell d''ampliació amb el botó de la dreta

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
ca: Afegeix els objectes seleccionats al final del conjunt de dades actual

en: Add selection to relation
ca: Afegeix la selecció a la relació

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
ca[0]: Afegeix la seleció la relació {0}
ca[1]: Afegeix la seleció les relacions {0}

en: Delete the selected relation
ca: Suprimir la relació seleccionada

en: Download all members of the selected relations
ca: Baixa els membres de la relació seleccionada

en: Download members
ca: Baixa els membres

en: Download incomplete members of selected relations
ca: Baixa els membres incomplets de la relació seleccionada

en: Download incomplete members
ca: Baixa els membres incomplets

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
ca: Crea una còpia d''aquesta relació i obrir-la a una altra finestra d''edició

en: Edit
ca: Edita

en: Call relation editor for selected relation
ca: Modifica la relació

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
ca[0]: Sou a punt d''obrir <b>{0}</b> editors de relacions simultàniament.<br/>Segur que voleu continuar?
ca[1]: Sou a punt d''obrir <b>{0}</b> editors de relacions simultàniament.<br/>Segur que voleu continuar?

en: Confirmation
ca: Confirmació

en: Convert to GPX layer starting from first member
ca: Convertir a capa GPX començant des del primer membre

en: Selected Relations
ca: Relacions seleccionades

en: List of recent relations
ca: Llista de relacions recents

en: Open recent relation
ca: Obre la relació recent

en: Relation Editor: {0}
ca: Editor de relació: {0}

en: Select in relation list
ca: Seleccionar la relació a la llista

en: Select relation in relation list.
ca: Selecciona la relació a la llista

en: Add the members of all selected relations to current selection
ca: Afegeix els membres de les relacions seleccionades a la selecció actual

en: Select the members of all selected relations
ca: Selecciona els membres de la relació

en: Select members (add)
ca: Selecciona membres (afegir)

en: Select members
ca: Selecciona membres

en: Add the selected relations to the current selection
ca: Afegeix les relacions seleccionades a la selecció actual

en: Set the current selection to the list of selected relations
ca: Selecciona els elements de la relació

en: Select relation (add)
ca: Selecciona relació (afegir)

en: Select relation
ca: Selecciona relació

en: Search...
ca: Cerca...

en: Search for objects
ca: Cercar objectes

en: No match found for ''{0}''
ca: No s''ha trobat cap resultat per ''{0}''

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
ca: Res ha estat afegit a la selecció en cercar per ''{0}''

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
ca: Res ha estat eliminat a la selecció en cercar per ''{0}''

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
ca: Res ha estat trobat a la selecció en cercar per ''{0}''

en: Found {0} matches
ca: S''han trobat {0} coincidències

en: Searching
ca: Cercant

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
ca[0]: Cercant en {0} objecte
ca[1]: cercant en {0} objectes

en: Automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
ca: Truncament automàtic del valor de l''etiqueta "{0}" de l''objecte suprimit {1}

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
ca: La longitud del valor de l''atribut ''{0}'' de l''objecte {1} excedeix la longitud màxima permesa {2}. La longitud del valor és {3}.

en: Precondition violation
ca: Precondició no omplerta

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
ca: {0} nodes a la via {1} superen el nombre màxim de {2} nodes permès

en: API Capabilities Violation
ca: Violació de les capacitats de l''API

en: Removed obsolete tags
ca: Etiquetes obsoletes suprimides

en: Fix deprecated tags
ca: Corregeix les etiquetes obsoletes

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
ca: <html>{0} relacions generen un bucle infinit perquè fan referència mútua les unes a les altres.<br>JOSM no les pot pujar.Modifica-les i esborra les dependències cícliques.</html>

en: Relation ...
ca: Relació...

en: ... refers to relation
ca: ... es refereix a la relació

en: Cycling dependencies
ca: Dependències del ciclisme

en: Uploading modified notes
ca: Pujant les notes modificades

en: Note {0} failed: {1}
ca: La nota {0} ha fallat: {1}

en: Notes failed to upload
ca: Ha fallat la pujada de les notes

en: Usually this should be fixed.
ca: Això hauria de ser corregit.

en: Warnings
ca: Avisos

en: Fix these when possible.
ca: Corregir-ho quan sigui possible.

en: Other
ca: Altre

en: Suspicious data found. Upload anyway?
ca: S''han trobat dades sospitoses.Les vols pujar igualment?

en: Continue upload
ca: Continuar la pujada

en: Add node {0}
ca: Afegeix node {0}

en: Add way {0}
ca: Afegeix via {0}

en: Add relation {0}
ca: Afegeix relació {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
ca[0]: Afegit {0} objecte
ca[1]: Afegits {0} objectes

en: New way {0} has 0 nodes
ca: La nova via {0} no té cap node

en: Change node {0}
ca: Canvia node {0}

en: Change way {0}
ca: Canvia via {0}

en: Change relation {0}
ca: Canvia relació {0}

en: Change nodes of {0}
ca: Canvia els nodes de {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
ca: Suprimir "{0}" del node ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
ca: Suprimir "{0}" de la via ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
ca: Suprimir "{0}" de la relació ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
ca: Definir {0}={1} per al node ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
ca: Definir {0}={1} per a la via ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
ca: Definir {0}={1} per a la relació ''{2}''

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
ca[0]: Suprimeix "{0}" per {1} objecte
ca[1]: Suprimeix "{0}" per {1} objectes

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
ca[0]: Estableix {0}={1} per {2} objecte
ca[1]: Estableix {0}={1} per {2} objectes

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
ca[0]: Suprimides {0} etiquetes per {1} objecte
ca[1]: Suprimides {0} etiquetes per {1} objectes

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
ca[0]: Estableix {0} etiquetes per {1} objecte
ca[1]: Estableix {0} etiquetes per {1} objectes

en: Replace "{0}" by "{1}" for
ca: Reemplaçar "{0}" per "{1}" per

en: object | objects
ca[0]: objecte
ca[1]: objectes

en: Change relation member role for {0} {1}
ca: Canvia el rol del membre per {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
ca: Suprimit  ''{0}''

en: At least one object to delete required, got empty collection
ca: Com a mínim cal un objecte per poder esborrar, la col·lecció és buida

en: Delete node {0}
ca: Esborra node {0}

en: Delete way {0}
ca: Esborra via {0}

en: Delete relation {0}
ca: Esborra relació {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
ca[0]: Suprimeix  {0} objecte
ca[1]: Suprimeix els {0} objectes

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
ca[0]: Esborra {0} node
ca[1]: Esborra {0} nodes

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
ca[0]: Esborra {0} via
ca[1]: Esborra {0} vies

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
ca[0]: Esborra {0} relació
ca[1]: Esborra {0} relacions

en: Move {0} node | Move {0} nodes
ca[0]: Moure {0} node
ca[1]: Moure {0} nodes

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
ca[0]: {0} objecte eliminat
ca[1]: {0} objectes eliminats

en: Removed nodes from {0}
ca: Nodes suprimits de {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
ca[0]: Rotar {0} node
ca[1]: Rotar {0} nodes

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
ca[0]: Ampliar {0} node
ca[1]: Ampliar {0} nodes

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
ca[0]: {0} objecte seleccionat
ca[1]: {0} objectes seleccionats

en: Sequence: {0}
ca: Seqüència: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
ca: Heu de seleccionar dos o més nodes per poder dividir una via tancada.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
ca: La via no es pot dividir en els nodes seleccionats. (Consell: seleccioneu nodes al mig de la via.)

en: No, abort the split operation
ca: No, avorta l’operació de divisió

en: Missing relation members will be downloaded. Should this be done automatically from now on?
ca: Els membres de la relació que falten es baixaran. Cal fer-ho automàticament a partir d''ara?

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
ca: Una pertinença a una relació basada al rol ha estat copiada a totes les noves vies.<br>Haurieu de comprovar-ho i fer les correccions necessàries si calgués.

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
ca: Una pertinença a una relació ha estat copiada a totes les noves vies.<br>Haurieu de comprovar-ho i fer les correccions necessàries si calgués.

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
ca[0]: Divideix la via {0} en {1} part
ca[1]: Divideix la via {0} en {1} parts

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
ca[0]: Transformar {0} node
ca[1]: Transformar {0} nodes

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
ca: <html>La capa ''{0}'' ja te un conflicte amb l''objecte<br>''{1}''.<br>Aquest conflicte no pot ser afegit.</html>

en: Double conflict
ca: Conflicte doble

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
ca: La capa ''{0}'' ja no existeix. No és possible de suprimir el conflicte per l''objecte ''{1}''.

en: Add conflict for ''{0}''
ca: Afegeix un conflicte per ''{0}''

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
ca: No és possible d''anul·lar la comanda ''{0}'' perquè la capa ''{1}'' ja no està present.

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
ca: Resoldre els conflictes a les coordenades en {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
ca: No és possible de resoldre un conflicte en estat indecís.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
ca: Resoldre els conflictes de supressió a {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
ca: Posar la marca de ''modificat'' sobre el node {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
ca: Posar la marca de ''modificat'' sobre la via {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
ca: Posar la marca de ''modificat'' sobre la relació {0}

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
ca: Resoldre els conflictes de la llista de membres de la relació {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
ca[0]: Resol {0} conflicte d''etiqueta en el node {1}
ca[1]: Resol {0} conflictes d''etiqueta en el node {1}

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
ca[0]: Resol {0} conflicte d''etiqueta a la via {1}
ca[1]: Resol {0} conflictes d''etiqueta a la via {1}

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
ca[0]: Resol {0} conflicte d''etiqueta a la relació {1}
ca[1]: Resol {0} conflicte d''etiqueta a les relacions {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
ca: Resoldre el conflicte de versió del node {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
ca: Resoldre el conflicte de versió de la via {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
ca: Resoldre el conflicte de versió de la relació {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
ca: Resoldre els conflictes de la llista de nodes de la via {0}

en: Main dataset does not include node {0}
ca: El conjunt de dades principal no conté el node {0}

en: Illegal latitude value ''{0}''
ca: El valor de latitud ''{0}'' és erroni

en: Illegal longitude value ''{0}''
ca: El valor de longitud ''{0}'' és erroni

en: Unable to set file non-readable {0}
ca: No ha estat possible marcar el fitxer {0} com a no llegible

en: Unable to set file non-writable {0}
ca: No ha estat possible marcar el fitxer {0} com a no escrivible

en: Unable to set file non-executable {0}
ca: No ha estat possible marcar el fitxer {0} com a no executable

en: Unable to set file readable {0}
ca: No ha estat possible marcar el fitxer {0} com a llegible

en: Unable to set file writable {0}
ca: No ha estat possible marcar el fitxer {0} com a escrivible

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
ca: Ha fallat la inicialització de les preferències. El directori de les preferències ''{0}'' no és un directori.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
ca: <html>Ha fallat la inicialització de les preferències.<br>El directori de les preferències ''{0}'' no és un directori.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
ca: Ha fallat la inicialització de les preferències. Ha fallat la creació del directori de preferències mancants: {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
ca: <html>Ha fallat la inicialització de les preferències. <br>Ha fallat la creació del directori de preferències que manca: {0}</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
ca: Manca el fitxer de les preferències ''{0}''. Creant un fitxer predefinit de preferències.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
ca: Reemplaçant el fitxer de les prreferències existent ''{0}'' amb el fitxer de preferències predefinit.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
ca: <html>Ha fallat la inicialització de les preferències. Error en inicialitzar el fitxer amb els valors predeterminats: {0}</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
ca: Ha fallat la inicialització de les preferències. Ha fallat la inicialització del fitxer de preferències amb els valors predefinits: {0}

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
ca: Ha fallat la persistència de les preferències sobre "{0}"

en: Failed to save default preferences.
ca: Ha fallat l''enregistrament de les preferències per defecte.

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
ca: <html>El fitxer de paràmetres vol afegir preferències a <b>{0}</b>,<br/> però en aquest moment no es coneix el seu valor predefinit<br/> Si us plau, activeu manualment la funció corresponent i torneu a importar una altre cop.

en: Metric
ca: Mètric

en: Chinese
ca: Xinès

en: Nautical Mile
ca: Milla nàutica

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
ca: S''esperava un valor per al paràmetre ''{0}'', ara és ''{1}''

en: UNKNOWN
ca: Desconegut

en: Error reading revision info from revision file: {0}
ca: Error en llegir la informació de revisió al fitxer de revisió: {0}

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
ca: Número inesperat de la versió del JOSM al fitxer de revisió, el valor és ''{0}''

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
ca: Manca el fitxer de revisió ''/REVISION''.

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
ca: Ja ha estat enregistrat un conflicte per l''objecte ''{0}''

[ctx: compass]
en: W
ca: O

en: deg° min'' sec"
ca: grau° minut'' segon"

en: Decimal Degrees
ca: Graus decimals

en: deg° min'' (Nautical)
ca: grau° minut'' (Nàutics)

en: Projected Coordinates
ca: Coordenades projectades

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
ca: Error en analitzar el decalatge.
    Format esperat: {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
ca: Error en analitzar la zona horària.
    Format esperat: {0}

en: {0} imagery has tileMatrixSet defined to: {1}
ca: Les imatges {0} tenen *tileMatrixSet establert en: {1}

en: Map
ca: Mapa

en: Map based on OSM data
ca: Mapa basat en les dades d''OSM

en: Update default entries
ca: Actualitza les entrades predeterminades

en: {0} is not a valid WMS argument. Please check this server URL:
    {1}
ca: {0} no és un argument WMS vàlid. Si us plau, verifiqueu la URL d''aquest server:
    {1}

en: HTTP error {0} when loading tiles
ca: Error HTTP {0} mentre es carregàven les tessel·les

en: Error downloading tiles: {0}
ca: Error en descarregar les tessel·les: {0}

en: Problem loading tile
ca: S''ha produït un problema en carregar la tessel·la

en: No tiles at this zoom level
ca: No hi ha tessel·les en aquest nivell d''ampliació

en: Could not load image from tile server
ca: No es pot carregar la imatge del servidor de tessel·les

en: Select WMTS layer
ca: Seleccioneu una capa WMTS

en: No layers defined by getCapabilities document: {0}
ca: No hi ha capes definides al document getCapabilities: {0}

en: Only square tiles are supported. {0}x{1} returned by server for TileMatrix identifier {2}
ca: Només se suporten tessel·les quadrades. El servidor ha retornat {0}x{1} per a l''identificador TileMatrix  {2}

en: Loading {0}
ca: S''està carregant {0}

en: Note
ca: Nota

en: Failed to store OAuth Access Token to credentials manager
ca: Ha fallat l''emmagatzemament del testimoni d''accés OAuth al gestor de credencials

en: Current credential manager is of type ''{0}''
ca: El gestor de credencials actual és de tipus ''{0}''

en: ID > 0 expected. Got {0}.
ca: S''espera un ID > 0. Actualment és {0}.

en: Version > 0 expected. Got {0}.
ca: S''espera una versió > 0.  Actualment és {0}.

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
ca: No és possible d''assignar un ID de conjunt de canvis més gran que zero a un nou objecte. El valor de l''ID conjunt de canvis és {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
ca: Una primitiva amb ID = 0 nno pot ser invisible

en: Changeset
ca: Conjunt de canvis

en: Cyclic dependency between relations:
ca: Dependència cíclica entre les relacions:

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
ca: No és possible d''qafegir l''objecte {0} al conjunt de dades perquè ja hi és

en: JOSM expected to find primitive [{0} {1}] in dataset but it is not there. Please report this at {2}. This is not a critical error, it should be safe to continue in your work.
ca: JOSM esperava trobar la primitiva [{0} {1}] al conjunt de dades però no hi és. Si us plau reporteu això a {2}. Això no és un error crític, és segur continuar amb la vostra feina.

en: Missing merge target for way with id {0}
ca: Manca l''element a fusionar amb la via amb id {0}

en: Object of type {0} with id {1} was marked to be deleted, but it''s missing in the source dataset
ca: L''objecte de tipus {0} amb id {1} fou marcat per ser suprimit, però manca a la font del conjunt de dades

en: Missing merge target for node with id {0}
ca: Manca l''element a fusionar amb el node amb id {0}

en: Missing merge target for relation with id {0}
ca: Manca l''element a fusionar amb la relació amb id {0}

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
ca: Manca l''element a fusionar de tipus {0} amb l''id {1}

en: Conflict in ''visible'' attribute for object of type {0} with id {1}
ca: Conflicte amb l''atribut ''visible'' de l''objecte de tipus {0} amb id {1}

en: Merging data...
ca: Combinant dades...

en: highway
ca: via

en: railway
ca: ferrocarril

en: waterway
ca: corrent d''aigua

en: landuse
ca: Ús del sòl

en: building
ca: edifici

en: incomplete
ca: incomplet

en: House {0}
ca: Casa {0}

en: House number {0} at {1}
ca: Número de casa del {0} al {1}

en: House number {0}
ca: Número de casa {0}

en: {0} member | {0} members
ca[0]: {0} membre
ca[1]: {0} membres

en: public transport
ca: transport públic

en: relation | relations
ca[0]: relació
ca[1]: relacions

en: Changeset {0}
ca: Conjunt de modificacions {0}

en: <html>Error in filter <code>{0}</code>:<br>{1}
ca: <html>Error en el filtre <code>{0}</code>:<br>{1}

en: Error in filter
ca: Error al filtre

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
ca[0]: <p><b>{0}</b> objecte amagat
ca[1]: <p><b>{0}</b> objectes  amagats

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
ca[0]: <b>{0}</b> objecte deshabilitat
ca[1]: <b>{0}</b> objectes deshabilitats

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
ca: No és possible afegir una via amb només {0} nodes.

en: Each node must connect exactly 2 ways
ca: Cada node només ha de connectar 2 vies

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
ca: La fusió no és possible perquè un dels objectes implicats és nou i l''altre no ho és

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
ca: No es poden fusionar objectes amb diferents ID. Un id és {0} i l''altre és {1}

en: way | ways
ca[0]: via
ca[1]: vies

en: closedway
ca: via tancada

en: multipolygon
ca: multiplolígon

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
ca: La col·lecció d''etiquetes no pot ser aplicat a un objecte perquè hi ha claus amb valors múltiples.

en: <anonymous>
ca: <anònim>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
ca: No és possible afegir el node {0} a la via incompleta {1}.

en: Nodes in way must be in the same dataset
ca: Els nodes d''una via han de ser al mateix conjunt de dades

en: Deleted node referenced by {0}
ca: Suprimit el node referenciat per {0}

en: Complete node {0} with null coordinates in way {1}
ca: Completeu el node {0} sense coordenades de la via {1}

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
ca: No és possible la comparació de l''objecte amb ID ''{0}'' amb el que te l''ID ''{1}''.

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
ca: El paràmetre {0} no te un valor entre 0 i {1}. El seu valor és ''{2}''.

en: <xor>
ca: <oex>

en: <left parent>
ca: <parent esquerre>

en: <right parent>
ca: <parent dret>

en: <colon>
ca: <punt>

en: <equals>
ca: <iguals>

en: <key>
ca: <clau>

en: <question mark>
ca: <signe d''interrogació>

en: <end-of-file>
ca: <fi-del-fitxer>

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
ca: L''expressió regular "{0}" té un error de sintaxi a l''òfset {1}. Detall de l''error:
    
    {2}

en: The regex "{0}" had a parse error, full error:
    
    {1}
ca: L''expressió regular "{0}" té un error de parseig. Detall de l''error:
    
    {1}

en: Range of numbers expected
ca: Sèrie de nombres esperats

en: Expecting {0} after {1}
ca: S''esperava {0} després de {1}

en: Range of primitive ids expected
ca: Interval d''identificadors de primietives esperat

en: Range of changeset ids expected
ca: Interval d''identificadors de conjunts de canvis esperat

en: Range of versions expected
ca: Interval de versions esperades

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
ca: La clau no pot ser buida quan s''utilitza l''etiqueta de ll''operador. Exemple d''utilització: clau=valor

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
ca: Tipus d''objecte desconegut: {0}. Els valors admesos són node, via o relació.

en: Positive integer expected
ca: S''esperava un nombre enter positiu

en: Cannot parse timestamp ''{0}''
ca: No es pot analitzar la data i hora ''{0}''

en: Failed to parse MapCSS selector
ca: Ha fallat l''anàlisi del selector MApCSS

en: Unexpected token: {0}
ca: S''ha trobat un testimoni inesperat: {0}

en: Missing parameter for OR
ca: Manquen paràmetres per OR

en: Missing parameter for XOR
ca: Manca un paràmetre per l''XOR

en: Missing operator for NOT
ca: Manca l''operador per al NOT

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
ca: Testimoni inesperat. Esperat {0}, trobat {1}

en: Failed to load map renderer class ''{0}''. The class wasn''t found.
ca: Ha fallat la càrrega de la classe de renderització de mapes ''{0}''. La classe no ha estat trobada.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because the class wasn''t found.
ca: No es pot activar la classe de renderització ''{0}'' perquè no ha estat trobada.

en: Activating the standard map renderer instead.
ca: Activant la classe estàndard de renderaització com a alternativa.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t a subclass of ''{1}''.
ca: No es pot activar la classe de renderització ''{0}'' perquè no és una subclasse de ''{1}''.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t registered as map renderer.
ca: No es pot activar la classe de renderització ''{0}'' perquè no ha estat registrada com a renderitzadora de mapes.

en: Wireframe Map Renderer
ca: Renderitzador de mapa esquemàtic

en: Renders the map as simple wire frame.
ca: Renderitza el mapa com un esquema simple.

en: Styled Map Renderer
ca: Renderitzador de mapa amb fulla d''estil

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
ca: Renderitza el mapa utilitzant les regles d''un conjunt de fulles d''estil.

en: inactive
ca: inactiu

en: selected
ca: seleccionat

en: Relation: selected
ca: Relació: seleccionada

en: Node: standard
ca: Node: estàndard

en: Node: connection
ca: Node: connexió

en: Node: tagged
ca: Node: etiquetat

en: untagged way
ca: via no etiquetada

en: background
ca: fons

en: highlight
ca: ressaltat

en: highlight wireframe
ca: esquema ressaltat

en: untagged
ca: sense etiqueta

en: areatext
ca: àrea de text

en: Failed to create missing cache directory: {0}
ca: Ha fallat la creació del directori mancant per la memòria cau: {0}

en: <html>Failed to create missing cache directory: {0}</html>
ca: <html>Ha fallat la creació del directori de memòria cau: {0}</html>

en: Expected element ''{0}'', but got ''{1}''
ca: S''esperava l''element ''{0}'', però s''ha obtingut ''{1}''

en: value expected
ca: valor esperat

en: Short Description:
ca: Descripció curta:

en: URL:
ca: Adreça URL:

en: Author:
ca: Autor:

en: Webpage:
ca: Pàgina web:

en: Description:
ca: Descripció:

en: Version:
ca: Versió:

en: Minimum JOSM Version:
ca: Versió mínima del JOSM:

en: by {0}
ca: per {0}

en: JOSM default (MapCSS)
ca: JOSM predeterminat (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
ca: Estil intern utilitzable com a base pels estils superposables durant''execució

en: Internal Preset
ca: Predefincions internes

en: The default preset for JOSM
ca: Les predefinicions per defecte del JOSM

en: Addresses
ca: Adreces

en: Checks for errors on addresses
ca: Verifica errors a les adreces

en: Tag combinations
ca: Combinacions d''etiquetes

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
ca: Verifica etiquetes omeses o combinacions sospitoses

en: Deprecated features
ca: Fincionalitats obsoletes

en: Checks for deprecated features
ca: Verifica funcionalitats obsoletes

en: Geometry
ca: Geometria

en: Checks for geometry errors
ca: Verifica si hi ha errors de geometria

en: Highways
ca: Vies

en: Checks for errors on highways
ca: Verifica si hi ha errors a les vies

en: Multiple values
ca: Valors múltiples

en: Checks for wrong multiple values
ca: Verifica si hi ha valors múltiples erronis

en: Numeric values
ca: Valors numèrics

en: Checks for wrong numeric values
ca: Compova si hi ha valors numèrics erronis

en: Religion
ca: Religió

en: Checks for errors on religious objects
ca: Comprova si hi ha errors als objectes religiosos

en: Relations
ca: Relacions

en: Checks for errors on relations
ca: Comprova si hi ha errors a les relacions

en: Territories
ca: Territoris

en: Unnecessary tags
ca: Etiquetes innecessàries

en: Checks for unnecessary tags
ca: Comprova si hi ha etiquetes innecessàries

en: Checks for wrong wikipedia tags
ca: Comprovació d''etiquetes errònies de la viquipèdia

en: UTM projection (''+proj=utm'') requires ''+zone=...'' parameter.
ca: La projecció UTM (''+proj=utm'') requereix el paràmetre ''+zone=...''.

en: Expected integer value in range 1-60 for ''+zone=...'' parameter.
ca: S''esperava un valor sencer entre 1 i 60 per al paràmetre ''+zone=...''.

en: No unit found for: {0}
ca: No s''ha trobat unitat per: {0}

en: Unknown parameter: ''{0}''.
ca: Paràmetre desconegut:''{0}''.

en: Value expected for parameter ''{0}''.
ca: Valor esperat per al paràmetre ''{0}''.

en: No value expected for parameter ''{0}''.
ca: No s''esperava un valor per al paràmetre ''{0}''.

en: Parameter must begin with a ''+'' character (found ''{0}'')
ca: El paràmetre ha de començar amb el caràcter ''+'' (trobat ''{0}''

en: Unexpected parameter format (''{0}'')
ca: Format no esperat del paràmetre (''{0}'')

en: Value ''{0}'' for option +init not supported.
ca: El valor ''{0}'' per a l''opció +init no és compatible.

en: Ellipsoid ''{0}'' not supported.
ca: L''el·lipsoide ''{0}'' no és compatible

en: Combination of ellipsoid parameters is not supported.
ca: La combinació dels paràmetres de l''el·lipsoide no són compatibles

en: Unknown datum identifier: ''{0}''
ca: Identificador de datum desconegut: ''{0}''

en: Ellipsoid required (+ellps=* or +a=*, +b=*)
ca: El·lipsoide requerit (+ellps=* or +a=*, +b=*)

en: Grid shift file ''{0}'' for option +nadgrids not supported.
ca: El fitxer de desplaçament de la graella "{0}" per l''opció +nadgrids no està suportatat.

en: Unexpected number of arguments for parameter ''towgs84'' (must be 3 or 7)
ca: El nombre d''arguments del paràmetre ''towgs84'' (ha de ser 3 o 7)

en: Unable to parse value of parameter ''towgs84'' (''{0}'')
ca: No és possible d''analitzar el valor del paràmetre ''towgs84'' (''{0}'')

en: Projection required (+proj=*)
ca: Projecció requerida (+proj=*)

en: Unknown projection identifier: ''{0}''
ca: Identificador de projecció desconegut: ''{0}''

en: Unexpected number of arguments for parameter ''+bounds'' (must be 4)
ca: El nombre d''arguments del paràmetre ''+bounds'' no és l''esperat (ha de ser 4)

en: Expected number argument for parameter ''{0}''
ca: Nombre esperat d''arguments per al paràmetre ''{0}''

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as number.
ca: No és possible d''analitzar el valor ''{1}'' del paràmetre ''{0}'' com un nombre.

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as coordinate value.
ca: No és possible d''analitzar el valor ''{1}'' del paràmetre ''{0}'' com un valor de coordenada.

en: Custom Projection
ca: Projecció personalitzada

en: Description
ca: Descripció

en: Options
ca: Opcions

en: Show this help
ca: Mostrar aquesta ajuda

en: Examples
ca: Exemples

en: Albers Equal Area
ca: D''Albers

en: Parameter ''{0}'' required.
ca: Paràmetre ''{0}'' requirit.

en: standard parallels are opposite
ca: els paral·lels estàndards són oposats

en: Double Stereographic
ca: Azimutal estereogràfica doble

en: Lambert Azimuthal Equal Area
ca: Azimutal equivalent

en: Lambert Conformal Conic
ca: Cònica conforme de Lambert

en: Oblique Mercator
ca: Mercator obliqua

en: Illegal value for parameter ''{0}'': {1}
ca: Valor no permès per al paràmetre ''{0}'': {1}

en: error in initialization
ca: error a la inicialització

en: Polar Stereographic
ca: Estereogràfica polar

en: Polar Stereographic: Parameter ''{0}'' must be 90 or -90.
ca: Estereogràfica polar: el paràmetre ''{0}'' ha de ser 90 o -90.

en: Sinusoidal
ca: Sinusoïdal

en: Swiss Oblique Mercator
ca: Mercator oblíqua suïssa

en: Transverse Mercator
ca: Mercator Transversal

en: Error initializing test {0}:
     {1}
ca: Error en inicialitzar el test {0}:
     {1}

en: validation error
ca: S''ha produït un error de validació

en: validation warning
ca: advertència de validació

en: validation other
ca: altres validacions

en: Running test {0}
ca: Test {0} en execució

en: Validating
ca: Validant

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
ca: Test {0}/{1}: Començant {2}

en: Updating ignored errors ...
ca: Actualització dels errors ignorats ...

en: E-mail address is invalid
ca: L''adreça de correu no és vàlida

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
ca: L''adreça de correu electrònic conté un nom d''usuari incorrecte: {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
ca: L''adreça de correu electrònic conté un domini incorrecte: {0}

en: Email validator
ca: Validador d''email

en: URL is invalid
ca: l''URL no és vàlida

en: URL contains an invalid protocol: {0}
ca: l''URL indica un protocol que no és vàlid: {0}

en: URL contains an invalid authority: {0}
ca: l''URL indica una autoritat que no és vàlida: {0}

en: URL contains an invalid path: {0}
ca: l''URL indica un camí que no és vàlid: {0}

en: URL contains an invalid query: {0}
ca: l''URLconté una consulta que no és vàlida: {0}

en: URL contains an invalid fragment: {0}
ca: l''URL conté un fragment que no és vàlid: {0}

en: URL validator
ca: Validador d''URL

en: Checks for errors in addresses and associatedStreet relations.
ca: Verifica si hi ha errors a les adreces i les relacions de carrer associat (associatedStreet).

en: Multiple associatedStreet relations
ca: Relacions múltiples de carrer associat (associatedStreet)

en: House number without street
ca: Número sense carrer

en: Duplicate house numbers
ca: Nombres de carrer duplicats

en: ''{0}'' ({1}m)
ca: «{0}» ({1}m)

en: House number ''{0}'' duplicated
ca: Número de portal ''{0}'' duplicat

en: Multiple street names in relation
ca: Varis noms de carrer a la relació

en: House number too far from street
ca: El nombre és massa lluny del carrer

en: API Capabilities
ca: Capacitats de l''API

en: Checks for errors against API capabilities
ca: Verifica si hi ha errors contra les capacitats de l''API

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
ca: La via conté més de {0} nodes. Hauria de ser substituïda per un multipolígon

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
ca: La via conté més de {0} nodes. Hauria de ser dividida o simplificada.

en: Barriers and entrances
ca: Barreres i entrades

en: Checks for errors in barriers and entrances.
ca: Recerca d''errors a barreres i entrades

en: Barrier entrance not set on a barrier
ca: L''entrada de barrera no és sobre una barrera.

en: Coastlines
ca: Línia costanera

en: This test checks that coastlines are correct.
ca: Aquest test comprova que les línies de costa són correctes

en: Reversed coastline: land not on left side
ca: Línia de costa invertida: la terra no és al costat esquerre

en: Unconnected coastline
ca: Línia costanera no connectada

en: Unordered coastline
ca: Línia de costa desordenada

en: Reversed coastline
ca: Línia de costa invertida

en: invalid coastline
ca: Línia de costa no vàlida

en: Conditional Keys
ca: Claus condicionals

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
ca: Tests per verificar la utilització correcta de les etiquetes ''*:conditional''

en: Does not match pattern ''restriction value @ condition''
ca: No coincideix amb el patró ''restriction value @ condition''

en: {0} is not a valid restriction value
ca: {0} no és un valor de restricció correcte

en: Wrong syntax in {0} key
ca: Sintaxi incorrecta a la clau {0}

en: Error in {0} value: {1}
ca: Error en el valor {0}: {1}

en: Crossing ways
ca: Encreuament de vies

en: Crossing barriers
ca: Encreuament de barreres

en: Crossing waterways
ca: Cursos d''aigua que es creuen

en: Crossing boundaries
ca: Encreuament de límits

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
ca: Aquest test comprova si dues vies, línies de ferrocarril, cursos d''aigua o construccions tenen encreuaments sense que en tinguin cap node en comú que faci d''interconnexió.

en: Duplicated nodes
ca: Nodes duplicats

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
ca: Aquest test comprova si hi ha nodes diferents que són a la mateixa posició.

en: Mixed type duplicated nodes
ca: Nodes duplicats de diferents tipus

en: Highway duplicated nodes
ca: Nodes de via duplicats

en: Railway duplicated nodes
ca: Nodes de línia de ferrocarril duplicats

en: Waterway duplicated nodes
ca: Nodes de curs d''aigua duplicats

en: Boundary duplicated nodes
ca: Nodes de frontera duplicats

en: Power duplicated nodes
ca: Nodes de línia elèctrica duplicats

en: Natural duplicated nodes
ca: Nodes d''elements naturals duplicats

en: Building duplicated nodes
ca: Nodes d''una edificació duplicats

en: Landuse duplicated nodes
ca: Node d''usos de la terra duplicats

en: Other duplicated nodes
ca: Altres nodes duplicats

en: Nodes at same position
ca: Nodes a la mateixa posició

en: Duplicated relations
ca: Relacions duplicades

en: This test checks that there are no relations with same tags and same members with same roles.
ca: Aquest test verifica si hi ha relacions amb les mateixes etiquetes i els mateixos membres amb rols iguals

en: Relations with same members
ca: Relacions amb els mateixos membres

en: Delete duplicate relations
ca: Suprimir relacions duplicades

en: Duplicated ways
ca: Vies duplicades

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
ca: Aquest test comprova si hi ha vies amb les mateixes coordenades pels nodes i opcionalment les mateixes etiquetes.

en: Ways with same position
ca: Vies amb la mateixa posició

en: Delete duplicate ways
ca: Suprimeix vies duplicades

en: Duplicated way nodes
ca: Nodes de via duplicats

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
ca: Cerca si hi ha vies amb nodes consecutius idèntics

en: Performs semantic checks on highways.
ca: Fa una comprovació semàntica de les vies.

en: Incorrect roundabout (highway: {0} instead of {1})
ca: Rotonda incorrecta (via: {0} en comptes de {1})

en: Highway link is not linked to adequate highway/link
ca: La via no està enllaçada amb un element via/enllaç apropiat

en: Unknown country code: {0}
ca: Codi d''estat desconegut: {0}

en: Unknown source:maxspeed context: {0}
ca: Font desconeguda:context de velocitat màxima: {0}

en: Internet tags
ca: Etiquetes d''Internet

en: Checks for errors in internet-related tags.
ca: Verifica si hi ha errors a les etiquetes relacionades amb Internet

en: Lane tags
ca: Etiquetes de carril

en: Test that validates ''lane:'' tags.
ca: Test per validar l''etiqueta "lane" (carril).

en: Number of {0} greater than {1}
ca: Nombre de {0} més gran que {1}

en: Number of lane dependent values inconsistent
ca: El nombre de valors dependents del carril és inconsistent

en: Number of lane dependent values inconsistent in forward direction
ca: El nombre de valors dependents del carril és inconsistent en sentit "endavant"

en: Number of lane dependent values inconsistent in backward direction
ca: El nombre de valors dependents del carril és inconsistent en sentit "endarrere"

en: Long segments
ca: Segments llargs

en: This tests for long way segments, which are usually errors.
ca: Comprova si hi ha llargs segments de via, que és un error habitual.

en: Very long segment of {0} kilometers
ca: Segment massa llarg, de {0} quilòmetres

en: Tag checker (MapCSS based)
ca: Verificador d''etiquetes (basat en CSS Map)

en: This test checks for errors in tag keys and values.
ca: Aquest test verifica si hi ha errors a les claus o als valors de les etiquetes.

en: unknown
ca: desconegut

en: Adding {0} to tag checker
ca: Afegint {0} al verificador d''etiquetes

en: Failed to add {0} to tag checker
ca: Ha fallat l''acció d''afegir {0} al verificador d''etiquetes

en: Fix of {0}
ca: Correció de {0}

en:  or
ca:  o

en: {0}, use {1} instead
ca: {0}, utilitzeu {1} alternativament

en: Multipolygon
ca: Multipolígon

en: This test checks if multipolygons are valid.
ca: Aquest test verifica si els multipolígons són vàlids

en: No area style for multipolygon
ca: Manca l''estil d''àrea pel multipolígon.

en: With the currently used mappaint style the style for inner way equals the multipolygon style
ca: Amb l''estil "mappaint" utilitzat l''estil de la via interior es correspon a l''estil del multipolígon

en: Area style on outer way
ca: Estil d''àrea a la via externa

en: Multipolygon is not closed
ca: El multipolígon no està tancat

en: Intersection between multipolygon ways
ca: Intersecció entre multiplolígons

en: Role for ''{0}'' should be ''{1}''
ca: El  rol per ''{0}'' hauria de ser ''{1}''

en: Multipolygon inner way is outside
ca: La via interior del multipolígon és a l''exterior

en: Non-Way in multipolygon
ca: No hi ha vies al multipolígon

en: Missing name:* translation
ca: Manca nom:* traducció

en: This test finds multilingual objects whose ''name'' attribute is not equal to some ''name:*'' attribute and not a composition of ''name:*'' attributes, e.g., Italia - Italien - Italy.
ca: Aquest test cerca objectes multi-llengua als quals l''atribut ''name'' no es correspon a cap dels atributs ''name:*'' ni a una composició del tipus Itàlia - Italien - Italy.

en: Missing name:*={0}. Add tag with correct language key.
ca: Manca nom:*={0}. Afegiu una etiqueta amb l''etiqueta correcta de llengua.

en: A name is missing, even though name:* exists.
ca: Manca una clau nom, fins i tot si existeix la clau nom:*

en: Opening hours syntax
ca: Sintaxi d''horari d''obertura

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
ca: Aquest test verifica la utilització correcta de la sintaxi de les hores d''obertura

en: Overlapping ways
ca: Vies superposades

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
ca: Aquest test verifica si una connexió entre dos nodes és utilitzada per més d''una via.

en: Overlapping highways
ca: Carreteres superposades

en: Overlapping railways
ca: Línies de ferrocarril superposades

en: Way contains segment twice
ca: La via conté segments duplicats

en: Power lines
ca: Línies elèctriques

en: Public Transport Route
ca: Ruta de transport públic

en: Route relation contains a ''{0}'' role
ca: La relació de ruta conté un rol ''{0}''

en: Role verification problem
ca: Problema de verificació del rol

en: Relation checker
ca: Verificador de relacions

en: Checks for errors in relations.
ca: Verifica si hi ha errors a les relacions.

en: Relation is empty
ca: La relació és buida

en: Route scheme is unspecified. Add {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)
ca: L''esquema de la ruta no ha estat especificat. Afegiu {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)

en: Relation type is unknown
ca: El tipus de relació no és conegut

en: <empty>
ca: <buit>

en: Role ''{0}'' missing
ca: Manca el rol «{0}»

en: Self-intersecting ways
ca: Vies que s''encreuen amb elles mateixes

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
ca: Aquest test comprova si hi ha vies que tenen nodes repetits

en: Similarly named ways
ca: Vies amb un nom similar

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
ca: Aquest test comprova si hi ha vies que tenen un nom similar i es podria tractar d''un error d''ortografia

en: Tag checker
ca: Verificador d''etiquetes

en: Adding {0} to ignore tags
ca: Afegint {0} per ignorar etiquetes

en: Invalid spellcheck line: {0}
ca: Error d''ortografia a la línia: {0}

en: Adding {0} to spellchecker
ca: Afegint {0} per comprovar l''ortografia

en: Tags with empty values
ca: Etiquetes amb valors buits

en: Property values start or end with white space
ca: Els valors comencen o acaben amb un espai en blanc

en: Property values contain multiple white spaces
ca: Els valors de la propietat cotenen múltiples espais o blancs

en: Property values contain HTML entity
ca: Els valors contenen codi HTML

en: Invalid white space in property key
ca: Espai blanc no vàlid a la clau

en: Presets do not contain property value
ca: Les predefinicions no contenen valor

en: Misspelled property key
ca: Propietat de la clau mal escrita

en: Key ''{0}'' looks like ''{1}''.
ca: La clau ''{0}'' sembla ''{1}''.

en: Presets do not contain property key
ca: Les predefinicions no contenen la propietat de la clau

en: Key ''{0}'' not in presets.
ca: La clau ''{0}'' no és ales predefinicions.

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
ca: El valor ''{0}'' per a la clau ''{1}'' no és a les predefinicions.

en: Check property keys.
ca: Comprovar les claus

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
ca: Comprova que les propitats de les claus són vàlides comparant amb una llista de paraules.

en: Use complex property checker.
ca: Utilitzar el comprovador de propietats complexes

en: Validate property values and tags using complex rules.
ca: Validar els valors de les propietats i les etiquetes utilitzant regles complexes.

en: TagChecker source
ca: Font de TagChecker

en: Data sources ({0})
ca: Fonts de dades ({0})

en: Check property values.
ca: Comprovar el valor de les propietats

en: Validate that property values are valid checking against presets.
ca: Valideu els valors de les propietats comparant-los amb els preestablerts.

en: Fix tags
ca: Correcció d''etiquetes

en: More than one "from" way found
ca: Més d''una via "from" trobada

en: More than one "to" way found
ca: Més d''una via "to" trobada

en: More than one "via" node found
ca: Més d''un node "via" trobat

en: Cannot mix node and way for role "via"
ca: No es pot barrejar nodes i vies al rol "via"

en: No "from" way found
ca: No s''ha trobat cap via "from"

en: No "to" way found
ca: No s''ha trobat cap via "to"

en: "from" way equals "to" way
ca: la via "from" és la mateixa que la via "to"

en: No "via" node or way found
ca: No s''ha trobat cap node "via"

en: The "from" way does not start or end at a "via" node.
ca: La via "from" no té l''inici o el final a un node de tipus "via".

en: The "to" way does not start or end at a "via" node.
ca: La via "to" no té l''inici o el final a un node de tipus "via".

en: The "from" and the first "via" way are not connected.
ca: Les vies "from" i "via" no es troben connectats

en: The "via" ways are not connected.
ca: Les vies "via" no es troben connectades.

en: The last "via" and the "to" way are not connected.
ca: El darrer "via" i la darrera via "to" no es troben connectats.

en: Unclosed Ways
ca: Vies no tancades

en: This tests if ways which should be circular are closed.
ca: Aquest test comprova si les vies que han de ser circulars són tancades

en: Unclosed way
ca: Via sense tancar

en: natural type {0}
ca: tipus d''element natural {0}

en: landuse type {0}
ca: tipus d''ús del sòl {0}

en: sport type {0}
ca: tipus d''esport {0}

en: tourism type {0}
ca: tipus d''element turístic {0}

en: shop type {0}
ca: tipus de botiga {0}

en: leisure type {0}
ca: tipus d''element d''oci {0}

en: waterway type {0}
ca: tipus de curs d''aigua {0}

en: boundary type {0}
ca: tipus de límit {0}

en: area
ca: àrea

en: Area style way is not closed
ca: La via que delimita l''àrea no està tancada

en: Unconnected highways
ca: Autopistes no connectades

en: Unconnected railways
ca: Ferrocarrils sense connectar

en: Unconnected waterways
ca: Cursos d''aigua sense connectar

en: Unconnected natural lands and landuses
ca: Usos del sòl i elements naturals no connectats

en: Unconnected power ways
ca: Línies elèctriques no connectades

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
ca: Aquest test comprova si el final d''una via és molt a prop d''una altra via.

en: Way end node near other highway
ca: El final de la via és a prop d''una altra

en: Way end node near other way
ca: El final de la via és a prop d''una altra via.

en: Way node near other way
ca: El node d''una via és a prop d''una altra via

en: Connected way end node near other way
ca: El node final de la via és a prop d''una altra via

en: Unconnected nodes without physical tags
ca: Nodes no connectats sense etiquetes físiques

en: Untagged and unconnected nodes
ca: nodes sense etiquetes i sense connexió

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
ca: Aquest test cerca nodes sense etiquetes i que no són part de cap via.

en: No tags
ca: Cap etiqueta

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
ca: Te una clau ''note'', ''comment'' o ''description''

en: Has key ''created_by'' or ''converted_by''
ca: Te una clau ''created_by'' o ''converted_by''

en: Has key ''watch''
ca: Te una clau ''watch''

en: Has key ''source''
ca: Te una clau ''source''

en: Untagged, empty and one node ways
ca: Vies sense etiquetar, buides i amb un únic node.

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
ca: Aquest test cerca vies sense etiquetar, buides i amb un únic node.

en: Unnamed ways
ca: Vies sense nom

en: Unnamed junction
ca: Cruïlla sense nom

en: Untagged ways (commented)
ca: Vies no etiquetades (comentat)

en: Untagged ways
ca: Vies no etiquetades

en: Empty ways
ca: Vies buits

en: One node ways
ca: Vies amb un únic node

en: Way connected to Area
ca: Via connectada a una àrea

en: Checks for ways connected to areas.
ca: Comprova si hi ha vies connectades a superfícies

en: Way terminates on Area
ca: La via finalitza a una àrea

en: Wrongly Ordered Ways
ca: Vies odenades de manera incorrecta

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
ca: Aquest test comprova la direcció d''un curs d''aigua, de la terra i de la línia costanera

en: Reversed land: land not on left side
ca: Terra invertida: la terra no és al costat esquerrre

en: Show this dialog again the next time
ca: Mostra aquest diàleg un altre cop la propera vegada

en: Do not show again (this operation)
ca: No ho tornis a mostrar (aquesta operació)

en: Do not show again (this session)
ca: No ho tornis a mostrar (aquesta sessió)

en: Do not show again (remembers choice)
ca: No tornar a mostrar (recordar selecció)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
ca: S''està ignorant l''adreça URL malformada: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
ca: S''està ignorant l''adreça URL malformada: "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
ca: El paràmetre "downloadgps" no accepta noms de fitxer ni adreces URL de fitxers

en: Security exception
ca: Excepció de seguretat

en: Network exception
ca: Excepció de xarxa

en: IO Exception
ca: Excepció d''E/S

en: Illegal Data
ca: Dades errònies

en: Offline mode
ca: Mode fora de línia

en: Internal Server Error
ca: Error intern del servidor

en: Bad Request
ca: Petició incorrecta

en: Not Found
ca: No s''ha trobat

en: Conflict
ca: Conflicte

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l''autenticació

en: Access to redacted version ''{0}'' of {1} {2} is forbidden.
ca: L''accés a la versió ''{0}'' de {1} {2} no és premés.

en: Authorisation Failed
ca: L''autorització ha fallat

en: Client Time Out
ca: El client no ha respost dins del temps previst

en: Bandwidth Limit Exceeded
ca: S''ha sobrepassat el límit de la banda de pas

en: Communication with OSM server failed
ca: La comunicació amb el srvidor OSM ha fallat

en: Unknown host
ca: Es desconeix el servidor remot

en: Object deleted | Objects deleted
ca[0]: objecte suprimit
ca[1]: objectes suprimits

en: Show help information
ca: Mostrar ajuda

en: Downloading "Message of the day"
ca: Baixant el "Missatge del dia"

en: Failed to read MOTD. Exception was: {0}
ca: Ha fallat la lectura de MOTD. L''excepció ha estat: {0}

en: Message of the day not available
ca: El missatge del dia no és a l''abast del sistema

en: Click to close the dialog
ca: Feu clic per tancar la finestra de diàleg

en: Imagery offset
ca: Decalatge de la imatgeria

[ctx: menu]
en: Imagery
ca: Imatgeria

[ctx: layer]
en: Offset
ca: Desplaçament

en: You are running version {0} of Java.
ca: Utilitzeu la versió {0} de Java.

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
ca: Aquesta versió no és suportada per {0} des de {1} i no es recomana la seva utilització.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
ca: JOSM deixarà de funcionar aviat amb aquesta versió; recomanem actualitzar vers la versió de Java {0}.

en: Would you like to update now ?
ca: Voleu actualitzar-la ara?

en: Outdated Java version
ca: Versió obsoleta de Java

en: Update Java
ca: Actualitzeu Java

en: usage
ca: ús

en: commands
ca: ordres

en: options
ca: opcions

en: Standard unix geometry argument
ca: Argument de geometria estàndard UNIX

en: Download the bounding box
ca: Baixa la zona delimitada

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z)
ca: Baixa la localització de l''URL (amb lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
ca: Obre un fitxer (de qualsevol tipus que pugui ser obert per osm)

en: Download the bounding box as raw GPS
ca: Baixa la zona delimitada com a dades GPS

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw GPS
ca: Baixa la localització de l''URL (amb lat=x&lon=y&zoom=z) com a dades GPS

en: Select with the given search
ca: Selecciona amb la cerca donada

en: Launch in maximized mode
ca: Obre en mode de pantalla sencera

en: Reset the preferences to default
ca: Restabliment de les preferències de defecte

en: Changes preferences according to the XML file
ca: Canvia les preferències segons el fitxer XML

en: Set preference key to value
ca: Estableix un valor per a la clau de les preferències

en: Set the language
ca: Tria l''idioma

en: Displays the JOSM version and exits
ca: Mostra la versió del JOSM i sortir

en: Print debugging messages to console
ca: Mostra els missatges de depuració del codi a la consola

en: Skip loading plugins
ca: Ignora la càrrega de connectors

en: Disable access to the given resource(s), separated by comma
ca: Deshabilita l''accés als recursos indicats, separats per coma

en: options provided as Java system properties
ca: opcions proporcionades com a propietats de sistema de Java

en: /PATH/TO/JOSM/PREF
ca: /CAMÍ/VERS/JOSM/PREF

en: Set the preferences directory
ca: Estableix el directori de les preferències

en: /PATH/TO/JOSM/USERDATA
ca: /CAMÍ/VERS/JOSM/DADESUSUARI

en: Set the user data directory
ca: Estableix el directori de les dades d''usuari

en: /PATH/TO/JOSM/CACHE
ca: /CAMÍ/VERS/JOSM/MEMÒRIACAU

en: Set the cache directory
ca: Estableix el directori de la memòria cau

en: /PATH/TO/JOSM/HOMEDIR
ca: /CAMÍ/VERS/JOSM/DIRECTORIINICIAL

en: -Djosm.home has lower precedence, i.e. the specific setting overrides the general one
ca: -Djosm.home té una prioritat més baixa, és a dir, la configuració específica anul·la la general

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
ca: nota: Per certs tipus de feines JOSM necessita força memòria. És possible que sigui necessari afegir la següent
          Opció de Java per tal d''especificar la mida màxima de memòria assignada en megabytes

en: examples
ca: exemples

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
ca: Els paràmetres -download, --downloadgps i --selection són processats en aquest ordre.

en: Make sure you load some data if you use --selection.
ca: Assegureu-vos que carregueu dades si utilitzeu --selection.

en: Plugin loading skipped
ca: Ignorada la càrrega del connector

en: Enabled detailed debug level (trace)
ca: Activat el nivell de depuració detallat (traça)

en: Initializing
ca: S''està inicialitzant

en: Setting defaults
ca: Ajustant els valors per defecte

en: Creating main GUI
ca: S''està creant la interfície principal

en: Updating plugins
ca: Actualitzant els connectors

en: Installing updated plugins
ca: Instal·lant els connectors actualitzats

en: Loading early plugins
ca: Carregant els primers connectors

en: Loading plugins
ca: Carregant connectors

en: ''{0}'' is not a valid value for argument ''{1}''. Possible values are {2}, possibly delimited by commas.
ca: ''{0}'' no és un valor vàlid per l''argument ''{1}''. Els valors possibles són {2}, es poden separar amb comes.

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
ca[0]: JOSM funciona en mode fora de línia. Aquest recurs no està disponible: {0}
ca[1]: JOSM funciona en mode fora de línia. Aquests recursos no està disponible: {0}

en: Unsaved osm data
ca: Dades de l''OSM no enregistrades

en: Restore
ca: Restaura

en: Discard
ca: Descarta

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
ca[0]: JOSM ha trobat {0} capa de l''OSM sense enregistrar.
ca[1]: JOSM ha trobat {0} capes de l''OSM sense enregistrar.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
ca: Sembla que JOSM va quedar bloquejat la darrera vegada. Voleu restaurar les dades?

en: Change proxy settings
ca: Canvieu la configuració del vostre servidor intermediari

en: Proxy errors occurred
ca: Ha hagut errors amb el servidor intermediari

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following proxy errors:<br>{1}Would you like to change your proxy settings now?
ca: JOSM ha intentat l''accés als següents recursos:<br>{0} però <b>ha fallat</b> en fer-ho a causa dels següents errors del servidor intermediari:<br>{1} Voleu canviar ara la configuració del vostre servidor intermediari?

en: Network errors occurred
ca: Ha hagut errors de xarxa

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following network errors:<br>{1}It may be due to a missing proxy configuration.<br>Would you like to change your proxy settings now?
ca: JOSM ha intentat d''accedir als següents recursos:<br>{0} però <b>no ha estat possible</b> fer-ho, a causa dels següents errors de xarxa:<br>{1} Pot ser a causa de la manca de configuració del servidor intermediari (proxy).<br>Voleu canviar ara la vostra configuració de servidor intermediari?

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
ca[0]: Teniu {0} missatge sense llegir
ca[1]: Teniu {0} missatges sense llegir

en: Click here to see your inbox.
ca: Feu clic aquí per a veure la vostra bústia.

en: Executing platform startup hook
ca: Inicialitzacions específiques de la plataforma

en: Building main menu
ca: S''està construïnt el menú principal

en: Updating user interface
ca: S''està actualitzant la interfície d''usuari/a

en: Initializing internal boundaries data
ca: S''estan inicialitzant les dades de de fronteres internes

en: Initializing OSM API
ca: S''està inicialitzant l''API de l''OSM

en: Removed layer {0} because it is not allowed by the configured API.
ca: La capa {0} ha estat suprimida perquè no és permesa per l''API configurada.

en: Initializing validator
ca: S''està inicialitzant el validador

en: Initializing presets
ca: S''estan inicialitzant les predefinicions

en: Initializing map styles
ca: S''estan inicialitzant els estils de mapa

en: Loading imagery preferences
ca: S''estan carregant les preferències de les imatges

[ctx: menu]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: menu]
en: Edit
ca: Modifica

[ctx: menu]
en: View
ca: Vista

[ctx: menu]
en: Tools
ca: Eines

[ctx: menu]
en: More tools
ca: Més eines

[ctx: menu]
en: Data
ca: Dades

[ctx: menu]
en: Selection
ca: Selecció

[ctx: menu]
en: Presets
ca: Predefinicions

en: More...
ca: Més ...

[ctx: menu]
en: Help
ca: Ajuda

en: Menu: {0}
ca: Menú: {0}

en: Main toolbar
ca: Barra d''eines principal

en: Toggles the visibility of the main toolbar (i.e., the horizontal toolbar)
ca: Canvia la visibilitat de la barra d''eines principal (p.ex., barra d''eines horitzontal)

en: Edit toolbar
ca: Barra d''eines d''edició

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
ca: Activa la visibilitat de la barra d''eines d''edició (p.ex. barra vertical)

en: Click to open the imagery tab in the preferences
ca: Feu clic per obrir la pestanya de la imatgeria a les preferències

[ctx: menu]
en: Audio
ca: Àudio

en: Do not hide toolbar
ca: No amagis la barra d''eines

en: Hide this button
ca: Ocultar aquest botó

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
ca: Feu clic sobre la part inferior de la fletxa per tornar-ho a mostrar

en: Hide edit toolbar
ca: Amaga la barra d''eines d''edició

en: Hide or show this toggle button
ca: Amaga o mostra aquest botó

en: Move right
ca: Mou a la dreta

en: Map: {0}
ca: Mapa: {0}

en: Move left
ca: Mou a l''esquerra

en: Move up
ca: Mou amunt

en: Move down
ca: Mou avall

en: scale
ca: escala

en: Status bar background
ca: Barra d''estat de fons

en: Status bar background: active
ca: Barra d''estat de fons: activa

en: Status bar foreground
ca: Barra d’estat de primer pla

en: Status bar foreground: active
ca: Barra d''estat de primer pla: activa

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
ca: Orientació del segment que està essent dibuixat

en: The angle between the previous and the current way segment.
ca: L''angle entre els segments de via actual i previ.

en: The length of the new way segment being drawn.
ca: La longitud del segment de la nova via que s''està dibuixant.

en: The name of the object at the mouse pointer.
ca: El nom de l''objecte a la posició del punter del ratolí.

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
ca: Feu clic un altre cop amb el botó del mig per continuar el cicle.<br>Manteniu premuda la tecla CTRL per fer una selecció directa d''aquesta llista amb el ratolí.<hr>

en: (no object)
ca: (cap objecte)

en: Do not hide status bar
ca: No amagis la barra d''eines

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
ca: La latitud geogràfica a la posició del punter del ratolí.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
ca: La longitud geogràfica a la posició del punter del ratolí.

en: System of measurement changed to {0}
ca: El sistema de mesurament ha canviat a {0}

en: Default (open, closed, new)
ca: Predefinit (obre, tanca, nou)

en: Username
ca: Nom d''usuari

en: Created date
ca: Data de creació

en: Last change date
ca: Data del darrer canvi

en: Select note sorting method
ca: Seleccioneu un mètode d''ordenació per les notes

en: Click to cancel the current operation
ca: Feu clic per anular l''operació actual

en: In background
ca: En segon pla

en: Click to run job in background
ca: Feu clic per llançar la tasca en segon pla

[ctx: menu]
en: Windows
ca: Finestres

en: Enlarge
ca: Engrandeix

en: Shrink
ca: Enpetiteix

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
ca: <html>Si us plau, seleccioneu un <strong>interval de tessel·les OSM</strong> al nivell d''ampliació donat.</html>

en: Zoom level:
ca: Nivell d''apropament:

en: from tile
ca: de la tessel·la

en: up to tile
ca: fins la tessel·la

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
ca: <html>Alternativament podeu entra una <strong>adreça de tesel·la</strong> per a una tessel·la en particular utilitzant el format <i>zoomlevel/x/y</i>, p.ex. <i>15/256/223</i>. Les adreces de tessel·les en format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> també són vàlides.</html>

en: Tile address:
ca: Adreça de la tessel·la:

en: Apply the tile address
ca: Aplica l''adreça de la tessel·la

en: Please enter a tile address
ca: Introduïu una adreça de tessel·la

en: The current value isn''t a valid tile address
ca: El valor no és una adreça de tessel·la vàlida

en: Please enter a tile index
ca: Si us plau introduïu un índex de tessel·les

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
ca: El valor no és un índex de tessel·les vàlid per al nivell d''ampliació donat.

en: You have encountered a bug in JOSM
ca: Heu trobat un error dins JOSM

en: Suppress further error dialogs for this session.
ca: No tornar a mostrar la finestra d''error durant aquesta sessió.

en: Update JOSM
ca: Actualitza JOSM

en: Conflict background: no conflict
ca: Conflicte al fons: sense conflicte

en: Conflict background: decided
ca: Conflicte al fons: decidit

en: Conflict background: undecided
ca: Conflicte al fons: no decidit

en: Conflict background: drop
ca: Conflicte al fons: abandona

en: Conflict background: keep
ca: Conflicte al fons: conserva

en: Conflict background: combined
ca: Conflicte al fons: combinat

en: Conflict background: selected
ca: Conflicte al fons: seleccionat

en: Conflict foreground: undecided
ca: Conflicte al primer pla: no decidit

en: Conflict foreground: drop
ca: Conflicte al primer pla: abandona

en: Conflict foreground: keep
ca: Conflicte al primer pla: conserva

en: Conflict background: empty row
ca: Conflicte al fons: fila buida

en: Conflict background: frozen
ca: Conflicte al fons: congelat

en: Conflict background: in comparison
ca: Conflicte al fons: comparant

en: Conflict foreground: in comparison
ca: Conflicte al primer pla: comparant

en: Conflict background
ca: Conflicte al fons

en: Conflict foreground
ca: Conflicte al primer pla

en: Conflict background: not in opposite
ca: Conflicte al fons: no oposat

en: Conflict background: in opposite
ca: Conflicte al fons: oposat

en: Conflict background: same position in opposite
ca: Conflicte al fons: igual posició oposat

en: Conflict background: keep one tag
ca: Conflicte al fons: conservar una etiqueta

en: Conflict foreground: keep one tag
ca: Conflicte al primer pla: conservar una etiqueta

en: Conflict background: drop tag
ca: Conflicte al fons: descartar una etiqueta

en: Conflict foreground: drop tag
ca: Conflicte al primer pla: descarta una etiqueta

en: Conflict background: keep all tags
ca: Conflicte al fons: conserva totes les etiquetes

en: Conflict foreground: keep all tags
ca: Conflicte al primer pla: conserva totes les etiquetes

en: Conflict background: sum all numeric tags
ca: Conflicte en segon pla: suma de totes les etiquetes numèriques

en: Conflict foreground: sum all numeric tags
ca: Conflicte en primer pla: suma de totes les etiquetes numèriques

en: Conflict background: keep member
ca: Conflicte al fons: conserva el membre

en: Conflict foreground: keep member
ca: Conflicte al primer pla: conserva el membre

en: Conflict background: remove member
ca: Conflicte al fons: suprimeix el membre

en: Conflict foreground: remove member
ca: Conflicte al primer pla: suprimeix el membre

en: {0} more...
ca: {0} més...

en: The following objects could not be copied to the target object<br>because they are deleted in the target dataset:
ca: Els següents objectes no poden ser copiats sobre l''objecte seleccionat<br>perquè han estat esborrats al seu conjunt de dades:

en: Merging deleted objects failed
ca: Ha fallat la fusió d''objectes suprimits

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
ca: La llista del rol {0} no forma part de la parella de de comparació.

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
ca: El valor del paràmetre ''index'' no és l''esperat. Ara és {0}.

en: Item {0} not found in list.
ca: L''element {0} no ha estat trobat a la llista.

en: lock scrolling
ca: Bloqueja el desplaçament

en: Compare
ca: Compara

en: My version
ca: La meva versió

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
ca: llista d''elements al meu conjunt de dades, per exemple el conjunt local de dades

en: Merged version
ca: Versió fusionada

en: List of merged elements. They will replace the list of my elements when the merge decisions are applied.
ca: Llista d''elements fusionats. Aquests elements remplaçaran la meva llista d''elements quan sigui aplicada la fusió.

en: Their version
ca: La seva versió

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
ca: llista d''elements al seu conjunt de dades, per exemple el conjunt de dades del servidor

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
ca: Copiar el nodes seleccionats al principi de la llista combinada de nodes

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
ca: Copiar els elements seleccionats al final de la llista combinada d''elements

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
ca: Copiar els elements seleccionats abans del primer element seleccionat a la llista combinada d''elements

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
ca: Copiar els elements selecionats després del primer element seleccionat a la llista combinada d''elements.

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
ca: Copiar els seus elements a l''inici de la llista fusionada

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
ca: Copiar els seus elements al final de la llista fusionada

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
ca: Copiar els seus elements seleccionats abans del primer node seleccionat de la llista fusionada

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
ca: Copiar els seus elements seleccionats després del primer node seleccionat de la llista fusionada

en: Copy all my elements to the target
ca: Copia tots els meus nodes a la versió fusionada

en: Copy all their elements to the target
ca: Copia tots els seus nodes a la versió fusionada

en: Move up the selected entries by one position.
ca: Mou amunt una posició els elements seleccionats

en: Move down the selected entries by one position.
ca: Moure avall les entrades seleccionades una posició.

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
ca: Suprimeix les entrades seleccionades de la llista combinada d''elements

en: Freeze
ca: Bloqueja

en: Freeze the current list of merged elements.
ca: Bloqueja la llista actual dels elements combinats.

en: Unfreeze
ca: Desbloqueja

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
ca: desbloqueja la llista d''elements combinats i comença la fusió

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
ca: <html>Cliqueu sobre <strong>{0}</strong> per començar la combinació entre les meves  i les seves entrades.</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
ca: <html>Cliqueu sobre <strong>{0}</strong> per finalitzar la combinació entre les meves i les seves entrades.</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
ca[0]: La meva versió ({0} entrada)
ca[1]: La meva versió ({0} entrades)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
ca[0]: Versió fusionada ({0} entrada)
ca[1]: Versió fusionada ({0} entrades)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
ca[0]: La seva versió ({0} entrada)
ca[1]: La seva versió ({0} entrades)

en: My version (local dataset)
ca: La meva versió (conjunt local de dades)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
ca: Propietats del meu conjunt de dades, per exemple el conjunt local de dades

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
ca: Propietats de l''element combinat resultant que substituiran les propietats dels meus elements quan s''apliqui la fusió.

en: Their version (server dataset)
ca: La seva versió (conjunt de dades del servidor)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
ca: Propietats del seu conjunt de dades, per exemple el conjunt de dades del servidor

en: My with Their
ca: La meva amb la seva

en: My with Merged
ca: El meu amb el fusionat

en: Their with Merged
ca: El seu amb el fusionat

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
ca: El Rol {0} no participa a la parella de comparació {1}.

en: Properties
ca: Propietats

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Members
ca: Membres

en: No pending tag conflicts to be resolved
ca: Cap conflicte d''etiquetes pendents de resolució

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
ca[0]: Etiquetes ({0} conflicte)
ca[1]: Etiquetes ({0} conflictes)

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
ca[0]: {0} conflicte d''etiquetes pendents de resoldre
ca[1]: {0} conflictes d''etiquetes pendents de resoldre

en: Nodes(resolved)
ca: Nodes(solucionat)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
ca: La llista de nodes fusionats està bloquejada. No hi ha conflictes d''aquesta via a la llista.

en: Nodes(with conflicts)
ca: Nodes(amb conflictes)

en: Pending conflicts in the node list of this way
ca: Conflictes pendents de resoldre a la llista de nodes d''aquesta via

en: Members(resolved)
ca: Membres(solucionat)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
ca: La llista de membres fusuinats està bloquejada.No hi ha conflictes d''aquesta via a la llista.

en: Members(with conflicts)
ca: Membres(amb conflictes)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
ca: Hi ha conflictes pendents a la llista de membres d''aquesta relació

en: No pending property conflicts
ca: No hi ha conflictes de propietats

en: Properties(with conflicts)
ca: Propietats(amb conflictes)

en: Pending property conflicts to be resolved
ca: Propietats amb conflictes pendents de resolució

en: Conflict Resolution
ca: Resolució de conflictes

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
ca: La fusió dels nodes encara no ha estat bloquejada. No és possible de construir la comanda de resolució.

en: (none)
ca: (cap)

en: deleted
ca: suprimit

en: not deleted
ca: no suprimit

en: Deleted State:
ca: Estat del conjunt de dades:

en: Coordinates:
ca: Coordenades:

en: Referenced by:
ca: Referenciat per:

en: Keep my coordinates
ca: Conservar les meves coordenades

en: Keep their coordinates
ca: Conservar les seves coordenades

en: Undecide conflict between different coordinates
ca: Conflictes a resoldre entre coodenades diferents

en: Keep my deleted state
ca: Conservar el meu estat esborrat

en: Keep their deleted state
ca: Conservar el seu estat esborrat

en: Undecide conflict between deleted state
ca: Conflicte a resoldre entre elements esborrats

en: Role
ca: Rol

en: Primitive
ca: Primitiva

en: <undefined>
ca: <sense definir>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
ca: El conjunt de dades resultant de la fusió no inclourà etiquetes amb la clau {0}

en: My dataset does not include a tag with key {0}
ca: El meu conjunt de dades no inclou etiquetes amb la clau {0}

en: Cannot apply undecided tag merge item.
ca: No és possible marcar com a no resolt l''element objecte de la fusió.

en: Key
ca: Clau

en: Value
ca: Valor

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
ca: Conservar la parella clau/valor del conjunt de dades local

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
ca: Conservar la parella clau/valor del conjunt de dades del servidor

en: Mark the selected tags as undecided
ca: Marca les etiquetes seleccionades com no decidides

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
ca: El seu conjunt de dades no inclou una etiqueta amb la clau {0}

en: Conflicts when combining primitives
ca: Conflictes en combinar primitives

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
ca: Conflictes en combinar vies - la via és ''{0}''

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
ca: Conflictes en combinar nodes - el node és ''{0}''

en: No conflicts to resolve
ca: No hi ha conflictes a resoldre

en: Cancel conflict resolution
ca: Cancel·la la resolució de conflictes

en: Apply resolved conflicts
ca: Aplica la resolució als conflictes

en: Apply
ca: Aplica

en: You are about to combine {1} object, which is part of {0} relation:<br/>{2}Combining these objects may break this relation. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relation.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {1} objects, which are part of {0} relations:<br/>{2}Combining these objects may break these relations. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relations.<br/><br/>Do you want to continue?
ca[0]: Sou a punt de combinar {1} objecte, que forma part d'' {0} relació:<br/>{2} Combinar aquests objectes pot trencar la relació. Si no esteu segurs de voler fer-ho, si us plau anul·leu l''operació.<br/>Si voleu continuar, es mostrarà un diàleg on podreu decidir com adaptar la relació.<br/><br/>Voleu continuar?
ca[1]: Sou a punt de combinar {1} objectes, que formen part de {0} relacions:<br/>{2} Combinar aquests objectes pot trencar les relacions. Si no esteu segurs de voler fer-ho, si us plau anul·leu l''operació.<br/>Si voleu continuar, es mostrarà un diàleg on podreu decidir com adaptar les relacions.<br/><br/>Voleu continuar?

en: Combine confirmation
ca: Confirmació de combinació

en: You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue?
ca[0]: Sou a punt de combinar {0} objectes, però les etiquetes següents han estat utilitzades de manera conflictiva:<br/>{1} Si aquests objectes són combinats l''objecte resultant pot tenir etiquetes indesitjades.<br/>Si voleu continuar us mostrarem una finestra per tal que resolgueu les etiquetes conflictives.<br/><br/>Segur que voleu continuar?
ca[1]: Sou a punt de combinar {0} objectes, però les etiquetes següents han estat utilitzades de manera conflictiva:<br/>{1} Si aquests objectes són combinats l''objecte resultant pot tenir etiquetes indesitjades.<br/>Si voleu continuar us mostrarem una finestra per tal que resolgueu les etiquetes conflictives.<br/><br/>Segur que voleu continuar?

en: <i>missing</i>
ca: <i>manca</i>

en: Choose a value
ca: Seleccioneu un valor

en: none
ca: cap

en: all
ca: tot

en: sum
ca: suma

en: Please decide which values to keep
ca: Si us plau, decidiu els valors a conservar

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
ca: El valor ''{0}'' serà aplicat a la clau ''{1}''

en: All numeric values sumed as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
ca: La suma de tots els valors numèrics sumats com ''{0}'' serà aplicada a la clau ''{1}''

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
ca: La clau ''{0}'' i tots els seus valors seran suprimits

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
ca: Tots els valors incorporats com ''{0}'' seran aplicats a la clau ''{1}''

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
ca: La col·lecció d''etiquetes no conté el valor ''{0}''.

en: Not decided yet
ca: Encara no decidit

en: Tags from nodes
ca: Etiquetes de nodes

en: Tags from ways
ca: Etiquetes de vies

en: Tags from relations
ca: Etiquetes de relacions

en: Conflicts in pasted tags
ca: Conflictes a etiquetes enganxades

en: Paste ...
ca: Enganxa ...

en: From ...
ca: De...

en: To ...
ca: fins a ...

en: {0} tag | {0} tags
ca[0]: {0} atribut
ca[1]: {0} atributs

en: {0} way | {0} ways
ca[0]: {0} via
ca[1]: {0} vies

en: {0} relation | {0} relations
ca[0]: {0} relació
ca[1]: {0} relacions

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
ca: la posició {0} és fora dels límmits. El nombre actual de membres és {1}.

