josm - en to sk translation catalogue (10349 entries)

en: About
sk: O programe

en: Display the about screen.
sk: Zobraziť obrazovku "O Aplikácii"

en: Help: {0}
sk: Pomocník: {0}

en: Version {0}
sk: Verzia {0}

en: Last change at {0}
sk: Posledná zmena {0}

en: Java Version {0}
sk: Java verzia {0}

en: Homepage
sk: Domovská stránka

en: Translations
sk: Preklady

en: Follow us on
sk: Sledujte nás na

en: Preferences are stored in {0}
sk: Nastavenia sú uložené v {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
sk: Symbolické názvy priečinkov a skutočné cesty:

en: Info
sk: Informácie

en: Readme
sk: Informačné súbory

en: Revision
sk: Revízia

en: Contribution
sk: Prispievatelia

en: License
sk: Licencia

en: Plugins
sk: Pluginy

en: Installation Details
sk: Podrobnosti inštalácie

en: Translators
sk: Prekladatelia

en: About JOSM...
sk: O programe JOSM...

en: Report bug
sk: Nahlásiť chybu

en: unset
sk: neurčený (unset)

en: Open directory
sk: Otvoriť priečinok

en: Failed to locate resource ''{0}''.
sk: Nepodarilo sa nájsť zdroj "{0}".

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
sk: Neúspešné nahratie zdroja ''{0}'', chyba je {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
sk: Prosím vybrať aspoň jeden už nahraný bod, cestu alebo reláciu.

en: Warning
sk: Varovanie

en: Please select the target layer.
sk: Prosím vyberte cieľovú vrstvu.

en: Select target layer
sk: Výber cieľovej vrstvy

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
sk: <html>Nie sú vrstvy kam by zdrojová vrstva<br>"{0}"<br>mohla byť zlúčená.</html>

en: No target layers
sk: Žiadne cieľové vrstvy

en: Select
sk: Vybrať

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
sk: Vyberte objekty na mape, ktoré sú vybrané na hornom zozname.

en: History
sk: História

en: Download and show the history of the selected objects
sk: Stiahnite si a zobrazte históriu vybraných objektov

en: Select WMS layers
sk: Vyberte WMS vrstvy

en: Add layers
sk: Pridať vrstvy

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
sk: Časový filter pre "{0}" ako napr. "{1}"

en: Invalid service URL.
sk: Neplatná URL služba.

en: WMS Error
sk: WMS Chyba

en: Could not retrieve WMS layer list.
sk: Nepodarilo sa získať súbor WMS vrstvy.

en: Could not parse WMS layer list.
sk: Nemožno analyzovať súbor WMS vrstvy.

en: Could not parse WMTS layer list.
sk: Nepodarilo sa prečítať zoznam vrstiev WMTS.

en: WMTS Error
sk: Chyba WMTS

en: Error
sk: Chyba

en: Select image format for WMS layer
sk: Zvoľte formát obrázkov pre vrstvu WMS

en: Show only layers for current view
sk: Zobraziť len vrstvy pre aktuálny pohľad

en: Add Node...
sk: Pridať bod...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
sk: Pridať bod pomocou zemepisnej šírky / dĺžky alebo easting / northing (Cartesian).

en: Tools: {0}
sk: Nástroje: {0}

en: Align Nodes in Circle
sk: Zarovnať body do kruhu

en: Move the selected nodes into a circle.
sk: Presunúť označené body do kruhu.

en: Selection could not be used to align in circle.
sk: Výber nemohol byť použitý na zarovnanie do kruhu.

en: Nothing changed
sk: Nič sa nezmenilo

en: Please select only one node as center.
sk: Prosím zvoľte len jeden bod ako stred.

en: Align each Way in Circle
sk: Zarovnať každú cestu do kruhu

en: One or more nodes involved in this action is outside of the downloaded area.
sk: Jeden alebo viac bodov v tejto operácii je mimo stiahnutej oblasti.

en: Not enough nodes to calculate center.
sk: Nedostatok bodov na vypočítanie stredu.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
sk: Nepodarilo sa určit stred kruhu pre túto geometriu.

en: Align Nodes in Line
sk: Zarovnať body na priamku

en: Move the selected nodes in to a line.
sk: Presunúť označené body na priamku.

en: Please select at least three nodes.
sk: Vyberte prosím aspoň 3 body.

en: Can not align a polygon. Abort.
sk: Multipolygón sa nedá sa zarovnať. Akcia zrušená.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
sk: Kríženie troch alebo viacerých ciest sa nedá vyriešiť. Akcia zrušená.

en: Two parallels ways found. Abort.
sk: Našli sa dve rovnobežné cesty. Akcia zrušená.

en: data
sk: údaje

en: layer
sk: vrstvu

en: selection
sk: výber

en: conflict
sk: konflikt

en: download
sk: stiahnuté

en: problem
sk: problém

en: previous
sk: predchádzajúce

en: next
sk: nasledujúce

en: Nothing selected to zoom to.
sk: Nie je zvolené nič, čo by sa mohlo priblížiť.

en: Information
sk: Informácia

en: Zoom to {0}
sk: Priblížiť na {0}

en: Zoom the view to {0}.
sk: Priblížiť pohľad na {0}

en: View: {0}
sk: Zobrazenie: {0}

en: No conflicts to zoom to
sk: Nie je žiadny konflikt na priblíženie

en: Changeset Manager
sk: Manažér zmenových súborov

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
sk: Prepínač zobrazovania okna manažéra zmenového súboru

en: Windows: {0}
sk: Okná: {0}

en: Close open changesets...
sk: Zatvoriť otvorené sady zmien...

en: Close open changesets
sk: Zatvoriť otvorený súbor zmien

en: File: {0}
sk: Súbor: {0}

en: There are no open changesets
sk: Nie sú otvorené žiadne súbory zmien

en: No open changesets
sk: Žiadne otvorené súbory zmien

en: Downloading open changesets ...
sk: Sťahujem otvorené súbory zmien ...

en: Combine Way
sk: Spojiť cesty

en: Combine several ways into one.
sk: Spojiť niekoľko ciet do jednej.

en: Change directions?
sk: Zmeniť smer?

en: Reverse and Combine
sk: Otočiť a Spojiť

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
sk: Cesty nemôžu byť spojené, pretože nemajú jednotný smer. Chcete otočiť smer niektorých ciest?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
sk: Nepodarilo sa spojiť cesty<br>(Nemohli byť spojené do jediného reťazca bodov)

en: Reverse Ways
sk: Otočiť smer ciest

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
sk[0]: Spojiť {0} ciest
sk[1]: Spojiť {0} cestu
sk[2]: Spojiť {0} cesty

en: Please select at least two ways to combine.
sk: Prosím vyberte aspoň dve cesty pre spojenie.

en: Combine ways refused<br>(A shared node is outside of the download area)
sk: Spojenie ciest odmietnuté<br>(Existuje zdieľaný bod mimo stiahnutej oblasti)

en: Copy
sk: Skopírovať

en: Copy selected objects to paste buffer.
sk: Kopírovať vybrané objekty do schránky.

en: Edit: {0}
sk: Úpravy: {0}

en: Please select something to copy.
sk: Prosím zvoľte niečo pre kopírovanie

en: Copy Coordinates
sk: Skopírovať súradnice

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
sk: Skopírovať súradnice vybratých bodov do schránky.

en: Copy server URLs
sk: Kopírovať URL serverov

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
sk: Skopírovať URL serverov zo zvolených objektov do schránky.

en: Create Circle
sk: Vytvoriť kružnicu

en: Create a circle from three selected nodes.
sk: Vytvoriť kružnicu z troch vybratých bodov.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
sk: Prosím vyberte presne dva, alebo tri body, alebo jednu cestu s presne dvoma alebo troma bodmi.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
sk: Tieto body nie sú v kruhu. Prerušujem.

en: Cannot add a node outside of the world.
sk: Nemôžem pridať body ležiace mimo svet.

en: Update multipolygon
sk: Upraviť multipolygón

en: Create multipolygon
sk: Vytvoriť multipolygón

en: No data loaded.
sk: Neboli načítané žiadne dáta.

en: You must select at least one way.
sk: Musíte vybrať aspoň jednu cestu.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
sk[0]: Členy, ktoré neboli cestami, boli odstránené z multipolygónu
sk[1]: Člen, ktorý nebol cestou, bol odstránený z multipolygónu
sk[2]: Členy, ktoré neboli cestami, boli odstránené z multipolygónu

en: Delete
sk: Odstrániť

en: Delete selected objects.
sk: Zmazať zvolené objekty.

en: Delete confirmation
sk: Potvrdiť odstránenie

en: You are about to delete nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
sk: Chystáte sa odstrániť body, ktoré môžu byť odkazované z objektov, ktoré ešte nie sú stiahnuté.<br>Toto môže spôsobiť problémy, pretože iné objekty (ktoré nevidíte) ich môžu používať.<br>Naozaj ich chcete odstrániť?

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
sk: Chystáte sa zmazať neúplné objekty.<br>To spôsobí problémy, pretože ste nevideli reálny objekt. <br>Naozaj ich chcete zmazať?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
sk[0]: Chystáte sa zmazať {0} relácií: {1}<br/>Tento krok je málokedy potrebný a po nahratí na server sa nedá tak ľahko navrátiť.<br/>Naozaj chcete pokračovať so zmazaním?
sk[1]: Chystáte sa zmazať {0} reláciu: {1}<br/>Tento krok je málokedy potrebný a po nahratí na server sa nedá tak ľahko navrátiť.<br/>Naozaj chcete pokračovať so zmazaním?
sk[2]: Chystáte sa zmazať {0} relácie: {1}<br/>Tento krok je málokedy potrebný a po nahratí na server sa nedá tak ľahko navrátiť.<br/>Naozaj chcete pokračovať so zmazaním?

en: Delete relation?
sk: Zmazať reláciu?

en: Delete Layer
sk: Odstrániť vrstvu

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
sk: Odstrániť aktívnu vrstvu. Neodstráni súvisiaci súbor.

en: Dialogs panel
sk: Panel okien

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
sk: Prepnúť lištu s panelmi, maximalizovať miesto na mapu

en: Saving file {0}...
sk: Ukladá sa súbor {0}...

en: Successfully saved file {0}
sk: Úspešne uložený súbor {0}

en: Distribute Nodes
sk: Rozmiestniť body

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
sk: Rozložiť zvolené body v rovnakej vzdialenosti od seba pozdĺž trasy.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
sk: Ignoruje sa {0} bodov s prázdnymi súradnicami

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
sk: Prosím označte:
    * Jednu cestu nepretínajúcu samu seba a najviac 2 jej body;
    * Tri body.

en: Download data
sk: Stiahnuť údaje

en: Download data...
sk: Stiahnuť údaje...

en: Download map data from a server of your choice
sk: Stiahnuť mapové údaje zo serveru podľa vášho výberu

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
sk[0]: <html>Táto akcia bude vyžadovať {0} samostatných<br>sťahovacích požiadaviek. Chcete<br>pokračovať?</html>
sk[1]: <html>Táto akcia bude vyžadovať {0} samostatnú<br>sťahovaciu požiadavku. Chcete<br>pokračovať?</html>
sk[2]: <html>Táto akcia bude vyžadovať {0} samostatné<br>sťahovacie požiadavky. Chcete<br>pokračovať?</html>

en:   adding {0} {1}
sk:   pridávanie {0} {1}

en: Calculating Download Area
sk: Výpočet oblasti na stiahnutie

en: Download along...
sk: Stiahnuť pozdĺž...

en: Download OSM data along the selected ways.
sk: Stiahnuť OSM údaje pozdĺž zvolených ciest.

en: Download Along
sk: Stiahnuť pozdĺž

en: Please select 1 or more ways to download along
sk: Prosím zvoľte jednu alebo viac ciest, pozdĺž ktorých sa má sťahovať

en: Download from OSM along selected ways
sk: Stiahnuť z OSM pozdĺž zvolených ciest

en: Download notes in current view
sk: Stiahnuť poznámky v terajšom pohľade

en: Download in current view
sk: Stiahnuť v aktuálnom pohľade

en: Download map data from the OSM server in current view
sk: Stiahnuť mapové údaje zo servera OSM v aktuálnom pohľade

en: Download object...
sk: Stiahnuť objekt...

en: Download OSM object by ID
sk: Stiahnuť OSM objekt pomocou ID

en: Download parent ways/relations...
sk: Stiahnuť nadradené cesty/relácie...

en: Download objects referring to one of the selected objects
sk: Stiahnuť objekty s odkazom na jeden z vybraných objektov

en: Draw boundaries of downloaded data
sk: Vykresliť ohraničujúci rámec stiahnutých dát

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
sk: Zapnúť/vypnúť šrafované vykreslenie pozadia oblastí mimo stiahnutej oblasti.

en: Duplicate
sk: Duplikovať

en: Duplicate selection.
sk: Duplicitný výber.

en: Exit
sk: Koniec

en: Exit the application.
sk: Ukončť program.

en: Expert Mode
sk: Režim pre expertov

en: Enable/disable expert mode
sk: Zapnúť/vypnúť režim pre expertov

en: Follow line
sk: Nasledovať čiaru

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
sk: Pokračuje kreslenie čiary, ktorá zdieľa body s inou čiarou.

en: Follow
sk: Nasledovať

en: Fullscreen view
sk: Zobrazenie na celú obrazovku

en: Toggle fullscreen view
sk: Prepínač pohľadu na celej obrazovke

en: Export to GPX...
sk: Exportovať do GPX...

en: Export the data to GPX file.
sk: Exportovať dáta do GPX súboru.

en: Nothing to export. Get some data first.
sk: Nie je nič na exportovanie. Najskôr stiahnite dáta.

en: Export GPX file
sk: Export GPX súboru

en: Help
sk: Pomocník

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
sk: Zobraziť históriu o OSM cestách, bodoch, alebo relácií.

en: Show history
sk: Zobraz históriu

en: History (web)
sk: História (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
sk: Zobrazí informácie o histórii o OSM cestách, bodoch alebo reláciách vo webovom prehliadači.

en: New offset
sk: Nový posun

en: Adjust the position of this imagery layer
sk: Upraviť polohu tohto mapového podkladu

en: Overwrite
sk: Prepísať

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
sk: Záložka pre posun už existuje. Prepísať ju?

en: Adjust imagery offset
sk: Nastaviť posun mapového podkladu

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
sk: Pomocou šípok alebo ťahaním myšou nastavte posun vrstvy mapového podkladu.
    Môžete tiež zadať východný a severný posun v {0} súradniciach.
    Ak chcete uložiť posun ako záložku, zadajte nižšie názov záložky

en: Offset:
sk: Rozdiel:

en: Bookmark name:
sk: Názov záložky:

en: Advanced info
sk: Rozšírené info

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
sk: Zobrazí rozšírené informácie o OSM bodoch, cestách alebo reláciách.

en: Advanced info (web)
sk: Rozšírené info (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
sk: Zobrazí rozšírené informácie objektu o OSM bodoch, cestách alebo reláciách vo webovom prehliadači.

en: Invert Selection
sk: Invertovať výber

en: Selection: {0}
sk: Výber: {0}

en: Join overlapping Areas
sk: Spojiť prekrývajúce sa plochy

en: Joins areas that overlap each other
sk: Spojí plochy ktoré sa prekrývajú

en: Please select at least one closed way that should be joined.
sk: Prosím, označte aspoň jednu uzavretú cestu, ktorá má byť spojená.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
sk: Jedna z vybraných ciest nie je uzavretá, a preto nemôže byť pripojená.

en: Join area confirmation
sk: Potvrdenie zlúčenia oblasti

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
sk[0]: Zvolené cesty majú body, ktoré môžu byť odkazované z nestiahnutých objektov.
sk[1]: Zvolená cesta má body, ktoré môžu byť odkazované z nestiahnutých objektov.
sk[2]: Zvolené cesty majú body, ktoré môžu byť odkazované z nestiahnutých objektov.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
sk: To môže spôsobiť nechcené vymazanie bodov.

en: Are you really sure to continue?
sk: Ste si naozaj istý, že chcete pokračovať?

en: Please abort if you are not sure
sk: Prosím prerušte ak si nie ste istý

en: The selected area is incomplete. Continue?
sk: Vybraná oblasť nie je kompletná. Pokračovať?

en: No intersection found. Nothing was changed.
sk: Nenájdený žiadny priesečník. Nič nebolo zmenené.

en: Move tags from ways to relations
sk: Presunúť značky z ciest do relácií

en: Removed duplicate nodes
sk: Odstránené duplicitné body

en: Removed now unreferrenced nodes
sk: Nepotrebné body boli odstránené

en: Added node on all intersections
sk: Pridať body na všetky priesečníky

en: Keep older versions
sk: Ponechať staršie verzie

en: Assemble new polygons
sk: Zostavenie nových polygónov

en: Delete relations
sk: Zmazať relácie

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
sk: Vymazať cesty, ktoré nie sú vnútornou časťou multipolygónu

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
sk: Niektoré cesty boli súčasťou relácií, ktoré sa zmenili.<br>Prosím skontrolujte, či nevznikli žiadne chyby.

en: Fix tag conflicts
sk: Oprava konfliktu (rozporu) značiek

en: Split ways into fragments
sk: Rozdelenie cesty na fragmenty

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
sk: Je mi ľúto. Neviem spracovať multipolygónové relácie s niekoľkými vonkajšími cestami.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
sk: Nie je možné spojiť vnútorné a vonkajšie cesty multipolygónu

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
sk: Je mi ľúto. Neviem spracovať cestu ktorá je vonkajšia vo viacerých multipolygónových reláciách.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
sk: Je mi ľúto. Neviem spracovať cestu, ktorá je aj vnútorná aj vonkajšia v multipolygónových reláciách.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
sk: Je mi ľúto. Neviem spracovať cestu ktorá je vnútorná vo viacerých multipolygónových reláciách.

en: Removed Element from Relations
sk: Odstránený Prvok z Relácií

en: Remove tags from inner ways
sk: Vymazať značky z vnútorných ciest

en: Joined overlapping areas
sk: Spojené prekrývajúce sa plochy

en: Join Node to Way
sk: Vložiť bod do cesty

en: Include a node into the nearest way segments
sk: Zahrnúť bod do najbližšieho segmentu cesty

en: Move Node onto Way
sk: Presunúť bod na cestu

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
sk: Presunúť bod na najbližší úsek cesty a pripojiť ho

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
sk: Viaceré cieľové cesty, nenašiel sa žiadny spoločný bod. Nič nebolo zmenené.

en: No Shortcut
sk: Bez skratky

en: Operation was not performed, as per {0} preference
sk: Operácia nebola vykonaná, podľa voľby {0}

en: Jump to Position
sk: Skok na miesto (pozíciu)

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
sk: Otvoriť dialógové okno, aby bol umožnený skok na konkrétne miesto

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
sk: Vložiť Šírku/Dĺžku pre skok na miesto.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
sk: Môžete tiež vložiť nejakú URL z www.openstreetmap.org

en: Enter a place name to search for
sk: Vložte názov miesta pre hľadanie

en: Latitude
sk: Zemepisná šírka

en: Longitude
sk: Zemepisná dĺžka

en: Zoom (in metres)
sk: Priblíženie (v metroch)

en: Jump there
sk: Skok tam

en: Jumping to: {0}
sk: Presúvam sa na: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
sk: Nemôžem zistiť šírku, dĺžku, alebo priblíženie(zoom). Prosím skontrolujte to.

en: Unable to parse Lon/Lat
sk: Nie som schopný vyčítať Šírku/Dĺžku

en: Rectified Image...
sk: Opravené (rektifikované) obrázky...

en: Download Rectified Images From Various Services
sk: Sťahovať opravené (rektifikované) obrázky z rozličných služieb

en: Imagery: {0}
sk: Mapový podklad: {0}

en: Custom WMS Link
sk: Vlastný WMS Link

en: Supported Rectifier Services:
sk: Podporovaný Rectifier Services:

en: Visit Homepage
sk: Navštíviť domovskú stránku

en: WMS URL or Image ID:
sk: WMS URL alebo ID obrázka:

en: Add Rectified Image
sk: Pridať Rectified Image

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
sk: Nemôžem získať vstupný link alebo ID pre zvolenú službu. Skúste znovu prosím.

en: No valid WMS URL or id
sk: Neplatná WMS URL alebo id

en: Merge layer
sk: Zlúčiť vrstvu

en: Merge the current layer into another layer
sk: Zlúčiť aktuálnu vrstvu do inej vrstvy

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
sk: Orezať časti stôp, ktoré sa časovo prekrývajú

en: Merging layers with different upload policies
sk: Zlúčenie vrstiev s odlišnými nahrávacími stratégiami

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
sk: Chystáte sa zlúčiť dáta medzi vrstvami "{0}" a "{1}".<br /><br />Tieto vrstvy majú odlišné nahrávacie stratégie a nemali by byť zlúčené tak ako sú.<br />Ich zlúčenie bude mať za následok vynútenie striktnejšej stratégie (neodporúčané nahratie) pre ''{1}''.<br /><br /><b>Toto nie je odporúčaný spôsob zlúčenia dát</b>.<br />Miesto toho by ste mali skontrolovať a zlúčiť každý objekt jeden po druhom, použitím funkcie ''<i>Zlúčiť výber</i>''.<br /><br />Naozaj chcete pokračovať?

en: Ignore this hint and merge anyway
sk: Ignorovať túto radu a napriek tomu zlúčiť

en: Merge Nodes
sk: Zlúčiť body

en: Merge nodes into the oldest one.
sk: Zlúčiť body do najstaršieho bodu

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
sk: Prosím vyberte aspoň dva body na spojenie alebo bod blízko iného bodu.

en: Abort Merging
sk: Zrušiť spojenie

en: Click to abort merging nodes
sk: Kliknúť pre zrušenie spojenia bodov

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
sk: Nedajú sa zlúčiť body: Musela by byť zmazaná cesta {0}, ktorú stále používa {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
sk[0]: Zlúčiť {0} bodov
sk[1]: Zlúčiť {0} bod
sk[2]: Zlúčiť {0} body

en: Merge selection
sk: Zlúčiť výber

en: Merge the currently selected objects into another layer
sk: Zlúčiť aktuálne vybrané objekty do inej vrstvy

en: Merging too many objects with different upload policies
sk: Zlúčenie príliš veľa objektov s odlišnými nahrávacími stratégiami

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
sk: Chystáte sa zlúčiť viac ako 1 objekt medzi vrstvami "{0}" a "{1}".<br /><br /><b>Toto nie je odporúčaný spôsob ako zlučovať dáta</b>.<br />Miesto toho by ste mali skontrolovať a zlúčiť každý objekt, <b>jeden po druhom</b>.<br /><br />Naozaj chcete pokračovať?

en: Mirror
sk: Zrkadlovo prevrátiť

en: Mirror selected nodes and ways.
sk: Zrkadlovo prevrátiť vybrané body a cesty.

en: Please select at least one node or way.
sk: Prosím vyberte aspoň jeden bod, alebo cestu.

en: up
sk: hore

en: left
sk: vľavo

en: right
sk: vpravo

en: down
sk: dole

en: Move objects {0}
sk: Presunúť objekty {0}

en: Move {0}
sk: Presunúť {0}

en: Moves Objects {0}
sk: Presunie objekty {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
sk: Nemôžem presúvať objekty mimo svet.

en: Move Node...
sk: Presunúť bod...

en: Edit latitude and longitude of a node.
sk: Upraviť zem.šírku a zem.dĺžku na bode.

en: New Layer
sk: Nová vrstva

en: Create a new map layer.
sk: Vytvoriť novú mapovú vrstvu.

en: Open {0}
sk: Otvoriť {0}

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
sk[0]: Chystáte sa otvoriť {0} okien prehliadača.<br>Toto môže zaplniť vašu obrazovku oknami prehliadača<br>a môže trvať dlhú dobu než sa všetky otvoria.
sk[1]: Chystáte sa otvoriť {0} okno prehliadača.<br>Toto môže zaplniť vašu obrazovku oknami prehliadača<br>a môže trvať dlhú dobu než sa všetky otvoria.
sk[2]: Chystáte sa otvoriť {0} okná prehliadača.<br>Toto môže zaplniť vašu ""obrazovku oknami prehliadača<br>a môže trvať dlhú dobu než sa všetky otvoria.

en: Continue
sk: Pokračovať

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
sk[0]: Kliknite pre pokračovanie a otvorenie {0} prehliadačov
sk[1]: Kliknite pre pokračovanie a otvorenie {0} prehliadača
sk[2]: Kliknite pre pokračovanie a otvorenie {0} prehliadačov

en: Click to abort launching external browsers
sk: Kliknutím zrušíte spúšťanie externých prehliadačov

en: URL Files
sk: URL Súbory

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: Open a file.
sk: Otvoriť súbor.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
sk: Nedá sa lokalizovať súbor ''{0}''.

en: Opening files
sk: Otváranie súborov

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
sk[0]: Nemožno otvoriť {0} súborov importérom súborov "{1}".
sk[1]: Nemožno otvoriť {0} súbor importérom súborov "{1}".
sk[2]: Nemožno otvoriť {0} súbory importérom súborov "{1}".

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
sk[0]: Nedá sa otvoriť {0} súborov, pretože súbory neexistujú alebo nie je k dispozícií vhodný importér.
sk[1]: Nedá sa otvoriť {0} súbor, pretože súbor neexistuje alebo nie je k dispozícií vhodný importér.
sk[2]: Nedajú sa otvoriť {0} súbory, pretože súbory neexistujú alebo nie je k dispozícií vhodný importér.

en: no importer
sk: žiadny importér

en: does not exist
sk: neexistuje

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
sk: <html>Nemožno otvoriť priečinok ''{0}''.<br>Prosím, vyberte súbor.</html>

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
sk[0]: Otváranie {0} súborov...
sk[1]: Otváranie {0} súboru...
sk[2]: Otváranie {0} súborov...

en: Opening file ''{0}'' ...
sk: Otváranie súboru ''{0}'' ...

en: Which tasks to perform?
sk: Akú úlohu vykonať?

en: Open Location...
sk: Otvoriť umiestnenie...

en: Open an URL.
sk: Otvoriť z URL.

en: Enter URL to download:
sk: Vložte URL pre sťahovanie:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
sk: Vložte adresu URL z ktorej budú dáta sťahované

en: Download as new layer
sk: Stiahnuť na novú vrstvu

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
sk: Vyberte ak dáta majú byť stiahnuté na novú vrstvu

en: Zoom to downloaded data
sk: Priblížiť na stiahnuté dáta

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
sk: Zvoľte ak chcete priblížiť tak, aby bolo vidieť všetky nové stiahnuté dáta.

en: Download Location
sk: Priečinok sťahovania

en: Download URL
sk: Sťahovacia URL

en: Start downloading data
sk: Začiatok sťahovania dát

en: Close dialog and cancel downloading
sk: Zavrieť dialóg a zrušiť sťahovanie

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
sk: Nepodarilo sa otvoriť URL ''{0}''<br>Nasledujúce úlohy sťahovania akceptujú tieto tvary URL:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
sk: <h3>Keď je vybratá jedna alebo viac ciest, tvar sa upraví tak, že všetky uhly majú 90 alebo 180 stupňov.</h3>K výberu môžte pridať dva body. Potom sa smer upraví podľa týchto dvoch ukotvených bodov. (Potom môžte vrátiť posun niektorých bodov:<br>Tie vyberte a stlačte skratku pre Pravouhlosť / Vrátiť (undo). Prednastavené je Shift+Q.)

en: Orthogonalize Shape
sk: Vytvoriť pravouhlý tvar

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
sk: Presunúť body tak, aby mali všetky uhly 90 alebo 180 stupňov

en: Orthogonalize Shape / Undo
sk: Pravouhlý tvar / Obnovenie (undo)

en: Undo orthogonalization for certain nodes
sk: Obnovenie (undo) pravouhlosti pre určené body

en: Orthogonalize / Undo
sk: Pravouhlosť / Obnovenie (undo)

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
sk: Pravouhlý tvar / Obnovenie<br>Prosím vyberte body, ktoré boli presunuté predchádzajúcou operáciou "Pravouhlý tvar"!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
sk: <html>Používate EPSG:4326 projekciu ktorá môže viesť<br>k nežiadúcim výsledkom keď vytvárate pravouhlé zarovnanie.<br>Zmeňte vaše zobrazenie ak chcete odstrániť toto upozornenie.<br>Chcete pokračovať?</html>

en: Usage
sk: Využitie

en: Selection must consist only of ways and nodes.
sk: Výber musí pozostávať len z ciest a bodov.

en: Orthogonalize
sk: Pravouhlosť

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
sk: <html>Prosím uistite sa, že všetky vybraté cesty smerujú podobným smerom<br>alebo ich zarovnajte do pravých uhlov jeden po druhom.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
sk: Prosím vyberte cesty s uhlami približne 90 alebo 180 stupňov.

en: Paste
sk: Prilepiť

en: Paste contents of clipboard.
sk: Prilepiť obsah schránky.

en: Paste at source position
sk: Prilepiť na pozíciu zdroja

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
sk: Prilepiť obsah schránky na pozíciu odkiaľ bol skopírovaný.

en: Paste Tags
sk: Prilepiť značky

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
sk: Použiť značky objektov v schránke na všetky zvolené objekty.

en: Preferences...
sk: Nastavenia...

en: Open a preferences dialog for global settings.
sk: Otvoriť dialógové okno pre globálne nastavenia.

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Purge...
sk: Zabudnúť...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
sk: Zabudnúť objekty, ktoré však nebudú zmazané na serveri pri nahrávaní.

en: Purge
sk: Zabudnúť

en: Confirm Purging
sk: Potvrdiť zabudnutie

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
sk: Táto operácia nechá JOSM zabudnúť vybrané objekty.<br> Budú odstránené z vrstvy, ale <i>nebudú</i> vymazané<br> na serveri pri nahrávaní.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
sk: Nasledujúce závislé objekty budú zabudnuté<br> spolu s vybranými objektmi:

en: Add to selection
sk: Pridať k výberu

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
sk: Niektoré objekty sú upravené.<br> Pokračujte, ak tieto zmeny majú byť zrušené.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
sk: Vyprázdniť pamäť pre navrátenie akcie

en: Redo
sk: Opakovať

en: Redo the last undone action.
sk: Zopakuje poslednú zrušenú akciu.

en: Redo ...
sk: Zopakovať ...

en: Redo {0}
sk: Zopakovať {0}

en: Rename layer
sk: Premenovať vrstvu

en: Also rename the file
sk: Tiež premenovať súbor

en: Could not rename file ''{0}''
sk: Nemôžem premenovať súbor ''{0}''

en: Reorder imagery layers
sk: Preskupiť podkladové vrstvy

en: Reorders non-overlay imagery layers.
sk: Preskupí podkladové vrstvy obrázkov, ktoré nie sú prekryvné.

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
sk: Zadať hlásenie do evidence chýb pre JOSM

en: Restart
sk: Reštartovať

en: Restart the application.
sk: Reštartovať aplikáciu

en: Click to restart later.
sk: Kliknite ak chcete reštartovať neskôr.

en: Restore selected tags
sk: Obnoviť zvolené značky

en: Reverse way
sk: Otočiť smer cesty

en: Reverse the direction of all selected ways.
sk: Otočiť smer všetkých zvolených ciest.

en: Please select at least one way.
sk: Zvoľte minimálne jednu cestu.

en: Save
sk: Uložiť

en: Save the current data.
sk: Uložiť aktuálne dáta.

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
sk: Súbor ''{0}'' bude zmenený.<br>Chcete prepísať existujúci súbor?

en: Always overwrite GPX files without asking
sk: Vždy prepísať súbory GPX bez pýtania

en: Save As...
sk: Uložiť ako...

en: No Exporter found! Nothing saved.
sk: Žiadny exportér nenájdený! Nič nebolo uložené.

en: File exists. Overwrite?
sk: Súbor už existuje. Prepísať?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
sk: <html>Nejaká chyba nastala počas ukladania.<br>Chyba je: <br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
sk: Uložiť aktuálne údaje do nového súboru.

en: Search Notes...
sk: Hľadať poznámky...

en: Download notes from the note search API
sk: Stiahnuť poznámky cez rozhranie vyhľadávania poznámok

en: Search the OSM API for notes containing words:
sk: Hľadať cez OSM rozhranie poznámky obsahujúce slová:

en: Search for notes
sk: Hľadať poznámky

en: You must enter a search term
sk: Musíte zadať vyhľadávací výraz

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
sk: Vybraté všetky obnovené objekty v údajovej vrstve. Tento výber obsahuje aj neúplné objekty.

en: Non-branching way sequences
sk: Nerozvetvujúca sa postupnosť ciest

en: Select non-branching sequences of ways
sk: Vybrať nerozvetvené časti ciest

en: Select shared child objects
sk: Označiť zdieľané podriadené objekty

en: Select child objects (way nodes and relation members) that are shared by all objects in the current selection
sk: Označiť podriadené objekty (body ciest a členov relácií), ktoré sú zdieľané všetkými objektami v aktuálnom výbere

en: Shared Child Objects
sk: Zdieľané podriadené objekty

en: Load Session
sk: Nahrať sedenie

en: Load a session from file.
sk: Nahrať sedenie zo súboru.

en: Open session
sk: Otvoriť sedenie

en: Loading session ''{0}''
sk: Načítava sa sedenie ''{0}''

en: Unable to add layer ''{0}'': {1}
sk: Nepodarilo sa pridať vrstvu "{0}": {1}

en: Data Error
sk: Dátová chyba

en: IO Error
sk: IO chyba

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
sk: <html>Nedá sa načítať súbor sedenia ''{0}''.<br>Chyba je:<br>{1}</html>

en: Save the current session.
sk: Uložiť aktuálne sedenie.

en: Session file (archive) (*.joz)
sk: Súbor sedenia (archív) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
sk: Súbor sedenia (*.jos)

en: Save Session
sk: Uložiť sedenie

en: Save Session...
sk: Uložiť sedenie...

en: The following layer has been removed since the session was last saved: | The following layers have been removed since the session was last saved:
sk[0]: Nasledujúce vrstvy boli odstránené od posledného uloženia sedenia:
sk[1]: Nasledujúca vrstva bola odstránená od posledného uloženia sedenia:
sk[2]: Nasledujúce vrstvy boli odstránené od posledného uloženia sedenia:

en: You are about to overwrite the session file "{0}". Would you like to proceed?
sk: Chystáte sa prepísať súbor sedenia "{0}". Chcete pokračovať?

en: Layers removed
sk: Vrstvy odstránené

en: Not all local files referenced by the session file could be saved.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
sk: Nie všetky lokálne súbory odkazované zo súboru sedenia mohli byť uložené.<br>Uložte ich pred ukončením JOSM.

en: Not all local files referenced by the session file are saved yet.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
sk: Nie všetky lokálne súbory odkazované zo súboru sedenia sú uložené.<br>Uložte ich pred ukončením JOSM.

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
sk: Nepodarilo sa vymazať súbor: {0}<br>{1}

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
sk: <html>Nedá sa uložiť súbor sedenia ''{0}''.<br>Chyba je:<br>{1}</html>

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Layers
sk: Vrstvy

en: Save all local files to disk
sk: Uložiť všetky lokálne súbory na disk

en: Save plugin information to disk
sk: Uložiť informácie o pluginoch na disk

en: Plugins may have additional information that can be saved
sk: Pluginy môžu mať dalšie informácie, ktoré môžu byť uložené

en: No exporter for this layer
sk: Žiadny exportér pre túto vrstvu

en: Save the current session file "{0}".
sk: Uložiť súbor aktuálneho sedenia "{0}".

en: Save Session As...
sk: Uložiť sedenie ako...

en: Save the current session to a new file.
sk: Uložiť aktuálne sedenie do nového súboru.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
sk: Zobraziť správu o stave s užitočnými informáciami, ktoré sa môžu pripojiť k hláseniu chyby

en: Show Status Report
sk: Zobraziť správu o stave

en: Status Report
sk: Správa o stave

en: Copy to clipboard and close
sk: Kopírovať do schránky a zavrieť

en: Close
sk: Zavrieť

en: Simplify Way
sk: Zjednodušiť cestu

en: Delete unnecessary nodes from a way.
sk: Zmazať nepotrebné body z cesty.

en: Please select at least one way to simplify.
sk: Vyberte aspoň jednu cestu na zjednodušenie.

en: Yes
sk: Áno

en: Simplify all selected ways
sk: Zjednodušiť všetky vybrané cesty

en: Cancel operation
sk: Zrušiť operáciu

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
sk: Výber obsahuje {0} cesty (ciest). Naozaj ich chcete všetky zjednodušiť?

en: Simplify ways?
sk: Zjednodušiť cesty?

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
sk: Toto odstráni nepotrebné body pozdĺž trasy a je obzvlášť odporúčané pre stopy GPS, ktoré boli zaznamenané podľa času (napr. jeden bod za sekundu) alebo keď bola nízka presnosť (redukuje "cikcakové" stopy).

en: Maximum error (meters):
sk: Maximálna chyba (metre):

en: Do not ask again
sk: Znovu sa už nepýtať

en: Simplify way
sk: Zjednodušiť cestu

en: Simplify
sk: Zjednodušiť

en: Proceed without simplifying
sk: Pokračovať bez zjednodušenia

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
sk[0]: Chystáte sa zjednodušiť {0} ciest s celkovou dĺžkou {1}.
sk[1]: Chystáte sa zjednodušiť {0} cestu s celkovou dĺžkou {1}.
sk[2]: Chystáte sa zjednodušiť {0} cesty s celkovou dĺžkou {1}.

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
sk[0]: Zjednodušiť {0} ciest
sk[1]: Zjednodušiť {0} cestu
sk[2]: Zjednodušiť {0} cesty

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
sk[0]: Zjednodušenie cesty (odstránenie {0} bodov)
sk[1]: Zjednodušenie cesty (odstránenie {0} bodu)
sk[2]: Zjednodušenie cesty (odstránenie {0} bodov)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
sk[0]: (približne {0} bodov na odstránenie)
sk[1]: (približne {0} bod na odstránenie)
sk[2]: (približne {0} body na odstránenie)

en: Split Way
sk: Rozdeliť cestu

en: Split a way at the selected node.
sk: Rozdeliť cestu vo zvolenom bode

en: Cannot split since another split operation is already in progress
sk: Nedá sa rozdeliť pretože už prebieha iná operácia rozdelenia

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
sk: Súčasný výber nemožno použiť pre rozdelenie - nie je vybraný žiadny bod.

en: The selected nodes do not share the same way.
sk: Zvolené body nezdieľajú rovnakú cestu.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
sk[0]: Vybraté body nie sú v strede cesty.
sk[1]: Vybratý bod nie je v strede cesty.
sk[2]: Vybraté body nie sú v strede cesty.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
sk[0]: Vybrané body používa viac ako jedna cesta. Prosím vyberte tiež cestu.
sk[1]: Vybraný bod používa viac ako jedna cesta. Prosím vyberte tiež cestu.
sk[2]: Vybrané body používa viac ako jedna cesta. Prosím vyberte tiež cestu.

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
sk: Ktorý úsek cesty má použiť históriu z {0}?

en: Segment {0}: {1}
sk: Úsek {0}: {1}

en: Search preset...
sk: Hľadať predvoľbu...

en: Show preset search dialog
sk: Zobraziť vyhľadávací dialóg predvolieb

en: Presets: {0}
sk: Predvoľby: {0}

en: Discourage upload
sk: Varovať pred odoslaním

en: UnGlue Ways
sk: Rozpojiť cesty

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
sk: Zduplikovať body používané viacerými cestami.

en: This node is not glued to anything else.
sk: Tento bod nie je prilepený k ničomu inému.

en: None of these nodes are glued to anything else.
sk: Žiaden z týchto bodov nie je prilepený k ničomu inému.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
sk: Žiadna z týchto ciest nie je prilepená k ničomu inému.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
sk: Tento výber sa nedá použiť pre oddelenie bodov

en: Select either:
sk: Vyberte buď:

en: * One tagged node, or
sk: * Jeden označený bod, alebo

en: * One node that is used by more than one way, or
sk: * Jeden bod používaný viac než jednou cestou, alebo

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
sk: * Jeden bod používaný viac než jednou cestou a jednu z týchto ciest, alebo

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
sk: * Jednu cestu s jedným, alebo viac bodov používanými vo viac než jednej ceste, alebo

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
sk: * Jednu cestu a jeden alebo viac jej bodov používaných vo viac než jednej ceste.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
sk: Poznámka: Ak je vybratá cesta, dostane čerstvé kópie odlepených
    bodov a tieto nové body budú vybraté. Inak všetky cesty dostanú
    svoje vlastné kópie a všetky bodybudú vybraté.

en: Unglued Node
sk: Nepripojený bod (Unglued Node)

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
sk[0]: Duplikovať do {0} bodov
sk[1]: Duplikovať do {0} bodu
sk[2]: Duplikovať do {0} bodov

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
sk[0]: Duplikovať {0} bodov do {1} bodov
sk[1]: Duplikovať {0} bod do {1} bodov
sk[2]: Duplikovať {0} body do {1} bodov

en: Unglue confirmation
sk: Potvrdiť odlepenie

en: You are about to unglue nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to unglue?
sk: Chystáte sa odpojiť body, ktoré môžu byť odkazované z objektov, ktoré ešte nie sú stiahnuté.<br>Toto môže spôsobiť problémy, pretože iné objekty (ktoré nevidíte), ich môže používať.<br>Naozaj ich chcete odpojiť?

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
sk: Chystáte sa pohnúť neúplné objekty.<br>To spôsobí problémy, pretože nie je vidieť skutočný objekt.<br>Naozaj chcete, s ním hýbať?

en: Unglueing possibly affected {0} relation: {1} | Unglueing possibly affected {0} relations: {1}
sk[0]: Rozpojenie pravdepodobne ovplyvnilo {0} relácií: {1}
sk[1]: Rozpojenie pravdepodobne ovplyvnilo {0} reláciu: {1}
sk[2]: Rozpojenie pravdepodobne ovplyvnilo {0} relácií: {1}

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
sk[0]: Overte či relácie neboli poškodené!
sk[1]: Overte či relácia nebola poškodená!
sk[2]: Overte či relácie neboli poškodené!

en: Disconnect Node from Way
sk: Odpojiť bod z cesty

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
sk: Odpojiť body od cesty, ktorej patria

en: Select at least one node to be disconnected.
sk: Vyberte aspoň jeden bod na odpojenie.

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
sk[0]: Vybrané body nemôžu byť od ničoho odpojené.
sk[1]: Vybraný bod nemôže byť od ničoho odpojený.
sk[2]: Vybrané body nemôžu byť od ničoho odpojené.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
sk[0]: Dotknutá cesta by po odpojení vybraných bodov zmizla.
sk[1]: Dotknutá cesta by po odpojení vybraného bodu zmizla.
sk[2]: Dotknutá cesta by po odpojení vybraných bodov zmizla.

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
sk: Niektoré nepodstatné body boli odstránené z výberu

en: Undo
sk: Späť

en: Undo the last action.
sk: Vrátiť poslednú akciu.

en: Undo ...
sk: Vrátiť ...

en: Undo {0}
sk: Vrátiť {0}

en: Unselect All
sk: Odznačiť všetko

en: Unselect all objects.
sk: Odznačiť všetky objekty

en: Update data
sk: Aktualizácia dát

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
sk: Aktualizácia objektov v aktívnej dátovej vrstve zo servera.

en: Update modified
sk: Aktualizovať zmenené

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
sk: Aktualizácia teraz upravených objektov zo servera (znovu stiahnuť dáta)

en: No current dataset found
sk: Nájdená neaktuálna dátová sada

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
sk: Nemôže byť nájdený objekt s id {0} v aktuálnej dátovej sade

en: Update selection
sk: Aktualizovať výber

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
sk: Aktualizovať aktuálne vybraté objekty zo servera (znovu nahrať dáta)

en: There are no selected objects to update.
sk: Pre aktualizáciu neboli vybrané žiadne objekty.

en: Selection empty
sk: Výber je prázdny

en: Upload data...
sk: Nahrať údaje...

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
sk: Nahrať všetky zmeny v aktívnej dátovej vrstve na OSM server

en: Upload data
sk: Nahrať dáta

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
sk: <html>Dáta ktoré majú byť nahraté sa nachádzajú v nevyriešených konfliktoch vrstvy ''{0}''.<br>Najskôr ich vyriešte.</html>

en: Upload discouraged
sk: Nahratie neodporúčané

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
sk: Chystáte sa nahrať dáta z vrstvy ''{0}''.<br /><br />Odoslanie dát z tejto vrstvy sa <b>veľmi neodporúča</b>. Ak budete pokračovať,<br />môžete byť potom požiadaný o navrátenie zmien, alebo to vykonajú iní prispievatelia bez opýtania.<br /><br />Naozaj chcete pokračovať?

en: Ignore this hint and upload anyway
sk: Ignorovať tento tip a nahrať bez zmeny

en: No changes to upload.
sk: Žiadne zmeny na uloženie.

en: One of the upload verification processes failed
sk: Jeden z procesov overovania odosielaných dát zlyhal

en: Nothing to upload. Get some data first.
sk: Nie je nič k nahratiu. Najskôr musíte mať nejaké dáta.

en: Upload note changes to server
sk: Odoslať zmeny v poznámkach na server

en: Upload notes
sk: Odoslať poznámky

en: Uploading notes to server
sk: Odosielajú sa poznámky na server

en: Upload selection...
sk: Nahrať výber...

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
sk: Nahrať všetky zmeny v aktuálnom výbere na OSM server.

en: Upload selection
sk: Nahrať výber

en: Checking parents for deleted objects
sk: Kontrola nadradených objektov pre zmazané objekty

en: Reading parents of ''{0}''
sk: Čítanie nadradených objektov ''{0}''

en: Checking for deleted parents in the local dataset
sk: Kontrola zmazaných nadradených objektov v lokálnej dátovej sade

en: Validation
sk: Overiť

en: Performs the data validation
sk: Vykonať overovanie dát

en: Viewport Following
sk: Sledovať pohľad

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
sk: Povoliť/zakázať automatické presunutie zobrazenia mapy na posledný umiestnený bod

en: Viewport following is enabled, press {0} to disable it
sk: Nasledovanie pohľadu je zapnuté, stlačte {0} pre vypnutie

en: Viewport following is disabled
sk: Nasledovanie pohľadu je vypnuté

en: Wireframe View
sk: Drôtový model

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
sk: Zapnúť/vypnúť zobrazenie máp iba ako drôtové

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: Zoom In (Keypad)
sk: Priblížiť (Klávesnica)

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Zoom Out (Keypad)
sk: Oddialiť (Klávesnica)

en: Zoom to
sk: Priblížiť na

en: Zoom to the object the first selected member refers to
sk: Priblížiť na objekt, na ktorý odkazuje prvý vybraný člen

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
sk: Približovanie je vypnuté pretože vrstva z tejto relácie nie je aktívna

en: Zooming disabled because there is no selected member
sk: Približovanie je vypnuté pretože nie je vybratý člen

en: Zoom to the first selected node
sk: Priblížiť na prvý vybraný bod

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
sk: Približovanie je zakázané, pretože vrstva tejto cesty nie je aktívna

en: Zooming disabled because there is no selected node
sk: Približovanie je zakázané, pretože nie je vybraný žiadny bod

[ctx: audio]
en: Back
sk: Späť

[ctx: audio]
en: Jump back.
sk: Skok späť

[ctx: audio]
en: Faster
sk: Rýchlejšie

[ctx: audio]
en: Faster Forward
sk: Rýchle prehrávanie

[ctx: audio]
en: Forward
sk: Vpred

[ctx: audio]
en: Jump forward
sk: Skok vpred

[ctx: audio]
en: Next Marker
sk: Ďalšia značka

[ctx: audio]
en: Play next marker.
sk: Prehrajte nasledujúcu značku

[ctx: audio]
en: Play/Pause
sk: Prehrať/Pauza

en: Play/pause audio.
sk: Prehrať/Pauza audio

[ctx: audio]
en: Previous Marker
sk: Predchádzajúca značka

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
sk: Prehrajte predchádzajúcu značku

[ctx: audio]
en: Slower
sk: Pomalšie

[ctx: audio]
en: Slower Forward
sk: Spomalené prehrávanie

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
sk[0]: <html>Chystáte sa otočiť smer cesty ''{0}'',<br/> u ktorej významový zmysel jej značiek je definovaný jej smerom: ''{1}''<br/> Naozaj chcete zmeniť smer cesty a tým aj jej významový zmysel?</html>
sk[1]: <html>Chystáte sa otočiť smer cesty ''{0}'',<br/> ktorej významový zmysel značky ''{1}'' je definovaný jej smerom.<br/> Naozaj chcete zmeniť smer cesty a tým aj jej významový zmysel?</html>
sk[2]: <html>Chystáte sa otočiť smer cesty ''{0}'',<br/> u ktorej významový zmysel jej značiek je definovaný jej smerom: ''{1}''<br/> Naozaj chcete zmeniť smer cesty a tým aj jej významový zmysel?</html>

en: Reverse directional way.
sk: Otočiť smerovanú cestu.

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
sk: Pri otáčaní tejto cesty sú navrhované nasledovné zmeny na zachovanie konzistencie dát.

en: Apply selected changes
sk: Použiť zvolené zmeny

en: Do not apply changes
sk: Nevykonať zmeny

en: Please select which changes you want to apply.
sk: Prosím vyberte, ktoré zmeny chcete použiť.

en: Tags of
sk: Značky

en: Roles in relations referring to
sk: Role v reláciách odkazujú na

en: Automatic tag correction
sk: Automatická oprava značiek

en: Downloading changeset content
sk: Sťahovanie obsahu zmenového súboru

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
sk: ({0}/{1}) Sťahovanie zmenového súboru {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
sk: ({0}/{1}) Sťahovanie obsahu pre zmenový súbor {2}...

en: Download changesets
sk: Stiahnuť súbory zmien

en: Querying and downloading changesets
sk: Žiadanie a sťahovanie zmenových súborov

en: Determine user id for current user...
sk: Zisťovanie ID pre aktuálneho používateľa...

en: Query and download changesets ...
sk: Požiadavka a sťahovanie zmenových súborov ...

en: Errors during download
sk: Chyby počas sťahovania

en: Download GeoJSON
sk: Stiahnuť GeoJSON

en: Download GPS
sk: Stiahnuť GPS

en: Downloading GPS data
sk: Sťahujem GPS dáta

en: Downloaded GPX Data
sk: Stiahnuté GPX dáta

en: No notes found in this area.
sk: V oblasti sa nenašli žiadne poznámky.

en: Download OSM Notes
sk: Stiahnuť OSM Poznámky

en: Downloading notes
sk: Sťahovanie poznámok

en: Notes
sk: Poznámky

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
sk[0]: {0} poznámok bolo stiahnutých.
sk[1]: {0} poznámka bola stiahnutá.
sk[2]: {0} poznámky boli stiahnuté.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
sk: Limit na sťahovanie bol {0}, preto ešte mohli zostať nestiahnuté poznámky.

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
sk: Použite menšiu oblasť, v ktorej bude možné stiahnuť všetky poznámky.

en: More notes to download
sk: Viac poznámok na stiahnutie

en: Download OSM Notes within Bounds
sk: Stiahnuť OSM Poznámky v oblasti

en: Download OSM Note by ID
sk: Stiahnuť OSM Poznámku s ID

en: Download OSM Change
sk: Stiahnuť OSM zmenu

en: No data found in this area.
sk: V tejto oblasti sa nenachádzajú žiadne dáta.

en: Download OSM
sk: Stiahnuť OSM

en: Downloading data
sk: Sťahovanie dát

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
sk: Ignorujem výnimku, pretože sťahovanie bola zrušené. Výnimkou bola: {0}

en: OSM Server URL:
sk: URL OSM servera:

en: Command
sk: Príkaz

en: Request details: {0}
sk: Požadované detaily: {0}

en: Download OSM URL
sk: Stiahnuť OSM URL

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
sk[0]: Počas importu bolo {0} konfliktov
sk[1]: Počas importu bol {0} konflikt
sk[2]: Počas importu boli {0} konflikty

en: Conflict during download | Conflicts during download
sk[0]: Konfliktov počas sťahovania
sk[1]: Konflikt počas sťahovania
sk[2]: Konflikty počas sťahovania

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
sk: ({0}/{1}) Načítavam nadradené objekty k bodu {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
sk: ({0}/{1}) Načítavam nadradené objekty k ceste {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
sk: ({0}/{1}) Načítavam nadradené objekty k relácii {2}

en: Download session
sk: Sťahovanie

en: Download {0} of {1} ({2} left)
sk: Stiahnuté {0} z {1} (zostáva stiahnuť {2})

en: Updating data
sk: Aktualizujem dáta

en: Check on the server
sk: Kontrola na serveri

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
sk: Kliknúť pre kontrolu či objekty vo vašej lokálnej dátovej sade sú zmazané na serveri

en: Ignore
sk: Ignorovať

en: Click to abort and to resume editing
sk: Kliknúť pre zrušenie a obnovenie editovania

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
sk[0]: Vo Vašej lokálnej dátovej sade je {0} objektov, ktoré môžu byť zmazané na serveri.<br>Ak sa neskôr pokúsite o ich zmazanie alebo aktualizáciu, server pravdepodobne nahlási konflikt.
sk[1]: Vo Vašej lokálnej dátovej sade je {0} objekt, ktorý môže byť zmazaný na serveri.<br>Ak sa neskôr pokúsite o jeho zmazanie alebo aktualizáciu, server pravdepodobne nahlási konflikt.
sk[2]: Vo Vašej lokálnej dátovej sade sú {0} objekty, ktoré môžu byť zmazané na serveri.<br>Ak sa neskôr pokúsite o ich zmazanie alebo aktualizáciu, server pravdepodobne nahlási konflikt.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
sk[0]: Kliknite na tlačidlo <strong>{0}</strong> ak chcete skontrolovať stav týchto objektov na serveri.
sk[1]: Kliknite na tlačidlo <strong>{0}</strong> ak chcete skontrolovať stav tohto objektu na serveri.
sk[2]: Kliknite na tlačidlo <strong>{0}</strong> ak chcete skontrolovať stav týchto objektov na serveri.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
sk: Kliknite <strong>{0}</strong> pre ignorovanie.</html>

en: Deleted or moved objects
sk: Vymazať alebo presunúť objekty

en: The following errors occurred during mass download: {0}
sk: Nasledujúce chyby nastali počas hromadného sťahovania: {0}

en: Error during download
sk: Chyba počas sťahovania

en: Add a new Note
sk: Pridať novú poznámku

en: Add note mode
sk: Pridať režim poznámky

en: Click the location where you wish to create a new note
sk: Kliknite na miesto kam chcete vytvoriť novú poznámku

en: Create a new note
sk: Vytvoriť novú poznámku

en: Create note
sk: Vytvoriť poznámku

en: Enter a detailed comment to create a note
sk: Zadajte detailný komentár na vytvorenie poznámky

en: You must enter a comment to create a new note
sk: Musíte zadať komentár, aby sa mohla vytvoriť poznámka

en: Delete Mode
sk: Režim mazania

en: Delete nodes or ways.
sk: Zmazať body alebo cesty

en: Mode: {0}
sk: Režim: {0}

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
sk: Naozaj chcete odstrániť objekty s pripojenými cestami, ktoré sú skryté filtrami?

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
sk: Kliknite pre zmazanie. Shift: zmaže segment cesty. Alt: zmaže cestu, ale nemaže body. CTRL: zmaže referenčné objekty.

en: Delete elements
sk: Odstrániť objekty

en: Delete them
sk: Odstrániť ich

en: Undo delete
sk: Odvolať odstránenie

en: draw angle snap
sk: kresliť uhol prichytenia

en: draw angle snap highlight
sk: zvýraznenie prichytenia kresleného uhla

en: helper line
sk: pomocná čiara

en: Draw
sk: Kresliť

en: Draw nodes
sk: Kresliť body

en: Draw Angle snapping
sk: Prichytenie kresleného uhla

en: Backspace in Add mode
sk: Backspace v pridávacom režime

en: Add node
sk: Pridať bod

en: Add node into way
sk: Pridať bod do cesty

en: Connect existing way to node
sk: Pripojiť existujúcu cestu do bodu

en: Add a new node to an existing way
sk: Pridať nový bod do existujúcej cesty

en: Add node into way and connect
sk: Pridať bod do cesty a spojiť

en: Create new node.
sk: Vytvoriť nový bod.

en: Select node under cursor.
sk: Zvoliť bod pod kurzorom.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
sk[0]: Vložiť nový bod do {0} ciest.
sk[1]: Vložiť nový bod do {0} cesty.
sk[2]: Vložiť nový bod do {0} ciest.

en: Start new way from last node.
sk: Začiatok novej cesty z posledného bodu.

en: Continue way from last node.
sk: Pokračovanie cesty z posledného bodu.

en: Angle snapping active.
sk: Zameriavanie uhlov je aktívne.

en: Finish drawing.
sk: Koniec kreslenia.

en: Angle snapping
sk: Zameriavanie uhlov

en: Switch angle snapping mode while drawing
sk: Zapnúť/vypnúť zameriavanie uhlov počas kreslenia

en: Toggle snapping by {0}
sk: Prepínať prichytenie s {0}

en: Show helper geometry
sk: Zobraziť pomocnú geometriu

en: Snap to node projections
sk: Prichytiť k bodu projekcie

en: Disable
sk: Vypnúť

en: Dual alignment
sk: Dvojité zarovnávanie

en: Switch dual alignment mode while extruding
sk: Zapnúť režim dvojitého zarovnávania pri vyťahovaní

en: Extrude
sk: Vytiahnuť (extrude)

en: Create areas
sk: Vytvoriť plochy

en: Extrude Dual alignment
sk: Vyťahovanie s dvojitým zarovnávaním

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
sk: Ťahajte tak, aby zo segmentu cesty vznikol obdĺžnik. Ctrl+ťahaním presunúť segment pozdĺž jeho kolmice, Alt+ťahaním vytvoriť nový obdĺžnik, dvakrát kliknite na pridanie nového bodu.

en: Dual alignment active.
sk: Dvojité zarovnávanie zapnuté.

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
sk: Úsek zlúčený kvôli zmene jeho smeru.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
sk: Posuň segment pozdĺž jeho normály, potom pusť tlačidlo myši.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
sk: Posuňte bod pozdĺž niektorého úseku a potom uvoľnite tlačidlo myši.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
sk: Nakreslite obdĺžnik požadovanej veľkosti a potom pustite tlačidlo myši.

en: Extrude: main line
sk: Vytiahnuť: hlavné línie

en: Extrude: helper line
sk: Vytiahnuť: linku pomoci

en: Extrude Way
sk: Vytiahnuť cestu

en: Improve Way Accuracy
sk: Zvýšiť presnosť ciest

en: Improve Way Accuracy mode
sk: Režim zvýšenia presnosti ciest

en: improve way accuracy helper line
sk: pomocná čiara pre zvýšenie presnosti cesty

en: Click on the way to start improving its shape.
sk: Kliknite na cestu, pre začatie vylepšovania jej tvaru.

en: Select a way that you want to make more accurate.
sk: Vyberte cestu, ktorú chcete viac spresniť.

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
sk: Kliknite na pridanie nového bodu. Uvoľnite Ctrl na premiestnenie existujúcich bodov alebo držte Alt na vymazávanie.

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
sk: Kliknite na vymazanie zvýrazneného bodu. Uvoľnite Alt na premiestnenie existujúcich bodov alebo držte Ctrl na pridanie nových bodov.

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
sk: Kliknite na premiestnenie zvýrazneného bodu. Držte Ctrl na pridanie nových bodov, alebo Alt na vymazanie.

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
sk[0]: Pridať nový bod do {0} ciest
sk[1]: Pridať nový bod do {0} cesty
sk[2]: Pridať nový bod do {0} ciest

en: Cannot delete node that has tags
sk: Nedá sa zmazať bod, ktorý obsahuje značky

en: make parallel helper line
sk: vytvoriť paralelnú pomocnú čiaru

en: Parallel
sk: Rovnobežne

en: Make parallel copies of ways
sk: Vytvoriť paralelné kópie ciest

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
sk: Vyberte spôsobom ako v Režime výberu. Ťahajte vybrané cesty, alebo jednu cestu pre vytvorenie rovnobežnej kópie (Alt zapína zachovanie značky)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
sk: Podržte Ctrl pre prepínanie prichytávania

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
sk: ParallelWayAction
    Zvolené cesty musia tvoriť jednoduché nerozvetvené dráhy

en: Drag play head
sk: Ťahať play head

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
sk: Ťahajte "play head" a uvoľnite ho blízko miesta odkadiaľ chcete zvukový záznam prehrávať; SHIFT+uvoľnite synchronizovaný zvukový záznam v tom bode.

en: Select mode
sk: Režim výberu

en: Select, move, scale and rotate objects
sk: Vybrať, presúvať, mierka a otočenie objektov

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
sk: Naozaj chcete presunúť objekty s pripojenými cestami, ktoré sú skryté filtrom?

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
sk[0]: Presúvate viac než {0} prvkov. Presúvanie viacerých prvkov je často chyba.
    Skutočne ich chcete presunúť?
sk[1]: Presúvate viac než {0} prvok. Presúvanie viacerých prvkov je často chyba.
    Skutočne ich chcete presunúť?
sk[2]: Presúvate viac než {0} prvky. Presúvanie viacerých prvkov je často chyba.
    Skutočne ich chcete presunúť?

en: You moved {0} element by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move them? | You moved {0} elements by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move them?
sk[0]: Posunuli ste {0} prvkov o vzdialenosť {1}. Posun prvkov a veľkú vzdialenosť je často chybou.
    Naozaj ich posunúť?
sk[1]: Posunuli ste {0} prvok o vzdialenosť {1}. Posun prvkov a veľkú vzdialenosť je často chybou.
    Naozaj ho posunúť?
sk[2]: Posunuli ste {0} prvky o vzdialenosť {1}. Posun prvkov a veľkú vzdialenosť je často chybou.
    Naozaj ich posunúť?

en: Move elements
sk: Posunúť elementy

en: Move them
sk: Posunúť ich

en: Undo move
sk: Odvolať posun

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
sk: laso

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
sk: obdĺžnik

en: Release the mouse button to select the objects in the {0}.
sk: Pustite tlačidlo myši pre zvolenie objektov v {0}.

en: {0} to merge with nearest node.
sk: {0} pre zlúčenie s najbližším bodom.

en: Release the mouse button to stop moving.
sk: Pre zastavenie pohybu uvoľnite tlačidlo myši .

en: Release the mouse button to stop rotating.
sk: Pustite tlačidlo myši k zastaveniu otáčania

en: Release the mouse button to stop scaling.
sk: Uvoľnite tlačidlo myši pre zastavenie úpravy merítka.

en: Move objects by dragging; Shift to add to selection ({0} to toggle); Shift-{0} to rotate selected; Alt-{0} to scale selected; or change selection
sk: Presuňte objekty ťahaním; Shift pre pridanie do výberu ({0} pre prepnutie); Shift-{0} pre otočenie vybraného; Alt-{0} pre zmenu rozmeru vybraného; alebo zmeňte výber

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
sk[0]: Pridať a posunúť virtuálny nový bod do {0} ciest
sk[1]: Pridať a posunúť virtuálny nový bod do {0} cesty
sk[2]: Pridať a posunúť virtuálny nový bod do {0} ciest

en: Lasso Mode
sk: Režim lasa

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
sk: Výberový režim lasa: výber objektov v ručne nakreslenej oblasti

en: Split mode
sk: Režim delenia

en: Split ways
sk: Rozdeliť cesty

en: The selected node is not in the middle of any non-closed way.
sk: Zvolený bod nie je v strede neuzavretej cesty.

en: Splitting closed ways is not yet implemented.
sk: Delenie uzavretých ciest ešte nie je implementované.

en: Add node for splitting a way | Add node for splitting {0} ways
sk[0]: Pridať bod pre rozdelenie {0} ciest
sk[1]: Pridať bod pre rozdelenie ciesty
sk[2]: Pridať bod pre rozdelenie {0} ciest

en: Click on the location where a way should be split
sk: Kliknite na miesto kde má byť cesta rozdelená

en: Select way to split.<br>Hold {0} for multiple selection.
sk: Zvoľte cestu na rozdelenie.<br>Podržte {0} pre viacnásobný výber.

en: User:
sk: Používateľ:

en: Split way {0}
sk: Rozdeliť cestu {0}

en: Zoom mode
sk: Režim priblíženia

en: Zoom and move map
sk: Priblížiť/Vzdialiť a pohyb mapy

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
sk: Približovanie pomocou ťahania alebo CTRL+. alebo CTRL+,; pohyb s CTRL+šípka hore dolu doľava doprava; pohyb so zväčšením možno tiež pravým tlačidlo myši

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
sk: Pridať všetky objekty vybrané v aktuálnom dátovom súbore za posledným členom

en: Add selection to relation
sk: Pridať výber do relácie

en: {0}Add selection to relation{1}: Verify every single relation to avoid damage!
sk: {0}Pridať výber do relácie{1}: skontrolujte každú reláciu, aby ste predišli poškodeniam!

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
sk[0]: Pridať výber do {0} relácií
sk[1]: Pridať výber do {0} relácie
sk[2]: Pridať výber do {0} relácií

en: Delete the selected relation
sk: Zmazať vybrané relácie

en: Download all members of the selected relations
sk: Stiahnutie všetkých členov z vybraných relácií

en: Download members
sk: Stiahnuť členov

en: Download relation with members
sk: Stiahnuť reláciu s členmi

en: Download with members
sk: Stiahnuť s členmi

en: Download incomplete members of selected relations
sk: Stiahnuť neúplných členov vybratých relácií

en: Download incomplete members
sk: Stiahnuť neúplných členov

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
sk: Vytvoriť kópiu z tejto relácie a otvoriť ju v inom editovacom okne

en: You are about to duplicate {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary. Do you really want to duplicate?
sk: Chystáte sa duplikovať reláciu {0}: {1}<br/>Toto je zriedka potrebné. Naozaj chcete zduplikovať (vytvoriť kópiu)?

en: Duplicate relation?
sk: Duplikovať reláciu?

en: Edit
sk: Upraviť

en: Call relation editor for selected relation
sk: Otvoriť editor relácií pre vybratú reláciu

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
sk[0]: Chystáte sa otvoriť <b>{0}</b> rôznych relácií naraz.<br/>Chcete poračovať?
sk[1]: Chystáte sa otvoriť <b>{0}</b> reláciu naraz.<br/>Chcete poračovať?
sk[2]: Chystáte sa otvoriť <b>{0}</b> rôzne relácie naraz.<br/>Chcete poračovať?

en: Confirmation
sk: Potvrdenie

en: Export GPX file starting from first member
sk: Exportovať súbor GPX od prvého člena

en: Export GPX file starting from last member
sk: Exportovať súbor GPX od posledného člena

en: Convert to GPX layer starting from first member
sk: Konvertovať na vrstvu GPX od prvého člena

en: Convert to GPX layer starting from last member
sk: Konvertovať na vrstvu GPX od posledného člena

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the first member, successively continuing to the last.
sk: Rekurzívne zarovnať túto reláciu do jednej gpx stopy, od prvého člena po posledného.

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the last member, successively continuing to the first.
sk: Rekurzívne zarovnať túto reláciu do jednej gpx stopy, od posledného člena po prvého.

en: based on osm route relation data, timestamps are synthetic
sk: založené na údajoch relácie trasy, časové značky sú syntetické

en: Selected Relations
sk: Vybrané relácie

en: List of recent relations
sk: Zoznam nedávnych relácií

en: Open recent relation
sk: Otvoriť nedávne relácie

en: Relation Editor: {0}
sk: Editor Relácie: {0}

en: Select in relation list
sk: Vybrať v obsahu relácie

en: Select relation in relation list.
sk: Vybrať reláciu v obsahu relácií.

en: Add the members of all selected relations to current selection
sk: Pridať členy všetkých vybraných relácií k súčasnému výberu

en: Select the members of all selected relations
sk: Vybrať členov zo všetkých vybraných relácií

en: Select members (add)
sk: Vybrať členov (pridať)

en: Select members
sk: Vybrať členov

en: Add the selected relations to the current selection
sk: Pridať vybranú reláciu k aktuálnemu výberu

en: Set the current selection to the list of selected relations
sk: Pridať aktuálny výber do zoznamu vybratých relácií

en: Select relation (add)
sk: Vybrať reláciu (pridať)

en: Select relation
sk: Vybrať reláciu

en: Search...
sk: Vyhľadávať...

en: Search for objects
sk: Vyhľadávanie pre objekty

en: No match found for ''{0}''
sk: Neboli nájdené záznamy pre "{0}"

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
sk: Nič nebolo pridané do výberu hľadaním "{0}"

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
sk: Nič nebolo odstránené z výberu hľadaním "{0}"

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
sk: Nič sa nenašlo vo výbere vyhľadávania pre "{0}"

en: Found {0} matches
sk: Nájdených {0} zodpovedajúcich objektov

en: Searching
sk: Vyhľadávanie

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
sk[0]: Hľadá sa v {0} objektoch
sk[1]: Hľadá sa v {0} objekte
sk[2]: Hľadá sa v {0} objektoch

en: Automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
sk: Skracujem hodnotu značky "{0}" na vymazanom objekte {1}

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
sk: Dĺžka hodnoty pre značku ''{0}'' pri objekte {1} prekonala max. povolenú dĺžku {2}. Dĺžka hodnoty je {3}.

en: Precondition violation
sk: Predpokladaný priestupok

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
sk: {0} bodov v ceste {1} prekročilo max. povolené množstvo bodov {2}

en: Removed obsolete tags
sk: Odobraté zastarané značky

en: Fix deprecated tags
sk: Opraviť zastarané značky

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
sk: <html>{0} relácií sa cyklí (build a cycle) pretože na seba navzájom odkazujú.<br>JOSM ich nemôže nahrať. Prosím upravte relácie a odstráňte cyklické závislosti.</html>

en: Relation ...
sk: Relácia ...

en: ... refers to relation
sk: ... odkazuje na relácie

en: Cycling dependencies
sk: Cyklické závislosti

en: Uploading modified notes
sk: Odosielajú sa zmenené poznámky

en: Uploading notes {0}/{1}
sk: Odosielajú sa poznámky {0}/{1}

en: Note {0} failed: {1}
sk: Poznámka {0} zlyhala: {1}

en: Notes failed to upload
sk: Poznámky sa nepodarilo odoslať

en: The JOSM data validator partially checked the objects to be uploaded and found some problems. Try fixing them, but do not harm valid data. When in doubt ignore the findings.<br> You can see the findings in the Validator Results panel too. Further checks on all data can be started from that panel.
sk: Kontrola údajov v JOSM čiastočne overila objekty na odoslanie a našla nejaké problémy. Skúste ich opraviť, ale nepoškoďte správne údaje. Ak si nie ste istý, ignorujte hlásenia.<br> Nájdené problémy môžete vidieť aj v paneli Výsledky overovania. ďalšie kontroly na všetkých údajoch je možné spustiť z toho panela.

en: Errors
sk: Chyby

en: Usually this should be fixed.
sk: Obyčajne by mali byť opravené.

en: Warnings
sk: Varovania

en: Fix these when possible.
sk: Opravte tieto, pokiaľ je to možné.

en: Other
sk: Iné

en: Informational hints, expect many false entries.
sk: Informačné pomôcky, očakávajte veľa chybných výsledkov.

en: Suspicious data found. Upload anyway?
sk: Nájdené podozrivé dáta. Aj tak odoslať?

en: Continue upload
sk: Pokračovať v nahrávaní

en: Add node {0}
sk: Pridať bod {0}

en: Add way {0}
sk: Pridať cestu {0}

en: Add relation {0}
sk: Pridať reláciu {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
sk[0]: Pridaných {0} objektov
sk[1]: Pridaný {0} objekt
sk[2]: Pridané {0} objekty

en: New way {0} has 0 nodes
sk: Nová cesta {0} má 0 bodov

en: Change node {0}
sk: Zmeniť bod {0}

en: Change way {0}
sk: Zmeniť cestu {0}

en: Change relation {0}
sk: Zmeniť reláciu {0}

en: Change members of {0}
sk: Zmeniť členov {0}

en: Change nodes of {0}
sk: Zmeniť body {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
sk: Odstrániť "{0}" z bodu ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
sk: Odstrániť "{0}" z cesty ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
sk: Odstrániť "{0}" z relácie ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
sk: Nastaviť {0}={1} pre bod ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
sk: Nastaviť {0}={1} pre cestu ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
sk: Nastaviť {0}={1} pre reláciu ''{2}''

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
sk[0]: Odstrániť "{0}" z {1} objektov
sk[1]: Odstrániť "{0}" z {1} objektu
sk[2]: Odstrániť "{0}" z {1} objektov

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
sk[0]: Nastaviť {0}={1} pre {2} objektov
sk[1]: Nastaviť {0}={1} pre {2} objekt
sk[2]: Nastaviť {0}={1} pre {2} objekty

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
sk[0]: Odstránili sa značky {0} z {1} objektov
sk[1]: Odstránili sa značky {0} z {1} objektu
sk[2]: Odstránili sa značky {0} z {1} objektov

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
sk[0]: Nastavili sa značky {0} na {1} objektov
sk[1]: Nastavili sa značky {0} na {1} objekt
sk[2]: Nastavili sa značky {0} na {1} objekty

en: Replace "{0}" by "{1}" for
sk: Nahradiť "{0}" za "{1}" pre

en: object | objects
sk[0]: objektov
sk[1]: objekt
sk[2]: objekty

en: Change relation member role for {0} {1}
sk: Zmena role člena relácie pre {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
sk: Vymazané ''{0}''

en: At least one object to delete required, got empty collection
sk: Prázdna množina objektov, na zmazanie je potrebné vybrať aspoň jeden objekt

en: Delete node {0}
sk: Vymazať bod {0}

en: Delete way {0}
sk: Vymazať cestu {0}

en: Delete relation {0}
sk: Vymazať reláciu {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
sk[0]: Zmazať {0} objektov
sk[1]: Zmazať {0} objekt
sk[2]: Zmazať {0} objekty

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
sk[0]: Zmazať {0} bodov
sk[1]: Zmazať {0} bod
sk[2]: Zmazať {0} body

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
sk[0]: Zmazať {0} ciest
sk[1]: Zmazať {0} cestu
sk[2]: Zmazať {0} cesty

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
sk[0]: Zmazať {0} relácií
sk[1]: Zmazať {0} reláciu
sk[2]: Zmazať {0} relácie

en: Move {0} node | Move {0} nodes
sk[0]: Posun {0} bodov
sk[1]: Posun {0} bodu
sk[2]: Posun {0} bodov

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
sk[0]: {0} objektov zabudnutých
sk[1]: {0} objekt zabudnutý
sk[2]: {0} objekty zabudnuté

en: Removed nodes from {0}
sk: Odstránené body z {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
sk[0]: Otáčanie {0} bodov
sk[1]: Otáčanie {0} bodu
sk[2]: Otáčanie {0} bodov

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
sk[0]: Mierka {0} bodov
sk[1]: Mierka {0} bodu
sk[2]: Mierka {0} body

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
sk[0]: Vybraný {0} objekt
sk[1]: Vybrané {0} objekty
sk[2]: Vybraných {0} objektov

en: Sequence: {0}
sk: Poradie: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
sk: Musíte zvoliť minimálne dva body pre rozdelenie uzavretej cesty.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
sk: Cesta nemôže byť rozdelená vo zvolených bodoch. (Tip: Zvoľte body uprostred cesty.)

en: Yes, download the missing members
sk: Áno, stiahnuť chýbajúce členy

en: No, abort the split operation
sk: Nie, zrušiť operáciu rozdelenia

en: No, perform the split without downloading
sk: Nie, vykonať rozdelenie bez stiahnutia

en: This way is part of a relation. | This way is part of {0} relations.
sk[0]: Táto cesta je členom {0} relácií.
sk[1]: Táto cesta je členom relácie.
sk[2]: Táto cesta je členom {0} relácií.

en: this relation
sk: táto relácia

en: these relations
sk: tieto relácie

en: one relation | {0} relations
sk[0]: {0} relácií
sk[1]: {0} relácia
sk[2]: {0} relácie

en: For {0} the correct order of the new way parts could not be determined. To fix this, some missing relation members should be downloaded first.
sk: Pre {0} sa nepodarilo určiť správne poradie nových častí cesty. Pre vyriešenie je potrebné stiahnuť niektoré chýbajúce členy relácie.

en: Download missing relation members?
sk: Stiahnuť chýbajúce členy relácie?

en: Missing relation members will be downloaded. Should this be done automatically from now on?
sk: Chýbajúce členy relácie budú stiahnuté. Má sa to odteraz robiť automaticky?

en: Downloading missing relation members
sk: Sťahujú sa chýbajúce členy relácie

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
sk: Členstvo v relácii, založené na roli, bolo skopírované do všetkých nových ciest.<br>Mali by ste to skontrolovať a v prípade potreby opraviť.

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
sk: Členstvo v relácii bolo skopírované do všetkých nových ciest.<br>Mali by ste to skontrolovať a v prípade potreby opraviť.

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
sk[0]: Rozdeliť cestu {0} na {1} častí
sk[1]: Rozdeliť cestu {0} na {1} časť
sk[2]: Rozdeliť cestu {0} na {1} časti

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
sk[0]: Transformácia {0} bodov
sk[1]: Transformácia {0} bodu
sk[2]: Transformácia {0} bodov

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
sk: <html>Vrstva ''{0}'' už má konflikt na objekte<br>''{1}''.<br>Tento konflikt nemôže byť pridaný.</html>

en: Double conflict
sk: Dvojitý konflikt

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
sk: Vrstva "{0}" už neexistuje. Nemôžem odstrániť konflikt pre objekt "{1}".

en: Add conflict for ''{0}''
sk: Pridať konflikt pre "{0}"

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
sk: Nemôžem zrušiť príkaz "{0}", pretože vrstva "{1}" už neexistuje

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
sk: Vyriešte rozpor v súradniciach v {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
sk: Nemôžem vyriešiť nerozhodnutý konflikt.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
sk: Vyriešte konflikty v zmazaných (state) v {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
sk: Nastavte indikátor "zmenené" (modified") pre bod {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
sk: Nastavte indikátor "zmenené" (modified") pre cestu {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
sk: Nastavte indikátor "zmenené" (modified") pre reláciu {0}

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
sk: Rozhodnutie konfliktov v zozname členov relácie {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
sk[0]: Vyriešiť {0} konfliktných značiek v bode {1}
sk[1]: Vyriešiť {0} konfliktnú značku v bode {1}
sk[2]: Vyriešiť {0} konfliktné značky v bode {1}

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
sk[0]: Vyriešiť {0} konfliktných značiek v ceste {1}
sk[1]: Vyriešiť {0} konfliktnú značku v ceste {1}
sk[2]: Vyriešiť {0} konfliktné značky v ceste {1}

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
sk[0]: Vyriešiť {0} konfliktných značiek v relácii {1}
sk[1]: Vyriešiť {0} konfliktnú značku v relácii {1}
sk[2]: Vyriešiť {0} konfliktné značky v relácii {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
sk: Vyriešiť konflikt verzií pre bod {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
sk: Vyriešiť konflikt verzie pre cestu {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
sk: Vyriešiť konflikt verzie pre reláciu {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
sk: Vyriešiť konflikty v zozname bodov cesty {0}

en: Main dataset does not include node {0}
sk: Hlavná dátová sada neobsahuje bod {0}

en: Illegal latitude value ''{0}''
sk: Chybná hodnota zemepisnej šírky ''{0}''

en: Illegal longitude value ''{0}''
sk: Chybná hodnota zemepisnej dĺžky ''{0}''

en: Unable to set file non-readable {0}
sk: Nepodarilo sa odstrániť práva na čítanie zo súboru {0}

en: Unable to set file non-writable {0}
sk: Nepodarilo sa odstrániť práva na zápis zo súboru {0}

en: Unable to set file non-executable {0}
sk: Nepodarilo sa odstrániť práva na spúšťanie zo súboru {0}

en: Unable to set file readable {0}
sk: Nepodarilo sa nastaviť práva na čítanie zo súboru {0}

en: Unable to set file writable {0}
sk: Nepodarilo sa odstrániť na zápis zo súboru {0}

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
sk: Neúspešná inicializácia preferencií. Adresár preferencií "{0}" nie je adresárom.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
sk: <html>Neúspešná inicializácia preferencií.<br>Adresár preferencií ''{0}'' nie je adresár.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
sk: Neúspešná inicializácia preferencií. Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci adresár preferencií: {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
sk: <html>Neúspešná inicializácia preferencií.<br>Neúspešné vytváranie chýbajúceho adresára preferencií: {0}</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
sk: Chýba súbor preferencií "{0}". Vytvorí sa východzí súbor preferencií.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
sk: Nahrádzanie existujúceho súboru preferencií "{0}" východzím súborom preferencií.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
sk: <html>Neúspešná inicializácia preferencií.<br>Chyba pri resetovaní súboru preferencií do východzieho: {0}</html>

en: Failed to load defaults cache file: {0}
sk: Nepodarilo sa načítať súbor vyrovanávacej pamäte nastavení: {0}

en: Failed to delete faulty defaults cache file: {0}
sk: Nepodarilo sa vymazať chybný súbor vyrovanávacej pamäte nastavení: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and trying to read last good preference file <br>{1}<br>.</html>
sk: <html>Súbor nastavení má chyby.<br> Starý súbor bol zálohovaný do <br>{0}<br> a skúsim načítať predchádzajúci dobrý súbor <br>{1}<br>.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
sk: Neúspešná inicializácia preferencií. Chyba pri resetovaní súboru preferencií do východzieho: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Creating a new default preference file.</html>
sk: <html>Súbor nastavení má chyby.<br> Vytvorí sa nový základný súbor nastavení.</html>

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
sk: Nepodarilo sa uložiť preferencie do "{0}"

en: Updated preference setting {0} to {1}
sk: Aktualizované nastavenie {0} to {1}

en: Removed preference setting {0} since it is no longer used
sk: Odstránené nastavenie {0} pretože sa už viac nepoužíva

en: Removed preference default {0} since it is no longer used
sk: Odstránená predvolená hodnota nastavenia {0} pretože sa už viac nepoužíva

en: Saved updated default preferences.
sk: Boli uložené aktualizované predvolené nastavenia.

en: Failed to save default preferences.
sk: Nepodarilo sa uložiť predvolené nastavenia.

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
sk: <html>Nastavenie súboru žiada pripojiť preferencie <b>{0}</b>,<br/> , ale jeho východisková hodnota je v tomto okamihu neznáma.<br/> Aktivujte si prosím zodpovedajúcu funkciu ručne a skúste to znova importovať.

en: Metric
sk: Metrický

en: Chinese
sk: Čínsky

en: Imperial
sk: Britský

en: Nautical Mile
sk: Námorné míle

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
sk: Očakávaná neprázdna hodnota pre parameter "{0}", obdržaná hodnota je "{1}"

en: UNKNOWN
sk: NEZNÁMA

en: Error reading revision info from revision file: {0}
sk: Nepodarilo sa prečítať informácia o verzii zo súboru: {0}

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
sk: Neočakávaná verzia JOSM v súbore revízií, hodnota je "{0}"

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
sk: Súbor revízií "/REVISION" chýba.

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
sk: So základným objektom "{0}" už existuje konflikt.

[ctx: compass]
en: S
sk: J

[ctx: compass]
en: N
sk: S

[ctx: compass]
en: W
sk: Z

[ctx: compass]
en: E
sk: V

en: deg° min'' sec"
sk: stupne° min'' sec"

en: Decimal Degrees
sk: Stupne v desatinnom formáte

en: Unable to parse as coordinate value: ''{0}''
sk: Nepodarilo sa prečítať hodnotu súradníc: "{0}"

en: deg° min'' (Nautical)
sk: stupne° min'' (Námorné)

en: Projected Coordinates
sk: Premietané súradnice

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
sk: Chyba pri rozkladaní rozdielu.
    Čakám na formát: {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
sk: Chyba pri rozkladaní časového pásma.
    Čakám na formát: {0}

en: {0} imagery has tileMatrixSet defined to: {1}
sk: Podkladová vrstva {0} má tileMatrixSet nastavený na: {1}

en: Aerial or satellite photo
sk: Letecká alebo satelitná snímka

en: Elevation map
sk: Výšková mapa

en: Map
sk: Mapa

en: Historic or otherwise outdated map
sk: Historická alebo inak zastaralá mapa

en: Map based on OSM data
sk: Mapa založená na údajoch OSM

en: Historic or otherwise outdated aerial or satellite photo
sk: Historická alebo inak zastaralá letecké alebo satelitná snímka

en: Map for quality assurance
sk: Mapa pre kontrolu kvality

en: Imagery not matching any other category
sk: Snímky nepatriace do inej kategórie

en: {0} mirror server {1}
sk: {0} zrkadliaci server {1}

en: {0} mirror server
sk: {0} zrkadliaci server

en: Date of imagery: {0}
sk: Dátum snímky: {0}

en: Imagery category: {0}
sk: Kategória snímok: {0}

en: This imagery is marked as best in this region in other editors.
sk: Tieto podklad je označený v iných editoroch ako najlepší v tomto regióne.

en: This imagery is an overlay.
sk: Táto vrstva je prekryvná.

en: Update default entries
sk: Aktualizovať predvolené záznamy

en: Update imagery ''{0}''
sk: Aktualizovať podklad "{0}"

en: Drop old imagery ''{0}''
sk: Odstrániť zastaralý podklad "{0}"

en: {0} is not a valid WMS argument. Please check this server URL:
    {1}
sk: {0} nie je platný parameter pre WMS. Prosím skontrolujte túto adresu URL servera:
    {1}

en: {0} is not a valid WMTS argument. Please check this server URL:
    {1}
sk: {0} nie je platným parametrom pre WMTS. Prosím skontrolujte túto URL adresu servera:
    {1}

en: Advanced preference ''{0}'' is not default. Please consider resetting it.
sk: Pokročilé nastavenie "{0}" nemá predvolenú hodnotu. Zvážte jej reset na pôvodnú hodnotu.

en: API key for imagery with id={0} may not be available.
sk: Kľúč API pre podkladové snímky id={0} nemusí byť dostupný.

en: Could not retrieve API key for imagery with id={0}. Cannot add layer.
    {1}
sk: Nepodarilo sa získať kľúč API pre podkladové snímky id={0}. Nemôžem pridať vrstvu.
    {1}

en: HTTP error {0} when loading tiles
sk: Chyba HTTP {0} pri sťahovaní dlaždíc

en: Error downloading tiles: {0}
sk: Chyba pri sťahovaní dlaždíc: {0}

en: Problem loading tile
sk: Problém pri načítavaní dlaždice

en: No tiles at this zoom level
sk: Žiadne dlaždice na tejto úrovni priblíženia

en: Could not load image from tile server
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok zo servera dlaždíc

en: Select WMTS layer
sk: Zvoľte vrstvu WMTS

en: No default layer selected, choosing first layer.
sk: Nebola vybraná predvolená vrstva, použije sa prvá vrstva.

en: No layers defined by getCapabilities document: {0}
sk: Dokument getCapabilities nedefinuje žiadne vrstvy: {0}

en: WMTS Capabilities document did not contain layers in url: {0}
sk: Dokument funkcií WMTS neobsahoval vrstvy na adrese: {0}

en: Error during parsing of WMTS Capabilities document: {0}
sk: Chyba pri čítaní dokumentu funkcií WMTS: {0}

en: Invalid path for GetCapabilities document: {0}
sk: Neplatná cesta pre dokument GetCapabilities: {0}

en: WMTS Parser error - start element {0} has different name than end element {2}
sk: Chyba pri čítaní WMTS - začiatočný element {0} má iný názov ako posledný element {2}

en: Can''t use layer {0} because no supported formats were found. Layer is available in formats: {1}
sk: Nie je možné použiť vrstvu {0} pretože sa nenašli žiadne podporované formáty. Vrstva je dostupná vo formátoch: {1}

en: Only square tiles are supported. {0}x{1} returned by server for TileMatrix identifier {2}
sk: Podporované sú len štvorcové dlaždice. Server vrátil {0}x{1} pre identifikátor {2} TileMatrixu

en: Loading {0}
sk: Nahrávam {0}

en: {0} with {1} arguments is not understood
sk: nerozumiem {0} s {1} parametrami

en: {0} cannot have zero area
sk: {0} nemôže mať nulovú plochu

en: We do not understand version {0} of the vector tile specification
sk: Nerozumieme verzii {0} špecifikácie vektorových dlaždíc

en: Vector tile layers must have a layer name
sk: Vrstva vektorových dlaždíc musí mať názov

en: Unknown field in vector tile layer value ({0})
sk: Neznáme pole v hodnote vrstvy vektorovej vrstvy ({0})

en: Select Vector Tile Layers
sk: Zvoliť vrstvy vektorových dlaždíc

en: Cannot understand style source: {0}
sk: Nerozumiem zdroju štýlu: {0}

en: Vector Tile Style Version not understood: version {0} (json: {1})
sk: Nerozumiem verzii štýlu vektorových dlaždíc: verzia {0} (json: {1})

en: Note
sk: Poznámka

en: Mismatched state: Expected {0} but got {1}
sk: Nesúhlasí stav: Očakávané {0} ale obdržané {1}

en: Failed to store OAuth Access Token to credentials manager
sk: Nepodarilo sa uložiť prístupový reťazec OAuth do správcu prihlasovacích údajov

en: Current credential manager is of type ''{0}''
sk: Aktuálny správca prihlasovacích údajov je typu ''{0}''

en: ID > 0 expected. Got {0}.
sk: Očakávané ID > 0. Obdržaná hodnota však bola {0}.

en: Version > 0 expected. Got {0}.
sk: Očakávané verzia > 0. Obdržaná hodnota však bola {0}.

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
sk: Nemôžem priradiť Id zmenového súboru > 0 novému základnému objektu. Hodnota Id zmenového súboru je {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
sk: Základný objekt ID = 0 nemôže byť neviditeľný.

en: Changeset
sk: Sada zmien

en: Changeset {0}: Unexpected order of versions for {1}: v{2} is not higher than v{3}
sk: Sada zmien {0}: Neočakávané poradie verzií pre {1}: v{2} nie je vyššia než v{3}

en: Cyclic dependency between relations:
sk: Cyklická závislosť medzi reláciami:

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
sk: Nie je možné pridať základný objekt {0} do dátovej sady, pretože je už zahrnutý

en: JOSM expected to find primitive [{0} {1}] in dataset but it is not there. Please report this at {2}. This is not a critical error, it should be safe to continue in your work.
sk: JOSM očakával v dátovej sade základný objekt [{0} {1}] avšak nebol nájdený. Prosím nahláste to na {2}. Toto nie je kritická chyba a malo by byť možné pokračovať v práci.

en: Missing merge target for way with id {0}
sk: Chýbajúci cieľ pre spojenie s cestou s id {0}

en: Object of type {0} with id {1} was marked to be deleted, but it''s missing in the source dataset
sk: Objekt typu {0} s id {1} bol označený na odstránenie, ale chýba'' v zdrojovom súbore údajov

en: Missing merge target for node with id {0}
sk: Chýba zlúčujúci ciel pre bod s id {0}

en: Missing merge target for relation with id {0}
sk: Chýba zlúčujúci ciel pre reláciu s id {0}

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
sk: Chýba zlúčujúci ciel typu {0} s id {1}

en: Conflict in ''visible'' attribute for object of type {0} with id {1}
sk: Konflikt vo ''viditeľnom''atribúte objektu typu {0} s id {1}

en: Merging data...
sk: Zlučujem dáta...

en: highway
sk: komunikácia

en: railway
sk: železnica

en: waterway
sk: vodný tok

en: landuse
sk: využitie oblasti (landuse)

en: building
sk: budova

en: {0} node | {0} nodes
sk[0]: {0} bodov
sk[1]: {0} bod
sk[2]: {0} body

en: incomplete
sk: neúplný

en: node | nodes
sk[0]: bodov
sk[1]: bod
sk[2]: body

en: House {0}
sk: Dom {0}

en: House number {0} at {1}
sk: Číslo domu {0} na {1}

en: House number {0}
sk: Číslo domu {0}

en: {0} member | {0} members
sk[0]: {0} členov
sk[1]: {0} člen
sk[2]: {0} členy

en: public transport
sk: hromadná doprava

en: relation | relations
sk[0]: relácií
sk[1]: relácia
sk[2]: relácie

en: Changeset {0}
sk: Súbor zmien {0}

en: <html>Error in filter <code>{0}</code>:<br>{1}
sk: <html>Chyba vo filtri <code>{0}</code>:<br>{1}

en: Error in filter
sk: Chyba vo filtri

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
sk[0]: <p><b>{0}</b> objektov skrytých
sk[1]: <p><b>{0}</b> objekt skrytý
sk[2]: <p><b>{0}</b> objekty skryté

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
sk[0]: <b>{0}</b> objektov deaktivovaných
sk[1]: <b>{0}</b> objekt deaktivovaný
sk[2]: <b>{0}</b> objekty deaktivované

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
sk: Nemožno pridať cestu len s {0} bodmi.

en: Each node must connect exactly 2 ways
sk: Každý bod musí pripojiť presne 2 cesty

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
sk: Nie je možné spojiť, pretože jeden zo zúčastnených základných objektov je nový a ostatné nie sú

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
sk: Nemožno zlúčiť základné objekty s rozdielnymi id. Toto id je {0}, druhé je {1}

en: way | ways
sk[0]: ciest
sk[1]: cesta
sk[2]: cesty

en: closedway
sk: uzavretá cesta

en: multipolygon
sk: multipolygón

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
sk: Kolekcia značiek nemôže byť použitá na základný objekt, pretože sú tam kľúče s viacnásobnými hodnotami.

en: <anonymous>
sk: <anonymné>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
sk: nemôžem pridať bod {0} do nedokončenej cesty {1}

en: Nodes in way must be in the same dataset
sk: Body v ceste musia byť v tej istej dátovej sade

en: Deleted node referenced by {0}
sk: Zmazaný bod odkazovaný z {0}

en: Complete node {0} with null coordinates in way {1}
sk: Kompletný bod {0} s neplatnými súradnicami v ceste {1}

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
sk: Nemôžem porovnať základný objekt s ID ''{0}'' so základným objektom s ID ''{1}''.

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
sk: Parameter {0} nie je v rozsahu 0..{1}. Obdržaná hodnota je "{2}".

en: <left parent>
sk: <ľavá zátvorka>

en: <right parent>
sk: <pravá zátvorka>

en: <tilde>
sk: <vlnovka>

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
sk: Regulárny výraz "{0}" má chybu na pozícii {1}, celá chyba:
    
    {2}

en: The regex "{0}" had a parse error, full error:
    
    {1}
sk: The regex "{0}" mal chybu, celá chyba:
    
    {1}

en: Range of numbers expected
sk: Očakávaný rozsah čísel

en: Expecting {0} after {1}
sk: Očakávalo sa {0} po {1}

en: Range of primitive ids expected
sk: Očakáva sa rozsah identifikátorov (ID) základných objektov

en: Range of changeset ids expected
sk: Očakáva sa rozsah identifikátorov (ID) súborov zmien.

en: Range of versions expected
sk: Očakáva sa rozsah verzií

en: Reference value for ''{0}'' expected
sk: Očakávaná referenčná hodnota pre "{0}"

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
sk: Kľúč nemôže byť prázdna hodnota keď je použitý značkový operátor. Ukážka použitia: kľúč=hodnota

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
sk: Neznámy základný typ: {0}. Povolené hodnoty sú "node" (bod), "way" (cesta), "relation" (relácia)

en: Positive integer expected
sk: Očakáva sa kladné celé číslo

en: Non-zero integer expected
sk: Očakávané nenulové celé číslo

en: Cannot parse timestamp ''{0}''
sk: Nepodarilo sa prečítať časovú značku "{0}"

en: Unknown preset name:
sk: Neznámy názov predvoľby:

en: Failed to parse MapCSS selector
sk: Nepodarilo sa načítať identifikátor MapCSS.

en: Unexpected token: {0}
sk: Neočakávaný reťazec: {0}

en: Missing parameter for OR
sk: Chýbajúci parameter pre OR

en: Missing parameter for XOR
sk: Chýbajúci parameter pre XOR

en: Missing operator for NOT
sk: Chýbajúci operátor pre NOT

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
sk: Neočakávaný reťazec. Očakávaný {0}, nájdený {1}

en: Failed to load map renderer class ''{0}''. The class wasn''t found.
sk: Nepodarilo sa načítať vykresľovaciu triedu mapy "{0}". Trieda nebola nájdená.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because the class wasn''t found.
sk: Nemožno aktivovať vykresľovaciu triedu mapy ''{0}'', pretože trieda nebola nájdená.

en: Activating the standard map renderer instead.
sk: Namiesto toho aktivujem štandardné vykresľovanie máp.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t a subclass of ''{1}''.
sk: Nemožno aktivovať vykresľovaciu triedu mapy ''{0}'', pretože neobsahuje podtriedu ''{1}''.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t registered as map renderer.
sk: Nemožno aktivovať vykresľovaciu triedu máp ''{0}'', pretože nie je zapísaná ako vykresľovač máp.

en: Wireframe Map Renderer
sk: Vykresľovač mapy ako drôtového modelu

en: Renders the map as simple wire frame.
sk: Vykresliť mapu ako jednoduchý drôtový model.

en: Styled Map Renderer
sk: Vykresľovač mapy so štýlmi

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
sk: Vykreslí mapu pomocou štýlu pravidiel v súbore štýlov.

en: inactive
sk: neaktívny

en: selected
sk: zvolené

en: Relation: selected
sk: Relácia: vybraná

en: Node: standard
sk: Bod: štandardný

en: Node: connection
sk: Bod: spojenie ciest

en: Node: tagged
sk: Bod: označkovaný

en: untagged way
sk: neoznačená cesta

en: background
sk: pozadie

en: highlight
sk: zvýrazniť

en: highlight wireframe
sk: zvýraznenie drôtového modelu

en: untagged
sk: neoznačený

en: areatext
sk: oblasť textu

en: Failed to create missing preferences directory: {0}
sk: Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci priečinok pre nastavenia: {0}

en: <html>Failed to create missing preferences directory: {0}</html>
sk: <html>Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci priečinok pre nastavenia: {0}</html>

en: Failed to create missing user data directory: {0}
sk: Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci priečinok pre používateľské dáta: {0}

en: <html>Failed to create missing user data directory: {0}</html>
sk: <html>Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci priečinok pre používateľské dáta: {0}</html>

en: Failed to create missing cache directory: {0}
sk: Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci cache adresár: {0}

en: <html>Failed to create missing cache directory: {0}</html>
sk: <html>Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci adresár zásobníka: {0}</html>

en: Expected element ''{0}'', but got ''{1}''
sk: Očakával sa prvok "{0}", ale našiel sa "{1}"

en: value expected
sk: očakávala sa hodnota

en: Short Description:
sk: Krátky popis:

en: URL:
sk: Adresa URL:

en: Author:
sk: Autor:

en: Webpage:
sk: web stránka:

en: Description:
sk: Popis:

en: Version:
sk: Verzia:

en: Minimum JOSM Version:
sk: Minimálna JOSM verzia:

en: by {0}
sk: {0}

en: JOSM default (MapCSS)
sk: JOSM predvolený (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
sk: Interné štýly majú byť použité ako základ pre prevádzkové prepínateľné štýly

en: Internal Preset
sk: Základné interné predvoľby

en: The default preset for JOSM
sk: Východiskové nastavenie pre JOSM

en: Addresses
sk: Adresy

en: Checks for errors on addresses
sk: Hľadá chyby v adresách

en: Tag combinations
sk: Kombinácie značiek

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
sk: Hľadá chýbajúce značky alebo podozrivé kombinácie

en: Deprecated features
sk: Zastaralé vlastnosti

en: Checks for deprecated features
sk: Vyhľadáva zastaralé vlastnosti

en: Geometry
sk: Geometria

en: Checks for geometry errors
sk: Hľadá chyby geometrie

en: Highways
sk: Pozemné komunikácie

en: Checks for errors on highways
sk: Hľadá chyby na komunikáciách

en: Multiple values
sk: Viacnásobné hodnoty

en: Checks for wrong multiple values
sk: Hľadá chybné viacnásobné hodnoty

en: Numeric values
sk: Číselné hodnoty

en: Checks for wrong numeric values
sk: Hľadá chybné číselné hodnoty

en: Religion
sk: Náboženstvo

en: Checks for errors on religious objects
sk: Hľadá chyby na náboženských objektoch

en: Relations
sk: Relácie

en: Checks for errors on relations
sk: Hľadá chyby v reláciách

en: Territories
sk: Územia

en: Checks for territories-specific features
sk: Kontrolovať vlastnosti závislé od územia

en: Unnecessary tags
sk: Nepotrebné značky

en: Checks for unnecessary tags
sk: Hľadá nepotrebné značky

en: Wikipedia
sk: Wikipédia

en: Checks for wrong wikipedia tags
sk: Hľadá chybné značky "wikipedia"

en: UTM projection (''+proj=utm'') requires ''+zone=...'' parameter.
sk: Projekcia UTM ("+proj=utm") vyžaduje parameter "+zone=...".

en: Expected integer value in range 1-60 for ''+zone=...'' parameter.
sk: Pre parameter "+zone=..." bola očakávaná celočíselná hodnota v intervale 1-60.

en: No unit found for: {0}
sk: Nenašla sa jednotka pre: {0}

en: Unknown parameter: ''{0}''.
sk: Neznámy parameter: "{0}".

en: Value expected for parameter ''{0}''.
sk: Očakávaná hodnota pre parameter ''{0}''.

en: No value expected for parameter ''{0}''.
sk: Žiadna hodnota nebola očakávaná pre parameter ''{0}''.

en: Parameter must begin with a ''+'' character (found ''{0}'')
sk: Parameter musí začínať znakom "+" (nájdené ''{0}'')

en: Unexpected parameter format (''{0}'')
sk: Neočakávaný formát parametra (''{0}'')

en: Value ''{0}'' for option +init not supported.
sk: Hodnota ''{0}'' pre možnosť +init nie je podporovaná.

en: Ellipsoid ''{0}'' not supported.
sk: Elipsoid ''{0}'' nie je podporovaný.

en: Combination of ellipsoid parameters is not supported.
sk: Kombinácia parametrov elipsoidu nie je podporovaná.

en: Unknown datum identifier: ''{0}''
sk: Neznámy identifikátor údaju: "{0}"

en: Ellipsoid required (+ellps=* or +a=*, +b=*)
sk: Elipsoid sa vyžaduje (+ellps=* alebo +a=*, +b=*)

en: Grid shift file ''{0}'' for option +nadgrids not supported.
sk: Súbor posunu mriežky "{0}" nie je pre voľbu +nadgrids podporovaná.

en: Unexpected number of arguments for parameter ''towgs84'' (must be 3 or 7)
sk: Neočakávaný počet parametrov pre "towgs84" (musí byť 3 alebo 7)

en: Unable to parse value of parameter ''towgs84'' (''{0}'')
sk: Nemožno analyzovať hodnotu parametra "towgs84" ("{0}")

en: Projection required (+proj=*)
sk: Projekcia požadovaná (+proj=*)

en: Unknown projection identifier: ''{0}''
sk: Neznámy identifikátor projekcie: "{0}"

en: Unexpected number of arguments for parameter ''+bounds'' (must be 4)
sk: Neočakávaný počet parametrov pre ''+bounds'' (musia byť 4)

en: Expected number argument for parameter ''{0}''
sk: Predpokladaný počet argumentov pre parameter ''{0}''

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as number.
sk: Nemožno analyzovať hodnotu ''{1}'' parametra ''{0}'' ako číslo.

