josm - en to et translation catalogue (2925 entries)

en: About
et: Teave

en: Display the about screen.
et: Näita infoakent

en: Help: {0}
et: Abi: {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
et: Java OpenStreetMapi redaktor

en: Version {0}
et: Versioon {0}

en: Last change at {0}
et: Viimane muudatus {0}

en: Java Version {0}
et: Java versioon {0}

en: Homepage
et: Koduleht

en: Translations
et: Tõlked

en: Follow us on
et: Jälgi meid

en: Preferences are stored in {0}
et: Eelistusi hoitakse: {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
et: Kataloogide sümboolsed nimed ja tegelikud asukohad:

en: Info
et: Teave

en: Readme
et: Loemind

en: Revision
et: Versioon

en: Contribution
et: Panus

en: License
et: Litsents

en: Plugins
et: Pluginad

en: Installation Details
et: Detailne teave paigalduse kohta

en: Translators
et: Tõlkijad

en: About JOSM...
et: JOSM-i kohta

en: OK
et: Sobib

en: Report bug
et: Teata veast

en: Open directory
et: Ava kaust

en: Failed to locate resource ''{0}''.
et: Ei leia ressurssi "{0}".

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
et: Ei leia ressurssi ''{0}'', tõrge on {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
et: Palun vali vähemalt üks juba üles laaditud sõlm, joon või relatsioon.

en: Warning
et: Hoiatus

en: Please select the target layer.
et: Palun vali sihtkiht.

en: Select target layer
et: Vali sihtkiht

en: Cancel
et: Loobu

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
et: <html>Ei ole kihte, millega allikkihti<br>''{0}''<br>saaks liita.</html>

en: No target layers
et: Sihtkihte ei ole

en: Select
et: Vali

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
et: Valib kaardil elemendid, mis on valitud selles loendis.

en: History
et: Ajalugu

en: Download and show the history of the selected objects
et: Laadi alla valitud objektid ja näita nende ajalugu

en: Select WMS layers
et: Vali WMS-kihid

en: Add layers
et: Lisa kihte

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
et: Ajaline filter "{0}" jaoks, nagu "{1}"

en: Invalid service URL.
et: Vigane teenindus-URL

en: WMS Error
et: WMS viga

en: Could not retrieve WMS layer list.
et: WMS-kihtide loetelu allalaadimine ebaõnnestus.

en: Could not parse WMS layer list.
et: WMS kihtide loendi töötlemine ei õnnestunud

en: Could not parse WMTS layer list.
et: WMTS kihtide loendi töötlemine ei õnnestunud

en: WMTS Error
et: WMTS viga

en: Error
et: Viga

en: Select image format for WMS layer
et: Vali WMS kihi pildivorming

en: Show only layers for current view
et: Näita ainult kihid praeguse vaate jaoks

en: Add Node...
et: Lisa sõlm...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
et: Lisa sõlm pikkuskraadi / laiuskraadi kasutades.

en: Tools: {0}
et: Tarvikud: {0}

en: Align Nodes in Circle
et: Paiguta sõlmed ringikujuliselt

en: Move the selected nodes into a circle.
et: Liiguta valitud sõlmed ringiks.

en: Selection could not be used to align in circle.
et: Valikut ei saa ringjoone joondamiseks kasutada.

en: Nothing changed
et: Sa ei ole mitte midagi muutnud

en: Please select only one node as center.
et: Palun vali keskpunktiks vaid üks sõlm

en: One or more nodes involved in this action is outside of the downloaded area.
et: Üks või rohkem antud tegevuses osalevat sõlme asub väljaspool allalaadimise ala.

en: Not enough nodes to calculate center.
et: Keskpunkti arvutamiseks pole piisavalt sõlmi

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
et: Selle geomeetria kontekstis ei õnnestu arvutada ringi keskpunkti

en: Align Nodes in Line
et: Paiguta sõlmed ühele joonele

en: Move the selected nodes in to a line.
et: Liiguta valitud sõlmed ühele joonele.

en: Please select at least three nodes.
et: Palun vali vähemalt kolm sõlme.

en: Can not align a polygon. Abort.
et: Ei suuda joondada hulknurka. Katkestan.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
et: Kolme või enama joone lõikumist ei saa lahendada. Katkestan.

en: Two parallels ways found. Abort.
et: Leitud kaks paralleelset joont. Katkestan.

en: data
et: andmed

en: layer
et: kiht

en: selection
et: valik

en: conflict
et: vastuolu

en: download
et: allalaaditu

en: problem
et: probleem

en: previous
et: eelmine

en: next
et: järgmine

en: Nothing selected to zoom to.
et: Ei ole valitud miskit, millele suumida.

en: Information
et: Teave

en: Zoom to {0}
et: Suumi {0}

en: Zoom the view to {0}.
et: Suumi vaade: {0}

en: View: {0}
et: Vaade: {0}

en: No conflicts to zoom to
et: Ei ole vastuolusid, millele suumida

en: Changeset Manager
et: Muudatuskogumi haldur

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
et: Näitab muudatuskogumi haldurit

en: Windows: {0}
et: Aknad: {0}

en: Close open changesets...
et: Sule avatud muudatuskogumid...

en: Close open changesets
et: Sule avatud muudatuskogumid

en: File: {0}
et: Fail: {0}

en: There are no open changesets
et: Avatud muudatuskogumeid ei ole

en: No open changesets
et: Avatud muudatuskogumid puuduvad

en: Downloading open changesets ...
et: Laadin alla avatud muudatuskogumeid...

en: Combine Way
et: Sobita joon

en: Combine several ways into one.
et: Sobita mitu joont üheks

en: Change directions?
et: Muuda suundi?

en: Reverse and Combine
et: Pööra ja sobita.

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
et: Jooni ei saa praeguste suundadega ühendada. Kas tahad mõned suunad ringi pöörata?

en: Reverse Ways
et: Pööra joonte suund

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
et[0]: Sobita {0} joon
et[1]: Sobita {0} joont

en: Please select at least two ways to combine.
et: Palun vali vähemalt kaks joont, mida sobitada.

en: Copy
et: Kopeeri

en: Copy selected objects to paste buffer.
et: Kopeeri valitud objektid puhvrisse.

en: Edit: {0}
et: Muuda: {0}

en: Please select something to copy.
et: Palun vali kopeerimiseks mõni objekt.

en: Copy Coordinates
et: Kopeeri koordinaadid

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
et: Kopeeri valitud sõlmede koordinaadid lõikepuhvrisse.

en: Copy server URLs
et: Kopeeri serveri URLid

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
et: Kopeeri valitud objektide serveri URLid vahemällu.

en: Create Circle
et: Moodusta ring

en: Create a circle from three selected nodes.
et: Moodusta valitud kolmest sõlmest ring.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
et: Palun vali täpselt kaks või kolm sõlme või üks täpselt kahe või kolme sõlmega joon.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
et: Sõlmed ei moodusta ringi. Katkestan.

en: Cannot add a node outside of the world.
et: Sõlme ei saa lisada maailmast väljapoole.

en: Update multipolygon
et: Liitala uuendamine

en: Create multipolygon
et: Liitala loomine

en: No data loaded.
et: Andmeid ei laaditud.

en: You must select at least one way.
et: Pead valima vähemalt ühe joone

en: Delete
et: Kustuta

en: Delete selected objects.
et: Kustuta valitud objektid.

en: Delete confirmation
et: Kustutuskinnitus

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
et: Hakkad kustutama lõpetamata objekte.<br>See põhjustab probleeme, sest sa ei näe tegelikku objekti.<br>Kas soovid tõesti kustutada?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
et[0]: Oled kustutamas {0} relatsiooni: {1}<br/>See toiming on harva vajalik ja pärast serverisse üleslaadimist ei saa seda kergesti tagasi võtta.<br/>Kas oled kindel, et soovid kustutada?
et[1]: Oled kustutamas {0} relatsiooni: {1}<br/>See toiming on harva vajalik ja pärast serverisse üleslaadimist ei saa seda kergesti tagasi võtta.<br/>Kas oled kindel, et soovid kustutada?

en: Delete relation?
et: Kas kustutada relatsioon?

en: Delete Layer
et: Kustuta kiht

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
et: Kustuta aktiivne kiht. Ei kustuta seotud faili.

en: Dialogs panel
et: Dialoogipaneel

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
et: Lülita dialoogiaken, maksimeeri kaardivaade

en: Saving file {0}...
et: Salvestan faili {0}...

en: Successfully saved file {0}
et: Fail {0} edukalt salvestatud

en: Distribute Nodes
et: Jaota sõlmed

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
et: Aseta valitud sõlmed võrdsete vahemaade tagant mööda joont.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
et: Ignoreerin {0} null-koordinaatidega sõlme

en: Download data
et: Andmete allalaadimine

en: Download data...
et: Laadi andmed alla...

en: Download map data from a server of your choice
et: Laadi kaardiandmed oma soovitud serverist

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
et[0]: <html>See tegevus nõuab {0} allalaadimispäringu.<br>Kas jätkata?</html>
et[1]: <html>See tegevus nõuab {0} allalaadimispäringut.<br>Kas jätkata?</html>

en:   adding {0} {1}
et:   lisan {0} {1}

en: Calculating Download Area
et: Arvutan allalaaditava ala suurust

en: Download along...
et: Laadi alla piki...

en: Download OSM data along the selected ways.
et: Laadi OSM-i andmed alla piki valitud jooni.

en: Download notes in current view
et: Laadi alla praeguse vaatega seotud märkused

en: Download in current view
et: Laadi alla aktiivses vaates

en: Download map data from the OSM server in current view
et: Laadi kaardiandmed OSM-i serverist alla praeguses vaates

en: Download object...
et: Laadi objekt alla...

en: Download OSM object by ID
et: Laadi OSM-i objekt alla ID järgi

en: Download parent ways/relations...
et: Laadi alla vanemjooned ja -relatsioonid...

en: Download objects referring to one of the selected objects
et: Laadi alla ühele valitud objektidest viitavad objektid

en: Draw boundaries of downloaded data
et: Kuva allalaaditud andmete piire

en: Duplicate
et: Tee koopia

en: Duplicate selection.
et: Tee valikust koopia.

en: Exit
et: Välju

en: Exit the application.
et: Rakendusest väljumine.

en: Expert Mode
et: Ekspertrežiim

en: Enable/disable expert mode
et: Lülita ekspertrežiim sisse/välja

en: Follow line
et: Järgi joont

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
et: Jätkab teise joonega sõlmi jagava joone joonistamist.

en: Follow
et: Järgi

en: Fullscreen view
et: Täisekraanvaade

en: Toggle fullscreen view
et: Täisekraanvaate lülitamine

en: Export to GPX...
et: Ekspordi GPX-i...

en: Export the data to GPX file.
et: Ekspordi andmed GPX-faili.

en: Nothing to export. Get some data first.
et: Midagi ei ole eksportida.

en: Export GPX file
et: Ekspordi GPX-fail

en: Help
et: Abi

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
et: Kuvab ajalooteavet OSM-i joonte, sõlmede ja relatsioonide kohta.

en: Show history
et: Näita ajalugu

en: History (web)
et: Ajalugu (veeb)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
et: Kuva ajalooteavet OSM-i joonte, sõlmede või relatsioonide kohta brauseris.

en: New offset
et: Uus nihe

en: Adjust the position of this imagery layer
et: Sea selle aluskaardi asukoht

en: Overwrite
et: Kirjuta üle

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
et: Nihke järjehoidja on juba olemas. Kas kirjutan üle?

en: Adjust imagery offset
et: Sea aluskaardi nihe

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
et: Kasuta nooleklahve või lohista kaarti hiirega, et kohandada aluskaardi nihet.
    Samuti saad sisestada ida- ja põhjanihke koordinaadid süsteemis {0}.
    Kui soovid salvestada nihke järjehoidjana, siis sisesta järjehoidja nimi.

en: Offset:
et: Nihe:

en: Bookmark name:
et: Järjehoidja nimi:

en: Advanced info
et: Täiendav info

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
et: Kuva üksikasjalik teave OSM-i joonte, sõlmede või relatsioonide kohta.

en: Advanced info (web)
et: Täiendav info (veeb)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
et: Kuva objektiteave OSM-i joonte, sõlmede või relatsioonide kohta veebilehitsejas.

en: Invert Selection
et: Pööra valik

en: Selection: {0}
et: Valik: {0}

en: Join overlapping Areas
et: Kattuvate alade ühendamine

en: Joins areas that overlap each other
et: Ühendab üksteist katvad alad

en: Please select at least one closed way that should be joined.
et: Ühendamiseks vali vähemalt üks suletud joon.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
et: Üks valitud joontest pole suletud ning seega ei saa seda ühendada.

en: Join area confirmation
et: Alade ühendamise kinnitamine

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
et: See võib põhjustada sõlmede soovimatut kustutamist.

en: Are you really sure to continue?
et: Kas sa tõesti soovid jätkata?

en: Please abort if you are not sure
et: Kui Sa pole kindel, palun katkesta tegevus

en: The selected area is incomplete. Continue?
et: Valitud ala ei ole terviklik. Kas jätkan?

en: No intersection found. Nothing was changed.
et: Lõikumist ei leitud. Mitte midagi ei muudetud.

en: Move tags from ways to relations
et: Liiguta sildid joontelt relatsioonidesse

en: Removed duplicate nodes
et: Eemaldatud topeltsõlmed

en: Removed now unreferrenced nodes
et: Nüüdseks viitamata sõlmed eemaldatud

en: Added node on all intersections
et: Sõlm lisatud kõikidesse lõikumiskohtadesse.

en: Keep older versions
et: Säilita vanemad versioonid

en: Assemble new polygons
et: Moodusta uued polügoonid

en: Delete relations
et: Kustuta relatsioonid

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
et: Kustuta jooned, mis pole osa sisemisest liitalast

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
et: Mõned jooned olid osa relatsioonidest, mida on muudetud.<br>Palun kontrolli, et ei tehtud vigu.

en: Fix tag conflicts
et: Paranda sildivastuolud

en: Split ways into fragments
et: Lahuta jooned osadeks

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
et: Kahjuks ei saa töödelda liitalasid, millel on mitu välist joont.

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
et: Kahjuks ei saa töödelda joont, mis on liitala tüüpi relatsiooni välimine liige.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
et: Kahjuks ei saa töödelda joont, mis on liitala tüüpi relatsioonis nii sisemine kui ka välimine liige.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
et: Kahjuks ei saa töödelda joont, mis on liitala tüüpi relatsioonis sisemine liige.

en: Removed Element from Relations
et: Element relatsioonidest eemaldatud

en: Remove tags from inner ways
et: Eemalda sildid sisemistelt joontelt

en: Joined overlapping areas
et: Kattuvate alade ühendamine

en: Join Node to Way
et: Ühenda joon sõlmega

en: Include a node into the nearest way segments
et: Arva sõlm lähima joonelõigu koosseisu

en: Move Node onto Way
et: Liiguta sõlm joonele

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
et: Liiguta sõlm lähima joonelõigu kohale ja arva selle koosseisu

en: No Shortcut
et: Otseteed ei ole.

en: Jump to Position
et: Hüppa asukohta

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
et: Avab dialoogi, mis võimaldab hüpata määratud asukohta

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
et: Sisesta koordinaadid, kuhu hüpata.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
et: Saad siia kleepida ka viite aadressilt www.openstreetmap.org

en: Enter a place name to search for
et: Sisesta otsitava koha nimi

en: Latitude
et: Laiuskraad

en: Longitude
et: Pikkuskraad

en: Zoom (in metres)
et: Suumiaste (meetrites)

en: URL
et: Viide

en: Jump there
et: Hüppa sinna

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
et: Ei suutnud eraldada laiuskraadi, pikkuskraadi või suumiastet. Palun kontrolli.

en: Unable to parse Lon/Lat
et: Ei suuda eraldada pikkus/laiuskoordinaate.

en: Rectified Image...
et: Korrigeeritud aluskaart...

en: Download Rectified Images From Various Services
et: Korrigeeritud aluskaardi allalaadimine erinevatest teenustest

en: Imagery: {0}
et: Aluskaart: {0}

en: Custom WMS Link
et: Kohandatud WMS viide

en: Supported Rectifier Services:
et: Toetatud korrigeerimisteenused:

en: Visit Homepage
et: Külasta kodulehte

en: WMS URL or Image ID:
et: WMS URL või kujutise ID:

en: Add Rectified Image
et: Lisa korrigeeritud aluskaart

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
et: Ei suuda leida sisestatud viidet või valitud teenuse tunnust. Palun proovi uuesti.

en: No valid WMS URL or id
et: WMS, link või ID ei ole kehtiv

en: Merge layer
et: Liida kihid

en: Merge the current layer into another layer
et: Liida aktiivne kiht teise kihiga

en: Ignore this hint and merge anyway
et: Ühenda sellest vihjest hoolimata

en: Merge Nodes
et: Liida sõlmed

en: Merge nodes into the oldest one.
et: Liida sõlmed vanima sõlmega.

en: Abort Merging
et: Katkesta liitmine

en: Click to abort merging nodes
et: Vajuta, katkestamaks sõlmede liitmist

en: Merge selection
et: Liida valik

en: Merge the currently selected objects into another layer
et: Ühenda praegu valitud kiht teise kihiga

en: Mirror
et: Peegelda

en: Mirror selected nodes and ways.
et: Peegelda valitud sõlmed ja jooned.

en: Please select at least one node or way.
et: Palun vali vähemalt üks sõlm või joon.

en: up
et: Üles

en: left
et: Vasakule

en: right
et: Paremale

en: down
et: Alla

en: Move objects {0}
et: Liiguta objektid {0}

en: Move {0}
et: Liiguta {0}

en: Moves Objects {0}
et: Liigutab objektid {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
et: Objekte ei saa maailmast välja viia

en: Move Node...
et: Liiguta sõlm...

en: Edit latitude and longitude of a node.
et: Muuda sõlme koordinaate.

en: New Layer
et: Uus kiht

en: Create a new map layer.
et: Loo uus kaardikiht.

en: Open {0}
et: Ava {0}

en: Continue
et: Jätka

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
et[0]: Klõpsa jätkamiseks ja ava {0} lehitseja
et[1]: Klõpsa jätkamiseks ja ava {0} lehitsejat

en: Click to abort launching external browsers
et: Väliste veebilehitsejate käivitamise katkestamiseks klõpsa

en: URL Files
et: URL-failid

en: Open...
et: Ava...

en: Open a file.
et: Ava fail

en: Unable to locate file  ''{0}''.
et: Ei suuda leida faili ''{0}''.

en: Opening files
et: Faili avamine

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
et[0]: Ei suuda avada {0} faili importijaga ''{1}''.
et[1]: Ei suuda avada {0} faili importijaga ''{1}''.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
et[0]: Ei suuda avada {0} faili, sest seda pole olemas või ei leidu sobivat importijat.
et[1]: Ei suuda avada {0} faili, sest seda pole olemas või ei leidu sobivat importijat.

en: no importer
et: importija puudub

en: does not exist
et: ei ole olemas

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
et: <html>Kataloogi ''{0}'' ei saa avada.<br>Palun vali fail.</html>

en: Open file
et: Ava fail

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
et[0]: Avan {0} faili...
et[1]: Avan {0} faili...

en: Opening file ''{0}'' ...
et: Avan faili ''{0}'' ...

en: Open Location...
et: Ava asukoht...

en: Open an URL.
et: Ava URL

en: Enter URL to download:
et: Sisesta URL, kust alla laadida.

en: Enter an URL from where data should be downloaded
et: Sisesta URL, kust andmeid laadida.

en: Download as new layer
et: Laadi alla uuele kihile

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
et: Vali, kas andmed tuleb alla laadida uuele kihile

en: Zoom to downloaded data
et: Suumi alla laaditud andmete juurde

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
et: Vali, et suumida kõigi alla laaditud uute andmete juurde.

en: Download Location
et: Allalaadimise koht

en: Download URL
et: Allalaadimise URL

en: Start downloading data
et: Alusta andmete allalaadimist

en: Close dialog and cancel downloading
et: Sule dialoogiaken ja katkesta allalaadimine

en: Orthogonalize Shape
et: Muuda kujund ortogonaalseks

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
et: Liiguta sõlmesid nii, et kõik nurgad on 90 või 180 kraadi

en: Orthogonalize Shape / Undo
et: Muuda kuju ristkülikukujuliseks / Võta tagasi

en: Undo orthogonalization for certain nodes
et: Võta tagasi mingite sõlmede ristkülikukujuliselt paigutamine

en: Orthogonalize / Undo
et: Muuda täisnurkseks/tühista

en: Usage
et: Kasutus

en: Selection must consist only of ways and nodes.
et: Valitud peavad olema ainult jooned ja sõlmed

en: Orthogonalize
et: Muuda täisnurkseks

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
et: Palun vali jooned, mille nurk on umbes 90 või 180 kraadi.

en: Paste
et: Kleebi

en: Paste contents of clipboard.
et: Kleebi lõikepuhvri sisu.

en: Paste at source position
et: Kleebi lähteasukohta

en: Paste Tags
et: Kleebi sildid

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
et: Lisa kõikidele valitud objektidele puhvris olevad sildid.

en: Preferences...
et: Eelistused...

en: Open a preferences dialog for global settings.
et: Ava globaalsete seadete eelistuste dialoog.

en: Preferences
et: Eelistused

en: Purge...
et: Puhasta...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
et: Unusta objektid, aga üleslaadimisel ära kustuta neid serverist.

en: Purge
et: Puhasta

en: Confirm Purging
et: Puhastuse kinnitamine

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
et: Selle tegevuse tagajärjel unustab JOSM valitud objektid.<br>Need eemaldatakse kihilt, aga neid <i>ei kustutata</i><br> üleslaadimisel serverist.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
et: Lisaks valitud objektidele puhastatakse<br> järgmised sõltuvad objektid:

en: Add to selection
et: Lisa valikusse

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
et: Mõnda objekti on muudetud. <br>Kui jätkad, siis muudatused unustatakse.<br>

en: Clear Undo/Redo buffer
et: Puhasta tagasivõtmise/uuestitegemise puhver

en: Redo
et: Tee uuesti

en: Redo the last undone action.
et: Tee uuesti viimane tagasivõtmine

en: Redo ...
et: Tee uuesti...

en: Redo {0}
et: Tee uuesti {0}

en: Rename layer
et: Nimeta kiht ümber

en: Also rename the file
et: Nimeta ümber ka fail

en: Could not rename file ''{0}''
et: Faili ''{0}'' ei ole võimalik ümber nimetada.

en: Reorder imagery layers
et: Muuda aluskaartide kihtide järjekorda

en: Restart
et: Taaskäivita

en: Restart the application.
et: Taaskäivita rakendus

en: Click to restart later.
et: Kliki, et taaskäivitada hiljem

en: Restore selected tags
et: Taasta valitud sildid

en: Reverse way
et: Pööra joone suund

en: Reverse the direction of all selected ways.
et: Pööra kõigi valitud joonte suund

en: Please select at least one way.
et: Palun vali vähemalt üks joon.

en: Save
et: Salvesta

en: Save the current data.
et: Salvesta praegused andmed

en: Always overwrite GPX files without asking
et: Kirjuta alati GPX-failid küsimata üle

en: Save As...
et: Salvesta nimega...

en: No Exporter found! Nothing saved.
et: Eksportijat ei leitud. Mitte midagi ei salvestatud.

en: File exists. Overwrite?
et: Fail on juba olemas. Kas kirjutada see üle?

en: Save the current data to a new file.
et: Salvesta need andmed uude faili.

en: Search Notes...
et: Otsi märkustest...

en: Download notes from the note search API
et: Laadi märkused alla märkuseotsingu API-st

en: Search the OSM API for notes containing words:
et: Otsi OSM-i API-st märkusi, mis sisaldavad sõnu:

en: Search for notes
et: Otsi märkusi

en: You must enter a search term
et: Sisesta otsingutermin

en: Select All
et: Vali kõik

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
et: Vali kõik kustutamata objektid sellel kihil. Poolikud objektid valitakse ka.

en: Non-branching way sequences
et: Mittehargnevad joonejadad

en: Select non-branching sequences of ways
et: Vali jooned, mis moodustavad mittehargnevad jadad

en: Load Session
et: Laadi seanss

en: Load a session from file.
et: Seansi laadimine failist

en: Open session
et: Ava seanss

en: Loading session ''{0}''
et: Laadin seanssi ''{0}''

en: Data Error
et: Andmete viga

en: IO Error
et: I/O viga

en: Save the current session.
et: Salvesta käesolev seanss

en: Session file (archive) (*.joz)
et: Sessiooni fail (arhiiv) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
et: Sessiooni fail (*.jos)

en: Save Session
et: Seansi salvestamine

en: Save Session...
et: Salvesta seanss...

en: Layers removed
et: Kihid eemaldatud

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
et: Ei suuda kustutada faili: {0}<br>{1}

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
et: <html>Ei suuda salvestada sessioonifaili ''{0}''.<br>Tõrge:<br>{1}</html>

en: Save As
et: Salvesta nimega

en: Layers
et: Kihid

en: Save all local files to disk
et: Salvesta kõik kohalikud failid kettale

en: No exporter for this layer
et: Sellele kihile pole eksportijat

en: Save the current session file "{0}".
et: Salvesta praegune sessioonifail "{0}".

en: Save Session As...
et: Salvesta seanss nimega...

en: Save the current session to a new file.
et: Jooksva seansi salvestamine uude faili.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
et: Näita seisundi aruannet koos kasuliku informatsiooniga mida saab lisada vea aruannetele.

en: Show Status Report
et: Näita staatust

en: Status Report
et: Staatus

en: Copy to clipboard and close
et: Kopeeri puhvrisse ja sulge.

en: Close
et: Sulge

en: Simplify Way
et: Lihtsusta joon

en: Delete unnecessary nodes from a way.
et: Kustuta joonelt mittevajalikud  sõlmed.

en: Please select at least one way to simplify.
et: Palun vali lihtsustamiseks vähemalt üks joon.

en: Yes
et: Jah

en: Simplify all selected ways
et: Lihtsusta kõik valitud jooned

en: Cancel operation
et: Katkesta operatsioon

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
et: Valik sisaldab {0} joont. Kas oled kindel, et soovid neid kõiki lihtsustada?

en: Simplify ways?
et: Kas lihtsustada jooned?

en: Maximum error (meters):
et: Maksimaalne viga (meetrites):

en: Do not ask again
et: Ära küsi uuesti

en: Simplify
et: Lihtsusta

en: Proceed without simplifying
et: Jätka lihtsustamata

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
et[0]: Lihtsustada {0} joon
et[1]: Lihtsustada {0} joont

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
et[0]: Lihtsusta joon (eemalda {0} sõlm)
et[1]: Lihtsusta joon (eemalda {0} sõlme)

en: Split Way
et: Lahuta joon

en: Split a way at the selected node.
et: Lahuta joon valitud sõlme kohalt.

