josm - en to cs translation catalogue (11250 entries)

en: About
cs: O aplikaci

en: Display the about screen.
cs: Zobrazit obrazovku "O Aplikaci"

en: Help: {0}
cs: Nápověda: {0}

en: Version {0}
cs: Verze {0}

en: Last change at {0}
cs: Poslední změna {0}

en: Java Version {0}
cs: Verze prostředí Java: {0}

en: Homepage
cs: Domovská stránka

en: Translations
cs: Překlady

en: Follow us on
cs: Sledujte nás na

en: Preferences are stored in {0}
cs: Předvolby jsou uloženy v {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
cs: Symbolické názvy adresářů a skutečné cesty:

en: Info
cs: Informace

en: Readme
cs: Přečti si

en: Revision
cs: Revize

en: Contribution
cs: Autoři

en: License
cs: Licence

en: Plugins
cs: Doplňky

en: Installation Details
cs: Podrobnosti instalace

en: Translators
cs: Překladatelé

en: About JOSM...
cs: O JOSM…

en: Report bug
cs: Nahlásit chybu

en: unset
cs: nenastaveno

en: Open directory
cs: Otevřít adresář

en: Failed to locate resource ''{0}''.
cs: Nepodařilo se najít zdroj ''{0}''.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
cs: Nepodařilo se načíst zdroj ''{0}'', chyba je {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
cs: Vyberte prosím alespoň jeden již nahraný uzel, cestu nebo relaci.

en: Warning
cs: Varování

en: Please select the target layer.
cs: Vyberte prosím cílovou vrstvu.

en: Select target layer
cs: Vybrat cílovou vrstvu

en: Cancel
cs: Zrušit

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
cs: <html>Nejsou žádné vrstvy, ke kterým by zdrojová vrstva<br>''{0}''<br>mohla být být sloučena.</html>

en: No target layers
cs: Žádné cílové vrstvy

en: Select
cs: Vybrat

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
cs: Vybere ty prvky mapy, které jsou zvoleny v seznamu výše.

en: History
cs: Historie

en: Download and show the history of the selected objects
cs: Stáhni a zobraz historii vybraných objektů

en: Select WMS layers
cs: Vybrat WMS vrstvy

en: Add layers
cs: Přidat vrstvy

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
cs: Časový filtr pro "{0}" jako třeba "{1}"

en: Invalid service URL.
cs: Neplatné URL služby.

en: WMS Error
cs: Chyba WMS

en: Could not retrieve WMS layer list.
cs: Nepodařilo se získat seznam WMS vrstev.

en: Could not parse WMS layer list.
cs: Nepodařilo se analyzovat seznam WMS vrstev.

en: Could not parse WMTS layer list.
cs: Nemohu zpracovat seznam WMTS vrstev.

en: WMTS Error
cs: Chyba WMTS

en: Error
cs: Chyba

en: Select image format for WMS layer
cs: Zvolit formát obrazu vrstvy WMS

en: Show only layers for current view
cs: Zobrazit pouze vrstvy pro aktuální pohled

en: Add Node...
cs: Přidat uzel...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
cs: Přidat uzel zadáním zeměpisné šířky/délky nebo vzdálenosti od rovníku/poledníku (northing/easting).

en: Tools: {0}
cs: Nástroje: {0}

en: Align Nodes in Circle
cs: Uspořádat uzly do kruhu

en: Move the selected nodes into a circle.
cs: Přesunout vybrané uzly do kruhu.

en: Selection could not be used to align in circle.
cs: Výběr nelze použít na zarovnání do kruhu.

en: Nothing changed
cs: Nic se nezměnilo

en: Please select only one node as center.
cs: Jako střed zvolte, prosím, jen jeden uzel.

en: Align each Way in Circle
cs: Zarovnat každou cestu do kruhu

en: Not enough nodes to calculate center.
cs: Na výpočet středu není dostatek uzlů.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
cs: Při této geometrii nelze určit střed kruhu.

en: Align Nodes in Line
cs: Zarovnat uzly do přímky

en: Move the selected nodes in to a line.
cs: Přesunout vybrané uzly, aby ležely na jedné přímce.

en: Please select at least three nodes.
cs: Vyberte prosím alespoň tři uzly.

en: Can not align a polygon. Abort.
cs: Mnohoúhelník nelze zarovnat. Končím.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
cs: Nelze vyřešit protnutí tří nebo více cest. Končím.

en: Two parallels ways found. Abort.
cs: Nalezeny dvě paralelní cesty. Končím.

en: layer
cs: vrstvu

en: selection
cs: výběr

en: conflict
cs: konflikt

en: download
cs: stáhnutou oblast

en: problem
cs: problém

en: previous
cs: předchozí

en: next
cs: následující

en: Nothing selected to zoom to.
cs: Není zvoleno nic, co by se dalo zvětšit.

en: Information
cs: Informace

en: Zoom to {0}
cs: Zvětšit na {0}

en: Zoom the view to {0}.
cs: Zvětšit pohled na {0}

en: View: {0}
cs: Zobrazení: {0}

en: No conflicts to zoom to
cs: Není žádný konflikt, na který by se dalo přiblížit

en: Changeset Manager
cs: Správce sad změn

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
cs: Nastavení viditelnosti okna Správce sad změn.

en: Windows: {0}
cs: Okna: {0}

en: Close open changesets...
cs: Zavřít otevřené sady změn...

en: Close open changesets
cs: Uzavřít otevřené sady změn

en: File: {0}
cs: Soubor: {0}

en: There are no open changesets
cs: Nejsou otevřené žádné sady změn

en: No open changesets
cs: Žádné otevřené sady změn

en: Downloading open changesets ...
cs: Stahování otevřených sad změn…

en: Combine Way
cs: Spojit cesty

en: Combine several ways into one.
cs: Spojit více cest do jedné

en: Change directions?
cs: Změnit směr?

en: Reverse and Combine
cs: Otočit a zkombinovat

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
cs: Cesty nemohou být spojeny kvůli rozdílné orientaci. Chcete sjednotit jejich orientaci?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
cs: Nemohu spojit cesty.<br>(Nemohou být spojeny do jedné sady uzlů)

en: Reverse Ways
cs: Otočit cesty

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
cs[0]: Spojit {0} cestu
cs[1]: Spojit {0} cesty
cs[2]: Spojit {0} cest

en: Please select at least two ways to combine.
cs: Prosím zvolte minimálně dvě cesty ke spojení

en: Combine confirmation
cs: Potvrzení slučování

en: Copy
cs: Kopírovat

en: Copy selected objects to paste buffer.
cs: Vybrat označené objekty pro vložení.

en: Edit: {0}
cs: Úpravy: {0}

en: Please select something to copy.
cs: Prosím zvol něco ke kopírování

en: Copy Coordinates
cs: Kopírovat souřadnice

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
cs: Kopírovat souřadnice vybraného uzlu do schránky.

en: Copy server URLs
cs: Kopírovat URL serveru

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
cs: Kopírovat URL serveru vybraných objektů do schránky.

en: Create Circle
cs: Vytvořit kruh

en: Create a circle from three selected nodes.
cs: Vytvořit kruh ze tří uzlů

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
cs: Prosím, vyberte přesně dva nebo tři uzly nebo cestu se dvěma či třemi uzly.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
cs: Tyto uzly nejsou v kruhu. Přerušuji.

en: Cannot add a node outside of the world.
cs: Nemůžu přidat uzel ležící mimo svět.

en: Update multipolygon
cs: Aktualizovat multipolygon

en: Create multipolygon
cs: Vytvořit multipolygon

en: No data loaded.
cs: Nebyla načtena žádná data.

en: You must select at least one way.
cs: Musíte vybrat alespoň jednu cestu.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
cs[0]: Člen, který není cesta, byl odebrán z multipolygonu
cs[1]: Členy, který nejsou cesty, byly odebrány z multipolygonu
cs[2]: Členů, které nejsou cesty, bylo odebráno z multipolygonu

en: Delete
cs: Smazat

en: Delete selected objects.
cs: Smazat označené objekty

en: Delete confirmation
cs: Potvrďte smazání

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
cs: Pokoušíte se smazat nekompletní objekty.<br>To způsobí problémy, protože nevidíte reálné objekty.<br>Opravdu je chcete smazat?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
cs[0]: Chystáte se smazat {0} relaci: {1}<br/>Tento krok je nutný velice zřídka a nelze jej po odeslaní na server jednoduše vrátit zpět.<br/>Opravdu chcete relaci smazat?
cs[1]: Chystáte se smazat {0} relace: {1}<br/>Tento krok je nutný velice zřídka a nelze jej po odeslaní na server jednoduše vrátit zpět.<br/>Opravdu chcete relace smazat?
cs[2]: Chystáte se smazat {0} relací: {1}<br/>Tento krok je nutný velice zřídka a nelze jej po odeslaní na server jednoduše vrátit zpět.<br/>Opravdu chcete relace smazat?

en: Delete relation?
cs: Smazat relaci?

en: Delete Layer
cs: Smazat vrstvu

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
cs: Smaže tuto aktivní vrstvu. Nesmaže asociovaný soubor.

en: Dialogs panel
cs: Panel dialogů

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
cs: Přepínat panely dialogů, maximalizovat zobrazení mapy

en: Saving file {0}...
cs: Ukládám soubor {0}...

en: Successfully saved file {0}
cs: Úspěšně uložen soubor {0}

en: Distribute Nodes
cs: Distribuovat uzly

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
cs: Rozdělit zvolené uzly ve stejné vzdálenosti podél přímky.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
cs: Ignoruji {0} uzlů bez souřadnic

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
cs: Zvolte, prosím:
    * Jedna sebe nekřížící cesta s maximálně dvěma svými uzly;
    * Tři uzly.

en: Download data
cs: Stahování dat

en: Download data...
cs: Stáhnout data...

en: Download map data from a server of your choice
cs: Stažení mapových dat z vybraného serveru

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
cs[0]: <html>Tato akce si vyžádá {0} individuální<br>požadavek na download. Chcete<br>pokračovat?</html>
cs[1]: <html>Tato akce si vyžádá {0} individuální<br>požadavky na download. Chcete<br>pokračovat?</html>
cs[2]: <html>Tato akce si vyžádá {0} individuálních<br>požadavků na download. Chcete<br>pokračovat?</html>

en:   adding {0} {1}
cs:   přidávám {0} {1}

en: Calculating Download Area
cs: Výpočet stahované oblasti

en: Download along...
cs: Stáhnout podél...

en: Download OSM data along the selected ways.
cs: Stáhnout OSM data podél zvolených cest

en: Download Along
cs: Stáhnout podél

en: Please select 1 or more ways to download along
cs: Vyberte jednu nebo více cest, podél kterých stahovat

en: Download from OSM along selected ways
cs: Stáhnout data z OSM podél zvolených cest

en: Download notes in current view
cs: Stáhnout poznámky v aktuálním zorném poli

en: Download in current view
cs: Stáhnout v aktuálním pohledu

en: Download map data from the OSM server in current view
cs: Stáhnout mapová data ze serveru OSM do aktuálního pohledu

en: Download object...
cs: Stáhnout objekt...

en: Download OSM object by ID
cs: Stáhnout objekt OSM podle ID

en: Download parent ways/relations...
cs: Stáhnout rodičovské cesty/relace

en: Download objects referring to one of the selected objects
cs: Stáhnout objekty odkazující na některý ze zvolených objektů

en: Draw boundaries of downloaded data
cs: Vykreslit ohraničující box stažených dat

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
cs: Povolit/zakázat šrafování pozadí oblastí ležících mimo stažené oblasti.

en: Duplicate
cs: Duplikovat

en: Duplicate selection.
cs: Duplicitní výběr.

en: Exit
cs: Konec

en: Exit the application.
cs: Ukončit JOSM

en: Expert Mode
cs: Režim pro experty

en: Enable/disable expert mode
cs: Povolit/zakázat režim pro experty

en: Follow line
cs: Sledovat linii

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
cs: Pokračovat v kreslení linie sdílející uzly s jinou linií.

en: Follow
cs: Následovat

en: Fullscreen view
cs: Celoobrazovkové zobrazení

en: Toggle fullscreen view
cs: Přepnout celoobrazovkový pohled

en: Export to GPX...
cs: Export do GPX...

en: Export the data to GPX file.
cs: Exportovat data do GPX souboru.

en: Nothing to export. Get some data first.
cs: Nic nevyexportováno. Nejdříve stáhněte data.

en: Export GPX file
cs: Export GPX souboru

en: Help
cs: Nápověda

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
cs: Zobrazit historii cest, uzlů a relací v OSM.

en: Show history
cs: Zobrazit historii

en: History (web)
cs: Historie (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
cs: Zobrazit informace o historii OSM uzlů, cest nebo relací ve webovém prohlížeči.

en: New offset
cs: Nastavení posunutí

en: Adjust the position of this imagery layer
cs: Nastavit pozici této vrstvy mapového podkladu

en: Overwrite
cs: Přepsat

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
cs: Tato záložka posunu již existuje. Přepsat?

en: Adjust imagery offset
cs: Nastavit posunutí vrstvy mapového podkladu

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
cs: Posunutí mapového podkladu přizpůsobíte pomocí tažení myší nebo kurzorových kláves.
    Můžete také zadat posunutí východní délky a severní šířky v souřadnicích {0}.
    Pokud chcete, aby se posunutí uložilo jako záložka, zadejte jméno záložky do příslušného políčka.

en: Offset:
cs: Posun:

en: Bookmark name:
cs: Jméno záložky:

en: Advanced info
cs: Rozšířené informace

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
cs: Zobrazit rozšířené informace o OSM uzlech, cestách nebo relacích.

en: Advanced info (web)
cs: Rozšířené informace (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
cs: Zobrazit rozšířené informace o OSM uzlech, cestách nebo relacích ve webovém prohlížeči.

en: Invert Selection
cs: Obrátit výběr

en: Selection: {0}
cs: Vybráno: {0}

en: Join overlapping Areas
cs: Spojit překrývající se plochy

en: Joins areas that overlap each other
cs: Spojí plochy, které se navzájem překrývají

en: Please select at least one closed way that should be joined.
cs: Prosím vyberte jednu uzavřenou cestu, která bude připojena.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
cs: Jedna z vybraných cest není uzavřená a proto nemůže být připojena.

en: Join area confirmation
cs: Potvrzení napojení plochy

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
cs[0]: Vybraná cesta má uzly, na které mohou odkazovat jiné prvky, které nebyly zatím staženy.
cs[1]: Vybrané cesty mají uzly, na které mohou odkazovat jiné prvky, které nebyly zatím staženy.
cs[2]: Vybrané cesty mají uzly, na které mohou odkazovat jiné prvky, které nebyly zatím staženy.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
cs: Toto může vést k náhodnému smazání uzlů.

en: Are you really sure to continue?
cs: Opravdu pokračovat?

en: Please abort if you are not sure
cs: Prosíme přerušte, pokud si nejste jisti

en: The selected area is incomplete. Continue?
cs: Vybraná plocha je nekompletní. Pokračovat?

en: No intersection found. Nothing was changed.
cs: Nenalezen žádný průnik. Nic se nemění.

en: Move tags from ways to relations
cs: Přesunout značky z cest na relace

en: Removed duplicate nodes
cs: Odstraněny duplicitní uzly

en: Removed now unreferrenced nodes
cs: Uzly, na které právě není odkazováno odstraněny

en: Added node on all intersections
cs: Přidány uzly na všechny průsečíky

en: Keep older versions
cs: Zachovat starší verze

en: Assemble new polygons
cs: Sestavit nové polygony.

en: Delete relations
cs: Smazat relace

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
cs: Smazat cesty, které nejsou součástí vnitřního multipolygonu.

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
cs: Některé cesty byly součástí relací, který byly změněny.<br>Zkontrolujte prosím, zda tímto nevznikly nějaké chyby.

en: Fix tag conflicts
cs: Opravit konflikty značek

en: Split ways into fragments
cs: Rozdělení cest do kusů

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
cs: Lituji. Neumím pracovat s relacemi multipolygon, které mají více vnějších cest.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
cs: Nelze spojovat vnitřní a vnější cesty multipolygonu

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
cs: Lituji. Neumím pracovat s cestou, která je vnější ve více relacích multipolygon.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
cs: Lituji. Neumím pracovat s cestou, která je v relacích multipolygon vnější a zároveň vnitřní.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
cs: Lituji. Neumím pracovat s cestou, která je vnitřní ve více relacích multipolygon.

en: Removed Element from Relations
cs: Prvek odstraněn z relací

en: Remove tags from inner ways
cs: Odstranit značky z vnitřních cest

en: Joined overlapping areas
cs: Spojeny překrývající se plochy

en: Join Node to Way
cs: Připojit uzel k cestě

en: Include a node into the nearest way segments
cs: Včlenit uzel do nejbližšího úseku cesty

en: Move Node onto Way
cs: Přesunout uzel na cestu

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
cs: Přesunout uzel na nejbližší segment cesty a vložit ho do něj

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
cs: Více cílových cest, bez společného bodu. Nic nezměněno.

en: No Shortcut
cs: Žádná zkratka

en: Operation was not performed, as per {0} preference
cs: Operace nebyla provedena podle předvolby {0}

en: Jump to Position
cs: Skok na místo

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
cs: Otevřít dialog umožňující skočit na zadané místo

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
cs: Zadejte šířku/délku místa kam skočit.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
cs: Můžete též vložit URL z www.openstreetmap.org

en: Enter a place name to search for
cs: Zadejte název hledaného místa

en: Latitude
cs: Zeměpisná šířka

en: Longitude
cs: Zeměpisná délka

en: Zoom (in metres)
cs: Zvětšení (v metrech)

en: Jump there
cs: Skočit tam

en: Jumping to: {0}
cs: Přeskakuji na: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
cs: Nelze rozpoznat šířku, délku nebo zvětšení. Prosím, zkontrolujte to.

en: Unable to parse Lon/Lat
cs: Nelze rozpoznat šířku/délku

en: Rectified Image...
cs: Zaměřený obrázek...

en: Download Rectified Images From Various Services
cs: Stáhnout zaměřené obrázky z různých služeb

en: Imagery: {0}
cs: Mapový podklad: {0}

en: Custom WMS Link
cs: Vlastní odkaz WMS

en: Supported Rectifier Services:
cs: Podporované zdroje k překreslování:

en: Visit Homepage
cs: Navštívit domovskou stránku

en: WMS URL or Image ID:
cs: URL WMS nebo id obrázku:

en: Add Rectified Image
cs: Přidat zaměřený obrázek

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
cs: Nemohu přiřadit vložený odkaz či identifikátor ke zvolené službě. Prosím, zkuste to znovu.

en: No valid WMS URL or id
cs: Neplatná URL WMS nebo id

en: Merge layer
cs: Sloučit vrstvu

en: Merge the current layer into another layer
cs: Sloučit aktuální vrstvu do jiné vrstvy

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
cs: Oříznout překrývající se části stop podle času

en: Merging layers with different upload policies
cs: Slučování vrstev s odlišnými pravidly nahrávání

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
cs: Chystáte se sloučit data vrstev "{0}" a "{1}".<br /><br />Tyto vrstvy mají odlišné strategie nahrávání na server a neměly by se sloučit, tak jak jsou.<br />Jejich sloučení bude mít za následek použití přísnější strategie (nahrávání na server se nedoporučuje) u vrstvy ''{1}''.<br /><br /><b>Tento způsob sloučení není doporučený.</b><br />Spíše byste měli zkontrolovat a sloučit jeden objekt po druhém pomocí funkce ''<i>Sloučit výběr</i>''.<br /><br />Opravdu chcete pokračovat?

en: Ignore this hint and merge anyway
cs: Sluč vrstvy i přes tuto poznámku

en: Merge Nodes
cs: Spojit uzly

en: Merge nodes into the oldest one.
cs: Spoj uzly do nejstaršího

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
cs: Označte prosím alespoň dva uzly, které chcete spojit, nebo jeden uzel, který je blízko jinému.

en: Abort Merging
cs: Zrušit slučování

en: Click to abort merging nodes
cs: Klikněte pro zrušení slučování uzlů

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
cs: Nemohu sloučit uzly: Je třeba smazat cestu {0}, která je stále používána {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
cs[0]: Spojit {0} uzel
cs[1]: Spojit {0} uzly
cs[2]: Spojit {0} uzlů

en: Merge selection
cs: Sloučit výběr

en: Merge the currently selected objects into another layer
cs: Spojit vybrané objekty do jiné vrstvy.

en: Merging too many objects with different upload policies
cs: Slučování příliš mnoha objektů s různými strategiemi nahrávání na server

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
cs: Chystáte se sloučit více než 1 objekt mezi vrstvami "{0}" a "{1}".<br /><br /><b>Toto není doporučený způsob sloučení dat.</b>.<br />Místo toho byste měli zkontrolovat a sloučit každý objekt, <b>jeden po druhém</b>.<br /><br />Opravdu chcete pokračovat?

en: Mirror
cs: Zrcadlit

en: Mirror selected nodes and ways.
cs: Zrcadlit vybrané uzly a cesty.

en: Please select at least one node or way.
cs: Zvolte minimálně jeden uzel nebo cestu

en: up
cs: nahoru

en: left
cs: vlevo

en: right
cs: vpravo

en: down
cs: dolů

en: Move objects {0}
cs: Přesunout objekty {0}

en: Move {0}
cs: Přesunout {0}

en: Moves Objects {0}
cs: Přesune objekty {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
cs: Nemohu přesouvat objekty mimo svět.

en: Move Node...
cs: Přesunout uzel...

en: Edit latitude and longitude of a node.
cs: Upravit zeměpisnou šířku a délku uzlu.

en: New Layer
cs: Nová vrstva

en: Create a new map layer.
cs: Vytvořit novou mapovou vrstvu.

en: Open {0}
cs: Otevřít {0}

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
cs[0]: Chystáte se otevřít {0} okno prohlížeče.<br>To vám jednak může zaplnit obrazovku počítače<br>a také jeho otevření může chvíli trvat.
cs[1]: Chystáte se otevřít {0} okna prohlížeče.<br>Ta vám jednak mohou zaplnit obrazovku počítače<br>a také jejich otevření může chvíli trvat.
cs[2]: Chystáte se otevřít {0} oken prohlížeče.<br>Ta vám jednak mohou zaplnit obrazovku počítače<br>a také jejich otevření může chvíli trvat.

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
cs[0]: Klikněte, chcete-li pokračovat a otevřít {0} okno
cs[1]: Klikněte, chcete-li pokračovat a otevřít {0} okna
cs[2]: Klikněte, chcete-li pokračovat a otevřít {0} oken

en: Click to abort launching external browsers
cs: Klikněte pro přerušení startu externích prohlížečů

en: URL Files
cs: Soubory URL

en: Open...
cs: Otevřít...

en: Open a file.
cs: Otevřít soubor

en: Unable to locate file  ''{0}''.
cs: Nepodařilo se nalézt soubor ''{0}''.

en: Opening files
cs: Otevírání souborů

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
cs[0]: Importérem souborů  ''{1}'' nelze otevřít {0} soubor.
cs[1]: Importérem souborů  ''{1}'' nelze otevřít {0} soubory.
cs[2]: Importérem souborů  ''{1}'' nelze otevřít {0} souborů.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
cs[0]: Nelze otevřít {0} soubor, protože soubor neexistuje nebo není dostupný vhodný importér souborů.
cs[1]: Nelze otevřít {0} soubory, protože soubory neexistují nebo není dostupný vhodný importér souborů.
cs[2]: Nelze otevřít {0} souborů, protože soubory neexistují nebo není dostupný vhodný importér souborů.

en: no importer
cs: žádný importér

en: does not exist
cs: neexistuje

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
cs: <html>Nelze otevřít adresář ''{0}''.<br>Prosím vyberte soubor.</html>

en: Open file
cs: Otevřít soubor

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
cs[0]: Otevírám {0} soubor...
cs[1]: Otevírám {0} soubory...
cs[2]: Otevírám {0} souborů...

en: Opening file ''{0}'' ...
cs: Otevírání souboru ''{0}'' …

en: Which tasks to perform?
cs: Jakou akci provést?

en: Open Location...
cs: Otevřít z URL...

en: Open an URL.
cs: Stáhnout data z OSM podle zadaného URL.

en: Enter URL to download:
cs: Zadejte URL ke stažení:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
cs: Vložte URL, ze kterého mají být stažena data

en: Download as new layer
cs: Stáhnout do nové vrstvy

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
cs: Zvolte, pokud mají být data stažena do nové vrstvy

en: Zoom to downloaded data
cs: Zvětšit na stažená data

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
cs: Vyberte pro zobrazení celých nově stažených dat.

en: Download Location
cs: Stáhnout data z URL

en: Download URL
cs: Stáhnout URL

en: Start downloading data
cs: Zahájit stahování dat

en: Close dialog and cancel downloading
cs: Zavřít dialog a ukončit stahování

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
cs: Nelze otevřít URL ''{0}''<br>Následující stahování může pracovat pouze s URL v těchto formátech:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
cs: <h3>Pokud je vybrána jedna nebo více cest, je jejich tvar upraven tak, aby všechny úhly byly 90 nebo 180 stupňů.</h3>Můžete do výběru navíc přidat dva uzly, které jsou brány jako reference pro určení směru.<br>(Později je možné vrátit zpět posunutí některých uzlů:<br>Vyberte příslušné uzly a stiskněte klávesovou zkratku pro Ortogonalizace / Zpět. Výchozí zkratka je Shift-Q.)

en: Orthogonalize Shape
cs: Ortogonalizovat tvar

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
cs: Zarovná uzly objektu tak, aby mezi sebou svíraly úhel 90 nebo 180 stupňů

en: Orthogonalize Shape / Undo
cs: Ortogonalizovat tvar / Zpět

en: Undo orthogonalization for certain nodes
cs: Vrátit zpět výsledek ortogonalizace pro dané uzly

en: Orthogonalize / Undo
cs: Ortogonalizace / Zpět

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
cs: Ortogonalizovat tvar / Zpět<br>Zvolte prosím uzly, které byly posunuty předchozí akcí Ortogonalizovat tvar.

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
cs: <html>Používáte projekci EPSG:4326, což může vést<br>k nepřijatelným výsledkům při ortogonalizaci objektů.<br>Změňte používaný typ projekce, aby toto varování zmizelo.<br>Vážně chcete pokračovat?</html>

en: Usage
cs: Využití

en: Selection must consist only of ways and nodes.
cs: Výběr musí obsahovat pouze cesty a uzly

en: Orthogonalize
cs: Ortogonalizovat

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
cs: <html>Ujistěte se, že všechny vybrané cesty směřují podobným směrem<br> nebo ortogonalizujte každou samostatně.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
cs: Prosím zvolte cesty s úhlem přibližně 90 nebo 180 stupňů

en: Paste
cs: Vložit

en: Paste contents of clipboard.
cs: Vložit obsah schránky.

en: Paste at source position
cs: Vložit na zdrojovou pozici

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
cs: Vloží obsah schránky na pozici, odkud bylo kopírováno.

en: Paste Tags
cs: Vložit značky

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
cs: Použít značky objektů ve schránce na všechny označené objekty.

en: Preferences...
cs: Nastavení...

en: Open a preferences dialog for global settings.
cs: Otevřít dialog konfigurace editoru JOSM

en: Preferences
cs: Předvolby

en: Purge...
cs: Čištění...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
cs: Zapomenout objekty, ale nemazat je na serveru při nahrávání.

en: Purge
cs: Pročistit

en: Confirm Purging
cs: Potvrdit pročištění

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
cs: Tato operace způsobí, že JOSM zapomene zvolené objekty.<br> Budou odstraněny z vrstvy, ale <i>nebudou</i> smazány<br> na serveru během nahrávání.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
cs: Následující závislé objekty budou vyčištěny<br> navíc ke zvoleným objektům:

en: Add to selection
cs: Přidat k výběru

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
cs: Některé objekty byly modifikovány.<br> Pokud chcete tyto změny zahodit, pokračujte.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
cs: Smazat paměť operací Zpět/Znovu

en: Redo
cs: Znovu

en: Redo the last undone action.
cs: Znova provést poslední vrácenou akci

en: Redo ...
cs: Znovu…

en: Redo {0}
cs: Znovu {0}

en: Rename layer
cs: Přejmenovat vrstvu

en: Also rename the file
cs: Přejmenovat také soubor

en: Could not rename file ''{0}''
cs: Nemohu přejmenovat soubor ''{0}''

en: Reorder imagery layers
cs: Změnit pořadí mapových podkladů

en: Reorders non-overlay imagery layers.
cs: Změní pořadí nepřekryvných mapových podkladů

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
cs: Nahlásit chybu do správce chyb JOSM

en: Restart
cs: Restartovat

en: Restart the application.
cs: Restartovat aplikaci

en: Click to restart later.
cs: Klikněte pro pozdější restartování.

en: Restore selected tags
cs: Obnovit vybrané značky

en: Reverse way
cs: Otočit směr cesty

en: Reverse the direction of all selected ways.
cs: Otočit směr všech zvolených cest

en: Please select at least one way.
cs: Zvolte minimálně jednu cestu.

en: Save
cs: Uložit

en: Save the current data.
cs: Uložit aktuální data

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
cs: Soubor {0} bude změněn.<br>Přejete si přepsat existující soubor?

en: Always overwrite GPX files without asking
cs: Přepsat pokaždé soubory GPX bez dotazu

en: Save As...
cs: Uložit jako...

en: No Exporter found! Nothing saved.
cs: Nenalezen žádný exportér! Nic nebylo uloženo.

en: File exists. Overwrite?
cs: Soubor již existuje. Chcete jej přepsat?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
cs: <html>Při ukládání došlo k chybě.<br>Chyba: <br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
cs: Uložit aktuální data do nového souboru

en: Search Notes...
cs: Hledat poznámky...

en: Download notes from the note search API
cs: Stáhnout poznámky z vyhledávacího API poznámek

en: Search the OSM API for notes containing words:
cs: Hledat v OSM API poznámky obsahující slova:

en: Search for notes
cs: Hledat poznámky

en: You must enter a search term
cs: Musíte zadat, co hledáte

en: Select All
cs: Vybrat vše

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
cs: Vybrat všechny obnovené objekty v datové vrstvě. Vybere také neúplné objekty.

en: Non-branching way sequences
cs: Nerozvětvující se úseky cesty

en: Select non-branching sequences of ways
cs: Vybrat nevětvící se posloupnost cest

en: Select shared child objects
cs: Vybrat sdílené dceřiné objekty

en: Select child objects (way nodes and relation members) that are shared by all objects in the current selection
cs: Vybrat dceřiné objekty (uzly na cestě a členy relace), které jsou společné pro všechny objekty v aktuálním výběru

en: Shared Child Objects
cs: Sdílené dceřiné objekty

en: Load Session
cs: Otevřít sezení

en: Load a session from file.
cs: Načíst sezení ze souboru.

en: Open session
cs: Otevřít sezení

en: Loading session ''{0}''
cs: Načítání sezení ''{0}''

en: Unable to add layer ''{0}'': {1}
cs: Nelze přidat vrstvu ''{0}'': {1}

en: Data Error
cs: Chyba dat

en: IO Error
cs: Chyba vstupu/výstupu

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
cs: <html>Nelze načíst soubor s uloženým sezením ''{0}''.<br>Došlo k chybě:<br>{1}</html>

en: Save the current session.
cs: Uložit aktuální sezení.

en: Save Session
cs: Uložit sezení

en: Session file (archive) (*.joz)
cs: Soubor sezení (archiv) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
cs: Soubor sezení (*.jos)

en: Save Session...
cs: Uložit sezení...

en: The following layer has been removed since the session was last saved: | The following layers have been removed since the session was last saved:
cs[0]: Následující vrstva byla od posledního uložení sezení odstraněna:
cs[1]: Následující vrstvy byly od posledního uložení sezení odstraněny:
cs[2]: Následující vrstvy byly od posledního uložení sezení odstraněny:

en: You are about to overwrite the session file "{0}". Would you like to proceed?
cs: Chystáte se přepsat soubor sezení „{0}“. Chcete tuto akci provést?

en: Layers removed
cs: Odstraněné vrstvy

en: Not all local files referenced by the session file could be saved.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
cs: Ne všechny místní soubory, na které odkazuje soubor sezení, lze uložit.<br>Před zavřením JOSM se ujistěte, že jsou uloženy.

en: Not all local files referenced by the session file are saved yet.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
cs: Ještě nejsou uloženy všechny místní soubory, na které odkazuje soubor sezení.<br>Před zavřením JOSM se ujistěte, že jsou uloženy.

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
cs: Nelze smazat soubor: {0}<br>{1}

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
cs: <html>Nemohu uložit soubor sezení ''{0}''.<br>Chyba je:<br>{1}</html>

en: Save As
cs: Uložit jako

en: Layers
cs: Vrstvy

en: Save all local files to disk
cs: Uložit všechny místní soubory na disk

en: Save plugin information to disk
cs: Uložit informace o pluginu na disk

en: Plugins may have additional information that can be saved
cs: Pluginy mohou mít další informace, které lze uložit na disk

en: No exporter for this layer
cs: Žádný exportér pro tuto vrstvu

en: Save the current session file "{0}".
cs: Uložit aktuální soubor sezení „{0}“.

en: Save Session As...
cs: Uložit sezení jako…

en: Save the current session to a new file.
cs: Uložit současné sezení do nového souboru.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
cs: Zobrazit zprávu o stavu s užitečnými informacemi, které se mohou přiložit k chybovému hlášení

en: Show Status Report
cs: Zobrazit zprávu o stavu

en: Status Report
cs: Zpráva o stavu

en: Copy to clipboard and close
cs: Zkopírovat do schránky a zavřít

en: Close
cs: Zavřít

en: Simplify Way
cs: Zjednodušit cestu

en: Delete unnecessary nodes from a way.
cs: Smazat nepotřebné uzly z cesty.

en: Please select at least one way to simplify.
cs: Vyberte alespoň jednu cestu k zjednodušení.

en: Yes
cs: Ano

en: Simplify all selected ways
cs: Zjednodušit všechny vybrané cesty

en: Cancel operation
cs: Zrušit operaci

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
cs: Výběr obsahuje {0} cest. Jste si jisti, že je chcete všechny zjednodušit?

en: Simplify ways?
cs: Zjednodušit cesty?

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
cs: Redukuje zbytečné uzly podél cesty. Obzvlášť vhodné pro GPS stopy nahrávané podle času (např. bod každou sekundu), nebo při nízké přesnosti (omezuje trasy cik-cak).

en: Maximum error (meters):
cs: Maximální chyba (metry):

en: Do not ask again
cs: Příště se již neptat

en: Simplify way
cs: Zjednodušit cestu

en: Simplify
cs: Zjednodušit

en: Proceed without simplifying
cs: Pokračovat bez zjednodušení

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
cs[0]: Chystáte se zjednodušit {0} cestu o celkové délce {1}.
cs[1]: Chystáte se zjednodušit {0} cesty o celkové délce {1}.
cs[2]: Chystáte se zjednodušit {0} cest o celkové délce {1}.

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
cs[0]: Zjednodušit {0} cestu
cs[1]: Zjednodušit {0} cesty
cs[2]: Zjednodušit {0} cest

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
cs[0]: Zjednodušení cesty (odstranění {0} uzlu)
cs[1]: Zjednodušení cesty (odstranění {0} uzlů)
cs[2]: Zjednodušení cesty (odstranění {0} uzlů)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
cs[0]: (asi {0} uzel k odstranění)
cs[1]: (asi {0} uzly k odstranění)
cs[2]: (asi {0} uzlů k odstranění)

en: Split Way
cs: Rozdělit cestu

en: Split a way at the selected node.
cs: Rozdělit cestu zvoleným uzlem

en: Cannot split since another split operation is already in progress
cs: Nelze rozdělit, protože již probíhá jiná operace rozdělování

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
cs: Aktuální výběr není možno použít pro rozdělení - není vybrán žádný uzel.

en: The selected nodes do not share the same way.
cs: Zvolené uzly nesdílejí stejnou cestu.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
cs[0]: Zvolený uzel není uprostřed žádné cesty.
cs[1]: Zvolené uzly nejsou uprostřed žádné cesty.
cs[2]: Zvolené uzly nejsou uprostřed žádné cesty.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
cs[0]: Více než jedna cesta obsahuje vybraný uzel. Vyberte také cestu.
cs[1]: Více než jedna cesta obsahuje vybrané uzly. Vyberte také cestu.
cs[2]: Více než jedna cesta obsahuje vybrané uzly. Vyberte také cestu.

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
cs: Která část cesty by měla mít historii {0}?

en: Segment {0}: {1}
cs: Část {0}: {1}

en: Search preset...
cs: Hledat předvolbu...

en: Show preset search dialog
cs: Zobrazit vyhledávací dialog předvoleb

en: Presets: {0}
cs: Předvolby: {0}

en: Discourage upload
cs: Odradit od nahrávání na server

en: Upload is discouraged
cs: Nahrání se nedoporučuje

en: UnGlue Ways
cs: Rozpojit cesty

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
cs: Zduplikovat uzly používané více cestami.

en: This node is not glued to anything else.
cs: Tento uzel není přilepen k ničemu jinému.

en: None of these nodes are glued to anything else.
cs: Žádný z těchto uzlů není připojen k něčemu jinému.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
cs: Žádný z uzlů této cesty není připojen k něčemu jinému.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
cs: Tento výběr nelze použít pro rozpojení uzlů

en: Select either:
cs: Vyberte buď:

en: * One tagged node, or
cs: * Jeden označený uzel, nebo

en: * One node that is used by more than one way, or
cs: * Jeden uzel používaný více než jednou cestou, nebo

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
cs: * Jeden uzel používaný více než jednou cestou a jednu z těchto cest, nebo

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
cs: * Jednu cestu s jedním, nebo více uzly používanými ve více než jedné cestě, nebo

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
cs: * Jednu cestu a jeden nebo více jejích uzlů používaných ve více než jedné cestě.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
cs: Poznámka: Pokud je vybrána cesta, dostane čerstvé kopie odlepených
    uzlů a tyto nové uzly budou vybrány. Jinak všechny cesty dostanou
    své vlastní kopie a všechny uzly budou vybrány.

en: Unglued Node
cs: Rozpojený uzel

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
cs[0]: Duplikace do {0} uzlu
cs[1]: Duplikace do {0} uzlů
cs[2]: Duplikace do {0} uzlů

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
cs[0]: Duplikace {0} uzlu do {1} uzlů
cs[1]: Duplikace {0} uzlů do {1} uzlů
cs[2]: Duplikace {0} uzlů do {1} uzlů

en: Unglue confirmation
cs: Potvrdit rozpojení

en: You are about to unglue nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to unglue?
cs: Chystáte se odlepit uzly,na které mohou odkazovat jiné prvky, které nebyly zatím staženy. <br>To může způsobit problémy, protože jiné objekty (které nevidíte) je mohou používat.<br>Skutečně je chcete odlepit?

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
cs: Chystáte se rozpojit neúplné objekty. <br>Tím způsobíte problémy, protože skutečné objekty nevidíte. <br>Opravdu si přejete objekty rozpojit?

en: Unglueing possibly affected {0} relation: {1} | Unglueing possibly affected {0} relations: {1}
cs[0]: Odlepuji {0} možná ovlivněnou relaci: {1}
cs[1]: Odlepuji {0} možná ovlivněné relace: {1}
cs[2]: Odlepuji {0} možná ovlivněných relací: {1}

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
cs[0]: Ujistěte se, že relace nebyla rozbita!
cs[1]: Ujistěte se, že relace nebyly rozbity!
cs[2]: Ujistěte se, že relace nebyly rozbity!

en: Disconnect Node from Way
cs: Odpojit uzel od cesty

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
cs: Odpojit uzel z cesty na které leží

en: Select at least one node to be disconnected.
cs: Vyberte alespoň jeden uzel, který má být odpojen

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
cs[0]: Vybraný uzel není čeho odpojit.
cs[1]: Vybrané uzly není čeho odpojit.
cs[2]: Vybrané uzly není čeho odpojit.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
cs[0]: Dotčená cesta by po odpojení uzlu přestala existovat.
cs[1]: Dotčená cesta by po odpojení uzlů přestala existovat.
cs[2]: Dotčená cesta by po odpojení uzlů přestala existovat.

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
cs: Z výběru byly odstraněny některé irelevantní uzly

en: Undo
cs: Zpět

en: Undo the last action.
cs: Vrátit poslední akci

en: Undo ...
cs: Zpět…

en: Undo {0}
cs: Zpět {0}

en: Unselect All
cs: Odznačit vše

en: Unselect all objects.
cs: Odznačit všechny objekty

en: Update data
cs: Aktualizovat data

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
cs: Aktualizuje ze serveru objekty v aktuální datové vrstvě.

en: Update modified
cs: Aktualizovat modifikované

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
cs: Aktualizuje ze serveru pozměněné objekty (stáhne znovu data).

en: No current dataset found
cs: Nenalezena aktuální datová sada

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
cs: V aktuální datové sadě není objekt s id {0}

en: Update selection
cs: Aktualizovat výběr

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
cs: Aktualizuje vybrané objekty ze serveru (znovu stáhne data)

en: There are no selected objects to update.
cs: Nejsou vybrány žádné objekty k aktualizaci.

en: Selection empty
cs: Prázdný výběr

en: Upload data...
cs: Nahrát data...

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
cs: Nahrát všechny změny v aktivní datové vrstvě na OSM server

en: Upload data
cs: Nahrát data

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
cs: <html>Data, která chcete nahrát na server, obsahují nevyřešené konflikty ve vrstvě ''{0}''.<br>Konflikty je nejprve nutno vyřešit.</html>

en: Upload discouraged
cs: Upload nedoporučen

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
cs: Pokoušíte se odeslat data z vrstvy ''{0}''.<br /><br />Nahrávání takových dat <b>velmi nedoporučujeme</b>. Pokud budete pokračovat,<br />pravděpodobně to povede k nutnosti revertovat vaše změny buď vámi nebo jiným přispěvatelem.<br /><br />Opravdu chcete pokračovat?

en: Ignore this hint and upload anyway
cs: Ignorovat tuto radu a nahrát data

en: No changes to upload.
cs: Neprovedeny žádné změny.

en: One of the upload verification processes failed
cs: Jeden z procesů ověření nahrávání selhal

en: Nothing to upload. Get some data first.
cs: Není nic k nahrání. Nejprve musíte mít nějaká data.

en: Upload note changes to server
cs: Nahrát změny poznámek na server

en: Upload notes
cs: Nahrát poznámky na server

en: Uploading notes to server
cs: Nahrávám poznámky na server

en: Upload selection...
cs: Nahrát výběr...

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
cs: Nahrát veškeré aktuálně vybrané změny na OSM server.

en: Upload selection
cs: Nahrát vybrané

en: Checking parents for deleted objects
cs: Kontroluji rodičovské objekty, zda nejsou smazané

en: Reading parents of ''{0}''
cs: Načítání rodičů ''{0}''

en: Checking for deleted parents in the local dataset
cs: Kontroluji, zda nejsou v lokální datové sadě smazané rodičovské objekty

en: Validation
cs: Zkontrolovat

en: Performs the data validation
cs: Provede kontrolu dat

en: Viewport Following
cs: Následování bodu

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
cs: Zapnutí/vypnutí automatického posunu mapy na naposledy umístěný uzel

en: Viewport following is enabled, press {0} to disable it
cs: Je povoleno automatické následování bodu. Stiskem {0} jej zakážete.

en: Viewport following is disabled
cs: Automatické následování bodu je zakázáno.

en: Wireframe View
cs: Drátový model

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
cs: Zapnout/vypnout drátový model mapy

en: Zoom In
cs: Zvětšit

en: Zoom In (Keypad)
cs: Zvětšit (klávesnice)

en: Zoom Out
cs: Zmenšit

en: Zoom Out (Keypad)
cs: Zmenšit (klávesnice)

en: Zoom to
cs: Zvětšit na

en: Zoom to the object the first selected member refers to
cs: Zvětšit na objekt, na který odkazuje první zvolený člen

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
cs: Zvětšení není možné, protože vrstva s touto relací není aktivní

en: Zooming disabled because there is no selected member
cs: Zvětšení není možné, protože nebyl vybrán žádný člen

en: Zoom to the first selected node
cs: Zvětšit na první vybraný uzel

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
cs: Zvětšení není možné, protože vrstva, v níž je tato cesta, není aktivní

en: Zooming disabled because there is no selected node
cs: Zvětšení není možné, protože nebyl vybrán žádný uzel

[ctx: audio]
en: Back
cs: Zpět

[ctx: audio]
en: Jump back.
cs: Skok zpět.

en: Audio: {0}
cs: Zvuk: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
cs: Rychleji

[ctx: audio]
en: Faster Forward
cs: Rychle vpřed

[ctx: audio]
en: Forward
cs: Vpřed

[ctx: audio]
en: Jump forward
cs: Skok vpřed

[ctx: audio]
en: Next Marker
cs: Další značka

[ctx: audio]
en: Play next marker.
cs: Přehraj další značku

[ctx: audio]
en: Play/Pause
cs: Přehrát/Pauza

en: Play/pause audio.
cs: Přehrát/Pauza audio

[ctx: audio]
en: Previous Marker
cs: Předchozí značka

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
cs: Přehrát předchozí značku

[ctx: audio]
en: Slower
cs: Pomaleji

[ctx: audio]
en: Slower Forward
cs: Zpomalené přehrávání

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
cs[0]: <html>Chystáte se otočit směr cesty ''{0}'',<br/> u níž významový smysl značky ''{1}'' je definovaný jejím směrem.<br/> Opravdu chcete změnit směr cesty a tím i její významový smysl?</html>
cs[1]: <html>Chystáte se otočit směr cest ''{0}'',<br/> u nichž významový smysl značky ''{1}'' je definovaný jejich směrem.<br/> Opravdu chcete změnit směr cest a tím i jejich významový smysl?</html>
cs[2]: <html>Chystáte se otočit směr cest ''{0}'',<br/> u nichž významový smysl značky ''{1}'' je definovaný jejich směrem.<br/> Opravdu chcete změnit směr cest a tím i jejich významový smysl?</html>

en: Reverse directional way.
cs: Otočit směrovanou cestu.

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
cs: Protože otáčíte směr cesty, jsou kvůli zachování konzistence dat navrhovány tyto změny.

en: Apply selected changes
cs: Použít zvolené změny

en: Do not apply changes
cs: Neprovádět změny

en: Please select which changes you want to apply.
cs: Vyberte si prosím změny, které chcete aplikovat.

en: Tags of
cs: Značky

en: Roles in relations referring to
cs: Role v relaci odkazující na

en: Automatic tag correction
cs: Automatická oprava značek

en: Downloading changeset content
cs: Stahování obsahu sady změn

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
cs: ({0}/{1}) Stahování sady změn {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
cs: ({0}/{1}) Stahování obsahu sady změn {2}...

en: Download changesets
cs: Stáhnout sady změn

en: Querying and downloading changesets
cs: Dotazuji a stahuji sady změn

en: Determine user id for current user...
cs: Zjistit uživatelské id aktuálního uživatele...

en: Query and download changesets ...
cs: Dotaz a stažení sad změn ...

en: Errors during download
cs: Chyby během stahování

en: Download GeoJSON
cs: Stáhnout GeoJSON

en: Download GPS
cs: Stáhnout GPS

en: Downloading GPS data
cs: Stahování GPS dat

en: Downloaded GPX Data
cs: Stažená GPX data

en: No notes found in this area.
cs: V této oblasti nebyly nalezeny žádné poznámky.

en: Download OSM Notes
cs: Stáhnout poznámky z OSM

en: Downloading notes
cs: Stahuji poznámky

en: Notes
cs: Poznámky

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
cs[0]: {0} poznámka byla stažena.
cs[1]: {0} poznámky byly staženy.
cs[2]: {0} poznámek bylo staženo.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
cs: Jelikož limit stahování byl {0}, mohou existovat ještě další poznámky ke stažení.

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
cs: Požadujte menší oblast, abyste měli jistotu, že se stáhnou všechny poznámky.

en: More notes to download
cs: Více poznámek ke stažení

en: Download OSM Notes within Bounds
cs: Stáhnout poznámky k OSM uvnitř hranic

en: Download OSM Note by ID
cs: Stáhnout poznámku OSM podle identifikátoru

en: Download OSM Change
cs: Stáhnout změnu OSM

en: No data found in this area.
cs: V této oblasti nebyla nalezena žádná data.

en: Download OSM
cs: Stáhnout OSM

en: Downloading data
cs: Stahování dat

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
cs: Ignoruji výjimku, protože stahování bylo přerušeno. Výjimka: {0}

en: OSM Server URL:
cs: URL OSM serveru:

en: Command
cs: Příkaz

en: Request details: {0}
cs: Detaily dotazu: {0}

en: Download OSM URL
cs: Stáhnout OSM URL

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
cs[0]: Během importu došlo k {0} konfliktu.
cs[1]: Během importu došlo ke {0} konfliktům.
cs[2]: Během importu došlo k {0} konfliktům.

en: Conflict during download | Conflicts during download
cs[0]: Konflikt během stahování
cs[1]: Konflikty během stahování
cs[2]: Konflikty během stahování

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
cs: ({0}/{1}) Nahrávám rodiče uzlu {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
cs: ({0}/{1}) Nahrávám rodiče cesty {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
cs: ({0}/{1}) Nahrávám rodiče relace {2}

en: Download session
cs: Stáhni sezení

en: Download {0} of {1} ({2} left)
cs: Stahování {0} z {1} (zbývá {2})

en: Updating data
cs: Aktualizuji data

en: Check on the server
cs: Kontrola na serveru

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
cs: Klikněte, aby se zkontrolovalo, zda byly objekty ve vaší lokální datové sadě smazány na serveru

en: Ignore
cs: Ignorovat

en: Click to abort and to resume editing
cs: Klikněte pro zrušení a návrat k editaci

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
cs[0]: Ve vaší lokální datové sadě je {0} objekt, který mohl být na serveru smazán.<br>Pokud se jej pokusíte později smazat nebo aktualizovat, dojde pravděpodobně ke konfliktu.
cs[1]: Ve vaší lokální datové sadě jsou {0} objekty, které mohly být na serveru smazány.<br>Pokud se je pokusíte později smazat nebo aktualizovat, dojde pravděpodobně ke konfliktu.
cs[2]: Ve vaší lokální datové sadě je {0} objektů, které mohly být na serveru smazány.<br>Pokud se je pokusíte později smazat nebo aktualizovat, dojde pravděpodobně ke konfliktu.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
cs[0]: Klikněte na <strong>{0}</strong> pokud chcete ověřit stav tohoto objektu na serveru.
cs[1]: Klikněte na <strong>{0}</strong> pokud chcete ověřit stav těchto objektů na serveru.
cs[2]: Klikněte na <strong>{0}</strong> pokud chcete ověřit stav těchto objektů na serveru.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
cs: Pro ignorování klikněte na <strong>{0}</strong>.</html>

en: Deleted or moved objects
cs: Smazané nebo přesunuté objekty

en: The following errors occurred during mass download: {0}
cs: Během hromadného stahování došlo k následujícím chybám: {0}

en: Error during download
cs: Chyba během stahování

en: Add a new Note
cs: Přidat novou poznámku

en: Add note mode
cs: Režim přidávání poznámek

en: Click the location where you wish to create a new note
cs: Klikněte na pozici, kde chcete vytvořit novou poznámku

en: Create a new note
cs: Vytvořit novou poznámku

en: Create note
cs: Vytvořit poznámku

en: Enter a detailed comment to create a note
cs: K vytvoření poznámky zadejte podrobný komentář

en: You must enter a comment to create a new note
cs: K nové poznámce musíte zadat komentář

en: Delete Mode
cs: Režim mazání

en: Delete nodes or ways.
cs: Smaž uzly nebo cesty

en: Mode: {0}
cs: Režim: {0}

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
cs: Jste si jisti, že chcete smazat prvky s připojenými cestami, které jsou skryty filtrem?

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
cs: Kliknutím smažete. Shift: smaže úsek cesty. Alt: nesmaže nepoužité uzly, když vymažete cestu. Ctrl: smaže odkazované objekty.

en: Delete elements
cs: Smazat prvky

en: Delete them
cs: Smazat je

en: Undo delete
cs: Vzít smazání zpět

en: draw angle snap
cs: Přichytávání úhlů při kreslení

en: draw angle snap highlight
cs: Zvýraznění přichytávání úhlů při kreslení

en: helper line
cs: pomocná čára

en: Draw
cs: Kreslit

en: Draw nodes
cs: Kreslit uzly

en: Draw Angle snapping
cs: Přichytávání úhlů při kreslení

en: Backspace in Add mode
cs: Backspace v režimu přidávání

en: Add node
cs: Přidat uzel

en: Add node into way
cs: Přidat uzel do cesty

en: Connect existing way to node
cs: Připojit existující cestu k uzlu

en: Add a new node to an existing way
cs: Přidat nový uzel do již existující cesty

en: Add node into way and connect
cs: Přidat uzel do cesty a spojit

en: Create new node.
cs: Vytvořit nový uzel.

en: Select node under cursor.
cs: Vybrat uzel pod kurzorem.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
cs[0]: Vložit nový uzel do cesty
cs[1]: Vložit nový uzel do {0} cest.
cs[2]: Vložit nový uzel do {0} cest.

en: Start new way from last node.
cs: Začít novou cestu od posledního uzlu.

en: Continue way from last node.
cs: Pokračovat v cestě od posledního uzlu.

en: Angle snapping active.
cs: Přichytávání úhlů aktivní.

en: Finish drawing.
cs: Dokončit kreslení

en: Angle snapping
cs: Přichytávání úhlů

en: Switch angle snapping mode while drawing
cs: Přepínat režim přichytávání úhlů během kreslení

en: Toggle snapping by {0}
cs: Přepnout přichytávání o {0}

en: Show helper geometry
cs: Ukázat pomocnou geometrii

en: Snap to node projections
cs: Přichytávat k promítnutým uzlům

en: Disable
cs: Zakázat

en: FIX
cs: OPRAVIT

en: Dual alignment
cs: Dvojité zarovnávání

en: Switch dual alignment mode while extruding
cs: Zapnout režim dvojitého zarovnávání při vytahování

en: Extrude
cs: Vytáhnout

en: Create areas
cs: Vytvořit plochy

en: Extrude Dual alignment
cs: Vytahování s dvojitým zarovnáváním

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
cs: Tažením úseku cesty vytvoříte obdélník. Ctrl - přesun úseku v ose jeho normály. Alt - vytvoření nového obdélníku, dvojklik - přidání nového uzlu.

en: Dual alignment active.
cs: Dvojité zarovnávání zapnuté.

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
cs: Úsek sloučený kvůli změně jeho směru.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
cs: Posuňte úsek podél jeho normály, potom pusťte tlačítko myši.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
cs: Posuňte bod podél některého úseku a potom uvolněte tlačítko myši.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
cs: Nakreslete obdélník požadované velikosti a pak pusťte tlačítko myši.

en: Extrude: main line
cs: Vytáhnout: hlavní linie

en: Extrude: helper line
cs: Vytáhnout: pomocná linie

en: Extrude Way
cs: Vytáhnout cestu

en: Improve Way Accuracy
cs: Zvyšování přesnosti cest

en: Improve Way Accuracy mode
cs: Režim zvyšování přesnosti cest

en: improve way accuracy helper line
cs: pomocná čára pro zvyšování přesnosti cesty

en: Click on the way to start improving its shape.
cs: Klikněte na cestu a začněte zpřesňovat její tvar

en: Select a way that you want to make more accurate.
cs: Vyberte cestu, jejíž přesnost chcete zvýšit

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
cs: Klikněte pro vložení nového uzlu. Uvolněte Ctrl pro přesunutí existujících uzlů nebo držte Alt k jejich smazání.

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
cs: Klikněte pro vymazání zvýrazněného uzlu. Uvolněte Alt pro přesunutí stávajících uzlů nebo přidržte Ctrl pro přidání nových uzlů.

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
cs: Klikněte pro přesunutí zvýrazněného uzlu. Přidržte Ctrl pro přidání nových uzlů nebo Alt pro smazání.

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
cs[0]: Přidat nový uzel do cesty
cs[1]: Přidat nový uzel do {0} cest
cs[2]: Přidat nový uzel do {0} cest

en: Cannot delete node that has tags
cs: Nemohu odstranit uzel, který má značky.

en: make parallel helper line
cs: vytvořit paralelní pomocnou linii

en: Parallel
cs: Paralelní

en: Make parallel copies of ways
cs: Vytvořit paralelní kopie cest

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
cs: Vyberte cesty jako v režimu vybírání. K vytvoření rovnoběžné kopie přetáhněte vybrané cesty nebo cestu (Alt přepíná zachování značek)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
cs: Držte Ctrl pro zapnutí přichytávání

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
cs: Vytváření rovnoběžné cesty
    Vybrané cesty musí tvořit jedinou nerozvětvenou cestu

en: Drag play head
cs: Posunout ukazatel přehrávání

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
cs: Pro přehrání zvuku od určitého místa přetáhněte ukazatel přehrávání poblíž GPS záznamu. Chcete-li v tomto bodě synchronizovat zvuk, podržte klávesu Shift.

en: Select mode
cs: Zvolte režim

en: Select, move, scale and rotate objects
cs: Vybrat, přesouvat, měnit velikost a otáčet objekty

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
cs: Jste si jisti, že chcete posunout prvky s připojenými cestami, které jsou skryté filtry?

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
cs[0]: Přesunuli jste více než {0} prvek. Přesouvání velkého počtu prvků je často provedeno spíše omylem.
    Opravdu je chcete přesunout?
cs[1]: Přesunuli jste více než {0} prvky. Přesouvání velkého počtu prvků je často provedeno spíše omylem.
    Opravdu je chcete přesunout?
cs[2]: Přesunuli jste více než {0} prvků. Přesouvání velkého počtu prvků je často provedeno spíše omylem.
    Opravdu je chcete přesunout?

en: Move elements
cs: Přesun prvků

en: Move them
cs: Přesunout je

en: Undo move
cs: Vrátit přesun zpět

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
cs: laso

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
cs: obdélník

en: Release the mouse button to select the objects in the {0}.
cs: Uvolnění tlačítka myši vyberte objekty v {0}.

en: {0} to merge with nearest node.
cs: Spojit {0} s nejbližším bodem.

en: Release the mouse button to stop moving.
cs: Uvolněte tlačítko myši pro zastavení pohybu.

en: Release the mouse button to stop rotating.
cs: Pusťte tlačítko myši pro zastavení otáčení.

en: Release the mouse button to stop scaling.
cs: Pusťte tlačítko myši pro dokončení změny velikosti.

en: Move objects by dragging; Shift to add to selection ({0} to toggle); Shift-{0} to rotate selected; Alt-{0} to scale selected; or change selection
cs: Přesunout objekty tažením; Shift pro přidání do výběru ({0} pro přepnutí); Shift-{0} pro otočení výběru, Alt-{0} pro škálování výběru; nebo změnu výběru

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
cs[0]: Přidat a posunout virtuální nový uzel do cesty
cs[1]: Přidat a posunout virtuální nový uzel do {0} cest
cs[2]: Přidat a posunout virtuální nový uzel do {0} cest

en: Lasso Mode
cs: Režim lasa

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
cs: Režim výběru lasem: výběr prvků probíhá ručním kreslením oblasti výběru

en: Split mode
cs: Rozdělit režim

en: Split ways
cs: Rozdělit cestu

en: The selected node is not in the middle of any non-closed way.
cs: Zvolený uzel není uprostřed neuzavřené cesty.

en: Splitting closed ways is not yet implemented.
cs: Rozdělení cesty není ještě implementováno.

en: Add node for splitting a way | Add node for splitting {0} ways
cs[0]: Přidat uzel pro rozdělení cesty
cs[1]: Přidat uzel pro rozdělení {0} cest
cs[2]: Přidat uzel pro rozdělení {0} cest

en: Click on the location where a way should be split
cs: Klikněte na umístění uzlu, kde by měla být cesta rozdělena

en: Select way to split.<br>Hold {0} for multiple selection.
cs: Vyberte cestu k rozdělení.<br>Zmáčkněte {0} pro vícenásobný výběr.

en: User:
cs: Uživatel:

en: Split way {0}
cs: Rozdělit cestu {0}

en: Zoom mode
cs: Režim zvětšování

en: Zoom and move map
cs: Zvětšení a posuv mapy

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
cs: Zvětšování tažením nebo klávesami Ctrl+. a Ctrl+,; posuv klávesami Ctrl+nahoru, doleva, dolů, doprava; posun se zvětšením spolu s pravým tlačítkem myši

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
cs: Přidat všechny objekty vybrané v aktuální datové sadě za poslední člen

en: Add selection to relation
cs: Přidat výběr do relace

en: {0}Add selection to relation{1}: Verify every single relation to avoid damage!
cs: {0}Přidat výběr do relace{1}: Aby se předešlo poškození, zkontrolujte každou relaci!

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
cs[0]: Přidat výběr do {0} relace
cs[1]: Přidat výběr do {0} relací
cs[2]: Přidat výběr do {0} relací

en: Delete the selected relation
cs: Smazat vybranou relaci

en: Download all members of the selected relations
cs: Stáhnout všechny členy vybraných relací

en: Download members
cs: Stáhnout členy

en: Download relation with members
cs: Stáhnout relaci s jejími členy

en: Download with members
cs: Stáhnout s členy

en: Download incomplete members of selected relations
cs: Stáhnout nekompletní členy vybraných relací

en: Download incomplete members
cs: Stáhnout nekompletní členy

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
cs: Vytvořit kopii relace a otevřít ji v novém okně

en: You are about to duplicate {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary. Do you really want to duplicate?
cs: Chystáte se duplikovat {0} relaci: {1}<br/>Tento krok je neobvyklý. Opravdu chcete duplikovat?

en: Duplicate relation?
cs: Duplikovat relaci?

en: Edit
cs: Upravit

en: Call relation editor for selected relation
cs: Vyvolat editor relací na vybranou relaci

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
cs[0]: Chystáte se najednou otevřít <b>{0}</b> různý editor relací.<br/>Chcete pokračovat?
cs[1]: Chystáte se najednou otevřít <b>{0}</b> různé editory relací.<br/>Chcete pokračovat?
cs[2]: Chystáte se najednou otevřít <b>{0}</b> různých editorů relací.<br/>Chcete pokračovat?

en: Confirmation
cs: Potvrzení

en: Export GPX file starting from first member
cs: Exportovat soubor GPS počínaje prvním členem

en: Export GPX file starting from last member
cs: Exportovat soubor GPS počínaje posledním členem

en: Convert to GPX layer starting from first member
cs: Převést na vrstvu GPX počínaje prvním členem

en: Convert to GPX layer starting from last member
cs: Převést na vrstvu GPX počínaje posledním členem

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the first member, successively continuing to the last.
cs: Rekurzivně zploštit tuto relaci do jedné stopy GPX, počínaje prvním členem a pokračujíc k poslednímu.

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the last member, successively continuing to the first.
cs: Rekurzivně zploštit tuto relaci do jedné stopy GPX, počínaje posledním členem a pokračujíc k prvnímu.

en: based on osm route relation data, timestamps are synthetic
cs: založeno na relačních datech osm route, časové značky jsou umělé

en: Selected Relations
cs: Zvolené relace

en: {0} (GPX export)
cs: {0} (export GPX)

en: List of recent relations
cs: Seznam dřívějších relací

en: Open recent relation
cs: Otevřít dřívejší relaci

en: Relation Editor: {0}
cs: Editor relací: {0}

en: Select in relation list
cs: Vyberte v seznamu relací

en: Select relation in relation list.
cs: Vybrat relaci v seznamu relací.

en: Add the members of all selected relations to current selection
cs: Přidat členy všech vybraných relací do aktuálního výběru

en: Select the members of all selected relations
cs: Vybrat členy všech vybraných relací

en: Select members (add)
cs: Vybrat členy (přidat)

en: Select members
cs: Vybrat členy

en: Add the selected relations to the current selection
cs: Přidat vybrané relace do aktuálního výběru

en: Set the current selection to the list of selected relations
cs: Nastavit aktuální výběr na seznam vybraných relací

en: Select relation (add)
cs: Vybrat relaci (přidat)

en: Select relation
cs: Vybrat relaci

en: Search...
cs: Hledat...

en: Search for objects
cs: Hledat objekty

en: No match found for ''{0}''
cs: Nenalezena shoda s ''{0}''

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
cs: Do výběru nebylo nic přidáno hledáním "{0}"

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
cs: Z výběru nebylo nic odebráno hledáním "{0}"

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
cs: Ve výběru se nic nenašlo při hledání ''{0}''

en: Found {0} matches
cs: Nalezeno {0} odpovídajících výrazů

en: Searching
cs: Vyhledávám

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
cs[0]: Prohledávám {0} objekt
cs[1]: Prohledávám {0} objekty
cs[2]: Prohledávám {0} objektů

en: Automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
cs: Automaticky zkracuji hodnotu značky ''{0}'' u smazaného objektu {1}

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
cs: Délka hodnoty značky ''{0}'' na objektu {1} překročila maximální dovolenou délku {2}. Délka hodnoty je {3}.

en: Precondition violation
cs: Porušení předpokladů

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
cs: {0} uzlů v cestě {1} překračuje nejvyšší povolený počet uzlů {2}

en: API Capabilities Violation
cs: Nedodržení schopností API

en: Removed obsolete tags
cs: Odebrané zastaralé značky

en: Fix deprecated tags
cs: Opravit zastaralé značky

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
cs: <html>{0} relace tvoří cyklus, protože na sebe vzájemně odkazují.<br>JOSM je nenahraje na server, dokud závislost neopravíte a neodstraníte cyklus.</html>

en: Relation ...
cs: Relace …

en: ... refers to relation
cs: ... odkazuje na relaci

en: Cycling dependencies
cs: Kruhové závislosti

en: Uploading modified notes
cs: Nahrávám změněné poznámky

en: Uploading notes {0}/{1}
cs: Načíst poznámky {0}/{1}

en: Note {0} failed: {1}
cs: Poznámka {0} selhalo: {1}

en: Notes failed to upload
cs: Nepodařilo se nahrát poznámky

en: The JOSM data validator partially checked the objects to be uploaded and found some problems. Try fixing them, but do not harm valid data. When in doubt ignore the findings.<br> You can see the findings in the Validator Results panel too. Further checks on all data can be started from that panel.
cs: Validátor dat JOSM částečně zkontroloval objekty, které se mají nahrát, a našel problémy. Zkuste je opravit, ale nepoškozujte platná data. V případě pochybnosti zjištění ignorujte.<br> Zjištění můžete vidět také v panelu Validace. Z tohoto panelu lze spustit další kontroly všech dat.

en: Errors
cs: Chyby

en: Usually this should be fixed.
cs: Nanejvýš vhodné opravit.

en: Warnings
cs: Varování

en: Fix these when possible.
cs: Opravte, pokud je to možné.

en: Other
cs: Ostatní

en: Informational hints, expect many false entries.
cs: Informační rady, očekávejte mnoho nepravdivých údajů.

en: Suspicious data found. Upload anyway?
cs: Nalezena podezřelá data. Přesto nahrát?

en: Continue upload
cs: Pokračovat v nahrávání

en: Add node {0}
cs: Přidat uzel {0}

en: Add way {0}
cs: Přidat cestu {0}

en: Add relation {0}
cs: Přidat relaci {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
cs[0]: Přidán {0} objekt
cs[1]: Přidány {0} objekty
cs[2]: Přidáno {0} objektů

en: New way {0} has 0 nodes
cs: Nová cesta {0} nemá žádné uzly

en: Change node {0}
cs: Změnit uzel {0}

en: Change way {0}
cs: Změnit cestu {0}

en: Change relation {0}
cs: Změnit relaci {0}

en: Change members of {0}
cs: Změnit členy {0}

en: Change nodes of {0}
cs: Změnit uzly {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
cs: Odstranit "{0}" pro uzel ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
cs: Odstranit "{0}" z cesty ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
cs: Odstranit "{0}" z relace ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
cs: Nastavit {0}={1} pro uzel ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
cs: Nastavit {0}={1} pro cestu ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
cs: Nastavit {0}={1} pro relaci ''{2}''

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
cs[0]: Odstranit "{0}" z {1} objektu
cs[1]: Odstranit "{0}" ze {1} objektů
cs[2]: Odstranit "{0}" ze {1} objektů

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
cs[0]: Nastaveno {0}={1} u {2} objektu
cs[1]: Nastaveno {0}={1} u {2} objektů
cs[2]: Nastaveno {0}={1} u {2} objektů

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
cs[0]: Smazáno {0} značek z {1} objektu
cs[1]: Smazáno {0} značek ze {1} objektů
cs[2]: Smazáno {0} značek z {1} objektů

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
cs[0]: Nastaveny {0} značky u {1} objektu
cs[1]: Nastaveny {0} značky u {1} objektů
cs[2]: Nastaveny {0} značky u {1} objektů

en: Replace "{0}" by "{1}" for
cs: Zaměnit "{0}" za "{1}" pro

en: object | objects
cs[0]: objekt
cs[1]: objekty
cs[2]: objektů

en: Change relation member role for {0} {1}
cs: Změnit roli člena relace {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
cs: Vymazáno ''{0}''

en: At least one object to delete required, got empty collection
cs: Pro mazání je třeba vybrat alespoň jeden objekt, nemáte nic vybráno

en: Delete node {0}
cs: Smazat uzel {0}

en: Delete way {0}
cs: Smazat cestu {0}

en: Delete relation {0}
cs: Smazat relaci {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
cs[0]: Smazat {0} objekt
cs[1]: Smazat {0} objekty
cs[2]: Smazat {0} objektů

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
cs[0]: Smazat {0} uzel
cs[1]: Smazat {0} uzly
cs[2]: Smazat {0} uzlů

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
cs[0]: Smazat {0} cestu
cs[1]: Smazat {0} cesty
cs[2]: Smazat {0} cest

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
cs[0]: Smazat {0} relaci
cs[1]: Smazat {0} relace
cs[2]: Smazat {0} relací

en: Move {0} node | Move {0} nodes
cs[0]: Přesunout uzel {0}
cs[1]: Přesunout uzly {0}
cs[2]: Přesunout uzly {0}

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
cs[0]: Odstraněn {0} objekt
cs[1]: Odstraněny {0} objekty
cs[2]: Odstraněno {0} objektů

en: Removed nodes from {0}
cs: Uzly odstraněny z {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
cs[0]: Otočit {0} uzel
cs[1]: Otočit {0} uzly
cs[2]: Otočit {0} uzlů

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
cs[0]: Změna měřítka {0} uzlu
cs[1]: Změna měřítka {0} uzlů
cs[2]: Změna měřítka {0} uzlů

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
cs[0]: Zvolen {0} objekt
cs[1]: Zvoleny {0} objekty
cs[2]: Zvoleno {0} objektů

en: Sequence: {0}
cs: Sekvence: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
cs: Pro rozdělení kruhové cesty musíte zvolit dva nebo více uzlů.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
cs: Cesta nemůže být rozdělena ve zvolených uzlech. (Tip: Zvolte uzly uprostřed cesty.)

en: Yes, download the missing members
cs: Ano, stáhnout chybějící členy

en: No, abort the split operation
cs: Ne, operaci rozdělení zrušit

en: No, perform the split without downloading
cs: No, provést rozdělení bez stahování

en: This way is part of a relation. | This way is part of {0} relations.
cs[0]: Tato cesta je částí relace.
cs[1]: Tato cesta je částí {0} relací.
cs[2]: Tato cesta je částí {0} relací.

en: this relation
cs: tato relace

en: these relations
cs: tyto relace

en: one relation | {0} relations
cs[0]: jedna relace
cs[1]: {0} relace
cs[2]: {0} relací

en: For {0} the correct order of the new way parts could not be determined. To fix this, some missing relation members should be downloaded first.
cs: Nelze určit správné pořadí nových členských cest pro {0}. Aby se to vyřešilo, je potřeba nejdříve stáhnout některé chybějící členy relace.

en: Download missing relation members?
cs: Stáhnout chybějící členy relace?

en: Missing relation members will be downloaded. Should this be done automatically from now on?
cs: Chybějící členy relace budou staženy. Chcete to od teď dělat automaticky?

en: Downloading missing relation members
cs: Stahuji chybějící členy relace

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
cs: Členství i s rolí bylo zkopírováno do všech nových cest.<br>Je třeba provést kontrolu a případné opravy.

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
cs: Členství v relacích bylo zkopírováno do všech nových cest.<br>Je třeba provést kontrolu a případné opravy.

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
cs[0]: Rozdělit cestu {0} na {1} část
cs[1]: Rozdělit cestu {0} na {1} části
cs[2]: Rozdělit cestu {0} na {1} částí

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
cs[0]: Transformace {0} bodu
cs[1]: Transformace {0} bodů
cs[2]: Transformace {0} bodů

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
cs: <html>Vrstva''{0}'' už je v konfliktu s objektem <br/>''{1}''.<br/>Tento konflikt nemůže být přidán.</html>

en: Double conflict
cs: Dvojí konflikt

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
cs: Vrstva ''{0}'' již neexistuje. Nelze odstranit konflikt pro objekt ''{1}''.

en: Add conflict for ''{0}''
cs: Přidání konfliktu k ''{0}''

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
cs: Nelze vrátit příkaz ''{0}'', protože vrstva ''{1}'' již není dostupná

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
cs: Vyřešit konflikt v souřadnicích pro {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
cs: Nemohu vyřešit nerozhodnutý konflikt.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
cs: Vyřešit konflikt ve stavu smazání pro {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
cs: Nastavit příznak ''upraveno'' pro uzel {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
cs: Nastavit příznak ''upraveno'' pro cestu {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
cs: Nastavit příznak ''upraveno'' pro relaci {0}

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
cs: Vyřešit konflikty v seznamu členů relace {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
cs[0]: Vyřešena {0} konflikt značky u uzlu {1}
cs[1]: Vyřešeny {0} konflikty značek u uzlu {1}
cs[2]: Vyřešeno {0} konfliktů značek u uzlu {1}

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
cs[0]: Vyřešen {0} konflikt značek u cesty {1}
cs[1]: Vyřešeny {0} konflikty značek u cesty {1}
cs[2]: Vyřešeno {0} konfliktů značek u cesty {1}

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
cs[0]: Vyřešen {0} konflikt značek v relaci {1}
cs[1]: Vyřešeny {0} konflikty značek v relaci {1}
cs[2]: Vyřešeno {0} konfliktů značek v relaci {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
cs: Vyřešit konflikt verzí pro uzel {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
cs: Vyřešit konflikt verzí pro cestu {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
cs: Vyřešit konflikt verzí pro relaci {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
cs: Vyřešit konflikty v seznamu bodů cesty {0}

en: Main dataset does not include node {0}
cs: Hlavní datová sada neobsahuje uzel {0}

en: Illegal latitude value ''{0}''
cs: Neplatná zeměpisná šířka ''{0}''

en: Illegal longitude value ''{0}''
cs: Neplatná zeměpisná délka ''{0}''

en: Unable to set file non-readable {0}
cs: Nemohu nastavit soubor na nečitelný {0}

en: Unable to set file non-writable {0}
cs: Nemohu nastavit soubor na nezapisovatelný {0}

en: Unable to set file non-executable {0}
cs: Nemohu nastavit soubor na nespustitelný {0}

en: Unable to set file readable {0}
cs: Nemohu změnit soubor na čitelný {0}

en: Unable to set file writable {0}
cs: Nemohu nastavit soubor na zapisovatelný {0}

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
cs: Nepodařilo se inicializovat předvolby. Adresář s předvolbami ''{0}'' není adresářem.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
cs: <html>Nepodařilo se inicializovat předvolby. <br>Adresář s předvolbami ''{0}'' není adresářem.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
cs: Předvolby se nepodařilo inicializovat. Chybějící adresář s předvolbami "{0}" nelze vytvořit.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
cs: <html>Inicializace předvoleb selhala. <br/>Nepodařilo se vytvořit chybějící rejstřík předvoleb ''{0}''</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
cs: Soubor předvoleb "{0}" nenalezen. Vytvářím výchozí soubor předvoleb.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
cs: Nahrazuji současný soubor s předvolbami "{0}" souborem se standardními výchozími předvolbami.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
cs: <html>Inicializace předvoleb selhala. <br/>Nepodařilo se obnovit výchozí hodnoty souboru předvoleb: {0}</html>

en: Failed to load defaults cache file: {0}
cs: Selhalo načtení výchozího souboru keše: {0}

en: Failed to delete faulty defaults cache file: {0}
cs: Selhalo vymazání špatného výchozího souboru keše: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and trying to read last good preference file <br>{1}<br>.</html>
cs: <html>V souboru předvoleb jsou chyby.<br> Zálohuji starý soubor do <br>{0}<br> a zkouším načíst starší a dobrý soubor <br>{1}<br>.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
cs: Nepodařilo se inicializovat nastavení. Nepodařilo se nastavit soubor s nastavením na výchozí hodnoty: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Creating a new default preference file.</html>
cs: <html>V souboru předvoleb jsou chyby.<br> Vytvářím nový soubor výchozích předvoleb.</html>

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
cs: Nelze uložit předvolby do "{0}"

en: Updated preference setting {0} to {1}
cs: Aktualizováno nastavení předvoleb {0} na {1}

en: Removed preference setting {0} since it is no longer used
cs: Odstraněno nastavení předvoleb {0}, které už se nepoužívá.

en: Removed preference default {0} since it is no longer used
cs: Odstraněno výchozí nastavení předvoleb {0}, které už se nepoužívá.

en: Saved updated default preferences.
cs: Aktualizované výchozí předvolby uloženy.

en: Failed to save default preferences.
cs: Selhalo ukládání výchozích předvoleb.

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
cs: <html>Soubor s nastavením žádá o připojení nastavení k <b>{0}</b>,<br/>, ale jeho výchozí nastavení je v tomto okamžiku neznámé.<br/> Prosím aktivujte odpovídající funkci ručně a zkuste import znovu.

en: Metric
cs: Metrický

en: Chinese
cs: Čínský

en: Imperial
cs: Imperiální

en: Nautical Mile
cs: Námořní míle

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
cs: Očekávána neprázdná hodnota pro parametr ''{0}'', nalezeno ''{1}''

en: UNKNOWN
cs: NEZNÁMÁ

en: Error reading revision info from revision file: {0}
cs: Chyba při čtení informace o revizi ze souboru revize: {0}

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
cs: Neočekávané číslo veze JOSM v revizním souboru "{0}"

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
cs: Soubor revizí  ''/REVISION'' chybí.

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
cs: Již je registrován konflikt prvku ''{0}''.

[ctx: compass]
en: S
cs: J

[ctx: compass]
en: N
cs: S

[ctx: compass]
en: W
cs: Z

[ctx: compass]
en: E
cs: V

en: deg° min'' sec"
cs: stupně° min'' sek"

en: Decimal Degrees
cs: Desetinné stupně

en: Unable to parse as coordinate value: ''{0}''
cs: Nelze parsovat hodnotu souřadnic: ''{0}''

en: deg° min'' (Nautical)
cs: stupně° min'' (Námořní)

en: Projected Coordinates
cs: Souřadnice v projekci

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
cs: Chyba při čtení posunutí.
    Očekávaný formát: {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
cs: Chyba při čtení časového pásma.
    Očekávaný formát: {0}

en: {0} imagery has tileMatrixSet defined to: {1}
cs: {0} snímky mají definován tileMatrixSet jako: {1}

en: Aerial or satellite photo
cs: Letecká nebo satelitní fotografie

en: Elevation map
cs: Mapa s vrstevnicemi

en: Map
cs: Mapa

en: Historic or otherwise outdated map
cs: Historická nebo jinak již neaktuální mapa.

en: Map based on OSM data
cs: Mapa založená na datech OSM

en: Historic or otherwise outdated aerial or satellite photo
cs: Historická nebo jinak již neaktuální letecká nebo satelitní fotografie

en: Map for quality assurance
cs: Mapa pro kontrolu kvality

en: Imagery not matching any other category
cs: Snímky, které nepatří do žádné jiné kategorie

en: Date of imagery: {0}
cs: Datum mapového podkladu: {0}

en: Imagery category: {0}
cs: Kategorie snímků: {0}

en: This imagery is marked as best in this region in other editors.
cs: Tento mapový podklad je v jiných editorech označen jako nejlepší pro tuto oblast.

en: This imagery is an overlay.
cs: Tyto snímky jsou překryvné.

en: Update default entries
cs: Aktualizovat výchozí položky

en: Update imagery ''{0}''
cs: Aktualizovat mapový podklad ''{0}''

en: Drop old imagery ''{0}''
cs: Zahodit starý mapový podklad ''{0}''

en: {0} is not a valid WMS argument. Please check this server URL:
    {1}
cs: {0} není platný argument WMS. Prosím, zkontrolujte toto URL serveru:
    {1}

en: {0} is not a valid WMTS argument. Please check this server URL:
    {1}
cs: {0} není platný argument WMTS. Zkontrolujte, prosím URL tohoto serveru:
    {1}

en: Advanced preference ''{0}'' is not default. Please consider resetting it.
cs: Pokročilá nastavení „{0}“nejsou výchozí. Zvažte jeho resetování.

en: API key for imagery with id={0} may not be available.
cs: Klíč API pro snímky s id={0} nemusí být dostupný.

en: Could not retrieve API key for imagery with id={0}. Cannot add layer.
    {1}
cs: Nepodařilo se získat klíč API pro snímky id={0}. Nemohla být přidána vrstva.
    {1}

en: HTTP error {0} when loading tiles
cs: Chyba HTTP {0} při načítání dlaždic

en: Error downloading tiles: {0}
cs: Chyba při stahování dlaždic: {0}

en: Problem loading tile
cs: Problém s načítáním dlaždice

en: No tiles at this zoom level
cs: Na této úrovni zvětšení nejsou žádné dlaždice

en: Could not load image from tile server
cs: Nemohu načíst obrázek ze serveru dlaždic

en: Select WMTS layer
cs: Zvolit vrstvu WMTS

en: No default layer selected, choosing first layer.
cs: Není zvolena výchozí vrstva, vybírám první vrstvu.

en: No layers defined by getCapabilities document: {0}
cs: Dokument getCapabilities nedefinuje žádné vrstvy: {0}

en: WMTS Capabilities document did not contain layers in url: {0}
cs: Dokument schopností WMTS neobsahoval vrstvy na URL: {0}

en: Error during parsing of WMTS Capabilities document: {0}
cs: Chyba při procházení dokumentu schopností WMTS: {0}

en: Invalid path for GetCapabilities document: {0}
cs: Neplatná cesta k dokumentu GetCapabilities: {0}

en: WMTS Parser error - start element {0} has different name than end element {2}
cs: Chyba WMTS Parser  - počáteční element {0} má jiný název než konečný element {2}

en: Can''t use layer {0} because no supported formats were found. Layer is available in formats: {1}
cs: Vrstvu {0} nelze použít, protože nebyly nalezeny žádné podporované formáty. Vrstva je dostupná ve formátech: {1}

en: Only square tiles are supported. {0}x{1} returned by server for TileMatrix identifier {2}
cs: Podporovány jsou pouze čtvercové dlaždice. {0}x{1} vráceno serverem pro TileMatrix identifikátor {2}

en: Loading {0}
cs: Nahrávám {0}

en: {0} with {1} arguments is not understood
cs: {0} s {1} argumenty nechápu

en: {0} cannot have zero area
cs: {0} nemůže mít nulovou plochu

en: We do not understand version {0} of the vector tile specification
cs: Nerozumíme verzi {0} specifikace vektorových dlaždic

en: Vector tile layers must have a layer name
cs: Vrstvy vektorových dlaždic musí mít název vrsvy

en: Unknown field in vector tile layer value ({0})
cs: Neznámé pole v hodnotě vrstvy vektorových dlaždic ({0})

en: Select Vector Tile Layers
cs: Zvolte vrstvy vektorových dlaždic

en: Cannot understand style source: {0}
cs: Nerozumím zdroji stylu: {0}

en: Vector Tile Style Version not understood: version {0} (json: {1})
cs: Nerozumím verzi stylu vektorových dlaždic: verze {0} (json: {1})

en: Note
cs: Poznámka

en: Mismatched state: Expected {0} but got {1}
cs: Neshodný stav: Očekáváno {0} ale obsahuje {1}

en: Failed to store OAuth Access Token to credentials manager
cs: Nepodařilo se uložit přístupový token OAuth do správce přihlašovacích údajů.

en: Current credential manager is of type ''{0}''
cs: Současný správce přihlašovacích údajů je typu ''{0}''

en: ID > 0 expected. Got {0}.
cs: očekáváno id > 0. Nalezeno {0}

en: Version > 0 expected. Got {0}.
cs: očekávána verze > 0. Nalezena {0}

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
cs: Novému prvku nelze přiřadit identifikátor sady změn > 0. Hodnota identifikátoru sady změn je {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
cs: Prvek s id=0 nemůže být neviditelný.

en: Changeset
cs: Sada změn

en: Changeset {0}: Unexpected order of versions for {1}: v{2} is not higher than v{3}
cs: Sada změn {0}: Neočekávané pořadí verzí {1}: v{2} není vyšší než v{3}

en: Cyclic dependency between relations:
cs: Kruhová závislost mezi relacemi:

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
cs: Prvek {0} nelze přidat do datové sady, jelikož v ní již je

en: JOSM expected to find primitive [{0} {1}] in dataset but it is not there. Please report this at {2}. This is not a critical error, it should be safe to continue in your work.
cs: JOSM očekával, že v sadě dat najde prvek [{0} {1}], ale nenašel ho tam. Nahlaste to, prosím, na {2}. Nejedná se o kritickou chybu, takže byste měli být schopni dále pokračovat v práci.

en: Missing merge target for way with id {0}
cs: Při slučování nebyla cílová cesta pro cestu s id {0} nalezena

en: Object of type {0} with id {1} was marked to be deleted, but it''s missing in the source dataset
cs: Objekt typu {0} s id {1} byl označen ke smazání, ale ve zdrojové datové sadě chybí

en: Missing merge target for node with id {0}
cs: Chybí cíl pro sloučení pro uzel s id {0}

en: Missing merge target for relation with id {0}
cs: Chybí cíl pro sloučení pro relaci s id {0}

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
cs: Chybí cíl typu {0} pro sloučení s id {1}

en: Conflict in ''visible'' attribute for object of type {0} with id {1}
cs: Konflikt v atributu ''visible'' u objektu typu {0} s id {1}

en: Merging data...
cs: Slučování dat...

en: highway
cs: silnice

en: railway
cs: železnice

en: waterway
cs: vodní tok

en: landuse
cs: využití oblasti (landuse)

en: building
cs: budova

en: {0} node | {0} nodes
cs[0]: {0} uzel
cs[1]: {0} uzly
cs[2]: {0} uzlů

en: incomplete
cs: nekompletní

en: node | nodes
cs[0]: uzel
cs[1]: uzly
cs[2]: uzly

en: House {0}
cs: Dům {0}

en: House number {0} at {1}
cs: Číslo domu {0} v {1}

en: House number {0}
cs: Číslo domu {0}

en: {0} member | {0} members
cs[0]: {0} prvek
cs[1]: {0} prvky
cs[2]: {0} prvků

en: public transport
cs: veřejná doprava

en: relation | relations
cs[0]: relace
cs[1]: relace
cs[2]: relací

en: Changeset {0}
cs: Sada změn {0}

en: <html>Error in filter <code>{0}</code>:<br>{1}
cs: <html>Chyba ve filtru <code>{0}</code>:<br>{1}

en: Error in filter
cs: Chyba ve filtru

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
cs[0]: <p><b>{0}</b> objekt skrytý
cs[1]: <p><b>{0}</b> objekty skryté
cs[2]: <p><b>{0}</b> objektů skrytých

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
cs[0]: <b>{0}</b> objekt nepřístupný
cs[1]: <b>{0}</b> objekty nepřístupné
cs[2]: <b>{0}</b> objektů nepřístupných

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
cs: Nelze přidat cestu s pouze {0} uzly.

en: Each node must connect exactly 2 ways
cs: Každý uzel musí spojovat přesně 2 cesty

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
cs: Nelze provést sloučení, protože některý ze zvolených prvků je nový, zatímco druhý není.

