josm - en to km translation catalogue (3570 entries)

en: About
km: អំពី

en: Display the about screen.
km: បង្ហាញ​អេក្រង់​ អំពី

en: Help: {0}
km: ជំនួយ៖ {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
km: កម្មវិធី​ Java OpenStreetMap Editor

en: Version {0}
km: កំណែ {0}

en: Last change at {0}
km: ផ្លាស់ប្តូរចុងក្រោយ {0}

en: Java Version {0}
km: កំណែ Java {0}

en: Homepage
km: ទំព័រដើម

en: Translations
km: កា​របកប្រែ

en: Follow us on
km: តាមយើងនៅលើ

en: Info
km: ព័ត៌មាន

en: Readme
km: អានខ្ញុំ

en: Revision
km: កំណែប្រែ

en: Contribution
km: ការរួមចំណែក

en: License
km: អាជ្ញាបណ្ណ

en: Plugins
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ខាង​ក្នុង

en: About JOSM...
km: អំពី JOSM...

en: OK
km: យល់​​ព្រម

en: Report bug
km: រាយការណ៍​កំហុស

en: unset
km: មិន​កំណត់

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ធនធាន ''{0}'', កំហុស​គឺ {1} ។

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
km: សូម​ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង ផ្លូវ និង​តំណ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​រួចហើយ​យ៉ាង​ហោច​មួយ។

en: Warning
km: ការ​ព្រមាន

en: Please select the target layer.
km: សូម​ជ្រើស​ស្រទាប់​គោលដៅ។

en: Select target layer
km: ជ្រើស​ស្រទាប់​គោលដៅ

en: Cancel
km: បោះបង់

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
km: <html>មិន​មាន​ស្រទាប់ ស្រទាប់​ប្រភព<br>''{0}''<br>មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។</html>

en: No target layers
km: គ្មាន​​ស្រទាប់​គោលដៅ

en: Select
km: ជ្រើសរើស

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: Download and show the history of the selected objects
km: ទាញ​យក និង​បង្ហាញ​ប្រវត្តិ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Select WMS layers
km: ជ្រើស​ស្រទាប់ WMS

en: Add layers
km: បន្ថែម​ស្រទាប់

en: Invalid service URL.
km: សេវាកម្ម URL មិន​ត្រឹមត្រូវ។

en: WMS Error
km: WMS មាន​បញ្ហា

en: Could not retrieve WMS layer list.
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​បញ្ជី​ស្រទាប់ WMS ។

en: Could not parse WMS layer list.
km: មិន​អាច​ញែក​បញ្ជី​ស្រទាប់ WMS ។

en: Error
km: កំហុស

en: Select image format for WMS layer
km: ជ្រើស​ទ្រង់ទ្រាយ​រូបភាព​សម្រាប់​ស្រទាប់ WMS

en: Add Node...
km: បន្ថែម​តំណ​...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
km: បន្ថែម​តំណ​ដោយ​បញ្ចូល​រយៈទទឹង / រយៈបណ្ដោយ ឬ​ទិស​ខាងកើត / ទិស​ខាងជើង។

en: Align Nodes in Circle
km: តម្រឹមតំណ​ជា​រង្វង់

en: Move the selected nodes into a circle.
km: ផ្លាស់​ទី​តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើសរើស​ទៅ​ក្នុង​រង្វង់

en: One or more nodes involved in this action is outside of the downloaded area.
km: តំណ​មួយ ឬ​ច្រើន​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​ក្នុង​សកម្មភាព​នេះ គឺ​នៅ​ក្រៅ​តំបន់​ទាញ​យក។

en: Align Nodes in Line
km: តម្រឹម​តំណ​ជា​បន្ទាត់

en: Move the selected nodes in to a line.
km: ផ្លាស់ទី​ថ្នាំង​ដែលបាន​ជ្រើសរើស​ទៅជា​បន្ទាត់

en: Please select at least three nodes.
km: សូម​ជ្រើស​តំណ​យ៉ាង​ហោច​បី

en: Can not align a polygon. Abort.
km: មិន​អាច​តម្រឹម​ពហុកោណ, បោះបង់។

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
km: ចំណុច​ប្រសព្វ​នៃ​ផ្លូវ​បី ឬ​ច្រើន​មិន​អាច​ដោះស្រាយ​បាន, បោះបង់។

en: Two parallels ways found. Abort.
km: បាន​រក​ឃើញ​ផ្លូវ​ប៉ារ៉ាឡែល​ពីរ, បោះបង់។

en: data
km: ទិន្នន័យ

en: layer
km: ស្រទាប់

en: selection
km: ការជ្រើសយក

en: conflict
km: ប៉ះទង្គិច

en: download
km: ទាញយក

en: problem
km: បញ្ហា

en: previous
km: មុន

en: next
km: បន្ទាប់

en: Nothing selected to zoom to.
km: មិនមានអ្វី​ត្រូវបាន​ជ្រើសរើស​ដើម្បី​ពង្រីកចូលទៅ​។

en: Information
km: ព័ត៌មាន

en: Zoom to {0}
km: ពង្រីកចូលទៅ {0}

en: Zoom the view to {0}.
km: ពង្រីកទិដ្ឋភាព​ទៅ {0} ។

en: View: {0}
km: មើល៖ {0}

en: No conflicts to zoom to
km: មិន​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​ដើម្បី​ពង្រីក​ទៅ

en: Changeset Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង Changeset

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
km: បិទ/បើក​ភាព​មើល​ឃើញ​នៃ​បង្អួច​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង Changeset

en: Close open changesets
km: បិទ changesets ដែល​បាន​បើក

en: File: {0}
km: ឯកសារ​៖ {0}

en: There are no open changesets
km: មិន​មាន changesets ដែល​​បាន​បើក

en: No open changesets
km: មិន​មាន changesets ដែល​បើក

en: Downloading open changesets ...
km: កំពុង​ទាញ​យក changesets ដែល​បើក...

en: Combine Way
km: រួមបញ្ចូល​ផ្លូវ

en: Combine several ways into one.
km: រួមបញ្ចូលផ្លូវ​ជាច្រើនចូលគ្នា​តែមួយ​។

en: Change directions?
km: ផ្លាស់ប្តូរទិសដៅ?

en: Reverse and Combine
km: បញ្ច្រាស់​រូចហើយ​បញ្ចូលគ្នា

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
km: ផ្លូវ​មិនអាច​បញ្ចូល​ក្នុង​ទិសដៅ​បច្ចុប្បន្ន​របស់​វា​បាន​ទេ។ តើ​អ្នក​ចង់​បញ្ច្រាស​ផ្លូវ​មួយ​ចំនួន​ដែរ​ឬទេ​?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
km: មិន​អាច​បញ្ចូល​ផ្លូវ<br>(ពួកវា​មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​គ្នា​ក្នុង​ខ្សែ​តំណ​តែ​មួយ​បាន​ឡើយ)

en: Reverse Ways
km: បញ្ច្រាស​ផ្លូវ

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
km[0]: បញ្ចូល {0} ផ្លូវ

en: Please select at least two ways to combine.
km: សូម​ជ្រើស​ផ្លូវ​យ៉ាង​ហោច​ពីរ ដើម្បី​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Copy
km: ចម្លង

en: Copy selected objects to paste buffer.
km: ចម្លង​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ទ្រនាប់​បិទភ្ជាប់។

en: Edit: {0}
km: កែប្រែ៖ {0}

en: Please select something to copy.
km: សូមជ្រើសរើស​អ្វីមួយ​ដើម្បី​ចម្លង​។

en: Copy Coordinates
km: ចម្លង​កូអរដោណេ

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
km: ចម្លង​កូអរដោណេ​តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Create Circle
km: បង្កើត​រង្វង់

en: Create a circle from three selected nodes.
km: បង្កើត​រង្វង់​ពី​តំណ​ដែលបាន​ជ្រើស​ទាំង​បី

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
km: សូម​ជ្រើស​តំណ​ពីរ ឬ​បី ឬ​ផ្លូវ​មួយ​ដែល​មាន​តំណ​ជាក់លាក់​ពីរ ឬ​បី។

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
km: តំណ​ទាំងនោះ​មិន​នៅ​ក្នុង​រង្វង់។ កំពុង​បោះបង់។

en: Cannot add a node outside of the world.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​តំណ​នៅ​ក្រៅ​ផែនដី។

en: Update multipolygon
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ពហុកោណ​ចម្រុះ

en: Create multipolygon
km: បង្កើត​ពហុកោណ​ចម្រុះ

en: No data loaded.
km: គ្មាន​ទិន្នន័យ​បាន​ផ្ទុក។

en: You must select at least one way.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​ជ្រើស​ផ្លូវ​យ៉ាង​ហោច​មួយ

en: Delete
km: លុបចោល

en: Delete selected objects.
km: លុបចោល​វត្ថុដែលបានជ្រើសរើស

en: Delete confirmation
km: បញ្ជាក់​ការ​លុប

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
km: អ្នក​ហៀប​នឹង​លុប​វត្ថុ​ដែល​មិន​បញ្ចប់។<br>វា​អាច​ធ្វើឲ្យ​មាន​បញ្ហា ព្រោះ​អ្នក​មិន​ឃើញ​វត្ថុ​ពិត។<br>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​មែន​ឬ?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
km[0]: អ្នក​ហៀបនឹង​លុប​ទំនាក់ទំនង {0} ៖ {1}<br/>ជំហាន​នេះ​គឺ​សំខាន់​ណាស់ ហើយ​មិន​អាច​មិនធ្វើវិញ​ដោយ​ងាយៗ​បាន​ឡើយ បន្ទាប់ពី​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ​រួច។<br/>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​លុប​មែន​ឬ?

en: Delete relation?
km: លុប​ទំនាក់ទំនង?

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
km: បិទ/បើក​ផ្ទាំង​ប្រអប់​បញ្ចូល បង្រួម​អតិបរមា​ទិដ្ឋភាព​ផែនទី

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
km: ចែកចាយ​តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឲ្យ​មាន​ចម្ងាយ​ស្មើគ្នា​តាម​បន្ទាត់។

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
km: មិន​អើពើ​តំណ {0} ដែល​មិន​មាន​កូអរដោណេ

en: Download data
km: ទាញ​យក​ទិន្នន័យ

en: Calculating Download Area
km: គណនា​ក្រឡាផ្ទៃ​ទាញ​យក

en: Download object...
km: ទាញ​យក​វត្ថុ...

en: Download parent ways/relations...
km: ទាញ​យក​ផ្លូវ/ទំនាក់ទំនង​ដើម...

en: Download objects referring to one of the selected objects
km: ទាញ​យក​វត្ថុ​ដោយ​យោង​ទៅ​វត្ថុ​មួយ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Draw boundaries of downloaded data
km: គូរ​ព្រំដែន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ទាញ​យក

en: Duplicate
km: ស្ទួន

en: Exit
km: ចាកចេញ

en: Exit the application.
km: ចាកចេញពីកម្មវិធី។

en: Expert Mode
km: របៀប​ជំនាញ

en: Enable/disable expert mode
km: បិទ/បើក​របៀប​ជំនាញ

en: Follow line
km: បន្ទាត់​តាម

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
km: បន្ត​គូរ​បន្ទាត់​ដែល​ចែករំលែក​តំណ​ជាមួយ​បន្ទាត់​ផ្សេង។

en: Follow
km: តាម

en: Fullscreen view
km: ទិដ្ឋភាព​ពេញ​អេក្រង់

en: Toggle fullscreen view
km: បិទ/បើក​ទិដ្ឋភាព​ពេញ​​អេក្រង់

en: Export to GPX...
km: នាំចេញ​ទៅ GPX...

en: Export the data to GPX file.
km: នាំចេញ​ទិន្នន័យ​ទៅជាឯកសារ​ GPX...

en: Nothing to export. Get some data first.
km: មិន​មាន​អ្វី​ត្រូវ​នាំចេញ។ យក​ទិន្នន័យ​ខ្លះ​ជាមុន។

en: Export GPX file
km: នាំចេញ​ឯកសារ​ GPX

en: Help
km: ជំនួយ

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
km: បង្ហាញ​ប្រវត្តិ​ព័ត៌មាន​អំពី​ផ្លូវ តំណ ឬ​ទំនាក់ទំនង OSM ។

en: Show history
km: បង្ហាញ​ប្រវត្តិ

en: History (web)
km: ប្រវត្តិ (តំបន់​បណ្ដាញ)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​អំពី​ផ្លូវ តំណ ឬ​ទំនាក់ទំនង OSM នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត។

en: New offset
km: អុហ្វសិត​ថ្មី

en: Adjust the position of this imagery layer
km: លៃ​តម្រូវ​ទីតាំង​ស្រទាប់​រូបភាព​នេះ

en: Overwrite
km: សរសេរ​ជាន់លើ

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
km: ចំណាំ​អុហ្វសិត​មាន​រួចហើយ, សរសេរ​ជាន់​លើ?

en: Adjust imagery offset
km: លៃ​តម្រូវ​អុហ្វសិត​រូបភាព​នេះ

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
km: ប្រើ​គ្រាប់ចុច​សញ្ញា​ព្រួញ ឬ​អូស​ស្រទាប់​រូបភាព​ដោយ​ប្រើ​កណ្ដុរ​ដើម្បី​លៃ​តម្រូវ​អុហ្វសិត​រូបភាព។
    អ្នក​អាច​បញ្ចូល​អុហ្វសិត​ខាងជើង និង​ខាងត្បូង​នៅ​ក្នុង​កូអរដោណេ {0} ។
    បើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​អុហ្វសិត​ជា​ចំណាំ, អ្នក​ត្រូវ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ចំណាំ​ខាងក្រោម

en: Offset:
km: ​អុហ្វសិត៖

en: Bookmark name:
km: ឈ្មោះ​ចំណាំ៖

en: Advanced info
km: ព័ត៌មាន​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​វត្ថុ​កម្រិត​ខ្ពស់​អំពី​តំណ ផ្លូវ ឬ​ទំនាក់ទំនង OSM ។

en: Advanced info (web)
km: ព័ត៌មាន​កម្រិត​ខ្ពស់ (តំបន់បណ្ដាញ)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​វត្ថុ​អំពី​តំណ ផ្លូវ ឬ​ទំនាក់ទំនង OSM នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត។

en: Selection: {0}
km: ជម្រើស៖ {0}

en: Join overlapping Areas
km: តភ្ជាប់​តំបន់​ត្រួត​គ្នា

en: Joins areas that overlap each other
km: តភ្ជាប់​តំបន់​ដែល​ត្រួត​គ្នា​ទៅវិញ​ទៅមក

en: Please select at least one closed way that should be joined.
km: សូម​ជ្រើស​ផ្លូវ​បិទ​ជិត​ដែល​អាច​តភ្ជាប់​បាន​យ៉ាង​ហោច​មួយ។

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
km: ផ្លូវ​មួយ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិនមែន​ជា​ផ្លូវ​បិទ​ជិត ដូច្នេះ​វា​មិន​អាច​ភ្ជាប់​បាន​ឡើយ។

en: Join area confirmation
km: ការ​ជូន​ដំណឹង​ផ្ទៃ​តភ្ជាប់

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
km: វា​អាច​ធ្វើឲ្យ​តំណ​ត្រូវ​បាន​លុប​ដោយ​ចៃដន្យ។

en: Are you really sure to continue?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បន្ត​មែន​ឬ?

en: Please abort if you are not sure
km: សូម​បោះបង់​បើ​អ្នក​មិន​ច្បាស់

en: The selected area is incomplete. Continue?
km: ផ្ទៃ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិនទាន់​បញ្ចប់, បន្ត?

en: No intersection found. Nothing was changed.
km: រក​មិន​ឃើញ​ចំណុច​ប្រសព្វ។ មិន​មាន​អ្វី​ផ្លាស់ប្ដូរ។

en: Move tags from ways to relations
km: ផ្លាស់ទី​ស្លាក​ពី​ផ្លូវ​ទៅ​ទំនាក់ទំនង

en: Removed duplicate nodes
km: បាន​លុប​តំណ​ស្ទួន

en: Added node on all intersections
km: បាន​បន្ថែម​តំណ​នៅ​លើ​ចំណុច​ប្រសព្វ​ទាំងអស់

en: Assemble new polygons
km: ផ្គុំ​ពហុកោណ​ថ្មី

en: Delete relations
km: លុប​ទំនាក់ទំនង

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
km: លុប​ផ្លូវ​ដែល​មិនមែន​ជា​ផ្នែក​របស់​ពហុកោណ​ចម្រុះ​ខាងក្នុង

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
km: ផ្លូវ​មួយ​ចំនួន​គឺជា​ផ្នែក​នៃ​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​កែប្រែ។<br>សូម​បញ្ជាក់​ថា​វា​គឺ​គ្មាន​កំហុស។

en: Fix tag conflicts
km: កែ​ស្លាក​ដែល​ប្រឆាំង​គ្នា

en: Split ways into fragments
km: ពុះ​ផ្លូវ​ទៅជា​កំណាត់ៗ

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
km: សូមទោស! មិន​អាច​ប្រើ​ទំនាក់ទំនង​ពហុកោណ​ចម្រុះ​ដោយ​ប្រើ​ផ្លូវ​ខាងក្រៅ​ច្រើន​បាន​ទេ។

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
km: សូមទោស! មិន​អាច​ប្រើ​ផ្លូវ​ដែល​នៅ​ក្រៅ​ទំនាក់ទំនង​ពហុកោណ​ចម្រុះ​ច្រើន​​បាន​ទេ។

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
km: សូមទោស! មិន​អាច​ប្រើ​ផ្លូវ​ដែល​ជា​ទំនាក់ទំនង​ពហុកោណ​ចម្រុះ​ទាំង​នៅ​ខាងក្នុង និង​នៅ​ខាងក្រៅ​បាន​ទេ។

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
km: សូមទោស! មិន​អាច​ប្រើ​ផ្លូវ​ដែល​ជា​ទំនាក់ទំនង​ពហុកោណ​ចម្រុះ​ទាំង​នៅ​ខាងក្នុង និង​នៅ​ខាងក្រៅ​បាន​ទេ។

en: Removed Element from Relations
km: លុប​ធាតុ​ចេញពី​ទំនាក់ទំនង

en: Remove tags from inner ways
km: លុប​ស្លាក​ចេញពី​ផ្លូវ​ខាងក្នុង

en: Joined overlapping areas
km: បាន​ភ្ជាប់​តំបន់​ត្រួត​គ្នា

en: Join Node to Way
km: ភ្ជាប់​តំណ​ទៅ​ផ្លូវ

en: Include a node into the nearest way segments
km: បញ្ចូល​តំណ​ទៅ​ក្នុង​កំណាត់​ផ្លូវ​ដែល​ជិត​បំផុត

en: Move Node onto Way
km: ផ្លាស់ទី​តំណ​ទៅ​លើ​ផ្លូវ

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
km: ផ្លាស់ទី​តំណ​ទៅ​លើ​កំណាត់​ផ្លូវ រួច​រួមបញ្ចូល​វា

en: No Shortcut
km: មិន​មាន​ផ្លូវកាត់

en: Jump to Position
km: ទៅកាន់​ទីតាំង

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
km: បើក​ប្រអប់​បញ្ចូល​​ដែល​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ទៅកាន់​ទីតាំង​ជាក់លាក់

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
km: បញ្ចូល​រយៈទទឹង/រយៈបណ្ដោយ​ដើម្បី​ទៅកាន់​ទីតាំង។

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
km: អ្នក​អាច​បិទភ្ជាប់ URL ពី www.openstreetmap.org

en: Enter a place name to search for
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​កន្លែង​ដើម្បី​ស្វែងរក

en: Latitude
km: ខ្សែទទឹង

en: Longitude
km: ខ្សែបណ្តោយ

en: Zoom (in metres)
km: ពង្រីក (គិតជា​ម៉ែត្រ)

en: Jump there
km: ទៅកាន់​ទីនោះ

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
km: មិន​អាច​ញែក​រយៈទទឹង, រយៈបណ្ដោយ ឬ​ពង្រីក​បាន​ទេ សូម​ពិនិត្យ។

en: Unable to parse Lon/Lat
km: មិន​អាច​ញែក​រយៈបណ្ដោយ/ទទឹង

en: Rectified Image...
km: បាន​កែ​តម្រង់​រូបភាព...

en: Download Rectified Images From Various Services
km: ទាញ​យក​រូបភាព​កែ​តម្រង់​ពី​សេវាកម្ម​ផ្សេងៗ

en: Imagery: {0}
km: រូបភាព៖ {0}

en: Custom WMS Link
km: តំណ WMS ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Supported Rectifier Services:
km: សេវា​កែ​តម្រង់​ដែល​គាំទ្រ៖

en: Visit Homepage
km: មើល​គេហទំព័រ

en: WMS URL or Image ID:
km: WMS URL ឬ​លេខ​សម្គាល់ Image ៖

en: Add Rectified Image
km: បន្ថែម​រូបភាព​ដែល​បាន​កែ​តម្រង់

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
km: មិន​អាច​ផ្គូផ្គង​តំណ ឬ​លេខ​សម្គាល់​ដែល​បាន​បញ្ចូល​ទៅកាន់​សេវាកម្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត។

en: No valid WMS URL or id
km: មិន​មាន​លេខ​សម្គាល់ ឬ WMS URL ត្រឹមត្រូវ

en: Merge layer
km: បញ្ចូល​ស្រទាប់​ចូលគ្នា

en: Merge the current layer into another layer
km: បញ្ចូល​ស្រទាប់​បច្ចុប្បន្ន​ចូលគ្នា​ជាមួយ​ស្រទាប់​ផ្សេង

en: Merging layers with different upload policies
km: ការ​បញ្ចូល​ស្រទាប់​ចូលគ្នា​ដោយ​ប្រើ​គោលនយោបាយ​ផ្ទុក​ឡើង​ខុសគ្នា

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
km: អ្នក​ហៀបនឹង​បញ្ចូល​ទិន្នន័យ​រវាង​ស្រទាប់ ''{0}'' និង ''{1}'' ។<br /><br />ស្រទាប់​ទាំងនេះ​មាន​គោលនយោបាយ​ផ្ទុក​ឡើង​ខុសគ្នា ហើយ​មិន​គូរ​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​គ្នា​ទេ។<br />ការ​បញ្ចូល​គ្នា​នឹង​ធ្វើឲ្យ​គោលនយោបាយ​កាន់តែ​តឹងរ៉ឹង (ពិបាក​ផ្ទុក​ឡើង) ទៅកាន់ ''{1}'' ។<br /><br /><b>វា​មិនមែន​ជា​ផ្លូវ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​បញ្ចូល​ទិន្នន័យ​ចូល​គ្នា​ទេ</b>។<br />អ្នក​គួរតែ​ពិនិត្យមើល និង​បញ្ចូល​វត្ថុ​នីមួយ ម្ដង​មួយៗ​ដោយ​ប្រើ ''<i>ជម្រើស​បញ្ចូល​គ្នា</i>''។<br /><br />តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បន្ត​មែនឬ?

en: Ignore this hint and merge anyway
km: មិន​អើពើ​ការ​ជូនដំណឹង​នេះ ហើយ​បញ្ចូល​គ្នា

en: Merge Nodes
km: បញ្ចូល​តំណ​ចូលគ្នា

en: Merge nodes into the oldest one.
km: បញ្ចូល​គ្នា​ទៅ​ក្នុង​តំណ​ចាស់​បំផុត​មួយ

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
km: សូម​ជ្រើស​តំណ​យ៉ាង​ហោច​ពីរ​ដើម្បី​បញ្ចូល​គ្នា ឬ​តំណ​មួយ​ដែល​នៅ​ក្បែរ​តំណ​ផ្សេងទៀត។

en: Abort Merging
km: បោះបង់​ការ​បញ្ចូល​គ្នា

en: Click to abort merging nodes
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់​ការ​បញ្ចូល​តំណ​ចូលគ្នា

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
km: មិន​អាច​បញ្ចូល​តំណ​ចូលគ្នា៖ អ្នក​បាន​លុប​ផ្លូវ {0} ដែល​នៅ​ប្រើ​ដោយ {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
km[0]: បញ្ចូល​គ្នា {0} តំណ

en: Merge selection
km: ជម្រើស​បញ្ចូល​គ្នា

en: Merge the currently selected objects into another layer
km: បញ្ចូល​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ផ្សេង

en: Merging too many objects with different upload policies
km: ការ​បញ្ចូល​គ្នា​វត្ថុ​ច្រើន​ដែល​មាន​គោលនយោបាយ​ផ្ទុក​ឡើង​ខុសគ្នា

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
km: អ្នក​ហៀបនឹង​បញ្ចូល​វត្ថុ​ច្រើនជាង​មួយ​រវាង​ស្រទាប់ ''{0}'' និង ''{1}'' ។<br /><br /><b>វា​មិនមែន​ជា​ផ្លូវ​ដែល​ផ្ដល់​អនុសាសន៍​ឲ្យ​បញ្ចូល​ទិន្នន័យ​ចូលគ្នា​ទេ</b>។<br />អ្នក​គួរតែ​ពិនិត្យ និង​បញ្ចូល​វត្ថុ​នីមួយៗ, <b>ម្ដង​មួយៗ</b>។<br /><br />តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បន្ត​មែនឬ?

en: Mirror
km: កញ្ចក់

en: Mirror selected nodes and ways.
km: ឆ្លុះ​ផ្លូវ និង​តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Please select at least one node or way.
km: សូម​ជ្រើស​ផ្លូវ ឬ​តំណ​យ៉ាង​ហោច​មួយ។

en: up
km: ឡើង​លើ

en: left
km: ឆ្វេង

en: right
km: ស្តាំ

en: down
km: ចុះក្រោម

en: Move objects {0}
km: ផ្លាស់ទី​វត្ថុ {0}

en: Move {0}
km: ផ្លាស់ទី {0}

en: Moves Objects {0}
km: ផ្លាស់ទី​វត្ថុ {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​វត្ថុ​ចេញ​ក្រៅ​ផែនដី។

en: Move Node...
km: ផ្លាស់ទី​តំណ...

en: Edit latitude and longitude of a node.
km: កែសម្រួល​រយៈទទឹង និង​រយៈបណ្ដោយ​នៃ​តំណ

en: New Layer
km: ស្រទាប់​ថ្មី

en: Create a new map layer.
km: បង្កើត​ស្រទាប់​ផែនទី​ថ្មី

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
km[0]: អ្នក​ហៀបនឹង​ចាប់ផ្ដើម​បង្អួច​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត {0} ។<br>វា​អាច​នឹង​ធ្វើឲ្យ​អេក្រង់​របស់​អ្នក​រញ៉េរញ៉ៃ​ជាមួយ​បង្អួច​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត<br>ហើយ​អាច​ប្រើ​ពេល​មួយ​ចំនួន​ដើម្បី​បញ្ចប់​វា។

en: Continue
km: បន្ត

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
km[0]: ចុច​ដើម្បី​បន្ត និង​បើក​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត {0}

en: Click to abort launching external browsers
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់​ការ​ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ខាងក្នុង

en: URL Files
km: ឯកសារ URL

en: Open...
km: បើក​...

en: Open a file.
km: បើកឯកសារ​។

en: Unable to locate file  ''{0}''.
km: មិន​អាច​កំណត់​ទីតាំង​ឯកសារ  ''{0}'' ។

en: Opening files
km: កំពុង​បើក​ឯកសារ

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
km[0]: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ {0} ដែល​មាន​កម្មវិធី​នាំចូល​ឯកសារ ''{1}'' ។

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
km[0]: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ {0} ព្រោះ​ឯកសារ​មិន​មាន ឬ​មិន​មាន​កម្មវិធី​នាំចូល​ឯកសារ​ដែល​សមរម្យ។

en: no importer
km: មិន​មាន​កម្មវិធី​នាំចូល

en: does not exist
km: មិន​មាន

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
km: <html>មិន​អាច​បើក​ថត ''{0}'' ។<br>សូម​ជ្រើស​ឯកសារ។</html>

en: Open file
km: បើក​ឯកសារ

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
km[0]: កំពុង​បើក​ឯកសារ {0}...

en: Opening file ''{0}'' ...
km: កំពុង​បើក​ឯកសារ ''{0}'' ...

en: Ok
km: យល់ព្រម

en: Open Location...
km: បើកទីតាំង...

en: Open an URL.
km: បើក URL ។

en: Enter URL to download:
km: បញ្ចូល URL ដើម្បី​ទាញ​យក៖

en: Enter an URL from where data should be downloaded
km: បញ្ចូល​ទម្រង់ URL ដែល​ទិន្នន័យ​គួរ​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក

en: Download as new layer
km: ទាញ​យក​ជា​ស្រទាប់​ថ្មី

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
km: ជ្រើស បើ​ទិន្នន័យ​គួរ​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ថ្មី

en: Download Location
km: ទីតាំង​ទាញយក

en: Download URL
km: ទាញ​យក URL

en: Start downloading data
km: ចាប់ផ្ដើម​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ

en: Close dialog and cancel downloading
km: បិទ​ប្រអប់ រួច​បោះបង់​ការ​ទាញ​យក

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
km: មិន​អាច​បើក URL ''{0}''<br>ភារកិច្ច​ទាញ​យក​ខាង​ក្រោម​ព្រម​ទទួល​គំរូ URL ដែល​បង្ហាញ៖<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
km: <h3>ពេល​បាន​ជ្រើស​ផ្លូវ​មួយ ឬ​ច្រើន រូបរាង​នឹង​លៃ​តម្រូវ ហើយ​មុំ​ទាំងអស់​គឺ៩០ ឬ១៨០ដឺក្រេ។</h3>អ្នក​អាច​បន្ថែម​តំណ​ពីរ​ទៅកាន់​ជម្រើស​នេះ។ បន្ទាប់មក​ទិស​នឹង​ត្រូវ​បាន​កែ​ទៅតាម​តំណ​យោង​ទាំង​ពីរ​នោះ។ (បន្ទាប់ពី​នោះ​អ្នក​អាច​មិនធ្វើវិញ​នូវ​ចលនា​សម្រាប់​តំណ​ជាក់លាក់៖<br>ជ្រើស​វា​ហើយ​ចុច​គ្រាប់ចុច​ផ្លូវកាត់​សម្រាប់​កាត់​ជា​មុំកែង/មិនធ្វើវិញ។ លំនាំដើម​គឺ Shift-Q)។

en: Orthogonalize Shape
km: រូបរាង​កាត់​ជា​មុំកែង

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
km: ផ្លាស់ទី​តំណ ដូច្នេះ​មុំ​ទាំងអស់​គឺ៩០ ១៨០​ដឺក្រេ

en: Orthogonalize Shape / Undo
km: រូបរាង​កាត់​ជា​មុំកែង/មិនធ្វើវិញ

en: Undo orthogonalization for certain nodes
km: មិនធ្វើវិញ orthogonalization សម្រាប់​តំណ​ជាក់លាក់

en: Orthogonalize / Undo
km: កាត់​ជា​មុំកែង/មិនធ្វើវិញ

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
km: រូបរាង​កាត់​ជា​មុំកែង/មិនធ្វើវិញ<br>សូម​ជ្រើស​តំណ​ដែល​បាន​ផ្លាស់ទី​ដោយ​សកម្មភាព​រូបរាង Orthogonalize ពីមុន!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
km: <html>អ្នក​កំពុង​ប្រើ​ចំណោល EPSG:4326 ដែល​អាច​នាំឲ្យ​មាន<br>លទ្ធផល​មិន​ល្អ​នៅ​ពេល​តម្រឹម​ចតុកោណ។<br>ប្ដូរ​ចំណោល​របស់​អ្នក​ដើម្បី​លែង​ទទួល​បាន​ការ​ព្រមាន​នេះ។<br>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត?</html>

en: Usage
km: ការ​ប្រើប្រាស់

en: Selection must consist only of ways and nodes.
km: ជម្រើស​ត្រូវតែ​មាន​តែ​តំណ និង​ផ្លូវ​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Orthogonalize
km: កាត​ជា​មុំកែង

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
km: <html>សូម​ប្រាកដ​ថា​ផ្លូវ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​គឺ​ឆ្ពោះទៅ​ទិសដៅ​ស្រដៀងគ្នា<br>ឬ​កាត់​ជា​មុំកែង​ម្ដង​មួយៗ។</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
km: សូម​ជ្រើស​ផ្លូវ​ដែល​មាន​មុំ​ប្រហែល៩០ ឬ១៨០ដឺក្រេ។

en: Paste
km: បិទ​ភ្ជាប់

en: Paste Tags
km: បិទភ្ជាប់​ស្លាក

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
km: អនុវត្ត​ស្លាក​មាតិកា​នៃ​ទ្រនាប់​បិទភ្ជាប់​ទៅ​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់។

en: Preferences...
km: ចំណង់​ចំណូល​ចិត្ត...

en: Open a preferences dialog for global settings.
km: បើក​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត​សម្រាប់​ការ​កំណត់​សាកល។

en: Preferences
km: ចំណូលចិត្ត

en: Purge...
km: លុបចេញ...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
km: លុប​វត្ថុ ប៉ុន្តែ​កុំ​លុប​វា​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Purge
km: លុបចេញ

en: Confirm Purging
km: បញ្ជាក់​ការ​លុប

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
km: ប្រតិបត្តិការ​នេះ​ធ្វើឲ្យ JOSM លុប​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស។<br> វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុបចេញ​ពី​ស្រទាប់ ប៉ុន្តែ <i>មិន</i> លុបចេញ​ពី<br> ម៉ាស៊ីន​មេ​ទេ ពេល​ផ្ទុក​ឡើង។

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
km: វត្ថុ​មិន​អាស្រ័យ​ដូច​ខាង​ក្រោម​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុបចេញ<br> ជា​បន្ថែម​ចំពោះ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស៖

en: Add to selection
km: បន្ថែម​ជម្រើស

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
km: វត្ថុ​មួយ​ចំនួន​ត្រូវ​បាន​កែប្រែ។<br> បន្ត, បើ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នេះ​គួរ​ត្រូវ​បាន​បោះបង់។</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
km: សម្អាត​មិនធ្វើវិញ/ធ្វើវិញ​ទ្រនាប់

en: Redo
km: ធ្វើវិញ

en: Redo the last undone action.
km: ធ្វើវិញ​នូវ​សកម្មភាព​មិនធ្វើវិញ​ចុងក្រោយ។

en: Redo ...
km: ធ្វើវិញ...

en: Redo {0}
km: ធ្វើវិញ {0}

en: Rename layer
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ស្រទាប់

en: Also rename the file
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ផង​ដែរ

en: Could not rename file ''{0}''
km: មិន​អាច​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ ''{0}''

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
km: រាយការណ៍​សំបុត្រ​ទៅកាន់​កម្មវិធី​តាមដាន​កំហុស JOSM

en: Restart
km: ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ

en: Restart the application.
km: ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​ឡើងវិញ

en: Click to restart later.
km: ចុច​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ​នៅ​ពេល​ក្រោយ។

en: Reverse way
km: បញ្ច្រាស​ផ្លូវ

en: Reverse the direction of all selected ways.
km: បញ្ច្រាស​ទិសដៅ​ផ្លូវ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់។

en: Please select at least one way.
km: សូម​ជ្រើស​ផ្លូវ​យ៉ាង​ហោច​មួយ

en: Save
km: រក្សាទុក

en: Save the current data.
km: រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: Save As...
km: រក្សាទុក​ជា...

en: No Exporter found! Nothing saved.
km: រក​មិន​ឃើញ​កម្មវិធី​នាំចេញ! មិន​មាន​អ្វី​ត្រូវ​រក្សាទុក។

en: File exists. Overwrite?
km: ឯកសារ​មានរួចហើយ​។ ចង់សរសេរ​ជាន់គ្នា?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
km: <html>កំហុស​បាន​កើតឡើង​ពេល​រក្សាទុក។<br>កំហុស​គឺ៖<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
km: រក្សាទុក​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​ទៅកាន់​ឯកសារ​ថ្មី។

en: Select All
km: ជ្រើស​ទាំង​អស់

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
km: ជ្រើស​វត្ថុ​ដែល​មិន​បាន​លុប​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ។ ជម្រើស​នេះ​គឺ​មិន​បញ្ចប់​វត្ថុ​ទេ។

en: Non-branching way sequences
km: លំដាប់​ផ្លូវ​ដែល​មិនមែន​ជា​សាខា

en: Select non-branching sequences of ways
km: ជ្រើស​លំដាប់​ផ្លូវ​ដែល​មិនមែន​ជា​សាខា

en: Load Session
km: ផ្ទុក​សម័យ

en: Load a session from file.
km: ផ្ទុក​សម័យ​ពី​ឯកសារ។

en: Open session
km: បើក​សម័យ

en: Loading session ''{0}''
km: កំពុង​ផ្ទុក​សម័យ ''{0}''

en: Data Error
km: កំហុស​ទិន្នន័យ

en: IO Error
km: កំហុស​ព័ត៌មាន​ចេញ/ចូល

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
km: <html>មិន​អាច​ផ្ទុក​ឯកសារ​សម័យ ''{0}''។<br>កំហុស​គឺ៖<br>{1}</html>

en: Session file (archive) (*.joz)
km: ឯកសារ​សម័យ (ប័ណ្ណសារ) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
km: ឯកសារ​សម័យ (*.jos)

en: Save Session
km: រក្សាទុក​សម័យ

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
km: <html>មិន​អាច​រក្សាទុក​ឯកសារ​សម័យ ''{0}''។<br>កំហុស​គឺ៖<br>{1}</html>

en: Save As
km: រក្សាទុក​ជា

en: Layers
km: ស្រទាប់

en: No exporter for this layer
km: មិន​មាន​កម្មវិធី​នាំចេញ​សម្រាប់​ស្រទាប់​នេះ

en: Save Session As...
km: រក្សាទុក​សម័យ​ជា...

en: Save the current session to a new file.
km: រក្សាទុក​សម័យ​បច្ចុប្បន្ន​ទៅកាន់​ឯកសារ​ថ្មី។

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
km: បង្ហាញ​របាយការណ៍​ស្ថានភាព​ជាមួយ​ព័ត៌មាន​មាន​ប្រយោជន៍​ដែល​អាច​ភ្ជាប់​ទៅកាន់​ការ​បំបាត់​កំហុស

en: Show Status Report
km: បង្ហាញ​របាយការណ៍​ស្ថានភាព

en: Status Report
km: របាយការណ៍​ស្ថានភាព

en: Copy to clipboard and close
km: ចម្លង​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់ រួច​បិទ

en: Close
km: បិទ

en: Simplify Way
km: ផ្លូវ​ងាយស្រួល

en: Delete unnecessary nodes from a way.
km: លុប​តំណ​មិន​ចាំបាច់​ចេញពី​ផ្លូវ។

en: Please select at least one way to simplify.
km: សូម​ជ្រើស​ផ្លូវ​យ៉ាង​ហោច​មួយ​ដើម្បី​ធ្វើឲ្យ​ងាយស្រួល

en: Yes
km: បាទ/ចាស

en: Simplify all selected ways
km: ធ្វើឲ្យ​ផ្លូវ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​ងាយស្រួល

en: Cancel operation
km: បោះបង់​ប្រតិបត្តិការ

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
km: ជម្រើស​នេះ​មាន​ផ្លូវ {0} ។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ធ្វើឲ្យ​ពួកវា​ទាំងអស់​ងាយស្រួល​មែនឬ?

en: Simplify ways?
km: ធ្វើឲ្យ​ផ្លូវ​ងាយស្រួល?

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
km[0]: ធ្វើឲ្យ​ផ្លូវ {0} ងាយស្រួល

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
km[0]: ធ្វើឲ្យ​ផ្លូវ​ងាយស្រួល (លុប​តំណ {0})

en: Split Way
km: បំបែក​ផ្លូវ

en: Split a way at the selected node.
km: បំបែក​ផ្លូវ​នៅ​តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
km: ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន​មិន​អាច​ប្រើ​សម្រាប់​បំបែក​បាន​ទេ-មិន​បាន​ជ្រើស​តំណ។

en: The selected nodes do not share the same way.
km: តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​មាន​ផ្លូវ​ដូចគ្នា។

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
km[0]: តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​នៅ​ពាក់កណ្ដាល​ផ្លូវ។

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
km[0]: មាន​ផ្លូវ​ច្រើន​ជាង​មួយ​ប្រើ​តំណ​ដែល​អ្នក​បាន​ជ្រើស។ សូម​ជ្រើស​ជ្រើស​ផ្លូវ​ផង។

en: Show preset search dialog
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​ស្វែងរក​ការ​កំណត់​ស្រេច

en: UnGlue Ways
km: ផ្លូវ UnGlue

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
km: តំណ​ស្ទួន​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ​ផ្លូវ​ច្រើន។

en: This node is not glued to anything else.
km: តំណ​នេះ​មិន​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​អ្វី​ផ្សេង​ឡើយ។

en: None of these nodes are glued to anything else.
km: គ្មាន​តំណ​ណាមួយ​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​អ្វី​ផ្សេង​ឡើយ។

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
km: គ្មាន​តំណ​ណាមួយ​នៃ​ផ្លូវ​នេះ​ត្រូវ​បាន​ភ្ជាប់​ទៅ​អ្វី​ផ្សេង​ឡើយ។

en: The current selection cannot be used for unglueing.
km: ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន​មិន​អាច​ប្រើ​សម្រាប់​ផ្ដាច់​ឡើយ។

en: Select either:
km: ជ្រើស​មួយ​ណា​ក៏​បាន៖

en: * One tagged node, or
km: * តំណ​ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក​មួយ ឬ

en: * One node that is used by more than one way, or
km: * តំណ​មួយ​ដែល​បាន​ប្រើ​ច្រើន​ជា​មួយ​ផ្លូវ ឬ

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
km: * តំណ​មួយ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ផ្លូវ​ច្រើន​ជាង​មួយ និង​មួយ​ក្នុង​ចំណោម​ផ្លូវ​នោះ ឬ

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
km: * ផ្លូវ​មួយ​ដែល​មាន​តំណ​មួយ ឬ​ច្រើន​ហើយ​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ផ្លូវ​ច្រើន​ជាង​មួយ ឬ

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
km: * ផ្លូវ​មួយ និង​តំណ​របស់​វា​មួយ ឬ​ច្រើន​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ផ្លូវ​ច្រើន​ជាង​មួយ។

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
km: ចំណាំ៖ បើ​បាន​ជ្រើស​ផ្លូវ​ហើយ, ផ្លូវ​នេះ​នឹង​ផ្ទុក​ឡើងវិញ​នូវ​ច្បាប់​ចម្លង​នៃ​តំណ
    ដែល​បាន​ផ្ដាច់ ហើយ​តំណ​ថ្មី​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស។ បើមិនដូច្នោះទេ, ផ្លូវ​ទាំងអស់
    នឹង​ទទួល​បាន​ច្បាប់​ចម្លង​ផ្ទាល់ខ្លួន​វា ហើយ​តំណ​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស។

en: Unglued Node
km: តំណ​ដែល​បាន​ផ្ដាច់

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
km[0]: កាត់​ទៅជា {0} តំណ

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
km[0]: កាត់ {0} តំណ​ទៅជា {1} តំណ

en: Unglue confirmation
km: បញ្ចាក់​ការ​ផ្ដាច់

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
km: អ្នក​ហៀប​នឹង​ផ្ដាច់​វត្ថុ​ដែល​មិន​បញ្ចប់។<br>វា​អាច​បណ្ដាល​ឲ្យ​មាន​បញ្ហា ព្រោះ​អ្នក​មិន​ឃើញ​វត្ថុ​ពិត (ដែល​អ្នក​មិន​ឃើញ) អាច​ប្រើ​វា។<br>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ផ្ដាច់​មែន​ឬ?

en: Disconnect Node from Way
km: ផ្ដាច់​តំណ​ពី​ផ្លូវ

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
km: ផ្ដាច់​តំណ​ពី​ផ្លូវ​ដែល​វា​ជា​កម្មសិទ្ធិ​បច្ចុប្បន្ន

en: Select at least one node to be disconnected.
km: ជ្រើស​តំណ​យ៉ាង​ហោច​មួយ​ដើម្បី​ផ្ដាច់។

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
km[0]: តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​អាច​ផ្ដាច់​ចេញពី​អ្វី​មួយ​ឡើយ។

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
km[0]: ផ្លូវ​ដែល​ប៉ះពាល់​នឹង​មិន​បង្ហាញ​ឡើយ បន្ទាប់ពី​ផ្ដាច់​តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Undo
km: មិន​ធ្វើ​វិញ

en: Undo the last action.
km: មិនធ្វើវិញ​សកម្មភាព​ចុងក្រោយ

en: Undo ...
km: មិនធ្វើវិញ...

en: Undo {0}
km: មិនធ្វើវិញ {0}

en: Unselect All
km: មិនជ្រើស​ទាំងអស់

en: Unselect all objects.
km: មិន​ជ្រើស​វត្ថុ​ទាំងអស់។

en: Update data
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទិន្នន័យ

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​វត្ថុ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​សកម្ម​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ។

en: Update modified
km: បាន​កែប្រែ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​វត្ថុ​ដែល​បាន​កែប្រែ​បច្ចុប្បន្ន​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ (ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ឡើងវិញ)

en: No current dataset found
km: រក​មិន​ឃើញ​សំណុំ​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
km: រក​មិន​ឃើញ​វត្ថុ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: Update selection
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ជម្រើស

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ (ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ឡើងវិញ)

en: There are no selected objects to update.
km: មិន​មាន​វត្ថុ​ដែល​បាន​ដើម្បី​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព។

en: Selection empty
km: ជម្រើស​ទទេ

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
km: ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​សកម្ម​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM

en: Upload data
km: ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
km: <html>ទិន្នន័យ​ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង​គឺ​ពាក់ព័ន្ធ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ប្រឆាំង​គ្នា​មិន​បាន​ដោះស្រាយ ''{0}''។<br>អ្នក​ត្រូវតែ​ដោះស្រាយ​វា​ជាមុន។</html>

en: Upload discouraged
km: ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ដែល​មិន​គួរ​ធ្វើ

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
km: អ្នក​ហៀបនឹង​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង​ចេញពី​ស្រទាប់ ''{0}''។<br /><br />ការ​ផ្ញើ​ទិន្នន័យ​ចេញពី​ស្រទាប់​នេះ​គឺ <b>មិន​គួរ​ធ្វើ​ឡើយ</b>។ បើ​អ្នក​បន្ត,<br />វា​​អាច​ទាមទារ​ឲ្យ​អ្នក​ត្រឡប់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក​ជា​បន្តបន្ទាប់ ឬ​បង្ខំ​អ្នក​ចែកចាយ​ផ្សេងទៀត។<br /><br />តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បន្ត​មែន​ឬ?

en: Ignore this hint and upload anyway
km: មិន​អើពើ​ការ​ព្រមាន​នេះ រួច​ផ្ទុក​ឡើង

en: No changes to upload.
km: គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដើម្បី​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Nothing to upload. Get some data first.
km: មិន​មាន​អ្វី​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង។ យក​ទិន្នន័យ​ខ្លះ​ជាមុន​សិន។

en: Upload note changes to server
km: ផ្ទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ចំណាំ​ឡើង​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Upload notes
km: ផ្ទុក​ចំណាំ​ឡើង

en: Uploading notes to server
km: កំពុង​ផ្ទុក​ចំណាំ​ឡើង​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
km: ផ្ទុក​ឡើង​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ទៅកាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ។

en: Upload selection
km: ជម្រើស​ផ្ទុក​ឡើង

en: Checking parents for deleted objects
km: កំពុង​ពិនិត្យមើល​ឫសគល់​សម្រាប់​វត្ថុ​ដែល​បាន​លុប

en: Reading parents of ''{0}''
km: កំពុង​អាន​ឫសគល់​របស់ ''{0}''

en: Checking for deleted parents in the local dataset
km: កំពុង​ពិនិត្យមើល​ឫសគល់​ដែល​បាន​លុប​នៅ​ក្នុង​សំណុំ

en: Validation
km: កា​រធ្វើឲ្យ​មាន​សុពលភាព

en: Performs the data validation
km: ដំណើរការ​ការ​ធ្វើឲ្យ​ទិន្នន័យ​មាន​សុពលភាព

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
km: បិទ/បើក​ការ​ផ្លាស់ទី​ទិដ្ឋភាព​ផែនទី​ស្វ័យប្រវត្តិ​ទៅកាន់​តំណ​ចុងក្រោយ

en: Wireframe View
km: ទិដ្ឋភាព​ស៊ុម​ខ្សែ

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
km: បិទ/បើក​ការ​បង្ហាញ​ផែនទី​ជា​ស៊ុម​ខ្សែ

en: Zoom In
km: ពង្រីក

en: Zoom In (Keypad)
km: ពង្រីក (បន្ទះ​ចុច)

en: Zoom Out
km: ពង្រួម

en: Zoom Out (Keypad)
km: បង្រួម (បន្ទះ​ចុច)

en: Zoom to
km: ពង្រីក​ទៅ

en: Zoom to the object the first selected member refers to
km: ពង្រីក​ទៅ

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
km: បាន​បិទ​ការ​ពង្រីក​ព្រោះ​ស្រទាប់​នៃ​ទំនាក់ទំនង​នេះ​មិន​សកម្ម

en: Zooming disabled because there is no selected member
km: បាន​បិទ​ការ​ពង្រីក​ព្រោះ​មិន​បាន​ជ្រើស​សមាជិក

en: Zoom to the first selected node
km: ពង្រីក​ទៅ​តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ដំបូង

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
km: បាន​បិទ​ការ​ពង្រីក​ព្រោះ​ស្រទាប់​របស់​ផ្លូវ​នេះ​មិន​សកម្ម

en: Zooming disabled because there is no selected node
km: បាន​បិទ​ការ​ពង្រីក​ព្រោះ​មិន​បាន​ជ្រើស​តំណ

[ctx: audio]
en: Back
km: ថយក្រោយ

[ctx: audio]
en: Jump back.
km: លោត​ថយក្រោយ

en: Audio: {0}
km: អូឌីយ៉ូ៖ {0}

[ctx: audio]
en: Faster
km: លឿន​ជាង

[ctx: audio]
en: Faster Forward
km: ទៅ​មុខ​លឿន​ជាង

[ctx: audio]
en: Forward
km: ទៅមុខ

[ctx: audio]
en: Jump forward
km: លោត​ទៅ​មុខ

[ctx: audio]
en: Next Marker
km: ចំណាំ​បន្ទាប់

[ctx: audio]
en: Play next marker.
km: ចាក់​ចំណាំ​បន្ទាប់

[ctx: audio]
en: Play/Pause
km: ចាក់/ផ្អាក

en: Play/pause audio.
km: ចាក់/ផ្អាក​អូឌីយ៉ូ

[ctx: audio]
en: Previous Marker
km: ចំណាំ​ពីមុន

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
km: ចាក់​ចំណាំ​ពីមុន។

[ctx: audio]
en: Slower
km: យឺត​ជាង

[ctx: audio]
en: Slower Forward
km: ទៅ​មុខ​យឺត​ជាង

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
km[0]: <html>អ្នក​នឹង​បញ្ច្រាស​ផ្លូវ ''{0}'',<br/> ដែល​អត្ថន័យ​នៃ​ស្លាក​របស់​វា ''{1}'' ត្រូវ​បាន​កំណត់​ដោយ​ទិសដៅ​របស់​វា។<br/>តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ប្ដូរ​ទិស​ផ្លូវ រួម​ទាំង​អត្ថន័យ​របស់​វា​មែន​ឬ?</html>

en: Reverse directional way.
km: បញ្ច្រាស​ទិសដៅ​ផ្លូវ

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
km: ពេល​បញ្ច្រាស​ផ្លូវ​នេះ វា​នឹង​មាន​ការ​ស្នើ​សុំ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដូច​ខាងក្រោម​ដើម្បី​ថែរក្សា​ភាព​ប្រក្រតី​នៃ​ទិន្នន័យ។

en: Apply selected changes
km: អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Do not apply changes
km: កុំ​អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Please select which changes you want to apply.
km: សូម​ជ្រើស​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​អ្នក​ចង់​អនុវត្ត។

en: Tags of
km: ស្លាក​របស់

en: Roles in relations referring to
km: តួនាទី​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង​​គឺ​យោង​ទៅ

en: Automatic tag correction
km: ការ​កែ​ស្លាក​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Downloading changeset content
km: ការ​ទាញ​យក​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
km: ({0}/{1}) កំពុង​ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
km: ({0}/{1}) កំពុង​ទាញ​យក​មាតិការ​សម្រាប់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {2}...

en: Download changesets
km: ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Querying and downloading changesets
km: ការ​ជ្រើស និង​ការ​ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Determine user id for current user...
km: កំណត់​លេខ​សម្គាល់​សម្រាប់​អ្នកប្រើ​បច្ចុប្បន្ន...

en: Query and download changesets ...
km: ជ្រើស និង​ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ...

en: Errors during download
km: កំហុស​ពេល​ទាញ​យក

en: Download GPS
km: ទាញ​យក​ជីភីអេស

en: Downloading GPS data
km: កំពុង​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ជីភីអេស

en: Downloaded GPX Data
km: បាន​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ជីភីអិក្ស

en: Notes
km: ចំណាំ

en: Download OSM Change
km: ទាញ​យក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ OSM

en: No data found in this area.
km: រក​មិន​ឃើញ​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​នេះ។

en: Download OSM
km: ទាញ​យក OSM

en: Downloading data
km: កំពុង​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
km: មិន​អើ​ពើ​ការ​លើកលែង​ព្រោះ​បាន​បោះបង់​ការ​ទាញ​យក។ ការ​លើកលែង​គឺ៖ {0}

en: OSM Server URL:
km: URL ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ៖

en: Command
km: ពាក្យ​បញ្ជា

en: Request details: {0}
km: សេចក្ដី​លម្អិត​សំណើ៖ {0}

en: Download OSM URL
km: ទាញ​យក OSM URL

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
km[0]: មាន​ការ​ប៉ះ​ទង្គិច {0} ពេល​នាំចូល។

en: Conflict during download | Conflicts during download
km[0]: ប៉ះទង្គិច​ពេល​ទាញ​យក

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
km: ({0}/{1}) កំពុង​ផ្ទុក​តំណ​មេ {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
km: ({0}/{1}) កំពុង​ផ្ទុក​ផ្លូវ​មេ {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
km: ({0}/{1}) កំពុង​ផ្ទុក​ទំនាក់ទំនង​មេ {2}

en: Download session
km: ទាញ​យក​សម័យ

en: Download {0} of {1} ({2} left)
km: ទាញយក {0} នៃ {1} (នៅសល់ {2})

en: Updating data
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទិន្នន័យ

en: Check on the server
km: ពិនិត្យ​​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
km: ចុច​ដើម្បី​ពិនិត្យ​ថា​តើ​វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​មូលដ្ឋាន​ត្រូវ​បាន​លុប​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Ignore
km: មិន​អើពើ

en: Click to abort and to resume editing
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់ រួច​ធ្វើការ​កែសម្រួល​បន្ត

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
km[0]: មាន​វត្ថុ {0} នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក​ដែល​អាច​ត្រូវ​បាន​លុប​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ។<br>បើ​ក្រោយ​មក​អ្នក​លុប ឬ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ម៉ាស៊ីន​មេ​នឹង​ត្រូវ​បាន​រាយការណ៍​ថា​ប៉ះទង្គិច។

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
km[0]: ចុច <strong>{0}</strong> ដើម្បី​ពិនិត្យមើល​ស្ថានភាព​វត្ថុ​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ។