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
et: Praegust valikut ei saa jaotamiseks kasutada - ühtegi sõlme ei ole valitud.

en: The selected nodes do not share the same way.
et: Valitud sõlmed ei asu samal joonel.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
et[0]: Valitud sõlm ei ole joone keskel.
et[1]: Valitud sõlmed ei ole joone keskel.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
et[0]: Valitud sõlme võib kasutada mitut moodi. Vali ka joon, millel sõlm asub.
et[1]: Valitud sõlmi võib kasutada mitut moodi. Vali ka joon, millel sõlm asub.

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
et: Milline joonelõik peaks edasi kasutama joone {0} ajalugu?

en: Segment {0}: {1}
et: Lõik {0}: {1}

en: Search preset...
et: Otsi eelseadeid...

en: Show preset search dialog
et: Näita eelseadete otsidialoogi

en: Discourage upload
et: Laida üleslaadimine maha

en: UnGlue Ways
et: Võta jooned liimist lahti

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
et: Tee koopia sõlmedest, mida kasutavad mitu joont.

en: This node is not glued to anything else.
et: See on üksik sõlm.

en: None of these nodes are glued to anything else.
et: Ükski neist sõlmedest ei ole millegi küljes.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
et: Ükski selle joone sõlmedest ei ole millegi muu küljes.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
et: Praegust valikut ei saa liimist lahtivõtmiseks kasutada.

en: Select either:
et: Vali kas

en: * One tagged node, or
et: * üks sildiga sõlm või

en: * One node that is used by more than one way, or
et: * üks sõlm, mis on kasutusel rohkem kui ühes joones, või

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
et: * üks sõlm, mis on kasutusel rohkem kui ühes joones, ja üks neist joontest või

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
et: * üks joon, milles on kasutusel vähemalt üks sõlm, mis on kasutusel vähemalt  ühes joones, või

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
et: * üks joon ja vähemalt üks selle joone sõlm, mida kasutab mitu joont.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
et: Märkus: Kui valitud on joon, lisatakse selle külge koopia lahti ühendatud
    sõlmedest ja uued sõlmed valitakse. Muul juhul lisatakse koopia iga joone külge
    ja kõik sõlmed valitakse.

en: Unglued Node
et: Lahtisulatatud sõlm

en: Unglue confirmation
et: Liimist lahtivõtmise kinnitus

en: Disconnect Node from Way
et: Lase sõlm joonest lahti

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
et: Lase sõlm lahti joonest, mille külge see praegu kuulub

en: Undo
et: Võta tagasi

en: Undo the last action.
et: Tühista eelmine tegevus

en: Undo ...
et: Võta tagasi ...

en: Undo {0}
et: Võta tagasi {0}

en: Unselect All
et: Tühista kõik valikud

en: Unselect all objects.
et: Tühista kõikide objektide valikud

en: Update data
et: Uuenda andmed

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
et: Uuendab aktiivses andmekihis olevad objektid serverist.

en: Update modified
et: Uuenda muudetud

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
et: Laadib viimati uuendatud objektid uuesti serverist alla

en: No current dataset found
et: Jooksvat andmekogumit ei leitud

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
et: Jooksvast andmekogumist ei leitud objekti, mille ID oleks {0}

en: Update selection
et: Uuenda valik

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
et: Laadib valitud objektid uuesti serverist alla

en: There are no selected objects to update.
et: Uuendamiseks ei ole valitud ühtegi objekti.

en: Selection empty
et: Tühi valik

en: Upload data...
et: Laadi andmed üles...

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
et: Laadi kõik aktiivses andmekihis tehtud muudatused OSM-i serverisse.

en: Upload data
et: Laadi andmed üles

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
et: <html>Üleslaaditavad andmed sisaldavad kihi ''{0}'' vigu. <br> Kõigepealt on vaja need lahendada. </html>

en: Upload discouraged
et: Üleslaadimine maha laidetud

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
et: Oled üles laadimas kihi ''{0}'' andmeid.<br /><br />Andmete edastamine sellelt kihilt on <b>rangelt maha laidetud</b>. Kui jätkad,<br />võib juhtuda, et sul tuleb pärast enda muudatused tühistada või peavad teised kaastöölised seda tegema.<br /><br />Kas oled kindel, et soovid jätkata?

en: Ignore this hint and upload anyway
et: Eira soovitust ja laadi siiski üles

en: No changes to upload.
et: Pole muudatusi, mida üles laadida.

en: Nothing to upload. Get some data first.
et: Midagi pole üles laadida. Hangi esmalt andmeid.

en: Upload selection...
et: Laadi üles valik...

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
et: Laadi kõik valikus tehtud muudatused OSM-i serverisse.

en: Upload selection
et: Laadi valik üles

en: Checking parents for deleted objects
et: Kontrollin kustutatud objektide vanemaid

en: Reading parents of ''{0}''
et: Loen objekti ''{0}'' vanemaid

en: Validation
et: Järelkontroll

en: Performs the data validation
et: Viib läbi andmete järelkontrolli

en: Viewport Following
et: Vaateava järgimine

en: Wireframe View
et: Joonvõrgu vaade

en: Zoom In
et: Suurenda

en: Zoom In (Keypad)
et: Suurenda (sõrmistik)

en: Zoom Out
et: Vähenda

en: Zoom Out (Keypad)
et: Vähenda (sõrmistik)

en: Zoom to
et: Suumi

en: Zoom to the first selected node
et: Suumi esimesele valitud sõlmele

[ctx: audio]
en: Back
et: Tagasi

[ctx: audio]
en: Jump back.
et: Hüppa tagasi

[ctx: audio]
en: Faster
et: Kiiremini

[ctx: audio]
en: Faster Forward
et: Kiiremini edasi

[ctx: audio]
en: Forward
et: Edasi

[ctx: audio]
en: Jump forward
et: Hüppa edasi

[ctx: audio]
en: Next Marker
et: Järgmine järjehoidja

[ctx: audio]
en: Play next marker.
et: Mängi järgmine järjehoidja

[ctx: audio]
en: Play/Pause
et: Esita /paus

en: Play/pause audio.
et: Esita/pausi heli

[ctx: audio]
en: Previous Marker
et: Eelmine järjehoidja

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
et: Mängi eelmine järjehoidja

[ctx: audio]
en: Slower
et: Aeglasemalt

[ctx: audio]
en: Slower Forward
et: Aeglasemalt edasi

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
et[0]: <html>Oled ümber pööramas joont ''{0}''.<br/>Joon kannab järgmist silti, mille sisu on seotud suunaga. ''{1}'' Kas oled kindel, et tahad muuta suunda ja tulenevalt ka joone sisulist tähendust?</html>
et[1]: <html>Oled ümber pööramas joont ''{0}''.<br/>Joon kannab järgmiseid silte, mille sisu on seotud suunaga. ''{1}'' Kas oled kindel, et tahad muuta suunda ja tulenevalt ka joone sisulist tähendust?</html>

en: Reverse directional way.
et: Suunaga joone ümberpööramine

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
et: Seoses selle joone ümberpööramisega on soovitatav teha järgmised muudatused, selleks et säiliks andmete kooskõlalisus.

en: Apply selected changes
et: Rakenda valitud muudatused

en: Do not apply changes
et: Ära rakenda muudatusi

en: Please select which changes you want to apply.
et: Palun vali, millised muudatused soovid rakendada.

en: Automatic tag correction
et: Automaatne sildiparandus

en: Downloading changeset content
et: Laadin alla muudatuskogumi sisu

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
et: ({0}/{1}) Laadin alla muudatuskogumit {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
et: ({0}/{1}) Laadin alla muudatuskogumi {2} sisu...

en: Download changesets
et: Muudatuskogumite allalaadimine

en: Querying and downloading changesets
et: Muudatuskogumite pärimine ja allalaadimine

en: Errors during download
et: Viga allalaadimisel

en: Download GeoJSON
et: GeoJSON allalaadimine

en: Download GPS
et: GPS allalaadimine

en: Downloading GPS data
et: GPS andmete allalaadimine

en: Downloaded GPX Data
et: Alla laaditud GPX-andmed

en: Notes
et: Märkused

en: No data found in this area.
et: Selles alas ei leitud andmeid.

en: Download OSM
et: OSM allalaadimine

en: Downloading data
et: Laadin andmeid alla

en: OSM Server URL:
et: OSM-i serveri URL:

en: Command
et: Käsk

en: Download OSM URL
et: OSM URL allalaadimine

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
et[0]: Impordi käigus tekkis {0} vastuolu.
et[1]: Impordi käigus tekkis {0} vastuolu.

en: Conflict during download | Conflicts during download
et[0]: Vastuolu allalaadimisel
et[1]: Vastuolu allalaadimisel

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
et: ({0}/{1}) Sõlme {2} vanemate laadimine

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
et: ({0}/{1}) Joone {2} vanemate laadimine

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
et: ({0}/{1}) Relatsiooni {2} vanemate laadimine

en: Download session
et: Seansi allalaadimine

en: Download {0} of {1} ({2} left)
et: Laadin alla {0} {1}-st ({2} veel)

en: Updating data
et: Andmete värskendamine

en: Check on the server
et: Kontrolli serveris

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
et: Klõpsa ja kontrolli, kas sinu kohaliku andmekogu objektid on serverist kustutatud.

en: Ignore
et: Eira

en: Click to abort and to resume editing
et: Kliki katkestamiseks ja redigeerimise jätkamiseks

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
et[0]: Klõpsa <strong>{0}</strong> ja  kontrolli selle objekti olekut serveris.
et[1]: Klõpsa <strong>{0}</strong> ja  kontrolli nende objektide olekut serveris.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
et: Eiramiseks klõpsa <strong>{0}</strong>.</html>

en: Deleted or moved objects
et: Eemaldatud või liigutatud objektid

en: Error during download
et: Viga allalaadimisel

en: Add a new Note
et: Lisa uus märkus

en: Delete Mode
et: Kustutusrežiim

en: Delete nodes or ways.
et: Kustuta sõlmi või jooni

en: Mode: {0}
et: Režiim: {0}

en: Delete elements
et: Elementide kustutamine

en: Delete them
et: Kustuta need

en: Undo delete
et: Võta kustutamine tagasi

en: Draw
et: Joonistamine

en: Draw nodes
et: Joonista sõlmi

en: Add node
et: Lisa sõlm

en: Add node into way
et: Lisa joonele sõlm

en: Connect existing way to node
et: Ühenda olemasolev joon sõlmega

en: Add a new node to an existing way
et: Ühenda uus sõlm olemasoleva joonega

en: Add node into way and connect
et: Lisa sõlm joonele ja ühenda

en: Create new node.
et: Loo uus sõlm.

en: Select node under cursor.
et: Vali kursori all olev sõlm.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
et[0]: Lisa joonele uus sõlm
et[1]: Lisa {0} joonele uus sõlm.

en: Start new way from last node.
et: Alusta uut joont viimasest sõlmest.

en: Continue way from last node.
et: Jätka joont viimasest sõlmest.

en: Finish drawing.
et: Lõpeta joonistamine.

en: Angle snapping
et: Nurgasnäpp

en: Switch angle snapping mode while drawing
et: Lülita joonistamise ajaks sisse nurgasnäpi režiim

en: Disable
et: Välja lülitamine

en: Dual alignment
et: Kaksikjoondus

en: Switch dual alignment mode while extruding
et: Lülita väljasurumiseks sisse kaksikjoonduse režiim

en: Extrude
et: Välja surumine

en: Create areas
et: Alade loomine

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
et: Joonista soovitud suurusega ristkülik ning vabasta seejärel hiire nupp.

en: Improve Way Accuracy
et: Täpsusta jooni

en: Improve Way Accuracy mode
et: Joonte täpsustamise režiim

en: make parallel helper line
et: paralleelse abijoone loomine

en: Parallel
et: Paralleelne

en: Make parallel copies of ways
et: Tee joontest paralleelkoopiaid

en: Select mode
et: Tavaline valikurežiim

en: Select, move, scale and rotate objects
et: Vali, liiguta, skaleeri ja pööra objekte

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
et[0]: Liigutasite rohkem kui  {0} elementi. Paljude elementide liigutamine on sageli viga.
    Kas liigutan tõesti?
et[1]: Liigutasite rohkem kui  {0} elementi. Paljude elementide liigutamine on sageli viga.
    Kas liigutan tõesti?

en: You moved {0} element by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move them? | You moved {0} elements by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move them?
et[0]: Liigutasid {0} elementi {1}. Elemendi liigutamine suure vahemaa taha on sageli viga.
    Kas soovid seda tõesti liigutada?
et[1]: Liigutasid {0} elementi {1}. Elementide liigutamine suure vahemaa taha on sageli viga.
    Kas soovid tõesti neid liigutada?

en: Move elements
et: Liiguta elemente

en: Move them
et: Liiguta elemente

en: Undo move
et: Võta liigutamine tagasi

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
et: ristkülik

en: Release the mouse button to stop moving.
et: Liigutamise lõpetamiseks vabasta hiire nupp.

en: Release the mouse button to stop rotating.
et: Pööramise lõpetamiseks vabasta hiire nupp.

en: Release the mouse button to stop scaling.
et: Skaleerimise lõpetamiseks vabasta hiire nupp.

en: Lasso Mode
et: Lassorežiim

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
et: Lasso valikurežiim: valib objektid vaba käega tõmmatud piirkonnas

en: User:
et: Kasutaja:

en: Zoom mode
et: Suumirežiim

en: Zoom and move map
et: Suumi ja liiguta kaarti

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
et: Lisa kõik selles andmestikus valitud objektid viimase liikme järele

en: Add selection to relation
et: Lisa valik relatsioonile

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
et[0]: Lisa valik {0} relatsioonile
et[1]: Lisa valik {0} relatsioonile

en: Delete the selected relation
et: Kustuta valitud relatsioon

en: Download all members of the selected relations
et: Laadi alla valitud relatsioonide kõik liikmed

en: Download members
et: Laadi alla liikmed

en: Download relation with members
et: Laadi relatsioon alla koos liikmetega

en: Download with members
et: Laadi alla liikmetega

en: Download incomplete members of selected relations
et: Laadi alla valitud relatsiooni lõpetamata liikmed

en: Download incomplete members
et: Laadi alla lõpetamata liikmed

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
et: Tee sellest relatsioonist koopia ja ava see redaktoriaknas.

en: Edit
et: Muuda

en: Call relation editor for selected relation
et: Ava redaktor valitud relatsiooni tarbeks

en: Confirmation
et: Kinnitus

en: Export GPX file starting from first member
et: Ekspordi GPX-faili alates esimesest liikmest

en: Export GPX file starting from last member
et: Ekspordi GPX-faili alates viimasest liikmest

en: Convert to GPX layer starting from first member
et: Teisenda GPX-kihiks alates esimesest liikmest

en: Convert to GPX layer starting from last member
et: Teisenda GPX-kihiks alates viimasest liikmest

en: {0} (GPX export)
et: {0} (GPX-eksport)

en: Select in relation list
et: Vali relatsioonide loendis

en: Add the members of all selected relations to current selection
et: Lisa valitud relatsioonide liikmed praegusesse valikusse

en: Select the members of all selected relations
et: Vali kõigi valitud relatsioonide liikmed

en: Select members (add)
et: Vali liikmed (lisa)

en: Select members
et: Vali liikmed

en: Add the selected relations to the current selection
et: Lisa valitud relatsioonid praegusesse valikusse

en: Set the current selection to the list of selected relations
et: Pane praegune valik valitud relatsioonide loendisse

en: Select relation (add)
et: Vali relatsioon (lisa)

en: Select relation
et: Vali relatsioon

en: Search...
et: Otsi...

en: Search for objects
et: Otsi objekte

en: Found {0} matches
et: Leitud {0} vastet

en: Searching
et: Otsing

en: Precondition violation
et: Eelitingimuste rikkumine

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
et: {0} sõlme joonel {1} ületab suurima lubatud sõlmede arvu {2}

en: API Capabilities Violation
et: API võimaluste rikkumine

en: ... refers to relation
et: ... viitab relatsioonile

en: The JOSM data validator partially checked the objects to be uploaded and found some problems. Try fixing them, but do not harm valid data. When in doubt ignore the findings.<br> You can see the findings in the Validator Results panel too. Further checks on all data can be started from that panel.
et: JOSM-i andmevalidaator kontrollis üleslaaditavad objektid osaliselt üle ja leidis mõned probleemid. Proovi need parandada, aga ära riku õigeid andmeid. Kui kahtled, siis eira tulemusi.<br> Näed neid tulemusi ka validaatori tulemuste paneelil. Selle paneeli kaudu saad käivitada andmete edasised kontrollid.

en: Errors
et: Vead

en: Usually this should be fixed.
et: Harilikult tuleks see ära parandada

en: Warnings
et: Hoiatused

en: Fix these when possible.
et: Kui võimalik, siis paranda need.

en: Other
et: Muu

en: Informational hints, expect many false entries.
et: Informatiivsed vihjed, võib eeldada palju valepositiivseid tulemusi.

en: Suspicious data found. Upload anyway?
et: Leiti kahtlaseid andmeid. Kas jätkata üleslaadimist?

en: Continue upload
et: Jätka üleslaadimist

en: Add node {0}
et: Lisa sõlm {0}

en: Add way {0}
et: Lisa joon {0}

en: Add relation {0}
et: Lisa relatsioon {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
et[0]: {0} objekt lisatud
et[1]: {0} objekti lisatud

en: object | objects
et[0]: objekt
et[1]: objekti

en: Deleted ''{0}''
et: ''{0}'' kustutatud

en: Delete node {0}
et: Kustuta sõlm {0}

en: Delete way {0}
et: Kustuta joon {0}

en: Delete relation {0}
et: Kustuta relatsioon {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
et[0]: Kustuta {0} objekt
et[1]: Kustuta {0} objekti

en: Move {0} node | Move {0} nodes
et[0]: Liiguta {0} sõlme
et[1]: Liiguta {0} sõlme

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
et[0]: Puhastatud {0} objekt
et[1]: Puhastatud {0} objekti

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
et[0]: Valitud {0} objekt
et[1]: Valitud {0} objekti

en: Sequence: {0}
et: Jada: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
et: Ringikujulise joone poolitamiseks on vaja valida vähemalt kaks sõlme.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
et: Joont ei saa valitud sõlmede kohalt poolitada. (Vali sõlmed, mis asuvad joone keskel).

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
et: Rollipõhine liikmesus relatsioonis kopeeriti kõigile uutele joontele.<br>Peaksid veenduma, et see on õige. Vajadusel paranda.

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
et: Liikmesus relatsioonis kopeeriti kõigile uutele joontele.<br>Peaksid veenduma, et see on õige. Vajadusel paranda.

en: Double conflict
et: Topeltkonflikt

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
et: Käsu ''{0}'' tagasivõtmine nurjus, sest kihti ''{1}'' ei ole enam

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
et: Lahenda vastuolud koordinaatidel {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
et: Ei suuda otsuseta konflikti lahendada.

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
et: Lahenda vastuolud relatsiooni {0} liikmete nimistus

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
et: Lahenda vastuolud joone {0} sõlmede loendis

en: Illegal latitude value ''{0}''
et: Lubamatu laiuskraad ''{0}''

en: Illegal longitude value ''{0}''
et: Lubamatu pikkuskraad ''{0}''

en: Unable to set file non-readable {0}
et: Ei suuda muuta faili loetamatuks {0}

en: Unable to set file non-writable {0}
et: Ei suuda muuta faili kirjutamatuks {0}

en: Unable to set file non-executable {0}
et: Ei suuda muuta faili käivitamatuks {0}

en: Unable to set file readable {0}
et: Ei suuda muuta faili loetavaks {0}

en: Unable to set file writable {0}
et: Ei suuda muuta faili kirjutatavaks {0}

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
et: Eelistuste lähtestamine nurjus. Eelistuste kataloog ''{0}'' pole kataloog.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
et: <html>Eelistuste lähtestamine nurjus.<br>Eelistuste kataloog ''{0}'' pole kataloog.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
et: Eelistuste lähtestamine nurjus. Puuduva eelistuste kataloogi loomine nurjus: {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
et: <html>Eelistuste lähtestamine nurjus.<br>Puuduva eelistuste kataloogi loomine nurjus: {0}</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
et: Puudub eelistuste fail ''{0}''. Loon vaikimisi-eelistuste faili.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
et: Asendan olemasoleva eelistuste faili ''{0}'' vaikimisi-eelistustega.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
et: <html>Eelistuste lähtestamine nurjus.<br>Eelistuste faili lähtestamine nurjus: {0}</html>

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and trying to read last good preference file <br>{1}<br>.</html>
et: <html>Eelistuste failis on vigu.<br> Varundan vana kui <br>{0}<br> ja püüan laadida viimast korras eelistuste faili <br>{1}<br>.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
et: Eelistuste lähtestamine nurjus. Eelistuste faili lähtestamine nurjus: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Creating a new default preference file.</html>
et: <html>Eelistuste failis on vigu.<br> Loon uue vaikimisi-eelistuste faili.</html>

en: Saved updated default preferences.
et: Uuendatud vaikimisi-eelistused salvestatud.

en: Failed to save default preferences.
et: Vaikimisi-eelistuste salvestamine nurjus.

en: Metric
et: Meetermõõdustik

en: Chinese
et: Hiina mõõdustik

en: Imperial
et: Briti mõõdustik

en: Nautical Mile
et: Meremiilid

en: UNKNOWN
et: TUNDMATU

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
et: Viga nihke parsimisel.
    Oodatud vorming: {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
et: Viga ajavööndi parsimisel.
    Oodatud vorming: {0}

en: Map
et: Kaart

en: Date of imagery: {0}
et: Aluskaardi kuupäev: {0}

en: Imagery category: {0}
et: Aluskaardi kategooria: {0}

en: Update imagery ''{0}''
et: Uuenda aluskaarti "{0}"

en: Drop old imagery ''{0}''
et: Eemalda vana aluskaart "{0}"

en: Advanced preference ''{0}'' is not default. Please consider resetting it.
et: Täiendav eelistus ''{0}'' pole vaikimisi. Kaalu selle lähtestamist.

en: HTTP error {0} when loading tiles
et: Paanide laadimisel tekkis HTTP viga {0}

en: Error downloading tiles: {0}
et: Viga paanide laadimisel:  {0}

en: No tiles at this zoom level
et: Selle suumiastme juures paanid puuduvad.

en: Loading {0}
et: Laadin {0}

en: Note
et: Märkus

en: railway
et: Raudtee

en: {0} node | {0} nodes
et[0]: {0} sõlm
et[1]: {0} sõlme

en: incomplete
et: lõpetamata

en: node | nodes
et[0]: sõlm
et[1]: sõlmed

en: House number {0} at {1}
et: Maja number {0} {1} tänaval

en: House number {0}
et: Maja number {0}

en: {0} member | {0} members
et[0]: {0} liige
et[1]: {0} liiget

en: relation | relations
et[0]: relatsioon
et[1]: relatsioonid

en: Changeset {0}
et: Muudatuskogum {0}

en: Error in filter
et: Viga filtris

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
et[0]: <p><b>{0}</b> objekt peidetud
et[1]: <p><b>{0}</b> objekti peidetud

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
et[0]: <b>{0}</b> objekt keelatud
et[1]: <b>{0}</b> objekti keelatud

en: way | ways
et[0]: joon
et[1]: jooned

en: closedway
et: suletud joon

en: multipolygon
et: liitala

en: <not>
et: <mitte>

en: <or>
et: <või>

en: <colon>
et: <koolon>

en: <equals>
et: <võrdub>

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
et: Võtme väärtus ei saa olla tühi. Näide: võti=väärtus

en: Activating the standard map renderer instead.
et: Selle asemel aktiveeritakse standardne renderdaja.