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Keep
ca: Manté

en: Undecided
ca: No decidit

en: Remove this relation member from the relation
ca: Suprimir aquest membre de la relació

en: Keep this relation member for the target object
ca: Conservar aquest membre per a l''objecte de destinació

en: Role:
ca: Rol:

en: Enter a role for all relation memberships
ca: Indiqueu un rol per a tots els membres de la relació

en: Tag modified relations with
ca: L''etiqueta ha midificat relacions amb

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
ca: <html>Seleccioneu per tal d''activar la entrada d''una etiqueta aplicable<br>a totes les relacions modificades.</html>

[ctx: tag]
en: Key:
ca: Clau:

en: <html>Enter a tag key, e.g. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
ca: <html>Escriu la clau de l''etiqueta, per exemple <strong><tt>fixme</tt></strong></html>

en: Value:
ca: Valor:

en: <html>Enter a tag value, e.g. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
ca: <html>Escriu el valor de l''etiqueta, per exemple <strong><tt>check members</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
ca: <html>Les vies combinades són membres d''una o més relacions. Si us plau, decidiu si voleu <strong>conservar</strong> la pertinença com a membre de la via resultant de la combinació o si voleu <strong>suprimir</strong> la pertinença a les relacions<br>El comportament predeterminat és el de <strong>conservar</strong> la pertinença a la relació de la primera via i  <strong>suprimir</strong> la pertinença de les altres a la mateixa relació: la via combinada resultant prendrà el lloc de l''original a la relació.</html>

en: <html>The merged nodes are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the target node or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first node and <strong>remove</strong> the other nodes that are members of the same relation: the target node will take the place of the original node in the relation.</html>
ca: <html>Els nodes combinats són membres d''una o més relacions. Si us plau, decidiu si voleu <strong>conservar</strong> la pertinença com a membre del node resultant de la combinació o si voleu <strong>suprimir</strong> la pertinença a les relacions<br>El comportament predeterminat és el de <strong>conservar</strong> la pertinença a la relació del primer node i  <strong>suprimir</strong> la pertinença dels altres a la mateixa relació: el node combinat resultant prendrà el lloc de l''original a la relació.</html>

en: Apply this role to all members
ca: Aplicar aquest rol a tots els membres

en: Orig. Way
ca: Via original

en: Show tags with conflicts only
ca: Mostra només els conflictes d''etiquetes

en: Show tags with multiple values only
ca: Mostra només les etiquetes amb varis valors

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
ca: <html>Si us plau, seleccioneu els valors a conservar per a les següents etiquetes.</html>

en: Apply?
ca: Aplicar?

en: Relation
ca: Relació

en: Old role
ca: Vell rol

en: New role
ca: Nou rol

en: Old key
ca: Clau vella

en: Old value
ca: Valor vell

en: New key
ca: Nova clau

en: New value
ca: Nou valor

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
ca[0]: Enganxa {0} etiqueta
ca[1]: Enganxa {0} etiquetes

en: to {0} object | to {0} objects
ca[0]: a {0} objecte
ca[1]: a {0} objectes

en: Delete incomplete members?
ca: Voleu suprimir membres incomplets?

en: Paste without incomplete members
ca: Enganxa sense els memebres incomplets

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
ca: Les dades que heu copiat contenen objectes incomplets. Aquests objectes no seran ignorats en fer l''operació d''enganxar. Voleu enganxar les dades copiades sense els objectes incomplets?

en: Do you want to paste these tags?
ca: Voleu enganxar aquestes etiquetes?

en: Clear buffer
ca: Neteja la memòria intermèdia

en: Ignore warnings
ca: Ignora els avisos

en: <html><p> Sorry, it is impossible to paste tags from buffer. It does not contain any JOSM object or suitable text. </p></html>
ca: <html><p> Ho sentim, No és possible d''enganxar etiquetes de la memòria intermèdia perquè no conté cap objecte JOSM ni cap text apropiat. </p></html>

en: For selected objects only
ca: Només pels objectes seleccionats

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
ca: <html>Seleccioneu per mostrar només els conjunts de canvis dels objectes seleccionats.<br>Desseleccioneu per mostrar tots els conjunts de canvis dels objectes que són a la capa de dades.</html>

en: Changesets
ca: Conjunt de canvis

en: Open the list of changesets in the current layer.
ca: Obre la llista de canvis de la capa actual

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
ca: Selecciona tot els objectes al conjunt de canvis seleccionat

en: Download
ca: Baixa

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
ca: Baixa del servidor OSM informació sobre el conjunt de canvis seleccionat

en: Close the selected open changesets
ca: Tancar els conjunts de canvis seleccionats

en: Show info
ca: Mostrar informació

en: Open a web page for each selected changeset
ca: Obre una pàgina web per a cada conjunt de canvis

en: Details
ca: Detalls

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
ca: Obre la finestra del gestor de modificacions per a les modificacions seleccionades

en: Command Stack
ca: Pila d''ordres

en: Open a list of all commands (undo buffer).
ca: Obre un llista amb totes les comandes (desfer memòria intermèdia)

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
ca: Commanda de pila: Desfer: {0} / Refer: {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
ca: Selecciona els objectes que participen a la comanda (llevat que hagin estat esborrats)

en: Select and zoom
ca: Seleccioneu un nivell d''ampliació

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted), then and zooms to it
ca: Selecciona els objectes que són part d''aquesta comanda (excepte si han estat suprimits) i fa una apliaciço de la zona on es troben

en: Undo the selected and all later commands
ca: Desfer la comanda seleccionada i totes les següents

en: Redo the selected and all earlier commands
ca: Refer la comanda seleccionada i totes les anteriors

en: Resolve conflicts
ca: Resol conflictes

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
ca[0]: Conflicte: {0} no resolt
ca[1]: Conflictes: {0} no resolts

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
ca: Rel.:{0} / Vies:{1} / Nodes:{2}

en: Resolve
ca: Resol

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
ca: Obre una finestra per fusionar els elements seleccionats a la llista.

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
ca[0]: Ha estat detectat {0} conflicte.
ca[1]: Han estat detectats {0} conflictes.

en: Click to close this dialog and continue editing
ca: Feu clic per a tancar aquesta finestra i continuar editant

en: Conflicts detected
ca: Conflictes detectats

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
ca: Anular la resolució de conflictes i tancar la finestra

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
ca: Aplicar els conflictes resolts i tancar la finestra

en: Apply Resolution
ca: Aplicar la resolució

en: Close anyway
ca: Tanca de totes maneres

en: Continue resolving
ca: Continuar resolent

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
ca: <html>No heu acabat la combinació de les diferències d''aquest conflicte.<br>La seva resolució no podrà aplicada fins que totes les diferències<br>hagin estat resoltes.<br>Feu clic sobre <strong>{0}</strong> per tancar.<strong> Les diferències<br>solucionades no seran aplicades.</strong><br>Feu clic sobre <strong>{1}</strong> per tornar a la finestra de resolució de conflictes.</html>

en: Conflict not resolved completely
ca: Conflicte parcialment resolt

en: Resolve conflicts for ''{0}''
ca: Resoldre els conflictes per ''{0}''

en: Please confirm to remove <strong>{0} object</strong>. | Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong>.
ca[0]: Si us plau confirmeu la supressió d'' <strong>{0} objecte</strong>.
ca[1]: Si us plau confirmeu la supressió de <strong>{0} objectes</strong>.

en: {0} relation is affected. | {0} relations are affected.
ca[0]: {0} relació afectada.
ca[1]: {0} relacions afectades.

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
ca[0]: Suprimint {0} objecte
ca[1]: Suprimint {0} objectes

en: Delete objects
ca: Suprimeix objectes

en: To delete
ca: Per suprimir

en: From Relation
ca: De la relació

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
ca: Feu clic per tancar la finestra i eliminar l''objecte de relacions

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
ca: Feu clic per tancar la finestra i aturar la supressió d''objectes

en: Filter
ca: Filtre

en: Filter objects and hide/disable them.
ca: Filtrar els objectes i amagar-los/desactivar-los

en: Enable filter
ca: Habilita el filtre

en: Multikey: {0}
ca: Multiclau: {0}

en: Hide filter
ca: Amagar el filtre

en: Hiding filter
ca: Amagant el filtre

en: Inverse filter
ca: Inverteix filtre

en: Filter mode
ca: Mode filtre

en: Add
ca: Afegeix

en: Add filter.
ca: Afegeix filtre.

en: Edit filter.
ca: Modifica filtre

en: Delete filter.
ca: Suprimir el filtre

en: Up
ca: Amunt

en: Move filter up.
ca: Moure el filtre amunt

en: Down
ca: Avall

en: Move filter down.
ca: Moure el filtre avall

en: Sort
ca: Ordenar

en: Reverse
ca: Invertir

en: <h2>Filter active</h2>
ca: <h2>Filtre actiu</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
ca: </p><p>Tancar la finestra de filtre per veure tots els objectes.<p></html>

en: not in data set
ca: absent del conjunt de dades

en: Way:
ca: Via:

en: Relation:
ca: Relació:

en: deleted-on-server
ca: suprimit al servidor

en: modified
ca: modificat

en: filtered/hidden
ca: filtrat/amagat

en: filtered/disabled
ca: filtrat/desactivat

en: has direction keys (reversed)
ca: té tecles de direcció (invertides)

en: has direction keys
ca: té tecles de direcció

en: State:
ca: Estat:

en: Data Set:
ca: Conjunt de dades:

en: Edited at:
ca: Modificat a:

en: <new object>
ca: <nou objecte>

en: Edited by:
ca: Modificar per:

en: In changeset:
ca: Dins el conjunt de canvis:

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Centroid:
ca: Centroide:

en: Length: {0}
ca: Longitud: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
ca[0]: {0} Membre:
ca[1]: {0} Membres:

en:  as "{0}"
ca:  com a "{0}"

en: Bounding box:
ca: Zona delimitada:

en: Bounding box (projected):
ca: Requadre de selecció (projectat):

en: Center of bounding box:
ca: Centre del requadre:

en: Coordinates (projected):
ca: Coordenades (projectades):

en: UTM Zone
ca: Zona UTM

en: Part of:
ca: Part de:

en: In conflict with:
ca: En conflicte amb:

en: Advanced object info
ca: Informació vançada de l''objecte

en: map style
ca: estil de mapa

en: edit counts
ca: recompte d''edicions

en: The 2 selected objects have identical style caches.
ca: Els dos objectes seleccionats tenen un estil idèntic a la memòria cau

en: The 2 selected objects have different style caches.
ca: Els dos objectes seleccionats tenen un estil diferent a la memòria cau

en: Warning: The 2 selected objects have equal, but not identical style caches.
ca: Els dos objectes seleccionats tenen el mateix estil, tot i que no és idèntic, a la memòria cau

en: {0} user last edited the selection: | {0} users last edited the selection:
ca[0]: {0} usuari ha modificat la selecció:
ca[1]: {0}  usuaris han modificat la selecció:

en: Enter the coordinates for the new node.
ca: Indiqueu les coordenades del nou node.

en: You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.
ca: Podeu separar la longitud i la latitud amb un espai, una coma o un punt i coma.

en: Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.
ca: Utilitzeu valors numèrics positius o els caràcters N i E per indicar les direccions cardinals Nord i Est.

en: For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.
ca: Per indicar les direccions cardinals Sud i Oest podeu utilitzar valors numèrics negatius o els caràcters S i W.

en: Coordinate value can be in one of three formats:
ca: El valor de les coordenades han d''estar en un d''aquests tres formats:

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt>
ca: <i>graus</i><tt>&deg;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt>
ca: <i>graus</i><tt>&deg;</tt> <i>minuts</i><tt>&#39;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt>
ca: <i>graus</i><tt>&deg;</tt> <i>minuts</i><tt>&#39;</tt> <i>segons</i><tt>&quot</tt>

en: Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.
ca: Els símbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> són opcionals.

en: You can also use the syntax <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.
ca: També podeu utilitzar la sintaxi <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.

en: Some examples:
ca: Alguns exemples:

en: Projected coordinates:
ca: Coordenades projectades:

en: Enter easting and northing (x and y) separated by space, comma or semicolon.
ca: Introduïu les coordenades cartesianes (x i y) separades per un espai, una coma o un punt i coma.

en: East/North
ca: Nord-est

en: Please enter a GPS coordinates
ca: Si us plau introduïu les coordenades GPS

en: Please enter a Easting and Northing
ca: Si us plau introduïu les coordenades cartesianes (x,y)

en: Toggle visibility of layer: {0}
ca: Commuta la visibilitat de la capa: {0}

en: Open a list of all loaded layers.
ca: Mostrar una llista amb les capes carregades

en: layer is currently visible (click to hide layer)
ca: la capa és visible (cliqueu per amagar-la)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
ca: la capa està oculta (cliqueu per mostrar-la)

en: this layer is the active layer
ca: aquesta capa és l''activa

en: this layer is not currently active (click to activate)
ca: aquesta capa no està activa en aquest moment (cliqueu per activar-la)

en: Information about layer
ca: Informació sobre la capa

en: Map Paint Styles
ca: Estils d''acoloriment de mapes

en: configure the map painting style
ca: configura l''estil de dibuix del mapa

en: On/Off
ca: Activa/Desactiva

en: Turn selected styles on or off
ca: Activa o desactiva els estils seleccionats

en: Move the selected entry one row down.
ca: Moure l''element seleccionat una fila avall.

en: Move the selected entry one row up.
ca: Mou l''element seleccionat una fila amunt

en: Reload from file
ca: Recarrega del fitxer

en: reload selected styles from file
ca: recarregar els estils seleccionats del fitxer

en: Save as...
ca: Anomena i desa...

en: Save a copy of this Style to file and add it to the list
ca: Desa una copia d''aquest estil a un fitxer i afegir-ho a la llista

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
ca: Fitxer d''estil del mapa (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
ca: Fitxer d''estil del mapa (*.xml, *.zip)

en: Reloading style sources
ca: Recarregant les fonts d''estils

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
ca: Desa estil ''{0}'' as ''{1}''

en: view meta information, error log and source definition
ca: mostra meta-informació, el registre d''errors i la font de definició

en: Map Style info
ca: Informació de l''estil de mapa

en: Source
ca: Origen

en: Title:
ca: Títol:

en: Built-in Style, internal path:
ca: Estil integrat, ruta interna:

en: Path:
ca: Ruta:

en: Icon:
ca: Icona:

en: Background:
ca: Fons:

en: Style is currently active?
ca: Està actiu l''estil?

en: Style settings
ca: Configuracions d''estil

en: Customize the style
ca: Personalitza l''estil

en: Search menu items
ca: Cerca elements de menú

en: Mini map
ca: Mini mapa

en: Displays a small map of the current edit location
ca: Mostra un petit mapa de la localització actual

en: List of notes
ca: Llista de notes

en: Comment
ca: Comentari

en: Add comment
ca: Afegeix un comentari

en: Comment on note
ca: Comentari a la nota

en: Add comment to note:
ca: Afegeix un comentari a la nota:

en: Close note
ca: Tanca la nota

en: Close note with message:
ca: Tanca la nota amb el missatge:

en: Create
ca: Crea

en: Reopen
ca: Torna a obrir

en: Reopen note
ca: Torna a obrir la nota

en: Reopen note with message:
ca: Tona a obrir la nota amb el missatge:

en: Sort notes
ca: Ordena les notes

en: Object type:
ca: Tipus d''objecte:

[ctx: osm object types]
en: mixed
ca: barrejat

en: Choose the OSM object type
ca: Seleccioneu el tipus d''objecte OSM

en: Object ID:
ca: ID d''objecte

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
ca: Indiqueu l''ID de l''objecte a baixar

en: Object IDs can be separated by comma or space, for instance: {0}
ca: Els ID dels objectes poden separar-se amb una coma o un espai, per exemple: {0}

en: In mixed mode, specify objects like this: {0}<br/>({1} stands for <i>node</i>, {2} for <i>way</i>, and {3} for <i>relation</i>)
ca: En mode mixt, especifiqueu objectes d''aquesta manera: {0}<br/>({1} representa <i>node</i>, {2} per <i>way</i>, i {3} per <i>relation</i>)

en: Ranges of object IDs are specified with a hyphen, for instance: {0}
ca: Els rangs dels IDs d''objectes se separen amb guions, per exemple: {0}

en: Invalid ID list specified
    Cannot continue.
ca: S''ha especificat un ID de llista invàlid
    No es pot continuar.

en: Existing node
ca: Node existent

en: Both nodes
ca: Ambdós nodes

en: New node
ca: Nou node

en: Tags/Memberships
ca: Etiquetes/Pertinença

en: Unglue
ca: Separa

en: Where should the tags of the node be put?
ca: On s''haurien de posar les etiquetes del node?

en: Where should the memberships of this node be put?
ca: On s''haurien de posar els membres d''aquest node?

en: Open a list of all relations.
ca: Obre una llista amb totes les relacions.

en: Relation list filter
ca: Filtre de la llista de relacions

en: New
ca: Nou

en: Create a new relation
ca: Crea una nova relació

en: Relations: {0}/{1}
ca: Relacions: {0}/{1}

en: Relations: {0}
ca: Relacions: {0}

en: Search
ca: Cerca

en: Submit filter
ca: Envia el filtre

en: Filter string:
ca: Cadena a filtrar:

en: Search string:
ca: Cadena a cercar:

en: Enter the search expression
ca: Introduïu l''expressió de cerca

en: add to selection
ca: afegeix a la selecció

en: remove from selection
ca: esborra de la selecció

en: find in selection
ca: troba a la selecció

en: case sensitive
ca: diferencia majúscules i minúscules

en: all objects
ca: tots els objectes

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
ca: Inclou a la cerca els objectes incomplets i els esborrats.

en: add toolbar button
ca: afegeix un botó a la barra d''eines

en: standard
ca: estàndard

en: regular expression
ca: expressió regular

en: MapCSS selector
ca: Selector de MapCSS

en: Search syntax
ca: Sintaxi de cerca

en: Invalid search expression
ca: L''expressió de cerca no és vàlida

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
ca: L''expressió de cerca no és vàlida: 
    
     {0}

en: basics
ca: bàsics

en: Baker Street
ca: Carrer dels Flequers

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
ca: ''carrer'' i ''Major'' a qualsevol clau

en: "Baker Street"
ca: "carrer Major"

en: ''Baker Street'' in any key
ca: ''carrer Major'' a qualsevol clau

en: ''valuefragment'' anywhere in ''key''
ca: ''valor_de_fragment'' a qualsevol lloc a la ''clau''

en: ''valuefragment'' nowhere in ''key''
ca: ''valor_de_fragment'' enlloc dins la ''clau''

en: matches if ''key'' exists
ca: s''acompleix si la ''clau'' existeix

en: ''key'' with exactly ''value''
ca: ''clau'' contenint exactament el ''valor''

en: ''key'' with any value
ca: ''clau'' amb qualsevol valor

en: ''value'' in any key
ca: ''valor'' a qualsevol clau

en: matches if ''key'' is greater than ''value'' (analogously, less than)
ca: es correspon si "key" és més gran que "value" (anàleg a menor que)

en: to quote operators.<br>Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
ca: per delimimtar els operadors.<br>Dins cadenes de text amb els caràcters <b>"</b> i <b>\</b> caldrà finalitzar precedint-los <b>\</b> (p.ex. <b>\"</b> i <b>\\</b>).

en: combinators
ca: combinadors

en: logical and (both expressions have to be satisfied)
ca: and lògic (ambdues expressions han de ser satisfetes)

en: logical or (at least one expression has to be satisfied)
ca: or lògic (com a mínim una de les expressions ha de ser satisfeta)

en: logical not
ca: no lògic

en: use parenthesis to group expressions
ca: utilitzar parèntesis per agrupar expressions

en: objects
ca: objectes

en: all nodes
ca: tots els nodes

en: all ways
ca: totes les vies

en: all relations
ca: totes les relacions

en: all closed ways
ca: totes les vies tancades

en: object without useful tags
ca: objecte sense dades útils

en: metadata
ca: metadada

en: objects with given ID
ca: objectes amb l''ID donat

en: objects with given version
ca: objectes amb la versió donada

en: objects with given changeset ID
ca: objectes del grup de modificacions amb l''ID donat

en: objects with last modification timestamp within range
ca: objectes amb data de modificació dins l''interval

en: properties
ca: propietats

en: ways with at least 20 nodes, or relations containing at least 20 nodes
ca: vies amb 20 nodes com a mínim, o relacions que contenen 20 nodes com a mínim.

en: nodes with at least 3 referring ways, or relations containing at least 3 ways
ca: vies que fan referència a 3 vies com a mínim, o relacions que contenen 3 vies com a mínim.

en: objects having 5 to 10 tags
ca: objectes que tenen entre 5 i 10 etiquetes

en: closed ways with an area of 100 m²
ca: vies tancades amb una superfície de 100 m²

en: ways with a length of 200 m or more
ca: vies amb una longitud de 200m o més

en: state
ca: estat

en: all modified objects
ca: tots els objectes modificats

en: all new objects
ca: tots els nous objectes

en: all selected objects
ca: tots els objectes seleccionats

en: all incomplete objects
ca: tots els objectes incomplets

en: related objects
ca: objectes relacionats

en: all children of objects matching the expression
ca: tots els fills dels objectes que acompleixin l''expressió

en: all parents of objects matching the expression
ca: tots els parents dels objectes que acompleixin l''expressió

en: objects with given role in a relation
ca: objectes amb el paper donat a una relació

en: relation containing a member of role <i>stop</i>
ca: relació que conté un member del rol <i>stop</i>

en: objects being part of a relation as role <i>stop</i>
ca: objectes que són part d''una relació amb el rol <i>stop</i>

en: n-th member of relation and/or n-th node of way
ca: n-èsim membre de la relació i/o n-èsim node de la via

en: every n-th member of relation and/or every n-th node of way
ca: cada n-èsim membre de la relació i/o cada n-èsim node de la via

en: view
ca: vista

en: objects in current view
ca: objectes a la vista actual

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
ca: objectes (i tots els seus nodes / membres de relació) a la vista actual

en: objects in downloaded area
ca: objectes a l''àrea baixada

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
ca: objectes (i tots els seus nodes / membres de relació) a la zona telecarregada

en: Selection
ca: Selecció

en: Open a selection list window.
ca: Obre la finestra de la llista de relacions

en: Zoom to selection
ca: Amplia la selecció

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
ca: Sel.: Rel.:{0} / Vies:{1} / Nodes:{2}

en: Unselectable now
ca: Ara no és seleccionable

en: Always shown
ca: Mostra-ho sempre

en: Dynamic
ca: Dinàmic

en: Always hidden
ca: Sempre amagat

en: Toggle dynamic buttons
ca: Commuta botons dinàmics

en: Open preferences for this panel
ca: Obre les preferències d''aquesta pantalla

en: Undock the panel
ca: Separa el tauler

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
ca: Tanqueu aquest tauler. El podreu tornar a obrir amb els botons de l''esquerra de la barra d''eines.

en: Click to minimize/maximize the panel content
ca: Feu clic per a minimitzar/maximitzar el contingut del pannell

en: Side buttons
ca: Botons laterals

en: Authors
ca: Autors/es

en: Open a list of people working on the selected objects.
ca: Obre la llista de les persones que han treballat en els objectes seleccionats

en: {0} Author | {0} Authors
ca[0]: {0} Autor
ca[1]: {0} Autors

en: Select objects submitted by this user
ca: Seleccionar els objectes d''aquest usuari

en: Launches a browser with information about the user
ca: Obre un navegador web amb informació sobre l''usuari

en: Only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
ca: Només es mostrarà informació al navegador per {0} dels {1} usuaris seleccionats

en: Author
ca: Autor

en: # Objects
ca: # Objectes

en: Validation Results
ca: Validació de resultats

en: Open the validation window.
ca: Obre la finestra de validació

en: Fix
ca: Arregla

en: Fix the selected issue.
ca: Corregir el problema seleccionat

en: Ignore the selected issue next time.
ca: Ignorar el problema seleccionat la propera vegada

en: Lookup
ca: Cerca

en: Looks up the selected primitives in the error list.
ca: Cerca les primitives selecionades en la llista d''errors.

en: Whole group
ca: Tot el grup

en: Single elements
ca: Elements individuals

en: Nothing
ca: Res

en: Ignore whole group or individual elements?
ca: Ignorar el grup sencer o un element individual?

en: Ignoring elements
ca: Ignorant elements

en: Fixing errors ...
ca: Corregint errors...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
ca: Corregint ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
ca: Actualitzant el mapa ...

en: anonymous
ca: anònim

en: Display the basic properties of the changeset
ca: Mostra les propietats bàsiques del conjunt de canvis

en: Display the tags of the changeset
ca: Mostra les etiquetes del conjunt de canvis

en: Content
ca: Contingut

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
ca: Mostra els objectes creats, modificats i suprimits pel conjunt de canvis

en: Discussion
ca: Discussió

en: Display the public discussion around this changeset
ca: Mostra la discussió pública sobre aquest conjunt de canvis

en: Close the dialog
ca: Tanca el diàleg

en: Query
ca: Consulta

en: Launch the dialog for querying changesets
ca: Obre la finestra per fer consultes sobre conjunts de canvis

en: Remove from cache
ca: Eliminar de la memòria cau

en: Remove the selected changesets from the local cache
ca: Eliminar els conjunts de canvis seleccionats de la memòria cau local

en: Close the selected changesets
ca: Tancar el conjunt de canvis seleccionat

en: Update changeset
ca: Actualitza el conjunt de canvis

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
ca: Actualitza els conjunts de canvis seleccionats amb les dades actuals del servidor OSM

en: Download changeset content
ca: Baixar el contingut del conjunt de canvis

en: Download the content of the selected changesets from the server
ca: Baixar del servidor el contingut dels conjunts de canvis seleccionats

en: My changesets
ca: El meu conjunt de canvis

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
ca: Baixar del servidor OSM els meus conjunts de canvis (màx. 100 conjunts)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
ca: <html>Esteu utilitzant JOSM com a usuari anònim. No podeu baixar<br>yels vostres conjunts de canvis del servidor OSM sense entrar un nom d''usuari<br>a les preferències del JOSM.</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
ca: buit

[ctx: changeset.state]
en: Open
ca: Obre

[ctx: changeset.state]
en: Closed
ca: Tancat

en: Status
ca: Estat

en: Created at
ca: Creat el

en: Closed at
ca: Tancat el

en: <html>The selected object is not available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html> | <html>None of the selected objects is available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html>
ca[0]: <html>L''objecte seleccionat no està disponible a la<br>capa en edició ''{0}''.</html>
ca[1]: <html>Cap dels objectes seleccionats  està disponible a la <br>capa en edició ''{0}''.</html>

en: Download objects
ca: Baixar objectes

en: Download the current version of the selected objects
ca: Descarrega la versió actual dels objectes seleccionats

en: Select in layer
ca: Seleccionar a la capa

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
ca: Seleccionar els objectes corresponents a la capa actual

en: Nothing to select
ca: Res a seleccionar

en: Zoom to in layer
ca: Amplia a la capa

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
ca: Amplia els objectes corresponents a la capa de dades

en: Nothing to zoom to
ca: Res a ampliar

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
ca: El contingut d''aquest conjunt de canvis encara no ha estat baixat.

en: Download now
ca: Baixa-ho ara

en: Download the changeset content
ca: Baixar el contingut del conjunt de canvis

en: Created
ca: Creat

en: Updated
ca: Actualitzat

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Name
ca: Nom

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Open/Closed:
ca: Obert/Tancat:

en: Created at:
ca: Creat el:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
ca: Eliminar el conjunt de canvis del pannell vista de detall de la memòria intermèdia local

en: Update the changeset from the OSM server
ca: Actualitzar el conjunt de canvis amb dades del servidor OSM

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
ca: Seleccionar les primitives en el contingut d''aquest conjunt de canvis de les dades actuals

en: <html>None of the objects in the content of changeset {0} is available in the current<br>edit layer ''{1}''.</html>
ca: <html>Cap dels objectes continguts al conjunt de canvis {0} està disponible a l''actual <br>capa en edició ''{1}''.</html>

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
ca: Amplia els objectes en el contingut d''aquest conjunt de canvis a la capa actual

en: Update changeset discussion
ca: Actualitza la discussió del conjunt de canvis

en: Update the changeset discussion from the OSM server
ca: Actualitza la discussió del conjunt de canvis des del servidor OSM

en: Date
ca: Data

en: User
ca: Usuari

en: {0} [incomplete]
ca: {0} [incomplet]

en: open
ca: obert

en: closed
ca: tancat

en: Download content
ca: Baixar el contingut

en: Download the changeset content from the OSM server
ca: Baixar del servidor OSM el contingut del conjunt de canvis

en: Update content
ca: Actualitzar el contingut

en: Update the changeset content from the OSM server
ca: Actualitzar el contingut del conjunt de canvis amb dades del servidor OSM

en: Changeset ID:
ca: ID del conjunt de canvis:

en: Enter a changeset id
ca: Indiqueu un ID de conjunt de canvis

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
ca: Baixar el conjunt de canvis corresponent a l''ID especificat, incloent-hi el seu contingut

en: Select changesets owned by specific users
ca: Els conjunts de canvis seleccionats pertanyen a diferents usuaris

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
ca: Selecciona conjunts de canvis en funció de si són oberts o tancats

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
ca: Seleccionar conjunts de canvis en base a la data i hora de la seva creació o tancament.

en: Select only changesets related to a specific bounding box
ca: Seleccionar conjunts de canvis relacionats amb una zona delimitada

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
ca: No és possible de limitar la consulta sobre els conjunts de canvis a una zona específica. Els límits indicats no són vàlids.

en: <html>Please enter valid longitude/latitude values to restrict<br>the changeset query to a specific bounding box.</html>
ca: <html>Indiqueu una longitud i latitud vàlides per a limitar<br>al consulta sobre els conjunts de canvis a una zona específica.</html>

en: Invalid bounding box
ca: El límits no són vàlids

en: Download my changesets only
ca: Baixar només els meus conjunts de canvis

en: <html>Select to restrict the query to your changesets only.<br>Unselect to include all changesets in the query.</html>
ca: <html>Seleccionar de limitar la consulta als vostres conjunts de canvis.<br>Desseleccionar per a incloure tots els conjunts de canvis a la consulta.</html>

en: <html>Please select one the following <strong>standard queries</strong>.Select <strong>Download my changesets only</strong> if you only want to download changesets created by yourself.<br>Note that JOSM will download max. 100 changesets.</html>
ca: <html>Si us plau, seleccioneu una de les següents <strong>consultes estàndard</strong>.Seleccioneu <strong>Baixar només els meus conjunts de canvis</strong> si només voleu baixar els que heu creat.<br>Tingueu en consideració que JOSM baixarà un màxim de 100 conjunts de canvis.</html>

en: <html>Download the latest changesets</html>
ca: <html>Baixar els conjunts de canvis més recents</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
ca: <html>Baixar els meus conjunts de canvis oberts<br><em>Deshabilitat. Si us plau, indiqueu primer el vostre nom d''usuari OSM a les preferències.</em></html>

en: <html>Download my open changesets</html>
ca: <html>Baixar els meus conjunts de canvis oberts</html>

en: <html>Download changesets in the current map view.<br><em>Disabled. There is currently no map view active.</em></html>
ca: <html>Baixar els conjunts de canvis de la vista actual del mapa.<br><em>Deshabilitat. Actualment no hi ha cap vista activa.</em></html>

en: <html>Download changesets in the current map view</html>
ca: <html>Baixar els conjunts de canvis de la vista actual del mapa</html>

en: Unexpected value for preference ''{0}'', got ''{1}''. Resetting to default query.
ca: Valor inesperat per la preferència ''{0}'', s''ha obtingut ''{1}''. Reinicialitzant am la consulta predefinida.

en: Cannot create changeset query for open changesets of anonymous user
ca: No es pot crear una consulta sobre els conjunts de canvis d''un usuari anònim

en: Basic
ca: Bàsic

en: Download changesets using predefined queries
ca: Baixar els conjunts de canvis utilitzant les consultes predefinides

en: From URL
ca: D''una URL

en: Query changesets from a server URL
ca: Consultar conjunts de canvis d''una URL del servidor

en: Advanced
ca: Avançat

en: Use a custom changeset query
ca: Utilitzar una consulta de conjunts de canvis particularitzada

en: Query changesets
ca: Consultar conjunts de canvis

en: Query and download changesets
ca: Consultar i baixar conjunts de canvis

en: Please enter a valid changeset query URL first.
ca: Indiqueu una consulta de URL de conjunts de canvis vàlida

en: Illegal changeset query URL
ca: Consulta de URL de conjunts de canvis incorecta

en: Close the dialog and abort querying of changesets
ca: Tancar la finestra i anular la consulta de conjunts de canvis

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
ca: Indiqueu una data en el vostre format local.<br>Exemple: {0}<br>Exemple: {1}<br>Exemple: {2}<br>Exemple: {3}<br>

en: Query open changesets only
ca: Consultar només els conjunts de canvis oberts

en: Query closed changesets only
ca: Consultar només els conjunts de canvis tancats

en: Query both open and closed changesets
ca: Consultar els conjunts de canvis oberts i els tancats

en: Only changesets closed after the following date/time
ca: Només els conjunts de canvis tancats després de la següent data/hora

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
ca: Només els conjunts de canvis tancats i creats abans de la següent data/hora

en: Date:
ca: Data:

en: Time:
ca: Temps:

en: Closed after -
ca: Tancat després -

en: Date:
ca: Data:

en: Created before -
ca: Creat abans -

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
ca: No és possible de construir una consulta sobre conjunts de canvis basada en la data i hora. Les dades introduïdes no són vàlides.

en: <html>Please enter valid date/time values to restrict<br>the query to a specific time range.</html>
ca: <html>Indiqueu una data i hora vàlides per a limitar<br>la consulta a un interval de temps específic.</html>

en: Invalid date/time values
ca: Els valors de data i hora no són vàlids

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
ca: Indiqueu una hora en el vostre format local.<br>Exemple: {0}<br>Exemple: {1}<br>Exemple: {2}<br>Exemple: {3}<br>

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
ca: El valor actual no és un ID d''usuari vàlid. Introduïu un valor enter > 0

en: Please enter an integer value > 0
ca: Indiqueu un valor enter més gran que 0

en: URL:
ca: Adreça URL:

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
ca: Indiqueu o enganxeu una URL per recuperar conjunts de canvis de l''API OSM

en: Note that changeset queries are currently always submitted to ''{0}'', regardless of the host, port and path of the URL entered below.
ca: Noteu que les peticions del conjunt de canvis són sempre enviades a ''{0}'', sense tenir en compte el servidor, el port i el camí de l''URL que s''havia entrat.

en: This changeset query URL is invalid
ca: Aquesta URL de consulta de conjunts de canvis no és vàlida

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
ca: Només els conjunts de canvis de l''usuari amb el següent ID

en: Only changesets owned by the user with the following user name
ca: Només els conjunts de canvis de l''usuari amb el següent nom

en: User ID:
ca: Identificador d''usuari:

en: User name:
ca: Nom d''usuari:

en: Only changesets owned by myself (disabled. JOSM is currently run by an anonymous user)
ca: Només els meus conjunts de canvis (deshabilitat. Utilitzeu JOSM amb un usuari anònim)

en: Only changesets owned by myself
ca: Només els meus conjunts de canvis

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
ca: No és possible de restringir la consulta sobre els conjunts de canvis a l''usuari actual perquè és anònim

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
ca: L''actual valor ''{0}'' d''ID d''usuari no és vàlid

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
ca: No és possible de restringir la consulta sobre el conjunt de canvis al nom d''usuari ''{0}''

en: Please enter a valid user ID
ca: Indiqueu un ID d''usuari vàlid

en: Invalid user ID
ca: L''ID de l''usuari no és vàlid

en: Please enter a non-empty user name
ca: Indiqueu un nom d''usuari

en: Invalid user name
ca: Nom d''usuari no vàlid

en: Activate
ca: Activa

en: Activate the selected layer
ca: Activar la capa seleccionada

en: Activate layer
ca: Activar la capa

en: Delete the selected layers.
ca: Esborrar les capes seleccionades

en: Duplicate this layer
ca: Duplica la capa

en: Copy of {0}
ca: Copia {0}

en: Copy {1} of {0}
ca: Copia {1} de {0}

en: Show layer
ca: Mostra capa

en: Adjust opacity of the layer.
ca: Ajustar l''opacitat de la capa

en: Opacity
ca: Opacitat

en: Merge
ca: Combina

en: Merge this layer into another layer
ca: Fusiona aquesta capa amb una altra

en: Length
ca: Longitud

en: Move the selected layer one row down.
ca: Moure la capa seleccionada avall

en: Move the selected layer one row up.
ca: Moure la capa seleccionada una fila amunt

en: Show/hide
ca: Amagar/ Mostrar

en: Toggle visible state of the selected layer.
ca: Commuta l''estat visible de la capa seleccionada.

en: Show/hide layer
ca: Mostra/amaga la capa

en: Copy all Keys/Values
ca: Copiar totes les claus/valors

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
ca: Copia la clau i el valor de totes les etiquetes al porta-retalls

en: Copy Tags
ca: Copia etiquetes

en: Copy Value
ca: Copia el valor

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
ca: Copiar el valor de l''etiqueta seleccionada al portaretalls

en: Launch browser with wiki help for selected object
ca: Obre la pàgina wiki d''ajuda de l''objecte seleccionat a un navegador web

en: Go to OSM wiki for tag help
ca: Vés al wiki d''OSM per veure l''ajuda de l''etiqueta

en: Discardable key: selection Foreground
ca: Clau descartable: selecció en primer pla

en: Discardable key: foreground
ca: Clau descartable: selecció en primer pla

en: Discardable key: selection Background
ca: Clau descartable: selecció en el fons

en: Discardable key: background
ca: Clau descartable: selecció en el fons

en: {0} different | {0} different
ca[0]: {0} diferent
ca[1]: {0} differents

en: , {0} unset | , {0} unset
ca[0]: , {0} no establert
ca[1]: , {0} no establert

en: Select objects for which to change tags.
ca: Seleccioneu els objectes del quals voleu modificar les etiquetes

en: Tags for selected objects.
ca: Etiquetes pels objectes seleccionats

en: Member Of
ca: Membre de

en: Position
ca: Posició

en: Tag filter
ca: Etiqueta de filtre

en: Objects: {2} / Tags: {0} / Memberships: {1}
ca: Objectes: {2} / Etiquetes: {0} / Membres: {1}

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
ca: Etiquetes: {0} / Pertinença: {1}

en: Delete the selected key in all objects
ca: Suprimir la clau seleccionada a tots els objectes

en: Delete Tags
ca: Suprimeix les etiquetes

en: Change relation
ca: Canviar la relació

en: Delete from relation
ca: Suprimir de la relació

en: Really delete selection from relation {0}?
ca: Segur que voleu suprimir la selecció de la relació {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
ca: Afegeix un nou parell clau/valor a tots els objectes

en: Add Tag
ca: Afegeix etiqueta

en: Edit the value of the selected key for all objects
ca: Editar el valor de la clau seleccionada per a tots els objectes

en: Edit Tags
ca: Modifica les etiquetes

en: Paste Value
ca: Enganxa el valor

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
ca: Enganxa del porta-retalls el valor de l''etiqueta seleccionada

en: Search Key/Value/Type
ca: Cercar clau/valor/tipus

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
ca: Cercar amb la clau i el valor de l''etiqueta seleccionada, limitat al tipus (p.ex., node/via/relació

en: Search Key/Value
ca: Cercar clau/valor

en: Search with the key and value of the selected tag
ca: Cercar amb la clau i el valor de l''etiqueta seleccionada

en: Change value? | Change values?
ca[0]: Canvia el  valor?
ca[1]: Canvia els  valors?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
ca[0]: Això canviarà {0} objecte.
ca[1]: Això canviarà {0} objectes.

en: An empty value deletes the tag.
ca: Un valor buit esborra l''etiqueta.

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
ca: Heu canviat la clau de ''{0}'' a ''{1}''.

en: The new key is already used, overwrite values?
ca: La nova clau ja és en ús, voleu sobreescriure els valors?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
ca[0]: Canviar les propietats de {0} objecte
ca[1]: Canviar les propietats de {0} objectes

en: Use English language for tag by default
ca: Usa l''anglès per etiquetar de forma predeterminada

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
ca[0]: Això canviarà {0} objecte.
ca[1]: Això canviarà {0} objectes.

en: Please select a key
ca: Si us plau seleccioneu una clau

en: Set number of recently added tags
ca: Estableix el nombre de les etiquetes afegides recentment

en: Remember last used tags after a restart
ca: Recorda les darreres etiquetes utilitzades en reiniciar.

en: Enable
ca: Activa

en: Hide
ca: Aguait

en: No refresh
ca: Sense refresc

en: to apply first suggestion
ca: aplica la primera suggerència

en: to add without closing the dialog
ca: afegeix sense tancar el diàleg

en: to add first suggestion without closing the dialog
ca: afegeix la primera suggerència sense tancar el diàleg

en: Please enter the number of recently added tags to display
ca: Si us plau, establiu el nombre de les etiquetes recentment  afegides a visualitzar

en: Please enter integer number between 0 and {0}
ca: Instroduïu un nombre enter entre 0 i {0}

en: Recently added tags
ca: Etiquetes afegides recentment

en: Choose recent tag {0}
ca: Escolliu una etiqueta recent {0}

en: Use this tag again
ca: Utilitza aquesta etiqueta un altre cop

en: Apply recent tag {0}
ca: Aplica una etiqueta recent {0}

en: The key ''{0}'' is already used
ca: La clau ''{0}'' ja ha estat utilitzada

en: Ignore key ''{0}''
ca: Ignora la clau ''{0}''

en: Ignore tag ''{0}''
ca: Ignora l''etiqueta ''{0}''

en: Go to Taginfo
ca: Vés a sistema d''infomació d''etiquetes Taginfo

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
ca: Modifica la relació a la qual fa referència el membre de la relació seleccionat

en: Download all child relations (recursively)
ca: Baixar totes les relacions filles (recursivament)

en: Download All Children
ca: Baixar tots els fills

en: Download selected relations
ca: Baixar les relacions seleccionades

en: Download Selected Children
ca: Baixar els fills seleccionats

en: Conflict in data | Conflicts in data
ca[0]: Conflicte a les dades
ca[1]: Conflictes a les dades

en: Download relation members
ca: Baixa la relació dels membres

en: <html>The child relation<br>{0}<br>is deleted on the server. It cannot be loaded</html>
ca: <html>La relació filla<br>{0}<br>està esborrada al servidor. No pot ser carregada</html>

en: Relation is deleted
ca: La relació està suprimida

en: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
ca: Ignorant l''excepció a causa de l''anul·lació de la tasca. Excepció: {0}

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
ca[0]: Baixant {0} objecte incomplet
ca[1]: Baixant {0} objectes incomplets

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
ca[0]: Baixant {0} fill incomplet de la relació ''{1}''
ca[1]: Baixant {0} fills incomplets de la relació ''{1}''

en: Downloading {0} incomplete child of {1} parent relations | Downloading {0} incomplete children of {1} parent relations
ca[0]: Baixant {0} fill incomplet de {1} relacions
ca[1]: Baixant {0} fills incomplets de {1} relacions

en: Download relations
ca: Baixant relacions

en: Tags and Members
ca: Atributs i membres

en: Parent Relations
ca: Relacions de parentiu

en: Child Relations
ca: Relacions filles

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
ca: Entrar un rol i aplicar-ho al membres de la relació seleccionada

en: Apply Role:
ca: Aplicar rol:

en: New relation
ca: Nova relació

en: Focus Relation Editor with relation ''{0}'' in layer ''{1}''
ca: Centrar l''editor de relacions a la relació ''{0}'' a la capa ''{1}''

en: <html>There is at least one member in this relation referring<br>to the relation itself.<br>This creates circular dependencies and is discouraged.<br>How do you want to proceed with circular dependencies?</html>
ca: <html>Com a mínim, hi ha un membre d''aquesta relació que fa referència<br>a la relació mateixa.<br>Això crea dependències circulars, cosa totalment desaconsellada.<br>Com voleu procedir amb les dependències circulars?</html>

en: Remove them, clean up relation
ca: Suprimir-les, netejar la relació

en: Ignore them, leave relation as is
ca: Ignorar-les, deixar la relació com està

en: Sorry, shortcut "{0}" can not be enabled in Relation editor dialog
ca: Ho sentim, la drecera "{0}" no pot ser activada a la finestra de modificació de relacions

en: <html>This relation already has one or more members referring to<br>the object ''{0}''<br><br>Do you really want to add another relation member?</html>
ca: <html>Aquesta relació ja te un o més membres que fan referència a <br>l''objecte ''{0}''<br><br>Segur que voleu afegir un altre membre a la relació?</html>

en: Multiple members referring to same object.
ca: Varis membres es refereixen al mateix objecte

en: Select previous Gap
ca: Selecciona l''interval previ

en: Select the previous relation member which gives rise to a gap
ca: Selecciona el membre anterior de la relació que genera un interval

en: Select next Gap
ca: Seleccionar l''interval següent

en: Select the next relation member which gives rise to a gap
ca: Selecciona el membre següent de la relació que genera un interval

en: Zoom to Gap
ca: Amplia a l''interval

en: Zoom to the gap in the way sequence
ca: Amplia a l''interval en la seqüència de la via

en: Refers to
ca: Fa referència a

en: Cannot add {0} since it is not part of dataset
ca: No es pot afegir {0} perquè no és part del conjunt de dades

en: including immediate children of parent relations
ca: incloent els fills directes de la relació

en: Load parent relations
ca: Carrega les relacions parents

en: Reload
ca: Recarrega

en: Edit the currently selected relation
ca: Modificar la relació seleccionada

en: Apply Changes
ca: Aplica els canvis

en: Create new relation in layer ''{0}''
ca: Crear una nova relació a la capa ''{0}''

en: Edit new relation in layer ''{0}''
ca: Modificar la nova relació a la capa ''{0}''

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
ca: Modificar la relació #{0} a la capa ''{1}''

en: Load relation
ca: Carregar la relació

en: Add all objects selected in the current dataset after the last selected member
ca: Afegeix els objectes seleccionats al conjunt de dades deprés del darrer membre seleccionat

en: Add all objects selected in the current dataset before the first member
ca: Afegeix els objectes seleccionats al conjunt de dades abans del primer membre

en: Add all objects selected in the current dataset before the first selected member
ca: Afegir els objectes seleccionats abans del primer membre seleccionat

en: Apply the current updates
ca: Aplicar les actualitzacions

en: Cancel the updates and close the dialog
ca: Anular les actualitzacions i tancar la finestra

en: Yes, save the changes and close
ca: Si, desar els canvis i tancar

en: Click to save the changes and close this relation editor
ca: Feu clic per desar els canvis i tancar aquest editor de relacions

en: No, discard the changes and close
ca: No, descartar els canvis i tancar

en: Click to discard the changes and close this relation editor
ca: Feu cli perdescartar els canvis i tancar aquest editor de relacions

en: Cancel, continue editing
ca: Cancel·lar, continuar l''edició

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
ca: Cliqueu per tornar a l''editor de relacions i reprendre la modificació de la relació

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
ca: <html>La relació ha canviat.<br><br>Voleu desar elsvostres canvis?

en: Unsaved changes
ca: Canvis sense desar

en: Delete the currently edited relation
ca: Suprimir la relació que s''està editant

en: Relation Editor: Download Members
ca: Editor de relacions: Baixar membres

en: Download all incomplete members
ca: Baixant els membres incomplets

en: Download selected incomplete members
ca: Baixar els mmebres incomplets seleccionats

en: Relation Editor: Move Down
ca: Editor de relacions: Moure avall

en: Move the currently selected members down
ca: Moure els membres seleccionats avall

en: Relation Editor: Move Up
ca: Editor de relacions: Moure amunt

en: Move the currently selected members up
ca: Moure els membres seleccionats amunt

en: Apply the updates and close the dialog
ca: Aplicar les actualitzacions i tancar la finestra

en: Relation Editor: Refresh
ca: Editor de relacions: Refresca

en: Refresh relation from data layer
ca: Refresca la realció a partir de la capa de dades

en: Refresh
ca: Actualitza

en: Yes, discard changes and reload
ca: Si, descarta els canvis i recarrega

en: Click to close window
ca: Feu clic per tancar la finestra

en: No, continue editing
ca: No, continuar modificant

en: Deleted relation
ca: Suprimeix la relació

en: Relation Editor: Remove
ca: Editor de relacions: Suprimir

en: Remove the currently selected members from this relation
ca: Suprimir d''aquesta relació els membres seleccionats

en: Remove all members referring to one of the selected objects
ca: Suprimir els membres que es refereixen als objectes seleccionats

en: Reverse the order of the relation members
ca: Invertir l''ordre dels membres de la relació

en: Yes, create a conflict and close
ca: Si, crear un conflicte i tancar

en: Click to create a conflict and close this relation editor
ca: Cliqueu per a crear un conflicte i tancar aquest editor de relacions

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
ca: <html>Aquesta relació ha canviat fora de l''editor.<br>No podeu aplicar elsvostres canvis i continuar editant.<br><br>Voleu crear un conflicte i tancar l''editor?</html>

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>Please resolve this conflict first, then try again.</html>
ca: <html>La capa ''{0}'' té un conflicte per l''objecte<br>''{1}''.<br>Si us plau resolgueu primer aquest conflicte i llavors toneu a provar.</html>

en: Select objects for selected relation members
ca: Escull objectes pels membres de la relació seleccionats

en: Select relation members which refer to objects in the current selection
ca: Selecciona els membres de la relació que fan referència als objectes de la selecció

en: Sets a role for the selected members
ca: Establir un rol per als membres seleccionats

en: Apply Role
ca: Aplicar rol

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
ca[0]: Esteu configurant un rol buit per a {0} objecte.
ca[1]: Esteu configurant un rol buit per a {0} objectes.

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
ca: Això és el mateix que esborrar els rols d''aquests objectes

en: Do you really want to apply the new role?
ca: Segur que voleu aplicar el nou rol?

en: Yes, apply it
ca: Sí, aplicar-ho

en: No, do not apply
ca: No, no aplicar-ho

en: Confirm empty role
ca: Confirmar rol buit

en: Relation Editor: Sort
ca: Editor de relacions: Ordenar

en: Sort the relation members
ca: Ordenar els membres de la relació

en: Sort below
ca: Ordena a sota

en: Sort the selected relation members and all members below
ca: Ordena els membres seleccionats de la relació i tots els altres membres a sota

en: way is connected
ca: la via està connectada

en: way is connected to previous relation member
ca: la via està connectada a un membre anterior de la relació

en: way is connected to next relation member
ca: la via està connectada a un membre posteior de la relació

en: way is not connected to previous or next relation member
ca: la via no està connectada ni a un membre anterior ni a un membre posterior de la relació

en: Wrong number of arguments for bookmark
ca: El nombre d''aruments no és correcte pel favorit

en: Error reading bookmark entry: %s
ca: Error llegint entrada de favorits: %s

en: Bookmarks
ca: Favorits

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
ca: <html>Cap zona baixada ha estat seleccionada.</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
ca: <html><strong>Zona baixada</strong> (long. min., lat. min., lon. màx., lat. màx.): </html>

en: Create bookmark
ca: Crear un favorit

en: Add a bookmark for the currently selected download area
ca: Afegeix un marcador per la zona baixada

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
ca: No hi ha cap zona seleccionada a l''àrea baixada. Si us plau, seleccioneu-ne una.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
ca: Indiqueu un nom pel marcador de la zona baixada.

en: Name of location
ca: Nom de la ubicació

en: Remove the currently selected bookmarks
ca: Suprimir els marcadors seleccionats

en: Rename the currently selected bookmark
ca: Canvia el nom al marcador seleccionat

en: min lat
ca: lat min

en: min lon
ca: lon min

en: max lat
ca: lat màx

en: max lon
ca: lon màx

en: Clear textarea
ca: Esborrar text

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
ca: URL de www.openstreetmap.org (aqui podeu enganxar l''adreça de la zona a baixar)

en: Bounding Box
ca: Límits

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
ca: La cadena de text ''{0}'' no és un valor doble vàlid.

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
ca: La latitud ha d''estar compresa entre -90 i 90 graus.

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
ca: La laongitud ha d''estar compresa entre -180 i 180 graus.

en: Open this dialog on startup
ca: Obre aquesta finestra a l''inici

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
ca: Obre automàticament la finestra ''Baixa de l''OSM'' cada vegada que JOSM s''inicia.<br>El podeu obrir manualment utilitzant el menú Fitxer o la barra d''eines.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
ca: Utilitzeu clic amb el botó esquerre mmés arrossegar per a seleccionar una zona, les tecles de fletxa o el botó dret del ratolí per desplaçar el mapa i la rodeta del ratolí o les tecles + i - pel nivell d''ampliació.

en: Click to close the dialog and to abort downloading
ca: Feu clic per a anul·lar la baixada i tancar la finestra

en: Click to download the currently selected area
ca: Feu clic per baixar la zona seleccionada

en: Download referrers (parent relations)
ca: Baixa les referències (relacions de parentiu)

en: Download object
ca: Baixa l''objecte

en: Start downloading
ca: Inicia la baixada

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well, i.e.,parent relations and for nodes, additionally, parent ways
ca: Indiqueu si les referències de l''objecte també s''han de baixar, com per exemple les relacions de parentiu, i en el cas dels nodes les vies que s''hi relacionen.

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
ca: Indiqueu si els membres de la relació també han de ser baixats

en: Download referrers (parent relations and ways)
ca: Baixa lesrelacions (relacions de parentiu i vies)

en: Data Sources and Types:
ca: Tipus i fonts de dades:

en: Please select a download area first.
ca: Seleccioneu abans una zona a baixar

en: No area selected yet
ca: Encara no hi ha cap zona seleccionada

en: Download area too large; will probably be rejected by server
ca: La zona a baixar és massa gran; probablement serà refusada pel servidor

en: Download area ok, size probably acceptable to server
ca: L''àrea de baixada és correcta, la seva mida sembla aceptable per al servidor

en: OpenStreetMap data
ca: Dades OpenStreetMap

en: Select to download OSM data in the selected download area.
ca: Tria la zona per baixar-te les dades OSM.

en: Raw GPS data
ca: Dades GPS

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
ca: Baixar les traces GPS de la zona seleccionada

en: Select to download notes in the selected download area.
ca: Seleccioneu baixar notes de l''àrea baixada.

en: Build query
ca: Construeix la consulta

en: Parse error
ca: Error d''anàlisi

en: Class Type
ca: Classe

en: Bounds
ca: Límits

en: Choose the server for searching:
ca: Servidor de cerca:

en: Enter a place name to search for:
ca: Nom del lloc a cercar:

en: Areas around places
ca: Àrea al voltant dels llocs

en: Click to start searching for places
ca: Feu clic per iniciar la cerca

en: Querying name server
ca: Consultant el servidor de noms

en: Querying name server ...
ca: Consultant el servidor de noms...

en: Name server returned invalid data. Please try again.
ca: El servidor ha retornat dades no vàlides. Si us plau proveu un altre cop.

en: Bad response
ca: Resposta dolenta

en: Type
ca: Tipus

en: Slippy map
ca: Mapa lliscant

en: Tile Numbers
ca: Nombres de les tessel·les

en: history
ca: historial

en: JOSM Help Browser
ca: Ajuda del JOSM

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
ca: Error en llegir el fitxer CSS ''help-browser.css''. L''excepció és: {0}

en: <html><p class="warning-header">Help content for help topic missing</p><p class="warning-body">Help content for the help topic <strong>{0}</strong> is not available yet. It is missing both in your local language ({1}) and in English.<br><br>Please help to improve the JOSM help system and fill in the missing information. You can both edit the <a href="{2}">help topic in your local language ({1})</a> and the <a href="{3}">help topic in English</a>.</p></html>
ca: <html><p class="warning-header">Manca informació d''ajuda pel tema</p><p class="warning-body">Encara no hi ha contigut disponible pel tema <strong>{0}</strong>. Manca tant a la vostra llengua ({1}) com en anglès.<br><br>Si us plau, ajudeu a millorar el sistema d''ajuda del JOSM afegint la informació que manca. Podeu editar el <a href="{2}">tema en la vostra llengua ({1})</a> i/o en <a href="{3}">anglès</a>.</p></html>

en: <html><p class="error-header">Error when retrieving help information</p><p class="error-body">The content for the help topic <strong>{0}</strong> could not be loaded. The error message is (untranslated):<br><tt>{1}</tt></p></html>
ca: <html><p class="error-header">Error durant l''obtenció d''informació d''ajuda</p><p class="error-body">El contingut del tema d''ajuda <strong>{0}</strong> no pot ser carregat. El missatge d''error és (no traduït):<br><tt>{1}</tt></p></html>

en: <html>Failed to open help page for url {0}.<br>This is most likely due to a network problem, please check<br>your internet connection</html>
ca: <html>Ha fallat l''obertura de la pàgina d''ajuda a l''URL {0}.<br>Això acostuma a ser degut a un problema amb la xarxa, si us plau, comproveu<br>la vostra connexió a Internet</html>

en: Failed to open URL
ca: Ha fallat l''obertura de l''URL

en: Open the current help page in an external browser
ca: Obre la pàgina d''ajuda a un navegador web extern

en: Edit the current help page
ca: Modifica la pàgina d''ajuda actual

en: <html>The current URL <tt>{0}</tt><br>is an external URL. Editing is only possible for help topics<br>on the help server <tt>{1}</tt>.</html>
ca: <html>l''URL <tt>{0}</tt><br>és externa. La modificació només és possible per a les pàgines <br>que són al servidor d''ajuda <tt>{1}</tt>.</html>

en: Reload the current help page
ca: Recarrega la pàgina d''ajuda actual

en: Go to the previous page
ca: Vés a la pàgina anterior

en: Go to the next page
ca: Vés a la pàgina següent

en: Go to the JOSM help home page
ca: Va a la pàgina incial d''ajuda del JOSM

en: Bad location in HTML document. Exception was: {0}
ca: Posició incorrecta al document HTML. L''excepció ha estat: {0}

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
ca: No s''ha pogut obrir la pàgina d''ajuda. l''URL és buida.

en: Failed to open help page
ca: No ha estat possible d''obrir la pàgina d''ajuda

en: Latitude:
ca: Latitud:

en: Longitude:
ca: Longitud:

en: Distance:
ca: Distància:

en: Coordinates
ca: Coordenades

en: History for node {0}
ca: Historial del node {0}

en: History for way {0}
ca: Historial de la via {0}

en: History for relation {0}
ca: Historial de la relació {0}

en: Reload the history from the server
ca: L''historial ha estat recarregat del servidor

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
ca: L''historial no ha estat inicialitzat encara. No és possible d''establir una relació de l''objecte.

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
ca: Ha fallat la configuració de la referència. L''ID {0} no concorda amb l''ID de l''historial {1}.

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
ca: No ha estat possible d''establir la referència. la versió {0} de la referència no està disponible a l''historial.

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
ca: L''historial encara no ha estat inicialitzat. Ha fallat la configuració de la primitiva.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
ca: Ha fallat la configuració de la primitiva. La versió {0} no és a l''historial.

en: Load history
ca: Carregar historial

en: Loading history for node {0}
ca: Carregant l''historial del node {0}

en: Loading history for way {0}
ca: Carregant l''historial de la via {0}

en: Loading history for relation {0}
ca: Carregant l''historial de la relació {0}

en: The nodes of this way are in reverse order
ca: Els nodes d''aquesta via són en ordre invers

en: Zoom to node
ca: Amplia la zona del node

en: Zoom to this node in the current data layer
ca: Ampliar la zona del node a la capa actual

en: Way {0}
ca: Via {0}

en: Relation {0}
ca: Relació {0}

en: Object
ca: Objecte

en: Changeset comment
ca: Comentari del conjunt de canvis

en: Changeset source
ca: Font del conjunt de canvis

en: Imagery used
ca: Imatgeria utilitzada

en: <b>Source</b>:
ca: <b>Font</b>:

en: <b>Imagery</b>:
ca: <b>Imatgeria</b>:

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
ca: <html>La versió <strong>{0}</strong> està en edició a la capa ''{1}''</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
ca: <html>La versió <strong>{0}</strong> ha estat creada a <strong>{1}</strong></html>

en: This changeset has {0} comment | This changeset has {0} comments
ca[0]: Aquest conjunt de canvis te {0} comentari
ca[1]: Aquest conjunt de canvis te {0} comentaris

en: Changeset info
ca: Informació del conjunt de canvis

en: Launch browser with information about the changeset
ca: Mostrar informació sobre el conjunt de canvis a un navegador web

en: Show changeset {0}
ca: Mostrar conjunt de canvis {0}

en: User info
ca: Informació de l''usuari

en: Launch browser with information about the user
ca: Llança un navegador web amb informació sobre l''usuari

en: Show user {0}
ca: Mostra usuari {0}

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer is null
ca: Ha fallat l''actualització de la primitiva amb id {0} perquè la capa en edició és nul·la

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer does not include such a primitive
ca: Ha fallat l''actualització de la primitiva amb id {0} perquè la capa en edició no la inclou

en: Synchronize node {0} only
ca: Sincronitzar només el node {0}

en: Synchronize way {0} only
ca: Sincronitzar només la via {0}

en: Synchronize relation {0} only
ca: Sincronitzar només la relació {0}

en: Synchronize entire dataset
ca: Sincronitzar tot el conjunt de dades

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
ca: <html>La pujada <strong>ha fallat</strong> perquè el servidor te una versió més recent d''un dels<br>nodes, vies, o relacions.<br>La causa del conflicte és <strong>{0}</strong> amb id <strong>{1}</strong>,<br>el servidor te la versió {2} i la teva és la {3}.<br><br>Fes clic sobre <strong>{4}</strong> per a sincronitzar l''element en conflicte.<br>Fes clic sobre<strong>{5}</strong> per a sincronitzar tot el teu conjunt de dades amb el servidor.<br>Fes clic sobre <strong>{6}</strong> per anul·lar i continuar editant.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
ca: <html>La pujada <strong>ha fallat</strong> perquè el servidor te una versió més recent d''un dels<br>nodes, vies o relacions.<br><br>Fes clic sobre<strong>{0}</strong> per a sincronitzar tot el teu conjunt de dades amb el servidor.<br>Fes clic sobre <strong>{1}</strong> per a anul·lar i continuar l''edició.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
ca: <html>La pujada <strong>ha fallat</strong> perquè has utilitzat un<br>conjunt de dades {0} que es va tancar el {1}.<br>Puja les dades amb un nou conjunt de dades o amb un d''obert.</html>

en: Changeset closed
ca: Conjunt de canvis tancat

en: Prepare conflict resolution
ca: Preparar la resolució de conflictes

en: Click to download all referring objects for {0}
ca: Feu clic per a baixar tots els objectes que es refereixen a {0}

en: Click to cancel and to resume editing the map
ca: Feu clic per a anul·lar i reprendre la modificació del mapa

en: Click <strong>{0}</strong> to load them now.<br>If necessary JOSM will create conflicts which you can resolve in the Conflict Resolution Dialog.
ca: Feu clic sobre <strong>{0}</strong> per carregar-los.<br>Si és necessari JOSM crearà els conflictes que haureu de resoldrea la Finestra de Resolució de Conflictes.

en: Object still in use
ca: L''objecte ja és en ús

en: Error header "{0}" did not match with an expected pattern
ca: La capçalera d''error "{0}" no es correspon amb el patró esperat.

en: Upload
ca: Pujar

en: Automatically obtain source from current layers
ca: Obté automàticament la font de les capes actuals

en: I would like someone to review my edits.
ca: M''agradaria que algú revisés les meves edicions.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
ca: Afegeix un comentari descrivint els canvis que estàs pujant:

en: Enter an upload comment
ca: Afegeix un comentari

en: Specify the data source for the changes
ca: Especifiqueu una font de dades per als canvis

en: just once
ca: només una vegada

en: Enter a source
ca: Indiqueu una font

en: Changeset id:
ca: ID del conjunt de canvis:

en: Changeset comment:
ca: Comentari sobre el grup de canvis:

en: New changeset
ca: Conjunt de canvis nou

en: Please select a changeset:
ca: Seleccioneu un conjunt de canvis:

en: Please select which changeset the data shall be uploaded to and whether to close that changeset after the next upload.
ca: Seleccioneu a quin conjunt de canvis s''han de pujar les dades i si voleu tancar aquest conjunt de canvis després de la següent pujada.

en: Close changeset after upload
ca: Tancar el conjunt de canvis després de fer la pujada

en: Select to close the changeset after the next upload
ca: Tancar el conjunt de canvis després de la següent pujada

en: Load the list of your open changesets from the server
ca: Carregar del servidor la llista dels conjunts de canvis oberts

en: Close the currently selected open changeset
ca: Tancar el conjunt de canvis seleccionat

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
ca: <html>Si us plau, seleccioneu el conjunt de canvis que voleu tancar</html>

en: Open changesets
ca: Obre conjunts de canvis

en: Close changesets
ca: Tancar conjunts de canvis

en: Cancel closing of changesets
ca: Anul·lar el tancament dels conjunts de canvis

en: Closing changeset
ca: Tancant el conjunt de canvis

en: Closing changeset {0}
ca: Tancant el conjunt de canvis {0}

en: Failed to put Credential Dialog always on top. Caught security exception.
ca: Ha fallat la configuració per a posar sempre en primer pla la finestra de les credencials. S''ha detectat una excepció de seguretat.

en: Enter credentials for OSM API
ca: Indiqueu unes credencials per a l''API OSM

en: Enter credentials for host
ca: Indiqueu unes credencials pel servidor

en: Enter credentials for HTTP proxy
ca: Indiqueu unes credencials pel proxi HTTP

en: Password
ca: Contrasenya

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
ca: Avís: La contrasenya és enviada sense encriptar.

en: Please enter the user name of your OSM account
ca: Indiqueu el vostre nom d''usuari OSM

en: Please enter the password of your OSM account
ca: Indiqueu la vostra contrasenya

en: Authenticating at the OSM API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
ca: Ha fallat l''autenticació a l''API OSM ''{0}''. Indiqueu un nom d''usuari i una contrasenya vàlids.

en: Please enter the user name of your account
ca: Si us plau indiqueu el vostre nom d''usuari

en: Please enter the password of your account
ca: Si us plau indiqueu la vostra contrasenya

en: Authenticating at the host ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
ca: Ha fallat l''autenticació al servidor ''{0}''. Indiqueu un nom d''usuari i una contrasenya vàlids.

en: Please enter the user name for authenticating at your proxy server
ca: Indiqueu un nom d''usuari per autenticar-vos al servidor proxi

en: Please enter the password for authenticating at your proxy server
ca: Indiqueu la contrasenya per autieticar-vos al servidor proxi

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
ca: Ha fallat l''autenticació al servidor proxi HTTP ''{0}''. Si sus plau indiqueu un nom d''usuari i una contrasenya vàlids.

en: Warning: depending on the authentication method the proxy server uses the password may be transferred unencrypted.
ca: Avís: en funció del mètode d''autenticació que utilitzi el servidor proxi lacontrasenya pot ser enviada sense encriptar.

en: Authenticate
ca: Autenticar

en: Authenticate with the supplied username and password
ca: Autenticar amb el nom d''usuari i la contrasenya indicats

en: Cancel authentication
ca: Anul·la l''autenticació

en: Question
ca: Pregunta

en: Message
ca: Missatge

en: Enter text
ca: Introduïu el text

en: Installing plugins
ca: Instal·lant connectors

en: Downloading file
ca: S''esta baixant fitxer

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
ca: S''està baixant el fitxer {0}: {1} bytes...

en: Download finished
ca: Baixada finalitzada

en: Unpacking {0} into {1}
ca: Desempaquetant {0} en {1}

en: Cannot download file ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
ca: El fitxer ''{0}'' no es pot baixar. El seu enllaç de baixada ''{1}''  no és una URL vàlida. Omentent la baixada.

en: Could not retrieve the list of your open changesets because<br>JOSM does not know your identity.<br>You have either chosen to work anonymously or you are not entitled<br>to know the identity of the user on whose behalf you are working.
ca: No podeu obtenir la llista dels conjunts de canvis oberts perquè<br>JOSM no coneix la vostra identitat.<br>Heu escollit de treballar de manera anònima o bé no teniu autorització<br> per a conèixer la identitat de l''usuari.

en: Missing user identity
ca: Manca la identitat de l''usuari

en: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
ca: Ha fallat l''obtenció d''informació de l''usuari del JOSM. L''excepció ha estat: {0}

en: Initializing nodes to download ...
ca: Inicialitzant nodes a baixar ...

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
ca: El servidor ha respost amb el codi d''error 404.<br>Això acostuma a indicar que el servidor no ha trobat cap objecte amb l''ID que s''ha demanat.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
ca[0]: L''objecte no s''ha pogut baixar
ca[1]: Alguns dels objectes no han pogut ser baixats

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
ca[0]: No s''ha pogut baixar un objecte.<br>
ca[1]: No s''han pogut baixar {0} objectes.<br>

en: missing objects:
ca: objectes que manquen:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
ca[0]: Un dels objectes baixats està marcat com suprimit.
ca[1]: {0} dels objectes baixats són marcats com suprimits.

en: Either edit the path manually in the text field or click the "..." button to open a file chooser.
ca: Modifica manualment la ruta al camp de text o fes clic sobre el botó "..."per obrir un selector de fitxers.

en: The bold text is the name of the layer.
ca: El text en negreta és el nom de la capa.

en: Click here to choose save path
ca: Fes clic aquí per escollir la ruta d''enregistrament

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
ca: La capa ''{0}'' no està associada a cap còpia de seguretat

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
ca: El fitxer ''{0}'' no pot ser escrit. Si us plau indiqueu un altre fitxer.

en: Click cell to change the file path.
ca: Fes clic sobre la cel·la per modificar la ruta d''enregistrament

en: Launch a file chooser to select a file
ca: Obre un selector per a escollir un fitxer

en: Select filename
ca: Seleccionar nom de fitxer

en: Open Recent
ca: Obrir recents

en: List of recently opened files
ca: Llista dels fitxers recentment oberts

en: Clear
ca: Netejar

en: Clear the list of recently opened files
ca: Esborrar la llista de fitxers recentment oberts

en: Saving layer to ''{0}'' ...
ca: Enregistrant la capa vers ''{0}'' ...

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
ca: Hi ha canvis sense guardar.Pujar / Guardar abans de sortir?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
ca: Hi ha canvis sense guardar.Pujar / Guardar abans d''esborrar-ho?

en: Uploading and saving modified layers ...
ca: Pujant i guardant les capes modificades ...

en: <html>{0} layer has unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layer with conflicts:</html> | <html>{0} layers have unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layers with conflicts:</html>
ca[0]: <html>La capa {0} te conflictes sense resoldre.<br>Resoleu-los o descarteu les modificacions.<br>Capa amb conflictes:</html>
ca[1]: <html>Les capes {0} tenen conflictes sense resoldre.<br>Resoleu-los o descarteu les modificacions.<br>Capes amb conflictes:</html>

en: Unsaved data and conflicts
ca: Hi ha dades i conflictes sense enregistrar

en: <html>{0} layer needs saving but has no associated file.<br>Either select a file for this layer or discard the changes.<br>Layer without a file:</html> | <html>{0} layers need saving but have no associated file.<br>Either select a file for each of them or discard the changes.<br>Layers without a file:</html>
ca[0]: <html>La capa {0} necessita ser enregistrada però no te cap fitxer associat.<br>Seleccioneu un fitxer per la capa o descarteu les modificacions.<br>Capa sense fitxer:</html>
ca[1]: <html>Les capes {0} necessiten ser enregistrades però no tenen cap fitxer associat.<br>Seleccioneu un fitxer per a cada capa o descarteu les modificacions.<br>Capes sense fitxer:</html>

en: Unsaved data and missing associated file
ca: Dades sense enregistrar sense un fitxer associat

en: <html>{0} layer needs saving but has an associated file<br>which cannot be written.<br>Either select another file for this layer or discard the changes.<br>Layer with a non-writable file:</html> | <html>{0} layers need saving but have associated files<br>which cannot be written.<br>Either select another file for each of them or discard the changes.<br>Layers with non-writable files:</html>
ca[0]: <html>La capa {0} necessita ser enregistrada però el seu fitxer associat<br>no pot ser escrit.<br>Seleccioneu un altre fitxer o descarteu els canvis.<br>Capa amb un fitxer que no pot ser escrit:</html>
ca[1]: <html>Les capes {0} necessiten ser enregistrades però el seu fitxer associat<br>no pot ser escrit.<br>Seleccioneu un altre fitxer o descarteu els canvis.<br>Capes amb un fitxer que no pot ser escrit:</html>

en: Unsaved data non-writable files
ca: Hi ha dades no desades i els fitxers no poden ser escrits

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
ca: Tancar la finestra i reprendre les modificacions

en: Exit now!
ca: Sortir ara!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
ca: Sortir del JOSM sense enregistrar. Els canvis pendents d''enregistrar es perdran.

en: Delete now!
ca: Suprimir ara!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
ca: Suprimir les capes sense enregistrar. Els canvis pendents d''enregistrar es perdran.

en: Perform actions before exiting
ca: Fer accions abans de sortir

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
ca: Tancar JOSM després de pujar/guardar. Els canvis pendents es pujaran/guardaran.

en: Perform actions before deleting
ca: Fer accions abans de suprimir

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
ca: Pujar / Guardar les capes abans de suprimir-les. Els canvis pendents no es perdran.

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
ca: Preparant la capa ''{0}'' per pujar-la ...

en: <html>An upload and/or save operation of one layer with modifications<br>was canceled or has failed.</html> | <html>Upload and/or save operations of {0} layers with modifications<br>were canceled or have failed.</html>
ca[0]: <html>S''ha cancel·lat o ha fallat una pujada o el guardar una capa amb modificacions.</html>
ca[1]: <html>S''han cancel·lat o han fallat vàries pujades o el guardar capes amb modificacions.</html>

en: Incomplete upload and/or save
ca: Pujada o capa guardada no completa.

en: should be uploaded
ca: s''hauria de pujar

en: should be saved
ca: hauria de ser enregistrat

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
ca: La capa ''{0}'' té modificacions que s''haurien de pujar al servidor.

en: Layer ''{0}'' has modifications which are discouraged to be uploaded.
ca: La capa ''{0}'' té modificacions que no s''haurien de pujar al servidor.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
ca: La capa ''{0}'' no té cap canvi per pujar.