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
km: ចុច <strong>{0}</strong> ដើម្បី​មិន​អើពើ។</html>

en: Deleted or moved objects
km: វត្ថុ​ដែល​បាន​លុប ឬ​បាន​ផ្លាស់ទី

en: The following errors occurred during mass download: {0}
km: កំហុស​ខាង​ក្រោម​បាន​កើត​ឡើង​ពេល​ទាញ​យក៖ {0}

en: Error during download
km: កំហុស​ពេល​ទាញ​យក

en: Add a new Note
km: បន្ថែម​តំណ​ថ្មី

en: Add note mode
km: បន្ថែម​របៀប​តំណ

en: Click the location where you wish to create a new note
km: បន្ថែម​ទីតាំង​ដែល​អ្នក​ចង់​បង្កើត​តំណ​ថ្មី

en: Create a new note
km: បង្កើត​ចំណាំ​ថ្មី

en: Create note
km: បង្កើត​តំណ

en: Enter a detailed comment to create a note
km: បញ្ចូល​មតិយោបល់​លម្អិត​ដើម្បី​បង្កើត​តំណ

en: You must enter a comment to create a new note
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បញ្ចូល​មតិយោបល់​ដើម្បី​បង្កើត​តំណ

en: Delete Mode
km: លុប​របៀប

en: Delete nodes or ways.
km: លុប​តំណ ឬ​ផ្លូវ

en: Mode: {0}
km: របៀប៖ {0}

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
km: ចុច​ដើម្បី​លុប។ Shift ៖ លុប​កំណាត់​ផ្លូវ។ Alt ៖: ពេល​លុប​ផ្លូវ មិន​លុប​តំណ​ដែល​មិន​ប្រើ។ Ctrl ៖ លុប​វត្ថុ​យោង។

en: draw angle snap
km: គូរ​មុំ​ឆក់

en: draw angle snap highlight
km: គូរ​មុំ​ឆក់​រំលេច

en: helper line
km: ខ្សែ​ជំនួយ

en: Draw
km: គូស

en: Draw nodes
km: គូរ​តំណ

en: Backspace in Add mode
km: លុប​ថយក្រោយ​ក្នុង​របៀប​បន្ថែម

en: Add node
km: បន្ថែម​តំណ

en: Add node into way
km: បន្ថែម​តំណ​ទៅ​ក្នុង​ផ្លូវ

en: Connect existing way to node
km: ភ្ជាប់​ផ្លូវ​ដែល​មាន​ស្រាប់​ទៅ​តំណ

en: Add a new node to an existing way
km: បន្ថែម​តំណ​ថ្មី​ទៅកាន់​ផ្លូវ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Add node into way and connect
km: បន្ថែម​តំណ​ទៅ​ផ្លូវ រួច​ភ្ជាប់

en: Create new node.
km: បង្កើត​តំណ​ថ្មី។

en: Select node under cursor.
km: ជ្រើស​តំណ​ដោយ​ប្រើ​ទស្សន៍ទ្រនិច។

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
km[0]: បញ្ចូល​តំណ​ថ្មី​ទៅ​ក្នុង​ផ្លូវ {0} ។

en: Start new way from last node.
km: ចាប់ផ្ដើម​ផ្លូវ​ថ្មី​ចេញពី​តំណ​ចុងក្រោយ។

en: Continue way from last node.
km: បន្ត​ផ្លូវ​ចេញពី​តំណ​ចុងក្រោយ។

en: Angle snapping active.
km: មុំ​ឆក់​សកម្ម។

en: Finish drawing.
km: បញ្ចប់​ការ​គូរ។

en: Angle snapping
km: មុំ​ឆក់

en: Switch angle snapping mode while drawing
km: ប្ដូរ​របៀប​មុំ​ឆក់ នៅ​ពេល​គូរ

en: Toggle snapping by {0}
km: បិទ/បើក​ការ​ឆក់​ដោយ {0}

en: Show helper geometry
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ធរណីមាត្រ

en: Snap to node projections
km: ឆក់​ទៅ​ចំណោល​តំណ

en: Disable
km: បិទ

en: Dual alignment
km: ការ​តម្រឹម​ទ្វេ

en: Switch dual alignment mode while extruding
km: ប្ដូរ​របៀប​តម្រឹម​ទ្វេ ពេល​ហូត

en: Extrude
km: ហូត​

en: Create areas
km: បង្កើត​ផ្ទៃ

en: Extrude Dual alignment
km: ហូត​ការ​តម្រឹម​ទ្វេ

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
km: អូស​កំណាត់​ផ្លូវ​ដើម្បី​បង្កើត​ចតុកោណ។ Ctrl-drag ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​កំណាត់​តាម​វា​ធម្មតា, Alt-drag ដើម្បី​បង្កើត​ចតុកោណ​ថ្មី, ចុច​ទ្វេដង​ដើម្បី​បន្ថែម​តំណ​ថ្មី។

en: Dual alignment active.
km: ការ​តម្រឹម​ទ្វេ​សកម្ម។

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
km: កំណាត់​ផ្លូវ​បាន​ខូច​ដោយសារ​ការ​បញ្ច្រាស​ទិស​របស់​វា។

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
km: ផ្លាស់ទី​កំណាត់​តាម​បណ្ដោយ​ផ្លូវ​ធម្មតា រួច​ប្រលែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ។

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
km: ផ្លាស់ទី​តំណ​តាម​បណ្ដោយ​កំណាត់ រួច​ប្រលែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ។

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
km: គូរ​ចតុកោណ​តាម​ទំហំ​ដែល​ចង់​បាន រួច​ប្រលែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ។

en: Extrude: main line
km: ហូត៖ បន្ទាត់​មេ

en: Extrude: helper line
km: ហូត៖ បន្ទាត់​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Extrude Way
km: ហូត​ផ្លូវ

en: Improve Way Accuracy
km: ធ្វើឲ្យ​សុក្រឹតភាព​ផ្លូវ​ប្រសើរ​ឡើង

en: Improve Way Accuracy mode
km: ធ្វើឲ្យ​របៀប​សុក្រឹតភាព​ផ្លូវ​ប្រសើរ​ឡើង

en: improve way accuracy helper line
km: ធ្វើឲ្យ​សុក្រឹតភាព​បន្ទាត់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ប្រសើរ​ឡើង

en: Click on the way to start improving its shape.
km: ចុច​លើ​ផ្លូវ​ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​ធ្វើឲ្យ​រូបរាង​របស់​វា​ប្រសើរ​ឡើង។

en: Select a way that you want to make more accurate.
km: ជ្រើស​ផ្លូវ​ដែល​អ្នក​ធ្វើឲ្យ​មាន​សុក្រឹតភាព។

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
km: ចុច​ដើម្បី​បន្ថែម​តំណ​ថ្មី។ ប្រលែង Ctrl ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​តំណ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ឬ​សង្កត់ Alt ដើម្បី​លុប។

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
km: ចុច​ដើម្បី​លុប​តំណ​ដែល​បាន​ជ្រើស។ ប្រលែង Alt ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​តំណ​ដែល​មាន​ស្រាប់ ឬ​សង្កត់ Ctrl ដើម្បី​បន្ថែម​តំណ​ថ្មី។

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
km: ចុច​ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​តំណ​ដែល​បាន​រំលេច។ សង្កត់ Ctrl ដើម្បី​បន្ថែម​តំណ​ថ្មី, ឬ​សង្កត់ Alt ដើម្បី​លុប។

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
km[0]: បន្ថែម​តំណ​ថ្មី​ទៅ​ផ្លូវ {0}

en: Cannot delete node that has tags
km: មិន​អាច​លុប​តំណ​ដែល​មាន​ស្លាក

en: make parallel helper line
km: បង្កើត​បន្ទាត់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ប៉ារ៉ាឡែល

en: Parallel
km: ប៉ារ៉ាឡែល​

en: Make parallel copies of ways
km: បង្កើត​ច្បាប់​ចម្លង​ប៉ារ៉ាឡែល​របស់​ផ្លូវ

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
km: ជ្រើស​ផ្លូវ​ដូច​​នៅ​ក្នុង​របៀប​ជ្រើស។ អូស​ផ្លូវ​ដែល​បាន​ជ្រើស ឬ​​ផ្លូវ​ទោល​ដើម្បី​បង្កើត​ច្បាប់​ចម្លង​ប៉ារ៉ាឡែល (ចុច Alt ដើម្បី​បិទ/បើក​ការ​ការពារ​ស្លាក)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
km: សង្កត់ Ctrl ដើម្បី​បិទ/បើក​ការ​ឆក់

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
km: ParallelWayAction
    ផ្លូវ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ត្រូវតែ​បង្កើត​ទម្រង់​ផ្លូវ​គ្មាន​ខ្នែង​ធម្មតា

en: Drag play head
km: អូស​ក្បាល​ចាក់

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
km: អូស​ក្បាល​ចាក់ រួច​ប្រលែង​នៅ​ជិត​បទ​ដើម្បី​ចាក់​អូឌីយ៉ូ​ចេញពី​នោះ; SHIFT+release ដើម្បី​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​នៅ​ចំណុច​នោះ។

en: Select, move, scale and rotate objects
km: ជ្រើស ផ្លាស់ទី ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន និង​បង្វិល​វត្ថុ

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
km[0]: អ្នក​បាន​ផ្លាស់ទី​វត្ថុ​ច្រើន​ជាង {0} ។ ការ​ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ច្រើន​គឺ​តែងតែ​មាន​បញ្ហា។
    ផ្លាស់ទី​ពួកវា​មែនឬ?

en: Move elements
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ

en: Move them
km: ផ្លាស់ទី​វា

en: Undo move
km: មិនធ្វើវិញ​ការ​ផ្លាស់ទី

en: Release the mouse button to stop moving.
km: ប្រលែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ដើម្បី​បញ្ឈប់​ការ​ផ្លាស់ទី។

en: Release the mouse button to stop rotating.
km: ប្រលែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ដើម្បី​បញ្ឈប់​ការ​បង្វិល។

en: Release the mouse button to stop scaling.
km: ប្រលែង​ប៊ូតុង​កណ្ដុរ​ដើម្បី​បញ្ឈប់​ការ​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន។

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
km[0]: បន្ថែម និង​ផ្លាស់ទី​តំណ​និម្មិត​ថ្មី​ទៅ​ផ្លូវ {0}

en: Lasso Mode
km: របៀប​ខ្សែ​អន្ទាក់

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
km: របៀប​ជម្រើស​ខ្សែ​អន្ទាក់៖ ជ្រើស​វត្ថុ​ជាមួយ​តំបន់​គូរ​ដោយ​ដៃ

en: User:
km: អ្នកប្រើ៖

en: Zoom and move map
km: ពង្រីក និង​ផ្លាស់ទី​ផែនទី

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
km: ពង្រីក​ដោយ​អូស ឬ​ចុច Ctrl+. ឬ Ctrl+,; ផ្លាស់ទី​ដោយ​ប្រើ Ctrl+up, left, down, right; ផ្លាស់ទី​ការ​ពង្រីក​ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង​ខាងស្ដាំ

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
km: បន្ថែម​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​ទៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​បន្ទាប់ពី​ធាតុ​ចុងក្រោយ

en: Add selection to relation
km: បន្ថែម​ជ្រើស​ទៅ​ទំនាក់ទំនង

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
km[0]: បន្ថែម​ជម្រើស​ទៅ​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Delete the selected relation
km: លុប​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Download all members of the selected relations
km: ទាញ​យក​ធាតុ​ទាំងអស់​របស់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Download members
km: ទាញ​យក​ធាតុ

en: Download incomplete members of selected relations
km: ទាញ​យក​ធាតុ​ដែល​មិន​បញ្ចប់​របស់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Download incomplete members
km: ទាញ​យក​ធាតុ​ដែល​មិន​បញ្ចប់

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
km: បង្កើត​ច្បាប់​ចម្លង​នៃ​ទំនាក់ទំនង​នេះ រួច​បើក​វា​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ផ្សេង

en: Edit
km: កែសម្រួល

en: Call relation editor for selected relation
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​កា​ហៅ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
km[0]: អ្នក​ហៀបនឹង​បើក <b>{0}</b> កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​ផ្សេង​ដំណាលគ្នា។<br/>តើ​អ្នក​ចង់​បន្តឬ?

en: Confirmation
km: ការ​បញ្ជាក់

en: Relation Editor: {0}
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង៖ {0}

en: Select in relation list
km: ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង

en: Select relation in relation list.
km: ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង

en: Add the members of all selected relations to current selection
km: បន្ថែម​ធាតុ​នៃ​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​ទៅកាន់​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Select the members of all selected relations
km: ជ្រើស​ធាតុ​នៃ​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់

en: Select members (add)
km: ជ្រើស​ធាតុ (បន្ថែម)

en: Select members
km: ជ្រើស​ធាតុ

en: Add the selected relations to the current selection
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Set the current selection to the list of selected relations
km: កំណត់​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ទៅ​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Select relation (add)
km: ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង (បន្ថែម)

en: Select relation
km: ជ្រើស​ទំនាក់ទំនង

en: Search...
km: ស្វែងរក...

en: Search for objects
km: ស្វែងរក​វត្ថុ

en: No match found for ''{0}''
km: រក​មិន​ឃើញ​ការ​ផ្គូផ្គង​សម្រាប់ ''{0}''

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
km: មិន​បាន​បន្ថែម​អ្វី​ទៅ​ជម្រើស​តាម​រយៈ​ការ​ស្វែងរក​សម្រាប់ ''{0}''

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
km: មិន​បាន​លុប​អ្វី​ចេញពី​ជម្រើស​តាម​រយៈ​ការ​ស្វែងរក​សម្រាប់ ''{0}''

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
km: រក​មិន​ឃើញ​អ្វី​តាម​រយៈ​ការ​ស្វែងរក​សម្រាប់ ''{0}''

en: Found {0} matches
km: បាន​រក​ឃើញ​ការ​ផ្គូផ្គង {0}

en: Automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
km: កាត់​តម្លៃ​ស្លាក ''{0}'' ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ ពេល​បាន​លុប​វត្ថុ {1}

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
km: ប្រវែង​តម្លៃ​សម្រាប់​ស្លាក ''{0}'' នៅ​លើ​វត្ថុ {1} បាន​លើស​ចំនួន​អតិបរមា។ ប្រវែង​ដែល​អនុញ្ញាត​គឺ {2} ។ ប្រវែង​តម្លៃ​គឺ {3} ។

en: Precondition violation
km: ការ​ល្មើស​លក្ខណ្ឌ​កំណត់​ស្រេច

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
km: {0} តំណ​នៅ​ក្នុង​ផ្លូវ {1} បាន​លើស​ចំនួន​អតិបរមា។ ចំនួន​តំណ​ដែល​អនុញ្ញាត​គឺ {2}

en: API Capabilities Violation
km: ការ​បំពាន​សមត្ថភាព API

en: Removed obsolete tags
km: បាន​លុប​ស្លាក​ដាច់ខាត

en: Fix deprecated tags
km: កែ​ស្លាក​ដែល​បដិសេធ

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
km: <html>{0} ទំនាក់ទំនង​បង្កើត​រង្វង់​ព្រោះ​វា​បាន​យោង​គ្នា​ទៅវិញ​ទៅមក។<br>JOSM មិន​អាច​ផ្ទុក​ពួកវា​ឡើង​បាន​ទេ។ សូម​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង រួច​លុប​ភាព​អាស្រ័យ​ទៀងទាត់​ចេញ។</html>

en: Relation ...
km: ទំនាក់ទំនង...

en: ... refers to relation
km: ... យោង​ទៅ​ទំនាក់ទំនង

en: Cycling dependencies
km: ភាព​អាស្រ័យ​ទៀងទាត់

en: Uploading modified notes
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ចំណាំ​ដែល​បាន​កែប្រែ

en: Note {0} failed: {1}
km: ចំណាំ {0} បាន​បរាជ័យ៖ {1}

en: Notes failed to upload
km: ការ​ផ្ទុក​ចំណាំ​ឡើង​បាន​បរាជ័យ

en: Errors
km: កំហុស

en: Usually this should be fixed.
km: ជាទូទៅ​វា​គួរ​ត្រូវ​បាន​កែ។

en: Warnings
km: ការ​ព្រមាន

en: Fix these when possible.
km: កែ​វា​ពេល​អាច​ធ្វើ​បាន

en: Other
km: ផ្សេងទៀត

en: Suspicious data found. Upload anyway?
km: បាន​រក​ឃើញ​ទិន្នន័យ​សង្ស័យ។ ផ្ទុក​ឡើង?

en: Continue upload
km: បន្ត​ផ្ទុក​ឡើង

en: Add node {0}
km: បន្ថែម​តំណ {0}

en: Add way {0}
km: បន្ថែម​ផ្លូវ {0}

en: Add relation {0}
km: បន្ថែម​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
km[0]: បាន​បន្ថែម​វត្ថុ {0}

en: New way {0} has 0 nodes
km: ផ្លូវ​ថ្មី {0} មាន 0 តំណ

en: Change node {0}
km: ប្ដូរ​តំណ {0}

en: Change way {0}
km: ប្ដូរ​ផ្លូវ {0}

en: Change relation {0}
km: ប្ដូរ​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
km: លុប "{0}" សម្រាប់​តំណ ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
km: លុប "{0}" សម្រាប់​ផ្លូវ ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
km: លុប "{0}" សម្រាប់ ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
km: កំណត់ {0}={1} សម្រាប់​តំណ ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
km: កំណត់ {0}={1} សម្រាប់​ផ្លូវ ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
km: កំណត់ {0}={1} សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង ''{2}''

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
km[0]: លុប "{0}" សម្រាប់​វត្ថុ {1}

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
km[0]: កំណត់ {0}={1} សម្រាប់​វត្ថុ {2}

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
km[0]: បាន​លុប​ស្លាក {0} សម្រាប់​វត្ថុ {1}

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
km[0]: បាន​កំណត់​ស្លាក {0} សម្រាប់​វត្ថុ {1}

en: Replace "{0}" by "{1}" for
km: ជំនួស "{0}" ដោយ "{1}" សម្រាប់

en: object | objects
km[0]: វត្ថុ

en: Change relation member role for {0} {1}
km: ប្ដូរ​តួនាទី​ធាតុ​ទំនាក់ទំនង​សម្រាប់ {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
km: បាន​លុប ''{0}''

en: At least one object to delete required, got empty collection
km: បាន​ទាមទារ​វត្ថុ​យ៉ាង​ហោច​មួយ​ដើម្បី​លុប ទទួល​បាន​សម្រាំង​ទទេ

en: Delete node {0}
km: លុប​តំណ {0}

en: Delete way {0}
km: លុប​ផ្លូវ {0}

en: Delete relation {0}
km: លុប​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
km[0]: លុប​វត្ថុ {0}

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
km[0]: លុប​តំណ {0}

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
km[0]: លុប​ផ្លូវ {0}

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
km[0]: លុប​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Move {0} node | Move {0} nodes
km[0]: ផ្លាស់ទី​តំណ {0}

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
km[0]: បាន​លុប​វត្ថុ {0}

en: Removed nodes from {0}
km: បាន​លុប​តំណ​ចេញពី {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
km[0]: បង្វិល​តំណ {0}

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
km[0]: ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន​តំណ {0}

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
km[0]: បាន​ជ្រើស​វត្ថុ {0}

en: Sequence: {0}
km: លំដាប់៖ {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
km: អ្នក​ត្រូវតែ​ជ្រើស​តំណ​ពីរ ឬ​ច្រើន​ដើម្បី​បំបែក​ផ្លូវ​រង្វង់​មូល។

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
km: ផ្លូវ​នេះ​មិន​អាច​បំបែក​នៅ​ត្រង់​តំណ​ដែល​ជ្រើស​បាន​ទេ។ (ជំនួយ៖ ជ្រើស​តំណ​នៅ​ពាក់កណ្ដាល​ផ្លូវ)។

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
km: សមាជិកភាព​នៃ​ទំនាក់ទំនង​ផ្អែក​តាម​តួនាទី​ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ទៅកាន់​ផ្លូវ​ថ្មី​ទាំងអស់។<br>អ្នក​គួរតែ​បញ្ជាក់​វា ហើយ​កែ​វា​នៅ​ពេល​ចាំបាច់។

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
km: សមាជិកភាព​នៃ​ទំនាក់ទំនង​ត្រូវ​បាន​ចម្លង​ទៅកាន់​ផ្លូវ​ថ្មី​ទាំងអស់។<br>អ្នក​គួរតែ​បញ្ជាក់​វា ហើយ​កែ​វា​នៅ​ពេល​ចាំបាច់។

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
km[0]: បំបែក​ផ្លូវ {0} ទៅជា {1} ផ្នែក

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
km[0]: ប្លែង​តំណ {0}

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
km: <html>ស្រទាប់ ''{0}'' មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​រួចហើយ​សម្រាប់​វត្ថុ<br>''{1}'' ។<br>ការ​ប៉ះទង្គិច​នេះ​មិន​អាច​បន្ថែម​បាន​ទេ។</html>

en: Double conflict
km: ប៉ះទង្គិច​ស្ទួន

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
km: ស្រទាប់ ''{0}'' មិន​មាន​ទៀត​ទេ។ មិន​អាច​លុប​ការ​ប៉ះទង្គិច​សម្រាប់​វត្ថុ ''{1}'' បាន​ទេ។

en: Add conflict for ''{0}''
km: បន្ថែម​ការ​ប៉ះ​ទង្គិច​សម្រាប់ ''{0}''

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
km: មិន​អាច​មិនធ្វើវិញ​នូវ​ពាក្យ​បញ្ជា ''{0}'' បាន​ទេ ព្រោះ​ស្រទាប់ ''{1}'' មិន​មាន​ទៀត​ទេ

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​នៅ​ក្នុង​កូអរដោណេ {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
km: មិន​អាច​ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​មិន​បា​ន​សម្រេចចិត្ត។

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​សម្រាប់​ស្ថានភាព​ដែល​បាន​លុប​ក្នុង {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
km: កំណត់​ទង់ ''ដែល​បា​ន​កែ'' សម្រាប់​តំណ {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
km: កំណត់​ទង់ ''ដែល​បាន​កែ'' សម្រាប់​ផ្លូវ {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
km: កំណត់​ទង់ ''ដែល​បាន​កែ'' សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ធាតុ​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
km[0]: ដោះស្រាយ​ស្លាក​ប៉ះទង្គិច {0} នៅ​ក្នុង​តំណ {1}

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
km[0]: ដោះស្រាយ​ស្លាក​ប៉ះទង្គិច {0} នៅ​ក្នុង​ផ្លូវ {1}

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
km[0]: ដោះស្រាយ​ស្លាក​ប៉ះទង្គិច {0} នៅ​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​កំណែ​សម្រាប់​តំណ {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​កំណែ​សម្រាប់​ផ្លូវ {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​កំណែ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​តំណ​របស់​ផ្លូវ {0}

en: Main dataset does not include node {0}
km: សំណុំ​ទិន្នន័យ​មេ​មិន​រួម​បញ្ចូល​តំណ {0}

en: Illegal latitude value ''{0}''
km: តម្លៃ​រយៈទទឹង​មិន​ត្រឹមត្រូវ ''{0}''

en: Illegal longitude value ''{0}''
km: តម្លៃ​រយៈបណ្ដោយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ''{0}''

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ចំណូលចិត្ត។ ចំណូលចិត្ត​ថត ''{0}'' គឺ​មិន​នៅ​ក្នុង​ថត។

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ចំណូលចិត្ត។<br>ថត​ចំណូលចិត្ត ''{0}'' គឺ​មិន​នៅ​ក្នុង​ថត។</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ចំណូលចិត្ត។ បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​ចំណូលចិត្ត​ដែល​បាត់៖ {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ចំណូលចិត្ត។<br>បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​ចំណូលចិត្ត​ដែល​បាត់៖ {0}</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
km: បាត់​ឯកសារ​ចំណូលចិត្ត ''{0}'' ។ បង្កើត​ឯកសារ​ចំណូលចិត្ត​លំនាំដើម។

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
km: ជំនួស​ឯកសារ​ចំណូលចិត្ត​ដែល​មាន​ស្រាប់ ''{0}'' ជាមួយ​ឯកសារ​ចំណូលចិត្ត​លំនាំដើម។

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ចំណូលចិត្ត។<br>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ឯកសារ​ចំណូលចិត្ត​ឡើងវិញ​ទៅ​លំនាំដើម៖ {0}</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ចំណូលចិត្ត។ បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ឯកសារ​ចំណូលចិត្ត​ឡើងវិញ​ទៅ​លំនាំដើម៖ {0}

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បន្ត​ចំណូលចិត្ត ''{0}''

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
km: <html>ការ​កំណត់​ឯកសារ បាន​សួរ​ឲ្យ​បន្ថែម​ចូលចិត្ត​ទៅ <b>{0}</b>,<br/> ប៉ុន្តែ​ឥឡូវនេះ​មិន​ស្គាល់​តម្លៃ​លំនាំដើម​របស់​វា។<br/> សូម​ធ្វើឲ្យ​មុខងារ​ដែល​ត្រូវ​គ្នា​សកម្ម​ដោយ​ដៃ រួច​ព្យាយាម​នាំចូល​ម្ដងទៀត។

en: Metric
km: ម៉ែត្រ

en: Chinese
km: ចិន

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
km: បាន​រំពឹង​ទុក​តម្លៃ​មិន​ទទេ​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'', បាន​ទទួល ''{1}''

en: UNKNOWN
km: មិន​ស្គាល់

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
km: លេខ​កំណែ JOSM ដែល​មិន​រំពឹង​ទុក​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ តម្លៃ​គឺ ''{0}''

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
km: ឯកសារ​ពិនិត្យ​ឡើងវិញ ''/REVISION'' គឺ​បាត់។

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
km: បាន​ចុះឈ្មោះ​ការ​ប៉ះ​ទង្គិច​រួចហើយ​សម្រាប់​ព្រីមីទីវ ''{0}'' ។

[ctx: compass]
en: S
km: ត្បូង

[ctx: compass]
en: N
km: ជើង

[ctx: compass]
en: W
km: លិច

[ctx: compass]
en: E
km: កើត

en: Decimal Degrees
km: កម្រិត​ទសភាគ

en: Projected Coordinates
km: កូអរដោណេ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ចំណោល

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
km: មាន​កំហុស​ពេល​ញែក​អុហ្វសិត។
    ទ្រង់ទ្រាយ​រំពឹង​ទុក៖ {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
km: មាន​កំហុស​ពេល​ញែក​តំបន់​ពេលវេលា។
    ទ្រង់ទ្រាយ​រំពឹង​ទុក៖ {0}

en: No tiles at this zoom level
km: មិន​មាន​ក្រឡា​នៅ​កម្រិត​ពង្រីក​នេះ​ទេ

en: Loading {0}
km: ការ​ផ្ទុក {0}

en: Note
km: ចំណាំ

en: Failed to store OAuth Access Token to credentials manager
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ OAuth ទៅ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់

en: Current credential manager is of type ''{0}''
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់​បច្ចុប្បន្ន​គឺជា​ប្រភេទ ''{0}''

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
km: មិន​អាច​ផ្ដល់​តម្លៃ changesetId > 0 ទៅកាន់​ព្រីមីទីវ​ថ្មី។ តម្លៃ changesetId គឺ {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
km: ព្រីមីទីវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ = 0 មិន​អាច​មើល​ឃើញ។

en: Cyclic dependency between relations:
km: ភាព​អាស្រ័យ​ទៀងទាត់​រវាង​ទំនាក់ទំនង

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
km: មិន​អាច​បន្ថែម​ព្រីមីទីវ {0} ទៅ​សំណុំ​ទិន្នន័យ​បាន​ទេ ព្រោះ​វា​បាន​រួមបញ្ចូល​រួចហើយ

en: JOSM expected to find primitive [{0} {1}] in dataset but it is not there. Please report this at {2}. This is not a critical error, it should be safe to continue in your work.
km: JOSM រំពឹង​ថា​រក​ឃើញ​ព្រីមីទីវ [{0} {1}] នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ ប៉ុន្តែ​វា​មិន​នៅ​ទីនោះ។ សូម​រាយការណ៍​វា​នៅ {2} ។ នេះ​មិនមែន​ជា​កំហុស​ធ្ងន់ធ្ងរ​ទេ វា​គួរតែ​មាន​សុវត្ថិភាព​ក្នុង​ការ​បន្ត​ការងារ​របស់​អ្នក។

en: Missing merge target for way with id {0}
km: បញ្ចូល​គោលដៅ​ចូលគ្នា​សម្រាប់​ផ្លូវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0}

en: Object of type {0} with id {1} was marked to be deleted, but it''s missing in the source dataset
km: វត្ថុ​ប្រភេទ {0} ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {1} សម្គាល់​ថា​ត្រូវ​បាន​លុប ប៉ុន្តែ​បាន​បាន​បាត់​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ

en: Missing merge target for node with id {0}
km: បាត់​គោលដៅ​បញ្ចូល​គ្នា​សម្រាប់​តំណ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0}

en: Missing merge target for relation with id {0}
km: បាត់​គោលដៅ​បញ្ចូល​គ្នា​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0}

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
km: បាត់​គោលដៅ​បញ្ចូល​គ្នា​នៃ​ប្រភេទ {0} ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {1}

en: Conflict in ''visible'' attribute for object of type {0} with id {1}
km: ប៉ះទង្គិច​នៅ​ក្នុង​គុណ​លក្ខណៈ ''visible'' សម្រាប់​វត្ថុ​ប្រភេទ {0} ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {1}

en: Merging data...
km: កំពុង​បញ្ចូល​ទិន្នន័យ​ចូលគ្នា...

en: highway
km: ផ្លូវ highway

en: railway
km: ផ្លូវ​ដែក

en: waterway
km: ផ្លូវ​ទឹក

en: landuse
km: ដី​ប្រើប្រាស់

en: building
km: អគារ

en: {0} node | {0} nodes
km[0]: {0} តំណ

en: incomplete
km: មិន​ពេញលេញ

en: node | nodes
km[0]: តំណ

en: House {0}
km: ផ្ទះ {0}

en: House number {0} at {1}
km: ផ្ទះ​លេខ {0} នៅ {1}

en: House number {0}
km: ផ្ទះ​លេខ {0}

en: {0} member | {0} members
km[0]: {0} សមាជិក

en: public transport
km: ការ​ដឹកជញ្ជូន​សាធារណៈ

en: relation | relations
km[0]: ទំនាក់ទំនង

en: Changeset {0}
km: សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0}

en: Error in filter
km: កំហុស​ក្នុង​តម្រង

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
km[0]: <p><b>{0}</b> បាន​លាក់​វត្ថុ

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
km[0]: បាន​បិទ​វត្ថុ <b>{0}</b>

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​ផ្លូវ​ដែល​មាន​តែ​តំណ {0} ឡើយ។

en: Each node must connect exactly 2 ways
km: តំណ​នីមួយៗ​ត្រូវតែ​តភ្ជាប់​ទៅ​ផ្លូវ ២

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
km: មិន​អាច​បញ្ចូល​គ្នា​ព្រោះ​ព្រីមីទីវ​ចូលរួម​គឺ​ថ្មី ហើយ​ផ្សេងទៀត​គឺ​ចាស់

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
km: មិន​អាច​បញ្ចូល​ព្រីមីទីវ​ចូលគ្នា​ជាមួយ​លេខ​សម្គាល់​ខុសគ្នា​បាន​ទេ។ លេខ​សម្គាល់​គឺ {0}, ផ្សេងទៀត​គឺ {1}

en: way | ways
km[0]: ផ្លូវ

en: closedway
km: ផ្លូវ​បិទ​ជិត

en: multipolygon
km: ពហុកោណ​ច្រើន

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
km: សម្រាំង​ស្លាក​មិន​បង្ហាញ​ទៅកាន់​ព្រីមីទីវ ព្រោះ​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​ជាមួយ​តម្លៃ​ច្រើន។

en: <anonymous>
km: <អនាមិក>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
km: មិន​អាច​បន្ថែម​តំណ {0} ទៅកាន់​ផ្លូវ​មិន​បញ្ចប់ {1} ។

en: Nodes in way must be in the same dataset
km: តំណ​នៅ​ក្នុង​ផ្លូវ​ត្រូវតែ​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​ដូចគ្នា

en: Deleted node referenced by {0}
km: បាន​លុប​សេចក្ដី​យោង​តំណ​ដោយ {0}

en: Complete node {0} with null coordinates in way {1}
km: បំពេញ​តំណ {0} ជាមួយ​កូអរដោណេ​ទទេ​នៅ​ក្នុង​ផ្លូវ {1}

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
km: មិន​អាច​ប្រៀបធៀប​ព្រីមីទីវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ ''{0}'' ជាមួយ​ព្រីមីទីវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ ''{1}'' បាន​ទេ។

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ {0} មិន​នៅ​ក្នុង​ជួរ 0..{1} ។ ទទួល​បាន ''{2}'' ។

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
km: កន្សោម​ធម្មតា "{0}" មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​ញែក​នៅ​អុហ្វសិត {1}, កំហុស​ទាំងស្រុង៖
    
    {2}

en: The regex "{0}" had a parse error, full error:
    
    {1}
km: កន្សោម​ធម្មតា "{0}" មាន​កំហុស​ក្នុង​ការ​ញែក, កំហុស​ទាំងស្រុង៖
    
    {1}

en: Range of numbers expected
km: ជួរ​លេខ​ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក

en: Range of primitive ids expected
km: ជួរ​ព្រីមីទីវ ids ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក

en: Range of changeset ids expected
km: ជួរ changeset ids ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក

en: Range of versions expected
km: ជួរ​កំណែ​ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​មិន​អាច​ទទេ​បាន​ឡើយ ពេល​ប្រមាណវិធី​ស្លាក​ត្រូវ​បាន​ប្រើ។ ការ​ប្រើ​គំរូ៖ ពាក្យ​គន្លឹះ=តម្លៃ

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
km: មិន​ស្គាល់​ប្រភេទ​ព្រីមីទីវ៖ {0} ។ តម្លៃ​ដែល​អនុញ្ញាត​គឺ​តំណ ផ្លូវ ឬ​ទំនាក់ទំនង

en: Positive integer expected
km: បាន​រំពឹង​ទុក​ចំនួនគត់​វិជ្ជមាន

en: Unexpected token: {0}
km: ថូខឹន​ដែល​មិន​បាន​រំពឹង​ទុក៖ {0}

en: Missing parameter for OR
km: បាត់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សម្រាប់ OR

en: Missing parameter for XOR
km: បាត់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សម្រាប់ XOR

en: Missing operator for NOT
km: បាត់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សម្រាប់ NOT

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
km: ថូខឹន​ដែល​មិន​បាន​រំពឹង​ទុក។ បាន​រំពឹង​ទុក {0}, រក​ឃើញ {1}

en: Failed to load map renderer class ''{0}''. The class wasn''t found.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ថ្នាក់​កម្មវិធី​បង្ហាញ​ផែនទី ''{0}'' ។ រក​មិន​ឃើញ​ថ្នាក់។

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because the class wasn''t found.
km: មិន​អាច​ធ្វើឲ្យ​ថ្នាក់​កម្មវិធី​បង្ហាញ​ផែនទី ''{0}'' សកម្ម​បាន ព្រោះ​រក​មិន​ឃើញ​ថ្នាក់។

en: Activating the standard map renderer instead.
km: ធ្វើឲ្យ​កម្មវិធី​បង្ហាញ​ផែនទី​ស្តង់ដារ​សកម្ម​ជំនួស

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t a subclass of ''{1}''.
km: មិន​អាច​ធ្វើឲ្យ​ថ្នាក់​កម្មវិធី​បង្ហាញ​ផែនទី ''{0}'' សកម្ម​បាន ព្រោះ​វា​មិនមែន​ជា​ថ្នាក់​រង​របស់ ''{1}'' ។

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t registered as map renderer.
km: មិន​អាច​ធ្វើឲ្យ​ថ្នាក់​កម្មវិធី​បង្ហាញ​ផែនទី ''{0}'' សកម្ម​បាន ព្រោះ​វា​មិន​បាន​ចុះឈ្មោះ​ជា​កម្មវិធី​បង្ហាញ​ផែនទី។

en: Wireframe Map Renderer
km: កម្មវិធី​បង្ហាញ​ផែនទី​ស៊ុម​ខ្សែ

en: Renders the map as simple wire frame.
km: បង្ហាញ​ផែនទី​ជា​ស៊ុមខ្សែ​ធម្មតា។

en: Styled Map Renderer
km: កម្មវិធី​បង្ហាញ​ផែនទី​រចនាប័ទ្ម

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
km: បង្ហាញ​ផែនទី​ដោយ​ប្រើ​បន្ទាត់​រចនាប័ទ្ម​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​នៃ​សន្លឹក​រចនាប័ទ្ម។

en: inactive
km: អសកម្ម

en: selected
km: បាន​ជ្រើស

en: Relation: selected
km: ទំនាក់ទំនង៖ បាន​ជ្រើស

en: Node: standard
km: តំណ៖ ស្តង់ដារ

en: Node: connection
km: តំណ៖ ការ​តភ្ជាប់

en: Node: tagged
km: តំណ៖ បាន​ដាក់​ស្លាក

en: untagged way
km: ដោះ​ស្លាក​ផ្លូវ

en: background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: highlight
km: រំលេច

en: highlight wireframe
km: រំលេច​ស៊ុម​ខ្សែ

en: untagged
km: ដោះ​ស្លាក

en: text
km: អត្ថបទ

en: areatext
km: ផ្ទៃ​អត្ថបទ

en: Failed to create missing cache directory: {0}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​ដែល​បាត់៖ {0}

en: <html>Failed to create missing cache directory: {0}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​ឃ្លាំង​សម្ងាត់៖ {0}</html>

en: Short Description:
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​ខ្លី៖

en: Author:
km: អ្នកនិពន្ធ៖

en: Webpage:
km: ទំព័រ​បណ្ដាញ៖

en: Description:
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា៖

en: Version:
km: កំណែ៖

en: Minimum JOSM Version:
km: កំណែ JOSM អប្បបរមា៖

en: by {0}
km: ដោយ {0}

en: JOSM default (MapCSS)
km: JOSM លំនាំដើម (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
km: រចនាប័ទ្ម​ខាងក្នុង​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ​ជា​មូលដ្ឋាន​សម្រាប់​ពេលវេលា​ដំណើរការ​ឧបករណ៍​ត្រួតគ្នា​ដែល​អាច​ប្ដូរ​បាន

en: Internal Preset
km: ការ​កំណត់​ស្រេច​ខាងក្នុង

en: The default preset for JOSM
km: ការ​កំណត់​ស្រេច​លំនាំដើម​សម្រាប់ JOSM

en: Addresses
km: អាសយដ្ឋាន

en: Checks for errors on addresses
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​អាសយដ្ឋាន

en: Tag combinations
km: ស្លាក​បន្សំ

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
km: ពិនិត្យមើល​ស្លាក​ដែល​បាត់ ឬ​បន្សំ​ដែល​សង្ស័យ

en: Deprecated features
km: លក្ខណៈ​ដែល​បាន​បដិសេធ

en: Checks for deprecated features
km: ពិនិត្យ​លក្ខណៈ​ដែល​បាន​បដិសេធ

en: Geometry
km: ធរណីមាត្រ

en: Checks for geometry errors
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​ធរណីមាត្រ

en: Highways
km: ផ្លូវ​ធំ

en: Checks for errors on highways
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​នៅ​លើ​ផ្លូវ​ធំ

en: Multiple values
km: តម្លៃ​ច្រើន

en: Checks for wrong multiple values
km: ពិនិត្យមើល​តម្លៃ​ច្រើន​ដែល​ខុស

en: Numeric values
km: តម្លៃ​ជា​លេខ

en: Checks for wrong numeric values
km: ពិនិត្យមើល​តម្លៃ​ជា​លេខ​ដែល​ខុស

en: Religion
km: សាសនា

en: Checks for errors on religious objects
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​នៅ​លើ​វត្ថុ​សាសនា

en: Relations
km: ទំនាក់​ទំនង

en: Checks for errors on relations
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​នៅ​លើ​ទំនាក់ទំនង

en: Unnecessary tags
km: ស្លាក​មិន​ចាំបាច់

en: Checks for unnecessary tags
km: ពិនិត្យមើល​ស្លាក​មិន​ចាំបាច់

en: Wikipedia
km: វីគីភីឌៀ

en: Checks for wrong wikipedia tags
km: ពិនិត្យមើល​ស្លាក​វីគីភីឌៀ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Unknown parameter: ''{0}''.
km: មិន​ស្គាល់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ៖ ''{0}'' ។

en: Value expected for parameter ''{0}''.
km: តម្លៃ​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'' ។

en: No value expected for parameter ''{0}''.
km: គ្មាន​តម្លៃ​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'' ។

en: Parameter must begin with a ''+'' character (found ''{0}'')
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ត្រូវតែ​ចាប់ផ្ដើម​ដោយ​តួអក្សរ ''+'' (រក​ឃើញ ''{0}'')

en: Unexpected parameter format (''{0}'')
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​មិន​រំពឹង​ទុក (''{0}'')

en: Value ''{0}'' for option +init not supported.
km: តម្លៃ ''{0}'' សម្រាប់​ជម្រើស +init មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ។

en: Ellipsoid ''{0}'' not supported.
km: អេលីប ''{0}'' មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ។

en: Combination of ellipsoid parameters is not supported.
km: បន្សំ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​អេលីប​មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ។

en: Unknown datum identifier: ''{0}''
km: មិន​ស្គាល់​គ្រឿង​សម្គាល់ datum ៖ ''{0}''

en: Ellipsoid required (+ellps=* or +a=*, +b=*)
km: រាង​អេលីប​បាន​ទាមទារ (+ellps=* or +a=*, +b=*)

en: Grid shift file ''{0}'' for option +nadgrids not supported.
km: ឯកសារ Grid shift ''{0}'' សម្រាប់​ជម្រើស +nadgrids មិន​ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ។

en: Unexpected number of arguments for parameter ''towgs84'' (must be 3 or 7)
km: លេខ​មិន​រំពឹង​ទុក​របស់​អាគុយម៉ង់​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''towgs84'' (ត្រូវតែ 3 ឬ 7)

en: Unable to parse value of parameter ''towgs84'' (''{0}'')
km: មិន​អាច​ញែក​តម្លៃ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''towgs84'' (''{0}'')

en: Projection required (+proj=*)
km: ចំណោល​បាន​ទាមទារ (+proj=*)

en: Unknown projection identifier: ''{0}''
km: មិន​ស្គាល់​គ្រឿង​សម្គាល់​ចំណោល៖ ''{0}''

en: Unexpected number of arguments for parameter ''+bounds'' (must be 4)
km: លេខ​មិន​រំពឹង​ទុក​របស់​អាគុយម៉ង់​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''+bounds'' (ត្រូវតែ 4)

en: Expected number argument for parameter ''{0}''
km: លេខ​អាគុយម៉ង់​ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}''

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as number.
km: មិន​អាច​ញែក​តម្លៃ ''{1}'' របស់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'' ជា​លេខ​បាន​ទេ។

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as coordinate value.
km: មិន​អាច​ញែក​តម្លៃ ''{1}'' របស់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'' ជា​តម្លៃ​កូអរដោណេ​បាន​ទេ។

en: Custom Projection
km: ចំណោល​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា

en: Show this help
km: បង្ហាញ​ជំនួយនេះ

en: Examples
km: ឧទាហរណ៍

en: Parameter ''{0}'' required.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'' បាន​ទាមទារ។

en: Error initializing test {0}:
     {1}
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ការ​សាកល្បង {0} ៖
     {1}

en: validation error
km: កំហុស​សុពលកម្ម

en: validation warning
km: ជូនដំណឹង​សុពល​កម្ម

en: validation other
km: សុពលកម្ម​ផ្សេងទៀត

en: Running test {0}
km: ដំណើរការ​ការ​សាកល្បង {0}

en: Validating
km: កំពុង​ធ្វើឲ្យ​មាន​សុពលភាព

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
km: សាកល្បង {0}/{1} ៖ ចាប់ផ្ដើម {2}

en: Updating ignored errors ...
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព មិន​អើពើ​កំហុស...

en: E-mail address is invalid
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​មាន​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
km: អាសយដ្ឋាន​អ៊ីមែល​មាន​ដែន​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: URL is invalid
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: URL contains an invalid protocol: {0}
km: URL មាន​ពិធីការ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: URL contains an invalid authority: {0}
km: URL មាន​ប្រភព​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: URL contains an invalid path: {0}
km: URL មាន​ផ្លូវ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: URL contains an invalid query: {0}
km: URL មាន​សំណួរ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: URL contains an invalid fragment: {0}
km: URL មាន​បំណែក​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: Checks for errors in addresses and associatedStreet relations.
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​នៅ​ក្នុង​អាសយដ្ឋាន និង​ទំនាក់ទំនង​ផ្លូវ​ពាក់ព័ន្ធ។

en: Multiple associatedStreet relations
km: ទំនាក់ទំនង​ផ្លូវ​ពាក់ព័ន្ធ​ច្រើន

en: House number without street
km: លេខ​ផ្ទះ​ដោយ​គ្មាន​ផ្លូវ

en: Duplicate house numbers
km: លេខ​ផ្ទះ​ស្ទួន​គ្នា

en: House number ''{0}'' duplicated
km: លេខ​ផ្ទះ ''{0}'' ស្ទួន​គ្នា

en: Multiple street names in relation
km: ឈ្មោះ​ផ្លូវ​ច្រើន​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង

en: House number too far from street
km: លេខ​ផ្ទះ​ឆ្ងាយ​ពី​ផ្លូវ​ពេក

en: API Capabilities
km: សមត្ថភាព API

en: Checks for errors against API capabilities
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​ទល់នឹង​សមត្ថភាព API

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
km: ផ្លូវ​មាន​តំណ​ច្រើន​ជាង {0} ។ វា​គួរ​ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​ពហុកោណ​ច្រើន

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
km: ផ្លូវ​មាន​តំណ​ច្រើន​ជា {0} ។ វា​គួរ​ត្រូវ​បាន​បំបែក ឬ​ធ្វើឲ្យ​ងាយស្រួល

en: Barriers and entrances
km: របង និង​ច្រក​ចូល

en: Checks for errors in barriers and entrances.
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​នៅ​ក្នុង​របង និង​ច្រក​ចូល។

en: Barrier entrance not set on a barrier
km: ច្រក​ចូល​របង​មិន​បាន​កំណត់​នៅ​លើ​របង

en: Coastlines
km: ច្រាំង​សមុទ្រ

en: This test checks that coastlines are correct.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​ពិនិត្យមើល​ជួរ​មាត់​ច្រាំង​សមុទ្រ​ឲ្យ​ត្រឹមត្រូវ។

en: Reversed coastline: land not on left side
km: ជួរ​មាត់ច្រាំង​សមុទ្រ​បញ្ច្រាស៖ ដី​មិន​នៅ​លើ​ផ្នែក​ខាងឆ្វេង

en: Unconnected coastline
km: ជួរ​មាត់ច្រាំង​សមុទ្រ​ដែល​មិនបាន​តភ្ជាប់

en: Unordered coastline
km: ជួរ​មាត់ច្រាំង​សមុទ្រ​ដែល​មិនបាន​តម្រៀប

en: Reversed coastline
km: ជួរ​មាត់ច្រាំង​សមុទ្រ​ដែល​បាន​បញ្ច្រាស

en: Conditional Keys
km: កូនសោ​លក្ខខណ្ឌ

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
km: សាកល្បង​ឲ្យ​ដឹង​ថា​ការ​ប្រើ​ស្លាក ''*:conditional'' ត្រឹមត្រូវ។

en: Does not match pattern ''restriction value @ condition''
km: មិន​ផ្គូផ្គង​លំនាំ ''restriction value @ condition''

en: {0} is not a valid restriction value
km: {0} មិនមែន​ជា​តម្លៃ​ដាក់​កម្រិត​ត្រឹមត្រូវ

en: Wrong syntax in {0} key
km: វាក្យសម្ពន្ធ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​ក្នុង​ពាក្យ​គន្លឹះ {0}

en: Error in {0} value: {1}
km: កំហុស​នៅ​ក្នុង​តម្លៃ {0} ៖ {1}

en: Crossing ways
km: ផ្លូវ​សម្រាប់​ឆ្លងកាត់

en: Crossing barriers
km: ផ្លូវ​ឆ្លងកាត់​របាំង

en: Crossing waterways
km: ផ្លូវ​ឆ្លង​ទឹក

en: Crossing boundaries
km: ផ្លូវ​កាត់​ព្រំដែន

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​ដើម្បី​ពិនិត្យ​ថា​តើ​ផ្លូវ ផ្លូវ​ដែក ផ្លូវ​ទឹក ឬ​អគារ​ពីរ​កាត់​គ្នា​ក្នុង​ស្រទាប់​តែ​មួយ ប៉ុន្តែ​មិន​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ដោយ​តំណ។

en: Duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
km: ការ​សាកល្បង​ពិនិត្យមើល​ថា​មិន​មាន​តំណ​នៅ​ទីតាំង​ដូចគ្នា។

en: Mixed type duplicated nodes
km: ប្រភេទ​ចម្រុះ​តំណ​ស្ទួន

en: Highway duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​ផ្លូវ​ធំ

en: Railway duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​ផ្លូវ​ដែក

en: Waterway duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​ផ្លូវ​ទឹក

en: Boundary duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​ព្រំដែន

en: Power duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​ថាមពល

en: Natural duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​ធម្មជាតិ

en: Building duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​អគារ

en: Landuse duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​ការ​ប្រើ​ដី

en: Other duplicated nodes
km: តំណ​ស្ទួន​ផ្សេងទៀត

en: Nodes at same position
km: តំណ​នៅ​ទីតាំង​ដូចគ្នា

en: Duplicated relations
km: ទំនាក់ទំនង​ស្ទួន

en: This test checks that there are no relations with same tags and same members with same roles.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​ពិនិត្យមើល​ឲ្យ​ដឹង​ថា​គ្មាន​ទំនាក់ទំនង​ដែល​មាន​ស្លាក និង​សមាជិក​ដូចគ្នា​ជាមួយ​តួនាទី​ដូចគ្នា។

en: Relations with same members
km: ទំនាក់ទំនង​ដែល​មាន​សមាជិក​ដូចគ្នា

en: Delete duplicate relations
km: លុប​ទំនាក់ទំនង​ស្ទួន​គ្នា

en: Duplicated ways
km: ផ្លូវ​ស្ទួន​គ្នា

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​ពិនិត្យមើល​ឲ្យ​ដឹង​ថា​គ្មាន​ផ្លូវ​ដែល​មាន​កូអរដោណេ​តំណ និង​ស្លាក​ជម្រើស​ដូចគ្នា។

en: Ways with same position
km: ផ្លូវ​ដែល​មាន​ទីតាំង​ដូចគ្នា

en: Delete duplicate ways
km: លុប​ផ្លូវ​ស្ទួន​គ្នា

en: Duplicated way nodes
km: តំណ​ផ្លូវ​ស្ទួន​គ្នា

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
km: ពិនិត្យមើល​ផ្លូវ​ដែល​មាន​តំណ​រៀង​ដូចគ្នា។

en: Performs semantic checks on highways.
km: ដំណើរការ​ការ​ពិនិត្យ​ស៊ីម៉ានទិច​នៅ​លើ​ផ្លូវ​ធំ

en: Incorrect roundabout (highway: {0} instead of {1})
km: នៅ​ជិត​មិន​ត្រឹមត្រូវ (ផ្លូវ​ធំ៖ {0} ជំនួស​ឲ្យ {1})

en: Highway link is not linked to adequate highway/link
km: តំណ​ផ្លូវ​ធំ​មិន​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​ផ្លូវ​ធំ/តំណ​ត្រឹមត្រូវ

en: Unknown country code: {0}
km: មិន​ស្គាល់​លេខ​កូដ​ប្រទេស៖ {0}

en: Unknown source:maxspeed context: {0}
km: មិន​ស្គាល់​ប្រភព៖បរិបទ​ល្បឿន​អតិបរមា៖ {0}

en: Internet tags
km: ស្លាក​អ៊ីនធឺណិត

en: Checks for errors in internet-related tags.
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​ក្នុង​ស្លាក​អ៊ីនធឺណិត​ពាក់ព័ន្ធ

en: Lane tags
km: ស្លាក​ចំណែក​ផ្លូវ

en: Test that validates ''lane:'' tags.
km: សាកល្បង​ថា​​វា​ជា​ស្លាក ''ចំណែក​ផ្លូវ៖'' ត្រឹមត្រូវ។

en: Number of {0} greater than {1}
km: ចំនួន {0} ធំ​ជាង {1}

en: Number of lane dependent values inconsistent
km: ចំនួន​តម្លៃ​អាស្រ័យ​ចំណែក​ផ្លូវ​ប្រែប្រួល

en: Number of lane dependent values inconsistent in forward direction
km: ចំនួន​តម្លៃ​អាស្រ័យ​ចំណែក​ផ្លូវ​នៅ​ក្នុង​ទិសដៅ​ទៅ​មុខ

en: Number of lane dependent values inconsistent in backward direction
km: ចំនួន​តម្លៃ​អាស្រ័យ​ចំណែក​ផ្លូវ​នៅ​ក្នុង​ទិសដៅ​ថយក្រោយ

en: Tag checker (MapCSS based)
km: កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ស្លាក (មូលដ្ឋាន​លើ MapCSS)

en: This test checks for errors in tag keys and values.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​ពិនិត្យមើល​កំហុស​នៅ​ក្នុង​តម្លៃ និង​ពាក្យ​គន្លឹះ​ស្លាក។

en: unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: Adding {0} to tag checker
km: ការ​បន្ថែម {0} ទៅ​កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ស្លាក

en: Failed to add {0} to tag checker
km: ការ​បន្ថែម {0} ទៅ​កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ស្លាក​បាន​បរាជ័យ

en: Fix of {0}
km: តម្លៃ​ថេ​របស់ {0}

en:  or
km:  ឬ

en: {0}, use {1} instead
km: {0}, ប្រើ {1} ជំនួស

en: Multipolygon
km: ពហុកោណ​ចម្រុះ

en: This test checks if multipolygons are valid.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​ពិិនិត្យមើល​ពហុកោណ​ចម្រុះ​ថា​ត្រឹមត្រូវ។

en: No area style for multipolygon
km: មិន​មាន​រចនាប័ទ្ម​ផ្ទៃ​សម្រាប់​ពហុកោណ​ចម្រុះ

en: Area style on outer way
km: រចនាប័ទ្ម​ផ្ទៃ​នៅ​លើ​ផ្លូវ​ខាងក្រៅ

en: Multipolygon is not closed
km: ពហុកោណ​ចម្រុះ​គឺ​មិន​បាន​បិទ

en: Intersection between multipolygon ways
km: ចំណុច​ប្រសព្វ​រវាង​ផ្លូវ​ពហុកោណ​ចម្រុះ

en: Role for ''{0}'' should be ''{1}''
km: តួនាទី​របស់ ''{0}'' គួរតែ ''{1}''

en: Multipolygon inner way is outside
km: ពហុកោណ​ចម្រុះ​ខាងក្នុង​គឺ​នៅ​ក្រៅ

en: Non-Way in multipolygon
km: មិន​មាន​ផ្លូវ​នៅ​ក្នុង​ពហុកោណ​ចម្រុះ

en: Missing name:* translation
km: បាត់​ការ​បកប្រែ name:*

en: This test finds multilingual objects whose ''name'' attribute is not equal to some ''name:*'' attribute and not a composition of ''name:*'' attributes, e.g., Italia - Italien - Italy.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​គឺ​ដើម្បី​រក​មើល​ធាតុ​ភាសា​ច្រើន​ដែល​គុណ​លក្ខណៈ​របស់ ''name'' មិន​ស្មើនឹង​គុណ​លក្ខណៈ​ខ្លះ​របស់ ''name:*'' ហើយ​មិនមែន​ជា​បន្សំ​នៃ​គុណ​លក្ខណ ''name:*'' ឧ. Italia - Italien - Italy ។

en: A name is missing, even though name:* exists.
km: ឈ្មោះ​បាន​បាត់ ទោះបីជា​មាន name:* ក៏ដោយ។

en: Opening hours syntax
km: ការ​បើក​វាក្យសម្ពន្ធ​ម៉ោង

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​នឹង​ពិនិត្យមើល​ការ​ប្រើប្រាស់​ត្រឹមត្រូវ នៃ​ការ​បើក​វាក្យសម្ពន្ធ​ម៉ោង។

en: Overlapping ways
km: ផ្លូវ​ត្រួត​គ្នា

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​ពិនិត្យ​លើ​ការ​តភ្ជាប់​រវាង​តំណ​ពីរ​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ​ផ្លូវ​ច្រើន​ជាង​មួយ។

en: Overlapping highways
km: ផ្លូវ​ធំ​ត្រួត​គ្នា

en: Overlapping railways
km: ផ្លូវ​ដែក​ត្រួត​គ្នា

en: Way contains segment twice
km: ផ្លូវ​ដែល​មាន​កំណាត់​ទ្វេ

en: Power lines
km: ជួរ​អាទិភាព

en: Role verification problem
km: បញ្ហា​ការ​បញ្ជាក់​តួនាទី

en: Relation checker
km: កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ទំនាក់ទំនង

en: Checks for errors in relations.
km: ពិនិត្យមើល​កំហុស​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង

en: Relation is empty
km: ទំនាក់ទំនង​គឺ​ទទេ

en: Route scheme is unspecified. Add {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់​គ្រោងការណ៍​ផ្លូវ។ បន្ថែម {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)

en: Relation type is unknown
km: មិន​ស្គាល់​ប្រភេទ​ទំនាក់ទំនង

en: <empty>
km: <ទទេ>

en: Self-intersecting ways
km: ផ្លូវ​ដែល​ប្រសព្វ​ខ្លួន​ឯង

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​គឺ​សម្រាប់​ផ្លូវ​ដែល​មាន​តំណ​របស់​វា​ច្រើន​ជាង​មួយ។

en: Similarly named ways
km: ផ្លូវ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ស្រដៀងគ្នា

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​សម្រាប់​ពិនិត្យមើល​ផ្លូវ​ឈ្មោះ​ស្រដៀងគ្នា​ដែល​អាច​សរសេរ​ខុស។

en: Tag checker
km: កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ស្លាក

en: Adding {0} to ignore tags
km: ការ​បន្ថែម {0} ទៅ​ស្លាក​មិន​អើពើ

en: Invalid spellcheck line: {0}
km: កំហុស​ការ​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ ជួរ៖ {0}

en: Adding {0} to spellchecker
km: ការ​បន្ថែម {0} ទៅ​កម្មវិធី​ពិនិត្យ​អក្ខរាវិរុទ្ធ

en: Tags with empty values
km: ស្លាក​ដែល​មាន​តម្លៃ​ទទេ

en: Property values start or end with white space
km: តម្លៃ​លក្ខណសម្បត្តិ​បាន​ចាប់ផ្ដើម ឬ​បញ្ចប់​ដោយ​ចន្លោះ​ដកឃ្លា

en: Property values contain HTML entity
km: តម្លៃ​លក្ខណសម្បត្តិ​មាន​ធាត HTML

en: Invalid white space in property key
km: ចន្លោះ​ដកឃ្លា​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​ក្នុង​ពាក្យ​គន្លឹះ​លក្ខណសម្បត្តិ

en: Presets do not contain property value
km: ការ​កំណត់​ស្រេច​មិន​មាន​តម្លៃ​លក្ខណសម្បត្តិ

en: Presets do not contain property key
km: ការ​កំណត់​ស្រេច​មិន​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​លក្ខណសម្បត្តិ

en: Key ''{0}'' not in presets.
km: ពាក្យ​គន្លឹះ ''{0}'' គឺ​មិន​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ស្រេច