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
cs: Nelze sloučit prvky s odlišnými identifikátory. Tento má id {0}, druhý {1}

en: way | ways
cs[0]: cesta
cs[1]: cesty
cs[2]: cest

en: closedway
cs: uzavřená cesta

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
cs: Kolekce značek nemůže být na prvek použita, protože obsahuje klíče s vícenásobnými hodnotami.

en: <anonymous>
cs: <anonymní>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
cs: Nelze přidat uzel {0} do nekompletní cesty {1}.

en: Nodes in way must be in the same dataset
cs: Uzly v cestě musí být ve stejné datové sadě

en: Deleted node referenced by {0}
cs: Uzel odkazovaný {0} byl smazán

en: Complete node {0} with null coordinates in way {1}
cs: Kompletní uzel {0} s neplatnými souřadnicemi na cestě {1}

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
cs: Nelze porovnat prvek s id ''{0}'' s prvkem s id ''{1}''.

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
cs: Parametr {0} není v rozsahu 0..{1}. Obdržel jsem ''{2}''.

en: <not>
cs: <nikoliv>

en: <or>
cs: <nebo>

en: <left parent>
cs: <levý rodič>

en: <right parent>
cs: <pravý rodič>

en: <colon>
cs: <dvojtečka>

en: <equals>
cs: <rovná se>

en: <tilde>
cs: <vlnovka>

en: <key>
cs: <klíč>

en: <question mark>
cs: <otazník>

en: <end-of-file>
cs: <konec-souboru>

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
cs: Regulární výraz "{0}" má chybu na pozici {1}, celá chyba:
    
    {2}

en: The regex "{0}" had a parse error, full error:
    
    {1}
cs: Regulární výraz "{0}" má chybu, celá chyba:
    
    {1}

en: Range of numbers expected
cs: Očekáván číselný rozsah

en: Expecting {0} after {1}
cs: Očekávám {0} po {1}

en: Range of primitive ids expected
cs: Očekává se rozsah identifikátorů prvků

en: Range of changeset ids expected
cs: Očekává se sada identifikátorů (id) sad změn.

en: Range of versions expected
cs: Očekává se sada verzí

en: Reference value for ''{0}'' expected
cs: Očekává se referenční hodnota pro „{0}“

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
cs: Klíč nemůže být prázdný, když je použit operátor značky. Příklad použití: klíč=hodnota

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
cs: Neznámý prvek: {0}. Povolené hodnoty jsou uzel, cesta nebo relace

en: Positive integer expected
cs: Očekáváno celé kladné číslo

en: Non-zero integer expected
cs: Očekává se nenulové celé číslo

en: Cannot parse timestamp ''{0}''
cs: Nelze zpracovat časové razítko ''{0}''

en: Unknown preset name:
cs: Neznámý název předvolby:

en: Failed to parse MapCSS selector
cs: Selhalo procházení selektoru MapCSS

en: Unexpected token: {0}
cs: Neočekávaný token: {0}

en: Missing parameter for OR
cs: Chybí parametr pro NEBO

en: Missing parameter for XOR
cs: Chybějící parametr pro XOR

en: Missing operator for NOT
cs: Chybějící operátor pro NOT

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
cs: Neočekávaný token. Očekáváno {0}, nalezeno {1}

en: Failed to load map renderer class ''{0}''. The class wasn''t found.
cs: Nelze načíst třídu map rendereru ''{0}''. Třída nebyla nalezena.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because the class wasn''t found.
cs: Nelze aktivovat třídu mapového rendereru ''{0}'', protože nebyla nalezena.

en: Activating the standard map renderer instead.
cs: Aktivace standardního mapového rendereru.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t a subclass of ''{1}''.
cs: Nelze aktivovat třídu mapového rendereru ''{0}'', protože není podtřídou ''{1}''.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t registered as map renderer.
cs: Nelze aktivovat třídu mapového rendereru ''{0}'', protože není zaregistrovaná jako mapový renderer.

en: Wireframe Map Renderer
cs: Drátový mapový renderer

en: Renders the map as simple wire frame.
cs: Vykresluje mapu jako jednoduchý drátový model

en: Styled Map Renderer
cs: Stylovaný mapový renderer

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
cs: Vykresluje mapu za pomoci sad pravidel a stylů.

en: inactive
cs: neaktivní

en: selected
cs: vybráno

en: Relation: selected
cs: Relace: vybraná

en: Node: standard
cs: Uzel: obyčejný

en: Node: connection
cs: Uzel: spojený

en: Node: tagged
cs: Uzel: označený

en: untagged way
cs: neoznačená cesta

en: background
cs: pozadí

en: highlight
cs: zvýraznit

en: highlight wireframe
cs: zvýraznění drátového modelu

en: untagged
cs: neoznačený

en: areatext
cs: popisek ploch

en: Failed to create missing preferences directory: {0}
cs: Nepodařilo se vytvořit chybějící složku konfigurace: {0}

en: <html>Failed to create missing preferences directory: {0}</html>
cs: <html>Nepodařilo se vytvořit chybějící složku konfigurace: {0}</html>

en: Failed to create missing user data directory: {0}
cs: Nepodařilo se vytvořit chybějící složku uživatelských dat: {0}

en: <html>Failed to create missing user data directory: {0}</html>
cs: Nepodařilo se vytvořit chybějící složku uživatelských dat: {0}</html>

en: Failed to create missing cache directory: {0}
cs: Chybějící adresář keše se nepodařilo vytvořit: {0}

en: <html>Failed to create missing cache directory: {0}</html>
cs: <html>Nepodařilo se vytvořit chybějící adresář keše: {0}</html>

en: Expected element ''{0}'', but got ''{1}''
cs: Očekáván prvek ''{0}'', ale obdržen ''{1}''

en: value expected
cs: očekávána hodnota

en: Short Description:
cs: Krátký popis:

en: Author:
cs: Autor:

en: Webpage:
cs: Webová stránka:

en: Description:
cs: Popis:

en: Version:
cs: Verze:

en: Minimum JOSM Version:
cs: Minimální verze JOSM:

en: by {0}
cs: {0}

en: JOSM default (MapCSS)
cs: JOSM výchozí nastavení (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
cs: Interní styl by měl být použit jako základ pro vrstvení dalších pravidel zobrazování

en: Internal Preset
cs: Interní předvolby

en: The default preset for JOSM
cs: Výchozí předvolba pro JOSM

en: Addresses
cs: Adresy

en: Checks for errors on addresses
cs: Kontroluje chyby v adresách

en: Tag combinations
cs: Kombinace značek

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
cs: Kontroluje chybějící značky nebo podezřelé kombinace

en: Deprecated features
cs: Zastaralé vlastnosti

en: Checks for deprecated features
cs: Kontroluje zastaralé vlastnosti

en: Geometry
cs: Geometrie

en: Checks for geometry errors
cs: Kontrola chyb geometrie

en: Highways
cs: Silniční síť

en: Checks for errors on highways
cs: Kontrola chyb silnic

en: Multiple values
cs: Vícenásobné hodnoty

en: Checks for wrong multiple values
cs: Kontrola špatných vícenásobných hodnot

en: Numeric values
cs: Číselné hodnoty

en: Checks for wrong numeric values
cs: Kontroluje chybné číselné hodnoty

en: Religion
cs: Náboženství

en: Checks for errors on religious objects
cs: Kontroluje chyby v náboženských objektech

en: Relations
cs: Relace

en: Checks for errors on relations
cs: Kontroluje chyby v relacích

en: Territories
cs: Území

en: Checks for territories-specific features
cs: Kontroluje prvky území

en: Unnecessary tags
cs: Zbytečné značky

en: Checks for unnecessary tags
cs: Kontroluje zbytečné značky

en: Wikipedia
cs: Wikipedie

en: Checks for wrong wikipedia tags
cs: Kontroluje chybné značky Wikipedie

en: UTM projection (''+proj=utm'') requires ''+zone=...'' parameter.
cs: Projekce UTM (''+proj=utm'') požaduje parametr ''+zone=...''.

en: Expected integer value in range 1-60 for ''+zone=...'' parameter.
cs: Pro parametr ''+zone=...'' očekáváno celé  číslo v rozsahu 1-60.

en: No unit found for: {0}
cs: Žádné jednotka nenalezena pro: {0}

en: Unknown parameter: ''{0}''.
cs: Neznámý parametr: ''{0}''.

en: Value expected for parameter ''{0}''.
cs: Očekávaná hodnota pro parametr ''{0}''.

en: No value expected for parameter ''{0}''.
cs: Žádná hodnota nebyla očekávaná pro parametr ''{0}''.

en: Parameter must begin with a ''+'' character (found ''{0}'')
cs: Parametr musí začínat znakem ''+'' (nalezeno ''{0}'')

en: Unexpected parameter format (''{0}'')
cs: Neočekávaný formát parametru (''{0}'')

en: Value ''{0}'' for option +init not supported.
cs: Hodnota ''{0}'' pro možnost + init není podporována.

en: Ellipsoid ''{0}'' not supported.
cs: Elipsoid ''{0}'' není podporován.

en: Combination of ellipsoid parameters is not supported.
cs: Tato kombinace parametrů elipsoidu není podporována.

en: Unknown datum identifier: ''{0}''
cs: Neznámý identifikátor geodetického systému: ''{0}''

en: Ellipsoid required (+ellps=* or +a=*, +b=*)
cs: Je vyžadován elipsoid (+ellps=* nebo +a=*, +b =*)

en: Grid shift file ''{0}'' for option +nadgrids not supported.
cs: Soubor s posuvy mřížky ''{0}'' pro volbu +nadgrids není podporován.

en: Unexpected number of arguments for parameter ''towgs84'' (must be 3 or 7)
cs: Neočekávaný počet parametrů ''towgs84'' (musí být 3 nebo 7)

en: Unable to parse value of parameter ''towgs84'' (''{0}'')
cs: Nepodařilo se parsovat hodnoty parametru ''towgs84'' (''{0}'')

en: Projection required (+proj=*)
cs: Vyžadována projekce (+proj=*)

en: Unknown projection identifier: ''{0}''
cs: Neznámý identifikátor projekce: ''{0}''

en: Unexpected number of arguments for parameter ''+bounds'' (must be 4)
cs: Neočekávaný počet argumentů parametru ''+bounds'' (musí být 4)

en: Expected number argument for parameter ''{0}''
cs: Očekáván číselný argument pro parametr ''{0}''

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as number.
cs: Hodnotu ''{1}'' parametru ''{0}'' se nepodařilo interpretovat jako číslo.

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as coordinate value.
cs: Hodnotu ''{1}'' parametru ''{0}'' se nepodařilo interpretovat jako souřadnice.

en: Custom Projection
cs: Vlastní nastavení projekce

en: Error: {0}
cs: Chyba: {0}

en: JOSM projection command line interface
cs: Příkazová řádka rozhraní JOSM projekce

en: Description
cs: Popis

en: Converts coordinates from one coordinate reference system to another.
cs: Konvertuje koordináty z jednoho souřadnicového systému na jiný.

en: Options
cs: Nastavení

en: Show this help
cs: Zobrazí tuto nápovědu

en: Switch input and output crs
cs: Změnit vstupní a výstupni souřadnicový systém

en: Switch order of input coordinates (east/north, lon/lat)
cs: Změnit pořadí vstupních souřadnic (jih/sever, délka/šírka)

en: Switch order of output coordinates (east/north, lon/lat)
cs: Změnit pořadí výstupních souřadnic (jih/sever, délka/šírka)

en: <crs>
cs: <systém>

en: The format for input and output coordinate reference system is similar to that of the PROJ.4 software.
cs: Formát vstupních a výstupních souřadnic referenčního systému je obdobný jako u aplikace PROJ.4.

en: [file]
cs: [soubor]

en: Reads input data from one or more files listed as positional arguments. When no files are given, or the filename is "-", data is read from standard input.
cs: Čte vstupní data z jednoho nebo více souborů, které jsou uvedeny jako argumenty. Pokud nejsou žádné soubory uvedeny, nebo je název souboru "-", jsou data čtena ze standardního vstupu.

en: Examples
cs: Příklady

en: Expected two coordinates, separated by white space, found {0} in ''{1}''
cs: Očekávány dvě souřadnice oddělené mezerou, nalezeno {0} v ''{1}''

en: Unable to parse number ''{0}''
cs: Nepodařilo se parsovat číslo ''{0}''

en: Albers Equal Area
cs: Albersova projekce

en: Parameter ''{0}'' required.
cs: Parametr ''{0}'' je vyžadován.

en: standard parallels are opposite
cs: standardní rovnoběžky jsou protilehlé

en: Azimuthal Equidistant
cs: Azimutální ekvidistantní

en: Double Stereographic
cs: Dvojitěstereografická

en: Equidistant Cylindrical (Plate Carrée)
cs: Ekvidistantní cylindrická (Plate Carrée)

en: Lambert Conformal Conic
cs: Lambertovo úhlojevné kuželové zobrazení

en: Lat/lon (Geodetic)
cs: Šířka/Délka (geodetické)

en: Mercator
cs: Mercatorova projekce

en: Unsuitable parameters ''{0}'' and ''{1}'' for two point method.
cs: Nevhodné  parametry ''{0}'' a ''{1}'' pro metodu dvou bodů.

en: Illegal value for parameter ''{0}'': {1}
cs: Nepoužitelná hodnota paramteru ''{0}'': {1}

en: error in initialization
cs: chyba při inicializaci

en: Polar Stereographic: Parameter ''{0}'' must be 90 or -90.
cs: Polar Stereographic: Parametr ''{0}'' musí být 90 nebo -90.

en: Sinusoidal
cs: Sinusoidní

en: Transverse Mercator
cs: Transverzální Mercatorovo zobrazení

en: Worldwide
cs: Celý svět

en: Cannot handle ignore list entry {0}
cs: Nelze zpracovat položku seznamu ignorovaných {0}

en: Ignore list
cs: Seznam ignorovaných

en: Error initializing test {0}:
     {1}
cs: Chyba při inicializaci testu {0}:
     {1}

en: validation error
cs: chyba kontroly

en: validation warning
cs: varování kontroly

en: validation other
cs: ostatní kontroly

en: Running test {0}
cs: Spouštím test {0}

en: {0} of {1} elements done
cs: {0} z {1} prvků hotových

en: Validating
cs: Validace

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
cs: Test {0}/{1}: Spouští se {2}

en: Updating ignored errors ...
cs: Aktualizuji ignorované chyby …

en: Validation results contain elements hidden by a filter.
cs: Výsledky kontroly obsahují prvky skryté filtrem.

en: Please review active filters to see the hidden results.
cs: Zkontrolujte nastavení aktivních filtrů, abyste zobrazili skryté výsledky.

en: Missing argument - input data file ({0})
cs: Parametr chybí - vstupní datový soubor ({0})

en: Processing files...
cs: Zpracovávají se soubory...

en: {0} had {1} error | {0} had {1} errors
cs[0]: {0} má {1} chybu
cs[1]: {0} má {1} chyby
cs[2]: {0} má {1} chyb

en: {0} had no errors
cs: {0} nemá žádné chyby

en: Could not load input file: {0}
cs: Nelze načíst vstupní soubor: {0}

en: Validating {0}, saving output to {1}
cs: Ověřování {0}, uložení výstupu do {1}

en: Could not find a layer for {0}
cs: Nelze najít vrstvu pro {0}

en: Preferences are not the expected type
cs: Předvolby nejsou očekávaným typem

en: JOSM Validation command line interface
cs: Rozhraní příkazového řádku Validace JOSM

en: Validates data and saves the result to a file.
cs: Ověří data a uloží výsledek do souboru

en: Input data file name (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).
cs: Název souboru vstupních dat (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).

en: OSM files can be specified multiple times. Required.
cs: Soubory OSM lze zadat vícekrát. Vyžadováno.

en: .validator.mapcss and .mapcss files will stop processing on first error.
cs: Soubory .validator.mapcss and .mapcss zastaví proces při první chybě.

en: Non-osm files do not use --output or --change-file
cs: Soubory jiné než osm nepoužívají --output nebo --change-file

en: Output data file name (.geojson, line-by-line delimited for MapRoulette). Optional.
cs: Název souboru výstupních dat (.geojson, line-by-line delimited for MapRoulette). Volitelné.

en: Change file name (.osc). Can be specified multiple times per input.
cs: Změnit název souboru (.osc). Může být určen vícekrát za vstup.

en: Changes will be applied in the specified order. Optional.
cs: Změny budou aplikovány v určeném pořadí. Volitelné.

en: E-mail address is invalid
cs: Neplatná e-mailová adresa

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
cs: E-mailová adresa obsahuje neplatné uživatelské jméno: {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
cs: E-mailová adresa obsahuje neplatnou doménu: {0}

en: Email validator
cs: Ověřování platnosti emailu

en: URL is invalid
cs: URL je neplatná

en: URL contains an invalid protocol: {0}
cs: Adresa URL obsahuje neplatný protokol: {0}

en: URL contains an invalid authority: {0}
cs: Adresa URL obsahuje neplatnou autoritu: {0}

en: URL contains an invalid path: {0}
cs: Adresa URL obsahuje neplatnou cestu: {0}

en: URL contains an invalid query: {0}
cs: Adresa URL obsahuje neplatný dotaz: {0}

en: URL contains an invalid fragment: {0}
cs: Adresa URL obsahuje neplatný fragment: {0}

en: URL validator
cs: Ověřování platnosti URL

en: Include POIs like amenities, offices, and buildings in duplicate address detection
cs: Zahrnout do detekce duplicitních adres body zájmu jako zařízení, kanceláře a budovy

en: Checks for errors in addresses and associatedStreet relations.
cs: Kontroluje chyby v adresách a relacích Přiřazená ulice (associatedStreet).

en: Multiple associatedStreet relations
cs: Více relací "přiřazená ulice" (associatedStreet)

en: House number without street
cs: Číslo domu bez ulice

en: Duplicate house numbers
cs: Duplicitní čísla domů

en: House number ''{0}'' duplicated
cs: Číslo domu ''{0}'' je duplicitní

en: Multiple street names in relation
cs: Více názvů ulic v jedné relaci

en: House number too far from street
cs: Číslo domu je příliš daleko od ulice

en: Relation is obsolete
cs: Relace je zastaralá

en: API Capabilities
cs: Schopnosti API

en: Checks for errors against API capabilities
cs: Hledá chyby vůči schopnostem API

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
cs: Cesta obsahuje více než {0} uzlů. Měla by být nahrazena multipolygonem

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
cs: Cesta obsahuje více než {0} uzlů. Měla by být zjednodušena

en: Barriers and entrances
cs: Překážky a vchody

en: Checks for errors in barriers and entrances.
cs: Kontroluje chyby v překážkách a vchodech.

en: Barrier entrance not set on a barrier
cs: V překážce není určen žádný vchod

en: Coastlines
cs: Linie pobřeží

en: This test checks that coastlines are correct.
cs: Tento test kontroluje správnost linií pobřeží.

en: Reversed coastline: land not on left side
cs: Obrácené pobřeží: země není na levé straně

en: Unconnected coastline
cs: Nespojená pobřežní linie

en: Unordered coastline
cs: Neuspořádané pobřeží

en: Reversed coastline
cs: Obrácená pobřežní linie

en: invalid coastline
cs: neplatné pobřeží

en: Conditional Keys
cs: Podmínkové klíče

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
cs: Kontrola správného použití podmíněných značek ''*:conditional''.

en: Does not match pattern ''restriction value @ condition''
cs: Není v požadovaném  tvaru ''omezující hodnota @ podmínka''

en: {0} is not a valid restriction value
cs: {0} není platnou omezující hodnotou

en: Wrong syntax in {0} key
cs: Syntaktická chyba v {0} klíči

en: Error in {0} value: {1}
cs: Chyba v {0} hodnota: {1}

en: Connectivity Relations
cs: Relace spojování

en: Validates connectivity relations
cs: Kontroluje relace spojování

en: Connectivity relation without connectivity tag
cs: Relace connectivity bez značky connectivity

en: Connectivity tag contains unusual data
cs: Značka connectivity obsahuje neobvyklá data

en: Connectivity tag missing comma between optional and non-optional values
cs: Značka connectivity postrádá čárku mezi volitelnými a povinnými hodnotami

en: Inconsistent lane numbering between relation and member tags
cs: Nekonzistentní číslování jízdních pruhů mezi relací a členskými značkami

en: Relation {0} member is missing a lanes or *:lanes tag | Relation {0} members are missing a lanes or *:lanes tag
cs[0]: Prvku relace {0} chybí značka lanes nebo *:lanes
cs[1]: Prvkům relace {0} chybí značka lanes nebo *:lanes
cs[2]: Prvkům relace {0} chybí značka lanes nebo *:lanes

en: This connectivity may already be implied
cs: Toto spojení je již možná implicitní

en: Relation should not contain mixed ''via'' ways and nodes
cs: Relace by neměla obsahovat zároveň uzly i cesty ''via''

en: Multiple ''via'' roles only allowed with ways
cs: Více rolí ''via'' je povoleno pouze na cestách

en: Crossing ways
cs: Zkřížené cesty

en: Crossing barriers
cs: Křížící se překážky

en: Crossing highways
cs: Křížící se silnice

en: Crossing railways
cs: Křížící se železnice

en: Crossing waterways
cs: Křížící se vodní toky

en: Crossing barrier/building
cs: Křížení překážky/budovy

en: Crossing barrier/highway
cs: Křížení překážky/silnice

en: Crossing barrier/railway
cs: Křížení překážky/železnice

en: Crossing barrier/waterway
cs: Křížení překážky/vodního toku

en: Crossing barrier/way
cs: Křížení překážky/cesty

en: Crossing building/highway
cs: Křížící se budova/silnice

en: Crossing building/railway
cs: Křížící se budova/železnice

en: Crossing building/residential area
cs: Křížící se budova/obytná oblast

en: Crossing building/waterway
cs: Křížící se budova/vodní tok

en: Crossing building/way
cs: Křížící se budova/cesta

en: Crossing highway/railway
cs: Křížící se silnice/železnice

en: Crossing highway/waterway
cs: Křížící se silnice/vodní tok

en: Crossing highway/way
cs: Křížící se silnice/cesta

en: Crossing railway/waterway
cs: Křížící se železnice/vodní tok

en: Crossing railway/way
cs: Křížící se železnice/cesta

en: Crossing residential area/way
cs: Křížící se obytná oblast/cesta

en: Crossing waterway/way
cs: Křížící se vodní tok/cesta

en: Crossing boundaries
cs: Křížící se hranice

en: Self crossing ways
cs: Sebekřížící cesty

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
cs: Tento test zjišťuje, zda se nekříží dvě cesty (silnice, tratě, budovy, …) ve stejné vrstvě.

en: Invalid usage of direction on node
cs: Neplatrné použití směru na uzlu

en: Disputed usage of direction on node
cs: Rozporuplné použití směru na uzlu

en: Direction nodes
cs: Směrové uzly

en: Check for nodes which have a ''forward'' or ''backward'' direction
cs: Vyhledá uzly, které mají směr ''vpřed'' nebo ''vzad''

en: Unconnected node with {0}. Use angle or cardinal direction
cs: Nepřipojený uzel s {0}. Použijte úhel nebo světovou stranu

en: Node with {0} should be connected to a linear way
cs: Uzel s {0} by měl být připojen k lineární cestě

en: Node with {0} on end of way
cs: Uzel s {0} na konci cesty

en: Node with {0} on a connection of multiple ways
cs: Uzel s {0} na spojení několika cest

en: Duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
cs: Tento test kontroluje, jestli dva uzly nejsou na přesně stejné pozici.

en: Mixed type duplicated nodes
cs: Smíšené typy duplicitních bodů

en: Highway duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly na cestě (highway)

en: Railway duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly na železnici (railway)

en: Waterway duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly na vodním toku (waterway)

en: Boundary duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly na hranici (boundary)

en: Power duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly na elektrickém vedení

en: Natural duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly přírodních objektů (natural)

en: Building duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly na budovách

en: Landuse duplicated nodes
cs: Duplicitní uzly na plochách (landuse)

en: Other duplicated nodes
cs: Ostatní duplicitní uzly

en: Nodes at same position
cs: Uzly na stejné pozici

en: Duplicated relations
cs: Zdvojené relace

en: This test checks that there are no relations with same tags and same members with same roles.
cs: Tento test zjišťuje, zda neexistují relace se stejnými značkami a stejnými členy se stejnou rolí.

en: Relations with same members
cs: Relace se stejnými členy

en: Identical members
cs: identické členy

en: Delete duplicate relations
cs: Smazat duplicitní relace

en: Duplicated ways
cs: Duplicitní cesty

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
cs: Tento test zjišťuje, zda neexistují cesty se stejně umístěnými uzly a případně stejnými značkami.

en: Ways with same position
cs: Stejně umístěné cesty

en: Delete duplicate ways
cs: Smazat duplicitní cesty

en: Duplicated way nodes
cs: Duplicitní uzly v cestě

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
cs: Kontroluje cesty, jestli neobsahují identické uzly za sebou.

en: Performs semantic checks on highways.
cs: Provádí kontroly významu na cestách.

en: Incorrect roundabout (highway: {0} instead of {1})
cs: Chybný kruhový objezd (highway: {0} místo {1})

en: Highway link is not linked to adequate highway/link
cs: Nájezd není připojen k odpovídající silnici/nájezdu

en: Incomplete pedestrian crossing tagging. Required tags are {0} and {1}.
cs: Neúplné značení přechodu pro chodce. Požadovány značky {0} a {1}.

en: Unknown country code: {0}
cs: Neznámý kód země: {0}

en: Unknown source:maxspeed context: {0}
cs: Neznámý kontext source:maxspeed: {0}

en: Internet tags
cs: Značky pro Internet

en: Checks for errors in internet-related tags.
cs: Kontroluje chyby v značkách sovisejících s Internetem.

en: URL contains backslashes instead of slashes
cs: URL obsauje zpětná lomítka namísto lomítek obyčejných

en: Lane tags
cs: Značky jízdních pruhů

en: Test that validates ''lane:'' tags.
cs: Test, který kontroluje značky ''lane:''.

en: Number of {0} greater than {1}
cs: Počet {0} větší než {1}

en: Number of lane dependent values inconsistent
cs: Počet hodnot závislých na jízdním pruhu neodpovídá

en: Number of lane dependent values inconsistent in forward direction
cs: Počet hodnot závislých na jízdním pruhu neodpovídá ve směru vpřed

en: Number of lane dependent values inconsistent in backward direction
cs: Počet hodnot závislých na jízdním pruhu neodpovídá ve směru vzad

en: Long segments
cs: Dlouhé segmenty

en: This tests for long way segments, which are usually errors.
cs: Kontroluje dlouhé segmenty cest, což jsou obvykle chyby.

en: Very long segment of {0} kilometers
cs: Velmi dlouhý segment - {0} kilometrů

en: Tag checker (MapCSS based)
cs: Kontrola značek (založená na MapCSS)

en: This test checks for errors in tag keys and values.
cs: Tento test kontroluje chyby v klíčích a hodnotách značek.

en: unknown
cs: neznámo

en: Adding {0} to tag checker
cs: Přidávám {0} ke kontrole značek

en: Failed to add {0} to tag checker
cs: Nepodařilo se přidat {0} ke kontrole značek

en:  {0}: {1} of {2} elements done
cs:  {0}: {1} z {2} prvků hotovo

en: Fix of {0}
cs: Oprava {0}

en:  or
cs:  nebo

en: {0}, use {1} instead
cs: {0}, použijte spíše {1}

en: This test checks if multipolygons are valid.
cs: Tento test kontroluje správnost multipolygonů.

en: Incomplete multipolygon relation was modified
cs: Relace nekompletního multipolygonu byla změněna

en: No area style for multipolygon
cs: Multipolygon nemá žádný styl plochy

en: With the currently used mappaint style the style for inner way equals the multipolygon style
cs: V aktuálně použitém stylu vykreslování mapy je styl vnitřní cesty stejný jako styl multipolygonu

en: With the currently used mappaint style the style for outer way mismatches the area style
cs: Podle aktuálně zvoleného stylu vykreslování mapy styl vnější cesty neodpovídá stylu plochy

en: Area style on outer way
cs: Styl plochy na vnější cestě

en: Multipolygon is not closed
cs: Multipolygon není uzavřený

en: Self-intersecting polygon ring
cs: Kruh polygonu protínající sám sebe

en: Multipolygon rings share node
cs: Kruhy multipolygonu sdílejí uzel

en: Intersection between multipolygon ways
cs: Křížení mezi cestami v multipolygonu

en: Multipolygon rings are equal
cs: Kruhy multipolygonu jsou shodné

en: Role for ''{0}'' should be ''{1}''
cs: Role u ''{0}'' by měla být ''{1}''

en: Multipolygon inner way is outside
cs: Vnitřní cesta multipolygonu je venku

en: Multipolygon ring contains segment twice
cs: Kruh multipolygonu obsahuje jeden segment dvakrát

en: Multipolygon outer way shares segment with other ring
cs: Vnější cesta multipolygonu sdílí segment s jiným kruhem

en: Role for multipolygon way member should be inner or outer
cs: Role cesty v multipolygonu by měla být vnitřní nebo vnější.

en: Non-Way in boundary
cs: Ne-cesta v hranici

en: Non-Way in multipolygon
cs: Ne-cesta v multipolygonu

en: Multipolygon member repeated with different role
cs: Člen multipolygonu se opakuje s rozdílnou rolí

en: Multipolygon member repeated with same role
cs: Člen multipolygonu se opakuje se stejnou rolí

en: Missing name:* translation
cs: Chybějící překlad značky name:*

en: This test finds multilingual objects whose ''name'' attribute is not equal to some ''name:*'' attribute and not a composition of ''name:*'' attributes, e.g., Italia - Italien - Italy.
cs: Tento test hledá vícejazyčné objekty, jejichž značka ''name'' nemá hodnotu shodnou s žádnou hodnotou značky ''name:*" a ani není složený z hodnot klíčů ''name:*''. Například: Italia - Itálie - Italy.

en: Missing name:*={0}. Add tag with correct language key.
cs: Chybějící name:*={0}. Přidejte značku se správným kódem jazyka.

en: A name is missing, even though name:* exists.
cs: Chybí značka name, ačkoliv name:* existuje.

en: Enable strict mode.
cs: Povolit strikntní režim.

en: Opening hours syntax
cs: Syntaxe otevíracích hodin

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
cs: Tento test kontroluje korektní zápis otevíracích hodin.

en: {0} value can be prettified
cs: Hodnotu {0} lze zkrášlit

en: Overlapping ways
cs: Překrývající se cesty

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
cs: Tento test kontroluje, zda spojnice mezi dvěma uzly není používána více, jak jednou cestou.

en: Overlapping highways
cs: Překrývající se silnice

en: Overlapping railways
cs: Překrývající se železnice

en: Overlapping waterways
cs: Překrývající se vodní toky

en: Highway shares segment with linear way
cs: Silnice sdílí segment s lineární cestou

en: Railway shares segment with linear way
cs: Železnice sdílí segment s lineární cestou

en: Waterway shares segment with linear way
cs: Vodní tok sdílí segment s lineární cestou

en: Highway shares segment with other way
cs: Silnice sdílí segment s jinou cestou

en: Railway shares segment with other way
cs: Železnice sdílí segment s jinou cestou

en: Waterway shares segment with other way
cs: Vodní tok sdílí segment s jinou cestou

en: Ways share segment
cs: Cesty sdílí segment

en: Way contains segment twice
cs: Cesta obsahuje úsek dvakrát

en: Power lines
cs: Elektrická vedení

en: Checks if power line missing a support node and for nodes in power lines that do not have a power=tower/pole tag
cs: Kontroluje, zda elektrickému vedení chybí podpůrné uzly v elektrickém vedení, které nemá značku power=tower/pole

en: missing tag
cs: Chybějící značka

en: node without power=*
cs: uzel bez power=*

en: Node connects a power line or cable with an object which is not related to the power infrastructure
cs: Uzel spojuje elektrické vedení nebo kabel s objektem, které nenáleží do energetické infrastruktury

en: Possibly missing line support node within power line
cs: Možná chybí podpůrné uzly v rámci elektrického vedení

en: Mixed reference numbering
cs: Smíšené číslování referencí

en: Reference numbering don''t match majority of way''s nodes
cs: Číslování referencí se neshoduje neodpovídá většině uzlů cesty

en: Possibly wrong power line type used
cs: Možný chybně použitý typ elektrického vedení

en: Public Transport Route
cs: Linka veřejné dopravy

en: Route relation contains a ''{0}'' role
cs: Relace route obsahuje "{0}" roli

en: Route relation contains a gap
cs: Relace route obsahuje mezeru

en: Stop position not part of route
cs: Místo zastavení není částí trasy

en: Role verification problem
cs: Problém při kontrole rolí

en: Relation checker
cs: Kontrolor relací

en: Checks for errors in relations.
cs: Kontrola chyb v relacích.

en: Relation is empty
cs: Relace je prázdná

en: Route scheme is unspecified. Add {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)
cs: Nebyl zadán typ trasy. Přidejte {0} ({1}=veřejná doprava; {2}=zastaralé)

en: Relation type is unknown
cs: Neznámý typ relace

en: Role of relation member does not match template expression ''{0}'' in preset {1}
cs: Role člena relace neodpovídá šabloně výrazu ''{0}'' v předvolbě {1}

en: Type ''{0}'' of relation member with role ''{1}'' does not match accepted types ''{2}'' in preset {3}
cs: Typ ''{0}'' člena relace s rolí ''{1}'' neodpovídá přijatelným typům ''{2}'' v předvolbě {3}

en: <empty>
cs: <prázdné>

en: Role ''{0}'' is not among expected values ''{1}''
cs: Role ''{0}'' není mezi očekávanými hodnotami ''{1}''

en: Empty role found when expecting one of ''{0}''
cs: Nalezena prázdná role, ale byla očekávána jedna z ''{0}''

en: Role ''{0}'' missing
cs: Role ''{0}'' chybí

en: Number of ''{0}'' roles too low ({1})
cs: Počet ''{0}'' rolí je příliš nízký ({1})

en: Number of ''{0}'' roles too high ({1})
cs: Počet ''{0}'' rolí je příliš vysoký ({1})

en: Relation contains itself as a member
cs: Relace obsahuje sama sebe jako člena

en: Relations generate circular dependency of parent/child elements
cs: Relace generují kruhovou závislost rodičovských/synovských prvků

en: Almost right angle buildings
cs: Budovy s téměř pravými úhly

en: Checks for buildings that have angles close to right angle and are not orthogonalized.
cs: Vyhledá budovy, jejichž úhly jsou téměř pravé a nebyly ortogonalizovány.

en: Building with an almost square angle
cs: Budova s téměř pravými úhly

en: Self-intersecting ways
cs: Cesty protínající samy sebe

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
cs: Tento test kontroluje cesty, jestli neobsahují některý uzel více než jednou.

en: Sharp angles
cs: Ostré úhly

en: Sharp angle
cs: Ostrý úhel

en: Similarly named ways
cs: Cesty s podobnými jmény

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
cs: Tento test kontroluje cesty na podobnost jmen, kdy může jít o překlep.

en: Multipolygon tags
cs: Značky multipolygonu

en: Tag checker
cs: Kontrola značek

en: Could not access data file:
    {0} | Could not access data files:
    {0}
cs[0]: Nemohu přistupovat k datovému souboru:
    {0}
cs[1]: Nemohu přistupovat k datovým souborům:
    {0}
cs[2]: Nemohu přistupovat k datovým souborům:
    {0}

en: Ignoring {0}. Support was dropped
cs: Ignoruji {0}. Podpora byla ukončena.

en: Adding {0} to ignore tags
cs: Přidávám {0} do ignorovaných značek

en: Invalid spellcheck line: {0}
cs: Neplatný řádek při kontrole pravopisu: {0}

en: Adding {0} to spellchecker
cs: Přidávám {0} ke kontrole pravopisu

en: Tag ''{0}'' invalid.
cs: Značka ''{0}'' je neplatná.

en: Object type not in preset
cs: Typ objektu není v předvolbě

en: Object type {0} is not supported by tagging preset: {1}
cs: Objekt typu {0} není podporován předvolbou značení: {1}

en: Preset is invalid in this region
cs: Předvolba je v této oblasti neplatná

en: Preset {0} should not be applied in this region
cs: Předvolba {0} by neměla být použita v této oblasti

en: Key from a preset is invalid in this region
cs: Klíč z předvolby je neplatný pro tuto oblast

en: Preset {0} should not have the key {1}
cs: Předvolba {0} by neměla mít klíč {1}

en: Value from a preset is invalid in this region
cs: Hodnota z předvolby je naplatná pro tuto oblast

en: Preset {0} should not have the tag {1}={2}
cs: Předvolba {0} by neměla mít značku {1}={2}

en: only {0} tag
cs: pouze značka {0}

en: tag describing the area is missing
cs: chybí značka popisující plochu

en: tag describing the area might be missing
cs: možná chybí značka popisující plochu

en: Multipolygon outer way repeats major tag of relation
cs: Vnější cesta multipolygonu opakuje hlavní značku relace

en: Same tag:''{0}''=''{1}''
cs: Stejná značka: ''{0}''=''{1}''

en: Multipolygon outer way repeats tag of relation
cs: Vnější cesta multipolygonu opakuje značku relace

en: Tag value contains non-printing (usually invisible) character
cs: Hodnota značky obsahuje netisknutelný (většinou neviditelný) znak.

en: Tag value contains unusual Unicode character {0}
cs: Hodnota značky obsahuje neobvyklý znak Unicode {0}

en: Tag value longer than {0} characters ({1} characters)
cs: Hodnota značky je delší než {0} znaků ({1} znaků)

en: Tags with empty values
cs: Klíče s prázdnými hodnotami

en: Property values start or end with white space
cs: Hodnota začíná nebo končí mezerou

en: Property values contain multiple white spaces
cs: Hodnoty vlastností obsahují vícero mezer

en: Property values contain HTML entity
cs: Hodnota obsahuje HTML entitu

en: Tag key contains non-printing character
cs: Klíč značky obsahuje netisknutelný znak

en: Tag key longer than {0} characters ({1} characters)
cs: Klíč značky je delší než {0} znaků ({1} znaků)

en: Invalid white space in property key
cs: Neplatná mezera v klíči vlastnosti

en: Presets do not contain property value
cs: Předvolby neobsahují použitou hodnotu

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets, but is known.
cs: Hodnota ''{0}'' klíče ''{1}'' není v předvolbách, ale je známá.

en: Misspelled property key
cs: Překlep v klíči vlastnosti

en: Key ''{0}'' looks like ''{1}''.
cs: Klíč ''{0}'' vypadá jako ''{1}''.

en: Presets do not contain property key
cs: Předvolby neobsahují použitý klíč

en: Key ''{0}'' not in presets.
cs: Klíč ''{0}'' se nenachází mezi předvolbami.

en: Unknown property value
cs: Neznámá hodnota vlastnosti

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe one of {2} is meant?
cs: Hodnota ''{0}'' klíče ''{1}'' je neznámá, mohli jste mysleli jednu z {2} ?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe ''{2}'' is meant?
cs: Hodnota ''{0}'' klíče ''{1}'' je neznámá, možná jste mysleli ''{2}'' ?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
cs: Hodnota ''{0}'' klíče ''{1}'' není v předvolbách

en: Check property keys.
cs: Kontrola klíčů vlastností.

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
cs: Kontroluje platnost klíčů vlastností proti seznamu slov.

en: Use complex property checker.
cs: Použít komplexní kontrolu vlastností

en: Validate property values and tags using complex rules.
cs: Kontroluje platnost hodnot a značek pomocí komplexních pravidel.

en: TagChecker source
cs: Zdroj TagCheckeru

en: Data sources ({0})
cs: Zdroje dat ({0})

en: Check property values.
cs: Kontrola hodnot vlastností.

en: Validate that property values are valid checking against presets.
cs: Kontroluje platnost hodnot vlastností proti přednastaveným hodnotám.

en: Check for fixme.
cs: Kontrola fixme.

en: Looks for nodes or ways with fixme in any property value.
cs: Vyhledá uzly nebo cesty s fixme v libovolné hodnotě vlastnosti.

en: Check for presets types.
cs: Kontrola typů předvoleb

en: Validate that objects types are valid checking against presets.
cs: Ověří, zda typy objektů jsou platné podle předvoleb značení.

en: Check for regions.
cs: Zkontrolujte oblasti.

en: Validate that objects are in the correct region.
cs: Ověří, zda jsou objekty ve správné oblasti.

en: Fix tags
cs: Opravit značky

en: Turn restrictions
cs: Zákazy odbočení

en: This test checks if turn restrictions are valid.
cs: Tento test kontroluje, zda jsou zákazy odbočení správné.

en: Unknown turn restriction
cs: Neznámý zákaz odbočení

en: Unexpected role ''{0}'' in turn restriction
cs: Nečekaná role ''{0}'' zákazu odbočení

en: Unexpected member type in turn restriction
cs: Neočekávaný typ členu zákazu odbočení

en: More than one "from" way found
cs: Nalezena více než jedna cesta "from"

en: More than one "to" way found
cs: Nalezena více než jedna cesta "to"

en: More than one "via" node found
cs: Nalezen více než jeden uzel v roli "via"

en: Cannot mix node and way for role "via"
cs: Nelze kombinovat cesty a uzly v roli "via"

en: No "from" way found
cs: Nenalezena žádná cesta "from"

en: "from" way is a closed way
cs: Cesta "from" je uzavřená cesta

en: No "to" way found
cs: Nenalezena žádná cesta "to"

en: "to" way is a closed way
cs: Cesta "to" je uzavřená cesta

en: "from" way equals "to" way
cs: cesta "from" je stejná jako cesta "to"

en: No "via" node or way found
cs: Nenalezena žádná cesta ani uzel "via"

en: Superfluous turn restriction as "to" way is oneway
cs: Nadbytečný zákaz odbočení, protože cesta "to" je jednosměrná.

en: Superfluous turn restriction as "from" way is oneway
cs: Nadbytečný zákaz odbočení, protože cesta "from" je jednosměrná.

en: The "from" way does not start or end at a "via" node.
cs: Cesta ''z (from)'' nezačíná ani nekončí v uzlu ''přes (via)''.

en: The "to" way does not start or end at a "via" node.
cs: Cesta ''do (to)'' nezačíná ani nekončí v uzlu ''přes (via)''.

en: The "from" and the first "via" way are not connected.
cs: Prvek ''from'' a první cesta ''via'' nejsou propojeny.

en: The "via" ways are not connected.
cs: Cesty ''via'' nejsou propojeny.

en: The last "via" and the "to" way are not connected.
cs: Poslední prvek ''via'' a cesta ''to'' nejsou propojeny.

en: Unclosed Ways
cs: Neuzavřené cesty

en: This tests if ways which should be circular are closed.
cs: Tento test kontroluje cesty, které by měly být uzavřené, zda jsou skutečně uzavřené.

en: Unclosed way
cs: Neuzavřená cesta

en: natural type {0}
cs: typ krajiny (natural) {0}

en: landuse type {0}
cs: využití oblasti (landuse) {0}

en: amenity type {0}
cs: zařízení typu {0}

en: sport type {0}
cs: typ sportu {0}

en: tourism type {0}
cs: typ turistiky {0}

en: shop type {0}
cs: typ obchodu {0}

en: leisure type {0}
cs: volný čas (leisure) {0}

en: waterway type {0}
cs: typ vodní cesty {0}

en: boundary type {0}
cs: typ hranice {0}

en: area:highway type {0}
cs: area:highway typ {0}

en: place type {0}
cs: místo typu {0}

en: area
cs: oblast

en: Area style way is not closed
cs: Cesta typu plochy není uzavřená

en: Unconnected highways
cs: Nepropojené silnice

en: Unconnected railways
cs: Nepropojené železnice

en: Unconnected waterways
cs: Nepropojené vodní toky

en: Unconnected natural lands and landuses
cs: Nepropojené plochy typ krajiny (natural) a využití oblasti (landuse)

en: Unconnected power ways
cs: Nepropojená elektrická vedení

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
cs: Tento test kontroluje, zda cesta nekončí velmi blízko jiné cesty.

en: Way end node near other highway
cs: Koncový uzel cesty poblíž jiné silnice

en: Way end node near other way
cs: Koncový uzel cesty poblíž jiné cesty

en: Way node near other way
cs: Uzel cesty poblíž jiné cesty

en: Connected way end node near other way
cs: Spojený koncový uzel cest poblíž jiné cesty

en: Unconnected nodes without physical tags
cs: Nenapojené uzly bez fyzických značek

en: Untagged and unconnected nodes
cs: Neoznačené a nenapojené uzly

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
cs: Tento test vyhledá neoznačené uzly, které nejsou součástí žádné cesty.

en: No tags
cs: Žádné značky

en: Has tag containing ''fixme''
cs: Má značky obsahující ''fixme''

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
cs: Má klíč ''note'', ''comment'' nebo ''description''

en: Has key ''watch''
cs: Má klíč ''watch''

en: Has key ''source''
cs: Má klíč ''source''

en: Untagged, empty and one node ways
cs: Neoznačené, prázdné a jednouzlové cesty

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
cs: Tento test vyhledá neoznačené, prázdné a jednouzlové cesty.

en: Unnamed ways
cs: Nepojmenované cesty

en: Unnamed junction
cs: Nepojmenovaná křižovatka

en: Untagged ways (commented)
cs: Neoznačené cesty (komentované)

en: Untagged ways
cs: Neoznačené cesty

en: Empty ways
cs: Prázdné cesty

en: One node ways
cs: Cesty s jediným uzlem

en: Way connected to Area
cs: Cesta napojená na oblast/plochu

en: Checks for ways connected to areas.
cs: Kontrola cest napojených na plochy.

en: Way terminates on Area
cs: Cesta končí v oblasti

en: Wrongly Ordered Ways
cs: Špatně seřazené cesty

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
cs: Tento test kontroluje směr vodních, zemních a pobřežních linií.

en: Reversed land: land not on left side
cs: Obrácená země: země není na levé straně

en: Show this dialog again the next time
cs: Zobrazit tento dialog znovu

en: Do not show again (this operation)
cs: Již nezobrazovat (pro tuto operaci)

en: Do not show again (this session)
cs: Již nezobrazovat (pro toto sezení)

en: Do not show again (remembers choice)
cs: Neptat se příště (zapamatovat si volbu)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
cs: Ignoruji vadné URL: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
cs: Ignoruji poškozené URL souboru: "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
cs: Parametr ''downloadgps'' neakceptuje jména souborů, ani URL souborů

en: Security exception
cs: Bezpečnostní výjimka

en: Network exception
cs: Síťová výjimka

en: IO Exception
cs: Výjimka vstupu/výstupu

en: Illegal Data
cs: Neplatná data

en: Offline mode
cs: Offline režim

en: Internal Server Error
cs: Interní chyba serveru

en: Bad Request
cs: Špatný požadavek

en: Not Found
cs: Nenalezeno

en: Conflict
cs: Konflikt

en: Authentication failed
cs: Ověření totožnosti selhalo

en: Access to redacted version ''{0}'' of {1} {2} is forbidden.
cs: Přístup k redigované verzi ''{0}'' z {1} {2} je zakázaný.

en: Authorisation Failed
cs: Autorizace selhala

en: Client Time Out
cs: Vypršel časový limit klienta

en: Bandwidth Limit Exceeded
cs: Omezení datového pásma překročeno

en: Communication with OSM server failed
cs: Komunikace se serverem OSM selhala

en: Unknown host
cs: Neznámý hostitel

en: Object deleted | Objects deleted
cs[0]: Objekt vymazán
cs[1]: Objekty vymazány
cs[2]: Objekty vymazány

en: Show help information
cs: Zobrazit nápovědu

en: Downloading "Message of the day"
cs: Stahování zprávy dne

en: Failed to read MOTD. Exception was: {0}
cs: Chyba načtení zprávy dne (MOTD). Výjimka byla: {0}

en: Message of the day not available
cs: Zprávu dne není možné zobrazit

en: Click to close the dialog
cs: Klikněte pro zavření dialogu

en: Imagery offset
cs: Posunutí mapového podkladu

[ctx: menu]
en: Imagery
cs: Mapové podklady

[ctx: layer]
en: Offset
cs: Posunutí

en: You are running version {0} of Java.
cs: Je spuštěna Java verze {0}.

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
cs: Tato verze již není podporována {0} od {1} a nedoporučujeme ji používat.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
cs: JOSM brzy přestane s touto verzí pracovat. Důrazně doporučujeme aktualizovat na Java {0}.

en: You may face critical Java bugs; we highly recommend you to update to Java {0}.
cs: Můžete se setkat s kritickými chybami Javy. Důrazně doporučujeme, abyste aktualizovali na Javu {0}.

en: Would you like to update now ?
cs: Chcete aktualizovat nyní?

en: Outdated Java version
cs: Zastaralá verze Java

en: Update Java
cs: Aktualizovat Java

en: usage
cs: použití

en: commands
cs: příkazy

en: launch JOSM (default, performed when no command is specified)
cs: spustit JOSM (výchozí, provede se, pokud není zadán žádný příkaz)

en: render data and save the result to an image file
cs: vykreslit data a výsledek uložit do obrázkového souboru

en: convert coordinates from one coordinate reference system to another
cs: převést souřadnice z jednoho systému souřadnic do jiného

en: validate data
cs: ověřit data

en: For details on the {0} and {1} commands, run them with the {2} option.
cs: Podrobnosti příkazů {0} a {1} získáte jejich spuštěním s volbou {2}.

en: The remainder of this help page documents the {0} command.
cs: Zbytek této stránky nápovědy popisuje příkaz {0}.

en: options
cs: Možnosti

en: Standard unix geometry argument
cs: Standardní unixová geometrie okna

en: Download the bounding box
cs: Stáhnout ohraničující rámeček

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z)
cs: Stáhnout v místě určeném podle URL (které obsahuje lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
cs: Otevřít soubor (libovolný typ souboru, který lze otevřít z menu Soubor/Otevřít)

en: Download the bounding box as raw GPS
cs: Stáhnout trasy GPS podle ohraničujícího rámečku

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw GPS
cs: Stáhnout v místě určeném podle URL (které obsahuje lat=x&lon=y&zoom=z) prošlé GPS trasy

en: Select with the given search
cs: Vybrat zadaným hledáním

en: Launch in maximized mode
cs: Spustit přes celou obrazovku

en: Reset the preferences to default
cs: Nastavit výchozí hodnoty

en: Changes preferences according to the XML file
cs: Změní nastavení podle souboru XML

en: Set preference key to value
cs: Upravte klíč v nastavení na hodnotu

en: Set the language
cs: Nastavit jazyk

en: Displays the JOSM version and exits
cs: Zobrazí JOSM verzi a skončí

en: Print debugging messages to console
cs: Vypisovat ladící informace na konzoli

en: Skip loading plugins
cs: Přeskočit načítání doplňků

en: Disable access to the given resource(s), separated by comma
cs: Zakázat přístup k uvedeným zdrojům, odděleným čárkou

en: options provided as Java system properties
cs: volby poskytované jako vlastnosti systému Java

en: Change the JOSM directory name
cs: Změnit název adresáře JOSM

en: /PATH/TO/JOSM/PREF
cs: /CESTA/K/JOSM/PREF

en: Set the preferences directory
cs: Nastavit adresář předvoleb

en: Default: {0}
cs: Výchozí: {0}

en: /PATH/TO/JOSM/USERDATA
cs: /CESTA/K/JOSM/USERDATA

en: Set the user data directory
cs: Nastavit adresář s uživatelskými daty

en: /PATH/TO/JOSM/CACHE
cs: /CESTA/K/JSOM/CACHE

en: Set the cache directory
cs: Nastavit adresář keše

en: /PATH/TO/JOSM/HOMEDIR
cs: /CESTA/K/JOSM/HOMEDIR

en: Set the preferences+data+cache directory (cache directory will be josm.home/cache)
cs: Nastavit adresář předvoleb+dat+keše (adresář keše bude josm.home/cache)

en: -Djosm.home has lower precedence, i.e. the specific setting overrides the general one
cs: -Djosm.home má nižší prioritu, tedy konkrétnější nastavení přepíše to obecnější

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
cs: poznámka: Pro některé úlohy vyžaduje JOSM velké množství paměti. Pak může být nezbytné přidat následující
          volbu Javy určující maximální velikost alokované paměti v megabytech

en: examples
cs: příklady

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
cs: Parametry --download, --downloadgps a --selection jsou zpracovávány v tomto pořadí.

en: Make sure you load some data if you use --selection.
cs: Pokud používáte --selection, ujistěte se, že nahrajete nějaká data

en: Log level is at {0} ({1}, {2})
cs: Úroveň logování je na {0} ({1}, {2})

en: Plugin loading skipped
cs: Načítání doplňků přeskočeno

en: Enabled detailed debug level (trace)
cs: Povolena podrobná úroveň ladících informací (trasování)

en: Initializing
cs: Inicializace

en: Setting defaults
cs: Nastavuji výchozí hodnoty

en: Creating main GUI
cs: Vytváří se grafické rozhraní programu (GUI)

en: Try enabling IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 (only works on early startup).
cs: Zkusit povolit síť IPv6, upřednostnit IPv6 před IPv4 (funguje pouze při brzkém spuštění).

en: Updating plugins
cs: Aktualizace doplňků

en: Installing updated plugins
cs: Instaluji aktualizované doplňky

en: Loading early plugins
cs: Načítání doplňků, které se mají načíst nejdříve

en: Loading plugins
cs: Načítání doplňků

en: ''{0}'' is not a valid value for argument ''{1}''. Possible values are {2}, possibly delimited by commas.
cs: "{0}" není platná hodnota pro argument "{1}". Možné hodnoty jsou {2}, případně oddělené čárkami.

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
cs[0]: JOSM běží v offline módu. Tento zdroj nebude dostupný: {0}
cs[1]: JOSM běží v offline módu. Tyto zdroje nebudou dostupné: {0}
cs[2]: JOSM běží v offline módu. Tyto zdroje nebudou dostupné: {0}

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 after next restart.
cs: Nalezena použitelná síť IPv6, po příštím startu budu preferovat IPv6 před IPv4.

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4.
cs: Nalezena použitelná síť IPv6, preferuji IPv6 před IPv4.

en: Detected no usable IPv6 network, preferring IPv4 over IPv6 after next restart.
cs: Nenalezena použitelná síť IPv6, po příštím startu budu preferovat IPv4 před IPv6.

en: Unsaved osm data
cs: Neuložená OSM data

en: Restore
cs: Obnovit

en: Discard
cs: Zahodit

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
cs[0]: JOSM našel {0} neuloženou vrstvu dat OSM.
cs[1]: JOSM našel {0} neuložené vrstvy dat OSM.
cs[2]: JOSM našel {0} neuložených vrstev dat OSM.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
cs: Zdá se, že JOSM při posledním spuštění havaroval. Chcete obnovit data?

en: Change proxy settings
cs: Změna nastavení proxy

en: Proxy errors occurred
cs: Došlo k chybě proxy

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following proxy errors:<br>{1}Would you like to change your proxy settings now?
cs: JOSM se snažil načíst následující zdroje:<br>{0},ale <b>nepodařilo</b> se to kvůli následujícím chybám proxy:<br>{1}Chcete teď změnit vaše nastavení proxy?

en: Network errors occurred
cs: Došlo k síťové chybě

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following network errors:<br>{1}It may be due to a missing proxy configuration.<br>Would you like to change your proxy settings now?
cs: JOSM se pokusil přistoupit k následujícím zdrojům:<br>{0}avšak <b>neúspěšně</b>, kvůli následujícím chybám v síti:<br>{1}Může to být důsledek chybějícího nastavení proxy serveru.<br>Chcete teď změnit nastavení proxy?

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
cs[0]: Máte {0} nepřečtenou zprávu.
cs[1]: Máte {0} nepřečtené zprávy.
cs[2]: Máte {0} nepřečtených zpráv.

en: Click here to see your inbox.
cs: Kliknutím sem otevřete svou poštovní schránku.

en: Setting component orientation to right-to-left
cs: Nastavuji orientaci komponent na zprava doleva.

en: Initializing coordinate format
cs: Inicializuji formát souřadnic

en: Starting file watcher
cs: Startuji sledovač souborů

en: Executing platform startup hook
cs: Startovací činnosti specifické pro platformu

en: Building main menu
cs: Sestavování hlavního menu

en: Updating user interface
cs: Aktualizace uživatelského rozhraní

en: Initializing internal boundaries data
cs: Inicializuji interní data hranic

en: Initializing OSM API
cs: Inicializace API OSM

en: Removed layer {0} because it is not allowed by the configured API.
cs: Odstraněna vrstva {0}, protože není povolena nastaveným API.

en: Initializing validator
cs: Inicializace validátoru

en: Initializing presets
cs: Inicializace předvoleb

en: Initializing map styles
cs: Inicializace mapových stylů

en: Initializing Tag2Link rules
cs: Inicializuji pravidla Tag2Link

en: Loading imagery preferences
cs: Načítání nastavení mapových podkladů

[ctx: menu]
en: File
cs: Soubor

[ctx: menu]
en: Edit
cs: Upravit

[ctx: menu]
en: View
cs: Zobrazit

[ctx: menu]
en: Mode
cs: Režim

[ctx: menu]
en: Tools
cs: Nástroje

[ctx: menu]
en: More tools
cs: Další nástroje

[ctx: menu]
en: Selection
cs: Výběr

[ctx: menu]
en: Presets
cs: Předvolby

en: More...
cs: Více...

[ctx: menu]
en: Help
cs: Nápověda

en: Main toolbar
cs: Hlavní nástrojová lišta

en: Toggles the visibility of the main toolbar (i.e., the horizontal toolbar)
cs: Přepíná viditelnost hlavní nástrojové lišty (horizontální).

en: Edit toolbar
cs: Editační nástrojová lišta

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
cs: Přepíná viditelnost editační nástrojové lišty

en: Imagery preferences...
cs: Předvolby mapových podkladů...

en: Click to open the imagery tab in the preferences
cs: Otevřít záložku Nastavení mapových podkladů v dialogu Nastavení editoru JOSM

[ctx: menu]
en: Audio
cs: Zvuk

en: Do not hide toolbar
cs: Neskrývat nástrojovou lištu

en: Hide this button
cs: Skrýt toto tlačítko

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
cs: Pro opakované zobrazení klikněte na šipku dole

en: Hide edit toolbar
cs: Skrýt editační nástrojovou lištu

en: Hide or show this toggle button
cs: Skrýt nebo zobrazit toto přepínací tlačítko

en: Move right
cs: Posunout doprava

en: Map: {0}
cs: Mapa: {0}

en: Move left
cs: Posunout doleva

en: Move up
cs: Posunout nahoru

en: Move down
cs: Posunout dolů

en: scale
cs: měřítko

en: Status bar background
cs: Pozadí stavového řádku

en: Status bar background: active
cs: Pozadí stavového řádku: aktivní

en: Status bar foreground
cs: Popředí stavového řádku

en: Status bar foreground: active
cs: Popředí stavového řádku: aktivní

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
cs: Azimut úseku cesty, která je kreslena.

en: The angle between the previous and the current way segment.
cs: Úhel mezi předchozím a současným úsekem cesty.

en: The length of the new way segment being drawn.
cs: Délka nově kresleného úseku cesty.

en: The name of the object at the mouse pointer.
cs: Jméno objektu pod ukazatelem myši.

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
cs: Klikejte prostředním tlačítkem pro cyklování seznamem.<br>Podržte CTRL pro přímý výběr položky ze seznamu myší.<hr>

en: (no object)
cs: (žádný objekt)

en: Do not hide status bar
cs: Neskrývat stavový řádek

en: The northing at the mouse pointer.
cs: Posun na sever na ukazateli myši.

en: The easting at the mouse pointer.
cs: Posun na východ na ukazateli myši.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
cs: Zeměpisná šířka v místě kurzoru myši.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
cs: Zeměpisná délka v místě kurzoru myši.

en: System of measurement changed to {0}
cs: Systém měr byl změněn na {0}

en: Default (open, closed, new)
cs: Výchozí (otevřené, zavřené, nové)

en: Username
cs: Jméno uživatele

en: Created date
cs: Datum vytvoření

en: Last change date
cs: Datum poslední změny

en: Select note sorting method
cs: Zvolte způsob třídění poznámek

en: Click to cancel the current operation
cs: Klikněte pro zrušení aktuální operace

en: In background
cs: Na pozadí

en: Click to run job in background
cs: Kliknutím přesunete úlohu na pozadí

[ctx: menu]
en: Windows
cs: Okna

en: <h2>Filter active: {0}</h2>
cs: <h2>Aktivní filtr: {0}</h2>

en: </p><p>Click again on filter button to see all objects.</p></html>
cs: </p><p>Chcete-li zobrazit všechny objekty, klikněte znovu na tlačítko filtru.</p></html>

en: Enlarge
cs: Zvětšit

en: Shrink
cs: Zmenšit

en: Show downloaded area
cs: Zobrazit staženou oblast

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
cs: <html>Prosím vyberte <strong>rozsah dlaždic OSM</strong> ve zvolené úrovni zvětšení.</html>

en: Zoom level:
cs: Úroveň zvětšení:

en: from tile
cs: od dlaždice

en: up to tile
cs: do dlaždice

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
cs: <html>Volitelně můžete zadat <strong>adresu dlaždice</strong> jedné dlaždice ve formátu <i>zvětšení/x/y</i>, např. <i>15/256/223</i>. Adresy dlaždic ve formátu <i>zvětšení,x,y</i> nebo <i>zvětšení;x;y</i> jsou také platné.</html>

en: Tile address:
cs: Adresa dlaždice:

en: Apply the tile address
cs: Použít adresu dlaždice

en: Please enter a tile address
cs: Prosím vložte adresu dlaždice

en: The current value isn''t a valid tile address
cs: Zadaná hodnota není adresou dlaždice

en: Please enter a tile index
cs: Prosím vložte identifikátor dlaždice

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
cs: Zadaná hodnota není identifikátorem dlaždice pro zvolenou úroveň zvětšení

en: You have encountered a bug in JOSM
cs: Narazili jste na chybu v JOSM

en: An unexpected exception occurred.
    This is always a coding error. If you are running the latest version of JOSM, please consider being kind and file a bug report.
cs: Došlo k neočekávané výjimce.
    Jedná se o chybu programu. Pokud používáte poslední verzi JOSM, pak buďte tak laskaví a zašlete hlášení o chybě.

en: Debug information
cs: Ladící informace

en: Manually report at:
cs: Nahlásit ručně na:

en: Is JOSM up to date?
cs: Je JOSM aktuální?

en: Send bug report
cs: Poslat hlášení o chybě

en: If you are running the latest version of JOSM and the plugins, please file a bug report in our bugtracker.
    There the error information should already be filled in for you. Please include information on how to reproduce the error and try to supply as much detail as possible.
cs: Pokud používáte poslední verzi JOSM a doplňků, pak prosím vyplňte hlášení o chybě v našem sledovači chyb.
    Informace o chybě by již měly být předvyplněné. Prosím, doplňte informace jak chybu reprodukovat a snažte se poskytnout co nejvíce podrobností.

en: Suppress this error for this session.
cs: Potlačit tuto chybu pro toto sezení.

en: Suppress further error dialogs for this session.
cs: Potlačit další chybová hlášení v tomto sezení.

en: Ignore this error.
cs: Ignorovat tuto chybu.

en: Include the system status report.
cs: Zahrnout zprávu o stavu systému.

en: Include information about the data you were working on.
cs: Zahrnout informace o datech, na kterých se pracovalo.

en: Include all stack traces.
cs: Zahrnout stavy všech zásobníků.

en: Opening the bug report failed. Please report manually using this website:
cs: Založení hlášení chyby se nezdařilo. Prosím, nahlaste to ručně na této stránce:

en: Your current version of JOSM is {0}
cs: Vaše aktuální verze JOSM je {0}

en: JOSM is searching for updates...
cs: JOSM hledá aktualizace...

en: An error occurred while checking if your JOSM instance is up to date.
cs: Při zjišťování, zda je vaše verze JOSM aktuální, došlo k chybě.

en: JOSM is up to date.
cs: JOSM je aktuální.

en: JOSM is out of date. The current version is {0}. Try updating JOSM.
cs: Editor JOSM je zastaralý. Aktuální verze je {0}. Zkuste JOSM aktualizovat.

en: Before you file a bug report make sure you have updated to the latest version of JOSM here:
cs: Předtím, než zašlete hlášení o chybě, tak se ujistěte, že používáte nejnovější verzi JOSM zde:

en: Update JOSM
cs: Aktualizujte JOSM

en: Conflict background: no conflict
cs: Pozadí konfliktu: žádný konflikt

en: Conflict background: decided
cs: Pozadí konfliktu: rozhodnuto

en: Conflict background: undecided
cs: Pozadí konfliktu: nerozhodnuto

en: Conflict background: drop
cs: Pozadí konfliktu: zahodit

en: Conflict background: keep
cs: Pozadí konfliktu: ponechat

en: Conflict background: combined
cs: Pozadí konfliktu: sloučeno

en: Conflict background: selected
cs: Pozadí konfliktu: vybráno

en: Conflict foreground: undecided
cs: Popředí konfliktu: nerozhodnuto

en: Conflict foreground: drop
cs: Popředí konfliktu: zahodit

en: Conflict foreground: keep
cs: Popředí konfliktu: ponechat

en: Conflict background: empty row
cs: Pozadí konfliktu: prázdný řádek

en: Conflict background: frozen
cs: Pozadí konfliktu: zablokováno

en: Conflict background: in comparison
cs: Pozadí konfliktu: v porovnání

en: Conflict foreground: in comparison
cs: Popředí konfliktu: v porovnání

en: Conflict background
cs: Pozadí konfliktu

en: Conflict foreground
cs: Popředí konfliktu

en: Conflict background: not in opposite
cs: Pozadí konfliktu: chybí v druhém seznamu

en: Conflict background: in opposite
cs: Pozadí konfliktu: je v druhém seznamu

en: Conflict background: same position in opposite
cs: Pozadí konfliktu: stejná pozice v druhém seznamu

en: Conflict background: keep one tag
cs: Pozadí konfliktu: ponechat jednu značku

en: Conflict foreground: keep one tag
cs: Popředí konfliktu: ponechat jednu značku

en: Conflict background: drop tag
cs: Pozadí konfliktu: zahodit značku

en: Conflict foreground: drop tag
cs: Popředí konfliktu: zahodit značku

en: Conflict background: keep all tags
cs: Pozadí konfliktu: ponechat všechny značky

en: Conflict foreground: keep all tags
cs: Popředí konfliktu: ponechat všechny značky

en: Conflict background: sum all numeric tags
cs: Pozadí konfliktu: součet všech číselných značek

en: Conflict foreground: sum all numeric tags
cs: Popředí konfliktu: součet všech číselných značek

en: Conflict background: keep member
cs: Pozadí konfliktu: ponechat člen

en: Conflict foreground: keep member
cs: Popředí konfliktu: ponechat člen

en: Conflict background: remove member
cs: Pozadí konfliktu: odebrat člen

en: Conflict foreground: remove member
cs: Popředí konfliktu: odebrat člen

en: {0} more...
cs: {0} více...

en: The following objects could not be copied to the target object<br>because they are deleted in the target dataset:
cs: Následující objekty není možné kopírovat do cílového objektu<br>protože byly smazány v cílové datové sadě:

en: Merging deleted objects failed
cs: Sloučení smazaných objektů selhalo

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
cs: Seznam v roli {0} není aktuálně součástí srovnávací dvojice.

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
cs: Neočekávaná hodnota parametru "index". Obdrženo {0}

en: Item {0} not found in list.
cs: Položka {0} nenalezena v seznamu.

en: lock scrolling
cs: posouvat synchronně (s ostatními verzemi)

en: Compare
cs: Porovnat

en: My version
cs: Má verze

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
cs: Seznam prvků v mé datové sadě, např. v místní datové sadě

en: Merged version
cs: Sloučená verze

en: List of merged elements. They will replace the list of my elements when the merge decisions are applied.
cs: Seznam sloučených prvků. Seznam s mými prvky bude nahrazen tímto seznamem, pokud budou použity změny sloučení.

en: Their version
cs: Cizí verze

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
cs: Seznam prvků v cizí datové sadě, např. v datové sadě na serveru

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
cs: Kopírovat mé vybrané uzly na začátek seznamu slučovaných bodů

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
cs: Kopírovat mé vybrané prvky na konec seznamu slučovaných prvků.

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
cs: Kopírovat mé vybrané prvky na začátek seznamu slučovaných prvků.

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
cs: Kopírovat mé vybrané prvky za první vybraný prvek ze seznamu slučovaných prvků.

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
cs: Kopírovat cizí vybrané prvky na začátek seznamu slučovaných prvků.

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
cs: Kopírovat cizí vybrané prvky na konec seznamu slučovaných prvků.

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
cs: Kopírovat cizí vybrané prvky před první vybraný prvek ze seznamu slučovaných prvků.

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
cs: Kopírovat cizí vybrané prvky za první vybraný prvek ze seznamu slučovaných prvků.

en: Copy all my elements to the target
cs: Kopírovat všechny mé prvky do cíle

en: Copy all their elements to the target
cs: Kopírovat všechny cizí prvky do cíle

en: Move up the selected entries by one position.
cs: Posune vybrané položky o jednu pozici nahoru.

en: Move down the selected entries by one position.
cs: Posunout vybrané položky o jednu pozici dolů

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
cs: Odstranit vybrané položky ze seznamu slučovaných prvků.

en: Freeze
cs: Blokovat

en: Freeze the current list of merged elements.
cs: Blokovat aktuální seznam slučovaných prvků.

en: Unfreeze
cs: Odblokovat

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
cs: Odblokovat seznam slučovaných prvků a zahájit slučování.

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
cs: <html>Klikněte na <strong>{0}</strong> pro zahájení slučování mých a cizích položek.</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
cs: <html>Kliknutí na <strong>{0}</strong> ukončí slučování mých a cizích položek.</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
cs[0]: Moje verze ({0} položka)
cs[1]: Moje verze ({0} položky)
cs[2]: Moje verze ({0} položek)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
cs[0]: Sloučená verze ({0} položka)
cs[1]: Sloučená verze ({0} položky)
cs[2]: Sloučená verze ({0} položek)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
cs[0]: Cizí verze ({0} položka)
cs[1]: Cizí verze ({0} položky)
cs[2]: Cizí verze ({0} položek)

en: My version (local dataset)
cs: Moje verze (místní datová sada)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
cs: Vlastnosti v mé datové sadě, např. místní datové sadě

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
cs: Vlastnosti slučovaného prvku. Nahradí vlastnosti v mých prvcích, pokud bude sloučení aplikováno.

en: Their version (server dataset)
cs: Cizí verze (serverová datová sada)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
cs: Vlastnosti v cizí datové sadě, např. serverové datové sadě

en: My with Their
cs: Moji s cizí

en: My with Merged
cs: Moji se sloučenou

en: Their with Merged
cs: Cizí se sloučenou

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
cs: Role {0} není součástí srovnávané dvojice {1}.

en: Properties
cs: Vlastnosti

en: Tags
cs: Značky

en: Nodes
cs: Body

en: Members
cs: Členy

en: No pending tag conflicts to be resolved
cs: Nezbývají žádné další konflikty značek k vyřešení

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
cs[0]: Značky ({0} konflikt)
cs[1]: Značky ({0} konflikty)
cs[2]: Značky ({0} konfliktů)

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
cs[0]: {0} zbývající konflikt značek k vyřešení
cs[1]: {0} zbývající konflikty značek k vyřešení
cs[2]: {0} zbývajících konfliktů značek k vyřešení

en: Nodes(resolved)
cs: Uzly (vyřešené)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
cs: Seznam sloučených uzlů zablokován. Již nezbývají žádné konflikty v seznamu uzlů této cesty.

en: Nodes(with conflicts)
cs: Uzly (s konflikty)

en: Pending conflicts in the node list of this way
cs: Nevyřešené konflikty v seznamu uzlů této cesty

en: Members(resolved)
cs: Členy (vyřešené)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
cs: Seznam slučovaných členů zablokován. Již nezbývají žádné konflikty v seznamu členů této relace.

en: Members(with conflicts)
cs: Členy (s konflikty)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
cs: Nevyřešené konflikty v seznamu členů této relace

en: No pending property conflicts
cs: Nezbývají žádné konflikty ve vlastnostech

en: Properties(with conflicts)
cs: Vlastnosti (s konflikty)

en: Pending property conflicts to be resolved
cs: Zbývající konflikty k vyřešení ve vlastnostech

en: Conflict Resolution
cs: Řešení konfliktů

en: Node
cs: Uzel

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
cs: Slučované uzly nejsou dosud zablokované. Příkaz pro řešení nelze vytvořit.

en: (none)
cs: (žádné)

en: deleted
cs: smazáno

en: not deleted
cs: nesmazáno

en: Deleted State:
cs: Stav smazáno:

en: Coordinates:
cs: Souřadnice:

en: Referenced by:
cs: Odkazováno z:

en: Keep my coordinates
cs: Ponechat moje souřadnice

en: Keep their coordinates
cs: Ponechat jejich souřadnice (serveru)

en: Undecide conflict between different coordinates
cs: Nerozhodnutý konflikt rozdílných souřadnic

en: Keep my deleted state
cs: Ponechat můj stav vymazáno

en: Keep their deleted state
cs: Ponechat jejich stav vymazáno

en: Undecide conflict between deleted state
cs: Nerozhodnutý konflikt stavu vymazáno

en: Primitive
cs: Prvek

en: Merged members not frozen yet. Cannot build resolution command
cs: Sloučené členy nebyly ještě zmrazeny. Nelze sestavit příkaz pro vyřešení

en: <undefined>
cs: <nedefinováno>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
cs: Sloučená datová sada nebude obsahovat značku s klíčem {0}

en: My dataset does not include a tag with key {0}
cs: Má datová sada neobsahuje značku s klíčem {0}

en: Cannot apply undecided tag merge item.
cs: Nelze aplikovat nerozhodnutou položku slučování značek

en: Key
cs: Klíč

en: Value
cs: Hodnota

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
cs: Ponechat vybrané páry klíč/hodnota z místní datové sady

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
cs: Ponechat vybrané páry klíč/hodnota ze serverové datové sady

en: Mark the selected tags as undecided
cs: Označit vybrané značky jako nerozhodnuté

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
cs: Cizí datová sada neobsahuje značku s klíčem {0}

en: Conflicts when combining primitives
cs: Konflikty při slučování prvků

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
cs: Konflikty při slučování cest - sloučená cesta je ''{0}''

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
cs: Konflikt při spojování uzlů - cílový uzel je ''{0}''

en: No conflicts to resolve
cs: Žádné konflikty k vyřešení

en: Cancel conflict resolution
cs: Zrušit řešení konfliktů

en: Apply resolved conflicts
cs: Použít vyřešené konflikty

en: Apply
cs: Použít

en: You are about to combine {1} object, which is part of {0} relation:<br/>{2}Combining these objects may break this relation. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relation.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {1} objects, which are part of {0} relations:<br/>{2}Combining these objects may break these relations. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relations.<br/><br/>Do you want to continue?
cs[0]: Chystáte se sloučit {1} objekt, který je součástí relace {0}:<br/>{2}Sloučením těchto objektů můžete tuto relaci porušit. Pokud si nejste jisti, tuto operaci zrušte.<br/>Pokud se rozhodnete pokračovat, bude zobrazen dialog, ve kterém rozhodnete, jak relaci upravit.<br/><br/>Chcete pokračovat?
cs[1]: Chystáte se sloučit {1} objekty, které jsou součástí relace {0}:<br/>{2}Sloučením těchto objektů můžete tuto relaci porušit. Pokud si nejste jisti, tuto operaci zrušte.<br/>Pokud se rozhodnete pokračovat, bude zobrazen dialog, ve kterém rozhodnete, jak relaci upravit.<br/><br/>Chcete pokračovat?
cs[2]: Chystáte se sloučit {1} objektů, které jsou součástí relace {0}:<br/>{2}Sloučením těchto objektů můžete tuto relaci porušit. Pokud si nejste jisti, tuto operaci zrušte.<br/>Pokud se rozhodnete pokračovat, bude zobrazen dialog, ve kterém rozhodnete, jak relaci upravit.<br/><br/>Chcete pokračovat?

en: You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue?
cs[0]: Chystáte se sloučit {0} objekt, ale následující značky jsou vzájemně v konfliktu:<br/>{1}Pokud objekt sloučíte, výsledný objekt může mít nechtěné značky.<br/>Budete-li pokračovat, objeví se dialogové okno, ve kterém můžete opravit konflikt značek.<br/><br/>Chcete pokračovat?
cs[1]: Chystáte se sloučit {0} objekty, ale následující značky jsou vzájemně v konfliktu:<br/>{1}Pokud objekty sloučíte, výsledný objekt může mít nechtěné značky.<br/>Budete-li pokračovat, objeví se dialogové okno, ve kterém můžete opravit konflikt značek.<br/><br/>Chcete pokračovat?
cs[2]: Chystáte se sloučit {0} objektů, ale následující značky jsou vzájemně v konfliktu:<br/>{1}Pokud objekty sloučíte, výsledný objekt může mít nechtěné značky.<br/>Budete-li pokračovat, objeví se dialogové okno, ve kterém můžete opravit konflikt značek.<br/><br/>Chcete pokračovat?

en: <i>missing</i>
cs: <i>chybějící</i>

en: Choose a value
cs: Vyberte hodnotu

en: none
cs: žádný

en: all
cs: všechny

en: sum
cs: součet

en: Please decide which values to keep
cs: Rozhodněte se, prosím, které hodnoty ponechat

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
cs: Hodnota ''{0}'' bude použita pro klíč ''{1}''

en: All numeric values sumed as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
cs: Všechny číselné hodnoty sečtené jako ''{0}'' budou vloženy do klíče ''{1}''

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
cs: Klíč ''{0}'' a všechny jeho hodnoty budou odstraněny

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
cs: Všechny hodnoty spojené jako ''{0}'' budou použity pro klíč ''{1}''

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
cs: soubor značek neobsahuje zvolenou hodnotu ''{0}''

en: Not decided yet
cs: Zatím nerozhodnuto

en: Tags from nodes
cs: Značky z uzlů

en: Tags from ways
cs: Značky z cest

en: Tags from relations
cs: Značky z relací

en: Conflicts in pasted tags
cs: Konflikty ve vložených značkách

en: Paste ...
cs: Vložit ...

en: From ...
cs: Z ...

en: To ...
cs: Do ...

en: {0} tag | {0} tags
cs[0]: {0} značka
cs[1]: {0} značky
cs[2]: {0} značek

en: {0} way | {0} ways
cs[0]: {0} cesta
cs[1]: {0} cesty
cs[2]: {0} cest

en: {0} relation | {0} relations
cs[0]: {0} relace
cs[1]: {0} relace
cs[2]: {0} relací

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
cs: Pozice {0} je mimo rozsah. Aktuální počet členů je {1}.

en: Remove
cs: Odstranit

en: Keep
cs: Ponechat

en: Undecided
cs: Nerozhodnuto

en: Remove this relation member from the relation
cs: Odstranit tento člen z relace

en: Keep this relation member for the target object
cs: Ponechat tento člen relace v cílovém objektu

en: Enter a role for all relation memberships
cs: Zadat roli pro všechny členy relace

en: Tag modified relations with
cs: Označit změněné relace

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
cs: <html>Výběr umožní vložení značky, který bude aplikován na <br>všechny upravované relace.</html>

[ctx: tag]
en: Key:
cs: Klíč:

en: <html>Enter a tag key, e.g. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
cs: <html>Zadejte klíč značky, např. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>

en: Value:
cs: Hodnota:

en: <html>Enter a tag value, e.g. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
cs: <html>Zadejte hodnotu značky, např. <strong><tt>zkontrolovat členy</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
cs: <html>Spojené cesty jsou členy jedné nebo více relací. Rozhodněte, prosím, jestli chcete <strong>ponechat</strong> tato členství u spojené cesty, nebo jestli je chcete <strong>odebrat</strong>.<br>Výchozí rozhodnutí je <strong>ponechat</strong> první cestu a <strong>odstranit</strong> ostatní cesty, které jsou členy té samé relace. Spojená cesta tedy zaujme v relaci místo původní cesty.</html>

en: <html>The merged nodes are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the target node or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first node and <strong>remove</strong> the other nodes that are members of the same relation: the target node will take the place of the original node in the relation.</html>
cs: <html>Spojené uzly jsou členy jedné nebo více relací. Rozhodněte, prosím, jestli chcete <strong>ponechat</strong> tato členství u cílového uzlu, nebo jestli je chcete <strong>odebrat</strong>.<br>Výchozí rozhodnutí je <strong>ponechat</strong> první uzel a <strong>odstranit</strong> ostatní uzly, které jsou členy té samé relace. Cílový uzel tedy zaujme v relaci místo původního uzlu.</html>

en: Apply this role to all members
cs: Aplikovat tuto roli na všechny členy

en: Orig. Way
cs: Pův. cesta

en: Show tags with conflicts only
cs: Zobrazit pouze značky s konfliktem

en: Show tags with multiple values only
cs: Zobrazit pouze značky s více hodnotami

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
cs: <html>Vyberte, prosím, hodnoty, které chcete ponechat u následujících značek.</html>

en: Apply?
cs: Použít?

en: Relation
cs: Vztah

en: Old role
cs: Stará role

en: New role
cs: Nová role

en: Old key
cs: Starý klíč

en: Old value
cs: Stará hodnota

en: New key
cs: Nový klíč

en: New value
cs: Nová hodnota

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
cs[0]: Vkládám {0} značku
cs[1]: Vkládám {0} značky
cs[2]: Vkládám {0} značek

en: to {0} object | to {0} objects
cs[0]: do {0} objektu
cs[1]: do {0} objektů
cs[2]: do {0} objektů

en: Delete incomplete members?
cs: Smazat nekompletní členy?

en: Paste without incomplete members
cs: Vložte bez nekompletních členů

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
cs: Kopírovaná data obsahují nekompletní objekty. Nekompletní objekty nebudou vloženy. Přejete si vložit data bez nekompletních objektů?

en: Do you want to paste these tags?
cs: Chcete vložit tyto značky?

en: Clear buffer
cs: Vymazat zásobník

en: Ignore warnings
cs: Ignorovat varování

en: <html><p> Sorry, it is impossible to paste tags from buffer. It does not contain any JOSM object or suitable text. </p></html>
cs: <html><p> Promiňte, ale nelze vložit značky ze schránky, protože neobsahuje objekty JOSM, ani žádný použitelný text.</p></html>

en: For selected objects only
cs: Pouze pro vybrané objekty

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
cs: <html>Vybere zobrazení sad změn pouze pro vybrané objekty.<br>Zrušení výběru znamená zobrazení všech sad změn v aktuální datové vrstvě.</html>

en: Changesets
cs: Sady změn

en: Open the list of changesets in the current layer.
cs: Otevřít seznam sad změn v aktuální vrstvě.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
cs: Vybrat všechny objekty příslušející právě vybraným sadám změn

en: Changesets: Select all objects assigned to the currently selected changesets
cs: Sady změn: Vybrat všechny objekty přiřazené k aktuálně vybraným sadám změn

en: Download
cs: Stáhnout

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
cs: Stáhnout informace o vybraných sadách změn z OSM serveru

en: Changesets: Download information about the selected changeset from the OSM server
cs: Sady změn: Stáhnout informace vybraných sad změn z OSM serveru

en: Close the selected open changesets
cs: Zavřít vybrané otevřené sady změn

en: Changesets: Close the selected open changesets
cs: Sady změn: Zavřít vybrané otevřené sady změn

en: Show info
cs: Zobrazit informace

en: Open a web page for each selected changeset
cs: Otevřít www stránku pro každou vybranou sadu změn

en: Changesets: Open a web page for each selected changeset
cs: Sady změn: Otevřít webovou stránku pro každou vybranou sadu změn

en: Details
cs: Podrobnosti

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
cs: Otevře okno správce datových sad pro vybrané sady změn

en: Changesets: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
cs: Sady změn: Otevře okno Správce sady změn pro vybrané sady změn

en: Command Stack
cs: Zásobník příkazů

en: Open a list of all commands (undo buffer).
cs: Otevřít historii příkazů (pro funkci ''Zpět'')

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
cs: Zásobník příkazů: Zpět: {0} / Znovu: {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
cs: Označí objekty, které se účastní tohoto příkazu (pokud nejsou smazané)

en: Command Stack: Select
cs: Zásobník příkazů: Vybrat

en: Select and zoom
cs: Vybrat a zvětšit

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted), then and zooms to it
cs: Vybere objekty, které hráli roli v tomto příkazu (pokud již nejsou vymazány) a zvětší na ně zobrazení

en: Command Stack: Select and zoom
cs: Zásobník příkazů: Vybrat a přiblížit

en: Undo the selected and all later commands
cs: Vrátit zpět vybraný příkaz a všechny pozdější příkazy

en: Redo the selected and all earlier commands
cs: Znovu provést vybraný příkaz a všechny dřívější

en: Command Stack: Undo
cs: Zásobník příkazů: Zpět

en: Command Stack: Redo
cs: Zásobník příkazů: Znovu

en: Resolve conflicts
cs: Vyřešit konflikty

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
cs[0]: Konflikt: {0} nevyřešený
cs[1]: Konflikty: {0} nevyřešené
cs[2]: Konflikty: {0} nevyřešených

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
cs: Relace:{0} / Cesty:{1} / Uzly:{2}

en: Resolve
cs: Vyřešit

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
cs: Otevřít dialog Sloučení pro všechny vybrané položky z předchozího seznamu.

en: Resolve to my versions
cs: Vyřešit mými verzemi

en: Resolves all unresolved conflicts to ''my'' version
cs: Vyřeší všechny nevyřešené konflikty ''mými'' verzemi

en: Resolve to their versions
cs: Vyřešit jejich verzemi

en: Resolves all unresolved conflicts to ''their'' version
cs: Vyřeší všechny nevyřešené konflikty ''jejich'' verzemi

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
cs[0]: Byl nalezen {0} konflikt.
cs[1]: Byly nalezeny {0} konflikty.
cs[2]: Bylo nalezeno {0} konfliktů.

en: Click to close this dialog and continue editing
cs: Klikněte pro uzavření tohoto dialogu a návrat k editaci

en: Conflicts detected
cs: Objeveny konflikty

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
cs: Zrušit řešení konfliktů a zavřít dialog

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
cs: Aplikovat řešení konfliktů a zavřít dialog

en: Apply Resolution
cs: Aplikovat řešení

en: Close anyway
cs: Přesto zavřít

en: Continue resolving
cs: Pokračovat v řešení

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
cs: <html>Nedokončili jste slučování rozdílů v tomto konfliktu.<br>Vyřešení konfliktu nelze aplikovat, dokud nebudou vyřešeny<br>všechny rozdíly.<br>Klikněte na <strong>{0}</strong>, pokud chcete i přesto skončit.<strong> Už<br>vyřešené rozdíly nebudou použity.</strong><br>Klikněte na <strong>{1}</strong> pro návrat k řešení konfliktů.</html>

en: Conflict not resolved completely
cs: Konflikt není vyřešen úplně

en: Resolve conflicts for ''{0}''
cs: Vyřešit konflikty pro ''{0}''

en: Please confirm to remove <strong>{0} object</strong>. | Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong>.
cs[0]: Prosím, potvrďte odstranění  <strong>{0} objektu</strong>.
cs[1]: Prosím, potvrďte odstranění  <strong>{0} objektů</strong>.
cs[2]: Prosím, potvrďte odstranění  <strong>{0} objektů</strong>.

en: {0} relation is affected. | {0} relations are affected.
cs[0]: {0} relace je ovlivněna.
cs[1]: {0} relace jsou ovlivněny.
cs[2]: {0} relací je ovlivněno.