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
ca: La capa ''{0}'' te modificacions que haurien de ser enregistrades al fitxer associal ''{1}''.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
ca: La capa ''{0}'' no te cap canvi per pujar.

en: Layer Name and File Path
ca: Nom de la capa i ruta del fitxer

en: Recommended Actions
ca: Accions recomandes

en: Actions To Take
ca: Accions a fer

en: Update objects
ca: Actualitzar objectes

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
ca: Decideix com pujar les dades i amb quin tipus de conjunt.

en: Upload to ''{0}''
ca: Pujar a ''{0}''

en: Upload Changes
ca: Pujar els canvis

en: Upload the changed primitives
ca: Pujar les primitives canviades

en: Please enter a valid chunk size first
ca: Si us plau entreu primer una mida de fragment vàlida

en: Illegal chunk size
ca: La mida de fragment és errònia

en: <html>The following changeset tag contains an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html> | <html>The following changeset tags contain an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html>
ca[0]: <html>L''etiqueta del següent conjunt de canvis conté una clau/valor buit:<br>{0}<br>Continuar?</html>
ca[1]: <html>Les etiquetes del següent conjunt de canvis conté una clau/valor:<br>{0}<br>Continuar?</html>

en: Empty metadata
ca: Metadades buides

en: Cancel the upload and resume editing
ca: Anul·lar la pujada i continuar editant

en: Object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
ca: L''objecte ''{0}" ja s''ha esborrat del servidor. Omentent l''objecte i reintentant la pujada.

en: Preparing objects to upload ...
ca: Preparant els objectes a pujar ...

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
ca: Els objectes s''han pujat a un <strong>nou conjunt de canvis</strong>

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
ca: El conjunt de canvis serà <strong>tancat</strong> quan sigui pujat

en: The changeset is <strong>left open</strong> after this upload
ca: El conjunt de canvis es <strong>deixarà obert</strong> quan es pugi

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
ca[0]: Pujant <strong>{0} objecte</strong> a <strong>1 conjunt de canvis</strong>
ca[1]: Pujant <strong>{0} objectes</strong> a <strong>1 conjunt de canvis</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
ca[0]: Pujant <strong>{0} objecte</strong> a <strong>1 conjunt de canvis</strong> utilitzant <strong>1 sol·licitud</strong>
ca[1]: Pujant <strong>{0} objectes</strong> a <strong>1 conjunt de canvis</strong> utilitzant <strong>1 sol·licitud</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
ca: Pujant <strong>{0} objectes</strong> a <strong>1 conjunt de canvis</strong> utilitzant <strong>{1} sol·licituds</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
ca: Pujant <strong>{0} objectes</strong> a <strong>múltiples conjunts de canvis</strong> utilitzant <strong>{1} sol·licituds</strong>

en: Settings:
ca: Configuració:

en: Uploading data for layer ''{0}''
ca: Pujant dades de la capa ''{0}''

en: Continue uploading
ca: Continuar pujant

en: Click to continue uploading to additional new changesets
ca: Fes clic per continuar pujant un conjunt de dades adicional

en: Go back to Upload Dialog
ca: Tornar a la finestra de pujades

en: Click to return to the Upload Dialog
ca: Fes clic per tornar a la finestra de pujades

en: Abort
ca: Anul·lar

en: Click to abort uploading
ca: Fes clic per anul·lar la pujada

en: The server reported that the current changeset was closed.<br>This is most likely because the changesets size exceeded the max. size<br>of {0} objects on the server ''{1}''.
ca: El servidor ha informat que el conjunt de canvis està tancat.<br>Això segurament és a causa de que la mida del conjunt de canvis ha sobrepassat el màxim<br>de {0} objectes del servidor ''{1}''.

en: There is {0} object left to upload. | There are {0} objects left to upload.
ca[0]: Queda {0} objecte per pujar.
ca[1]: Queden {0} objectes per pujar.

en: Click ''<strong>{0}</strong>'' to continue uploading to additional new changesets.<br>Click ''<strong>{1}</strong>'' to return to the upload dialog.<br>Click ''<strong>{2}</strong>'' to abort uploading and return to map editing.<br>
ca: Fes clic sobre ''<strong>{0}</strong>'' per a continuar pujant a un nou conjunt de canvis addicional.<br>Fes clic sobre ''<strong>{1}</strong>'' per tornar a la finestra de pujades.<br>Fes clic sobre ''<strong>{2}</strong>'' per a anul·lar la pujada i tornar a l''edició del mapa.<br>

en: Changeset is full
ca: El conjunt de canvis és ple

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
ca: S''ha esborrat El node ''{0}''. Ignorant l''objecte a la pujada

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
ca: La via ''{0}'' ha estat suprimida. Ignorant l''objecte a la pujada

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
ca: La relació ''{0}'' ha estat suprimida. Ignorant l''objecte a la pujada

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
ca: L''objecte ''{0}'' ha estat suprimit. Ignorant l''objecte a la pujada

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
ca[0]: Pujant {0} objecte ...
ca[1]: Pujant {0} objectes ...

en: Ignoring caught exception because upload is canceled. Exception is: {0}
ca: Ignorant l''excepció perquè la pujada ha estat anul·lada. L''excepció és: {0}

en: Upload successful!
ca: Pujada feta correctament.

en: <html>Mark modified objects <strong>from the current selection</strong> to be uploaded to the server.</html>
ca: <html>Marcar els objectes modificats <strong>de la selecció </strong> que es pujaran al servidor.</html>

en: <html>Mark <strong>locally deleted objects</strong> to be deleted on the server.</html>
ca: <html>Marcar <strong>els objectes esborrats localment</strong> que han de ser esborrats en el servidor.</html>

en: Select objects to upload
ca: Seleccionar objectes a pujar

en: Please select the upload strategy:
ca: Selecciona una estratègia de pujada:

en: Upload all objects in one request
ca: Puja tots els objectes en una sol·licitud

en: Upload objects in chunks of size:
ca: Puja objectes en trossos de mida:

en: Upload each object individually
ca: Pujar els objectes individualment

en: Fill up one changeset and return to the Upload Dialog
ca: Omplir un conjunt de canvis i tornar a la finestra de pujades

en: Open and use as many new changesets as necessary
ca: Obre tants conjunts de canvis com sigui necessari

en: <html>Cannot upload {0} objects in one request because the<br>max. changeset size {1} on server ''{2}'' is exceeded.</html>
ca: <html>No és possible de pujar {0} objectes en una petició perquè <br>s''ha superat la mida màxima del conjunt de canvis {1} al servidor ''{2}'' </html>

en: <html>There are <strong>multiple changesets</strong> necessary in order to upload {0} objects. Which strategy do you want to use?</html>
ca: <html>Hi ha <strong>múltiples conjunts de canvis</strong> necessaris per pujar {0} objectes. Quina estratègia vols utilitzar?</html>

en: (1 request)
ca: (1 petició)

en: (# requests unknown)
ca: (# peticions desconegudes)

en: ({0} request) | ({0} requests)
ca[0]: ({0} petició)
ca[1]: ({0} peticions)

en: Illegal chunk size <= 0. Please enter an integer > 1
ca: Mida de fragment incorrecta (<= 0). Si us plau, entreu un nombre enter  > 1

en: Chunk size {0} exceeds max. changeset size {1} for server ''{2}''
ca: La mida del fragment {0} supera la mida màxima del conjunt de canvis {1} pel servidor ''{2}''

en: Value ''{0}'' is not a number. Please enter an integer > 1
ca: El valor ''{0}'' no és un nombre. Indiqueu un nombre enter més gran que 1

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
ca: <i>No has fet</i> cap comentari o és <i>massa curt</i>.<br /><br />Es permet, però pensa que altres usuaris miraran els canvis <br />d''aquesta zona i necessitarien un comentari apropiat per tal d''entendre<br />què has fet.<br /><br />Si fas un comentari correcte que expliqui la teva modificació, facilitaràs la feina<br />de molts altres usuaris.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
ca: Gràcies per proporcionar un comentari al conjunt de canvis! Això proporciona a altres mapejadors una millor comprensió de la vostra intenció.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
ca: No heu indicat la font de les vostres modificacions.<br />Això és correcte tècnicament, però incloure aquesta informació ajudarà<br />els altres usuaris a entendre l''origen de les dades.<br /><br />Si ara dediqueu un minut a explicar l''origen de la vostra modificació facilitareu<br />la feina de molts d''altres usuaris.

en: Thank you for providing the data source!
ca: Gràcies per proporcionar la font de dades!

en: Objects to add:
ca: Objectes a afegir:

en: Objects to modify:
ca: Objectes a modificar:

en: Objects to delete:
ca: Objectes a suprimir:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
ca[0]: {0} objecte a afegir:
ca[1]: {0} objectes a afegir:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
ca[0]: {0} objecte a modificar:
ca[1]: {0} objectes a modificar:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
ca[0]: {0} objecte a suprimir:
ca[1]: {0} objectes a suprimir:

en: All Formats
ca: Tots els formats

en: Could not export ''{0}''.
ca: No es pot exportar ''{0}''.

en: Could not import ''{0}''.
ca: No s''ha pogut importar ''{0}''.

en: Could not import files.
ca: No es poden importar els fitxers

en: <html>Could not read file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
ca: <html>No es pot llegir el fitxer ''{0}''.<br>L''error és:<br>{1}</html>

en: <html>Could not read files.<br>Error is:<br>{0}</html>
ca: <html>No es poden llegir els arxius.<br>L''error és:<br>{0}</html>

en: GeoJSON Files
ca: Fitxers GeoJSON

en: Layer ''{0}'' not supported
ca: Capa ''{0}'' no suportada

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
ca: Nota: La llicència GPL no és compatible amb la llicència OSM. No pugis dades amb llicència GPL.

en: GPS track description
ca: Descripció del track GPS

en: Add author information
ca: Afegeix informació d''autor

en: Real name
ca: Nom real

en: E-Mail
ca: Correu electrònic

en: Predefined
ca: Predefinit

en: Copyright year
ca: Copyright any

en: Keywords
ca: Paraules clau

en: Export options
ca: Opcions d''exportació

en: Export and Save
ca: Exporta i desa

en: Choose a predefined license
ca: Escollir un llicència predefinida

en: GPX Files
ca: Fitxers GPX

en: Markers from {0}
ca: Marcadors de {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
ca: Ha hagut un error en processar les dades GPX de la capa ''{0}''. Només una part del fitxer estarà disponible.

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
ca: Ha hagut un error mentre es processava el fitxer gpx ''{0}''. Només una part del fitxer estarà disponible.

en: Parsing data for layer ''{0}'' failed
ca: Ha fallat el processament de les dades de la capa ''{0}''

en: Coordinates imported: {0}
ca: Coordenades importades: {0}

en: Image Files
ca: Fitxers d''imatge

en: folder
ca: carpeta

en: Looking for image files
ca: Cercant fitxers d''imatges

en: No image files found.
ca: No s''han trobat fitxers d''imatge

en: NMEA-0183 Files
ca: Fitxers NMEA-0183

en: Malformed sentences: {0}
ca: Sentències malformades: {0}

en: Checksum errors: {0}
ca: Errors de suma de verificació: {0}

en: Unknown sentences: {0}
ca: Sentències desconegudes: {0}

en: Zero coordinates: {0}
ca: Sense coordenades: {0}

en: Note Files
ca: Arxius de notes

en: OSM Server Files bzip2 compressed
ca: Servidor OSM fitxers comprimits bzip2

en: OsmChange File
ca: Fitxer OsmChange

en: File ''{0}'' does not exist.
ca: No existeix el fitxer ''{0}''.

en: No data found in file {0}.
ca: NO s''han trobat dades al fitxer {0}.

en: Open OsmChange file
ca: Obre fitxer OsmChange

en: OSM Server Files
ca: Fitxers del servidor OSM

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
ca: <html>Ha hagut un error en restaurar la còpia de seguretat.<br>L''error és:<br>{0}</html>

en: OSM Server Files gzip compressed
ca: Fitxers del servidor OSM comprimits amb gzip

en: Invalid dataset
ca: Conjunt de dades invàlid

en: No data found for layer ''{0}''.
ca: No s''han trobat dades per a la capa ''{0}''

en: No data found in file ''{0}''.
ca: No s''han trobat dades al fitxer ''{0}''.

en: Open OSM file
ca: Obre fitxer OSM

en: WMS Files (*.wms)
ca: Fitxers WMS (*.wms)

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
ca: Versió de fitxer WMS no suportada; trobada {0}, esperada {1}

en: Offset
ca: Decalatge

en: Show tile info
ca: Mostra la informació de la tessel·la

en: Tile Info
ca: Informació de la tessel·la

en: Metadata
ca: Metadades

en: Load tile
ca: Carrega la tessel·la

en: Failed to create tile source
ca: Ha fallat la creació d''una font de tessel·les

en: zoom in to load more tiles
ca: amplia per carregar més tessel·les

en: Current zoom: {0}
ca: NIvell actual d''ampliació: {0}

en: Display zoom: {0}
ca: Mostra ampliació: {0}

en: Pixel scale: {0}
ca: Escala de píxel: {0}

en: Best zoom: {0}
ca: Millor ampliació: {0}

en: Estimated cache size: {0}
ca: Mida estimada de la memòria cau: {0}

en: {0} ({1}), automatically downloading in zoom {2}
ca: {0} ({1}), descarregant automàticament amb una ampliació {2}

en: {0} ({1}), downloading in zoom {2}
ca: {0} ({1}), descarregant amb una ampliació {2}

en: Downloaded {0}/{1} tiles
ca: Baixades {0}/{1} tessel·les

en: Save WMS file
ca: Enregistra el fitxer WMS

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
ca: La imatgeria aèria "{0}" pot estar desalineada. Si us plau, verifiqueu el seus desplaçaments utilitzant tracks GPS!

en: Details...
ca: Detalls...

en: Do not show this message again
ca: No tornis a mostrar aquest missatge

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
ca: Impossible crear la carpeta {0}, la còpia de seguretat automàtica serà desactivada.

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
ca: El fitxer {0} no pot ser creat, heu d''utilitzar un altre nom

en: IOError while creating file, autosave will be skipped: {0}
ca: Error d''entrada/sortida durant la creació del fitxer, la còpia de seguretat automàtica serà omesa: {0}

en: Unable to delete old backup file {0}
ca: No és possible de suprimir l''antiga còpia de seguretat {0}

en: Your work has been saved automatically.
ca: S''ha fet una còpia de seguretat automàtica de la vostra feina.

en: Restoring files
ca: S''estan restaurant els fitxers

en: Unable to delete backup file {0}
ca: La supressió del fitxer de copia de seguretat {0} no és possible

en: Unable to delete PID file {0}
ca: La supressió del fitxer PID {0} no és possible

en: Unable to delete archived backup file {0}
ca: La supressió del fitxer de copia de seguretat arxivat {0} no és possible

en: Customize Color
ca: Personalitzar el color

en: Default
ca: Predeterminat

en: Choose a color
ca: Escollir un color

en: Name: {0}
ca: Nom: {0}

en: Description: {0}
ca: Descripció: {0}

en: Timespan
ca: Durada

en: {0} route,  | {0} routes,
ca[0]: {0} itinerari,
ca[1]: {0} itineraris,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
ca[0]: {0} fita
ca[1]: {0} fites

en: Save GPX file
ca: Desa-ho en format GPX

en: Unsupported imagery type: {0}
ca: Tipus d''imatgeria no suportat: {0}

en: Next marker
ca: Marcador següent

en: Jump to next marker
ca: Saltar al següent marcador

en: Previous marker
ca: Marcador anterior

en: Jump to previous marker
ca: Anar al marcador anterior

en: All projections are supported
ca: Se suporten totes les projeccions

en: The layer {0} does not support the new projection {1}.
ca: La capa {0} no suporta la nova projecció {1}.

en: Supported projections are: {0}
ca: Les projeccions suportades són: {0}

en: Change the projection again or remove the layer.
ca: Canvieu la projecció una altra vegada o suprimiu la capa.

en: Save Layer
ca: Desa la capa

en: Notes layer
ca: Capa de notes

en: Total notes:
ca: Total de notes:

en: Changes need uploading?
ca: Els canvis requereixen ser pujats?

en: outside downloaded area
ca: fore de l''àrea baixada

en: Data Layer {0}
ca: Capa de dades {0}

en: Merging layers
ca: Combinant capes

en: {0} deleted | {0} deleted
ca[0]: {0} esborrat
ca[1]: {0} esborrats

en: {0} consists of:
ca: {0} es composa de:

en: API version: {0}
ca: Versió de l''API: {0}

en: Upload is discouraged
ca: Es desaconsella la pujada

en: Convert to GPX layer
ca: Convertir a una capa GPX

en: Converted from: {0}
ca: Convertit de: {0}

en: Dataset consistency test
ca: Test de consistència del conjunt de dades

en: No problems found
ca: No s''ha trobat cap problema

en: Following problems found:
ca: S''han trobat aquests problemes:

en: Save anyway
ca: Desa''l igualment

en: Conflicts
ca: Conflictes

en: Reject Conflicts and Save
ca: Refusa conflictes i desa

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
ca: Hi ha conflictes no resolts. Els conflictes no seran enregistrats i seran tractats com a refusats. Voleu continuar?

en: Save OSM file
ca: Desa el fitxer OSM

en: Validation errors
ca: Errors de validació

en: No validation errors
ca: Cap error de validació

en: Set WMS Bookmark
ca: Establir un favorit WMS

en: Adjust timezone and offset
ca: Ajustar la zona horària i el decalatge

en: An error occurred while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
ca: S''ha produït un error en intentar de fer coincidir les fotografies amb el track GPX. Podeu ajustar els controls manualment per fer-les coincidir.

en: Matching photos to track failed
ca: Ha fallat l''intent de fer coincidir les fotografies amb el track.

en: Timezone: {0}
ca: Fus horari: {0}

en: Minutes: {0}
ca: Minuts: {0}

en: Seconds: {0}
ca: Segons: {0}

en: (Time difference of {0} day) | Time difference of {0} days
ca[0]: Diferència temporal de {0} dia
ca[1]: Diferència temporal de {0} dies

en: Advanced settings
ca: Opcions avançades

en: Correlate to GPX
ca: Correlacionar a GPX

en: Invalid timezone
ca: Zona horària no vàlida

en: Invalid offset
ca: Desplaçament no vàlid

en: Correlate images with GPX track
ca: Correlacionar les imatges amb el track GPX

en: Try Again
ca: Provar un altre cop

en: No images could be matched!
ca: No hi ha cap imatge coincident!

en: <No GPX track loaded yet>
ca: <Encara no has carregat cap recorregut en GPX>

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
ca: Error en analitzar la data.
    Si us plau, utilitzeu el format demanat

en: Invalid date
ca: La data no és vàlida

en: GPX track:
ca: Recorregut en GPX:

en: Open another GPX trace
ca: Obre un altre recorregut en GPX

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
ca: <html>Utilitzeu una fotografia d''un rellotge precís,<br>p.e. la pantalla d''un receptor GPS</html>

en: Auto-Guess
ca: Estimació automàtica

en: Matches first photo with first gpx point
ca: Fa correspondre la primera fotografia amb el primer punt GPX

en: Manual adjust
ca: Ajustament manual

en: Override position for:
ca: Ignorar la posició de:

en: Images with geo location in exif data ({0}/{1})
ca: Imatges amb geolocalització a les metadates EXIF ({0}/{1})

en: Images that are already tagged ({0}/{1})
ca: Imatges que ja han estat etiquetades ({0}/{1})

en: Show Thumbnail images on the map
ca: Mostrar les miniatures sobre el mapa

en: Timezone:
ca: Fus horari:

en: Correlate
ca: Correlacionar

en: No gpx selected
ca: Cap gpx seleccionat

en: <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photo to GPX track.</html> | <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photos to GPX track.</html>
ca[0]: <html>Coincideix <b>{0}</b> de <b>{1}</b> fotografies amb el track GPX.</html>
ca[1]: <html>Coincideixen <b>{0}</b> de <b>{1}</b> fotografies amb el track GPX.</html>

en: The selected photos do not contain time information.
ca: Les fotografies seleccionades no tenen informació horària.

en: Photos do not contain time information
ca: Les fotografies no contenen informació horària.

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
ca: El track GPX que heu seleccionat no conté informació de data i hora. Si us plau, seleccionaeu un altre.

en: GPX Track has no time information
ca: El recorregut en GPX no conté informació de data i hora

en: You should select a GPX track
ca: Heu de seleccionar un tack GPX

en: No selected GPX track
ca: Cap track GPX seleccionat

en: Geotagged Images
ca: Imatges geolocalitzades

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
ca[0]: {0} imatge carregada
ca[1]: {0} imatges carregades

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
ca[0]: {0} te un atribut GPS.
ca[1]: {0} tenen un atribut GPS.

en: {0} has updated GPS data. | {0} have updated GPS data.
ca[0]: {0} té dades GPS actualitzades.
ca[1]: {0} tenen dades GPS actualitzades.

en: Error on file {0}
ca: S''ha produït un error al fitxer {0}

en: No image
ca: Cap imatge

en: Geoimage: {0}
ca: Geoimatge: {0}

en: Display geotagged images
ca: Mostra imatges geoetiquetades

en: Next
ca: Següent

en: Show next Image
ca: Mostrar la imatge següent

en: Previous
ca: Anterior

en: Show previous Image
ca: Mostrar la imatge anterior

en: Show first Image
ca: Mostra la primera imatge

en: Show last Image
ca: Mostra la darrera imatge

en: Center view
ca: Centrar la vista

en: Zoom best fit and 1:1
ca: Amplia a la millor relació i 1:1

en: Delete image file from disk
ca: Suprimir el fitxer de la imatge del disc

en: Image file could not be deleted.
ca: La imatge no pot ser esborrada

en: Copy image path
ca: Copia el camí de la imatge

en: Move dialog to the side pane
ca: Mou la finestra al quadre lateral

en: 
    Altitude: {0} m
ca: 
    Altitud: {0} m

en: 
    Speed: {0} km/h
ca: 
    Velocitat: {0} km/h

en: 
    Direction {0}°
ca: 
    Direcció {0}°

en: 
    EXIF time: {0}
ca: 
    hora EXIF: {0}

en: 
    GPS time: {0}
ca: 
    hora GPS: {0}

en: Extracting GPS locations from EXIF
ca: Extreïent localitzacions GPS a partir de la informació EXIF

en: Starting directory scan
ca: Iniciant l''exploració del directori

en: Read photos...
ca: Llegir fotos...

en: Reading {0}...
ca: Llegint {0}...

en: Unable to get canonical path for directory {0}
ca: No és possible obtenir la ruta canònica del directori {0}

en: Scanning directory {0}
ca: Explorant el directori {0}

en: Error while getting files from directory {0}
ca: Error en recuperar fitxers del directori {0}

en: One of the selected files was null
ca: Un dels fitxers seleccionats era nul

en: Show thumbnails
ca: Mostra les miniatures

en: Show image thumbnails instead of icons.
ca: Mostra miniatures de les imatges en comptes d''icones

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
ca: Sincronitzar l''hora amb una fotografia del receptor GPS

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
ca: <html>Preneu una fotografia del vostre receptor GPS mostrant l''hora.<br>Mostreu la fotografia aquí.<br>LLavors captureu l''hora que mostra la fotografia i seleccioneu una zona horària<hr></html>

en: Photo time (from exif):
ca: Hora de la fotografia (exif):

en: Gps time (read from the above photo):
ca: Hora del GPS (llegida de la fotografia):

en: Open another photo
ca: Obre una altra fotografia

en: No date
ca: Sense data

en: Select by date
ca: Selecciona per data

en: Set track visibility for {0}
ca: Fer visible el track per a {0}

en: Show all
ca: Mostra-ho tot

en: Show selected only
ca: Mostrar només la selecció

en: Convert to data layer
ca: Convertir a capa de dades

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:</html>
ca: <html>La pujada de dades GPS sense processar sobre el mapa es considera nociva<br>Si vols pujar-les llegeix això:</html>

en: Customize track drawing
ca: Personalitzar el dibuix dels tracks

en: From
ca: Des de

en: To
ca: A

en: No timestamp
ca: Sense data i hora

en: Select to download OSM data.
ca: Triar per baixar dades OSM.

en: Select to download GPS traces.
ca: Seleccioneu per a baixar les dades GPS.

en: Download everything within:
ca: Baixar tot el que hi hagi en:

en: meters
ca: metres

en: Maximum area per request:
ca: Àrea màxima per petició:

en: Download near:
ca: Baixar a prop:

en: track only
ca: només el track

en: waypoints only
ca: només fites

en: track and waypoints
ca: el track i les fites

en: Click to download
ca: Feu clic per a baixar

en: Click to cancel
ca: Feu clic per a anul·lar

en: Download from OSM along this track
ca: Baixar de l''OSM al llarg d''aquest track

en: Precache imagery tiles along this track
ca: Precarrega en memòria tessel·les d''imatgeria al llarg del track

en: Precaching WMS
ca: Precarregant WMS

en: Please select the imagery layer.
ca: Si us plau, seleccioneu un capa d''imatgeria

en: Select imagery layer
ca: Seleccionar una capa d''imatgeria

en: There are no imagery layers.
ca: No hi ha capa d''imatgeria

en: No imagery layers
ca: Cap capa d''imatgeria

en: Error while parsing {0}
ca: S''ha produït un error mentre s''estava analitzant {0}

en: Could not read "{0}"
ca: No és possible llegir "{0}"

en: gps point
ca: punt GPS

en: None
ca: Cap

en: Time
ca: Hora

en: Direction
ca: Direcció

en: Import Audio
ca: Importar àudio

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with audio data.</html>
ca: <html>Les dades de la capa GPX ''{0}'' han estat baixades del servidor.<br>Però no poden ser correlacionades amb les dades d''àudio perquè els seus punts no contenen informació de data i hora.</html>

en: Import not possible
ca: La importació no és possible

en: Audio markers from {0}
ca: Marcadors d''àudio de {0}

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
ca: No hi ha cap track GPX a la capa per a associar amb l''àudio

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
ca: Alguns punts de fita amb data i hora anterior o posterior al moment inicial del track han estat ignorats o desplaçats al principi.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
ca: Alguns punts de fita massa allunyats del track per poder estimar la seva data i hora han estat ignorats.

en: Import images
ca: Importar imatges

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with images.</html>
ca: <html>Les dades de la capa GPX ''{0}'' han estat baixades del servidor.<br>Però no poden ser correlacionades amb les dades d''àudio perquè els seus punts no contenen informació de data i hora.</html>

en: Markers From Named Points
ca: Marcadors a partir de punts amb nom

en: Named Trackpoints from {0}
ca: Punts del track anomenats a partir de {0}

en: Auto load tiles
ca: Carrega automàticament les tessel·les

en: Auto zoom
ca: Zoom automàtic

en: Decrease zoom
ca: Fer més petit

en: Flush tile cache
ca: Allibera la memòria cau de tessel·les

en: Increase zoom
ca: Ampliar

en: Load all tiles
ca: Carrega totes les tessel·les

en: Load all error tiles
ca: Carrega totes les tessel·les errònies

en: Show errors
ca: Mostra els errors

en: Layer name
ca: Nom de la capa

en: Projection
ca: Projecció

en: Matrix set identifier
ca: Identificador del conjunt de matrius

en: Change resolution
ca: Canviar resolució

en: Zoom to native resolution
ca: Amplia a la resolució nativa

en: gps marker
ca: marcador gps

en: marker | markers
ca[0]: Marcador
ca[1]: Marcadors

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
ca[0]: {0} consisteix en {1} marcador
ca[1]: {0} consisteix en {1} marcadors

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
ca: No hi ha marcadors d''àudio a la capa per aplicar un decalatge.

en: Show Text/Icons
ca: Mostar text/icones

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
ca: Commuta la visualització dels marcadors de text i icones

en: Synchronize Audio
ca: Sincronitzar àudio

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
ca: Heu de posar l''àudio en pausa quan escolteu el senyal de sincronització.

en: Audio synchronized at point {0}.
ca: Àudio sincronitzat al punt {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
ca: Impossible de sincronitzar a la capa actualement en reproducció.

en: Make Audio Marker at Play Head
ca: Crea un marcador d''àudio a la posició del capçal de reproducció

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
ca: Cal que atureu l''àudio en el punt del track on voleu posar el marcador.

en: You need to drag the play head near to the GPX track whose associated sound track you were playing (after the first marker).
ca: Heu de desplaçar el capçal de reproducció a prop del track GPX al qual està associat l''àudio que esteu reproduïnt (després del primer marcador).

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
ca: Heu de prémer la tecla de majúscules i desplaçar el capçal de reproducció sobre un marcador d''àudio o sobre el track que voleu sincronitzar.

en: Unable to create new audio marker.
ca: No és possible de crear un nou marcador d''àudio

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
ca: Ha hagut un error mentre s''intentava mostrar l''URL d''aquest marcador

en: (URL was:
ca: (l''URL era:

en: Select the map painting styles
ca: Seleccionar els estils per dibuixar el mapa

en: There was an error when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details. | There were {0} errors when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details.
ca[0]: Ha hagut un error en carregar aquest estil. Seleccioneu ''Informació'' al menú que obtindreu amb el botó dret del ratolí per a més detalls.
ca[1]: Ha hagut {0} errors en carregar aquest estil. Seleccioneu ''Informació'' al menú que obtindreu amb el botó dret del ratolí per a més detalls.

en: loading style ''{0}''...
ca: carregant l''estil ''{0}''...

en: Failed to load Mappaint styles from ''{0}''. Exception was: {1}
ca: Ha fallat la càrrega dels estils de Mappaint de ''{0}''. L''excepció ha estat: {1}

en: Failed to parse Mappaint styles from ''{0}''. Error was: {1}
ca: Ha fallat l''anàlisi dels estils de Mappaint de ''{0}''. L''excepció ha estat: {1}

en: Unable to replace argument {0} in {1}: {2}
ca: No és possible reemplaçar l''argument {0} a {1}: {2}

en: Failed to locate image ''{0}''
ca: Ha fallat la localització la imatge ''{0}''

en: Save Access Token in preferences
ca: Desa el testimoni d''autenticació a les preferències

en: Access Token Key:
ca: Clau del testimoni d''autenticació:

en: Access Token Secret:
ca: Secret del testimoni d''autenticació:

en: <html>Select to save the Access Token in the JOSM preferences.<br>Unselect to use the Access Token in this JOSM session only.</html>
ca: <html>Seleccioneu per desar el testimoni d''autenticació a les preferències del JOSM.<br>Desseleccioneu per utilitzar el testimoni d''autenticació només en aquesta sessió.</html>

en: Use default settings
ca: Utilitza els paràmetres per defecte

en: Access Token URL:
ca: URL del testimoni d''autenticació

en: Authorize URL:
ca: URL d''autorització:

en: Click to reset the OAuth settings to default values
ca: Feu clic per reinicialitzar els paràmetres d''OAuth amb els valors pedeterminats.

en: Click to abort resetting to the OAuth default values
ca: Feu clic per anul·lar la reinicialització dels valors predeterminats dels paràmetres d''OAuth

en: <html>JOSM is about to reset the OAuth settings to default values.<br>The current custom settings are not saved.</html>
ca: <html>JOSM és a punt de reinicalitzar els paràmetres d''OAuth als seus valors predeterminats .<br>.Els valors personalitzats actuals no seran enregistrats.</html>

en: Overwrite custom OAuth settings?
ca: Segur que voleu sobreescriure els valors personalitzats d''OAuth?

en: Fully automatic
ca: Automàtic

en: Semi-automatic
ca: Semiautomàtic

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
ca: <html>Segueix un procediment automàtic per obtenir un testimoni d''autenticació del lloc web de l''OSM.<br>JOSM accedeix al lloc web com l''usuari i de manera totalment <br>automàtica autoritza l''usuari i obté un testimoni d''autenticació.</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
ca: <html>Segueix un procediment semiautomàtic per obtenir un testimoni d''autenticació del lloc web de l''OSM.<br>JOSM enviarà la petició OAuth estandard per demanar un testimoni i un<br>testimoni d''autenticació. Enviarà l''usuari al lloc web de l''OSM a través d''un navegador extern<br>perquè s''autentiqui ell mateix i accepti el testimoni demanat enviat per JOSM.</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
ca: <html>Entreu manualment un testimoni d''autenticació si ha estat generat i obtigut fora<br>del JOSM.</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
ca: Escriu el teu nom d''usuari i contrasenya de l''OSM. <strong>NO</strong> es guardarà la teva contrasenya sense codificar a les preferències del JOSM i s''enviarà al servidor OSM <strong>una sola vegada</strong>. Les dades que pugis a partir de llavors no l''utilitzaran.

en: Username:
ca: Nom d''usuari:

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Granted rights
ca: Drets atorgats

en: Advanced OAuth properties
ca: Propietats avançades d''OAuth

en: Accept Access Token
ca: Acceptar el testimoni d''autenticació

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
ca: <html>Heu obtingut un testimoni d''autenticació OAuth del lloc web de l''OSM Feu clic sobre <strong>{0}</strong> per acceptar el testimoni. JOSM l''utilitzarà a les peticions següents per obtenir l''accés a l''API OSM.</html>

en: Authorize now
ca: Autoritzar ara

en: Click to redirect you to the authorization form on the JOSM web site
ca: Feu clic per tal que sigueu redirigits al procés d''autorització del lloc web del JOSM

en: Back
ca: Endarrere

en: Run the automatic authorization steps again
ca: Tornar a executar la seqüència d''autorització

en: Test Access Token
ca: Provar el testimoni d''autenticació

en: Authorize JOSM to access the OSM API
ca: Autoritzar JOSM a accedir a l''API OSM

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed.<br><br>Please try again or choose another kind of authorization process,<br>i.e. semi-automatic or manual authorization.</html>
ca: <html>El procés automàtic per obtenir un testimoni d''autenticació OAuth<br>del servidor OSM ha fallat.<br><br>Si us plau, proveu un altre cop o escolliu un altre tipus de procés d''autorització,<br>un procés semiautomàtic o manual, per exemple.</html>

en: OAuth authorization failed
ca: L''autorització OAuth ha fallat

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed because JOSM was not able to build<br>a valid login URL from the OAuth Authorize Endpoint URL ''{0}''.<br><br>Please check your advanced setting and try again.</html>
ca: <html>El procés automàtic per obtenir un testimoni d''autenticació OAuth<br> del servidor OSM ha fallat perquè JOSM no ha pogut construir<br> una URL de login vàlida a partir del punt final de l''URL d''autoritzacions d''OAuth ''{0}''.<br><br>Si us plau, comproveu la vostra configuració avançada i proveu un altre cop.</html>

en: Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.
ca: Si us plau, entreu un testimoni d''autenticació OAuth que estigui autoritzat a accedir al servidor OSM ''{0}''.

en: Access Token
ca: Testimoni d''autenticació

en: Advanced OAuth parameters
ca: Paràmetres avançats d''OAuth

en: Enter the OAuth Access Token
ca: Entreu el testimoni d''autenticació OAuth

en: Enter advanced OAuth properties
ca: Entreu propietats avançades d''OAuth

en: <html><body>Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.</body></html>
ca: <html><body>Si us plau, entreu un testimoni d''autenticació OAuth que estigui autoritzat a accedir al servidor OSM ''{0}''.</body></html>

en: Please enter an Access Token Key
ca: Si us plau, entreu una clau del testimoni d''autenticació

en: The Access Token Key must not be empty. Please enter an Access Token Key
ca: La clau del testimoni d''autenticació no pot estar buida. Si us plau, entreu una clau pel testimoni d''autenticació

en: Click to test the Access Token
ca: Feu clic per fer un test del testimoni d''autenticació

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
ca: Amb OAuth atorgues a JOSM el dret de pujar dades OSM i tracks GPS en el teu nom (<a href="{0}">més informació...</a>).

en: Get an Access Token for ''{0}''
ca: Obté un testimoni d''autenticació per ''{0}''

en: Close the dialog and cancel authorization
ca: Tancar la finestra i anul·lar l''autorització

en: Close the dialog and accept the Access Token
ca: Tanca la finestra i accepta el testimoni d''autenticació

en: Allow to upload map data
ca: Autoritza la pujada de les dades del mapa

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
ca: Autoritza a JOSM a pujar les dades del mapa en el vostre nom

en: Allow to upload GPS traces
ca: Autoritza la pujada de tracks GPS

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
ca: Autoritza a JOSM a pujar tracks GPS en el vostre nom

en: Allow to download your private GPS traces
ca: Autoritzar la baixada dels vostres tracks GPS privats

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
ca: Autoritza a JOSM a baixar els vostres tracks GPS privats a les capes

en: Allow to read your preferences
ca: Autoritzar la lectura de les vostres preferències

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
ca: Autoritzar a JOSM a llegir les vostres preferències

en: Allow to write your preferences
ca: Autoritzar l''escriptura de les vostres preferències

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
ca: Autoritzar a JOSM a escriure les vostres preferències

en: Allow modifications of notes
ca: Permet la modificació de notes

en: Select to grant JOSM the right to modify notes on your behalf
ca: Seleccioneu permetre que JOSM modifiqui les notes en nom vostre

en: Testing OAuth Access Token
ca: Provant el testimoni d''autenticació OAuth

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was rejected.
ca: L''obtenció de detalls de l''usuari amb la clau del testimoni d''autenticació ''{0}'' ha estat refusada.

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was forbidden.
ca: L''obtenció de detalls de l''usuari amb la clau del testimoni d''autenticació ''{0}'' fou prohibida.

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
ca: <html>El testimoni d''autenticació ''{0}'' ha estat utilitzat amb èxit per<br>accedir al servidor OSM a ''{1}''.<br>Esteu accedint al servidor OSM com l''usuari ''{2}'' amb l''ID ''{3}''.</html>

en: Success
ca: Èxit

en: <html>Failed to access the OSM server ''{0}''<br>with the Access Token ''{1}''.<br>The server rejected the Access Token as unauthorized. You will not<br>be able to access any protected resource on this server using this token.</html>
ca: <html>Ha fallat l''accés al servidor OSM ''{0}''<br>amb el testimoni d''autenticació ''{1}''.<br>El servidor ha refusat el testimoni en considerar-lo com no autoritzat. No <br>podeu accedir a cap recurs protegit d''aquest servidor utilitzant aquest testimoni.</html>

en: Test failed
ca: El test ha fallat

en: <html>The Access Token ''{1}'' is known to the OSM server ''{0}''.<br>The test to retrieve the user details for this token failed, though.<br>Depending on what rights are granted to this token you may nevertheless use it<br>to upload data, upload GPS traces, and/or access other protected resources.</html>
ca: <html>El testimoni d''autenticació ''{1}'' és conegut pel servidor OSM ''{0}''.<br>No obstant això, el test per aconseguir els detalls de l''usuari ha fallat.<br>Tanmateix, en funció dels drets que atorgui aquest testimoni, potser el podràs utilitzar<br>per pujar dades, pujar tracks de GPS i/o accedir a d''altres recursos protegits.</html>

en: Token allows restricted access
ca: El testimoni permet un accés restringit

en: <html>Failed to retrieve information about the current user from the OSM server ''{0}''.<br>This is probably not a problem caused by the tested Access Token, but<br>rather a problem with the server configuration. Carefully check the server<br>URL and your Internet connection.</html>
ca: <html>No s''ha aconseguit informació sobre l''usuari del servidor OSM ''{0}''.<br>Possiblement no sigui un problema causat pel testimoni d''autenticació testejat, sinó<br>provocat per la configuració del servidor. Comproveu acuradament el servidor<br>l''URL i la vostra connexió a Internet.</html>

en: <html>Failed to sign the request for the OSM server ''{0}'' with the token ''{1}''.<br>The token ist probably invalid.</html>
ca: <html>Ha fallat la signatura de la petició pel servidor OSM ''{0}'' amb el testimoni ''{1}''.<br>Possiblement el testimoni no sigui vàlid.</html>

en: <html>The test failed because the server responded with an internal error.<br>JOSM could not decide whether the token is valid. Please try again later.</html>
ca: <html>El test ha fallat perquè el servidor ha respost amb un error intern.<br>JOSM no pot decdicir si el testimoni és vàlid. Si us plau, torneu a intentar-lo més tard.</html>

en: Retrieving user info...
ca: Recuperant informació sobre l''usuari...

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
ca: Tancar la finestra de preferències i descartar els canvis

en: Save the preferences and close the dialog
ca: Desar les preferències i tancar la finestra

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
ca: Heu de reiniciar JOSM per tal que algunes configuracions tinguin efecte

en: Would you like to restart now?
ca: Voleu reiniciar ara?

en: Download plugins
ca: Baixar connector

en: Icon paths:
ca: Ruta de les icones:

en: Name (optional):
ca: Nom (opcional):

en: URL / File:
ca: Fitxer / Adreça web:

en: active
ca: activat

en: Map paint style file (*.xml, *.mapcss, *.zip)
ca: Fitxer d''estil del mapa (*.xml, *.mapcss, *.zip)

en: Preset definition file (*.xml, *.zip)
ca: Fitxer de predefinicions (*.xml, *.zip)

en: Tag checker rule (*.validator.mapcss, *.zip)
ca: Regla de verificació d''etiqueta (*.validator.mapcss, *.zip)

en: Edit source entry:
ca: Modificar la font:

en: Entry ''{0}'' requires JOSM Version {1}. (Currently running: {2})
ca: L''entrada ''{0}'' requereix la versió {1} del JOSM. (Actualment utilitzeu: {2})

en: Continue anyway
ca: Continua igualment

en: Cancel and return to the previous dialog
ca: Anul·lar i tornar a la finestra anterior

en: Ignore warning and install style anyway
ca: Ignora els advertiments i intal·la l''estil

en: Some entries have unmet dependencies:
ca: Algunes entrades tenen dependències que no s''acompleixen:

en: Reset
ca: Reinicia

en: Reset to default
ca: Restaurar els valors per defecte

en: Add a new icon path
ca: Afegeix una nova ruta d''icones

en: Remove the selected icon paths
ca: Suprimeix les rutes d''icones seleccionades

en: Edit the selected icon path
ca: Modifica la ruta d''icones seleccionada

en: Tooltip
ca: Suggeriment

en: Icon
ca: Icona

en: Remove from toolbar
ca: Suprimeix de la barra d''eines

en: Configure toolbar
ca: Configurar la barra d''eines

en: Edit shortcut
ca: Edita la drecera

en: Do not hide toolbar and menu
ca: No amaguis la barra d''eines ni el menú

en: Actions
ca: Accions

en: Toolbar
ca: Barra d''eines

en: Customize the elements on the toolbar.
ca: Personalitzar els elements de la barra d''eines

en: Separator
ca: Separador

en: Available
ca: Disponible

en: Action parameters
ca: Paràmetres d''acció

en: Parameter name
ca: Nom del paràmetre

en: Parameter value
ca: Valor del paràmetre

en: Toolbar action without name: {0}
ca: Barra d''eines d''accions sense nom: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
ca: Valor extrany a la barra d''eines: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
ca: L''acció {0} de la barra d''eines ha estat sobrescrita: {1} ha esdevingut {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
ca: Acció de la barra d''eines enregistrada sense nom: {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
ca: Acció enregistrada {0} de la barra d''eines sobreescrita: {1} esdevé {2}

en: Toolbar: {0}
ca: Barra d''eines: {0}

en: add entry
ca: afegir entrada

en: Remove the selected entry
ca: Suprimir l''entrada seleccionada

en: Key: {0}
ca: Clau: {0}

en: Reset preferences
ca: Inicialitza les preferències

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
ca: Sou a punt de cancel·lar les preferències substituïnt-les pels seus valors predefinits.<br />Totes les vostres configuracions seran suprimides: connectors, imatgeria, filtres, botons de la barra d''eines, teclat, etc.<br />Segur que voleu continuar?

en: Advanced Preferences
ca: Preferències avançades

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
ca: Configurant manualment entrades de les preferències. Precaució!

en: Read from file
ca: Llegir d''un fitxer

en: Export selected items
ca: Exportar els elements seleccionats

en: JOSM custom settings files (*.xml)
ca: Fitxers de configuracions personalitzades del JOSM (*.xml)

en: Please select some preference keys not marked as default
ca: Seleccioneu algunes claus de les preferències no marcades per defecte

en: Export preferences keys to JOSM customization file
ca: Exportar les preferències a un fitxer de persoalització del JOSM

en: What to do with preference lists when this file is to be imported?
ca: Què s''ha de fer amb la llista de preferències quan aquest fritxer sigui importat?

en: Append preferences from file to existing values
ca: Afegir les preferències del fitxer als valors existents

en: Replace existing values
ca: Reemplaçar els valors existents

en: Open JOSM customization file
ca: Obre el fitxer de personalització del JOSM

en: Import log
ca: Registre de la importació

en: <html>Here is file import summary. <br/>You can reject preferences changes by pressing "Cancel" in preferences dialog <br/>To activate some changes JOSM restart may be needed.</html>
ca: <html>Aquí hi ha el resum de la importació del fitxer. <br/>Podeu refusar els canvis a les preferències fent clic sobre "Cancel·lar" a la finestra de preferències <br/>Per activar alguns canvis potser calgui reiniciar JOSM.

en: shortcut
ca: drecera

en: toolbar
ca: barra d’eines

en: imagery
ca: imatgeria

en: Load profile
ca: Carrega un perfil

en: Save {0} profile
ca: Desa el perfil {0}

en: All the preferences of this group are default, nothing to save
ca: Totes les preferències d''aquest grup són de tipus predeterminat, no hi ha res a desar

en: Choose profile file
ca: Escolliu el fitxer del perfil

en: Change list setting
ca: Canviar la llista de paràmetres

en: Change list of lists setting
ca: Canviar la llista de llistats de paràmetres

en: Change list of maps setting
ca: Canvia la llista de configuracions de mapes

en: Entry {0}
ca: Entrada {0}

en: Select Setting Type:
ca: Seleccionar el tipus de paràmetre:

en: List
ca: Llista

en: List of lists
ca: Llista de llistes

en: List of maps
ca: Llista de mapes

en: Add setting
ca: Afegir paràmetre

en: Advanced Background: Changed
ca: Fons avançat: canviat

en: Advanced Background: NonDefault
ca: Fons avançat: No defecte

en: Current value is default.
ca: El valor per defecte és l''actual

en: Default value is ''{0}''.
ca: El valor per defecte és ''{0}''.

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
ca: Actualment no hi ha valor per defecte (aquesta configuració encara no ha estat utilitzada).

en: Change string setting
ca: Modifica un paràmetre de tipus cadena de caràcters

en: Value:
ca: Valor:

en: Settings for the audio player and audio markers.
ca: Configuració de reproducció i marcadors d''àudio

en: Display the Audio menu.
ca: Mostrar el menu d''àudio

en: Label audio (and image and web) markers.
ca: Etiquetar els marcadors d''àudio (imatge i web)

en: Display live audio trace.
ca: Mostrar la traça d''àudio en directe

en: Explicit waypoints with valid timestamps.
ca: Fites explícites amb data i hora vàlides

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
ca: Fites explícites amb data i hora estimades a partir de la seva posició

en: Named trackpoints.
ca: Punts del track amb nom.

en: Modified times (time stamps) of audio files.
ca: Dates i hores  modificades als fitxers d''àudio

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
ca: Prinicpi del track (fer això sempre que no hi hagi altres marcadors disponibles).

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
ca: Mostrar o ocultar el menú d''àudio de la barra de menú principal

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
ca: Mostrar una icona en moviment representant el punt del track sincronitzat on l''àudio que s''està reproduint fou enregistrat.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
ca: Posar etiquetes al costat dels marcadors d''àudio (imatge i web) i de les seves icones.

en: When importing audio, make markers from...
ca: Quan s''importi àudio, crear marcadors...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
ca: En importar àudio, aplicar-ho a tots els punt de fita de la capa GPX.

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
ca: Crear automàticament marcadors d''àudio a partir dels punts del track (en comptes dels punts de fita) amb noms o descripció.

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
ca: Crear marcadors d''àudio als punts del track que corresponen a les modificacions de l''hora de cada fitxer WAV importat.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
ca: El nombre de segons a saltar endavant o endarrera en prémer el botó adient

en: Forward/back time (seconds)
ca: Temps endavant/endarrera (segons)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
ca: La quantitat per la que es multiplica la velocitat en cas de l''avançament ràpid

en: Fast forward multiplier
ca: Multiplicador d''avançament ràpid

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
ca: La reproducció comença aquest nombre de segons abans (o després si  és negatiu) de la posició demanada a la pista d''àudio

en: Lead-in time (seconds)
ca: Retard (segons)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
ca: Relació entre el temps transcorregut per l''enregistrador de veu i el temps real

en: Voice recorder calibration
ca: Calibració del gravador de veu

en: Paint style {0}: {1}
ca: Model de renderització {0}: {1}

en: Choose
ca: Triar

en: Choose a color for {0}
ca: Triar un color per {0}

en: Set all to default
ca: Establir els valors per defecte

en: Colors used by different objects in JOSM.
ca: Colors utilitzats per diferents objectes a JOSM

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
ca: Diferents configuracions que tenen influència en la representació visual a tot el programa

en: Draw Direction Arrows
ca: Dibuixar fletxes de direcció

en: Only on the head of a way.
ca: Només a l''inici d''una via

en: Draw oneway arrows.
ca: Dibuixar fletxes de direcció única

en: Draw segment order numbers
ca: Mostrar nombres d''ordre de segment

en: Draw virtual nodes in select mode
ca: Dibuixar nodes virtuals al mode seleccionat

en: Draw inactive layers in other color
ca: Mostrar les capes inactives en un altre color

en: Display discardable keys
ca: Mostra les claus descartables

en: Highlight target ways and nodes
ca: Ressaltar les vies i nodes de destinació

en: Draw rubber-band helper line
ca: Dibuixa la línia d''ajuda

en: Smooth map graphics (antialiasing)
ca: Millora els gràfics dels mapes (antialiàsing)

en: Smooth map graphics in wireframe mode (antialiasing)
ca: Millora els gràfics esquemàtics dels mapes (antialiàsing)

en: Draw only outlines of areas
ca: Mostrar només els límits de les àrees

en: OSM Data
ca: Dades OSM

en: Draw direction hints for way segments.
ca: Dibuixa les fletxes de direcció pels segments de la via.

en: Draw arrows in the direction of oneways and other directed features.
ca: Dibuixar fletxes en la direcció del sentit únic i d''altres funcions direccionals

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
ca: Mostrar el nombre d''ordre de tots els segments a la seva via

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
ca: Dibuixar els límits de les dades baixades del servidor

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
ca: Mostrar nodes virtuals en el mode seleccionat per facilitar la modificació de la via

en: Draw the inactive data layers in a different color.
ca: Mostrar les capes inactives en un color diferent

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
ca: Aplica l''antialiàsing a la vista del mapa, el resultat serà una millor visualització

en: Apply antialiasing to the map view in wireframe mode resulting in a smoother appearance.
ca: Aplica l''antialiàsing a la vista esquemàtica del mapa, el resultat serà una millor visualització

en: This option suppresses the filling of areas, overriding anything specified in the selected style.
ca: Aquesta opció suprimeix l''emplenament de les àrees, superposant-se a qualsevol estil d''emplenament seleccionat

en: Display keys which have been deemed uninteresting to the point that they can be silently removed.
ca: Mostra les claus que han estat considerades com a poc interessants fins el punt que poden ser eliminades.

en: Display buttons to automatically filter numeric values of a predefined tag
ca: Mostra els botons per a filtrar automàticament els valors numèrics d''una etiqueta predefinida

en: Options that affect drawing performance
ca: Opcions que afecten el dibuix

en: Segment drawing options
ca: Opcions de dibuix de segments

en: Select and draw mode options
ca: Opcions de selecció i del mode de dibuix

en: Other options
ca: Altres opcions

en: GPS Points
ca: Punts GPS

[ctx: gpx_field]
en: Name
ca: Nom

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
ca: Desc(ripció)

en: Everything
ca: Tot

en: Name or offset
ca: Nom o decalatge

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Use global settings
ca: Utilitzar configuracions globals

en: All
ca: Tot

en: Local files
ca: Fitxers locals

en: Force lines if no segments imported
ca: Forçar línies si no s''importen segments

en: Draw large GPS points
ca: Dibuixar punts GPS grans

en: Draw a circle from HDOP value
ca: Dibuixa un circle a partir del valor HDOP

en: Velocity (red = slow, green = fast)
ca: Velocitat (vermell = lent, verd = ràpid)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
ca: Direcció (vermell = oest, groc = nord, verd = est, balu =sud)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
ca: Dilució de la precisió (vermell = alta, verd = baixa, si disponible)

en: Track date
ca: Dades del recorregut

en: Car
ca: Cotxe

en: Bicycle
ca: Bicicleta

en: Foot
ca: Peu

en: Create markers when reading GPX
ca: Crear marcadors en llegir un fitxer GPX

en: Fast drawing (looks uglier)
ca: Dibuix ràpid (aparença lletja)

en: Dynamic color range based on data limits
ca: Interval dinàmic de colors basat en els límits de les dades

en: Smooth GPX graphics (antialiasing)
ca: Millora els gràfics GPX (antialiàsing)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
ca: Crea automàticament una capa de marcadors des de qualsevol punt de referència en obrir una capa GPX.

en: Draw lines between raw GPS points
ca: Dibuixar línies entre els punts GPS

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
ca: Longitud màxima (en metres) en dibuxar línies per fitxers locals. Establiu ''-1'' per dibuixar-les totes.

en: Maximum length for local files (meters)
ca: Longitud màxima per als fitxerr locals (metres)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
ca: Longitud màxima (en metres) per dibuixar línies. Establiu ''-1'' per dibuixar-les totes.

en: Maximum length (meters)
ca: Longitud màxima (metres)

en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
ca: Forçar el dibuix de línies si les dades importades no en tenen informació.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
ca: Dibuixa fletxes de direcció per a les línies que connecten punts GPS

en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
ca: Dibuixa fletxes de direcció utilitzant una ''lookup table'' en comptes de matemàtica complexa.

en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
ca: No dibuixar línies si com mínim no hi ha aquesta distància des de l''anterior.

en: Minimum distance (pixels)
ca: Distància mínima (píxels)

en: Draw larger dots for the GPS points.
ca: Dibuixa punts grossos per als punts GPS

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
ca: Amplada de la línia GPX dibuixada (0 per defecte)

en: Drawing width of GPX lines
ca: Dibuixant l''amplada de les línies GPX

en: Apply antialiasing to the GPX lines resulting in a smoother appearance.
ca: Aplica l''antialiàsing a les línies GPX, el resultat serà una millor visualització

en: Colors points and track segments by velocity.
ca: Acoloreix els punts i els segments del track segons la velocitat.

en: Colors points and track segments by direction.
ca: Acoloreix els punts i els segments del track segons la direcció.

en: Colors points and track segments by dilution of position (HDOP). Your capture device needs to log that information.
ca: Acoloreix els punts i els segments del track segons la dilució de la posició horitzontal (HDOP). El dispositiu de captura ha d''enregistrar aquesta informació.

en: Colors points and track segments by its timestamp.
ca: Acoloreix els punts i els segments del track segons la seva data i hora.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
ca: Permet ajustar el color del track per a diferents velocitats mitjanes.

en: Track and Point Coloring
ca: Acoloriment de recorreguts i punts

en: Colors points and track segments by data limits.
ca: Acoloreix els punts i els segments del track segons els límits de les dades.

en: Waypoint labelling
ca: Etiquetatge de fites

en: Audio waypoint labelling
ca: Etiquetatge de fites d''àudio

en: Incorrect waypoint label pattern: {0}
ca: Patró d''etiquetatge de fita incorrecte: {0}

en: Incorrect pattern
ca: Patró incorrecte

en: Incorrect audio waypoint label pattern: {0}
ca: Patró d''etiquetatge de fita d''àudio incorrecte: {0}

en: Show splash screen at startup
ca: Mostra la pantalla de presentació en iniciar

en: Show object ID in selection lists
ca: Mostrar l''ID dels objectes a les llistes de selecció

en: Show localized name in selection lists
ca: Mostrar el nom traduït a les llistes de selecció

en: Modeless working (Potlatch style)
ca: Funcionament sense mode (a l''estil Potlatch)

en: Dynamic buttons in side menus
ca: Botons dinàmics als menús laterals

en: Display ISO dates
ca: Mostra dades ISO

en: Use native file choosers (nicer, but do not support file filters)
ca: Utilitza selectors nadius de fitxers (millors, però no suporten filtres)

en: Intermediate steps between native resolutions
ca: Passos intermedis entre resolucions natives

en: Look and Feel
ca: Aspecte i comportament

en: Show localized name in selection lists, if available
ca: Mostrar el nom traduït a les llistes de selecció si existeix

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
ca: No requereix de canviar la manera de treballar (estil Potlatch)

en: Display buttons in right side menus only when mouse is inside the element
ca: Mostrar els botons als menús de la dreta només si el ratolí és dins l''element

en: Format dates according to {0}. Today''s date will be displayed as {1} instead of {2}
ca: Format de dates segons {0}. La data d''avui serà mostrada com {1} en comptes de {2}

en: Use file choosers that behave more like native ones. They look nicer but do not support some features like file filters
ca: Utilitza selectors de fitxers que es comporten com els nadius. Tenen millor aparença però no disposen de certes funcionalitats com els filtres de fitxers.

en: Check if you feel opposite direction more convenient
ca: Comproveu si la direcció oposada us pot semblar més apropiada

en: Language
ca: Idioma

en: Default (Auto determined)
ca: Defecte (autodeterminat)

en: Add Imagery URL
ca: Afegeix una URL d''imatgeria

en: seconds
ca: segons

en: {0} is replaced by tile zoom level, also supported:<br>offsets to the zoom level: {1} or {2}<br>reversed zoom level: {3}
ca: {0} ha estat reemplaçat pel nivell d''ampliació de la tessel·la, també se suporta:<br>decalatge del nivell d''ampliació: {1} o {2}<br>nivell invers d''ampliació: {3}

en: {0} is replaced by X-coordinate of the tile
ca: {0} ha estat reemplaçat per la coordenada-X de la tessel·la

en: {0} is replaced by Y-coordinate of the tile
ca: {0} ha estat reemplaçat per la coordenada-Y de la tessel·la

en: {0} is replaced by a random selection from the given comma separated list, e.g. {1}
ca: {0} ha estat reemplaçat per una selecció aleatòria de la llista d''elements separats per coma donada, p. ex. {1}

en: {0} is replaced by {1} (Yahoo style Y coordinate)
ca: {0} ha estat reemplaçat per {1} (Estil Yahoo de la coordenada Y)

en: {0} is replaced by {1} (OSGeo Tile Map Service Specification style Y coordinate)
ca: {0} ha estat reemplaçat per {1} (Estil de la coordenada Y de l''especificació del sevei de tessel·les de mapes OSGeo)

en: Store WMS endpoint only, select layers at usage
ca: Emmagatzema només el punt final, seleccioneu capes en ús

en: Show bounds
ca: Mostra límits

en: Show Bounds
ca: Mostra límits

en: No bounding box was found for this layer.
ca: No ha estat trobat cap límit per aquesta capa.

en: Tile cache directory:
ca: Directori de la memòria cau de tessel·les:

en: Maximum size of disk cache (per imagery) in MB:
ca: Màxima ocupació a disc de la memòria cau (per la imargeria) en MB:

en: Cache name
ca: Nom de la memòria cau

en: Object Count
ca: Nombre d''objectes

en: Soft
ca: Tou

en: Strong
ca: Fort

en: Sharpen (requires layer re-add):
ca: Aguditzar (requereix reafegir una capa):

en: Tiles zoom offset:
ca: Desplazament de l''ampliació de les tessel·les:

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
ca: Modificarla llista de capes d''imatgeria mostrades al menú d''imatgeria

en: Common Settings
ca: Paràmetres comuns

en: WMS Settings
ca: Paràmetres WMS

en: TMS Settings
ca: Paràmetres TMS

en: Imagery providers
ca: Proveïdors d''imatgeria

en: Offset bookmarks
ca: Favorits de decalatge

en: Please select the row to delete.
ca: Seleccioneu la línia a suprimir

en: Layer
ca: Capa

en: Easting
ca: Est

en: Northing
ca: Nord

en: Imagery Background: Default
ca: Imatgeria de fons: predeterminat

en: Available default entries:
ca: Entrades predeterminades disponibles:

en: Selected entries:
ca: Entrades seleccionades:

en: Add a new {0} entry by entering the URL
ca: Afegeix una nova entrada {0} indicant la seva URL

en: Remove entry
ca: Esborra entrada

en: Please select at least one row to copy.
ca: Seleccioneu com a mínim una fila per copiar

en: Menu Name
ca: Nom del menú

en: Imagery URL
ca: URL d''imatgeria

en: Menu Name (Default)
ca: Nom del menú (Defecte)

en: Imagery URL (Default)
ca: URL d''imatgeria (Defecte)

en: EULA license URL not available: {0}
ca: l''URL de la llicència EULA no està disponible: {0}

en: Malformed URL for the EULA licence: {0}
ca: l''URL de la llicència EULA no té el format correcte: {0}

en: Auto zoom by default:
ca: Autoampliació per defecte:

en: Autoload tiles by default:
ca: Carrega automàticament les tessel·les de manera predeterminada:

en: Min. zoom level:
ca: Nivell mínim d''ampliació:

en: Max. zoom level:
ca: Nivell màxim d''ampliació:

en: Add to slippymap chooser:
ca: Afegir al selector de mapes lliscants:

en: Maximum concurrent downloads:
ca: Nombre màxim de descàrregues concurrents:

en: Maximum concurrent downloads per host:
ca: Nombre màxim de baixades concurrents per host:

en: Simultaneous connections:
ca: Connexions simultànies:

en: Tile size:
ca: Mida de la tessel·la

en: File backup
ca: Arxiu de còpia de seguretat

en: Configure whether to create backup files
ca: Configurar si es creen còpies de seguretat

en: Auto save enabled
ca: Activar desament automàtic

en: Auto save interval (seconds)
ca: Interval de desament automàtic (segons)

en: Default value: {0}
ca: Valor predeterminat: {0}

en: Auto saved files per layer
ca: Fitxers autodesats per capa:

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
ca: <i>(El desament automàtic enregistrarà les capes modificades en intervals periòdics. Aquestes còpies de seguretat són creats  a la carpeta especificada a les preferències del JOSM. En cas de problemes JOSM intentarà recuperar els canvis no desats la següent vegada que sigui iniciat.)</i>

en: Keep backup files when saving data layers
ca: Conservar una còpia de seguratat de les capes en desar les capes

en: When saving, keep backup files ending with a ~
ca: En desar, conservar un fitxer de còpia de seguretat acabat en ~

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
ca: <i>(JOSM pot conservar un fitxer de còpia de seguretat en desar les capes. Afegirà ''~'' al nom del fitxer i el desarà a la mateix carpeta.)</i>

en: Notification at each save
ca: Notificació cada vegada que es desi

en: When saving, display a small notification
ca: Quan es desi, motra una petita notificació

en: Enable built-in icon defaults
ca: Activar les icones de sèrie per defecte

en: Available styles:
ca: Estils disponibles:

en: Active styles:
ca: Estils actius:

en: Add a new style by entering filename or URL
ca: Afegeix un estil nou indicant un nom de fitxer o una URL

en: New style entry:
ca: Nova entrada d''estil:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
ca: Suprimir els estils seleccionats de la llista d''estils actius

en: Edit the filename or URL for the selected active style
ca: Modificar el nom d''arxiu o l''URL de l''estil seleccionat

en: Add the selected available styles to the list of active styles
ca: Afegir els estils seleccionats a la llista d''estils actius

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
ca: Recarrega la llista d''estils disponibles de ''{0}''

en: Loading style sources from ''{0}''
ca: Carregant fonts d''estils de ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of style sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
ca: <html>Ha fallat la càrrega de les fonts d''estils des de <br>''{0}''.<br><br>Detalls (no traduït):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in style list ''{0}''. Got ''{1}''
ca: Avís: format incorrecte d''una entrada a la llista d''estils ''{0}''. Hi ha ''{1}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
ca: No és possible de llegir la font d''etiquetes predefinides: {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
    Do you want to keep it?
ca: No és possible de llegir la font de les etiquetes predefindes: {0}
    La voleu conservar?

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
ca: <html>La font de les etiquetes predefindes {0} pot ser carregada però conté errors. Segur que la voleu utilitzar?<br><br><table width=600>L''error és: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=400>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
ca: <html>L''anàlisi de a font d''etiquetes predefindes {0} no és possible. Segur que la voleu utilitzar?<br><br><table width=400>L''error és: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
ca: <html>La font d''etiquetes predefinides {0} pot ser carregada però conté errors. Segur que la voleu utilitzar?<br><br><table width=600>L''error és: {1}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
ca: <html>No és possible l''anàlisi de la font d''etiquetes predefinides: {0}. Segur que la voleu utilitzar?<br><br><table width=600>L''error és: {1}</table></html>

en: Tagging Presets
ca: Etiquetant predefinicions

en: Sort presets menu alphabetically
ca: Ordena els elements predefinits alfabèticament

en: Available presets:
ca: Predefinicions disponibles:

en: Active presets:
ca: Predefinicions actives:

en: Add a new preset by entering filename or URL
ca: Afegeix una nova predefinició indicant un fitxer o una URL

en: New preset entry:
ca: Nova predefinió:

en: Remove the selected presets from the list of active presets
ca: Suprimeix els elements seleccionats de la llista de predefinicions actives

en: Edit the filename or URL for the selected active preset
ca: Modifica el nom de l''arxiu o l''URL de la predefinció activa seleccionada

en: Add the selected available presets to the list of active presets
ca: Afegeix els elements seleccionats a la llista de predefinicions actives

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
ca: Recarrega la llista de predefinicions disponibles de ''{0}''

en: Loading preset sources from ''{0}''
ca: Carregant fonts de predefinicions de ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of preset sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
ca: <htmll>Ha fallat la càrrega de la llista de fonts de predefinicions de<br>''{0}''.<br>Detalls (sense traduir):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in preset list ''{0}''. Got ''{1}''
ca: Avís: format incorrecte d''una entrada de la llista de predefinicions ''{0}''. Hi ha ''{1}''

en: Plugin {0} is still required by this plugin: | Plugin {0} is still required by these {1} plugins:
ca[0]: El connector {0} és encara utilitzat per aquest altre
ca[1]: El connector {0} és encara utilitzat per aquests {1} altres:

en: Plugin bundled with JOSM
ca: Connector empaquetat amb JOSM

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
ca: Feu clic sobre<strong>Baixar llista</strong> per tal de baixar i mostrar una llista amb els connectors disponibles.

en: {0}: Version {1} (local: {2})
ca: {0}: Versió {1} (local: {2})

en:  (requires: {0})
ca:  (requereix: {0})

en: Configure available plugins.
ca: Configurar els connectors disponibles

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
ca[0]: El següent connector ha estat baixat <strong>correctament</strong>:
ca[1]: Els següents {0} connectors han estat baixats <strong>correctament</strong>:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
ca[0]: La baixada del següent connector <strong>ha fallat</strong>:
ca[1]: La baixada dels següents connectors {0} <strong>ha fallat</strong>:

en: <br>Error message(untranslated): {0}
ca: <br>Missatge d''error(sense traduir): {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
ca: Reinicieu JOSM per tal d''activar els connectors baixats.

en: Update plugins
ca: Actualitzar connectors

en: Plugin update policy
ca: Política d''actualització dels connectors

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
ca: Acceptar els nous llocs web de connectors i tancar la finestra

en: Configure Plugin Sites
ca: Configurar els llocs web de connectors

en: Download list
ca: Baixar la llista

en: Download the list of available plugins
ca: Baixar la llista de connectors disponibles

en: Update the selected plugins
ca: Actualitzar els connectors seleccionats

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
ca: Tots els connectors instal·lats estan actualitzats. JOSM no necessita baixar cap nova versió.

en: Plugins up to date
ca: Connectors actualitzats

en: Configure sites...
ca: Configurar els llocs web...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
ca: Configurar la llista de llocs web per a baixar connectors

en: Add JOSM Plugin description URL.
ca: Afegeix una URL descriptiva del connector del JOSM

en: Enter URL
ca: Introduir una URL

en: Please select an entry.
ca: Seleccioneu una entrada

en: Edit JOSM Plugin description URL.
ca: Modificar la descripció de l''URL de connectors del JOSM

en: JOSM Plugin description URL
ca: Descripció de l''URL de connectors del JOSM

en: Update interval (in days):
ca: Interval d''actualització (en dies):

en: Ask before updating
ca: Preguntar abans d''actualitzar

en: Always update without asking
ca: Actualitzar sense preguntar

en: Never update
ca: No actualitzar mai

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
ca: Decidiu si JOSM ha d''actualitzar automàticament els connectors actius en iniciar-se després d''una actualització del JOSM

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain period of time.
ca: Decidiu si JOSM ha d''actualitzar els connectors actius després d''un cert període de temps

en: By Code (EPSG)
ca: Per codi (EPSG)

en: Projection code
ca: Codi de la projecció

en: Projection name
ca: Non de la projecció

en: Invalid projection configuration: {0}
ca: Configuració errònia de la projecció: {0}

en: Projection configuration is valid.
ca: La configuració de la projecció és correcta

en: Validate
ca: Validar

en: Parameter information...
ca: Informació del paràmetre...

en: Parameter information
ca: Informació del paràmetre

en: Supported values:
ca: Valors admesos

en: Projection parameters
ca: Paràmetres de la projecció

en: False easting and false northing
ca: Les coordenades est i nord són falses

en: Central meridian
ca: Meridià central

en: Scaling factor
ca: Factor d''escala

en: Ellipsoid name
ca: Nom de l''el·lipsoide

en: Ellipsoid parameters
ca: Paràmetres de l''el·lipsoide

en: Datum name
ca: Nom del datum

en: 3 or 7 term datum transform parameters
ca: Paràmetres de 3 o 7 termes de transformació del datum

en: NTv2 grid file
ca: fitxer de graella NTv2

en: Built-in:
ca: Integrat:

en: Projection bounds (in degrees)
ca: Límits de la projecció (en graus)

en: Sets the SRS=... parameter in the WMS request
ca: Estableix el paràmetre SRS=... a la petició WMS

en: GK Zone
ca: Zona GK

en: Gauß-Krüger Zone {0}
ca: Gauß-Krüger Zona {0}

en: {0} ({1} to {2} degrees)
ca: {0} ({1} a {2} graus)

en: Lambert CC9 Zone (France)
ca: Lambert CC9 Zona (França)

en: Lambert CC Zone
ca: Zona CC Lambert

en: {0} (Corsica)
ca: {0} (Còrsega)

en: Lambert 4 Zones (France)
ca: Lambert 4 Zones (França)

en: WGS84 Geographic
ca: WGS84

en: Belgian Lambert 1972
ca: Lambert belga 1972

en: Belgian Lambert 2008
ca: Lambert belga 2008

en: Lambert Zone (Estonia)
ca: Lambert Zona (Estònia)

en: Lambert 93 (France)
ca: Lambert 93 (França)

en: LKS-92 (Latvia TM)
ca: LKS-92 (Letònia TM)

en: Rijksdriehoekscoördinaten (Netherlands)
ca: Rijksdriehoekscoördinaten (Països Baixos)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
ca: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Suècia)

en: Map Projection
ca: Projecció del mapa

en: Projection method
ca: Mètode de projecció

en: Display coordinates as
ca: Mostra les coordenades com

en: System of measurement
ca: Sistema de mesura

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
ca: La projecció {0} no pot ser activada. S''està utilitzant la Mercator

en: PUWG 1992 (Poland)
ca: PUWG 1992 (Polònia)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
ca: PUWG 2000 Zona {0} (Polònia)

en: PUWG (Poland)
ca: PUWG (Polònia)

en: PUWG Zone
ca: Zona PUWG

en: Swiss Grid (Switzerland)
ca: Swiss Grid (Suïssa)

en: Guadeloupe Fort-Marigot 1949
ca: Guadalupe Fort-Marigot 1949

en: Guadeloupe Ste-Anne 1948
ca: Guadalupe Ste-Anne 1948

en: Martinique Fort Desaix 1952
ca: Martinica Fort Desaix 1952

en: Reunion RGR92
ca: Reunió RGR92

en: Guyane RGFG95
ca: Guyana RGFG95

en: UTM France (DOM)
ca: UTM França (DOM)

en: UTM Geodesic system
ca: Sistema geodèsic UTM

en: North
ca: Nord

en: South
ca: Sud

en: Hemisphere
ca: Hemisferi

en: Remote Control
ca: Control remot

en: Settings for the remote control feature.
ca: Configuració de la funció de control remot

en: Confirm all Remote Control actions manually
ca: Confirmar manualment les accions de control remot

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
ca: Permetre que JOSM sigui controlat per d''altres aplicacions, per  exemple de d''un navegador web.

en: Enable remote control
ca: Activar el control remot

en: Permitted actions:
ca: Accions permeses:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
ca: Provant l''URL de l''API OSM ''{0}''

en: <html>''{0}'' is not a valid OSM API URL.<br>Please check the spelling and validate again.</html>
ca: ''{0}'' no és una URL d''una API OSM vàlida.<br>Comproveu l''ortografia i torneu a validar un altre cop.</html>

en: Invalid API URL
ca: URL d''API no vàlida

en: <html>Failed to build URL ''{0}'' for validating the OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
ca: <html>Ha fallat la construcció de l''URL ''{0}'' per a validar el servidor d''API OSM.<br>Comproveu l''ortografia de ''{1}'' i torneu a validar un altre cop.</html>

en: <html>Failed to connect to the URL ''{0}''.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and your Internet connection and validate again.</html>
ca: <html>Ha fallat la connexió a l''URL ''{0}.<br>Verifiqueu l''ortografia de ''{1}'' i la vostra connexió a Internet i torneu a validar un altre cop.</html>

en: Connection to API failed
ca: Ha fallat la connexió a l''API

en: <html>Failed to retrieve a list of changesets from the OSM API server at<br>''{1}''. The server responded with the return code {0} instead of 200.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
ca: <html>Ha fallat la recuperació de la llista de conjunts de canvis del servidor d''API OSM a <br>''{1}. El servidor ha contestat retornant el codi d''error {0} en comptes de 200.<br>Comproveu l''ortografia de ''{1}'' i torneu a validar un altre cop.</html>

en: <html>The OSM API server at ''{0}'' did not return a valid response.<br>It is likely that ''{0}'' is not an OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{0}'' and validate again.</html>
ca: <html>El servidor d''API OSM a ''{0}'' no ha donat una resposta vàlida.<br>És com si ''{0}'' no fos un servidor d''API OSM.<br>Comproveu l''ortografia de ''{0}'' i torneu a validar un altre cop.</html>

en: Use Basic Authentication
ca: Utilitzar autenticació bàsica

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
ca: Seleccionar la utilització d''autenticació bàsica amb el vostre nom d''usuari i contrasenya

en: OSM username:
ca: Non d''usuari OSM:

en: OSM password:
ca: Contrasenya OSM:

en: Please enter your OSM password
ca: Introduïu la vostra contrasenya OSM

en: Failed to retrieve OSM credentials from credential manager.
ca: La fallat l''obtenció de les credencials OSM del gestor de credencials.

en: Failed to save OSM credentials to credential manager.
ca: Les credencials OSM no han pogut ser desades al gestor de credencials.

en: Periodically check for new messages
ca: Comprova periòdicament si hi ha nous missatges

en: Check interval (minutes):
ca: Interval de comprovació (minuts):

en: Max age for closed notes (days):
ca: Temps màxim per les notes tancades (dies):

en: Specifies the number of days a note needs to be closed to no longer be downloaded
ca: Especifica el nombre de dies que una nota necessita per a ser tancada i deixar de ser descarregable

en: Display Advanced OAuth Parameters
ca: Mostra els paràmetres avançats d''OAuth

en: Save to preferences
ca: Desar a les preferències

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
ca: Encara no teniu un testimoni d''autenticació per accedir al servidor OSM utilitzant OAuth. Autoritzeu primer.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
ca: Ja teniu un testimoni d''autenticació per accedir al servidor OSM utilitzant OAuth.

en: New Access Token
ca: Nou testimoni d''autenticació

en: Click to step through the OAuth authorization process and generate a new Access Token
ca: Feu clic per seguir el procés d''autorització d''OAuth i generar un nou testimoni d''autenticació

en: Click test access to the OSM server with the current access token
ca: Feu clic per accedir al servidor OSM amb el testimoni d''autenticació actual

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
ca: <html>Utilitzar l''URL per defecte del servidor OSM (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Test the API URL
ca: Provar l''URL de l''API

en: The API URL is valid.
ca: l''URL de l''API és vàlida

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
ca: La validació ha fallat. l''URL de l''API no sembla vàlida.