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
km: តម្លៃ ''{0}'' សម្រាប់​ពាក្យ​គន្លឹះ ''{1}'' មិន​នៅ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ស្រេច។

en: Check property keys.
km: ពិនិត្យ​ពាក្យ​គន្លឹះ​លក្ខណសម្បត្តិ។

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
km: ការ​ធ្វើឲ្យ​ពាក្យ​គន្លឹះ​មាន​សុពលភាព គឺជា​ការ​ពនិត្យ​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ទល់នឹង​បញ្ជី​ពាក្យ។

en: Use complex property checker.
km: ប្រើ​កម្មវិធី​ពិនិត្យ​លក្ខណសម្បត្តិ​ស្មុគស្មាញ។

en: Validate property values and tags using complex rules.
km: ធ្វើឲ្យ​តម្លៃ និង​ស្លាក​លក្ខណសម្បត្តិ​មាន​សុពលភាព​ដោយ​ប្រើ​បន្ទាត់​ស្មុគស្មាញ។

en: TagChecker source
km: ប្រភព​កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ស្លាក

en: Data sources ({0})
km: ប្រភព​ទិន្នន័យ ({0})

en: Check property values.
km: ពិនិត្យ​តម្លៃ​លក្ខណសម្បត្តិ។

en: Validate that property values are valid checking against presets.
km: ការ​ធ្វើឲ្យ​ពាក្យ​គន្លឹះ​មាន​សុពលភាព គឺជា​ការ​ពនិត្យ​ភាព​ត្រឹមត្រូវ​ទល់នឹង​ការ​កំណត់​ស្រេច។

en: Fix tags
km: ស្លាក​ថេរ

en: More than one "from" way found
km: បាន​រក​ឃើញ​ផ្លូវ "មកពី" ច្រើន​ជាង​មួយ

en: More than one "to" way found
km: បាន​រក​ឃើញ​ផ្លូវ "ទៅកាន់" ច្រើន​ជាង​មួយ

en: More than one "via" node found
km: បាន​រក​ឃើញ​តំណ "កាត់​តាម" ច្រើន​ជាង​មួយ

en: Cannot mix node and way for role "via"
km: មិន​អាច​បញ្ចូល​តំណ និង​ផ្លូវ​សម្រាប់​បញ្ជី "កាត់​តាម"

en: No "from" way found
km: រក​មិន​ឃើញ​ផ្លូវ "មកពី"

en: No "to" way found
km: រក​មិន​ឃើញ​ផ្លូវ "ទៅកាន់"

en: No "via" node or way found
km: រក​មិន​ឃើញ​ផ្លូវ ឬ​តំណ "កាត់​តាម"

en: The "from" way does not start or end at a "via" node.
km: ផ្លូវ "មកពី" មិន​បញ្ចប់ ឬ​ចាប់ផ្ដើម​នៅ​តំណ "កាត់តាម" ។

en: The "to" way does not start or end at a "via" node.
km: ផ្លូវ "ទៅកាន់" មិន​ចាប់ផ្ដើម ឬ​បញ្ចប់​នៅ​តំណ "កាត់តាម" ។

en: The "from" and the first "via" way are not connected.
km: ផ្លូវ "មកពី" និង​ផ្លូវ "កាត់តាម" ដំបូង​មិន​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់។

en: The "via" ways are not connected.
km: ផ្លូវ "កាត់តាម" មិន​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់។

en: The last "via" and the "to" way are not connected.
km: ផ្លូវ "កាត់តាម" ចុងក្រោយ និង​ផ្លូវ "ទៅកាន់" មិន​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់។

en: Unclosed Ways
km: ផ្លូវ​មិន​បិទ

en: This tests if ways which should be circular are closed.
km: វា​នឹង​សាកល្បង​ថា​តើ​ផ្លូវ​ដែល​គួរតែ​ជា​រង្វង់​គឺ​ត្រូវ​បាន​បិទ។

en: Unclosed way
km: ផ្លូវ​មិន​បិទ

en: natural type {0}
km: ប្រភេទ​ធម្មជាតិ {0}

en: landuse type {0}
km: ប្រភេទ​ដី​ប្រើ {0}

en: sport type {0}
km: ប្រភេទ​កីឡា {0}

en: tourism type {0}
km: ប្រភេទ​ទេសចរណ៍ {0}

en: shop type {0}
km: ប្រភេទ​ហាង {0}

en: leisure type {0}
km: ប្រភេទ​លំហែកាយ {0}

en: waterway type {0}
km: ប្រភេទ​ផ្លូវ​ទឹក {0}

en: boundary type {0}
km: ប្រភេទ​ព្រំដែន {0}

en: area
km: ផ្ទៃ

en: Area style way is not closed
km: ផ្លូវ​រចនាប័ទ្ម​ផ្ទៃ​មិន​បាន​បិទ

en: Unconnected highways
km: ផ្លូវ​ធំ​ដែល​មិន​តភ្ជាប់

en: Unconnected railways
km: ផ្លូវ​ដែក​ដែល​មិន​តភ្ជាប់

en: Unconnected waterways
km: ផ្លូវ​ទឹក​ដែល​មិន​តភ្ជាប់

en: Unconnected natural lands and landuses
km: ដី​ធម្មជាតិ និង​ដី​ប្រើប្រាស់​ដែល​មិន​តភ្ជាប់

en: Unconnected power ways
km: ផ្លូវ​អាទិភាព​ដែល​មិន​តភ្ជាប់

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
km: ការ​សាកល្បង​នេះ​ពិនិត្យ​ថា​តើ​ផ្លូវ​មាន​ចំណុច​ចុង​នៅ​ជិត​ផ្លូវ​ផ្សេងទៀត​ខ្លាំង។

en: Way end node near other highway
km: តំណ​ចុង​ផ្លូវ​នៅ​ជិត​ផ្លូវ​ធំ​ផ្សេងទៀត

en: Way end node near other way
km: តំណ​ចុង​ផ្លូវ​នៅ​ជិត​ផ្លូវ​ផ្សេងទៀត

en: Way node near other way
km: តំណ​ផ្លូវ​នៅ​ជិត​ផ្លូវ​ផ្សេងទៀត

en: Connected way end node near other way
km: តំណ​ចុង​ផ្លូវ​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​នៅ​ជិត​ផ្លូវ​ផ្សេងទៀត

en: Unconnected nodes without physical tags
km: តំណ​មិន​តភ្ជាប់​ដែល​គ្មាន​ស្លាក

en: Untagged and unconnected nodes
km: តំណ​ដែល​មិន​បាន​ដាក់​ស្លាក និង​មិន​បាន​តភ្ជាប់

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
km: វា​នឹង​ពិនិត្យមើល​សម្រាប់​តំណ​គ្មាន​ស្លាក​ដែល​មិនមែន​ជា​ផ្នែក​នៃ​ផ្លូវ​ណាមួយ។

en: No tags
km: គ្មាន​ស្លាក

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
km: មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ ''note'' ឬ ''comment'' ឬ ''description''

en: Has key ''created_by'' or ''converted_by''
km: មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ ''created_by'' ឬ ''converted_by''

en: Has key ''watch''
km: មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ ''watch''

en: Has key ''source''
km: មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ ''source''

en: Untagged, empty and one node ways
km: ផ្លូវ​តំណ​មួយ និង​ទទេ​ដែល​មិន​បាន​ដាក់​ស្លាក

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
km: វា​នឹង​ពិនិត្យ​សម្រាប់​ផ្លូវ​តំណ​មួយ និង​ទទេ​ដែល​មិន​បាន​ដាក់​ស្លាក

en: Unnamed ways
km: ផ្លូវ​គ្មាន​ឈ្មោះ

en: Unnamed junction
km: ចំណុច​ប្រសព្វ​គ្មាន​ឈ្មោះ

en: Untagged ways (commented)
km: ផ្លូវ​គ្មាន​ស្លាក (បាន​ផ្ដល់​មតិយោបល់)

en: Untagged ways
km: ផ្លូវ​គ្មាន​ស្លាក

en: Empty ways
km: ផ្លូវ​ទទេ

en: One node ways
km: ផ្លូវ​តំណ​មួយ

en: Way connected to Area
km: ផ្លូវ​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​ផ្ទៃ

en: Checks for ways connected to areas.
km: ពិនិត្យមើល​ផ្លូវ​ដែល​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​ផ្ទៃ

en: Way terminates on Area
km: ផ្លូវ​ដែល​បញ្ចប់​នៅ​លើ​ផ្ទៃ

en: Wrongly Ordered Ways
km: ផ្លូវ​ដែល​រៀប​លំដាប់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
km: វា​នឹង​ពិនិត្យមើល​ទិស​របស់​ផ្លូវ​ទឹក ផ្លូវ​ដី និង​ផ្លូវ​ជួរ​មាត់ច្រាំង​សមុទ្រ។

en: Reversed land: land not on left side
km: ដី​បញ្ច្រាស៖ ដី​មិន​នៅ​លើ​ផ្នែក​ខាងឆ្វេង

en: Show this dialog again the next time
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​ម្ដងទៀត​នៅ​ពេល​បន្ទាប់

en: Do not show again (this operation)
km: កុំ​បង្ហាញ​ម្ដងទៀត (ប្រតិបត្តិការ​នេះ)

en: Do not show again (this session)
km: កុំ​បង្ហាញ​ម្ដងទៀត (សម័យ​នេះ)

en: Do not show again (remembers choice)
km: កុំ​បង្ហាញ​ម្ដងទៀត (ចងចាំ​ជម្រើស)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
km: មិន​អើពើ URL មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
km: មិន​អើពើ URL ឯកសារ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ "downloadgps" មិន​ព្រម​ទទួល​ឈ្មោះ​ឯកសារ ឬ​ឯកសារ URLs

en: Security exception
km: ការ​លើកលែង​សុវត្ថិភាព

en: Network exception
km: ការ​លើកលែង​បណ្ដាញ

en: IO Exception
km: ការ​លើកលែង IO

en: Illegal Data
km: ទិន្នន័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Offline mode
km: របៀប​ក្រៅ​បណ្ដាញ

en: Internal Server Error
km: កំហុស​ម៉ាស៊ីន​មេ​ខាង​ក្នុង

en: Bad Request
km: សំណើ​មិនត្រឹមត្រូវ

en: Not Found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Conflict
km: ប៉ះទង្គិច

en: Authentication failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Access to redacted version ''{0}'' of {1} {2} is forbidden.
km: ការ​ចូល​ប្រើ​កំណែ​តែងសេចក្ដី ''{0}'' នៃ {1} {2} ត្រូវ​បាន​ហាមឃាត់។

en: Authorisation Failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ដល់​សិទ្ធិ

en: Client Time Out
km: ម៉ាស៊ីន​កូន​អស់​ពេល

en: Bandwidth Limit Exceeded
km: បាន​លើស​ព្រំដែន​កម្រិត​បញ្ជូន

en: Communication with OSM server failed
km: ទំានាក់ទំនង​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM បាន​បរាជ័យ

en: Unknown host
km: មិន​ស្គាល់​ម៉ាស៊ីន

en: Object deleted | Objects deleted
km[0]: បាន​លុប​វត្ថុ

en: Show help information
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: Downloading "Message of the day"
km: ការ​ទាញ​យក "សារ​ប្រចាំថ្ងៃ"

en: Failed to read MOTD. Exception was: {0}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អាន MOTD ។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {0}

en: Message of the day not available
km: មិន​មាន​សារ​ប្រចាំថ្ងៃ

en: Click to close the dialog
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ​ប្រអប់

en: Imagery offset
km: អុហ្វសិត​រូបភាព

[ctx: layer]
en: Offset
km: អុហ្វសិត

en: You are running version {0} of Java.
km: អ្នក​កំពុង​ប្រើ Java កំណែ {0} ។

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
km: កំណែ​នេះ​លែង​បាន​គាំទ្រ​ដោយ {0} តាំងពី {1} ហើយ​វា​មិន​គួរ​ប្រើ​ទៀត​ទេ។

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
km: JOSM ឆាប់ៗ​នឹង​លែង​ដំណើរការ​ជាមួយ​កំណែ​នេះ យើង​សូម​ឲ្យ​អ្នក​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទៅ Java {0} ។

en: Would you like to update now ?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឥឡូវ?

en: Outdated Java version
km: កំណែ Java ហួស​សម័យ

en: Update Java
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព Java

en: usage
km: ប្រើប្រាស់

en: options
km: ជម្រើស

en: Standard unix geometry argument
km: អាគុយម៉ង់​ធរណីមាត្រ​យូនីក​ស្តង់ដារ

en: Download the bounding box
km: ទាញ​យក​ប្រអប់​កំណត់​ព្រំដែន

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z)
km: ទាញ​យក​ទីតាំង​នៅ URL (ដែល​មាន lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
km: បើក​ឯកសារ (ប្រភេទ​ឯកសារ​ដែល​អាច​បើក​ជាមួយ​ឯកសារ/បើក)

en: Download the bounding box as raw GPS
km: ទាញ​យក​ប្រអប់​កំណត់​ព្រំដែន​ជា​ជីភីអេស​ដើម

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw GPS
km: ទាញ​យក​ទីតាំង​នៅ URL (ដែល​មាន lat=x&lon=y&zoom=z) ជា​ជីភីអេស​ដើម

en: Select with the given search
km: ជ្រើស​ដោយ​ប្រើ​ការ​ស្វែងរក​ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: Launch in maximized mode
km: ដំណើរការ​ក្នុង​របៀប​ពង្រីក​អតិបរមា

en: Reset the preferences to default
km: កំណត់​ចំណូលចិត្ត​ទៅ​លំនាំដើម

en: Changes preferences according to the XML file
km: ប្ដូរ​ចំណូលចិត្ត​ទៅតាម​ឯកសារ XML

en: Set preference key to value
km: កំណត់​ពាក្យ​គន្លឹះ​ចំណូលចិត្ត​ទៅ​តម្លៃ

en: Set the language
km: កំណត់​ភាសា

en: Displays the JOSM version and exits
km: បង្ហាញ​កំណែ JOSM រូច​ចេញ

en: Print debugging messages to console
km: បោះពុម្ព​សារ​បំបាត់​កំហុស​ទៅ​កុងសូល

en: Disable access to the given resource(s), separated by comma
km: បិទ​ការ​ចូល​ប្រើ​ធនធាន​ដែល​បាន​ផ្ដល់ បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស

en: options provided as Java system properties
km: ជម្រើស​បាន​ផ្ដល់​ជា​លក្ខណសម្បត្តិ​ប្រព័ន្ធ Java

en: Set the preferences directory
km: កំណត់​ថត​ចំណូលចិត្ត

en: Set the user data directory
km: កំណត់​ថត​ទិន្នន័យ​អ្នកប្រើ

en: Set the cache directory
km: កំណត់​ថត​ឃ្លាំង

en: -Djosm.home has lower precedence, i.e. the specific setting overrides the general one
km: -Djosm.home មាន​អាទិភាព​ទាប គឺ​ថា​ការ​កំណត់​ជាក់លាក់​បាន​បដិសេធ​ការ​កំណត់​ទូទៅ

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
km: ចំណាំ៖ សម្រាប់​ភារកិច្ច​មួយ​ចំនួន, JOSM ត្រូវការ​អង្គ​ចងចាំ​ច្រើន។ វា​អាច​ចាំបាច់​ត្រូវ​បន្ថែម​នូវ​ជម្រើស
          Java ដូច​ខាងក្រោម​ដើម្បី​បញ្ជាក់​ទំហំ​អតិបរមា​នៃ​អង្គ​ចងចាំ​បម្រុងទុក​គិតជា​មេកាបៃ

en: examples
km: ឧទាហរណ៍

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
km: Parameters --download, --downloadgps, និង --selection ត្រូវ​បាន​ដំណើរការ​តាម​លំដាប់​នេះ។

en: Make sure you load some data if you use --selection.
km: ត្រូវ​ប្រាកដ​ថា​អ្នក​បាន​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ខ្លះៗ បើ​អ្នក​ប្រើ --selection ។

en: Enabled detailed debug level (trace)
km: បាន​បើក​កម្រិត​បំបាត់​កំហុស​លម្អិត (តាមដាន)

en: Initializing
km: កំពុង​ចាប់ផ្តើម

en: Setting defaults
km: ការ​កំណត់​លំនាំដើម

en: Creating main GUI
km: បង្កើត GUI​ ដើម

en: Updating plugins
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Installing updated plugins
km: ការ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Loading early plugins
km: ការ​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ​ថ្មី

en: Loading plugins
km: ការ​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: ''{0}'' is not a valid value for argument ''{1}''. Possible values are {2}, possibly delimited by commas.
km: ''{0}'' មិនមែន​ជា​តម្លៃ​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​អាគុយម៉ង់ ''{1}'' ។ តម្លៃ​ដែល​អាច​ប្រើ​បាន​គឺ {2}, អាច​កំណត់​ព្រំដែន​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស។

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
km[0]: JOSM កំពុង​ដំណើរការ​ក្នុង​របៀប​ក្រៅ​បណ្ដាញ។ ធនធាន​ទាំងនេះ​នឹង​លែង​មាន៖ {0}

en: Unsaved osm data
km: ទិន្នន័យ osm មិន​បាន​រក្សាទុក

en: Restore
km: ស្ដារ

en: Discard
km: បោះបង់

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
km[0]: JOSM បាន​រកឃើញ​ស្រទាប់ osm មិន​រក្សាទុក {0} ។

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
km: វា​ហាក់ដូចជា JOSM បាន​គាំង​ពីមុន។ តើ​អ្នក​ចង់​ស្ដារ​ទិន្នន័យ​ដែរ ឬទេ?

en: Change proxy settings
km: ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី

en: Proxy errors occurred
km: កំហុស​ប្រូកស៊ី​បាន​កើតឡើង

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following proxy errors:<br>{1}Would you like to change your proxy settings now?
km: JOSM បាន​ព្យាយាម​ចូល​ប្រើ​ធនធាន​ដូច​ខាងក្រោម៖<br>{0}ប៉ុន្តែ <b>បាន​បរាជ័យ</b> ក្នុង​ការ​អនុវត្ត ដោយសារ​កំហុស​ប្រូកស៊ី​ដូច​ខាងក្រោម៖<br>{1}តើ​អ្នក​ចង់​ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​ឥឡូវ​ឬ?

en: Network errors occurred
km: កំហុស​បណ្ដាញ​បាន​កើតឡើង

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following network errors:<br>{1}It may be due to a missing proxy configuration.<br>Would you like to change your proxy settings now?
km: JOSM បាន​ព្យាយាម​ចូល​ប្រើ​ធនធាន​ដូច​ខាងក្រោម៖<br>{0}ប៉ុន្តែ <b>បាន​បរាជ័យ</b> ក្នុង​ការ​អនុវត្ត ដោយសារ​កំហុស​បណ្ដាញ​ដូច​ខាងក្រោម៖<br>{1}វា​អាច​ដោយ​សារ​កំហុស​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី។<br>តើ​អ្នក​ចង់​ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ប្រូកស៊ី​ឥឡូវ​ឬ?

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
km[0]: អ្នក​មាន​សារ​មិនទាន់​អាន {0} ។

en: Click here to see your inbox.
km: ចុច​ទីនេះ​ដើម្បី​មើល​ប្រអប់​ទទួល​របស់​អ្នក។

en: Executing platform startup hook
km: ប្រតិបត្តិ​កម្មវិធី​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Building main menu
km: បង្កើត​ម៉ឺនុយ​មេ

en: Updating user interface
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចំណុចប្រទាក់​អ្នកប្រើ

en: Initializing OSM API
km: ចាប់ផ្ដើម OSM API

en: Removed layer {0} because it is not allowed by the configured API.
km: យក​ស្រទាប់ {0} ចេញ ព្រោះ​វា​មិន​បាន​អនុញ្ញាត​ដោយ​រចនាសម្ព័ន្ធ API ។

en: Initializing validator
km: ចាប់ផ្ដើម​ម៉ាស៊ីន​ពិនិត្យ

en: Initializing presets
km: ចាប់ផ្ដើម​ការ​កំណត់​ស្រេច

en: Initializing map styles
km: ចាប់ផ្ដើម​រចនាប័ទ្ម​ផែនទី

en: Loading imagery preferences
km: កំពុង​ផ្ទុក​រូបភាព​ចំណូលចិត្ត

en: More...
km: ច្រើនទៀត...

en: Menu: {0}
km: ម៉ឺនុយ៖ {0}

en: Edit toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​កែសម្រួល

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
km: បិទ/បើក​ភាព​មើល​ឃើញ​នៃ​របារ​ឧបករណ៍​កែសម្រួល (គឺ​របារ​ឧបករណ៍​ផ្ដេក)

en: Click to open the imagery tab in the preferences
km: ចុច​ដើម្បី​បើក​ផ្ទាំង​រូបភាព​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត

en: Do not hide toolbar
km: កុំ​លាក់​របារ​ឧបករណ៍

en: Hide this button
km: លាក់​ប៊ូតុង​នេះ

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
km: ចុច​សញ្ញា​ព្រួញ​នៅ​ខាងក្រោម​ដើម្បី​បង្ហាញ​ម្ដងទៀត។

en: Hide edit toolbar
km: លាក់​ឧបករណ៍​កែសម្រួល

en: Hide or show this toggle button
km: លាក់ ឬ​បង្ហាញ​ប៊ូតុង​បិទ/បើក​នេះ

en: Move right
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ស្តាំ

en: Map: {0}
km: ផែនទី៖ {0}

en: Move left
km: ផ្លាស់ទី​ទៅ​ឆ្វេង

en: Move up
km: ផ្លាស់​ទី​ឡើង​លើ

en: Move down
km: ផ្លាស់​ទីចុះ​ក្រោម

en: scale
km: រង្វាស់

en: Status bar background
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​របារ​ស្ថានភាព

en: Status bar background: active
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​របារ​ស្ថានភាព៖ សកម្ម

en: Status bar foreground
km: ផ្ទៃ​ខាងមុខ​របារ​ស្ថានភាព

en: Status bar foreground: active
km: ផ្ទៃ​ខាងមុខ​របារ​ស្ថានភាព៖ សកម្ម

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
km: ក្បាល (ត្រីវិស័យ) នៃ​អង្កត់​បន្ទាត់​កំពុង​ត្រូវ​បាន​គូរ។

en: The angle between the previous and the current way segment.
km: មុំ​រវាង​កំណាត់​ផ្លូវ​ផ្លូវ​បច្ចុប្បន្ន និង​ផ្លូវ​ពីមុន។

en: The length of the new way segment being drawn.
km: ប្រវែង​កំណាត់​ផ្លូវ​ថ្មី​កំពុង​ត្រូវ​បាន​គូរ។

en: The name of the object at the mouse pointer.
km: ឈ្មោះ​វត្ថុ​នៅ​ព្រួញ​កណ្ដុរ។

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
km: ចុច​កណ្ដុរ​កណ្ដាល​ដើម្បី​បង្វិល​មួយ​ជុំ។<br>ចុច CTRL ឲ្យ​ជាប់​ដើម្បី​ជ្រើស​ថត​ពី​បញ្ជី​ដោយ​ប្រើ​កណ្ដុរ។<hr>

en: (no object)
km: (មិន​មាន​វត្ថុ)

en: Do not hide status bar
km: កុំ​លាក់​របារ​ស្ថានភាព

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
km: រយៈទទឹង​ភូមិសាស្ត្រ​នៅ​ព្រួញ​កណ្ដុរ។

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
km: រយៈបណ្ដោយ​ភូមិសាស្ត្រ​នៅ​ព្រួញ​កណ្ដុរ។

en: System of measurement changed to {0}
km: បាន​ប្ដូរ​រង្វាស់​ប្រព័ន្ធ​ទៅ {0}

en: Default (open, closed, new)
km: លំនាំដើម (បើក បិទ ថ្មី)

en: Username
km: ឈ្មោះ​អ្នក​ប្រើ

en: Created date
km: បាន​បង្កើត​កាលបរិច្ឆេទ

en: Last change date
km: កាលបរិច្ឆេទ​ប្ដូរ​ចុងក្រោយ

en: Select note sorting method
km: ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​តម្រៀប​ចំណាំ

en: Click to cancel the current operation
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់​ប្រតិបត្តិការ​បច្ចុប្បន្ន

en: In background
km: នៅ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Click to run job in background
km: ចុច​ដើម្បី​ដំណើរការ​នៅ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
km: <html>សូម​ជ្រើស <strong>ជួរ​ក្រឡា OSM</strong> នៅ​កម្រិត​ពង្រីក​ដែល​បាន​ផ្ដល់។</html>

en: Zoom level:
km: កម្រិត​ពង្រីក៖

en: from tile
km: ពី​ក្រឡា

en: up to tile
km: ដល់​ក្រឡា

en: Tile address:
km: អាសយដ្ឋាន​ក្រឡា៖

en: Apply the tile address
km: អនុវត្ត​អាសយដ្ឋាន​ក្រឡា

en: Please enter a tile address
km: សូម​បញ្ចូល​អាសយដ្ឋាន​ក្រឡា

en: The current value isn''t a valid tile address
km: តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​មិនមែន​ជា​អាសយដ្ឋាន​ក្រឡា​ត្រឹមត្រូវ

en: Please enter a tile index
km: សូម​បញ្ចូល​សន្ទស្សន៍​ក្រឡា

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
km: តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​មិនមែន​ជា​សន្ទស្សន៍​ក្រឡា​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​កម្រិត​ពង្រីក​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ទេ

en: You have encountered a bug in JOSM
km: អ្នក​បាន​ជួប​បញ្ហា​របាយការណ៍​កំហុស​នី​ក្នុង JOSM

en: Suppress further error dialogs for this session.
km: ប្រអប់​កំហុស​ទប់ស្កាត់​សម្រាប់​សម័យ​នេះ។

en: Update JOSM
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព JOSM

en: Conflict background: no conflict
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ មិន​ប៉ះទង្គិច

en: Conflict background: decided
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ ច្បាស់

en: Conflict background: undecided
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ មិន​ច្បាស់

en: Conflict background: drop
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ ទម្លាក់​ចុះ

en: Conflict background: keep
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ រក្សាទុក

en: Conflict background: combined
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ ចូលគ្នា

en: Conflict background: selected
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ បាន​​ជ្រើស

en: Conflict foreground: undecided
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ មិន​ច្បាស់

en: Conflict foreground: drop
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ ទម្លាក់​ចុះ

en: Conflict foreground: keep
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ រក្សាទុក

en: Conflict background: empty row
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ ជួរដេក​ទទេ

en: Conflict background: frozen
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ បង្កក

en: Conflict background: in comparison
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ ក្នុង​ការ​ប្រៀបធៀប

en: Conflict foreground: in comparison
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ ក្នុង​ការ​ប្រៀបធៀប

en: Conflict background
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Conflict foreground
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ

en: Conflict background: not in opposite
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ មិន​ផ្ទុយ

en: Conflict background: in opposite
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ ផ្ទុយ

en: Conflict background: same position in opposite
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ ទីតាំង​ដូចគ្នា​ក្នុង​ផ្ទុយ

en: Conflict background: keep one tag
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ រក្សា​ស្លាក​មួយ

en: Conflict foreground: keep one tag
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ រក្សាទុក​ស្លាក​មួយ

en: Conflict background: drop tag
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ ទម្លាក់​ស្លាក

en: Conflict foreground: drop tag
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ ទម្លាក់​ស្លាក

en: Conflict background: keep all tags
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ រក្សាទុក​ស្លាក​ទាំងអស់

en: Conflict foreground: keep all tags
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ រក្សាទុក​ស្លាក​ទាំងអស់

en: Conflict background: sum all numeric tags
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ បូក​ស្លាក​លេខ​ទាំអស់

en: Conflict foreground: sum all numeric tags
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ បូក​ស្លាក​លេខ​ទាំងអស់

en: Conflict background: keep member
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ រក្សា​សមាជិក

en: Conflict foreground: keep member
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ រក្សា​សមាជិក

en: Conflict background: remove member
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ លុប​សមាជិក

en: Conflict foreground: remove member
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ផ្ទៃ​ខាងមុខ៖ លុប​សមាជិក

en: {0} more...
km: {0} ច្រើន​ទៀត...

en: The following objects could not be copied to the target object<br>because they are deleted in the target dataset:
km: មិន​អាច​ចម្លង​វត្ថុ​ខាងក្រោម​ទៅកាន់​វត្ថុ​គោលដៅ<br>ព្រោះ​វា​ត្រូវ​បាន​លុប​ចេញពី​សំណុំ​ទិន្នន័យ​គោលដៅ៖

en: Merging deleted objects failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បញ្ចូល​គ្នា​នូវ​វត្ថុ​ដែល​បាន​លុប

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
km: បញ្ជី​ក្នុង​តួនាទី {0} បច្ចុប្បន្ន​មិន​នៅ​ក្នុង​គូ​ប្រៀបធៀប។

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
km: តម្លៃ​មិន​រំពឹង​ទុក​នៃ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''index'' ។ បាន​ទទួល {0} ។

en: Item {0} not found in list.
km: រក​មិន​ឃើញ​ធាតុ {0} នៅ​ក្នុង​បញ្ជី។

en: lock scrolling
km: ចាក់សោ​រមូរ

en: Compare
km: ប្រៀបធៀប

en: My version
km: កំណែ​របស់​ខ្ញុំ

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
km: បញ្ជី​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​របស់​ខ្ញុំ គឺ​សំណុំ​ទិន្នន័យ​មូលដ្ឋាន

en: Merged version
km: កំណែ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា

en: List of merged elements. They will replace the list of my elements when the merge decisions are applied.
km: បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។ វា​នឹង​ជំនួស​បញ្ជី​ធាតុ​របស់​ខ្ញុំ ពេល​ដែល​ការ​សម្រេចចិត្ត​បញ្ចូល​គ្នា​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត។

en: Their version
km: កំណែ​របស់​ពួកគេ

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
km: បញ្ជី​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ គឺ​សំណុំ​ទិន្នន័យ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
km: ចម្លង​តំណ​របស់​ខ្ញុំ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់​ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​បញ្ជី​តំណ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
km: ចម្លង​ធាតុ​របស់​ខ្ញុំ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់​ចំណុច​ចុង​នៃ​បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
km: ចម្លង​ធាតុ​របស់​ខ្ញុំ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មុន​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទីមួយ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
km: ចម្លង​ធាតុ​របស់​ខ្ញុំ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បន្ទាប់ពី​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទីមួយ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
km: ចម្លង​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​របស់​ពួកគេ​ទៅកាន់​ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម​នៃ​បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
km: ចម្លង​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​របស់​ពួកគេ​ទៅកាន់​ចំណុច​ចុង​នៃ​បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
km: ចម្លង​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​របស់​ពួកគេ​មុន​ធាតុ​ទីមួយ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
km: ចម្លង​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​របស់​ពួកគេ​បន្ទាប់ពី​ធាតុ​ទីមួយ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Copy all my elements to the target
km: ចម្លង​ធាតុ​របស់​ខ្ញុំ​ទាំងអស់​ទៅ​គោលដៅ

en: Copy all their elements to the target
km: ចម្លង​ធាតុ​របស់​ពួកគេ​ទាំងអស់​ទៅ​គោលដៅ

en: Move up the selected entries by one position.
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឡើង​លើ​មួយ​ទីតាំង

en: Move down the selected entries by one position.
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចុះក្រោម​មួយ​ទីតាំង

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
km: លុប​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញពី​បញ្ជី​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Freeze
km: បង្កក

en: Freeze the current list of merged elements.
km: បង្កក​បញ្ជី​បច្ចុប្បន្ន​នៃ​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។

en: Unfreeze
km: កុំ​បង្កក

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
km: កុំ​បង្កក​បញ្ជី​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា រួច​ចាប់ផ្ដើម​បញ្ចូល​ចូលគ្នា។

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
km: <html>ចុច <strong>{0}</strong> ដើម្បី​ចាប់ផ្ដើម​បញ្ចូល​ធាតុ​របស់​ខ្ញុំ និង​របស់​ពួកគេ​ចូលគ្នា។</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
km: <html>ចុច <strong>{0}</strong> ដើម្បី​បញ្ចប់​ការ​បញ្ចូល​ធាតុ​របស់​ខ្ញុំ និង​របស់​ពួកគេ​បញ្ចូល​គ្នា។</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
km[0]: កំណែ​របស់​ខ្ញុំ ({0} ធាតុ)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
km[0]: កំណែ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា ({0} ធាតុ)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
km[0]: កំណែ​របស់​ពួកគេ ({0} ធាតុ)

en: My version (local dataset)
km: កំណែ​របស់​ខ្ញុំ (សំណុំ​ទិន្នន័យ​មូលដ្ឋាន)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
km: លក្ខណសម្បត្តិ​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​របស់​ខ្ញុំ។ គឺ​សំណុំ​ទិន្នន័យ​មូលដ្ឋាន

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
km: លក្ខណសម្បត្តិ​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា។ ពួកគេ​នឹង​ជំនួស​លក្ខណសម្បត្តិ​នៅ​ក្នុង​ធាតុ​របស់​ខ្ញុំ ពេល​ដែល​ការ​សម្រេចចិត្ត​បញ្ចូល​គ្នា​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត។

en: Their version (server dataset)
km: កំណែ​របស់​ពួកគេ (សំណុំ​ទិន្នន័យ​ម៉ាស៊ីន​មេ)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
km: លក្ខណសម្បត្តិ​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ គឺ​សំណុំ​មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: My with Their
km: របស់​ខ្ញុំ​ជាមួយ​របស់​គេ

en: My with Merged
km: របស់​ខ្ញុំ​ជាមួយ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា

en: Their with Merged
km: របស់​គេ​ជាមួយ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
km: បញ្ជី {0} មិន​នៅ​ក្នុង​គូ​ប្រៀបធៀប {1} ។

en: Properties
km: លក្ខណៈសម្បត្តិ

en: Tags
km: ស្លាក

en: Nodes
km: តំណ

en: Members
km: សមាជិក

en: No pending tag conflicts to be resolved
km: មិន​មាន​ស្លាក​ប៉ះ​ទង្គិច​ដែល​ត្រូវ​ដោះស្រាយ​ទេ

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
km[0]: ស្លាក (ប៉ះទង្គិច {0})

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
km[0]: {0} ស្លាក​មិនទាន់​សម្រេច​ដែល​ត្រូវ​ដោះស្រាយ

en: Nodes(resolved)
km: តំណ (បាន​ដោះស្រាយ)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
km: បាន​បញ្ចូល​តំណ​បង្កក​ចូលគ្នា។ គ្មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​មិន​ទាន់​សម្រេច​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​តំណ​ផ្លូវ​នេះ​ទេ

en: Nodes(with conflicts)
km: តំណ (ដែល​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច)

en: Pending conflicts in the node list of this way
km: មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​មិនទាន់​សម្រេច​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​តំណ​ផ្លូវ​នេះ

en: Members(resolved)
km: សមាជិក (បាន​ដោះស្រាយ)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
km: បាន​បញ្ចូល​បញ្ជី​សមាជិក​បង្កក​ចូលគ្នា។ គ្មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​មិន​ទាន់​សម្រេច​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​សមាជិក​ផ្លូវ​នេះ​ទេ

en: Members(with conflicts)
km: សមាជិក (ដែល​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​មិនទាន់​សម្រេច​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​នេះ

en: No pending property conflicts
km: មិន​មាន​​ការ​ប៉ះទង្គិច​លក្ខណសម្បត្តិ​មិន​ទាន់​សម្រេច

en: Properties(with conflicts)
km: លក្ខណសម្បត្តិ (ដែល​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច)

en: Pending property conflicts to be resolved
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​លក្ខណសម្បត្តិ​មិនទាន់​សម្រេច​ដែល​ត្រូវ​ដោះស្រាយ

en: Conflict Resolution
km: ប៉ះទង្គិច​គុណភាព​បង្ហាញ

en: Node
km: តំណ

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
km: កំណែ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា មិនទាន់​បង្កក​នៅឡើយ​ទេ។ មិន​អាច​បង្កើត​ពាក្យ​បញ្ជា​គុណភាព​បង្ហាញ។

en: (none)
km: (គ្មាន)

en: deleted
km: បាន​លុបចោល

en: not deleted
km: មិន​បាន​លុបចោល

en: Deleted State:
km: បាន​លុប​ស្ថានភាព៖

en: Coordinates:
km: កូអរដោណេ៖

en: Referenced by:
km: យោង​តាម៖

en: Keep my coordinates
km: រក្សា​កូអរដោណេ​ខ្ញុំ

en: Keep their coordinates
km: រក្សា​កូអរដោណេ​របស់​ពួកគេ

en: Undecide conflict between different coordinates
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​មិនទាន់​សម្រេច​រវាង​កូអរដោណេ​ខុសគ្នា

en: Keep my deleted state
km: រក្សា​ស្ថានភាព​លុប​របស់​ខ្ញុំ

en: Keep their deleted state
km: រក្សា​ស្ថានភាព​លុប​របស់​ពួក​គេ

en: Undecide conflict between deleted state
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​មិន​ទាន់​សម្រេច​រវាង​ស្ថានភាព​ដែល​បាន​លុប

en: Role
km: តួនាទី

en: Primitive
km: ព្រីមីទីវ

en: <undefined>
km: <មិន​បាន​កំណត់>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
km: សំណុំ​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា​នឹង​មិន​រួមបញ្ចូល​ស្លាក​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ {0}

en: My dataset does not include a tag with key {0}
km: សំណុំ​ទិន្នន័យ​របស់​ខ្ញុំ​មិន​រួមបញ្ចូល​ស្លាក​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ {0}

en: Cannot apply undecided tag merge item.
km: មិន​អាច​អនុវត្ត​ធាតុ​​បញ្ចូល​គ្នា​ស្លាក​មិន​ទាន់​សម្រេច។

en: Key
km: កូនសោ

en: Value
km: តម្លៃ

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
km: រក្សា​គូ​តម្លៃ/ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញពី​សំណុំ​ទិន្នន័យ​មូលដ្ឋាន

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
km: រក្សា​គូ​តម្លៃ/ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញពី​សំណុំ​ទិន្នន័យ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Mark the selected tags as undecided
km: សម្គាល់​ស្លាក​ដែល​ជ្រើស​ថា​មិនទាន់​សម្រេច

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
km: សំណុំ​ទិន្នន័យ​របស់​ពួកគេ​មិន​រួមបញ្ចូល​ស្លាក​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ {0}

en: Conflicts when combining primitives
km: ប៉ះទង្គិច​ពេល​ផ្សំ​ព្រីមីទីវ​ចូលគ្នា

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
km: ប៉ះទង្គិច​ពេល​ផ្សំ​ផ្លូវ​ចូលគ្នា - ផ្លូវ​ដែល​បាន​ផ្សំ​ចូលគ្នា​គឺ ''{0}''

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
km: ប៉ះទង្គិច​ពេល​បញ្ចូល​តំណ​ចូលគ្នា - តំណ​គោលដៅ​គឺ ''{0}''

en: No conflicts to resolve
km: មិន​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​ដែល​ត្រូវ​ដោះស្រាយ

en: Cancel conflict resolution
km: បោះបង់​ការ​ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច

en: Apply resolved conflicts
km: អនុវត្ត​​ការ​ប៉ះទង្គិច​ដែល​ដែល​បាន​ដោះស្រាយ

en: Apply
km: អនុវត្ត

en: You are about to combine {1} object, which is part of {0} relation:<br/>{2}Combining these objects may break this relation. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relation.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {1} objects, which are part of {0} relations:<br/>{2}Combining these objects may break these relations. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relations.<br/><br/>Do you want to continue?
km[0]: អ្នក​ហៀបនឹង​ផ្សំ​វត្ថុ {1} ដែល​វា​ជា​ផ្នែក​នៃ​ទំនាក់ទំនង {0} ៖<br/>{2}ការ​ផ្សំ​វត្ថុ​ទាំងនេះ​អាច​ធ្វើឲ្យ​ដាច់​ទំនាក់ទំនង។ បើ​អ្នក​មិន​ប្រាកដ​ទេ សូម​បោះបង់​ប្រតិបត្តិការ​នេះ។<br/>បើ​អ្នក​ចង់​បន្ត អ្នក​នឹង​ទទួល​បាន​ប្រអប់​សម្រេចចិត្ត​ដើម្បី​អនុវត្ត​តាម​ទំនាក់ទំនង។<br/><br/>តើ​អ្នក​ចង់​បន្តឬ?

en: Combine confirmation
km: ការ​បញ្ជាក់​ការ​ផ្សំ

en: You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue?
km[0]: អ្នក​ហៀបនឹង​ផ្សំ​វត្ថុ {0} ប៉ុន្តែ​ស្លាក​ខាងក្រោម​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ដោយ​ប្រឆាំង​គ្នា៖<br/>{1}បើ​វត្ថុ​ទាំងនេះ​ត្រូវ​បាន​បញ្ចូល​គ្នា វត្ថុ​លទ្ធផល​អាច​នឹង​មាន​ស្លាក​ដែល​មិន​ចង់​បាន។<br/>បើ​អ្នក​ចង់​បន្ត អ្នក​នឹង​ឃើញ​ប្រអប់​បញ្ចូល​មួយ​ដើម្បី​កែ​ស្លាក​ដែល​ប៉ះទង្គិច។<br/><br/>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ឬ?

en: <i>missing</i>
km: <i>បាត់</i>

en: Choose a value
km: ជ្រើស​តម្លៃ

en: none
km: គ្មាន

en: all
km: ទាំងអស់

en: sum
km: បូក

en: Please decide which values to keep
km: សូម​សម្រេចចិត្ត​ថា​តើ​គួរ​ទុក​មត្លៃ​មួយ​ណា

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
km: តម្លៃ ''{0}'' នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​សម្រាប់​ពាក្យ​គន្លឹះ ''{1}''

en: All numeric values sumed as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
km: តម្លៃ​លេខ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​បូក​ជា ''{0}'' នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​សម្រាប់​ពាក្យ​គន្លឹះ ''{1}''

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
km: ពាក្យ​គន្លឹះ ''{0}'' និង​តម្លៃ​របស់​វា​ទាំងអស់​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុបចេញ

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
km: តម្លៃ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ភ្ជាប់​ជា ''{0}'' នឹង​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​សម្រាប់​ពាក្យ​គន្លឹះ ''{1}''

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
km: សម្រាំង​ស្លាក​មិន​រួមបញ្ចូល​តម្លៃ​ដែល​បាន​ជ្រើស ''{0}'' ។

en: Not decided yet
km: មិនទាន់​សម្រេច

en: Tags from nodes
km: ស្លាក​ពី​តំណ

en: Tags from ways
km: ស្លាក​ពី​ផ្លូវ

en: Tags from relations
km: ស្លាក​ពី​ទំនាក់ទំនង

en: Conflicts in pasted tags
km: ប៉ះទង្គិច​នៅ​ក្នុង​ស្លាក​ដែល​បាន​បិទភ្ជាប់

en: Paste ...
km: បិទភ្ជាប់...

en: From ...
km: ពី...

en: To ...
km: ទៅ...

en: {0} tag | {0} tags
km[0]: {0} ស្លាក

en: {0} way | {0} ways
km[0]: {0} ផ្លូវ

en: {0} relation | {0} relations
km[0]: {0} ទំនាក់ទំនង

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
km: ទីតាំង {0} គឺ​នៅ​ក្រៅ​ជួរ។ លេខ​សមាជិក​បច្ចុប្បន្ន​គឺ {1} ។

en: Remove
km: យកចេញ

en: Keep
km: រក្សាទុក

en: Undecided
km: មិនទាន់​សម្រេច

en: Remove this relation member from the relation
km: លុប​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​នេះ​ចេញពី​ទំនាក់ទំនង

en: Keep this relation member for the target object
km: រក្សាទុក​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​សម្រាប់​វត្ថុ​គោលដៅ

en: Role:
km: តួនាទី៖

en: Enter a role for all relation memberships
km: បញ្ចូល​តួនាទី​សមាជិកភាព​ទំនាក់ទំនង​ទាំងអស់

en: Tag modified relations with
km: បាន​កែ​ស្លាក​ទំនាក់ទំនង​ជាមួយ

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
km: <html>ជ្រើស​ដើម្បី​បើក​ការ​បញ្ចូល​ស្លាក​ដែល​នឹង​ត្រូវ​អនុវត្ត<br>ទៅកាន់​ទំនាក់ទំនង​ទាំងអស់​ដែល​បាន​កែ។</html>

[ctx: tag]
en: Key:
km: ពាក្យ​គន្លឹះ៖

en: <html>Enter a tag key, e.g. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
km: <html>បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​ស្លាក ឧ. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>

en: Value:
km: តម្លៃ៖

en: <html>Enter a tag value, e.g. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
km: <html>បញ្ចូល​តម្លៃ​ស្លាក ឧ. <strong><tt>ពិនិត្យ​សមាជិក</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
km: <html>ផ្លូវ​ដែល​បាន​ផ្សំ​គឺជា​សមាជិក​នៅ​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង​មួយ ឬ​ច្រើន។ សូម​សម្រេចចិត្ត​ថា​​តើ​អ្នក​ចង់ <strong>រក្សាទុក</strong> សមាជិកភាព​ទាំងនេះ​សម្រាប់​ផ្លូវ​ដែល​បាន​ផ្សំ ឬ​ថា​តើ​អ្នក​ចង់ <strong>លុប</strong> ពួកវា​ចេញ។<br>លំនាំដើម​គឺ​វា​នឹង <strong>រក្សាទុក</strong> ផ្លូវ​ទីមួយ ហើយ <strong>លុប</strong> ផ្លូវ​ផ្សេងទៀត​ដែល​ជា​សមាជិក​នៃ​ទំនាក់ទំនង​ដូចគ្នា៖ ផ្លូវ​ដែល​បាន​ផ្សំ​នឹង​នៅ​កន្លែង​ផ្លូវ​ដើម​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង។</html>

en: <html>The merged nodes are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the target node or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first node and <strong>remove</strong> the other nodes that are members of the same relation: the target node will take the place of the original node in the relation.</html>
km: <html>តំណ​ដែល​បាន​បញ្ចូល​គ្នា​គឺជា​សមាជិក​នៅ​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង​មួយ ឬ​ច្រើន។ សូម​សម្រេចចិត្ត​ថា​តើ​អ្នក​ចង់ <strong>រក្សាទុក</strong> សមាជិកភាព​ទាំងនេះ​សម្រាប់​តំណ​គោលដៅ ឬ​ថា​តើ​អ្នក​ចង់ <strong>លុប</strong> ពួកវា​ចេញ។<br>លំនាំដើម​វា​នឹង <strong>រក្សាទុក</strong> តំណ​ទីមួយ ហើយ <strong>លុប</strong> តំណ​ផ្សេងទៀត​ដែល​ជា​សមាជិក​នៃ​ទំនាក់ទំនង​ដូចគ្នា៖ តំណ​គោលដៅ​នឹង​នៅ​កន្លែង​នៃ​តំណ​ដើម​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង។</html>

en: Apply this role to all members
km: អនុវត្ត​តួនាទី​នេះ​ទៅ​សមាជិក​ទាំងអស់

en: Show tags with conflicts only
km: បង្ហាញ​តែ​ស្លាក​ដែល​ប៉ះទង្គិច​ប៉ុណ្ណោះ

en: Show tags with multiple values only
km: បង្ហាញ​តែ​ស្លាក​ដែល​មាន​តម្លៃ​ច្រើន​ប៉ុណ្ណោះ

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
km: <html>សូម​ជ្រើស​តម្លៃ​ដើម្បី​រក្សាទុក​សម្រាប់​ស្លាក​ដូច​ខាងក្រោម។</html>

en: Apply?
km: អនុវត្ត?

en: Relation
km: ទំនាក់ទំនង

en: Old role
km: តួនាទីចាស់

en: New role
km: តួនាទី​ថ្មី

en: Old key
km: កូនសោ​ចាស់

en: Old value
km: តម្លៃចាស់

en: New key
km: កូនសោ​ថ្មី

en: New value
km: តម្លៃថ្មី

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
km[0]: បិទភ្ជាប់​ស្លាក {0}

en: to {0} object | to {0} objects
km[0]: ទៅកាន់ {0} វត្ថុ

en: Delete incomplete members?
km: លុប​សមាជិក​ដែល​មិន​បាន​បញ្ចប់?

en: Paste without incomplete members
km: បិទភ្ជាប់​ដោយ​គ្មាន​សមាជិក​ដែល​បាន​បញ្ចប់

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
km: ទិន្នន័យ​ថត​ចម្លង​មាន​វត្ថុ​ដែល​មិន​បាន​បញ្ចប់។ ពេល​បិទភ្ជាប់ វត្ថុ​ដែល​មិន​បាន​បញ្ចប់​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុបចេញ។ តើ​អ្នក​ចង់​បិទភ្ជាប់​ទិន្នន័យ​ដោយ​គ្មាន​វត្ថុ​ដែល​បាន​បញ្ចប់?

en: Do you want to paste these tags?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បិទភ្ជាប់​ស្លាក​ទាំងនេះ​ឬ?

en: Clear buffer
km: សម្អាត​ទ្រនាប់

en: Ignore warnings
km: មិន​អើពើ​ការ​ព្រមាន

en: <html><p> Sorry, it is impossible to paste tags from buffer. It does not contain any JOSM object or suitable text. </p></html>
km: <html><p> សូមទោស មិន​អាច​បិទភ្ជាប់​ស្លាក​ពី​ទ្រនាប់។ វា​មិន​មាន​វត្ថុ JOSM ឬ​អត្ថបទ​សមរម្យ។ </p></html>

en: For selected objects only
km: សម្រាប់តែ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ប៉ុណ្ណោះ

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
km: <html>ជ្រើស​ដើម្បី​បង្ហាញ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្រាប់​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ប៉ុណ្ណោះ។<br>មិន​ជ្រើស​ដើម្បី​បង្ហាញ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់​សម្រាប់​វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន</html>

en: Changesets
km: សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Open the list of changesets in the current layer.
km: បើក​បញ្ជី​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​បច្ចុប្បន្ន។

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
km: ជ្រើស​វត្ថុ​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ទៅ​ឲ្យ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Download
km: ទាញយក

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
km: ទាញ​យក​ព័ត៌មាន​អំពី​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM

en: Close the selected open changesets
km: បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បើក​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Show info
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន

en: Open a web page for each selected changeset
km: បើក​ទំព័រ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នីមួយៗ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Details
km: សេចក្ដី​លម្អិត

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
km: បើក​បង្អួច​កម្មវិធី​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្រាប់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Command Stack
km: ជង់​ពាក្យ​បញ្ជា

en: Open a list of all commands (undo buffer).
km: បើក​បញ្ជី​ពាក្យ​បញ្ជា​ទាំងអស់ (មិនធ្វើវិញ​ទ្រនាប់)។

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
km: ជង់​ពាក្យ​បញ្ជា៖ មិនធ្វើវិញ៖ {0} / ធ្វើវិញ៖ {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
km: ជ្រើស​វត្ថុ​ដែល​មាន​ផ្នែក​នៅ​ក្នុង​ពាក្យ​បញ្ជា​នេះ (លុះត្រាតែ​ទើប​បាន​លុប​ថ្មីៗ)

en: Select and zoom
km: ជ្រើស និង​ពង្រីក

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted), then and zooms to it
km: ជ្រើស​វត្ថុ​ដែល​មាន​ផ្នែក​នៅ​ក្នុង​ពាក្យ​បញ្ជា​នេះ (លុះត្រាតែ​ទើប​បាន​លុប​ថ្មីៗ) បន្ទាប់មក​ពង្រីក​ទៅកាន់​វា

en: Undo the selected and all later commands
km: មិនធ្វើវិញ​នូវ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​ជ្រើស និង​ពាក្យ​បញ្ជា​ក្រោយៗ​ទាំងអស់

en: Redo the selected and all earlier commands
km: ធ្វើវិញ​នូវ​ពាក្យ​បញ្ជា​ដែល​បាន​ជ្រើស និង​ពាក្យ​បញ្ជា​មុនៗ​ទាំងអស់

en: Resolve conflicts
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
km[0]: ការ​ប៉ះទង្គិច៖ មិន​បាន​ដោះស្រាយ {0}

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
km: ទំនាក់ទំនង៖{0} / ផ្លូវ៖{1} / តំណ៖{2}

en: Resolve
km: ដោះស្រាយ

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
km: បើក​ប្រអប់​បញ្ចូល​គ្នានៃ​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ខាងលើ។

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
km[0]: បាន​រក​ឃើញ​ការ​ប៉ះទង្គិច {0} ។

en: Click to close this dialog and continue editing
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ​ប្រអប់​នេះ រួច​បន្ត​ការ​កែសម្រួល

en: Conflicts detected
km: បាន​រក​ឃើញ​ការ​ប៉ះទង្គិច

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
km: បោះបង់​ការ​ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច រួច​បិទ​ប្រអប់

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
km: អនុវត្ត​ការ​ប៉ះទង្គិច​ដែល​បាន​ដោះស្រាយ រួច​បិទ​ប្រអប់

en: Apply Resolution
km: អនុវត្ត​ការ​ដោះស្រាយ

en: Close anyway
km: ទោះ​យ៉ាងណា​ក៏​បិទ

en: Continue resolving
km: បន្ត​ការ​ដោះស្រាយ

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
km: <html>អ្នក​មិន​បាន​បញ្ចប់​ការ​បញ្ចូល​ភាព​ខុសគ្នា​នៅ​ក្នុង​ការ​ប៉ះទង្គិច​នេះ​ទេ។<br>ដំណោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ឡើយ លុះត្រាតែ​ភាព​ខុសគ្នា​ទាំងអស់<br>ត្រូវ​បាន​ដោះស្រាយ។<br>ចុច <strong>{0}</strong> ដើម្បី​បិទ។ ភាព​ខុសគ្នា​ដែល​បាន​ដោះស្រាយ<strong> រួចហើយ<br>នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុវត្ត​ឡើយ។</strong><br>ចុច <strong>{1}</strong> ដើម្បី​ត្រឡប់​ទៅ​ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច។</html>

en: Conflict not resolved completely
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​មិន​ត្រូវ​បាន​ដោះស្រាយ​ទាំងស្រុង​ទេ

en: Resolve conflicts for ''{0}''
km: ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​សម្រាប់ ''{0}''

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
km[0]: កំពុង​លុប​វត្ថុ {0}

en: Delete objects
km: លុប​វត្ថុ

en: To delete
km: ដើម្បី​លុប

en: From Relation
km: ចេញពី​ទំនាក់ទំនង

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ​ប្រអប់ និង​លុប​វត្ថុ​ចេញពី​ទំនាក់ទំនង