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as coordinate value.
sk: Nemožno analyzovať hodnotu ''{1}'' parametra ''{0}'' ako hodnotu súradníc.

en: Custom Projection
sk: Vlastná projekcia

en: Error: {0}
sk: Chyba: {0}

en: JOSM projection command line interface
sk: Rozhranie príkazového riadka pre projekcie JOSM

en: Description
sk: Popis

en: Converts coordinates from one coordinate reference system to another.
sk: Konvertuje súradnice z jedného referenčného systému do iného.

en: Options
sk: Možnosti

en: Show this help
sk: Zobraziť tohto pomocníka

en: Switch input and output crs
sk: Vymeniť vstupné a výstupné súr.

en: Switch order of input coordinates (east/north, lon/lat)
sk: Vymeniť poradie vstupných súradníc (východ/sever, dĺžka/šírka)

en: Switch order of output coordinates (east/north, lon/lat)
sk: Vymeniť poradie výstupných súradníc (východ/sever, dĺžka/šírka)

en: <crs>
sk: <súr.>

en: The format for input and output coordinate reference system is similar to that of the PROJ.4 software.
sk: Formát pre referenčný systém vstupných a výstupných súradníc je podobný ako v programe PROJ.4.

en: [file]
sk: [súbor]

en: Reads input data from one or more files listed as positional arguments. When no files are given, or the filename is "-", data is read from standard input.
sk: Načíta vstupné údaje z jedného alebo viacerých súborov zadaných ako parametre. Ak nie sú zadané žiadne súbory, alebo je názov súboru "-", údaje sa prečítajú zo štandardného vstupu.

en: Examples
sk: Príklady

en: Expected two coordinates, separated by white space, found {0} in ''{1}''
sk: Boli očakávané 2 súradnice oddelené medzerou, avšak našli sa {0} v "{1}"

en: Unable to parse number ''{0}''
sk: Nepodarilo sa prečítať číslo "{0}"

en: Albers Equal Area
sk: Albersove zachovanie plochy

en: Parameter ''{0}'' required.
sk: Vyžadovaný parameter ''{0}''.

en: standard parallels are opposite
sk: štandardné rovnobežky sú opačne

en: Azimuthal Equidistant
sk: Azimutálna ekvidistantná

en: Double Stereographic
sk: Dvojité stereografické

en: Equidistant Cylindrical (Plate Carrée)
sk: Valcové s rovnakými vzdialenosťami (Plate Carrée)

en: Lambert Azimuthal Equal Area
sk: Lambertove azimutové zachovanie plochy

en: Lat/lon (Geodetic)
sk: Šírka/Dĺžka (Geodetické)

en: Mercator
sk: Mercatorova projekcia

en: Oblique Mercator
sk: Zkreslená Mercatorova

en: Unsuitable parameters ''{0}'' and ''{1}'' for two point method.
sk: Nevhodné  parametre "{0}" a "{1}" pre dvojbodovú metódu.

en: Illegal value for parameter ''{0}'': {1}
sk: Neplatná hodnota pre parameter "{0}": {1}

en: error in initialization
sk: chyba pri inicializácii

en: Polar Stereographic
sk: Polárna stereografická

en: Polar Stereographic: Parameter ''{0}'' must be 90 or -90.
sk: Polárna stereografická: Parameter "{0}" musí byť 90 alebo -90.

en: Sinusoidal
sk: Sínusová

en: Worldwide
sk: Celý svet

en: Cannot handle ignore list entry {0}
sk: Nepodarilo sa spracovať položku v zozname ignorovaných {0}

en: Ignore list
sk: Zoznam ignorovaných

en: Error initializing test {0}:
     {1}
sk: Chyba pri inicializácii testu {0}:
    {1}

en: validation error
sk: chyba overovania

en: validation warning
sk: varovanie overovania

en: validation other
sk: ostatné overovania

en: Running test {0}
sk: Spúšťam test {0}

en: {0} of {1} elements done
sk: {0} z {1} objektov hotových

en: Validating
sk: Overovanie

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
sk: Overovanie {0}/{1}: Spúšťa sa {2}

en: Updating ignored errors ...
sk: Aktualizujú sa ignorované chyby ...

en: Validation results contain elements hidden by a filter.
sk: Výsledky validácie obsahujú prvky skryté filtrom.

en: Please review active filters to see the hidden results.
sk: Prosím skontrolujte aktívne filtre, aby ste videli skryté výsledky.

en: Missing argument - input data file ({0})
sk: Chýba parameter - vstupný súbor údajov ({0})

en: Processing files...
sk: Spracovávam súbory...

en: {0} had {1} error | {0} had {1} errors
sk[0]: {0} malo {1} chýb
sk[1]: {0} malo {1} chybu
sk[2]: {0} malo {1} chyby

en: {0} had no errors
sk: {0} nemalo žiadne chyby

en: Could not load input file: {0}
sk: Nepodarilo sa načítať vstupný súbor: {0}

en: Validating {0}, saving output to {1}
sk: Overujem {0}, výstup bude uložený do {1}

en: Could not find a layer for {0}
sk: Nepodarilo sa nájsť vrstvu pre {0}

en: Preferences are not the expected type
sk: Nastavenia nie sú očakávaného typu

en: JOSM Validation command line interface
sk: Rozhranie príkazového riadka pre JOSM validátor

en: Validates data and saves the result to a file.
sk: Overí údaje a výsledok uloží do súboru.

en: Input data file name (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).
sk: Názov vstupného súboru (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).

en: OSM files can be specified multiple times. Required.
sk: Súbory OSM môžu byť uvedené aj viackrát. Povinné.

en: .validator.mapcss and .mapcss files will stop processing on first error.
sk: Súbory .validator.mapcss a .mapcss zastavia vykonávanie pri prvej chybe.

en: Non-osm files do not use --output or --change-file
sk: Iné súbory ako osm nepoužívajú --output alebo --change-file

en: Output data file name (.geojson, line-by-line delimited for MapRoulette). Optional.
sk: Názov výstupného súboru (.geojson, rozdelený po riadkoch pre MapRoulette). Voliteľné.

en: Change file name (.osc). Can be specified multiple times per input.
sk: Názov súboru zmien (.osc). Môže byť zadaný viackrát.

en: Changes will be applied in the specified order. Optional.
sk: Zmeny budú aplikované v zadanom poradí. Voliteľné.

en: E-mail address is invalid
sk: E-mailová adresa nie je platná

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
sk: E-mailová adresa obsahuje neplatné používateľské meno: {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
sk: E-mailová adresa obsahuje neplatnú doménu: {0}

en: Email validator
sk: Kontrola e-mailov

en: URL is invalid
sk: Adresa URL nie je platná

en: URL contains an invalid protocol: {0}
sk: Adresa URL obsahuje neplatný protokol: {0}

en: URL contains an invalid authority: {0}
sk: Adresa URL obsahuje neplatnú autoritu: {0}

en: URL contains an invalid path: {0}
sk: Adresa URL obsahuje neplatnú cestu: {0}

en: URL contains an invalid query: {0}
sk: Adresa URL obsahuje neplatný dotaz: {0}

en: URL contains an invalid fragment: {0}
sk: Adresa URL obsahuje neplatný fragment: {0}

en: URL validator
sk: Kontrola URL

en: Include POIs like amenities, offices, and buildings in duplicate address detection
sk: Zahrnúť body záujmu ako občianska vybavenosť, kancelárie a budovy pre hľadanie duplicitných adries

en: Checks for errors in addresses and associatedStreet relations.
sk: Kontroluje chyby v adresách a reláciách "associatedStreet".

en: Multiple associatedStreet relations
sk: Viaceré relácie "associatedStreet"

en: House number without street
sk: Číslo domu bez ulice

en: Duplicate house numbers
sk: Duplicitné čísla domov

en: ''{0}'' ({1}m)
sk: "{0}" ({1}m)

en: House number ''{0}'' duplicated
sk: Číslo domu ''{0}'' je duplicitné

en: Multiple street names in relation
sk: Viacnásobný počet názvu ulice v relácii

en: House number too far from street
sk: Číslo domu je príliš ďaleko od ulice

en: Relation is obsolete
sk: Relácia je zastaralá

en: API Capabilities
sk: Schopnosti API

en: Checks for errors against API capabilities
sk: Hľadá chyby objektov voči schopnostiam API

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
sk: Cesta obsahuje viac ako {0} bodov. Mala by byť nahradená multipolygónom

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
sk: Cesta obsahuje viac ako {0} bodov. Mala by byť rozdelená alebo zjednodušená

en: Barriers and entrances
sk: Prekážky a vchody

en: Checks for errors in barriers and entrances.
sk: Skontroluje chyby v prekážkach a vchodoch.

en: Barrier entrance not set on a barrier
sk: Vchod/vstup cez prekážku nie je nastavený na prekážke

en: Coastlines
sk: Pobrežie

en: This test checks that coastlines are correct.
sk: Tento test kontroluje správnosť línií pobrežia.

en: Reversed coastline: land not on left side
sk: Obrátené pobrežie: zem nie je na ľavej strane

en: Unconnected coastline
sk: Nespojené pobrežie

en: Unordered coastline
sk: Neusporiadané pobrežie

en: Reversed coastline
sk: Obrátená pobrežná čiara

en: invalid coastline
sk: chybné pobrežie

en: Conditional Keys
sk: Podmienené kľúče

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
sk: Kontroluje správne použitie značiek "*:conditional".

en: Does not match pattern ''restriction value @ condition''
sk: Nie je v tvare "obmedzenie @ podmienka"

en: {0} is not a valid restriction value
sk: {0} nie je platná hodnota obmedzenia

en: Wrong syntax in {0} key
sk: Chybný formát v kľúči {0}

en: Error in {0} value: {1}
sk: Chyba v hodnote pre {0}: {1}

en: Connectivity Relations
sk: Relácie prepojení jazdných pruhov

en: Validates connectivity relations
sk: Kontroluje relácie prepojení jazdných pruhov

en: Connectivity relation without connectivity tag
sk: Relácia prepojenia so značkou "connectivity"

en: Connectivity tag contains unusual data
sk: Značka prepojenia obsahuje neobvyklé údaje

en: Connectivity tag missing comma between optional and non-optional values
sk: Značke prepojenia chýba čiarka medzi povinnými a nepovinnými hodnotami

en: Inconsistent lane numbering between relation and member tags
sk: Nekonzistentné značenie jazdných pruhov medzi reláciou a značkami jej členov

en: Relation {0} member is missing a lanes or *:lanes tag | Relation {0} members are missing a lanes or *:lanes tag
sk[0]: Členy relácie {0} nemajú značku "lanes" alebo "*:lanes"
sk[1]: Člen relácie {0} nemajú značku "lanes" alebo "*:lanes"
sk[2]: Členy relácie {0} nemajú značku "lanes" alebo "*:lanes"

en: This connectivity may already be implied
sk: Toto prepojenie pruhov už môže byť implikované

en: Relation should not contain mixed ''via'' ways and nodes
sk: Relácia by nemala obsahovať zmiešané body a cesty s rolu "via"

en: Multiple ''via'' roles only allowed with ways
sk: Viaceré role "via" sú povolené len s cestami

en: Crossing ways
sk: Prekrížené cesty

en: Crossing barriers
sk: Križujúce sa prekážky (barrier)

en: Crossing highways
sk: Križujúce sa cesty

en: Crossing railways
sk: Križujúce sa železnice

en: Crossing waterways
sk: Križovanie vodných ciest

en: Crossing barrier/building
sk: Križujúca sa prekážka a budova

en: Crossing barrier/highway
sk: Križujúca sa prekážka a cesta

en: Crossing barrier/railway
sk: Križujúca sa prekážka a železnica

en: Crossing barrier/waterway
sk: Križujúca sa prekážka a vodná cesta

en: Crossing barrier/way
sk: Križujúca sa prekážka a cesta

en: Crossing building/highway
sk: Križujúca sa budova a cesta

en: Crossing building/railway
sk: Križujúca sa budova a železnica

en: Crossing building/residential area
sk: Križujúca sa budova a obytná zóna

en: Crossing building/waterway
sk: Križujúca sa budova a vodná cesta

en: Crossing building/way
sk: Križujúca sa budova a cesta

en: Crossing highway/railway
sk: Križujúca sa cesta a železnica

en: Crossing highway/waterway
sk: Križujúca sa cesta a vodná cesta

en: Crossing highway/way
sk: Križujúce sa cesty

en: Crossing railway/waterway
sk: Križujúca sa železnica a vodná cesta

en: Crossing railway/way
sk: Križujúca sa železnica a cesta

en: Crossing residential area/way
sk: Križujúca sa obytná zóna a cesta

en: Crossing waterway/way
sk: Križujúca sa vodná cesta a cesta

en: Crossing boundaries
sk: Križujúce sa hranice (boundary)

en: Self crossing ways
sk: Cesty križujúce sami seba

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
sk: Tento test kontroluje či dve cesty, železnice, vodné cesty alebo budovy sa križujú v rovnakej vrstve, ale sa nepretínajú v spoločnom bode.

en: Invalid usage of direction on node
sk: Neplatné použitie značky "direction" (smer) na bode.

en: Disputed usage of direction on node
sk: Sporné použitie smeru na bode

en: Direction nodes
sk: Smerové body

en: Check for nodes which have a ''forward'' or ''backward'' direction
sk: Kontroluje body, ktoré majú smer "forward" (dopredu) alebo "backward" (dozadu).

en: Unconnected node with {0}. Use angle or cardinal direction
sk: Nepripojený bod s {0}. Použite uhol alebo hodnotu smeru

en: Node with {0} should be connected to a linear way
sk: Bod s {0} by mal byť pripojený k lineárnej ceste

en: Node with {0} on end of way
sk: Bod s {0} na konci cesty

en: Node with {0} on a connection of multiple ways
sk: Bod s {0} na spojení viacerých ciest

en: Duplicated nodes
sk: Duplicitné body

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
sk: Tento test zisťuje či nie je viac bodov na jednom mieste.

en: Mixed type duplicated nodes
sk: Zmiešaný typ duplicitných bodov

en: Highway duplicated nodes
sk: Duplicitné body na komunikácii

en: Railway duplicated nodes
sk: Duplicitné body na železnici

en: Waterway duplicated nodes
sk: Duplicitné body na vodnom toku

en: Boundary duplicated nodes
sk: Duplicitné body na hranici

en: Power duplicated nodes
sk: Duplicitné body na elektrickom vedení

en: Natural duplicated nodes
sk: Duplicitné body na prírodných útvaroch

en: Building duplicated nodes
sk: Duplicitné body na budovách

en: Landuse duplicated nodes
sk: Duplicitné body na využívaní krajiny

en: Other duplicated nodes
sk: Iné duplicitné body

en: Nodes at same position
sk: Body s rovnakou pozíciou

en: Duplicated relations
sk: Zdvojené relácie

en: This test checks that there are no relations with same tags and same members with same roles.
sk: Tento test kontroluje, či neexistujú žiadne relácie s rovnakými značkami a s rovnakým členom s rovnakou rolou.

en: Relations with same members
sk: Relácie s rovnakým členmi

en: Identical members
sk: Identickí členovia

en: Delete duplicate relations
sk: Odstránenie duplicitných relácií

en: Duplicated ways
sk: Zdvojené (duplikované) cesty

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
sk: Tento test kontroluje, že neexistujú žiadne cesty s bodmi s rovnakými súradnicami a tiež rovnakými značkami.

en: Ways with same position
sk: Cesty s rovnakou polohou

en: Delete duplicate ways
sk: Vymazať zdvojené (duplikované) cesty

en: Duplicated way nodes
sk: Duplicitné body v ceste

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
sk: Skontroluje cesty či neobsahujú identické body za sebou.

en: Performs semantic checks on highways.
sk: Vykoná kontroly zmyslu na cestách.

en: Incorrect roundabout (highway: {0} instead of {1})
sk: Chybný kruhový objazd (highway: {0} namiesto {1})

en: Highway link is not linked to adequate highway/link
sk: Cestná prípojka (link) nie je pripojená k príslušnej triede cesty

en: Incomplete pedestrian crossing tagging. Required tags are {0} and {1}.
sk: Nekompletné značenie priechodu pre chodcov. Vyžadované značky sú {0} a {1}.

en: Unknown country code: {0}
sk: Neznámy kód krajiny: {0}

en: Unknown source:maxspeed context: {0}
sk: Neznámy kontext pre source:maxspeed: {0}

en: Node connects highways on different layers
sk: Bod spája cesty na rôznych vrstvách (značka ''layer'')

en: Internet tags
sk: Značky pre Internet

en: Checks for errors in internet-related tags.
sk: Kontroluje chyby v značkách súvisiacich s Internetom.

en: URL contains backslashes instead of slashes
sk: URL adresa obsahuje spätné lomítka namiesto lomítok

en: ''{0}'': {1}
sk: "{0}": {1}

en: Lane tags
sk: Značky pre jazdné pruhy

en: Test that validates ''lane:'' tags.
sk: Kontrola značiek pre jazdné pruhy ("lanes:").

en: Number of {0} greater than {1}
sk: Počet {0} väčší než {1}

en: Number of lane dependent values inconsistent
sk: Počet hodnôt pre jazdné pruhy je nekonzistentný

en: Number of lane dependent values inconsistent in forward direction
sk: Počet hodnôt pre jazdné pruhy je nekonzistentný v smere dopredu (forward)

en: Number of lane dependent values inconsistent in backward direction
sk: Počet hodnôt pre jazdné pruhy je nekonzistentný v smere dozadu (backward)

en: Long segments
sk: Dlhé úseky

en: This tests for long way segments, which are usually errors.
sk: Toto hľadá dlhé úseky ciest, čo obyčajne znamená chybu.

en: Very long segment of {0} kilometers
sk: Veľmi dlhý úsek dĺžky {0} kilometrov

en: Tag checker (MapCSS based)
sk: Kontrola značiek (založená na MapCSS)

en: This test checks for errors in tag keys and values.
sk: Tento test kontroluje chyby kľúčov značiek a ich hodnôt.

en: unknown
sk: neznámy

en: Adding {0} to tag checker
sk: Pridávam {0} do kontroly značiek

en: Failed to add {0} to tag checker
sk: Nepodarilo sa pridať {0} do kontroly značiek

en:  {0}: {1} of {2} elements done
sk:  {0}: {1} z {2} objektov hotových

en: Fix of {0}
sk: Oprava {0}

en:  or
sk:  alebo

en: {0}, use {1} instead
sk: {0}, použite namiesto toho "{1}"

en: Multipolygon
sk: Multipolygón

en: This test checks if multipolygons are valid.
sk: Tento test skontroluje, či je multipolygón platný.

en: Incomplete multipolygon relation was modified
sk: Nekompletný multipolygón bol zmenený

en: No area style for multipolygon
sk: Neexistuje štýl oblasti multipolygónu

en: With the currently used mappaint style the style for inner way equals the multipolygon style
sk: V používanom farebnom štýle mapy je štýl pre vnútornú cestu zhodný so štýlom multipolygónu

en: With the currently used mappaint style the style for outer way mismatches the area style
sk: V aktuálne používanom štýle štýl pre vonkajšiu cestu nesúhlasí so štýlom oblasti

en: Area style on outer way
sk: Štýl oblasti na vonkajšej ceste

en: Multipolygon is not closed
sk: Multipolygón nie je uzavretý

en: Self-intersecting polygon ring
sk: Polygón križujúci sám seba

en: Multipolygon rings share node
sk: Prstence multipolygónu zdieľajú bod

en: Intersection between multipolygon ways
sk: Priesečník medzi cestami multipolygónu

en: Multipolygon rings are equal
sk: Oblasti multipolygónu sú rovnaké

en: Role for ''{0}'' should be ''{1}''
sk: Rola pre "{0}" by mala byť "{1}"

en: Multipolygon inner way is outside
sk: Vnútorná cesta multipolygónu je vonku

en: Multipolygon ring contains segment twice
sk: Prstenec multipolygónu obsahuje úsek dvakrát

en: Multipolygon outer way shares segment with other ring
sk: Vonkajšia cesta multipolygónu zdieľa úsek s iným prstencom

en: Role for multipolygon way member should be inner or outer
sk: Rola pre člena multipolygónu by mala byť ''inner'' alebo ''outer''

en: Non-Way in boundary
sk: Objekt, ktorý nie je cestou, v hranici

en: Non-Way in multipolygon
sk: V multipolygóne je člen, ktorý nie je cestou

en: Multipolygon member repeated with different role
sk: Člen multipolygónu sa opakuje s odlišnou rolou

en: Multipolygon member repeated with same role
sk: Člen multipolygónu sa opakuje s rovnakou rolou

en: Missing name:* translation
sk: Chýbajúci preklad name:*

en: This test finds multilingual objects whose ''name'' attribute is not equal to some ''name:*'' attribute and not a composition of ''name:*'' attributes, e.g., Italia - Italien - Italy.
sk: Tento test nájde viacjazyčné objekty, ktorých atribút "name" (meno) nie je rovnaký ako niektorý z atribútov "name:*" a nie je zložený z atribútov "name:*", napríklad Italia - Italien - Italy.

en: Missing name:*={0}. Add tag with correct language key.
sk: Chýba name:*={0}. Pridajte značky so správnym kódom jazyka.

en: A name is missing, even though name:* exists.
sk: Chýba ''name'', napriek tomu, že ''name:*'' existuje.

en: Enable strict mode.
sk: Zapnúť prísny režim.

en: Opening hours syntax
sk: Zápis otváracích hodín

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
sk: Tento test kontroluje správny zápis otváracích hodín.

en: {0} value can be prettified
sk: hodnota {0} môže byť vylepšená

en: Overlapping ways
sk: Prekrývajúce sa cesty

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
sk: Tento test slúži na zistenie, či nie sú dva body spojené viac ako jednou cestou.

en: Overlapping highways
sk: Prekrývajúce sa komunikácie

en: Overlapping railways
sk: Prekrývajúce sa železnice

en: Overlapping waterways
sk: Prekrývajúce sa vodné cesty

en: Highway shares segment with linear way
sk: Komunikácia zdieľa úsek s lineárnou cestou

en: Railway shares segment with linear way
sk: Železnica zdieľa úsek s lineárnou cestou

en: Waterway shares segment with linear way
sk: Vodná cesta zdieľa úsek s lineárnou cestou

en: Highway shares segment with other way
sk: Komunikácia zdieľa úsek s inou cestou

en: Railway shares segment with other way
sk: Železnica zdieľa úsek s inou cestou

en: Waterway shares segment with other way
sk: Vodná cesta zdieľa úsek s inou cestou

en: Ways share segment
sk: Cesty zdieľajú úsek

en: Way contains segment twice
sk: Cesta obsahuje rovnaký úsek dvakrát

en: Power lines
sk: Elektrické vedenia

en: Checks if power line missing a support node and for nodes in power lines that do not have a power=tower/pole tag
sk: Kontroluje či elektrickému vedeniu chýbajú podporné stožiare a body v elektrickom vedení bez značky power=tower/pole

en: missing tag
sk: chýbajúca značka

en: node without power=*
sk: bod bez značky power=*

en: Node connects a power line or cable with an object which is not related to the power infrastructure
sk: Bod spája elektrické vedenie s objektom, ktorý nie je súčasťou elektrickej infraštruktúry

en: Possibly missing line support node within power line
sk: Pravdepodobne chýba podporný stĺp v elektrickom vedení

en: Mixed reference numbering
sk: Pomiešané číslovanie

en: Reference numbering don''t match majority of way''s nodes
sk: Číslovanie nesúhlasí s väčšinou ostatných bodov v elektrickom vedení

en: Possibly wrong power line type used
sk: Pravdepodobne nesprávny typ elektrického vedenia

en: Public Transport Route
sk: Trasa hromadnej dopravy

en: Route relation contains a ''{0}'' role
sk: Relácia trasy obsahuje rolu "{0}"

en: Route relation contains a gap
sk: Relácia trasy obsahuje medzeru

en: Stop position not part of route
sk: Miesto zastavenia vozidla nie je súčasťou relácie

en: Role verification problem
sk: Problém s overením rolí

en: Relation checker
sk: Kontrolór relácií

en: Checks for errors in relations.
sk: Kontroluje chyby v reláciách.

en: Relation is empty
sk: Relácia je prázdna

en: Route scheme is unspecified. Add {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)
sk: Nie je uvedená schéma trasy. Pridajte {0} ({1}=hromadná doprava (nová); {2}=zastaralá)

en: Relation type is unknown
sk: Neznámy typ relácie

en: Role of relation member does not match template expression ''{0}'' in preset {1}
sk: Rola člena relácie nesúhlasí so šablónou "{0}" v predvoľbe {1}

en: Type ''{0}'' of relation member with role ''{1}'' does not match accepted types ''{2}'' in preset {3}
sk: Typ "{0}" člena relácie s rolou "{1}" nie je z povolených typov "{2}" v predvoľbe {3}

en: <empty>
sk: <prázdny>

en: Role ''{0}'' is not among expected values ''{1}''
sk: Rola "{0}" nie je medzi očakávanými hodnotami "{1}"

en: Empty role found when expecting one of ''{0}''
sk: Našla sa prázdna rola, keď bola očakávaná jedna z "{0}"

en: Role ''{0}'' missing
sk: Rola "{0}" chýba

en: Number of ''{0}'' roles too low ({1})
sk: Počet rolí typu "{0}" príliš nízky ({1})

en: Number of ''{0}'' roles too high ({1})
sk: Počet rolí typu "{0}" príliš vysoký ({1})

en: Relation contains itself as a member
sk: Relácia obsahuje sama seba ako člena

en: Relations generate circular dependency of parent/child elements
sk: Relácie tvoria cyklickú závislosť medzi nadradenými a podradenými členmi

en: Almost right angle buildings
sk: Skoro pravouhlé budovy

en: Checks for buildings that have angles close to right angle and are not orthogonalized.
sk: Kontroluje budovy, ktoré majú uhly blízke pravému uhlu, ale nie sú presne kolmé.

en: Building with an almost square angle
sk: Budova s takmer pravými uhlami

en: Self-intersecting ways
sk: Cesty pretínajúce sami seba

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
sk: Tento test kontroluje cesty, či neobsahujú niektorý bod viac ako raz.

en: Sharp angles
sk: Ostré uhly

en: Check for sharp angles on roads
sk: Kontrolovať ostré uhly na cestách

en: Sharp angle
sk: Ostrý uhol

en: Similarly named ways
sk: Cesty s podobnými menami

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
sk: Tento test kontroluje cesty na podobnosť mien, keď môže ísť o preklep.

en: Tag checker
sk: Kontrola značiek

en: Ignoring {0}. Support was dropped
sk: Ignoruje sa {0}. Podpora bola odstránená

en: Adding {0} to ignore tags
sk: Pridávam {0} k ignorovaným značkám

en: Invalid spellcheck line: {0}
sk: Neplatný riadok spellcheck: {0}

en: Adding {0} to spellchecker
sk: Pridávam {0} do kontroly pravopisu

en: Could not access data file:
    {0} | Could not access data files:
    {0}
sk[0]: Nepodarilo sa otvoriť dátové súbory:
    {0}
sk[1]: Nepodarilo sa otvoriť dátový súbor:
    {0}
sk[2]: Nepodarilo sa otvoriť dátové súbory:
    {0}

en: Tag ''{0}'' invalid.
sk: Značka "{0}" nie je platná.

en: fixme
sk: ''fixme'' (potrebné dopracovať/opraviť)

en: Object type not in preset
sk: Typ objektu nie je v predvoľbách

en: Object type {0} is not supported by tagging preset: {1}
sk: Typ objektu {0} nie je podporovaný predvoľbami značiek: {1}

en: Preset is invalid in this region
sk: Predvoľba nie je platná v tomto regióne

en: Preset {0} should not be applied in this region
sk: Predvoľba {0} by nemala byť použitá v tomto regióne

en: Key from a preset is invalid in this region
sk: Kľúč z predvolieb nie je platný v tomto regióne

en: Preset {0} should not have the key {1}
sk: Predvoľba {0} by nemala mať kľúč {1}

en: Value from a preset is invalid in this region
sk: Hodnota z predvolieb nie je platná v tomto regióne

en: Preset {0} should not have the tag {1}={2}
sk: Predvoľba {0} by nemala mať značku {1}={2}

en: Multipolygon tags
sk: Značky multipolygónov

en: only {0} tag
sk: len značka {0}

en: tag describing the area is missing
sk: chýba značka popisujúca oblasť

en: tag describing the area might be missing
sk: značka popisujúca oblasť môže chýbať

en: Multipolygon outer way repeats major tag of relation
sk: Vonkajšia cesta multipolygónu opakuje hlavnú značku relácie

en: Same tag:''{0}''=''{1}''
sk: Rovnaká značka:"{0}"="{1}"

en: Multipolygon outer way repeats tag of relation
sk: Vonkajšia cesta multipolygónu opakuje značku relácie

en: Tag value contains non-printing (usually invisible) character
sk: Hodnota značky obsahuje nezobrazovaný (zvyčajne neviditeľný) znak

en: Tag value contains unusual Unicode character {0}
sk: Hodnota značky obsahuje nezvyčajný znak Unicode {0}

en: Tag value longer than {0} characters ({1} characters)
sk: Hodnota značky dlhšia než {0} znakov ({1} znakov)

en: Tags with empty values
sk: Klúče s prázdnými hodnotami

en: Property values start or end with white space
sk: Hodnoty začínajú alebo končia medzerou

en: Property values contain multiple white spaces
sk: Hodnoty obsahujú viaceré medzery

en: Property values contain HTML entity
sk: Hodnotu obsahujú HTML entitu

en: Tag key contains non-printing character
sk: Kľúč značky obsahuje neviditeľný znak

en: Tag key longer than {0} characters ({1} characters)
sk: Kľúč značky dlhší než {0} znakov ({1} znakov)

en: Invalid white space in property key
sk: Neplatná medzera vo vlastnosti klúča

en: Presets do not contain property value
sk: Predvoľby neobsahujú hodnotu vlastnosti

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets, but is known.
sk: Hodnota "{0}" pre kľúč "{1}" nie je v predvoľbách, ale je známa.

en: Misspelled property key
sk: Preklep v názve kľúča

en: Key ''{0}'' looks like ''{1}''.
sk: Kľúč "{0}" sa podobá na "{1}".

en: Presets do not contain property key
sk: Predvoľby neobsahujú kľúč

en: Key ''{0}'' not in presets.
sk: Kľúč ''{0}'' sa nenachádza v zozname predvolených hodnôt.

en: Unknown property value
sk: Neznáma hodnota vlastnosti

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe one of {2} is meant?
sk: Hodnota "{0}" pre kľúč "{1}" nie je známa, možno mala byť jedna z {2}?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe ''{2}'' is meant?
sk: Hodnota "{0}" pre kľúč "{1}" je neznáma, možno to mala byť "{2}"?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
sk: Hodnota ''{0}'' pre kľúč ''{1}'' nie je v predvolenom zozname.

en: Check property keys.
sk: Kontrola vlastností kľúčov.

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
sk: Porovnáva hodnoty kľúčov oproti zoznamu slov.

en: Use complex property checker.
sk: Použiť komplexnú kontrolu vlastností

en: Validate property values and tags using complex rules.
sk: Kontroluje platnosť hodnôt a značiek pomocou komplexných pravidiel.

en: TagChecker source
sk: Zdroj pre TagChecker

en: Data sources ({0})
sk: Zdroje dát ({0})

en: Check property values.
sk: Kontrola hodnôt vlastností.

en: Validate that property values are valid checking against presets.
sk: Porovnáva platnosť hodnôt vlastností oproti hodnotám predvolieb.

en: Check for fixme.
sk: Hľadať ''fixme''

en: Looks for nodes or ways with fixme in any property value.
sk: Hľadá body a cesty, ktoré majú ''fixme'' v ľubovoľnej hodnote

en: Check for presets types.
sk: Kontrolovať typy predvolieb.

en: Validate that objects types are valid checking against presets.
sk: Overiť, že typy objektov sú platné voči predvoľbám.

en: Check for regions.
sk: Kontrolovať regióny.

en: Validate that objects are in the correct region.
sk: Overovať, či sú objekty v správnom regióne.

en: Fix tags
sk: Oprava značiek

en: Turn restrictions
sk: Zákazy odbočenia

en: This test checks if turn restrictions are valid.
sk: Tento test kontroluje či sú zákazy odbočenia platné.

en: Unknown turn restriction
sk: Neznámy zákaz odbočenia.

en: Unexpected role ''{0}'' in turn restriction
sk: Neočakávaná rola "{0}" v zákaze odbočenia

en: Unexpected member type in turn restriction
sk: Neočakávaný typ člena v zákaze odbočenia

en: More than one "from" way found
sk: Nájdená viac ako jedna cesta "z"

en: More than one "to" way found
sk: Nájdená viac ako jedna cesta "na"

en: More than one "via" node found
sk: Viac ako jeden "cez" nájdený bod

en: Cannot mix node and way for role "via"
sk: Nemožno miešať bod a cestu pre rolu "cez"

en: No "from" way found
sk: Nenájdená cesta "z (from)"

en: "from" way is a closed way
sk: Cesta "z (from)" je uzavretá

en: No "to" way found
sk: Nenájdená cesta "na (to)"

en: "to" way is a closed way
sk: Cesta "na (to)" je uzavretá

en: "from" way equals "to" way
sk: cesta "from" (z) sa rovná ceste "to" (na)

en: No "via" node or way found
sk: Nenajdený "cez", bod alebo cesta

en: Superfluous turn restriction as "to" way is oneway
sk: Zbytočný zákaz odbočenia, pretože cesta "na (to)" je jednosmerná

en: Superfluous turn restriction as "from" way is oneway
sk: Zbytočný zákaz odbočenia, pretože cesta "z (from)" je jednosmerná

en: The "from" way does not start or end at a "via" node.
sk: Cesta "z (from)" nezačína ani nekončí na bode "cez (via)".

en: The "to" way does not start or end at a "via" node.
sk: Cesta "na (to)" nezačína ani nekončí na bode "cez (via)".

en: The "from" and the first "via" way are not connected.
sk: "Z" a prvá "cez" cesta nie sú pripojené.

en: The "via" ways are not connected.
sk: "cez" cesty nie sú prepojené.

en: The last "via" and the "to" way are not connected.
sk: Posledná "cez" a "na" cesta nie sú pripojené.

en: Unclosed Ways
sk: Neuzatvorené cesty

en: This tests if ways which should be circular are closed.
sk: Tento test kontroluje, či cesty, ktoré by mali byť uzavreté sú skutočne uzavreté.

en: Unclosed way
sk: Neuzavretá cesta

en: natural type {0}
sk: prírodné (natural) {0}

en: landuse type {0}
sk: využitie oblasti (landuse) {0}

en: amenity type {0}
sk: typ občianskeho vybavenia {0}

en: sport type {0}
sk: športové {0}

en: tourism type {0}
sk: turistika {0}

en: shop type {0}
sk: obchody (shop) {0}

en: leisure type {0}
sk: oddych (leisure) {0}

en: waterway type {0}
sk: vodné cesty (waterway) {0}

en: boundary type {0}
sk: hranice typu {0}

en: area:highway type {0}
sk: area:highway typ {0}

en: place type {0}
sk: typ miesta {0}

en: area
sk: oblasť (plocha)

en: Area style way is not closed
sk: Cesta reprezentujúca oblasť nie je uzavretá

en: Unconnected highways
sk: Nespojené komunikácie

en: Unconnected railways
sk: Nespojené železnice

en: Unconnected waterways
sk: Nespojené vodné cesty

en: Unconnected natural lands and landuses
sk: Nespojené prírodné oblasti a využitia oblasti

en: Unconnected power ways
sk: Nespojené energetické spojenia

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
sk: Tento test kontroluje blízkosť koncových bodov ciest k iným cestám

en: Way end node near other highway
sk: Koncový bod cesty je blízko inej komunikácie

en: Way end node near other way
sk: Koncový bod cesty je blízko inej cesty

en: Way node near other way
sk: Bod cesty je blízko inej cesty

en: Connected way end node near other way
sk: Koncový bod spojenej cesty je blízko inej cesty

en: Unconnected nodes without physical tags
sk: Nespojené body, bez fyzických značiek

en: Untagged and unconnected nodes
sk: Neoznačkované a nepripojené body

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
sk: Tento test hľadá body bez značiek, ktoré nie sú súčasťou žiadnej cesty.

en: No tags
sk: Žiadne značky

en: Has tag containing ''fixme''
sk: Má značku obsahujúcu ''fixme''.

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
sk: Má kľúč ''note'', ''comment'' alebo ''description''

en: Has key ''created_by'' or ''converted_by''
sk: Má kľúč ''created_by'' alebo ''converted_by''

en: Has key ''watch''
sk: Má kľúč ''watch''

en: Has key ''source''
sk: Má kľúč ''source''

en: Untagged, empty and one node ways
sk: Neoznačkované, prázdne a cesty s jedným bodom

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
sk: Tento test hľadá neoznačkované, prázdne a jednobodové cesty.

en: Unnamed ways
sk: Nepomenované cesty

en: Unnamed junction
sk: Nepomenovaná križovatka

en: Untagged ways (commented)
sk: Neoznačkovaná cesta (komentované)

en: Untagged ways
sk: Neoznačkované cesty

en: Empty ways
sk: Prázdne cesty

en: One node ways
sk: Cesty s jediným bodom

en: Way connected to Area
sk: Cesta spojená s oblasťou

en: Checks for ways connected to areas.
sk: Skontroluje cesty pripojené k oblastiam.

en: Way terminates on Area
sk: Cesta končí na oblasti

en: Wrongly Ordered Ways
sk: Nesprávne zoradené cesty

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
sk: Tento test kontroluje smer vodných, pozemných a pobrežných línií.

en: Reversed land: land not on left side
sk: Obrátená zem: zem nie je na ľavej strane

en: Show this dialog again the next time
sk: Zobraziť tento dialóg aj nabudúce

en: Do not show again (this operation)
sk: Nezobrazovať nabudúce (v tejto operácii)

en: Do not show again (this session)
sk: Nezobrazovať nabudúce (v tomto sedení)

en: Do not show again (remembers choice)
sk: Znovu nezobrazovať (zapamätanie voľby)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
sk: Ignorujem zdeformovanú URL: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
sk: Ignorujem deformovanú URL adresu súboru: "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
sk: Hodnota parametra "downloadgps" nesmie byť názov súboru, ani URL adresa súboru

en: Security exception
sk: Bezpečnostná výnimka

en: Network exception
sk: Sieťová výnimka

en: IO Exception
sk: V/V Výnimka (I/O)

en: Illegal Data
sk: Chybné dáta

en: Offline mode
sk: Režim offline

en: Internal Server Error
sk: Vnútorná chyba servera

en: Bad Request
sk: Chybná požiadavka

en: Not Found
sk: Nenájdené

en: Conflict
sk: Konflikt

en: Authentication failed
sk: Autentifikácia zlyhala

en: Access to redacted version ''{0}'' of {1} {2} is forbidden.
sk: Prístup k revidovanej verzii ''{0}'' z {1} {2} je zakázaný.

en: Authorisation Failed
sk: Autentifikácia zlyhala

en: Client Time Out
sk: Časový limit klienta

en: Bandwidth Limit Exceeded
sk: Prekročený Limit Šírka pásma

en: Communication with OSM server failed
sk: Komunikácia s OSM serverom neúspešná

en: Unknown host
sk: Neznámy hostiteľ

en: Object deleted | Objects deleted
sk[0]: Objektov bolo vymazaných
sk[1]: Objekt bol vymazaný
sk[2]: Objekty boli vymazané

en: Show help information
sk: Zobraziť pomocné informácie

en: Downloading "Message of the day"
sk: Sťahujem "Správu dňa"

en: Failed to read MOTD. Exception was: {0}
sk: Nepodarilo sa načítať správu dňa. Výnimka bola: {0}

en: Message of the day not available
sk: Správu dňa nie je možné zobraziť

en: Click to close the dialog
sk: Kliknutím zavriete dialóg

en: Imagery offset
sk: Posun mapového podkladu

[ctx: menu]
en: Imagery
sk: Mapové podklady

[ctx: layer]
en: Offset
sk: Posun

en: You are running version {0} of Java.
sk: Používate Java verziu {0}.

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
sk: Táto verzia Javy už nie je podporovaná firmou {0} od {1} a neodporúča sa ju používať.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
sk: JOSM čoskoro prestane fungovať s touro verziou. Odporúčame aktualizovať na Java {0}.

en: You may face critical Java bugs; we highly recommend you to update to Java {0}.
sk: Môžete naraziť na vážne chyby v Jave; odporúčame aktualizovať na Java {0}.

en: Would you like to update now ?
sk: Prajete si aktualizovať teraz?

en: Outdated Java version
sk: Zastaralá verzia Java

en: Update Java
sk: Aktualizujte Java

en: You are running an <b>Oracle</b> implementation of Java WebStart.
sk: Používate implementáciu Java WebStart od <b>Oracle</b>.

en: It was for years the recommended way to use JOSM. Oracle removed WebStart from Java 11,<br>but the open source community reimplemented the Java Web Start technology as a new product: <b>OpenWebStart</b>
sk: Roky to bol odporúčaný spôsob použitia JOSM. Oracle odstránil WebStart z Java 11,<br>ale komunita otvoreného zdrojového kódu znovu implementovala technológiu Java Web Start ako nový produkt: <b>OpenWebStart</b>

en: OpenWebStart is now considered mature enough by JOSM developers to ask everyone to move away from an Oracle implementation,<br>allowing you to benefit from a recent version of Java, and allowing JOSM developers to move forward by planning the Java {0} migration.
sk: OpenWebStart je teraz považovaný vývojármi JOSM za dostatočne vyspelý, aby bolo možné požiadať všetkých používateľov na odchod od implementácie od Oracle,<br>čo používateľom umožní využívať novšiu verziu Java a vývojárom JOSM posunúť sa a naplánovať migráciu na Java {0}.

en: Would you like to <b>download OpenWebStart now</b>? (Please do!)
sk: Chceli by ste <b>stiahnuť OpenWebStart teraz</b>? (Prosím urobte to!)

en: Outdated Java WebStart version
sk: Zastaralá verzia Java WebStart

en: Update to OpenWebStart
sk: Aktualizovať na OpenWebStart

[ctx: dialog]
en: Stop
sk: Zastaviť

en: usage
sk: použitie

en: commands
sk: príkazy

en: launch JOSM (default, performed when no command is specified)
sk: spustiť JOSM (predvolená činnosť ak nie je zadaný žiadny príkaz)

en: render data and save the result to an image file
sk: vykresliť údaje a uložiť výsledok ako obrázok do súboru

en: convert coordinates from one coordinate reference system to another
sk: konvertovať súradnice z jedného referenčného systému do iného

en: validate data
sk: overiť údaje

en: For details on the {0} and {1} commands, run them with the {2} option.
sk: Pre získanie podrobností o príkazoch {0} a {1}, spustite ich s voľbou {2}.

en: The remainder of this help page documents the {0} command.
sk: Zvyšok tejto stránky popisuje príkaz {0}.

en: options
sk: Možnosti

en: Standard unix geometry argument
sk: Štandardný UNIXový parameter pre geometriou

en: Download the bounding box
sk: Stiahnuť ohraničujúci rámec

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z)
sk: Stiahnite si umiestnenie na adrese URL (s lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
sk: Otvoriť súbor (všetky typy súborov otvoriteľné cez Súbor/Otvoriť)

en: Download the bounding box as raw GPS
sk: Stiahnuť ohraničujúci rámec ako surové GPS

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw GPS
sk: Stiahnuť umiestnenie na adrese URL (s lat=x&lon=y&zoom=z) ako surové GPS

en: Select with the given search
sk: Výber s určeným hľadaním

en: Launch in maximized mode
sk: Spustiť v maximalizovanom režime

en: Reset the preferences to default
sk: Nastaviť východzie hodnoty

en: Changes preferences according to the XML file
sk: Zmeny nastavení podľa XML súboru

en: Set preference key to value
sk: Nastavte prednastavený kľúč na hodnotu

en: Set the language
sk: Nastaviť jazyk

en: Displays the JOSM version and exits
sk: Zobrazí JOSM verziu a skončí

en: Print debugging messages to console
sk: Zobrazovať ladiace správy v konzole

en: Skip loading plugins
sk: Preskočiť načítanie pluginov

en: Disable access to the given resource(s), separated by comma
sk: Zakázať prístup k uvedeným zdrojom, oddeleným čiarkou

en: options provided as Java system properties
sk: voľby poskytované ako systémové vlastnosti Java (Java system properties)

en: Change the JOSM directory name
sk: Zmeniť názov priečinka pre JOSM

en: /PATH/TO/JOSM/PREF
sk: /CESTA/K/JOSM/NASTAVENIAM

en: Set the preferences directory
sk: Nastaviť priečinok pre nastavenia

en: Default: {0}
sk: Predvolené: {0}

en: /PATH/TO/JOSM/USERDATA
sk: /CESTA/K/JOSM/UZIVATELSKYMDATAM

en: Set the user data directory
sk: Nastaviť priečinok pre používateľské dáta

en: /PATH/TO/JOSM/CACHE
sk: /CESTA/K/JOSM/DOCASNYMDATAM

en: Set the cache directory
sk: Nastaviť priečinok pre dočasné dáta

en: /PATH/TO/JOSM/HOMEDIR
sk: /CESTA/K/JOSM/PRIECINKU

en: Set the preferences+data+cache directory (cache directory will be josm.home/cache)
sk: Nastaviť priečinok pre nastavenia+údaje+vyrovnávaciu pamäť (vyrovnávacia pamäť bude v josm.home/cache)

en: -Djosm.home has lower precedence, i.e. the specific setting overrides the general one
sk: -Djosm.home má nižšiu prioritu, t.j. špecifickejšie nastavenie nahradí všeobecnejšie

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
sk: poznámka: Pre niektoré úlohy potrebuje JOSM veľa pamäte. Môže byť nevyhnutné pridať nasledujúce
              prepínače Javy pre upresnenie maximálnej veľkosti pridelenej pamäte v megabajtoch

en: examples
sk: príklady

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
sk: Parametre --sťahovanie, --sťahovaniegps, and --výber sú spracované v tomto poriadku.

en: Make sure you load some data if you use --selection.
sk: Uistite sa, že ste načítali nejaké dáta ak ste použili --výber.

en: Log level is at {0} ({1}, {2})
sk: Úroveň zaznamenávania je {0} ({1}, {2})

en: Plugin loading skipped
sk: Načítanie pluginov preskočené

en: Enabled detailed debug level (trace)
sk: Zapnutá úroveň detailného ladenia (krokovanie)

en: JOSM has failed to start up {0} times. Reset JOSM?
sk: JOSM sa nepodarilo spustiť už {0} ráz. Resetovať JOSM?

en: Reset JOSM?
sk: Resetovať JOSM?

en: Initializing
sk: Prebieha inicializácia

en: Setting defaults
sk: Nastavujem východzie hodnoty

en: Creating main GUI
sk: Vytváram hlavné grafické rozhranie (GUI)

en: Try enabling IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 (only works on early startup).
sk: Skúsiť použiť sieť IPv6 namiesto IPv4 (funguje len po štarte).

en: Updating plugins
sk: Aktualizujem pluginy

en: Installing updated plugins
sk: Inštalujem aktualizované pluginy

en: Loading early plugins
sk: Načítavam skoršie pluginy

en: Loading plugins
sk: Načítavam pluginy

en: ''{0}'' is not a valid value for argument ''{1}''. Possible values are {2}, possibly delimited by commas.
sk: "{0}" nie je platná hodnota pre parameter "{1}". Povolené hodnoty sú {2}, možno oddelené čiarkou.

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
sk[0]: JOSM je v režime offline. Tento zdroje nebudú dostupné: {0}
sk[1]: JOSM je v režime offline. Tento zdroj nebude dostupný: {0}
sk[2]: JOSM je v režime offline. Tento zdroje nebudú dostupné: {0}

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 after next restart.
sk: Našla sa použiteľná sieť IPv6, po nasledujúcom reštarte sa bude preferovať IPv6 pred IPv4.

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4.
sk: Našla sa použiteľná sieť IPv6, preferuje sa IPv6 pred IPv4.

en: Detected no usable IPv6 network, preferring IPv4 over IPv6 after next restart.
sk: Nenašla sa použiteľná sieť IPv6, po nasledujúcom reštarte sa bude preferovať IPv4 pred IPv6.

en: Unsaved osm data
sk: Neuložené OSM dáta

en: Restore
sk: Obnoviť

en: Discard
sk: Zahodiť

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
sk[0]: JOSM našiel {0} neuložených OSM dátových vrstiev.
sk[1]: JOSM našiel {0} neuloženú OSM dátovú vrstvu.
sk[2]: JOSM našiel {0} neuložené OSM dátové vrstvy.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
sk: Vyzerá to, že JOSM naposledy havaroval. Chcete obnoviť dáta?

en: Change proxy settings
sk: Zmeniť nastavenia proxy servera

en: Proxy errors occurred
sk: Nastala chyba proxy servera

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following proxy errors:<br>{1}Would you like to change your proxy settings now?
sk: JOSM sa pokúsil pristúpiť k nasledovným zdrojom:<br>{0}avšak to sa <b>nepodarilo</b>, kvôli nasledovnej chybe proxy servera:<br>{1}Chcete teraz zmeniť nastavenia proxy servera?

en: Network errors occurred
sk: Nastali chyby v sieti

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following network errors:<br>{1}It may be due to a missing proxy configuration.<br>Would you like to change your proxy settings now?
sk: JOSM sa pokúsil pristúpiť k nasledovným zdrojom:<br>{0}avšak <b>neúspešne</b>, kvôli nasledovným chybám v sieti:<br>{1}Môže to byť dôsledkom chýbajúcich nastavení proxy servera.<br>Chcete zmeniť nastavenia proxy teraz?

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
sk[0]: Máte {0} neprečítaných správ.
sk[1]: Máte {0} neprečítanú správu.
sk[2]: Máte {0} neprečítané správy.

en: Click here to see your inbox.
sk: Kliknite sem pre zobrazenie prijatých správ.

en: Setting component orientation to right-to-left
sk: Nastavenie smerovania nástrojov zprava doľava

en: Initializing coordinate format
sk: Inicializujem formát súradníc

en: Starting file watcher
sk: Spúšťam sledovanie súborov

en: Executing platform startup hook
sk: Spúšťam platformu

en: Building main menu
sk: Vytváram hlavné menu

en: Updating user interface
sk: Aktualizujem používateľské rozhranie

en: Initializing internal boundaries data
sk: Inicializujem interné údaje hraníc

en: Initializing OSM API
sk: Inicializujem OSM API

en: Removed layer {0} because it is not allowed by the configured API.
sk: Odstránená vrstva {0}, pretože to nie je povolený nakonfigurovaný API.

en: Initializing validator
sk: Inicializujem validátor

en: Initializing presets
sk: Inicializujem predvoľby

en: Initializing map styles
sk: Inicializujem mapové štýly

en: Initializing Tag2Link rules
sk: Inicializujem pravidlá Tag2Link

en: Loading imagery preferences
sk: Načítavam predvoľby mapových podkladov

[ctx: menu]
en: File
sk: Súbor

[ctx: menu]
en: Edit
sk: Upraviť

[ctx: menu]
en: View
sk: Zobraziť

[ctx: menu]
en: Mode
sk: Režim

[ctx: menu]
en: Tools
sk: Nástroje

[ctx: menu]
en: More tools
sk: Viac nástrojov

[ctx: menu]
en: Data
sk: Údaje

[ctx: menu]
en: Selection
sk: Výber

[ctx: menu]
en: Presets
sk: Predvoľby

en: More...
sk: Ďalšie...

[ctx: menu]
en: Help
sk: Pomocník

en: Main toolbar
sk: Hlavný panel nástrojov

en: Toggles the visibility of the main toolbar (i.e., the horizontal toolbar)
sk: Prepína viditeľnosť hlavného panela nástrojov (vodorovný panel)

en: Edit toolbar
sk: Editačná nástrojová lišta

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
sk: Mení viditeľnosť editačnej nástrojovej lišty (vertikálny panel)

en: Imagery preferences...
sk: Predvoľby mapových podkladov...

en: Click to open the imagery tab in the preferences
sk: Kliknite pre zobrazenie karty s nastaveniami pre mapové podklady

[ctx: menu]
en: Audio
sk: Zvuk

en: Do not hide toolbar
sk: Neskrývať nástrojovú lištu

en: Hide this button
sk: Skryť toto tlačidlo

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
sk: Kliknutie na šípku v dolnej časti ho znova zobrazí.

en: Hide edit toolbar
sk: Skryť editačnú nástrojovú lištu

en: Hide or show this toggle button
sk: Skryť alebo zobraziť toto prepínacie tlačidlo

en: Move right
sk: Posunúť doprava

en: Map: {0}
sk: Mapa: {0}

en: Move left
sk: Posunúť doľava

en: Move up
sk: Posunúť vyššie

en: Move down
sk: Posunúť nižšie

en: scale
sk: mierka

en: Status bar background
sk: Pozadie stavového riadka

en: Status bar background: active
sk: Pozadie stavového riadka: aktívne

en: Status bar foreground
sk: Popredie stavového riadka

en: Status bar foreground: active
sk: Popredie stavového riadka: aktívne

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
sk: Bude zobrazená smerová šípka v segmente línie.

en: The angle between the previous and the current way segment.
sk: Uhol medzi predchádzajúcim a súčasným úsekom cesty.

en: The length of the new way segment being drawn.
sk: Dĺžka nového nakresleného segmentu cesty bude zobrazená.

en: The name of the object at the mouse pointer.
sk: Meno objektu na mieste kurzoru myši.

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
sk: Kliknutie stredného tlačítka myši opäť prejde cyklus.<br>podržanie CTRL pre výber priamo z tohoto zoznamu s myšou.<hr>

en: (no object)
sk: (žiadny objekt)

en: Do not hide status bar
sk: Neskrývať stavový riadok

en: The northing at the mouse pointer.
sk: Vertikálna súradnica pod kurzorom myši.

en: The easting at the mouse pointer.
sk: Horizontálna súradnica pod kurzorom myši.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
sk: Zemepisná šírka na mieste kurzoru myši.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
sk: Zemepisná dĺžka na mieste kurzoru myši.

en: System of measurement changed to {0}
sk: Systém merania sa zmenil na {0}

en: Default (open, closed, new)
sk: Predvolené (otvorené, uzavreté, nové)

en: Username
sk: Meno používateľa

en: Created date
sk: Dátum vytvorenia

en: Last change date
sk: Dátum poslednej zmeny

en: Select note sorting method
sk: Zvoľte spôsob zoradenia poznámok

en: Click to cancel the current operation
sk: Kliknutím zrušíte aktuálnu operáciu

en: In background
sk: Na pozadí

en: Click to run job in background
sk: Kliknite na spustenie úlohy na pozadí

[ctx: menu]
en: Windows
sk: Okná

en: <h2>Filter active: {0}</h2>
sk: <h2>Aktívny filter: {0}</h2>

en: </p><p>Click again on filter button to see all objects.</p></html>
sk: </p><p>Kliknite znovu na tlačidlo filtra pre zobrazenie všetkých objektov.</p></html>

en: Enlarge
sk: Zväčšiť

en: Shrink
sk: Zmenšiť

en: Show downloaded area
sk: Zobraziť stiahnutú oblasť

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
sk: <html>Prosím vyberte <strong>rozsah OSM dlaždíc</strong> v danej úrovni priblíženia.</html>

en: Zoom level:
sk: Úroveň priblíženia:

en: from tile
sk: z dlaždice

en: up to tile
sk: až do dlaždice

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
sk: <html>Namiesto toho môžete zadať <strong>adresu dlaždice</strong> pre konktrétnu dlaždicu vo formáte <i>priblíženie/x/y</i>, napr. <i>15/256/223</i>. Adresy dlaždíc vo formáte <i>priblíženie,x,y</i> alebo <i>priblíženie;x;y</i> sú tiež použiteľné.</html>

en: Tile address:
sk: Adresa dlaždice:

en: Apply the tile address
sk: Použiť adresu dlaždice

en: Please enter a tile address
sk: Prosím vložte adresu dlaždice

en: The current value isn''t a valid tile address
sk: Aktuálna hodnota nie je platnou adresou dlaždice

en: Please enter a tile index
sk: Prosím vložte index dlaždice

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
sk: Aktuálna hodnota nie je platným indexom dlaždice pre danú úroveň zväčšenia

en: You have encountered a bug in JOSM
sk: Narazili ste na chybu v programe JOSM

en: An unexpected exception occurred.
    This is always a coding error. If you are running the latest version of JOSM, please consider being kind and file a bug report.
sk: Nastala neočakávaná výnimka.
    Toto je vždy chyba programovania. Ak používate najnovšiu verziu JOSM, prosím zvážte nahlásenie tejto chyby.

en: Debug information
sk: Ladiace informácie

en: Manually report at:
sk: Nahláste ručne na:

en: Is JOSM up to date?
sk: Je JOSM aktuálny?

en: Send bug report
sk: Odoslať hlásenie o chybe

en: If you are running the latest version of JOSM and the plugins, please file a bug report in our bugtracker.
    There the error information should already be filled in for you. Please include information on how to reproduce the error and try to supply as much detail as possible.
sk: Ak používate najnovšiu verziu JOSM a pluginov, prosím nahláste chybu v našom systéme hlásenia chýb.
    Informácie o chybe by mali byť predvyplnené. Prosím doplňte informácie o tom ako zreprodukovať chybu a zadajte čo najviac podrobností.

en: Suppress this error for this session.
sk: Potlačiť túto chybu pre toto sedenia.

en: Suppress further error dialogs for this session.
sk: Potlačiť ďalšie chybové hlášky počas tohto sedenia.

en: Ignore this error.
sk: Ignorovať túto chybu.

en: Include the system status report.
sk: Zahrnúť správu o stave systému.

en: Include information about the data you were working on.
sk: Vložiť informácie o dátach, na ktorých ste pracovali.

en: Include all stack traces.
sk: Zahrnúť výpis zásobníka programu (stack trace).

en: Opening the bug report failed. Please report manually using this website:
sk: Otvorenie hlásenia o chybe sa nepodarilo. Prosím nahláste ručne na stránke:

en: Your current version of JOSM is {0}
sk: Vaša verzia JOSM je {0}

en: JOSM is searching for updates...
sk: JOSM hľadá aktualizácie...

en: An error occurred while checking if your JOSM instance is up to date.
sk: Nastala chyba pri overovaní či verzia JOSM je aktuálna.

en: JOSM is up to date.
sk: JOSM je aktuálny.

en: JOSM is out of date. The current version is {0}. Try updating JOSM.
sk: JOSM je zastaralý. Aktuálna verzia je {0}. Skúste JOSM aktualizovať.

en: Before you file a bug report make sure you have updated to the latest version of JOSM here:
sk: Predtým než nahlásite chybu, overte či máte najnovšiu verziu JOSM tu:

en: Update JOSM
sk: Aktualizovať JOSM

en: Conflict background: no conflict
sk: Konflikt na pozadí: žiadny konflikt

en: Conflict background: decided
sk: Konflikt na pozadí: rozhodnuté

en: Conflict background: undecided
sk: Konflikt na pozadí: nerozhodnuté

en: Conflict background: drop
sk: Konflikt na pozadí: pokles

en: Conflict background: keep
sk: Konflikt na pozadí: ponechať

en: Conflict background: combined
sk: Konflikt na pozadí: kombinovaný

en: Conflict background: selected
sk: Konflikt na pozadí: vybraný

en: Conflict foreground: undecided
sk: Konflikt na popredí: nerozhodnuté

en: Conflict foreground: drop
sk: Konflikt na popredí: pokles

en: Conflict foreground: keep
sk: Konflikt na popredí: ponechať

en: Conflict background: empty row
sk: Konflikt na pozadí: prázdny riadok

en: Conflict background: frozen
sk: Konflikt na pozadí: zmrazený

en: Conflict background: in comparison
sk: Konflikt na pozadí: v porovnaní

en: Conflict foreground: in comparison
sk: Konflikt na popredí: v porovnaní

en: Conflict background
sk: Konflikt na pozadí

en: Conflict foreground
sk: Konflikt na popredí

en: Conflict background: not in opposite
sk: Konflikt na pozadí: nie v opačnom

en: Conflict background: in opposite
sk: Konflikt na pozadí: v opačnom

en: Conflict background: same position in opposite
sk: Konflikt na pozadí: rovnaká pozícia v opačnom

en: Conflict background: keep one tag
sk: Konflikt na pozadí: ponechať jednu značku

en: Conflict foreground: keep one tag
sk: Konflikt na popredí: ponechať jednu značku

en: Conflict background: drop tag
sk: Konflikt na pozadí: zahodiť značku

en: Conflict foreground: drop tag
sk: Konflikt na popredí: zahodiť značku

en: Conflict background: keep all tags
sk: Konflikt na pozadí: ponechať všetky značky

en: Conflict foreground: keep all tags
sk: Konflikt na popredí: ponechať všetky značky

en: Conflict background: sum all numeric tags
sk: Konflikt v pozadí: spočítať všetky číselné značky

en: Conflict foreground: sum all numeric tags
sk: Konflikt v popredí: spočítať všetky číselné značky

en: Conflict background: keep member
sk: Konflikt na pozadí: ponechať člena

en: Conflict foreground: keep member
sk: Konflikt na popredí: ponechať člena

en: Conflict background: remove member
sk: Konflikt na pozadí: odstrániť člena

en: Conflict foreground: remove member
sk: Konflikt na popredí: odstrániť člena

en: {0} more...
sk: {0} viac...

en: The following objects could not be copied to the target object<br>because they are deleted in the target dataset:
sk: Nasledujúce objekty nemožno skopírovať do cieľového objektu,<br>pretože sú odstránené v cieľovom súbore údajov:

en: Merging deleted objects failed
sk: Zlúčenie zmazaných objektov zlyhalo

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
sk: Zoznam funkcií {0} sa teraz nenachádza v porovnávanej dvojici.

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
sk: Neočakávaná hodnota parametra "index". Obdržaná hodnota je {0}.

en: Item {0} not found in list.
sk: Položka {0} sa v zozname nenachádza.

en: lock scrolling
sk: zablokovať rolovanie

en: Compare
sk: Porovnať

en: My version
sk: Moja verzia

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
sk: Zoznam elementov v mojej dátovej sade, t.j. miestna dátová sada

en: Merged version
sk: Spojovaná verzia

en: List of merged elements. They will replace the list of my elements when the merge decisions are applied.
sk: Zoznam zlúčených prvkov. Nahradí ho zoznam nových prvkov, keď sa rozhodnutie o zlúčený použije.

en: Their version
sk: Ich verzia

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
sk: Zoznam elementov v ich dátovej sade, t.j. v dátovej sade servera

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
sk: Skopírovať moje vybrané body na začiatok zoznamu pre spojované body

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
sk: Skopírovať moje vybrané elementy na koniec zoznamu pre spojované elementy

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
sk: Skopírovať moje vybrané elementy pred prvý vybraný element v zozname pre spojované elementy

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
sk: Skopírovať moje vybrané elementy za prvý vybraný element v zozname pre spojované elementy

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
sk: Skopírovať ich vybrané elementy na začiatok zoznamu pre spojované elementy

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
sk: Kopírovať ich vybrané elementy na koniec zoznamu pre spojované elementy

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
sk: Kopírovať ich vybrané elementy pred prvý vybraný element v zozname pre spojované elementy

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
sk: Kopírovať ich vybrané elementy za prvý vybraný element v zozname pre spojované elementy

en: Copy all my elements to the target
sk: Kopírovať všetky moje prvky do cieľa

en: Copy all their elements to the target
sk: Kopírovať všetky ich prvky do cieľa

en: Move up the selected entries by one position.
sk: Posunúť vybrané položky nahor o jednu pozíciu.

en: Move down the selected entries by one position.
sk: Posunúť vybrané položky nadol o jednu pozíciu.

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
sk: Odstrániť vybrané položky zo zoznamu spojovaných elementov.

en: Freeze
sk: Blokovať

en: Freeze the current list of merged elements.
sk: Blokovať aktuálny zoznam spojovaných elementov.

en: Unfreeze
sk: Odblokovať

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
sk: Odblokovať zoznam spojovaných elementov a začať spojovanie.

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
sk: <html>Kliknite <strong>{0}</strong> pre začiatok spojovania mojich a ich položiek.</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
sk: <html>Kliknite <strong>{0}</strong> pre koniec spojovania mojich a ich položiek.</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
sk[0]: Moja verzia ({0} položiek)
sk[1]: Moja verzia ({0} položka)
sk[2]: Moja verzia ({0} položky)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
sk[0]: Spojovaná verzia ({0} položiek)
sk[1]: Spojovaná verzia ({0} položka)
sk[2]: Spojovaná verzia ({0} položky)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
sk[0]: Ich verzia ({0} položiek)
sk[1]: Ich verzia ({0} položka)
sk[2]: Ich verzia ({0} položky)

en: My version (local dataset)
sk: Moja verzia (lokálna dátová sada)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
sk: Vlastnosti v mojej dátovej sade, t.j. lokálna dátová sada

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
sk: Vlastnosti v spojených elementoch. Budú nahradené vlastnosťami v mojich elementoch, keď rozhodnutie o spojenie bude aplikované.

en: Their version (server dataset)
sk: Ich verzia (serverová dátová sada)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
sk: Vlastnosti v ich dátovej sade, t.j. dátová sada na serveri

en: My with Their
sk: Môj s Ich

en: My with Merged
sk: Môj so zlúčeným

en: Their with Merged
sk: Ich so zlúčeným

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
sk: Rola {0} sa nenachádza v porovnávanej dvojici {1}.

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Tags
sk: Značky

en: Nodes
sk: Body

en: Members
sk: Členovia

en: No pending tag conflicts to be resolved
sk: Žiadny konflikt značkiek na vyriešenie

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
sk[0]: Značky({0} konfliktov)
sk[1]: Značky({0} konflikt)
sk[2]: Značky({0} konflikty)

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
sk[0]: {0} nevyriešených konfliktov značiek na rozhodnutie
sk[1]: {0} nevyriešený konflikt značky na rozhodnutie
sk[2]: {0} nevyriešené konflikty značiek na rozhodnutie

en: Nodes(resolved)
sk: Body(vyriešené)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
sk: Zmrazený zoznam spojovaných bodov. Vyriešené konflikty v zozname bodov v tejto ceste.

en: Nodes(with conflicts)
sk: Body(v konflikte)

en: Pending conflicts in the node list of this way
sk: Nevyriešené konflikty v zozname bodov v tejto ceste

en: Members(resolved)
sk: Členy(vyriešené)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
sk: Zmrazený zoznam spojovaných členov. Vyriešené konflikty v zozname členov v tejto relácii

en: Members(with conflicts)
sk: Členy(v konflikte)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
sk: Nevyriešené konflikty v zozname členov v tejto relácii

en: No pending property conflicts
sk: Nevyriešený konflikt vo vlastnostiech

en: Properties(with conflicts)
sk: Vlastnosti (s konfliktmi)

en: Pending property conflicts to be resolved
sk: Nebyriešený konflikty vlastností musia byť vyriešené

en: Conflict Resolution
sk: Rozhodnutie konfliktov

en: Node
sk: Bod

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
sk: Spojované body sú ešte neblokované. Nie je možné dať vykonávací povel.

en: (none)
sk: (žiadny)

en: deleted
sk: zmazané

en: not deleted
sk: nevymazaný

en: Deleted State:
sk: Vymazaný stav:

en: Coordinates:
sk: Súradnice:

en: Referenced by:
sk: Odkazujúci na:

en: Keep my coordinates
sk: Držím súradnice

en: Keep their coordinates
sk: Udržujte svoje súradnice

en: Undecide conflict between different coordinates
sk: Nerozhodnuté konflikty medzi rôznymi súradnicami

en: Keep my deleted state
sk: Udržať môj vymazaný stav

en: Keep their deleted state
sk: Udržať ich vymazaný stav

en: Undecide conflict between deleted state
sk: Nevyriešené konflikty medzi vymazávaným stavom

en: Role
sk: Rola

en: Primitive
sk: Základný objekt

en: Merged members not frozen yet. Cannot build resolution command
sk: Zlúčené členy ešte nie sú ustálené. Nemôžem vytvoriť príkaz vyriešenia

en: <undefined>
sk: <nedefinované>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
sk: Spojovaná dátová sada nebude obsahovať značky s kľúčom {0}

en: My dataset does not include a tag with key {0}
sk: Moja dátová sada nebude obsahovať značky s kľúčom {0}

en: Cannot apply undecided tag merge item.
sk: Nie je možné použiť nerozhodnutú značku pri spojovaní prvkov.

en: Key
sk: Kľúč

en: Value
sk: Hodnota

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
sk: Ponechať zvolené páry kľúčov a hodnôt z lokálnej dátovej sady

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
sk: Držať vybrané páry kľúče/hodnoty z dátovej sady servera

en: Mark the selected tags as undecided
sk: Symbol vybraných značiek je nerozhodnutý

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
sk: Ich dátová sada neobsahuje značku s kľúčom {0}

en: Conflicts when combining primitives
sk: Konflikty pri spájaní základných objektov

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
sk: Konflikty pri spájaní ciest - spájaná cesta je ''{0}''

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
sk: Konflikty pri zlučovaní bodov - cieľový bod je ''{0}''

en: No conflicts to resolve
sk: Žiadne konflikty na rozhodnutie

en: Cancel conflict resolution
sk: Zrušiť rozhodnutie konfliktu

en: Apply resolved conflicts
sk: Použiť vyriešený konflikt

en: Apply
sk: Použiť

en: You are about to combine {1} object, which is part of {0} relation:<br/>{2}Combining these objects may break this relation. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relation.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {1} objects, which are part of {0} relations:<br/>{2}Combining these objects may break these relations. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relations.<br/><br/>Do you want to continue?
sk[0]: Chystáte sa spojiť {1} objekt, ktorý je súčasťou {0} relácie:<br/>{2}Spojenie týchto objektov môže poškodiť túto reláciu. Ak si nie ste istý, prosím, zrušte túto operáciu.<br/>Ak budete pokračovať, zobrazí sa Vám okno na rozhodnutie, ako prispôsobiť relácie.<br/><br/>Chcete pokračovať?
sk[1]: Chystáte sa spojiť {1} objekty, ktoré sú súčasťou {0} relácií:<br/>{2}Spojenie týchto objektov môže poškodiť tieto relácie. Ak si nie ste istý, prosím, zrušte túto operáciu.<br/>Ak budete pokračovať, zobrazí sa Vám okno na rozhodnutie, ako prispôsobiť relácie.<br/><br/>Chcete pokračovať?
sk[2]: Chystáte sa spojiť {1} objektov, ktoré sú súčasťou {0} relácií:<br/>{2}Spojenie týchto objektov môže poškodiť tieto relácie. Ak si nie ste istý, prosím, zrušte túto operáciu.<br/>Ak budete pokračovať, zobrazí sa Vám okno na rozhodnutie, ako prispôsobiť relácie.<br/><br/>Chcete pokračovať?

en: Combine confirmation
sk: Potvrdenie spájania

en: You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue?
sk[0]: Chystáte sa spojiť {0} objektov, ale nasledovné značky sú konfliktné:<br/>{1}Ak tieto objekty budú spojené, výsledný objekt môže obsahovať nechcené značky.<br/>Ak budete pokračovať, zobrazí sa Vám okno na opravu konfliktných značiek.<br/><br/>Chcete pokračovať?
sk[1]: Chystáte sa spojiť {0} objekt, ale nasledovné značky sú konfliktné:<br/>{1}Ak tieto objekty budú spojené, výsledný objekt môže obsahovať nechcené značky.<br/>Ak budete pokračovať, zobrazí sa Vám okno na opravu konfliktných značiek.<br/><br/>Chcete pokračovať?
sk[2]: Chystáte sa spojiť {0} objektov, ale nasledovné značky sú konfliktné:<br/>{1}Ak tieto objekty budú spojené, výsledný objekt môže obsahovať nechcené značky.<br/>Ak budete pokračovať, zobrazí sa Vám okno na opravu konfliktných značiek.<br/><br/>Chcete pokračovať?

en: Choose a value
sk: Vybrať hodnotu

en: none
sk: žiadny

en: all
sk: všetky

en: sum
sk: súčet

en: Please decide which values to keep
sk: Prosím rozhodnite ktoré hodnoty ponechať

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
sk: Hodnota ''{0}'' bude použitá pre kľúč ''{1}''

en: All numeric values sumed as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
sk: Všetky číselné hodnoty spočítané ako "{0}" sa použijú na kľúč "{1}"

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
sk: Kľúč ''{0}'' a všetky jeho hodnoty budú odstránené

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
sk: Všetky hodnoty spojené ako ''{0}'' budú použité pre kľúč ''{1}''

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
sk: Zbierka značiek neobsahuje vybrané hodnoty ''{0}''.

en: Not decided yet
sk: Ešte nerozhodnuté

en: Tags from nodes
sk: Značky z bodov

en: Tags from ways
sk: Značky z ciest

en: Tags from relations
sk: Značky z relácií

en: Conflicts in pasted tags
sk: Konflikty vo vkladaných značkách

en: Paste ...
sk: Vkladám ...

en: From ...
sk: Z ...

en: To ...
sk: Do ...

en: {0} tag | {0} tags
sk[0]: {0} značiek
sk[1]: {0} značka
sk[2]: {0} značky

en: {0} way | {0} ways
sk[0]: {0} ciest
sk[1]: {0} cesta
sk[2]: {0} cesty

en: {0} relation | {0} relations
sk[0]: {0} relácií
sk[1]: {0} relácia
sk[2]: {0} relácie

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
sk: Pozícia {0} je mimo rozsah. Aktuálny počet členov je {1}

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Keep
sk: Ponechať

en: Undecided
sk: Nerozhodnutý

en: Remove this relation member from the relation
sk: Odstrániť tohoto člena relácie z relácie

en: Keep this relation member for the target object
sk: Ponechať tohto člena relácie pre cieľový objekt

en: Role:
sk: Rola:

en: Enter a role for all relation memberships
sk: Zadajte rolu pre všetkých členov relácie

en: Tag modified relations with
sk: Označiť zmenené relácie s

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
sk: <html>Výber umožní zanesenie značky, ktorá bude použitá<br>do všetkých zmenených relácií.</html>

[ctx: tag]
en: Key:
sk: Kľúč:

en: <html>Enter a tag key, e.g. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
sk: Vložte kľúč značky, napr. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>

en: Value:
sk: Hodnota:

en: <html>Enter a tag value, e.g. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
sk: <html>Vložte hodnotu značky, napr. <strong><tt>kontrola členov</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
sk: <html>Spojené cesty sú členmi v jednej alebo vo viacerých reláciách. Prosím, rozhodnite či chcete aby <strong>zostalo</strong> členstvo pre spojenú cestu alebo či chcete aby bolo <strong>odstránené</strong>.<br>Štandardné nastavenie je <strong>ponechať</strong> prvú cestu a <strong>odstrániť</strong> ostatné cesty, ktoré sú členmi rovnakej relácie: spojená cesta zaujme miesto po pôvodnej ceste v relácii.</html>

en: <html>The merged nodes are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the target node or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first node and <strong>remove</strong> the other nodes that are members of the same relation: the target node will take the place of the original node in the relation.</html>
sk: <html>Zlúčené body sú členmi v jednej alebo vo viacerých reláciách. Prosím, rozhodnite či chcete aby <strong>zostalo</strong> členstvo pre výsledný bod alebo či chcete aby bolo <strong>odstránené</strong>.<br>Štandardné nastavenie je <strong>ponechať</strong> prvý bod a <strong>odstrániť</strong> ostatné body, ktoré sú členmi rovnakej relácie: výsledný bod zaujme miesto pôvodného bodu v relácii.</html>

en: Apply this role to all members
sk: Použiť túto rolu pre všetkých členov

en: Orig. Way
sk: Orig. cesta

en: Show tags with conflicts only
sk: Zobraziť iba značky (tagy) s konfliktmi

en: Show tags with multiple values only
sk: Zobraziť iba značky s rôznymi hodnotami

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
sk: <html>Prosím, vyberte ktoré hodnoty ponechať pre nasledujúce značky (tagy).</html>

en: Apply?
sk: Použiť?

en: Relation
sk: Relácia

en: Old role
sk: Stará rola

en: New role
sk: Nová rola

en: Old key
sk: Starý kľúč

en: Old value
sk: Stará hodnota

en: New key
sk: Nový kľúč

en: New value
sk: Nová hodnota

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
sk[0]: Vkladanie {0} značiek
sk[1]: Vkladanie {0} značky
sk[2]: Vkladanie {0} značiek

en: to {0} object | to {0} objects
sk[0]: do {0} objektov
sk[1]: do {0} objektu
sk[2]: do {0} objektov

en: Delete incomplete members?
sk: Vymazať nekompletné členy?

en: Paste without incomplete members
sk: Vložiť bez neúplných členov

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
sk: Kopírované údaje obsahujú neúplné objekty. Pri vkladaní neúplné objekty budú odstránené. Chcete vložiť dáta bez neúplných objektov?

en: Do you want to paste these tags?
sk: Chcete prilepiť tieto značky?

en: Clear buffer
sk: Vymazať zásobník

en: Ignore warnings
sk: Ignorovať varovanie

en: <html><p> Sorry, it is impossible to paste tags from buffer. It does not contain any JOSM object or suitable text. </p></html>
sk: <html><p> Prepáčte, ale nie je možné vložiť značky z vyrovnávacej pamäte. Neobsahujú žiadne objekty JOSM, alebo vhodné texty. </p></html>

en: For selected objects only
sk: Len pre označené objekty

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
sk: <html>Vybrať na zobrazenie iba zmenové súbory pre aktuálne vybraté objekty.<br>Odobrať zo zobrazenia všetky zmenové súbory pre objekty v súčasnej dátovej vrstve.</html>

en: Changesets
sk: Súbory zmien

en: Open the list of changesets in the current layer.
sk: Otvoriť zoznam súborov zmien v aktuálnej hladine.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
sk: Vybrať všetky objekty priradené, aktuálne označeným, súborom zmien.

en: Changesets: Select all objects assigned to the currently selected changesets
sk: Sady zmien: Vybrať všetky objekty priradené k práve zvoleným sadám zmien

en: Download
sk: Stiahnuť

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
sk: Stiahnuť informácie a vybratých zmenových súboroch z OSM servera

en: Changesets: Download information about the selected changeset from the OSM server
sk: Sady zmien: Stiahnuť informácie o zvolených sadách zmien z OSM servera

en: Close the selected open changesets
sk: Zavrieť vybrané otvorené zmenové súbory

en: Changesets: Close the selected open changesets
sk: Sady zmien:  Uzavrieť zvolené otvorené sady zmien

en: Show info
sk: Zobraz info

en: Open a web page for each selected changeset
sk: Otvoriť webovú stránku pre každý vybratý zmenový súbor

en: Changesets: Open a web page for each selected changeset
sk: Sady zmien: Otvoriť webstránku pre každú zvolenú sadu zmien

en: Details
sk: Podrobnosti

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
sk: Otvorí okno manažéra zmenových súborov pre vybrané zmenové súbory

en: Changesets: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
sk: Sady zmien: Otvoriť okno Manažéra zmenových súborov pre zvolené sady zmien

en: Command Stack
sk: Zásobník príkazov

en: Open a list of all commands (undo buffer).
sk: Otvorte prehľad všetkých príkazov (obnoviť vyrovnávaciu pamäť(buffer)).

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
sk: Zásobník príkazov: Späť: {0} / Opakovať: {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
sk: Vyberie objekty, ktoré sú súčasťou tohto príkazu (ak nie sú v súčasnosti vypúšťajú sa)

en: Command Stack: Select
sk: Zásobník príkazov: Vybrať

en: Select and zoom
sk: Vybrať a priblížiť

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted), then and zooms to it
sk: Vyberie objekty, v tomto príkaze (ak už nie sú vymazané), potom ich priblíži na obrazovku

en: Command Stack: Select and zoom
sk: Zásobník príkazov: Vybrať a priblížiť

en: Undo the selected and all later commands
sk: Vrátiť vybrané a všetky neskoršie príkazy

en: Redo the selected and all earlier commands
sk: Znovu zvolené a všetky predchádzajúce príkazy

en: Command Stack: Undo
sk: Zásobník príkazov: Vrátiť spať

en: Command Stack: Redo
sk: Zásobník príkazov: Vykonať znovu

en: Resolve conflicts
sk: Rozhodnutie konfliktov

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
sk[0]: Konfliktov: {0} nevyriešených
sk[1]: Konflikt: {0} nevyriešený
sk[2]: Konflikty: {0} nevyriešené

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
sk: Rel.:{0} / Cesty:{1} / Body:{2}

en: Resolve
sk: Vyriešiť

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
sk: Otvoriť dialógové okno pre spojenie(merge) všetkých vybraných položiek v zozname hore.

en: Resolve to my versions
sk: Vyriešiť na moje verzie

en: Resolves all unresolved conflicts to ''my'' version
sk: Vyrieši všetky nerozhodnuté konflikty na "moju" verzii

en: Resolve to their versions
sk: Vyriešiť na ich verzie

en: Resolves all unresolved conflicts to ''their'' version
sk: Vyriešiť všetky nerozhodnuté konflikty na "ich" verziu

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
sk[0]: Bolo zistených {0} konfliktov.
sk[1]: Bol zistený {0} konflikt.
sk[2]: Boli zistené {0} konflikty.

en: Click to close this dialog and continue editing
sk: Kliknutím zavriete tento dialóg a pokračujete v editovaní

en: Conflicts detected
sk: Objavené konflikty

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
sk: Zrušiť rozhodnutie konfliktu a zavrieť dialóg

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
sk: Použiť rozhodnutie konfliktu a zavrieť dialóg

en: Apply Resolution
sk: Použiť rozhodnutie

en: Close anyway
sk: Zavrieť akúkoľvek cestu

en: Continue resolving
sk: Pokračovanie rozhodnutia

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
sk: <html> Nemôžete ukončiť zlučovanie v tomto konflikte.<br>Vyriešenie konfliktu nemôže byť aplikované pokiaľ všetky rozdiely<br>nebudú vyriešené.<br>Kliknite <strong>{0}</strong> ak chcete aj tak ukončiť.<strong> Už<br> vyriešené rozdiely nebudú použité.</strong><br>Kliknite <strong>{1}</strong> pre návrat k riešeniu konfliktov.</html>

en: Conflict not resolved completely
sk: Konflikt nie je úplne vyriešený

en: Resolve conflicts for ''{0}''
sk: Rozhodnúť konflikt pre ''{0}''

en: Please confirm to remove <strong>{0} object</strong>. | Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong>.
sk[0]: Prosím potvrďte odstránenie <strong>{0} objektov</strong>.
sk[1]: Prosím potvrďte odstránenie <strong>{0} objektu</strong>.
sk[2]: Prosím potvrďte odstránenie <strong>{0} objektov</strong>.

en: {0} relation is affected. | {0} relations are affected.
sk[0]: Ovplyvní to {0} relácií.
sk[1]: Ovplyvní to {0} reláciu.
sk[2]: Ovplyvní to {0} relácie.

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
sk[0]: Vymazávam {0} objektov
sk[1]: Vymazávam {0} objekt
sk[2]: Vymazávam {0} objekty

en: Delete objects
sk: Zmazať objekty

en: To delete
sk: Na zmazanie

en: From Relation
sk: Z relácie

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
sk: Kliknutie zavrie dialóg a odstráni objekt z relácií

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
sk: Kliknutie zavrie dialóg a zruší vymazanie objektov

en: Filter objects and hide/disable them.
sk: Filtrovať objekty a schovať/vypnúť ich.

en: Enable filter
sk: Zapnúť filter

en: Multikey: {0}
sk: Kombinácia kláves: {0}

en: Hide filter
sk: Skryť filter

en: Hiding filter
sk: Skrývajúci filter

en: Inverse filter
sk: Obrátený filter

en: Filter mode
sk: Režim filter

en: Add
sk: Pridať

en: Add filter.
sk: Pridať filter.

en: Filter: Add
sk: Filter: Pridať

en: Edit filter.
sk: Upraviť filter.

en: Filter: Edit
sk: Filter: Upraviť

en: Delete filter.
sk: Zmazať filter.

en: Filter: Delete
sk: Filter: Odstrániť

en: Up
sk: Nahor

en: Move filter up.
sk: Posunúť filter nahor.

en: Filter: Move up
sk: Filter: Posunúť nahor

en: Down
sk: Nadol

en: Move filter down.
sk: Posunúť filter nadol.

en: Filter: Move down
sk: Filter: Posunúť nadol

en: Sort
sk: Triediť

en: Sort filters.
sk: Zotriediť filtre.

en: Filter: Sort
sk: Filter: Zotriediť

en: Reverse
sk: Obrátene

en: Reverse the filters order.
sk: Otočiť poradie filtrov.

en: Filter: Reverse
sk: Filter: Otočiť poradie

en: Filter Hidden: {0} Disabled: {1}
sk: Filter Skryté: {0} Vypnuté: {1}

en: <h2>Filter active</h2>
sk: <h2>Aktívny filter</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
sk: </p><p>Zatvorte dialóg filtra, aby sa zobrazili všetky objekty.<p></html>

en: not in data set
sk: nie je v súbore dát

en: Node:
sk: Bod:

en: Way:
sk: Cesta:

en: Relation:
sk: Relácia:

en: deleted-on-server
sk: zmazané-na-serveri

en: modified
sk: upravené

en: filtered/hidden
sk: filtrované/skryté

en: filtered/disabled
sk: filtrované/blokovaný

en: has direction keys (reversed)
sk: obsahuje smerový kľúč (opačný)

en: has direction keys
sk: obsahuje smerový kľúč

en: State:
sk: Stav:

en: Data Set:
sk: Dátový súbor:

en: Edited at:
sk: Upravené na:

en: Edited by:
sk: Upravoval:

en: In changeset:
sk: V zmenovom súbore:

en: Tags:
sk: Značky:

en: Length: {0}
sk: Dĺžka: {0}

en: Average segment length: {0}
sk: Priemerná dĺžka úseku: {0}

en: Standard deviation: {0}
sk: Štandardná odchýlka: {0}

en: Area: {0}
sk: Plocha: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
sk[0]: {0} Členov:
sk[1]: {0} Člen:
sk[2]: {0} Členy:

en:  as "{0}"
sk:  ako "{0}"

en: {0} Nodes:
sk: {0} Bodov:

en: Bounding box:
sk: Ohraničujúci rámec:

en: Bounding box (projected):
sk: Ohraničujúci rámec (plánovaný):

en: Center of bounding box:
sk: Stred ohraničujúceho rámca

en: Coordinates (projected):
sk: Súradnice (predpokladané):

en: Part of:
sk: Časť z:

en: In conflict with:
sk: V rozpore s:

en: Advanced object info
sk: Rozšírené info objektov

en: map style
sk: štýl mapy

en: edit counts
sk: počet zmien

en: Styles for "{0}":
sk: Štýly pre "{0}":

en: {0} style "{1}"
sk: {0} štýl "{1}"

en: Display range: {0}
sk: Rozsah zobrazenia: {0}

en: Layer {0}
sk: Vrstva {0}

en: List of generated Styles:
sk: Zoznam generovaných štýlov:

en: The 2 selected objects have identical style caches.
sk: Dva vybrané objekty majú rovnaké style caches.

en: The 2 selected objects have different style caches.
sk: Dva ybrané objekty majú iný formát.

en: Warning: The 2 selected objects have equal, but not identical style caches.
sk: Upozornenie: Dva vybrané objekty majú rovnaké, ale nie sú totožné formáty.

en: {0} user last edited the selection: | {0} users last edited the selection:
sk[0]: {0} používateľov naposledy menilo výber:
sk[1]: {0} používateľ naposledy menil výber:
sk[2]: {0} používatelia naposledy menili výber:

en: Enter the coordinates for the new node.
sk: Zadajte súradnice pre nový bod.

en: You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.
sk: Dĺžku a šírku môžete oddeliť medzerou, čiarkou alebo bodkočiarkou.

en: Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.
sk: Použite kladné čísla alebo písmená N a E na určenie severného alebo východného smeru.

en: For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.
sk: Pre južný alebo západný smer použite záporné čísla alebo písmená S a W.

en: Coordinate value can be in one of three formats:
sk: Hodnota súradníc môže byť v jednom z troch formátov:

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt>
sk: <i>stupne</i><tt>&deg;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt>
sk: <i>stupne</i><tt>&deg;</tt> <i>minúty</i><tt>&#39;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt>
sk: <i>stupne</i><tt>&deg;</tt> <i>minúty</i><tt>&#39;</tt> <i>sekundy</i><tt>&quot</tt>

en: Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.
sk: Symboly <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> sú nepovinné.

en: You can also use the syntax <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.
sk: Môžete tiež použiť zápis <tt>lat="..." lon="..."</tt> alebo <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.

en: Some examples:
sk: Príklady:

en: Projected coordinates:
sk: Projektované súradnice:

en: Enter easting and northing (x and y) separated by space, comma or semicolon.
sk: Zadajte easting a northing (x, y), oddelené medzerou, čiarkou alebo bodkočiarkou.

en: Lat/Lon
sk: Šírka/Dĺžka

en: East/North
sk: Východ/Sever

en: Please enter a GPS coordinates
sk: Prosím zadajte súradnice GPS

en: Please enter a Easting and Northing
sk: Zadajte prosím Easting a Northing

en: Toggle visibility of layer: {0}
sk: Prepnúť viditeľnosť vrstvy: {0}

en: Open a list of all loaded layers.
sk: Otvoriť zoznam všetkých nahratých vrstiev.

en: layer is currently visible (click to hide layer)
sk: vrstva je v súčasnosti viditeľná (kliknutím sa vrstva skryje)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
sk: vrstva je v súčasnej dobe skrytá (kliknite pre zobrazenie vrstvy)

en: this layer is the active layer
sk: táto vrstva je aktívna

en: this layer is not currently active (click to activate)
sk: táto vrstva nie je v súčasnej dobe aktívna (kliknite pre aktiváciu)

en: scale follows native resolution of this layer
sk: mierka sa prispôsobuje vlastnému rozlíšeniu tejto vrstvy

en: scale follows native resolution of another layer (click to set this layer)
sk: mierka sa prispôsobuje vlastnému rozlíšeniu inej vrstvy (kliknite pre nastavenie tejto vrtvy)

en: scale does not follow native resolution of any layer (click to set this layer)
sk: mierka nenasleduje natívne rozlíšenie žiadnej vrstvy (kliknite pre nastavenie tejto vrstvy)

en: this layer has no native resolution
sk: táto vrstva nemá vlastné rozlíšenie

en: layer is without a user-defined offset
sk: vrstva je bez používateľom nastaveného posunu

en: (click to activate previous offset)
sk: (kliknite pre aktiváciu predošlého posunu)

en: layer has an offset of {0} (click to remove offset)
sk: vrstva má posun {0} (kliknite pre zrušenie posunu)

en: this layer can not have an offset
sk: táto vrstva nemože mať posun

en: Information about layer
sk: Informácie o vrstve

en: Map paint preferences...
sk: Nastavenia farebných štýlov...

en: Map Paint Styles
sk: Farebné štýly mapy

en: configure the map painting style
sk: nakonfigurovať na mape farebný štýl

en: On/Off
sk: Zap/Vyp

en: Turn selected styles on or off
sk: Vybrané štýly zapnúť alebo vypnúť

en: Move the selected entry one row down.
sk: Presun vybranej položky o jeden riadok nadol.

en: Move the selected entry one row up.
sk: Presun vybranej položky o jeden riadok nahor.

en: Map Paint Styles: Move selected entry down
sk: Farebné štýly mapy: Posunúť zvolenú položku nadol

en: Map Paint Styles: Move selected entry up
sk: Farebné štýly mapy: Posunúť zvolenú položku nahor

en: Reload from file
sk: Obnoviť zo súboru

en: reload selected styles from file
sk: znovu načítať vybrané štýly zo súboru

en: Save as...
sk: Uložiť ako...

en: Save a copy of this Style to file and add it to the list
sk: Uložiť kópiu tohto štýlu do súboru a pridať ho do zoznamu

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
sk: Súbor farebného štýlu mapy (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
sk: Súbor farebného štýlu mapy (*.xml, *.zip)

en: Reloading style sources
sk: Načítať štýly zdroja

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
sk: Uložiť štýl ''{0}'' ako ''{1}''

en: view meta information, error log and source definition
sk: zobraziť meta informácie, záznam chýb a definíciu zdroja

en: Map Style info
sk: Info o mapovom štýle

en: Source
sk: Zdroj

en: Title:
sk: Názov:

en: Built-in Style, internal path:
sk: Zabudovaný štýl, vnútorná cesta:

en: Path:
sk: Cesta:

en: Icon:
sk: Ikona:

en: Background:
sk: Pozadie:

en: Style is currently active?
sk: Štýl je v súčasnosti aktívny

en: No
sk: Nie

en: Style settings
sk: Nastavenia štýlu

en: Customize the style
sk: Upraviť štýl

en: Search menu items
sk: Hľadať v položkách menu

en: Mini map
sk: Minimapa

en: Displays a small map of the current edit location
sk: Zobrazí malú mapu upravovanej oblasti

en: List of notes
sk: Zoznam poznámok

en: Note filter
sk: Filter poznámok

en: Notes: {0}/{1}
sk: Poznámky: {0}/{1}

en: Comment
sk: Poznámka

en: Add comment
sk: Pridať komentár

en: Notes: Add comment
sk: Poznámky: Pridať komentár

en: Comment on note
sk: Komentovať poznámku

en: Add comment to note:
sk: Pridať k poznámke komentár:

en: Close note
sk: Uzavrieť poznámku

en: Notes: Close note
sk: Poznámky: Uzavrieť poznámku

en: Close note with message:
sk: Uzavrieť poznámku so správou:

en: Create
sk: Vytvoriť

en: Notes: New note
sk: Poznámky: Nová poznámka

en: Reopen
sk: Znovu otvoriť

en: Reopen note
sk: Znovu otvoriť poznámku

en: Notes: Reopen note
sk: Poznámky: Znovu otvoriť poznámku

en: Reopen note with message:
sk: Znovu otvoriť poznámku so správou:

en: Sort notes
sk: Zoradiť poznámky

en: Notes: Sort notes
sk: Poznámky: Zoradiť poznámky

en: Open in browser
sk: Otvoriť v prehliadači

en: Open the note in an external browser
sk: Otvoriť poznámku v externom prehliadači

en: Notes: Open note in browser
sk: Poznámky: Otvoriť poznámku v prehliadači

en: Object type:
sk: Typ objektu:

[ctx: osm object types]
en: mixed
sk: zmiešaný

en: Choose the OSM object type
sk: Vyberte typ objektu OSM

en: Object ID:
sk: ID objektu:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
sk: Vložiť ID objektu, ktorý má byť stiahnutý

en: Object IDs can be separated by comma or space, for instance: {0}
sk: ID objektov môžu byť oddelené čiarkou alebo medzerou, napr.: {0}

en: In mixed mode, specify objects like this: {0}<br/>({1} stands for <i>node</i>, {2} for <i>way</i>, and {3} for <i>relation</i>)
sk: V zmiešanom režime môžete určiť objekty takto: {0}<br/>({1} znamená <i>bod</i>, {2} <i>cestu</i>, a {3} <i>reláciu</i>)

en: Ranges of object IDs are specified with a hyphen, for instance: {0}
sk: Intervaly ID objektov sa zadávajú s pomlčkou, napr.: {0}

en: Clipboard has more than {0} characters. Not auto-pasting.
    You may want to use Overpass instead.
sk: Schránka obsahuje viac ako {0} znakov. Neprilepím obsah automaticky.
    Môžno chcete namiesto toho použiť Overpass.

en: Invalid ID list specified
    Cannot continue.
sk: Neplatný zoznam ID
    Nemôžem pokračovať.

en: Existing node
sk: Existujúci bod

en: Both nodes
sk: Oba body

en: New node
sk: Nový bod

en: Tags/Memberships
sk: Značky/Členstvá

en: Unglue
sk: Odpojiť

en: Where should the tags of the node be put?
sk: Kde majú zostať značky pôvodného bodu?

en: Where should the memberships of this node be put?
sk: Kde majú zostať členstvá pôvodného bodu?

en: Open a list of all relations.
sk: Otvoríť zoznam všetkých relácií

en: Relation list filter
sk: Filter zoznamu relácie

en: New
sk: Nový

en: Create a new relation
sk: Vytvoriť novú reláciu

en: Relations: {0}/{1}
sk: Relácie: {0}/{1}

en: Relations: {0}
sk: Relácie: {0}

en: Search
sk: Hľadať

en: Submit filter
sk: Odoslať filter

en: Filter string:
sk: Reťazec filtra:

en: Search string:
sk: Hľadaný reťazec:

en: Enter the search expression
sk: Vložte hľadaný výraz

en: select
sk: vybrať

en: add to selection
sk: pridať k výberu

en: remove from selection
sk: odobrať z výberu

en: find in selection
sk: hľadať vo výbere

en: case sensitive
sk: veľkosť písmen rozhoduje

en: all objects
sk: všetky objekty

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
sk: Tiež zahŕňať v hľadaní neúplné a odstránené objekty.

en: add toolbar button
sk: pridať tlačidlo na panel nástrojov

en: Add a button with this search expression to the toolbar.
sk: Pridať tlačidlo s týmto vyhľadávacím výrazom na panel nástrojov.

en: standard
sk: štandardný

en: regular expression
sk: regulárny výraz

en: MapCSS selector
sk: identifikátor MapCSS

en: Results
sk: Výsledky

en: Search syntax
sk: Formát vyhľadávacieho výrazu

en: Invalid search expression
sk: Chybný vyhľadávaný výraz

en: Search by preset
sk: Hľadať podľa predvoľby

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
sk: Vyhľadávaný výraz nie je platný: 
    
     {0}

en: Hints
sk: Pomôcky

en: basics
sk: základy

en: Baker Street
sk: Hlavná ulica

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
sk: "Hlavná" a "ulica" v akomkoľvek kľúči

en: "Baker Street"
sk: "Hlavná ulica"

en: ''Baker Street'' in any key
sk: "Hlavná ulica" v akomkoľvek kľúči

en: ''valuefragment'' anywhere in ''key''
sk: "časť hodnoty" kdekoľvek v "klúči"

[ctx: search string example]
en: name:str matches name=Bakerstreet
sk: name:lav nájde name=Hlavná

en: ''valuefragment'' nowhere in ''key''
sk: "časť hodnoty" nikde v "klúči"

en: matches if ''key'' exists
sk: ak "kľúč" existuje

en: matches if ''key'' has a truthy value (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')
sk: splnené ak ''key'' je hodnota podobná pravde (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')

en: ''key'' with exactly ''value''
sk: "kľúč" s presnou "hodnotou"

en: value of ''key'' matching the regular expression ''regexp''
sk: hodnota "kľúča" vyhovuje regulárnemu výrazu "regexp"

en: ''key'' with any value
sk: "kľúč" s akoukoľvek hodnotou

en: ''key'' with empty value
sk: "kľúč" s prázdnou hodnotou

en: ''value'' in any key
sk: "hodnota" v akomkoľvek kľúči

en: matches if ''key'' is greater than ''value'' (analogously, less than)
sk: ak "kľúč" je väčší ako "hodnota" (podobne s "menší než")

en: to quote operators.<br>Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
sk: deaktivovať operátory.<br>V rámci reťazcov v úvodzovkách musia byť znaky <b>"</b> a <b>\</b> sprevádzané pomocou predchádzajúceho <b>\</b> (napr. <b>\"</b> a <b>\\</b>).

[ctx: search string example]
en: name="Baker Street"
sk: name="Hlavná ulica"

en: combinators
sk: kombinátory

en: logical and (both expressions have to be satisfied)
sk: logické "a" (oba výrazy musia byť splnené)

[ctx: search string example]
en: Baker Street
sk: Hlavná ulica

en: logical or (at least one expression has to be satisfied)
sk: logické "alebo" (aspoň jeden výraz musí byť splnený)

en: logical xor (one and only one expression has to be satisfied)
sk: logický XOR (exkluzívny súčet, presne len jeden výraz musí byť splnený)

en: logical not
sk: logická negácia

en: use parenthesis to group expressions
sk: použiť zátvorky pre zoskupenie výrazov

en: objects
sk: objekty

en: all nodes
sk: všetky body

en: all ways
sk: všetky cesty

en: all relations
sk: všetky relácie

en: all closed ways
sk: všetky uzavreté cesty

en: object without useful tags
sk: objekt bez užitočných značiek

en: all objects that use the address preset
sk: všetky objekty používajúce predvoľby adresy

en: all objects that use any preset under the Geography/Nature group
sk: všetky objekty používajúce predvoľbu v skupine Geografia/Príroda

en: metadata
sk: metadáta

en: objects changed by author
sk: objekty zmenené autorom

[ctx: search string example]
en: user:<i>OSM username</i> (objects with the author <i>OSM username</i>)
sk: user:<i>meno používateľa v OSM</i> (objekty, ktorých autorom je <i>meno používateľa v OSM</i>)

[ctx: search string example]
en: user:anonymous (objects without an assigned author)
sk: user:anonymous (objekty bez uvedeného autora)

en: objects with given ID
sk: objekty so daným ID

[ctx: search string example]
en: id:0 (new objects)
sk: id:0 (nové objekty)

en: objects with given version
sk: objekty s danou verziou

[ctx: search string example]
en: version:0 (objects without an assigned version)
sk: version:0 (objekty bez pridelenej verzie)

en: objects with given changeset ID
sk: objekty s daným ID zmenového súboru

[ctx: search string example]
en: changeset:0 (objects without an assigned changeset)
sk: changeset:0 (objekty bez prielenej sady zmien)

en: objects with last modification timestamp within range
sk: objekty s časom poslednej zmeny v rozsahu

en: properties
sk: vlastnosti

en: ways with at least 20 nodes, or relations containing at least 20 nodes
sk: cesty s aspoň 20 bodmi alebo relácie obsahujúce aspoň 20 bodov

en: nodes with at least 3 referring ways, or relations containing at least 3 ways
sk: body obsiahnuté v aspoň 3 cestách alebo relácie obsahujúce aspoň 3 cesty

en: objects having 5 to 10 tags
sk: objekty obsahujúce 5 až 10 značiek

en: relations with 2 members
sk: relácia s dvoma členmi

en: closed ways with an area of 100 m²
sk: uzavreté cesty s plochou 100 m²

en: ways with a length of 200 m or more
sk: cesty s dĺžkou 200 metrov a viac

en: state
sk: stav

en: all modified objects
sk: všetky zmenené objekty

en: all new objects
sk: všetky nové objekty

en: all selected objects
sk: všetky vybraté objekty

en: all incomplete objects
sk: všetky nekompletné objekty

en: all deleted objects (checkbox <b>{0}</b> must be enabled)
sk: všetky vymazané objekty (voľba <b>{0}</b> musí byť zapnutá)

en: related objects
sk: súvisiace objekty

en: all children of objects matching the expression
sk: všetky objekty podriadené objektov spĺňajúcim výraz

en: all parents of objects matching the expression
sk: všetky nadradené objekty objektov spĺňajúcich s výraz

en: objects with given role in a relation
sk: objekty s danou rolou v relácii

en: relation containing a member of role <i>stop</i>
sk: relácia obsahujúca člena s rolou <i>stop</i>

en: objects being part of a relation as role <i>stop</i>
sk: objekty, ktoré majú rolu <i>stop</i> v relácii

en: n-th member of relation and/or n-th node of way
sk: n-tý člen relácie a/alebo n-tý bod cesty

en: every n-th member of relation and/or every n-th node of way
sk: každý n-tý člen relácie a/alebo každý n-tý bod cesty

en: view
sk: zobrazenie

en: objects in current view
sk: objekty v aktuálnom zobrazení

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
sk: objekty (a všetky ich body ciest / členy relácií) v aktuálnom zobrazení

en: objects in downloaded area
sk: objekty v stiahnutej oblasti

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
sk: objekty (a všetky ich body ciest / členovia relácií) v stiahnutej oblasti

en: location
sk: umiestnenie

en: {0} all objects having {1} as attribute are downloaded.
sk: {0} všetky objekty majúce vlastnosť {1} budú stiahnuté.

en: {0} all object with the corresponding key/value pair located around Berlin. Note, the default value for radius is set to 1000m, but it can be changed in the generated query.
sk: {0} všetky objekty s príslušným kľúčom a hodnotou umiestnené okolo Berlína. Predvolená hodnota pre polomer je nastavená na 1000m, ale to môže byť zmenené vo vytvorenom vyhľadávacom reťazci.

en: {0} all objects within the current selection that have {1} as attribute.
sk: {0} všetky objekty v aktuálnom výbere, ktoré majú vlastnosť {1}.

en: Selection
sk: Výber

en: Open a selection list window.
sk: Otvoriť okno výberu.

en: Zoom to selection
sk: Priblížiť na výber

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
sk[0]: Priblížiť na vybrané objekty
sk[1]: Priblížiť na vybraný objekt
sk[2]: Priblížiť na vybrané objekty

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
sk: Výber: Rel.:{0} / Cesty:{1} / Body:{2}

en: Unselectable now
sk: Teraz sa nedá zvoliť

en: Always shown
sk: Vždy zobraziť

en: Dynamic
sk: Dynamicky

en: Always hidden
sk: Vždy skryté

en: Toggle dynamic buttons
sk: Prepnúť dynamické tlačidlá

en: Open preferences for this panel
sk: Otvoriť nastavenia pre tento panel

en: Open help for this panel
sk: Otvoriť pomocníka pre tento panel

en: Undock the panel
sk: Uvoľniť panel

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
sk: Zavrieť tento panel. Môžete ho znovu otvoriť tlačidlo na ľavej nástrojovej lište.

en: Click to minimize/maximize the panel content
sk: Kliknite pre minimalizovanie/maximalizovanie obsahu panelu

en: Side buttons
sk: Bočné tlačidlá

en: Authors
sk: Autori (spracovatelia)

en: Open a list of people working on the selected objects.
sk: Otvoriť zoznam ľudí, ktorí pracujú na zvolenom objekte.

en: {0} Author | {0} Authors
sk[0]: {0} autorov
sk[1]: {0} autor
sk[2]: {0} autori

en: Select objects submitted by this user
sk: Výber objektov predložených týmto používateľom

en: User: objects submitted by selected user
sk: Používateľ: objekty odoslané zvoleným používateľom

en: Launches a browser with information about the user
sk: Spustí prehliadač s informáciami o používateľovi

en: User: Show info in browser
sk: Používateľ: Zobraziť informácie v prehliadači

en: Only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
sk: Spustí sa prehliadač informácií iba pre prvých {0} z {1} vybraných používateľov

en: Author
sk: Autor

en: # Objects
sk: # Objekty

en: Validation Results
sk: Výsledky overovania

en: Open the validation window.
sk: Otvoriť okno pre overovanie.

en: Ignore for now
sk: Teraz ignorovať

en: Ignore and remove from tree.
sk: Ignorovať a odstrániť zo zoznamu

en: Fix
sk: Opraviť

en: Fix the selected issue.
sk: Opraviť vybraný problém.

en: Ignore the selected issue next time.
sk: Nabudúce ignorovať vybraný problém.

en: Manage Ignore
sk: Spravovať ignorované

en: Manage the ignore list
sk: Spravovať zoznam ignorovaných

en: Lookup
sk: Vyhľadať

en: Looks up the selected primitives in the error list.
sk: Vyhľadá vybrané objekty v zozname chýb.

en: Whole group
sk: Celá skupina

en: Single elements
sk: Jednotlivé prvky

en: Nothing
sk: Nič

en: Ignore whole group or individual elements?
sk: Ignorovať celú skupinu, alebo jednotlivé prvky?

en: Ignoring elements
sk: Ignorujem prvky

en: Fixing errors ...
sk: Opravujem chyby...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
sk: Opravuje sa ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
sk: Aktualizujem mapu ...

en: auto-fixed validator issues
sk: automaticky opravené chyby validátora

en: Validator {0} List Management
sk: Správa zoznamu validátora {0}

en: Cannot understand the following type: {0}
sk: Nerozumiem nasledovnému typu: {0}

en: Don''t ignore
sk: Neignorovať

en: {0}Should the validation be rerun?{1}
sk: {0}Má byť validátor spustený znovu?{1}

en: Ignored error filter changed
sk: Zmenil sa filter ignorovaných chýb

en: anonymous
sk: anonymný

en: Display the basic properties of the changeset
sk: Zobraziť základné vlastnosti zmenového súboru

en: Display the tags of the changeset
sk: Zobraziť značky zo zmenového súboru

en: Content
sk: Obsah

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
sk: Zobrazené objekty boli vytvorené, aktualizované a vymazané podľa zmenového súboru

en: Discussion
sk: Diskusia

en: Display the public discussion around this changeset
sk: Zobraziť verejnú diskusiu k tejto sade zmien

en: Close the dialog
sk: Zavrieť dialógové okno

en: Query
sk: Požiadavka

en: Launch the dialog for querying changesets
sk: Spustiť dialógové okno pre vyhľadávanie zmenových súborov

en: Remove from cache
sk: Odstrániť z vyrovnávacej pamäte

en: Remove the selected changesets from the local cache
sk: Vymazať vybraté zmenové súbory z lokálnej vyrovnávacej pamäte

en: Close the selected changesets
sk: Zavrieť vybraté zmenové súbory

en: Update changeset
sk: Aktualizovať zmenové súbory

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
sk: Aktualizovať vybraté zmenové súbory s aktuálnymi dátami z OSM servera

en: Download changeset content
sk: Stiahnuť obsah zmenového súboru

en: Download the content of the selected changesets from the server
sk: Stiahnuť obsah vybratých zmenových súborov zo servera

en: Download changed objects
sk: Stiahnuť zmenené objekty

en: Download the current version of the changed objects in the selected changesets
sk: Stiahnuť aktuálnu verziu zmenených objektov zo vybraných sadách zmien

en: My changesets
sk: Moje zmenové súbory

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
sk: Stiahnuť moje zmenové súbory z OSM servera (max. 100 zmenových súborov)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
sk: <html>JOSM je aktuálne spustený pod anonymným používateľom. Preto nemôžem stiahnuť<br>vaše zmenové súbory z OSM servera iba ak zadáte používateľské meno pre OSM<br>v JOSM nastaveniach.</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
sk: <prázdne>

[ctx: changeset.state]
en: Open
sk: Otvorený

[ctx: changeset.state]
en: Closed
sk: Zatvorený

en: Status
sk: Stav

en: Created at
sk: Vytvorený v

en: Closed at
sk: Zatvorený v

en: Changes
sk: Zmeny

en: Discussions
sk: Diskusie

en: <html>The selected object is not available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html> | <html>None of the selected objects is available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html>
sk[0]: <html>Žiadne z vybratých objektov nie sú dostupné v súčasnej<br>upravovanej vrstve ''{0}''.</html>
sk[1]: <html>Vybratý objekt nie je dostupný v súčasnej<br>upravovanej vrstve ''{0}''.</html>
sk[2]: <html>Žiadne z vybratých objektov nie sú dostupné v súčasnej<br>upravovanej vrstve ''{0}''.</html>

en: Download objects
sk: Stiahnuť objekty

en: Download the current version of the selected objects
sk: Stiahnuť aktuálnu verziu vybraných objektov

en: Select in layer
sk: Vybrať vrstvu

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
sk: Vybrať zodpovedajúce základné objektu v aktuálnej dátovej vrstve

en: Nothing to select
sk: Nič nie je vybraté

en: Zoom to in layer
sk: Priblížiť na vo vrstve

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
sk: Priblížiť na zodpovedajúce objekty v aktuálnej dátovej vrstve

en: Nothing to zoom to
sk: Nie je nič na priblíženie

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
sk: Obsah tohto zmenového súboru nie je ešte stiahnutý.

en: Download now
sk: Stiahnuť teraz

en: Download the changeset content
sk: Stiahnuť obsah zmenového súboru

en: Created
sk: Vytvorený

en: Updated
sk: Aktualizované

en: Deleted
sk: Odstránený

en: Name
sk: Názov

en: Comment:
sk: Poznámka:

en: Open/Closed:
sk: Otvorený/Zatvorený:

en: Created at:
sk: Vytvorené v:

en: Closed at:
sk: Zatvorený dňa:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
sk: Odstrániť zmenový súbor v paneli zobrazenia detailov z lokálnej vyrovnávacej pamäte (cache)

en: Update the changeset from the OSM server
sk: Aktualizovať zmenový súbor z OSM servera

en: View changeset
sk: Zobraziť sadu zmien

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
sk: Vyberte základné objekty v obsahu tohoto zmenového súboru v aktuálnej dátovej vrstve

en: <html>None of the objects in the content of changeset {0} is available in the current<br>edit layer ''{1}''.</html>
sk: <html>Žiadne objekty v obsahu zmenového súboru {0} nie sú dostupné v aktuálnej<br>upravovanej vrstve "{1}".</html>

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
sk: Priblížiť na objekty v obsahu tohto zmenového súboru v súčasnej dátovej vrstve

en: Update changeset discussion
sk: Aktualizovať diskusiu k sade zmien

en: Update the changeset discussion from the OSM server
sk: Aktualizovať diskusiu k sade zmien zo servera OSM

en: Comment on changeset
sk: Komentovať sadu zmien

en: Add comment to changeset:
sk: Pridať komentár k sade zmien:

en: Date
sk: Dátum

en: User
sk: Používateľ

en: open
sk: otvoriť

en: closed
sk: zatvorené

en: Download content
sk: Stiahnuť obsah

en: Download the changeset content from the OSM server
sk: Stiahnuť obsah zmenového súboru z OSM servera

en: Update content
sk: Aktualizovať obsah

en: Update the changeset content from the OSM server
sk: Aktualizovať obsah zmenového súboru z OSM servera

en: Changeset ID:
sk: Zmenový súbor ID:

en: Enter a changeset id
sk: Vložiť id zmenového súboru

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
sk: Stiahnuť zmenový súbor so špecifikovaným id, spolu aj s obsahom zmenového súboru

en: Select changesets owned by specific users
sk: Vybrať zmenové súbory vytvorené konkrétnymi používateľmi

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
sk: Vybrať zmenové súbory, závislé na tom či sú otvorené, alebo zavreté

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
sk: Vybrať zmenové súbory založené v dátume/čase a boli vytvorené a zavreté

en: Select only changesets related to a specific bounding box
sk: Vybrať iba zmenové súbory súvisiace s konkrétnym ohraničujúcim rámcom

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
sk: Nemožno obmedziť požiadavku na zmenové súbory na špecifický ohraničujúci rámec. Vstup je neplatný.

en: <html>Please enter valid longitude/latitude values to restrict<br>the changeset query to a specific bounding box.</html>
sk: <html>Prosím vložte platné hodnoty zemepisnej dĺžky/šírky pre obmedzenie<br>požiadavky na zmenové súbory na špecifický ohraničujúci rámec.</html>

en: Invalid bounding box
sk: Chybný ohraničujúci rámec

en: Download my changesets only
sk: Stiahnuť iba moje zmenové súbory

en: <html>Select to restrict the query to your changesets only.<br>Unselect to include all changesets in the query.</html>
sk: <html>Zvoľte pre obmedzenie požiadavky iba na vaše zmenové súbory.<br>Ak nezvolíte, do požiadavky budú vybrané všetky zmenové súbory.</html>

en: <html>Please select one the following <strong>standard queries</strong>.Select <strong>Download my changesets only</strong> if you only want to download changesets created by yourself.<br>Note that JOSM will download max. 100 changesets.</html>
sk: <html>Prosím vyberte jednu z nasledujúcich <strong>štandardných požiadaviek</strong>. Vyberte <strong>Stiahnuť iba moje zmenové súbory</strong> ak chcete stiahnuť iba zmenové súbory vytvorené vami.<br>JOSM však stiahne max. 100 zmenových súborov.</html>

en: <html>Download the latest changesets</html>
sk: <html>Stiahnuť posledné zmenové súbory</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
sk: <html>Stiahnuť moje otvorené zmenové súbory<br><em>Vypnuté. Prosím vložte najskôr vaše OSM používateľské meno do nastavení.</em></html>

en: <html>Download my open changesets</html>
sk: <html>Stiahnuť moje otvorené zmenové súbory</html>

en: <html>Download changesets in the current map view.<br><em>Disabled. There is currently no map view active.</em></html>
sk: <html>Stiahnuť zmenové súbory v súčasnom zobrazení mapy.<br><em>Vypnutý. Teraz tam nie je aktívne žiadne zobrazenie mapy.</em></html>

en: <html>Download changesets in the current map view</html>
sk: <html>Stiahnuť zmenové súbory v súčasnom zobrazení mapy</html>

en: Unexpected value for preference ''{0}'', got ''{1}''. Resetting to default query.
sk: Neočakávaná hodnota pre nastavenie "{0}", obdržaná hodnota je "{1}". Použije sa predvolený dotaz.

en: Cannot create changeset query for open changesets of anonymous user
sk: Nemôžem vytvoriť požiadavku na zmenové súbory na otvorené súbory anonymného používateľa

en: Basic
sk: Základný

en: Download changesets using predefined queries
sk: Stiahnuť zmenové súbory použitím preddefinovanými požiadavkami

en: From URL
sk: Z URL

en: Query changesets from a server URL
sk: Požiadavka zmenových súborov zo servera URL

en: Advanced
sk: Rozšírené

en: Use a custom changeset query
sk: Použiť upravenú požiadavku na zmenové súbory

en: Query changesets
sk: Požiadavka na zmenové súbory

en: Query and download changesets
sk: Požiadať a stiahnuť zmenové súbory

en: Please enter a valid changeset query URL first.
sk: Prosím najskôr vložte platnú URL pre požiadavky na zmenové súbory.

en: Illegal changeset query URL
sk: Neplatná URL pre požiadavky na zmenové súbory

en: Close the dialog and abort querying of changesets
sk: Zatvoriť dialóg a zrušiť požiadavku na zmenové súbory

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
sk: Prosím vložte dátum v obvyklom formáte pre vašu lokalitu.<br>Napríklad: {0}<br>Napríklad: {1}<br>Napríklad: {2}<br>Napríklad: {3}<br>

en: Query open changesets only
sk: Vyžiadať iba otvorené zmenové súbory

en: Query closed changesets only
sk: Vyžiadať iba zatvorené zmenové súbory

en: Query both open and closed changesets
sk: Vyžiadať otvorené aj zatvorené zmenové súbory

en: Only changesets closed after the following date/time
sk: Iba zmenové súbory zavreté ponasledujúcom dátume/čase

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
sk: Iba zmenové súbory zavreté po a vytvorené pred konkrétnym dátumom/časom

en: Date:
sk: Dátum:

en: Time:
sk: Čas:

en: Closed after -
sk: Zavreté po -

en: Date:
sk: Dátum:

en: Created before -
sk: Vytvorené pred -

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
sk: Nemôžem vytvoriť požiadavku na zmenové súbory s časovým obmedzením. Vstup nie je platný.

en: <html>Please enter valid date/time values to restrict<br>the query to a specific time range.</html>
sk: <html>Prosím vložte platnú hodnotu dátumu/času pre obmedzenie<br>požiadavky na konkrétny časový rozsah.</html>

en: Invalid date/time values
sk: Neplatná hodnota dátum/čas

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
sk: Prosím vložte platný čas v obvyklom formáte pre vašu lokalitu.<br>Napríklad: {0}<br>Napríklad: {1}<br>Napríklad: {2}<br>Napríklad: {3}<br>

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
sk: Aktuálna hodnota nie je platné ID používateľa. Prosím vložte celé číslo > 0

en: Please enter an integer value > 0
sk: Prosím vložte ako hodnotu celé číslo > 0

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
sk: Prosím vložte, alebo skopírujte URL na získanie zmenových súborov z OSM API.

en: Note that changeset queries are currently always submitted to ''{0}'', regardless of the host, port and path of the URL entered below.
sk: Všimnite si, že požiadavky na zmenové súbory sú súčasne vždy predložené ''{0}'', bez ohľadu na host, port a cestu URL zadanú nižšie.

en: This changeset query URL is invalid
sk: Táto URl pre požiadavky na zmenové súbory je chybná

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
sk: Iba zmenové súbory vyhotovené používateľom s nasledujúcim ID používateľa

en: Only changesets owned by the user with the following user name
sk: Iba zmenové súbory vyhotovené používateľom s nasledujúcim menom používateľa

en: User ID:
sk: ID používateľa:

en: User name:
sk: Používateľské meno:

en: Only changesets owned by myself (disabled. JOSM is currently run by an anonymous user)
sk: Iba zmenové súbory vo svojom vlastníctve (blokované. JOSM v súčasnej dobe prevádzkuje anonymný používateľ)

en: Only changesets owned by myself
sk: Iba moje zmenové súbory

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
sk: Nemožno obmedziť požiadavku zmenových súborov na aktuálneho používateľa, pretože aktuálny používateľ je anonymný

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
sk: Aktuálna hodnota ''{0}'' pre používateľské ID je neplatná

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
sk: Nemožno obmedziť požiadavku zmenových súborov na meno používateľa "{0}"

en: Please enter a valid user ID
sk: Prosím vložte platné ID používateľa

en: Invalid user ID
sk: Neplatné ID používateľa

en: Please enter a non-empty user name
sk: Prosím vložte (nie prázdne) meno používateľa

en: Invalid user name
sk: Neplatné používateľské meno

en: Activate
sk: Aktivovať

en: Activate the selected layer
sk: Aktivovať vybratú vrstvu

en: Activate layer
sk: Aktivovať vrstvu

en: Cycle layer down
sk: Prepnúť vrstvu nadol

en: Cycle through data layers in a downward direction
sk: Prepínať medzi dátovými vrstvami smerom nadol

en: Cycle through visible layers.
sk: Prepínať medzi viditeľnými dátovými vrstvami

en: Cycle layers
sk: Prepínať vrstvy

en: Cycle layer up
sk: Prepnúť vrstvu nahor

en: Cycle through data layers in an upward direction
sk: Prepínať medzi dátovými vrstvami smerom nahor

en: Delete the selected layers.
sk: Zmazať vybrané vrstvy.

en: Duplicate this layer
sk: Duplikovať túto vrstvu

en: Copy of {0}
sk: Kópia {0}

en: Copy {1} of {0}
sk: Kópia {1} z {0}

en: Change visibility.
sk: Zmeniť viditeľnosť.

en: Show layer
sk: Zobraziť vrstvu

en: Adjust opacity of the layer.
sk: Nastavte nepriehľadnosť vrstvy.

en: Double click to reset.
sk: Dvojklikom resetujete.

en: Opacity
sk: Nepriehľadnosť

en: Adjust gamma value.
sk: Upraviť hodnotu jasu.

