josm - en to af translation catalogue (361 entries)

en: About
af: Omtrent

en: Display the about screen.
af: Vertoon die omtrent skerm.

en: Help: {0}
af: Hulp: {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
af: Java OpenStreetMap Redigeerder

en: Version {0}
af: Weergawe {0}

en: Last change at {0}
af: Laaste verandering by {0}

en: Java Version {0}
af: Java Weergawe {0}

en: Homepage
af: Tuis bladsy

en: Translations
af: Vertalings

en: Follow us on
af: Volg ons op

en: Preferences are stored in {0}
af: Voorkeure word gestoor in {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
af: Simboliese name vir dopgehou en die werklike paaie:

en: Readme
af: Lees My

en: Revision
af: Revisie

en: Contribution
af: Bydrae

en: License
af: Lisensie

en: Plugins
af: Inproppe

en: Installation Details
af: Installasie Besonderhede

en: Translators
af: Vertalers

en: About JOSM...
af: Omtrent JOSM...

en: Report bug
af: Rapporteer bug

en: Open directory
af: Maak gids oop

en: Failed to locate resource ''{0}''.
af: Mislukte om hulpbron op te spoor ''{0}''.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
af: Mislukte om laai hulpbron ''{0}'', fout is {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
af: Selekteer asseblief ten minste een reeds opgelaaide nodus, way, of verhouding.

en: Warning
af: Waarskuwing

en: Please select the target layer.
af: Selekteer asseblief die teikenlaag.

en: Select target layer
af: Selekteer teikenlaag

en: Cancel
af: Kanselleer

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
af: <html>Daar is geen lae die bronlaag<br>''{0}''<br>saamgevoeg kon word tot.</html>

en: No target layers
af: Geen teiken lae

en: Select
af: Selekteer

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
af: Selekteer daardie elemente op die kaart wat op die lys hierbo gekies is.

en: History
af: Geskiedenis

en: Download and show the history of the selected objects
af: Laai af en wys die geskiedenis van die geselekteerde voorwerpe

en: Select WMS layers
af: Selekteer WMS lae

en: Add layers
af: Byvoeg lae

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
af: Tyd filtreer vir "{0}" soos byvoorbeeld "{1}"

en: Invalid service URL.
af: Ongeldige diens URL.

en: WMS Error
af: WMS Fout

en: Could not retrieve WMS layer list.
af: Kon nie WMS laag lys herwin.

en: Could not parse WMS layer list.
af: Kon nie WMS laag lys ontleed.

en: Could not parse WMTS layer list.
af: Kon nie WMTS laag lys ontleed.

en: WMTS Error
af: WMTS Fout

en: Error
af: Fout

en: Select image format for WMS layer
af: Selekteer beeldformaat vir WMS laag

en: Show only layers for current view
af: Wys slegs lae vir huidige aansig

en: Add Node...
af: Byvoeg nodus...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
af: Byvoeg 'n nodus deur betree breedtegraad / engtegraad of easting / northing.

en: Tools: {0}
af: Gereedskap: {0}

en: Align Nodes in Circle
af: Belyn nodes in sirkel

en: Move the selected nodes into a circle.
af: Beweeg die geselekteerde nodusse in 'n sirkel.

en: Selection could not be used to align in circle.
af: Seleksie kon nie gebruik word om in sirkel te belyn nie.

en: Nothing changed
af: Daar niks veranderde

en: Please select only one node as center.
af: Selekteer asseblief net een nodus as sentrum.

en: Align each Way in Circle
af: Belyn elke Way in Sirkel

en: Not enough nodes to calculate center.
af: Nie genoeg nodusse om sentrum te bereken nie.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
af: Kan nie sentrum van sirkel vir hierdie meetkunde bepaal nie.

en: Align Nodes in Line
af: Belyn Nodusse in-Lyn

en: Move the selected nodes in to a line.
af: Beweeg die geselekteerde nodusse na 'n lyn.

en: Please select at least three nodes.
af: Selekteer asseblief ten minste drie nodusse.

en: Can not align a polygon. Abort.
af: Kan nie 'n veelhoek in lyn bring nie. Aborteer.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
af: Kruising van drie of meer maniere kan nie opgelos word nie. Aborteer.

en: Two parallels ways found. Abort.
af: Twee parallelle maniere gevind. Aborteer.