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
cs[0]: Mažu {0} objekt
cs[1]: Mažu {0} objekty
cs[2]: Mažu {0} objektů

en: Delete objects
cs: Smazat objekty

en: To delete
cs: Ke smazání

en: From Relation
cs: Z relace

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
cs: Klikněte pro uzavření dialogu a odstranění objektu z relací

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
cs: Klikněte pro uzavření dialogu a zrušení mazání objektů

en: Filter
cs: Filtr

en: Filter objects and hide/disable them.
cs: Filtruje objekty - schová/zneaktivní je.

en: Enable filter
cs: Aktivovat filtr

en: Multikey: {0}
cs: Kombinace kláves: {0}

en: Hide filter
cs: Skrýt objekty

en: Hiding filter
cs: Skrýt objekty

en: Inverse filter
cs: Obrácený filtr

en: Filter mode
cs: Způsob filtrování

en: Add
cs: Přidat

en: Add filter.
cs: Přidat filtr.

en: Filter: Add
cs: Filtr: Přidat

en: Edit filter.
cs: Upravit filtr.

en: Filter: Edit
cs: Filtr: Upravit

en: Delete filter.
cs: Smazat filtr.

en: Filter: Delete
cs: Filtr: Smazat

en: Up
cs: Nahoru

en: Move filter up.
cs: Přesunout filtr nahoru.

en: Filter: Move up
cs: Filtr: Posunout nahoru

en: Down
cs: Dolů

en: Move filter down.
cs: Přesunout filtr dolu.

en: Filter: Move down
cs: Filtr: Posunout dolů

en: Sort
cs: Seřadit

en: Sort filters.
cs: Seřadit filtry.

en: Filter: Sort
cs: Filtr: Seřadit

en: Reverse
cs: Obrátit

en: Reverse the filters order.
cs: Otočit pořadí filtrů.

en: Filter: Reverse
cs: Filtr: Otočit

en: Filter Hidden: {0} Disabled: {1}
cs: Filtr Skryto: {0} Zakázáno: {1}

en: <h2>Filter active</h2>
cs: <h2>Filtr je aktivní</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
cs: </p><p>Chcete-li zobrazit všechny objekty, uzavřete panel Filtr.<p></html>

en: not in data set
cs: není v datové sadě

en: Node:
cs: Uzel:

en: Way:
cs: Cesta:

en: Relation:
cs: Relace:

en: deleted-on-server
cs: smazáno na serveru

en: modified
cs: upraveno

en: filtered/hidden
cs: odfiltrováno/skryto

en: filtered/disabled
cs: odfiltrovaných/nepřístupných

en: has direction keys (reversed)
cs: má směrové klíče (obráceně)

en: has direction keys
cs: má směrové klíče

en: State:
cs: Stav:

en: Data Set:
cs: Datová sada:

en: Edited at:
cs: Upraveno dne:

en: <new object>
cs: <nový objekt>

en: Edited by:
cs: Upraveno uživatelem?

en: In changeset:
cs: V sadě změn:

en: Tags:
cs: Značky:

en: Centroid:
cs: Těžiště:

en: Length: {0}
cs: Délka: {0}

en: Average segment length: {0}
cs: Průměrná délka segmentu: {0}

en: Standard deviation: {0}
cs: Standartní odchylka: {0}

en: Area: {0}
cs: Plocha: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
cs[0]: {0} člen:
cs[1]: {0} členy:
cs[2]: {0} členů:

en:  as "{0}"
cs:  než "{0}"

en: {0} Nodes:
cs: {0} uzlů:

en: Bounding box:
cs: Ohraničující rámeček:

en: Bounding box (projected):
cs: Ohraničující rámeček (v projekci):

en: Center of bounding box:
cs: Střed ohraničujícího rámečku:

en: Coordinates (projected):
cs: Coordinates (v projekci):

en: UTM Zone
cs: Zóna UTM

en: Part of:
cs: Část z:

en: In conflict with:
cs: V konfliktu s:

en: Advanced object info
cs: Rozšířené informace o objektu

en: map style
cs: styl mapy

en: edit counts
cs: počet editací

en: Styles for "{0}":
cs: Styly "{0}":

en: {0} style "{1}"
cs: {0} styl "{1}"

en: Display range: {0}
cs: Rozsah zobrazení: {0}

en: Layer {0}
cs: Vrstva {0}

en: List of generated Styles:
cs: Seznam generovaných stylů:

en: The 2 selected objects have identical style caches.
cs: Dva vybrané objekty mají shodné keše stylů.

en: The 2 selected objects have different style caches.
cs: Dva vybrané objekty mají různé keše stylů.

en: Warning: The 2 selected objects have equal, but not identical style caches.
cs: Dva vybrané objekty mají stejné, ale nikoliv identické keše stylů.

en: {0} user last edited the selection: | {0} users last edited the selection:
cs[0]: {0} uživatel naposledy editoval výběr:
cs[1]: {0} uživatelé naposledy editovali výběr:
cs[2]: {0} uživatelů naposledy editovalo výběr:

en: Enter the coordinates for the new node.
cs: Zadejte souřadnice nového uzlu.

en: You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.
cs: Můžete oddělit zeměpisnou délku a šířku pomocí mezery, čárky nebo středníku.

en: Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.
cs: Použijte kladná čísla nebo znaky N, E pro zadání severu či východu.

en: For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.
cs: Pro jih a západ použijte buď záporná čísla nebo znaky S, W.

en: Coordinate value can be in one of three formats:
cs: Hodnoty souřadnic mohou být v jednom ze tří tvarů:

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt>
cs: <i>stupně</i><tt>&deg;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt>
cs: <i>stupně</i><tt>&deg;</tt> <i>minuty</i><tt>&#39;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt>
cs: <i>stupně</i><tt>&deg;</tt> <i>minuty</i><tt>&#39;</tt> <i>vteřiny</i><tt>&quot</tt>

en: Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.
cs: Symboly <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> jsou volitelné.

en: You can also use the syntax <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.
cs: Také můžete použít syntaxi <tt>lat="..." lon="..."</tt> nebo <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.

en: Some examples:
cs: Několik příkladů:

en: Projected coordinates:
cs: Souřadnice v projekci:

en: Enter easting and northing (x and y) separated by space, comma or semicolon.
cs: Zadejte easting a northing  (x a y, vzdálenost od poledníku a rovníku) oddělené mezerou, čárkou, nebo středníkem.

en: Lat/Lon
cs: šířka/délka

en: East/North
cs: Východ/Sever

en: Please enter a Easting and Northing
cs: Zadejte, prosím, easting a northing (vzdálenost od poledníku a rovníku)

en: Toggle visibility of layer: {0}
cs: Přepnout viditelnost vrstvy: {0}

en: Open a list of all loaded layers.
cs: Otevřít seznam všech nahraných vrstev.

en: layer is currently visible (click to hide layer)
cs: vrstva je momentálně viditelná (kliknutím ji skryjete)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
cs: vrstva je momentálně skrytá (zobrazíte ji kliknutím)

en: this layer is the active layer
cs: tato vrstva je aktivní

en: this layer is not currently active (click to activate)
cs: tato vrstva je momentálně neaktivní (aktivujete ji kliknutím)

en: scale follows native resolution of this layer
cs: měřítko následuje přirozené rozlišení této vrstvy

en: scale follows native resolution of another layer (click to set this layer)
cs: měřítko následuje přirozené rozlišení jiné vrstvy (kliknutím nastavíte tuto vrstvu)

en: scale does not follow native resolution of any layer (click to set this layer)
cs: měřítko neodpovídá přirozenému rozlišení žádné vrstvy (kliknutím nastavíte tuto vrstvu)

en: this layer has no native resolution
cs: tato vrstva nemá přirozené rozlišení

en: layer is without a user-defined offset
cs: vrstva nemá uživatelem definovaný posuv

en: (click to activate previous offset)
cs: (kliknutím aktivujete předchozí posuv)

en: layer has an offset of {0} (click to remove offset)
cs: vrstva má posuv {0}  (kliknutím posuv odstraníte)

en: this layer can not have an offset
cs: tato vrstva nemůže mát posuv

en: Information about layer
cs: Informace o vrstvě

en: Map paint preferences...
cs: Nastavení stylů kreslení mapy

en: Map Paint Styles
cs: Styly kreslení mapy

en: configure the map painting style
cs: konfigurace stylu vykreslování mapy

en: On/Off
cs: Zap/Vyp

en: Turn selected styles on or off
cs: Přepnout vybrané styly

en: Move the selected entry one row down.
cs: Přesunout zvolenou položku o řádek níže.

en: Move the selected entry one row up.
cs: Přesunout zvolenou položku o řádek výše.

en: Map Paint Styles: Move selected entry down
cs: styly kreslení mapy: Přesunout vybranou položku dolů

en: Map Paint Styles: Move selected entry up
cs: Styly kreslení mapy: Přesunout vybranou položku nahoru

en: Reload from file
cs: Aktualizovat ze souboru

en: reload selected styles from file
cs: znovu načíst zvolené styly ze souboru

en: Save as...
cs: Uložit jako...

en: Save a copy of this Style to file and add it to the list
cs: Uložit kopii tohoto stylu do souboru a přidat jej do seznamu

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
cs: Soubor barevného stylu mapy (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
cs: Soubor barevného stylu mapy (*.xml, *.zip)

en: Reloading style sources
cs: Aktualizuji zdroje stylů

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
cs: Uložit styl ''{0}'' jako ''{1}''

en: view meta information, error log and source definition
cs: zobrazit meta informace, záznam chyb a definice zdrojů

en: Map Style info
cs: Informace o stylu mapy

en: Source
cs: Zdroj

en: Title:
cs: Název:

en: Built-in Style, internal path:
cs: Zabudovaný styl, interní cesta:

en: Path:
cs: Cesta:

en: Icon:
cs: Ikona:

en: Background:
cs: Pozadí:

en: Style is currently active?
cs: Styl je momentálně aktivní?

en: No
cs: Ne

en: Style settings
cs: Nastavení stylu

en: Customize the style
cs: Upravit styl

en: Search menu items
cs: Hledat položky menu

en: Mini map
cs: Minimapa

en: Displays a small map of the current edit location
cs: Zobrazí malou náhledovou mapku aktuálně upravované oblasti

en: List of notes
cs: Seznam poznámek

en: Note filter
cs: Filtr poznámek

en: Notes: {0}/{1}
cs: Poznámky: {0}/{1}

en: Comment
cs: Komentář

en: Add comment
cs: Přidat komentář

en: Notes: Add comment
cs: Poznámky: Přidat komentář

en: Comment on note
cs: Komentář k poznámce

en: Add comment to note:
cs: Přidat komentář k poznámce:

en: Close note
cs: Uzavřít poznámku

en: Notes: Close note
cs: Poznámky: Zavřít poznámku

en: Close note with message:
cs: Uzavřít poznámku se zprávou:

en: Create
cs: Vytvořit

en: Notes: New note
cs: Poznámky: Nová poznámka

en: Reopen
cs: Znovu otevřít

en: Reopen note
cs: Znovu otevřít poznámku

en: Notes: Reopen note
cs: Poznámky: Otevřít poznámku znovu

en: Reopen note with message:
cs: Znovu otevřít poznámku se zprávou:

en: Sort notes
cs: Seřadit poznámky

en: Notes: Sort notes
cs: Poznámky: Seřadit poznámky

en: Open in browser
cs: Otevřít v prohlížeči

en: Open the note in an external browser
cs: Otevřít poznámku v externím prohlížeči

en: Notes: Open note in browser
cs: Poznámky: Otevřít poznámku v prohlížeči

en: Object type:
cs: Typ objektu:

[ctx: osm object types]
en: mixed
cs: smíšený

en: Choose the OSM object type
cs: Vyberte typ objektu OSM

en: Object ID:
cs: id objektu:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
cs: Zadejte id objektu, který chcete stáhnout

en: Object IDs can be separated by comma or space, for instance: {0}
cs: ID objektů mohou být odděleny čárkou nebo mezerou, například: {0}

en: In mixed mode, specify objects like this: {0}<br/>({1} stands for <i>node</i>, {2} for <i>way</i>, and {3} for <i>relation</i>)
cs: Ve smíšeném režimu určete objekty následovně: {0}<br/>({1} znamená <i>uzel</i>, {2} znamená <i>cestu</i> a {3} znamená <i>relaci</i>)

en: Ranges of object IDs are specified with a hyphen, for instance: {0}
cs: Rozsahy ID objektů se určují pomlčkou, například: {0}

en: Clipboard has more than {0} characters. Not auto-pasting.
    You may want to use Overpass instead.
cs: Schránka má více než {0} znaků. Žádné automatické vkládání.
    Možná budete chtít místo toho použít Overpass.

en: Invalid ID list specified
    Cannot continue.
cs: Zadán neplatný seznam id
    Nelze pokračovat.

en: Existing node
cs: Existující uzel

en: Both nodes
cs: Oba uzly

en: New node
cs: Nový uzel

en: Tags/Memberships
cs: Značky/Členství

en: Unglue
cs: Odlepit

en: Where should the tags of the node be put?
cs: Kam se mají dát značky uzlu?

en: Where should the memberships of this node be put?
cs: Kam se má dát členství tohoto uzlu?

en: Open a list of all relations.
cs: Otevřít seznam všech relací

en: Relation list filter
cs: Filtr seznamu relace

en: New
cs: Nový

en: Create a new relation
cs: Vytvořit novou relaci

en: Relations: {0}/{1}
cs: Relace: {0}/{1}

en: Relations: {0}
cs: Relace: {0}

en: Search
cs: Hledat

en: Submit filter
cs: Přidat filtr

en: Filter string:
cs: Filtrovaný řetězec:

en: Search string:
cs: Hledaný řetězec:

en: Enter the search expression
cs: Zadejte hledaný výraz

en: select
cs: vybrat

en: add to selection
cs: Přidat k výběru

en: remove from selection
cs: Odebrat z výběru

en: find in selection
cs: Najít ve vybraných prvcích

en: case sensitive
cs: Velikost písmen rozhoduje

en: all objects
cs: všechny objekty

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
cs: Zahrnout do hledání i nekompletní a smazané objekty.

en: add toolbar button
cs: Přidat tlačítko do nástrojové lišty

en: Add a button with this search expression to the toolbar.
cs: Přidat tlačítko s tímto vyhledávacím výrazem do lišty nástrojů.

en: standard
cs: standardní

en: regular expression
cs: regulární výraz

en: MapCSS selector
cs: Selektor MapCSS

en: Results
cs: Výsledky

en: Search syntax
cs: Syntaxe vyhledávání

en: Invalid search expression
cs: Neplatný vyhledávaný výraz

en: Search by preset
cs: Hledat podle předvolby

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
cs: Vyhledávaný výraz je neplatný: 
    
     {0}

en: Hints
cs: Tipy

en: basics
cs: Základy

en: Baker Street
cs: Pekařská ulice

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
cs: "Pekařská" a "ulice" v jakémkoliv klíči

en: "Baker Street"
cs: "Pekařská ulice"

en: ''Baker Street'' in any key
cs: "Pekařská ulice" v jakémkoliv klíči

en: ''valuefragment'' anywhere in ''key''
cs: "část hodnoty" kdekoliv v "klíči"

[ctx: search string example]
en: name:str matches name=Bakerstreet
cs: name:str najde name=Bakerstreet

en: ''valuefragment'' nowhere in ''key''
cs: "část hodnoty" nikde v "klíči"

en: matches if ''key'' exists
cs: shoduje se, pokud "klíč" existuje

en: matches if ''key'' has a truthy value (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')
cs: shoduje se, pokud má "klíč" pravdivou hodnotu ("true", "yes", "1" nebo "on")

en: ''key'' with exactly ''value''
cs: "klíč" přesně s "hodnotou"

en: value of ''key'' matching the regular expression ''regexp''
cs: hodnota ''klíče'' vyhovující regulárnímu výrazu ''regexp''

en: ''key'' with any value
cs: "klíč" s jakoukoliv hodnotou

en: ''key'' with empty value
cs: ''klíč'' s prázdnou hodnotou

en: ''value'' in any key
cs: "hodnota" v libovolném klíči

en: matches if ''key'' is greater than ''value'' (analogously, less than)
cs: vyhovuje pokud je ''klíč'' větší než ''hodnota'' (a analogicky pro "méně než")

en: to quote operators.<br>Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
cs: pro deaktivaci operátorů.<br>V rámci řetězců v uvozovkách musí být znaky <b>"</b> a <b>\</b> uvozené pomocí předcházejícího <b>\</b> (např. <b>\"</b> a <b>\\</b>).

en: combinators
cs: Kombinace

en: logical and (both expressions have to be satisfied)
cs: logické AND (logický součin; obě podmínky musí být splněny)

en: logical or (at least one expression has to be satisfied)
cs: logické OR (logický součet; alespoň jedna podmínka musí být splněna)

en: logical xor (one and only one expression has to be satisfied)
cs: logické XOR (ostrá disjunkce; právě jedna z podmínek musí být splněna)

en: logical not
cs: logické NOT (logická negace; opačná hodnota)

en: use parenthesis to group expressions
cs: použijte závorky k seskupení výrazů

en: objects
cs: Objekty

en: all nodes
cs: všechny uzly

en: all ways
cs: všechny cesty

en: all relations
cs: všechny relace

en: all closed ways
cs: všechny uzavřené cesty

en: object without useful tags
cs: objekt bez užitečných značek

en: all objects that use the address preset
cs: všechny objekty, které používají předvolbu adresy

en: all objects that use any preset under the Geography/Nature group
cs: všechny objekty, které používají libovolnou předvolbu ze skupiny Geografie/Příroda

en: metadata
cs: Metadata

en: objects changed by author
cs: objekty změněny autorem

[ctx: search string example]
en: user:<i>OSM username</i> (objects with the author <i>OSM username</i>)
cs: user:<i>uživatelské jméno v OSM</i> (objekty od autora <i>uživatelské jméno v OSM</i>)

[ctx: search string example]
en: user:anonymous (objects without an assigned author)
cs: user:anonymous (objekty bez přiřazeného autora)

en: objects with given ID
cs: objekty s daným id

[ctx: search string example]
en: id:0 (new objects)
cs: id:0 (nové objekty)

en: objects with given version
cs: objekty s danou verzí

[ctx: search string example]
en: version:0 (objects without an assigned version)
cs: version:0 (objekty bez přiřazené verze)

en: objects with given changeset ID
cs: objekty s daným id sady změn

[ctx: search string example]
en: changeset:0 (objects without an assigned changeset)
cs: changeset:0 (objekty bez přiřazené sady změn)

en: objects with last modification timestamp within range
cs: objekty s datem poslední úpravy v daném rozsahu

en: properties
cs: Vlastnosti

en: ways with at least 20 nodes, or relations containing at least 20 nodes
cs: cesty s nejméně 20ti uzly, nebo relace obsahující alespoň 20 uzlů

en: nodes with at least 3 referring ways, or relations containing at least 3 ways
cs: uzly s nejméně třemi odkazujícími se cestami, nebo relaci obsahující alespoň tři cesty

en: objects having 5 to 10 tags
cs: objekty s pěti až deseti značkami

en: relations with 2 members
cs: relace s dvěma členy

en: closed ways with an area of 100 m²
cs: uzavřené cesty s plochou 100 m²

en: ways with a length of 200 m or more
cs: cesty dlouhé 200 m a delší

en: state
cs: Stav

en: all modified objects
cs: všechny upravené objekty

en: all new objects
cs: všechny nové objekty

en: all selected objects
cs: všechny vybrané objekty

en: all incomplete objects
cs: všechny nekompletní objekty

en: all deleted objects (checkbox <b>{0}</b> must be enabled)
cs: všechny smazané objekty (zaškrtávací políčko  <b>{0}</b> musí být zaškrtnuto)

en: related objects
cs: Související objekty

en: all children of objects matching the expression
cs: všichni potomci objektů vyhovujících podmínkám

en: all parents of objects matching the expression
cs: všichni rodiče objektů vyhovujících podmínkám

en: objects with given role in a relation
cs: objekty s danou rolí v relaci

en: relation containing a member of role <i>stop</i>
cs: relace obsahující prvek s rolí <i>stop</i>

en: objects being part of a relation as role <i>stop</i>
cs: objekty jsoucí částí relace v roli <i>stop</i>

en: n-th member of relation and/or n-th node of way
cs: n-tý člen relace a/nebo n-tý uzel cesty

en: every n-th member of relation and/or every n-th node of way
cs: každý n-tý člen relace a/anebo každý n-tý uzel cesty

en: view
cs: Zobrazení

en: objects in current view
cs: objekty v současném zobrazení

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
cs: objekty (a všechny jejich uzly cest/členy relace) v současném zobrazení

en: objects in downloaded area
cs: objekty ve stažené oblasti

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
cs: objekty (a všechny jejich uzly cest/členy relace) ve stažené oblasti

en: location
cs: místo

en: {0} all objects having {1} as attribute are downloaded.
cs: {0} všechny objekty, které mají {1} jako atribut, se stáhnou.

en: {0} all object with the corresponding key/value pair located around Berlin. Note, the default value for radius is set to 1000m, but it can be changed in the generated query.
cs: {0} všechny objekty s odpovídající dvojicí klíč/hodnota umístěné okolo Berlína. Povšimněte si, že výchozí hodnota vzdálenosti je nastavena na 1000 m, ale tu lze ve vytvořeném dotazu změnit.

en: {0} all objects within the current selection that have {1} as attribute.
cs: {0} všechny objekty z aktuálního výběru, které mají jako atribut{1}.

en: Selection
cs: Výběr

en: Open a selection list window.
cs: Otevřít panel Výběr.

en: Zoom to selection
cs: Zvětšit na výběr

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
cs[0]: Přiblížit na zvolený prvek
cs[1]: Přiblížit na zvolené prvky
cs[2]: Přiblížit na zvolené prvky

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
cs: Vybráno: Relace:{0} / Cesty:{1} / Uzly:{2}

en: Unselectable now
cs: Aktuálně nevybratelné

en: Always shown
cs: Vždy zobrazit

en: Dynamic
cs: Dynamicky

en: Always hidden
cs: Vždy skryto

en: Toggle dynamic buttons
cs: Přepíná dynamická tlačítka

en: Open preferences for this panel
cs: Otevřít předvolby tohoto panelu

en: Open help for this panel
cs: Otevřít nápovědu pro tento panel

en: Undock the panel
cs: Vytrhnout panel

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
cs: Zavřít tento panel. Znovu ho můžete otevřít tlačítkem v editační nástrojové liště vlevo.

en: Click to minimize/maximize the panel content
cs: Kliknutím minimalizujte nebo maximalizujte obsah panelu

en: Side buttons
cs: Postranní tlačítka

en: Authors
cs: Autoři

en: Open a list of people working on the selected objects.
cs: Otevřít seznam lidí, kteří pracují na vybraných objektech.

en: {0} Author | {0} Authors
cs[0]: {0} Autor
cs[1]: {0} Autoři
cs[2]: {0} Autorů

en: Select objects submitted by this user
cs: Vybrat objekty vložené tímto uživatelem

en: User: objects submitted by selected user
cs: Uživatel: objekty odeslané vybraným uživatelem

en: Launches a browser with information about the user
cs: Spustit prohlížeč s informacemi o uživateli

en: User: Show info in browser
cs: Uživatel: Zobrazit informace v prohlížeči

en: Only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
cs: Zobrazuji prohlížeče informací pouze pro prvních {0} z {1} vybraných uživatelů

en: Author
cs: Autor

en: # Objects
cs: Počet prvků

en: Validation Results
cs: Validace

en: Open the validation window.
cs: Otevřít panel s výsledky kontroly.

en: Ignore for now
cs: Nyní ignorovat

en: Ignore and remove from tree.
cs: Ignorovat a odebrat ze stromu.

en: Fix
cs: Opravit

en: Fix the selected issue.
cs: Opravit vybraný problém.

en: Ignore the selected issue next time.
cs: Vybraný problém příště ignorovat.

en: Manage Ignore
cs: Spravovat ignorované

en: Manage the ignore list
cs: Spravovat seznam ignorovaných

en: Lookup
cs: Vyhledat

en: Looks up the selected primitives in the error list.
cs: Vyhledat zvolené prvky v seznamu chyb.

en: Whole group
cs: Celou skupinu

en: Single elements
cs: Jednotlivé prvky

en: Nothing
cs: Nic

en: Ignore whole group or individual elements?
cs: Ignorovat celou skupinu, nebo jednotlivé prvky?

en: Ignoring elements
cs: Ignoruji prvky

en: Fixing errors ...
cs: Opravuji chyby ...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
cs: Opravuji ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
cs: Aktualizuji mapu ...

en: auto-fixed validator issues
cs: automaticky opravené problémy validace

en: Validator {0} List Management
cs: Validátor {0} Správa seznamu

en: Cannot understand the following type: {0}
cs: Nechápu následující typ: {0}

en: Don''t ignore
cs: Neignorovat

en: {0}Should the validation be rerun?{1}
cs: {0}Mělo by se ověření opakovat?{1}

en: Ignored error filter changed
cs: Změněn filtr ignorovaných chyb

en: anonymous
cs: anonymní

en: Display the basic properties of the changeset
cs: Zobrazit základní vlastnosti sady změn

en: Display the tags of the changeset
cs: Zobrazit značky sady změn

en: Content
cs: Obsah

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
cs: Zobrazit objekty vytvořené, aktualizované a smazané sadou změn

en: Discussion
cs: Diskuse

en: Display the public discussion around this changeset
cs: Zobrazit veřejnou diskusi ohledně této sady změn

en: Close the dialog
cs: Zavřít dialog

en: Query
cs: Dotaz

en: Launch the dialog for querying changesets
cs: Otevře dialog pro sady změn

en: Remove from cache
cs: Odstranit z keše

en: Remove the selected changesets from the local cache
cs: Odstranit vybrané sady změn z lokální keše

en: Close the selected changesets
cs: Uzavřít vybrané sady změn

en: Update changeset
cs: Aktualizovat sadu změn

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
cs: Aktualizuje vybrané sady změn aktuálními daty z OSM serveru

en: Download changeset content
cs: Stáhnout obsah sady změn

en: Download the content of the selected changesets from the server
cs: Stáhnout obsah vybraných sad změn ze serveru

en: Download changed objects
cs: Stáhnout změněné objekty

en: Download the current version of the changed objects in the selected changesets
cs: Stáhnout aktuální verzi změněných objektů ve vybraných sadách změn

en: My changesets
cs: Mé sady změn

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
cs: Stáhnout mé sady změn ze serveru OSM (max. 100 sad)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
cs: <html>JOSM právě běží v anonymním režimu. Nelze stáhnout<br>vaše sady změn ze serveru OSM, dokud nezadáte vaše jméno<br>v nastavení JOSM.</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
cs: prázdný

[ctx: changeset.state]
en: Open
cs: Otevřený

[ctx: changeset.state]
en: Closed
cs: Zavřený

en: ID
cs: id

en: Status
cs: Stav

en: Created at
cs: Vytvořeno v

en: Closed at
cs: Uzavřeno v

en: Changes
cs: Změny

en: Discussions
cs: Diskuse

en: <html>The selected object is not available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html> | <html>None of the selected objects is available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html>
cs[0]: <html>Vybraný objekt není dostupný v momentálně<br/>editované vrstvě ''{0}''.</html>
cs[1]: <html>Žádný z vybraných objektů není dostupný v momentálně<br/>editované vrstvě ''{0}''.</html>
cs[2]: <html>Žádný z vybraných objektů není dostupný v momentálně<br/>editované vrstvě ''{0}''.</html>

en: Download objects
cs: Stáhnout objekty

en: Download the current version of the selected objects
cs: Stáhnout aktuální verzi zvolených objektů

en: Select in layer
cs: Vybrat ve vrstvě

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
cs: Vybrat odpovídající prvky v aktuální datové vrstvě

en: Nothing to select
cs: Nic k vybrání

en: Zoom to in layer
cs: Zvětšit na vrstvu

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
cs: Zvětšit na odpovídající objekty v současné datové vrstvě

en: Nothing to zoom to
cs: Není co zvětšovat

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
cs: Obsah této sady změn ještě nebyl stažen.

en: Download now
cs: Stáhnout nyní

en: Download the changeset content
cs: Stáhnout obsah sady změn

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Deleted
cs: Smazáno

en: Name
cs: Název

en: ID:
cs: id:

en: Comment:
cs: Komentář:

en: Open/Closed:
cs: Otevřená/Uzavřená:

en: Created at:
cs: Vytvořeno v:

en: Closed at:
cs: Zavřeno v:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
cs: Odstranit sadu změn v panelu z lokální keše

en: Update the changeset from the OSM server
cs: Aktualizovat sadu změn ze serveru OSM

en: View changeset
cs: Zobrazit sadu změn

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
cs: Vybrat prvky z obsahu této sady změn v aktuální datové vrstvě

en: <html>None of the objects in the content of changeset {0} is available in the current<br>edit layer ''{1}''.</html>
cs: <html>Žádný z objektů sady změn {0} není dostupný v aktuálně<br>editované vrstvě ''{1}''.</html>

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
cs: Zvětšit na objekty obsažené v této sadě změn v aktuální datové vrstvě

en: Update changeset discussion
cs: Aktualizovat diskusi o sadě změn

en: Update the changeset discussion from the OSM server
cs: Aktualizuje diskusi o sadě změn ze serveru OSM

en: Comment on changeset
cs: Komentář sady změn

en: Add comment to changeset:
cs: Přidat komentář k sadě změn:

en: Date
cs: Datum

en: User
cs: Uživatel

en: {0} [incomplete]
cs: {0} [nekompletní]

en: open
cs: otevřená

en: closed
cs: uzavřený

en: Download content
cs: Stáhnout obsah

en: Download the changeset content from the OSM server
cs: Stáhnout obsah sady změn z serveru OSM

en: Update content
cs: Aktualizovat obsah

en: Update the changeset content from the OSM server
cs: Aktualizovat obsah sady změn z OSM serveru

en: Changeset ID:
cs: id sady změn:

en: Enter a changeset id
cs: Zadejte id sady změn

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
cs: Stáhnout sadu změn se zadaným id včetně jejího obsahu

en: Select changesets owned by specific users
cs: Vybrat sady změn patřící určitým uživatelům

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
cs: Vybrat sady změn podle jejich stavu: otevřená/uzavřená

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
cs: Vybrat sady změn podle jejich data vytvoření nebo uzavření

en: Select only changesets related to a specific bounding box
cs: Vybrat pouze sady změn vztahující se k určenému ohraničujícímu rámečku

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
cs: Dotaz na datové změny nelze omezit zadaný ohraničujícím rámečkem. Nepoužitelná zadaná data.

en: <html>Please enter valid longitude/latitude values to restrict<br>the changeset query to a specific bounding box.</html>
cs: <html>Pokud chcete omezit dotaz na datové změny ohraničujícím rámečkem,<br>zadejte platná data zeměpisných šířek a délek.</html>

en: Invalid bounding box
cs: Neplatný ohraničující rámeček

en: Download my changesets only
cs: Stáhnout pouze mé sady změn

en: <html>Select to restrict the query to your changesets only.<br>Unselect to include all changesets in the query.</html>
cs: <html>Zatrhněte, pokud chcete dotaz omezit pouze na vaše sady změn dat.<br>Jinak zahrne do dotazu všechny sady změn dat.</html>

en: <html>Please select one the following <strong>standard queries</strong>.Select <strong>Download my changesets only</strong> if you only want to download changesets created by yourself.<br>Note that JOSM will download max. 100 changesets.</html>
cs: <html>Vyberte prosím jeden z následujících <strong>standardních dotazů</strong>.Vyberte <strong>Stáhnout pouze mé sady změn</strong>, pokud chcete stáhnout pouze vámi vytvořené změny.<br>Pozor, JOSM stáhne maximálně 100 sad změn.</html>

en: <html>Download the latest changesets</html>
cs: <html>Stáhnout nejnovější sady změn</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
cs: <html>Stáhnout moje otevřené sady změn<br><em>Vypnuto. Prosím, zadejte nejprve v nastavení vaše uživatelské jméno pro OSM.</em></html>

en: <html>Download my open changesets</html>
cs: <html>Stáhnout moje otevřené sady změn</html>

en: <html>Download changesets in the current map view.<br><em>Disabled. There is currently no map view active.</em></html>
cs: <html>Stáhnout sady změn pro aktuálně zobrazenou část mapy.<br><em>Vypnuto. Aktuálně není zobrazena žádná část mapy.</em></html>

en: <html>Download changesets in the current map view</html>
cs: <html>Stáhnout změny dat v aktuálním pohledu na mapu</html>

en: Unexpected value for preference ''{0}'', got ''{1}''. Resetting to default query.
cs: Neočekávaná hodnota předvolby ''{0}''. Dostal jsem ''{1}''. Nastavuji výchozí dotaz.

en: Cannot create changeset query for open changesets of anonymous user
cs: Nemohu vytvořit dotaz na otevřené sady změn pro anonymního uživatele

en: Basic
cs: Základní

en: Download changesets using predefined queries
cs: Stáhnout sady změn pomocí předdefinovaných dotazů

en: From URL
cs: Z URL

en: Query changesets from a server URL
cs: Dotaz na sady změn podle URL serveru

en: Advanced
cs: Rozšířené

en: Use a custom changeset query
cs: Sestavit vlastní dotaz na sady změny

en: Query changesets
cs: Dotaz na sady změn

en: Query and download changesets
cs: Dotaz a stažení sad změn

en: Please enter a valid changeset query URL first.
cs: Prosím, zadejte nejprve platné URL dotazu na sadu změn.

en: Illegal changeset query URL
cs: Neplatné URL dotazu na sadu změn.

en: Close the dialog and abort querying of changesets
cs: Uzavřít dialog a ukončit dotazování na sady změn

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
cs: Zadejte, prosím, datum ve vašem obvyklém místním formátu.<br>Příklad: {0}<br>Příklad: {1}<br>Příklad: {2}<br>Příklad: {3}<br>

en: Query open changesets only
cs: Dotazovat se pouze na otevřené sady změn

en: Query closed changesets only
cs: Dotazovat se pouze na uzavřené sady změn

en: Query both open and closed changesets
cs: Dotazovat se na  otevřené i uzavřené sady změn

en: Only changesets closed after the following date/time
cs: Pouze sady změn uzavřené po následujícím datu/čase

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
cs: Pouze sady změn uzavřené po a vytvořené před zadaným datem/časem

en: Date:
cs: Datum:

en: Time:
cs: Čas:

en: Closed after -
cs: Zavřené po -

en: Date:
cs: Datum:

en: Created before -
cs: Vytvořeno před -

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
cs: Nelze sestavit dotaz na datové změny s časovým omezením. Neplatná vstupní data.

en: <html>Please enter valid date/time values to restrict<br>the query to a specific time range.</html>
cs: <html>Pokud chcete dotaz omezit na specifický časový rozsah,<br>zadejte, prosím, platná vstupní data.</html>

en: Invalid date/time values
cs: Neplatné hodnoty data/času

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
cs: Zadejte, prosím, čas ve vašem obvyklém místním formátu.<br>Příklad: {0}<br>Příklad: {1}<br>Příklad: {2}<br>Příklad: {3}<br>

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
cs: Aktuální hodnota není platné id uživatele. Zadejte celé číslo > 0

en: Please enter an integer value > 0
cs: Prosím, zadejte celé číslo > 0

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
cs: Prosím zadejte nebo vložte URL pro získání sad změn z API OSM.

en: Note that changeset queries are currently always submitted to ''{0}'', regardless of the host, port and path of the URL entered below.
cs: Povšimněte si si, že požadavky na sady změn jsou vždy zaslané na ''{0}'', bez ohledu na hostitele, port a cestu URL zadanou níže.

en: This changeset query URL is invalid
cs: Toto URL dotazu na sadu změn není platné

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
cs: Pouze sady změn od uživatele s následujícím id

en: Only changesets owned by the user with the following user name
cs: Pouze sady změn patřící uživateli s následujícím jménem

en: User ID:
cs: id uživatele:

en: User name:
cs: Uživatelské jméno:

en: Only changesets owned by myself (disabled. JOSM is currently run by an anonymous user)
cs: Pouze mé sady změn (neaktivní. JOSM aktuálně běží v anonymním režimu)

en: Only changesets owned by myself
cs: Pouze sady změn patřící mě

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
cs: Nemohu vybrat sady změn pro konkrétního uživatele,  protože uživatel je anonymní.

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
cs: Současná hodnota ''{0}'' pro id uživatele není platná

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
cs: Dotaz na datové změny nelze omezit na uživatelské jméno ''{0}''

en: Please enter a valid user ID
cs: Prosím, zadejte platné id uživatele

en: Invalid user ID
cs: Neplatné id uživatele

en: Please enter a non-empty user name
cs: Zadejte neprázdné jméno uživatele

en: Invalid user name
cs: Neplatné jméno uživatele

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Activate the selected layer
cs: Aktivovat vybranou vrstvu

en: Activate layer
cs: Aktivovat vrstvu

en: Cycle layer down
cs: Protočit vrstvu dolů

en: Cycle through data layers in a downward direction
cs: Protáčet vrstvy směrem dolů

en: Cycle through visible layers.
cs: Protočit viditelné vrstvy

en: Cycle layers
cs: Protočit vrstvy

en: Cycle layer up
cs: Protočit vrstvu nahoru

en: Cycle through data layers in an upward direction
cs: Protáčet vrstvy směrem nahoru

en: Delete the selected layers.
cs: Smazat vybrané vrstvy.

en: Duplicate this layer
cs: Duplikovat tuto vrstvu

en: Copy of {0}
cs: Kopie {0}

en: Copy {1} of {0}
cs: Kopie {1} vrstvy {0}

en: Change visibility.
cs: Změnit viditelnost.

en: Show layer
cs: Ukázat vrstvu

en: Adjust opacity of the layer.
cs: Upravit průhlednost vrstvy

en: Double click to reset.
cs: Dvojklikem resetujte.

en: Opacity
cs: Neprůhlednost

en: Adjust gamma value.
cs: Nastavit hodnotu gama.

en: Gamma
cs: Gama

[ctx: image sharpness]
en: blurred
cs: rozmazané

[ctx: image sharpness]
en: normal
cs: normální

[ctx: image sharpness]
en: sharp
cs: ostré

en: Adjust sharpness/blur value.
cs: Nastavit hodnotu ostrosti/rozmazání.

en: Sharpness
cs: Ostrost

[ctx: image colorfulness]
en: less
cs: méně

[ctx: image colorfulness]
en: normal
cs: normálně

[ctx: image colorfulness]
en: more
cs: více

en: Adjust colorfulness.
cs: Nastavit barevnost.

en: Colorfulness
cs: Barevnost

en: Color
cs: Barva

en: Merge
cs: Sloučit

en: Merge this layer into another layer
cs: Sloučit tuto vrstvu do jiné vrstvy

en: Merge GPX layers
cs: Spojit vrstvy GPX

en: Please select the order of the selected layers:<br>Tracks will be cut, when timestamps of higher layers are overlapping.
cs: Zvolte, prosím, pořadí zvolených vrstev:<br>Stopy budou oříznuty, pokud se budou překrývat časové značky vyšších vrstev.

en: Connect overlapping tracks on cuts
cs: Spojit překrývající se stopy na střizích

en: Move layer up
cs: Posunout vrstvu nahoru

en: Move layer down
cs: Posunout vrstvu dolů

en: This will change the target layer to "{0}".<br>Would you like to continue?
cs: Tímto změníte cílovou vrstvu na "{0}".<br>Chcete pokračovat?

en: GPX layer
cs: Vrstva GPX

en: Length
cs: Délka

en: Segments
cs: Úseky

en: {0} (target layer)
cs: {0} (cílová vrstva)

en: Move the selected layer one row down.
cs: Přesunout zvolenou vrstvu o řádek dolů.

en: Move the selected layer one row up.
cs: Přesunout zvolenou vrstvu o řádek nahoru.

en: Show/hide
cs: Zobrazit/skrýt

en: Toggle visible state of the selected layer.
cs: Přepnout viditelnost zvolené vrstvy.

en: Show/hide layer
cs: Zobrazit/skrýt vrstvu

en: Copy all Keys/Values
cs: Kopírovat všechny klíče/hodnoty

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
cs: Zkopírovat klíče a hodnoty všech značek do schránky

en: Copy Tags
cs: Zkopírovat značky

en: Copy the key and value of the selected tags to clipboard
cs: Kopírovat klíče a hodnoty zvolených značek do schránky

en: Copy selected {0} Key/Value | Copy selected {0} Keys/Values
cs[0]: Kopírovat zvolený {0} klíč/hodnotu
cs[1]: Kopírovat zvolené {0} klíče/hodnoty
cs[2]: Kopírovat zvolených {0} klíčů/hodnot

en: Copy Value
cs: Kopírovat hodnotu

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
cs: Kopírovat hodnotu vybrané značky do schránky

en: Launch browser with wiki help for selected object
cs: Spustit prohlížeč s nápovědou z Wiki k vybranému objektu

en: Go to OSM wiki for relation help
cs: Jít na OSM wiki k nápovědě o relacích

en: Go to OSM wiki for tag help
cs: Přejít na nápovědu ke značce na OSM wiki

en: Discardable key: selection Foreground
cs: Nepotřebné klíče: popředí vybraných

en: Discardable key: foreground
cs: Nepotřebné klíče: popředí

en: Discardable key: selection Background
cs: Nepotřebné klíče: pozadí vybraných

en: Discardable key: background
cs: Nepotřebné klíče: pozadí

en: {0} different | {0} different
cs[0]: {0} různý
cs[1]: {0} různé
cs[2]: {0} různých

en: , {0} unset | , {0} unset
cs[0]: , {0} nenastavený
cs[1]: , {0} nenastavené
cs[2]: , {0} nenastavených

en: Select objects for which to change tags.
cs: Zvolte objekty, jejichž značky chcete měnit.

en: Tags for selected objects.
cs: Značky vybraných objektů.

en: Member Of
cs: Člen

en: Position
cs: Poloha

en: Go to Taginfo ({0})
cs: Přejít na Taginfo ({0})

en: Tag filter
cs: Filtr značek

en: Objects: {2} / Tags: {0} / Memberships: {1}
cs: Objektů: {2} / Značek: {0} / Členství: {1}

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
cs: značek: {0} / Členství: {1}

en: Delete the selected key in all objects
cs: Vymaže zvolený klíč ze všech objektů

en: Delete Tags
cs: Smazat značky

en: Change relation
cs: Změnit relaci

en: Delete from relation
cs: Odstranit z relace

en: Really delete selection from relation {0}?
cs: Opravdu smazat výběr z relace {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
cs: Přidat nový pár klíč/hodnota ke všem objektům

en: Add Tag
cs: Přidat značku

en: Edit the value of the selected key for all objects
cs: Změnit hodnotu zvoleného klíče ve všech objektech

en: Edit Tags
cs: Upravit značky

en: Paste Value
cs: Vložit hodnotu

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
cs: Vložit hodnotu vybrané značky ze schránky

en: Search Key/Value/Type
cs: Najít klíč/hodnotu/typ

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
cs: Hledá objekty s klíčem a hodnotou vybrané značky, s omezením na typ (uzel/cesta/relace)

en: Search Key/Value
cs: Najít klíč/hodnotu

en: Search with the key and value of the selected tag
cs: Hledá objekty s klíčem a hodnotou vybrané značky

en: Change role for {0} in relation {1}
cs: Změnit roli {0} v relaci {1}

en: Data selection has changed since the dialog was opened
cs: Výběr dat se od otevření dialogu změnil

en: Apply tag change to old selection?
cs: Použít změnu značky na starý výběr?

en: Overwrite tag
cs: Přepsat značku

en: Change value? | Change values?
cs[0]: Změnit hodnotu?
cs[1]: Změnit hodnoty?
cs[2]: Změnit hodnoty?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
cs[0]: Tato úprava změní {0} objekt.
cs[1]: Tato úprava změní {0} objekty.
cs[2]: Tato úprava změní {0} objektů.

en: An empty value deletes the tag.
cs: Zadáním prázdné hodnoty značku smažete.

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
cs: Změnili jste klíč z ''{0}'' na ''{1}''.

en: The new key is already used, overwrite values?
cs: Nový klíč je již použit. Chcete přepsat hodnoty?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
cs[0]: Změnit vlastnosti až  {0} objektu.
cs[1]: Změnit vlastnosti až  {0} objektů.
cs[2]: Změnit vlastnosti až  {0} objektů.

en: Use English language for tag by default
cs: Používat jako výchozí jazyk pro značky angličtinu

en: Add tag
cs: Přidat značku

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
cs[0]: Tato úprava změní až {0} objekt.
cs[1]: Tato úprava změní až {0} objekty.
cs[2]: Tato úprava změní až {0} objektů.

en: Please select a key
cs: Zvolte klíč

en: Set number of recently added tags
cs: Nastavte počet nově přidaných značek

en: Remember last used tags after a restart
cs: Pamatovat si naposledy použité značky po restartu

en: Recent tags with existing key
cs: Značky s již použitým klíčem

en: Enable
cs: Povolit

en: Hide
cs: Skrýt

en: Refresh recent tags list after applying tag
cs: Občerstvit seznam dřívějších značek po aplikaci značky

en: No refresh
cs: Bez občerstevní

en: Refresh tag status only (enabled / disabled)
cs: Občerstvit pouze stav značky (zapnuto / vypnuto)

en: Refresh tag status and list of recently added tags
cs: Občerstvit stav značky a seznam dříve přidaných značek

en: to apply first suggestion
cs: aplikovat první návrh

en: to add without closing the dialog
cs: přidat bez uzavření dialogu

en: to add first suggestion without closing the dialog
cs: přidat první návrh bez uzavření dialogu

en: Please enter the number of recently added tags to display
cs: Zadejte, prosím, počet nedávno přidaných značek, které se mají zobrazovat

en: Please enter integer number between 0 and {0}
cs: Vložte prosím celé číslo mezi 0 a {0}

en: Recently added tags
cs: Nedávno přidané značky

en: Choose recent tag {0}
cs: Vybrat nedávnou značku {0}

en: Use this tag again
cs: Použít tuto značku znovu

en: Apply recent tag {0}
cs: Použít předchozí značku {0}

en: The key ''{0}'' is already used
cs: Klíč ''{0}'' již je použit

en: Ignore key ''{0}''
cs: Ignorovat klíč ''{0}''

en: Ignore tag ''{0}''
cs: Ignorovat značku ''{0}''

en: Edit ignore list
cs: Upravit seznam ignorovaných

en: You changed the value of ''{0}'': {1}
cs: Změnili jste hodnotu ''{0}'': {1}

en: Overwrite?
cs: Přepsat?

en: Go to Taginfo
cs: Jít na Taginfo

en: Go to OSM Tag History
cs: Přejít na historii značek OSM

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
cs: Upravit relaci, na kterou odkazuje vybraný člen relace.

en: Download all child relations (recursively)
cs: Stáhnout všechny relace, které jsou potomky (rekurzivně)

en: Download All Children
cs: Stáhnout všechny potomky

en: Download selected relations
cs: Stáhnout vybrané relace

en: Download Selected Children
cs: Stáhnout vybrané potomky

en: Conflict in data | Conflicts in data
cs[0]: Konflikt v datech
cs[1]: Konflikty v datech
cs[2]: Konflikty v datech

en: Download relation members
cs: Stáhnout členy relace

en: <html>The child relation<br>{0}<br>is deleted on the server. It cannot be loaded</html>
cs: <html>Dceřiná relace<br>{0}<br>byla na serveru smazána, nelze ji načíst.</html>

en: Relation is deleted
cs: Relace je smazána

en: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
cs: Ignoruji chybu, protože úloha byla přerušena.  Chyba: {0}

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
cs[0]: Stahuji {0} nekompletní objekt
cs[1]: Stahuji {0} nekompletní objekty
cs[2]: Stahuji {0} nekompletních objektů

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
cs[0]: Stahuji {0} nekompletního potomka relace ''{1}''
cs[1]: Stahuji {0} nekompletní potomky relace ''{1}''
cs[2]: Stahuji {0} nekompletních potomků relace ''{1}''

en: Downloading {0} incomplete child of {1} parent relations | Downloading {0} incomplete children of {1} parent relations
cs[0]: Stahuji {0} nekompletního potomka {1} rodičovských relací
cs[1]: Stahuji {0} nekompletní potomky {1} rodičovských relací
cs[2]: Stahuji {0} nekompletních potomků {1} rodičovských relací

en: Download relations
cs: Stáhnout relace

en: Tags and Members
cs: Značky a členy

en: Parent Relations
cs: Rodičovské relace

en: Child Relations
cs: Dceřiné relace

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
cs: Zadejte roli a aplikujte ji na vybrané členy relace

en: Apply Role:
cs: Aplikovat roli:

en: New relation
cs: Nová relace

en: Focus Relation Editor with relation ''{0}'' in layer ''{1}''
cs: Vystředit Editor relace s relací''{0}''ve vrstvě''{1}''

en: <html>There is at least one member in this relation referring<br>to the relation itself.<br>This creates circular dependencies and is discouraged.<br>How do you want to proceed with circular dependencies?</html>
cs: <html>V této relaci je minimálně jeden prvek odkazující<br>na právě tuto relaci.<br>To vyváří cyklické závislosti a není to doporučeno.<br>Co chcete provést s touto cyklickou závislostí?</html>

en: Remove them, clean up relation
cs: Odstranit, vyčistit relaci

en: Ignore them, leave relation as is
cs: Ignorovat, ponechat relaci, jak je

en: Sorry, shortcut "{0}" can not be enabled in Relation editor dialog
cs: Lituji, zkratku "{0}" nelze v okně Editor relací povolit

en: <html>This relation already has one or more members referring to<br>the object ''{0}''<br><br>Do you really want to add another relation member?</html>
cs: <html>Tato relace již obsahuje alespoň jeden prvek, který odkazuje na<br>objekt ''{0}''<br><br>Opravdu chcete přidat další člen relace?</html>

en: Multiple members referring to same object.
cs: Několik členů odkazuje na stejný objekt

en: <html>You are trying to add a relation to itself.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.</html>
cs: <html>Snažíte se přidat relaci do sebe.<br><br>Tím byste vytvořili kruhovou závislost rodičovských/synovských prvků, což se nedoporučuje.<br>Přeskakuji relaci ''{0}''.</html>

en: <html>You are trying to add a child relation which refers to the parent relation.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.<br>Relations that would generate the circular dependency:<br>{1}</html>
cs: <html>Snažíte se přidat dceřinou relaci, která odkazuje na rodičovskou relaci.<br><br>Tím byste vytvořili kruhovou závislost rodičovských/synovských prvků, což se nedoporučuje.<br>Přeskakuji relaci ''{0}''.<br>Relace, které by vytvořily tuto kruhovou závislost:<br>{1}</html>

en: Select previous Gap
cs: Vybrat předchozí mezeru

en: Select the previous relation member which gives rise to a gap
cs: Vybere předchozího člena relace, který není napojen dále.

en: Select next Gap
cs: Vybrat následující mezeru

en: Select the next relation member which gives rise to a gap
cs: Vybere dalšího člena relace, který není napojen dále.

en: Zoom to Gap
cs: Zvětšit na mezeru

en: Zoom to the gap in the way sequence
cs: Zvětší pohled na mezeru v sekvenci cest

en: Refers to
cs: Odkazuje na

en: Cannot add {0} since it is not part of dataset
cs: Nelze přidat {0}, protože není částí sady dat

en: including immediate children of parent relations
cs: včetně přímých potomků rodičovské relace

en: Load parent relations
cs: Načíst rodičovské relace

en: Reload
cs: Aktualizovat

en: Edit the currently selected relation
cs: Upravit vybranou relaci

en: Apply Changes
cs: Použít změny

en: Create new relation in layer ''{0}''
cs: Vytvořit novou relaci ve vrstvě "{0}"

en: Edit new relation in layer ''{0}''
cs: Upravit novou relaci ve vrstvě "{0}"

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
cs: Upravit relaci #{0} ve vrstvě "{1}"

en: Load relation
cs: Načíst relaci

en: Add all objects selected in the current dataset after the last selected member
cs: Přidat všechny objekty vybrané v aktuální datové sadě za poslední vybraný člen

en: Add all objects selected in the current dataset before the first member
cs: Přidat všechny objekty vybrané v aktuální datové sadě před první člen

en: Add all objects selected in the current dataset before the first selected member
cs: Přidat všechny objekty vybrané v aktuální datové sadě před první vybraný člen

en: Apply the current updates
cs: Použít aktuální změny

en: Cancel the updates and close the dialog
cs: Zrušit změny a zavřít dialog

en: Yes, save the changes and close
cs: Ano, uložit změny a zavřít

en: Click to save the changes and close this relation editor
cs: Kliknutím uložíte změny a zavřete editor relací

en: No, discard the changes and close
cs: Ne, zahodit změny a zavřít

en: Click to discard the changes and close this relation editor
cs: Kliknutím zahodíte změny a zavřete editor relací

en: Cancel, continue editing
cs: Zrušit, pokračovat v úpravách

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
cs: Kliknutím se vrátíte do editoru relací a budete pokračovat v editaci relace

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
cs: <html>Relace byla změněna.<br><br>Chcete změny uložit?</html>

en: Unsaved changes
cs: Neuložené změny

en: Delete the currently edited relation
cs: Smazat právě editovanou relaci

en: Relation Editor: Download Members
cs: Editor relací: Stáhnout členy

en: Download all incomplete members
cs: Stáhnout všechny nekompletní členy

en: Download selected incomplete members
cs: Stáhnout vybrané nekompletní členy

en: Relation Editor: Move Down
cs: Editor relací: Posun dolů

en: Move the currently selected members down
cs: Přesunout vybrané členy dolů

en: Relation Editor: Move Up
cs: Editor relací: Posun nahoru

en: Move the currently selected members up
cs: Přesunout zvolené členy nahoru

en: Apply the updates and close the dialog
cs: Aplikovat změny a zavřít dialog

en: Relation Editor: Refresh
cs: Editor relací: Občerstvit

en: Refresh relation from data layer
cs: Občerstvit relaci z datové vrstvy

en: Refresh
cs: Aktualizovat

en: Yes, discard changes and reload
cs: Ano, zahodit změny a nahrát znovu

en: Click to discard the changes and reload data from layer
cs: Kliknutím zahodíte změny a nahrajete znovu data z datové vrstvy

en: <html>You have unsaved changes in this editor window.<br><br>Do you want to discard these changes and reload data from layer?</html>
cs: <html>V tomto okně editoru máte neuložené změny.<br><br>Chcete tyto změny zahodit a nahrát znovu data z vrstvy?</html>

en: Click to close window
cs: Kliknutím zavřete okno

en: No, continue editing
cs: Ne, pokračovat v editaci

en: <html>Relation has been deleted outside editor.<br><br>Do you want to close this window?</html>
cs: <html>Relace byla smazána mimo editor.<br><br>Chcete toto okno zavřít?</html>

en: Deleted relation
cs: Smazaná relace

en: Relation Editor: Remove
cs: Editor relací: Odstranit

en: Remove the currently selected members from this relation
cs: Odstranit vybrané členy z relace

en: Remove all members referring to one of the selected objects
cs: Odstranit všechny členy odkazující na jeden z vybraných objektů

en: Reverse the order of the relation members
cs: Obrátit pořadí členů relace

en: Yes, create a conflict and close
cs: Ano, vytvořit konflikt a zavřít

en: Click to create a conflict and close this relation editor
cs: Kliknutím vytvoříte konflikt a zavřete editor relace

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
cs: <html>Tato relace byla změněna mimo editor.<br>Nemůžete aplikovat změny a pokračovat v editaci.<br><br>Chcete vytvořit konflikt a uzavřít editor?</html>

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>Please resolve this conflict first, then try again.</html>
cs: <html>Vrstva ''{0}'' už má konflikt na objektu <br>''{1}''.<br> Prosím, vyřešte nejprve tento konflikt a potom to zkuste znova.</html>

en: Select the currently edited relation
cs: Vybrat momentálně upravovanou relaci

en: Select objects for selected relation members
cs: Vybrat objekty vybraných členů relace

en: Select relation members which refer to objects in the current selection
cs: Vybrat členy relace odkazující na jeden z vybraných objektů

en: Sets a role for the selected members
cs: Nastaví roli pro vybrané členy

en: Apply Role
cs: Aplikovat roli

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
cs[0]: Nastavili jste prázdnou roli pro {0} objekt.
cs[1]: Nastavili jste prázdnou roli pro {0} objekty.
cs[2]: Nastavili jste prázdnou roli pro {0} objektů.

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
cs: Toto odpovídá smazání rolí těchto objektů.

en: Do you really want to apply the new role?
cs: Opravdu chcete nastavit novou roli?

en: Yes, apply it
cs: Ano, aplikovat

en: No, do not apply
cs: Ne, neaplikovat

en: Confirm empty role
cs: Potvrdit prázdnou roli

en: Relation Editor: Sort
cs: Editor relací: Řazení

en: Sort the relation members
cs: Seřadit členy relace

en: Sort below
cs: Setřídit níže

en: Sort the selected relation members and all members below
cs: Setřídit vybrané členy relace a všechny členy níže

en: way is connected
cs: cesta je připojena

en: way is connected but has a wrong oneway direction
cs: cesta je připojena, ale má špatný směr jednosměrky

en: way is connected to previous relation member
cs: cesta je připojena na předchozího člena relace

en: way is connected to previous relation member but has a wrong oneway direction
cs: cesta je připojena k předchozímu členu relace, ale má špatný směr jednosměrky

en: way is connected to next relation member
cs: cesta je připojena na následujícího člena relace

en: way is connected to next relation member but has a wrong oneway direction
cs: cesta je připojena k následujícímu členu relace, ale má špatný směr jednosměrky

en: way is not connected to previous or next relation member
cs: cesta není připojena na předchozího, ani následujícího člena relace

en: Different tests
cs: Různé testy

en: Wrong number of arguments for bookmark
cs: Nesprávný počet argumentů pro záložku

en: Home location
cs: Domovské místo

en: Error reading bookmark entry: %s
cs: Chyba při čtení záložky: %s

en: Bookmarks
cs: Záložky

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
cs: <html>Momentálně není vybrána žádná oblast ke stažení.</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
cs: <html><strong>Aktuální oblast ke stažení</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>

en: Create bookmark
cs: Vytvořit záložku

en: Add a bookmark for the currently selected download area
cs: Přidat záložku pro aktuálně vybranou stahovanou oblast

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
cs: Momentálně nemáte vybranou žádnou oblast ke stažení. Nejdříve, prosím, nějakou oblast vyberte.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
cs: Zadejte prosím název záložky stahované oblasti.

en: Name of location
cs: Jméno záložky

en: Remove the currently selected bookmarks
cs: Odstranit vybrané záložky

en: Rename the currently selected bookmark
cs: Přejmenovat vybranou záložku

en: Download bookmarks for my {0} last changesets
cs: Stáhnout záložky mých {0} posledních sad změn

en: min lat
cs: min šířka

en: min lon
cs: min délka

en: max lat
cs: max šířka

en: max lon
cs: max délka

en: Copy bounds
cs: Kopírovat hranice

en: Clear textarea
cs: Smazat textové pole

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
cs: URL z www.openstreetmap.org (adresu můžete vložit ze schránky do textového pole níže)

en: Bounding Box
cs: Ohraničující rámeček

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
cs: Řetězec ''{0}'' není platnou hodnotou reálného čísla.

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
cs: Hodnota zeměpisné šířky musí být v rozmezí [-90,90].

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
cs: Hodnota zeměpisné délky musí být v rozmezí [-180,180].

en: Open this dialog on startup
cs: Otevřít tento dialog při startu

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
cs: <html>Automaticky otevřít dialog ''Stáhnout z OSM'' při každém startu JOSM.<br>Dialog můžete otevřít i ručně z menu Soubor nebo z nástrojové lišty.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
cs: Zvolte oblast kliknutím a tažením myší. Šipky nebo pravé tlačítko myši pohybuje mapou, kolečkem nebo klávesami +/- zvětšujete/zmenšujete.

en: Click to close the dialog and to abort downloading
cs: Klikněte pro zavření dialogu a zrušení stahování

en: Click to download the currently selected area
cs: Klikněte pro stažení aktuálně vybrané oblasti

en: Click to download the currently selected area into a new data layer
cs: Kliknutím stáhnete aktuálně vybranou oblast do nové datové vrstvy

en: Download referrers (parent relations)
cs: Stáhnout odkazující objekty (rodičovské relace)

en: Download object
cs: Stáhnout objekt

en: Start downloading
cs: Začínám stahování

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well, i.e.,parent relations and for nodes, additionally, parent ways
cs: Zvolte, pokud mají být staženy také odkazující objekty, t. j. rodičovské relace a pro uzly navíc rodičovské cesty.

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
cs: Zvolte, pokud mají být staženy také členy relace.

en: Download referrers (parent relations and ways)
cs: Stáhnout odkazující objekty (rodičovské relace a cesty)

en: Download from OSM
cs: Stáhnout z OSM

en: Data Sources and Types:
cs: Zdroje a typy dat:

en: Please select a download area first.
cs: Prosím, vyberte nejprve oblast stahování.

en: The slippy map no longer shows the selected download bounds. Continue?
cs: Aktuální mapa již neukazuje hranice vybrané pro stažení. Pokračovat?

en: Please select at least one download source.
cs: Zvolte, prosím, alespoň jeden zdroj stahování.

en: No area selected yet
cs: Ještě není vybrána žádná oblast

en: Download area too large; will probably be rejected by server
cs: Stahovaná plocha je moc velká. Server zřejmě odmítne váš požadavek.

en: Download area ok, size probably acceptable to server
cs: Stahovaná plocha je v pořádku. Její velikost bude zřejmě serverem akceptována.

en: OpenStreetMap data
cs: Data OpenStreetMap

en: Select to download OSM data in the selected download area.
cs: Vyberte pro stažení dat z OSM ve zvolené oblasti.

en: Raw GPS data
cs: GPS Trasy

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
cs: Zvolte, pokud ve vybrané oblasti chcete stáhnout dostupné záznamy prošlých tras GPS.

en: Select to download notes in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení poznámek v oblasti vybrané pro stahování.

en: Download from Overpass API
cs: Stáhnout z Overpass API

en: Place your Overpass query below or generate one using the query wizard
cs: Napište svůj dotaz Overpass níže, nebo ho vygenerujte pomocí pomocníka

en: Your saved queries:
cs: Uložené dotazy:

en: Show/hide Overpass snippet list
cs: Zobrazit/skrýt seznam uložených dotazů Overpass

en: Overpass query:
cs: Overpass dotaz:

en: You entered an empty query. Do you want to download all data in this area instead?
cs: Bylo vložen prázdný dotaz. Chcete stáhnou veškerá data ve vybrané oblasti?

en: Download all data?
cs: Stáhnout všechna data?

en: Add new snippet
cs: Přidat dotaz

en: Delete selected snippet
cs: Smazat vybraný dotaz

en: Edit selected snippet
cs: Upravit vybraný dotaz

en: Overpass Query Wizard
cs: Pomocník s dotazy Overpass

en: Build query
cs: Sestavit dotaz

en: Build query and execute
cs: Vytvořit a spustit dotaz

en: The Overpass wizard could not parse the following query:
cs: Pomocník s dotazy nemůže pochopit následující dotaz:

en: Parse error
cs: Chyba zpracování

en: Class Type
cs: Hodnota značky

en: Bounds
cs: Ohraničení

en: Choose the server for searching:
cs: Vyberte server, kterým chcete vyhledávat:

en: Enter a place name to search for:
cs: Zadejte jméno místa, které chcete najít:

en: Areas around places
cs: Oblast v okolí místa

en: Search more...
cs: Hledat více...

en: Click to search for more places
cs: Kliknutím najdete více míst

en: Click to start searching for places
cs: Klikněte pro zahájení hledání míst

en: Querying name server
cs: Dotazuji se jmenného serveru

en: Querying name server ...
cs: Dotazuji se jmenného serveru ...

en: Error occurred with query ''{0}'': ''{1}''
cs: Chyba nastala při dotazu ''{0}'': ''{1}''

en: Name server returned invalid data. Please try again.
cs: Jmenný server vrátil nepoužitelná data. Zkuste to prosím znovu.

en: Bad response
cs: Chybná odpověď

en: Type
cs: Typ

en: Slippy map
cs: Aktuální mapa

en: Tile Numbers
cs: Čísla dlaždic

en: history
cs: informace o historii

en: Please select an item first
cs: Zvolte, prosím, nejdříve položku

en: Edit item
cs: Upravit položku

en: Add snippet
cs: Přidat dotaz

en: Query cannot be empty
cs: Dotaz nemůže být prázdný

en: This name can be used for the item
cs: Tento název lze pro položku použít

en: Item with this name already exists
cs: Položka s tímto názvem již existuje

en: The item cannot be created with provided name
cs: S tímto názvem nelze položku vytvořit

en: The item cannot be created with an empty query
cs: Nelze vytvořit položku s prázdným dotazem

en: Query Wizard
cs: Pomocník s dotazy

en: Build an Overpass query using the query wizard
cs: Vytvořte dotaz Overpass pomocí pomocníka

en: JOSM Help Browser
cs: Prohlížeč nápovědy JOSM

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
cs: Nepodařilo se načíst CSS soubor ''help-browser.css''. Výjimka je: {0}

en: <html><p class="warning-header">Help content for help topic missing</p><p class="warning-body">Help content for the help topic <strong>{0}</strong> is not available yet. It is missing both in your local language ({1}) and in English.<br><br>Please help to improve the JOSM help system and fill in the missing information. You can both edit the <a href="{2}">help topic in your local language ({1})</a> and the <a href="{3}">help topic in English</a>.</p></html>
cs: <html><p class="warning-header">K tomuto tématu není žádná nápověda</p><p class="warning-body">Nápověda k tématu  <strong>{0}</strong> ještě není napsaná. Není k dispozici ani ve vašem jazyce ({1}), ani v angličtině.<br><br>Můžete pomoci zlepšit systém nápovědy JOSM a doplnit chybějící informace. Můžete přidat jak <a href="{2}">text nápovědy ve vašem jazyce ({1})</a> tak  <a href="{3}">text nápovědy v angličtině</a>.</p></html>

en: <html><p class="error-header">Error when retrieving help information</p><p class="error-body">The content for the help topic <strong>{0}</strong> could not be loaded. The error message is (untranslated):<br><tt>{1}</tt></p></html>
cs: <html><p class="error-header">Při získávání nápovědy došlo k chybě</p><p class="error-body">Obsah nápovědy k tématu <strong>{0}</strong> se nepodařilo získat. Chybové hlášení (nepřeloženo):<br><tt>{1}</tt></p></html>

en: <html>Failed to open help page for url {0}.<br>This is most likely due to a network problem, please check<br>your internet connection</html>
cs: <html>Nepodařilo se otevřít stránku nápovědy pro URL {0}.<br>Je to nejspíše způsobené problémem se sítí.<br>Zkontrolujte, prosím, vaše internetové připojení.</html>

en: Failed to open URL
cs: Nepodařilo se otevřít URL

en: Open the current help page in an external browser
cs: Otevřít aktuální stránku nápovědy v externím prohlížeči

en: Edit the current help page
cs: Upravit aktuální stránku nápovědy

en: <html>The current URL <tt>{0}</tt><br>is an external URL. Editing is only possible for help topics<br>on the help server <tt>{1}</tt>.</html>
cs: <html>Aktuální URL <tt>{0}</tt><br>je externí adresa. Upravovat je možné pouze témata nápovědy umístěná<br>na serveru <tt>{1}</tt>.</html>

en: Reload the current help page
cs: Aktualizovat zobrazenou stránku nápovědy

en: Go to the previous page
cs: Přejít na předchozí stránku

en: Go to the next page
cs: Přejít na následující stránku

en: Go to the JOSM help home page
cs: Jít na domovskou stránku nápovědy pro JOSM

en: Bad location in HTML document. Exception was: {0}
cs: Chybná lokace v  HTML dokumentu. Došlo k výjimce: {0}

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
cs: Nepodařilo se otevřít stránku s nápovědou. Cílové URL je prázdné.

en: Failed to open help page
cs: Nepodařilo se otevřít stránku s nápovědou.

en: Latitude:
cs: Zeměpisná šířka:

en: Longitude:
cs: Zeměpisná délka:

en: Distance:
cs: Vzdálenost:

en: Coordinates
cs: Souřadnice

en: History for node {0}
cs: Historie uzlu {0}

en: History for way {0}
cs: Historie cesty {0}

en: History for relation {0}
cs: Historie relace {0}

en: Reload the history from the server
cs: Aktualizovat historii ze serveru

en: You are about to open <b>{0}</b> history dialog.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different history dialogs simultaneously.<br/>Do you want to continue?
cs[0]: Snažíte se otevřít <b>{0}</b> dialog historie.<br\>Chcete pokračovat?
cs[1]: Snažíte se otevřít <b>{0}</b> různé dialogy historie.<br\>Chcete pokračovat?
cs[2]: Snažíte se otevřít <b>{0}</b>různých dialogů historie.<br\>Chcete pokračovat?

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
cs: Historie ještě není inicializovaná. Nepodařilo se nastavit referenční prvek.

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
cs: Neúspěšné nastavení odkazu. Odkaz id {0} nebyl nalezen v historii id {1}.

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
cs: Nepodařilo se nastavit odkaz na objekt. Verze odkazu {0} není v historii dostupná.

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
cs: Historie ještě není inicializovaná. Nepodařilo se nastavit aktuální prvek.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
cs: Nepodařilo se nastavit aktuální prvek. Aktuální verze {0} nebyla v historii nalezena.

en: Load history
cs: Načíst historii

en: Loading history for node {0}
cs: Nahrávám historii uzlu {0}

en: Loading history for way {0}
cs: Nahrávám historii cesty {0}

en: Loading history for relation {0}
cs: Nahrávám historii relace {0}

en: Node {0}
cs: Uzel {0}

en: The nodes of this way are in reverse order
cs: Uzly této cesty jsou v opačném pořadí

en: Zoom to node
cs: Zvětšit na uzel

en: Zoom to this node in the current data layer
cs: Zvětšit na tento uzel v aktuální datové vrstvě

en: View changeset in web browser
cs: Zobrazit sadu změn ve webovém prohlížeči

en: Way {0}
cs: Cesta {0}

en: Relation {0}
cs: Relace {0}

en: The members of this relation are in reverse order
cs: Členy této relace jsou v obráceném pořadí

en: Zoom to member
cs: Přiblížit na člen

en: Zoom to this member in the current data layer
cs: Přiblíží aktuální vrstvu na tento člen

en: Object
cs: Objekt

en: Key ''{0}'' was changed in version {1}
cs: Klíč ''{0}'' byl změněn ve verzi {1}

en: Since
cs: Od

en: Open Changeset Manager
cs: Otevřít správce sad změn

en: Changeset comment
cs: Komentář k sadě změn

en: Changeset source
cs: Zdroj sady změn

en: Imagery used
cs: Použitý mapový podklad

en: <b>Source</b>:
cs: <b>Zdroj</b>:

en: <b>Imagery</b>:
cs: <b>Mapový podklad</b>:

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
cs: <html>Verze <strong>{0}</strong> aktuálně editovaná ve vrstvě ''{1}''</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
cs: <html>Verze <strong>{0}</strong> vytvořená <strong>{1}</strong></html>

en: This changeset has {0} comment | This changeset has {0} comments
cs[0]: Tato sada změn má {0} komentář
cs[1]: Tato sada změn má {0} komentáře
cs[2]: Tato sada změn má {0} komentářů

en: Changeset info
cs: Informace o sadě změn

en: Launch browser with information about the changeset
cs: Spustit prohlížeč s informacemi o sadě změn

en: Show changeset {0}
cs: Zobrazit sadu změn {0}

en: User info
cs: Informace o uživateli

en: Launch browser with information about the user
cs: Zobrazí okno prohlížeče s informacemi o uživateli

en: Show user {0}
cs: Ukázat uživatele {0}

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer is null
cs: Nepodařilo se aktualizovat prvek s id {0}, protože aktuálně editovaná vrstva neexistuje

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer does not include such a primitive
cs: Nepodařilo se aktualizovat prvek s id {0}, protože aktuálně editovaná vrstva takový prvek neobsahuje

en: Synchronize node {0} only
cs: Synchronizovat pouze uzel {0}

en: Synchronize way {0} only
cs: Synchronizovat pouze cestu {0}

en: Synchronize relation {0} only
cs: Synchronizovat pouze relaci {0}

en: Synchronize entire dataset
cs: Synchronizovat celou datovou sadu

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
cs: <html>Nahrávání na server <strong>selhalo</strong>, protože na serveru je novější verze jednoho z vašich<br>uzlů, cest nebo relací.<br>Konflikt je způsoben <strong>{0}</strong> s id <strong>{1}</strong>,<br>na serveru je verze {2}, vaše verze je {3}.<br><br>Klikněte na <strong>{4}</strong> pro synchronizaci pouze konfliktního prvku.<br>Klikněte na <strong>{5}</strong> pro synchronizaci kompletní místní datové sady se serverem.<br>Klikněte na <strong>{6}</strong> pro přerušení nahrávání a pokračování v editaci.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
cs: <html>Nahrávání na server <strong>selhalo</strong>, protože na serveru je novější verze jednoho z vašich<br>uzlů, cest nebo relací.<br><br>Klikněte na <strong>{0}</strong> pro synchronizaci kompletní místní datové sady se serverem.<br>Klikněte na <strong>{1}</strong> pro přerušení nahrávání a pokračování v editaci.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
cs: <html>Nahrávání <strong>selhalo<strong>, protože používaná<br>sada změn {0} byla již uzavřena na {1}.<br>Prosím, nahrajte znovu s novou, nebo otevřenou sadou změn.</html>

en: Changeset closed
cs: Sada změn byla uzavřena

en: Prepare conflict resolution
cs: Příprava řešení konfliktů

en: Click to download all referring objects for {0}
cs: Klikněte pro stažení všech objektů, odkazujících na {0}

en: Click to cancel and to resume editing the map
cs: Kliknutím zrušte a pokračujte v editaci mapy

en: Click <strong>{0}</strong> to load them now.<br>If necessary JOSM will create conflicts which you can resolve in the Conflict Resolution Dialog.
cs: Klikněte na tlačítko <strong>{0}</strong>, abyste je nyní načetli. V případě nutnosti JOSM vytvoří konflikty, které můžete vyřešit v Dialogu řešení konfliktů.

en: Object still in use
cs: Objekt je stále používán

en: Error header "{0}" did not match with an expected pattern
cs: Chybové záhlaví "{0}" neodpovídalo očekávanému vzoru

en: Upload
cs: Nahrát na server

en: Select which actions to perform for this layer, if you click the leftmost button.
cs: Zvolit, které akce provést s touto vrstvou, pokud kliknete na tlačítko vlevo.

en: Check "Upload" to upload the changes to the OSM server.
cs: Zaškrtněte "Nahrát", aby se změny nahrály na server OSM.

en: Check "Save" to save the layer to the file specified on the left.
cs: Zaškrtněte "Uložit", aby se vrstva uložila do souboru určeného vlevo.

en: A background upload is already in progress. Kindly wait for it to finish before uploading new changes
cs: Nahrávání na server již probíhá na pozadí. Před nahráváním nových změn laskavě počkejte, až bude dokončeno.

en: Automatically obtain source from current layers
cs: Automaticky získat zdroj z aktuálních vrstev

en: I would like someone to review my edits.
cs: Požádat o posouzení změn ostatní editory.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
cs: Stručný komentář ke změnám

en: Enter an upload comment
cs: Zadejte komentář k nahrávaným datům

en: Specify the data source for the changes
cs: Zdroj vašich změn

en: just once
cs: jen jednou

en: Enter a source
cs: Zadejte zdroj

en: Changeset id:
cs: id sady změn:

en: Changeset comment:
cs: Komentář k sadě změn:

en: New changeset
cs: Nová sada změn

en: Please select a changeset:
cs: Vyberte prosím sadu změn:

en: Please select which changeset the data shall be uploaded to and whether to close that changeset after the next upload.
cs: Vyberte, do které sady změn budou data mají být data nahrána, a zda chcete tuto sadu změn zavřít po tomto nahrání.

en: Select a changeset
cs: Vyberte sadu změn

en: Close changeset after upload
cs: Zavřít sadu změn po nahrání

en: Select to close the changeset after the next upload
cs: Vyberte, aby byla sada změn uzavřena po následujícím nahrání

en: Load the list of your open changesets from the server
cs: Načíst ze serveru seznam vašich otevřených sad změn

en: Close the currently selected open changeset
cs: Zavřít vybranou otevřenou sadu změn

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
cs: <html>Prosím, vyberte sadu změn kterou chcete uzavřít</html>

en: Open changesets
cs: Otevřené sady změn

en: Close changesets
cs: Zavřít sady změn

en: Cancel closing of changesets
cs: Zrušit zavírání sad změn

en: Closing changeset
cs: Uzavírám sadu změn

en: Closing changeset {0}
cs: Zavírám sadu změn {0}

en: Failed to put Credential Dialog always on top. Caught security exception.
cs: Nepodařilo se zajistit, aby se dialog s přihlašovacími údaji zobrazoval vždy navrchu. Došlo k bezpečnostní výjimce.

en: Enter credentials for OSM API
cs: Zadejte přihlašovací údaje pro API OSM

en: Enter credentials for host
cs: Zadejte přihlašovací údaje pro hostitele

en: Enter credentials for HTTP proxy
cs: Zadejte přihlašovací údaje pro HTTP proxy

en: Password
cs: Heslo

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
cs: Varování: Heslo je přenášeno nezašifrované.

en: Please enter the user name of your OSM account
cs: Prosím, zadejte uživatelské jméno vašeho účtu OSM

en: Please enter the password of your OSM account
cs: Prosím, zadejte heslo vašeho účtu OSM

en: Authenticating at the OSM API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
cs: Autentizace na API OSM ''{0}'' selhala. Zadejte, prosím, platné uživatelské jméno a heslo.

en: Please enter the user name of your account
cs: Zadejte, prosím, uživatelské jméno svého účtu

en: Please enter the password of your account
cs: Zadejte, prosím, heslo svého účtu

en: Authenticating at the host ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
cs: Ověření na hostiteli ''{0}'' selhalo. Prosím, zadejte platné uživatelské jméno a platné heslo.

en: Please enter the user name for authenticating at your proxy server
cs: Prosím, zadejte uživatelské jméno pro přístup na váš proxy server

en: Please enter the password for authenticating at your proxy server
cs: Prosím, zadejte heslo pro přístup na váš proxy server

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
cs: Autentizace na HTTP proxy ''{0}'' selhala. Zadejte, prosím, platné uživatelské jméno a heslo.

en: Warning: depending on the authentication method the proxy server uses the password may be transferred unencrypted.
cs: Varování: V závislosti na zvolené metodě ověřování vůči proxy serveru může být heslo přenášeno nezašifrované.

en: Authenticate
cs: Přihlásit

en: Authenticate with the supplied username and password
cs: Přihlásit se se zadaným jménem a heslem

en: Cancel authentication
cs: Zrušit ověřování

en: Question
cs: Otázka

en: Message
cs: Zpráva

en: Enter text
cs: Vložte text

en: Installing plugins
cs: Instalace doplňků

en: Downloading file
cs: Stahování souboru

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
cs: Stahování souboru {0}: {1} bytů…

en: Download finished
cs: Stahování dokončeno

en: Unpacking {0} into {1}
cs: Rozbalování {0} do {1}

en: Cannot download file ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
cs: Nelze stáhnout soubor ''{0}''. Odkaz na něj ''{1}'' není platné URL. Stahování přeskočeno.

en: Download objects via Overpass API
cs: Stáhnout objekty pomocí Overpass API

en: Could not retrieve the list of your open changesets because<br>JOSM does not know your identity.<br>You have either chosen to work anonymously or you are not entitled<br>to know the identity of the user on whose behalf you are working.
cs: Nelze získat seznam otevřených sad změn, protože<br>JOSM nezná vaší identitu.<br>Buď pracujete anonymně, nebo nemáte oprávnění<br>zjistit identitu předchozího zpracovatele dat.

en: Missing user identity
cs: Chybějící totožnost uživatele

en: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
cs: Nelze získat uživatelské informace aktuálního uživatele JOSM. Došlo k výjimce: {0}

en: Initializing nodes to download ...
cs: Inicializace uzlů ke stažení ...

en: The server did not return data for the requested object, it was either deleted or does not exist. | The server did not return data for the requested objects, they were either deleted or do not exist.
cs[0]: Server nevrátil žádná data požadovaného objektu. Byl smazán, nebo neexistuje.
cs[1]: Server nevrátil žádná data požadovaných objektů. Byly smazán, nebo neexistují.
cs[2]: Server nevrátil žádná data požadovaných objektů. Byly smazán, nebo neexistují.

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
cs: Server odpověděl kódem 404.<br>To většinou znamená, že nezná objekt s požadovaným id.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
cs[0]: Objekt nelze stáhnout
cs[1]: Některé objekty nelze stáhnout
cs[2]: Některé objekty nelze stáhnout

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
cs[0]: Jeden objekt nelze stáhnout.<br>
cs[1]: {0} objekty nelze stáhnout.<br>
cs[2]: {0} objektů nelze stáhnout.<br>

en: missing objects:
cs: chybějící objekty:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
cs[0]: Jeden stažený objekt byl vymazán.
cs[1]: {0} stažené objekty byly vymazány.
cs[2]: {0} stažených objektů bylo vymazáno.

en: Either edit the path manually in the text field or click the "..." button to open a file chooser.
cs: Cestu lze zadat ručně do textového pole, nebo vybrat kliknutím na tlačítko "...".

en: The bold text is the name of the layer.
cs: Tučně je uveden název vrstvy.

en: Click here to choose save path
cs: Výběr cesty pro uložení

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
cs: Vrstva ''{0}'' není uložená v souboru

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
cs: Do souboru ''{0}'' nelze zapisovat. Zadejte, prosím, jiný název.

en: Click cell to change the file path.
cs: Kliknutím na buňku změníte cestu k souboru.

en: Launch a file chooser to select a file
cs: Spustit výběr souboru

en: Select filename
cs: Vyberte název souboru

en: Work Offline...
cs: Pracovat offline...

en: Block network access to resources
cs: Blokovat síťový přístup ke zdrojům

en: Open Recent
cs: Naposledy otevřené

en: List of recently opened files
cs: Seznam naposledy otevřených souborů

en: Clear
cs: Vymazat

en: Clear the list of recently opened files
cs: Vymazat seznam naposledy otevřených souborů

en: Saving layer to ''{0}'' ...
cs: Ukládám vrstvu do ''{0}'' ...

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
cs: Neuložené změny - Uložit/Nahrát na server před ukončením?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
cs: Neuložené změny - Uložit/Nahrát na server před smazáním?

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
cs: Neuložené změny - Uložit/Nahrát na server před restartováním?

en: Uploading and saving modified layers ...
cs: Ukládám a nahrávám na server změněné vrstvy ...

en: <html>{0} layer has unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layer with conflicts:</html> | <html>{0} layers have unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layers with conflicts:</html>
cs[0]: <html>{0} vrstva obsahuje nevyřešené konflikty.<br>Buď je nejdřív vyřešte, nebo změny zrušte.<br>Vrstva s konflikty:</html>
cs[1]: <html>{0} vrstvy obsahují nevyřešené konflikty.<br>Buď je nejdřív vyřešte, nebo změny zrušte.<br>Vrstvy s konflikty:</html>
cs[2]: <html>{0} vrstev obsahuje nevyřešené konflikty.<br>Buď je nejdřív vyřešte, nebo změny zrušte.<br>Vrstvy s konflikty:</html>

en: Unsaved data and conflicts
cs: Neuložená data a konflikty

en: <html>{0} layer needs saving but has no associated file.<br>Either select a file for this layer or discard the changes.<br>Layer without a file:</html> | <html>{0} layers need saving but have no associated file.<br>Either select a file for each of them or discard the changes.<br>Layers without a file:</html>
cs[0]: <html>{0} vrstva by se měla uložit, ale nemá přidělen žádný soubor.<br>Buď vyberte soubor, do kterého se má vrstva uložit, nebo zrušte modifikace.<br>Vrstva bez souboru:</html>
cs[1]: <html>{0} vrstvy by se měly uložit, ale nemají přiděleny žádné soubory.<br>Buď vyberte soubory, do kterých se mají vrstvy uložit, nebo zrušte modifikace.<br>Vrstvy bez souboru:</html>
cs[2]: <html>{0} vrstev by se mělo uložit, ale nemají přiděleny žádné soubory.<br>Buď vyberte soubory, do kterých se mají vrstvy uložit, nebo zrušte modifikace.<br>Vrstvy bez souboru:</html>

en: Unsaved data and missing associated file
cs: Neuložená data a chybějící přiřazený soubor

en: <html>{0} layer needs saving but has an associated file<br>which cannot be written.<br>Either select another file for this layer or discard the changes.<br>Layer with a non-writable file:</html> | <html>{0} layers need saving but have associated files<br>which cannot be written.<br>Either select another file for each of them or discard the changes.<br>Layers with non-writable files:</html>
cs[0]: <html>{0} vrstva by měla být uložena, ale má přidělen soubor,<br>do kterého nelze zapsat.<br>Buď vyberte jiný soubor pro uložení nebo změny zahoďte.<br>Vrstva s nezapisovatelným souborem:</html>
cs[1]: <html>{0} vrstvy by měly být uloženy, ale mají přiděleny soubory,<br>do kterých nelze zapsat.<br>Buď vyberte jiné soubory pro uložení nebo změny zahoďte.<br>Vrstvy s nezapisovatelnými soubory:</html>
cs[2]: <html>{0} vrstev by mělo být uloženo, ale mají přiděleny soubory,<br>do kterých nelze zapsat.<br>Buď vyberte jiné soubory pro uložení nebo změny zahoďte.<br>Vrstvy s nezapisovatelnými soubory:</html>

en: Unsaved data non-writable files
cs: Neuložená data nezapisovatelných souborů

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
cs: Zavřít tento dialog a pokračovat v editování v JOSM

en: Exit now!
cs: Ukončit okamžitě!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
cs: Ukončit JOSM bez ukládání. Neuložené změny budou ztraceny.

en: Restart now!
cs: Restartovat ihned!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
cs: Restartovat JOSM bez uložení. Neuložené změny jsou ztraceny.

en: Delete now!
cs: Smazat teď!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
cs: Smazat vrstvy bez jejich uložení. Neuložené změny budou ztraceny.

en: Perform actions before exiting
cs: Před ukončením provést akce

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
cs: Ukončit JOSM s uložením. Neuložené změny budou nahrány na server a/nebo uloženy.

en: Perform actions before restarting
cs: Provést akce před restartováním

en: Restart JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
cs: Restartovat JOSM s uložením. Neuložené změny jsou nahrány na server a/nebo uloženy.

en: Perform actions before deleting
cs: Před smazáním provést akce

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
cs: Uložit/nahrát na server vrstvy před smazáním. Neuložené změny nebudou ztraceny.