[ctx: image sharpness]
en: blurred
sk: rozmazané

[ctx: image sharpness]
en: normal
sk: normálne

[ctx: image sharpness]
en: sharp
sk: ostré

en: Adjust sharpness/blur value.
sk: Upraviť hodnotu ostrosti.

en: Sharpness
sk: Ostrosť

[ctx: image colorfulness]
en: less
sk: menej

[ctx: image colorfulness]
en: normal
sk: normálne

[ctx: image colorfulness]
en: more
sk: viac

en: Adjust colorfulness.
sk: Upraviť farebnosť.

en: Colorfulness
sk: Farebnosť

en: Color
sk: Farba

en: Merge
sk: Zlúčiť

en: Merge this layer into another layer
sk: Spojiť túto vrstvu do ďalšej vrstvy

en: Merge GPX layers
sk: Zlúčiť vrstvy GPX

en: Please select the order of the selected layers:<br>Tracks will be cut, when timestamps of higher layers are overlapping.
sk: Prosím zvoľte poradie vybraných vrstiev:<br>Stopy budú odrezané keď sa časové značky vyšších vrstiev prekrývajú.

en: Connect overlapping tracks on cuts
sk: Spojiť prekrývajúce sa stopy na rezoch

en: Move layer up
sk: Posunúť vrstvu nahor

en: Move layer down
sk: Posunúť vrstvu nadol

en: This will change the target layer to "{0}".<br>Would you like to continue?
sk: Toto zmení cieľovú vrstvu na "{0}".<br>Chcete pokračovať?

en: GPX layer
sk: Vrstva GPX

en: Length
sk: Dĺžka

en: Segments
sk: Časti

en: {0} (target layer)
sk: {0} (cieľová vrstva)

en: Move the selected layer one row down.
sk: Presunúť zvolenú vrstvu o riadok dole.

en: Move the selected layer one row up.
sk: Presunúť zvolenú vrstvu o riadok hore.

en: Show/hide
sk: Zobraziť/skryť

en: Toggle visible state of the selected layer.
sk: Prepnúť viditeľnosť zvolenej vrstvy.

en: Show/hide layer
sk: Zobraziť/skryť vrstvu

en: Copy all Keys/Values
sk: Kopírovať všetky kľúče+hodnoty

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
sk: Skopírovať kľúče a hodnoty všetkých značiek do schránky

en: Copy Tags
sk: Kopírovať značky

en: Copy the key and value of the selected tags to clipboard
sk: Kopírovať kľúč a hodnotu zvolenej značky do schránky

en: Copy selected {0} Key/Value | Copy selected {0} Keys/Values
sk[0]: Kopírovať {0} vybraných kľúčov/hodnôt
sk[1]: Kopírovať {0} vybraný kľúč/hodnotu
sk[2]: Kopírovať {0} vybrané kľúče/hodnoty

en: Copy Value
sk: Kopírovať hodnotu

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
sk: Skopírovať hodnotu vybranej značky do schránky

en: Launch browser with wiki help for selected object
sk: Spustiť prehliadač s wiki pomocníkom pre vybraný objekt

en: Go to OSM wiki for relation help
sk: Prejdite na wiki OSM pre pomoc s reláciami

en: Go to OSM wiki for tag help
sk: Prejsť na OSM wiki pre pomoc so značkou

en: Discardable key: selection Foreground
sk: Zbytočný kľúč: popredie výberu

en: Discardable key: foreground
sk: Zbytočný kľúč: popredie

en: Discardable key: selection Background
sk: Zbytočný kľúč: pozadie výberu

en: Discardable key: background
sk: Zbytočný kľúč: pozadie

en: {0} ''{1}''
sk: {0} "{1}"

en: {0} different | {0} different
sk[0]: {0} rôznych
sk[1]: {0} rôzny
sk[2]: {0} rôzne

en: , {0} unset | , {0} unset
sk[0]: , {0} nenastavených
sk[1]: , {0} nenastavené
sk[2]: , {0} nenastavené

en: Select objects for which to change tags.
sk: Vyberte objekty, pre ktoré chcete zmeniť značky.

en: Tags for selected objects.
sk: Značky pre zvolené objekty.

en: Member Of
sk: Člen

en: Position
sk: Poloha

en: Go to Taginfo ({0})
sk: Prejsť na Taginfo ({0})

en: Tag filter
sk: Filter značiek

en: Objects: {2} / Tags: {0} / Memberships: {1}
sk: Objekty: {2} / Značky: {0} / Členstvá: {1}

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
sk: Značky: {0} / Členstvá: {1}

en: Delete the selected key in all objects
sk: Zmaže zvolený klúč vo všetkých objektoch

en: Delete Tags
sk: Vymazať značky

en: Change relation
sk: Zmeniť reláciu

en: Delete from relation
sk: Vymazať z relácie

en: Really delete selection from relation {0}?
sk: Naozaj zmazať výber z relácie {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
sk: Pridať nový kľúč/hodnota pár k všetkým objektom.

en: Add Tag
sk: Pridať značku

en: Edit the value of the selected key for all objects
sk: Zmeniť hodnotu zvoleného klúča pre všetky objekty

en: Edit Tags
sk: Upraviť značky

en: Paste Value
sk: Prilepiť hodnotu

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
sk: Prilepiť hodnotu zo schránky do vybranej značky

en: Search Key/Value/Type
sk: Hľadať kľúč+hodnotu+typ

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
sk: Hľadať kľúče a hodnoty podľa vybranej značky, obmedziť sa na typ (t.j. bod/cesta/relácia)

en: Search Key/Value
sk: Hľadať kľúč+hodnotu

en: Search with the key and value of the selected tag
sk: Hľadať podľa kľúča a hodnoty vybranej značky (tagu)

en: Change role for {0} in relation {1}
sk: Zmeniť rolu pre {0} v relácii {1}

en: Data selection has changed since the dialog was opened
sk: Výber údajov sa zmenil odkedy bolo okno otvorené

en: Apply tag change to old selection?
sk: Aplikovať zmenu značiek na starý výber?

en: Overwrite tag
sk: Prepísať značku

en: Change value? | Change values?
sk[0]: Zmeniť hodnoty?
sk[1]: Zmeniť hodnotu?
sk[2]: Zmeniť hodnoty?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
sk[0]: Toto zmení {0} objektov.
sk[1]: Toto zmení {0} objekt.
sk[2]: Toto zmení {0} objekty.

en: An empty value deletes the tag.
sk: Prázdna hodnota vymaže značku.

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
sk: Zmenili ste kľúč z "{0}" na "{1}".

en: The new key is already used, overwrite values?
sk: Nový kľúč je už použitý. Prepísať hodnoty?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
sk[0]: Zmeniť vlastnosti až {0} objektov.
sk[1]: Zmeniť vlastnosti až {0} objektu.
sk[2]: Zmeniť vlastnosti až {0} objektov.

en: Use English language for tag by default
sk: Použite anglický jazyk pre značku v predvolenom nastavení

en: Add tag
sk: Pridať značku

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
sk[0]: Toto zmení až {0} objektov.
sk[1]: Toto zmení až {0} objekt.
sk[2]: Toto zmení až {0} objekty.

en: Please select a key
sk: Vyberte prosím kľúč

en: Set number of recently added tags
sk: Nastavte počet novo pridaných značiek

en: Remember last used tags after a restart
sk: Zapamätať naposledy používané značky aj po reštarte

en: Recent tags with existing key
sk: Posledné značky s existujúcim kľúčom

en: Enable
sk: Zapnúť

en: Hide
sk: Skryť

en: Refresh recent tags list after applying tag
sk: Aktualizovať zoznam posledných značiek po použití značky

en: No refresh
sk: Žiadna aktualizácia

en: Refresh tag status only (enabled / disabled)
sk: Aktualizovať len stav značky (zapnutá / vypnutá)

en: Refresh tag status and list of recently added tags
sk: Aktualizovať stav značky a zoznam naposledy pridaných značiek

en: to apply first suggestion
sk: pre použitie prvého návrhu

en: to add without closing the dialog
sk: pre pridanie značky bez zatvorenia okna

en: to add first suggestion without closing the dialog
sk: pre pridanie značky prvého návhu bez zatvorenia okna

en: Please enter the number of recently added tags to display
sk: Zadajte prosím počet nedávno pridaných značiek pre zobrazenie

en: Please enter integer number between 0 and {0}
sk: Zadajte prosím celé číslo medzi 0 a {0}

en: Recently added tags
sk: Nedávno pridané značky

en: Choose recent tag {0}
sk: Vybrať nedávnu značku {0}

en: Use this tag again
sk: Použite túto značku znova

en: Apply recent tag {0}
sk: Použiť nedávnu značku {0}

en: The key ''{0}'' is already used
sk: Kľúč ''{0}'' je už používaný

en: Ignore key ''{0}''
sk: Ignorovať kľúč "{0}"

en: Ignore tag ''{0}''
sk: Ignorovať značku "{0}"

en: Edit ignore list
sk: Upraviť zoznam ignorovaných

en: You changed the value of ''{0}'': {1}
sk: Zmenili ste hodnotu "{0}": {1}

en: Overwrite?
sk: Prepísať?

en: Go to Taginfo
sk: Prejsť na Taginfo

en: Go to OSM Tag History
sk: Prejsť na históriu OSM značiek

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
sk: Upraviť reláciu, na ktorú odkazuje aktuálne vybraný člen relácie

en: Download all child relations (recursively)
sk: Stiahnuť všetky podriadené relácie (rekurzívne)

en: Download All Children
sk: Stiahnuť všetky podriadené

en: Download selected relations
sk: Stiahnuť vybrané relácie

en: Download Selected Children
sk: Stiahnuť vybrané podriadené

en: Conflict in data | Conflicts in data
sk[0]: Konflikty v dátach
sk[1]: Konflikt v dátach
sk[2]: Konflikty v dátach

en: Download relation members
sk: Stiahnuť členov relácie

en: <html>The child relation<br>{0}<br>is deleted on the server. It cannot be loaded</html>
sk: <html>Podriadená relácia<br>{0}<br>je na serveri vymazaná. Nemôže byť nahratá</html>

en: Relation is deleted
sk: Relácia je zmazaná

en: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
sk: Ignorujem výnimku, pretože úloha bola zrušená. Výnimka: {0}

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
sk[0]: Sťahovanie {0} neúplných objektov
sk[1]: Sťahovanie {0} neúplného objektu
sk[2]: Sťahovanie {0} neúplných objektov

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
sk[0]: Sťahovanie {0} neúplných detí(child) relácie ''{1}''
sk[1]: Sťahovanie {0} neúplného dieťaťa(child) relácie ''{1}''
sk[2]: Sťahovanie {0} neúplných detí(child) relácie ''{1}''

en: Downloading {0} incomplete child of {1} parent relations | Downloading {0} incomplete children of {1} parent relations
sk[0]: Sťahovanie {0} neúplných podriadených relácií z {1} nadradených relácií
sk[1]: Sťahovanie {0} neúplnej podriadenej relácie z {1} nadradených relácií
sk[2]: Sťahovanie {0} neúplných podriadených relácií z {1} nadradených relácií

en: Download relations
sk: Sťahovanie relácií

en: Tags and Members
sk: Značky a členy

en: Parent Relations
sk: Nadradené relácie

en: Child Relations
sk: Podriadené relácie

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
sk: Zadajte rolu a použite na vybraných členov relácie

en: Apply Role:
sk: Použiť rolu:

en: New relation
sk: Nová relácia

en: Focus Relation Editor with relation ''{0}'' in layer ''{1}''
sk: Vystrediť Editor relácie s reláciou''{0}''vo vrstve''{1}''

en: <html>There is at least one member in this relation referring<br>to the relation itself.<br>This creates circular dependencies and is discouraged.<br>How do you want to proceed with circular dependencies?</html>
sk: <html>Existuje aspoň jeden člen v tejto relácii odkazujúci<br>na túto reláciu.<br>Toto by vytvorilo kruhovú závislosť a preto sa neodporúča.<br>Ako chcete pokračovať s kruhovou závislosťou?</html>

en: Remove them, clean up relation
sk: Odstrániť ich, vyčistiť reláciu

en: Ignore them, leave relation as is
sk: Ignorovať ich, nechať reláciu tak ako je

en: Sorry, shortcut "{0}" can not be enabled in Relation editor dialog
sk: Je mi ľúto, skratka "{0}" nemôže byť povolená v editore relácií

en: <html>This relation already has one or more members referring to<br>the object ''{0}''<br><br>Do you really want to add another relation member?</html>
sk: <html>Táto relácia už má jeden alebo viac členov s odkazom<br>na objekt "{0}"<br><br>Naozaj chcete pridať ďalšie členy relácie?</html>

en: Multiple members referring to same object.
sk: Niekoľko členov odkazuje na rovnaký objekt.

en: <html>You are trying to add a relation to itself.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.</html>
sk: <html>Pokúšate sa pridať reláciu do seba.<br><br>Toto vytvorí cyklickú závislosť nadradených a podradených členov a preto sa neodporúča.<br>Preskakujem reláciu "{0}".</html>

en: <html>You are trying to add a child relation which refers to the parent relation.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.<br>Relations that would generate the circular dependency:<br>{1}</html>
sk: <html>Pokúšate sa pridať podradenú reláciu, ktorá odkazuje na nadradenú reláciu.<br><br>Toto vytvorí cyklickú závislosť nadradených a podradených členov a preto sa neodporúča.<br>Preskakujem reláciu "{0}".<br>Relácie, ktoré by vytvorili cyklickú závislosť:<br>{1}</html>

en: Select previous Gap
sk: Vyber predchádzajúcu medzeru

en: Select the previous relation member which gives rise to a gap
sk: Výber predchádzajúceho člena relácie, ktorý vedie k vzniku medzery

en: Select next Gap
sk: Vyber nasledujúcu medzeru

en: Select the next relation member which gives rise to a gap
sk: Výber nasledujúceho člena relácie, ktorý vedie k vzniku medzery

en: Zoom to Gap
sk: Priblížiť na medzeru

en: Zoom to the gap in the way sequence
sk: Priblížiť na medzeru v postupnosti ciest

en: Refers to
sk: Odkazuje na

en: Cannot add {0} since it is not part of dataset
sk: Nedá sa pridať {0} pretože nie je súčasťou dátovej sady

en: including immediate children of parent relations
sk: zahrnúť priame podriadené objekty nadradených relácií

en: Load parent relations
sk: Načítať nadradené relácie

en: Reload
sk: Znovu načítať

en: Edit the currently selected relation
sk: Načítať aktuálne vybranú reláciu

en: Apply Changes
sk: Použiť zmeny

en: Create new relation in layer ''{0}''
sk: Vytvoriť novú reláciu vo vrstve "{0}"

en: Edit new relation in layer ''{0}''
sk: Upraviť novú reláciu vo vrstve "{0}"

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
sk: Upraviť reláciu #{0} vo vrstve "{1}"

en: Load relation
sk: Načítať reláciu

en: Add all objects selected in the current dataset after the last selected member
sk: Pridať všetky objekty vybrané v aktuálnom dátovom súbore za posledný vybraný člen

en: Add all objects selected in the current dataset before the first member
sk: Pridať všetky objekty vybrané v aktuálnom dátovom súbore pred prvým členom

en: Add all objects selected in the current dataset before the first selected member
sk: Pridať všetky objekty vybrané v aktuálnom dátovom súbore, pred prvým vybraným členom

en: Apply the current updates
sk: Použiť súčasnú aktualizáciu

en: Cancel the updates and close the dialog
sk: Zrušiť(nepoužiť) aktualizácie a zavrieť dialógové okno

en: Yes, save the changes and close
sk: Áno, uložiť zmeny a zatvoriť

en: Click to save the changes and close this relation editor
sk: Kliknúť na tlačidlo pre uloženie zmien a zavrieť editor relácie

en: No, discard the changes and close
sk: Nie, vymazať vykonané zmeny a zavrieť

en: Click to discard the changes and close this relation editor
sk: Kliknúť na vymazanie vykonaných zmien a zavrieť editor relácie

en: Cancel, continue editing
sk: Zrušiť, pokračovať v úpravách

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
sk: Kliknutím sa vrátite do editora relácie na pokračovanie v úprave relácie

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
sk: <html>Relácia bola zmenená.<br><br>Chcete uložiť zmeny?</html>

en: Unsaved changes
sk: Neuložené zmeny

en: Delete the currently edited relation
sk: Vymazať práve zobrazenú reláciu

en: Relation Editor: Download Members
sk: Editor Relácií: Sťahovanie Členov

en: Download all incomplete members
sk: Stiahnuť všetky nekompletné členy

en: Download selected incomplete members
sk: Stiahnuť vybraté nekompletné členy

en: Relation Editor: Move Down
sk: Editor Relácií: Posun Dole

en: Move the currently selected members down
sk: Posunúť vybrané členy nadol

en: Relation Editor: Move Up
sk: Editor Relácií: Posun Hore

en: Move the currently selected members up
sk: Posunúť vybrané členy nahor

en: Apply the updates and close the dialog
sk: Použiť aktualizácie a zavrieť dialógové okno

en: Relation Editor: Refresh
sk: Editor relácií: Aktualizovať

en: Refresh relation from data layer
sk: Aktualizovať reláciu z údajovej vrstvy

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Yes, discard changes and reload
sk: Áno, zahodiť zmeny a načítať znovu

en: Click to discard the changes and reload data from layer
sk: Kliknite pre zahodenie zmien a načítanie údajov z vrstvy

en: <html>You have unsaved changes in this editor window.<br><br>Do you want to discard these changes and reload data from layer?</html>
sk: <html>V tomto okne editora máte neuložené zmeny.<br><br>Chcete zmeny zahodiť a načítať dáta znovu z údajovej vrstvy?</html>

en: Click to close window
sk: Kliknite na zavretie okna

en: No, continue editing
sk: Nie, pokračovať v editácii

en: <html>Relation has been deleted outside editor.<br><br>Do you want to close this window?</html>
sk: <html>Relácia bola zmazaná mimo editora.<br><br>Chcete zavrieť toto okno?</html>

en: Deleted relation
sk: Zmazaná relácia

en: Relation Editor: Remove
sk: Editor Relácií: Odstrániť

en: Remove the currently selected members from this relation
sk: Odstrániť práve vybrané členy z tejto relácie

en: Remove all members referring to one of the selected objects
sk: Odstrániť všetky členy s odkazom na jeden z vybraných objektov

en: Reverse the order of the relation members
sk: Obrátiť poradie členov relácie

en: Yes, create a conflict and close
sk: Áno, vyriešiť konflikt a zavrieť

en: Click to create a conflict and close this relation editor
sk: Kliknutie vytvorí konflikt a zatvorí editor tejto relácie

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
sk: <html>Táto relácia bola zmenená zvonku z editoru.<br>Nemôžete použiť zmeny pokračovať v editácii.<br><br>Chcete vyriešiť konflikt a zavrieť editor?</html>

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>Please resolve this conflict first, then try again.</html>
sk: <html>Vrstva ''{0}'' už má konflikt na objekte <br>''{1}''.<br> Prosím vyriešte najskôr tento konflikt, potom to skúste znova.</html>

en: Select the currently edited relation
sk: Zvoliť práve upravovanú reláciu

en: Select objects for selected relation members
sk: Výber objektov pre vybrané členy relácie

en: Select relation members which refer to objects in the current selection
sk: Vybrať členy relácie, ktoré sa vzťahujú na objekty v aktuálnom výbere

en: Sets a role for the selected members
sk: Nastaví rolu na vybrané členy

en: Apply Role
sk: Použiť rolu

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
sk[0]: Nastavili ste prázdnu rolu na {0} objektoch.
sk[1]: Nastavili ste prázdnu rolu na {0} objekte.
sk[2]: Nastavili ste prázdnu rolu na {0} objektoch.

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
sk: To zodpovedá odstráneniu rolí z týchto objektov.

en: Do you really want to apply the new role?
sk: Naozaj chcete použiť novú rolu?

en: Yes, apply it
sk: Áno, použiť

en: No, do not apply
sk: Nie, nepoužiť

en: Confirm empty role
sk: Potvrďte prázdnu rolu

en: Relation Editor: Sort
sk: Editor relácie: Zoradiť

en: Sort the relation members
sk: Triedenie členov relácie

en: Sort below
sk: Zotriediť dolu

en: Sort the selected relation members and all members below
sk: Zotriediť vybrané členy relácie a všetky členy pod nimi

en: way is connected
sk: cesta je spojená

en: way is connected but has a wrong oneway direction
sk: cesta je pripojená, ale má nesprávny smer jednosmerky

en: way is connected to previous relation member
sk: cesta je spojená do predchádzajúceho člena relácie

en: way is connected to previous relation member but has a wrong oneway direction
sk: cesta je pripojená k predchádzajúcemu členovi relácie, ale má nesprávny smer jednosmerky

en: way is connected to next relation member
sk: cesta je spojená do nasledujúceho člena relácie

en: way is connected to next relation member but has a wrong oneway direction
sk: cesta je pripojená k nasledujúcemu členovi relácie, ale má nesprávny smer jednosmerky

en: way is not connected to previous or next relation member
sk: cesta nie je pripojená do predchádzajúceho alebo nasledujúceho člena relácie

en: Different tests
sk: Rôzne testy

en: Wrong number of arguments for bookmark
sk: Nesprávny počet argumentov pre záložky

en: Home location
sk: Domovská poloha

en: Error reading bookmark entry: %s
sk: Chyba pri čítaní položky záložky:%s

en: Bookmarks
sk: Záložky

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
sk: <html>Nie je vybraná oblasť pre stiahnutie.</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
sk: <html><strong>Aktuálne sťahovaná oblasť</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat):</html>

en: Create bookmark
sk: Vytvoriť záložku

en: Add a bookmark for the currently selected download area
sk: Pridať záložku pre aktuálne výbranú sťahovanú oblasť

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
sk: Aktuálne, nie je vybraná žiadna sťahovaná oblasť. Prosím vyberte najskôr oblasť.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
sk: Prosím zvoľte názov pre záložku zo sťahovanej oblasti

en: Name of location
sk: Názov miesta

en: Remove the currently selected bookmarks
sk: Vymazať vybraté záložky

en: Rename the currently selected bookmark
sk: Premenovať vybratú záložku

en: Download bookmarks for my {0} last changesets
sk: Stiahnuť záložky pre mojich posledných {0} sád zmien

en: min lat
sk: min. šírka

en: min lon
sk: min. dĺžka

en: max lat
sk: max. šírka

en: max lon
sk: max. dĺžka

en: Copy bounds
sk: Kopírovať ohraničujúci rámec

en: Clear textarea
sk: Vymazať textarea

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
sk: URL z www.openstreetmap.org (môžete sem vložiť adresu URL pre stiahnutie oblasti)

en: Bounding Box
sk: Ohraničujúci rámec

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
sk: Reťazec ''{0}'' nie je platný, zdvojená hodnota.

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
sk: Hodnota pre zemepisnú šírku v rozsahu [-90,90] povinná.

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
sk: Hodnota pre zemepisnú dížku v rozsahu [-180,180] povinná.

en: Open this dialog on startup
sk: Otvoriť toto okno po spustení

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
sk: <html>Autom. spustenie okna ''Stiahnuť z OSM'' vždy po spustení JOSM-u.<br>Môžete ho otvoriť ručne z ponuky Súbor alebo panela nástrojov.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
sk: Použite kliknutie ľavým tlačidlom myši a potiahnutie pre výber oblasti, šípky alebo pravé tlačidlo myši na rolovanie mapy, koliesko alebo +/- pre priblíženie.

en: Click to close the dialog and to abort downloading
sk: Kliknutím zavriete dialóg a prerušíte sťahovanie

en: Click to download the currently selected area
sk: Kliknúť pre stiahnutie aktuálne vybranej oblasti

en: Click to download the currently selected area into a new data layer
sk: Kliknutím stiahnete zvolenú oblasť do novej dátovej vrstvy

en: Download referrers (parent relations)
sk: Stiahnuť aj odkazujúce (nadradené) relácie

en: Download object
sk: Stiahnuť objekt

en: Start downloading
sk: Začať sťahovanie

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well, i.e.,parent relations and for nodes, additionally, parent ways
sk: Zvoľte ak odkazy na objekty by mali byť tiež stiahnuté, t.j. nadradené relácie a pre body ich obsahujúce cesty

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
sk: Zvoľte, ak by mali byť tiež stiahnuté členy relácie

en: Download referrers (parent relations and ways)
sk: Stiahnuť aj odkazujúce (nadradené) relácie a cesty

en: Download from OSM
sk: Stiahnuť z OSM

en: Data Sources and Types:
sk: Dátové zdroje a typy:

en: Please select a download area first.
sk: Prosím vyberte najskôr sťahovanú oblasť

en: The slippy map no longer shows the selected download bounds. Continue?
sk: Posuvná mapa už nezobrazuje hranice vybranej oblasti na stiahnutie. Pokračovať?

en: Please select at least one download source.
sk: Prosím zvoľte aspoň jeden zdroj pre sťahovanie.

en: No area selected yet
sk: Žiadna oblasť nie je vybratá

en: Download area too large; will probably be rejected by server
sk: Sťahovaná oblasť je príliš veľká, server zrejme odmietne vašu požiadavku

en: Download area ok, size probably acceptable to server
sk: Sťahovaná oblasť je v poriadku, veľkosť bude pravdepodobne serverom akceptovaná

en: OpenStreetMap data
sk: Údaje OpenStreetMap

en: Select to download OSM data in the selected download area.
sk: Výber pre stiahnutie OSM dát vo vybratej sťahovanej oblasti

en: Raw GPS data
sk: Nekomprimované (Raw) GPS dáta

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
sk: Výber pre stiahnutie GPS stôp(traces) vo vybratej sťahovanej oblasti

en: Select to download notes in the selected download area.
sk: Zvoľte pre stiahnutie poznámok vo vybranej oblasti na stiahnutie.

en: Download from Overpass API
sk: Stiahnuť z Overpass API

en: Place your Overpass query below or generate one using the query wizard
sk: Dolu zadajte vyhľadávací reťazec alebo ho vygenerujte pomocou pomocníka Overpass

en: Your saved queries:
sk: Uložené vyhľadávania:

en: Show/hide Overpass snippet list
sk: Zobraziť/Skryť zoznam úryvkov Overpass

en: Overpass query:
sk: Vyhľadávania Overpass:

en: You entered an empty query. Do you want to download all data in this area instead?
sk: Zadali ste prázdny vyhľadávací reťazec. Chcete namiesto toho stiahnuť všetky dáta v tejto oblasti?

en: Download all data?
sk: Stiahnuť všetky dáta?

en: Add new snippet
sk: Pridať nový úryvok

en: Delete selected snippet
sk: Odstrániť vybraný úryvok

en: Edit selected snippet
sk: Upraviť vybraný úryvok

en: Overpass Query Wizard
sk: Pomocník s vyhľadávaním Overpass

en: Build query
sk: Vytvoriť požiadavku

en: Build query and execute
sk: Vytvoriť reťazec a vykonať vyhľadávanie

en: The Overpass wizard could not parse the following query:
sk: Pomocníka Overpass nemohol analyzovať nasledovný reťazec:

en: Parse error
sk: Chyba spracovania

en: Class Type
sk: Typ triedy

en: Bounds
sk: Hranice

en: Choose the server for searching:
sk: Vybrať server pre vyhľadávanie:

en: Enter a place name to search for:
sk: Zapíšte názov miesta pre vyhľadávanie:

en: Areas around places
sk: Oblasť okolo miesta

en: Search more...
sk: Hľadať viac...

en: Click to search for more places
sk: Kliknite pre hľadanie viac miest

en: Click to start searching for places
sk: Kliknutím sa spustí hľadanie pre miesta

en: Querying name server
sk: Zisťujem názov servera

en: Querying name server ...
sk: Zisťujem názov servera ...

en: Error occurred with query ''{0}'': ''{1}''
sk: Nastala chyba pri požiadavke "{0}": "{1}"

en: Name server returned invalid data. Please try again.
sk: Name server vrátil chybné údaje. Prosím skúste znovu.

en: Bad response
sk: Chybná odpoveď

en: Type
sk: Typ

en: Slippy map
sk: Posúvacia mapa

en: Tile Numbers
sk: Čísla dlaždíc

en: history
sk: história

en: Please select an item first
sk: Prosím najprv zvoľte položku

en: Edit item
sk: Upraviť položku

en: Add snippet
sk: Pridať úryvok

en: Query cannot be empty
sk: Reťazec nesmie byť prázdny

en: This name can be used for the item
sk: Tento názov môže byť pre položku použitý

en: Item with this name already exists
sk: Položka s týmto názvom už existuje

en: The item cannot be created with provided name
sk: Položka nemože byť vytvorené so zadaným názvom

en: The item cannot be created with an empty query
sk: Položka nemôže byť vytvorená s prázdnym reťazcom

en: Query Wizard
sk: Pomocník pre vyhľadávanie

en: Build an Overpass query using the query wizard
sk: Vytvoriť vyhľadávací reťazec pre Overpass pomocou pomocníka Overpass

en: JOSM Help Browser
sk: Prehliadač pomocníka JOSM

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
sk: Neúspešné načítanie CSS súboru ''help-browser.css''. Výnimka je: {0}

en: <html><p class="warning-header">Help content for help topic missing</p><p class="warning-body">Help content for the help topic <strong>{0}</strong> is not available yet. It is missing both in your local language ({1}) and in English.<br><br>Please help to improve the JOSM help system and fill in the missing information. You can both edit the <a href="{2}">help topic in your local language ({1})</a> and the <a href="{3}">help topic in English</a>.</p></html>
sk: <html><p class="warning-header">Obsah pomocníka k téme pomoci chýba</p><p class="warning-body">Obsah pomocníka pre tému pomocníka <strong>{0}</strong> nie je k dispozícii. Chýba ako vo vašom jazyku ({1}) tak aj v anglickom jazyku.<br><br>Pomôžte zlepšiť systém pomoci v JOSM a vyplniť chýbajúce informácie. Môžete tak upraviť <a href="{2}"> tému pomocníka vo vašom jazyku ({1})</a> a <a href="{3}">tému pomocníka v angličtine</a>.</p></html>

en: <html><p class="error-header">Error when retrieving help information</p><p class="error-body">The content for the help topic <strong>{0}</strong> could not be loaded. The error message is (untranslated):<br><tt>{1}</tt></p></html>
sk: <html><p class="error-header">Nastala chyba pri získavaní informácií pomoci</p><p class="error-body">Obsah pre tému pomoci <strong>{0}</strong> nemohol byť nahratý. Chybová správa je (nepreložená):<br><tt>{1}</tt></p></html>

en: <html>Failed to open help page for url {0}.<br>This is most likely due to a network problem, please check<br>your internet connection</html>
sk: <html>Neúspešné otvorenie stránky pomoci na url {0}.<br>Je veľmi pravdepodobne spôsobené sieťovým problémom, skontrolujte prosím<br>vaše internetové pripojenie</html>

en: Failed to open URL
sk: Neúspešné otvorenie URL

en: Open the current help page in an external browser
sk: Otvoriť aktuálnu stránku pomoci v externom prehliadači

en: Edit the current help page
sk: Upraviť aktuálnu stránku pomoci

en: <html>The current URL <tt>{0}</tt><br>is an external URL. Editing is only possible for help topics<br>on the help server <tt>{1}</tt>.</html>
sk: <html>Aktuálna URL adresa<tt>{0}</tt><br>je externá. Úprava je možná iba pre témy pomocníka<br>na serveri pomocníka <tt>{1}</tt>.</html>

en: Reload the current help page
sk: Preložiť aktuálnu stránku pomoci

en: Go to the previous page
sk: Prejsť na predchádzajúcu stránku

en: Go to the next page
sk: Prejsť na nasledujúcu stránku

en: Go to the JOSM help home page
sk: Prejsť na domácu stránku pomocníka JOSM

en: Bad location in HTML document. Exception was: {0}
sk: Chybné umiestnenie v HTML dokumente. Výnimka bola: {0}

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
sk: Neúspešné otvorenie stránky s pomocou. Cieľová URL je prázdna.

en: Failed to open help page
sk: Neúspešné otvorenie stránky s pomocou

en: Latitude:
sk: Zemepisná šírka:

en: Longitude:
sk: Zemepisná dĺžka:

en: Distance:
sk: Vzdialenosť:

en: Coordinates
sk: Súradnice

en: History for node {0}
sk: História pre bod {0}

en: History for way {0}
sk: História pre cestu {0}

en: History for relation {0}
sk: História pre reláciu {0}

en: Reload the history from the server
sk: Načítať históriu zo servera

en: You are about to open <b>{0}</b> history dialog.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different history dialogs simultaneously.<br/>Do you want to continue?
sk[0]: Chystáte sa otvoriť <b>{0}</b> okien histórie.<br/>Chcete pokračovať?
sk[1]: Chystáte sa otvoriť <b>{0}</b> okno histórie.<br/>Chcete pokračovať?
sk[2]: Chystáte sa otvoriť <b>{0}</b> okná histórie.<br/>Chcete pokračovať?

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
sk: História nie je zatiaľ inicializovaná. Neporadilo sa nastaviť odkaz na základný objekt.

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
sk: Neúspešné nastavenie odkazu. Odkaz ID {0} je nenájdený v histórii ID {1}.

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
sk: neúspešný zadaný odkaz. verzia odkazu {0} nie je platná v priebehu

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
sk: História nie je ešte inicializovaná. Nepodarilo sa nastaviť základný objekt.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
sk: Nepodarilo sa nastaviť základný objekt. Aktuálna verzia {0} nie je platná v priebehu histórie.

en: Load history
sk: Načítanie histórie

en: Loading history for node {0}
sk: Nahrať históriu pre bod {0}

en: Loading history for way {0}
sk: Nahrať históriu pre cestu {0}

en: Loading history for relation {0}
sk: Nahrať históriu pre reláciu {0}

en: Node {0}
sk: Bod {0}

en: №
sk: Č.

en: The nodes of this way are in reverse order
sk: Body tejto cesty sú v obrátenom poradí

en: Zoom to node
sk: Priblížiť k bodu

en: Zoom to this node in the current data layer
sk: Priblížiť k tomuto bodu v aktuálnej vrstve

en: View changeset in web browser
sk: Zobraziť sadu zmien vo webovom prehliadači

en: Way {0}
sk: Cesta {0}

en: Relation {0}
sk: Relácia {0}

en: The members of this relation are in reverse order
sk: Členovia tejto relácie sú v opačnom poradí

en: Zoom to member
sk: Priblížiť na člena

en: Zoom to this member in the current data layer
sk: Priblížiť na tohto člena v aktuálnej dátovej vrstve

en: Object
sk: Objekt

en: Key ''{0}'' was changed in version {1}
sk: Kľúč "{0}" bol zmenený vo verzii {1}

en: Since
sk: Od

en: Open Changeset Manager
sk: Otvoriť správcu sád zmien

en: Changeset comment
sk: Komentár k súboru zmien

en: Changeset source
sk: Zdroj zmenového súboru

en: Imagery used
sk: Použité podkladové snímky

en: <b>Source</b>:
sk: <b>Zdroj</b>:

en: <b>Imagery</b>:
sk: <b>Podkladové snímky</b>:

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
sk: <html>Verzia <strong>{0}</strong> aktuálne upravovaná vo vrstve ''{1}''</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
sk: <html>Verzia <strong>{0}</strong> vytvorená <strong>{1}</strong></html>

en: This changeset has {0} comment | This changeset has {0} comments
sk[0]: Táto sada zmien má {0} komentárov
sk[1]: Táto sada zmien má {0} komentár
sk[2]: Táto sada zmien má {0} komentáre

en: Changeset info
sk: Info súboru zmien

en: Launch browser with information about the changeset
sk: Uvedený prehliadač s informáciou o súbore zmien

en: Show changeset {0}
sk: Ukázať súbor zmien {0}

en: User info
sk: Info o používateľovi

en: Launch browser with information about the user
sk: Spustiť prehliadač s informáciami o používateľovi

en: Show user {0}
sk: Zobraziť používateľa {0}

en: Ver
sk: Verzia

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer is null
sk: Nepodarilo sa aktualizovať základný objekt s id {0} pretože aktuálna dátová vrstva je prázdna

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer does not include such a primitive
sk: Nepodarilo sa aktualizovať základný objekt s id {0} pretože aktuálne upravovaná vrstva neobsahuje takýto objekt

en: Synchronize node {0} only
sk: Synchronizovať iba {0} bod

en: Synchronize way {0} only
sk: Synchronizovať iba {0} cestu

en: Synchronize relation {0} only
sk: Synchronizovať iba {0} reláciu

en: Synchronize entire dataset
sk: Synchronizovať celú dátovú sadu

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
sk: <html>Aktualizácia <strong>neúspešná</strong> pretože server ná novú verziu niektorého z<br>vašich bodov, ciest alebo relácií.<br>Konflikt je zapríčinený <strong>{0}</strong> s id <strong>{1}</strong>,<br>server má verziu {2}, Vaša verzia je {3}.<br><br>Kliknite <strong>{4}</strong> pre synchronizáciu iba sporných základných objektov.<br>Kliknite <strong>{5}</strong> pre synchronizáciu celej lokálnej dátovej sady so serverom.<br>Kliknite <strong>{6}</strong> pre zrušenie a pokračovanie v editácii.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
sk: <html>Nahrávanie <strong>neúspešné</strong> pretože server má novú verziu niektorého z <br>Vašich bodov, ciest alebo relácií.<br><br>Kliknite <strong>{0}</strong> pre synchronizáciu celej lokálnej dátovej sady so serverom.<br>Kliknite <strong>{1}</strong> pre zrušenie a pokračovanie v editácii.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
sk: <html>Nahrávanie <strong>neúspešné</strong> pretože ste použili<br>zmenový súbor {0}, ktorý už bol zavretý v {1}.<br>Prosím nahrajte znova s novým, alebo existujúcim otvoreným zmenovým súborom.</html>

en: Changeset closed
sk: Zmenový súbor zavretý

en: Prepare conflict resolution
sk: Pripraviť riešenie konfliktov

en: Click to download all referring objects for {0}
sk: Kliknite na stiahnutie všetkých odkazujúcich objektov na {0}

en: Click to cancel and to resume editing the map
sk: Kliknutím zrušíte a pokračujete v editovaní mapy

en: Click <strong>{0}</strong> to load them now.<br>If necessary JOSM will create conflicts which you can resolve in the Conflict Resolution Dialog.
sk: Kliknite na tlačidlo <strong>{0}</strong> pre načítanie teraz. Ak JOSM bude vytvárať konflikty, môžete ich vyriešiť v Dialógu riešenie konfliktov.

en: Object still in use
sk: Objekt sa stále používa

en: Error header "{0}" did not match with an expected pattern
sk: Chybová hlavička "{0}" nesúhlasí s očakávaným vzorom

en: Upload
sk: Nahrať

en: Select which actions to perform for this layer, if you click the leftmost button.
sk: Zvoliť akciu, ktorá sa vykoná na tejto vrstve po kliknutí ľavým tlačidlom.

en: Check "Upload" to upload the changes to the OSM server.
sk: Zvoľte "Nahrať" pre odoslanie zmien na server OSM.

en: Check "Save" to save the layer to the file specified on the left.
sk: Zvoľte "Uložiť" pre uloženie vrstvy do súboru zadaného vľavo.

en: A background upload is already in progress. Kindly wait for it to finish before uploading new changes
sk: Už prebieha odosielanie na pozadí. Prosím počkajte na jeho dokončenie pred odosielaním ďalších zmien

en: Automatically obtain source from current layers
sk: Automaticky odvodiť zdroj (source) zo súčasných vrstiev

en: I would like someone to review my edits.
sk: Bol by som rád, keby niekto skontroloval moje zmeny.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
sk: Doplniť krátky komentár k nahrávaným zmenám:

en: Enter an upload comment
sk: Zadajte nejaký komentár

en: Specify the data source for the changes
sk: Zadajte zdroj dát pre vykonané zmeny

en: just once
sk: len raz

en: Enter a source
sk: Zadajte zdroj

en: Changeset id:
sk: Zmenový súbor id:

en: Changeset comment:
sk: Poznámka zmenového súbor:

en: New changeset
sk: Nová sada zmien

en: Please select a changeset:
sk: Prosím zvoľte sadu zmien:

en: Please select which changeset the data shall be uploaded to and whether to close that changeset after the next upload.
sk: Prosím zvoľte sadu zmien, do ktorej majú byť odoslané údaje a či má byť sada zmien uzavretá po ďalšom odoslaní.

en: Select a changeset
sk: Zvoľte sadu zmien

en: Close changeset after upload
sk: zatvoriť zmenový súbor po nahratí

en: Select to close the changeset after the next upload
sk: Vybrať na zavretie zmenový súbor po ďalšom nahratí

en: Load the list of your open changesets from the server
sk: Nahrať obsah z vašich otvorených zmenových súborov zo servera

en: Close the currently selected open changeset
sk: Zatvoriť práve vybratý otvorený zmenový súbor

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
sk: <html>Prosím vyberte zmenový súbor, ktorý chcete zavrieť</html>

en: Open changesets
sk: Otvoriť zmenové súbory

en: Close changesets
sk: Zatvoriť zmenové súbory

en: Cancel closing of changesets
sk: Zrušiť zatváranie zmenových súborov

en: Closing changeset
sk: Zatváranie súboru zmien

en: Closing changeset {0}
sk: zatváranie zmenového súboru {0}

en: Failed to put Credential Dialog always on top. Caught security exception.
sk: Nepodarilo sa umiestniť prihlasovacie okno navrch. Bola zachytená bezpečnostná výnimka.

en: Enter credentials for OSM API
sk: Vložiť prihlasovacie údaje pre OSM API

en: Enter credentials for host
sk: Zadajte prihlasovacie údaje pre hostiteľa

en: Enter credentials for HTTP proxy
sk: Vložiť prihlasovacie údaje pre HTTP proxy server

en: Password
sk: Heslo

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
sk: Upozornenie: Heslo sa posiela nešifrované.

en: Please enter the user name of your OSM account
sk: Prosím vložte uživateľské meno vášho OSM konta

en: Please enter the password of your OSM account
sk: Prosím vložte heslo vášho OSM účtu

en: Authenticating at the OSM API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
sk: Overenie v OSM API ''{0}'' neúspešné. Prosím vložte platné používateľské meno a platné heslo.

en: Please enter the user name of your account
sk: Prosím, zadajte používateľské meno pre Váš účet

en: Please enter the password of your account
sk: Prosím, zadajte heslo pre Váš účet

en: Authenticating at the host ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
sk: Overovanie na hostiteľovi ''{0}'' zlyhalo. Prosím, zadajte platné používateľské meno a platné heslo.

en: Please enter the user name for authenticating at your proxy server
sk: Prosím vložte používateľské meno pre overenie vo Vašom proxy serveri

en: Please enter the password for authenticating at your proxy server
sk: Prosím vložte heslo pre overenie vo vašom proxy serveri

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
sk: Overovanie na HTTP proxy serveri ''{0}'' neúspešné. Prosím vložte platné používateľské meno a platné heslo.

en: Warning: depending on the authentication method the proxy server uses the password may be transferred unencrypted.
sk: Varovanie: v závislosti na overovaciu metódu, ktorú proxy server používa, heslo musí byť prenesené nezašifrované.

en: Authenticate
sk: Overenie totožnosti

en: Authenticate with the supplied username and password
sk: Overenie s dodaním používateľského mena a hesla

en: Cancel authentication
sk: Zrušiť overenie

en: Question
sk: Otázka

en: Message
sk: Správa

en: Enter text
sk: Vložte text

en: Installing plugins
sk: Inštalácia pluginov

en: Downloading file
sk: Stiahnutie súboru

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
sk: Sťahovanie súboru {0}: {1} bajtov

en: Download finished
sk: Sťahovanie dokončené

en: Unpacking {0} into {1}
sk: Rozbaľuje sa {0} do {1}

en: Cannot download file ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
sk: Nemožno stiahnuť súbor "{0}". Jeho odkaz na stiahnutie "{1}" nie je platná URL adresa. Sťahovanie sa preskočí.

en: Download objects via Overpass API
sk: Stiahnuť objekty cez APi Overpass

en: Could not retrieve the list of your open changesets because<br>JOSM does not know your identity.<br>You have either chosen to work anonymously or you are not entitled<br>to know the identity of the user on whose behalf you are working.
sk: Nemôžem získať zoznam vašich otvorených zmenových súborov pretože<br>JOSM nepoznám vašu totožnosť.<br>Zvolili ste si pracovať anonymne, alebo ste neoprávnili<br>poznať totožnosť používateľa, ktorý pracuje vo Vašom záujme.

en: Missing user identity
sk: Chýba totožnosť používateľa

en: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
sk: Nepodarilo sa získať informácie o používateľovi pre aktuálneho používateľa JOSMu. Výnimka bola: {0}

en: Initializing nodes to download ...
sk: Inicializácia bodov na stiahnutie ...

en: The server did not return data for the requested object, it was either deleted or does not exist. | The server did not return data for the requested objects, they were either deleted or do not exist.
sk[0]: Server nevrátil dáta pre požadované objekty, buď boli odstránené alebo neexistujú.
sk[1]: Server nevrátil dáta pre požadovaný objekt, buď bol odstránený alebo neexistuje.
sk[2]: Server nevrátil dáta pre požadované objekty, buď boli odstránené alebo neexistujú.

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
sk: Server odpovedal s kódom 404.<br>To obyčajne znamená, že server nepozná objekt s požadovaným id.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
sk[0]: Niekoľko objektov nie je možné stiahnuť
sk[1]: Objekt nie je možné stiahnuť
sk[2]: Objekty nie je možné stiahnuť

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
sk[0]: {0} objektov nebolo možné stiahnuť.<br>
sk[1]: {0} objekt nemohol byť stiahnutý.<br>
sk[2]: {0} objekty nebolo možné stiahnuť.<br>

en: missing objects:
sk: chýbajúce objekty:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
sk[0]: {0} sťahovaných objektov je vymazaných.
sk[1]: {0} sťahovaný objekt je vymazaný.
sk[2]: {0} sťahované objekty sú vymazané.

en: Either edit the path manually in the text field or click the "..." button to open a file chooser.
sk: Buď upravíte cestu ručne do textového poľa, alebo kliknite na "..." tlačidlo pre otvorenie vyhľadávania súboru.

en: The bold text is the name of the layer.
sk: Hrubým textom je meno vrstvy.

en: Click here to choose save path
sk: Kliknite sem na výber cesty uloženia

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
sk: Vrstva ''{0}'' nie je podporovaná súborom

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
sk: Súbor ''{0}'' nie je zapisovateľný. Prosím zvoľte iné meno súboru.

en: Click cell to change the file path.
sk: Kliknutím na bunku zmeníte cestu k súboru.

en: Launch a file chooser to select a file
sk: Založiť (Launch) súbor podľa vyberajúcej osoby pre výber súboru

en: Select filename
sk: Vybrať meno súboru

en: Work Offline...
sk: Pracovať offline...

en: Block network access to resources
sk: Zablokovať sieťový prístup k zdrojom

en: Open Recent
sk: Otvoriť nedávne

en: List of recently opened files
sk: Zoznam naposledy otvorených súborov

en: Clear
sk: Vyčistiť

en: Clear the list of recently opened files
sk: Vymazať zoznam naposledy otvorených súborov

en: Saving layer to ''{0}'' ...
sk: Uložiť vrstvu do ''{0}'' ...

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
sk: Neuložené zmeny - Uložiť/Nahrať pred ukončením?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
sk: Neuložené zmeny - Uložiť/Nahrať pred zmazaním?

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
sk: Neuložené zmeny - Uložiť/Odoslať pred reštartovaním?

en: Uploading and saving modified layers ...
sk: Nahrávam a ukladám zmenené vrstvy ...

en: <html>{0} layer has unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layer with conflicts:</html> | <html>{0} layers have unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layers with conflicts:</html>
sk[0]: <html>{0} vrstiev má nevyriešené konflikty.<br>Najskôr ich vyriešte, alebo zrušte zmeny.<br>Vrstvy s konfliktami:</html>
sk[1]: <html>{0} vrstva má nevyriešené konflikty.<br>Najskôr ich vyriešte, alebo zrušte zmeny.<br>Vrstva s konfliktami:</html>
sk[2]: <html>{0} vrstvy majú nevyriešené konflikty.<br>Najskôr ich vyriešte, alebo zrušte zmeny.<br>Vrstvy s konfliktami:</html>

en: Unsaved data and conflicts
sk: Neuložené dáta a konflikty

en: <html>{0} layer needs saving but has no associated file.<br>Either select a file for this layer or discard the changes.<br>Layer without a file:</html> | <html>{0} layers need saving but have no associated file.<br>Either select a file for each of them or discard the changes.<br>Layers without a file:</html>
sk[0]: <html>{0} vrstiev sa musí uložiť, pretože nemajú pričlenené súbory.<br>Najskôr vyberte súbory pre tieto vrstvy, alebo zrušte zmeny.<br>Vrstvy bez súborov:</html>
sk[1]: <html>{0} vrstva sa musí uložiť, pretože nemá pričlenený súbor.<br>Najskôr vyberte súbor pre túto vrstvu, alebo zrušte zmeny.<br>Vrstva bez súboru:</html>
sk[2]: <html>{0} vrstvy sa musia uložiť, pretože nemajú pričlenené súbory.<br>Najskôr vyberte súbory pre tieto vrstvy, alebo zrušte zmeny.<br>Vrstvy bez súborov:</html>

en: Unsaved data and missing associated file
sk: Neuložené dáta a stratený pričlenený súbor

en: <html>{0} layer needs saving but has an associated file<br>which cannot be written.<br>Either select another file for this layer or discard the changes.<br>Layer with a non-writable file:</html> | <html>{0} layers need saving but have associated files<br>which cannot be written.<br>Either select another file for each of them or discard the changes.<br>Layers with non-writable files:</html>
sk[0]: <html>{0} vrstiev potrebuje uložiť, pretože majú pričlenené súbory<br>ktoré nemôžu byť uložené.<br>Vyberte iné súbory pre tieto vrstvy, alebo zahoďte zmeny.<br>Vrstvy s nezapisovateľnými súbormi:</html>
sk[1]: <html>{0} vrstva potrebuje uložiť, pretože má pričlenený súbor<br>ktorý nemôže byť uložený.<br>Vyberte iný súbor pre túto vrstvu, alebo zahoďte zmeny.<br>Vrstva s nezapisovateľným súborom:</html>
sk[2]: <html>{0} vrstvy potrebujú uložiť, pretože majú pričlenené súbory<br>ktoré nemôžu byť uložené.<br>Vyberte iné súbory pre tieto vrstvy, alebo zahoďte zmeny.<br>Vrstvy s nezapisovateľnými súbormi:</html>

en: Unsaved data non-writable files
sk: Neuložené dáta nezapisovateľných súborov

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
sk: Zavrieť tento dialóg a pokračovať v editácii v JOSMe

en: Exit now!
sk: Ukončiť ihneď!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
sk: Ukončiť JOSM bez uloženia. Neuložené zmeny budú stratené.

en: Restart now!
sk: Reštartovať teraz!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
sk: Reštartovať JOSM bez uloženia. Neuložené zmeny budú stratené.

en: Delete now!
sk: Zmazať teraz!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
sk: Vymazať vrstvy bez uloženia. Neuložený zmeny budú staratené.

en: Perform actions before exiting
sk: Vykonať akcie pred ukončením

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
sk: Ukončiť JOSM s uložením. Neuložené zmeny budú nahrané a/alebo uložené

en: Perform actions before restarting
sk: Vykonať akcie pred reštartovaním

en: Restart JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
sk: Reštartovať JOSM s uložením. Neuložené zmeny budú odoslané a/alebo uložené.

en: Perform actions before deleting
sk: Vykonať akcie pred zmazaním

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
sk: Uložiť/Nahrať vrstvy pred vymazaním. Neuložené zmeny nebudú stratené.

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
sk: Pripravujem vrstvu ''{0}'' pre nahrávanie ...

en: <html>An upload and/or save operation of one layer with modifications<br>was canceled or has failed.</html> | <html>Upload and/or save operations of {0} layers with modifications<br>were canceled or have failed.</html>
sk[0]: <html>Nahrávanie a/alebo ukladanie z {0} vrstiev, s úpravami<br>bolo zrušené, alebo zlyhalo.</html>
sk[1]: <html>Nahrávanie a/alebo ukladanie z {0} vrstvy, s úpravami<br>bolo zrušené, alebo zlyhalo.</html>
sk[2]: <html>Nahrávanie a/alebo ukladanie z {0} vrstiev, s úpravami<br>bolo zrušené, alebo zlyhalo.</html>

en: Incomplete upload and/or save
sk: Neúplné nahratie a/alebo uloženie

en: should be uploaded
sk: malo by byť nahraté

en: should be saved
sk: malo by byť uložené

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
sk: Vrstva ''{0}'' má zmeny, ktoré by mali byť nahraté na server.

en: Layer ''{0}'' has modifications which are discouraged to be uploaded.
sk: Vrstva ''{0}'' obsahuje zmeny, ktoré sa neodporúča nahrať.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
sk: Vrstva ''{0}'' nemá žiadne zmeny na nahratie.

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
sk: Vrstva ''{0}'' má zmeny, ktoré môžu byť uložené do svojho pričleneného súboru ''{1}''.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
sk: Vrstva ''{0}'' nieobsahuje zmeny pre uloženie.

en: Layer Name and File Path
sk: Názov vrstvy a cesta súboru

en: Recommended Actions
sk: Odporúčané akcie

en: Actions To Take
sk: Akcie na vykonanie

en: Update objects
sk: Aktualizovať objekty

en: Changesets: Non-default advanced settings
sk: Sady zmien: pokročilé nastavenia

en: Describe the changes you made
sk: Popíšte zmeny, ktoré ste urobili

en: Changeset tags:
sk: Značky sady zmien:

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
sk: Rozhodnite sa ako nahrať dáta a ktoré zmenové dáta použiť

en: Upload to ''{0}''
sk: Nahrať do ''{0}''

en: Upload Changes
sk: Nahrať zmeny

en: Upload the changed primitives
sk: Nahrať zmenený základný objekt

en: Please enter a valid chunk size first
sk: Prosím najskôr vložte platnú veľkosť

en: Illegal chunk size
sk: Nedovolená veľkosť

en: The following required terms are missing: {0}
sk: Chýbajú nasledovné povinné výrazy: {0}

en: The following forbidden terms have been found: {0}
sk: Našli sa nasledovné zakázané výrazy: {0}

en: <html>The following changeset tag contains an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html> | <html>The following changeset tags contain an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html>
sk[0]: <html>Nasledujúce značky v súbore zmien obsahuje prázdny kľúč alebo hodnotu:<br>{0}<br>Pokračovať?</html>
sk[1]: <html>Nasledujúca značka v súbore zmien obsahuje prázdny kľúč alebo hodnotu:<br>{0}<br>Pokračovať?</html>
sk[2]: <html>Nasledujúce značky v súbore zmien obsahuje prázdny kľúč alebo hodnotu:<br>{0}<br>Pokračovať?</html>

en: Empty metadata
sk: Prázdne metadáta

en: Cancel the upload and resume editing
sk: Zrušiť nahrávanie a pokračovať v editácii

en: Object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
sk: Objekt "{0}" je už na serveri vymazaný. Objekt sa preskočí a odoslanie vykoná znova.

en: Preparing objects to upload ...
sk: Príprava objektov na nahrávanie ...

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
sk: Objekty sú nahraté do <strong>nového zmenového súboru</strong>.

en: Objects are uploaded to the <strong>open changeset</strong> {0} ''{1}''.
sk: Objekty sú odoslané do <strong>otvorenej sady zmien</strong> {0} ''{1}''.

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
sk: Zmenový súbor bude <strong>uzavretý</strong> po tomto nahratí

en: The changeset is <strong>left open</strong> after this upload
sk: Zmenový súbor je <strong>stále otvorený</strong> po tomto nahratí

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
sk[0]: Nahrávanie <strong>{0} objektov</strong> do <strong>1 zmenového súboru</strong>
sk[1]: Nahrávanie <strong>{0} objektu</strong> do <strong>1 zmenového súboru</strong>
sk[2]: Nahrávanie <strong>{0} objektov</strong> do <strong>1 zmenového súboru</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
sk[0]: Nahrávanie <strong>{0} objektov</strong> do <strong>1 zmenového súboru</strong> použitím <strong>1 požiadavky</strong>
sk[1]: Nahrávanie <strong>{0} objektu</strong> do <strong>1 zmenového súboru</strong> použitím <strong>1 požiadavky</strong>
sk[2]: Nahrávanie <strong>{0} objektov</strong> do <strong>1 zmenového súboru</strong> použitím <strong>1 požiadavky</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
sk: Nahrávanie <strong>{0} objektov</strong> do <strong>1 zmenového súboru</strong> použitím <strong>{1} požiadavky</strong>

en: {0} objects exceed the max. allowed {1} objects in a changeset on the server ''{2}''. Please <a href="urn:changeset-configuration">configure</a> how to proceed with <strong>multiple changesets</strong>
sk: {0} objektov prekračuje maximum {1} povolených objektov v sade zmien na serveri ''{2}''. Prosím <a href="urn:changeset-configuration">nastavte</a> ako postupovať s <strong>viacerými sadami zmien</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
sk: Nahrávanie <strong>{0} objektov</strong> do <strong>viacerých zmenových súborov</strong> použitím <strong>{1} požiadaviek</strong>

en: Settings:
sk: Nastavenia:

en: … to server: <strong>{0}</strong>
sk: … na server: <strong>{0}</strong>

en: Uploading data for layer ''{0}''
sk: Nahrávanie dát na server z vrstvy "{0}"

en: Continue uploading
sk: Pokračovať v nahrávaní

en: Click to continue uploading to additional new changesets
sk: Kliknutím bude pokračovať nahrávanie do ďalšieho nového zmenového súboru

en: Go back to Upload Dialog
sk: Vráťte sa do dialógového okna pre nahrávanie

en: Click to return to the Upload Dialog
sk: Kliknutím sa vrátite do dialógového okna pre nahrávanie

en: Abort
sk: Prerušiť

en: Click to abort uploading
sk: Kliknutím zrušíte nahrávanie

en: The server reported that the current changeset was closed.<br>This is most likely because the changesets size exceeded the max. size<br>of {0} objects on the server ''{1}''.
sk: Server nahlásil, že aktuálny zmenový súbor bol zavretý.<br>Toto je pravdepodobne preto, že veľkosť zmenového súboru prekročila max. veľkosť<br> {0} objektov na tomto serveri "{1}".

en: There is {0} object left to upload. | There are {0} objects left to upload.
sk[0]: Nachádza sa tam {0} objektov na nahratie.
sk[1]: Nachádza sa tam {0} objekt na nahratie.
sk[2]: Nachádzajú sa tam {0} objektov na nahratie.

en: Click ''<strong>{0}</strong>'' to continue uploading to additional new changesets.<br>Click ''<strong>{1}</strong>'' to return to the upload dialog.<br>Click ''<strong>{2}</strong>'' to abort uploading and return to map editing.<br>
sk: Kliknutím ''<strong>{0}</strong>'' bude pokračovať nahrávanie do ďalších nových zmenových súborov.<br>Kliknutím ''<strong>{1}</strong>'' sa vrátite do dialógu nahrávania.<br>Kliknutím ''<strong>{2}</strong>'' zrušíte nahrávanie a vrátite sa na editovanie mapy.<br>

en: Changeset is full
sk: Zmenový súbor je plný

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
sk: Bod ''{0}'' je už odstránený. Preskakujem objekt v nahrávaní.

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
sk: Cesta ''{0}'' je už odstránená. Preskakujem objekt v nahrávaní.

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
sk: Relácia ''{0}'' je už odstránená. Preskakujem objekt v nahrávaní.

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
sk: objekt ''{0}'' je už zmazaný. Vynechávam objekt v nahrávaní.

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
sk[0]: Nahrávanie {0} objektov ...
sk[1]: Nahrávanie {0} objektu ...
sk[2]: Nahrávanie {0} objektov ...

en: Ignoring caught exception because upload is canceled. Exception is: {0}
sk: Ignorujem zachytenú výnimku pretože nahrávanie je zrušené. Výnimka je: {0}

en: Upload successful!
sk: Odoslanie úspešné!

en: <html>Mark modified objects <strong>from the current selection</strong> to be uploaded to the server.</html>
sk: <html>Označte zmenené objekty <strong>z aktuálneho výberu</strong>, ktoré majú byť nahraté na server.</html>

en: <html>Mark <strong>locally deleted objects</strong> to be deleted on the server.</html>
sk: <html>Označte <strong>lokálne zmazané objekty</strong>, ktoré majú byť vymazané na serveri.</html>

en: Select objects to upload
sk: Vyberte objekty na nahratie

en: Please select the upload strategy:
sk: Prosím vyberte stratégiu nahrávania:

en: Upload all objects in one request
sk: Odoslať všetky objekty v jednej požiadavke

en: Upload objects in chunks of size:
sk: Odoslať objekty v častiach veľkosti:

en: Upload each object individually
sk: Nahrať každý objekt samostatne

en: <html><strong>Multiple changesets</strong> are necessary to upload {0} objects. Please select a strategy:</html>
sk: <html>Na odoslanie {0} objektov sú potrebné <strong>viaceré sady zmien</strong>. Prosím zvoľte spôsob rozdelenia:</html>

en: Fill up one changeset and return to the Upload Dialog
sk: Naplniť jeden zmenový súbor a vrátiť sa do dialógu nahrávania

en: Open and use as many new changesets as necessary
sk: Použiť toľko nových zmenových súborov, koľko je potrebné

en: <html>Cannot upload {0} objects in one request because the<br>max. changeset size {1} on server ''{2}'' is exceeded.</html>
sk: <html>Nemôžem nahrať {0} objektov v jednej požiadavke pretože<br>max. veľkosť zmenového súboru {1} na serveri "{2}" je prekročená.</html>

en: <html>There are <strong>multiple changesets</strong> necessary in order to upload {0} objects. Which strategy do you want to use?</html>
sk: <html>Je potrebné použiť <strong>viaceré zmenové súbory</strong> pre nahratie {0} objektov. Ktorú stratégiu chcete použiť?</html>

en: (1 request)
sk: (1 požiadavka)

en: (# requests unknown)
sk: (# požiadavky neznáme)

en: ({0} request) | ({0} requests)
sk[0]: ({0} požiadaviek)
sk[1]: ({0} požiadavka)
sk[2]: ({0} požiadavky)

en: Illegal chunk size <= 0. Please enter an integer > 1
sk: Nepovolená veľkosť <= 0. Prosím vložte celé číslo > 1

en: Chunk size {0} exceeds max. changeset size {1} for server ''{2}''
sk: Veľkosť skupiny {0} prekročila max. veľkosť zmenového súboru {1} pre server "{2}"

en: Value ''{0}'' is not a number. Please enter an integer > 1
sk: Hodnota ''{0}'' nie je číslo. Prosím vložte celé číslo > 1

en: Your upload comment is <i>rejected</i>.
sk: Váš popis odosielaných dát je <i>zamietnutý</i>.

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
sk: Váš komentár pre nahrávanie je <i>prázdny</i>, alebo <i>veľmi krátky</i>.<br /><br />Toto je technicky povolené, ale domnievame sa, že veľa používateľov,<br />ktorí si sledujú zmeny v ich oblasti závisí na zmysluplných komentároch zmenových súborov,<br />aby pochopili, čo sa deje!<br /><br />Ak obetujete minútu navyše teraz vysvetlením vašich zmien,<br />urobíte život jednoduchším pre mnoho iných používateľov.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
sk: Ďakujeme za uvedenie popisu sady zmien! Toto umožní ostatným používateľom lepšie pochopiť zmysel/zámer vašich zmien.

en: Your changeset source is <i>rejected</i>.
sk: Váš zdroj sady zmien je <i>zamietnutý</i>.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
sk: Nezadali ste zdroj vašich zmien.<br />To je síce technicky povolené, avšak zadanie by pomohlo iným používateľom<br />porozumieť pôvodu údajov.<br /><br />Ak obetujete minútu navyše teraz vysvetlením vašich zmien,<br />urobíte život jednoduchším pre mnoho iných používateľov.

en: Thank you for providing the data source!
sk: Ďakujeme za uvedenie zdroja údajov!

en: The bounding box of this changeset is very large – please consider splitting your changes!
sk: Ohraničujúci rámec tejto sady zmien je veľmi veľký - prosím zvážte rozdelenie zmien na menšie bloky!

en: Objects to add:
sk: Pridané objekty:

en: Objects to modify:
sk: Upravené objekty:

en: Objects to delete:
sk: Odstránené objekty:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
sk[0]: {0} pridaných objektov:
sk[1]: {0} pridaný objekt:
sk[2]: {0} pridané objekty:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
sk[0]: {0} upravených objektov:
sk[1]: {0} upravený objekt:
sk[2]: {0} upravené objekty:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
sk[0]: {0} zmazaných objektov:
sk[1]: {0} zmazaný objekt:
sk[2]: {0} zmazané objekty:

en: All Formats
sk: Všetky formáty

en: Could not export ''{0}''.
sk: Nemôžem exportovať "{0}"

en: Could not import ''{0}''.
sk: Nemôžem importovať ''{0}''.

en: Could not import files.
sk: Nemôžem importovať súbory.

en: <html>Could not read file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
sk: <html>Nemôžem čítať súbor ''{0}''.<br>Chyba je:<br>{1}</html>

en: <html>Could not read files.<br>Error is:<br>{0}</html>
sk: <html>Nemôžem čítať.<br>Chyba je:<br>{0}</html>

en: GeoJSON Files
sk: GeoJSON súbory

en: Layer ''{0}'' not supported
sk: Vrstva ''{0}'' nie je podporovaná

en: GeoJSON file
sk: Súbor GeoJSON

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
sk: Poznámka: GPL nie je kompatibilná s OSM licenciou. Nepridávajte záznamy s GPL licencoiu.

en: GPS track description
sk: popis GPS trasy

en: Add author information
sk: Pridať informáciu o autorovi

en: Real name
sk: Skutočné meno

en: Predefined
sk: Preddefinované

en: Copyright year
sk: Copyright

en: Keywords
sk: Kľúčové slová

en: Save track colors in GPX file
sk: Uložiť farby stôp do súboru GPX

en: Use Garmin compatible GPX extensions
sk: Použiť rozšírenia GPX kompatibilné s Garminom

en: Save layer specific preferences
sk: Uložiť nastavenia špecifické pre vrstvu

en: Export options
sk: Možnosti exportu

en: Export and Save
sk: Exportovať a Uložiť

en: Garmin track extensions only support 16 colors.
sk: Rozšírenia stôp pre Garmin podporujú len 16 farieb.

en: If you continue, the closest supported track color will be used.
sk: Ak budete pokračovať, použije sa najbližšia podporovaná farba stopy.

en: Choose a predefined license
sk: Zvoľte preddefinovanú licenciu

en: GPX Files
sk: GPX súbory

en: Markers from {0}
sk: Značky z {0}

en: Routes from {0}
sk: Trasy z {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
sk: Vyskytla sa chyba počas analýzy gpx dát pre vrstvu ''{0}''. Bude dostupná iba časť súboru.

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
sk: Vyskytla sa chyba počas analýzy gpx súboru ''{0}''. Bude dostupná iba časť súboru.

en: The imported track "{0}" might not be visible because it has the same color as the background.<br>You can change this in the context menu of the imported layer.
sk: Naimportovaná stopa "{0}" nemusí byť viditeľná, pretože má rovnakú farbu ako pozadie.<br>Toto môžete zmeniť v kontextovom menu importovanej vrstvy.

en: Parsing data for layer ''{0}'' failed
sk: Analýza dát pre vrstvu "{0}" zlyhala

en: Coordinates imported: {0}
sk: Importované súradnice: {0}

en: Import success:
sk: Import úspešný:

en: Import failure!
sk: Import zlyhal!

en: Image Files
sk: Obrázkové súbory

en: folder
sk: priečinok

en: Looking for image files
sk: Hľadanie obrázkov

en: No image files found.
sk: Nenajdené žiadne obrázky.

en: NMEA-0183 Files
sk: NMEA-0183 súbory

en: Malformed sentences: {0}
sk: Chybné vety: {0}

en: Checksum errors: {0}
sk: Kontrolný súčet chýb: {0}

en: Unknown sentences: {0}
sk: Neznáme vety: {0}

en: Zero coordinates: {0}
sk: Nulové súradnice: {0}

en: Note Files
sk: Súbory poznámok

en: OSM Server Files bzip2 compressed
sk: Súbory OSM servera skomprimované v bzip2

en: OsmChange File
sk: OsmChange súbor

en: File ''{0}'' does not exist.
sk: Súbor "{0}" neexistuje

en: No data found in file {0}.
sk: V súbore neboli nájdené žiadne dáta {0}.

en: Open OsmChange file
sk: Otvoriť súbor OsmChange

en: OSM Server Files
sk: Súbory OSM servera

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
sk: <html>Nejaká chyba nastala počas obnovy záložného súboru.<br>Chyba je: <br>{0}</html>

en: OSM Server Files gzip compressed
sk: Súbory servera skomprimované v gzip

en: Invalid dataset
sk: Neplatný dátový súbor

en: No data found for layer ''{0}''.
sk: Nenašli sa žiadne dáta pre vrstvu ''{0}''.

en: No data found in file ''{0}''.
sk: Nenašli sa žiadne dáta v súbore ''{0}''.

en: Open OSM file
sk: Otvoriť OSM súbor

en: OSM PBF Files
sk: Súbory OSM PBF

en: OSM Server Files XZ compressed
sk: Súbory OSM servera skomprimované XZ

en: OziExplorer Waypoint Files
sk: Súbory bodov cesty OziExplorer

en: RTKLib Positioning Solution Files
sk: Súbory polohovacieho riešenia RTKLib

en: Validation Error Files
sk: Súbory s chybami validátora

en: WMS Files (*.wms)
sk: WMS Súbory (*.wms)

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
sk: Nepodporovaná verzia WMS súboru; nájdené {0}, očakávané {1}

en: Native projections
sk: Zabudované projekcie

en: Offset
sk: Posun

en: Tile download projection
sk: Projekcia sťahovania dlaždíc

en: Tile display projection
sk: Projekcia zobrazenia dlaždíc

en: Current zoom
sk: Aktuálne priblíženie

en: Show tile info
sk: Zobraziť informácie o dlaždici

en: Tile Info
sk: Informácie o dlaždiciach

en: Tile name
sk: Názov dlaždice

en: Tile URL
sk: URL dlaždice

en: Custom header: {0}
sk: Vlastná hlavička: {0}

en: Tile size
sk: Veľkosť dlaždice

en: Tile display size
sk: Veľkosť dlaždice

en: Reprojection
sk: Reprojekcia

en: Reprojected tile size
sk: Veľkosť dlaždice reprojekcie

en: Loaded
sk: Načítané

en: Loading
sk: Načítavanie

en: Metadata
sk: Metaúdaje

en: Load tile
sk: Načítať dlaždicu

en: Get tile status
sk: Získať stav dlaždice

en: Force tile rendering
sk: Vynútiť vykreslenie dlaždice

en: Failed to create tile source
sk: Nepodarilo sa vytvoriť zdroj dlaždíc

en: zoom in to load more tiles
sk: priblížiť pre načítanie ďalších dlaždíc

en: increase tiles zoom level (change resolution) to see more detail
sk: zvýšiť priblíženie dlaždíc (zmeniť rozlíšenie) pre viac detailov

en: Current zoom: {0}
sk: Aktuálne priblíženie:  {0}

en: Display zoom: {0}
sk: Zobrazované priblíženie:  {0}

en: Pixel scale: {0}
sk: Zväčšenie bodov: {0}

en: Best zoom: {0}
sk: Najlepšie priblíženie:  {0}

en: Estimated cache size: {0}
sk: Odhadovaná veľkosť vyrovnávacej pamäte: {0}

en: === Cache stats ===
sk: === Štatistiky vyrovnávacej pamäte ===

en: {0} ({1}), automatically downloading in zoom {2}
sk: {0} ({1}), automaticky sa sťahuje pri priblížení {2}

en: {0} ({1}), downloading in zoom {2}
sk: {0} ({1}), sťahuje sa pri priblížení {2}

en: Downloaded {0}/{1} tiles
sk: Stiahnutých {0}/{1} dlaždíc

en: Save WMS file
sk: Uložiť WMS súbor

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
sk: Letecké snímky "{0}" môžu byť posunuté. Prosím overte posun pomocou stôp GPS!

en: Details...
sk: Podrobnosti...

en: Do not show this message again
sk: Túto správu už znovu nezobrazovať

en: Hide this message
sk: Skryť túto správu

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
sk: Nemožno vytvoriť adresár {0}, automatické ukladanie bude vypnuté

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
sk: Nemožno vytvoriť súbor {0}, bude použitý iný názov súboru

en: IOError while creating file, autosave will be skipped: {0}
sk: IOError pri vytváraní súboru, automatické ukladanie bude vynechané: {0}

en: Unable to delete old backup file {0}
sk: Nemožno zmazať starý záložný súbor {0}

en: Your work has been saved automatically.
sk: Vaša práva bola automaticky uložená.

en: Restoring files
sk: Obnovenie súborov

en: Unable to delete backup file {0}
sk: Nepodarilo sa odstrániť záložný súbor {0}

en: Unable to delete PID file {0}
sk: Nepodarilo sa odstrániť PID súbor {0}

en: Unable to delete archived backup file {0}
sk: Nepodarilo sa odstrániť archivovaný záložný súbor {0}

en: Customize Color
sk: Prispôsobiť farbu

en: Default
sk: Predvolené

en: Choose a color
sk: Zvoľte farbu

en: Name: {0}
sk: Meno: {0}

en: Description: {0}
sk: Popis: {0}

en: Creator: {0}
sk: Tvorca: {0}

en: {0} track, {1} track segments | {0} tracks, {1} track segments
sk[0]: {0} stôp, {1} úsekov stôp
sk[1]: {0} stopa, {1} úsekov stôp
sk[2]: {0} stopy, {1} úsekov stôp

en: Timespan
sk: Časový interval

en: Number of<br/>Segments
sk: Počet<br/>úsekov

en: {0} route,  | {0} routes,
sk[0]: {0} trás,
sk[1]: {0} trasa,
sk[2]: {0} trasy,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
sk[0]: {0} waypointov (bodov cesty)
sk[1]: {0} waypoint (bod cesty)
sk[2]: {0} waypointy (body cesty)

en: Jump to next segment
sk: Skočiť na ďalší úsek

en: Jump to previous segment
sk: Skočiť na predošlý úsek

en: {0} track | {0} tracks
sk[0]: {0} stôp(track)
sk[1]: {0} stopa(track)
sk[2]: {0} stopy(track)

en:  ({0} segment) |  ({0} segments)
sk[0]:  ({0} úsekov)
sk[1]:  ({0} úsek)
sk[2]:  ({0} úseky)

en: Save GPX file
sk: Uložiť GPX súbor

en: Collect segments of all tracks and combine in a single track.
sk: Zlúčiť úseky všetkých stôp do jednej stopy.

en: Combine tracks of this layer
sk: Zlúčiť stopy z tejto vrstvy

en: Split multiple track segments of one track into multiple tracks.
sk: Rozdeliť úseky jednej stopy do viacerých stôp.

en: Split track segments to tracks
sk: Rozdeliť úseky do stôp

en: Split the tracks of this layer to one new layer each.
sk: Rozdeliť stopy z tejto vrstvy na samostatné nové vrstvy pre každú.

en: Split tracks to new layers
sk: Rozdeliť stopy na nové vrtsvy

en: Min. zoom
sk: Min. priblíženie

en: Max. zoom
sk: Max. priblíženie

en: Unsupported imagery type: {0}
sk: Nepodporovaný typ podkladových snímok: {0}

en: Next marker
sk: Nasledujúca značka

en: Jump to next marker
sk: Prejsť na ďalšiu značku(marker)

en: Previous marker
sk: Predchádzajúca značka

en: Jump to previous marker
sk: Prejsť na predchádzajúcu značku

en: All projections are supported
sk: Všetky projekcie sú podporované

en: The layer {0} does not support the new projection {1}.
sk: Vrstva {0} nepodporuje novú projekciu {1}.

en: Supported projections are: {0}
sk: Podporované projekcie sú: {0}

en: Change the projection again or remove the layer.
sk: Zmeňte znovu projekciu alebo odstráňte vrtvu.

en: Save Layer
sk: Uložiť vrstvu

en: Trying to set a read only data layer as edit layer
sk: Pokus o nastavenie vrstvy len na čítanie ako upravovanej vrstvy

en: Trying to delete the layer with background upload. Please wait until the upload is finished.
sk: Pokúšate sa odstrániť vrstvu, kde prebieha odosielanie na pozadí. Prosím počkajte na ukončenie odosielania.

en: A background upload is already in progress. Cannot reset state until the upload is finished.
sk: Odosielanie na pozadí už prebieha. Nie je možné zmeniť stav, kým nebude odosielanie ukončené.

en: {0} note | {0} notes
sk[0]: {0} poznámok
sk[1]: {0} poznámka
sk[2]: {0} poznámky

en: Notes layer
sk: Vrstva poznámok

en: Total notes:
sk: Počet poznámok:

en: Changes need uploading?
sk: Vyžadujú zmeny odoslanie?

en: Save Note file
sk: Uložiť súbor poznámok

en: outside downloaded area
sk: mimo ukladanej oblasti

en: Data Layer {0}
sk: Údajová vrstva {0}

en: Merging layers
sk: Zlučujú sa vrstvy

en: {0} deleted | {0} deleted
sk[0]: {0} vymazaných
sk[1]: {0} vymazaný
sk[2]: {0} vymazané

en: {0} incomplete | {0} incomplete
sk[0]: {0} nekompletných
sk[1]: {0} nekompletný
sk[2]: {0} nekompletné

en: {0} consists of:
sk: {0} se skladá z:

en: API version: {0}
sk: Verzia API: {0}

en: Layer is locked
sk: Vrstva je uzamknutá

en: Download is blocked
sk: Sťahovanie je zablokované

en: Upload is discouraged
sk: Nahratie sa neoporúča

en: Upload is blocked
sk: Odoslanie je zablokované

en: Empty layer
sk: Prázdna vrstva

en: Convert to GPX layer
sk: Previesť do GPX vrstvy

en: Converted from: {0}
sk: Prevedené z: {0}

en: Dataset consistency test
sk: Test konzistencie dátovej sady

en: No problems found
sk: Nezistený žiadny problém

en: Following problems found:
sk: Bol najdený nasledujúci problém:

en: Save anyway
sk: Uložiť aj tak

en: The layer contains no data.
sk: Vrstva neobsahuje žiadne údaje.

en: Conflicts
sk: Konflikty

en: Reject Conflicts and Save
sk: Zamietnuť konflikty a Uložiť

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
sk: Sú tu stále nevyriešené konflikty. Konflikty nebudú uložené a budú vyriešené, ako by boli všetky odmietnuté. Pokračovať?

en: Save OSM file
sk: Uložiť OSM súbor

en: Validation errors
sk: Overovanie chýb

en: No validation errors
sk: Žiadne chyby na overenie

en: Save Validation errors file
sk: Uložiť súbor s chybami validátora

en: Set WMS Bookmark
sk: Nastaviť WMS Záložku

en: Unable to find supported projection for layer {0}. Using {1}.
sk: Nepodarilo sa nájsť podporovanú projekciu pre vrstvu {0}. Použije sa {1}.

en: Reprojecting layer {0} from {1} to {2}. For best image quality and performance, switch to one of the supported projections: {3}
sk: Premietam vrstvu {0} z {1} do {2}. Pre najlepšiu kvalitu obrazu a rýchlosť prepnite na jednu z podporovaných projekcií: {3}

en: Adjust timezone and offset
sk: Nastaviť časové pásmo a rozdiel

en: An error occurred while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
sk: Nastala chyba pri zladený fotiek s GPX trasou. Môžete ručne nastaviť posuvníky aby fotky sedeli.Nastala chyba pri zladený fotiek s GPX trasou. Môžete ručne nastaviť posuvníky aby fotky sedeli.

en: Matching photos to track failed
sk: Priraďovanie fotiek ku stope zlyhalo

en: Timezone: {0}
sk: Časové pásmo: {0}

en: Minutes: {0}
sk: Minút: {0}

en: Seconds: {0}
sk: Sekúnd: {0}

en: (Time difference of {0} day) | Time difference of {0} days
sk[0]: Časová odchýlka {0} dní
sk[1]: (Časová odchýlka {0} deň)
sk[2]: Časová odchýlka {0} dni

en: Advanced settings
sk: Pokročilé nastavenia

en: Segment settings
sk: Nastavenie úsekov

en: Interpolate between segments
sk: Interpolovať medzi úsekmi

en: only when the segments are less than # minutes apart:
sk: len ak sú úseky menej ako # minút od seba:

en: only when the segments are less than # meters apart:
sk: len ak sú úseky menej ako # metrov od seba:

en: Tag images at the closest end of a segment, when not interpolated
sk: Označkovať obrázky na najbližšom konci úseku, ak nie sú interpolované

en: only within # minutes of the closest trackpoint:
sk: len do # minút k najbližšiemu body stopy:

en: Track settings (note that multiple tracks can be in one GPX file)
sk: Nastavenia stôp (v jednom súbore GPX môže byť viac stôp)

en: Interpolate between tracks
sk: Interpolovať medzi stopami

en: only when the tracks are less than # minutes apart:
sk: len ak sú stopy menej ako # minút od seba:

en: only when the tracks are less than # meters apart:
sk: len ak sú stopy menej ako # metrov od seba:

en: Tag images at the closest end of a track, when not interpolated<br>(also applies before the first and after the last track)
sk: Označiť obrázky na najbližsom konci stopy, ak nie sú interpolované<br>(tiež platí pred prvou a za poslednou stopou)

en: Force tagging of all pictures (temporarily overrides the settings above).
sk: Vynútiť značenie všetkých obrázkov (dočasne prebije nastavenie vyššie).

en: This option will not be saved permanently.
sk: Táto možnosť nebude uložená natrvalo.

en: Correlate to GPX
sk: Zladiť GPX

en: Invalid timezone
sk: Neplatné časové pásmo

en: Invalid offset
sk: Neplatný rozdiel

en: Correlate images with GPX track
sk: Zladiť obrázky s GPX stopou

en: Try Again
sk: Skúsiť znovu

en: No images could be matched!
sk: Žiadne obrázky nemôžu byť vyrovnané!

en: <No GPX track loaded yet>
sk: <Nie je zatiaľ nahratá GPX stopa (track)>

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
sk: Chyba pri rozkladaní (parsovaní) dát.
    Prosím použite požadovaný formát.

en: Invalid date
sk: Neplatný dátum

en: GPX track:
sk: GPX stopa:

en: Open another GPX trace
sk: Otvoriť inú GPX stopu

en: Use support layer
sk: Použiť podpornú vrstvu

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
sk: <html>Použite fotografiu z presných hodiniek,<br>napr. displej GPS prístroja</html>

en: Auto-Guess
sk: Auto-odhad

en: Matches first photo with first gpx point
sk: Spárovať prvú fotografiu s prvým bodom GPX

en: Manual adjust
sk: Manuálne nastavenie

en: Advanced settings...
sk: Pokročilé nastavenia...

en: Override position for:
sk: Prednastaviť pozíciu pre:

en: Images with geo location in exif data ({0}/{1})
sk: Obrázky so zemepisnou polohou v exif dátach ({0}/{1})

en: Images that are already tagged ({0}/{1})
sk: Obrázky, ktoré sú už označkované ({0}/{1})

en: Show Thumbnail images on the map
sk: Zobraziť miniatúry obrázkov na mape

en: Timezone:
sk: Časové pásmo:

en: Correlate
sk: Zladiť

en: No gpx selected
sk: Žiadny gpx nie je vybratý

en: <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photo to GPX track.</html> | <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photos to GPX track.</html>
sk[0]: <html>Vyrovnané <b>{0}</b> z <b>{1}</b> fotografií do GPX stopy.</html>
sk[1]: <html>Vyrovnané <b>{0}</b> z <b>{1}</b> fotografie do GPX stopy.</html>
sk[2]: <html>Vyrovnané <b>{0}</b> z <b>{1}</b> fotografií do GPX stopy.</html>

en: The selected photos do not contain time information.
sk: Vybraté fotografie neobsahujú informácie o čase.

en: Photos do not contain time information
sk: Fotografie neobsahujú informácie o čase.

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
sk: Vybratá GPS stopa neobsahuje časové značky. Prosím vyberte inú.

en: GPX Track has no time information
sk: GPX Stopa nemá informáciu o čase.

en: You should select a GPX track
sk: Môžete vybrať GPX stopu

en: No selected GPX track
sk: Nevybratá GPX stopa

en: Correlation support layer
sk: Podporná korelačná vrstva

en: Edit images sequence
sk: Upraviť postupnosť obrázkov

en: Geotagged Images
sk: Obrázky s GPS súradnicami

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
sk[0]: {0} načítaných obrázkov.
sk[1]: {0} načítaný obrázok.
sk[2]: {0} načítané obrázky.

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
sk[0]: {0} bolo založených s GPS značkou.
sk[1]: {0} bol založený s GPS značkou.
sk[2]: {0} boli založené s GPS značkou.

en: {0} has updated GPS data. | {0} have updated GPS data.
sk[0]: {0} má aktualizované GPS dáta.
sk[1]: {0} má aktualizované GPS dáta.
sk[2]: {0} majú aktualizované GPS dáta.

en: Offset angle in degrees:
sk: Uhlový posun v stupňoch:

en: Shift image relative to the direction (in meters)
sk: Posunúť obrázok relatívne k smeru (v metroch)

en: Elevation:
sk: Nadmorská výška:

en: Set image direction towards the next GPX waypoint
sk: Nastaviť smer obrázka smerom k ďalšiemu bodu GPX

en: Set image direction towards the next one
sk: Nastaviť smer obrázka smerom k nasledujúcemu

en: Error on file {0}
sk: Chyba v súbore {0}

en: No image
sk: Bez obrázka

en: No EXIF time in file "{0}". Using last modified date as timestamp.
sk: V súbore "{0}" nie je žiadny čas v bloku EXIF. Ako časová značka sa použije dátum poslednej zmeny.

en: Can''t parse metadata for file "{0}". Using last modified date as timestamp.
sk: Nepodarilo sa prečítať metaúdaje pre súbor "{0}". Ako časová značka sa použije dátum poslednej zmeny.

en: Geoimage: {0}
sk: Geoobrázok: {0}

en: Display geotagged images
sk: Zobraziť obrázky s geotagmi

en: Next
sk: Nasledujúci

en: Show next Image
sk: Zobraziť nasledujúci obrázok

en: Previous
sk: Predchádzajúci

en: Show previous Image
sk: Zobraziť predchádzajúci obrázok

en: First
sk: Prvý

en: Show first Image
sk: Zobraziť prvý obrázok

en: Last
sk: Posledný

en: Show last Image
sk: Zobraziť posledný obrázok

en: Center view
sk: Stredový pohľad

en: Zoom best fit and 1:1
sk: Najvhodnejšie zväčšenie a 1:1

en: Remove photo from layer
sk: Odstrániť fotku z vrstvy

en: Delete image file from disk
sk: Vymazať súbor s obrázkom z disku

en: Delete the file from disk? | Delete the {0} files from disk?
sk[0]: Vymazať {0} súborov z disku?
sk[1]: Vymazať {0} súbor z disku?
sk[2]: Vymazať {0} súbory z disku?

en: The image file will be permanently lost! | The images files will be permanently lost!
sk[0]: Súbory obrázkov budú navždy stratené!
sk[1]: Súbor obrázku bude navždy stratený!
sk[2]: Súbory obrázkov budú navždy stratené!

en: Image file could not be deleted.
sk: Súbor s obrázkom nemôže byť zmazaný.

en: Copy image path
sk: Kopírovať cestu k obrázku

en: Move dialog to the side pane
sk: Presunúť dialóg na bočný panel

en: Open image in external viewer
sk: Otvoriť obrázok v externom prehliadači

en: Multiple images selected
sk: Zvolené viaceré obrázky

en: 
    Altitude: {0} m
sk: 
    Výška: {0} m

en: 
    Speed: {0} km/h
sk: 
    Rýchlosť: {0} km/h

en: 
    Direction {0}°
sk: 
    Smer {0}°

en: 
    EXIF time: {0}
sk: 
    EXIF čas: {0}

en: 
    GPS time: {0}
sk: 
    GPS čas: {0}

en: 
    Caption: {0}
sk: 
    Titulok: {0}

en: 
    Headline: {0}
sk: 
    Nadpis: {0}

en: 
    Keywords: {0}
sk: 
    Kľúčové slová: {0}

en: 
    Object name: {0}
sk: 
    Názov objektu: {0}

en: Extracting GPS locations from EXIF
sk: Získavam GPS polohu z EXIF

en: Starting directory scan
sk: Začínam prehľadávať adresár

en: Read photos...
sk: Čítať fotky...

en: Reading {0}...
sk: Čítam {0}...

en: Unable to get canonical path for directory {0}
sk: Nemôžem získať cestu pre adresár {0}

en: Scanning directory {0}
sk: Prehľadávam adresár {0}

en: Error while getting files from directory {0}
sk: Chyba pri získavaní súború z adresára {0}

en: One of the selected files was null
sk: Niektorý z vybratých súborov bol prázdny

en: Show thumbnails
sk: Zobraziť náhľady

en: Show image thumbnails instead of icons.
sk: Zobrazovať náhľady namiesto ikon.

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
sk: Synchronizovať čas z fotky a GPS prímača

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
sk: <html>Urobte fotku Vášho GPS zariadenia keď ukazuje čas.<br>Zobrazte fotku.<br>Potom len zapíšte čas ktorý vidíte na fotke a vyberte časovú zónu. <hr></html>

en: Photo time (from exif):
sk: Čas fotografie (z exif):

en: Gps time (read from the above photo):
sk: GPS čas (z fotografie hore)

en: Photo taken in the timezone of:
sk: Fotografia nasnímaná v časovom pásme:

en: Use daylight saving time (where applicable)
sk: Použiť letný čas (kde je to vhodné)

en: Open another photo
sk: Otvoriť inú fotografiu

en: No date
sk: Žiaden dátum

en: Load images from Wikimedia Commons
sk: Načítať obrázky z Wikimedia Commons

en: Choose track visibility and colors
sk: Zvoľte viditeľnosť stôp a farby

en: Select by date
sk: Výber podľa dátumu

en: <html>Select all tracks that you want to be displayed. You can drag select a range of tracks or use CTRL+Click to select specific ones. The map is updated live in the background. Open the URLs by double clicking them, edit name and description by double clicking the cell.</html>
sk: <html>Zvoľte všetky stopy, ktoré chcete zobraziť. Môžete preniesť množinu stôp alebo použite CTRL+Klik pre vybranie len niektorých. Mapa je automaticky aktualizovaná v pozadí. Otvorte adresy URLs dvojklikom, upravte názov a popis dvojklikom na bunku.</html>

en: Set track visibility for {0}
sk: Zvoliť viditeľnosť stopy pre {0}

en: Set color for selected tracks...
sk: Nastaviť farbu pre zvolené stopy...

en: Show all
sk: Zobraziť všetko

en: Show selected only
sk: Zobraziť iba vybrané

en: The GPX layer contains fields that can be converted to OSM tags. How would you like to proceed?
sk: Vrstva GPX obsahuje polia ktoré môžu byť skonvertované na značky OSM. Ako chcete pokračovať?

en: Convert all fields
sk: Konvertovať všetky polia

en: Only convert the following fields:
sk: Konvertovať iba nasledovné polia:

en: Do not convert any fields
sk: Nekonvertovať žiadne polia

en: Convert
sk: Konvertovať

en: Convert and remember selection
sk: Konvertovať a zapamätať voľbu

en: Convert to data layer
sk: Konvertovať do dátovej vrstvy

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:</html>
sk: <html>Nahrať nespracované GPS dáta do mapy nie je dobrý nápad. <br>Ak chcete nahrať stopy, pozrite sem:</html>

en: Would you like to simplify the ways in the converted layer?
sk: Chcete zjednodušiť cesty v konvertovanej vrstve?

en: Customize track drawing
sk: Prispôsobenie kreslenia stôp

en: From
sk: Od

en: To
sk: Pre

en: No timestamp
sk: Bez časovej značky

en: Select to download OSM data.
sk: Zvoľte pre stiahnutie dát OSM.

en: Select to download GPS traces.
sk: Zvoľte pre stiahnutie stopy GPS.

en: Download everything within:
sk: Stiahnuť všetko vovnútri:

en: meters
sk: metre

en: Maximum area per request:
sk: Maximálna plocha v jednej požiadavke:

en: Download near:
sk: Stiahnuť okolo:

en: track only
sk: iba stopy(track)

en: waypoints only
sk: iba waypointy

en: track and waypoints
sk: stopy a waypointy

en: Click to download
sk: Kliknite pre stiahnutie

en: Click to download into a new data layer
sk: Kliknite pre stiahnutie do novej vrstvy údajov

en: Click to cancel
sk: Kliknite pre zrušenie

en: Download from OSM along this track
sk: Stiahnuť z OSM okolie tejto stopy (track)

en: Precache imagery tiles along this track
sk: Prednačítať mapové podklady pozdĺž tejto stopy

en: Precaching WMS
sk: Vyrovnávacia pamäť WMS

en: Please select the imagery layer.
sk: Prosím, vyberte vrstvu mapového podkladu.

en: Select imagery layer
sk: Vybrať vrstvu mapového podkladu

en: There are no imagery layers.
sk: Nie sú žiadne vrstvy s mapovými podkladmi.

en: No imagery layers
sk: Žiadne vrstvy s mapovými podkladmi

en: Error while parsing {0}
sk: Chyba pri rozkladaní {0}

en: Could not read "{0}"
sk: Nemôžem čítať "{0}"

en: gps point
sk: gps poloha bodu

en: None
sk: Žiadne

en: Estimated
sk: Odhadované

en: Manual
sk: Manuálna

en: Simulated
sk: Simulované

en: Quality
sk: Kvalita

en: GPS ref
sk: GPS referencia

en: Time
sk: Čas

en: Direction
sk: Smer

en: Velocity, {0}
sk: Rýchlosť, {0}

en: Audio files (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)
sk: Zvukové súbory (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)

en: Import Audio
sk: Importovať zvuk

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with audio data.</html>
sk: <html>Údaje v GPX vrstve ''{0}'' boli stiahnuté zo servera.<br>Pretože body cesty neobsahujú časovú značku nemôžme ich zladiť s audio dátami.</html>

en: Import not possible
sk: Import nie je možný

en: Audio markers from {0}
sk: Zukové značky z {0}

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
sk: Vo vrstve nie je žiadna GPX stopa ku ktorej by sa dal pripojiť zvuk.

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
sk: Niektoré body (waypointy) s časovou značkou pred začiatkom stopy(track), alebo za koncom, boli vynechané, alebo presunuté na začiatok.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
sk: Niektoré waypointy, ktoré bili príliš ďaleko od stopy pre rozumné určenie ich času boli vynechané.

en: Import images
sk: Importovať obrázky

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with images.</html>
sk: <html>Údaje v GPX vrstve ''{0}'' boli stiahnuté zo servera.<br>Pretože body cesty neobsahujú časovú značku nemôžme ich zladiť s obrázkami.</html>

en: Markers From Named Points
sk: Značky z pomenovaných bodov

en: Named Trackpoints from {0}
sk: Pomenovanie trackpoints od {0}

en: Auto load tiles
sk: Automaticky načítať dlaždice

en: Auto zoom
sk: Automatické priblíženie

en: Decrease zoom
sk: Oddialiť

en: Flush tile cache
sk: Vymazať pamäť dlaždíc

en: Increase zoom
sk: Priblížiť

en: Load all tiles
sk: Načítať všetky dlaždice

en: Load all error tiles
sk: Načítať všetky chybné dlaždice

en: Convert to OSM Data
sk: Konvertovať na údaje OSM

en: Toggle layer {0}
sk: Prepnúť vrstvu {0}

en: Show errors
sk: Zobrazovať chyby

en: Layer name
sk: Názov vrstvy

en: Projection
sk: Projekcia

en: Matrix set identifier
sk: Identifikátor mriežky

en: Filter layers:
sk: Vrstvy filtrov:

en: Change resolution
sk: Zmena rozlíšenia

en: Zoom to native resolution
sk: Vrátiť na pôvodnú úroveň priblíženia

en: Malformed URI: {0}
sk: Nesprávny tvar URI: {0}

en: IO Exception: {0}
    {1}
sk: Výnimka vstupu a výstupu: {0}
    {1}

en: gps marker
sk: gps značka

en: marker | markers
sk[0]: značiek
sk[1]: značka
sk[2]: značky

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
sk[0]: {0} pozostáva z {1} značiek
sk[1]: {0} pozostáva z {1} značky
sk[2]: {0} pozostáva z {1} značiek

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
sk: Neexistujú zvukové značky v tejto vrstve, voči ktorým by bolo možné nastaviť posunutie.

en: Show Text/Icons
sk: Zobraziť Text / Ikony

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
sk: Prepínač zobrazovania značiek textu a ikon.

en: Synchronize Audio
sk: Synchronizovať audio

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
sk: Potrebujete pozastaviť(pause) audio v momente, keď podľa sluchu určíš bod synchronizácie.

en: Audio synchronized at point {0}.
sk: Zvuk zosynchronizovaný na bode {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
sk: Nie je možné synchronizovať v už prehrávanej vrstve

en: Make Audio Marker at Play Head
sk: Vytvoriť Zvukovú značku v "Play Head"

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
sk: Potrebujete pozastaviť(pause) audio v bode na stope, kde chcete mať znažku.

en: You need to drag the play head near to the GPX track whose associated sound track you were playing (after the first marker).
sk: Potrebujete presunúť tlačidlo "play head" blízko GPX stopy pre ktorú je priradená zvuková stopa, ktorá sa má prehrávať (po prvej značke).