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
ca: l''URL de l''API no pot ser buida. Indiqueu l''URL de l''API.

en: The current value is not a valid URL
ca: El valor actual no és una URL vàlida.

en: Please enter the OSM API URL.
ca: Indiqueu l''URL de l''API

en: Use Overpass server for object downloads
ca: Utiliza el servidor overpass per descarregar objectes

en: Overpass server:
ca: Servidor Overpass:

en: Configure whether to use a proxy server
ca: Configurar si s''utilitza un servidor intermediari

en: Host:
ca: Ordinador:

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
ca: Indiqueu un nom d''usuari i una contrasenya si el vostre servidor intermediari requereix autenticació.

en: No proxy
ca: Sense servidor intermediari

en: Use standard system settings
ca: Utilitza els paràmetres estàndards del sistema

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
ca: Utilitza els paràmetres estàndards del sistema (desactivat. Inicieu JOSM amb <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> per tal d''activar-ho)

en: Manually configure a HTTP proxy
ca: Configurar manualment un proxi HTTP

en: Use a SOCKS proxy
ca: Utilitzar un proxi SOCKS

en: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
ca: JOSM ha estat configurat per a utilitzar el servidor proxi que hi ha als paràmetres del sistema, però la màquina virtual de java (JVM) no ha estat configurada per obtenir-lo. Reinicialitzada la preferència vers el valor "Cap proxi".

en: Connection Settings for the OSM server.
ca: Configuració de la connexió amb el servidor OSM

en: Please enter your OSM user name
ca: Introduïu el vostre nom d''usuari OSM

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
ca: El nom d''usuari no pot estar buit. Introduïu el vostre nom d''usuari OSM

en: Action
ca: Acció

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Shortcut Background: User
ca: Drecera de fons: Usuari

en: Shortcut Background: Modified
ca: Drecera de fons: Modificat

en: Use default
ca: Fes servir el predeterminat

en: Key:
ca: Clau:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
ca: Atenció: Utilitzeu les tecles reals del teclat

en: Keyboard Shortcuts
ca: Dreceres de teclat

en: Changing keyboard shortcuts manually.
ca: Modificant les dreceres de teclat manualment.

en: Data validator
ca: Validador de dades

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
ca: Un validador de dades OSM que verifica que no hi hagi errors fets pels usuaris o els programes d''edició

en: Available rules:
ca: Regles disponibles:

en: Active rules:
ca: Regles actives:

en: Add a new rule by entering filename or URL
ca: Afegeix una regla indicant un nom de fitxer o una URL

en: New rule entry:
ca: Nova regla:

en: Remove the selected rules from the list of active rules
ca: Suprimeix les regles seleccionades de la llista de regles actives

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
ca: Modifica el nom de fitxer o l''URL de la regla activa seleccionada

en: Add the selected available rules to the list of active rules
ca: Afegeix les regles disponibles seleccionades a la llista de regles actives

en: Reloads the list of available rules from ''{0}''
ca: Recarrega la llista de regles disponibles de ''{0}''

en: Loading rule sources from ''{0}''
ca: Carregant regles de ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of rule sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
ca: <html>Ha fallat la càrrega de la llista de regles font de<br>''{0}''.<br><br>Detalls (sense traduir):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in rule list ''{0}''. Got ''{1}''
ca: Avís: format incorrecte d''un element de la llista de regles ''{0}''. Hi ha ''{1}''

en: Tag checker rules
ca: Comprovador de regles d''etiquetes

en: Choose Tag checker rules to enable
ca: Escolliu un comprovador de regles d''etiquetes per ser habilitat

en: Use ignore list.
ca: Utilitzar la llista d''objectes ignorats

en: Use the ignore list to suppress warnings.
ca: Utilitzar la llista d''objectes ignorats per a suprimir els avisos.

en: Use error layer.
ca: Utilitzar la capa d''error.

en: Use the error layer to display problematic elements.
ca: Utilitzar la capa d''error per mostrar els objectes problemàtics.

en: Show informational level.
ca: Mostrar el nivell d''informació.

en: Show the informational tests.
ca: Mostrar els tests d''informació.

en: Show informational level on upload.
ca: Mostrar el nivell d''informació en pujades

en: Show the informational tests in the upload check windows.
ca: Mostra els tests d''informació a la finestra de pujada.

en: On demand
ca: Sota demanda

en: On upload
ca: En pujada

en: Choose tests to enable
ca: Escolliu els tests que han de ser habilitats

en: multiple
ca: múltiple

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
ca[0]: Elimina les claus velles d''{0} objecte
ca[1]: Elimina les claus velles de {0} objectes

en: Delete the selection in the tag table
ca: Suprimeix la selecció a la taula d''etiquetes

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
ca: Utilitzar preconfiguració ''{0}'' del grup ''{1}''

en: Use preset ''{0}''
ca: Utilitzar preconfiguració ''{0}''

en: Elements of type {0} are supported.
ca: Els elements de tipus {0} són suportats.

en: Apply Preset
ca: Aplicar

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since nothing has been selected!
ca: La predefinició <i>{0}</i> no pot ser aplicada perquè no ho res seleccionat!

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since the selection is unsuitable!
ca: La predefinició <i>{0}</i> no pot ser aplicada perquè la selecció no és adequada!

en: Change {0} object | Change {0} objects
ca[0]: Modificar {0} objecte
ca[1]: Modificar {0} objectes

en: Nothing selected!
ca: Selecció buida.

en: Selection unsuitable!
ca: Selecció no apropiada!

en: Change Tags
ca: Canvia les etiquetes

en: Add or remove toolbar button
ca: Afegeix o suprimeix el botó de la barra d''eines

en: Unknown type: {0}
ca: Tipus desconegut: {0}

en: Preset group {1} / {0}
ca: Grup de preconfiguracions {1}/{0}

en: Preset group {0}
ca: Grup de prconfiguracions {0}

en: Reference {0} is being used before it was defined
ca: La referència {0} està utilitzant-se abans de ser definida

en: Roles cannot appear more than once
ca: Els rols només poden aparèixer un sol cop

en: Preset role element without parent
ca: Element de rol predefinit sense parent

en: Preset sub element without parent
ca: Sotselement predefinit sense parent

en: Error parsing {0}:
ca: Error d''anàlisi {0}:

en: Search presets
ca: Cercar element predefinit

en: Search for objects by preset
ca: Cerca per objectes predefinits

en: Show only applicable to selection
ca: Mostrar només el que sigui aplicable a la selecció

en: Search in tags
ca: Cerca entre les etiquetes

en: Add toolbar button
ca: Afegeix el botó de la barra d''eines

en: Click to open the tagging presets tab in the preferences
ca: Feu clic per obrir la pestanya d''etiquetes preconfigurades a les preferències

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' is not "{2}"
ca: Etiqueta preconfigurada "{0}-{1}" trencada - El mètode Java utilitzat a  ''values_from'' no és "{2}"

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' threw {2} ({3})
ca: Etiqueta preconfigurada "{0}-{1}" trencada - El mètode Java utilitzat a  ''values_from'' ha generat {2} ({3})

en: Detailed information: {0} <> {1}
ca: Informació detallada: {0} <> {1}

en: <different>
ca: <diferent>

en: This corresponds to the key ''{0}''
ca: Això correspon a la clau ''{0}''

en: More information about this feature
ca: Més informació sobre aquesta funcionalitat

en: Optional Attributes:
ca: Atributs Opcionals:

en: Edit also …
ca: Edita també...

en: Unknown requisite: {0}
ca: Requisit desconegut: {0}

en: Illegal member expression: {0}
ca: Expressió de membre incorrecta: {0}

en: Available roles
ca: Rols disponibles

en: role
ca: rol

en: count
ca: compta

en: Select auto-increment of {0} for this field
ca: Selecciona un increment automàtic de {0} per aquest camp

en: Cancel auto-increment for this field
ca: Anul·la l''increment automàtic  per aquest camp

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
ca: Ajustament {0} encara no enregistrat. No es pot establir la particiapació a l''ajustament sincronitzat.

en: Adjustable {0} not registered yet.
ca: Ajustament {0} encara no enregistrat.

en: Some of the key listeners forgot to remove themselves: {0}
ca: Alguns dels que escolten la clau han oblidat d''autosuprimir-se: {0}

en: Some of the key modifier listeners forgot to remove themselves: {0}
ca: Alguns dels escoltadors dels modificadors de claus no s''ha suprimit: {0}

en: All files (*.*)
ca: Tots els fitxers (*.*)

en: Received error page:
ca: S''ha rebut un error de pàgina:

en: {0}... [please type its number]
ca: {0}... [escriviu el nombre]

en: Preference with key ''{0}'' does not include ''{1}''. Cannot restore window geometry from preferences.
ca: La preferència amb la clau ''{0}'' no inclou ''{1}''. No és possible la restauració de la geometria de la finestra a partir de les preferències.

en: Preference with key ''{0}'' does not provide an int value for ''{1}''. Got {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
ca: La preferència amb la clau ''{0}'' no proporciona un valor enter per ''{1}''. El seu valor és {2}. No és possible la restauració de la geometria de la finestra a partir de les preferències.

en: Failed to parse field ''{1}'' in preference with key ''{0}''. Exception was: {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
ca: Ha fallat l''anàlisi del camp ''{1}'' a la preferència amb la clau ''{0}''. L''excepció ha estat: {2}. No és possible la restauració de la geometria de la finestra a partir de les preferències.

en: Preference with key ''{0}'' does not exist. Cannot restore window geometry from preferences.
ca: La preferència amb la clau ''{0}'' no existeix.  No és possible la restauració de la geometria de la finestra a partir de les preferències.

en: Ignoring malformed geometry: {0}
ca: Ignorant la geometria malformada: {0}

en: Min. latitude
ca: Latitud mínima

en: Min. longitude
ca: Longitud mínima

en: Max. latitude
ca: Latitud màxima

en: Max. longitude
ca: Longitud màxima

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
ca: URL de www.openstreetmap.org (aquí podeu enganxar l''URL d''una àrea baixada per especificar una zona determinada)

en: Please select the row to edit.
ca: Seleccioneu la línia a modificar

en: Add a new source to the list.
ca: Afegeix una nova font a la llista

en: Edit the selected source.
ca: Modificar la font seleccionada

en: Delete the selected source from the list.
ca: Suprimir de la llista la font seleccionada

en: Enter a search expression
ca: Entreu una expressió de cerca

en: The current value is not a valid OSM ID. Please enter an integer value > 0
ca: El valor no és un ID vàlid. Indiqueu un valor enter més gran que zero

en: false: the property is explicitly switched off
ca: fals: la propietat ha estat deshabilitada expressament

en: false: the property ''{0}'' is explicitly switched off
ca: false: la propietat ''{0}'' està desactivada explícitament

en: true: the property is explicitly switched on
ca: cert: la propietat ha estat habilitada expressament<html>Please confirm to remove <strong>1 object</strong> from <strong>1 relation</strong>.</html>

en: true: the property ''{0}'' is explicitly switched on
ca: true: la propietat ''{0}'' està activada explícitament

en: partial: different selected objects have different values, do not change
ca: parcial: els objectes seleccionats tenen diferents propietats, no ho canvieu

en: unset: do not set this property on the selected objects
ca: no definit: no aplicar aquesta propietat als objectes seleccionats

en: Cut
ca: Retalla

en: Right click = copy to clipboard
ca: Clic amb el botó dret = copiar al portaretalls

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
ca: L''atribut ''{0}'' manca i és obligatori.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
ca: Valor incorrecte de l''atribut obligatori ''{0}'' de tipus ''long''. El seu valor és ''{1}''

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
ca: Valor incorrecte de l''atribut obligatori ''{0}'' de tipus ''long'' (>=0) . El seu valor és ''{1}''

en: Illegal value for attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
ca: Valor incorrecte de l''atribut ''{0}'' de tipus ''double''. El seu valor és ''{1}''

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
ca: Valor incorrecte de l''atribut obligatori ''{0}'' de tipus ''lboolean''. El seu valor és ''{1}''

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
ca: Valor incorrecte de l''atribut obligatori ''{0}'' de tipus ''OsmPrimitiveType''. El seu valor és ''{1}''

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
ca: La via amb un ID extern ''{0}'' inclou un node amb ID ''{1}'' que manca

en: Deleted node {0} is part of way {1}
ca: El node esborrat {0} és part de la via {1}

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
ca: La relació amb ID extern ''{0}'' fa referència a un objecte amb ID ''{1}'' que manca.

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
ca: El membre esborrat {0} és utilitzat per la relació {1}

en: Prepare OSM data...
ca: Preparació de dades...

en: Parsing OSM data...
ca: Processant dades...

en: Preparing data set...
ca: Preparant el conjunt de canvis...

en: Missing required attribute ''{0}''.
ca: Manca l''atribut requerit ''{0}''.

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
ca: Valor incorrecte per l''atribut ''{0}'' (conjunt de canvis). El valor és {1}.

en: Unsupported version: {0}
ca: Versió no suportada: {0}

en: Illegal object with ID=0.
ca: Objecte incorrecte amb ID=0

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
ca: Valor incorrecte de l''atribut ''versió'' a l''objecte amb ID {0}. Hi ha {1}.

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
ca: Manca l''atribut ''versió'' a l''objecte amb ID {0}.

en: Normalizing value of attribute ''version'' of element {0} to {2}, API version is ''{3}''. Got {1}.
ca: Normalitzant el valor de l''aatribut "versió" de l''element {0} al {2}, la versió de l''API és ''{3}''. S''ha obtingut {1}.

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
ca: La versió de l''API és desconeguda o no suportada. La versió és {0}.

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
ca: Valor erroni de l''atribut ''changeset'' (conjunt de canvis) del nou objecte {1}. el seu valor és {0}. Reinicialitzant-lo a 0.

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
ca: Valor incorrecte per l''atribut ''changeset'' (conjunt de canvis). El valor és {0}.

en: Missing key or value attribute in tag.
ca: Manca clau o valor a l''etiqueta.

en: Deleted way {0} contains nodes
ca: La via esborrada {0} conté nodes

en: Deleted relation {0} contains members
ca: La relació esborrada {0} conté membres

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
ca: Manca l''atribut ''ref'' al membre de la relació {0}.

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
ca: Valor incorrecte de l''atribut ''ref'' del membre de la relació {0}. Hi ha {1}.

en: Incomplete <member> specification with ref=0
ca: Especificació incompleta de <membre> amb ref=0

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
ca: Manca l''atribut ''type'' al membre {0} de la relació {1}.

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
ca: Valor incorrecte de l''atribut ''type'' del membre {0} de la relació {1}. Hi ha {2}.

en: Downloading points {0} to {1}...
ca: S''estan baixant punts del {0} al {1}...

en: Contacting OSM Server...
ca: Contactant amb el servidor OSM...

en: Failed to open input stream for resource ''{0}''
ca: Ha fallat l''obertura d''un fux d''entrada pel recurs ''{0}''

en: Failed to open file with extension ''{2}'' and namepart ''{3}'' in zip file ''{0}''. Exception was: {1}
ca: Ha fallat l''obertura del fitxer amb extensió ''{2}'' i nom ''{3}'' del zip ''{0}''. L''excepció ha estat: {1}

en: Failed to rename file {0} to {1}.
ca: No s''ha pogut canviar el nom del fitxer {0} a {1}.

en: Failed to load {0}, use cached file and retry next time: {1}
ca: Ha fallat la càrrega de {0}, utilitza un fitxer de la memòria cau i reintenta la propera vegada: {1}

en: Illegal value of attribute ''{0}'' of element ''{1}'' in server capabilities. Got ''{2}''
ca: Valor invàlid per l''atribut ''{0}'' de l''element ''{1}'' a les capacitats del serevidor. El valor és ''{2}''

en: Failed to parse date ''{0}'' replied by server.
ca: Ha fallat l''anàlisi de les dades ''{0}'' rebudes com a resposta del servidor.

en: Unexpected format of error header for conflict in changeset update. Got ''{0}''
ca: Format no esperat de la capçalera d''error per al conflicte que hi ha a l''actualització del conjunt de canvis. És ''{0}''

en: Illegal longitude value for parameter ''{0}'', got {1}
ca: Longitud incorrecta per al paràmetre ''{0}'', hi ha {1}

en: Illegal latitude value for parameter ''{0}'', got {1}
ca: Latitud incorrecta per al paràmetre ''{0}'', hi ha {1}

en: Unexpected value for ''{0}'' in changeset query url, got {1}
ca: Valor no esperat per ''{0}'' a l''URL de consulta del conjunt de canvis, els seu valor és {1}

en: Cannot create a changeset query including both the query parameters ''uid'' and ''display_name''
ca: No és possible la creació d''una consulta del conjunt de canvis amb els paràmetres ''uid'' i ''display_name''

en: Unsupported parameter ''{0}'' in changeset query string
ca: Paràmetre ''{0}'' no suportat a la cadena de text de la consulta del conjunt de canvis

en: Unexpected format for port number in preference ''{0}''. Got ''{1}''.
ca: Format inesperat per a un port a les preferències ''{0}''. El valor és ''{1}''.

en: The proxy will not be used.
ca: El servidor intermediari no pot ser utilitzat.

en: Illegal port number in preference ''{0}''. Got {1}.
ca: Nombre de port incorrecte a la preferència ''{0}''. Hi ha {1}.

en: Unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
ca: S''ha trobat un valor inesperat per la preferència ''{0}''. El valor trobat és ''{1}''. No s''utilitzarà cap proxi.

en: Unexpected parameters for HTTP proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
ca: Paràmetres inesperats per al servidor intermiediari d''HTTP. El host obtingut és ''{0}'' i el port el ''{1}''.

en: Unexpected parameters for SOCKS proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
ca: Paràmetres inesperats per al servidor intermiediari de SOCKS. El host obtingut és ''{0}'' i el port el ''{1}''.

en: Connection to proxy ''{0}'' for URI ''{1}'' failed. Exception was: {2}
ca: Ha fallat la conexió al servidor intermediari ''{0}'' per la URI ''{1}''. L''excepció ha estat: {2}

en: The JVM is not configured to lookup proxies from the system settings. The property ''java.net.useSystemProxies'' was missing at startup time.  Will not use a proxy.
ca: La màquina virtual de java (JVM) no ha estat configurada per a obtenir servidors intermediaris dels paràmetres del sistema. La propietat ''java.net.useSystemProxies'' mancava en el moment d''iniciar. No s''utilitzarà cap servidor intermediari.

en: Parsing response from server...
ca: Analitzant la resposta del servidor...

en: Unexpected XML element with name ''{0}''
ca: Element XML inesperat amb nom ''{0}''

en: Downloading OSM data...
ca: S''està baixant dades des de OSM...

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
ca: Error de sintaxi: l''estructura del document GPX no és correcta

en: (at line {0}, column {1})
ca: (a la línia {0}, columna {1})

en: Unknown mode {0}.
ca: Node {0} desconegut.

en: get number of unread messages
ca: obté el nombre de missatges no llegits

en: Message notifier
ca: Notificador de missatges

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
ca: Recuperant un conjunt de nodes de ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
ca: Recuperant un conjunt de vies de ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
ca: Recuperant un conjunt de relacions de ''{0}''

en: Downloading {0} object from ''{1}'' | Downloading {0} objects from ''{1}''
ca[0]: S''està baixant {0} objecte de ''{1}''
ca[1]: S''estan baixnat {0} objectes de ''{1}''

en: Server replied with response code 404, retrying with an individual request for each object.
ca: El servidor ha retornat el codi d''error 404, reintentant amb una petició per a cada objecte.

en: Fetching node with id {0} from ''{1}''
ca: Recuperant el node amb ID {0} de ''{1}''

en: Fetching way with id {0} from ''{1}''
ca: Recuperant la via amb ID {0} de ''{1}''

en: Fetching relation with id {0} from ''{1}''
ca: Recuperant la relació amb ID {0} de ''{1}''

en: Server replied with response code 404 for id {0}. Skipping.
ca: El servidor ha retornat el codi d''error 404 per a l''ID {0}. Abandonat.

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
ca: Excepció de tipus NullPointer. Probablement manca algun atribut.

en: {0} not available (offline mode)
ca: {0} no disponible (mode fora de línia)

en: OSM API
ca: API OSM

en: JOSM website
ca: Lloc web del JOSM

en: Unable to initialize OSM API.
ca: No és possible la inicialització de l''API OSM.

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
ca: Aquesta versió del JOSM és incompatible amb el servidor configurat

en: It supports protocol version 0.6, while the server says it supports {0} to {1}.
ca: Suporta la versió 0.6 del protocol mentre el servidor suporta les versions entre la {0} i la {1}.

en: Unexpected format of ID replied by the server. Got ''{0}''.
ca: Format no esperat de l''ID enviat pel servidor. El seu valor és ''{0}''.

en: Unexpected format of new version of modified primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
ca: Format no esperat de la nova versió de l''objecte modificat ''{0}''. El seu valor és ''{1}''.

en: Creating changeset...
ca: Creant un conjunt de canvis....

en: Successfully opened changeset {0}
ca: El conjunt de canvis {0} ha estat obert correctament

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
ca: S''esperava un conjunt de canvis amb un ID > 0. S''ha obtingut {0}.

en: Updating changeset...
ca: Actualitzant conjunt de canvis...

en: Updating changeset {0}...
ca: Actualitzant el conjunt de canvis {0}...

en: Closing changeset...
ca: Tancant el conjunt de canvis...

en: Preparing upload request...
ca: Preparant la petició de pujada...

en: Waiting 10 seconds ...
ca: Esperant 10 segons ...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
ca: Iniciant nou intent {0} de {1} en {2} segons ...

en: OK - trying again.
ca: D''acord - intentant novament

en: Starting retry {0} of {1}.
ca: Iniciant nou intent {0} de {1}.

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
ca: El conjunt de canvis actual és nul. No es pujaran dades.

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
ca: L''ID del conjunt de canvis ha de ser més gran que zero. Ara és {0}.

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
ca: S''esperava un conjunt de canvis obert. Hi ha un de tancat amb ID {0}.

en: Note upload failed
ca: Ha fallat la pujada de la nota.

en: Error parsing note response from server
ca: Error al servidor en processar la resposta de la nota.

en: The server replied an error with code {0}.
ca: El servidor ha retornat un error amb el codi {0}.

en: (Code={0})
ca: (Codi={0})

en: Prolog of OsmChange document already written. Please write only once.
ca: El pròleg del document OsmChange ja ha estat escrit. Només s''ha d''escriure un cop.

en: Prolog of OsmChange document not written yet. Please write first.
ca: El pròleg del document OsmChange encara no ha estat escrit. Cal escriure''l primer.

en: Unsupported start element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
ca: Element inicial ''{0}'' no suportat al contigut del conjunt de canvis a la posició ({1},{2}). Omentent.

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
ca: L''estructura del document no és correcta. Un node, una via o una relació ha estat trobat fora d''un bloc ''create'', ''modify'', o ''delete''.

en: Unsupported end element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
ca: Element final ''{0}'' no suportat al contigut del conjunt de canvis a la posició ({1},{2}). Omentent.

en: Parsing changeset content ...
ca: Processant el contingut del conjunt de canvis ...

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
ca: Valor erroni de l''atribut booleà ''{0}''. El seu valor és ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
ca: Valor erroni de l''atribut ''{0}''. el seu valor és ''{1}''

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
ca: Valor erroni de l''atribut numèric ''{0}''. El seu valor és ''{1}''.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' of XML element {1}.
ca: Manca l''atribut obligatori ''{0}'' de l''element XML {1}.

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
ca: Ha estat trobat l''element ''{0}'' al flux d''entrada però no està definit. Anul·lant.

en: Parsing list of changesets...
ca: Processant la llista de conjunts de canvis...

en: Failed to sign a HTTP connection with an OAuth Authentication header
ca: Ha fallat la signatura d''una connexió HTTP amb una capçalera d''autenticació OAuth.

en: Unexpected value for preference ''{0}''. Got ''{1}''.
ca: Valor inesperat per a la preferència ''{0}''. És ''{1}''.

en: Parsing OSM history data ...
ca: Processant les dades d''historial...

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
ca: L''element ''{0}'' que ha estat trobat al flux d''entrada no està definit. Anul·lant.

en: Reading was canceled
ca: La lectura ha estat cancel·lada

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <nd> of way {1}.
ca: L''atribut obligatori ''{0}'' manca al <nd> de la via {1}.

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
ca: Valor incorrecte de l''atribut ''ref'' de l''element <nd>. Hi ha {0}.

en: Line {0} column {1}:
ca: Línia {0} columna {1}:

en: Downloading referring ways ...
ca: S''estan baixant les vies referides ...

en: Downloading referring relations ...
ca: S''estan baixant les relacions referides ...

en: Reading changesets...
ca: Llegint el conjunt de canvis...

en: Downloading changesets ...
ca: S''estan baixant els conjunt de canvis...

en: Reading changeset {0} ...
ca: Llegint el conjunt de canvis {0} ...

en: Downloading changeset {0} ...
ca: S''esta baixant el conjunt de canvis {0} ...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
ca[0]: S''està baixant {0} conjunt de canvis ...
ca[1]: S''estan baixant {0} conjunts de canvis ...

en: Downloading content for changeset {0} ...
ca: S''està baixant el contingut del conjunt de canvis {0} ...

en: Downloading history...
ca: S''està baixant l''historial...

en: Contacting Server...
ca: Contactant amb el servidor

en: Downloading OSM notes...
ca: S''estan baixant les notes de l''OSM ...

en: Downloading data...
ca: S''estan baixant les dades...

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
ca: No ha estat possible de connectar amb el servidor OSM. Verifiqueu la vostra connexió a Internet.

en: Reading error text failed.
ca: Ha fallat la lectura del text de l''error

en: XML tag <user> is missing.
ca: Manca l''etiqueta XML <user>.

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
ca: Manca l''atribut {0} a l''etiqueta XML ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
ca: Valor incorrecte de l''atribut ''{0}'' de l''etiqueta XML ''{1}''. Hi ha {2}.

en: Reading user info ...
ca: Llegint informació de l''usuari ...

en: Starting to upload with one request per primitive ...
ca: Començant a pujar amb una petició per objecte ...

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
ca: {0}% ({1}/{2}), en queden {3}. Pujant node ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
ca: {0}% ({1}/{2}), en queden {3}. Pujant via ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
ca: {0}% ({1}/{2}), en queden {3}. Pujant relació ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
ca: Començant a pujar amb una petició ...

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
ca: S''esperava un valor >0 per al paràmetre ''{0}'', hi ha {1}

en: Starting to upload in chunks...
ca: Iniciant la pujada en fragments...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
ca[0]: ({0}/{1}) Pujant {2} objecte...
ca[1]: ({0}/{1}) Pujant {2} objectes...

en: Uploading data ...
ca: Pujant dades ...

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
ca: Trobat un objecte OSM amb ID zero

en: Unexpected value for key ''{0}'' in preferences, got ''{1}''
ca: Valor inesperat per a la clau ''{0}'' de les preferències, s''ha obtingut ''{1}''

en: {0} bytes have been read
ca: han estat llegits {0} bytes

en: unspecified reason
ca: raó no especificada

en: Error playing sound
ca: Error reproduïnt so

en: This is after the end of the recording
ca: Això està després del final de l''enregistrament

en: Save user and password (unencrypted)
ca: Desar nom d''usuari i contrasenya (sense encriptar)

en: Assume
ca: Assumeix

en: Existing values
ca: Valors existents

en: <delete from {0} objects>
ca: <supressió de {0} objectes>

en: Old values of
ca: Valors antics de

en: Add tags to selected objects
ca: Afegir etiquetes als objectes seleccionats

en: Add selected tags
ca: Afegeix les etiquetes seleccionades

en: Add all tags
ca: Afegeix totes les etiquetes

en: Add checked tags to selected objects
ca: Afegeix les etiquetes verificades als objectes seleccionats

en: Shift+Enter: Add all tags to selected objects
ca: Majúscula+Enter: Afegeix totes les etiquetes als objectes seleccionats

en: Enable the checkbox to accept the value
ca: Marqueu la casella de verificació per acceptar el valor

en: Accept all tags from {0} for this session
ca: Accepta totes les etiquetes de {0} per aquesta sessió

en: Load data from API
ca: Carregar dades de l''API

en: Import data from URL
ca: Importar dades de l''URL

en: Open local files
ca: Obre fitxers locals

en: Load imagery layers
ca: Carrega les capes d''imatgeria

en: Change the selection
ca: Canviar la selecció

en: Change the viewport
ca: Canvia la subàrea de visualització

en: Create new objects
ca: Crear nous objectes

en: Read protocol version
ca: Llegir la versió del protocol

en: Cannot start IPv4 remotecontrol server on port {0}: {1}
ca: No es pot iniciar el control remot per IPV4 al port  {0}: {1}

en: Cannot start IPv6 remotecontrol server on port {0}: {1}
ca: No es pot iniciar el control remot per IPV6 al port  {0}: {1}

en: RemoteControl::Accepting remote connections on {0}:{1}
ca: Control remot::Acceptant connexions remotes sobre {0}:{1}

en: RemoteControl::Server {0}:{1} stopped.
ca: Control Remot::Serveidor {0}:{1} aturat.

en: Remote Control has been asked to create a new node.
ca: El control remot ha demanat de crear un nou node

en: Coordinates:
ca: Coordenades:

en: There is no layer opened to add node
ca: No hi ha una capa oberta on afegir nodes

en: Remote Control has been asked to create a new way.
ca: El control remot ha demanat de crear una via

en: Invalid coordinates: {0}
ca: Coordenades invàlides: {0}

en: There is no layer opened to add way
ca: No hi ha una capa oberta on afegir vies

en: Add way
ca: Afegir via

en: Remote Control has been asked to report its supported features. This enables web sites to guess a running JOSM version
ca: S''ha demanat al Control Remot que informi de les característiques que suporta. Això permet els llocs web saber la versió del JOSM que s''eatà utilitzant.

en: Remote Control has been asked to load an imagery layer from the following URL:
ca: El control remot ha demanat de carregar una capa d''imatgeria de la següent URL

en: Remote imagery
ca: Imatgeria remota

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
ca: El control remot ha demanat d''importar dades de la següent URL:

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
ca: El control remot ha demanat de carregar dades de l''API.

en: The latitudes must be between {0} and {1}
ca: Les latituds han d''estar entre {0} i {1}

en: The longitudes must be between {0} and {1}
ca: Les longituds han d''estar entre {0} i {1}

en: The minima must be less than the maxima
ca: El mínim ha de ser més petit que el màxim

en: Remote Control has been asked to load the following data:
ca: Hom ha demanat al cotnrol remot de carregar les dades següents:

en: Loading data
ca: Carregant dades

en: Remote Control has been asked to load objects (specified by their id) from the API.
ca: El control remot ha demanat de carregar objectes (especificats pel seu ID) de l''API.

en: Remote Control has been asked to open a local file.
ca: El control remot ha demanat d''obrir un fitxer local.

en: Do you want to allow this?
ca: Voleu permetre això?

en: Confirm Remote Control action
ca: Confirmar l''acció del control remot

en: Remote Control has been asked to report its protocol version. This enables web sites to detect a running JOSM.
ca: El control remot ha demanat d''informar de la versió del protocol. Això permet als llocs web de detectar un JOSM en funcionament.

en: local file
ca: fitxer local

en: include
ca: inclou

en: Layer contains unsaved data - save to file.
ca: La capa conté dades no desades - desar a un fitxer.

en: Layer does not contain unsaved data.
ca: La capa no conté dades sense desar.

en: Data:
ca: Dades:

en: Link to a OSM data file on your local disk.
ca: Enllaç a un fitxer de dades OSM al disc local.

en: Include OSM data in the .joz session file.
ca: Incloure dades OSM al fitxer .joz de la sessió.

en: Link to a GPX data file on your local disk.
ca: Enllaç vers un fitxer GPX del vostre disc local

en: Include GPX data in the .joz session file.
ca: Inclou dades GPX al fitxer de sessió .joz.

en: No file association
ca: Cap associació de fitxer

en: GPX data will be included in the session file.
ca: Les dades GPX seran incloses al fitxer de sessió-

en: OSM data will be included in the session file.
ca: Les dades OSM seran incloses al fitxer de la sessió.

en: Version ''{0}'' of meta data for geoimage layer is not supported. Expected: 0.1
ca: La versió ''{0}'' de metadades per la capa d''imatges georeferenciades no està suportada. S''esperava la versió: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for gpx track layer is not supported. Expected: 0.1
ca: La versió ''{0}'' de metadades per la capa de tracks gpx no està suportada. S''esperava la versió: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for imagery layer is not supported. Expected: 0.1
ca: La versió ''{0}'' de les metadades de la capa d''imatgeria no està suportada. S''esperava la versió: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for marker layer is not supported. Expected: 0.1
ca: La versió ''{0}'' de les metadades per a la capa del marcador no està suportada. S''esperava: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for osm data layer is not supported. Expected: 0.1
ca: La versió ''{0}'' de les metadades de la capa de dades OSM no està suportada. S''esperava la versió: 0.1

en: File name expected for layer no. {0}
ca: S''esperava un nom de fitxer per a la capa amb nombre {0}

en: Session file (*.jos, *.joz)
ca: Fitxer de la sessió (*.jos, *.joz)

en: Unsupported scheme ''{0}'' in URI ''{1}''.
ca: L''esquema ''{0}'' no és suportat per l''adreça ''{1}''

en: Unexpected root element ''{0}'' in session file
ca: Element d''arrel ''{0}'' no esperat al fitxer de sessió

en: Version ''{0}'' of session file is not supported. Expected: 0.1
ca: La versió ''{0}'' del fitxer de sessió no és suportada. S''esperava: 0.1

en: missing mandatory attribute ''index'' for element ''layer''
ca: manca l''atribut obligatori ''índex'' per l''element ''capa''

en: unexpected format of attribute ''index'' for element ''layer''
ca: el format de l''atribut ''índex'' de l''element ''capa'' no és l''esperat

en: attribute ''index'' ({0}) for element ''layer'' must be unique
ca: l''atribut ''índex'' ({0}) per l''element ''capa'' ha de ser únic

en: missing layer with index {0}
ca: manca la capa amb l''índex {0}

en: missing mandatory attribute ''name'' for element ''layer''
ca: manca l''atribut obligatori ''nom'' de l''element ''capa''

en: missing mandatory attribute ''type'' for element ''layer''
ca: manca l''atribut obligatori ''tipus'' de l''element ''capa''

en: Unable to load layer
ca: La capa no es pot carregar

en: Cannot load layer of type ''{0}'' because no suitable importer was found.
ca: No es pot carregar una capa de tipus ''{0}'' perquè no s''ha trobat un carregador adequat.

en: Cannot load layer {0} because it depends on layer {1} which has been skipped.
ca: No es pot carregar la capa {0} perquè depen de la capa {1} que ha estat ignorada.

en: Error loading layer
ca: Error en carregar la capa

en: <html>Could not load layer {0} ''{1}''.<br>Error is:<br>{2}</html>
ca: <html>No es pot carregar la capa {0} ''{1}''.<br>L''error és:<br>{2}</html>

en: Skip layer and continue
ca: Ignorar la capa i continuar

en: expected .jos file inside .joz archive
ca: s''esperava un fitxer .jos dins del fitxer .joz

en: Skip Download
ca: Ignorar la baixada

en: Download Plugin
ca: Baixa el connector

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
ca: Es necessita la versió {0} del JOSM per utilitzar el connector {1}.

en: Download skipped
ca: Baixada ignorada

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
ca: No és possible la baixada del connector ''{0}''. No es coneix l''enllaç de baixada. Omentent la baixada.

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
ca: No és possible la baixada del connector ''{0}''. El seu enllaç de baixada  ''{1}'' no és una URL vàlida. Omentent la baixada.

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
ca: Ha fallat la creació del directori de connectors ''{0}''

en: Downloading Plugin {0}...
ca: S''està baixant el connector {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
ca: Ha hagut un erro al connector {0}

en: integrated into main program
ca: integrat al programa principal

en: replaced by new {0} plugin
ca: reemplaçat pel nou connector {0}

en: no longer required
ca: ha deixat de ser requerit

en: Plugin information
ca: Informació del connector

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
ca[0]: El següent connector ja no és necessari i ha estat desactivat:
ca[1]: Els següents connectors ja no són necessaris i han estat desactivats:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
ca: <html>Ha estat demanada la baixada del connector "{0}".<br>Aq1uest connector ha deixat de ser mantingut pels desenvolupadors i pot produir errors.<br>Hauria de ser deshabilitat.<br>L''esborrem de les preferències?</html>

en: Plugin update
ca: Actualització del connector

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
ca: Heu actualitzat JOSM.<br>Per evitar problemes caldria actualitzar també els connectors.<br><br>Voleu actualitzar els connector ara?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
ca: La darrera actualització del connector fou fa més de {0} dies.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
ca: Ignorant l''actualització dels connectors després d''actualitzar JOSM. L''actualització automàtica a l''inici ha estat desactivada.

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
ca: Ometent l''actualització dels connectors després d''un interval temporal. L''actualització automàtica a l''inici està desactivada.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
ca: Procedint a l''actualització dels connectors després de l''actualització de JOSM. L''actualització automàtica està activada.

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
ca: Procedint a l''actualització dels connectors després que ha passat un interval de temps. L''actualització automàtica està desactivada.

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
ca: Valor ''{0}'' no esperat per la preferència ''{1}''. Assumint el valor ''preguntar''.

en: Click to update the activated plugins
ca: Feu clic per actualitzar els connectors actius

en: Skip update
ca: Ignorar l''actualització

en: Click to skip updating the activated plugins
ca: Feu clic per ignorar l''actualització dels connectors actius

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
ca[0]: El connector {0} necessita un altre que no ha estat trobat. El connector que manca és:
ca[1]: El connector {0} necessita {1} altres que no han estat trobats. Els connectors que manquen són:

en: Download and restart
ca: Descarrega i reinicia

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
ca[0]: Feu clic per descarregar el connector que manca i reinicieu el JOSM
ca[1]: Feu clic per descarregar els connectors que manquen i reinicieu el JOSM

en: Click to continue without this plugin | Click to continue without these plugins
ca[0]: Feu clic per continuar sense aquest connector
ca[1]: Feu clic per continuar sense aquests connectors

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
ca: <html>El connector {0} necessita la versió {1} del JOSM. La versió actual és {2}.<br>Heu d''actualitzar JOSM si voleu utilitzar aquest connector.</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
ca: El connector {0} no pot ser carregat. Esborrar de les preferències?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
ca: carregant el connector ''{0}'' (versió {1})

en: <html>Could not load plugin {0} because the plugin<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
ca: <html>El connector {0} no pot ser carregat perquè la seva<br>classe principal ''{1}'' no ha estat trobada.<br>Esborrar de les preferències?</html>

en: Loading plugins ...
ca: S''estan carregant els connectors ...

en: Checking plugin preconditions...
ca: Comprovant els requisits del connector ...

en: Loading plugin ''{0}''...
ca: Carregant el connector ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
ca[0]: JOSM no ha pogut trobar informació sobre el connector:
ca[1]: JOSM no ha pogut trobar informació sobre els connectors:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
ca[0]: El connector no serà carregat.
ca[1]: Els connectors no seran carregats.

en: Removing deprecated plugins...
ca: Suprimint els connectors obsolets...

en: Removing unmaintained plugins...
ca: Suprimint els connectors sense manteniment...

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
ca[0]: Ha fallat l''actualització d''aquest connector:
ca[1]: Ha fallat l''actualització d''aquests connectors:

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
ca[0]: Obriu la finestra de preferències un cop JOSM s''hagi inciat i proveu d''actualitzar-lo manualment.
ca[1]: Obriu la finestra de preferències un cop JOSM s''hagi inciat i proveu d''actualitzar-los manualment.

en: Plugin update failed
ca: Ha fallat l''actualització del connector

en: Failed to find plugin {0}
ca: No ha estat possible de trobar el connector {0}

en: Failed to download plugin information list
ca: Ha fallat la baixada de la llista d''informació de connectors

en: Disable plugin
ca: Deshabilitar connector

en: Click to delete the plugin ''{0}''
ca: Feu clic per esborrar el connector ''{0}''

en: Keep plugin
ca: Conservar el connector

en: Click to keep the plugin ''{0}''
ca: Feu clic per conservar el connector ''{0}''

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. {2}
ca: Ha fallat la instal·lació del connector ''{0}'' del fitxer temporal ''{1}'' baixat. {2}

en: Failed to delete outdated plugin ''{0}''.
ca: Ha fallat la supressió del connector obsolet ''{0}''.

en: Failed to install already downloaded plugin ''{0}''. Skipping installation. JOSM is still going to load the old plugin version.
ca: Ha fallat la instal·lació del connector baixat ''{0}''. Ometent la instal·lació. JOSM continuarà carregant la versió anterior del connector.

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
ca: Ha fallat la instal·lació del connector ''{0}'' del fitxer temporal ''{1}'' baixat. Ha fallat el canvi de nom.

en: Update plugin
ca: Connector actualitzat

en: Click to update the plugin ''{0}''
ca: Feu clic per actualitzar el connector ''{0}''

en: Click to disable the plugin ''{0}''
ca: Feu clic per deshabilitar el connector ''{0}''

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
ca: Ha hagut una excepció inesperada que pot haver estat causada pel connector ''{0}''.

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
ca: Segons la informació que hi ha al connector, l''autor és {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
ca: Proveu d''actualitzar el connector a la nova versió abans de reportar un error.

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
ca: El connector ha estat suprimit de la configuració. Reinicieu JOSM per tal de carregar el connector.

en: no description available
ca: descripció no disponible

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
ca: Recorda la meva decisió i no tornar a preguntar (es podrà modificar a Preferències -> Connectors)

en: Invalid jar file ''{0}''
ca: Fitxer jar ''{0}'' no vàlid

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
ca: El fitxer del connector ''{0}'' no inclou un Manifest.

en: Invalid URL ''{0}'' in plugin {1}
ca: URL ''{0}'' invàlida al connector {1}

en: Invalid plugin description ''{0}'' in plugin {1}
ca: La descripció ''{0}'' no és vàlida en el connector {1}

en: Invalid plugin main version ''{0}'' in plugin {1}
ca: Versió principal ''{0}'' no vàlida al connector {1}

en: Missing plugin main version in plugin {0}
ca: Manca la versió principal al connector {0}

en: More info...
ca: Més informació...

en: <b>Plugin provided by an external source:</b> {0}
ca: <b>Connector subministrat per una font externa:</b> {0}

en: Failed to create plugin information from manifest for plugin ''{0}''
ca: Ha fallat la creació d''informació del connector a partir del Manifest del connector ''{0}''

en: Illegal entry in plugin list.
ca: Entrada incorrecta a la llista de connectors.

en: Reading local plugin information..
ca: Llegint la informació local del connector...

en: Processing plugin site cache files...
ca: Processant els fitxers de la memòria cau del lloc web dels connectors...

en: Processing file ''{0}''
ca: S''està processant el fitxer ''{0}''

en: Failed to scan file ''{0}'' for plugin information. Skipping.
ca: Ha fallat l''escaneig del fitxer ''{0}'' per la informació del connector. Ometent.

en: Processing plugin files...
ca: Processant els fitxers del connnector...

en: Download plugin list...
ca: Baixa la llista de connectors...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
ca: S''està baixant la llista de connectors de ''{0}''

en: Unsuccessful HTTP request
ca: La petició HTTP ho ha anat bé

en: Plugin list download error
ca: Error a la baixada de la llista de connectors

en: JOSM failed to download plugin list:
ca: JOSM no ha aconseguit baixar la llista de connectors:

en: Details:
ca: Detalls:

en: Failed to create plugin directory ''{0}''. Cannot cache plugin list from plugin site ''{1}''.
ca: Ha fallat la creació del directori dels connectors ''{0}''. Ha estat impossible d''inserir a la memòria cau la llista de connectors del lloc ''{1}''.

en: Writing plugin list to local cache ''{0}''
ca: Escrivint la llista de connectors a la memòria cau local ''{0}''

en: Parsing plugin list from site ''{0}''
ca: Analitzant la llista de connectors del lloc web ''{0}''

en: Failed to parse plugin list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
ca: Ha fallat l''anàlisi de la llista de connectors del lloc web ''{0}''. Abandonant el lloc. web. L''excepció ha estat: {1}

en: Processing plugin list from site ''{0}''
ca: Processant la llista de connectors del lloc web ''{0}''

en: <html>Failed to initialize communication with the OSM server {0}.<br>Check the server URL in your preferences and your internet connection.
ca: <html>Ha fallat la inicialització de la comunicació amb el servidor OSM {0}.<br>comproveu l''URL del servidor a les preferències i la vostra connexió a Internet.

en: <html>Failed to authenticate at the OSM server ''{0}''.<br>You are using OAuth to authenticate but currently there is no<br>OAuth Access Token configured.<br>Please open the Preferences Dialog and generate or enter an Access Token.</html>
ca: <html>Ha fallat l''autenticació al servidor OSM ''{0}''.<br>Esteu utilitzant OAuth per autenticar-vos però no hi ha un<br>testimoni d''autenticació OAuth configurat.<br>Obriu la finestra de preferències i genereu o introduïu-ne un.</html>

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by way {1}.<br>Please load the way, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference to the node, and upload again.
ca[0]: <strong>Ha fallat</strong> la supressió <strong> del node {0}</strong>. Aquest node encara es troba referenciat per la via {1}.<br>Carrega la via, esborra la referència i torna a pujar les dades un altre cop.
ca[1]: <strong>Ha fallat</strong> la supressió <strong> dels nodes {0}</strong>. Aquest node encara es troba referenciat per les vies {1}.<br>Carrega les vies, esborrales referències i torna a pujar les dades un altre cop.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the node, and upload again.
ca[0]: <strong>Ha fallat</strong> la supressió <strong> del node {0}</strong>. Aquest node encara es troba referenciat per la relació {1}.<br>Carrega la relació, esborra la referència i torna a pujar les dades un altre cop.
ca[1]: <strong>Ha fallat</strong> la supressió <strong> del node {0}</strong>. Aquest node encara es troba referenciat per les relacions {1}.<br>Carrega les relacions, esborra les referències i torna a pujar les dades un altre cop.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the way, and upload again.
ca[0]: <strong>Ha fallat</strong> la supressió <strong>de la via {0}</strong>. Aquesta via encara es troba referenciada per la relació {1}.<br>Carrega la relació, esborra la referència i torna a pujar les dades un altre cop.
ca[1]: <strong>Ha fallat</strong> la supressió <strong>de la via {0}</strong>. Aquesta via encara es troba referenciada per les relacions {1}. Carrega les relacions, esborra la referència i torna a pujar les dades un altre cop.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the relation, and upload again.
ca[0]: <strong>Ha fallat</strong> la supressió <strong>de la relació {0}</strong>. Aquesta relació encara es troba referenciada per la relació {1}.<br>Carregueu la relació, esborra la referència i torna a pujar les dades un altre cop.
ca[1]: <strong>Ha fallat</strong> la supressió <strong>de la relació {0}</strong>. Aquesta relació encara es troba referenciada per les relacions {1}.<br>Carrega les relacions,  esborra la referència i torna a pujar les dades un altre cop.

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
ca: <html>Ha <strong>fallat</strong> la pujada de dades al servidor perquè el teu <br>conjunt de dades viola una precondició.<br>El missatge d''error és:<br>{0}</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the username ''{0}'' failed.<br>Please check the username and the password in the JOSM preferences.</html>
ca: <html>Ha fallat l''autenticació al servidor OSM amb el nom d''usuari ''{0}''.<br>Verifiqueu el nom d''usuari i la contrasenya a les preferències del JOSM.</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
ca: <html>L''autenticació al servidor OSM amb el testimoni d''autenticació oaUTH ''{0}'' ha fallat.<br>Obriu la finestra de preferències i aconseguiu un altre.</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br>The server reported the following error:<br>''{0}''</html>
ca: <html>Ha fallat l''autorització al servidor OSM.<br>El servidor ha informat del següent error:<br>''{0}''</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br></html>
ca: <html>Ha fallat l''autorització al servidor OSM.<br></html>

en: <html>Authorisation at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>The token is not authorised to access the protected resource<br>''{1}''.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
ca: <html>Ha fallat l''autorització al servidor OSM anb el testimoni d''autenticació ''{0}''. <br>El testimoni no està autoritzat a accedir al recurs protegit<br>''{1}''.<br>Obriu la finestra de les preferències i obtingueu un altre testimoni d''autenticació OAuth.</html>

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}'' timed out. Please retry later.</html>
ca: <html>La comunicació amb el servidor OSM ''{0}'' no ha estat possible. Si us plau torneu a intentar-ho més tard.</html>

en: no error message available
ca: no hi ha missatge d''error disponible

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}''failed. The server replied<br>the following error code and the following error message:<br><strong>Error code:<strong> {1}<br><strong>Error message (untranslated)</strong>: {2}</html>
ca: <html>Ha fallat la comunicació amb eCommunication amb el servidor OSM ''{0}''failed. El servidor ha retornat<br>el següent codi d''error i el missatge:<br><strong>Codi d''error:<strong> {1}<br><strong>Missatge (sense traduir)</strong>: {2}</html>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed <br>because it has already been closed.
ca: <html>El tancament del conjunt de canvis <strong>{0}</strong> ha fallat <br>perquè ja havia estat tancat.

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.
ca: <html>El tancament del conjunt de canvis <strong>{0}</strong> ha fallat <br>perquè ja havia estat tancat a {1}.

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.<br>Error message (untranslated):<br>{0}</html>
ca: <html>El servidor ha indicat que ha detectat un conflicte.<br>Missatge d''error (sense traduir):<br>{0}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
ca: <html>El servidor ha indicat que ha detectat un conflicte.

en: <html>Failed to upload to changeset <strong>{0}</strong><br>because it has already been closed on {1}.
ca: <html>Ha fallat la pujada al conjunt de canvis <strong>{0}</strong><br>perquè ja es va tancar el {1}.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''<br>for security reasons. This is most likely because you are running<br>in an applet and because you did not load your applet from ''{1}''.
ca: <html>Ha fallat l''obertura de la connexió amb el servidor remot<br>''{0}''<br>per raons de seguretat. Això és degut a que esteu executant un microprograma<br>que no heu baixat de ''{1}''.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.
ca: <html>Ha fallat l''obertura de la connexió amb el servidor remot<br>''{0}''.<br> Siun plau, comproveu la vostra connexió a Internet.

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
ca: <html>Ha fallat la pujada o la baixada de dades a/de<br>''{0}''<br>a causa a un problema de transferència de dades.<br>Detalls (sense traduir): {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
ca: <html>Ha fallat la baixada de dades perquè el seu format no està suportat, està malformat  i/o és inconsistent.<br><br>Detalls (sense traduir): {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
ca: <html>Ha fallat la baixada de dades.<br><br>Detalls: {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
ca: <html>El servidor OSM<br>''{0}''<br>ha informat d''un error intern del mateix servidor.<br>Això acostuma a ser un problema temporal. Torneu a intentar-ho més tard.

en: The OSM server ''{0}'' reported a bad request.<br>
ca: El servidor OSM ''{0}'' ha informat d''una petició dolenta.

en: The area you tried to download is too big or your request was too large.<br>Either request a smaller area or use an export file provided by the OSM community.
ca: L''àrea que intenteu baixar és massa gran o la vostra petició és massa gran.<br>Demaneu una àrea més petita o utilitzeu un fitxer d''exportació dels que proveeix la comunitat OSM.

en: The OSM server ''{0}'' does not know about an object<br>you tried to read, update, or delete. Either the respective object<br>does not exist on the server or you are using an invalid URL to access<br>it. Please carefully check the server''s address ''{0}'' for typos.
ca: El servidor OSM ''{0}'' no te coneixement d''un dels objectes<br>que heu intentat llegir, actualitzar o suprimir. L''objecte <br>no existeix al servidor o esteu utilitzant una URL no vàlida per accedir-hi.<br> Si us plau, comproveu que l''adreça del servidor ''{0}'' no conté errors tipogràfics.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.
ca: <html>Ha fallat l''obertura d''una connexió amb el servidor remot<br>''{0}''.<br>El nom ''{1}'' no ha pogut ser resolt. <br>Comproveu l''URL de l''API a les vostres preferències i la vostra connexió a Internet.

en: <html>The server reports that an object is deleted.<br><strong>Uploading failed</strong> if you tried to update or delete this object.<br> <strong>Downloading failed</strong> if you tried to download this object.<br><br>The error message is:<br>{0}</html>
ca: <html>El servidor informa que un objecte ha estat suprimit.<br><strong>La pujada fallarà</strong> en intentar actualitzar o suprimir aquest objecte.<br> <strong>També fallarà la baixada</strong> d''aquest objecte.<br><br>El missatge d''error és:<br>{0}</html>

en: latitude
ca: latitud

en: URL does not contain valid {0}
ca: l''URL no conté un {0} vàlid

en: longitude
ca: longitud

en: zoom
ca: ampliació

en: Unexpected response from HTTP server. Got {0} response without ''Location'' header. Can''t redirect. Aborting.
ca: Resposta inesperada del servidor HTTP, ha contestat {0} sense la capçalera ''Location''. La redirecció no és possible. Anul·lant.

en: Download redirected to ''{0}''
ca: La baixada ha estat redirigida vers ''{0}''

en: Too many redirects to the download URL detected. Aborting.
ca: Massa redireccions vers l''URL baixada. Anul·lant.

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
ca: No ha estat possible de trobar una traducció a la llengua {0}. Revertint a {1}.

en: Fatal: failed to locate image ''{0}''. This is a serious configuration problem. JOSM will stop working.
ca: Error: ha fallat la localització la imatge ''{0}''. Això és un problema greu de configuració. JOSM s''aturarà.

en: Failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
ca: Ha fallat la gestió del fitxer zip ''{0}''.  L''excepció ha estat: {1}

en: Failed to access directory ''{0}'' for security reasons. Exception was: {1}
ca: Ha fallat l''accés al directori ''{0}'' per raons de seguretat. L''excepció ha estat: {1}

en: Cause:
ca: Causa:

en: To add another layer you need to allocate at least {0,number,#}MB memory to JOSM using -Xmx{0,number,#}M option (see http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Currently you have {1,number,#}MB memory allocated for JOSM
ca: Per a afegir una nova capa heu d''assignar com a mínim {0,number,#}MB de memòria a JOSM utilitzant el paràmetre -Xmx{0,number,#}M (vegeu http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Actualment teniu {1,number,#}MB memory allocated for JOSM

en: Opening URL: {0}
ca: Obrint l''URL: {0}

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
ca: {0}: l''opció ''{1}'' requereix un argument

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
ca: {0}: l''opció ''{1}'' és ambigua

en: URL does not contain {0}/{1}/{2}
ca: l''URL no conté {0}/{1}/{2}

en: reserved
ca: reservat

en: Silent shortcut conflict: ''{0}'' moved by ''{1}'' to ''{2}''.
ca: Conflicte de drecera:  ''{0}'' ha estat mogut per ''{1}'' a ''{2}''.

en: {0} completed in {1}
ca: {0} completat en {1}

en: There was {0} tag found in the buffer, it is suspicious! | There were {0} tags found in the buffer, it is suspicious!
ca[0]: Ha estat trobat {0} etiqueta a la memòria intermèdia, això és sospitós!
ca[1]: Han estat trobades {0} etiquetes a la memòria intermèdia, això és sospitós!

en: Key is too long (max {0} characters):
ca: La clau és massa llarga (màx {0} caràcters):

en: Suspicious characters in key:
ca: Hi ha caràcters sospitosos a la clau

en: Value is too long (max {0} characters):
ca: El valor és massa llarg (màx. {0} caràcters):

en: Unable to delete file {0}
ca: No és possible la supressió del fitxer {0}

en: Unable to create directory {0}
ca: No és possible crear el directori {0}

en: day | days
ca[0]: dia
ca[1]: dies

en: Failed to load XML schema.
ca: Ha fallat la càrrega de l''esquema XML

en: Error in search expression on position {0} - right side of or(|) expression must return set of primitives
ca: Error a la posició {0} de l''expressió de cerca - la banda dreta de l''expressió OR (|) ha de retornar un conjunt d''objectes

en: Error in search expression on position {0} - left side of or(|) expression must return set of primitives
ca: Error a la posició {0} de l''expressió de cerca - la banda esquerra de l''expressió OR (|) ha de retornar un conjunt d''objectes

en: Error in search expression on position {0} - not(-) cannot be used in this context
ca: Error a la posició {0} de l''expressió de cerca - l''operador NOT (-) no pot ser utilitzat en aquest context

en: Error in search expression on position {0} - expression must return different then current primitive
ca: Error a la posició {0} de l''expressió de cerca - L''expressió ha de retornar una cosa diferent de l''objecte actual

en: Unexpected token ({0}) on position {1}
ca: Testimoni ({0}) no esperat a la posició {1}

en: Unexpected token on position {0}. Expected {1}, found {2}
ca: Testimoni no esperat a la posició {0}. Esperat {1}, trobat {2}

en: Error while parsing search expression on position {0}
ca: Error a la posició {0} en analitzar l''expressió de cerca

en: Unexpected char on {0}. Expected {1} found {2}
ca: Caràcter no esperat a {0}. Esperat {1} trobat {2}

en: Expected search expression
ca: S''esperava una expressió de cerca

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
ca: Heu demanat massa nodes, el límit és de 50.000. Podeu seleccionar una zona més petita o utilitzar planet.osm

en: Database offline for maintenance
ca: La base de dades és fora de línia per manteniment

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
ca: Heu baixat massa dades. Proveu més tard.

en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
ca: La mida màxima és de 0.25 i la vostra petició és massa gran. Podeu seleccionar una zona més petita o utilitzar planet.osm

en: JOSM-Trac login at josm.openstreetmap.de
ca: Entrada a JOSM-Trac a josm.openstreetmap.de

en: could not get audio input stream from input URL
ca: no es pot obtenir un flux d''entrada d''àudio a partir de l''URL d''entrada

en: Audio Device Unavailable
ca: Dispositiu d''àudio fora de l''abast

en: You must make your edits public to upload new data
ca: Has de fer públiques les teves edicions per pujar noves dades

en: town
ca: ciutat

[ctx: landuse]
en: forest
ca: plantació d''arbres

[ctx: landuse]
en: meadow
ca: prat

[ctx: landuse]
en: farmland
ca: granja

[ctx: landuse]
en: farmyard
ca: terres de cultiu

[ctx: landuse]
en: residential
ca: residencial

[ctx: natural]
en: scrub
ca: matolls

[ctx: natural]
en: wood
ca: bosc

[ctx: Relation type]
en: associatedStreet
ca: carrer associat

[ctx: Relation type]
en: boundary
ca: límit

[ctx: Relation type]
en: bridge
ca: pont

[ctx: Relation type]
en: destination_sign
ca: destination_sign (senyal de destinació)

[ctx: Relation type]
en: enforcement
ca: sanció

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
ca: multipolígon

[ctx: Relation type]
en: network
ca: xarxa

[ctx: Relation type]
en: public_transport
ca: transport_públic

[ctx: Relation type]
en: restriction
ca: prohibició

[ctx: Relation type]
en: route
ca: ruta

[ctx: Relation type]
en: route_master
ca: route_master (ruta principal)

[ctx: Relation type]
en: site
ca: lloc

[ctx: Relation type]
en: street
ca: carrer

[ctx: Relation type]
en: tunnel
ca: túnel

[ctx: Relation type]
en: waterway
ca: corrent d''aigua

[ctx: Place type]
en: city
ca: ciutat

[ctx: Place type]
en: locality
ca: indret

[ctx: Place type]
en: village
ca: poble

[ctx: Place type]
en: town
ca: vila

[ctx: Place type]
en: borough
ca: municipi GB/EUA

[ctx: Place type]
en: municipality
ca: municipi

[ctx: Place type]
en: island
ca: illa

[ctx: Place type]
en: county
ca: comarca

[ctx: Place type]
en: hamlet
ca: llogaret

[ctx: Place type]
en: suburb
ca: districte

en: All Files
ca: Tots els fitxers

en: Attributes
ca: Atributs

en: Abort file chooser dialog
ca: Anul·la la finestra de selecció de fitxer

en: Abort file chooser dialog.
ca: Anul·la la finestra de selecció de fitxer.

en: Create New Folder
ca: Crea una carpeta nova

en: Delete File
ca: Suprimeix el fitxer

en: Enter file name:
ca: Introduïu el nom del fitxer:

en: Enter path or folder name:
ca: Introdueix la ruta o nom del directori:

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
ca: S''ha produït un error en canviar el nom del fitxer "{0}" a "{1}"

en: File name:
ca: Nom del fitxer:

en: File Name:
ca: Nom del fitxer:

en: FileChooser help.
ca: Ajuda del selector de fitx

en: Files
ca: Fitxers

en: Files of type:
ca: Fitxers del tipus:

en: Files of Type:
ca: Fitxers del Tipus:

en: Filter:
ca: Filtre:

en: Folders
ca: Carpetes

en: Home
ca: Inici

en: Look in:
ca: Cerca a:

en: Look In:
ca: Cerca a:

en: Modified
ca: Modificat

en: New Folder
ca: Carpeta nova

en: Open
ca: Obre

en: Open selected file
ca: Obre el fitxer seleccionat

en: Open selected file.
ca: Obre el fitxer seleccionat.

en: Rename File
ca: Canvia el nom del fitxer

en: Rename file "{0}" to
ca: Canvia el nom del fitxer  "{0}" a

en: Save in:
ca: Desa a:

en: Save In:
ca: Desa a:

en: Save selected file.
ca: Desa el fitxer seleccionat.

en: Selection:
ca: Selecció:

en: Size
ca: Mida

en: Up One Level
ca: Puja un nivell

en: Update
ca: Actualitza

en: Update directory listing.
ca: Actualitzar la llista de directoris.

en: View
ca: Visualitza

en: Blue:
ca: Blau:

en: Color Name:
ca: Nom del color:

en: Green:
ca: Verd:

en: Hue:
ca: To:

en: GTK Color Chooser
ca: Selector de color del KDE

en: Red:
ca: Vermell:

en: Saturation:
ca: Saturació:

en: Surface
ca: Superfície

en: paved
ca: pavimentat

en: unpaved
ca: no pavimentat

en: asphalt
ca: asfalt

en: concrete
ca: formigó

en: paving_stones
ca: empedrat

en: sett
ca: empedrat

en: cobblestone
ca: llambordes

en: grass_paver
ca: Paviment de gelosia amb gespa

en: compacted
ca: compactat

en: fine_gravel
ca: grava fina

en: gravel
ca: grava

en: pebblestone
ca: còdols

en: ground
ca: sòl

en: mud
ca: fangar

en: sand
ca: sorra

en: grass
ca: herba

en: wood
ca: fusta

en: metal
ca: metall

en: Smoothness
ca: Uniformitat de la superfície

en: excellent
ca: exceŀlent

en: Thin Rollers: rollerblade, skateboard
ca: Rodes petites: patins en línia, monopatí

en: good
ca: bona

en: Thin Wheels: racing bike
ca: rodes primes: bicicleta de carretera

en: intermediate
ca: intermèdia

en: Wheels: city bike, wheelchair, scooter
ca: Rodes: bicicleta urbana, cadira de rodes, escúter

en: bad
ca: dolenta

en: Robust Wheels: trekking bike, car, rickshaw
ca: Rodes robustes: BTT, cotxe, rickshaw

en: very_bad
ca: força dolenta

en: High Clearance: light duty off-road vehicle
ca: Vehicles alts: vehicles tot terreny lleugers (tot camí)

en: horrible
ca: pèssima

en: Off-Road: heavy duty off-road vehicle
ca: Tot terreny: vehicles tot terreny

en: very_horrible
ca: pitjor que pèssima

en: Specialized off-road: tractor, ATV
ca: Vehicles tot terreny especials: tractor, quadricicle

en: No wheeled vehicle
ca: No apta per a vehicles amb rodes

en: artificial_turf
ca: herba artificial

en: clay
ca: argila

en: dirt
ca: terra

en: Lanes
ca: Carrils

en: Lanes in way direction
ca: Carrils en la direcció de la via

en: Lanes opposed to way direction
ca: Carrils en sentit oposat a la direcció de la via

en: Max. speed (km/h)
ca: Velocitat màxima (km/h)

en: Max. speed in way direction
ca: Velocitat màxima en el sentit de la via

en: Max. speed opposed to way direction
ca: Velocitat màxima en sentit oposat a la direcció de la via

en: Bridge
ca: Pont

en: Tunnel
ca: Túnel

en: Embankment
ca: Terraplè

en: Cutting
ca: Secció en desmunt

en: Incline
ca: Pendent

en: Lit
ca: Llum

en: yes
ca: sí

en: automatic
ca: automàtica

en: limited
ca: limitat

en: Oneway
ca: Sentit únic

en: Width (meters)
ca: Amplada (metres)

[ctx: sidewalk]
en: both
ca: ambdós costats

[ctx: sidewalk]
en: left
ca: costat esquerre

[ctx: sidewalk]
en: right
ca: costat dret

en: Sidewalk
ca: Vorera

en: Max. weight (tonnes)
ca: Màx. pes (tones)

en: Max. axleload (tonnes)
ca: Màx. pes per eix (en tones)

en: Max. height (meters)
ca: Màx. alçada (en metres)

en: Max. width (meters)
ca: Màx. amplada (metres)

en: Max. length (meters)
ca: Màx. longitud (m)

en: Placement
ca: Emplaçament

en: left_of:1
ca: esquerra_de:1

en: left_of:2
ca: esquerra_de:2

en: left_of:3
ca: esquerra_de:3

en: middle_of:1
ca: mig_de:1

en: middle_of:2
ca: mig_de:2

en: middle_of:3
ca: mig_de:3

en: right_of:1
ca: dreta_de:1

en: right_of:2
ca: dreta_de:2

en: right_of:3
ca: dreta_de:3

en: transition
ca: transició

en: Service type
ca: Tipus de servei

en: yard
ca: iardes

en: siding
ca: revestiment

en: spur
ca: línia secundària

en: crossover
ca: de pas

en: Electrified
ca: Electrificada

en: Voltage in Volts (V)
ca: Voltatge en volts (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
ca: Freqüència en hertz (Hz)

en: Gauge (mm)
ca: Ample de via (mm)

en: Horse
ca: Cavall

en: Motor vehicles
ca: Vehicles de motor

en: destination
ca: destinació

en: delivery
ca: lliurament

en: permissive
ca: permissiu

en: private
ca: privat

en: agricultural
ca: agrícola

en: forestry
ca: forestal

en: Motorcar
ca: Automòbil

en: Motorcycle
ca: Motocicleta

en: Cross by bicycle
ca: Cruïlla per bicicleta

en: Cross on horseback
ca: Cruïlla per cavalls

en: Height (meters)
ca: Altura (metres)

en: Minimum age
ca: Edat mínima

en: Reference
ca: Referència

en: Operator
ca: Operador

en: Service Times
ca: Horari

en: Opening Hours
ca: Horari d''obertura

en: Wheelchairs
ca: Cadires de rodes

en: designated
ca: designat

en: Brand
ca: Marca

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
ca: Color (nom HTML o codi hexadecimal)