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
et: Renderdab kaardi stiililehtedel olevate stiilireeglite järgi.

en: selected
et: valitud

en: Relation: selected
et: Relatsioon: valitud

en: Node: standard
et: Sõlm: tavaline

en: Node: connection
et: Sõlm: ühendus

en: Node: tagged
et: Sõlm: sildistatud

en: untagged way
et: sildistamata joon

en: background
et: taust

en: untagged
et: sildistamata

en: text
et: tekst

en: Failed to create missing preferences directory: {0}
et: Puuduva eelistuste kataloogi loomine nurjus: {0}

en: <html>Failed to create missing preferences directory: {0}</html>
et: <html>Puuduva eelistuste kataloogi loomine nurjus: {0}</html>

en: Short Description:
et: Lühikirjeldus:

en: Author:
et: Autor:

en: Webpage:
et: Veebileht:

en: Description:
et: Kirjeldus:

en: Version:
et: Versioon:

en: Addresses
et: Aadressid

en: Highways
et: Maanteed

en: Religion
et: Religioon

en: Relations
et: Relatsioonid

en: Wikipedia
et: Vikipeedia

en: Description
et: Kirjeldus

en: Examples
et: Näited

en: validation error
et: järelkontrolli viga

en: validation warning
et: järelkontrolli hoiatus

en: Running test {0}
et: Jooksev test: {0}

en: Validating
et: Järelkontrollimine

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
et: Kontroll {0}/{1}: Käivitan {2}

en: Updating ignored errors ...
et: Uuendan ignoreeritud vigu ...

en: Preferences are not the expected type
et: Eelistused pole oodatavat tüüpi

en: House number without street
et: Maja number ilma tänavata

en: Duplicate house numbers
et: Maja numbrid korduvad

en: House number ''{0}'' duplicated
et: Maja number ''{0}'' duplikaat

en: House number too far from street
et: Maja number tänavast liiga kaugel

en: Barriers and entrances
et: Barjäärid ja sissepääsud

en: Checks for errors in barriers and entrances.
et: Kontrollib vigasid barjääridel ja sissepääsudel

en: Reversed coastline: land not on left side
et: Rannik vastupidises suunas: maa ei asu vasakul

en: Relations with same members
et: Relatsioonid samade liikmetega

en: unknown
et: tundmatu

en: Multipolygon
et: Liitala

en: Multipolygon is not closed
et: Liitala pole suletud

en: Intersection between multipolygon ways
et: Liitala joonte ristumine

en: Multipolygon inner way is outside
et: Liitala sisemine joon on väljaspool

en: Overlapping highways
et: Kattuvad maanteed

en: Overlapping railways
et: Kattuvad raudteed

en: Public Transport Route
et: Ühistranspordi marsruut

en: Unconnected nodes without physical tags
et: Ühendamata sõlmed ilma füüsiliste siltideta

en: Untagged and unconnected nodes
et: Sildistamata ja ühendamata sõlmed

en: No tags
et: Sildid puuduvad

en: Unnamed ways
et: Nimedeta jooned

en: Unnamed junction
et: Nimeta

en: Show this dialog again the next time
et: Näita seda dialoogi järgmisel korral taas

en: Do not show again (this operation)
et: Ära seda teadet rohkem näita (sel toimingul)

en: Do not show again (this session)
et: Ära seda teadet rohkem näita (sel seansil)

en: Do not show again (remembers choice)
et: Ära seda teadet rohkem näita (valik jäetakse meelde)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
et: Ignoreerin vigast URL''i: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
et: Ignoreerin vigast faili URL''i: "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
et: Parameetri "downloadgps" väärtuseks ei sobi failinimi või failile viitav URL

en: Offline mode
et: Võrguühenduseta režiim

en: Internal Server Error
et: Serveri sisemine viga

en: Conflict
et: Vastuolud

en: Unknown host
et: Tundmatu host

en: Object deleted | Objects deleted
et[0]: Objekt kustutatud
et[1]: Objektid kustutatud

en: Show help information
et: Avab abiinfo lehitseja

en: Downloading "Message of the day"
et: Laadin alla "päeva sõnumit"

en: Message of the day not available
et: Päeva sõnum pole saadaval

en: Click to close the dialog
et: Sulgeb dialoogiakna

en: Imagery offset
et: Aluskaardi nihe

[ctx: menu]
en: Imagery
et: Aluskaart

en: You are running version {0} of Java.
et: Praegu töötab sul Java versioon {0}.

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
et: {0} ei toeta enam seda versiooni alates {1} ja seda ei soovitata enam kasutada.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
et: JOSM lõpetab töötamast selle versiooniga. Soovitatav oleks et sa uuendad Java versioonile {0}.

en: Would you like to update now ?
et: Kas soovid kohe uuendada?

en: Outdated Java version
et: Aegunud Java versioon

en: Update Java
et: Uuenda Java

en: Reset the preferences to default
et: Lähtesta eelistused

en: Changes preferences according to the XML file
et: Seab eelistused vastavalt XML-failile

en: Skip loading plugins
et: Jäta plugina laadimine vahele

en: Set the preferences directory
et: Sea eelistuste kataloog

en: Set the preferences+data+cache directory (cache directory will be josm.home/cache)
et: Sea eelistuste+andmete+vahemälu kataloog (vahemälu kataloog saab olema josm.home/cache)

en: Plugin loading skipped
et: Plugina laadimine jäeti vahele

en: Initializing
et: Lähtestan

en: Setting defaults
et: Määran vaikeväärtused

en: Creating main GUI
et: Loon peamist graafilist kasutajaliidest

en: Updating plugins
et: Uuendan pluginaid

en: Installing updated plugins
et: Paigaldan uuendatud pluginaid

en: Loading early plugins
et: Laadin varased pluginad

en: Loading plugins
et: Laadin pluginad

en: Restore
et: Taasta

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
et[0]: JOSM leidis {0} salvestamata osm-andmekihi.
et[1]: JOSM leidis {0} salvestamata osm-andmekihti.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
et: Tundub, et JOSM jooksis eelmisel korral kokku. Kas taastan andmed?

en: Initializing coordinate format
et: Lähtestan koordinaatide vormingu

en: Starting file watcher
et: Käivitan failivalve

en: Executing platform startup hook
et: Käivitan platvormi käivitamise haagi

en: Building main menu
et: Koostan peamenüü

en: Updating user interface
et: Uuendan kasutajaliidest

en: Initializing internal boundaries data
et: Lähtestan sisemiste piiride andmed

en: Initializing OSM API
et: Lähtestan OSM API

en: Initializing validator
et: Lähtestan validaatori

en: Initializing presets
et: Lähtestan eelseaded

en: Initializing map styles
et: Lähtestan kaardistiilid

en: Initializing Tag2Link rules
et: Lähtestan plugina Tag2Link reeglid

en: Loading imagery preferences
et: Laadin aluskaartide eelistused

[ctx: menu]
en: File
et: Fail

[ctx: menu]
en: Edit
et: Redigeeri

[ctx: menu]
en: View
et: Vaade

[ctx: menu]
en: Mode
et: Režiim

[ctx: menu]
en: Tools
et: Tööriistad

[ctx: menu]
en: More tools
et: Veel tööriistu

[ctx: menu]
en: Data
et: Andmed

[ctx: menu]
en: Selection
et: Valik

[ctx: menu]
en: Presets
et: Eelseaded

[ctx: menu]
en: Help
et: Abi

en: Menu: {0}
et: Menüü: {0}

en: Main toolbar
et: Peamine tööriistariba

en: Toggles the visibility of the main toolbar (i.e., the horizontal toolbar)
et: Lülitab peamise tööriistariba sisse või välja (s.o horisontaalne tööriistariba)

en: Edit toolbar
et: Redigeerimisriba

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
et: Näita või peida redigeerimisriba (vasakul servas)

en: Imagery preferences...
et: Aluskaartide eelistused...

en: Click to open the imagery tab in the preferences
et: Kliki, et avada aluskaardi sätete leht seadete dialoogiaknas

[ctx: menu]
en: Audio
et: Heli

en: Do not hide toolbar
et: Ära peida tööriistariba

en: Hide this button
et: Peida see nupp

en: Hide edit toolbar
et: Peida redigeerimisriba

en: Hide or show this toggle button
et: Peida see tumblernupp või näida seda

en: Move right
et: Liigu paremale

en: Map: {0}
et: Kaart: {0}

en: Move left
et: Liigu vasakule

en: Move up
et: Liigu üles

en: Move down
et: Liigu alla

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
et: Joonistatava joonelõigu suund.

en: The angle between the previous and the current way segment.
et: Nurk eelmise ja praeguse joone vahel

en: The length of the new way segment being drawn.
et: Joonistatava uue joonelõigu pikkus.

en: The name of the object at the mouse pointer.
et: Kursori juures asuv objekt

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
et: Klõpsa uuesti keskmist hiireklahvi, et mööda objekte liikuda.<br>Hoia all klahvi CTRL, et otse loendist hiirega valida.<hr>

en: (no object)
et: (objekti ei ole)

en: Do not hide status bar
et: Ära peida olekuriba

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
et: Kursori asukoha geograafiline laiuskraad

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
et: Kursori asukoha geograafiline pikkuskraad

en: Username
et: Kasutajanimi

en: Click to cancel the current operation
et: Klõpsa, et loobuda praegusest toimingust

[ctx: menu]
en: Windows
et: Aknad

en: Enlarge
et: Laienda

en: Shrink
et: Kahanda

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
et: <html>Palun vali <strong>OSM-i paanide vahemik</strong> selle suumiastme juures.</html>

en: Zoom level:
et: Suumiaste:

en: from tile
et: paanist

en: up to tile
et: paanini

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
et: <html>Võimalik on sisestada ka ühe <strong>paani aadress</strong> vormingus <i>suumiaste/x/y</i>, nt <i>15/256/223</i>. Sobivad ka paanide aadressid vormingus <i>suum,x,y</i> või <i>suum;x;y</i>.</html>

en: Tile address:
et: Paani aadress:

en: Apply the tile address
et: Rakenda paani aadressi

en: Please enter a tile address
et: Palun sisesta paani aadress

en: Please enter a tile index
et: Palun sisesta paani indeks

en: Suppress further error dialogs for this session.
et: Ära näita rohkem veateateid selle seansi ajal.

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
et: Minu andmekogu (kohaliku andmekogu) elementide nimistu

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
et: Nende andmekogu (serveri andmekogu) elementide nimistu

en: Properties
et: Atribuudid

en: Tags
et: Sildid

en: Nodes
et: Sõlmed

en: Members
et: Liikmed

en: Properties(with conflicts)
et: Atribuudid (vastuoludega)

en: Coordinates:
et: Koordinaadid:

en: Role
et: Roll

en: Key
et: Võti

en: Value
et: Väärtus

en: Conflicts when combining primitives
et: Vastuolu elementide ühendamisel

en: You are about to combine {1} object, which is part of {0} relation:<br/>{2}Combining these objects may break this relation. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relation.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {1} objects, which are part of {0} relations:<br/>{2}Combining these objects may break these relations. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relations.<br/><br/>Do you want to continue?
et[0]: Oled ühendamas {1} objekti, mis on osa {0} relatsioonist:<br/>{2}Ühendamine võib selle relatsiooni lõhkuda. Kui kahtled, siis palun jäta see tegevus pooleli.<br/>Kui jätkad, siis näidatakse sulle dialoogi, kus saad relatsiooni kohandada.<br/><br/>Kas soovid jätkata?
et[1]: Oled ühendamas {1} objekti, mis on osa {0} relatsioonist:<br/>{2}Ühendamine võib need relatsioonid lõhkuda. Kui kahtled, siis palun jäta see tegevus pooleli.<br/>Kui jätkad, siis näidatakse sulle dialoogi, kus saad relatsioone kohandada.<br/><br/>Kas soovid jätkata?

en: Combine confirmation
et: Ühendamise kinnitus

en: You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue?
et[0]: Oled ühendamas {0} objekti, aga järgmiste siltide kasutuses on vastuolu:<br/>{1}Ühendamise järel võivad olla allesjäänud objektil valed sildid.<br/>Kui jätkad, siis näidatakse sulle vastuolu parandamise dialoogi.<br/><br/>Kas soovid jätkata?
et[1]: Oled ühendamas {0} objekti, aga järgmiste siltide kasutuses on vastuolu:<br/>{1}Ühendamise järel võivad olla allesjäänud objektil valed sildid.<br/>Kui jätkad, siis näidatakse sulle vastuolu parandamise dialoogi.<br/><br/>Kas soovid jätkata?

en: all
et: kõik

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
et: Võti ''{1}'' saab väärtuse ''{0}''

en: {0} way | {0} ways
et[0]: {0} joon
et[1]: {0} joont

en: {0} relation | {0} relations
et[0]: {0} relatsioon
et[1]: {0} relatsiooni

en: Remove
et: Eemalda

en: Enter a role for all relation memberships
et: Sisesta roll kõigi relatsiooni liikmete jaoks

en: Show tags with conflicts only
et: Näidatakse ainult vastuoludega silte

en: Show tags with multiple values only
et: Näidatakse ainult erinevate väärtustega silte

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
et: <html>Palun vali väärtused, mida omistada järgmistele siltidele.</html>

en: Apply?
et: Rakendada?

en: Old key
et: Vana võti

en: Old value
et: Vana väärtus

en: New key
et: Uus võti

en: New value
et: Uus väärtus

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
et[0]: Kleebin {0} sildi
et[1]: Kleebin {0} silti

en: to {0} object | to {0} objects
et[0]: {0} objektile
et[1]: {0} objektile

en: Delete incomplete members?
et: Kas kustutan mittetäielikud liikmed?

en: Paste without incomplete members
et: Kleebi ilma mittetäielike liikmeteta

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
et: Andmed lõikepuhvris sisaldavad mittetäielikke objekte.  Kleepimisel eemaldatakse mittetäielikud objektid. Kas soovid kleepida andmed ilma mittetäielike objektideta?

en: For selected objects only
et: Ainult valitud objektid

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
et: <html>Vali, et näidata ainult praegu valitud objektide muudatuskogumeid.<br>Tühista valik, et näidata praeguse andmekihi kõigi objektide muudatuskogumeid.</html>

en: Changesets
et: Muudatuskogumid

en: Open the list of changesets in the current layer.
et: Ava loetelu muudatuskogumitest praegusel kihil.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
et: Vali kõik objektid, mis on seotud praegu valitud muudatuskogumiga

en: Download
et: Laadi alla

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
et: Laadi OSM-i serverist alla teave praegu valitud muudatuskogumite kohta

en: Close the selected open changesets
et: Sulge avatud muudatuskogumid, mis on valitud

en: Show info
et: Näita infot

en: Open a web page for each selected changeset
et: Ava iga valitud muudatuskogumi kohta veebileht

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
et: Avab muudatuskogumi halduri akna valitud muudatuskogumitega

en: Command Stack
et: Käsumälu

en: Open a list of all commands (undo buffer).
et: Ava kõikide muudatuste loetelu (tagasivõtmise puhver).

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
et: Käsumälu: võta tagasi: {0} / tee uuesti: {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
et: Valib objektid, mis osalevad selles käsus (kui need pole kustutatud)

en: Undo the selected and all later commands
et: Võta tagasi valitud ja kõik hilisemad käsud

en: Redo the selected and all earlier commands
et: Tee uuesti valitud käsk ja kõik varasemad

en: Resolve conflicts
et: Lahenda vastuolud

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
et[0]: Konflikt: {0} lahendamata
et[1]: Konfliktid: {0} lahendamata

en: Resolve
et: Lahenda

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
et: Ava ülalolevast nimekirjast valitud kõigi objektide ühendamisdialoog.

en: Resolve to my versions
et: Kasuta lahendusena minu versiooni

en: Resolve to their versions
et: Kasuta lahendusena tema versiooni

en: Click to close this dialog and continue editing
et: Klõpsa, et sulgeda see dialoog ja jätka redigeerimist

en: Resolve conflicts for ''{0}''
et: Lahenda "{0}" vastuolud

en: Filter objects and hide/disable them.
et: Filtreeri objekte ja peida/näita neid

en: Enable filter
et: Lubafilter

en: Hiding filter
et: Peitefilter

en: Inverse filter
et: Pöördfilter

en: Filter mode
et: Filtri režiim

en: Add
et: Lisa

en: Add filter.
et: Lisa filter

en: Edit filter.
et: Muuda filtrit

en: Delete filter.
et: Kustuta filter

en: Up
et: Üles

en: Move filter up.
et: Liiguta filtrit ülespoole

en: Down
et: Alla

en: Move filter down.
et: Liiguta filtrit allapoole

[ctx: filter]
en: Text
et: Tekst

[ctx: filter]
en: R
et: A

[ctx: filter]
en: A
et: L

[ctx: filter]
en: D
et: E

[ctx: filter]
en: F
et: O

en: <h2>Filter active</h2>
et: <h2>Filter on kasutusel<h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
et: </p><p>Kõigi objektide nägemiseks sulge filtri dialoog.<p></html>

en: Node:
et: Sõlm:

en: State:
et: Osariik:

en: Data Set:
et: Andmekogum:

en: Edited at:
et: Viimati muudetud:

en: <new object>
et: <uus objekt>

en: Edited by:
et: Viimane muutja:

en: In changeset:
et: Muudatuskogumis:

en: Tags:
et: Sildid:

en: Length: {0}
et: Pikkus: {0}

en: {0} Nodes:
et: {0} sõlme:

en: Advanced object info
et: Objekti täiendav info

en: Please enter a GPS coordinates
et: Palun sisest GPS koordinaadid

en: Open a list of all loaded layers.
et: Ava kõigi laaditud kihtide nimekiri.

en: layer is currently visible (click to hide layer)
et: kiht on praegu nähtav (klõpsa, et see peita)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
et: kiht on praegu peidetud (klõpsa, et seda näha)

en: this layer is the active layer
et: see on aktiivne kiht

en: this layer is not currently active (click to activate)
et: see kiht ei ole praegu aktiivne (aktiveerimiseks klõpsa)

en: scale follows native resolution of this layer
et: mõõtkava järgib selle kihi omaeraldust

en: scale follows native resolution of another layer (click to set this layer)
et: mõõtkava järgib teise kihi omaeraldust (klõpsa, et määrata see kiht)

en: this layer has no native resolution
et: sellel kihil puudub omaeraldus

en: Information about layer
et: Teave kihi kohta

en: Map Paint Styles
et: Kaardi värvikujundus

en: configure the map painting style
et: Seadista kaardi kujundust

en: No
et: Ei

en: Search menu items
et: Otsi menüüdest

en: Mini map
et: Pisikaart

en: Displays a small map of the current edit location
et: Kuvab praegu muudetava koha väiksel kaardil

en: Comment
et: Kommentaar

en: Object type:
et: Objekti tüüp:

[ctx: osm object types]
en: mixed
et: erinevad

en: Choose the OSM object type
et: Vali OSM-i objekti tüüp

en: Object ID:
et: Objekti ID:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
et: Sisesta allalaaditava objekti ID

en: Object IDs can be separated by comma or space, for instance: {0}
et: Objektide ID-sid saab eraldada koma või tühikuga, näiteks: {0}

en: In mixed mode, specify objects like this: {0}<br/>({1} stands for <i>node</i>, {2} for <i>way</i>, and {3} for <i>relation</i>)
et: Segarežiimis määra objektid nii: {0}<br/>({1} tähendab sõlme (<i>node</i>), {2} joont (<i>way</i>) ja {3} relatsiooni)

en: Ranges of object IDs are specified with a hyphen, for instance: {0}
et: Objektide ID-vahemik määratakse sidekriipsuga, näiteks: {0}

en: Tags/Memberships
et: Sildid/Liikmed

en: Open a list of all relations.
et: Ava kõikide relatsioonide nimekiri

en: New
et: Uus

en: Create a new relation
et: Loo uus relatsioon

en: Relations: {0}
et: Relatsioone: {0}

en: Search
et: Otsi

en: Submit filter
et: Lisa filter

en: Search string:
et: Otsisõne:

en: Enter the search expression
et: Sisesta otsiavaldis

en: add to selection
et: lisa valikusse

en: remove from selection
et: eemalda valikust

en: find in selection
et: otsi valikust

en: case sensitive
et: tõstutundlik

en: all objects
et: kõik objektid

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
et: Lisaks kaasa otsingusse ka poolikud ja eemaldatud objektid.

en: add toolbar button
et: lisa nupuks tööriistareale

en: regular expression
et: regulaaravaldis

en: Invalid search expression
et: Vigane otsinguavaldis

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
et: Otsinguavaldis ei ole õige: 
    
     {0}

en: Hints
et: Vihjed

en: basics
et: peamine

en: Baker Street
et: Pagari tänav

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
et: ''Pagari'' ja ''tänav'' mis tahes võtmes

en: "Baker Street"
et: "Pagari tänav"

en: ''Baker Street'' in any key
et: ''Pagari tänav'' mis tahes võtmes

en: ''valuefragment'' anywhere in ''key''
et: ''valuefragment'' kõikjal võtme ''key'' väärtustes

en: ''valuefragment'' nowhere in ''key''
et: ''valuefragment'' mitte ühegi võtme ''key'' väärtuses

en: matches if ''key'' exists
et: vastab, kui olemas on võti ''key''

en: ''key'' with exactly ''value''
et: võtme ''key'' täpne väärtus ''value''

en: ''key'' with any value
et: võti ''key'' mis tahes väärtusega

en: ''key'' with empty value
et: võti ''key'' tühiväärtusega

en: ''value'' in any key
et: mis tahes võtme väärtus ''value''

en: matches if ''key'' is greater than ''value'' (analogously, less than)
et: vastab, kui ''key'' on suurem kui ''value'' (analoogselt väiksem kui)

en: to quote operators.<br>Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
et: operaatori jutumärgistamiseks.<br>Märgid <b>"</b> ja <b>\</b> tuleb eelneva märgi <b>\</b> abil katkestada (nt <b>\"</b> ja <b>\\</b>).

en: combinators
et: tehteelemendid

en: logical and (both expressions have to be satisfied)
et: element "ja" (mõlemad avaldised peavad olema rahuldatud)

en: logical or (at least one expression has to be satisfied)
et: element "or" (vähemalt üks avaldistest peab olema rahuldatud)

en: logical not
et: element "ei"

en: use parenthesis to group expressions
et: kasuta sulgusid avaldiste rühmitamiseks

en: objects
et: objektid

en: object without useful tags
et: ilma kasuliku sildita objektid

en: metadata
et: metaandmed

en: objects with given ID
et: määratud ID-ga objektid

en: objects with given version
et: määratud versiooniga objektid

en: objects with given changeset ID
et: määratud muudatuskogumi ID-ga objektid

en: objects with last modification timestamp within range
et: objektid, viimase muutmise ajatempliga vahemikus

en: properties
et: omadused

en: objects having 5 to 10 tags
et: 5 kuni 10 sildiga objektid

en: closed ways with an area of 100 m²
et: kinnised jooned pindalaga 100 m²

en: state
et: olek

en: all modified objects
et: kõik muudetud objektid

en: all new objects
et: kõik uued objektid

en: all selected objects
et: kõik valitud objektid

en: all incomplete objects
et: kõik lõpetamata objektid

en: related objects
et: seotud objektid

en: objects with given role in a relation
et: kindla rolliga objektid relatsioonis

en: view
et: vaade

en: objects in current view
et: aktiivse vaate objektid

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
et: aktiivse vaate objektid (ja kõik nende sõlmed / relatsiooni liikmed)

en: objects in downloaded area
et: objektid allalaadimisalas

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
et: objektid allalaadimisalas (ja kõik nende sõlmed / relatsiooni liikmed)

en: location
et: asukoht

en: Selection
et: Valik

en: Open a selection list window.
et: Ava valitud objektide nimekirja aken

en: Zoom to selection
et: Suumi valikule

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
et[0]: Suumi valitud objektile
et[1]: Suumi valitud objektidele