en: selection
af: seleksie

en: conflict
af: konflik

en: download
af: laai af

en: problem
af: probleem

en: previous
af: vorige

en: next
af: vervolgens

en: Nothing selected to zoom to.
af: Niks gekies om na te zoem nie.

en: Information
af: Inligting

en: Zoom to {0}
af: Zoem na {0}

en: Zoom the view to {0}.
af: Zoem die aansig na {0}.

en: View: {0}
af: Annsig: {0}

en: No conflicts to zoom to
af: Geen konflikte om zoem tot

en: Changeset Manager
af: Verander stel Bestuurder

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
af: Toggle sigbaarheid van die Verander-stel Bestuurder venster

en: Windows: {0}
af: Vensters: {0}

en: Close open changesets...
af: Toemaak oop veranderingstelle...

en: Close open changesets
af: Toemaak oop veranderingstelle

en: File: {0}
af: Lêer: {0}

en: There are no open changesets
af: Daar is geen oop verandering stelle nie

en: No open changesets
af: Geen oop veranderingsstelle nie

en: Downloading open changesets ...
af: Aflaai oop verandering stelle ...

en: Combine Way
af: Kombineer Manier

en: Combine several ways into one.
af: Kombineer verskeie maniere in een.

en: Change directions?
af: Verander aanwysings?

en: Reverse and Combine
af: Omgekeerde en Kombineer

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
af: Die maniere kan nie gekombineer word in hul huidige rigtings nie. Wil jy sommige van hulle omkeer?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
af: Kon nie maniere kombineer<br>(Hulle kon nie in 'n enkele toutjie nodusse saamgevoeg word nie)

en: Reverse Ways
af: Omgekeerde Maniere

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
af[0]: Kombineer {0} manier
af[1]: Kombineer {0} maniere

en: Please select at least two ways to combine.
af: Selekteer asseblief ten minste twee maniere om te kombineer.

en: Copy
af: Kopie

en: Copy selected objects to paste buffer.
af: Kopieer geselekteerde voorwerpe om buffer te plak.

en: Edit: {0}
af: Wysig: {0}

en: Please select something to copy.
af: Selekteer asseblief iets om te kopieer.

en: Copy Coordinates
af: Kopieer Koördinate

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
af: Kopieer koördinate van geselekteerde nodusse na knipbord.

en: Copy server URLs
af: Kopieer bediener URLs

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
af: Kopieer bediener URLs van geselekteerde voorwerpe na knipbord

en: Create Circle
af: Skep Sirkel

en: Create a circle from three selected nodes.
af: Skep 'n sirkel uit drie geselekteerde nodusse.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
af: Selekteer asseblief presies twee of drie nodusse of een manier met presies twee of drie nodusse.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
af: Daardie nodusse is nie in 'n sirkel nie. Aborting.

en: Cannot add a node outside of the world.
af: Kan nie 'n nodus buite die wêreld byvoeg nie.

en: Update multipolygon
af: Opdateer multipolygon

en: Create multipolygon
af: Skep multipolygon

en: No data loaded.
af: Geen data is gelaai.

en: You must select at least one way.
af: Jy moet ten minste een manier selekteer.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
af[0]: Nie-Weg-lid verwyder uit multipolygon
af[1]: Nie-Weg-lede verwyder van multipolygon

en: Delete
af: Verwyder

en: Delete selected objects.
af: Vee geselekteerde voorwerpe uit.

en: Delete confirmation
af: Vee bevestiging uit

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
af: Jy is op die punt om onvolledige voorwerpe uit te vee.<br>Dit sal probleme veroorsaak omdat jy nie die regte voorwerp sien nie.<br>Wil jy regtig uitvee?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
af[0]: Jy is op die punt om uit te vee {0} verwantskap: {1}<br/>Hierdie stap is selde nodig en kan nie maklik ongedaan gemaak word nadat dit na die bediener opgelaai is nie.<br/>Wil jy regtig uitvee?
af[1]: Jy is op die punt om uit te vee {0} betrekkinge: {1}<br/>Hierdie stap is selde nodig en kan nie maklik ongedaan gemaak word nadat dit na die bediener opgelaai is nie.<br/>Wil jy regtig uitvee?