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ​ប្រអប់ និង​បោះបង់​ការ​លុប​វត្ថុ

en: Filter
km: តម្រង

en: Filter objects and hide/disable them.
km: ត្រង​វត្ថុ រួច​លាក់/បិទ​ពួកវា។

en: Enable filter
km: បើក​តម្រង

en: Multikey: {0}
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ច្រើន៖ {0}

en: Hide filter
km: លាក់​តម្រង

en: Hiding filter
km: ការ​លាក់​តម្រង

en: Inverse filter
km: បញ្ច្រាស​តម្រង

en: Filter mode
km: របៀប​ត្រង

en: Add
km: បន្ថែម

en: Add filter.
km: បន្ថែម​តម្រង

en: Edit filter.
km: កែ​តម្រង

en: Delete filter.
km: លុប​តម្រង

en: Up
km: ឡើង​លើ

en: Move filter up.
km: ផ្លាស់ទី​តម្រង​ឡើងលើ

en: Down
km: ចុះក្រោម

en: Move filter down.
km: ផ្លាស់ទី​តម្រង​ចុះក្រោម

en: Sort
km: តម្រៀប

en: Reverse
km: បញ្ច្រាស

[ctx: filter]
en: Text
km: អត្ថបទ

en: <h2>Filter active</h2>
km: <h2>តម្រង​សកម្ម</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
km: </p><p>បិទ​ប្រអប់​តម្រង​ដើម្បី​ឃើញ​វត្ថុ​ទាំងអស់។<p></html>

en: not in data set
km: មិន​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ

en: Node:
km: តំណ៖

en: Way:
km: ផ្លូវ៖

en: Relation:
km: ទំនាក់ទំនង៖

en: deleted-on-server
km: បាន​លុប​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: modified
km: បានកែប្រែ

en: filtered/hidden
km: ត្រង/លាក់

en: filtered/disabled
km: ត្រង/បិទ

en: has direction keys (reversed)
km: មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​ទិស (បញ្ច្រាស)

en: has direction keys
km: មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​ទិស

en: State:
km: ស្ថានភាព៖

en: Data Set:
km: សំណុំ​ទិន្នន័យ៖

en: Edited at:
km: បាន​កែ​នៅ៖

en: <new object>
km: <វត្ថុ​ថ្មី>

en: Edited by:
km: បាន​កែ​ដោយ៖

en: In changeset:
km: ក្នុង​សំណុំ​ប្ដូរ៖

en: Tags:
km: ស្លាក៖

en: Centroid:
km: ចំកណ្ដាល៖

en: Length: {0}
km: ប្រវែង៖ {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
km[0]: {0} សមាជិក៖

en:  as "{0}"
km:  ជា "{0}"

en: {0} Nodes:
km: {0} តំណ៖

en: Bounding box:
km: ប្រអប់​ព្រំដែន៖

en: Bounding box (projected):
km: ប្រអប់​ព្រំដែន (បាន​ធ្វើ​ចំណោល)៖

en: Center of bounding box:
km: ចំកណ្ដាល​ប្រអប់​ព្រំដែន៖

en: Coordinates (projected):
km: កូអរដោណេ (បាន​ធ្វើ​ចំណោល)៖

en: UTM Zone
km: តំបន់ UTM

en: Part of:
km: ផ្នែក​នៃ៖

en: In conflict with:
km: ក្នុង​ការ​ប៉ះទង្គិច​ជាមួយ៖

en: Advanced object info
km: ព័ត៌មាន​វត្ថុ​កម្រិត​ខ្ពស់

en: map style
km: រចនាប័ទ្ម​ផែនទី

en: The 2 selected objects have identical style caches.
km: វត្ថុ​២​ដែល​បាន​ជ្រើស​មាន​ឃ្លាំង​រចនាប័ទ្ម​ដូចគ្នា។

en: The 2 selected objects have different style caches.
km: វត្ថុ២​ដែល​បាន​ជ្រើស​មាន​ឃ្លាំង​រចនាប័ទ្ម​ខុសគ្នា។

en: Warning: The 2 selected objects have equal, but not identical style caches.
km: ព្រមាន៖ វត្ថុ២ដែល​បាន​ជ្រើស​មាន​ភាព​ស្មើគ្នា ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​ឃ្លាំង​រចនាប័ទ្ម​ដូចគ្នា។

en: Projected coordinates:
km: កូអរដោណេ​ដែល​បាន​ធ្វើ​ចំណោល៖

en: Enter easting and northing (x and y) separated by space, comma or semicolon.
km: បញ្ចូល​ទិស​ខាងកើត និង​ខាងជើង (x និង y) បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ដកឃ្លា សញ្ញា​ក្បៀស ឬ​សញ្ញា​ចុច​ក្បៀស (;)។

en: Lat/Lon
km: រយៈបណ្ដោយ/ទទឹង

en: East/North
km: កើត/ជើង

en: Please enter a GPS coordinates
km: សូម​បញ្ចូល​កូអរដោណេ​ជីភីអេស

en: Please enter a Easting and Northing
km: សូម​បញ្ចូល​ទិស​ខាងកើត និង​ខាងជើង

en: Toggle visibility of layer: {0}
km: បិទ/បើក​លទ្ធភាព​មើលឃើញ​នៃ​ស្រទាប់៖ {0}

en: Open a list of all loaded layers.
km: បើក​បញ្ជី​ស្រទាប់​ទាំងអស់​ដែល​បាន​ផ្ទុក។

en: layer is currently visible (click to hide layer)
km: ស្រទាប់​បច្ចុប្បន្ន​គឺ​មើលឃើញ (ចុច​ដើម្បី​លាក់)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
km: ស្រទាប់​បច្ចុប្បន្ន​គឺ​លាក់ (ចុច​ដើម្បី​បង្ហាញ)

en: this layer is the active layer
km: នេះ​ជា​ស្រទាប់​សកម្ម

en: this layer is not currently active (click to activate)
km: ស្រទាប់​នេះ​បច្ចុប្បន្ន​មិន​សកម្ម (ចុច​ដើម្បី​ធ្វើឲ្យ​សកម្ម)

en: Information about layer
km: ព័ត៌មាន​ស្រទាប់

en: Map Paint Styles
km: រចនាប័ទ្ម​គំនូរ​ផែនទី

en: configure the map painting style
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​រចនាប័ទ្ម​គំនូរ​ផែនទី

en: On/Off
km: បិទ/បើក

en: Turn selected styles on or off
km: បិទ/បើក​ស្រទាប់​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Move the selected entry one row down.
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចុះក្រោម​មួយ​ជួរដេក

en: Move the selected entry one row up.
km: ផ្លាស់ទី​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឡើងលើ​មួយ​ជួរដេក

en: Reload from file
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ​ពី​ឯកសារ

en: reload selected styles from file
km: ផ្ទុក​រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពី​ឯកសារ

en: Save as...
km: រក្សាទុកជា...

en: Save a copy of this Style to file and add it to the list
km: រក្សាទុក​ច្បាប់​ចម្លង​រចនាប័ទ្ម​នេះ​ទៅ​ឯកសារ រួច​បន្ថែម​វា​ទៅ​បញ្ជី

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
km: ឯកសារ​រចនាប័ទ្ម​គំនូរ​ផែនទី (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
km: ឯកសារ​រចនាប័ទ្ម​គំនូរ​ផែនទី (*.xml, *.zip)

en: Reloading style sources
km: ការ​ផ្ទុក​ប្រភព​រចនាប័ទ្ម​ឡើងវិញ

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
km: រក្សាទុក​រចនាប័ទ្ម ''{0}'' ជា ''{1}''

en: view meta information, error log and source definition
km: មើល​ព័ត៌មាន​មេតា កំហុស​កំណត់ហេតុ និង​និយមន័យ​ប្រភព

en: Map Style info
km: ព័ត៌មាន​រចនាប័ទ្ម​ផែនទី

en: Source
km: ប្រភព

en: Title:
km: ចំណងជើង៖

en: Built-in Style, internal path:
km: រចនាប័ទ្ម​ជាប់​មក​ស្រាប់ ផ្លូវ​ខាងក្នុង៖

en: Path:
km: ផ្លូវ៖

en: Icon:
km: រូបតំណាង៖

en: Background:
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖

en: Style is currently active?
km: បច្ចុប្បន្ន​រចនាប័ទ្ម​សកម្ម​ឬ?

en: No
km: ទេ

en: Style settings
km: ការ​កំណត់​រចនាប័ទ្ម

en: Customize the style
km: ប្ដូរ​រចនាប័ទ្ម​តាម​បំណង

en: Comment
km: មតិយោបល់

en: Add comment
km: បន្ថែម​មតិយោបល់

en: Comment on note
km: មតិយោបល់​នៅ​លើ​ចំណាំ

en: Add comment to note:
km: បន្ថែម​មតិយោបល់​ទៅ​ចំណាំ៖

en: Close note
km: បិទ​ចំណាំ

en: Close note with message:
km: បិទ​ចំណាំ​ជាមួយ​សារ៖

en: Create
km: ​បង្កើត

en: Reopen
km: បើក​ឡើងវិញ

en: Reopen note
km: បើក​ចំណាំ​ឡើងវិញ

en: Reopen note with message:
km: បើក​ចំណាំ​ឡើងវិញ​ជាមួយ​សារ៖

en: Sort notes
km: តម្រៀប​ចំណាំ

en: Object type:
km: ប្រភេទ​វត្ថុ៖

[ctx: osm object types]
en: mixed
km: ចម្រុះ

en: Choose the OSM object type
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​វត្ថុ OSM

en: Object ID:
km: លេខ​សម្គាល់​វត្ថុ៖

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
km: បញ្ចូល​លេខ​សម្គាល់​វត្ថុ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក

en: Invalid ID list specified
    Cannot continue.
km: បាន​បញ្ជាក់​បញ្ជី​លេខ​សម្គាល់​មិន​ត្រឹមត្រូវ
    មិន​អាច​បន្ត​បាន។

en: Tags/Memberships
km: ស្លាក/សមាជិកភាព

en: Open a list of all relations.
km: បើក​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង​ទាំងអស់។

en: Relation list filter
km: តម្រង​បញ្ជី​ទំនាក់ទំនង

en: New
km: ថ្មី

en: Create a new relation
km: បង្កើត​ទំនាក់ទំនង​ថ្មី

en: Relations: {0}/{1}
km: ទំនាក់ទំនង៖ {0}/{1}

en: Relations: {0}
km: ទំនាក់ទំនង៖ {0}

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Submit filter
km: ដាក់​ស្នើ​តម្រង

en: Filter string:
km: ត្រង​ខ្សែ​អក្សរ៖

en: Search string:
km: ស្វែងរក​តួអក្សរ៖

en: Enter the search expression
km: បញ្ចូល​កន្សោម​ស្វែងរក

en: add to selection
km: បន្ថែម​ទៅ​ជម្រើស

en: remove from selection
km: លុប​ចេញពី​ជម្រើស

en: find in selection
km: រក​ក្នុង​ជម្រើស

en: case sensitive
km: ប្រកាន់​តួអក្សរ​តូច​ធំ

en: all objects
km: វត្ថុ​ទាំងអស់

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
km: រួមបញ្ចូល​វត្ថុ​ដែល​បាន​លុប ឬ​មិន​បញ្ចប់​នៅ​ក្នុង​ការ​ស្វែងរក។

en: add toolbar button
km: បន្ថែម​ប៊ូតុង​របារ​ឧបករណ៍

en: regular expression
km: កន្សោម​ធម្មតា

en: Invalid search expression
km: កន្សោម​ស្វែងរក​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
km: កន្សោម​ស្វែងរក​គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ 
    
     {0}

en: basics
km: មូលដ្ឋាន

en: matches if ''key'' exists
km: ផ្គូផ្គង បើ ''key'' មាន​ស្រាប់

en: ''key'' with exactly ''value''
km: ''key'' ជាមួយ ''value'' ជាក់លាក់

en: ''key'' with any value
km: ''key'' ជាមួយ​តម្លៃ​ណាមួយ

en: ''value'' in any key
km: ''value'' ក្នុង​ពាក្យ​គន្លឹះ​ណាមួយ

en: matches if ''key'' is greater than ''value'' (analogously, less than)
km: ផ្គូផ្គង បើ ''key'' ធំ​ជាង ''value'' (analogously, less than)

en: to quote operators.<br>Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
km: ដើម្បី​ស្រង់​សញ្ញា​ប្រមាណ​វិធី។<br>ជាមួយ​សញ្ញា​សម្រង់ <b>"</b> និង <b>\</b> តួអក្សរ​ចាំបាច់​ត្រូវតែ​នាំមុខ​ដោយ <b>\</b> (ឧ. <b>\"</b> និង <b>\\</b>)។

en: combinators
km: កម្មវិធី​ផ្សំ

en: logical and (both expressions have to be satisfied)
km: តក្កវិជ្ជា និង (កន្សោម​ទាំង​ពីរ​ត្រូវតែ​សម)

en: logical or (at least one expression has to be satisfied)
km: ឈ្នាប់​ឬ (យ៉ាង​ហោច​កន្សោម​មួយ​ត្រូវតែ​សម)

en: logical not
km: ឈ្នាប់​មិន

en: use parenthesis to group expressions
km: ប្រើ​វង់ក្រចក​ដើម្បី​ដាក់​កន្សោម​ជា​ក្រុម

en: objects
km: វត្ថុ

en: all ways
km: ផ្លូវ​ទាំងអស់

en: all relations
km: ទំនាក់ទំនង​ទាំងអស់

en: all closed ways
km: ផ្លូវ​ដែល​បាន​បិទ​ទាំងអស់

en: object without useful tags
km: វត្ថុ​ដែល​គ្មាន​ស្លាក​មាន​ប្រយោជន៍

en: metadata
km: ទិន្នន័យ​មេតា

en: objects with given ID
km: វត្ថុ​ជាមួយ​លេខ​សម្គាល់​ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: objects with given version
km: វត្ថុ​ជាមួយ​កំណែ​ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: objects with given changeset ID
km: វត្ថុ​ជាមួយ​លេខ​សម្គាល់ changeset ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: objects with last modification timestamp within range
km: វត្ថុ​ជាមួយ​ត្រា​ពេលវេលា​ដែល​បាន​ប្ដូរ​ចុងក្រោយ​នៅ​ក្នុង​ជួរ

en: properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ

en: objects having 5 to 10 tags
km: វត្ថុ​ដែល​មាន​ស្លាក​ពី១០ ទៅ១៥

en: closed ways with an area of 100 m²
km: ផ្លូវ​បិទ​ជិត​ដែល​មាន​ក្រឡាផ្ទៃ 100 m²

en: state
km: ស្ថានភាព

en: all modified objects
km: វត្ថុ​ដែល​បាន​កែប្រែ​ទាំងអស់

en: all new objects
km: វត្ថុ​ថ្មី​ទាំងអស់

en: all selected objects
km: វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់

en: all incomplete objects
km: វត្ថុ​ដែល​មិន​បញ្ចប់​ទាំងអស់

en: related objects
km: វត្ថុ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ

en: all children of objects matching the expression
km: វត្ថុ​កូន​ទាំងអស់​ដែល​ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​កន្សោម

en: all parents of objects matching the expression
km: វត្ថុ​មេ​ទាំងអស់​ដែល​ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​កន្សោម

en: objects with given role in a relation
km: វត្ថុ​ដែល​មាន​មុខងារ​បាន​ផ្ដល់​នៅ​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង

en: n-th member of relation and/or n-th node of way
km: ធាតុ n-th របស់​ទំនាក់ទំនង និង/ឬ​តំណ n-th របស់​ផ្លូវ

en: every n-th member of relation and/or every n-th node of way
km: រាល់​ធាតុ n-th របស់​ទំនាក់ទំនង និង/ឬ​រាល់​តំណ n-th របស់​ផ្លូវ

en: view
km: ទិដ្ខភាព

en: objects in current view
km: វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
km: វត្ថុ (និង​តំណ​ផ្លូវ/ធាតុ​ទំនាក់ទំនង​របស់​វា​ទាំងអស់) នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​បច្ចុប្បន្ន

en: objects in downloaded area
km: វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​ទាញ​យក

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
km: វត្ថុ (និង​តំណ​ផ្លូវ/ធាតុ​ទំនាក់ទំនង​របស់​វា​ទាំងអស់) នៅ​ក្នុង​តំបន់​ទាញ​យក

en: Selection
km: ជម្រើស

en: Open a selection list window.
km: បើក​បង្អួច​បញ្ជី​ជម្រើស។

en: Zoom to selection
km: ពង្រីក​ទៅ​ជម្រើស

en: Unselectable now
km: មិន​អាច​ជ្រើស​បាន​ឥឡូវ

en: Always shown
km: បង្ហាញ​ជានិច្ច

en: Dynamic
km: ថាមវន្ត

en: Always hidden
km: លាក់​ជានិច្ច

en: Toggle dynamic buttons
km: បិទ/បើក​ប៊ូតុង​ថាមវន្ត

en: Open preferences for this panel
km: បើក​ចំណូលចិត្ត​សម្រាប់​ផ្ទាំង​នេះ

en: Undock the panel
km: កុំ​ចត​ផ្ទាំង

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
km: បិទ​ផ្ទាំង​នេះ។ អ្នក​អាច​បើក​វា​ឡើងវិញ​ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង​នៅ​ក្នុង​របារ​ឧបករណ៍​ខាងឆ្វេង។

en: Click to minimize/maximize the panel content
km: ចុច​ដើម្បី​បង្រួម​អប្បបរមា/ពង្រីក​អតិបរមា​នូវ​​មាតិកា​ផ្ទាំង

en: Side buttons
km: ប៊ូតុង​ចំហៀង

en: Authors
km: អ្នកនិពន្ឋ

en: Open a list of people working on the selected objects.
km: បើក​បញ្ជី​អ្នក​ធ្វើការ​នៅ​​លើ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: {0} Author | {0} Authors
km[0]: អ្នកនិពន្ធ {0} នាក់

en: Select objects submitted by this user
km: ជ្រើស​វត្ថុ​ដែល​បាន​ដាក់​ស្នើ​ដោយ​អ្នកប្រើ​នេះ

en: Launches a browser with information about the user
km: ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ជាមួយ​ព័ត៌មាន​អំពី​អ្នកប្រើ

en: Only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
km: ចាប់ផ្ដើម​តែ​ព័ត៌មាន​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​សម្រាប់ {0} ដំបូង​នៃ​អ្នកប្រើ {1} ដែល​បាន​ជ្រើស​ប៉ុណ្ណោះ

en: Author
km: អ្នកនិពន្ធ

en: # Objects
km: វត្ថុ #

en: Validation Results
km: លទ្ធផល​សុពលកម្ម

en: Open the validation window.
km: បើក​បង្អួច​សុពលកម្ម។

en: Fix
km: កែ

en: Fix the selected issue.
km: កែ​ការ​ចេញផ្សាយ​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Ignore the selected issue next time.
km: មិន​អើពើ​ការ​ចេញផ្សាយ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ពេល​បន្ទាប់។

en: Whole group
km: ក្រុម​ទាំងមូល

en: Single elements
km: ធាតុ​តែមួយ

en: Nothing
km: កុំ​ធ្វើ​អ្វី​ទាំងអស់

en: Ignore whole group or individual elements?
km: មិន​អើពើ​ក្រុម​ទាំងមូល ឬ​ធាតុ​ដាច់ដោយឡែក?

en: Ignoring elements
km: មិន​អើពើ​ធាតុ

en: Fixing errors ...
km: កំពុង​កែ​កំហុស...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
km: កំពុង​កែ ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ផែនទី...

en: anonymous
km: អនាមិក

en: Display the basic properties of the changeset
km: បង្ហាញ​លក្ខណសម្បត្តិ​មូលដ្ឋាន​របស់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ។

en: Display the tags of the changeset
km: បង្ហាញ​ស្លាក​នៃ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Content
km: មាតិកា

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
km: បង្ហាញ​វត្ថុ​ដែល​បាន​បង្កើត ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព និង​បាន​លុប​ដោយ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Discussion
km: ការ​ពិភាក្សា

en: Display the public discussion around this changeset
km: បង្ហាញ​ការ​ពិភាក្សា​សាធារណៈ​ជុំវិញ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នេះ

en: Close the dialog
km: បិទ​ប្រអប់ dialog

en: Query
km: សំណួរ​

en: Launch the dialog for querying changesets
km: ចាប់ផ្ដើម​ប្រអប់​សម្រាប់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សំណួរ

en: Remove from cache
km: លុបចេញ​ពី​ឃ្លាំង

en: Remove the selected changesets from the local cache
km: លុប​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ចេញពី​ឃ្លាំង​មូលដ្ឋាន

en: Close the selected changesets
km: បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Update changeset
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​ជ្រើស ជាមួយ​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM

en: Download changeset content
km: ទាញ​យក​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Download the content of the selected changesets from the server
km: ទាញ​យក​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បា​នជ្រើស​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: My changesets
km: សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​ខ្ញុំ

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
km: ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​ខ្ញុំ​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM (អតិ. ១០០សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
km: <html>JOSM បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ដំណើរការ​ជាមួយ​អ្នកប្រើ​អនាមិក។ វា​មិន​អាច​ទាញ​យក<br>សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM បាន​ទេ លុះត្រាតែ​អ្នក​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ OSM របស់​អ្នក<br>នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត JOSM ។</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
km: សម្អាត

[ctx: changeset.state]
en: Open
km: បើក

[ctx: changeset.state]
en: Closed
km: បិទ

en: ID
km: ​លេខ​សម្គាល់

en: Created at
km: បាន​បង្កើត​នៅ

en: Closed at
km: បាន​បិទ​នៅ

en: Discussions
km: ការ​ពិភាក្សា

en: <html>The selected object is not available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html> | <html>None of the selected objects is available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html>
km[0]: <html>វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​មាន​នៅ​ក្នុង<br>ស្រទាប់​កែសម្រួល ''{0}'' បច្ចុប្បន្ន​ទេ។</html>

en: Download objects
km: ទាញ​យក​វត្ថុ

en: Select in layer
km: ជ្រើស​ក្នុង​ស្រទាប់

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
km: ជ្រើស​ព្រីមីទីវ​ដែល​ត្រូវគ្នា​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: Nothing to select
km: មិន​មាន​អ្វី​ត្រូវ​ជ្រើស

en: Zoom to in layer
km: ពង្រីក​ទៅ​ស្រទាប់

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
km: ពង្រីក​ទៅ​វត្ថុ​ដែល​ត្រូវគ្នា​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: Nothing to zoom to
km: មិន​មាន​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​ពង្រីក​ទៅ

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
km: មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នេះ​មិនទាន់​បាន​ទាញ​យក​ទេ។

en: Download now
km: ទាញ​យក​ឥឡូវ

en: Download the changeset content
km: ទាញ​យក​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Created
km: បាន​បង្កើត

en: Updated
km: បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Deleted
km: បាន​លុប

en: Name
km: ឈ្មោះ

en: ID:
km: លេខ​សម្គាល់៖

en: Comment:
km: មតិយោបល់៖

en: Open/Closed:
km: បើក/បិទ៖

en: Created at:
km: បាន​បង្កើត​នៅ៖

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
km: លុប​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ក្នុង​ផ្ទាំង​ទិដ្ឋភាព​លម្អិត​ចេញពី​ឃ្លាំង​មូលដ្ឋាន

en: Update the changeset from the OSM server
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
km: ជ្រើស​ព្រីមីទីវ​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នេះ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: <html>None of the objects in the content of changeset {0} is available in the current<br>edit layer ''{1}''.</html>
km: <html>វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0} មិន​មាន​នៅ​ក្នុង<br>ស្រទាប់​កែសម្រួល ''{1}'' បច្ចុប្បន្ន​ទេ។</html>

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
km: ពង្រីក​ទៅ​វត្ថុ​នៃ​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នេះ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: Update changeset discussion
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ការ​ពិភាក្សា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Update the changeset discussion from the OSM server
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ការ​ពិភាក្សា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: User
km: អ្នកប្រើ

en: {0} [incomplete]
km: {0} [មិន​បញ្ចប់]

en: open
km: បើក

en: closed
km: បិទ

en: Download content
km: ទាញ​យក​មាតិកា

en: Download the changeset content from the OSM server
km: ទាញ​យក​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM

en: Update content
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មាតិកា

en: Update the changeset content from the OSM server
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM

en: Changeset ID:
km: លេខ​សម្គាល់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ៖

en: Enter a changeset id
km: បញ្ចូល​លេខ​សម្គាល់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
km: ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់​ជាក់លាក់ រួម​ទាំង​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Select changesets owned by specific users
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​ជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​អ្នកប្រើ​ជាក់លាក់

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​ផ្អែក​លើ​ថា​តើ​ពួកវា​បាន​បើក ឬ​បិទ

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ផ្អែក​លើ​ពេលវេលា/កាលបរិច្ឆេទ​ដែល​ពួកគេ​បាន​បង្កើត ឬ​បិទ

en: Select only changesets related to a specific bounding box
km: ជ្រើស​តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​ពាក់ព័ន្ធ​នឹង​ប្រអប់​ភ្ជាប់​ជាក់លាក់​ប៉ុណ្ណោះ

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
km: មិន​អាច​ដាក់​កម្រិត​សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅ​ប្រអប់​ព្រំដែន។ ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មិន​ត្រឹមត្រូវ។

en: <html>Please enter valid longitude/latitude values to restrict<br>the changeset query to a specific bounding box.</html>
km: <html>សូម​បញ្ចូល​តម្លៃ​រយៈបណ្ដោយ/រយៈទទឹង​ដើម្បី​ដាក់​កម្រិត<br>សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅ​ប្រអប់​ព្រំដែន​ជាក់លាក់។</html>

en: Invalid bounding box
km: ប្រអប់​ព្រំដែន​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Download my changesets only
km: ទាញ​យក​តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​ខ្ញុំ​ប៉ុណ្ណោះ

en: <html>Select to restrict the query to your changesets only.<br>Unselect to include all changesets in the query.</html>
km: <html>ជ្រើស​ដើម្បី​ដាក់​កម្រិត​សំណួរ​ទៅ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​អ្នក​តែប៉ុណ្ណោះ។<br>មិន​ជ្រើស​ដើម្បី​រួមបញ្ចូល​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​សំណួរ។</html>

en: <html>Please select one the following <strong>standard queries</strong>.Select <strong>Download my changesets only</strong> if you only want to download changesets created by yourself.<br>Note that JOSM will download max. 100 changesets.</html>
km: <html>ជ្រើស <strong>សំណួរ​ស្តង់ដារ</strong> មួយ​ដូច​ខាងក្រោម។ ជ្រើស <strong>ទាញ​យក​តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​ខ្ញុំ​ប៉ុណ្ណោះ</strong> បើ​អ្នក​គ្រាន់តែ​ចង់​ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​បង្កើត​ដោយ​ខ្លួន​អ្នក។<br>ចងចាំ​ថា JOSM នឹង​ទាញ​យក​អតិបរមា ១០០​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ។</html>

en: <html>Download the latest changesets</html>
km: <html>ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ចុងក្រោយ​គេ</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
km: <html>ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បើក​ចំហ<br><em>ដែល​បាន​បិទ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ OSM របស់​អ្នក​ជា​ដំបូង​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត</em></html>

en: <html>Download my open changesets</html>
km: <html>ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បើក​ចំហ​របស់​ខ្ញុំ</html>

en: <html>Download changesets in the current map view.<br><em>Disabled. There is currently no map view active.</em></html>
km: <html>ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ផែនទី​បច្ចុប្បន្ន<br><em>ដែល​បាន​បិទ។ បច្ចុប្បន្ន​មិន​មាន​ទិដ្ឋភាព​ផែនទី​សកម្ម។</em></html>

en: <html>Download changesets in the current map view</html>
km: <html>ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ក្នុង​ទិដ្ឋភាព​ផែនទី​បច្ចុប្បន្ន</html>

en: Unexpected value for preference ''{0}'', got ''{1}''. Resetting to default query.
km: តម្លៃ​មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ចំណូលចិត្ត ''{0}'', បាន​ទទួល ''{1}'' ។ កំណត់​ឡើងវិញ​ទៅ​សំណួរ​លំនាំដើម។

en: Cannot create changeset query for open changesets of anonymous user
km: មិន​អាច​បង្កើត​សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សម្រាប់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បើក​ចំហ​នៃ​អ្នកប្រើ​អនាមិក​បាន​ទេ

en: Basic
km: មូល​ដ្ឋាន

en: Download changesets using predefined queries
km: ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​ប្រើ​សំណួរ​កំណត់​ស្រេច

en: From URL
km: ពី URL

en: Query changesets from a server URL
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពី URL ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Advanced
km: កម្រិតខ្ពស់

en: Use a custom changeset query
km: ប្រើ​ការ​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Query changesets
km: ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Query and download changesets
km: ជ្រើស និង​ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Please enter a valid changeset query URL first.
km: សូម​បញ្ចូល​ URL ការ​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ត្រឹមត្រូវ​ជាមុន។

en: Illegal changeset query URL
km: URL ការ​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Close the dialog and abort querying of changesets
km: បិទ​ប្រអប់ រួច​បោះបង់​ការ​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
km: សូម​បញ្ចូល​កាលបរិច្ឆេទ​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ​ទូទៅ​សម្រាប់​ភាសា​របស់​អ្នក។<br>ឧទាហរណ៍៖ {0}<br>ឧទាហរណ៍៖ {1}<br>ឧទាហរណ៍៖ {2}<br>ឧទាហរណ៍៖ {3}<br>

en: Query open changesets only
km: សំណួរ​បើក​តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Query closed changesets only
km: សំណួរ​បិទ​តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Query both open and closed changesets
km: សំណួរ​ទាំង​និទ និង​បើក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Only changesets closed after the following date/time
km: មាន​តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​បិទ​បន្ទាប់ពី​ពេលវេលា/កាលបរិច្ឆេទ​ដូច​ខាងក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
km: មាន​តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​បិទ​បន្ទាប់ពី និង​បាន​បង្កើត​មុន​ពេលវេលា/កាលបរិច្ឆេទ​ដូច​ខាងក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ

en: Date:
km: កាលបរិច្ឆេទ៖

en: Time:
km: ពេលវេលា៖

en: Closed after -
km: បិទ​បន្ទាប់ពី -

en: Date:
km: កាលបរិច្ឆេទ៖

en: Created before -
km: បាន​បង្កើត​មុន -

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
km: មិន​អាច​បង្កើត​សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ជាមួយ​ការ​ដាក់​កម្រិត​មូលដ្ឋាន​ពេលវេលា។ ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​មិន​ត្រឹមត្រូវ។

en: <html>Please enter valid date/time values to restrict<br>the query to a specific time range.</html>
km: <html>សូម​បញ្ចូល​តម្លៃ​ពេលវេលា/កាលបរិច្ឆេទ​ត្រឹមត្រូវ​ដើម្បី​ដាក់​កម្រិត<br>សំណួរ​ទៅ​ជួរ​ពេលវេលា​ជាក់លាក់។</html>

en: Invalid date/time values
km: តម្លៃ​ពេលវេលា/កាលបរិច្ឆេទ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
km: សូម​បញ្ចូល​ពេលវេលា​ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ​ទូទៅ​សម្រាប់​ភាសា​របស់​អ្នក។<br>ឧទាហរណ៍៖ {0}<br>ឧទាហរណ៍៖ {1}<br>ឧទាហរណ៍៖ {2}<br>ឧទាហរណ៍៖ {3}<br>

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
km: តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​មិនមែន​ជា​លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ​ត្រឹមត្រូវ។ សូម​បញ្ចូល​តម្លៃ​ចំនួនគត់ > 0

en: Please enter an integer value > 0
km: សូម​បញ្ចូល​តម្លៃ​ចំនួនគត់ > 0

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
km: សូម​បញ្ចូល ឬ​បិទភ្ជាប់ URL ដើម្បី​ទៅ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពី OSM API ។

en: Note that changeset queries are currently always submitted to ''{0}'', regardless of the host, port and path of the URL entered below.
km: ចងចាំ​ថា​ការ​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​គឺ​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​ទៅ ''{0}'', លើកលែង​ម៉ាស៊ីន ច្រក និង​ផ្លូវ URL ដែល​បាន​បញ្ចូល​ខាងក្រោម។

en: This changeset query URL is invalid
km: URL ការ​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នេះ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
km: តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​ជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់​ដូច​ខាងក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ

en: Only changesets owned by the user with the following user name
km: តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​ឈ្មោះ​ដូច​ខាងក្រោម​ប៉ុណ្ណោះ

en: User ID:
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ៖

en: User name:
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ៖

en: Only changesets owned by myself (disabled. JOSM is currently run by an anonymous user)
km: តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​ជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​ខ្ញុំ​ប៉ុណ្ណោះ (បាន​បិទ ហើយ JOSM កំពុង​ដំណើរការ​ដោយ​អ្នកប្រើ​អនាមិក)

en: Only changesets owned by myself
km: តែ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​ជា​កម្មសិទ្ធិ​របស់​ខ្ញុំ​ប៉ុណ្ណោះ

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
km: មិន​អាច​ដាក់​កម្រិត​សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅ​អ្នកប្រើ​បច្ចុប្បន្ន ព្រោះ​គាត់​ជា​អ្នកប្រើ​អនាមិក

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
km: តម្លៃ ''{0}'' បច្ចុប្បន្ន​សម្រាប់​លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
km: មិន​អាច​ដាក់​កម្រិត​សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ទៅ​អ្នកប្រើ​ឈ្មោះ ''{0}''

en: Please enter a valid user ID
km: សូម​បញ្ចូល​លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid user ID
km: លេខ​សម្គាល់​អ្នកប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Please enter a non-empty user name
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​មិន​ទទេ

en: Invalid user name
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Activate
km: ធ្វើឲ្យ​សកម្ម

en: Activate the selected layer
km: ធ្វើឲ្យ​ស្រទាប់​ដែល​បាន​ជ្រើស​សកម្ម

en: Activate layer
km: ធ្វើឲ្យ​ស្រទាប់​សកម្ម

en: Delete the selected layers.
km: លុប​ស្រទាប់​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Duplicate this layer
km: ស្ទួន​ស្រទាប់​នេះ

en: Copy of {0}
km: ចម្លង {0}

en: Copy {1} of {0}
km: ចម្លង {1} នៃ {0}

en: Adjust opacity of the layer.
km: លៃ​តម្រូវ​ភាព​ស្រអាប់​នៃ​ស្រទាប់។

en: Opacity
km: ភាព​ស្រអាប់

en: Color
km: ពណ៌

en: Merge
km: បញ្ចូលរួមគ្នា

en: Merge this layer into another layer
km: បញ្ចូល​ស្រទាប់​នេះ​ទៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ផ្សេងទៀត

en: Length
km: ប្រវែង

en: Move the selected layer one row down.
km: ផ្លាស់ទី​ស្រទាប់​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចុះក្រោម​មួយ​ជួរដេក។

en: Move the selected layer one row up.
km: ផ្លាស់ទី​ស្រទាប់​ដែល​បាន​ជ្រើស​ឡើងលើ​មួយ​ជួរដេក។

en: Show/hide
km: បង្ហាញ/លាក់

en: Toggle visible state of the selected layer.
km: បិទ/បើក​សភាព​មើលឃើញ​នៃ​ស្រទាប់​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Show/hide layer
km: បង្ហាញ/លាក់​ស្រទាប់

en: Copy all Keys/Values
km: ចម្លង​តម្លៃ/ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
km: ចម្លង​តម្លៃ និង​ពាក្យ​គន្លឹះ​នៃ​ស្លាក​ទាំងអស់​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Copy Value
km: ចម្លង​តម្លៃ

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
km: ចម្លង​តម្លៃ​ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Launch browser with wiki help for selected object
km: ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ជាមួយ​ជំនួយ​វីគី​សម្រាប់​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Discardable key: selection Foreground
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​អាច​បោះបង់​បាន៖ ជម្រើស​ផ្ទៃ​ខាងមុខ

en: Discardable key: foreground
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​អាច​បោះបង់​បាន៖ ផ្ទៃ​ខាងមុខ

en: Discardable key: selection Background
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​អាច​បោះបង់​បាន៖ ជម្រើស​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Discardable key: background
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​អាច​បោះបង់​បាន៖ ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ

en: Select objects for which to change tags.
km: ជ្រើស​វត្ថុ​សម្រាប់​ស្លាក​ដែល​ត្រូវ​ប្ដូរ។

en: Tags for selected objects.
km: ស្លាក​សម្រាប់​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Member Of
km: សមាជិក​របស់

en: Position
km: ​ទីតាំង

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
km: ស្លាក៖ {0} / សមាជិកភាព៖ {1}

en: Delete the selected key in all objects
km: លុប​ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​ជ្រើស​ក្នុង​វត្ថុ​ទាំងអស់

en: Delete Tags
km: លុប​ស្លាក

en: Change relation
km: ប្ដូរ​ទំនាក់ទំនង

en: Delete from relation
km: លុប​ពី​ទំនាក់ទំនង

en: Really delete selection from relation {0}?
km: លុប​ជម្រើស​ពី​ទំនាក់ទំនង​មែនឬ {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
km: បន្ថែម​គូ​តម្លៃ/ពាក្យ​គន្លឹះ​ថ្មី​ចំពោះ​វត្ថុ​ទាំងអស់

en: Add Tag
km: បន្ថែម​ស្លាក

en: Edit the value of the selected key for all objects
km: កែសម្រួល​តម្លៃ​ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​បាន​ជ្រើស​សម្រាប់​វត្ថុ​ទាំងអស់

en: Edit Tags
km: កែសម្រួល​ស្លាក

en: Paste Value
km: បិទភ្ជាប់​តម្លៃ

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
km: បិទភ្ជាប់​តម្លៃ​ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពីក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Search Key/Value/Type
km: ស្វែងរក​ពាក្យ​គន្លឹះ/តម្លៃ/ស្លាក

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
km: ស្វែងរក​ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​គន្លឹះ និង​តម្លៃ​នៃ​ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស ដាក់​កម្រិត​ទៅ​ប្រភេទ (ឧ. តំណ/ផ្លូវ/ទំនាក់ទំនង)

en: Search Key/Value
km: ស្វែងរក​ពាក្យ​គន្លឹះ/តម្លៃ

en: Search with the key and value of the selected tag
km: ស្វែងរក​ដោយ​ប្រើ​ពាក្យ​គន្លឹះ និង​តម្លៃ​នៃ​ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Change value? | Change values?
km[0]: ប្ដូរ​តម្លៃ?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
km[0]: វា​នឹង​ប្ដូរ​វត្ថុ {0} ។

en: An empty value deletes the tag.
km: តម្លៃ​ទទេ​លុប​ស្លាក។

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
km: អ្នក​បាន​ប្ដូរ​ពាក្យ​គន្លឹះ​ពី ''{0}'' ទៅ ''{1}'' ។

en: The new key is already used, overwrite values?
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ថ្មី​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​រួច​ហើយ សរសេរ​ជាន់​លើ​តម្លៃ?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
km[0]: ប្ដូរ​លក្ខណសម្បត្តិ​ទៅ​វត្ថុ {0}

en: Use English language for tag by default
km: ប្រើ​ភាសា​អង់គ្លេស​សម្រាប់​ស្លាក​តាម​លំនាំដើម

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
km[0]: វា​នឹង​ប្ដូរ​រហូតដល់ {0} វត្ថុ។

en: Please select a key
km: សូម​ជ្រើស​ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Set number of recently added tags
km: កំណត់​ចំនួន​ស្លាក​ដែល​បាន​បន្ថែម​ថ្មីៗ

en: Remember last used tags after a restart
km: ចងចាំ​ស្លាក​ដែល​បាន​ប្រើ​ចុងក្រោយ​បន្ទាប់ពី​ចាប់ផ្ដើម​ឡើងវិញ

en: Please enter the number of recently added tags to display
km: សូម​បញ្ចូល​ចំនួន​ស្លាក​ដែល​បាន​បន្ថែម​ថ្មីៗ​ដើម្បី​បង្ហាញ

en: Please enter integer number between 0 and {0}
km: សូម​បញ្ចូល​ចំនួន​គត់​រវាង 0 និង {0}

en: Recently added tags
km: ស្លាក​ដែល​បាន​បន្ថែម​ថ្មីៗ

en: Choose recent tag {0}
km: ជ្រើស​ស្លាក​ថ្មីៗ {0}

en: Use this tag again
km: ប្រើ​ស្លាក​នេះ​ម្ដងទៀត

en: Apply recent tag {0}
km: អនុវត្ត​ស្លាក​បច្ចុប្បន្ន {0}

en: The key ''{0}'' is already used
km: ពាក្យ​គន្លឹះ ''{0}'' បាន​ប្រើ​រួចហើយ

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
km: កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​យោង​ទៅ

en: Download all child relations (recursively)
km: ទាញ​យក​ទំនាក់ទំនង​កូន​ទាំងអស់ (បន្តបន្ទាប់)

en: Download All Children
km: ទាញ​យក​កូន​ទាំងអស់

en: Download selected relations
km: ទាញ​យក​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Download Selected Children
km: ទាញ​យក​កូដ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Conflict in data | Conflicts in data
km[0]: ការ​ប៉ះទង្គិច​ទិន្នន័យ

en: Download relation members
km: ទាញ​យក​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង

en: <html>The child relation<br>{0}<br>is deleted on the server. It cannot be loaded</html>
km: <html>ទំនាក់ទំនង​កូន<br>{0}<br>ត្រូវ​បាន​លុប​ចេញពី​ម៉ាស៊ីន​មេ។ វា​មិន​អាច​ផ្ទុក​បាន​ឡើយ</html>

en: Relation is deleted
km: បាន​លុប​ទំនាក់ទំនង

en: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
km: មិន​អើពើ​ការ​លើកលែង​ព្រោះ​ភារកិច្ច​ត្រូវ​បាន​បោះបង់។ ការ​លើកលែង៖ {0}

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
km[0]: កំពុង​ទាញ​យក​វត្ថុ​មិន​បញ្ចប់ {0}

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
km[0]: កំពុង​ទាញ​យក​កូន​មិន​បញ្ចប់ {0} នៃ​ទំនាក់ទំនង ''{1}''

en: Downloading {0} incomplete child of {1} parent relations | Downloading {0} incomplete children of {1} parent relations
km[0]: កំពុង​ទាញ​យក​កូន​មិន​បញ្ចប់ {0} នៃ​ទំនាក់ទំនង​មេ {1}

en: Download relations
km: ទាញ​យក​ទំនាក់ទំនង

en: Tags and Members
km: ស្លាក និង​សមាជិក

en: Parent Relations
km: ទំនាក់ទំនង​មេ

en: Child Relations
km: ទំនាក់ទំនង​កូន

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
km: បញ្ចូល​តួនាទី រួច​អនុវត្ត​វា​ទៅ​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Apply Role:
km: អនុវត្ត​តួនាទី៖

en: New relation
km: ទំនាក់ទំនង​ថ្មី

en: Focus Relation Editor with relation ''{0}'' in layer ''{1}''
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​ផ្ដោត​ជាមួយ​ទំនាក់ទំនង ''{0}'' នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់ ''{1}''

en: <html>There is at least one member in this relation referring<br>to the relation itself.<br>This creates circular dependencies and is discouraged.<br>How do you want to proceed with circular dependencies?</html>
km: <html>ត្រូវ​មាន​សមាជិក​យ៉ាង​ហោច​មួយ​នៅ​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង​នេះ​គឺ​សំដៅ​ទៅ<br>ទំនាក់ទំនង​ខ្លួន​ឯង។<br>វា​នឹង​បង្កើត​រង្វង់​ភាព​អាស្រ័យ ហើយ​វា​គឺ​គួរឲ្យ​ធុញ។។<br>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ត​ជាមួយ​រង្វង់​ភាព​អាស្រ័យ​យ៉ាង​ដូចម្ដេច​ខ្លះ?</html>

en: Remove them, clean up relation
km: លុប​វា​ចេញ ហើយ​សម្អាត​ទំនាក់ទំនង

en: Ignore them, leave relation as is
km: កុំ​អើពើ​វា ទុក​ឲ្យ​ទំនាក់ទំនង​ជា

en: Sorry, shortcut "{0}" can not be enabled in Relation editor dialog
km: សូមទោស! ផ្លូវកាត់"{0}" មិន​អាច​បើក​បាន​ទេ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង

en: <html>This relation already has one or more members referring to<br>the object ''{0}''<br><br>Do you really want to add another relation member?</html>
km: <html>ទំនាក់ទំនង​នេះ​មាន​សមាជិក​មួយ ឬ​ច្រើន​រួចហើយ​ដែល​យោង​ទៅ<br>វត្ថុ ''{0}''<br><br>តើ​អ្នក​ចង់​បន្ថែម​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​ផ្សេងទៀត​ឬ?</html>

en: Multiple members referring to same object.
km: សមាជិក​ច្រើន​ដែល​យោង​ទៅ​វត្ថុ​ដូចគ្នា។

en: Select previous Gap
km: ជ្រើស​ចន្លោះ​មុន

en: Select the previous relation member which gives rise to a gap
km: ជ្រើស​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​ពីមុន​ដែល​ធ្វើឲ្យ​ចន្លោះ​កើនឡើង

en: Select next Gap
km: ជ្រើស​ចន្លោះ​បន្ទាប់

en: Select the next relation member which gives rise to a gap
km: ជ្រើស​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​បន្ទាប់​ដែល​ធ្វើឲ្យ​ចន្លោះ​កើនឡើង

en: Zoom to Gap
km: ពង្រីក​ទៅ​ចន្លោះ

en: Zoom to the gap in the way sequence
km: ពង្រីក​ទៅ​ចន្លោះ​នៅ​ក្នុង​លំដាប់​ផ្លូវ

en: Refers to
km: យោង​ទៅ

en: including immediate children of parent relations
km: រួមបញ្ចូល​កូនៗ​ផ្លាស់​របស់​ទំនាក់ទំនង​មេ

en: Load parent relations
km: ផ្ទុក​ទំនាក់ទំនង​មេ

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

en: Edit the currently selected relation
km: កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​ដែល​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Apply Changes
km: អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្តូរ

en: Create new relation in layer ''{0}''
km: បង្កើត​ទំនាក់ទំនង​ថ្មី​ក្នុង​ស្រទាប់ ''{0}''

en: Edit new relation in layer ''{0}''
km: កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​ថ្មី​ក្នុង​ស្រទាប់ ''{0}''

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
km: កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង #{0} ក្នុង​ស្រទាប់ ''{1}''

en: Load relation
km: ផ្ទុក​ទំនាក់ទំនង

en: Add all objects selected in the current dataset after the last selected member
km: បន្ថែម​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន បន្ទាប់ពី​សមាជិក​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចុងក្រោយ

en: Add all objects selected in the current dataset before the first member
km: បន្ថែម​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុងសំណុំ​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​មុខ​សមាជិក​ទីមួយ

en: Add all objects selected in the current dataset before the first selected member
km: បន្ថែម​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន នៅ​មុខ​សមាជិក​ដែល​ជ្រើស​ទីមួយ

en: Apply the current updates
km: អនុវត្ត​បច្ចុប្បន្នភាព​បច្ចុប្បន្ន

en: Cancel the updates and close the dialog
km: បោះបង់​បច្ចុប្បន្នភាព រួច​បិទ​ប្រអប់

en: Yes, save the changes and close
km: បាទ/ចាស រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ រួច​បិទ

en: Click to save the changes and close this relation editor
km: ចុច​ដើម្បី​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ រួច​បិទ​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​នេះ

en: No, discard the changes and close
km: ទេ បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ រួច​បិទ

en: Click to discard the changes and close this relation editor
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ រួច​បិទ​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​នេះ

en: Cancel, continue editing
km: បោះបង់ រួច​បន្ត​ការ​កែសម្រួល

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
km: ចុច​ដើម្បី​ត្រឡប់​ទៅ​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង រួច​បន្ត​ការ​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
km: <html>ទំនាក់ទំនង​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ។<br><br>តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក​ទេ?</html>

en: Unsaved changes
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក

en: Delete the currently edited relation
km: លុប​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​កែសម្រួល​បច្ចុប្បន្ន

en: Relation Editor: Download Members
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង៖ ទាញ​យក​សមាជិក

en: Download all incomplete members
km: ទាញ​យក​សមាជិក​ដែល​មិន​បញ្ចប់​ទាំងអស់

en: Download selected incomplete members
km: ទាញ​យក​សមាជិក​មិន​បញ្ចប់​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Relation Editor: Move Down
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង៖ ផ្លាស់ទី​ចុះក្រោម

en: Move the currently selected members down
km: ផ្លាស់ទី​សមាជិក​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចុះក្រោម

en: Relation Editor: Move Up
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង៖ ផ្លាស់ទី​ឡើងលើ

en: Move the currently selected members up
km: ផ្លាស់ទី​សមាជិក​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ឡើងលើ

en: Apply the updates and close the dialog
km: អនុវត្ត​បច្ចុប្បន្នភាព រួច​បិទ​ប្រអប់

en: Refresh
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

en: No, continue editing
km: ទេ បន្ត​កែសម្រួល

en: Relation Editor: Remove
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង៖ លុបចេញ

en: Remove the currently selected members from this relation
km: លុប​សមាជិក​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន​ចេញពី​ទំនាក់ទំនង​នេះ

en: Remove all members referring to one of the selected objects
km: លុប​សមាជិក​ទាំងអស់​ដែល​យោង​ទៅវត្ថុ​បាន​ជ្រើស​មួយ

en: Reverse the order of the relation members
km: បញ្ច្រាស​លំដាប់​នៃ​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង

en: Yes, create a conflict and close
km: បាទ/ចាស បង្កើត​ការ​ប៉ះ​ទង្គិច រួច​បិទ

en: Click to create a conflict and close this relation editor
km: ចុច​ដើម្បី​បង្កើត​ការ​ប៉ះ​ទង្គិច រួច​បិទ​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង​នេះ

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
km: <html>ទំនាក់ទំនង​នេះ​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​នៅ​ក្រៅ​កម្មវិធី​កែសម្រួល។<br>អ្នក​មិន​អាច​អនុវត្ត​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក និង​បន្ត​ការ​កែសម្រួល​បាន​ទេ។<br><br>តើ​អ្នក​ចង់​បង្កើត​ការ​ប៉ះទង្គិច រួច​បិទ​កម្មវិធី​កែសម្រួល​ឬ?</html>

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>Please resolve this conflict first, then try again.</html>
km: <html>ស្រទាប់ ''{0}'' មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​សម្រាប់​វត្ថុ​រួចហើយ<br>''{1}'' ។<br>សូម​ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច​ជាមុន រួច​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត។</html>

en: Select objects for selected relation members
km: ជ្រើស​វត្ថុ​សម្រាប់​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Select relation members which refer to objects in the current selection
km: ជ្រើស​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​ដែល​យោង​ទៅ​វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Sets a role for the selected members
km: កំណត់​តួនាទី​សម្រាប់​សមាជិក​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Apply Role
km: អនុវត្ត​តួនាទី

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
km[0]: អ្នក​កំពុង​កំណត់​តួនាទី​ទទេ​នៅ​លើ​វត្ថុ {0} ។

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
km: វា​ស្មើ​ទៅ​នឹង​ការ​លុប​តួនាទី​ចេញពី​វត្ថុ​ទាំងនេះ។

en: Do you really want to apply the new role?
km: តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​អនុវត្ត​តួនាទី​ថ្មី​មែន​ឬ?

en: Yes, apply it
km: បាទ/ចាស អនុវត្ត

en: No, do not apply
km: ទេ កុំ​អនុវត្ត

en: Confirm empty role
km: បញ្ជាក់​តួនាទី​ទទេ

en: Relation Editor: Sort
km: កម្មវិធី​កែសម្រួល​ទំនាក់ទំនង៖ តម្រៀប

en: Sort the relation members
km: តម្រៀប​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង

en: way is connected
km: ផ្លូវ​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់

en: way is connected to previous relation member
km: ផ្លូវ​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​ពីមុន

en: way is connected to next relation member
km: ផ្លូវ​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​បន្ទាប់

en: way is not connected to previous or next relation member
km: ផ្លូវ​ត្រូវ​បាន​តភ្ជាប់​ទៅ​សមាជិក​ទំនាក់ទំនង​ពីមុន ឬ​បន្ទាប់

en: Wrong number of arguments for bookmark
km: លេខ​អាគុយម៉ង់​ខុស​សម្រាប់​ចំណាំ

en: Error reading bookmark entry: %s
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​អាន​ធាតុ​ចំណាំ៖ %s

en: Bookmarks
km: កំណត់ចំណាំ Bookmark

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
km: <html>បច្ចុប្បន្ន​មិន​បាន​ជ្រើស​តំបន់​ទាញ​យក។</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
km: <html><strong>តំបន់​ទាញ​យក​បច្ចុប្បន្ន</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>

en: Create bookmark
km: បង្កើត​ចំណាំ

en: Add a bookmark for the currently selected download area
km: បន្ថែម​ចំណាំ​សម្រាប់​តំបន់​ទាញ​យក​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
km: បច្ចុប្បន្ន​មិន​បាន​ជ្រើស​តំបន់​ទាញ​យក។ សូម​ជ្រើស​ផ្ទៃ​ជាមុន​សិន។

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​តំបន់​ទាញ​យក​ដែល​បាន​ចំណាំ។

en: Name of location
km: ឈ្មោះ​ទីតាំង

en: Remove the currently selected bookmarks
km: លុប​ចំណាំ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Rename the currently selected bookmark
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ចំណាំ​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Clear textarea
km: សម្អាត​ផ្ទៃ​អត្ថបទ

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
km: URL ពី www.openstreetmap.org (អ្នក​អាច​បិទភ្ជាប់ URL នៅ​ទីនេះ​ដើម្បី​ទាញ​យក​ផ្ទៃ)

en: Bounding Box
km: ប្រអប់​ព្រំដែន

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
km: តួអក្សរ ''{0}'' មិនមែន​ជា​តម្លៃ​ទ្វេ​ត្រឹមត្រូវ​ទេ។

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
km: បាន​ទាមទារ​តម្លៃ​សម្រាប់​រយៈទទឹង​ក្នុង​ចន្លោះ [-90,90] ។

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
km: បាន​ទាមទារ​តម្លៃ​សម្រាប់​រយៈបណ្ដោយ​ក្នុង​ចន្លោះ  [-180,180] ។

en: Open this dialog on startup
km: បើក​ប្រអប់​នេះ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
km: <html>ចាប់ផ្ដើម​ប្រអប់ ''ទាញ​យក​ពី OSM'' ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ នៅ​រាល់​ពេល​ចាប់ផ្ដើម JOSM ។<br>អ្នក​អាច​បើក​វា​ដោយ​ដៃ​ចេញពី​ម៉ឺនុយ​ឯកសារ ឬ​របារ​ឧបករណ៍​ក៏​បាន។</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
km: ប្រើ​កណ្ដុរ​ឆ្វេង​ដើម្បី​ជ្រើស​ផ្ទៃ ប្រើ​សញ្ញា​ព្រួញ ឬ​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​ដើម្បី​រមូរ​ផែនទី ប្រើ​កង់​កណ្ដុរ ឬ​សញ្ញា +/- ដើម្បី​ពង្រីក។

en: Click to close the dialog and to abort downloading
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ​ប្រអប់ រួច​បោះបង់​ការ​ទាញ​យក

en: Click to download the currently selected area
km: ចុច​ដើម្បី​ទាញ​យក​តំបន់​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: Download referrers (parent relations)
km: ទាញ​យក​អ្នក​អះអាង (ទំនាក់ទំនង​មេ)

en: Download object
km: ទាញ​យក​វត្ថុ

en: Start downloading
km: ចាប់ផ្ដើម​ទាញ​យក

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well, i.e.,parent relations and for nodes, additionally, parent ways
km: ជ្រើស​ថា​តើ​អ្នក​អះអាង​វត្ថុ​គួរ​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក​ឬ​យ៉ាងណា គឺ​ថា​ទំនាក់ទំនង​មេ​សម្រាប់​តំណ និង​ផ្លូវ​មេ​បន្ថែម

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
km: ជ្រើស​ថា​តើ​សមាជិក​នៃ​ទំនាក់ទំនង​គួរ​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក​ឬ​យ៉ាងណា

en: Download referrers (parent relations and ways)
km: ទាញ​យក​អ្នក​អះអាង (ផ្លូវ និង​ទំនាក់ទំនង​មេ)

en: Data Sources and Types:
km: ប្រភព​ទិន្នន័យ និង​ប្រភេទ៖

en: Please select a download area first.
km: សូម​ជ្រើស​តំបន់​ទាញ​យក​ជាមុន។

en: No area selected yet
km: មិន​បាន​ជ្រើស​ផ្ទៃ​នៅឡើយ

en: Download area too large; will probably be rejected by server
km: តំបន់​ទាញ​យក​ធំ​ពេក វា​នឹង​បដិសេធ​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Download area ok, size probably acceptable to server
km: តំបន់​ទាញ​យក​គឺ​ត្រឹមត្រូវ ទំហំ​គឺ​អាច​ទទួល​យក​បាន​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: OpenStreetMap data
km: ទិន្នន័យ OpenStreetMap

en: Select to download OSM data in the selected download area.
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ OSM នៅ​ក្នុង​តំបន់​ទាញ​យក​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Raw GPS data
km: ទិន្នន័យ​ជីភីអេស​ដើម

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ទាញ​យក​ដាន​ជីភីអេស​នៅ​ក្នុង​តំបន់​ទាញ​យក​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Select to download notes in the selected download area.
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ទាញ​យក​ចំណាំ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​ទាញ​យក​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Class Type
km: ប្រភេទ​ថ្នាក់

en: Bounds
km: ព្រំដែន

en: Choose the server for searching:
km: ជ្រើស​ម៉ាស៊ីន​មេ​សម្រាប់​ស្វែងរក៖

en: Enter a place name to search for:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​កន្លែង​ដើម្បី​ស្វែងរក៖

en: Areas around places
km: តំបន់​ជុំវិញ​ទីកន្លែង

en: Click to start searching for places
km: ចុច​ដើម្បី​ស្វែងរក​ទីកន្លែង

en: Querying name server
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Querying name server ...
km: កំពុង​ជ្រើស​ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មេ...

en: Name server returned invalid data. Please try again.
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​ត្រឡប់​ទិន្នន័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត។

en: Bad response
km: ការ​ឆ្លើយតប​មិន​ល្អ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: Slippy map
km: ផែនទី​រហ័ស

en: Tile Numbers
km: លេខ​ក្បឿង

en: JOSM Help Browser
km: កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ជំនួយ JOSM