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
et: Valik: relatsioone: {0} / jooni :{1} / sõlmi :{2}

en: Open preferences for this panel
et: Selle paneeli eelistuste avamine

en: Undock the panel
et: Haagi paneel lahti

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
et: Sulge see paneel. Paneeli saab uuesti avada nupust vasakul tööriistaribal.

en: Click to minimize/maximize the panel content
et: Vajuta et minimeerida/maksimeerida paneeli sisu

en: Authors
et: Autorid

en: Open a list of people working on the selected objects.
et: Ava valitud objektiga töötavate inimeste nimekiri.

en: Select objects submitted by this user
et: Vali objektid, mida on muutnud antud kasutaja

en: Launches a browser with information about the user
et: Näitab brauseris infot kasutaja kohta

en: Author
et: Autor

en: # Objects
et: Objektide arv

en: Validation Results
et: Järelkontrolli tulemused

en: Open the validation window.
et: Ava järelkontrolli aken.

en: Ignore for now
et: Eira praegu

en: Ignore and remove from tree.
et: Eira ja eemalda puust.

en: Fix
et: Paranda

en: Fix the selected issue.
et: Paranda valitud probleemid.

en: Ignore the selected issue next time.
et: Eira valitud probleeme järgmine kord.

en: Manage Ignore
et: Halda eiratut

en: Manage the ignore list
et: Halda eiratud probleemide loendit

en: Lookup
et: Leia

en: Looks up the selected primitives in the error list.
et: Leia valitud kujundid vigade loendis

en: Display the basic properties of the changeset
et: Kuva muudatuskogumi põhiatribuudid

en: Display the tags of the changeset
et: Kuva muudatuskogumi sildid

en: Content
et: Sisu

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
et: Kuva objektid, mis muudatuskogumiga loodi, uuendati või kustutati

en: Discussion
et: Arutelu

en: Display the public discussion around this changeset
et: Kuvab antud muudatuskogumi üle käiva avaliku arutelu

en: Close the dialog
et: Sule dialoogikast

en: Query
et: Päring

en: Launch the dialog for querying changesets
et: Ava dialoog muudatuskogumite päringute tegemiseks

en: Remove from cache
et: Eemalda vahemälust

en: Remove the selected changesets from the local cache
et: Eemalda valitud muudatuskogumid kohalikust vahemälust

en: Close the selected changesets
et: Sulge valitud muudatuskogumid

en: Update changeset
et: Uuenda muudatuskogum

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
et: Värskendab valitud muudatuskogumid andmetega OSM-i serverist

en: Download changeset content
et: Laadi alla muudatuskogumi sisu

en: Download the content of the selected changesets from the server
et: Laadi serverist alla valitud muudatuskogumite sisu

en: My changesets
et: Minu muudatuskogumid

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
et: Laadi alla minu muudatuskogumid OSM-i serverist (max 100 muudatuskogumit)

[ctx: changeset.state]
en: Open
et: Avatud

[ctx: changeset.state]
en: Closed
et: Suletud

en: Created at
et: Loodud

en: Closed at
et: Suletud

en: Discussions
et: Arutelud

en: <html>The selected object is not available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html> | <html>None of the selected objects is available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html>
et[0]: <html>Valitud objekt ei ole kättesaadav antud<br>redigeerimiskihis ''{0}''.</html>
et[1]: <html>Ükski valitud objekt ei ole kättesaadav antud<br>redigeerimiskihis ''{0}''.</html>

en: Download objects
et: Laadi objektid alla

en: Download the current version of the selected objects
et: Laadi alla valitud objektide praegune versioon

en: Select in layer
et: Vali kihil

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
et: Vali aktiivses andmekihis vastavad objektid

en: Nothing to select
et: Valida pole võimalik

en: Zoom to in layer
et: Suumi kihil objektideni

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
et: Suumi aktiivses andmekihis vastavate objektideni

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
et: Antud muudatuskogumi sisu ei ole veel alla laaditud.

en: Download now
et: Laadi alla nüüd

en: Updated
et: Uuendatud

en: Name
et: Nimi

en: Comment:
et: Kommentaar:

en: Open/Closed:
et: Avatud/suletud

en: Created at:
et: Loodud:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
et: Eemalda muudatuskogum kohalikust vahemälust üksikasjade vaate paneelis

en: Update the changeset from the OSM server
et: Uuenda muudatuskogum OSM-i serverist

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
et: Vali selle muudatuskogumi sisusse kuuluvad objektid praegusel andmekihil

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
et: Suumi selle muudatuskogumi sisusse kuuluvate objektide asukohani praegusel andmekihil

en: Update changeset discussion
et: Värskenda muudatuskogumi arutelu

en: Update the changeset discussion from the OSM server
et: Värskendab OSM-i serverist antud muudatuskogumi arutelu

en: Date
et: Kuupäev

en: User
et: Kasutaja

en: {0} [incomplete]
et: {0} [lõpetamata]

en: closed
et: suletud

en: Download the changeset content from the OSM server
et: Laadi alla muudatuskogum OSM-i serverist

en: Update content
et: Uuenda sisu

en: Update the changeset content from the OSM server
et: Värskenda muudatuskogum OSM-i serverist

en: Changeset ID:
et: Muudatuskogumi ID:

en: Enter a changeset id
et: Sisesta muudatuskogumi ID

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
et: Laadi alla määratud ID-ga muudatuskogum, kaasa arvatud muudatuskogumi sisu

en: Select changesets owned by specific users
et: Vali muudatuskogumid, mis kuuluvad kindlale kasutajale

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
et: Vali muudatuskogumid avatud või suletud oleku järgi

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
et: Vali muudatuskogumid loomis- ja sulgemisaja järgi

en: Select only changesets related to a specific bounding box
et: Vali muudatuskogumid ainult kindla piirdekasti ulatuses

en: Download my changesets only
et: Laadi alla ainult minu muudatuskogumid

en: <html>Please select one the following <strong>standard queries</strong>.Select <strong>Download my changesets only</strong> if you only want to download changesets created by yourself.<br>Note that JOSM will download max. 100 changesets.</html>
et: <html>Palun vali üks järgmistest <strong>tavapäringutest</strong>. Vali "<strong>Laadi alla ainult minu muudatuskogumid</strong>", kui soovid laadida alla ainult muudatuskogumid, mille oled ise loodud.<br>Pane tähele, et JOSM laadib alla maksimaalselt 100 muudatuskogumit.</html>

en: <html>Download the latest changesets</html>
et: <html>Laadi alla viimased muudatuskogumid</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
et: <html>Laadi alla minu avatud muudatuskogumid<br><em>Keelatud. Palun sisesta eelistuste all kõigepealt enda OSM-i kasutajanimi.</em></html>

en: <html>Download my open changesets</html>
et: <html>Laadi alla minu avatud muudatuskogumid</html>

en: <html>Download changesets in the current map view.<br><em>Disabled. There is currently no map view active.</em></html>
et: <html>Laadi alla muudatuskogumid praeguses kaardivaates.<br><em>Keelatud. Hetkel ei ole ühtegi aktiivset kaardivaadet.</em></html>

en: <html>Download changesets in the current map view</html>
et: <html>Laadi alla muudatuskogumid praeguses kaardivaates</html>

en: Basic
et: Lihtne

en: Download changesets using predefined queries
et: Laadi alla muudatuskogumid, kasutades eeldefineeritud päringuid

en: From URL
et: URL-i järgi

en: Advanced
et: Täpsemalt

en: Query changesets
et: Muudatuskogumite päring

en: Query and download changesets
et: Tee päring ja laadi muudatuskogumid alla

en: Close the dialog and abort querying of changesets
et: Sule dialoog ja katkesta muudatuskogumite pärimine

en: Query open changesets only
et: Päri ainult avatud muudatuskogumeid

en: Query closed changesets only
et: Päri ainult suletud muudatuskogumeid

en: Query both open and closed changesets
et: Päri nii avatud kui ka suletud muudatuskogumeid

en: Only changesets closed after the following date/time
et: Ainult muudatuskogumid, mis on suletud pärast järgmist aega

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
et: Ainult muudatuskogumid, mis on suletud teatud ajast hiljem ja loodud teatud ajast varem

en: Time:
et: Kellaaeg:

en: Closed after -
et: Suletud hiljem kui –

en: Date:
et: Kuupäev:

en: Created before -
et: Loodud varem kui –

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
et: Praegune väärtus ei ole õige kasutaja ID. Palun sisesta nullist suurem täisarvuline väärtus.

en: Please enter an integer value > 0
et: Palun sisesta nullist suurem täisarvuline väärtus

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
et: Palun sisesta või kleebi siia URL, mis hangib muudatuskogumi OSM API-st.

en: Note that changeset queries are currently always submitted to ''{0}'', regardless of the host, port and path of the URL entered below.
et: Pane tähele, et praegu saadetakse muudatuskogumite päringud alati aadressile ''{0}'', sõltumata siia sisestatud URL-i hostist, pordist ja teest.

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
et: Ainult muudatuskogumid, mis kuuluvad järgmise ID-ga kasutajale

en: Only changesets owned by the user with the following user name
et: Ainult muudatuskogumid, mis kuuluvad järgmise kasutajanimega kasutajale

en: User ID:
et: Kasutaja ID:

en: User name:
et: Kasutajanimi:

en: Only changesets owned by myself
et: Ainult minu muudatuskogumid

en: Invalid user name
et: Vigane kasutajanimi

en: Activate
et: Aktiveeri

en: Activate the selected layer
et: Aktiveeri valitud kiht

en: Activate layer
et: Aktiveeri kiht

en: Delete the selected layers.
et: Kustuta valitud kihid

en: Duplicate this layer
et: Tee valitud kihist koopia

en: Copy of {0}
et: {0} koopia

en: Copy {1} of {0}
et: Koopia nr {1} kihist {0}

en: Show layer
et: Näita kihti

en: Adjust opacity of the layer.
et: Muuda kihi läbipaistvust.

en: Opacity
et: Läbipaistvus

en: Sharpness
et: Teravus

en: Colorfulness
et: Värvilisus

en: Color
et: Värvus

en: Merge
et: Liida

en: Merge this layer into another layer
et: Liida see kiht teisega

en: Length
et: Pikkus

en: Move the selected layer one row down.
et: Liiguta valitud kiht ühe rea võrra alla.

en: Move the selected layer one row up.
et: Liiguta valitud kiht ühe rea võrra üles.

en: Show/hide
et: Näita/peida

en: Toggle visible state of the selected layer.
et: Muuda valitud kihi nähtavust.

en: Show/hide layer
et: Näita/peida kihti

en: Copy all Keys/Values
et: Kopeeri kõik võtmed ja väärtused

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
et: Kopeeri kõigi siltide võtmed ja väärtused lõikepuhvrisse

en: Copy Tags
et: Kopeeri sildid

en: Copy selected {0} Key/Value | Copy selected {0} Keys/Values
et[0]: Kopeeri valitud {0} võti ja väärtus
et[1]: Kopeeri valitud {0} võtit ja väärtust

en: Copy Value
et: Kopeeri väärtus

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
et: Kopeeri valitud sildi väärtus lõikepuhvrisse

en: Launch browser with wiki help for selected object
et: Ava brauseris viki abileht valitud objekti kohta

en: Go to OSM wiki for relation help
et: Mine relatsioonide abilehele OSM-i vikis

en: Go to OSM wiki for tag help
et: Mine siltide abilehele OSM-i vikis

en: Select objects for which to change tags.
et: Vali objektid, mille silte soovid muuta

en: Tags for selected objects.
et: Valitud objektide sildid

en: Member Of
et: Kuulub relatsiooni

en: Position
et: Jrk

en: Go to Taginfo ({0})
et: Mine Taginfosse ({0})

en: Tag filter
et: Sildifilter

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
et: Silte: {0} / Liikmeid: {1}

en: Delete the selected key in all objects
et: Kustuta valitud võti kõkides objektides

en: Change relation
et: Muuda relatsiooni

en: Really delete selection from relation {0}?
et: Tõesti soovid kustutada valikut seosest {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
et: Lisa uus võtme/väärtuse paar kõikidele objektidele

en: Add Tag
et: Lisa silt

en: Edit the value of the selected key for all objects
et: Muuda kõikide valitud objektide võtme väärtust

en: Paste Value
et: Kleebi väärtus

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
et: Kleebi valitud sildi väärtus lõikepuhvrist

en: Search Key/Value/Type
et: Otsi võtit, väärtust ja tüüpi

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
et: Kasuta valitud sildi võtit ja väärtust otsinguks tüübi (s.o sõlm/joon/relatsioon) piires

en: Search Key/Value
et: Otsi võtmeid ja väärtusi

en: Search with the key and value of the selected tag
et: Kasuta valitud sildi võtit ja väärtust otsingus

en: Change value? | Change values?
et[0]: Kas muudad väärtuse?
et[1]: Kas muudad väärtused?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
et[0]: Muudetakse {0} objekti.
et[1]: Muudetakse kuni {0} objekti.

en: An empty value deletes the tag.
et: Puuduv väärtus kustutab sildi.

en: The new key is already used, overwrite values?
et: Uus võti on juba kasutuses. Kas kirjutad väärtused üle?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
et[0]: Muuda kuni {0} objekti seadeid
et[1]: Muuda kuni {0} objekti seadeid

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
et[0]: See muudab kuni {0} objekti.
et[1]: See muudab kuni {0} objekti.

en: Please select a key
et: Palun vali võti

en: Remember last used tags after a restart
et: Jäta viimatikasutatid sildid meelde peale taaskäivitust

en: Hide
et: Peida

en: to apply first suggestion
et: valib esimese soovituse

en: to add without closing the dialog
et: lisab dialoogi sulgemata

en: to add first suggestion without closing the dialog
et: lisab esimese soovituse dialoogi sulgemata

en: Recently added tags
et: Viimati lisatud sildid

en: Use this tag again
et: Kasuta uuesti seda silti

en: The key ''{0}'' is already used
et: Võti ''{0}'' on juba kasutuses

en: Go to Taginfo
et: Mine Taginfosse

en: Go to OSM Tag History
et: Mine OSM Tag Historysse

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
et: Muuda relatsiooni, millele relatsiooni valitud liige viitab

en: Download All Children
et: Laadi alla kõik alamobjektid

en: Download Selected Children
et: Laadi alla valitud alamobjektid

en: Conflict in data | Conflicts in data
et[0]: Vastuolu andmetes
et[1]: Vastuolud andmetes

en: Download relation members
et: Laadi alla relatsiooni liikmed

en: Download relations
et: Relatsioonide allalaadimine

en: Tags and Members
et: Sildid ja liikmed

en: Parent Relations
et: Vanemrelatsioonid

en: Child Relations
et: Alamrelatsioonid

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
et: Sisesta roll ja rakenda seda relatsiooni valitud liikmete suhtes

en: Apply Role:
et: Määra roll:

en: New relation
et: Uus relatsioon

en: Select previous Gap
et: Vali eelmine lünk

en: Select next Gap
et: Vali järgmine lünk

en: Refers to
et: Viide objektile

en: including immediate children of parent relations
et: kaasa arvatud vanemrelatsioonide vahetud alamobjektid

en: Reload
et: Laadi uuesti

en: Edit the currently selected relation
et: Redigeeri valitud relatsiooni

en: Edit new relation in layer ''{0}''
et: Uue relatsiooni muutmine kihil ''{0}''

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
et: {0}. relatsiooni muutmine kihil ''{1}''

en: Add all objects selected in the current dataset after the last selected member
et: Lisa kõik selles andmestikus valitud objektid viimase valitud liikme järele

en: Add all objects selected in the current dataset before the first member
et: Lisa kõik selles andmestikus valitud objektid esimese liikme ette

en: Add all objects selected in the current dataset before the first selected member
et: Lisa kõik selles andmestikus valitud objektid esimese valitud liikme ette

en: Apply the current updates
et: Rakenda jooksvad uuendused

en: Cancel the updates and close the dialog
et: Katkesta uuendused ja sule dialoog

en: Yes, save the changes and close
et: Jah, salvesta muudatused ja sule

en: Click to save the changes and close this relation editor
et: Klõpsa, et muudatused salvestada ja see relatsiooniredaktor sulgeda

en: No, discard the changes and close
et: Ei, hülga muudatused ja sule

en: Click to discard the changes and close this relation editor
et: Klõpsa, et muudatused hüljata ja see relatsiooniredaktor sulgeda

en: Cancel, continue editing
et: Loobu, jätka muutmist

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
et: Klõpsa, et naasta relatsiooniredaktorisse ja et relatsiooni muutmist jätkata

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
et: <html>Relatsiooni on muudetud.<br><br>Kas salvestad muudatused?</html>

en: Unsaved changes
et: Salvestamata muudatused

en: Download all incomplete members
et: Laadi alla kõik lõpetamata liikmed

en: Download selected incomplete members
et: Laadi alla valikus olevad lõpetamata liikmed

en: Move the currently selected members down
et: Liiguta valitud liikmed allapoole

en: Move the currently selected members up
et: Liiguta valitud liikmed ülespoole

en: Apply the updates and close the dialog
et: Sakenda uuendused ja sule dialoog

en: Refresh
et: Värskenda

en: Yes, discard changes and reload
et: Jah, hülga muudatused ja laadi uuesti

en: Click to discard the changes and reload data from layer
et: Klõpsa, et muudatused hüljata ja et laadida andmed kihilt uuesti

en: <html>You have unsaved changes in this editor window.<br><br>Do you want to discard these changes and reload data from layer?</html>
et: <html>Selles redaktoriaknas on salvestamata muudatusi.<br><br>Kas hülgad need muudatused ja laadid andmed kihilt uuesti?</html>

en: No, continue editing
et: Ei, jätka muutmist

en: Remove the currently selected members from this relation
et: Eemalda valitud liikmed sellest relatsioonist

en: Remove all members referring to one of the selected objects
et: Eemalda kõik liikmed, mis viitavad ühele valitud objektidest

en: Reverse the order of the relation members
et: Pööra relatsiooni liikmete järjestus ringi

en: Yes, create a conflict and close
et: Jah, vormista vastuolu ja sule

en: Click to create a conflict and close this relation editor
et: Klõpsa, et vormistada vastuolu ja et see relatsiooniredaktor sulgeda

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
et: <html>Seda relatsiooni on muudetud väljaspool redaktorit.<br>Sa ei saa muudatusi rakendada ja muutmist jätkata.<br><br>Kas vormistad vastuolu ja sulged redaktori?</html>

en: Select objects for selected relation members
et: Vali relatsiooni valitud liikmetele vastavad objektid

en: Select relation members which refer to objects in the current selection
et: Vali relatsiooni liikmed, mis viitavad objektidele praeguses valikus

en: Sets a role for the selected members
et: Määrab valitud liikmete rolli

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
et[0]: Sead tühja rolli {0} objektile.
et[1]: Sead tühja rolli {0} objektile.

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
et: See on samaväärne nende objektide rollide kustutamisega.

en: Do you really want to apply the new role?
et: Kas oled kindel, et tahad tõesti uut rolli rakendada?

en: Yes, apply it
et: Jah, rakenda

en: No, do not apply
et: Ei, ära rakenda

en: Confirm empty role
et: Tühja rolli kinnitus

en: Sort the relation members
et: Järjesta relatsiooni liikmed

en: Sort the selected relation members and all members below
et: Järjesta relatsiooni valitud liikmed ja kõik liikmed allpool

en: way is connected
et: joon on ühendatud

en: way is connected to previous relation member
et: joon on ühendatud relatsiooni eelmise liikmega

en: way is connected to next relation member
et: joon on ühendatud relatsiooni järgmise liikmega

en: way is not connected to previous or next relation member
et: joon pole ühendatud ei relatsiooni eelmise ega järgmise liikmega

en: Home location
et: Kodu asukoht

en: Bookmarks
et: Järjehoidjad

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
et: <html><strong>Praegune allalaaditav ala</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>

en: Create bookmark
et: Pane järjehoidja

en: Add a bookmark for the currently selected download area
et: Loo järjehoidja praeguse allalaaditava ala jaoks

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
et: Palun sisesta järjehoidjaks lisatud allalaadimisala nimi

en: Name of location
et: Asukoha nimi

en: Remove the currently selected bookmarks
et: Kustuta valitud järjehoidjad

en: Rename the currently selected bookmark
et: Nimeta ümber valitud järjehoidja

en: Download bookmarks for my {0} last changesets
et: Laadi alla järjehoidjad minu viimase {0} muudatuskogumi kohta

en: Copy bounds
et: Kopeeri piirid

en: Clear textarea
et: Tühjenda tekstiala

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
et: URL lehelt www.openstreetmap.org (saad kleepida siia allalaaditava ala URL-i)

en: Bounding Box
et: Piirdekast

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
et: Sõne ''{0}'' ei ole sobiv topelttäpsusega arv.

en: Open this dialog on startup
et: Ava see dialoog käivitamisel

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
et: <html>Avab dialoogi "Laadi andmed OSM-ist alla" automaatselt iga kord, kui JOSM käivitatakse.<br>Käsitsi saad selle avada menüüst "Fail" või tööriistaribalt.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
et: Piirkonna valimiseks klõpsa ja tõmba vasaku hiirenupuga, kaardi kerimiseks kasuta nooleklahve või paremat hiirenuppu, suumimiseks hiire ratast või +/- klahve.

en: Download referrers (parent relations)
et: Laadi alla viitajad (vanemrelatsioonid)

en: Download object
et: Laadi objekt alla

en: Start downloading
et: Alusta allalaadimist

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well, i.e.,parent relations and for nodes, additionally, parent ways
et: Vali, kui objektile viitajad on vaja alla laadida, nt vanemrelatsioonid ja sõlmede vanemjooned.