[ctx: color]
en: black
ca: negre

[ctx: color]
en: blue
ca: blau

[ctx: color]
en: brown
ca: marró

[ctx: color]
en: gray
ca: gris

[ctx: color]
en: green
ca: verd

[ctx: color]
en: red
ca: vermell

[ctx: color]
en: white
ca: blanc

en: Cuisine
ca: Menjar

en: american
ca: nordamericana

en: asian
ca: asiàtic

en: barbecue
ca: barbacoa

en: burger
ca: hamburguesa

en: chicken
ca: pollastre

en: chinese
ca: xinés

en: coffee_shop
ca: botiga de cafè

en: fish
ca: peix

en: french
ca: francès

en: german
ca: alemany

en: greek
ca: grec

en: ice_cream
ca: gelats

en: indian
ca: indi

en: international
ca: internacional

en: italian
ca: italià

en: japanese
ca: japonès

en: korean
ca: coreana

en: mexican
ca: mexicà

en: noodle
ca: fideus

en: seafood
ca: marisc

en: spanish
ca: espanyola

en: steak_house
ca: graella

en: thai
ca: tailandès

en: turkish
ca: turc

en: vietnamese
ca: vietnamita

en: Internet access
ca: Accés a Internet

en: wlan
ca: wi-fi

en: wired
ca: amb cable

en: Internet access fee
ca: Tarifa d''accés a Internet

en: Smoking
ca: Fumar

en: dedicated
ca: dedicat

en: separated
ca: separat

en: isolated
ca: aïllat

en: outside
ca: exterior

en: pitch
ca: pista/camp

en: sports_centre
ca: centre_esports

en: stadium
ca: estadi

en: Sport
ca: Esport

[ctx: sport]
en: 10pin
ca: 10 bitlles

[ctx: sport]
en: 9pin
ca: 9 bitlles

[ctx: sport]
en: american_football
ca: futbol americà

[ctx: sport]
en: archery
ca: tir amb arc

[ctx: sport]
en: athletics
ca: atletisme

[ctx: sport]
en: australian_football
ca: futbol australià

[ctx: sport]
en: baseball
ca: beisbol

[ctx: sport]
en: basketball
ca: bàsquet

[ctx: sport]
en: beachvolleyball
ca: voleibol de platja

[ctx: sport]
en: billiards
ca: billars

[ctx: sport]
en: boules
ca: Esport de boles

[ctx: sport]
en: canadian_football
ca: futbol_canadenc

[ctx: sport]
en: canoe
ca: canoa

[ctx: sport]
en: climbing
ca: escalada

[ctx: sport]
en: cricket
ca: criquet

[ctx: sport]
en: cycling
ca: ciclisme

[ctx: sport]
en: dog_racing
ca: cursa de llebrers

[ctx: sport]
en: equestrian
ca: equitació

[ctx: sport]
en: field_hockey
ca: hoquei sobre herba

[ctx: sport]
en: gaelic_games
ca: jocs gaèlics

[ctx: sport]
en: gymnastics
ca: ginnàtica

[ctx: sport]
en: handball
ca: handbol

[ctx: sport]
en: horse_racing
ca: cursa de cavalls

[ctx: sport]
en: ice_hockey
ca: hoquei sobre gel

[ctx: sport]
en: ice_skating
ca: patinatge sobre gel

[ctx: sport]
en: karting
ca: kàrting

[ctx: sport]
en: model_aerodrome
ca: camp de vol d''aeromodelisme

[ctx: sport]
en: motocross
ca: motocròs

[ctx: sport]
en: pelota
ca: pilota

[ctx: sport]
en: racquet
ca: raqueta

[ctx: sport]
en: rc_car
ca: cotxes teledirigits

[ctx: sport]
en: roller_skating
ca: patinatge sobre rodes

[ctx: sport]
en: rugby_league
ca: rugbi a 13

[ctx: sport]
en: rugby_union
ca: rugbi a 15

[ctx: sport]
en: running
ca: s’està executant

[ctx: sport]
en: safety_training
ca: cursos de seguretat

[ctx: sport]
en: shooting
ca: tir

[ctx: sport]
en: skateboard
ca: monopatí_skatepark

[ctx: sport]
en: soccer
ca: futbol

[ctx: sport]
en: swimming
ca: natació

[ctx: sport]
en: table_tennis
ca: tennis taula

[ctx: sport]
en: volleyball
ca: voleibol

en: General Access
ca: Accés general

en: customers
ca: clients

en: All vehicles
ca: Tots els vehicles

en: Ski
ca: Esquí

en: official
ca: oficial

en: Snowmobile
ca: Moto de neu

en: Fee
ca: Quota

[ctx: parking]
en: multi-storey
ca: amb diversos plantes

[ctx: parking]
en: rooftop
ca: al terrat

[ctx: parking]
en: surface
ca: de superfície

[ctx: parking]
en: underground
ca: subterrani

en: Reference number
ca: Número de referència

en: Supervised
ca: Amb vigilància

en: Mo-Fr 09:00-18:00,Sa 08:00-14:00
ca: dl-dv 09:00-18:00,Sa 08:00-14:00

en: May-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30
ca: mai-set 09:30-12:30,14:15-19:30

en: Population
ca: Població

en: Postal Code
ca: Codi postal

en: Website
ca: Lloc web

en: Distance (kilometers)
ca: Distància (quilòmetres)

en: Ascent (m)
ca: Ascens (m)

en: Descent (m)
ca: Descens (m)

en: Roundtrip
ca: Anada i tornada

en: Symbol description
ca: Descripció de símbols

en: Genus
ca: Gènere

en: Species
ca: Espècies

en: Taxon
ca: Tàxon

en: broadleaved
ca: latifoli

en: needleleaved
ca: aciculifoli

en: mixed
ca: barrejat

en: leafless
ca: sense fulles

en: deciduous
ca: caduc

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
ca: Plantes que no tenen fulles durant certs períodes de l''any

en: evergreen
ca: perenne

en: Plants that are never entirely without green foliage.
ca: Plantes que mai es queden sense fulles.

en: semi_deciduous
ca: semicaducifoli

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
ca: Plantes que perden les fulles durant un període molt curt de temps, quan les fulles velles cauen immediatament comencen a sortir les noves.

en: semi_evergreen
ca: semiperennifoli

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
ca: Plantes que perden la major part de les seves fulles durant una part de l’any, però en conserven una part.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
ca: Hàbitat amb getetació de fulla caduca i de fulla perenne.

en: buddhist
ca: budista

en: christian
ca: cristià

en: hindu
ca: hindú

en: jain
ca: jainista

en: jewish
ca: jueu

en: muslim
ca: musulmà

en: shinto
ca: xintoisme

en: sikh
ca: sij

en: spiritualist
ca: espiritualista

en: taoist
ca: taoista

en: zoroastrian
ca: zoroastrià

en: Denomination
ca: Denominació

en: anglican
ca: anglicà

en: baptist
ca: baptista

en: catholic
ca: catòlic

en: evangelical
ca: evangèlic

en: greek_catholic
ca: catòlica grega

en: ibadi
ca: ibadista

en: jehovahs_witness
ca: testimonis_jehovà

en: lutheran
ca: luterà

en: methodist
ca: metodista

en: mormon
ca: mormó

en: old_catholic
ca: catòlica antiga

en: orthodox
ca: ortodox

en: presbyterian
ca: presbiterià

en: quaker
ca: quàquer

en: roman_catholic
ca: catòlica romana

en: shaivism
ca: xivaisme

en: shaktism
ca: xactisme

en: smartism
ca: smartisme

en: sunni
ca: sunnita

en: vaishnavism
ca: vixnuisme

[ctx: jewish]
en: orthodox
ca: ortodoxa

[ctx: jewish]
en: conservative
ca: conservadora

[ctx: jewish]
en: reform
ca: reformista

en: Amount of Cables
ca: Quantitat de cables

en: Amount of circuits
ca: Quantitat de circuits

[ctx: power]
en: suspension
ca: suspensió

[ctx: power]
en: anchor
ca: d''ancoratge

[ctx: power]
en: delta
ca: en delta

en: Location
ca: Ubicació

[ctx: power]
en: outdoor
ca: exterior

[ctx: power]
en: indoor
ca: interior

[ctx: power]
en: underground
ca: subterrani

[ctx: power]
en: platform
ca: plataforma

en: Start date
ca: Data d''inici

en: Output forms of energy:
ca: Formes d''energia produïda:

en: Compressed Air
ca: Aire comprimit

en: Output forms of energy (optional):
ca: Forma d''energia produïda (opcional):

en: chemical
ca: químic

en: oil
ca: oli

en: television
ca: televisió

en: water
ca: aigua

en: plastic
ca: plàstic

en: steel
ca: acer

en: stone
ca: pedra

en: Location transition
ca: Punt de transició

en: Power rating (kVA/MVA)
ca: Potència (kVA/MVA)

en: Phases
ca: Fases

en: copper
ca: coure

en: Toll
ca: Peatge

en: Intermittent
ca: Intermitent

en: Seasonal
ca: Estacional

en: In the tidal range
ca: És dins la zona de marea alta

en: culvert
ca: canonada

en: Water access rules:
ca: Regles per l’accés a l’aigua:

en: Ship
ca: Vaixell

en: Boat
ca: Barca

en: Motorboat
ca: Barca  a motor

en: Canoe
ca: Canoa

en: Substance
ca: Substància

en: steam
ca: de vapor

en: sewage
ca: aigües residuals

en: clockwise
ca: sentit de les agulles del rellotge

en: Support
ca: Suport

[ctx: mounting/support]
en: pole
ca: pal

[ctx: mounting/support]
en: wall_mounted
ca: mural

[ctx: mounting/support]
en: billboard
ca: tanca publicitària

[ctx: mounting/support]
en: ground
ca: sòl

en: Car brand
ca: Marca de cotxes

en: Motorcycle brand
ca: Marca de motos

en: route segment
ca: segment de ruta

en: infrastructure
ca: infraestructura

en: forward segment
ca: segment d''anada

en: backward segment
ca: segment de tornada

en: From (initial stop)
ca: A partir de (parada inicial)

en: To (terminal stop)
ca: Per (estació terme)

en: Via (intermediate stops)
ca: Via (parades intermitges)

en: Network
ca: Xarxa

en: Reservation
ca: Reserva

en: required
ca: obligatòria

en: recommended
ca: recomanada

en: Orientation
ca: Orientació

en: medium
ca: mitjà

en: solid
ca: sòlida

en: limestone
ca: calcària

en: Streets
ca: Carrers

en: Motorway
ca: Autopista

en: Street has no name
ca: El carrer no té nom

en: Destination
ca: Destinació

en: Destination reference
ca: Referència destinació

en: Motorway Link
ca: Enllaç d''autopista

en: Trunk
ca: Autovia

en: Motorroad
ca: Autovia

en: Trunk Link
ca: Enllaç d''autovia

en: Primary
ca: Principal

en: Overhead trolley wires
ca: Catenària

en: Primary Link
ca: Enllaç de via Principal

en: Secondary
ca: Secundària

en: Secondary Link
ca: Enllaç de via secundària

en: Tertiary
ca: Terciària

en: Tertiary Link
ca: Enllaç de via terciària

en: Unclassified
ca: Sense referència

en: Passing Places
ca: Llocs de pas

en: Residential
ca: Carrer

en: Oneway for bicycle
ca: Sentit únic per bicicletes

en: Bicycle Road
ca: Carrer per bicicletes

en: Highway type
ca: Tipus de via

[ctx: Highway]
en: residential
ca: residencial

[ctx: Highway]
en: service
ca: via de servei

[ctx: Highway]
en: unclassified
ca: sense classificació

[ctx: Highway]
en: path
ca: camí

[ctx: Highway]
en: cycleway
ca: carril bici

en: Vehicle access
ca: Accés de vehicles

en: Living Street
ca: Zona Residencial (20)

en: Pedestrian
ca: Carrer per vianants

en: Area
ca: Àrea

en: light_rail
ca: metro lleuger

en: rail
ca: via fèrria

en: tram
ca: tramvia

en: Service
ca: Via de servei

en: Service way type
ca: Tipus de via de servei

en: alley
ca: carreró

en: driveway
ca: entrada de vehicles

en: parking_aisle
ca: via d''aparcament

en: drive-through
ca: accés a servei amb cotxe (drive-through)

en: emergency_access
ca: accès_d''emergència

en: Parking Aisle
ca: Via d''aparcament

en: Escape
ca: Zona de frenada d''emergència

en: Emergency lane beside long descending slopes for trucks and other vehicles to stop safely after brake failure.
ca: Carril d''emergència al costat de vies amb baixades fortes i continuades per a ser utilitzada pels camions o d''altres vehicles per aturar-se en cas de fallada dels frens.

en: Raceway
ca: Circuit de carreres

en: Road (Unknown Type)
ca: Carretera (tipus no conegut)

en: Construction
ca: En construcció

en: Junction
ca: Cruïlla

en: roundabout
ca: rotonda

en: jughandle
ca: desviament

en: Road Restrictions
ca: Restriccions a la carretera

en: No exit (cul-de-sac)
ca: Sense sortida (cul de sac)

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
ca: Velocitat màxima vehicles pesants (km/h)

en: Min. speed (km/h)
ca: Velocitat Min (km/h)

en: Overtaking
ca: Avançament

[ctx: overtaking]
en: yes
ca: si

[ctx: overtaking]
en: both
ca: ambdós

[ctx: overtaking]
en: forward
ca: endavant

[ctx: overtaking]
en: backward
ca: enrere

en: Some road types already imply some access restrictions which should not be set again.
ca: Alguns tipus de via impliquen algun tipus de restricció que no cal ser indicada explícitament.

en: Transport mode restrictions
ca: Restriccions del mode de transport

en: use_sidepath
ca: ús carril lateral

en: Vehicles per type
ca: Vehicles per tipus

en: Light Commercial Vehicles (goods)
ca: Vehicles comercials lleugers (de mercaderies)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
ca: Vehicles pesants (camions)

en: Vehicles per use
ca: Vehicles per ús

en: Emergency vehicles
ca: Vehicles d''emergència

en: High-occupancy vehicles (hov)
ca: Vehicles amb alta ocupació (VAO)

en: Public Service Vehicles (psv)
ca: Vehicles de servei públic (SP)

en: Tourist buses
ca: Autobús turístic

en: Roundabout
ca: Rotonda

[ctx: Highway]
en: motorway
ca: autopista

[ctx: Highway]
en: motorway_link
ca: enllaç d''autopista

[ctx: Highway]
en: trunk
ca: principal

[ctx: Highway]
en: trunk_link
ca: enllaç de carretera principal

[ctx: Highway]
en: primary
ca: primària

[ctx: Highway]
en: primary_link
ca: enllaç de carretera primària

[ctx: Highway]
en: secondary
ca: secundària

[ctx: Highway]
en: tertiary
ca: terciària

[ctx: Highway]
en: living_street
ca: via de zona residencial (20)

[ctx: Highway]
en: bus_guideway
ca: autobús guiat

[ctx: Highway]
en: construction
ca: construcció

en: Ford
ca: Gual

en: Ways
ca: Altres vies

en: Track
ca: Pista / Camí rural

en: Tracktype
ca: Tipus de pista o camí rural

en: grade1
ca: grau1

en: grade2
ca: grau2

en: grade3
ca: grau3

en: grade4
ca: grau4

en: grade5
ca: grau5

en: MTB Scale
ca: Escala BTT

en: Path
ca: Corriol/Sender

en: SAC Scale
ca: Escala SAC

en: T1 - hiking trail
ca: T1 - ruta excursionista

en: Trail well cleared. Area flat or slightly sloped, no fall hazard
ca: Ruta ben neta. Àrea plana o lleugerament inclinada, sense perill de caiguda

en: T2 - mountain hiking trail
ca: T2 - ruta excursionista de muntanya

en: Trail with continuous line and balanced ascent. Terrain partially steep, fall hazard possible
ca: Ruta en línia contínua i ascens equilibrat. Terreny amb parts dretes, possible perill de caiguda

en: T3 - difficult, exposed hiking trail
ca: T3 - difícil, ruta excursionista exposada

en: exposed sites may be secured with ropes or chains, possible need to use hands for balance. Partly exposed sites with fall hazard, scree, pathless jagged rocks
ca: els llocs exposats es poden assegurar amb cordes o cadenes, possible necessitat d''utilitzar les mans per mantenir l''equilibri. Llocs parcialment protegits amb risc de caiguda, pedregar, roques dentades sense ruta

en: T4 - difficult, exposed, steep alpine trail
ca: T4 - ruta difícil, exposada i alpina

en: sometimes need for hand use to get ahead. Terrain quite exposed, precarious grassy acclivities, jagged rocks, facile snow-free glaciers
ca: En certs llocs cal utilitzar les mans per avançar. Terreny força exposat, pendents herboses inestables, roques cantelludes. Glaceres i neus perpètues amb perill de caiguda.

en: T5 - difficult alpine trail with climbing
ca: T5 - ruta alpina difícil amb escalada

en: single plainly climbing up to second grade. Exposed, demanding terrain, jagged rocks, few dangerous glacier and snow
ca: escalada individual fins al segon grau. Exposada, roques del terreny dentades, glaceres i neu una mica perilloses

en: T6 - hazardous alpine trail with climbing
ca: T6 - ruta perillosa d''escalada alpina

en: climbing up to second grade. Often very exposed, precarious jagged rocks, glacier with danger to slip and fall
ca: escalada de segon grau. Sovint, molt exposada,precarietat de roques escarpades, glaceres amb perill de relliscar i caure

en: Visibility
ca: Visibilitat

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
ca: exceŀlent

[ctx: trail_visibility]
en: good
ca: bona

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
ca: regular

[ctx: trail_visibility]
en: bad
ca: dolenta

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
ca: pèssima

en: Dedicated Bridleway
ca: Camí de ferradura

en: Cycle Lane/Track
ca: Carril bici/Pista

en: Cycleway
ca: Via ciclista

en: Cycleway left
ca: Via ciclista a l''esquerra

en: Cycleway right
ca: Via ciclista a la dreta

en: Oneway (bicycle)
ca: Unidireccional (bicicleta)

en: Edit Highway Attributes:
ca: Modifica els atributs de la via

en: Highway
ca: Via

[ctx: Highway]
en: secondary_link
ca: enllaç de carretera secundària

[ctx: Highway]
en: tertiary_link
ca: enllaç de carretera terciària

en: Dedicated Cycleway
ca: Via ciclista exclusiva

en: Pedestrians
ca: Peatonal

en: Segregated Foot- and Cycleway
ca: Via ciclista i peatonal segregada

en: Combined Foot- and Cycleway
ca: Via ciclista i peatonal combinada

en: Dedicated Footway
ca: Vorera peatonal exclusiva

[ctx: footway]
en: crossing
ca: encreuament

[ctx: footway]
en: sidewalk
ca: vorera

en: Steps
ca: Escales

en: Amount of Steps
ca: Quantitat d''esglaons

en: Ramp
ca: Rampa

en: Stroller ramp
ca: Rampa per a cotxets

en: Bicycle ramp
ca: Rampa per a bicicleta

en: Wheelchair ramp
ca: Rampa per cadira de rodes

en: Luggage ramp
ca: Rampa per equipatge

en: Handrail
ca: Passamà

en: Left handrail
ca: Passamà equerre

en: Center handrail
ca: Passamà central

en: Right handrail
ca: Passamà dret

en: Escalator
ca: Escala mecànica

en: forward
ca: endavant

en: backward
ca: enrere

en: Waypoints
ca: Punts de la via

en: Motorway Junction
ca: Sortida de l''autopista/autovia

en: Number
ca: Nombre

en: Services
ca: Àrea de servei

en: Toilets
ca: Lavabos

en: Rest Area
ca: Àrea de descans

en: Drinking Water
ca: Aigua potable

en: Traffic Signal
ca: Semàfor

en: Optional crossing attributes:
ca: Atributs opcional d''una cruïlla:

en: Pedestrian crossing type
ca: Tipus de pas de vianants

en: uncontrolled
ca: sense control

en: unmarked
ca: sense marcar

en: Crossing type name (UK)
ca: Nom del tipus de cruïlla (Regne Unit)

en: pelican
ca: pelicà

en: toucan
ca: tucà

en: puffin
ca: fraret

en: pegasus
ca: pegàs

en: tiger
ca: tigre

en: Kerb
ca: Vorada

en: Crossing attendant
ca: Cruïlla assistida

en: Button operated
ca: Comandat per polsador

en: Sound signals
ca: Senyals sonors

en: Optional values for specific countries
ca: Valors opcionals per estats específics

en: Give Way
ca: Cediu el pas

en: Mini-Roundabout
ca: Minirotonda

en: Pedestrian Crossing
ca: Pas de vianants

en: Tactile Paving
ca: Paviment tàctil

en: incorrect
ca: incorrecte

en: In case of traffic signals:
ca: Es el cas de senyals de trànsit:

en: Traffic Calming
ca: Pacificació del trànsit

en: Chicane
ca: Xicana

en: Passing Place
ca: Lloc de Passants

en: Turning Circle
ca: Cercle de gir

en: Turning Loop
ca: Bucle de gir

en: City Limit Sign
ca: Senyal de límit de la ciutat

en: Second Name
ca: Segon nom

en: Speed Limit Sign
ca: Senyal de limitació de velocitat

en: Speed Camera
ca: Radar

en: Traffic Mirror
ca: Mirall (trànsit)

en: Highway milestone
ca: Fita de la via

[ctx: junction=yes]
en: Named Junction
ca: Cruïlla amb nom

en: Used in some countries for a named road junction who’s name serves for local orientation.
ca: Utilitzat en alguns països per a cruïlles de carreteres amb nom on el nom seveix com a element d''orientació local.

en: Waste Basket/Trash Can
ca: Paperera

en: Elevator
ca: Ascensor

en: Indoor
ca: Interior

en: Surveillance Camera
ca: Càmera de videovigilància

en: indoor
ca: interior

en: outdoor
ca: exterior

en: Grit Bin
ca: Contenidor d''obra

en: Mountain Pass
ca: Coll / Port de muntanya

en: Barriers
ca: Barreres

en: Block
ca: Bloc

en: Bollard
ca: Bol·lard

en: Bollard type
ca: Tipus de bol·lard

en: rising
ca: ascendent

en: removable
ca: suprimible

en: Cycle Barrier
ca: Barrera ciclista

en: Cattle Grid
ca: Barrera canadenca

en: Bus Trap
ca: Trampa per cotxes

en: Spikes
ca: Puntes

en: Toll Booth
ca: Cabines de peatge

en: Border Control
ca: Control de fronteres - Duana

en: Hedge
ca: Bardissa

en: Fence
ca: Tanca

en: barbed_wire
ca: filferro_espinat

en: chain_link
ca: tela metàl·lica

en: electric
ca: elèctric

en: pole
ca: pal

en: split_rail
ca: divisió_de_ferrocarril

en: wire
ca: fil metàl·lic

en: Guard Rail
ca: Guarda-rail

en: Wall
ca: Mur

en: dry_stone
ca: pedra_seca

en: noise_barrier
ca: barrera_acústica

en: City Wall
ca: Muralla

en: Retaining Wall
ca: Mur de contenció

en: Jersey Barrier
ca: Barrera Jersey

[ctx: Barrier]
en: Ditch
ca: Rasa

en: Entrance (Barrier Opening)
ca: Entrada (Obertura de barrera)

en: Gate
ca: Porta

en: Lift Gate
ca: Barrera

en: Swing Gate
ca: Barrera giratòria

[ctx: swing_gate]
en: single
ca: simple

[ctx: swing_gate]
en: double
ca: doble

en: Hampshire Gate
ca: Portella de malla metàl·lica

en: Bump Gate
ca: Portella de cop (a finques ramaderes,s''obre sense sortir del vehicle)

en: Kissing Gate
ca: Portella giratòria

en: Chain
ca: Cadena

en: Stile
ca: Escala de pas

en: ladder
ca: Pas d''escala

en: squeezer
ca: pas d''escletxa

en: stepover
ca: pas de graons

en: Turnstile
ca: Torn

en: Sally Port
ca: Poterna

en: Passageways
ca: Passatge

en: Building Passage
ca: Passatge sota edificis

en: Arcade
ca: Arcada

en: Open on left side
ca: Obert a la banda esquerra

en: Open on right side
ca: Obert a la banda dreta

en: Colonnade
ca: Columnata

en: Avalanche Protector
ca: Túnel de protecció contra allaus

[ctx: main group]
en: Water
ca: Aigua

[ctx: sub group]
en: Water
ca: Aigua

en: River
ca: Riu

en: Stream
ca: Rierol / Torrent / Riera

en: Salt Water
ca: Aigua salada

en: Drain
ca: Canal de drenatge

en: Ditch
ca: Sèquia

en: Spring
ca: Font / Brollador

en: A point where groundwater naturally flows to the surface of the earth from underground.
ca: Un punt on l''aigua flueix de manera natural procedent del sunsòl.

en: Waterfall
ca: Cascada

en: Weir
ca: Assut

en: Dam
ca: Presa

en: Groyne
ca: Espigó

en: Breakwater
ca: Escullera

en: Culvert
ca: Clavegueró

[ctx: pipeline]
en: overground
ca: en superfície

[ctx: pipeline]
en: underground
ca: subterrani

[ctx: pipeline]
en: underwater
ca: submarí

en: Basin
ca: Bassa d''infiltració

en: Reservoir
ca: Embassament

en: Covered Reservoir
ca: Dipòsit cobert

[ctx: natural]
en: Water
ca: Aigua

en: Water Body
ca: Cos d''aigua

en: stream
ca: rierol

en: river
ca: riu

en: drain
ca: drenatge

en: ditch
ca: sequia

en: pond
ca: bassa

en: lake
ca: llac

en: lagoon
ca: llacuna

en: oxbow
ca: meandre abandonat

en: reservoir
ca: embassament

en: aggregate
ca: agregat

en: bauxite
ca: bauxita

en: coal
ca: carbó

en: dimension_stone
ca: carreu

en: gold
ca: or

en: ilmenite
ca: ilmenita

en: iron_ore
ca: jaciment de ferro

en: lead
ca: plom

en: nickel
ca: níquel

en: rutile
ca: rútil

en: salt
ca: sal

en: silver
ca: argent

en: tin
ca: estany

en: zircon
ca: zircó

en: Coastline
ca: Línia costanera

en: Line between the sea and land (with the water on the right side of the way).
ca: Línia entre el mar i la terra (amb l''aigua a la banda dreta de la via -la línia dibuixada-).

en: Wetland
ca: Aiguamolls

en: Waterlogged area, either permanently or seasonally with vegetation.
ca: Àrea negada, ja sigui de forma permanent o estacional però amb vegetació.

en: bog
ca: torbera

en: mangrove
ca: manglar

en: marsh
ca: aiguamoll

en: reedbed
ca: canyissar

en: saltmarsh
ca: maresma

en: swamp
ca: zona humida

en: tidalflat
ca: plana de marea

en: wet_meadow
ca: prat humit

en: Mud
ca: Fangar

en: Large area covered with mud.
ca: Àrea extensa coberta per fang

en: Beach
ca: Platja

en: A flat area of sand, gravel or pebble next to water.
ca: Àrea planera de sorra, grava o còdols al costat de l''aigua.

en: swimming
ca: natació

en: surfing
ca: surf

en: Bay
ca: Badia

en: Shipping
ca: Navegació

en: Ferry Terminal
ca: Terminal de ferris

en: Cargo
ca: Càrrega

[ctx: cargo]
en: passengers
ca: passatgers

[ctx: cargo]
en: bicycle
ca: bicicleta

[ctx: cargo]
en: hgv
ca: vehicle per a mercaderies pesants

[ctx: cargo]
en: passengers;vehicle
ca: passatgers;vehicles

en: Ferry Route
ca: Ruta de ferri

en: Marina
ca: Port esportiu

en: Dump Station
ca: Estació de buidat

en: public
ca: públic

en: Marine Fuel
ca: Combustible per embarcacions

en: Fuel types:
ca: Tipus de combustible:

en: Octane 80
ca: 80 octans

en: Octane 91
ca: 91 octans

en: Octane 92
ca: 92 octans

en: Octane 95
ca: Súper 95 octans

en: Octane 98
ca: Súper 98 octans

en: Octane 100
ca: 100 octans

en: E10 (10% Ethanol mix)
ca: E10 (10% de mescla d''etanol)

en: E85 (85% Ethanol mix)
ca: I85 (85% barreja d''etanol)

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
ca: GLP (gas liquat de petroli)

en: CNG (Compressed Natural Gas)
ca: GNC (Gas Natural Comprimit)

en: Pier
ca: Embarcador

en: Mooring
ca: Amarratge

en: commercial
ca: comercial

en: Floating
ca: Flotant

en: Lock Gate
ca: Resclosa

en: Turning Point
ca: Punt de gir

en: Slipway
ca: Grada

en: Boatyard
ca: Drassanes

en: Dock
ca: Moll

en: Railway
ca: Ferrocarril

en: Rail
ca: Via de tren

en: main
ca: principal

en: branch
ca: branca

en: military
ca: militar

en: tourism
ca: turisme

en: freight
ca: noli

en: Narrow Gauge Rail
ca: Ferrocarril de via estreta

en: Monorail
ca: Funicular

en: Preserved
ca: Ferrocarril turístic

en: Light Rail
ca: Metro lleuger

en: Subway
ca: Metro

en: Tram
ca: Tramvia

en: Bus Guideway
ca: Troleibús

en: Disused Rail
ca: Vies en desús

en: Abandoned Rail
ca: Vies abandonades

en: Level Crossing
ca: Pas a nivell

en: Traffic lights
ca: Semàfors

en: Barrier
ca: Barrera

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
ca: si

[ctx: crossing:barrier]
en: half
ca: mitja

[ctx: crossing:barrier]
en: full
ca: completa

[ctx: crossing:barrier]
en: double_half
ca: doble mitja barrera

en: Crossing
ca: Cruïlla

en: Crossing type
ca: Tipus de cruïlla

en: Turntable
ca: Rotonda ferroviària

en: Buffer Stop
ca: Topall

en: Railway Switch
ca: Bifurcació de ferrocarril

en: default
ca: predeterminat

en: Railway Signal
ca: Senyal de ferrocarril

en: Railway milestone
ca: Fita del ferrocarril

en: Aerialway
ca: Via aèria

en: Cable Car
ca: Telecabina

en: Number of people per hour
ca: Nombre de persones per hora

en: Number of people per car
ca: Nombre de persones per cabina

en: Typical journey time in minutes
ca: Temps de viatge normal en minuts

en: Has heating?
ca: Disposa de calefacció?

en: Chair Lift
ca: Telecadira

en: Number of people per chair
ca: Nombre de persones per cadira

en: Has bubble?
ca: Té cabina?

en: Gondola
ca: Telefèric / Aeri

en: Number of people per gondola
ca: Nombre de persones per cabina

en: Mixed Lift
ca: Ascensor mixt

en: Number of people per gondola/chair
ca: Nombre de persones per cabina/cadira

en: Drag Lift
ca: Teleesquí

en: drag_lift (general type - use only if exact type (see values below) is unknown)
ca: remuntador (tipus genèric - utilitzeu-lo només si el tipus concret (vegeu més avall) no és conegut)

en: t-bar
ca: telequí d''àncora

en: j-bar
ca: telesquí en forma de J

en: platter
ca: telesquí de disc

en: rope_tow
ca: Telecorda

en: Magic Carpet
ca: Catifa màgica

en: Goods
ca: Mercaderies

[ctx: aerialway]
en: Station
ca: Estació

en: Pylon
ca: Piló

en: Park and Ride
ca: Aparcament Dissuasiu (P-R)

en: train
ca: tren

en: ferry
ca: ferri

en: Capacity (overall)
ca: Capacitat (en general)

en: Spaces for Disabled
ca: Places per a les persones de mobilitat reduïda

en: Spaces for Women
ca: Espais per a embarassades

en: Spaces for Parents
ca: Espais per a gent gran

en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
ca: Mira el Wiki per a d''altres capacitats:[types]=*.

en: Parking Space
ca: Zona d''aparcament

en: Capacity
ca: Capacitat

en: Covered (with roof)
ca: Cobert (amb sostre)

en: Fuel
ca: Benzinera

en: With shop
ca: Amb botiga

en: convenience
ca: de conveniència

en: kiosk
ca: quiosc

en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
ca: Gasoli (GTL, ultimate, etc)

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
ca: Dièsel per als vehicles pesants - Gasoil B

en: 1/25 mix (mofa/moped)
ca: barreja 1/25 (ciclomotor)

en: 1/50 mix (mofa/moped)
ca: barreja 1/50 (ciclomotor)

en: Fuel cards:
ca: Targeta de combustible:

en: Charging Station
ca: Estació de càrrega

en: Covered
ca: Cobert

en: Wash
ca: Rentat

en: Car Dealer
ca: Concessionari de cotxes

en: Second hand
ca: Segona mà

en: only
ca: només

en: Repair
ca: Taller mecànic

en: Tires
ca: Pneumàtics

en: Rental
ca: Lloguer

en: Sharing
ca: Compartició

en: Motorcycle Dealer
ca: Concessionari de Motos

en: Services:
ca: Serveis:

en: Sale
ca: Venda

en: brand
ca: marca

en: oldtimer
ca: antigues

en: Safety inspection
ca: Inspecció Tècnica de Vehicles

en: Clothes
ca: Roba

en: anchors
ca: àncores

en: ground_slots
ca: ancoratge per rodes a terra

en: lockers
ca: taquilles

en: shed
ca: cobert

en: stands
ca: universal

en: wall_loops
ca: suport de paret

en: Bike Dealer
ca: Botiga de bicicletes

en: Bicycles are sold
ca: Es venen bicis

en: Second-hand bicycles are sold
ca: Es venen bicis de segona mà

en: Bicycles are repaired
ca: Es reparen bicis

en: Bicycles are rented
ca: Es lloguen bicis

en: Free bicycle pump
ca: S''inflen les rodes de la bici gratis

en: Tools for do-it-yourself repair (may be a bike co-operative)
ca: Eines per reparar-te tu mateix la bicicleta (pot ser una cooperativa de bicicletes)

en: Bicycles are washed (for a fee)
ca: Es renten bicis (de pagament)

en: Public Bicycle Repair Station
ca: Estació pública de reparació de bicicletes

en: Chain tool
ca: Eina de cadenes

en: Automated
ca: Automatitzat

en: Public Transport
ca: Transport públic

en: Route type
ca: Tipus de Ruta

en: subway
ca: metro

en: monorail
ca: funicular

en: stop position
ca: situació de la parada

en: stop position (exit only)
ca: situació de la parada (només sortida)

en: stop position (entry only)
ca: situació de la parada (només entrada)

en: platform
ca: andana

en: platform (exit only)
ca: andana (només sortida)

en: platform (entry only)
ca: andana (només entrada)

en: trolleybus
ca: trolebús

en: Route Master
ca: Ruta principal

en: aerialway
ca: via aèria

en: route variant/direction (at least 2)
ca: variant/direcció de ruta (almenys 2)

en: Stop Area
ca: Zona de parada

en: UIC reference
ca: codi UIC

en: UIC name
ca: nom UIC

en: Stop Position
ca: Situació de la parada

en: Platform
ca: Andana

en: Subway Entrance
ca: Boca de metro

en: Station or amenities
ca: Estació o atractiu

en: Bus
ca: Autobús

en: Trolleybus
ca: Troleibús

en: Share taxi
ca: Taxi col·lectiu

en: Train
ca: Tren

en: Ferry
ca: Transbordador

en: Bench
ca: Banc per seure

en: Shelter
ca: Refugi

[ctx: railway]
en: Station
ca: Estació

en: Building
ca: Edifici

en: Ticket Machine
ca: Màquina Expenedora de bitllets

en: Public Transport (Legacy)
ca: Transport públic (antic)

en: halt point
ca: punt final

en: forward halt point
ca: punt final d''anada

en: backward halt point
ca: punt final de tornada

en: UIC-Reference
ca: UIC-Referència

en: Railway Halt
ca: Baixador Ferrocarril

en: Tram Stop
ca: Parada de tramvia

en: Railway Platform
ca: Andana d''estació

en: Reference (track number)
ca: Referència (número de línia)

en: Bus Station
ca: Estació d''autobusos

en: Bus Stop
ca: Parada d''autobús

en: Bus Platform
ca: Andana de l''estació d''autobusos

en: Airport
ca: Aeroport

en: Airport Ground
ca: Aeròdrom

en: Runway
ca: Pista

en: Length (meters)
ca: Longitud (metres)

en: Taxiway
ca: Pista de rodatge

en: Helipad
ca: Heliport

en: Apron
ca: Estacionament

en: Plane Parking Position
ca: Posició aparcament avió

[ctx: building]
en: yes
ca: si

en: Windsock
ca: Anemoscopi (mànega de vent)

[ctx: airport]
en: Gate
ca: Porta

en: Facilities
ca: Instal·lacions

en: Accommodation
ca: Allotjament

en: Stars
ca: Estrelles

en: Rooms
ca: Habitacions

en: Beds
ca: llits

en: Chalet
ca: Cabana / Bungalou

en: Hostel
ca: Alberg

en: Alpine Hut
ca: Refugi de muntanya

en: members_only
ca: només per a membres

en: Wilderness Hut
ca: Refugi lliure

en: Shower
ca: Dutxa

en: seasonal
ca: estacional

en: Closer description
ca: Descripció

en: Caravan Site/RV Park
ca: Càmping de caravanes

en: Number of places
ca: Nombre de places

en: Power supply
ca: Font d''alimentació

en: Tents allowed
ca: Admet tenda de campanya

en: Food+Drinks
ca: Menjar i Beure

en: Microbrewery
ca: Microcerveseria

en: Outdoor seating
ca: Seients a l''aire lliure

en: Takeaway
ca: Menjar per emportar

en: Fast Food
ca: Menjar ràpid

en: Food Court
ca: Menjar i Beure

en: Cafe
ca: Cafè

en: Ice cream
ca: gelats

en: Beer Garden
ca: Biergarten

en: Tourism
ca: Turisme

en: Attraction
ca: Llocs d''interès

en: Viewpoint
ca: Mirador

en: Information Office
ca: Oficina d''informació

en: An office where you can get information about a town or region.
ca: Una oficina on es pot obtenir informació sobre una ciutat o regió.

en: A board with a map.
ca: Un panell amb mapa

en: Detail Grade
ca: Grau de Detall del mapa

en: topo
ca: topogràfic

en: street
ca: carrer

en: scheme
ca: esquemàtic

en: toposcope
ca: Taula d''orientació

en: Shown Area
ca: Àrea que es mostra

en: site
ca: lloc

en: city
ca: ciutat

en: region
ca: regió

en: Routes shown for:
ca: Rutes mostrades:

en: Hiking
ca: Excursionisme

en: Cycling
ca: Ciclisme

en: Mountainbiking
ca: Ciclisme de muntanya

en: Skiing
ca: Esquí

en: Riding
ca: Cavalls

en: ... other transportation modes possible
ca: ... altres modes de transport possibles

en: Information Board
ca: Panell informatiu

en: A board with information.
ca: Un panell amb informació

en: Board Content
ca: Contingut del panell

en: notice
ca: avís

en: nature
ca: natura

en: wildlife
ca: fauna

en: plants
ca: plantes

en: geology
ca: geologia

en: Guidepost
ca: Fita

en: A Signpost/Guidepost to indicate the directions to different destinations.
ca: Un pal indicador o de senyalització per indicar la direcció de les diferents destinacions

en: Information Terminal
ca: Terminal d''informació

en: Information access via electronic methods.
ca: Accés a la informació a través de mitjans electrònics.

en: Audio Guide
ca: Audioguia

en: Information using headphones or a mobile phone.
ca: Informació utilitzant auriculars o telèfons mòbils

en: Audioguide via mobile phone?
ca: Audioguia a través del telèfon mòbil?

en: Phone number
ca: Número de telèfon

en: Other Information Point
ca: Altres tipus de punts d''informació

en: Leisure
ca: Oci

en: Movie Theater/Cinema
ca: Cinema

en: Drive-in theater
ca: "Drive-in"

en: Number of screens
ca: Nombre de pantalles

en: Backrest
ca: respatller

en: Dog Park
ca: Parc per a gossos

en: Amusement/Theme Park
ca: Parc de diversió/Parc temàtic

en: Water Park
ca: Parc aquàtic

[ctx: restroom]
en: Female
ca: Dones

[ctx: restroom]
en: Male
ca: Homes

en: Swimming Pool
ca: Piscina

en: Playground
ca: Zona de jocs infantil

en: Picnic Site
ca: Lloc de Pícnic

en: Fireplace
ca: Llar de foc

en: Picnic Table
ca: Taula de pícnic

en: Public Grill
ca: Barbacoes Públiques

[ctx: grill]
en: Fuel
ca: Combustible

en: charcoal
ca: carbó vegetal

en: Firepit
ca: Foguera

en: Fishing
ca: Pesca

en: Night Club
ca: Discoteca

en: Strip Club
ca: Club de striptease

en: Brothel
ca: Bordell

en: Culture
ca: Cultura

en: Museum
ca: Museu

en: Theatre
ca: Teatre

en: Library
ca: Biblioteca

en: sculpture
ca: escultura

en: Arts Centre
ca: Centre Artístic

en: Artwork
ca: Obra artística

en: statue
ca: estàtua

en: Subject
ca: Subjecte

en: Artist Name
ca: Nom de l''artista

en: Studio
ca: Estudi

en: audio
ca: àudio

en: radio
ca: ràdio

en: video
ca: vídeo

en: Place of Worship
ca: Lloc de culte

en: Church
ca: Església

en: Building type
ca: Tipus d''edifici

en: basilica
ca: basílica

en: cathedral
ca: catedral

en: chapel
ca: capella

en: church
ca: església

en: Mosque
ca: Mesquita

en: mosque
ca: mesquita

en: Synagogue
ca: sinagoga

en: synagogue
ca: sinagoga

en: Buddhist Temple
ca: Temple budista

en: Hindu Temple
ca: Temple hindú

en: Shinto Shrine
ca: Jinja

en: Other Place of Worship
ca: Altre tipus de lloc de culte

en: Public Building
ca: Edificis Públics

en: Town Hall
ca: Ajuntament

en: Community Centre
ca: Centre Cívic

en: For
ca: Per

en: Courthouse
ca: Jutjats

en: Prison
ca: Presó

en: Police
ca: Comissaria de Policia

en: Ranger Station
ca: Estació de Rangers (USA)

en: Fire Station
ca: Parc de Bombers

en: Post Office
ca: Oficina de correus

en: Education
ca: Educació

en: Kindergarten
ca: Llar d''infants

en: School
ca: Escola

en: University
ca: Universitat

en: College
ca: Facultat / Centre de formació

en: Driving School
ca: Autoescola

en: License Classes
ca: Tipus de carnet

en: Veterinary
ca: Veterinari

en: Health
ca: Salut

en: Clinic
ca: Clinica

en: Doctor''s Office
ca: Consultori mèdic

en: Dentist
ca: Dentista

en: Pharmacy
ca: Farmàcia

en: Dispensing
ca: Dispensari

en: Baby Hatch/Safe Haven
ca: Torn d''orfes

en: Emergency Access Point
ca: Punt d''accés d''emergència

en: Point Number
ca: Número del Punt

en: Point Name
ca: Nom del Punt

en: Emergency
ca: Emergència

en: Automated Defibrillator
ca: Desfibril·lador automàtic

en: Located inside a building?
ca: És a dins de l''edifici?

en: Fire Extinguisher
ca: Extintor

en: Fire Hydrant
ca: Boca d''incendis

en: Shape
ca: Forma

[ctx: pipeline]
en: pillar
ca: pilar

[ctx: pipeline]
en: wall
ca: mur

en: A simple capped pipe, without the usual hydrant shape.
ca: Una canonada simple, sense la forma d''un hidrant habitual.

en: suction
ca: succió

en: swimming_pool
ca: piscina

en: Hydrant Position
ca: Emplaçament d''hidrant

[ctx: hydrant position]
en: lane
ca: carril

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
ca: aparcament

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
ca: vorera

[ctx: hydrant position]
en: green
ca: verd

en: Water Tank
ca: Dipòsit d''aigua

en: Assembly Point
ca: Punt de reunió

en: Emergency Phone
ca: Telèfon d''emergència (pal SOS)

en: Siren
ca: Sirena

en: pneumatic
ca: pneumàtica

en: electronic
ca: electrònica

en: mechanical
ca: mecànica

en: Purpose
ca: Finalitat

en: fire
ca: foc

en: civil_defense
ca: defensa civil

en: Social Facility
ca: Equipament social

en: Nursing Home
ca: Casal de Gent Gran

en: Assisted Living
ca: Residència assistida

[ctx: social_facility]
en: Shelter
ca: Alberg

en: Food Bank
ca: Banc d''aliments

en: Toilets/Restrooms
ca: Lavabos

en: flush
ca: baixada

en: pitlatrine
ca: pou mort

en: bucket
ca: fossa sèptica

en: Usage Position
ca: Posició d''utilització

en: seated
ca: seient

en: seated;urinal
ca: seient; urinari

en: squat
ca: a la gatzoneta

en: urinal
ca: orinal

en: room
ca: habitació

en: Post Box
ca: Bústia

en: Collection times
ca: Horari de recollida

[ctx: post_box]
en: pillar
ca: pal

[ctx: post_box]
en: lamp
ca: fanal

[ctx: post_box]
en: wall
ca: mur

[ctx: post_box]
en: meter
ca: franqueig mecànic

en: Drive through
ca: Accés a servei amb cotxe (drive-through)

en: House number
ca: Número de carrer

en: Street name
ca: Nom del carrer

en: City name
ca: Nom de la ciutat

en: Post code
ca: Codi postal

en: Country code
ca: Codi del país

en: Place name
ca: Nom del lloc

en: House name
ca: Nom de la Casa

en: Hamlet
ca: Llogaret

en: Suburb
ca: Districte

en: Subdistrict
ca: Sots districte

en: District
ca: Districte

en: Province
ca: Província

[ctx: addr:]
en: State
ca: Estat

en: Telephone
ca: Telèfon

en: Coins
ca: Monedes

en: Telephone cards
ca: Targetes telefòniques

en: Internet Access
ca: Accés a Internet

en: Clock
ca: Rellotge

en: analog
ca: analògic

en: sundial
ca: rellotge de sol

en: unorthodox
ca: no ortodox

en: Visibility/readability
ca: Visibilitat/llegibilitat

en: house (up to 5m)
ca: casa (fins 5m)

en: street (up to 20m)
ca: carrer (fins 20m)

en: area (more than 20m)
ca: àrea (més de 20m)

en: Shows current date
ca: Mostra la data actual

en: Shows temperature
ca: Mostr` la temperatur!

en: Shows barometric pressure
ca: Mostra la pressió atmosfèrica

en: Shows humidity
ca: Mostra la humitat

en: Recycling Container
ca: Contenidor de reciclatge

en: Cardboard
ca: Cartró

en: Newspaper
ca: Diari

en: Magazines
ca: Revistes

en: Books
ca: Llibres

en: Plastic
ca: Plàstic

en: Plastic Bottles
ca: Ampolles de plàstic

en: Plastic Packaging
ca: Envasos de plàstic

en: Beverage cartons
ca: Cartons de beguda

en: Glass
ca: Vidre

en: Glass Bottles
ca: Ampolles de vidre

en: Cans
ca: Llaunes

en: Shoes
ca: Sabates

en: Scrap Metal
ca: Ferralla

en: Wood
ca: Fusta

en: Green Waste
ca: Residus verds

en: Waste
ca: Deixalles

en: Batteries
ca: Piles

en: Small Appliances
ca: Petits electrodomèstics

en: Electrical Appliances
ca: Dispositius elèctrics

en: Recycling Centre
ca: Centre de reciclatge

en: Waste Disposal/Dumpster
ca: Contenidor de residus

en: Sanitary Dump Station
ca: Estació sanitària de buidat

en: Suction pumpout
ca: Buidat per succió

en: Gravity drain for hose
ca: Drenatge per gravetat a través de mànega

en: Casette or Elsan Disposal
ca: Punt d''eliminació de residus de vàter de caravana (cassetes, elsan)

en: Operation times
ca: Horari de funcionament

en: Amount of Seats
ca: Quantitat de seients

en: Type of shelter
ca: Tipus de refugi

[ctx: shelter]
en: basic_hut
ca: refugi simple

[ctx: shelter]
en: lean_to
ca: cobert

[ctx: shelter]
en: picnic_shelter
ca: refugi_de_picnic

[ctx: shelter]
en: public_transport
ca: transport_públic

[ctx: shelter]
en: weather_shelter
ca: refugi_meteorològic

[ctx: shelter]
en: wildlife_hide
ca: Aguait

en: Hunting Stand
ca: Torre d''observació

[ctx: hunting stand]
en: Hide
ca: Amagatall

en: Water Point
ca: Punt d''aigua

en: Valves
ca: Vàlvules

en: Sclaverand (Presta)
ca: Presta (Sclaverand)

en: Advertising Column
ca: Columna publicitària

en: Billboard
ca: Cartellera

en: Sports
ca: Esports

en: Sport Facilities
ca: Instal·lacions esportives

en: Stadium
ca: Estadi

en: Sports Centre
ca: Pavelló poliesportiu

en: Pitch
ca: Pista poliesportiva

en: Racetrack
ca: Circuit

en: Golf Course
ca: Camp de golf

[ctx: golf]
en: Hole
ca: Forat

en: Handicap rating
ca: Handicap

[ctx: golf]
en: Pin
ca: Bandera

[ctx: golf]
en: Frontal Water hazard
ca: Obstacle d''aigua frontal

[ctx: golf]
en: Lateral water hazard
ca: Obstacle d''aigua lateral

[ctx: golf]
en: Fairway
ca: Carrer

[ctx: golf]
en: Driving range
ca: Pràctiques

en: Miniature Golf
ca: Mini-Golf

[ctx: running]
en: pitch
ca: pista/camp

[ctx: running]
en: sports_centre
ca: centre esportiu

[ctx: running]
en: stadium
ca: estadi

[ctx: running]
en: track
ca: pista

en: Nine-pin Bowling
ca: Bitlles nine-pin

en: Ten-pin Bowling
ca: Bitlles ten-pin

en: Archery
ca: Tir amb arc

en: Track and Field Athletics
ca: Atletisme

en: Running
ca: Carrera a peu

en: Canoeing/Kayaking
ca: Canoa/Caiac

[ctx: racing]
en: pitch
ca: pista/camp

[ctx: racing]
en: sports_centre
ca: centre esportiu

[ctx: racing]
en: stadium
ca: estadi

[ctx: racing]
en: track
ca: pista

en: Dog Racing
ca: Canòdrom

en: Horse Racing
ca: Hipòdrom

en: Gymnastics
ca: Gimnàstica

en: Ice Skating
ca: Patinatge sobre gel

en: ice_rink
ca: pista de gel

en: Roller Skating
ca: Patinatge sobre rodes

en: Skateboard
ca: Monopatí / Skatepark

en: Swimming
ca: Natació

en: water_park
ca: parc_aquàtic

en: Scuba Diving
ca: Submarinisme

en: Piste type
ca: Tipus de pistes

en: downhill
ca: baixada

en: nordic
ca: nòrdic

en: skitour
ca: esqui de muntanya

en: sled
ca: trineus

en: sleigh
ca: trineus arrossegats per animals

en: Difficulty
ca: Dificultat

[ctx: piste:difficulty]
en: novice
ca: principiants (verda)

[ctx: piste:difficulty]
en: easy
ca: fàcil (blava)

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
ca: intermèdia (vermella)

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
ca: difícil (negra)

[ctx: piste:difficulty]
en: expert
ca: experts

en: Grooming
ca: màquina trepitjaneu

[ctx: piste:grooming]
en: classic
ca: clàssic

[ctx: piste:grooming]
en: mogul
ca: acrobàtic

[ctx: piste:grooming]
en: skating
ca: patinatge

[ctx: piste:grooming]
en: scooter
ca: motoneu

[ctx: piste:grooming]
en: backcountry
ca: fora pista

en: Shooting
ca: Tir

en: Sport (Ball)
ca: Esport (Pilota)

en: Soccer
ca: Futbol

en: Australian Football
ca: Futbol australià

en: American Football
ca: Futbol Americà

en: Canadian Football
ca: Futbol Canadenc

en: Gaelic Games
ca: Jocs Gaèlics

en: Football
ca: Futbol

en: Handball
ca: Handbol

en: Rugby League
ca: Lliga de Rugbi

en: Rugby Union
ca: Unió de Rugbi

en: Baseball
ca: Beisbol

en: Basketball
ca: Bàsquet

en: Volleyball
ca: Voleibol

en: Beach Volleyball
ca: Voleibol platja

en: Billiards
ca: Billars

en: golf_course
ca: camp_de_golf

en: Boule
ca: Pista de petanca

en: Lawn Bowling
ca: Lawn Bowling (Joc de boles anglès)

en: Cricket
ca: Criquet

en: Field Hockey
ca: Hoquei sobre herba

en: Ice Hockey
ca: Hoquei sobre gel

en: Pelota
ca: Pilota Basca/Valenciana

en: Racquetball
ca: Raquetbol

en: Table Tennis/Ping-Pong
ca: Tennis de taula

en: Motorsport
ca: Esports de motor

en: Kart Racing
ca: Karts

en: Motocross
ca: Motocròs

en: Model Aerodrome
ca: Aeromodelisme

[ctx: aerialway]
en: pitch
ca: pista/camp

[ctx: aerialway]
en: sports_centre
ca: centre esportiu

[ctx: aerialway]
en: track
ca: pista

en: RC Car
ca: Pista per a cotxes teledirigits

en: Man Made
ca: Construccions

[ctx: building]
en: barn
ca: graner

[ctx: building]
en: basilica
ca: basílica

[ctx: building]
en: cabin
ca: cabanya

[ctx: building]
en: cathedral
ca: catedral

[ctx: building]
en: chapel
ca: capella

[ctx: building]
en: church
ca: església

[ctx: building]
en: commercial
ca: comercial

[ctx: building]
en: construction
ca: construcció

[ctx: building]
en: cowshed
ca: estable

[ctx: building]
en: farm_auxiliary
ca: auxiliar de granja

[ctx: building]
en: garage
ca: garatge

[ctx: building]
en: garages
ca: aparcaments

[ctx: building]
en: gasometer
ca: gasòmetre

[ctx: building]
en: greenhouse
ca: hivernacle

[ctx: building]
en: kindergarten
ca: educació infantil

[ctx: building]
en: manufacture
ca: manufactura

[ctx: building]
en: mosque
ca: mesquita

[ctx: building]
en: office
ca: oficina

[ctx: building]
en: retail
ca: comerç al detall

[ctx: building]
en: roof
ca: cobert

[ctx: building]
en: school
ca: escola

[ctx: building]
en: service
ca: serveis

[ctx: building]
en: shed
ca: cobert

[ctx: building]
en: silo
ca: sitja

[ctx: building]
en: stable
ca: estable

[ctx: building]
en: storage_tank
ca: dipòsit

[ctx: building]
en: supermarket
ca: supermercat

[ctx: building]
en: synagogue
ca: sinagoga

[ctx: building]
en: train_station
ca: estació de tren

[ctx: building]
en: transportation
ca: transports

[ctx: building]
en: university
ca: universitat

[ctx: building]
en: warehouse
ca: magatzem

en: Residential Building
ca: Edifici residencial

[ctx: building]
en: residential
ca: residencial

[ctx: building]
en: apartments
ca: apartaments

[ctx: building]
en: house
ca: casa

[ctx: building]
en: hut
ca: refugi

[ctx: building]
en: dormitory
ca: dormitori

[ctx: building]
en: terrace
ca: casa en filera

[ctx: building]
en: detached
ca: casa unifamiliar

[ctx: building]
en: farm
ca: granja

en: Building part
ca: Part edifici

[ctx: building]
en: Skipped Levels
ca: Nivells omesos

en: Skipped height (meters)
ca: Alçada omesa (metres)

[ctx: building]
en: wayside_shrine
ca: capelleta

en: Entrance
ca: Entrada

[ctx: entrance]
en: yes
ca: si

[ctx: entrance]
en: main
ca: principal

[ctx: entrance]
en: service
ca: servei

[ctx: entrance]
en: exit
ca: sortida

[ctx: entrance]
en: emergency
ca: emergència

[ctx: entrance]
en: staircase
ca: escales

en: Door
ca: Porta

en: trapdoor
ca: trapa

en: Entrance number
ca: Nombre d''entrada

en: Flat numbers
ca: Nombre de la planta

en: Flagpole
ca: Pal de bandera

en: Works
ca: Planta industrial

en: food
ca: menjar

en: Chimney
ca: Xemeneia

en: Windmill
ca: Molí de vent

en: Gasometer
ca: Gasòmetre

en: Silo
ca: Sitja

en: Storage Tank
ca: Dipòsit

[ctx: content]
en: fuel
ca: combustible

[ctx: content]
en: manure
ca: fems

[ctx: content]
en: oil
ca: oli

[ctx: content]
en: sewage
ca: aigües residuals

[ctx: content]
en: silage
ca: ensitjat

[ctx: content]
en: slurry
ca: llots

[ctx: content]
en: water
ca: aigua

[ctx: content]
en: wine
ca: vi

en: Bunker Silo
ca: Sitja oberta

en: Crane
ca: Grua

en: Resource
ca: Recurs

en: Mineshaft
ca: Pou de mina

en: Function
ca: Funció

en: winding
ca: ventós

en: air
ca: aire

en: Visible Headframe
ca: Castellet visible

en: Disused
ca: En desús

en: Adit
ca: Boca mina

en: Street Lamp
ca: Enllumenat públic

en: Mounted on
ca: Muntada sobre

en: Monitoring Station
ca: Estació de monitorització

en: Monitoring:
ca: Monitoritza:

en: Water level
ca: Nivell d''aigua

en: Tide Level
ca: NIvell de la marea

en: Groundwater
ca: Aigua subterrània

en: Traffic
ca: Trànsit

en: Air Quality
ca: Qualitat de l''aire

en: Noise
ca: Soroll

en: GPS Signals
ca: Senyal de GPS

en: GLONASS Signals
ca: Senyals GLONASS

en: Galileo Signals
ca: Senyals Galileu

en: Weather
ca: Meteorologia

en: Radiation
ca: Radiació

en: Seismic Activity
ca: Activitat sísmica

en: Recording:
ca: Enregistrament:

en: Manually
ca: Manual

en: Remote
ca: Remot

en: Display:
ca: Pantalla:

en: Analog
ca: Analògic

en: Type of construction
ca: Tipus de construcció

en: Survey Point
ca: Vèrtex geodèsic

en: Zone
ca: Zona

en: parking
ca: aparcament

en: traffic
ca: trànsit

en: shop
ca: botiga

en: bank
ca: banc

en: Camera
ca: Càmera

[ctx: camera:type]
en: fixed
ca: fixa

[ctx: camera:type]
en: panning
ca: panoràmica

[ctx: camera:type]
en: dome
ca: cúpula

[ctx: camera:mount]
en: wall
ca: mur

[ctx: camera:mount]
en: pole
ca: pal

[ctx: camera:mount]
en: ceiling
ca: sostre

en: Direction in degrees
ca: Direcció en graus

en: Inclination in degrees
ca: Inclinació en graus

en: Towers
ca: Torres

en: Lighthouse
ca: Far

[ctx: man_made]
en: Beacon
ca: balisa

en: Water Tower
ca: Torre d''aigua

en: Antenna
ca: Antena

en: lattice
ca: enreixat

en: Tower
ca: Torre

en: Pipeline
ca: Canonada

en: Pipeline Valve
ca: Vàlvula de canonada

en: Water Works
ca: Obres hidràuliques

en: Wastewater Treatment Plant
ca: Planta de tractament d''aigües residuals

en: Watermill
ca: Molí d''aigua

en: Fountain
ca: Font

en: Water Well
ca: Pou d''aigua

en: Bridges
ca: Ponts

en: aqueduct
ca: aqüeducte

en: boardwalk
ca: passarel·la

en: cantilever
ca: de biga volada

en: covered
ca: cobert

en: low_water_crossing
ca: pas en aïgues baixes

en: trestle
ca: sobre cavallets

en: viaduct
ca: viaducte

en: Structure
ca: Estructura

en: arch
ca: arc

en: beam
ca: bigues

en: cable-stayed
ca: atirantat

en: floating
ca: de pontons

en: humpback
ca: d''arc

en: simple-suspension
ca: suspensió simple

en: suspension
ca: suspensió

en: truss
ca: gelosia

en: Movable Bridge
ca: Pont mòbil

en: bascule
ca: basculant

en: drawbridge
ca: llevadís

en: lift
ca: d''elevació

en: submersible
ca: submergible

en: swing
ca: giratori

en: transporter
ca: transportable

en: Bridge Support
ca: Suports del pont

en: abutment
ca: estreps

en: lift_pier
ca: pilar aixecat

en: pier
ca: pilar

en: pivot_pier
ca: pilar pivotable

en: Bridge outline
ca: Contorn del pont

[ctx: preset group]
en: Military
ca: Militar

en: Airfield
ca: Camp de vol

en: Barracks
ca: Caserna

en: Bunker
ca: Búnquer

[ctx: bunker]
en: overground
ca: de superfície

[ctx: bunker]
en: underground
ca: subterrani

en: Historic
ca: Històric

en: Ruins
ca: Ruïnes

en: Range
ca: Camp de pràctiques de tir

en: Power
ca: Energia

en: Power Plant
ca: Central elèctrica

en: Method
ca: Mètode

[ctx: generator method]
en: anaerobic_digestion
ca: digestió anaeròbica

[ctx: generator method]
en: combustion
ca: combustió

[ctx: generator method]
en: gasification
ca: gasificació

[ctx: generator method]
en: fission
ca: fissió

[ctx: generator method]
en: fusion
ca: fusió

[ctx: generator method]
en: pyrolysis
ca: piròlisi

[ctx: generator method]
en: run-of-the-river
ca: central d''aigua fluent

[ctx: generator method]
en: water-pumped-storage
ca: hidroelèctrica reversible

[ctx: generator method]
en: water-storage
ca: hidroelèctrica

[ctx: generator method]
en: barrage
ca: presa

[ctx: generator method]
en: stream
ca: rierol

[ctx: generator method]
en: photovoltaic
ca: fotovoltaic

[ctx: generator method]
en: thermal
ca: tèrmica

en: Power Generator
ca: Generador elèctric

en: Biofuel Power Generator
ca: Generador alimentat per bioconbustible

en: Generator Type
ca: Tipus de generador

en: gas_turbine
ca: turbina de gas

en: reciprocating_engine
ca: motor d''explosió

en: steam_generator
ca: generador de vapor

en: Biogas Power Generator
ca: Generador alimentat per biogas

en: Biomass Power Generator
ca: Generador alimentat per biomassa

en: combustion
ca: combustió

en: steam_turbine
ca: turbina de gas

en: Coal Power Generator
ca: Generador de carbó

en: Gas Power Generator
ca: Generador de gas

en: combined_cycle
ca: cicle combinat

en: Oil Power Generator
ca: Generador de petroli

en: Diesel Power Generator
ca: Generador de gasoli

en: Gasoline Power Generator
ca: Generador de gasolina

en: Nuclear Reactor
ca: Reactor nuclear

en: Boiling Water Reactor 1 (BWR-1)
ca: reactor nuclear d''aigua bullent

en: fission
ca: fissió

en: Boiling Water Reactor 2 (BWR-2)
ca: Reactor nuclear d''aigua bullint 2 (BWR-2)

en: Boiling Water Reactor 3 (BWR-3)
ca: Reactor nuclear d''aigua bullint 3 (BWR-3)

en: Boiling Water Reactor 4 (BWR-4)
ca: Reactor nuclear d''aigua bullint 4 (BWR-4)

en: Boiling Water Reactor 5 (BWR-5)
ca: Reactor nuclear d''aigua bullint 5 (BWR-5)

en: Boiling Water Reactor 6 (BWR-6)
ca: Reactor nuclear d''aigua bullint 6 (BWR-6)

en: CANada Deuterium Uranium reactor (CANDU)
ca: Reactor CANDU

en: cold-fusion
ca: fusió freda

en: fusion
ca: fusió

en: China Pressurized Reactor (CPR-1000)
ca: CPR-1000 (reactor xinès PWR)

en: European Pressurized Reactor (EPR)
ca: Reactor europeu pressuritzat

en: Inertial Confinement Fusion (ICF)
ca: Fusió en confinament inercial

en: Pressurized water reactor (PWR)
ca: Reactor d''aigua pressuritzada (PWR)

en: stellarator
ca: reactor estel·lar

en: Vodo-Vodyanoi Energetichesky Reactor (VVER)
ca: Reactor Vodo-Vodyanoi Energetichesky (VVER)

en: Solar Power Generator
ca: Generador solar

en: solar_photovoltaic_panel
ca: placa solar fotovoltaica

en: photovoltaic
ca: fotovoltaic

en: solar_thermal_collector
ca: col·lector tèrmic solar

en: thermal
ca: tèrmic

en: Waste Power Generator
ca: Generador alimentat per deixalles

en: gasification
ca: gasificació

en: pyrolysis
ca: piròlisi

en: Water Turbine
ca: Turbina d''aigua

en: francis_turbine
ca: turbina Francis

en: all methods
ca: tots els mètodes

en: hydrodynamic_screw
ca: cargol hidràulic

en: run-of-the-river
ca: central d''aigua fluent

en: kaplan_turbine
ca: turbina Kaplan

en: run-of-the-river / water-storage
ca: aigua fluent / embassament

en: pelton_turbine
ca: turbina Pelton

en: Tidal Water Turbine
ca: Turbina moguda per la marea

en: horizontal_axis
ca: d''eix horitzontal

en: barrage
ca: presa

en: vertical_axis
ca: d''eix vertical

en: Wave Energy Converter
ca: Convertidor de l''energia de les onades

en: Osmotic Power Generator
ca: Generador basat en l''energia del gradient salí

en: Geothermal Power Generator
ca: Generador geotèrmic

en: heat_pump
ca: bomba de calor

en: Wind Turbine
ca: Turbina eòlica

en: Power Substation
ca: Subestació transformadora

en: Type of substation
ca: Tipus de subestació

[ctx: power]
en: compensation
ca: compensació

[ctx: power]
en: converter
ca: conversió

[ctx: power]
en: distribution
ca: distribució

[ctx: power]
en: minor_distribution
ca: distribució minorista

[ctx: power]
en: traction
ca: tracció

[ctx: power]
en: transition
ca: transició

[ctx: power]
en: transmission
ca: transmissió

en: Gas insulated
ca: D''aïllament per gas (gas dielèctric)

en: Power Transformer
ca: Transformador

en: Type of transformer
ca: Tipus de transformador

[ctx: power]
en: generator
ca: generador

[ctx: power]
en: phase_angle_regulator
ca: desfasor

[ctx: power]
en: yes
ca: si

en: Power Switchgear
ca: Quadre elèctric

en: (Please only use this tag if more detailed mapping using busbars and bays is impossible!)
ca: (Utilitzeu aquesta etiqueta només si no és possible disposar de més detall  dels jocs de barres i badies d''alimentació!)

en: Power Busbar
ca: Joc de barres

en: Power Bay
ca: Badia d''alimentació

en: Power Switch
ca: Commutador

en: Power Converter
ca: Convertidor

en: Type of converter
ca: Tipus de convertidor

[ctx: power]
en: lcc
ca: convertidor commutat per la xarxa

[ctx: power]
en: vsc
ca: convertidor de font de tensió

en: Amount of poles
ca: Quantitat de pols

en: monopole
ca: monopol

en: bipole
ca: bipol

en: Power rating (MVA)
ca: Potència (MVA)

en: Power Compensator
ca: Compensador

en: Type of compensator
ca: Tipus de compensador

[ctx: power]
en: filter
ca: filtre

[ctx: power]
en: series_capacitor
ca: condensador en sèrie

[ctx: power]
en: series_reactor
ca: reactor en sèrie

[ctx: power]
en: shunt_capacitor
ca: condensador shunt

[ctx: power]
en: shunt_reactor
ca: inductor shunt

[ctx: power]
en: statcom
ca: compensador estàtic síncron

[ctx: power]
en: static_var
ca: compensador estàtic de potència reactiva

[ctx: power]
en: synchronous_condenser
ca: condensador síncron

en: Power rating (kvar/Mvar)
ca: Potència (kvar/Mvar)

[ctx: power]
en: portal_two-level
ca: portal de dos nivells

[ctx: power]
en: portal_three-level
ca: portals de tres nivells

en: Power Tower
ca: Torre elèctrica

en: Tower design
ca: Disseny de la torre

[ctx: power]
en: one-level
ca: un nivell

[ctx: power]
en: two-level
ca: dos nivells

[ctx: power]
en: three-level
ca: tres nivells

[ctx: power]
en: barrel
ca: barril

[ctx: power]
en: asymmetric
ca: asimètrica

[ctx: power]
en: triangle
ca: en triangle

[ctx: power]
en: flag
ca: bandera

[ctx: power]
en: donau;one-level
ca: donau d''un nivell

[ctx: power]
en: four-level
ca: quatre nivells

[ctx: power]
en: six-level
ca: sis nivells

[ctx: power]
en: nine-level
ca: nou nivells

[ctx: power]
en: delta_two-level
ca: delta de dos nivells

[ctx: power]
en: y-frame
ca: en forma d''y

[ctx: power]
en: x-frame
ca: en forma d''x

[ctx: power]
en: h-frame
ca: en foma d''h

[ctx: power]
en: guyed_h-frame
ca: en forma d''h amb tirants

[ctx: power]
en: guyed_v-frame
ca: en forma de v amb tirants

[ctx: power]
en: bipole
ca: bipol

en: Triple tower
ca: Torre triple

en: Incomplete tower
ca: Torre incompleta

en: Pole
ca: Pal

en: Pole Attributes:
ca: Atributs del pal:

en: Pole with Transformer
ca: Pal amb transformador

en: Transformer Attributes:
ca: Atributs del transformador:

en: Insulator
ca: Aïllant

en: Power Line
ca: Línia elèctrica

en: Line type
ca: Tipus de línia

en: line
ca: línia

en: minor_line
ca: línia secundària

en: Number of conductors/wires per cable
ca: Nombre de conductors/fils per cable

[ctx: power]
en: single
ca: simple

[ctx: power]
en: double
ca: doble

[ctx: power]
en: quad
ca: quadripolar

[ctx: power]
en: fivefold
ca: pentapolar

[ctx: power]
en: sixfold
ca: hexapolar

[ctx: power]
en: eightfold
ca: octopolar

en: Used for data communications
ca: Utilitzat per comunicació de dades

en: Power Cable
ca: Cable elèctric

[ctx: power cable]
en: overground
ca: de superfície

[ctx: power cable]
en: underground
ca: subterrani

[ctx: power cable]
en: underwater
ca: submarí

en: Historic Places
ca: Llocs Històrics

en: Castle
ca: Castell

en: Archaeological Site
ca: Jaciment arqueològic

en: Battlefield
ca: Camp de batalla

en: Palaeontological Site
ca: Lloc Paleontològic

[ctx: memorial]
en: plaque
ca: placa

[ctx: memorial]
en: statue
ca: estàtua

[ctx: memorial]
en: stele
ca: estela

[ctx: memorial]
en: stone
ca: pedró

[ctx: memorial]
en: war_memorial
ca: monument als caiguts

en: Inscription
ca: inscripció

en: Wayside Cross
ca: Creu

en: Wayside Shrine
ca: Ermita

en: Place of worship
ca: Centre de culte

en: Boundary Stone
ca: Fita

en: Shops
ca: Botigues

en: Food
ca: Menjar

en: Supermarket
ca: Supermercat

en: Convenience Store
ca: Botiga d''alimentació

en: Kiosk
ca: Quiosc

en: Bakery
ca: Forn

en: Butcher
ca: Carnisseria

en: Seafood
ca: Peixateria

en: Deli (Fine Food)
ca: Delicatessen (al detall)

en: Tea
ca: Te

en: Coffee
ca: Cafè

en: Public Market
ca: Mercat públic

en: Organic
ca: Orgànica

en: Greengrocer
ca: Fruiteria

en: Farm Stand
ca: Venda directa de productes agraris

en: Organic/Bio
ca: Aliments ecològics

en: Fair Trade
ca: Comerç Just

en: Alcohol
ca: Bodega

en: Beverages
ca: Begudes

en: Wine
ca: Vi

[ctx: shop]
en: Shoes
ca: Sabateria

en: Outdoor
ca: Paradetes

en: Dry Cleaning
ca: Tintoreria

en: Laundry
ca: Bugaderia

en: Tailor
ca: Sastreria

en: Fabric
ca: Teixits

en: Electronic
ca: Electrònica

en: Computer
ca: Ordinadors

en: Electronics
ca: Electrònica

en: Mobile Phone
ca: Telèfons mòbils

en: Vacuum Cleaner
ca: Aspiradora

en: Hifi
ca: Equips d''àudio

en: Video
ca: Vídeo

en: Video Games
ca: Videojocs

en: Music
ca: Música

en: Cash
ca: en Efectiu

en: Bank
ca: Banc

en: Automated Teller Machine
ca: Caixer automàtic

en: Money Exchange
ca: Canvi de moneda

en: Pawnbroker
ca: Empenyorament

en: Home decoration
ca: Decoració per la casa

en: Furniture
ca: Mobles

en: Kitchen
ca: Cuines

en: Houseware
ca: Articles per a la llar

en: Pottery
ca: Ceramista

en: Curtain
ca: Cortina

en: Frame
ca: Marc

en: Bed
ca: Llits

en: Interior Decoration
ca: Decoració d''interior

en: Antiques
ca: Antiguitats

en: Printed Material
ca: Materials impresos

en: Stationery
ca: Papereria

en: Copy Shop
ca: Copisteria

en: Book Store
ca: Llibreria

en: Newspaper Stand
ca: Quiosc de premsa

en: Ticket
ca: Tiquets

en: For the body
ca: Per al cos

en: Chemist
ca: Química

en: Cosmetics
ca: Cosmètics

en: Perfumery
ca: Perfumeria

en: Beauty
ca: Bellesa

en: Tobacco
ca: Tabac

en: Hairdresser/Barber
ca: Perruqueria/Barberia

en: Tattoo
ca: Tatuatges

en: Optician
ca: Òptica

en: Hearing Aids
ca: Otorrino

en: Medical Supply
ca: Subministres mèdics

en: Jewellery
ca: Joieria

en: Erotic
ca: Sex-shop

en: Department Store
ca: Grans magatzems

en: Mall
ca: Centre comercial

en: Florist
ca: Florista

en: Garden Centre
ca: Centre de Jardineria

en: Do-It-Yourself Store
ca: Bricolatge

en: Hardware
ca: Maquinari

en: Paint
ca: Pintura

en: Travel Agency
ca: Agència de Viatges

en: Musical Instrument
ca: Instruments Musicals

en: Toys
ca: Joguineria

en: Gift/Souvenir
ca: Regals/Souvenirs

en: Variety Store
ca: Basar

en: Bookmaker
ca: Corredor d’apostes

en: Lottery
ca: Loteria

en: Bag
ca: Bosses

en: Pet
ca: Animals domèstics

en: Photo
ca: Foto

en: Funeral Directors
ca: Directors de funeràries

en: Vending Machine
ca: Màquina expenedora

en: Vending products
ca: Productes expenendits

en: bicycle_tube
ca: Cambres d''aire per bicicletes

en: cigarettes
ca: tabac

en: condoms
ca: condons

en: drinks
ca: begudes

en: excrement_bags
ca: bosses per excrements

en: newspapers
ca: Diaris

en: parking_tickets
ca: parquimetre

en: public_transport_tickets
ca: bitllets_transport_public

en: stamps
ca: segells

en: sweets
ca: caramels

en: telephone_vouchers
ca: Recàrrega de telèfon mòbil

en: toys
ca: joguines

en: Payment Methods
ca: Sistema de pagament

en: Debit cards
ca: Targetes de dèbit

en: Credit cards
ca: Targetes de crèdit

en: Electronic purses and Charge cards
ca: Moneders electrònics i targetes de dèbit

en: Offices
ca: Oficines

[ctx: office]
en: Accountant
ca: Comptable

[ctx: office]
en: Advertising agency
ca: Agència de publicitat

[ctx: office]
en: Architect
ca: Arquitecte

[ctx: office]
en: Association
ca: Associació

[ctx: office]
en: Private company
ca: Companyia privada

[ctx: office]
en: Educational institution
ca: Institució educativa

[ctx: office]
en: Employment agency
ca: Agència d''ocupació

[ctx: office]
en: Estate agent
ca: Agència immobiliària

[ctx: office]
en: Foundation
ca: Fundació

[ctx: office]
en: Government
ca: Institució governamental

en: administrative
ca: administratius

[ctx: office]
en: Insurance
ca: Assegurances

[ctx: office]
en: It specialist
ca: Especialista en informàtica

[ctx: office]
en: Lawyer
ca: Advocat

[ctx: office]
en: Newspaper
ca: Diari

[ctx: office]
en: Non-governmental organisation (NGO)
ca: ONG

[ctx: office]
en: Notary
ca: Notaria

[ctx: office]
en: Political party
ca: Partit polític

[ctx: office]
en: Religion
ca: Religió

[ctx: office]
en: Research
ca: Recerca

[ctx: office]
en: Tax advisor
ca: Pagaments

[ctx: office]
en: Telecommunication
ca: Telecomunicacions

en: Craft
ca: Ofici

en: Beekeeper
ca: Apicultor

en: Brewery
ca: Cerveser

en: Winery
ca: Celler

en: Upholsterer
ca: Tapisser

en: Key cutter
ca: Còpia de claus

en: Locksmith
ca: Serraller

en: Electrician
ca: Electricista

en: Plumber
ca: Lampista

en: Hvac
ca: Refrigeració, calefacció i humidificació

en: Painter
ca: Pintor

en: Tiler
ca: Enrajolador

en: Carpenter
ca: Fuster

en: Roofer
ca: Sostres

en: Photographer
ca: Fotògraf

en: Handicraft
ca: Artesà

en: Gardener
ca: Jardiner

en: Shoemaker
ca: Sabater

en: Sawmill
ca: Serrador

en: Stonemason
ca: Pedraire

en: Blacksmith
ca: Ferrer

en: Metal construction
ca: Construccions metàl·liques

en: Geography
ca: Geografia

en: Boundaries
ca: Límits

en: Administrative
ca: Administratiu

en: Administrative level
ca: Nivell administratiu

en: Maritime
ca: Marítima

en: Political
ca: Polític

en: Division
ca: Divisió

en: canton
ca: cantó

en: linguistic_community
ca: comunitat lingüística

en: ward
ca: districte

en: National Park
ca: Parc nacional

en: Protected Area
ca: Àrea protegida

en: Protect Class
ca: Grup protegit

en: Title or type of protection
ca: Nom o tipus de protecció

en: Border type
ca: Tipus de límit

en: baseline
ca: línia de base

en: contiguous
ca: contigua

en: eez
ca: zona econòmica exclusiva

en: Places
ca: Llocs

en: Country
ca: País

[ctx: place]
en: State
ca: Estat

en: Region
ca: Província/Vegueria/Regió

en: County
ca: Comarca/Comtat

en: City
ca: Ciutat

en: Town
ca: Vila

en: Village
ca: Poble

en: Isolated Dwelling
ca: Masia/Habitatge aïllat

en: Neighbourhood
ca: Barri/Urbanització

en: Farm
ca: Granja

en: A farm within a bigger settlement
ca: Una granja a un assentament més gran

en: (please use isolated_dwelling for an isolated farm)
ca: (utilitzeu l''etiqueta isolated_dwelling per les masies aïllades)

en: Locality
ca: Indret / altres topònims

en: Peak
ca: Pic

en: The top (summit) of a mountain or hill.
ca: El cim d''una muntanya o d''un turó.