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​អាន​ឯកសារ CSS ''help-browser.css'' ។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {0}

en: <html><p class="warning-header">Help content for help topic missing</p><p class="warning-body">Help content for the help topic <strong>{0}</strong> is not available yet. It is missing both in your local language ({1}) and in English.<br><br>Please help to improve the JOSM help system and fill in the missing information. You can both edit the <a href="{2}">help topic in your local language ({1})</a> and the <a href="{3}">help topic in English</a>.</p></html>
km: <html><p class="warning-header">មាតិកា​ជំនួយ​សម្រាប់​ប្រធានបទ​ដែល​បាត់</p><p class="warning-body">មាតិកា​ជំនួយ​សម្រាប់​ប្រធានបទ <strong>{0}</strong> ដែល​មិន​ទាន់​មាន។ វា​គឺ​បាត់​ទាំង​នៅ​ក្នុង​ភាសា​របស់​អ្នក ({1}) និង​ភាសា​អង់គ្លេស។<br><br>សូម​ជួយ​ធ្វើឲ្យ​ប្រព័ន្ធ​ជំនួយ JOSM ប្រសើរ​ឡើង ដោយ​បំពេញ​ព័ត៌មាន​ដែល​បាត់។ អ្នក​អាច​កែសម្រួល​ទាំង <a href="{2}">ប្រធានបទ​ជំនួយ​ក្នុង​ភាសា​របស់​អ្នក ({1})</a> និង​ទាំង <a href="{3}">ប្រធានបទ​ជំនួយ​ក្នុង​ភាសា​អង់គ្លេស</a>។</p></html>

en: <html><p class="error-header">Error when retrieving help information</p><p class="error-body">The content for the help topic <strong>{0}</strong> could not be loaded. The error message is (untranslated):<br><tt>{1}</tt></p></html>
km: <html><p class="error-header">កំហុស​ពេល​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​ជំនួយ</p><p class="error-body">មាតិកា​សម្រាប់​ប្រធានបទ​ជំនួយ <strong>{0}</strong> មិន​អាច​ផ្ទុក​បាន​ទេ។ សារ​កំហុស​គឺ (មិន​បាន​បកប្រែ)៖<br><tt>{1}</tt></p></html>

en: <html>Failed to open help page for url {0}.<br>This is most likely due to a network problem, please check<br>your internet connection</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ទំព័រ​ជំនួយ​សម្រាប់ url {0} ។<br>នេះ​គឺ​ដោយសារតែ​បញ្ហា​បណ្ដាញ សូម​ពិនិត្យមើល<br>ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក</html>

en: Failed to open URL
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក URL

en: Open the current help page in an external browser
km: បើក​ទំព័រ​ជំនួយ​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ខាងក្រៅ

en: Edit the current help page
km: កែសម្រួល​ទំព័រ​ជំនួយ​បច្ចុប្បន្ន

en: <html>The current URL <tt>{0}</tt><br>is an external URL. Editing is only possible for help topics<br>on the help server <tt>{1}</tt>.</html>
km: <html>URL បច្ចុប្បន្ន <tt>{0}</tt><br>ជា URL ខាងក្រៅ។ ការ​កែសម្រួល​គឺ​បានតែ​សម្រាប់​ប្រធានបទ​ជំនួយ<br>នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ​ជំនួយ <tt>{1}</tt> ប៉ុណ្ណោះ។</html>

en: Reload the current help page
km: ផ្ទុក​ទំព័រ​ជំនួយ​ឡើងវិញ

en: Go to the previous page
km: ទៅកាន់​ទំព័រ​មុន

en: Go to the next page
km: ទៅកាន់​ទំព័រ​បន្ទាប់

en: Go to the JOSM help home page
km: ទៅកាន់​គេហទំព័រ​ជំនួយ JOSM

en: Bad location in HTML document. Exception was: {0}
km: ទីតាំង​មិន​ល្អ​ក្នុង​ក្នុង​ឯកសារ HTML ។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {0}

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ទំព័រ​ជំនួយ។ URL គោលដៅ​គឺ​ទទេ។

en: Failed to open help page
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ទំព័រ​ជំនួយ

en: Latitude:
km: រយៈទទឹង៖

en: Longitude:
km: រយៈបណ្ដោយ៖

en: Distance:
km: ចម្ងាយ៖

en: Coordinates
km: កូអរដោណេ

en: History for node {0}
km: ប្រវត្តិ​តំណ {0}

en: History for way {0}
km: ប្រវត្តិ​ផ្លូវ {0}

en: History for relation {0}
km: ប្រវត្តិ​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Reload the history from the server
km: ផ្ទុក​ប្រវត្តិ​ឡើងវិញ​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
km: ប្រវត្តិ​មិនទាន់​ចាប់ផ្ដើម​ទេ។ បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ព្រីមីទីវ​យោង។

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​សេចក្ដី​យោង។ លេខ​សម្គាល់​សេចក្ដី​យោង {0} មិន​ត្រូវគ្នា​ជាមួយ​លេខ​សម្គាល់​ប្រវត្តិ {1} ។

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​សេចក្ដី​យោង។ កំណែ​សេចក្ដី​យោង {0} មិន​មាន​នៅ​ក្នុង​ប្រវត្តិ។

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
km: ប្រវត្តិ​មិនទាន់​ចាប់ផ្ដើម​ទេ។ បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ព្រីមីទីវ​បច្ចុប្បន្ន។

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​កំណត់​ព្រីមីទីវ​បច្ចុប្បន្ន។ កំណែ {0} មិន​មាន​នៅ​ក្នុង​ប្រវត្តិ។

en: Load history
km: ផ្ទុក​ប្រវត្តិ

en: Loading history for node {0}
km: ការ​ផ្ទុក​ប្រវត្តិ​សម្រាប់​តំណ {0}

en: Loading history for way {0}
km: ការ​ផ្ទុក​ប្រវត្តិ​សម្រាប់​ផ្លូវ {0}

en: Loading history for relation {0}
km: ការ​ផ្ទុក​ប្រវត្តិ​សម្រាប់​ទំនាក់ទំនង {0}

en: Node {0}
km: តំណ {0}

en: Zoom to node
km: ពង្រីក​ទៅ​តំណ

en: Zoom to this node in the current data layer
km: ពង្រីក​ទៅ​តំណ​នេះ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​បច្ចុប្បន្ន

en: Way {0}
km: ផ្លូវ {0}

en: Relation {0}
km: ទំនាក់ទំនង {0}

en: Object
km: វត្ថុ

en: Changeset comment
km: សេចក្ដីអធិប្បាយ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Changeset source
km: ប្រភព​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: <b>Source</b>:
km: <b>ប្រភព</b>៖

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
km: <html>កំណែ <strong>{0}</strong> បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​កែសម្រួល​ក្នុង​ស្រទាប់ ''{1}''</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
km: <html>កំណែ <strong>{0}</strong> បាន​បង្កើត​នៅ <strong>{1}</strong></html>

en: Changeset info
km: ព័ត៌មាន​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Launch browser with information about the changeset
km: ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ជាមួយ​ព័ត៌មាន​អំពី​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Show changeset {0}
km: បង្ហាញ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0}

en: User info
km: ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ

en: Launch browser with information about the user
km: ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ជាមួយ​ព័ត៌មាន​អំពី​អ្នកប្រើ

en: Show user {0}
km: បង្ហាញ​អ្នកប្រើ {0}

en: Ver
km: កំណែ

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer is null
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ព្រីមីទីវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} ព្រោះ​ស្រទាប់​កែសម្រួល​បច្ចុប្បន្ន​គឺ​ទទេ

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer does not include such a primitive
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ព្រីមីទីវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} ព្រោះ​ស្រទាប់​កែសម្រួល​បច្ចុប្បន្ន​មិន​បាន​រួម​បញ្ចូល​ព្រីមីទីវ​នោះ

en: Synchronize node {0} only
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​តែ​តំណ {0} ប៉ុណ្ណោះ

en: Synchronize way {0} only
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​តែ​ផ្លូវ {0} ប៉ុណ្ណោះ

en: Synchronize relation {0} only
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​តែ​ទំនាក់ទំនង {0} ប៉ុណ្ណោះ

en: Synchronize entire dataset
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​សំណុំ​ទិន្នន័យ​ទាំងមូល

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
km: <html>ការ​ផ្ទុក​ឡើង <strong>បាន​បរាជ័យ</strong> ដោយសារ​ម៉ាស៊ីន​មេ​មាន​កំណែ​ថ្មី​ជាង<br>កំណែ​នៃ​តំណ ផ្លូវ ឬ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក។<br>ការ​ប៉ះទង្គិច​កើតឡើង​ដោយសារ <strong>{0}</strong> ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ <strong>{1}</strong>,<br>ហើយ​ម៉ាស៊ីន​មេ​មាន​កំណែ {2}, កំណែ​របស់​អ្នក​គឺ {3} ។<br><br>ចុច<strong>{4}</strong> ដើម្បី​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​តែ​ព្រីមីទីវ​ប៉ះទង្គិច​ប៉ុណ្ណោះ។<br>ចុច <strong>{5}</strong> ដើម្បី​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​សំណុំ​ទិន្នន័យ​មូលដ្ឋាន​ទាំងមូល​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីនមេ។<br>ចុច <strong>{6}</strong> ដើម្បី​បោះបង់ និង​បន្ត​ការ​កែសម្រួល។<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
km: <html>ការ​ផ្ទុក​ឡើង <strong>បាន​បរាជ័យ</strong> ដោយសារ​ម៉ាស៊ីន​មេ​មាន​កំណែ​ថ្មី​ជាង<br>កំណែ​នៃ​តំណ ផ្លូវ ឬ​ទំនាក់ទំនង​របស់​អ្នក។<br><br>ចុច <strong>{0}</strong> ដើម្បី​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​សំណុំ​ទិន្នន័យ​មូលដ្ឋាន​ទាំងមូល​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីនមេ។<br>ចុច <strong>{1}</strong> ដើម្បី​បោះបង់ និង​បន្ត​ការ​កែសម្រួល។<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
km: <html>ការ​ផ្ទុក​ឡើង <strong>បាន​បរាជ័យ</strong> ដោយសារ​អ្នក​កំពុង​ប្រើ<br>សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0} ដែល​បាន​បិទ​រួចហើយ​នៅ {1} ។<br>សូម​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដងទៀត​ជាមួយ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​បាន​បើក​ស្រាប់ ឬ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ថ្មី។</html>

en: Changeset closed
km: បាន​បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Prepare conflict resolution
km: រៀបចំ​ដំណោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច

en: Click to download all referring objects for {0}
km: ចុច​ដើម្បី​ទាញ​យក​វត្ថុ​យោង​ទាំងអស់​សម្រាប់ {0}

en: Click to cancel and to resume editing the map
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់ និង​បន្ត​ការ​កែសម្រួល​ផែនទី

en: Click <strong>{0}</strong> to load them now.<br>If necessary JOSM will create conflicts which you can resolve in the Conflict Resolution Dialog.
km: ចុច <strong>{0}</strong> ដើម្បី​ផ្ទុក​ពួកវា​ឥឡូវនេះ។<br>បើ​ចាំបាច់ JOSM និង​បង្កើត​ការ​ប៉ះទង្គិច​ដែល​អ្នក​អាច​ដោះស្រាយ​បាន​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ដំណោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច។

en: Object still in use
km: វត្ថុ​នៅ​កំពុង​ប្រើ

en: Error header "{0}" did not match with an expected pattern
km: កំហុស​បឋមកថា "{0}" មិន​ផ្គូផ្គង​ជាមួយ​លំនាំ​ដែល​បាន​លើកលែង

en: Upload
km: ផ្ទុក​ឡើង

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
km: ផ្ដល់​សេចក្ដី​អធិប្បាយ​សង្ខេប​សម្រាប់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​អ្នក​កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង៖

en: Enter an upload comment
km: បញ្ចូល​សេចក្ដីអធិប្បាយ​ផ្ទុក​ឡើង

en: Specify the data source for the changes
km: បញ្ជាក់​ប្រភព​ទិន្នន័យ​សម្រាប់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Enter a source
km: បញ្ចូល​ប្រភព

en: Changeset id:
km: លេខ​សម្គាល់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ៖

en: Changeset comment:
km: សេចក្ដីអធិប្បាយ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ៖

en: Close changeset after upload
km: បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បន្ទាប់ពី​ផ្ទុក​ឡើង

en: Select to close the changeset after the next upload
km: ជ្រើស​ដើម្បី​បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ក្រោយពី​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​បន្ទាប់

en: Load the list of your open changesets from the server
km: ផ្ទុក​បញ្ជី​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បើក​របស់​អ្នក​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: Close the currently selected open changeset
km: បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បើក​ដែល​បាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
km: <html>សូម​ជ្រើស​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​អ្នក​ចង់​បិទ</html>

en: Open changesets
km: បើក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Close changesets
km: បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Cancel closing of changesets
km: បោះបង់​ការ​បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Closing changeset
km: បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Closing changeset {0}
km: បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0}

en: Failed to put Credential Dialog always on top. Caught security exception.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដាក់​ប្រអប់​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់​នៅ​លើ​ជានិច្ច។ បាន​ជួប​ករណី​លើកលែង​សុវត្ថិភាព។

en: Enter credentials for OSM API
km: បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់​សម្រាប់ OSM API

en: Enter credentials for host
km: បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន

en: Enter credentials for HTTP proxy
km: បញ្ចូល​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់​សម្រាប់​ប្រូកស៊ី HTTP

en: Password
km: ពាក្យ​​​សម្ងាត់

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
km: ព្រមាន៖ ពាក្យសម្ងាត់​ត្រូវ​បាន​បញ្ជូន​ដោយ​មិន​ដាក់​លេខ​កូដ។

en: Please enter the user name of your OSM account
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​គណនី OSM របស់​អ្នក

en: Please enter the password of your OSM account
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យសម្ងាត់​គណនី OSM របស់​អ្នក

en: Authenticating at the OSM API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​នៅ OSM API ''{0}'' បាន​បរាជ័យ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ។

en: Please enter the user name of your account
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​គណនី​របស់​អ្នក

en: Please enter the password of your account
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យសម្ងាត់​គណនី​របស់​អ្នក

en: Authenticating at the host ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​នៅ​ម៉ាស៊ីន ''{0}'' បាន​បរាជ័យ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ។

en: Please enter the user name for authenticating at your proxy server
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​សម្រាប់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​នៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ​ប្រូកស៊ី​របស់​អ្នក

en: Please enter the password for authenticating at your proxy server
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យសម្ងាត់​សម្រាប់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​នៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ​ប្រូកស៊ី​របស់​អ្នក

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
km: ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​នៅ​ប្រូកស៊ី HTTP ''{0}'' បាន​បរាជ័យ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​ត្រឹមត្រូវ។

en: Warning: depending on the authentication method the proxy server uses the password may be transferred unencrypted.
km: ព្រមាន៖ ដោយ​ផ្អែក​លើ​វិធីសាស្ត្រ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ ម៉ាស៊ីន​មេ​ប្រូកស៊ី​ប្រើ​ពាក្យសម្ងាត់​ដែល​អាច​បញ្ជូន​ដោយ​មិន​ដាក់​លេខ​កូដ។

en: Authenticate
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Authenticate with the supplied username and password
km: ផ្ទៀងផ្ទាត់​ជាមួយ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​ដែល​បាន​ផ្ដល់

en: Cancel authentication
km: បោះបង់​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់

en: Question
km: សំណួរ

en: Message
km: សារ

en: Enter text
km: បញ្ចូល​អត្ថបទ

en: Installing plugins
km: ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Downloading file
km: ទាញ​យក​ឯកសារ

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
km: កំពុង​ទាញ​យក​ឯកសារ {0}៖ {1} បៃ...

en: Download finished
km: ការ​ទាញ​យ​ក​បាន​បញ្ចប់

en: Unpacking {0} into {1}
km: ស្រាយ {0} ដាក់​ក្នុង {1}

en: Cannot download file ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
km: មិន​អាច​ទាញ​យក​ឯកសារ ''{0}'' ។ តំណ​ទាញ​យក ''{1}'' របស់​វា​មិនមែន​ជា URL ត្រឹមត្រូវ។ រំលង​ការ​ទាញ​យក។

en: Could not retrieve the list of your open changesets because<br>JOSM does not know your identity.<br>You have either chosen to work anonymously or you are not entitled<br>to know the identity of the user on whose behalf you are working.
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​បញ្ជី​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បើក​របស់​អ្នក​បាន​ទេ ព្រោះ<br>JOSM មិន​ស្គាល់​អត្តសញ្ញាណ​របស់​អ្នក។<br>អ្នក​អាច​ជ្រើស​ធ្វើការ​ដោយ​អនាមិក ឬ​មិន​ដាក់ឈ្មោះ<br>ដើម្បី​ឲ្យ​ស្គាល់​អត្តសញ្ញាណ​អ្នកប្រើ​ក្នុង​នាម​ជា​អ្នក។

en: Missing user identity
km: បាត់​អត្តសញ្ញាណ​អ្នកប្រើ

en: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ​សម្រាប់​អ្នកប្រើ JOSM បច្ចុប្បន្ន។ ការលើកលែង​គឺ៖ {0}

en: Initializing nodes to download ...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​តំណ​ដើម្បី​ទាញ​យក...

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​ឆ្លើយតប​លេខ​កូដ 404 ។<br>​មានន័យថា​ម៉ាស៊ីន​មេ​មិន​ស្គាល់​វត្ថុ​ជាមួយ​លេខ​សម្គាល់​ដែល​បាន​ស្នើ។

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
km[0]: មិន​អាច​ទាញ​យក​វត្ថុ

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
km[0]: វត្ថុ {0} មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក។<br>

en: missing objects:
km: វត្ថុ​ដែល​បាត់៖

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
km[0]: បាន​លុប​វត្ថុ​ទាញ​យក​ចំនួន {0} ។

en: Either edit the path manually in the text field or click the "..." button to open a file chooser.
km: អាច​កែសម្រួល​ផ្លូវ​ដោយ​ដៃ​នៅ​ក្នុង​វាល​អត្ថបទ ឬ​ចុច​ប៊ូតុង "..." ដើម្បី​បើក​កម្មវិធី​ជ្រើស​ឯកសារ​ក៏បាន។

en: The bold text is the name of the layer.
km: អត្ថបទ​អក្សរ​ដិត​គឺជា​ឈ្មោះ​ស្រទាប់

en: Click here to choose save path
km: ចុច​ទីនេះ​ដើម្បី​ជ្រើស​ផ្លូវ​រក្សាទុក

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
km: ស្រទាប់ ''{0}'' មិន​បាន​គាំទ្រ​ដោយ​ឯកសារ

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
km: ឯកសារ ''{0}'' មិន​អាច​សរសេរ​បាន។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ផ្សេង។

en: Click cell to change the file path.
km: ចុច​ក្រឡា​ដើម្បី​ប្ដូរ​ផ្លូវ​ឯកសារ។

en: Launch a file chooser to select a file
km: ចាប់ផ្ដើម​កម្មវិធី​ជ្រើស​ដើម្បី​ជ្រើស​ឯកសារ

en: Select filename
km: ជ្រើស​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Open Recent
km: បើក​ថ្មីៗ

en: List of recently opened files
km: បញ្ជី​ឯកសារ​ដែល​បើក​ថ្មីៗ

en: Clear
km: សម្អាត

en: Clear the list of recently opened files
km: សម្អាត​បញ្ជី​ឯកសារ​ដែល​បើក​ថ្មីៗ

en: Saving layer to ''{0}'' ...
km: កំពុង​រក្សាទុក​ស្រទាប់​ទៅ ''{0}'' ...

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​រក្សាទុក - រក្សាទុក/ផ្ទុក​ឡើង​មុន​ពេល​ចេញ?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​រក្សាទុក - រក្សាទុក/ផ្ទុក​ឡើង​មុន​ពេល​លុប?

en: Uploading and saving modified layers ...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង និង​រក្សាទុក​ស្រទាប់​ដែល​បាន​កែ...

en: <html>{0} layer has unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layer with conflicts:</html> | <html>{0} layers have unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layers with conflicts:</html>
km[0]: <html>ស្រទាប់ {0} មិន​បាន​ដោះស្រាយ​ការ​ប៉ះទង្គិច។<br>ទាំង​ដោះស្រាយ​ពួកគេ​ជាមុន ឬ​បោះបង់​ការ​កែប្រែ។<br>ស្រទាប់​ដែល​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច៖</html>

en: Unsaved data and conflicts
km: ការ​ប៉ះទង្គិច និង​ទិន្នន័យ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក

en: <html>{0} layer needs saving but has no associated file.<br>Either select a file for this layer or discard the changes.<br>Layer without a file:</html> | <html>{0} layers need saving but have no associated file.<br>Either select a file for each of them or discard the changes.<br>Layers without a file:</html>
km[0]: <html>ស្រទាប់ {0} ត្រូវការ​រក្សាទុក ប៉ុន្តែ​មិន​មាន​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធ។<br>ទាំង​ការ​ជ្រើស​ឯកសារ​សម្រាប់​ស្រទាប់​នីមួយៗ ឬ​បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ។<br>ស្រទាប់​ដែល​គ្មាន​ឯកសារ៖</html>

en: Unsaved data and missing associated file
km: ទិន្នន័យ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក និង​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធ​ដែល​បាត់

en: <html>{0} layer needs saving but has an associated file<br>which cannot be written.<br>Either select another file for this layer or discard the changes.<br>Layer with a non-writable file:</html> | <html>{0} layers need saving but have associated files<br>which cannot be written.<br>Either select another file for each of them or discard the changes.<br>Layers with non-writable files:</html>
km[0]: <html>ស្រទាប់ {0} ត្រូវការ​រក្សាទុក ប៉ុន្តែ​មាន​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធ<br>ដែល​មិន​អាច​សរសេរ​បាន។<br>ទាំង​ការ​ជ្រើស​ឯកសារ​ផ្សេង​សម្រាប់​ស្រទាប់​នីមួយៗ ឬ​បោះបង់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ។<br>ស្រទាប់​ដែល​មាន​ឯកសារ​មិន​អាច​សរសេរ​បាន៖</html>

en: Unsaved data non-writable files
km: ទិន្នន័យ​ឯកសារ​មិន​អាច​សរសេរ​បាន​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
km: បិទ​ប្រអប់​នេះ រួច​បន្ត​ការ​កែសម្រួល​នៅ​ក្នុង JOSM

en: Exit now!
km: ចេញ​ឥឡូវ!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
km: បិទ JOSM ដោយ​មិន​រក្សាទុក។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក នឹង​ត្រូវ​បាត់។

en: Delete now!
km: លុប​ឥឡូវ!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
km: លុប​ស្រទាប់​ដោយ​មិន​រក្សាទុក។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក នឹង​ត្រូវ​បាត់។

en: Perform actions before exiting
km: អនុវត្ត​សកម្មភាព​មុន​ពេល​បិទ

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
km: បិទ JOSM ដោយ​មិន​រក្សាទុក។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក នឹង​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើង និង/ឬ​រក្សាទុក។

en: Perform actions before deleting
km: អនុវត្ត​សកម្មភាព​មុន​ពេល​លុប

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
km: រក្សាទុក/ផ្ទុក​ឡើង​ស្រទាប់​មុន​ពេល​លុប។ ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក នឹង​ត្រូវ​បាត់។

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
km: កំពុង​រៀបចំ​ស្រទាប់ ''{0}'' ដើម្បី​ផ្ទុក​ឡើង...

en: <html>An upload and/or save operation of one layer with modifications<br>was canceled or has failed.</html> | <html>Upload and/or save operations of {0} layers with modifications<br>were canceled or have failed.</html>
km[0]: <html>ប្រតិបត្តិការ​ផ្ទុក​ឡើង និង/ឬ​រក្សាទុក​នៃ​ស្រទាប់ {0} ដែល​មាន​ការ​កែប្រែ<br>ត្រូវ​បាន​បោះបង់ ឬ​បាន​បរាជ័យ។</html>

en: Incomplete upload and/or save
km: ការ​ផ្ទុក​ឡើង និង/ឬ​ការ​រក្សាទុក​ដែល​មិន​បញ្ចប់

en: should be uploaded
km: គួរតែ​បាន​ផ្ទុក​ឡើង

en: should be saved
km: គួរតែ​បាន​រក្សាទុក

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
km: ស្រទាប់ ''{0}'' មាន​ការ​កែប្រែ​ដែល​គួរតែ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ។

en: Layer ''{0}'' has modifications which are discouraged to be uploaded.
km: ស្រទាប់ ''{0}'' មាន​ការ​កែប្រែ​ដែល​មិន​គួរ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
km: ស្រទាប់ ''{0}'' មិន​មាន​ការ​កែប្រែ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ទេ។

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
km: ស្រទាប់ ''{0}'' មាន​ការ​កែប្រែ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ទៅ​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធ​របស់​វា ''{1}'' ។

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
km: ស្រទាប់ ''{0}'' មិន​មាន​ការ​កែប្រែ​ដែល​គួរ​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ទេ។

en: Layer Name and File Path
km: ឈ្មោះ​ស្រទាប់ និង​ផ្លូវ​ឯកសារ

en: Recommended Actions
km: សកម្មភាព​ដែល​ផ្ដល់​អនុសាសន៍

en: Actions To Take
km: សកម្មភាព​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ

en: Update objects
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​វត្ថុ

en: Settings
km: ការ​កំណត់

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
km: សម្រេច​ពី​របៀប​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង និង​ថា​តើ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ណាមួយ​ដែល​ត្រូវ​ប្រើ

en: Upload to ''{0}''
km: ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ ''{0}''

en: Upload Changes
km: ផ្ទុក​ឡើង​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Upload the changed primitives
km: ផ្ទុក​ឡើង​ព្រីមីទីវ​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Please enter a valid chunk size first
km: សូម​បញ្ចូល​ទំហំ​កំណាត់​ត្រឹមត្រូវ​ជាមុន

en: Illegal chunk size
km: ទំហំ​កំណាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: <html>The following changeset tag contains an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html> | <html>The following changeset tags contain an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html>
km[0]: <html>ស្លាក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ខាងក្រោម​មាន​តម្លៃ/ពាក្យ​គន្លឹះ​ទទេ៖<br>{0}<br>បន្ត?</html>

en: Empty metadata
km: សម្អាត​ទិន្នន័យ​មេតា

en: Cancel the upload and resume editing
km: បោះបង់​ការ​ផ្ទុក​ឡើង រួច​បន្ត​ការ​កែសម្រួល

en: Object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
km: វត្ថុ ''{0}'' ត្រូវ​បាន​លុប​រួច​ហើយ​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ។ រំលង​វត្ថុ​នេះ រួច​ព្យាយាម​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដងទៀត។

en: Preparing objects to upload ...
km: កំពុង​រៀបចំ​វត្ថុ​ដើម្បី​ផ្ទុក​ឡើង...

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
km: បាន​ផ្ទុក​វត្ថុ​ឡើង​ទៅ <strong>សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ថ្មី</strong> ។

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
km: សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នឹង​ត្រូវ <strong>បិទ</strong> បន្ទាប់ពី​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​នេះ

en: The changeset is <strong>left open</strong> after this upload
km: សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នឹង​នៅតែ <strong>បើក</strong> បន្ទាប់ពី​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​នេះ

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
km[0]: ការ​ផ្ទុក​ឡើង <strong>វត្ថុ {0}</strong> ទៅកាន់ <strong>សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ 1</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
km[0]: ការ​ផ្ទុក​ឡើង <strong>វត្ថុ {0}</strong> ទៅកាន់ <strong>សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ 1</strong> ដោយ​ប្រើ <strong>សំណើ 1</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
km: ការ​ផ្ទុក​ឡើង <strong>វត្ថុ {0}</strong> ទៅកាន់ <strong>សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ 1</strong> ដោយ​ប្រើ <strong>សំណើ {1}</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
km: ការ​ផ្ទុក​ឡើង <strong>វត្ថុ {0}</strong> ទៅកាន់ <strong>សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ច្រើន</strong> ដោយ​ប្រើ <strong>សំណើ {1}</strong>

en: Uploading data for layer ''{0}''
km: កំពុង​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង​សម្រាប់​ស្រទាប់ ''{0}''

en: Continue uploading
km: បន្ត​ផ្ទុក​ឡើង

en: Click to continue uploading to additional new changesets
km: ចុច​ដើម្បី​បន្ត​​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅកាន់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ថ្មី​បន្ថែម

en: Go back to Upload Dialog
km: ត្រឡប់​ទៅ​ប្រអប់​ផ្ទុក​ឡើង

en: Click to return to the Upload Dialog
km: ចុច​ដើម្បី​ត្រឡប់​ទៅ​ប្រអប់​ផ្ទុក​ឡើង

en: Abort
km: បោះបង់

en: Click to abort uploading
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់​ការ​ផ្ទុក​ឡើង

en: The server reported that the current changeset was closed.<br>This is most likely because the changesets size exceeded the max. size<br>of {0} objects on the server ''{1}''.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​រាយការណ៍​ថា សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បច្ចុប្បន្ន​ត្រូវ​បាន​បិទ។<br>វា​គឺ​ដោយសារតែ​ទំហំ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បាន​លើស​ចំនួន​អតិបរមា<br>នៃ {0} វត្ថុ​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ ''{1}'' ។

en: There is {0} object left to upload. | There are {0} objects left to upload.
km[0]: នៅសល់​វត្ថុ {0} ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Click ''<strong>{0}</strong>'' to continue uploading to additional new changesets.<br>Click ''<strong>{1}</strong>'' to return to the upload dialog.<br>Click ''<strong>{2}</strong>'' to abort uploading and return to map editing.<br>
km: ចុច ''<strong>{0}</strong>'' ដើម្បី​បន្ត​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅកាន់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ថ្មី​បន្ថែម។<br>ចុច ''<strong>{1}</strong>'' ដើម្បី​ត្រឡប់​ទៅ​ប្រអប់​ផ្ទុក​ឡើង។<br>ចុច ''<strong>{2}</strong>'' ដើម្បី​បោះបង់​ការ​ផ្ទុក​ឡើង រួច​ត្រឡប់​ទៅ​ការ​កែសម្រួល​ផែនទី​វិញ។<br>

en: Changeset is full
km: សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​គឺ​ពេញ

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
km: តំណ ''{0}'' គឺ​បាន​លុប​រួចហើយ។ រំលង​វត្ថុ​នៅ​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
km: ផ្លូវ ''{0}'' គឺ​បាន​លុប​រួចហើយ។ រំលង​វត្ថុ​នៅ​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
km: ទំនាក់ទំនង ''{0}'' គឺ​បាន​លុប​រួចហើយ។ រំលង​វត្ថុ​នៅ​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
km: វត្ថុ ''{0}'' គឺ​បាន​លុប​រួចហើយ។ រំលង​វត្ថុ​នៅ​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
km[0]: កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​វត្ថុ {0}...

en: Ignoring caught exception because upload is canceled. Exception is: {0}
km: មិន​អើពើ​ការ​ចាប់​ករណី​លើកលែង ព្រោះ​ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ត្រូវ​បាន​បោះបង់។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {0}

en: Upload successful!
km: បាន​ផ្ទុក​ឡើង​ដោយ​ជោគជ័យ!

en: <html>Mark modified objects <strong>from the current selection</strong> to be uploaded to the server.</html>
km: <html>សម្គាល់​វត្ថុ​ដែល​បាន​កែ <strong>ពី​ជម្រើស​បច្ចុប្បន្ន</strong> ថា​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ។</html>

en: <html>Mark <strong>locally deleted objects</strong> to be deleted on the server.</html>
km: <html>សម្គាល់ <strong>វត្ថុ​ដែល​បាន​លុប​មូលដ្ឋាន</strong> ថា​ត្រូវ​លុប​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ។</html>

en: Select objects to upload
km: ជ្រើស​វត្ថុ​ដើម្បី​ផ្ទុក​ឡើង

en: Please select the upload strategy:
km: សូម​ជ្រើស​វិធីសាស្ត្រ​ផ្ទុក​ឡើង៖

en: Upload each object individually
km: ផ្ទុក​ឡើង​វត្ថុ​នីមួយៗ​ដាច់​ដោយឡែក

en: Fill up one changeset and return to the Upload Dialog
km: បំពេញ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​មួយ រួច​ត្រឡប់​ទៅ​ប្រអប់​ផ្ទុក​ឡើង

en: Open and use as many new changesets as necessary
km: បើក និង​ប្រើ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ច្រើន​បើ​ចាំបាច់

en: <html>Cannot upload {0} objects in one request because the<br>max. changeset size {1} on server ''{2}'' is exceeded.</html>
km: <html>មិន​អាច​ផ្ទុក​ឡើង​វត្ថុ {0} នៅ​ក្នុង​សំណើ​មួយ ព្រោះ<br>ទំហំ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {1} អតិបរមា​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ ''{2}'' គឺ​បាន​លើស។</html>

en: <html>There are <strong>multiple changesets</strong> necessary in order to upload {0} objects. Which strategy do you want to use?</html>
km: <html>មាន <strong>សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ច្រើន</strong> ដែល​ចាំបាច់​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង​វត្ថុ {0} ។ តើ​អ្នក​ចង់​ប្រើ​វិធី​សាស្ត្រ​ណា?</html>

en: (1 request)
km: (សំណើ 1)

en: (# requests unknown)
km: (មិន​ស្គាល់​សំណើ #)

en: ({0} request) | ({0} requests)
km[0]: (សំណើ {0})

en: Illegal chunk size <= 0. Please enter an integer > 1
km: ទំហំ​កំណាត់​មិន​ត្រឹមត្រូវ <= 0 ។ សូម​បញ្ចូល​ចំនួនគត់ > 1

en: Chunk size {0} exceeds max. changeset size {1} for server ''{2}''
km: ទំហំ​កំណាត់ {0} លើស​ពី​ទំហំ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {1} អតិបរមា​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​មេ ''{2}''

en: Value ''{0}'' is not a number. Please enter an integer > 1
km: តម្លៃ ''{0}'' មិនមែន​ជា​ចំនួន។ សូម​បញ្ចូល​ចំនួនគត់ > 1

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
km: មតិយោបល់​ផ្ទុក​ឡើង​របស់​អ្នក​គឺ <i>ទទេ</i> ឬ <i>ខ្លី​ពេក</i>។<br /><br />វា​ជា​ការ​អនុញ្ញាត​បែប​បច្ចេកវិទ្យា ប៉ុន្តែ​ត្រូវ​ដឹង​ថា​មាន​អ្នកប្រើ​ជាច្រើន​ដែល​នឹង<br />មើល​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ក្នុង​តំបន់​របស់​ពួកគេ ដោយ​ផ្អែក​តាម​មតិយោបល់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មានន័យ​គ្រប់គ្រាន់<br />ដើម្បី​យល់​ច្បាស់​ពី​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​ធ្វើ!<br /><br />បើ​អ្នក​ចំណាយ​ពេល​មួយ​នាទី​ដើម្បី​ពន្យល់​នូវ​កា​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក អ្នក​នឹង​ធ្វើឲ្យ<br />កាន់តែ​មាន​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​អ្នក​ធ្វើ​ផែនទី​ផ្សេងទៀត​ជាច្រើន។

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
km: អ្នក​មិន​បា​បញ្ជាក់​ប្រភព​សម្រាប់​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក។<br />វា​ជា​ការ​អនុញ្ញាត​បែប​បច្ចេកវិទ្យា ប៉ុន្តែ​ព័ត៌មាន​នេះ​ជួយ​ដល់<br />អ្នកប្រើ​ផ្សេងទៀត​ឲ្យ​ស្គាល់​ពី​ទិន្នន័យ​ដើម។<br /><br />បើ​អ្នក​ចំណាយ​ពេល​មួយ​នាទី​ដើម្បី​ពន្យល់​នូវ​កា​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក អ្នក​នឹង​ធ្វើឲ្យ<br />កាន់តែ​មាន​ភាព​ងាយស្រួល​សម្រាប់​អ្នក​ធ្វើ​ផែនទី​ផ្សេងទៀត​ជាច្រើន។

en: Objects to add:
km: វត្ថុ​ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម៖

en: Objects to modify:
km: វត្ថុ​ដែល​ត្រូវ​កែ៖

en: Objects to delete:
km: វត្ថុ​ដែល​ត្រូវ​លុប៖

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
km[0]: វត្ថុ {0} ដែល​ត្រូវ​បន្ថែម៖

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
km[0]: វត្ថុ {0} ដែល​ត្រូវ​កែ៖

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
km[0]: វត្ថុ {0} ដែល​ត្រូវ​លុប៖

en: All Formats
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ទាំងអស់

en: Could not export ''{0}''.
km: មិន​អាច​នាំចេញ ''{0}'' ។

en: Could not import ''{0}''.
km: មិន​អាច​នាំចូល ''{0}'' ។

en: Could not import files.
km: មិន​អាច​នាំចូល​ឯកសារ។

en: <html>Could not read file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
km: <html>មិន​អាច​អាន​ឯកសារ ''{0}'' ។<br>កំហុស​គឺ៖<br>{1}</html>

en: <html>Could not read files.<br>Error is:<br>{0}</html>
km: <html>មិន​អាច​អាន​ឯកសារ។<br>កំហុស​គឺ៖<br>{0}</html>

en: GeoJSON Files
km: ឯកសារ GeoJSON

en: Layer ''{0}'' not supported
km: មិន​គាំទ្រ​ស្រទាប់ ''{0}''

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
km: ចំណាំ៖ GPL មិន​ឆបគ្នា​ជាមួយ​អាជ្ញាប័ណ្ណ OSM ។ កុំ​ផ្ទុក​ដាន​អាជ្ញាប័ណ្ណ GPL ឡើង។

en: GPS track description
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​ដាន GPS

en: Add author information
km: បន្ថែម​ព័ត៌មាន​អ្នកនិពន្ធ

en: Real name
km: ឈ្មោះ​ពិត

en: E-Mail
km: អ៊ីមែល

en: Copyright (URL)
km: រក្សាសិទ្ធិ (URL)

en: Predefined
km: កំណត់​ជា​មុន

en: Copyright year
km: ឆ្នាំរក្សាសិទ្ធិ

en: Keywords
km: ពាក្យ​គន្លឹះ

en: Export options
km: ជម្រើស​នាំចេញ

en: Export and Save
km: នាំចេញ រូច​ហើយ​រក្សាទុក

en: Choose a predefined license
km: ជ្រើស​អាជ្ញាប័ណ្ណ​កំណត់​មុន

en: GPX Files
km: ឯកសារ GPX

en: Markers from {0}
km: ចំណាំ​មកពី {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
km: មាន​កំហុស​ពេល​ញែក​ទិន្នន័យ gpx សម្រាប់​ស្រទាប់ ''{0}'' ។ នឹង​អាច​រក​បានតែ​ផ្នែក​នៃ​ឯកសារ​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
km: មាន​កំហុស​ពេល​ញែក​ឯកសារ gpx ''{0}'' ។ នឹង​អាច​រក​បានតែ​ផ្នែក​នៃ​ឯកសារ​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Parsing data for layer ''{0}'' failed
km: ការ​ញែក​ទិន្នន័យ​សម្រាប់​ស្រទាប់ ''{0}'' បាន​បរាជ័យ

en: Coordinates imported: {0}
km: បាន​នាំចូល​កូអរដោណេ៖ {0}

en: Image Files
km: ឯកសារ​រូបភាព

en: folder
km: ថត

en: Looking for image files
km: រក​មើល​ឯកសារ​រូបភាព

en: No image files found.
km: រក​មិន​ឃើញ​ឯកសារ​រូបភាព

en: NMEA-0183 Files
km: ឯកសារ NMEA-0183

en: Malformed sentences: {0}
km: ប្រយោគ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: Checksum errors: {0}
km: កំហុស​ឆេកសាំ៖ {0}

en: Unknown sentences: {0}
km: មិន​ស្គាល់​ប្រយោគ៖ {0}

en: Zero coordinates: {0}
km: កូអរដោណេ​សូន្យ៖ {0}

en: Note Files
km: ឯកសារ​ចំណាំ

en: OSM Server Files bzip2 compressed
km: ឯកសារ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM bzip2 បាន​បង្ហាប់

en: OsmChange File
km: ឯកសារ OsmChange

en: File ''{0}'' does not exist.
km: មិន​មាន​ឯកសារ ''{0}'' ។

en: No data found in file {0}.
km: រក​មិន​ឃើញ​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ {0} ។

en: Open OsmChange file
km: បើក​ឯកសារ OsmChange

en: OSM Server Files
km: ឯកសារ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
km: <html>កំហុស​បាន​កើតឡើង​ពេល​ស្ដារ​ឯកសារ​បម្រុងទុក។<br>កំហុស​គឺ៖<br>{0}</html>

en: OSM Server Files gzip compressed
km: ឯកសារ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM gzip បាន​បង្ហាប់

en: Invalid dataset
km: សំណុំ​ទិន្នន័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: No data found for layer ''{0}''.
km: រក​មិន​ឃើញ​ទិន្នន័យ​សម្រាប់​ស្រទាប់ ''{0}'' ។

en: No data found in file ''{0}''.
km: រក​មិន​ឃើញ​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ ''{0}'' ។

en: Open OSM file
km: បើក​ឯកសារ OSM

en: WMS Files (*.wms)
km: ឯកសារ WMS (*.wms)

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
km: មិន​គាំទ្រ​កំណែ​ឯកសារ WMS; បាន​រកឃើញ {0}, រំពឹង​ទុក {1}

en: zoom in to load more tiles
km: ពង្រីក​ដើម្បី​ផ្ទុក​ក្រឡា​ច្រើន​ទៀត

en: Current zoom: {0}
km: ការ​ពង្រីក​បច្ចុប្បន្ន៖ {0}

en: Display zoom: {0}
km: ការ​ពង្រីក​បង្ហាញ៖ {0}

en: Pixel scale: {0}
km: មាត្រដ្ឋាន​ភីកសែល៖ {0}

en: Best zoom: {0}
km: ការ​ពង្រីក​ល្អ​បំផុត៖ {0}

en: Downloaded {0}/{1} tiles
km: បាន​ទាញ​យក {0}/{1} ក្រឡា

en: Save WMS file
km: រក្សាទុក​ឯកសារ WMS

en: Details...
km: សេចក្តីលម្អិត​...

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
km: មិន​អាច​បង្កើត​ថត {0}, ការ​រក្សាទុក​ស្វ័យប្រវត្តិ​នឹង​ត្រូវ​បាន​បិទ

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
km: មិន​អាច​បង្កើត​ឯកសារ {0}, ឈ្មោះ​ឯកសារ​ផ្សារ​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្រើ

en: IOError while creating file, autosave will be skipped: {0}
km: IOError ពេល​បង្កើត​ឯកសារ ការ​រក្សាទុក​ស្វ័យប្រវត្តិ​នឹង​ត្រូវ​បាន​រំលង៖ {0}

en: Unable to delete old backup file {0}
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​បម្រុងទុក​ចាស់ {0}

en: Your work has been saved automatically.
km: ការងារ​របស់​អ្នក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ។

en: Restoring files
km: ការ​ស្ដារ​ឯកសារ

en: Customize Color
km: ប្ដូរ​ពណ៌​តាម​តម្រូវការ

en: Default
km: លំនាំ​ដើម

en: Choose a color
km: ជ្រើសរើសពណ៌

en: Name: {0}
km: ឈ្មោះ៖​ {0}

en: Description: {0}
km: បរិយាយ៖ {0}

en: Timespan
km: ចំណែក​ពេល

en: {0} route,  | {0} routes,
km[0]: {0} ផ្លូវ,

en: {0} track | {0} tracks
km[0]: ដាន {0}

en: Save GPX file
km: រក្សាទុក​ឯកសារ GPX

en: Next marker
km: អ្នក​ធ្វើ​បន្ទាប់

en: Jump to next marker
km: ទៅកាន់​អ្នក​ធ្វើ​បន្ទាប់

en: Previous marker
km: អ្នក​ធ្វើ​ពីមុន

en: Jump to previous marker
km: ទៅកាន់​អ្នក​ធ្វើ​ពីមុន

en: All projections are supported
km: បាន​គាំទ្រ​ចំណោល​ទាំងអស់

en: Save Layer
km: រក្សាទុក​ស្រទាប់

en: Notes layer
km: ចំណាំ​ស្រទាប់

en: Total notes:
km: ចំណាំ​សរុប៖

en: Changes need uploading?
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​ត្រូវ​ផ្ទុក​ឡើង?

en: outside downloaded area
km: នៅ​ក្រៅ​តំបន់​ទាញ​យក

en: Data Layer {0}
km: ស្រទាប់​ទិន្នន័យ {0}

en: Merging layers
km: បញ្ចូល​ស្រទាប់​ចូលគ្នា

en: {0} deleted | {0} deleted
km[0]: បាន​លុប {0}

en: {0} consists of:
km: {0} មាន៖

en: API version: {0}
km: កំណែ API ៖ {0}

en: Upload is discouraged
km: មិន​គួរ​ផ្ទុក​ឡើង

en: Convert to GPX layer
km: បម្លែង​ទៅ​ស្រទាប់ GPX

en: Converted from: {0}
km: បាន​បម្លែង​ពី៖ {0}

en: Dataset consistency test
km: ការ​សាកល្បង​សំណុំ​ទិន្នន័យ​មិន​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: No problems found
km: រក​មិន​ឃើញ​បញ្ហា

en: Following problems found:
km: បាន​រក​ឃើញ​បញ្ហា​ដូច​ខាងក្រោម៖

en: Save anyway
km: យ៉ាងណា​ក៏​រក្សាទុក

en: Conflicts
km: ប៉ះទង្គិច

en: Reject Conflicts and Save
km: បដិសេធ​ការ​ប៉ះទង្គិច រួច​រក្សាទុក

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
km: មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច​ដែល​មិន​បាន​ដោះស្រាយ។ ការ​ប៉ះទង្គិច​និង​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក និង​ដោះស្រាយ​ឡើយ បើ​អ្នក​បដិសេធ​ទាំងអស់។ បន្ត?

en: Save OSM file
km: រក្សាទុក​ឯកសារ OSM

en: Validation errors
km: កំហុស​សុពលកម្ម

en: No validation errors
km: មិន​មាន​កំហុស​សុពលកម្ម

en: Set WMS Bookmark
km: កំណត់​ចំណាំ WMS

en: Adjust timezone and offset
km: លៃ​តម្រូវ​តំបន់​ពេលវេលា និង​អុហ្វសិត

en: An error occurred while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
km: មាន​កំហុស​កើតឡើង​ពេល​ព្យាយាម​ផ្គូផ្គង​រូបថត​ជាមួយ​ដាន GPX ។ អ្នក​អាច​លៃ​តម្រូវ​គ្រាប់​រំកិល​ដើម្បី​ផ្គូផ្គង​រូបថត​ដោយ​ដៃ​បាន។

en: Matching photos to track failed
km: ការ​ផ្គូផ្គង​រូបថត​ជាមួយ​ដាន​បាន​បរាជ័យ

en: Timezone: {0}
km: តំបន់​ពេលវេលា៖ {0}

en: Minutes: {0}
km: នាទី៖ {0}

en: Seconds: {0}
km: វិនាទី៖ {0}

en: (Time difference of {0} day) | Time difference of {0} days
km[0]: (ពេលវេលា​ខុសគ្នា​នៃ {0} ថ្ងៃ)

en: Correlate to GPX
km: ទាក់ទង​នឹង GPX

en: Invalid timezone
km: តំបន់​ពេលវេលា​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Invalid offset
km: អុហ្វសិត​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Correlate images with GPX track
km: រូបភាព​ទាក់ទង​ជាមួយ​ដាន GPX

en: Try Again
km: ព្យាយាម​ម្តងទៀត

en: No images could be matched!
km: មិន​មាន​រូបភាព​ដែល​អាច​ផ្គូផ្គង!

en: <No GPX track loaded yet>
km: <មិន​មាន​ដាន GPX ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក>

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
km: កំហុស​ពេល​ញែក​កាលបរិច្ឆេទ។
    សូម​ប្រើ​ទ្រង់ទ្រាយ​ដែល​បាន​ស្នើ

en: Invalid date
km: កាលបរិច្ឆេទ​មិន​ត្រឹម​ត្រូវ

en: GPX track:
km: ដាន GPX ៖

en: Open another GPX trace
km: បើក​ដាន GPX ផ្សេងទៀត

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
km: <html>ប្រើ​រូបថត​នៃ​នាឡិកា​សុក្រឹត<br>ឧ. ការ​បង្ហាញ​របស់​ឧបករណ៍​ជីភីអេស</html>

en: Auto-Guess
km: ស្មាន​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Matches first photo with first gpx point
km: ផ្គូផ្គង​រូបថត​ទីមួយ​ជាមួយ​ចំណុច gpx ទីមួយ

en: Manual adjust
km: លៃ​តម្រូវ​ដោយ​ដៃ

en: Override position for:
km: បដិសេធ​ទីតាំង​សម្រាប់៖

en: Images with geo location in exif data ({0}/{1})
km: រូបភាព​ដែល​មាន​ទីតាំង​ភូមិសាស្ត្រ​នៅ​ក្នុង​ទិន្នន័យ exif ({0}/{1})

en: Images that are already tagged ({0}/{1})
km: រូបភាព​ដែល​មាន​ស្លាក​រួចហើយ ({0}/{1})

en: Show Thumbnail images on the map
km: បង្ហាញ​រូបភាព​តូច​នៅ​លើ​ផែនទី

en: Timezone:
km: តំបន់​ពេលវេលា៖

en: Correlate
km: ទាក់ទង

en: No gpx selected
km: មិន​បាន​ជ្រើស gpx

en: <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photo to GPX track.</html> | <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photos to GPX track.</html>
km[0]: <html>បាន​ផ្គូផ្គង​រូបថត <b>{0}</b> នៃ <b>{1}</b> ជាមួយ​ដាន GPX ។</html>

en: The selected photos do not contain time information.
km: រូបថត​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​មាន​ព័ត៌មាន​ពេលវេលា។

en: Photos do not contain time information
km: រូបថត​មិន​មាន​ព័ត៌មាន​ពេលវេលា

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
km: ដាន GPX ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​មាន​ត្រា​ពេលវេលា។ សូម​ជ្រើស​ដាន​ផ្សេង។

en: GPX Track has no time information
km: ដាន GPX មិន​មាន​ព័ត៌មាន​ពេលវេលា

en: You should select a GPX track
km: អ្នក​គួរតែ​ជ្រើស​ដាន GPX

en: No selected GPX track
km: មិន​បាន​ជ្រើស​ដាន GPX

en: Geotagged Images
km: រូបភាព​ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក​ភូមិសាស្ត្រ

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
km[0]: បាន​ផ្ទុក​រូបភាព {0} ។

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
km[0]: បាន​រក​ឃើញ {0} ដើម្បី​ដាក់​ស្លាក​ជីភីអេស។

en: Error on file {0}
km: កំហុស​នៅ​លើ​ឯកសារ {0}

en: No image
km: មិន​មាន​រូបភាព

en: Geoimage: {0}
km: រូបភាព​ភូមិសាស្ត្រ៖ {0}

en: Display geotagged images
km: បង្ហាញ​រូបភាព​ដែល​បាន​ដាក់​ស្លាក​ភូមិសាស្ត្រ

en: Next
km: បន្ទាប់

en: Show next Image
km: បង្ហាញ​រូបភាព​បន្ទាប់

en: Previous
km: ពីមុន

en: Show previous Image
km: បង្ហាញ​រូបភាព​ពីមុន

en: Show first Image
km: បង្ហាញ​រូបភាព​ដំបូង

en: Show last Image
km: បង្ហាញ​រូបភាព​ចុងក្រោយ

en: Center view
km: ទិដ្ឋភាព​កណ្ដាល

en: Zoom best fit and 1:1
km: ពង្រីក​សម​បំផុត និង 1:1

en: Delete image file from disk
km: លុប​ឯកសារ​រូបភាព​ពី​ថាស

en: Image file could not be deleted.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​រូបភាព។

en: Copy image path
km: ចម្លង​ផ្លូវ​រូបភាព

en: Move dialog to the side pane
km: ផ្លាស់ទី​ប្រអប់​ទៅ​ផ្ទាំង​ចំហៀង

en: 
    Altitude: {0} m
km: 
    រយៈកម្ពស់៖ {0} ម៉ែត្រ

en: 
    Speed: {0} km/h
km: 
    ល្បឿន៖ {0} km/h

en: 
    Direction {0}°
km: 
    ទិស {0}°

en: 
    EXIF time: {0}
km: 
    ពេលវេលា EXIF ៖ {0}

en: 
    GPS time: {0}
km: 
    ពេលវេលា​ជីភីអេស៖ {0}

en: Extracting GPS locations from EXIF
km: កំពុង​ស្រង់​ទីតាំង​ជីភីអេស​ពី EXIF

en: Starting directory scan
km: ចាប់ផ្ដើម​វិភាគ​ថត

en: Read photos...
km: អាន​រូបថត...

en: Reading {0}...
km: កំពុង​អាន {0}...

en: Unable to get canonical path for directory {0}
km: មិន​អាច​ទៅ​យក​ផ្លូវ​ដែល​បាន​កំណត់​សម្រាប់​ថត {0}

en: Scanning directory {0}
km: ការ​វិភាគ​ថត {0}

en: Error while getting files from directory {0}
km: មាន​កំហុស​ពេល​យក​ឯកសារ​ពី​ថត {0}

en: One of the selected files was null
km: មាន​ឯកសារ​មួយ​ដែល​ជ្រើស​គឺ​ទទេ

en: Show thumbnails
km: បង្ហាញ​រូបភាព​តូចៗ

en: Show image thumbnails instead of icons.
km: បង្ហាញ​រូបភាព​តូចៗ​ជំនួស​រូបតំណាង។

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ពេលវេលា​ពី​រូបថត​ឧបករណ៍​ទទួល​ជីភីអេស

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
km: <html>ថតរូប​ឧបករណ៍​ទទួល​ជីភីអេស​របស់​អ្នក ពេល​វា​បង្ហាញ​ពេលវេលា។<br>បង្ហាញ​រូបថត​នៅ​ទីនេះ។<br>បន្ទាប់មក​ចាប់​យក​ពេលវេលា​ដែល​អ្នក​បាន​អាន​នៅ​លើ​រូបថត រួច​ជ្រើស​តំបន់​ពេលវេលា<hr></html>

en: Photo time (from exif):
km: ពេលវេលា​រូបថត (ពី exif)៖

en: Gps time (read from the above photo):
km: ពេលវេលា​ជីភីអេស (អាន​ពី​រូបថត​ខាងលើ)៖

en: Open another photo
km: បើក​រូបថត​ផ្សេងទៀត

en: No date
km: គ្មាន​កាលបរិច្ឆេទ

en: Select by date
km: ជ្រើស​តាម​កាលបរិច្ឆេទ

en: Set track visibility for {0}
km: កំណត់​ដាន​ឲ្យ​មើលឃើញ​សម្រាប់ {0}

en: Show all
km: បង្ហាញ​ទាំងអស់

en: Show selected only
km: បង្ហាញ​តែ​បាន​ជ្រើស​ប៉ុណ្ណោះ

en: Convert to data layer
km: បម្លែង​ទៅ​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:</html>
km: <html>ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ទិន្នន័យ​ជីភីអេស​ដែល​មិន​ដំណើរការ ថា​ជា​ទិន្នន័យ​ផែនទី​ហាមឃាត់<br>បើ​អ្នក​ចង់​ផ្ទុក​ដាន​ឡើង សូម​មើល​ទីនេះ៖</html>

en: Customize track drawing
km: ប្ដូរ​គំនូរ​ដាន​តាម​តម្រូវការ

en: From
km: ពី

en: To
km: ជួន​ចំពោះ

en: No timestamp
km: មិន​មាន​ត្រា​ពេលវេលា

en: Select to download OSM data.
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ OSM ។

en: Select to download GPS traces.
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ទាញ​យក​ដាន​ជីភីអេស។

en: Download everything within:
km: ទាញ​យក​អ្វី​គ្រប់​យ៉ាង​នៅ​ក្នុង៖

en: meters
km: ម៉ែត្រ

en: Maximum area per request:
km: ក្រឡាផ្ទៃ​អតិបរមា​ក្នុង​មួយ​សំណើ៖

en: Download near:
km: ទាញ​យក​ក្បែរ៖

en: track only
km: តែ​ដាន​ប៉ុណ្ណោះ

en: waypoints only
km: តែ waypoints ប៉ុណ្ណោះ

en: track and waypoints
km: ដាន និង waypoints

en: Click to download
km: ចុច​ដើម្បី​ទាញ​យក

en: Click to cancel
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់

en: Download from OSM along this track
km: ទាញ​យក​ពី OSM ជាមួយ​ដាន​នេះ

en: Precache imagery tiles along this track
km: ទុក​ក្នុង​ឃ្លាំង​ជាមុន​នូវ​ក្រឡា​រូបភាព​ជាមួយ​ដាន​នេះ

en: Precaching WMS
km: ទុក WMS ក្នុង​ឃ្លាំង​ជាមុន

en: Please select the imagery layer.
km: សូម​ជ្រើស​ស្រទាប់​រូបភាព។

en: Select imagery layer
km: ជ្រើស​ស្រទាប់​រូបភាព

en: There are no imagery layers.
km: មិន​មាន​ស្រទាប់​រូបភាព។

en: No imagery layers
km: មិន​មាន​ស្រទាប់​រូបភាព

en: Error while parsing {0}
km: មាន​កំហុស​ពេល​ញែក {0}

en: Could not read "{0}"
km: មិនអាចអាន "{0}"

en: gps point
km: ចំណុច​ជីភីអេស

en: None
km: គ្មាន

en: Manual
km: ​ដោយ​ដៃ

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Direction
km: ​ទិស

en: Import Audio
km: នាំចូល​អូឌីយ៉ូ

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with audio data.</html>
km: <html>ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់ GPX ''{0}'' ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ។<br>ព្រោះ way points របស់​វា​មិន​រួមបញ្ចូល​ត្រា​ពេលវេលា ដែល​យើង​មិន​អាច​ទាក់ទង​ដោយ​ប្រើ​ទិន្នន័យ​សំឡេង​បាន។</html>

en: Import not possible
km: មិន​អាច​នាំចូល​បាន

en: Audio markers from {0}
km: កម្មវិធី​បង្កើត​សំឡេង​ពី {0}

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
km: មិន​មាន​ដាន GPX នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ដើម្បី​ទាក់ទង​សំឡេង​ជាមួយ​ទេ។