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
et: Vali, kui ka relatsiooni liikmed tuleb alla laadida

en: Download referrers (parent relations and ways)
et: Laadi alla viitajad (vanemrelatsioonid ja -jooned)

en: Download from OSM
et: Laadi alla OSM-ist

en: Data Sources and Types:
et: Andmeallikad ja -tüübid:

en: Download area too large; will probably be rejected by server
et: Liiga suur allalaaditav ala; server arvatavasti keeldub

en: Download area ok, size probably acceptable to server
et: Paras allalaaditav ala, suurus serverile tõenäoliselt sobiv

en: OpenStreetMap data
et: OpenStreetMapi andmed

en: Select to download OSM data in the selected download area.
et: Vali, et laadida alla OSM-i andmed valitud allalaadimisalas.

en: Raw GPS data
et: GPS-toorandmed

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
et: Laadib alla GPS-rajad valitud allalaadimisalal

en: Download from Overpass API
et: Laadi alla Overpass API-st

en: Place your Overpass query below or generate one using the query wizard
et: Aseta Overpassi päring allapoole või koosta päring päringuviisardiga.

en: Your saved queries:
et: Sinu salvestatud päringud:

en: Show/hide Overpass snippet list
et: Näita Overpassi lõigendite loendit või peida see

en: Overpass query:
et: Overpassi päring:

en: You entered an empty query. Do you want to download all data in this area instead?
et: Sisestasid tühja päringu. Kas soovid alla laadida hoopis kõik andmed selles alas?

en: Download all data?
et: Kas laadida alla kõik andmed?

en: Add new snippet
et: Lisa uus lõigend

en: Delete selected snippet
et: Kustuta valitud lõigend

en: Edit selected snippet
et: Redigeeri valitud lõigendit

en: Overpass Query Wizard
et: Overpassi päringuviisard

en: Build query
et: Koosta päring

en: Build query and execute
et: Koosta päring ja käivita

en: Class Type
et: Klass

en: Bounds
et: Piirid

en: Choose the server for searching:
et: Vali otsingu jaoks server:

en: Enter a place name to search for:
et: Sisesta otsitava koha nimi:

en: Areas around places
et: Alad asulate ümber

en: Click to start searching for places
et: Klõpsa, et alustada koha otsingut

en: Type
et: Tüüp

en: Slippy map
et: Dünaamiline kaart

en: Tile Numbers
et: Paaninumbrid

en: history
et: ajalugu

en: Query Wizard
et: Päringuviisard

en: JOSM Help Browser
et: JOSM abiinfo lehitseja

en: Open the current help page in an external browser
et: Ava pregune abi lehekülg brauseris

en: Edit the current help page
et: Redigeeri praegust abi lehekülge

en: Reload the current help page
et: Laadi uuesti praegune abilehekülg

en: Go to the previous page
et: Mine eelmisele lehele

en: Go to the next page
et: Mine järgmisele lehele

en: Go to the JOSM help home page
et: Mine JOSM abiinfo kodulehele

en: Coordinates
et: Koordinaadid

en: History for node {0}
et: Sõlme {0} ajalugu

en: History for way {0}
et: Joone {0} ajalugu

en: History for relation {0}
et: Relatsiooni {0} ajalugu

en: Load history
et: Ajaloo laadimine

en: Loading history for node {0}
et: Sõlme {0} ajaloo laadimine

en: Node {0}
et: Sõlm {0}

en: Object
et: Objekt

en: Imagery used
et: Kasutatud aluskaart

en: <b>Imagery</b>:
et: <b>Aluskaart</b>:

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
et: <html>Versioon <strong>{0}</strong> hetkel redigeerimisel kihis ''{1}''</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
et: <html>Versioon <strong>{0}</strong> loodud <strong>{1}</strong></html>

en: Synchronize entire dataset
et: Sünkroniseeri kogu andmekogu

en: Upload
et: Laadi üles

en: Automatically obtain source from current layers
et: Hangi allikas automaatselt praegustest kihtidest

en: I would like someone to review my edits.
et: Soovin, et keegi vaataks mu muudatused üle.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
et: Kommenteeri lühidalt üleslaaditavaid muudatusi:

en: Enter an upload comment
et: Sisesta kommentaar

en: Specify the data source for the changes
et: Nimeta muudatuste andmeallikas

en: just once
et: ainult sel korral

en: Enter a source
et: Sisesta allikas

en: Changeset id:
et: Muudatuskogumi ID:

en: Changeset comment:
et: Muudatuskogumi kommentaar:

en: New changeset
et: Uus muudatuskogum

en: Please select a changeset:
et: Palun vali muudatuskogum:

en: Please select which changeset the data shall be uploaded to and whether to close that changeset after the next upload.
et: Palun vali, millisesse muudatuskogumisse andmed üles laadida ja kas see muudatuskogum suletakse pärast üleslaadimist.

en: Select a changeset
et: Vali muudatuskogum

en: Close changeset after upload
et: Sule muudatuskogum pärast üleslaadimist

en: Select to close the changeset after the next upload
et: Vali, et sulgeda muudatuskogum pärast järgmist üleslaadimist

en: Load the list of your open changesets from the server
et: Laadi serverist oma avatud muudatuskogumite loend

en: Close the currently selected open changeset
et: Sule muudatuskogum, mis on praegu valitud

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
et: <html>Palun vali muudatuskogumid, mille soovid sulgeda</html>

en: Open changesets
et: Avatud muudatuskogumid

en: Close changesets
et: Sule muudatuskogumid

en: Cancel closing of changesets
et: Loobu muudatuskogumite sulgemisest

en: Closing changeset
et: Muudatuskogumi sulgemine

en: Password
et: Salasõna

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
et: Ettevaatust: Salasõna saadetakse krüpteerimata.

en: Please enter the user name of your OSM account
et: Palun sisesta oma OSM-i kasutajanimi

en: Authenticating at the OSM API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
et: OSM API ''{0}'' autentimine ebaõnnestus. Palun sisesta kehtiv kasutajanimi ja salasõna.

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
et: HTTP vahendaja ''{0}'' autentimine ebaõnnestus. Palun sisesta kehtiv kasutajanimi ja salasõna.

en: Warning: depending on the authentication method the proxy server uses the password may be transferred unencrypted.
et: Hoiatus: sõltuvalt puhverserveri autentimismeetodist võib salasõna olla edastatud krüpteerimata kujul.

en: Authenticate
et: Autendi

en: Authenticate with the supplied username and password
et: Autentimine määratud kasutajanime ja salasõnaga.

en: Message
et: Teade

en: Installing plugins
et: Pluginate paigaldamine

en: Initializing nodes to download ...
et: Lähtestan allalaaditavad sõlmed...

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
et: Server vastas koodiga 404.<br>Tavaliselt tähendab see seda, et server ei tunne nõutud identifikaatoriga objekti.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
et[0]: Objekti ei saa alla laadida
et[1]: Osasid objekte ei saa alla laadida

en: missing objects:
et: puuduvad objektid:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
et[0]: Üks allalaaditud objekt on kustutatud.
et[1]: {0} allalaaditud objekti on kustutatud.

en: The bold text is the name of the layer.
et: Kihi nimi on paksus kirjas

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
et: Faili ''{0}'' ei ole võimalik kirjutada. Palun sisesta mõni muu failinimi.

en: Click cell to change the file path.
et: Klõpsa lahtrile faili asukoha muutmiseks

en: Launch a file chooser to select a file
et: Ava failide sirvija, et valida fail

en: Work Offline...
et: Tööta võrguta...

en: Open Recent
et: Ava viimati kasutatud

en: List of recently opened files
et: Viimati avatud failide nimekiri

en: Clear
et: Tühjenda

en: Clear the list of recently opened files
et: Tühjenda viimati avatud failide nimekiri

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
et: Muudatused on salvestamata - kas salvestada/laadida üles?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
et: Muudatused on salvestamata - kas salvestada/laadida üles?

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
et: Salvestamata muudatused – kas salvestan või laadin üles enne taaskäivitust?

en: Uploading and saving modified layers ...
et: Muudetud kihtide üleslaadimine ja salvestamine...

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
et: Sule see dialoog ja jätka JOSM-is redigeerimist

en: Exit now!
et: Välju nüüd!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
et: Välju JOSM-ist muudatusi salvestamata. Salvestamata muudatused lähevad kaotsi.

en: Restart now!
et: Taaskäivita nüüd!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
et: Taaskäivita JOSM ilma salvestamata. Kõik salvestamata muudatused lähevad kaotsi.

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
et: Kustuta kihid neid salvestamata. Muudatused lähevad kaotsi.

en: Perform actions before exiting
et: Soorita toimingud enne väljumist

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
et: Välju JOSM-ist, salvestades muudatused. Salvestamata muudatused laaditakse üles või salvestatakse.

en: Perform actions before restarting
et: Tee toimingud enne taaskäivitust

en: Perform actions before deleting
et: Soorita toimingud enne kustutamist

en: should be uploaded
et: tuleks üles laadida

en: should be saved
et: tuleks salvestada

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
et: Kihis ''{0}'' on muudatusi, mis tuleks üles laadida serverisse.

en: Layer ''{0}'' has modifications which are discouraged to be uploaded.
et: Kihis ''{0}'' on muudatusi, mida ei tohiks üles laadida.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
et: Kihis ''{0}'' puuduvad muudatused, mida saaks üles laadida.

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
et: Kihis ''{0}'' on muudatusi, mis tuleks salvestada sellega seotud faili ''{1}''.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
et: Kihis ''{0}'' puuduvad muudatused, mida salvestada.

en: Layer Name and File Path
et: Kihi nimi ja faili asukoht

en: Recommended Actions
et: Soovitatavad toimingud

en: Actions To Take
et: Toimingud

en: Update objects
et: Objektide uuendamine

en: Describe the changes you made
et: Kirjelda tehtud muudatusi

en: Changeset tags:
et: Muudatuskogumi sildid:

en: Settings
et: Sätted

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
et: Otsusta, kuidas andmed üles laadida ja millist muudatuskogumit kasutada

en: Upload to ''{0}''
et: Üleslaadimine kohta ''{0}''

en: Upload Changes
et: Laadi muudatused üles

en: Upload the changed primitives
et: Laadib üles muudetud objektid

en: Cancel the upload and resume editing
et: Loobub üleslaadimisest ja jätkab redigeerimist

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
et: Objektid laaditakse <strong>uude muudatuskogumisse</strong>.

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
et: See muudatuskogum <strong>suletakse</strong> pärast üleslaadimist

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
et[0]: <strong>{0} objekti</strong> üleslaadimine <strong>1 muudatuskogumisse</strong>
et[1]: <strong>{0} objekti</strong> üleslaadimine <strong>1 muudatuskogumisse</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
et[0]: <strong>{0} objekti</strong> üleslaadimine <strong>1 muudatuskogumisse</strong> kasutades <strong>1 päringut</strong>
et[1]: <strong>{0} objekti</strong> üleslaadimine <strong>1 muudatuskogumisse</strong> kasutades <strong>1 päringut</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
et: <strong>{0} objekti</strong> üleslaadimine <strong>1 muudatuskogumisse</strong> kasutades <strong>{1} päringut</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
et: <strong>{0} objekti</strong> üleslaadimine <strong>mitmesse muudatuskogumisse</strong> kasutades <strong>{1} päringut</strong>

en: Settings:
et: Sätted:

en: Uploading data for layer ''{0}''
et: Kihi ''{0}'' andmete üleslaadimine

en: Continue uploading
et: Üleslaadimise jätkamine

en: Abort
et: Katkesta

en: Click to abort uploading
et: Klõpsa, et katkestada üleslaadimine.

en: There is {0} object left to upload. | There are {0} objects left to upload.
et[0]: {0} objekt tuleb veel üles laadida.
et[1]: {0} objekti tuleb veel üles laadida.

en: Changeset is full
et: Muudatuskogum on täis

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
et: Sõlm ''{0}'' on juba kustutatud. Seda objekti üles ei laadita.

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
et: Joon ''{0}'' on juba kustutatud. Seda objekti üles ei laadita.

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
et: Relatsioon ''{0}'' on juba kustutatud. Seda objekti üles ei laadita.

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
et: Objekt ''{0}'' on juba kustutatud. Seda objekti üles ei laadita.

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
et[0]: {0} objekti üleslaadimine...
et[1]: {0} objekti üleslaadimine...

en: Upload successful!
et: Üleslaadimine õnnestus!

en: Select objects to upload
et: Üleslaaditavate objektide valimine

en: Please select the upload strategy:
et: Palun vali üleslaadimise strateegia:

en: Upload all objects in one request
et: Laadi kõik objektid üles ühe pöördumisega

en: Upload objects in chunks of size:
et: Laadi objektid üles kogumites suurusega:

en: Upload each object individually
et: Laadi iga objekt eraldi üles

en: (1 request)
et: (1 pöördumine)

en: ({0} request) | ({0} requests)
et[0]: ({0} pöördumine)
et[1]: ({0} pöördumist)

en: Your upload comment is <i>rejected</i>.
et: Sinu üleslaadimise kommentaar on <i>tagasi lükatud</i>.

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
et: Sinu üleslaadimise kommentaar on <i>tühi</i> või <i>väga lühike</i>.<br /><br />See on tehniliselt lubatud, kuid palun arvesta, et paljudele kasutajatele, kes <br />jälgivad enda piirkonnas tehtud muudatusi, on olulised tähendusega muudatuskogumite kommentaarid,<br />mis aitavad mõista, mis toimub!<br /><br />Kui kulutad praegu minuti, et selgitada enda muudatust, siis teed paljude teiste<br />kaardistajate elu lihtsamaks.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
et: Aitäh, et lisasid muudatuskogumile kommentaari! See aitab teistel kasutajatel sinu kavatsustest paremini aru saada.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
et: Sa ei määranud enda muudatuste allikat.<br />See on tehniliselt lubatud, aga see teave aitab<br />teistel kasutajatel aru saada andmete päritolust.<br /><br />Kui kulutad praegu minuti, et selgitada enda muudatust, siis teed paljude teiste<br />kaardistajate elu lihtsamaks.

en: Thank you for providing the data source!
et: Aitäh, et lisasid andmete allika!

en: The bounding box of this changeset is very large – please consider splitting your changes!
et: Selle muudatuskogumi piirdekast on väga suur. Kaalu enda muudatuste jagamist.

en: Objects to modify:
et: Objektid muuta:

en: Objects to delete:
et: Objektid kustutada:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
et[0]: {0} objekt lisada:
et[1]: {0} objekti lisada:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
et[0]: {0} objekt muuta:
et[1]: {0} objekti muuta:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
et[0]: {0} objekt kustutada:
et[1]: {0} objekti kustutada:

en: All Formats
et: Kõik formaadid

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
et: Märkus: GPL ei ole OSM-i litsentsiga ühilduv. Ära laadi üles jälgi litsentsiga GPL.

en: GPS track description
et: GPS-raja kirjeldus

en: Add author information
et: Lisa autori informatsioon

en: Real name
et: Tegelik nimi

en: E-Mail
et: E-post

en: Copyright (URL)
et: Autoriõigus (URL)

en: Predefined
et: Eelseadistatud

en: Copyright year
et: Autoriõiguse aasta

en: Keywords
et: Võtmesõnad

en: Export options
et: Ekspordi suvandid

en: Export and Save
et: Ekspordi ja salvesta

en: Choose a predefined license
et: Vali eeldefineeritud litsents

en: GPX Files
et: GPX-failid

en: Markers from {0}
et: Markerid {0}

en: NMEA-0183 Files
et: NMEA-0183 failid

en: OSM Server Files
et: OSM-i serveri failid

en: zoom in to load more tiles
et: täiendavate paanide laadimiseks palun suumi sisse

en: increase tiles zoom level (change resolution) to see more detail
et: suurenda paanide suumitaset (muuda eraldust), et näha rohkem üksikasju

en: {0} ({1}), automatically downloading in zoom {2}
et: {0} ({1}), automaatne allalaadimine suumiastmel {2}

en: {0} ({1}), downloading in zoom {2}
et: {0} ({1}), allalaadimine suumiastmel {2}

en: Downloaded {0}/{1} tiles
et: Laadisin alla {0}/{1} paani

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
et: Kataloogi {0} ei õnnestu luua, automaatsalvestamine keelatakse

en: Customize Color
et: Kohanda värvi

en: Default
et: Vaikimisi

en: Choose a color
et: Vali värv

en: Description: {0}
et: Kirjeldus: {0}

en: Timespan
et: Ajavahemik

en: {0} route,  | {0} routes,
et[0]: {0} marsruut,
et[1]: {0} marsruuti,

en: Save GPX file
et: Salvesta GPX-fail

en: Save Layer
et: Salvesta kiht

en: Data Layer {0}
et: Andmekiht {0}

en: API version: {0}
et: API versioon: {0}

en: Convert to GPX layer
et: Teisenda GPX-kihiks

en: Converted from: {0}
et: Muudetud sellest: {0}

en: Dataset consistency test
et: Andmestiku terviklikkuse kontroll

en: No problems found
et: Probleeme ei leitud.

en: Save anyway
et: Salvesta ikkagi.

en: Conflicts
et: Vastuolud

en: Reject Conflicts and Save
et: Lahenda vastuolud ja salvesta.

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
et: Mõned vastuolud on lahendamata. Neid ei salvestata ja arvestatakse, et sa lükkasid kõik tagasi. Jätkame?

en: Save OSM file
et: Salvesta OSM fail.

en: Validation errors
et: Järelkontrolli vead

en: No validation errors
et: Järelkontrollivigu ei ole

en: Adjust timezone and offset
et: Ajavööndi ja nihke kohandamine

en: Timezone: {0}
et: Ajavöönd: {0}

en: Minutes: {0}
et: Minutid: {0}

en: Seconds: {0}
et: Sekundid: {0}

en: Advanced settings
et: Täpsemad seaded

en: Invalid timezone
et: Vale ajavöönd

en: Invalid offset
et: Vigane nihe

en: Open another GPX trace
et: Ava veel üks GPX-rada

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
et: <html>Kasuta fotot täpsest kellast,<br>nt GPS-vastuvõtja ekraanist</html>

en: Auto-Guess
et: Automaatsobitus

en: Matches first photo with first gpx point
et: Seab esimese foto vastavusse esimese gpx-punktiga

en: Manual adjust
et: Käsitsi sobitamine

en: Advanced settings...
et: Täpsemad seaded...

en: Show Thumbnail images on the map
et: Kaardil näidatakse pisipilte

en: Timezone:
et: Ajavöönd:

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
et: Valitud GPX-rajal ei ole ajatempleid. Palun vali teine rada.

en: Geotagged Images
et: Geosildistatud fotod

en: Display geotagged images
et: Kuva geosildistatud fotosid

en: 
    GPS time: {0}
et: 
    GPS aeg: {0}

en: Starting directory scan
et: Käivitan kataloogi skaneerimise

en: Error while getting files from directory {0}
et: Viga failide laadimisel kataloogist {0}

en: Show thumbnails
et: Pisipiltide näitamine

en: Show image thumbnails instead of icons.
et: Pildiikoonide asemel näidatakse pisipilte

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
et: Aja sünkroniseerimine GPS-vastuvõtjast tehtud fotolt

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
et: <html>Tee foto oma GPS-vastuvõtjast kui see kuvab aega.<br>Näita siin seda fotot.<br>Seejärel pane lihtsalt kirja see aeg, mis fotol näha on ja vali ajavöönd<hr></html>

en: Photo time (from exif):
et: Foto aeg (exif info põhjal):

en: Gps time (read from the above photo):
et: GPS aeg (valitud fotol nähtav):

en: Open another photo
et: Ava veel üks foto

en: Load images from Wikimedia Commons
et: Laadi pildid Wikimedia Commonsist

en: Convert to data layer
et: Teisenda andmekihiks

en: Precache imagery tiles along this track
et: Laadi ennetavalt alla selle raja äärde jäävad aluskaardi paanid

en: Please select the imagery layer.
et: Palun vali aluskaardi kiht.

en: Select imagery layer
et: Vali aluskaart

en: There are no imagery layers.
et: Aluskaardi kihte ei ole

en: No imagery layers
et: Aluskaardi kihte ei ole

en: Error while parsing {0}
et: Viga {0} parsimisel

en: Could not read "{0}"
et: Ei suutnud lugeda "{0}"

en: Import Audio
et: Heli import

en: Import images
et: Piltide import

en: Auto load tiles
et: Paanide automaatne laadimine

en: Auto zoom
et: Automaatne suumimine

en: Decrease zoom
et: Vähenda suumiastet

en: Flush tile cache
et: Tühjenda paanipuhver

en: Increase zoom
et: Suurenda suumiastet

en: Load all tiles
et: Laadi kõik paanid

en: Load all error tiles
et: Laadi kõik tõrkega paanid

en: Show errors
et: Näita tõrkeid

en: Change resolution
et: Muuda eraldust

en: Zoom to native resolution
et: Suumi omaeralduseni

en: gps marker
et: GPS-marker

en: marker | markers
et[0]: marker
et[1]: markerid

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
et[0]: {0} koosneb {1} markerist
et[1]: {0} koosneb {1} markerist

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
et: Pole heli markerit millest nihutada.

en: Show Text/Icons
et: Näita teksti/ikoone

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
et: Muuda markertekstide ja ikoonide nähtavust.

en: Synchronize Audio
et: Sünkroniseeri heli

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
et: Kui kuuled sünkroniseerimisvihjet, pead heli pausile panema.

en: Audio synchronized at point {0}.
et: Heli sünkroniseeritud punktis {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
et: Ei saa sükroniseerida kihis mis mängib.

en: Make Audio Marker at Play Head
et: Loo heli marker mängimise alguses

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
et: Pane heli pausile kohas, kuhu sa soovid markerit.

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
et: Pead SHIFT klahvi all hoides lohistama mängimise pea heli markerile või rajapuhktile kuhu sa soovid sünkroniseerida

en: Unable to create new audio marker.
et: Ei saa uut heli markerit luua.

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
et: Tekkis viga kui prooviti kuvada selle markeri URL

en: (URL was:
et: (URL oli:

en: JOSM rendering command line interface
et: JOSM renderdamise käsurealiides

en: Renders data and saves the result to an image file.
et: Renderdab andmed ja salvestab tulemuse pildifaili.

en: Style file to use for rendering (.mapcss or .zip)
et: Renderdamiseks kasutatav stiilifail (.mapcss või .zip)

en: Specify bottom left corner of the rendering area
et: Määra renderdatava ala alumine vasak nurk

en: Width of the rendered area, in meter
et: Renderdatava ala laius, meetrites

en: Height of the rendered area, in meter
et: Renderdatava ala kõrgus, meetrites

en: Access Token Key:
et: Pääsuloa võti:

en: Access Token Secret:
et: Pääsuloa saladus:

en: Semi-automatic
et: poolautomaatne

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
et: Palun sisesta OSM-i kasutajanimi ja salasõna. Salasõna <strong>ei</strong> salvestata avatud tekstina JOSM-i eelistustesse ja see edastatakse OSM-i serverile <strong>ainult üks kord</strong>. Edasised andmete üleslaadimised ei kasuta enam sinu salasõna.

en: Advanced OAuth properties
et: Täpsemad OAuth seadistused

en: Authorize now
et: Volita nüüd

en: Back
et: Tagasi

en: Advanced OAuth parameters
et: Täpsemad OAuth parameetrid

en: Enter advanced OAuth properties
et: Sisesta täpsemad OAuth seadistused

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
et: Hülga eelistused ja sulge aken

en: Save the preferences and close the dialog
et: Salvesta eelistused ja sulge aken

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
et: Mõnede seadistuste jõustamiseks pead JOSM''i taaskäivitama

en: Would you like to restart now?
et: Kas soovid taaskäivitada nüüd?

en: Download plugins
et: Laadi pluginad alla

en: Name (optional):
et: Nimi (pole kohustuslik):

en: URL / File:
et: URL / Fail:

en: active
et: aktiivne

en: Reset
et: Lähtesta

en: Reset to default
et: Taasta algsätted

en: Remove from toolbar
et: Eemalda tööriistaribalt

en: Configure toolbar
et: Kohanda tööriistariba

en: Edit shortcut
et: Muuda kiirklahvi

en: Do not hide toolbar and menu
et: Ära peida tööriistariba ja menüüd

en: Actions
et: Toimingud

en: Toolbar
et: Tööriistariba

en: Customize the elements on the toolbar.
et: Kohanda tööriistariba elemente.

en: Separator
et: Eraldaja

en: Available
et: Saadaval

en: Parameter name
et: Parameetri nimi

en: Parameter value
et: Parameetri väärtus

en: Toolbar action without name: {0}
et: Ilma nimeta tööriistariba toiming: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
et: Veider tööriistariba väärtus: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
et: Tööriistariba toiming {0} kirjutati üle: {1} saab {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
et: Ilma nimeta registreeritud tööriistariba toiming: {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
et: Registreeritud tööriistariba toiming {0} kirjutati üle: {1} saab {2}

en: Toolbar: {0}
et: Tööriistariba: {0}

en: Reset preferences
et: Lähtesta eelistused

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
et: Oled eemaldamas kõiki oma eelistusi. Taastatakse nende vaikeväärtused.<br />Kustutatakse kõik sinu sätted pluginate, aluskaardi, filtrite, tööriistariba nuppude, kiirklahvide jne kohta.<br />Kas oled kindel, et soovid jätkata?

en: Advanced Preferences
et: Täiendavad eelistused

en: Read from file
et: Loe failist

en: Export selected items
et: Ekspordi valitud elemendid

en: shortcut
et: kiirklahv

en: toolbar
et: tööriistariba

en: imagery
et: aluskaart

en: Audio
et: Heli

en: Colors
et: Värvid

en: Paint style {0}: {1}
et: Kujundus {0}: {1}

en: Choose
et: Vali

en: Colors used by different objects in JOSM.
et: Värvid, mida kasutatakse JOSM-i erinevatel objektidel

[ctx: gui]
en: Display
et: Kuva

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
et: Erinevad sätted, mis mõjutavad kogu programmi väljanägemist.

en: Draw Direction Arrows
et: Joonista suunanooled

en: Draw inactive layers in other color
et: Joonista mitteaktiivsed kihid teist värvi

en: OSM Data
et: OSM-i andmed

en: GPS Points
et: GPS-punktid

en: Draw large GPS points
et: Joonista suured GPS-punktid

en: Velocity (red = slow, green = fast)
et: Kiirus (punane = aeglane, roheline = kiire)

en: Car
et: Auto

en: Bicycle
et: Jalgratas

[ctx: Heat map]
en: Wood
et: Mets

en: Minimum distance (pixels)
et: Minimaalne vahemik (pikslit)

en: Draw larger dots for the GPS points.
et: Joonistab GPS-punktidel suuremad täpid.