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
sk: Potrebujete ťahať "play head" so stlačeným SHIFT až na audio značku, alebo až na track point, ktorý chcete zosynchronizovať.

en: Unable to create new audio marker.
sk: Nie je možné vytvoriť novú zvukovú značku

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
sk: Bola tam nejaká chyba zatiaľ čo skúšate zobraziť URL pre tieto značky

en: (URL was:
sk: (URL bolo:

en: Select the map painting styles
sk: Vybrať štýl kreslenia mapy

en: Rendering {0} to {1}
sk: Vykresľujem {0} na {1}

en: Error - file not found: ''{0}''
sk: Chyba - súbor sa nenašiel: "{0}"

en: Expected integer number for option {0}, but got ''{1}''
sk: Pre voľbu {0} bolo očakávané celé číslo, obdržaná hodnota je "{1}"

en: Expected integer number >= 0 for option {0}, but got ''{1}''
sk: Pre voľbu {0} bolo očakávané celé číslo >=0, obdržaná hodnota je "{1}"

en: Unable to parse {0} parameter: {1}
sk: Nepodarilo sa prečítať parameter pre {0}: {1}

en: Expected key and value, separated by '':'' character for option {0}, but got ''{1}''
sk: Očakával sa kľúč a hodnota, oddelené znakom ":" pre voľbu {0}, obdržaná hodnota je "{1}"

en: Expected floating point number for option {0}, but got ''{1}''
sk: Pre voľbu {0} bolo očakávané desatinné číslo, obdržaná hodnota je "{1}"

en: Expected two coordinates, separated by comma, for option {0}, but got ''{1}''
sk: Pre voľbu {0} boli očakávané 2 súradnice oddelené čiarkou, obdržaná hodnota je "{1}"

en: In option {0}: {1}
sk: Vo voľbe {0}: {1}

en: Expected floating point number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
sk: Pre voľbu {0} bolo očakávané desatinné číslo > 0, obdržaná hodnota je "{1}"

en: Expected integer number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
sk: Pre voľbu {0} bolo očakávané celé číslo > 0, obdržaná hodnota je "{1}"

en: JOSM rendering command line interface
sk: rozhranie príkazového riadka pre vykresľovanie

en: Renders data and saves the result to an image file.
sk: Vykreslí udaje a uoží výsledok do obrázkového súboru.

en: Input data file name (.osm)
sk: Názov súboru vstupných údajov (.osm)

en: Output image file name (.png); defaults to ''{0}''
sk: Názov súboru výstupného obrázka (.png); predvolený je "{0}"

en: Style file to use for rendering (.mapcss or .zip)
sk: Súbor štýly pre vykreslenie (.mapcss alebo .zip)

en: This option can be repeated to load multiple styles.
sk: Táto voľba môže byť opakovaná pre načítanie viacerých štýlov.

en: Style setting (in JOSM accessible in the style list dialog right click menu)
sk: Nastavenie štýlu (prístupné v JOSM v okne štýlov pomocou pravého tlačidla myši)

en: Applies to the last style loaded with the {0} option.
sk: Platí na posledný štýl načítaný pomocou voľby {0}.

en: Select zoom level to render. (integer value, 0=entire earth, 18=street level)
sk: Zvoliť úroveň priblíženia pre vykreslenie. (celočíselná hodnota, 0=celý svet, 18=úroveň ulice)

en: Select the map scale
sk: Zvoliť mierku mapy

en: A value of 10000 denotes a scale of 1:10000 (1 cm on the map equals 100 m on the ground; display resolution: 96 dpi)
sk: Hodnota 10000 znamená mierku 1:10000 (1 cm na mape sa rovná 100 m na povrchu; rozlíšenie displeja: 96 dpi)

en: Options {0} and {1} are mutually exclusive.
sk: Voľby {0} a {1} sa navzájom vylučujú.

en: Area to render, default value is ''{0}''
sk: Oblasť na vykreslenie, predvolená hodnota je "{0}"

en: With keyword ''{0}'', the downloaded area in the .osm input file will be used (if recorded).
sk: S kľúčovým slovom "{0}" bude použitá stiahnutá oblasť vo vstupnom súbore .osm (ak je v ňom zaznamenaná).

en: Specify bottom left corner of the rendering area
sk: Zadajte ľavý dolný roh vykresľovanej oblasti

en: Used in combination with width and height options to determine the area to render.
sk: Používané v kombinácii s voľbami šírky a výšky na určenie oblasti na vykreslenie.

en: Width of the rendered area, in meter
sk: Šírka vykresľovanej oblasti, v metroch

en: Height of the rendered area, in meter
sk: Výška vykresľovanej oblasti, v metroch

en: Width of the target image, in pixel
sk: Šírka výsledného obrázka, v bodoch

en: Height of the target image, in pixel
sk: Výška výsledného obrázka, v bodoch

en: Projection to use, default value ''{0}'' (web-Mercator)
sk: Použitá projekcia, predvolená hodnota je "{0}" (web-Mercator)

en: Maximum image width/height in pixel (''{0}'' means no limit), default value: {1}
sk: Maximálna šírka/výška obrázka v bodoch ("{0}" znamená bez limitu), predvolená hodnota: {1}

en: To specify the rendered area and scale, the options can be combined in various ways
sk: Na určenie vykresľovanej oblasti a mierky je možné rôzne skombinovať voľby

en: If neither ''{0}'' nor ''{1}'' is given, the default value {2} takes effect and the bounds of the download area in the .osm input file are used.
sk: Ak nie je zadané "{0}" ani "{1}", platí predvolená hodnota {2} a použije sa stiahnutá oblasť vo vstupnom súbore .osm.

en: Argument {0} given, but scale cannot be determined from remaining arguments
sk: Parameter {0} bol zadaný, ale mierka nemohla byť určená z ostatných parametrov

en: Argument {0} given, expected {1} or {2}
sk: Parameter {0} bol zadaný, očakáva sa {1} alebo {2}

en: {0} mode, but no bounds found in osm data input file
sk: režim {0}, ale vo vstupnom osm súbore sa nenašli hranice

en: Unable to determine scale, one of the options {0}, {1}, {2} or {3} expected
sk: Nepodarilo sa určiť mierku, očakáva sa {0}, {1}, {2} alebo {3}

en: In .osm data file ''{0}'' -
sk: V údajovom súbore .osm "{0}" -

en: Image dimensions ({0}x{1}) exceeds maximum image size {2} (use option {3} to change limit)
sk: Rozmery obrázka ({0}x{1}) presahujú maximálne rozmery {2} (použite voľbu {3} pre zmenu limitu)

en: Style setting not found: ''{0}''
sk: Nastavenie štýlu sa nenašlo: "{0}"

en: Toggle all settings
sk: Prepnúť všetky nastavenia

en: There was an error when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details. | There were {0} errors when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details.
sk[0]: Došlo k {0} chybám pri načítaní tohto štýlu. Vyberte ''Info'' pre podrobnosti, kliknutím pravého tlačítka na myši.
sk[1]: Došlo k {0} chybe pri načítaní tohto štýlu. Vyberte ''Info'' pre podrobnosti, kliknutím pravého tlačítka na myši.
sk[2]: Došlo k {0} chybám pri načítaní tohto štýlu. Vyberte ''Info'' pre podrobnosti, kliknutím pravého tlačítka na myši.

en: loading style ''{0}''...
sk: nahrávam štýl ''{0}''...

en: Failed to index validator rules. Error was: {0}
sk: Zlyhalo indexovanie pravidiel validátora. Chyba bola: {0}

en: Failed to load Mappaint styles from ''{0}''. Exception was: {1}
sk: Nepodarilo sa načítať štýl kreslenia mapy z "{0}". Výnimka bola: {1}

en: Failed to parse Mappaint styles from ''{0}''. Error was: {1}
sk: Nepodarilo sa prečítať štýl kreslenia mapy z "{0}". Chyba bola: {1}

en: Unable to replace argument {0} in {1}: {2}
sk: Nepodarilo sa nahradiť argument {0} v {1}: {2}

en: Failed to locate image ''{0}''
sk: Zlyhala lokalizácia obrázku ''{0}''

en: Save Access Token in preferences
sk: Uložiť prístupový reťazec v nastaveniach

en: Access Token Key:
sk: Kľúč prístupového reťazca:

en: Access Token Secret:
sk: Heslo prístupového reťazca:

en: <html>Select to save the Access Token in the JOSM preferences.<br>Unselect to use the Access Token in this JOSM session only.</html>
sk: <html>Vyberte pre uloženie prístupového reťazca v nastaveniach JOSM.<br>Zrušte pre používanie prístupového reťazca iba v tomto spustení programu JOSM.</html>

en: Use default settings
sk: Použiť štandardné nastavenia

en: Client ID:
sk: ID klienta:

en: Client Secret:
sk: Tajomstvo klienta:

en: Redirect URL:
sk: Presmerovacie URL:

en: Access Token URL:
sk: URL prístupového reťazca:

en: Authorize URL:
sk: Autorizačná URL:

en: Click to reset the OAuth settings to default values
sk: Kliknutím resetujete OAuth nastavenia na východzie hodnoty

en: Click to abort resetting to the OAuth default values
sk: Kliknutím zrušíte resetovanie do OAuth východzích hodnôt

en: <html>JOSM is about to reset the OAuth settings to default values.<br>The current custom settings are not saved.</html>
sk: <html> JOSM sa chystá obnoviť OAuth nastavenia na predvolené hodnoty.<br>Aktuálne vlastné nastavenia sa neukladajú.</html>

en: Overwrite custom OAuth settings?
sk: Prepísať používateľské nastavenia OAuth?

en: Fully automatic
sk: Úplne automatická

en: Semi-automatic
sk: Poloautomatická

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
sk: <html>Spustiť plne automatický postup na získanie prístupového reťazca z webových stránok OSM.<br>JOSM pristupuje na OSM webové stránky s menom používateľa JOSM, plne<br>automaticky oprávňuje používateľa a získa prístupové reťazec.</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
sk: <html>Beh polo-automatického postupu na získanie prístupového reťazca z webových stránok OSM.<br>JOSM podá štandardné žiadosti OAuth o získanie reťazca požiadavky a<br>prístupový reťazec. Používateľ bude presmerovaný na webové stránky OSM v externom prehliadači,<br>kde preukáže identitu a prijme reťazec požiadavky predložený programom JOSM.</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
sk: <html>Zadajte prístupový reťazec ručne, ak bol vygenerovaný a získaný mimo<br>JOSM.</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
sk: Prosím, zadajte svoje OSM používateľské meno a heslo. Heslo <strong>nebude</strong> uložené vo formáte obyčajného textu v JOSM preferenciách a bude predložené na OSM server<strong>iba raz</strong>. Pre nasledujúce nahratie údajov už viac heslo nebude potrebné.

en: Username:
sk: Meno používateľa:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Granted rights
sk: Pridelené práva

en: Advanced OAuth properties
sk: Pokročilé vlastnosti OAuth

en: Accept Access Token
sk: Prijať prístupový reťazec

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
sk: <html>Úspešne ste získali prístupový reťazec OAuth z webových stránok OSM. Kliknite na <strong>{0}</strong> pre prijatie reťazca. JOSM ho bude používať pri následných žiadostiach o získanie prístupu k OSM API.</html>

en: Authorize now
sk: Povoliť teraz

en: Click to redirect you to the authorization form on the JOSM web site
sk: Kliknite pre presmerovanie na autorizačný formulár na webovej stránke JOSM

en: Back
sk: Späť

en: Run the automatic authorization steps again
sk: Opätovný chod automatických autorizačných krokov

en: Test Access Token
sk: Test prístupového reťazca

en: Authorize JOSM to access the OSM API
sk: Povoliť JOSM na prístup do OSM API

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed.<br><br>Please try again or choose another kind of authorization process,<br>i.e. semi-automatic or manual authorization.</html>
sk: <html>Automatický proces pre získanie prístupového reťazca OAuth<br>z OSM servera prebehol neúspešne.<br><br>Skúste prosím znovu, alebo vyberte iný druh autorizačného procesu,<br>to je poloautomatickou, alebo manuálnou autorizáciou.</html>

en: OAuth authorization failed
sk: OAuth oprávnenie neúspešné

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed because JOSM was not able to build<br>a valid login URL from the OAuth Authorize Endpoint URL ''{0}''.<br><br>Please check your advanced setting and try again.</html>
sk: <html>Automatický proces pre získanie prístupového reťazca OAuth<br>z OSM servera prebehol neúspešne, pretože JOSM nie je schopný vytvoriť<br>platné URL pre prihlásenie z URL autorizačného koncového bodu OAuth "{0}".<br><br>Skontrolujte prosím vaše rozšírené nastavenia a skúste znovu.</html>

en: Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.
sk: Zadajte prosím prístupový reťazec OAuth, ktorý je oprávnený k prístupu k serveru OSM "{0}".

en: Access Token
sk: Prístupový reťazec

en: Advanced OAuth parameters
sk: Rozšírené OAuth parametre

en: Enter the OAuth Access Token
sk: Vložte prístupový reťazec OAuth

en: Enter advanced OAuth properties
sk: Zadajte pokročilé OAuth vlastnosti

en: <html><body>Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.</body></html>
sk: <html><body>Zadajte prosím prístupový reťazec OAuth, ktorý je oprávnený na prístup k serveru OSM "{0}".</body></html>

en: Please enter an Access Token Key
sk: Prosím zadajte kľúč prístupového reťazca

en: The Access Token Key must not be empty. Please enter an Access Token Key
sk: Kľúč prístupového reťazca nesmie byť prázdny. Prosím zadajte kľúč prístupového reťazca

en: Click to test the Access Token
sk: Kliknite pre otestovanie prístupového reťazca

en: Authentication failed, please check browser for details.
sk: Autentifikácia zlyhala, prosím skontrolujte detaily v prehliadači.

en: OAuth Authentication Failed
sk: Zlyhala autentifikácia OAuth

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
sk: S OAuth dávate programu JOSM právo vkladať dáta máp a GPS stopy na váš účet (<a href="{0}"> viac info ...</a>).

en: <strong>Warning:</strong> Since you are using not the default OSM API, make sure to set an OAuth consumer key and secret in the <i>Advanced OAuth parameters</i>.
sk: <strong>Varovanie:</strong> Keďže nepoužívate štandardné OSM API, nastavte pre OAuth zákaznícky kľúč a tajomstvo v <i>Pokročilých nastaveniach OAuth</i>.

en: Get an Access Token for ''{0}''
sk: Získať prístupový reťazec pre "{0}"

en: Close the dialog and cancel authorization
sk: Zatvorte dialóg a zrušiť povolenie

en: Close the dialog and accept the Access Token
sk: Zatvorte dialóg a prijmite prístupový reťazec

en: Allow to upload map data
sk: Povoliť nahrávať mapové dáta

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
sk: Zvoľte udelenie programu JOSM právo vkladať mapové dáta vo vašom mene

en: Allow to upload GPS traces
sk: Povoliť nahrávať GPS stopy

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
sk: Zvoľte udelenie programu JOSM právo vkladať GPX stopy vo vašom mene

en: Allow to download your private GPS traces
sk: Povoliť sťahovať vaše osobné GPS stopy

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
sk: Vybrať pre udelenie práva pre JOSM na sťahovanie vašich osobných GPS stôp do JOSM vrstiev

en: Allow to read your preferences
sk: Povoliť čítanie vašich preferencií

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
sk: Zvoľte udelenie programu JOSM právo čítať vaše nastavenia servera

en: Allow to write your preferences
sk: Povoliť zapisovať vaše preferencie

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
sk: Zvoľte udelenie programu JOSM právo zapisovať vaše nastavenia servera

en: Allow modifications of notes
sk: Povoliť zmeny poznámok (notes)

en: Select to grant JOSM the right to modify notes on your behalf
sk: Povolenie umožní JOSM meniť poznámky podľa Vašich pokynov

en: Testing OAuth Access Token
sk: Testovanie prístupového reťazca OAuth

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was rejected.
sk: Získanie detailov používateľa pomocou kľúča prístupového reťazca "{0}" bolo zamietnuté.

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was forbidden.
sk: Získanie detailov používateľa pomocou kľúča prístupového reťazca "{0}" bolo zakázané.

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
sk: <html>Úspešne bol použitý prístupový reťazec "{0}" pre<br>prístup na OSM server "{1}" .<br>Pristupujete na OSM server ako používateľ "{2}" s id "{3}".</html>

en: Success
sk: Hotovo

en: <html>Failed to access the OSM server ''{0}''<br>with the Access Token ''{1}''.<br>The server rejected the Access Token as unauthorized. You will not<br>be able to access any protected resource on this server using this token.</html>
sk: <html>Nepodaril sa prístup na OSM server "{0}"<br>s prístupovým reťazcom "{1}".<br>Server zamietol prístupový reťazec ako neautorizovaný. Nebudete môcť<br>pristupovať k žiadnemu chránenému obsahu na tomto serveri.</html>

en: Test failed
sk: Test neúspešný

en: <html>The Access Token ''{1}'' is known to the OSM server ''{0}''.<br>The test to retrieve the user details for this token failed, though.<br>Depending on what rights are granted to this token you may nevertheless use it<br>to upload data, upload GPS traces, and/or access other protected resources.</html>
sk: <html>Prístupový reťazec "{1}" je serveru OSM "{0}" známy.<br>Napriek tomu sa test načítania používateľských údajov pre tento prístup nepodaril.<br>V závislosti na tom, aké sú poskytnuté práva na tento reťazec, ho môžete použiť<br>na vkladanie dát, nahrávanie GPS stôp, a / alebo získanie prístupu k ďalším chráneným zdrojom.</html>

en: Token allows restricted access
sk: Reťazec umožňuje iba obmedzený prístup

en: <html>Failed to retrieve information about the current user from the OSM server ''{0}''.<br>This is probably not a problem caused by the tested Access Token, but<br>rather a problem with the server configuration. Carefully check the server<br>URL and your Internet connection.</html>
sk: <html>Nepodarilo sa získať informácie o aktuálnom používateľovi z OSM servera "{0}".<br> To asi nie je problém spôsobený testovaním autorizačného prístupu, ale<br>skôr problém s konfiguráciou servera. Starostlivo skontrolujte URL servera<br>a vaše pripojenie k internetu.</html>

en: <html>Failed to sign the request for the OSM server ''{0}'' with the token ''{1}''.<br>The token ist probably invalid.</html>
sk: <html>Nepodarilo sa podpísať žiadosť pre OSM server "{0}" s reťazcom "{1}".<br>Reťazec je pravdepodobne neplatný.</html>

en: <html>The test failed because the server responded with an internal error.<br>JOSM could not decide whether the token is valid. Please try again later.</html>
sk: <html>Test sa nepodaril, pretože server odpovedal s internou chybou.<br>JOSM nemohol rozhodnúť, či je reťazec platný. Skúste to znova neskôr.</html>

en: Retrieving user info...
sk: Získavam informácie o používateľovi ...

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
sk: Zavrieť dialóg nastavena a zrušiť aktualizáciu nastavení

en: Save the preferences and close the dialog
sk: Uložiť nastavenia a zavrieť dialóg

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
sk: Niektoré nastavenia sa prejavia až po reštartovaní JOSM.

en: Would you like to restart now?
sk: Prajete si teraz reštartovať?

en: Download plugins
sk: Stiahnuť pluginy

en: Icon paths:
sk: Cesty pre ikony:

en: Name (optional):
sk: Meno (nepovinné):

en: URL / File:
sk: URL / Súbor:

en: active
sk: aktívny

en: Map paint style file (*.xml, *.mapcss, *.zip)
sk: Súbory štýlu kreslenia mapy (*.xml, *.mapcss, *.zip)

en: Preset definition file (*.xml, *.zip)
sk: Prednastavený definičný súbor (*. xml, *. zip)

en: Tag checker rule (*.validator.mapcss, *.zip)
sk: Pravidlo kontroly značiek (*.validator.mapcss, *.zip)

en: Edit source entry:
sk: Upraviť položku zdroja:

en: Entry ''{0}'' requires JOSM Version {1}. (Currently running: {2})
sk: Vstup'' {0}'' vyžaduje JOSM verziu {1}. (V súčasnej dobe beží: {2})

en: Continue anyway
sk: Napriek tomu pokračovať

en: Cancel and return to the previous dialog
sk: Zrušiť a návrat na predchádzajúci dialóg

en: Ignore warning and install style anyway
sk: Ignorovať varovanie a aj tak nainštalovať štýl

en: Some entries have unmet dependencies:
sk: Niektoré položky majú neúplné závislosti:

en: Reset
sk: Vynulovať (Reset)

en: Reset to default
sk: Obnoviť predvolené

en: Add a new icon path
sk: Pridať novú cestu pre ikony

en: Remove the selected icon paths
sk: Odstrániť vybraté cesty ikon

en: Edit the selected icon path
sk: Upraviť vybraté cesty ikon

en: External resource entry: Active
sk: Externá položka zdroja: Aktívna

en: External resource entry: Inactive
sk: Externá položka zdroja: Neaktívna

en: Tooltip
sk: Rady

en: Icon
sk: Ikona

en: Remove from toolbar
sk: Odstrániť z panela nástrojov

en: Configure toolbar
sk: Konfigurácia panela nástrojov

en: Edit shortcut
sk: Upraviť skratku

en: Do not hide toolbar and menu
sk: Neskrývať nástroje a menu

en: Actions
sk: Akcie

en: Toolbar
sk: Panel nástrojov

en: Customize the elements on the toolbar.
sk: Úprava položiek na paneli nástrojov.

en: Separator
sk: Oddeľovač

en: Available
sk: Dostupný

en: Action parameters
sk: Parametre akcie

en: Parameter name
sk: Názov parametra

en: Parameter value
sk: Hodnota parametra

en: Toolbar action without name: {0}
sk: Akcia panela nástrojov bez názvu: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
sk: Podivná hodnota panela nástrojov: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
sk: Akcia panela nástrojov {0} prepísaná: {1} dostaneme {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
sk: Registrovaná akcia panela nástrojov bez mena: {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
sk: Registrovaná akcia panela nástrojov {0} prepísaná: {1} dostaneme {2}

en: Toolbar: {0}
sk: Nástrojová lišta: {0}

en: add entry
sk: pridať záznam

en: Remove the selected entry
sk: Odstrániť vybratý záznam

en: Key: {0}
sk: Kľúč: {0}

en: Edit boundaries
sk: Upraviť hranice

en: Internal JOSM boundaries
sk: Interné hranice JOSM

en: Reset preferences
sk: Vynulovať (resetovať) nastavenia

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
sk: Chystáte sa vymazať všetky nastavenia na ich východzie hodnoty<br />Všetky Vaše nastavenia budú vymazané: pluginy, podklady, filtre, nástroje na lište, klávesové skratky, atď. <br />Naozaj chcete pokračovať?

en: Advanced Preferences
sk: Pokročilé voľby

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
sk: Ručné nastavenie. Používajte opatrne!

en: Read from file
sk: Čítať zo súboru

en: Export selected items
sk: Exportovať vybrané položky

en: JOSM custom settings files (*.xml)
sk: Vlastné nastavenia súborov JOSMu (*. Xml)

en: Please select some preference keys not marked as default
sk: Prosím vyberte niektoré kľúče predvolieb, nie sú označené ako predvolené

en: Export preferences keys to JOSM customization file
sk: Export predvolieb kľúčov do súboru úpravJOSMu

en: What to do with preference lists when this file is to be imported?
sk: Čo robiť s preferenčnými zoznamami, keď tento súbor je potrebné importovať?

en: Append preferences from file to existing values
sk: Pripojiť preferencie zo súboru do existujúcich hodnôt

en: Replace existing values
sk: Nahradiť existujúce hodnoty

en: Open JOSM customization file
sk: Otvoriť súbor pre prispôsobenie JOSMu

en: Import log
sk: Importovať log

en: <html>Here is file import summary. <br/>You can reject preferences changes by pressing "Cancel" in preferences dialog <br/>To activate some changes JOSM restart may be needed.</html>
sk: <html>Tu je zhrnutie importovaného súboru. <br/>Môžete odmietnuť predvoľby zmeny stlačením tlačidla "Cancel" v dialógu predvolieb <br/> Ak chcete aktivovať niektoré zmeny, môže byť potrebný reštart JOSMu.</html>

en: shortcut
sk: skratka

en: color
sk: farba

en: toolbar
sk: nástrojová lišta

en: imagery
sk: mapový podklad

en: Load profile
sk: Načítať profil

en: Save {0} profile
sk: Uložiť profil skupiny nastavení "{0}"

en: All the preferences of this group are default, nothing to save
sk: Všetky nastavenia v tejto skupine sú na východzích hodnotách, nie je čo uložiť

en: Choose profile file
sk: Zvoľte súbor s profilom

en: Change list setting
sk: Zmeniť nastavenie zoznamu

en: Change list of lists setting
sk: Zmeniť nastavenie zoznamu zoznamov

en: Change list of maps setting
sk: Zmeniť zoznam mapových nastavení

en: Entry {0}
sk: Záznam {0}

en: Select Setting Type:
sk: Vyberte typ nastavenia:

en: Simple
sk: Jednoduchý

en: List
sk: Zoznam

en: List of lists
sk: Zoznam zoznamov

en: List of maps
sk: Zoznam máp

en: Add setting
sk: Pridať nastavenie

en: Advanced Background: Changed
sk: Pokročilé pozadie: Zmenené

en: Advanced Background: NonDefault
sk: Pokročilé pozadie: Neštandardné

en: Current value is default.
sk: Aktuálna hodnota je predvolená.

en: Default value is ''{0}''.
sk: Predvolená hodnota je ''{0}''.

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
sk: Predvolená hodnota nie je známa (nastavenie nebolo doteraz použité).

en: Change string setting
sk: Zmeniť nastavenie reťazca

en: Value:
sk: Hodnota:

en: Audio
sk: Zvuk

en: Settings for the audio player and audio markers.
sk: Nastavenia pre zvukový prehrávač a zvukové značky.

en: Display the Audio menu.
sk: Zobraziť Zvukové(Audio) menu

en: Label audio (and image and web) markers.
sk: Popis zvukovej (obrázka a web) značky

en: Display live audio trace.
sk: Zobraziť prehrávanú (live) zvukovú stopu.

en: Explicit waypoints with valid timestamps.
sk: Podrobné body cesty(waypoints) s platnou časovou značkou.

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
sk: Podrobné body cesty s časom odhadovaným z pozície stopy(track).

en: Named trackpoints.
sk: Pomenované trasové body

en: Modified times (time stamps) of audio files.
sk: Zmenené časy (časových značiek) zvukových súborov.

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
sk: Začiatok stopy (bude použité vždy ak nie sú dostupné iné značky)

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
sk: Zobraziť alebo skryť menu Zvuk v menu hlavnej ponuky.

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
sk: Zobrazená pohybujúca sa ikona predstavuje bod na synchronizovanej stope, kde sa práve prehráva vaša nahrávka.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
sk: Umiestniť text vedľa zvukovej značky (a obrázok a web) takisto ako jeho ikony.

en: When importing audio, make markers from...
sk: Pri importe zvuku urobiť značky z...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
sk: Pri importe zvuku používam záznam na značky v GPX vrstve

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
sk: Automaticky vytvoriť zvukové značky z bodov stopy (trackpoints) (radšej než podrobné body cesty) s menami a popismi.

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
sk: Vytvorenie zvukových značiek na mieste, kde čas stopy zodpovedá času uloženia každého zvukové WAV súboru.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
sk: Skok v sekundách dopredu, alebo dozadu, podľa stlačeného náležitého tlačítka.

en: Forward/back time (seconds)
sk: Skok Dopredu/vzad (sekundy)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
sk: Číslo, ktorým je násobená rýchlosť pretáčania.

en: Fast forward multiplier
sk: Rýchle pretáčanie

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
sk: Záznam sa začne prehrávať o o uvedený počet sekúnd skôr (alebo pozdejšie, pri zápornom čísle), ako je požadované.

en: Lead-in time (seconds)
sk: Uvedený čas (sekundy)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
sk: Časový posun medzi spustením nahrávania a skutočným začiatkom nahrávania.

en: Voice recorder calibration
sk: Kalibrácia zvukového nahrávania

en: Colors
sk: Farby

en: Change colors used in program dialogs and in map paint styles.
sk: Zmeniť farby používané v oknách programu a mapových štýloch.

en: Paint style {0}: {1}
sk: Farebný štýl {0}: {1}

en: Choose
sk: Vybrať

en: Choose a color for {0}
sk: Zvoľte farbu pre {0}

en: Set all to default
sk: Zadať všetko východzie (prednastavené)

en: Colors used by different objects in JOSM.
sk: Farby použité rôznymi objektami v JOSM.

[ctx: gui]
en: Display
sk: Zobrazenie

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
sk: Rôzne nastavenia ovplyvňujúce vzhľad celého programu.

en: Draw Direction Arrows
sk: Kresliť šípky v smere jazdy

en: Only on the head of a way.
sk: Iba na začiatku cesty.

en: Draw oneway arrows.
sk: Kresliť šípky na jednosmerných cestách.

en: Draw segment order numbers
sk: Vykresliť segmenty s poradovými číslami

en: Draw segment order numbers on selected way
sk: Zobraziť poradové čísla úsekov na zvolenej ceste

en: Draw virtual nodes in select mode
sk: Vykresliť virtuálne body v režime výberu

en: Draw inactive layers in other color
sk: Vykresliť neaktívne vrstvy v iných farbách

en: Display discardable keys
sk: Zobrazovať zbytočné kľúče

en: Use auto filters
sk: Použiť automatické filtre

en: Rule
sk: Pravidlo

en: Highlight target ways and nodes
sk: Zvýrazniť cieľové cesty a body

en: Draw rubber-band helper line
sk: Kresliť rubber-band pomocnú čiaru

en: Smooth map graphics (antialiasing)
sk: Vyhladené mapy (antialiasing)

en: Smooth map graphics in wireframe mode (antialiasing)
sk: Vyhladiť mapy v režime drôtového modelu (antialiasing)

en: Draw only outlines of areas
sk: Kresliť iba obrysy plôch

en: Hide labels while dragging the map
sk: Skryť nápisy pri posúvaní mapy

en: OSM Data
sk: OSM údaje

en: Settings that control the drawing of OSM data.
sk: Nastavenia ovládajúce vykreslenie údajov OSM.

en: Draw direction hints for way segments.
sk: Kresliť smer cestného segmentu

en: Draw arrows in the direction of oneways and other directed features.
sk: Nakreslite šípky v smere jednosmerných ciest a ďalšie smerové vlastnosti.

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
sk: Kresliť poradové čísla všetkých segmentov v rámci cesty.

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
sk: Zobrazovať hranice dát stiahnutých zo servera.

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
sk: Kresliť virtuálne body v režme výberu, pre zjednodušenie modifikácie.

en: Draw the inactive data layers in a different color.
sk: Zobrazovať neaktívne vrstvy dát inou farbou.

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
sk: Aplikovať vyhladzovanie (antialiasing) v mape pre jemnejšie zobrazenie.

en: Apply antialiasing to the map view in wireframe mode resulting in a smoother appearance.
sk: Aplikovať vyhladzovanie (antialiasing) v režime drôtového modelu pre jemnejšie zobrazenie.

en: Highlight target nodes and ways while drawing or selecting
sk: Zvýrazniť cieľové body a cesty počas kreslenia a výberu

en: This option suppresses the filling of areas, overriding anything specified in the selected style.
sk: Táto možnosť potlačí vypĺňanie oblastí, prevažujúce čokoľvek uvedené vo vybranom štýle.

en: This option hides the textual labels of OSM objects while dragging the map.
sk: Táto voľba skryje textové popisy OSM objektov pri posúvaní mapy.

en: Display keys which have been deemed uninteresting to the point that they can be silently removed.
sk: Zobraziť kľúče, ktoré sú považované za tak nepodstatné, že môžu byť automaticky odstránené.

en: Display buttons to automatically filter numeric values of a predefined tag
sk: Zobraziť tlačidlá pre automatické filtrovanie číselných hodnôt predvolených značiek

en: Options that affect drawing performance
sk: Možnosti, ktoré ovplyvnia výkonnosť vykresľovania

en: Segment drawing options
sk: Možnosti kreslenia segmentov

en: Select and draw mode options
sk: Možnosti výberu a kreslenia

en: Other options
sk: Ďalšie voľby

en: GPS Points
sk: GPS body

en: Settings that control the drawing of GPS tracks.
sk: Nastavenia ovládajúce vykreslenie stôp GPS.

en: Auto
sk: Automaticky

[ctx: gpx_field]
en: Name
sk: Názov

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
sk: Desc(ription(popis))

en: Everything
sk: Všetko

en: Name or offset
sk: Meno alebo vyrovnanie(offset)

en: Custom
sk: Vlastné

en: Use global settings
sk: Použiť globálne nastavenia

en: All
sk: Všetko

en: Local files
sk: Miestne súbory

en: Force lines if no segments imported
sk: Sila čiary ak nie sú doplnené segmenty

en: Draw large GPS points
sk: Kresliť veľké GPS body

en: Draw a circle from HDOP value
sk: Nakresliť kruh z hodnoty HDOP

en: Velocity (red = slow, green = fast)
sk: Rýchlosť (červená = pomaly, zelená = rýchlo)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
sk: Smer (červená = západ, žltá = sever, zelená = východ, modrá = juh)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
sk: Hustota pozícií (červená = vysoká, zelená = nízka, ak je dostupná)

en: Quality (RTKLib only, if available)
sk: Kvalita (len RTKLib, ak je k dispozícii)

en: GPS fix value
sk: hodnota GPS fix

en: GPS reference ID
sk: Referenčné ID GPS

en: Track date
sk: Dátum stopy

en: Heat Map (dark = few, bright = many)
sk: Teplotná mapa (tmavé = málo, svetlé = veľa)

en: Single Color (can be customized in the layer manager)
sk: Jedna farba (dá sa upraviť v manažéri vrstiev)

en: Car
sk: Vozidlo

en: Bicycle
sk: Bicykel

en: Foot
sk: Pešo

[ctx: Heat map]
en: User Normal
sk: Používateľská normálna

[ctx: Heat map]
en: User Light
sk: Používateľská svetlá

[ctx: Heat map]
en: Traffic Lights
sk: Semafory

[ctx: Heat map]
en: Wood
sk: Prírodný les

en: Use points instead of lines for heat map
sk: V teplotnej mape použiť body namiesto čiar

en: Create markers when reading GPX
sk: Vytvoriť značky(markers) pri načítaní GPX

en: Fast drawing (looks uglier)
sk: Rýchle vykresľovanie (vyzerá nepekne)

en: Dynamic color range based on data limits
sk: Dynamický rozsah farieb na dátové limity

en: Smooth GPX graphics (antialiasing)
sk: Vyhladiť GPX grafiku (antialiasing)

en: Draw with Opacity (alpha blending)
sk: Kresliť s priehľadnosťou (alpha blending)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
sk: Automatické vytvorenie vrstvy značiek z bodov cesty pri otvorení GPX vrstvy.

en: Draw lines between raw GPS points
sk: Kresliť čiary medzi raw GPS bodmi

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
sk: Maximálna dĺžka (v metroch) pre kresbu čiar lokálnych súborov. Nastavte ''-1'' pre kresbu všetkých čiar.

en: Maximum length for local files (meters)
sk: Maximálna dĺžka pre lokálne súbory (v metroch)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
sk: Maximálna dĺžka (v metroch) pre vykresľovanie línií. Nastavte na ''-1'' pre kreslenie všetkých línií.

en: Maximum length (meters)
sk: Maximálna dĺžka (metrov)

en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
sk: Zosilnite kreslenú líniu ak naimportované dáta neobsahujú informáciu o čiarach.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
sk: Kresliť smerové šípky pre línie, ktoré spájajú GPS body.

en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
sk: Nakreslite smerové šípky použijúc vyhľadávajúcu tabuľku namiesto matematického súboru.

en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
sk: Nekreslite šípky ak sa nezmestí do tohoto rozmedzia.

en: Minimum distance (pixels)
sk: Minimálna vzdialenosť (pixelov)

en: Draw larger dots for the GPS points.
sk: Zobrazovať väčšie bodky pre GPS body.

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
sk: Šírka kreslenej čiary pre GPX (predvolená je 0)

en: Drawing width of GPX lines
sk: Kresliaca šírka čiar GPX

en: Apply antialiasing to the GPX lines resulting in a smoother appearance.
sk: Aplikovať vyhladzovanie (antialiasing) na čiary GPX pre jemnejšie zobrazenie.

en: Apply dynamic alpha-blending and adjust width based on zoom level for all GPX lines.
sk: Aplikovať dynamické zlúčenie farieb a prispôsobiť šírku podľa priblíženia pre všetky čiary GPX.

en: All points and track segments will have their own color. Can be customized in Layer Manager.
sk: Všetky body a úseky stôp budú mať vlastnú farbu. Dá sa upraviť v manažéri vrstiev.

en: Colors points and track segments by velocity.
sk: Farby bodov traťových segmentov podľa rýchlosti.

en: Colors points and track segments by direction.
sk: Vyfarbiť body a vyznačiť smery segmentov.

en: Colors points and track segments by dilution of position (HDOP). Your capture device needs to log that information.
sk: Farby bodov a sledované segmenty pozície riedenia (HDOP). Vaše zariadenie pre digitalizáciu musia zaznamenať informácie.

en: Colors points and track segments by RTKLib quality flag (Q). Your capture device needs to log that information.
sk: Vyfarbiť body a úseky stopy podľa príznaku kvality RTKLib (Q). Vaše záznamové zariadenie musí túto informáciu zaznamenávať.

en: Colors points and track segments by GPS fix value.
sk: Vyfarbniť body a úseky stôp podľa hodnoty GPX fix

en: Colors points and track segments by GPS reference ID.
sk: Vyfarbiť body a úseky stopy podľa referenčného ID GPS

en: Colors points and track segments by its timestamp.
sk: Vyfarbiť body a vyznačiť časovú značku segmentov.

en: Collected points and track segments for a position and displayed as heat map.
sk: Zozbierané body a úseky trasy pre pozíciu a zobrazené ako teplotná mapa.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
sk: Dovoliť nastavovať zafarbenie stopy(track) podľa rôznych priemerných rýchlostí.

en: Selects the color schema for heat map.
sk: Zvoľte farebnú schému pre teplotnú mapu.

en: Track and Point Coloring
sk: Farebná trať a body

en: Overlay gain adjustment
sk: Nastavenie intenzity prekryvu

en: Lower limit of visibility
sk: Nižšia hranica viditeľnosti

en: Adjust the gain of overlay blending.
sk: Nastaviť intenzitu zlúčenia prekryvu.

en: Draw all GPX traces that exceed this threshold.
sk: Kresliť všetky stopy GPX, ktoré prekračujú túto hranicu.

en: Render engine uses points with simulated position error instead of lines.
sk: Vykresľovanie použije body so simulovanou polohou namiesto čiar.

en: Colors points and track segments by data limits.
sk: Vyfarbiť body vyznačiť segmenty podľa časových limitov.

en: Waypoint labelling
sk: Značenie bodov

en: Audio waypoint labelling
sk: Označenie bodu so zvukovým záznamom

en: Incorrect waypoint label pattern: {0}
sk: Nesprávne označenie formátu bodu: {0}

en: Incorrect pattern
sk: Nesprávny formát

en: Incorrect audio waypoint label pattern: {0}
sk: Nesprávny formát bodu so zvukovým záznamom: {0}

en: Show splash screen at startup
sk: Zobrazovať pri štarte úvodnú obrazovku

en: Show user name in title
sk: Zobraziť názov používateľa v nadpise

en: Show object ID in selection lists
sk: Zobrazovať ID objektu v zozname výberu

en: Show object version in selection lists
sk: Zobraziť verziu objektov v zoznamoch výberu

en: Show node coordinates in selection lists
sk: Zobraziť súradnice bodov v zoznamoch výberu

en: Show localized name in selection lists
sk: Zobrazovať lokalizovaný názov vo vybranom zozname

en: Modeless working (Potlatch style)
sk: Pracovný režim (Potlach štýl)

en: Preview object properties on mouse hover
sk: Zobraziť náhľad vlastností objektu pod myšou

en: Prefer showing information for selected objects
sk: Preferovať zobrazovanie informácií o zvolených objektoch

en: Dynamic buttons in side menus
sk: Dynamické tlačidlá v bočnom menu

en: Display ISO dates
sk: Zobrazovať ISO dátumy

en: Remember dialog geometries
sk: Zapamätať rozmery okien

en: Use native file choosers (nicer, but do not support file filters)
sk: Použiť platformové dialógy na otvorenie súboru (krajšie, ale nepodporujú filtre súborov)

en: Reverse zoom with mouse wheel
sk: Opačné približovanie kolieskom myši

en: Intermediate steps between native resolutions
sk: Kroky medzi vlastnými rozlíšeniami

en: Look and Feel
sk: Vzhľad a správanie

en: Show localized name in selection lists, if available
sk: Zobrazovať lokalizovaný názov vo vybranom zozname, ak je dostupný

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
sk: Nevyžaduje sa zapnutie režimu (potlach štýl práce)

en: Show tags and relation memberships of objects in the properties dialog when hovering over them with the mouse pointer
sk: Zobraziť značky a členstvo v reláciách objektov v okne vlastností, keď sa nad nimi nachádza myš

en: Always show information for selected objects when something is selected instead of the hovered object
sk: Vždy zobraziť informácie o práve zvolených objektoch, nie o tých pod myšou

en: Display buttons in right side menus only when mouse is inside the element
sk: Zobraziť tlačidla v pravej časti menu iba vtedy, keď je myš vo vnútri prvku

en: Format dates according to {0}. Today''s date will be displayed as {1} instead of {2}
sk: Formátovať dátumy podľa {0}. Dnešný dátum bude zobrazený ako {1} namiesto {2}

en: Use file choosers that behave more like native ones. They look nicer but do not support some features like file filters
sk: Použiť dialógy na otvorenie súboru, ktoré sa viac podobajú na tie z operačného systému. Vyzerajú krajšie, ale nepodporujú niektoré funkcie ako filtre súborov

en: Check if you feel opposite direction more convenient
sk: Zvoľte ak chcete používať opačný smer

en: Divide intervals between native resolution levels to smaller steps if they are much larger than zoom ratio
sk: Rozdeliť intervaly medzi stupňami vlastného rozlíšenia na menšie kroky, ak sú omnoho väčšie než pomer priblíženia

en: Zoom steps to get double scale
sk: Počet krokov na dvojnásobnú mierku

en: Higher value means more steps needed, therefore zoom steps will be smaller
sk: Vyššia hodnota znamená potrebu viacerých krokov, preto budú kroky priblížovania menšie

en: Language
sk: Jazyk

en: Change the language of JOSM.
sk: Zmeniť jazyk JOSM.

en: Default (Auto determined)
sk: Štandardný (Automatická predvoľba)

en: Add Imagery URL
sk: Pridať URL pre mapový podklad

en: Is layer properly georeferenced?
sk: Je vrstva správne georeferencovaná?

en: seconds
sk: sekundy

en: minutes
sk: minúty

en: hours
sk: hodiny

en: days
sk: dni

en: Minimum cache expiry:
sk: Minimálna trvanlivosť vyrovnávacej pamäte:

en: Set custom HTTP headers (if needed):
sk: Nastaviť vlastné hlavičky HTTP (ak sú potrebné):

en: {0} Make sure OSM has the permission to use this service
sk: {0} Overte, že OSM má povolenie použiť túto službu

en: {0} Enter URL (may be a style sheet url)
sk: {0} Zadajte adresu URL (môže byť url štýlu)

en: {0} is replaced by tile zoom level, also supported:<br>offsets to the zoom level: {1} or {2}<br>reversed zoom level: {3}
sk: {0} je nahradené úrovňou priblíženia; tiež je podporované:<br>rozdiel oproti úrovni priblíženia: {1} alebo {2}<br>obrátená úroveň priblíženia: {3}

en: {0} is replaced by X-coordinate of the tile
sk: {0} je nahradené súradnicou X dlaždice

en: {0} is replaced by Y-coordinate of the tile
sk: {0} je nahradené súradnicou Y dlaždice

en: {0} is replaced by a random selection from the given comma separated list, e.g. {1}
sk: {0} je nahradené náhodným výberom z daného zoznamu oddeleného čiarkou, napr. {1}

en: {0} Enter maximum zoom (optional)
sk: {0} Zadajte maximálne priblíženie (voliteľné)

en: {0} Edit generated {1} URL (optional)
sk: {0} Upraviť vytvorenú adresu URL {1} (voliteľné)

en: {0} Enter name for this layer
sk: {0} Zadajte názov pre túto vrstvu

en: {0} Enter URL
sk: {0} Zadajte adresu URL

en: {0} is replaced by {1} (Yahoo style Y coordinate)
sk: {0} je nahradené {1} (štýl Y súradníc Yahoo)

en: {0} is replaced by {1} (OSGeo Tile Map Service Specification style Y coordinate)
sk: {0} je nahradené {1} (štýl Y súradníc OSGeo Tile Map Service Specification)

en: Store WMS endpoint only, select layers at usage
sk: Uložiť iba koncové body WMS, vrstvy zvolíte až pri použití

en: Use selected layers as default
sk: Použiť zvolené vrstvy ako predvolené

en: Show bounds
sk: Zobraziť hranice

en: {0} Enter GetCapabilities URL
sk: {0} Zadajte adresu URL pre GetCapabilities

en: {0} Get layers
sk: {0} Získať vrstvy

en: {0} Select layers
sk: {0} Zvoliť vrstvy

en: {0} Select image format
sk: {0} Zvoliť formát obrázkov

en: Show Bounds
sk: Zobraziť hranice

en: No bounding box was found for this layer.
sk: Pre túto vrstvu nebol nájdený žiadny ohraničujúci rámec.

en: Trying WMS urls
sk: Skúšam adresy WMS

en: Set default layer?
sk: Nastaviť predvolenú vrstvu?

en: Choose default layer
sk: Zvoľte predvolenú vrstvu

en: Error getting layers: {0}
sk: Chyba pri získavaní vrstiev: {0}

en: You need to get fetch layers
sk: Musíte najrv získať vrstvy

en: Tile cache directory:
sk: Adresár pre vyrovnávaciu pamäť dlaždíc:

en: Maximum size of disk cache (per imagery) in MB:
sk: Maximálna veľkosť diskovej vyrovnávacej pamäti (pre každý mapový podklad) v MB:

en: {0} cache, total cache size: {1}
sk: Pamäť pre {0}, celková veľkosť vyrovnávacej pamäte: {1}

en: Cache name
sk: Názov vyrovnávacej pamäte

en: Object Count
sk: Počet objektov

en: Soft
sk: Jemné

en: Strong
sk: Silné

en: Sharpen (requires layer re-add):
sk: Zaostrenie (vyžaduje opätovné pridanie vrstvy):

en: Tiles zoom offset:
sk: Posun priblíženia dlaždíc:

en: Header name
sk: Názov hlavičky

en: Header value
sk: Hodnota hlavičky

en: Imagery
sk: Mapové podklady

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
sk: Zmeniť zoznam vrstiev mapových podkladov zobrazených v ponuke

en: Common Settings
sk: Všeobecné nastavenia

en: WMS Settings
sk: WMS nastavenia

en: TMS Settings
sk: TMS nastavenia

en: Imagery providers
sk: Poskytovatelia mapových podkladov

en: Offset bookmarks
sk: Záložky posunu mapového podkladu

en: Cache
sk: Vyrovnávacia pamäť

en: Please select the row to delete.
sk: Prosím vyberte riadok na odstránenie.

en: Layer
sk: Vrstva

en: Easting
sk: Východne

en: Northing
sk: Severne

en: Imagery Background: Default
sk: Pozadie snímok: Predvolené

en: Available default entries:
sk: Dostupné predvolené podklady:

en: Boundaries of selected imagery entries:
sk: Hranice zvolených mapových podkladov:

en: New default entries can be added in the <a href="{0}">Wiki</a>.
sk: Nové záznamy je možné pridať na <a href="{0}">Wiki</a>.

en: Selected entries:
sk: Vybrané položky:

en: Add a new {0} entry by entering the URL
sk: Pridať novú položku {0} zadaním URL

en: Remove entry
sk: Odstrániť položku

en: Copy selected default entries from the list above into the list below.
sk: Kopírovať vybrané predvolené záznamy z horného zoznamu do dolného zoznamu.

en: Please select at least one row to copy.
sk: Prosím, vyberte aspoň jeden riadok pre skopírovanie.

en: Menu Name
sk: Meno v menu

en: Imagery URL
sk: URL mapového podkladu

en: Menu Name (Default)
sk: Meno v menu (východzie)

en: Imagery URL (Default)
sk: URL mapového podkladu (predvolené)

en: EULA license URL not available: {0}
sk: EULA licencia URL nie je k dispozícii: {0}

en: Malformed URL for the EULA licence: {0}
sk: Poškodená URL EULA licencia: {0}

en: Auto zoom by default:
sk: Automatické priblíženie v predvolenom nastavení:

en: Autoload tiles by default:
sk: Automatické načítanie dlaždíc v predvolenom nastavení:

en: Min. zoom level:
sk: Min. úroveň priblíženia:

en: Max. zoom level:
sk: Max. úroveň priblíženia:

en: Add to slippymap chooser:
sk: Pridať do výberu posúvacej mapy:

en: Maximum concurrent downloads:
sk: Maximum paralelných sťahovaní:

en: Maximum concurrent downloads per host:
sk: Maximum paralelných sťahovaní z jedného servera:

en: Simultaneous connections:
sk: Súbežné pripojenia:

en: Tile size:
sk: Veľkosť dlaždice:

en: File backup
sk: Záloha súborov

en: Configure whether to create backup files
sk: Nastaviť či vytvoriť záložný súbor

en: Auto save enabled
sk: Povolené Automatické uloženie

en: Auto save interval (seconds)
sk: Interval pre automatické ukladanie (v sekundách)

en: Default value: {0}
sk: Predvolená hodnota: {0}

en: Auto saved files per layer
sk: Súbory automatického ukladania pre vrstvu

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
sk: <i>(Automatické ukladanie zaznamenáva v pravidelných intervaloch zmeny v dátovej vrstve. Zálohy sú ukladané do priečinka JOSMu v nastaveniach. V prípade havárie sa JOSM počas nasledovného spustenia snaží obnoviť neuložené zmeny.)</i>

en: Keep backup files when saving data layers
sk: Zachovať záložné súbory pri ukladaní dátových vrstiev

en: When saving, keep backup files ending with a ~
sk: Pri ukladaní zanechávať záložné súbory končiace znakom ~

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
sk: <i>(JOSM môže zachovať záložný súbor pri ukladaní dátovej vrstvy. Pripojí ''~'' k názvu súboru a uloží ho v rovnakom priečinku.)</i>

en: Notification at each save
sk: Oznámenie pri každom uložení

en: When saving, display a small notification
sk: Zobraziť malé oznámenie pri ukladaní

en: Adapt the rendering of OSM objects
sk: Prispôsobiť vykresľovanie OSM objektov

en: Enable built-in icon defaults
sk: Povoliť built-in icon východzí

en: Available styles:
sk: Dostupné štýly:

en: Active styles:
sk: Aktívne štýly:

en: Add a new style by entering filename or URL
sk: Pridať nový štý zadaním názvu súboru alebo URL

en: New style entry:
sk: Položka nového štýlu:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
sk: Odstrániť vybraté štýly z obsahu aktívnych štýlov

en: Edit the filename or URL for the selected active style
sk: Upraviť názov súboru, alebo URL pre vybraté aktívne štýly

en: Add the selected available styles to the list of active styles
sk: Pridať vybraté aktívne štýly do obsahu aktívnych štýlov

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
sk: Znovu načítať obsah aktívnych štýlov z ''{0}''

en: Loading style sources from ''{0}''
sk: Vložiť zdroje štýlov z ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of style sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
sk: <html>Neúspešné načítanie obsahu zdrojov štýlov z<br>''{0}''.<br><br>Detaily (nepreložené):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in style list ''{0}''. Got ''{1}''
sk: Varovanie: neplatný formát počtu v štýle obsahu "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}"

en: Could not read tagging preset source: {0}
sk: Nemôžem načítať zdroj predvolieb značenia: {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
    Do you want to keep it?
sk: Nemôžem čítať zdroj predvolieb označovania: {0}
    Prajete si, ho zachovať?

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
sk: <html>Zdroj predvolieb označovania {0} môže byť nahratý, ale obsahuje chyby. Naozaj ho chcete používať?<br><br><table width=600>Chyba je: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=400>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
sk: <html>Nemožno spracovať zdroj predvolieb označovania: {0}. Naozaj ho chcete používať?<br><br><table width=400>Chyba je: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
sk: <html>Zdroj predvolieb označovania {0} môže byť nahratý, ale obsahuje chyby. Naozaj chcete používať?<br><br><table width=600>Chyba je: {1}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
sk: <html>Nemožno spracovať zdroj predvolieb označovania: {0}. Naozaj ho chcete používať?<br><br><table width=600>Chyba je: {1}</table></html>

en: Tagging Presets
sk: Predvoľby značenia

en: Run data validator on user input
sk: Spúšťať kontrolu dát na vstupe od používateľa

en: Sort presets menu alphabetically
sk: Zoradiť predvoľby abecedne

en: Available presets:
sk: Dostupné predvoľby:

en: Active presets:
sk: Aktívne predvoľby:

en: Add a new preset by entering filename or URL
sk: Pridajte novú predvoľbu zadaním názvu súboru alebo URL

en: New preset entry:
sk: Nová položka predvoľby:

en: Remove the selected presets from the list of active presets
sk: Odobrať vybrané predvoľby zo zoznamu aktívnych predvolieb

en: Edit the filename or URL for the selected active preset
sk: Upraviť názov súboru alebo URL adresu pre vybrané aktívne predvoľby

en: Add the selected available presets to the list of active presets
sk: Pridať vybrané dostupné predvoľby do zoznamu aktívnych predvolieb

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
sk: Znovu načítať zoznam dostupných predvolieb z ''{0}''

en: Loading preset sources from ''{0}''
sk: Vkladanie prednastavených zdrojov z ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of preset sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
sk: <html>Nepodarilo sa načítať zoznam zdrojov predvolieb z <br>''{0}''.<br><br>Detaily (nepreložené):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in preset list ''{0}''. Got ''{1}''
sk: Varovanie: nepovolený formát zápisu v zozname predvolieb "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}"

en: Plugin {0} is still required by this plugin: | Plugin {0} is still required by these {1} plugins:
sk[0]: Plugin {0} je stále používaný týmito {1} pluginmi:
sk[1]: Plugin {0} je stále používaný týmto {1} pluginom:
sk[2]: Plugin {0} je stále používaný týmito {1} pluginmi:

en: Plugin bundled with JOSM
sk: Plugin je zahrnutý v JOSM

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
sk: Prosím kliknite na <strong>Stiahnuť zoznam</strong> pre stiahnutie a zobrazenie zoznamu dostupných pluginov.

en: The filter returned no results.
sk: Filter nevrátil žiadne výsledky.

en: {0}: Version {1} (local: {2})
sk: {0}: Verzia {1} (súčasná: {2})

en:  (requires: {0})
sk:  (vyžaduje: {0})

en: Configure available plugins.
sk: Nastavenie dostupných pluginov.

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
sk[0]: Nasledujúcich {0} pluginov bolo <strong>úspešne</strong> stiahnutých:
sk[1]: Nasledujúci {0} plugin bol <strong>úspešne</strong> stiahnutý:
sk[2]: Nasledujúce {0} pluginy boli <strong>úspešne</strong> stiahnuté:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
sk[0]: Sťahovanie nasledujúcich {0} pluginov bolo <strong>neúspešné</strong>:
sk[1]: Sťahovanie nasledujúceho {0} pluginu bolo <strong>neúspešné</strong>:
sk[2]: Sťahovanie nasledujúcich {0} pluginov bolo <strong>neúspešné</strong>:

en: <br>Error message(untranslated): {0}
sk: <br>Chybná správa (nepreložená): {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
sk: Prosím, reštartujte JOSM pre aktiváciu stiahnutých pluginov.

en: Update plugins
sk: Aktualizácia pluginov

[ctx: plugins]
en: All
sk: Všetky

[ctx: plugins]
en: Installed
sk: Nainštalované

[ctx: plugins]
en: Available
sk: K dispozícii

en: Plugin update policy
sk: Metóda aktualizácie pluginov

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
sk: Súhlasiť s novým umiestnením pluginu a zavrieť dialóg

en: Configure Plugin Sites
sk: Konfigurovať umiestnenie pluginov

en: Download list
sk: Stiahnuť obsah

en: Download the list of available plugins
sk: Stiahnuť obsah dostupných pluginov

en: Update the selected plugins
sk: Aktualizovať vybraté pluginy

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
sk: Všetky nainštalované pluginy sú aktuálne. JOSM nemá na stiahnutie novšie verzie.

en: Plugins up to date
sk: Pluginy sú aktuálne

en: Configure sites...
sk: Konfigurovať stránky...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
sk: Konfigurovať zoznam s umiestnením, kde je možné stiahnuť pluginy

en: Load from list...
sk: Načítať zo zoznamu...

en: Load plugins from a list of plugins
sk: Načítať pluginy zo zoznamu pluginov

en: Disable all other plugins
sk: Vypnúť všetky ostatné pluginy

en: Enter a list of plugins you want to download.
sk: Zadajte zoznam pluginov, ktoré chcete stiahnuť.

en: You should add one plugin id per line, version information is ignored.
sk: Na každý riadok by ste mali zadať jeden identifikátor pluginu, číslo verzie je ignorované.

en: You can copy+paste the list of a status report here.
sk: Môžete sem prilepiť zoznam skopírovaný zo správy o stave programu.

en: Load plugins from list
sk: Načítať pluginy zo zoznamu

en: The following plugins were not found. Continue anyway?
sk: Nasledujúce pluginy sa nenašli. Chcete pokračovať aj tak?

en: Add JOSM Plugin description URL.
sk: Pridajte URL s popismi pre JOSM pluginy.

en: Enter URL
sk: Zadať URL

en: Please select an entry.
sk: Vyber prosím nejakú položku.

en: Edit JOSM Plugin description URL.
sk: Upraviť URL s popismi pre JOSM pluginy.

en: JOSM Plugin description URL
sk: URL s popismi pre JOSM pluginy

en: Update interval (in days):
sk: Aktualizovať v intervale (v dňoch):

en: Ask before updating
sk: Spýtať sa pred aktualizáciou

en: Always update without asking
sk: Vždy aktualizovať bez opýtania

en: Never update
sk: Nikdy neaktualizovať

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
sk: Prosím rozhodnite, či JOSM má automaticky aktualizovať aktívne pluginy pri štarte, po aktualizácii programu JOSM.

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain period of time.
sk: Prosím rozhodnite, či má JOSM automaticky aktualizovať aktívne pluginy po určitej dobe.

en: By Code (EPSG)
sk: Podľa kódu (EPSG)

en: Projection code
sk: Kód projekcie

en: Projection name
sk: Názov projekcie

en: Invalid projection configuration: {0}
sk: Neplatná konfigurácia projekcie : {0}

en: Projection configuration is valid.
sk: Konfigurácia projekcie je platná.

en: Validate
sk: Overiť

en: Parameter information...
sk: Informácie o parametroch...

en: Parameter information
sk: Informácie o parametroch

en: Supported values:
sk: Podporované hodnoty:

en: Projection parameters
sk: Parametre projekcie

en: False easting and false northing
sk: Zlé smerovanie na východ a sever

en: Central meridian
sk: Hlavný poludník

en: Scaling factor
sk: Koeficient zväčšenia

en: Ellipsoid name
sk: Názov elipsoidu

en: Ellipsoid parameters
sk: Parametre elipsoidu

en: Datum name
sk: Názov údaju

en: 3 or 7 term datum transform parameters
sk: Transformačné parametre pre 3- alebo 7-výrazový údaj

en: NTv2 grid file
sk: Súbor mriežky NTv2

en: Built-in:
sk: Zabudované:

en: Projection bounds (in degrees)
sk: Hranice projekcie (v stupňoch)

en: Sets the SRS=... parameter in the WMS request
sk: Nastaví parameter SRS=... v požiadavke na WMS

en: {0} ({1} to {2} degrees)
sk: {0} ({1} do {2} stupňov)

en: Lambert CC9 Zone (France)
sk: Lambert CC9 Zone (Francúzsko)

en: Lambert 4 Zones (France)
sk: Lambert 4 Zones (Francúzsko)

en: WGS84 Geographic
sk: WGS84 Zemepisná

en: Belgian Lambert 1972
sk: Belgický Lambert 1972

en: Belgian Lambert 2008
sk: Belgický Lambert 2008

en: Lambert Zone (Estonia)
sk: Lambertova zóna (Estónsko)

en: Lambert 93 (France)
sk: Lambert 93 (Francúzsko)

en: LKS-92 (Latvia TM)
sk: LKS-92 (Lotyšsko TM)

en: Rijksdriehoekscoördinaten (Netherlands)
sk: Rijksdriehoekscoördinaten (Holandsko)

en: SWEREF99 TM / EPSG:3006 (Sweden)
sk: SWEREF99 TM / EPSG:3006 (Švédsko)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
sk: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Švédsko)

en: Map Projection
sk: Projekcia mapy

en: Projection method
sk: Metóda projekcie

en: Set as default
sk: Nastaviť ako predvolený

en: Default projection
sk: Predvolená projekcia

en: Default projection has been set to ''{0}''
sk: Predvolená projekcia bola nastavená na "{0}"

en: Display coordinates as
sk: Zobrazovať súradnice ako

en: System of measurement
sk: Systém merania

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
sk: Projekcia {0} nemohla byť aktivovaná. Bude použitá projecia Mercator

en: PUWG 1992 (Poland)
sk: PUWG 1992 (Poľsko)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
sk: PUWG 2000 Zone {0} (Poľsko)

en: PUWG (Poland)
sk: PUWG (Poľsko)

en: Swiss Grid (Switzerland)
sk: Swiss Grid (Švajčiarsko)

en: North
sk: Sever

en: South
sk: Juh

en: Hemisphere
sk: Pologuľa(hemisféra)

en: Remote Control
sk: Vzdialené ovládanie

en: Settings for the remote control feature.
sk: Nastavenie pre diaľkovo ovládané funkcie.

en: Confirm all Remote Control actions manually
sk: Potvrdiť všetky diaľkovo ovládané manuálne činnosti

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
sk: Umožnuje kontrolovať JOSM z iných aplikácií, napr. z webového prehliadača.

en: JOSM will always listen at <b>port {0}</b> (http) on localhost.<br>This port is not configurable because it is referenced by external applications talking to JOSM.
sk: JOSM bude vždy počúvať na <b>porte {0}</b> (http) na lokálnom počítači (localhost).<br>Tento port nie je možné zmeniť, pretože sa na ne odvolávajú externé programy komunikujúce s JOSM.

en: Enable remote control
sk: Povoliť diaľkové ovládanie

en: Permitted actions:
sk: Povolené akcie:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
sk: Testovanie OSM API URL ''{0}''

en: <html>''{0}'' is not a valid OSM API URL.<br>Please check the spelling and validate again.</html>
sk: <html>"{0}" nie je platné OSM API URL.<br>Prosím, skontrolujte pravopis a znovu potvrďte.</html>

en: Invalid API URL
sk: Chybná API URL

en: <html>Failed to build URL ''{0}'' for validating the OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
sk: <html>Nepodarilo sa doplniť URL ''{0}'' pre overenie OSM API servera.<br>Skontrolujte prosím váš text ''{1}'' a overte znova.</html>

en: <html>Failed to connect to the URL ''{0}''.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and your Internet connection and validate again.</html>
sk: <html>Neúspešné pripojenie k URL ''{0}''.<br>Prosím, skontrolujte pravopis z ''{1}'' a vaše internetové pripojenie a potvrďte znovu.</html>

en: Connection to API failed
sk: Spojenie do API neúspešné

en: <html>Failed to retrieve a list of changesets from the OSM API server at<br>''{1}''. The server responded with the return code {0} instead of 200.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
sk: <html>Neúspešné získanie zoznamu zmenových súborov z OSM API servera v<br>''{1}''. Server odpovedal kódom {0} namiesto 200.<br>Prosím, skontrolujte pravopis z ''{1}'' a potvrďte znovu.</html>

en: <html>The OSM API server at ''{0}'' did not return a valid response.<br>It is likely that ''{0}'' is not an OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{0}'' and validate again.</html>
sk: <html>OSM API server v ''{0}'' neposlal platnú odpoveď.<br>Môže byť že ''{0}'' nie je OSM API server.<br>Prosím, skontrolujte pravopis z ''{0}'' a potvrďte znovu.</html>

en: Use Basic Authentication
sk: Použiť základné overenie totožnosti

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
sk: Vybrať pre použitie HTTP základné overenie totožnosti s Vašim používateľským menom a heslom

en: Use OAuth {0}
sk: Použiť OAuth {0}

en: Select to use OAuth {0} as authentication mechanism
sk: Zvoliť OAuth {0} ako autentifikačný mechanizmus

en: Unsupported value in preference ''{0}'', got ''{1}''. Using authentication method ''OAuth 2.0 Authentication''.
sk: Nepodporovaná hodnota v nastavení ''{0}'', obdržal som ''{1}''. Použije sa autentifikačná metóda ''OAuth 2.0''.

en: OSM username:
sk: OSM používateľské meno:

en: OSM password:
sk: OSM heslo:

en: Please enter your OSM password
sk: Prosím vložte vaše OSM heslo

en: Failed to retrieve OSM credentials from credential manager.
sk: Nepodarilo sa získať prihlasovacie údaje do OSM zo správcu prihlasovacích údajov.

en: Failed to save OSM credentials to credential manager.
sk: Nepodarilo sa uložiť prihlasovacie údaje pre OSM do správcu prihlasovacích údajov.

en: Periodically check for new messages
sk: Pravidelne kontrolovať nové správy

en: Check interval (minutes):
sk: Interval kontroly (minúty):

en: Max age for closed notes (days):
sk: Maximálny vek zatvorených poznámok (dni):

en: Specifies the number of days a note needs to be closed to no longer be downloaded
sk: Určuje počet dní koľko musí byť poznámka uzavretá, aby sa už nesťahovala.

en: Display Advanced OAuth Parameters
sk: Zobraziť pokročilé parametre OAuth

en: Save to preferences
sk: Uložiť do nastavení

en: Use OAuth for all requests to {0}
sk: Použiť OAuth pre všetky požiadavky na {0}

en: For user-based bandwidth limit instead of IP-based one
sk: Pre obmedzenie šírky pásma podľa používateľa namiesto podľa IP adresy

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
sk: Nemáte ešte prístupový reťazec pre prístup k OSM serveru pomocou OAuth. Prosím najskôr sa autorizujte.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
sk: Už máte prístupový reťazec pre prístup k OSM serveru pomocou OAuth.

en: Remove token
sk: Odstrániť token

en: Remove token from JOSM. This does not revoke the token.
sk: Odstrániť token z JOSM. Toto neodvolá token.

en: New Access Token
sk: Nový prístupový reťazec

en: Click to step through the OAuth authorization process and generate a new Access Token
sk: Kliknite pre pokračovanie v krokoch autorizačného procesu OAuth a vytvorte nový prístupový reťazec

en: Click test access to the OSM server with the current access token
sk: Kliknite na test prístupu k serveru OSM so súčasným prístupovým reťazcom

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
sk: <html> Použiť predvolené URL OSM servera (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Test the API URL
sk: Test URL API:

en: The API URL is valid.
sk: URL API je platné.

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
sk: Overenie zlyhalo. API URL sa zdá byť neplatné.

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
sk: OSM API URL nesmie byť prázdne. Prosím, zadajte OSM API URL.

en: The current value is not a valid URL
sk: Súčasná hodnota nie je platná URL

en: Please enter the OSM API URL.
sk: Prosím, zadajte OSM API URL.

en: Use Overpass server for object downloads
sk: Použiť server Overpass na stiahnutie objektov

en: Proxy
sk: Server proxy

en: Configure whether to use a proxy server
sk: Nastaviť či používate proxy server

en: No proxy for
sk: Žiaden proxy server pre

en: Proxy only for
sk: Proxy server len pre

en: Host:
sk: Hostiteľ:

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
sk: Zadajte prosím používateľské meno a heslo, ak váš proxy server vyžaduje autentifikáciu.

en: No proxy for (hosts):
sk: Žiaden proxy server pre (zoznam serverov):

en: Proxy only for (hosts):
sk: Proxy server len pre (zoznam serverov):

en: No proxy
sk: Bez proxy servera

en: Use standard system settings
sk: Použiť štandardné nastavenie systému

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
sk: Použite štandardné nastavenia systému (vypnuté. Štart JOSM s <tt>-Djava.net.useSystemProxies = true</tt>, pre zapnutie)

en: Manually configure a HTTP proxy
sk: Manuálne nastavenie HTTP proxy servera

en: Use a SOCKS proxy
sk: Použiť SOCKS proxy

en: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
sk: JOSM je nastavený na používanie proxy z nastavenia systému, avšak JVM nie je nastavená na ich prevzatie. Nastavenie sa resetuje na "Bez proxy servera"

en: OSM Server
sk: Server OSM

en: Connection Settings for the OSM server.
sk: Nastavenie pripojenia pre OSM server.

en: Please enter your OSM user name
sk: Prosím vložte vaše OSM po užívateľské meno

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
sk: Meno používateľa nemôže byť prázdne. Prosím vložte vaše OSM používateľské meno

en: Action
sk: Akcia

en: Shortcut
sk: Skratka

en: Shortcut Background: User
sk: Pozadie skratky: Používateľ

en: Shortcut Background: Modified
sk: Pozadie skratky: Zmenené

en: Use default
sk: Použiť východzie

en: Key:
sk: Kláves:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
sk: Upozornenie: Používajte iba skutočné klávesy!

en: Keyboard Shortcuts
sk: Klávesové skratky

en: Changing keyboard shortcuts manually.
sk: Zmena klávesových skratiek manuálne.

en: Data validator
sk: Overovanie dát

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
sk: Kontrolór OSM údajov, hľadajúci najčastejšie chyby urobené používateľmi a programami.

en: Available rules:
sk: Dostupné pravidlá:

en: Active rules:
sk: Aktívne pravidlá:

en: Add a new rule by entering filename or URL
sk: Pridať nové pravidlo zadaním súboru alebo adresy

en: New rule entry:
sk: Nové zadanie pravidla:

en: Remove the selected rules from the list of active rules
sk: Odstrániť vybrané pravidlá zo zoznamu aktívnych pravidiel

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
sk: Upraviť názov súboru alebo adresu pre vybrané aktívne pravidlo

en: Add the selected available rules to the list of active rules
sk: Pridať vybrané pravidlá do zoznamu aktívnych pravidiel

en: Reloads the list of available rules from ''{0}''
sk: Znovu načítať zoznam dostupných pravidiel z "{0}"

en: Loading rule sources from ''{0}''
sk: Načítajú sa pravidlá z "{0}"

en: <html>Failed to load the list of rule sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
sk: <html>Nepodarilo sa načítať zoznam pravidiel z <br>"{0}".<br><br>Detaily (nepreložené):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in rule list ''{0}''. Got ''{1}''
sk: Varovanie: neplatný formát záznamu pravidla "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}"

en: Tag checker rules
sk: Pravidlá kontroly značiek

en: Choose Tag checker rules to enable
sk: Zvoľte pravidlá kontroly značiek na aktiváciu

en: Use ignore list.
sk: Použiť zoznam nekontrolovaných chýb.

en: Use the ignore list to suppress warnings.
sk: Použiť zoznam nekontrolovaných chýb, pre zastavenie (schovanie) upozornení (varovaní).

en: Use error layer.
sk: Použitie vrstvy chýb.

en: Use the error layer to display problematic elements.
sk: Použitie vrstvy chýb pre zobrazenie problematických elementov.

en: Show informational level.
sk: Zobraziť hlásenia informačnej úrovne.

en: Show the informational tests.
sk: Zobraziť hlásenia informačných testov.

en: Show informational level on upload.
sk: Zobraziť hlásenia informačnej úrovne pri nahrávaní.

en: Show the informational tests in the upload check windows.
sk: Zobraziť informačné testy v nahrávacom kontrolnom okne

en: On demand
sk: Na požiadanie

en: On upload
sk: Pri nahrávaní

en: Tests
sk: Kontroly

en: Choose tests to enable
sk: Zvoľte povolené kontroly

en: Beginning task {2}: {0}{1}
sk: Začínam úlohu {2}: {0}{1}

en: Finishing task {2}: {0}{1} ({3})
sk: Ukončujem úlohu {2}: {0}{1} ({3})

en: Progress of task {2}: {0}{1} is {3}% ({4})
sk: Postup úlohy {2}: {0}{1} je {3}% ({4})

en: multiple
sk: viacnásobný

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
sk[0]: Odstrániť staré kľúče z {0} objektov
sk[1]: Odstrániť staré kľúče z {0} objektu
sk[2]: Odstrániť staré kľúče z {0} objektov

en: Delete the selection in the tag table
sk: Zmazať výber v tabuľke značiek

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
sk: Použiť prednastavenie "{0}" zo skupiny "{1}"

en: Use preset ''{0}''
sk: Použiť prednastavenie "{0}"

en: Elements of type {0} are supported.
sk: Elementy typu(druhu) {0} sú podporované.

en: This preset also sets: {0}
sk: Táto predvoľba nastaví tiež: {0}

en: Apply Preset
sk: Použiť predvolené

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since nothing has been selected!
sk: Predvoľba <i>{0}</i> nemôže byť použitá, pretože nebol vybraný žiadny objekt!

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since the selection is unsuitable!
sk: Predvoľba <i>{0}</i> nemôže byť použitá, pretože vybrané objekty sú nevhodné!

en: Change {0} object | Change {0} objects
sk[0]: Zmeniť {0} objektov
sk[1]: Zmeniť {0} objekt
sk[2]: Zmeniť {0} objekty

en: Nothing selected!
sk: Nič nie je vybraté!

en: Selection unsuitable!
sk: Nevhodný výber!

en: Change Tags
sk: Upraviť značky

en: Add or remove toolbar button
sk: Pridať alebo odstrániť tlačidlo na panel nástrojov

en: Unknown type: {0}
sk: Neznány type (druh): {0}

en: Preset group {1} / {0}
sk: Prednastavená skupina {1} / {0}

en: Preset group {0}
sk: Prednastavená skupina {0}

en: Reference {0} is being used before it was defined
sk: Odkaz {0} je použitý predtým než bol zadefinovaný

en: Reference stack for {0} is too large
sk: Zásobník referencií pre {0} je príliš veľký

en: Roles cannot appear more than once
sk: Role sa nesmú vyskytovať viackrát

en: Preset role element without parent
sk: Prvok role v predvoľbe bez nadradeného

en: Preset sub element without parent
sk: Podriadený prvok v predvoľbe bez nadradeného

en: Error parsing {0}:
sk: Chyba rozkladania(parsovania) {0}:

en: Search presets
sk: Hľadať predvoľby

en: Search for objects by preset...
sk: Hľadať objekty podľa predvolieb...

en: Search for objects by their presets.
sk: Hľadať objekty pomocou predvolieb.

en: Search for objects by preset
sk: Hľadať objekty podľa predvoľby

en: Show only applicable to selection
sk: Zobraziť iba použiteľné pre výber

en: Search in tags
sk: Hľadať v značkách

en: Add toolbar button
sk: Pridať tlačidlo na panel nástrojov

en: Preset preferences...
sk: Nastavenia predvolieb...

en: Click to open the tagging presets tab in the preferences
sk: Kliknite pre otvorenie karty nastavení predvolieb odnačovania

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' is not "{2}"
sk: Chybné prednastavenie tagovania "{0}-{1}" - Java metóda zadaná v ''values_from'' nie je "{2}"

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' threw {2} ({3})
sk: Chybné prednastavenie tagovania "{0}-{1}" - Java metóda zadaná v ''values_from'' vrátila výnimku {2} ({3})

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - number of items in ''{2}'' must be the same as in ''values''
sk: Chybná predvoľba značenia "{0}-{1}" - počet prvkov v ''{2}'' musí byť rovnaký ako v poli ''values''

en: Detailed information: {0} <> {1}
sk: Podrobné informácie: {0} <> {1}

en: <different>
sk: <rôzne>

en: This corresponds to the key ''{0}''
sk: Toto zodpovedá kľúču "{0}"

en: More information about this feature
sk: Viac informácií o tejto vlastnosti

en: Optional Attributes:
sk: Voliteľné atribúty:

en: Edit also …
sk: Upraviť tiež …

en: Keeps the original values of the selected objects unchanged.
sk: Ponechá pôvodné hodnoty zvolených objektov nezmenené.

en: Sets the key ''{0}'' to the value ''{1}''.
sk: Nastaví kľúč ''{0}'' na hodnotu ''{1}''.

en: Clears the key ''{0}''.
sk: Vymaže kľúč ''{0}''.

en: Unknown ISO-3166 Code: {0}
sk: Neznámy kód ISO-3166: {0}

en: Unknown requisite: {0}
sk: Neznámy žiadaný: {0}

en: Unknown regexp value: {0}
sk: Neznáma hodnota regulárneho výrazu: {0}

en: Illegal member expression: {0}
sk: Nepovolený členský výraz: {0}

en: Available roles
sk: Dostupné role

en: role
sk: rola

en: count
sk: počet

en: elements
sk: prvky

en: Select auto-increment of {0} for this field
sk: Zvoliť automatické zvyšovanie {0} pre toto pole

en: Cancel auto-increment for this field
sk: Zrušiť automatické zvyšovanie pre toto pole

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
sk: Nastaviteľný {0} ešte neregistrovaný. Nemôžem nastaviť spoluúčasť v nastavení synchronizácie.

en: Adjustable {0} not registered yet.
sk: Nastaviteľný {0} ešte neregistrovaný.

en: Some of the key listeners forgot to remove themselves: {0}
sk: Niektoré funkcie naviazané na klávesy sa zabudli odstrániť: {0}

en: Some of the key modifier listeners forgot to remove themselves: {0}
sk: Niektoré funkcie na modifikáciu kláves sa zabudli odstrániť: {0}

en: All files (*.*)
sk: Všetky súbory (*.*)

en: Received error page:
sk: Obdržaná chybová stránka:

en: {0}... [please type its number]
sk: {0}... [prosím, zadajte svoje číslo]

en: Preference with key ''{0}'' does not include ''{1}''. Cannot restore window geometry from preferences.
sk: nastavenie s kľúčom ''{0}'' neobsahuje ''{1}''. Nemôžem obnoviť geometriu okna z nastavení.

en: Preference with key ''{0}'' does not provide an int value for ''{1}''. Got {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
sk: Nastavenie s kľúčom "{0}" neuvádza hodnotu typu "int" pre ''{1}''. Obdržaná hodnota je {2}. Nemôžem obnoviť geometriu okna z nastavení.

en: Failed to parse field ''{1}'' in preference with key ''{0}''. Exception was: {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
sk: neúspešné rozloženie poľa ''{1}'' v nastavení s kľúčom ''{0}''. Odchýlka bola: {2}. Nemôžem obnoviť geometriu okna z nastavení.

en: Preference with key ''{0}'' does not exist. Cannot restore window geometry from preferences.
sk: nastavenie s kľúčom ''{0}'' neexistuje. Nemôžem obnoviť geometriu okna z nastavení.

en: Ignoring malformed geometry: {0}
sk: Ignorujem geometriu chybného tvaru: {0}

en: Input validation: error
sk: Kontrola vstupu: chyba

en: Input validation: error background
sk: Kontrola vstupu: pozadie chyby

en: Input validation: warning
sk: Kontrola vstupu: varovanie

en: Input validation: warning foreground
sk: Overovanie vstupu: popredie varovania

en: Input validation: warning background
sk: Kontrola vstupu: pozadie varovania

en: Input validation: valid
sk: Kontrola vstupu: platné

en: Min. latitude
sk: Min. zemepisná šírka

en: Min. longitude
sk: Min. zemepisná dĺžka

en: Max. latitude
sk: Max. zemepisná šírka

en: Max. longitude
sk: Max. zemepisná dĺžka

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
sk: URL z www.openstreetmap.org (môžete vložiť URL na stiahnutie pre špecifikáciu ohraničujúceho rámca)

en: The current value is not a valid changeset ID. Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
sk: Aktuálna hodnota nie je platným identifikátorom sady zmien. Prosím zadajte celé číslo väčšia ako 0 alebo URL adresu sady zmien.

en: Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
sk: Prosím zadajte celé číslo väčšia ako 0 alebo URL adresu sady zmien.

en: Please select the row to edit.
sk: Prosím vyberte riadok na úpravu.

en: Add a new source to the list.
sk: Pridať nový zdroj do zoznamu.

en: Edit the selected source.
sk: Upraviť zvolený zdroj.

en: Delete the selected source from the list.
sk: Zmazať vybratý zdroj zo zoznamu.

en: Enter a search expression
sk: Vložiť hľadaný výraz

en: Right to Left
sk: Sprava doľava

en: Switch the text orientation to Right-to-Left.
sk: Prepne smer textu na prava doľava.

en: Left to Right
sk: Zľava doprava

en: Switch the text orientation to Left-to-Right.
sk: Prepne smer textu na zľava doprava.

en: The current value is not a valid OSM ID. Please enter an integer value > 0
sk: Súčasná hodnota nie je platné OSM ID. Zadajte prosím celé číslo > 0

en: false: the property is explicitly switched off
sk: nepravda (false): vlastnosť je jasne (výslovne) deaktivovaná

en: false: the property ''{0}'' is explicitly switched off
sk: nepravda (false): vlastnosť "{0}" je výslovne vypnutá

en: true: the property is explicitly switched on
sk: pravda (true): vlastnosť je jasne (výslovne) aktivovaná

en: true: the property ''{0}'' is explicitly switched on
sk: pravda (true): vlastnosť "{0}" je výslovne zapnutá

en: partial: different selected objects have different values, do not change
sk: čiastočné (partial): vybrané objekty majú rôzne hodnoty, ktoré nebudú zmenené

en: partial: different selected objects have different values for ''{0}'', do not change
sk: čiastočné: rôzne vybrané objekty majú rozdielne hodnoty pre "{0}", nezmeniť

en: unset: do not set this property on the selected objects
sk: nenastavené (unset): nenastaviť túto vlastnosť na vybrané objekty

en: unset: do not set the property ''{0}'' on the selected objects
sk: nenastavené: nenastaviť vlastnosť "{0}" na vybraných objektoch

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Right click = copy to clipboard
sk: Pravý klik = skopírovať do schránky

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
sk: Chýbajúce povinné vlastnosti ''{0}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
sk: Nepovolená hodnota pre povinný atribút "{0}" typu "long". Obdržaná hodnota je "{1}"

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
sk: Nepovolená hodnota pre povinný atribút "{0}" typu "long" (>=0). Obdržaná hodnota je "{1}"

en: Illegal value for attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
sk: Chybná hodnota v atribúte "{0}" typu "double". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
sk: Nedovolená hodnota pre povinný atribút "{0}" typu "boolean". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
sk: Nedovolená hodnota pre povinný atribút "{0}" typu "OsmPrimitiveType". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
sk: Cesta s externou ID ''{0}'' obsahuje chýbajúci bod s externou ID ''{1}''.

en: Deleted node {0} is part of way {1}
sk: Vymazaný bod {0} je súčasťou cesty {1}

en: Way {0} with {1} nodes is incomplete because at least one node was missing in the loaded data.
sk: Cesta {0} s {1} bodmi je nekompletná pretože aspoň jeden bod chýbal v načítaných dátach.

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
sk: Relácia s externým id ''{0}'' odkazuje na chýbajúci základný objekt s externou id ''{1}''.

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
sk: Vymazaný člen {0} je použitý v relácii {1}

en: Prepare OSM data...
sk: Pripravujem OSM údaje...

en: Parsing OSM data...
sk: Analyzujú sa OSM dáta...

en: Preparing data set...
sk: Pripravujem dátový súbor ...

en: Post-processing data set...
sk: Spracováva sa dátová sada...

en: Rendering data set...
sk: Vykresľuje sa dátová sada...

en: Missing required attribute ''{0}''.
sk: Chýba povinná vlastnosť "{0}".

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
sk: Neplatná dlhá hodnota pre vlastnosť "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}"

en: Unsupported version: {0}
sk: Nepodporovaná verzia: {0}

en: Missing mandatory attributes on element ''bounds''. Got minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{2}'',maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.
sk: Chýbajú povinné atribúty na elemente "bounds". Obdržané hodnoty minlon="{0}",minlat="{1}",maxlon="{2}",maxlat="{3}", origin=''{4}''.

en: Illegal object with ID=0.
sk: Neplatný objekt s id=0

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
sk: Neplatná hodnota pre vlastnosť "version" (verzia) na OSM základnom objekte s ID {0}. Obdržaná hodnota je {1}

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
sk: Chýba vlastnosť "version" (verzia) na OSM základnom objekte s ID {0}

en: Normalizing value of attribute ''version'' of element {0} to {2}, API version is ''{3}''. Got {1}.
sk: Normalizujem hodnotu atribútu "version" prvku {0} na {2}, verzia API je "{3}". Obdržaná hodnota je {1}.

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
sk: Neznáma, alebo nepodporovaná verzia API. Obdržaná hodnota je {0}.

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
sk: Chybné hodnoty atribútu "changeset" pre nový objekt {1}. Obdržaná hodnota je {0}. Resetujem na 0.

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
sk: Chybné hodnoty atribútu "changeset". Obdržaná hodnota je {0}.

en: Missing key or value attribute in tag.
sk: Chýbajúci kľúč alebo hodnota v značke.

en: Illegal value for attributes ''lat'', ''lon'' on node with ID {0}. Got ''{1}'', ''{2}''.
sk: Neplatná hodnota pre atribúty "lat", "lon" na bode s ID {0}. Obdržané hodnoty sú "{1}", "{2}".

en: Deleted way {0} contains nodes
sk: Vymazaná cesta {0} obsahuje body

en: Deleted relation {0} contains members
sk: Zmazaná relácia {0} obsahuje členy

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
sk: Chýba vlastnosť ''ref'' pre člena v relácii {0}

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
sk: Neplatná hodnota pre vlastnosť "ref" pre člena v relácii {0}. Obdržaná hodnota je {1}

en: Incomplete <member> specification with ref=0
sk: Nekompletné <member> špecifikácie s ref=0

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
sk: Chýba vlastnosť ''type'' pre člena {0} v relácii {1}

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
sk: Neplatná hodnota vre vlastnosť "type" pre člena {0} v relácii {1}. Obdržaná hodnota je {2}.

en: Downloading points {0} to {1}...
sk: Sťahujem body {0} až {1}...

en: Contacting OSM Server...
sk: Pripája sa na OSM Server...

en: Failed to open input stream for resource ''{0}''
sk: Nepodarilo sa otvoriť vstupný tok pre zdroj ''{0}''

en: Failed to open file with extension ''{2}'' and namepart ''{3}'' in zip file ''{0}''. Exception was: {1}
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor s príponou "{2}" a názvom "{3}" v zip súbore "{0}". Výnimka bola: {1}

en: Cache update for {0}
sk: Ukladať aktualizáciu pre {0}

en: The requested URL {0} was not found
sk: Požadovaná adresa URL {0} sa nenašla

en: Failed to rename file {0} to {1}.
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor {0} na {1}.

en: Failed to load {0}, use cached file and retry next time: {1}
sk: Nepodarilo sa načítať {0}, využite cache súbor a skúste nabudúce: {1}

en: Illegal value of attribute ''{0}'' of element ''{1}'' in server capabilities. Got ''{2}''
sk: Nepovolená hodnota atribútu "{0}" prvku "{1}" v schopnostiach servera. Obdržaná hodnota je "{2}"

en: Error adding certificate {0} - certificate fingerprint mismatch. Expected {1}, was {2}
sk: Chyba pri pridávaní certifikátu {0} - nesúhlasí odtlačok certifikátu. Očakával sa {1}, bol {2}

en: Failed to parse date ''{0}'' replied by server.
sk: Nerozumiem dátumu "{0}" v odpovedi servera.

en: Unexpected format of error header for conflict in changeset update. Got ''{0}''
sk: Nečakaný chybný formát záhlavia pre konflikt v aktualizácii súboru zmien. Obdržaná hodnota je ''{0}''

en: Illegal longitude value for parameter ''{0}'', got {1}
sk: Neplatná hodnota parametra zem. dĺžky "{0}", obdržaná hodnota je {1}

en: Illegal latitude value for parameter ''{0}'', got {1}
sk: Neplatná hodnota parametra zem. šírky "{0}", obdržaná hodnota je {1}

en: Unexpected value for ''{0}'' in changeset query url, got {1}
sk: Neočakávaná hodnota pre "{0}" v URL pre požiadavku zmenových súborov, obdržaná hodnota je {1}

en: Cannot create a changeset query including both the query parameters ''uid'' and ''display_name''
sk: Nemožno vytvoriť požiadavku na zmenové súbory, vrátane parametrov požiadavky "uid" a "display_name"

en: Unsupported parameter ''{0}'' in changeset query string
sk: Nepodporovaný parameter ''{0}'' v reťazci požiadavky na zmenové súbory

en: Unexpected format for port number in preference ''{0}''. Got ''{1}''.
sk: Neočakávaný formát pre číslo portu v nastavení "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: The proxy will not be used.
sk: Proxy server nebude použitý.

en: Illegal port number in preference ''{0}''. Got {1}.
sk: Chybné číslo portu v nastavení "{0}". Obdržaná hodnota je {1}.

en: Unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
sk: Neočakávaná hodnota nastavenia "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}". Proxy server nebude použitý.

en: Unexpected parameters for HTTP proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
sk: Neočakávaný parameter pre HTTP proxy. Obdržaná hodnota servera je "{0}" a portu "{1}".

en: Unexpected parameters for SOCKS proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
sk: Neočakávaný parameter pre SOCKS proxy. Obdržaná hodnota servera je "{0}" a portu "{1}".

en: Connection to proxy ''{0}'' for URI ''{1}'' failed. Exception was: {2}
sk: Pripojenie na proxy server "{0}" pre URI "{1}" sa nepodarilo. Výnimka bola: {2}

en: The JVM is not configured to lookup proxies from the system settings. The property ''java.net.useSystemProxies'' was missing at startup time.  Will not use a proxy.
sk: JVM nie je nastavená na prevzatie proxy z nastavení systému. Vlastnosť ''java.net.useSystemProxies'' pri štarte chýbala.  Proxy nebude použitý.

en: Parsing response from server...
sk: Spracovávam odpoveď servera ...

en: Postprocessing uploaded data...
sk: Spracovávam odosielané údaje...

en: Unexpected XML element with name ''{0}''
sk: Neočakávaný XML element s názvom ''{0}''

en: Relation/non-geometry feature without properties found: {0}
sk: Nájdená relácia/ne-geometrický objekt bez vlastností: {0}

en: Relation/non-geometry feature without type found: {0}
sk: Nájdená relácia/ne-geometrický objekt bez typu: {0}

en: Unknown json object found {0}
sk: Našiel sa neznámy objekt json {0}

en: Geometry of feature {0} is null
sk: Geometria objektu {0} je prázdna

en: Downloading OSM data...
sk: Sťahujem OSM údaje...

en: {0} element does not have valid latitude and/or longitude.
sk: prvok {0} nemá platnú zemepisnú šírku alebo dĺžku.

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
sk: Chyba parsovania: Chybná štruktúra GPX dokumentu

en: (at line {0}, column {1})
sk: (na riadku {0}, stĺpec {1})

en: The file was created by "{0}".
sk: Súbor bol vytvorený s "{0}".

en: Unknown mode {0}.
sk: Neznámy mód {0}.

en: get number of unread messages
sk: získať počet neprečítaných správ

en: Message notifier
sk: Oznamovanie správ

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
sk: Sťahuje sa balíček bodov z ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
sk: Sťahuje sa balíček ciest z ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
sk: Sťahuje sa balíček relácií z ''{0}''

en: Downloading {0} object from ''{1}'' | Downloading {0} objects from ''{1}''
sk[0]: Sťahovanie {0} objektov z ''{1}''
sk[1]: Sťahovanie {0} objektu z ''{1}''
sk[2]: Sťahovanie {0} objektov z ''{1}''

en: Server replied with response code 404, retrying with an individual request for each object.
sk: Server odpovedal s kódom odozvy 404, skúšam to znovu s individuálnou žiadosťou pre každý objekt.

en: Fetching node with id {0} from ''{1}''
sk: Priniesť(Fetching) bod s id {0} z ''{1}''

en: Fetching way with id {0} from ''{1}''
sk: Priniesť(Fetching) cestu s id {0} z ''{1}''

en: Fetching relation with id {0} from ''{1}''
sk: Priniesť(Fetching) reláciu s id {0} z ''{1}''

en: Server replied with response code 404 for id {0}. Skipping.
sk: Server odpovedal stretol sa s reakcoiu kódu 404 pre id {0}. Vynechanie.

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
sk: Chyba null pointera, možno sú neprítomné značky

en: {0} not available (offline mode)
sk: {0} nie je dostupné (režim offline)

en: JOSM website
sk: webstránka JOSM

en: Cache updates
sk: Ukladať aktualizácie

en: Certificates
sk: Certifikáty

en: Unable to initialize OSM API.
sk: Nepodarilo sa inicializovať OSM API.

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
sk: Táto verzia JOSMu nie je kompatibilná s vybraný serverom uloženým v nastaveniach.

en: It supports protocol version 0.6, while the server says it supports {0} to {1}.
sk: Podporuje protokol verzie 0.6, zatiaľ čo server uvádza podporu {0} do {1}.

en: Unexpected format of ID replied by the server. Got ''{0}''.
sk: Neočakávaný formát ID v odpovedi zo servera. Obdržaná hodnota je "{0}".

en: Unexpected format of new version of modified primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
sk: Neočakávaný formát novej verzie nového základného objektu "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Unexpected format of new version of deleted primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
sk: Neočakávaný formát novej verzie vymazaného objektu "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Creating changeset...
sk: Vytváranie súboru zmien...

en: Successfully opened changeset {0}
sk: Úspešne otvorený súbor zmien {0}

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
sk: Očakávané ID zmenového súboru > 0. Obdržaná hodnota však bola {0}.

en: Updating changeset...
sk: Aktualizácia súboru zmien...

en: Updating changeset {0}...
sk: Aktualizácia súboru zmien {0}...

en: Closing changeset...
sk: Zatváranie súboru zmien...

en: Changeset must be closed in order to add a comment
sk: Sada zmien musí byť uzavretá, aby sa mohol pridať komentár

en: Preparing upload request...
sk: Pripravujem požiadavku pre nahrávanie ...

en: Waiting 10 seconds ...
sk: Čakanie 10 sekúnd ...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
sk: Opakovanie {0} z {1} začne o {2} sekúnd ...

en: OK - trying again.
sk: OK - skúšam znovu.

en: Starting retry {0} of {1}.
sk: Spúšťam opakovanie {0} z {1}.

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
sk: Aktuálny zmenový súbor je prázdny. Nemožem nahrať dáta.

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
sk: ID z aktuálneho zmenového súboru > 0 požadovaný. Aktuálne ID je {0}.

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
sk: Očakával sa otvorený zmenový súbor. Obdržaný bol však uzavretý zmenový súbor s ID {0}.

en: Note upload failed
sk: Odoslanie poznámky zlyhalo

en: Error parsing note response from server
sk: Chyba pri čítaní reakcie servera na poznámku

en: The server replied an error with code {0}.
sk: Server odpovedal chybou s kódom {0}

en: (Code={0})
sk: (Kód={0})

en: Prolog of OsmChange document already written. Please write only once.
sk: Prológ dokumentu OsmChange už bol napísaný. Prosím, napíšte iba raz.

en: Prolog of OsmChange document not written yet. Please write first.
sk: Úvod z OsmChange dokumentu nie je napísaný. Prosím, napíšte ho ako prvý.

en: Unsupported start element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
sk: Nepodporovaný začiatočný prvok "{0}" v obsahu zmenového súboru na pozícii ({1},{2}). Vynechávam.

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
sk: Chybná štruktúra dokumentu. Vytvorená bod, cesta, alebo relácia sa nedá ''vytvoriť'','' zmeniť'', alebo odstrániť''.

en: Unsupported end element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
sk: Nepodporovaný koncový prvok "{0}" v obsahu zmenového súboru na pozícii ({1},{2}). Vynechávam.

en: Parsing changeset content ...
sk: Rozkladanie obsahu zmenového súboru ...

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
sk: Chybná logická hodnota pre vlastnosť "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
sk: Neplatná hodnota pre vlastnosť "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
sk: Chybná číselná hodnota atribútu "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' of XML element {1}.
sk: Chýbajúca povinná vlastnosť ''{0}'' z XML prvku {1}.

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
sk: Nedefinovaný prvok ''{0}'' najdený vo vstupných dátach. Prerušujem.

en: Parsing list of changesets...
sk: rozkladám obsah zo zmenového súboru...

en: Obtain OAuth 2.0 token for authentication?
sk: Získať token OAuth 2.0 pre autentifikáciu?

en: Obtain authentication to OSM servers
sk: Získať autentifikáciu pre servery OSM

en: Failed to sign a HTTP connection with an OAuth Authentication header
sk: Nepodarilo sa podpísať HTTP spojenie s hlavičkou OAuth autentifikácie

en: Unexpected value for preference ''{0}''. Got ''{1}''.
sk: Unexpected value for preference "{0}". Obdržaná hodnota je "{1}".

en: Parsing OSM history data ...
sk: Rozloženie OSM history data ...

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
sk: Nedefinovaný prvok ''{0}'' najdený vo vstupných dátach. Vynechávam.

en: Reading was canceled
sk: Čítanie bolo zrušené

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <nd> of way {1}.
sk: Chýba povinná vlastnosť ''{0}'' na <nd> z cesty {1}

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
sk: Neplatná hodnota vlastnosti ''ref'' z elementu <nd>. Obdržaná hodnota je {0}.

en: Line {0} column {1}:
sk: Riadok {0} stĺpec {1}:

en: Downloading referring ways ...
sk: Sťahovanie odkazovaných ciest ...

en: Downloading referring relations ...
sk: Sťahovanie odkazovaných relácií ...

en: Reading changesets...
sk: Načítavam zmenové súbory...

en: Downloading changesets ...
sk: Sťahujem zmenové súbory...

en: Reading changeset {0} ...
sk: Načítavam zmenový súbor {0} ...

en: Downloading changeset {0} ...
sk: Sťahujem zmenový súbor {0} ...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
sk[0]: Sťahujem {0} zmenových súborov ...
sk[1]: Sťahujem {0} zmenový súbor ...
sk[2]: Sťahujem {0} zmenové súbory ...

en: Downloading content for changeset {0} ...
sk: Sťahujem obsah pre zmenový súbor {0} ...

en: Contacting OSM Server for {0}
sk: Kontaktujem server OSM pre {0}

en: Downloading history...
sk: História sťahovania...

en: Contacting Server...
sk: Kontaktujem server...

en: Downloading OSM notes...
sk: Sťahujú sa OSM poznámky (Notes)...

en: Downloading data...
sk: Sťahujú sa dáta...

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
sk: Nemôžem sa pripojiť k OSM serveru. Prosím skontrolujte si pripojenie k internetu.

en: Reading error text failed.
sk: Čítanie textu chyby zlyhalo.

en: XML tag <user> is missing.
sk: XML tag <user> chýba.

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
sk: Chýbajúca vlastnosť ''{0}'' na XML značke(tag) ''{1}''

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
sk: Neplatná hodnota pre vlastnosť "{0}" na XML značke (tagu) "{1}". Obdržaná hodnota je {2}.

en: Reading user info ...
sk: Čítam používateľské info ...

en: Reading user preferences ...
sk: Načítavam používateľské nastavenia ...

en: Starting to upload with one request per primitive ...
sk: Zahajujem nahrávanie s jednou žiadosťou pre každý základný objekt ...

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
sk: {0}% ({1}/{2}), {3} odchádza. Nahrávaný bod ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
sk: {0}% ({1}/{2}), {3} odchádza. Nahrávaná cesta ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
sk: {0}% ({1}/{2}), {3} odchádza. Nahrávaná relácia ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
sk: Začínam nahrávať požiadavku ...

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
sk: Hodnota >0 očakávaná pre parameter "{0}", obdržaná hodnota je {1}

en: Starting to upload in chunks...
sk: Začínam nahrávanie v skupinách ...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
sk[0]: ({0}/{1}) Nahrávaných {2} objektov ...
sk[1]: ({0}/{1}) Nahrávaný {2} objekt ...
sk[2]: ({0}/{1}) Nahrávané {2} objekty ...

en: Uploading data ...
sk: Nahrávam dáta ...

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
sk: Najdené neočakávané id 0 pre OSM základný objekt

en: Failed to evaluate {0}
sk: Nepodarilo sa vyhodnotiť {0}

en: Unexpected value for key ''{0}'' in preferences, got ''{1}''
sk: Neočakávaná hodnota pre kľúč "{0}" v nastavení, obdržaná hodnota je "{1}"

en: {0} bytes have been read
sk: {0} bajtov prečítaných

en: unspecified reason
sk: nešpecifikovaný dôvod

en: Error playing sound
sk: Chyba prehrávánia zvuku

en: This is after the end of the recording
sk: Toto je až za koncom nahrávky

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Note:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file on your computer. </p></body></html>
sk: <html><body><p class="warning-body"><strong>Poznámka:</strong> Heslo je uložené ako text v nastaveniach JOSM na vašom počítači. </p></body></html>

en: Save user and password (unencrypted)
sk: Uložiť meno a heslo (nešifrovane)

en: Styles size {0} does not match layers size {1}
sk: Veľkosť štýlu {0} nesúhlasí s veľkosťou vrstiev {1}

en: Assume
sk: Prevziať

en: Existing values
sk: Súčasné hodnoty

en: <delete from {0} objects>
sk: <vymazať z {0} objektov>

en: Old values of
sk: Staré hodnoty

en: Add tags to selected objects
sk: Pridať značky do vybraných objektov

en: Add selected tags
sk: Pridať vybrané značky

en: Add all tags
sk: Pridať všetky značky

en: Add checked tags to selected objects
sk: Pridať zaškrtnuté značky do vybraných objektov

en: Shift+Enter: Add all tags to selected objects
sk: Shift+Enter: Pridať všetky značky do vybraných objektov

en: Enable the checkbox to accept the value
sk: Hodnotu prijmete zaškrtnutím políčka

en: Accept all tags from {0} for this session
sk: Prijať všetky značky z {0} pre toto sedenie

en: Load data from API
sk: Načítať dáta z API

en: Import data from URL
sk: Import dát z URL

en: Open local files
sk: Otvoriť miestne súbory

en: Open remote files
sk: Otvoriť vzdialené súbory

en: Load imagery layers
sk: Načítať vrstvy mapových podkladov

en: Change the selection
sk: Zmena výberu

en: Change the viewport
sk: Zmeniť pohľad

en: Create new objects
sk: Vytvoriť nové objekty

en: Read protocol version
sk: Prečítať si protokol verzie

en: Cannot start IPv4 remotecontrol server on port {0}: {1}
sk: Nepodarilo sa spustiť server diaľkového ovládania cez IPv4 na porte {0}: {1}

en: Cannot start IPv6 remotecontrol server on port {0}: {1}
sk: Nepodarilo sa spustiť server diaľkového ovládania cez IPv6 na porte {0}: {1}

en: RemoteControl::Accepting remote connections on {0}:{1}
sk: Diaľkové ovládanie::Prijímajú sa pripojenia na {0}:{1}

en: RemoteControl::Server {0}:{1} stopped.
sk: Diaľkové ovládanie::Server {0}:{1} zastavený.

en: Remote Control has been asked to create a new node.
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o vytvorenie nového bodu.

en: Coordinates:
sk: Súradnice:

en: There is no layer opened to add node
sk: Pre pridanie bodu nie je otvorená žiadna vrstva

en: Remote Control has been asked to create a new way.
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o vytvorenie novej cesty.

en: Invalid coordinates: {0}
sk: Neplatné súradnice: {0}

en: There is no layer opened to add way
sk: Pre pridanie cesty nie je otvorená žiadna vrstva

en: Add way
sk: Pridať cestu

en: Remote Control has been asked to report its supported features. This enables web sites to guess a running JOSM version
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o nahlásenie podporovaných funkcií. To umožňuje webovej stránke odhadnúť verziu bežiaceho JOSM

en: Remote Control has been asked to load an imagery layer from the following URL:
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o načítanie vrstvy mapových podkladov z nasledujúcej adresy:

en: Remote imagery
sk: Diaľkové mapové podklady

en: The following keys are mandatory, but have not been provided: {0}
sk: Nasledovné kľúče sú povinné, ale neboli uvedené: {0}

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o import dát z nasledujúcej URL:

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o načítanie dát z API.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto selected objects.
    Since no objects have been selected before this click, no tags were added.
    Select one or more objects and click the link again.
sk: Klikli ste na odkaz pre diaľkové ovládanie JOSM, ktorá pridá značky na zvolené objekty.
    Keďže však pred kliknutím neboli zvolené žiadne objekty, neboli pridané žiadne značky.
    Zvoľte nejaké objekty a kliknite odkaz znovu.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto objects.
    Unfortunately that link seems to be broken.
    Technical explanation: the URL query parameter ''select='' or ''search='' has an invalid value.
    Ask someone at the origin of the clicked link to fix this.
sk: Klikli ste na odkaz pre diaľkové ovládanie JOSM, ktorá pridá značky na zvolené objekty.
    Linka však vyzerá byť chybná.
    Technické vysvetlenie: vo vyhľadávacej časti URL má parameter ''select='' alebo ''search='' neplatnú hodnotu.
    Toto musí opraviť autor odkazu.

en: The latitudes must be between {0} and {1}
sk: Zemepisná šírka musí byť medzi {0} a {1}

en: The longitudes must be between {0} and {1}
sk: Zemepisná dĺžka musí byť medzi {0} a {1}

en: The minima must be less than the maxima
sk: Minimá musia byť menšie ako maximá

en: Remote Control has been asked to load the following data:
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o načítanie nasledovných dát:

en: Loading data
sk: Načítavajú sa dáta

en: Remote Control has been asked to load objects (specified by their id) from the API.
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o načítanie objektov (podľa ich ID) z API.

en: No valid object identifier has been provided
sk: Nebol zadaný platný identifikátor objektu

en: Remote Control has been asked to open a local file.
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o otvorenie lokálneho súboru.

en: Do you want to allow this?
sk: Chcete toto povoliť?

en: Yes, always
sk: Áno, vždy

en: Yes, once
sk: Áno, raz

en: Confirm Remote Control action
sk: Potvrdiť činnosť vzdialenej kontroly

en: Remote Control has been asked to report its protocol version. This enables web sites to detect a running JOSM.
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o nahlásenie verziu protokolu. To umožňuje webovej stránke zistiť či beží JOSM.

en: local file
sk: lokálny súbor

en: include
sk: zahrnúť

en: Layer contains unsaved data - save to file.
sk: Vrstva obsahuje neuložené dáta - uložiť do súboru.

en: Layer does not contain unsaved data.
sk: Vrstva neobsahuje neuložené dáta.

en: Data:
sk: Dáta:

en: Link to a OSM data file on your local disk.
sk: Odkaz na súbor OSM dát na Vašom lokálnom disku.

en: Include OSM data in the .joz session file.
sk: Zahrnúť OSM dáta do .joz súboru sedenia.

en: Link to a GPX data file on your local disk.
sk: Odkazovať na súbor GPX na lokálnom disku.

en: Include GPX data in the .joz session file.
sk: Vložiť súbor GPX do súboru sedenia .joz.

en: No file association
sk: Žiadna asociácia súboru

en: GPX data will be included in the session file.
sk: Dáta GPX budú vložené do súboru sedenia.

en: OSM data will be included in the session file.
sk: OSM dáta budú zahrnuté v súbore sedenia.

en: Version ''{0}'' of meta data for geoimage layer is not supported. Expected: 0.1
sk: Verzia ''{0}'' metadát vrstvy geoimage nie je podporovaná. Očakávaná: 0.1

en: include marker layer "{0}"
sk: zahrnúť vrstvu značiek "{0}"

en: Version ''{0}'' of meta data for gpx track layer is not supported. Expected: 0.1
sk: Verzia ''{0}'' metadát vrstvy gpx nie je podporovaná. Očakávaná: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for imagery layer is not supported. Expected: 0.1
sk: Verzia ''{0}'' metadát vrstvy mapových podkladov nie je podporovaná. Očakávaná: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for marker layer is not supported. Expected: 0.1
sk: Verzia metadát "{0}" pre vrstvu značiek nie je podporovaná. Očakávaná: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for note layer is not supported. Expected: 0.1
sk: Verzia "{0}" metadát vrstvy poznámok nie je podporovaná. Očakáva sa: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for osm data layer is not supported. Expected: 0.1
sk: Verzia ''{0}'' metaúdajov pre vrstvu OSM dát nie je podporovaná. Očakávala sa: 0.1

en: File name expected for layer no. {0}
sk: Názov súboru očakávaný pre vrstvu č. {0}

en: Session file (*.jos, *.joz)
sk: Súbor sedenia (*.jos, *.joz)

en: Unsupported scheme ''{0}'' in URI ''{1}''.
sk: Nepodporovaný režim ''{0}'' in URI ''{1}''.

en: Unexpected root element ''{0}'' in session file
sk: Neočakávaný koreňový element ''{0}'' v súbore sedenia

en: Version ''{0}'' of session file is not supported. Expected: 0.1
sk: Verzia ''{0}''súboru sedenia nie je podporovaná. Očakávala sa: 0.1

en: missing mandatory attribute ''index'' for element ''layer''
sk: chýba povinný atribút ''index'' pre element ''layer''

en: unexpected format of attribute ''index'' for element ''layer''
sk: neočakávaný formát atribútu ''index'' pre element ''layer''

en: attribute ''index'' ({0}) for element ''layer'' must be unique
sk: atribút ''index'' ({0}) pre element ''layer'' musí byť jedinečný

en: missing layer with index {0}
sk: chýba vrstva s indexom {0}

en: missing mandatory attribute ''name'' for element ''layer''
sk: chýba povinný atribút ''name'' pre element ''layer''

en: missing mandatory attribute ''type'' for element ''layer''
sk: chýba povinný atribút ''type'' pre element ''layer''

en: Unable to load layer
sk: Nemožno načítať vrstvu

en: Cannot load layer of type ''{0}'' because no suitable importer was found.
sk: Nedá sa načítať vrstva typu "{0}" pretože sa nenašiel vhodný importér.

en: Cannot load layer {0} because it depends on layer {1} which has been skipped.
sk: Nedá sa načítať vrstva {0} pretože závisí na vrstve {1}, ktorá však bola vynechaná.

en: Error loading layer
sk: Chyba počas načítavania vrstvy

en: <html>Could not load layer {0} ''{1}''.<br>Error is:<br>{2}</html>
sk: <html>Nedá sa načítať vrstva {0} ''{1}''.<br>Chyba je:<br>{2}</html>

en: Skip layer and continue
sk: Preskočiť vrstvu a pokračovať

en: expected .jos file inside .joz archive
sk: očakával sa .jos súbor vo vnútri .joz archívu

en: Failed to create missing plugin preferences directory: {0}
sk: Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci priečinok pre nastavenia pluginov: {0}

en: Failed to create missing plugin user data directory: {0}
sk: Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci priečinok pre dáta pluginov: {0}

en: Failed to create missing plugin cache directory: {0}
sk: Nepodarilo sa vytvoriť chýbajúci priečinok pre vyrovnávaciu pamäť pluginov: {0}

en: Skip Download
sk: Vynechať Sťahovanie

en: Download Plugin
sk: Stiahnuť Plugin

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
sk: JOSM verzia {0} požadovaná pre plugin {1}.

en: Download skipped
sk: Sťahovanie je zrušené

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
sk: Nemôžem stiahnuť plugin "{0}". Jeho odkaz na stiahnutie nie je známy. Vynechávam zo sťahovania.