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
km: waypoints មួយ​ចំនួន​ដែល​មាន​ត្រា​ពេលវេលា​មុន​ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម​ដាន ឬ​បន្ទាប់ពី​ចំណុច​ចុង​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប ឬ​ផ្លាស់ទី​ទៅ​ចំណុច​ចាប់ផ្ដើម។

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
km: waypoints មួយ​ចំនួន​គឺ​នៅ​ឆ្ងាយ​ពី​ដាន​ពេក​ដែល​ការ​វាយតម្លៃ​ពេលវេលា​របស់​វា​ត្រូវ​បាន​លុប។

en: Import images
km: នាំចូល​រូបភាព

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with images.</html>
km: <html>ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់ GPX ''{0}'' ត្រូវ​បាន​ទាញ​យក​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ។<br>ព្រោះ way points របស់​វា​មិន​រួមបញ្ចូល​ត្រា​ពេលវេលា ដែល​យើង​មិន​អាច​ទាក់ទង​ពួកវា​ដោយ​ប្រើ​រូបភាព</html>

en: Markers From Named Points
km: កម្មវិធី​ចំណាំ​ពី​ចំណុច​ដែល​បាន​ដាក់ឈ្មោះ

en: Named Trackpoints from {0}
km: ចំណុច​ដាន​ដែល​បាន​ដាក់ឈ្មោះ​ពី {0}

en: Auto load tiles
km: ផ្ទុក​ក្រឡា​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Decrease zoom
km: បន្ថយ​ការ​ពង្រីក

en: Increase zoom
km: បង្កើន​ការ​ពង្រីក

en: Projection
km: ចំណោល

en: Change resolution
km: ប្ដូរ​គុណភាព​បង្ហាញ

en: Zoom to native resolution
km: ពង្រីក​ទៅ​គុណភាព​បង្ហាញ​ដើម

en: gps marker
km: កម្មវិធី​ចំណាំ​ជីភីអេស

en: marker | markers
km[0]: កម្មវិធី​ចំណាំ

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
km[0]: {0} មាន​កម្មវិធី​ចំណាំ {1}

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
km: មិន​មាន​កម្មវិធី​ចំណាំ​អូឌីយ៉ូ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​នេះ​ដើម្បី​កំណត់​អុហ្វសិត​ពី។

en: Show Text/Icons
km: បង្ហាញ​អត្ថបទ/រូបតំណាង

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
km: បិទ/បើក​ភាព​មើលឃើញ​នៃ​អត្ថបទ និង​រូបតំណាង​កម្មវិធី​ចំណាំ។

en: Synchronize Audio
km: ធ្វើ​សមកាលកម្ម​សំឡេង

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
km: អ្នក​ត្រូវ​ផ្អាក​សំឡេង​ភ្លាម ពេល​អ្នក​ឮ​សំឡេង​សមកាកលកម្ម។

en: Audio synchronized at point {0}.
km: បាន​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​នៅ​ចំណុច {0} ។

en: Unable to synchronize in layer being played.
km: មិន​អាច​ធ្វើ​សមកាលម្ម​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ដែល​បាន​ចាប់ផ្ដើម។

en: Make Audio Marker at Play Head
km: បង្កើត​កម្មវិធី​សំឡេង​នៅ​ក្បាល​ចាក់

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
km: អ្នក​ចាំបាច់​ត្រូវ​ផ្អាក​សំឡេង​នៅ​ចំណុច​លើ​ដាន​ដែល​អ្នក​ចង់​ចំណាំ។

en: You need to drag the play head near to the GPX track whose associated sound track you were playing (after the first marker).
km: អ្នក​ត្រូវ​អូស​ក្បាល​ចាក់​ទៅ​ជិត​ដាន GPX ដែល​មាន​ដាន​សំឡេង​ពាក់ព័ន្ធ​ជាមួយ​អ្វី​ដែល​អ្នក​កំពុង​ចាក់ (បន្ទាប់ពី​កម្មវិធី​ចំណាំ​ទីមួយ)។

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
km: អ្នក​ត្រូវ​ចុច SHIFT រួច​អូស​ក្បាល​ចាក់​ទៅ​លើ​កម្មវិធី​ចំណាំ​សំឡេង ឬ​ទៅ​លើ​ចំណុច​ដាន​ដែល​អ្នក​ចង់​ធ្វើ​សមកាលកម្ម។

en: Unable to create new audio marker.
km: មិន​អាច​បង្កើត​កម្មវិធី​ចំណា​សំឡេង​ថ្មី។

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
km: មាន​កំហុស​ពេល​ព្យាយាម​បង្ហាញ URL សម្រាប់​កម្មវិធី​ចំណាំ​នេះ

en: (URL was:
km: (URL គឺ៖

en: Select the map painting styles
km: ជ្រើស​រចនាប័ទ្ម​គំនូរ​ផែនទី

en: There was an error when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details. | There were {0} errors when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details.
km[0]: មាន​កំហុស {0} ពេល​ផ្ទុក​រចនាប័ទ្ម​នេះ។ ជ្រើស ''ព័ត៌មាន'' ពី​ការ​ចុច​កណ្ដុរស្ដាំ​លើ​ម៉ឺនុយ​សម្រាប់​ព័ត៌មាន​លម្អិត។

en: loading style ''{0}''...
km: កំពុង​ផ្ទុក​រចនាប័ទ្ម ''{0}''...

en: Failed to load Mappaint styles from ''{0}''. Exception was: {1}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​រចនាប័ទ្ម​គំនូរ​ផែនទី​ពី ''{0}'' ។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {1}

en: Failed to parse Mappaint styles from ''{0}''. Error was: {1}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ញែក​រចនាប័ទ្ម​គំនូរ​ផែនទី​ពី ''{0}'' ។ កំហុស​គឺ៖ {1}

en: Unable to replace argument {0} in {1}: {2}
km: មិន​អាច​ជំនួស​អាគុយម៉ង់ {0} នៅ​ក្នុង {1}: {2}

en: Failed to locate image ''{0}''
km: បាន​បរាជ័យ​កំណត់​ទីតាំង​រូបភាព ''{0}''

en: Save Access Token in preferences
km: រក្សាទុក​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត

en: Access Token Key:
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ៖

en: Access Token Secret:
km: ពាក្យសម្ងាត់​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ៖

en: <html>Select to save the Access Token in the JOSM preferences.<br>Unselect to use the Access Token in this JOSM session only.</html>
km: <html>ជ្រើស​ដើម្បី​រក្សាទុក​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត JOSM ។<br>មិន​ជ្រើស​ដើម្បី​ប្រើ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​នៅ​ក្នុង​សម័យ JOSM តែប៉ុណ្ណោះ។</html>

en: Use default settings
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​លំនាំដើម

en: Access Token URL:
km: URL ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ៖

en: Authorize URL:
km: URL អនុញ្ញាត៖

en: Click to reset the OAuth settings to default values
km: ចុច​ដើម្បី​កំណត់ OAuth ឡើងវិញ​ទៅ​តម្លៃ​លំនាំដើម

en: Click to abort resetting to the OAuth default values
km: ចុច​ដើម្បី​បោះបង់​ការ​កំណត់ OAuth ឡើងវិញ​ទៅ​តម្លៃ​លំនាំដើម

en: <html>JOSM is about to reset the OAuth settings to default values.<br>The current custom settings are not saved.</html>
km: <html>JOSM ហៀបនឹង​កំណត់ OAuth ឡើងវិញ​ទៅ​តម្លៃ​លំនាំដើម។<br>ការ​កំណត់​ផ្ទាល់ខ្លួន​លំនាំដើម​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក។</html>

en: Overwrite custom OAuth settings?
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ការ​កំណត់ OAuth ផ្ទាល់ខ្លួន?

en: Fully automatic
km: ស្វ័យប្រវត្តិ​ទាំងស្រុង

en: Semi-automatic
km: ពាក់កណ្ដាល​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
km: <html>ដំណើរការ​បែបបទ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ទាំងស្រុង​ដើម្បី​ទទួល​បាន​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ពី​តំបន់បណ្ដាញ OSM ។<br>JOSM ចូល​ដំណើរការ​តំបន់បណ្ដាញ OSM ក្នុង​នាម​ជា​អ្នកប្រើ JOSM ហើយ<br>បាន​ផ្ដល់​ការ​អនុញ្ញាត​ស្វ័យប្រវត្តិ​ពេញលេញ​ដល់​អ្នកប្រើ និង​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ។</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
km: <html>ដំណើរការ​បែបបទ​ពាក់កណ្ដាល​ស្វ័យប្រវត្តិ​ដើម្បី​ទទួល​បាន​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ពី​តំបន់បណ្ដាញ OSM ។<br>JOSM ដាក់​ស្នើ​សំណើ OAuth ស្តង់ដារ​ដើម្បី​ទទួល​បាន​ថូខឹន​សំណើ និង<br>ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ។ វា​បញ្ជូន​អ្នកប្រើ​ទៅ​តំបន់បណ្ដាញ OSM នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត​ខាងក្រៅ<br>ដើម្បី​អនុញ្ញាត​ខ្លួន​វា និង​ដើម្បី​ព្រម​ទទួល​ថូខឹន​សំណើ​ដែល​ដែល​ដាក់​ស្នើ​ដោយ JOSM ។</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
km: <html>បញ្ចូល​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ដោយ​ដៃ បើ​វា​ត្រូវ​បាន​បង្កើត និង​ទៅ​យក​ពី​ខាងក្រៅ<br>នៃ JOSM ។</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់ OSM របស់​អ្នក។ ពាក្យសម្ងាត់​នឹង <strong>មិន</strong> ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​អត្ថបទ​នៃ​ចំណូលចិត្ត JOSM ឡើយ ហើយ​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ស្នើ​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM <strong>តែម្ដង​ប៉ុណ្ណោះ</strong>។ សំណើ​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង​លើក​ក្រោយ​គឺ​មិន​ប្រើ​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក​ទៀត​ឡើយ។

en: Username:
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ៖

en: Password:
km: ពាក្យសម្ងាត់៖

en: Granted rights
km: បាន​ផ្ដល់​សិទ្ធិ

en: Advanced OAuth properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ OAuth កម្រិត​ខ្ពស់

en: Accept Access Token
km: ព្រម​ទទួល​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
km: <html>អ្នក​បា​នទៅ​យក​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ OAuth ដោយ​ជោគជ័យ​ពី​តំបន់បណ្ដាញ OSM ។ ចុច <strong>{0}</strong> ដើម្បី​ព្រម​ទទួល​ថូខឹន។ JOSM នឹង​ប្រើ​វា​នៅ​ក្នុង​សំណើ​លើក​ក្រោយ​ដើម្បី​សិទ្ធិ​ចូល​ប្រើ OSM API ។</html>

en: Authorize now
km: អនុញ្ញាត​ឥឡូវ

en: Click to redirect you to the authorization form on the JOSM web site
km: ចុច​ដើម្បី​ប្ដូរ​ទិស​អ្នក​ទៅ​ការ​អនុញ្ញាត​ពី​តំបន់បណ្ដាញ JOSM

en: Back
km: ថយក្រោយ

en: Run the automatic authorization steps again
km: ដំណើរការ​ជំហាន​អនុញ្ញាត​ស្វ័យប្រវត្តិ​ម្ដងទៀត

en: Test Access Token
km: សាកល្បង​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ

en: Authorize JOSM to access the OSM API
km: អនុញ្ញាត JOSM ឲ្យ​ចូល​ប្រើ OSM API

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed.<br><br>Please try again or choose another kind of authorization process,<br>i.e. semi-automatic or manual authorization.</html>
km: <html>ការ​ដំណើរការ​ស្វ័យប្រវត្តិ​សម្រាប់​ការ​ទៅ​យក​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ OAuth<br>ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM បាន​បរាជ័យ។<br><br>សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត ឬ​ជ្រើស​ប្រភេទ​អនុញ្ញាត​ផ្សេង<br>ឧ. ពាក់កណ្ដាល​ស្វ័យប្រវត្តិ ឬ​ការ​អនុញ្ញាត​ដោយ​ដៃ។</html>

en: OAuth authorization failed
km: ការ​អនុញ្ញាត OAuth បាន​បរាជ័យ

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed because JOSM was not able to build<br>a valid login URL from the OAuth Authorize Endpoint URL ''{0}''.<br><br>Please check your advanced setting and try again.</html>
km: <html>ការ​ដំណើរការ​ស្វ័យប្រវត្តិ​សម្រាប់​ការ​ទៅ​យក​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ OAuth<br>ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM បាន​បរាជ័យ​ព្រោះ JOSM មិន​អាច​បង្កើត<br>URL ចូល​ដំណើរការ​ត្រឹមត្រូវ​ពី OAuth Authorize Endpoint URL ''{0}'' ។<br><br>សូម​ពិនិត្យ​ការ​កំណត់​កម្រិត​ខ្ពស់​របស់​អ្នក រួច​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត។</html>

en: Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.
km: សូម​បញ្ចូល​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ OAuth ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}''។

en: Access Token
km: ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ

en: Advanced OAuth parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ OAuth កម្រិត​ខ្ពស់

en: Enter the OAuth Access Token
km: បញ្ចូល​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ OAuth

en: Enter advanced OAuth properties
km: បញ្ចូល​លក្ខណសម្បត្តិ OAuth កម្រិត​ខ្ពស់

en: <html><body>Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.</body></html>
km: <html><body>សូម​បញ្ចូល​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ OAuth ដែល​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' ។</body></html>

en: Please enter an Access Token Key
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ

en: The Access Token Key must not be empty. Please enter an Access Token Key
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​មិន​ត្រូវ​ទទេ​ឡើយ។ សូម​បញ្ចូល​ពាក្យ​គន្លឹះ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ

en: Click to test the Access Token
km: ចុច​ដើម្បី​សាកល្បង​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
km: ជាមួយ OAuth អ្នក​អាច​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ JOSM ដើម្បី​ផ្ទុក​ឡើង​នូវ​ទិន្នន័យ​ផែនទី និង​ដាន​ជីភីអេស​ក្នុង​នាម​អ្នក (<a href="{0}">ព័ត៌មាន​បន្ថែម...</a>).

en: Get an Access Token for ''{0}''
km: យក​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​សម្រាប់ ''{0}''

en: Close the dialog and cancel authorization
km: បិទ​ប្រអប់ រួច​បោះបង់​ការ​អនុញ្ញាត

en: Close the dialog and accept the Access Token
km: បិទ​ប្រអប់ និង​ព្រម​ទទួល​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ

en: Allow to upload map data
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ JOSM ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង​ក្នុង​នាម​អ្នក

en: Allow to upload GPS traces
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ផ្ទុក​ដាន​ជីភីអេស​ឡើង

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ JOSM ផ្ទុក​ដាន​ជីភីអេស​ឡើង​ក្នុង​នាម​អ្នក

en: Allow to download your private GPS traces
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ទាញ​យក​ដាន​ជីភីអេស​ឯកជន​របស់​អ្នក

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ JOSM ទាញ​យក​ដាន​ជីភីអេស​ឯកជន​របស់​អ្នក​ទៅ​ក្នុង​ស្រទាប់ JOSM

en: Allow to read your preferences
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អាន​ចំណូលចិត្ត​របស់​អ្នក

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ JOSM អាន​ចំណូលចិត្ត​ម៉ាស៊ីន​មេ​របស់​អ្នក

en: Allow to write your preferences
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​សរសេរ​ចំណូលចិត្ត​របស់​អ្នក

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ JOSM សរសេរ​ចំណូលចិត្ត​ម៉ាស៊ីន​មេ​របស់​អ្នក

en: Allow modifications of notes
km: អនុញ្ញាត​ការ​កែ​តំណ

en: Select to grant JOSM the right to modify notes on your behalf
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ឲ្យ JOSM កែ​តំណ​ក្នុង​នាម​អ្នក

en: Testing OAuth Access Token
km: សាកល្បង​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ OAuth

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was rejected.
km: ការ​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​លម្អិត​អ្នក​ប្រើ​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ ''{0}'' ត្រូវ​បាន​បដិសេធ។

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was forbidden.
km: ការ​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​លម្អិត​អ្នកប្រើ​ដែល​មាន​ពាក្យ​គន្លឹះ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ ''{0}'' ត្រូវ​បាន​ហាមឃាត់។

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
km: <html>បាន​ប្រើ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ ''{0}'' ដោយ​ជោគជ័យ​ដើម្បី<br>ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM នៅ ''{1}'' ។<br>អ្នក​កំពុង​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ក្នុង​នាម​អ្នកប្រើ ''{2}'' ជាមួយ​លេខ​សម្គាល់ ''{3}'' ។</html>

en: Success
km: ជោគជ័យ

en: <html>Failed to access the OSM server ''{0}''<br>with the Access Token ''{1}''.<br>The server rejected the Access Token as unauthorized. You will not<br>be able to access any protected resource on this server using this token.</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}''<br>ជាមួយ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ ''{1}'' ។<br>ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​បដិសេធ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ថា​មិន​បាន​អនុញ្ញាត។ អ្នក​នឹង​មិន<br>ចូល​ដំណើរការ​ធនធាន​ដែល​បាន​ការពារ​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ ដោយ​ប្រើ​ថូខឹន​នេះ​បាន​ឡើយ។</html>

en: Test failed
km: ការ​សាកល្បង​បាន​បរាជ័យ

en: <html>The Access Token ''{1}'' is known to the OSM server ''{0}''.<br>The test to retrieve the user details for this token failed, though.<br>Depending on what rights are granted to this token you may nevertheless use it<br>to upload data, upload GPS traces, and/or access other protected resources.</html>
km: <html>ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ ''{1}'' ត្រូវ​បាន​ស្គាល់​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' ។<br>ការ​សាកល្បង​ដើម្បី​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​លម្អិត​អ្នកប្រើ​សម្រាប់​ថូខឹន​នេះ​បាន​បរាជ័យ។<br>ផ្អែក​លើ​សិទ្ធិ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ឲ្យ​ថូខឹន​នេះ អ្នក​នៅតែ​អាច​ប្រើ​វា<br>ដើម្បី​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង ផ្ទុក​ដាន​ជីភីអេស​ឡើង និង/ឬ​ចូល​ដំណើរការ​ធនធាន​ដែល​បាន​ការពារ​ផ្សេងទៀត។</html>

en: <html>Failed to retrieve information about the current user from the OSM server ''{0}''.<br>This is probably not a problem caused by the tested Access Token, but<br>rather a problem with the server configuration. Carefully check the server<br>URL and your Internet connection.</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ​បច្ចុប្បន្ន​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' ។<br>វា​មិនមែន​ជា​បញ្ហា​របស់ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ដែល​បាន​សាកល្បង​ទេ ប៉ុន្តែ<br>វា​អាច​ជា​បញ្ហា​ជាមួយ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​មេ។ សូម​ពិនិត្យ URL និង​ការ​តភ្ជាប់<br>ម៉ាស៊ីន​មេ​ដោយ​ប្រុងប្រយ័ត្ន។</html>

en: <html>Failed to sign the request for the OSM server ''{0}'' with the token ''{1}''.<br>The token ist probably invalid.</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចុះហត្ថលេខា​សំណើ​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' ជាមួយ​ថូខឹន ''{1}'' ។<br>ថូខឹន​គឺ​មិន​ត្រឹមត្រូវ។</html>

en: <html>The test failed because the server responded with an internal error.<br>JOSM could not decide whether the token is valid. Please try again later.</html>
km: <html>ការ​សាកល្បង​បាន​បរាជ័យ​ព្រោះ​ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​ឆ្លើយតប​ជាមួយ​កំហុស​ខាងក្នុង។<br>JOSM មិន​អាច​សម្រេច​ថា​តើ​ថូខឹន​ត្រឹមត្រូវ ឬ​យ៉ាងណា​នោះ​ទេ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ។</html>

en: Retrieving user info...
km: កំពុង​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​អ្នកប្រើ...

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
km: បិទ​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត រួច​បោះបង់​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ចំណូលចិត្ត

en: Save the preferences and close the dialog
km: រក្សាទុក​ចំណូលចិត្ត រួច​បិទ​ប្រអប់

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
km: អ្នក​ត្រូវ​ចាប់ផ្ដើម JOSM ឡើងវិញ​ដើម្បីឲ្យ​ការ​កំណត់​មួយ​ចំនួន​មាន​ប្រសិទ្ធភាព។

en: Would you like to restart now?
km: តើ​អ្នក​ចង់​ចាប់ផ្ដើម​ឥឡូវ​ឬ?

en: Download plugins
km: ទាញ​យក​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Icon paths:
km: ផ្លូវ​រូបតំណាង៖

en: Name (optional):
km: ឈ្មោះ (ជា​ជម្រើស)៖

en: URL / File:
km: URL / ឯកសារ៖

en: active
km: សកម្ម

en: Map paint style file (*.xml, *.mapcss, *.zip)
km: ឯកសារ​គំនូរ​ផែនទី (*.xml, *.mapcss, *.zip)

en: Preset definition file (*.xml, *.zip)
km: ឯកសារ​និយមន័យ​កំណត់​ស្រាប់ (*.xml, *.zip)

en: Tag checker rule (*.validator.mapcss, *.zip)
km: បន្ទាត់​កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ស្លាក (*.validator.mapcss, *.zip)

en: Edit source entry:
km: កែ​ធាតុ​ប្រភព៖

en: Entry ''{0}'' requires JOSM Version {1}. (Currently running: {2})
km: ធាតុ ''{0}'' ទាមទារ JOSM កំណែ {1} ។ (បច្ចុប្បន្ន​កំពុង​ដំណើរការ៖ {2})

en: Continue anyway
km: ទោះ​យ៉ាងណា​ក៏​បន្ត

en: Cancel and return to the previous dialog
km: បោះបង់ រួច​ត្រឡប់​ទៅ​ប្រអប់​ពីមុន

en: Ignore warning and install style anyway
km: មិន​អើពើ​ការ​ព្រមាន រួច​ដំឡើង​រចនាប័ទ្ម

en: Some entries have unmet dependencies:
km: ធាតុ​ខ្លះ​មាន​ភាព​អាស្រ័យ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Reset
km: កំណត់​ឡើងវិញ

en: Reset to default
km: កំណត់​ឡើងវិញ​ទៅ​លំនាំដើម

en: Add a new icon path
km: បន្ថែម​ផ្លូវ​រូបតំណាង​ថ្មី

en: Remove the selected icon paths
km: លុប​ផ្លូវ​រូបតំណាង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Edit the selected icon path
km: កែ​ផ្លូវ​រូបតំណាង​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Tooltip
km: ព័ត៌មាន​ជំនួយ

en: Icon
km: រូបតំណាង

en: Remove from toolbar
km: លុប​ចេញពី​របារ​ឧបករណ៍

en: Configure toolbar
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របារ​ឧបករណ៍

en: Edit shortcut
km: កែសម្រួល​ផ្លូវកាត់

en: Do not hide toolbar and menu
km: កុំ​លាក់​របារ​ឧបករណ៍ និង​ម៉ឺនុយ

en: Actions
km: សកម្មភាព

en: Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

en: Customize the elements on the toolbar.
km: ប្ដូរ​ធាតុ​នៅ​លើ​របារ​ឧបករណ៍​តាម​តម្រូវ​ការ។

en: Separator
km: សញ្ញា​បំបែក

en: Available
km: មាន

en: Action parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សកម្មភាព

en: Parameter name
km: ឈ្មោះ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: Parameter value
km: តម្លៃ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: Toolbar action without name: {0}
km: របារ​ឧបករណ៍​សកម្មភាព​ដែល​គ្មាន​ឈ្មោះ៖ {0}

en: Strange toolbar value: {0}
km: តម្លៃ​របារ​ឧបករណ៍​មិន​ស្គាល់៖ {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
km: របារ​ឧបករណ៍​សកម្មភាព {0} បាន​សរសេរ​ជាន់​លើ៖ {1} ទទួល {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
km: បាន​ចុះឈ្មោះ​របារ​ឧបករណ៍​សកម្មភាព​ដោយ​គ្មាន​ឈ្មោះ៖ {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
km: បាន​ចុះឈ្មោះ​របារ​ឧបករណ៍ {0} សរសេរ​ជាន់​លើ៖ {1} ទទួល {2}

en: Toolbar: {0}
km: របារ​ឧបករណ៍៖ {0}

en: add entry
km: បន្ថែម​ធាតុ

en: Remove the selected entry
km: លុប​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Key: {0}
km: ពាក្យ​គន្លឹះ៖ {0}

en: Reset preferences
km: កំណត់​ចំណូលចិត្ត​ឡើងវិញ

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
km: អ្នក​ហៀបនឹង​សម្អាត​ចំណូលចិត្ត​ទាំងអស់​ទៅ​តម្លៃ​លំនាំដើម។<br />ការ​កំណត់​ទាំងអស់​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​លុប៖ កម្មវិធី​ជំនួយ រូបភាព តម្រង​ប៊ូតុង​របារ​ឧបករណ៍ ក្ដារចុច។ល។ <br />តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​បន្ត​មែន​ឬ?

en: Advanced Preferences
km: ចំណូល​ចិត្ត​កម្រិត​ខ្ពស់

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
km: ការ​កំណត់​ចំណូលចិត្ត​ធាតុ​ដោយ​ផ្ទាល់។ ប្រើ​ដោយ​ប្រុងប្រយ័ត្ន!

en: Read from file
km: អាន​ពី​ឯកសារ

en: Export selected items
km: នាំចេញ​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: JOSM custom settings files (*.xml)
km: ឯកសារ​ការ​កំណត់ JOSM ផ្ទាល់ខ្លួន (*.xml)

en: Please select some preference keys not marked as default
km: សូម​ជ្រើស​ពាក្យ​គន្លឹះ​ចំណូលចិត្ត​មួយ​ចំនួន​ដែល​មិន​បាន​សម្គាល់​ជា​លំនាំដើម

en: Export preferences keys to JOSM customization file
km: នាំចេញ​ពាក្យ​គន្លឹះ​ចំណូលចិត្ត​ទៅ​ឯកសារ​ប្ដូរ​តាម​តម្រូវ​ការ JOSM

en: What to do with preference lists when this file is to be imported?
km: តើ​ត្រូវ​ធ្វើ​អ្វី​ជាមួយ​បញ្ជី​ចំណូលចិត្ត ពេល​ឯកសារ​នេះ​ត្រូវ​បាន​នាំចូល?

en: Append preferences from file to existing values
km: បន្ថែម​ចំណូលចិត្ត​ពី​ឯកសារ​ទៅ​តម្លៃ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Replace existing values
km: ជំនួស​តម្លៃ​ដែល​មាន​ស្រាប់

en: Open JOSM customization file
km: បើក​ឯកសារ​ប្ដូរ​តាម​តម្រូវការ JOSM

en: Import log
km: នាំចូល​កំណត់ហេតុ

en: <html>Here is file import summary. <br/>You can reject preferences changes by pressing "Cancel" in preferences dialog <br/>To activate some changes JOSM restart may be needed.</html>
km: <html>នេះ​ជា​ឯកសារ​នាំចូល​សង្ខេប។ <br/>អ្នក​អាច​បដិសេធ​ការ​ប្ដូរ​ចំណូលចិត្ត​បាន​ដោយ​ចុច "បោះបង់" នៅ​ក្នុង​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត <br/>ដើម្បី​ធ្វើឲ្យ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​សកម្ម ចាំបាច់​ត្រូវ​ចាប់ផ្ដើម JOSM ឡើងវិញ។</html>

en: shortcut
km: ផ្លូវកាត់

en: color
km: ពណ៌

en: toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍

en: imagery
km: រូបភាព

en: Load profile
km: ផ្ទុក​ឯកសារ

en: Save {0} profile
km: រក្សាទុក​ប្រវត្តិរូប {0}

en: All the preferences of this group are default, nothing to save
km: ចំណូលចិត្ត​ទាំងអស់​របស់​ក្រុម​នេះ​គឺ​លំនាំដើម មិន​មាន​អ្វី​ត្រូវ​រក្សាទុក​ទេ

en: Choose profile file
km: ជ្រើស​ឯកសារ​ប្រវត្តិរូប

en: Change list setting
km: ប្ដូរ​ការ​កំណត់​បញ្ជី

en: Change list of lists setting
km: ប្ដូរ​បញ្ជី​នៃ​ការ​កំណត់

en: Change list of maps setting
km: ប្ដូរ​បញ្ជី​ការ​កំណត់​ផែនទី

en: Entry {0}
km: ធាតុ {0}

en: Select Setting Type:
km: ជ្រើស​ប្រភេទ​ការ​កំណត់៖

en: Simple
km: ​សាមញ្ញ

en: List
km: បញ្ជី

en: List of lists
km: បញ្ជី​នៃ​បញ្ជី

en: List of maps
km: បញ្ជី​ផែនទី

en: Add setting
km: បន្ថែម​ការ​កំណត់

en: Advanced Background: Changed
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​កម្រិត​ខ្ពស់៖ បាន​ប្ដូរ

en: Advanced Background: NonDefault
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​កម្រិត​ខ្ពស់៖ មិនមែន​លំនាំដើម

en: Current value is default.
km: តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​គឺ​លំនាំដើម។

en: Default value is ''{0}''.
km: តម្លៃ​លំនាំដើម​គឺ ''{0}'' ។

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
km: បច្ចុប្បន្ន​មិន​ស្គាល់​តម្លៃ​លំនាំដើម (មិនទាន់​ប្រើ​ការ​កំណត់​នៅឡើយ)។

en: Change string setting
km: ប្ដូរ​ការ​កំណត់​ឃ្លា

en: Value:
km: តម្លៃ៖

en: Settings for the audio player and audio markers.
km: ការ​កំណត់​សម្រាប់​កម្មវិធី​ចាក់​អូឌីយ៉ូ និង​កម្មវិធី​សម្គាល់​អូឌីយ៉ូ។

en: Display the Audio menu.
km: បង្ហាញ​ម៉ឺនុយ​អូឌីយ៉ូ។

en: Label audio (and image and web) markers.
km: ដាក់​ស្លាក​កម្មវិធី​សម្គាល់​អូឌីយ៉ូ (រូបភាព និង​បណ្ដាញ)។

en: Display live audio trace.
km: បង្ហាញ​ដាន​អូឌីយ៉ូ​បន្ត​ផ្ទាល់។

en: Explicit waypoints with valid timestamps.
km: Waypoints ច្បាស់លាស់​ជាមួយ​ត្រា​ពេលវេលា​ត្រឹមត្រូវ។

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
km: Waypoints ជាមួយ​ពេលវេលា​ប៉ាន់ស្មាន​ពី​ទីតាំង​ដាន។

en: Named trackpoints.
km: Trackpoints ដែល​បាន​ដាក់ឈ្មោះ។

en: Modified times (time stamps) of audio files.
km: បាន​ប្ដូរ​ពេលវេលា​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ (ត្រា​ពេលវេលា)។

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
km: ការ​ចាប់ផ្ដើម​ដាន (តែងតែ​ធ្វើ​វា​ជានិច្ច បើ​មិន​មាន​កម្មវិធី​សម្គាល់​ផ្សេងទៀត)។

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
km: បង្ហាញ ឬ​លាក់​ធាតុ​ម៉ឺនុយ​អូឌីយ៉ូ​នៅ​លើ​របារ​ម៉ឺនុយ​មេ។

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
km: ការ​បង្ហាញ​រូបតំណាង​ផ្លាស់ទី​គឺ​បង្ហាញ​ចំណុច​នៅ​លើ​ដាន​សមកាលកម្ម ដែល​បាន​ថត​អូឌីយ៉ូ​កំពុង​ចាក់​បច្ចុប្បន្ន។

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
km: ដាក់​ស្លាក​អត្ថបទ​ទល់នឹង​កម្មវិធី​សម្គាល់​អូឌីយ៉ូ (រូបភាព និង​បណ្ដាញ) ក៏​ដូចជា​រូបតំណាង​ប៊ូតុង​របស់​វា។

en: When importing audio, make markers from...
km: ពេល​នាំចូល​អូឌីយ៉ូ បង្កើត​កម្មវិធី​សម្គាល់​ពី...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
km: ពេល​នាំចូល​អូឌីយ៉ូ អនុវត្ត​វា​ទៅ waypoints ណាមួយ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់ GPX ។

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
km: បង្កើត​កម្មវិធី​សម្គាល់​អីឌីយ៉ូ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ចេញពី trackpoints ដែល​មាន​ឈ្មោះ ឬ​សេចក្ដី​ពណ៌នា (ជាជាង waypoints ច្បាស់លាស់) ។

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
km: បង្កើត​កម្មវិធី​សម្គាល់​អូឌីយ៉ូ​នៅ​ទីតាំង​លើ​ដាន​ដែល​ត្រូវគ្នា​ទៅ​នឹង​ពេលវេលា​ដែល​បាន​ប្ដូរ​នៃ​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ WAV បាន​នាំចូល។

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
km: ចំនួន​វិនាទី​ដែល​ត្រូវ​លោត​ទៅមុខ ឬ​ថយក្រោយ ពេល​បាន​ចុច​ប៊ូតុង​ពាក់ព័ន្ធ

en: Forward/back time (seconds)
km: រយៈពេល​ទៅមុខ/ថយក្រោយ (វិនាទី)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
km: ចំនួន​ល្បឿន​ដែល​ត្រូវ​បាន​គុណ​សម្រាប់​ការ​ទៅមុខ​លឿន

en: Fast forward multiplier
km: កម្មវិធី​គុណ​ទៅ​មុខ​លឿន

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
km: ចាក់​សារ​ថ្មី​ចាប់ផ្ដើម​ចំនួន​វិនាទី​នេះ​មុន (ឬ​បន្ទាប់ បើ​អវិជ្ជមាន) ទីតាំង​បទ​អូឌីយ៉ូ​ដែល​បាន​ស្នើ

en: Lead-in time (seconds)
km: រយៈពេល​ចាប់ផ្ដើម (វិនាទី)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
km: សមាមាត្រ​ពេលវេលា​កន្លង​ទៅ​នៃ​កម្មវិធី​ថត​សំឡេង​ទៅ​ពេលវេលា​កន្លង​ទៅ​ពិត

en: Voice recorder calibration
km: ការ​ក្រិត​តាម​ខ្នាត​កម្មវិធី​ថត​សំឡេង

en: Colors
km: ពណ៌

en: Paint style {0}: {1}
km: រចនាប័ទ្ម​លាប​ពណ៌ {0}: {1}

en: Choose
km: ជ្រើស

en: Choose a color for {0}
km: ជ្រើស​ពណ៌​សម្រាប់ {0}

en: Set all to default
km: កំណត់​ទាំងអស់​ទៅ​លំនាំដើម

en: Colors used by different objects in JOSM.
km: ពណ៌​ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ​វត្ថុ​ផ្សេងគ្នា​នៅ​ក្នុង JOSM ។

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
km: ការ​កំណត់​ផ្សេងៗ​ដែល​ប៉ះពាល់​ដល់​ការ​បង្ហាញ​នៃ​កម្មវិធី​ទាំងមូល។

en: Draw Direction Arrows
km: គូរ​សញ្ញា​ព្រួញ​ទិសដៅ

en: Only on the head of a way.
km: តែ​នៅ​លើ​ក្បាល​ផ្លូវ​ប៉ុណ្ណោះ។

en: Draw oneway arrows.
km: គូរ​ព្រួញ​ផ្លូវ​មួយ​ទិស។

en: Draw segment order numbers
km: គូរ​លេខ​លំដាប់​កំណាត់

en: Draw virtual nodes in select mode
km: គូរ​តំណ​និម្មិត​ក្នុង​របៀប​ជម្រើស

en: Draw inactive layers in other color
km: គូរ​ស្រទាប់​មិន​សកម្ម​ក្នុង​ពណ៌​ផ្សេង

en: Display discardable keys
km: បង្ហាញ​ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​អាច​បោះបង់​បាន

en: Highlight target ways and nodes
km: រំលេច​ផ្លូវ និង​តំណ​គោលដៅ

en: Draw rubber-band helper line
km: គូរ​បន្ទាត់​ជំនួយ​កៅស៊ូ​កង

en: Smooth map graphics (antialiasing)
km: ក្រាហ្វិក​ផែនទី​រលូន (ប្រឆាំង​ភាព​រឆេតរឆូត)

en: Smooth map graphics in wireframe mode (antialiasing)
km: ក្រាហ្វិក​ផែនទី​រលូន​ក្នុង​របៀប​ស៊ុម​ភ្លើង (ប្រឆាំង​ភាព​រឆេតរឆូត)

en: Draw only outlines of areas
km: គូរ​តែ​គ្រោង​នៃ​ផ្ទៃ​ប៉ុណ្ណោះ

en: OSM Data
km: ទិន្នន័យ OSM

en: Draw direction hints for way segments.
km: គូរ​ព័ត៌មាន​ជំនួយ​ទិស​សម្រាប់​កំណាត់​ផ្លូវ។

en: Draw arrows in the direction of oneways and other directed features.
km: គូរ​សញ្ញា​ព្រួញ​នៅ​ក្នុង​ទិស​នៃ​ផ្លូវ និង​លក្ខណ​ពិសេស​ដែល​បាន​កំណត់​ទិស​ផ្សេងទៀត។

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
km: គូរ​លេខ​លំដាប់​នៃ​កំណាត់​ទាំងអស់​ជាមួយ​ផ្លូវ​របស់​វា។

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
km: គូរ​ព្រំដែន​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ផ្ទុក​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ។

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
km: គូរ​តំណ​និម្មិត​នៅ​ក្នុង​របៀប​ជ្រើស​សម្រាប់​ការ​កែ​ផ្លូវ​ងាយស្រួល។

en: Draw the inactive data layers in a different color.
km: គូរ​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​មិន​សកម្ម​ក្នុង​ពណ៌​ផ្សេង។

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
km: អនុវត្ត​ការ​ប្រឆាំង​ភាព​រឆេតរឆូត​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ផែនទី ដើម្បី​បាន​លទ្ធផល​បង្ហាញ​រលូន​ជាង។

en: Apply antialiasing to the map view in wireframe mode resulting in a smoother appearance.
km: អនុវត្ត​ការ​ប្រឆាំង​ភាព​រឆេតរឆូត​ទៅ​ទិដ្ឋភាព​ផែនទី​ក្នុង​របៀប​ស៊ុម​ភ្លើង ដើម្បី​បាន​លទ្ធផល​បង្ហាញ​រលូន​ជាង។

en: This option suppresses the filling of areas, overriding anything specified in the selected style.
km: ជម្រើស​នេះ​ទប់ស្កាត់​ការ​រៀបចំ​ឯកសារ​តំបន់ និង​បដិសេធ​អ្វី​ដែល​បាន​បញ្ជាក់​នៅ​ក្នុង​រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Display keys which have been deemed uninteresting to the point that they can be silently removed.
km: បង្ហាញ​ពាក្យ​គន្លឹះ​ដែល​គិត​ថា​មិន​ចាប់អារម្មណ៍​ជាមួយ​ចំណុច​ដែល​ពួកគេ​បាន​លុបចេញ។

en: Options that affect drawing performance
km: ជម្រើស​ដែល​ប៉ះពាល់​ដល់​ដំណើរការ​គូរ

en: Segment drawing options
km: ជម្រើស​គូរ​កំណាត់

en: Select and draw mode options
km: ជម្រើស​របៀប​គូរ និង​ជ្រើស

en: Other options
km: ជម្រើស​ផ្សេងទៀត

en: GPS Points
km: ចំណុច​ជីភីអេស

en: Auto
km: ស្វ័យប្រវត្តិ

[ctx: gpx_field]
en: Name
km: ឈ្មោះ

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា

en: Everything
km: គ្រប់យ៉ាង

en: Name or offset
km: ឈ្មោះ ឬ​អុហ្វសិត

en: Custom
km: ផ្ទាល់ខ្លួន

en: Use global settings
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​សកល

en: All
km: ទាំង​អស់

en: Local files
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន

en: Force lines if no segments imported
km: បង្ខំ​បន្ទាត់ បើ​មិន​មាន​កំណាត់​បាន​នាំចូល

en: Draw large GPS points
km: គូរ​ចំណុច​ជីភីអេស​ធំ

en: Draw a circle from HDOP value
km: គូរ​រង្វង់​ពី​តម្លៃ HDOP

en: Velocity (red = slow, green = fast)
km: ល្បឿន (ក្រហម ​= យឺត, បៃតង​ = លឿន​)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
km: ទិស (ក្រហម = លិច, លឿង = ជើង, បៃតង = កើត, ខៀវ = ត្បូង)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
km: ការ​លាយ​បន្សាប​នៃ​ទីតាំង (ក្រហម = ខ្ពស់, បៃតង = ទាប ប្រសិនបើ​មាន)

en: Track date
km: កាលបរិច្ឆេទ​ដាន

en: Car
km: រថយន្ត

en: Bicycle
km: កង់

en: Foot
km: ថ្មើជើង

en: Create markers when reading GPX
km: បង្កើត​កម្មវិធី​ចំណាំ​ពេល​អាន GPX

en: Fast drawing (looks uglier)
km: គូរ​រហ័ស (មិន​ស្អាត)

en: Dynamic color range based on data limits
km: ជួរ​ពណ៌​ប្រែប្រួល​ផ្អែក​លើ​ព្រំដែន​ទិន្នន័យ

en: Smooth GPX graphics (antialiasing)
km: ក្រាហ្វិក GPX រលូន (ប្រឆាំង​ភាព​រឆេតរឆូត)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
km: បង្កើត​ស្រទាប់​កម្មវិធី​ចំណាំ​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​ចេញពី waypoints ណាមួយ ពេល​បើកស្រទាប់ GPX ។

en: Draw lines between raw GPS points
km: គូរ​បន្ទាត់​រវាង​ចំណុច​ជីភីអេស​ដើម

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
km: ប្រវែង​អតិបរមា (គិតជា​ម៉ែត្រ) ដើម្បី​គូរ​បន្ទាត់​សម្រាប់​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន។ កំណត់​ទៅ ''-1'' ដើម្បី​គូរ​បន្ទាត់​ទាំងអស់។

en: Maximum length for local files (meters)
km: ប្រវែង​អតិបរមា​សម្រាប់​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន (គិតជា​ម៉ែត្រ)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
km: ប្រវែង​អតិបរមា (គិតជា​ម៉ែត្រ) ដើម្បី​គូរ​បន្ទាត់។ កំណត់​ទៅ ''-1'' ដើម្បី​គូរ​បន្ទាត់​ទាំងអស់។

en: Maximum length (meters)
km: ប្រវែង​អតិបរមា (គិតជា​ម៉ែត្រ)

en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
km: បង្ខំ​គំនូរ​បន្ទាត់ បើ​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​នាំចូល​មិន​មាន​ព័ត៌មាន​បន្ទាត់

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
km: គូរ​សញ្ញា​ព្រួញ​ទិសដៅ​សម្រាប់​បន្ទាត់ តភ្ជាប់​ចំណុច​ជីភីអេស។

en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
km: គូរ​សញ្ញា​ព្រួញ​ទិសដៅ​ដោយ​ប្រើ​តារាង​រកមើល​ជំនួស​ឲ្យគណិតវិទ្យា​កុំផ្លិច។

en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
km: កុំ​គូរ​សញ្ញា​ព្រួញ បើ​ពួកវា​មិន​នៅ​ក្នុង​ចម្ងាយ​តិច​បំផុត​ពី​ចំណុច​មួយ​ចុងក្រោយ។

en: Minimum distance (pixels)
km: ចម្ងាយ​អប្បបរមា (ភីកសែល)

en: Draw larger dots for the GPS points.
km: គូរ​ចំណុច​ធំ​សម្រាប់​ចំណុច​ជីភីអេស។

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
km: ទទឹង​បន្ទាត់ GPX ដែល​បាន​គូរ (0 សម្រាប់​លំនាំដើម)

en: Drawing width of GPX lines
km: គូរ​ទទឹង​បន្ទាត់ GPX

en: Apply antialiasing to the GPX lines resulting in a smoother appearance.
km: អនុវត្ត​ការ​ប្រឆាំង​ភាព​រឆេតរឆូត​ទៅ​បន្ទាត់ GPX ដើម្បី​បាន​លទ្ធផល​បង្ហាញ​រលូន​ជាង។

en: Colors points and track segments by velocity.
km: កំណត់​ពណ៌​កំណាត់​ដាន និង​ចំណុច​តាម​ល្បឿន។

en: Colors points and track segments by direction.
km: កំណត់​ពណ៌​កំណាត់​ដាន និង​ចំណុច​តាម​ទិស។

en: Colors points and track segments by dilution of position (HDOP). Your capture device needs to log that information.
km: កំណត់​ពណ៌​កំណាត់​ដាន និង​ចំណុច​តាម​ការ​លាយ​បន្សាប​នៃ​ទីតាំង (HDOP) ។ ឧបករណ៍​ចាប់​យក​របស់​អ្នក​ត្រូវការ​ចូល​ដោយ​ប្រើ​ព័ត៌មាន​នោះ។

en: Colors points and track segments by its timestamp.
km: កំណត់​ពណ៌​កំណាត់​ដាន និង​ចំណុច​តាម​ត្រា​ពេលវេលា​របស់​វា។

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កែតម្រូវ​ពណ៌​ដាន​សម្រាប់​ល្បឿន​មធ្យម​ខុសគ្នា។

en: Track and Point Coloring
km: ការ​ដាក់​ពណ៌​ចំណុច និង​ដាន

en: Colors points and track segments by data limits.
km: ដាក់​ពណ៌​កំណាត់​ដាន និង​ចំណុច​តាម​ព្រំដែន​ទិន្នន័យ។

en: Waypoint labelling
km: ការ​ដាក់​ស្លាក Waypoint

en: Audio waypoint labelling
km: ការ​ដាក់​ស្លាក​អីឌីយ៉ូ waypoint

en: Incorrect waypoint label pattern: {0}
km: លំនាំ​ស្លាក waypoint មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: Incorrect pattern
km: លំនាំ​មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: Incorrect audio waypoint label pattern: {0}
km: លំនាំ​ស្លាក waypoint មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: Show splash screen at startup
km: បង្ហាញ​អេក្រង់​សាច​ពេល​ចាប់ផ្ដើម

en: Show object ID in selection lists
km: បង្ហាញ​លេខ​សម្គាល់​វត្ថុ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ជម្រើស

en: Show localized name in selection lists
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ដែល​បា​បកប្រែ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ជម្រើស

en: Modeless working (Potlatch style)
km: ការងារ​គ្មាន​ម៉ូដែល (រចនាប័ទ្ម Potlatch)

en: Dynamic buttons in side menus
km: ប៊ូតុង​ប្រែប្រួល​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​ចំហៀង

en: Display ISO dates
km: បង្ហាញ​កាលបរិច្ឆេទ ISO

en: Use native file choosers (nicer, but do not support file filters)
km: ប្រើ​កម្មវិធី​ជ្រើស​ឯកសារ​ដើម (ល្អ​ជាង ប៉ុន្តែ​មិន​គាំទ្រ​តម្រង​ឯកសារ)

en: Look and Feel
km: រូបរាង និង​មុខងារ

en: Show localized name in selection lists, if available
km: បង្ហាញ​ឈ្មោះ​ដែល​បាន​បកប្រែ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ជម្រើស ប្រសិនបើ​មាន

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
km: កុំ​ទាមទារ​ឲ្យ​ប្ដូរ​របៀប (លំហូរ​ការងារ​រចនាប័ទ្ម potlatch)

en: Display buttons in right side menus only when mouse is inside the element
km: បង្ហាញ​ប៊ូតុង​តែ​នៅ​ផ្នែក​ខាងស្ដាំ​ប៉ុណ្ណោះ ពេល​កណ្ដុរ​នៅ​ក្នុង​ធាតុ

en: Format dates according to {0}. Today''s date will be displayed as {1} instead of {2}
km: ធ្វើ​ទ្រង់ទ្រាយ​កាលបរិច្ឆេទ​អាស្រ័យ​លើ {0} ។ កាលបរិច្ឆេទ​ថ្ងៃនេះ​នឹង​​ត្រូវ​បង្ហាញ​ជា {1} ជំនួស​ឲ្យ {2}

en: Use file choosers that behave more like native ones. They look nicer but do not support some features like file filters
km: ប្រើ​កម្មវិធី​ជ្រើស​ឯកសារ​ដែល​មាន​ដំណើរការ​ដូច​កម្មវិធី​ដើម។ វា​ល្អ​ជាង ប៉ុន្តែ​មិន​គាំទ្រ​លក្ខណ​មួយ​ចំនួន​ដូចជា​តម្រង​ឯកសារ

en: Language
km: ភាសា

en: Default (Auto determined)
km: លំនាំដើម (កំណត់​ស្វ័យប្រវត្តិ)

en: Add Imagery URL
km: បន្ថែម URL រូបភាព

en: {0} is replaced by tile zoom level, also supported:<br>offsets to the zoom level: {1} or {2}<br>reversed zoom level: {3}
km: {0} ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​កម្រិត​ពង្រីក​ក្រឡា គាំទ្រ​ផង​ដែរ៖<br>អុហ្វសិត​ទៅ​កម្រិត​ពង្រីក៖ {1} ឬ {2}<br>កម្រិត​ពង្រីក​បញ្ច្រាស៖ {3}

en: {0} is replaced by X-coordinate of the tile
km: {0} ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​កូអរដោណេ X របស់​ក្រឡា

en: {0} is replaced by Y-coordinate of the tile
km: {0} ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​កូអរដោណេ Y របស់​ក្រឡា

en: {0} is replaced by a random selection from the given comma separated list, e.g. {1}
km: {0} ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ​ជម្រើស​ចៃដន្យ​ពី​បញ្ជី​បំបែក​ដោយ​សញ្ញា​ក្បៀស​ដែល​បាន​ផ្ដល់ ឧ. {1}

en: {0} is replaced by {1} (Yahoo style Y coordinate)
km: {0} ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ {1} (រចនាប័ទ្ម Yahoo កូអរដោណេ Y)

en: {0} is replaced by {1} (OSGeo Tile Map Service Specification style Y coordinate)
km: {0} ត្រូវ​បាន​ជំនួស​ដោយ {1} (រចនាប័ទ្ម OSGeo Tile Map Service Specification កូអរដោណេ Y)

en: Store WMS endpoint only, select layers at usage
km: ទុក​តែ​ចំណុច​ចុង​របស់ WMS ប៉ុណ្ណោះ ជ្រើស​ស្រទាប់​នៅ​ពេល​ប្រើ

en: Show bounds
km: បង្ហាញ​ព្រំដែន

en: Show Bounds
km: បង្ហាញ​ព្រំដែន

en: No bounding box was found for this layer.
km: រក​មិន​ឃើញ​ប្រអប់​ព្រំដែន​សម្រាប់​ស្រទាប់​នេះ។

en: Tile cache directory:
km: ថត​ឃ្លាំង​ក្រឡា៖

en: Soft
km: ទន់

en: Strong
km: ខ្លាំង

en: Sharpen (requires layer re-add):
km: ធ្វើឲ្យ​ច្បាស់ (ទាមទារ​បន្ថែម​ស្រទាប់​ឡើងវិញ)៖

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
km: កែ​បញ្ជី​ស្រទាប់​រូបភាព​ដែល​បាន​បង្ហាញ​នៅ​ក្នុង​ម៉ឺនុយ​រូបភាព

en: Common Settings
km: ការ​កំណត់​ធម្មតា

en: WMS Settings
km: ការ​កំណត់ WMS

en: TMS Settings
km: ការ​កំណត់ TMS

en: Imagery providers
km: កម្មវិធី​ផ្ដល់​រូបភាព

en: Offset bookmarks
km: ចំណាំ​អុហ្វសិត

en: Please select the row to delete.
km: សូម​ជ្រើស​ជួរដេក​ដើម្បី​លុប។

en: Layer
km: ស្រទាប់

en: Easting
km: ខាងកើត

en: Northing
km: ខាងជើង

en: Imagery Background: Default
km: ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​រូបភាព៖ លំនាំដើម

en: Available default entries:
km: ធាតុ​លំនាំដើម​ដែល​មាន៖

en: Selected entries:
km: ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស៖

en: Add a new {0} entry by entering the URL
km: បន្ថែម​ធាតុ​ថ្មី {0} ដោយ​ការ​បញ្ចូល URL

en: Remove entry
km: លុប​ធាតុ

en: Please select at least one row to copy.
km: សូម​ជ្រើស​ជួរដេក​យ៉ាង​ហោច​មួយ​ដើម្បី​ចម្លង។

en: Menu Name
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ

en: Imagery URL
km: URL រូបភាព

en: Menu Name (Default)
km: ឈ្មោះ​ម៉ឺនុយ (លំនាំដើម)

en: Imagery URL (Default)
km: URL រូបភាព (លំនាំដើម)

en: EULA license URL not available: {0}
km: មិន​មាន URL អាជ្ញាប័ណ្ណ EULA ៖ {0}

en: Malformed URL for the EULA licence: {0}
km: URL មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​អាជ្ញាប័ណ្ណ EULA ៖ {0}

en: Auto zoom by default:
km: ពង្រីក​ស្វ័យប្រវត្តិ​ដោយ​លំនាំដើម៖

en: Autoload tiles by default:
km: រៀប​ក្រឡា​ស្វ័យប្រវត្តិ​ដោយ​លំនាំដើម៖

en: Min. zoom level:
km: កម្រិត​ពង្រីក​អប្បបរមា៖

en: Max. zoom level:
km: កម្រិត​ពង្រីក​អតិបរមា៖

en: Add to slippymap chooser:
km: បន្ថែម​ទៅ​កម្មវិធី​ជ្រើស​ផែនទី​រហ័ស៖

en: Simultaneous connections:
km: ការ​តភ្ជាប់​ដំណាលគ្នា៖

en: File backup
km: ការ​បម្រុងទុក​ឯកសារ

en: Configure whether to create backup files
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ថា​តើ​ត្រូវ​បង្កើត​ឯកសារ​បម្រុងទុក​ដែរ​ឬទេ

en: Auto save enabled
km: បាប​បើក​ការ​រក្សាទុក​ស្វ័យប្រវត្តិ

en: Auto save interval (seconds)
km: ចន្លោះ​ពេល​រក្សាទុក​ស្វ័យប្រវត្តិ (វិនាទី)

en: Default value: {0}
km: តម្លៃ​លំនាំដើម៖ {0}

en: Auto saved files per layer
km: ឯកសារ​ដែល​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​មួយ​ស្រទាប់

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
km: <i>(ការ​រក្សាទុក​ស្វ័យប្រវត្តិ​គឺ​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ដែល​បាន​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ក្នុង​ចន្លោះ​ពេល​ណាមួយ។ ការ​បម្រុងទុក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ក្នុង​ថត​ចំណូលចិត្ត JOSM ។ ក្នុង​ករណី​គាំង JOSM នឹង​ព្យាយាម​សង្គ្រោះ​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​លើក​ក្រោយ។)</i>

en: Keep backup files when saving data layers
km: រក្សាឯកសារ​បម្រុងទុក ពេល​រក្សាទុក​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ

en: When saving, keep backup files ending with a ~
km: ពេល​រក្សាទុក ក៏​រក្សា​ឯកសារ​បម្រុងទុក​ដែល​បញ្ចប់​ដោយ​សញ្ញា ~

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
km: <i>(JOSM អាច​រក្សា​ឯកសារ​បម្រុងទុក ពេល​រក្សាទុក​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ។ វា​បន្ថែម​សញ្ញា ''~'' ឲ្យ​ឈ្មោះ​ឯកសារ ហើយ​រក្សាទុក​វា​នៅ​ក្នុង​ថត​ដូចគ្នា។)</i>

en: Notification at each save
km: ការ​ជូនដំណឹង​នៅ​ពេល​រក្សាទុក​នីមួយៗ

en: When saving, display a small notification
km: ពេល​រក្សាទុក បង្ហាញ​ការ​ជូនដំណឹង​តូច

en: Enable built-in icon defaults
km: បើក​រូបតំណាង​មាន​ស្រាប់​លំនាំដើម

en: Available styles:
km: រចនាប័ទ្ម​ដែល​មាន៖

en: Active styles:
km: រចនាប័ទ្ម​សកម្ម៖

en: Add a new style by entering filename or URL
km: បន្ថែម​រចនាប័ទ្ម​ថ្មី​ដោយ​ការ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ ឬ URL

en: New style entry:
km: ធាតុ​រចនាប័ទ្ម​ថ្មី៖

en: Remove the selected styles from the list of active styles
km: លុប​រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស ចេញពី​បញ្ជី​រចនាប័ទ្ម​សកម្ម

en: Edit the filename or URL for the selected active style
km: កែ​ឈ្មោះ​ឯកសារ ឬ URL សម្រាប់​ស្រទាប់​សកម្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Add the selected available styles to the list of active styles
km: បន្ថែម​រចនាប័ទ្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស ហើយ​អាច​ប្រើ​បាន​ទៅ​បញ្ជី​រចនាប័ទ្ម​សកម្ម

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ​នូវ​បញ្ជី​រចនាប័ទ្ម​ដែល​មាន​ចេញពី ''{0}''

en: Loading style sources from ''{0}''
km: ការ​ផ្ទុក​ប្រភព​រចនាប័ទ្ម​ពី ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of style sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ផ្ទុក​បញ្ជី​ប្រភព​រចនាប័ទ្ម​ពី<br>''{0}'' ។<br><br>ព័ត៌មាន​លម្អិត (មិន​បាន​បកប្រែ)៖<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in style list ''{0}''. Got ''{1}''
km: ព្រមាន៖ ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៃ​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​រចនាប័ទ្ម ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
km: មិន​អាច​អាន​ការ​ដាក់​ស្លាក​ប្រភព​កំណត់​ស្រេច៖ {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
    Do you want to keep it?
km: មិន​អាច​អាន​ការ​ដាក់​ស្លាក​ប្រភព​កំណត់​ស្រេច៖ {0}
    តើ​អ្នក​ចង់​រក្សាទុក​វា​ឬ?