en: Delete relation?
af: Vee verhouding uit?

en: Delete Layer
af: Skrap Laag

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
af: Skrap die aktiewe laag. Does nie skrap die geassosieerde lêer.

en: Dialogs panel
af: Dialoog paneel

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
af: Toggle dialoëpaneel, maksimeer kaartaansig

en: Saving file {0}...
af: Stoor tans lêer {0}...

en: Successfully saved file {0}
af: Suksesvol gestoorde lêer {0}

en: Distribute Nodes
af: Versprei Nodusse

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
af: Versprei die geselekteerde nodusse op gelyke afstande langs 'n lyn.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
af: Ignoreer {0} nodusse met nul koördinate

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
af: Selekteer asseblief :
    * Een geen self-kruising way met hoogstens twee van sy nodusse;
    * Drie nodusse.

en: Download data
af: Aflaai data

en: Download data...
af: Aflaai data...

en: Download map data from a server of your choice
af: Aflaai kaartdata vanaf 'n bediener van jou keuse

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
af[0]: <html>Hierdie aksie sal vereis {0} individu<br>aflaai versoek. Wil jy hê<br>om voort te gaan?</html>
af[1]: <html>Hierdie aksie sal vereis {0} individu<br>aflaai versoeke. Wil jy hê<br>om voort te gaan?</html>

en:   adding {0} {1}
af:   byvoeg {0} {1}

en: Calculating Download Area
af: Bereken Aflaai Gebied

en: Download along...
af: Aflaai langs...

en: Download OSM data along the selected ways.
af: Aflaai OSM data langs die geselekteerde maniere.

en: Download Along
af: Aflaai Langs

en: Please select 1 or more ways to download along
af: Selekteer asseblief 1 of meer maniere om langs af te laai

en: Download from OSM along selected ways
af: Laai vanaf OSM op geselekteerde maniere af

en: Download notes in current view
af: Aflaai notas in die huidige aansig

en: Download in current view
af: Aflaai in huidige aansig

en: Download map data from the OSM server in current view
af: Aflaai kaartdata van die OSM-bediener in huidige aansig

en: Download object...
af: Aflaai voorwerp...

en: Download OSM object by ID
af: Aflaai OSM voorwerp volgens ID

en: Download parent ways/relations...
af: Aflaai ouer maniere/verhoudings

en: Download objects referring to one of the selected objects
af: Aflaai voorwerpe wat na een van die geselekteerde voorwerpe verwys

en: Draw boundaries of downloaded data
af: Trek grense van afgelaaide data

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
af: Aktiveer/deaktiveer uitgebroke agtergrondweergawe van areas buite die afgelaaide gebiede.

en: Duplicate
af: Dupliseer

en: Duplicate selection.
af: Duplikaat seleksie.

en: Exit
af: Uitgang

en: Exit the application.
af: Uitgang die toepassing.

en: Expert Mode
af: Deskundige modus

en: Enable/disable expert mode
af: Aktiveer/deaktiveer deskundige modus

en: Follow line
af: Volg lyn

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
af: Gaan voort om 'n lyn te trek wat nodusse met 'n ander lyn deel.

en: Follow
af: Volg

en: Fullscreen view
af: Volskerm aansig

en: Toggle fullscreen view
af: Wissel volskermaansig

en: Export to GPX...
af: Voer uit na GPX...

en: Export the data to GPX file.
af: Voer die data uit na GPX lêer.

en: Nothing to export. Get some data first.
af: Niks om uit te voer nie. Kry eers 'n bietjie data.

en: Export GPX file
af: Voer GPX lêer uit

en: Help
af: Hulp

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
af: Vertoon geskiedenis inligting oor OSM maniere, nodusse of verhoudings.

en: Show history
af: Wys geskiedenis

en: History (web)
af: Geskiedenis (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
af: Vertoon geskiedenis inligting oor OSM maniere, nodusse of verhoudings in webblaaier.

en: New offset
af: Nuwe af-stel

en: Adjust the position of this imagery layer
af: Verstel die posisie van hierdie beeldlaag

en: Overwrite
af: Oorskryf

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
af: Af-stel boekmerk bestaan reeds. Oorskryf?