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
cs: Připravuji vrstvu ''{0}'' pro nahrání na server ...

en: <html>An upload and/or save operation of one layer with modifications<br>was canceled or has failed.</html> | <html>Upload and/or save operations of {0} layers with modifications<br>were canceled or have failed.</html>
cs[0]: <html>Nahrávání a/nebo ukládání vrstvy s modifikacemi<br>bylo přerušeno, nebo selhalo.</html>
cs[1]: <html>Nahrávání a/nebo ukládání {0} vrstev s modifikacemi<br>bylo přerušeno, nebo selhalo.</html>
cs[2]: <html>Nahrávání a/nebo ukládání {0} vrstev s modifikacemi<br>bylo přerušeno, nebo selhalo.</html>

en: Incomplete upload and/or save
cs: Nekompletní nahrávání a/nebo ukládání

en: should be uploaded
cs: mělo by být nahráno na server

en: should be saved
cs: mělo by být uloženo na disk

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
cs: Vrstva ''{0}'' obsahuje změny, které by měly být nahrány na server.

en: Layer ''{0}'' has modifications which are discouraged to be uploaded.
cs: Vrstva ''{0}'' obsahuje změny, které se nedoporučuje nahrát.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
cs: Vrstva ''{0}'' neobsahuje žádné změny k nahrání na server.

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
cs: Vrstva ''{0}'' obsahuje změny, které by se měly uložit do odpovídajícího souboru ''{1}''.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
cs: Vrstva ''{0}'' neobsahuje žádné změny k uložení.

en: Layer Name and File Path
cs: Název vrstvy a cesta k souboru

en: Recommended Actions
cs: Doporučené akce

en: Actions To Take
cs: Výběr akcí

en: Update objects
cs: Aktualizovat objekty

en: Changesets: Non-default advanced settings
cs: Sady změn: Jiné než výchozí pokročilé nastavení

en: Describe the changes you made
cs: Popište změny, které jste udělali

en: Changeset tags:
cs: Štítky sady změn:

en: Settings
cs: Nastavení

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
cs: Zvolte, jakým způsobem nahrát data a do jaké sady změn

en: Upload to ''{0}''
cs: Nahrát na ''{0}''

en: Upload Changes
cs: Nahrát změny na server

en: Upload the changed primitives
cs: Nahrát na server změněné prvky

en: Please enter a valid chunk size first
cs: Prosím, zadejte nejprve platnou velikost bloku

en: Illegal chunk size
cs: Neplatná velikost bloku

en: The following required terms are missing: {0}
cs: Následující vyžadované výrazy chybí: {0}

en: The following forbidden terms have been found: {0}
cs: Byly nalezeny následující zakázané výrazy: {0}

en: <html>The following changeset tag contains an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html> | <html>The following changeset tags contain an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html>
cs[0]: <html>Následující značka sady změn obsahuje prázdný klíč/hodnotu:<br>{0}<br>Pokračovat?</html>
cs[1]: <html>Následující značky sady změn obsahují prázdný klíč/hodnotu:<br>{0}<br>Pokračovat?</html>
cs[2]: <html>Následující značky sady změn obsahují prázdný klíč/hodnotu:<br>{0}<br>Pokračovat?</html>

en: Empty metadata
cs: Prázdná metadata

en: Cancel the upload and resume editing
cs: Zrušit nahrávání na server a pokračovat v editaci

en: Object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
cs: Objekt ''{0}'' byl již dříve na serveru smazán. Tento objekt přeskakuji a zkouším nahrát data na server znovu.

en: Preparing objects to upload ...
cs: Příprava objektů pro nahrávání ...

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
cs: Objekty budou nahrány do <strong>nové sady změn</strong>.

en: Objects are uploaded to the <strong>open changeset</strong> {0} ''{1}''.
cs: Objekty jsou nahrány do <strong>otevřené datové sady</strong> {0} "{1}".

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
cs: Sada změn bude po nahrání na server <strong>uzavřena</strong>.

en: The changeset is <strong>left open</strong> after this upload
cs: Tato sada změn <strong>zůstane</strong> po nahrání <strong>otevřena</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
cs[0]: Nahrávám <strong>{0} objekt</strong> do <strong>1 sady změn</strong>
cs[1]: Nahrávám <strong>{0} objekty</strong> do <strong>1 sady změn</strong>
cs[2]: Nahrávám <strong>{0} objektů</strong> do <strong>1 sady změn</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
cs[0]: Nahrávám <strong>{0} objekt</strong> do <strong>1 sady změn</strong> za použití <strong>1 požadavku</strong>
cs[1]: Nahrávám <strong>{0} objekty</strong> do <strong>1 sady změn</strong> za použití <strong>1 požadavku</strong>
cs[2]: Nahrávám <strong>{0} objektů</strong> do <strong>1 sady změn</strong> za použití <strong>1 požadavku</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
cs: Nahrávám <strong>{0} objektů</strong> do <strong>1 sady změn</strong> za použití <strong>{1} požadavků</strong>

en: {0} objects exceed the max. allowed {1} objects in a changeset on the server ''{2}''. Please <a href="urn:changeset-configuration">configure</a> how to proceed with <strong>multiple changesets</strong>
cs: {0} objektů přesahuje povolené maximum {1} objektů v sadě změn na serveru ''{2}''. Prosím, <a href="urn:changeset-configuration">nakonfigurujte</a> jak pokračovat s <strong>více sadami změn</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
cs: Nahrávám <strong>{0} objektů</strong> do <strong>několika sad změn</strong> za použití <strong>{1} požadavků</strong>

en: Settings:
cs: Nastavení:

en: … to server: <strong>{0}</strong>
cs: … na server: <strong>{0}</strong>

en: Uploading data for layer ''{0}''
cs: Nahrávám na server data z vrstvy ''{0}''

en: Continue uploading
cs: Pokračovat v nahrávaní

en: Click to continue uploading to additional new changesets
cs: Kliknutím bude pokračovat nahrávání do dalších nových sad změn

en: Go back to Upload Dialog
cs: Zpět k dialogu uploadu

en: Click to return to the Upload Dialog
cs: Kliknutím se vraťte do dialogu nahrávání

en: Abort
cs: Zrušit

en: Click to abort uploading
cs: Klikněte pro zrušení nahrávání dat

en: The server reported that the current changeset was closed.<br>This is most likely because the changesets size exceeded the max. size<br>of {0} objects on the server ''{1}''.
cs: Server ohlásil uzavření aktuální sady změn.<br>Toto se nejčastěji stává při překročení maximálního počtu<br>{0} objektů na serveru ''{1}''.

en: There is {0} object left to upload. | There are {0} objects left to upload.
cs[0]: Zbývá nahrát {0} objekt.
cs[1]: Zbývá nahrát {0} objekty.
cs[2]: Zbývá nahrát {0} objektů.

en: Click ''<strong>{0}</strong>'' to continue uploading to additional new changesets.<br>Click ''<strong>{1}</strong>'' to return to the upload dialog.<br>Click ''<strong>{2}</strong>'' to abort uploading and return to map editing.<br>
cs: Klikněte na ''<strong>{0}</strong>'' pro pokračování nahrávání do dalších sad změn.<br>Klikněte na ''<strong>{1}</strong>'' pro návrat k dialogu nahrávání změn.<br>Klikněte na ''<strong>{2}</strong>'' k přerušení a návratu k editaci mapy.<br>

en: Changeset is full
cs: Sada změn je plná

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
cs: Uzel ''{0}'' již byl smazán. Přeskakuji jeho nahrávání.

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
cs: Cesta ''{0}'' již byla smazána. Přeskakuji její nahrávání.

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
cs: Relace ''{0}'' již byla smazána. Přeskakuji její nahrávání.

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
cs: Objekt ''{0}'' již byl smazán. Přeskakuji jeho nahrávání.

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
cs[0]: Nahrávám {0} objekt...
cs[1]: Nahrávám {0} objekty...
cs[2]: Nahrávám {0} objektů...

en: Ignoring caught exception because upload is canceled. Exception is: {0}
cs: Ignoruji zachycenou výjimku, protože nahrávání je zrušeno. Výjimka je: {0}

en: Upload successful!
cs: Nahrání proběhlo úspěšně!

en: <html>Mark modified objects <strong>from the current selection</strong> to be uploaded to the server.</html>
cs: <html>Označené změněné objekty <strong>z aktuálního výběru</strong> budou nahrány na server.</html>

en: <html>Mark <strong>locally deleted objects</strong> to be deleted on the server.</html>
cs: <html>Označené <strong>lokálně smazané objekty</strong> budou vymazány na serveru.</html>

en: Select objects to upload
cs: Vybrat objekty k nahrání na server

en: Please select the upload strategy:
cs: Prosím vyberte způsob nahrávání

en: Upload all objects in one request
cs: Nahrát všechny objekty v jednom požadavku

en: Upload objects in chunks of size:
cs: Nahrát objekty po skupinách o velikosti

en: Upload each object individually
cs: Nahrát každý objekt samostatně

en: <html><strong>Multiple changesets</strong> are necessary to upload {0} objects. Please select a strategy:</html>
cs: <html>K nahrání {0} objektů je zapotřebí <strong>více sad změn</strong>. Vyberte prosím strategii:</html>

en: Fill up one changeset and return to the Upload Dialog
cs: Naplnit jednu sadu změn a vrátit se do dialogu Nahrát data

en: Open and use as many new changesets as necessary
cs: Otevírat a používat tolik nových sad změn, kolik bude potřeba

en: <html>Cannot upload {0} objects in one request because the<br>max. changeset size {1} on server ''{2}'' is exceeded.</html>
cs: <html>Nemohu nahrát {0} objektů v jednom požadavku, protože<br>maximální velikost sady změn {1} na serveru ''{2}'' byla překročena.</html>

en: <html>There are <strong>multiple changesets</strong> necessary in order to upload {0} objects. Which strategy do you want to use?</html>
cs: <html>Je potřeba <strong>několika sad změn</strong>, aby se na server nahrálo {0} objektů. Jakou strategii chcete zvolit?</html>

en: (1 request)
cs: (1 požadavek)

en: (# requests unknown)
cs: (# požadavků neznámý)

en: ({0} request) | ({0} requests)
cs[0]: ({0} požadavek)
cs[1]: ({0} požadavky)
cs[2]: ({0} požadavků)

en: Illegal chunk size <= 0. Please enter an integer > 1
cs: Neplatná velikost bloku <= 0. Prosím, zadejte celé číslo > 1

en: Chunk size {0} exceeds max. changeset size {1} for server ''{2}''
cs: Velikost bloku {0} překračuje maximální velikost sady změn {1} pro server ''{2}''

en: Value ''{0}'' is not a number. Please enter an integer > 1
cs: Hodnota ''{0}'' není číslo. Prosím zadejte celé číslo větší něž 1

en: Your upload comment is <i>rejected</i>.
cs: Váš komentář k nahrávaným datům byl <i>zamítnut</i>.

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
cs: Váš komentář změny je <i>prázdný</i>, nebo <i>příliš krátký</i>.<br /><br />To sice není technický problém, ale berte prosím ohled na spoustu lidí, kteří<br />sledují změny ve svých oblastech na základě smysluplných komentářů<br />aby pochopili, co se děje!<br /><br />Pokud strávíte minutku k popisu vaší změny,<br />ulehčíte život spoustě uživatelů.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
cs: Děkujeme za napsání komentáře k sadě změn! Umožňujete tak ostatním lidem lépe pochopit váš záměr.

en: Your changeset source is <i>rejected</i>.
cs: Váš zdroj sady změn byl <i>zamítnut</i>.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
cs: Neuvedli jste zdroj úprav.<br />To je, technicky, dovolené - ale tato informace pomůže<br />ostatním uživatelům pochopit, odkud data pocházejí.<br /><br />Když teď strávíte chviličku vysvětlením své úpravy, zjednodušíte tím život<br />mnoha dalším mapujícím.

en: Thank you for providing the data source!
cs: Děkujeme za zaznamenání zdroje dat!

en: The bounding box of this changeset is very large – please consider splitting your changes!
cs: Ohraničující rámeček této sady změn je příliš velký - zvažte, prosím, rozdělení vašich změn!

en: Objects to add:
cs: Objekty k přidání:

en: Objects to modify:
cs: Objekty ke změnění:

en: Objects to delete:
cs: Objekty ke smazání:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
cs[0]: {0} objekt k přidání:
cs[1]: {0} objekty k přidání:
cs[2]: {0} objektů k přidání:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
cs[0]: {0} objekt k úpravě:
cs[1]: {0} objekty k úpravě:
cs[2]: {0} objektů k úpravě:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
cs[0]: {0} smazaný objekt:
cs[1]: {0} smazané objekty:
cs[2]: {0} smazaných objektů:

en: All Formats
cs: Všechny formáty

en: Could not export ''{0}''.
cs: Nemohu exportovat "{0}"

en: Could not import ''{0}''.
cs: Nepovedlo se importovat ''{0}''.

en: Could not import files.
cs: Nepovedlo se importovat soubory.

en: <html>Could not read file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
cs: <html> Nelze číst soubor ''{0}''.<br> Chyba je: <br> {1}</html>

en: <html>Could not read files.<br>Error is:<br>{0}</html>
cs: <html> Nelze číst soubory.<br>Chyba je: <br> {0}</html>

en: GeoJSON Files
cs: GeoJSON soubory

en: Layer ''{0}'' not supported
cs: Vrstva ''{0}'' není podporována

en: GeoJSON file
cs: Soubor GeoJSON

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
cs: Poznámka: GPL není kompatibilní s licencí OSM.  Nestahujte prosím cesty licencované pod GPL.

en: GPS track description
cs: Popis GPS trasy

en: Add author information
cs: Přidat informace o autorovi

en: Real name
cs: Skutečné jméno

en: E-Mail
cs: Email

en: Predefined
cs: Předdefinováno

en: Copyright year
cs: Copyright

en: Keywords
cs: Klíčová slova

en: Save track colors in GPX file
cs: Uložit do souboru GPX barvy stop

en: Use Garmin compatible GPX extensions
cs: Použít rozšíření GPX kompatibilní s Garminem

en: Save layer specific preferences
cs: Uložit předvolby specifické pro vrstvu

en: Export options
cs: Nastavení Exportu

en: Export and Save
cs: Exportovat a uložit

en: Garmin track extensions only support 16 colors.
cs: Rozšíření stop Garmin podporuje pouze 16 barev.

en: If you continue, the closest supported track color will be used.
cs: Budete-li pokračovat, bude použita nejbližší podporovaná barva trasy.

en: Choose a predefined license
cs: Zvolte předdefinovanou licenci

en: GPX Files
cs: GPX soubory

en: Markers from {0}
cs: Značky z {0}

en: Routes from {0}
cs: Trasy z {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
cs: Při parsování gpx vrstvy ''{0}'' došlo k chybě. Bude dostupná pouze část dat.

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
cs: Při parsování gpx souboru ''{0}'' došlo k chybě. Bude dostupná pouze část dat.

en: The imported track "{0}" might not be visible because it has the same color as the background.<br>You can change this in the context menu of the imported layer.
cs: Importovaná stopa "{0}" možná nebude vidět, protože má shodnou barvu s pozadím.<br>Můžete ji změnit v kontextovém menu importované vrstvy.

en: Parsing data for layer ''{0}'' failed
cs: Analýza dat pro vrstvu ''{0}'' selhala

en: Coordinates imported: {0}
cs: Importované souřadnice: {0}

en: Import success:
cs: Úspěšný import:

en: Import failure!
cs: Import se nezdařil!

en: Image Files
cs: Soubory s obrázky

en: folder
cs: adresář

en: Looking for image files
cs: Hledám soubory s obrázky

en: No image files found.
cs: Nenalezeny žádné soubory s obrázky.

en: NMEA-0183 Files
cs: NMEA-0183 soubory

en: Malformed sentences: {0}
cs: Chybné vety: {0}

en: Checksum errors: {0}
cs: Chyby kontrolních součtů: {0}

en: Unknown sentences: {0}
cs: Neznámé věty: {0}

en: Zero coordinates: {0}
cs: Nulové souřadnice: {0}

en: Note Files
cs: Soubory poznámek

en: OSM Server Files bzip2 compressed
cs: OSM soubory komprimované pomocí bzip2

en: OsmChange File
cs: OsmChange soubory

en: File ''{0}'' does not exist.
cs: Soubor "{0}" neexistuje

en: No data found in file {0}.
cs: V souboru {0} nebyla nalezena žádná data.

en: Open OsmChange file
cs: Otevřít soubor OsmChange

en: OSM Server Files
cs: OSM soubory

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
cs: <html>Došlo k chybě při obnovování zálohy souboru.<br>Chyba: <br>{0}</html>

en: OSM Server Files gzip compressed
cs: OSM soubory komprimované pomocí gzip

en: Invalid dataset
cs: Nepoužitelná datová sada

en: No data found for layer ''{0}''.
cs: Pro vrstvu ''{0}'' nenalezena žádná data.

en: No data found in file ''{0}''.
cs: V souboru ''{0}'' nenalezena žádná data.

en: Open OSM file
cs: Otevřít OSM soubor

en: OSM PBF Files
cs: OSM PBF soubory

en: OSM Server Files XZ compressed
cs: Soubory OSM serveru s kompresí XZ

en: OziExplorer Waypoint Files
cs: Soubory OziExplorer Waypoint

en: RTKLib Positioning Solution Files
cs: Soubory RTKLib pozicování

en: Validation Error Files
cs: Soubory chyb validace

en: WMS Files (*.wms)
cs: WMS soubory (*.wms)

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
cs: Nepodporovaná verze WMS souboru; nalezeno {0}, očekáváno {1}

en: Native projections
cs: Nativní projekce

en: Offset
cs: Posuv

en: Tile download projection
cs: Projekce stahování dlaždic

en: Tile display projection
cs: Projekce zobrazování dlaždic

en: Current zoom
cs: Aktuální přiblížení

en: Show tile info
cs: Zobrazit informace o dlaždici

en: Tile Info
cs: Informace o dlaždici

en: Tile name
cs: Název dlaždice

en: Tile URL
cs: URL dlaždice

en: Custom header: {0}
cs: Vlastní hlavička: {0}

en: Tile size
cs: Velikost dlaždice

en: Tile display size
cs: Velikost zobrazení dlaždice

en: Reprojection
cs: Reprojekce

en: Reprojected tile size
cs: Velikost reprojektované dlaždice

en: Loaded
cs: Načteno

en: Loading
cs: Načítání

en: Load tile
cs: Načíst dlaždici

en: Get tile status
cs: Stav dlaždice

en: Force tile rendering
cs: Vynutit překreslení dlaždice

en: Failed to create tile source
cs: Selhalo vytvoření zdroje dlaždice

en: zoom in to load more tiles
cs: přibližte pro nahrání více dlaždic

en: increase tiles zoom level (change resolution) to see more detail
cs: zvětšit přiblížení dlaždic (změnit rozlišení), aby bylo vidět více podrobností

en: Current zoom: {0}
cs: Aktuální zvětšení: {0}

en: Display zoom: {0}
cs: Zvětšení zobrazení: {0}

en: Pixel scale: {0}
cs: Měřítko bodů: {0}

en: Best zoom: {0}
cs: Nejlepší zvětšení: {0}

en: Estimated cache size: {0}
cs: Odhadovaná velikost keše: {0}

en: === Cache stats ===
cs: === Statistiky mezipaměti ===

en: {0} ({1}), automatically downloading in zoom {2}
cs: {0} ({1}), automaticky stahuji ve zvětšení {2}

en: {0} ({1}), downloading in zoom {2}
cs: {0} ({1}), stahuji ve zvětšení {2}

en: Downloaded {0}/{1} tiles
cs: Staženo {0}/{1} dlaždic

en: Save WMS file
cs: Uložit WMS soubor

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
cs: Mapový podklad "{0}" může být nepřesně polohován. Zkontrolujte, prosím, jeho posun pomocí stop GPS!

en: Details...
cs: Podrobnosti…

en: Do not show this message again
cs: Tuto zprávu již nezobrazovat

en: Hide this message
cs: Skrýt tuto zprávu

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
cs: Nelze vytvořit adresář {0}, automatické ukládání bude vypnuté

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
cs: Nelze vytvořit soubor {0}, bude použito jiné jméno souboru

en: IOError while creating file, autosave will be skipped: {0}
cs: Chyba vstupu/výstupu při vytváření souboru, automatické ukládání bude přeskočeno: {0}

en: Unable to delete old backup file {0}
cs: Nemohu smazat starý záložní soubor {0}

en: Your work has been saved automatically.
cs: Vaše práce byla automaticky uložena.

en: Restoring files
cs: Obnovování souborů

en: Unable to delete backup file {0}
cs: Nemohu smazat záložní soubor {0}

en: Unable to delete PID file {0}
cs: Nemohu smazat soubor PID {0}

en: Unable to delete archived backup file {0}
cs: Nemohu smazat archivovaný záložní soubor {0}

en: Customize Color
cs: Přizpůsobit barvu

en: Default
cs: Výchozí

en: Choose a color
cs: Zvolit barvu

en: Name: {0}
cs: Jméno: {0}

en: Description: {0}
cs: Popis: {0}

en: Creator: {0}
cs: Vytvořil: {0}

en: {0} track, {1} track segments | {0} tracks, {1} track segments
cs[0]: {0} stopa, {1} segmentů stopy
cs[1]: {0} stopy, {1} segmentů stopy
cs[2]: {0} stop, {1} segmentů stopy

en: Timespan
cs: Časový interval

en: Number of<br/>Segments
cs: Počet<br/>segmentů

en: {0} route,  | {0} routes,
cs[0]: {0} trasa,
cs[1]: {0} trasy,
cs[2]: {0} trasy,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
cs[0]: {0} trasový bod
cs[1]: {0} trasové body
cs[2]: {0} trasových bodů

en: Jump to next segment
cs: Skočit na další segment

en: Jump to previous segment
cs: Skočit na předchozí segment

en: {0} track | {0} tracks
cs[0]: {0} stopa
cs[1]: {0} stopy
cs[2]: {0} stop

en:  ({0} segment) |  ({0} segments)
cs[0]:  ({0} segment)
cs[1]:  ({0} segmenty)
cs[2]:  ({0} segmentů)

en: Save GPX file
cs: Uložit GPX soubor

en: Collect segments of all tracks and combine in a single track.
cs: Shromáždit segmenty všech stop a sloučit je do jediné stopy.

en: Combine tracks of this layer
cs: Sloučit stopy této vrstvy

en: Split multiple track segments of one track into multiple tracks.
cs: Rozdělí více segmentů jedné stopy do několika stop.

en: Split track segments to tracks
cs: Rozdělit segmenty stopy na stopy

en: Split the tracks of this layer to one new layer each.
cs: Rozdělí stopy v této vrstvě každou do nové vrstvy

en: Split tracks to new layers
cs: Rozdělit stopy do nových vrstev

en: Min. zoom
cs: Min. přiblížení

en: Max. zoom
cs: Max. přiblížení

en: Unsupported imagery type: {0}
cs: Nepodporovaný typ mapového podkladu: {0}

en: Next marker
cs: Následující značka

en: Jump to next marker
cs: Přejít na další značku

en: Previous marker
cs: Předchozí značka

en: Jump to previous marker
cs: Přejít na předchozí značku

en: All projections are supported
cs: Podporovány jsou všechny projekce

en: The layer {0} does not support the new projection {1}.
cs: Vrstva {0} nepodporuje novou projekci {1}.

en: Supported projections are: {0}
cs: Podporované projekce jsou: {0}

en: Change the projection again or remove the layer.
cs: Opět změňte projekci nebo ostraňte vrstvu.

en: Save Layer
cs: Ulož vrstvu

en: Trying to set a read only data layer as edit layer
cs: Pokouším se nastavit vrstvu jen pro čtení jako editační vrstvu

en: Trying to delete the layer with background upload. Please wait until the upload is finished.
cs: Snažíte se smazat vrstvy, která se na pozadí nahrává na server. Počkejte, prosím, až nahrávání skončí.

en: A background upload is already in progress. Cannot reset state until the upload is finished.
cs: V pozadí probíhá nahrávání na server. Nelze resetovat stav, dokud se nahrávání nedokončí.

en: {0} note | {0} notes
cs[0]: {0} poznámka
cs[1]: {0} poznámky
cs[2]: {0} poznámek

en: Notes layer
cs: Vrstva poznámek

en: Total notes:
cs: Poznámek celkem:

en: Changes need uploading?
cs: Je třeba nahrát změny na server?

en: Save Note file
cs: Uložit soubor poznámek

en: outside downloaded area
cs: mimo staženou oblast

en: Data Layer {0}
cs: Datová vrstva {0}

en: Merging layers
cs: Slučování vrstev

en: {0} deleted | {0} deleted
cs[0]: {0} smazán
cs[1]: {0} smazány
cs[2]: {0} smazáno

en: {0} incomplete | {0} incomplete
cs[0]: {0} nekompletní
cs[1]: {0} nekompletní
cs[2]: {0} nekomplentích

en: {0} consists of:
cs: {0} obsahuje:

en: API version: {0}
cs: Verze API: {0}

en: Layer is locked
cs: Vrstva je zablokována

en: Download is blocked
cs: Stahování je zablokováno

en: Upload is blocked
cs: Nahrání na server je zablokováno

en: Empty layer
cs: Prázdná vrstva

en: Convert to GPX layer
cs: Převést do GPX vrstvy

en: Converted from: {0}
cs: Převedeno z: {0}

en: Dataset consistency test
cs: Test konzistence dat

en: No problems found
cs: Nenalezen žádný problém

en: Following problems found:
cs: Nalezeny následující problémy:

en: Save anyway
cs: Přesto uložit

en: The layer contains no data.
cs: Tato vrstva neobsahuje žádná data.

en: Conflicts
cs: Konflikty

en: Reject Conflicts and Save
cs: Zamítnout konflikty a uložit

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
cs: Jsou zde stále nevyřešené konflikty. Konflikty nebudou uloženy a budou vyřešeny, jako by byly všechny odmítnuty. Pokračovat?

en: Save OSM file
cs: Uložit data OSM

en: Validation errors
cs: Nalezené problémy

en: No validation errors
cs: Žádné chyby při kontrole

en: Save Validation errors file
cs: Uložit soubor chyb validace

en: Set WMS Bookmark
cs: Nastavit záložku WMS

en: Unable to find supported projection for layer {0}. Using {1}.
cs: Nemohu najít podporovanou projekci pro vrstvu {0}. Používám {1}.

en: Reprojecting layer {0} from {1} to {2}. For best image quality and performance, switch to one of the supported projections: {3}
cs: Reprojektuji vrstvu {0} z {1} do {2}. Pro dosažení nejlepší kvality obrazu a vyšší výkon přepněte na jednu z podporovaných projekcí: {3}

en: Adjust timezone and offset
cs: Upravit časovou zónu a posun

en: An error occurred while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
cs: Při pokusu přiřadit fotografie GPX záznamu došlo k chybě. Můžete zkusit zahýbat posuvníkem a provést přiřazení manuálně.

en: Matching photos to track failed
cs: Dosazení fotografií do trasy selhalo.

en: Timezone: {0}
cs: Časové pásmo: {0}

en: Minutes: {0}
cs: Minuty: {0}

en: Seconds: {0}
cs: Sekundy: {0}

en: (Time difference of {0} day) | Time difference of {0} days
cs[0]: (Časová odchylka {0} den)
cs[1]: (Časová odchylka {0} dny)
cs[2]: (Časová odchylka {0} dnů)

en: Advanced settings
cs: Pokročilé nastavení

en: Segment settings
cs: Nastavení úseků

en: Interpolate between segments
cs: Mezi úseky interpolovat

en: only when the segments are less than # minutes apart:
cs: pouze pokud jsou úseky méně než # minut od sebe:

en: only when the segments are less than # meters apart:
cs: pouze pokud jsou úseky méně než # metrů od sebe:

en: Tag images at the closest end of a segment, when not interpolated
cs: Označit obrázky na nejbližším konci úseku, když se neinterpoluje

en: only within # minutes of the closest trackpoint:
cs: pouze do # minut od nejbližšího bodu trasy:

en: Track settings (note that multiple tracks can be in one GPX file)
cs: Nastavení trasy (povšimněte si, že v jednom souboru GPX může být více tras)

en: Interpolate between tracks
cs: Interpolovat mezi trasami

en: only when the tracks are less than # minutes apart:
cs: pouze pokud jsou trasy méně než # minut od sebe:

en: only when the tracks are less than # meters apart:
cs: pouze pokud jsou trasy méně než # metrů od sebe:

en: Tag images at the closest end of a track, when not interpolated<br>(also applies before the first and after the last track)
cs: Označit obrázky na nejbližším konci trasy, když se neinterpoluje<br>(také se použije před první a za poslední trasou)

en: Force tagging of all pictures (temporarily overrides the settings above).
cs: Vynutit značení všech obrázků (dočasně přebije nastavení výše).

en: This option will not be saved permanently.
cs: Tato volba nebude trvale uložena.

en: Correlate to GPX
cs: Korelovat vůči GPX

en: Invalid timezone
cs: Neplatné časové pásmo

en: Invalid offset
cs: Neplatný posun

en: Correlate images with GPX track
cs: Korelovat obrázky s GPX trasou

en: Try Again
cs: Zkusit znovu

en: No images could be matched!
cs: Žádné odpovídající obrázky!

en: <No GPX track loaded yet>
cs: <Není nahraná GPX trasa>

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
cs: Chyba při čtení data.
    Prosíme, použijte požadovaný formát

en: Invalid date
cs: Neplatné datum

en: GPX track:
cs: GPX trasa:

en: Open another GPX trace
cs: Otevřít jinou GPX trasu

en: Use support layer
cs: Použít pomocnou vrstvu

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
cs: <html>Použijte fotku přesného zdroje času,<br>např. display GPS přijímače</html>

en: Auto-Guess
cs: Auto-odhad

en: Matches first photo with first gpx point
cs: Spárovat první fotografii a první bod GPX záznamu

en: Manual adjust
cs: Ruční srovnání

en: Advanced settings...
cs: Pokročilé nastavení...

en: Override position for:
cs: Přepsat pozici pro:

en: Images with geo location in exif data ({0}/{1})
cs: Obrázky s polohou v EXIF datech ({0}/{1})

en: Images that are already tagged ({0}/{1})
cs: Označené obrázky ({0}/{1})

en: Show Thumbnail images on the map
cs: Zobrazovat náhledy obrázků v mapě

en: Timezone:
cs: Časové pásmo:

en: Correlate
cs: Korelovat

en: No gpx selected
cs: Nevybrán GPX záznam

en: <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photo to GPX track.</html> | <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photos to GPX track.</html>
cs[0]: <html>GPX trase odpovídá <b>{0}</b> z <b>{1}</b> fotky.</html>
cs[1]: <html>GPX trase odpovídají <b>{0}</b> z <b>{1}</b> fotek.</html>
cs[2]: <html>GPX trase odpovídá <b>{0}</b> z <b>{1}</b> fotek.</html>

en: The selected photos do not contain time information.
cs: Zvolené fotografie neobsahují informace o čase pořízení.

en: Photos do not contain time information
cs: Fotografie neobsahují informace o čase jejich pořízení

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
cs: Zvolená GPX trasa neobsahuje časové údaje. Zvolte, prosím, jinou.

en: GPX Track has no time information
cs: GPX trasa neobsahuje časové údaje

en: You should select a GPX track
cs: Měli byste vybrat GPX trasu

en: No selected GPX track
cs: Není vybrána GPX trasa

en: Correlation support layer
cs: Korelace pomocné vrstvy

en: Edit images sequence
cs: Upravit sekvenci obrázků

en: Geotagged Images
cs: Obrázky s GPS souřadnicemi

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
cs[0]: {0} obrázek nahrán.
cs[1]: {0} obrázky nahrány.
cs[2]: {0} obrázků nahráno.

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
cs[0]: {0} obsahoval polohu podle GPS.
cs[1]: {0} obsahovaly polohu podle GPS.
cs[2]: {0} obsahovalo polohu podle GPS.

en: {0} has updated GPS data. | {0} have updated GPS data.
cs[0]: {0} má aktualizovaná data GPS.
cs[1]: {0} mají aktualizovaná data GPS.
cs[2]: {0} má aktualizovaná data GPS.

en: Offset angle in degrees:
cs: Úhel posunu ve stupních:

en: Shift image relative to the direction (in meters)
cs: Posuv obrázku relativně ke směru (v metrech)

en: Elevation:
cs: Výška:

en: Set image direction towards the next GPX waypoint
cs: Nastavit směr obrázku na další bod GPX

en: Set image direction towards the next one
cs: Nastavit směr obrázku na další obrázek

en: Error on file {0}
cs: Chyba v souboru {0}

en: No image
cs: Žádný obrázek.

en: No EXIF time in file "{0}". Using last modified date as timestamp.
cs: V souboru "{0}" není v EXIFu čas.  Časovou značku beru s data poslední změny.

en: Can''t parse metadata for file "{0}". Using last modified date as timestamp.
cs: Namohu procházet metadata souboru "{0}".  Časovou značku beru s data poslední změny.

en: Geoimage: {0}
cs: Geoobrázek: {0}

en: Display geotagged images
cs: Zobrazit obrázky s GPS souřadnicemi

en: Next
cs: Další

en: Show next Image
cs: Zobrazit další obrázek

en: Previous
cs: Předchozí

en: Show previous Image
cs: Zobrazit předchozí obrázek

en: First
cs: První

en: Show first Image
cs: Ukázat první obrázek

en: Last
cs: Poslední

en: Show last Image
cs: Ukázat poslední obrázek

en: Center view
cs: Centrovat pohled

en: Zoom best fit and 1:1
cs: Nejvhodnější zvětšení a 1:1

en: Remove photo from layer
cs: Ostranit fotografii z vrstvy

en: Delete image file from disk
cs: Smazat obrázek z disku

en: Delete the file from disk? | Delete the {0} files from disk?
cs[0]: Smazat soubor z disku?
cs[1]: Smazat {0} soubory z disku?
cs[2]: Smazat {0} souborů z disku?

en: The image file will be permanently lost! | The images files will be permanently lost!
cs[0]: Obrázek bude nenávratně ztracen!
cs[1]: Obrázky budou nenávratně ztraceny!
cs[2]: Obrázky budou nenávratně ztraceny!

en: Image file could not be deleted.
cs: Soubor s obrázkem nebylo možné smazat.

en: Copy image path
cs: Zkopírovat cestu k obrázku

en: Move dialog to the side pane
cs: Přesunout dialog do postranního panelu

en: Open image in external viewer
cs: Otevřít obrázek v externím zobrazení

en: Multiple images selected
cs: Zvoleno několik obrázků

en: 
    Altitude: {0} m
cs: 
    Výška: {0} m

en: 
    Speed: {0} km/h
cs: 
    Rychlost: {0} km/h

en: 
    Direction {0}°
cs: 
    Směr {0}°

en: 
    EXIF time: {0}
cs: 
    EXIF čas: {0}

en: 
    GPS time: {0}
cs: 
    GPS čas: {0}

en: 
    Caption: {0}
cs: 
    Legenda: {0}

en: 
    Headline: {0}
cs: 
    Nadpis: {0}

en: 
    Keywords: {0}
cs: 
    Klíčová slova: {0}

en: 
    Object name: {0}
cs: 
    Jméno objektu: {0}

en: Extracting GPS locations from EXIF
cs: Získávám polohu podle GPS z EXIF

en: Starting directory scan
cs: Začínám prohledávat adresář

en: Read photos...
cs: Načíst fotografie...

en: Reading {0}...
cs: Čtu {0}...

en: Unable to get canonical path for directory {0}
cs: Nemohu najít výchozí cesto pro adresář {0}

en: Scanning directory {0}
cs: Prohledávám adresář {0}

en: Error while getting files from directory {0}
cs: Chyba při získávání souborů z adresáře {0}

en: One of the selected files was null
cs: Jeden z vybraných souborů byl prázdný

en: Show thumbnails
cs: Zobrazit náhledy

en: Show image thumbnails instead of icons.
cs: Zobrazit náhledy obrázků namísto ikon.

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
cs: Synchronizovat čas z fotografie GPS přijímače

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
cs: <html>Vyfotografujte váš GPS přijímač když ukazuje čas.<br>Zobrazte zde jeho fotografii.<br>Poté zapište čas zobrazený na fotografii a vyberte časové pásmo<hr></html>

en: Photo time (from exif):
cs: Čas fotografie (z exif):

en: Gps time (read from the above photo):
cs: Čas GPS (načten z předchozích fotografií):

en: Photo taken in the timezone of:
cs: Fotografie pořízena v časovém pásmu:

en: Use daylight saving time (where applicable)
cs: Použít letní čas (kde se dá)

en: Open another photo
cs: Otevřít jinou fotografii

en: No date
cs: Žádné datum

en: Load images from Wikimedia Commons
cs: Načíst obrázky z Wikimedia Commons

en: Choose track visibility and colors
cs: Zvolit viditelnost a barvy trasy.

en: Select by date
cs: Výběr podle data

en: <html>Select all tracks that you want to be displayed. You can drag select a range of tracks or use CTRL+Click to select specific ones. The map is updated live in the background. Open the URLs by double clicking them, edit name and description by double clicking the cell.</html>
cs: <html>Vyberte všechny stopy, které chcete zobrazit. Více tras lze zvolit tažením, nebo použijte CTRL+klik pro volbu konkrétních tras. Mapa je na pozadí živě aktualizována. URL otevřete dvojklikem. Upravit název a popis lze dvojklikem na políčko.</html>

en: Set track visibility for {0}
cs: Vybrat viditelnost stopy pro {0}

en: Set color for selected tracks...
cs: Nastavit barvy vybraných tras...

en: Show all
cs: Zobrazit vše

en: Show selected only
cs: Zobrazit pouze vybrané

en: The GPX layer contains fields that can be converted to OSM tags. How would you like to proceed?
cs: Vrstva GPX obsahuje pole, které lze převést na značky OSM. Jak chcete pokračovat?

en: Convert all fields
cs: Převést všechna pole

en: Only convert the following fields:
cs: Převést pouze následujícíc pole:

en: Do not convert any fields
cs: Nepřevádět žádná pole

en: Convert
cs: Převést

en: Convert and remember selection
cs: Převést a zapamatovat si volbu

en: Convert to data layer
cs: Převést do datové vrstvy

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:</html>
cs: <html>Nahrávat nezpracovaná GPS data do mapy není dobrý nápad. <br>Jestli chcete nahrát prošlé trasy GPS, pak se podívejte sem:</html>

en: Would you like to simplify the ways in the converted layer?
cs: Chcete zjednodušit cesty v převedené vrstvě?

en: Customize track drawing
cs: Přizpůsobení kreslení záznamu

en: From
cs: Od

en: To
cs: Pro

en: No timestamp
cs: Chybí časový údaj

en: Select to download OSM data.
cs: Vyberte pro stažení OSM dat.

en: Select to download GPS traces.
cs: Zvolte, chcete-li stáhnout prošlé trasy GPS.

en: Download everything within:
cs: Stáhnout vše v rozmezí:

en: meters
cs: metrů

en: Maximum area per request:
cs: Maximální plocha na požadavek:

en: Download near:
cs: Stáhnout poblíž:

en: track only
cs: pouze trasy

en: waypoints only
cs: pouze trasové body

en: track and waypoints
cs: trasy a body tras

en: Click to download
cs: Klikněte pro stáhnutí

en: Click to download into a new data layer
cs: Kliknutím stáhnete do nové datové vrstvy

en: Click to cancel
cs: Klikněte pro zrušení

en: Download from OSM along this track
cs: Stáhnout data z OSM podél této trasy

en: Precache imagery tiles along this track
cs: Přednačtení mapového podkladu podél tohoto záznamu trasy

en: Precaching WMS
cs: Přednačtení WMS

en: Please select the imagery layer.
cs: Vyberte si, prosím, vrstvu mapového podkladu.

en: Select imagery layer
cs: Vybrat vrstvu mapového podkladu

en: There are no imagery layers.
cs: Nejsou tu žádné vrstvy mapového podkladu.

en: No imagery layers
cs: Žádné vrstvy mapového podkladu.

en: Error while parsing {0}
cs: Chyba při parsování {0}

en: Could not read "{0}"
cs: Nemůžu číst "{0}"

en: gps point
cs: GPS bod

en: 1 - Fixed
cs: 1 - Pevná

en: 2 - Float
cs: 2 - Plovoucí

en: 3 - Reserved
cs: 3 - Rezervovaná

en: 5 - Single
cs: 5 - Samostatná

en: None
cs: Žádný

en: Float RTK
cs: Plovoucí RTK

en: Estimated
cs: Odhadováno

en: Manual
cs: Manuální

en: Simulated
cs: Simulovaná

en: Quality
cs: Kvalita

en: GPS fix value
cs: Hodnota GPS fix

en: Track date
cs: Datum záznamu

en: Audio files (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)
cs: Zvukové soubory (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)

en: Import Audio
cs: Importovat zvuk

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with audio data.</html>
cs: <html>Údaje v GPX vrstvě ''{0}'' byly stažené ze serveru.<br>Protože body cesty neobsahují časovou značku, nelze je sladit s audio daty.</html>

en: Import not possible
cs: Import není možný

en: Audio markers from {0}
cs: Audio značky z {0}

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
cs: Není dostupná žádná GPX trasa, pro kterou by šel asociovat zvuk.

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
cs: Některé trasové body s časovou značkou starší než je začátek stopy nebo zaznamenané až po konci trasy byly vynechané, nebo přesunuté na začátek.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
cs: Některé trasové body, které byly příliš daleko od trasy, než aby šlo rozumně odhadnout jejich čas, byly vynechány.

en: Import images
cs: Importovat obrázky

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with images.</html>
cs: <html>Údaje v GPX vrstvě ''{0}'' byly staženy ze serveru.<br>Protože body cesty neobsahují časovou značku, nelze je sladit s obrázky.</html>

en: Markers From Named Points
cs: Značky z pojmenovaných bodů

en: Named Trackpoints from {0}
cs: Pojmenované body z {0}

en: Auto load tiles
cs: Automaticky načítat dlaždice

en: Auto zoom
cs: Automatické zvětšení

en: Decrease zoom
cs: Zmenšit přiblížení

en: Flush tile cache
cs: Vymazat keš dlaždic

en: Increase zoom
cs: Zvětšit přiblížení

en: Load all tiles
cs: Načíst všechny dlaždice

en: Load all error tiles
cs: Načíst všechny chybné dlaždice

en: Convert to OSM Data
cs: Převést do dat OSM

en: Toggle layer {0}
cs: Přepnout vrstvu {0}

en: Show errors
cs: Zobrazovat chyby

en: Layer name
cs: Název vrstvy

en: Projection
cs: Projekce

en: Matrix set identifier
cs: Identifikátor množiny matic

en: Filter layers:
cs: Filtr vrstev:

en: Change resolution
cs: Změnit rozlišení

en: Zoom to native resolution
cs: Zvětšit do nativního rozlišení

en: Malformed URI: {0}
cs: Deformované URI: {0}

en: IO Exception: {0}
    {1}
cs: Výjimka IO: {0}
    {1}

en: gps marker
cs: GPS značka

en: marker | markers
cs[0]: značka
cs[1]: značky
cs[2]: značky

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
cs[0]: {0} se skládá z  {1} značky
cs[1]: {0} se skládá z  {1} značek
cs[2]: {0} se skládá z  {1} značek

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
cs: Neexistují zvukové značky v této vrstvě, vůči kterým by bylo možné nastavit posunutí.

en: Show Text/Icons
cs: Zobrazit text/ikony

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
cs: Přepnout viditelnost textu značek a ikon.

en: Synchronize Audio
cs: Synchronizovat audio

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
cs: Audio je třeba pozastavit v okamžiku, kdy uslyšíte synchronizační impuls.

en: Audio synchronized at point {0}.
cs: Zvuk sesynchronizován na bodu {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
cs: Není možno synchronizovat v již přehrávané vrstvě

en: Make Audio Marker at Play Head
cs: Vytvořit Zvukovou značku v místě ukazatele přehrávání

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
cs: Potřebujete pozastavit (pause) audio v bodě na stopě, kde chcete mít značku.

en: You need to drag the play head near to the GPX track whose associated sound track you were playing (after the first marker).
cs: Musíte přetáhnout ukazatel přehrávání poblíž stopy GPX, jejíž přiřazenou zvukovou stopy jste přehrávali (za první značku).

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
cs: Ukazatel přehrávání musíte táhnout  se stisknutou klávesou Shift až na zvukovou značku, neboaž na bod stopy, který chcete sesynchronizovat.

en: Unable to create new audio marker.
cs: Není možné vytvořit novou zvukovou značku

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
cs: Při pokusu o zobrazení URL pro tuto značku došlo k chybě

en: (URL was:
cs: (URL bylo:

en: Select the map painting styles
cs: Vybrat styl kreslení mapy

en: Rendering {0} to {1}
cs: Vykresluji {0} na {1}

en: Error - file not found: ''{0}''
cs: Chyba - soubor nenalezen: ''{0}''

en: Expected integer number for option {0}, but got ''{1}''
cs: U volby {0} očekáváno celé číslo, ale nalezeno ''{1}''

en: Expected integer number >= 0 for option {0}, but got ''{1}''
cs: U volby {0} očekáváno celé číslo >=0, ale nalezeno ''{1}''

en: Unable to parse {0} parameter: {1}
cs: Nelze zpracovat {0} parametr: {1}

en: Expected key and value, separated by '':'' character for option {0}, but got ''{1}''
cs: U parametru {0} očekávány klíč a hodnota oddělené znakem '':'', ale nalezeno ''{1}''

en: Expected floating point number for option {0}, but got ''{1}''
cs: U parametru {0} očekáváno desetinné číslo, ale nalezeno ''{1}''

en: Expected two coordinates, separated by comma, for option {0}, but got ''{1}''
cs: U parametru {0} očekávány dvě souřadnice oddělené čárkou, ale nalezeno ''{1}''

en: In option {0}: {1}
cs: U paramatru {0}: {1}

en: Expected floating point number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
cs: U parametru {0} očekáváno desetinné číslo > 0, ale nalezeno ''{1}''

en: Expected integer number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
cs: U parametru {0} očekáváno celé číslo > 0, ale nalezeno ''{1}''

en: JOSM rendering command line interface
cs: Rozhraní příkazové řádky vykreslování JOSM

en: Renders data and saves the result to an image file.
cs: Vykreslí data a výsledek uloží do obrázkového souboru.

en: Input data file name (.osm)
cs: Název vstupního datového souboru (.osm)

en: Output image file name (.png); defaults to ''{0}''
cs: Název výstupního obrázkového souboru (.png); výchozí název je ''{0}''

en: Style file to use for rendering (.mapcss or .zip)
cs: Soubor stylu, který se má použít pro vykreslení (.mapcss nebo .zip)

en: This option can be repeated to load multiple styles.
cs: Tento parametr lze opakovat, aby se načetlo několik stylů.

en: Style setting (in JOSM accessible in the style list dialog right click menu)
cs: Nastavení stylu (dostupné v JOSM pomocí kliknutí pravým tlačítkem na dialog seznamu stylů)

en: Applies to the last style loaded with the {0} option.
cs: Vztahuje se k poslednímu stylu zadanému parametrem {0}.

en: Select zoom level to render. (integer value, 0=entire earth, 18=street level)
cs: Zvolte úroveň zvětšení, která se má vykreslit. (celé číslo, 0=celá Země, 18=úroveň ulic)

en: Select the map scale
cs: Zvolte měřítko mapy

en: A value of 10000 denotes a scale of 1:10000 (1 cm on the map equals 100 m on the ground; display resolution: 96 dpi)
cs: Hodnota 10000 znamená měřítko 1:10000 (1 cm mapy odpovídá 100 m v terénu; rozlišení zobrazení: 96 DPI)

en: Options {0} and {1} are mutually exclusive.
cs: Parametry {0} a {1} se vzájemně vylučují.

en: Area to render, default value is ''{0}''
cs: Oblast, která se má vykreslit, výchozí hodnota je ''{0}''

en: With keyword ''{0}'', the downloaded area in the .osm input file will be used (if recorded).
cs: S klíčovým slovem ''{0}'' se použije stažená oblast zapsaná ve vstupním souboru (pokud tam je).

en: Specify bottom left corner of the rendering area
cs: Zadejte levý spodní roh vykreslované oblasti

en: Used in combination with width and height options to determine the area to render.
cs: Používá se v kombinaci s parametry šířka a výška, které určují vykreslovanou oblast.

en: Width of the rendered area, in meter
cs: Šířka vykreslované oblasti v metrech

en: Height of the rendered area, in meter
cs: Výška vykreslované oblasti v metrech

en: Width of the target image, in pixel
cs: Šířka vytvářeného obrázku v pixlech

en: Height of the target image, in pixel
cs: Výška vytvářeného obrázku v pixlech

en: Projection to use, default value ''{0}'' (web-Mercator)
cs: Projekce, která se má použít, výchozí hodnota je ''{0}'' (web-Mercator)

en: Maximum image width/height in pixel (''{0}'' means no limit), default value: {1}
cs: Maximální šířka/výška obrázku v pixelech (''{0}'' znamená bez omezení), výchozí hodnota: {1}

en: To specify the rendered area and scale, the options can be combined in various ways
cs: Určit vykreslovanou oblast a její měřítko lze různými kombinacemi parametrů

en: If neither ''{0}'' nor ''{1}'' is given, the default value {2} takes effect and the bounds of the download area in the .osm input file are used.
cs: Není-li zadáno ''{0}'' ani ''{1}'', pak se uplatní výchozí hodnota {2} a použijí se hranice stažené oblasti zapsané ve vstupním souboru .osm.

en: Argument {0} given, but scale cannot be determined from remaining arguments
cs: Byl zadán parametr {0}, ale měřítko nelze ze zbývajících parametrů určit

en: Argument {0} given, expected {1} or {2}
cs: Zadán parametr {0}, očekáváno {1} nebo {2}

en: {0} mode, but no bounds found in osm data input file
cs: Režim {0}, ale ve vstupním .osm souboru nebyly nalezeny žádné hranice

en: Unable to determine scale, one of the options {0}, {1}, {2} or {3} expected
cs: Nelze určit měřítko, očekáván jeden z parametrů {0}, {1}, {2} nebo {3}

en: In .osm data file ''{0}'' -
cs: V datovém souboru .osm ''{0}'' -

en: Image dimensions ({0}x{1}) exceeds maximum image size {2} (use option {3} to change limit)
cs: Rozměry obrázku ({0}x{1}) přkračují maximální povolenou velikost obrázku {2} (pomocí parametru {3} změňte limit)

en: Style setting not found: ''{0}''
cs: Nastavení stylu nenalezeno: ''{0}''

en: Toggle all settings
cs: Přepnout všechna nastavení

en: There was an error when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details. | There were {0} errors when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details.
cs[0]: Došlo k chybě při načítání tohoto stylu. Vyberete ''Info'' z kontextového menu pokud chcete znát detaily.
cs[1]: Došlo ke {0} chybám při načítání tohoto stylu. Vyberete ''Info'' z kontextového menu pokud chcete znát detaily.
cs[2]: Došlo k {0} chybám při načítání tohoto stylu. Vyberete ''Info'' z kontextového menu pokud chcete znát detaily.

en: loading style ''{0}''...
cs: nahrávám styl ''{0}''...

en: Failed to index validator rules. Error was: {0}
cs: Selhalo indexování pravidel validátoru. Chyba byla: {0}

en: Failed to load Mappaint styles from ''{0}''. Exception was: {1}
cs: Selhalo nahrání stylů kreslení mapy z ''{0}''. Došlo k výjimce: {1}

en: Failed to parse Mappaint styles from ''{0}''. Error was: {1}
cs: Selhalo zpracování stylů kreslení mapy z ''{0}''. Došlo k chybě: {1}

en: Unable to replace argument {0} in {1}: {2}
cs: Nelze nahradit argument {0} v {1}: {2}

en: Failed to locate image ''{0}''
cs: Nepodařilo se nalézt obrázek ''{0}''

en: Save Access Token in preferences
cs: Uložit přístupový token do nastavení

en: Access Token Key:
cs: Klíč přístupového tokenu:

en: Access Token Secret:
cs: Heslo přístupového tokenu:

en: <html>Select to save the Access Token in the JOSM preferences.<br>Unselect to use the Access Token in this JOSM session only.</html>
cs: <html>Zatrhněte, pokud chcete uložit autorizační token do nastavení JOSM.<br>Pokud nezaškrtnete, bude přístupový token použit pouze v tomto sezení JOSM.</html>

en: Use default settings
cs: Použít výchozí nastavení

en: Client ID:
cs: ID klienta:

en: Client Secret:
cs: Heslo klienta:

en: Redirect URL:
cs: URL přesměrování:

en: Access Token URL:
cs: URL přístupového tokenu:

en: Authorize URL:
cs: Autorizační URL:

en: Click to reset the OAuth settings to default values
cs: Klikněte pro změnu nastavení OAuth na výchozí hodnoty

en: Click to abort resetting to the OAuth default values
cs: Klikněte pro zrušení nastavení OAuth na výchozí hodnoty

en: <html>JOSM is about to reset the OAuth settings to default values.<br>The current custom settings are not saved.</html>
cs: <html>JOSM se chystá změnit nastavení OAuth na výchozí hodnoty.<br>Současné nastavení nebude nikam uloženo.</html>

en: Overwrite custom OAuth settings?
cs: Přepsat vlastní nastavení OAuth?

en: Fully automatic
cs: Plně automatická

en: Semi-automatic
cs: Poloautomatická

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
cs: <html>Spustí plně automatickou proceduru získání přístupového tokenu z webu OSM.<br>JOSM vstoupí na web OSM pod uživatelským účtem zadaným do JOSM a<br>automaticky autorizuje uživatele, pro kterého získá přístupový token.</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
cs: <html>Spustí poloautomatickou proceduru získání tokenu z webu OSM.<br>JOSM odešle standardní požadavek na získání OAuth tokenu.<br>Ten bude uživateli zobrazen v externím prohlížeči,<br>aby se přihlásil a akceptoval vložení tokenu do JOSM.</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
cs: <html>Vložit přístupový token manuálně, pokud byl vygenerován a získán mimo JOSM.</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
cs: Zadejte prosím své uživatelské jméno a heslo na OSM. Heslo <strong>nebude</strong> uloženo v čitelné podobě a na server OSM bude zasláno <strong>pouze jednou.</strong>

en: Username:
cs: Uživatelské jméno:

en: Password:
cs: Heslo:

en: Granted rights
cs: Oprávnění

en: Advanced OAuth properties
cs: Rozšířená konfigurace OAuth

en: Accept Access Token
cs: Přijmout přístupový token

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
cs: <html>Přístupový token OAuth byl úspěšně získán z webu OSM. Klikněte na <strong>{0}</strong> k akceptování tohoto tokenu. JOSM jej bude používat při příštích požadavcích na práci s OSM API.</html>

en: Authorize now
cs: Autorizovat se

en: Click to redirect you to the authorization form on the JOSM web site
cs: Klikněte pro přesměrovaní na autorizační formulář na webu JOSM

en: Back
cs: Zpět

en: Run the automatic authorization steps again
cs: Znovu spustit kroky automatické autorizace

en: Test Access Token
cs: Otestovat přístupový token

en: Authorize JOSM to access the OSM API
cs: Autorizovat JOSM pro přístup k OSM API

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed.<br><br>Please try again or choose another kind of authorization process,<br>i.e. semi-automatic or manual authorization.</html>
cs: <html>Proces automatického získaní přístupového tokenu OAuth <br>z OSM serveru selhal.<br><br>Prosím opakujte pokus nebo zvolte jiný typ autorizačního procesu,<br> např poloautomatickou nebo manuální autorizaci.</html>

en: OAuth authorization failed
cs: OAuth přihlášení selhalo

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed because JOSM was not able to build<br>a valid login URL from the OAuth Authorize Endpoint URL ''{0}''.<br><br>Please check your advanced setting and try again.</html>
cs: <html>Automatický proces získávání přístupového tokenu OAuth<br>z serveru OSM selhal, protože JOSM nebyl schopen sestavit<br>použitelné URL z autorizačního URL.''{0}''.<br><br>Zkontrolujte rozšířené nastavení OAuth a zkuste to znovu.</html>

en: Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.
cs: Zadejte prosím OAuth autorizační přístup, který je oprávněný k přístupu k serveru OSM ''{0}''.

en: Access Token
cs: Přístupový token

en: Advanced OAuth parameters
cs: Pokročilé parametry OAuth

en: Enter the OAuth Access Token
cs: Zadejte přístupový token OAuth

en: Enter advanced OAuth properties
cs: Zadejte pokročilé vlastnosti OAuth

en: <html><body>Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.</body></html>
cs: <html><body>Zadejte prosím OAuth autorizační přístup, který je oprávněný k přístupu k serveru OSM ''{0}''.</body></html>

en: Please enter an Access Token Key
cs: Prosím, zadejte Klíč autorizačního přístupu

en: The Access Token Key must not be empty. Please enter an Access Token Key
cs: Klíč autorizačního přístupu nesmí být prázdný. Prosím, zadejte klíč autorizačního přístupu

en: Click to test the Access Token
cs: Klikněte pro test přístupového tokenu

en: Authentication failed, please check browser for details.
cs: Autentizace selhala, pro více informací prosím zkontrolujte prohlížeč

en: OAuth Authentication Failed
cs: Autentizace OAuth selhala

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
cs: Pomocí OAuth dáváte JOSM oprávnění k nahrávání mapových dat a GPS tras ve vašem zastoupení (<a href="{0}">více informací...</a>).

en: <strong>Warning:</strong> Since you are using not the default OSM API, make sure to set an OAuth consumer key and secret in the <i>Advanced OAuth parameters</i>.
cs: <strong>Varování:</strong> Jelikož nepoužíváte výchozí API OSM, ujistěte se, že jste nastavili uživatelský klíč a tajný klíč v  <i>Rozšířených parametrech Advanced OAuth</i>.

en: Get an Access Token for ''{0}''
cs: Získání přístupového tokenu pro ''{0}''

en: Close the dialog and cancel authorization
cs: Zavřít dialog a zrušit přihlášení

en: Close the dialog and accept the Access Token
cs: Zavřít dialog a přijmout přístupový token

en: Allow to upload map data
cs: Povolit nahrávání mapových dat

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
cs: Vyberte pro udělení práv pro JOSM nahrávat mapová data vaším jménem

en: Allow to upload GPS traces
cs: Povolit nahrávání GPS tras

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
cs: Vyberte pro udělení práv pro JOSM nahrávat GPS trasy vaším jménem

en: Allow to download your private GPS traces
cs: Povolit stahování vašich soukromých GPS tras

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
cs: Vyberte pro udělení práv pro JOSM stahovat vaše soukromé GPS trasy do JOSM vrstev

en: Allow to read your preferences
cs: Povolit čtení vašich nastavení

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
cs: Zatrhnutím povolíte JOSM, aby načítal vaše uložená nastavení ze serveru

en: Allow to write your preferences
cs: Povolit zápis vašich nastavení

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
cs: Zatrhnutím povolíte JOSM, aby ukládal vaše nastavení na server

en: Allow modifications of notes
cs: Povolit změny poznámek (notes)

en: Select to grant JOSM the right to modify notes on your behalf
cs: Povolení umožní JOSM měnit poznámky dle Vašich pokynů

en: Testing OAuth Access Token
cs: Testuji přístupový token služby OAuth

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was rejected.
cs: Pokus o načtení detailů uživatele s autorizačním tokenem ''{0}'' byl zamítnut.

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was forbidden.
cs: Pokus o načtení detailů uživatele s autorizačním tokenem ''{0}'' byl zakázán.

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
cs: <html>Přístupový token ''{0}'' byl <b>úspěšně</b><br>použit pro přístup na OSM server ''{1}''.<br>Nyní budete na OSM server přistupovat jako uživatel ''{2}'' s id ''{3}''.</html>

en: Success
cs: Úspěch

en: <html>Failed to access the OSM server ''{0}''<br>with the Access Token ''{1}''.<br>The server rejected the Access Token as unauthorized. You will not<br>be able to access any protected resource on this server using this token.</html>
cs: <html>Nepodařil se přístup na OSM server ''{0}''<br>s autorizačním tokenem ''{1}''.<br>Server zamítl autorizační token jako neautorizovaný. Nebudete moci<br>přistupovat ke chráněnému obsahu na tomto serveru.</html>

en: Test failed
cs: Test selhal

en: <html>The Access Token ''{1}'' is known to the OSM server ''{0}''.<br>The test to retrieve the user details for this token failed, though.<br>Depending on what rights are granted to this token you may nevertheless use it<br>to upload data, upload GPS traces, and/or access other protected resources.</html>
cs: <html>Přístupový token ''{1}'' známý OSM serveru ''{0}''.<br>Test získání detailů uživatele tohoto tokenu selhal.<br>V závislosti na oprávněních přidělených tomuto tokenu jej však můžete použít<br>pro nahrávání dat, GPS tras a/nebo k přístupu k dalším chráněným zdrojům.</html>

en: Token allows restricted access
cs: Token umožňuje omezený přístup

en: <html>Failed to retrieve information about the current user from the OSM server ''{0}''.<br>This is probably not a problem caused by the tested Access Token, but<br>rather a problem with the server configuration. Carefully check the server<br>URL and your Internet connection.</html>
cs: <html>Nepodařilo se získat informace o současném uživateli ze serveru OSM ''{0}''.<br>Tento problém není pravděpodobně způsoben vyzkoušeným přístupovým tokenem,<br>ale spíše konfigurací serveru. Pečlivě zkontrolujte URL serveru<br>a stav připojení k Internetu.</html>

en: <html>Failed to sign the request for the OSM server ''{0}'' with the token ''{1}''.<br>The token ist probably invalid.</html>
cs: <html>Nepodařilo se podepsat žádost pro OSM server ''{0}'' tokenem ''{1}''.<br>Token je pravděpodobně neplatný.</html>

en: <html>The test failed because the server responded with an internal error.<br>JOSM could not decide whether the token is valid. Please try again later.</html>
cs: <html>Test selhal, protože server odpověděl interní chybou.<br>JOSM nemůže ověřit, zda je token validní. Zkuste to prosím později.</html>

en: Retrieving user info...
cs: Získávám informace o uživateli...

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
cs: Zavřít dialog Nastavení a zahodit všechny provedené změny

en: Save the preferences and close the dialog
cs: Uložit nastavení a zavřít dialog

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
cs: Některá nastavení se projeví až po restartování JOSM.

en: Would you like to restart now?
cs: Chcete restartovat ihned?

en: Download plugins
cs: Stáhnout doplňky

en: Icon paths:
cs: Cesty pro ikony:

en: Name (optional):
cs: Jméno (nepovinné):

en: URL / File:
cs: URL / Soubor:

en: active
cs: aktivní

en: Map paint style file (*.xml, *.mapcss, *.zip)
cs: Soubory stylu vykreslování mapy (*.xml, *.mapcss, *.zip)

en: Preset definition file (*.xml, *.zip)
cs: Přednastavený definiční soubor (*. xml, *. zip)

en: Tag checker rule (*.validator.mapcss, *.zip)
cs: Pravidlo kontroly značek (*.validator.mapcss, *.zip)

en: Edit source entry:
cs: Upravit zdrojovou položku:

en: Entry ''{0}'' requires JOSM Version {1}. (Currently running: {2})
cs: Položka ''{0}'' vyžaduje verzi JOSM {1}. (Momentálně běží: {2})

en: Continue anyway
cs: I přesto pokračovat

en: Cancel and return to the previous dialog
cs: Zrušit a návrat k předchozímu dialogu

en: Ignore warning and install style anyway
cs: Ignorovat varování a i přesto nainstalovat styl

en: Some entries have unmet dependencies:
cs: Některé položky mají nesplněné závislosti:

en: Reset to default
cs: Nastavit na výchozí hodnotu

en: Add a new icon path
cs: Přidat novou cestu k ikonám

en: Remove the selected icon paths
cs: Odstranit vybrané cesty pro ikony

en: Edit the selected icon path
cs: Upravit vybrané cesty pro ikony

en: External resource entry: Active
cs: Položka externího zdroje: aktivní

en: External resource entry: Inactive
cs: Položka externího zdroje: neaktivní

en: Tooltip
cs: Tip

en: Icon
cs: Ikona

en: Remove from toolbar
cs: Odstranit z nástrojové lišty

en: Configure toolbar
cs: Nastavit nástrojovou lištu

en: Edit shortcut
cs: Upravit klávesovou zkratku

en: Do not hide toolbar and menu
cs: Neskrývat menu a nástrojovou lištu

en: Actions
cs: Akce

en: Toolbar
cs: Nástrojová lišta

en: Customize the elements on the toolbar.
cs: Upravit prvky v nástrojové liště.

en: Separator
cs: Oddělovač

en: Available
cs: Dostupné

en: Action parameters
cs: Parametry akce

en: Parameter name
cs: Jméno parametru

en: Parameter value
cs: Hodnota parametru

en: Toolbar action without name: {0}
cs: Akce na nástrojové liště bez názvu: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
cs: Podivné hodnoty na nástrojové liště: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
cs: Akce nástrojové lišty {0} přepsaná: {1} bude {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
cs: Zaregistrovaná akce nástrojové lišty bez názvu: {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
cs: Zaregistrovaná akce nástrojové lišty {0} přepsaná: {1} bude {2}

en: Toolbar: {0}
cs: Nástrojová lišta: {0}

en: add entry
cs: přidat položku

en: Remove the selected entry
cs: Odstranit vybranou položku

en: Key: {0}
cs: Klíč: {0}

en: Edit boundaries
cs: Upravit hranice

en: Internal JOSM boundaries
cs: Interní hranice JOSM

en: Reset preferences
cs: Nastavit výchozí hodnoty nastavení

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
cs: Chystáte se vymazat všechna nastavení a nastavit je na výchozí hodnoty<br />Budou vymazána všechna vaše nastavení: doplňky, mapové podklady, filtry, nástroje na liště, klávesové zkratky, atd. <br />Jste si jist, že chcete pokračovat?

en: Advanced Preferences
cs: Nastavení pro pokročilé

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
cs: Ruční nastavení. Používejte s opatrností!

en: Read from file
cs: Načíst ze souboru

en: Export selected items
cs: Uložit do souboru vybrané položky

en: JOSM custom settings files (*.xml)
cs: Soubory s vlastním nastavením JOSM (*.xml)

en: Please select some preference keys not marked as default
cs: Vyberte prosím některé z nastavení, které nejsou označeny jako výchozí.

en: Export preferences keys to JOSM customization file
cs: Uložit vlastní nastavení do souboru

en: What to do with preference lists when this file is to be imported?
cs: Co se má stát se seznamy nastavení, když se bude tento soubor importovat?

en: Append preferences from file to existing values
cs: Přidat nastavení ze souboru k existujícím hodnotám

en: Replace existing values
cs: Nahradit stávající hodnoty

en: Open JOSM customization file
cs: Otevřít soubor přizpůsobení JOSM

en: Import log
cs: Importovat log

en: <html>Here is file import summary. <br/>You can reject preferences changes by pressing "Cancel" in preferences dialog <br/>To activate some changes JOSM restart may be needed.</html>
cs: <html>Zde je shrnutí importu souboru. <br/>Změnu nastavení můžete odmítnout stisknutím tlačítka "Zrušit" v dialogu Nastavení<br/>Kvůli aktivaci některých změn může být potřeba restartovat JOSM.</html>

en: shortcut
cs: zkratka

en: color
cs: barva

en: toolbar
cs: nástrojová lišta

en: imagery
cs: mapový podklad

en: Load profile
cs: Načíst profil

en: Save {0} profile
cs: Uložit profil {0}

en: All the preferences of this group are default, nothing to save
cs: Není co ukládat, protože všechna nastavení v této skupině jsou nastavena na své výchozí hodnoty.

en: Choose profile file
cs: Zvolit soubor s profilem

en: Change list setting
cs: Změnit nastavení seznamu

en: Change list of lists setting
cs: Změnit nastavení seznamu seznamů

en: Change list of maps setting
cs: Změnit seznam nastavení mapy

en: Entry {0}
cs: Položka {0}

en: Select Setting Type:
cs: Vyberte typ nastavení:

en: Simple
cs: Jednoduché

en: List
cs: Seznam

en: List of lists
cs: Seznam seznamů

en: List of maps
cs: Seznam map

en: Add setting
cs: Přidat nastavení

en: Advanced Background: Changed
cs: Rozšířené pozadí: Změněno

en: Advanced Background: NonDefault
cs: Rozšířené pozadí: Nevýchozí hodnota

en: Current value is default.
cs: Aktuální hodnota je výchozí.

en: Default value is ''{0}''.
cs: Výchozí hodnota je ''{0}''.

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
cs: Výchozí hodnota není známa (nastavení nebylo dosud použito).

en: Change string setting
cs: Změnit nastavení řetězce

en: Value:
cs: Hodnota:

en: Settings for the audio player and audio markers.
cs: Nastavení přehrávače zvuku a zvukových značek.

en: Display the Audio menu.
cs: Zobrazovat v menu nabídku Zvuk

en: Label audio (and image and web) markers.
cs: Popis zvukové (obrázku a web) značky

en: Display live audio trace.
cs: Zobrazit živou zvukovou stopu.

en: Explicit waypoints with valid timestamps.
cs: Označených trasových bodů (waypoints) s platnou časovou značkou.

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
cs: Označených trasových bodů (waypoints) s časem odhadnutým podle polohy ve stopě.

en: Named trackpoints.
cs: Pojmenované trasové body

en: Modified times (time stamps) of audio files.
cs: Změněné časy (časové značky) zvukových souborů.

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
cs: Začátek stopy (bude použito vždy, nejsou-li dostupné jiné značky)

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
cs: Zobrazit nebo skrýt menu Zvuk v menu hlavní nabídky.

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
cs: Zobrazovat pohybující se ikonu reprezentující bod synchronizovaného GPS záznamu, který odpovídá přehrávanému audio záznamu.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
cs: Umístit text vedle zvukové (a obrázkové a webové) značky spolu s ikonou.

en: When importing audio, make markers from...
cs: Při importu zvuku udělat značky z...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
cs: Při importu zvuku použít na jakékoliv trasové body (waypoints) ve vrstvě GPX.

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
cs: Automaticky vytvářet zvukové značky z bodů v záznamu trasy (namísto z uložených trasových bodů - waypoints) s názvy nebo popiskami.

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
cs: Vytvořit zvukové značky na místě, kde čas stopy odpovídá času uložení každého zvukového WAV souboru.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
cs: Počet sekund, o který bude záznam posunut vpřed/vzad po použití odpovídajících prvků ovládání

en: Forward/back time (seconds)
cs: Skok dopředu/vzad (vteřiny)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
cs: Násobitel rychlosti přehrávání při zrychleném přetáčení

en: Fast forward multiplier
cs: Násobitel rychlého přehrávání

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
cs: Přehrávání bude zahájeno zadaný počet sekund před (nebo po, pokud je číslo záporné) zadanou pozicí

en: Lead-in time (seconds)
cs: Posun zahájení (sekund)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
cs: Časový posun mezi spuštěním nahrávání a skutečným začátkem nahrávání.

en: Voice recorder calibration
cs: Kalibrace nahrávání zvuku

en: Colors
cs: Barvy

en: Change colors used in program dialogs and in map paint styles.
cs: Změní barvy používané v dialozích programu a v stylech vykreslování mapy.

en: Paint style {0}: {1}
cs: Styl kreslení {0}: {1}

en: Choose
cs: Vybrat

en: Choose a color for {0}
cs: Zvolte barvu pro {0}

en: Set all to default
cs: Nastavit vše na výchozí hodnoty

en: Colors used by different objects in JOSM.
cs: Barvy použité různými objekty v JOSM.

[ctx: gui]
en: Display
cs: Zobrazení

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
cs: Různá nastavení ovlivňující vzhled celého programu.

en: Draw Direction Arrows
cs: Kreslit šipky ve směru jízdy

en: Only on the head of a way.
cs: Pouze na začátku cesty

en: Draw oneway arrows.
cs: Kreslit šipky ve směru jízdy v jednosměrných silnicích

en: Draw segment order numbers
cs: Vykreslit pořadová čísla úseků

en: Draw segment order numbers on selected way
cs: Vykreslit pořadová čísla segmentů na vybranou cestu

en: Draw virtual nodes in select mode
cs: Vykreslovat virtuální uzly v modu výběru

en: Draw inactive layers in other color
cs: Vykreslovat neaktivní vrstvy v jiných barvách

en: Display discardable keys
cs: Zobrazovat nepotřebné klíče

en: Use auto filters
cs: Použít automatické filtry

en: Rule
cs: Pravidlo

en: Highlight target ways and nodes
cs: Zvýrazňovat cílové cesty a body

en: Draw rubber-band helper line
cs: Vykreslovat pomocnou čáru od posledního bodu

en: Smooth map graphics (antialiasing)
cs: Vyhlazovat zobrazení mapy (antialiasing)

en: Smooth map graphics in wireframe mode (antialiasing)
cs: Vyhladit mapy v režimu drátového modelu (antialiasing)

en: Draw only outlines of areas
cs: Vykreslovat pouze obrysy ploch

en: Hide labels while dragging the map
cs: Skýt při tažení mapy popisky

en: OSM Data
cs: OSM data

en: Settings that control the drawing of OSM data.
cs: Nastavení, která mění vykreslování dat OSM.

en: Draw direction hints for way segments.
cs: Zobrazovat směr úseků cesty.

en: Draw arrows in the direction of oneways and other directed features.
cs: Nakreslení šipek ve směru jednosměrných cest a další směrové vlastnosti.

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
cs: Zobrazovat pořadová čísla úseků v cestě.

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
cs: Zobrazovat hranice dat stažených ze serveru.

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
cs: Vykreslovat křížky uprostřed cest ve výběrovém módu.

en: Draw the inactive data layers in a different color.
cs: Zobrazovat neaktivní vrstvy dat jinou barvou.

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
cs: Aplikovat vyhlazování (antialiasing) v mapě pro jemnější zobrazení.

en: Apply antialiasing to the map view in wireframe mode resulting in a smoother appearance.
cs: Aplikovat vyhlazování (antialiasing) v režimu drátového modelu pro jemnější zobrazení.

en: Highlight target nodes and ways while drawing or selecting
cs: Zvýraznit cílové uzly a cesty při kreslení nebo výběru

en: This option suppresses the filling of areas, overriding anything specified in the selected style.
cs: Tato možnost potlačí vyplňování oblastí - potlačí specifikaci ve vybraném stylu.

en: This option hides the textual labels of OSM objects while dragging the map.
cs: Tato volba skrývá textové popisky objektů OSM při tažení mapy.

en: Display keys which have been deemed uninteresting to the point that they can be silently removed.
cs: Zobrazit i klíče, které jsou považovány za tak málo užitečné, že by mohly být klidně vymazány (např. created_by).

en: Display buttons to automatically filter numeric values of a predefined tag
cs: Zobrazí tlačítka pro automatické filtrování číselných hodnot předdefinované značky

en: Options that affect drawing performance
cs: Možnosti ovlivňující rychlost vykreslování

en: Segment drawing options
cs: Možnosti zobrazování úseků cesty

en: Select and draw mode options
cs: Možnosti režimů výběru a kreslení

en: Other options
cs: Další možnosti

en: GPS Points
cs: GPS body

en: Settings that control the drawing of GPS tracks.
cs: Nastavení, která mění vykreslování stop GPS.

en: Auto
cs: Automaticky

[ctx: gpx_field]
en: Name
cs: Name (Název)

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
cs: Desc(ription) (popis)

en: Everything
cs: Vše

en: Name or offset
cs: Název nebo posun

en: Custom
cs: Vlastní

en: Use global settings
cs: Použít globální nastavení

en: All
cs: Všechny

en: Local files
cs: Místní soubory

en: Force lines if no segments imported
cs: Doplnit spojovací čáry, pokud nejsou úseky cesty v datech obsaženy

en: Draw large GPS points
cs: Kreslit velké GPS body

en: Velocity (red = slow, green = fast)
cs: Rychlost (červená = pomalá, zelená = rychlá)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
cs: Směr (červená = západ, žlutá = sever, zelená = východ, modrá = jih)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
cs: Nepřesnost pozice (je-li k dispozici, červená = vysoká, zelená = nízká)

en: Quality (RTKLib only, if available)
cs: Kvalita (pouze RTKLib, je-li dostupné)

en: GPS reference ID
cs: Referenční ID GPS

en: Heat Map (dark = few, bright = many)
cs: Heat Mapa (tmavý = málo, světlý = hodně)

en: Single Color (can be customized in the layer manager)
cs: Jedna barva (lze upravit ve správci vrstev)

en: Car
cs: Automobil

en: Bicycle
cs: Jízdní kolo

en: Foot
cs: Pěší

[ctx: Heat map]
en: User Normal
cs: Uživatel normální

[ctx: Heat map]
en: User Light
cs: Uživatel světlé

[ctx: Heat map]
en: Traffic Lights
cs: Semafory

[ctx: Heat map]
en: Wood
cs: Dřevo

en: Use points instead of lines for heat map
cs: Použít pro heat mapu body namísto čar

en: Create markers when reading GPX
cs: Vytvořit časové značky v průběhu čtení GPX

en: Fast drawing (looks uglier)
cs: Rychlé vykreslování (vypadá ošklivě)

en: Dynamic color range based on data limits
cs: Dynamické barvy závislé na hodnotách dat

en: Smooth GPX graphics (antialiasing)
cs: Vyhladit GPX grafiku (antialiasing)

en: Draw with Opacity (alpha blending)
cs: Vykreslit s neprůhledností (alpha blending)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
cs: Při otevírání vrstvy GPX automaticky vytvořit vrstvu se značkami ze všech trasových bodů.

en: Draw lines between raw GPS points
cs: Kreslit čáry mezi GPS body

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
cs: Maximální délka (v metrech) vykreslovaných čar z místních souborů. Chcete-li vykreslovat všechny čáry, zadejte ''-1''.

en: Maximum length for local files (meters)
cs: Maximální délka v lokálních souborech (v metrech)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
cs: Maximální délka (v metrech) vykreslovaných čar. Chcete-li vykreslovat všechny čáry, zadejte ''-1''.

en: Maximum length (meters)
cs: Maximální délka (v metrech)

en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
cs: Vynutit kreslení čar, pokud importovaná data neobsahují informace o čarách.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
cs: Zobrazovat šipky u čar spojujících GPS body.

en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
cs: Zobrazovat směrové šipky pomocí tabulek místo komplexní matematiky.

en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
cs: Nekreslit šipky, pokud nejsou alespoň tuto vzdálenost od předchozí.

en: Minimum distance (pixels)
cs: Minimální vzdálenost (pixelů)

en: Draw larger dots for the GPS points.
cs: Zobrazovat větší tečky u GPS bodů.