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
km: <html>ការ​ដាក់​ស្លាក​ប្រភព​កំណត់​ស្រេច {0} អាច​ផ្ទុក​ឡើង​បាន ប៉ុន្តែ​វា​មាន​កំហុស។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ប្រើ​វា​មែន​ឬ?<br><br><table width=600>កំហុស​គឺ៖ [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=400>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
km: <html>មិន​អាច​ញែក​ការ​ដាក់​ប្រភព​កំណត់​ស្រេច៖ {0} ។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ប្រើ​វា​មែន​ឬ?<br><br><table width=400>កំហុស​គឺ៖ [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
km: <html>ការ​ដាក់​ស្លាក​ប្រភព​កំណត់​ស្រេច {0} អាច​ផ្ទុក​ឡើង​បាន ប៉ុន្តែ​វា​មាន​កំហុស។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ប្រើ​វា​មែន​ឬ?<br><br><table width=600>កំហុស​គឺ៖ {1}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
km: <html>មិន​អាច​ញែក​ការ​ដាក់​ប្រភព​កំណត់​ស្រេច៖ {0} ។ តើ​អ្នក​ពិតជា​ចង់​ប្រើ​វា​មែន​ឬ?<br><br><table width=600>កំហុស​គឺ៖ {1}</table></html>

en: Tagging Presets
km: ដាក់​ស្លាក​ការ​កំណត់​ស្រេច

en: Available presets:
km: ការ​កំណត់​ស្រេច​ដែល​មាន៖

en: Active presets:
km: ការ​កំណត់​ស្រេច​សកម្ម៖

en: Add a new preset by entering filename or URL
km: បន្ថែម​ការ​កំណត់​ស្រេច​ថ្មី​ដោយ​ការ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ ឬ URL

en: New preset entry:
km: ធាតុ​ការ​កំណត់​ស្រេច​ថ្មី៖

en: Remove the selected presets from the list of active presets
km: លុប​ការ​កំណត់​ស្រេច​ដែល​បាន​ជ្រើស ចេញពី​បញ្ជី​ការ​កំណត់​ស្រេច​សកម្ម

en: Edit the filename or URL for the selected active preset
km: កែ​ឈ្មោះ​ឯកសារ ឬ URL សម្រាប់​ការ​កំណត់​​ស្រេច​សកម្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Add the selected available presets to the list of active presets
km: បន្ថែម​ការ​កំណត់​ស្រេច​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅ​បញ្ជី​ការ​កំណត់​ស្រេច​សកម្ម

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
km: ផ្ទុក​បញ្ជី​ការ​កំណត់​ស្រេច​ដែល​មាន​ឡើងវិញ​ពី ''{0}''

en: Loading preset sources from ''{0}''
km: ការ​ផ្ទុក​ប្រភព​កំណត់​ស្រេច​ពី ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of preset sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​បញ្ជី​ប្រភព​កំណត់​ស្រេច​ពី<br>''{0}'' ។<br><br>ព័ត៌មាន​លម្អិត (មិន​បាន​បកប្រែ)៖<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in preset list ''{0}''. Got ''{1}''
km: ព្រមាន៖ ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៃ​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​កំណត់​ស្រេច ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}''

en: Plugin {0} is still required by this plugin: | Plugin {0} is still required by these {1} plugins:
km[0]: កម្មវិធី​ជំនួយ {0} នៅ​បាន​ទាមទារ​ដោយ​កម្មវិធី​ជំនួយ {1} ទាំងនេះ៖

en: Plugin bundled with JOSM
km: កញ្ចប់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ជាមួយ JOSM

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
km: សូម​ចុច <strong>ទាញ​យក​បញ្ជី</strong> ដើម្បី​ទាញ​យក និង​បង្ហាញ​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​មាន។

en: {0}: Version {1} (local: {2})
km: {0}: កំណែ {1} (មូលដ្ឋាន៖ {2})

en:  (requires: {0})
km:  (ទាមទារ៖ {0})

en: Configure available plugins.
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​មាន។

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
km[0]: បាន​ទាញ​យក​កម្មវិធី​ជំនួយ {0} ដូច​ខាងក្រោម <strong>ដោយ​ជោគជ័យ</strong>៖

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
km[0]: ការ​ទាញ​យក​កម្មវិធី​ជំនួយ {0} ដូច​ខាងក្រោម <strong>បាន​បរាជ័យ</strong>៖

en: <br>Error message(untranslated): {0}
km: <br>សារ​កំហុស (មិន​បកប្រែ)៖ {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
km: សូម​ចាប់ផ្ដើម JOSM ឡើងវិញ​ដើម្បី​ធ្វើឲ្យ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ទាញ​យក​សកម្ម។

en: Update plugins
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Plugin update policy
km: គោលនយោបាយ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
km: ព្រម​ទទួល​តំបន់បណ្ដាញ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ថ្មី រួច​បិទ​ប្រអប់

en: Configure Plugin Sites
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់បណ្ដាញ​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Download list
km: ទាញ​យក​បញ្ជី

en: Download the list of available plugins
km: ទាញ​យក​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​មាន

en: Update the selected plugins
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ដំឡើង​ទាំងអស់​គឺ​ទាន់សម័យ។ JOSM មិន​ចាំបាច់​ទាញ​យក​កំណែ​ថ្មី​ជាង​ទេ។

en: Plugins up to date
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ទាន់​សម័យ

en: Configure sites...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់បណ្ដាញ...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​តំបន់បណ្ដាញ​ដែល​កម្មវិធី​ជំនួយ​ត្រូវ​ទាញ​យក​ពី​វា

en: Add JOSM Plugin description URL.
km: បន្ថែម URL សេចក្ដី​ពណ៌នា​កម្មវិធី​ជំនួយ JOSM ។

en: Enter URL
km: បញ្ចូល URL

en: Please select an entry.
km: សូម​ជ្រើស​ធាតុ។

en: Edit JOSM Plugin description URL.
km: កែ URL សេចក្ដី​ពណ៌នា​កម្មវិធី​ជំនួយ JOSM ។

en: JOSM Plugin description URL
km: URL សេចក្ដី​ពណ៌នា​កម្មវិធី​ជំនួយ JOSM

en: Update interval (in days):
km: ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព (គិតជា​ថ្ងៃ)៖

en: Ask before updating
km: សួរ​មុន​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Always update without asking
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ជានិច្ច​ដោយ​មិន​សួរ

en: Never update
km: កុំ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
km: សូម​សម្រេច​ថា​តើ JOSM គួរ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​សកម្ម​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ឬ​បន្ទាប់ពី​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព JOSM ខ្លួន​វា។

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain period of time.
km: សូម​សម្រេច​ថា​តើ JOSM គួរ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​សកម្ម​ដោយ​ស្វ័យប្រវត្តិ​បន្ទាប់ពី​រយៈពេល​ជាក់លាក់​ណាមួយ។

en: By Code (EPSG)
km: តាមរយៈ​កូដ (EPSG)

en: Projection code
km: កូដ​ចំណោល

en: Projection name
km: ឈ្មោះ​ចំណោល

en: Invalid projection configuration: {0}
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចំណោល​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: Projection configuration is valid.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ចំណោល​ត្រឹមត្រូវ។

en: Validate
km: ធ្វើឲ្យ​មាន​សុពលភាព

en: Parameter information...
km: ព័ត៌មាន​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ...

en: Parameter information
km: ព័ត៌មាន​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ

en: Supported values:
km: តម្លៃ​គាំទ្រ៖

en: Projection parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ចំណោល

en: False easting and false northing
km: ដំណើរ​ទៅ​ខាងកើត និង​ខាងជើង​បាន​បរាជ័យ

en: Central meridian
km: ខ្សែ​វណ្ឌ​កណ្ដាល

en: Scaling factor
km: កត្តា​ធ្វើ​មាត្រដ្ឋាន

en: Ellipsoid name
km: ឈ្មោះ Ellipsoid

en: Ellipsoid parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ Ellipsoid

en: Datum name
km: ឈ្មោះ Datum

en: 3 or 7 term datum transform parameters
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​ប្លែង ៣ ឬ ៧ ពាក្យ datum

en: NTv2 grid file
km: ឯកសារ​ក្រឡាចត្រង្គ NTv2

en: Built-in:
km: ជាប់​មក​ស្រាប់

en: Projection bounds (in degrees)
km: ព្រំដែន​ចំណោល (គិតជា​ដឺក្រេ)

en: Sets the SRS=... parameter in the WMS request
km: កំណត់ SRS=... ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​នៅ​ក្នុង​សំណើ WMS

en: GK Zone
km: តំបន់ GK

en: Gauß-Krüger Zone {0}
km: តំបន់ Gauß-Krüger {0}

en: {0} ({1} to {2} degrees)
km: {0} ({1} ទៅ {2} ដឺក្រេ)

en: Lambert CC9 Zone (France)
km: តំបន់ Lambert CC9 (បារាំង)

en: Lambert CC Zone
km: តំបន់ Lambert CC

en: Lambert 4 Zones (France)
km: តំបន់ Lambert 4 (បារាំង)

en: Lambert Zone (Estonia)
km: Lambert Zone (អេស្តូនី)

en: Lambert 93 (France)
km: Lambert 93 (បារាំង)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
km: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (ស៊ុយអែត)

en: Map Projection
km: ចំណោល​ផែនទី

en: Projection method
km: វិធីសាស្ត្រ​ចំណោល

en: Display coordinates as
km: បង្ហាញ​កូអរដោណេ​ជា

en: System of measurement
km: ប្រព័ន្ធ​រង្វាស់

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
km: មិន​អាច​ធ្វើឲ្យ​ចំណោល {0} សកម្ម​បាន​ទេ។ ប្រើ Mercator

en: PUWG 1992 (Poland)
km: PUWG 1992 (ប៉ូឡូញ)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
km: PUWG 2000 Zone {0} (ប៉ូឡូញ)

en: PUWG (Poland)
km: PUWG (ប៉ូឡូញ)

en: Swiss Grid (Switzerland)
km: Swiss Grid (ស្វីស)

en: UTM Geodesic system
km: ប្រព័ន្ធ UTM Geodesic

en: North
km: ខាងជើង

en: South
km: ខាងត្បូង

en: Hemisphere
km: អឌ្ឍគោល

en: Remote Control
km: ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ

en: Settings for the remote control feature.
km: ការ​កំណត់​សម្រាប់​លក្ខណៈ​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ។

en: Confirm all Remote Control actions manually
km: បញ្ជាក់​សកម្មភាព​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ​ដោយ​ដៃ

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ JOSM គ្រប់គ្រង​ពី​កម្មវិធី​ផ្សេង ឧ. ពី​កម្មវិធី​អ៊ីនធឺណិត។

en: Enable remote control
km: បើក​ការ​បញ្ជា​ពី​ចម្ងាយ

en: Permitted actions:
km: សកម្មភាព​ដែល​បាន​អនុញ្ញាត៖

en: Testing OSM API URL ''{0}''
km: សាកល្បង OSM API URL ''{0}''

en: <html>''{0}'' is not a valid OSM API URL.<br>Please check the spelling and validate again.</html>
km: <html>''{0}'' មិនមែន​ជា OSM API URL ត្រឹមត្រូវ។<br>សូម​ពិនិត្យ​ការ​ប្រកប រួច​ធ្វើ​សុពលកម្ម​ម្ដងទៀត។</html>

en: Invalid API URL
km: API URL មិន​ត្រឹមត្រូវ

en: <html>Failed to build URL ''{0}'' for validating the OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើយ URL ''{0}'' សម្រាប់​ការ​ធ្វើ​សុពលកម្ម​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM API ។<br>សូម​ពិនិត្យ​ការ​ប្រកប។ ''{1}'' រួច​ធ្វើ​សុពលកម្ម​ម្ដងទៀត។</html>

en: <html>Failed to connect to the URL ''{0}''.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and your Internet connection and validate again.</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ភ្ជាប់​ទៅ URL ''{0}'' ។<br>សូម​ពិនិត្យ​ការ​ប្រកប ''{1}'' និង​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត រួច​ធ្វើ​សុពលកម្ម​ម្ដងទៀត។</html>

en: Connection to API failed
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅ API បាន​បរាជ័យ

en: <html>Failed to retrieve a list of changesets from the OSM API server at<br>''{1}''. The server responded with the return code {0} instead of 200.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទៅ​យក​បញ្ជី​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM API នៅ<br>''{1}'' ។ ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​ឆ្លើយតប​ជាមួយ​កូដ​ត្រឡប់ {0} ជំនួស​ឲ្យ ២០០។<br>សូម​ពិនិត្យ​ការ​ប្រកប ''{1}'' រួច​ធ្វើ​សុពលកម្ម​ម្ដងទៀត។</html>

en: <html>The OSM API server at ''{0}'' did not return a valid response.<br>It is likely that ''{0}'' is not an OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{0}'' and validate again.</html>
km: <html>ម៉ាស៊ីន​មេ OSM API នៅ ''{0}'' មិន​បាន​ត្រឡប់​ចម្លើយ​តប​ត្រឹមត្រូវ។<br>វា​ហាក់បីដូចជា ''{0}'' មិនមែន​ជា​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM API ។<br>សូំ​ពិនិត្យ​ការ​ប្រកប​នៃ ''{0}'' រួច​ធ្វើ​សុពលកម្ម​ម្ដងទៀត។</html>

en: Use Basic Authentication
km: ប្រើ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​មូលដ្ឋាន

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
km: ជ្រើស​ដើម្បី​ប្រើ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​មូលដ្ឋាន HTTP ដោយ​ប្រើ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​របស់​អ្នក

en: OSM username:
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ OSM ៖

en: OSM password:
km: ពាក្យសម្ងាត់ OSM ៖

en: Please enter your OSM password
km: សូម​បញ្ចូល​ពាក្យសម្ងាត់ OSM

en: Failed to retrieve OSM credentials from credential manager.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទៅ​យក​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់ OSM ពី​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់។

en: Failed to save OSM credentials to credential manager.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក្សាទុក​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់ OSM ទៅ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ព័ត៌មាន​សម្ងាត់។

en: Periodically check for new messages
km: ពិនិត្យមើល​សារ​ថ្មី​យូរៗម្ដង

en: Check interval (minutes):
km: ចន្លោះ​ពេល​ពិនិត្យមើល (នាទី)៖

en: Display Advanced OAuth Parameters
km: បង្ហាញ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ OAuth កម្រិត​ខ្ពស់

en: Save to preferences
km: រក្សាទុក​ទៅ​ចំណូលចិត្ត

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
km: អ្នក​មិន​មាន​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ដោយ​ប្រើ OAuth នៅឡើយ​ទេ។ សូម​ផ្ដល់​សិទ្ធិ​ជាមុន។

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
km: អ្នក​មាន​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ដោយ​ប្រើ OAuth រួចហើយ។

en: New Access Token
km: ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ថ្មី

en: Click to step through the OAuth authorization process and generate a new Access Token
km: ចុច​ដើម្បី​បញ្ចប់​ដំណើរការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ OAuth រួច​បង្កើត​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ថ្មី

en: Click test access to the OSM server with the current access token
km: ចុច​ចូល​ដំណើរការ​សាកល្បង​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ដោយ​ប្រើ​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​បច្ចុប្បន្ន

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
km: <html>ប្រើ URL ម៉ាស៊ីន​មេ OSM លំនាំដើម (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Test the API URL
km: សាកល្បង API URL

en: The API URL is valid.
km: API URL មិន​ត្រឹមត្រូវ។

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
km: ការ​ធ្វើ​សុពលកម្ម​បាន​បរាជ័យ។ API URL ហាក់ដូចជា​មិន​ត្រឹមត្រូវ។

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
km: OSM API URL មិន​ត្រូវ​ទទេ​ឡើយ។ សូម​បញ្ចូល OSM API URL ។

en: The current value is not a valid URL
km: តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​មិនមែន​ជា URL ត្រឹមត្រូវ​ឡើយ

en: Please enter the OSM API URL.
km: សូម​បញ្ចូល OSM API URL ។

en: Configure whether to use a proxy server
km: កំណត់​ថា​តើ​ត្រូវ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​មេ​ប្រូកស៊ី

en: Host:
km: ម៉ាស៊ីន៖

[ctx: server]
en: Port:
km: ច្រក៖

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់ បើ​ប្រូកស៊ី​របស់​អ្នក​ទាមទារ​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់។

en: No proxy
km: គ្មាន​ប្រូកស៊ី

en: Use standard system settings
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ស្តង់ដារ

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ស្តង់ដារ (បាន​បិទ។ ចាប់ផ្ដើម JOSM ជាមួយ <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> ដើម្បី​បើក)

en: Manually configure a HTTP proxy
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្រូកស៊ី HTTP ដោយ​ដៃ

en: Use a SOCKS proxy
km: ប្រើ​ប្រូកស៊ី SOCKS

en: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
km: JOSM ត្រូវ​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​ប្រើ​ប្រូកស៊ី​ពី​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ ប៉ុន្តែ JVM មិន​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​ទៅ​យក​ពួក​វា​ទេ។ កំណត់​ចំណូលចិត្ត​ឡើងវិញ​ទៅ ''គ្មាន​ប្រូកស៊ី''

en: Connection Settings for the OSM server.
km: កំណត់​ការ​តភ្ជាប់​សម្រាប់​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ។

en: Please enter your OSM user name
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ OSM

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
km: ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ​មិន​អាច​ទទេ​បាន​ឡើយ។ សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ OSM របស់​អ្នក

en: Action
km: សកម្មភាព

en: Shortcut
km: ផ្លូវកាត់

en: Shortcut Background: User
km: ផ្លូវកាត់​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ អ្នកប្រើ

en: Shortcut Background: Modified
km: ផ្លូវកាត់​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ៖ បាន​កែប្រែ

en: Use default
km: ប្រើ​លំនាំដើម

en: Key:
km: ពាក្យ​គន្លឹះ៖

en: Attention: Use real keyboard keys only!
km: ប្រយ័ត្ន៖ ប្រើ​តែ​ក្ដារចុច​ពិតប្រាកដ​ប៉ុណ្ណោះ!

en: Keyboard Shortcuts
km: ផ្លូវកាត់​ក្ដារចុច

en: Changing keyboard shortcuts manually.
km: ការ​ប្ដូរ​ផ្លូវកាត់​ក្ដារចុច​ដោយ​ដៃ។

en: Data validator
km: កម្មវិធី​កំណត់​សុពលកម្ម​ទិន្នន័យ

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
km: កម្មវិធី​កំណត់​សុពលកម្ម​ទិន្នន័យ OSM ពិនិត្យ​សម្រាប់​កំហុស​ទូទៅ​ដែល​បាន​បង្កើត​ឡើង​ដោយ​អ្នកប្រើ និង​កម្មវិធី​និពន្ធ។

en: Available rules:
km: បន្ទាត់​ដែល​មាន៖

en: Active rules:
km: បន្ទាត់​សកម្ម៖

en: Add a new rule by entering filename or URL
km: បន្ថែម​បន្ទាត់​ថ្មី​ដោយ​ការ​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ ឬ URL

en: New rule entry:
km: ធាតុ​បន្ទាត់​ថ្មី៖

en: Remove the selected rules from the list of active rules
km: លុប​បន្ទាត់​ដែល​បាន​ជ្រើស​ចេញពី​បញ្ជី​បន្ទាត់​សកម្ម

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
km: កែសម្រួល​ឈ្មោះ​ឯកសារ ឬ URL សម្រាប់​បន្ទាត់​សកម្ម​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Add the selected available rules to the list of active rules
km: បន្ថែម​បន្ទាត់​ដែល​បាន​ជ្រើស​ទៅកាន់​បញ្ជី​បន្ទាត់​សកម្ម

en: Reloads the list of available rules from ''{0}''
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ​បញ្ជី​បន្ទាត់​ដែល​មាន​ពី ''{0}''

en: Loading rule sources from ''{0}''
km: ការ​ផ្ទុក​ប្រភព​បន្ទាត់​ពី ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of rule sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​បញ្ជី​ប្រភព​បន្ទាត់​ពី<br>''{0}'' ។<br><br>ព័ត៌មាន​លម្អិត (មិន​បាន​បកប្រែ)៖<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in rule list ''{0}''. Got ''{1}''
km: ព្រមាន៖ ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៃ​ធាតុ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​បន្ទាត់ ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}''

en: Tag checker rules
km: បន្ទាត់​កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ស្លាក

en: Choose Tag checker rules to enable
km: ជ្រើស​កម្មវិធី​ពិនិត្យ​ស្លាក​ដើម្បី​បើក

en: Use ignore list.
km: ប្រើ​បញ្ជី​មិន​អើពើ។

en: Use the ignore list to suppress warnings.
km: ប្រើ​បញ្ជី​មិន​អើពើ​ដើម្បី​ទប់ស្កាត់​ការ​ព្រមាន។

en: Use error layer.
km: ប្រើ​ស្រទាប់​មាន​កំហុស។

en: Use the error layer to display problematic elements.
km: ប្រើ​ស្រទាប់​មាន​កំហុស​ដើម្បី​បង្ហាញ​ធាតុ​មាន​បញ្ហា។

en: Show informational level.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ស្រទាប់។

en: Show the informational tests.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ការ​សាកល្បង។

en: Show informational level on upload.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ស្រទាប់​ពេល​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Show the informational tests in the upload check windows.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ការ​សាកល្បង​នៅ​ក្នុង​បង្អួច​ពិនិត្យ​ផ្ទុក​ឡើង។

en: On demand
km: ឆាប់ៗ

en: On upload
km: ពេល​ផ្ទុក​ឡើង

en: Tests
km: សាកល្បង

en: Choose tests to enable
km: ជ្រើស​ការសាកល្បង​ដើម្បី​បើក

en: multiple
km: ច្រើន

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
km[0]: លុប​ពាក្យ​គន្លឹះ​ចាស់​ចេញពី​វត្ថុ {0}

en: Delete the selection in the tag table
km: លុប​ជម្រើស​ក្នុង​តារាង​ស្លាក

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ស្រេច ''{0}'' នៃ​ក្រុម ''{1}''

en: Use preset ''{0}''
km: ប្រើ​ការ​កំណត់​ស្រេច ''{0}''

en: Elements of type {0} are supported.
km: បាន​គាំទ្រ​ធាតុ​នៃ​ប្រភេទ {0} ។

en: Apply Preset
km: អនុវត្ត​ការ​កំណត់​ស្រេច

en: Change {0} object | Change {0} objects
km[0]: ប្ដូរ​វត្ថុ {0}

en: Nothing selected!
km: មិន​បាន​ជ្រើស!

en: Selection unsuitable!
km: ជម្រើស​មិន​សម!

en: Change Tags
km: ប្តូរ​ស្លាក

en: Add or remove toolbar button
km: បន្ថែម ឬ​លុប​ប៊ូតុង​របារ​ឧបករណ៍

en: Unknown type: {0}
km: មិន​ស្គាល់​ប្រភេទ៖ {0}

en: Preset group {1} / {0}
km: ក្រុម​កំណត់​ស្រេច {1} / {0}

en: Preset group {0}
km: ក្រុម​កំណត់​ស្រេច {0}

en: Reference {0} is being used before it was defined
km: សេចក្ដី​យោង {0} ត្រូវ​បាន​ប្រើ​មុន​ពេល​កំណត់

en: Roles cannot appear more than once
km: តួនាទី​មិន​អាច​លេចឡើង​ច្រើន​ជាង​ម្ដង​ឡើយ

en: Preset role element without parent
km: ធាតុ​តួនាទី​កំណត់​ស្រេច​ដែល​គ្មាន​មេ

en: Preset sub element without parent
km: ធាតុ​រង​ការ​កំណត់​ស្រេច​ដែល​គ្មាន​មេ

en: Error parsing {0}:
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ញែក {0}:

en: Search presets
km: ស្វែងរក​ការ​កំណត់​ស្រេច

en: Search for objects by preset
km: ស្វែងរក​វត្ថុ​តាម​ការ​កំណត់​ស្រេច

en: Show only applicable to selection
km: បង្ហាញ​តែ​អ្វី​ដែល​ត្រូវ​ជាមួយ​ជម្រើស​ប៉ុណ្ណោះ

en: Search in tags
km: ស្វែងរក​ក្នុង​ស្លាក

en: Add toolbar button
km: បន្ថែម​ប៊ូតុង​របារ​ឧបករណ៍

en: Click to open the tagging presets tab in the preferences
km: ចុច​ដើម្បី​បើក​ផ្ទាំង​កំណត់​ស្រេច​ការ​ដាក់​ស្លាក​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' is not "{2}"
km: ការ​ដាក់​ស្លាក​ការ​កំណត់​ស្រេច "{0}-{1}" បាន​ខូច - វិធីសាស្ត្រ Java ដែល​បាន​ផ្ដល់​នៅ​ក្នុង ''values_from'' គឺ​មិនមែន "{2}"

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' threw {2} ({3})
km: ការ​ដាក់​ស្លាក​ការ​កំណត់​ស្រេច "{0}-{1}" បាន​ខូច - វិធីសាស្ត្រ Java ដែល​បាន​ផ្ដល់​នៅ​ក្នុង ''values_from'' បាន​បោះចោល {2} ({3})

en: <different>
km: <ខុសគ្នា>

en: More information about this feature
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​លក្ខណៈ​នេះ

en: Optional Attributes:
km: គុណ​លក្ខណៈ​ជា​ជម្រើស៖

en: Edit also …
km: កែសម្រួល​ផង​ដែរ...

en: Unknown requisite: {0}
km: មិន​ស្គាល់​តម្រូវ​ការ៖ {0}

en: Illegal member expression: {0}
km: កន្សោម​សមាជិក​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: Available roles
km: តួនាទី​ដែល​មាន

en: role
km: តួនាទី

en: count
km: រាប់

en: elements
km: ធាតុ

en: Select auto-increment of {0} for this field
km: ជ្រើស​ការ​បង្កើន​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៃ {0} សម្រាប់​វាល​នេះ

en: Cancel auto-increment for this field
km: បោះបង់​ការ​បង្កើន​ស្វ័យប្រវត្តិ​សម្រាប់​វាល​នេះ

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
km: {0} ដែល​អាច​លៃ​តម្រូវ​បាន មិនទាន់​ចុះឈ្មោះ​នៅ​ឡើយ​ទេ។ មិន​អាច​កំណត់​អ្នកចូលរួម​នៅ​ក្នុង​ការ​លៃ​តម្រូវ​ដែល​បាន​ធ្វើ​សមកាលកម្ម​ឡើយ។

en: Adjustable {0} not registered yet.
km: {0} ដែល​អាច​លៃ​តម្រូវ​បាន មិនទាន់​ចុះឈ្មោះ​នៅ​ឡើយ​ទេ។

en: Some of the key listeners forgot to remove themselves: {0}
km: កម្មវិធី​ស្ដាប់​ពាក្យគន្លឹះ​មួយ​ចំនួន​មិន​បាន​លុប​ខ្លួន​វា​ចេញ៖ {0}

en: Some of the key modifier listeners forgot to remove themselves: {0}
km: កម្មវិធី​ស្ដាប់​កម្មវិធី​​កែ​ពាក្យ​គន្លឹះ​មួយ​ចំនួន​មិន​បាន​លុប​ខ្លួន​វា​ចេញ៖ {0}

en: All files (*.*)
km: ឯកសារ​​ទាំងអស់ (*.*)

en: Received error page:
km: បាន​ទទួល​ទំព័រ​កំហុស៖

en: Preference with key ''{0}'' does not include ''{1}''. Cannot restore window geometry from preferences.
km: ចំណូលចិត្ត​ដែល​មាន ''{0}'' មិន​រួមបញ្ចូល ''{1}'' ។ មិន​អាច​ស្ដារ​ភូមិសាស្ត្រ​បង្អួច​ពី​ចំណូលចិត្ត។

en: Preference with key ''{0}'' does not provide an int value for ''{1}''. Got {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
km: ចំណូលចិត្ត​ដែល​ប្រើ​ពាក្យ​គន្លឹះ ''{0}'' មិន​បាន​ផ្ដល់​តម្លៃ​ចំនួន​គត់​សម្រាប់ ''{1}'' ។ បាន​ទទួល {2} ។ មិន​អាច​ស្ដារ​ធរណីមាត្រ​បង្អួច​ពី​ចំណូលចិត្ត។

en: Failed to parse field ''{1}'' in preference with key ''{0}''. Exception was: {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ញែក​វាល ''{1}'' នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត​ដោយ​ប្រើ​ពាក្យគន្លឹះ ''{0}'' ។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {2} ។ មិន​អាច​ស្ដារ​ធរណីមាត្រ​បង្អួច​ពី​ចំណូលចិត្ត។

en: Preference with key ''{0}'' does not exist. Cannot restore window geometry from preferences.
km: ចំណូលចិត្ត​ដែល​ប្រើ​ពាក្យ​គន្លឹះ ''{0}'' មិន​មាន។ មិន​អាច​ស្ដារ​ធរណីមាត្រ​បង្អួច​ពី​ចំណូលចិត្ត។

en: Ignoring malformed geometry: {0}
km: មិន​អើពើ​ធរណីមាត្រ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: Min. latitude
km: រយៈទទឹង​អប្ប.

en: Min. longitude
km: រយៈបណ្ដោយ​អប្ប.

en: Max. latitude
km: រយៈទទឹង​អតិ.

en: Max. longitude
km: រយៈបណ្ដោយ​អតិ.

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
km: URL ពី www.openstreetmap.org (អ្នក​អាច​បិទភ្ជាប់ URL ទាញ​យក​នៅ​ទីនេះ​ដើម្បី​បញ្ជាក់​ប្រអប់​ព្រំដែន)

en: Please select the row to edit.
km: សូម​ជ្រើស​ជួរដេក​ដើម្បី​កែសម្រួល។

en: Add a new source to the list.
km: បន្ថែម​ប្រភព​ថ្មី​ទៅ​បញ្ជី។

en: Edit the selected source.
km: កែ​ប្រភព​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Delete the selected source from the list.
km: លុប​ប្រភព​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពី​បញ្ជី។

en: Enter a search expression
km: បញ្ចូល​កន្សោម​ស្វែងរក

en: The current value is not a valid OSM ID. Please enter an integer value > 0
km: តម្លៃ​បច្ចុប្បន្ន​មិនមែន​ជា​លេខ​សម្គាល់ OSM ត្រឹមត្រូវ។ សូម​បញ្ចូល​តម្លៃ​ចំនួន​គត់ > 0

en: false: the property is explicitly switched off
km: មិន​ពិត៖ លក្ខណសម្បត្តិ​ត្រូវ​បាន​បិទ​

en: true: the property is explicitly switched on
km: ពិត៖ លក្ខណសម្បត្តិ​ត្រូវ​បាន​បើក

en: partial: different selected objects have different values, do not change
km: ភាគ​ខ្លះ៖ វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ផ្សេងគ្នា មាន​តម្លៃ​ខុសគ្នា, កុំ​ប្ដូរ

en: unset: do not set this property on the selected objects
km: មិន​កំណត់៖ កុំ​កំណត់​លក្ខណសម្បត្តិ​នេះ​ឲ្យ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Cut
km: ​កាត់

en: Right click = copy to clipboard
km: កណ្ដុរស្ដាំ = ចម្លង​ទៅ​ក្ដារ​តម្បៀត​ខ្ទាស់

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ​ចាំបាច់ ''{0}'' ។

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ​ចាំបាច់ ''{0}'' នៃ​ប្រភេទ long ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ​ចាំបាច់ ''{0}'' នៃ​ប្រភេទ long (>=0) ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Illegal value for attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' នៃ​ប្រភេទ double ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' នៃ​ប្រភេទ boolean ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ​ចាំបាច់ ''{0}'' នៃ​ប្រភេទ OsmPrimitiveType ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
km: ផ្លូវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់​ខាងក្រៅ ''{0}'' បាន​រួមបញ្ចូល​តំណ​ដែល​បាត់ និង​មាន​លេខ​សម្គាល់​ខាងក្រៅ ''{1}'' ។

en: Deleted node {0} is part of way {1}
km: បាន​លុប​តំណ {0} ដែល​ជា​ផ្នែក​នៃ​ផ្លូវ {1}

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
km: ទំនាក់ទំនង​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់​ខាងក្រៅ ''{0}'' បាន​សំដៅ​ទៅ​ព្រមីទីវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់​ខាងក្រៅ ''{1}'' ។

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
km: លុប​សមាជិក {0} ដែល​បាន​ប្រើ​ដោយ {1}

en: Prepare OSM data...
km: កំពុង​រៀបចំ​ទិន្នន័យ OSM...

en: Parsing OSM data...
km: កំពុង​ញែក​ទិន្នន័យ OSM...

en: Preparing data set...
km: កំពុង​រៀបចំ​សំណុំ​ទិន្នន័យ...

en: Missing required attribute ''{0}''.
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ​ដែល​ទាមទារ ''{0}'' ។

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ long មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Unsupported version: {0}
km: មិន​គាំទ្រ​កំណែ៖ {0}

en: Illegal object with ID=0.
km: វត្ថុ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់=០ ។

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''កំណែ'' នៅ​លើ​ព្រីមីទីវ OSM ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} ។ បាន​ទទួល {1} ។

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ ''កំណែ'' នៅ​លើ​ព្រីមីទីវ OSM ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} ។

en: Normalizing value of attribute ''version'' of element {0} to {2}, API version is ''{3}''. Got {1}.
km: តម្លៃ​ធម្មតា​នៃ​គុណ​លក្ខណៈ ''កំណែ'' របស់​ធាតុ {0} ទៅ {2}, កំណែ API គឺ ''{3}'' ។ បាន​ទទួល {1} ។

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
km: មិន​ស្គាល់ ឬ​មិន​គាំទ្រ​កំណែ API ។ បាន​ទទួល {0} ។

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ'' នៅ​លើ​វត្ថុ​ថ្មី {1} ។ បាន​ទទួល {0} ។ កំណត់​ឡើងវិញ​ទៅ ០។

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ'' ។ បាន​ទទួល {0} ។

en: Missing key or value attribute in tag.
km: បាត់​ពាក្យ​គន្លឹះ ឬ​តម្លៃ​គុណ​លក្ខណៈ​នៅ​ក្នុង​ស្លាក។

en: Deleted way {0} contains nodes
km: បាន​លុប​ផ្លូវ {0} មាន​តំណ

en: Deleted relation {0} contains members
km: លុប​ទំនាក់ទំនង {0} មាន​សមាជិក

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ ''ref'' នៅ​លើ​សមាជិក​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង {0} ។

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''ref'' នៅ​លើ​សមាជិក​ក្នុង​ទំនាក់ទំនង {0} ។ បាន​ទទួល {1}

en: Incomplete <member> specification with ref=0
km: ការ​បញ្ជាក់ <សមាជិក> មិន​បញ្ចប់​ដែល​មាន ref=0

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ ''ប្រភេទ'' នៅ​លើ​សមាជិក {0} ក្នុង​ទំនាក់ទំនង {1} ។

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''ប្រភេទ'' នៅ​លើ​សមាជិក {0} ក្នុង​ទំនាក់ទំនង {1} ។ បាន​ទទួល {2} ។

en: Downloading points {0} to {1}...
km: កំពុង​ទាញ​យក​ចំណុច {0} ទៅ {1}...

en: Contacting OSM Server...
km: កំពុង​ទាក់ទង​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM...

en: Failed to open input stream for resource ''{0}''
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ស្ទ្រីម​បញ្ចូល​សម្រាប់​ធនធាន ''{0}''

en: Failed to open file with extension ''{2}'' and namepart ''{3}'' in zip file ''{0}''. Exception was: {1}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​ឯកសារ​ដែល​មាន​ផ្នែក​បន្ថែម ''{2}'' និង​ផ្នែក​នៃ​ឈ្មោះ ''{3}'' នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​បង្ហាប់ ''{0}'' ។ ករណី​លើកលែង​គឺ {1}

en: Failed to rename file {0} to {1}.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ {0} ទៅ {1} ។

en: Failed to load {0}, use cached file and retry next time: {1}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក {0}, ប្រើ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ទុក​ក្នុង​ឃ្លាំង រួច​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ៖ {1}

en: Illegal value of attribute ''{0}'' of element ''{1}'' in server capabilities. Got ''{2}''
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​​នៃ​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' របស់​ធាតុ ''{1}'' នៅ​ក្នុង​សមត្ថភាព​ម៉ាស៊ីន​មេ។ បាន​ទទួល ''{2}''

en: Failed to parse date ''{0}'' replied by server.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ញែក​កាលបរិច្ឆេទ ''{0}'' បាន​ឆ្លើយតប​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​មេ។

en: Unexpected format of error header for conflict in changeset update. Got ''{0}''
km: ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​រំពឹង​ទុក​នៃ​កំហុស​បឋមកថា​សម្រាប់​ការ​ប៉ះទង្គិច​នៅ​ក្នុង​បច្ចុប្បន្នភាព​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ។ បាន​ទទួល ''{0}''

en: Illegal longitude value for parameter ''{0}'', got {1}
km: តម្លៃ​រយៈបណ្ដោយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'', បាន​ទទួល {1}

en: Illegal latitude value for parameter ''{0}'', got {1}
km: តម្លៃ​រយៈទទឹង​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'', បាន​ទទួល {1}

en: Unexpected value for ''{0}'' in changeset query url, got {1}
km: តម្លៃ​មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់ ''{0}'' នៅ​ក្នុង url សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ, បាន​ទទួល {1}

en: Cannot create a changeset query including both the query parameters ''uid'' and ''display_name''
km: មិន​អាច​បង្កើត​សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ដោយ​រួមបញ្ចូល​ទាំង​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​សំណួរ ''uid'' និង ''display_name''

en: Unsupported parameter ''{0}'' in changeset query string
km: មិន​គាំទ្រ​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'' នៅ​ក្នុង​ឃ្លា​សំណួរ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Unexpected format for port number in preference ''{0}''. Got ''{1}''.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​លេខ​ច្រក​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: The proxy will not be used.
km: នឹង​មិន​ប្រើ​ប្រូកស៊ី​ឡើយ។

en: Illegal port number in preference ''{0}''. Got {1}.
km: លេខ​ច្រក​មិន​ត្រឹមត្រូវ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត ''{0}'' ។ បាន​ទទួល {1} ។

en: Unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
km: បាន​រក​ឃើញ​តម្លៃ​មិន​រំពឹង​សម្រាប់​ចំណូលចិត្ត ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។ នឹង​ប្រើ​ដោយ​គ្មាន​ប្រូកស៊ី។

en: Unexpected parameters for HTTP proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ប្រូកស៊ី HTTP ។ បាន​ទទួល​ម៉ាស៊ីន ''{0}'' និង​ច្រក ''{1}'' ។

en: Unexpected parameters for SOCKS proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
km: ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ​មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ប្រូកស៊ី SOCKS ។ បាន​ទទួល​ម៉ាស៊ីន ''{0}'' និង​ច្រក ''{1}'' ។

en: Connection to proxy ''{0}'' for URI ''{1}'' failed. Exception was: {2}
km: ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​ប្រូកស៊ី ''{0}'' សម្រាប់ URI ''{1}'' បាន​បរាជ័យ។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {2}

en: The JVM is not configured to lookup proxies from the system settings. The property ''java.net.useSystemProxies'' was missing at startup time.  Will not use a proxy.
km: JVM មិន​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ដើម្បី​រក​មើល​ប្រូកស៊ី​ពី​ការ​កំណត់​ប្រព័ន្ធ​ទេ។ លក្ខណសម្បត្តិ ''java.net.useSystemProxies'' គឺ​បាន​បាត់​នៅ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម។ នឹង​ប្រើ​ដោយ​គ្មាន​ប្រូកស៊ី។

en: Parsing response from server...
km: កំពុង​ញែក​ចម្លើយតប​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ...

en: Unexpected XML element with name ''{0}''
km: ធាតុ XML មិន​រំពឹង​ទុក​ដែល​មាន​ឈ្មោះ ''{0}''

en: Downloading OSM data...
km: កំពុង​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ OSM...

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
km: កំហុស​ញែក៖ រចនាសម្ព័ន្ធ​ឯកសារ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​ឯកសារ GPX ។

en: (at line {0}, column {1})
km: (នៅ​បន្ទាត់​ទី {0}, ជួរឈរ {1})

en: Unknown mode {0}.
km: មិន​ស្គាល់​របៀប {0} ។

en: get number of unread messages
km: យក​សារ​មួយ​ចំនួន​ដែល​មិន​បាន​អាន

en: Message notifier
km: កម្មវិធី​ជូនដំណឹង​សារ

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
km: ទៅ​ប្រមូល​កញ្ចប់​តំណ​ពី ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
km: ទៅ​ប្រមូល​កញ្ចប់​ផ្លូវ​ពី ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
km: ទៅ​ប្រមូល​កញ្ចប់​ទំនាក់ទំនង​ពី ''{0}''

en: Downloading {0} object from ''{1}'' | Downloading {0} objects from ''{1}''
km[0]: ទាញ​យក​វត្ថុ {0} ពី ''{1}''

en: Server replied with response code 404, retrying with an individual request for each object.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​ឆ្លើយតប​ដោយ​កូដ 404, ឆ្លើយតប​ជាមួយ​សំណើ​ដាច់ដោយឡែក​សម្រាប់​វត្ថុ​នីមួយៗ។

en: Fetching node with id {0} from ''{1}''
km: កំពុង​ទៅ​យក​តំណ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} ពី ''{1}''

en: Fetching way with id {0} from ''{1}''
km: ទៅ​យក​ផ្លូវ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} ពី ''{1}''

en: Fetching relation with id {0} from ''{1}''
km: ទៅ​យក​ទំនាក់ទំនង​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} ពី ''{1}''

en: Server replied with response code 404 for id {0}. Skipping.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​ឆ្លើយតប​ដោយ​ចម្លើយ​កូដ 404 សម្រាប់​លេខ​សម្គាល់ {0} ។ រំលង។

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
km: ការ​លើកលែង​ចំណុច​ចង្អុល​សូន្យ អាច​បាត់​ស្លាក​ខ្លះ។

en: {0} not available (offline mode)
km: {0} មិន​អាច​រក​បាន (របៀប​ក្រៅ​បណ្ដាញ)

en: JOSM website
km: វេបសាយ JOSM

en: Unable to initialize OSM API.
km: មិន​អាច​ចាប់ផ្ដើម OSM API ។

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
km: កំណែ JOSM នេះ​មិន​ឆបគ្នា​ជាមួយ​រចនាសម្ព័ន្ធ​ម៉ាស៊ីន​មេ។

en: It supports protocol version 0.6, while the server says it supports {0} to {1}.
km: វា​គាំទ្រ​ពិធីការ​កំណែ 0.6, ខណៈ​ដែល​ម៉ាស៊ីន​មេ​និយាយ​ថា​វា​គាំទ្រ​កំណែ {0} ដល់ {1} ។

en: Unexpected format of ID replied by the server. Got ''{0}''.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​រំពឹង​ទុក​របស់​លេខ​សម្គាល់​ដែល​បាន​ឆ្លើយតប​ដោយ​ម៉ាស៊ីន​មេ។ បាន​ទទួល ''{0}'' ។

en: Unexpected format of new version of modified primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
km: ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​រំពឹង​ទុក​នៃ​កំណែ​ថ្មី​របស់​ព្រីមីទីវ​ដែល​បាន​កែ ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Creating changeset...
km: កំពុង​បង្កើត​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ...

en: Successfully opened changeset {0}
km: បាន​បើក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0} ដោយ​ជោគជ័យ

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
km: លេខ​សម្គាល់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ > 0 ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក។ បាប​ទទួល {0} ។

en: Updating changeset...
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ...

en: Updating changeset {0}...
km: កំពុង​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0}...

en: Closing changeset...
km: កំពុង​បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ...

en: Preparing upload request...
km: កំពុង​រៀបចំ​ការ​ផ្ទុក​សំណើ​ឡើង...

en: Waiting 10 seconds ...
km: កំពុង​រង់ចាំ​១០​វិនាទី...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
km: ចាប់ផ្ដើម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត {0} នៃ {1} ក្នុង​រយៈពេល {2} វិនាទី...

en: OK - trying again.
km: ល្អ! ព្យាយាម​ម្ដងទៀត។

en: Starting retry {0} of {1}.
km: ចាប់ផ្ដើម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត {0} នៃ {1} ។

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
km: សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បច្ចុប្បន្ន​គឺ​មិន​មាន។ មិន​អាច​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង។

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
km: លេខ​សម្គាល់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បច្ចុប្បន្ន > 0 ដែល​បាន​ទាមទារ។ លេខ​សម្គាល់​បច្ចុប្បន្ន​គឺ {0} ។

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
km: បាន​រំពឹង​ថា​បើក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ។ បាន​ទទួល​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​បិទ​ដែល​មាន​លេខ​សម្គាល់ {0} ។

en: Note upload failed
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ចំណាំ​ឡើង

en: Error parsing note response from server
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ញែក​ចំណាំ​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ

en: The server replied an error with code {0}.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​ឆ្លើយតប​កំហុស​ដែល​មាន​កូដ {0} ។

en: (Code={0})
km: (កូដ={0})

en: Prolog of OsmChange document already written. Please write only once.
km: ឯកសារ Prolog របស់ OsmChange បាន​សរសេរ​រួចរាល់។ សូម​សរសេរ​តែ​ម្ដង​បាន​ហើយ។

en: Prolog of OsmChange document not written yet. Please write first.
km: ឯកសារ Prolog របស់ OsmChange មិនទាន់​បាន​សរសេរ​ទេ។ សូម​សរសេរ​ជាមុន​សិន។

en: Unsupported start element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
km: មិន​គាំទ្រ​ធាតុ​ចាប់ផ្ដើម ''{0}'' ក្នុង​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ទីតាំង ({1},{2}) ។ រំលង។

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
km: រចនាសម្ព័ន្ធ​ឯកសារ​មិន​ត្រឹមត្រូវ។ បាន​រក​ឃើញ​តំណ ផ្លូវ ឬ​ទំនាក់ទំនង​នៅ​ក្រៅ ''បង្កើត'', ''កែប្រែ'', ឬ ''លុប'' ។

en: Unsupported end element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
km: មិន​គាំទ្រ​ធាតុ​ចុង ''{0}'' ក្នុង​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​នៅ​ទីតាំង ({1},{2}) ។ រំលង។

en: Parsing changeset content ...
km: កំពុង​ញែក​មាតិកា​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ...

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​ប៊ូលីន​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​លេខ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' of XML element {1}.
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ​ចាំបាច់ ''{0}'' នៃ​ធាតុ XML {1} ។

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
km: មិន​បាន​កំណត់​ធាតុ ''{0}'' ដែល​បាន​រក​ឃើញ​នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម។ បោះបង់។

en: Parsing list of changesets...
km: កំពុង​ញែក​បញ្ជី​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូ...

en: Failed to sign a HTTP connection with an OAuth Authentication header
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចុះហត្ថលេខា​ការ​តភ្ជាប់ HTTP ជាមួយ​បឋមកថា​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់ OAuth

en: Unexpected value for preference ''{0}''. Got ''{1}''.
km: តម្លៃ​មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ចំណូលចិត្ត ''{0}'' ។ បាន​ទទួល ''{1}'' ។

en: Parsing OSM history data ...
km: កំពុង​ញែក​ទិន្នន័យ​ប្រវត្តិ OSM ...

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
km: បាន​រក​ឃើញ​ធាតុ​មិន​ទាន់​កំណត់ ''{0}'' នៅ​ក្នុង​ស្ទ្រីម។ រំលង។

en: Reading was canceled
km: បាន​បោះបង់​ការ​អាន

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <nd> of way {1}.
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ​ចាំបាច់ ''{0}'' នៅ​លើ <nd> នៃ​ផ្លូវ {1} ។

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៃ​គុណ​លក្ខណៈ ''ref'' របស់​ធាតុ <nd> ។ បាន​ទទួល {0} ។

en: Line {0} column {1}:
km: បន្ទាត់​ទី {0} ជួរឈរ​ទី {1} ៖

en: Downloading referring ways ...
km: កំពុង​ទាញ​យក​ផ្លូវ​យោង...

en: Downloading referring relations ...
km: កំពុង​ទាញ​យក​ទំនាក់ទំនង​យោង...

en: Reading changesets...
km: កំពុង​អាន​សំណុំ​ទិន្នន័យ...

en: Downloading changesets ...
km: កំពុង​ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ...

en: Reading changeset {0} ...
km: កំពុង​អាន​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0} ...

en: Downloading changeset {0} ...
km: កំពុង​ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0} ...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
km[0]: កំពុង​ទាញ​យក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0} ...

en: Downloading content for changeset {0} ...
km: កំពុង​ទាញ​យក​មាតិកា​សម្រាប់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ {0} ...

en: Downloading history...
km: កំពុង​ទាញ​យក​ប្រវត្តិ...

en: Contacting Server...
km: កំពុង​ទាក់ទង​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ...

en: Downloading OSM notes...
km: កំពុង​ទាញ​យក​តំណ OSM...

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
km: មិន​អាច​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ។ សូម​ពិនិត្យមើល​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក។

en: Reading error text failed.
km: ការ​អាន​អត្ថបទ​កំហុស​បាន​បរាជ័យ។

en: XML tag <user> is missing.
km: ស្លាក XML <user> គឺ​បាត់។

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' នៅ​លើ​ស្លាក XML ''{1}'' ។

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
km: តម្លៃ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​សម្រាប់​គុណ​លក្ខណៈ ''{0}'' នៅ​លើ​ស្លាក XML ''{1}'' បាន​ទទួល {2} ។

en: Reading user info ...
km: កំពុង​អាន​ទិន្នន័យ​អ្នកប្រើ...

en: Starting to upload with one request per primitive ...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ផ្ទុក​ឡើង​ដោយ​សំណើ​មួយ​ក្នុង​មួយ​ព្រីមីទីវ...

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
km: {0}% ({1}/{2}), នៅសល់ {3} ។ កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​តំណ ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
km: {0}% ({1}/{2}), នៅសល់ {3} ។ កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​ផ្លូវ ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
km: {0}% ({1}/{2}), នៅសល់ {3} កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​តំណ ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ផ្ទុក​ឡើង​សំណើ​មួយ...

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
km: តម្លៃ >0 ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ប៉ារ៉ាម៉ែត្រ ''{0}'', បាន​ទទួល {1}

en: Starting to upload in chunks...
km: កំពុង​ចាប់ផ្ដើម​ផ្ទុក​កំណាត់​ឡើង...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
km[0]: ({0}/{1}) កំពុង​ផ្ទុក​ឡើង​វត្ថុ {2}...

en: Uploading data ...
km: កំពុង​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ឡើង...