en: Drawing width of GPX lines
et: GPX-joonte laius

en: Show splash screen at startup
et: Käivitamisel näidatakse käivituslogo

en: Show object ID in selection lists
et: Objekti ID-d näidatakse valikuloendis

en: Show localized name in selection lists
et: Lokaliseeritud nime näidatakse valikuloendis

en: Look and Feel
et: Välimus

en: Show localized name in selection lists, if available
et: Kui võimalik, näidatakse lokaliseeritud nime valikuloendis

en: Language
et: Keel

en: Add Imagery URL
et: Lisa aluskaardi URL

en: Imagery
et: Aluskaardid

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
et: Muuda menüüs "Aluskaart" pakutavate kaartide loendit.

en: Imagery providers
et: Aluskaardi pakkujad

en: Please select the row to delete.
et: Palun vali rida kustutamiseks

en: Layer
et: Kiht

en: Easting
et: Idasuund

en: Imagery Background: Default
et: Taustakaart: Vaikimisi

en: Imagery URL
et: Aluskaardi URL

en: Imagery URL (Default)
et: Aluskaardi URL (Vaikimisi)

en: Min. zoom level:
et: Väikseim suumiaste:

en: Max. zoom level:
et: Suurim suumiaste:

en: Simultaneous connections:
et: Samaaegseid ühendusi:

en: File backup
et: Failivarundus

en: Adapt the rendering of OSM objects
et: Häälesta JOSM objektide renderdamist

en: Active styles:
et: Aktiveeritud kujundused

en: Remove the selected styles from the list of active styles
et: Eelmalda valitud kujundused aktiveeritud kujunduste nimekirjast

en: Add the selected available styles to the list of active styles
et: Lisa valitud kujundused aktiveeritud kujunduste nimekirja

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
et: Laadib uuesti saadaolevate stiilide nimekirja asukohast ''{0}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
et: Ei saa lugeda sildistamise eelseadeid: {0}

en: Tagging Presets
et: Siltide eelseaded

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
et: Laadib uuesti saadaolevate eelseadete nimekirja asukohast ''{0}''

en: Plugin bundled with JOSM
et: Plugin kaasatud JOSM-i

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
et: Klõpsa nupul <strong>Laadi alla nimekiri</strong>, et laadida alla ja kuvada saadaolevate pluginate nimekirja.

en: Configure available plugins.
et: Saadaolevate pluginate konfigureerimine

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
et[0]: Järgmine plugin on <strong>edukalt</strong> alla laaditud:
et[1]: Järgmised {0} pluginat on <strong>edukalt</strong> alla laaditud:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
et[0]: Järgneva plugina allaladimine <strong>ebaõnnestus</strong>:
et[1]: Järgneva {0} plugina allalaadimine <strong>ebaõnnestus</strong>:

en: Update plugins
et: Uuenda pluginaid

en: Plugin update policy
et: Pluginate uuendamise reeglid

en: Download list
et: Laadi alla nimekiri

en: Download the list of available plugins
et: Laadi alla saadaolevate pluginate nimekiri

en: Update the selected plugins
et: Uuenda valitud pluginad

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
et: Kõik paigaldatud pluginad on värsked. JOSM ei pea uuemaid versioone alla laadima.

en: Add JOSM Plugin description URL.
et: Lisa JOSM plugina kirjelduse URL.

en: Enter URL
et: Sisesta URL

en: Edit JOSM Plugin description URL.
et: Muuda JOSM plugina kirjelduse URLi.

en: JOSM Plugin description URL
et: JOSM plugina kirjelduse URL

en: Update interval (in days):
et: Uuendamise intervall (päevades)

en: Ask before updating
et: Küsi enne uuendamist

en: Always update without asking
et: Uuenda alati ilma küsimata

en: Never update
et: Ära uuenda kunagi

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
et: Palun vali, kas JOSM uuendab pärast JOSM-i enda uuendamist automaatselt aktiivsed pluginad.

en: Projection code
et: Projektsiooni kood

en: Validate
et: Kontrolli

en: Projection parameters
et: Projektsiooni parameetrid

en: Ellipsoid parameters
et: Ellipsoidi parameetrid

en: Map Projection
et: Kaardi projektsioon

en: Projection method
et: Projektsiooni meetodid

en: System of measurement
et: Mõõtesüsteem

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
et: Projektsiooni {0} ei saa aktiveerida. Kasutan Mercatori

en: Remote Control
et: Kaugjuhtimine

en: Settings for the remote control feature.
et: Kaugjuhtimise funktsiooni seaded.

en: Confirm all Remote Control actions manually
et: Kinnita kõik Kaugjuhtimise toimingud käsitsi

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
et: Võimaldab JOSM-i kontrollida teiste rakenduste kaudu, nt veebilehitsejas.

en: Enable remote control
et: Kaugjuhtimine lubatakse

en: Permitted actions:
et: Lubatud toimingud:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
et: OSM API URL ''{0}'' testimine

en: <html>''{0}'' is not a valid OSM API URL.<br>Please check the spelling and validate again.</html>
et: <html>''{0}'' ei ole õige OSM API URL.<br>Palun vaata üle kirjapandu ja kontrolli uuesti.</html>

en: <html>Failed to build URL ''{0}'' for validating the OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
et: <html>Ei õnnestunud luua URL-i ''{0}'' et kontrollida OSM API serveri kehtivust.<br>Palun vaata üle kirjapandu ''{1}'' ja kontrolli uuesti.</html>

en: <html>Failed to connect to the URL ''{0}''.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and your Internet connection and validate again.</html>
et: <html>Ei õnnestunud luua ühendust URL-ga ''{0}''.<br>Palun vaata üle ''{1}'' ja kontrolli oma Interneti ühendust ning kontrolli uuesti.</html>

en: <html>Failed to retrieve a list of changesets from the OSM API server at<br>''{1}''. The server responded with the return code {0} instead of 200.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
et: <html>Ei õnnestunud alla laadida muudatuskogumite loetelu OSM API serverist kohas<br>''{1}''. Server vastas koodiga {0} selle asemel, et anda kood 200.<br>Palun vaata üle ''{1}'' ja kontrolli uuesti.</html>

en: <html>The OSM API server at ''{0}'' did not return a valid response.<br>It is likely that ''{0}'' is not an OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{0}'' and validate again.</html>
et: <html>OSM API server kohas ''{0}'' ei andnud vastuseks õiget tagasisidet.<br>On tõenäoline, et ''{0}'' ei ole OSM API server.<br>Palun vaata üle ''{0}'' ja kontrolli uuesti.</html>

en: Use Basic Authentication
et: Kasuta baasautentimist

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
et: Sel viisil valid HTTP baastaseme autentimise OSM-i kasutajanime ja salasõnaga.

en: Use OAuth {0}
et: Kasuta OAuthi ({0})

en: Select to use OAuth {0} as authentication mechanism
et: Vali, et kasutada OAuthi (versioon {0}) autentimismehhanismi

en: OSM username:
et: OSM-i kasutajanimi:

en: OSM password:
et: OSM-i salasõna:

en: Please enter your OSM password
et: Palun sisesta oma OSM-i salasõna

en: Periodically check for new messages
et: Kontrolli korrapäraselt uusi sõnumeid

en: Check interval (minutes):
et: Kontrolli ajavahemik (minutid):

en: Max age for closed notes (days):
et: Suletud märkuste maksimaalne vanus (päevad):

en: Specifies the number of days a note needs to be closed to no longer be downloaded
et: Määrab mitu päeva peab märkus olema suletud, et seda enam alla ei laaditaks

en: Display Advanced OAuth Parameters
et: Kuva täpsemad OAuth seadistused

en: Save to preferences
et: Salvesta eelistustesse

en: Use OAuth for all requests to {0}
et: Kasuta OAuthi kõigiks päringuteks aadressil {0}

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
et: Sul pole veel OAuthi-põhist pääsuluba juurdepääsuks OSM-i serverile. Palun volita kõigepealt.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
et: Sul on juba OAuthi-põhine pääsuluba juurdepääsuks OSM-i serverile.

en: Remove token
et: Eemalda luba

en: Remove token from JOSM. This does not revoke the token.
et: Eemalda luba JOSM-ist. See ei tühista luba.

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
et: <html>Kasuta OSM-i vaikeserveri URL-i (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
et: Järelkontroll ebaõnnestus. API URL näib olevat vigane

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
et: OSM API URL ei tohi olla tühi. Palun sisesta OSM API URL.

en: The current value is not a valid URL
et: Praegune väärtus ei ole õige URL

en: Please enter the OSM API URL.
et: Palun sisesta OSM API URL.

en: Use Overpass server for object downloads
et: Kasuta Overpassi serverit objektide allalaadimiseks

en: Overpass server:
et: Overpassi server

en: Proxy
et: Proksi

en: OSM Server
et: OSM-i server

en: Connection Settings for the OSM server.
et: Ühenduse sätted OSM-i serveri jaoks.

en: Please enter your OSM user name
et: Palun sisesta oma OSM-i kasutajanimi

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
et: Kasutajanime väli ei tohi olla tühi. Palun sisesta oma OSM-i kasutajanimi

en: Action
et: Toiming

en: Shortcut
et: Kiirklahv

en: Keyboard Shortcuts
et: Kiirklahvid

en: Changing keyboard shortcuts manually.
et: Kiirklahvide käsitsi muutmine.

en: Data validator
et: Andmete validaator

en: Delete the selection in the tag table
et: Kustuta valik siltide tabelist

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
et: Kasuta eelseadet ''{0}'' grupist ''{1}''

en: Use preset ''{0}''
et: Kasuta eelseadet "{0}"

en: Elements of type {0} are supported.
et: Elemente tüübist {0} toetatakse.

en: Apply Preset
et: Rakenda

en: Change {0} object | Change {0} objects
et[0]: Muuda {0} objekt
et[1]: Muuda {0} objekti

en: Nothing selected!
et: Midagi pole valitud!

en: Selection unsuitable!
et: Valik ei sobi!

en: Unknown type: {0}
et: Tundmatu tüüp: {0}

en: Preset group {1} / {0}
et: Eelseadete rühm {1} / {0}

en: Preset group {0}
et: Eelseadete rühm {0}

en: Error parsing {0}:
et: Viga sõelumisel {0}:

en: Search presets
et: Eelseadete otsimine

en: Search for objects by preset...
et: Otsi objekte eelseadetest...

en: Search for objects by preset
et: Otsi objekte eelseadetest

en: Preset preferences...
et: Eelseadete eelistused...

en: <different>
et: <erinev>

en: More information about this feature
et: Rohkem teavet sellest funktsioonist

en: Optional Attributes:
et: Valikulised tunnused:

en: Min. latitude
et: Min laiuskraad

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
et: URL asukohast www.openstreetmap.org (saad siia kleepida allalaadimise URL-i, mis määrab piirdekasti)

en: Please select the row to edit.
et: Vali rida, mida muuta.

en: Add a new source to the list.
et: Lisa nimistusse uus allikas.

en: Delete the selected source from the list.
et: Kustuta valitud allikas nimistust.

en: Enter a search expression
et: Sisesta otsiavaldus

en: The current value is not a valid OSM ID. Please enter an integer value > 0
et: Praegune väärtus ei ole õige OSM ID. Palun sisesta nullist suurem täisarvuline väärtus.

en: false: the property is explicitly switched off
et: väär: omadus on selgesõnaliselt välja lülitatud

en: true: the property is explicitly switched on
et: tõene: omadus on selgesõnaliselt sisse lülitatud

en: partial: different selected objects have different values, do not change
et: osaline: erinevad valitud objektid on erineva väärtusega, ei muuda

en: unset: do not set this property on the selected objects
et: määramata: ei sea seda valikut valitud objektidele

en: Cut
et: Lõika

en: Right click = copy to clipboard
et: Paremklõps = kopeerimine lõikepuhvrisse

en: Prepare OSM data...
et: OSM-i andmete ettevalmistamine...

en: Preparing data set...
et: Andmekogu ettevalmistamine...

en: Rendering data set...
et: Andmekogu renderdamine...

en: Unsupported version: {0}
et: Toetuseta versioon: {0}

en: Illegal object with ID=0.
et: Keelatud objekti number id=0

en: Incomplete <member> specification with ref=0
et: Puudulik <member> määratlus ref=0

en: Downloading points {0} to {1}...
et: Laadin alla punkte alates {0} kuni {1}...

en: Contacting OSM Server...
et: Ühendun OSM-i serveriga...

en: Downloading OSM data...
et: OSM-i andmete allalaadimine...

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
et: Parse error: vigane gpx dokumendi struktuur

en: Unknown mode {0}.
et: Režiim ei ole teada {0}.

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
et: Sõlmekomplekti hankimine asukohast ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
et: Joonekomplekti hankimine asukohast ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
et: Relatsioonikomplekti hankimine asukohast ''{0}''

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
et: Null pointer exception, arvatavasti mõned puuduvad sildid (tag).

en: {0} not available (offline mode)
et: {0} ei ole saadaval (võrguta töörežiim)

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
et: See JOSM versioon ei ole ühilduv määratud serveriga.

en: Successfully opened changeset {0}
et: Muudatuskogum {0} edukalt avatud

en: Closing changeset...
et: Sulgen muudatuskogumit...

en: Preparing upload request...
et: Üleslaadimispäringu ettevalmistamine...

en: Obtain OAuth 2.0 token for authentication?
et: Kas hangid autentimiseks OAuth 2.0 loa?

en: Obtain authentication to OSM servers
et: Autentimine OSM-i serveris

en: Downloading referring ways ...
et: Laadin alla viitavad jooned....

en: Downloading referring relations ...
et: Laadin alla viitavad relatsioonid

en: Reading changesets...
et: Muudatuskogumite lugemine...

en: Downloading changesets ...
et: Muudatuskogumite allalaadimine ...

en: Reading changeset {0} ...
et: Muudatuskogumi {0} lugemine ...

en: Downloading changeset {0} ...
et: Muudatuskogumi {0} allalaadimine ...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
et[0]: {0} muudatuskogumi allalaadimine ...
et[1]: {0} muudatuskogumi allalaadimine ...

en: Downloading content for changeset {0} ...
et: Muudatuskogumi {0} sisu allalaadimine ...

en: Contacting Server...
et: Ühendun serveriga...

en: Downloading data...
et: Laadin andmeid alla...

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
et: Ei saanud ühendust OSM-i serveriga. Kontrolli internetiühendust.

en: Reading error text failed.
et: Veateksti lugemine ebaõnnestus

en: Reading user info ...
et: Kasutajainfo lugemine ...

en: Reading user preferences ...
et: Kasutaja eelistuste laadimine ...

en: Starting to upload in one request ...
et: Alustan üleslaadimist ühe pöördumisega...

en: Starting to upload in chunks...
et: Alustan üleslaadimist tükkidena...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
et[0]: ({0}/{1}) {2} objekti üleslaadimine...
et[1]: ({0}/{1}) {2} objekti üleslaadimine...

en: Uploading data ...
et: Andmete üleslaadimine...

en: Error playing sound
et: Viga heili esitamisel

en: This is after the end of the recording
et: See jääb peale lindistuse lõppu

en: Save user and password (unencrypted)
et: Salvesta kasutaja ja salasõna (krüpteerimata)

en: Load data from API
et: Andmete laadimine API-st

en: Import data from URL
et: Andmete importimine URL-st

en: Open local files
et: Lokaalsete failide avamine

en: Load imagery layers
et: Aluskaardikihtide laadimine

en: Change the selection
et: Valiku muutmine

en: Change the viewport
et: Vaateava muutmine

en: Create new objects
et: Uute objektide loomine

en: Read protocol version
et: Protokolli versiooni lugemine

en: Coordinates:
et: Koordinaadid:

en: Remote Control has been asked to load an imagery layer from the following URL:
et: Kaugjuhtimisel on palutud laadida aluskaart järgmiselt URLilt:

en: Remote imagery
et: Kaug-aluskaart

en: Session file (*.jos, *.joz)
et: Seansifail (*.jos, *.joz)

en: Skip Download
et: Jäta allalaadimine vahele

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
et: Plugin {1} vajab tööks JOSM versiooni {0}.

en: Download skipped
et: Allalaadimine vahele jäetud

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
et: Pluginate kataloogi ''{0}'' loomine ebaõnnestus

en: Downloading Plugin {0}...
et: Plugina {0} allalaadimine...

en: An error occurred in plugin {0}
et: Pluginas {0} tekkis viga

en: Plugin information
et: Plugina info

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
et: Olete uuendanud JOSM tarkvara.<br>Probleemide vältmiseks tuleb uuendada ka pluginad..<br><br>Kas uuendan need nüüd?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
et: Pluginaid uuendati viimati enam kui {0} päeva tagasi.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
et: Pluginate uuendamine pärast JOSM uuendamist jäetakse vahele. Automaatne uuendamine käivitamisel on välja lülitatud.

en: Click to update the activated plugins
et: Aktiivsete pluginate uuendamiseks klõpsa

en: Skip update
et: Jäta uuendamine vahele

en: Click to skip updating the activated plugins
et: Aktiivsete pluginate uuendamise vahelejätmiseks klõpsa

en: Download and restart
et: Laadi alla ja taaskäivita

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
et[0]: Puuduva plugina allalaadimiseks palun klõpsi valikut ja taaskäivita JOSM
et[1]: Puuduvate pluginate allalaadimiseks palun klõpsi valikut ja taaskäivita JOSM

en: Loading plugins ...
et: Pluginate laadimine

en: Checking plugin preconditions...
et: Kontrollin pluginate eeltingimusi...

en: Loading plugin ''{0}''...
et: Laadin pluginat ''{0}''...

en: Determining plugins to load...
et: Teen kindlaks pluginad, mida laadida...

en: Removing deprecated plugins...
et: Eemaldan vananenud pluginad...

en: Removing unmaintained plugins...
et: Eemaldan hooldamata pluginad...

en: Disable plugin
et: Keela plugin

en: Click to delete the plugin ''{0}''
et: Plugina ''{0}'' kustutamiseks klõpsa

en: Keep plugin
et: Säilita plugin

en: Click to keep the plugin ''{0}''
et: Klõpsa, et säilitada plugin ''{0}''

en: Click to disable the plugin ''{0}''
et: Klõpsa, et keelata plugin ''{0}''

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
et: Aset leidis ootamatu erandkäitumine pluginast ''{0}''.

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
et: Plugina sisese info põhjal on autoriks {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
et: Enne kui veast teatama asud proovi uuendada see plugin kõige uuemale versioonile.

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
et: See plugin on konfiguratsioonist eemaldatud. Palun taaskäivita JOSM, et eemaldada plugin.

en: no description available
et: kirjeldust pole saadaval

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
et: Ära rohkem küsi ning jäta mu otsus meelde (seda saab muuta valikust Eelistused->Pluginad)

en: More info...
et: Rohkem teavet ...

en: Reading local plugin information..
et: Loen pluginate kohalikku teavet...

en: Processing plugin site cache files...
et: Töötlen pluginate saidi puhvri faile...

en: Processing file ''{0}''
et: Töötlen faili ''{0}''

en: Processing plugin files...
et: Töötlen pluginate faile...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
et: Pluginate nimekirja allalaadimine aadressilt ''{0}''

en: Processing plugin list from site ''{0}''
et: Saidi ''{0}'' pluginate nimekirja töötlemine

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
et: <html>Serverisse üles laadimine <strong>ebaõnnestus</strong>, sest jooksev <br>andmekogu rikub sätestatud eeltingimust.<br>Veateade on järgmine:<br>{0}</html>

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
et: <html>''{0}''<br>Andmete üleslaadimine või allalaadimine ebaõnnestus,<br>sest tekkis viga andmete edastamisel.<br>Lisateave, mida ei tõlgita: {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
et: <html>Andmete allalaadimine ebaõnnestus. Vorming kas ei ole toetatud, on vigane ja/või vastuoluline<br><br>Lisateave, mida ei tõlgita: {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
et: <html>Andmete allalaadimine ebaõnnestus.<br><br>Lisateave: {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
et: <html>OSM-i server<br>''{0}''<br>teatas sisemisest serveriveast.<br>See on tõenäoliselt ajutine probleem. Palun ürita uuesti.

en: The area you tried to download is too big or your request was too large.<br>Either request a smaller area or use an export file provided by the OSM community.
et: Allalaaditav ala oli liiga suur või sisaldas liiga palju andmeid. <br>Proovi alla laadida väiksem ala või kasuta ekspordifaili.

en: Cause:
et: Põhjus:

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
et: {0}: võti ''{1}'' nõuab argumenti

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
et: {0}: võti ''{1}'' on ebaselge

en: reserved
et: reserveeritud

en: Search on {0}
et: Otsi {0}-is

en: View Wikipedia article
et: Vaata Vikipeedia artiklit

en: View Wikidata item
et: Vaata Wikidata üksust

en: s
et: sek

en: h
et: t

en: day | days
et[0]: päev
et[1]: päeva

en: Failed to load XML schema.
et: XML-skeemi laadimine ebaõnnestus.

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
et: Pärisid liiga palju sõlmi (üle 50 000). Tee päring väiksema ala kohta või kasuta planet.osm-i

en: Database offline for maintenance
et: Andmebaas on hetkel hooldamisel ja ühendus puudub

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
et: Oled laadinud alla liiga palju andmeid. Palun ürita hiljem uuesti.

en: Audio Device Unavailable
et: Heliseadet ei leitud

en: You must make your edits public to upload new data
et: Uute andmete üleslaadimiseks pead muutma need avalikuks.

en: town
et: linn

[ctx: landuse]
en: forest
et: kultuurmets

[ctx: natural]
en: wood
et: mets

[ctx: natural]
en: wetland
et: Märgala

[ctx: Relation type]
en: bridge
et: sild

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
et: liitala

[ctx: Relation type]
en: route
et: marsruut

[ctx: Relation type]
en: street
et: tänav

en: All Files
et: Kõik failid

en: Error
et: Viga

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
et: Viga faili "{0}" ümbernimetamisel nimele "{1}"

en: File name:
et: Failinimi:

en: File Name:
et: Failinimi:

en: FileChooser help.
et: FileChooser abi.

en: Files
et: Failid

en: Files of type:
et: Faili liik:

en: Files of Type:
et: Faili liik:

en: Folders
et: Kataloogid

en: Home
et: Kodu

en: Look in:
et: Vaata:

en: Look In:
et: Vaata:

en: Modified
et: Muudetud

en: New Folder
et: Uus kataloog

en: Open
et: Ava

en: Open selected file
et: Ava valitud fail

en: Open selected file.
et: Ava valitud fail.

en: Save selected file.
et: Salvesta valitud fail.

en: Selection:
et: Valik

en: Size
et: Suurus

en: Up One Level
et: Üks tase üles

en: Update
et: Uuenda

en: Update directory listing.
et: Värskenda kataloogide nimekirja.

en: View
et: Vaade

en: Blue:
et: Sinine:

en: Color Name:
et: Värvi nimi:

en: Green:
et: Roheline:

en: Red:
et: Punane:

en: Surface
et: Sillutis

en: paved
et: pinnatud

en: unpaved
et: pindamata

en: asphalt
et: asfalt

en: concrete
et: betoon

en: paving_stones
et: tänavakivid

en: cobblestone
et: munakivid

en: grass_paver
et: murukivi

en: compacted
et: rullitud

en: gravel
et: killustik

en: pebblestone
et: kruus

en: ground
et: pinnas

en: mud
et: muda

en: sand
et: liiv

en: grass
et: muru

en: wood
et: puit

en: metal
et: metall

en: Lanes
et: Rajad

en: Max. speed (km/h)
et: Suurim kiirus (km/h)

en: Bridge
et: Sild

en: Embankment
et: Teetamm

en: Cutting
et: Süvend

en: Incline
et: Kallak

en: Lit
et: Valgustatud

en: yes
et: jah

en: no
et: ei

en: Oneway
et: Ühesuunaline

en: Width (meters)
et: Laius (meetrites)