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
sk: Nemôžem stiahnuť plugin "{0}". Jeho odkaz na stiahnutie "{1}" nie je platná URL. Vynechávam zo sťahovania.

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár pluginov ''{0}''

en: Downloading Plugin {0}...
sk: Sťahujem plugin {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
sk: Nastala chyba v plugine {0}

en: integrated into main program
sk: integrovaný do hlavného programu

en: replaced by new {0} plugin
sk: nahradený novým pluginom {0}

en: no longer required
sk: už nie je potrebný

en: Plugin information
sk: Informácia o pluginoch

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
sk[0]: Nasledujúce pluginy už nie sú potrebné a boli deaktivované:
sk[1]: Nasledujúci plugin už nie je potrebný a bol deaktivovaný:
sk[2]: Nasledujúce pluginy už nie sú potrebné a boli deaktivované:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
sk: <html>Počet {0} pluginov bolo požadovaných.<br>Tento plugin nie je naďalej vyvíjaný a veľmi pravdepodobne bude spôsobovať chyby.<br>Mal by byť vyradený.<br>Zmazať z nastavení?</html>

en: Plugin update
sk: Aktualizácia pluginov

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
sk: Aktualizovali ste JOSM.<br>Aby nevznikli problémy s pluginmi, odporúčame ich tiež aktualizovať.<br>Aktualizovať pluginy teraz?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
sk: Pluginy boli naposledy aktualizované pred {0} dňami.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
sk: Vynechávam aktualizáciu pluginov po aktualizácii programu JOSM. Automatická aktualizácia pri štarte je zakázaná.

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
sk: Vynechávam aktualizáciu pluginov po uplynutí aktualizačného intervalu. Automatická aktualizácia pri štarte je zakázaná.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
sk: Spúšťam aktualizáciu pluginov po aktualizácii programu JOSM. Automatická aktualizácia pri štarte je povolená.

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
sk: Spúšťam aktualizáciu pluginov po uplynutí aktualizačného intervalu. Automatická aktualizácia pri štarte je zakázaná.

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
sk: Neočakávaná hodnota ''{0}'' pre nastavenie ''{1}''. Bude sa predpoklať hodnota ''ask'' (spýtať sa).

en: Click to update the activated plugins
sk: Kliknite pre aktualizáciu aktívnych pluginov

en: Skip update
sk: Vynechať aktualizáciu

en: Click to skip updating the activated plugins
sk: Kliknite na tlačidlo preskočiť aktualizácie aktívnych pluginov

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
sk[0]: Plugin {0} vyžaduje {1} pluginov, ktoré sa nenašli. Chýbajúce pluginy sú:
sk[1]: Plugin {0} vyžaduje {1} plugin, ktorý nebol nájdený. Chýbajúci plugin je:
sk[2]: Plugin {0} vyžaduje {1} pluginy, ktoré sa nenašli. Chýbajúce pluginy sú:

en: Download and restart
sk: Stiahnuť a reštartovať

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
sk[0]: Kliknite pre stiahnutie chýbajúcich pluginov a reštartovanie JOSM
sk[1]: Kliknite pre stiahnutie chýbajúceho pluginu a reštartovanie JOSM
sk[2]: Kliknite pre stiahnutie chýbajúcich pluginov a reštartovanie JOSM

en: Click to continue without this plugin | Click to continue without these plugins
sk[0]: Kliknite pre pokračovanie bez týchto pluginov
sk[1]: Kliknite pre pokračovanie bez tohto pluginu
sk[2]: Kliknite pre pokračovanie bez týchto pluginov

en: Plugin {0} must be run on a {1} platform.
sk: Plugin {0} musí bežať na platforme {1}.

en: Plugin {0} requires Java version {1}. The current Java version is {2}.<br>You have to update Java in order to use this plugin.
sk: Plugin {0} vyžaduje Java verzie {1}. Nainštalovaná verzia Java je {2}.<br>Pre použitie tohto pluginu musíte aktualizovať inštaláciu Java.

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
sk: <html>Plugin {0} vyžaduje verziu JOSM {1}. Súčasná verzia JOSM je {2}.<br>Musíte aktualizovať JOSM, aby ste mohli použiť tento plugin.</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
sk: Nemôžem nahrať plugin {0}. Zmazať z konfigurácie?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
sk: nahrávanie pluginu ''{0}'' (verzia {1})

en: <html>Could not load plugin {0} because the plugin<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
sk: <html>Nemožno načítať plugin {0}, pretože plugin<br> hlavné triedy ''{1}'' nebol nájdený.​​<br>Odstrániť z preferencií?</html>

en: Loading plugins ...
sk: Načítavam pluginy ...

en: Checking plugin preconditions...
sk: Kontrolujem predpoklady pluginov ...

en: Loading plugin ''{0}''...
sk: Nahrávam plugin ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
sk[0]: JOSM nemohol nájsť informácie o nasledujúcich pluginoch:
sk[1]: JOSM nemohol nájsť informácie o nasledujúcom plugine:
sk[2]: JOSM nemohol nájsť informácie o nasledujúcich pluginoch:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
sk[0]: Pluginy nebudú nahraté.
sk[1]: Plugin nebude nahratý.
sk[2]: Pluginy nebudú nahraté.

en: Determining plugins to load...
sk: Zisťujú sa pluginy na načítanie...

en: Removing deprecated plugins...
sk: Odstraňujem odmietané pluginy ...

en: Removing unmaintained plugins...
sk: Odstraňujem neudržiavané pluginy ...

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
sk[0]: Aktualizácia týchto pluginov zlyhala:
sk[1]: Aktualizácia tohoto pluginu zlyhala:
sk[2]: Aktualizácia týchto pluginov zlyhala:

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
sk[0]: Prosím, otvorte Nastavenia po štarte programu JOSM a pokúste sa ich aktualizovať ručne.
sk[1]: Prosím, otvorte Nastavenia po štarte programu JOSM a pokúste sa ho aktualizovať ručne.
sk[2]: Prosím, otvorte Nastavenia po štarte programu JOSM a pokúste sa ich aktualizovať ručne.

en: Plugin update failed
sk: Aktualizácia pluginu zlyhala

en: Failed to find plugin {0}
sk: Nepodarilo sa nájsť plugin {0}

en: Failed to download plugin information list
sk: Nepodarilo sa stiahnuť zoznam informácií o pluginoch

en: Disable plugin
sk: Vypnúť plugin

en: Click to delete the plugin ''{0}''
sk: Kliknite na tlačidlo zmazať plugin ''{0}''

en: Keep plugin
sk: Zachovať plugin

en: Click to keep the plugin ''{0}''
sk: Kliknite pre zachovanie pluginu ''{0}''

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. {2}
sk: Nepodarilo sa nainštalovať plugin "{0}" z dočasne stiahnutého súboru "{1}". {2}

en: Failed to delete outdated plugin ''{0}''.
sk: Nepodarilo sa odstránenie zastaraných pluginov "{0}".

en: Failed to install already downloaded plugin ''{0}''. Skipping installation. JOSM is still going to load the old plugin version.
sk: Nepodarilo sa nainštalovať už stiahnutý plugin "{0}". Vynechávam inštaláciu. JOSM bude ďalej používať starú verziu pluginu.

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
sk: Nepodarilo sa nainštalovať plugin "{0}" z dočasne stiahnutého súboru "{1}". Premenovanie zlyhalo.

en: Update plugin
sk: Aktualizovať plugin

en: Click to update the plugin ''{0}''
sk: Kliknite pre aktualizáciu pluginu {0}

en: Click to disable the plugin ''{0}''
sk: Kliknite pre vypnutie pluginu "{0}"

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
sk: Vyskytla sa chyba pravdepodobne zapríčinená doplnkom (angl.: plugin) "{0}".

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
sk: Podľa informácie v doplnku jeho autorom je "{0}".

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
sk: Vyskúšajte aktualizovať plugin na najnovšiu verziu pre nahláseným chyby.

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
sk: Plugin bol odstránený z nastavení. Prosím reštartujte JOSM aby sa prestal používať.

en: no description available
sk: Popis nedostupný

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
sk: Nepýtať sa znovu a zapamätať si moje rozhodnutie (Choďte na Nastavenia... -> Pluginy ak to budete chcieť neskôr zmeniť)

en: Invalid jar file ''{0}''
sk: Chybný jar súbor "{0}"

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
sk: Súbor pluginu ''{0}'' nezahŕňa Manifest.

en: Invalid URL ''{0}'' in plugin {1}
sk: Neplatná adresa URL ''{0}'' v plugine {1}

en: Invalid plugin description ''{0}'' in plugin {1}
sk: Chybný popis "{0}" v plugine {1}

en: Invalid plugin main version ''{0}'' in plugin {1}
sk: Neplatná hlavná verzia "{0}" pluginu v plugine {1}

en: Missing plugin main version in plugin {0}
sk: Chýba hlavná verzia pluginu {0}

en: Invalid Java version ''{0}'' in plugin {1}
sk: Neplatná Java verzia "{0}" v plugine {1}

en: More info...
sk: Viac informácií...

en: <b>Plugin provided by an external source:</b> {0}
sk: <b>Plugin z externého zdroja:</b> {0}

en: Failed to create plugin information from manifest for plugin ''{0}''
sk: Nepodarilo sa vytvoriť informácie o pluginoch z manifestu pre pluginy ''{0}''

en: Illegal entry in plugin list.
sk: Nedovolený záznam v zozname pluginov.

en: Reading local plugin information..
sk: Čítam miestne informácie o pluginoch ...

en: Processing plugin site cache files...
sk: Spracovávam cache súbory stránky pluginov...

en: Processing file ''{0}''
sk: Spracovanie súboru ''{0}''

en: Failed to scan file ''{0}'' for plugin information. Skipping.
sk: V súbore "{0}" sa nepodarilo nájsť informácie o pluginoch. Vynechávam.

en: Processing plugin files...
sk: Spracovávam súbory pluginov ...

en: Download plugin list...
sk: Sťahujem zoznam pluginov ...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
sk: Sťahujem zoznam pluginov z ''{0}''

en: Unsuccessful HTTP request
sk: Neúspešná HTTP požiadavka

en: Plugin list download error
sk: Chyba pri sťahovaní zoznamu pluginov

en: JOSM failed to download plugin list:
sk: JOSM nemohol stiahnuť zoznam pluginov:

en: Details:
sk: Detaily:

en: Failed to create plugin directory ''{0}''. Cannot cache plugin list from plugin site ''{1}''.
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár pluginu "{0}". Nemožno uložiť zoznam pluginov z webu pluginov "{1}".

en: Writing plugin list to local cache ''{0}''
sk: Zapisujem zoznam pluginov do miestnej cache "{0}"

en: Parsing plugin list from site ''{0}''
sk: Analyzovanie zoznamu pluginov z umiestnenia "{0}"

en: Failed to parse plugin list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
sk: Nemožno analyzovať dokument zoznamu pluginov z umiestnenia "{0}" Vynechávam. Výnimka bola: {1}

en: Processing plugin list from site ''{0}''
sk: Spracovanie zoznamu pluginov z umiestnenia "{0}"

en: <html>Failed to initialize communication with the OSM server {0}.<br>Check the server URL in your preferences and your internet connection.
sk: <html>Zlyhala inicializácia komunikácie s OSM serverom {0}.<br>Skontrlujte URL servera vo Vašich nastaveniach a Vaše internetové pripojenie.

en: <html>Failed to authenticate at the OSM server ''{0}''.<br>You are using OAuth to authenticate but currently there is no<br>OAuth Access Token configured.<br>Please open the Preferences Dialog and generate or enter an Access Token.</html>
sk: <html>Nepodarilo sa overiť na serveri OSM "{0}".<br>Používate OAuth na overenie, ale v súčasnej dobe neexistuje žiadny<br>nakonfigurovaný prístupový reťazec OAuth.<br>Prosím, otvorte dialógové okno nastavení a vytvorte alebo zadajte prístupový reťazec.</html>

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by way {1}.<br>Please load the way, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference to the node, and upload again.
sk[0]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z ciest {1}.<br>Prosím, načítajte cesty, odstráňte odkazovanie na bod a nahrajte dáta znovu.
sk[1]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z cesty {1}.<br>Prosím, načítajte cestu, odstráňte odkazovanie na bod a nahrajte dáta znovu.
sk[2]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z ciest {1}.<br>Prosím, načítajte cesty, odstráňte odkazovanie na bod a nahrajte dáta znovu.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the node, and upload again.
sk[0]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z relácií {1}.<br>Prosím, načítajte relácie, odstráňte odkazovanie na bod a nahrajte dáta znovu.
sk[1]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z relácie {1}.<br>Prosím, načítajte relácie, odstráňte odkazovanie na bod a nahrajte dáta znovu.
sk[2]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z relácie {1}.<br>Prosím, načítajte relácie, odstráňte odkazovanie na bod a nahrajte dáta znovu.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the way, and upload again.
sk[0]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>cestu {0}</strong>. Odkazuje na odstránené body {1}.<br>Prosím načítajte body, odstráňte odkaz v ceste a odošlite znovu.
sk[1]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>cestu {0}</strong>. Odkazuje na odstránený bod {1}.<br>Prosím načítajte bod, odstráňte odkaz v ceste a odošlite znovu.
sk[2]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>cestu {0}</strong>. Odkazuje na odstránené body {1}.<br>Prosím načítajte body, odstráňte odkaz v ceste a odošlite znovu.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the way, and upload again.
sk[0]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>cesty {0}</strong>. Je stále odkazovaná z relácií {1}.<br>Prosím, načítajte relácie, odstráňte odkazovanie na cestu a nahrajte dáta znovu.
sk[1]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>cesty {0}</strong>. Je stále odkazovaná z relácie {1}.<br>Prosím, načítajte reláciu, odstráňte odkazovanie na cestu a nahrajte dáta znovu.
sk[2]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>cesty {0}</strong>. Je stále odkazovaná z relácií {1}.<br>Prosím, načítajte relácie, odstráňte odkazovanie na cestu a nahrajte dáta znovu.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the relation, and upload again.
sk[0]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>reláciu {0}</strong>. Odkazuje na odstránené body {1}.<br>Prosím načítajte body, odstráňte odkaz v relácii a odošlite znovu.
sk[1]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>reláciu {0}</strong>. Odkazuje na odstránený bod {1}.<br>Prosím načítajte bod, odstráňte odkaz v relácii a odošlite znovu.
sk[2]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>reláciu {0}</strong>. Odkazuje na odstránené body {1}.<br>Prosím načítajte body, odstráňte odkaz v relácii a odošlite znovu.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted way {1}.<br>Please load the way, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference in the relation, and upload again.
sk[0]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>reláciu {0}</strong>. Odkazuje na odstránené cesty {1}.<br>Prosím načítajte cesty, odstráňte odkaz v relácii a odošlite znovu.
sk[1]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>reláciu {0}</strong>. Odkazuje na odstránenú cestu {1}.<br>Prosím načítajte cestu, odstráňte odkaz v relácii a odošlite znovu.
sk[2]: <strong>Nepodarilo sa</strong> odoslať  <strong>reláciu {0}</strong>. Odkazuje na odstránené cesty {1}.<br>Prosím načítajte cesty, odstráňte odkaz v relácii a odošlite znovu.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the relation, and upload again.
sk[0]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>relácie {0}</strong>. Je stále odkazovaná z relácie {1}.<br>Prosím, načítajte relácie, odstráňte odkazovanie na reláciu a nahrajte dáta znovu.
sk[1]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>relácie {0}</strong>. Je stále odkazovaná z relácie {1}.<br>Prosím, načítajte reláciu, odstráňte odkazovanie na reláciu a nahrajte dáta znovu.
sk[2]: <strong>Zlyhalo</strong> mazanie <strong>relácie {0}</strong>. Je stále odkazovaná z relácie {1}.<br>Prosím, načítajte relácie, odstráňte odkazovanie na reláciu a nahrajte dáta znovu.

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
sk: <html>Aktualizácia na server <strong>neuspešná</strong> pretože vaša aktuálna<br>dátová sada nespĺňa predpoklad.<br>Chybová správa je:<br>{0}</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the username ''{0}'' failed.<br>Please check the username and the password in the JOSM preferences.</html>
sk: <html>Overenie na OSM serveri s používateľským menom ''{0}'' zlyhalo.<br>Skontrolujte prosím používateľské meno a heslo v nastaveniach programu JOSM .</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
sk: <html>Overenie na OSM serveri s prístupovým reťazcom OAuth "{0}" zlyhalo.<br>Prosím otvorte dialóg nastavení a získajte ďalší reťazec pre OAuth.</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br>The server reported the following error:<br>''{0}''</html>
sk: <html>Povolenie na OSM server zlyhalo.<br>Server oznámil nasledujúcu chybu:<br>''{0}''</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br></html>
sk: <html>Overenie na serveri OSM zlyhalo.<br></html>

en: <html>Authorisation at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>The token is not authorised to access the protected resource<br>''{1}''.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
sk: <html>Overenie na serveri OSM s OAuth reťazcom "{0}" zlyhalo.<br>Pre overenie nie je povolený prístup k chránenému zdroju <br>"{1}".<br>Prosím otvorte dialóg nastavení a získajte ďalší reťazec pre OAuth.</html>

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}'' timed out. Please retry later.</html>
sk: <html>Spojenie s OSM serverom ''{0}'' vypršalo. Prosím, skúste to znova neskôr.</Html>

en: no error message available
sk: žiadne chybové hlásenie k dispozícii

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}''failed. The server replied<br>the following error code and the following error message:<br><strong>Error code:<strong> {1}<br><strong>Error message (untranslated)</strong>: {2}</html>
sk: <html>Spojenie s OSM serverom ''{0}'' zlyhalo. Server odpovedal<br>nasledujúcim kódom chyby a nasledujúcim chybovým hlásením:<br><strong> Kód chyby: <strong> {1}<br><strong>Chybové hlásenie (nepreložené)</strong>: {2}</HTML>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed <br>because it has already been closed.
sk: <html>Zatváranie zmenového súboru <strong>{0}</strong> zlyhalo, <br>pretože už bol zatvorený.

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.
sk: <html>Zatváranie zmenového súboru <strong>{0}</strong> zlyhalo, <br>pretože už bol zatvorený na {1}.

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.<br>Error message (untranslated):<br>{0}</html>
sk: <html>Server poslal správu, že objavil konflikt.<br>Chybová správa (nepreložená):<br>{0}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
sk: <html>Server nahlásil zistenie konfliktu.

en: <html>Failed to upload to changeset <strong>{0}</strong><br>because it has already been closed on {1}.
sk: <html>Zlyhalo nahrávanie zmenového súboru <strong>{0}</strong>,<br>pretože už bol zatvorený dňa {1}.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''<br>for security reasons. This is most likely because you are running<br>in an applet and because you did not load your applet from ''{1}''.
sk: <html>Zlyhalo otvorenie pripojenia na vzdialený server<br>''{0}''<br>kvôli bezpečnostným príčinám. Toto je pravdepodobne kvôli tomu, že ste spustený<br>v aplete. a pretože ste nenačítali aplet z ''{1}''.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.
sk: <html>Zlyhalo otvorenie pripojenia na vzdialený server<br>''{0}''.<br>Prosím, skontrolujte Vaše internetové pripojenie.

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
sk: <html>Nepodarilo sa nahrať údaje na alebo stiahnuť údaje z<br>"{0}"<br>kvôli problému s prenosom údajov.<br>Podrobnosti (nepreložené): {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
sk: <html>Nepodarilo sa stiahnuť údaje. Ich formát je buď nepodporovaný, chybný, a / alebo nekonzistentný.<br><br>Detaily (nepreložené): {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
sk: <html>Nepodarilo sa stiahnuť údaje.<br><br>Detaily: {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
sk: <html>OSM server<br>''{0}''<br>nahlásil internú chybu servera.<br>Toto je pravdepodobne len dočasný problém. Prosím, skúste to znovu neskôr.

en: The OSM server ''{0}'' reported a bad request.<br>
sk: OSM server ''{0}'' hlási zlý príkaz.<br>

en: The area you tried to download is too big or your request was too large.<br>Either request a smaller area or use an export file provided by the OSM community.
sk: Oblasť, ktorú sa snažíte stiahnuť, je príliš veľká alebo vaša požiadavka bola príliš rozľahlá.<br>Požadujte menšiu oblasť alebo použite niektorý exportný súbor poskytovaný OSM komunitou.

en: The OSM server ''{0}'' does not know about an object<br>you tried to read, update, or delete. Either the respective object<br>does not exist on the server or you are using an invalid URL to access<br>it. Please carefully check the server''s address ''{0}'' for typos.
sk: OSM server ''{0}'' nepozná objekt<br>pokúsili ste sa čítať, aktualizovať, alebo vymazať. Jeden príslušný objekt<br>neexistuje na serveri alebo používate chybnú URL pre prístup<br>naň. Prosím dôkladne skontrolujte adresy serverov ''{0}'' kvôli preklepom.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.
sk: <html>Zlyhalo otvorenie pripojenia na vzdialený server<br>''{0}''.<br>Server s názvom ''{1}'' sa nepodarilo nájsť. <br>Prosím skontrolujte API URL vo Vašich nastaveniach a Vaše internetové pripojenie.

en: <html>The server reports that an object is deleted.<br><strong>Uploading failed</strong> if you tried to update or delete this object.<br> <strong>Downloading failed</strong> if you tried to download this object.<br><br>The error message is:<br>{0}</html>
sk: <html>Server hlási, že objekt je zmazaný.<br><strong>Nahrávanie je neúspešné</strong>, ak ste sa snažili nahrať, alebo vymazať tento objekt.<br> <strong>Nahrávanie je neúspešné</strong>, ak ste sa snažili nahrať tento objekt.<br><br>Chybová správa je:<br>{0}</html>

en: latitude
sk: zemepisná šírka

en: URL does not contain valid {0}
sk: URL neobsahuje platné {0}

en: longitude
sk: zemepisná dĺžka

en: zoom
sk: priblíženie

en: Unexpected response from HTTP server. Got {0} response without ''Location'' header. Can''t redirect. Aborting.
sk: Neočakávaná odpoveď servera HTTP. Obdržaná hodnota odpovede {0} bez hlavičky ''Location''. Nemôžem presmerovať. Prerušujem.

en: Download redirected to ''{0}''
sk: Stiahovanie presmerované na ''{0}''

en: Download redirected to different host (''{0}'' -> ''{1}''), removing authorization headers
sk: Sťahovanie presmerované na iný server (''{0}'' -> ''{1}''), odstraňujem autorizačné hlavičky

en: Too many redirects to the download URL detected. Aborting.
sk: Príliš veľa detekovaných presmerovaní na adresu URL pre sťahovanie . Prerušujem.

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
sk: Nemôžem nájsť preklad pre jazyk {0}. Vyberám {1}.

en: Latin
sk: Latinka

en: Fatal: failed to locate image ''{0}''. This is a serious configuration problem. JOSM will stop working.
sk: Fatálne: neúspešná lokalizácia obrázka ''{0}''. Toto je vážny konfiguračný problém. JOSM prestane pracovať.

en: Failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
sk: Nepodarilo sa spracovať zip súbor "{0}". Výnimka bola: {1}

en: Failed to access directory ''{0}'' for security reasons. Exception was: {1}
sk: Nepodarilo sa pristúpiť k adresáru "{0}" z bezpečnostných dôvodov. Výnimka bola: {1}

en: Cause:
sk: Príčina:

en: To add another layer you need to allocate at least {0,number,#}MB memory to JOSM using -Xmx{0,number,#}M option (see http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Currently you have {1,number,#}MB memory allocated for JOSM
sk: Pre pridanie ďalšej vrstvy budete potrebovať vyhradiť aspoň {0,number,#}MB pamäte pre JOSM pomocou parametra -Xmx{0,number,#}M (pozri http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    V súčasnosti je pre JOSM vyhradených {1,number,#}MB pamäte

en: Opening URL: {0}
sk: Otvára sa URL: {0}

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
sk: {0}: voľba "{1}" vyžaduje parameter

en: {0}: option ''{1}'' does not allow an argument
sk: {0}: voľba "{1}" neumožňuje parameter

en: {0}: option ''{1}'' is required
sk: {0}: voľba "{1}" je povinná

en: {0}: option ''{1}'' may not appear multiple times
sk: {0}: voľba "{1}" sa nesmie vyskytovať viackrát

en: {0}: Error while handling option ''{1}''
sk: {0}: Chyba pri spracovaní voľby "{1}"

en: {0}: Invalid value {2} for option ''{1}''
sk: {0}: Neplatná hodnota {2} pre voľbu "{1}"

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
sk: {0}: voľba "{1}" nie je jednoznačná

en: {0}: unrecognized option ''{1}''
sk: {0}: nerozpoznaná voľba "{1}"

en: URL does not contain {0}/{1}/{2}
sk: URL neobsahuje {0}/{1}/{2}

en: You must update Java to Java {0} or later in order to run this version of JOSM
sk: Pre spustenie tejto verzie JOSM musíte aktualizovať Java na verziu {0} alebo novšiu

en: Please use a 64 bit version of Java -- this will avoid out of memory errors
sk: Prosím použite 64 bitovú verziu Java -- tým sa vyhnete mnohým problémom s pamäťou

en: Missing JVM Arguments:<br>{0}
sk: Chýbajúce parametre pre JVM:<br>{0}

en: JOSM may work improperly
sk: JOSM nemusí pracovať správne

en: JOSM will be unable to work properly and will exit
sk: JOSM nebude môcť pracovať správne a ukončí sa

en: reserved
sk: rezervované

en: Silent shortcut conflict: ''{0}'' moved by ''{1}'' to ''{2}''.
sk: Konflikt skratiek: "{0}" presunuté cez "{1}" na "{2}".

en: {0} completed in {1}
sk: {0} dokončené za {1}

en: Obtained {0} Tag2Link rule from {1} | Obtained {0} Tag2Link rules from {1}
sk[0]: Získaných {0} pravidiel Tag2Link z {1}
sk[1]: Získané {0} pravidlo Tag2Link z {1}
sk[2]: Získané {0} pravidlá Tag2Link z {1}

en: Search on {0}
sk: Hľadať na {0}

en: View image
sk: Zobraziť obrázok

en: View Wikipedia article
sk: Zobraziť článok Wikipedia

en: View Wikidata item
sk: Zobraziť položku Wikidata

en: View image on Wikimedia Commons
sk: Zobraziť obrázok na Wikimedia Commons

en: View category on Wikimedia Commons
sk: Zobraziť kategóriu na Wikimedia Commons

en: Unknown territory id: {0}
sk: Neznáme id územia: {0}

en: Failed to parse external taginfo data at {0}: {1}
sk: Nepodarilo sa prečítať externé údaje o značkách z {0}: {1}

en: There was {0} tag found in the buffer, it is suspicious! | There were {0} tags found in the buffer, it is suspicious!
sk[0]: V zásobníku sa našlo {0} značiek, čo je nezvyčajné!
sk[1]: V zásobníku sa našla {0} značka, čo je nezvyčajné!
sk[2]: V zásobníku sa našli {0} značky, čo je nezvyčajné!

en: Key is too long (max {0} characters):
sk: Kľúč je príliš dlhý (maximum {0} znakov):

en: Suspicious characters in key:
sk: V kľúči sú použité podozrivé znaky:

en: Value is too long (max {0} characters):
sk: Hodnota je príliš dlhá (maximum {0} znakov):

en: Unable to delete file {0}
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor {0}

en: Unable to create directory {0}
sk: Nepodarilo sa vytvoriť priečinok {0}

en: day | days
sk[0]: dní
sk[1]: deň
sk[2]: dni

en: Failed to load XML schema.
sk: Nepodarilo sa načítať XML schémy.

en: Error in search expression on position {0} - right side of or(|) expression must return set of primitives
sk: Chyba pri hľadaní výrazu na pozícii {0} - pravá strana, alebo (|) výraz musí vrátiť sadu elementov

en: Error in search expression on position {0} - left side of or(|) expression must return set of primitives
sk: Chyba pri hľadaní výrazu na pozícii {0} - ľavá strana, alebo (|) výraz musí vrátiť sadu elementov

en: Error in search expression on position {0} - not(-) cannot be used in this context
sk: Chyba pri hľadaní výrazu na pozícii {0} - nie (-) nemožno použiť v tomto kontexte

en: Error in search expression on position {0} - expression must return different then current primitive
sk: Chyba pri hľadaní výrazu na pozícii {0} - výraz musí vrátiť iné aktuálne elementy

en: Unexpected token ({0}) on position {1}
sk: Neočakávaný reťazec ({0}) na pozícii {1}

en: Unexpected token on position {0}. Expected {1}, found {2}
sk: Neočakávaný reťazec na pozícii {0}. Očakávaný {1}, nájdený {2}

en: Error while parsing search expression on position {0}
sk: Chyba pri analýze hľadaného výrazu na pozícii {0}

en: Unexpected char on {0}. Expected {1} found {2}
sk: Neočakávaný znak na {0}. Očakávané {1} najdené {2}

en: Expected search expression
sk: Očakávaný hľadaný výraz

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
sk: Vyžiadali ste si príliš veľa bodov (limit je 50 000). Vyžiadajte si menšiu plochu, alebo použite planet.osm

en: Database offline for maintenance
sk: Databáza je mimo prevádzky kvôli údržbe

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
sk: Stiahli ste si príliš veľké množstvo dát. Skúste to prosím neskôr.

en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
sk: Požiadavka na stiahnutie údajov bola veľká a presiahla maximálnu veľkosť oblasti bbox (viac ako 0.25). Vyžiadajte si menšiu oblasť, alebo použite planet.osm

en: JOSM-Trac login at josm.openstreetmap.de
sk: JOSM-Trac login na josm.openstreetmap.de

en: could not get audio input stream from input URL
sk: nemôžem získať zvuk zo vstupu URL

en: Audio Device Unavailable
sk: Audio zariadenie nedostupné

en: You must make your edits public to upload new data
sk: Musíte urobiť vaše zmeny verejnými pre nahratie nových dát

en: town
sk: mesto

[ctx: landuse]
en: forest
sk: hospodársky les

[ctx: landuse]
en: meadow
sk: lúka

[ctx: landuse]
en: farmland
sk: poľnohospodárska pôda

[ctx: landuse]
en: farmyard
sk: farma/poľnohospodárske družstvo

[ctx: landuse]
en: cemetery
sk: cintorín

[ctx: landuse]
en: residential
sk: obytná (osídlená) zóna

[ctx: landuse]
en: greenfield
sk: Oblasť plánovanej výstavby ("na zelenej lúke")

[ctx: landuse]
en: village_green
sk: Obecná zeleň (centrálny park obce)

[ctx: landuse]
en: quarry
sk: Lom/Povrchová baňa

[ctx: landuse]
en: allotments
sk: záhradkárska oblasť

[ctx: landuse]
en: vineyard
sk: vinica

[ctx: natural]
en: scrub
sk: krovie

[ctx: natural]
en: wood
sk: les

[ctx: natural]
en: grassland
sk: Divoká tráva/Step

[ctx: natural]
en: wetland
sk: mokraď

[ctx: natural]
en: heath
sk: vresovisko

[ctx: amenity]
en: fire_station
sk: hasičská stanica

[ctx: leisure]
en: track
sk: pretekárska dráha

[ctx: building]
en: industrial
sk: priemyselná

[ctx: Relation type]
en: associatedStreet
sk: associatedStreet (pridružená ulica)

[ctx: Relation type]
en: boundary
sk: hranica (územie)

[ctx: Relation type]
en: bridge
sk: most

[ctx: Relation type]
en: destination_sign
sk: smerovník

[ctx: Relation type]
en: enforcement
sk: vynútenie

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
sk: multipolygón

[ctx: Relation type]
en: network
sk: sieť

[ctx: Relation type]
en: public_transport
sk: hromadná doprava

[ctx: Relation type]
en: restriction
sk: dopravné obmedzenie

[ctx: Relation type]
en: route
sk: trasa (route)

[ctx: Relation type]
en: route_master
sk: sada trás

[ctx: Relation type]
en: superroute
sk: spájajúca trasa (superroute)

[ctx: Relation type]
en: site
sk: areál/miesto (blízke okolie)

[ctx: Relation type]
en: street
sk: ulica

[ctx: Relation type]
en: tunnel
sk: tunel

[ctx: Relation type]
en: waterway
sk: vodný tok

[ctx: Place type]
en: city
sk: veľkomesto

[ctx: Place type]
en: locality
sk: oblasť (neobývaná lokalita)

[ctx: Place type]
en: village
sk: obec (dedina)

[ctx: Place type]
en: town
sk: mesto

[ctx: Place type]
en: borough
sk: mestský obvod

[ctx: Place type]
en: municipality
sk: obce so spojenou administratívou

[ctx: Place type]
en: island
sk: ostrov

[ctx: Place type]
en: county
sk: okres

[ctx: Place type]
en: hamlet
sk: osada

[ctx: Place type]
en: suburb
sk: mestská štvrť

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Abort file chooser dialog
sk: Zrušiť dialóg pre výber súboru

en: Abort file chooser dialog.
sk: Zrušiť dialóg pre výber súboru.

en: Create New Folder
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Delete File
sk: Odstrániť súbory

en: Enter file name:
sk: Zadať názov súboru:

en: Enter path or folder name:
sk: Zadajte cestu a názov zložky:

en: Error
sk: Chyba

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
sk: Chyba pri premenovaní súboru "{0}" na "{1}"

en: File name:
sk: Názov súboru:

en: File Name:
sk: Názov súboru:

en: FileChooser help.
sk: Pomocník k výberu súborov.

en: Files
sk: Súbory

en: Files of type:
sk: Súbory typu:

en: Files of Type:
sk: Súbory typu:

en: Folders
sk: Priečinky

en: Home
sk: Domovský priečinok

en: Look in:
sk: Hľadať v:

en: Look In:
sk: Hľadať v:

en: Modified
sk: Pozmeňovať

en: New Folder
sk: Nový Priečinok

en: Open
sk: Otvoriť

en: Open selected file
sk: Otvoriť vybraný súbor

en: Open selected file.
sk: Otvoriť vybraný súbor.

en: Rename File
sk: Premenovať súbor

en: Rename file "{0}" to
sk: Premenovať súbor "{0}" na

en: Save in:
sk: Uložiť do:

en: Save In:
sk: Uložiť do:

en: Save selected file.
sk: Uložiť vybraný súbor.

en: Selection:
sk: Výber:

en: Size
sk: Veľkosť

en: Up One Level
sk: O úroveň vyššie

en: Update
sk: Aktualizovať

en: Update directory listing.
sk: Aktualizovať obsah adresára.

en: View
sk: Zobraziť

en: Blue:
sk: Modrá:

en: Color Name:
sk: Názov Farby:

en: Green:
sk: Zelená:

en: Hue:
sk: Odtieň:

en: GTK Color Chooser
sk: GTK Výber Farieb

en: Red:
sk: Červená:

en: Saturation:
sk: Sýtosť farby:

en: You are about to create a new JOSM ticket.
sk: Chystáte sa vytvoriť nové hlásenie o JOSM.

en: Please make sure to always use directly in JOSM <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Help/Report bug</a> or the button in <a href="wiki/Help/Action/About">About Dialog</a> (Shift-F1) to come here:
sk: Vždy použite v JOSM priamo <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Pomocník/Nahlásiť chybu</a> alebo tlačidlo v okne <a href="wiki/Help/Action/About">O programe</a> (Shift-F1):

en: Using this prefills the bug report with useful information for us (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Status Report</a>). <b>Please do not create defect tickets without status report!
sk: Pomocou toho sa hlásenie o chybe predvyplní užitočnými informáciami (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Správa o stave</a>). <b>Prosím nevytvárajte hlásenia chýb bez správy o stave!</b>

en: In any case, don’t be shy :) Please let us contact you if needed (either by <a href="register">creating an account</a> or entering your e-mail address below which is normally not visible, but can be extracted in specific situations), and you will be notified about ticket progress.
sk: V každom prípade nebuďte hanblivý :) Prosím dovoľte nám kontaktovať nás ak to bude potrebné (buď <a href="register">vytvorením účtu</a> alebo zadaním vašej emailovej adresy nižšie, ktorá normálne nie je viditeľná, ale môže byť získaná v špecifických situáciách), a budete informovaný o postupe hlásenia.

en: Surface
sk: Povrch

en: paved
sk: spevnený (paved)

en: unpaved
sk: nespevnený (unpaved)

en: asphalt
sk: asfalt

en: concrete
sk: betón (concrete)

en: concrete:plates
sk: betónové platne

en: concrete:lanes
sk: betónové pásy/pruhy

en: paving_stones
sk: dlažobné tvárnice (betónové)

en: sett
sk: hranaté kamene (napr. "mačacie hlavy")

en: cobblestone
sk: okrúhle dlažobné kamene (cobblestone)

en: unhewn_cobblestone
sk: neopracované okrúhle dlažobné kamene (unhewn_cobblestone)

en: grass_paver
sk: zatrávňovacie panely (grass_paver)

en: compacted
sk: zhutnený (valcovaný)

en: fine_gravel
sk: jemné kamienky (fine_gravel)

en: gravel
sk: ostrý štrk (gravel)

en: pebblestone
sk: oblý štrk (pebblestone)

en: ground
sk: zem (ground)

en: mud
sk: blato (mud)

en: rock
sk: skala

en: sand
sk: piesok (sand)

en: grass
sk: tráva (grass)

en: wood
sk: drevo (wood)

en: metal
sk: kov (metal)

en: Smoothness
sk: Kvalita/hladkosť povrchu

en: excellent
sk: vynikajúca

en: Thin Rollers: rollerblade, skateboard
sk: Tenké kolieska: kolieskové korčule, skateboard

en: good
sk: dobrá

en: Thin Wheels: racing bike
sk: Tenké kolesá: pretekársky bicykel

en: intermediate
sk: stredná

en: Wheels: city bike, wheelchair, scooter
sk: Kolesá: mestský bicykel, invalidný vozík, skúter

en: bad
sk: zlá

en: Robust Wheels: trekking bike, car, rickshaw
sk: Robustné kolesá: trekový bicykel, auto, rikša

en: very_bad
sk: veľmi zlá

en: High Clearance: light duty off-road vehicle
sk: Vysoký podvozok: ľahké terénne vozidlo

en: horrible
sk: hrozná

en: Off-Road: heavy duty off-road vehicle
sk: Off-Road: terénne vozidlo

en: very_horrible
sk: veľmi hrozná

en: Specialized off-road: tractor, ATV
sk: Špecializované terénne vozidlá: traktor, ATV

en: impassable
sk: neprejazdná

en: No wheeled vehicle
sk: Žiadne kolesové vozidlo

en: artificial_turf
sk: umelý trávnik

en: clay
sk: antuka

en: acrylic
sk: akryl

en: dirt
sk: hlina

en: Lanes
sk: Jazdné pruhy

en: Lanes in way direction
sk: Počet pruhov v smere cesty

en: Lanes opposed to way direction
sk: Počet pruhov proti smeru cesty

en: Max. speed (km/h)
sk: Max. rýchlosť (km/h)

en: Max. speed in way direction
sk: Max. rýchlosť v smere cesty

en: Max. speed opposed to way direction
sk: Max. rýchlosť proti smeru cesty

en: Bridge
sk: Most

en: Tunnel
sk: Tunel

en: Embankment
sk: Násyp

en: Cutting
sk: Výkop (cesta zarezaná do zeme)

en: Lane Markings
sk: Značenie jazdných pruhov

en: Incline
sk: Sklon

en: Lit
sk: Pouličné osvetlenie

en: yes
sk: áno

en: no
sk: nie

en: automatic
sk: automatická

en: limited
sk: obmedzený

en: disused
sk: nepoužívané

en: Oneway
sk: Jednosmerka

en: Width (meters)
sk: Šírka (v metroch)

en: Bus bay
sk: Autobusový záliv

[ctx: sidewalk]
en: both
sk: po oboch stranách

[ctx: sidewalk]
en: left
sk: po ľavej strane

[ctx: sidewalk]
en: right
sk: po pravej strane

en: Sidewalk
sk: Postranný chodník

[ctx: sidewalk]
en: no
sk: žiadny

[ctx: sidewalk]
en: separate
sk: zakreslený samostatne

en: Max. weight (tonnes)
sk: Max. hmotnosť (t)

en: Max. axleload (tonnes)
sk: Max. zaťaženie nápravy (t)

en: Max. height (meters)
sk: Max. výška (m)

en: Max. width (meters)
sk: Max. šírka (m)

en: Max. length (meters)
sk: Max. dĺžka (m)

en: Placement
sk: Umiestnenie

en: left_of:1
sk: vľavo od 1. jazdného pruhu

en: left_of:2
sk: vľavo od 2. jazdného pruhu

en: left_of:3
sk: vľavo od 3. jazdného pruhu

en: left_of:4
sk: vľavo od 4. jazdného pruhu

en: left_of:5
sk: vľavo od 5. jazdného pruhu

en: middle_of:1
sk: v strede 1. jazdného pruhu

en: middle_of:2
sk: v strede 2. jazdného pruhu

en: middle_of:3
sk: v strede 3. jazdného pruhu

en: middle_of:4
sk: v strede 4. jazdného pruhu

en: middle_of:5
sk: v strede 5. jazdného pruhu

en: right_of:1
sk: vpravo od 1. jazdného pruhu

en: right_of:2
sk: vpravo od 2. jazdného pruhu

en: right_of:3
sk: vpravo od 3. jazdného pruhu

en: right_of:4
sk: vpravo od 4. jazdného pruhu

en: right_of:5
sk: vpravo od 5. jazdného pruhu

en: transition
sk: zmena počtu pruhov

en: Placement in way direction
sk: Umiestnenie v smere cesty

en: Placement opposed to way direction
sk: Umiestnenie proti smeru cesty

en: Shoulder
sk: Odstavný pruh

en: both
sk: v oboch smeroch

en: Service type
sk: Využitie

en: yard
sk: vedľajšia koľaj pre údržbu vlakov

en: siding
sk: vedľajšia odstavná koľaj (napr. na stanici)

en: spur
sk: železničná vlečka (v závode)

en: crossover
sk: prepojenie koľají

en: Electrified
sk: Elektrifikovaný

[ctx: electrified]
en: contact_line
sk: trolejové vedenie

[ctx: electrified]
en: no
sk: nie

[ctx: electrified]
en: yes
sk: áno

[ctx: electrified]
en: rail
sk: napájacia koľajnica

en: Voltage in Volts (V)
sk: Napätie vo Voltoch (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
sk: Kmitočet v Hertzoch (Hz)

en: 16.67
sk: 16,67

en: 16.7
sk: 16,7

en: Gauge (mm)
sk: Rozchod (mm)

en: Non-motorized traffic:
sk: Nemotorová premávka:

en: Horse
sk: Kôň

en: Motor vehicle traffic:
sk: Premávka motorových vozidiel:

en: Motor vehicles
sk: Motorové vozidlá

en: destination
sk: návštevníci cieľa (destination)

en: delivery
sk: zásobovanie (delivery)

en: permissive
sk: permissive (súhlas vlastníka pozemku zatiaľ existuje)

en: permit
sk: s povolením

en: private
sk: súkromné (len so súhlasom vlastníka)

en: agricultural
sk: poľnohospodárske stroje (agricultural)

en: forestry
sk: lesnícke stroje

en: Motorcar
sk: Auto

en: Motorcycle
sk: Motocykel

en: Mofa
sk: Malý moped

en: Cross by bicycle
sk: Priechod pre cyklistov

en: Cross on horseback
sk: Priechod pre jazdcov na koňoch

en: Height (meters)
sk: Výška (metre)

en: Animated
sk: Animovaný

en: winding_posters
sk: posuvné plagáty

en: screen
sk: obrazovka

en: trivision_blades
sk: rotujúce hranoly

en: revolving
sk: otočné

en: digital_messages
sk: digitálne oznamy

en: digital_prices
sk: digitálne ceny

en: Luminous
sk: Svietiaci

en: Minimum age
sk: Minimálny vek

en: Maximum age
sk: Maximálny vek

en: Reference
sk: Referenčné číslo

en: Operator
sk: Prevádzkovateľ (Operátor)

en: Service Times
sk: Čas služieb

en: Opening Hours
sk: Otváracia doba

en: Wheelchairs
sk: Invalidné vozíky

en: designated
sk: určený pre tento typ vozidiel (designated)

en: Brand
sk: Značka

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
sk: Farba (HTML názov alebo šestnástkový kód)

[ctx: color]
en: black
sk: čierna

[ctx: color]
en: blue
sk: modrá

[ctx: color]
en: brown
sk: hnedá

[ctx: color]
en: gray
sk: šedá

[ctx: color]
en: green
sk: zelená

[ctx: color]
en: orange
sk: oranžová

[ctx: color]
en: purple
sk: fialová

[ctx: color]
en: red
sk: červená

[ctx: color]
en: silver
sk: strieborná

[ctx: color]
en: white
sk: biela

[ctx: color]
en: yellow
sk: žltá

en: Cuisine
sk: Kuchyňa

en: african
sk: africká

en: american
sk: americká

en: arab
sk: arabská

en: argentinian
sk: argentínska

en: asian
sk: ázijská

en: bagel
sk: bagely

en: balkan
sk: balkánska

en: barbecue
sk: grilované jedlá

en: bavarian
sk: bavorská

en: beef_bowl
sk: hovädzia misa (japonský Gyūdon)

en: brazilian
sk: brazílska

en: burger
sk: burgery

en: cake
sk: torty

en: caribbean
sk: karibská

en: chicken
sk: kura

en: chinese
sk: čínska

en: coffee_shop
sk: kaviareň

en: crepe
sk: francúzske palacinky (crêpes)

en: curry
sk: karí

en: danish
sk: dánska

en: donut
sk: šišky

en: ethiopian
sk: etiópska

en: filipino
sk: filipínska

en: fish
sk: ryby

en: fish_and_chips
sk: ryba a hranolky (UK)

en: french
sk: francúzska

en: friture
sk: fritéria

en: frozen_yogurt
sk: mrazený jogurt

en: german
sk: nemecká

en: georgian
sk: gruzínska

en: greek
sk: grécka

en: heuriger
sk: mladé/tohoročné víno

en: hot_dog
sk: hot dog

en: ice_cream
sk: zmrzlina

en: indian
sk: indická

en: indonesian
sk: indonézska

en: international
sk: medzinárodná

en: italian
sk: talianska

en: japanese
sk: japonská

en: korean
sk: kórejská

en: lebanese
sk: libanonská

en: malaysian
sk: malajzijská

en: mediterranean
sk: stredomorská

en: mexican
sk: mexická

en: moroccan
sk: marocká

en: noodle
sk: rezance

en: pancake
sk: palacinky

en: pasta
sk: cestoviny

en: persian
sk: perzská

en: peruvian
sk: peruánska

en: polish
sk: poľská

en: portuguese
sk: portugalská

en: ramen
sk: ramen polievky

en: regional
sk: regionálna (domáca)

en: russian
sk: ruská

en: sandwich
sk: sendviče/bagety

en: sausage
sk: klobásy

en: seafood
sk: morské plody

en: soba
sk: soba cestoviny

en: spanish
sk: španielska

en: steak_house
sk: steak

en: tex-mex
sk: tex-mex (Texas/Mexiko)

en: thai
sk: thajská

en: turkish
sk: turecká

en: vietnamese
sk: vietnamská

en: wings
sk: krídielka

en: Internet access
sk: Prístup na internet

en: wlan
sk: wifi

en: wired
sk: káblový

en: terminal
sk: terminál

en: Internet access fee
sk: Poplatok za prístup na internet

en: Smoking
sk: Pre fajčiarov

en: dedicated
sk: určený

en: separated
sk: oddelený

en: isolated
sk: izolovaný

en: outside
sk: vonku

en: pitch
sk: hracia plocha (ihrisko)

en: sports_centre
sk: športové centrum

en: stadium
sk: štadión

en: Sport
sk: Šport

[ctx: sport]
en: 10pin
sk: 10-kuželkový bowling

[ctx: sport]
en: 9pin
sk: 9-kuželkový bowling

[ctx: sport]
en: american_football
sk: americký futbal

[ctx: sport]
en: archery
sk: lukostreľba

[ctx: sport]
en: athletics
sk: atletika

[ctx: sport]
en: australian_football
sk: austrálsky futbal

[ctx: sport]
en: basketball
sk: basketbal

[ctx: sport]
en: beachvolleyball
sk: plážový volejbal

[ctx: sport]
en: billiards
sk: biliard

[ctx: sport]
en: boules
sk: boules (hry s kovovými guľami)

[ctx: sport]
en: bowls
sk: bowls (gúľanie šišatej gule po umelej, alebo prírodnej tráve k malej guľke)

[ctx: sport]
en: canadian_football
sk: kanadský futbal

[ctx: sport]
en: canoe
sk: kanoistika

[ctx: sport]
en: chess
sk: šach

[ctx: sport]
en: climbing
sk: lezenie

[ctx: sport]
en: cricket
sk: kriket

[ctx: sport]
en: croquet
sk: croquet (drevenou paličkou-kladivom sa búcha do gule cez obruče vložené do trávnika)

[ctx: sport]
en: cycling
sk: cyklistika

[ctx: sport]
en: dog_racing
sk: preteky psov

[ctx: sport]
en: equestrian
sk: jazdectvo

[ctx: sport]
en: field_hockey
sk: pozemný hokej

[ctx: sport]
en: fitness
sk: fitnes

[ctx: sport]
en: gaelic_games
sk: galské hry

[ctx: sport]
en: gymnastics
sk: gymnastika

[ctx: sport]
en: handball
sk: hádzaná

[ctx: sport]
en: horse_racing
sk: konské dostihy

[ctx: sport]
en: ice_hockey
sk: ľadový hokej

[ctx: sport]
en: ice_skating
sk: korčuľovanie na ľade

[ctx: sport]
en: karting
sk: motokáry

[ctx: sport]
en: model_aerodrome
sk: letisko pre modelárov

[ctx: sport]
en: motocross
sk: motokros

[ctx: sport]
en: motor
sk: motošport

[ctx: sport]
en: multi
sk: rôzne športy

[ctx: sport]
en: racquet
sk: racquetbal (podobné ako squash, iné pravidlá)

[ctx: sport]
en: rc_car
sk: RC autá

[ctx: sport]
en: roller_skating
sk: korčuľovanie kolieskové

[ctx: sport]
en: rowing
sk: veslovanie

[ctx: sport]
en: rugby_league
sk: ragbyová liga

[ctx: sport]
en: rugby_union
sk: ragbyová únia

[ctx: sport]
en: running
sk: beh

[ctx: sport]
en: safety_training
sk: bezpečnostný výcvik

[ctx: sport]
en: scuba_diving
sk: potápanie

[ctx: sport]
en: shooting
sk: streľba

[ctx: sport]
en: soccer
sk: futbal

[ctx: sport]
en: surfing
sk: surfovanie

[ctx: sport]
en: swimming
sk: plávanie

[ctx: sport]
en: table_tennis
sk: stolný tenis

[ctx: sport]
en: tennis
sk: tenis

[ctx: sport]
en: volleyball
sk: volejbal

en: General Access
sk: Všeobecný prístup

en: customers
sk: zákazníci

en: All vehicles
sk: Všetky vozidlá

en: Ski
sk: Lyže

en: official
sk: oficiálne určené

en: Snowmobile
sk: Snežný skúter

en: Dog
sk: Pes

en: leashed
sk: na vodítku

en: unleashed
sk: bez vodítka

en: Tags which are implied and do not need to be set are `motor_vehicle=no` and `emergency=destination`.
sk: Značky, ktoré sú implicitné a nie je potrebné ich zadať, sú `motor_vehicle=no` a `emergency=destination`.

en: Fee
sk: Poplatok

en: Type of parking
sk: Typ parkoviska

[ctx: parking]
en: carports
sk: jednostranný prístrešok

[ctx: parking]
en: garage_boxes
sk: garáže

[ctx: parking]
en: lane
sk: v jazdnom pruhu

[ctx: parking]
en: layby
sk: odpočívadlo

[ctx: parking]
en: multi-storey
sk: poschodové

[ctx: parking]
en: rooftop
sk: na streche

[ctx: parking]
en: sheds
sk: prístrešok

[ctx: parking]
en: street_side
sk: vedľa cesty

[ctx: parking]
en: surface
sk: povrchové

[ctx: parking]
en: underground
sk: podzemné

en: Reference number
sk: Referenčné číslo

en: Time Limit
sk: Časový limit

en: Supervised
sk: Strážené

en: Mo-Fr 09:00-18:00,Sa 08:00-14:00
sk: Po-Pi 09:00-18:00,So 08:00-14:00

en: May-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30
sk: Máj-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30

en: Population
sk: Počet obyvateľov

en: Postal Code
sk: Poštové smerovacie číslo

en: Website
sk: Webstránka

en: Distance (kilometers)
sk: Vzdialenosť (kilometre)

en: Ascent (m)
sk: Stúpanie (m)

en: Descent (m)
sk: Klesanie (m)

en: Roundtrip
sk: Okruh

en: Symbol description
sk: Popis značky

en: Genus
sk: Rod (Genus)

en: Species
sk: Druh (Species)

en: Taxon
sk: Taxón

en: Leaf type
sk: Typ listov

en: broadleaved
sk: listnatý

en: needleleaved
sk: ihličnatý

en: mixed
sk: zmiešaný

en: leafless
sk: bezlistý

en: Leaf cycle
sk: Cyklus listov

en: deciduous
sk: opadavý

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
sk: Rastliny, ktoré nemajú listy počas časti roku.

en: evergreen
sk: stálezelený

en: Plants that are never entirely without green foliage.
sk: Rastliny, ktoré nikdy nie sú bez zelených listov.

en: semi_deciduous
sk: poloopadavý

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
sk: Rastliny, ktoré strácajú listy na veľmi krátku dobu kedy staré listy odpadnú a začnú rásť nové.

en: semi_evergreen
sk: skoro stálezelený

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
sk: Rastliny, ktoré strácajú väčšinu listov na krátku dobu v roku, ale nikdy nie všetky.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
sk: Plocha so stálezelenou aj opadavou vegetáciou.

en: bahai
sk: baháisti

en: buddhist
sk: budhisti

en: caodaism
sk: kaodaizmus

en: christian
sk: kresťania

en: confucian
sk: konfucionizmus

en: hindu
sk: hinduisti

en: jain
sk: džinisti

en: jewish
sk: judaisti

en: muslim
sk: moslimovia

en: shinto
sk: šintoistická

en: spiritualist
sk: spiritualisti

en: taoist
sk: taoisti

en: tenrikyo
sk: tenrikjó

en: unitarian_universalist
sk: unitariánsky univerzalismus

en: Denomination
sk: Vyznanie (cirkevné)

en: anglican
sk: anglikánske

en: baptist
sk: baptistické

en: catholic
sk: katolícke

en: church_of_scotland
sk: škótska cirkev

en: conservative
sk: konzervatívne

en: evangelical
sk: evanjelikálne

en: greek_catholic
sk: gréckokatolícke

en: greek_orthodox
sk: grécke ortodoxné

en: ibadi
sk: ibádíja

en: iglesia_ni_cristo
sk: iglesia ni Cristo

en: jehovahs_witness
sk: svedkovia Jehovovi

en: lutheran
sk: luteránske

en: mahayana
sk: mahájána

en: methodist
sk: metodistické

en: mormon
sk: mormónske

en: new_apostolic
sk: novoapoštolské

en: nondenominational
sk: bez vyznania

en: old_catholic
sk: starokatolícke

en: orthodox
sk: ortodoxné/pravoslávne

en: pentecostal
sk: letničné hnutie

en: presbyterian
sk: presbyteriánske

en: protestant
sk: protestantské

en: quaker
sk: quakerské

en: reform
sk: reformované

en: reformed
sk: reformované (kalvinizmus)

en: roman_catholic
sk: rímskokatolícke

en: romanian_orthodox
sk: rumunské ortodoxné

en: russian_orthodox
sk: ruské ortodoxné

en: serbian_orthodox
sk: srbské ortodoxné

en: seventh_day_adventist
sk: adventisti siedmeho dňa

en: shaivism
sk: šivaizmus

en: shaktism
sk: šaktizmus

en: shia
sk: šiítske

en: smartism
sk: smartizmus

en: spiritist
sk: špiritistická

en: sunni
sk: sunnitské

en: tibetan
sk: tibetské

en: theravada
sk: théraváda

en: united
sk: zjednotená cirkev Kanady

en: united_methodist
sk: zjednotená metodistická

en: vaishnavism
sk: višnuizmus

en: vajrayana
sk: vadžrajána

[ctx: jewish]
en: orthodox
sk: ortodoxné

[ctx: jewish]
en: conservative
sk: konzervatívne

[ctx: jewish]
en: nondenominational
sk: bez vyznania

[ctx: jewish]
en: reform
sk: reformované

en: Primary voltage in Volts (V)
sk: Primárne napätie vo voltoch (V)

en: Secondary voltage in Volts (V)
sk: Sekundárne napätie vo voltoch (V)

en: Tertiary voltage in Volts (V)
sk: Terciárne napätie vo voltoch (V)

en: Amount of Cables
sk: Počet káblov

en: Amount of circuits
sk: Počet obvodov (okruhov)

[ctx: power]
en: suspension
sk: nosný

[ctx: power]
en: anchor
sk: kotva

en: Location
sk: Umiestnenie

[ctx: power]
en: outdoor
sk: vonku (mimo budovy)

[ctx: power]
en: indoor
sk: vovnútri (budovy)

[ctx: power]
en: underground
sk: pod zemou

[ctx: power]
en: platform
sk: plošina

[ctx: power]
en: roof
sk: strecha

[ctx: power]
en: surface
sk: na povrchu

[ctx: power]
en: Biofuel
sk: Biopalivo

[ctx: power]
en: Oil
sk: Ropa

[ctx: power]
en: Diesel
sk: Nafta

[ctx: power]
en: Gasoline
sk: Benzín

[ctx: power]
en: Biogas
sk: Bioplyn

[ctx: power]
en: Gas
sk: Plyn

[ctx: power]
en: Biomass
sk: Biomasa

[ctx: power]
en: Waste
sk: Odpad

[ctx: power]
en: Coal
sk: Uhlie

[ctx: power]
en: Nuclear
sk: Jadrové palivo

[ctx: power]
en: Geothermal
sk: Geotermálna energia

[ctx: power]
en: Hydro
sk: Vodná energia

[ctx: power]
en: Osmotic
sk: Osmotická

[ctx: power]
en: Tidal
sk: Príliv

[ctx: power]
en: Wave
sk: Vlnenie

[ctx: power]
en: Solar
sk: Solárna

[ctx: power]
en: Wind
sk: Vietor

en: Start date
sk: Dátum dokončenia stavby

en: Plant generator type
sk: Funkcia generátora pre elektráreň

en: output
sk: výstup

en: Output forms of energy:
sk: Výstupné formy energie:

en: Biogas
sk: Bioplyn

en: Electricity
sk: Elektrina

en: Hot Water
sk: Horúca voda

en: Hot Air
sk: Horúci vzduch

en: Cold Water
sk: Studená voda

en: Cold Air
sk: Studený vzduch

en: Compressed Air
sk: Stlačený vzduch

en: Steam
sk: Para

en: Vacuum
sk: Vákuum

en: Output forms of energy (optional):
sk: Výstupné formy energie (voliteľné)

en: Utility
sk: Inžinierska/rozvodná sieť

en: chemical
sk: chemické

en: gas
sk: plyn

en: heating
sk: kúrenie

en: oil
sk: ropa (oil)

en: power
sk: elektrina

en: sewerage
sk: kanalizácia

en: street_lighting
sk: pouličné osvetlenie

en: telecom
sk: telekomunikácie

en: television
sk: televízia

en: waste
sk: odpad

en: water
sk: voda

en: Material
sk: Materiál

en: plastic
sk: plast

en: steel
sk: oceľ

en: stone
sk: kameň

en: Location transition
sk: Zmena polohy káblov

en: Power rating (kVA/MVA)
sk: nominálny výkon (kVA/MVA)

en: Phases
sk: Fázy

en: Number of devices
sk: Počet zariadení

en: Windings configuration
sk: Usporiadanie vinutia

[ctx: power_windings]
en: star
sk: hviezda

[ctx: power_windings]
en: delta
sk: trojuholník/delta

[ctx: power_windings]
en: open-delta
sk: otvorený trojuholník

[ctx: power_windings]
en: zigzag
sk: cikcak

[ctx: power_windings]
en: open
sk: otvorený

en: Local loop type
sk: Typ miestneho okruhu

en: copper
sk: meď

en: fibre
sk: optika

en: coaxial
sk: koaxiál

en: Bridge name
sk: Názov mostu

en: Toll
sk: Mýto

en: Intermittent
sk: Nepravidelné

en: Seasonal
sk: Sezónne

en: In the tidal range
sk: V zóne prílivu

en: culvert
sk: priepust

en: Water access rules:
sk: Obmedzenia prístupu na vodu:

en: Ship
sk: Loď

en: Boat
sk: Čln

en: Motorboat
sk: Motorový čln

en: Canoe
sk: Kanoe

en: Substance
sk: Látka (materiál)

en: hot_water
sk: horúca voda

en: steam
sk: para

en: sewage
sk: splašky (sewage)

en: Handle
sk: Rukoväť

[ctx: handle]
en: wheel
sk: koleso

[ctx: handle]
en: cross
sk: kríž

[ctx: handle]
en: lever
sk: páka

[ctx: handle]
en: button
sk: tlačidlo

[ctx: handle]
en: no
sk: nie

en: Direction to close
sk: Smer na zatvorenie

en: clockwise
sk: v smere hodinových ručičiek (pravotočivý)

en: anti_clockwise
sk: proti smeru hodinových ručičiek

en: Pump mechanism
sk: Mechanizmus čerpadla

en: gear
sk: zubové

en: screw
sk: skrutkové

en: diaphragm
sk: membránové

en: peristaltic
sk: peristaltické

en: rope
sk: lanové

en: rotary_vane
sk: rotačné lamelové

en: piston
sk: piestové

en: centrifugal
sk: odstredivé

en: axial_flow
sk: axiálne prietokové

en: eductor_jet
sk: injektorové

en: ram
sk: vodný trkač

en: siphon
sk: sifónové (násoskové)

en: pulser
sk: pulzovacie

en: airlift
sk: mamutové

en: Mechanical driver
sk: Mechanický pohon

en: manual
sk: na manuálne použitie

en: electric_motor
sk: elektrický motor

en: combustion_engine
sk: spaľovací motor

en: cylinder
sk: valec

en: turbine
sk: turbína

en: Support
sk: Upevnenie

[ctx: mounting/support]
en: pole
sk: stĺp

[ctx: mounting/support]
en: wall_mounted
sk: na stene

[ctx: mounting/support]
en: billboard
sk: na bilboarde

[ctx: mounting/support]
en: ground
sk: na zemi

en: Car brand
sk: Značka áut

en: Motorcycle brand
sk: Značka motocyklov

en: route segment
sk: úsek trasy

en: alternative segment
sk: alternatívny úsek

en: approach segment
sk: úsek pre prístup na trasu

en: excursion segment
sk: úsek pre zachádzku/exkurziu

en: connection segment
sk: spojovací úsek

en: infrastructure
sk: infraštruktúra

en: natural
sk: prírodné (natural)

en: guidepost
sk: smerovník

en: forward segment
sk: úsek smerom dopredu

en: backward segment
sk: úsek smerom dozadu

en: start endpoint
sk: počiatočný bod

en: stop endpoint
sk: koncový bod

en: start and stop endpoint
sk: počiatočný a koncový bod

en: From (initial stop)
sk: Z (prvá zastávka)

en: To (terminal stop)
sk: Do (posledná zastávka)

en: Via (intermediate stops)
sk: Cez (zastávka)

en: Network
sk: Sieť

en: Reservation
sk: Rezervácia

en: required
sk: vyžadovaná

en: recommended
sk: odporúčaná

en: Duration (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
sk: Trvanie (M, MM, HH:MM alebo HH:MM:SS)

en: Climbing styles:
sk: Štýly lezenia

en: Boulders
sk: Balvany (Boulders)

en: Sport climbing
sk: Športové lezenie

en: Top rope (approach at the route top + letting the rope down)
sk: Lano visiace zhora

en: Traditional climbing (no fixed anchors)
sk: Tradičné lezenie (bez pevných ukotvení)

en: Multi-pitch climbing
sk: Viacúsekové lezenie

en: Ice climbing
sk: Lezenie po ľade

en: Mixed climbing
sk: Zmiešané lezenie

en: Deep Water Soloing
sk: Lezenie nad hlbokou vodou

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Rock/ice quality
sk: Kvalita skaly/ľadu

en: fragile
sk: krehká

en: medium
sk: stredné

en: solid
sk: plná

en: Rock type
sk: Typ skaly

en: limestone
sk: vápenec

en: sandstone
sk: pieskovec

en: granite
sk: granit (žula)

en: basalt
sk: bazalt

en: slate
sk: bridlica

en: Summit/route log/register
sk: Záznamník trasy/na vrchole

en: Climbing routes indoor
sk: Halové lezecké trasy

en: Climbing routes outdoor
sk: Lezecké trasy v prírode

en: Official web site (e.g. operator)
sk: Oficiálna webová stránka (napr. prevádzkovateľ)

en: Unofficial web site
sk: Neoficiálna webová stránka

en: Sa-Su 08:00-20:00
sk: So-Ne 08:00-20:00

en: Communication type:
sk: Druh komunikácie:

en: Mobile phone
sk: Mobilný telefón

en: Television
sk: Televízia

en: Radio
sk: Rádio

en: Microwave
sk: Mikrovlny

en: Markings
sk: Značenie

[ctx: crossing:markings]
en: no
sk: nie

[ctx: crossing:markings]
en: yes
sk: áno

[ctx: crossing:markings]
en: surface
sk: zmenený povrch

[ctx: crossing:markings]
en: lines
sk: postranné čiary

[ctx: crossing:markings]
en: lines:paired
sk: dvojité postranné čiary

[ctx: crossing:markings]
en: dashes
sk: postranné čiarkovanie

[ctx: crossing:markings]
en: dots
sk: postranné bodky

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:double
sk: prerušovaná zebra

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:paired
sk: párová zebra

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:bicolour
sk: dvojfarebná zebra

[ctx: crossing:markings]
en: ladder
sk: rebrík

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:skewed
sk: šikmý rebrík

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:paired
sk: párový rebrík

[ctx: crossing:markings]
en: pictograms
sk: obrázky (piktogramy)

en: Gender of students
sk: Pohlavie študentov

en: male
sk: mužské

en: female
sk: ženské

en: Trail marking
sk: Značenie trasy

en: poles
sk: tyče

en: cairns
sk: Skalní mužíci

en: symbols
sk: symboly

en: Streets
sk: Hlavné komunikácie

en: Motorway
sk: Diaľnica

[ctx: highway]
en: motorway
sk: diaľnica

en: Street has no reference
sk: Cesta nemá číslo

en: Street has no name
sk: Ulica nemá názov

en: Destination
sk: Názov cieľa

en: Destination reference
sk: Ref. číslo cieľovej cesty

en: Motorway Link
sk: Diaľničná prípojka

[ctx: highway]
en: motorway_link
sk: diaľničná prípojka

en: Junction reference
sk: Číslo križovatky

en: Trunk
sk: Cesta pre motorové vozidlá

[ctx: highway]
en: trunk
sk: cesta pre motorové vozidlá

en: Motorroad
sk: Rýchlostná cesta s obmedzeniami prístupu ako diaľnica (v SR všetky)

en: Divided highway
sk: Cesta s fyzicky oddelenými jazdnými smermi

en: Trunk Link
sk: Prípojka cesty pre motorové vozidlá

[ctx: highway]
en: trunk_link
sk: prípojka cesty pre motorové vozidlá

en: Primary
sk: Cesta I. triedy

[ctx: highway]
en: primary
sk: cesta I. triedy

en: Narrow
sk: Úzka

en: Overhead trolley wires
sk: Trolejové vedenie

en: Primary Link
sk: Prípojka cesty I. triedy

[ctx: highway]
en: primary_link
sk: prípojka cesty I. triedy

en: Secondary
sk: Cesta II. triedy

[ctx: highway]
en: secondary
sk: cesta II. triedy

en: Secondary Link
sk: Prípojka cesty II. triedy

[ctx: highway]
en: secondary_link
sk: prípojka cesty II. triedy

en: Tertiary
sk: Cesta III. triedy

[ctx: highway]
en: tertiary
sk: cesta III. triedy

en: Tertiary Link
sk: Prípojka cesty III. triedy

[ctx: highway]
en: tertiary_link
sk: prípojka cesty III. triedy

en: Unclassified
sk: Miestna cesta neklasifikovaná (Unclassified)

[ctx: highway]
en: unclassified
sk: neklasifikovaná

en: Passing Places
sk: Vyhýbacie ostrovčeky

en: Residential
sk: Ulica (miestna komunikácia)

[ctx: highway]
en: residential
sk: ulica

en: Oneway for bicycle
sk: Jednosmerná pre cyklistov

en: Bicycle Road
sk: Cesta určená len pre bicykle

en: Highway type
sk: Typ komunikácie

[ctx: Highway]
en: residential
sk: ulica

[ctx: Highway]
en: service
sk: účelová komunikácia

[ctx: Highway]
en: unclassified
sk: neklasifikovaná

[ctx: Highway]
en: path
sk: chodníček

[ctx: Highway]
en: cycleway
sk: cesta pre cyklistov

en: Vehicle access
sk: Prístup vozidiel

en: Living Street
sk: Obytná zóna

[ctx: highway]
en: living_street
sk: obytná zóna

en: Pedestrian
sk: Pešia zóna

[ctx: highway]
en: pedestrian
sk: pešia zóna

en: Area
sk: Oblasť

en: Busway
sk: Vyhradená cesta pre autobusy

[ctx: highway]
en: busway
sk: vyhradená cesta pre autobusy

en: Embedded rails
sk: koľajnice v ceste

en: abandoned
sk: opustené

en: construction
sk: vo výstavbe

en: funicular
sk: lanovka

en: light_rail
sk: ľahká železnica/diaľková električka

en: miniature
sk: miniželeznica

en: narrow_gauge
sk: úzkorozchodná železnica

en: rail
sk: štandardná železnica/vlak (rail)

en: tram
sk: električka

en: Trolley wire
sk: Troleje

en: Service
sk: Účelová komunikácia (service)

[ctx: highway]
en: service
sk: účelová komunikácia

en: Service way type
sk: Typ obslužnej cesty

en: alley
sk: ulička (bočná ulica)

en: driveway
sk: príjazdová cesta

en: parking_aisle
sk: parkovacia ulička

en: drive-through
sk: pre nákup z auta

en: emergency_access
sk: núdzový prístup

en: Parking Aisle
sk: Parkovacia ulička

en: Escape
sk: Únikový pruh

[ctx: highway]
en: escape
sk: núdzová rampa

en: Emergency lane beside long descending slopes for trucks and other vehicles to stop safely after brake failure.
sk: Únikový pruh pre ťažké vozidlá popri dlhých klesajúcich svahoch, aby mohli zastaviť ak im zlyhajú brzdy.

en: Raceway
sk: Závodná dráha

[ctx: highway]
en: raceway
sk: pretekárska dráha

en: Road (Unknown Type)
sk: Cesta (neznámy typ)

[ctx: highway]
en: road
sk: cesta neznámeho typu

en: Construction
sk: Cesta vo výstavbe

[ctx: highway]
en: construction
sk: vo výstavbe

[ctx: Highway]
en: Motorway
sk: Diaľnica

[ctx: Highway]
en: Motorway Link
sk: Diaľničná prípojka

[ctx: Highway]
en: Trunk
sk: Cesta pre motorové vozidlá

[ctx: Highway]
en: Trunk Link
sk: Prípojka cesty pre motorové vozidlá

[ctx: Highway]
en: Primary
sk: Cesta I. triedy

[ctx: Highway]
en: Primary Link
sk: Prípojka cesty I. triedy

[ctx: Highway]
en: Secondary
sk: Cesta II. triedy

[ctx: Highway]
en: Secondary Link
sk: Prípojka cesty II. triedy

[ctx: Highway]
en: Tertiary
sk: Cesta III. triedy

[ctx: Highway]
en: Tertiary Link
sk: Prípojka cesty III. triedy

[ctx: Highway]
en: Unclassified
sk: Neklasifikovaná cesta

[ctx: Highway]
en: Residential
sk: Ulica

[ctx: Highway]
en: Service
sk: Účelová komunikácia

[ctx: Highway]
en: Pedestrian
sk: Pešia zóna

[ctx: Highway]
en: Bus Guideway
sk: Vodiaca dráha pre autobus

[ctx: Highway]
en: Bus Rapid Transit
sk: Oddelená cesta pre autobusy

[ctx: Highway]
en: Escape
sk: Únikový pruh

[ctx: Highway]
en: Raceway
sk: Závodná dráha

[ctx: Highway]
en: Track
sk: Poľná/lesná cesta

[ctx: Highway]
en: Path
sk: Chodníček (mimo mesta, nižšej kvality)

[ctx: Highway]
en: Dedicated Bridleway
sk: Vyhradená cesta pre kone

[ctx: Highway]
en: Dedicated Cycleway
sk: Vyhradená cesta pre cyklistov

[ctx: Highway]
en: Dedicated Footway
sk: Vyhradený chodník pre peších

[ctx: Highway]
en: Steps
sk: Schody

en: Junction
sk: Križovatka

en: roundabout
sk: kolotoč (rotujúci disk)

en: jughandle
sk: prípojka

en: Road Restrictions
sk: Cestné obmedzenie

en: No exit (cul-de-sac)
sk: Slepá ulica

en: Winter road
sk: Zimná cesta

en: Ice road
sk: Ľadová cesta

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
sk: Max. rýchlosť pre nákladné vozidlá (km/h)

en: Signposted advisory max. speed (km/h)
sk: Značená odporúčaná max. rýchlosť (km/h)

en: Min. speed (km/h)
sk: Min. rýchlosť (km/h)

en: Overtaking
sk: Predbiehanie

[ctx: overtaking]
en: yes
sk: povolené

[ctx: overtaking]
en: both
sk: v oboch smeroch

[ctx: overtaking]
en: forward
sk: v smere cesty

[ctx: overtaking]
en: backward
sk: v opačnom smere

[ctx: overtaking]
en: no
sk: nepovolené

en: Access Restrictions
sk: Obmedzenia prístupu

en: Some road types already imply some access restrictions which should not be set again.
sk: Niektoré typy ciest už implikujú obmedzenia prístupu a preto tieto nie je nutné zadávať.

en: Transport mode restrictions
sk: Obmedzenia spôsobu prepravy

en: use_sidepath
sk: použiť postrannú cestu

en: Vehicles per type
sk: Vozidlá podľa typu

en: Bicycle street
sk: Ulica pre cyklistov

en: Carriage
sk: Konský povoz

en: Light Commercial Vehicles (goods)
sk: Malé nákladné vozidlá do 3,5t (goods)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
sk: Nákladné vozidlá nad 3,5t (hgv)

en: B-double road train
sk: Ťahač s dvoma prívesmi

en: Agricultural Vehicles (with restrictions e.g. max. 25 km/h)
sk: Poľnohospodárske vozidlá (s obmedzeniami, napr. max. 25 km/h)

en: 4WD only
sk: Len s pohonom 4x4

en: Golf cart
sk: Golfový vozík

en: Vehicles per use
sk: Vozidlá podľa určenia

en: Emergency vehicles
sk: Záchranné vozidlá

en: Disabled
sk: Vypnuté

en: High-occupancy vehicles (hov)
sk: Vozidlá vysoko obsadené (hov)

en: Public Service Vehicles (psv)
sk: Dopravná obsluha (bus+taxi) (psv)

en: Public Transportation Bus
sk: Autobus verejnej dopravy

en: Tourist buses
sk: Turistické autobusy

en: Hazmat
sk: Vozidlo s nebezpečným materiálom

en: Roundabout
sk: Kruhový objazd

[ctx: Highway]
en: motorway
sk: diaľnica

[ctx: Highway]
en: motorway_link
sk: diaľničná prípojka

[ctx: Highway]
en: trunk
sk: cesta pre motorové vozidlá

[ctx: Highway]
en: trunk_link
sk: prípojka cesty pre motorové vozidlá

[ctx: Highway]
en: primary
sk: cesta I. triedy

[ctx: Highway]
en: primary_link
sk: prípojka cesty I. triedy

[ctx: Highway]
en: secondary
sk: cesta II. triedy

[ctx: Highway]
en: tertiary
sk: cesta III. triedy

[ctx: Highway]
en: living_street
sk: obytná zóna

[ctx: Highway]
en: bus_guideway
sk: vodiaca stopa pre autobus

[ctx: Highway]
en: construction
sk: vo výstavbe

en: Similar but different tags:
sk: Podobné, ale odlišné značky:

en: Circular junction
sk: Okružná križovatka

en: Ford
sk: Brod

en: stepping_stones
sk: rad kameňov pre chodcov

en: Traffic Hazard
sk: Dopravná výstraha/nebezpečenstvo

en: Hazard
sk: Výstraha/nebezpečenstvo

[ctx: hazard]
en: animal_crossing
sk: zvieratá

[ctx: hazard]
en: bump
sk: nerovnosť

[ctx: hazard]
en: children
sk: deti

[ctx: hazard]
en: curve
sk: zákruta

[ctx: hazard]
en: curves
sk: zákruty

[ctx: hazard]
en: cyclists
sk: cyklisti

[ctx: hazard]
en: dangerous_junction
sk: nebezpečná križovatka

[ctx: hazard]
en: dip
sk: výtlk

[ctx: hazard]
en: falling_rocks
sk: padajúce kamene

[ctx: hazard]
en: frost_heave
sk: cesta ohýbaná ľadom

[ctx: hazard]
en: horse_riders
sk: jazdci na koňoch

[ctx: hazard]
en: ice
sk: poľadovica

[ctx: hazard]
en: landslide
sk: zosuv pôdy

[ctx: hazard]
en: loose_gravel
sk: odletujúci štrk

[ctx: hazard]
en: low_flying_aircraft
sk: nízko letiace lietadlá

[ctx: hazard]
en: pedestrians
sk: chodci

[ctx: hazard]
en: queues_likely
sk: kolóny

[ctx: hazard]
en: school_zone
sk: školská zóna

[ctx: hazard]
en: side_winds
sk: bočný vietor

[ctx: hazard]
en: slippery
sk: nebezpečenstvo šmyku

[ctx: hazard]
en: turn
sk: ostrá zákruta

[ctx: hazard]
en: turns
sk: ostré zákruty

en: Ways
sk: Vedľajšie komunikácie

en: Track
sk: Poľná cesta (Track)

en: Tracktype
sk: Typ cesty (viditeľnosť)

en: grade1
sk: kvalita1 (najlepšia)

en: Solid: Usually a paved or sealed surface
sk: Pevná: Obyčajne spevnený povrch

en: grade2
sk: kvalita2 (dobrá)

en: Solid but unpaved: Usually an unpaved track with surface of gravel
sk: Pevný ale nespevnený: Obyčajne nespevnená cesta so štrkovým povrchom

en: grade3
sk: kvalita3 (priemerná)

en: Mostly Solid: Even mixture of hard and soft materials. Almost always an unpaved track
sk: Väčšinou pevná: Zmes pevných a mäkkých materiálov. Skoro vždy nespevnená cesta

en: grade4
sk: kvalita4 (horšia)

en: Mostly Soft: Almost always an unpaved track prominently with soil/sand/grass, but with some hard or compacted materials mixed in
sk: Väčšinou mäkká: skoro vždy nespevnená cesta s pôdou/pieskom/trávou, s prímesou pevného materiálu

en: grade5
sk: kvalita5 (najhoršia)

en: Soft: Almost always an unimproved track lacking hard materials, same as surrounding soil
sk: Mäkká: Skoro vždy neupravená cesta bez pevných materiálov, rovnaká ako okolitá zem

[ctx: highway]
en: track
sk: poľná/lesná cesta

en: MTB Scale
sk: MTB Rozsah

en: Path
sk: Chodníček (mimo mesta, nižšej kvality)

[ctx: highway]
en: path
sk: chodníček

en: SAC Scale
sk: SAC Stupnica

en: T1 - hiking trail
sk: T1 - turistická trasa

en: Trail well cleared. Area flat or slightly sloped, no fall hazard
sk: Chodník dobre vyčistený. Oblasť rovinatá, prípadne mierne svahovitá, žiadne nebezpečenstvo pádu

en: T2 - mountain hiking trail
sk: T2 - horská turistická trasa

en: Trail with continuous line and balanced ascent. Terrain partially steep, fall hazard possible
sk: Chodník so súvislou líniu a vyváženým stúpaním. Terén čiastočne strmý, nebezpečenstvo možného pádu

en: T3 - difficult, exposed hiking trail
sk: T3 - ťažký, exponovaný turistický chodník

en: exposed sites may be secured with ropes or chains, possible need to use hands for balance. Partly exposed sites with fall hazard, scree, pathless jagged rocks
sk: ťažké, exponované lokality môžu byť zaistené lanami, alebo reťazami, možno treba použiť ruky pre rovnováhu. Čiastočne exponované lokality s rizikom pádu, sute, neschodné zubaté skaly

en: T4 - difficult, exposed, steep alpine trail
sk: T4 - ťažké, exponované, strmé horské chodníky

en: sometimes need for hand use to get ahead. Terrain quite exposed, precarious grassy acclivities, jagged rocks, facile snow-free glaciers
sk: niekedy môže byť treba pomoc rúk na postup dopredu. Terén dosť exponovaný, neisté trávnaté svahy, rozoklané skaly, ľahký sneh bez ľadovca

en: T5 - difficult alpine trail with climbing
sk: T5 - ťažké alpské chodníky s lezením

en: single plainly climbing up to second grade. Exposed, demanding terrain, jagged rocks, few dangerous glacier and snow
sk: lezenie v druhom stupni obtiažnosti. Exponované, náročné terény, zubaté skaly, málo nebezpečný ľadovec a sneh

en: T6 - hazardous alpine trail with climbing
sk: T6 - nebezpečné alpské chodníky s lezením

en: climbing up to second grade. Often very exposed, precarious jagged rocks, glacier with danger to slip and fall
sk: lezenie v druhom stupni obtiažnosti. Často veľmi exponované, neisté rozoklané skaly, ľadovec s nebezpečenstvom pošmyknutia a pádu

en: Visibility
sk: Viditeľnosť

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
sk: vynikajúca

[ctx: trail_visibility]
en: good
sk: dobrá

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
sk: stredná

[ctx: trail_visibility]
en: bad
sk: zlá

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
sk: hrozná

[ctx: trail_visibility]
en: no
sk: žiadna

en: Segregated
sk: Oddelené

en: Informal
sk: Neoficiálna stopa

en: Dedicated Bridleway
sk: Vyhradená cesta pre kone

[ctx: highway]
en: bridleway
sk: cesta pre kone

en: Depending on the country, several access tags are implied and do not need to be set.
sk: V závislosti od krajiny sú niektoré obmedzenia implikované automaticky a nie je potrebné ich zadávať.

en: Globally, `horse=designated` and `motor_vehicle=no` are implied.
sk: Celosvetovo, `horse=designated` (určené pre kone) a `motor_vehicle=no` (zákaz vjazdu) sú implikované.

en: Cycle Lane/Track
sk: Pruh pre cyklistov

en: Cycleway
sk: Cesta pre cyklistov

[ctx: cycleway]
en: lane
sk: jazdný pruh

[ctx: cycleway]
en: track
sk: samostatná dráha

[ctx: cycleway]
en: opposite_lane
sk: protismerný pruh

[ctx: cycleway]
en: opposite_track
sk: protismerná dráha

[ctx: cycleway]
en: opposite
sk: protismerná jazda

[ctx: cycleway]
en: share_busway
sk: cesta zdieľaná s autobusom

[ctx: cycleway]
en: shared_lane
sk: zdieľaný pruh

[ctx: cycleway]
en: separate
sk: zakreslená samostatne

en: Cycleway left
sk: Cesta pre cyklistov vľavo

en: Cycleway right
sk: Cesta pre cyklistov vpravo

en: Oneway (bicycle)
sk: Jednosmerná (bicykel)

en: Edit Highway Attributes:
sk: Upraviť vlastnosti komunikácie:

en: Highway
sk: Hlavná cesta

[ctx: Highway]
en: secondary_link
sk: prípojka cesty II. triedy

[ctx: Highway]
en: tertiary_link
sk: cesta III. triedy

en: Dedicated Cycleway
sk: Vyhradená cesta pre cyklistov

[ctx: highway]
en: cycleway
sk: cesta pre cyklistov

en: Globally, `bicycle=designated` is implied.
sk: Celosvetovo, `bicycle=designated` (určené pre bicykle) je implikované.

en: Pedestrians
sk: Pešia

en: Segregated Foot- and Cycleway
sk: Oddelený chodník a cesta pre cyklistov

en: Combined Foot- and Cycleway
sk: Kombinovaný chodník a cesta pre cyklistov

en: Dedicated Footway
sk: Vyhradený chodník pre peších (kvalitný mestský)

[ctx: highway]
en: footway
sk: mestský chodník

[ctx: footway]
en: access_aisle
sk: prístupová ulička v parkovisku

en: Marked footpath in a parking lot
sk: Značené chodníky v parkovisku

[ctx: footway]
en: crossing
sk: priechod cez cestu

en: A pedestrian crossing
sk: Priechod pre chodcov

[ctx: footway]
en: sidewalk
sk: postranný chodník

en: A footway alongside a street
sk: Chodník popri ceste

[ctx: footway]
en: link
sk: spojka

en: Footway sections that do not exist but are necessary for routing
sk: Úsek chodníka, ktorý neexistuje, ale je potrebný pre výpočet trasy

[ctx: footway]
en: traffic_island
sk: cestný ostrovček

en: Footway sections inside a crossing island
sk: Úsek chodníka v ostrovčeku v ceste

[ctx: footway]
en: alley
sk: bočná ulička

en: Access for back entrances and/or emergency access
sk: Prístup k zadným vchodom alebo núdzovým vstupom

en: Globally, `foot=designated` is implied.
sk: Celosvetovo, `foot=designated` (určené pre chodcov) je implikované.

en: Steps
sk: Schody

[ctx: highway]
en: steps
sk: schody

en: Storeys
sk: Poschodia

en: Amount of Steps
sk: Počet schodov

en: Ramp
sk: Rampa

en: Stroller ramp
sk: Rampa pre detské kočíky

en: Bicycle ramp
sk: Rampa pre bicykle

en: Wheelchair ramp
sk: Rampa pre invalidné vozíky

en: Luggage ramp
sk: Rampa pre batožinu

en: Handrail
sk: Držadlo

en: Left handrail
sk: Držadlo vľavo

en: Center handrail
sk: Držadlo v strede

en: Right handrail
sk: Držadlo vpravo

en: Escalator
sk: Eskalátor (pohyblivé schody)

en: forward
sk: v smere cesty

en: backward
sk: v opačnom smere

en: reversible
sk: meniaci smer

en: Waypoints
sk: Cestné objekty

en: Motorway Junction
sk: Diaľničná križovatka

[ctx: highway]
en: motorway_junction
sk: diaľničná križovatka

en: Junction has no name
sk: Križovatka nemá názov

en: Number
sk: Číslo

en: Junction has no reference
sk: Križovatka nemá číslo

en: Services
sk: Odpočívadlo so službami

[ctx: highway]
en: services
sk: odpočívadlo so službami

en: Toilets
sk: Toalety

en: Rest Area
sk: Odpočívadlo

[ctx: highway]
en: rest_area
sk: odpočívadlo

en: Drinking Water
sk: Pitná voda

en: Traffic Signal
sk: Semafor

[ctx: highway]
en: traffic_signals
sk: semafor

en: Optional crossing attributes:
sk: Voliteľné atribúty priechodu pre chodcov:

en: Pedestrian crossing type
sk: Typ priechodu pre chodcov

en: uncontrolled
sk: neriadený

en: traffic_signals
sk: semafor

en: unmarked
sk: neoznačený

en: Crossing type name (UK)
sk: Typ priechodu pre chodcov (UK viď. en.wikipedia.org)

en: zebra
sk: priechod pre chodcov (zebra)

en: pelican
sk: priechod pre chodcov (len čiarkované okraje)

en: toucan
sk: toucan (priechod pre chodcov a cyklistov, len čiarkované okraje)

en: puffin
sk: puffin (priechod pre chodcov a cyklistov, len čiarkované okraje)

en: pegasus
sk: pegasus (priechod pre chodcov a jazdcov na koňoch, len čiarkované okraje)

en: tiger
sk: tiger (priechod pre chodcov a cyklistov žlté pruhy)

en: Kerb
sk: Obrubník

[ctx: kerb]
en: flush
sk: plynulý

[ctx: kerb]
en: lowered
sk: znížený

[ctx: kerb]
en: no
sk: nie

[ctx: kerb]
en: raised
sk: zvýšený

[ctx: kerb]
en: rolled
sk: oblý

[ctx: kerb]
en: yes
sk: áno

en: Crossing attendant
sk: Priechod cez cestu s obsluhou

en: With island
sk: S ostrovčekom

en: In case of crossing traffic signals:
sk: V prípade priechodu so semaformi:

en: Button operated
sk: Dopytové tlačidlo

en: Sound signals
sk: Zvukový signál

en: Optional values for specific countries
sk: Voliteľné hodnoty pre niektoré krajiny

en: Stop
sk: Značka "Zastaviť (stop)"

[ctx: highway]
en: stop
sk: značka "Stop"

en: N
sk: S

en: E
sk: V

en: S
sk: J

en: W
sk: Z

en: Give Way
sk: Značka "Daj prednosť v jazde"

[ctx: highway]
en: give_way
sk: značka "Daj prednosť v jazde"

en: Advanced stop line
sk: Predsunutá stop-čiara

en: Mini-Roundabout
sk: Malý kruhový objazd

[ctx: highway]
en: mini_roundabout
sk: malý kruhový objazd

en: Pedestrian Crossing
sk: Priechod pre chodcov

[ctx: highway]
en: crossing
sk: priechod pre chodcov

en: Tactile Paving
sk: Dlažba pre nevidiacich

en: incorrect
sk: nesprávne

en: In case of traffic signals:
sk: Ak ide o semafory:

en: Traffic Calming
sk: Spomaľovací retardér

en: Bump
sk: Malý retardér

en: Hump
sk: Dlhší retardér

en: Table
sk: Veľký retardér

en: Cushion
sk: Retardér s medzerami

en: Rumble strip
sk: Zvukový retardér

en: Dip
sk: Priehlbina/jarok

en: Chicane
sk: Šikana

en: Choker
sk: Zúženie ulice

[ctx: traffic_calming]
en: Island
sk: Ostrovček

en: Mini bumps
sk: Spomaľovacie hrbolky

en: Passing Place
sk: Vyhýbací ostrovček

[ctx: highway]
en: passing_place
sk: vyhýbací ostrovček

en: Turning Circle
sk: Obratisko (zaokrúhlený koniec cesty pre ľahšie otáčanie sa áut)

[ctx: highway]
en: turning_circle
sk: obratisko

en: Type of Turning Circle
sk: Typ obratiska

en: circle
sk: kruh

en: oval
sk: ovál

en: knuckle
sk: koleno

en: hammer
sk: kladivo

en: square
sk: štvorec

en: Turning Loop
sk: Obratisko s ostrovčekom

[ctx: highway]
en: turning_loop
sk: obratisko s ostrovčekom

en: City Limit Sign
sk: Značka začiatku obce

en: Second Name
sk: Druhé meno

en: Color of background (HTML name or hexadecimal code)
sk: Farba pozadia (HTML názov alebo hexadecimálny kód)

en: Speed Limit Sign
sk: Značka povolenej rýchlosti

en: Speed Camera
sk: Kamera na meranie rýchlosti

[ctx: highway]
en: speed_camera
sk: kamera na meranie rýchlosti

en: Toll gantry
sk: Mýtna kamera

[ctx: highway]
en: toll_gantry
sk: mýtna kamera

en: Traffic Mirror
sk: Cestné zrkadlo

[ctx: highway]
en: traffic_mirror
sk: cestné zrkadlo

en: Highway milestone
sk: Cestný míľnik

[ctx: highway]
en: milestone
sk: cestný míľnik

[ctx: junction=yes]
en: Named Junction
sk: Pomenovaná križovatka

en: Used in some countries for a named road junction who’s name serves for local orientation.
sk: Používané v niektorých krajinách, kde aj názvy križovatiek slúžia k orientácii.

en: Trailhead
sk: Začiatok trasy

[ctx: highway]
en: trailhead
sk: začiatok trasy

en: Waste Basket/Trash Can
sk: Odpadkový kôš

en: Elevator
sk: Výťah

[ctx: highway]
en: elevator
sk: výťah

en: Capacity (persons)
sk: Kapacita (osôb)

en: Manufacturer
sk: Výrobca

en: Indoor
sk: V budove

en: Freight elevator
sk: Nákladný výťah

en: Surveillance Camera
sk: Bezpečnostná kamera

en: indoor
sk: vnútorná

en: outdoor
sk: vonkajšia

en: Grit Bin
sk: Zásobník piesku (pre posyp)

en: Mountain Pass
sk: Horský priesmyk

en: Elevation (meters)
sk: Nadmorská výška (metre)

en: Barriers
sk: Prekážky (Barriers)

en: Block
sk: Balvan (Block)

en: Bollard
sk: Stĺpik

en: Bollard type
sk: Typ stĺpika

en: rising
sk: vysúvateľný

en: removable
sk: odstrániteľný

en: foldable
sk: skladací

en: fixed
sk: nehybný

en: Tags which are implied and do not need to be set are:
sk: Značky, ktoré sú implikované a nie je potrebné ich tu nastaviť:

en: `access=no`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
sk: `access=no`, `foot=yes` a `bicycle=yes` (prístup len pre chodcov a cyklistov)

en: Cycle Barrier
sk: Cyklo-prekážka (Cycle Barrier)

en: Cattle Grid
sk: Mreža cez cestu, ako zábrana pre dobytok, priechodná pre autá (Cattle grid)

en: Bus Trap
sk: Zariadenie na ceste zabraňujúce vjazdu vozidiel okrem autobusov (Bus trap)

en: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
sk: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` a `bicycle=yes` (prístup len pre chodcov, cyklistov a vozidlá verejnej dopravy (bus+taxi))

en: Spikes
sk: Špičky (hroty)

en: Toll Booth
sk: Mýtna búdka

en: Border Control
sk: Hraničná kontrola

en: Hedge
sk: Živý plot (Hedge)

en: Fence
sk: Plot

en: barbed_wire
sk: ostnatý drôt

en: bars
sk: mreže

en: chain_link
sk: drôtené pletivo

en: electric
sk: elektrický

en: pole
sk: stĺpy

en: railing
sk: zábradlie

en: split_rail
sk: hranaté brvná (split_rail)

en: wire
sk: drôt

en: Cable barrier
sk: Lanové zvodidlá

en: Guard Rail
sk: Zvodidlá

en: Wall
sk: Múr

en: brick
sk: tehly

en: castle_wall
sk: hradný múr

en: dry_stone
sk: nespojené kamene

en: flood_wall
sk: povodňová stena

en: noise_barrier
sk: protihluková stena

en: seawall
sk: pobrežný múr

en: adobe
sk: sušené tehly

en: glass
sk: sklo

en: masonry
sk: murivo

en: reinforced_concrete
sk: posilnený betón

en: City Wall
sk: Mestské hradby

en: Two-sided
sk: Obojstranná

en: Retaining Wall
sk: Oporný múr

en: Jersey Barrier
sk: Prefabrikovaná cestná zátarasa

en: Log
sk: Brvno

[ctx: Barrier]
en: Ditch
sk: Priekopa (ditch)

en: Tactile paving
sk: Dlažba pre nevidiacich

en: Entrance (Barrier Opening)
sk: Vstup (otvor v prekážke)

en: Gate
sk: Brána

en: Usually locked
sk: Väčšinu času uzamknuté

en: Lift Gate
sk: Závora (Lift Gate)

[ctx: lift_gate]
en: single
sk: jednoduchá

[ctx: lift_gate]
en: double
sk: dvojitá

en: Swing Gate
sk: otočná závora

[ctx: swing_gate]
en: single
sk: jednoduchá

[ctx: swing_gate]
en: double
sk: dvojitá

en: Hampshire Gate
sk: Brána pre zvieratá (Hampshire)

en: Bump Gate
sk: Brána pre otváranie predkom auta (Bump)

en: Kissing Gate
sk: Zložitejšia brána proti dobytku (kissing gate)

en: The tag `foot=yes` is implied and does not need to be set.
sk: Značka`foot=yes` (prístup pre chodcov) je implikovaná a nemusí tu byť nastavená.

en: Height Restrictor
sk: Obmedzovať výšky

en: Chain
sk: Reťaz

en: Stile
sk: Priechod cez prekážku

en: ladder
sk: rebrík

en: squeezer
sk: štrbina

en: stepover
sk: schody

en: Turnstile
sk: Turniket

en: Full-Height Turnstile
sk: Vysoký turniket

en: Sally Port
sk: Sally port (vstupný portál do pevnosti s vonkajšou a vnútornou bránou)

en: Passageways
sk: Chodby (pasáže)

en: Tunnel name
sk: Názov tunela

en: Building Passage
sk: Pasáž pod budovou

en: Arcade
sk: Pasáž

en: Open on left side
sk: Otvorená na ľavej strane

en: Open on right side
sk: Otvorená na pravej strane

en: Colonnade
sk: Kolonáda

en: Avalanche Protector
sk: Lavínová ochrana (strecha)

[ctx: main group]
en: Water
sk: Voda

[ctx: sub group]
en: Water
sk: Voda

en: River
sk: Rieka

[ctx: waterway]
en: river
sk: rieka

en: Lock
sk: Plavebná komora

en: Stream
sk: Potok (stream)

[ctx: waterway]
en: stream
sk: potok

en: Tidal channel
sk: Prílivový kanál

[ctx: waterway]
en: tidal_channel
sk: prílivový kanál

en: Salt Water
sk: Slaná voda

en: Canal
sk: Prieplav/zavlažovací kanál

[ctx: waterway]
en: canal
sk: prieplav/kanál

en: qanat
sk: kanát

en: flooded
sk: zaplavený

[ctx: usage]
en: transportation
sk: doprava

[ctx: usage]
en: transmission
sk: prenos

[ctx: usage]
en: irrigation
sk: zavlažovanie

[ctx: usage]
en: headrace
sk: prívodný kanál do elektrárne

[ctx: usage]
en: tailrace
sk: odvodný kanál z elektrárne

[ctx: usage]
en: spillway
sk: Bezpečnostný prepad

en: Drain
sk: Odvodňovací kanál, odtok (drain)

[ctx: waterway]
en: drain
sk: odvodňovací kanál, odtok

en: Ditch
sk: Priekopa (ditch)

[ctx: waterway]
en: ditch
sk: priekopa

en: Spring
sk: Prameň

en: A point where groundwater naturally flows to the surface of the earth from underground.
sk: Bod kde podzemná voda prirodzene vyteká z podzemia na zemský povrch.

en: Waterfall
sk: Vodopád

[ctx: waterway]
en: waterfall
sk: vodopád

en: Weir
sk: Priehradzka

[ctx: waterway]
en: weir
sk: priehradzka

en: Dam
sk: Priehradný múr

[ctx: waterway]
en: dam
sk: priehrada

en: Levee
sk: Hrádza

en: Groyne
sk: Spomaľovač toku

en: Breakwater
sk: Vlnolam

en: Culvert
sk: Priepust

en: Penstock
sk: Prívodné tlakové potrubie

[ctx: waterway]
en: pressurised
sk: pod tlakom

[ctx: pipeline]
en: overground
sk: nad zemou

[ctx: pipeline]
en: overhead
sk: nad hlavou

[ctx: pipeline]
en: surface
sk: na povrchu

[ctx: pipeline]
en: underground
sk: pod zemou

[ctx: pipeline]
en: underwater
sk: pod hladinou

en: Diameter (mm)
sk: Priemer (mm)

en: Pressure (bar)
sk: Tlak (v baroch)

en: Flow rate with unit of measure
sk: Prietok s mernou jednotkou

en: Basin
sk: Umelá vodná nádrž

[ctx: landuse]
en: basin
sk: povodňový rezervoár

en: retention
sk: zadržiavacia

en: infiltration
sk: vsakovacia

en: detention
sk: polder

en: evaporation
sk: vyparovacia

en: settling
sk: usadzovacia

en: Reservoir
sk: Nádrž

en: Covered Reservoir
sk: Krytá nádrž

[ctx: natural]
en: Water
sk: Voda

en: A body of water, such as a lake, pond or river.
sk: Vodná plocha, ako jazero, rybník alebo rieka.

en: Water Body
sk: Vodná plocha

en: stream
sk: potok

en: river
sk: rieka

en: canal
sk: prieplav/kanál

en: drain
sk: kanál

en: ditch
sk: jarok

en: pond
sk: rybník

en: lake
sk: jazero

en: lagoon
sk: lagúna

en: oxbow
sk: mŕtve rameno

en: lock
sk: plavebná komora

en: basin
sk: povodňový rezervoár

en: reservoir
sk: nádrž

en: wastewater
sk: odpadová voda

en: Intermittent (does not permanently contain water)
sk: Občasný (neobsahuje vodu vždy)

en: Tailings Pond
sk: Odkalisko

en: An area in which waterborn tailings are pumped to allow the separation of solids from the water
sk: Oblasť kde sú ukladané látky rozpustené vo vode, aby sa od vody oddelili pevné čiastočky

en: Material associated with the tailings
sk: Materiál v odkalisku

en: aggregate
sk: kamenivo

en: bauxite
sk: bauxit

en: coal
sk: uhlie

en: dimension_stone
sk: dekoračné kamene

en: gold
sk: zlato

en: ilmenite
sk: ilmenit

en: iron_ore
sk: železná ruda

en: lead
sk: olovo

en: nickel
sk: nikel

en: rutile
sk: rutil (oxid titaničitý)

en: salt
sk: soľ

en: silver
sk: striebro

en: tin
sk: cín

en: zinc
sk: zinok

en: zircon
sk: zirkón

en: Intermittent (sometimes wet, sometimes dry)
sk: Premenlivé (niekdy mokrné, niekedy suché)

en: Hazardous to human health due to chemical contamination
sk: Nebezpečné pre ľudské zdravie kvôli chemickému zamoreniu

en: Coastline
sk: Pobrežie

en: Line between the sea and land (with the water on the right side of the way).
sk: Hranica medzi morom a súšou (voda je na pravej strane cesty).

en: Wetland
sk: Mokraď

en: Waterlogged area, either permanently or seasonally with vegetation.
sk: Vodou zaplavená oblasť, stále alebo občasne s rastlinstvom.

en: bog
sk: slatina

en: mangrove
sk: mangrovová oblasť

en: marsh
sk: mokraď

en: reedbed
sk: mokraď s rákosím

en: saltern
sk: soľné odparovacie pláne

en: saltmarsh
sk: soľná bažina

en: string_bog
sk: pásová slatina

en: swamp
sk: močiar

en: tidalflat
sk: prílivová oblasť

en: wet_meadow
sk: mokrá lúka

en: Mud
sk: Blato

en: Large area covered with mud.
sk: Veľká oblasť pokrytá bahnom.

en: Beach
sk: Pláž

en: A flat area of sand, gravel or pebble next to water.
sk: Rovná plocha piesku, štrku alebo okruhliakov na okraji vody.

en: swimming
sk: plávanie

en: surfing
sk: surfovanie

en: Nudism
sk: Nudizmus (bez šiat)

en: obligatory
sk: povinný

en: customary
sk: obvyklý

en: Bay
sk: Záliv

en: An area of water mostly surrounded by land but with level connection to the ocean or a lake.
sk: Oblasť vodnej plochy väčšinou obklopená pevninou, avšak priamo napojená na oceán alebo jazero.

en: Cape
sk: Mys

en: A prominent, elevated piece of land sticking out into the sea or large lake.
sk: Výrazná časť pevniny vytŕčajúca do mora alebo veľkého jazera.

en: Strait
sk: Prieliv

en: Shipping
sk: Lodná doprava

en: Ferry Terminal
sk: Prístavisko prievozu, trajektu

en: Cargo
sk: Náklad

[ctx: cargo]
en: passengers
sk: cestujúci

[ctx: cargo]
en: vehicle
sk: vozidlá

[ctx: cargo]
en: bicycle
sk: bicykle

[ctx: cargo]
en: hgv
sk: nákladné autá

[ctx: cargo]
en: passengers;vehicle
sk: cestujúci+vozidlá

en: Ferry Route
sk: Prievoz, trajekt

en: Highway type the ferry connects
sk: Trieda ciest, ktoré trajekt spája

en: Reaction ferry
sk: Reakčná kompa (využíva na pohon tok rieky)

en: Marina
sk: Prístav pre jachty (Marina)

en: Dump Station
sk: Výlevka na odpad z karavanu

en: public
sk: verejné

en: Marine Fuel
sk: Palivo pre lode

[ctx: waterway]
en: fuel
sk: palivo

en: Independent
sk: Rôzne

en: Fuel types:
sk: Typy palív:

en: Diesel
sk: Nafta

en: Bio Diesel
sk: Bio nafta

en: Octane 80
sk: 80 oktánový

en: Octane 87
sk: 87 oktánový

en: Octane 91
sk: 91 oktánový

en: Octane 92
sk: 92 oktánový

en: Octane 95
sk: 95 oktánový

en: Octane 98
sk: 98 oktánový

en: Octane 100
sk: 100 oktánový

en: E10 (10% Ethanol mix)
sk: E10 (10% Etanol mix)

en: E85 (85% Ethanol mix)
sk: E85 (85% Etanol mix)

en: Ethanol (alcohol)
sk: Etanol (alkohol)

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
sk: LPG (Skvapalnený ropný plyn)

en: CNG (Compressed Natural Gas)
sk: CNG (Stlačený zemný plyn)

en: Pier
sk: Mólo

en: Mooring
sk: Kotvenie

en: commercial
sk: obchodné

en: Floating
sk: Plávajúce

en: Lock Gate
sk: Brána plavebnej komory

[ctx: waterway]
en: lock_gate
sk: brána plavebnej komory

en: Turning Point
sk: Obratisko lodí

[ctx: waterway]
en: turning_point
sk: obratisko lodí

en: Slipway
sk: Slipway (rampa na vyzdvihnutie lode z vody na breh)

en: Boatyard
sk: Lodenica

[ctx: waterway]
en: boatyard
sk: lodenica

en: Dock
sk: Lodný dok

[ctx: waterway]
en: dock
sk: lodný dok

en: Transport
sk: Preprava

en: Railway
sk: Železnica

en: Rail
sk: Železnica (štandardná)

[ctx: railway]
en: rail
sk: železnica

en: main
sk: hlavná

en: branch
sk: vetva

en: industrial
sk: priemysel

en: military
sk: armáda

en: tourism
sk: cestovanie

en: freight
sk: náklad

en: Narrow Gauge Rail
sk: Úzkorozchodná železnica

[ctx: railway]
en: narrow_gauge
sk: úzkorozchodná železnica

en: Monorail
sk: Jednokoľajka, vysutá dráha

[ctx: railway]
en: monorail
sk: jednokoľajka

en: Preserved
sk: Historická železnica

[ctx: railway]
en: preserved
sk: historická železnica

en: Light Rail
sk: Ľahká železnica/diaľková električka

[ctx: railway]
en: light_rail
sk: ľahká železnica

en: Subway
sk: Metro

[ctx: railway]
en: subway
sk: metro

en: Tram
sk: Električka

[ctx: railway]
en: tram
sk: električka

en: Funicular
sk: Lanovka

[ctx: railway]
en: funicular
sk: lanovka

en: Bus Guideway
sk: Vodiaca dráha pre autobus

[ctx: highway]
en: bus_guideway
sk: vodiaca stopa pre autobus

en: Miniature Rail
sk: Miniželeznica

[ctx: railway]
en: miniature
sk: miniželeznica

en: Railway construction
sk: Železnica vo výstavbe

[ctx: railway]
en: construction
sk: železnica vo výstavbe

en: Railway type
sk: Typ železnice

en: Disused Rail
sk: Nepoužívaná železnica

[ctx: railway]
en: disused
sk: nevyužívaná železnica

en: Abandoned Rail
sk: Opustená železnica

[ctx: railway]
en: abandoned
sk: opustená železnica

en: Level Crossing
sk: Železničné priecestie (pre autá)

[ctx: railway]
en: level_crossing
sk: železničné priecestie

en: Traffic lights
sk: Semafor

en: Barrier
sk: Zábrana

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
sk: áno

[ctx: crossing:barrier]
en: no
sk: nie

[ctx: crossing:barrier]
en: half
sk: polovičná

[ctx: crossing:barrier]
en: full
sk: úplná

[ctx: crossing:barrier]
en: double_half
sk: polovičná dvojitá

en: Crossing
sk: Peší priechod cez železnicu

[ctx: railway]
en: crossing
sk: priechod chodcov cez železnicu

en: Crossing type
sk: Typ priechodu

en: Turntable
sk: Točňa

[ctx: railway]
en: turntable
sk: točňa

en: Buffer Stop
sk: Nárazník

[ctx: railway]
en: buffer_stop
sk: nárazník

en: Railway Switch
sk: Výhybka

[ctx: railway]
en: switch
sk: výhybka

en: abt
sk: Abtova výhybka

en: default
sk: predvolené

en: Railway crossing
sk: Kríženie koľajníc

[ctx: railway]
en: railway_crossing
sk: Kríženie koľajníc

en: Railway Signal
sk: Železničný signál

[ctx: railway]
en: signal
sk: železničný signál

en: Railway milestone
sk: Železničný míľnik

[ctx: railway]
en: milestone
sk: železničný míľnik

en: Position (kilometers)
sk: Poloha (kilometre)

en: Aerialway
sk: Lanovka

en: Cable Car
sk: Veľká kabínková lanovka

en: Number of people per hour
sk: Počet ľudí za hodinu

en: Number of people per car
sk: Počet ľudí v kabínke

en: Typical journey time in minutes
sk: Typický čas trasy v minútach

en: Has heating?
sk: Má vyhrievanie?

en: Chair Lift
sk: Sedačková lanovka

en: Number of people per chair
sk: Počet ľudí v sedačke/kabíne

en: Has bubble?
sk: Má kryt?

en: Gondola
sk: Kabínková lanovka

en: Number of people per gondola
sk: Počet ľudí v kabínke

en: Mixed Lift
sk: Zmiešané lanovky

en: Number of people per gondola/chair
sk: Počet ľudí na kabínku/sedačku

en: Drag Lift
sk: Lyžiarsky vlek

en: drag_lift (general type - use only if exact type (see values below) is unknown)
sk: Lyžiarsky vlek (všeobecný typ - použite len ak nie je vhodný iný typ z ponuky)

en: t-bar
sk: s dvojmiestnou kotvou

en: j-bar
sk: s jednomiestnou kotvou

en: platter
sk: disk medzi nohy (Poma)

en: rope_tow
sk: ťažné lano

en: Magic Carpet
sk: Posuvný pás

en: Goods
sk: Nákladná

en: Zip line
sk: Lanový sklz (zavesenie na lane)

[ctx: aerialway]
en: Station
sk: Stanica lanovky

en: Pylon
sk: Stožiar (pylón)

[ctx: car]
en: Parking
sk: Parkovisko

en: Park and Ride
sk: P+R parkovisko

en: bus
sk: autobus

en: train
sk: vlak

en: ferry
sk: trajekt (prievoz)

en: Capacity (overall)
sk: Kapacita (celková)

en: Spaces for Disabled
sk: Miesta pre vozíčkárov

en: Spaces for Women
sk: Priestory pre ženy

en: Spaces for Parents
sk: Priestory pre rodičov s deťmi

en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
sk: Pozrite Wiki pre iné typy capacity:[types]=*.

en: Only for street side parking:
sk: Len pre parkovanie pozdĺž ulice:

en: diagonal
sk: šikmé

en: parallel
sk: paralelné

en: perpendicular
sk: kolmé

en: Parking Space
sk: Parkovacie miesto

en: Type of parking space
sk: Typ parkovacieho miesta

en: disabled
sk: postihnutých

en: normal
sk: normálne

en: Capacity
sk: Kapacita

en: Covered (with roof)
sk: Kryté

en: Parking Entrance/Exit
sk: Vjazd/výjazd z podzemného parkoviska

en: Fuel
sk: Čerpacia stanica

en: With shop
sk: S obchodom

en: convenience
sk: tovar dennej potreby

en: kiosk
sk: stánok (trafika)

en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
sk: Nafta (zo skvapalneného plynu - najkvalitnejšia, syntetická)

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
sk: Nafta pre ťažké nákladné automobily

en: Additives:
sk: Aditíva:

en: Diesel Exhaust Fluid (AdBlue/AUS32)
sk: Výfuková tekutina pre naftové motory (AdBlue/AUS32)

en: Fuel cards:
sk: Palivové karty:

en: Charging Station
sk: Nabíjacia stanica (pre elektromobily)

en: Charging Network (Mobility Service Provider)
sk: Nabíjacia sieť (Poskytovateľ služby mobility)

en: Operator (Charge Point Operator)
sk: Prevádzkovateľ (Operátor nabíjacieho miesta)

en: Simultaneously usable charging spots
sk: Zároveň použiteľné nabíjacie miesta

en: Storey
sk: Poschodia

en: Surroundings and Fees:
sk: Okolie a poplatky:

en: Covered
sk: Kryté

en: Charging fee
sk: Nabíjací poplatok

en: Parking fee
sk: Parkovací poplatok

en: Types of vehicles which can be charged:
sk: Typy vozidiel, ktoré je možné nabíjať:

en: Cars
sk: Autá

en: Motorcycles
sk: Motocykle

en: Trucks (HGV)
sk: Nákladné autá

en: (Note: For most charging stations, check ''Cars'' and ''Motorcycles''. Check ''Trucks'' only if there is sufficient space.)
sk: (Poznámka: Pre väčšinu nabíjacích staníc zvoľte ''Autá'' a ''Motocykle''. Zvoľte ''Nákladné autá'' len ak majú dostatok miesta.)

en: Number of Sockets:
sk: Počet zásuviek:

en: IEC Type 2 (Mennekes) socket only
sk: IEC Type 2 (Mennekes) - len zásuvky

en: IEC Type 2 (Mennekes) with cable
sk: IEC Type 2 (Mennekes) s káblom

en: Tesla Supercharger
sk: Tesla Supernabíjačka

en: Schuko
sk: Schuko (Európska zásuvka)

en: Charging Power (e.g. ''22 kW''):
sk: Nabíjací výkon (napr. ''22 kW''):

en: Unlocking (Authentication):
sk: Odomknutie (Autentifikácia):

en: Unlock through App
sk: Odomknutie aplikáciou

en: Unlock through RFID/NFC
sk: Odomknutie cez RFID/NFC

en: Usable without registration
sk: Použiteľné bez registrácie

en: Edit Payment Methods (only if usable without registration)
sk: Upravte spôsoby platby (len ak použiteľné bez registrácie)

en: Wash
sk: Umyváreň

[ctx: car_wash]
en: Automated
sk: Automatická

en: Self Service
sk: Samoobsluha

en: Car Dealer
sk: Predajca automobilov

en: Second hand
sk: Použitý tovar (second hand)

en: only
sk: výhradne

en: Repair
sk: Servis

[ctx: shop=car_repair]
en: Service
sk: Služby

en: dealer
sk: predaj

en: repair
sk: opravy

en: parts
sk: náhradné diely

en: tyres
sk: pneumatiky

en: Parts
sk: Náhradné diely

en: Tires
sk: Pneumatiky

en: Rental
sk: Požičovňa

en: Pooling
sk: Spolujazda autom

en: Sharing
sk: Autopožičovňa (aj pre krátkodobé požičanie auta aj 1 hod.)