en: Adjust imagery offset
af: Verstel beeld af-stel word

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
af: Gebruik pyltjiesleutels of sleep die beeldlaag met die muis om die beeld af-stel aan te pas
    Jy kan ook oos- en noord af-stel in die {0} koördinate invoer.
    Indien jy wil die verrekening as boekmerk stoor, voer die boekmerknaam hieronder in

en: Offset:
af: Af-stel

en: Bookmark name:
af: Boekmerk naam:

en: Advanced info
af: Gevorderde info

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
af: Vertoon gevorderde objekinligting oor OSM-nodusse, maniere of verhoudings.

en: Advanced info (web)
af: Gevorderde info (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
af: Vertoon objekinligting oor OSM-nodusse, maniere of betrekkinge in webblaaier.

en: Invert Selection
af: Invert Seleksie

en: Selection: {0}
af: Seleksie: {0}

en: Join overlapping Areas
af: Sluit aan by oorvleuelende gebiede

en: Joins areas that overlap each other
af: Sluit by gebiede aan wat oorvleuel mekaar

en: Please select at least one closed way that should be joined.
af: Selekteer asseblief ten minste een geslote manier dat behoort wees aangesluit.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
af: Een van die geselekteerde maniere is nie gesluit nie en kan dus nie aangesluit word nie.

en: Join area confirmation
af: Sluit aan by gebied bevestiging

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
af[0]: Die geselekteerde manier het nodusse wat ander verwysers kan hê wat nog nie afgelaai is nie.
af[1]: Die geselekteerde maniere het nodusse wat ander verwysers kan hê wat nog nie afgelaai is nie.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
af: Hierdie kan daartoe lei dat nodusse per ongeluk uitgevee word.

en: Are you really sure to continue?
af: Is jy regtig seker om voort te gaan?

en: Please abort if you are not sure
af: Aborteer asseblief as jy nie seker is nie

en: The selected area is incomplete. Continue?
af: Die geselekteerde gebied is onvolledig. Aanhou?

en: No intersection found. Nothing was changed.
af: Geen kruising gevind nie. Daar is niks verander nie.

en: Move tags from ways to relations
af: Skuif tags vanaf maniere na verhoudings

en: Removed duplicate nodes
af: Verwyderde duplikaat nodes

en: Removed now unreferrenced nodes
af: Verwyderde nou onverwysde nodusse

en: Added node on all intersections
af: Bygevoeg nodus op alle kruisings

en: Keep older versions
af: Hou ouer weergawes

en: Assemble new polygons
af: Maak nuwe veelhoeke bymekaar

en: Delete relations
af: Skrap betrekkinge

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
af: Skrap Maniere wat nie deel is van 'n innerlike multipolygoon nie

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
af: Sommige van die maniere was deel van betrekking wat gewysig is.<br>Verifieer asseblief dat geen foute bekendgestel is nie.

en: Fix tag conflicts
af: Maak tag konflik reg

en: Split ways into fragments
af: Split maniere in fragmente

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
af: Jammer. Kan nie hanteer multipolygon betrekkinge met veelvuldige buitenste ways.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
af: Kon nie aansluit innerlike en buitenste ways van 'n multipolygon

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
af: Jammer. Kan nie hanteer way dat is buitenste in veelvuldig multipolygon betrekkinge.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
af: Jammer. Kan nie hanteer way dat is albei innerlike en buitenste in multipolygon betrekkinge.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
af: Jammer. Kan nie hanteer way dat is innerlike in veelvuldig multipolygon betrekkinge.

en: Removed Element from Relations
af: Verwyderde Element vanaf Betrekkinge.

en: Remove tags from inner ways
af: Verwyder tags vanaf innerlike ways

en: Joined overlapping areas
af: Aangesluit oorvleuel gebiede

en: Join Node to Way
af: Sluit aan Knooppunt aan Way

en: Include a node into the nearest way segments
af: Sluit 'n nodus in by die naaste way segmente

en: Move Node onto Way
af: Beweeg Node onto Way

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
af: Beweeg die nodus na die naaste way segmente en dit insluit

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
af: Veelvuldige teiken ways, geen algemene punt gevind nie. Daar is niks verander nie.

en: No Shortcut
af: Geen Kortpad

en: Operation was not performed, as per {0} preference
af: Operasie is nie uitgevoer nie, volgens {0} voorkeur

en: Jump to Position
af: Spring na posisie

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
af: Maak 'n dialoog oop wat dit moontlik maak om na 'n spesifieke ligging te spring