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
km: បាន​រក​ឃើញ​លេខ​សម្គាល់ 0 មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ព្រីមីទីវ osm

en: Unexpected value for key ''{0}'' in preferences, got ''{1}''
km: តម្លៃ​មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ពាក្យ​គន្លឹះ ''{0}'' នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត បាន​ទទួល ''{1}''

en: {0} bytes have been read
km: បាន​អាន {0} បៃ

en: unspecified reason
km: មិន​បាន​បញ្ជាក់​ហេតុផល

en: Error playing sound
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ចាក់​សំឡេង

en: This is after the end of the recording
km: នេះ​គឺ​បន្ទាប់ពី​ចុង​បញ្ចប់​នៃ​ការ​ថត

en: Save user and password (unencrypted)
km: រក្សាទុក​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់ (មិន​បាន​ដាក់​លេខ​កូដ)

en: Assume
km: សន្មត

en: Existing values
km: តម្លៃ​មាន​ស្រាប់

en: <delete from {0} objects>
km: <លុប​ចេញពី​វត្ថុ {0}>

en: Old values of
km: តម្លៃ​ចាស់​របស់

en: Add tags to selected objects
km: បន្ថែម​ស្លាក​ទៅ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Add selected tags
km: បន្ថែម​ស្លាក​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Add all tags
km: បន្ថែម​ស្លាក​ទាំងអស់

en: Add checked tags to selected objects
km: បន្ថែម​ស្លាក​ដែល​បាន​ធីក ទៅ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Shift+Enter: Add all tags to selected objects
km: Shift+Enter: បន្ថែម​ស្លាក​ទាំងអស់​ទៅ​វត្ថុ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Enable the checkbox to accept the value
km: បើក​ប្រអប់​ធីក​ដើម្បី​ព្រម​ទទួល​តម្លៃ

en: Accept all tags from {0} for this session
km: ព្រម​ទទួល​ស្លាក​ទាំងអស់​ពី {0} សម្រាប់​សម័យ​នេះ

en: Load data from API
km: ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ពី API

en: Import data from URL
km: នាំចូល​ទិន្នន័យ​ពី URL

en: Open local files
km: បើក​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន

en: Load imagery layers
km: ផ្ទុក​ស្រទាប់​រូបភាព

en: Change the selection
km: ប្ដូរ​ជម្រើស

en: Change the viewport
km: ប្ដូរ​ផ្ទៃ​មើល

en: Create new objects
km: បង្កើត​វត្ថុ​ថ្មី

en: Read protocol version
km: អាន​កំណែ​ពិធីការ

en: Remote Control has been asked to create a new node.
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​ឲ្យ​បង្កើត​តំណ​ថ្មី។

en: Coordinates:
km: កូអរដោណេ៖

en: There is no layer opened to add node
km: មិន​មាន​ស្រទាប់​ដែល​បាន​បើក​ដើម្បី​បន្ថែម​តំណ

en: Remote Control has been asked to create a new way.
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​បង្កើត​ផ្លូវ​ថ្មី។

en: Invalid coordinates: {0}
km: កូអរដោណេ​មិន​ត្រឹមត្រូវ៖ {0}

en: There is no layer opened to add way
km: មិន​មាន​ស្រទាប់​ដែល​បាន​បើក​ដើម្បី​បន្ថែម​ផ្លូវ

en: Add way
km: បន្ថែម​ផ្លូវ

en: Remote Control has been asked to report its supported features. This enables web sites to guess a running JOSM version
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​សុំ​រាយការណ៍​លក្ខណៈ​គាំទ្រ​របស់​វា។ វា​នឹង​បើក​តំបន់​បណ្ដាញ​ដើម្បី​ស្មាន​កំណែ JOSM ដែល​កំពុង​ដំណើរការ

en: Remote Control has been asked to load an imagery layer from the following URL:
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​សុំ​ផ្ទុក​ស្រទាប់​រូបភាព​ពី URL ដូច​ខាងក្រោម៖

en: Remote imagery
km: រូបភាព​ពី​ចម្ងាយ

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​សុំ​នាំចូល​ទិន្នន័យ​ពី URL ដូច​ខាងក្រោម៖

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​សុំ​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ពី API ។

en: The latitudes must be between {0} and {1}
km: រយៈទទឹង​ត្រូវតែ​នៅ​ចន្លោះ​រវាង {0} និង {1}

en: The longitudes must be between {0} and {1}
km: រយៈបណ្ដោយ​ត្រូវតែ​នៅ​ចន្លោះ​រវាង {0} និង {1}

en: The minima must be less than the maxima
km: អប្បបរមា​ត្រូវតែ​តិច​ជាង​អតិបរមា

en: Remote Control has been asked to load the following data:
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​សុំ​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ដូច​ខាងក្រោម៖

en: Loading data
km: ផ្ទុក​ទិន្នន័យ

en: Remote Control has been asked to load objects (specified by their id) from the API.
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​សុំ​ផ្ទុក​វត្ថុ (បញ្ជាក់​ដោយ​លេខ​សម្គាល់​របស់​វា) ពី API ។

en: Remote Control has been asked to open a local file.
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​សុំ​បើក​ឯកសារ​មូលដ្ឋាន។

en: Do you want to allow this?
km: តើ​អ្នក​ចង់​អនុញ្ញាត​វា​ឬ?

en: Confirm Remote Control action
km: បញ្ជាក់​សកម្មភាព​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ

en: Remote Control has been asked to report its protocol version. This enables web sites to detect a running JOSM.
km: ការ​គ្រប់គ្រង​ពី​ចម្ងាយ​បាន​ស្នើ​សុំ​រាយការណ៍​កំណែ​ពិធីការ​របស់​វា។ វា​នឹង​បើក​តំបន់​បណ្ដាញ​ដើម្បី​លុប JOSM ដែល​កំពុង​ដំណើរការ។

en: local file
km: ឯកសារ​មូលដ្ឋាន

en: include
km: រួមបញ្ចូល

en: Layer contains unsaved data - save to file.
km: ស្រទាប់​មាន​ទិន្នន័យ​មិន​ទាន់​រក្សាទុក - រក្សាទុក​ទៅ​ឯកសារ។

en: Layer does not contain unsaved data.
km: ស្រទាប់​មិន​មាន​ទិន្នន័យ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក​ទេ។

en: Data:
km: ទិន្នន័យ៖

en: Link to a OSM data file on your local disk.
km: តភ្ជាប់​ទៅ​ឯកសារ​ទិន្នន័យ OSM នៅ​លើ​ថាស​មូលដ្ឋាន​របស់​អ្នក។

en: Include OSM data in the .joz session file.
km: រួម​បញ្ចូល​ទិន្នន័យ OSM នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​សម័យ .joz ។

en: Include GPX data in the .joz session file.
km: រួមបញ្ចូល​ទិន្នន័យ GPX នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​សម័យ .joz ។

en: No file association
km: មិន​មាន​ឯកសារ​ពាក់ព័ន្ធ

en: GPX data will be included in the session file.
km: ទិន្នន័យ GPX នឹង​ត្រូវ​បាន​រួមបញ្ចូល​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​សម័យ។

en: OSM data will be included in the session file.
km: ទិន្នន័យ OSM នឹង​ត្រូវ​បាន​រួមបញ្ចូល​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​សម័យ។

en: Version ''{0}'' of meta data for geoimage layer is not supported. Expected: 0.1
km: កំណែ ''{0}'' របស់​ទិន្នន័យ​មេតា​សម្រាប់​ស្រទាប់​រូបភាព​ភូមិសាស្ត្រ​មិន​បាន​គាំទ្រ។ បាន​រំពឹង​ទុក៖ 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for gpx track layer is not supported. Expected: 0.1
km: កំណែ ''{0}'' នៃ​ទិន្នន័យ​មេតា​សម្រាប់​ស្រទាប់​ដាន gpx មិន​បាន​គាំទ្រ។ បាន​រំពឹង​ទុក៖ 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for imagery layer is not supported. Expected: 0.1
km: កំណែ ''{0}'' របស់​ទិន្នន័យ​មេតា​សម្រាប់​ស្រទាប់​រូបភាព​គឺ​មិន​បាន​គាំទ្រ។ បាន​រំពឹង​ទុក៖ 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for marker layer is not supported. Expected: 0.1
km: កំណែ ''{0}'' របស់​ទិន្នន័យ​មេតា​សម្រាប់​ស្រទាប់​កម្មវិធី​ចំណាំ​គឺ​មិន​បាន​គាំទ្រ។ បាន​រំពឹង​ទុក៖ 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for osm data layer is not supported. Expected: 0.1
km: កំណែ ''{0}'' របស់​ទិន្នន័យ​មេតា​សម្រាប់​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ osm គឺ​មិន​បាន​គាំទ្រ។ បាន​រំពឹង​ទុក៖ 0.1

en: File name expected for layer no. {0}
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​បា​នរំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ស្រទាប់។ {0}

en: Session file (*.jos, *.joz)
km: ឯកសារ​សម័យ (*.jos, *.joz)

en: Unsupported scheme ''{0}'' in URI ''{1}''.
km: មិន​គាំទ្រ​គ្រោងការណ៍ ''{0}'' នៅ​ក្នុង URI ''{1}'' ។

en: Unexpected root element ''{0}'' in session file
km: ធាតុ root មិន​រំពឹង​ទុក ''{0}'' នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​សម័យ

en: Version ''{0}'' of session file is not supported. Expected: 0.1
km: កំណែ ''{0}'' របស់​ឯកសារ​សម័យ​គឺ​មិន​បាន​គាំទ្រ។ បាន​រំពឹង​ទុក៖ 0.1

en: missing mandatory attribute ''index'' for element ''layer''
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ​ ''លិបិក្រម'' សម្រាប់​ធាតុ ''ស្រទាប់''

en: unexpected format of attribute ''index'' for element ''layer''
km: ទ្រង់ទ្រាយ​មិន​រំពឹង​ទុក​នៃ​គុណ​លក្ខណៈ​ ''លិបិក្រម'' សម្រាប់​ធាតុ ''ស្រទាប់''

en: attribute ''index'' ({0}) for element ''layer'' must be unique
km: គុណ​លក្ខណៈ ''លិបិក្រម'' ({0}) សម្រាប់​ធាតុ ''ស្រទាប់'' ត្រូវតែ​មានតែ​មួយ

en: missing layer with index {0}
km: បាត់​ស្រទាប់​ដែល​មាន​លិបិក្រម {0}

en: missing mandatory attribute ''name'' for element ''layer''
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ​ចាំបាច់ ''ឈ្មោះ'' សម្រាប់​ធាតុ ''ស្រទាប់''

en: missing mandatory attribute ''type'' for element ''layer''
km: បាត់​គុណ​លក្ខណៈ​ចាំបាច់ ''ប្រភេទ'' សម្រាប់​ធាតុ ''ស្រទាប់''

en: Unable to load layer
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ស្រទាប់

en: Cannot load layer of type ''{0}'' because no suitable importer was found.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ស្រទាប់​នៃ​ប្រភេទ ''{0}'' ព្រោះ​រក​មិន​ឃើញ​កម្មវិធី​នាំចូល​សមរម្យ។

en: Cannot load layer {0} because it depends on layer {1} which has been skipped.
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​ស្រទាប់ {0} ព្រោះ​វា​អាស្រ័យ​លើ​ស្រទាប់ {1} ដែល​បាន​រំលង។

en: Error loading layer
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ស្រទាប់

en: <html>Could not load layer {0} ''{1}''.<br>Error is:<br>{2}</html>
km: <html>មិន​អាច​ផ្ទុក​ស្រទាប់ {0} ''{1}'' ។<br>កំហុស​គឺ៖<br>{2}</html>

en: Skip layer and continue
km: រំលង​ស្រទាប់ រួច​បន្ត

en: expected .jos file inside .joz archive
km: ឯកសារ .jos ដែល​បាន​រំពឹង​ទុក​ខាងក្នុង​ប័ណ្ណសារ .joz

en: Skip Download
km: រំលង​ការ​ទាញ​យក

en: Download Plugin
km: ទាញ​យក​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
km: បាន​ទាមទារ JOSM កំណែ {0} សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ {1} ។

en: Download skipped
km: បាន​រំលង​ការ​ទាញ​យក

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
km: មិន​អាច​ទាញ​យក​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' ។ មិន​ស្គាល់​តំណ​ទាញ​យក​របស់​វា។ រំលង​ការ​ទាញ​យក។

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
km: មិន​អាច​ទាញ​យក​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' ។ តំណ​ទាញ​យក ''{1}'' របស់​វា​មិនមែន​ជា URL ត្រឹមត្រូវ។ រំលង​ការ​ទាញ​យក។

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}''

en: Downloading Plugin {0}...
km: កំពុង​ទាញ​យក​កម្មវិធី​ជំនួយ {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
km: មាន​កំហុស​ក្នុង​កម្មវិធី​ជំនួយ {0}

en: integrated into main program
km: ដាក់​បញ្ចូល​ក្នុង​កម្មវិធី​មេ

en: replaced by new {0} plugin
km: បាន​ជំនួស​ដោយ​កម្មវិធី​ជំនួយ {0} ថ្មី

en: no longer required
km: លែង​ទាមទារ​ទៀត​ហើយ

en: Plugin information
km: ព័ត៌មាន​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
km[0]: កម្មវិធី​ជំនួយ​ដូច​ខាងក្រោម​លែង​ចាំបាច់​ទៀត​ហើយ ហើយ​វា​ត្រូវ​បាន​ធ្វើឲ្យ​អសកម្ម៖

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
km: <html>ការ​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ "{0}" ត្រូវ​បាន​ស្នើ។<br>កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​លែង​ត្រូវ​បាន​អភិវឌ្ឍ ហើយ​វា​នឹង​បង្កើត​កំហុស​ច្រើន។<br>វា​គួរតែ​បាន​បិទ។<br>លុប​ចេញពី​ចំណូលចិត្ត​ឬ?</html>

en: Plugin update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
km: អ្នក​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី JOSM ។<br>ដើម្បី​ការពារ​បញ្ហា កម្មវិធី​ជំនួយ​គួរតែ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព។<br><br>ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​ឥឡូវ?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
km: បច្ចប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​ចុងក្រោយ​ច្រើន​ជាង {0} កន្លង​ទៅ​ហើយ។

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
km: រំលង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​បន្ទាប់ពី​បាន​ធ្វើឲ្យ JOSM ប្រសើរ​ឡើង។ បាន​បិទ​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​ចាប់​ផ្ដើម។

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
km: រំលង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​បន្ទាប់ពី​ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព។ បាន​បិទ​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​ចាប់​ផ្ដើម។

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
km: ដំណើរការ​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​បន្ទាប់ពី​បាន​ធ្វើឲ្យ JOSM ប្រសើរ​ឡើង។ បាន​បិទ​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​ចាប់​ផ្ដើម។

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
km: ដំណើរការ​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​បន្ទាប់ពី​ចន្លោះ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព។ បាន​បិទ​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ស្វ័យប្រវត្តិ​នៅ​ពេល​ចាប់​ផ្ដើម។

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
km: តម្លៃ ''{0}'' មិន​រំពឹង​ទុក​សម្រាប់​ចំណូលចិត្ត ''{1}'' ។ តម្លៃ​សន្មត ''សួរ'' ។

en: Click to update the activated plugins
km: ចុច​ដើម្បី​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ធ្វើឲ្យ​សកម្ម

en: Skip update
km: រំលង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Click to skip updating the activated plugins
km: ចុច​ដើម្បី​រំលង​ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ធ្វើឲ្យ​សកម្ម

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
km[0]: កម្មវិធី​ជំនួយ {0} ទាមទារ​កម្មវិធី​ជំនួយ {1} ដែល​រក​មិន​ឃើញ។ កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាត់​គឺ៖

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
km: <html>កម្មវិធី​ជំនួយ {0} ទាមទារ JOSM កំណែ {1} ។ កំណែ JOSM បច្ចុប្បន្ន​គឺ {2} ។<br>អ្នក​ត្រូវ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព JOSM ទើប​អាច​ប្រើ​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​បាន។</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
km: មិន​អាច​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ {0} ។ លុប​ចេញពី​ចំណូលចិត្ត​ឬ?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
km: កំពុង​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' (កំណែ {1})

en: <html>Could not load plugin {0} because the plugin<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
km: <html>មិន​អាច​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ {0} ព្រោះ​រក​មិន​ឃើញ​កម្មវិធី​ជំនួយ<br>ថ្នាក់​មេ ''{1}'' ។<br>លុប​ចេញពី​ចំណូលចិត្ត​ឬ?</html>

en: Loading plugins ...
km: កំពុង​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ...

en: Checking plugin preconditions...
km: កំពុង​ពីនិត្យមើល​លក្ខខណ្ឌ​កំណត់​ជាមុន​របស់​កម្មវិធី​ជំនួយ...

en: Loading plugin ''{0}''...
km: កំពុង​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
km[0]: JOSM មិន​អាច​រក​ឃើញ​ព័ត៌មាន​អំពី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដូច​ខាងក្រោម៖

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
km[0]: កម្មវិធី​ជំនួយ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​ផ្ទុក​ឡើង។

en: Removing deprecated plugins...
km: កំពុង​លុប​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​បដិសេធ...

en: Removing unmaintained plugins...
km: កំពុង​លុប​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​មិន​បាន​រក្សាទុក...

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
km[0]: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ខាងក្រោម​បាន​បរាជ័យ៖

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
km[0]: សូម​បើក​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត​បន្ទាប់ពី JOSM បាន​ចាប់ផ្ដើម រួច​ព្យាយាម​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ពួកវា​ដោយ​ដៃ។

en: Plugin update failed
km: ការ​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​បាន​បរាជ័យ

en: Failed to find plugin {0}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​រក​កម្មវិធី​ជំនួយ {0}

en: Failed to download plugin information list
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​បញ្ជី​ព័ត៌មាន​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Disable plugin
km: បិទ​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Click to delete the plugin ''{0}''
km: ចុច​ដើម្បី​លុប​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}''

en: Keep plugin
km: រក្សាទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Click to keep the plugin ''{0}''
km: ចុច​ដើម្បី​រក្សាទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}''

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. {2}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' ពី​ឯកសារ​ទាញ​យក​បណ្ដោះអាសន្ន ''{1}'' ។ {2}

en: Failed to delete outdated plugin ''{0}''.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​លុប​កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​ហួស​សម័យ ''{0}'' ។

en: Failed to install already downloaded plugin ''{0}''. Skipping installation. JOSM is still going to load the old plugin version.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' ដែល​បាន​ទាញ​យក។ រំលង​ការ​ដំឡើង។ JOSM នឹង​នៅតែ​ផ្ទុក​កំណែ​កម្មវិធី​ជំនួយ​ចាស់។

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដំឡើង​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' ពី​ឯកសារ​ទាញ​យក​បណ្ដោះអាសន្ន ''{1}'' ។ ការ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​បាន​បរាជ័យ។

en: Update plugin
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Click to update the plugin ''{0}''
km: ពិនិត្យមើល​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}''

en: Click to disable the plugin ''{0}''
km: ចុច​ដើម្បី​បិទ​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}''

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
km: មាន​ករណី​លើកលែង​មិន​រំពឹង​ទុក​បាន​កើតឡើង​ដែល​អាច​បណ្ដាល​មកពី​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' ។

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
km: ផ្អែក​លើ​ព័ត៌មាន​ក្នុង​កម្មវិធី​ជំនួយ អ្នកនិពន្ធ​គឺ {0} ។

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
km: ព្យាយាម​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​ទៅ​កំណែ​ថ្មី​បំផុត មុន​នឹងរាយការណ៍​កំហុស។

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
km: បាន​លុប​កម្មវិធី​ជំនួយ​ចេញពី​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ។ សូម​ចាប់ផ្ដើម JOSM ឡើងវិញ​ដើម្បី​មិន​ផ្ទុក​កម្មវិធី​ជំនួយ។

en: no description available
km: មិន​មាន​សេចក្ដី​ពណ៌នា

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
km: កុំ​សួរ​ម្ដងទៀត ហើយ​ចងចាំ​ការ​សម្រេចចិត្ត​របស់​ខ្ញុំ (ចូល​ទៅ​ចំណូលចិត្ត->កម្មវិធី​ជំនួយ​ដើម្បី​ប្ដូរ​វា​នៅ​ពេល​ក្រោយ)

en: Invalid jar file ''{0}''
km: ឯកសារ jar មិន​ត្រឹមត្រូវ ''{0}''

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
km: ឯកសារ​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' មិន​បាន​រួមបញ្ចូល Manifest ។

en: Invalid URL ''{0}'' in plugin {1}
km: URL ''{0}'' មិន​ត្រឹមត្រូវ​ក្នុង​កម្មវិធី​ជំនួយ {1}

en: Invalid plugin description ''{0}'' in plugin {1}
km: សេចក្ដី​ពណ៌នា​កម្មវិធី​ជំនួយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ''{0}'' នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ជំនួយ {1}

en: Invalid plugin main version ''{0}'' in plugin {1}
km: កំណែ​មេ​កម្មវិធី​ជំនួយ​មិន​ត្រឹមត្រូវ ''{0}'' នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ជំនួយ {1}

en: Missing plugin main version in plugin {0}
km: បាត់​កំណែ​មេ​កម្មវិធី​ជំនួយ​នៅ​ក្នុង​កម្មវិធី​ជំនួយ {0}

en: More info...
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម...

en: <b>Plugin provided by an external source:</b> {0}
km: <b>កម្មវិធី​ជំនួយ​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​ប្រភព​ខាងក្រៅ៖</b> {0}

en: Failed to create plugin information from manifest for plugin ''{0}''
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ព័ត៌មាន​កម្មវិធី​ជំនួយ​ចេញពី​បញ្ជី​សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}''

en: Illegal entry in plugin list.
km: ធាតុ​មិន​ត្រឹមត្រូវ​នៅ​ក្នុងបញ្ជីកម្មវិធី​ជំនួយ។

en: Reading local plugin information..
km: កំពុង​អាន​ព័ត៌មាន​កម្មវិធី​ជំនួយ​មូលដ្ឋាន...

en: Processing plugin site cache files...
km: កំពុង​ដំណើរការ​ឯកសារ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​តំបន់បណ្ដាញ​កម្មវិធី​ជំនួយ...

en: Processing file ''{0}''
km: ដំណើរការ​ឯកសារ ''{0}''

en: Failed to scan file ''{0}'' for plugin information. Skipping.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ស្កេន​ឯកសារ ''{0}'' សម្រាប់​ព័ត៌មាន​កម្មវិធី​ជំនួយ។ រំលង។

en: Processing plugin files...
km: កំពុង​ដំណើរការ​ឯកសារ​កម្មវិធី​ជំនួយ...

en: Download plugin list...
km: ទាញ​យក​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
km: កំពុង​ទាញ​យក​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ពី​ ''{0}''

en: Plugin list download error
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: JOSM failed to download plugin list:
km: JOSM បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ៖

en: Details:
km: សេចក្តី​លម្អិត៖

en: Failed to create plugin directory ''{0}''. Cannot cache plugin list from plugin site ''{1}''.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បង្កើត​ថត​កម្មវិធី​ជំនួយ ''{0}'' ។ មិន​អាច​រក្សាទុក​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ពី​តំបន់​បណ្ដាញ ''{1}'' ។

en: Writing plugin list to local cache ''{0}''
km: សរសេរ​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ទៅ​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​មូលដ្ឋាន ''{0}''

en: Parsing plugin list from site ''{0}''
km: ការ​ញែក​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ពី​តំបន់បណ្ដាញ ''{0}''

en: Failed to parse plugin list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ញែក​ឯកសារ​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ពី​តំបន់បណ្ដាញ ''{0}'' ។ រំលង​តំបន់​បណ្ដាញ។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {1}

en: Processing plugin list from site ''{0}''
km: ដំណើរការ​បញ្ជី​កម្មវិធី​ជំនួយ​ពី​តំបន់បណ្ដាញ ''{0}''

en: <html>Failed to initialize communication with the OSM server {0}.<br>Check the server URL in your preferences and your internet connection.
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ចាប់ផ្ដើម​ទំនាក់ទំនង​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM {0} ។<br>ពិនិត្យមើល URL ម៉ាស៊ីន​មេ​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត និង​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក។

en: <html>Failed to authenticate at the OSM server ''{0}''.<br>You are using OAuth to authenticate but currently there is no<br>OAuth Access Token configured.<br>Please open the Preferences Dialog and generate or enter an Access Token.</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​នៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' ។<br>អ្នក​កំពុង​ប្រើ OAuth ដើម្បី​ផ្ទៀងផ្ទាត់​ប៉ុន្តែ​បច្ចុប្បន្ន​មិន​មាន<br>OAuth ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ។<br>សូម​បើក​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត រួច​បង្កើត​វា ឬ​បញ្ចូល​ថូខឹន​ចូល​ដំណើរការ។</html>

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by way {1}.<br>Please load the way, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference to the node, and upload again.
km[0]: <strong>បាន​បរាជ័យ</strong> ក្នុង​ការ​លុប <strong>តំណ {0}</strong>។ វា​នៅ​ត្រូវ​បាន​យោង​ដោយ​ផ្លូវ {1}។<br>សូម​ផ្ទុក​ផ្លូវ លុប​សេចក្ដី​យោង​ទៅ​តំណ រួច​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដងទៀត។

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the node, and upload again.
km[0]: <strong>បាន​បរាជ័យ</strong> ក្នុង​ការ​លុប <strong>តំណ {0}</strong>។ វា​នៅ​ត្រូវ​បាន​យោង​ដោយ​ទំនាក់ទំនង {1}។<br>សូម​ផ្ទុក​ទំនាក់ទំនង លុប​សេចក្ដី​យោង​ទៅ​តំណ រួច​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដងទៀត។

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the way, and upload again.
km[0]: <strong>បាន​បរាជ័យ</strong> ក្នុង​ការ​លុប <strong>ផ្លូវ {0}</strong>។ វា​នៅ​ត្រូវ​បាន​យោង​ដោយ​ទំនាក់ទំនង {1}។<br>សូម​ផ្ទុក​ទំនាក់ទំនង លុប​សេចក្ដី​យោង​ទៅ​ផ្លូវ រួច​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដងទៀត។

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the relation, and upload again.
km[0]: <strong>បាន​បរាជ័យ</strong> ដើម្បី​លុប <strong>ទំនាក់ទំនង {0}</strong>។ វា​នៅ​ត្រូវ​បាន​យោង​ដោយ​ទំនាក់ទំនង {1}។<br>សូម​ផ្ទុក​ទំនាក់ទំនង លុប​សេចក្ដី​យោង​ទៅ​ទំនាក់ទំនង រួច​ផ្ទុក​ឡើង​ម្ដងទៀត។

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
km: <html>ការ​ផ្ទុក​ឡើង​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ <strong>បាន​បរាជ័យ</strong> ដោយសារ​សំណុំ​ទិន្នន័យ<br>បច្ចុប្បន្ន​របស់​អ្នក​បំពាន​លើ​លក្ខខណ្ឌ​កំណត់​ជាមុន។<br>សារ​កំហុស​គឺ៖<br>{0}</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the username ''{0}'' failed.<br>Please check the username and the password in the JOSM preferences.</html>
km: <html>ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​នៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ដោយ​ប្រើ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ ''{0}'' បាន​បរាជ័យ។<br>សូម​ពិនិត្យ​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ និង​ពាក្យសម្ងាត់​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត JOSM ។</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
km: <html>ការ​ផ្ទៀងផ្ទាត់​នៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ដោយ​ប្រើ​ថូខឹន OAuth ''{0}'' បាន​បរាជ័យ។<br>សូម​បើក​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត រួច​យក​ថូខឹន OAuth ផ្សេងទៀត។</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br>The server reported the following error:<br>''{0}''</html>
km: <html>ការ​អនុញ្ញាត​នៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM បាន​បរាជ័យ។<br>ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​រាយការណ៍​កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម៖<br>''{0}''</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br></html>
km: <html>ការ​អនុញ្ញាត​នៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM បាន​បរាជ័យ។<br></html>

en: <html>Authorisation at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>The token is not authorised to access the protected resource<br>''{1}''.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
km: <html>ការ​អនុញ្ញាត​នៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ដោយ​ប្រើ​ថូខឹន OAuth ''{0}'' បាន​បរាជ័យ។<br>ថូខឹន​មិន​ត្រូវ​បាន​អនុញ្ញាត​ឲ្យ​ចូល​ប្រើ​ធនធាន​ដែល​បាន​ការពារ<br>''{1}''។<br>សូម​បើក​ប្រអប់​ចំណូលចិត្ត រួច​យក​ថូខឹន OAuth ផ្សេងទៀត។</html>

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}'' timed out. Please retry later.</html>
km: <html>ទំនាក់ទំនង​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' បាន​អស់​ពេល។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ។</html>

en: no error message available
km: មិន​មាន​សារ​កំហុស

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}''failed. The server replied<br>the following error code and the following error message:<br><strong>Error code:<strong> {1}<br><strong>Error message (untranslated)</strong>: {2}</html>
km: <html>ទំនាក់ទំនង​ជាមួយ​ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' បាន​បរាជ័យ។ ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​ឆ្លើយតប<br>កូដ​កំហុស និង​សារ​កំហុស​ដូច​ខាងក្រោម៖<br><strong>កូដ​កំហុស៖<strong> {1}<br><strong>សារ​កំហុស (មិន​បាន​បកប្រែ)</strong>៖ {2}</html>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed <br>because it has already been closed.
km: <html>ការ​បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ <strong>{0}</strong> បាន​បរាជ័យ <br>ព្រោះ​វា​បាន​បិទ​រួច​ហើយ។

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.
km: <html>ការ​បិទ​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ <strong>{0}</strong> បាន​បរាជ័យ<br> ព្រោះ​វា​បាន​បិទ​រួចហើយ​នៅ {1}។

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.<br>Error message (untranslated):<br>{0}</html>
km: <html>ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​រាយការណ៍​ថា​វា​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច។<br>សារ​កំហុស (មិន​បាន​បកប្រែ)៖<br>{0}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
km: <html>ម៉ាស៊ីន​មេ​បាន​រាយការណ៍​ថា​វា​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច។

en: <html>Failed to upload to changeset <strong>{0}</strong><br>because it has already been closed on {1}.
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឡើង <strong>{0}</strong><br>ព្រោះ​វា​បាន​បិទ​រួចហើយ​នៅ {1}។

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''<br>for security reasons. This is most likely because you are running<br>in an applet and because you did not load your applet from ''{1}''.
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​តំណ​ភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ​ពី​ចម្ងាយ<br>''{0}''<br> សម្រាប់​ហេតុផល​សុវត្ថិភាព។ វា​គឺ​ដោយសារតែ​អ្នក​កំពុង​ដំណើរការ<br>នៅ​ក្នុង​អាប់ភ្លេត និង​ដោយសារតែ​អ្នក​មិន​បាន​ផ្ទុក​អាប់ភ្លេត​របស់​អ្នក​ពី ''{1}''។

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​តំណ​ភ្ជាប់​ទៅ​កាន់​ម៉ាស៊ីន​មេ​ពី​ចម្ងាយ<br>''{0}''។<br>សូម​ពិនិត្យ​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត​របស់​អ្នក។

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ឡើង ឬ​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ពី<br>''{0}''<br>ដោយសារ​បញ្ហា​ការ​ផ្ទេរ​ទិន្នន័យ។<br>ព័ត៌មាន​លម្អិត (មិន​បាន​បកប្រែ)៖ {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ។ ដោយសារ​ទ្រង់ទ្រាយ​របស់​វា​មិន​គាំទ្រ ill-formed, និង/ឬ​មិន​សមស្រប។<br><br>ព័ត៌មាន​លម្អិត(មិន​បាន​បកប្រែ)៖ {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ។<br><br>ព័ត៌មាន​លម្អិត៖ {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
km: <html>ម៉ាស៊ីន​មេ OSM<br>''{0}''<br>បាន​រាយការណ៍​ថា​មាន​កំហុស​ម៉ាស៊ីន​មេ​ខាងក្នុង។<br>វា​គ្រាន់តែ​ជា​បញ្ហា​បណ្ដោះអាសន្ន​ប៉ុណ្ណោះ។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ។

en: The OSM server ''{0}'' reported a bad request.<br>
km: ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' បាន​រាយការណ៍​សំណើ​មិន​ល្អ។<br>

en: The area you tried to download is too big or your request was too large.<br>Either request a smaller area or use an export file provided by the OSM community.
km: ផ្ទៃ​ដែល​អ្នក​បាន​ព្យាយាម​ទាញ​យក ឬ​សំណើ​របស់​អ្នក​គឺ​ធំ​ពេក។<br>ទាំង​សំណើ​សុំ​ផ្ទៃ​តូច ឬ​ការ​ប្រើ​ឯកសារ​នាំចេញ​គឺ​ត្រូវ​បាន​ផ្ដល់​ដោយ​សហគមន៍ OSM ។

en: The OSM server ''{0}'' does not know about an object<br>you tried to read, update, or delete. Either the respective object<br>does not exist on the server or you are using an invalid URL to access<br>it. Please carefully check the server''s address ''{0}'' for typos.
km: ម៉ាស៊ីន​មេ OSM ''{0}'' មិន​ស្គាល់​វត្ថុ<br>ដែល​អ្នក​បាន​ព្យាយាម​អាន ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ឬ​លុប។ វត្ថុ​នីមួយៗ<br>គឺ​មិន​មាន​នៅ​លើ​ម៉ាស៊ីន​មេ ឬ​អ្នក​កំពុង​ប្រើ URL មិន​ត្រឹមត្រូវ​ដើម្បី​ចូល​ដំណើរការ<br>វា។ សូម​ពិនិត្យ​ការ​សរសេរ​អាសយដ្ឋាន​របស់​ម៉ាស៊ីន​មេ ''{0}'' ដោយ​ប្រុងប្រយ័ត្ន។

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.
km: <html>បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​បើក​តំណ​ភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ​ពី​ចម្ងាយ<br>''{0}''។<br>ម៉ាស៊ីន​ឈ្មោះ ''{1}'' មិន​អាច​ដោះ​ស្រាយ​បាន។ <br>សូម​ពិនិត្យមើល API URL នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត​របស់​អ្នក និង​ការ​តភ្ជាប់​អ៊ីនធឺណិត។

en: <html>The server reports that an object is deleted.<br><strong>Uploading failed</strong> if you tried to update or delete this object.<br> <strong>Downloading failed</strong> if you tried to download this object.<br><br>The error message is:<br>{0}</html>
km: <html>ម៉ាស៊ីន​មេ​រាយការណ៍​ថា​វត្ថុ​ត្រូវ​បាន​លុប។<br><strong>ការ​ផ្ទុក​ឡើង​នឹង​បរាជ័យ</strong> បើ​អ្នក​ព្យាយាម​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ឬ​លុប​វត្ថុ​នេះ។<br> <strong>ការ​ទាញ​យក​នឹង​បរាជ័យ</strong> បើ​អ្នក​ព្យាយាម​ទាញ​យក​វត្ថុ​នេះ។<br><br>សារ​កំហុស​គឺ៖<br>{0}</html>

en: Unexpected response from HTTP server. Got {0} response without ''Location'' header. Can''t redirect. Aborting.
km: ចម្លើយតប​មិន​រំពឹង​ទុក​ពី​ម៉ាស៊ីន​មេ HTTP ។ បាន​ទទួល​ចម្លើយ​តប {0} ដោយ​គ្មាន​ក្បាល ''ទីតាំង'' ។​ មិន​អាច​ប្ដូរ​ទិស។ កពុង​បោះបង់។

en: Download redirected to ''{0}''
km: ទាញ​យក​ការ​ប្ដូរ​ទិស​ទៅ ''{0}''

en: Too many redirects to the download URL detected. Aborting.
km: បាន​រក​ឃើញ​ការ​ប្ដូរ​ទិស​ច្រើន​ពេក​ទៅកាន់ URL ទាញ​យក។ កំពុង​បោះបង់។

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
km: មិន​អាច​រក​ឃើញ​ការ​បកប្រែ​សម្រាប់​ភាសា {0}។ ត្រឡប់​ទៅ {1}។

en: Fatal: failed to locate image ''{0}''. This is a serious configuration problem. JOSM will stop working.
km: សំខាន់៖ បាន​បរាជ័យ​កំណត់​ទីតាំង​រូបភាព ''{0}''។ នេះ​ជា​បញ្ហា​ធ្ងន់ធ្ងរ​ចំពោះ​ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ។ JOSM នឹង​ឈប់​ដំណើរការ។

en: Failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ដោះស្រាយ​ឯកសារ ''{0}''។ ករណី​លើកលែង​គឺ៖ {1}

en: Cause:
km: មូលហេតុ៖

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
km: {0}: ជម្រើស ''{1}'' ទាមទារ​អាគុយម៉ង់

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
km: {0}: ជម្រើស ''{1}'' គឺ​មិន​ច្បាស់

en: Silent shortcut conflict: ''{0}'' moved by ''{1}'' to ''{2}''.
km: ផ្លូវកាត់​ស្ងាត់​មាន​ការ​ប៉ះទង្គិច៖ ''{0}'' បាន​ផ្លាស់ទី​ដោយ ''{1}'' ទៅ ''{2}'' ។

en: {0} completed in {1}
km: បាន​បញ្ចប់ {0} នៃ {1}

en: There was {0} tag found in the buffer, it is suspicious! | There were {0} tags found in the buffer, it is suspicious!
km[0]: បាន​រក​ឃើញ​ស្លាក {0} នៅ​ក្នុង​ទ្រនាប់ វា​គួរឲ្យ​សង្ស័យ​ណាស់!

en: Key is too long (max {0} characters):
km: ពាក្យ​គន្លឹះ​វែង​ពេក (តួអក្សរ​អតិប្បបរមា {0})៖

en: Suspicious characters in key:
km: តួអក្សរ​សង្ស័យ​នៅ​ក្នុង​ពាក្យ​គន្លឹះ៖

en: Value is too long (max {0} characters):
km: តម្លៃ​វែង​ពេក (តួងក្សរ​អតិប្បបរមា {0})៖

en: ms
km: មិល្លី​វិនាទី

en: s
km: វិនាទី

en: min
km: នាទី

en: h
km: ម៉ោង

en: day | days
km[0]: ថ្ងៃ

en: Failed to load XML schema.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុង​ការ​ផ្ទុក​ដ្យាក្រាម XML ។

en: Error in search expression on position {0} - right side of or(|) expression must return set of primitives
km: កំហុស​ក្នុង​កន្សោម​ស្វែងរក​នៅ​ទីតាំង {0} - ផ្នែក​ខាងស្ដាំ​នៃ ឬ​កន្សោម(|) ត្រូវតែ​ត្រឡប់​សំណុំ​ព្រីមីទីវ

en: Error in search expression on position {0} - left side of or(|) expression must return set of primitives
km: កំហុស​ក្នុង​កន្សោម​ស្វែងរក​នៅ​ទីតាំង {0} - ផ្នែក​ខាងឆ្វេង​នៃ ឬ​កន្សោម(|) ត្រូវតែ​ត្រឡប់​សំណុំ​ព្រីមីទីវ

en: Error in search expression on position {0} - not(-) cannot be used in this context
km: កំហុស​ក្នុង​កន្សោម​ស្វែងរក​នៅ​ទីតាំង {0} - មិន(-) ប្រើ​បាន​នៅ​ក្នុង​បរិបទ​នេះ​ទេ

en: Error in search expression on position {0} - expression must return different then current primitive
km: កំហុស​ក្នុង​កន្សោម​ស្វែងរក​នៅ​ទីតាំង {0} - កន្សោម​ត្រូវតែ​ត្រឡប់​ខុសគ្នា បន្ទាប់មក​គឺ​ព្រីមីទីវ​បច្ចុប្បន្ន

en: Unexpected token ({0}) on position {1}
km: ថូខឹន​មិន​រំពឹង​ទុក ({0}) នៅ​ទីតាំង {1}

en: Unexpected token on position {0}. Expected {1}, found {2}
km: ថូខឹន​មិន​រំពឹង​ទុក​នៅ​ទីតាំង {0} ។ បាន​រំពឹង​ទុក {1}, បាន​រក​ឃើញ {2}

en: Error while parsing search expression on position {0}
km: កំហុស​ពេល​ញែក​កន្សោម​ស្វែងរក​នៅ​ទីតាំង {0}

en: Unexpected char on {0}. Expected {1} found {2}
km: តួអក្សរ​មិន​រំពឹង​ទុក {0} ។ បាន​រំពឹង​ទុក {1} បាន​រក​ឃើញ {2}

en: Expected search expression
km: កន្សោម​ស្វែងរក​ដែល​រំពឹង​ទុក

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
km: អ្នក​បាន​ស្នើ​តំណ​ច្រើន​ពេក (ដែន​កំណត់​គឺ 50,000)។ ទាំង​សំណើ​ក្រឡាផ្ទៃ​តូច ឬ​ការ​ប្រើ planet.osm

en: Database offline for maintenance
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​ក្រៅ​បណ្ដាញ​សម្រាប់​ការ​ថែ​ទាំ

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
km: អ្នក​បាន​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​ច្រើន​ពេក។ សូម​ព្យាយាម​ម្ដងទៀត​នៅ​ពេល​ក្រោយ។

en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
km: ទំហំ bbox អតិបរមា​គឺ 0.25, ហើយ​សំណើ​របស់​អ្នក​គឺ​ធំ​ពេក។ ទាំង​សំណើ​ក្រឡាផ្ទៃ​តូច ឬ​ការ​ប្រើ planet.osm

en: JOSM-Trac login at josm.openstreetmap.de
km: ការ​ចូល JOSM-Trac នៅ josm.openstreetmap.de

en: could not get audio input stream from input URL
km: មិន​អាច​យក​ស្ទ្រីម​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​អូឌីយ៉ូ​ពី URL ព័ត៌មាន​បញ្ចូល

en: Audio Device Unavailable
km: មិន​មាន​ឧបករណ៍​អូឌីយ៉ូ

en: You must make your edits public to upload new data
km: អ្នក​ត្រូវតែ​បង្កើត​ការ​កែសម្រួល​សាធារណៈ​របស់​អ្នក​ដើម្បី​ផ្ទុក​ទិន្នន័យ​ថ្មី​ឡើង

en: town
km: ទីក្រុង

[ctx: landuse]
en: forest
km: ព្រៃឈើ

[ctx: landuse]
en: meadow
km: វាល​ស្មៅ

[ctx: landuse]
en: farmland
km: ដី​កសិដ្ឋាន

[ctx: landuse]
en: residential
km: ដី​លំនៅឋាន

[ctx: natural]
en: scrub
km: ព្រៃ​គុម្ពោត

[ctx: Relation type]
en: associatedStreet
km: ផ្លូវ​ពាក់ព័ន្ធ

[ctx: Relation type]
en: boundary
km: ព្រំដែន

[ctx: Relation type]
en: bridge
km: ស្ពាន

[ctx: Relation type]
en: destination_sign
km: សញ្ញា​ទិសដៅ

[ctx: Relation type]
en: enforcement
km: ការ​បង្ខំ

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
km: ពហុកោណ​ច្រើន

[ctx: Relation type]
en: network
km: បណ្ដាញ

[ctx: Relation type]
en: public_transport
km: ការ​ដឹកជញ្ជូន​សាធារណៈ

[ctx: Relation type]
en: restriction
km: ការ​ដាក់​កម្រិត

[ctx: Relation type]
en: route
km: ផ្លូវ

[ctx: Relation type]
en: route_master
km: ផ្លូវ​មេ

[ctx: Relation type]
en: site
km: ការដ្ឋាន

[ctx: Relation type]
en: street
km: វិថី

[ctx: Relation type]
en: tunnel
km: ធ្យូនែល

[ctx: Relation type]
en: waterway
km: ផ្លូវ​ទឹក

[ctx: Place type]
en: city
km: រដ្ឋធានី

[ctx: Place type]
en: locality
km: មូលដ្ឋាន

[ctx: Place type]
en: village
km: ភូមិ

[ctx: Place type]
en: town
km: ទីក្រុង

[ctx: Place type]
en: borough
km: សង្កាត់

[ctx: Place type]
en: municipality
km: សាលា​ក្រុង

[ctx: Place type]
en: island
km: កោះ

[ctx: Place type]
en: county
km: ប្រទេស

[ctx: Place type]
en: hamlet
km: ភូមិ​តូច

[ctx: Place type]
en: suburb
km: ជាយ​ក្រុង

en: All Files
km: ឯកសារ​ទាំងអស់

en: Attributes
km: គុណលក្ខណៈ

en: Abort file chooser dialog
km: បោះបង់​ប្រអប់​កម្មវិធី​ជ្រើស​ឯកសារ

en: Abort file chooser dialog.
km: បោះបង់​ប្រអប់​កម្មវិធី​ជ្រើស​ឯកសារ។

en: Create New Folder
km: បង្កើត​ថត​ថ្មី

en: Delete File
km: លុប​ឯកសារ

en: Enter file name:
km: បញ្ចូល​ឈ្មោះ​ឯកសារ៖

en: Enter path or folder name:
km: បញ្ចូល​ផ្លូវ ឬ​ឈ្មោះ​ថត៖

en: Error
km: កំហុស

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
km: កំហុស​ក្នុង​ការ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ "{0}" ទៅ "{1}"

en: File name:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ៖

en: File Name:
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ៖

en: FileChooser help.
km: ជំនួយ​កម្មវិធី​ជ្រើស​ឯកសារ។

en: Files
km: ឯកសារ

en: Files of type:
km: ប្រភេទ​ឯកសារ៖

en: Files of Type:
km: ប្រភេទ​ឯកសារ៖

en: Filter:
km: តម្រង៖

en: Folders
km: ថត

en: Home
km: ផ្ទះ

en: Look in:
km: មើល​នៅ​ក្នុង៖

en: Look In:
km: មើល​នៅ​ក្នុង៖

en: Modified
km: បាន​កែប្រែ

en: New Folder
km: ថត​ថ្មី

en: Open
km: បើក

en: Open selected file
km: បើក​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស

en: Open selected file.
km: បើក​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Rename File
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Rename file "{0}" to
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ "{0}" ទៅ

en: Save in:
km: រក្សាទុក​ក្នុង៖

en: Save In:
km: រក្សាទុក​ក្នុង៖

en: Save selected file.
km: រក្សាទុក​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស។

en: Selection:
km: ជម្រើស៖

en: Size
km: ​ទំហំ

en: Up One Level
km: ឡើងលើ​មួយ​កម្រិត

en: Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព

en: Update directory listing.
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​បញ្ជី​ថត។

en: View
km: មើល

en: Blue:
km: ខៀវ៖

en: Color Name:
km: ឈ្មោះ​ពណ៌៖

en: Green:
km: បៃតង៖

en: Hue:
km: ពណ៌​លាំៗ៖

en: GTK Color Chooser
km: កម្មវិធី​ជ្រើស​ពណ៌ GTK

en: Red:
km: ក្រហម៖

en: Saturation:
km: តិត្ថិភាព៖

en: yes
km: បាទ/ចាស

en: no
km: ទេ

en: Power
km: ថាមពល

en: Places
km: ទីកន្លែង

en: Image
km: រូបភាព

en: Group common Address Interpolation inputs in a single dialog, as well as an option to automatically generate individual house number nodes from a Way.
km: បញ្ចូល​ក្រុម​អាសយដ្ឋាន​បន្ថែម​ថ្មី​ទូទៅ​ក្នុង​ប្រអប់ ក៏​ដូចជា​ជម្រើស​ដើម្បី​បង្កើត​តំណ​លេខ​ផ្ទះ​ដាច់ដោយឡែក​ស្វ័យប្រវត្តិ​សម្រាប់​ផ្លូវ។

en: Makes a pair of selected way segments parallel by rotating one of them around a chosen pivot.
km: ដាក់​កំណាត់​ផ្លូវ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ជា​គូ​ប៉ារ៉ាឡែល​ដោយ​បង្វិល​វា​ជុំវិញ​ស្នូល។

en: Tools for drawing buildings.
km: ឧបករណ៍​សម្រាប់​គូរ​អគារ។

en: A special handler for the French land registry WMS server.
km: កម្មវិធី​ដោះស្រាយ​ពិសេស​សម្រាប់​ការ​ចុះឈ្មោះ​ដី​នៅ​ប្រទេស​បារាំង​ដោយ​ប្រើ​ម៉ាស៊ីន​មេ WMS ។

en: Overlays the canvec tile grid on the map and prints URL''s to the .zip files. Future goals: allow auto-downloading and loading of canvec .osm files
km: ត្រួត​ក្រឡា canvec នៅ​លើ​ផែនទី រួច​បោះពុម្ព URL''s ទៅ​ឯកសារ .zip ។ គោលដៅ​អនាគត៖ អនុញ្ញាត​ការ​ទាញ​យក​ស្វ័យប្រវត្តិ និង​ការ​ផ្ទុក​ឯកសារ .osm របស់ canvec ។

en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in display preferences.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នកប្រើ​បង្កើត​គ្រោង​ពណ៌​ខុសគ្នា ដើម្បី​ប្ដូរ​ពួកវា។ គ្រាន់តែ​ប្ដូរ​ពណ៌ និង​បង្កើត​គ្រោង​ថ្មី។ ប្រើ​ដើម្បី​ប្ដូរ​ផ្ទៃ​ខាងក្រោយ​ពណ៌ស ជាមួយ​ពណ៌​ដែល​ត្រូវគ្នា​ដើម្បីឲ្យ​ការ​មើល​ឃើញ​ល្អ​ជាង​មុន​នៅ​ពេល​ក្នុង​ពន្លឺ​ថ្ងៃ​ភ្លឺ។ មើល​ប្រអប់​នៅ​ក្នុង​ចំណូលចិត្ត​ការ​បង្ហាញ។

en: Imports proprietary CSV files of the Columbus/Visiontac V-900 GPS logger into a GPX layer.
km: នាំចូល​ឯកសារ CSV ត្រឹមត្រូវ​របស់​កម្មវិធី​ចុះឈ្មោះ Columbus/Visiontac V-900 GPS ទៅ​ក្នុង​ស្រទាប់ GPX ។

en: Implements a command line and enables to create your commands. See link for standard commands (arc, circle etc.)
km: អនុវត្ត​បន្ទាត់​ពាក្យ​បញ្ជា រួច​បើក​វា​ដើម្បី​បង្កើត​ពាក្យ​បញ្ជា​របស់​អ្នក។ មើល​តំណ​សម្រាប់​ពាក្យ​បញ្ជា​ស្តង់ដារ (អ័ក្ស រង្វង់។ល។)

en: Create a grid of ways.
km: បង្កើត​ក្រឡា​ផ្លូវ។

en: Allows to import various file formats into JOSM directly. Currently supported: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​នាំចូល​ទ្រង់ទ្រាយ​ឯកសារ​ផ្សេងៗ​ទៅ​ក្នុង​ថត JOSM ។ បច្ចុប្បន្ន​គាំទ្រ៖ TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX ។

en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
km: ទាញ​យក​ដាន GPX របស់​អ្នក​ពី openstreetmap.org

en: This plugin directly upload GPS Traces from current active layer in JOSM to openstreetmap.org.
km: ថត​កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​ផ្ទុក​ដាន GPS ឡើង​ពី​ស្រទាប់​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន​នៅ​ក្នុង JOSM ទៅកាន់ openstreetmap.org ។

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
km: អនុញ្ញាត​អ្នកប្រើ​ឲ្យ​កំណត់​ត្រា​ពេលវេលា​អនាមិក និង​លុប​ផ្នែក​ដាន GPX ធំ​យ៉ាង​រហ័ស។

en: Shows the elevation profile and some statistical data of a GPX track.
km: បង្ហាញ​ប្រវត្តិរូប​ការ​វាយតម្លៃ និង​ទិន្នន័យ​ស្ថិតិ​មួយ​ចំនួន​របស់​ដាន GPX ។

en: Use external scripts in JOSM
km: ប្រើ​ស្គ្រីប​ខាងក្រៅ​នៅ​ក្នុង JOSM

en: Fast drawing ways by mouse
km: របៀប​គូរ​រហ័ស​ដោយ​ប្រើ​កណ្ដុរ

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
km: រក​មើល និង​កែ​អាសយដ្ឋាន​វិថី​នៅ​ក្នុង​ផ្លូវ​ងាយស្រួល។

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
km: ជជែក​ជាមួយ​អ្នកប្រើ​ដែល​កែសម្រួល​ផែនទី​នៅ​ក្បែរ ដោយ​ជូនដំណឹង​ពេល​ពួកគេ​មក​ក្បែរ។

en: Provides parts of the GeoTools library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
km: ផ្ដល់​ផ្នែក​នៃ​បណ្ណាល័យ GeoTools សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ JOSM ផ្សេងទៀត។ មានន័យ​ថា​មិន​បាន​ដំឡើង​ផ្ទាល់​ដោយ​អ្នកប្រើ ប៉ុន្តែ​ជាជាង​ភាព​អាស្រ័យ​សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ផ្សេងទៀត។

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
km: ទាញ​យក​ចំណុច​ជីភីអេស​ពី​ថត​កម្មវិធី​ចូល​ទិន្នន័យ Globalsat dg100 នៅ​ក្នុង JOSM ។

en: Analyse a set of GPS points to obtain its centre and direction of spread.
km: វិភាគ​សំណុំ​ចំណុច​ជីភីអេស​ដើម្បី​ដាក់​វា​នៅ​ចំកណ្ដាល និង​ទិស​នៃ​ការ​ផ្សាយ។

en: Visualizes routing information as a routing graph.
km: បង្ហាញ​ព័ត៌មាន​ការ​នាំ​ផ្លូវ​ជា​ក្រាហ្វិក​ការ​នាំ​ផ្លូវ។

en: Generate Imagery XML bounds from a multipolygon
km: បង្កើត​រូបភាព​ព្រំដែន XML ពី​ពហុកោណ​ច្រើន

en: Database of imagery offsets: share and aquire imagery offsets with one button.
km: មូលដ្ឋាន​ទិន្នន័យ​អុហ្វសិត​រូបភាព៖ ចែករំលែក និង​ទទួល​យក​អុហ្វសិត​រូបភាព​ដោយ​ប្រើ​ប៊ូតុង​មួយ។

en: Another plugin to match images to the waypoints in a GPX file. A match is made when the ''name'', ''cmt'' or ''desc'' attribute of a waypoint tag matches the filename of an image.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​ផ្សេងទៀត​ដើម្បី​ផ្គូផ្គង​រូបភាព​ជាមួយ waypoints នៅ​ក្នុង​ឯកសារ GPX ។ ការ​ផ្គូផ្គង​ត្រូវ​បាន​ធ្វើ នៅ​ពេល​ដែល​គុណ​លក្ខណៈ ''name'', ''cmt'' ឬ ''desc'' របស់​ស្លាក waypoint ត្រូវគ្នា​ជាមួយ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​របស់​រូបភាព។

en: Plugin for importing spatial referenced images
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​សម្រាប់​នាំចូល​រូបភាព​យោង​លំហ

en: Import vector graphics (SVG)
km: នាំចូល​ក្រាហ្វិក​វ៉ិចទ័រ (SVG)

en: Extra information about current layer objects pop ups - currently GPX trackpoint info
km: ព័ត៌មាន​បន្ថែម​អំពី​ស្រទាប់​បច្ចុប្បន្ន​របស់​វត្ថុ​លេចឡើង - ព័ត៌មាន GPX trackpoint

en: Provides Java Native Access (JNA) library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
km: ផ្ដល់​បណ្ណាល័យ Java Native Access (JNA) ។ មានន័យ​ថា​មិន​បាន​ដំឡើង​ដោយ​អ្នកប្រើ​ផ្ទាល់ ប៉ុន្តែ​ជា​ជាង​ភាព​អាស្រ័យ​សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ផ្សេងទៀត។

en: Provides Java Topology Suite (JTS) library and related utilities. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
km: ផ្ដល់​បណ្ណាល័យ Java Topology Suite (JTS) និង​អត្ថប្រយោជន៍​ពាក់ព័ន្ធ ។ មានន័យ​ថា​មិន​បាន​ដំឡើង​ដោយ​អ្នកប្រើ​ផ្ទាល់ ប៉ុន្តែ​ជា​ជាង​ភាព​អាស្រ័យ​សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ផ្សេងទៀត។

en: creates a channel digraph and checks a subset of channels if it is a junction or searches in a subset of channels for junctions
km: បង្កើត​ឆានែល​អក្សរ​ពីរ​មាន​សំឡេង​តែមួយ រួច​ពិនិត្យមើល​សំណុំ​រង​របស់​វា បើ​វា​ជា​ចំណុច​ប្រសព្វ ឬ​ស្វែងរក​នៅ​ក្នុង​សំណុំ​រង​របស់​ឆានែល​សម្រាប់​ចំណុច​ប្រសព្វ

en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
km: គាំទ្រ​ព័ត៌មាន​បញ្ចូល​ជីភីអេស​បន្ត​ផ្ទាល់ (ការ​ផ្លាស់ទី​ចំណុច) តាមរយៈ​ការ​តភ្ជាប់​ទៅ​ម៉ាស៊ីន​មេ gpsd ។

en: Provides the Log4j library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
km: ផ្ដល់​បណ្ណាល័យ Log4j សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ JOSM ផ្សេងទៀត ។ មានន័យ​ថា​មិន​បាន​ដំឡើង​ផ្ទាល់​ដោយ​អ្នកប្រើ ប៉ុន្តែ​ជា​ជាង​ភាព​អាស្រ័យ​សម្រាប់​កម្មវិធី​ជំនួយ​ផ្សេងទៀត។

en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
km: ផ្ដល់​ប្រអប់​រង្វាស់ និង​ស្រទាប់​ដើម្បី​វាស់​ប្រវែង និង​មុំ​របស់​អង្កត់ ក្រឡាផ្ទៃ​ដែល​ព័ទ្ធ​ជុំវិញ​ដោយ​ផ្លូវ​បិទ​ជិត (ធម្មតា) រួច​បង្កើត​ផ្លូវ​រង្វាស់ (ដែល​អាច​បាន​នាំចូល​ពី​ស្រទាប់​ជីភីអែស)។

en: Merge overlapping part of ways.
km: បញ្ចូល​គ្នា​នូវ​ផ្នែក​ត្រួត​គ្នា​របស់​ផ្លូវ។

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
km: បន្ថែម​ការ​មិន​បត់​ឆ្វេង​សម្រាប់​ផ្លូវ ៤ ឬ ៥

en: Allows to attribute tags to all objects in any selected area at once
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កំណត់​គុណ​លក្ខណៈ​ស្លាក​ចំពោះ​វត្ថុ​ទាំងអស់​នៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ​ដែល​បាន​ជ្រើស​ក្នុង​មួយ​ពេល

en: NanoLog adjustment and browsing layer
km: ការ​លៃ​តម្រូវ NanoLog និង​ការ​រក​មើល​ស្រទាប់

en: Use your system''s password manager to store the API username and password. (KWallet and gnome-keyring are supported.)
km: ប្រើ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​ពាក្យសម្ងាត់​ប្រព័ន្ធ​របស់​អ្នក​ដើម្បី​រក្សាទុក​ពាក្យសម្ងាត់ និង​ឈ្មោះ​អ្នកប្រើ API ។ (KWallet និង gnome-keyring ត្រូវ​បាន​គាំទ្រ)

en: extended options for editing opening_hours
km: ជម្រើស​បន្ថែម​សម្រាប់​កែសម្រួល opening_hours

en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​បើក​ឯកសារ gpx/osm ដែល​ប្រសព្វគ្នា​ជាមួយ​ផ្ទៃ​អេក្រង់​មើល​ឃើញ​បច្ចុប្បន្ន

en: Bring in errors from Osm Inspector and display it on the current JOSM bounding box
km: នាំ​យក​កំហុស​ពី​កម្មវិធី​ត្រួតពិនិត្យ Osm រួច​បង្ហាញ​វា​នៅ​លើ​ប្រអប់​ព្រំដែន JOSM បច្ចុប្បន្ន

en: Import/export OSM data in PBF format
km: នាំចេញ/នាំចូល​ទិន្នន័យ OSM ក្នុង​ទ្រង់ទ្រាយ PBF

en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
km: សរសេរ​ព័ត៌មាន​ទីតាំង​ជីភីអេស​ទៅកាន់​បឋមកថា​ឯកសារ​រូបភាព។ ដំណើរការ​លក្ខណៈ​នេះ​ដោយ​ចុច​កណ្ដុរ​ស្ដាំ​លើ​ម៉ឺនុយ​ស្រទាប់​រូបភាព។

en: Make photos movable and position them on the map.
km: ធ្វើឲ្យ​រូបថត​អាច​ផ្លាស់ទី​បាន រួច​កំណត់​ទីតាំង​ពួកវា​នៅ​លើ​ផែនទី។

en: Read and write osmosis poly filter files
km: អាន និង​សរសេរ​ឯកសារ​តម្រង osmosis poly

en: Adds map printing to JOSM
km: បន្ថែម​ការ​បោះពុម្ព​ផែនទី​ទៅ JOSM

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​នេះ​កំណត់​ផែនទី និង​កែសម្រួល​ផ្លូវ​ដឹកជញ្ជូន​សាធារណៈ។

en: Relation and multipolygon creating and editing panel.
km: ទំនាក់ទំនង និង​ការ​បង្កើត​ពហុកោណ​ចម្រុះ និង​ការ​កែសម្រួល​ផ្ទាំង។

en: Plugin for reverting changesets
km: កម្មវិធី​ជំនួយ​សម្រាប់​ត្រឡប់​សំណុំ​ផ្លាស់ប្ដូរ

en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
km: បង្ហាញ​ផ្លូវ (រថយន្ត​ក្រុង ផ្លូវ​ក្នុង​ព្រៃ ផ្លូវ​កង់...)។ ប្រភេទ​ផ្លូវ​ត្រូវតែ​កំណត់​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ routes.xml នៃ​ថត​កម្មវិធី​ជំនួយ

en: Allows to edit traffic information and export it to the urban mobility simulator SUMO
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​កែសម្រួល​ព័ត៌មាន​ចរាចរ រួច​នាំចេញ​វា​ទៅកាន់​កម្មវិធី​ក្លែង​ធ្វើ​ចល័ត SUMO នៃ​ទីក្រុង

en: ways
km: ផ្លូវ

en: relations
km: ទំនាក់ទំនង

en: zoom in to load any tiles
km: ពង្រីក​ដើម្បី​ផ្ទុក​ក្រឡា

en: increase zoom level to see more detail
km: បង្កើន​កម្រិត​ពង្រីក​ដើម្បី​មើល​ព័ត៌មាន​លម្អិត​បន្ថែម

en: Zoom
km: ពង្រីក

en: Forward
km: ទៅ​មុខ

en: Toggle: {0}
km: បិទ/បើក៖ {0}

en: Blank Layer
km: ស្រទាប់​ទទេ

en: Replace
km: ​ជំនួស

en: Show
km: បង្ហាញ

en: Search:
km: ស្វែងរក៖

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
km: កំណត់​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​លើ​ផែនទី ទៅ​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី​ខាងលើ។

en: Tools
km: ឧបករណ៍

en: unnamed
km: គ្មាន​ឈ្មោះ

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
km: <html>ជ្រើស​ដើម្បី​ទាញ​យក​ទិន្នន័យ​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​ថ្មី។<br>មិន​ជ្រើស​ដើម្បី​ទាញ​យក​នៅ​ក្នុង​ស្រទាប់​ទិន្នន័យ​សកម្ម​បច្ចុប្បន្ន។</html>

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
km[0]: ផ្លូវ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មាន​តំណ​នៅ​ក្រៅ​តំបន់​ទិន្នន័យ​ទាញ​យក។

en: Presets
km: ការ​កំណត់​ជាមុន

en: Search:
km: ស្វែងរក៖

en: Error while exporting {0}:
    {1}
km: កំហុស​ពេល​នាំចេញ {0} ៖
    {1}

en: Test
km: សាកល្បង