en: Saddle
ca: Coll / Port de muntanya

en: A saddle point between mountains or hills.
ca: Un punt d''inflexió entre dues muntanyes o turons.

en: Glacier
ca: Glacera

en: A persistent body of dense ice that is constantly moving under its own weight.
ca: Una massa persistent de glaç dens que està en moviment constant pel seu propi pes.

en: Volcano
ca: Volcà

en: A volcano, either dormant, extinct or active.
ca: Un volcà actiu, adormit o extingit.

en: Current Status
ca: Estat actual

en: dormant
ca: adormit

en: extinct
ca: extingit

en: stratovolcano
ca: estratovolcà

en: shield
ca: volcà escut

en: scoria
ca: escòria

en: Ridge
ca: Serralada

en: A mountain or hill ridge.
ca: Una cadena de muntanyes o de turons.

en: Valley
ca: Vall

en: A low area between hills.
ca: Una vall entre muntanyes.

en: Cliff
ca: Cingle, penya-segat

en: A steep rock face exposure, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
ca: Espadat de roca vertical o amb una notable verticalitat (el precipici queda a la dreta del traçat de la via -la línia-)

en: Cave Entrance
ca: Entrada de la cova

en: The entrance to a cave.
ca: Entrada d''una cavitat

en: Island
ca: Illa

en: Islet
ca: Illot

en: Nature
ca: Natura

en: Tree
ca: Arbre

en: A single tree.
ca: Arbre aïllat

en: Tree Row
ca: Arbreda

en: A line of trees.
ca: Filera d''arbres

en: Woodland where timber production does not dominate use.
ca: Bosc on la producció de fusta no és un ús dominant.

en: Forest
ca: Plantació forestal

en: Cutline
ca: Línia de tall

[ctx: cutline]
en: border
ca: frontera

[ctx: cutline]
en: firebreak
ca: tallafoc

[ctx: cutline]
en: hunting
ca: caça

[ctx: cutline]
en: loggingmachine
ca: màquina enregistrament

[ctx: cutline]
en: pipeline
ca: canonada

[ctx: cutline]
en: piste
ca: pista

[ctx: cutline]
en: section
ca: secció

en: Grassland
ca: Prada

en: Where vegetation is dominated by grasses (Poaceae) and other herbaceous (non-woody) plants. Excludes cultivated areas and wetlands.
ca: On la vegetació està dominada per les gramínies (Poaceae) i altres plantes herbàcies (no llenyoses). No s''inclouen les zones de conreu ni els aiguamolls.

en: pampas
ca: pampa

en: prairie
ca: prada

en: savanna
ca: sabana

en: steppe
ca: estepa

en: Nature Reserve
ca: Reserva Natural

en: Scree
ca: Pedregar

en: Fell
ca: Pastures

en: Bare upper lying uncultivated land principally covered with grass and often grazed.
ca: Terres altes no cultivades principalment cobertes per herba i sovint pasturades.

en: Scrub
ca: Matolls

en: Bare lower lying uncultivated land with bushes but little or no tree cover.
ca: Terres baixes no cultivades amb arbusts amb poca o nul·la presència d''arbres

en: Heath
ca: Arbustos

en: Bare lower lying uncultivated land with a shrubland habitat found mainly on free-draining infertile, acidic soils, and is characterised by open, low-growing woody vegetation.
ca: Terres baixes no cultivades amb una vegetació dominada pels matolls, en general, amb una vegetació baixa  i llenyosa, sobre sòls àcids no fèrtils.

en: Sand
ca: Sorral

en: Large area covered with sand.
ca: Àrea extensa coberta amb sorra.

en: Bare Rock
ca: Roca nua

en: For areas of solid visible rock that is sparsely vegetated or not vegetated at all.
ca: Per zones on afloren les roques, amb una vegetació escassa o nul·la.

en: A notable rock or group of rocks, with at least one of them firmly attached to the underlying bedrock.
ca: Roca o grup de roques important, amb alguna fortament unida a les roques subjacents.

en: Tourism attraction
ca: Atracció turística

en: Stone
ca: Roca

en: A single notable free-standing rock, which may differ from the composition of the terrain it lies in.
ca: Una roca aïllada notable, que pot tenir una composició diferent a les de la zona on es troba.

en: Land use
ca: Ús de la terra

en: Farmyard
ca: Terres de cultiu

en: Farmland
ca: Terres de cultiu

en: Crop
ca: Conreu

[ctx: crop]
en: corn
ca: dacsa

[ctx: crop]
en: grass
ca: herba

[ctx: crop]
en: hop
ca: llúpol

[ctx: crop]
en: rice
ca: arròs

[ctx: crop]
en: wheat
ca: blat

en: Meadow
ca: Prat

en: Orchard
ca: Plantació d''arbres fruiters

en: Trees
ca: Arbres

en: almond_trees
ca: ametllers

en: apple_trees
ca: pomeres

en: banana_plants
ca: bananers

en: cherry_trees
ca: cirerers

en: coconut_palms
ca: cocoter

en: hazel_plants
ca: avellaners

en: oil_palms
ca: palmeres

en: olive_trees
ca: oliveres

en: orange_trees
ca: tarongers

en: peach_trees
ca: presseguers

en: persimmon_trees
ca: caquiers

en: plum_trees
ca: pruneres

en: tea_plants
ca: plantes de te

en: walnut_trees
ca: nogueres

en: Vineyard
ca: Vinya

en: Greenhouse Horticulture
ca: Horticultura en hivernacle

en: Plant Nursery
ca: Viver

en: Allotments
ca: Horts

en: Garden
ca: Jardí

en: Grass
ca: Gespa

en: Village Green
ca: Àrea verda

en: Park
ca: Parc

en: Recreation Ground
ca: Zona d''esbarjo

en: Religious
ca: Religiós

en: Cemetery
ca: Cementiri

en: Graveyard
ca: Cementiri

en: Residential Area
ca: Àrea residencial

en: Retail
ca: Comerç minorista

en: Commercial
ca: Comercial

en: Garages
ca: Garatges

en: Railway Land
ca: Platja de vies

en: Military
ca: Militar

en: Construction Area
ca: Àrea en construcció

en: Brownfield
ca: Solar prèviament edificat

en: Greenfield
ca: Zona urbanitzable

en: Landfill
ca: Abocador

en: Quarry
ca: Pedrera

en: Annotation
ca: Contacte / Adreces

en: Alternative name
ca: Nom alternatiu

en: Historical name
ca: Nom històric

en: Local name
ca: Nom local

en: Regional name
ca: Nom regional

en: National name
ca: Nom nacional

en: International name
ca: Nom internacional

en: Official name
ca: Nom oficial

en: Common name abbreviation
ca: Nom comú abreviat

en: Address
ca: Adreça

en: Address Interpolation
ca: Informació de l''adreça

en: Numbering scheme
ca: Esquema de numeració

en: odd
ca: senar

en: even
ca: parell

en: alphabetic
ca: alfabètic

en: Accuracy
ca: Acurat

en: estimate
ca: estimat

en: potential
ca: potencial

en: Contact (Common Schema)
ca: Contacte (esquema comú)

en: Email Address
ca: Adreça electrònica

en: Fax Number
ca: Número de fax

en: Image
ca: Imatge

en: Contact (Schema with ''contact:*'' Prefix)
ca: Contacte (esquema amb "contact:*" Prefix)

[ctx: description=*]
en: A short text with additional information.
ca: Un text curt amb informació addicional

[ctx: description=*]
en: It might be viewable to the end user (perhaps using a search system or a map with pop-ups).
ca: Pot mostrar-se als usuaris finals (potser fent servir una sistema de cerca o un mapa amb finestres emergents).

[ctx: the tag note=*]
en: Note
ca: Nota

[ctx: note=*]
en: An important hint for other mappers (not for the end user).
ca: Una indicació improtant per altres mapadors (no per als usuaris finals)

en: Fixme
ca: Corregiu-me

[ctx: fixme=*]
en: A hint for other mappers (not for the end user), that an object needs an improvement.
ca: Una indicació per als altres mapadors (no per als usuaris finals), que cal millorar un objecte.

en: outer segment
ca: segment extern

en: inner segment
ca: segment intern

en: Boundary
ca: Límits

en: Boundary type
ca: Tipus de Límits

en: maritime
ca: marítim

en: national_park
ca: parc nacional

en: political
ca: polític

en: postal_code
ca: codi postal

en: protected_area
ca: àrea protegida

en: Sub area
ca: Subàrea

en: Administration centre
ca: Centre Administratiu

en: Label point
ca: Punt de l''etiqueta

en: Site
ca: Lloc

en: Site name
ca: Nom del lloc

en: where to place the label
ca: on col·locar l''etiqueta

en: perimeter of the site
ca: perímetre del lloc

en: entrances to the site, on the perimeter
ca: entrades al lloc, al perímetre

en: members of site
ca: membres del lloc

en: Turn Restriction
ca: Prohibicions de gir

en: Restriction
ca: Restricció

en: no_left_turn
ca: no_gir_esquerra

en: no_right_turn
ca: no_gir_dreta

en: no_straight_on
ca: no_recte

en: no_u_turn
ca: no_gir_u

en: only_right_turn
ca: només_gir_dreta

en: only_left_turn
ca: només_gir_esquerra

en: only_straight_on
ca: només_recte

en: from way
ca: de la via

en: via node or ways
ca: per nodes o vies

en: to way
ca: a la via

en: Enforcement
ca: Sancions

en: check
ca: comprova

en: maxheight
ca: alturamax

en: maxspeed
ca: velocitatmax

en: maxweight
ca: pesmax

en: mindistance
ca: distanciamin

en: Max. height (meters, only if enforcement=maxheight)
ca: Màx. alçada (metres, només quan la sanció=alçadamax)

en: Max. speed (km/h, only if enforcement=maxspeed)
ca: Màx. velocitat (km/h, només quan la sanció=velocitatmax)

en: Max. weight (tonnes, only if enforcement=maxweight)
ca: Màx. pes (tones, només quan la sanció=pesmax)

en: location of enforcement device
ca: ubicació del dispositiu de sancionament

en: node on way where enforcement starts
ca: node a la via on s''inicia la sancionabilitat

en: where enforcement ends
ca: on finalitza la sancionabilitat

en: traffic light or barrier that stops you
ca: semàfor o barrera que us atura

en: Routes
ca: Rutes

en: Bicycle Route
ca: Ruta cliclista

en: Mountain Biking Route
ca: Ruta de bicicleta de muntanya

en: Hiking Route
ca: Ruta excursionista

en: Walking Route
ca: Ruta per a vianants

en: Piste Route
ca: Pista

en: link segment
ca: segment d''enllaç

en: shortcut segment
ca: segment de drecera

en: variant segment
ca: segment de variant

en: entry points
ca: punts d''entrada

en: Ski Route
ca: Ruta d''esquí

en: alpine
ca: alpí

en: Detour Route
ca: Desviació de ruta

en: Ref of the way this is a detour to
ca: Referència de la via de la qual aquesta n''és una desviació

en: fork node for alternative routes
ca: node on es bifurquen rutes alternatives

en: Power Route
ca: Línia elèctrica

en: Railway Route
ca: Ruta de ferrocarril

en: Road Route
ca: Ruta de carretera

en: Route Network
ca: Xarxa de carreteres

en: member
ca: membre

en: Associated Street
ca: Carrer associat

en: house
ca: casa

en: Street
ca: Carrer

en: ways being part of street
ca: vies que formen part del carrer

en: addresses belonging to the street
ca: adreces que pertanyen al carrer

en: houses belonging to the street
ca: cases pertanyents al carrer

en: anything related to the street
ca: tot el relacionat amb el carrer

en: Destination Sign
ca: Rètol de destinació

en: Destination written on sign (w/o distance)
ca: Destinació escrita al senyal (amb o sense distància)

en: Time (hh:mm, for trekking)
ca: Hora (hh:mm ,per tresc)

en: last way before junction
ca: darrera via abans de la cruïlla

en: node of the intersection
ca: node de la intersecció

en: first way after junction
ca: primera via després de la cruïlla

en: position of sign
ca: posició del senyal

en: Waterway
ca: Curs d''aigua

en: Subtype of waterway (largest one of members)
ca: Subtipus de curs d''aigua (el més gran dels membres)

en: Name of river/lake/sea/ocean it runs into
ca: Nom del riu/llac/mar/oceà al que arriba

en: Reference Sandre (FR)
ca: Referència Sandre (FR)

en: Reference FGKZ (DE)
ca: Referència FGKZ (DE)

en: Reference REGINE (NO)
ca: Referència Regine (NA)

en: Reference GNIS (USA)
ca: Referència  GNIS (EUA)

en: Reference GNBC (CA)
ca: Referència GNBC (CA)

en: waterways (no riverbank)
ca: cursos d''aigua (sense bancs fluvials)

en: branch waterways (no riverbank)
ca: afluents (sense bancs fluvials)

en: spring of waterway
ca: font d''aigua

en: ways supported by (on top of) the bridge
ca: vies que passen per sobre del pont

en: ways passing under the bridge
ca: vies que passen per sota del pont

en: way forming the outline footprint
ca: via que forma el pas de la gent

en: edge ways parallel to ''across''
ca: vies paral·leles a ''across''

en: ways passing through the tunnel
ca: vies que passen a través del túnel

en: edge ways parallel to ''through''
ca: vies paral·leles a ''through''

en: Same value of {0} and {1}
ca: El mateix valor de {0} i {1}

en: {0} without {1}
ca: {0} sense {1}

en: {0} without {1} or {2}
ca: {0} sense {1} o {2}

en: {0} without {1}, {2} or {3}
ca: {0} sense {1}, {2} o {3}

en: {0} together with {1}
ca: {0} junt amb {1}

en: incomplete object: only {0}
ca: objecte incomplet: només {0}

en: incomplete object: only {0} and {1}
ca: objecte incomplet: només {0} i {1}

en: {0} together with {1} and conflicting values
ca: {0} amb {1} i valors conflictius

en: {0} on suspicious object
ca: {0} a un objecte sospitòs

en: natural water used for swimming pool
ca: etiqueta "aigua natural" utilitzada a una piscina

en: sport without physical feature
ca: esport sense element físic

en: alternative name without {0}
ca: nom alternatiu sense {0}

en: incomplete usage of {0} on a way without {1}
ca: ús incomplet de {0} a una via sense {1}

en: Same value of {0}, {1} and {2}
ca: El mateix valor de {0}, {1} i {2}

en: {0} and {1} together with {2} and conflicting values
ca: {0} i {1} junt amb {2} i valors conflictius

en: {0} together with {1} on a node. Remove {0}.
ca: {0} conjuntament amb {1} a un node. Suprimeix {0}.

en: {0} is deprecated
ca: {0} és obsolet

en: ''{0}'' is meaningless, use more specific tags, e.g. ''{1}''
ca: ''{0}'' no té massa sentit, utilitzeu una etiqueta més específica, p.ex. ''{1}''

en: ''{0}'' does not specify the official mode of transportation, use ''{1}'' for example
ca: ''{0}'' no especifica el tipus oficial de transport, utilitzeu ''{1}'' per exemple

en: {0}={1} is unspecific. Instead of ''{1}'' please give more information about what exactly should be fixed.
ca: {0}={1} no és específic. Al contrari que ''{1}'', aporteu més informació sobre el que cal corregir.

en: Wrong usage of {0} tag. Remove {1}, because it is clear that the name is missing even without an additional tag.
ca: Utilització incorrecta de l''etiqueta {0}. Suprimiu {1}, perquè és evident que manca el nom, fins i tot sense una altra etiqueta.

en: {0} is deprecated. Please use instead a multipolygon.
ca: {0} és obsolet. Si us plau utilitzeu un multipolígon com a alternativa.

en: {0} is deprecated. Please specify interval by using opening_hours syntax
ca: {0} és obsolet. Si us plau indiqueu un interval utilitzant la sintaxi "opening_hours" (hores d''obertura)

en: {0} is deprecated. Please delete this object and use a private layer instead
ca: {0} és obsolet. Si us plau suprimiu aquest objecte i utilitzeu una capa privada com a alternativa

en: {0}={1} is unspecific. Please replace ''{1}'' by a specific value.
ca: {0}={1} no és específic. Si us plau substituïu ''{1}'' per un valor específic.

en: {0} should be replaced with {1}
ca: {0} ha de ser substituït per {1}

en: {0} = {1}; remove {0}
ca: {0} = {1}; suprimeix {0}

en: Unspecific tag {0}
ca: Etiqueta no especificada {0}

en: Definition of {0} is unclear
ca: La definició de {0} no és clara

en: {0} is not recommended. Use the Reverse Ways function from the Tools menu.
ca: {0} no es recomana. Utilitzeu la funció Vies inverses del menú Eines.

en: key with uncommon character
ca: clau amb caràcter estrany

en: uncommon short key
ca: clau massa curta

en: {0} is deprecated for {1}
ca: {0} és obsolet per {1}

en: {0} is deprecated. Use the {1}: key prefix instead.
ca: {0} és obsolet. Alternativament utilizeu el prefix de clau {1}.

en: unusual value of {0}
ca: valor no usual per a {0}

en: {0} on a node. Should be used on a way.
ca: {0} a un node. Ha de ser utilitzat a una via.

en: {0} on a node. Should be drawn as an area.
ca: {0} a un node. Ha de ser utilitzat a una àrea.

en: {0} on a way. Should be used on a node.
ca: {0} a una via. Ha de ser utilitzat a un node.

en: {0} on a way. Should be used in a relation
ca: {0} a una via. S''ha d''utilitzar a una relació

en: {0} on a node
ca: {0} a un node

en: Building inside building
ca: Contrucció a l''interior d''una altra

en: Overlapping Water Areas
ca: Supefícies d''aigua que s''encavalquen

en: Overlapping Areas
ca: Zones o superfícies superposades

en: {0} inside {1}
ca: {0} dins {1}

en: Overlapping Identical Natural Areas
ca: Àrees naturals idèntiques que se superposen

en: Overlapping Identical Landuses
ca: Usos de la terra idèntics que se superposen

en: node connects waterway and bridge
ca: el node connecta un curs d''aigua i un pont

en: suspicious roundabout direction
ca: direcció sospitosa a la rotonda

en: {0} on a large area
ca: {0} a una àrea gran

en: {0} on a small area
ca: {0} a una àrea petita

en: {0} should be on the node where {1} and {2} intersect
ca: {0} ha de ser al node on {1} i {2} es creuen

en: abbreviated street name
ca: nom abreviat del carrer

en: wrong highway tag on a node
ca: etiqueta de via errònia a un node

en: wrong crossing tag on a way
ca: etiqueta incorrecta de cruïlla a una via

en: Unnamed unclassified highway
ca: Via no classificada sense nom

en: highway without a reference
ca: via sense referència

en: pedestrian railway crossing without {0}
ca: pas per a vianants a via fèrria sense {0}

en: railway crossing without {0}
ca: cruïlla de via fèrria sense {0}

en: {0} with multiple values
ca: {0} amb valors múltiples

en: empty value in semicolon-separated ''{0}''
ca: valor buit en ''{0}'' separat per punt i coma

en: numerical key
ca: clau numèrica

en: {0} is unnecessary for {1}
ca: {0} no és necessari per {1}

en: voltage should be in volts with no units/delimiter/spaces
ca: el voltatge ha d''estar en volts sense unitat/delimitador/espais

en: {0} must be a numeric value
ca: {0} ha de ser un valor numèric

en: {0} must be a positive integer number
ca: {0} ha de ser un nombre sencer i positiu

en: relation without type
ca: relació sense tipus

en: {0} relation without {0} tag
ca: {0} relació sense l''etiqueta {0}

en: religion without denomination
ca: religió sense denominació

en: unknown christian denomination
ca: denominació cristiana sense especificar

en: unknown muslim denomination
ca: denominació musulmana sense especificar

en: unknown jewish denomination
ca: denominació jueva sense especificar

en: street name contains ss
ca: el nom del carrer conté ss

en: {0} is unnecessary
ca: {0} no és necessari

en: Nodes duplicating parent way tags
ca: Nodes que dupliquen els atributs de la via pare

en: ''wikipedia''=''language:page title''
ca: ''wikipedia''=''llengua:títol de la pàgina''

en: Hide icons at low zoom
ca: Oculta les icones quan l''ampliació és petita

en: Less obtrusive node symbols at low zoom
ca: Símbols de node menys obstrusius quan l''ampliació és petita

en: Display street labels (at high zoom)
ca: Mostra els noms dels carrers (a alta resolució)

en: Use alternative turn restriction icon set
ca: Utilitzeu alternativament el conjunt d''icones de prohibicions de gir

en: Display fill colour of areas with place=*
ca: Mostra el color d''emplenat d''àrees amb place=*

en: Areas are drawn with fill only around their inner edges
ca: Les àrees només s''omplenen al voltant de les seves vores interiors

en: AGRI black-and-white 2.5m
ca: AGRI blanc i negre 2.5m

en: basemap.at Orthofoto
ca: basemap.at Ortofoto

en: Tiris: DGM (Terrain model)
ca: Tiris: DGM (MOdel del terreny)

en: Tiris: DOM (Surface model)
ca: Tiris: DOM (Model de superfície)

en: URBIS 2015 aerial imagery
ca: URBIS 2015 imatgeria aèria

en: URBIS 2014 aerial imagery
ca: URBIS 2014 imatgeria aèria

en: URBIS 2012 aerial imagery
ca: URBIS 2012 imatgeria aèria

en: URBIS 2009 aerial imagery
ca: Imatgeria aèria URBIS 2009

en: SPW(allonie) PICC numerical imagery
ca: SPW (Valònia) PICC imatgeria digital

en: SPW(allonie) 2015 aerial imagery
ca: SPW (Valònia) 2015 imatgeria aèria

en: SPW(allonie) 2012-2013 aerial imagery
ca: SPW (Valònia) 2012-2013 imatgeria aèria

en: SPW(allonie) 2009-2010 aerial imagery
ca: SPW (Valònia) 2009-2010 imatgeria aèria

en: Czech CUZK:KM
ca: Txèquia CUZK:KM

en: Czech RUIAN budovy
ca: Txèquia RUIAN edificis

en: Czech RUIAN parcely
ca: Tèquia RUIAN parcel·les

en: Czech pLPIS
ca: Tèquia pLPIS

en: Estonia Basemap (Maaamet)
ca: Mapa base d''Estònia  (Maaamet)

en: Estonia Ortho (Maaamet)
ca: Estònia Ortofoto (Maaamet)

en: Estonia Hillshade (Maaamet)
ca: Estònia Ombrejat (Maaamet)

en: Estonia Cadastre (Maaamet)
ca: Estònia Cadastre (Maaamet)

en: Estonia Forestry (Maaamet)
ca: Estònia Silvicultura (Maaamet)

en: Géolittoral - Orthophotos 2000
ca: Géolittoral - Ortofotos 2000

en: Géolittoral V2 - Orthophotos 2011-2014
ca: Géolittoral V2 - Orthofotos 2011-2014

en: Bordeaux - 2012
ca: Bordeus - 2012

en: Toulouse - Orthophotoplan 2015
ca: Toulouse - Ortofotomapa 2015

en: Toulouse - Orthophotoplan 2013
ca: Tolosa de Llenguadoc - Ortofotoplànol 2013

en: Toulouse - Orthophotoplan 2011
ca: Tolosa de Llenguadoc - Ortofotoplànol 2011

en: Toulouse - Orthophotoplan 2007
ca: Tolosa de Llenguadoc - Ortofotoplànol 2007

en: Bavaria (80 cm)
ca: Baviera (80 cm)

en: Metropole Ruhr: Luftbilder (10 cm)
ca: Metròpoli del Ruhr: imatgeria aèria (10 cm)

en: Inner part of Szeged
ca: Zona interior de Szeged

en: OpenStreetMap Hungary (hiking routes)
ca: OpenStreetMap Hungria (rutes excursionistes)

en: Ireland Civil Parishes and Baronies - Memorial Atlas
ca: Parròquies civils i baronies d''Irlanda - Memorial Atlas

en: OSMIE Civil Parishes
ca: OSMIE Parròquies civils

en: Lombardia - Italy (CTR DBT)
ca: Lombardia - Itàlia (CTR DBT)

en: Sicily - Italy
ca: Sicília - Itàlia

en: PCN 2006 - Italy
ca: PCN 2006 - Itàlia

en: PCN 2012 - Italy
ca: PCN 2012 -  Itàlia

en: ORT10LT (Lithuania)
ca: ORT10LT (Lituània)

en: Gaza Strip - Pléiades - 2014/07/06
ca: Franja de Gaza - Pléiades - 2014/07/06

en: Gaza Strip - Pléiades - 2014/07/06 (NIR)
ca: Franja de Gaza - Pléiades - 2014/07/06 (NIR)

en: Geoportal 2: PRNG (geo names)
ca: Geoportal 2: PRNG (noms)

en: Bytom: Fotoplan 2014 (aerial image)
ca: Bytom: Fotoplan 2014 (imatgeria aèria)

en: Freemap.sk Car
ca: Freemap.sk Cotxe

en: Freemap.sk Hiking
ca: Freemap.sk Excursionisme

en: Freemap.sk Ski
ca: Freemap.sk Esquí

en: Slovakia Historic Maps
ca: Mapes històrics d''Eslovàquia

en: RABA-KGZ: Slovenia farmland use
ca: RABA-KGZ: Eslovènia usos del sòl

en: RABA-KGZ: Slovenia built-up areas
ca: RABA-KGZ: Eslovènia àrees edificades

en: South Africa CD:NGI Aerial
ca: Sud-àfrica CD:NGI Aeri

en: Catastro Spain
ca: Cadastre Espanya

en: PNOA Spain
ca: PNOA Espanya

en: ITACyL - Castile and León
ca: ITACyL - Castella i Lleó

en: Kanton Aargau 25cm (AGIS 2014)
ca: Cantó d''Aargau 25cm (AGIS 2014)

en: Stadt Bern 10cm/25cm (2012)
ca: Ciutat de Berna 10cm/25cm (2012)

en: Bonvillars Orthophoto 2013
ca: Bonvillars Orthofoto 2013

en: Fiez Orthophoto 2013
ca: Fiez Orthofoto 2013

en: Taiwan e-Map Open Data (with Contour Line)
ca: Taiwan e-Map Open Data (amb corbes de nivell)

en: Taiwan Village Boundaries
ca: Taiwan (límits de poblacions)

en: NC Latest Orthoimagery
ca: NC darrera Ortoimatgeria

en: Ukraine - Orthophotomaps 2012
ca: Ucraïna - Ortofotomapes 2012

en: OS New Popular Edition historic
ca: OS Nova edició popular històrica

en: Bing aerial imagery
ca: Imatgeria aèria Bing

en: Mapbox Satellite
ca: Mapbox Satèl·lit

en: OpenStreetMap (French Style)
ca: OpenStreetMap (Estil francès)

en: OpenStreetMap (German Style)
ca: OpenStreetMap (Estil alemany)

en: OpenStreetMap GPS Traces
ca: OpenStreetMap Tracks GPS

en: Public Transport (ÖPNV)
ca: Transport públic (ÖPNV)

en: Strava cycling heatmap
ca: Mapa ciclista Strava

en: Strava running heatmap
ca: Mapa de curses Strava

en: QA No Address
ca: QA sense adreces

en: Waymarked Trails: Hiking
ca: Waymarked Trails: Excursionisme

en: Waymarked Trails: Cycling
ca: Waymarked Trails: Ciclisme

en: Waymarked Trails: MTB
ca: Waymarked Trails: BTT

en: Waymarked Trails: Skating
ca: Waymarked Trails: Patinatge

en: Waymarked Trails: Horse Riding
ca: Waymarked Trails: Cavall

en: Waymarked Trails: Winter Sports
ca: Waymarked Trails: Esports d’hivern

en: OSM Inspector: Geometry
ca: Inspector OSM: Geometria

en: OSM Inspector: Tagging
ca: Inspector OSM: etiquetatge

en: OSM Inspector: Places
ca: Inspector OSM: llocs

en: OSM Inspector: Highways
ca: Inspector OSM: vies

en: OSM Inspector: Routing
ca: Inspector OSM: enrutament

en: OSM Inspector: Addresses
ca: Inspector OSM: adreces

en: Group common Address Interpolation inputs in a single dialog, as well as an option to automatically generate individual house number nodes from a Way.
ca: Agrupa les entrades de direccions d''interpolació en una finestra única i proporciona una funcionalitat per generar nodes individuals de numeració de carrers a partir d''una via.

en: Makes a pair of selected way segments parallel by rotating one of them around a chosen pivot.
ca: Fa paral·lels un parell de segments de via rotant un dels dos al voltant d''un punt escollit.

en: Provides Apache Commons library components. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
ca: Proporciona components de la llibreria "Apache Commons". No és per a ser instal·lat directament pels usuaris sinó com una dependència d''altes

en: Provides Apache HTTP library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
ca: Proporciona una llibreria "Apache HTTP". No és per a ser instal·lat directament pels usuaris sinó com una dependència d''altes connectors.

en: Tools for drawing buildings.
ca: Eines per dibuixar edificis.

en: A special handler for the French land registry WMS server.
ca: Una eina especial per manegar el servidor WMS del cadastre francès.

en: Overlays the canvec tile grid on the map and prints URL''s to the .zip files. Future goals: allow auto-downloading and loading of canvec .osm files
ca: Superposa la graella de tessel·les canvec sobre el mapa i escriu les respectives adreces URL als fitxers zip. Objectius de futur: permetre la baixada automàtica i la càrrega dels fitxers .osm de canvec.

en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in display preferences.
ca: Permet a l''usuari de crear diferents combinacions de color i commutar entre elles. Simplement modifiqueu els colors i creeu una nova combinació. Es pot passar a un fons blanc amb els colors corresponents per a una millor visibilitat amb llum solar. Consulteu la finestra de preferències.

en: Imports proprietary CSV files of the Columbus/Visiontac V-900 GPS logger into a GPX layer.
ca: Importa fitxers CSV propietaris de tipus Columbus/Visiontac V-900 GPS vers una capa GPX.

en: Implements a command line and enables to create your commands. See link for standard commands (arc, circle etc.)
ca: Implementa una línia d''ordres i habilita la creació de les vostres pròpies ordres. Utilitzeu l''enllaç per veure les ordres estàndard (arc, cercle, etc.)

en: Downloads new data when you pan/zoom
ca: Baixa noves dades quan amplies o et mous

en: Create a grid of ways.
ca: Crea una graella de vies.

en: Allows to import various file formats into JOSM directly. Currently supported: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.
ca: Permet la importació directa de varis formats de fitxer a JOSM. Actualment són suportats: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.

en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
ca: Baixeu les vostres traces d''openstreetmap.org

en: This plugin directly upload GPS Traces from current active layer in JOSM to openstreetmap.org.
ca: Aquest connector puja tracks GPS directament des de la capa activa del JOSM a openstreetmap.org.

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
ca: Permet l''usuari d''anonimitzar la data i hora i esborrar parts de grans tracks GPX de manera molt ràpida.

en: Provides the EJML library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
ca: Proveeix la llibreria EJML per a d''altres connectors de JOSM. Aquest element no està destinat a ser instal·lat directament pels usuaris sinó com una dependència per altres connectors.

en: Shows the elevation profile and some statistical data of a GPX track.
ca: Mostra el perfil vertical i d''altres dades estadístiques d''un track GPX.

en: Handling of French EPCIs (boundary=local_authority)
ca: Manega l''EPCIs francès (boundary=local_authority)

en: Use external scripts in JOSM
ca: Utilitza scripts externs a JOSM

en: Fast drawing ways by mouse
ca: Permet el dibuix ràpid de vies amb el ratolí

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
ca: Cerca i correcció d''adreces (carrers) incorrectes de manera senzilla.

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
ca: Parleu amb els usuaris que fan modificacions del mapa a prop vostre, sereu avisats quan algú tanqui la seva sessió.

en: Provides parts of the GeoTools library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
ca: Aporta parts de la llibreria GeoTools per al connectors del JOSM. Això significa que aquestconnector no ha de ser instal·lat pels usuaris sinó com una dependència d''altres.

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
ca: Baixa els punts GPS de Globalsat dg100 directament a JOSM.

en: Analyse a set of GPS points to obtain its centre and direction of spread.
ca: Analitza un conjunt de punts GPS per tal d''obtenir el seu centre i la seva direcció

en: Visualizes routing information as a routing graph.
ca: Visualitza informació de càlcul de rutes gràficament.

en: Generate Imagery XML bounds from a multipolygon
ca: Genera enllaços XML d''imatgeria per a multipolígons

en: Database of imagery offsets: share and aquire imagery offsets with one button.
ca: Base de dades de decalatges d''imatgeria: comparteix i adquireix decalatges amb un botó.

en: Another plugin to match images to the waypoints in a GPX file. A match is made when the ''name'', ''cmt'' or ''desc'' attribute of a waypoint tag matches the filename of an image.
ca: Un altre connector per correlacionar imatges amb fites d''un fitxer GPX. Es produeix una correlació quan l''atribut ''name'', ''cmt'' o ''desc'' d''una etiqueta d''una fita es correspon al nom del fitxer d''una imatge.

en: Plugin for importing spatial referenced images
ca: Connector per importar imatges georeferenciades

en: Import vector graphics (SVG)
ca: Importa gràfics vectorials (SVG)

en: Extra information about current layer objects pop ups - currently GPX trackpoint info
ca: Mostra informacó addicional sobre els objectes de la capa actual - en aquest moment informació sobre els punts del track GPX

en: Provides Java Native Access (JNA) library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
ca: Ofereix una llibreria per a l''accés natiu Java (JNA) . No és per ser instal·lada directament pels usuaris sinó com una dependència d''altres connectors.

en: Provides Java Topology Suite (JTS) library and related utilities. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
ca: Aporta la llibreria Java Topology Suite (JTS) i utilitats relacionades amb ella. No està pensada per ser instal·lada directament per l''usuario sinó com una dependència per d''altres connectors.

en: creates a channel digraph and checks a subset of channels if it is a junction or searches in a subset of channels for junctions
ca: crea un graf orientat de canals i verifica un subconjunt de canals si és un encreuament o una recerca d''encreuaments a un subconjunt de canals

en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
ca: Suporta l''entrada de GPS en temps real (punt mòbil) a través d''una connexió a un servidor gpsd.

en: Provides the Log4j library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
ca: Proveeix la llibreria Log4j per ser utilitzada per d''altres connectors de JOSM. Això significa que serà instal·lat com a dependència pels connectors que ho requereixin i no directament pels usuaris.

en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
ca: Aporta una finestra per fer mesures i una capa per mesurar la longitud i l''angle de segments, àrees a l''interior de vies tancades (simples) i crear rutes de mesura (que poden ser importades d''una capa gps)

en: Merge overlapping part of ways.
ca: Fusiona les parts de les vies que se superposen

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
ca: Afegeix una prohibició de gir a l''esquerra a conjunts de 4 o 5 vies

en: Allows to attribute tags to all objects in any selected area at once
ca: Permet l''assignació d''etiquetes a tots els objectes d''una àrea seleccionada d''un cop

en: NanoLog adjustment and browsing layer
ca: Ajustament NanoLog i capa de navegació

en: Use your system''s password manager to store the API username and password. (KWallet and gnome-keyring are supported.)
ca: Utilitzeu el vostre sistema de gestió de contrasenya per enregistrar l''usuari i contrasenya de l''API. (hi ha suport per KWallet i gnome-keyring)

en: extended options for editing opening_hours
ca: Més opcions per editar hores d''obertura

en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
ca: Permet obrir fitxers gpx/osm que s''interseccionen amb l''àrea visible a pantalla

en: Bring in errors from Osm Inspector and display it on the current JOSM bounding box
ca: Pren errors de l''OSM Inspector i els mostra al requadre del mapa actual.

en: Import/export OSM data in PBF format
ca: Importa/exporta dades OSM en format PBF

en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
ca: Escriu la posició gps a la capçalera de la imatge. Utilitzeu aquesta opció fent clic amb el botó dret sobre el menú de la capa de la imatge.

en: Make photos movable and position them on the map.
ca: Fa que les fotografies es puguin moure i les posiciona sobre el mapa.

en: Read and write osmosis poly filter files
ca: Llegeix i escriu fitxers de polifiltres osmosis

en: Adds map printing to JOSM
ca: Afegeix capacitats d''impresió de mapes a JOSM

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
ca: Aquest connector simplifica el procés d''afegir i modificar rutes de transport públic al mapa.

en: The RasterFiltersPlugin allows to choose and apply some images'' filters to some layers
ca: El connector RasterFiltersPlugin permet la selecció i aplicació d''alguns filtres d''imatge sobre algunes capes.

en: Relation and multipolygon creating and editing panel.
ca: Tauler de creació i modificació de relacions i multipolígons

en: Plugin for reverting changesets
ca: Connector per desfer conjunts de canvis

en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
ca: Renderitza rutes (bus, excursionisme, bicicleta, etc). Esl tipus de ruta han de ser definits al fitxer routes.xml al directori del connector

en: Provides routing capabilities.
ca: Afegeix capacitat de generar rutes.

en: Loads data from SDS
ca: Carrega dades de SDS

en: Imagery Layer for Sea Charts
ca: Capa d''imatgeria per Sea Charts

en: Edit features for Sea Charts
ca: Modifica funcionalitats de Sea Chart

en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
ca: Simplifica àrees suprimint els nodes amb angles molt obtusos. Això pot ser limitat indicant un màxim per l''àrea a suprimir.

en: Edit features for OpenSeaMap
ca: Modifica funcions per OpenSeaMap

en: Allows to draw splines
ca: Permet dibuixar splines

en: Allows to edit traffic information and export it to the urban mobility simulator SUMO
ca: Permet modificar la informació del trànsit i exportar-la al simulador de mobilitat urbana SUMO

en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
ca: Permet d''afegir marcadors/nodes a una posició gps

en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
ca: Obre una finestra per modificar etiquetes a una taula en forma de graella.

en: Adds a tagging preset tester to the windows menu, which helps you developing of tagging presets (quick preview of the dialog that will popup). You can start the jar-file as standalone as well.
ca: Afegeix un sistema per a provar les etiquetes predefinides al menú de windows, que us ajudarà en el desenvolupament d''etiquetes predefinides (vista prèvia ràpida del quadre de diàleg que s''obrirà). També podeu començar amb el fitxer jar directament.

en: Make terraced houses out of single blocks.
ca: Crea cases en filera a partir de blocs simples

en: Provides helper buttons to allow working with single button mouse (stylus). Activate by holding T and slip map with left mouse button
ca: Forneix la possibilitat d''utilitzar tecles auxiliars per a permetre la utilització de dispositius com l''stylus, sense equivalent al botó dret del ratolí. La simulació es fa prement la tecla T i mantenint activat l''equivalent al botó esquerre del ratolí.

en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
ca: Dibuixa edificis a partir del mapa del cadastre txec. Requereix tenir TracerServer (.NET o Mono) funcionant.

en: Traces buildings and other shapes from a map. Needs Tracer2Server to be running.
ca: Traça edificis i altres formes d''un mapa. Requereix que el servidor Tracer2 estigui en funcionament.

en: Plugin to digital sign OSM-Data
ca: Connector per signar digitalment dades OSM

en: Provides a straightforward GUI for adding, editing and deleting turn lanes.
ca: Aporta una interfície gràfica simple per afegir, modificar i suprimir carrils de gir

en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
ca: El connector de prohibicions de gir permet afegir i mantenir informació sobre prohibicions de gir a la base de dades d''OpenStreetMap.

en: Allows undeleting object from OSM database
ca: Permet recuperar objectes esborrats de la base de dades de l''OSM

en: Several utilities that make your life easier.
ca: Vàries utilitats per fer-vos més fàcil la vostra feina.

en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
ca: Facilita la baixada al llarg d''un gran conjunt de vies interconnectades

en: Enables searching for waypoint imported from gpx file.
ca: Habilita la cerca de fites importades d''un fitxer gpx

en: Drive a race car from point A to point B over aerial imagery, leave cacti behind.
ca: Condueix un cotxe de carreres del punt A al B sobre imatge aèries

en: Columbus V-900 CSV Files
ca: Columbus V-900 fitxers CSV

en: Importing CSV file ''%s''...
ca: Important fitxer CSV ''%s''...

en: Markers of
ca: Marcadors de

en: Show summary after import
ca: Mostra resum després d''importació

en: Do not zoom after import
ca: No ampliar després d''importació

en: Ignore hdop/vdop/pdop entries
ca: Ignora entrades hdop/vdop/pdop

en: Warn on missing audio files
ca: Avisa sobre arxius d''àudio que faltin

en: Warn on conversion errors
ca: Avisa sobre errors de conversió

en: Error in line
ca: Error en línia

en: Missing audio file
ca: Falta l''arxiu d''àudio

en: Commands
ca: Ordres

en: No command has been found. Would you like to download and install default commands now?
ca: No s''ha trobat cap comanda. voleu baixar i instal·lar les comandes predefinides?

en: No command found
ca: No s''ha trobat cap comanda

en: Default commands have been successfully installed
ca: Les comandes predefinides han estat instal·lades.

en: Failed to download and install default commands.
    
    Error: {0}
ca: Ha fallat la baixada i instal·lació de les comandes predefinides.
    
    Error: {0}

en: Processing...
ca: S''està processant...

en: Aborted
ca: Avortat

en: Error executing the script:
ca: S''ha produït un error en executar la seqüència:

en: Command line
ca: Línia d''ordres

en: Set input focus to the command line.
ca: Estableix el focus d''entrada a la línia d''ordres.

en: Point on the start
ca: Punt al començament

en: Point on the end
ca: Punt al final

en: Missing definition of new object with id {0}.
ca: Manca la definició del nou objecte amb id {0}.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <member> of relation {1}.
ca: Manca atribut obligatori ''{0}'' al <membre> de la relació {1}.

en: Illegal value for attribute ''uid''. Got ''{0}''.
ca: Valor incorrecte per l''atribut ''uid''. Hi ha ''{0}''.

en: ways
ca: vies

en: relations
ca: relacions

en: OSM objects
ca: Objectes OSM

en: Can not draw outside of the world.
ca: No es pot dibuixar fora del món.

en: Create grid of ways
ca: Crea graella de vies

en: Forms a grid of ways in base to two existing that have various nodes and one in common
ca: Forma una graella de vies en base dues existents que tenen diversos nodes i un en comú

en: Select two ways with a node in common
ca: Selecciona dues vies amb un node en comú

en: Select two ways with alone a node in common
ca: Selecciona dues vies amb un sol node en comú

en: Create a grid of ways
ca: Crea una graella de vies

en: Download Track ...
ca: Baixa el recorregut ...

en: Download GPX track from openstreetmap.org
ca: Baixa el recorregut en GPX des de openstreetmap.org

en: Download Track
ca: Baixa el recorregut

en: Filename
ca: Nom del fitxer

en: Error occurred while parsing gpx file {0}. Only a part of the file will be available.
ca: Error en processar el fitxer gpx {0}. Només una part del fitxer estarà disponible.

en: Error fetching URL {0}
ca: Error en obtindre l''adreça URL {0}

en: Error parsing data from URL {0}
ca: Error en analitzar les dades de l''adreça URL {0}

en: Invalid URL {0}
ca: Adreça URL invàlida {0}

en: Private (only shared as anonymous, unordered points)
ca: Privat (només es comparteix de forma anònima, punts desordenats)

en: Public (shown in trace list and as anonymous, unordered points)
ca: Públic (es mostra a la llista de traçats i com els anònims , punts desordenats)

en: Trackable (only shared as anonymous, ordered points with timestamps)
ca: Recorrible (només compartit com anònim, punts ordenats amb marques de temps)

en: Identifiable (shown in trace list and as identifiable, ordered points with timestamps)
ca: Identificable (es mostra a la llista de traçats i com a identificable, punts ordenats amb marques de temps)

en: Upload Trace
ca: Pujar traçat

en: Upload Traces
ca: Pujar traçats

en: Defines the visibility of your trace for other OSM users.
ca: Defineix la visibilitat del traçat pels altres usuaris/es de l''OSM.

en: (What does that mean?)
ca: (Què significa això?)

en: Please enter Description about your trace.
ca: Introdueix la descripció del teu traçat.

en: Tags (comma delimited)
ca: Etiquetes (delimitades per comes)

en: Please enter tags about your trace.
ca: Introdueix les etiquetes sobre el teu traçat.

en: Selected track: {0}
ca: Recorregut seleccionat: {0}

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
ca: Cap capa GPX seleccionada. No es pot pujar un traçat.

en: Uploading trace ...
ca: Pujant traçat ...

en: Upload canceled
ca: Pujada cancel·lada

en: Error while uploading
ca: Error durant la pujada

en: GPX upload was successful
ca: La pujada de GPX s''ha realitzat correctament

en: Upload failed. Server returned the following message:
ca: Pujada fallida.El servidor ha retornat aquest missatge:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
ca: Pujant track GPX:{0}% ({1} de {2})

en: No description provided. Please provide some description.
ca: Sense descripció.Si us plau escriu alguna descripció.

en: Uploading GPX Track
ca: Pujant recorregut en GPX

en: Uploads traces to openstreetmap.org
ca: Puja traçats a openstreetmap.org

en: Importing...
ca: Important...

en: Please open or create data layer before importing
ca: Si us plau, obriu o creeu una capa de dades abans d''importar

en: Scale:
ca: Escala:

en: unit(s) =
ca: unitat(s) =

en: Shows elevation profile
ca: Mostra el perfil d''alçada

en: Elevation Profile
ca: Perfil de desnivell

en: Elevation Grid Layer (experimental!)
ca: Capa de graella d''altitud (experimental)

en: Shows elevation grid layer
ca: Mostra la capa de la graella d''altitud

en: Elevation Grid
ca: Graella d''altitud

en: zoom in to load any tiles
ca: amplia per carregar cada tessel·la

en: increase zoom level to see more detail
ca: incrementa el nivell d''ampliació per veure més detalls

en: No SRTM data
ca: Cap dada de tipus SRTM

en: Open the elevation profile window.
ca: Obre la finestra del perfil de desnivell

en: Min
ca: Mín

en: Avrg
ca: Mit

en: Max
ca: Màx

en: Gain
ca: Guany

en: Zoom
ca: Apropa

en: Elevation profile for track ''{0}''.
ca: Perfil de desnivell del track ''{0}''.

en: Elevation profile
ca: Perfil de desnivell

en: (No elevation data)
ca: (No hi ha dades d''alçada)

en: Autosimplify
ca: Autosimplifica

en: Simplify with initial epsilon
ca: Simplifica les tasques amb èpsilon inicial

en: Save as is
ca: Desa com està

en: Snap to nodes
ca: Ajusta als nodes

en: Add fixed points on click
ca: Afegeix punts fixos en clicar

en: Add fixed points on spacebar
ca: Afegeix punts fixos a la barra d''espai

en: Allow edit existing ways
ca: Permet la modificació de vies existents

en: Draw closed polygons only
ca: Dibuixa només polígons tancats

en: FastDraw configuration
ca: Configuració FastDraw

en: Try copying tags from properties table
ca: Prova de copiar les etiquetes de la taula de propietats

en: Epsilon multiplier
ca: Multiplicador Èpsilon

en: Starting Epsilon
ca: Iniciant Èpsilon

en: Max points count per 1 km
ca: Punts Màx compten per 1 km.

en: Enter key mode
ca: Escriu mode de clau

en: Auto add tags
ca: Afegeix etiquetes automàticament

en: Save settings
ca: Desa la configuració

en: Can not read settings
ca: No es pot llegir la configuració

en: Q=Options, Enter=save, Ctrl-Enter=save with tags, Up/Down=tune
ca: Q=Opcions, Intro=Desa, Ctrl+Intro=Desa amb etiquetes,Amunt/Avall=ajusta

en: Click or Click&drag to continue, Ctrl-Click to add fixed node, Shift-Click to delete, Enter to simplify or save, Ctrl-Shift-Click to start new line
ca: Clica o Clica i Arrosega per continuar,Ctrl+Clic per afegir un node fix,Majus+clic per esborrar-lo,Intro per simplificar o Desar, Ctrl+Majus+Clic per iniciar una nova línia

en: Fast drawing mode
ca: Mode de dibuix ràpid

en: Please move the mouse to draw new way
ca: Si us plau, mou el ratolí per dibuixar una nova via

en: Are you sure you do not want to save the line containing {0} points?
ca: Esteu segur que no voleu enregistrar la línia que conté {0} punts?

en: {0} m - length of the line
    {1} nodes
    {2} points per km (maximum)
    {3} points per km (average)
ca: {0} m - longitud de la línia
    {1} nodes
    {2} punts per km (màxim)
    {3} punts per km (mitjana)

en: Line information
ca: Línia d''informació

en: Cannot place node outside of the world.
ca: No es pot col·locar el node fora del món.

en: Draw the way by mouse
ca: Dibuixa la via amb el ratolí

en: min distance={0} px ({1} m)
ca: distància mínima={0} px ({1} m)

en: Eps={0}, {1} points, {2} p/km
ca: Eps={0}, {1} punts, {2} p/km

en: Fix addresses
ca: Corregeix adreces

en: Show dialog with incomplete addresses
ca: Mostra quadre de diàleg amb adreces incompletes

en: Include objects used for guesses
ca: Incloure els objectes utilitzats per fer estimacions

en: Fix street addresses
ca: Corregeix adreces del carrer

en: Find and fix addresses without (valid) streets.
ca: Cerca i corregeix adreces sense carrers (vàlids).

en: Guess values for
ca: Estima valors per

en: Address has no street
ca: Aquesta adreça no té cap carrer

en: Address has no valid street
ca: Aquesta adreça no té cap carrer vàlid

en: Address has no post code
ca: Aquesta adreça no té codi postal

en: Address has no city
ca: Aquesta adreça no té cap ciutat

en: Address has no country
ca: Aquesta adreça no té cap país

en: Assign to
ca: Assigna a

en: Remove all address tags
ca: Esborra totes les etiquetes d''adreça

en: No name
ca: Sense nom

en: Unresolved Addresses
ca: Adreces sense resoldre

en: Select and close
ca: Selecciona i tanca

en: Fix unresolved addresses
ca: Arregla les adreces no resoltes

en: Complete Addresses
ca: Adreces completes

en: Incomplete Addresses
ca: Adreces incompletes

en: Selected Addresses
ca: Adreces seleccionades

en: Selected Street
ca: Carrer seleccionat

en: (No data)
ca: (Cap dada)

en: Show incomplete addresses
ca: Mostra adreces incompletes

en: items
ca: elements

en: no items
ca: cap element

[ctx: address]
en: City
ca: Ciutat

en: Postcode
ca: Codi postal

en: Turns all guesses into the corresponding tag values.
ca: Converteix les estimacions en els seus corresponents valors d''etiqueta

en: Applied guessed values
ca: Valors esbrinats aplicats

en: Applied guessed values for
ca: Valors esbrinats aplicats per a

en: Assign address to street
ca: Assigna adreça al carrer

en: Assign the selected address(es) to the selected street.
ca: Assigna l''adreça seleccionada(es) al carrer seleccionat.

en: Set street name
ca: Defineix el nom del carrer

en: Convert ALL streets.
ca: Converteix TOTS els carrers.

en: Create relation between street and related addresses for ALL streets in the current layer.
ca: Crea una relació entre el carrer i les seves adreces relacionades per totes les adreces de la capa activa.

en: Convert to relation.
ca: Converteix en relació.

en: Create relation between street and related addresses.
ca: Crea relació entre el carrer i les adreces relacionades.

en: Create address relation for
ca: Crea relació amb l''adreça

en: Guess
ca: Valor estimat

en: Tries to guess address data by picking the name of the closest object with according tag.
ca: Intenta fer una estimació de l''adreça prenent el nom de l''objecte més proper amb l''etiqueta corresponent

en: Guessing address values
ca: Estimar el valor de les adreces

en: Removes address related tags from the object.
ca: Suprimeix les etiquetes relatives a l''adreça de l''objecte

en: Remove address tags
ca: Esborra les etiquetes d''adreça

en: Marks selected addresses in the map
ca: Marca les adreces seleccionades al mapa

en: Select incomplete addresses
ca: Selecciona les adreces incompletes

en: Selects all addresses with incomplete data.
ca: Selecciona totes les adreces amb dades incompletes.

en: Use tag ''addr:street'' or ''addr:place''
ca: Utilitzeu l''etiqueta ''addr:street'' o ''addr:place''

en: House Number Editor
ca: Editor de numeraricó de carrers

en: House number increment:
ca: Increment de número de carrer:

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
ca[0]: Actualitzant les propietats d''{0} objecte
ca[1]: Actualitzant les propietats de {0} objectes

en: Default image projection
ca: Projecció per defecte de la imatge

en: JOSM''s current projection
ca: Projecció actual del JOSM

en: No projection file (.prj) found.<br>You can choose the default image projection ({0}) or JOSM''s current editor projection ({1}) as original image projection.<br>(It can be changed later from the right click menu of the image layer.)
ca: No s''ha trobat cap fitxer de projecció (.prj).<br>Podeu seleccionar la imatge de projecció predeterminada ({0}) o la projecció que està utilitzant JOSM a l''editor de projeccions ({1}) com a imatge original de projecció.<br>(La podreu canviar més tard fent clic amb el botó dret del ratolí sobre el menú de la capa d''imatge.)

en: Layer Properties
ca: Propietats de la capa

en: Error while creating image layer: {0}
ca: Error en crear la capa d''imatge: {0}

en: Import image
ca: Importa imatge

en: Import georeferenced image
ca: Importa imatge georeferenciada

en: Error while creating image layer:
ca: Error en crear la capa de la imatge:

en: Login
ca: Inici de sessió

en: Logout
ca: Tanca la sessió

en: Forward
ca: Reenvia

en: Toggle: {0}
ca: Commuta: {0}

en: No image selected
ca: No heu seleccionat cap imatge

en: NanoLog of {0} entries
ca: NanoLog d''{0} entrades

en: NanoLog of {0} lines, {1} of them with coordinates.
ca: NanoLog de {0} línies, {1} d''ells amb les coordenades.

en: Correlate with GPX...
ca: Correlaciona amb GPX...

en: Put on GPX...
ca: Posa sobre GPX...

en: Correlate entries with GPS trace
ca: Correlaciona entrades amb track GPS

en: Save layer...
ca: Desa la capa...

en: Save NanoLog layer
ca: Desa la capa NanoLog

en: Open NanoLog panel
ca: Obre el panell NanoLog

en: Open NanoLog file...
ca: Obre el fitxer NanoLog...

en: Could not read NanoLog file:
ca: No és possible la lectura del fitxer NanoLog:

en: Edit opening hours
ca: Edita les hores d''obertura

en: Edit time-tag of selected element in a graphical interface
ca: Modificar l''etiqueta de data i hora de l''element seleccionat a la interfície gràfica

en: edit existing tag
ca: edita etiqueta existent

en: edit new tag
ca: edita nova etiqueta

en: Display clock in 12h mode.
ca: Mostra rellotge en mode 12h.

en: Choose key
ca: Escull una clau

en: apply {0}
ca: aplica {0}

en: There is something wrong in the value near:
ca: Hi ha una cosa dolenta al valor prop de:

en: Correct the value manually and than press Enter.
ca: Corregeix el valor manualment i després prem Intro.

en: Error in timeformat
ca: Error en el format horari

en: open end
ca: extrem obert

en: Import Osm Inspector Bugs...
ca: Importa errors de l''OSM Inspector ...

en: Open OsmInspector
ca: Obre OsmInspector

en: Open a OSM Inspector selection list window.
ca: Obre una finetra amb una llista de selecció de l''OSM Inspector

en: Current Selected Bug Info
ca: Informació sobre els errors seleccionats

en: Prev OSMI bug
ca: Error OSMI anterior

en: Next OSMI bug
ca: Error OSMI següent

en: OSM Inspector Bugs
ca: Inspector d''errors de l''OSM

en: Selected Bug Info
ca: Informació dels errors seleccionats

en: Do you want to save current calibration of layer {0}?
ca: Voleu desar el calibratge de la capa {0}?

en: Select an option
ca: Seleccioneu una opció

en: Load Picture Calibration...
ca: Carrega el calibratge de la fotografia...

en: Loads calibration data from a file
ca: Carrega dades de calibratge d''un fitxer

en: Loading file failed: {0}
ca: Ha fallat la càrrega del fitxer: {0}

en: Problem occurred
ca: Ha hagut un problema

en: Loads calibration data from a world file
ca: Carrega les dades de calibració d''un fitxer en format world

en: Reset Calibration
ca: Inicialitza calibaratge

en: Reset calibration
ca: Inicialitza calibaratge

en: Calibration reset
ca: Calibratge inicialitzat

en: Save Picture Calibration...
ca: Desa calibratge de la fotografia...

en: Saves calibration data to a file
ca: Desa les dades de calibratge a un fitxer

en: Saving file failed: {0}
ca: No s''ha pogut desar el fitxer : {0}

en: New picture layer from clipboard
ca: Nova capa de fotografia del portaretalls

en: Supported image files, *.zip, *.kml
ca: Tipus de fitxer suportats *.zip, *.klm

en: New picture layer from file...
ca: Nova capa fotogràfica a partir d''un fitxer...

en: KML calibration is in beta stage and may produce incorrectly calibrated layers!
    Please use {0} to upload your KMLs that were calibrated incorrectly.
ca: El calibratge KML és en estat beta i pot generar capes calibrades de manera incorrecta!
    Utilitza {0} per pujar els teus KLM que han estat calibrats incorrectament.

en: Notification
ca: Notificació

en: PicLayer move
ca: Desplaçament de PicLayer

en: Moved
ca: Mogut

en: Drag to move the picture
ca: Arrossegar per moure la fotografia

en: PicLayer rotate
ca: Rotació PicLayer

en: Rotated
ca: Rotat

en: Drag to rotate the picture
ca: Arrossegueu per rotar la imatge

en: PicLayer scale X
ca: Escala X de PicLayer

en: Scaled by X
ca: Escalat horitzontalment (X)

en: Drag to scale the picture in the X Axis
ca: Arrossegueu per escalar la imatge horitzontalment (eix X)

en: PicLayer scale
ca: Escala de PicLayer

en: Scaled
ca: Escalat

en: Drag to scale the picture in the X and Y Axis
ca: Arrossegueu per escalar la imatge horitzontal i verticalment (eixos X i Y)

en: PicLayer scale Y
ca: Escala Y de PicLayer

en: Scaled by Y
ca: Escalat verticalment (Y)

en: Drag to scale the picture in the Y Axis
ca: Arrossegueu per escalar la imatge verticalment (eix Y)

en: PicLayer shear
ca: PicLayer (capa d''imatge): transvecció

en: Sheared
ca: Transveccionat

en: Drag to shear the picture
ca: Arrossegueu per transveccionar la imatge

en: PicLayer Move point
ca: PicLayer mou un punt

en: Point added/moved
ca: Punt afegit/mogut

en: Drag or create point on the picture
ca: Arrossega o crea un punt sobre la imatge

en: PicLayer Remove point
ca: Suprimeix un punt de PicLayer

en: Point removed
ca: Punt suprimit

en: Remove point on the picture
ca: Suprimir el punt de la imate

en: PicLayer Transform point
ca: Transforma un punt de PicLayer

en: Point transformed
ca: Punt transformat

en: Transform point on the picture
ca: Transforma un punt de la imatge

en: Calibration Files
ca: Fitxers de calibratge

en: Could not find the map object.
ca: No és possible de trobar l''objecte del mapa.

en: PicLayer failed to load or import the image.
ca: PicLayer no ha pogut carregar o importar la imatge.

en: Nothing in clipboard
ca: No hi ha res al portaretalls

en: The clipboard data is not an image
ca: Les dades que hi ha al portaretalls no són imatges

en: Warning: failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
ca: Avís: ha fallat la manipulació del fitxer zip ''{0}''. L''excepció ha estat: {1}

en: A calibration file associated to the picture file was found: {0}
ca: S''ha trobat un fitxer de calibratge associat a la fotografia: {0}

en: Set "{0}" to yes/no/ask in the preferences
    to control the autoloading of calibration files.
ca: Estableix "{0}" a si/no/preguntar a les preferències
    per controlar la càrrega automàtica de fitxers de calibratge.

en: Do you want to apply it ?
ca: Voleu aplicar-ho?

en: Load calibration file?
ca: S''ha de carregar el fitxer de calibratge?

en: It will be applied automatically.
ca: Serà aplicat automàticament.

en: Also, from now on, calibration files will always be loaded automatically.
ca: A partir d''ara el fitxers de calibratge seran carregats automàticament.

en: Handy Address Interpolation Functions
ca: Funcions facilitades per la interpolació d''adreces

en: Define Address Interpolation
ca: Defineix la interpolació de l''adreça

en: Odd
ca: Senar

en: Even
ca: Parell

en: Alphabetic
ca: Alfabètic

en: Numeric
ca: Numèric

en: Estimate
ca: Estima

en: Potential
ca: Potencial

en: Relation: {0}
ca: Relació: {0}

en: Associate with street using:
ca: Associa`t amb el carrer usant:

en: Numbering Scheme:
ca: Esquema de numeració:

en: Starting #:
ca: Iniciant-se a #:

en: Ending #:
ca: Finalitzant a #:

en: Accuracy:
ca: Acurat:

en: Convert way to individual house numbers.
ca: Converteix via en números de les cases individuals.

en: Will associate {0} additional house number nodes
ca: Associarà {0} nodes addicionals pels nombres de carrer

en: City:
ca: Ciutat:

en: State:
ca: Estat:

en: Post Code:
ca: Codi postal:

en: Country:
ca: País:

en: Full Address:
ca: Adreça completa:

en: Optional Information:
ca: Informació opcional:

en: Please select a street to associate with address interpolation way
ca: Si us plau, selecciona un carrer per associar amb la interpolació d''adreça de la via

en: Please select address interpolation way for this street
ca: Si us plau, seleccioneu un tipus d''interpolació d''adreces per aquest carrer

en: Expected odd numbers for addresses
ca: S''esperen nombres imparells

en: Expected even numbers for addresses
ca: S''esperen nombres parells

en: Expected valid number for increment
ca: S''esperava un número vàlid com a increment

en: Country code must be 2 letters
ca: El codi de país ha de contenir dues lletres

en: Please enter valid number for starting and ending address
ca: Introduïu un nombre vàlid per les adreces inicial i final

en: Alphabetic address must end with a letter
ca: Les adreces alfabètiques han d''acabar amb una lletra

en: Starting and ending numbers must be the same for alphabetic addresses
ca: El nombre inicial i el final han de ser el mateix per les adreces alfabètiques

en: Starting address letter must be less than ending address letter
ca: La lletra inicial de l''adreça ha de ser més petita que la final

en: Please enter valid number for starting address
ca: Indiqueu un nombre vàlid per l''adreça inicial

en: Please enter valid number for ending address
ca: Indiqueu un nombre vàlid per l''adreça final

en: Starting address number must be less than ending address number
ca: el nombre inicial de l''adreça ha de ser més petit que el final

en: Align Way Segments
ca: Alinea els sements d''una via

en: Please select two segments that don''t share any nodes.
    Alternatively put the pivot on their common node.
ca: Si us plau seleccioneu dos segments que no comparteixin cap node.
    Alternativamen poseu el centre de rotació sobre el seu node comú.

en: Aligning would result nodes ''outside the world''.
    Alignment not possible.
ca: L''alineació produïria nodes situats fóra dels límits del món..
    L''alineació no és possible.

en: There is at least a non-pivot endpoint of the alignee that joins more than two way segments.
    Preserved angles type alignment is not possible.
ca: Hi ha com a mínim un extrem que no és un punt central de l''anineació que uneix més d''un segment de la via.
    No és possible fer l''alineació preservant els angles.

en: The alignment is not possible with maintaining the angles of the joint segments.
    Either choose the ''keep length'' aligning method or select other segments.
ca: L''alineació no és possible preservant els angles dels segments units.
    Heu d''escollir entre utilitzar el mètode d''alineació que ''conserva la longitud'' o seleccionar altres segments.

en: An intersection point would fall outside its adjacent nodes.
    This is an unsupported scenario.
ca: Un punt d''intersecció cauria fora dels nodes adjacents.
    Aquesta possibilitat no està suportada.

en: Undocumented problem occured.
ca: Ha hagut un problema no documentat.

en: AlignWayS: Alignment not possible
ca: AlignWayS (Alineament de vies): L''alineament no és possible

en: Align way segment
ca: Alinea segment de via

en: Please select two segments that don''t share any nodes
     or put the pivot on their common node.
ca: Si us plau, seleccioneu dos segments que no comparteixin cap node
     o establiu com a centre el node comú.

en: Align Way Segments: Modes
ca: Alinea segments de via: Maneres

en: Align Ways control panel
ca: Tauler de control de l''alineació de vies (AlignWayS)

en: This panel activates in Align Ways mode:
ca: Aquest tauler s''activa en mode d''alineació de vies:

en: Length preserved
ca: Longitud conservada

en: Angle preserved
ca: Angle conservat

en: Align with:
ca: Alinea amb:

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that its length is preserved.</html>
ca: <html>Alinea el segment de la via a la referència de manera que es conserva la seva longitud.</html>

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that the angles of its adjacent segments are preserved.<br/>The length of the aligned segment is likely to change as result.</html>
ca: <html>Alinea els segments de la via amb la referència de manera que els angles dels segments adjacents es conservin.<br/>Com a conseqüència, la longitud dels segments alineats canviarà.</html>

en: Align Ways
ca: Alinea vies

en: I''m ready!
ca: Preparat

en: AlignWays Tips
ca: Consells per alinear vies

en: AlignWays: What''s New...
ca: Alineació de vies: Novetats...

en: Align Ways mode
ca: Manera d''alinear vies

en: Parameter ''{0}'' must not be null
ca: Paràmetre "{0}" no ha de ser nul

en: Segment to be aligned cannot be the same with the reference segment.
    Please choose a different segment to be aligned.
ca: El segment a alinear no pot ser el mateix que el de referència.
    Si us plau, escolliu un segment diferent per ser alineat

en: AlignWayS message
ca: Missatge d''AlignWays (Alineació de vies)

en: Reference segment cannot be the same with the segment to be aligned.
    Please choose a different reference segment.
ca: El segment de referència No pot ser el mateix que el segment a alinear.
    Si us plau, escolliu un segment de referència diferent.

en: Ctrl-Click: select reference way segment; Alt-click: Clear selection
ca: Ctrl-Clic: selecciona el segment de via de referència; Alt-clic: neteja la selecció

en: : Align segments; Alt-click: Clear selection
ca: : Alinea segments; Alt-clic: neteja la selecció

en: Ctrl-click: select reference way segment; Click: select way segment to be aligned
ca: Ctrl-clic: selecciona el segment de via de referència; Click: selecciona el segment de via a alinear

en: Click: select way segment to be aligned; Alt-click: Clear selection
ca: Clic: selecciona el segment de via a alinear; Alt-clic: neteja la selecció

en: Ctrl-Click: select reference way segment; Click: select way segment to be aligned
ca: Ctrl-Clic: selecciona el segment de via de referència; Clic: selecciona el segment de via a alinear

en: Welcome to the</span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> Plugin<br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ...or it rather should be called <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(egments)</span> Plugin...
ca: Benvingut a</span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> Plugin<br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ...que hauria d''anomenar-se <br>
    connector <span style="font-size: large;">AlignWayS(egments)</span> ...