[ctx: motorcycle]
en: Parking
sk: Parkovisko

en: Motorcycle Dealer
sk: Predajca motocyklov

en: Services:
sk: Služby:

en: Sale
sk: Predaj

en: brand
sk: značka

en: oldtimer
sk: použité

en: Safety inspection
sk: Revízia bezpečnosti

en: Clothes
sk: Oblečenie

[ctx: bicycle]
en: Parking
sk: Odstavný stojan

en: anchors
sk: držiaky

en: bollard
sk: stĺpik

en: ground_slots
sk: zárezy v zemi

en: informal
sk: neoficiálny

en: lockers
sk: skrinky

en: rack
sk: regál

en: shed
sk: prístrešok

en: stands
sk: stojany

en: wall_loops
sk: držiaky na kolesá

en: Bike Dealer
sk: Bicyklový obchod

en: Bicycles are sold
sk: Predaj bicyklov

en: Second-hand bicycles are sold
sk: Predaj second-hand bicyklov

en: Bicycles are repaired
sk: Oprava bicyklov

en: Bicycles are rented
sk: Požičovňa bicyklov

en: Free bicycle pump
sk: Verejná pumpa pre bicykle

en: Tools for do-it-yourself repair (may be a bike co-operative)
sk: Nástroje pre svojpomocnú opravu (môže byť bike co-operative)

en: Bicycles are washed (for a fee)
sk: Čistenie bicyklov (za poplatok)

en: Public Bicycle Repair Station
sk: Samoobslužná opravovňa bicyklov

en: Stand
sk: Stojan

[ctx: bicycle_repair_station]
en: Tools
sk: Nástroje

en: Chain tool
sk: Náradie na reťaz

en: Bicycle Wash
sk: Umyváreň pre bicykle

en: Automated
sk: Automatické

en: Public Transport
sk: Hromadná doprava

en: Public Transport Route (Rail)
sk: Trasa hromadnej dopravy (Železnica)

en: Route type
sk: Typ trasy (route)

en: subway
sk: metro (subway)

en: monorail
sk: jednokoľajová visutá dráha (monorail)

en: stop position
sk: poloha zastávky

en: stop position (exit only)
sk: poloha zastávky (iba výstup)

en: stop position (entry only)
sk: poloha zastávky (iba nástup)

en: platform
sk: nástupište

en: platform (exit only)
sk: nástupište (iba výstupy)

en: platform (entry only)
sk: nástupište (iba nástupy)

en: Public Transport Route (Bus)
sk: Trasa hromadnej dopravy (Autobus)

en: share_taxi
sk: zdieľané taxi

en: trolleybus
sk: trolejbus

en: hail and ride route segment
sk: na úseku zastavuje linka na znamenie kdekoľvek

en: Public Transport Route (Ferry)
sk: Trasa hromadnej dopravy (Trajekt)

en: stop_position
sk: miesto zastavenia vozidla

en: Public Transport Route (Aerialway)
sk: Trasa hromadnej dopravy (Lanovka)

en: Route Master
sk: Sada trás (route master)

en: aerialway
sk: visutá cesta/lanovka

en: route variant/direction (at least 2)
sk: varianta trasy/smer (minimálne dve)

en: Stop Area
sk: Oblasť zastávky

en: UIC reference
sk: UIC číslo

en: UIC name
sk: UIC názov

en: Stop Position
sk: Miesto zastavenia

en: Platform
sk: Nástupište

en: Subway Entrance
sk: Vchod do metra

en: Station or amenities
sk: Stanica alebo vybavenosť

en: Bus
sk: Autobus

en: Trolleybus
sk: Trolejbus

en: Share taxi
sk: Zdieľané taxi

en: Train
sk: Vlak

en: Ferry
sk: Trajekt

en: Bench
sk: Lavička

en: Shelter
sk: Prístrešok

en: Passenger information display
sk: Informačný displej pre cestujúcich

en: Route references
sk: Čísla liniek

[ctx: railway]
en: Station
sk: Stanica

en: Building
sk: Budova

[ctx: railway]
en: subway_entrance
sk: vchod do metra

en: Ticket Machine
sk: Automat na lístky

en: Public Transport (Legacy)
sk: Hromadná doprava (zastaralé)

en: Public transport route (Legacy)
sk: Trasa hromadnej dopravy (zastaralé)

en: halt point
sk: bod prerušenia

en: forward halt point
sk: bod zastavenia smerom dopredu

en: backward halt point
sk: bod zastavenia smerom dozadu

en: Public transport route (Legacy) (Ferry)
sk: Trasa hromadnej dopravy (zastaralé) (Trajekt)

en: Public transport route (Legacy) (Aerialway)
sk: Trasa hromadnej dopravy (zastaralé) (Lanovka)

[ctx: railway]
en: station
sk: železničná stanica

en: UIC-Reference
sk: UIC-Číslo

en: Railway Halt
sk: Železničná zastávka

[ctx: railway]
en: halt
sk: železničná zastávka

en: Tram Stop
sk: Zastávka električky

[ctx: railway]
en: tram_stop
sk: zastávka električky

en: Railway Platform
sk: Železničné nástupište

[ctx: railway]
en: platform
sk: železničné nástupište

en: Reference (track number)
sk: Referencie (číslo stopy(track))

en: Bus Station
sk: Autobusová stanica

en: Bus Stop
sk: Autobusová zastávka

[ctx: highway]
en: bus_stop
sk: autobusová zastávka

en: Bus Platform
sk: Autobusové nástupište

[ctx: highway]
en: platform
sk: nástupište

en: Airport
sk: Letisko

en: Airport Ground
sk: Územie letiska

en: Runway
sk: Pristávacia dráha

en: Length (meters)
sk: Dĺžka (v metroch)

en: Taxiway
sk: Rolovacie dráhy

en: Holding Position
sk: Vyčkávacie miesto

en: Helipad
sk: Pristávacia plocha pre vrtuľníky

en: Apron
sk: Letisková parkovacia plocha

en: Plane Parking Position
sk: Parkovacie miesto pre lietadlo

en: Hangar
sk: Hangár

[ctx: building]
en: hangar
sk: hangár

[ctx: building]
en: yes
sk: áno

[ctx: airmark]
en: Beacon
sk: Letecký maják

en: Navigation aid
sk: Zariadenie pre navigáciu

en: Windsock
sk: Veterný rukáv

en: Terminal
sk: Terminál

[ctx: airport]
en: Gate
sk: Brána

en: Facilities
sk: Občianska vybavenosť

en: Accommodation
sk: Ubytovanie

en: Stars
sk: Počet hviezd

en: Rooms
sk: Počet izieb

en: Beds
sk: Počet postelí

en: Guest House/Bed & Breakfast
sk: Penzión

en: agritourism
sk: agroturistický

en: bed_and_breakfast
sk: penzión (ubytovanie a raňajky)

en: Apartment
sk: Apartmány

en: Number of apartments
sk: Počet apartmánov

en: Chalet
sk: Chata

en: Hostel
sk: Ubytovňa

en: Alpine Hut
sk: Horská chata

en: members_only
sk: len pre členov

en: Wilderness Hut
sk: Chata v divočine

en: Shower
sk: Sprchy

en: seasonal
sk: sezónne

en: Closer description
sk: Bližší popis

en: Caravan Site/RV Park
sk: Kemping pre obytné prívesy

en: Number of places
sk: Počet miest

en: Power supply
sk: Elektrická prípojka

en: Tents allowed
sk: Povolenie pre stany

en: Campsite
sk: Kemp

en: Caravans allowed
sk: Karavany povolené

en: Backcountry
sk: V prírode

en: Group only access
sk: Prístup len pre skupiny

en: Camp pitch
sk: Kempovacie miesto

en: Unit number
sk: Číslo ubytovacej jednotky

en: Permanent camping only
sk: Len trvalé kempovanie

en: Food+Drinks
sk: Jedlo+Nápoje

en: Restaurant
sk: Reštaurácia

en: Microbrewery
sk: Minipivovar

en: Outdoor seating
sk: Vonkajšie sedenie

en: Takeaway
sk: So sebou

en: Delivery
sk: Donáška

en: Mo-Su 12:00-22:00
sk: Po-Ne 12:00-22:00

en: Kitchen Opening Hours
sk: Otváracie hodiny kuchyne

en: Fast Food
sk: Rýchle občerstvenie (fast food)

en: Food Court
sk: Jedálenská zóna

en: Cafe
sk: Kaviareň

en: Ice cream
sk: Zmrzlina

en: Pub
sk: Krčma

en: Beer Garden
sk: Pivná terasa

en: Bar
sk: Bar (výčap)

en: Diet
sk: Diéta (obmedzené druhy potravín)

en: Vegetarian
sk: Vegetariánska

en: Vegan
sk: Vegánska

en: Lacto-vegetarian
sk: Laktovegetariánska

en: Ovo-vegetarian
sk: Laktoovovegetariánska

en: Pescetarian
sk: Pescetariánska (morské plody a vegetariánska)

en: Fruitarian
sk: Frutariánska (len ovocie)

en: Raw
sk: Raw/Surová

en: Dairy free
sk: Bez mlieka

en: Gluten free
sk: Bez gluténu

en: Lactose free
sk: Bez laktózy

en: Kosher
sk: Kóšer

en: Tourism
sk: Turistika

en: Attraction
sk: Atrakcia

en: Viewpoint
sk: Vyhliadka

en: Information Office
sk: Informačná kancelária

en: An office where you can get information about a town or region.
sk: Kancelária poskytujúca informácie o meste alebo oblasti.

en: A board with a map.
sk: Tabuľa s mapou.

en: Detail Grade
sk: Úroveň detailu

en: topo
sk: topografická

en: street
sk: pouličná sieť

en: scheme
sk: prehľadová (orientačná)

en: toposcope
sk: smerová ružica so zaujímavými bodmi v okolí

en: Shown Area
sk: Zobrazená oblasť

en: site
sk: miesto/areál (blízke okolie)

en: city
sk: mesto (obec)

en: region
sk: oblasť krajiny (región)

en: Routes shown for:
sk: Zobrazené trasy sú pre:

en: Hiking
sk: Turistika

en: Cycling
sk: Cyklistika

en: Mountainbiking
sk: Horský bicykel

en: Skiing
sk: Lyžovanie

en: Riding
sk: Jazdectvo

en: ... other transportation modes possible
sk: ... iný druh prepravy

en: Information Board
sk: Informačná tabuľa

en: A board with information.
sk: Tabuľa s informáciami.

en: Board Content
sk: Informácie na tabuli

en: notice
sk: upozornenie

en: nature
sk: príroda

en: wildlife
sk: živočíšstvo

en: plants
sk: rastlinstvo

en: geology
sk: geológia

en: Guidepost
sk: Smerovník (Rázcestník)

en: A Signpost/Guidepost to indicate the directions to different destinations.
sk: Smerovník/rázcestník ukazujúci smer k rôznym cieľom.

en: Route marker
sk: Značka trasy

en: Information Terminal
sk: Informačný terminál

en: Information access via electronic methods.
sk: Elektronický prístup k informáciám.

en: Audio Guide
sk: Audiosprievodca

en: Information using headphones or a mobile phone.
sk: Informácie zo slúchadiel alebo mobilného telefónu.

en: Audioguide via mobile phone?
sk: Audiosprievodca cez mobilný telefón?

en: Phone number
sk: Číslo telefónu

en: Use E.123 format, e.g. +49 11223 456 7890
sk: Použite formát E.123, napr. +49 11223 456 7890

en: Other Information Point
sk: Iný informačný bod

en: Leisure
sk: Voľný čas

en: Movie Theater/Cinema
sk: Kino

en: Drive-in theater
sk: Kino pre autá

en: Number of screens
sk: Počet premietacích plôch

en: Bandstand
sk: Koncertný altánok

en: Dance
sk: Tanec

en: Bleachers
sk: Divácke lavičky

en: Backrest
sk: Operadlo chrbta (Backrest)

en: aviary
sk: voliéra

en: birds
sk: vtáky

en: butterfly
sk: motýle

en: enclosure
sk: klietky

en: falconry
sk: sokoliareň

en: petting_zoo
sk: hladkacie zoo

en: reptile
sk: plazy

en: safari_park
sk: safari park

en: wildlife_park
sk: park s divými zvieratami

en: Animal enclosure
sk: Ohrada pre zvieratá

en: Dog Park
sk: Cvičisko pre psov

en: Amusement/Theme Park
sk: Zábavný park

en: Water Park
sk: Vodný zábavný park

en: Water Slide
sk: Vodná šmykľavka

en: Public bath
sk: Verejný kúpeľ

[ctx: bath:type]
en: hot_spring
sk: horúci prameň

[ctx: bath:type]
en: lake
sk: jazero

[ctx: bath:type]
en: river
sk: rieka

[ctx: bath:type]
en: thermal
sk: termálna

en: Open air
sk: Otvorené priestranstvo

[ctx: restroom]
en: Female
sk: Ženy

[ctx: restroom]
en: Male
sk: Muži

[ctx: restroom]
en: Unisex
sk: Všetky pohlavia

en: Resort
sk: Rezort

en: Beach Resort
sk: Plážové letovisko

en: Swimming Pool
sk: Bazén

en: Used for the water area only.
sk: Použiť len na nádrž s vodou.

en: Dive centre
sk: Potápačské centrum

en: Fitness Station
sk: Miesto na cvičenie

en: Horse Riding Centre
sk: Jazdecké centrum

en: Club
sk: Klub (záujmové združenie)

[ctx: club]
en: amateur_radio
sk: rádioamatérsky

[ctx: club]
en: art
sk: umelecký

[ctx: club]
en: astronomy
sk: astronomický

[ctx: club]
en: automobile
sk: automobilový

[ctx: club]
en: board_games
sk: stolné hry

[ctx: club]
en: card_games
sk: kartové hry

[ctx: club]
en: charity
sk: charitatívny

[ctx: club]
en: cinema
sk: filmový

[ctx: club]
en: computer
sk: počítačový

[ctx: club]
en: cooking
sk: varenie

[ctx: club]
en: culture
sk: kultúrny

[ctx: club]
en: dog
sk: psíčkarský

[ctx: club]
en: doityourself
sk: kutilský

[ctx: club]
en: environment_protection
sk: ochranársky

[ctx: club]
en: ethnic
sk: etnický

[ctx: club]
en: fan
sk: fanúšikovský

[ctx: club]
en: filmmaking
sk: filmársky

[ctx: club]
en: fishing
sk: rybársky

[ctx: club]
en: freemasonry
sk: slobodomurársky

[ctx: club]
en: game
sk: herný

[ctx: club]
en: gardening
sk: záhradkársky

[ctx: club]
en: history
sk: štúdium histórie

[ctx: club]
en: hunting
sk: poľovnícky

[ctx: club]
en: linux
sk: linuxový

[ctx: club]
en: motorcycle
sk: motocyklový

[ctx: club]
en: music
sk: hudobný

[ctx: club]
en: nature
sk: záujem o prírodu

[ctx: club]
en: nudism
sk: nudistický

[ctx: club]
en: photography
sk: fotografický

[ctx: club]
en: politics
sk: politický

[ctx: club]
en: scout
sk: skautský

[ctx: club]
en: smoke
sk: fajčiarsky

[ctx: club]
en: social
sk: sociálny

[ctx: club]
en: sport
sk: športový

[ctx: club]
en: student
sk: študentský

[ctx: club]
en: surf_life_saving
sk: surfárski záchranári

[ctx: club]
en: theatre
sk: divadelný

[ctx: club]
en: tourism
sk: turistický

[ctx: club]
en: veterans
sk: vojnoví veteráni

[ctx: club]
en: yachting
sk: jachtársky

[ctx: club]
en: youth_movement
sk: hnutie mládeže

en: In case of sport:
sk: V prípade športového klubu:

en: Hackerspace
sk: Hackerspace (IT klubovňa)

en: Events Venue
sk: Priestor pre podujatia

en: Playground
sk: Detské ihrisko

en: Playground device
sk: Zariadenia detského ihriska

[ctx: playground]
en: activitypanel
sk: panel s úlohou

[ctx: playground]
en: aerialrotator
sk: závesný kolotoč

[ctx: playground]
en: balancebeam
sk: balančná trasa

[ctx: playground]
en: basketrotator
sk: rotujúci kôš

[ctx: playground]
en: basketswing
sk: hojdací kôš

[ctx: playground]
en: climbingframe
sk: lezecká veža

[ctx: playground]
en: climbingwall
sk: lezecká stena

[ctx: playground]
en: cushion
sk: nafukovací vankúš

[ctx: playground]
en: exercise
sk: stroj na cvičenie

[ctx: playground]
en: hopscotch
sk: značky na skákanie na chodníku

[ctx: playground]
en: horizontal_bar
sk: hrazda

[ctx: playground]
en: map
sk: mapa

[ctx: playground]
en: playhouse
sk: domček

[ctx: playground]
en: roundabout
sk: kolotoč (rotujúci disk)

[ctx: playground]
en: sandpit
sk: pieskovisko

[ctx: playground]
en: seesaw
sk: prevažovacia hojdačka

[ctx: playground]
en: sledding
sk: sánkovací sklz

[ctx: playground]
en: slide
sk: šmykľavka

[ctx: playground]
en: splash_pad
sk: vodná spŕška

[ctx: playground]
en: springy
sk: hojdačka na pružine

[ctx: playground]
en: structure
sk: stavba/hrad/konštrukcia na preliezanie

[ctx: playground]
en: swing
sk: hojdačka

[ctx: playground]
en: teenshelter
sk: detský prístrešok

[ctx: playground]
en: trampoline
sk: trampolína

[ctx: playground]
en: water
sk: Archimedova skrutka/zariadenie na prenos vody

[ctx: playground]
en: youth_bench
sk: detská lavička

[ctx: playground]
en: zipwire
sk: lanový sklz

en: Picnic Site
sk: Výletné miesto (piknik)

en: Fireplace
sk: Ohnisko

en: Picnic Table
sk: Piknikový stôl

en: Public Grill
sk: Verejný gril

[ctx: grill]
en: Fuel
sk: Palivo

en: charcoal
sk: uhlie

en: Firepit
sk: Ohnisko

en: Fishing
sk: Rybolov

en: Bird Hide
sk: Skrýša na pozorovanie vtákov

en: Amusement arcade
sk: Herné automaty a hry

en: Adult gaming centre
sk: Herňa (hazardná)

en: Gambling
sk: Hazardné hry

en: lottery
sk: lotéria

en: pachinko
sk: hra "pachinko"

en: slot_machines
sk: hracie automaty

en: betting
sk: stávkovanie

en: Casino
sk: Kasíno

en: Night Club
sk: Nočný zábavný klub

en: Strip Club
sk: Striptízový klub

en: Brothel
sk: Nevestinec

en: Culture
sk: Kultúra

en: Museum
sk: Múzeum

en: Gallery
sk: Galéria

en: Theatre
sk: Divadlo

en: Library
sk: Knižnica

en: Public bookcase
sk: Verejná knihovnička

en: glass_cabinet
sk: sklenená skriňa

en: metal_cabinet
sk: kovová skriňa

en: wooden_cabinet
sk: drevená skriňa

en: movable_cabinet
sk: prenosná skriňa

en: phone_box
sk: telefónna búdka

en: reading_box
sk: skrinka na tyči

en: sculpture
sk: plastika

en: shelf
sk: polica

en: shelter
sk: prístrešok

en: Arts Centre
sk: Stredisko umenia

en: Artwork
sk: Umelecké dielo

en: architecture
sk: architektúra

en: mural
sk: freska

en: painting
sk: maľba

en: statue
sk: socha

en: bust
sk: busta

en: installation
sk: inštalácia

en: Subject
sk: Téma/Predmet diela

en: Artist Name
sk: Meno umelca

en: aluminium
sk: hliník

en: brass
sk: mosadz

en: bronze
sk: bronz

en: ceramic
sk: keramika

en: iron
sk: železo

en: marble
sk: mramor

en: Studio
sk: Štúdio

en: audio
sk: hudba (audio)

en: radio
sk: rádio

en: video
sk: filmy (video)

en: Place of Worship
sk: Náboženské miesto (chrám)

en: Church
sk: Kostol

en: Building type
sk: Typ budovy

en: basilica
sk: bazilika

en: cathedral
sk: katedrála

en: chapel
sk: kaplnka

en: church
sk: kostol

en: temple
sk: chrám

en: Mosque
sk: Mešita

en: mosque
sk: mešita

en: Synagogue
sk: Synagóga

en: synagogue
sk: synagóga

en: Buddhist Temple
sk: Budhistický chrám

en: Hindu Temple
sk: Hinduistický chrám

en: Shinto Shrine
sk: Šintoistická svätyňa

en: Other Place of Worship
sk: Iné náboženské miesto

en: Monastery
sk: Kláštor

en: Community gender
sk: Pohlavie príslušníkov komunity

[ctx: gender]
en: female
sk: ženské

[ctx: gender]
en: male
sk: mužské

[ctx: gender]
en: mixed
sk: zmiešané

en: Public Building
sk: Verejná budova

en: Town Hall
sk: Radnica (obecný úrad)

en: Community Centre
sk: Kultúrny dom/Komunitné centrum

en: club_home
sk: klubovňa

en: community_hall
sk: komunitný dom

en: cultural_centre
sk: kultúrny dom/stredisko

en: environment_centre
sk: centrum environmentalistiky

en: events_venue
sk: miesto na usporiadanie akcií

en: family_centre
sk: rodinné centrum

en: language_centre
sk: jazykové centrum

en: meeting_room
sk: miestnosť stretávok

en: parish_hall
sk: farské/pastoračné centrum

en: village_hall
sk: dedinské zhromaždisko

en: youth_centre
sk: centrum voľného času mládeže

en: For
sk: Pre

en: child
sk: deti

en: juvenile
sk: mládež

en: student
sk: študentov

en: girl
sk: dievčatá

en: boy
sk: chlapcov

en: man
sk: mužov

en: woman
sk: ženy

en: senior
sk: seniorov

en: family
sk: rodiny

en: homosexual
sk: homosexuálov

en: multigeneration
sk: viacero generácií

en: athlete
sk: atlétov

en: immigrant
sk: imigrantov

en: Courthouse
sk: Súd

en: Prison
sk: Väzenie

en: Police
sk: Polícia

en: Ranger Station
sk: Stanica správy/ochrany/informácií národného parku

en: Fire Station
sk: Hasičská stanica

en: Post Office
sk: Pošta

en: Education
sk: Vzdelávanie

en: Kindergarten
sk: Škôlka

en: ISCED level
sk: Úroveň v ISCED stupnici

en: School
sk: Základná/stredná škola

en: University
sk: Univerzita (Vysoká škola)

en: College
sk: Vyššia odborná škola

en: Driving School
sk: Autoškola

en: License Classes
sk: Skupiny

en: Language school
sk: Jazyková škola

en: Animal
sk: Zviera

en: Animal boarding
sk: Zvierací hotel

en: bird
sk: vták

en: cat
sk: mačka

en: dog
sk: pes

en: duck
sk: kačka

en: horse
sk: kôň

en: mammal
sk: cicavec

en: Animal breeding
sk: Chov zvierat

en: Animals bred
sk: Chované zvieratá

[ctx: animal_breeding]
en: alpaca
sk: lama

[ctx: animal_breeding]
en: bird
sk: vták

[ctx: animal_breeding]
en: cat
sk: mačka

[ctx: animal_breeding]
en: chicken
sk: kura

[ctx: animal_breeding]
en: cow
sk: krava

[ctx: animal_breeding]
en: dog
sk: pes

[ctx: animal_breeding]
en: donkey
sk: somár

[ctx: animal_breeding]
en: fish
sk: ryby

[ctx: animal_breeding]
en: goat
sk: koza

[ctx: animal_breeding]
en: sheep
sk: ovca

[ctx: animal_breeding]
en: horse
sk: kôň

[ctx: animal_breeding]
en: pig
sk: prasa

[ctx: animal_breeding]
en: poultry
sk: hydina

[ctx: animal_breeding]
en: rabbit
sk: zajac

en: Veterinary
sk: Veterinár

en: Animal shelter
sk: Zvierací útulok

en: Animal watering place
sk: Napájadlo pre zvieratá

en: Health
sk: Zdravie

en: Hospital
sk: Nemocnica

en: Clinic
sk: Klinika

en: Doctor''s Office
sk: Lekárska ambulancia

en: Dentist
sk: Zubný lekár

en: Pharmacy
sk: Lekáreň

en: Dispensing
sk: Výdaj na recept

en: Laboratory
sk: Laboratórium

en: Speciality
sk: Špecializácia

[ctx: healthcare]
en: biology
sk: biológia

[ctx: healthcare]
en: blood_check
sk: krvné testy

[ctx: healthcare]
en: clinical_pathology
sk: klinická patológia

en: Baby Hatch/Safe Haven
sk: Hniezdo záchrany

en: Emergency Access Point
sk: Bod pre príchod záchrannej služby

[ctx: highway]
en: emergency_access_point
sk: bod pre príchod záchrannej služby

en: Point Number
sk: Číslo bodu

en: Point Name
sk: Meno bodu (miesta)

en: Emergency Phone Number
sk: Telefónne číslo záchrannej služby

en: (Use number as shown on plate.)
sk: (Použite číslo ako je uvedené na tabuli.)

en: Emergency
sk: Pohotovosť

en: Ambulance Station
sk: Stanovište sanitiek

en: Emergency ward entrance
sk: Vchod urgentného príjmu

en: walk-in
sk: samostatní návštevníci

en: rescue_service
sk: záchranná služba

en: Automated Defibrillator
sk: Automatický defibrilátor

en: Location description
sk: Popis umiestnenia

en: Located inside a building?
sk: Umiestnený vnútri budovy

en: Fire Extinguisher
sk: Hasiaci prístroj

en: Fire Hose
sk: Požiarna hadica

en: Fire Hydrant
sk: Požiarny hydrant

en: Shape
sk: Tvar

[ctx: pipeline]
en: pillar
sk: stĺpový

en: A pillar type hydrant.
sk: Hydrant stĺpového typu.

en: A fire hydrant simple outlet located underground.
sk: Vývod hydrantu umiestnený pod zemou.

[ctx: pipeline]
en: wall
sk: nástenný

en: A wall-mounted fire hydrant.
sk: Hydrant pripevnený na stene.

[ctx: pipeline]
en: pipe
sk: potrubie

en: A simple capped pipe, without the usual hydrant shape.
sk: Uzavreté potrubie, bez obvyklého tvaru hydrantu.

en: Pressure (bar) or suction
sk: Tlak (bary) alebo nasávanie

en: Pressure in bar.
sk: Tlak v baroch.

en: Pressure but value unknown.
sk: Tlak neznámej hodnoty.

en: suction
sk: nasávanie

en: Water is not pressurized, a pump is needed.
sk: Voda nie je pod tlakom, je potrebná pumpa.

en: Water source
sk: Zdroj vody

en: Hydrant is fed by the local distribution network.
sk: Hydrant napájaný lokálnou vodovodnou sieťou.

en: groundwater
sk: spodná voda

en: A water well.
sk: Vodná studňa.

en: water_tank
sk: vodný zásobník

en: swimming_pool
sk: bazén

en: Hydrant Position
sk: Umiestnenie hydrantu

[ctx: hydrant position]
en: lane
sk: jazdný pruh

en: on the side of a road lane
sk: pri ceste

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
sk: parkovisko

en: in a parking lot
sk: na parkovisku

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
sk: chodník

en: on a sidewalk
sk: na chodníku

[ctx: hydrant position]
en: green
sk: zeleň

en: in a grassy area
sk: na tráve

en: Pillar type
sk: Typ stĺpu

en: A style of pillar hydrant where the water shutoff valve is below ground.
sk: Typ stĺpového hydrantu, kde je uzatvárací ventil pod zemou.

en: A style of pillar hydrant where the barrel is pressurized at all times, with individual valves for each outlet.
sk: Typ stĺpového hydrantu, ktorý je neustále pod tlakom, s ventilmi pre jednotlivé výpusty.

en: Number of couplings
sk: Počet pripojení

en: Coupling standard
sk: Štandard pripojenia

en: Bayonet
sk: Bajonet

en: Each coupling diameter (separated by ;)
sk: Priemer každého pripojenia (oddeliť ;)

en: Color of the top section (bonnet) (HTML name or hexadecimal code)
sk: Farba hornej časti (poklopu) (HTML názov alebo hexadecimálny kód)

en: Color of the caps (HTML name or hexadecimal code)
sk: Farba vrchnákov (HTML názov alebo hexadecimálny kód)

en: Water Tank
sk: Vodná nádrž

en: Volume (liters)
sk: Objem (litre)

en: Suction point
sk: Čerpacie miesto

en: Assembly Point
sk: Zhromažďovací priestor

en: Emergency Phone
sk: Núdzový telefón

en: Siren
sk: Siréna

en: pneumatic
sk: pneumatická

en: electronic
sk: elektronická

en: mechanical
sk: mechanická

en: Purpose
sk: Účel

en: tornado
sk: tornádo

en: fire
sk: oheň

en: air_raid
sk: letecký útok

en: civil_defense
sk: civilná ochrana

en: Range (meters)
sk: Dosah (metre)

en: Social Facility
sk: Sociálne zariadenie

en: Nursing Home
sk: Sanatórium s opaterou

en: Nursing Home (Legacy)
sk: Sanatórium s opaterou (zastaralé)

en: Group Home
sk: Spoločné bývanie

en: Assisted Living
sk: Asistované bývanie

en: Outreach
sk: Osveta

[ctx: social_facility]
en: Shelter
sk: Nocľaháreň/Útulok

en: Food Bank
sk: Výdajňa jedla

en: Toilets/Restrooms
sk: Toalety

en: flush
sk: splachovacie

en: pitlatrine
sk: latrína (diera v zemi)

en: bucket
sk: do nádoby

en: Usage Position
sk: Spôsob použitia

en: seated
sk: sedenie

en: seated;urinal
sk: sedenie+pisoár

en: squat
sk: čupenie

en: urinal
sk: pisoár

en: Changing table
sk: Prebaľovací stôl

en: Count
sk: Počet

[ctx: Changing table]
en: Location
sk: Umiestnenie

en: dedicated_room
sk: samostatná miestnosť

en: female_toilet
sk: dámske toalety

en: male_toilet
sk: pánske toalety

en: room
sk: miestnosť

en: sales_area
sk: predajná plocha

en: unisex_toilet
sk: zmiešané toalety

en: wheelchair_toilet
sk: toalety vozíčkarov

en: Post Box
sk: Poštová schránka

en: Collection times
sk: Čas výberu pošty

[ctx: post_box]
en: pillar
sk: stĺpová

[ctx: post_box]
en: lamp
sk: na tyči

[ctx: post_box]
en: wall
sk: v stene

[ctx: post_box]
en: meter
sk: na listy z výplatného stroja

en: Drive through
sk: Dostupné z auta

en: Private Mailbox
sk: Súkromná schránka

en: House number
sk: Číslo domu

en: Street name
sk: Názov ulice

en: City name
sk: Názov mesta

en: Post code
sk: Poštové smerovacie číslo

en: Country code
sk: Kód krajiny

en: Optional tag only for address without post:street
sk: Voliteľná značka len pre adresy bez post:street

en: Place name
sk: Názov oblasti (ak nemá ulice)

en: Optional tags for specific countries
sk: Voliteľné značky pre niektoré krajiny

en: Unit/Suite
sk: Miestnosť/Funkčná jednotka

en: House name
sk: Meno domu

en: Hamlet
sk: Osada

en: Suburb
sk: Mestská štvrť

en: Subdistrict
sk: Podokres (subdistrict)

en: District
sk: Okres (district)

en: Province
sk: Provincia

[ctx: addr:]
en: State
sk: Štát (vo federácii)

en: Telephone
sk: Telefón

en: booth
sk: búdka

en: Coins
sk: Mince

[ctx: payment]
en: Notes
sk: Bankovky

en: Telephone cards
sk: Telefónne karty

en: Internet Cafe
sk: Internetová kaviareň

en: Internet Access
sk: Prístup na Internet

en: Clock
sk: Hodiny

[ctx: clock]
en: Display
sk: Vzhľad

en: analog
sk: analógové

en: digital
sk: digitálne

en: sundial
sk: slnečné

en: unorthodox
sk: nezvyčajné

[ctx: clock]
en: Faces
sk: Strany

en: Visibility/readability
sk: Viditeľnosť/čitateľnosť

en: house (up to 5m)
sk: dom (do 5 m)

en: street (up to 20m)
sk: ulica (do 20 m)

en: area (more than 20m)
sk: oblasť (viac ako 20 m)

en: Shows current date
sk: Zobrazuje dátum

en: Shows temperature
sk: Zobrazuje teplotu

en: Shows barometric pressure
sk: Zobrazuje atmosférický tlak

en: Shows humidity
sk: Zobrazuje vlhkosť

en: Photo booth
sk: Fotokabína

en: Recycling Container
sk: Recyklačná nádoba

en: Throw in times
sk: Časy možného vhodenia

en: Paper
sk: Papier

en: Paper packaging
sk: Papierové obaly

en: Cardboard
sk: Kartón

en: Newspaper
sk: Noviny

en: Magazines
sk: Časopisy

en: Books
sk: Knihy

en: Plastic
sk: Plasty

en: Plastic Bottles
sk: Plastové fľaše

en: Plastic Packaging
sk: Plastové obaly

en: Beverage cartons
sk: Papierové obaly na nápoje

en: Glass
sk: Sklo

en: Glass Bottles
sk: Sklenené fľaše

en: Cans
sk: Plechovky

en: Shoes
sk: Obuv

en: Scrap Metal
sk: Železný šrot

en: Wood
sk: Drevo

en: Green Waste
sk: Rastlinný odpad

en: Waste
sk: Komunálny odpad

en: Batteries
sk: Batérie

en: Small Appliances
sk: Malé spotrebiče

en: Electrical Appliances
sk: Elektrické spotrebiče

en: Recycling Centre
sk: Recyklačné stredisko

en: trash
sk: odpadky

en: dog_excrement
sk: psie exkrementy

en: Waste Disposal/Dumpster
sk: Zhromaždisko odpadu (kontajner)

en: Sanitary Dump Station
sk: Výlevka na WC z karavanu

en: Suction pumpout
sk: Vyliatie nasávaním

en: Gravity drain for hose
sk: Gravitačný výtok pre hadicu

en: Casette or Elsan Disposal
sk: Likvidácia nádrží (Elsan)

en: Operation times
sk: Prevádzková doba

en: Amount of Seats
sk: Počet sedadiel

en: Type of shelter
sk: Typ prístrešku

[ctx: shelter]
en: basic_hut
sk: jednoduchá chata

[ctx: shelter]
en: gazebo
sk: altánok

[ctx: shelter]
en: lean_to
sk: trojstranný prístrešok

[ctx: shelter]
en: picnic_shelter
sk: prístrešok pre pikniky

[ctx: shelter]
en: public_transport
sk: hromadná doprava

[ctx: shelter]
en: weather_shelter
sk: prístrešok proti zlému počasiu

[ctx: shelter]
en: wildlife_hide
sk: skrýša na pozorovanie zveri

en: Hunting Stand
sk: Poľovnícky posed

[ctx: hunting stand]
en: Hide
sk: Skrýša

en: Lockable
sk: Uzamknuteľný

en: Water Point
sk: Zdroj vody

en: Valves
sk: Ventily

en: Advertising Column
sk: Reklamný stĺp

en: Billboard
sk: Reklamný billboard

en: Poster box
sk: Reklamný stojan

en: Sports
sk: Športy

en: Sport Facilities
sk: Športové zariadenia

en: Stadium
sk: Štadión

en: Stadium Building
sk: Budova štadiónu

en: Sports Centre
sk: Športové centrum

en: Fitness Centre
sk: Fitnescentrum

en: Pitch
sk: Hracia plocha (ihrisko)

en: Racetrack
sk: Pretekárska dráha

en: Golf Course
sk: Golfové ihrisko

[ctx: golf]
en: Tee
sk: Odpalisko

[ctx: golf]
en: Hole
sk: Jamka (časť ihriska)

en: Handicap rating
sk: Stupeň hendikepu

[ctx: golf]
en: Pin
sk: Jamka

[ctx: golf]
en: Bunker
sk: Piesočná prekážka (Bunker)

[ctx: golf]
en: Natural
sk: Prírodný povrch

[ctx: golf]
en: Frontal Water hazard
sk: Čelná vodná prekážka

[ctx: golf]
en: Lateral water hazard
sk: Bočná vodná prekážka

[ctx: golf]
en: Green
sk: Jamkovisko (Green)

[ctx: golf]
en: Fairway
sk: Fervej (Fairway)

[ctx: golf]
en: Rough
sk: Raf (Rough)

[ctx: golf]
en: Driving range
sk: Tréningová lúka (Driving range)

en: Miniature Golf
sk: Minigolf

en: Multi
sk: Rôzne športy

[ctx: running]
en: pitch
sk: hracia plocha (ihrisko)

[ctx: running]
en: sports_centre
sk: športové centrum

[ctx: running]
en: fitness_centre
sk: fitnescentrum

[ctx: running]
en: stadium
sk: štadión

[ctx: running]
en: track
sk: dráha (trať)

en: Nine-pin Bowling
sk: 9-kuželkový bowling

en: Ten-pin Bowling
sk: 10-kuželkový bowling

en: Archery
sk: Lukostreľba

en: Track and Field Athletics
sk: Atletika

en: Running
sk: Beh

en: Climbing site
sk: Lezecký areál

en: Number of routes
sk: Počet trás

en: Usual elevation at the bottom of the routes
sk: Bežné prevýšenie na začiatku trás

en: Usual route length (m)
sk: Bežná dĺžka trasy (m)

en: Minimal climbing length (m)
sk: Minimálna dĺžka trasy (m)

en: Maximum climbing length (m)
sk: Maximálna dĺžka trasy (m)

en: UIAA: Simplest route
sk: UIAA: Najjednoduchšia trasa

en: UIAA: Most difficult route
sk: UIAA: Najťažšia trasa

en: UIAA: Main difficulty
sk: UIAA: Hlavná obtiažnosť

en: French: Simplest route
sk: Francúzske: Najjednoduchšia trasa

en: French: Most difficult route
sk: Francúzske: Najťažšia trasa

en: French: Main difficulty
sk: Francúzske: Hlavná obtiažnosť

en: Saxon: Simplest route
sk: Saské: Najjednoduchšia trasa

en: Saxon: Most difficult route
sk: Saské: Najťažšia trasa

en: Saxon: Main difficulty
sk: Saské: Hlavná obtiažnosť

en: Climbing route
sk: Lezecká trasa

en: Pitches
sk: Úseky

en: Route length (m)
sk: Dĺžka trasy (m)

en: UIAA grading
sk: Hodnotenie UIAA

en: French grading
sk: Francúzske hodnotenie

en: Saxon grading
sk: Saské hodnotenie

en: Canoeing/Kayaking
sk: Kanoistika

en: Rowing
sk: Veslovanie

[ctx: racing]
en: pitch
sk: pretekárska plocha

[ctx: racing]
en: sports_centre
sk: športové centrum

[ctx: racing]
en: stadium
sk: štadión

[ctx: racing]
en: track
sk: dráha (trať)

en: Dog Racing
sk: Preteky psov

en: Equestrian Sport
sk: Jazdecký šport

[ctx: riding]
en: Horse Riding Arena
sk: Jazdecká aréna

[ctx: riding]
en: Horse Riding Centre
sk: Jazdecké centrum

[ctx: riding]
en: Sports Centre
sk: Športové centrum

[ctx: riding]
en: Stadium
sk: Štadión

[ctx: riding]
en: Racetrack
sk: Pretekárska dráha

en: Horse Racing
sk: Konské dostihy

en: Gymnastics
sk: Gymnastika

en: fitness_centre
sk: fitnescentrum

en: Ice Skating
sk: Korčuľovanie na ľade

en: ice_rink
sk: zimný štadión (klzisko)

en: Roller Skating
sk: Korčuľovanie kolieskové

en: Swimming
sk: Plávanie

en: water_park
sk: aquapark

en: Scuba Diving
sk: Potápanie

en: Piste type
sk: Typ lyžiarskej dráhy

en: connection
sk: prepojenie

en: downhill
sk: zjazdárska (downhill)

en: hike
sk: turistika v snehu

en: ice_skate
sk: korčuľovanie

en: nordic
sk: beh na lyžiach (nordic)

en: playground
sk: lyžiarske ihrisko pre deti

en: skitour
sk: lyžiarsky okruh (nordic+downhill)

en: sled
sk: sánkovanie

en: sleigh
sk: sane v záprahu

en: snow_park
sk: areál zimných športových prvkov

en: Difficulty
sk: Obtiažnosť

[ctx: piste:difficulty]
en: novice
sk: pre začiatočníkov

[ctx: piste:difficulty]
en: easy
sk: ľahká

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
sk: stredne pokročilí

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
sk: pokročilí

[ctx: piste:difficulty]
en: expert
sk: pre skúsených

[ctx: piste:difficulty]
en: freeride
sk: voľný zjazd

en: Grooming
sk: Úprava trate

[ctx: piste:grooming]
en: classic
sk: klasická

[ctx: piste:grooming]
en: mogul
sk: jazda v bubnoch (mogul)

[ctx: piste:grooming]
en: skating
sk: korčuľovanie na lyžiach

[ctx: piste:grooming]
en: classic+skating
sk: klasická+korčuľovanie na lyžiach

[ctx: piste:grooming]
en: scooter
sk: snežným skútrom

[ctx: piste:grooming]
en: backcountry
sk: cez krajinu (backcountry)

en: Shooting
sk: Streľba

en: Chess
sk: Šach

en: picnic_table
sk: piknikový stôl

en: Sport (Ball)
sk: Šport (loptový)

en: Soccer
sk: Futbal

en: Australian Football
sk: Austrálsky futbal

en: American Football
sk: Americký futbal

en: Canadian Football
sk: Kanadský futbal

en: Gaelic Games
sk: Galské hry

en: Football
sk: Galský futbal

en: Handball
sk: Hádzaná

en: Rugby League
sk: Ragbyová liga (1. varianta ragby)

en: Rugby Union
sk: Ragbyová Únia (2. varianta ragby)

en: Baseball
sk: Bejzbal

en: Basketball
sk: Basketbal

en: Hoops
sk: Počet košov

en: Volleyball
sk: Volejbal

en: Beach Volleyball
sk: Plážový volejbal

en: Billiards
sk: Biliard

en: golf_course
sk: golfové ihrisko

en: Boule
sk: Boule (hry s kovovými guľami)

en: Lawn Bowling
sk: Bowling na tráve

en: Cricket
sk: Kriket

en: Field Hockey
sk: Pozemný hokej

en: Ice Hockey
sk: Ľadový hokej

en: Racquetball
sk: Racquetbal (podobné ako squash, iné pravidlá)

en: Table Tennis/Ping-Pong
sk: Stolný tenis (Ping-pong)

en: Tennis
sk: Tenis

en: Motorsport
sk: Motošport

en: Kart Racing
sk: Motokáry

en: Motocross
sk: Motokros

en: Model Aerodrome
sk: Letisko pre modelárov

[ctx: aerialway]
en: pitch
sk: ihrisko

[ctx: aerialway]
en: sports_centre
sk: športové centrum

[ctx: aerialway]
en: track
sk: dráha (trať)

en: RC Car
sk: RC Autá

en: Man Made
sk: Človekom vytvorené (Man made)

[ctx: building]
en: allotment_house
sk: záhradná chatka

[ctx: building]
en: bakehouse
sk: pekáreň

[ctx: building]
en: barn
sk: stodola

[ctx: building]
en: basilica
sk: bazilika

[ctx: building]
en: boathouse
sk: lodná garáž

[ctx: building]
en: cabin
sk: zrub

[ctx: building]
en: carport
sk: prístrešok pre autá

[ctx: building]
en: cathedral
sk: katedrála

[ctx: building]
en: chapel
sk: kaplnka

[ctx: building]
en: church
sk: kostol

[ctx: building]
en: college
sk: vyššia odborná škola

[ctx: building]
en: commercial
sk: obchodná (komerčná)

[ctx: building]
en: construction
sk: vo výstavbe

[ctx: building]
en: cowshed
sk: maštaľ

[ctx: building]
en: digester
sk: digestor

[ctx: building]
en: farm_auxiliary
sk: hospodárska budova na farme

[ctx: building]
en: fire_station
sk: hasičská stanica

[ctx: building]
en: garage
sk: garáž

[ctx: building]
en: garages
sk: garáže

[ctx: building]
en: gasometer
sk: plynojem

[ctx: building]
en: gatehouse
sk: vstupná budova

[ctx: building]
en: grandstand
sk: tribúna

[ctx: building]
en: greenhouse
sk: skleník

[ctx: building]
en: hospital
sk: nemocnica

[ctx: building]
en: kindergarten
sk: škôlka

[ctx: building]
en: kiosk
sk: stánok/kiosk

[ctx: building]
en: manufacture
sk: manufaktúra

[ctx: building]
en: monastery
sk: kláštor

[ctx: building]
en: mosque
sk: mešita

[ctx: building]
en: office
sk: úrad/kancelárie

[ctx: building]
en: pavilion
sk: technická budova pre šport

[ctx: building]
en: parking
sk: parkovací dom

[ctx: building]
en: public
sk: verejná

[ctx: building]
en: retail
sk: maloobchody

[ctx: building]
en: riding_hall
sk: jazdecká hala

[ctx: building]
en: roof
sk: strecha

[ctx: building]
en: ruins
sk: ruiny

[ctx: building]
en: school
sk: škola

[ctx: building]
en: service
sk: obslužná/technická stavba

[ctx: building]
en: shed
sk: kôlňa

[ctx: building]
en: sports_centre
sk: športové stredisko

[ctx: building]
en: sports_hall
sk: športová hala

[ctx: building]
en: stable
sk: stajňa

[ctx: building]
en: stadium
sk: štadión

[ctx: building]
en: storage_tank
sk: zásobník/silo

[ctx: building]
en: sty
sk: chliev

[ctx: building]
en: synagogue
sk: synagóga

[ctx: building]
en: temple
sk: chrám

[ctx: building]
en: tent
sk: stan

[ctx: building]
en: toilets
sk: búdka na toalety

[ctx: building]
en: train_station
sk: železničná stanica

[ctx: building]
en: transformer_tower
sk: veža transformátora

[ctx: building]
en: transportation
sk: dopravná

[ctx: building]
en: university
sk: univerzita

[ctx: building]
en: warehouse
sk: sklad

[ctx: building]
en: Levels above ground
sk: Poschodia nad zemou

[ctx: building]
en: Levels below ground
sk: Poschodia pod zemou

en: Residential Building
sk: Nešpecifikovaný obytný dom

[ctx: building]
en: residential
sk: nešpecifikovaná obytná

[ctx: building]
en: apartments
sk: apartmány (byty)

[ctx: building]
en: ger
sk: jurta

[ctx: building]
en: house
sk: nesamostatný rodinný dom

[ctx: building]
en: hut
sk: chatrč

[ctx: building]
en: bungalow
sk: bungalov

[ctx: building]
en: dormitory
sk: internát

[ctx: building]
en: terrace
sk: radová zástavba

[ctx: building]
en: detached
sk: samostatný rodinný dom

[ctx: building]
en: farm
sk: farmársky dom

[ctx: building]
en: stilt_house
sk: dom na pilieroch

en: Building part
sk: Časť budovy

[ctx: building]
en: Skipped Levels
sk: Vynechané podlažia

en: Skipped height (meters)
sk: Vynechaná výška (metre)

en: Building construction
sk: Výstavba budovy

[ctx: building]
en: wayside_shrine
sk: náboženská prícestná schránka

en: Entrance
sk: Vchod

[ctx: entrance]
en: yes
sk: áno

[ctx: entrance]
en: main
sk: hlavný

[ctx: entrance]
en: service
sk: služobný (pre personál)

[ctx: entrance]
en: shop
sk: do obchodu

[ctx: entrance]
en: exit
sk: len východ

[ctx: entrance]
en: emergency
sk: núdzový

[ctx: entrance]
en: staircase
sk: ku schodom

[ctx: entrance]
en: home
sk: do obytného domu

[ctx: entrance]
en: garage
sk: do garáže

en: Door
sk: Dvere

en: folding
sk: skladacie

en: hinged
sk: na pántoch

en: loadingdock
sk: nakladacie zhora

en: overhead
sk: garážové zhora

en: sliding
sk: posuvné

en: trapdoor
sk: v podlahe

en: Entrance number
sk: Číslo vchodu

en: Flat numbers
sk: Čísla bytov

en: Non-public police facility
sk: Neverejné policajné zariadenie

[ctx: police]
en: barracks
sk: kasárne

[ctx: police]
en: car_pound
sk: sklad skonfiškovaných vozidiel

[ctx: police]
en: checkpoint
sk: kontrolné stanovište

[ctx: police]
en: detention
sk: zadržiavacie/väzobné zariadenie

[ctx: police]
en: naval_base
sk: námorná základňa

[ctx: police]
en: offices
sk: kancelárie

[ctx: police]
en: range
sk: strelnica

[ctx: police]
en: storage
sk: sklad

[ctx: police]
en: training_area
sk: tréningový priestor

[ctx: police]
en: yes
sk: áno

en: Flagpole
sk: Vlajkový stožiar

[ctx: flag]
en: advertising
sk: reklamná

[ctx: flag]
en: athletic
sk: atletická

[ctx: flag]
en: governmental
sk: vládna

[ctx: flag]
en: military
sk: vojenská

[ctx: flag]
en: municipal
sk: obecná

[ctx: flag]
en: national
sk: národná/štátna

[ctx: flag]
en: organisation
sk: organizácie

[ctx: flag]
en: regional
sk: regionálna

[ctx: flag]
en: religious
sk: náboženská

[ctx: flag]
en: signal
sk: signálna

en: Cross
sk: Kríž

en: Works
sk: Závody (továrne)

en: Product
sk: Produkt

en: bakery_products
sk: pekárenské výrobky

en: beer
sk: pivo

en: bricks
sk: tehly

en: dairy
sk: mliečne výrobky

en: electronics
sk: elektronika

en: food
sk: jedlo

en: furniture
sk: nábytok

en: machinery
sk: stroje

en: meat
sk: mäso

en: packaging
sk: obalové materiály

en: rice
sk: ryža

en: sugar
sk: cukor

en: Chimney
sk: Komín

en: Kiln
sk: Výrobná pec

en: lime
sk: vápno

en: Windmill
sk: Veterný mlyn

en: Windpump
sk: Veterná pumpa

en: Pump
sk: Pumpa

[ctx: pump]
en: outdoor
sk: vonku (mimo budovy)

[ctx: pump]
en: indoor
sk: vovnútri (budovy)

[ctx: pump]
en: surface
sk: na povrchu

[ctx: pump]
en: underground
sk: pod zemou

[ctx: pump]
en: underwater
sk: pod hladinou

en: Petroleum Well
sk: Ropný vrt

en: Gasometer
sk: Plynojem (gasometer)

en: Storage Tank
sk: zásobník/silo

[ctx: content]
en: fuel
sk: palivo

[ctx: content]
en: manure
sk: hnoj

[ctx: content]
en: oil
sk: ropa

[ctx: content]
en: sewage
sk: splašky

[ctx: content]
en: silage
sk: siláž

[ctx: content]
en: slurry
sk: kal

[ctx: content]
en: water
sk: voda

[ctx: content]
en: wine
sk: víno

en: Bunker Silo
sk: Silážna jama

en: Crane
sk: Žeriav

en: floor-mounted_crane
sk: žeriav pripevnený k podlahe

en: gantry_crane
sk: portálový žeriav

en: portal_crane
sk: mostový žeriav

en: travel_lift
sk: menší pohyblivý žeriav

en: Goods conveyor
sk: Prepravník tovaru

en: Resource
sk: Nerastná surovina

en: Pumping station
sk: Prečerpávacia stanica/pumpovacie zariadenie

en: Mineshaft
sk: Banská šachta

en: Function
sk: Funkcia

en: winding
sk: ťažná

en: air
sk: vetracia

en: Depth (meters)
sk: Hĺbka (metre)

en: Visible Headframe
sk: Viditeľný výťah

en: Disused
sk: Nepoužívaný

en: Heap
sk: Halda

en: Adit
sk: Štôlňa

en: Avalanche Protection
sk: Lavínová ochrana

en: Avalance protection
sk: lavínová ochrana

en: snow_bridge
sk: snežná mreža

en: dam
sk: priehrada

en: Utility Pole
sk: Stĺp inžinierskej/rozvodnej siete

en: Similar preset:
sk: Podobná predvoľba:

en: Street Lamp
sk: Pouličná lampa

[ctx: highway]
en: street_lamp
sk: pouličná lampa

[ctx: lamp_type]
en: electric
sk: elektrická

[ctx: lamp_type]
en: floodlight
sk: svetlomet

[ctx: lamp_type]
en: sodium
sk: sodíková

[ctx: lamp_type]
en: solar_lamp
sk: solárna

en: Mounted on
sk: Pripevnená na

[ctx: lamp_mount]
en: bent_mast
sk: zahnutý stĺp

[ctx: lamp_mount]
en: straight_mast
sk: rovný stĺp

[ctx: lamp_mount]
en: suspended
sk: zavesená

[ctx: lamp_mount]
en: wall
sk: na stene

en: Street cabinet
sk: Rozvodná skriňa

en: cable_tv
sk: káblová televízia

en: postal_service
sk: pošta

en: traffic_control
sk: riadenie dopravy

en: traffic_monitoring
sk: dohľad nad dopravou

en: transport_management
sk: riadenie prepravy

en: water_management
sk: riadenie vody

en: Monitoring Station
sk: Meracia stanica

en: Monitoring:
sk: Meraná veličina:

en: Water level
sk: Vodná hladina

en: Tide Level
sk: Výška prílivu

en: Groundwater
sk: Podzemná voda

en: Traffic
sk: Premávka

en: Air Quality
sk: Kvalita ovzdušia

en: Noise
sk: Hluk

en: GPS Signals
sk: GPS signál

en: GLONASS Signals
sk: GLONASS signál

en: Galileo Signals
sk: Galileo signál

en: Weather
sk: Počasie

en: Radiation
sk: Rádioaktivita

en: Seismic Activity
sk: Seizmická aktivita

en: Recording:
sk: Zaznamenávanie

en: Manually
sk: Manuálne

en: Remote
sk: Na diaľku

en: Display:
sk: Zobrazovanie:

en: Analog
sk: Analógové

en: Digital
sk: Digitálne

en: Telescope
sk: Ďalekohľad/Teleskop

[ctx: telescope]
en: optical
sk: optický

[ctx: telescope]
en: radio
sk: rádiový

[ctx: telescope]
en: gamma
sk: lúče gama

en: Type of construction
sk: Konštrukcia

en: dish
sk: tanier

en: dome
sk: kupola

en: Telescope Diameter (meters)
sk: Priemer ďalekohľadu (metre)

en: Survey Point
sk: Meračský bod (zememeranie/nivelácia)

en: andesite
sk: andezit

en: Zone
sk: Zóna

en: parking
sk: parkovanie

en: traffic
sk: doprava

en: shop
sk: obchod

en: bank
sk: banka

en: Camera
sk: Kamera

[ctx: camera:type]
en: fixed
sk: nehybná

[ctx: camera:type]
en: panning
sk: otáčajúca sa

[ctx: camera:type]
en: dome
sk: v kopule

[ctx: camera:mount]
en: wall
sk: stene

[ctx: camera:mount]
en: pole
sk: stĺpe

[ctx: camera:mount]
en: ceiling
sk: strope

en: Direction in degrees
sk: Smer v stupňoch

en: Inclination in degrees
sk: Sklon v stupňoch

en: Towers
sk: Veže

en: Lighthouse
sk: Námorný maják

[ctx: man_made]
en: Beacon
sk: Maják

en: Water Tower
sk: Vodojem

en: Antenna
sk: Anténa

en: Mast
sk: Stožiar

[ctx: mast/tower]
en: communication
sk: telekomunikácie

[ctx: mast/tower]
en: lighting
sk: osvetlenie

[ctx: mast/tower]
en: monitoring
sk: sledovanie

[ctx: mast/tower]
en: siren
sk: siréna

en: freestanding
sk: voľne stojaci/bez podpier

en: guyed_lattice
sk: mriežka s kotviacimi lanami

en: guyed_tube
sk: rúra s kotviacimi lanami

en: lattice
sk: mriežková

en: Tower
sk: Veža

[ctx: mast/tower]
en: bell_tower
sk: zvonica

[ctx: mast/tower]
en: cooling
sk: chladenie

[ctx: mast/tower]
en: defensive
sk: obrana

[ctx: mast/tower]
en: observation
sk: pozorovanie

[ctx: mast/tower]
en: watchtower
sk: stráženie

en: Big Communication Tower
sk: Veľká telekomunikačná veža

en: Big communication tower, usually higher than 100 meters.
sk: Veľká telekomunikačná veža, obyčajne vyššia ako 100 metrov.

en: Pipeline
sk: Potrubie

en: Pipeline Substation
sk: Servisná stanica pre potrubie

[ctx: pipeline]
en: compression
sk: kompresia

[ctx: pipeline]
en: distribution
sk: distribúcia

[ctx: pipeline]
en: field_gathering
sk: združovanie menších potrubí

[ctx: pipeline]
en: inspection_gauge
sk: inšpekcia

[ctx: pipeline]
en: measurement
sk: meranie

[ctx: pipeline]
en: valve
sk: ventil

[ctx: pipeline]
en: valve_group
sk: skupina ventilov

en: Pipeline Valve
sk: Ventil na potrubí

en: Valve type
sk: Typ ventilu

en: Actuator
sk: Pohon

[ctx: actuator]
en: manual
sk: manuálny

[ctx: actuator]
en: electric_motor
sk: elektrický motor

[ctx: actuator]
en: hydraulic_cylinder
sk: hydraulický valec

[ctx: actuator]
en: pneumatic_cylinder
sk: pneumatický valec

[ctx: actuator]
en: thermostatic
sk: termostatický

en: Position sensor
sk: Senzor polohy

en: optical
sk: optický

en: inductive
sk: induktívny

en: Manhole
sk: Šachta v zemi

[ctx: manhole]
en: drain
sk: odtok dažďovej vody

[ctx: manhole]
en: gas
sk: plynovod

[ctx: manhole]
en: heat
sk: teplovod

[ctx: manhole]
en: power
sk: elektrické vedenie

[ctx: manhole]
en: rainwater
sk: potrubie dažďovej vody

[ctx: manhole]
en: sewer
sk: odpadová voda

[ctx: manhole]
en: telecom
sk: telekomunikácie

[ctx: manhole]
en: water
sk: vodovod

en: Water
sk: Voda

en: Water Works
sk: Vodáreň

en: Wastewater Treatment Plant
sk: Čistička odpadových vôd

en: Watermill
sk: Vodný mlyn

en: Fountain
sk: Fontána

en: Water Well
sk: Studňa

en: powered
sk: s pohonom

en: Bridges
sk: Mosty

en: aqueduct
sk: akvadukt

en: boardwalk
sk: nadzemná lávka (boardwalk)

en: cantilever
sk: konzolový (cantilever)

en: covered
sk: krytý

en: low_water_crossing
sk: prejazd pri nízkej hladine (low_water_crossing)

en: trestle
sk: bárkový (trestle)

en: viaduct
sk: viadukt (nadjazd)

en: Structure
sk: Konštrukcia

en: arch
sk: oblúk (arch)

en: beam
sk: trám (beam)

en: cable-stayed
sk: zavesený (cable-stayed)

en: floating
sk: plávajúci (floating)

en: humpback
sk: vlnitý (humpback)

en: simple-suspension
sk: jednoduchý visutý (simple-suspension)

en: suspension
sk: visutý (suspension)

en: truss
sk: priehradová konštrukcia (truss)

en: Movable Bridge
sk: Pohyblivý most

en: bascule
sk: sklápací (bascule)

en: drawbridge
sk: padací (drawbridge)

en: lift
sk: zdvíhací (lift)

en: submersible
sk: ponorný (submersible)

en: swing
sk: otočný (swing)

en: transporter
sk: gondolový (transporter)

en: retractable
sk: stiahnuteľný

en: tilt
sk: sklopný

en: Bridge Support
sk: Mostná podpera

en: abutment
sk: koncová podpera (abutment)

en: lift_pier
sk: podpera pre zdvíhaciu vežu (lift_pier)

en: pier
sk: pilier (pier)

en: pivot_pier
sk: mostný čap (pivot_pier)

en: pylon
sk: Stožiar/veža visutého mostu

en: Bridge outline
sk: Obrys mostu

en: movable
sk: pohyblivý

[ctx: preset group]
en: Military
sk: Vojenské

en: Airfield
sk: Letisko

en: Barracks
sk: Kasárne

[ctx: bunker]
en: command
sk: veliteľský

[ctx: bunker]
en: gun_emplacement
sk: pozícia dela

[ctx: bunker]
en: hardened_aircraft_shelter
sk: spevnený protiletecký kryt

[ctx: bunker]
en: mg_nest
sk: guľometné hniezdo

[ctx: bunker]
en: munitions
sk: sklad munície

[ctx: bunker]
en: observation
sk: pozorovací

[ctx: bunker]
en: personnel_shelter
sk: osobný úkryt

[ctx: bunker]
en: technical
sk: technické zariadenie

[ctx: bunker]
en: tobruk
sk: tobrucký typ

[ctx: bunker]
en: overground
sk: nad zemou

[ctx: bunker]
en: underground
sk: pod zemou

[ctx: bunker]
en: underwater
sk: pod hladinou

en: Historic
sk: Historický

en: Ruins
sk: Zrúcanina

en: Range
sk: Strelnica

en: Power
sk: Energia

en: Power Plant
sk: Elektráreň

en: Plant Source
sk: Zdroj elektrárne

en: Biofuel Power Plant
sk: Elektráreň na biopalivo

en: Biogas Power Plant
sk: Elektráreň na bioplyn

en: Biomass Power Plant
sk: Elektráreň na biomasu

en: Method
sk: Metóda (spôsob výroby)

[ctx: generator method]
en: anaerobic_digestion
sk: anaeróbne vyhnívanie

[ctx: generator method]
en: combustion
sk: spaľovanie

[ctx: generator method]
en: gasification
sk: splyňovanie

en: Coal Power Plant
sk: Elektráreň na uhlie

en: Gas Power Plant
sk: Elektráreň na plyn

en: Oil Power Plant
sk: Elektráreň na ropu

en: Diesel Power Plant
sk: Elektráreň na naftu

en: Gasoline Power Plant
sk: Elektráreň na benzín

en: Nuclear Power Plant
sk: Jadrová elektráreň

[ctx: generator method]
en: fission
sk: štiepenie

[ctx: generator method]
en: fusion
sk: fúzia (zlučovanie atómov)

en: Waste Power Plant
sk: Elektráreň na odpad

[ctx: generator method]
en: pyrolysis
sk: tepelný rozklad

en: Geothermal Power Plant
sk: Geotermálna elektráreň

en: Hydro Power Plant
sk: Vodná elektráreň

[ctx: generator method]
en: run-of-the-river
sk: tok rieky

[ctx: generator method]
en: water-pumped-storage
sk: voda prečerpávaná medzi nádržami

[ctx: generator method]
en: water-storage
sk: uskladnenie vody

en: Tidal Power Plant
sk: Prílivová elektráreň

[ctx: generator method]
en: barrage
sk: rozdiel hladín

[ctx: generator method]
en: stream
sk: prúd (morský)

en: Wave Power Plant
sk: Vlnová elektráreň

en: Osmotic Power Plant
sk: Osmotická elektráreň

en: Solar Power Plant
sk: Solárna elektráreň

[ctx: generator method]
en: photovoltaic
sk: fotovoltaická (solárne články)

[ctx: generator method]
en: thermal
sk: termálna

en: Wind Power Plant
sk: Veterná elektráreň

en: Power Generator
sk: Generátor/elektráreň (výroba energie)

en: Generator Source
sk: Zdroj generátora

en: Biofuel Power Generator
sk: Elektráreň na biopalivo

en: Generator Type
sk: Typ generátora

en: boiler
sk: boiler (ohrievač vody)

en: gas_turbine
sk: plynová turbína

en: reciprocating_engine
sk: Piestový motor

en: steam_generator
sk: parný generátor

en: Biogas Power Generator
sk: Elektráreň na bioplyn

en: Biomass Power Generator
sk: Elektráreň na biomasu

en: bioreactor
sk: bioreaktor

en: anaerobic_digestion / gasification
sk: anaeróbne trávenie / splyňovanie

en: combustion
sk: spaľovanie

en: steam_turbine
sk: parná turbína

en: Coal Power Generator
sk: Uhoľná elektráreň

en: Gas Power Generator
sk: Plynová elektráreň

en: combined_cycle
sk: kombinovaný cyklus

en: Oil Power Generator
sk: Ropný generátor

en: Diesel Power Generator
sk: Naftový generátor

en: Gasoline Power Generator
sk: Benzínový generátor

en: Nuclear Reactor
sk: Jadrový reaktor

en: Boiling Water Reactor 1 (BWR-1)
sk: Varný reaktor 1 (BWR-1)

en: fission
sk: štiepenie

en: Boiling Water Reactor 2 (BWR-2)
sk: Varný reaktor 2 (BWR-2)

en: Boiling Water Reactor 3 (BWR-3)
sk: Varný reaktor 3 (BWR-3)

en: Boiling Water Reactor 4 (BWR-4)
sk: Varný reaktor 4 (BWR-4)

en: Boiling Water Reactor 5 (BWR-5)
sk: Varný reaktor 5 (BWR-5)

en: Boiling Water Reactor 6 (BWR-6)
sk: Varný reaktor 6 (BWR-6)

en: CANada Deuterium Uranium reactor (CANDU)
sk: Kanadský deutériovo úránový reaktor (CANDU)

en: cold-fusion
sk: studená fúzia

en: fusion
sk: fúzia (zlučovanie atómov)

en: China Pressurized Reactor (CPR-1000)
sk: Čínky tlakovodný reaktor (CPR-1000)

en: European Pressurized Reactor (EPR)
sk: Európsky tlakovodný reaktor (EPR)

en: Inertial Confinement Fusion (ICF)
sk: Inerciálna uzavretá fúzia (ICF)

en: Pressurized water reactor (PWR)
sk: Tlakovodný reaktor (PWR)

en: Reactor Bolshoy Moshchnosti Kanalniy 1000 (RBMK-1000)
sk: Reaktor Bolšoj Moščnosti Kanalnyj 1000 (RBMK-1000)

en: Reactor Bolshoy Moshchnosti Kanalniy 1500 (RBMK-1500)
sk: Reaktor Bolšoj Moščnosti Kanalnyj 1500 (RBMK-1500)

en: stellarator
sk: Stelarator

en: tokamak
sk: Tokamak

en: Vodo-Vodyanoi Energetichesky Reactor (VVER)
sk: Vodo-vodný energetický reaktor (VVER)

en: Solar Power Generator
sk: Solárna elektráreň

en: solar_photovoltaic_panel
sk: solárny fotovoltaický panel

en: photovoltaic
sk: fotovoltaická (solárne články)

en: solar_thermal_collector
sk: solárny tepelný kolektor

en: thermal
sk: termálna (tepelná)

en: Solar tracking type
sk: Sledovanie slnka

en: single_axis
sk: okolo jednej osi

en: horizontal
sk: vodorovne

en: horizontal axis (HSAT)
sk: okolo vodorovnej osi (HSAT)

en: horizontal_tilted
sk: okolo sklopnej vodorovnej osi

en: horizontal axis, tilted modules (HTSAT)
sk: okolovorodovnej osi, sklopné moduly (HTSAT)

en: tilted
sk: sklopné

en: tilted axis (TSAT)
sk: sklopná os (TSAT)

en: vertical
sk: zvislo

en: vertical (VSAT)
sk: zvuslo (VSAT)

en: dual_axis
sk: okolo dvoch osí

en: tip-tilt
sk: so sklopným vrcholom

en: tip-tilt dual axis (TTDAT)
sk: s vrcholom sklopným okolo dvoch osí (TTDAT)

en: alt-azimuth
sk: výškovo azimutálne

en: azimuth-altitude dual axis (AADAT)
sk: výškovo azimutálne okolo dvoch osí (AADAT)

en: Waste Power Generator
sk: Odpadová elektráreň

en: gasification
sk: splyňovanie

en: pyrolysis
sk: tepelný rozklad

en: Water Turbine
sk: Vodná turbína

en: francis_turbine
sk: Francisova turbína

en: all methods
sk: všetky spôsoby

en: hydrodynamic_screw
sk: slimáková turbína

en: run-of-the-river
sk: tok rieky

en: kaplan_turbine
sk: Kaplanova turbína

en: run-of-the-river / water-storage
sk: tok rieky / uskladnenie vody

en: pelton_turbine
sk: Peltonova turbína

en: Tidal Water Turbine
sk: Prílivová turbína

en: horizontal_axis
sk: vodorovná os

en: barrage
sk: rozdiel hladín

en: vertical_axis
sk: zvislá os

en: Wave Energy Converter
sk: Vlnová elektráreň

en: Osmotic Power Generator
sk: Osmotická elektráreň

en: Geothermal Power Generator
sk: Geotermálna elektráreň

en: heat_pump
sk: tepelné čerpadlo

en: Wind Turbine
sk: Veterná turbína

en: Power Substation
sk: Elektrická stanica

en: Type of substation
sk: Typ stanice

[ctx: power]
en: compensation
sk: kompenzačná

[ctx: power]
en: converter
sk: konverzná

[ctx: power]
en: distribution
sk: distribučná

[ctx: power]
en: industrial
sk: priemyselná

[ctx: power]
en: minor_distribution
sk: miestna distribučná

[ctx: power]
en: traction
sk: trakčná

[ctx: power]
en: transition
sk: prechodová

[ctx: power]
en: transmission
sk: prenosová

en: Gas insulated
sk: Izolované plynom

en: Power Transformer
sk: Transformátor

en: Type of transformer
sk: Typ transformátora

[ctx: power]
en: generator
sk: generátor

[ctx: power]
en: phase_angle_regulator
sk: regulátor fázového posunu

[ctx: power]
en: yes
sk: áno

en: Power Switchgear
sk: Poistková sústava

en: (Please only use this tag if more detailed mapping using busbars and bays is impossible!)
sk: (Prosím, používajte túto značku len ak nie je možné presnejšie mapovanie jednotlivých prípojníc (busbar) a prípojných miest (bay)!)

en: Power Busbar
sk: Prípojnica (busbar)

en: Power Bay
sk: Prípojné miesto (bay)

en: Power Switch
sk: Vypínač

en: Type of switch
sk: Typ vypínača

[ctx: power]
en: circuit_breaker
sk: poistka

[ctx: power]
en: disconnector
sk: odpájač

[ctx: power]
en: earthing
sk: uzemnenie

[ctx: power]
en: mechanical
sk: mechanický

en: Power Converter
sk: Elektrický menič

en: Type of converter
sk: Typ meniča

[ctx: power]
en: lcc
sk: LCC

[ctx: power]
en: vsc
sk: VSC

en: Amount of poles
sk: Počet pólov

en: monopole
sk: monopól

en: bipole
sk: dipól

en: Power rating (MVA)
sk: Menovitý výkon (MVA)

en: Power Compensator
sk: Elektrický kompenzátor

en: Type of compensator
sk: Typ kompenzátoru

[ctx: power]
en: series_capacitor
sk: sériový kondenzátor

[ctx: power]
en: series_reactor
sk: sériový obmedzovač (series_reactor)

[ctx: power]
en: shunt_capacitor
sk: obchádzkový kondenzátor (shunt_capacitor)

[ctx: power]
en: shunt_reactor
sk: obchádzkový obmedzovač (shunt_reactor)

[ctx: power]
en: statcom
sk: statický synchrónny kondenzátor (statcom)

[ctx: power]
en: static_var
sk: statický VAR (static_var)

[ctx: power]
en: synchronous_condenser
sk: sunchrónny kondenzátor

en: Power rating (kvar/Mvar)
sk: Menovitý výkon (kvar, Mvar)

en: Power Street Cabinet
sk: Rozvodná skriňa

en: Transformer Tower
sk: Veža transformátora

en: Power Portal
sk: Elektrický portál

en: tubular
sk: trubicová

en: Portal design
sk: Tvar portálu

[ctx: power]
en: portal
sk: portál

[ctx: power]
en: portal_two-level
sk: portál dvojposchodový

[ctx: power]
en: portal_three-level
sk: portál trojposchodový

en: Power Tower
sk: Elektrický stožiar (vysoké napätie)

en: Tower design
sk: Tvar stožiara

[ctx: power]
en: one-level
sk: jednoposchodový

[ctx: power]
en: two-level
sk: dvojposchodový

[ctx: power]
en: three-level
sk: trojposchodový

[ctx: power]
en: barrel
sk: sud

[ctx: power]
en: asymmetric
sk: asymetrický

[ctx: power]
en: triangle
sk: trojuholník

[ctx: power]
en: flag
sk: vlajka

[ctx: power]
en: donau;one-level
sk: donau;jednoposchodový

[ctx: power]
en: four-level
sk: štvorposchodový

[ctx: power]
en: six-level
sk: šesťposchodový

[ctx: power]
en: nine-level
sk: deväťposchodový

[ctx: power]
en: delta_two-level
sk: delta dvojposchodová

[ctx: power]
en: y-frame
sk: tvar Y

[ctx: power]
en: x-frame
sk: tvar X

[ctx: power]
en: h-frame
sk: tvar H

[ctx: power]
en: guyed_h-frame
sk: tvar H s ukotvením

[ctx: power]
en: guyed_v-frame
sk: tvar V s ukotvením

[ctx: power]
en: bipole
sk: dvojstĺp (dipól)

[ctx: power]
en: monopolar
sk: bez ramien (monopól)

en: Triple tower
sk: Trojitý stožiar

en: Incomplete tower
sk: Nedokončený stožiar

en: Pole
sk: Elektrický stĺp

en: Pole with Switch
sk: Stĺp s vypínačom

en: Pole Attributes:
sk: Vlastnosti stĺpa:

en: Switch Attributes:
sk: Vlastnosti vypínača:

en: Pole with Transformer
sk: Stĺp s transformátorom

en: Transformer Attributes:
sk: Vlastnosti transformátora:

en: Catenary mast
sk: Stĺp trolejového vedenia

[ctx: power]
en: Connection
sk: Prepojenie elektrického vedenia

en: Insulator
sk: Izolátor

en: Power Line
sk: Elektrické vedenie

en: Line type
sk: Typ vedenia

en: line
sk: vedenie vysokého napätia (>20kV)

en: minor_line
sk: vedenie nízkeho napätia (<20kV)

en: Number of conductors/wires per cable
sk: Počet vodičov/drôtov v kábli

[ctx: power]
en: single
sk: jednoduchý

[ctx: power]
en: double
sk: dvojitý

[ctx: power]
en: triple
sk: trojitý

[ctx: power]
en: quad
sk: štvoritý

[ctx: power]
en: fivefold
sk: päťnásobný

[ctx: power]
en: sixfold
sk: šesťnásobný

[ctx: power]
en: eightfold
sk: osemnásobný

en: Used for data communications
sk: Používané na prenos dát

en: Power Cable
sk: Elektrický kábel

[ctx: power cable]
en: overground
sk: nad zemou

[ctx: power cable]
en: overhead
sk: nad hlavou

[ctx: power cable]
en: surface
sk: na povrchu

[ctx: power cable]
en: underground
sk: pod zemou

[ctx: power cable]
en: underwater
sk: pod hladinou

en: Telecom
sk: Telekomunikácie

en: Telecom Street Cabinet
sk: Rozvodná skriňa telekomunikácií

en: Telephone Exchange
sk: Telefónna ústredňa

en: Connection Point
sk: Spojovací bod

en: Service Device
sk: Služobné zariadenie

en: Historic Places
sk: Historické miesta

en: Castle
sk: Hrad

en: stately
sk: zámok

en: defensive
sk: obranný hrad

en: fortress
sk: pevnosť

en: manor
sk: kaštieľ

en: palace
sk: palác

en: Fort
sk: Vojenská pevnosť

en: Archaeological Site
sk: Archeologické nálezisko

en: baths
sk: kúpele

en: catacombs
sk: katakomby

en: crannog
sk: umelý ostrov

en: fortification
sk: opevnenie

en: geoglyph
sk: geoglyf

en: grave_field
sk: pohrebisko

en: petroglyph
sk: petroglyf

en: hut_circle
sk: múr kruhovej budovy

en: megalith
sk: megalit

en: necropolis
sk: pohrebisko

en: roman_circus
sk: rímske športovisko

en: roman_theater
sk: rímske divadlo

en: roman_villa
sk: rímska vila

en: settlement
sk: osada

en: tumulus
sk: mohyla

en: Fortification type
sk: Typ opevnenia

en: Fortifications for border defense
sk: Opevnenie na obranu hraníc

en: watchtower
sk: strážna veža

en: Military observation
sk: Vojenská pozorovateľňa

en: battery
sk: delostrelecká batéria

en: A group of artillary (cannon) in a fixed fortification
sk: Skupina diel (kanónov) v pevnom opevnení

en: Battlefield
sk: Bojisko

en: Palaeontological Site
sk: Paleontologické nálezisko

en: Citywalls
sk: Mestské hradby

en: City gate
sk: Mestská brána

en: Manor
sk: Kaštieľ

en: Historic monastery
sk: Historický kláštor

en: Charcoal pile
sk: Milier na drevné uhlie

en: Mine
sk: Baňa

en: Mine shaft
sk: Banská šachta

en: Shieling
sk: Opustená letná pastvina

en: Grave
sk: Hrob

en: Tomb
sk: Hrobka

[ctx: tomb]
en: columbarium
sk: kolumbárium

[ctx: tomb]
en: crypt
sk: krypta

[ctx: tomb]
en: mausoleum
sk: mauzóleum

[ctx: tomb]
en: pyramid
sk: pyramída

[ctx: tomb]
en: rock-cut
sk: skalná dutina

[ctx: tomb]
en: sarcophagus
sk: sarkofág

[ctx: tomb]
en: tumulus
sk: mohyla

[ctx: tomb]
en: vault
sk: pohrebná miestnosť

[ctx: tomb]
en: war_grave
sk: vojnový hrob

en: Monument
sk: Veľký pamätník/monument

en: Memorial
sk: Pamätník

[ctx: memorial]
en: bust
sk: busta

en: Like a statue, but only showing the upper half of a person.
sk: Ako socha, ale zobrazuje len hornú polovicu osoby.

[ctx: memorial]
en: plaque
sk: pamätná doska

en: A commemorative sign, often mounted on a wall.
sk: Pamätná doska, často pripevnená na stene

[ctx: memorial]
en: statue
sk: socha

en: A statue representing a person.
sk: Socha predstavujúca osobu

[ctx: memorial]
en: stele
sk: stéla

en: An upright slab engraved or painted with decorations or inscriptions.
sk: Zvislý panel vyrytý alebo namaľovaný ozdobami alebo nápismi.

[ctx: memorial]
en: stone
sk: kameň

en: A stone with an inscription, picture, or similar.
sk: Kameň s nápisom, obrázkom alebo podobne.

[ctx: memorial]
en: war_memorial
sk: vojnový pamätník

en: A building, monument, statue or other edifice celebrating a victory or commemorating those who died or were injured in a war.
sk: Budova, pamätník, socha alebo iný objekt oslavujúci víťazstvo alebo pripomínajúci tých, čo padli alebo boli zranení vo vojne.

[ctx: memorial]
en: sculpture
sk: plastika

en: A non figurative sculpture which does not match any of the other categories.
sk: Plastika nezobrazujúca sochu, nezapadá do inej kategórie.

[ctx: memorial]
en: cross
sk: kríž

en: A cross-shaped memorial.
sk: Pamätník v tvare kríža.

[ctx: memorial]
en: blue_plaque
sk: modrá plaketa

en: A blue plaque commemorating a historical link to that location. (UK)
sk: Modla plaketa pripomínajúca historickú súvislosť s daným miestom. (Bežné v Spojenom kráľovstve)

en: An obelisk.
sk: Obelisk

[ctx: memorial]
en: ghost_bike
sk: bicykel duchov

en: A bicycle painted white permanently placed as memorial for a victim of a road accident (usually cyclists).
sk: Bicykel natretý na bielo trvalo umiestnený ako pamätník cestnej nehody (obyčajne cyklistu).

[ctx: memorial]
en: stolperstein
sk: kameň zmiznutých (stolperstein)

en: 10cm × 10cm brass plaque commemorating victims of Nazi persecution. (EU,RU)
sk: Mosadzná plaketa veľkosti 10 x 10 cm na chodníku pripomínajúca obete nacistického režimu. (Bežné v Európe a Rusku)

[ctx: memorial]
en: bench
sk: lavička

en: A bench placed in memory of someone or something; usually has a plaque, and sometimes a statue sitting on (part of) it.
sk: Lavička umiestnená na pamiatku niekoho alebo niečoho; bežne má tabuľku a tiež môže na nej sedieť socha.

en: Inscription
sk: Nápis

en: Wayside Cross
sk: Náboženský prícestný kríž (Božie muky)

en: Wayside Shrine
sk: Náboženská prícestná schránka

en: Place of worship
sk: Náboženské miesto

en: Boundary Stone
sk: Hraničný kameň

en: Milestone
sk: Míľnik

en: Shops
sk: Obchody

en: Food
sk: Jedlo

en: Convenience Store
sk: Obchod s tovarom dennej potreby

en: Kiosk
sk: Stánok (Trafika)

en: Bakery
sk: Pekár

en: Butcher
sk: Mäsiareň

en: Seafood
sk: Ryby a morské plody

en: Dairy
sk: Mliečne výrobky

en: Cheese
sk: Syry

en: Deli (Fine Food)
sk: Špeciality

en: Pastry
sk: Zákusky

en: Confectionery
sk: Sladkosti

en: Chocolate
sk: Čokoláda

en: Herbalist
sk: Bylinkáreň

en: Tea
sk: Čaj

en: Coffee
sk: Káva

en: Frozen food
sk: Mrazené potraviny

en: Public Market
sk: Trhovisko

en: Organic
sk: Biopotraviny

en: Greengrocer
sk: Ovocie a zelenina

en: Farm Stand
sk: Stánok farmy

en: Organic/Bio
sk: Bio produkty

en: Fair Trade
sk: Spravodlivý obchod (Fair Trade)

en: Alcohol
sk: Alkohol

en: Beverages
sk: Nápoje

en: Wine
sk: Vinotéka

[ctx: clothes]
en: babies
sk: kojenecké

[ctx: clothes]
en: children
sk: detské

[ctx: clothes]
en: costumes
sk: kostýmy

[ctx: clothes]
en: denim
sk: džínsové

[ctx: clothes]
en: fashion
sk: módne

[ctx: clothes]
en: fur
sk: kožušinové

[ctx: clothes]
en: hats
sk: klobúky

[ctx: clothes]
en: leather
sk: kožené

[ctx: clothes]
en: maternity
sk: materské

[ctx: clothes]
en: men
sk: pánske

[ctx: clothes]
en: motorcycle
sk: motocyklové

[ctx: clothes]
en: oversize
sk: nadrozmerné

[ctx: clothes]
en: schoolwear
sk: školské

[ctx: clothes]
en: sports
sk: športové

[ctx: clothes]
en: suits
sk: obleky

[ctx: clothes]
en: swimwear
sk: plavecké

[ctx: clothes]
en: traditional
sk: tradičné

[ctx: clothes]
en: underwear
sk: spodné prádlo

[ctx: clothes]
en: wedding
sk: svadobné

[ctx: clothes]
en: women
sk: dámske

[ctx: clothes]
en: workwear
sk: pracovné

en: Boutique
sk: Butik

[ctx: shop]
en: Shoes
sk: Obuv

[ctx: shoes]
en: Offers repairs
sk: Poskytuje opravy

en: Outdoor
sk: Turistický (Outdoor)

en: Dry Cleaning
sk: Chemická čistiareň

en: Laundry
sk: Práčovňa

en: Laundry Service
sk: Poskytuje pranie

en: Tailor
sk: Krajčírstvo

en: Fabric
sk: Látky

en: Electronic
sk: Elektronika

en: Computer
sk: Počítače

en: Electronics
sk: Elektronika

en: Mobile Phone
sk: Mobilné telefóny

en: Watches
sk: Hodinky

en: Vacuum Cleaner
sk: Vysávače

en: Video Games
sk: Videohry

en: Music
sk: Hudba

en: Cash
sk: Hotovosť

en: Bank
sk: Banka

en: Automated Teller Machine
sk: Bankomat

en: Money Exchange
sk: Zmenáreň

en: Money transfer
sk: Prevod peňazí

en: Deposits:
sk: Vklady:

en: Cash deposits
sk: Vklady hotovosti

en: Coin deposits
sk: Vklady mincí

en: Pawnbroker
sk: Záložňa

en: Home decoration
sk: Bytové dekorácie

en: Doors
sk: Dvere

en: Furniture
sk: Nábytok

en: Kitchen
sk: Kuchynské štúdio

en: Houseware
sk: Domáce potreby

en: Pottery
sk: Hrnčiar

en: Curtain
sk: Záclony

en: Art
sk: Umelecké diela

en: Frame
sk: Rámy

en: Bed
sk: Postele

en: Carpet
sk: Koberce

en: Interior Decoration
sk: Bytové dekorácie

en: Lighting
sk: Osvetlenie/Lampy

en: Antiques
sk: Starožitnosti

[ctx: shop]
en: Swimming pool
sk: Bazén

en: Storage Rental
sk: Prenájom skladu

en: Printed Material
sk: Tlačoviny

en: Stationery
sk: Papiernictvo

en: Copy Shop
sk: Kopírovacia služba

en: Book Store
sk: Kníhkupectvo

en: Newspaper Stand
sk: Novinový stánok

en: Ticket
sk: Lístky

en: For the body
sk: Pre telo

en: Chemist
sk: Drogéria

en: Cosmetics
sk: Obchod s kozmetikou

en: Perfumery
sk: Parfuméria

en: Beauty
sk: Salón krásy

en: Beauty services
sk: Skrášľovacie služby

en: nails
sk: nechty (manikúra)

en: tanning
sk: opaľovanie

en: cosmetics
sk: kozmetika

en: spa
sk: kúpeľ (hydroterapia)

en: skin_care
sk: ošetrenie pokožky

en: waxing
sk: voskovanie

en: hair_removal
sk: odstraňovanie vlasov

en: eyebrow
sk: úprava obočia

en: massage
sk: masáže

en: eyelash
sk: úprava mihalníc

en: Tobacco
sk: Tabak

en: E-cigarette
sk: Elektronické cigarety

en: Hairdresser/Barber
sk: Kaderníctvo/Holičstvo

en: Female
sk: Dámske

en: Male
sk: Pánske

en: Unisex
sk: Všetky pohlavia

en: Massage
sk: Masáže

en: Tattoo
sk: Tetovanie

en: Optician
sk: Očná optika

en: Hearing Aids
sk: Sluchové pomôcky

en: Medical Supply
sk: Zdravotnícke potreby

en: Jewellery
sk: Klenotníctvo/Šperky

en: Erotic
sk: Sexshop

en: Department Store
sk: Obchodný dom

en: General Store
sk: Zmiešaný všeobecný tovar

en: Mall
sk: Nákupné centrum

en: Florist
sk: Kvetinárstvo

en: Garden Centre
sk: Záhradné centrum

en: Do-It-Yourself Store
sk: Obchod "Urob si sám" (Pre kutilov)

en: Hardware
sk: Železiarstvo

en: Paint
sk: Farbivá

en: Gas
sk: Plyn

en: Wholesale
sk: Veľkoobchod

[ctx: wholesale]
en: clothes
sk: oblečenie

[ctx: wholesale]
en: electro
sk: elektronika

[ctx: wholesale]
en: florist
sk: kvety

[ctx: wholesale]
en: food
sk: potraviny

[ctx: wholesale]
en: general
sk: všeobecné

[ctx: wholesale]
en: paper
sk: papier

[ctx: wholesale]
en: pharmacy
sk: lekáreň

[ctx: wholesale]
en: sanitary
sk: zdravotnícke potreby

[ctx: wholesale]
en: seafood
sk: ryby a morské plody

en: Trade
sk: Materiál pre remeslá

[ctx: trade]
en: agricultural_supplies
sk: poľnohospodárske potreby

[ctx: trade]
en: building_supplies
sk: stavebniny

[ctx: trade]
en: catering_supplies
sk: stravovacie potreby

[ctx: trade]
en: plumbing
sk: inštalačný materiál

[ctx: trade]
en: tiles
sk: dlaždice/obkladačky

[ctx: trade]
en: timber
sk: drevo

[ctx: trade]
en: windows
sk: okná

en: Travel Agency
sk: Cestovná kancelária

en: Scuba diving
sk: Potápanie

[ctx: shop]
en: Fishing
sk: Rybolov

en: Musical Instrument
sk: Hudobné nástroje

en: Toys
sk: Hračky

en: Gift/Souvenir
sk: Darčeky/Suveníry

en: Variety Store
sk: Lacné drobnosti

en: Party supplies
sk: Dekorácie na oslavy

en: Charity
sk: Charita

en: Alternative tagging: `shop=*` + `second_hand=yes` or `second_hand=only`
sk: Alternatívne značenie: `shop=*` + `second_hand=yes` alebo `second_hand=only`

en: Bookmaker
sk: Stávková kancelária

en: Lottery
sk: Lotéria

en: Bag
sk: Tašky

en: Pet
sk: Domáce zvieratá

en: Pet grooming
sk: Salón pre zvieratá

en: Photo
sk: Foto

en: Security
sk: Zabezpečenie/bezpečnostné zariadenia

en: Weapons
sk: Zbrane

en: Funeral Directors
sk: Pohrebná služba

en: Vending Machine
sk: Predajný automat

en: Vending products
sk: Predávané výrobky

en: admission_tickets
sk: vstupenky

en: animal_feed
sk: krmivo pre zvieratá

en: bicycle_tube
sk: duše na bicykle

en: cigarettes
sk: cigarety

en: coffee
sk: káva

en: condoms
sk: kondómy

en: drinks
sk: nápoje

en: elongated_coin
sk: razené mince

en: excrement_bags
sk: sáčky na výkaly

en: fuel
sk: palivo

en: milk
sk: mlieko

en: newspapers
sk: noviny

en: parking_tickets
sk: parkovacie lístky

en: public_transport_tickets
sk: lístky MHD

en: SIM_cards
sk: SIM karty

en: stamps
sk: známky

en: sweets
sk: sladkosti

en: telephone_vouchers
sk: telefónne kupóny (poukážky)

en: toys
sk: hračky

en: Parcel Locker
sk: Skrinka na balíky

en: Parcel mail in
sk: Odosielanie balíkov

en: returns_only
sk: len vrátenie balíkov

en: Parcel pickup
sk: Vyzdvihnutie balíkov

en: Refrigerated
sk: Mraziace zariadenie

en: Payment Methods
sk: Spôsoby platby

en: Debit cards
sk: Debetné karty

en: PostFinance Card (ch)
sk: Karta PostFinance (ch)

en: Credit cards
sk: Kreditné karty

en: Contactless payment
sk: Bezkontaktná platba

en: Electronic purses and Charge cards
sk: Elektronické peňaženky a karty s kreditom

en: Cryptocurrencies
sk: Kryptomeny

en: Offices
sk: Kancelárie

[ctx: office]
en: Accountant
sk: Účtovník

[ctx: office]
en: Advertising agency
sk: Reklamná agentúra

[ctx: office]
en: Architect
sk: Architekt

[ctx: office]
en: Association
sk: Asociácia

[ctx: office]
en: Private company
sk: Súkromná firma

[ctx: office]
en: Diplomatic
sk: Diplomatická

en: consulate
sk: konzulát

en: embassy
sk: veľvyslanectvo

en: liaison
sk: neveľvyslanecký prostredník

en: Receiving country code
sk: Kód prijímajúcej krajiny

[ctx: office]
en: Educational institution
sk: Vzdelávacia inštitúcia

[ctx: office]
en: Employment agency
sk: Pracovná agentúra

[ctx: office]
en: Estate agent
sk: Realitná kancelária

[ctx: office]
en: Foundation
sk: Nadácia

[ctx: office]
en: Government
sk: Vládny orgán

en: administrative
sk: správna

en: audit
sk: audítor

en: cadaster
sk: kataster

en: culture
sk: kultúra

en: customs
sk: colný úrad

en: data_protection
sk: ochrana údajov

en: education
sk: vzdelávanie

en: environment
sk: životné prostredie

en: healthcare
sk: zdravotníctvo

en: legislative
sk: legislatíva

en: migration
sk: imigračný úrad

en: ministry
sk: ministerstvo

en: pension_fund
sk: dôchodkové fondy

en: prosecutor
sk: štátny zástupca/prokurátor

en: public_service
sk: verejná služba

en: register_office
sk: matričný úrad

en: social_security
sk: sociálne poistenie

en: social_services
sk: sociálne služby

en: statistics
sk: štatistika

en: tax
sk: daňový úrad

en: transportation
sk: doprava

[ctx: office]
en: Insurance
sk: Poisťovacia spoločnosť

[ctx: office]
en: It specialist
sk: IT špecialista

[ctx: office]
en: Lawyer
sk: Právnická kancelária

[ctx: office]
en: Newspaper
sk: Tlačové médium

[ctx: office]
en: Non-governmental organisation (NGO)
sk: Mimovládna organizácia

[ctx: office]
en: Notary
sk: Notár

[ctx: office]
en: Political party
sk: Politická strana

[ctx: office]
en: Religion
sk: Náboženské združenie

[ctx: office]
en: Research
sk: Výskumná spoločnosť

[ctx: office]
en: Tax advisor
sk: Daňový poradca

[ctx: office]
en: Telecommunication
sk: Telekomunikácie

en: Craft
sk: Remeslá

en: Beekeeper
sk: Včelár

en: Brewery
sk: Pivovar

en: Winery
sk: Vinár

en: Caterer
sk: Catering

en: Upholsterer
sk: Čalúnnictvo

en: Key cutter
sk: Kľúčová služba

en: Locksmith
sk: Zámočník

en: Electrician
sk: Elektrikár

en: Electronics Repair
sk: Oprava elektroniky

en: Repairs mobile phones
sk: Oprava mobilných telefónov

en: Repairs computers
sk: Oprava počítačov

en: Repairs cameras
sk: Oprava fotoaparátov

en: Repairs hifi equipment
sk: Oprava audiozariadení

en: Plumber
sk: Inštalatér

en: Hvac
sk: Klimatizácie

en: Painter
sk: Maliar/natierač

en: Tiler
sk: Dláždenie

en: Window construction
sk: Výroba okien

en: Carpenter
sk: Tesár

en: Roofer
sk: Pokrývač striech

en: Photographer
sk: Fotograf

en: Handicraft
sk: Ručné výrobky

en: Gardener
sk: Záhradník

en: Shoemaker
sk: Obuvník

en: Sawmill
sk: Píla

en: Stonemason
sk: Kamenár

en: Blacksmith
sk: Kováč

en: Metal construction
sk: Kovoobrábač

en: Geography
sk: Geografia(Zemepis)

en: Boundaries
sk: Hranice

en: Administrative
sk: Administratívne

en: Administrative level
sk: Administratívna úroveň

en: Maritime
sk: Námorné

en: Political
sk: Politická

en: Division
sk: Delenie

en: canton
sk: kanton

en: linguistic_community
sk: jazyková komunita

en: ward
sk: volebný obvod

en: National Park
sk: Národný park

en: Protected Area
sk: Chránené územie

en: Protect Class
sk: Stupeň ochrany

en: Title or type of protection
sk: Názov alebo typ ochrany

en: Hazardous Area
sk: Nebezpečná oblasť

[ctx: hazard]
en: contamination
sk: zamorenie

[ctx: hazard]
en: minefield
sk: mínové pole

[ctx: hazard]
en: nuclear
sk: jadrové riziko

[ctx: hazard]
en: shooting_range
sk: strelnica

[ctx: hazard]
en: unexploded_ordnance
sk: nevybuchnutá munícia

en: Related law
sk: Súvisiaci zákon

en: Border type
sk: Druh hranice

en: baseline
sk: základná (baseline)

en: contiguous
sk: súvislá (contiguous)

en: eez
sk: ekonomická zóna (eez)

en: territorial
sk: teritoriálne vody (territorial)

en: Boundary Marker
sk: Označník hranice

en: Places
sk: Miesta

en: Continent
sk: Kontinent

en: Country
sk: Krajina (štát)

[ctx: place]
en: State
sk: Štát (vo federácii)

en: Region
sk: Kraj (región)

en: County
sk: Okres

en: City
sk: Veľkomesto

en: Town
sk: Mesto

en: Village
sk: Dedina (obec)

en: Isolated Dwelling
sk: Samota/kopanica

en: Quarter
sk: Štvrť

en: Neighbourhood
sk: Okolie

en: Municipality
sk: Samospráva

en: Farm
sk: Farma

en: A farm within a bigger settlement
sk: Farma v rámci väčšieho osídlenia

en: (please use isolated_dwelling for an isolated farm)
sk: (prosím použite "Samota/kopanica" pre izolovanú farmu)

en: City Block
sk: Mestský blok

en: Locality
sk: Oblasť (neobývaná lokalita)

en: Square
sk: Námestie

en: Peak
sk: Vrchol kopca

en: The top (summit) of a mountain or hill.
sk: Vrchol hory alebo kopca.

en: Saddle
sk: Horské sedlo

en: A saddle point between mountains or hills.
sk: Sedlo medzi horami alebo kopcami.

en: Glacier
sk: Ľadovec

en: A persistent body of dense ice that is constantly moving under its own weight.
sk: Trvalá masa ľadu, ktorá sa pohybuje pod vlastnou váhou.

en: Volcano
sk: Sopka

en: A volcano, either dormant, extinct or active.
sk: Sopka, spiaca, vyhasnutá alebo činná.

en: Current Status
sk: Súčasný stav

en: dormant
sk: spiaca

en: extinct
sk: vyhasnutá

en: stratovolcano
sk: stratovulkán

en: shield
sk: štítová

en: scoria
sk: trosková

en: Arête
sk: Areta (ostrý horský ľadovcový hrebeň)

en: Ridge
sk: Chrbát

en: A mountain or hill ridge.
sk: Horský chrbát

en: Valley
sk: Dolina

en: A low area between hills.
sk: Znížené územie medzi kopcami.

en: Cliff
sk: Útes

en: A steep rock face exposure, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
sk: Strmý skalný útvar s (takmer) zvislým sklonom (dolná strana je vpravo od cesty).

en: Earth Bank
sk: Erodovaný svah zeme

en: A steep earth bank, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
sk: Strmý svah zeme, takmer vertikálny (pravá strana čiary reprezentuje nižšiu hranu svahu).

en: gully
sk: trhlina

en: scarp
sk: zráz/zosuv

en: cut_bank
sk: podmytý breh

en: grassy_steep_slope
sk: zatrávnený strmý svah

en: Sinkhole
sk: Závrt/Prepadlina

en: bluehole
sk: modrá diera

en: doline
sk: doline (priehlbina s upchatým odtokom vody)

en: estavelle
sk: estavella

en: pit
sk: jama

en: Caused by human activity
sk: Spôsobená ľudskou činnosťou

en: Modified by human hand
sk: Zmenená ľudskou činnosťou

en: Cave Entrance
sk: Vstup do jaskyne

en: The entrance to a cave.
sk: Vchod do jaskyne.

en: Island
sk: Ostrov

en: Islet
sk: Ostrovček

en: Reef
sk: Útes

en: coral
sk: koralový

en: oyster
sk: mušle

en: Nature
sk: Príroda

en: Shrub
sk: Krík

en: A single shrub.
sk: Jeden krík.

en: Tree
sk: Strom

en: A single tree.
sk: Jeden strom.

en: Denotation
sk: Význam

[ctx: tree denotation]
en: landmark
sk: orientačný bod v krajine

en: Trees remarkable due to its size or prominent location, usually visible from great distances and useful for navigation.
sk: Stromy významné ich veľkosťou alebo polohou, obyčajne viditeľné z veľkej vzdialenosti a užitočné pre navigáciu.