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
cs: Šířka kreslených linií GPX (0 pro výchozí)

en: Drawing width of GPX lines
cs: Šířka kreslených GPX linií

en: Apply antialiasing to the GPX lines resulting in a smoother appearance.
cs: Aplikovat vyhlazování (antialiasing) na čáry GPX pro jemnější zobrazení.

en: Apply dynamic alpha-blending and adjust width based on zoom level for all GPX lines.
cs: Použít dynamický alpha-blending a přizpůsobit šířku podle úrovně zvětšení u všech čar GPX.

en: All points and track segments will have their own color. Can be customized in Layer Manager.
cs: Všechny body a segmenty trasy budou mít vlastní barvu. Lze upravit ve správci vrstev.

en: Colors points and track segments by velocity.
cs: Obarvovat body a úseky trasy podle rychlosti.

en: Colors points and track segments by direction.
cs: Obarvovat body a úseky trasy podle směru.

en: Colors points and track segments by dilution of position (HDOP). Your capture device needs to log that information.
cs: Obarvovat body a části trasy podle jejich přesnosti (HDOP). Vaše záznamové zařízení musí být ovšem schopno tuto informaci zaznamenat.

en: Colors points and track segments by RTKLib quality flag (Q). Your capture device needs to log that information.
cs: Obarví body a segmenty tras podle značky kvality RTKLib (Q). Vaše záznamové zařízení musí tuto informaci zaznamenávat.

en: Colors points and track segments by GPS fix value.
cs: Obarvovat body a části trasy podle hodnoty GPS fix

en: Colors points and track segments by GPS reference ID.
cs: Barví body a trasy podle referenčního ID GPS.

en: Colors points and track segments by its timestamp.
cs: Obarvovat body a části trasy podle časových značek.

en: Collected points and track segments for a position and displayed as heat map.
cs: Sebrané body a segmenty trasy pro získání polohy a zobrazené jako heat mapa.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
cs: Umožní ladit barvy cesty podle různých průměrných rychlostí.

en: Selects the color schema for heat map.
cs: Vybrat barevné schéma heat mapy.

en: Track and Point Coloring
cs: Barvy tras a bodů

en: Overlay gain adjustment
cs: Nastavení zisku překryvu

en: Lower limit of visibility
cs: Dolní práh viditelnosti

en: Adjust the gain of overlay blending.
cs: Nastavit zisk smíchávání překryvu.

en: Draw all GPX traces that exceed this threshold.
cs: Vykreslit všechny stopy GPX, které překračují tento práh.

en: Render engine uses points with simulated position error instead of lines.
cs: Při vykreslování se použijí body se simulovanou chybou polohy namísto čar.

en: Colors points and track segments by data limits.
cs: Měnit barvu bodů a částí trasy v závislosti na velikosti hodnot dat.

en: Waypoint labelling
cs: Značení bodů

en: Audio waypoint labelling
cs: Označení bodu s hlasovou poznámkou

en: Incorrect waypoint label pattern: {0}
cs: Nesprávný formát označení bodu: {0}

en: Incorrect pattern
cs: Nesprávný formát

en: Incorrect audio waypoint label pattern: {0}
cs: Nesprávný formát označení bodu s hlasovou poznámkou: {0}

en: Show splash screen at startup
cs: Zobrazovat při startu úvodní obrazovku

en: Show user name in title
cs: Ukazovat uživatelské jméno v titulku

en: Show object ID in selection lists
cs: Zobrazovat ID objektů v seznamech vybraných objektů

en: Show object version in selection lists
cs: Zobrazit verzi objektu v seznamech výběrů

en: Show node coordinates in selection lists
cs: Ve výběrových seznamech zobrazovat souřadnice uzlů

en: Show localized name in selection lists
cs: Zobrazovat lokalizované názvy v seznamu prvků

en: Modeless working (Potlatch style)
cs: Nepoužívat módy (styl Potlachu)

en: Preview object properties on mouse hover
cs: Náhled vlastností objektu po najetí myší

en: Prefer showing information for selected objects
cs: Upřednostnit zobrazování informací pro vybrané objekty

en: Dynamic buttons in side menus
cs: Dynamická tlačítka v postranních menu

en: Display ISO dates
cs: Zobrazit ISO datumy

en: Remember dialog geometries
cs: Pamatovat si geometrii dialogů

en: Use native file choosers (nicer, but do not support file filters)
cs: Použít systémový výběr souborů (hezčí, ale nepodporuje souborové filtry)

en: Reverse zoom with mouse wheel
cs: Otočit zvětšování kolečkem myši

en: Intermediate steps between native resolutions
cs: Mezikroky mezi přirozenými rozlišeními

en: Look and Feel
cs: Vzhled a chování

en: Show localized name in selection lists, if available
cs: Zobrazovat lokalizované názvy v seznamu prvků, pokud jsou dostupné

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
cs: Práce bez přepínání režimů (ve stylu editoru Potlach)

en: Show tags and relation memberships of objects in the properties dialog when hovering over them with the mouse pointer
cs: Při najetí myší nad objekty zobrazit v okně vlastností jejich značky a členství v relacích

en: Always show information for selected objects when something is selected instead of the hovered object
cs: Namísto objektu nad kterým je myš vždy zobrazit informace o vybraných objektech, pokud jsou nějaké vybrány

en: Display buttons in right side menus only when mouse is inside the element
cs: Zobrazovat tlačítka v panelech napravo pouze, pokud je kurzor myši uvnitř panelu.

en: Format dates according to {0}. Today''s date will be displayed as {1} instead of {2}
cs: Formátovat datumy podle {0}. Dnešní datum bude zobrazen jako {1} namísto {2}

en: Use file choosers that behave more like native ones. They look nicer but do not support some features like file filters
cs: Použije dialogy výběru souborů vypadajících jako ty z operačního systému. Vypadají lépe, ale nepodporují některé funkce, jako třeba filtry souborů.

en: Check if you feel opposite direction more convenient
cs: Zaškrtněnte pokud shledáváte opačný směr pohodlnějším

en: Divide intervals between native resolution levels to smaller steps if they are much larger than zoom ratio
cs: Rozdělí intervaly mezi úrovněmi přirozeného rozlišení na menší kroky, pokud jsou mnohem větší než poměr přiblížení

en: Zoom steps to get double scale
cs: Kroky přiblížení k dvojnásobnému měřítku

en: Higher value means more steps needed, therefore zoom steps will be smaller
cs: Vyšší hodnota znamená více potřebných kroků, tedy kroky přiblížení budou menší

en: Language
cs: Jazyk

en: Change the language of JOSM.
cs: Mění jazyk JOSM

en: Default (Auto determined)
cs: Výchozí (automaticky)

en: Add Imagery URL
cs: Přidat URL mapového podkladu

en: Is layer properly georeferenced?
cs: Je vrstva správně polohována?

en: seconds
cs: sekund

en: minutes
cs: minut

en: hours
cs: hodin

en: days
cs: dnů

en: Minimum cache expiry:
cs: Minimální exspirace keše:

en: Set custom HTTP headers (if needed):
cs: Nastavit vlastní hlavičky HTTP (jsou-li potřeba):

en: {0} Make sure OSM has the permission to use this service
cs: {0} Ujistěte se, že OSM má povoleno tuto službu používat

en: {0} Enter URL (may be a style sheet url)
cs: {0} Zadejte URL (může být URL stylu)

en: {0} is replaced by tile zoom level, also supported:<br>offsets to the zoom level: {1} or {2}<br>reversed zoom level: {3}
cs: {0} je nahrazena úrovní zvětšení dlaždic, dále je podporováno:<br>offset úrovně přiblížení: {1} nebo {2}<br>obrácená úroveň přiblížení: {3}

en: {0} is replaced by X-coordinate of the tile
cs: {0} je nahrazena souřadnicí X dlaždice

en: {0} is replaced by Y-coordinate of the tile
cs: {0} je nahrazena souřadnicí Y dlaždice

en: {0} is replaced by a random selection from the given comma separated list, e.g. {1}
cs: {0} je nahrazeno náhodně vybranou hodnotou ze zadaného seznamu hodnot oddělených čárkou, například {1}

en: {0} Enter maximum zoom (optional)
cs: {0} Zadejte maximální přiblížení (volitelné)

en: {0} Edit generated {1} URL (optional)
cs: {0} Upravit vygenerované {1} URL (volitelné)

en: {0} Enter name for this layer
cs: {0} Zadejte název pro tuto vrstvu

en: {0} Enter URL
cs: {0} Zadejte URL

en: {0} is replaced by {1} (Yahoo style Y coordinate)
cs: {0} je nahrazena {1} (souřadnice Y ve stylu Yahoo)

en: {0} is replaced by {1} (OSGeo Tile Map Service Specification style Y coordinate)
cs: {0} je nahrazena {1} (souřadnice Y ve stylu OSGeo Tile Map Service Specification )

en: Store WMS endpoint only, select layers at usage
cs: Uložit pouze základní adresu WMS, vrstvy vybrat až při jeho použití

en: Use selected layers as default
cs: Použít zvolenou vrstvu jako výchozí

en: Show bounds
cs: Zobrazit ohraničení

en: {0} Enter GetCapabilities URL
cs: {0} Zadejte URL GetCapabilities

en: {0} Get layers
cs: {0} Získat vrstvy

en: {0} Select layers
cs: {0} Zvolit vrstvy

en: {0} Select image format
cs: {0} Zvolit formát obrázků

en: Show Bounds
cs: Zobrazit ohraničení

en: No bounding box was found for this layer.
cs: Na této vrstvě nebyl nalezen žádný ohraničující rámeček.

en: Trying WMS urls
cs: Zkouším url adresy WMS

en: Set default layer?
cs: Nastavit výchozí vrstvu?

en: Choose default layer
cs: Zvolit výchozí vrstvu

en: Error getting layers: {0}
cs: Chyba při získávání vrstev: {0}

en: You need to get fetch layers
cs: Musíte získat vrstvy

en: Tile cache directory:
cs: Adresář keše dlaždic:

en: Maximum size of disk cache (per imagery) in MB:
cs: Maximální velikost diskové keše (na jednu sadu mapových podkladů) v MB:

en: {0} cache, total cache size: {1}
cs: {0} keš, celková velikost keše: {1}

en: Cache name
cs: Název keše

en: Object Count
cs: Počet objektů

en: Soft
cs: Jemně

en: Strong
cs: Silně

en: Sharpen (requires layer re-add):
cs: Doostření (vyžaduje nové přidání vrstvy):

en: Tiles zoom offset:
cs: Offset zvětšení dlaždic:

en: Header name
cs: Název hlavičky

en: Header value
cs: Hodnota hlavičky

en: Imagery
cs: Mapové podklady

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
cs: Změnit seznam vrstev mapových podkladů zobrazených v nabídce Mapové podklady.

en: Common Settings
cs: Společná nastavení

en: WMS Settings
cs: Nastavení WMS

en: TMS Settings
cs: Nastavení TMS

en: Imagery providers
cs: Poskytovatelé mapových podkladů

en: Offset bookmarks
cs: Záložky posunu podkladu

en: Cache
cs: Keš

en: Please select the row to delete.
cs: Zvolte řádek k vymazání

en: Layer
cs: Vrstva

en: Easting
cs: Easting (vzdálenost od poledníku)

en: Northing
cs: Northing (vzdálenost od rovníku)

en: Imagery Background: Default
cs: Pozadí mapových podkladů: Výchozí

en: Available default entries:
cs: Dostupné výchozí položky:

en: Boundaries of selected imagery entries:
cs: Hranice vybraných položek snímků:

en: New default entries can be added in the <a href="{0}">Wiki</a>.
cs: Nové výchozí položky lze přidat na <a href="{0}">Wiki</a>.

en: Selected entries:
cs: Vybrané položky:

en: Add a new {0} entry by entering the URL
cs: Vložte novou položku {0} zadáním URL

en: Remove entry
cs: Odstranit položku

en: Copy selected default entries from the list above into the list below.
cs: Zkopírovat vybrané výchozí položky ze seznamu nahoře do seznamu níže.

en: Please select at least one row to copy.
cs: Vyberte alespoň jeden řádek pro kopírování

en: Menu Name
cs: Jméno v menu

en: Imagery URL
cs: URL mapových podkladů

en: Menu Name (Default)
cs: Jméno v menu (výchozí)

en: Imagery URL (Default)
cs: URL mapových podkladů (výchozí)

en: EULA license URL not available: {0}
cs: URL licence EULA není dostupné: {0}

en: Malformed URL for the EULA licence: {0}
cs: Neplatné URL licence EULA: {0}

en: Auto zoom by default:
cs: Standardně automaticky zvětšovat:

en: Autoload tiles by default:
cs: Standardně automaticky načítat dlaždice:

en: Min. zoom level:
cs: Min. úroveň zvětšení:

en: Max. zoom level:
cs: Max. úroveň zvětšení:

en: Add to slippymap chooser:
cs: Přidat do Stáhnout z OSM->Aktuální mapa:

en: Maximum concurrent downloads:
cs: Maximum současných stahování:

en: Maximum concurrent downloads per host:
cs: Maximální počet současných stahování od hostitele:

en: Simultaneous connections:
cs: Souběžná připojení:

en: Tile size:
cs: Velikost dlaždic:

en: File backup
cs: Záložní soubory

en: Configure whether to create backup files
cs: Konfigurace vytváření záložních souborů

en: Auto save enabled
cs: Povolit automatické ukládání

en: Auto save interval (seconds)
cs: Ukládat každých (sekund)

en: Default value: {0}
cs: Výchozí hodnota: {0}

en: Auto saved files per layer
cs: Počet uložených souborů na vrstvu

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
cs: <i>(Automatické ukládání v pravidelných intervalech zálohuje změněná data vrstev. Zálohy jsou uloženy v adresáři definovaném v Nastavení. V případě pádu aplikace se JOSM při příštím startu pokusí neuložené změny obnovit.)</i>

en: Keep backup files when saving data layers
cs: Zachovat záložní soubory při ukládání datových vrstev

en: When saving, keep backup files ending with a ~
cs: Zachovat záložní soubory končící znakem ~ při ukládání

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
cs: <i>(JOSM může zachovat záložní soubor po uložení datových vrstev. K názvu souboru bude připojeno ''~'' a bude uložen do stejného adresáře.)</i>

en: Notification at each save
cs: Upozornit při každém ukládání

en: When saving, display a small notification
cs: Při ukládání zobrazit malý indikátor

en: Adapt the rendering of OSM objects
cs: Upravit vykreslování objektů OSM

en: Enable built-in icon defaults
cs: Povolit výchozí nastavení vestavěné ikony

en: Available styles:
cs: Dostupné styly:

en: Active styles:
cs: Aktivní styly:

en: Add a new style by entering filename or URL
cs: Přidat nový styl ze souboru nebo URL

en: New style entry:
cs: Položka nového stylu:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
cs: Odstranit vybrané styly ze seznamu aktivních

en: Edit the filename or URL for the selected active style
cs: Upravit název souboru nebo URL vybraného aktivního stylu

en: Add the selected available styles to the list of active styles
cs: Přidat vybrané dostupné styly do seznamu aktivních stylů

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
cs: Aktualizovat seznam dostupných stylů z ''{0}''

en: Loading style sources from ''{0}''
cs: Nahrávám zdroje stylů z ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of style sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
cs: <html>Nepodařilo se načíst seznam zdrojů stylů z<br>''{0}''.<br><br>Detaily (nepřeložené):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in style list ''{0}''. Got ''{1}''
cs: Varování: neplatný formát položky v seznamu stylů ''{0}''. Nalezeno ''{1}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
cs: Nelze načíst zdroj předvoleb značek: {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
    Do you want to keep it?
cs: Nemohl jsem načíst zdroj předvoleb značek: {0}
    Přejete si ho zachovat?

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
cs: <html>Zdroj předvoleb značek {0} lze načíst, ale obsahuje chyby. Opravdu ho chcete použít?<br><br><table width=600>Chyba je: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=400>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
cs: <html>Nelze zpracovat zdroj předvoleb značek: {0}. Opravdu ho chcete použít?<br><br><table width=400>Chyba je: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
cs: <html>Zdroj předvoleb značek {0} lze načíst, ale obsahuje chyby. Opravdu ho chcete použít?<br><br><table width=600>Chyba je: {1}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
cs: <html>Nelze zpracovat zdroj předvoleb značek: {0}. Opravdu ho chcete použít?<br><br><table width=600>Chyba je: {1}</table></html>

en: Tagging Presets
cs: Předvolby značení

en: Run data validator on user input
cs: Spustit kontrolu dat nad uživatelským vstupem

en: Sort presets menu alphabetically
cs: Setřídit menu předvoleb abecedně

en: Available presets:
cs: Dostupné předvolby:

en: Active presets:
cs: Aktivní předvolby:

en: Add a new preset by entering filename or URL
cs: Přidat nové předvolby ze souboru nebo URL

en: New preset entry:
cs: Nová položka předvoleb:

en: Remove the selected presets from the list of active presets
cs: Odstranit vybrané předvolby ze seznamu aktivních předvoleb

en: Edit the filename or URL for the selected active preset
cs: Upravit název souboru nebo URL vybraných aktivních předvoleb

en: Add the selected available presets to the list of active presets
cs: Přidat vybrané dostupné předvolby do seznamu aktivních předvoleb

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
cs: Aktualizovat seznam dostupných předvoleb z ''{0}''

en: Loading preset sources from ''{0}''
cs: Nahrávám zdroj předvoleb z ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of preset sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
cs: <html>Nepodařilo se načíst seznam zdrojů předvoleb z<br>''{0}''.<br><br>Podrobnosti (nepřeložené):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in preset list ''{0}''. Got ''{1}''
cs: Varování: neplatný formát položky v seznamu předvoleb ''{0}''. Nalezeno ''{1}''

en: Plugin {0} is still required by this plugin: | Plugin {0} is still required by these {1} plugins:
cs[0]: Doplněk {0} je ještě vyžadován tímto doplňkem:
cs[1]: Doplněk {0} je ještě vyžadován těmito {1} doplňky:
cs[2]: Doplněk {0} je ještě vyžadován těmito {1} doplňky:

en: Plugin bundled with JOSM
cs: Doplněk je obsažený v JOSM

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
cs: Prosím, klikněte na <strong>Stáhnout seznam</strong>, aby se stáhl a zobrazil seznamu dostupných doplňků.

en: The filter returned no results.
cs: Filter nevrátil žádné výsledky.

en: {0}: Version {1} (local: {2})
cs: {0}: Verze {1} (lokálně: {2})

en:  (requires: {0})
cs:  (vyžaduje: {0})

en: Update plugins
cs: Aktualizovat doplňky

en: Configure available plugins.
cs: Nastavení doplňků JOSM.

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
cs[0]: Následující doplněk byl <strong>úspěšně</strong> stažen:
cs[1]: Následující {0} doplňky byly <strong>úspěšně</strong> staženy:
cs[2]: Následující {0} doplňků bylo <strong>úspěšně</strong> staženo:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
cs[0]: Stahování následujícího doplňku <strong>selhalo</strong>:
cs[1]: Stahování následujících {0} doplňků <strong>selhalo</strong>:
cs[2]: Stahování následujících {0} doplňků <strong>selhalo</strong>:

en: <br>Error message(untranslated): {0}
cs: <br>Chybové hlášení (nepřeložené): {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
cs: Prosím, restartujte JOSM, aby se mohly aktivovat stažené doplňky.

[ctx: plugins]
en: All
cs: Všechny

[ctx: plugins]
en: Installed
cs: Nainstalované

[ctx: plugins]
en: Available
cs: Dostupné

en: Plugin update policy
cs: Aktualizace doplňků

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
cs: Odsouhlasit nový zdroj doplňků a zavřít dialog

en: Configure Plugin Sites
cs: Nastavení adres webů s doplňky

en: Download list
cs: Stáhnout seznam

en: Download the list of available plugins
cs: Stáhnout seznam dostupných doplňků

en: Update the selected plugins
cs: Aktualizovat vybrané doplňky

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
cs: Všechny nainstalované doplňky jsou aktuální. JOSM tedy nemusí stahovat jejich nové verze.

en: Plugins up to date
cs: Aktuální doplňky

en: Configure sites...
cs: Nastavit zdroje...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
cs: Nastavit seznam webů, ze kterých se stahují doplňky

en: Load from list...
cs: Načíst ze seznamu...

en: Load plugins from a list of plugins
cs: Načte doplňky ze seznamu doplňků

en: Disable all other plugins
cs: Zakázat všechny ostatní doplňky

en: Enter a list of plugins you want to download.
cs: Zadejte seznam doplňků, které chcete stáhnout.

en: You should add one plugin id per line, version information is ignored.
cs: Měli byste přidat na každý řádek jedno ID doplňku, informace o verzi jsou ignorovány.

en: You can copy+paste the list of a status report here.
cs: Můžete zkopírovat seznam z této zprávy o stavu.

en: Load plugins from list
cs: Načíst doplňky ze seznamu

en: The following plugins were not found. Continue anyway?
cs: Následující doplňky nebyly nalezeny. I tak pokračovat?

en: Add JOSM Plugin description URL.
cs: Přidat další URL, odkud se dají stahovat doplňky.

en: Enter URL
cs: Zadat URL

en: Please select an entry.
cs: Prosím, vyberte položku.

en: Edit JOSM Plugin description URL.
cs: Upravit URL, odkud se dají stahovat doplňky.

en: JOSM Plugin description URL
cs: URL pro stahování doplňků JOSM.

en: Update interval (in days):
cs: Interval aktualizace (dnů):

en: Ask before updating
cs: Zeptat se před aktualizací

en: Always update without asking
cs: Aktualizovat vždy a bez ptaní

en: Never update
cs: Neaktualizovat

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
cs: Prosím, rozhodněte, zda se budou po spuštění novější verze JOSM automaticky aktualizovat také používané doplňky.

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain period of time.
cs: Prosím, rozhodněte, zda bude JOSM automaticky aktualizovat používané doplňky po uplynutí zadané doby.

en: By Code (EPSG)
cs: Podle kódu EPSG

en: Projection code
cs: Kód projekce

en: Projection name
cs: Název projekce

en: Invalid projection configuration: {0}
cs: Neplatné nastavení projekce: {0}

en: Projection configuration is valid.
cs: Nastavení projekce je platné.

en: Validate
cs: Ověřit

en: Parameter information...
cs: Informace o parametrech...

en: Parameter information
cs: Informace o parametrech

en: Supported values:
cs: Podporované hodnoty:

en: Projection parameters
cs: Parametry projekce

en: False easting and false northing
cs: Falešný posun na východ a na sever

en: Central meridian
cs: Hlavní poledník

en: Scaling factor
cs: Koeficient zvětšení

en: Ellipsoid name
cs: Název elipsoidu

en: Ellipsoid parameters
cs: Parametry elipsoidu

en: Datum name
cs: Název geodetického systému

en: 3 or 7 term datum transform parameters
cs: 3 nebo 7 parametrů převodu geodetického systému

en: NTv2 grid file
cs: soubor mřížky NTv2

en: Built-in:
cs: Zabudované:

en: Projection bounds (in degrees)
cs: Ohraničení projekce (ve stupních)

en: Sets the SRS=... parameter in the WMS request
cs: Nastavuje parametr SRS=... ve WMS požadavku

en: GK Zone
cs: G-K pásmo

en: {0} ({1} to {2} degrees)
cs: {0} ({1} až {2} stupňů)

en: Lambert CC9 Zone (France)
cs: Lambertova zóna CC9 (Francie)

en: Lambert CC Zone
cs: Lambertova zóna CC

en: {0} (Corsica)
cs: {0} (Korsika)

en: Lambert 4 Zones (France)
cs: Lambertovy zóny 4 (Francie)

en: Lambert Zone (Estonia)
cs: Lambertova zóna (Estonsko)

en: Lambert 93 (France)
cs: Lambert 93 (Francie)

en: LKS-92 (Latvia TM)
cs: LKS-92 (Lotyšsko TM)

en: SWEREF99 TM / EPSG:3006 (Sweden)
cs: SWEREF99 TM / EPSG:3006 (Švédsko)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
cs: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Švédsko)

en: Map Projection
cs: Projekce mapy

en: Projection method
cs: Metoda projekce

en: Set as default
cs: Nastavit jako výchozí

en: Default projection
cs: Výchozí projekce

en: Default projection has been set to ''{0}''
cs: Výchozí projekce byla nastavena na ''{0}''

en: Display coordinates as
cs: Zobrazovat souřadnice jako

en: System of measurement
cs: Systém měr

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
cs: Projekce {0} nemohla být aktivována. Používám Mercator.

en: PUWG 1992 (Poland)
cs: PUWG 1992 (Polsko)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
cs: Zóna PUWG 2000 {0} (Polsko)

en: PUWG (Poland)
cs: PUWG (Polsko)

en: PUWG Zone
cs: Zóna PUWG

en: Swiss Grid (Switzerland)
cs: Švýcarský Grid

en: UTM France (DOM)
cs: UTM Francie (DOM)

en: UTM Geodesic system
cs: UTM Geodesický systém

en: North
cs: Sever

en: South
cs: Jih

en: Hemisphere
cs: Polokoule

en: Remote Control
cs: Vzdálené ovládání

en: Settings for the remote control feature.
cs: Nastavení funkce vzdáleného ovládání.

en: Confirm all Remote Control actions manually
cs: Potvrzovat ručně všechny akce vzdáleného ovládání

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
cs: Umožní ovládání JOSM z externích aplikací jako například webový prohlížeč a pod.

en: JOSM will always listen at <b>port {0}</b> (http) on localhost.<br>This port is not configurable because it is referenced by external applications talking to JOSM.
cs: JOSM vždy naslouchá na <b>portu {0}</b> (http) na localhost.<br>Tento port nelze měnit, protože se na něj odkazují externí aplikace spolupracující s JOSM.

en: Enable remote control
cs: Zapnout vzdálené ovládání

en: Permitted actions:
cs: Povolené akce:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
cs: Testuji OSM API URL ''{0}''

en: <html>''{0}'' is not a valid OSM API URL.<br>Please check the spelling and validate again.</html>
cs: <html>''{0}'' není platná OSM API URL.<br>Prosím, zkontrolujte správnost zápisu a znovu potvrďte.</html>

en: Invalid API URL
cs: Neplatné API URL

en: <html>Failed to build URL ''{0}'' for validating the OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
cs: <html>Nepodařilo se doplnit URL ''{0}'' pro ověření OSM API serveru.<br>Zkontrolujte prosím váš text ''{1}'' a znovu ověřte.</html>

en: <html>Failed to connect to the URL ''{0}''.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and your Internet connection and validate again.</html>
cs: <html>Neúspěšné připojení k URL ''{0}''.<br>Prosím, zkontrolujte  správnost zápisu ''{1}'' a vaše internetové připojení a znovu potvrďte.</html>

en: Connection to API failed
cs: Připojení k API selhalo

en: <html>Failed to retrieve a list of changesets from the OSM API server at<br>''{1}''. The server responded with the return code {0} instead of 200.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
cs: <html>Nepodařilo se získat seznam sad změn z OSM API serveru na<br>''{1}''. Server odpověděl hodnotou {0}, namísto 200.<br>Zkontrolujte, prosím, zda je ''{1}'' napsáno správně a proveďte ověření znovu.</html>

en: <html>The OSM API server at ''{0}'' did not return a valid response.<br>It is likely that ''{0}'' is not an OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{0}'' and validate again.</html>
cs: <html>OSM API server v ''{0}'' neposlal platnou odpověď.<br>Je pravděpodobné, že ''{0}'' není server OSM API.<br>Prosím, zkontrolujte správnost zápisu ''{0}'' a zkuste znovu.</html>

en: Use Basic Authentication
cs: Použít základní ověřování totožnosti

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
cs: Vybrat základní ověřování totožnosti pomocí HTTP a uživatelského jména a hesla (bez šifrování)

en: Use OAuth {0}
cs: Použít OAuth {0}

en: Select to use OAuth {0} as authentication mechanism
cs: Vybrat OAuth {0} jako autentizační mechanismus

en: Unsupported value in preference ''{0}'', got ''{1}''. Using authentication method ''OAuth 2.0 Authentication''.
cs: Nepodporovaná hodnota v předvolbě ''{0}'', má ''{1}''. Použití metody ověřování ''Ověření OAuth 2.0''.

en: OSM username:
cs: Uživatelské jméno:

en: OSM password:
cs: Heslo:

en: Please enter your OSM password
cs: Prosím zadejte své heslo pro OSM

en: Failed to retrieve OSM credentials from credential manager.
cs: Selhalo získání přihlašovacích údajů do OSM ze správce přihlašovacích údajů.

en: Failed to save OSM credentials to credential manager.
cs: Nepodařilo se uložit přihlašovací údaje k OSM do správce přihlašovacích údajů.

en: Periodically check for new messages
cs: Periodicky zjišťovat nové zprávy

en: Check interval (minutes):
cs: Interval kontroly (minuty)

en: Max age for closed notes (days):
cs: Maximální stáří uzavřené poznámky (dní):

en: Specifies the number of days a note needs to be closed to no longer be downloaded
cs: Určuje počet dní po které musí být poznámka uzavřena, aby se již nestahovala

en: Display Advanced OAuth Parameters
cs: Zobrazit rozšířené parametry OAuth

en: Save to preferences
cs: Uložit do nastavení

en: Use OAuth for all requests to {0}
cs: Použít OAuth pro všechny požadavky na {0}

en: For user-based bandwidth limit instead of IP-based one
cs: Limit šířky pásma podle uživatele namísto podle IP adresy

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
cs: Nemáte přístupový token nutný k používání OAuth pro OSM. Proveďte autorizaci prosím.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
cs: Již máte přístupový token pro přístup OSM serveru pomocí OAuth.

en: Remove token
cs: Odebrat token

en: Remove token from JOSM. This does not revoke the token.
cs: Odebrat token z JOSM. Token nebude zrušen.

en: New Access Token
cs: Nový přístupový token

en: Click to step through the OAuth authorization process and generate a new Access Token
cs: Klikněte pro provedení autorizačním procesem OAuth a vygenerování nového přístupového tokenu

en: Click test access to the OSM server with the current access token
cs: Klikněte pro test přístupu k serveru OSM se současným přístupovým tokenem

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
cs: <html>Použít standardní URL OSM serveru (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Test the API URL
cs: Otestovat API URL

en: The API URL is valid.
cs: URL API je platné.

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
cs: Ověření selhalo. URL API se zdá být neplatné.

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
cs: OSM API URL nesmí být prázdné. Prosím, zadejte OSM API URL.

en: The current value is not a valid URL
cs: Současná hodnota není platné URL

en: Please enter the OSM API URL.
cs: Prosím, zadejte OSM API URL.

en: Use Overpass server for object downloads
cs: Pro stahování objektů použít server Overpass

en: Overpass server:
cs: Server Overpass:

en: Configure whether to use a proxy server
cs: Konfigurace používání proxy serveru

en: No proxy for
cs: Žádná proxy pro

en: Proxy only for
cs: Proxy pouze pro

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
cs: Zadejte uživatelské jméno a heslo, pokud vaše proxy vyžaduje ověření totožnosti.

en: No proxy for (hosts):
cs: Žádná proxy pro (hostitele)

en: Proxy only for (hosts):
cs: Proxy pouze pro (hostitele)

en: No proxy
cs: Žádná proxy

en: Use standard system settings
cs: Použít standardní systémové nastavení

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
cs: Použít standardní systémové nastavení (Zakázáno, pro povolení spusťte JOSM s parametrem<tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt>)

en: Manually configure a HTTP proxy
cs: Manuální konfigurace HTTP proxy

en: Use a SOCKS proxy
cs: Použít SOCKS proxy

en: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
cs: JOSM je nastaven, aby používal proxy podle nastavení systému, ale JVM není nastavena, aby je byla schopna zjistit. Měním nastavení na ''Žádná proxy''

en: OSM Server
cs: Server OSM

en: Connection Settings for the OSM server.
cs: Nastavení připojení k OSM serveru.

en: Please enter your OSM user name
cs: Prosím zadejte své uživatelské jméno pro OSM

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
cs: Uživatelské jméno nemůže být prázdné. Zadejte své uživatelské jméno pro OSM

en: Action
cs: Akce

en: Shortcut
cs: Klávesová zkratka

en: Shortcut Background: User
cs: Pozadí zkratky: Uživatel

en: Shortcut Background: Modified
cs: Pozadí zkratky: Změněno

en: Use default
cs: Použít výchozí

en: Key:
cs: Klávesa:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
cs: Upozornění: Používejte pouze skutečné klávesy!

en: Keyboard Shortcuts
cs: Klávesové zkratky

en: Changing keyboard shortcuts manually.
cs: Vlastní nastavení klávesových zkratek.

en: Data validator
cs: Kontrola dat

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
cs: Kontrolor OSM dat, hledající běžné chyby udělané uživateli a programy.

en: Available rules:
cs: Dostupná pravidla:

en: Active rules:
cs: Aktivní pravidla:

en: Add a new rule by entering filename or URL
cs: Přidejte nové pravidlo zadáním názvu souboru nebo URL

en: New rule entry:
cs: Zadání nového pravidla:

en: Remove the selected rules from the list of active rules
cs: Odebrat vybraná pravidla ze seznamu aktivních pravidel

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
cs: Upravit název souboru nebo URL u vybraného aktivního pravidla

en: Add the selected available rules to the list of active rules
cs: Přidat vybraná dostupná pravidla do seznamu aktivních pravidel

en: Reloads the list of available rules from ''{0}''
cs: Načte znovu seznam dostupných pravidel z ''{0}''

en: Loading rule sources from ''{0}''
cs: Nahrávám zdroje pravidel z ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of rule sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
cs: <html>Selhalo načtení seznamu zdrojů pravidel z <br>''{0}''.<br><br>Podrobnosti (nepřeložené):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in rule list ''{0}''. Got ''{1}''
cs: Varování: neplatný formát položky v seznamu pravidel ''{0}''. Načteno ''{1}''

en: Tag checker rules
cs: Pravidla kontroly značek

en: Choose Tag checker rules to enable
cs: Zvolte pravidla kontroly značek, která chcete povolit

en: Use ignore list.
cs: Používat seznam výjimek.

en: Use the ignore list to suppress warnings.
cs: Používat seznam výjimek k potlačení varování.

en: Use error layer.
cs: Použít vrstvu s chybami

en: Use the error layer to display problematic elements.
cs: Použít vrstvu s chybami pro zobrazení problematických prvků.

en: Show informational level.
cs: Zobrazovat i informační zprávy.

en: Show the informational tests.
cs: Zobrazovat informační testy.

en: Show informational level on upload.
cs: Zobrazovat informační zprávy při nahrávání.

en: Show the informational tests in the upload check windows.
cs: Zobrazovat informační testy v oknech kontroly nahrávání.

en: On demand
cs: Na požádání

en: On upload
cs: Při nahrávání

en: Tests
cs: Testy

en: Choose tests to enable
cs: Zvolte testy, které chcete povolit

en: Beginning task {2}: {0}{1}
cs: Zahájení úkolu {2}: {0}{1}

en: Finishing task {2}: {0}{1} ({3})
cs: Dokončování úkolu {2}: {0}{1} ({3})

en: Progress of task {2}: {0}{1} is {3}% ({4})
cs: Průběh úkolu {2}: {0}{1} je {3}% ({4})

en: multiple
cs: vícenásobný

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
cs[0]: Odstranit staré klíče z {0} objektů
cs[1]: Odstranit staré klíče z {0} objektu
cs[2]: Odstranit staré klíče z {0} objektů

en: Delete the selection in the tag table
cs: Smazat vybrané prvky v tabulce značek

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
cs: Použít předvolbu "{0}" ze skupiny "{1}"

en: Use preset ''{0}''
cs: Použít předvolbu "{0}"

en: Elements of type {0} are supported.
cs: Prvky typu {0} jsou podporovány.

en: This preset also sets: {0}
cs: Tato předvolba také nastavuje: {0}

en: Apply Preset
cs: Aplikovat předvolbu

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since nothing has been selected!
cs: Předvolbu <i>{0}</i> nelze aplikovat, protože nebylo nic zvoleno!

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since the selection is unsuitable!
cs: Předvolbu <i>{0}</i> nelze aplikovat, protože výběr je nevhodný!

en: Change {0} object | Change {0} objects
cs[0]: Změnit {0} objekt
cs[1]: Změnit {0} objekty
cs[2]: Změnit {0} objektů

en: Nothing selected!
cs: Nic není zvoleno!

en: Selection unsuitable!
cs: Vybrány nevhodné objekty!

en: Change Tags
cs: Změnit značky

en: Add or remove toolbar button
cs: Přidat nebo odebrat tlačítko nástrojové lišty

en: Unknown type: {0}
cs: Neznámý typ: {0}

en: Preset group {1} / {0}
cs: Skupina předvoleb {1} / {0}

en: Preset group {0}
cs: Skupina předvoleb {0}

en: Reference {0} is being used before it was defined
cs: Odkaz {0} je používán předtím, než byl definován

en: Reference stack for {0} is too large
cs: Referenční stack  {0} je příliš velký

en: Roles cannot appear more than once
cs: Role se nesmí vyskytovat víc než jednou

en: Preset role element without parent
cs: Prvek role předvolby bez rodiče

en: Preset sub element without parent
cs: Pod-prvek předvolby bez rodiče

en: Error parsing {0}:
cs: Chyba parsování {0}:

en: Search presets
cs: Najít předvolby

en: Search for objects by preset...
cs: Hledat objekty podle předvolby...

en: Search for objects by their presets.
cs: Hledat objekty podle jejich předvoleb.

en: Search for objects by preset
cs: Hledat objekty dle předvolby

en: Show only applicable to selection
cs: Zobrazit pouze aplikovatelné na výběr

en: Search in tags
cs: Hledat ve značkách

en: Add toolbar button
cs: Přidat tlačítko do nástrojové lišty

en: Preset preferences...
cs: Nastavení předvolby...

en: Click to open the tagging presets tab in the preferences
cs: Otevřít záložku Předvolby značení v dialogu Nastavení editoru JOSM

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' is not "{2}"
cs: Chybná předvolba značení ''{0}-{1}'' - metoda Javy zadaná ve ''values_from'' není "{2}"

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' threw {2} ({3})
cs: Chybná předvolba značení ''{0}-{1}'' - v metodě Javy zadané ve ''values_from'' došlo k výjimce {2} ({3})

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - number of items in ''{2}'' must be the same as in ''values''
cs: Nefunkční předvolba tagování "{0}-{1}" - počet objektů v "{2}" musí být stejný jako v "hodnotách"

en: Detailed information: {0} <> {1}
cs: Podrobné informace: {0} <> {1}

en: <different>
cs: <různé>

en: This corresponds to the key ''{0}''
cs: To odpovídá klíči ''{0}''

en: More information about this feature
cs: Více informací o této předvolbě

en: Optional Attributes:
cs: Volitelné atributy:

en: Edit also …
cs: Upravit také...

en: Keeps the original values of the selected objects unchanged.
cs: Ponechá původní hodnoty vybraných objektů nezměněny.

en: Sets the key ''{0}'' to the value ''{1}''.
cs: Nastaví klíč "{0}" na hodnotu "{1}".

en: Clears the key ''{0}''.
cs: Odstraní klíč "{0}".

en: Unknown ISO-3166 Code: {0}
cs: Neznámý kód ISO-3166: {0}

en: Unknown requisite: {0}
cs: Neznámý vyžadovaný: {0}

en: Unknown regexp value: {0}
cs: Neznámá hodnota regulárního výrazu: {0}

en: Illegal member expression: {0}
cs: Nepovolený členský výraz: {0}

en: Available roles
cs: Dostupné role

en: count
cs: počet

en: elements
cs: prvky

en: Select auto-increment of {0} for this field
cs: Nastavit automatickou změnu tohoto pole o {0}

en: Cancel auto-increment for this field
cs: Zrušit automatickou změnu tohoto pole

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
cs: Nastavitelný {0} není dosud registrován. Nemohu nastavit spoluúčast v nastavení synchronizace.

en: Adjustable {0} not registered yet.
cs: Nastavitelný {0} není dosud registrován.

en: Some of the key listeners forgot to remove themselves: {0}
cs: Některé funkce navázané na klávesy se zapomněly odstranit: {0}

en: Some of the key modifier listeners forgot to remove themselves: {0}
cs: Některé funkce na modifikaci kláves se zapomněly odstranit: {0}

en: All files (*.*)
cs: Všechny soubory (*.*)

en: Received error page:
cs: Obdržena chybová stránka:

en: {0}... [please type its number]
cs: {0}… [zadejte prosím jeho číslo]

en: Preference with key ''{0}'' does not include ''{1}''. Cannot restore window geometry from preferences.
cs: Nastavení s klíčem ''{0}'' neobsahuje ''{1}''. Nelze obnovit geometrii okna z nastavení.

en: Preference with key ''{0}'' does not provide an int value for ''{1}''. Got {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
cs: nastavení s klíčem ''{0}'' nemá celočíselnou hodnotu pro ''{1}''. Získáno: {2}. Nelze obnovit geometrii okna z nastavení.

en: Failed to parse field ''{1}'' in preference with key ''{0}''. Exception was: {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
cs: Selhalo zpracování pole ''{1}'' v nastavení s klíčem ''{0}''. Výjimka byla: {2}. Nelze obnovit geometrii okna z nastavení.

en: Preference with key ''{0}'' does not exist. Cannot restore window geometry from preferences.
cs: Nastavení s klíčem ''{0}'' neexistuje. Nelze obnovit geometrii okna z nastavení.

en: Ignoring malformed geometry: {0}
cs: Ignoruji zdeformovanou geometrii: {0}

en: Input validation: error
cs: Validace vstupu: chyba

en: Input validation: error background
cs: Validace stupu: pozadí chyby

en: Input validation: warning
cs: Validace vstupu: varování

en: Input validation: warning foreground
cs: Vstupní validace: varování v popředí

en: Input validation: warning background
cs: Validace vstupu: pozadní varování

en: Input validation: valid
cs: Validace vstupu: platné

en: Min. latitude
cs: Min. šířka

en: Min. longitude
cs: Min. délka

en: Max. latitude
cs: Max. šířka

en: Max. longitude
cs: Max. délka

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
cs: URL z www.openstreetmap.org (vložením URL můžete určit ohraničující rámeček)

en: The current value is not a valid changeset ID. Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
cs: Aktuální hodnota není platným ID sady změn. Zadejte, prosím, celé kladné číslo nebo URL sady změn.

en: Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
cs: Zadejte, prosím, celé kladné číslo nebo URL sady změn.

en: Please select the row to edit.
cs: Zvolte řádek k editaci

en: Add a new source to the list.
cs: Přidat nový zdroj do seznamu.

en: Edit the selected source.
cs: Upravit zvolený zdroj.

en: Delete the selected source from the list.
cs: Smazat vybraný zdroj ze seznamu.

en: Enter a search expression
cs: Zadejte hledaný výraz

en: Right to Left
cs: Zprava doleva

en: Switch the text orientation to Right-to-Left.
cs: Přepnout orientaci textu na zprava doleva.

en: Left to Right
cs: Zleva doprava

en: Switch the text orientation to Left-to-Right.
cs: Přepnout orientaci textu na zleva doprava.

en: The current value is not a valid OSM ID. Please enter an integer value > 0
cs: Aktuální hodnota není validním ID OSM. Zadejte prosím celé číslo > 0

en: false: the property is explicitly switched off
cs: nevybráno: vlastnost je explicitně vypnutá

en: false: the property ''{0}'' is explicitly switched off
cs: nepravda: vlastnost ''{0}'' je explicitně vypnuta

en: true: the property is explicitly switched on
cs: vybráno: vlastnost je explicitně zapnutá

en: true: the property ''{0}'' is explicitly switched on
cs: pravda: vlastnost ''{0}'' je explicitně zapnuta

en: partial: different selected objects have different values, do not change
cs: částečně vybráno: vlastnost je u vybraných objektů nastavena rozdílně

en: partial: different selected objects have different values for ''{0}'', do not change
cs: částečně: různé zvolené objekty mají různé hodnoty ''{0}'', neměnit

en: unset: do not set this property on the selected objects
cs: nenastaveno: vlastnost není pro vybrané objekty nastavena

en: unset: do not set the property ''{0}'' on the selected objects
cs: nenastaveno: nenastavovat vlastnost ''{0}'' na zvolených objektech

en: Cut
cs: Vyjmout

en: Right click = copy to clipboard
cs: Pravé kliknutí = kopírovat do schránky

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
cs: povinný atribut ''{0}'' chybí

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
cs: nedovolená hodnota povinného atributu ''{0}'' typu long , zadáno ''{1}''

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
cs: nedovolená hodnota povinného atributu ''{0}'' typu long (>=0), zadáno ''{1}''

en: Illegal value for attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
cs: Chybná hodnota v atributu ''{0}'' typu "double". Zadáno bylo ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
cs: nedovolená hodnota povinného atributu ''{0}'' typu boolean, zadáno ''{1}''

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
cs: Nedovolená hodnota povinného atributu ''{0}'' typu OsmPrimitiveType.  Obdrženo ''{1}''.

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
cs: Cesta s externím ID ''{0}'' obsahuje chybějící bod s externím ID ''{1}''.

en: Deleted node {0} is part of way {1}
cs: Smazaný uzel {0} je součástí cesty {1}

en: Way {0} with {1} nodes is incomplete because at least one node was missing in the loaded data.
cs: Cesta {0} s {1} uzly není kompletní, protože v načtených datech alespoň jeden uzel scházel.

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
cs: Relace s externím id ''{0}'' odkazuje na chybějící prvek s externím id ''{1}''.

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
cs: Smazaný člen {0} je používán v relaci {1}

en: Prepare OSM data...
cs: Připravuji OSM data...

en: Parsing OSM data...
cs: Zpracovávám OSM data...

en: Preparing data set...
cs: Připravuji datovou sadu...

en: Post-processing data set...
cs: Následné zpracování datové sady...

en: Rendering data set...
cs: Vykreslování datové sady...

en: Missing required attribute ''{0}''.
cs: Chybějící povinný atribut ''{0}''.

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neplatná číselná hodnota vlastnosti "{0}". Přijatá hodnota je "{1}"

en: Unsupported version: {0}
cs: Nepodporovaná verze: {0}

en: Missing mandatory attributes on element ''bounds''. Got minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{2}'',maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.
cs: Chybí povinné atributy prvku ''bounds''. Dostal jsem: minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{2}'',maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.

en: Illegal object with ID=0.
cs: Neplatný objekt s id=0

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
cs: Neplatná hodnota vlastnosti "version" (verze) na prvku s ID {0}. Obdrženo {1}.

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
cs: Chybějící atribut ''version'' (verze) u prvku OSM s id {0}.

en: Normalizing value of attribute ''version'' of element {0} to {2}, API version is ''{3}''. Got {1}.
cs: Normalizuji hodnotu atributu ''version'' prvku {0} na {2}, verze API je ''{3}''. Dostal jsem {1}.

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
cs: Neznámá, nebo nepodporovaná verze API. Nalezeno {0}

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
cs: Neplatná hodnota atributu ''changeset'' u nového objektu {1}. Nalezeno {0}. Nastavuji na 0.

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
cs: Neplatná hodnota pro atribut ''changeset''. Nalezeno {0}.

en: Missing key or value attribute in tag.
cs: Ve značce chybí klíč nebo hodnota.

en: Illegal value for attributes ''lat'', ''lon'' on node with ID {0}. Got ''{1}'', ''{2}''.
cs: Neplatné hodnoty atributů ''lat'', ''lon'' na uzlu ID {0}. Dostal jsem ''{1}'', ''{2}''.

en: Deleted way {0} contains nodes
cs: Smazaná cesta {0} obsahuje uzly

en: Deleted relation {0} contains members
cs: Smazaná relace {0} obsahuje členy

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
cs: Chybějící atribut ''ref'' na členu v relaci {0}

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
cs: Neplatná hodnota atributu ''ref'' na členu v relaci {0}. Nalezeno {1}

en: Incomplete <member> specification with ref=0
cs: Nekompletní <member> specifikace s ref=0

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
cs: Chybějící atribut ''type'' na členu {0} v relaci {1}

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
cs: Neplatná hodnota atributu ''type'' na členu {0} v relaci {1}. Nalezeno {2}.

en: Downloading points {0} to {1}...
cs: Stahuji body {0} až {1}...

en: Contacting OSM Server...
cs: Připojování k serveru OSM...

en: Failed to open input stream for resource ''{0}''
cs: Nepodařilo se otevřít vstupní proud zdroje ''{0}''

en: Failed to open file with extension ''{2}'' and namepart ''{3}'' in zip file ''{0}''. Exception was: {1}
cs: Nepovedlo se otevřít soubor s příponou ''{2}'' a jménem ''{3}'' ze souboru ZIP ''{0}''. Došlo k výjimce: {1}

en: Cache update for {0}
cs: Aktualizace keše pro {0}

en: The requested URL {0} was not found
cs: Požadované URL {0} nebylo nalezeno

en: Failed to rename file {0} to {1}.
cs: Nepodařilo se přejmenovat soubor {0} na {1}.

en: Failed to load {0}, use cached file and retry next time: {1}
cs: Nepodařilo se načíst {0}, použijte nakešovaný soubor a opakujte pokus později: {1}

en: Illegal value of attribute ''{0}'' of element ''{1}'' in server capabilities. Got ''{2}''
cs: Neplatná hodnota atributu ''{0}'' prvku ''{1}'' ve schopnostech serveru. Dostal jsem ''{2}''

en: Error adding certificate {0} - certificate fingerprint mismatch. Expected {1}, was {2}
cs: Chyba při přidávání certifikátu {0} - nesedí otisk prstu certifikátu. Očekáváno {1}, bylo {2}

en: Failed to parse date ''{0}'' replied by server.
cs: Nepodařilo se rozklíčovat datum ''{0}'' z odpovědi serveru.

en: Unexpected format of error header for conflict in changeset update. Got ''{0}''
cs: Nečekaný formát chybového záhlaví konfliktu při aktualizaci sady změn. Dostal jsem ''{0}''

en: Unexpected value for ''{0}'' in changeset query url, got {1}
cs: Neočekávaná hodnota ''{0}'' v URL požadavku na sadu změn. Obdrženo: {1}

en: Illegal longitude value for parameter ''{0}'', got {1}
cs: Neplatná hodnota parametru zem. délky ''{0}'', obdrženo: {1}

en: Illegal latitude value for parameter ''{0}'', got {1}
cs: Neplatná hodnota parametru zem. šířky ''{0}'', obdrženo: {1}

en: Cannot create a changeset query including both the query parameters ''uid'' and ''display_name''
cs: Nelze vytvořit dotaz na sadu změn s oběma parametry ''uid'' a ''display_name''

en: Unsupported parameter ''{0}'' in changeset query string
cs: Nepodporovaný parametr ''{0}'' v řetězci dotazu na sadu změn

en: Unexpected format for port number in preference ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neočekávaný formát čísla portu v předvolbách ''{0}''. Nalezeno ''{1}''.

en: The proxy will not be used.
cs: Proxy server nebude použit.

en: Illegal port number in preference ''{0}''. Got {1}.
cs: Chybné číslo portu v nastavení ''{0}''. Nalezeno {1}.

en: Unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
cs: Nalezena neočekávaná hodnota pro nastavení ''{0}''. Nalezeno ''{1}''. Proxy se nebude používat.

en: Unexpected parameters for HTTP proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
cs: Neočekávané hodnoty pro HTTP proxy. Obdržen hostitel ''{0}'' a port ''{1}''.

en: Unexpected parameters for SOCKS proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
cs: Neočekávané hodnoty pro SOCKS proxy. Obdržen hostitel ''{0}'' a port ''{1}''.

en: Connection to proxy ''{0}'' for URI ''{1}'' failed. Exception was: {2}
cs: Nezdařilo se připojení k proxy ''{0}'' pro URI ''{1}''. Došlo k výjimce: {2}

en: The JVM is not configured to lookup proxies from the system settings. The property ''java.net.useSystemProxies'' was missing at startup time.  Will not use a proxy.
cs: JVM není nastavena, aby vyhledávala proxy v nastavení systému. Vlastnost ''java.net.useSystemProxies'' nebyla při startu dostupná. Proxy se nebude používat.

en: Parsing response from server...
cs: Zpracovávám odpověď ze serveru...

en: Postprocessing uploaded data...
cs: Následné zpracování nahraných dat...

en: Unexpected XML element with name ''{0}''
cs: Neočekávaný XML prvek s názvem ''{0}''

en: Relation/non-geometry feature without properties found: {0}
cs: Nalezena relace/ne-geometrický prvek bez vlastností: {0}

en: Relation/non-geometry feature without type found: {0}
cs: Nalezena relace/ne-geometrický prvek bez typu: {0}

en: Unknown json object found {0}
cs: Nalezen neznámý objekt json {0}

en: Geometry of feature {0} is null
cs: Geometrie prvku {0} je prázdná

en: Downloading OSM data...
cs: Stahuji data OpenStreetMap...

en: {0} element does not have valid latitude and/or longitude.
cs: Prvek {0} nemá platnou zeměpisnou šířku a/nebo délku.

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
cs: Chyba parsování: Chybná struktura GPX dokumentu

en: (at line {0}, column {1})
cs: (na řádce {0}, sloupci {1})

en: The file was created by "{0}".
cs: Soubor byl vytvořen "{0}".

en: Unknown mode {0}.
cs: Neznámý režim {0}.

en: get number of unread messages
cs: získat počet nepřečtených zpráv

en: Message notifier
cs: Oznamování zpráv

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
cs: Stahuji balík uzlů z ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
cs: Stahuji balík cest z ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
cs: Stahuji balík relací z ''{0}''

en: Downloading {0} object from ''{1}'' | Downloading {0} objects from ''{1}''
cs[0]: Stahuji {0} objekt z ''{1}''
cs[1]: Stahuji {0} objekty z ''{1}''
cs[2]: Stahuji {0} objektů z ''{1}''

en: Server replied with response code 404, retrying with an individual request for each object.
cs: Server odpověděl kódem 404, opakuji s žádostí po jednotlivých objektech.

en: Fetching node with id {0} from ''{1}''
cs: Stahuji uzel s id {0} z ''{1}''

en: Fetching way with id {0} from ''{1}''
cs: Stahuji cestu s id {0} z ''{1}''

en: Fetching relation with id {0} from ''{1}''
cs: Stahuji relaci s id {0} z ''{1}''

en: Server replied with response code 404 for id {0}. Skipping.
cs: Pro id {0} server odpověděl kódem 404. Přeskakuji.

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
cs: Výjimka desetinné čárky, pravděpodobně nějaké chybějící značky.

en: {0} not available (offline mode)
cs: {0} nedostupné (offline mód)

en: JOSM website
cs: webová stránka JOSM

en: Cache updates
cs: Aktualizace keše

en: Certificates
cs: Certifikáty

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
cs: Očekávána sada změn s ID > 0. Dostal jsem {0}.

en: Unable to initialize OSM API.
cs: Nepodařilo se inicializovat OSM API.

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
cs: Tato verze JOSM není kompatibilní s nakonfigurovaným serverem.

en: It supports protocol version 0.6, while the server says it supports {0} to {1}.
cs: Podporován je protokol verze 0.6, ale server tvrdí že podporuje od {0} do {1}.

en: Unexpected format of ID replied by the server. Got ''{0}''.
cs: neočekávaný formát id získaný ze serveru, získáno ''{0}''

en: Unexpected format of new version of modified primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neočekávaný formát nové verze změněného prvku ''{0}''. Obdrženo ''{1}''.

en: Unexpected format of new version of deleted primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neočekávaný formát nové verze smazaného prvku ''{0}''. Nalezeno ''{1}''.

en: Creating changeset...
cs: Vytvářím sadu změn...

en: Successfully opened changeset {0}
cs: Úspěšně otevřená sada změn {0}

en: Updating changeset...
cs: Aktualizuji sadu změn...

en: Updating changeset {0}...
cs: Aktualizuji sadu změn {0}...

en: Closing changeset...
cs: Zavírám sadu změn...

en: Changeset must be closed in order to add a comment
cs: Aby se dal přidat komentář, musí být sada změn uzavřena.

en: Preparing upload request...
cs: Připravuji požadavek na nahrání...

en: Waiting 10 seconds ...
cs: Čekám 10 sekund ...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
cs: Zkusím nový pokus, {0} z {1}, během {2} sekund ...

en: OK - trying again.
cs: OK - další pokus.

en: Starting retry {0} of {1}.
cs: Zahajuji pokus {0} z {1}.

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
cs: Současná sada změn je prázdná. Nelze nahrát data na server.

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
cs: ID aktuální sady změn musí být větší než 0. Aktuální ID je {0}.

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
cs: Očekávána otevřená sada změn. Nalezena uzavřená sada změn s id {0}.

en: Note upload failed
cs: Nahrání poznámky se nezdařilo

en: Error parsing note response from server
cs: Chyba ve zpracování odpovědi serveru

en: The server replied an error with code {0}.
cs: Server odpověděl chybou s kódem {0}

en: (Code={0})
cs: (Kód={0})

en: Prolog of OsmChange document already written. Please write only once.
cs: Prolog dokumentu OsmChange už byl zapsán. Prosím, zapište pouze jednou.

en: Prolog of OsmChange document not written yet. Please write first.
cs: Prolog dokumentu OsmChange ještě nebyl zapsán. Prosím, zapište první.

en: Unsupported start element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
cs: Nepodporovaný počáteční prvek ''{0}'' v obsahu sady změn na pozici ({1},{2}). Přeskakuji.

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
cs: Chybná struktura dokumentu. Nalezen bod, cesta, nebo relace mimo ''create'','' modify'', nebo ''delete''.

en: Unsupported end element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
cs: Nepodporovaný koncový prvek ''{0}'' v obsahu sady změn na pozici ({1},{2}). Přeskakuji.

en: Parsing changeset content ...
cs: Procházení obsahu sady změn…

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neplatná booleovská hodnota pro atribut ''{0}''. Nalezeno ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neplatná hodnota pro atribut ''{0}''. Nalezeno ''{1}''.

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Chybná číselná hodnota atributu ''{0}''. Nalezeno ''{1}''.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' of XML element {1}.
cs: Chybí povinný atribut ''{0}'' XML prvku {1}.

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
cs: Ve vstupních datech nalezen nedefinovaný prvek ''{0}''. Přerušuji.

en: Parsing list of changesets...
cs: Procházení seznamu sad změn…

en: Obtain OAuth 2.0 token for authentication?
cs: Získat token OAuth 2.0 pro ověření?

en: Obtain authentication to OSM servers
cs: Získat ověření pro servery OSM

en: Failed to sign a HTTP connection with an OAuth Authentication header
cs: Nepodařilo se podepsat spojení HTTP pomocí hlavičky ověřování totožnosti OAuth

en: Unexpected value for preference ''{0}''. Got ''{1}''.
cs: Neočekávaná hodnota nastavení ''{0}''. Nalezeno ''{1}''.

en: Parsing OSM history data ...
cs: Parsuji data historie OSM ...

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
cs: Ve vstupních datech nalezen nedefinovaný prvek ''{0}''. Přeskakuji.

en: Reading was canceled
cs: Čtení bylo zrušeno

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <nd> of way {1}.
cs: Chybějící povinný atribut ''{0}'' na <nd> v cestě {1}

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
cs: Neplatná hodnota atributu ''ref'' prvku <nd>. Dostal jsem {0}.

en: Line {0} column {1}:
cs: Řádek {0} sloupec {1}:

en: Downloading referring ways ...
cs: Stahování odkazovaných cest ...

en: Downloading referring relations ...
cs: Stahování odkazovaných relací ...

en: Reading changesets...
cs: Načítání sad změn...

en: Downloading changesets ...
cs: Stahuji sady změn...

en: Reading changeset {0} ...
cs: Načítání sady změn {0}...

en: Downloading changeset {0} ...
cs: Stahuji sadu změn {0} ...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
cs[0]: Stahuji {0} sadu změn ...
cs[1]: Stahuji {0} sady změn ...
cs[2]: Stahuji {0} sad změn ...

en: Downloading content for changeset {0} ...
cs: Stahuji obsah sady změn {0} ...

en: Contacting OSM Server for {0}
cs: Kontaktuji server OSM kvůli {0}

en: Downloading history...
cs: Stahování historie...

en: Contacting Server...
cs: Připojování k serveru...

en: Downloading OSM notes...
cs: Stahuji poznámky (Notes) k OSM...

en: Downloading data...
cs: Stahuji data...

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
cs: Nemohu se připojit k OSM serveru. Prosím zkontrolujte si připojení k internetu.

en: Reading error text failed.
cs: Nepovedlo se načíst chybové hlášení.

en: XML tag <user> is missing.
cs: Chybí XML značka <user>.

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
cs: Chybějící atribut ''{0}'' na značce XML ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
cs: Neplatná hodnota atributu ''{0}'' XML značky ''{1}''. Nalezeno {2}.

en: Reading user info ...
cs: Získávám informace o uživateli ...

en: Reading user preferences ...
cs: Čtení uživatelských převoleb...

en: Starting to upload with one request per primitive ...
cs: Začínám nahrávat na server s jedním požadavkem na každý prvek ...

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
cs: {0}% ({1}/{2}), {3} zbývá. Nahrávám uzel ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
cs: {0}% ({1}/{2}), {3} zbývá. Nahrávám cestu ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
cs: {0}% ({1}/{2}), {3} zbývá. Nahrávám relaci ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
cs: Začínám nahrávat vše v jednom požadavku ...

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
cs: Hodnota >0 je očekávaná pro parametr ''{0}'', obdrženo {1}

en: Starting to upload in chunks...
cs: Začínám nahrávat po částech...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
cs[0]: ({0}/{1}) Nahrávám {2} objekt...
cs[1]: ({0}/{1}) Nahrávám {2} objekty...
cs[2]: ({0}/{1}) Nahrávám {2} objektů...

en: Uploading data ...
cs: Nahrávám data na server ...

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
cs: Nalezeno neočekávané id 0 prvku OSM

en: Failed to evaluate {0}
cs: Selhalo vyhodnocení {0}

en: Unexpected value for key ''{0}'' in preferences, got ''{1}''
cs: Nalezena neočekávaná hodnota klíče ''{0}'' v nastavení: ''{1}''

en: {0} bytes have been read
cs: {0} bajtů bylo načteno

en: unspecified reason
cs: nespecifikovaný důvod

en: Error playing sound
cs: Chyba přehrávání zvuku

en: This is after the end of the recording
cs: Toto je až za koncem nahrávky

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Note:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file on your computer. </p></body></html>
cs: <html><body><p class="warning-body"><strong>Pozor:</strong> Heslo je ukládáno jako čitelný text v souboru předvoleb JOSM na vašem počítači. </p></body></html>

en: Save user and password (unencrypted)
cs: Uložit uživatelské jméno a heslo (nezašifrované)

en: Styles size {0} does not match layers size {1}
cs: Velikost stylů {0} neodpovídá velikosti vrstev {1}

en: Assume
cs: Převzít

en: Existing values
cs: Současné hodnoty

en: <delete from {0} objects>
cs: <vymazat z {0} objektů>

en: Old values of
cs: Staré hodnoty

en: Add tags to selected objects
cs: Přidat značky ke zvoleným objektům

en: Add selected tags
cs: Přidat vybrané značky

en: Add all tags
cs: Přidat všechny značky

en: Add checked tags to selected objects
cs: Přidat zatrhnuté značky do vybraných objektů

en: Shift+Enter: Add all tags to selected objects
cs: Shift+Enter: Přidat všechny značky do vybraných objektů

en: Enable the checkbox to accept the value
cs: Hodnotu přijmete zatržením políčka

en: Accept all tags from {0} for this session
cs: Přijmout všechny značky z {0} pro toto sezení

en: Load data from API
cs: Nahrávat data z API

en: Import data from URL
cs: Importovat data z URL

en: Open local files
cs: Otevírat lokální soubory

en: Open remote files
cs: Otevřít vzdálené soubory

en: Load imagery layers
cs: Načíst vrstvy mapových podkladů

en: Change the selection
cs: Měnit výběr

en: Change the viewport
cs: Měnit pohled

en: Create new objects
cs: Vytvářet nové objekty

en: Read protocol version
cs: Číst verzi protokolu

en: Cannot start IPv4 remotecontrol server on port {0}: {1}
cs: Nemohu spustit server vzdáleného ovládání IPv4 na portu {0}: {1}

en: Cannot start IPv6 remotecontrol server on port {0}: {1}
cs: Nemohu spustit server vzdáleného ovládání IPv6 na portu {0}: {1}

en: RemoteControl::Accepting remote connections on {0}:{1}
cs: Vzdálené ovládání::Přijímá spojení na {0}:{1}

en: RemoteControl::Server {0}:{1} stopped.
cs: Vzdálené ovládání::Server {0}:{1} zastaven.

en: Remote Control has been asked to create a new node.
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o vytvoření nového uzlu.

en: Coordinates:
cs: Souřadnice:

en: There is no layer opened to add node
cs: Pro přidání bodu není otevřena žádná vrstva

en: Remote Control has been asked to create a new way.
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o vytvoření nové cesty.

en: Invalid coordinates: {0}
cs: Neplatné souřadnice: {0}

en: There is no layer opened to add way
cs: Pro přidání cesty není otevřená žádná cesta

en: Add way
cs: Přidat cestu

en: Remote Control has been asked to report its supported features. This enables web sites to guess a running JOSM version
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno, aby oznámilo jaké funkce podporuje. To umožní, aby weby odhadly verzi spuštěného JOSM.

en: Remote Control has been asked to load an imagery layer from the following URL:
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o načtení vrstvy mapových podkladů z následující adresy:

en: Remote imagery
cs: Vzdálené mapové podklady

en: The following keys are mandatory, but have not been provided: {0}
cs: Následující klíče jsou povinné, ale nebyly poskytnuty: {0}

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o import dat z následujícího URL:

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o nahrání dat z API.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto selected objects.
    Since no objects have been selected before this click, no tags were added.
    Select one or more objects and click the link again.
cs: Kliknuli jste na odkaz na vzdálené ovládání JOSM, které by přidalo značky na objekty.
    Jelikož před tímto kliknutím nebyly vybrány žádné objekty, žádné značky nebyly přidány.
    Vyberte jeden nebo více objektů a klikněte na odkaz znovu.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto objects.
    Unfortunately that link seems to be broken.
    Technical explanation: the URL query parameter ''select='' or ''search='' has an invalid value.
    Ask someone at the origin of the clicked link to fix this.
cs: Kliknuli jste na odkaz na vzdálené ovládání JOSM, které by přidalo značky na objekty.
    Bohužel tento odkaz vypadá rozbitý.
    Technické vysvětlení: parametr URL dotazu ''select='' nebo ''search='' má neplatnou hodnotu.
    Požádejte toho, kdo tento odkaz vytvořil, ať ho opraví.

en: The latitudes must be between {0} and {1}
cs: Zeměpisné šířky musí být mezi {0} a {1}

en: The longitudes must be between {0} and {1}
cs: Zeměpisné délky musí být mezi {0} a {1}

en: The minima must be less than the maxima
cs: Minimum musí být menší než maximum

en: Remote Control has been asked to load the following data:
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o stažení těchto dat:

en: Loading data
cs: Načítají se data

en: Remote Control has been asked to load objects (specified by their id) from the API.
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o načtení objektů (určených pomocí id) z API.

en: No valid object identifier has been provided
cs: Nebyl uveden žádný platný identifikátor objektu

en: Remote Control has been asked to open a local file.
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o otevření místního souboru.

en: Do you want to allow this?
cs: Chcete toto povolit?

en: Yes, always
cs: Ano, vždy

en: Yes, once
cs: Ano, jednou

en: Confirm Remote Control action
cs: Potvrdit akci vzdáleného ovládání

en: Remote Control has been asked to report its protocol version. This enables web sites to detect a running JOSM.
cs: Vzdálené ovládání bylo požádáno o oznámení své verze protokolu. To umožní, aby weby zjistily, že JOSM je spuštěn.

en: local file
cs: lokální soubor

en: include
cs: zahrnout

en: Layer contains unsaved data - save to file.
cs: Vrstva obsahuje neuložená data. Uložit je teď.

en: Layer does not contain unsaved data.
cs: Vrstva neobsahuje neuložená data.

en: Link to a OSM data file on your local disk.
cs: Odkaz na lokální datový soubor OSM.

en: Include OSM data in the .joz session file.
cs: Zapsat data OSM do souboru sezení .joz.

en: Link to a GPX data file on your local disk.
cs: Odkaz na datový soubor GPX na vašem pevném disku.

en: Include GPX data in the .joz session file.
cs: Zahrnout data GPX do souboru sezení .joz.

en: No file association
cs: Žádná asociace souboru

en: GPX data will be included in the session file.
cs: Data GPX budou zahrnuta do souboru sezení.

en: OSM data will be included in the session file.
cs: Data OSM budou uložena do souboru sezení.

en: Version ''{0}'' of meta data for geoimage layer is not supported. Expected: 0.1
cs: Verze ''{0}'' metadat vrstvy geoimage není podporována. Očekávána: 0.1

en: include marker layer "{0}"
cs: včetně značky vrstvy "{0}"

en: Version ''{0}'' of meta data for gpx track layer is not supported. Expected: 0.1
cs: Verze ''{0}'' metadat vrstvy GPX trasy není podporována. Očekávána: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for imagery layer is not supported. Expected: 0.1
cs: Verze ''{0}'' metadat vrstvy mapových podkladů není podporována. Očekávána: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for marker layer is not supported. Expected: 0.1
cs: Verze metadat "{0}" po vrstvu markerů není podporovaná. Očekávaná: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for note layer is not supported. Expected: 0.1
cs: Verze''{0}'' metadat pro vrstvu poznámek není podporována. Očekáváno: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for osm data layer is not supported. Expected: 0.1
cs: Verze ''{0}'' metadat pro vrstvu OSM dat je nepodporovaná. Očekáváno: 0.1

en: File name expected for layer no. {0}
cs: Očekáván název souboru pro vrstvu číslo {0}

en: Session file (*.jos, *.joz)
cs: Soubor s uloženým sezením (*.jos, *.joz)

en: Unsupported scheme ''{0}'' in URI ''{1}''.
cs: Nepodporovaný režim ''{0}'' in URI ''{1}''.

en: Unexpected root element ''{0}'' in session file
cs: Neočekávaný kořenový prvek ''{0}'' v souboru sezení

en: Version ''{0}'' of session file is not supported. Expected: 0.1
cs: Verze ''{0}'' souboru sezení není podporována. Očekáváno: 0.1

en: missing mandatory attribute ''index'' for element ''layer''
cs: chybí povinný atribut ''index'' prvku ''layer''

en: unexpected format of attribute ''index'' for element ''layer''
cs: neočekávaný formát atributu ''index'' prvku ''layer''

en: attribute ''index'' ({0}) for element ''layer'' must be unique
cs: atribut ''index'' ({0}) prvku ''layer'' musí být unikátní

en: missing layer with index {0}
cs: chybí vrstva s indexem {0}

en: missing mandatory attribute ''name'' for element ''layer''
cs: chybí povinný atribut ''name'' prvku ''layer''

en: missing mandatory attribute ''type'' for element ''layer''
cs: chybí povinný atribut ''type'' prvku ''layer''

en: Unable to load layer
cs: Nelze načíst vrstvu

en: Cannot load layer of type ''{0}'' because no suitable importer was found.
cs: Nelze načíst vrstva typu "{0}" protože nebyl nalezen vhodný importní modul.

en: Cannot load layer {0} because it depends on layer {1} which has been skipped.
cs: Nelze načíst vrstvu {0}, protože závisí na vrstvě {1}, která byla přeskočena.

en: Error loading layer
cs: Chyba při načítání vrstvy

en: <html>Could not load layer {0} ''{1}''.<br>Error is:<br>{2}</html>
cs: <html>Nelze načíst vrstvu {0} ''{1}''.<br>Chyba:<br>{2}</html>

en: Skip layer and continue
cs: Přeskočit vrstvu a pokračovat

en: expected .jos file inside .joz archive
cs: v .joz archivu chybí soubor .jos

en: Failed to create missing plugin preferences directory: {0}
cs: Nepodařilo se vytvořit chybějící adresář předvoleb doplňků: {0}

en: Failed to create missing plugin user data directory: {0}
cs: Nepodařilo se vytvořit chybějící adresář uživalteských dat doplňků: {0}

en: Failed to create missing plugin cache directory: {0}
cs: Nepodařilo se vytvořit chybějící adresář keše doplňků: {0}

en: Skip Download
cs: Přeskočit stahování

en: Download Plugin
cs: Stáhnout doplněk

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
cs: Doplněk {1} vyžaduje JOSM verze {0}.

en: Download skipped
cs: Stahování přeskočeno

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
cs: Nelze stáhnout doplněk ''{0}''. Neznám odkaz pro jeho stažení. Stahování přeskakuji.

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
cs: Nelze stáhnout doplněk ''{0}''. Odkaz pro jeho stažení ''{1}'' není platným URL. Stahování přeskakuji.

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář pro doplněk ''{0}''

en: Downloading Plugin {0}...
cs: Stahuji doplněk {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
cs: Došlo k chybě v doplňku {0}

en: Disable plugin
cs: Zakázat doplněk

en: integrated into main program
cs: integrováno do programu

en: replaced by new {0} plugin
cs: nahrazen novým doplňkem {0}

en: no longer required
cs: již není potřeba

en: Plugin information
cs: Informace o doplňku

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
cs[0]: Následující doplněk již není potřeba a byl tedy deaktivován:
cs[1]: Následující doplňky již nejsou potřeba a byly tedy deaktivovány:
cs[2]: Následující doplňky již nejsou potřeba a byly tedy deaktivovány:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
cs: <html>Je požadováno načtení doplňku "{0}".<br>Tento doplněk se ale již dále nevyvíjí a bude velmi pravděpodobně způsobovat chyby.<br>Měl by být deaktivován.<br>Chcete jej smazat z nastavení?</html>

en: Plugin update
cs: Aktualizace zásuvného modulu

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
cs: Aktualizovali jste verzi JOSM.<br>Pokud chcete předejít potížím, je třeba aktualizovat také doplňky.<br><br>Chcete je aktualizovat ihned?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
cs: Doplňky byly naposledy aktualizovány před {0} dny.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
cs: Přeskakuji aktualizaci doplňků po aktualizaci JOSM. Automatická aktualizace při startu je zakázána.

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
cs: Přeskakuji aktualizaci doplňků po zadaném intervalu. Automatická aktualizace po startu je zakázána.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
cs: Spouštím aktualizaci doplňků po aktualizaci JOSM. Automatická aktualizace po startu je povolena.

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
cs: Spouštím aktualizaci doplňků po zadaném intervalu. Automatická aktualizace po startu je zakázána.

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
cs: Neočekávaná hodnota ''{0}'' nastavení ''{1}''. Bude se předpokládat hodnota ''ask'' (zeptat se).

en: Click to update the activated plugins
cs: Kliknutím aktualizujte aktivní doplňky

en: Skip update
cs: Vynechat aktualizaci

en: Click to skip updating the activated plugins
cs: Kliknutím přeskočíte aktualizaci aktivních doplňků

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
cs[0]: Doplněk {0} vyžaduje jiný doplněk, který nebyl nalezen. Chybějící doplněk:
cs[1]: Doplněk {0} vyžaduje jiné {1} doplňky, který nebyly nalezen. Chybějící doplňky:
cs[2]: Doplněk {0} vyžaduje jiných {1} doplňků, který nebyly nalezen. Chybějící doplňky:

en: Download and restart
cs: Stáhnout a restartovat

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
cs[0]: Kliknutím stáhnete chybějící doplněk a restartujete JOSM
cs[1]: Kliknutím stáhnete chybějící doplňky a restartujete JOSM
cs[2]: Kliknutím stáhnete chybějící doplňky a restartujete JOSM

en: Click to continue without this plugin | Click to continue without these plugins
cs[0]: Kliknutím pokračujete bez tohoto doplňku
cs[1]: Kliknutím pokračujete bez těchto doplňků
cs[2]: Kliknutím pokračujete bez těchto doplňků

en: Plugin {0} must be run on a {1} platform.
cs: Doplněk {0} musí běžet na platformě {1}.

en: Plugin {0} requires Java version {1}. The current Java version is {2}.<br>You have to update Java in order to use this plugin.
cs: Doplněk {0} vyžaduje verzi Java {1}. Současná verze Javy je {2}.<br>Pro používání tohoto doplňku musíte aktualizovat Javu.

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
cs: <html>Doplněk {0} vyžaduje JOSM verze {1}. Současná verze JOSM je {2}.<br>Pokud chcete doplněk používat, aktualizujte JOSM.</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
cs: Nemohu načíst doplněk {0}. Mám ho odstranit z nastavení?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
cs: načítám doplněk ''{0}'' (verze {1})

en: <html>Could not load plugin {0} because the plugin<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
cs: <html>Nelze načíst doplněk {0}, protože jeho základní<br>třída ''{1}'' nebyla nalezena.<br>Mám ho odstranit z nastavení?</html>

en: Loading plugins ...
cs: Načítání doplňků...

en: Checking plugin preconditions...
cs: Kontroluji požadavky doplňku...

en: Loading plugin ''{0}''...
cs: Načítám doplněk ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
cs[0]: JOSM nemůže nalézt informace o následujícím doplňku:
cs[1]: JOSM nemůže nalézt informace o následujících doplňcích:
cs[2]: JOSM nemůže nalézt informace o následujících doplňcích:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
cs[0]: Doplněk nebude načten.
cs[1]: Doplňky nebudou načteny.
cs[2]: Doplňky nebudou načteny.

en: Determining plugins to load...
cs: Určování doplňků k načtení...

en: Removing deprecated plugins...
cs: Odstraňuji zastaralé doplňky...

en: Removing unmaintained plugins...
cs: Odstraňuji neudržované doplňky...

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
cs[0]: Aktualizace následujícího doplňku selhala:
cs[1]: Aktualizace následujících doplňků selhala:
cs[2]: Aktualizace následujících doplňků selhala:

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
cs[0]: Otevřete prosím po startu konfiguraci JOSM a aktualizujte jej manuálně.
cs[1]: Otevřete prosím po startu konfiguraci JOSM a aktualizujte je manuálně.
cs[2]: Otevřete prosím po startu konfiguraci JOSM a aktualizujte je manuálně.

en: Plugin update failed
cs: Aktualizace doplňku selhala

en: Failed to find plugin {0}
cs: Nepodařilo se najít doplněk {0}

en: Failed to download plugin information list
cs: Nepodařilo se stáhnout seznam informací o doplňku

en: Click to delete the plugin ''{0}''
cs: Kliknutím smažete doplněk ''{0}''

en: Keep plugin
cs: Doplněk ponechat

en: Click to keep the plugin ''{0}''
cs: Kliknutím si ponecháte doplněk ''{0}''

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. {2}
cs: Nepodařilo se nainstalovat doplněk ''{0}'' z dočasného staženého souboru ''{1}''. {2}

en: Failed to delete outdated plugin ''{0}''.
cs: Nepodařilo se smazat zastaralý doplněk ''{0}''.

en: Failed to install already downloaded plugin ''{0}''. Skipping installation. JOSM is still going to load the old plugin version.
cs: Nepodařilo se nainstalovat již stažený doplněk ''{0}''. Jeho instalaci přeskakuji. JOSM bude dále používat starou verzi doplňku.

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
cs: Nepodařilo se nainstalovat doplněk ''{0}'' z dočasného staženého souboru ''{1}''. Selhalo jeho přejmenování.

en: Update plugin
cs: Aktualizovat doplněk

en: Click to update the plugin ''{0}''
cs: Kliknutím aktualizujete doplněk ''{0}''

en: Click to disable the plugin ''{0}''
cs: Kliknutím zakážete doplněk ''{0}''

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
cs: Došlo k neočekávané chybě, kterou pravděpodobně způsobil doplněk ''{0}''.

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
cs: Dle informací z doplňku je autorem {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
cs: Zkuste aktualizovat na nejnovější verzi tohoto doplňku, než ohlásíte chybu.

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
cs: Doplněk byl odstraněn z nastavení. Prosím, restartujte JOSM, aby došlo k jeho odstranění z editoru.

en: no description available
cs: popis není dostupný

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
cs: Příště se již neptat a zapamatovat si mé rozhodnutí (později ho lze změnit v Nastavení -> Doplňky)

en: Invalid jar file ''{0}''
cs: Chybný jar soubor "{0}"

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
cs: Soubor doplňku ''{0}'' neobsahuje manifest.

en: Invalid URL ''{0}'' in plugin {1}
cs: Neplatné URL ''{0}'' v doplňku {1}

en: Invalid plugin description ''{0}'' in plugin {1}
cs: Chybný popis ''{0}'' v doplňku {1}

en: Invalid plugin main version ''{0}'' in plugin {1}
cs: Neplatné číslo hlavní verze ''{0}'' doplňku {1}

en: Missing plugin main version in plugin {0}
cs: Chybějící číslo hlavní verze v doplňku {0}

en: Invalid Java version ''{0}'' in plugin {1}
cs: Neplatná verze Javy ''{0}'' v doplňku {1}

en: More info...
cs: Více informací...

en: <b>Plugin provided by an external source:</b> {0}
cs: <b>Doplněk je poskytován externím zdrojem:</b> {0}

en: Failed to create plugin information from manifest for plugin ''{0}''
cs: Nepodařilo se vytvořit informace o doplňku ''{0}'' z jeho manifestu

en: Illegal entry in plugin list.
cs: Neplatná položka v seznamu doplňků.

en: Reading local plugin information..
cs: Načítám místní informace o doplňcích...

en: Processing plugin site cache files...
cs: Zpracovávám soubory keše webu s doplňky...

en: Processing file ''{0}''
cs: Zpracovávám soubor ''{0}''

en: Failed to scan file ''{0}'' for plugin information. Skipping.
cs: Načtení informací o doplňku ze souboru ''{0}'' se nepodařilo. Přeskakuji.

en: Processing plugin files...
cs: Zpracovávám soubory doplňků...

en: Download plugin list...
cs: Stahuji seznam doplňků...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
cs: Stahuji seznam doplňků z ''{0}''

en: Unsuccessful HTTP request
cs: Neúspěšný požadavek HTTP

en: Plugin list download error
cs: Chyba při stahování seznamu doplňků

en: JOSM failed to download plugin list:
cs: JOSM se nepodařilo stáhnout seznam doplňků:

en: Details:
cs: Podrobnosti:

en: Failed to create plugin directory ''{0}''. Cannot cache plugin list from plugin site ''{1}''.
cs: Nepodařilo se vytvořit adresář doplňků ''{0}''. Nemohu vytvořit keš seznamu doplňků z webu s doplňky ''{1}''.

en: Writing plugin list to local cache ''{0}''
cs: Zápis seznamu doplňků do lokální keše ''{0}''

en: Parsing plugin list from site ''{0}''
cs: Procházení seznamu doplňků z webu ''{0}''

en: Failed to parse plugin list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
cs: Nepodařilo se projít seznam doplňků z webu ''{0}''. Web přeskakuji. Došlo k výjimce: {1}

en: Processing plugin list from site ''{0}''
cs: Zpracovávám seznam doplňků z webu ''{0}''

en: <html>Failed to initialize communication with the OSM server {0}.<br>Check the server URL in your preferences and your internet connection.
cs: <html>Selhala inicializace komunikace s OSM serverem {0}.<br>Zkontrolujte URL serveru ve Vašem nastavení a Vaše internetové připojení.

en: <html>Failed to authenticate at the OSM server ''{0}''.<br>You are using OAuth to authenticate but currently there is no<br>OAuth Access Token configured.<br>Please open the Preferences Dialog and generate or enter an Access Token.</html>
cs: <html>Autentizace na serveru OSM ''{0}'' se nezdařila.<br>Používáte OAuth, ale aktuálně nemáte nastaven žádný<br>přístupový token OAuth.<br>Otevřete, prosím, dialog Nastavení a vložte nebo vygenerujte nový token.</html>

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by way {1}.<br>Please load the way, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference to the node, and upload again.
cs[0]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z {1} cesty.<br>Prosím, stáhněte cestu, odstraňte odkaz na bod a nahrajte data znovu.
cs[1]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z {1} cest.<br>Prosím, stáhněte cesty, odstraňte odkazy na bod a nahrajte data znovu.
cs[2]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný ze {1} cest.<br>Prosím, stáhněte cesty, odstraňte odkazy na bod a nahrajte data znovu.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the node, and upload again.
cs[0]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z {1} relace.<br>Prosím, stáhněte relaci, odstraňte odkaz na bod a nahrajte data znovu.
cs[1]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný ze {1} relací.<br>Prosím, stáhněte relace, odstraňte odkazy na bod a nahrajte data znovu.
cs[2]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>bodu {0}</strong>. Je stále odkazovaný z {1} relací.<br>Prosím, stáhněte relace, odstraňte odkazy na bod a nahrajte data znovu.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the way, and upload again.
cs[0]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>cestu {0}</strong>. Cesta odkazuje na smazaný uzel {1}.<br>Načtěte, prosím, uzel, odstraňte odkaz na něj z cesty a nahrajte na server znovu.
cs[1]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>cestu {0}</strong>. Cesta odkazuje na smazané uzly {1}.<br>Načtěte, prosím, uzly, odstraňte odkaz na ně z cesty a nahrajte na server znovu.
cs[2]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>cestu {0}</strong>. Cesta odkazuje na smazané uzly {1}.<br>Načtěte, prosím, uzly, odstraňte odkaz na ně z cesty a nahrajte na server znovu.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the way, and upload again.
cs[0]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>cesty {0}</strong>. Je stále odkazovaná z {1} relace.<br>Prosím, stáhněte relaci, odstraňte odkaz na cestu a nahrajte data znovu.
cs[1]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>cesty {0}</strong>. Je stále odkazovaná ze {1} relací.<br>Prosím, stáhněte relace, odstraňte odkazy na cestu a nahrajte data znovu.
cs[2]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>cesty {0}</strong>. Je stále odkazovaná z {1} relací.<br>Prosím, stáhněte relace, odstraňte odkazy na cestu a nahrajte data znovu.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the relation, and upload again.
cs[0]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>relaci {0}</strong>. Relace odkazuje na smazaný uzel {1}.<br>Načtěte, prosím, uzel, odstraňte odkaz na něj z relace a nahrajte na server znovu.
cs[1]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>relaci {0}</strong>. Relace odkazuje na smazané uzly {1}.<br>Načtěte, prosím, uzly, odstraňte odkaz na ně z relace a nahrajte na server znovu.
cs[2]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>relaci {0}</strong>. Relace odkazuje na smazané uzly {1}.<br>Načtěte, prosím, uzly, odstraňte odkaz na ně z relace a nahrajte na server znovu.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted way {1}.<br>Please load the way, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference in the relation, and upload again.
cs[0]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>relaci {0}</strong>. Relace odkazuje na smazanou cestu {1}.<br>Načtěte, prosím, cestu, odstraňte odkaz na ni z relace a nahrajte na server znovu.
cs[1]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>relaci {0}</strong>. Relace odkazuje na smazané cesty {1}.<br>Načtěte, prosím, cesty, odstraňte odkaz na ně z relace a nahrajte na server znovu.
cs[2]: <strong>Nepodařilo</strong> se nahrát na server <strong>relaci {0}</strong>. Relace odkazuje na smazané cesty {1}.<br>Načtěte, prosím, cesty, odstraňte odkaz na ně z relace a nahrajte na server znovu.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the relation, and upload again.
cs[0]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>relace {0}</strong>. Je stále odkazovaná z {1} relace.<br>Prosím, stáhněte relaci, odstraňte odkaz na relaci a nahrajte data znovu.
cs[1]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>relace {0}</strong>. Je stále odkazovaná ze {1} relací.<br>Prosím, stáhněte relace, odstraňte odkazy na relaci a nahrajte data znovu.
cs[2]: <strong>Selhalo</strong> mazání <strong>relace {0}</strong>. Je stále odkazovaná z {1} relací.<br>Prosím, stáhněte relace, odstraňte odkazy na relaci a nahrajte data znovu.

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
cs: <html>Nahrávání na server <strong>selhalo</strong>, protože vaše aktuální<br>datová sada nesplňuje předpoklad.<br>Chybová zpráva je:<br>{0}</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the username ''{0}'' failed.<br>Please check the username and the password in the JOSM preferences.</html>
cs: <html>Ověření totožnosti na OSM serveru s uživatelským jménem ''{0}'' selhalo.<br>Zkontrolujte prosím uživatelské jméno a heslo v nastavení JOSM.</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
cs: <html>Ověření totožnosti na OSM serveru tokenem OAuth ''{0}'' selhalo.<br>Otevřete prosím dialog Nastavení a získejte nový token OAuth.</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br>The server reported the following error:<br>''{0}''</html>
cs: <html>Autorizace na OSM server selhala.<br>Server vrátil následující chybu:<br>''{0}''</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br></html>
cs: <html>Autorizace k serveru OSM se nezdařila.<br></html>

en: <html>Authorisation at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>The token is not authorised to access the protected resource<br>''{1}''.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
cs: <html>Ověření přístupu na OSM serveru pomocí OAuth tokenu ''{0}'' selhalo.<br>Token není ověřen pro přístup k chráněnému zdroji <br>''{1}''.<br>Prosím, otevřete dialog nastavení a vyžádejte si další OAuth token.</html>

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}'' timed out. Please retry later.</html>
cs: <html>Spojení s OSM serverem ''{0}'' vypršelo. Prosím, zkuste to znovu později.</html>

en: no error message available
cs: není k dispozici žádné chybové hlášení

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}''failed. The server replied<br>the following error code and the following error message:<br><strong>Error code:<strong> {1}<br><strong>Error message (untranslated)</strong>: {2}</html>
cs: <html>Spojení se serverem OSM ''{0}'' selhalo. Server odpověděl<br>následujícím chybovým kódem a hlášením:<br><strong> Kód chyby: <strong> {1}<br><strong>Chybové hlášení (nepřeložené)</strong>: {2}</HTML>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed <br>because it has already been closed.
cs: <html>Uzavření sady změn <strong>{0}</strong> se nepodařilo,<br>protože již byla uzavřena.

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.
cs: <html>Uzavření sady změn <strong>{0}</strong> se nepodařilo,<br>protože již byla uzavřena na {1}.

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.<br>Error message (untranslated):<br>{0}</html>
cs: <html>Server ohlásil nalezení konfliktu.<br>Chybová zpráva (nepřeloženo):<br>{0}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
cs: <html>Server nahlásil zjištění konfliktu.

en: <html>Failed to upload to changeset <strong>{0}</strong><br>because it has already been closed on {1}.
cs: <html>Nahrání sady změn <strong>{0}</strong> na server se nepodařilo,<br>protože již byla uzavřena na {1}.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''<br>for security reasons. This is most likely because you are running<br>in an applet and because you did not load your applet from ''{1}''.
cs: <html>Selhalo otevření připojení na vzdálený server<br>''{0}''<br> z bezpečnostních důvodů. Toto pravděpodobně nastalo proto, že je aplikace spuštěna<br>v apletu A protože jste aplet nenačetli z ''{1}''.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.
cs: <html>Selhalo otevření připojení na vzdálený server<br>''{0}''.<br>Prosím, zkontrolujte Vaše internetové připojení.

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
cs: <html>Nepodařilo se nahrávání nebo stahování dat z<br>''{0}''<br>kvůli problému při přenosu dat.<br>Podrobnosti (nepřeloženo): {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
cs: <html>Nepodařilo se stáhnout data. Formát je buď nepodporovaný, chybný, a / nebo nekonzistentní.<br><br>Detaily (nepřeloženo): {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
cs: <html>Nepodařilo se stáhnout data.<br><br>Detaily: {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
cs: <html>OSM server<br>''{0}''<br>reportoval interní chybu.<br>Toto je pravděpodobně pouze dočasný problém. Zkuste to prosím později.

en: The OSM server ''{0}'' reported a bad request.<br>
cs: OSM server ''{0}'' reportoval špatný požadavek.<br>

en: The OSM server ''{0}'' does not know about an object<br>you tried to read, update, or delete. Either the respective object<br>does not exist on the server or you are using an invalid URL to access<br>it. Please carefully check the server''s address ''{0}'' for typos.
cs: OSM server ''{0}'' nezná objekt,<br>který je se pokusili načíst, nahrát, nebo smazat. Buď daný objekt není uložen<br>na serveru, nebo používáte špatnou adresu URL pro přístup na něj.<br>Zkontrolujte, prosím, důkladně adresu serveru ''{0}'', jestli v ní není překlep.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.
cs: <html>Nepodařilo se otevřít spojení ke vzdálenému serveru<br>''{0}''.<br>Jméno hostitele ''{1}''se nepodařilo přeložit na adresu. <br>Zkontrolujte, prosím, nastavení URL na API v nastavení editoru a také vaše internetové připojení.

en: <html>The server reports that an object is deleted.<br><strong>Uploading failed</strong> if you tried to update or delete this object.<br> <strong>Downloading failed</strong> if you tried to download this object.<br><br>The error message is:<br>{0}</html>
cs: <html>Server hlásí, že objekt je smazaný.<br><strong>Nahrávání selhalo,</strong> pokud jste se snažili upravit nebo smazat tento objekt.<br> <strong>Stahování selhalo</strong>, pokud jste se snažili nahrát tento objekt.<br><br>Chybová zpráva je:<br>{0}</html>

en: latitude
cs: zeměpisná šířka

en: URL does not contain valid {0}
cs: URL neobsahuje platné {0}

en: longitude
cs: zeměpisná délka

en: zoom
cs: zvětšení

en: Unexpected response from HTTP server. Got {0} response without ''Location'' header. Can''t redirect. Aborting.
cs: Neočekávaná odpověď od HTTP serveru. Dostal jsem odpověď {0} bez záhlaví ''Location''. Nemůžu tedy přesměrovat. Přerušuji.

en: Download redirected to ''{0}''
cs: Stahování přesměrováno na ''{0}''

en: Download redirected to different host (''{0}'' -> ''{1}''), removing authorization headers
cs: Stahování přesměrováno na jiného hostitele (''{0}'' -> ''{1}''), odstranění autorizačních hlaviček

en: Too many redirects to the download URL detected. Aborting.
cs: Detekováno příliš mnoho přesměrování URL. Přerušení akce.