en: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays will
    help you to align two way segments. This can be handy when for instance
    you sketch the outlines of a building and want its side to be parallel
    with a street or road.<br>
    <br>
    Some tips may help before you start:
    </p>
    </html>
ca: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays us
    ajudarà a alinear dos segments de via. Això pot ser útil quan, per exemple,
    traceu el contron d''un edifici i voleu que els seus costats siguin paral·lels
    a un carrer o un carretera.<br>
    <br>
    Alguns consells que us poden ajudar abans de començar:
    </p>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family: sans-serif;">
    <ul>
    <li><b>Select a reference segment.</b> You can do this by <b><i><span style="color:green">Ctrl-click</span></i></b>ing
    on a segment. The other, to be aligned segment will become parallel to
    this one. </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
ca: <html>
    <div style="font-family: sans-serif;">
    <ul>
    <li><b>Seleccioneu un segment de referència.</b> Això ho podeu fer utilitzant les tecles<b><i><span style="color:green">Ctrl-clic</span></i></b>ing
    sobre un segment. L''altre segment esdevindrà paral·lel a
    aquest. </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Select the to be aligned segment.</b> You can do this by simply <b><i><span style="color:green">click</span></i></b>ing on a different segment. 
    The rotation pivot will be highlighted by default in the centre of the segment.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
ca: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Seleccioneu el segment a alinear.</b> Podeu fer això fent <b><i><span style="color:green">clic</span></i></b>ing sobre un segment diferent. 
    El punt de rotació serà ressaltat de manera predeterminada al centre del segment.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li>Optionally <b>change the rotation pivot point</b>. In order to get parallel with the reference segment, the to be aligned segment will rotate around this point. You can choose the two extremities or the centre of the segment by <b><i><span style="color:green">click</span></i></b>ing nearby. 
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
ca: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li>Optionalmnet <b>podeu modificar el punt de rotació</b>. Fer fer paral·lel el segment de referència amb el segment a alinear, aquest darrer rotarà al voltant d''aquest punt. Podeu escollir els dos extrems o el centre del segment fent<b><i><span style="color:green">clic</span></i></b>sobre el punt escollit. 
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Align the segments.</b> Press <b><i><span style="color:green">{0}</span></i></b>. Alternatively you''ll find the command in the <b>Tools</b>
     menu or may want to place the action on the <b>toolbar</b>.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
ca: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Alineació de segments.</b> Premeu <b><i><span style="color:green">{0}</span></i></b>. Alternativament podeu cercar la comanda al menú d''<b>Eines</b>
    i potser podria ser necessari de posar aquest acció a la <b>barra d''eines</b>.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <b>Last hint:</b> There is an easy way to start over your selections if you want: <b><i><span style="color:green">Alt-Click</span></i></b> somewhere on the map.
    </div>
    </html>
ca: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <b>Darrer consell:</b> Hi ha una manera simple per començar: <b><i><span style="color:green">Alt-Clic</span></i></b> sobre qualsevol punt del mapa.
    </div>
    </html>

en: Don''t show this again
ca: No tornar a mostrar això

en: What''s new...
ca: Novetats...

en: Added <b>angle preserving</b> aligning mode
ca: Afegeix la modalitat d''alineació <b>d''angles invariables</b>

en: Various improvements and bugfixes
ca: Vàries millores i correccions d''errors

en: Browser not supported.
ca: Navegador no suportat

en: Building address
ca: Construïnt l''adreça

en: empty
ca: buit

en: skip
ca: omet

en: House number:
ca: Nombre de carrer:

en: Street:
ca: Carrer:

en: Post code:
ca: Codi postal:

en: Building:
ca: Edifici:

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Name:
ca: Nom:

en: Tag Element
ca: Etiqueta element

en: Select an item to tag.
ca: Seleccioneu un element per etiquetar

en: Tag Building
ca: Etiqueta edifici

en: Area Selection
ca: Seleccioneu l''àrea

en: Select an area (e.g. building) from an underlying image.
ca: Seleccioneu un àrea (p.ex. un edifici) sobre una imatge subjacent.

en: Area Selector
ca: Selector d''àrea

en: Unable to detect a polygon where you clicked.
ca: No és possible la detecció de cap polígon on heu fet clic.

en: Error Report
ca: Informe d''error

en: Something went wrong!
ca: Alguna cosa ha anat malament

en: Please file a bug report on the github project page under
ca: Si us plau creeu un informa d''eror a la pàgina del projecte github que hi ha a sota

en: Let us know what you did and what happend add the following text to the bug report, so we can find the source of the issue.
ca: Feu-nos saber que heu fet i que ha passat, afegiu el text següent a l''informe d''error, d''aquesta manera podrem trobar la font del problema.

en: Area Selector - Preferences
ca: Selector d''àrea - Preferències

en: Settings for the area detection algorithm.
ca: Paràmetres de l''algotisme de detecció d''àrea

en: Boofcv - high resolution images
ca: Boofcv - imatges d''alta resolució

en: Custom - low resolution images
ca: Personalització - imatges de baixa resolució

en: Algorithm
ca: Algorisme

en: Choose wich algorithm should be used. "Auto" tries to find an area with Boofcv and uses the custom algorithm as a fallback.
ca: Trieu quin algorisme s''ha d''utilitzar. "Auto" tractarà de trobar una zona amb Boofcv i utilitzarà l''algorisme personalitzat com a reserva.

en: Thinning Iterations
ca: Iteracions d''esqueletització

en: How often thinning operation should be applied (Default {0}).
ca: Com de sovint s''ha d''aplicar l''operció d''esqueletització (valor predeterminat {0})

en: Distance Tolerance
ca: Tolerància de distància

en: Angle Tolerance
ca: Tolerància de d''angle

en: Lines with a smaller angle (degrees) than this will be combined to one line (Default {0}).
ca: Les línies amb un angle més petit que aquest (en graus) seran combinades en una única línia (Predefinit {0}).

en: Color Threshold
ca: Llindar de color

en: The color threshold defines how much a color may differ from the selected color. The red, green and blue values must be in the range of (selected - threshold) to (selected + threshold). (Default: {0}).
ca: El llindar de color defineix com de diferent pot ser un color respecte al seleccionat. Els valors vermell, verd i blauhan de ser dins del rang (seleccionat - llindar) i (seleccionat + llindar). (Valor predefinit: {0}).

en: Use HSV based algorithm
ca: Utilitza un algoristme basat en HSV

en: Use hue and saturation instead of RGB distinction to select matching colors.
ca: Utilitzeu la tonalitat i la saturació en lloc de la notació RGB per seleccionar colors equivalents.

en: merge nodes
ca: combina nodes

en: Merge nodes with existing nodes
ca: Combina els nodes amb nodes existents

en: Show Address Dialog after mapping an area
ca: Mostra la pantalla d''adreces després de cartografiar una zona

en: Debug
ca: Depura

en: Debugging mode will write images for each processing step.
ca: El mode de depuració d''errors escriurà imatges per a cada etapa del procés.

en: This tool can only replace a node, upgrade a node to a way or a multipolygon, or replace a way with a way.
ca: Aquesta eina només pot reemplaçar un node, convertir un node en una via o un multipolígon, o reemplaçar una via per una altra.

en: Node belongs to way(s), cannot replace.
ca: El node forma part d''un o més vies i no és possible reemplaçar-lo.

en: Relation is not a multipolygon, cannot be used as a replacement.
ca: La relació no és un multipolígon i no pot ser utilitzada com a reemplaçament.

en: Replace geometry for node {0}
ca: Reemplaçar la geometria del node {0}

en: Please select one way that exists in the database and one new way with correct geometry.
ca: Si us plau seleccioneu una via existent a la base de dades i una nova via amb una geometria correcta.

en: The ways must be entirely within the downloaded area.
ca: Les vies han de ser completament dins de l''àrea baixada.

en: The way to be replaced cannot have any nodes with properties or relation memberships unless they belong to both ways.
ca: La via a substituir no ha de tenir cap node amb propietats o que siguin part d''una  relació, tret que pertanyin a les dues vies.

en: Exceeded iteration limit for robust method, using simpler method.
ca: El límit d''iteració per al mètode estadístic robust ha estat excedit, usant el mètode simple.

en: Replace geometry for way {0}
ca: Reemplaçar la geometria de la via {0}

en: Too many ways are added: {0}!
ca: Han estat afegits massa vies: {0}!

en: Street Name:
ca: Nom del carrer:

en: Big buildings mode
ca: Mode de grans edificis

en: Rotate crosshair
ca: Gira el reticle

en: Buildings tags:
ca: Etiquetes d''edificis:

en: Cannot place building outside of the world.
ca: No és possible de posar un edifici fora del món.

en: Create building
ca: Crea edifici

en: Set buildings size
ca: Defineix la mida dels edificis

en: Use Address dialog
ca: Utilitza la finestra d''adreces

en: Auto-select building
ca: Selecció automàtica d''edifici

en: Use address nodes under buildings
ca: Utilitza els nodes d''adreça sota els edificis

en: Length step:
ca: Longitud de l''escala:

en: Advanced...
ca: Avançat...

en: Draw buildings
ca: Dibuixar edificis

en: Point on the corner of the building to start drawing
ca: Punt a la cantonada de l''edifici per a començar a dibuixar

en: Point on opposite end of the building
ca: Punt a l''extrem oposat de l''edifici

en: Set width of the building
ca: Establiu l''amplada de l''edifici

en: Merge address points
ca: Combina punts d''adreça

en: Move tags from address nodes inside buildings to building ways
ca: Moveu les etiquetes dels nodes de direcció cap a dins dels edificis.

en: Select both address nodes and building ways to merge
ca: Selecciona nodes d''adreça i edificacions per a ser combinats

en: No address nodes found in the selection
ca: No s''ha trobat cap node d''adreça a la selecció

en: No building ways found in the selection
ca: No s''ha trobat cap edificació a la selecció

en: There is {0} building with multiple address nodes inside | There are {0} buildings with multiple address nodes inside
ca[0]: Hi ha {0} edifici amb varis nodes d''addreça al seu interior
ca[1]: Hi ha {0} edificis amb varis nodes d''addreça al seu interior

en: There is {0} building with address conflicts | There are {0} buildings with address conflicts
ca[0]: Hi ha {0} edificació amb conflictes d''adreça
ca[1]: Hi ha {0} edificacions amb conflictes d''adreça

en: No address nodes inside buildings found
ca: No s''ha trobat cap node d''adreça dins de les edificacions

en: Auto sourcing
ca: Enregistrar la font de manera automàtica

en: Please enable at least two WMS layers in the cadastre-fr plugin configuration.
    Layers ''Building'' and ''Parcel'' added by default.
ca: Si us plau, habiliteu com a mínim dues capes WMS a la configuració del connector del cadastre-fr.
    Les capes ''Building'' (edificis) i ''Parcel'' (parcel·les) han estat afegides de manera predeterminada.

en: Warning: failed to put option pane dialog always on top. Exception was: {0}
ca: Avís: no ha estat possible de posar sempre en primer pla la finestra del quadre d''opcions. L''excepció ha estat: {0}

en: To enable the cadastre WMS plugin, change
    the current projection to one of the cadastre
    projections and retry
ca: Per activar el connector del cadastre, canvieu
    la projecció actual per una de les suportades
    i torneu a provar

en: Change the current projection
ca: Canvia la projecció actual

en: Extract commune boundary
ca: Extreure els límts de la comuna

en: Only on vectorized layers
ca: Només sobre capes vectorials

en: Cancel current grab
ca: Anul·lar la baixada

en: Cancel current grab (only vector images)
ca: Anul·lar la baixada (només les imatges vectorials)

en: Cadastre grab
ca: Baixada del cadastre

en: Download Image from French Cadastre WMS
ca: Baixar imatge del cadastre francès WMS

en: Georeference an image
ca: Georeferenciar una imatge

en: Grab non-georeferenced image
ca: Prendre una imatge no georeferenciada

en: Georeferencing interrupted
ca: Georeferenciació interrompuda

en: This image contains georeference data.
    Do you want to use them ?
ca: Aquesta imatge conté dades georeferenciades.
    Les voleu utilitzar?

en: Load layer from cache
ca: Carregar de la memòria cau

en: Load location from cache (only if cache is enabled)
ca: Carregar la localització de la memòria cau (només si aquesta està activada)

en: {0} not allowed with the current projection
ca: {0} no és possible amb la projecció actual

en: Cannot load cache {0} which is not compatible with current projection zone
ca: No és possible de carregar {0} de la memòria cau perquè no és compatible amb la projecció de la zona

en: Selected file {0} is not a cache file from this plugin (invalid extension)
ca: El fitxer seleccionat {0} no és a la memòria cau d''aquest connector (extensió incorrecta)

en: The location {0} is already on screen. Cache not loaded.
ca: El lloc {0} ja és a la pantalla. No s''ha utilitzat la memòria cau.

en: (optional)
ca: (opcional)

en: Change location
ca: Canvia la ubicació

en: Set a new location for the next request
ca: Seleccionar un nou lloc per a la següent petició

en: Add a new municipality layer
ca: Afegeix una nova capa de municipi

en: Commune
ca: Comuna

en: <html>Enter the town,village or city name.<br>Use the syntax and punctuation known by www.cadastre.gouv.fr .</html>
ca: <html>Indiqueu el non del poble, la vila o la ciutat.<br>Utilitzeu la sintaxi i la puntuació explicada a www.cadastre.gouv.fr .</html>

en: Departement
ca: Departament

en: <html>Departement number (optional)</html>
ca: <html>Codi de departament (opcional)</html>

en: Add new layer
ca: Afegeix una nova capa

en: Open Cadastre Preferences
ca: Preferències de l''Open Cadastre

en: Refine georeferencing
ca: Refina la georeferenciació

en: Improve georeferencing (only raster images)
ca: Millora la georeferenciació (només imatges ràster)

en: Reset cookie
ca: Inicialitzar galeta

en: Get a new cookie (session timeout)
ca: Obtenir una nova galeta (la sessió ha expirat)

en: Save image as...
ca: Desa la imatge com...

en: PNG files (*.png)
ca: Fitxers PNG (*.png)

en: GeoTiff files (*.tif)
ca: Fitxer GeoTiff (*.tif)

en: Export image (only raster images)
ca: Exporta la imatge (nomes imatges ràster)

en: More than one WMS layer present
    Select one of them first, then retry
ca: Hi ha més d''una capa WMS
    Seleccioneu-ne una i torneu a provar

en: on polygon
ca: al polígon

en: Helping tool for tag address
ca: Eina d''ajuda per afegir adreces

en: CadastreFR - Buildings
ca: CadastreFR - Edificis

en: Next no
ca: Nombre següent

en: Enter addresses
ca: Entrar adreces

en: Adjust WMS
ca: Adjustament WMS

en: Adjust the position of the WMS layer (saved for raster images only)
ca: Ajusta la posició de la capa WMS (només enregistrada per les imatges ràster)

en: Add "source=..." to elements?
ca: Afegir "source=..." (font) als objectes?

en: address
ca: adreça

en: symbol
ca: símbol

en: parcel
ca: parcel·la

en: parcel number
ca: nombre de parcel·la

en: section
ca: secció

en: locality
ca: localitat

en: commune
ca: comuna

en: Replace original background by JOSM background color.
ca: Reemplaça el fons original pel color de fons del JOSM

en: Reverse grey colors (for black backgrounds).
ca: Inverteix els colors grisos (pels fons negres)

en: Set background transparent.
ca: Configura el fons com transparent.

en: Disable image cropping during georeferencing.
ca: Desactiva l''enquadrament de les imatges durant la georeferenciació

en: Use "Tableau d''assemblage"
ca: Utilitza el "Tableau d''assemblage"

en: Replace grey shades by white color only
ca: Substitueix l''ombrejat en gris per color blanc

en: Select first WMS layer in list.
ca: Seleccionar la primera capa WMS de la llista.

en: Don''t use relation for addresses (but "addr:street" on elements).
ca: No utilitzeu una relació per les adreces (utilitzeu l''etiqueta "addr:street" sobre els elements).

en: off
ca: inactiu

en: high
ca: alt

en: low
ca: baix

en: Enable automatic caching.
ca: Activar la utilització automàtica de la memòria cau

en: Max. cache size (in MB)
ca: Mida màxima de la memòria cau (en MB)

en: French cadastre WMS
ca: Cadastre francès WMS

en: A special handler of the French cadastre wms at www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Please read the Terms and Conditions of Use here (in French): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>before any upload of data created by this plugin.
ca: Una eina especial per treballar amb el cadastre francès en wms de www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Llegeix les condicions d''utilització aquí (en francès): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>abans de cada pujada de dades creades amb aquest connector.

en: <html>Value of key "source" when autosourcing is enabled</html>
ca: <html>Valor de la clau "source" (font) quan està habilitada l''assignació automàtica de font</html>

en: Replace the original white background by the background color defined in JOSM preferences.
ca: Reemplaçar el color de fons blanc pel color definit a les preferències del JOSM

en: Invert the original black and white colors (and all intermediate greys). Useful for texts on dark backgrounds.
ca: Invertir els colors blanc i negre originals (i tots els grisos intermedis). És útil en cas de text sobre un fons fosc.

en: Allows multiple layers stacking
ca: Permet l''apilament de vàries capes

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
ca: Establir la transparència de les capes WMS. Dret és opac, esquerra és transparent.

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
ca: Dibuixar un rectangle al voltant de les dades baixades del servidor WMS.

en: Image resolution:
ca: Resolució de la imatge:

en: High resolution (1000x800)
ca: Alta resolució (1000x800)

en: Medium resolution (800x600)
ca: Resolució mitjana (800x600)

en: Low resolution (600x400)
ca: Baixa resolució (600x400)

en: Image filter interpolation:
ca: Filtre d''interpolació:

en: Nearest-Neighbor (fastest) [ Default ]
ca: Veí més proper (més ràpid) [ Predefinit ]

en: Bilinear (fast)
ca: Bilineal (ràpid)

en: Bicubic (slow)
ca: Bicúbic(lent)

en: Vector images grab multiplier:
ca: Multiplicador d''imatges vectorials:

en: Grab one image full screen
ca: Baixa una imatge a pantalla sencera

en: Grab smaller images (higher quality but use more memory)
ca: Baixa imatges més petites (millor qualitat però requereix més memória)

en: Fixed size square (default is 100m)
ca: Mida fixada de quadrat (defecte és 100 m)

en: Fixed size (from 25 to 1000 meters)
ca: Mida fixada de quadrat (de 25 a 1000 metres)

en: Layers:
ca: Capes:

en: Sea, rivers, swimming pools.
ca: Mar,rius,piscina.

en: Buildings, covers, underground constructions.
ca: Edificis, coberts, construccions sota terra.

en: Symbols like cristian cross.
ca: Símbols com la creu cristiana.

en: Parcels.
ca: Parcel·les

en: Parcels numbers, street names.
ca: Nombres de parcel·les, noms de carrer.

en: Address, houses numbers.
ca: Adreces, nombres de carrer.

en: Locality, hamlet, place.
ca: Indret, llogaret, lloc

en: Cadastral sections and subsections.
ca: Seccions i subseccions cadastrals.

en: Municipality administrative borders.
ca: Límits administratius dels municipis.

en: Raster images grab multiplier:
ca: Multiplicador d''imatges amb format de trama descaregades:

en: Add the "Tableau(x) d''assemblage" in the list of cadastre sheets to grab.
ca: Afegeix els ''tableaux d''assemblage" (taulers d''assemblatge) a la llista de capes cadastrals a baixar

en: Replace greyscale by white color (smaller files and memory usage).
ca: Substitueix l''escala de grisos per color blanc (fitxers més petits i poca utilització de memòria)

en: Display crosspieces:
ca: Mostra encavalcaments:

en: Allows an automatic caching
ca: Permet la utilització automàtica de la memòria cau

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
ca: Els fitxers antics són esborrats automàticament quan s''excedeix la mida

en: Automatically selects the first WMS layer if multiple layers exist when grabbing.
ca: Selecciona automàticament la primera capa WMS després de la baixada del cadastre si n''hi ha més d''una

en: Enable this to use the tag "add:street" on nodes.
ca: Habiliteu això per utilitzar l''etiqueta "add:street" als nodes.

en: Unexpected file extension. {0}
ca: Extensió de fitxer no esperada. [{0}

en: Location "{0}" found in cache.
    Load cache first ?
    (No = new cache)
ca: Localització "{0}" trobada a la memòria cau.
    Carregar primer la memòria cau?
    (No = nova baixada)

en: Select Feuille
ca: Fulla seleccionada

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
ca: Error en carregar el fitxer.
    Probablement es tracta d''una versió antiga de la memòria cau

en: Lambert Zone {0} cache file (.{0})
ca: Fitxer a la memòria cau de la zona Lambert {0}. (.{0})

en: Lambert CC9 Zone {0} cache file (.CC{0})
ca: Fitxer a la memòria cau de la zona Lambert CC9 {0}. (.CC{0})

en: Guadeloupe Fort-Marigot cache file (.UTM1)
ca: Fitxer a la memòria cau de Guadalupe Fort-Marigot (.UTM1)

en: Guadeloupe Ste-Anne cache file (.UTM2)
ca: Fitxer a la memòria cau de Guadalupe Ste-Anne (.UTM2)

en: Martinique Fort Desaix cache file (.UTM3)
ca: Fitxer a la memòria cau de la Martinica Fort Desaix (.UTM3)

en: Reunion RGR92 cache file (.UTM4)
ca: Fitxer a la memòria cau de la Reunion (.UTM4)

en: CadastreGrabber: Illegal url.
ca: CadastreGrabber: url incorrecta.

en: Cannot open a new client session.
    Server in maintenance or temporary overloaded.
ca: No és possible d''obrir una nova sessió.
    Es fan tasques de manteniment o el servidor està sobrecarregat temporalement.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
ca: Vila/Ciutat {0} no trobada, no disponible
    o l''acció ha estat anul·lada

en: Choose from...
ca: Escollir de...

en: Select commune
ca: Seleccionar comuna

en: Downloading {0}
ca: S''està baixant {0}

en: Contacting WMS Server...
ca: Contactant el servidor WMS...

en: Create buildings
ca: Crear edificis

en: To avoid cadastre WMS overload,
    building import size is limited to 1 km2 max.
ca: Per tal d''evitar la sobrecàrrega del WMS del cadastre,
    l''àrea d''importació d''edificis està limitada a 1 km2 com a màxim.

en: Please, enable auto-sourcing and check cadastre millesime.
ca: Si us plau, activeu l''enregistrament automàtic i verifiqueu la mil·lèsima

en: Extract SVG ViewBox...
ca: Extreu la ViewBox del SVG...

en: Extract best fitting boundary...
ca: Extreu els límits més apropiats...

en: Create boundary
ca: Crear límit

en: Contacting cadastre WMS ...
ca: Contactant el WMS del casdastre...

en: Image already loaded
ca: La imatge ja ha estat carregada

en: Municipality vectorized !
    Use the normal Cadastre Grab menu.
ca: Municipi vectoritzat !
    Utilitzeu el menú de baixada del cadastre francès.

en: This commune is not vectorized.
    Please use the other menu entry to georeference a "Plan image"
ca: Aquest municipi no ha estat vectoritzat.
    Si us plau, utilitzeu una altra eina per georeferenciar la imatge.

en: Click first corner for image cropping
    (two points required)
ca: Feu clic sobre el primer punt (cantonada) per retallar la imatge
    (es necessiten dos punts)

en: Image cropping
ca: Retallat de la imatge

en: Click first Lambert crosspiece for georeferencing
    (two points required)
ca: Feu clic sobre el primer encreuament Lambert per georeferenciar 
    (són necessaris dos punts)

en: Image georeferencing
ca: Georeferenciació d''imatges

en: Do you want to cancel completely
    or just retry
ca: Voleu anul·lar definitivament
    o només tornar a provar

en: Ooops. I failed to catch all coordinates
    correctly. Retry please.
ca: Ui! no s''han obtingut totes les coordenades
    correctsment. Si us plau torneu a provar.

en: Enter cadastre east,north position
ca: Indiqueu una posició del cadastre (coordenades est i nord)

en: (Warning: verify north with arrow !!)
ca: (Avís: comproveu el nord amb la fletxa !!)

en: East
ca: Est

en: I use the mouse
ca: Utilitzo el ratolí

en: Set {0} Lambert coordinates
ca: Establir {0} coordenades Lambert

en: Click second corner for image cropping
ca: Feu clic sobre el segon punt (cantonada) per retallar la imatge

en: Click second Lambert crosspiece for georeferencing
ca: Feu clic sobre el segon encreuament Lambert per georeferenciar

en: Reset offset
ca: Inicialitza decalatge

en: Reset offset (only vector images)
ca: Inicialitza decalatge (només imatges vectorials)

en: Blank Layer
ca: Capa buida

en: WMS layer ({0}), {1} tile(s) loaded
ca: Capa WMS ({0}), {1} tessel·les carregades

en: Is not vectorized.
ca: No és vectorial

en: Bounding box: {0}
ca: Rectangle de selecció: {0}

en: Image size (px): {0}/{1}
ca: Mida de la imatge (px): {0}/{1}

en: Is vectorized.
ca: ÉS vectorial.

en: Commune bbox: {0}
ca: Zona delimitada de la comuna: {0}

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
ca: Versió de fitxer de memòria cau no suportada; trobada {0}, esperada {1}
    Creeu un de nou.

en: Cache Format Error
ca: Error de format a la memòria cau

en: Lambert zone {0} in cache incompatible with current Lambert zone {1}
ca: La zona Lambert {0} de la memòria cau no és compatible amb la zona actual {1}

en: Cache Lambert Zone Error
ca: Error a la zona Lambert de la memòria cau

en: canvec tile helper
ca: ajuda per les tessel·les CanVec

en: Layer to draw OSM error
ca: Error a la capa OSM a dibuixar

en: Use
ca: Ús

en: Please select a scheme to use.
ca: Si us plau seleccioneu l''esquema a utilitzar

en: Color Scheme
ca: Esquema de color

en: Please select the scheme to delete.
ca: Si us plau seleccioneu l''equema a suprimir

en: Use the selected scheme from the list.
ca: Utilitzar l''esquema seleccionat de la llista.

en: Use the current colors as a new color scheme.
ca: Utilitzar els colors actuals com un nous esquema de color

en: Delete the selected scheme from the list.
ca: Suprimir l''esquema seleccionat de la llista.

en: Color Schemes
ca: Esquemes de color

en: Abort tag editing and close dialog
ca: Anul·la l''edició d''etiquetes i tanca la finestra

en: Apply edited tags and close dialog
ca: Aplica les etiquetes modificades i tanca la finestra

en: Conflation
ca: Combinació

en: Activates the conflation plugin
ca: Activa el connector de combinació

en: Matches
ca: Coincideix

en: Reference only
ca: Només referència

en: Subject only
ca: Només el subjecte

en: Matches ({0})
ca: Coincidències ({0})

en: Reference only ({0})
ca: Només referència ({0})

en: Subject only ({0})
ca: Només el subjecte ({0})

en: Configure
ca: Configura

en: Configure conflation options
ca: Configura les opcions de combinació

en: Remove selected matches
ca: Suprimeix les coincidències seleccionades

en: Conflate
ca: Combina

en: Conflate selected objects
ca: Combina els objectes seleccionats

en: Replace
ca: Reemplaça

en: Conflation: {0}
ca: Combinació: {0}

en: Zoom to selected primitive(s)
ca: Amplia la zona de les primitives seleccionades.

en: Select selected primitive(s)
ca: Selecciona les primitives seleccionades.

en: Select the primitives currently selected in the list
ca: Selecciona les primitives que són selecionades a la llista

en: Conflate object pair
ca: Combina el parell d''objectes

en: Cannot replace geometry.
ca: No és possible de reemplaçar la geometria.

en: Added {0} object to subject layer | Added {0} objects to subject layer
ca[0]: Afegit {0} objecte a la capa del subjecte
ca[1]: Afegits {0} objectes a la capa del subjecte

en: Remove {0} unmatched objects
ca: Suprimeix {0} objectes no coincidents

en: Weight
ca: Pes

en: Replace Geometry
ca: Reemplaçar geometria

en: Configure conflation settings
ca: Configura els paràmetres de configuració

en: Generate matches
ca: Genera conincidències

en: Selections must be made for both reference and subject.
ca: La selecció ha de ser feta tant per la referència com pel subjecte

en: Incomplete selections
ca: Selecció imcompleta

en: Restore subject selection
ca: Restaura la selecció de subjecte

en: Restore reference selection
ca: Restaura la selecció de relació

en: Freeze subject selection
ca: Congela la selecció de relació

en: No valid OSM data layer present.
ca: No hi ha cap capa OSM válida

en: Error freezing selection
ca: Error en congelar la selecció

en: Nothing is selected, please try again.
ca: No hi ha res seleccionat, si us plau, torneu a intentar-ho

en: Empty selection
ca: Selecció buida

en: Freeze reference selection
ca: Boqueja la selecció de referència

en: Download OSM data continuously
ca: Descàrrega continuada de dades OSM

en: Download map data continuously when paning and zooming.
ca: Baixa dades de mapa continuament en moure''s i ampliar.

en: Toggle the continuous download on/off
ca: Commuta la descàrrega contínua activada/desactivada

en: Activate continuous downloads at startup.
ca: Activa la descàrrega contínua en iniciar.

en: Supress the default modal progress monitor when downloading.
ca: Suprimeix el monitor modal de progrés durant una descàrrega.

en: Download Settings
ca: Paràmetres de baixada

en: Settings for the continuous download.
ca: Paràmetre per a la descàrrega contínua

en: If this plugin is active at startup. This default state will not change when you are toggeling the plugin with the menu option.
ca: Si aquest complement està actiu a l''inici. Aquest estat per defecte no canviarà quan estàs fent-ho des del menú del complement.

en: Maximum number of threads used for downloading, increasing this will cause the client to send more concurrent queries to the server.
ca: Nombre màxim de fills d''execució utilitzats per a descàrregues, l''increment d''aquest valor farà que el client enviï més peticions concurrents al servidor.

en: Requires restart
ca: Requereix reiniciar

en: Max threads
ca: Nombre màxim de fils d''execució

en: Maximum number of boxes to download for each pan/zoom.
ca: Nombre màxim de tesel·les a baixar per cada ampliació/moviment.

en: Max download boxes
ca: Nombre màxim tesel·les

en: Time in milliseconds after a pan/zoom before it starts downloading. Additional changes in the viewport in the waiting time will reset the timer.
ca: Temps en mil·lisegons després d''un moviment/ampliació abans de començar a baixar-se. Els canvis addicionals del temps d''espera al port de visió reiniciaran el temporitzador.

en: Wait time (milliseconds)
ca: Temps d''espera (milisegons)

en: How much extra area around the viewport is it going to download. Setting this to 0 will not download any extra data.
ca: Com d''àrea extra al voltant del port del visor es baixarà. Establint 0 no baixarà res extra.

en: Extra download area
ca: Àrea de descàrrega addicional

en: Max area to download in degrees^2. Increasing this number will cause the plugin to download areas when you are zoomed far out.
ca: Àrea màxima a baixar en graus^2. Establint un número més gran el complement es baixarà més àrees quan ampliïs molt.

en: Max download area
ca: Àrea de descàrrega màxima

en: The strategy for finding what areas to request from the server.
ca: L''estratègia per trobar quines són les àrees que cal demanar al servidor.

en: Download strategy
ca: Estratègia de descàrrega

en: Suppress the progress monitor that is shown when downloading. If this option is selected there is no indication that something is being done, and no way to cancel the download.
ca: Suprimeix la monitorització del progrés de la descàrrega. Si hom selecciona aquesta opció no hi haurà cap tipus d''indicació del que fa el procés de descàrrega i no podrà ser anul·lat.

en: TangoGPS Files (*.log)
ca: Fitxers TangoGPS (*.log)

en: Coordinates imported:
ca: Coordenades importades:

en: Format errors:
ca: Errors de format:

en: TangoGPS import success
ca: Fitxer TangoGPS importat correctament

en: TangoGPS import failure!
ca: La importació del fitxer TangoGPS ha fallat!

en: TCX Files (*.tcx)
ca: Fitxers TCX (*.tcx)

en: EditGpx
ca: Modificar GPX

en: Layer for editing GPX tracks
ca: Capa per modificar tracks GPX

en: Convert to GPX layer with anonymised time
ca: Convertir a capa GPX amb data i hora anònims

en: edit gpx tracks
ca: modificar tracks GPX

en: Import path from GPX layer
ca: Ruta d''importació de la capa GPX

en: Drop existing path
ca: Descarta ruta existent

en: No GPX data layer found.
ca: No s''ha trobat cap capa de dades GPX

en: External tool error
ca: Error de l''eina externa

en: Child script have returned invalid data.
    
    stderr contents:
ca: L''escript fill ha retornat dades no vàlides.
    
    contingut de l''error:

en: exttool:{0}
ca: eina externa: {0}

en: External Tool: {0}
ca: Eina externa: {0}

en: Edit tool
ca: Eina d''edició

en: CmdLine:
ca: Línia de comandes:

en: External tools
ca: Eines externes

en: Delete tool "{0}"?
ca: Eina de supressió "{0}"?

en: Are you sure?
ca: Esteu segur?

en: New tool...
ca: Eina nova...

en: Install
ca: Instal·la

en: Public
ca: Públic

en: Could not get server response, check logs
ca: No ha estat possible d''obtenir una resposta del servidor, mireu el registre per més informació

en: Failed to login as {0}:
ca: Ha fallat l''accés com {0}:

en: The server did not return user ID
ca: El servidor no ha retornat l''ID d''usuari

en: Failed to get messages as {0}:
ca: Ha fallat l''obtenció de missatges com {0}:

en: Zoom in to see messages
ca: Amplia per veure missatges

en: Enable autologin
ca: Activa l''inici automàtic de sessió

en: {0} user | {0} users
ca[0]: {0} usuari
ca[1]: {0} usuaris

en: not logged in
ca: no connectat

en: Failed to log in to GeoChat:
ca: No és possible l''accés a GeoChat:

en: Failed to send message:
ca: Ha fallat l''enviament del missatge:

en: User {0} has left
ca: L''usuari {0} ha sortit

en: User {0} is mapping nearby
ca: L''usuari {0} està cartografiant a la rodalia

en: Users mapping nearby:
ca: Usuaris que es troben cartografiant a la rodalia:

en: Private chat
ca: Xat privat

en: Close tab
ca: Tanca la pestanya

en: Clear log
ca: Neteja el registre

en: Show users on map
ca: Mostra usuaris sobre el mapa

en: Position only
ca: Només posició

en: Position, Time, Date, Speed
ca: Posició, hora, data, velocitat

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
ca: Posició, hora, data, velocitat, altitud

en: A By Time
ca: A per temps

en: A By Distance
ca: A per distància

en: B By Time
ca: B per temps

en: B By Distance
ca: B per distància

en: C By Time
ca: C per temps

en: C By Distance
ca: C per distància

en: Data Logging Format
ca: Format del registre de dades

en: Disable data logging if speed falls below
ca: Desactiva l''enregistrament de dades si la velocitat baixa per sota de

en: Disable data logging if distance falls below
ca: Desactiva l''enregistrament de dades si la distància baixa per sota de

en: Unknown logFormat
ca: Format de registre desconegut

en: refresh the port list
ca: refrescar la llista de ports

en: Configure Device
ca: Configura dispositiu

en: Connection Error.
ca: S''ha produït un error en la connexió.

en: configure the connected DG100
ca: configura el DG100 connectat

en: delete data after import
ca: suprimir les dades després d''importar

en: Importing data from device.
ca: Important dades del dispositiu

en: Importing data from DG100...
ca: Important dades de DG100...

en: Error deleting data.
ca: Error en suprimir dades.

en: imported data from {0}
ca: dades importades de {0}

en: No data found on device.
ca: No s''han trobat dades al dispositiu

en: Connection failed.
ca: Ha fallat la connexió.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
ca: No s''ha pout carregar la llibreria rxtxSerial. Si necessiteu ajuda per instal·lar-la consulteu el lloc web de Globalsat http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Globalsat Import
ca: Importa Globalsat

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
ca: Importa dades de Globalsat Datalogger DG100 a una capa GPX

en: Import
ca: Importa

en: select gpx points and "blam!", find centre and direction of spread
ca: selecciona punts gpx i  "blam!" trova el centre i la direcció de propagació

en: Classes element below root child level
ca: L''element de les classes és sota el nivell del fill principal

en: Class element ({0}) outside classes element
ca: Element de classe ({0}) fora d''element de classes

en: Class element without name
ca: Element de classe sense nom

en: Tag element outside basetag and implication elements
ca: L''etiqueta és externa respecte les etiquetes de base i als elements implicats

en: Implications element below root child level
ca: L''element implicat és sota el nivell fill principal

en: Tag without key
ca: Etiqueta sense clau

en: Tag without value (key is {0})
ca: Etiqueta sense valor (la clau és {0})

en: Closed classes while it was not open
ca: Tancament de classes sense que hagin estat obertes

en: Closed classes element before all class elements were closed
ca: Tancament de classe abans d''haver tancat tots els elements.

en: Closed class element while none was open
ca: Element de classe tancat tot i que cap fou obert

en: Closed basetags while it was not open
ca: Etiquetes de base tancades mentre no siguin obertes

en: Closed implications while it was not open
ca: Implicacions tancades mentre no s''obrin

en: Tag element inside other tag element
ca: Etiqueta dins d''una altra etiqueta

en: Invalid opening xml tag <{0}> in state {1}
ca: Obertura incorrecta de l''etiqueta xml <{0}> en estat {1}

en: Condition isn''t finished at </condition> tag
ca: La condició no ha estat finalitzada amb l''etiqueta </condition>

en: Closing tag element that was not open
ca: Tancament d''un element que no ha estat obert

en: Invalid closing xml tag </{0}> in state {1}
ca: Tancament incorrecte de l''etiqueta xml </{0}> en estat {1}

en: Some tags have not been closed; now in state {0}
ca: Algunes etiquetes no han estat tancades; ara són en estat {0}

en: Key element without attribute k
ca: Clau sense atribut k

en: Condition is already finished at <{0}>
ca: La condició ja ha estat finalitzada a <{0}>

en: Unknown tag for condition: {0}
ca: Etiqueta desconeguda de condició: {0}

en: Element must not have children: {0}
ca: L''element no pot tenir fills: {0}

en: Condition is already finished at </{0}>
ca: La condició ja ha estat finalitzada a </{0}>

en: <and> needs at least one child
ca: <and> necessita un fill com a mínim

en: <or> needs at least one child
ca: <or> necessita un fill com a mínim

en: <not> needs at least one child
ca: <not> necessita un fill com a mínim

en: Wrong closing tag {0} (</{1}> expected)
ca: Etiqueta de tancament incorrecta {0} (s''esperava </{1})

en: Condition {0} not yet finished
ca: La condició {0} no ha estat definida encara

en: Group not yet evaluated
ca: El grup encara ho ha estat avaluat

en: Collection must contain at least one condition
ca: La col·lecció ha de contenir una condició com a mínim

en: No ruleset has been selected!
ca: Cap conjunt de regles ha estat seleccionat!

en: No ruleset
ca: Cap conjunt de regles

en: Syntax exception in access ruleset:
    {0}
ca: Excepció de sintaxi en l''accés al conjunt de regles:
    {0}

en: File not found:
    {0}
ca: No s''ha trobat el fitxer:
    {0}

en: Problem when accessing a file:
    {0}
ca: Problema en accedir al fitxer:
    {0}

en: File not found:
ca: No s''ha trobat el fitxer:

en: Couldn''t find built-in ruleset {0}
ca: No s''ha trobat el conjunt de regles integrades {0}

en: height (m)
ca: altura (m)

en: width (m)
ca: amplada (m)

en: length (m)
ca: llargada (m)

en: speed (km/h)
ca: velocitat (km/h)

en: weight (t)
ca: pes (t)

en: axleload (t)
ca: càrrega per eix (t)

en: Bookmark name
ca: Nom del favorit

en: Bookmark name already exists!
ca: El nom del favorit ja existeix.

en: Bookmark name must not contain ''{0}''!
ca: El nom del favorit no ha de contenir ''{0}''!

en: Access class
ca: Classe d''accés

en: Access class must not contain ''{0}''!
ca: La classe d''accés no ha de contenir ''{0}''!

en: Access types
ca: Tipus d''accés

en: Vehicle properties
ca: Propietats del vehicle

en: Road requirements
ca: Requeriments de les carreteres

en: Max. incline up (%, pos.)
ca: Inclinació màxima amunt (%, pos.)

en: Maximum incline the vehicle can go up
ca: Inclinació màxima que pot pujar el vehicle

en: Max. incline down (%, pos.)
ca: Inclinació màxima avall (%,pos.)

en: Maximum incline the vehicle can go down
ca: Inclinació màxima que pot baixar el vehicle

en: Surface blacklist
ca: Llista negra de superfícies

en: List of surfaces the vehicle cannot use, values are separated by semicolons (;)
ca: Llista de superfícies que el vehicle no pot utilitzar, els valors són separats per punt i coma (;)

en: max. tracktype grade
ca: màxim grau de pista

en: Worst tracktype (1-5) the vehicle can still use, 0 for none
ca: Pitjor tipus de pista (1-5) que el vehicle pot utilitzar, 0 per no utilitzar-ne cap

en: Change bookmark
ca: Canvia favorit

en: Edit access parameters
ca: Modifica paràmetre d''accés

en: Graph View Dialog
ca: Finestra de configuració de vista gràfica

en: Open the dialog for graph view configuration.
ca: Obre la finestra de configuració de vista gràfica

en: end nodes
ca: nodes finals

en: incline
ca: inclinació

en: Ruleset:
ca: Conjunt de regles:

en: Parameters:
ca: Paràmetres:

en: Coloring:
ca: Acoloriment:

en: Create/update graph
ca: Crea/actualitza gràfic

en: Settings for the Graphview plugin that visualizes routing graphs.
ca: Partàmetres per al connector Graphview que visualitza gràfics de càlcul de rutes.

en: Ruleset
ca: Conjunt de regles

en: Use built-in rulesets
ca: Utlitzar el conjunt de regles integrat

en: External ruleset directory:
ca: Directori del conjunt de regles extern:

en: Select directory
ca: Selecciona el directori

en: Restore defaults
ca: Restaura els predeterminats

en: Visualization
ca: Visualització

en: Draw directions separately
ca: Dibuxa les direccions de manera separada

en: Node color
ca: Color del node

en: Arrow color
ca: Color de la fletxa

en: Arrowhead fill color
ca: Color per omplir la punta de la fletxa

en: Arrowhead placement
ca: Posició de la punta de la fletxa

en: New bookmark
ca: Nou favorit

en: Really delete "{0}"?
ca: Vols suprimir "{0}"?

en: Bookmark deletion
ca: Supressió de favorit

en: Really restore default bookmarks?
    All manually added or edited bookmarks will be lost!
ca: Segur que voleu restaurar els favorits predeterminats?
    Tots els favorits afegits o modificats es perdran!

en: Bookmark reset
ca: Inicialització de favorits

en: Choose node color
ca: Selecciona el color del node

en: Choose arrow color
ca: Selecciona el color de la fletxa

en: Choose arrowhead fill color
ca: Selecciona el color de la punta de la fletxa

en: Routing graph calculated by the GraphView plugin
ca: Gràfic de la ruta calculada per Graphview

en: GraphView layer is not mergable
ca: La capa Graphview no és combinable

en: graphview default node
ca: mode predeterminat de Graphview

en: graphview default segment
ca: segment predeterminat de Graphview

en: graphview arrowhead core
ca: cap de fletxa de Graphview

en: Weights must be given as positive decimal numbers with unit "t" or without unit.
ca: Els pesos han de ser donats en forma de nombres decimals amb la unitat "t" o senseella.

en: Lengths must be given as positive decimal numbers with unit "m", "km", "mi" or without unit.
    Alternatively, the format FEET'' INCHES" can be used.
ca: Les longituds poden ser donades en forma de nombres decimals amb les unitats "m", "km", "mi" o sense elles.
    Alternativament, també es pot utilitzar el format FEET'' INCHES"

en: Speeds should be given as numbers without unit or as numbers followed by "mph".
ca: Les velocitats han de ser donades com a nombres sense unitat o com a nombres seguits de "mph".

en: Inclines must be given as positive decimal numbers with followed by "%".
ca: La inclinació ha de ser donada com un nombre decimal seguit de "%".

en: Tracktype grades must be given as integers between 0 and 5.
ca: El grau de les pistes ha de ser donat amb un nombre sencer entre 0 i 5.

en: Surface values must not contain any of the following characters: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''
ca: Els valors de superfície no han de contenir cap d''aquests caràcters: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''

en: Imagery XML Files
ca: Fitxer d''imatgeria XML

en: Save Imagery XML file
ca: Desa fitxer d''imatgeria XML

en: XML Imagery Bounds
ca: Límits de la imatgeria XML

en: Generate Imagery XML bounds for the selection
ca: Generar límits d''imatgeria XML per la selecció

en: edit bounds for selected defaults
ca: modificar límits pels predeterminats seleccionats

en: Download imagery XML bounds
ca: Baixa els límits XML de la imatgeria

en: Validating error in file {0}:
    {1}
    Do you want to continue without validating the file ?
ca: Error de validació al fitxer {0}:
    {1}
    Voleu continuar sense validar el fitxer?

en: Open Imagery XML file
ca: Obre fitxer d''imatgeria XML

en: Calibration Layer
ca: Capa de calibratge

en: A deprecated calibration geometry of {0} nodes by {1}
ca: Una geometria de calibratge obsoleta de {0} nodes prop de {1}

en: A calibration geometry of {0} nodes by {1}
ca: Una geometria de calibratge de {0} nodes prop de {1}

en: Change Color
ca: Canvia el color

en: Deprecate Offset
ca: Decalatge obsolet

en: Are you sure this imagery offset is wrong?
ca: Esteu segur que el decalatge de la imatgeria és dolent?

en: Are you sure this calibration geometry is aligned badly?
ca: Esteu segur que aquesta geometria de calibratge està mal alineada?

en: Warning: deprecation is basically irreversible!
ca: Avís: l''obsolescència és irreversible!

en: To store imagery offsets you must be a registered OSM user.
ca: Per enregistrar decalatges d''imatgeria heu de ser un usuari registrat de l''OSM

en: Please enter the reason why you mark this imagery offset as deprecated
ca: Indiqueu la raó per la que voleu marcar aquest decalatge d''imatgeria com a obsolet

en: Please enter the reason why you mark this calibration geometry as deprecated
ca: Indiqueu la raó per la que voleu marcar aquest calibratge de geometria com a obsolet

en: Notifying the server of the deprecation...
ca: Notificant de l''obsolescència al servidor...

en: Get Imagery Offset...
ca: Obté el decalatge de la imatgeria....

en: Download offsets for current imagery from a server
ca: Baixa del servidor els decalatges de la imatgeria actual

en: No data for this region. Please adjust imagery layer and upload an offset.
ca: No hi ha dades per la regió seleccionada. Ajusta la capa de la imatgeria i puja el decalatge.

en: Loading imagery offsets...
ca: Carregant decalatges d''imatgeria...

en: Error processing XML response: {0}
ca: Error en processar la resposta XML:{0}

en: Imagery Offset Database
ca: Base de dades dels decalatges d''imatgeria

en: Calibration geometries
ca: Geometria de calibratge

en: Deprecated offsets
ca: Decalatges obsolets

en: The topmost imagery layer has been shifted to presumably match
    OSM data in the area. Please check that the offset is still valid
    by downloading GPS tracks and comparing them and OSM data to the imagery.
ca: La capa superior de la imatgeria ha estat desplaçada, presumiblement per a fer coincidir
    les dades OSM de lazona. Si us plau verifiqueu que el decalatge continua sent
    vàlid carregant tacks GPS i comparant-los amb les dades OSM i amb la imatgeria aèria.

en: A layer has been added with a calibration geometry. Hide data layers,
    find the corresponding feature on the imagery layer and move it accordingly.
ca: S''ha afegit una capa amb una geometria calibrada. Amageu capes de dades,
    trobeu la característica corresponent a la capa d''imatgeri i moveu-la segons convingui.

en: Deprecated by {0} on {1}
ca: Marcat com a obsolet per {0} el {1}

en: Created by {0} on {1}
ca: Creat per {0} el {1}

en: Offset Information
ca: Informació de decalatge

en: Report this offset
ca: Informa d''aquest decalatge

en: You are to notify moderators of this offset. Why?
ca: Notificareu els moderadors d''aquest decalatge. Per què?

en: Reporting the offset...
ca: Informant del decalatge ...

en: An imagery offset of {0}
ca: Un decalatge d''imatgeria de {0}

en: Imagery ID
ca: ID de la imatgeria

en: A calibration geometry of {0} nodes
ca: Un calibratge d''imatgeria de {0} nodes

en: Determined right here
ca: Determinat aquí

en: Determined {0} away
ca: Determinat {0} lluny

en: Reason
ca: Motiu

en: This entry has been reported.
ca: Aquest element ha estat informat

en: Server has rejected the request
ca: El servidor ha refusat la consulta

en: Unable to connect to the server
ca: No ha estat possible de connectar amb el servidor

en: Store Imagery Offset...
ca: Desa decalatge de la imatgeria...

en: Upload an offset for current imagery (or calibration object geometry) to a server
ca: Puja decalatge per a la imatgeria actual (o un objecte de geometria de calibratge) al servidor

en: Store calibration geometry
ca: Desa la geometria de calibratge

en: Store imagery offset
ca: Desa el decalatge de la imatgeria

en: The selected object can be used as a calibration geometry. What do you intend to do?
ca: L''objecte seleccionat pot ser utilitzat com a geometria de calibratge. Què voleu fer?

en: The topmost imagery layer has no offset. Are you sure you want to upload this?
ca: La capa superior d''imatgeria no te cap decalatge. Estàs segur que vols pujar això?

en: You are registering an imagery offset. Other users in this area will be able to use it for mapping.
    Please make sure it is as precise as possible, and describe a region this offset is applicable to.
ca: Esteu enregistrant un desplaçament de la imatgeria. Altres usuaris en aquesta àrea el podran usar per a cartografiar.
    Assegureu-vos que sigui tan precís com sigui possible i descriviu una regió on s''aplica aquest desplaçament.

en: You are registering a calibration geometry. It should be the most precisely positioned object, with
    clearly visible boundaries on various satellite imagery. Please describe this object and its whereabouts.
ca: Esteu enregistrant una geometria de calibratge. Ha de ser la posició més precisa possible de l''objecte, amb els límits ben definits sobre diferents imatges de satèl·lit. Si us plau descriviu aquest objecte i la seva posició amb precisió.

en: Uploading a new offset...
ca: Pujant un nou decalatge ...

en: This string should be 3 to 200 letters long.
ca: El text ha de ser d''una longitud d''entre 3 i 200 lletres.

en: Rotate 90
ca: Girar 90

en: Rotate 180
ca: Girar 180

en: Rotate 270
ca: Girar 270

en: Display non-geotagged photos
ca: Mostra les fotografies no georeferenciades

en: Imported Images
ca: Imatges importades

en: Next image
ca: Imatge següent

en: Previous image
ca: Imatge prèvia

en: Rotate left
ca: Gira a l''esquerra

en: Rotate image left
ca: Gira la imatge ver l''esquerra

en: Rotate right
ca: Gira a la dreta

en: Rotate image right
ca: Gira la imatge ver la dreta

en: Import vector graphics
ca: Importa gràfics vectorials

en: SVG files [ImportVec plugin] (*.svg)
ca: Fitxers SVG [Connector ImportVec] (*.svg)

en: GPX info mode
ca: InfoMode GPX

en: Move the mouse to show trackpoint info for current layer. Hold shift to highlight tracks
ca: Desplaceu el ratolí per mostrar informació sobre el punt del track a la capa actual. Manteniu premuda la tecla de majúscules per ressaltar els tracks.

en: Delete this
ca: Esborra això

en: Delete this&older
ca: Suprimeix aquest i els més vells

en: Track name:
ca: Nom de la pista:

en: Channel-Digraph created from the active OSM-Layer
ca: Creat Channel-Digraph a partir de la capa OSM activa

en: Create Channel Digraph
ca: Crea Channel Digraph

en: this layer is no osm data layer
ca: aquesta capa no és de tipus osm

en: Converting OSM graph into Channel Digraph
ca: Convertint gràfic OSM vers Channel Digraph

en: filtering ways
ca: filtrant vies

en: creating Channel-Digraph
ca: creant Channel Digraph

en: sealing Digraph
ca: tancament del graf orientat

en: calculating Strong Connectedness
ca: càlcul de la connectivitat forta

en: creating DigraphLayer
ca: creant capa Digraph

en: JunctionChecking
ca: Validador de cruïlles

en: Open the junctionchecking window.
ca: Obre la finestra del validador de cruïlles

en: junctions
ca: cruïlles

en: Channel-Digraph creation
ca: Creació d''un graf orientat per canal

en: seal Channel Digraph
ca: tancament del graf orientat per canal

en: calculate strong connected channels
ca: càlcul dels canals fortament connectats

en: Junctionchecking/junctions searching
ca: Verificació/cerca de cruïlles

en: order of junction (n):
ca: ordre de cruïlla (n)

en: produce OSM-Relations: junction
ca: produeix relacions OSM: cruïlla

en: if enabled the plugin produces osm-relations from the junction subgraphs
ca: Si està activat, el connector produeix relacions osm a partir dels grafs orientats d''encreuament

en: create the channel digraph
ca: crea el graf orientat per canal

en: Check
ca: Comprova

en: Search
ca: Cerca

en: search for junctions in the channel subset
ca: cerca encreuaments al subconjunt del canal

en: The marked channels contains a junctioncandidate (white). To test this candidat mark these channel and press the "Check" button again.
ca: Els canals marcats contenen un candidat d''encreuament (blanc). Per provar aquest candidat, marqueu aquests canals i premeu el botó "Verifica" un altre cop.

en: The marked channels are a {0}-ways junction
ca: Els canals marcats formen un encreuament de {0} vies

en: The marked channels are not a junction:
ca: Els canals marcats no formen cap encreuament:

en: construct channel digraph and search for junctions
ca: construeix un graf orientat per canal i cerca encreuaments

en: Number of {0}-ways junctions found: {1}
ca: Nombre de cruïlles de {0} vies trobades: {1}

en: generate all combinations from entrie/exit candidates
ca: genera totes les combinacions de candidats entrada/sortida

en: Connection Failed
ca: Ha fallat la connexió

en: Not connected
ca: No connectat

en: Connecting
ca: S''està connectant

en: Connected
ca: Connectat

en: no name
ca: sense nom

en: Show GPS data.
ca: Mostra dades GPS.

en: Way Info
ca: Informació de la via

en: Speed
ca: Velocitat

en: Course
ca: Curs

en: LiveGPS layer
ca: Capa LiveGPS

en: Capture GPS Track
ca: Captura un recorregut amb GPS

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
ca: Connecta amb el servidor gpsd i mostra la posició actual a la capa LiveGPS

en: Center Once
ca: Centrar un cop

en: Center the LiveGPS layer to current position.
ca: Centrar la capa LiveGPS a la posició actual

en: Auto-Center
ca: Autocentrat

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
ca: Centrar de manera contínua laq capa LiveGPS a la posició actual

en: Show
ca: Mostra

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Measured values
ca: Valors mesurats

en: Open the measurement window.
ca: Obre la finestra de mesurar

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
ca: Inicialitza els resultats del mesurament i esborra la ruta de mesurament.

en: Path Length
ca: Longitud del sender

en: Selection Length
ca: Longitud de la selecció

en: Selection Area
ca: Selecció de l''àrea

en: Selection Radius
ca: Selecció de radi

en: Angle between two selected Nodes
ca: Angle entre els nodes seleccionats

en: Layer to make measurements
ca: Capa per fer mesures

en: measurement mode
ca: mmode de mesurar

en: Measurements
ca: Mesurar

en: Merge overlap
ca: Fusiona una superposició

en: Merge overlap of ways.
ca: Fusiona les superposicions de vies

en: Merge Overlap (combine)
ca: Fusiona la superposició  (combinar)

en: Michigan Left
ca: Michigan esquerra

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways.
ca: Afegeix una prohibició de gir a l''esquerra sobre 4 o 5 vies.

en: Please select 4 or 5 ways to assign no left turns.
ca: Si us plau, seleccioneu 4 o 5 vies per assignar la prohibició de gir a l''esquerra

en: Please select 4 ways that form a closed relation.
ca: Si us plau, seleccioneu 4 vies que formin una relació tancada

en: Unable to order the ways. Please verify their directions
ca: No és possible d''ordenar les vies. Si us plau verifiqueu les seves direccions

en: Create Michigan left turn restriction
ca: Crear una prohibició de gir de tipus Michigan esquerra

en: Unable to find via nodes. Please check your selection
ca: No s''han trobat nodes. Si us plau verifiqueu la vostra selecció

en: About Plugin
ca: Quant al connector

en: Native password manager plugin
ca: Connector per a gestionar contrasenyes natives

en: No native password manager could be found!
ca: No es pot trobar cap gestor de contrasenyes natives!

en: Depending on your Operating System / Distribution, you may have to create a default keyring / wallet first.
ca: En funció del vostre sistema operatiu / distribució és possible que primer sigui necessari crear un portaclaus predefinit.

en: No thanks, use JOSM''s plain text preferences storage
ca: No gràcies, utilitzar el sistema d''enregistrament en text pla del JOSM

en: Found sensitive data that is still saved in JOSM''s preference file (plain text).
ca: Han estat trobades dades sensibles emmagatzemades a les preferències del JOSM (en text pla).

en: Transfer to password manager and remove from preference file
ca: Transferir vers el gestor de contrasenyes i suprimir del fitxer de preferències

en: No, just keep it
ca: No, conservar-ho

en: Close the dialog and discard all changes
ca: Tancar la finestra i descartar totes les modificacions

en: Proceed and go to the next page
ca: Procedir i anar a la pàgina següent

en: Finish
ca: Finalitza

en: Confirm the setup and close this dialog
ca: Confirmar la configuració i tancar aquesta finestra

en: JOSM/OSM API/Username
ca: JOSM/OSM API/Nom_d''usuari

en: JOSM/OSM API/Password
ca: JOSM/OSM API/Contrasenya

en: {0}/Username
ca: {0}/Nom d''usuari

en: {0}/Password
ca: {0}/Contrasenya

en: JOSM/Proxy/Username
ca: JOSM/Proxy/Nom_d''usuari

en: JOSM/Proxy/Password
ca: JOSM/Proxy/Contrasenya

en: Native Password Manager Plugin
ca: Connector per gestionar contrasenyes natives

en: The username and password is protected by {0}.
ca: El nom d''usuari i la contrasenya són protegits per {0}.

en: username
ca: nom d''usuari

en: password
ca: contrasenya

en: proxy username
ca: nom d''usuari al servidor intermediari

en: proxy password
ca: contrasenya del servidor intermediari

en: oauth key
ca: clau oauth

en: oauth secret
ca: secret oauth

en: <br><strong>Warning:</strong> There may be sensitive data left in your preference file. ({0})
ca: <br><strong>Avís:</strong> Encara hi ha dades sensibles al vostre fitxer de preferències. ({0})

en: Save user and password ({0})
ca: Enregistrar usuari i contrasenya ({0})

en: Plain text, JOSM default
ca: Text pla, defecte del JOSM

en: Use {0}
ca: Usa  {0}

en: Encrypt data with Windows logon credentials
ca: Encriptar les dades amb les credencials del login de Windows

en: The native password manager plugin detected {0} on your system.
ca: El connector natiu de gestió de contrasenyes ha estat detectat {0} al vostre sistema.

en: Invalid changeset id: {0}
ca: Identificador invàlid del conjunt de canvis: {0}

en: Invalid timestamp: {0}
ca: Data-hora invàlida: {0}

en: Reading OSM data...
ca: Llegint dades OSM...

en: Split by municipality
ca: Divideix per municipi

en: Split this data by municipality (admin_level=8).
ca: Divideix aquestes dades per minucipi (admin_level=8).

en: Split by sector
ca: Dividir per sector

en: Split this data by sector (admin_level=10).
ca: Dividir aquestes dades per sector (admin_level=10).

en: Split by neighbourhood
ca: Dividir per barris

en: Split this data by neighbourhood (admin_level=11).
ca: Dividir aquestes dades per barris (admin_level=11).

en: Download open data
ca: Baixa dades lliures

en: License URL not available: {0}
ca: URL de llicència no disponible: {0}

en: OpenData preferences
ca: Preferències d''OpenData

en: License Agreement
ca: Acord de llicència

en: Accept
ca: Acceptar

en: Refuse
ca: Refusar

en: I understand and accept these terms and conditions
ca: Ho entenc i accepto aquestes condicions

en: View the full text of this license
ca: Veure el text sencer d''aquesta llicència

en: I refuse these terms and conditions. Cancel download.
ca: No accepto aquestes condicions. Cancel·lar la baixadar

en: Module bundled with opendata plugin
ca: Mòdul inclòs amb el connector opendata

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available modules.
ca: Si us plau, feu clic sobre <strong>llista de baixada</strong> per baixar i mostrar un llista amb els mòduls disponibles.

en: The following module has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} modules have been downloaded <strong>successfully</strong>:
ca[0]: El següent mòdul ha estat baixat <strong>correctament</strong>:
ca[1]: Els següents mòduls {0} han estat baixats <strong>correctament</strong>:

en: Downloading the following module has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} modules has <strong>failed</strong>:
ca[0]: Ha <strong>fallat</strong> la decàrrega del següent mòdul:
ca[1]: Ha <strong>fallat</strong> la decàrrega dels següents {0} mòduls:

en: Search:
ca: Cerca:

en: Modules
ca: Mòduls

en: Accept the new module sites and close the dialog
ca: Acceptar els llocs web dels mòduls i tancar la finestra

en: Configure Module Sites
ca: Configura llocs web dels mòduls

en: Download the list of available modules
ca: Baixar la llista de mòduls disponibles

en: Update modules
ca: Actualitzar mòduls

en: Update the selected modules
ca: Actualitzar els mòduls seleccionats

en: Please restart JOSM to activate the downloaded modules.
ca: Si us plau reinicieu el JOSM per tal d''activar els mmòduls baixats

en: All installed modules are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
ca: Tots els mòduls instal·lats han estat actualitzats. El JOSM no ha de baixar cap nova versió

en: Modules up to date
ca: Mòduls actualitzats

en: Configure the list of sites where modules are downloaded from
ca: Configura la llista de llocs que poden ser utilitzats per a baixar els mòduls

en: Add Open Data Module description URL.
ca: Afegeix una URL de descripció del mòdul OpenData

en: Edit Open Data Module description URL.
ca: Modifica l''URL de descripció del mòdul OpenData

en: Open Data Module description URL
ca: URL de descripció del mòdul OpenData

en: Download OSM data corresponding to the current data set.
ca: Baixa les dades OSM corresponents al conjunt de dades actual.

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
ca: Selecciona sobre el mapa els elements seleccionats a la llista de sobre.

en: Diff
ca: Diferència

en: Perform diff between current data set and existing OSM data.
ca: Mostra les diferències entre el conjunt de dades actuals i les existents al servidor OSM

en: Tools
ca: Eines

en: Open tools menu for this data.
ca: Obre el menú d''eines per aquestes dades.

en: Open the OpenData window.
ca: Obre la finestra OpenData

en: Raw data
ca: Dades sense tractar

en: OpenData Preferences
ca: Preferències d''OpenData

en: A special handler for various Open Data portals<br/><br/>Please read the Terms and Conditions of Use of each portal<br/>before any upload of data loaded by this plugin.
ca: Un manegador especial per a varis portals OpenData<br/></br>Llegeix les condicions d''utilització de cadascun</br>abans de pujar qualsevol dada amb aquest connector.

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Import only raw data (i.e. do not add/delete tags or replace them by standard OSM tags)
ca: Importar només dades sense tractar. (per exemple, sense afegir, editar o reemplaçar les etiquetes per les estàndars de l''OSM)

en: Overpass API server:
ca: Servidor d''API Overpass:

en: Overpass API server used to download OSM data
ca: El servidor de l''API Overpass utilitzat per baixar les dades OSM

en: XAPI server:
ca: Servidor XAPI:

en: XAPI server used to download OSM data when Overpass API is not available
ca: El servidor XAPI utilitzat per baixar dades de l''OSM quan no és possible utilitzar l''API Overpass

en: Download modules
ca: Mòduls baixats

en: View summary
ca: Veure resum

en: View full text
ca: Veure el text sencer

en: ''Lambert CC 9 zones'' coordinates found with different zone codes for X and Y:
ca: Trobades coordenades de ''Zones Lambert CC 9'' amb diferents codis de zona per X i Y:

en: OpenData XML files
ca: Fitxers OpenData XML

en: File to load
ca: Fitxer a carregar

en: 7Zip Files
ca: Fitxer 7Zip

en: Reading 7Zip file...
ca: Llegint un fitxer de tipus 7zip...

en: Zip Files
ca: Fitxers zip

en: Reading Zip file...
ca: Llegint el fitxer Zip...

en: Cannot transform to WGS84
ca: No es possible fer la transformació vers WGS84

en: JOSM was unable to find a strict mathematical transformation between ''{0}'' and WGS84.<br /><br />Do you want to try a <i>lenient</i> method, which will perform a non-precise transformation (<b>with location errors up to 1 km</b>) ?<br/><br/>If so, <b>do NOT upload</b> such data to OSM !
ca: JOSM no ha pogut trobar una transformació matemàtica precisa entre ''{0}'' i WGS84.<br /><br />Vols provar un mètode més <i>indulgent</i> que faci una transformació menys precisa (<b>amb errors de localització de fins a 1 km</b>) ?<br/><br/>Si fas això, <b>NO pugis</b> les dades al servidor OSM !

en: Try lenient method
ca: Provar un mètode més indulgent

en: Loading shapefile ({0} features)
ca: Carregant shapefile ({0} funcions)

en: Unable to detect Coordinate Reference System.
    Would you like to fallback to ESPG:4326 (WGS 84) ?
ca: No és possible de detectar les Coordenades del Sistema de Referència.
    Voleu retornar al sistema ESPG:4326 (WGS 84) ?

en: Warning: CRS not found
ca: Avís: no s''ha trobar el Sistema de Referència de les Coordenades

en: Unable to detect CRS !
ca: El Sistema de Referència de les Coordenades no ha pogut ser detectat!

en: GML files
ca: Fitxers GML

en: KML/KMZ files
ca: Fitxers KML/KMZ

en: MapInfo files
ca: Fitxers apInfo

en: Unable to find a data store for file {0}
ca: No és possible de trobar un magatzem de dades pel fitxer {0}

en: CSV files
ca: Fitxers CSV

en: ODS files
ca: Fitxers ODS

en: No valid coordinates have been found.
ca: No s''han trobat coordenades vàlides

en: Invalid file. Bad length on line {0}. Expected {1} columns, got {2}.
ca: Fitxer invàlid. La longitud a la línia {0} és dolenta. S''esperava {1} columnes, hi ha {2}.

en: XLS files
ca: Fitxers XLS

en: View OSM Wiki page
ca: Veure la pàgina wiki de l''OSM

en: Launch browser to the OSM Wiki page of the selected data set
ca: Obre al navegador web la pàgina del wiki de l''OSM relativa al conjunt de dades seleccionat

en: View Local Portal page
ca: Visualitza la pàgina del portal local

en: Launch browser to the local portal page of the selected data set
ca: Obre el navegador sobre la pàgina del portal local relativa al conjunt de dades seleccionat

en: View National Portal page
ca: Mira la pàgina del Portal Nacional

en: Launch browser to the national portal page of the selected data set
ca: Obre el navegador web la pàgina del portal nacional relativa al conjunt de dades seleccionat.

en: View License
ca: Veure llicència

en: Launch browser to the license page of the selected data set
ca: Obre un navegador web apuntant a la pàgina de la llicència del conjunt de dades seleccionat

en: View License (summary)
ca: Veure llicència (resum)

en: Launch browser to the summary license page of the selected data set
ca: Obre un navegador web apuntant a la pàgina amb el resum de la llicència del conjunt de dades seleccionat

en: View the license of the selected data set
ca: Veure la llicència del conjunt de dades seleccionat.

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
ca: Avís: No és possible de baixar el mòdul ''{0}''. El seu enllaç de baixada és desconegut. Ignorant la baixada.

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
ca: Avís: No és possible de baixar el mòdul ''{0}''. El seu enllaç de baixada ''{1}'' no és una URL vàlida. Ignorant la baixada.

en: Downloading Module {0}...
ca: Decarregant mòdul {0}...

en: An error occurred in module {0}
ca: Ha hagut un error al mòdul {0}

en: Last module update more than {0} days ago.
ca: Han passat més de {0} dies des de la darrera actualització del mòdul

en: Click to update the activated modules
ca: Feu clic per actualitzar els mmòduls activats

en: Click to skip updating the activated modules
ca: Feu clic per no actualitzar els mmòduls activats

en: Skipping module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
ca: Ignorant l''actualització del mòdul un cop consumit l''interval d''actualització. L''actualització automàtica a l''inici ha estat deshabilitada.

en: Running module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
ca: Executant l''actualització del mòdul un cop consumit l''interval d''actualització. L''actualització automàtica a l''inici ha estat deshabilitada.

en: Could not load module {0}. Delete from preferences?
ca: El mòdul {0} no pot ser carregat. Esborrar-ho de les preferències?

en: loading module ''{0}'' (version {1})
ca: carregant el mòdul ''{0}'' (versió {1})

en: <html>Could not load module {0} because the module<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
ca: <html>El  mòdule {0} no pot ser carregat perquè la<br>classe principal ''{1}'' no ha estat trobada.<br>Esborrar de les preferències?</html>

en: Loading modules ...
ca: Carregant mòduls ...

en: Checking module preconditions...
ca: Comprovant les precondicions del mòdul ...

en: Loading module ''{0}''...
ca: Carregant el mòdul ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following module: | JOSM could not find information about the following modules:
ca[0]: JOSM no ha pogut trobar informació sobre el següent mòdul:
ca[1]: JOSM no ha pogut trobar informació sobre els següents mòduls:

en: The module is not going to be loaded. | The modules are not going to be loaded.
ca[0]: El mòdul no serà carregat
ca[1]: Els mòduls no seran carregats

en: Updating the following module has failed: | Updating the following modules has failed:
ca[0]: Ha fallat l''actualització del següent mòdul:
ca[1]: Ha fallat l''actualització dels següents mòduls:

en: Module update failed
ca: Ha fallat l''actualització del mòdul

en: Warning: failed to download module information list
ca: Avís: ha fallat la decàrrega de la llista d''informació del mòdul

en: Disable module
ca: Deshabilitar mòdul

en: Click to delete the module ''{0}''
ca: Feu clic per suprimir el mòdul ''{0}''

en: Keep module
ca: Conservar el mòdul

en: Click to keep the module ''{0}''
ca: Feu clic per conservar el mòdul ''{0}''

en: Warning: failed to delete outdated module ''{0}''.
ca: Avís: ha fallat la supresió del mòdul obsolet ''{0}''

en: Warning: failed to install module ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
ca: Avís: ha fallat la instal·lació del mòdul ''{0}'' a partir del fitxer temporal ''{1}'' baixat. Ha fallat l''operació d''anomenar-lo.