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
af: Voer Lat/Lon in om na posisie te spring.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
af: Jy kan ook 'n URL vanaf plak www.openstreetmap.org

en: Enter a place name to search for
af: Voer 'n pleknaam in om voor te soek

en: Latitude
af: Breedtegraad

en: Longitude
af: Lengtegraad

en: Zoom (in metres)
af: Zoem (in meter)

en: Jump there
af: Spring a

en: Jumping to: {0}
af: Spring na: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
af: Kan nie ontleed Breedtegraad, Lengtegraad of Zoem. Kontroleer asseblief.

en: Unable to parse Lon/Lat
af: Nie in staat om ontleed Lon/Lat

en: Rectified Image...
af: Rectified Beeld...

en: Download Rectified Images From Various Services
af: Aflaai Rectified Beelde van Verskeie Dienste

en: Imagery: {0}
af: Beeldspraak: {0}

en: Custom WMS Link
af: Pasgemaakte WMS Skakel

en: Supported Rectifier Services:
af: Ondersteunde Gelykrigter Dienste:

en: Visit Homepage
af: Besoek die tuisblad

en: WMS URL or Image ID:
af: WMS URL of Beeld ID:

en: Add Rectified Image
af: Byvoeg Rectified Beeld

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
af: Kon nie die ingevoerde skakel of ID by die geselekteerde diens pas nie. Probeer asseblief weer.

en: No valid WMS URL or id
af: Geen geldige WMS URL of id

en: Merge layer
af: Samevoeg laag

en: Merge the current layer into another layer
af: Samevoeg die huidige laag in 'n ander laag

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
af: Sny tydsgewys oorvleuelende dele van spore

en: Merging layers with different upload policies
af: Samevoeging van lae met verskillende oplaaibeleide

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
af: Jy is op die punt om data tussen lae saam te voeg ''{0}'' en ''{1}''.<br /><br />Hierdie lae het verskillende oplaaibeleide en moet nie saamgevoeg word as dit.<br />Die samesmelting daarvan sal lei tot die afdwinging van die strenger beleid (oplaai ontmoedig) na ''{1}''.<br /><br /><b>Dit is nie die aanbevole manier om sulke data saam te voeg nie</b>.<br />Jy moet in plaas daarvan tjek en merge elke voorwerp, een vir een, deur te gebruik ''<i>Merge seleksie</i>''.<br /><br />Is jy seker jy wil voortgaan?

en: Ignore this hint and merge anyway
af: Ignoreer hierdie wenk en voeg in elk geval saam

en: Merge Nodes
af: Voeg Nodusse saam

en: Merge nodes into the oldest one.
af: Voeg nodusse saam in die oudste een.

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
af: Kies asseblief ten minste twee nodusse om saam te voeg of een nodus wat naby aan 'n ander nodus is.

en: Abort Merging
af: Aborteer Samesmelting

en: Click to abort merging nodes
af: Klik om samesmeltende nodusse te aborteer

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
af: Kan nie nodusse saamvoeg nie: Sal manier {0} wat steeds deur {1} gebruik word, moet uitvee

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
af[0]: Saamvoeg {0} nodus
af[1]: Saamvoeg {0} nodusse

en: Merge selection
af: Saamvoeg seleksie

en: Merge the currently selected objects into another layer
af: Voeg die tans geselekteerde voorwerpe saam in 'n ander laag

en: Merging too many objects with different upload policies
af: Samevoeging van te veel voorwerpe met verskillende oplaaibeleide

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
af: Jy is op die punt om meer as 1 voorwerp tussen lae saam te voeg ''{0}'' en ''{1}''.<br /><br /><b>Hierdie is nie die aanbevole manier om sulke data saam te voeg nie</b>.<br />Jy behoort eerder elke voorwerp nagaan en saamvoeg, <b>een vir een</b>.<br /><br />Is jy seker jy wil voortgaan?

en: Mirror
af: Spieël

en: Mirror selected nodes and ways.
af: Spieël geselekteerde nodusse en maniere.

en: Please select at least one node or way.
af: Kies asseblief ten minste een nodus of manier.