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
cs: Nelze najít překlad do jazyka {0}. Vracím se k {1}.

en: Hiragana
cs: hiragana

en: Katakana
cs: katakana

en: Latin
cs: latinka

en: Pinyin
cs: pchin-jin

en: Rōmaji
cs: rómadži

en: Fatal: failed to locate image ''{0}''. This is a serious configuration problem. JOSM will stop working.
cs: Fatální: neúspěšná lokalizace obrázku ''{0}''. Toto je vážný konfigurační problém. JOSM přestane pracovat.

en: Failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
cs: Chyba při práci se souborem ZIP ''{0}''. Došlo k výjimce: {1}

en: Failed to access directory ''{0}'' for security reasons. Exception was: {1}
cs: Přístup do adresáře ''{0}'' se nezdařil kvůli zabezpečení. Došlo k výjimce: {1}

en: Cause:
cs: Přičina:

en: To add another layer you need to allocate at least {0,number,#}MB memory to JOSM using -Xmx{0,number,#}M option (see http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Currently you have {1,number,#}MB memory allocated for JOSM
cs: Chcete-li přidat další vrstvu, je třeba alokovat přinejmenším {0,number,#}MB paměti pro JOSM za použití volby -Xmx{0,number,#}M (viz http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Aktuálně máte pro JOSM alokováno {1,number,#}MB paměti

en: Opening URL: {0}
cs: Otvírám URL: {0}

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
cs: {0}: volba ''{1}'' vyžaduje argument

en: {0}: option ''{1}'' does not allow an argument
cs: {0}: volba ''{1}'' nepřipouští argument

en: {0}: option ''{1}'' is required
cs: {0}: volba ''{1}'' je vyžadována

en: {0}: option ''{1}'' may not appear multiple times
cs: {0}: volbu ''{1}'' nelze vícekrát opakovat

en: {0}: Error while handling option ''{1}''
cs: {0}: Chyba při zpracování volby ''{1}''

en: {0}: Invalid value {2} for option ''{1}''
cs: {0}: Neplatná hodnota {2} u volby ''{1}''

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
cs: {0}: volba ''{1}'' je nejednoznačná

en: {0}: unrecognized option ''{1}''
cs: {0}: nerozpoznaná volba ''{1}''

en: URL does not contain {0}/{1}/{2}
cs: URL neobsahuje {0}/{1}/{2}

en: You must update Java to Java {0} or later in order to run this version of JOSM
cs: Abyste mohli spustit tuto verzi JOSM, musíte Javu aktualizovat na Javu {0} nebo novější

en: Please use a 64 bit version of Java -- this will avoid out of memory errors
cs: Použíjte prosím 64 bitovou verzi Javy -- tím se vyhnete chybám z nedostatku paměti

en: JOSM may work improperly
cs: JOSM může fungovat nesprávně

en: JOSM will be unable to work properly and will exit
cs: JOSM nebude schopen správně fungovat a ukončí se

en: reserved
cs: rezervované

en: Silent shortcut conflict: ''{0}'' moved by ''{1}'' to ''{2}''.
cs: Tichý konflikt klávesových zkratek: ''{0}'' posunuto vedle ''{1}'' na ''{2}''.

en: {0} completed in {1}
cs: {0} dokončeno v {1}

en: Obtained {0} Tag2Link rule from {1} | Obtained {0} Tag2Link rules from {1}
cs[0]: Získáno {0} pravidlo Tag2Link z {1}
cs[1]: Získána {0} pravidla Tag2Link z {1}
cs[2]: Získáno {0} pravidel Tag2Link z {1}

en: Search on {0}
cs: Hledat na {0}

en: View image
cs: Zobrazit obrázek

en: View Wikipedia article
cs: Zobrazit článek Wikipedie

en: View Wikidata item
cs: Zobrazit položku Wikidat

en: View image on Wikimedia Commons
cs: Zobrazit obrázek na Wikimedia Commons

en: View category on Wikimedia Commons
cs: Zobrazit kategorii na Wikimedia Commons

en: Unknown territory id: {0}
cs: Neznámé ID teritoria: {0}

en: Failed to parse external taginfo data at {0}: {1}
cs: Selhalo procházení externích dat taginfo na {0}: {1}

en: There was {0} tag found in the buffer, it is suspicious! | There were {0} tags found in the buffer, it is suspicious!
cs[0]: V zásobníku byla nalezena {0} značka, je to podivné!
cs[1]: V zásobníku byly nalezeny {0} značky, je to podivné!
cs[2]: V zásobníku bylo nalezeno {0} značek, je to podivné!

en: Key is too long (max {0} characters):
cs: Klíč je příliš dlouhý (maximum je {0} znaků):

en: Suspicious characters in key:
cs: Klíč obsahuje podezřelé znaky:

en: Value is too long (max {0} characters):
cs: Hodnota je příliš dlouhá (maximum je {0} znaků):

en: Unable to delete file {0}
cs: Nemohu smazat soubor {0}

en: Unable to create directory {0}
cs: Nelze vytvořit adresář {0}

en: day | days
cs[0]: den
cs[1]: dny
cs[2]: dní

en: Failed to load XML schema.
cs: Nepodařilo se načíst XML schéma.

en: Error in search expression on position {0} - right side of or(|) expression must return set of primitives
cs: Chyba ve vyhledávacím výrazu na pozici {0} - pravá strana logického součtu(|) musí vrátit sadu prvků

en: Error in search expression on position {0} - left side of or(|) expression must return set of primitives
cs: Chyba ve vyhledávacím výrazu na pozici {0} - levá strana logického součtu(|) musí vrátit sadu prvků

en: Error in search expression on position {0} - not(-) cannot be used in this context
cs: Chyba ve vyhledávacím výrazu na pozici {0} - negaci(-) nelze použít v tomto kontextu

en: Error in search expression on position {0} - expression must return different then current primitive
cs: Chyba ve vyhledávacím výrazu na pozici {0} - výraz musí vrátit prvky odlišné od aktuálního prvku

en: Unexpected token ({0}) on position {1}
cs: Neočekávaný znak ({0}) na pozici {1}

en: Unexpected token on position {0}. Expected {1}, found {2}
cs: Neočekávaný znak na pozici {0}. Očekáváno {1}, nalezeno {2}

en: Error while parsing search expression on position {0}
cs: Chyba při zpracování vyhledávacího výrazu na pozici {0}

en: Unexpected char on {0}. Expected {1} found {2}
cs: Neočekávaný znak na {0}. Očekáváno {1} nalezeno {2}

en: Expected search expression
cs: Očekáván vyhledávací výraz

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
cs: Vyžádali jste si příliš mnoho uzlů (limit je 50 000). Vyžádejte si menší plochu, nebo použijte planet.osm

en: Database offline for maintenance
cs: Databáze je mimo provoz kvůli údržbě

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
cs: Stáhli jste si příliš mnoho dat. Zkuste to prosím později.

en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
cs: Maximální velikost hranice oblasti je 0.25 a váš požadavek byl příliš velký. Vyžádejte si menší plochu, nebo použijte planet.osm

en: JOSM-Trac login at josm.openstreetmap.de
cs: JOSM-Trac login na josm.openstreetmap.de

en: could not get audio input stream from input URL
cs: nelze získat zvukový vstupní proud ze zadaného URL

en: Audio Device Unavailable
cs: Audio zařízení je nedostupné

en: You must make your edits public to upload new data
cs: Musíte své editace označit jako veřejné pro nahrávání nových dat

en: town
cs: město

[ctx: landuse]
en: forest
cs: les

[ctx: landuse]
en: meadow
cs: louka

[ctx: landuse]
en: farmland
cs: pole

[ctx: landuse]
en: farmyard
cs: dvůr statku

[ctx: landuse]
en: cemetery
cs: hřbitov

[ctx: landuse]
en: residential
cs: obytná oblast

[ctx: landuse]
en: greenfield
cs: zastavitelné území (greenfield)

[ctx: landuse]
en: village_green
cs: zeleň na návsi

[ctx: landuse]
en: quarry
cs: lom

[ctx: landuse]
en: allotments
cs: zahrádkářská kolonie

[ctx: landuse]
en: vineyard
cs: vinice

[ctx: natural]
en: scrub
cs: křoví

[ctx: natural]
en: wood
cs: prales

[ctx: natural]
en: grassland
cs: neudržovaná louka

[ctx: natural]
en: wetland
cs: mokřad

[ctx: natural]
en: heath
cs: vřesoviště

[ctx: amenity]
en: fire_station
cs: hasičská stanice

[ctx: leisure]
en: track
cs: dráha

[ctx: building]
en: industrial
cs: průmyslová

[ctx: Relation type]
en: associatedStreet
cs: Přiřazená ulice (associatedStreet)

[ctx: Relation type]
en: boundary
cs: hranice

[ctx: Relation type]
en: bridge
cs: most (bridge)

[ctx: Relation type]
en: destination_sign
cs: směrová tabule (destination_sign)

[ctx: Relation type]
en: enforcement
cs: prosazování dopravních omezení (enforcement)

[ctx: Relation type]
en: network
cs: síť

[ctx: Relation type]
en: public_transport
cs: Veřejná doprava

[ctx: Relation type]
en: restriction
cs: omezení

[ctx: Relation type]
en: route
cs: trasa

[ctx: Relation type]
en: route_master
cs: hlavní trasa (route_master)

[ctx: Relation type]
en: superroute
cs: supertrasa

[ctx: Relation type]
en: site
cs: areál

[ctx: Relation type]
en: street
cs: ulice (street)

[ctx: Relation type]
en: tunnel
cs: tunel (tunnel)

[ctx: Relation type]
en: waterway
cs: vodní tok

[ctx: Place type]
en: city
cs: velkoměsto

[ctx: Place type]
en: locality
cs: lokalita

[ctx: Place type]
en: village
cs: obec (vesnice)

[ctx: Place type]
en: town
cs: město

[ctx: Place type]
en: borough
cs: městský obvod

[ctx: Place type]
en: municipality
cs: obce se spojenou administrativou

[ctx: Place type]
en: island
cs: ostrov

[ctx: Place type]
en: county
cs: kraj

[ctx: Place type]
en: hamlet
cs: osada

[ctx: Place type]
en: suburb
cs: městská část/obvod

en: All Files
cs: Všechny soubory

en: Attributes
cs: Atributy

en: Abort file chooser dialog
cs: Zrušit dialog pro výběr souboru

en: Abort file chooser dialog.
cs: Zrušit dialog pro výběr souboru.

en: Create New Folder
cs: Vytvořit nový adresář

en: Delete File
cs: Smazat soubor

en: Enter file name:
cs: Zadejte jméno souboru:

en: Enter path or folder name:
cs: Zadejte cestu nebo jméno složky:

en: Error
cs: Chyba

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
cs: Chyba při přejmenovávání souboru z "{0}" na "{1}"

en: File name:
cs: Název souboru:

en: File Name:
cs: Název souboru:

en: FileChooser help.
cs: Nápověda FileChooser.

en: Files
cs: Soubory

en: Files of type:
cs: Soubory typu:

en: Files of Type:
cs: Soubory typu:

en: Filter:
cs: Filtr:

en: Folders
cs: Adresáře

en: Home
cs: Domů

en: Look in:
cs: Hledat v:

en: Look In:
cs: Hledat v:

en: Modified
cs: Změněno

en: New Folder
cs: Nový adresář

en: Open
cs: Otevřít

en: Open selected file
cs: Otevřít vybraný soubor

en: Open selected file.
cs: Otevřít vybraný soubor.

en: Rename File
cs: Přejmenovat soubor

en: Rename file "{0}" to
cs: Přejmenovat soubor "{0}" na

en: Save in:
cs: Uložit do:

en: Save In:
cs: Uložit do:

en: Save selected file.
cs: Uložit vybraný soubor.

en: Selection:
cs: Výběr:

en: Size
cs: Velikost

en: Up One Level
cs: O úroveň výše

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Update directory listing.
cs: Aktualizovat výpis adresáře.

en: View
cs: Zobrazit

en: Blue:
cs: Modrá:

en: Color Name:
cs: Jméno barvy:

en: Green:
cs: Zelená:

en: Hue:
cs: Odstín:

en: GTK Color Chooser
cs: GTK Výběr barev

en: Red:
cs: Červená:

en: Saturation:
cs: Sytost:

en: You are about to create a new JOSM ticket.
cs: Chystáte se vytvořit nové hlášení JOSM.

en: Please make sure to always use directly in JOSM <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Help/Report bug</a> or the button in <a href="wiki/Help/Action/About">About Dialog</a> (Shift-F1) to come here:
cs: Ujistěte se prosím, že vždy používáte přímo v JOSM <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Nápověda/Nahlásit chybu</a> nebo tlačítko v <a href="wiki/Help/Action/About">dialog O aplikaci</a> (Shift-F1), kterým se dostanete sem:

en: Using this prefills the bug report with useful information for us (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Status Report</a>). <b>Please do not create defect tickets without status report!
cs: Pomocí toho předvyplníme zprávu o chybě pro nás užitečnými informacemi (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Zpráva o stavu</a>). <b>Nevytvářejte vadná hlášení bez zprávy o stavu!

en: In any case, don’t be shy :) Please let us contact you if needed (either by <a href="register">creating an account</a> or entering your e-mail address below which is normally not visible, but can be extracted in specific situations), and you will be notified about ticket progress.
cs: V žádném případě se nestyďte :) V případě potřeby nás prosím kontaktujte (buď <a href="register">vytvořením účtu</a> nebo zadáním své e-mailové adresy, která se běžně nezobrazuje, ale lze je ve specifických situacích extrahovat) a budete informováni o průběhu hlášení.

en: Surface
cs: Povrch

en: paved
cs: zpevněný

en: unpaved
cs: nezpevněný

en: asphalt
cs: asfalt

en: concrete
cs: beton

en: concrete:plates
cs: betonové panely

en: concrete:lanes
cs: betonové pruhy

en: paving_stones
cs: (zámková) dlažba

en: sett
cs: dlažební kostky

en: cobblestone
cs: kočičí hlavy

en: unhewn_cobblestone
cs: neotesaný dlažební kámen

en: grass_paver
cs: zatravňovací dlažba

en: compacted
cs: zhutněný (válcovaný)

en: fine_gravel
cs: jemný štěrk

en: gravel
cs: štěrk

en: pebblestone
cs: oblázky

en: ground
cs: zem

en: mud
cs: bahno

en: rock
cs: skalní

en: sand
cs: písek

en: grass
cs: tráva

en: wood
cs: dřevo

en: metal
cs: kov

en: stone
cs: kámen

en: Smoothness
cs: Hladkost

en: excellent
cs: vynikající

en: Thin Rollers: rollerblade, skateboard
cs: Tenká kolečka: kolečkové brusle, skateboard

en: good
cs: dobrá

en: Thin Wheels: racing bike
cs: Tenká kola: závodní kolo

en: intermediate
cs: střední

en: Wheels: city bike, wheelchair, scooter
cs: Kola: městské kolo, invalidní vozík, skútr

en: bad
cs: špatná

en: Robust Wheels: trekking bike, car, rickshaw
cs: Robustní kola: trekové kolo, auto, rikša

en: very_bad
cs: velmi špatná

en: High Clearance: light duty off-road vehicle
cs: Vysoký podvozek: lehké terénní vozidlo

en: horrible
cs: příšerná

en: Off-Road: heavy duty off-road vehicle
cs: Off-Road: terénní vozidlo

en: very_horrible
cs: hodně příšerná

en: Specialized off-road: tractor, ATV
cs: Specializovaná vozidla: traktor, ATV

en: impassable
cs: neprůjezdná

en: No wheeled vehicle
cs: Žádné kolové vozidlo

en: artificial_turf
cs: umělý trávník

en: clay
cs: jíl

en: acrylic
cs: akryl

en: tartan
cs: Tartan

en: dirt
cs: hlína

en: Lanes
cs: Jízdních pruhů

en: Lanes in way direction
cs: Pruhy ve směru cesty

en: Lanes opposed to way direction
cs: Pruhy v protisměru cesty

en: Max. speed (km/h)
cs: Max. rychlost (km/h)

en: Max. speed in way direction
cs: Max. rychlost ve směru cesty

en: Max. speed opposed to way direction
cs: Max. rychlost v protisměru cesty

en: Bridge
cs: Most

en: Tunnel
cs: Tunel

en: Embankment
cs: Násep

en: Cutting
cs: Zářez

en: Lane Markings
cs: Vodicí čára

en: Flood prone
cs: zaplavované při povodni

en: Incline
cs: Stoupání

en: Lit
cs: Osvětlení

en: yes
cs: ano

en: no
cs: ne

en: automatic
cs: automatická

en: limited
cs: omezeně

en: disused
cs: nepoužívaná

en: Oneway
cs: Jednosměrka

en: Width (meters)
cs: Šířka (metrů)

en: Bus bay
cs: Autobusový záliv

[ctx: sidewalk]
en: both
cs: na obou stranách

[ctx: sidewalk]
en: left
cs: vlevo

[ctx: sidewalk]
en: right
cs: vpravo

en: Sidewalk
cs: Chodník

[ctx: sidewalk]
en: no
cs: žádný

[ctx: sidewalk]
en: separate
cs: oddělené

en: Max. weight (tonnes)
cs: Max. hmotnost (tun)

en: Max. axleload (tonnes)
cs: Max. zatížení nápravy (t)

en: Max. height (meters)
cs: Max. výška (m)

en: Max. width (meters)
cs: Max. šířka (m)

en: Max. length (meters)
cs: Max. délka (m)

en: Placement
cs: Umístění

en: left_of:1
cs: nalevo_od:1

en: left_of:2
cs: nalevo_od:2

en: left_of:3
cs: nalevo_od:3

en: left_of:4
cs: nalevo_od:4

en: left_of:5
cs: nalevo_od:5

en: middle_of:1
cs: uprostřed:1

en: middle_of:2
cs: uprostřed:2

en: middle_of:3
cs: uprostřed:3

en: middle_of:4
cs: uprostřed:4

en: middle_of:5
cs: uprostřed:5

en: right_of:1
cs: napravo_od:1

en: right_of:2
cs: napravo_od:2

en: right_of:3
cs: napravo_od:3

en: right_of:4
cs: napravo_od:4

en: right_of:5
cs: napravo_od:5

en: transition
cs: přechod

en: Placement in way direction
cs: Umístění ve směru cesty

en: Placement opposed to way direction
cs: Umístění proti směru cesty

en: Shoulder
cs: Krajnice

en: both
cs: obojí

en: Service type
cs: Druh obslužné koleje

en: yard
cs: seřazovací kolej

en: siding
cs: vedlejší kolej

en: spur
cs: vlečka

en: crossover
cs: kolejová spojka

en: Electrified
cs: Elektrifikováno

[ctx: electrified]
en: contact_line
cs: trolej

[ctx: electrified]
en: no
cs: ne

[ctx: electrified]
en: yes
cs: ano

[ctx: electrified]
en: rail
cs: kolejnice

en: Voltage in Volts (V)
cs: Napětí ve voltech (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
cs: Frekvence v hertzích (Hz)

en: Gauge (mm)
cs: Rozchod (mm)

en: Non-motorized traffic:
cs: Bezmotorová vozidla:

en: Horse
cs: Koně

en: Motor vehicle traffic:
cs: Motorová vozidla:

en: Motor vehicles
cs: Motorová vozidla

en: destination
cs: dopravní obsluha

en: delivery
cs: zásobování

en: permissive
cs: na povolení

en: permit
cs: jen s povolením

en: private
cs: soukromý

en: agricultural
cs: zemědělská vozidla

en: forestry
cs: lesnictví

en: Motorcar
cs: Osobní automobily

en: Motorcycle
cs: Motocykly

en: Mofa
cs: Málo výkonný moped

en: Cross by bicycle
cs: Přechod pro jízdní kola

en: Cross on horseback
cs: Přechod na koni

en: Height (meters)
cs: Výška (metrů)

en: Animated
cs: Animovaná

en: winding_posters
cs: rotující plakáty

en: screen
cs: obrazovka

en: trivision_blades
cs: trojhrany

en: revolving
cs: otočné

en: digital_messages
cs: digitální zprávy

en: digital_prices
cs: digitální ceny

en: Luminous
cs: Svítící

en: Minimum age
cs: Minimální věk

en: Maximum age
cs: Maximální věk

en: Reference
cs: Číslo

en: Operator
cs: Provozovatel

en: Service Times
cs: Časy bohoslužeb

en: Opening Hours
cs: Otevírací doba

en: Wheelchairs
cs: Invalidní vozíky

en: designated
cs: vyhrazeno (designated)

en: Brand
cs: Značka

en: Toilets
cs: Záchody

en: Gender neutral
cs: Unisex

en: Wheelchair accessible
cs: Bezbariérový přístup

en: Access
cs: Přístup

en: customers
cs: pro zákazníky

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
cs: Barva (HTML název nebo hexadecimální kód)

[ctx: color]
en: black
cs: černá

[ctx: color]
en: blue
cs: modrá

[ctx: color]
en: brown
cs: hnědá

[ctx: color]
en: gray
cs: šedá

[ctx: color]
en: green
cs: zelená

[ctx: color]
en: orange
cs: oranžová

[ctx: color]
en: purple
cs: purpurová

[ctx: color]
en: red
cs: červená

[ctx: color]
en: silver
cs: stříbrná

[ctx: color]
en: white
cs: bílá

[ctx: color]
en: yellow
cs: žlutá

en: Cuisine
cs: Kuchyně

en: african
cs: africká

en: american
cs: americká

en: arab
cs: arabská

en: argentinian
cs: argentinská

en: asian
cs: asijská

en: balkan
cs: balkánská

en: barbecue
cs: maso na grilu

en: bavarian
cs: bavorská

en: beef_bowl
cs: miska hovězího

en: brazilian
cs: brazilská

en: burger
cs: hamburger

en: cake
cs: dorty

en: caribbean
cs: karibská

en: chicken
cs: kuřata

en: chinese
cs: čínská

en: coffee_shop
cs: kavárna

en: crepe
cs: crêpe

en: curry
cs: kari

en: danish
cs: dánská

en: donut
cs: donuty

en: ethiopian
cs: etiopská

en: filipino
cs: filipínská

en: fish
cs: ryby

en: fish_and_chips
cs: ryba a hranolky

en: french
cs: francouzská

en: friture
cs: hranolky

en: frozen_yogurt
cs: mražený jogurt

en: german
cs: německá

en: georgian
cs: gruzínská

en: greek
cs: řecká

en: heuriger
cs: letošní víno

en: hot_dog
cs: hot dog

en: ice_cream
cs: zmrzlina

en: indian
cs: indická

en: indonesian
cs: indonéská

en: international
cs: mezinárodní

en: italian
cs: italská

en: japanese
cs: japonská

en: korean
cs: korejská

en: lebanese
cs: libanonská

en: malaysian
cs: malajská

en: mediterranean
cs: středomořská

en: mexican
cs: mexická

en: moroccan
cs: marocká

en: noodle
cs: nudle

en: pancake
cs: lívance

en: pasta
cs: těstoviny

en: persian
cs: perská

en: peruvian
cs: peruánská

en: polish
cs: polská

en: portuguese
cs: portugalská

en: ramen
cs: rámen

en: regional
cs: místní

en: russian
cs: ruská

en: sandwich
cs: sendvič

en: sausage
cs: uzeniny

en: seafood
cs: plody moře

en: spanish
cs: španělská

en: steak_house
cs: steak house

en: sushi
cs: suši

en: thai
cs: thajská

en: turkish
cs: turecká

en: vietnamese
cs: vietnamská

en: wings
cs: křidýlka

en: Internet access
cs: Přístup k Internetu

en: wlan
cs: WiFi

en: wired
cs: po kabelu

en: terminal
cs: terminál

en: Internet access fee
cs: Poplatek za přístup k Internetu

en: Smoking
cs: Kuřáci

en: dedicated
cs: vyhrazené

en: separated
cs: oddělené

en: isolated
cs: izolované

en: outside
cs: venkovní

en: pitch
cs: hřiště

en: sports_centre
cs: sportovní centrum

en: stadium
cs: stadion

[ctx: sport]
en: 10pin
cs: bowling

[ctx: sport]
en: 9pin
cs: kuželky

[ctx: sport]
en: american_football
cs: americký fotbal

[ctx: sport]
en: archery
cs: lukostřelba

[ctx: sport]
en: athletics
cs: lehká atletika

[ctx: sport]
en: australian_football
cs: australský fotbal

[ctx: sport]
en: basketball
cs: basketbal

[ctx: sport]
en: beachvolleyball
cs: plážový volejbal

[ctx: sport]
en: billiards
cs: kulečník

[ctx: sport]
en: boules
cs: hry s koulemi (pétanque)

[ctx: sport]
en: canadian_football
cs: kanadský fotbal

[ctx: sport]
en: canoe
cs: kanoistika

[ctx: sport]
en: chess
cs: šachy

[ctx: sport]
en: climbing
cs: horolezectví

[ctx: sport]
en: cricket
cs: kriket

[ctx: sport]
en: croquet
cs: kroket

[ctx: sport]
en: cycling
cs: cyklistika

[ctx: sport]
en: dog_racing
cs: chrtí dostihy

[ctx: sport]
en: equestrian
cs: jezdectví

[ctx: sport]
en: field_hockey
cs: pozemní hokej

[ctx: sport]
en: gaelic_games
cs: gaelské hry

[ctx: sport]
en: gymnastics
cs: gymnastika

[ctx: sport]
en: handball
cs: házená

[ctx: sport]
en: horse_racing
cs: dostihy

[ctx: sport]
en: ice_hockey
cs: lední hokej

[ctx: sport]
en: ice_skating
cs: bruslení na ledě

[ctx: sport]
en: karting
cs: motokáry

[ctx: sport]
en: model_aerodrome
cs: letiště pro modely

[ctx: sport]
en: motocross
cs: motokros

[ctx: sport]
en: motor
cs: motorsport

[ctx: sport]
en: multi
cs: víceúčelové

[ctx: sport]
en: pelota
cs: pelota (tlachtli)

[ctx: sport]
en: racquet
cs: sport hraný raketou

[ctx: sport]
en: rc_car
cs: RC auta

[ctx: sport]
en: roller_skating
cs: bruslení na kolečkových bruslích

[ctx: sport]
en: rowing
cs: veslování

[ctx: sport]
en: rugby_league
cs: ragby třináctkové (rugby league)

[ctx: sport]
en: rugby_union
cs: ragby patnáctkové (rugby union)

[ctx: sport]
en: running
cs: běh

[ctx: sport]
en: safety_training
cs: bezpečnostní školení

[ctx: sport]
en: scuba_diving
cs: potápění s přístrojem

[ctx: sport]
en: shooting
cs: sportovní střelba

[ctx: sport]
en: skateboard
cs: skateboarding

[ctx: sport]
en: soccer
cs: fotbal

[ctx: sport]
en: surfing
cs: surfování

[ctx: sport]
en: swimming
cs: plavání

[ctx: sport]
en: table_tennis
cs: stolní tenis

[ctx: sport]
en: tennis
cs: tenis

[ctx: sport]
en: volleyball
cs: volejbal

en: General Access
cs: Obecný přístup

en: All vehicles
cs: Všechna vozidla

en: Ski
cs: Lyže

en: official
cs: úředně vyhrazeno (official)

en: Snowmobile
cs: Sněžný skútr

en: Dog
cs: Pes

en: leashed
cs: na vodítku

en: unleashed
cs: bez vodítka

en: Tags which are implied and do not need to be set are `motor_vehicle=no` and `emergency=destination`.
cs: Značky, které jsou implicitní a není třeba je nastavovat, jsou `motor_vehicle=no` a `emergency=destination`.

en: Fee
cs: Poplatek

en: Type of parking
cs: Typ parkování

[ctx: parking]
en: carports
cs: přístřešky

[ctx: parking]
en: garage_boxes
cs: garážová stání

[ctx: parking]
en: lane
cs: vyhrazený pruh

[ctx: parking]
en: layby
cs: odpočinkové

[ctx: parking]
en: multi-storey
cs: vícepatrové

[ctx: parking]
en: rooftop
cs: na střeše

[ctx: parking]
en: sheds
cs: hangáry

[ctx: parking]
en: street_side
cs: na straně ulice

[ctx: parking]
en: surface
cs: povrchové

[ctx: parking]
en: underground
cs: podzemní

en: Reference number
cs: Identifikační číslo

en: Time Limit
cs: Časový limit

en: Supervised
cs: Hlídané

en: Population
cs: Počet obyvatel

en: Postal Code
cs: PSČ

en: Website
cs: Webové stránky

en: Distance (kilometers)
cs: Vzdálenost (kilometry)

en: Ascent (m)
cs: Stoupání (m)

en: Descent (m)
cs: Klesání (m)

en: Roundtrip
cs: Okružní trasa

en: Symbol description
cs: Popis symbolu

en: Genus
cs: Rod

en: Species
cs: Binomické jméno

en: Leaf type
cs: Typ listů

en: broadleaved
cs: listnaté

en: needleleaved
cs: jehličnaté

en: mixed
cs: smíšené

en: leafless
cs: bezlisté

en: Leaf cycle
cs: Fenologie listů

en: deciduous
cs: opadavé

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
cs: Rostliny, které určitou část roku nemají listy.

en: evergreen
cs: stálezelené

en: Plants that are never entirely without green foliage.
cs: Rostliny, které nikdy nejsou bez zelených listů.

en: semi_deciduous
cs: poloopadavé

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
cs: Rostliny, které ztrácí listy na velmi krátkou dobu, kdy staré listy odpadnou a začnou růst nové.

en: semi_evergreen
cs: polostálezelené

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
cs: Rostliny, které ztrácí většinu listů, ale nikoliv všechny, na krátkou dobu v roce.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
cs: Habitat se stálezelenou a opadavou vegetací.

en: bahai
cs: bahá’í

en: buddhist
cs: budhistické

en: caodaism
cs: kaodaismus

en: christian
cs: křesťanské

en: confucian
cs: konfucianismus

en: hindu
cs: hindské

en: jain
cs: džinistické

en: jewish
cs: židovské

en: muslim
cs: muslimské

en: shinto
cs: šintó

en: spiritualist
cs: spiritualistické

en: taoist
cs: taoistické

en: unitarian_universalist
cs: unitariánský universalismus

en: zoroastrian
cs: zoroastristické

en: Denomination
cs: Vyznání

en: anglican
cs: anglikánské

en: baptist
cs: baptistické

en: catholic
cs: katolické

en: church_of_scotland
cs: skotská církev

en: conservative
cs: konzervativní

en: evangelical
cs: evangelické

en: greek_catholic
cs: řeckokatolické

en: greek_orthodox
cs: řecká pravoslavná církev

en: ibadi
cs: ibádíja

en: iglesia_ni_cristo
cs: iglesia ni Cristo

en: jehovahs_witness
cs: svědkové Jehovovi

en: lutheran
cs: luteránské

en: mahayana
cs: mahájána

en: methodist
cs: metodistické

en: mormon
cs: mormonské

en: new_apostolic
cs: new apostolic

en: nondenominational
cs: bez denominace

en: old_catholic
cs: starokatolické

en: orthodox
cs: pravoslavné / ortodoxní

en: pentecostal
cs: pentekostalistické

en: presbyterian
cs: presbyteriánské

en: protestant
cs: protestantské

en: quaker
cs: kvakerské

en: reform
cs: reformní

en: reformed
cs: kalvinismus

en: roman_catholic
cs: římskokatolické

en: romanian_orthodox
cs: rumunská pravoslavná církev

en: russian_orthodox
cs: ruská pravoslavná církev

en: serbian_orthodox
cs: srbská pravoslavná církev

en: seventh_day_adventist
cs: adventisté sedmého dne

en: shaivism
cs: šivaismus

en: shaktism
cs: šaktismus

en: shia
cs: ší’itské

en: smartism
cs: smartha

en: spiritist
cs: spiritismus

en: sunni
cs: sunnitské

en: tibetan
cs: Tibetský buddhismus

en: theravada
cs: théraváda

en: united
cs: sjednocená církev Kanady

en: united_methodist
cs: evangelická církev metodistická

en: vaishnavism
cs: višnuismus

en: vajrayana
cs: vadžrajána

[ctx: jewish]
en: orthodox
cs: ortodoxní

[ctx: jewish]
en: conservative
cs: konzervativní

[ctx: jewish]
en: nondenominational
cs: bez denominace

[ctx: jewish]
en: reform
cs: reformní

en: Primary voltage in Volts (V)
cs: Primátní napětí ve voltech (V)

en: Secondary voltage in Volts (V)
cs: Sekundární napětí ve voltech (V)

en: Tertiary voltage in Volts (V)
cs: Terciární napětí ve voltech (V)

en: Amount of Cables
cs: Počet kabelů

en: Amount of circuits
cs: Počet okruhů

en: Line attachment
cs: Přichycení vedení

[ctx: power]
en: suspension
cs: nosný

[ctx: power]
en: anchor
cs: výztužný/kotevní

[ctx: power]
en: pin
cs: kolík

[ctx: power]
en: pulley
cs: kladka

en: Line arrangement
cs: Uspořádání tras

[ctx: power]
en: horizontal
cs: vodorovně

[ctx: power]
en: semi_horizontal
cs: polovodorovně

[ctx: power]
en: vertical
cs: svisle

[ctx: power]
en: semi_vertical
cs: polosvisle

[ctx: power]
en: triangular
cs: triangulárně

[ctx: power]
en: square
cs: čtvercově

[ctx: power]
en: unarranged
cs: neuspořádáně

en: Line management
cs: Správa vedení

[ctx: Line management]
en: branch
cs: větvení

[ctx: Line management]
en: cross
cs: křížení

[ctx: Line management]
en: split
cs: rozdělení

[ctx: Line management]
en: straight
cs: přímé

[ctx: Line management]
en: termination
cs: zakončení

[ctx: Line management]
en: transition
cs: přechod

[ctx: Line management]
en: transpose
cs: transpozice

en: Location
cs: Umístění

[ctx: power]
en: outdoor
cs: venkovní

[ctx: power]
en: indoor
cs: vnitřní

[ctx: power]
en: underground
cs: podzemní

[ctx: power]
en: platform
cs: na plošině nad vodou

[ctx: power]
en: roof
cs: střecha

[ctx: power]
en: surface
cs: povrch

[ctx: power]
en: Biofuel
cs: Biopalivo

[ctx: power]
en: Oil
cs: Olej

[ctx: power]
en: Diesel
cs: Nafta

[ctx: power]
en: Gasoline
cs: Benzín

[ctx: power]
en: Biogas
cs: Bioplyn

[ctx: power]
en: Gas
cs: Plyn

[ctx: power]
en: Biomass
cs: Biomasa

[ctx: power]
en: Waste
cs: Odpad

[ctx: power]
en: Coal
cs: Uhlí

[ctx: power]
en: Nuclear
cs: Jaderná

[ctx: power]
en: Geothermal
cs: Geotermální

[ctx: power]
en: Hydro
cs: Vodní

[ctx: power]
en: Osmotic
cs: Osmotická

[ctx: power]
en: Tidal
cs: Přílivová

[ctx: power]
en: Wave
cs: Vlna

[ctx: power]
en: Solar
cs: Solár

[ctx: power]
en: Wind
cs: Vítr

en: Start date
cs: Uvedena do provozu

en: Plant generator type
cs: Typ generátoru elektrárny

en: output
cs: výstup

en: Output forms of energy:
cs: Výstupní formy energie:

en: Biogas
cs: Bioplyn

en: Electricity
cs: Elektrický proud

en: Hot Water
cs: Horká voda

en: Hot Air
cs: Horký vzduch

en: Cold Water
cs: Studená voda

en: Cold Air
cs: Studený vzduch

en: Compressed Air
cs: Stlačený vzduch

en: Steam
cs: Parní

en: Vacuum
cs: Vákuum

en: Output forms of energy (optional):
cs: Výstupní forma energie (volitelně):

en: Utility
cs: Infrastruktura

en: chemical
cs: chemický

en: gas
cs: plyn

en: heating
cs: vytápění

en: oil
cs: ropa

en: power
cs: elektřina

en: sewerage
cs: kanalizace

en: street_lighting
cs: pouliční osvětlení

en: telecom
cs: telekomunikace

en: television
cs: televize

en: waste
cs: odpad

en: water
cs: voda

en: Material
cs: Materiál

en: plastic
cs: plast

en: steel
cs: ocel

en: Location transition
cs: Místo přechodu vedení pod zem

en: Power rating (kVA/MVA)
cs: Nominální výkon (kVA/MVA)

en: Phases
cs: Fáze

en: Number of devices
cs: Počet zařízení

en: Number of windings
cs: Počet vinutí

en: Windings configuration
cs: Uspořádání vinutí

[ctx: power_windings]
en: star
cs: hvězda

[ctx: power_windings]
en: delta
cs: trojúhelník

[ctx: power_windings]
en: open-delta
cs: otevřený trojúhelník

[ctx: power_windings]
en: zigzag
cs: cikcak

[ctx: power_windings]
en: open
cs: otevřený

en: Local loop type
cs: Typ místní smyčky

en: copper
cs: měď

en: fibre
cs: optika

en: coaxial
cs: koaxiál

en: Bridge name
cs: Název mostu

en: Toll
cs: Poplatek

en: Intermittent
cs: Občasný

en: Seasonal
cs: Sezónní

en: In the tidal range
cs: V oblasti přílivu

en: culvert
cs: propustek

en: Water access rules:
cs: Pravidla pro přístup k vodě:

en: Ship
cs: Loď

en: Boat
cs: Člun

en: Motorboat
cs: Motorový člun

en: Canoe
cs: Kánoe

en: Substance
cs: Látka

en: hot_water
cs: horká voda

en: steam
cs: pára

en: sewage
cs: kanalizace

en: Handle
cs: Madlo

[ctx: handle]
en: wheel
cs: kolo

[ctx: handle]
en: cross
cs: kříž

[ctx: handle]
en: lever
cs: páka

[ctx: handle]
en: crank
cs: klika

[ctx: handle]
en: button
cs: tlačítko

[ctx: handle]
en: no
cs: ne

en: Direction to close
cs: Směr pro uzavření

en: clockwise
cs: po směru hodinových ručiček

en: anti_clockwise
cs: proti směru hodinových ručiček

en: Pump mechanism
cs: Mechanismus pumpy

en: gear
cs: zubové čerpadlo

en: screw
cs: šroubové čerpadlo

en: progressive_cavity
cs: progresivní dutinové čerpadlo

en: diaphragm
cs: membránové čerpadlo

en: peristaltic
cs: peristaltické čerpadlo

en: rope
cs: ropa

en: rotary_vane
cs: rotační lopatka

en: piston
cs: píst

en: centrifugal
cs: odstředivé čerpadlo

en: ram
cs: trkač

en: siphon
cs: sifonové čerpadlo

en: direct
cs: přímé

en: belt
cs: pás

en: manual
cs: ruční

en: electric_motor
cs: elektrický motor

en: combustion_engine
cs: spalovací motor

en: cylinder
cs: válec

en: turbine
cs: turbína

en: Support
cs: Umístění

[ctx: mounting/support]
en: pole
cs: sloup

[ctx: mounting/support]
en: wall_mounted
cs: nástěnné

[ctx: mounting/support]
en: ground
cs: na zemi

en: Car brand
cs: Značka vozu

en: Motorcycle brand
cs: Značka motocyklu

en: route segment
cs: úsek trasy

en: alternative segment
cs: alternativní trasa

en: approach segment
cs: přístupová trasa

en: excursion segment
cs: odbočná trasa

en: connection segment
cs: spojovací trasa

en: infrastructure
cs: vybavení

en: natural
cs: příroda

en: guidepost
cs: rozcestník

en: forward segment
cs: jednosměrně (souhlasně)

en: backward segment
cs: jednosměrně (opačně)

en: start endpoint
cs: počáteční koncový bod

en: stop endpoint
cs: konečný koncový bod

en: start and stop endpoint
cs: počáteční a koncový konečný bod

en: From (initial stop)
cs: Z (výchozí zastávka)

en: To (terminal stop)
cs: Do (koncová zastávka)

en: Via (intermediate stops)
cs: Přes (zastávky)

en: Network
cs: Síť

en: Reservation
cs: Rezervace

en: required
cs: vyžadována

en: recommended
cs: doporučena

en: Duration (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
cs: Doba (M, MM, HH:MM, nebo HH:MM:SS)

en: Interval (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
cs: Interval (M, MM, HH:MM, nebo HH:MM:SS)

en: Climbing styles:
cs: Styly lezení:

en: Boulders
cs: Bouldering

en: Sport climbing
cs: Sportovní lezení

en: Top rope (approach at the route top + letting the rope down)
cs: Zhora ukotvené lano (přístup z vrcholu trasy + zavěšení lana dolů)

en: Traditional climbing (no fixed anchors)
cs: Tradiční lezení (bez pevných kotev)

en: Multi-pitch climbing
cs: Vícedélkové lezení

en: Ice climbing
cs: Lezení po ledu

en: Mixed climbing
cs: Smíšené lezení

en: Deep Water Soloing
cs: Lezení nad hlubokou vodou

en: Orientation
cs: Orientace

en: Rock/ice quality
cs: Kvalita skály/ledu

en: fragile
cs: křehký

en: medium
cs: střední

en: solid
cs: plná

en: Rock type
cs: Typ skály

en: limestone
cs: vápenec

en: sandstone
cs: pískovec

en: granite
cs: žula

en: basalt
cs: čedič

en: slate
cs: břidlice

en: Summit/route log/register
cs: Vrcholová/trasová kniha

en: Climbing routes indoor
cs: Halové lezecké trasy

en: Climbing routes outdoor
cs: Venkovní lezecké trasy

en: Official web site (e.g. operator)
cs: Oficiální webstránka (např. provozovatele)

en: Unofficial web site
cs: Neoficiální webstránka

en: Communication type:
cs: Typ komunikace:

en: Mobile phone
cs: Mobilní telefony

en: Television
cs: Televize

en: Radio
cs: Rádio

en: Microwave
cs: Mikrovlna

en: Markings
cs: Označení

[ctx: crossing:markings]
en: no
cs: ne

[ctx: crossing:markings]
en: yes
cs: ano

[ctx: crossing:markings]
en: surface
cs: povrchové

[ctx: crossing:markings]
en: dots
cs: tečky

[ctx: crossing:markings]
en: ladder
cs: žebřík

[ctx: crossing:markings]
en: pictograms
cs: piktogramy

[ctx: gender]
en: mixed
cs: smíšené

[ctx: gender]
en: male
cs: muž

[ctx: gender]
en: female
cs: žena

en: symbols
cs: symboly

en: Streets
cs: Silnice a ulice

en: Motorway
cs: Dálnice

[ctx: highway]
en: motorway
cs: dálnice

en: Street has no reference
cs: Ulice nemá referenci

en: Street has no name
cs: Ulice nemá žádný název

en: Destination
cs: Cíl

en: Destination reference
cs: Reference cíle

en: Motorway Link
cs: Dálnice - nájezd

[ctx: highway]
en: motorway_link
cs: dálnice - nájezd

en: Junction reference
cs: Referenční označení křížení;

en: Trunk
cs: Čtyřproudá silnice

[ctx: highway]
en: trunk
cs: čtyřproudá silnice

en: Motorroad
cs: Silnice pro motorová vozidla

en: Divided highway
cs: Směrově rozdělená

en: Trunk Link
cs: Čtyřproudá silnice - nájezd

[ctx: highway]
en: trunk_link
cs: čtyřproudá silnice - nájezd

en: Primary
cs: Silnice 1. třídy

[ctx: highway]
en: primary
cs: silnice první třídy

en: Narrow
cs: Zúžení

en: Overhead trolley wires
cs: Trolejové vedení

en: Primary Link
cs: Silnice 1. třídy - nájezd

[ctx: highway]
en: primary_link
cs: silnice první třídy - nájezd

en: Secondary
cs: Silnice 2. třídy

[ctx: highway]
en: secondary
cs: silnice druhé třídy

en: Secondary Link
cs: Silnice 2. třídy - nájezd

[ctx: highway]
en: secondary_link
cs: silnice druhé třídy - nájezd

en: Tertiary
cs: Silnice 3. třídy

[ctx: highway]
en: tertiary
cs: silnice třetí třídy

en: Tertiary Link
cs: Silnice 3. třídy - nájezd

[ctx: highway]
en: tertiary_link
cs: silnice třetí třídy - nájezd

en: Unclassified
cs: Silnice bez zařazení (mimo obec)

[ctx: highway]
en: unclassified
cs: silnice bez klasifikace

en: Passing Places
cs: Výhybny

en: Residential
cs: Místní komunikace (ulice)

[ctx: highway]
en: residential
cs: místní komunikace (ulice)

en: Oneway for bicycle
cs: Jednosměrná pro kola

en: Sidewalk (both)
cs: Chodník (obě strany)

en: Sidewalk (left)
cs: Chodník (vlevo)

en: Sidewalk (right)
cs: Chodník (vpravo)

en: Bicycle Road
cs: Silnice jen pro cyklisty

en: Highway type
cs: Typ silnice

[ctx: Highway]
en: residential
cs: místní komunikace (ulice)

[ctx: Highway]
en: service
cs: účelová komunikace

[ctx: Highway]
en: unclassified
cs: silnice bez klasifikace

[ctx: Highway]
en: path
cs: pěšina/stezka

[ctx: Highway]
en: cycleway
cs: cyklostezka

en: Vehicle access
cs: Vjezd vozidel

en: Living Street
cs: Obytná zóna

[ctx: highway]
en: living_street
cs: obytná zóna

en: Pedestrian
cs: Pěší zóna

[ctx: highway]
en: pedestrian
cs: pěší zóna

en: Area
cs: Označit jako plochu

en: Busway
cs: Silnice jen pro autobusy

en: Embedded rails
cs: Sdílená kolej

en: abandoned
cs: opuštěná

en: construction
cs: ve výstavbě

en: funicular
cs: pozemní lanová dráha

en: light_rail
cs: nadzemka

en: miniature
cs: miniaturní

en: narrow_gauge
cs: úzkokolejka

en: rail
cs: kolejnice

en: tram
cs: tramvajová

en: Trolley wire
cs: Trolejové vedení

en: Service
cs: Účelová komunikace

[ctx: highway]
en: service
cs: účelová komunikace

en: Service way type
cs: Typ obslužné silnice

en: alley
cs: ulička

en: driveway
cs: příjezdová cesta

en: parking_aisle
cs: ulička na parkovišti

en: drive-through
cs: prodej do auta (drive-through)

en: emergency_access
cs: pro požární vozidla

en: Parking Aisle
cs: Ulička na parkovišti

en: Escape
cs: Únikový pruh

[ctx: highway]
en: escape
cs: únikový pruh

en: Emergency lane beside long descending slopes for trucks and other vehicles to stop safely after brake failure.
cs: Nouzový pruh vedle dlouhých klesání pro bezpečné zastavení nákladních a jiných vozidel v případě selhání brzd.

en: Raceway
cs: Závodní dráha

[ctx: highway]
en: raceway
cs: závodní dráha

en: Road (Unknown Type)
cs: Cesta (neznámý typ)

[ctx: highway]
en: road
cs: silnice

en: Construction
cs: Komunikace ve výstavbě

[ctx: highway]
en: construction
cs: ve výstavbě

[ctx: Highway]
en: Motorway
cs: Dálnice

[ctx: Highway]
en: Motorway Link
cs: Dálnice - nájezd

[ctx: Highway]
en: Trunk
cs: Čtyřproudá silnice

[ctx: Highway]
en: Trunk Link
cs: Čtyřproudá silnice - nájezd

[ctx: Highway]
en: Primary
cs: Silnice 1. třídy

[ctx: Highway]
en: Primary Link
cs: Silnice 1. třídy - nájezd

[ctx: Highway]
en: Secondary
cs: Silnice 2. třídy

[ctx: Highway]
en: Secondary Link
cs: Silnice 2. třídy - nájezd

[ctx: Highway]
en: Tertiary
cs: Silnice 3. třídy

[ctx: Highway]
en: Tertiary Link
cs: Silnice 3. třídy - nájezd

[ctx: Highway]
en: Unclassified
cs: Neklasifikovaná silnice

[ctx: Highway]
en: Residential
cs: Místní komunikace (ulice)

[ctx: Highway]
en: Service
cs: Obslužná silnice

[ctx: Highway]
en: Pedestrian
cs: Pěší zóna

[ctx: Highway]
en: Bus Guideway
cs: Autobusová dráha

[ctx: Highway]
en: Escape
cs: Únikový pruh

[ctx: Highway]
en: Raceway
cs: Závodní dráha

[ctx: Highway]
en: Track
cs: Nezpevněná cesta

[ctx: Highway]
en: Path
cs: Pěšina

[ctx: Highway]
en: Dedicated Bridleway
cs: Stezka pro koně

[ctx: Highway]
en: Dedicated Cycleway
cs: Cyklostezka

[ctx: Highway]
en: Dedicated Footway
cs: Chodník, pěší stezka

[ctx: Highway]
en: Steps
cs: Schodiště

en: Junction
cs: Křižovatka

en: roundabout
cs: kruhový objezd

en: jughandle
cs: přípojka jughandle

en: Road Restrictions
cs: Silniční omezení

en: No exit (cul-de-sac)
cs: Slepá ulice

en: Winter road
cs: Zimní silnice

en: Ice road
cs: Ledová silnice

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
cs: Max. rychlost nákladních vozidel (km/h)

en: Signposted advisory max. speed (km/h)
cs: Vyznačená doporučená max. rychlost (km/h)

en: Min. speed (km/h)
cs: Min. rychlost (km/h)

en: Overtaking
cs: Předjíždění

[ctx: overtaking]
en: yes
cs: ano

[ctx: overtaking]
en: both
cs: oba směry

[ctx: overtaking]
en: forward
cs: vpřed

[ctx: overtaking]
en: backward
cs: vzad

[ctx: overtaking]
en: no
cs: ne

en: Access Restrictions
cs: Omezení přístupu

en: Some road types already imply some access restrictions which should not be set again.
cs: Některé typy silnic již implikují nějaké omezení přístupu a není je nutno zadávat znovu.

en: Transport mode restrictions
cs: Omezení druhů dopravy

en: use_sidepath
cs: použít cyklostezku

en: Vehicles per type
cs: Vozidla podle typu

en: Carriage
cs: Kůň + kočár

en: Light Commercial Vehicles (goods)
cs: Lehká užitková vozidla (do 3,5 t)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
cs: Nákladní vozidla

en: B-double road train
cs: Silniční vlak B-double

en: Agricultural Vehicles (with restrictions e.g. max. 25 km/h)
cs: Zemědělská vozidla (s omezením např. 25 km/h)

en: 4WD only
cs: pouze 4WD

en: Golf cart
cs: Golfový vozík

en: Vehicles per use
cs: Vozidla podle využití

en: Emergency vehicles
cs: Záchranná vozidla

en: Disabled
cs: Postižené osoby

en: High-occupancy vehicles (hov)
cs: Vozidla s více cestujícími

en: Public Service Vehicles (psv)
cs: Vozidla MHD

en: Public Transportation Bus
cs: Autobus veřejné dopravy

en: Taxi
cs: Stanoviště taxi

en: Tourist buses
cs: Zájezdové autobusy

en: Hazmat
cs: Nebezpečné materiály

en: Roundabout
cs: Kruhový objezd

[ctx: Highway]
en: motorway
cs: dálnice

[ctx: Highway]
en: motorway_link
cs: dálnice - nájezd

[ctx: Highway]
en: trunk
cs: čtyřproudá silnice

[ctx: Highway]
en: trunk_link
cs: čtyřproudá silnice - nájezd

[ctx: Highway]
en: primary
cs: silnice první třídy

[ctx: Highway]
en: primary_link
cs: silnice první třídy - nájezd

[ctx: Highway]
en: secondary
cs: silnice druhé třídy

[ctx: Highway]
en: tertiary
cs: silnice třetí třídy

[ctx: Highway]
en: living_street
cs: obytná zóna

[ctx: Highway]
en: bus_guideway
cs: autobusová dráha

[ctx: Highway]
en: construction
cs: výstavba

en: Similar but different tags:
cs: Podobné, ale různé značky:

en: Circular junction
cs: Kruhová křižovatka

en: Ford
cs: Brod

en: stepping_stones
cs: nášlapné kameny

en: Traffic Hazard
cs: Nebezpečí

en: Hazard
cs: Nebezpečí

[ctx: hazard]
en: animal_crossing
cs: přechod zvířat

[ctx: hazard]
en: bump
cs: příčný práh

[ctx: hazard]
en: children
cs: děti

[ctx: hazard]
en: curve
cs: zatáčka

[ctx: hazard]
en: curves
cs: zatáčky

[ctx: hazard]
en: cyclists
cs: cyklisté

[ctx: hazard]
en: dangerous_junction
cs: nebezpečná křižovatka

[ctx: hazard]
en: dip
cs: prohlubeň

[ctx: hazard]
en: falling_rocks
cs: padající kamení

[ctx: hazard]
en: frost_heave
cs: mrazové trhliny

[ctx: hazard]
en: horse_riders
cs: jezdci na koních

[ctx: hazard]
en: ice
cs: náledí

[ctx: hazard]
en: landslide
cs: kamení na vozovce

[ctx: hazard]
en: loose_gravel
cs: odlétávající štěrk

[ctx: hazard]
en: low_flying_aircraft
cs: letadla

[ctx: hazard]
en: pedestrians
cs: chodci

[ctx: hazard]
en: queues_likely
cs: kolona

[ctx: hazard]
en: school_zone
cs: škola

[ctx: hazard]
en: side_winds
cs: boční vítr

[ctx: hazard]
en: slippery
cs: nebezpečí smyku

[ctx: hazard]
en: turn
cs: ostrá zatáčka

[ctx: hazard]
en: turns
cs: ostré zatáčky

en: Ways
cs: Cesty

en: Track
cs: Lesní/polní cesta

en: Tracktype
cs: Typ cesty

en: grade1
cs: stupeň 1

en: Solid: Usually a paved or sealed surface
cs: Pevný: obvykle zpevněný nebo zhutněný povrch

en: grade2
cs: stupeň 2

en: Solid but unpaved: Usually an unpaved track with surface of gravel
cs: Pevný, ale nezpevněný: obvykle nezpevněný štěrkový povrch

en: grade3
cs: stupeň 3

en: Mostly Solid: Even mixture of hard and soft materials. Almost always an unpaved track
cs: Převážně pevný: Rovnoměrná směs měkkých a tvrdých materiálů. Téměř vždy nezpevněná cesta.

en: grade4
cs: stupeň 4

en: Mostly Soft: Almost always an unpaved track prominently with soil/sand/grass, but with some hard or compacted materials mixed in
cs: Převážně měkký: Téměř vždy nezpevněná cesta hlavně z půdy/písku/trávy, ale s nějakým přimíšeným tvrdým materiálem.

en: grade5
cs: stupeň 5

en: Soft: Almost always an unimproved track lacking hard materials, same as surrounding soil
cs: Měkký: Téměř vždy nevylepšená cesta bez tvrdých materiálů, stejná jako okolní půda.

[ctx: highway]
en: track
cs: lesní/polní cesta

en: MTB Scale
cs: MTB klasifikace

en: Path
cs: Pěšina

[ctx: highway]
en: path
cs: pěšina/stezka

en: SAC Scale
cs: SAC klasifikace

en: T1 - hiking trail
cs: T1 - turistická cesta

en: Trail well cleared. Area flat or slightly sloped, no fall hazard
cs: Dobře průchozí stezka. Oblast rovinatá nebo mírně zvlněná, bez nebezpečí pádu

en: T2 - mountain hiking trail
cs: T2 - horská turistická cesta

en: Trail with continuous line and balanced ascent. Terrain partially steep, fall hazard possible
cs: Souvislá stezka s vyváženým stoupáním. Terén částečně strmý, možné nebezpečí pádu

en: T3 - difficult, exposed hiking trail
cs: T3 - obtížná, nekrytá turistická cesta

en: exposed sites may be secured with ropes or chains, possible need to use hands for balance. Partly exposed sites with fall hazard, scree, pathless jagged rocks
cs: nechráněná místa mohou být zajištěna řetězy nebo lany, může být potřeba držet rovnováhu rukama. Částečně nechráněná místa s rizikem pádu, suť, rozeklané skály, po kterých nevede cesta

en: T4 - difficult, exposed, steep alpine trail
cs: T4 - obtížná, nekrytá, prudká horská cesta

en: sometimes need for hand use to get ahead. Terrain quite exposed, precarious grassy acclivities, jagged rocks, facile snow-free glaciers
cs: místy může být potřeba si k postupu pomoci rukama. Terén dosti exponovaný, nepevné travnaté svahy, rozeklané skály, snadno překonatelné ledovce bez sněhu

en: T5 - difficult alpine trail with climbing
cs: T5 - obtížná horská cesta s lezením

en: single plainly climbing up to second grade. Exposed, demanding terrain, jagged rocks, few dangerous glacier and snow
cs: lezení až na druhém stupni obtížnosti. Exponované, náročné terény, zubaté skály, místy nebezpečný ledovec a sníh

en: T6 - hazardous alpine trail with climbing
cs: T6 - nebezpečná horská cesta s lezením

en: climbing up to second grade. Often very exposed, precarious jagged rocks, glacier with danger to slip and fall
cs: lezení až na druhém stupni obtížnosti. Často velmi exponované, nejisté rozeklané skály, ledovec s nebezpečím uklouznutí a pádu

en: Visibility
cs: Viditelnost

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
cs: vynikající

[ctx: trail_visibility]
en: good
cs: dobrá

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
cs: střední

[ctx: trail_visibility]
en: bad
cs: špatná

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
cs: příšerná

[ctx: trail_visibility]
en: no
cs: žádná

en: Segregated
cs: Oddělené

en: Informal
cs: Neformální

en: Dedicated Bridleway
cs: Stezka pro koně

[ctx: highway]
en: bridleway
cs: stezka pro koně

en: Depending on the country, several access tags are implied and do not need to be set.
cs: V závislosti na zemi jsou některé značky přístupu implicitní a není je potřeba nastavovat.

en: Globally, `horse=designated` and `motor_vehicle=no` are implied.
cs: Globálně jsou implicitní  `horse=designated` a `motor_vehicle=no`.

en: Cycle Lane/Track
cs: Cyklostezka/cyklopruh

en: Cycleway
cs: Cyklostezka

[ctx: cycleway]
en: lane
cs: jízdní pruh

[ctx: cycleway]
en: track
cs: oddělená cyklostezka

[ctx: cycleway]
en: share_busway
cs: sdílená s autobusem

[ctx: cycleway]
en: shared_lane
cs: sdílený jízdní pruh

[ctx: cycleway]
en: separate
cs: oddělené

en: Cycleway left
cs: Cyklostezka vlevo

en: Cycleway right
cs: Cyklostezka vpravo

en: Oneway (bicycle)
cs: Jednosměrná (kolo)

en: Edit Highway Attributes:
cs: Upravit vlastnosti silnice:

en: Highway
cs: Hlavní cesta

[ctx: Highway]
en: secondary_link
cs: silnice druhé třídy - nájezd

[ctx: Highway]
en: tertiary_link
cs: silnice třetí třídy - nájezd

en: Dedicated Cycleway
cs: Cyklostezka

[ctx: highway]
en: cycleway
cs: cyklostezka

en: Globally, `bicycle=designated` is implied.
cs: Globálně je implicitní  `bicycle=designated`.

en: Pedestrians
cs: Chodci

en: Segregated Foot- and Cycleway
cs: Stezka pro pěší a cyklisty - dělená

en: Combined Foot- and Cycleway
cs: Stezka pro pěší a cyklisty - smíšená

en: Dedicated Footway
cs: Chodník, pěší stezka

[ctx: highway]
en: footway
cs: chodník

[ctx: footway]
en: access_aisle
cs: přístupová ulička

en: Marked footpath in a parking lot
cs: Značená cesta k parkovacímu místu

[ctx: footway]
en: crossing
cs: přechod

en: A pedestrian crossing
cs: Přechod pro chodce

[ctx: footway]
en: sidewalk
cs: chodník

en: A footway alongside a street
cs: Chodník podél ulice

[ctx: footway]
en: link
cs: spojka

en: Footway sections that do not exist but are necessary for routing
cs: Imaginární část pěší stezky, která neexistuje, ale je potřebná pro směrování (navigaci)

[ctx: footway]
en: traffic_island
cs: dopravní ostrůvek

en: Footway sections inside a crossing island
cs: Část chodníku na přechodovém ostrůvku

[ctx: footway]
en: alley
cs: ulička

en: Access for back entrances and/or emergency access
cs: Přístup k zadním vchodům a/nebo nouzový přístup

en: Globally, `foot=designated` is implied.
cs: Globálně je implicitní  `foot=designated`.

en: Steps
cs: Schody

[ctx: highway]
en: steps
cs: schody

en: Storeys
cs: Pater

en: Amount of Steps
cs: Počet schodů

en: Ramp
cs: Rampa

en: Stroller ramp
cs: Rampa pro kočárky

en: Bicycle ramp
cs: Rampa pro jízdní kola

en: Wheelchair ramp
cs: Rampa pro vozíčkáře

en: Luggage ramp
cs: Rampa pro zavazadla

en: Handrail
cs: Zábradlí

en: Left handrail
cs: Zábradlí vlevo

en: Center handrail
cs: Zábradlí uprostřed

en: Right handrail
cs: Zábradlí vpravo

en: Escalator
cs: Eskalátor

en: forward
cs: vpřed

en: backward
cs: vzad

en: reversible
cs: reverzibilní

en: Waypoints
cs: Body trasy

en: Motorway Junction
cs: Dálniční sjezd (exit)

[ctx: highway]
en: motorway_junction
cs: dálniční sjezd

en: Junction has no name
cs: Křižovatka nemá jméno

en: Number
cs: Číslo

en: Junction has no reference
cs: Křižovatka nemá referenci

en: Services
cs: Odpočívka (se službami)

[ctx: highway]
en: services
cs: dálniční odpočívka se službami

en: Rest Area
cs: Odpočívka (bez služeb)

[ctx: highway]
en: rest_area
cs: dálniční odpočívka bez služeb

en: Drinking Water
cs: Pitná voda

en: Traffic Signal
cs: Semafor

[ctx: highway]
en: traffic_signals
cs: semafor

en: Direction
cs: Směr

en: Optional crossing attributes:
cs: Volitelné vlastnosti přechodu:

en: Pedestrian crossing type
cs: Typ přechodu pro chodce

en: uncontrolled
cs: neřízený

en: traffic_signals
cs: semafor

en: unmarked
cs: neoznačený

en: zebra
cs: zebra (bez semaforů)

en: pelican
cs: pelikán (se semafory)

en: toucan
cs: tukan (se semafory a tlačítkem pro chodce a cyklisty)

en: puffin
cs: papuchalk

en: pegasus
cs: pegas (se semafory a tlačítkem pro chodce, cyklisty a jezdce na koni)

en: tiger
cs: tygr

en: Kerb
cs: Obrubník

[ctx: kerb]
en: flush
cs: zarovnaný

[ctx: kerb]
en: lowered
cs: snížený

[ctx: kerb]
en: no
cs: žádný

[ctx: kerb]
en: raised
cs: zvýšený

[ctx: kerb]
en: rolled
cs: zakulacený

[ctx: kerb]
en: yes
cs: ano

en: Crossing attendant
cs: Přechod s obsluhou

en: With island
cs: S ostrůvkem

en: Button operated
cs: Ovládaný tlačítkem

en: Sound signals
cs: Zvukový signál

en: Optional values for specific countries
cs: Volitelné hodnoty pro některé země

[ctx: highway]
en: stop
cs: stůj, dej přednost v jízdě!

en: N
cs: S

en: E
cs: V

en: S
cs: J

en: W
cs: Z

en: Give Way
cs: Dej přednost v jízdě

[ctx: highway]
en: give_way
cs: dej přednost v jízdě!

en: Advanced stop line
cs: Předsunutá stopčára

en: Mini-Roundabout
cs: Malý kruhový objezd

[ctx: highway]
en: mini_roundabout
cs: malý kruhový objezd

en: Pedestrian Crossing
cs: Přechod pro chodce

[ctx: highway]
en: crossing
cs: přechod

en: informal
cs: neformální parkoviště

en: Tactile Paving
cs: Hmatová dlažba

en: incorrect
cs: nesprávně

en: In case of traffic signals:
cs: V případě semaforu:

en: Traffic Calming
cs: Zpomalovací retardér

en: Bump
cs: Krátké vyvýšení

en: Hump
cs: Delší vyvýšení

en: Table
cs: Tabule

en: Cushion
cs: Polštář

en: Rumble strip
cs: Rachotící pruh

en: Dip
cs: Prohlubeň

en: Chicane
cs: Zatáčka

en: Choker
cs: Zúžení

[ctx: traffic_calming]
en: Island
cs: Ostrůvek

en: Mini bumps
cs: Minihrboly

en: Passing Place
cs: Výhybna

[ctx: highway]
en: passing_place
cs: výhybna

en: Emergency Bay
cs: Záliv pro nouzové zastavení

en: Node attributes
cs: Vlastnosti uzlu

en: Way attributes
cs: Vlastnosti cesty

en: Turning Circle
cs: Obratiště (bez ostrůvku)

[ctx: highway]
en: turning_circle
cs: obratiště (bez ostrůvku)

en: circle
cs: kruh

en: oval
cs: ovál

en: Turning Loop
cs: Obratiště (s ostrůvkem)

[ctx: highway]
en: turning_loop
cs: obratiště (s ostrůvkem)

en: City Limit Sign
cs: Dopravní značka začátek/konec obce

en: Second Name
cs: Druhé jméno

en: Color of background (HTML name or hexadecimal code)
cs: Barva pozadí (název HTML nebo hexadecimální kód)

en: Speed Limit Sign
cs: Dopravní značka omezení rychlosti

en: Speed Camera
cs: Rychlostní radar

[ctx: highway]
en: speed_camera
cs: rychlostní radar

en: Toll gantry
cs: Mýtná brána

[ctx: highway]
en: toll_gantry
cs: mýtná brána

en: Traffic Mirror
cs: Dopravní zrcadlo

[ctx: highway]
en: traffic_mirror
cs: dopravní zrcadlo

en: Highway milestone
cs: Silniční kilometrovník

[ctx: highway]
en: milestone
cs: silniční kilometrovník

[ctx: junction=yes]
en: Named Junction
cs: Pojmenovaná křižovatka

en: Used in some countries for a named road junction who’s name serves for local orientation.
cs: Používá se v některých zemích pro pojmenované křižovatky, jejichž název slouží pro orientaci

en: Trailhead
cs: Výchoziště trasy

[ctx: highway]
en: trailhead
cs: výchoziště

en: Waste Basket/Trash Can
cs: Odpadkový koš

en: Elevator
cs: Výtah

[ctx: highway]
en: elevator
cs: výtah

en: Capacity (persons)
cs: Kapacita (osob)

en: Manufacturer
cs: Výrobce

en: Indoor
cs: V budově

en: Freight elevator
cs: Nákladní výtah

en: Surveillance Camera
cs: Sledovací kamera

en: indoor
cs: vnitřní

en: outdoor
cs: venkovní

en: Grit Bin
cs: Nádoba s posypem

en: Mountain Pass
cs: Horský průsmyk

en: Elevation (meters)
cs: Nadmořská výška (metry)

en: Barriers
cs: Překážky

en: Block
cs: Blok

en: Bollard
cs: Sloupek

en: Bollard type
cs: Typ sloupku

en: rising
cs: vysouvatelný

en: removable
cs: odstranitelný

en: foldable
cs: sklopný

en: fixed
cs: pevný

en: Tags which are implied and do not need to be set are:
cs: Implicitní značky, které není třeba nastavovat:

en: `access=no`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
cs: `access=no`, `foot=yes` a `bicycle=yes`

en: Cycle Barrier
cs: Překážka pro cyklisty

en: Cattle Grid
cs: Mříž proti dobytku

en: Bus Trap
cs: Zábrana průjezdná pouze autobusem

en: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
cs: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` a `bicycle=yes`

en: Spikes
cs: Ostnatý pás

en: Toll Booth
cs: Výběr mýta

en: Border Control
cs: Hraniční kontrola

en: Hedge
cs: Živý plot

en: Fence
cs: Plot

en: barbed_wire
cs: ostnatý drát

en: bars
cs: sloupky

en: chain_link
cs: pletivo

en: electric
cs: elektřina

en: pole
cs: tyčkový

en: railing
cs: zábradlí

en: split_rail
cs: laťkový

en: wire
cs: drátěný

en: Cable barrier
cs: Kabelové svodidlo

en: Guard Rail
cs: Svodidla

en: Wall
cs: Zeď

en: brick
cs: cihly

en: castle_wall
cs: hradby

en: dry_stone
cs: na sucho stavěná

en: flood_wall
cs: protipovodňová zeď

en: noise_barrier
cs: protihluková stěna

en: seawall
cs: zeď u moře

en: adobe
cs: vepřovice

en: glass
cs: sklo

en: masonry
cs: zdivo

en: reinforced_concrete
cs: vyztužený beton

en: City Wall
cs: Městské hradby

en: Two-sided
cs: Oboustranná

en: Retaining Wall
cs: Opěrná zeď

en: Log
cs: Kláda

[ctx: Barrier]
en: Ditch
cs: Příkop

en: Tactile paving
cs: Hmatová dlažba

en: Entrance (Barrier Opening)
cs: Vstup (průchod překážkou)

en: Gate
cs: Brána

en: Usually locked
cs: Obvykle zamčeno

en: Lift Gate
cs: Závora

[ctx: lift_gate]
en: single
cs: jednoduchá

[ctx: lift_gate]
en: double
cs: dvojitá

en: Swing Gate
cs: Otočná závora

[ctx: swing_gate]
en: single
cs: jednoduchá

[ctx: swing_gate]
en: double
cs: dvojitá

en: Hampshire Gate
cs: Odstranitelný díl plotu

en: Bump Gate
cs: Brána otevíratelná nárazníkem vozidla

en: Kissing Gate
cs: Průchod v ohrazení s ostrou zatáčkou

en: The tag `foot=yes` is implied and does not need to be set.
cs: Značka `foot=yes` je implicitní a není ji třeba nastavovat.

en: Wicket Gate
cs: Branka

en: Height Restrictor
cs: Omezovač výšky

en: Chain
cs: Řetěz

en: Stile
cs: Schůdky přes ohrazení

en: ladder
cs: žebřík

en: squeezer
cs: skulina

en: stepover
cs: schůdky

en: Turnstile
cs: Turniket

en: Full-Height Turnstile
cs: Vysoký turniket

en: Sally Port
cs: Výpadová brána (v opevnění)

en: Passageways
cs: Průjezdy/průchody

en: Tunnel name
cs: Název tunelu

en: Building Passage
cs: Pasáž

en: Arcade
cs: Arkáda

en: Open on left side
cs: Otevřená na levé straně

en: Open on right side
cs: Otevřená na pravé straně

en: Colonnade
cs: Kolonáda

en: Avalanche Protector
cs: Lavinová ochrana

[ctx: main group]
en: Water
cs: Vodstvo

[ctx: sub group]
en: Water
cs: Vodstvo

en: River
cs: Řeka

[ctx: waterway]
en: river
cs: řeka

en: Lock
cs: Zdymadlo

en: Stream
cs: Potok

[ctx: waterway]
en: stream
cs: potok

en: Tidal channel
cs: Přílivový kanál

[ctx: waterway]
en: tidal_channel
cs: přílivový kanál

en: Salt Water
cs: Slaná voda

en: Canal
cs: Plavební kanál

[ctx: waterway]
en: canal
cs: vodní kanál

en: qanat
cs: kanát

en: flooded
cs: zaplavený

[ctx: usage]
en: transportation
cs: doprava

[ctx: usage]
en: transmission
cs: transport

[ctx: usage]
en: irrigation
cs: zavlažování

[ctx: usage]
en: headrace
cs: přítok elektrárny

[ctx: usage]
en: tailrace
cs: odtok elektrárny

[ctx: usage]
en: spillway
cs: přeliv

en: Drain
cs: Odvodňovací kanál, meliorace

[ctx: waterway]
en: drain
cs: odtok dešťové vody

en: Ditch
cs: Strouha

[ctx: waterway]
en: ditch
cs: příkop

en: Spring
cs: Pramen

en: A point where groundwater naturally flows to the surface of the earth from underground.
cs: Místo, kde podzemní voda přirozeně vyvěrá na zemský povrch.

en: Waterfall
cs: Vodopád

[ctx: waterway]
en: waterfall
cs: vodopád

en: Weir
cs: Jez

[ctx: waterway]
en: weir
cs: jez

en: Dam
cs: Hráz přehrady

[ctx: waterway]
en: dam
cs: hráz přehrady

en: Levee
cs: Hráz

en: Groyne
cs: Krátká pobřežní hráz

en: Breakwater
cs: Vlnolam

en: Culvert
cs: Propustek

en: Penstock
cs: Propust

[ctx: waterway]
en: pressurised
cs: tlakovaná

[ctx: pipeline]
en: overground
cs: nadzemní

[ctx: pipeline]
en: overhead
cs: nad hlavou

[ctx: pipeline]
en: surface
cs: povrchové

[ctx: pipeline]
en: underground
cs: podzemní

[ctx: pipeline]
en: underwater
cs: podvodní

en: Diameter (mm)
cs: Průměr (mm)

en: Pressure (bar)
cs: Tlak (bar)

en: Flow rate with unit of measure
cs: Průtok spolu s jednotkou

en: Basin
cs: Polder (suchá nádrž)

[ctx: landuse]
en: basin
cs: prázdná nádrž

en: retention
cs: retenční nádrž

en: infiltration
cs: vsakovací nádrž

en: detention
cs: suchá nádrž

en: Reservoir
cs: Vodní nádrž

en: Covered Reservoir
cs: Krytá vodní nádrž

[ctx: natural]
en: Water
cs: Vodstvo

en: A body of water, such as a lake, pond or river.
cs: Vodní plocha jako jezero, rybník nebo řeka.

en: Water Body
cs: Vodní plocha

en: stream
cs: potok

en: river
cs: řeka

en: canal
cs: vodní kanál

en: drain
cs: kanál

en: ditch
cs: příkop

en: pond
cs: rybník

en: lake
cs: jezero

en: lagoon
cs: laguna

en: oxbow
cs: mrtvé rameno

en: lock
cs: zdymadlo

en: basin
cs: prázdná nádrž

en: reservoir
cs: nádrž

en: wastewater
cs: čistící nebo usazovací nádrž

en: Intermittent (does not permanently contain water)
cs: Občasný (neobsahuje vodu trvale)

en: Tailings Pond
cs: Odkaliště

en: An area in which waterborn tailings are pumped to allow the separation of solids from the water
cs: Prostor, kam se odvádí vodnatá hlušina, aby bylo možné oddělit pevné látky od vody

en: Material associated with the tailings
cs: Materiál spjatý s hlušinou

en: aggregate
cs: stavební kamenivo

en: bauxite
cs: bauxit

en: coal
cs: uhlí

en: dimension_stone
cs: kvádrový kámen

en: gold
cs: zlato

en: ilmenite
cs: ilmenit

en: iron_ore
cs: železná ruda

en: lead
cs: olovo

en: nickel
cs: nikl

en: rutile
cs: rutil

en: salt
cs: sůl

en: silver
cs: stříbro

en: tin
cs: cín

en: zinc
cs: zinek

en: zircon
cs: zirkon

en: Intermittent (sometimes wet, sometimes dry)
cs: Občasné (někdy mokré, někdy suché)

en: Hazardous to human health due to chemical contamination
cs: Nebezpečné pro lidské zdraví z důvodu chemické kontaminace

en: Coastline
cs: Linie pobřeží

en: Line between the sea and land (with the water on the right side of the way).
cs: Linie kontaktu moře a pevniny (voda je na pravé straně cesty).

en: Wetland
cs: Mokřad

en: Waterlogged area, either permanently or seasonally with vegetation.
cs: Mokřad - podmáčená oblast, buď stále nebo sezónně porostlá vegetací.

en: bog
cs: vrchoviště

en: fen
cs: slatiniště

en: mangrove
cs: mangrovy

en: marsh
cs: marše

en: reedbed
cs: rákosina

en: saltern
cs: salina

en: saltmarsh
cs: slanisko

en: string_bog
cs: string bog

en: swamp
cs: močál

en: tidalflat
cs: wattové pobřeží

en: wet_meadow
cs: vlhká louka

en: Mud
cs: Bahno

en: Large area covered with mud.
cs: Velká oblast pokrytá blátem.

en: Beach
cs: Pláž

en: A flat area of sand, gravel or pebble next to water.
cs: Plochá oblast u vody, pokrytá pískem, štěrkem nebo oblázky.

en: swimming
cs: plavání

en: surfing
cs: surfování

en: Nudism
cs: Nudismus

en: obligatory
cs: povinný

en: customary
cs: obvyklý

en: Bay
cs: Zátoka

en: An area of water mostly surrounded by land but with level connection to the ocean or a lake.
cs: Vodní plocha téměř uzavřená pevninou, ale úrovňově propojená s mořem či jezerem.

en: Cape
cs: Mys

en: A prominent, elevated piece of land sticking out into the sea or large lake.
cs: Výrazný vyvýšený kus země vyčnívající do moře nebo velkého jezera.

en: Strait
cs: Úžina

en: Shipping
cs: Lodní doprava

en: Ferry Terminal
cs: Přístaviště přívozu

en: Cargo
cs: Náklad

[ctx: cargo]
en: passengers
cs: cestující

[ctx: cargo]
en: vehicle
cs: vozidla

[ctx: cargo]
en: bicycle
cs: jízdní kola

[ctx: cargo]
en: hgv
cs: nákladní vozidla

[ctx: cargo]
en: passengers;vehicle
cs: cestující;vozidla

en: Ferry Route
cs: Trasa přívozu, trajektu

en: Highway type the ferry connects
cs: Typ silnice, kterou spojuje trajekt

en: Reaction ferry
cs: Kabelový přívoz

en: Marina
cs: Jachtařský přístav

en: Dump Station
cs: Výpusť odpadních vod

en: public
cs: veřejný

en: Marine Fuel
cs: Čerpací stanice paliva pro lodě

[ctx: waterway]
en: fuel
cs: palivo

en: Fuel types:
cs: Typy paliv:

en: Diesel
cs: Nafta

en: Bio Diesel
cs: Bionafta

en: Octane 80
cs: 80 oktanů

en: Octane 87
cs: 87 oktanů

en: Octane 91
cs: 91 oktanů

en: Octane 92
cs: 92 oktanů

en: Octane 95
cs: 95 oktanů

en: Octane 98
cs: 98 oktanů

en: Octane 100
cs: 100 oktanů

en: E10 (10% Ethanol mix)
cs: E10 (10% směs etanolu)

en: E85 (85% Ethanol mix)
cs: E85 (85% směs etanolu)

en: Ethanol (alcohol)
cs: Ethanol (alkohol)

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
cs: LPG (propan-butan)

en: CNG (Compressed Natural Gas)
cs: CNG (zemní plyn)

en: Pier
cs: Molo

en: Mooring
cs: Kotviště

en: commercial
cs: komerční

en: Floating
cs: Plovoucí

en: Lock Gate
cs: Vrata přechodové komory zdymadla

[ctx: waterway]
en: lock_gate
cs: vrata přechodové komory zdymadla

en: Turning Point
cs: Rozšířené místo pro otáčení lodí

[ctx: waterway]
en: turning_point
cs: rozšířené místo pro otáčení lodí

en: Slipway
cs: Skluz v loděnici

en: Boatyard
cs: Loděnice

[ctx: waterway]
en: boatyard
cs: loděnice

en: Dock
cs: Dok

[ctx: waterway]
en: dock
cs: dok

en: Transport
cs: Doprava

en: Railway
cs: Železnice

en: Rail
cs: Železnice

[ctx: railway]
en: rail
cs: železnice

en: main
cs: hlavní

en: branch
cs: vedlejší

en: industrial
cs: průmyslové

en: military
cs: vojenské

en: tourism
cs: turistika

en: freight
cs: nákladní

en: Narrow Gauge Rail
cs: Úzkorozchodná železnice

[ctx: railway]
en: narrow_gauge
cs: úzkokolejka

en: Monorail
cs: Jednokolejnicová dráha

[ctx: railway]
en: monorail
cs: jednokolejnicová dráha (monorail)

en: Preserved
cs: Historická trať

[ctx: railway]
en: preserved
cs: muzejní železnice

en: Light Rail
cs: Rychlodráha

[ctx: railway]
en: light_rail
cs: rychlodráha

en: Subway
cs: Metro

[ctx: railway]
en: subway
cs: metro

en: Tram
cs: Tramvaj

[ctx: railway]
en: tram
cs: tramvaj

en: Funicular
cs: Pozemní lanovka

[ctx: railway]
en: funicular
cs: pozemní lanová dráha

en: Bus Guideway
cs: Autobusová dráha

[ctx: highway]
en: bus_guideway
cs: autobusová dráha

en: Miniature Rail
cs: Miniaturní železnice

[ctx: railway]
en: miniature
cs: miniaturní

en: Railway construction
cs: Výstavba železnice

[ctx: railway]
en: construction
cs: ve výstavbě

en: Railway type
cs: Typ železnice

en: Disused Rail
cs: Nepoužívaná železnice

[ctx: railway]
en: disused
cs: nepoužívaná

en: Abandoned Rail
cs: Snesená železnice (pouze žel. spodek)

[ctx: railway]
en: abandoned
cs: opuštěná

en: Level Crossing
cs: Železniční přejezd

[ctx: railway]
en: level_crossing
cs: železniční přejezd

en: Traffic lights
cs: Semafor

en: Barrier
cs: Závory

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
cs: ano

[ctx: crossing:barrier]
en: no
cs: ne

[ctx: crossing:barrier]
en: half
cs: poloviční

[ctx: crossing:barrier]
en: full
cs: celé

[ctx: crossing:barrier]
en: double_half
cs: dvě poloviční

en: Crossing
cs: Železniční přechod pro chodce

[ctx: railway]
en: crossing
cs: železniční přechod pro chodce

en: Crossing type
cs: Druh křížení

en: Turntable
cs: Točna

[ctx: railway]
en: turntable
cs: točna

en: Buffer Stop
cs: Zarážedlo

[ctx: railway]
en: buffer_stop
cs: zarážedlo

en: Railway Switch
cs: Výhybka

[ctx: railway]
en: switch
cs: výhybka

en: abt
cs: Abtova výhybka

en: default
cs: výchozí

en: double_slip
cs: celá křižovatková výhybka, tzv. ''angličan''

en: single_slip
cs: poloviční křižovatková výhybka

en: three_way
cs: dvojitá výhybka

en: wye
cs: oboustranná výhybka

en: Railway crossing
cs: Křížení tratí

[ctx: railway]
en: railway_crossing
cs: křížení tratí

en: Railway Signal
cs: Železniční signalizační zařízení

[ctx: railway]
en: signal
cs: železniční signalizační zařízení

en: Railway milestone
cs: Železniční kilometrovník

[ctx: railway]
en: milestone
cs: železniční kilometrovník

en: Position (kilometers)
cs: Poloha (kilometry)

en: Aerialway
cs: Lanovka

en: Cable Car
cs: Kabinová lanovka

en: Number of people per hour
cs: Počet osob za hodinu

en: Number of people per car
cs: Počet lidí v kabince

en: Typical journey time in minutes
cs: Typický čas cesty v minutách

en: Has heating?
cs: Vyhřívaná?

en: Chair Lift
cs: Sedačková lanovka

en: Number of people per chair
cs: Počet lidí v sedačce

en: Has bubble?
cs: Má kryt?

en: Gondola
cs: Kabinková lanovka (gondola)

en: Number of people per gondola
cs: Počet lidí v gondole

en: Mixed Lift
cs: Smíšená lanovka

en: Number of people per gondola/chair
cs: Počet lidí v gondole/sedačce

en: Drag Lift
cs: Lyžařský vlek

en: drag_lift (general type - use only if exact type (see values below) is unknown)
cs: lyžařský vlek (obecný typ - použijte pouze pokud neznáte konkretní typ vleku (viz níže))

en: t-bar
cs: kotva

en: j-bar
cs: jednokotva

en: platter
cs: poma

en: rope_tow
cs: kotvičkový

en: Magic Carpet
cs: Pojízdný koberec

en: Goods
cs: Nákladní

en: Zip line
cs: Lanový skluz

[ctx: aerialway]
en: Station
cs: Stanice

en: Pylon
cs: Sloup

[ctx: car]
en: Parking
cs: Parkoviště

en: Park and Ride
cs: Parkoviště P+R

en: bus
cs: autobus

en: train
cs: vlak

en: ferry
cs: trajekt/přívoz

en: Capacity (overall)
cs: Kapacita (celkem)

en: Spaces for Disabled
cs: Místa pro vozíčkáře

en: Spaces for Women
cs: Místa pro ženy

en: Spaces for Parents
cs: Místa pro rodiče

en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
cs: Další značky capacity:[ostatní typy]=* najdete na Wiki.

en: Only for street side parking:
cs: Pouze pro parkování na straně ulice:

en: diagonal
cs: šikmé

en: parallel
cs: paralelní

en: perpendicular
cs: kolmé

en: Parking Space
cs: Parkovací místo

en: Type of parking space
cs: Typ parkovacího místa

en: disabled
cs: postižení

en: normal
cs: normálně

en: Capacity
cs: Kapacita

en: Covered (with roof)
cs: Zastřešeno

en: Parking Entrance/Exit
cs: Vjezd/Výjezd parkoviště

en: Fuel
cs: Čerpací stanice

en: With shop
cs: S obchodem

en: convenience
cs: smíšené zboží

en: kiosk
cs: kiosek

en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
cs: Nafta GTL (Gas To Liquid)