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Modules to change it later)
ca: No tornar a preguntar i recordar la meva decisió (anar a les Preferències->Mòduls per canviar-ho més tard)

en: The module file ''{0}'' does not include a Manifest.
ca: El fitxer del mòdul ''{0}'' no inclou un Manifest.

en: Invalid URL ''{0}'' in module {1}
ca: URL ''{0}'' invàlida al mòdul {1}

en: <b>Module provided by an external source:</b> {0}
ca: <b>Mòdul d''una font externa:</b> {0}

en: Failed to create module information from manifest for module ''{0}''
ca: Ha fallat la creació de la informació del mòdul ''{0}'' a partir del seu manifest

en: Illegal entry in module list.
ca: Entrada incorrecta a la llista de mòduls.

en: Reading local module information..
ca: Llegint la informació del mòdul local.

en: Processing module site cache files...
ca: Processant els fitxers de memòria cau del lloc web del mòdul ...

en: Warning: Failed to scan file ''{0}'' for module information. Skipping.
ca: Avís: Ha fallat l''anàlisi del fitxer ''{0}'' per la informació del mòdul. Ometent.

en: Processing module site cache icon files...
ca: Processant els fitxers de memòria cau de les icones al lloc del mòdul...

en: Processing module files...
ca: Processant els fitxers del mòdul...

en: Download module list...
ca: Baixa la llista de mòduls...

en: Downloading module list from ''{0}''
ca: S''esta baixant la llista de mòduls de ''{0}''

en: Warning: failed to create module directory ''{0}''. Cannot cache module list from module site ''{1}''.
ca: Avís: ha fallat la creació del directori del mòdul ''{0}''. No és possible inserir a la memòria cau la llista dels mòduls del lloc web ''{1}''.

en: Writing module list to local cache ''{0}''
ca: Escrivint la llista de mmòduls a la memòria cau local ''{0}''

en: Parsing module list from site ''{0}''
ca: Analitzant la llista dels mòduls del lloc web ''{0}''

en: Failed to parse module list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
ca: Ha fallat l''anàlisi del document de la llista dels mòduls del lloc web ''{0}''. Ometent el lloc web. L''excepció ha estat: {1}

en: Processing module list from site ''{0}''
ca: Processant la llista dels mòduls del lloc web ''{0}''

en: Open Visible...
ca: Obre visible...

en: Open only files that are visible in current view.
ca: Obre només els fitxers que són visibles a la  vista actual

en: No view open - cannot determine boundaries!
ca: Cap vista oberta - no és possible de determinar els límits!

en: Unknown file extension: {0}
ca: Extensió d''arxiu desconeguda: {0}

en: Parsing file "{0}" failed
ca: L''anàlisi del fitxer "{0}" ha fallat

en: OSM Server Files pbf compressed
ca: Fitxers pbf comprimits del servidor OSM

en: Download PBF
ca: Baixa dades PBF (Protocolbuffer Binary Format)

en: Invalid DenseNodes key/values table
ca: Taula DenseNodes de clau/valors no vàlida

en: Transform error: Min X must be smaller than max
ca: Error de transformació: el mínim X ha de ser més petit que el màxim

en: Transform error: Min Y must be smaller than max
ca: Error de transformació: el mínim Y ha de ser més petit que el màxim

en: Transform error: Points too close
ca: Error de transformació: punts massa propers

en: Transform error: Unsupported variant.
ca: Error de transformació: variant no suportada

en: Transform error: Unsupported orientation
ca: Error de transformació: Orientació no suportada

en: Bind to coordinates
ca: Adjuntar a les coordenades

en: Top right (max) corner:
ca: Cantonada de dalt a la dreta (màx):

en: Bottom left (min) corner:
ca: Cantonada de baix a l''esquerra (min):

en: Please select exactly one node.
ca: Si us plau, seleccioneu un únic node.

en: Projection:
ca: Projecció:

en: Show target
ca: Mostrar objectiu

en: Finished
ca: Finalitzat

en: PDF files
ca: Fitxers PDF

en: Import PDF
ca: Importar PDF

en: OSM files
ca: Fitxers OSM

en: Preparing
ca: S''està preparant

en: Could not parse color
ca: No s''ha pogut analitzar el color

en: Parsing file
ca: Analitzant el fitxer

en: File not found.
ca: No s''ha trobat el fitxer.

en: Error while parsing: {0}
ca: S''ha produït un error mentre s''estava analitzant: {0}

en: Removing parallel segments
ca: Suprimint segments paral·lels

en: Joining nodes
ca: Unint nodes

en: Joining adjacent segments
ca: Unint segments adjacents

en: Removing small objects
ca: Suprimint objectes petits

en: Removing large objects
ca: Suprimint grans objectes

en: Finalizing layers
ca: Finalitzant capes

en: Building JOSM layer
ca: Construïnt la capa JOSM

en: Postprocessing layer
ca: Postprocessant la capa

en: Saving to file.
ca: Enregistrant a un fitxer

en:  Writing to file
ca:  Escrivint a un fitxer

en: Debug info
ca: Depurar informació

en: Merge close nodes
ca: Combina nodes propers

en: Remove objects smaller than
ca: Suprimir objectes més petits que

en: Remove objects larger than
ca: Suprimir objectes més grans que

en: Only this color
ca: Només aquest color

en: Remove parallel lines
ca: Suprimir línies paral·leles

en: Take only first X paths
ca: Prendre només les X primeres vies

en: Color/width change
ca: Canviar color/amplada

en: Shape closed
ca: Forma tancada

en: Single segments
ca: Segments simples

en: Orthogonal shapes
ca: Formes ortogonals

en: Import settings
ca: Importa configuració

en: Introduce separate layers for:
ca: Introduir capes separades per:

en: Import PDF file
ca: Importar fitxer PDF

en: Import PDF file.
ca: Importar fitxer PDF.

en:  {0} objects so far
ca:  {0} objectes fins ara

en: Parsing PDF
ca: Analitzant PDF

en: Encrypted documents not supported.
ca: No se suporten documents encriptats.

en: The PDF file must have exactly one page.
ca: El fitxer PDF ha de tenir una única pàgina.

en: Read error:
ca: Error de lectura:

en: Write error:
ca: Error d''escriptura:

en: Write coordinates to image header
ca: Escriu les coordenades a la capçalera de la imatge

en: Write position information into the exif header of the following files:
ca: Escriu la informació sobre la posició a la capçalera EXIF dels següents fitxers:

en: settings
ca: paràmetres

en: keep backup files
ca: conservar fitxers de còpia se seguretat

en: change file modification time:
ca: modificar la data i hora de modificació del fitxer:

en: to gps time
ca: al temps gps

en: to previous value (unchanged mtime)
ca: al valor previ (mtime no canviat)

en: Photo Geotagging Plugin
ca: Connector de geoetiquetatge de fotografies

en: Writing position information to image files...
ca: Escrivint informació de posició als fitxers d''imatge...

en: Could not read mtime.
ca: No s''ha pogut llegir mtime.

en: Could not write mtime.
ca: No es pot escriure mtime.

en: File could not be deleted!
ca: El fitxer no pot ser esborrat!

en: Could not rename file!
ca: No s''ha pogut canviar el nom del fitxer.

en: Could not rename file {0} to {1}!
ca: No és possible canviar el nom del fitxer de {0} a {1}!

en: <html><h3>There are old backup files in the image directory!</h3>
ca: <html><h3>Hi ha fitxers de còpia de seguretat antics al directori d''imatges!</h3>

en: Override old backup files?
ca: Anul·lar els fitxers de còpia de seguretat antics?

en: Keep old backups and continue
ca: Conservar les còpies de seguretat antigues i continuar

en: Override
ca: Anul·la

en: Could not delete temporary file!
ca: El fitxer temporal no por ser esborrat!

en: Test failed: Could not read mtime.
ca: El test ha fallat: no ha estat possible de llegir ''mtime''

en: Test failed: Could not write mtime.
ca: Ha fallat el test: No s''ha pogut escriure mtime.

en: Adjust photos
ca: Ajusta fotografies

en: Move and position photos
ca: Mou i posiciona fotografies

en: Please load some photos.
ca: Si us plau carregeu alguna foto

en: Edit photo GPS data
ca: Modifica dades GPS de la fotografia

en: Edit GPS data of selected photo.
ca: Modifica dades GPS de la fotografia seleccionada

en: Edit Photo GPS Data
ca: Modifica dades GPS de la fotografia

en: coordinates
ca: coordenades

en: Latitude and longitude
ca: Latitud i longitud

en: altitude
ca: altura

en: Altitude:
ca: Altura:

en: speed
ca: velocitat

en: positive number or empty
ca: nombre positiu o deixar buit

en: Speed:
ca: Velocitat:

en: direction
ca: direcció

en: range -360.0 .. 360.0, or empty
ca: valor entre -360.0 .. 360.0, o buit

en: Direction:
ca: Direcció:

en: Edit coordinates in separate editor
ca: Edita les coordenade amb un editor extern

en: Edit Image Coordinates
ca: Edita les coordenades de la imatge

en: Undo changes made in this dialog
ca: Desfés els canvis fets en aquesta pantalla

en: Reload GPS data from image file
ca: Recarrega les dades GPS del fitxer de la imatge

en: New layer for untagged images
ca: Nova capa per imatges no etiquetades

en: Untagged Images
ca: Imatges no etiquetades

en: Point info
ca: Punt d''informació

en: Point info.
ca: Punt d''informació.

en: Connecting server
ca: S''està connectant el servidor

en: Data not available.
ca: Dades no disponibles

en: Add new address point
ca: Afegeix un nou punt d''adreça

en: Tags copied to clipboard.
ca: Les etiquetes han estat copiades al portaretalls

en: New address point added.
ca: Afegit un nou punt d''adreça

en: Download Osmosis poly
ca: Baixa les dades Osmosis poly (Osmosis polygon filter file format)

en: Reading polygon filter file...
ca: Llegint el fitxer de filtre de polígons...

en: Error reading poly file: {0}
ca: Error llegint el fitxer de polígons: {0}

en: The file must begin with a polygon name
ca: El fitxer ha de començar amb el nom del polígon

en: There are less than 2 points in an area
ca: Hi ha menys de 2 punts a una àrea.

en: Invalid coordinates were found: {0}, {1}
ca: Trobades coordenades no vàlides: {0}, {1}

en: {0} points were outside world bounds and were moved
ca: {0} punts eren fora dels límits del món i han estat moguts

en: Unable to parse {0} as a number
ca: No és possible tractar {0} com un nombre

en: A polygon coordinate line must contain exactly 2 numbers
ca: Una línea de coordenades de polígons ha de contenir dos nombres

en: Osmosis polygon filter files
ca: Fitxer de filtre de polígons ''osmosis''

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: Print the map
ca: Imprimir el mapa

en: Print the Map
ca: Imprimir el mapa

en: Printer
ca: Impressora

en: Media
ca: Mitjà

en: Printer settings
ca: Paràmetres de la impressora

en: Scale
ca: Escala

en: Resolution
ca: Resolució

en: Map information
ca: Informació del mapa

en: Map Preview
ca: Previsualització del mapa

en: Zoom To Page
ca: Ampliar a la mida de la pàgina

en: Zoom To Actual Size
ca: Ampliar a la mida actual

en: Print
ca: Imprimeix

en: Printing has been cancelled.
ca: La impressió ha estat anulada

en: Printing stopped
ca: Impressió aturada

en: Printing has failed.
ca: La impressió ha fallat

en: Create Stops from GTFS ...
ca: Crea parades a partir de GTFS...

en: Create Stops from a GTFS file
ca: Crea parades a partir d''un fitxer GTFS

en: Select GTFS file (stops.txt)
ca: Selecciona un fitxer GTFS (stops.txt)

en: File "{0}" does not exist
ca: No existeix el fitxer  "{0}"

en: IOException "{0}" occurred
ca: Ha hagut una excepció d''entrada/sortida "{0}"

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
ca: No hi ha conjunt de dades. Proveu de baixar dades del servidor o d''obrir un fitxer OSM.

en: No data found
ca: No s''han trobat dades

en: The GTFS file was empty.
ca: El fitxer GTFS era buit

en: Route patterns ...
ca: Patrons de ruta ...

en: Edit Route patterns for public transport
ca: Modificar els patrons de rutes per a transport públic

en: Route Patterns
ca: Patrons de ruta

en: Overview
ca: Resum

en: Itinerary
ca: Itinerari

en: Stops
ca: Parades

en: Existing route patterns:
ca: Patrons de ruta existents:

en: Reflect
ca: Reflexió

en: Required tags:
ca: Etiquetes requerides:

en: Common tags:
ca: Etiquetes habituals:

en: Additional tags:
ca: Etiquetes adicionals:

en: Add a new Tag
ca: Afegeix una nova etiqueta

en: Name/Id
ca: Nom/Id

en: Find
ca: Troba

en: Mark
ca: Marca

en: Stops are possible on the
ca: Les aturades són possible a

en: right hand side
ca: costat dret

en: left hand side
ca: costat esquerre

en: Maximum distance from route
ca: Distància máxima de la ruta

en: Suggest Stops
ca: Suggerir parades

en: Create Stops from GPX ...
ca: Crear parades a partir d''un fitxer GPX ...

en: Create Stops from a GPX file
ca: Crear parades a partir d''un fitxer GPX

en: Select GPX file
ca: Seleccionar un fitxer GPX

en: The GPX file contained no tracks or waypoints.
ca: El fitxer GPX no conté cap track ni cap fita

en: moved
ca: mogut

en: added
ca: afegit

en: Public Transport: Enable GTFSStops
ca: Transport públic: activa parades GTFS

en: Public Transport: Catch GTFS stops
ca: Transport públic: recupera parades GTFS

en: skipped
ca: omés

en: Public Transport: Disable GTFS
ca: Transport públic: desactiva GTFS

en: Public Transport: Join GTFS stops
ca: Transport públic: afegeix parades GTFS

en: Public Transport: Change stop type
ca: Transport públic: modificar el tipus de parada

en: Public Transport: Add track stop
ca: Transport públic: afegir una parada

en: Public Transport: Delete track stop
ca: Transport públic: suprimir una parada

en: Public Transport: Detach track stop list
ca: Transport públic: extreure una llista de parades

en: Public Transport: Edit track stop list
ca: Transport públic: modificar una llista de parades

en: Public Transport: Relocate nodes in track stoplist
ca: Transport públic: moure els nodes de la llista de parades

en: Public Transport: sort track stop list
ca: Transport públic: ordenar la llista de parades

en: Public Transport: Suggest stops
ca: Transport públic: suggerir una parada

en: Public Transport: Detach waypoints
ca: Transport públic: separar fites

en: Public Transport: Disable waypoints
ca: Transport públic: desactivar fites

en: Public Transport: Enable waypoints
ca: Transport públic: activar fites

en: Public Transport: Edit waypoint name
ca: Transport públic: modificar el nom d''una fita

en: Can''t parse a time from this string.
ca: No és possible de llegir la hora d''aquesta cadena de text.

en: Invalid value
ca: Valor Invàlid

en: Create Stops from GTFS
ca: Crear parades a partir de GTFS

en: GTFS-Stops
ca: Parades GTFS

en: Type of stops to add
ca: Tipus de parada a afegir

en: Time on your GPS device
ca: Hora del vostre aparell GPS

en: Time on your stopwatch
ca: Hora del vostre rellotge

en: Time window
ca: Finestra de temps

en: Move Threshold
ca: Moure el llindar

en: Catch
ca: Capta

en: Join
ca: Entra

en: Create Stops from GPX
ca: Crear parades a partir d''un fitxer GPX

en: Tracks in this GPX file:
ca: Tracks d''aquest fitxer GPX:

en: Detach
ca: Desacobla

en: implicit
ca: implícit

en: State
ca: Comunitat autònoma/Estat federal

en: pending
ca: pendent

en: [incomplete]
ca: [incomplet]

en: [empty way]
ca: [via buida]

en: Stopname
ca: Nom de la parada

en: The GPX file doesn''t contain valid trackpoints. Please use a GPX file that has trackpoints.
ca: El fitxer GPX no conté cap punt vàlid. Si us plau utilitzeu un fitxer GPX que tingui punts vàlids.

en: GPX File Trouble
ca: Problema amb el fitxer GPX

en: unnamed
ca: sense nom

en: Filters
ca: Filtres

en: Choose Filter
ca: Escull un filtre

en: JSlider initialization error. Make sure your meta-inf is correct.
ca: Error d''inicialització de JSlider. Assegureu-vos de que la vostra meta-informació és correcta.

en: Relation Toolbox
ca: Caixa d''eines de relacions

en: Open relation/multipolygon editor panel
ca: Obre el quadre d''edició de relacions/multipolígons

en: Specify role
ca: Especificar rol

en: Change relation member roles to {0}
ca: Canvia els rols dels membres de la relació a {0}

en: Create administrative boundary relations
ca: Crea relacions de límits administratius

en: Add tags boundary and admin_level to boundary relation ways
ca: Afegeix etiquetes de límit i nivell d''administració (admin_level) a la relació de límits.

en: Move area tags from contour to relation
ca: Mou les etiquetes d''àrea dels contorns vers la relació

en: When moving tags, consider even non-repeating ones
ca: Quan es moguin etiquetes, considereu d''incloure fins i tot aquelles que no es repeteixen

en: Always split ways of neighbouring multipolygons
ca: Divideix sempre les vies dels multipolígons veïns

en: Change role
ca: Canvia rol

en: Enter role for selected members
ca: Indica un rol per als membres seleccionats

en: Relation Toolbox: {0}
ca: Eines de relacions: {0}

en: another...
ca: un altre...

en: Add/remove members from the chosen relation
ca: Afegir/suprimir membres de la relació seleccionada

en: Clear the chosen relation
ca: Eliminar la relació seleccionada

en: Create a multipolygon from selected objects
ca: Crear un multipolígon a partir dels objectes seleccionats

en: Create multipolygons from rings
ca: Crea multipolígons a partir de vies tancades

en: Move tags from ways to relation
ca: Mou les etiquetes de les vies vers la relació

en: Enter admin level and name for the border relation:
ca: Indica el nivell de l''adminsitració o el nom de la relació de límits:

en: Admin level
ca: Nivell de l''administració

en: Create a relation from selected objects
ca: Crear una relació a partir dels objectes seleccionats

en: Choose a type for the relation:
ca: Escollir un tipus de relació

en: Delete relation
ca: Suprimir relació

en: Download incomplete members for the chosen relation
ca: Baixar els membres incomplets per a la relació escollida

en: Download referrers
ca: Baixa els referents

en: Download referrers for the chosen relation and its members.
ca: Baixa els referents de la relació escollida i dels seus membres

en: Duplicate relation
ca: Duplicar relació

en: Open relation editor for the chosen relation
ca: Obre la relació escollida a l''editor de relacions

en: Find a relation
ca: Cercar una relació

en: Reconstruct polygon
ca: Reconstruir polígon

en: Reconstruct polygons from relation {0}
ca: Reconstruir polígons a partir de la relació {0}

en: Reconstruct route
ca: Reconstrueix la ruta

en: Open relation wiki page
ca: Obre la pàgina wiki de la relació

en: Select relation in main selection.
ca: Seleccionar la relació a la selecció principal

en: Fix roles of the chosen relation members
ca: Corregir rols dels membres de la relació seleccionats

en: Complete multipolygon for way {0}
ca: Completa el multipolígon per la via {0}

en: Node without ''house'' role found
ca: Trobat un node sense el rol ''house'' (casa)

en: Way without ''house'' or ''street'' role found
ca: Trobada una via sense els rols ''house'' (casa) o ''street'' (carrer)

en: Relation without ''house'' role found
ca: Trobada una relació sense el rol ''house'' (casa)

en: Relation does not have name
ca: Manca el nom de la relació

en: Relation has streets with different names
ca: La relació conté carrers amb noms diferents

en: fix associatedStreet relation
ca: corregeix la relació associatedStreet  (carrer associat)

en: Relation without ''subarea'' role found
ca: Trobada una relació sense el rol ''subàrea''

en: Node without ''label'' or ''admin_centre'' role found
ca: Trobat un node sense els rols ''label'' o ''admin_centre''

en: Way without ''inner'' or ''outer'' role found
ca: Trobada una via sense els rols ''inner'' o ''outer''

en: Node without ''stop'' or ''platform'' role found
ca: Node sense rol de ''stop'' o ''platform''

en: Way platform without ''platform'' role found
ca: Andana sense rol ''platform''

en: Revert changeset fully
ca: Revertir el conjunt de canvis sencer

en: Revert selection only
ca: Revertir només la selecció

en: Revert selection and restore deleted objects
ca: Revertir la selecció i restaurar els objectes suprimits

en: Revert changeset
ca: Revertir el conjunt de canvis

en: Revert
ca: Recupera

en: Enter the ID of the changeset that should be reverted
ca: Entreu l''ID del conjunt de canvis que ha de ser revertit

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
ca: <html>Seleccioneu per baixar dades a una nova capa.<br>Desseleccioneu per baixar-les a la capa activa.</html>

en: Reverted changeset
ca: Conjunt de canvis revertit

en: It is not allowed to revert changeset from {0}
ca: No és permès de revertir el grup de canvis de {0}

en: Preparing history data...
ca: Preparant historial...

en: Remote Control has been asked to revert a changeset.
ca: S''ha demanat al control remot de revertir un conjunt de canvis.

en: Reverting...
ca: Revertint...

en: This changeset has objects that are not present in current dataset.
    It is needed to download them before reverting. Do you want to continue?
ca: Aquest conjunt de canvis te objectes que no són presents al conjunt de dades actual.
    Caldria baixar-los abans de revertir. Voleu continuar?

en: Confirm
ca: Confirma

en: See {0}
ca: Vegeu {0}

en: Road Sign Plugin
ca: Connector de senyals de trànsit

en: signs
ca: senyals

en: Change Properties
ca: Canvia propietats

en: Country preset:
ca: Preconfiguracions del país:

en: Show all signs
ca: Mostra tots els senyals

en: Show a selection of the most useful signs
ca: Mostra una selecció dels senyals més útils

en: Belgium
ca: Bèlgica

en: Spain
ca: Espanya

en: Germany
ca: Alemanya

en: Poland
ca: Polònia

en: Slovakia
ca: Eslovàquia

en: Roadsign tagging
ca: Etiquetatge de senyals de trànsit

en: Add tags by clicking on road signs
ca: Afegir etiquetes fent clic sobre els senysals de trànsit

en: Roadsigns plugin: open dialog
ca: Connector de senyals de trànsit: obrir finestra

en: custom
ca: personalitzat

en: Could not read tagging preset source: ''{0}''
ca: No es pot llegir la font de preconfiguració d''etiquetatge: ''{0}''

en: Error parsing tagging preset from ''{0}'':
ca: Error analitzant la preconfiguració d''etiquetatge de ''{0}'':

en: Sign {0}
ca: Senyal {0}

en: Additional sign {0}
ca: Senyal addicional {0}

en: routing active route
ca: calculant l''itinerari actiu

en: routing inactive route
ca: calculant un itinerari inactiu

en: Routing
ca: Enrutament

en: Click to add destination.
ca: Feu clic per afegir la destinació

en: Click and drag to move destination
ca: Feu clic i arrossegueu per a moure la destinació

en: Click to remove destination
ca: Feu clic per a suprimir la destinació

en: Open a list of routing nodes
ca: Obre una llista amb els nodes de càlcul d''itinerari

en: Add routing layer
ca: Afegeix una capa de càlcul d''itineraris

en: Criteria
ca: Criteri

en: Shortest
ca: Més curt

en: Fastest
ca: Més ràpid

en: Ignore oneways
ca: Ignorar vies de sentit únic

en: Reverse route
ca: Invertir l''itinerari

en: Clear route
ca: Suprimir l''itinerari

en: Reconstruct Graph
ca: Reconstruir el gràfic

en: Routing Plugin Preferences
ca: Preferències del connector de càlcul d''itineraris

en: Configure routing preferences.
ca: Configurar les preferències de càlcul d''itineraris

en: Speed (Km/h)
ca: Velocitat (km/h)

en: Enter weight values
ca: Introduïu els valors de pes

en: New value for {0}
ca: Nou valor per {0}

en: Preference ''{0}'' missing. Cannot initialize SdsApi.
ca: Manca la preferència ''{0}''. No és possible d''inicialitzar SdsApi.

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Warning:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file. </p></body></html>
ca: <html><body><p class="warning-body"><strong>Warning:</strong> La contrasenya està enregistrada en text pla añ fitxer de preferències del JOSM. </p></body></html>

en: Enter credentials for Separate Data Store API
ca: Introduïu les credencials per a l''API Separate Data Store (SDS)

en: Please enter the user name of your SDS account
ca: Si us plau introduïu el nom d''usuari del vostre compte SDS

en: Please enter the password of your SDS account
ca: Si us plau introduïu la contrasenya del vostre compte SDS

en: Authenticating at the SDS API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
ca: Ha fallat l''autenticació de l''API SDS ''{0}''. Si us plau introduïu un nom d''usuari i una contrasenya vàlids.

en: SDS data file
ca: Fitxer de dades SDS

en: Load...
ca: Carrega...

en: Load separate data store data from a file.
ca: Carregar SDS d''un fitxer

en: Loading files
ca: Carregant fitxers

en: Information about SDS.
ca: Informació sobre SDS

en: About SDS...
ca: Quan al SDS...

en: Open a preferences dialog for SDS.
ca: Obre la finestra de preferències de SDS

en: Configures access to the Separate Data Store.
ca: Configura l''accés al Separate Data Store

en: Server
ca: Servidor

en: The URL under which the SDS server can be contacted.
ca: l''URL a la que el servidor SDS pot ser contactat

en: The user name at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
ca: El nom d''usuari al servidor SDS. Primer heu de crear un compte amb l''administrador SDS.

en: The password at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
ca: El nom d''usuari al servidor SDS. Primer heu de crear un compte amb l''administrador SDS.

en: Tags beginning with this prefix are never saved to OSM, but to the SDS server only.
ca: Les etiquetes que comencen amb aquest prefix no han estar mai enregistrades per l''OSM sinó pel servidor SDS.

en: SDS server URL
ca: URL del servidor SDS

en: SDS username
ca: Nom d''usuari SDS

en: SDS password
ca: Contrasenya SDS

en: Test credentials now
ca: Provar credencials ara

en: SDS tag prefix
ca: Prefix d''etiquetes SDS

en: Connection successful.
ca: Connexió realitzada

en: Cannot connect to SDS server:
ca: No és possible la connexió amb el servidor SDS:

en: Save...
ca: Enregistrar...

en: Save the current separate data store information to a file.
ca: Desa la informació del connector "separate data store" a un fitxer.

en: Save SDS file
ca: Enregistrar el fitxer SDS

en: No object selected
ca: No hi ha cap objecte seleccionat

en: SeaChart Editor
ca: Editor SeaChart

en: Select only one object
ca: Seleccioneu només un objecte

en: Select a map object
ca: Seleccioneu un objecte del mapa

en: Simplify Area
ca: Simplifica àrea

en: Delete unnecessary nodes from an area.
ca: Suprimir els nodes innecessaris de l''àrea

en: Yes, delete nodes
ca: Si, suprimir els nodes

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
ca: Suprimir els nodes que són fora de les regions amb dades baixades

en: No, abort
ca: No, cancel·lar

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
ca[0]: La via seleccionada te nodes fora de la regió baixada
ca[1]: Les vies seleccionades tenen nodes fora de la regió baixada

en: Do you want to delete them anyway?
ca: Ho voleu esborrar de totes maneres?

en: Delete nodes outside of data regions?
ca: Esborrar els nodes que són fora de les regions amb dades

en: average nearby nodes
ca: mitjana dels nodes veïns

en: Node of the way (area) is removed if all of <u>Angle Weight</u>, <u>Area Weight</u> and <u>Distance Weight</u> are greater than 1. <u>Weight</u> is computed as <u>Value</u> / <u>Threshold</u>, where <u>Value</u> is one of <u>Angle</u>, <u>Area</u> and <u>Distance</u> computed from every three adjanced points of the way.<ul><li><u>Value</u> of <u>Angle</u> is angle in degrees on the second node</li><li><u>Value</u> of <u>Area</u> is area formed by triangle</li><li><u>Value</u> of the <u>Distance</u> is Cross Track Error Distance</li></ul>All three <u>Weight</u>s multiplied by its <u>Factor</u>s are summed and node of the lowest sum is removed first. Removal continues until there is no node to remove.Merge Nearby Nodes is another step of the simplification that merges adjanced nodes that are closer than <u>Threshold</u> meters.
ca: El node la la via (àrea) ha estat suprimit si el pes de tots els <u>angles</u>, les  <u>àrees</u> i les <u>distàncies</u> són més grans que 1. El <u>pes</u> es calcula com el <u>valor</u> / <u>llindar</u>, on el <u>valor</u> és un dels <u>angles</u>, les <u>àrees</u> o les <u>distàncies</u> calculat a partir de tres punts adjacents a la via.<ul><li>El <u>valor</u> de l''<u>angle</u> és un angle mesurat en graus respecte al segon node</li><li>El <u>valor</u> de l''<u>àrea</u> és una àrea delimitada pel triangle</li><li>El <u>valor</u> de la <u>distància</u> és la distància ortogonal is de desviació (respecte al track)</li></ul>Tots tres <u>pesos</u> multiplicats pels seus <u>factors</u> són sumats i el node amb la suma més petita és suprimit primer. La supressió continuarà fins que no quedi cap node per suprimir. La fusió de nodes veïns és un altre pas de la simplificació que uneix nodes adjacents que són dintre dels límits del <u>llindar</u> expressat en metres.

en: Angle Threshold
ca: Llindar d''angle

en: Angle Factor
ca: Factor d''angle

en: Area Threshold
ca: Llindar d''àrea

en: Area Factor
ca: Factor d''àrea

en: Distance Threshold
ca: Llindar de distància

en: Distance Factor
ca: Factor de distància

en: Merge Nearby Nodes Threshold
ca: Llindar per fusionar nodes propers

en: SeaMap Editor
ca: Editor de cartes nàutiques

en: Spline drawing
ca: Dibuix d''splines

en: Draw a spline curve
ca: Dibuixa una corba d''spline

en: Spline goes outside of the world.
ca: L''spline s''en va fora del món.

en: Add an existing node to spline: {0}
ca: Afegeix un node existent a l''spline: {0}

en: Add a new node to spline: {0}
ca: Afegeix un node nou a l''spline: {0}

en: Delete spline node {0}
ca: Suprimeix un node de l''spline {0}

en: Finish spline
ca: Finalitza l''spline

en: Spline drawing preferences
ca: Preferències de dibuix d''splines

en: Curve steps
ca: Graons corbats

en: Undelete node {0}
ca: Anul·la la supressió del node {0}

en: OSM Export
ca: Exporta OSM

en: Export traffic data to SUMO network file.
ca: Exporta dades de trànsit a un fitxer SUMO

en: SUMO Export
ca: Exportació SUMO

en: AutoSave LiveData
ca: Desament automàtic de LiveData

en: Save captured data to file every minute.
ca: Enregistrar les dades capturades en un fitxer cada minut.

en: Error while exporting {0}: {1}
ca: Error exportant {0}: {1}

en: Duplicate hotkey for button ''{0}'' - button will be ignored!
ca: Tecla d''accés directe duplicada per al botó ''{0}'' - el botó serà ignorat!

en: SurveyorPlugin needs LiveGpsPlugin, but could not find it!
ca: El connector Surveyor necessita LiveGps, però aquest darrer connector no ha estat trobat!

en: Open surveyor tool.
ca: Obre l''eina Surveyor.

en: Could not read surveyor definition: {0}
ca: No ha estat possible de llegir la definició de Surveyor: {0}

en: Error parsing {0}: {1}
ca: Error analitzant {0}: {1}

en: Surveyor waypoint layer
ca: Capa Surveyor

en: {0} start
ca: {0} inici

en: {0} end
ca: {0} fi

en: Waypoint Description
ca: Descripció de la fita

en: Edit tags
ca: Edita etiquetes

en: Launches the tag editor dialog
ca: Llança la finestra d''edició d''etiquetes

en: JOSM Tag Editor Plugin
ca: Connector JOSM d''edició d''etiquetes

en: Presets
ca: Predefinicions

en: Highlight
ca: Ressaltat

en: Group
ca: Grup

en: Item
ca: Element

en: Search:
ca: Cercar:

en: unexpected column number {0}
ca: número de columna {0} inesperat

en: Tagging Preset Tester
ca: Comprovador de les etiquetes preconfigurades

en: Open the tagging preset test tool for previewing tagging preset dialogs.
ca: Obre l''eina de comprovació de les etiquetes preconfigurades per veure la previsualització de la finestra d''etiquetes preconfigurades

en: You have to specify tagging preset sources in the preferences first.
ca: Primer heu d''especificar a les preferències una font per les etiquetes preconfigurades

en: Enter housenumbers or amount of segments
ca: Indiqueu la numeració del carrer o la quantitat de segments

en: Terrace a house
ca: Casa en filera

en: Interpolation
ca: Interpolació

en: Lowest Number
ca: Nombre més petit

en: Lowest housenumber of the terraced house
ca: Nombre de carrer  o de casa en filera més petit

en: Highest Number
ca: Nombre més gran

en: List of Numbers
ca: Llista de nombres

en: add to existing associatedStreet relation
ca: afegeix a la relació associatedStreet (carrer associat) existent

en: create an associatedStreet relation
ca: crea una relació associatedStreet (carrer associat)

en: keep outline way
ca: manté en mode esquema

en: Street name:
ca: Nom del carrer:

en: Even/Odd
ca: Parell/Senar

en: Lowest number
ca: Nombre más petit

en: Highest number
ca: Nombre més gran

en: Lowest housenumber cannot be higher than highest housenumber
ca: El nombre més petit no pot ser superior al nombre més gran.

en: Housenumbers do not match odd/even setting
ca: El nombres de carrer no coincideixen amb els paràmetres senar/parell

en: Segment must be a number greater 1
ca: El segment ha de ser un nombre més gran que 1

en: {0} must be greater than 0
ca: {0} ha de ser més gran que 0

en: {0} is not a number
ca: {0} no és un nombre

en: Reverse a terrace
ca: Invertir un casa en filera

en: Reverses house numbers on a terrace.
ca: Invertir la numeració de les cases o de les cases en filera

en: Cannot reverse!
ca: La inversió no és possible!

en: Reverse Terrace
ca: Invertir cases en filera

en: Terrace a building
ca: Divideix un edifici vers cases en filera

en: Creates individual buildings from a long building.
ca: Crear edificis individuals a partir d''un gran edifici.

en: Invalid selection
ca: Selecció no vàlida

en: Select a single, closed way of at least four nodes. (Optionally you can also select a street for the addr:street tag and a node to mark the start of numbering.)
ca: Seleccioneu una única via tancada amb quatre nodes com a mínim. (De manera opcional també podeu seleccionar un carrer per a l''etiqueta addr:street i un node per marcar l''inici de la numeració.)

en: Terrace
ca: Terrassa

en: Browse
ca: Navega

en: Browse map with left button
ca: Navegar pel mapa amb el botó esquerre

en: Merge objects nodes
ca: Fusiona els nodes dels objectes

en: Tracer
ca: Traçador

en: Tracer.
ca: Traçador.

en: Tracing
ca: Traçant

en: Tracer building
ca: Traçar edifici

en: An unknown error has occurred
ca: S''ha produït un error desconegut .

en: Change tag {0} to {1}
ca: Modifica de l''etiqueta {0} a la {1}

en: The Tracer2Server version isn''t compatible with this plugin. Please download version {0} from
    {1}.
ca: La versió del servidor Tracer2 no és compatible amb aquest connector. Si us plau baixeu la versió {0} de
    {1}.

en: New version of Tracer2Server is available. For best results please upgrade to version {0}.
ca: HI ha una nova versió del servidor Tracer2. Si us plau actualitzeu a la versió {0} per tal d''obtenir millors resultats.

en: No set of parameter is active!
ca: No hi ha cap conjunt de paràmetres actiu!

en: Select parameter
ca: Seleccioneu un paràmetre

en: Tracer2: add a way with {0} points
ca: Tracer2: afegeix una via amb {0} punts

en: Tracer2: modify way to {0} points
ca: Tracer2: modifica una via amb {0} punts

en: Tracer2 error
ca: Error de Tracer2

en: Parameter for server request
ca: Paràmetre per consultar el servidor

en: Resolution:
ca: Resolució:

en: Threshold:
ca: Llindar:

en: Points per circle:
ca: Punts per cercle:

en: Tag:
ca: Etiqueta:

en: Preferred values:
ca: Valors preferits:

en: Delete parameter "{0}"?
ca: Voleu suprimir el paràmetre  "{0}"?

en: Add new
ca: Afegeix nou

en: Add predefined
ca: Afegeix predefinit

en: Select predefined parameter
ca: Seleccioneu un paràmetre predefinit

en: Modify list of parameter for server request.
ca: Modifica la llista de paràmetres per consultar el servidor

en: Parameter:
ca: Paràmetre:

en: Tracer2Server isn''t running. Please start the Server.
    If you don''t have the server, please download it from
    {0}.
ca: El servidor Tracer2 no està iniciat. Si us plau inicieu el servidor.
    Si no teniu el servidor, el podeu baixar de
    {0}.

en: Tracer2Server hasn''t found anything.
ca: El servidor Tracer2 no ha trobat res.

en: Tracer2Server has detected an error.
ca: El servidor Tracer2 ha trobat un error.

en: Export sigs...
ca: Exportar signatures...

en: Export all signatures to XML file.
ca: Exportar totes les signatures a un fitxer XML.

en: Export sigs to XML...
ca: Exportar signatures a XML...

en: Save Signatures file
ca: Enregistrar el fitxer de signatures

en: Get all referenced but not actually present OSM objects from OSM server.
ca: Obtenir tots els objectes OSM referenciats però absents al servidor.

en: Download referenced osm objects...
ca: Baixar els objectes osm referenciats...

en: {0} Signatures loaded. All referenced OSM objects found.
ca: {0} Signatures carregades. Tobats tots els objectes OSM referenciats.

en: {0} of {1} OSM objects are referenced but not there.
    Do you want to load them from OSM-Server?
ca: {0} dels {1} objectes OSM referenciats no hi són.
    Els voleu baixar del servidor OSM?

en: Load objects from server
ca: Carrega objectes des del servidor

en: Download signed data
ca: Baixar dades signades

en: Warning: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
ca: Avís: Ignorant l''excepció perquè la tasca fou anulada. Excepció: {0}

en: Generating new Keypair.
    Collecting randomness...
ca: Generant un nou parell de calus.
    Recollint dades aleatòries...

en: OSM-Info
ca: Informació OSM

en: Signed
ca: Signat

en: Object signatures
ca: Signatures de l''objecte

en: Open object signing window.
ca: Obre la finestra de signatura de l''objecte

en: Check
ca: Comprova

en: Check all available signatures for selected object.
ca: Comprovar totes les signatures disponibles pels objectes seleccionats

en: Sign
ca: Signa

en: Digital sign selected Tags, if you believe they are correct.
ca: Signeu digitalment les etiquetes seleccionades si penseu que són correctes

en: Show all available signatures for selected attribute.
ca: Mostrar totes les signatures disponibles per a l''atribut seleccionat

en: Show deleted tags and notes if they were signed before
ca: Mostra les etiquetes suprimides i anota si abans havien estat signades

en: Use default (and maybe existing) GnuPG directory ({0}) to store new keys and configs.
ca: Utilitza el directori predefinit (i potser existent) de GnuPG ({0}) per enregistrar les noves claus i configuracions.

en: Use separate GnuPG directory ({0}) to store new keys and configs.
ca: Utilitza un directori de GnuPG separat ({0}) per enregistrar les noces claus i configuracions.

en: Trust OSM Settings
ca: Ajustar paràmetres de confiança OSM

en: Change GPG and privacy settings of the trustosm plugin.
ca: Canvia els paràmetres de GPG i de privacitat del connector ''trustosm''.

en: Use separate GnuPG configuration directory?
ca: Utilitzar un directori separat per la configuració GnuPG?

en: Dialog
ca: Diàleg

en: Signed key value pair was: {0}={1}
ca: La parella signada clau-valor era: {0}={1}

en: {0} Signatures found.
ca: {0} Signatures trobades.

en: Signature Info
ca: Informació de la signatura

en: Sorry, there are no Signatures for the selected Node.
ca: No hi ha signatures per al node seleccionat.

en: No Signature found
ca: No s''ha trobat cap signatura

en: Selected node was:
    {0}
ca: el node seleccionat fou:
    {0}

en: Sorry, there are no Signatures for the selected Attribute.
ca: Ho sentim, no hi ha signatures per a l''atribut seleccionat.

en: Selected key value pair was:
    {0}={1}
ca: La parella clau-valor seleccionada era:
    {0}={1}

en: Sorry, there are no Signatures for the selected Segment.
ca: Ho sentim, no hi ha signatures per al segment seleccionat.

en: Selected WaySegment was:
ca: El segment de via seleccionat era :

en: Signature Files
ca: Fitxer de signatures

en: Error while exporting {0}:
    {1}
ca: Error mentre s''exportava {0}:
    {1}

en: OSM Signature Files
ca: Fitxer de signatures OSM

en: Only digits allowed in osmid: ''{0}''.
ca: Només s''admeten nombres com a identificadors  osm: ''{0}''.

en: Could not parse OpenPGP message.
ca: No és possible l''anàlisi del missatge OpenPGP

en: Prepare stuff...
ca: Preparant...

en: Parsing Signature data...
ca: Analitzant les dades de la signatura...

en: The Signature is broken!
ca: La signatura està trencada!

en: Manipulation Warning
ca: Avís de manipulació

en: Select a signing key from your keyring-file:
ca: Seleccioneu una clau de signatura del vostre fitxer:

en: Don''t ask again for the key
ca: No tornar a demanar per la clau

en: Use a random key from this list
ca: Utilitzar una clau aleatòria per a aquesta llista

en: Create new Key
ca: Crea una clau nova

en: Select a Key to sign
ca: Seleccionar una clau per signar

en: The object with the ID "{0}" ({1}) is newly created.
    You can not sign it, because the signature would lose the ID-Reference after uploading it to the OSM-server.
ca: L''objecte amb l''ID "{0}" ({1}) acaba de ser creat.
    No el pots signar perquè la signatura perdrà l''ID de referència després de ser enviada al servidor OSM.

en: Signing canceled!
ca: Signatura cancel·lada!

en: Please give a tolerance in meters
ca: Si us plau indiqueu un tolerància en metres

en: Select as much as you like:
ca: Seleccioneu tant com vulgueu:

en: Survey
ca: Enquesta

en: Aerial Photography
ca: Fotografia aèria

en: Web Recherche
ca: Recerca web

en: Trusted persons told me
ca: Informació d''una persona de confiança

en: Which source did you use?
ca: Quina font heu utilitzat?

en: never
ca: mai

en: Primary user-ID:
ca: ID d''usuari/a primari:

en: Key-ID:
ca: ID de la clau:

en: Fingerprint:
ca: Empremta digital:

en: Algorithm:
ca: Algorisme:

en: Strength in bit:
ca: Força en bits:

en: Creation date:
ca: Data de creació:

en: Expiration date:
ca: Data de venciment:

en: PGP-Key details
ca: Detalls de la clau PGP

en: User-ID:
ca: Identificador d''usuari/a:

en: Select algorithm:
ca: Seleccioneu un algorisme:

en: Choose Bitlength (Strength):
ca: Seleccioneu un longitud binaria (força):

en: Encryption algorithm to protect private key:
ca: Algorisme d''encriptació per a protegir la vostra clau privada:

en: Choose an expiry date for the key:
ca: Escolliu una data d''expiració per a la clau:

en: Create a new signing key
ca: Crear una nova clau de signatura

en: Backward
ca: Endarrere

en: No such lane.
ca: No existeix el carril

en: <html>The number of lanes is not specified for one or more roads; please add missing lanes tags.</html>
ca: <html>El nombre de carrils no ha estat especificat per una o més carreteres; si us plau afegiu les etiquetes de carril que manquen.</html>

en: <html>An error occurred while constructing the model. Please run the validator to make sure the data is consistent.<br><br>Error: {0}</html>
ca: <html>Ha hagut un error durant la construcció del model. Si us plau inicieu el validador per assegurar-vos de la consistència de les dades.<br><br>Error: {0}</html>

en: Edit turn relations and lane lengths for selected node.
ca: Modificar les relacions de gir i les longituds dels carrils per al node seleccionat.

en: Validate turn- and lane-length-relations for consistency.
ca: Valida les relacions "turn" (gir) i "lane-length" (longitud de carril) per assegurar la coherencia.

en: Turn Lanes
ca: Carrils de gir

en: Edit turn lanes
ca: Modificar carrils de gir

en: Quick-Fix
ca: Correcció ràpida

en: Revalidate all turnlanes-relations.
ca: Revalidar totes les relacions de vies de gir

en: Automatically fixes the issue.
ca: Corregeix el problema automàticament.

en: Selects the offending relation.
ca: Selecciona la relació implicada.

en: Add turn
ca: Afegeix un gir

en: Delete lane.
ca: Suprimeix el carril

en: Delete turn.
ca: Suprimeix el gir

en: {0} lanes are not referenced in any turn-relation.
ca: {0} carrils no són referenciats a cap relació de gir.

en: Put the ways in order.
ca: Ordenar les vies.

en: Relation references non-existent (regular) lane {0}
ca: La relació conté una referència a un carril {0} inexistent

en: Relation references non-existent extra lane {0}
ca: La relació conté una referència a un carril addicional {0} inexistent

en: Integer list "{0}" contains unexpected values.
ca: La llista d''enters ''{0}'' conté valors inesperats.

en: Create/Edit turn restriction...
ca: Crear/Modificar una prohibició de gir ...

en: Create or edit a turn restriction.
ca: Crear o modificar una prohibició de gir.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
ca: .

en: In the following table you can edit the <strong>raw members</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
ca: A la taula següent podeu modificar els <strong>membres</strong> de la relació OSM que representen aquesta prohibició de gir.

en: Type:
ca: Tipus:

en: From:
ca: De:

en: To:
ca: A:

en: Vias:
ca: Objectes via:

en: Copy to the clipboard
ca: Copia-ho al porta-retalls

en: Cannot find object with id ''{0}'' in layer ''{1}''
ca: No es pot trobar l''objecte amb l''id ''{0}'' a la capa ''{1}''

en: Cannot add object ''{0}'' as relation member because it is deleted or invisible in layer ''{1}''
ca: No és possible d''afegir l''objecte ''{0}'' com a membre de la relació perquè està esborrat a la capa no visible ''{1}''

en: Clear the selected roles or delete the selected members
ca: Suprimeix els nodes o els membres seleccionats

en: Insert new relation members from object in the clipboard
ca: Afegir nous membres de la relació a partir dels objectes del porta-retalls

en: Move the selected relation members down by one position
ca: Moure avall els membres de la relació seleccionats una posició

en: Move the selected relation members up by one position
ca: Moure una posició amunt els membres de la relació seleccionats

en: Edit basic attributes of a turn restriction
ca: Modificar els atributs bàsics d''una prohibició de gir

en: Edit the raw tags and members of this turn restriction
ca: Modificar les etiquetes i els membres d''aquesta prohibició de gir

en: Errors/Warnings
ca: Errors/Avisos

en: Show errors and warnings related to this turn restriction
ca: Mostrar els errors i els avisos relacionats amb aquesta prohibició de gir

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
ca: Crear una nova prohibició de gir a la capa ''{0}''

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
ca: Modificar una nova prohibició de gir a la capa ''{0}''

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
ca: Modificar la prohibició de gir ''{0}'' a la capa ''{1}''

en: There is still an unresolved error or warning identified for this turn restriction. You are recommended to resolve this issue first. | There are still {0} errors and/or warnings identified for this turn restriction. You are recommended to resolve these issues first.
ca[0]: Encara hi ha un error o un avís per resoldre en aquesta prohibició de gir. Es recomana de resoldre primer aquest problema.
ca[1]: Encara hi ha un {0} errors i/o un avisos per resoldre en aquesta prohibició de gir. Es recomana de resoldre primer aquests problemes.

en: Do you want to save anyway?
ca: Voleu enregistrar-ho de totes maneres?

en: Yes, save anyway
ca: Si, enregistrar malgrat tot

en: Save the turn restriction despite of errors and/or warnings
ca: Enregistrar la prohibició de gir malgrat els errors i els avisos

en: No, resolve issues first
ca: No, resoldre primer els problemes

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
ca: Anular l''enregistrament i començar a resoldre els problemes

en: Pending errors and warnings
ca: Errors i avisos pendents

en: This turn restriction refers to an object which was deleted outside of this turn restriction editor: | This turn restriction refers to {0} objects which were deleted outside of this turn restriction editor:
ca[0]: Aquesta prohibició de gir es refereix a un objecte que ha estat esborrat fora d''aquest editor de prohibicions:
ca[1]: Aquesta prohibició de gir es refereix a {0} objectes que han estat esborrats fora d''aquest editor de prohibicions

en: Updates to this turn restriction can''t be saved unless deleted members are removed.<br>How to you want to proceed?
ca: L''actualització d''aquesta prohibició de gir no pot ser enregistrada si els membres esborrats no s''eliminen.<br>Com voleu procedir?

en: Remove deleted members and save
ca: Eliminar els membres suprimits i enregistrar

en: Cancel and return to editor
ca: Cancel·lar i tornar a l''editor

en: Deleted members in turn restriction
ca: Membres suprimits de la prohibició de gir

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
ca: Crear un conflicte i tancar l''editor

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
ca: Tornar a la prohibició de gir i reprendre les modificacions

en: <html>This turn restriction has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
ca: <html>Aquesta prohibició de gir ha estat modificada fora de l''editor.<br>No podeu aplicar els vostres canvisi continuar editant.<br><br>Voleu crear un conflicte i tancar l''editor?</html>

en: Already participating in a conflict
ca: Ja participen a un conflicte

en: Delete this turn restriction
ca: Suprimir aquesta prohibició de gir

en: Select this turn restriction
ca: Seleccionar aquesta prohibició de gir

en: Activate the layer this turn restriction belongs to and zoom to it
ca: Activa la capa que conté aquesta prohibició de gir i es posiciona i amplia la seva zona.

en: {0} warning | {0} warnings
ca[0]: {0} avís
ca[1]: {0} avisos

en: no issues
ca: cap problema

en: please select a way
ca: si us plau seleccioneu una via

en: multiple objects with role ''{0}''
ca: múltiples objectes amb el rol ''{0}''

en: Delete from turn restriction
ca: Suprimir de la prohibició de gir

en: Accept the currently selected way
ca: Acceptar la via seleccionada

en: Paste from the clipboard
ca: Enganxa el contingut del porta-retalls

en: Create new turn restriction
ca: Crear una nova prohibició de gir

en: Launch the turn restriction editor to create a new turn restriction
ca: Obre l''editor de prohibicions de gir per crear-ne una de nova

en: No Right Turn
ca: Prohibició de girar a la dreta

en: No Left Turn
ca: Prohibició de girar a l''esquerra

en: No U-Turn
ca: Prohibició de fer un canvi de sentit

en: No Straight On
ca: Prohibició de continuar recte

en: Only Right Turn
ca: Obligació de girar a la dreta

en: Only Left Turn
ca: Obligació de girar a l''esquerra

en: Only Straight On
ca: Obligació de continuar recte

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
ca: Avís: ha fallat la càrrega de la icona per la prohibició de gir de tipus ''{0}''

en: please select a turn restriction type
ca: si us plau seleccioneu un tipus de prohibició de gir

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
ca: Seleccioneu el tipus de vehicle per als que aquesta prohibició de gir <strong>no</strong> és aplicable

en: Public Service Vehicles
ca: Vehicles de servei públic

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
ca: Vehicles de servei públic com autobusos, tramvies, etc.

en: Heavy Goods Vehicles
ca: Vehicles pesants de mercaderies

en: Motorcars
ca: Automòbils

en: Bicycles
ca: Bicicletes

en: Use standard exceptions
ca: Utilitzar les excepcions estàndards

en: Use non-standard exceptions
ca: Utilitzar les excepcions no estàndards

en: Remove the currently selected vias
ca: Suprimir les vies seleccionades

en: Move the selected vias down by one position
ca: Mou avall una posició els objectes via seleccionats

en: Move the selected vias up by one position
ca: Mou amunt una posició els objectes via seleccionats

en: Copy the selected vias to the clipboard
ca: Copia els objectes via seleccionats al portaretalls

en: Insert ''via'' objects from the clipboard
ca: Insereix els objectes ''via'' del portaretalls

en: Failed to retrieve OSM object with id {0} from dataset {1}. Cannot add it as ''via''.
ca: Ha fallat la recuperació de l''objecte amb id {0} del conjunt de dades {1}. No podrà ser afegit com a objecte ''via''.

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
ca: De:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
ca: A:

en: no participating way with role ''from''
ca: cap via amb el rol ''from''

en: no participating way with role ''to''
ca: cap via amb el rol ''to''

en: Only participating in selection
ca: Només participants a la selecció

en: <html>Select to display turn restrictions related to object in the current selection only.<br>Deselect to display all turn restrictions in the current data set.</html>
ca: <html>Seleccioneu per mostrar les prohibicions de gir relacionades amb els objectes seleccionats.<br>Deseleccioneu per mostrar les prohibicions de gir del tot el conjunt de dades.</html>

en: Turn Restrictions
ca: Prohibicions de gir

en: Display and manage turn restrictions in the current data set
ca: Mostrar i gestionar les prohibicions de gir del conjunt de dades

en: Open an editor for the selected turn restriction
ca: Obre un editor per la prohibició de gir seleccionada

en: Delete the selected turn restriction
ca: Suprimeix la prohibició de gir seleccionada

en: Create a new turn restriction
ca: Crear una nova prohibició de gir

en: Set the current JOSM selection to the selected turn restrictions
ca: Definir la selecció JOSM sobre les prohibicions de gir seleccionades

en: Select in current data layer
ca: Seleccionar a la capa actual

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
ca: Amplia la zona de la prohibició de gir seleccionada

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
ca: Un connector OSM per editar les prohibicions de gir

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
ca: El desenvolupament del connector per a gestionar les prohibicions de gir ha estat patrocinat per <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Configure the preferences for the turnrestrictions plugin
ca: Configurar les preferències per al connector d''edició de prohibicions de gir.

en: Sponsor
ca: Patrocinador

en: The Basic Editor can optionally display the list of via-objects of a turn restriction. If enabled, one can edit them in the Basic editor too. If disabled, editing of via-objects is possible in the Advanced Editor only.
ca: L''editor bàsic pot mostrar la llista d''objectes ''via'' d''una prohibició de gir. Si l''opció ha estat activada, també podrà ser utilitzat per fer modificacions, en cas contrari només es podran editar els objectes "via" amb l''editor avançat.

en: Display and edit list of via-objects in the Basic Editor
ca: Mostra i modifica la llista d''objectes ''via'' a l''editor bàsic

en: Road signs - Set A
ca: Senyals de trànsit-Grup A

en: Road signs - Set B
ca: Senyals de trànsit-Grup B

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
ca: Si us plau seleccioneu un grup de senyals de trànsit per ser utilitzades pel connector.

en: Warning: the preference with key ''{0}'' has an unsupported value ''{1}''. Assuming the default value ''set-a''.
ca: Avís: la preferència amb la clau ''{0}'' te un valor ''{1}'' no admés. S''assumeix el valor "grup a".

en: This turn restriction uses the way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> <strong>and</strong> with role <tt>to</tt>. In a turn restriction, the way with role <tt>from</tt> should be different from the way with role <tt>to</tt>, though.
ca: Aquesta prohibició de gir utilitza la via <span class="object-name">{0}</span> amb el rol <tt>from</tt> <strong>i</strong> amb el rol <tt>to</tt>. A una prohibició de gir, la via amb el rol <tt>from</tt> ha de ser diferent de la via que fa el rol <tt>to</tt>.

en: Delete ''from''
ca: Suprimeix de

en: Removes the member with role ''from''
ca: Suprimir els membres amb el rol ''from''

en: Delete ''to''
ca: Suprimir ''to''

en: Removes the member with role ''to''
ca: Suprimir els membres amb el rol ''to''

en: Fix in editor
ca: Corregir a l''editor

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
ca: Anar a l''editor bàsic i escollir manualment membres amb rols ''from'' i ''to''

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
ca: Aquesta prohibició de gir utilitza un tipus no estàndard de prohibició <tt>{0}</tt> per a l''etiqueta de la clau <tt>restriction</tt> (prohibició). Es recomana d''utilitzar només valors estàndards Si us plau, seleccioneu-ne un a l''editor bàsic.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
ca: Anar a l''editor bàsic i escollir manualment un tipus de prohibició

en: The <strong>from</strong>-way <span class="object-name">{0}</span> and the <strong>to</strong>-way <span class="object-name">{1}</span> intersect at node <span class="object-name">{2}</span> but this node isn''t a <strong>via</strong>-object.<br> It is recommended to set it as unique <strong>via</strong>-object.
ca: La via <strong>from</strong> <span class="object-name">{0}</span> i la via <strong>to</strong> <span class="object-name">{1}</span> es creuen al node <span class="object-name">{2}</span> però aquest node no és un objecte de tipus <strong>via</strong>.<br> Es recomana de convertir-lo en un objecte <strong>via</strong> únic.

en: Set via-Object
ca: Establir objecte via

en: Replaces the currently configured via-objects with the node at the intersection
ca: Reemplaça els objectes via configurats amb el node de la intersecció

en: Go to Basic Editor and manually fix the list of via-objects
ca: Anar a l''editor bàsic i corregir manualment la llista d''objectes via

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
ca: Una prohibició de gir ha de tenir declarat un tipus de prohibició. Si us plau seleccioneu un tipus a l''editor bàsic.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
ca: Cal una via amb el rol <tt>from</tt> a una prohibició de gir.

en: A way with role <tt>to</tt> is required in a turn restriction.
ca: Cal una via amb el rol <tt>to</tt> a una prohibició de gir.

en: Please go to the Basic editor and manually choose a way.
ca: Si us plau, aneu a l''editor bàsic i seleccioneu una via manualment

en: Add in editor
ca: Afegir a l''editor

en: Add a way with role ''from''
ca: Afegeix una via amb el rol ''from''

en: Add a way with role ''to''
ca: Afegeix una via amb el rol ''to''

en: The two ways participating in the turn restriction <strong>aren''t connected.</strong>
ca: Les dues vies que formen part de la prohibició de gir <strong>no són interconnectades</strong>

en: Make sure you add one or more via objects (nodes or ways) to the turn restriction.
ca: Assegureu-vos que heu afegit un o més objectes via (nodes o vies) a la prohibició de gir

en: Go to the Advanced Editor and add via objects
ca: Anar a l''editor avançat i afegir objectes via

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>from</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
ca: Una prohibició de gir requereix una única via amb el rol <tt>from</tt>. Aquesta prohibició de gir te {0} vies amb aquest rol. Si us plau suprimiu {1}.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>to</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
ca: Una prohibició de gir requereix una única via amb el rol <tt>to</tt>. Aquesta prohibició de gir te {0} vies amb aquest rol. Si us plau suprimiu {1}.

en: Go to the Advanced Editor and remove the members
ca: Anar a l''editor avançat i suprimir els membres

en: The tag <tt>except</tt> has the non-standard value <tt>{0}</tt>. It is recommended to use standard values for <tt>except</tt> only.
ca: L''etiqueta <tt>except</tt> te un valor no estàndard <tt>{0}</tt>. Es recomana d''utilitzar només valors estàndars per <tt>except</tt>.

en: Go to Basic Editor and select standard vehicle type based exceptions
ca: Anar a l''editor bàsic i seleccionar un tipus estàndard de prohibició en funció del vehicle

en: The required tag <tt>{0}={1}</tt> is missing.
ca: Manca l''etiqueta requerida <tt>{0}={1}</tt>.

en: Add missing tag
ca: Afegeix etiqueta que manca

en: Add the missing tag {0}={1}
ca: Afegeix l''etiqueta {0}={1} que manca

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> and the way <span class="object-name">{1}</span> with role <tt>to</tt> intersect at node <span class="object-name">{2}</span>. <p> Both ways should be split at the intersecting node.
ca: La via <span class="object-name">{0}</span> amb el rol <tt>from</tt> i la via <span class="object-name">{1}</span> amb el rol <tt>to</tt> es creuen al node <span class="object-name">{2}</span>. <p> Ambdues vies han de ser dividides al node de la intersecció.

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>{1}</tt> should be split at node <span class="object-name">{2}</span> where it connects to way <span class="object-name">{3}</span>.
ca: La via <span class="object-name">{0}</span> amb el rol <tt>{1}</tt> ha de ser dividida al node <span class="object-name">{2}</span> on s''interconnecta amb la via <span class="object-name">{3}</span>.

en: Split now
ca: Divideix ara

en: Split the ways
ca: Divideix les vies

en: This turn restriction uses the node <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
ca: Aquesta prohibició de gir utilitza el node <span class="object-name">{0}</span> com a membre amb el rol <tt>{1}</tt>.

en: This turn restriction uses the relation <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
ca: Aquesta prohibició de gir utilitza la relació <span class="object-name">{0}</span> com a membre amb el rol <tt>{1}</tt>.

en: A way is required instead.
ca: Es requereix una via

en: Delete the member from the turn restriction
ca: Esborrar el membre de la prohibició de gir

en: Change to the Basic Editor and select a way
ca: Canviar a l''editor bàsic i seleccionar una via

en: Undelete object...
ca: Recuperar un objecte esborrat ...

en: Undelete object by id
ca: Recuperar un objecte esborrat per ID

en: Undelete Object
ca: Recuperar objecte esborrat

en: Undelete object
ca: Recuperar objecte esborrat

en: Enter the type and ID of the objects that should be undeleted, e.g., ''n1 w2''
ca: Indiqueu el tious i l''ID dels objectes esborrats que han de ser recuperats, p.ex. "n1 w2"

en: Select if the data should be added into a new layer
ca: Seleccionar si les dades han de ser afegides a una nova capa

en: Start undeleting
ca: Inici de la recuperació

en: Close dialog and cancel
ca: Tancar la finestra i cancel·lar

en: Add nodes at intersections
ca: Afegir nodes a les interseccions

en: Add missing nodes at intersections of selected ways.
ca: Afegir els nodes que manquen a les interseccions de les vies seleccionades

en: Please select one or more ways with intersections of segments.
ca: Si us plau seleccioneu una o més vies amb interseccions

en: Align Way Nodes
ca: Alinea els nodes de la via

en: Align nodes in a way
ca: Alinea els nodes d''una via

en: The way with selected nodes can not be straightened.
ca: La via on hi ha els nodes seleccionats no pot ser adreçada

en: Internal error: number of nodes is {0}.
ca: Error intern: el nombre de nodes és {0}

en: Extract node
ca: Extreure un node

en: Extracts node from a way
ca: Extreure un node d''una via

en: This tool extracts node from its ways and requires single node to be selected.
ca: Aquesta eina extreu un node de les seves vies i requereix que seleccioneu un únic node.

en: Extract node from line
ca: Extreure un node de la línia

en: Paste Relations
ca: Enganxar relacions

en: Paste relation membership from objects in the buffer onto selected object(s)
ca: Enganxa les pertinences a relacions dels objectes de la memòria intermèdia sobre els objectes seleccionats.

en: Split Object
ca: Divideix l''objecte

en: Split an object at the selected nodes.
ca: Divideix un objecte pels nodes seleccionats

en: The current selection cannot be used for splitting.
ca: La selecció actual no pot ser utilitzada per fer una divisió.

en: The selected way is not closed.
ca: La via seleccionada no està tancada

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
ca[0]: La via seleccionada no conté el node seleccionat.
ca[1]: La via seleccionada no conté tots els nodes seleccionats.

en: The selected way is not a split way, please select split points or split way too.
ca: La via seleccionada no està dividida, si us plau, seleccioneu els punts de divisió o dividiu la via.

en: The selected nodes can not be consecutive nodes in the object.
ca: Els nodes seleccionats no poden ser consecutius a l''objecte.

en: Split adjacent ways
ca: Divideix vies adjacents

en: Split adjacent ways on T-intersections
ca: Divideix vies adjacents sobre interseccions en forma de T

en: There are several ways containing one of the splitting nodes. Select ways participating in this operation.
ca: Hi ha més d''una via que conté un dels nodes de la divisió. Seleccioneu les vies que han de participar a l''operació.

en: Symmetry
ca: Simetria

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
ca: Si us plau, seleccioneu com a mínim dos nodes per definir l''eix de simetria i un altre per rèplica.

en: Add Source Tag
ca: Afegeix una font d''etiquetes

en: Add remembered source tag
ca: Afegeix la font d''etiquetes memoritzada

en: UnGlue Relation
ca: Separa relació

en: Duplicate nodes, ways and relations that are used by multiple relations.
ca: Nodes, vies i relacions duplicats que són utilitzats a vàries relacions.

en: Unglued Relations
ca: Relacions separades

en: Change relation member for {0} {1}
ca: Canvia la relació de membre de {0} {1}

en: Circle arc
ca: Arc-cercle

en: Create a circle arc
ca: Crear un arc de cercle

en: Select custom URL
ca: Seleccionar una URL personalitzada

en: Please select one of custom URLs (configured in Preferences)
ca: Si us plau seleccioneu una de les URL personalitzades (configurades a les Preferències)

en: Ask every time
ca: Demana-ho cada vegada

en: Configure custom URL
ca: Configurar una URL personalitzada

en: Open custom URL
ca: Obre l''URL personalitzada

en: Opens specified URL browser
ca: Obre l''URL especificada al nevegador web

en: Utilsplugin2 settings
ca: Paràmetres d''Utilsplugin2

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
ca: Aquí podeu canviar paràmetres de les funcions d''Utilsplugin2

en: Save to file
ca: Desa a un fitxer

en: Load from file
ca: Carrega d''un fitxer

en: Please edit custom URLs and select one row to use with the tool<br/> <b>&#123;key&#125;</b> is replaced with the tag value<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> is replaced with the element ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> is replaced with "node","way" or "relation" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> is replaced with map center latitude/longitude <br/> Your can manually load settings from file <b>customurl.txt</b> in JOSM folder
ca: Si us plau modifiqueu les URL persolaitzades i seleccioneu una fila per ser utilitzada amb aquesta eina<br/> <b>&#123;key&#125;</b> és reemplaçada amb el valor de l''etiqueta<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> és reemplaçat amb el valor de l''element ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> és reemplaçat amb el "node", la "via" o la "relació" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> és reemplaçat per latitud/longitud del centre del mapa <br/> Podeu carregar manualment la configuració  del fitxer <b>customurl.txt</b> que trobareu a la carpeta del JOSM.

en: Custom URL configuration
ca: Configuració d''una URL personalitzada

en: Lat Lon tool
ca: Eina Lat Lon

en: Create geometry by entering lat lon coordinates for it.
ca: Crear geometria indicant unes coordenades (latitud i longitud)

en: Enter the coordinates for the new nodes, one for each line.<br/>If you enter two lines with the same coordinates there will be generated duplicate nodes.<br/>You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.<br/>Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.<br/>For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.<br/>Coordinate value can be in one of three formats:<ul><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.<br/><br/>Some examples:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>
ca: Entreu les coordenades dels nous nodes, un per línia.<br/>Si entreu dues línies amb les mateixes coordenades es generaran nodes duplicats.<br/>Podeu separar la longitud i la latitud amb un espai, una coma o un punt i coma.<br/>Utilitzeu nombres positius o les lletres N o E per indicar les direccions cardinals Nord o Est.<br/>Per a les direccions cardinals Sud i Oest podeu utilitzar nombres negatius o les lletres S o W.<br/>Les coordenades han de ser en un d''aquests tres formats:<ul><li><i>graus</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>graus</i><tt>&deg;</tt> <i>minuts</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>graus</i><tt>&deg;</tt> <i>minuts</i><tt>&#39;</tt> <i>segons</i><tt>&quot</tt></li></ul>Els símbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> són opcionals.<br/><br/>Exemples:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>

en: Tag multiple objects [alpha]
ca: Etiqueta múltiples objectes [alfa]

en: Edit tags of object list in table
ca: Modifica les etiquetes de la llista d''objectes a la taula

en: Tag multiple objects
ca: Etiqueta múltiples objectes

en: Sync with JOSM selection
ca: Sincronitza amb la selecció del JOSM

en: Zoom to objects
ca: Amplia els objectes

en: Remove tag
ca: Suprimeix l''etiqueta

en: Delete tags from multiple objects
ca: Suprimeix les etiquetes de múltiples objectes

en: Duplicate tags from the first
ca: Duplica les etiquetes del primer

en: Set tags for multiple objects
ca: Estableix etiquetes per múltiples objectes

en: Delete from history
ca: Suprimeix de l''historial

en: Find primitives with these tags
ca: Cerca primitives amb aquestes etiquetes

en: Multitag Background: highlight
ca: Etiquetes múltiples de fons: ressaltades

en: Replace geometry of selected object with a new one
ca: Reemplaçar la geometria de l''objecte seleccionat per una de nova

en: This tool replaces geometry of one object with another, and so requires exactly two objects to be selected.
ca: Aquesta eina reemplaça la geometria d''un objecte per la d''un altre i requereix que seleccioneu dos objectes.

en: Range of child primitives count
ca: Interval de contatge de les primitives filles

en: Range of parent primitives count
ca: Interval de contatge de les primitives progenitores

en: Range of referencing relation count
ca: Interval de contatge de les relacions referenciades

en: Range of attached ways count
ca: Interval de contatge de les vies adjuntes

en: Adjacent nodes
ca: Nodes adjacents

en: Select adjacent nodes
ca: Seleccionar nodes adjacents

en: Adjacent ways
ca: Vies adjacents

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
ca: Les vies adjacents seran seleccionades. Els nodes seran deseleccionats.

en: All connected ways
ca: Totes les vies connectades

en: Select all connected ways
ca: Seleccionar totes les vies connectades

en: Intersecting ways
ca: Vies que s''interseccionen

en: Select intersecting ways
ca: Seleccionar les vies que s''interseccionen

en: Please select some ways to find connected and intersecting ways!
ca: Si us plau seleccioneu diferents vies per tal de trobar les que són connectades i s''interseccionen.

en: All intersecting ways
ca: Totes les vies que s''interseccionen

en: Select all intersecting ways
ca: Seleccionar totes les vies que s''interseccionen

en: Please select some ways to find all connected and intersecting ways!
ca: Si us plau seleccioneu diferents vies per tal de trobar les que són interconnectades i s''intereseccionen !

en: Middle nodes
ca: Nodes intermedis

en: Select middle nodes
ca: Seleccionar els nodes intermedis

en: Please select two nodes connected by way!
ca: Si us plau seleccioneu dos nodes connectats per una via !

en: All inside [testing]
ca: Tot l''interior [provant]

en: Select all inside selected polygons
ca: Sleccionar tot a l''interior dels polígons seleccionats

en: Nothing found. Please select some closed ways or multipolygons to find all primitives inside them!
ca: Res trobat. Si us plau, seleccioneu algunes vies tancades o multipolígons per trobar els objectes al seu interior!

en: Area boundary [testing]
ca: Límits de l''àrea [verificant]

en: Select relation or all ways that forms area boundary
ca: Seleccioneu la relació o totes les vies que formen el límit de l''àrea

en: Nothing found. Please select way that is a part of some polygon formed by connected ways
ca: Res trobat. Si us plau, seleccioneu una via que sigui part d''un polígon format per les vies connectades

en: Select Highway
ca: Selecciona una via

en: Select highway for the name/ref given
ca: Selecciona una via per al nom o la referència donada

en: Please select one or two ways for this action
ca: Si us plau, seleccioneu una o dues vies per poder fer aquesta acció

en: Select last modified nodes
ca: Seleccionar els darrers nodes modificats

en: Select last modified ways
ca: Seleccionar les darreres vies modificades

en: Select Way Nodes
ca: Seleccionar els nodes d''una via

en: Select all nodes of a selected way.
ca: Seleccionar tots els nodes de la via

en: Undo selection
ca: Desfés la selecció

en: Reselect last added object or selection form history
ca: Tornar a seleccionar els darrer objecte o selecció afegida a l''historial

en: Unselect nodes
ca: Desseleccionar nodes

en: Removes all nodes from selection
ca: Suprimir tots els nodes de la selecció

en: Way Download
ca: Baixar una via

en: Download map data on the end of selected way
ca: Baixa les dades cartogràfiques al final de la via seleccionada

en: <html>Neither a node nor a way with an endpoint outside of the<br>current download areas is selected.<br>Select a node on the start or end of a way or an entire way first.</html>
ca: <html>No ha estat seleccionat cap node ni cap via<br>amb el seu final situat fora de la zona baixada.<br>Seleccioneu un node al principi o al final d''una via o una via.</html>

en: <html>Could not find a unique node to start downloading from.</html>
ca: <html>No ha estat possible de trobar un node únic on començar la baixada.</html>

en: <html>There are no ways connected to node ''{0}''. Aborting.</html>
ca: <html>TNo hi ha cap via connectada al node ''{0}''. Cancel·lant.</html>

en: Way downloader data inconsistency. Prior connected way ''{0}'' wasn''t discovered after download
ca: Les vies baixades no són coherents. La via connectada ''{0}'' no s''ha trobat després de la baixada.

en: <html>There aren''t further connected ways to download.<br>A potential duplicate node of the currently selected node was found, though.<br><br>The currently selected node is ''{0}''<br>The potential duplicate node is ''{1}''<br>Merge the duplicate node onto the currently selected node and continue way downloading?</html>
ca: <html>No hi ha cap via connectada a baixar<br>Tnamateix dins de la selecció ha estat trobat un node que podria estat duplicat.<br><br>El node seleccionat és ''{0}''<br>El node que podria estar duplicat és ''{1}''<br>Voleu fusionar el node duplicat amb el seleccionat i continuar la baixada?</html>

en: Merge duplicate node?
ca: Fusionar els nodes duplicats?

en: <html>No more connected ways to download.</html>
ca: <html>No hi ha més vies connectades per baixar.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
ca: El node ''{0}'' és una unió entre més de 2 vies.

en: Enter search expression here..
ca: Indiqueu aquí l''expressió de cerca.

en: Select waypoint to move map
ca: Seleccioneu una fita per moure el mapa

en: Waypoint search
ca: Cercar fites

en: Search after waypoint. Click and move the map view to the waypoint.
ca: Cercar fita. Feu clic i moveu el mapa sobre la fita.

en: The Ultimate WMS Super-speed Turbo Challenge II
ca: Ultimate WMS Super-speed Turbo Challenge II

en: Go driving
ca: Anar en cotxe

en: Drive a race car on this layer
ca: Conduir un cotxe de carreres sobre aquesta capa

en: Tunnel Start
ca: Inici del túnel

en: Village/City
ca: Poble/Ciutat

en: Parking
ca: Aparcament

en: Fuel Station
ca: Benzinera

en: Shopping
ca: Botigues

en: Camping
ca: Càmping

en: Test
ca: Prova