en: left
af: links

en: right
af: regs

en: Move objects {0}
af: Beweeg voorwerpe {0}

en: Move {0}
af: Beweeg {0}

en: Moves Objects {0}
af: Beweeg voorwerpe {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
af: Kan nie voorwerpe buite die wêreld beweeg nie.

en: Move Node...
af: Beweeg nodus...

en: Edit latitude and longitude of a node.
af: Wysig breedtegraad en lengtegraad van 'n nodus.

en: New Layer
af: Nuwe Laag

en: Create a new map layer.
af: Skep 'n nuwe kaartlaag.

en: Open {0}
af: Oop {0}

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
af[0]: Jy is op die punt om {0} blaaiervenster te begin.<br>Dit kan jou skerm met blaaiervensters deurmekaar maak<br>en 'n rukkie neem om klaar te maak.
af[1]: Jy is op die punt om {0} blaaiervensters te begin.<br>Dit kan beide jou skerm met blaaiervensters deurmekaar maak<br>en 'n rukkie neem om klaar te maak.

en: Continue
af: Gaan voort

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
af[0]: Klik om voort te gaan en om {0}-blaaier oop te maak
af[1]: Klik om voort te gaan en om {0} blaaiers oop te maak

en: Click to abort launching external browsers
af: Klik om te aborteer die bekendstelling van eksterne blaaier

en: URL Files
af: URL Lêers

en: Open...
af: Oop...

en: Open a file.
af: Oop ;n lêer.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
af: Nie in staat lêer opspoor  ''{0}''.

en: Opening files
af: Die oopmaak van lêers

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
af[0]: Kan nie {0}-lêer oopmaak met die lêerinvoerder ''{1}''.
af[1]: Kan nie {0} lêers oopmaak met die lêer invoerder ''{1}''.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
af[0]: Kan nie {0}-lêer oopmaak nie omdat lêer nie bestaan nie of geen geskikte lêerinvoerder beskikbaar is nie.
af[1]: Kan nie {0} lêers oopmaak nie omdat lêer nie bestaan nie of geen geskikte lêerinvoerder beskikbaar is nie.

en: no importer
af: geen invoerder

en: does not exist
af: bestaan nie

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
af: <html>Kan nie directory oopmaak ''{0}''.<br>Kies asseblief 'n lêer.</html>

en: Open file
af: Oop lêer

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
af[0]: Oop {0} lêer...
af[1]: Opening {0} lêers...

en: Opening file ''{0}'' ...
af: Oop lêer ''{0}'' ...

en: Which tasks to perform?
af: Watter take om uit te voer?

en: Ok
af: Goed

en: Open Location...
af: Oop ligging...

en: Open an URL.
af: Opop 'n URL.

en: Enter URL to download:
af: Ingaan URL om te aflaai:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
af: Ingaan 'n URL vanaf waar data afgelaai behoort te word

en: Download as new layer
af: Aflaai as nuwe laag

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
af: Selekteer of die data in 'n nuwe laag afgelaai moet word

en: Zoom to downloaded data
af: Zoem na afgelaaide data

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
af: Selekteer om na volledige nuut afgelaaide data te zoem.

en: Download Location
af: Aflaai Ligging

en: Download URL
af: Aflaai URL

en: Start downloading data
af: Begin met die aflaai van data

en: Close dialog and cancel downloading
af: Sluit dialoog en kanselleer aflaai

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
af: Kna nie oop URL ''{0}''<br>Die volgende aflaai take aanvaar die URL patrone gewys:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
af: <h3>Wanneer een of meer maniere gekies word, word die vorm so aangepas dat alle hoeke 90 of 180 grade is.</h3>Jy kan twee nodusse by die keuse voeg. Dan word die rigting deur hierdie twee verwysingsnodusse vasgestel. (Daarna kan jy die beweging vir sekere nodusse ongedaan maak:<br>Kies hulle en druk die kortpad vir Ortogonaliseer / Ontdoen. Die verstek is Shift-Q.)