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
cs: Nafta pro nákladní automobily

en: 1/25 mix (mofa/moped)
cs: 1/25 mix (motorové kolo/moped)

en: 1/50 mix (mofa/moped)
cs: 1/50 mix (motorové kolo/moped)

en: Additives:
cs: Aditiva:

en: Diesel Exhaust Fluid (AdBlue/AUS32)
cs: Aditivum do nafty (AdBlue/AUS32)

en: Fuel cards:
cs: Tankovací karty:

en: Charging Station
cs: Nabíjecí stanice

en: Charging Network (Mobility Service Provider)
cs: Nabíjecí síť (poskytovatel mobilních služeb)

en: Storey
cs: Patra

en: Covered
cs: Krytý

en: Charging fee
cs: Poplatek za nabíjení

en: Parking fee
cs: Poplatek za parkování

en: Types of vehicles which can be charged:
cs: Typy vozidel, které lze dobíjet:

en: Cars
cs: Auta

en: Motorcycles
cs: Motocykly

en: Trucks (HGV)
cs: Náklaďáky (HGV)

en: Number of Sockets:
cs: Počet zásuvek

en: Unlock through App
cs: Odemknout pomocí aplikace

en: Usable without registration
cs: Použitelné bez registrace

en: Wash
cs: Myčka

[ctx: car_wash]
en: Automated
cs: Automatická

en: Self Service
cs: Samoobsluha

en: Car Dealer
cs: Prodejce automobilů

en: only
cs: výhradně

en: Repair
cs: Opravna

[ctx: shop=car_repair]
en: Service
cs: Služby

en: dealer
cs: prodejce

en: repair
cs: opravy

en: parts
cs: díly

en: tyres
cs: pneumatiky

en: Parts
cs: Náhradní díly

en: Tires
cs: Pneumatiky

en: Rental
cs: Půjčovna

en: Vehicle Inspection
cs: Stanice technické kontroly

en: Pooling
cs: Sdílení

en: Sharing
cs: Stanoviště systému sdílení aut

[ctx: motorcycle]
en: Parking
cs: Parkoviště

en: Motorcycle Dealer
cs: Obchodník s motocykly

en: Services:
cs: Služby:

en: Sale
cs: Prodej

en: brand
cs: značka

en: oldtimer
cs: veterán

en: Safety inspection
cs: Bezpečnostní revize

en: Clothes
cs: Oblečení

[ctx: bicycle]
en: Parking
cs: Parkoviště

en: anchors
cs: oko na zamknutí

en: bollard
cs: sloupek

en: ground_slots
cs: štěrbiny v zemi pro kolo

en: lockers
cs: skříňky

en: rack
cs: stojan

en: shed
cs: přístřešek

en: stands
cs: opěrný stojánek

en: wall_loops
cs: ocelový stojan jen na přední kolo (na zdi nebo na zemi)

en: Bike Dealer
cs: Prodejce jízdních kol

en: Bicycles are sold
cs: Prodej jízdních kol

en: Second-hand bicycles are sold
cs: Prodej jízdních kol z druhé ruky

en: Bicycles are repaired
cs: Oprava jizdních kol

en: Bicycles are rented
cs: Půjčovna jízdních kol

en: Free bicycle pump
cs: Pumpa pro jízdní kola zdarma

en: Tools for do-it-yourself repair (may be a bike co-operative)
cs: Nástroje pro opravu svépomocí

en: Bicycles are washed (for a fee)
cs: Mytí jízdních kol (za poplatek)

en: Public Bicycle Repair Station
cs: Veřejná opravna jízdních kol

en: Stand
cs: Stojánek

[ctx: bicycle_repair_station]
en: Tools
cs: Nástroje

en: Chain tool
cs: Nástroj na řetěz

en: Automated
cs: Automatické

en: Public Transport
cs: Hromadná doprava

en: Public Transport Route (Rail)
cs: Trasa veřejné dopravy (kolejová)

en: Route type
cs: Typ trasy

en: subway
cs: metro

en: monorail
cs: jednokolejnicová dráha (monorail)

en: stop position
cs: zastávka

en: stop position (exit only)
cs: zastávka (pouze výstup)

en: stop position (entry only)
cs: zastávka (pouze nástup)

en: platform
cs: nástupiště

en: platform (exit only)
cs: nástupiště (pouze výstup)

en: platform (entry only)
cs: nástupiště (pouze nástup)

en: Public Transport Route (Bus)
cs: Trasa veřejné dopravy (autobusová)

en: share_taxi
cs: sdílené taxi

en: trolleybus
cs: trolejbus

en: hail and ride route segment
cs: segment trasy na znamení

en: Public Transport Route (Ferry)
cs: Trasa veřejné dopravy (trajekt/přívoz)

en: stop_position
cs: místo zastavení

en: Public Transport Route (Aerialway)
cs: Trasa veřejné dopravy (lanová)

en: Route Master
cs: Sada tras (route master)

en: aerialway
cs: lanovka

en: route variant/direction (at least 2)
cs: varianta/směr trasy (minimálně 2)

en: Stop Area
cs: Oblast zastávky

en: UIC reference
cs: Číslo dle UIC

en: UIC name
cs: Název dle UIC

en: Stop Position
cs: Zastávka

en: Platform
cs: Nástupiště

en: Subway Entrance
cs: Vchod do metra

en: Station or amenities
cs: Zastávky nebo veřejná zařízení

en: Bus
cs: Autobus

en: Trolleybus
cs: Trolejbus

en: Share taxi
cs: Sdílené taxi

en: Train
cs: Vlak

en: Ferry
cs: Trajekt/přívoz

en: Bench
cs: Lavička

en: Shelter
cs: poskytuje přístřeší

en: Passenger information display
cs: Informační displej pro cestující

en: Route references
cs: Předvolby trasy

[ctx: railway]
en: Station
cs: Vlaková stanice

en: Building
cs: Budova

[ctx: railway]
en: subway_entrance
cs: vchod do metra

en: Ticket Machine
cs: Automat na jízdenky

en: Public Transport (Legacy)
cs: Hromadná doprava (zastaralé)

en: halt point
cs: zastávka

en: forward halt point
cs: dopředná zastávka

en: backward halt point
cs: zpětná zastávka

[ctx: railway]
en: station
cs: vlaková stanice

en: UIC-Reference
cs: Číslo dle UIC

en: Railway Halt
cs: Vlaková zastávka

[ctx: railway]
en: halt
cs: vlaková zastávka

en: Tram Stop
cs: Tramvajová zastávka

[ctx: railway]
en: tram_stop
cs: zastávka tramvake

en: Railway Platform
cs: Nástupiště (vlak/tram)

[ctx: railway]
en: platform
cs: nástupiště

en: Reference (track number)
cs: Číslo nástupiště

en: Bus Station
cs: Autobusové nádraží

en: Bus Stop
cs: Zastávka autobusu

[ctx: highway]
en: bus_stop
cs: autobusová zastávka

en: Bus Platform
cs: Nástupiště autobusu

[ctx: highway]
en: platform
cs: nástupiště

en: Airport
cs: Letiště

en: Airport Ground
cs: Letiště

en: Runway
cs: Přistávací dráha (runway)

en: Length (meters)
cs: Délka (v metrech)

en: Taxiway
cs: Pojížděcí dráha (taxiway)

en: Holding Position
cs: Vyčkávací místo

[ctx: aeroway holding_position]
en: intermediate
cs: mezilehlá

en: Helipad
cs: Helipad (přistávací plocha pro vrtulníky)

en: Apron
cs: Letištní plocha

en: Plane Parking Position
cs: Místo parkování letadla

en: Hangar
cs: Hangár

[ctx: building]
en: hangar
cs: hangár

[ctx: building]
en: yes
cs: ano

[ctx: airmark]
en: Beacon
cs: Radiomaják

en: Navigation aid
cs: Navigační pomůcka

en: Windsock
cs: Větrný rukáv

en: Terminal
cs: Terminál

[ctx: airport]
en: Gate
cs: Brána (Gate)

en: Facilities
cs: Zařízení

en: Accommodation
cs: Ubytování

en: Stars
cs: Počet hvězdiček

en: Rooms
cs: Pokoje

en: Beds
cs: Postele

en: Guest House/Bed & Breakfast
cs: Penzion/Bed & Breakfast

en: agritourism
cs: agroturistika

en: bed_and_breakfast
cs: penzion

en: Apartment
cs: Byt

en: Number of apartments
cs: Počet bytů

en: Chalet
cs: Chata

en: Alpine Hut
cs: Horská chata

en: members_only
cs: pouze pro členy

en: Wilderness Hut
cs: Chata v divočině

en: Shower
cs: Sprcha

en: seasonal
cs: sezónně

en: Closer description
cs: Bližší popis

en: Caravan Site/RV Park
cs: Kemping pro obytné přívěsy

en: Number of places
cs: Počet míst

en: Power supply
cs: Zdroj elektrické energie

en: Tents allowed
cs: Stany povoleny

en: Campsite
cs: Kemp

en: Caravans allowed
cs: Karavany povoleny

en: Backcountry
cs: Základní tábořiště bez vybavení

en: Group only access
cs: Pouze pro skupiny

en: Camp pitch
cs: Stanové místo

en: Unit number
cs: Číslo jednotky

en: Permanent camping only
cs: Pouze stálé kempování

en: Food+Drinks
cs: Jídlo a pití

en: Restaurant
cs: Restaurace

en: Microbrewery
cs: Malý pivovar

en: Outdoor seating
cs: Venkovní sezení

en: Takeaway
cs: Jídlo s sebou

en: Delivery
cs: Rozvoz

en: Kitchen Opening Hours
cs: Provozní doba kuchyně

en: Fast Food
cs: Rychlé občerstvení

en: Food Court
cs: Sdílená jídelna několika restaurací

en: Cafe
cs: Kavárna

en: Ice cream
cs: Zmrzlina

en: Pub
cs: Hospoda

en: Beer Garden
cs: Pivní zahrádka

en: Diet
cs: Strava

en: Vegetarian
cs: Vegetariánská

en: Vegan
cs: Veganská

en: Lacto-vegetarian
cs: Laktovegetariánská

en: Ovo-vegetarian
cs: Ovovegetariánská

en: Pescetarian
cs: Pescovegetariánská

en: Fruitarian
cs: Frutariánská

en: Raw
cs: Vitariánská

en: Dairy free
cs: Bez mléčných výrobků

en: Gluten free
cs: Bezlepková

en: Lactose free
cs: Bez laktózy

en: Kosher
cs: Košer

en: Tourism
cs: Turistika

en: Attraction
cs: Turistická atrakce

en: Viewpoint
cs: Vyhlídka

en: Information Office
cs: Turistické informační centrum

en: An office where you can get information about a town or region.
cs: Kancelář poskytující informace o městě nebo oblasti.

en: A board with a map.
cs: Cedule s mapou

en: Detail Grade
cs: Úroveň detailů

en: topo
cs: topografická

en: street
cs: ulice

en: scheme
cs: orientační

en: toposcope
cs: toposkop

en: Shown Area
cs: Zobrazený areál

en: site
cs: místo

en: city
cs: město

en: Routes shown for:
cs: Trasy zobrazeny pro:

en: Hiking
cs: Turistika

en: Cycling
cs: Cyklistika

en: Mountainbiking
cs: Jízda na horském kole

en: Skiing
cs: Lyžování

en: Riding
cs: Jízda na koni

en: ... other transportation modes possible
cs: ... možné jsou i další druhy přepravy

en: Information Board
cs: Informační tabule

en: A board with information.
cs: Tabule s informacemi.

en: Board Content
cs: Obsah tabule

en: notice
cs: upozornění

en: nature
cs: informace o přírodě

en: wildlife
cs: divoká zvířata

en: plants
cs: informace o rostlinách

en: geology
cs: informace o geologii

en: Guidepost
cs: Rozcestník

en: A Signpost/Guidepost to indicate the directions to different destinations.
cs: Rozcestník ukazující směry k různým cílům.

en: Route marker
cs: Značení trasy

en: Information Terminal
cs: Informační terminál

en: Information access via electronic methods.
cs: Přístup k informacím elektronickými metodami

en: Audio Guide
cs: Audioprůvodce

en: Information using headphones or a mobile phone.
cs: Informace dostupné pomocí sluchátek nebo mobilního telefonu.

en: Audioguide via mobile phone?
cs: Audioprůvodce přes mobilní telefon?

en: Phone number
cs: Telefonní číslo

en: Use E.123 format, e.g. +49 11223 456 7890
cs: Použijte formát E.123, např. +420 11223 456 7890

en: Other Information Point
cs: Jiný zdroj informací

en: Leisure
cs: Volný čas

en: Movie Theater/Cinema
cs: Kino

en: Drive-in theater
cs: Drive-in

en: Number of screens
cs: Počet pláten

en: Bandstand
cs: Otevřený altán

en: Dance
cs: Tanec

en: Bleachers
cs: Nezakrytá tribuna

en: Backrest
cs: Opěrka zad

en: aviary
cs: voliéra

en: birds
cs: ptactvo

en: butterfly
cs: motýli

en: enclosure
cs: klasická zoo

en: falconry
cs: sokolnictví

en: petting_zoo
cs: dětská zoo

en: reptile
cs: plazi

en: safari_park
cs: safari

en: wildlife_park
cs: přírodní park

en: Animal enclosure
cs: Klec pro zvíře

en: Dog Park
cs: Cvičiště pro psy

en: Amusement/Theme Park
cs: Zábavní park

en: Water Park
cs: Akvapark

en: Water Slide
cs: vodní skluzavka

en: Public bath
cs: Veřejné lázně

[ctx: bath:type]
en: hot_spring
cs: horké prameny

[ctx: bath:type]
en: lake
cs: jezero

[ctx: bath:type]
en: river
cs: řeka

[ctx: bath:type]
en: thermal
cs: termální

en: Open air
cs: Pod širým nebem

[ctx: restroom]
en: Female
cs: Ženy

[ctx: restroom]
en: Male
cs: Muži

en: Resort
cs: Turistické středisko

en: Beach Resort
cs: Přímořské letovisko

en: Swimming Pool
cs: Plavecký bazén

en: Used for the water area only.
cs: Používá se pouze pro vodní plochu.

en: Dive centre
cs: Potápěčské centrum

en: Fitness Station
cs: Venkovní tělocvična

en: Horse Riding Centre
cs: Jezdecký areál

en: Club
cs: Klub

[ctx: club]
en: amateur_radio
cs: amatérské rádio

[ctx: club]
en: art
cs: umění

[ctx: club]
en: astronomy
cs: astronomie

[ctx: club]
en: automobile
cs: autoklub

[ctx: club]
en: board_games
cs: deskové hry

[ctx: club]
en: card_games
cs: karetní hry

[ctx: club]
en: charity
cs: charita

[ctx: club]
en: cinema
cs: kino

[ctx: club]
en: computer
cs: počítače

[ctx: club]
en: cooking
cs: vaření

[ctx: club]
en: culture
cs: kultura

[ctx: club]
en: dog
cs: psi

[ctx: club]
en: doityourself
cs: udělej si sám

[ctx: club]
en: environment_protection
cs: ochrana přírody

[ctx: club]
en: ethnic
cs: etnický

[ctx: club]
en: fan
cs: fanouškovský

[ctx: club]
en: filmmaking
cs: výroba filmů

[ctx: club]
en: fishing
cs: rybářský

[ctx: club]
en: freemasonry
cs: svobodní zednáři

[ctx: club]
en: game
cs: herní

[ctx: club]
en: gardening
cs: zahradničení

[ctx: club]
en: history
cs: historie

[ctx: club]
en: hunting
cs: lovecký

[ctx: club]
en: motorcycle
cs: motorkářské

[ctx: club]
en: music
cs: hudba

[ctx: club]
en: nature
cs: příroda

[ctx: club]
en: nudism
cs: nudismus

[ctx: club]
en: photography
cs: fotografie

[ctx: club]
en: politics
cs: politika

[ctx: club]
en: scout
cs: skaut

[ctx: club]
en: smoke
cs: kuřácký

[ctx: club]
en: social
cs: společenský

[ctx: club]
en: sport
cs: sportovní

[ctx: club]
en: student
cs: studentský

[ctx: club]
en: surf_life_saving
cs: surfaři záchranáři

[ctx: club]
en: theatre
cs: divadelní

[ctx: club]
en: tourism
cs: turistický

[ctx: club]
en: veterans
cs: veteránský

[ctx: club]
en: yachting
cs: jachtařský

[ctx: club]
en: youth_movement
cs: mládežnické hnutí

en: In case of sport:
cs: V případě sportu:

en: Events Venue
cs: Prostory pro oslavy

en: Playground
cs: Hřiště

en: Playground device
cs: Zařízení hřiště

[ctx: playground]
en: activitypanel
cs: panel aktivity

[ctx: playground]
en: aerialrotator
cs: závěsný kolotoč

[ctx: playground]
en: balancebeam
cs: kladina

[ctx: playground]
en: basketrotator
cs: kolotoč s košem

[ctx: playground]
en: basketswing
cs: houpačka s košem

[ctx: playground]
en: climbingframe
cs: prolézačka

[ctx: playground]
en: climbingwall
cs: lezecká zeď

[ctx: playground]
en: cushion
cs: skákací polštář

[ctx: playground]
en: exercise
cs: tělocvičné zařízení

[ctx: playground]
en: hopscotch
cs: skákání panáka

[ctx: playground]
en: horizontal_bar
cs: hrazda

[ctx: playground]
en: map
cs: mapa

[ctx: playground]
en: playhouse
cs: dětský domeček

[ctx: playground]
en: roundabout
cs: kolotoč

[ctx: playground]
en: sandpit
cs: pískoviště

[ctx: playground]
en: seesaw
cs: kyvadlová houpačka

[ctx: playground]
en: sledding
cs: kopec na sáňkování

[ctx: playground]
en: slide
cs: skluzavka

[ctx: playground]
en: splash_pad
cs: vodotrysky

[ctx: playground]
en: springy
cs: sedátko na pružině

[ctx: playground]
en: structure
cs: stavba

[ctx: playground]
en: swing
cs: houpačka (zavěšená)

[ctx: playground]
en: teenshelter
cs: přístřešek pro -náctileté

[ctx: playground]
en: trampoline
cs: trampolína

[ctx: playground]
en: water
cs: vodní hračka

[ctx: playground]
en: youth_bench
cs: lavička pro mládež

[ctx: playground]
en: zipwire
cs: lanový skluz

en: Picnic Site
cs: Místo na piknik

en: Fireplace
cs: Ohniště

en: Picnic Table
cs: Piknikový stůl

en: Public Grill
cs: Veřejný gril

[ctx: grill]
en: Fuel
cs: Palivo

en: charcoal
cs: uhlí

en: Firepit
cs: Ohniště

en: Fishing
cs: Rybaření

en: Bird Hide
cs: Pozorovatelna ptactva

en: Amusement arcade
cs: Herna s placenými hrami

en: Adult gaming centre
cs: Herna s výherními automaty

en: Gambling
cs: Hazardní hry

en: lottery
cs: loterie

en: slot_machines
cs: výherní automaty

en: betting
cs: sázení

en: Casino
cs: Kasino

en: Night Club
cs: Noční klub/diskotéka

en: Strip Club
cs: Striptýzový klub

en: Brothel
cs: Nevěstinec

en: Culture
cs: Kultura

en: Museum
cs: Muzeum

en: Gallery
cs: Galerie

en: Theatre
cs: Divadlo

en: Library
cs: Knihovna

en: Public bookcase
cs: Veřejná knihovna

en: glass_cabinet
cs: skleněná skříň

en: metal_cabinet
cs: kovová skříň

en: wooden_cabinet
cs: dřevěná skříň

en: movable_cabinet
cs: pohyblivá skříň

en: phone_box
cs: telefonní budka

en: reading_box
cs: skříňka

en: sculpture
cs: plastika

en: shelf
cs: polička

en: shelter
cs: přístřešek

en: Arts Centre
cs: Centrum umění

en: Artwork
cs: Umělecké dílo

en: architecture
cs: architektura

en: mural
cs: nástěnná malba

en: painting
cs: malba

en: statue
cs: socha

en: bust
cs: busta

en: installation
cs: instalace

en: Subject
cs: Cíl

en: Artist Name
cs: Autor díla

en: aluminium
cs: hliník

en: brass
cs: mosaz

en: bronze
cs: bronz

en: ceramic
cs: keramika

en: iron
cs: železo

en: marble
cs: mramor

en: radio
cs: rádio

en: Place of Worship
cs: Chrám (kostel, synagoga, mešita)

en: Church
cs: Kostel

en: Building type
cs: Druh stavby

en: basilica
cs: bazilika

en: cathedral
cs: katedrála

en: chapel
cs: kaple

en: church
cs: kostel

en: temple
cs: chrám

en: Mosque
cs: Mešita

en: mosque
cs: mešita

en: Synagogue
cs: Synagoga

en: synagogue
cs: synagoga

en: Buddhist Temple
cs: Budhistický chrám

en: Hindu Temple
cs: Hinduistický chrám

en: Shinto Shrine
cs: Šintoistická svatyně

en: Other Place of Worship
cs: Jiná svatyně

en: Monastery
cs: Klášter

en: Community gender
cs: Pohlaví komunity

en: Public Building
cs: Veřejná budova

en: Town Hall
cs: Radnice

en: Community Centre
cs: Komunitní centrum

en: club_home
cs: klub/spolek

en: community_hall
cs: komunitní sál

en: cultural_centre
cs: kulturní centrum

en: environment_centre
cs: centrum pro ekologii

en: events_venue
cs: prostor pro konání akcí

en: family_centre
cs: pro rodiny s dětmi

en: language_centre
cs: jazykové centrum

en: meeting_room
cs: místnost pro schůze

en: parish_hall
cs: místost pro náboženské komunity

en: village_hall
cs: sál ve středu vesnice

en: youth_centre
cs: centrum pro mládež

en: For
cs: Pro

en: child
cs: děti

en: juvenile
cs: mladiství

en: student
cs: studenti

en: girl
cs: dívky

en: boy
cs: chlapci

en: man
cs: muži

en: woman
cs: ženy

en: senior
cs: senioři

en: family
cs: rodiny

en: homosexual
cs: homesexuálové

en: multigeneration
cs: vícegenerační

en: athlete
cs: sportovci

en: immigrant
cs: imigranti

en: lgbtq
cs: LGBTQ

en: Courthouse
cs: Soud

en: Prison
cs: Vězení

en: Police
cs: Policie

en: Ranger Station
cs: Správci parku

en: Fire Station
cs: Hasičská stanice

en: Post Office
cs: Pošta

en: Education
cs: Vzdělání

en: Kindergarten
cs: Mateřská škola

en: ISCED level
cs: Úroveň ISCED

en: School
cs: Základní/střední škola

en: University
cs: Vysoká škola

en: College
cs: Vyšší odborná škola

en: Driving School
cs: Autoškola

en: License Classes
cs: Typy oprávnění

en: Language school
cs: Jazyková škola

en: Animal
cs: Zvířata

en: Animal boarding
cs: Hotel pro zvířata

en: bird
cs: ptáci

en: cat
cs: kočky

en: dog
cs: psi

en: duck
cs: kachny

en: horse
cs: koně

en: mammal
cs: savci

en: Animal breeding
cs: Chovná stanice

en: Animals bred
cs: Chovaná zvířata

[ctx: animal_breeding]
en: alpaca
cs: lama alpaka

[ctx: animal_breeding]
en: bird
cs: ptáci

[ctx: animal_breeding]
en: cat
cs: kočky

[ctx: animal_breeding]
en: chicken
cs: kuřata

[ctx: animal_breeding]
en: cow
cs: krávy

[ctx: animal_breeding]
en: dog
cs: psi

[ctx: animal_breeding]
en: donkey
cs: osli

[ctx: animal_breeding]
en: fish
cs: ryby

[ctx: animal_breeding]
en: goat
cs: kozy

[ctx: animal_breeding]
en: sheep
cs: ovce

[ctx: animal_breeding]
en: horse
cs: koně

[ctx: animal_breeding]
en: pig
cs: prasata

[ctx: animal_breeding]
en: poultry
cs: drůbež

[ctx: animal_breeding]
en: rabbit
cs: králíci

en: Veterinary
cs: Veterinář

en: Animal shelter
cs: Útulek pro zvířata

en: Animal watering place
cs: Napajedlo pro zvířata

en: Health
cs: Zdraví

en: Hospital
cs: Nemocnice

en: Clinic
cs: Poliklinika

en: Doctor''s Office
cs: Lékařská ordinace

en: Dentist
cs: Zubař

en: Pharmacy
cs: Lékárna

en: Dispensing
cs: Vydává léky na předpis

en: Laboratory
cs: Laboratoř

en: Speciality
cs: Specializace

[ctx: healthcare]
en: biology
cs: biologie

[ctx: healthcare]
en: blood_check
cs: krevní testy

[ctx: healthcare]
en: clinical_pathology
cs: laboratorní medicína

en: Baby Hatch/Safe Haven
cs: Babybox

en: Emergency Access Point
cs: Místo pro kontaktování záchranářů

[ctx: highway]
en: emergency_access_point
cs: nouzový bod

en: Point Number
cs: Číslo místa

en: Point Name
cs: Jméno místa

en: Emergency Phone Number
cs: Nouzové telefonní číslo

en: (Use number as shown on plate.)
cs: (Použijte číslo tak, jak je zapsané na ceduli)

en: Emergency
cs: Nouzové

en: Ambulance Station
cs: Stanice záchranky

en: Emergency ward entrance
cs: Vchod na pohotovost

en: walk-in
cs: pěší

en: rescue_service
cs: sanitky

en: Automated Defibrillator
cs: Automatizovaný externí defibrilátor

en: Location description
cs: Popis umístění

en: Located inside a building?
cs: Umístěný v budově?

en: Fire Extinguisher
cs: Hasící přístroj

en: Fire Hose
cs: Požární hadice

en: Fire Hydrant
cs: Požární hydrant

en: Shape
cs: Tvar

[ctx: pipeline]
en: pillar
cs: sloup

en: A pillar type hydrant.
cs: Sloupkový hydrant

en: A fire hydrant simple outlet located underground.
cs: Jednoduchý vývod hydrantu umístěný podzemí.

[ctx: pipeline]
en: wall
cs: zeď

en: A wall-mounted fire hydrant.
cs: Hydrant umístěný na zdi

[ctx: pipeline]
en: pipe
cs: roura

en: A simple capped pipe, without the usual hydrant shape.
cs: Jednoduchá trubka s krytem, která nemá obvyklý tvar hydrantu.

en: Pressure (bar) or suction
cs: Tlak (bar) nebo sání

en: Pressure in bar.
cs: Tlak v barech

en: Pressure but value unknown.
cs: Tlakováno na neznámý tlak

en: suction
cs: sání

en: Water is not pressurized, a pump is needed.
cs: Voda není natlakována, je potřebná pumpa.

en: Water source
cs: Zdroj vody

en: Hydrant is fed by the local distribution network.
cs: Hydrant je napájen místním rozvodem vody.

en: groundwater
cs: spodní voda

en: A water well.
cs: Studna

en: water_tank
cs: vodní nádrž

en: swimming_pool
cs: Koupaliště

en: Hydrant Position
cs: Umístění hydrantu

[ctx: hydrant position]
en: lane
cs: vyhrazené místo

en: on the side of a road lane
cs: na straně jízdního pruhu

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
cs: parkoviště

en: in a parking lot
cs: na parkovišti

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
cs: chodník

en: on a sidewalk
cs: na chodníku

[ctx: hydrant position]
en: green
cs: zeleň

en: in a grassy area
cs: na trávníku

en: Pillar type
cs: Typ sloupku

en: dry_barrel
cs: suchý

en: A style of pillar hydrant where the water shutoff valve is below ground.
cs: Typ sloupkového hydrantu, kde je otevírací ventil pod zemí.

en: wet_barrel
cs: mokrý

en: A style of pillar hydrant where the barrel is pressurized at all times, with individual valves for each outlet.
cs: Typ sloupkového hydrantu, který je vždy pod tlakem, s jednotlivými ventily u každého vývodu.

en: Number of couplings
cs: Počet připojení

en: Coupling standard
cs: Standard připojení

en: Each coupling diameter (separated by ;)
cs: Průměr každého připojení (oddělovat ;)

en: Color of the top section (bonnet) (HTML name or hexadecimal code)
cs: Barva vrchního dílu (jméno HTML nebo hexadecimální kód)

en: Color of the caps (HTML name or hexadecimal code)
cs: Barva víček (název HTML nebo hexadecimální kód)

en: Water Tank
cs: Požární nádrž

en: Volume (liters)
cs: Objem (litry)

en: Suction point
cs: Sací bod

en: Assembly Point
cs: Shromaždiště

en: Emergency Phone
cs: Nouzový telefon

en: Siren
cs: Siréna

en: pneumatic
cs: pneumatická

en: electronic
cs: elektronická

en: mechanical
cs: mechanická

en: Purpose
cs: Účel

en: tornado
cs: tornádo

en: fire
cs: požár

en: air_raid
cs: nálet

en: civil_defense
cs: civilní ochrana

en: Range (meters)
cs: Dosah (metry)

en: Social Facility
cs: Sociální zařízení

en: Nursing Home
cs: Pečovatelský ústav

en: Nursing Home (Legacy)
cs: Dům s pečovatelskou službou (legacy)

en: Group Home
cs: Společný domov pro osoby se sociálními a zdravotními službami.

en: Assisted Living
cs: Společný domov pro samostatnější osoby, které vyžadují méně péče.

en: Outreach
cs: Nepobytové zařízení poskytující služby sociálního zabezpečení.

[ctx: social_facility]
en: Shelter
cs: Zařízení poskytující dočasné přístřeší.

en: Food Bank
cs: Nepobytové zařízení, které poskytuje jídlo.

en: Toilets/Restrooms
cs: WC/Toalety

en: flush
cs: splachovací

en: pitlatrine
cs: latrína

en: bucket
cs: kbelík

en: Usage Position
cs: Poloha

en: seated
cs: v sedě

en: seated;urinal
cs: v sedě;pisoár

en: squat
cs: v podřepu

en: urinal
cs: pisoár

en: Changing table
cs: Přebalovací pult

en: Count
cs: Počet

[ctx: Changing table]
en: Location
cs: Umístění

en: dedicated_room
cs: vyhrazená místnost

en: female_toilet
cs: Dámská toaleta

en: male_toilet
cs: Pánská toaleta

en: room
cs: místnost

en: sales_area
cs: prodejní plocha

en: unisex_toilet
cs: unisex toaleta

en: wheelchair_toilet
cs: toaleta pro vozíčkáře

en: Post Box
cs: Poštovní schránka

en: Collection times
cs: Čas výběru

[ctx: post_box]
en: pillar
cs: sloup

[ctx: post_box]
en: lamp
cs: lampa

[ctx: post_box]
en: wall
cs: zeď

en: Drive through
cs: Použitelná z auta (drive through)

en: Private Mailbox
cs: soukromá poštovní schránka

en: House number
cs: Číslo domu

en: Street name
cs: Jméno ulice

en: City name
cs: Město

en: Post code
cs: Poštovní směrovací číslo

en: Country code
cs: Kód země

en: Place name
cs: Část obce

en: Optional tags for specific countries
cs: Volitelný tag pro určité země

en: Unit/Suite
cs: Jednotka/apartmá

en: House name
cs: Jméno domu

en: Hamlet
cs: Osada

en: Suburb
cs: Městská část/obvod

en: Subdistrict
cs: Poddistrikt

en: District
cs: Distrikt

en: Province
cs: Provincie

[ctx: addr:]
en: State
cs: Stát

en: Telephone
cs: Telefon

en: booth
cs: budka

en: Coins
cs: Mince

[ctx: payment]
en: Notes
cs: Bankovky

en: Telephone cards
cs: Telefonní karty

en: Internet Cafe
cs: Internetová kavárna

en: Internet Access
cs: Přístup k Internetu

en: Clock
cs: Hodiny

[ctx: clock]
en: Display
cs: Displej

en: analog
cs: analogové

en: digital
cs: digitální

en: sundial
cs: sluneční

en: unorthodox
cs: nekonvenční

[ctx: clock]
en: Faces
cs: Strany

en: Visibility/readability
cs: Viditelnost/čitelnost

en: house (up to 5m)
cs: dům (do 5m)

en: street (up to 20m)
cs: ulice (do 20m)

en: area (more than 20m)
cs: oblast (více než 20m)

en: Shows current date
cs: Zobrazen datum

en: Shows temperature
cs: Zobrazena teplota

en: Shows barometric pressure
cs: Zobrazen barometrický tlak

en: Shows humidity
cs: Zobrazena vlhkost vzduchu

en: Photo booth
cs: Fotoautomat

en: Recycling Container
cs: Recyklační kontejner

en: Throw in times
cs: Čas vyhazování

en: Paper
cs: Papír

en: Paper packaging
cs: Papírové obaly

en: Cardboard
cs: Kartón

en: Newspaper
cs: Noviny

en: Magazines
cs: Časopisy

en: Books
cs: Knihy

en: Plastic
cs: Plasty

en: Plastic Bottles
cs: Plastové lahve

en: Plastic Packaging
cs: Plastové obaly

en: Beverage cartons
cs: Nápojové kartóny

en: Glass
cs: Sklo

en: Glass Bottles
cs: Skleněné lahve

en: Cans
cs: Plechovky

en: Shoes
cs: Obuv

en: Scrap Metal
cs: Kovový šrot

en: Wood
cs: Prales

en: Green Waste
cs: Zelený odpad

en: Waste
cs: Odpad

en: Batteries
cs: Baterie

en: Small Appliances
cs: Malé spotřebiče

en: Electrical Appliances
cs: Elektrická zařízení

en: Recycling Centre
cs: Recyklační centrum

en: trash
cs: odpad

en: dog_excrement
cs: psí exkrementy

en: Waste Disposal/Dumpster
cs: Odpadkový kontejner

en: Sanitary Dump Station
cs: Výpusť odpadních vod

en: Suction pumpout
cs: Odsávání pumpou

en: Gravity drain for hose
cs: Gravitační odtok pro hadici

en: Casette or Elsan Disposal
cs: Likvidace kazetová nebo Elsan

en: Operation times
cs: Doba provozu

en: Amount of Seats
cs: Počet sedadel

en: Type of shelter
cs: Typ přístřešku

[ctx: shelter]
en: basic_hut
cs: jednoduchá bouda

[ctx: shelter]
en: gazebo
cs: altán

[ctx: shelter]
en: lean_to
cs: z jedné strany otevřený přístřešek

[ctx: shelter]
en: picnic_shelter
cs: přístřešek pro piknik

[ctx: shelter]
en: public_transport
cs: přístřešek pro veřejnou dopravu

[ctx: shelter]
en: weather_shelter
cs: skrýš před špatným počasím

[ctx: shelter]
en: wildlife_hide
cs: pozorovatelna divoké zvěře

en: Hunting Stand
cs: Posed

[ctx: hunting stand]
en: Hide
cs: uzvařený (kazatelna)

en: Lockable
cs: Uzamykatelný

en: Historic
cs: Historický

en: Water Point
cs: Zdroj vody

en: Valves
cs: Ventily

en: Advertising Column
cs: Reklamní sloup

en: Poster box
cs: Skříň na plakáty

en: Advertising Totem
cs: Reklamní totem

en: Message type
cs: Typ sdělení

en: local
cs: místní zprávy

en: safety
cs: bezpečnost

en: legal
cs: právní

en: political
cs: politická

en: showbiz
cs: kulturní

en: non_profit
cs: neziskové

en: opinion
cs: názorové

en: religion
cs: náboženské

en: Sides
cs: Počet stran

en: front
cs: čelem

en: opposite
cs: proti směru

en: multi
cs: vícesměrné

en: Sports
cs: Sport

en: Sport Facilities
cs: Sportovní zařízení

en: Stadium
cs: Stadion

en: Stadium Building
cs: Budova stodionu

en: Sports Centre
cs: Sportovní centrum

en: Fitness Centre
cs: Fitness centrum

en: Pitch
cs: Hřiště

en: Racetrack
cs: Závodní trať

en: Golf Course
cs: Golfové hřiště

[ctx: golf]
en: Hole
cs: Jamka

en: Handicap rating
cs: Handicap

[ctx: golf]
en: Natural
cs: Přírodní

[ctx: golf]
en: Frontal Water hazard
cs: Čelní vodní překážka

[ctx: golf]
en: Lateral water hazard
cs: Boční vodní překážka

[ctx: golf]
en: Driving range
cs: Odpaliště

en: Miniature Golf
cs: Minigolf

en: Multi
cs: Různé sporty

[ctx: running]
en: pitch
cs: hřiště

[ctx: running]
en: sports_centre
cs: sportovní centrum

[ctx: running]
en: fitness_centre
cs: fitness centrum

[ctx: running]
en: stadium
cs: stadion

[ctx: running]
en: track
cs: dráha

en: Nine-pin Bowling
cs: Kuželky

en: Ten-pin Bowling
cs: Bowling

en: Archery
cs: Lukostřelba

en: Track and Field Athletics
cs: Atletika

en: Running
cs: Běh

en: Climbing site
cs: Lezecké místo

en: Number of routes
cs: Počet tras

en: Usual elevation at the bottom of the routes
cs: Obvyklá nadm. výška spodku tras

en: Usual route length (m)
cs: Obvyklá délka trasy

en: Minimal climbing length (m)
cs: Minimální délka lezení (m)

en: Maximum climbing length (m)
cs: Maximální délka lezení (m)

en: UIAA: Simplest route
cs: UIAA: Nejlehčí trasa

en: UIAA: Most difficult route
cs: UIAA: Nejtěžší trasa

en: UIAA: Main difficulty
cs: UIAA: Hlavní obtížnost

en: French: Simplest route
cs: Francie: Nejlehčí trasa

en: French: Most difficult route
cs: Francie: Nejtěžší trasa

en: French: Main difficulty
cs: Francie: Hlavní obtížnost

en: Saxon: Simplest route
cs: Sasko: Nejlehčí trasa

en: Saxon: Most difficult route
cs: Sasko: Nejtěžší trasa

en: Saxon: Main difficulty
cs: Sasko: Hlavní obtížnost

en: Climbing route
cs: Lezecká trasa

en: Bolts
cs: Borháky

en: Pitches
cs: Lanové délky

en: Route length (m)
cs: Délka trasy (m)

en: UIAA grading
cs: Obtížnost UIAA

en: French grading
cs: Obtížnost francouzská

en: Saxon grading
cs: Obtížnost saská

en: Canoeing/Kayaking
cs: Kanoistika

en: Rowing
cs: Veslování

[ctx: racing]
en: pitch
cs: závodní dráha

[ctx: racing]
en: sports_centre
cs: sportovní centrum

[ctx: racing]
en: stadium
cs: stadion

[ctx: racing]
en: track
cs: dráha

en: Dog Racing
cs: Chrtí dostihy

en: Equestrian Sport
cs: Jezdecký sport

[ctx: riding]
en: Horse Riding Arena
cs: Jezdecká aréna

[ctx: riding]
en: Horse Riding Centre
cs: Jezdecký areál

[ctx: riding]
en: Sports Centre
cs: Sportovní centrum

[ctx: riding]
en: Stadium
cs: Stadion

[ctx: riding]
en: Racetrack
cs: Závodní trať

en: Horse Racing
cs: Dostihy

en: Gymnastics
cs: Gymnastika

en: fitness_centre
cs: fitness centrum

en: Ice Skating
cs: Bruslení na ledě

en: ice_rink
cs: kluziště

en: Roller Skating
cs: Bruslení na kolečkových bruslích

en: Skateboard
cs: Skateboarding

en: Swimming
cs: Plavání

en: water_park
cs: Akvapark

en: Scuba Diving
cs: Potápění

en: Piste type
cs: Typ trasy

en: connection
cs: spojení

en: downhill
cs: Sjezdovka

en: hike
cs: turistika

en: ice_skate
cs: bruslení

en: nordic
cs: běh na lyžích (nordic)

en: playground
cs: hřiště

en: skitour
cs: skialpinismus

en: sled
cs: sáně

en: sleigh
cs: tažené sáně

en: snow_park
cs: snow park

en: Difficulty
cs: Obtížnost

[ctx: piste:difficulty]
en: novice
cs: pro začátečníky

[ctx: piste:difficulty]
en: easy
cs: lehká

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
cs: střední

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
cs: pro pokročilé

[ctx: piste:difficulty]
en: expert
cs: pro experty

en: Grooming
cs: Úprava

[ctx: piste:grooming]
en: classic
cs: klasická

[ctx: piste:grooming]
en: mogul
cs: boule

[ctx: piste:grooming]
en: skating
cs: bruslení

[ctx: piste:grooming]
en: classic+skating
cs: klasické+bruslení

[ctx: piste:grooming]
en: scooter
cs: skútrem

[ctx: piste:grooming]
en: backcountry
cs: vyjetá stopa

en: Shooting
cs: Střelba

en: Chess
cs: Šachy

en: picnic_table
cs: piknikový stůl

en: Sport (Ball)
cs: Sport (míčové hry)

en: Soccer
cs: Fotbal

en: Australian Football
cs: Australský fotbal

en: American Football
cs: Americký fotbal

en: Canadian Football
cs: Kanadský fotbal

en: Gaelic Games
cs: Gaelské hry

en: Football
cs: Fotbal

en: Handball
cs: Házená

en: Rugby League
cs: Ragby třináctkové (Rugby League)

en: Rugby Union
cs: Ragby patnáctkové (Rugby Union)

en: Basketball
cs: Basketbal

en: Hoops
cs: Koše

en: Volleyball
cs: Volejbal

en: Beach Volleyball
cs: Plážový volejbal

en: Billiards
cs: Kulečník

en: golf_course
cs: golfové hřiště

en: Boule
cs: Hry s koulemi (pétanque)

en: Lawn Bowling
cs: Bowls

en: Cricket
cs: Kriket

en: Croquet
cs: Kroket

en: Field Hockey
cs: Pozemní hokej

en: Ice Hockey
cs: Lední hokej

en: Pelota
cs: Pelota (tlachtli)

en: Racquetball
cs: Raketbal

en: Table Tennis/Ping-Pong
cs: Stolní tenis/ping pong

en: Tennis
cs: Tenis

en: Motorsport
cs: Motorové sporty

en: Kart Racing
cs: Motokáry

en: Motocross
cs: Motokros

en: Model Aerodrome
cs: Modelářské letiště

[ctx: aerialway]
en: pitch
cs: hřiště

[ctx: aerialway]
en: sports_centre
cs: sportovní centrum

[ctx: aerialway]
en: track
cs: dráha

en: RC Car
cs: RC auta

en: Man Made
cs: Umělé objekty

[ctx: building]
en: allotment_house
cs: zahradní domek

[ctx: building]
en: bakehouse
cs: pekárna chleba

[ctx: building]
en: barn
cs: stodola

[ctx: building]
en: basilica
cs: bazilika

[ctx: building]
en: boathouse
cs: loděnice

[ctx: building]
en: bunker
cs: bunkr

[ctx: building]
en: cabin
cs: chatka

[ctx: building]
en: carport
cs: přístřešek pro auto

[ctx: building]
en: cathedral
cs: katedrála

[ctx: building]
en: chapel
cs: kaple

[ctx: building]
en: church
cs: kostel

[ctx: building]
en: college
cs: vyšší odborná škola

[ctx: building]
en: commercial
cs: komerční

[ctx: building]
en: construction
cs: ve výstavbě

[ctx: building]
en: cowshed
cs: kravín

[ctx: building]
en: digester
cs: bioreaktor

[ctx: building]
en: farm_auxiliary
cs: budova na farmě

[ctx: building]
en: fire_station
cs: hasičská stanice

[ctx: building]
en: garage
cs: garáž

[ctx: building]
en: garages
cs: garáže

[ctx: building]
en: gasometer
cs: plynojem

[ctx: building]
en: gatehouse
cs: brána

[ctx: building]
en: grandstand
cs: krytá tribuna

[ctx: building]
en: greenhouse
cs: skleník

[ctx: building]
en: hospital
cs: nemocnice

[ctx: building]
en: kindergarten
cs: školka

[ctx: building]
en: kiosk
cs: kiosek

[ctx: building]
en: manufacture
cs: manufaktura

[ctx: building]
en: monastery
cs: klášter

[ctx: building]
en: mosque
cs: mešita

[ctx: building]
en: office
cs: kanceláře

[ctx: building]
en: pavilion
cs: pavilon

[ctx: building]
en: parking
cs: parkoviště

[ctx: building]
en: public
cs: veřejná

[ctx: building]
en: retail
cs: maloobchod

[ctx: building]
en: roof
cs: střecha

[ctx: building]
en: ruins
cs: zřícenina

[ctx: building]
en: school
cs: škola

[ctx: building]
en: service
cs: obslužná

[ctx: building]
en: shed
cs: kůlna

[ctx: building]
en: sports_centre
cs: sportovní centrum

[ctx: building]
en: sports_hall
cs: sportovní hala

[ctx: building]
en: stable
cs: stáj

[ctx: building]
en: stadium
cs: stadion

[ctx: building]
en: storage_tank
cs: skladovací tank

[ctx: building]
en: sty
cs: chlívek

[ctx: building]
en: synagogue
cs: synagoga

[ctx: building]
en: temple
cs: chrám

[ctx: building]
en: tent
cs: stan

[ctx: building]
en: toilets
cs: toalety

[ctx: building]
en: train_station
cs: vlakové nádraží

[ctx: building]
en: transformer_tower
cs: budova trafostanice

[ctx: building]
en: transportation
cs: doprava

[ctx: building]
en: university
cs: univerzita

[ctx: building]
en: warehouse
cs: sklady

[ctx: building]
en: Levels above ground
cs: Nadzemní podlaží

[ctx: building]
en: Levels below ground
cs: Podzemní podlaží

en: Residential Building
cs: Obytná budova

[ctx: building]
en: residential
cs: obytný dům

[ctx: building]
en: apartments
cs: bytový dům

[ctx: building]
en: ger
cs: jurta

[ctx: building]
en: house
cs: rodinný dům

[ctx: building]
en: hut
cs: bouda

[ctx: building]
en: bungalow
cs: bungalov

[ctx: building]
en: dormitory
cs: kolej/internát

[ctx: building]
en: terrace
cs: řadové domy

[ctx: building]
en: detached
cs: rodinný dům (samostatně stojící)

[ctx: building]
en: farm
cs: farma

[ctx: building]
en: stilt_house
cs: dům na chůdách

en: Building part
cs: Část budovy

[ctx: building]
en: Skipped Levels
cs: Vynechaná patra

en: Skipped height (meters)
cs: Vynechaná výška (metry)

en: Building construction
cs: Budova ve výstavbě

[ctx: building]
en: wayside_shrine
cs: boží muka

en: Entrance
cs: Vchod

[ctx: entrance]
en: yes
cs: ano

[ctx: entrance]
en: main
cs: hlavní

[ctx: entrance]
en: service
cs: služební

[ctx: entrance]
en: shop
cs: obchod

[ctx: entrance]
en: exit
cs: východ

[ctx: entrance]
en: emergency
cs: nouzový

[ctx: entrance]
en: staircase
cs: schodiště

[ctx: entrance]
en: home
cs: obydlí

[ctx: entrance]
en: garage
cs: garáž

en: Door
cs: Dveře

en: folding
cs: skládací

en: hinged
cs: na pantech

en: loadingdock
cs: nakládací rampa

en: overhead
cs: roletové

en: sliding
cs: posuvné

en: trapdoor
cs: poklop

en: Entrance number
cs: Číslo vchodu

en: Flat numbers
cs: Čísla bytů

en: Non-public police facility
cs: Neveřejné policejní zařízení

[ctx: police]
en: barracks
cs: kasárna

[ctx: police]
en: car_pound
cs: odtahové parkoviště

[ctx: police]
en: checkpoint
cs: kontrolní stanoviště

[ctx: police]
en: detention
cs: vazba

[ctx: police]
en: naval_base
cs: námořní základna

[ctx: police]
en: offices
cs: kanceláře

[ctx: police]
en: range
cs: střelnice

[ctx: police]
en: storage
cs: sklady

[ctx: police]
en: training_area
cs: výcviková oblast

[ctx: police]
en: yes
cs: ano

en: Flagpole
cs: Vlajkový stožár

[ctx: flag]
en: advertising
cs: reklamní

[ctx: flag]
en: athletic
cs: atletická

[ctx: flag]
en: governmental
cs: vládní

[ctx: flag]
en: military
cs: vojenské

[ctx: flag]
en: municipal
cs: městská

[ctx: flag]
en: national
cs: národní

[ctx: flag]
en: organisation
cs: organizační

[ctx: flag]
en: regional
cs: regionální

[ctx: flag]
en: religious
cs: náboženská

[ctx: flag]
en: signal
cs: signální

en: Cross
cs: Kříž

en: Works
cs: Továrna

en: Product
cs: Produkt

en: bakery_products
cs: pekárenské produkty

en: beer
cs: pivo

en: bricks
cs: cihly

en: dairy
cs: mléčné výrobky

en: electronics
cs: elektronika

en: food
cs: jídlo

en: furniture
cs: nábytek

en: meat
cs: maso

en: packaging
cs: balení

en: rice
cs: rýže

en: sugar
cs: cukr

en: Chimney
cs: Komín

en: Kiln
cs: Sušící/tavící pec

en: lime
cs: vápno

en: Windmill
cs: Větrný mlýn

en: Windpump
cs: Větrné čerpadlo

en: Pump
cs: Čerpadlo

[ctx: pump]
en: outdoor
cs: venkovní

[ctx: pump]
en: indoor
cs: vnitřní

[ctx: pump]
en: surface
cs: povrchová

[ctx: pump]
en: underground
cs: podzemní

[ctx: pump]
en: underwater
cs: podvodní

en: Petroleum Well
cs: Ropný vrt

en: Gasometer
cs: Plynojem

en: Storage Tank
cs: Skladovací tank

[ctx: content]
en: fuel
cs: palivo

[ctx: content]
en: manure
cs: hnůj

[ctx: content]
en: oil
cs: ropa

[ctx: content]
en: sewage
cs: splašky

[ctx: content]
en: silage
cs: siláž

[ctx: content]
en: slurry
cs: močůvka

[ctx: content]
en: water
cs: voda

[ctx: content]
en: wine
cs: víno

en: Bunker Silo
cs: Silážní jáma

en: Crane
cs: Jeřáb

en: floor-mounted_crane
cs: sloupový jeřáb

en: gantry_crane
cs: portálový jeřáb

en: portal_crane
cs: přístavní jeřáb

en: travel_lift
cs: přepravní jeřáb

en: Goods conveyor
cs: Dopravník

en: Resource
cs: Surovina

en: Pumping station
cs: Pumpovací stanice

en: Mineshaft
cs: Šachta

en: Function
cs: Funkce

en: winding
cs: navíjení

en: air
cs: vzduch

en: Depth (meters)
cs: Hloubka (metry)

en: Visible Headframe
cs: Viditelná těžní věž

en: Disused
cs: Nepoužívaná

en: Adit
cs: Štola

en: Avalanche Protection
cs: Lavinová ochrana

en: Utility Pole
cs: Sloup nadzemního vedení

en: Similar preset:
cs: Podobné předvolba:

en: Street Lamp
cs: Lampa

[ctx: highway]
en: street_lamp
cs: lampa

[ctx: lamp_type]
en: electric
cs: elektrická

[ctx: lamp_type]
en: floodlight
cs: světlomet

[ctx: lamp_type]
en: sodium
cs: sodíková

[ctx: lamp_type]
en: solar_lamp
cs: solární

en: Mounted on
cs: Připevněná na

[ctx: lamp_mount]
en: bent_mast
cs: zahnutý sloup

[ctx: lamp_mount]
en: straight_mast
cs: přímý sloup

[ctx: lamp_mount]
en: suspended
cs: zaveěšená

[ctx: lamp_mount]
en: wall
cs: na zdi

en: Street cabinet
cs: Pouliční skříň

en: cable_tv
cs: kabelová televize

en: postal_service
cs: poštovní služba

en: traffic_control
cs: řízení dopravy semafory

en: traffic_monitoring
cs: monitorování dopravy

en: transport_management
cs: řízení dopravy

en: water_management
cs: řízení toku vody

en: Monitoring Station
cs: Monitorovací stanice

en: Monitoring:
cs: Monitoruje:

en: Water level
cs: Hladinu vody

en: Tide Level
cs: Výšku přílivu

en: Groundwater
cs: Podzemní vodu

en: Traffic
cs: Dopravu

en: Air Quality
cs: Kvalitu ovzduší

en: Noise
cs: Hluk

en: GPS Signals
cs: Signály GPS

en: GLONASS Signals
cs: Signály systému GLONASS

en: Galileo Signals
cs: Signály systému Galileo

en: Weather
cs: Počasí

en: Radiation
cs: Radiaci

en: Seismic Activity
cs: Seismickou aktivitu

en: Recording:
cs: Zaznamenávání:

en: Manually
cs: Ruční

en: Remote
cs: Vzdálené

en: Display:
cs: Zobrazení:

en: Analog
cs: Analogové

en: Digital
cs: Digitální

en: Telescope
cs: Teleskop

[ctx: telescope]
en: optical
cs: optický

[ctx: telescope]
en: radio
cs: rádiový

[ctx: telescope]
en: gamma
cs: gama

en: Type of construction
cs: Konstrukce

en: dish
cs: talíř

en: dome
cs: kupole

en: Telescope Diameter (meters)
cs: Průměr teleskopu (v metrech)

en: Survey Point
cs: Triangulační bod

en: andesite
cs: andezit

en: Zone
cs: Zóna

en: parking
cs: parkoviště

en: traffic
cs: doprava

en: shop
cs: obchod

en: bank
cs: banka

en: Camera
cs: Kamera

[ctx: camera:type]
en: fixed
cs: pevná

[ctx: camera:type]
en: panning
cs: otočná

[ctx: camera:type]
en: dome
cs: v kupoli

[ctx: camera:mount]
en: wall
cs: na zdi

[ctx: camera:mount]
en: pole
cs: na sloupu

[ctx: camera:mount]
en: ceiling
cs: na stropě

en: Direction in degrees
cs: Směr ve stupních

en: Inclination in degrees
cs: Sklon ve stupních

en: Towers
cs: Věže

en: Lighthouse
cs: Maják

[ctx: man_made]
en: Beacon
cs: Signální světlo

en: Water Tower
cs: Vodojem

en: Antenna
cs: Anténa

en: Mast
cs: Stožár

[ctx: mast/tower]
en: communication
cs: komunikační

[ctx: mast/tower]
en: lighting
cs: osvětlovací

[ctx: mast/tower]
en: monitoring
cs: monitorovací

[ctx: mast/tower]
en: radar
cs: radarový

[ctx: mast/tower]
en: siren
cs: siréna

en: freestanding
cs: volně stojící

en: guyed_lattice
cs: ocelové mřížoví

en: guyed_tube
cs: ocelová trubka

en: lattice
cs: mřížová

en: Tower
cs: Věž

[ctx: mast/tower]
en: bell_tower
cs: zvonice

[ctx: mast/tower]
en: cooling
cs: chladící

[ctx: mast/tower]
en: defensive
cs: obranná

[ctx: mast/tower]
en: observation
cs: pozorovací

[ctx: mast/tower]
en: watchtower
cs: strážní

en: Big Communication Tower
cs: Velká komunikační věž

en: Big communication tower, usually higher than 100 meters.
cs: Velká komunikační věž, obvykle vyšší než 100 metrů.

en: Pipeline
cs: Potrubí

en: Pipeline Substation
cs: Stanice potrubního vedení

[ctx: pipeline]
en: compression
cs: komprese

[ctx: pipeline]
en: distribution
cs: distribuce

[ctx: pipeline]
en: field_gathering
cs: sběr z vrtů

[ctx: pipeline]
en: inspection_gauge
cs: inspekční zařízení

[ctx: pipeline]
en: measurement
cs: měření

[ctx: pipeline]
en: valve
cs: ventil

[ctx: pipeline]
en: valve_group
cs: skupina ventilů

en: Pipeline Valve
cs: Ventil potrubí

en: Valve type
cs: Typ ventilu

[ctx: valve]
en: butterfly
cs: škrtící klapka

[ctx: valve]
en: globe
cs: kulový uzávěr

[ctx: valve]
en: ball
cs: kuličkový

[ctx: valve]
en: plug
cs: kuželový

[ctx: valve]
en: gate
cs: uzavírací (šoupátko)

[ctx: valve]
en: needle
cs: jehlový

[ctx: valve]
en: spool
cs: cívkový

en: Actuator
cs: Spouštěč

[ctx: actuator]
en: manual
cs: ruční

[ctx: actuator]
en: electric_motor
cs: elektrický motor

[ctx: actuator]
en: hydraulic_cylinder
cs: hydraulický válec

[ctx: actuator]
en: pneumatic_cylinder
cs: penumatický válec

[ctx: actuator]
en: thermostatic
cs: termostatický

en: Position sensor
cs: Polohový senzor

en: optical
cs: optický

en: inductive
cs: indukční

en: Marker
cs: Značka

[ctx: marker]
en: aerial
cs: letecká

[ctx: marker]
en: ground
cs: pozemní

[ctx: marker]
en: pedestal
cs: na podstavci

[ctx: marker]
en: plate
cs: desková

[ctx: marker]
en: post
cs: sloupková

[ctx: marker]
en: stone
cs: kamenná

en: Manhole
cs: Průlez

[ctx: manhole]
en: drain
cs: odtok dešťové vody

[ctx: manhole]
en: gas
cs: plyn

[ctx: manhole]
en: heat
cs: teplo

[ctx: manhole]
en: power
cs: elektřina

[ctx: manhole]
en: rainwater
cs: deštová voda

[ctx: manhole]
en: sewer
cs: odpadní voda

[ctx: manhole]
en: telecom
cs: telekomunikace

[ctx: manhole]
en: water
cs: pitná voda

en: Water
cs: Vodstvo

en: Water Works
cs: Vodárna

en: Wastewater Treatment Plant
cs: Čistírna odpadních vod

en: Watermill
cs: Vodní mlýn

en: Fountain
cs: Fontána

en: Water Well
cs: Studna

en: powered
cs: poháněné

en: Bridges
cs: Mosty

en: aqueduct
cs: akvadukt

en: boardwalk
cs: dřevěný chodník

en: cantilever
cs: konzolový

en: covered
cs: krytý

en: low_water_crossing
cs: pro nízký stav vody

en: trestle
cs: příhradový

en: viaduct
cs: viadukt

en: Structure
cs: Struktura

en: arch
cs: oblouk

en: beam
cs: trámová

en: cable-stayed
cs: lanový

en: floating
cs: plovoucí

en: humpback
cs: klenutý obloukový most

en: simple-suspension
cs: jednoduchý visutý

en: suspension
cs: visutý

en: truss
cs: příhradové nosníky

en: Movable Bridge
cs: Pohyblivý most

en: bascule
cs: sklopný

en: drawbridge
cs: padací

en: lift
cs: zvedací

en: submersible
cs: ponorný

en: swing
cs: otočný

en: transporter
cs: gondolový most

en: retractable
cs: zatažitelný

en: tilt
cs: sklopný

en: Bridge Support
cs: Mostní podpěra

en: abutment
cs: podpěry

en: lift_pier
cs: zvedací pilíř

en: pier
cs: pilíře

en: pivot_pier
cs: otáčecí pilíř

en: Bridge outline
cs: Půdorys mostu

en: movable
cs: přesunutelné

[ctx: preset group]
en: Military
cs: Vojenské

en: Airfield
cs: Letiště

en: Barracks
cs: Kasárna

en: Bunker
cs: Bunkr

[ctx: bunker]
en: command
cs: velitelský

[ctx: bunker]
en: foxhole
cs: okop

[ctx: bunker]
en: gun_emplacement
cs: pro zbraň

[ctx: bunker]
en: hardened_aircraft_shelter
cs: zpevněný letecký hangár

[ctx: bunker]
en: mg_nest
cs: kulometné hnizdo

[ctx: bunker]
en: munitions
cs: muniční

[ctx: bunker]
en: observation
cs: pozorovací

[ctx: bunker]
en: personnel_shelter
cs: úkryt vojska

[ctx: bunker]
en: pillbox
cs: ŘOPík

[ctx: bunker]
en: technical
cs: technický

[ctx: bunker]
en: overground
cs: nadzemní

[ctx: bunker]
en: underground
cs: podzemní

[ctx: bunker]
en: underwater
cs: podvodní

en: Ruins
cs: Zřícenina

en: Range
cs: Střelnice

en: Power
cs: Energie

en: Power Plant
cs: Elektrárna

en: Method
cs: Způsob výroby

[ctx: generator method]
en: anaerobic_digestion
cs: anaerobní digesce

[ctx: generator method]
en: combustion
cs: spalování

[ctx: generator method]
en: gasification
cs: zplyňování

en: Coal Power Plant
cs: Uhelná elektrárna

en: Nuclear Power Plant
cs: Jaderná elektrárna

[ctx: generator method]
en: fission
cs: štěpná reakce

[ctx: generator method]
en: fusion
cs: termonukleární fúze

[ctx: generator method]
en: pyrolysis
cs: pyrolýza

en: Hydro Power Plant
cs: Vodní elektrárna

[ctx: generator method]
en: run-of-the-river
cs: průtok řeky

[ctx: generator method]
en: water-pumped-storage
cs: přečerpávací

[ctx: generator method]
en: water-storage
cs: přehradní

[ctx: generator method]
en: barrage
cs: přehradní

[ctx: generator method]
en: stream
cs: proudění

en: Wave Power Plant
cs: Vlnová elektrárna

en: Solar Power Plant
cs: Solární elektrárna

[ctx: generator method]
en: photovoltaic
cs: fotovoltaika

[ctx: generator method]
en: thermal
cs: termální

en: Wind Power Plant
cs: Větrná elektrárna

en: Power Generator
cs: Generátor energie

en: Biofuel Power Generator
cs: Elektrárna na biopalivo

en: Generator Type
cs: Typ generátoru

en: boiler
cs: kotel

en: gas_turbine
cs: plynová turbína

en: reciprocating_engine
cs: pístový motor

en: steam_generator
cs: parní generátor

en: Biogas Power Generator
cs: Elektrárna na bioplyn

en: Biomass Power Generator
cs: Elektrárna na biomasu

en: bioreactor
cs: bioreaktor

en: combustion
cs: spalování

en: steam_turbine
cs: parní turbína

en: Coal Power Generator
cs: Uhelná elektrárna

en: Gas Power Generator
cs: Plynová elektrárna

en: combined_cycle
cs: paroplynová

en: Oil Power Generator
cs: Olejová elektrárna

en: Diesel Power Generator
cs: Naftová elektrárna

en: Gasoline Power Generator
cs: Benzínová elektrárna

en: Nuclear Reactor
cs: Jaderná elektrárna

en: Boiling Water Reactor 1 (BWR-1)
cs: Varný reaktor (BWR-1)

en: fission
cs: štěpná reakce

en: Boiling Water Reactor 2 (BWR-2)
cs: Varný reaktor (BWR-2)

en: Boiling Water Reactor 3 (BWR-3)
cs: Varný reaktor (BWR-3)

en: Boiling Water Reactor 4 (BWR-4)
cs: Varný reaktor (BWR-4)

en: Boiling Water Reactor 5 (BWR-5)
cs: Varný reaktor (BWR-5)

en: Boiling Water Reactor 6 (BWR-6)
cs: Varný reaktor (BWR-6)

en: CANada Deuterium Uranium reactor (CANDU)
cs: Těžkovodní reaktor CANDU

en: cold-fusion
cs: studená fúze

en: fusion
cs: termonukleární fúze

en: China Pressurized Reactor (CPR-1000)
cs: Čínský tlakovodní reaktor (CPR-1000)

en: European Pressurized Reactor (EPR)
cs: Evropský tlakovodní reaktor (EPR)

en: Inertial Confinement Fusion (ICF)
cs: Inerciální udržení fúze (ICF)

en: Pressurized water reactor (PWR)
cs: Tlakovodní reaktor (PWR)

en: Reactor Bolshoy Moshchnosti Kanalniy 1000 (RBMK-1000)
cs: Reaktor Bolšoj Moščnosti Kanalnyj 1000 (RBMK-1000)

en: Reactor Bolshoy Moshchnosti Kanalniy 1500 (RBMK-1500)
cs: Reaktor Bolšoj Moščnosti Kanalnyj 1500 (RBMK-1500)

en: stellarator
cs: stellarátor

en: Vodo-Vodyanoi Energetichesky Reactor (VVER)
cs: Vodo-vodní energetický reaktor (VVER)

en: Solar Power Generator
cs: Solární elektrárna

en: solar_photovoltaic_panel
cs: solární fotovoltaické panely

en: photovoltaic
cs: fotovoltaika

en: solar_thermal_collector
cs: solární tepelný kolektor

en: thermal
cs: termální

en: Waste Power Generator
cs: Spalovna odpadu

en: gasification
cs: zplyňování

en: pyrolysis
cs: pyrolýza

en: Water Turbine
cs: Vodní turbína

en: francis_turbine
cs: francisova turbína

en: all methods
cs: všechny metody

en: hydrodynamic_screw
cs: šneková turbína

en: run-of-the-river
cs: průtok řeky

en: kaplan_turbine
cs: kaplanova turbína

en: run-of-the-river / water-storage
cs: přehrada / zásobárna vody

en: pelton_turbine
cs: peltonova turbína

en: Tidal Water Turbine
cs: Přílivová turbína

en: horizontal_axis
cs: horizontální směr

en: barrage
cs: přehradní

en: vertical_axis
cs: vertikální směr

en: Wave Energy Converter
cs: Vlnová elektrárna

en: Osmotic Power Generator
cs: Osmotická elektrárna

en: Geothermal Power Generator
cs: Geotermální elektrárna

en: heat_pump
cs: tepelné čerpadlo

en: Wind Turbine
cs: Větrná turbína

en: Power Substation
cs: Elektrická stanice

en: Type of substation
cs: Typ elektrické stanice

[ctx: power]
en: compensation
cs: kompenzační

[ctx: power]
en: converter
cs: měnírna

[ctx: power]
en: distribution
cs: distribuční

[ctx: power]
en: industrial
cs: průmyslová

[ctx: power]
en: minor_distribution
cs: místní distribuční

[ctx: power]
en: traction
cs: napájení elektrifikovaných drah

[ctx: power]
en: transition
cs: přechodová

[ctx: power]
en: transmission
cs: přenosová

en: Gas insulated
cs: Plynová izolace

en: Power Transformer
cs: Transformátor

en: Type of transformer
cs: Typ transformátoru

[ctx: power]
en: auxiliary
cs: pomocný

[ctx: power]
en: generator
cs: generátor

[ctx: power]
en: main
cs: hlavní

[ctx: power]
en: phase_angle_regulator
cs: regulátor fázového posuvu

[ctx: power]
en: yes
cs: ano

en: Power Switchgear
cs: Rozvodna

en: (Please only use this tag if more detailed mapping using busbars and bays is impossible!)
cs: (Prosím, používejte tuto značku, pouze pokud není možné podrobnější mapování pomocí přípojnic (busbar) a přípojných míst (bay)!)

en: Power Busbar
cs: Přípojnice

en: Power Bay
cs: Přípojné místo (bay)

en: Power Switch
cs: Vypínač

en: Type of switch
cs: Typ vypínače

[ctx: power]
en: circuit_breaker
cs: jistič

[ctx: power]
en: disconnector
cs: odpojovač

[ctx: power]
en: earthing
cs: zemnící

[ctx: power]
en: mechanical
cs: mechanický

en: Power Converter
cs: Elektrická měnírna

en: Type of converter
cs: Typ měnírny

en: Amount of poles
cs: Počet pólů

en: monopole
cs: monopól

en: bipole
cs: dipól

en: Power rating (MVA)
cs: Jmenovitý výkon (MVA)

en: Power Compensator
cs: Elektrický kompenzátor

en: Type of compensator
cs: Typ kompenzátoru

[ctx: power]
en: filter
cs: filtr

en: Power rating (kvar/Mvar)
cs: Jmenovitý výkon (kvar, Mvar)

en: Power Street Cabinet
cs: Skříň rozvodu elektřiny

en: Transformer Tower
cs: Trafostanice

en: Power Portal
cs: Portál el. vedení

en: tubular
cs: trubicová

en: Portal design
cs: Design portálu

[ctx: power]
en: portal
cs: portál

[ctx: power]
en: portal_two-level
cs: portál dvoupatrový

[ctx: power]
en: portal_three-level
cs: portál třípatrový

en: Power Tower
cs: Stožár elektrického vedení

en: Tower design
cs: Tvar stožáru

[ctx: power]
en: one-level
cs: jednopatrový

[ctx: power]
en: two-level
cs: dvoupatrový

[ctx: power]
en: three-level
cs: třípatrový

[ctx: power]
en: barrel
cs: soudek

[ctx: power]
en: asymmetric
cs: asymetrický

[ctx: power]
en: triangle
cs: trojúhelník

[ctx: power]
en: flag
cs: vlajka

[ctx: power]
en: donau;one-level
cs: donau;jednopatrový

[ctx: power]
en: four-level
cs: čtyřpatrový

[ctx: power]
en: six-level
cs: šestipatrový

[ctx: power]
en: nine-level
cs: devítipatrový

[ctx: power]
en: delta_two-level
cs: delta dvoupatrová

[ctx: power]
en: bipole
cs: bipolární

[ctx: power]
en: monopolar
cs: monopolární

en: Triple tower
cs: Třídřík

en: Incomplete tower
cs: Neúplný

en: Pole
cs: Sloup

en: Pole with Switch
cs: Sloup s vypínačem

en: Pole Attributes:
cs: Vlastnosti sloupu:

en: Switch Attributes:
cs: Vlastnosti vypínače:

en: Pole with Transformer
cs: Sloup s transformátorem

en: Transformer Attributes:
cs: Vlastnosti transformátoru:

en: Catenary mast
cs: Sloup trolejového vedení

[ctx: power]
en: Connection
cs: Připojení

en: Insulator
cs: Izolátor

en: Power Line
cs: Elektrické vedení

en: Line type
cs: Typ vedení

en: line
cs: VVN nebo ZVN (line)

en: minor_line
cs: VN nebo NN (minor_line)

en: Number of conductors/wires per cable
cs: Počet kabelů ve svazku

[ctx: power]
en: single
cs: jednoduchý

[ctx: power]
en: double
cs: dvojitý

[ctx: power]
en: triple
cs: trojitý

[ctx: power]
en: quad
cs: čtyřnásobný

[ctx: power]
en: fivefold
cs: pětinásobný

[ctx: power]
en: sixfold
cs: šestinásobný

[ctx: power]
en: eightfold
cs: osminásobný

en: Used for data communications
cs: Slouží k datové komunikaci

en: Power Cable
cs: Elektrický kabel

[ctx: power cable]
en: overground
cs: nadzemní

[ctx: power cable]
en: overhead
cs: nadhlavou

[ctx: power cable]
en: surface
cs: povrchový

[ctx: power cable]
en: underground
cs: podzemní

[ctx: power cable]
en: underwater
cs: podvodní

en: Telecom
cs: Telekomunikace

en: Telecom Street Cabinet
cs: Pouliční telekomunikační skříň

en: Telephone Exchange
cs: Telefonní ústředna

en: Connection Point
cs: Přípojný bod

en: Service Device
cs: Obslužné zařízení

en: Historic Places
cs: Historická místa

en: Castle
cs: Zámek/Hrad

en: stately
cs: zámek

en: defensive
cs: hrad

en: fortress
cs: pevnost

en: manor
cs: panské sídlo

en: palace
cs: palác

en: Fort
cs: Pevnost

en: Archaeological Site
cs: Archeologické naleziště

en: baths
cs: lázně

en: catacombs
cs: katakomby

en: crannog
cs: crannóg

en: fortification
cs: opevnění

en: geoglyph
cs: geoglyf

en: grave_field
cs: pohřebiště

en: petroglyph
cs: petroglyf

en: megalith
cs: megalit

en: necropolis
cs: nekropole

en: roman_circus
cs: římský cirkus (sportoviště)

en: roman_theater
cs: římské divadlo

en: roman_villa
cs: římská villa

en: settlement
cs: sídliště

en: tumulus
cs: mohyla

en: Fortification type
cs: Typ opevnění

en: Battlefield
cs: Bojiště

en: Palaeontological Site
cs: Paleontologické naleziště

en: Citywalls
cs: Hradby

en: City gate
cs: Brána v městských hradbách

en: Manor
cs: Panské sídlo

en: Historic monastery
cs: Historický klášter

en: Charcoal pile
cs: Milíř

en: Mine
cs: Důl

en: Mine shaft
cs: Důlní šachta

en: Shieling
cs: Pastevecká bouda

en: Grave
cs: Hrob

en: Tomb
cs: Hrobka

[ctx: tomb]
en: columbarium
cs: kolumbárium

[ctx: tomb]
en: crypt
cs: krypta

[ctx: tomb]
en: mausoleum
cs: mauzoleum

[ctx: tomb]
en: pyramid
cs: pyramida

[ctx: tomb]
en: rock-cut
cs: hrob ve skále

[ctx: tomb]
en: sarcophagus
cs: sarkofág

[ctx: tomb]
en: tumulus
cs: mohyla

[ctx: tomb]
en: vault
cs: hrobka

[ctx: tomb]
en: war_grave
cs: válečný hrob

en: Memorial
cs: Památník

[ctx: memorial]
en: bust
cs: busta

en: Like a statue, but only showing the upper half of a person.
cs: Jako socha, ale zobrazuje pouze horní polovinu těla.

[ctx: memorial]
en: plaque
cs: plaketa

en: A commemorative sign, often mounted on a wall.
cs: Pamětní deska, často připevněná na zdi.

[ctx: memorial]
en: statue
cs: figurální socha

en: A statue representing a person.
cs: Socha představující osobu.

[ctx: memorial]
en: stele
cs: stéla

en: An upright slab engraved or painted with decorations or inscriptions.
cs: Vzpřímená deska, do které jsou vyryty nebo vymalovány dekorace či nápisy.

[ctx: memorial]
en: stone
cs: kámen

en: A stone with an inscription, picture, or similar.
cs: Kámen s nápisem, obrázkem apod.

[ctx: memorial]
en: war_memorial
cs: válečný památník

en: A building, monument, statue or other edifice celebrating a victory or commemorating those who died or were injured in a war.
cs: Budova, památník, socha nebo jiná stavba oslavující vítězství nebo připomínající ty, kteří padli nebo byli zraněni ve válce.

[ctx: memorial]
en: sculpture
cs: sochařské dílo

en: A non figurative sculpture which does not match any of the other categories.
cs: Nefigurativní socha, která nezapadá do žádné jiné kategorie.

[ctx: memorial]
en: cross
cs: kříž

en: A cross-shaped memorial.
cs: Památník ve tvaru kříže.

[ctx: memorial]
en: blue_plaque
cs: modrá plaketa

en: A blue plaque commemorating a historical link to that location. (UK)
cs: Modrá plaketa připomínající dějinné spojení s daným místem. (Rozšířené ve Spojeném království)

en: An obelisk.
cs: Obelisk.

[ctx: memorial]
en: ghost_bike
cs: kolo duchů

en: A bicycle painted white permanently placed as memorial for a victim of a road accident (usually cyclists).
cs: Jízdní kolo, obvykle natřené na bílo, trvale umístěné ve veřejném prostoru jako památka na oběť dopravní nehody (obvykle cyklistu).

[ctx: memorial]
en: stolperstein
cs: kameny zmizelých (stolpersteine)

en: 10cm × 10cm brass plaque commemorating victims of Nazi persecution. (EU,RU)
cs: Mosazná plaketa o velikosti 10 x 10 cm vsazená do chodníku připomínající oběti nacistického režimu. (rozšířené v Evropě)

[ctx: memorial]
en: bench
cs: lavička

en: A bench placed in memory of someone or something; usually has a plaque, and sometimes a statue sitting on (part of) it.
cs: Lavička umístěná na památku někoho nebo něčeho; obvykle má plaketu a někdy též sochu, která na ní (nebo její části) sedí.

en: Inscription
cs: Nápis

en: Wayside Cross
cs: Kříž

en: Wayside Shrine
cs: Boží muka

en: Place of worship
cs: Místo modlitby

en: Boundary Stone
cs: Hraniční kámen

en: Milestone
cs: Milník

en: Shops
cs: Obchody

en: Food
cs: Jídlo a pití

en: Convenience Store
cs: Smíšené zboží

en: Kiosk
cs: Kiosek

en: Bakery
cs: Pekárna

en: Butcher
cs: Řeznictví

en: Seafood
cs: Mořské plody

en: Dairy
cs: Mléčné výrobky

en: Cheese
cs: Sýrárna

en: Deli (Fine Food)
cs: Delikatesy

en: Pastry
cs: Sladké pečivo

en: Confectionery
cs: Cukrovinky

en: Chocolate
cs: Čokoláda

en: Herbalist
cs: Bylinkář

en: Tea
cs: Čaj

en: Coffee
cs: Káva

en: Frozen food
cs: Mražené potraviny

en: Public Market
cs: Tržiště

en: Organic
cs: Bioprodukty

en: Greengrocer
cs: Ovoce a zelenina

en: Farm Stand
cs: Stánek farmy

en: Organic/Bio
cs: Bioprodukty

en: Alcohol
cs: Alkohol

en: Beverages
cs: Nápoje

en: Wine
cs: Víno

[ctx: clothes]
en: babies
cs: nemluvňata

[ctx: clothes]
en: children
cs: děti

[ctx: clothes]
en: costumes
cs: kostýmy

[ctx: clothes]
en: denim
cs: džíny

[ctx: clothes]
en: fashion
cs: móda

[ctx: clothes]
en: fur
cs: kožešiny

[ctx: clothes]
en: hats
cs: klobouky

[ctx: clothes]
en: leather
cs: kůže

[ctx: clothes]
en: maternity
cs: mateřské

[ctx: clothes]
en: men
cs: pánské

[ctx: clothes]
en: motorcycle
cs: motorkářské

[ctx: clothes]
en: oversize
cs: nadměrné

[ctx: clothes]
en: schoolwear
cs: školní

[ctx: clothes]
en: sports
cs: sportovní

[ctx: clothes]
en: suits
cs: obleky

[ctx: clothes]
en: swimwear
cs: plavky

[ctx: clothes]
en: traditional
cs: tradiční

[ctx: clothes]
en: underwear
cs: spodní prádlo

[ctx: clothes]
en: wedding
cs: svatební

[ctx: clothes]
en: women
cs: dámské

[ctx: clothes]
en: workwear
cs: pracovní

en: Boutique
cs: Butik

[ctx: shop]
en: Shoes
cs: Obuv

[ctx: shoes]
en: Offers repairs
cs: Nabízí opravy

en: Outdoor
cs: Vybavení do přírody

en: Dry Cleaning
cs: Čistírna

en: Laundry
cs: Prádelna

en: Laundry Service
cs: S obsluhou

en: Tailor
cs: Krejčí

en: Fabric
cs: Látky

en: Electronic
cs: Elektronika

en: Computer
cs: Počítače

en: Electronics
cs: Elektronika

en: Mobile Phone
cs: Mobilní telefony

en: Watches
cs: Hodinky

en: Vacuum Cleaner
cs: Vysavače

en: Hifi
cs: HiFi

en: Video
cs: Videopůjčovna/prodejna

en: Video Games
cs: Videohry

en: Music
cs: Hudba

en: Cash
cs: Hotovost

en: Bank
cs: Banka

en: Automated Teller Machine
cs: Bankomat

en: Money Exchange
cs: Směnárna

en: Money transfer
cs: Převod peněz

en: Pawnbroker
cs: Zastavárna

en: Home decoration
cs: Vybavení domácnosti

en: Doors
cs: Dveře

en: Furniture
cs: Nábytek

en: Kitchen
cs: Kuchyňské studio

en: Houseware
cs: Domácí potřeby

en: Pottery
cs: Hrnčíř

en: Curtain
cs: Obchod se závěsy

en: Art
cs: Umění

en: Frame
cs: Rámařství

en: Bed
cs: Postele

en: Carpet
cs: Koberec

en: Interior Decoration
cs: Bytové dekorace

en: Lighting
cs: Osvětlení

en: Antiques
cs: Starožitnosti

[ctx: shop]
en: Swimming pool
cs: Plavecký bazén

en: Storage Rental
cs: Sklady k pronájmu

en: Printed Material
cs: Tiskoviny

en: Stationery
cs: Papírnictví

en: Copy Shop
cs: Kopírovací služba

en: Book Store
cs: Knihkupectví

en: Newspaper Stand
cs: Trafika

en: Ticket
cs: Vstupenky

en: For the body
cs: Pro tělo

en: Chemist
cs: Drogerie

en: Cosmetics
cs: Kosmetika

en: Perfumery
cs: Parfumerie

en: Beauty
cs: Kosmetický salón

en: Tobacco
cs: Tabák

en: E-cigarette
cs: E-cigareta

en: Hairdresser/Barber
cs: Kadeřnictví/Holičství

en: Female
cs: Ženy

en: Male
cs: Muži

en: Massage
cs: Masáže

en: Tattoo
cs: Tetovací salón

en: Optician
cs: Oční optik

en: Hearing Aids
cs: Obchod s naslouchadly

en: Medical Supply
cs: Zdravotnické potřeby

en: Jewellery
cs: Klenotnictví

en: Erotic
cs: Sexshop

en: Department Store
cs: Obchodní dům

en: General Store
cs: Obchod se smíšeným zbožím

en: Mall
cs: Obchodní centrum

en: Florist
cs: Květinářství

en: Garden Centre
cs: Zahradnické centrum

en: Do-It-Yourself Store
cs: Obchod pro kutily

en: Hardware
cs: Železářství

en: Paint
cs: Barvy, laky

en: Craft
cs: Řemeslo

en: Gas
cs: Plyn

en: Wholesale
cs: Velkoobchod

[ctx: wholesale]
en: clothes
cs: oděvy

[ctx: wholesale]
en: electro
cs: elektro

[ctx: wholesale]
en: florist
cs: květiny

[ctx: wholesale]
en: food
cs: potraviny

[ctx: wholesale]
en: general
cs: obecné

[ctx: wholesale]
en: paper
cs: papír

[ctx: wholesale]
en: pharmacy
cs: farmacie

[ctx: wholesale]
en: sanitary
cs: hygiena

[ctx: wholesale]
en: seafood
cs: plody moře

en: Trade
cs: Obchod

[ctx: trade]
en: agricultural_supplies
cs: zemědělské potřeby

[ctx: trade]
en: building_supplies
cs: stavebniny

[ctx: trade]
en: catering_supplies
cs: catering

[ctx: trade]
en: plumbing
cs: instalatérské potřeby

[ctx: trade]
en: tiles
cs: dlaždice

[ctx: trade]
en: timber
cs: řezivo

[ctx: trade]
en: windows
cs: okna

en: Travel Agency
cs: Cestovní kancelář

en: Scuba diving
cs: Potápění s přístrojem

[ctx: shop]
en: Fishing
cs: Rybaření

en: Musical Instrument
cs: Hudební nástroje

en: Toys
cs: Hračky

en: Gift/Souvenir
cs: Dárky/Suvenýry

en: Variety Store
cs: Levné věci

en: Party supplies
cs: Potřeby na párty

en: Charity
cs: Charita

en: Alternative tagging: `shop=*` + `second_hand=yes` or `second_hand=only`
cs: Alternativní značení: `shop=*` + `second_hand=yes` nebo `second_hand=only`

en: Bookmaker
cs: Sázková kancelář

en: Lottery
cs: Loterie

en: Bag
cs: Tašky a zavazadla

en: Pet
cs: Zverimex

en: Pet grooming
cs: Úpravna domácích mazlíčků

en: Photo
cs: Fotografie

en: Security
cs: Zabezpečení

en: Weapons
cs: Zbraně

en: Funeral Directors
cs: Pohřební služba

en: Vending Machine
cs: Prodejní automat

en: Vending products
cs: Prodávané produkty

en: admission_tickets
cs: vstupenky

en: animal_feed
cs: krmení pro zvířata

en: bicycle_tube
cs: duše pro jízdní kola

en: cigarettes
cs: cigarety

en: coffee
cs: káva

en: condoms
cs: kondomy

en: drinks
cs: pití

en: elongated_coin
cs: vyražené mince

en: excrement_bags
cs: sáčky na výkaly

en: fuel
cs: palivo

en: milk
cs: mléko

en: newspapers
cs: noviny

en: parking_tickets
cs: parkovací lístky

en: public_transport_tickets
cs: lístky na hromadnou dopravu

en: SIM_cards
cs: SIM karty

en: stamps
cs: známky

en: sweets
cs: sladkosti

en: telephone_vouchers
cs: telefonní karty

en: toys
cs: hračky

en: Parcel Locker
cs: Doručovací box

en: Parcel mail in
cs: Odesílání zásilek

en: returns_only
cs: pouze vracení

en: Parcel pickup
cs: Vyzvedávání zásilek

en: Refrigerated
cs: Chlazení zásilek

en: Payment Methods
cs: Způsoby platby

en: Debit cards
cs: Debetní karty

en: PostFinance Card (ch)
cs: Karta PostFinance (ch)

en: Visa Debit
cs: Visa Debitní

en: Credit cards
cs: Kreditní karty

en: Contactless payment
cs: Bezdotyková platba

en: Electronic purses and Charge cards
cs: Elektronické peněženky nebo kreditní karty

en: Cryptocurrencies
cs: Kryptoměny

en: Offices
cs: Kanceláře

[ctx: office]
en: Accountant
cs: Účetní

[ctx: office]
en: Advertising agency
cs: Reklamní agentura

[ctx: office]
en: Architect
cs: Architekt

[ctx: office]
en: Association
cs: Neziskové sdružení

[ctx: office]
en: Private company
cs: Soukromá společnost

[ctx: office]
en: Diplomatic
cs: Diplomatická

en: consulate
cs: konzulát

en: embassy
cs: ambasáda

en: liaison
cs: styčná kancelář

[ctx: office]
en: Educational institution
cs: Vzdělávací instituce

[ctx: office]
en: Employment agency
cs: Pracovní agentura

[ctx: office]
en: Estate agent
cs: Realitní kancelář

[ctx: office]
en: Foundation
cs: Nadace

[ctx: office]
en: Government
cs: Státní/místní správa

en: administrative
cs: administrativní

en: cadaster
cs: katastr

en: culture
cs: kultura

en: customs
cs: celní úřad

en: data_protection
cs: ochrana dat

en: education
cs: vzdělávání

en: environment
cs: prostředí

en: healthcare
cs: zdravotnictví

en: legislative
cs: legislativa

en: migration
cs: migrace

en: ministry
cs: ministerstvo

en: pension_fund
cs: penzijní fond

en: prosecutor
cs: žalobce

en: public_service
cs: veřejné služby

en: register_office
cs: matrika

en: social_security
cs: sociální zabezpečení

en: social_services
cs: sociální služby

en: statistics
cs: statistika

en: tax
cs: finanční úřad

en: transportation
cs: doprava

[ctx: office]
en: Insurance
cs: Pojišťovna

[ctx: office]
en: IT Specialist
cs: IT specialista

[ctx: office]
en: Lawyer
cs: Právník

[ctx: office]
en: Newspaper
cs: Vydavatelství novin

[ctx: office]
en: Non-governmental organisation (NGO)
cs: Nevládní organizace (NGO)

[ctx: office]
en: Notary
cs: Notář

[ctx: office]
en: Political party
cs: Politická strana

[ctx: office]
en: Religion
cs: Církevní organizace

[ctx: office]
en: Research
cs: Výzkum

[ctx: office]
en: Tax advisor
cs: Daňový poradce

[ctx: office]
en: Telecommunication
cs: Telekomunikační společnost

en: Beekeeper
cs: Včelař

en: Brewery
cs: Pivovar

en: Winery
cs: Vinařství

en: Caterer
cs: Dodavatel občerstvení

en: Upholsterer
cs: Čalouník

en: Key cutter
cs: Výroba klíčů

en: Locksmith
cs: Zámečník

en: Electrician
cs: Elektrikář

en: Plumber
cs: Instalatér

en: Hvac
cs: Topení, ventilace, klimatizace

en: Painter
cs: Natěrač

en: Tiler
cs: Obkladač

en: Window construction
cs: Konstrukce oken

en: Carpenter
cs: Tesař

en: Roofer
cs: Pokrývač

en: Photographer
cs: Fotograf

en: Handicraft
cs: Umělecký řemeslník

en: Gardener
cs: Zahradník

en: Shoemaker
cs: Obuvník

en: Sawmill
cs: Pila

en: Stonemason
cs: Kameník

en: Blacksmith
cs: Kovář

en: Metal construction
cs: Kovové konstrukce

en: Geography
cs: Geografie

en: Boundaries
cs: Hranice

en: Administrative
cs: Administrativní

en: Administrative level
cs: Administrativní úroveň

en: Maritime
cs: Námořní

en: Political
cs: Politická

en: Division
cs: Rozdělení

en: canton
cs: kanton

en: linguistic_community
cs: jazyková komunita

en: ward
cs: volební obvod

en: National Park
cs: Národní park

en: Protected Area
cs: Chráněná oblast

en: Protect Class
cs: Třída ochrany

en: Title or type of protection
cs: Titul nebo typ ochrany

en: Hazardous Area
cs: Nebezpečná oblast

[ctx: hazard]
en: contamination
cs: kontaminace

[ctx: hazard]
en: minefield
cs: minové pole

[ctx: hazard]
en: nuclear
cs: nukleární nebezpečí

[ctx: hazard]
en: shooting_range
cs: střelnice

[ctx: hazard]
en: unexploded_ordnance
cs: nevybuchlá munice

en: Related law
cs: Související zákon

en: Border type
cs: Typ hranice

en: baseline
cs: základní linie

en: contiguous
cs: přilehlá zóna

en: eez
cs: výlučná ekonomická zóna

en: territorial
cs: teritoriální

en: Boundary Marker
cs: Hraniční znamení

en: Places
cs: Místa

en: Continent
cs: Kontinent

en: Country
cs: Země

[ctx: place]
en: State
cs: Stát

en: Region
cs: Kraj

en: County
cs: Okres

en: City
cs: Velkoměsto

en: Town
cs: Město

en: Village
cs: Obec

en: Isolated Dwelling
cs: Samota

en: Quarter
cs: Městská čtvrť

en: Neighbourhood
cs: Část městské čtvrti, obce

en: Farm
cs: Statek

en: A farm within a bigger settlement
cs: Statek uvnitř většího osídlení

en: (please use isolated_dwelling for an isolated farm)
cs: (prosím, použijte pro izolovaný statek značku "isolated_dwelling" )

en: City Block
cs: Pojmenovaný blok domů

en: Locality
cs: Místní název

en: Square
cs: Náměstí

en: Peak
cs: Vrchol

en: The top (summit) of a mountain or hill.
cs: Vrcholek hory nebo kopce.

en: Saddle
cs: Sedlo

en: A saddle point between mountains or hills.
cs: Sedlo mezi horami nebo kopci.

en: Glacier
cs: Ledovec

en: A persistent body of dense ice that is constantly moving under its own weight.
cs: Trvalá masa ledu, pohybující se vlastní vahou.

en: Volcano
cs: Sopka

en: A volcano, either dormant, extinct or active.
cs: Sopka - spící, vyhaslá, nebo aktivní.

en: Current Status
cs: Současný stav

en: stratovolcano
cs: stratovulkán

en: shield
cs: štítová

en: scoria
cs: struskový kužel

en: Ridge
cs: Hřbet

en: A mountain or hill ridge.
cs: Horský hřbet

en: Valley
cs: Údolí

en: A low area between hills.
cs: Nízko ležící oblast mezi kopci.

en: Cliff
cs: Útes

en: A steep rock face exposure, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
cs: Příkrý skalní sráz, výrazně vertikální nebo téměř vertikální (spodní část je napravo od cesty).

en: Sinkhole
cs: Závrt

en: bluehole
cs: mořský závrt

en: doline
cs: ucpaný závrt

en: estavelle
cs: estavela

en: pit
cs: prostá díra

en: Caused by human activity
cs: Vytvořený člověkem

en: Modified by human hand
cs: Pozměněný člověkem

en: Cave Entrance
cs: Vstup do jeskyně

en: The entrance to a cave.
cs: Vstup do jeskyně

en: Island
cs: Ostrov

en: Islet
cs: Ostrůvek

en: Reef
cs: Podmořský útes

en: coral
cs: korálový

en: oyster
cs: ústřicový

en: Nature
cs: Příroda

en: Shrub
cs: Keř

en: A single shrub.
cs: Jeden keř.

en: Tree
cs: Strom

en: A single tree.
cs: Jeden strom.

en: Denotation
cs: Význam

[ctx: tree denotation]
en: landmark
cs: orientační bod

en: Trees remarkable due to its size or prominent location, usually visible from great distances and useful for navigation.
cs: Stromy význačné svou velikostí nebo polohou, obvykle viditelné z velké dálky a užitečné pro orientaci.