[ctx: sidewalk]
en: both
et: mõlemas servas

[ctx: sidewalk]
en: left
et: vasakul

[ctx: sidewalk]
en: right
et: paremal

en: Sidewalk
et: Kõnnitee

[ctx: sidewalk]
en: no
et: puudub

en: Max. weight (tonnes)
et: Suurim mass (tonni)

en: Max. axleload (tonnes)
et: Suurim teljekoormus (tonni)

en: Max. height (meters)
et: Suurim kõrgus (meetrit)

en: Max. width (meters)
et: Suurim laius (meetrit)

en: Max. length (meters)
et: Suurim pikkus (meetrit)

en: Electrified
et: Kasutab elektrit

en: Voltage in Volts (V)
et: Pinge voltides (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
et: Sagedus hertsides (HZ)

en: 16.67
et: 16,67

en: 16.7
et: 16,7

en: Gauge (mm)
et: Rööpavahe (mm)

en: Motor vehicles
et: Mootorsõidukid

en: permissive
et: loaga

en: private
et: privaatne

en: Motorcar
et: Auto

en: Motorcycle
et: Mootorratas

en: Height (meters)
et: Kõrgus (meetrites)

en: Operator
et: Operaatorfirma

en: Opening Hours
et: Avatud

en: Wheelchairs
et: Ratastoolid

en: Brand
et: Kaubamärk

[ctx: color]
en: black
et: must

[ctx: color]
en: blue
et: sinine

[ctx: color]
en: brown
et: pruun

[ctx: color]
en: gray
et: hall

[ctx: color]
en: green
et: roheline

[ctx: color]
en: red
et: punane

[ctx: color]
en: white
et: valge

en: Cuisine
et: Rahvuslik köök

en: asian
et: aasia

en: chicken
et: kana

en: chinese
et: hiina

en: french
et: prantsuse

en: german
et: saksa

en: greek
et: kreeka

en: ice_cream
et: jäätis

en: indian
et: india

en: italian
et: itaalia

en: japanese
et: jaapani

en: mexican
et: mehhiko

en: regional
et: kohalik

en: sandwich
et: võileivad

en: thai
et: tai

en: turkish
et: türgi

en: Internet access
et: Internetiühendus

en: Internet access fee
et: Tasuline internetiühendus

en: Smoking
et: Suitsetamine

en: sports_centre
et: spordihall

en: stadium
et: staadion

[ctx: sport]
en: baseball
et: pesapall

[ctx: sport]
en: basketball
et: korvpall

en: customers
et: klientidele

en: All vehicles
et: Kõik sõidukid

en: Fee
et: Tasuline

en: Reference number
et: Viitenumber

en: Supervised
et: Valvega

en: Population
et: Elanikke

en: Website
et: Veebileht

en: Symbol description
et: sümboolne kirjeldus

en: broadleaved
et: laialehine

en: needleleaved
et: okaspuu

en: mixed
et: segatüüpi

en: leafless
et: lehitu

en: deciduous
et: heitlehine

en: evergreen
et: igihaljas

en: semi_deciduous
et: poolheitlehine

en: semi_evergreen
et: pooligihaljas

en: buddhist
et: budist

en: jewish
et: juudi

en: muslim
et: moslem

en: shinto
et: Šinto

en: zoroastrian
et: zoroastrism (pärsia)

en: Denomination
et: Usutunnistus

en: anglican
et: anglikaan

en: catholic
et: katoliku

en: evangelical
et: evangeelne

en: jehovahs_witness
et: jehoovatunnistajad

en: lutheran
et: luterlane

en: methodist
et: metodist

en: mormon
et: mormoon

en: orthodox
et: ortodoksne

en: pentecostal
et: nelipühalane

en: presbyterian
et: presbüterlane

en: protestant
et: protestantlik

en: quaker
et: kveeker

en: shia
et: šiia

en: Amount of Cables
et: Juhtmete arv

en: Location
et: Asukoht

en: gas
et: gaas

en: oil
et: õli

en: Material
et: Materjal

en: plastic
et: plast

en: stone
et: kivi

en: copper
et: vask

en: steam
et: aur

en: sewage
et: kanalisatsioon

en: Support
et: Kinnitus

en: route segment
et: marsruudi osa

en: natural
et: looduslik

en: forward segment
et: edasisuunaline osa

en: backward segment
et: tagasisuunaline osa

en: From (initial stop)
et: Alates (algpeatus)

en: To (terminal stop)
et: Lõpetades (lõpp-peatus)

en: Via (intermediate stops)
et: Läbi (vahepeatused)

en: Network
et: Võrk

en: limestone
et: lubjakivi

en: Streets
et: Tänavad

en: Passing Places
et: Möödasõidukohad

en: Residential
et: Tänav

en: Living Street
et: Õueala

en: light_rail
et: kergraudtee

en: rail
et: raudtee

en: tram
et: tramm

en: Service
et: Teenindus

en: Road Restrictions
et: Tee piirangud

en: No exit (cul-de-sac)
et: Väljapääs puudub (umbtänav)

en: Min. speed (km/h)
et: Vähim kiirus (km/h)

en: Vehicles per type
et: Sõidukid tüübi järgi

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
et: Raskeveokid

en: Vehicles per use
et: Sõidukid kasutuse järgi

en: Emergency vehicles
et: Kiirabisõidukid

en: Public Service Vehicles (psv)
et: Ühistranspordi sõidukid

en: Taxi
et: Takso

en: Tourist buses
et: Turismibussid

en: Roundabout
et: Ringristmik

en: Ford
et: Koolmekoht

en: Ways
et: Jooned

en: Visibility
et: Nähtavus

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
et: suurepärane

[ctx: trail_visibility]
en: good
et: hea

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
et: keskmine

[ctx: trail_visibility]
en: bad
et: halb

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
et: kohutav

[ctx: trail_visibility]
en: no
et: ei

en: Pedestrians
et: Jalakäijad

en: Steps
et: Trepp

en: Amount of Steps
et: Astmeid

en: Ramp
et: Kaldtee

en: Stroller ramp
et: Kaldtee lapsevankrile

en: Bicycle ramp
et: Kaldtee jalgrattale

en: Wheelchair ramp
et: Kaldtee ratastoolile

en: Luggage ramp
et: Kaldtee pagasile

en: Handrail
et: Käsipuu

en: Left handrail
et: Käsipuu vasakul

en: Center handrail
et: Käsipuu keskel

en: Right handrail
et: Käsipuu paremal

en: Waypoints
et: Teekonnapunktid

en: Toilets
et: Tualetid

en: Drinking Water
et: Joogivesi

en: Traffic Signal
et: Valgusfoor

en: Pedestrian crossing type
et: Ülekäiguraja tüüp

en: uncontrolled
et: reguleerimata

en: unmarked
et: tähistamata

en: Optional values for specific countries
et: Valikulised väärtused teatud riikides

en: Give Way
et: Anna teed

en: Mini-Roundabout
et: Miniringristmik

en: Pedestrian Crossing
et: Ülekäigurada

en: Tactile Paving
et: Taktiilsillutis

en: In case of traffic signals:
et: Valgusfoori korral:

en: Traffic Calming
et: Liikluse rahustamine

en: Passing Place
et: Möödasõidukoht

en: Speed Camera
et: Kiiruskaamera

en: Surveillance Camera
et: Turvakaamera

en: indoor
et: ruumides

en: outdoor
et: väljas

en: Barriers
et: Tõkked

en: Bollard
et: Pollar

en: Toll Booth
et: Toll

en: Border Control
et: Piirikontroll

en: Hedge
et: Hekk

en: Fence
et: Tara

en: electric
et: elekter

en: pole
et: post

en: Wall
et: Müür

en: City Wall
et: Linnamüür

en: Gate
et: Värav

en: Lift Gate
et: Tõkkepuu

[ctx: main group]
en: Water
et: Vesi

[ctx: sub group]
en: Water
et: Vesi

en: River
et: Jõgi

[ctx: waterway]
en: river
et: jõgi

en: Stream
et: Oja

en: Salt Water
et: Soolane vesi

en: Canal
et: Kanal

en: Drain
et: Äravoolutoru

en: Ditch
et: Kraav

en: Spring
et: Allikas

en: A point where groundwater naturally flows to the surface of the earth from underground.
et: Koht kus vesi voolab looduses maa alt maapinnale.

en: Waterfall
et: Kosk

en: Weir
et: Pais

en: Dam
et: Tamm

en: Breakwater
et: Kaitsemuul

[ctx: pipeline]
en: overground
et: maapealne

[ctx: pipeline]
en: underground
et: maa-alune

[ctx: pipeline]
en: underwater
et: veealune

[ctx: natural]
en: Water
et: Vesi

en: Water Body
et: Veekogu

en: stream
et: oja

en: river
et: jõgi

en: canal
et: kanal

en: pond
et: tiik

en: lake
et: järv

en: lagoon
et: laguun

en: reservoir
et: reservuaar

en: aggregate
et: killustik

en: bauxite
et: boksiit

en: coal
et: süsi

en: dimension_stone
et: tükk-kivi

en: gold
et: kuld

en: ilmenite
et: ilmeniit

en: iron_ore
et: rauamaak

en: lead
et: plii

en: nickel
et: nikkel

en: rutile
et: rutiil

en: salt
et: sool

en: silver
et: hõbe

en: tin
et: tina

en: zinc
et: tsink

en: zircon
et: tsirkoon

en: Coastline
et: Rannik

en: Wetland
et: Märgala

en: bog
et: raba

en: mangrove
et: mangroov

en: reedbed
et: roostik

en: saltmarsh
et: soolaksoo

en: tidalflat
et: padumeri

en: Mud
et: Muda

en: Large area covered with mud.
et: Lai mudaga kaetud ala.

en: Beach
et: Rand

en: swimming
et: ujumine

en: surfing
et: surfimine

en: Bay
et: Laht

en: Cape
et: Neem

en: Shipping
et: Laevandus

en: Ferry Terminal
et: Sadamaterminal

en: Ferry Route
et: Praamiliin

en: Marina
et: Väikesadam

en: public
et: avalik

en: Fuel types:
et: Kütused:

en: Pier
et: Kai

en: Slipway
et: Slipp

en: Boatyard
et: Verf

en: Railway
et: Raudtee

en: industrial
et: tööstus

en: military
et: militaarala

en: tourism
et: turism

en: Light Rail
et: Kergraudtee

en: Subway
et: Metroo

en: Tram
et: Tramm

en: Funicular
et: Köisraudtee

en: Aerialway
et: Köisraudteed

en: bus
et: buss

en: train
et: rong

en: metro
et: metroo

en: ferry
et: praam

en: Capacity
et: Mahutavus

en: With shop
et: Koos poega

en: convenience
et: nurgakauplus

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
et: Diislikütus raskeveokitele

en: Covered
et: Katusega

en: Wash
et: Autopesula

en: Car Dealer
et: Automüüja

en: Motorcycle Dealer
et: Motopood

en: Clothes
et: Riided

en: Bike Dealer
et: Jalgrattamüüja

en: Public Transport
et: Ühistransport

en: Route type
et: Marsruudi tüüp

en: subway
et: metroo

en: stop position
et: peatuse asukoht

en: stop position (exit only)
et: peatuse asukoht (ainult väljuv)

en: stop position (entry only)
et: peatuse asukoht (ainult sisenev)

en: platform
et: platvorm

en: platform (exit only)
et: platvorm (ainult väljuv)

en: platform (entry only)
et: platvorm (ainult sisenev)

en: trolleybus
et: troll

en: aerialway
et: köisraudtee

en: Stop Area
et: Peatuseala

en: Stop Position
et: Peatuse asukoht

en: Platform
et: Platvorm

en: Subway Entrance
et: Metroo sissepääs

en: Bus
et: Buss

en: Trolleybus
et: Troll

en: Train
et: Rong

en: Ferry
et: Parvlaev

en: Bench
et: Pink

en: Shelter
et: Varjualune

[ctx: railway]
en: Station
et: Jaam

en: Building
et: Hoone

en: Ticket Machine
et: Piletiautomaat

en: Public Transport (Legacy)
et: Ühistransport (Pärand)

en: halt point
et: peatuspunkt

en: forward halt point
et: edasisuunaline peatuspunkt

en: backward halt point
et: tagasisuunaline peatuspunkt

en: Railway Halt
et: Raudteepeatus

en: Tram Stop
et: Trammipeatus

en: Railway Platform
et: Raudteeplatvorm

en: Bus Station
et: Bussijaam

en: Bus Stop
et: Bussipeatus

en: Bus Platform
et: Bussiplatvorm

en: Airport
et: Lennujaam

en: Airport Ground
et: Lennujaam

en: Runway
et: Rada

en: Taxiway
et: Ruleerimisrada

en: Helipad
et: Kopteriväljak

en: Apron
et: Perroon

en: Hangar
et: Angaar

en: Windsock
et: Tuulekott

[ctx: airport]
en: Gate
et: Värav

en: Facilities
et: Teenused

en: Accommodation
et: Majutus

en: Hotel
et: Hotell

en: Stars
et: Tähti

en: Motel
et: Motell

en: Alpine Hut
et: Alpimaja

en: Closer description
et: Täpsem kirjeldus

en: Number of places
et: Kohtade arv

en: Power supply
et: Elektrivarustus

en: Tents allowed
et: Telkimine lubatud

en: Food+Drinks
et: Toit ja jook

en: Restaurant
et: Restoran

en: Microbrewery
et: Pisipruulikoda

en: Fast Food
et: Kiirtoit

en: Food Court
et: Söögihall

en: Cafe
et: Kohvik

en: Pub
et: Pubi

en: Bar
et: Baar

en: Tourism
et: Turism

en: Attraction
et: Vaatamisväärsus

en: Viewpoint
et: Vaatepunkt

en: Information Office
et: Infopunkt

en: Detail Grade
et: Detailsuse aste

en: street
et: tänav

en: scheme
et: skeem

en: Shown Area
et: Näidatud ala

en: site
et: objekt

en: city
et: linn

en: region
et: regioon

en: Routes shown for:
et: Märgitud marsruudid:

en: Hiking
et: Matkamine

en: Cycling
et: Jalgrattasõit

en: Mountainbiking
et: Mägimatkamine

en: Skiing
et: Suusatamine

en: Riding
et: Ratsutamine

en: ... other transportation modes possible
et: ... võimalikud muud transpordiviisid.

en: Information Board
et: Infotahvel

en: Board Content
et: Infotahvli sisu

en: nature
et: loodus

en: wildlife
et: loomad

en: plants
et: taimed

en: Guidepost
et: Teeviit

en: Information Terminal
et: Infoterminal

en: Audioguide via mobile phone?
et: Audiogiid telefonis?

en: Phone number
et: Telefoninumber

en: Leisure
et: Puhkus

en: Backrest
et: Seljatugi

en: Zoo
et: Loomaaed

en: Dog Park
et: Koertepark

en: Water Park
et: Veepark

[ctx: bath:type]
en: lake
et: järv

[ctx: bath:type]
en: river
et: jõgi

en: Sauna
et: Saun

en: Playground
et: Mänguväljak

en: Picnic Site
et: Piknikuplats

en: Fireplace
et: Lõkkease

[ctx: grill]
en: Fuel
et: Kütus

en: charcoal
et: süsi

en: Fishing
et: Kalapüük

en: Night Club
et: Ööklubi

en: Brothel
et: Lõbumaja

en: Culture
et: Kultuur

en: Museum
et: Muuseum

en: Theatre
et: Teater

en: Library
et: Raamatukogu

en: Arts Centre
et: Kunstikeskus

en: Artwork
et: Kunstiteos

en: audio
et: heli

en: Place of Worship
et: Pühapaik

en: Church
et: Kirik

en: church
et: kirik

en: temple
et: tempel

en: Mosque
et: Mošee

en: mosque
et: mošee

en: Synagogue
et: Sünagoog

en: synagogue
et: sünagoog

en: Buddhist Temple
et: Budistlik tempel

en: Hindu Temple
et: Hinduistlik tempel

en: Shinto Shrine
et: Šinto pühamu

en: Other Place of Worship
et: Muu pühapaik

en: Public Building
et: Ühiskondlik hoone

en: Community Centre
et: Külakeskus

en: Courthouse
et: Kohtumaja

en: Prison
et: Vangla

en: Police
et: Politsei

en: Fire Station
et: Tuletõrjedepoo

en: Post Office
et: Postkontor

en: Education
et: Haridus

en: Kindergarten
et: Lasteaed

en: School
et: Kool

en: University
et: Ülikool

en: College
et: Rakenduskõrgkool

en: Driving School
et: Sõidukool

en: License Classes
et: Juhtimisõiguse kategooriad

en: Veterinary
et: Loomaarst

en: Health
et: Tervis

en: Hospital
et: Haigla

en: Clinic
et: Kliinik

en: Dentist
et: Hambaarst

en: Pharmacy
et: Apteek

en: Dispensing
et: Retseptuur

en: Emergency Access Point
et: Hädaabi tugijaam

en: Point Number
et: Punkti number

en: Point Name
et: Punkti nimi

en: Fire Hydrant
et: Tuletõrjehüdrant

[ctx: pipeline]
en: pillar
et: sambakujuline

[ctx: pipeline]
en: wall
et: seina tuletõrjehüdrant

en: suction
et: imemine

en: Hydrant Position
et: Hüdrandi asukoht

[ctx: hydrant position]
en: lane
et: sõidutee

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
et: parkla

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
et: kõnnitee

[ctx: hydrant position]
en: green
et: haljasala

en: Emergency Phone
et: Hädaabi telefon

en: Nursing Home
et: Hooldekodu

en: Post Box
et: Postkast

en: House number
et: Maja number

en: Street name
et: Tänava nimi

en: City name
et: Linna nimi

en: Post code
et: Sihtnumber

en: Country code
et: Riigi kood

en: House name
et: Maja nimi

en: Hamlet
et: Küla

en: Suburb
et: Linnaosa

en: Province
et: Provints

en: Telephone
et: Telefon

en: Coins
et: Mündid

en: Telephone cards
et: Telefoni kaart

en: Clock
et: Kell

en: Visibility/readability
et: Nähtavus/loetavus

en: Shows current date
et: Näitab kuupäeva

en: Shows temperature
et: Näitab temperatuuri

en: Shows barometric pressure
et: Näitab õhurõhku

en: Shows humidity
et: Näitab niiskust

en: Paper
et: Paber

en: Glass
et: Klaas

en: Cans
et: Purgid

en: Shoes
et: Jalatsid

en: Scrap Metal
et: Vanaraud

en: Wood
et: Puu

en: Batteries
et: Battareid

en: Operation times
et: Töötamise aeg

en: Amount of Seats
et: Istekohtade arv

en: Hunting Stand
et: Jahikantsel

en: Sports
et: Sporditarbed

en: Sport Facilities
et: Spordirajatised

en: Stadium
et: Staadion

en: Sports Centre
et: Spordikeskus

en: Racetrack
et: Võidusõidurada

en: Golf Course
et: Golfiväljak

en: Miniature Golf
et: Minigolf

en: Multi
et: Mitu

en: Archery
et: Vibusport

en: Dog Racing
et: Koerte võidujooks

en: Horse Racing
et: Traavivõistlused

en: Gymnastics
et: Võimlemine

en: Skateboard
et: Rulasõit

en: Swimming
et: Ujumine

en: Piste type
et: Nõlva liik

en: downhill
et: mägi

en: nordic
et: murdmaa

en: snow_park
et: lumepark

en: Difficulty
et: Raskusaste

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
et: kogenud

en: Shooting
et: Lasketiir

en: Sport (Ball)
et: Sport (pallimängud)

en: Soccer
et: Jalgpall

en: Australian Football
et: Austraalia jalgpall

en: American Football
et: Ameerika jalgpall

en: Canadian Football
et: Kanada jalgpall

en: Rugby League
et: Rägbiliiga

en: Baseball
et: Pesapall

en: Basketball
et: Korvpall

en: Volleyball
et: Võrkpall

en: golf_course
et: Golfiväljak

en: Cricket
et: Kriket

en: Croquet
et: Kroket

en: Motorsport
et: Mootorisport

en: Motocross
et: Motokross

en: Model Aerodrome
et: Mudelite lennuväli

en: RC Car
et: Kaugjuhitav auto

en: Man Made
et: Inimtekkeline

[ctx: building]
en: bunker
et: Punker

en: Entrance
et: Sissepääs

en: Entrance number
et: Sissepääsu number

en: Flat numbers
et: Korterite numbrid

en: Flagpole
et: Lipuvarras

en: Works
et: Tööstushoone

en: food
et: toit

en: Chimney
et: Korsten

en: Windmill
et: Tuuleveski

en: Gasometer
et: Gaasimõõtejaam

en: Crane
et: Kraana

en: Resource
et: Loodusvara

en: Mineshaft
et: Kaevanduskäik

en: Function
et: Funktsioon

en: winding
et: vintsimine

en: air
et: õhk

en: Visible Headframe
et: Nähtav šahti väljaehitus

en: Adit
et: Stoll

en: Street Lamp
et: Tänavavalgusti

en: Survey Point
et: Geodeetiline punkt

en: shop
et: pood

en: Camera
et: Kaamera

en: Lighthouse
et: Majakas

en: Water Tower
et: Veetorn

en: Tower
et: Torn

en: Pipeline
et: Torustik

en: Water Works
et: Veepuhastusjaam

en: Watermill
et: Vesiveski

en: Fountain
et: Purskaev

en: Water Well
et: Veekaev

en: Bridges
et: Sillad

en: aqueduct
et: akvedukt

en: viaduct
et: viadukt

en: Bunker
et: Punker

en: Ruins
et: Varemed

en: Power
et: Elektrivõrk

en: Power Generator
et: Elektrigeneraator

en: Power Tower
et: Elektriliini mast

en: Pole
et: Elektripost

en: Power Line
et: Elektriliin

en: Line type
et: Joonetüüp

en: Historic Places
et: Ajaloolised kohad

en: Castle
et: Loss

en: Archaeological Site
et: Arheoloogiamälestis

en: Battlefield
et: Lahingupaik

en: Palaeontological Site
et: Paleontoloogiamälestis

en: Memorial
et: Mälestusmärk

en: Wayside Cross
et: Teeäärne rist

en: Wayside Shrine
et: Teeäärne altar

en: Boundary Stone
et: Piirikivi

en: Shops
et: Poed

en: Food
et: Söök

en: Convenience Store
et: Nurgakauplus

en: Bakery
et: Pagariäri

en: Butcher
et: Lihunik

en: Seafood
et: Mereannid

en: Deli (Fine Food)
et: Delikatessid

en: Tea
et: Teepood

en: Coffee
et: Kohvipood

en: Public Market
et: Turg

en: Organic
et: Ökokaubad

en: Greengrocer
et: Aedviljad

en: Alcohol
et: Alkohol

en: Beverages
et: Joogipood

en: Wine
et: Alkohol

en: Boutique
et: Butiik

en: Outdoor
et: Matkatarbed

en: Dry Cleaning
et: Keemiline puhastus

en: Laundry
et: Pesumaja

en: Tailor
et: Rätsep

en: Fabric
et: Kangad

en: Electronic
et: Elektroonika

en: Computer
et: Arvutid

en: Electronics
et: Elektroonika

en: Mobile Phone
et: Mobiiltelefonid

en: Vacuum Cleaner
et: Tolmuimejad

en: Hifi
et: Hi-Fi

en: Video Games
et: Videomängud

en: Cash
et: Sularaha

en: Bank
et: Pank

en: Automated Teller Machine
et: Sularahaautomaat

en: Money Exchange
et: Rahavahetus

en: Pawnbroker
et: Pandimaja

en: Furniture
et: Mööbel

en: Kitchen
et: Valmisköögid

en: Curtain
et: Kardinad

en: Frame
et: Raamimiskoda

en: Stationery
et: Kirjatarbed

en: Book Store
et: Raamatupood

en: Chemist
et: Apteek

en: Optician
et: Optik

en: Erotic
et: Erootikakaubad

en: Department Store
et: Kaubamaja

en: Mall
et: Kaubanduskeskus

en: Florist
et: Lilled

en: Garden Centre
et: Aiakeskus

en: Hardware
et: Ehituspood

en: Paint
et: Värvid

en: Travel Agency
et: Reisibüroo

en: Musical Instrument
et: Muusikariistad

en: Toys
et: Mänguasjad

en: Vending products
et: Müüdavad kaubad

en: cigarettes
et: suitsud

en: condoms
et: kondoomid

en: drinks
et: joogid

en: parking_tickets
et: parkimis_pilet

en: public_transport_tickets
et: ühistranspordi_piletid

en: stamps
et: templid

en: sweets
et: maiustused

en: telephone_vouchers
et: telefoni_kaardid

en: toys
et: mänguasjad

en: Debit cards
et: Deebetkaart

en: Credit cards
et: Krediitkaart

en: Electronic purses and Charge cards
et: Elektroonilised rahakotid ja krediitkaardid

en: administrative
et: haldusüksus

en: Brewery
et: Pruulikoda

en: Geography
et: Geograafia

en: Boundaries
et: Piirid

en: Administrative
et: Administratiivpiir

en: Administrative level
et: Haldusüksuse tase

en: Political
et: Valimisringkond

en: National Park
et: Rahvuspark

en: Places
et: Asukohad

en: Continent
et: Kontinent

en: Country
et: Maa

en: Region
et: Regioon

en: County
et: Maakond

en: City
et: Suurlinn

en: Town
et: Linn

en: Village
et: Küla/Alevik/Alev

en: Neighbourhood
et: Piirkond

en: Locality
et: Asustamata koht

en: Peak
et: Mäetipp

en: Glacier
et: Liustik

en: Volcano
et: Vulkaan

en: Valley
et: Org

en: Cave Entrance
et: Koopa sissepääs

en: The entrance to a cave.
et: Sissepääs koopasse.

en: Island
et: Saar

en: Islet
et: Laid

en: Nature
et: Loodus

en: Tree
et: Üksik puu

en: Tree Row
et: Puuderivi

[ctx: natural]
en: Wood
et: Mets

en: Forest
et: Kultuurmets

en: Nature Reserve
et: Looduskaitseala

en: Scree
et: Klibu, rusukalle

en: Fell
et: Mägikarjamaa

en: Scrub
et: Võsa

en: Heath
et: Nõmm

en: Land use
et: Maakasutus

en: Farmyard
et: Taluõu

en: Farmland
et: Talumaa

en: Meadow
et: Niit/Karjamaa

en: Vineyard
et: Viinapuuistandus

en: Allotments
et: Aiamaa

en: Garden
et: Aed

en: Grass
et: Muru

en: Village Green
et: Külatanum

en: Recreation Ground
et: Puhkeala

en: Cemetery
et: Kalmistu

en: Graveyard
et: Matmispaik

en: Retail
et: Kaubandus

en: Commercial
et: Kommerts

en: Industrial
et: Tööstus

[ctx: industrial]
en: brewery
et: Pruulikoda

en: Garages
et: Garaažid

en: Military
et: Militaarala

en: Brownfield
et: Jäätmaa

en: Greenfield
et: Roheala

en: Landfill
et: Prügimägi

en: Quarry
et: Karjäär, lahtine kaevandus

en: Address Interpolation
et: Aadresside interpoleerimine

en: Numbering scheme
et: Nummerdussüsteem

en: odd
et: paaritu

en: even
et: paaris

en: alphabetic
et: tähestikuline

en: Email Address
et: E-posti aadress

en: Fax Number
et: Faksinumber

en: Image
et: Pilt

en: outer segment
et: väline osa

en: inner segment
et: siseosa

en: Boundary
et: Piir

en: Boundary type
et: Piiri tüüp

en: political
et: poliitiline

en: Sub area
et: Alamala

en: Administration centre
et: Haldusüksuse keskus

en: Restriction
et: Keelud

en: no_left_turn
et: vasakpöörde keeld

en: no_right_turn
et: parempöörde keeld

en: no_straight_on
et: ei tohi otse sõita

en: no_u_turn
et: ei tohi tagasi pöörata

en: only_right_turn
et: ainult parempööre

en: only_left_turn
et: ainult vaskpööre

en: only_straight_on
et: ainult otsesõit

en: from way
et: teelt

en: to way
et: teele

en: member
et: liige

en: house
et: maja

en: Building inside building
et: Hoone hoone sees

en: Bing aerial imagery
et: Bing aluskaart

en: Tools for drawing buildings.
et: Töövahendid ehitiste joonistamiseks.

en: Create a grid of ways.
et: Loo joonte võrgustik.

en: Use external scripts in JOSM
et: Kasuta JOSM-is väliseid skripte

en: Fast drawing ways by mouse
et: Hiirega kiire joonte joonistamine

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
et: Otsib ja parandab mugavalt vigased tänava aadressid.