en: Orthogonalize Shape
af: Ortogonaliseer Vorm

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
af: Beweeg nodusse sodat alle hoeke 90 of 180 grade is

en: Orthogonalize Shape / Undo
af: Ortogonaliseer Vorm / Ontdoen

en: Undo orthogonalization for certain nodes
af: Ontdoen ortogonalisasie vir sekere nodusse

en: Orthogonalize / Undo
af: Ortogonaliseer / Ontdoen

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
af: Ortogonaliseer Vorm / Ontdoen<br>Kies asseblief nodusse wat deur die vorige Ortogonaliseer Vorm aksie geskuif is!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
af: <html>Jy gebruik die EPSG:4326 projeksie wat moontlik kan lei<br>tot ongewenste resultate wanneer reghoekige belynings gedoen word.<br>Verander jou projeksie om van hierdie waarskuwing ontslae te raak.<br>Wil jy voortgaan?</html>

en: Usage
af: Gebruikage

en: Selection must consist only of ways and nodes.
af: Seleksie moet slegs uit maniere en nodusse bestaan.

en: Orthogonalize
af: Ortogonaliseer

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
af: <html>Maak asseblief seker dat alle geselekteerde maniere in 'n soortgelyke rigting beweeg<br>of ortogonaliseer hulle een vir een.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
af: Kies asseblief maniere met hoeke van ongeveer 90 of 180 grade.

en: Paste
af: Plak

en: Paste contents of clipboard.
af: Plak inhoud van knipbord.

en: Paste at source position
af: Plak by bron posisie

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
af: Plak inhoud van knipbord by die posisie waaruit dit gekopieer is.

en: Paste Tags
af: Plak Tags

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
af: Pas etikette van inhoud van plakbuffer toe op alle geselekteerde items.

en: Preferences...
af: Voorkeure...

en: Open a preferences dialog for global settings.
af: Maak 'n voorkeurdialoog oop vir globale instellings.

en: Preferences
af: Voorkeure

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
af: Vergeet voorwerpe, maar moenie dit op bediener uitvee wanneer jy oplaai nie.

en: Confirm Purging
af: Bevestig Purging

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
af: Hierdie operasie laat JOSM die geselekteerde voorwerpe vergeet.<br> Hulle sal van die laag verwyder word, maar <i>nie</i> uitgevee<br> op die bediener wanneer dit opgelaai word.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
af: Die volgende afhanklike voorwerpe sal purged<br> bykomend tot die geselekteerde voorwerpe:

en: Add to selection
af: Byvoeg na seleksie

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
af: Sommige van die voorwerpe is gewysig.<br> Gaan voort as hierdie veranderinge weggegooi moet word.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
af: Vee Ontdoen/Herdoen buffer uit

en: Redo
af: Herdoen

en: Redo the last undone action.
af: Herdoen die laaste ongedaan gemaakte handeling.

en: Redo ...
af: Herdoen ...

en: Redo {0}
af: Herdoen {0}

en: Rename layer
af: Hernoem laag

en: Also rename the file
af: Hernoem ook die lêer

en: Could not rename file ''{0}''
af: Kon nie lêer hernoem nie ''{0}''

en: Reorder imagery layers
af: Herbestel beeldlae

en: Reorders non-overlay imagery layers.
af: Herbestels nie-oorleg beeldlae.

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
af: Rapporteer 'n kaartjie tot JOSM bugtracker

en: Restart
af: Herbegin

en: Restart the application.
af: Herbegin die toepassing.

en: Click to restart later.
af: Klik om later te herbegin.

en: Restore selected tags
af: Herstel geselekteerde tags

en: Reverse way
af: Omgekeerde manier

en: Reverse the direction of all selected ways.
af: Draai die rigting van alle geselekteerde maniers.

en: Please select at least one way.
af: Kies asseblief ten minste een manier.

en: Save
af: Stoor

en: Save the current data.
af: Stoor die huidige data.

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
af: Die lêer "{0}" sal wees gemodifiseer.<br>Sal jy die bestaande lêer wil oorskryf?

en: Always overwrite GPX files without asking
af: Oorskryf altyd GPX lêers sonder om te vra

en: Save As...
af: Stoor As...

en: No Exporter found! Nothing saved.
af: Geen uitvoerder gevind nie! Niks gestoor nie.

en: File exists. Overwrite?
af: Lêer bestaan. Oorskryf?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
af: <html>N Fout het voorgekom tydens stoor.<br>Fout is:<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
af: Stoor die huidige data in 'n nuwe lêer.

en: Search Notes...
af: Soek Notas...

en: Merge
af: Saamvlans