[ctx: tree denotation]
en: natural_monument
sk: prírodná pamiatka

en: Especially old tree, often with a particular shape. Usually protected for its uniqueness.
sk: Veľmi starý strom, často so zaujímavým tvarom. Obyčajne chránený pre jeho jedinečnosť.

[ctx: tree denotation]
en: avenue
sk: alej

en: Trees aligned along a road.
sk: Stromy zoradené pozdĺž cesty.

[ctx: tree denotation]
en: urban
sk: mestský strom

en: Trees found within settlements, e.g. in parks or spread through residential areas.
sk: Stromy v obciach, napr. v parkoch alebo obytných zónach.

[ctx: tree denotation]
en: agricultural
sk: poľnohospodársky strom

en: Trees in agricultural use.
sk: Stromy využívané v poľnohospodárstve.

en: Diameter crown (meters)
sk: Priemer koruny (metre)

en: Circumference (meters)
sk: Obvod (metre)

en: Tree Row
sk: Stromoradie

en: A line of trees.
sk: Rad stromov.

en: Shrubbery
sk: Okrasné kríky

en: An area of shrubbery that is actively maintained or pruned by humans.
sk: Oblasť kríkov, ktoré sú aktívne udržiavané a upravované ľuďmi.

en: Effective density
sk: Hustota

en: sparse
sk: riedke

en: Sparsely planted shrubbery. Generally speaking able-bodied persons could walk through them (although this is usually not desirable).
sk: Riedko nasadené kríky. Bežne stavaný človek môže pomedzi ne kráčať (aj keď to nemusí byť vítané).

en: Shrubbery with a medium density. Able-bodied persons might be able to barge through it, but it takes some effort and might result in scratches or soiled clothing.
sk: Kríky so strednou hustotou. Bežne stavaný človek sa môže pomedzi ne pretlačiť, avšak môže utŕžiť škrabance alebo zašpinenie oblečenia.

en: dense
sk: husté

en: Densely planted shrubbery. Effectively impassible without damaging the shrubbery (which at this point often acts as a hedge) and getting your clothes torn.
sk: Husto nasadené kríky. Nepriestupné bez poškodenia kríkov (ktoré tu môžu fungovať ako živý plot) a oblečenia.

en: (Average) height
sk: Výška (priemerná)

en: Shape (useful for hedges etc.)
sk: Tvar (vhodné napr. pre živé ploty)

[ctx: natural]
en: Wood
sk: Les

en: Woodland where timber production does not dominate use.
sk: Lesný porast, kde nie je hlavným účelom ťažba dreva.

en: Forest
sk: Hospodársky les

en: Cutline
sk: Výsek lesa

[ctx: cutline]
en: border
sk: oddelenie pozemkov

[ctx: cutline]
en: firebreak
sk: požiarna ochrana

[ctx: cutline]
en: hunting
sk: pre poľovníkov

[ctx: cutline]
en: loggingmachine
sk: pre drevorubačské stroje

[ctx: cutline]
en: pipeline
sk: pre potrubie

[ctx: cutline]
en: piste
sk: zjazdovka

[ctx: cutline]
en: section
sk: rozdelenie pre údržbu lesa

en: Grassland
sk: Divoká tráva/Step

en: Where vegetation is dominated by grasses (Poaceae) and other herbaceous (non-woody) plants. Excludes cultivated areas and wetlands.
sk: Vegetácii dominujú trávy (Poaceae) a iné nedrevnaté byliny. Nezahŕňa obhospodarovávané oblasti a mokrade.

en: pampas
sk: pampa

en: prairie
sk: préria

en: puszta
sk: pusta

en: savanna
sk: savana

en: steppe
sk: step

en: Nature Reserve
sk: Prírodná rezervácia

en: Scree
sk: Sutina

en: An accumulation of loose angular rocks.
sk: Nahromadenie voľných ostrých skál.

en: Shingle
sk: Naplavenina

en: An accumulation of loose rounded rocks on a beach or riverbed.
sk: Nahromadenie voľných okruhliakov na pláži alebo v riečišti.

en: Fell
sk: Fell (typ horskej krajiny nad pásmom stromov (horská pastvina))

en: Bare upper lying uncultivated land principally covered with grass and often grazed.
sk: Vysoko položená neobhospodarovávaná pôda pokrytá trávou, ktorá môže byť spásaná.

en: Scrub
sk: Krovie

en: Bare lower lying uncultivated land with bushes but little or no tree cover.
sk: Nižšie položená neobhospodarovávaná pôda s kríkmi ale málo alebo žiadnymi stromami.

en: Heath
sk: Vresovisko

en: Bare lower lying uncultivated land with a shrubland habitat found mainly on free-draining infertile, acidic soils, and is characterised by open, low-growing woody vegetation.
sk: Nižšie položená neobhospodarovávaná oblasť s neúrodnou, kyslou pôdou a nízkymi drevnatými porastmi.

en: Sand
sk: Piesok

en: Large area covered with sand.
sk: Veľká plocha pokrytá pieskom.

en: Bare Rock
sk: Holá skala

en: For areas of solid visible rock that is sparsely vegetated or not vegetated at all.
sk: Oblasti s viditeľným súvislým skalným podložím bez významnej vegetácie.

en: Rock
sk: Skala

en: A notable rock or group of rocks, with at least one of them firmly attached to the underlying bedrock.
sk: Významná skala alebo skalný útvar, ktorý je pevne spojený so skalným podložím.

en: Tourism attraction
sk: Turistická atrakcia

en: Stone
sk: Osamelý balvan

en: A single notable free-standing rock, which may differ from the composition of the terrain it lies in.
sk: Osamelá výrazná skala, ktorá sa môže odlišovať od zloženia okolitého terénu.

en: Land use
sk: Využívanie oblasti (Land use)

en: Farmyard
sk: Farma/Poľnohospodárske družstvo

en: Farmland
sk: Poľnohospodárska pôda

en: Crop
sk: Plodiny

[ctx: crop]
en: barley
sk: jačmeň

[ctx: crop]
en: cereal
sk: obilniny

[ctx: crop]
en: corn
sk: kukurica

[ctx: crop]
en: grass
sk: tráva

[ctx: crop]
en: hop
sk: chmeľ

[ctx: crop]
en: rape
sk: repa

[ctx: crop]
en: rice
sk: ryža

[ctx: crop]
en: soy
sk: sója

[ctx: crop]
en: sugarcane
sk: cukrová trstina

[ctx: crop]
en: tea
sk: čaj

[ctx: crop]
en: wheat
sk: pšenica

en: Center pivot irrigation
sk: Zavlažovanie okolo centrálneho bodu

en: Meadow
sk: Lúka

en: Type of meadow
sk: Typ lúky

[ctx: meadow]
en: agricultural
sk: poľnohospodárska produkcia

[ctx: meadow]
en: pasture
sk: pasienok

en: Orchard
sk: Ovocný sad

[ctx: landuse]
en: orchard
sk: ovocný sad

en: Trees
sk: Stromy

en: almond_trees
sk: mandľovníky

en: apple_trees
sk: jablone

en: apricot_trees
sk: marhuľové stromy

en: avocado_trees
sk: avokádové stromy

en: banana_plants
sk: banánovníky

en: blueberry_plants
sk: čučoriedkové kríky

en: cacao_trees
sk: kakovníky

en: cherimoya_trees
sk: cherimoya/anona trojlupienková

en: cherry_trees
sk: višne

en: chestnut_trees
sk: gaštanovníky

en: coconut_palms
sk: kokosové palmy

en: coffea_plants
sk: kávovníky

en: date_palms
sk: ďatlové palmy

en: hazel_plants
sk: lieskovce

en: hop_plants
sk: chmeľ

en: lemon_trees
sk: citrónovníky

en: macadamia_trees
sk: makadamovníky

en: mango_trees
sk: mangovníky

en: oil_palms
sk: olejové palmy

en: olive_trees
sk: olivovníky

en: orange_trees
sk: pomarančovníky

en: papaya_trees
sk: papájové stromy

en: peach_trees
sk: broskyne

en: pear_trees
sk: hruškové stromy

en: pecan_trees
sk: pekanové stromy

en: persimmon_trees
sk: ďatlovníky

en: pineapple_plants
sk: ananásovníky

en: pistachio_trees
sk: pistáciové stromy

en: pitaya_plants
sk: rastliny pitaya

en: plum_trees
sk: slivky

en: pomegranate_trees
sk: stromy na granátové jablká

en: tea_plants
sk: čajovníky

en: walnut_trees
sk: orechy

en: Vineyard
sk: Vinica

en: Greenhouse Horticulture
sk: Skleníková zóna

[ctx: landuse]
en: greenhouse_horticulture
sk: skleníková zóna

en: Plant Nursery
sk: Škôlka pre rastliny

[ctx: landuse]
en: plant_nursery
sk: škôlka pre rastliny

en: Salt Pond
sk: Odparovacia soľná nádrž

[ctx: landuse]
en: salt_pond
sk: odparovacia soľná nádrž

en: Aquaculture
sk: Akvakultúra

[ctx: landuse]
en: aquaculture
sk: akvakultúra

en: shrimp
sk: krevety

en: mussels
sk: mušle

en: Allotments
sk: Záhradkárska oblasť

en: Flowerbed
sk: Kvetinový záhon

[ctx: landuse]
en: flowerbed
sk: kvetinový záhon

en: Planter
sk: Kvetináč

en: The material the planter is made out of
sk: Materiál, z ktorého je kvetináč

en: The material inside the planter
sk: Materiál vovnútri kvetináča

en: Planter barrier
sk: Prekážka z kvetináču

en: Garden
sk: Záhrada

en: Garden type
sk: Typ záhrady

en: residential
sk: súkromná záhradka

en: community
sk: komunitná

en: botanical
sk: botanická

en: arboretum
sk: arborétum

en: Aesthetic / Style
sk: Estetický štýl

en: english
sk: anglický

en: zen
sk: zenový

en: Grass
sk: Trávnik

[ctx: landuse]
en: grass
sk: tráva

en: Village Green
sk: Obecná zeleň (centrálny park obce)

en: Recreation Ground
sk: Rekreačná oblasť

[ctx: landuse]
en: recreation_ground
sk: rekreačná oblasť

en: Religious
sk: Náboženský pozemok

[ctx: landuse]
en: religious
sk: náboženský pozemok

en: Cemetery
sk: Cintorín

en: Graveyard
sk: Malý cintorín (pri kostole)

en: Cemetery sector
sk: Sektor cintorína

en: Residential Area
sk: Obytná oblasť

[ctx: landuse type]
en: apartments
sk: apartmánový komplex

[ctx: landuse type]
en: halting_site
sk: zóna pre kočovníkov

[ctx: landuse type]
en: rural
sk: vidiecka zástavba

[ctx: landuse type]
en: single_family
sk: zóna rodinných domov

[ctx: landuse type]
en: trailer_park
sk: zóna obytných prívesov

[ctx: landuse type]
en: urban
sk: mestská zástavba

[ctx: landuse]
en: education
sk: vzdelávanie

en: Retail
sk: Maloobchod

[ctx: landuse]
en: retail
sk: maloobchody

en: Commercial
sk: Obchodná (komerčná)

[ctx: landuse]
en: commercial
sk: obchodná zóna

en: Industrial
sk: Priemysel

[ctx: landuse]
en: industrial
sk: priemyselná zóna

[ctx: industrial]
en: bakery
sk: pekáreň

[ctx: industrial]
en: brewery
sk: pivovar

[ctx: industrial]
en: brickyard
sk: tehelňa

[ctx: industrial]
en: depot
sk: depo

[ctx: industrial]
en: distributor
sk: distribútor

[ctx: industrial]
en: factory
sk: továreň

[ctx: industrial]
en: grinding_mill
sk: mlyn

[ctx: industrial]
en: heating_station
sk: tepláreň

[ctx: industrial]
en: machine_shop
sk: výroba dielov

[ctx: industrial]
en: mine
sk: baňa

[ctx: industrial]
en: oil
sk: ropné nálezisko

[ctx: industrial]
en: port
sk: prístav

[ctx: industrial]
en: salt_pond
sk: výroba soli

[ctx: industrial]
en: sawmill
sk: píla

[ctx: industrial]
en: scrap_yard
sk: vrakovisko

[ctx: industrial]
en: shipyard
sk: stavba lodí

[ctx: industrial]
en: slaughterhouse
sk: bitúnok

[ctx: industrial]
en: warehouse
sk: skladisko

[ctx: industrial]
en: wellsite
sk: vrtné pole

en: Garages
sk: Garáže

[ctx: landuse]
en: garages
sk: garáže

en: Railway Land
sk: Železničný pozemok

[ctx: landuse]
en: railway
sk: železničný pozemok

en: Military
sk: Armáda

[ctx: landuse]
en: military
sk: armádny pozemok

en: Construction Area
sk: Stavebná oblasť

[ctx: landuse]
en: construction
sk: stavebná oblasť

en: Construction type
sk: Typ výstavby

[ctx: landuse]
en: Residential Area
sk: Obytná oblasť

[ctx: landuse]
en: Education
sk: Vzdelávanie

[ctx: landuse]
en: Retail
sk: Maloobchodná zóna

[ctx: landuse]
en: Commercial
sk: Komerčná zóna

[ctx: landuse]
en: Industrial
sk: Priemyselná zóna

[ctx: landuse]
en: Garages
sk: Garáže

[ctx: landuse]
en: Railway Land
sk: Železničný pozemok

[ctx: landuse]
en: Military
sk: Vojenské územie

[ctx: landuse]
en: Religious
sk: Náboženský pozemok

[ctx: landuse]
en: Cemetery
sk: Cintorín

en: Brownfield
sk: Oblasť plánovanej výstavby s pozostatkami predchádzajúcich stavieb

[ctx: landuse]
en: brownfield
sk: opustený areál

en: Greenfield
sk: Oblasť plánovanej výstavby ("na zelenej lúke")

en: Landfill
sk: Skládka odpadov

[ctx: landuse]
en: landfill
sk: skládka odpadov

en: Quarry
sk: Lom

en: Annotation
sk: Popisy

en: Alternative name
sk: Alternatívny názov

en: Historical name
sk: Historický názov

en: Local name
sk: Miestny názov

en: Regional name
sk: Regionálny názov

en: National name
sk: Národný názov

en: International name
sk: Medzinárodný názov

en: Official name
sk: Oficiálny názov

en: Common name abbreviation
sk: Bežná skratka názvu

en: Address
sk: Adresa

en: Address has no house number
sk: Adresa nemá žiadne číslo domu

en: Optional tag only for address without addr:street
sk: Voliteľná značka len pre adresy bez addr:street

en: Address Interpolation
sk: Interpolácia adries

en: Numbering scheme
sk: Schéma číslovania

en: odd
sk: nepárne

en: even
sk: párne

en: alphabetic
sk: abecedné

en: Accuracy
sk: Presnosť

en: actual
sk: skutočná

en: estimate
sk: odhadovaná

en: potential
sk: možná

en: Contact (Common Schema)
sk: Kontakt (bežná schéma)

en: Email Address
sk: E-mailová adresa

en: Mobile phone number
sk: Číslo mobilného telefónu

en: Fax Number
sk: Číslo faxu

en: Image
sk: Obrázok

[ctx: Contact]
en: Similar tags but different tagging schema:
sk: Podobné značky ale odlišná schéma značenia:

en: Contact (Schema with ''contact:*'' Prefix)
sk: Kontakt (schéma s predponou "contact:*")

en: Social Networks
sk: Sociálne siete

[ctx: description=*]
en: A short text with additional information.
sk: Krátky text s doplňujúcimi informáciami.

[ctx: description=*]
en: It might be viewable to the end user (perhaps using a search system or a map with pop-ups).
sk: Môže byť viditeľný používateľom (napr. pri vyhľadávaní, alebo na mape s rozbaľovacími údajmi)

[ctx: the tag note=*]
en: Note
sk: Poznámka

[ctx: note=*]
en: An important hint for other mappers (not for the end user).
sk: Dôležitá pomôcka pre iných tvorcov mapy (nie pre používateľa).

en: Fixme
sk: Opraviť (FIXME)

[ctx: fixme=*]
en: A hint for other mappers (not for the end user), that an object needs an improvement.
sk: Pomôcka pre iných tvorcov mapy (nie pre používateľa), že objekt potrebuje vylepšiť/opraviť.

en: outer segment
sk: obvodová časť (outer segment)

en: inner segment
sk: vnútorná časť (inner segment)

en: Boundary
sk: Hranica

en: Boundary type
sk: Typ hranice

en: maritime
sk: námorná

en: national_park
sk: národný park

en: political
sk: politická

en: postal_code
sk: poštové smerovacie číslo

en: protected_area
sk: chránené územie

en: Sub area
sk: Podoblasť

en: Administration centre
sk: Administratívne centrum

en: Label point
sk: Miesto pre menovku

en: Outline of building
sk: Obrys budovy

en: Inner segment
sk: Vnútorný segment

en: Roof ridge
sk: Hrebeň strechy

en: Roof edge
sk: Hrana strechy

en: Site
sk: Areál (site)

en: Site name
sk: Názov areálu

en: where to place the label
sk: kam umiestniť menovku

en: perimeter of the site
sk: obvod areálu

en: entrances to the site, on the perimeter
sk: vstupy do areálu, na obvode

en: members of site
sk: členy areálu

en: Turn Restriction
sk: Zákaz odbočenia

en: Restriction
sk: Obmedzenie

en: no_left_turn
sk: zákaz zabočenia vľavo

en: no_right_turn
sk: zákaz zabočenia vpravo

en: no_straight_on
sk: zákaz jazdy priamo

en: no_u_turn
sk: zákaz otáčania sa

en: only_right_turn
sk: prikázané odbočenie vpravo

en: only_left_turn
sk: prikázané odbočenie vľavo

en: only_straight_on
sk: zákaz odbočenia

en: from way
sk: z cesty

en: via node or ways
sk: cez bod alebo cestu

en: to way
sk: na cestu

en: Lane Connectivity
sk: Prepojenie jazdných pruhov

en: Enforcement
sk: Vynútenie dopravného obmedzenia

en: check
sk: cestná kontrola

en: maxheight
sk: max. výška

en: maxspeed
sk: max. rýchlosť

en: maxweight
sk: max. hmotnosť

en: mindistance
sk: min. vzdialenosť

en: toll
sk: mýto

en: Max. height (meters, only if enforcement=maxheight)
sk: Max. výška (metre, iba ak enforcement=maxheight)

en: Max. speed (km/h, only if enforcement=maxspeed)
sk: Max. rýchlosť (km/h, iba ak enforcement=maxspeed)

en: Max. weight (tonnes, only if enforcement=maxweight)
sk: Max. hmotnosť (tony, iba ak enforcement=maxweight)

en: Min. vehicle distance (meters, only if enforcement=mindistance)
sk: Min. vzdialenosť vozidla (metre, len ak enforcement=mindistance)

en: location of enforcement device
sk: umiestnenie kontrolného zariadenia

en: node on way where enforcement starts
sk: bod na ceste kde kontrola obmedzenia začína

en: where enforcement ends
sk: kde kontrola obmedzenia končí

en: traffic light or barrier that stops you
sk: semafor alebo bariéra, ktorá vás zastaví

en: Enforcement (average speed)
sk: Vynútenie (priemerná rýchlosť)

en: ways forming the section of measurement
sk: cesty tvoriace úsek vynútenia dopravného obmedzenia

en: Routes
sk: Trasy

en: Bicycle Route
sk: Cyklotrasa

[ctx: network]
en: international
sk: medzinárodná

[ctx: network]
en: national
sk: národná

[ctx: network]
en: regional
sk: regionálna

[ctx: network]
en: local
sk: lokálna

en: Mountain Biking Route
sk: Trasa pre horské bicykle

en: Hiking Route
sk: Turistiská trasa

en: Walking Route
sk: Trasa pre chodcov

en: Running Route
sk: Bežecká trasa

en: Fitness Trail
sk: Trasa pre fitnes

en: fitness station
sk: miesto na cvičenie

en: Riding Route
sk: Jazdecká trasa

en: Piste Route
sk: Zjazdovka

en: link segment
sk: spájací úsek

en: shortcut segment
sk: úsek skratky

en: variant segment
sk: úsek varianty trasy

en: entry points
sk: vstupné body

en: Ski Route
sk: Lyžiarska trasa

en: alpine
sk: alpské lyžovanie

en: Detour Route
sk: Obchádzková trasa

en: Ref of the way this is a detour to
sk: číslo trasy, pre ktorú je toto skratkou

en: fork node for alternative routes
sk: bod, na ktorom sa rozchádzajú alternatívne trasy

en: Power Route
sk: Elektrické vedenie

en: Railway Route
sk: Železničná trasa

en: Road Route
sk: Očíslovaná cesta

en: Superroute
sk: Spájajúca trasa (superroute)

en: Route Network
sk: Sieť trás

en: member
sk: člen

en: Route Node Network
sk: Sieť trasy

[ctx: network]
en: international cycling
sk: medzinárodná cyklistická

[ctx: network]
en: national cycling
sk: národná cyklistická

[ctx: network]
en: regional cycling
sk: regionálna cyklistická

[ctx: network]
en: local cycling
sk: lokálna cyklistická

[ctx: network]
en: international riding
sk: medzinárodná jazdecká

[ctx: network]
en: national riding
sk: národná jazdecká

[ctx: network]
en: regional riding
sk: regionálna jazdecká

[ctx: network]
en: local riding
sk: lokálna jazdecká

[ctx: network]
en: international walking
sk: medzinárodná chodecká

[ctx: network]
en: national walking
sk: národná chodecká

[ctx: network]
en: regional walking
sk: regionálna chodecká

[ctx: network]
en: local walking
sk: lokálna chodecká

en: route
sk: trasa

en: junction
sk: križovatka

en: connection route
sk: prepojovacia trasa

en: connection junction
sk: prepojovacia križovatka

en: Associated Street
sk: Pridružená cesta

en: house
sk: dom

en: Street
sk: Ulica

en: ways being part of street
sk: cesty súčasťou ulice

en: addresses belonging to the street
sk: adresy patriace do ulice

en: houses belonging to the street
sk: domy patriace do ulice

en: anything related to the street
sk: niečo vzťahujúce sa k ulici

en: Destination Sign
sk: Smerovník

en: Destination written on sign (w/o distance)
sk: Cieľ vyznačený na smerovníku (bez vzdialenosti)

en: Time (hh:mm, for trekking)
sk: Čas (hh:mm, pre chôdzu)

en: Color of text (HTML name or hexadecimal code)
sk: Farba textu (HTML názov alebo hexadecimálny kód)

en: Color of border/arrow (HTML name or hexadecimal code)
sk: Farba okraja/šípky (HTML názov alebo hexadecimálny kód)

en: last way before junction
sk: posledný úsek pred križovatkou

en: node of the intersection
sk: bod križovatky

en: first way after junction
sk: prvý úsek po križovatke

en: position of sign
sk: umiestnenie smerovníka

en: Waterway
sk: Vodné cesty

en: Subtype of waterway (largest one of members)
sk: Podtyp vodných ciest (najväčší z členov)

en: Name of river/lake/sea/ocean it runs into
sk: Názov rieky/jazera/mora/oceánu, do ktorého sa vlieva

en: waterways (no riverbank)
sk: vodná cesta (bez nábrežia)

en: branch waterways (no riverbank)
sk: vetva vodnej cesty (bez nábrežia)

en: spring of waterway
sk: prameň vodného toku

en: place where waterway ends
sk: miesto kde končí vodná cesta

en: ways supported by (on top of) the bridge
sk: cesty nesené mostom

en: ways passing under the bridge
sk: cesty prechádzajúce pod mostom

en: way forming the outline footprint
sk: cesta vytvárajúca celý obrys

en: edge ways parallel to ''across''
sk: okrajové cesty paralelné s cestami "across"

en: ways passing through the tunnel
sk: cesty prechádzajúce tunelom

en: edge ways parallel to ''through''
sk: okrajové cesty paralelné s cestami "through"

en: Even housenumber in odd address interpolation.
sk: Párne čísla domov na nepárnej interpolácii adries.

en: Odd housenumber in even address interpolation.
sk: Nepárne čísla domov na párnej interpolácii adries.

en: Way with {0}. Tag each housenumber separately if possible.
sk: Cesta s {0}. Ak je to možné, označkujte každé číslo domu samostatne.

en: End node without housenumber in address interpolation.
sk: Koncový bod bez čísla domu v interpolácii adresy.

en: Object has no {0}, however, it has {1} and {2} whose value looks like a housenumber.
sk: Objekt nemá {0}, avšak má {1} a {2}, ktorého hodnota vyzerá ako číslo domu.

en: Same value of {0} and {1}
sk: Rovnaká hodnota {0} a {1}

en: {0} without number
sk: {0} bez čísla

en: {0} without {1}
sk: {0} bez {1}

en: {0} without access tags such as {1}, {2}, or {3}.
sk: {0} bez značiek obmedzenia prístupu ako {1}, {2}, or {3}.

en: suspicious barrier
sk: podozrivá prekážka

en: Suspicious {0} on a connection of a small highway with a larger highway
sk: Podozrivé {0} na spojení vedľajšej cesty s významnejšou cestou

en: {0} without {1} or {2}
sk: {0} bez {1} alebo {2}

en: {0} without {1}, {2} or {3}
sk: {0} bez {1}, {2} alebo {3}

en: {0} without {1}, {2}, {3} or {4}
sk: {0} bez {1}, {2}, {3} alebo {4}

en: suspicious tag combination
sk: podozrivá kombinácia značiek

en: {0} together with {1}
sk: {0} spolu s {1}

en: {0} together with {1} and {2}
sk: {0} spolu s {1} a {2}

en: two objects, one with {0} and one with {1} + {2} + {3}
sk: dva objekty, jeden s {0} a druhý s {1} + {2} + {3}

en: {0} on an inner multipolygon ring without further tags
sk: {0} na vnútornej oblasti multipolygónu, ale bez ďalších značiek

en: incomplete object: only {0}
sk: nekompletný objekt: iba {0}

en: incomplete object: only {0} and {1}
sk: nekompletný objekt: iba {0} a {1}

en: {0} together with {1} and conflicting values
sk: {0} spolu s {1} a odporujúce si hodnoty

en: {0} on suspicious object
sk: {0} na podozrivom objekte

en: {0} together with {1}. The flow direction is defined by the way direction. Use {1} on {0} only in the rare case of a access restriction.
sk: {0} spolu s {1}. Smer toku je definovaný smerom cesty. Použite {1} na {0} len v zriedkavom prípade obmedzenia prístupu.

en: natural water used for swimming pool
sk: značka "natural=water" použitá pre plavecký bazén

en: sport without physical feature
sk: šport bez fyzického objektu

en: alternative name without {0}
sk: alternatívny názov bez {0}

en: incomplete usage of {0} on a way without {1}
sk: nekompletné použitie {0} na ceste bez {1}

en: Same value of {0}, {1} and {2}
sk: Rovnaká hodnota {0}, {1} a {2}

en: {0} and {1} together with {2} and conflicting values
sk: {0} a {1} spolu s {2} a odporujúce si hodnoty

en: {0} on a relation without {1}
sk: {0} na relácii bez {1}

en: Long waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
sk: Dlhá vodná cesta s "{0}", ale bez značky, ktorá by ju označovala za tunel alebo podzemný tok. Odstráňte "{1}" alebo pridajte ''tunel'' podľa potreby. Tiež skontrolujte križujúce mosty a ich značky "{1}".

en: Short waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
sk: Krátka vodná cesta s "{0}", ale bez značky, ktorá by ju označovala za tunel alebo podzemný tok. Odstráňte "{1}" alebo pridajte ''tunel'' podľa potreby. Tiež skontrolujte križujúce mosty a ich značky "{1}".

en: possibly missing {0} tag
sk: pravdepodobne chýbajúca značka {0}

en: Different number of lanes in the keys {0} and {1}
sk: Rozdielny počet jazdných pruhov v kľúčoch {0} a {1}

en: street with odd number of {0}, but without {1} and {2} or {3}
sk: ulica s nepárnym počtom {0}, ale bez {1} a {2} alebo {3}

en: {0} together with {1}. Tag each hydrant separately.
sk: {0} spolu s {1}. Vyznačte každý hydrant samostatne.

en: {0} together with {1} on a node. Remove {0}.
sk: {0} spolu s {1} na bode. Odstráňte {0}.

en: A linear object {0} without {1} has a tag indicating that it is an area.
sk: Lineárny objekt {0} bez {1} má značku indikujúcu, že ide o oblasť.

en: {0} together with {1}. Remove {1}.
sk: {0} spolu s {1}. Odstráňte {1}.

en: Combined foot- and cycleway without {0}.
sk: Kombinovaná trasa pre chodcov a cyklistov bez {0}.

en: {0} without {1} and {2}
sk: {0} bez {1} a {2}

en: {0} together with {1} but without {2}
sk: {0} spolu s {1} ale bez {2}

en: {0} together with {1} and conflicting values plus no {2}
sk: {0} spolu s {1} ale protichodnými hodnotami a žiadnym {2}

en: {0} together with {1}. Probably {2} is meant.
sk: {0} spolu s {1}. Pravdepodobne bolo myslené {2}.

en: {0} together with {1}. Should be used on a minor highway type or a node
sk: {0} spolu s {1}. Malo by byť použité na cestách nižšej triedy alebo na bode

en: {0} together with {1}. Is the fixme fixed?
sk: {0} spolu s {1}. Je už "fixme" vyriešené?

en: Use {0} only as value of {1}
sk: Použite {0} len ako hodnotu pre {1}

en: {0} together with {1} at right-hand traffic
sk: {0} spolu s {1} pri premávke po pravej strane

en: {0} together with {1} at left-hand traffic
sk: {0} spolu s {1} pri premávke po ľavej strane

en: No grooming defined for {0} skiing, add {1}
sk: Žiadna úprava trate nebola určená pre lyžovanie {0}, pridajte {1}

en: No difficulty defined for skiing, add {0}
sk: Žiadna obtiažnosť nebola určená pre lyžovanie, pridajte {0}

en: {0} is lower than {1} on {2}.
sk: {0} je menší než {1} na {2}.

en: {0} is lower or equal to {1} on {2}
sk: {0} je menšia alebo rovná {1} na {2}

en: {0} is deprecated
sk: {0} je zastaralý

en: deprecated tagging
sk: zastaralé značkovanie

en: ''{0}'' is meaningless, use more specific tags, e.g. ''{1}''
sk: "{0}" je bezobsažné, použite presnejšiu značku, napr. "{1}"

en: ''{0}'' does not specify the official mode of transportation, use ''{1}'' for example
sk: "{0}" neupresňuje oficiálny spôsob dopravy, použite napr. "{1}"

en: {0}={1} is unspecific. Instead of ''{1}'' please give more information about what exactly should be fixed.
sk: {0}={1} je nejasné. Namiesto "{1}" uveďte viac informácií o tom, čo presne má byť opravené.

en: Wrong usage of {0} tag. Remove {1}, because it is clear that the name is missing even without an additional tag.
sk: Nesprávne použitie značky {0}. Odstráňte {1}, pretože je zrejmé, že názov chýba aj bez doplňujúcej značky.

en: {0} is unspecific. Instead use the key fixme with the information what exactly should be fixed in the value of fixme.
sk: "{0}" je málo presné. Použite namiesto toho kľúč fixme s informáciou čo presne má byť opravené.

en: {0} is deprecated. Please use instead a multipolygon.
sk: {0} je zastaralé. Prosím použite radšej multipolygón.

en: {0} is deprecated. Please specify interval by using opening_hours syntax
sk: {0} je zastaralé. Prosím zadajte interval použitím zápisu ako pri značke "opening_hours" (otváracie hodiny).

en: {0} is deprecated. Please delete this object and use a private layer instead
sk: {0} je zastaralé. Prosím vymažte tento objekt a použite preň súkromnú vrstvu.

en: {0}={1} is unspecific. Please replace ''{1}'' by a specific value.
sk: {0}={1} je málo špecifické. Prosím nahraďte "{1}" špecifickou hodnotou.

en: {0} should be replaced with {1}
sk: {0} by malo byť nahradené {1}

en: {0} = {1}; remove {0}
sk: {0} = {1}; odstráňte {0}

en: {0} is unspecific
sk: {0} je nepresné

en: Unusual key {0}, maybe {1} or {2} is meant
sk: Nezvyčajný kľúč {0}, možno bolo myslené {1} alebo {2}

en: Unspecific tag {0}
sk: Málo špecifická značka {0}

en: Definition of {0} is unclear
sk: Definícia {0} je nejasná

en: {0} is not recommended. Use the Reverse Ways function from the Tools menu.
sk: {0} sa neodporúča. Použite funkciu Otočiť smer ciest z menu Nástroje.

en: key with uncommon character
sk: kľúč s nezvyčajným znakom

en: uncommon short key
sk: nezvyčajne krátky kľúč

en: {0} is inaccurate. Use separate tags for each specific type, e.g. {1} or {2}.
sk: {0} je nepresné. Použite samostatné značky pre pre každý určitý typ, napr. {1} nebo {2}.

en: {0} is deprecated for {1}
sk: "{0}" je pre "{1}" zastaralé

en: {0} is deprecated. Use the {1}: key prefix instead.
sk: "{0}" je zastaralé. Použite namiesto toho predponu kľúča {1}: .

en: questionable key (ending with a number)
sk: podozrivý kľúč (končí číslom)

en: The key {0} has an uncommon value.
sk: Kľúč {0} má nezvyčajnú hodnotu.

en: misspelled value
sk: hodnota s preklepom

en: wrong value: {0}
sk: nesprávna hodnota: {0}

en: {0} is not a building type.
sk: {0} nie je typ budovy.

en: unusual value of {0}
sk: nezvyčajná hodnota {0}

en: {0} as a tag on an object. Roles are specified in the relation members list instead.
sk: {0} ako značka na objekte. Role sa určujú v zozname členov relácie.

en: {0} with a temporary URL which may be outdated very soon
sk: {0} s dočasnou adresou URL, ktorá môže byť čoskoro neplatná

en: {0} on a node. Should be used on a way.
sk: {0} na bode. Malo by byť použité na ceste.

en: {0} on a node. Should be used on a way or relation.
sk: {0} na bode. Malo by byť použité na ceste alebo relácii.

en: {0} on a node. Should be drawn as an area.
sk: {0} na bode. Malo by byť zakreslené ako oblasť.

en: {0} on a node. Should be used in a relation
sk: {0} na bode. Malo by byť použité v relácii

en: {0} on a way. Should be used on a node.
sk: {0} na ceste. Malo by byť použité na bode.

en: {0} on a way. Should be used in a relation
sk: {0} na ceste. Malo by byť použité v relácii

en: {0} on a closed way. Should be used on an unclosed way.
sk: {0} na uzavretej ceste. Malo by byť použité na neuzavretej ceste.

en: {0} on a relation
sk: {0} na relácii

en: node connects highway and building
sk: bod spája komunikáciu a budovu

en: Object at Position 0.00E 0.00N. There is nothing at this position except an already mapped weather buoy.
sk: Objekt na pozícii  0,00S 0,00V. Na tomto mieste však nič nie je, okrem už zakreslenej meteorologickej bóje.

en: {0} on a node
sk: {0} na bode

en: Building inside building
sk: Budova v budove

en: Overlapping buildings
sk: Prekrývajúce sa budovy

en: Overlapping Water Areas
sk: Prekrývajúce sa vodné plochy

en: Water area inside water area
sk: Vodná plocha vovnútri vodnej plochy

en: Overlapping Areas
sk: Prekrývajúce sa oblasti

en: {0} inside {1}
sk: {0} vovnútri {1}

en: Overlapping Identical Natural Areas
sk: Prekrývajúce sa rovnaké prírodné oblasti

en: Overlapping Identical Landuses
sk: Prekrývajúce sa rovnaké využitia oblasti

en: isolated node which must be connected to a way
sk: osamotený bod, ktorý musí byť pripojený k ceste

en: node connects waterway and bridge
sk: bod spája vodnú cestu a most

en: {0} node connected to a highway
sk: bod {0} pripojený k ceste

en: {0} node connected to an underground object
sk: Bod {0} pripojený k podzemnému objektu

en: suspicious roundabout direction
sk: podozrivý smer kruhového objazdu

en: {0} on a large area
sk: {0} na veľkej ploche

en: {0} on a small area
sk: {0} na malej ploche

en: Too large building
sk: Príliš veľká budova

en: Waterway ends without a connection to another waterway or the direction of the waterway is wrong.
sk: Vodný tok bez pripojenia na iný vodný tok alebo je nesprávny smer toku.

en: Coastline inside {1}
sk: Pobrežie vovnútri "{1}"

en: {0} should be on the node where {1} and {2} intersect
sk: {0} by malo byť na bode kde sa pretínajú {1} a {2}

en: {0} is the tag for the linear waterway. To tag the water area use {1} + {2} instead.
sk: {0} je značka pre lineárnu vodnú cestu. Pre označkovanie vodnej oblasti použite namiesto toho {1} + {2}.

en: Ferry route is not connected to the road network or branches.
sk: Trasa trajektu nie je pripojená k cestnej sieti ani odbočke trasy.

en: Ferry route is not connected to a ferry terminal or branches.
sk: Trasa trajektu nie je pripojená k terminálu trajektu ani k odbočke trasy.

en: abbreviated street name
sk: skrátený názov ulice

en: wrong highway tag on a node
sk: nesprávna značka "highway" na bode

en: wrong crossing tag on a way
sk: nesprávna značka "crossing" na bode

en: Unnamed unclassified highway
sk: Nepomenovaná neklasifikovaná cesta

en: highway without a reference
sk: cesta bez označenia "ref"

en: Unspecific highway type
sk: Neurčitý typ komunikácie

en: {0} is deprecated, use {1} instead. Also check similar tags like {2}
sk: {0} je zastaralé, použite namiesto toho {1}. Tiež pozrite podobné značky ako {2}

en: pedestrian railway crossing without {0}
sk: peší priechod cez železnicu bez {0}

en: railway crossing without {0}
sk: železničné priecestie bez {0}

en: {0} without right of way
sk: {0} bez prednosti v jazde

en: Area with {0} above {1} is invalid
sk: Plocha s {0} nad {1} je neplatná

en: {0} with trailing number
sk: {0} s číslom na konci

en: questionable value (ending with a number)
sk: podozrivá hodnota (končí na číslo)

en: {0} with multiple values
sk: {0} s viacerými hodnotami

en: empty value in semicolon-separated ''{0}''
sk: prázdna hodnota v bodkočiarkou oddelenom zozname "{0}"

en: numerical key
sk: číselný kľúč

en: {0} value with + sign
sk: {0} hodnota so znamienkom +

en: {0} should be an integer value between -5 and 5
sk: {0} by mala byť celočíselná hodnota medzi -5 a 5

en: negative {0} value
sk: záporná hodnota {0}

en: {0} should have numbers only with optional .5 increments
sk: {0} by mal mať len čísla, prípadne s krokmi po 0,5

en: {0} is unnecessary for {1}
sk: {0} je nepotrebné pre {1}

en: unnecessary tag
sk: nepotrebná značka

en: unusual value of {0}: use abbreviation for unit and space between value and unit
sk: nezvyčajná hodnota pre {0}: použite skratku jednotky a medzeru medzi hodnotou a jednotkou

en: unusual value of {0}: use '' for foot and " for inches, no spaces
sk: nezvyčajná hodnota {0}: použite '' pre stopy a " pre palce, žiadne medzery

en: unusual value of {0}: use . instead of , as decimal separator
sk: nezvyčajná hodnota {0}: ako desatinný oddeľovač použite . namiesto ,

en: unusual value of {0}: meters is default; only positive values; point is decimal separator; if units, put space then unit
sk: nezvyčajná hodnota {0}: predvolená jednotka sú metre; iba kladné hodnoty; desatinným oddeľovačom je bodka; ak zadávate jednotky, oddeľte ich medzerou

en: tonne
sk: tona

en: unusual value of {0}: {1} is default; only positive values; point is decimal separator; if units, put space then unit
sk: nezvyčajná hodnota {0}: {1} je predvolená; len kladné hodnoty; desatinný oddeľovať je bodka; ak je zadaná jednotka, má byť pred ňou medzera

en: kilometers
sk: kilometre

en: voltage should be in volts with no units/delimiter/spaces
sk: napätie by malo byť vo Voltoch bez medzier, oddeľovačov a merných jednotiek

en: imprecise value of {0}
sk: nepresná hodnota {0}

en: an integer value in millimeters, without unit
sk: celočíselná hodnota v milimetroch, bez jednotky

en: unusual {0} value on narrow gauge railway
sk: nezvyčajná hodnota {0} na úzkorozchodnej železnici

en: {0} must be a numeric value
sk: {0} musí byť numerická hodnota

en: {0} must be a positive integer number
sk: {0} musí byť kladné celé číslo

en: {0} must be a numeric value, in meters and without units
sk: {0} musí byť číselná hodnota, v metroch a bez jednotiek

en: Unnecessary amount of decimal places
sk: Nepotrebný počet desatinných miest

en: Airport tagging
sk: Značenie letísk

en: unusual value of {0}: set unit e.g. {1} or {2}; only positive values; point is decimal separator; space between value and unit
sk: nezvyčajná hodnota {0}: nastavte mernú jednotku, napr. {1} alebo {2}; len kladné hodnoty; desatinným oddeľovačom je bodka; medzera medzi hodnotou a jednotkou

en: Numeric name: {0}. Maybe {1} or {2} is meant.
sk: Číselný názov: {0}. Môžno bolo myslené {1} alebo {2}.

en: relation without type
sk: relácia bez "type"

en: {0} relation without {0} tag
sk: relácia {0} bez značky {0}

en: way with {0} is part of a {1} route relation
sk: cesta s {0} je súčasťou relácie trasy {1}

en: {0} of {1} member and {0} relation differ
sk: {0} z {1} členov a relácia {0} sa líšia

en: religion without denomination
sk: "religion" bez "denomination"

en: unknown christian denomination
sk: neznáma kresťanská "denomination"

en: unknown muslim denomination
sk: neznáma moslimská "denomination"

en: unknown jewish denomination
sk: neznáma židovská "denomination"

en: street name contains ss
sk: názov ulice obsahuje ss (Nemecko)

en: street name contains ß
sk: názov ulice obsahuje ß

en: {0} is deprecated in {1}
sk: {0} je zastaralé v {1}

en: {0} is unnecessary
sk: {0} je nepotrebné

en: {0} is optional on {1}
sk: {0} je na {1} voliteľné

en: {0} makes no sense
sk: {0} nemá zmysel

en: Nodes duplicating parent way tags
sk: Body duplikujúce značky cesty, ktorej sú súčasťou

en: {0} together with {1} and {2}. Remove {0}.
sk: {0} spolu s {1} a {2}. Odstráňte {0}.

en: descriptive name
sk: všeobecný popisný názov

en: {0} should not be uploaded
sk: {0} by nemalo byť odoslané

en: wikipedia tag has no language given, use ''wikipedia''=''language:page title''
sk: značka wikipedia nemá zadaný jazyk, použite "wikipedia"="jazyk:názov stránky"

en: wikipedia tag has an unknown language prefix
sk: značka wikipedia má uvedený neznámy jazyk

en: wikipedia tag format is deprecated
sk: značka wikipedia má zastaralý formát

en: ''wikipedia''=''language:page title''
sk: "wikipedia"="jazyk:názov stránky"

en: wikipedia ''{0}'' language is obsolete, use ''{1}'' instead
sk: jazyk "{0}" pre ''wikipedia'' je zastaralý, použite namiesto toho "{1}"

en: wikipedia ''{0}'' language is invalid, use ''{1}'' instead
sk: jazyk "{0}" pre ''wikipedia'' je neplatný, použite namiesto toho "{1}"

en: {0} tag should not have URL-encoded values like ''%27''
sk: značka {0} by nemala obsahovať  hodnoty kódované pre URL ako "%27"

en: wikipedia title should not start with a space after language code
sk: názov článku pre ''wikipedia'' by nemal začínať medzerou za kódom jazyka

en: wikipedia title should not have ''{0}'' prefix
sk: názov článku pre ''wikipedia'' by nemal mať predponu "{0}"

en: wikipedia page title should have first letter capitalized
sk: názov článku pre ''wikipedia'' by mal mať prvé písmeno veľké

en: wikipedia page title should have spaces instead of underscores (''_''→'' '')
sk: názov článku pre ''wikipedia'' by mal mať medzery namiesto podtržníkov ("_"→" ")

en: wikipedia language seems to be duplicated, e.g. en:en:Foo
sk: jazyk vo ''wikipedia'' vyzerá byť zduplikovaný, napr. en:en:Foo

en: wikidata tag must be in Qnnnn format, where n is a digit
sk: značka ''wikidata'' musí byť vo formáte Qnnnn, kde n sú číslice

en: wikipedia tag is set, but there is no wikidata tag. Wikipedia plugin might help with wikidata id lookups
sk: značka ''wikipedia'' je zadaná, ale chýba značka ''wikidata''. Plugin Wikipedia môže pomôcť s vyhľadaním id pre wikidata

en: {0} value looks like a {1} value
sk: Hodnota {0} vyzerá ako hodnota {1}

en: ''{0}'' tag is set, but no ''{1}'' tag. Make sure to set ''wikipedia=language:value'' for the main article and optional ''wikipedia:language=value'' only for additional articles that are not just other language variants of the main article.
sk: Značka "{0}" je nastavená, ale nie značka "{1}". Nastavte značku "wikipedia=jazyk:hodnota" pre hlavný článok a voliteľne aj "wikipedia:jazyk=hodnota" iba pre ďalšie články, ktoré nie sú len jazykovými variantmi (prekladmi) hlavného článku.

en: Hide icons at low zoom
sk: Skryť ikony pri malom priblížení

en: Less obtrusive node symbols at low zoom
sk: Menej výrazné symboly bodov pri malom priblížení

en: Hide tagged waynodes at low zoom
sk: Skryť označkované body cesty pri nízkom priblížení

en: Display street labels (at high zoom)
sk: Zobrazovať názvy ulíc (pri vysokom priblížení)

en: Use alternative turn restriction icon set
sk: Použiť alternatívnu sadu ikon pre zákazy odbočenia

en: Display fill colour of areas with place=*
sk: Zobraziť farbu výplne oblastí s place=*

en: Areas are drawn with fill only around their inner edges
sk: Oblasti sú vyfarbené len okolo ich vnútorných hrán

en: Display note=* annotation on nodes
sk: Zobrazovať označenia note=* na bodoch

en: Late summer imagery where usual sources are severely limited by clouds and snow (true color)
sk: Snímky z neskorého leta kde bežné zdroje sú obmedzené oblakmi a snehom (skutočné farby)

en: Municipality of Tirana (Open Labs GeoPortal)
sk: Mesto Tirana (Open Labs GeoPortal)

en: Streets & Builings provided by the Muncipality of Tirana hosted by Open Labs
sk: Ulice a budovy poskytnuté mestom Tirana, prevádzkuje Open Labs

en: imagico.de: Southern Transantarctic Mountains
sk: imagico.de: Južné transantarktické hory

en: AGRI black-and-white 2.5m
sk: AGRI čiernobiela 2.5m

en: Basemap of Austria, based on government data.
sk: Základná mapa Rakúska, založená na vládnych údajoch.

en: Orthofoto layer provided by basemap.at. "Successor" of geoimage.at imagery.
sk: Ortofoto vrstva poskytovaná basemap.at. Následník snímok geoimage.at.

en: basemap.at Overlay
sk: basemap.at Prekryv

en: Annotation overlay provided by basemap.at.
sk: Prekryv s poznámkami poskytovaný basemap.at.

en: basemap.at Terrain
sk: basemap.at Terén

en: Terrain layer provided by basemap.at.
sk: Vrstva s terénom poskytovaná basemap.at.

en: basemap.at Surface
sk: basemap.at Povrch

en: Surface layer provided by basemap.at.
sk: Vrstva s povrchom poskytovaná basemap.at.

en: Tiris: DGM (Terrain model)
sk: Tiris: DGM (Terénny model)

en: Tiris: DOM (Surface model)
sk: Tiris: DGM (Povrchový model)

en: Tiris: contour lines
sk: Tiris: vrstevnice

en: Tiris: orthophoto
sk: Tiris: ortofoto

en: Tiris: orthophoto infrared
sk: Tiris: ortofoto infračervené

en: OpenStreetMap (Belgian Style)
sk: OpenStreetMap (Belgický štýl)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - French)
sk: OpenStreetMap (Belgický štýl - Francúzsky)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - Dutch)
sk: OpenStreetMap (Belgický štýl - Holandsky)

en: URBISfr numerical imagery
sk: URBISfr numerické snímky

en: URBISnl numerical imagery
sk: URBISnl numerické snímky

en: URBIS 2016 aerial imagery
sk: URBIS 2016 letecké snímky

en: URBIS 2015 aerial imagery
sk: URBIS 2015 letecké snímky

en: URBIS 2014 aerial imagery
sk: URBIS 2014 letecké snímky

en: URBIS 2012 aerial imagery
sk: URBIS 2012 letecké snímky

en: URBIS 2009 aerial imagery
sk: URBIS 2009 letecké snímky

en: SPW(allonie) most recent aerial imagery
sk: SPW(allonie) najnovšie letecké snímky

en: SPW(allonie) 2015 aerial imagery
sk: SPW(allonie) 2015 letecké snímky

en: SPW(allonie) 2012-2013 aerial imagery
sk: SPW(allonie) 2012-2013 letecké snímky

en: SPW(allonie) 2009-2010 aerial imagery
sk: SPW(allonie) 2009-2010 letecké snímky

en: TEC bus lines
sk: Linky autobusov TEC

en: TEC bus stops
sk: Zastávky autobusov TEC

en: Czech CUZK:KM
sk: Český CUZK:KM

en: Czech RUIAN budovy
sk: Český RUIAN budovy

en: Czech RUIAN parcely
sk: Český RUIAN parcely

en: Czech pLPIS
sk: Český pLPIS

en: Estonia Hillshade (Maaamet)
sk: Estónsko, tieňovanie svahov (Maaamet)

en: Estonia Cadastre (Maaamet)
sk: Estónsky kataster (Maaamet)

en: Estonia Forestry (Maaamet)
sk: Estónsko, Lesníctvo (Maaamet)

en: Géolittoral V2 - Orthophotos 2011-2014
sk: Géolittoral V2 - Orthofoto 2011-2014

en: Toulouse - Orthophotoplan 2015
sk: Toulouse - Ortofotomapa 2015

en: Bavaria (80 cm)
sk: Bavorsko (80 cm)

en: Erlangen aerial imagery (2016 5.0 cm)
sk: Erlangen letecké snímky (2016 5.0 cm)

en: Metropole Ruhr: Luftbilder (10 cm)
sk: Metropola Ruhr: Letecké snímky (10 cm)

en: imagico.de: Northern German west coast tidalflats
sk: imagico.de: Severné Nemecko západné pobrežné prílivové oblasti

en: imagico.de: Northern German west coast tidalflats (infrared)
sk: imagico.de: Severné Nemecko západné pobrežné prílivové oblasti (infračervené)

en: Saxony latest aerial imagery
sk: Dolné Sasko najnovšie letecké snímky

en: Saxony latest aerial imagery infrared
sk: Dolné Sasko letecké snímky infračervené

en: Saxony WebAtlasSN
sk: Dolné Sasko WebAtlasSN

en: Saxony topographic map
sk: Dolné Sasko topografická mapa

en: Saxony digital terrain model
sk: Dolné Sasko digitálny terénny model

en: Mainz all aerial imageries
sk: Mainz všetky letecké snímky

en: Mainz latest aerial imagery
sk: Mainz najnovšie letecké snímky

en: Drone Imagery Matthew(Haiti) October 2016
sk: Snímky z dronu Matthew (Haiti) Október 2016

en: FÖMI orthophoto 2000
sk: FÖMI ortofoto 2000

en: FÖMI orthophoto 2005
sk: FÖMI ortofoto 2005

en: Szeged orthophoto 2011
sk: Szeged ortofoto 2011

en: Inner part of Szeged
sk: Vnútorné časti mesta Szeged

en: Törökbálint orthophoto 2013
sk: Törökbálint ortofoto 2013

en: 5 cm resolution bald image
sk: obrázky s rozlíšením 5 cm

en: Törökbálint orthophoto 2015
sk: Törökbálint ortofoto 2015

en: Danube flood orthophoto 2013
sk: Dunajská záplava, ortofoto 2013

en: Riverbank of Danube at Budapest, Szentendre and Szigetmonostor
sk: Breh Dunaja pri mestách Budapešť, Szentendre a Szigetmonostor

en: Budapest district XI orthophoto 2015
sk: Budapest okrsok XI ortofoto 2015

en: Budapest district XI orthophoto 2017
sk: Budapesť okrsok XI ortofoto 2017

en: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd orthophoto 2017
sk: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd ortofoto 2017

en: OpenStreetMap Hungary (hiking routes)
sk: OpenStreetMap Maďarsko (turistické chodníky)

en: Hillshade Hungary
sk: Tieňované svahy Maďarsko

en: Ireland Bartholomew Quarter-Inch 1940
sk: Írsko Bartholomew Quarter-Inch 1940

en: Ireland Civil Parishes and Baronies - Memorial Atlas
sk: Írsko Civil Parishes and Baronies - Memorial Atlas

en: OSMIE T.ie Land not in Counties
sk: OSMIE T.ie Pozemky mimo okresov

en: Lombardia - Italy (CTR)
sk: Lombardia - Taliansko (CTR)

en: Lombardia - Italy (CTR DBT)
sk: Lombardia - Taliansko (CTR DBT)

en: Sicily - Italy
sk: Sicília - Taliansko

en: PCN 2006 - Italy
sk: PCN 2006 - Taliansko

en: PCN 2012 - Italy
sk: PCN 2012 - Taliansko

en: South Tyrol Orthofoto 2014
sk: Južné Tirolsko Ortofoto 2014

en: Japan GSI ortho Imagery
sk: Japonsko GSI ortofoto

en: ORT10LT (Lithuania)
sk: ORT10LT (Litva)

en: geoportail.lu all layers
sk: geoportail.lu všetky vrstvy

en: Gaza Strip - Pléiades - 2014/07/06
sk: Pásmo Gazy - Pléiades - 2014/07/06

en: Gaza Strip - Pléiades - 2014/07/06 (NIR)
sk: Pásmo Gazy - Pléiades - 2014/07/06 (NIR)

en: Geoportal 2: PRNG (geo names)
sk: Geoportal 2: PRNG (geografické názvy)

en: Geoportal 2: ISOK hillshade
sk: Geoportal 2: ISOK tieňovaný reliéf

en: Bytom: Fotoplan 2014 (aerial image)
sk: Bytom: Fotoplan 2014 (letecký snímok)

en: Freemap.sk Car
sk: Freemap.sk Auto

en: Freemap.sk Hiking
sk: Freemap.sk Turistika

en: Freemap.sk Ski
sk: Freemap.sk Lyžovanie

en: Slovakia Historic Maps
sk: Slovensko Historické mapy

en: RABA-KGZ: Slovenia farmland use
sk: RABA-KGZ: Slovinsko poľnohospodárska pôda

en: RABA-KGZ: Slovenia built-up areas
sk: RABA-KGZ: Slovinsko zastavané plochy

en: City of Cape Town 2013 Aerial
sk: Kapské mesto 2013 Aerial

en: City of Cape Town 2015 Aerial
sk: Kapské mesto 2015 Letecké snímky

en: South Africa CD:NGI Aerial
sk: Južná Afrika CD:NGI Letecké

en: Catastro Spain
sk: Kataster Španielsko

en: PNOA Spain
sk: PNOA Španielsko

en: ITACyL - Castile and León
sk: ITACyL - Castile a León

en: Kanton Zürich Orthophotos 2014/2015 10cm
sk: Kanton Zürich Ortofoto 2014/2015 10cm

en: Stadt Uster Orthophoto 2008 10cm
sk: Mesto Uster Ortofoto 2008 10cm

en: Stadt Bern 10cm/25cm (2012)
sk: Mesto Bern 10cm/25cm (2012)

en: Stadt Bern 10cm (2016)
sk: Mesto Bern 10cm (2016)

en: Cartoriviera - Orthophoto 2012
sk: Cartoriviera - Ortofoto 2012

en: SIGIP - Orthophoto 2012
sk: SIGIP - Ortofoto 2012

en: Bonvillars Orthophoto 2013
sk: Bonvillars Ortofoto 2013

en: Fiez Orthophoto 2013
sk: Fiez Ortofoto 2013

en: Taiwan e-Map Open Data (with Contour Line)
sk: Taiwan e-Map Open Data (s vrstevnicami)

en: Taiwan Village Boundaries
sk: Taiwan Hranice dedín

en: NJ 2015 Aerial Imagery (Infrared)
sk: NJ 2015 Letecké snímky (Infračervené)

en: NJ 2015 Aerial Imagery (Natural Color)
sk: NJ 2015 Letecké snímky (Prirodzené farby)

en: San Juan Metro Area: 2013 USACE Orthophotos
sk: San Juan Metro Area: 2013 USACE Ortofoto

en: WA 2013 aerial imagery for San Juan County
sk: WA 2013 letecké snímky pre okres San Juan

en: WA 2016 aerial imagery for San Juan County
sk: WA 2016 letecké snímky pre San Juan County

en: Public domain aerial imagery taken in May, June, and July from San Juan County, WA. Resolution is 6 inch countywide.
sk: Verejné (Public domain) letecké snímky získané v máji až júli od San Juan County, WA. Rozlíšenie je 6 palcov v celej oblasti.

en: WA Vector Streetmap for San Juan County
sk: WA Vektorový Streetmap pre San Juan

en: MD Latest 6 Inch Aerial Imagery
sk: MD Najnovšie 6-palcové letecké snímky

en: MD Three Inch Aerial Imagery
sk: MD 3-palcové letecké snímky

en: Delaware 2012 Orthophotography
sk: Delaware 2012 Ortofoto

en: Ukraine - Orthophotomaps 2012
sk: Ukrajina - Ortofotomapy 2012

en: Ukraine - Kyiv 2014 (DZK)
sk: Ukrajina - Kyjev 2014 (DZK)

en: Surrey Air Survey
sk: Surrey Letecká prehliadka

en: NLS - OS 6-inch Scotland 1842-82
sk: NLS - OS 6-inch Škótsko 1842-82

en: OS 1:25k historic (OSM-Limited)
sk: OS 1:25k historická (OSM-Obmedzené)

en: OS Scottish Popular historic
sk: OS Scottish Popular historická

en: OS Town Plans, Aberdeen 1866-1867 (NLS)
sk: OS Plány miest, Aberdeen 1866-1867 (NLS)

en: OS Town Plans, Airdrie 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Airdrie 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Alexandria 1859 (NLS)
sk: OS Plány miest, Alexandria 1859 (NLS)

en: OS Town Plans, Alloa 1861-1862 (NLS)
sk: OS Plány miest, Alloa 1861-1862 (NLS)

en: OS Town Plans, Annan 1859 (NLS)
sk: OS Plány miest, Annan 1859 (NLS)

en: OS Town Plans, Arbroath 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Arbroath 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Ayr 1855 (NLS)
sk: OS Plány miest, Ayr 1855 (NLS)

en: OS Town Plans, Berwick-upon-Tweed 1852 (NLS)
sk: OS Plány miest, Berwick-upon-Tweed 1852 (NLS)

en: OS Town Plans, Brechin 1862 (NLS)
sk: OS Plány miest, Brechin 1862 (NLS)

en: OS Town Plans, Burntisland 1894 (NLS)
sk: OS Plány miest, Burntisland 1894 (NLS)

en: OS Town Plans, Campbelton 1865 (NLS)
sk: OS Plány miest, Campbelton 1865 (NLS)

en: OS Town Plans, Coatbridge 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Coatbridge 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Cupar 1854 (NLS)
sk: OS Plány miest, Cupar 1854 (NLS)

en: OS Town Plans, Cupar 1893-1894 (NLS)
sk: OS Plány miest, Cupar 1893-1894 (NLS)

en: OS Town Plans, Dalkeith 1852 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dalkeith 1852 (NLS)

en: OS Town Plans, Dalkeith 1893 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dalkeith 1893 (NLS)

en: OS Town Plans, Dumbarton 1859 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dumbarton 1859 (NLS)

en: OS Town Plans, Dumfries 1850 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dumfries 1850 (NLS)

en: OS Town Plans, Dumfries 1893 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dumfries 1893 (NLS)

en: OS Town Plans, Dundee 1857-1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dundee 1857-1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Dundee 1870-1872 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dundee 1870-1872 (NLS)

en: OS Town Plans, Dunfermline 1854 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dunfermline 1854 (NLS)

en: OS Town Plans, Dunfermline 1894 (NLS)
sk: OS Plány miest, Dunfermline 1894 (NLS)

en: OS Town Plans, Edinburgh 1849-1851 (NLS)
sk: OS Plány miest, Edinburgh 1849-1851 (NLS)

en: OS Town Plans, Edinburgh 1876-1877 (NLS)
sk: OS Plány miest, Edinburgh 1876-1877 (NLS)

en: OS Town Plans, Edinburgh 1893-1894 (NLS)
sk: OS Plány miest, Edinburgh 1893-1894 (NLS)

en: OS Town Plans, Edinburgh 1940s-1960s (NLS)
sk: OS Plány miest, Edinburgh 1940s-1960s (NLS)

en: OS Town Plans, Elgin 1868 (NLS)
sk: OS Plány miest, Elgin 1868 (NLS)

en: OS Town Plans, Falkirk 1858-1859 (NLS)
sk: OS Plány miest, Falkirk 1858-1859 (NLS)

en: OS Town Plans, Forfar 1860-1861 (NLS)
sk: OS Plány miest, Forfar 1860-1861 (NLS)

en: OS Town Plans, Forres 1868 (NLS)
sk: OS Plány miest, Forres 1868 (NLS)

en: OS Town Plans, Galashiels 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Galashiels 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Girvan 1857 (NLS)
sk: OS Plány miest, Girvan 1857 (NLS)

en: OS Town Plans, Glasgow 1857-1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Glasgow 1857-1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Glasgow 1892-1894 (NLS)
sk: OS Plány miest, Glasgow 1892-1894 (NLS)

en: OS Town Plans, Greenock 1857 (NLS)
sk: OS Plány miest, Greenock 1857 (NLS)

en: OS Town Plans, Haddington 1853 (NLS)
sk: OS Plány miest, Haddington 1853 (NLS)

en: OS Town Plans, Haddington 1893 (NLS)
sk: OS Plány miest, Haddington 1893 (NLS)

en: OS Town Plans, Hamilton 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Hamilton 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Hawick 1857-1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Hawick 1857-1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Inverness 1867-1868 (NLS)
sk: OS Plány miest, Inverness 1867-1868 (NLS)

en: OS Town Plans, Irvine 1859 (NLS)
sk: OS Plány miest, Irvine 1859 (NLS)

en: OS Town Plans, Jedburgh 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Jedburgh 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Kelso 1857 (NLS)
sk: OS Plány miest, Kelso 1857 (NLS)

en: OS Town Plans, Kilmarnock 1857-1859 (NLS)
sk: OS Plány miest, Kilmarnock 1857-1859 (NLS)

en: OS Town Plans, Kirkcaldy 1855 (NLS)
sk: OS Plány miest, Kirkcaldy 1855 (NLS)

en: OS Town Plans, Kirkcaldy 1894 (NLS)
sk: OS Plány miest, Kirkcaldy 1894 (NLS)

en: OS Town Plans, Kirkcudbright 1850 (NLS)
sk: OS Plány miest, Kirkcudbright 1850 (NLS)

en: OS Town Plans, Kirkcudbright 1893 (NLS)
sk: OS Plány miest, Kirkcudbright 1893 (NLS)

en: OS Town Plans, Kirkintilloch 1859 (NLS)
sk: OS Plány miest, Kirkintilloch 1859 (NLS)

en: OS Town Plans, Kirriemuir 1861 (NLS)
sk: OS Plány miest, Kirriemuir 1861 (NLS)

en: OS Town Plans, Lanark 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Lanark 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Linlithgow 1856 (NLS)
sk: OS Plány miest, Linlithgow 1856 (NLS)

en: OS Town Plans, Mayole 1856-1857 (NLS)
sk: OS Plány miest, Mayole 1856-1857 (NLS)

en: OS Town Plans, Montrose 1861-1862 (NLS)
sk: OS Plány miest, Montrose 1861-1862 (NLS)

en: OS Town Plans, Musselburgh 1853 (NLS)
sk: OS Plány miest, Musselburgh 1853 (NLS)

en: OS Town Plans, Musselburgh 1893 (NLS)
sk: OS Plány miest, Musselburgh 1893 (NLS)

en: OS Town Plans, Nairn 1867-1868 (NLS)
sk: OS Plány miest, Nairn 1867-1868 (NLS)

en: OS Town Plans, Oban 1867-1868 (NLS)
sk: OS Plány miest, Oban 1867-1868 (NLS)

en: OS Town Plans, Peebles 1856 (NLS)
sk: OS Plány miest, Peebles 1856 (NLS)

en: OS Town Plans, Perth 1860 (NLS)
sk: OS Plány miest, Perth 1860 (NLS)

en: OS Town Plans, Peterhead 1868 (NLS)
sk: OS Plány miest, Peterhead 1868 (NLS)

en: OS Town Plans, Port Glasgow 1856-1857 (NLS)
sk: OS Plány miest, Port Glasgow 1856-1857 (NLS)

en: OS Town Plans, Portobello 1893-1894 (NLS)
sk: OS Plány miest, Portobello 1893-1894 (NLS)

en: OS Town Plans, Rothesay 1862-1863 (NLS)
sk: OS Plány miest, Rothesay 1862-1863 (NLS)

en: OS Town Plans, Selkirk 1865 (NLS)
sk: OS Plány miest, Selkirk 1865 (NLS)

en: OS Town Plans, St Andrews 1854 (NLS)
sk: OS Plány miest, St Andrews 1854 (NLS)

en: OS Town Plans, St Andrews 1893 (NLS)
sk: OS Plány miest, St Andrews 1893 (NLS)

en: OS Town Plans, Stirling 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Stirling 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Stonehaven 1864 (NLS)
sk: OS Plány miest, Stonehaven 1864 (NLS)

en: OS Town Plans, Stranraer 1847 (NLS)
sk: OS Plány miest, Stranraer 1847 (NLS)

en: Detailed town plan of Stranraer 1847, courtesy of National Library of Scotland.
sk: https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1427188

en: OS Town Plans, Stranraer 1863-1877 (NLS)
sk: OS Plány miest, Stranraer 1863-1877 (NLS)

en: OS Town Plans, Stranraer 1893 (NLS)
sk: OS Plány miest, Stranraer 1893 (NLS)

en: OS Town Plans, Strathaven 1858 (NLS)
sk: OS Plány miest, Strathaven 1858 (NLS)

en: OS Town Plans, Wick 1872 (NLS)
sk: OS Plány miest, Wick 1872 (NLS)

en: OS Town Plans, Wigtown 1848 (NLS)
sk: OS Plány miest, Wigtown 1848 (NLS)

en: OS Town Plans, Wigtown 1894 (NLS)
sk: OS Plány miest, Wigtown 1894 (NLS)

en: Bing aerial imagery
sk: Bing letecké snímky

en: Mapbox Satellite
sk: MapBox Satelit

en: Esri World Imagery
sk: Esri snímky sveta

en: Esri World Imagery (Clarity) Beta
sk: Esri snímky sveta (Zreteľnosť) Beta

en: Esri archive imagery that may be clearer and more accurate than the default layer.
sk: Archívne snímky Esri, ktoré môžu byť zreteľnejšie a presnejšie ako najnovšia vrstva.

en: OpenSeaMap
sk: OpenSeaMap (námorná mapa)

en: OpenStreetMap Carto (Standard)
sk: OpenStreetMap Carto (Štandard)

en: OpenStreetMap (French Style)
sk: OpenStreetMap (Francúzsky štýl)

en: OpenStreetMap (German Style)
sk: OpenStreetMap (Nemecký štýl)

en: OpenStreetMap GPS Traces
sk: OpenStreetMap GPS Stopy

en: Public GPS traces uploaded to OpenStreetMap.
sk: Verejné stopy GPS odoslané na OpenStreetMap.

en: Public Transport (ÖPNV)
sk: Hromadná doprava (ÖPNV)

en: Cambodia, Laos, Thailand, Vietnam, Malaysia, Myanmar bilingual
sk: Kambodža, Laos, Thajsko, Vietnam, Malajzia, Mjanmarsko dvojjazyčne

en: Strava cycling heatmap
sk: Strava cyklistická heatmap

en: Strava running heatmap
sk: Strava bežecká heatmap

en: Strava cycling and running heatmap
sk: Cyklistická a bežecká heatmap Strava

en: Strava water sports heatmap
sk: Strava teplotná mapa vodných športov

en: Strava winter sports heatmap
sk: Strava teplotná mapa zimných športov

en: Locator Overlay
sk: Prekryvná vrstva Locator

en: Shows major features to help orient you.
sk: Zobrazuje dôležité objekty na pomoc pri orientácii.

en: QA No Address
sk: QA Bez adries

en: Waymarked Trails: Hiking
sk: Značené trasy: Turistika

en: Waymarked Trails: Cycling
sk: Značené trasy: Cyklistika

en: Waymarked Trails: MTB
sk: Značené trasy: Horské bicyklovanie

en: Waymarked Trails: Skating
sk: Značené trasy: Korčuľovanie

en: Waymarked Trails: Horse Riding
sk: Značené trasy: Jazda na koni

en: Waymarked Trails: Winter Sports
sk: Značené trasy: Zimné športy

en: Wikimedia Map
sk: Wikimedia mapa

en: OSM Inspector: Geometry
sk: OSM Inspector: Geometria

en: OSM Inspector: Tagging
sk: OSM Inspector: Značkovanie

en: OSM Inspector: Places
sk: OSM Inspector: Miesta

en: OSM Inspector: Highways
sk: OSM Inspector: Cesty

en: OSM Inspector: Areas
sk: OSM Inspector: Plochy

en: OSM Inspector: Routing
sk: OSM Inspector: Navigácia

en: OSM Inspector: Addresses
sk: OSM Inspector: Addresy

en: OSM Inspector: Coastline
sk: OSM Inspector: Pobrežie

en: OSM Inspector: Public Transport - Stops
sk: OSM Inspector: Hromadná doprava - Zastávky

en: OSM Inspector: Public Transport - Routes
sk: OSM Inspector: Hromadná doprava - Trasy

en: OSM Inspector: Water
sk: OSM Inspector: Voda

en: Displays the Mapillary images positions and their sequences only, NOT the images itself.
sk: Zobrazuje polohy obrázkov z Mapillary a ich poradie, nie však samotné obrázky.

en: Group common Address Interpolation inputs in a single dialog, as well as an option to automatically generate individual house number nodes from a Way.
sk: Skupina spoločných vstupov pre Interpoláciu adries v jednom dialógu, rovnako ako možnosť automaticky generovať jednotlivé číslo domu bodov z línie.

en: Makes a pair of selected way segments parallel by rotating one of them around a chosen pivot.
sk: Vytvoriť dvojicu vybraných segmentov cesty paralelným otočením jedného z nich na vybranom bode.

en: Provides Apache Commons library components. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje komponenty knižníc Apache Commons. Nie je určený na priamu inštaláciu, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: Provides Apache HTTP library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje knižnicu Apache HTTP. Nie je určený na priamu inštaláciu, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: Automatically assigns the address to a selected object in Austria. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.
sk: Automaticky priradí adresy vybraným objektom v Rakúsku. Dáta © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.

en: Automatic tools to help on common issues
sk: Automatické nástroje pre pomoc s bežnými problémami

en: Allows the user to correct angle of buildings to 90 degrees, and aligns all loaded buildings to nearest road.
sk: Umožňuje používateľovi opraviť uhol budov na 90 stupňov a zarovnať budovy k najbližšej ceste.

en: Tools for drawing buildings.
sk: Nástroje na kreslenie budov.

en: A special handler for the French land registry WMS server.
sk: Špeciálny manipulant pre francúzsky WMS server pozemkového registra.

en: Overlays the canvec tile grid on the map and prints URL''s to the .zip files. Future goals: allow auto-downloading and loading of canvec .osm files
sk: Prekryje mapu dlaždicami "canvec" a zobrazuje URL k .zip súborom. Budúce ciele: umožniť automatické stiahnutie a načítanie .osm súborov "canvec"

en: Changeset Viewer plugin allows you to visualize the changesets in JOSM background
sk: Prehliadač sád zmien vizualizuje vybrané sady zmien ako vrstvu v pozadí JOSM

en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in display preferences.
sk: Umožňuje používateľovi vytvoriť rôzne farebné schémy a prepínať medzi nimi. Len zmeňte farby a vytvorte novú schému. Používa sa na prepnutie na biele pozadie so zodpovedajúcimi farbami pre lepšiu viditeľnosť v slnečnom svetle. Pozri dialóg v nastaveniach zobrazenia.

en: Imports proprietary CSV files of the Columbus/Visiontac V-900 GPS logger into a GPX layer.
sk: Vložiť vlastné CSV súbory z Columbus/Visiontac V-900 GPS logger do vrstvy GPX.

en: Allows editing data in Level0L format
sk: Umožňuje upravovať údaje vo formáte Level0L

en: Implements a command line and enables to create your commands. See link for standard commands (arc, circle etc.)
sk: Doplní príkazový riadok a aktivuje vkladanie príkazov. Pozri odkaz na štandardné príkazy (oblúku, kružnica atď.)

en: Task configurations
sk: Nastavenia úloh

en: Tool for conflating data (matching and merging).
sk: Nástroj na zjednotenie dát (porovnanie a zlúčenie).

en: Downloads new data when you pan/zoom
sk: Sťahuje nové údaje pri posúvaní/približovaní

en: Create a grid of ways.
sk: Vytvára sieť ciest.

en: Customization of public public transport stops.
sk: Úpravy zastávok hromadnej dopravy.

en: Allows to import various file formats into JOSM directly. Currently supported: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.
sk: Umožňuje priamo naimportovať do JOSM rôzne formáty súborov. V súčasnosti sú podporované: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.

en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
sk: Stiahnite si GPX stopy z openstreetmap.org

en: This plugin directly upload GPS Traces from current active layer in JOSM to openstreetmap.org.
sk: Tento plugin priamo nahrá GPS stopy(traces) z práve aktívnej vrstvy v JOSMe na openstreetmap.org.

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
sk: Dovoľuje používateľovi anonymizovať časovú značku a rýchlo zmazať časti z veľkých GPX logov.

en: Provides the EJML library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje knižnicu EJML library pre iné pluginy do JOSM. Nie je určený na priamu inštaláciu, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: Shows the elevation profile and some statistical data of a GPX track.
sk: Zobrazuje výškový profil a niektoré štatistické údaje z GPX stopy.

en: Handling of French EPCIs (boundary=local_authority)
sk: Manipulácia francúzskeho EPCIS (boundary=local_authority)

en: Provides an event bus more powerful than the traditional listeners registration
sk: Poskytuje zbernicu pre udalosti, ktorá má viac možností ako bežné registrovanie (listeners)

en: Use external scripts in JOSM
sk: Použiť externé skripty v JOSMe

en: Fast drawing ways by mouse
sk: Rýchle kreslenie línií pomocou myši

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
sk: Vyhľadáva a opravuje neplatné adresy domov pohodlným spôsobom.

en: FlatLaf - Flat Look and Feel
sk: FlatLaf - Plochý vzhľad rozhrania

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
sk: Porozprávajte sa s používateľmi, ktorí upravujú mapu vo Vašej blízkosti a buďte informovaní keď sa niekto priblíži.

en: Provides parts of the GeoTools library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje časti knižnice GeoTools pre iné JOSM pluginy. Nie je určený na priamu inštaláciu, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
sk: Sťahuje GPS body z Globalsat DG100 datalogger-a priamo do JOSM.

en: Analyse a set of GPS points to obtain its centre and direction of spread.
sk: Analyzuje sadu GPS bodov na získanie ich stredu a smeru rozptylu.

en: Visualizes routing information as a routing graph.
sk: Vizualizuje graf možností navigovania (routing information).

en: Simple tool to tag house numbers and addresses.
sk: Jednoduchý nástroj pre značenie čísel budov a adries.

en: Provides HTTP/2 support. Requires Java 11 or later.
sk: Poskytuje podporu pre HTTP/2. Vyžaduje sa Java 11 alebo novšia.

en: Generate Imagery XML bounds from a multipolygon
sk: Generovať hranicu XML mapových podkladov z multipolygónu

en: Export tiles from the imagery layer cache into the file system.
sk: Exportovať dlaždice z podkladovej vrstvy ako súbory.

en: Database of imagery offsets: share and aquire imagery offsets with one button.
sk: Databáza posunov mapových podkladov: zdieľajte a získajte ponusy mapových podkladov jediným tlačidlom.

en: Another plugin to match images to the waypoints in a GPX file. A match is made when the ''name'', ''cmt'' or ''desc'' attribute of a waypoint tag matches the filename of an image.
sk: Ďalší plugin pre zladenie obrázkov s bodmi v GPS súbore. Zladenie je urobené, keď ''name(meno)'', ''cmt(komentár)'' or ''desc(poznámky)'' vlastnosti zo značiek cestných bodov zodpovedajú názvu súboru obrázka.

en: Plugin for importing spatial referenced images
sk: Plugin pre import priestorovo odkazovaných obrázkov

en: Import vector graphics (SVG)
sk: Import vektorovej grafiky (SVG)

en: Extends ImproveWayAccuracy mode with helpers to place nodes at accurate distances and angles.
sk: Rozširuje režim zlepšenia presnosti ciest o možnosti umiestnenia bodov do presných rozostupov a uhlov.

en: This plugin simplifies the mapping and editing of indoor corridors.
sk: Tento plugin zjednodušuje mapovanie a úpravy chodieb v budovách.

en: Extra information about current layer objects pop ups - currently GPX trackpoint info
sk: Ďalšie informácie o aktuálnych objektoch vrstvy vo vyskakovacom okne - aktuálne info o bodoch GPX stopy

en: Provides Jackson JSON library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje knižnicu Jackson JSON. Nie je určený na priamu inštaláciu používateľom, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: Provides the JAXB library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje knižnicu JAXB pre iné pluginy JOSM. Nie je určený na priamu inštaláciu používateľom, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: Provides Java Native Access (JNA) library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje knižnicu Java Native Access (JNA). Nie je určený na priamu inštaláciu, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: Provides Java Topology Suite (JTS) library and related utilities. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje knižnicu JTS (Java Topology Suite) a súvisiace nástroje. Nie je určený na priamu inštaláciu, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: creates a channel digraph and checks a subset of channels if it is a junction or searches in a subset of channels for junctions
sk: vytvorí graf kanálov a kontroluje podmnožinu kanálov či ide o križovatku alebo hľadá v podmnožine kanálov križovatky

en: Tools to help import Kartverket N50
sk: Nástroje na import Kartverket N50

en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
sk: Podpora živému (live) GPS vstupu (pohybujúca sa bodka) cez pripojenie na gpsd server.

en: Provides the Log4j library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
sk: Poskytuje knižnicu Log4j pre iné JOSM pluginy. Nie je určený na priamu inštaláciu, ale ako závislosť pre iné pluginy.

en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
sk: Vytvára dialóg merania a vrstvu na meranie dĺžky a uhla segmentov, plochy obklopenej s (jednoduchou) uzavretou cestou a vytvoriť meranú dráhu (ktorá tiež môže byť importovaná z GPS vrstvy)

en: Merge overlapping part of ways.
sk: Zlúčiť prekrývajúce sa časti cesty.

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
sk: Pridanie zákazu zabočenia vľavo pre sadu zo 4 alebo 5 ciest

en: Allows to attribute tags to all objects in any selected area at once
sk: Umožňuje doplniť atribúty značiek do všetkých objektov v akejkoľvek zvolenej oblasti naraz

en: NanoLog adjustment and browsing layer
sk: Vrstva pre prispôsobenie a prehliadanie NanoLog.

en: Use your system''s password manager to store the API username and password. (KWallet and gnome-keyring are supported.)
sk: Použite systémového správcu hesiel pre uloženie používateľského mena a hesla API. (KWallet a gnome-keyring sú podporované).

en: Import OSM data in o5m format
sk: Importuje OSM údaje vo formáte o5m

en: Allows JOSM to read Open Data formats (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) into an .osm data layer. Supports zip and 7z compression of these file types.
sk: Umožňuje JOSM načítať formáty Open Data (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) na dátovú vrstvu .osm. Podporuje kompresiu zip a 7z pre tieto typy súborov.

en: extended options for editing opening_hours
sk: Rozšírené možnosti pre úpravu otváracích hodín (opening_hours)

en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
sk: Povoľuje otvorenie gpx/osm súborov, ktoré križujú súčasnú viditeľnú plochu na obrazovke

en: Display OpenStreetMap object information
sk: Zobraziť informácie o objektoch OpenStreetMap

en: Bring in errors from Osm Inspector and display it on the current JOSM bounding box
sk: Načíta chyby z Osm Inspector a zobrazí ich v aktuálnom ohraničujúcom rámci JOSM

en: Import/export OSM data in PBF format
sk: Importovať/exportovať OSM dáta vo formáte PBF

en: Import PDF file into a layer and convert pdf lines to ways.
sk: Importuje súbor PDF ako vrstvu a konvertuje čiary z pdf na cesty.

en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
sk: Napíšte GPS pozíciu do hlavičky súboru obrázka. Spustite túto funkciu z menu, kliknite pravým tlačidlom na obrázok vrstvy.

en: Make photos movable and position them on the map.
sk: Umožňuje presúvať fotografie a umiestniť ich na mape.

en: Shows an additional information about point on map. Only Czech RUIAN and Spanish Cadastre Web Services modules are available at this moment.
sk: Zobrazuje doplňujúce informácie o bode na mape. Momentálne sú dostupné len moduly pre Český RUIAN a Webslužby Španielskeho katastra.

en: Read and write osmosis poly filter files
sk: Číta a zapisuje súbory typu "osmosis poly filter"

en: Adds map printing to JOSM
sk: Pridanie tlače máp do JOSMu

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
sk: Tento plugin zjednodušuje mapovanie a úpravy trás hromadnej dopravy.

en: The RasterFiltersPlugin allows to choose and apply some images'' filters to some layers
sk: Plugin RasterFiltersPlugin umožňuje aplikovať niektoré obrázkové filtre na vrstvy

en: Relation and multipolygon creating and editing panel.
sk: Panel na vytváranie a úpravu relácií a multipolygónov.

en: Plugin for reverting changesets
sk: Plugin pre odvolanie súborov zmien (vrátenie do pôvodného stavu)

en: Expand a simple intersection to a roundabout in gradual steps. Select an intersection node or a roundabout and press Crtl-Shift-R
sk: Rozšíri jednoduchú križovatku na kruhový objazd v postupných krokoch. Zvoľte bod križovania alebo kruhový objazd a stlačte Crtl-Shift-R

en: Plugin for tagging of objects based on a selection of road signs. The dialog can be opened by clicking a small icon in the upper right corner of the properties window. Available country presets: Belgium, Czech Republic, Germany, Poland, Slovakia, Spain.
sk: Plugin pre značenie objektov podľa dopravných značiek. Dialóg môže byť zobrazený kliknutím na malú ikonu v pravom hornom rohu okna vlastností. Dostupné sú predvoľby pre krajiny: Belgicko, Česko, Nemecko, Poľsko, Slovensko, Španielsko.

en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
sk: Vykresľuje trasy (autobusy, turistika, cyklistika). Typy trás musia byť definované v súbore routes.xml v adresári pluginov.

en: Provides routing capabilities.
sk: Zobrazuje možnosti navigácie (routing).

en: Loads data from SDS
sk: Načíta dáta z SDS

en: Imagery Layer for Sea Charts
sk: Podkladová vrstva pre námorné mapy Sea Charts

en: Edit features for Sea Charts
sk: Upravuje objekty pre námorné mapy Sea Charts

en: Gives user more tools that facilitate aligning and rotation of buildings.
sk: Poskytuje používateľovi viac nástrojov na zarovnanie a otáčanie budov.

en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
sk: Zjednoduší oblasti odstránením bodov na veľmi tupých uhloch. Toto môže byť obmedzené maximálnou veľkosťou odstránenej oblasti. Tiež priemerným počtom okolitých bodov.

en: Edit features for OpenSeaMap
sk: Upravuje vlastnosti pre OpenSeaMap

en: Allows to draw splines
sk: Umožňuje kresliť krivky (splines)

en: Allows to edit traffic information and export it to the urban mobility simulator SUMO
sk: Umožňuje upravovať informácie o premávke a exportovať do simulátora mestskej mobility SUMO

en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
sk: Povoľuje pridávanie značiek/bodov na aktuálnu gps pozíciu.

en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
sk: Pridáva dialóg pre editáciu značiek v tabuľkovej mriežke.

en: Adds a tagging preset tester to the windows menu, which helps you developing of tagging presets (quick preview of the dialog that will popup). You can start the jar-file as standalone as well.
sk: Pridá do menu Okná nástroj na testovanie predvolieb, ktorý pomáha pri vývoji značkovacích predvolieb (rýchly náhľad okna, ktoré sa zobrazí). Súbor jar môžete tiež spustiť samostatne.

en: Make terraced houses out of single blocks.
sk: Vytvára radové domy mimo jednotlivých blokov.

en: Adds a todo list dialog that makes it easy to go through large lists of objects
sk: Pridá zásobník práce (to do), ktorý zjednodušuje prácu s veľkým počtom objektov

en: Provides helper buttons to allow working with single button mouse (stylus). Activate by holding T and slip map with left mouse button
sk: Poskytuje pomocné tlačidlá, aby bolo možné pracovať s jednotlačidlovou myšou (stylus). Aktivujte podržaním T a potiahnutím mapy s ľavým tlačidlom myši

en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
sk: Kreslenie stavieb z Českej katastrálnej mapy. Vyžaduje spustený TracerServer (. NET alebo Mono).

en: Traces buildings and other shapes from a map. Needs Tracer2Server to be running.
sk: Obkresľuje budovy a iné útvary z mapy. Vyžaduje bežiaci Tracer2Server.

en: Plugin to digital sign OSM-Data
sk: Plugin na digitálne podpísanie OSM dát

en: Editor to add turn lanes tags in highways
sk: Editor na pridávanie jazdných pruhov na cestách

en: Provides a straightforward GUI for adding, editing and deleting turn lanes.
sk: GUI rozhranie pre pridávanie, úpravu a mazanie odbočovacích pruhov.

en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
sk: Plugin turnrestrictions (zákazy odbočenia) umožní udržiavať informácie o zákazoch odbočení v OpenStreetMap databáze.

en: Allows undeleting object from OSM database
sk: Umožní navrátiť zmazané objekty z OSM databázy

en: Several utilities that make your life easier.
sk: Niekoľko nástrojov, ktoré Vám uľahčia život.

en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
sk: Jednoduché sťahovanie pozdĺž dlhej spojenej(set of interconnected) cesty

en: Enables searching for waypoint imported from gpx file.
sk: Povolí hľadanie cestovného bodu (waypoint-u) v importovaných z gpx súboru.

en: Drive a race car from point A to point B over aerial imagery, leave cacti behind.
sk: Riaďte pretekárske auto z bodu A do bodu B nad leteckým mapovým podkladom.

en: Columbus V-900 CSV Files
sk: Columbus V-900 CSV Súbory

en: Importing CSV file ''%s''...
sk: Import CSV súboru ''%s''...

en: Show summary after import
sk: Zobraziť prehľad po importe

en: Do not zoom after import
sk: Nepoužívajte zoom po importe

en: Ignore hdop/vdop/pdop entries
sk: Ignorovať hdop/vdop/pdop položky

en: Warn on missing audio files
sk: Upozorniť na chýbajúce audio súbory

en: Warn on conversion errors
sk: Varovať pri chybnej konverzii

en: Error in line
sk: Chyba v riadku

en: Missing audio file
sk: Chýbajúci zvukový súbor

en: Commands
sk: Príkazy

en: No command has been found. Would you like to download and install default commands now?
sk: Nenašiel sa žiadny príkaz. Chcete stiahnuť a nainštalovať predvolenú sadu príkazov?

en: No command found
sk: Nenašiel sa žiadny príkaz.

en: Default commands have been successfully installed
sk: Predvolená sada príkazov bola úspešne nainštalovaná

en: Failed to download and install default commands.
    
    Error: {0}
sk: Nepodarilo sa stiahnuť a nainštalovať predvolenú sadu príkazov.
    