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
et: Vestle kasutajatega, kes kaarti läheduses muudavad, teavitus, kui keegi tuleb lähedale.

en: Export tiles from the imagery layer cache into the file system.
et: Ekspordi paanid puhverdatud aluskaardi kihist failisüsteemi kausta.

en: Import vector graphics (SVG)
et: Vektorgraafika (SVG) importimine

en: Use your system''s password manager to store the API username and password. (KWallet and gnome-keyring are supported.)
et: Kasuta oma süsteemi salasõnade haldurit, et salvestada API kasutajanimi ja salasõna. (toetab rakendusi KWallet ja gnome-keyring)

en: extended options for editing opening_hours
et: Vahendid sildi opening_hours redigeerimiseks

en: Import/export OSM data in PBF format
et: OSM-i andmete import ja eksport PBF-vormingusse

en: Adds map printing to JOSM
et: Lisab JOSM-i kaartide trükkimise funktsiooni

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
et: See plugin lihtsustab ühistranspordiliinide kaardistamist.

en: Plugin to digital sign OSM-Data
et: Plugin OSM andmete digitaalseks allkirjastamiseks

en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
et: Plugin turnrestrictions võimaldab hallata Openstreetmapi andmebaasis infot pöördekeeldude kohta.

en: Several utilities that make your life easier.
et: Mitmed utiliidid, mis teevad su elu lihtsamaks.

en: Commands
et: Käsud

en: Error executing the script:
et: Viga skripti käivitamisel:

en: Filename
et: Failinimi

en: Uploading trace ...
et: Raja üleslaadimine...

en: Error while uploading
et: Viga üleslaadimisel

en: zoom in to load any tiles
et: paanide laadimiseks palun suumi sisse

en: Zoom
et: Suum

en: Fix street addresses
et: Paranda tänava aadressid

en: Find and fix addresses without (valid) streets.
et: Otsib ja parandab aadresse, mille puudub tänava nimi.

en: Address has no post code
et: Aadressis puudub sihtnumber

en: Unresolved Addresses
et: Lahendamata aadressid

en: Select and close
et: Vali ja sulge

en: Complete Addresses
et: Täielikud aadressid

en: Incomplete Addresses
et: Mittetäielikud aadressid

en: Selected Addresses
et: Valitud aadressid

en: Selected Street
et: Valitud tänav

en: (No data)
et: (Andmed puuduvad)

en: Postcode
et: Sihtnumber

en: Guess
et: Arva ära

en: Removes address related tags from the object.
et: Eemaldab objektilt aadressiga seotud sildid

en: Remove address tags
et: Eemalda aadressi sildid

en: Marks selected addresses in the map
et: Märgistab valitud aadressid kaardil

en: Select incomplete addresses
et: Vali mittetäielikud aadressid

en: Selects all addresses with incomplete data.
et: Valib kõik mittetäielike andmetega aadressid

en: Layer Properties
et: Kihi atribuudid

en: Forward
et: Edasi

en: Toggle: {0}
et: Lülita ümber: {0}

en: Edit opening hours
et: Redigeeri lahtiolekuaegasid

en: Edit time-tag of selected element in a graphical interface
et: Redigeeri valitud elemendi ajasilti graafilisel liidesel

en: edit existing tag
et: redigeeri olemasolevat silti

en: edit new tag
et: redigeeri uut silti

en: Display clock in 12h mode.
et: Aega kuvatakse 12h režiimis

en: Choose key
et: Vali võti

en: apply {0}
et: rakenda {0}

en: Correct the value manually and than press Enter.
et: Paranda väärtus käsitsi ja seejärel vajuta Enter.

en: Error in timeformat
et: Viga ajavormingus

en: Loading file failed: {0}
et: Faili laadimine ebaõnnestus: {0}

en: New picture layer from clipboard
et: Uus pildikiht lõikepuhvrist

en: New picture layer from file...
et: Uus pildikiht failist

en: PicLayer failed to load or import the image.
et: PicLayeril ei õnnestunud pilti laadida või importida.

en: Handy Address Interpolation Functions
et: Käepärased aadresside interpoleerimise funktsioonid

en: Post Code:
et: Sihtnumber:

en: I''m ready!
et: Olen valmis!

en: AlignWays Tips
et: AlignWays nõuanded

en: Parameter ''{0}'' must not be null
et: Parameeter ''{0}'' ei tohi olla tühi

en: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays will
    help you to align two way segments. This can be handy when for instance
    you sketch the outlines of a building and want its side to be parallel
    with a street or road.<br>
    <br>
    Some tips may help before you start:
    </p>
    </html>
et: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays aitab sul
    joondada kaks joone segmenti. See võib olla kasulik näiteks, kui joonistad
    hoonet ja soovid, et selle külg oleks paralleelne tänava või teega.<br>
    <br>
    Enne alustamist võid abi saada mõningatest nõuannetest:
    </p>
    </html>

en: Don''t show this again
et: Ära näita seda enam

en: Building address
et: hoone aadress

en: House number:
et: Maja number:

en: Street Name:
et: Tänava nimi:

en: Buildings tags:
et: Ehitiste sildid:

en: Cannot place building outside of the world.
et: Hoone peab asuma Maal.

en: Set buildings size
et: Seadista hoone suurust

en: Advanced...
et: Edasijõudnutele...

en: Draw buildings
et: Joonista hooneid

en: Add new layer
et: Lisa uus kiht

en: address
et: aadress

en: Replace original background by JOSM background color.
et: Asenda esialgne taust JOSM-i taustavärviga

en: low
et: madal

en: Replace the original white background by the background color defined in JOSM preferences.
et: Asenda esialgne valge taustavärv JOSM-i eelistustes määratud taustavärviga.

en: Downloading {0}
et: Laadin alla {0}

en: Blank Layer
et: Tühi kiht

en: Replace Geometry
et: Asenda ruumikuju

en: Requires restart
et: Eeldab taaskäivitust

en: Coordinates imported:
et: Koordinaadid imporditud:

en: Are you sure?
et: Kas oled kindel?

en: Vehicle properties
et: Sõiduki atribuudid

en: Edit access parameters
et: Muuda juurdepääsu parameetreid

en: Parameters:
et: Parameetrid:

en: Select directory
et: Vali kataloog

en: Speeds should be given as numbers without unit or as numbers followed by "mph".
et: Kiirused tuleks sisestada ilma ühikuta arvuna või arvuna, millele järgneb "mph".

en: Imagery XML Files
et: Aluskaardi XML-failid

en: Save Imagery XML file
et: Salvesta aluskaardi XML-fail

en: Open Imagery XML file
et: Ava aluskaardi XML-fail

en: Export tiles
et: Ekspordi paanid

en: Export cached tiles to file system.
et: Ekspordi puhverdatud paanid failisüsteemi

en: Exporting cached tiles
et: Ekspordin puhverdatud paane

en: Exported {0} tile from layer {1}. | Exported {0} tiles from layer {1}.
et[0]: Eksportisin {0} paani aluskaardi kihist {1}.
et[1]: Eksportisin {0} paani aluskaardi kihist {1}.

en: Export Tiles
et: Ekspordi paanid

en: File system path the tiles are exported to.
et: Asukoht failisüsteemis, kuhu me paanid ekspordime.

en: Tiles will be exported to directory {0}
et: Paanid eksporditakse kausta {0}

en: Get Imagery Offset...
et: Hangi aluskaardi nihe

en: Download offsets for current imagery from a server
et: Laadi jooksva aluskaardi nihe alla serverilt

en: Store Imagery Offset...
et: Säilita aluskaardi nihe...

en: Display non-geotagged photos
et: Kuva mitte-geosildistatud fotosid

en: this layer is no osm data layer
et: see kiht ei ole osm-andmekiht

en: Show
et: Näita

en: Invalid changeset id: {0}
et: Vigane muudatuskogumi ID: {0}

en: OpenData preferences
et: OpenData eelistused

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available modules.
et: Klõpsa nupul <strong>Laadi alla nimekiri</strong>, et laadida alla ja kuvada saadaolevat moodulite nimekirja.

en: The following module has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} modules have been downloaded <strong>successfully</strong>:
et[0]: Järgmine moodul on <strong>edukalt</strong> alla laaditud:
et[1]: järgmised {0} moodulit on <strong>edukalt</strong> alla laaditud:

en: Downloading the following module has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} modules has <strong>failed</strong>:
et[0]: Järgneva mooduli allalaadimine <strong>ebaõnnestus</strong>:
et[1]: Järgneva {0} mooduli allalaadimine <strong>ebaõnnestus</strong>:

en: Search:
et: Otsing:

en: Please restart JOSM to activate the downloaded modules.
et: Palun taaskäivita JOSM allalaaditud moodulite aktiveerimiseks

en: Download OSM data corresponding to the current data set.
et: Praegusele andmekogumile vastava OSM andmete allalaadimine.

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
et: Pane valitud elemendid kaardil ülal asuvasse valitud objektide nimekirja.

en: Perform diff between current data set and existing OSM data.
et: Erinevuste võrdlemine praeguse andmekogumi ja olemasolevate OSM andmete vahel.

en: Tools
et: Tööriistad

en: OpenData Preferences
et: OpenData eelistused

en: Overpass API server used to download OSM data
et: Overpass API server kust OSM andmeid alla laaditakse

en: XAPI server used to download OSM data when Overpass API is not available
et: XAPI server mida kasutatakse OSM andmete allalaadimiseks kui Overpass API ei tööta

en: View the license of the selected data set
et: Vaata valitud andmekogumi litsentsi

en: Click to skip updating the activated modules
et: Aktiivsete moodulite uuendamise vahelejätmiseks klõpsa

en: Could not load module {0}. Delete from preferences?
et: Ei saa laadida moodulit {0}. Kustutan eelistustest?

en: Click to keep the module ''{0}''
et: Klõpsa, et säilitada moodul ''{0}''

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Modules to change it later)
et: Ära küsi enam ja jäta otsus meelde (mine Eelistused->Moodulid et hiljem muuta)

en: Processing module site cache files...
et: Mooduli saidi vahemälu failide töötlemine...

en: Processing module site cache icon files...
et: Mooduli saidi vahemälu ikoonifailide töötlemine...

en: Processing module files...
et: Mooduli failide töötlemine...

en: Warning: failed to create module directory ''{0}''. Cannot cache module list from module site ''{1}''.
et: Hoiatus: moodulite kataloogi ''{0}'' loomine ebaõnnestus. Ei õnnestu panna vahemälusse moodulite nimekirja moodulite saidilt ''{1}''.

en: Processing module list from site ''{0}''
et: Saidi ''{0}'' moodulite nimekirja töötlemine

en: Unknown file extension: {0}
et: Tundmatu faililaiend: {0}

en: Preparing
et: Ettevalmistamine

en: Photo Geotagging Plugin
et: Fotode geosildistamise plugin

en: Map Preview
et: Kaardi eelvaade

en: Create Stops from GTFS ...
et: Loo peatused GTFS-failist ...

en: Create Stops from a GTFS file
et: Peatuste loomine GTFS-failist

en: Select GTFS file (stops.txt)
et: Vali GTFS-fail (stops.txt)

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
et: Andmekogu puudub. Proovi andmeid alla laadida või avada OSM fail.

en: The GTFS file was empty.
et: GTFS-fail oli tühi.

en: Stops
et: Peatused

en: Required tags:
et: Nõutavad sildid:

en: Common tags:
et: Tavalised sildi:

en: Additional tags:
et: Lisasildid:

en: Add a new Tag
et: Lisa uus silt

en: Name/Id
et: Nimi/Id

en: Stops are possible on the
et: Peatused võivad olla

en: right hand side
et: paremal pool

en: left hand side
et: vasakul pool

en: Maximum distance from route
et: Suurim kaugus marsruudist

en: Create Stops from GPX ...
et: Loo peatused GPX-failist ...

en: Create Stops from a GPX file
et: Peatuste loomine GPX-failist

en: Select GPX file
et: Vali GPX-fail

en: Create Stops from GTFS
et: Peatuste loomine GTFS-failist

en: GTFS-Stops
et: GTFS-peatused

en: Create Stops from GPX
et: Peatuste loomine GPX-failist

en: State
et: Riik

en: [gap]
et: [lünk]

en: unnamed
et: nimeta

en: Delete relation
et: Kustuta relatsioon

en: Download referrers
et: Laadi alla viitajad

en: Revert
et: Taasta

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
et: <html>Laadib alla andmed uude andmekihti.<br>Eemalda valik, et laadida alla aktiivsesse andmekihti.</html>

en: Preparing history data...
et: Ajaloo andmete ettevalmistamine...

en: Change Properties
et: Muuda atribuute

en: Yes, delete nodes
et: Jah, kustuta sõlmed

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
et: Kustuta sõlmed väljaspool allalaaditud andmete ulatust

en: No, abort
et: Ei, katkesta

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
et[0]: Valitud joonel on sõlmesid väljaspool allalaaditud andmete ala.
et[1]: Valitud joontel on sõlmesid väljaspool allalaaditud andmete ala.

en: Do you want to delete them anyway?
et: Kas soovid neid kustutada sellegipoolest?

en: Delete nodes outside of data regions?
et: Kas kustutan sõlmed väljaspool andmete ala?

en: Presets
et: Eelseaded

en: Street name:
et: Tänava nimi:

en: Reverses house numbers on a terrace.
et: Pöörab ridaelamu majanumbrid.

en: Terrace
et: Ridaelamu

en: Error while exporting {0}:
    {1}
et: Viga eksportimisel {0}:
    {1}

en: Type:
et: Liik:

en: From:
et: Alates:

en: To:
et: Kuni:

en: Clear the selected roles or delete the selected members
et: Tühista valitud rollid või kustuta valitud liikmed

en: Edit basic attributes of a turn restriction
et: Muuda pöördepiirangu põhitunnuseid

en: Errors/Warnings
et: Vead/Hoiatused

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
et: Loo uus pöördepiirang kihis ''{0}''

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
et: Pöördepiirangu ''{0}'' redigeerimine kihis ''{1}''

en: Delete this turn restriction
et: Kustuta see pöördepiirang

en: Select this turn restriction
et: Vali see pöördepiirang

en: Activate the layer this turn restriction belongs to and zoom to it
et: Aktiveeri kiht, kuhu see pöördepiirang kuulub ja suumi sellele

en: {0} warning | {0} warnings
et[0]: {0} hoiatus
et[1]: {0} hoiatust

en: Delete from turn restriction
et: Kustuta pöördepiirangust

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
et: Vali liiklusvahendite liigid, milledele see pöördepiirang <strong>ei</strong> kehti.

en: Public Service Vehicles
et: Ühistranspordi sõidukid

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
et: Ühistranspordi sõidukid, nagu bussid, trammid jms.

en: Heavy Goods Vehicles
et: Raskeveokid

en: Motorcars
et: Autod

en: Bicycles
et: Jalgrattad

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
et: Alates:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
et: Kuni:

en: Turn Restrictions
et: Pöördepiirangud

en: Display and manage turn restrictions in the current data set
et: Kuva ja halda pöördepiiranguid antud andmekogumis

en: Open an editor for the selected turn restriction
et: Ava redaktor, et muuta valitud pöördepiirangut

en: Delete the selected turn restriction
et: Kustuta valitud pöördepiirang

en: Create a new turn restriction
et: Loo uus pöördepiirang

en: Set the current JOSM selection to the selected turn restrictions
et: Vali JOSM-aknas valitud pöördepiirangud

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
et: Suumi vaade valitud pöördepiirangutele

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
et: OSM plugin pöördepiirangute redigeerimiseks.

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
et: Pöördepiirangute plugina väljatöötamist on sponsoreerinud <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Configure the preferences for the turnrestrictions plugin
et: Plugina "turnrestrictions" eelistuste seadistamine

en: Road signs - Set A
et: Liiklusmärgid - Rühm A

en: Road signs - Set B
et: Liiklusmärgid - Rühm B

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
et: Palun vali liiklusmärkide ikoonide rühm, mida plugin kasutama hakkab.

en: Add nodes at intersections
et: Lisa sõlmed ristumiskohtadesse

en: Add missing nodes at intersections of selected ways.
et: Lisa puuduvad sõlmed valitud joonte ristumiskohtadesse.

en: Align Way Nodes
et: Joonda joone sõlmed

en: Align nodes in a way
et: Joonda sõlmed joone koosseisus

en: Copy all tags of selected objects to paste buffer.
et: Kopeeri valitud objektide kõik sildid kleepimispuhvrisse

en: Extract node
et: Tee sõlmest väljavõte

en: Extracts node from a way
et: Tee väljavõte joone küles olevast sõlmest

en: Paste Relations
et: Kleebi relatsioonid

en: Paste relation membership from objects in the buffer onto selected object(s)
et: Kleebi valitud objektide külge puhvris olevate objektide liikmesus relatsioonides

en: Split Object
et: Poolita objekt

en: Split an object at the selected nodes.
et: Poolita objekt valitud sõlmede kohalt.

en: The current selection cannot be used for splitting.
et: Valik ei ole poolitamiseks sobiv.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
et[0]: Valitud joon ei sisalda valitud sõlme
et[1]: Valitud joon ei sisalda valitud sõlmi

en: Split adjacent ways
et: Poolita külgnevad jooned

en: Split adjacent ways on T-intersections
et: Poolita külgnevad jooned T-ristumistes

en: Symmetry
et: Sümmeetria

en: Add Source Tag
et: Lisa allikasilt

en: Add remembered source tag
et: Lisa meelde jäetud allikasilt

en: UnGlue Relation
et: Võta relatsioon liimist lahti

en: Duplicate nodes, ways and relations that are used by multiple relations.
et: Tee koopia sõlmedest, joontest ja relatsioonidest, mida kasutavad mitu relatsiooni.

en: Circle arc
et: Ringjoone kaar

en: Create a circle arc
et: Loo ringjoone kaar

en: Utilsplugin2 settings
et: Utilsplugin2 sätted

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
et: Siin saab muuta Utilsplugin2 funktsioonide mõningaid eelistusi

en: Save to file
et: Salvesta faili

en: Load from file
et: Laadi failist

en: Lat Lon tool
et: Tööriist Lat Lon

en: Create geometry by entering lat lon coordinates for it.
et: Sisesta ruumikuju loomiseks laius- ja pikkuskoordinaadid.

en: Replace geometry of selected object with a new one
et: Asenda valitud objekti ruumikuju uuega

en: Replace Membership
et: Asenda liikmesus

en: In relations where the selected object is member of, replace it with a new one
et: Asenda objekt uue objektiga relatsioonides, mille liige valitud objekt on

en: Adjacent nodes
et: Naabersõlmed

en: Select adjacent nodes
et: Vali naabersõlmed

en: Adjacent ways
et: Naaberjooned

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
et: Valitakse naabersõlmed. Sõlmed jäetakse valikust välja.

en: All connected ways
et: Kõik ühendatud sõlmed

en: Select all connected ways
et: Vali kõik ühendatud sõlmed

en: Intersecting ways
et: Lõikuvad jooned

en: Select intersecting ways
et: Vali lõikuvad jooned

en: All intersecting ways
et: Kõik lõikuvad jooned

en: Select all intersecting ways
et: Vali kõik lõikuvad jooned

en: Middle nodes
et: Kesksõlmed

en: Select middle nodes
et: Vali kesksõlmed

en: Reached max recursion depth: {0}
et: Maksimaalne rekursioonisügavus saavutatud: {0}

en: All inside [testing]
et: Kõik sees [katseline]

en: Select all inside selected polygons
et: Vali kõik valitud polügoonide sees

en: Area boundary [testing]
et: Ala piir [katseline]

en: Select relation or all ways that forms area boundary
et: Vali relatsioon või kõik jooned, mis moodustavad alal piiri

en: Select Highway
et: Vali maantee

en: Select last modified nodes
et: Vali viimati muudetud sõlmed

en: Select last modified ways
et: Vali viimati muudetud teed

en: Select Way Nodes
et: Vali tee sõlmed

en: Select all nodes of a selected way.
et: Vali kõik sõlmed valitud teest

en: Undo selection
et: Võta valik tagasi

en: Unselect nodes
et: Tühista sõlmede valik

en: Removes all nodes from selection
et: Eemaldab kõik sõlmed valikust

en: Maxspeed consistency
et: Maksimaalkiiruse järjepidevus

en: Looks for short ways that have the same maxspeed on both sides
et: Otsib lühikesi teelõike, millel on sama maksimaalkiirus mõlemal teepoolel.

en: Way Download
et: Joone allalaadimine

en: Download map data on the end of selected way
et: Laadi alla kaardiandmed valitud joone lõpust

en: Merge duplicate node?
et: Kas liita kahekordne sõlm?

en: <html>No more connected ways to download.</html>
et: <html>Ei ole rohkem ühendatud teid allalaadimiseks.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
et: Sõlm ''{0}'' on ühenduspunkt, millega on ühendatud üle kahe joone.

en: Enter search expression here..
et: Sisesta otsingufraas siia...

en: Select waypoint to move map
et: Vali teekonnapunkt kaardi liigutamiseks

en: Waypoint search
et: Teekonnapunkti otsing

en: Search after waypoint. Click and move the map view to the waypoint.
et: Otsing teekonnapunkti järgi. Teekonnapunkti vaatamiseks kliki ja liiguta kaarti.

en: Go driving
et: Asu sõitma

en: Drive a race car on this layer
et: Juhi võistlusautot sellel kihil

en: Tunnel Start
et: Tunneli algus

en: Village/City
et: Asula/Linn

en: Parking
et: Parkimine

en: Fuel Station
et: Tankla

en: Shopping
et: kauplus

en: Camping
et: Matkamine