    Chyba: {0}

en: Processing...
sk: Spracováva sa...

en: Aborted
sk: Prerušené

en: Error executing the script:
sk: Chyba pri vykonávaní skriptu:

en: Command line
sk: Príkazový riadok

en: Set input focus to the command line.
sk: Nastavte vstupný fokus na príkazovom riadku.

en: Commands: {0}
sk: Príkazy: {0}

en: Point on the start
sk: Bod na začiatku

en: Point on the end
sk: Bod na konci

en: Missing definition of new object with id {0}.
sk: Chýbajú definície nového objektu s id {0}.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <member> of relation {1}.
sk: Chýba povinný atribút ''{0}'' na členovi (<member>) relácie {1}.

en: Illegal value for attribute ''uid''. Got ''{0}''.
sk: Neplatná hodnota pre vlastnosť ''uid''. Obdržaná hodnota je "{0}"

en: nodes
sk: body

en: ways
sk: cesty

en: relations
sk: relácie

en: OSM objects
sk: OSM objekty

en: Can not draw outside of the world.
sk: Nedá sa kresliť mimo svet.

en: Create grid of ways
sk: Vytvoriť cestnú sieť

en: Forms a grid of ways in base to two existing that have various nodes and one in common
sk: Vytvorí sieť ciest na základe dvoch existujúcich, ktoré majú rôzne body a jeden spoločný

en: More tools: {0}
sk: Ďalšie nástroje: {0}

en: Select two ways with a node in common
sk: Vybrať dve cesty s so spoločným bodom

en: Select two ways with alone a node in common
sk: Vybrať dve cesty bez spoločného bodu

en: Create a grid of ways
sk: Vytvoriť cestnú sieť

en: Download Track ...
sk: Stiahnuť Stopy ...

en: Download GPX track from openstreetmap.org
sk: Stiahnuť GPX stopy z openstreetmap.org

en: Download Track
sk: Stiahnuť stopu

en: Filename
sk: Meno súboru

en: Error occurred while parsing gpx file {0}. Only a part of the file will be available.
sk: Došlo k chybe pri analýze GPX súboru {0}. Iba časť súboru bude k dispozícii.

en: Error fetching URL {0}
sk: Chyba pri načítaní URL {0}

en: Error parsing data from URL {0}
sk: Chyba pri analýze dát z URL {0}

en: Invalid URL {0}
sk: Neplatná adresa URL {0}

en: Private (only shared as anonymous, unordered points)
sk: Súkromné (iba zdielané ako anonymné, neusporiadané body)

en: Public (shown in trace list and as anonymous, unordered points)
sk: Verejné (ukázať v obsahu trasy a ako anonymné, neusporiadané body)

en: Trackable (only shared as anonymous, ordered points with timestamps)
sk: Stopové (Trackable) (iba zdieľané ako anonymné, usporiadané body s časovou značkou)

en: Identifiable (shown in trace list and as identifiable, ordered points with timestamps)
sk: Identifikovateľný (uvádzať v obsahu stopy a ako identifikovateľné, usporiadané body s časovou značkou)

en: Upload Trace
sk: Nahrať stopu

en: Upload Traces
sk: Nahrať stopy

en: Defines the visibility of your trace for other OSM users.
sk: Definovať viditeľnosť pre vašu stopu pre iných používateľov OSM.

en: (What does that mean?)
sk: (Čo to má znamenať?)

en: Please enter Description about your trace.
sk: Prosím napíšte popis k vašej stope.

en: Tags (comma delimited)
sk: Značky (oddelené čiarkou)

en: Please enter tags about your trace.
sk: Prosím zapíšte značky o vašej stope.

en: Selected track: {0}
sk: Vybratá stopa: {0}

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
sk: Nie je vybratá GPX vrstva. Nemôžem nahrať stopu (trace).

en: Uploading trace ...
sk: Nahrávanie stopy ...

en: Upload canceled
sk: Nahrávanie bolo zrušené

en: Error while uploading
sk: Chyba počas nahrávania

en: GPX upload was successful
sk: Nahratie GPS stopy bolo úspešné

en: Upload failed. Server returned the following message:
sk: Chyba pri nahrávaní. Server napísal nasledujúcu správu:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
sk: Nahrávam GPS stopu(track): {0}% ({1} of {2})

en: No description provided. Please provide some description.
sk: Nie je poskytnutý žiaden popis. Prosím doplňte nejaký popis

en: Uploading GPX Track
sk: Nahrávam GPX stopu (track)

en: Uploads traces to openstreetmap.org
sk: Nahrať Stopy (Traces) na openstreetmap.org

en: Importing...
sk: Importujem...

en: DXF files [ImportDxf plugin] (*.dxf)
sk: DXF súbory [ImportDxf plugin] (*.dxf)

en: Please open or create data layer before importing
sk: Prosím otvorte alebo vytvorte dátovú vrstvu pred importovaním

en: Import dxf
sk: Importovať dxf

en: Scale:
sk: Mierka:

en: unit(s) =
sk: jednotka(ky) =

en: Shows elevation profile
sk: Zobraziť výškový profil

en: Elevation Profile
sk: Výškový profil

en: Elevation Grid Layer (experimental!)
sk: Vrstva výškového profilu (experimentálne!)

en: Shows elevation grid layer
sk: Zobrazí vrstvu s výškovým profilom

en: Elevation Grid
sk: Výškový profil

en: zoom in to load any tiles
sk: priblížiť pre načítanie dlaždíc

en: increase zoom level to see more detail
sk: zvýšiť úroveň priblíženia pre zobrazenie viac detailov

en: No SRTM data
sk: Žiadne dáta SRTM

en: Open the elevation profile window.
sk: Otvoriť okno výškového profilu.

en: Avrg
sk: Priem

en: Dist
sk: Vzdial

en: Gain
sk: Zvýšenie

en: Tracks
sk: Stopy

en: Zoom
sk: Priblíženie

en: Elevation profile for track ''{0}''.
sk: Výškový profil pre stopu ''{0}''.

en: Elevation profile
sk: Výškový profil

en: (No elevation data)
sk: (Žiadne údaje o nadmorskej výške)

en: Max points count per 1 km
sk: Max. počet bodov na 1 km

en: Save settings
sk: Uložiť nastavenia

en: Fix addresses
sk: Oprava adries

en: Show dialog with incomplete addresses
sk: Zobraziť okno s nekompletnými adresami

en: Include objects used for guesses
sk: Vložte objekty použité pre odhady

en: Fix street addresses
sk: Oprava adries ulíc

en: Find and fix addresses without (valid) streets.
sk: Nájsť a opraviť adresy bez (platných) ulíc.

en: Data: {0}
sk: Údaje: {0}

en: Guess values for
sk: Hádať hodnoty

en: Address has no street
sk: Adresa nemá ulicu

en: Address has no valid street
sk: Adresa nemá platnú ulicu

en: Address has no post code
sk: Adresa nemá PSČ

en: Address has no city
sk: Adresa nemá mesto

en: Address has no country
sk: Adresa nemá krajinu

en: Assign to
sk: Priradiť k

en: Remove all address tags
sk: Odstrániť všetky značky adries

en: No name
sk: Žiadny názov

en: Unresolved Addresses
sk: Nevyriešené Adresy

en: Select and close
sk: Vyberte a zatvorte

en: Fix unresolved addresses
sk: Upraviť neurčené adresy

en: Complete Addresses
sk: Kompletné adresy

en: Incomplete Addresses
sk: Nekompletné adresy

en: Selected Addresses
sk: Zvolené adresy

en: Selected Street
sk: Vybraná ulica

en: (No data)
sk: (Žiadne dáta)

en: Show incomplete addresses
sk: Zobraziť nekompletné adresy

en: items
sk: položky

en: no items
sk: žiadne položky

[ctx: address]
en: City
sk: Mesto

en: Postcode
sk: PSČ

en: Turns all guesses into the corresponding tag values.
sk: Vytvoriť príslušné hodnoty značiek zo všetkých odhadov.

en: Applied guessed values
sk: Aplikované hádané hodnoty

en: Applied guessed values for
sk: Aplikované odhadnuté hodnoty pre

en: Assign address to street
sk: Priradiť adresy na ulici

en: Assign the selected address(es) to the selected street.
sk: Priradiť vybrané adresy vybranej ulici.

en: Set street name
sk: Nastaviť názov ulice

en: Convert ALL streets.
sk: Skonvertovať VŠETKY ulice.

en: Create relation between street and related addresses for ALL streets in the current layer.
sk: Vytvoriť reláciu medzi ulicou a súvisiacimi adresami pre VŠETKY ulice v aktuálnej vrstve.

en: Convert to relation.
sk: Konvertovať na reláciu

en: Create relation between street and related addresses.
sk: Vytvoriť reláciu medzi ulicou a súvisiacimi adresami.

en: Create address relation for
sk: Vytvoriť reláciu pre

en: Guess
sk: Odhad

en: Tries to guess address data by picking the name of the closest object with according tag.
sk: Pokúsi sa uhádnuť údaje adresy vybraním názvu najbližšieho objektu s potrebnou značkou.

en: Guessing address values
sk: Odhadujem hodnoty adries

en: Removes address related tags from the object.
sk: Odstráni značky súvisiace s adresou z objektu.

en: Remove address tags
sk: Odobrať značky pre adresy

en: Marks selected addresses in the map
sk: Vyznačí zvolené adresy na mape

en: Select incomplete addresses
sk: Vybrať neúplné adresy

en: Selects all addresses with incomplete data.
sk: Vyberie všetky adresy s neúplnými údajmi.

en: Use tag ''addr:street'' or ''addr:place''
sk: Použite značku "addr:street" alebo "addr:place"

en: House Number Editor
sk: Editor čísel domov

en: House number increment:
sk: Prírastok čísla domu:

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
sk[0]: Aktualizácia vlastností {0} objektov
sk[1]: Aktualizácia vlastností {0} objektu
sk[2]: Aktualizácia vlastností {0} objektov

en: JOSM''s current projection
sk: aktuálna projekcia JOSM

en: No projection file (.prj) found.<br>You can choose the default image projection ({0}) or JOSM''s current editor projection ({1}) as original image projection.<br>(It can be changed later from the right click menu of the image layer.)
sk: Nebol nájdený projekčný súbor (.prj).<br>Môžete si vybrať predvolenú projekciu obrázku ({0}) alebo aktuálnu projekciu JOSM ({1}).<br>(Neskôr môže byť projekcia zmenená z ponuky cez pravý klik na vrstve obrázku.)

en: Layer Properties
sk: Vlastnosti vrstvy

en: Error while creating image layer: {0}
sk: Chyba pri vytváraní obrazovej vrstvy: {0}

en: Import image
sk: Importovať obrázok

en: Import georeferenced image
sk: Import georeferenčného obrázka

en: Error while creating image layer:
sk: Chyba pri vytváraní obrazu vrstvy:

en: Today
sk: Dnes

en: Month
sk: Mesiac

en: Year
sk: Rok

en: Select Mapillary Image ({0})
sk: Vybrať obrázok Mapillary ({0})

en: Select the Mapillary Image {0} on the {1} layer (downloads if needed)
sk: Zvoľte obrázok Mapillary {0} na vrstve {1} (stiahne ak bude potrebné)

en: Select Mapillary Detection ({0})
sk: Zvoľte detekciu Mapillary ({0})

en: Select the Mapillary Detection {0}
sk: Zvoľte detekciu Mapillary {0}

en: Mapillary traffic signs layer
sk: Mapillary vrstva dopravných značiek

en: Displays the layer displaying the traffic sign objects detected by Mapillary
sk: Zobrazí vrstvu obsahujúcu dopravné značky detekované Mapillary

en: Mapillary point features layer
sk: Mapillary vrstva bodových objektov

en: Displays the layer displaying the map point objects detected by Mapillary
sk: Zobrazí vrstvu obsahujúcu bodové objekty mapy detekované Mapillary

en: Open Mapillary layer
sk: Otvoriť vrstvu Mapillary

en: Export Mapillary images
sk: Exportovať obrázky Mapillary

en: Zoom to selected image
sk: Priblížiť na zvolený obrázok

en: Zoom to the currently selected Mapillary image
sk: Priblížiť na práve zvolený obrázok Mapillary

en: Add Map Feature to OSM
sk: Pridať  mapový objekt do OSM

en: This currently removes the detection from the current layer, but may report back to Mapillary in the future
sk: Toto odstráni detekciu z aktuálnej vrstvy, ale môže v budúcnosti nahlásiť spať do Mapillary

en: Comment to send to Mapillary
sk: Komentár na odoslanie do Mapillary

en: Why are you removing the object? (Note: not yet sent to Mapillary)
sk: Prečo odstraňujete objekt? (Poznámka: zatiaľ neodoslané do Mapillary)

en: False Positive
sk: Chybná detekcia (objekt neexistuje)

en: Bad Imagery
sk: Zlé snímky

en: Erroneous Data
sk: Chybné údaje

en: Just remove it
sk: Jednoducho to odstráňte

en: Unknown Mapillary exception.
    This message may contain potentially sensitive information!
    {0}
    {1}
sk: Neznáma výnimka Mapillary.
    Táto správa môže obsahovať citlivé informácie!
    {0}
    {1}

en: We have reached the Mapillary API limit. Disabling Mapillary networking until JOSM restart. Sorry.
    Logging in after the rate limit subsides may help prevent this in the future.
    {0}
sk: Dosiahli sme limit rozhrania Mapillary. Sieťové pripojenie Mapillary bude vypnuté do reštartu JOSM. Prepáčte.
    Prihlásenie sa po vypršaní limitu môže pomôcť zabráneniu tomuto problému v budúcnosti.
    {0}

en: Mapillary Smart Edit: Add objects
sk: Šikovné úpravy Mapillary: Pridať objekty

en: Delete Mapillary object
sk: Vymazať objekt Mapillary

en: Snap to highway
sk: Prichytiť k ceste

en: Enable experimental beta-features (might be unstable)
sk: Zapnúť experimentálne beta-funkcie (môže byť nestabilné)

en: Enable/disable developer mode
sk: Zapnúť/vypnúť režim vývojára

en: hidden
sk: skryté

en: shown
sk: zobrazené

en: No color selected
sk: Nie je zvolená žiadna farba

en: Copy color
sk: Kopírovať farbu

en: Copied color to clipboard
sk: Farba skopírovaná do schránky

en: Display hour when the picture was taken
sk: Zobraziť hodinu kedy bola odfotený obrázok

en: Center view on new image when using the buttons to jump to another image
sk: Vycentrovať pohľad na nový obrázok pri použití tlačidiel pre skok na iný obrázok

en: When opening Mapillary image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
sk: Keď sa zobrazí obrázok Mapillary v prehliadači, zobraziť editor rozmazania namiesto zobrazovača obrázkov

[ctx: Checkbox label in JOSM settings]
en: Use computed location information
sk: Použiť vypočítané údaje o polohe

en: Requires JOSM restart
sk: Vyžaduje reštart JOSM

en: Number of images to be pre-fetched (forwards and backwards)
sk: Počet obrázkov, ktoré sa prednačítajú (dopredu aj dozadu)

en: Maximum distance to consider for changeset source calculations
sk: Maximálna vzdialenosť zohľadňovaná pre výpočet zdroja sady zmien

en: Number of images to draw in the map view (affects performance)
sk: Počet obrázkov zobrazených na mapovom pohľade (ovplyvňuje výkon)

en: You are logged in as ''{0}''.
sk: Ste prihlásený ako ''{0}''.

en: You are logged in.
sk: Ste prihlásený

en: You are currently not logged in.
sk: Práve teraz nie ste prihlásený.

en: Login
sk: Prihlásiť sa

en: Logout
sk: Odhlásiť sa

en: Mapillary: Image Navigation: Forward
sk: Mapillary: Navigácia obrázkov: Dopredu

en: Mapillary: Image Navigation: Left
sk: Mapillary: Navigácia obrázkov: Doľava

en: Mapillary: Image Navigation: Right
sk: Mapillary: Navigácia obrázkov: Doprava

en: Mapillary: Image Navigation: Turn Left
sk: Mapillary: Navigácia obrázkov: Otočiť doľava

en: Mapillary: Image Navigation: Turn Right
sk: Mapillary: Navigácia obrázkov: Otočiť doprava

en: Mapillary: Image Navigation: Reverse
sk: Mapillary: Navigácia obrázkov: Otočiť

en: Mapillary: Image Navigation: Back
sk: Mapillary: Navigácia obrázkov: Dozadu

en: Mapillary: Image Navigation: 360 panoramic
sk: Mapillary: Navigácia obrázkov: 360 panoráma

en: Mapillary: Image Navigation
sk: Mapillary: Navigácia obrázkami

en: Navigate between different Mapillary images
sk: Navigovať medzi rôznymi obrázkami Mapillary

en: Turn left
sk: Otočiť doľava

en: Forward
sk: Dopredu

en: Turn right
sk: Otočiť doprava

en: Left
sk: Doľava

en: Right
sk: Doprava

en: Mapillary Expert Filter
sk: Mapillary filter pre expertov

en: Filter mapillary objects and hide/disable them.
sk: Filtrujte objekty Mapillary a skryte ich.

en: Toggle: {0}
sk: Prepínač: {0}

en: Export all images
sk: Exportovať všetky obrázky

en: Export selected sequence
sk: Exportovať zvolenú postupnosť

en: Export selected images
sk: Exportovať zvolené obrázky

en: Select a directory
sk: Vyberte priečinok

en: Explore
sk: Preskúmať

en: Years
sk: Roky

en: Months
sk: Mesiace

en: Days
sk: Dni

en: Mapillary filter
sk: Filter Mapillary

en: Open Mapillary filter dialog
sk: Otvoriť dialóg filtra Mapillary

en: Mapillary images Filter
sk: Filter obrázkov Mapillary

en: Picture Filters
sk: Filtre obrázkov

en: Show Image types:
sk: Zobraziť typy obrázkov:

en: Object Detection Filters
sk: Filtre detekovaných objektov

en: Organizations
sk: Organizácie

en: Not older than:
sk: Nie staršie než:

en: Start
sk: Spustiť

en: End
sk: Koniec

en: Non-panoramic
sk: Ne-panoramatické

en: Panoramic
sk: Panoramatické

en: There is a newer version of JOSM and/or the Mapillary plugin. Please update.
sk: Existuje novšia verzia JOSM a/alebo pluginu Mapillary. Prosím aktualizujte.

en: Traffic Signs
sk: Dopravné značky

en: Point Objects
sk: Bodové objekty

en: Smart Edit Mode
sk: Režim šikovného upravovania

en: Add Mapillary Objects to OpenStreetMap; some additional client-side filtering will occur.
sk: Pridať objekty Mapillary do OpenStreetMap; nastane ďalšie filtrovanie na strane klienta.

en: Filter Mapillary Detections
sk: Filtrovať detekcie z Mapillary

en: Select Visible
sk: Vybrať viditeľné

en: Select/Deselect all object detections on the current page
sk: Označiť/Odznačiť všetky detekované objekty na aktuálnej stránke

en: Show Relevant
sk: Zobraziť relevantné

en: Only show objects on detection layers ("Relevant objects")
sk: Zobraziť len objekty na detekčných vrstvách ("Relevantné objekty")

en: Show the previous page of items
sk: Zobraziť predchádzajúcu stranu položiek

en: Show this number of items on each page
sk: Zobraziť toľkoto položiek na každej strane

en: Show the next page of items
sk: Zobraziť nasledujúcu stranu položiek

en: First Seen Start
sk: Začiatok prvého videnia

en: First Seen End
sk: Koniec prvého videnia

en: Last Seen Start
sk: Začiatok posledného videnia

en: Last Seen End
sk: Koniec posledného videnia

en: A tag with key <i>{0}</i> is already present on the selected OSM object.
sk: Značka s kľúčom <i>{0}</i> už existuje na zvolenom OSM objekte.

en: Do you really want to replace the current value <i>{0}</i> with the new value <i>{1}</i>?
sk: Naozaj chcete nahradiť súčasnú hodnotu <i>{0}</i> s novou hodnotou <i>{1}</i>?

en: Tag conflict
sk: Konflikt značiek

en: Image info
sk: Informácie o obrázku

en: Displays detail information on the currently selected Mapillary image
sk: Zobrazí detailné informácie o práve vybranom obrázku Mapillary

en: Image info dialog
sk: Dialóg informácií o obrázku

en: Show detections on top of image
sk: Zobraziť detekované objekty nad obrázkom

en: View in browser
sk: Zobraziť v prehliadači

en: Copy URL
sk: Kopírovať adresu URL

en: Copied URL to clipboard …
sk: Adresa URL skopírovaná do schránky…

en: Copy key
sk: Kopírovať kľúč

en: Copied key to clipboard …
sk: Kľúč skopírovaný do schránky…

en: Add Mapillary tag
sk: Pridať značku Mapillary

en: Image detections
sk: Objekty detekované v obrázkoch

en: Organization
sk: Organizácia

en: Image actions
sk: Akcie na obrázkoch

en: Image key
sk: Kľúč obrázku

en: Sequence key
sk: Kľúč sekvencie

en: Sequence offset
sk: Posun sekvencie

en: {0} detections
sk: {0} detekcie

en: image has no key
sk: obrázok nemá kľúč

en: unknown user
sk: neznámy používateľ

en: unknown organization
sk: neznáma organizácia

en: sequence has no key
sk: sekvencia nemá kľúč

en: Could not open the URL {0} in a browser
sk: Nepodarilo sa otvoriť URL {0} v prehliadači

en: Customize Mapillary track drawing
sk: Nastaviť vykresľovanie stôp Mapillary

en: Mapillary layer
sk: Vrstva Mapillary

en: {0} sequence, containing between {1} and {2} images (ø {3}) | {0} sequences, each containing between {1} and {2} images (ø {3})
sk[0]: {0} postupností, obsahujúcich medzi {1} a {2} obrázkov (ø {3})
sk[1]: {0} postupnosť, obsahujúca medzi {1} a {2} obrázkov (ø {3})
sk[2]: {0} postupnosti, obsahujúce medzi {1} a {2} obrázkov (ø {3})

en: {0} image in total | {0} images in total
sk[0]: {0} obrázkov spolu
sk[1]: {0} obrázok spolu
sk[2]: {0} obrázky spolu

en: {0} images in {1} sequences
sk: {0} obrázkov v {1} postupnostiach

en: Dataset is currently being updated
sk: Sada údajov sa práve aktualizuje

en: Mapillary image read should never occur on UI thread
sk: Čítanie obrázka Mapillary by nikdy nemalo nastať na vlákne používateľského rozhrania

en: Could not load image: {0}
sk: Nepodarilo sa načítať obrázok: {0}

en: Mapillary default
sk: Mapillary predvolené

en: Track Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
sk: Smer stopy (červená = západ, žltá = sever, zelená = východ, modrá = juh)

en: We cannot export {0}
sk: Nemôžem exportovať {0}

en: Downloading…
sk: Sťahovanie…

en: Exporting Mapillary Images…
sk: Exportujú sa obrázky Mapillary…

en: Mapillary Filters
sk: Filtre Mapillary

en: Remote Control has been asked to set Mapillary filters:
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o nastavenie filtrov Mapillary:

en: Start: {0}
sk: Začiatok: {0}

en: End: {0}
sk: Koniec: {0}

en: Organization: {0}
sk: Organizácia: {0}

en: Remote Control has been asked to load:
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o načítanie:

en: Image:
sk: Obrázok:

en: Sequence:
sk: Postupnosť:

en: downloads street level images (currently supports {0})
sk: stiahne obrázky z úrovne ulice (v súčasnosti podporuje {0})

en: No known image provider used
sk: Nebol použitý žiadný známy poskytovateľ obrázkov

en: Only Mapillary images are supported at this time, use photo=Mapillary/<image_id>
sk: V súčasnosti sú podporované iba obrázky Mapillary, použite photo=Mapillary/<image_id>

en: Only Mapillary sequences are supported at this time, use sequence=Mapillary/<sequence_id>
sk: V súčasnosti sú podporované iba postupnosti Mapillary, použite sequence=Mapillary/<image_id>

en: At least one of the optional arguments must be used ({0})
sk: Musí byť použitý aspoň jeden voliteľný parameter ({0})

en: Mapillary login
sk: Prihlásenie Mapillary

en: Login successful, return to JOSM.
sk: Prihlásenie úspešné, vráťte sa do JOSM.

en: Could not refresh Mapillary token. HTTP Status Code {0}.
sk: Nepodarilo sa obnoviť token Mapillary. Stavový kód HTTP {0}.

en: Mapillary: Could not refresh login, logging out
sk: Mapillary: Nepodarilo sa obnoviť prihlásenie, odhlasujem

en: Mapillary Images
sk: Mapillary Obrázky

en: Mapillary Traffic Signs
sk: Mapillary Dopravné značky

en: Mapillary Point Objects
sk: Mapillary Bodové objekty

en: Total Mapillary images: {0}
sk: Spolu obrázkov Mapillary: {0}

en: No images found
sk: Neboli nájdené žiadne obrázky

en: Microsoft Streetside Images
sk: Microsoft Obrázky z ulice

en: No image selected
sk: Nie je vybratý žiadny obrázok

en: Edit opening hours
sk: Upraviť otváraciu dobu

en: Edit time-tag of selected element in a graphical interface
sk: Upraviť časovú značku vybraných prvkov v grafickom rozhraní

en: edit existing tag
sk: upraviť existujúcu značku

en: edit new tag
sk: upraviť novú značku

en: Display clock in 12h mode.
sk: Zobraziť čas v 12 hodinovom formáte.

en: Choose key
sk: Vyberte kľúč

en: apply {0}
sk: použiť {0}

en: There is something wrong in the value near:
sk: Je nejaká chyba v hodnote:

en: Correct the value manually and than press Enter.
sk: Opravte hodnoty ručne a potom stlačte klávesu Enter.

en: Error in timeformat
sk: Chybný formát času

en: open end
sk: otvorené zatvorené

en: Import Osm Inspector Bugs...
sk: Importovať chyby z OSM Inspector...

en: Open OsmInspector
sk: Otvoriť OsmInspector

en: Open a OSM Inspector selection list window.
sk: Otvoriť okno výberu OSM Inspector

en: Current Selected Bug Info
sk: Info pre vybranú chybu

en: Prev OSMI bug
sk: Predchádzajúca OSMI chyba

en: Next OSMI bug
sk: Nasledujúca OSMI chyba

en: OSM Inspector Bugs
sk: Chyby z OSM Inspector

en: Selected Bug Info
sk: Info pre vybranú chybu

en: Load Picture Calibration...
sk: Nahrať obrázok kalibrácie ...

en: Loading file failed: {0}
sk: Nahrávanie súboru zlyhalo: {0}

en: Save Picture Calibration...
sk: Ukladám kalibráciu obrázka ...

en: Saves calibration data to a file
sk: Kalibračné údaje uložené do súboru

en: Saving file failed: {0}
sk: Uloženie súboru zlyhalo: {0}

en: New picture layer from clipboard
sk: Nová obrázková vrstva zo schránky

en: New picture layer from file...
sk: Nová obrázková vrstva zo súboru ...

en: PicLayer move
sk: PicLayer premiestnenie

en: Drag to move the picture
sk: Pretiahnite obrázok

en: PicLayer rotate
sk: PicLayer otáčanie

en: Drag to rotate the picture
sk: Ťahajte pre otočenie obrázka

en: PicLayer scale X
sk: PicLayer mierka X

en: Drag to scale the picture in the X Axis
sk: Dotiahnuť do mierky obrázka v osi X

en: PicLayer scale
sk: PicLayer mierka

en: Drag to scale the picture in the X and Y Axis
sk: Dotiahnuť do mierky obrázka v osi X a Y

en: PicLayer scale Y
sk: PicLayer mierka Y

en: Drag to scale the picture in the Y Axis
sk: Ťahať na mierku obrázku v osi Y

en: PicLayer shear
sk: PicLayer skosenie

en: Drag to shear the picture
sk: Pretiahnite pre skosenie obrázka

en: PicLayer Move point
sk: PicLayer premiestnenie bodu

en: Drag or create point on the picture
sk: Premiestniť alebo vytvoriť bod na obrázku

en: PicLayer Transform point
sk: PicLayer transformácia bodu

en: Calibration Files
sk: Kalibračné súbory

en: Could not find the map object.
sk: Nepodarilo sa nájsť objekt na mape.

en: PicLayer failed to load or import the image.
sk: PicLayer zlyhal pri načítavaní alebo importovaní obrázku.

en: Nothing in clipboard
sk: Prázdna schránka

en: The clipboard data is not an image
sk: V schránke nie je obrázok

en: Warning: failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
sk: Varovanie: Nepodarilo sa spracovať zip súbor ''{0}''. Výnimka bola: {1}

en: Handy Address Interpolation Functions
sk: Handy Address Interpolation Functions (Funkcia šikovného priraďovania adresy)

en: Define Address Interpolation
sk: Definovať vloženie(interpolation) adresy

en: Odd
sk: Nepárny (odd)

en: Even
sk: Párny

en: Alphabetic
sk: Abecedne

en: Numeric
sk: Číselný

en: Actual
sk: Aktuálna

en: Estimate
sk: Odhad

en: Potential
sk: Potenciál

en: Relation: {0}
sk: Relácia: {0}

en: Associate with street using:
sk: Pridružiť s využitím ulice:

en: Numbering Scheme:
sk: Číslovací systém:

en: Increment:
sk: Prírastok:

en: Starting #:
sk: Začiatok #

en: Ending #:
sk: Koniec #

en: Accuracy:
sk: Presnosť:

en: Convert way to individual house numbers.
sk: Zmeniť cestu na samostatné čísla domov.

en: Will associate {0} additional house number nodes
sk: Pridružiť {0} dodatočné body s číslami domov

en: City:
sk: Mesto:

en: State:
sk: Štát:

en: Post Code:
sk: PSČ:

en: Country:
sk: Krajina:

en: Full Address:
sk: Úplná Adresa:

en: Optional Information:
sk: Voliteľné informácie:

en: Please select a street to associate with address interpolation way
sk: Prosím zvoľte ulicu pre pridruženie s adresami vloženou cestou

en: Please select address interpolation way for this street
sk: Prosím vyberte adresami vloženú cestu pre túto ulicu

en: Expected odd numbers for addresses
sk: Očakávané nepárne čísla pre adresy

en: Expected even numbers for addresses
sk: Očakávané párne čísla pre adresy

en: Expected valid number for increment
sk: Očakávané platné číslo pre prírastok

en: Country code must be 2 letters
sk: Kód krajiny musí byť z 2 písmen

en: Please enter valid number for starting and ending address
sk: Prosím vložte platné číslo pre začiatok a koniec doplnenia adries

en: Alphabetic address must end with a letter
sk: Abecedné adresy musia končiť s písmenom

en: Starting and ending numbers must be the same for alphabetic addresses
sk: Počiatočné a koncové čísla musia byť rovnaké pre abecedné adresy

en: Starting address letter must be less than ending address letter
sk: Spúšťajúce písmeno adresy musí byť nižšie ako konečné písmeno adresy

en: Please enter valid number for starting address
sk: Prosím vložte platné číslo pre začiatok adresovania

en: Please enter valid number for ending address
sk: Prosím vložte platné číslo pre koniec adresovania

en: Starting address number must be less than ending address number
sk: Spúšťajúce adresné číslo musí byť nižšie ukončovacie adresné číslo

en: Align Way Segments
sk: Zarovnať segmenty cesty

en: AlignWayS: Alignment not possible
sk: AlignWayS: Zarovnávanie nie je možné

en: Align way segment
sk: Align way rozdelenie

en: Please select two segments that don''t share any nodes
     or put the pivot on their common node.
sk: Prosím, vyberte dva segmenty, ktoré nezdieľaju body
    alebo zvoľte ich spoločný bod.

en: Length preserved
sk: Zachovaná dĺžka

en: Angle preserved
sk: Zachovaný uhol

en: Align with:
sk: Zarovnať s:

en: Align Ways
sk: Zarovnať cesty

en: I''m ready!
sk: Som pripravený!

en: AlignWays Tips
sk: AlignWays Tipy

en: AlignWays: What''s New...
sk: AlignWays: Čo je nové...

en: Align Ways mode
sk: Align Ways režim

en: Parameter ''{0}'' must not be null
sk: Parameter ''{0}'' nesmie byť nulový

en: Segment to be aligned cannot be the same with the reference segment.
    Please choose a different segment to be aligned.
sk: Segment musí byť zarovnaný, nemôže byť rovnaký s referenčným segmentom.
    Prosím, vyberte iný zarovnaný segment.

en: AlignWayS message
sk: AlignWayS správy

en: Reference segment cannot be the same with the segment to be aligned.
    Please choose a different reference segment.
sk: Referenčný segment nemôže byť rovnaký ako segment zarovnávaný.
    Prosím, vyberte iný referenčný segment.

en: Don''t show this again
sk: Nezobrazovať znovu

en: What''s new...
sk: Čo je nové...

en: Various improvements and bugfixes
sk: Rôzne vylepšenia a opravy chýb

en: Building address
sk: Adresné informácie

en: House number:
sk: Číslo domu:

en: Name:
sk: Názov:

en: Error Report
sk: Správa o chybe

en: Something went wrong!
sk: Niečo sa nepodarilo!

en: Please file a bug report on the github project page under
sk: Prosím nahláste chybu na Githube na stránke projektu pod

en: Let us know what you did and what happend add the following text to the bug report, so we can find the source of the issue.
sk: Dajte nám vedieť čo ste robili a čo sa stalo. Do hlásenia pridajte nasledovný text, aby sme mohli nájsť príčinu problému.

en: This tool can only replace a node, upgrade a node to a way or a multipolygon, or replace a way with a way.
sk: Tento nástroj vie nahradiť iba bod, zmeniť bod na cestu alebo multipolygón alebo nahradiť cestu inou cestou.

en: Node belongs to way(s), cannot replace.
sk: Bod patrí ceste(ám), nemôže byť nahradený.

en: Relation is not a multipolygon, cannot be used as a replacement.
sk: Relácia nie je multipolygón, nemôže byť použitý ako náhrada.

en: Replace geometry for node {0}
sk: Nahradiť geometriu pre bod {0}

en: Please select one way that exists in the database and one new way with correct geometry.
sk: Prosím, vyberte jednu cestu, ktorá existuje v databáze a jednu novú cestu so správnou geometriou.

en: The ways must be entirely within the downloaded area.
sk: Cesty musia byť kompletne v stiahnutej oblasti.

en: The way to be replaced cannot have any nodes with properties or relation memberships unless they belong to both ways.
sk: Cesta s pôvodnou geometriou nesmie obsahovať žiadne body s atribútmi alebo členstvom v relácií, pokiaľ to isté neplatí aj o ceste s novou geometriou.

en: Exceeded iteration limit for robust method, using simpler method.
sk: Prekročený limit iterácií pre robustnú metódu. Použije sa jednoduchšia metóda.

en: Replace geometry for way {0}
sk: Nahradiť geometriu pre cestu {0}

en: Too many ways are added: {0}!
sk: Je pridaných príliš veľa ciest: {0}!

en: Street Name:
sk: Názov ulice:

en: Big buildings mode
sk: Režim veľkých budov

en: Rotate crosshair
sk: Rotovať terčík

en: Disable click+drag
sk: Vypnúť klik+ťahanie

en: Switch between circle and rectangle modes
sk: Prepnúť medzi režimami kruhu a štvorca

en: Buildings tags:
sk: Značky budov:

en: This is similar to the select action toggling between lasso and rectangle select modes
sk: Toto je podobné ako akcia výberu prepínajúca medzi režimami lasa a obdĺžnikového výberu

en: Add nodes for building
sk: Pridať body pre budovy

en: Create building
sk: Vytvoriť budovu

en: Add address for building
sk: Pridať adresu pre budovu

en: Set building shape to circle
sk: Nastaviť tvar budovy na kruh

en: Set buildings shape to circle
sk: Nastaviť tvar budov na kruh

en: Set building shape to rectangle
sk: Nastaviť tvar budovy na obdĺžnik

en: Set buildings shape to rectangle
sk: Nastaviť tvar budov na obdĺžnik

en: Set buildings size
sk: Nastaviť veľkosť budovy

en: Use Address dialog
sk: Použiť adresný dialóg

en: Auto-select building
sk: Automaticky vybrať budovu

en: Auto-select replaces existing selection
sk: Automatický výber nahradí súčasný výber

en: Use address nodes under buildings
sk: Použiť adresné body pod budovami

en: Circle
sk: Kruh

en: Rectangle
sk: Obdĺžnik

en: Set buildings size and shape
sk: Nastaviť veľkosť a tvar budov

en: Buildings width/diameter:
sk: Šírka/priemer budov

en: Length step:
sk: Krok dĺžky:

en: Advanced...
sk: Pokročilé...

en: Draw buildings modes
sk: Režimy kreslenia budov

en: Draw buildings
sk: Kresliť budovy

en: Point on the corner of the building to start drawing
sk: Označte roh budovy pre začiatok kreslenia

en: Point on opposite end of the building
sk: Označte protiľahlý koniec budovy

en: Set width of the building
sk: Nastavte šírku budovy

en: Merge address points
sk: Zlúčiť adresné body

en: Move tags from address nodes inside buildings to building ways
sk: Presunúť značky z adresných bodov vovnútri budov na cesty budov

en: Select both address nodes and building ways to merge
sk: Zvoľte adresné body aj cesty budov na zlúčenie

en: No address nodes found in the selection
sk: Vo výbere sa nenašli žiadne adresné body

en: No building ways found in the selection
sk: Vo výbere sa nenašli žiadne cesty budov

en: There is {0} building with multiple address nodes inside | There are {0} buildings with multiple address nodes inside
sk[0]: Našlo sa {0} budov s viacerými adresnými bodmi vovnútri
sk[1]: Našla sa {0} budova s viacerými adresnými bodmi vovnútri
sk[2]: Našli sa {0} budovy s viacerými adresnými bodmi vovnútri

en: There is {0} building with address conflicts | There are {0} buildings with address conflicts
sk[0]: Našlo sa {0} budov s konflitknými adresami
sk[1]: Našla sa {0} budova s konflitknými adresami
sk[2]: Našli sa {0} budovy s konflitknými adresami

en: There are {0} buildings covering the same address node
sk: Našlo sa {0} budov prekrývajúcich rovnaký adresný bod

en: No address nodes inside buildings found
sk: Nenašli sa žiadne adresné body vovnútri budov

en: Auto sourcing
sk: Automatické získavanie

en: Warning: failed to put option pane dialog always on top. Exception was: {0}
sk: Varovanie: neúspešná voľba umiestniť panel dialógu vždy na vrchu. Výnimky boli: {0}

en: To enable the cadastre WMS plugin, change
    the current projection to one of the cadastre
    projections and retry
sk: Zapnúť the cadastre WMS plugin, zmena
    aktuálnej projekcie na jednu z the cadastre
    projekcií a opakovať

en: Extract commune boundary
sk: Vybrať hranice obce(samosprávy)

en: Only on vectorized layers
sk: Iba na vektorizované vrstvy

en: Download Image from French Cadastre WMS
sk: Stiahnuť obrázok z francúzkeho Cadastre WMS

en: Grab non-georeferenced image
sk: Zachytený obrázok bez zemepisných súradníc

en: Georeferencing interrupted
sk: Určovanie zemepisných súradníc prerušené

en: This image contains georeference data.
    Do you want to use them ?
sk: Tento obrázok obsahuje georeferenčné dáta.
    Chcete ich použiť?

en: Load location from cache (only if cache is enabled)
sk: Načítať polohu z cache (iba ak je cache zapnutá)

en: {0} not allowed with the current projection
sk: {0} nepovolený s aktuálnou projekciou

en: Cannot load cache {0} which is not compatible with current projection zone
sk: Nemôžem načítať cache {0} ktorá nie je kompatabilná s aktuálnou zónou projekcie

en: Selected file {0} is not a cache file from this plugin (invalid extension)
sk: Vybratý súbor {0} nieje cache súborom tohto pluginu (chybné rozšírenie)

en: The location {0} is already on screen. Cache not loaded.
sk: Poloha {0} je práve na obrazovke. Cache nie je načítaná.

en: (optional)
sk: (voliteľný)

en: Change location
sk: Zmeniť umiestnenie

en: Set a new location for the next request
sk: Nastavenie nového miesta pre ďalšiu požiadavku

en: Add a new municipality layer
sk: Pridať novú vrstvu obce

en: Commune
sk: Obec

en: <html>Enter the town,village or city name.<br>Use the syntax and punctuation known by www.cadastre.gouv.fr .</html>
sk: <html>Zapíšte názov mesta, dediny.<br>Použite syntax a interpunkciu podľa www.cadastre.gouv.fr .</html>

en: Add new layer
sk: Pridať novú vrstvu

en: Reset cookie
sk: Vymazať cookie

en: Get a new cookie (session timeout)
sk: Získať nové cookie (časový limit na súčasné sedenie)

en: PNG files (*.png)
sk: PNG súbory (*.png)

en: More than one WMS layer present
    Select one of them first, then retry
sk: Je prítomná viac ako jedna WMS vrstva
    Najskôr vyberte jednu z nich a potom zopakujte

en: Adjust WMS
sk: Nastaviť WMS

en: Add "source=..." to elements?
sk: Pridať "source=..." do položiek?

en: address
sk: adresa

en: parcel
sk: parcela

en: parcel number
sk: číslo parcely

en: section
sk: kraj

en: locality
sk: lokalita

en: commune
sk: obec

en: Replace original background by JOSM background color.
sk: Nahradiť pôvodné pozadie farbou JOSM pozadia.

en: Reverse grey colors (for black backgrounds).
sk: Opačná šedá farba (pre čierne pozadia).

en: Set background transparent.
sk: Nastaviť priehľadné pozadie

en: Disable image cropping during georeferencing.
sk: Vypnuté orezávanie obrázkov pri určovaní zemepisnej polohy (georeferencingu).

en: Select first WMS layer in list.
sk: Zvoľte najprv WMS vrstvu v zozname.

en: Don''t use relation for addresses (but "addr:street" on elements).
sk: Nepoužívaj reláciu pre adresy, ale addr:street na prvku.

en: off
sk: vypnuté

en: high
sk: vysoké

en: low
sk: nízke

en: Enable automatic caching.
sk: Povoliť automatické cachovanie.

en: Max. cache size (in MB)
sk: Maximálna veľkost cache (v MB)

en: French cadastre WMS
sk: French cadastre WMS (Francúzsky kataster WMS)

en: A special handler of the French cadastre wms at www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Please read the Terms and Conditions of Use here (in French): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>before any upload of data created by this plugin.
sk: Špeciálny manipulant pre francúzsky kataster wms at www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Prosím čítajte Podmienky pre využívanie (francúzsky): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>predtým, ako nahráte nejaké dáta vytvorené týmto pluginom.

en: <html>Value of key "source" when autosourcing is enabled</html>
sk: <html>Hodnota kľúča "zdroj" keď je automatický zdroj zapnutý</html>

en: Invert the original black and white colors (and all intermediate greys). Useful for texts on dark backgrounds.
sk: Zameňte originálnu čiernu a bielu farbu (a všetky prechodné šedé). Použité pre texty na tmavých pozadiach.

en: Allows multiple layers stacking
sk: Povoliť vyrovnanie viacnásobných vrstiev

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
sk: Nastaviť priehľadnosť WMS vrstiev

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
sk: Kresliť obdĺžnik okolo sťahovaných dát z WMS servera.

en: Image resolution:
sk: Rozlíšenie obrázku:

en: High resolution (1000x800)
sk: Vysoké rozlíšenie (1000x800)

en: Medium resolution (800x600)
sk: Vysoké rozlíšenie (800x600)

en: Low resolution (600x400)
sk: Nízke rozlíšenie (600x400)

en: Image filter interpolation:
sk: Obrázkový filter interpolácie:

en: Nearest-Neighbor (fastest) [ Default ]
sk: Najbližší-Sused (najrýchlejší) [ Default ]

en: Bilinear (fast)
sk: Bilineárne (rýchle)

en: Bicubic (slow)
sk: Bikubicky (pomalé)

en: Vector images grab multiplier:
sk: Zachytávač vektorových obrázkov multiplikátor:

en: Grab one image full screen
sk: Zachytiť obrázok celej obrazovky

en: Grab smaller images (higher quality but use more memory)
sk: Zachytávanie menších obrázkov ( vyššia kvalita, ale použije viac pamäte)

en: Fixed size square (default is 100m)
sk: Pevná veľkosť štvorcov (východzia 100m)

en: Fixed size (from 25 to 1000 meters)
sk: Pevná veľkosť v rozmedzí (od 25 do 1000 metrov)

en: Layers:
sk: Vrstvy:

en: Sea, rivers, swimming pools.
sk: Moria, rieky, bazény.

en: Buildings, covers, underground constructions.
sk: Budovy, kryty, podzemné stavby

en: Symbols like cristian cross.
sk: Symboly ako kríže.

en: Parcels.
sk: Parcely.

en: Parcels numbers, street names.
sk: Čísla parciel, mená ulíc.

en: Address, houses numbers.
sk: Adresy, čísla domov.

en: Locality, hamlet, place.
sk: Oblasť, osada, miesto.

en: Cadastral sections and subsections.
sk: Katastrálne(Fr) sekcie a podsekcie

en: Municipality administrative borders.
sk: Obecné administratívne hranice

en: Raster images grab multiplier:
sk: Zachytávač rastrových obrázkov multiplikátor:

en: Display crosspieces:
sk: Zobraziť kríže:

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
sk: Staré súbory sú automaticky zmazané, keď táto veľkosť je prekročená

en: Automatically selects the first WMS layer if multiple layers exist when grabbing.
sk: Automaticky vyberie prvú WMS vrstvu, ak existuje viac vrstiev pri zachytávaní(grabovaní).

en: Location "{0}" found in cache.
    Load cache first ?
    (No = new cache)
sk: Umiestnenie "{0}" vyhľadané v cache.
    Najskôr načítať cache?
    (Nie = nová cache)

en: Select Feuille
sk: Vybrať Feuille

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
sk: Chybne načítaný súbor.
    Pravdepodobne nejaká stará verzia z cache súboru.

en: Lambert Zone {0} cache file (.{0})
sk: Lambert Zone {0} cache súbor (.{0})

en: CadastreGrabber: Illegal url.
sk: CadastreGrabber: Nedovolená url.

en: Cannot open a new client session.
    Server in maintenance or temporary overloaded.
sk: Nemožno otvoriť nové sedenie klienta.
    Server je v údržbe alebo dočasne preťažený.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
sk: Mesto/miesto {0} sa nenašlo, alebo je nedostupné
    alebo ja akcia zrušená

en: Choose from...
sk: Vybrať z...

en: Select commune
sk: Vybrať hranice obce(samosprávy)

en: Downloading {0}
sk: Sťahujem {0}

en: Contacting WMS Server...
sk: Kontaktujem WMS server...

en: Create buildings
sk: Vytvoriť budovy

en: To avoid cadastre WMS overload,
    building import size is limited to 1 km2 max.
sk: Pre zabránenie preťaženia máp WMS katastra,
    zvoľte pre import max. veľkosť 1 km2.

en: Please, enable auto-sourcing and check cadastre millesime.
sk: Prosím, zapnite automatický zdroj a kontrolu štvorcov máp katastra.

en: Extract SVG ViewBox...
sk: Vyberte SVG ViewBox...

en: Extract best fitting boundary...
sk: Vyberte najvhodnejšie rozhranie(hranice)...

en: Create boundary
sk: Vytvorte rozhranie(hranice)

en: Contacting cadastre WMS ...
sk: Spájam cadastre WMS ...

en: Image already loaded
sk: Obrázok je už načítaný

en: Municipality vectorized !
    Use the normal Cadastre Grab menu.
sk: Obec je vektorizovaná !
    Použite normálne Cadastre Grab menu.

en: Click first corner for image cropping
    (two points required)
sk: Kliknite na prvý roh pre orezanie obrázka
    (povinné sú dva body)

en: Image cropping
sk: Orezávanie obrázkov

en: Click first Lambert crosspiece for georeferencing
    (two points required)
sk: Kliknite na prvý Lambertov priečnik (crosspiece) pre georeferencing
    (povinné sú dva body)

en: Image georeferencing
sk: Určovanie zemepisnej polohy obrázkov

en: Do you want to cancel completely
    or just retry
sk: Chcete zrušiť kompletne
    alebo len opakovať

en: Enter cadastre east,north position
sk: Vstúpiť do cadastre na východ, sever pozícii

en: (Warning: verify north with arrow !!)
sk: (Varovanie: potvrdte sever so šípkou !!)

en: East
sk: Východ

en: I use the mouse
sk: Používam myš

en: Set {0} Lambert coordinates
sk: Zvoliť {0} Lambert súradnice

en: Click second corner for image cropping
sk: Kliknite na druhý roh pre orezanie obrázka

en: Click second Lambert crosspiece for georeferencing
sk: Zvoľte druhý Lambert priečnik(crosspiece) pre určovanie zemepisnej polohy(georeferencing)

en: Blank Layer
sk: Prázdna vrstva

en: WMS layer ({0}), {1} tile(s) loaded
sk: WMS vrstva ({0}), {1} dlaždice(dlaždíc) načítané

en: Is not vectorized.
sk: Nie je vektorizované.

en: Is vectorized.
sk: Je vektorizované.

en: Commune bbox: {0}
sk: Hranice obce bbox: {0}

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
sk: Nepodporovaná verzia súborov cache; nájdené {0}, očakávané {1}
    Vytvorte nový súbor.

en: Cache Format Error
sk: Cache chýb formátov

en: Lambert zone {0} in cache incompatible with current Lambert zone {1}
sk: Lambertova zóna {0} vo vyrovnávacej pamäti je nezlučiteľná s aktuálnou Lambertova zónou {1}

en: Cache Lambert Zone Error
sk: Cache chýb v Lambert Zóne

en: Use
sk: Použiť

en: Please select a scheme to use.
sk: Prosím, vyberte schému na použitie.

en: Color Scheme
sk: Farebná schéma

en: Please select the scheme to delete.
sk: Vyberte schému pre zmazanie.

en: Use the selected scheme from the list.
sk: Použiť vybratú schému zo zoznamu.

en: Use the current colors as a new color scheme.
sk: Použiť súčasné farby ako novú farebnú schému.

en: Delete the selected scheme from the list.
sk: Zmazať vybranú schému zo zoznamu.

en: Color Schemes
sk: Farebná schéma

en: Abort tag editing and close dialog
sk: Prerušte úpravy a zatvorte dialógové okno

en: Apply edited tags and close dialog
sk: Použite úpravy a zatvorte dialógové okno

en: Configure
sk: Konfigurovať

en: Replace
sk: Nahradiť

en: Weight
sk: Hmotnosť

en: Replace Geometry
sk: Nahradiť geometriu

en: TangoGPS Files (*.log)
sk: TangoGPS Súbory (*.log)

en: Coordinates imported:
sk: Importované súradnice:

en: Format errors:
sk: Chybný formát:

en: TangoGPS import success
sk: TangoGPS import úspešný

en: TangoGPS import failure!
sk: TangoGPS import neúspešný!

en: TCX Files (*.tcx)
sk: TCX Súbory (*.tcx)

en: EditGpx
sk: UpraviťGpx

en: Layer for editing GPX tracks
sk: Vrstva na úoravu GPX stôp(tracks)

en: Convert to GPX layer with anonymised time
sk: Konvertovať do GPX vrstvy s neznámym časom

en: edit gpx tracks
sk: upraviť gpx stopy(tracks)

en: Import path from GPX layer
sk: Importovať cestu z GPX vrstvy

en: Drop existing path
sk: Zahodiť existujúcu cestu

en: No GPX data layer found.
sk: GPS dátová vrstva nie je vytvorená.

en: Are you sure?
sk: Ste si istý?

en: Failed to login as {0}:
sk: Nepodarilo sa prihlásiť ako {0}:

en: Enable autologin
sk: Povoliť automatické prihlásenie

en: {0} user | {0} users
sk[0]: {0} používateľov
sk[1]: {0} používateľ
sk[2]: {0} používatelia

en: not logged in
sk: neprihlásený

en: Users mapping nearby:
sk: Používatelia mapujúci v okolí:

en: Position only
sk: Iba poloha

en: Position, Time, Date, Speed
sk: Pozícia, Čas, Dátum, Rýchlosť

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
sk: Pozícia, Čas, Dátum, Rýchlosť, Výška

en: A By Time
sk: A Podľa času

en: A By Distance
sk: A Podľa vzdialenosti

en: B By Time
sk: B Podľa času

en: B By Distance
sk: B Podľa vzdialenosti

en: C By Time
sk: C Podľa času

en: C By Distance
sk: C Podľa vzdialenosti

en: Data Logging Format
sk: Formát zaznamenávania dát

en: Disable data logging if speed falls below
sk: Vypnúť zaznamenávanie dát ak rýchlosť klesla pod

en: Disable data logging if distance falls below
sk: Vypnúť zaznamenávanie dát ak vzdialenosť klesla pod

en: Unknown logFormat
sk: Neznámy zaznamenaný formát

en: refresh the port list
sk: obnoviť obsah okna

en: Configure Device
sk: Konfigurácia zariadenia

en: Connection Error.
sk: Chyba pri pripojovaní.

en: configure the connected DG100
sk: konfigurovať spojenie DG100

en: delete data after import
sk: zmazať dáta po importe

en: Importing data from device.
sk: Importovať dáta zo zariadenia.

en: Importing data from DG100...
sk: Importujem dáta z DG100...

en: Error deleting data.
sk: Chyba pri mazaní dát.

en: imported data from {0}
sk: importované dáta z {0}

en: No data found on device.
sk: Nenajdené žiadne dáta na zariadení.

en: Connection failed.
sk: Spojenie zlyhalo.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
sk: Nemôžem načítať knižnicu rxtxSerial. Ak potrebuješ podporu, skús nainštalovať cez Globalsat homepage na http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
sk: Importovať Dáta z Globalsat Datalogger DG100 do GPX vrstvy.

en: Import
sk: Importovať

en: No ruleset has been selected!
sk: Nebola zvolená sada pravidiel!

en: No ruleset
sk: Žiadna sada pravidiel

en: Syntax exception in access ruleset:
    {0}
sk: Chyba syntaxe v sade pravidiel:
    {0}

en: File not found:
    {0}
sk: Súbor sa nenašiel:
    {0}

en: Problem when accessing a file:
    {0}
sk: Chyba pri otváraní súboru:
    {0}

en: File not found:
sk: Súbor sa nenašiel:

en: Couldn''t find built-in ruleset {0}
sk: Nenašla sa zabudovaná sada pravidiel {0}

en: height (m)
sk: výška (m)

en: width (m)
sk: šírka (m)

en: length (m)
sk: dĺžka (m)

en: speed (km/h)
sk: rýchlosť (km/h)

en: weight (t)
sk: hmotnosť (t)

en: axleload (t)
sk: zaťaženie na nápravu (t)

en: Bookmark name
sk: Názov záložky

en: Bookmark name already exists!
sk: Názov záložky už existuje!

en: Bookmark name must not contain ''{0}''!
sk: Názov záložky nesmie obsahovať "{0}"!

en: Access class
sk: Trieda prístupu

en: Access class must not contain ''{0}''!
sk: Trieda prístupu nesmie obsahovať"{0}"!

en: Access types
sk: Typy prístupu

en: Vehicle properties
sk: Vlastnosti vozidla

en: Road requirements
sk: Požiadavky na cestu

en: Max. incline up (%, pos.)
sk: Max. stúpanie (%)

en: Maximum incline the vehicle can go up
sk: Maximálne stúpanie pre vozidilo

en: Max. incline down (%, pos.)
sk: Max. klesanie (%)

en: Maximum incline the vehicle can go down
sk: Maximálne klesanie pre vozidlo

en: Surface blacklist
sk: Zakázané povrchy

en: List of surfaces the vehicle cannot use, values are separated by semicolons (;)
sk: Zoznam povrchov, ktoré vozidlo nemôže použiť; hodnoty sú oddelené bodkočiarkou (;)

en: max. tracktype grade
sk: maximálny stupeň cesty (tracktype)

en: Worst tracktype (1-5) the vehicle can still use, 0 for none
sk: Najhorší stupeň cesty (1-5), ktorý môže vozidlo ešte použiť; 0 pre žiadny

en: Change bookmark
sk: Zmeniť záložku

en: Edit access parameters
sk: Upraviť parametre prístupu

en: Graph View Dialog
sk: Okno "Graph view"

en: Open the dialog for graph view configuration.
sk: Otvoriť okno konfigurície "Graph view"

en: end nodes
sk: krajné body

en: incline
sk: sklon

en: Ruleset:
sk: Sada pravidiel:

en: Parameters:
sk: Parametre:

en: Coloring:
sk: Farba:

en: Create/update graph
sk: Vytvoriť/aktualizovať graf

en: Settings for the Graphview plugin that visualizes routing graphs.
sk: Nastavenia pluginu Graphview, ktorý zvýrazňuje graf navigácie.

en: Ruleset
sk: Sada pravidiel

en: Use built-in rulesets
sk: Použiť zabudované sady pravidiel

en: External ruleset directory:
sk: Externý priečinok sád pravidiel:

en: Select directory
sk: Zvoľte priečinok

en: Vehicle
sk: Vozidlo

en: Restore defaults
sk: Obnoviť predvolené hodnoty

en: Visualization
sk: Zobrazenie

en: Draw directions separately
sk: Kresliť smery samostatne

en: Node color
sk: Farba bodu

en: Arrow color
sk: Farba šípky

en: Arrowhead fill color
sk: Farba hlavy šípky

en: Arrowhead placement
sk: Umiestnenie hlavy šípky

en: New bookmark
sk: Nová záložka

en: Really delete "{0}"?
sk: Naozaj zmazať "{0}"?

en: Bookmark deletion
sk: Vymazanie záložky

en: Really restore default bookmarks?
    All manually added or edited bookmarks will be lost!
sk: Naozaj obnoviť predvolené záložky?
    Všetky manuálne pridané a upravané záložky budú stratené!

en: Bookmark reset
sk: Resetovať záložky

en: Choose node color
sk: Vyberte farbu bodu

en: Choose arrow color
sk: Vyberte farbu šípky

en: Choose arrowhead fill color
sk: Vyberte farbu hlavy šípky

en: Routing graph calculated by the GraphView plugin
sk: Graf navigácie vypočítaný pluginom GraphView

en: GraphView layer is not mergable
sk: Vrstva GraphView nie je zlúčiteľná

en: graphview default node
sk: predvolený bod graphview

en: graphview default segment
sk: predovlený segment graphview

en: graphview arrowhead core
sk: hlava šípky graphview

en: Weights must be given as positive decimal numbers with unit "t" or without unit.
sk: Hmotnosť musí byť zadaná ako kladné desatinné číslo s jednotkou "t" alebo bez jednotky.

en: Lengths must be given as positive decimal numbers with unit "m", "km", "mi" or without unit.
    Alternatively, the format FEET'' INCHES" can be used.
sk: Dĺžka musí byť zadaná ako kladné desatinné číslo s jednotkami "m", "km", "mi" alebo bez jednotiek.

en: Speeds should be given as numbers without unit or as numbers followed by "mph".
sk: Rýchlosti by mali byť zadávané ako čísla bez jednotiek alebo ako čisla s textom "mph".

en: Inclines must be given as positive decimal numbers with followed by "%".
sk: Sklon musí byť zadaný ako kladné desatinné číslo nasledované "%".

en: Tracktype grades must be given as integers between 0 and 5.
sk: Stupeň cesty (tracktype) musí byť zadaný ako celé číslo medzi 0 až 5.

en: Surface values must not contain any of the following characters: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''
sk: hodnoty povrchu nesmú obsahovať nasledovné znaky: ",", " '{' ", " '}' ", "=", "|"

en: Imagery XML Files
sk: XML súbory mapových podkladov

en: Save Imagery XML file
sk: Uložiť XML súbor mapového podkladu

en: XML Imagery Bounds
sk: XML hranice mapového podkladu

en: Generate Imagery XML bounds for the selection
sk: Generovať XML hranice mapového podkladu pre výber

en: Open Imagery XML file
sk: Otvoriť XML súbor mapového podkladu

en: Download offsets for current imagery from a server
sk: Stiahnuť posun aktuálneho mapového podkladu zo servera

en: Normal
sk: Normálny

en: Rotate 90
sk: Otočiť o 90°

en: Rotate 180
sk: Otočiť o 180°

en: Rotate 270
sk: Otočiť o 270°

en: Display non-geotagged photos
sk: Zobraziť fotky bez informácií o polohe

en: Imported Images
sk: Importované obrázky

en: Next image
sk: Nasledujúci obrázok

en: Previous image
sk: Predchádzajúci obrázok

en: Rotate left
sk: Otočiť vľavo

en: Rotate image left
sk: Otočiť obrázok vľavo

en: Rotate right
sk: Otočiť vpravo

en: Rotate image right
sk: Otočiť obrázok vpravo

en: Import vector graphics
sk: Importovať vektorovú grafiku

en: SVG files [ImportVec plugin] (*.svg)
sk: SVG súbory [ImportVec plugin] (*.svg)

en: Track name:
sk: Názov stopy:

en: Connection Failed
sk: Spojenie zlyhalo

en: Not connected
sk: Nepripojený

en: Connecting
sk: Pripájam sa

en: Connected
sk: Pripojené

en: no name
sk: bez mena

en: Show GPS data.
sk: Ukázať GPS dáta.

en: Way Info
sk: Informácie o ceste

en: Speed
sk: Rýchlosť

en: Course
sk: Kurz (Smer)

en: Capture GPS Track
sk: Nahrať GPS Stopu

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
sk: Pripojiť to gpsd server a ukázať aktuálnu polohu v LiveGPS vrstve.

en: Center Once
sk: Vycentrovať (Center Once)

en: Center the LiveGPS layer to current position.
sk: Stred LiveGPS vrstvy v aktuálnej polohe.

en: Auto-Center
sk: Automatický stred (Auto-Center)

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
sk: Nepretržite stred LiveGPS vrstvy do aktuálnej polohy

en: Show
sk: Ukázať

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Measured values
sk: Namerané hodnoty

en: Open the measurement window.
sk: Otvoriť okno merania.

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
sk: Vynulovať aktuálny nameraný výsledok a vymazať dráhu merania.

en: Path Length
sk: Dĺžka cesty

en: Selection Length
sk: Dĺžka výberu

en: Selection Area
sk: Plocha výberu

en: Selection Radius
sk: Polomer výberu

en: Angle
sk: Uhol

en: Angle between two selected Nodes
sk: Uhol medzi dvoma zvolenými bodmi

en: Layer to make measurements
sk: Vrstva pre vykonávanie meraní

en: measurement mode
sk: režim merania

en: Measurements
sk: Meranie

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways.
sk: Pridať zákaz zabočenia vľavo pre sadu zo 4 alebo 5 ciest.

en: Please select 4 or 5 ways to assign no left turns.
sk: Prosím vybrať 4 alebo 5 ciest na priradenie zákazu zabočenia v ľavo.

en: Please select 4 ways that form a closed relation.
sk: Prosím označte 4 cesty, ktoré tvoria uzavretú reláciu.

en: Unable to order the ways. Please verify their directions
sk: Pre neschopnosť usporiadať cesty. Prosím skontrolovať ich smery

en: Create Michigan left turn restriction
sk: Vytvoriť Michigan zákaz odbočenia vľavo

en: Unable to find via nodes. Please check your selection
sk: Nie som schopný nájsť sprostredkujúce body. Prosím skontrolujte Váš výber.

en: About Plugin
sk: O plugine

en: Close the dialog and discard all changes
sk: Zavrieť okno a zahodiť všetky zmeny

en: Finish
sk: Dokončiť

en: username
sk: meno používateľa

en: password
sk: heslo

en: proxy username
sk: meno používateľa pre proxy

en: proxy password
sk: heslo pre proxy

en: oauth key
sk: oauth kľúč

en: oauth secret
sk: oauth heslo

en: Encrypt data with Windows logon credentials
sk: Zašifrovať údaje s prihlasovacími údajmi Windows

en: Accept
sk: Prijať

en: Refuse
sk: Odmietnuť

en: Search:
sk: Hľadať:

en: Update modules
sk: Aktualizovať moduly

en: Update the selected modules
sk: Aktualizovať vybrané moduly

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
sk: Nastaviť vybrané elementy(prvky) na mape, podľa vybratých prvkov v zozname hore.

en: Tools
sk: Nástroje

en: OpenData XML files
sk: OpenData XML súbory

en: 7Zip Files
sk: 7Zip súbory

en: Zip Files
sk: zip súbory

en: GML files
sk: GML súbory

en: KML/KMZ files
sk: KML/KMZ súbory

en: MapInfo files
sk: MapInfo súbory

en: Shapefiles
sk: shp súbory

en: CSV files
sk: CSV súbory

en: ODS files
sk: ODS súbory

en: XLS files
sk: XLS súbory

en: View OSM Wiki page
sk: Zobraziť OSM Wiki stránku

en: Launch browser to the OSM Wiki page of the selected data set
sk: Spustiť prehliadať na Wiki stránke pre vybranú sadu údajov

en: Open Visible...
sk: Otvoriť pohľad...

en: Open only files that are visible in current view.
sk: Otvoriť iba súbory, ktoré sú viditeľné v aktuálnom pohľade.

en: No view open - cannot determine boundaries!
sk: Žiaden pohľad nie je otvorený - nemôžem určiť hranice!

en: Unknown file extension: {0}
sk: Neznámy typ súboru: {0}

en: Parsing file "{0}" failed
sk: Rozloženie súboru "{0}" neúspešné

en: OSM Server Files pbf compressed
sk: Súbory OSM servera skomprimované v pbf

en: Finished
sk: Dokončené

en: Import PDF file
sk: Import PDF súboru

en: Import PDF file.
sk: Import PDF súboru.

en:  {0} objects so far
sk:  zatiaľ {0} objektov

en: Parsing PDF
sk: Spracováva sa PDF

en: Encrypted documents not supported.
sk: Zašifrované dokumenty nie sú podporované.

en: The PDF file must have exactly one page.
sk: PDF súbor musí mať len jednu stranu.

en: Read error:
sk: Chyba pri čítaní:

en: Write error:
sk: Chyba pri zápise:

en: Write coordinates to image header
sk: Zapísať súradnice do hlavičky obrázka

en: Write position information into the exif header of the following files:
sk: Zapíše informáciu o polohe do hlavičky EXIF nasledujúcich súborov:

en: settings
sk: nastavenia

en: keep backup files
sk: uchovávať záložné súbory

en: change file modification time:
sk: čas poslednej zmeny súboru:

en: to gps time
sk: podľa času GPS

en: to previous value (unchanged mtime)
sk: na predchádzajúce hodnoty (nezmenený mčas)

en: Writing position information to image files...
sk: Zapisujem informáciu o polohe do obrázkov...

en: Could not read mtime.
sk: Nemôžem čítať mčas.

en: Could not write mtime.
sk: Nemôžem zapisovať mtime.

en: File could not be deleted!
sk: Súbor nemohol byť zmazaný!

en: Could not rename file!
sk: Nebolo možné premenovať súbor!

en: Could not rename file {0} to {1}!
sk: Nepodarilo sa premenovať súbor {0} na {1}!

en: <html><h3>There are old backup files in the image directory!</h3>
sk: <html><h3>Existujú staré zálohy súborov v adresári obrázkov!</h3>

en: Override old backup files?
sk: Prepísať staré záložné súbory?

en: Keep old backups and continue
sk: Ponechať staré zálohy a pokračovať

en: Override
sk: Nahradiť

en: Could not delete temporary file!
sk: Nemôžem zmazať dočasný súbor!

en: Test failed: Could not read mtime.
sk: Test zlyhal: Nemôžem čítať mčas.

en: Test failed: Could not write mtime.
sk: Test zlyhal: Nemôžem zapísať mčas.

en: coordinates
sk: súradnice

en: Print...
sk: Tlač...

en: Print the map
sk: Vytlačiť mapu

en: Print the Map
sk: Vytlačiť mapu

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Media
sk: Médiá

en: Printer settings
sk: Nastavenie tlačiarne

en: Scale
sk: Mierka

en: Resolution
sk: Rozlíšenie

en: Map information
sk: Informácie o mape

en: Map Preview
sk: Náhľad mapy

en: Zoom To Page
sk: Celá stránka

en: Zoom To Actual Size
sk: Skutočná veľkosť

en: Print
sk: Tlač

en: Printing has been cancelled.
sk: Tlač bola zrušená.

en: Printing stopped
sk: Tlač zastavená

en: Printing has failed.
sk: Tlač zlyhala.

en: File "{0}" does not exist
sk: Súbor "{0}" neexistuje

en: IOException "{0}" occurred
sk: IOVýnimka "{0}" nastala

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
sk: Neexistuje žiadna sada údajov. Skúste stiahnuť údaje zo servera alebo otvorte súbor OSM.

en: Route patterns ...
sk: Vzory trás

en: Edit Route patterns for public transport
sk: Upraviť vzory trás liniek pre hromadnú dopravu

en: Overview
sk: Náhľad

en: Itinerary
sk: Cestovný poriadok

en: Stops
sk: Zastávky

en: Meta
sk: Doplňujúce informácie

en: Mark
sk: Označiť

en: Create Stops from GPX ...
sk: Vytváranie zastávok z GPX ...

en: Create Stops from a GPX file
sk: Vytvorenie zastávok z GPX súboru

en: State
sk: Štát (vo federácii)

en: pending
sk: čakajúca

en: [gap]
sk: [medzera]

en: unnamed
sk: nepomenované

en: Relation Toolbox
sk: Nástroje pre relácie

en: Open relation/multipolygon editor panel
sk: Otvoriť editor relácií/multipolygónov

en: Specify role
sk: Zadajte rolu

en: Change relation member roles to {0}
sk: Zmeniť role členov relácie na {0}

en: Create administrative boundary relations
sk: Vytvoriť relácie administratívnych hraníc

en: Add tags boundary and admin_level to boundary relation ways
sk: Pridať značky "boundary" a "admin_level" do ciest v relácii

en: Move area tags from contour to relation
sk: Presunúť značky z obrysu do relácie

en: When moving tags, consider even non-repeating ones
sk: Pri presúvaní značiek zohľadniť aj neopakujúce sa

en: Always split ways of neighbouring multipolygons
sk: Vždy rozdeliť cesty susediacich multipolygónov

en: Change role
sk: Zmeniť rolu

en: Enter role for selected members
sk: Zadajte rolu vybraných členov

en: Relation Toolbox: {0}
sk: Nástroje pre relácie: {0}

en: another...
sk: iné...

en: Add/remove members from the chosen relation
sk: Pridať/odobrať členov z vybranej relácie

en: Clear the chosen relation
sk: Vyčistiť vybranú reláciu

en: Create a multipolygon from selected objects
sk: Vytvoriť multipolygón z vybraných objektov

en: Create multipolygons from rings
sk: Vytvoriť multipolygón z kruhov

en: Move tags from ways to relation
sk: Presunúť značky z ciest do relácie

en: Enter admin level and name for the border relation:
sk: Zadajte administratívnu úroveň a názov pre reláciu hranice:

en: Admin level
sk: Administratívna úroveň

en: Create a relation from selected objects
sk: Vytvoriť reláciu z vybraných objektov

en: Choose a type for the relation:
sk: Zvoľte typ pre reláciu:

en: Delete relation
sk: Zmazať reláciu

en: Download incomplete members for the chosen relation
sk: Stiahnuť nekompletných členov vybranej relácie

en: Download referrers
sk: Stiahnuť odkazujúce relácie

en: Download referrers for the chosen relation and its members.
sk: Stiahnuť objekty odkazujúce na vybranú reláciu a jej členov.

en: Duplicate relation
sk: Duplikovať reláciu

en: Open relation editor for the chosen relation
sk: Otvoriť editor relácií pre vybranú reláciu

en: Find a relation
sk: Nájsť reláciu

en: Reconstruct polygon
sk: Rekonštruovať polygón

en: Reconstruct polygons from relation {0}
sk: Rekonštruovať polygóny z relácie {0}

en: Open relation wiki page
sk: Otvoriť wiki stránku pre relácie

en: Select relation in main selection.
sk: Vybrať reláciu v hlavnom výbere.

en: Fix roles of the chosen relation members
sk: Opraviť role vybraných členov relácie

en: Complete multipolygon for way {0}
sk: Dokončiť multipolygón pre cestu {0}

en: Node without ''house'' role found
sk: Nájdený bod bez role "house" (dom)

en: Way without ''house'' or ''street'' role found
sk: Nájdená cesta bez role "house" (dom) alebo "street" (ulica)

en: Relation without ''house'' role found
sk: Nájdená relácia bez role "house" (dom)

en: Relation does not have name
sk: Relácia nemá názov

en: Relation has streets with different names
sk: Relácia má ulice s rôznymi názvami

en: fix associatedStreet relation
sk: opraviť relácie "associatedStreet" (pridružená ulica)

en: Relation without ''subarea'' role found
sk: Nájdená relácia bez role "subarea" (podoblasť)

en: Node without ''label'' or ''admin_centre'' role found
sk: Nájdený bod bez role "label" (nápis) alebo "admin_centre" (administratívne centrum)

en: Way without ''inner'' or ''outer'' role found
sk: Nájdená cesta bez role "inner" (vnútorná) alebo "outer" (vonkajšia)

en: Revert changeset fully
sk: Vrátiť celý zmenový súbor

en: Revert selection only
sk: Vrátiť len výber

en: Revert selection and restore deleted objects
sk: Vrátiť výber a obnoviť vymazané objekty

en: Revert changeset
sk: Vrátiť zmeny vykonané v zmenovom súbore

en: Revert
sk: Vrátiť naspäť

en: Enter the ID of the changeset that should be reverted
sk: Zadajte ID zmenového súboru, ktorý má byť vrátený

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
sk: <html>Zvoľte pre stiahnutie údajov na novú dátovú vrstvu.<br>Zrušte voľbu pre stiahnutie na aktuálne aktívnu dátovú vrstvu.</html>

en: The current input is not a list of valid changeset IDs. Please enter one or more integer values > 0 or full changeset URLs.
sk: Súčasný vstup nie je zoznamom platných ID sád zmien. Prosím zadajte jednu alebo viac celočíselných hodnôt > 0 alebo plné adresy URL sád zmien.

en: Please enter one or more integer values > 0 or full changeset URLs.
sk: Prosím zadajte jednu alebo viac celočíselných hodnôt > 0 alebo plné adresy URL sád zmien.

en: Reverted changeset
sk: Vrátený zmenový súbor

en: It is not allowed to revert changeset from {0}
sk: Nie je povolené vrátiť zmenový súbor z {0}

en: Downloading history for {0} object | Downloading history for {0} objects
sk[0]: Sťahujem históriu pre {0} objektov
sk[1]: Sťahujem históriu pre {0} objekt
sk[2]: Sťahujem históriu pre {0} objekty

en: Unexpected data in changeset #{1}
sk: Neočakávané údaje v sade zmien #{1}

en: Missing merge target for {0}
sk: Chýba cieľ zlúčenia pre {0}

en: Checking coordinates of {0} node | Checking coordinates of {0} nodes
sk[0]: Overujem súradnice {0} bodov
sk[1]: Overujem súradnice {0} bodu
sk[2]: Overujem súradnice {0} bodov

en: Changeset {0}: {1}
sk: Sada zmien {0}: {1}

en: Preparing history data...
sk: Pripravujem dáta histórie...

en: Remote Control has been asked to revert a changeset.
sk: Diaľkové ovládanie bolo požiadané o vrátenie zmenového súboru.

en: Reverting...
sk: Vracia sa...

en: This changeset has objects that are not present in current dataset.
    It is needed to download them before reverting. Do you want to continue?
sk: Tento zmenový súbor obsahuje objekty, ktoré sa nenachádzajú v súčasnej sade údajov.
    Je potrebné ich pred vrátením najprv stiahnuť. Chcete pokračovať?

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Revert was canceled
sk: Vrátenie bolo zrušené

en: Revert changesets
sk: Vrátiť späť sady zmien

en: Reverting changeset {0}
sk: Vrácajú sa späť zmeny zo sady zmien {0}

en: See {0}
sk: Pozri {0}

en: Please solve conflicts and maybe try again to revert.
sk: Prosím vyriešte konflikty a možno skúste navrátenie znovu.

en: Revert changeset {0}
sk: Vrátiť spať sadu zmien {0}

en: Partially revert changeset {0}
sk: Čiastočne vrátiť spať sadu zmien {0}

en: Road Sign Plugin
sk: Plugin Dopravné značky (Road Sign Plugin)

en: signs
sk: dopravné značky

en: Change Properties
sk: Zmeniť vlastnosti

en: Country preset:
sk: Prednastavenie krajiny:

en: Show all signs
sk: Zobrazovať všetky značky

en: Show a selection of the most useful signs
sk: Zobrazovať výber najdôležitejších značiek

en: Belgium
sk: Belgicko

en: Czech Republic
sk: Česká Republika

en: Spain
sk: Španielsko

en: Germany
sk: Nemecko

en: Poland
sk: Poľsko

en: Slovakia
sk: Slovensko

en: Roadsign tagging
sk: Dopravné značky

en: Add tags by clicking on road signs
sk: Pridajte značky kliknutím na dopravné značky

en: Roadsigns plugin: open dialog
sk: Plugin Dopravné značky: otvoriť dialóg

en: custom
sk: prispôsobené

en: Could not read tagging preset source: ''{0}''
sk: Nepodarilo sa načítať zdroj prednastavených značiek: ''{0}''

en: Error parsing tagging preset from ''{0}'':
sk: Chyba pri čítaní prednastavených značiek z ''{0}'':

en: Sign {0}
sk: Dopravná značka {0}

en: Additional sign {0}
sk: Doplňujúca dopravná značka {0}

en: Routing
sk: Trasovanie (Routing)

en: Click to add destination.
sk: Kliknutie pridá miesto určenia.

en: Click and drag to move destination
sk: Kliknutie a ťahanie posúva miesto určenia

en: Click to remove destination
sk: Kliknutie odstráni miesto určenia

en: Open a list of routing nodes
sk: Otvoriť zoznam trasových bodov

en: Add routing layer
sk: Pridať routing layer

en: Criteria
sk: Kritérium

en: Shortest
sk: Najkratšia

en: Fastest
sk: Najrýchlejšia

en: Ignore oneways
sk: Ignorovať jednosmerky

en: Reverse route
sk: Opačná trasa

en: Clear route
sk: Vymazať trasu

en: Reconstruct Graph
sk: Rekonštruovať graf

en: Routing Plugin Preferences
sk: Nastavenia trasového (Routing) Pluginu

en: Configure routing preferences.
sk: Konfigurácia trasových priorít.

en: Speed (Km/h)
sk: Rýchlosť (km/h)

en: Enter weight values
sk: Vstup hmotnostnej hodnoty

en: New value for {0}
sk: Nová hodnota pre {0}

en: Load...
sk: Načítať...

en: Loading files
sk: Načítajú sa súbory

en: Test credentials now
sk: Otestovať prihlasovacie údaje

en: Connection successful.
sk: Spojenie úspešné

en: Save...
sk: Uložiť...

en: Simplify Area
sk: Zjednodušiť oblasť

en: Delete unnecessary nodes from an area.
sk: Zmaže nepotrebné body oblasti.

en: Yes, delete nodes
sk: Áno, vymazať body

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
sk: Vymazať body mimo sťahovanej oblasti dát

en: No, abort
sk: Nie, zrušiť

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
sk[0]: Vybrané cesty obsahujú body mimo stiahnutej oblasti údajov.
sk[1]: Vybraná cesta obsahuje body mimo stiahnutej oblasti údajov.
sk[2]: Vybrané cesty obsahujú body mimo stiahnutej oblasti údajov.

en: Do you want to delete them anyway?
sk: Chcete ich aj tak vymazať?

en: Delete nodes outside of data regions?
sk: Vymazať body mimo sťahovanej oblasti?

en: Export traffic data to SUMO network file.
sk: Exportovať dopravné údaje do súboru siete SUMO.

en: AutoSave LiveData
sk: Automatické ukladanie LiveData

en: Save captured data to file every minute.
sk: Uložiť zachytené dáta do súboru každý minútu.

en: Error while exporting {0}: {1}
sk: Chyba pri exporte {0}: {1}

en: SurveyorPlugin needs LiveGpsPlugin, but could not find it!
sk: Plugin SurveyorPlugin potrebuje ku svojej činnosti plugin LiveGpsPlugin, ktorý nebol najdený!

en: Surveyor...
sk: Merač...

en: Open surveyor tool.
sk: Otvor meračský nástroj.

en: Surveyor
sk: Merač

en: Could not read surveyor definition: {0}
sk: Nemôžem čítať meračské rozlíšenie: {0}

en: Error parsing {0}: {1}
sk: Chyba parsovania{0}: {1}

en: Surveyor waypoint layer
sk: Vrstva bodov pre plugin Surveyor

en: {0} start
sk: {0} štart

en: {0} end
sk: {0} koniec

en: Waypoint Description
sk: Popis bodov

en: Edit tags
sk: Upraviť značky

en: Launches the tag editor dialog
sk: Otvoriť dialóg úpravy značiek

en: JOSM Tag Editor Plugin
sk: JOSM Tag Editor Plugin (plugin pre úpravu značiek)

en: Presets
sk: Predvoľby

en: Highlight
sk: Zvýrazniť

en: Group
sk: Skupina

en: Item
sk: Položka

en: Search:
sk: Hľadať:

en: unexpected column number {0}
sk: neočakávané číslo stĺpca {0}

en: Tagging Preset Tester
sk: Tester predvolieb značenia

en: Open the tagging preset test tool for previewing tagging preset dialogs.
sk: Otvoriť nástroje testu predvoľby značenia pre prehliadanie dialógu predvoľby značenia.

en: You have to specify tagging preset sources in the preferences first.
sk: Najskôr určite zdroj predvoľby značenia v predvoľbách.

en: Enter housenumbers or amount of segments
sk: Zadajte čísla domov alebo počet častí

en: Terrace a house
sk: Radové domy

en: Interpolation
sk: Interpolácia (vloženie)

en: Lowest Number
sk: Najnižšie číslo

en: Lowest housenumber of the terraced house
sk: Najnižšie číslo domu v radovej zástavbe

en: Highest Number
sk: Najvyššie číslo

en: List of Numbers
sk: Zoznam čísiel

en: add to existing associatedStreet relation
sk: pridať do existujúcej pridruženej relácie

en: create an associatedStreet relation
sk: vytvoriť pridruženú reláciu

en: Street name:
sk: Názov ulice:

en: Even/Odd
sk: Párne/Nepárne

en: Lowest number
sk: Najnižšie číslo

en: Highest number
sk: Navyššie číslo

en: Lowest housenumber cannot be higher than highest housenumber
sk: Najnižšie číslo domu nemôže byť vyšie ako najvyššie číslo domu

en: Housenumbers do not match odd/even setting
sk: Čísla domov sa nezhodujú s nastavením nepárne/párne

en: Segment must be a number greater 1
sk: Počet segmentov musí byť číslo väčšie ako 1

en: {0} must be greater than 0
sk: {0} musí byť väčšie ako 0

en: {0} is not a number
sk: {0} nie je číslo

en: Reverse a terrace
sk: Otočiť smer radu budov

en: Reverses house numbers on a terrace.
sk: Otočenie uličných čísel radu budov

en: Cannot reverse!
sk: Nemožno otočiť!

en: Reverse Terrace
sk: Otočiť smer radu budov

en: Terrace a building
sk: Vytvoriť rad budov

en: Creates individual buildings from a long building.
sk: Vytvoriť viac jednotlivých budov z jednej dlhej budovy.

en: Invalid selection
sk: Chybný výber

en: Select a single, closed way of at least four nodes. (Optionally you can also select a street for the addr:street tag and a node to mark the start of numbering.)
sk: Vyberte jednu uzavretú cestu s aspoň štyrmi bodmi. (Prípadne môžete vybrať ulicu pre naplnenie značky "addr:street" a bod, od ktorého začína číslovanie.)

en: Terrace
sk: Rad (Terrace)

en: Todo list
sk: Zásobník práce

en: Open the todo list.
sk: Otvoriť zásobník práce.

en: Zoom to the selected item in the todo list.
sk: Priblížiť na zvolenú položku v zásobníku práce

en: Select all Unmarked and Zoom
sk: Zvoliť všetky neoznačené a priblížiť

en: Select and zoom to all of the unmarked items in the todo list.
sk: Zvoliť a priblížiť všetky neoznačené položky v zásobníku práce.

en: Pass
sk: Preskočiť

en: Moves on to the next item but leaves this item in the todo list.
sk: Presunie sa na ďalšiu položku, ale ponechá aktuálnu položku v zozname.

en: Pass over element without marking it
sk: Preskočiť objekt bez jeho označenia

en: Add the selected items to the todo list.
sk: Pridať vybraný objekt do zásobníka práce.

en: Clear and add
sk: Vymazať a pridať

en: Clear list, add the selected items to the todo list and zoom first item.
sk: Vymazať zoznam, pridať zvolené položky do zoznamu a priblížiť na prvú položku.

en: Clear and add elements
sk: Vymazať a pridať prvky

en: Mark selected
sk: Označiť vybrané

en: Mark the selected items (on the map) as done in the todo list.
sk: Označiť zvolené položky (na mape) ako vybavené v zozname.

en: Mark selected element done
sk: Označiť zvolené položky ako vybavené

en: Mark the selected item in the todo list as done.
sk: Označiť zvolenú položky ako vybavené v zozname.

en: Mark element done
sk: Označiť objekt ako vybavený

en: Mark all
sk: Označiť všetky

en: Mark all items in the todo list as done.
sk: Označiť všetky položky v zásobníku práce ako vybavené.

en: Unmark all
sk: Odznačiť všetky

en: Unmark all items in the todo list that have been marked as done.
sk: Odznačiť všetky položky v zásobníku práce, ktoré boli označené ako vybavené.

en: Clear the todo list
sk: Vymazať zásobník práce

en: Remove all items (marked and unmarked) from the todo list.
sk: Odstrániť všetky položky (označené aj neoznačené) zo zásobníku práce.

en: Todo list {0}/{1} ({2}%)
sk: Zásobník práce {0}/{1} ({2}%)

en: Browse
sk: Prechádzať

en: Browse map with left button
sk: Prezerať mapu s ľavým tlačidlom

en: Merge objects nodes
sk: Zlúčiť body objektov

en: Tracing
sk: Trasovanie

en: Tracer building
sk: Tracer stavieb

en: An unknown error has occurred
sk: Nastala neznáma chyba

en: Warning: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
sk: Upozornenie: Ignorujem výnimku, pretože úloha bola zrušená. Výnimka: {0}

en: Error while exporting {0}:
    {1}
sk: Chyba pri exporte {0}:
    {1}

en: never
sk: nikdy

en: Backward
sk: Späť

en: Create/Edit turn restriction...
sk: Vytvorenie/Úprava zákazu odbočenia...

en: Create or edit a turn restriction.
sk: Vytvoriť alebo upraviť zákaz odbočenia.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
sk: V nasledujúcej tabuľke si môžete upraviť <strong>neupravené značky</strong> ktoré reprezentujú v OSM tieto zákazy odbočenia.

en: In the following table you can edit the <strong>raw members</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
sk: V nasledujúcej tabuľke môžete upraviť <strong>neupravené členy</strong> OSM relácie reprezentujúcej tieto zákazy odbočenia.

en: Type:
sk: Typ:

en: From:
sk: Z:

en: To:
sk: Na:

en: Vias:
sk: Cez:

en: Copy to the clipboard
sk: Kopírovať do schránky

en: Cannot find object with id ''{0}'' in layer ''{1}''
sk: Nemožno nájsť objekt s id ''{0}'' vo vrstve ''{1}''

en: Cannot add object ''{0}'' as relation member because it is deleted or invisible in layer ''{1}''
sk: Nemožno pridať objekt ''{0}'' ako člena relácie, pretože je odstránená, alebo neviditeľné vo vrstve ''{1}''

en: Clear the selected roles or delete the selected members
sk: Vymazať vybrané role alebo odstrániť vybraných členov

en: Insert new relation members from object in the clipboard
sk: Vložiť nových členov relácie zo schránky

en: Move the selected relation members down by one position
sk: Presunutie vybratých členov relácie dole o jednu pozíciu

en: Move the selected relation members up by one position
sk: Presunutie vybratých členov relácie hore o jednu pozíciu

en: Edit basic attributes of a turn restriction
sk: Upraviť základné atribúty zákazu odbočenia

en: Edit the raw tags and members of this turn restriction
sk: Priamo upraviť značky a členy tohto zákazu odbočenia

en: Errors/Warnings
sk: Chyby/Varovania

en: Show errors and warnings related to this turn restriction
sk: Zobraziť chyby a varovania týkajúce sa tohto zákazu odbočenia

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
sk: Vytvoriť nový zákaz odbočenia vo vrstve ''{0}''

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
sk: Upraviť nový zákaz odbočenia vo vrstve ''{0}''

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
sk: Upraviť zákaz odbočenia ''{0}'' vo vrstve ''{1}''

en: There is still an unresolved error or warning identified for this turn restriction. You are recommended to resolve this issue first. | There are still {0} errors and/or warnings identified for this turn restriction. You are recommended to resolve these issues first.
sk[0]: Pre tento zákaz odbočenia sa našlo {0} nevyriešených chýb alebo varovaní. Odporúča sa tieto problémy vyriešiť ako prvé.
sk[1]: Pre tento zákaz odbočenia sa našla {0} nevyriešená chyba alebo varovanie. Odporúča sa tento problém vyriešiť ako prvý.
sk[2]: Pre tento zákaz odbočenia sa našli {0} nevyriešené chyby alebo varovania. Odporúča sa tieto problémy vyriešiť ako prvé.

en: Do you want to save anyway?
sk: Aj tak chcete uložiť?

en: Yes, save anyway
sk: Áno, aj tak uložiť

en: Save the turn restriction despite of errors and/or warnings
sk: Uložiť zákaz odbočenia bez ohľadu na chyby a/alebo upozornenia

en: No, resolve issues first
sk: Nie, najskôr vyriešiť problémy

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
sk: Zrušiť ukladanie a najskôr začať riešenie zostávajúcich otázok

en: Pending errors and warnings
sk: Nevyriešené chyby a varovania

en: This turn restriction refers to an object which was deleted outside of this turn restriction editor: | This turn restriction refers to {0} objects which were deleted outside of this turn restriction editor:
sk[0]: Tento zákaz odbočenia odkazuje na {0} objektov, ktoré boli zmazané mimo tohto editora zákazov:
sk[1]: Tento zákaz odbočenia odkazuje na {0} objekt, ktorý bol zmazaný mimo tohto editora zákazov:
sk[2]: Tento zákaz odbočenia odkazuje na {0} objekty, ktoré boli zmazané mimo tohto editora zákazov:

en: Updates to this turn restriction can''t be saved unless deleted members are removed.<br>How to you want to proceed?
sk: Aktualizácia tohto zákazu odbočenia nemôže byť uložená, iba ak vymazané členy sú odstránené.<br>Ako chcete pokračovať?

en: Remove deleted members and save
sk: Odstrániť zmazané členy a uložiť

en: Cancel and return to editor
sk: Zrušiť a návrat do editora

en: Deleted members in turn restriction
sk: Zmazať členy v zákaze odbočenia

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
sk: Spôsobiť konflikt a zavrieť editor zákazu odbočenia

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
sk: Návrat do editora zákazu odbočenia a pokračovať v úprave

en: <html>This turn restriction has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
sk: <html>Tento zákaz odbočenia bol zmenený mimo editora.<br>Nemôžete použiť vaše zmeny a pokračovať v úprave.<br>Chcete spôsobiť konflikt a zatvoriť editor?</html>

en: Already participating in a conflict
sk: Už sa zúčastňujú konfliktu

en: Delete this turn restriction
sk: Vymazať tento zákaz odbočenia

en: Select this turn restriction
sk: Vybrať tento zákaz odbočenia

en: Activate the layer this turn restriction belongs to and zoom to it
sk: Aktivovať vrstvu, ku ktorej patrí tento zákaz odbočenia a priblížiť naňho

en: {0} warning | {0} warnings
sk[0]: {0} varovaní
sk[1]: {0} varovanie
sk[2]: {0} varovania

en: {0} error | {0} errors
sk[0]: {0} chýb
sk[1]: {0} chyba
sk[2]: {0} chyby

en: no issues
sk: žiadne problémy

en: please select a way
sk: vyberte prosím cestu

en: multiple objects with role ''{0}''
sk: viac objektov s rolou "{0}"

en: Delete from turn restriction
sk: Vymazať zo zákazu odbočenia

en: Accept the currently selected way
sk: Prijať aktuálne vybratú cestu

en: Paste from the clipboard
sk: Prilepiť zo schránky

en: Create new turn restriction
sk: Vytvoriť nový zákaz odbočenia

en: Launch the turn restriction editor to create a new turn restriction
sk: Spustenie editora zákazu odbočenia pre vytvorenie nového zákazu odbočenia

en: No Right Turn
sk: Zákaz odbočenia vpravo

en: No Left Turn
sk: Zákaz odbočenia vľavo

en: No U-Turn
sk: Zákaz otáčania

en: No Straight On
sk: Zákaz jazdy priamo

en: Only Right Turn
sk: Prikázaný smer jazdy vpravo

en: Only Left Turn
sk: Prikázaný smer jazdy vľavo

en: Only Straight On
sk: Prikázaný smer jazdy priamo

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
sk: Upozornenie: nepodarilo sa načítať ikonu pre typ obmedzenia ''{0}''

en: please select a turn restriction type
sk: vyberte prosím typ obmedzenia v jazde

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
sk: Vyberte typy vozidiel, na ktoré sa toto obmedzenie v jazde <strong>nevzťahuje</strong>.

en: Public Service Vehicles
sk: Vozidlá hromadnej dopravy

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
sk: Vozidlá hromadnej dopravy ako autobusy, električky, atď.

en: Heavy Goods Vehicles
sk: Nákladné vozidlá

en: Motorcars
sk: Osobné automobily

en: Bicycles
sk: Bicykle

en: Mopeds
sk: Mopedy

en: Use standard exceptions
sk: Použiť štandardné výnimky

en: Use non-standard exceptions
sk: Použitie špeciálnej výnimky

en: Remove the currently selected vias
sk: Vymazať aktuálne vybraté "cez (via)" objekty

en: Move the selected vias down by one position
sk: Presunutie vybratých "cez (via)" objektov dole o jednu pozíciu

en: Move the selected vias up by one position
sk: Presunutie vybratých "cez (via)" objektov hore o jednu pozíciu

en: Copy the selected vias to the clipboard
sk: Kopírovať vybrané "cez (via)" objekty do schránky

en: Insert ''via'' objects from the clipboard
sk: Vložiť ''cez (via)'' objekty zo schránky

en: Failed to retrieve OSM object with id {0} from dataset {1}. Cannot add it as ''via''.
sk: Nepodarilo sa získať OSM objekt s id {0} z dátového súboru {1}. Nemožno pridať ako "cez (via)".

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
sk: Zo:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
sk: Do:

en: no participating way with role ''from''
sk: žiadna zúčastňujúca sa cesta s rolou "z (from)"

en: no participating way with role ''to''
sk: žiadna zúčastňujúca sa cesta s rolou "na (to)"

en: Only participating in selection
sk: Len účasť vo výbere

en: <html>Select to display turn restrictions related to object in the current selection only.<br>Deselect to display all turn restrictions in the current data set.</html>
sk: <html>Zvoľte pre zobrazenie iba zákazy odbočenia vzťahujúce sa k objektu v súčasnom výbere.<br>Zrušte zobrazenie všetkých zákazov odbočenia v aktuálnom súbore dát.</html>

en: Turn Restrictions
sk: Zákaz odbočenia

en: Display and manage turn restrictions in the current data set
sk: Zobrazenie a správa zákazu odbočenia v aktuálnom dátovom súbore

en: Open an editor for the selected turn restriction
sk: Otvoriť editor pre vybratý zákaz odbočenia

en: Delete the selected turn restriction
sk: Vymazať vybraný zákaz odbočenia

en: Create a new turn restriction
sk: Vytvoriť nový zákaz odbočenia

en: Set the current JOSM selection to the selected turn restrictions
sk: Nastaviť aktuálny JOSM výber na vybrané zákazy odbočenia

en: Select in current data layer
sk: Vyberte v aktuálnej dátovej vrstve

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
sk: Priblížiť na aktuálne vybrané zákazy odbočenia

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
sk: OSM plugin pre editáciu zákazu odbočenia.

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
sk: Vývoj pluginu zákaz odbočenia bol sponzorovaný <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Configure the preferences for the turnrestrictions plugin
sk: Nastaviť predvoľby pre plugin zákaz odbočenia

en: Sponsor
sk: Sponzor

en: The Basic Editor can optionally display the list of via-objects of a turn restriction. If enabled, one can edit them in the Basic editor too. If disabled, editing of via-objects is possible in the Advanced Editor only.
sk: Základný Editor môže voliteľne zobraziť zoznam "cez (via)"-objektov zákazu odbočenia. Ak je povolené, je možné aj upravovať v Základnom editore. Ak je vypnuté, editácia "cez (via)"-objektov je možné iba v pokročilom editore.

en: Display and edit list of via-objects in the Basic Editor
sk: Zobraziť a editovať zoznam "cez (via)"-objektov v Základnom Editore

en: Road signs - Set A
sk: Dopravné značky - Sada A

en: Road signs - Set B
sk: Dopravné značky - Sada B

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
sk: Vyberte prosím, sadu ikon dopravných značiek, ktoré majú byť použité v plugine.

en: Warning: the preference with key ''{0}'' has an unsupported value ''{1}''. Assuming the default value ''set-a''.
sk: Upozornenie: nastavenie s kľúčom "{0}" má nepodporovanú hodnotu "{1}". Použije sa východisková hodnota "sada A".

en: This turn restriction uses the way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> <strong>and</strong> with role <tt>to</tt>. In a turn restriction, the way with role <tt>from</tt> should be different from the way with role <tt>to</tt>, though.
sk: Tento zákaz odbočenia používa cestu <span class="object-name">{0}</span> s rolou <tt>z (from)</tt> <strong>a</strong> rolou <tt>na (to)</tt>. V obmedzení odbočenia však musí byť cesta s rolou <tt>z (from)</tt> odlišná od cesty s rolou <tt>na (to)</tt>.

en: Delete ''from''
sk: Vymazať "z"

en: Removes the member with role ''from''
sk: Odstráni člena s rolou "z (from)"

en: Delete ''to''
sk: Vymazať "do"

en: Removes the member with role ''to''
sk: Odstráni člena s rolou "na (to)"

en: Fix in editor
sk: Opraviť v editore

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
sk: Prejsť do Základného Editora a ručne zvoliť členov s rolou "z (from)" a "na (to)"

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
sk: Zákaz odbočenia používa neštandardný typ zákazu <tt>{0}</tt> pre značkový kľúč<tt> zákazu</tt>. Odporúča sa používať iba štandardné hodnoty. Prosím, vyberte jeden zo základného editora.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
sk: Prejsť na Základný Editor a ručne zvoliť typ zákazu odbočenia

en: The <strong>from</strong>-way <span class="object-name">{0}</span> and the <strong>to</strong>-way <span class="object-name">{1}</span> intersect at node <span class="object-name">{2}</span> but this node isn''t a <strong>via</strong>-object.<br> It is recommended to set it as unique <strong>via</strong>-object.
sk: Cesta <strong>z (from)</strong> <span class="object-name">{0}</span> a cesta <strong>na (to)</strong> <span class="object-name">{1}</span> sa pretínajú v bode <span class="object-name">{2}</span>, ale tento bod nemá rolu <strong>cez (via)</strong>.<br> Odporúča sa nastaviť ho ako samostatný objekt <strong>cez (via)</strong>.

en: Set via-Object
sk: Nastaviť "cez (via)" objekt

en: Replaces the currently configured via-objects with the node at the intersection
sk: Nahrádza aktuálne konfigurované "cez (via)" objekty s bodom na križovatke

en: Go to Basic Editor and manually fix the list of via-objects
sk: Prejsť na základný editor a opraviť ručne zoznam cez (via) objektov

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
sk: Zákaz odbočenia musí obsahovať typ obmedzenia. Prosím, vyberte typ v základnom editore.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
sk: Cesta s rolou <tt>z (from)</tt> je potrebná pri zákaze odbočenia.

en: A way with role <tt>to</tt> is required in a turn restriction.
sk: Cesta s rolou <tt>na (to)</tt> je potrebná pri zákaze odbočenia.

en: Please go to the Basic editor and manually choose a way.
sk: Prosím, choďte do základného editora a ručne vyberte cestu.

en: Add in editor
sk: Pridať do editora

en: Add a way with role ''from''
sk: Pridať cestu s rolou "z (from)"

en: Add a way with role ''to''
sk: Pridať cestu s rolou "na (to)"

en: The two ways participating in the turn restriction <strong>aren''t connected.</strong>
sk: Cesty v zákaze odbočenia <strong>nie sú spojené</strong>.

en: Make sure you add one or more via objects (nodes or ways) to the turn restriction.
sk: Uistite sa že zákaz odbočenia obsahuje jeden alebo viac cez (via) objektov (body alebo cesty).

en: Go to the Advanced Editor and add via objects
sk: Prejsť na rozšírený editor a pridať "cez (via)" objekty.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>from</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
sk: Zákaz odbočenia vyžaduje presne jednu cestu s rolou <tt>z (from)</tt>. Tento zákaz odbočenia má {0} cesty s touto rolou. Prosím odstráňte {1} z nich.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>to</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
sk: Zákaz odbočenia vyžaduje presne jednu cestu s rolou <tt>na (to)</tt>. Tento zákaz odbočenia má {0} cesty s touto rolou. Prosím odstráňte {1} z nich.

en: Go to the Advanced Editor and remove the members
sk: Prejsť na pokročilý editor a odstrániť členov

en: The tag <tt>except</tt> has the non-standard value <tt>{0}</tt>. It is recommended to use standard values for <tt>except</tt> only.
sk: Značka <tt>except (okrem)</tt> má neštandardnú hodnotu <tt>{0}</tt>. Odporúča sa používať len štandardné hodnoty pre <tt>except (okrem)</tt>.

en: Go to Basic Editor and select standard vehicle type based exceptions
sk: Prejdite na základný editor a vyberte štandardný typ vozidla na základe výnimky

en: The required tag <tt>{0}={1}</tt> is missing.
sk: Požadovaná značka <tt>{0}={1}</tt> chýba.

en: Add missing tag
sk: Pridať chýbajúcu značku

en: Add the missing tag {0}={1}
sk: Pridať chýbajúcu značku {0}={1}

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> and the way <span class="object-name">{1}</span> with role <tt>to</tt> intersect at node <span class="object-name">{2}</span>. <p> Both ways should be split at the intersecting node.
sk: Cesta <span class="object-name">{0}</span> s rolou <tt>z (from)</tt> a cesta <span class="object-name">{1}</span> s rolou <tt>na (to)</tt> sa pretínajú v bode <span class="object-name">{2}</span>. <p>Obe cesty by mali byť rozdelené v tom bode.

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>{1}</tt> should be split at node <span class="object-name">{2}</span> where it connects to way <span class="object-name">{3}</span>.
sk: Cesta <span class="object-name">{0}</span> s rolou <tt>{1}</tt> by mala byť rozdelená v bode <span class="object-name">{2}</span> kde sa pripája na cestu <span class="object-name">{3}</span>.

en: Split now
sk: Teraz rozdeliť

en: Split the ways
sk: Rozdelí cesty

en: This turn restriction uses the node <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
sk: Tento zákaz odbočenia používa bod <span class="object-name">{0}</span> ako člena s rolou <tt>{1}</tt>.

en: This turn restriction uses the relation <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
sk: Tento zákaz odbočenia používa reláciu <span class="object-name">{0}</span> ako člena s rolou <tt>{1}</tt>.

en: A way is required instead.
sk: Je vyžadovaná cesta.

en: Delete the member from the turn restriction
sk: Vymazať člena zo zákazu odbočenia

en: Change to the Basic Editor and select a way
sk: Prejsť na základný editor a vybrať cestu

en: Object could not be undeleted | Some objects could not be undeleted
sk[0]: Niektoré objekty nemohli byť obnovené
sk[1]: Objekt nemohol byť obnovený
sk[2]: Niektoré objekty nemohli byť obnovené

en: One object could not be undeleted.<br> | {0} objects could not be undeleted.<br>
sk[0]: {0} objektov nemohlo byť obnovených.<br>
sk[1]: Jeden objekt nemohol byť obnovený.<br>
sk[2]: {0} objektov nemohlo byť obnovených.<br>

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id. Maybe it was redacted.
sk: Server odpovedal s chybovým kódom 404.<br>To zvyčajne znamená, že server nepozná objekt s požadovaným ID. Možno bol upravený redaktorom.

en: Undelete object...
sk: Obnoviť objekt...

en: Undelete object by id
sk: Obnoviť objekt s id

en: Undelete Object
sk: Obnoviť Objekt

en: Undelete object
sk: Obnoviť Objekt

en: Enter the type and ID of the objects that should be undeleted, e.g., ''n1 w2''
sk: Zadajte typ a ID objektov, ktoré majú byť obnovené, napr. "n1 w2"

en: Select if the data should be added into a new layer
sk: Vyberte v prípade, že údaje by mali byť pridané do novej vrstvy

en: Start undeleting
sk: Spustiť obnovenie

en: Close dialog and cancel
sk: Zatvoriť dialóg a zrušiť

en: Add nodes at intersections
sk: Pridať body v priesečníkoch

en: Add missing nodes at intersections of selected ways.
sk: Pridať chýbajúce body v priesečníkoch vybraných ciest.

en: Please select one or more ways with intersections of segments.
sk: Prosím vyberte jednu alebo viac ciest s križovaním segmentov.

en: Align Way Nodes
sk: Zarovnať body cesty

en: Align nodes in a way
sk: Zarovnať body v ceste

en: The way with selected nodes can not be straightened.
sk: Cesta s vybranými bodmi nemôže byť vyrovnaná.

en: Internal error: number of nodes is {0}.
sk: Interná chyba: počet bodov je {0}.

en: Copy all tags of selected objects to paste buffer.
sk: Kopírovať všetky značky vybraných objektov do schránky.

en: Extract node
sk: Extrahovať bod

en: Extracts node from a way
sk: Extrahuje bod z cesty

en: This tool extracts node from its ways and requires single node to be selected.
sk: Tento nástroj extrahuje bod z jeho cesty a potrebuje aby bol vybratý samotný bod.

en: Extract node confirmation
sk: Potvrdenie extrahovania bodu

en: You are about to extract a node which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to extract?
sk: Chystáte sa extrahovať bod, ktorý môže byť odkazovaný z objektov, ktoré ešte nie sú stiahnuté.<br>To môže spôsobiť problémy, pretože iné objekty (ktoré nevidíte) ho môžu používať <br>Naozaj chcete extrahovať?

en: Extract node from line
sk: Extrahovať bod z čiary

en: Paste Relations
sk: Prilepiť relácie

en: Paste relation membership from objects in the buffer onto selected object(s)
sk: Prilepiť členstvo v relácii z objektov v zásobníku na vybraný objekt(y)

en: Split Object
sk: Rozdeliť objekt

en: Split an object at the selected nodes.
sk: Rozdeliť objekt vo vybraných bodoch.

en: The current selection cannot be used for splitting.
sk: Tento výber nemôže byť použitý k rozdeleniu.

en: Only one multipolygon can be selected for splitting
sk: Pre rozdelenie je možné zvoliť iba jeden multipolygon

en: Splitting multipolygons requires a split way to be selected
sk: Delenie multipolygónov vyžaduje zvolenie deliacej cesty

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way as well. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way as well.
sk[0]: Zvolené body používa viac ako jedna cesta. Prosím zvoľte aj cestu.
sk[1]: Zvolený bod používa viac ako jedna cesta. Prosím zvoľte aj cestu.
sk[2]: Zvolené body používa viac ako jedna cesta. Prosím zvoľte aj cestu.

en: The selected way is not closed.
sk: Vybraná cesta nie je uzatvorená

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
sk[0]: Označená cesta neobsahuje všetky vybrané body.
sk[1]: Označená cesta neobsahuje vybraný bod.
sk[2]: Označená cesta neobsahuje všetky vybrané body.

en: The selected way is not a split way, please select split points or split way too.
sk: Vybraná cesta nerozdeľuje objekt, prosím zvoľte rozdeľujúce body a cestu.

en: The selected nodes can not be consecutive nodes in the object.
sk: Vybrané body nemôžu byť za sebou idúcimi bodmi v objekte.

en: Multipolygon split would create invalid multipolygons! Split was not performed.
sk: Rozdelenie multipolygónu by vytvorilo neplatné multipolygóny! Rozdelenie nebolo vykonané.

en: Multipolygon split created invalid multipolygons! Please review and fix these errors.
sk: Rozdelenie multipolygónu vytvorilo neplatné multipolygóny! Prosém preverte a opravte tieto chyby.

en: Cannot split incomplete multipolygon
sk: Nekompletný multipolygón nemôžem rozdeliť

en: Cannot split multipolygon with multiple outer polygons
sk: Nemôžem rozdeliť multipolygón s viacerými vonkajšími polygónmi.

en: Split ways must not be a member of the multipolygon
sk: Deliace cesty nesmú byť členmi multipolygónu

en: Multipolygon has unclosed rings
sk: Multipolygón má neuzavreté kruhy

en: The split way does not start/end on the multipolygon outer ways
sk: Deliaca cesta nezačína/nekončí na vonkajších cestách multipolygónu

en: Error in multipolygon: {0}
sk: Chyba v multipolygóne: {0}

en: Split way crosses inner polygon
sk: Deliaca cesta križuje vnútorný polygón

en: Split adjacent ways
sk: Rozdeliť susedné cesty

en: Split adjacent ways on T-intersections
sk: Rozdeliť susedné cesty v T-priesečníkoch

en: There are several ways containing one of the splitting nodes. Select ways participating in this operation.
sk: Existuje viacero ciest obsahujúcich jeden z rozdeľujúcich bodov. Vyberte cesty požadované pre túto operáciu.

en: The selection cannot be used for action ''{0}''
sk: Súčasný výber nie je možné použiť pre akciu ''{0}''

en: Symmetry
sk: Symetria

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
sk: Prosím, vyberte aspoň dva body pre os symetrie a niečo iné na odzrkadlenie.

en: Paste tags from previous selection
sk: Vložiť značky z predošlého výberu

en: Paste tags from the previously selected object(s) (not from clipboard).
sk: Vložiť značky z naposledy zvolených objektov (nie zo schránky).

en: Add Source Tag
sk: Pridať značku "zdroj"

en: Add remembered source tag
sk: Pridať zapamätanú značku "zdroj"

en: UnGlue Relation
sk: Odlepiť reláciu

en: Duplicate nodes, ways and relations that are used by multiple relations.
sk: Zdvojiť body, cesty a relácie, ktoré sú použíte viacerými reláciami.

en: Unglued Relations
sk: Odlepené relácie

en: Change relation member for {0} {1}
sk: Zmeniť člena relácie pre {0} {1}

en: Radius too small
sk: Polomer je príliš malý

en: Nothing to do
sk: Nič na vykonanie

en: Could not detect which part of the closed way should be changed
sk: Nepodarilo sa zistiť, ktorá časť uzavretej cesty má byť zmenená.

en: Circle arc
sk: Polkružnica

en: Create a circle arc
sk: Vytvoriť polkružnicu

en: Could not use selection to create a curve
sk: Nedá sa použiť výber na vytvorenie krivky

en: Could not use selection to create a curve: {0}
sk: Nedá sa použiť výber na vytvorenie krivky: {0}

en: Select custom URL
sk: Vybrať vlastnú URL

en: Please select one of custom URLs (configured in Preferences)
sk: Prosím zvoľte jednu vlastnú adresu URL (definované v Nastaveniach)

en: Ask every time
sk: Vždy sa pýtať

en: Configure custom URL
sk: Nastaviť vlastné URL

en: Open custom URL
sk: Otvoriť vlastnú URL

en: Opens specified URL browser
sk: Otvorí zadanú adresu URL v prehliadači

en: Utilsplugin2 settings
sk: Utilsplugin2 nastavenia

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
sk: Tu môžete zmeniť niektoré nastavenia funkcií pluginu Utilsplugin2

en: Save to file
sk: Uložiť do súboru

en: Load from file
sk: Načítať zo súboru

en: Please edit custom URLs and select one row to use with the tool<br/> <b>&#123;key&#125;</b> is replaced with the tag value<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> is replaced with the element ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> is replaced with "node","way" or "relation" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> is replaced with map center latitude/longitude <br/> Your can manually load settings from file <b>customurl.txt</b> in JOSM folder
sk: Prosím upravte vlastné adresy URL a zvoľte jeden riadok pre použitie s nástrojom<br/> <b>&#123;key&#125;</b> je nahradené hodnotou značky<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> je nahradené  s ID elementu<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> je nahradené s "node" (bod), "way" (cesta) alebo "relation" (relácia)<br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> sú nahradené zemepisnou šírkou a dĺžkou stredu mapy<br/> Môžete ručne načítať nastavenia zo súboru <b>customurl.txt</b> v priečinku JOSM

en: Custom URL configuration
sk: Nastavenie vlastných adries URL

en: Lat Lon tool
sk: Nástroj zem. šírky/dĺžky

en: Create geometry by entering lat lon coordinates for it.
sk: Vytvoriť geometriu zadaním súradníc zemepisnej šírky a dĺžky.

en: Enter the coordinates for the new nodes, one for each line.<br/>If you enter two lines with the same coordinates there will be generated duplicate nodes.<br/>You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.<br/>Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.<br/>For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.<br/>Coordinate value can be in one of three formats:<ul><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.<br/><br/>Some examples:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>
sk: Zadajte súradnice nových bodov, jeden pre každú čiaru.<br/>Ak zadáte dve čiary s rovnakými súradnicami vytvoria sa duplicitné body.<br/>Môžete oddeliť zemepisnú dĺžku a šírku medzerou, čiarkou, alebo bodkočiarkou.<br/>Použite kladné čísla alebo znaky N, E na označenie zemepisných strán sever a východ.<br/>Pre svetové strany juh a západ, môžete použiť buď záporné čísla alebo znaky S, W.<br/>Súradnice môžu byť v jednom z troch formátov:<ul><li><i>stupne</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>stupne</i><tt>&deg;</tt> <i>minúty</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>stupne</i><tt>&deg;</tt> <i>minúty</i><tt>&#39;</tt> <i>sekundy</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symboly <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> sú nepovinné.<br/><br/>Príklady:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13\" N, 21 deg 11&#39; 47.60\" E</li></ul>

en: Tag multiple objects [alpha]
sk: Označiť viaceré objekty [alpha]

en: Edit tags of object list in table
sk: Upraviť značky zoznamu objektov v tabuľke

en: Tag multiple objects
sk: Označiť viaceré objekty

en: Sync with JOSM selection
sk: Synchronizovať s výberom v JOSM

en: Zoom to objects
sk: Priblížiť na objekty

en: Remove tag
sk: Odstrániť značku

en: Delete tags from multiple objects
sk: Odstrániť značky z viacerých objektov

en: Duplicate tags from the first
sk: Duplikovať značky z prvého

en: Set tags for multiple objects
sk: Nastaviť značky viacerých objektov

en: Delete from history
sk: Odstrániť z histórie

en: Find primitives with these tags
sk: Nájsť základné objekty s týmito značkami

en: Multitag Background: highlight
sk: Pozadie viacnásobných značiek: zvýraznenie

en: Replace geometry of selected object with a new one
sk: Nahradiť geometriu vybraného objektu novou

en: This tool replaces geometry of one object with another, and so requires exactly two objects to be selected.
sk: Tento nástroj nahradí geometriu jedného objektu iným a vyžaduje preto, aby boli vybrané iba dva objekty.

en: Both ways are new and have new nodes, cannot decide which one has the correct geometry.
sk: Obe cesty sú nové a majú nové body, nedá sa rozhodnúť, ktorá má správnu geometriu.

en: Replace Membership
sk: Nahradiť členstvo

en: In relations where the selected object is member of, replace it with a new one
sk: V reláciách, kde je zvolený objekt členom, bude nahradený novým

en: Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relation | Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relations
sk[0]: ''{0}'' nahradené ''{1}'' v {2} reláciách
sk[1]: ''{0}'' nahradené ''{1}'' v {2} relácii
sk[2]: ''{0}'' nahradené ''{1}'' v {2} reláciách

en: The first selected object ''{0}'' is not part of any relation
sk: Prvý zvolený objekt ''{0}'' nie je súčasťou žiadnej relácie

en: Range of child primitives count
sk: Rozsah počtu podriadených prvkov

en: Range of parent primitives count
sk: Rozsah počtu nadradených prvkov

en: Range of referencing relation count
sk: Rozsah počtu odkazujúcich relácií

en: Range of attached ways count
sk: Rozsah počtu pripojených ciest

en: Adjacent nodes
sk: Susedné body

en: Select adjacent nodes
sk: Vybrať susedné body

en: Adjacent ways
sk: Susedné cesty

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
sk: Budú vybraté susedné cesty. Body budú odznačené.

en: All connected ways
sk: Všetky spojené cesty

en: Select all connected ways
sk: Vybrať všetky spojené cesty

en: Intersecting ways
sk: Pretínajúce cesty

en: Select intersecting ways
sk: Vybrať pretínajúce cesty

en: Please select some ways to find connected and intersecting ways!
sk: Prosím, vyberte nejaké cesty na nájdenie pripojených a pretínajúcich ciest!

en: All intersecting ways
sk: Všetky pretínajúce cesty

en: Select all intersecting ways
sk: Vybrať všetky pretínajpce cesty

en: Please select some ways to find all connected and intersecting ways!
sk: Prosím, vyberte nejaké cesty na nájdenie všetkých pripojených a pretínajúcich ciest!

en: Middle nodes
sk: Stredné body

en: Select middle nodes
sk: Vybrať stredné body

en: Please select two nodes connected by way!
sk: Prosím, vyberte dva body spojené cestou!

en: Reached max recursion depth: {0}
sk: Dosiahnutá maximálna hĺbka rekurzie: {0}

en: All inside [testing]
sk: Všetko vo vnútri [v testovaní]

en: Select all inside selected polygons
sk: Vybrať všetko vo vnútri vybratého polygónu

en: All inside
sk: Všetko vovnútri

en: Nothing found. Please select some closed ways or multipolygons to find all primitives inside them!
sk: Nič sa nenašlo. Prosím, vyberte nejaké uazvreté cesty alebo multipolygóny na nájdenie všetkých prvkov v nich!

en: Area boundary [testing]
sk: Hranicu oblasti [v testovaní]

en: Select relation or all ways that forms area boundary
sk: Vybrať reláciu alebo všetky cesty, ktoré tvoria hranicu

en: Nothing found. Please select way that is a part of some polygon formed by connected ways
sk: Nič sa nenašlo. Prosím, vyberte cestu, ktorá je súčasťou nejakého polygónu formovaného spojenými cestami

en: Select Highway
sk: Vybrať cestu

en: Select highway for the name/ref given
sk: Vybrať cestu podľa daného názvu/ref

en: Please select one or two ways for this action
sk: Prosím, vyberte pre túto akciu jednu alebo dve cesty

en: Select last modified nodes
sk: Vybrať naposledy zmenené body

en: Select last modified ways
sk: Vybrať naposledy zmenené cesty

en: Select Way Nodes
sk: Vybrať body cesty

en: Select all nodes of a selected way.
sk: Vybrať všetky body vybratej cesty.

en: Undo selection
sk: Vrátiť výber

en: Reselect last added object or selection form history
sk: Znovu vybrať naposledy pridaný objekt alebo výber z histórie

en: Unselect nodes
sk: Odznačiť body

en: Removes all nodes from selection
sk: Odstráni všetky body z výberu

en: Way Download
sk: Way Download (Sťahovanie cesty)

en: Download map data on the end of selected way
sk: Sťahovanie údajov mapy na konci vybratej cesty

en: <html>Neither a node nor a way with an endpoint outside of the<br>current download areas is selected.<br>Select a node on the start or end of a way or an entire way first.</html>
sk: <html>Žiadny bod ani cesta s koncovým bodom mimo z<br>vybratej aktuálnej sťahovanej oblasti.<br>Vyberte bod na začiatku, alebo na konci cesty, alebo najskôr celú cestu.</html>

en: <html>Could not find a unique node to start downloading from.</html>
sk: <html>Nemôžem nájsť jedinečný bod pre začiatok sťahovania.</html>

en: <html>There are no ways connected to node ''{0}''. Aborting.</html>
sk: <html>Nenachádza sa tam žiadna cesta spojená s bodom ''{0}''. Prerušujem.</html>

en: Way downloader data inconsistency. Prior connected way ''{0}'' wasn''t discovered after download
sk: Nezrovnalosť v dátach stiahnutých ciest. Predchádzajúce pripojené cesty ''{0}'' sa nemuseli objavil po prevzatí

en: <html>There aren''t further connected ways to download.<br>A potential duplicate node of the currently selected node was found, though.<br><br>The currently selected node is ''{0}''<br>The potential duplicate node is ''{1}''<br>Merge the duplicate node onto the currently selected node and continue way downloading?</html>
sk: <html>Nie sú ďalšie pripojené cesty na stiahnutie. <br>Bol zistený potenciálny duplicitný bod z práve vybraných bodov, hoci. <br>Aktuálne vybraný bod je ''{0}''<br>Potenciálny duplicitný bod je ''{1}''<br>Spojiť duplicitné body na aktuálne vybraný bod a pokračovať v sťahovaní?</html>

en: Merge duplicate node?
sk: Zlúčiť duplikátne body?

en: <html>No more connected ways to download.</html>
sk: <html>Nie je viac spojených ciest pre stiahnutie.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
sk: Bod ''{0}'' je spojený s viac ako 2 spojenými cestami.

en: Enter search expression here..
sk: Sem zadajte hľadaný výraz..

en: Select waypoint to move map
sk: Vybrať waypoint na premiestnenie mapy

en: Waypoint search
sk: Hľadanie waypointu

en: Search after waypoint. Click and move the map view to the waypoint.
sk: Hľadať za waypointom. Kliknite a posuňte náhľad mapy k waypointu.

en: Go driving
sk: Ísť jazdiť

en: Drive a race car on this layer
sk: Jazdiť so závodným autom na tejto vrstve

en: Tunnel Start
sk: Začiatok tunela

en: Village/City
sk: Dedina/Mesto

en: Parking
sk: Parkovisko

en: Fuel Station
sk: Čerpacia stanica

en: Shopping
sk: Nakupovanie

en: Camping
sk: Táborisko

en: Test
sk: Otestovať