[ctx: tree denotation]
en: natural_monument
cs: přírodní památka

en: Especially old tree, often with a particular shape. Usually protected for its uniqueness.
cs: Obzvlášť starý strom, často zvláštního tvaru. Obvykle chráněný pro svou jedinečnost.

[ctx: tree denotation]
en: avenue
cs: alej

en: Trees aligned along a road.
cs: Stromořadí podél cesty.

[ctx: tree denotation]
en: urban
cs: městský

en: Trees found within settlements, e.g. in parks or spread through residential areas.
cs: Stromy rostoucí v osadách, např. v parcích nebo obytných oblastech.

[ctx: tree denotation]
en: agricultural
cs: zemědělský

en: Trees in agricultural use.
cs: Stromy se zemědělským využitím.

en: Diameter crown (meters)
cs: Průměr kouny (metrů)

en: Circumference (meters)
cs: Obvod (metrů)

en: Tree Row
cs: Stromořadí

en: A line of trees.
cs: Stromořadí.

en: Shrubbery
cs: Okrasné keře

en: An area of shrubbery that is actively maintained or pruned by humans.
cs: Oblast křoví, která je aktivně upravována nebo prořezávána lidmi.

en: Effective density
cs: Účinná hustota

en: sparse
cs: rozptýlené

en: Sparsely planted shrubbery. Generally speaking able-bodied persons could walk through them (although this is usually not desirable).
cs: Řídce vysázené keře. Obecně řečeno zdatní jedinci mezi nimi mohou volně procházet (ačkoliv to obvykle není žádoucí).

en: Shrubbery with a medium density. Able-bodied persons might be able to barge through it, but it takes some effort and might result in scratches or soiled clothing.
cs: Středně husté křovisko. Zdatní jedinci mohou být schopni protáhnout se skrz, ale vyžaduje to určité úsilí a výsledkem mohou být oděrky nebo zašpiněné oblečení.

en: Densely planted shrubbery. Effectively impassible without damaging the shrubbery (which at this point often acts as a hedge) and getting your clothes torn.
cs: Hustě vysázené keře. Fakticky neprostupné bez poničení keřů (které v tomto případě často slouží jako živý plot) a bez roztrhání vlastního oblečení.

en: (Average) height
cs: (Průměrná) výška

en: Shape (useful for hedges etc.)
cs: Tvar (živého plotu apod.)

[ctx: natural]
en: Wood
cs: Prales

en: Woodland where timber production does not dominate use.
cs: Lesní porost, kde hlavním účelem není těžba dřeva.

en: Forest
cs: Les

en: Cutline
cs: Průsek

[ctx: cutline]
en: border
cs: hraniční

[ctx: cutline]
en: firebreak
cs: protipožární

[ctx: cutline]
en: hunting
cs: lovecký

[ctx: cutline]
en: loggingmachine
cs: po těžařském stroji

[ctx: cutline]
en: pipeline
cs: pro potrubí

[ctx: cutline]
en: piste
cs: pro lyžařskou dráhu

[ctx: cutline]
en: section
cs: pro rozdělení na části

en: Grassland
cs: Neudržovaná louka

en: Where vegetation is dominated by grasses (Poaceae) and other herbaceous (non-woody) plants. Excludes cultivated areas and wetlands.
cs: Vegetaci dominují trávy (Poaceae) a jiné nedřevnaté byliny. Nezahrnuje obhospodařované oblasti a mokřady.

en: pampas
cs: pampa

en: prairie
cs: prérie

en: puszta
cs: pusta

en: savanna
cs: savana

en: steppe
cs: step

en: Nature Reserve
cs: Přírodní rezervace

en: Scree
cs: Suťoviště

en: An accumulation of loose angular rocks.
cs: Nahromadění volných hranatých kamenů.

en: Shingle
cs: Oblázky

en: An accumulation of loose rounded rocks on a beach or riverbed.
cs: Nahromadění volných oblázků na pláži či říčním korytě.

en: Fell
cs: Travnatá horská krajina (fell)

en: Bare upper lying uncultivated land principally covered with grass and often grazed.
cs: Vysoko položená neobhospodařovaná půda pokrytá trávou, která může být spásaná.

en: Scrub
cs: Křoví

en: Bare lower lying uncultivated land with bushes but little or no tree cover.
cs: Níže položená neobhospodařovaná půda s keři, ale s málo nebo žádnými stromy.

en: Heath
cs: Vřesoviště

en: Bare lower lying uncultivated land with a shrubland habitat found mainly on free-draining infertile, acidic soils, and is characterised by open, low-growing woody vegetation.
cs: Níže položená neobhospodařovaná oblast s neúrodnou, kyselou půdou a nízkými dřevnatými porosty.

en: Sand
cs: Písek

en: Large area covered with sand.
cs: Velká plocha pokrytá pískem.

en: Bare Rock
cs: Holá skála

en: For areas of solid visible rock that is sparsely vegetated or not vegetated at all.
cs: Oblasti s viditelným souvislým skalním podložím bez významné vegetace.

en: Rock
cs: Skála

en: A notable rock or group of rocks, with at least one of them firmly attached to the underlying bedrock.
cs: Významná skála nebo skupina skal, z nichž alespoň jedna je pevně připojena ke skalnímu podkladu.

en: Tourism attraction
cs: Turistická atrakce

en: Stone
cs: Kámen

en: A single notable free-standing rock, which may differ from the composition of the terrain it lies in.
cs: Osamělý výrazný kámen, který se může odlišovat od složení okolního terénu.

en: Land use
cs: Využití krajiny

en: Farmyard
cs: Dvůr statku

en: Farmland
cs: Zemědělská půda

en: Crop
cs: Plodina

[ctx: crop]
en: barley
cs: ječmen

[ctx: crop]
en: cereal
cs: obilniny

[ctx: crop]
en: corn
cs: kukuřice

[ctx: crop]
en: grass
cs: tráva

[ctx: crop]
en: hop
cs: chmel

[ctx: crop]
en: rape
cs: řepka

[ctx: crop]
en: rice
cs: rýže

[ctx: crop]
en: soy
cs: sója

[ctx: crop]
en: sugarcane
cs: cukrová třtina

[ctx: crop]
en: tea
cs: čaj

[ctx: crop]
en: wheat
cs: pšenice

en: Center pivot irrigation
cs: Otočné zavlažování ze středu

en: Meadow
cs: Louka

en: Type of meadow
cs: Typ louky

[ctx: meadow]
en: agricultural
cs: zemědělská

en: Orchard
cs: Ovocný sad

[ctx: landuse]
en: orchard
cs: ovocný sad

en: Trees
cs: Stromy

en: almond_trees
cs: mandloně

en: apple_trees
cs: jabloně

en: apricot_trees
cs: meruňky

en: avocado_trees
cs: avokádo

en: banana_plants
cs: banánovníky

en: blueberry_plants
cs: borůvky

en: cacao_trees
cs: kakaovníky

en: cherimoya_trees
cs: čerimoja

en: cherry_trees
cs: třešně

en: chestnut_trees
cs: kaštanovníky

en: coconut_palms
cs: palmy kokosové

en: coffea_plants
cs: kávovník

en: date_palms
cs: datlovníky

en: hazel_plants
cs: lísky

en: hop_plants
cs: chmel

en: lemon_trees
cs: citronovníky

en: macadamia_trees
cs: makadamie

en: mango_trees
cs: mangovníky

en: oil_palms
cs: palmy olejné

en: olive_trees
cs: olivovníky

en: orange_trees
cs: pomerančovníky

en: papaya_trees
cs: papája

en: peach_trees
cs: broskvoně

en: pear_trees
cs: hrušně

en: pecan_trees
cs: ořechovce pekanové

en: persimmon_trees
cs: tomel (kaki)

en: pineapple_plants
cs: ananasovníky

en: pistachio_trees
cs: pistácie

en: pitaya_plants
cs: pitaye

en: plum_trees
cs: švestky

en: pomegranate_trees
cs: granátovníky

en: tea_plants
cs: čajovníky

en: walnut_trees
cs: ořešáky

en: Vineyard
cs: Vinice

en: Greenhouse Horticulture
cs: Skleníkové zahradnictví

[ctx: landuse]
en: greenhouse_horticulture
cs: skleníkové zahradnictví

en: Plant Nursery
cs: Pěstitelská školka

[ctx: landuse]
en: plant_nursery
cs: pěstitelská školka

en: Salt Pond
cs: Salina

[ctx: landuse]
en: salt_pond
cs: salina

en: Aquaculture
cs: Akvakultura

[ctx: landuse]
en: aquaculture
cs: akvakultura

en: shrimp
cs: krevety

en: mussels
cs: slávky

en: Allotments
cs: Zahrádkářská kolonie

en: Flowerbed
cs: Květinový záhon

[ctx: landuse]
en: flowerbed
cs: květinový záhon

en: Garden
cs: Zahrada

en: Grass
cs: Trávník

[ctx: landuse]
en: grass
cs: tráva

en: Village Green
cs: Zeleň na návsi

en: Recreation Ground
cs: Rekreační plocha

[ctx: landuse]
en: recreation_ground
cs: rekreační plocha

en: Religious
cs: Náboženské

[ctx: landuse]
en: religious
cs: náboženské

en: Cemetery
cs: Hřbitov

en: Graveyard
cs: Hřbitov u kostela

en: Cemetery sector
cs: Sekce hřbitova

en: Residential Area
cs: Obytná oblast

[ctx: landuse type]
en: apartments
cs: bytové domy

[ctx: landuse type]
en: rural
cs: venkovský

[ctx: landuse type]
en: urban
cs: městský

[ctx: landuse]
en: education
cs: vzdělávání

en: Retail
cs: Obchody

[ctx: landuse]
en: retail
cs: obchody

en: Commercial
cs: Kanceláře

[ctx: landuse]
en: commercial
cs: komerční

en: Industrial
cs: Průmysl

[ctx: landuse]
en: industrial
cs: průmyslové

[ctx: industrial]
en: bakery
cs: pekárna

[ctx: industrial]
en: brewery
cs: pivovar

[ctx: industrial]
en: brickyard
cs: cihelna

[ctx: industrial]
en: depot
cs: sklady

[ctx: industrial]
en: factory
cs: továrna

[ctx: industrial]
en: grinding_mill
cs: mlýn

[ctx: industrial]
en: heating_station
cs: teplárna

[ctx: industrial]
en: machine_shop
cs: strojírna

[ctx: industrial]
en: mine
cs: důl

[ctx: industrial]
en: oil
cs: rafinérie

[ctx: industrial]
en: port
cs: přístav

[ctx: industrial]
en: salt_pond
cs: salina

[ctx: industrial]
en: sawmill
cs: pila

[ctx: industrial]
en: scrap_yard
cs: vrakoviště

[ctx: industrial]
en: shipyard
cs: loděnice

[ctx: industrial]
en: slaughterhouse
cs: jatka

[ctx: industrial]
en: warehouse
cs: sklady

en: Garages
cs: Garáže

[ctx: landuse]
en: garages
cs: garáže

en: Railway Land
cs: Železniční pozemek

[ctx: landuse]
en: railway
cs: železnice

en: Military
cs: Vojenský prostor

[ctx: landuse]
en: military
cs: vojenské

en: Construction Area
cs: Stavební území

[ctx: landuse]
en: construction
cs: ve výstavbě

en: Construction type
cs: Typ výstavby

[ctx: landuse]
en: Residential Area
cs: Obytná oblast

[ctx: landuse]
en: Education
cs: Vzdělávací oblast

[ctx: landuse]
en: Retail
cs: Nákupní zóna

[ctx: landuse]
en: Commercial
cs: Komerční oblast

[ctx: landuse]
en: Industrial
cs: Průmysl

[ctx: landuse]
en: Garages
cs: Garáže

[ctx: landuse]
en: Railway Land
cs: Železniční pozemek

[ctx: landuse]
en: Military
cs: Vojenský prostor

[ctx: landuse]
en: Religious
cs: Posvátné území

[ctx: landuse]
en: Cemetery
cs: Hřbitov

en: Brownfield
cs: Nedostatečně využívané zanedbané území (brownfield)

[ctx: landuse]
en: brownfield
cs: nedostatečně využívané zanedbané území (brownfield)

en: Greenfield
cs: Zastavitelné území (greenfield)

en: Landfill
cs: Skládka odpadu

[ctx: landuse]
en: landfill
cs: skládka odpadu

en: Quarry
cs: Lom

en: Annotation
cs: Anotace

en: Alternative name
cs: Alternativní název

en: Historical name
cs: Historický název

en: Local name
cs: Místní název

en: Regional name
cs: Regionální název

en: National name
cs: Národní název

en: International name
cs: Mezinárodní název

en: Official name
cs: Oficiální název

en: Common name abbreviation
cs: Obvyklý zkrácený název

en: Address
cs: Adresa

en: Address has no house number
cs: Adresa nemá popisné číslo

en: Optional tag only for address without addr:street
cs: Volitelný tag pouze pro adresy bez vyplněného addr:street

en: Address Interpolation
cs: Interpolace adres

en: Numbering scheme
cs: Schéma číslování

en: odd
cs: liché

en: even
cs: sudé

en: alphabetic
cs: abecední

en: Accuracy
cs: Přesnost

en: actual
cs: odpovídá skutečnosti

en: estimate
cs: odhadnuto

en: potential
cs: teoreticky možné číslování

en: Contact (Common Schema)
cs: Kontakt (běžné schéma)

en: Email Address
cs: E-mailová adresa

en: Mobile phone number
cs: Číslo na mobil

en: Fax Number
cs: Faxové číslo

en: Image
cs: Obrázek

[ctx: Contact]
en: Similar tags but different tagging schema:
cs: Podobné značky, ale různá schémata značení:

en: Contact (Schema with ''contact:*'' Prefix)
cs: Kontakt (schéma s předponou ''contact:*'')

en: Social Networks
cs: Sociální sítě

[ctx: description=*]
en: A short text with additional information.
cs: Krátký text s doplňujícími informacemi.

[ctx: description=*]
en: It might be viewable to the end user (perhaps using a search system or a map with pop-ups).
cs: Může být zobrazeno koncovému uživateli (možná při vyhledávání nebo jako vyskakovací popiska na mapě).

[ctx: the tag note=*]
en: Note
cs: Poznámka

[ctx: note=*]
en: An important hint for other mappers (not for the end user).
cs: Důležitá poznámka pro ostatní tvůrce map (ne pro uživatele).

en: Fixme
cs: Opravit

[ctx: fixme=*]
en: A hint for other mappers (not for the end user), that an object needs an improvement.
cs: Tip pro ostatní tvůrce mapy (nikoliv pro koncové uživatele), že objekt potřebuje vylepšení.

en: outer segment
cs: vnější část

en: inner segment
cs: vnitřní část

en: Boundary
cs: Hranice

en: Boundary type
cs: Typ hranice

en: maritime
cs: námořní

en: national_park
cs: národní park

en: postal_code
cs: poštovní směrovací kód

en: protected_area
cs: chráněná oblast

en: Sub area
cs: Podoblast

en: Administration centre
cs: Administrativní centrum

en: Label point
cs: Místo pro jmenovku

en: Outline of building
cs: Půdorys budovy

en: Inner segment
cs: Vnitřní část

en: Roof ridge
cs: Hřeben střechy

en: Roof edge
cs: Kraj střechy

en: Site
cs: Areál

en: Site name
cs: Jméno areálu

en: where to place the label
cs: místo zobrazení jmenovky v mapě

en: perimeter of the site
cs: hranice areálu

en: entrances to the site, on the perimeter
cs: vchody do areálu, umístěné na hranici

en: members of site
cs: prvky ležící v areálu

en: Turn Restriction
cs: Zákaz odbočení/přikázaný směr

en: Restriction
cs: Omezení

en: no_left_turn
cs: zákaz odbočení vlevo

en: no_right_turn
cs: zákaz odbočení vpravo

en: no_straight_on
cs: zákaz jízdy rovně

en: no_u_turn
cs: zákaz otáčení

en: only_right_turn
cs: pouze odbočení vpravo

en: only_left_turn
cs: pouze odbočení vlevo

en: only_straight_on
cs: pouze jízda přímo

en: from way
cs: z cesty

en: via node or ways
cs: uzly nebo cesty v místě křížení

en: to way
cs: na cestu

en: Lane Connectivity
cs: Spojování jízdních pruhů

en: Enforcement
cs: Prosazování dopravních omezení

en: check
cs: kontrola

en: maxheight
cs: max. výška

en: maxspeed
cs: max. rychlost

en: maxweight
cs: max. hmotnost

en: mindistance
cs: min. vzdálenost mezi vozidly

en: toll
cs: mýto

en: Max. height (meters, only if enforcement=maxheight)
cs: Max. výška (metry, pouze pokud enforcement=maxheight)

en: Max. speed (km/h, only if enforcement=maxspeed)
cs: Max. rychlost (km/h, pouze pokud enforcement=maxspeed)

en: Max. weight (tonnes, only if enforcement=maxweight)
cs: Max. hmotnost (tuny, pouze pokud enforcement=maxweight)

en: Min. vehicle distance (meters, only if enforcement=mindistance)
cs: Minimální vzdálenost vozidla (v metrech, pouze pokud enforcement=mindistance)

en: location of enforcement device
cs: poloha kontrolního zařízení

en: node on way where enforcement starts
cs: bod na cestě, kde kontrola omezení začíná

en: where enforcement ends
cs: kde kontrola omezení končí

en: traffic light or barrier that stops you
cs: semafor nebo překážka, která vás zastaví

en: Enforcement (average speed)
cs: Prosazování dopravních omezení (průměrná rychlost)

en: ways forming the section of measurement
cs: cesty tvořící měřenou část

en: Routes
cs: Trasy

en: Bicycle Route
cs: Cyklotrasa

[ctx: network]
en: international
cs: mezinárodní

[ctx: network]
en: national
cs: národní

[ctx: network]
en: regional
cs: regionální

[ctx: network]
en: local
cs: místní

en: Mountain Biking Route
cs: Trasa pro horská kola

en: Hiking Route
cs: Turistická trasa

en: Walking Route
cs: Trasa pěší turistiky

en: Running Route
cs: Běžecká trasa

en: Fitness Trail
cs: Trasa pro fitness

en: fitness station
cs: venkovní tělocvična

en: Riding Route
cs: Trasa pro jezdce na koni

en: Piste Route
cs: Sjezdovka

en: link segment
cs: spojka

en: shortcut segment
cs: zkratka

en: variant segment
cs: alternativní cesta

en: entry points
cs: počáteční uzly

en: Ski Route
cs: Lyžařská trasa

en: alpine
cs: sjezdové lyžování (alpine)

en: Detour Route
cs: Objížďka

en: Ref of the way this is a detour to
cs: Reference trasy, kterou objížďka nahrazuje

en: fork node for alternative routes
cs: odbočka na alternativní trasu

en: Power Route
cs: Elektrické vedení

en: Railway Route
cs: Železniční trasa

en: Road Route
cs: Silniční trasa

en: Superroute
cs: Supertrasa

en: Route Network
cs: Síť tras

en: member
cs: člen

en: Route Node Network
cs: Síť tras

[ctx: network]
en: international cycling
cs: mezinárodní cyklistika

[ctx: network]
en: national cycling
cs: národní cyklistika

[ctx: network]
en: regional cycling
cs: regionální cyklistika

[ctx: network]
en: local cycling
cs: místní cyklistika

[ctx: network]
en: international riding
cs: mezinárodní jezdectví

[ctx: network]
en: national riding
cs: národní jezdectví

[ctx: network]
en: regional riding
cs: regionální jezdectví

[ctx: network]
en: local riding
cs: místní jezdectví

[ctx: network]
en: international walking
cs: mezinárodní chůze

[ctx: network]
en: national walking
cs: národní chůze

[ctx: network]
en: regional walking
cs: regionální chůze

[ctx: network]
en: local walking
cs: místní chůze

en: route
cs: trasa

en: junction
cs: křižovatka

en: connection route
cs: spojovací trasa

en: connection junction
cs: spojovací křižovatka

en: Associated Street
cs: Přiřazená ulice

en: house
cs: dům

en: Street
cs: Ulice

en: ways being part of street
cs: cesty tvořící ulici

en: addresses belonging to the street
cs: adresy patřící do ulice

en: houses belonging to the street
cs: domy stojící na ulici

en: anything related to the street
cs: něco vztahující se k ulici

en: Destination Sign
cs: Směrová tabule

en: Destination written on sign (w/o distance)
cs: Cíl vyznačený na směrové tabuli (bez vzdálenosti)

en: Time (hh:mm, for trekking)
cs: Čas (hh:mm, pro chůzi)

en: Color of text (HTML name or hexadecimal code)
cs: Barva textu (název HTML nebo hexadecimální kód)

en: Color of border/arrow (HTML name or hexadecimal code)
cs: Barva okraje/šipky (název HTML nebo hexadecimální kód)

en: last way before junction
cs: poslední úsek před křižovatkou

en: node of the intersection
cs: uzel křižovatky

en: first way after junction
cs: první úsek po křižovatce

en: position of sign
cs: umístění směrové tabule

en: Waterway
cs: Vodní cesty

en: Subtype of waterway (largest one of members)
cs: Podtyp vodných cest (největší z členů)

en: Name of river/lake/sea/ocean it runs into
cs: Název řeky/jezera/moře/oceánu, do kterého se vlévá

en: waterways (no riverbank)
cs: vodní cesta (bez nábřeží)

en: branch waterways (no riverbank)
cs: větev vodní cesty (bez nábřeží)

en: spring of waterway
cs: pramen vodního toku

en: ways supported by (on top of) the bridge
cs: cesty nesené mostem

en: ways passing under the bridge
cs: cesty procházející pod mostem

en: way forming the outline footprint
cs: cesta popisující okraj půdorysu

en: edge ways parallel to ''across''
cs: okraje mostu v jeho směru

en: ways passing through the tunnel
cs: cesty procházející tunelem

en: edge ways parallel to ''through''
cs: okrajové testy ve směru tunelu

en: Even housenumber in odd address interpolation.
cs: Sudé číslo domu v interpolaci lichých adres.

en: Odd housenumber in even address interpolation.
cs: Liché číslo domu v interpolaci sudých adres.

en: Way with {0}. Tag each housenumber separately if possible.
cs: Cesta s {0}. Označte, je-li to možné, každé číslo domu zvlášť.

en: End node without housenumber in address interpolation.
cs: V interpolaci adres je koncový uzel bez čísla domu.

en: Object has no {0}, however, it has {1} and {2} whose value looks like a housenumber.
cs: Objekt  nemá žádnou {0}, ovšem má {1} a {2}, jejichž hodnoty vypadají  jako číslo domu.

en: Same value of {0} and {1}
cs: Shodná hodnota {0} a {1}

en: {0} without number
cs: {0} bez čísla

en: {0} without {1}
cs: {0} bez {1}

en: {0} without {1} or {2}
cs: {0} bez {1} nebo {2}

en: {0} without {1}, {2} or {3}
cs: {0} bez {1}, {2} nebo {3}

en: {0} without {1}, {2}, {3} or {4}
cs: {0} bez {1}, {2}, {3} nebo {4}

en: suspicious tag combination
cs: podezřelá kombinace značek

en: {0} together with {1}
cs: {0} zároveň s {1}

en: {0} together with {1} and {2}
cs: {0} spolu s {1} a {2}

en: two objects, one with {0} and one with {1} + {2} + {3}
cs: dva objekty, jeden s {0} a druhý s {1} + {2} + {3}

en: {0} on an inner multipolygon ring without further tags
cs: {0} na vnitřním kruhu multipolygonu bez dalších značek

en: incomplete object: only {0}
cs: nekompletní objekt: pouze {0}

en: incomplete object: only {0} and {1}
cs: nekompletní objekt: pouze {0} a {1}

en: {0} together with {1} and conflicting values
cs: {0} spolu s {1} a konfliktní hodnoty

en: {0} on suspicious object
cs: {0} u podezřelého objektu

en: {0} together with {1}. The flow direction is defined by the way direction. Use {1} on {0} only in the rare case of a access restriction.
cs: {0} spolu s {1}. Směr toku je popsán směrem cesty. {1} na {0} používejte pouze v řídkých případech omezení vstupu.

en: natural water used for swimming pool
cs: značka "natural=water" použitá pro plavecký bazén

en: sport without physical feature
cs: sport bez reálného objektu

en: alternative name without {0}
cs: alternativní název bez {0}

en: incomplete usage of {0} on a way without {1}
cs: nekompletní použití {0} na cestě bez {1}

en: Same value of {0}, {1} and {2}
cs: Shodná hodnota {0}, {1} a {2}

en: {0} and {1} together with {2} and conflicting values
cs: {0} a {1} spolu s {2} a konfliktními hodnotami

en: {0} on a relation without {1}
cs: {0} na relaci bez {1}

en: Long waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
cs: Dlouhý vodní tok s {0}, ale bez značky která by ho definovala jako tunel nebo podzemní. Odstraňte {1}, nebo přidejte značku tunelu, pokud tam je. Také zkontrolujte mosty a jejich značky {1}.

en: Short waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
cs: Krátký vodní tok s {0}, ale bez značky která by ho definovala jako tunel nebo podzemní. Odstraňte {1}, nebo přidejte značku tunelu, pokud tam je. Také zkontrolujte mosty a jejich značky {1}.

en: possibly missing {0} tag
cs: možná chybějící značka {0}

en: Different number of lanes in the keys {0} and {1}
cs: Rozdílný počet jízdních pruhů v klíčích {0} a {1}

en: street with odd number of {0}, but without {1} and {2} or {3}
cs: ulice se zvláštním číslem {0}, ale bez {1} a {2} nebo {3}

en: {0} together with {1}. Tag each hydrant separately.
cs: {0} spolu s {1}. Značte každý hydrant zvlášť.

en: {0} together with {1} on a node. Remove {0}.
cs: {0} spolu s {1} na uzlu. Ostraňte {0}.

en: A linear object {0} without {1} has a tag indicating that it is an area.
cs: Lineární objekt {0} bez {1} má značku, která indikuje, že je o plochu.

en: {0} together with {1}. Remove {1}.
cs: {0} spolu s {1}. Odstraňte {1}.

en: Combined foot- and cycleway without {0}.
cs: Kombinovaná pěší a cyklostezka bez {0}.

en: {0} without {1} and {2}
cs: {0} bez {1} a {2}

en: {0} together with {1} but without {2}
cs: {0} spolu s {1}, ale bez {2}

en: {0} together with {1} and conflicting values plus no {2}
cs: {0} spolu s {1} a konfliktními hodnotami, navíc bez {2}

en: {0} together with {1}. Probably {2} is meant.
cs: {0} spolu s {1}. Pravděpodobně myšleno {2}.

en: {0} together with {1}. Should be used on a minor highway type or a node
cs: {0} spolu s {1}. Mělo by být použito na málo významné silnici nebo uzlu

en: {0} together with {1}. Is the fixme fixed?
cs: {0} spolu s {1}. Je fixme opraveno?

en: Use {0} only as value of {1}
cs: Použijte pouze {0} jako hodnotu {1}

en: {0} together with {1} at right-hand traffic
cs: {0} spolu s {1} v pravostranném provozu

en: {0} together with {1} at left-hand traffic
cs: {0} spolu s {1} v levostranném provozu

en: No grooming defined for {0} skiing, add {1}
cs: U {0} lyžování není zadána údržba, přidejte {1}

en: No difficulty defined for skiing, add {0}
cs: U lyžování není zadána obtížnost, přidejte {0}

en: {0} is deprecated
cs: {0} je zavržen

en: deprecated tagging
cs: zastaralé značení

en: ''{0}'' is meaningless, use more specific tags, e.g. ''{1}''
cs: ''{0}'' nemá žádný význam, použijte nějakou konkrétní značku, např. ''{1}''

en: ''{0}'' does not specify the official mode of transportation, use ''{1}'' for example
cs: "{0}" nespecifikuje oficiální způsob dopravy, použijte např. "{1}"

en: {0}={1} is unspecific. Instead of ''{1}'' please give more information about what exactly should be fixed.
cs: {0}={1} je nejasné. Namísto "{1}" uveďte více informací o tom, co přesně by mělo být opraveno.

en: Wrong usage of {0} tag. Remove {1}, because it is clear that the name is missing even without an additional tag.
cs: Špatné použití značky {0}. Odstraňte {1}, protože je jasné, že název chybí i bez přidané značky.

en: {0} is unspecific. Instead use the key fixme with the information what exactly should be fixed in the value of fixme.
cs: {0} je nekonkrétní. Použijte spíše klíč fixme s informací, co má být opraveno, v hodnotě fixme.

en: {0} is deprecated. Please use instead a multipolygon.
cs: {0} je zastaralé. Použite, prosím, místo toho multipolygon.

en: {0} is deprecated. Please specify interval by using opening_hours syntax
cs: {0} je zastaralé. Zadejte, prosím, interval pomocí syntaxe opening_hours

en: {0} is deprecated. Please delete this object and use a private layer instead
cs: {0} je zastaralé. Smažte, prosím, tento objekt a použijte radši soukromou vrstvu

en: {0}={1} is unspecific. Please replace ''{1}'' by a specific value.
cs: {0}={1} je neurčité. Nahraďte, prosím, ''{1}'' konkrétní hodnotou.

en: {0} should be replaced with {1}
cs: {0} by mělo být nahrazeno {1}

en: {0} = {1}; remove {0}
cs: {0} = {1}; odstraňte {0}

en: {0} is unspecific
cs: {0} je nekonkrétní

en: Unspecific tag {0}
cs: Nekonkrétní značka {0}

en: Definition of {0} is unclear
cs: Definice {0} je nejasná

en: {0} is not recommended. Use the Reverse Ways function from the Tools menu.
cs: {0} není doporučeno. Použijte funkci otočení cesty z menu nástrojů.

en: key with uncommon character
cs: klíč s neobvyklým znakem

en: uncommon short key
cs: neobvyklá klávesová zkratka

en: {0} is inaccurate. Use separate tags for each specific type, e.g. {1} or {2}.
cs: {0} je nepřesné. Použijte zvláštní značky pro každý určitý typ, např. {1} nebo {2}.

en: {0} is deprecated for {1}
cs: {0} je zastaralá pro {1}

en: {0} is deprecated. Use the {1}: key prefix instead.
cs: {0} je zastaralé. Použijte místo toho  prefix klíče {1}: .

en: questionable key (ending with a number)
cs: pochybný klíč (končící číslem)

en: The key {0} has an uncommon value.
cs: Klíč {0} má neobvyklou hodnotu.

en: misspelled value
cs: hodnota s chybou

en: wrong value: {0}
cs: špatná hodnota: {0}

en: {0} is not a building type.
cs: {0} není typ budovy.

en: unusual value of {0}
cs: neobvyklá hodnota {0}

en: {0} as a tag on an object. Roles are specified in the relation members list instead.
cs: {0} je jako značka na objektu. Role se ale určují v seznamu členů relace.

en: {0} on a node. Should be used on a way.
cs: {0} na uzlu. Mělo by být použito na cestě.

en: {0} on a node. Should be used on a way or relation.
cs: {0} na uzlu. Mělo by být použito na cestě nebo relaci.

en: {0} on a node. Should be drawn as an area.
cs: {0} na uzlu. Mělo by být nakresleno jako plocha.

en: {0} on a node. Should be used in a relation
cs: {0} na uzlu. Mělo by být použito v relaci

en: {0} on a way. Should be used on a node.
cs: {0} na cestě. Mělo by být použito na uzlu.

en: {0} on a way. Should be used in a relation
cs: {0} na cestě. Mělo by být použito v relaci

en: {0} on a closed way. Should be used on an unclosed way.
cs: {0} na uzavřené cestě. Mělo by se používat pouze na neuzavřené cestě.

en: {0} on a relation
cs: {0} na relaci

en: node connects highway and building
cs: uzel spojuje silnici s budovou

en: Object at Position 0.00E 0.00N. There is nothing at this position except an already mapped weather buoy.
cs: Objekt na pozici 0.00E 0.00N. Na tomto místě ale nic není, kromě meteorologické bóje, který již byla zmapována dříve.

en: {0} on a node
cs: {0} na uzlu

en: Building inside building
cs: Budova uvnitř budovy

en: Overlapping buildings
cs: Překrývající se budovy

en: Overlapping Water Areas
cs: Překrývající se vodní plochy

en: Water area inside water area
cs: Vodní plocha uvnitř vodní plochy

en: Overlapping Areas
cs: Překrývající se plochy

en: {0} inside {1}
cs: {0} uvnitř {1}

en: Overlapping Identical Natural Areas
cs: Překrývající se stejné přírodní plochy

en: Overlapping Identical Landuses
cs: Překrývající se stejné využití oblasti (landuse)

en: isolated node which must be connected to a way
cs: izolované uzly, které musí být připojeny k cestě

en: node connects waterway and bridge
cs: uzel spojuje vodní cestu a most

en: {0} node connected to a highway
cs: {0} uzel připojený k silnici

en: {0} node connected to an underground object
cs: {0} uzel připojen k podzemnímu objektu

en: suspicious roundabout direction
cs: podezřelý směr kruhového objezdu

en: {0} on a large area
cs: {0} na velké ploše

en: {0} on a small area
cs: {0} na malé ploše

en: Too large building
cs: Příliš velká budova

en: Waterway ends without a connection to another waterway or the direction of the waterway is wrong.
cs: Vodní cesta končí bez připojení na jinou vodní cestu, nebo je špatně směr vodního toku.

en: Coastline inside {1}
cs: Linie pobřeží uvnitř {1}

en: {0} should be on the node where {1} and {2} intersect
cs: {0} by měl být na uzlu, kde se protínají {1} a {2}

en: {0} is the tag for the linear waterway. To tag the water area use {1} + {2} instead.
cs: {0} je značka používaná pro vodní toky. Pro označení plochy použijte spíše {1} + {2}.

en: Ferry route is not connected to the road network or branches.
cs: Trasa trajektu není připojená k silniční síti, ani k odbočce trasy.

en: Ferry route is not connected to a ferry terminal or branches.
cs: Trasa trajektu není připojená k terminálu trajektu, ani k odbočce trasy.

en: abbreviated street name
cs: zkrácený název ulice

en: wrong highway tag on a node
cs: nesprávná značka "highway" na uzlu

en: wrong crossing tag on a way
cs: špatná značka přechodu/přejezdu na cestě

en: Unnamed unclassified highway
cs: Nepojmenovaná neklasifikovaná cesta

en: highway without a reference
cs: cesta bez označení ''ref''

en: Unspecific highway type
cs: Nespecifikovaný typ silnice

en: {0} is deprecated, use {1} instead. Also check similar tags like {2}
cs: {0} je zastaralé, použijte spíše {1}. Také se podívejte na podobné značky jako {2}

en: pedestrian railway crossing without {0}
cs: přechod železnice pro chodce bez {0}

en: railway crossing without {0}
cs: železniční přejezd bez {0}

en: {0} without right of way
cs: {0} bez přednosti

en: Area with {0} above {1} is invalid
cs: Plocha s {0} nad {1} je neplatná

en: {0} with multiple values
cs: {0} s vícenásobnou hodnotou

en: empty value in semicolon-separated ''{0}''
cs: prázdná hodnota ve středníkem odděleném ''{0}''

en: numerical key
cs: číselný klíč

en: {0} value with + sign
cs: {0} hodnota se znaménkem +

en: {0} should be an integer value between -5 and 5
cs: {0} by měla být celočíselná hodnota mezi -5 a 5

en: negative {0} value
cs: negativní hodnota {0}

en: {0} should have numbers only with optional .5 increments
cs: {0} by měla mít jen čísla s volitelným přírůstkem o 0.5

en: {0} is unnecessary for {1}
cs: {0} není potřebná pro {1}

en: unnecessary tag
cs: zbytečná značka

en: unusual value of {0}: use abbreviation for unit and space between value and unit
cs: neobvyklá hodnota {0}: použijte zkratku jednotky a mezery mezi hodnotou a jednotkou

en: unusual value of {0}: use . instead of , as decimal separator
cs: neobvyklá hodnota {0}: jako desetinný oddělovač použijte tečku a nikoliv čárku

en: tonne
cs: tuna

en: unusual value of {0}: {1} is default; only positive values; point is decimal separator; if units, put space then unit
cs: neobvyklá hodnota {0}: {1} je výchozí; pouze kladné hodnoty; desetinná tečka; případné jednotky oddělte mezerou

en: kilometers
cs: kilometry

en: voltage should be in volts with no units/delimiter/spaces
cs: napětí má být ve voltech bez jakýchkoliv jednotek,oddělovačů či mezer

en: {0} must be a numeric value
cs: {0} musí být číselná hodnota

en: {0} must be a positive integer number
cs: {0} musí být celé kladné číslo

en: {0} must be a numeric value, in meters and without units
cs: {0} musí být číselná hodnota v metrech a bez uvedených jednotek

en: Unnecessary amount of decimal places
cs: Nepotřebný počet desetinných míst

en: Airport tagging
cs: Značení letiště

en: unusual value of {0}: set unit e.g. {1} or {2}; only positive values; point is decimal separator; space between value and unit
cs: neobvyklá hodnota {0}: nastavte jednotky např. {1}, nebo {2}; pouze kladná čísla; desetinná tečka; mezera mezi hodnotou a jednotkou

en: Numeric name: {0}. Maybe {1} or {2} is meant.
cs: Číselný název: {0}. Možná jste mysleli {1} nebo {2}.

en: relation without type
cs: relace bez "type"

en: {0} relation without {0} tag
cs: {0} relace bez {0} značky

en: religion without denomination
cs: "religion" bez "denomination"

en: unknown christian denomination
cs: neznámá varianta křesťanství

en: unknown muslim denomination
cs: neznámá varianta islámu

en: unknown jewish denomination
cs: neznámá varianta judaismu

en: street name contains ss
cs: název ulice obsahuje ss

en: street name contains ß
cs: název ulice obsahuje ß

en: {0} is deprecated in {1}
cs: {0} je zastaralá v {1}

en: {0} is unnecessary
cs: {0} není potřeba uvádět

en: {0} is optional on {1}
cs: {0} je na {1} volitelné

en: {0} makes no sense
cs: {0} nedává smysl

en: Nodes duplicating parent way tags
cs: Uzly duplikující značky cesty, jejíž jsou součástí

en: {0} together with {1} and {2}. Remove {0}.
cs: {0} spolu s {1} a {2}. Odstraňte {0}.

en: descriptive name
cs: popisný název

en: {0} should not be uploaded
cs: {0} by se neměla nahrávat na server

en: wikipedia tag has no language given, use ''wikipedia''=''language:page title''
cs: Značka wikipedia nemá zadaný žádný jazyk. Použijte''wikipedia''=''jazyk:název stránky''

en: wikipedia tag has an unknown language prefix
cs: Značka wikipedia má neznámou předponu jazyka.

en: wikipedia tag format is deprecated
cs: Formát značky wikipedia je zastararlý.

en: ''wikipedia''=''language:page title''
cs: ''wikipedia''=''jazyk:název stránky''

en: wikipedia ''{0}'' language is obsolete, use ''{1}'' instead
cs: Jazyk Wikipedie ''{0}'' je zastaralý. Použijte radši ''{1}''.

en: wikipedia ''{0}'' language is invalid, use ''{1}'' instead
cs: Jazyk Wikipedie ''{0}'' je neplatný. Použijte radši ''{1}''.

en: {0} tag should not have URL-encoded values like ''%27''
cs: Značka {0} by neměla obsahovat hodnoty s zakódovaným URL, jako třeba ''%27''.

en: wikipedia title should not start with a space after language code
cs: Název stránky Wikipedie by za kódem jazyka neměl začínat mezerou.

en: wikipedia title should not have ''{0}'' prefix
cs: Název stránky Wikipedie by neměl mít předponu ''{0}''.

en: wikipedia page title should have first letter capitalized
cs: Název stránky Wikipedie by měl mít první písmeno velké.

en: wikipedia page title should have spaces instead of underscores (''_''→'' '')
cs: Název stránky Wikipedie by měl obsahovat mezery a nikoliv podtržítka (''_''→'' '').

en: wikipedia language seems to be duplicated, e.g. en:en:Foo
cs: Jazyk Wikipedie je asi zdvojený, např. cs:cs:Něco

en: wikidata tag must be in Qnnnn format, where n is a digit
cs: Značka wikidata musí být ve tvaru Qnnnn, kde n je číslice.

en: wikipedia tag is set, but there is no wikidata tag. Wikipedia plugin might help with wikidata id lookups
cs: Značka wikipedia je přidána, ale není přidána žádná značka wikidata. Doplněk Wikipedia vám může pomoci s vyhledáním identifikátorů wikidata.

en: {0} value looks like a {1} value
cs: Hodnota {0} vypadá jako hodnota {1}

en: ''{0}'' tag is set, but no ''{1}'' tag. Make sure to set ''wikipedia=language:value'' for the main article and optional ''wikipedia:language=value'' only for additional articles that are not just other language variants of the main article.
cs: Je nastavena značka ''{0}'', ale není značka ''{1}''. Ujistěte se, že nastavujete ''wikipedia=jazyk:hodnota'' pro hlavní článek a volitelně ''wikipedia:jazyk=hodnota'' pro doplňkové články, které nejsou jen překladem hlavního článku.

en: Hide icons at low zoom
cs: Skrýt ikony v malém přiblížení

en: Less obtrusive node symbols at low zoom
cs: Méně výrazné symboly uzlů v malém zvětšení

en: Hide tagged waynodes at low zoom
cs: Skrýt označkované uzly cest v nízkém přiblížení

en: Display street labels (at high zoom)
cs: Zobrazit popisky ulic (ve vysokém přiblížení)

en: Use alternative turn restriction icon set
cs: Použít alternativní sadu ikon zákazů odbočení

en: Display fill colour of areas with place=*
cs: Zobrazit výplňovou barvu oblastí s place=*

en: Areas are drawn with fill only around their inner edges
cs: Plochy se vykreslují s výplní pouze okolo jejich vnitřních hran

en: Display note=* annotation on nodes
cs: Zobrazovat na uzlech poznámky note=*

en: Late summer imagery where usual sources are severely limited by clouds and snow (true color)
cs: Snímky z pozdního léta míst, která jsou na obvyklých zdrojích silně znehodnocena mraky a sněhem (pravé barvy)

en: Fairly clear up-to-date image for updating glacier edges (true color)
cs: Celkem čisté aktuální snímky pro aktualizaci okrajů ledovce (pravé barvy)

en: Sentinel-2 images of Enderby Land and Kemp Coast (true color)
cs: Snímky Sentinel-2 oblasti Enderby Land a Kemp Coast (pravé barvy)

en: Outside regular Landsat coverage and therefore not in LIMA and Bing/Maxar/Esri/Mapbox (true color)
cs: Mimo běžné pokrytí Landsatem, a proto ne v LIMA a Bing/Maxar/Esri/Mapbox (skutečné barvy)

en: AGRI black-and-white 2.5m
cs: AGRI černobíle 2.5m

en: Glaciers of Northwest Heard Island (mapped meanwhile) (false color IR)
cs: Ledovce na Northwest Heard Island (mezitím zmapované) (falešné barvy IČ)

en: Recent image of Heard island with interior mostly cloud covered but mostly well visible coast (true color)
cs: Nedávné snímky ostrova Heard, kde vnitrozemí je zakryté mraky, ale pobřeží je dobře vidět (pravé barvy)

en: Tiris: DGM (Terrain model)
cs: Tiris: DGM (model terénu)

en: Tiris: DOM (Surface model)
cs: Tiris: DOM (model povrchu)

en: Tiris: contour lines
cs: Tiris: obrysové linie

en: OpenStreetMap (Belgian Style)
cs: OpenStreetMap (belgický styl)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - French)
cs: OpenStreetMap (belgický styl - francouzsky)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - Dutch)
cs: OpenStreetMap (belgický styl - holandsky)

en: Patchy and partly cloudy coverage in usual sources (true color)
cs: Nevyrovnané pokrytí částečně pokryté mraky v obvyklých zdrojích (pravé barvy)

en: For more accurate coastline and glacier mapping (true color)
cs: Pro přesnější mapování pobřeží a ledovce (pravé barvy)

en: Addresses data from IBGE
cs: Adresní data z IBGE

en: Coastline mostly mapped meanwhile (false color IR)
cs: Pobřeží, které bylo z většiny již zmapováno (falešné barvy IČ)

en: Assembled from July 2012 ASTER imagery (true color with estimated blue)
cs: Sestaveno ze snímků ASTER červenec 2012  (pravé barvy s odhadnutou modrou)

en: Assembled from July 2016 ASTER imagery (true color with estimated blue)
cs: Sestaveno ze snímků ASTER červenec 2016  (pravé barvy s odhadnutou modrou)

en: Image from after the 2014/2015 eruption (true color)
cs: Snímek po erupci roku 2014/2015 (pravé barvy)

en: A lot of very coarse coastlines could be improved here, much snow cover though so no use for glacier mapping (false color IR)
cs: Zde lze vylepšit mnoho na hrubo nakreslených pobřeží, ovšem je zde hodně sněhu, takže nelze použít pro mapování ledovců (falešné barvy IČ)

en: Image from after the 2015 eruption (true color)
cs: Snímek po erupci roku 2015 (pravé barvy)

en: Czech CUZK:KM
cs: Český CUZK:KM

en: Czech RUIAN budovy
cs: Český RÚIAN budovy

en: Czech RUIAN parcely
cs: Český RÚIAN parcely

en: Czech pLPIS
cs: Český pLPIS

en: 2007 ASTER image offering better glacier coverage than common sources (true color with estimated blue)
cs: Snímky ASTER 2007 nabízející lepší pokrytí ledovců než běžné zdroje (pravé barvy s odhadnutou modrou)

en: Estonia Basemap (Maaamet)
cs: Estonsko základní (Maaamet)

en: Estonia Ortho (Maaamet)
cs: Estonsko ortho (Maaamet)

en: Power networks: lines, substations and supports
cs: El. sítě: vedení, stanice a podpěry

en: Cadastre
cs: Katastr

en: French land registry
cs: Francouzký pozemkový katastr

en: Vercors (Vercors Hauts-Plateaux Nature Reserve) - Orthophoto - 1999 - 1 m
cs: Vercors (Réserve naturelle des Hauts-Plateaux du Vercors) - Orthophoto - 1999 - 1 m

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals (true color)
cs: Aktuální snímky pobřeží za nízkého přílivu pro aktualizaci mapování wattového pobřeží a mělčin (pravé barvy)

en: Land/water distinction difficult to properly map based on Bing/Maxar/Esri/Mapbox images (false color IR)
cs: Rozlišení země/voda je obtížné správně zmapovat na základě obrázků Bing/Maxar/Esri/Mapbox (IR ve falešných barvách)

en: Imagery only accessible from a Polish IP address.
cs: Snímky jsou dostupné pouze z polských IP adres.

en: Freemap.sk Car
cs: Freemap.sk Auto

en: Freemap.sk Hiking
cs: Freemap.sk Turistika

en: Freemap.sk Ski
cs: Freemap.sk Lyže

en: Slovakia Historic Maps
cs: Slovensko historické mapy

en: South Africa CD:NGI Aerial
cs: Jižní Afrika CD:NGI Letecká

en: Catastro Spain
cs: Catastro Španělsko

en: PNOA Spain
cs: Catastro Španělsko

en: ITACyL - Castile and León
cs: ITACyL - Kastilie a León

en: This imagery is provided via a proxy operated by https://sosm.ch/
cs: Tyto snímky jsou poskytovány pomocí proxy provozované https://sosm.ch/

en: OS Town Plans, Dalkeith 1852 (NLS)
cs: OS Town Plans, Dalkeith 1852 (NLS

en: OS Town Plans, Elgin 1868 (NLS)
cs: OS Town Plans, Elgin 1868 (NLS

en: OS Town Plans, Irvine 1859 (NLS)
cs: OS Town Plans, Irvine 1859 (NLS

en: Bing aerial imagery
cs: Bing letecké snímky

en: HDM (Humanitarian OpenStreetMap Team)
cs: HDM (Humanitární tým OpenStreetMap)

en: Esri World Imagery
cs: Esri snímky světa

en: Esri World Imagery (Clarity) Beta
cs: Esri snímky světa (Clarity) Beta

en: Esri archive imagery that may be clearer and more accurate than the default layer.
cs: Archivované snímky Esri mohou být čistší a přesnější než výchozí vrstva.

en: OpenStreetMap Carto (Standard)
cs: OpenStreetMap Carto (standardní)

en: OpenStreetMap (French Style)
cs: OpenStreetMap (francouzský styl)

en: OpenStreetMap (German Style)
cs: OpenStreetMap (německý styl)

en: OpenStreetMap GPS Traces
cs: OpenStreetMap trasy GPS

en: Public GPS traces uploaded to OpenStreetMap.
cs: Veřejné stopy GPS nahrané na OpenStreetMap.

en: Public Transport (ÖPNV)
cs: Veřejná doprava (ÖPNV)

en: Strava cycling heatmap
cs: Strava heatmap - jízda na kole

en: Strava running heatmap
cs: Strava heatmap - běh

en: Strava cycling and running heatmap
cs: Strava heatmap - jízda na kole a běh

en: Locator Overlay
cs: Překryvná vrstva Locator

en: Shows major features to help orient you.
cs: Ukáže hlavní prvky, které vám pomohou se zorientovat.

en: QA No Address
cs: QA Žádná adresa

en: Waymarked Trails: Hiking
cs: Značené trasy: Turistika

en: Waymarked Trails: Cycling
cs: Značené trasy: Cyklo

en: Waymarked Trails: MTB
cs: Značené trasy: MTB

en: Waymarked Trails: Skating
cs: Značené trasy: Bruslení

en: Waymarked Trails: Horse Riding
cs: Značené trasy: Jízda na koních

en: Waymarked Trails: Winter Sports
cs: Značené trasy: Zimní sporty

en: Wikimedia Map
cs: Mapa Wikimedia

en: OSM Inspector: Geometry
cs: OSM Inspector: Geometrie

en: OSM Inspector: Tagging
cs: OSM Inspector: Značení

en: OSM Inspector: Places
cs: OSM Inspector: Místa

en: OSM Inspector: Highways
cs: OSM Inspector: Silnice

en: OSM Inspector: Areas
cs: OSM Inspector: Plochy

en: OSM Inspector: Routing
cs: OSM Inspector: Navigace

en: OSM Inspector: Addresses
cs: OSM Inspector: Adresy

en: OSM Inspector: Public Transport - Stops
cs: OSM Inspector: Veřejná doprava - Zastávky

en: OSM Inspector: Public Transport - Routes
cs: OSM Inspector: Veřejná doprava - Trasy

en: OSM Inspector: Water
cs: OSM Inspector: Vodstvo

en: Displays the Mapillary images positions and their sequences only, NOT the images itself.
cs: Zobrazí pouze polohy obrázků Mapillary a jejich pořadí, nikoliv samotné obrázky.

en: Group common Address Interpolation inputs in a single dialog, as well as an option to automatically generate individual house number nodes from a Way.
cs: Seskupí běžné vstupy interpolace adres do jednoho dialogu, stejně jako možnost automaticky generovat uzly s čísly jednotlivých domů na cestě.

en: Makes a pair of selected way segments parallel by rotating one of them around a chosen pivot.
cs: Změní dvojici dvou úseků cesty na rovnoběžné otočením jednoho z nich dle zvoleného bodu otáčení.

en: Provides Apache Commons library components. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
cs: Poskytuje prvky knihovny Apache Commons. Nemá se instalovat přímo uživatelem, ale spíše v závislosti na ostatních doplňcích.

en: Provides Apache HTTP library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
cs: Poskytuje knihovnu Apache HTTP. Nemá se instalovat přímo uživatelem, ale spíše v závislosti na ostatních doplňcích.

en: Automatically assigns the address to a selected object in Austria. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.
cs: Automaticky přiřazuje adresy vybraných objektům v Rakousku. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.

en: Automatic tools to help on common issues
cs: Automatické nástroje, které pomohou s častými problémy

en: Allows the user to correct angle of buildings to 90 degrees, and aligns all loaded buildings to nearest road.
cs: Dovoluje uživateli opravit úhly budov na 90 stupňů a vyrovnat všechny budovy k nejbližší silnici.

en: Tools for drawing buildings.
cs: Nástroje pro tvorbu budov.

en: A special handler for the French land registry WMS server.
cs: Speciální doplněk pro práci s francouzským katastrálním WMS serverem.

en: Overlays the canvec tile grid on the map and prints URL''s to the .zip files. Future goals: allow auto-downloading and loading of canvec .osm files
cs: Překryje mapu sítí dlaždic CanVec a vypíše URL k ZIP souborům. Budoucí cíl: povolit automatické stahování a nahrávání souborů CanVec .osm.

en: Changeset Viewer plugin allows you to visualize the changesets in JOSM background
cs: Doplněk Changeset Viewer vám umožňuje zobrazit sady změn v pozadí JOSM

en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in display preferences.
cs: Umožňuje uživateli vytvořit různá schémata barev a přepínat se mezi nimi. Pouze změňte nastavení barev a vytvořte nové schéma. Používáno pro přepnutí na barevné schéma s bílým pozadím, které se lépe prohlíží na přímém slunci. Podívejte se na dialogové okno v nastavení zobrazení.

en: Imports proprietary CSV files of the Columbus/Visiontac V-900 GPS logger into a GPX layer.
cs: Vložit proprietární soubory CSV ze zařízení Columbus/Visiontac V-900 GPS logger do vrstvy GPX.

en: Allows editing data in Level0L format
cs: Umožňuje editovat data ve formátu Level0L

en: Implements a command line and enables to create your commands. See link for standard commands (arc, circle etc.)
cs: Implementuje příkazový řádek a umožňuje tvorbu vlastních příkazů. Kliknutím na odkaz zjistíte více informací o základních příkazech (oblouk, kruh atd.)

en: Task configurations
cs: Nastavení úloh

en: Tool for conflating data (matching and merging).
cs: Nástroj pro spojování dat (párování a slučování)

en: Downloads new data when you pan/zoom
cs: Stáhne nová data, když posouváte nebo zvětšujete

en: Create a grid of ways.
cs: Vytváření pravidelné mřížky cest.

en: Customization of public public transport stops.
cs: Úpravy zastávek veřejné dopravy.

en: Allows to import various file formats into JOSM directly. Currently supported: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.
cs: Dovoluje do JOSM přímo importovat různé souborové formáty. V současné době podporuje: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.

en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
cs: Stažení vašich GPX záznamů z openstreetmap.org

en: This plugin directly upload GPS Traces from current active layer in JOSM to openstreetmap.org.
cs: Tento doplněk přímo nahrává GPS trasy z aktivní vrstvy JOSM na server openstreetmap.org.

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
cs: Umožňuje uživateli anonymizovat čas a velice rychle smazat části rozsáhlých GPX záznamů.

en: Provides the EJML library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
cs: Poskytuje knihovnu EJML pro ostatní doplňky JOSM.  Neměl by být instalován přímo uživatelem, ale pouze na základě požadavku jiného doplňku.

en: Shows the elevation profile and some statistical data of a GPX track.
cs: Zobrazuje výškový profil a další statistická údaje o GPX záznamu prošlé trasy.

en: Handling of French EPCIs (boundary=local_authority)
cs: Používá Francouzský EPCIs (boundary=local_authority)

en: Provides an event bus more powerful than the traditional listeners registration
cs: Poskytuje sběrnici událostí schopnější než je tradiční registrace naslouchačů

en: Use external scripts in JOSM
cs: Použití externích skriptů v JOSM

en: Fast drawing ways by mouse
cs: Rychlé kreslení cest myší

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
cs: Pohodlné nalezení a oprava vadných adres.

en: FlatLaf - Flat Look and Feel
cs: FlatLaf - plochý vzhled a pocit

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
cs: Povídejte si s uživateli, kteří editují mapu poblíž místa, kde editujete vy. Budete upozorněni, když se někdo přiblíží.

en: Provides parts of the GeoTools library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
cs: Poskytuje části knihovny GeoTools pro ostatní doplňky JOSM. Neměl by být instalován přímo uživatelem, ale pouze na základě požadavku jiného doplňku.

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
cs: Stahuje GPS body z Globalsat dg100 data loggeru přímo do JOSM.

en: Analyse a set of GPS points to obtain its centre and direction of spread.
cs: Analyzuje množinu GPS bodů, aby našel její střed a směr jejich rozprostření.

en: Visualizes routing information as a routing graph.
cs: Vizualizuje navigační informace v podobě grafu.

en: Simple tool to tag house numbers and addresses.
cs: Jednoduchý nástroj na značení čísel domů a adres.

en: Provides HTTP/2 support. Requires Java 11 or later.
cs: Poskytuje podporu pro HTTP/2. Vyžaduje Java 11 nebo novější.

en: Generate Imagery XML bounds from a multipolygon
cs: Generuje ohraničení XML mapových podkladů podle multipolygonu

en: Export tiles from the imagery layer cache into the file system.
cs: Exportovat dlaždice z keše vrstvy mapových podkladů do souborového systému.

en: Database of imagery offsets: share and aquire imagery offsets with one button.
cs: Databáze posuvů mapových podkladů. Sdílejte vámi vytvořené posuvy a načtěte si posuvy od jiných uživatelů jedním kliknutím myši.

en: Another plugin to match images to the waypoints in a GPX file. A match is made when the ''name'', ''cmt'' or ''desc'' attribute of a waypoint tag matches the filename of an image.
cs: Další doplněk pro přiřazení obrázků k odpovídajícím bodům trasy ze souboru GPX. Přiřazení je provedeno, když ''name'' (název), ''cmt'' (komentář) nebo ''desc'' (popis) trasového bodu odpovídají názvu souboru s obrázkem.

en: Plugin for importing spatial referenced images
cs: Doplněk pro import obrázků opatřených prostorovými souřadnicemi

en: Import vector graphics (SVG)
cs: Import vektorové grafiky (SVG)

en: Extends ImproveWayAccuracy mode with helpers to place nodes at accurate distances and angles.
cs: Rozšiřuje režim Zvyšování přesnosti cest o pomocníky, kteří dovolují umístit uzly v přesných vzdálenostech a úhlech.

en: This plugin simplifies the mapping and editing of indoor corridors.
cs: Tento doplněk zjednodušuje mapování a úpravy vnitřních chodeb.

en: Extra information about current layer objects pop ups - currently GPX trackpoint info
cs: Zobrazuje další informace o objektech v aktuální vrstvě v plovoucím okně  - aktuálně informace o bodech trasy GPX

en: Provides the JAXB library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
cs: Poskytuje ostatním doplňkům knihovnu JAXB. Doplněk není určen k přímé instalaci uživatelem, spíše by si ho měly instalovat ostatní doplňky, které ho potřebují.

en: Provides Java Native Access (JNA) library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
cs: Poskytuje knihovnu Java Native Access (JNA). Nemělo by být instalováno přímo uživatelem, ale pouze na základě požadavku jiného doplňku.

en: Provides Java Topology Suite (JTS) library and related utilities. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
cs: Poskytuje dalším doplňkům knihovnu Java Topology Suite (JTS) a s ní spojené nástroje. Nemá být instalován přímo uživatelem, spíše na základě požadavku od jiného doplňku.

en: creates a channel digraph and checks a subset of channels if it is a junction or searches in a subset of channels for junctions
cs: vytváří orientovaný graf možných průjezdů křižovatkou, který usnadňuje její kontrolu

en: Tools to help import Kartverket N50
cs: Nástroje pro pomoc při importu Kartverket N50

en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
cs: Poskytuje živý GPS vstup (pohybující se bod). Připojuje se k serveru gpsd.

en: Provides the Log4j library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
cs: Poskytuje dalším doplňkům knihovnu Log4j. Nemá být instalován přímo uživatelem, spíše na základě požadavku od jiného doplňku.

en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
cs: Poskytuje měřící dialog a vrstvu pro měření délek a úhlů úseků cest, ploch uzavřených jednoduchou cestou a vytváření měřících cest (které je možné importovat z GPS vrstvy).

en: Merge overlapping part of ways.
cs: Sloučení překrývajících se částí cest.

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
cs: Přidá zákaz odbočení vlevo pro sadu 4 nebo 5 cest

en: Allows to attribute tags to all objects in any selected area at once
cs: Umožňuje označit vlastnosti všech objektů ve vybrané oblasti najednou.

en: NanoLog adjustment and browsing layer
cs: Vrstva NanoLog pro přizpůsobení a procházení

en: Use your system''s password manager to store the API username and password. (KWallet and gnome-keyring are supported.)
cs: Použije vašeho systémového správce hesel k uložení přístupových informací k API OSM. Podporovány jsou KWallet a gnome-keyring.

en: Import OSM data in o5m format
cs: Importuje OSM data ve formátu o5m

en: Allows JOSM to read Open Data formats (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) into an .osm data layer. Supports zip and 7z compression of these file types.
cs: Umožňuje JOSM načítat data v otevřených formátech (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) do datové vrstvy .osm. U těchto typů souborů podporuje kompresi zip a 7z.

en: extended options for editing opening_hours
cs: Rozšiřuje možnosti editace otevírací doby.

en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
cs: Otevírá soubory gpx/osm které se protínají se současnou viditelnou oblastí.

en: Display OpenStreetMap object information
cs: Zobrazit informace o objektu OpenStreetMap

en: Import/export OSM data in PBF format
cs: Import/export OSM dat ve formátu PBF

en: Import PDF file into a layer and convert pdf lines to ways.
cs: Importuje soubor PDF do vrstvy a převede čáry na cesty.

en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
cs: Zapíše GPS souřadnice do hlaviček obrázku. Použijte tuto funkci z kontextového menu (pravým kliknutím) obrázkové vrstvy.

en: Make photos movable and position them on the map.
cs: Umožní hýbat s fotografiemi a měnit jejich polohu na mapě.

en: Shows an additional information about point on map. Only Czech RUIAN and Spanish Cadastre Web Services modules are available at this moment.
cs: Zobrazuje doplňkové informace o bodu v mapě. V tuto chvíli jsou dostupné moduly pouze pro český RÚIAN a španělský katastr.

en: Read and write osmosis poly filter files
cs: Čte a zapisuje soubory polygonálních filtrů osmosis

en: Adds map printing to JOSM
cs: Přidá do JOSM možnost tisku mapy

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
cs: Tento doplněk zjednodušuje mapování a úpravy tras veřejné dopravy.

en: The RasterFiltersPlugin allows to choose and apply some images'' filters to some layers
cs: Doplněk RasterFilters dovoluje zvolit a aplikovat některé obrázkové filtry do některých vrstev

en: Relation and multipolygon creating and editing panel.
cs: Panel pro vytváření a editace relací a multipolygonů.

en: Plugin for reverting changesets
cs: Doplněk pro vracení sad změn zpět (revert)

en: Expand a simple intersection to a roundabout in gradual steps. Select an intersection node or a roundabout and press Crtl-Shift-R
cs: V postupných krocích rozšíří jednoduchou křižovatku na kruhový objezd. Zvolte uzel křížení nebo kruhový objezd a stiskněte Ctrl-Shift-R

en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
cs: Vykresluje trasy (autobusů, turistické, cyklotrasy, ...). Typy tras musí být definovány v souboru routes.xml v adresáři s doplňky.

en: Provides routing capabilities.
cs: Poskytuje schopnost navigace

en: Loads data from SDS
cs: Nahrává data z SDS

en: Imagery Layer for Sea Charts
cs: Obrazová vrstva pro Sea Charts

en: Edit features for Sea Charts
cs: Upravit vlastnosti Sea Charts

en: Gives user more tools that facilitate aligning and rotation of buildings.
cs: Dává uživateli více nástrojů na vyrovnávání a rotaci budov.

en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
cs: Zjednodušuje plochy odstraněním bodů na vrcholech velmi ostrých úhlů. Lze omezit maximální odstraněnou velikostí plochy. Průměruje taktéž body umístěné blízko sebe.

en: Edit features for OpenSeaMap
cs: Editace prvků OpenSeaMap

en: Allows to draw splines
cs: Umožňuje kreslit spline křivky

en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
cs: Umožní přidat ukazatele/body na současnou GPS polohu.

en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
cs: Poskytuje dialog umožňující editovat značky v tabulce.

en: Adds a tagging preset tester to the windows menu, which helps you developing of tagging presets (quick preview of the dialog that will popup). You can start the jar-file as standalone as well.
cs: Přidává k menu windows testování předvoleb značení, které pomáhá ve vývoji předvoleb značení (zobrazí se rychlý náhled dialogového okna). Soubor .jar můžete spustit i samostatně.

en: Make terraced houses out of single blocks.
cs: Rozděluje jednu plochu domu na jednotlivé části (garáže, řadové domy).

en: Adds a todo list dialog that makes it easy to go through large lists of objects
cs: Přidá dialog seznamu věcí k udělání, který zjednodušuje procházení velkých seznamů objektů

en: Provides helper buttons to allow working with single button mouse (stylus). Activate by holding T and slip map with left mouse button
cs: Přidává pomocná tlačítka usnadňující práci s jednotlačítkovou myší (perem). Aktivujte podržením T a posuňte mapu levým tlačítkem myši.

en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
cs: Trasuje budovy, případně další polygony, z České katastrální mapy (nebo i jinde), potřebuje, aby běžel TracerServer (.NET nebo Mono).

en: Traces buildings and other shapes from a map. Needs Tracer2Server to be running.
cs: Trasuje budovy i jiné tvary z mapy. Vyžaduje, aby byl spuštěn Tracer2Server.

en: Editor to add turn lanes tags in highways
cs: Editor pro přidávání značek odbočování jízdních pruhů na silnice

en: Provides a straightforward GUI for adding, editing and deleting turn lanes.
cs: Poskytuje jednoduché GUI pro přidávání a úpravy odbočovacích pruhů.

en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
cs: Doplněk turnrestrictions umožňuje zadávat a upravovat informace o zákazech odbočení v databázi OpenStreetMap.

en: Allows undeleting object from OSM database
cs: Umožňuje obnovování smazaných objektů z OSM databáze

en: Several utilities that make your life easier.
cs: Různé nástroje zjednodušující život.

en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
cs: Snadné stahovaní velmi dlouhých propojených cest

en: Enables searching for waypoint imported from gpx file.
cs: Umožňuje vyhledávat trasové body (waypoint) importované ze souboru GPX.

en: Drive a race car from point A to point B over aerial imagery, leave cacti behind.
cs: Řiďte závodní auto z bodu A do bodu B přes letecké snímky, zanechávajíc kaktusy za sebou.

en: Building Generalization
cs: Zobecnění budov

en: Beginners draw outlines often very inaccurate. Such buildings shall be converted to rectangular ones. Angles between 84-96 degrees are converted to 90 degrees.
cs: Začátečníci často kreslí obrysy velmi nepřesně. Takové budovy by se měly převést na pravoúhlé. Úhly mezi 84-96 stupni se převedou na 90 stupňů.

en: There is no frame loaded !
cs: Není načtený žádný rámeček!

en: Alert Message
cs: Varovná zpráva

en: Color Picker
cs: Kapátko

en: Columbus V-900 CSV Files
cs: CSV soubory Columbus V-900

en: Importing CSV file ''%s''...
cs: Import CSV souboru ''%s''...

en: Markers of
cs: Značky

en: Show summary after import
cs: Zobrazit přehled po importu

en: Do not zoom after import
cs: Nezvětšovat po importu

en: Ignore hdop/vdop/pdop entries
cs: Ignorovat hdop/vdop/pdop položky

en: Warn on missing audio files
cs: Upozornit na chybějící audio soubory

en: Warn on conversion errors
cs: Upozornit při chybách konverze

en: Error in line
cs: Chyba na řádku

en: Missing audio file
cs: Chybějící audio soubor

en: Commands
cs: Příkazy

en: No command has been found. Would you like to download and install default commands now?
cs: Nenalezen žádný příkaz. Chcete teď stáhnout a nainstalovat výchozí příkazy?

en: No command found
cs: Nenalezen žádný příkaz

en: Default commands have been successfully installed
cs: Výchozí příkazy byly úspěšně nainstalovány

en: Failed to download and install default commands.
    
    Error: {0}
cs: Selhalo stažení a instalace výchozích příkazů.
    
    Chyba: {0}

en: Processing...
cs: Zpracovávám...

en: Aborted
cs: Zrušeno

en: Error executing the script:
cs: Chyba při spouštění skriptu:

en: Command line
cs: Příkazový řádek

en: Set input focus to the command line.
cs: Nastavte vstupní fokus na příkazovou řádku.

en: Commands: {0}
cs: Příkazy: {0}

en: Point on the start
cs: Uzel na začátku

en: Point on the end
cs: Uzel na konci

en: Missing definition of new object with id {0}.
cs: Chybí definice nového objektu s id {0}.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <member> of relation {1}.
cs: Chybí povinný atribut ''{0}'' na členu (<member>) relace {1}.

en: Illegal value for attribute ''uid''. Got ''{0}''.
cs: Neplatná hodnota pro atribut ''uid''. Nalezeno ''{0}''

en: nodes
cs: uzly

en: ways
cs: cesty

en: relations
cs: vazby

en: OSM objects
cs: OSM objekty

en: Can not draw outside of the world.
cs: Nelze kreslit mimo svět.

en: Create grid of ways
cs: Vytvořit mřížku cest

en: Forms a grid of ways in base to two existing that have various nodes and one in common
cs: Vytvoří síť cest na základě dvou existujících, které mají různé uzly a jeden společný

en: More tools: {0}
cs: Další nástroje: {0}

en: Select two ways with a node in common
cs: Vybrat dvě cesty se společným bodem.

en: Select two ways with alone a node in common
cs: Vybrat dvě cesty a jeden jejich společný uzel

en: Create a grid of ways
cs: Vytvořit mřížku cest

en: Download Track ...
cs: Stáhnout stopu ...

en: Download GPX track from openstreetmap.org
cs: Stáhnout GPX trasy z openstreetmap.org

en: Download Track
cs: Stáhnout stopu

en: Filename
cs: Jméno souboru

en: Error occurred while parsing gpx file {0}. Only a part of the file will be available.
cs: Při parsování gpx souboru ''{0}'' došlo k chybě. Bude dostupná pouze část dat.

en: Error fetching URL {0}
cs: Chyba při načítání URL {0}

en: Error parsing data from URL {0}
cs: Chyba při načítání dat z URL {0}

en: Invalid URL {0}
cs: Neplatné URL {0}

en: Private (only shared as anonymous, unordered points)
cs: Soukromá (sdílená pouze jako anonymní neuspořádané uzly)

en: Public (shown in trace list and as anonymous, unordered points)
cs: Veřejná (zobrazená v seznamu tras jako anonymní neuspořádané uzly)

en: Trackable (only shared as anonymous, ordered points with timestamps)
cs: Trasovatelná (sdílená pouze jako anonymní uspořádané uzly s časovými údaji)

en: Identifiable (shown in trace list and as identifiable, ordered points with timestamps)
cs: Identifikovatelná (zobrazená v seznamu tras s vaším jménem jako uspořádané uzly s časovými údaji)

en: Upload Trace
cs: Nahrát trasy

en: Upload Traces
cs: Nahrát trasy na server

en: Defines the visibility of your trace for other OSM users.
cs: Definovat viditelnost vaší trasy pro ostatní uživatele OSM.

en: (What does that mean?)
cs: (Co to znamená?)

en: Please enter Description about your trace.
cs: Prosím, zadejte popis vaší trasy.

en: Tags (comma delimited)
cs: Značky (oddělené čárkou)

en: Please enter tags about your trace.
cs: Prosím, zadejte značky popisující vaši trasu.

en: Selected track: {0}
cs: Zvolená trasa: {0}

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
cs: Není vybrána žádná vrstva GPX. Trasu nelze nahrát na server.

en: Uploading trace ...
cs: Nahrávám trasu ...

en: Upload canceled
cs: Nahrávání bylo zrušeno

en: Error while uploading
cs: Chyba při nahrávání na server

en: GPX upload was successful
cs: Nahrání GPX dat na server proběhlo úspěšně

en: Upload failed. Server returned the following message:
cs: Nahrávání selhalo. Server vrátil následující chybu:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
cs: Nahrávám GPX trasu: {0}% ({1} z {2})

en: No description provided. Please provide some description.
cs: Není zadán žádný popisek. Prosím, zadejte jej.

en: Uploading GPX Track
cs: Nahrávám GPX trasu na server

en: Uploads traces to openstreetmap.org
cs: Nahraje trasy na openstreetmap.org

en: Importing...
cs: Probíhá import…

en: Shape is started incorrectly
cs: Útvar je nesprávně zahájen

en: Can''t load SVG diagram
cs: Nemohu načíst diagram SVG

en: Can''t find root SVG element
cs: Nemohu najít kořenový prvek SVG

en: Import primitives
cs: Import základních prvků

en: Cannot find configuration file!
cs: Nemohu najít konfigurační soubor!

en: DXF files [ImportDxf plugin] (*.dxf)
cs: Soubory DXF [doplněk ImportDxf] (*.dxf)

en: Please open or create data layer before importing
cs: Před importem, prosím, otevřete nebo vytvořte datovou vrstvu

en: Scale:
cs: Měřítko:

en: unit(s) =
cs: jednotka =

en: Shows elevation profile
cs: Zobrazit výškový profil

en: Elevation Profile
cs: Výškový profil

en: Elevation Grid Layer (experimental!)
cs: Vrstva modelu terénu (Experimentální!)

en: Shows elevation grid layer
cs: Zobrazit vrstvu výškového modelu terénu

en: Elevation Grid
cs: Model terénu

en: zoom in to load any tiles
cs: přibližte pro nahrání dlaždic

en: increase zoom level to see more detail
cs: zvětšete přiblížení, abyste viděli více detailů

en: No SRTM data
cs: Nejsou žádná SRTM data

en: Open the elevation profile window.
cs: Otevřít okno výškového profilu.

en: Avrg
cs: Průměr

en: Dist
cs: Vzdálenost

en: Gain
cs: Převýšení

en: Time
cs: Čas

en: Tracks
cs: Stopy

en: Zoom
cs: Zvětšení

en: Elevation profile for track ''{0}''.
cs: Výškový profil stopy ''{0}''.

en: Elevation profile
cs: Výškový profil

en: (No elevation data)
cs: (žádné údaje o nadmořské výšce)

en: Autosimplify
cs: Automatické zjednodušení

en: Simplify with initial epsilon
cs: Zjednodušit s počátečním epsilon

en: Save as is
cs: Uložit beze změn

en: Snap to nodes
cs: Přichytávat k uzlům

en: Add fixed points on click
cs: Přidávat pevné uzly kliknutím

en: Add fixed points on spacebar
cs: Přidávat pevné uzly mezerníkem

en: Allow edit existing ways
cs: Povolit úpravu existujících cest

en: Draw closed polygons only
cs: Kreslit pouze uzavřené cesty

en: FastDraw configuration
cs: Nastavení FastDraw

en: Try copying tags from properties table
cs: Zkusit zkopírovat značky z tabulky vlastností

en: Epsilon multiplier
cs: Násobitel epsilon

en: Starting Epsilon
cs: Počáteční epsilon

en: Max points count per 1 km
cs: Max počet bodů na 1 km

en: Enter key mode
cs: Funkce klávesy Enter

en: Auto add tags
cs: Automaticky přidat značky

en: Save settings
cs: Uložit nastavení

en: Can not read settings
cs: Nelze načíst nastavení

en: Q=Options, Enter=save, Ctrl-Enter=save with tags, Up/Down=tune
cs: Q=nastavení, Enter=uložit, Ctrl-Enter=uložit i s značkami, Up/Down=ladit epsilon

en: Click or Click&drag to continue, Ctrl-Click to add fixed node, Shift-Click to delete, Enter to simplify or save, Ctrl-Shift-Click to start new line
cs: Kliknutí nebo kliknutí a tažení pokračuje, Ctrl+kliknutí přidá pevný uzel, Shift+kliknutí smaže, Enter zjednoduší nebo uloží, Ctrl+Shift+kliknutí začne novou čáru

en: Fast drawing mode
cs: Režim rychlého kreslení

en: Please move the mouse to draw new way
cs: Prosím, pohněte myší, abyste začali kreslit novou cestu

en: Are you sure you do not want to save the line containing {0} points?
cs: Jste si jisti, že nechcete uložit čáru, která obsahuje {0} bodů?

en: {0} m - length of the line
    {1} nodes
    {2} points per km (maximum)
    {3} points per km (average)
cs: {0} m - délka čáry
    {1} uzlů
    {2} bodů/km (maximum)
    {3} bodů/km (průměr)

en: Line information
cs: Informace o čáře

en: Cannot place node outside of the world.
cs: Nelze umisťovat uzly za okraj světa.

en: Draw the way by mouse
cs: Nakreslete cestu myší

en: min distance={0} px ({1} m)
cs: min. vzdálenost={0} px ({1} m)

en: Eps={0}, {1} points, {2} p/km
cs: Epsilon={0}, {1} bodů, {2} bodů/km

en: Fix addresses
cs: Oprava adres

en: Show dialog with incomplete addresses
cs: Zobrazit dialog s nekompletními adresami

en: Include objects used for guesses
cs: Vložte objekty použité pro odhady

en: Fix street addresses
cs: Opravit adresy ulic

en: Find and fix addresses without (valid) streets.
cs: Najít a opravit adresy bez (platných) ulic.

en: Guess values for
cs: Hádat hodnoty pro

en: Address has no street
cs: V adrese chybí ulice

en: Address has no valid street
cs: V adrese chybí platná ulice

en: Address has no post code
cs: V adrese chybí PSČ

en: Address has no city
cs: V adrese chybí město

en: Address has no country
cs: V adrese chybí země

en: Assign to
cs: Přiřadit k

en: Remove all address tags
cs: Odstranit všechny značky adresy

en: No name
cs: Bez názvu

en: Unresolved Addresses
cs: Nevyřešené adresy

en: Select and close
cs: Vybrat a zavřít

en: Fix unresolved addresses
cs: Opravit nevyřešené adresy

en: Complete Addresses
cs: Kompletní adresy

en: Incomplete Addresses
cs: Nekompletní adresy

en: Selected Addresses
cs: Vybrané adresy

en: Selected Street
cs: Vybraná ulice

en: (No data)
cs: (žádná data)

en: Show incomplete addresses
cs: Zobrazit nekompletní adresy

en: items
cs: položky

en: no items
cs: žádné položky

[ctx: address]
en: City
cs: Město

en: Postcode
cs: PSČ

en: Turns all guesses into the corresponding tag values.
cs: Vytvořit příslušné hodnoty značek ze všech odhadů.

en: Applied guessed values
cs: Aplikovány uhodnuté hodnoty

en: Applied guessed values for
cs: Aplikovány uhodnuté hodnoty pro

en: Assign address to street
cs: Přiřadit adresy k ulici

en: Assign the selected address(es) to the selected street.
cs: Přiřadit vybrané adresy k vybrané ulici.

en: Set street name
cs: Nastavit jméno ulice

en: Convert ALL streets.
cs: Převést VŠECHNY ulice.

en: Create relation between street and related addresses for ALL streets in the current layer.
cs: Vytvořit relace mezi ulicí a souvisejícími adresami pro VŠECHNY ulice v aktuální vrstvě.

en: Convert to relation.
cs: Převést na relaci.

en: Create relation between street and related addresses.
cs: Vytvořit relaci mezi ulicí a souvisejícími adresami.

en: Create address relation for
cs: Vytvořit relaci adresy pro

en: Guess
cs: Odhadnout

en: Tries to guess address data by picking the name of the closest object with according tag.
cs: Pokusí se uhádnout údaje adresy vybráním názvu nejbližšího objektu s odpovídající značkou.

en: Guessing address values
cs: Odhaduji hodnoty adres

en: Removes address related tags from the object.
cs: Odstraní značky související s adresami z objektu.

en: Remove address tags
cs: Odebrat značky adresy

en: Marks selected addresses in the map
cs: Označí vybrané adresy na mapě

en: Select incomplete addresses
cs: Vybrat neúplné adresy

en: Selects all addresses with incomplete data.
cs: Vybrat všechny adresy s neúplnými údaji.

en: Use tag ''addr:street'' or ''addr:place''
cs: Použít značku ''addr:street'', nebo ''addr:place''

en: House Number Editor
cs: Editor čísel domů

en: New values:
cs: Nové hodnoty:

en: Existing values:
cs: Existující hodnoty:

en: Accept all existing values
cs: Přijmout všechny existující hodnoty

en: House number increment:
cs: Přírůstek čísel domů:

en: Accept existing value
cs: Přijmout existující hodnotu

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
cs[0]: Upravit vlastnosti {0} objektů
cs[1]: Upravit vlastnosti {0} objektu
cs[2]: Upravit vlastnosti {0} objektů

en: Default image projection
cs: Výchozí projekce obrázků

en: JOSM''s current projection
cs: Aktuální projekce JOSM

en: No projection file (.prj) found.<br>You can choose the default image projection ({0}) or JOSM''s current editor projection ({1}) as original image projection.<br>(It can be changed later from the right click menu of the image layer.)
cs: Nenalezen žádný soubor projekce (.prj).<br>Můžete si jako původní projekci obrázku zvolit buď výchozí projekci obrázků ({0}), nebo aktuální projekci nastavenou v JOSM ({1}).<br>(Později to můžete změnit kliknutím pravým tlačítkem na vrstvu obrázku v panelu Vrstvy.)

en: Layer Properties
cs: Vlastnosti vrstvy

en: Error while creating image layer: {0}
cs: Při vytváření vrstvy obrázku došlo k chybě: {0}

en: Import image
cs: Importovat obrázek

en: Import georeferenced image
cs: Import georeferenčního obrázku

en: Error while creating image layer:
cs: Chyba při vytváření obrazu vrstvy:

en: Ignore Task
cs: Ignorovat úkol

en: Ignore Challenge
cs: Ignorovat výzvu

en: Download task {0}
cs: Stáhnout úkol {0}

en: Do you want to download {0}
cs: Chcete stáhnout {0}

en: Server Settings
cs: Nastavení serveru

en: Ignored Tasks
cs: Ignorované úkoly

en: Ignored Challenges
cs: Ignorované výzvy

en: Task List
cs: Seznam úkolů

en: Project
cs: Projekt

en: Challenge
cs: Výzva

en: Task Name
cs: Název úkolu

en: Task ID
cs: ID úkolu

en: Challenge Name
cs: Název výzvy

en: Challenge ID
cs: ID výzvy

en: Task Preferences
cs: Možnosti úkolu

en: Show
cs: Zobrazit

en: Unknown
cs: Neznámý

en: Open Task in browser
cs: Otevřít úkol v prohlížeči

en: Download Data
cs: Stáhnout data

en: Priority: {0}
cs: Priorita: {0}

en: Difficulty: {0}
cs: Obtížnost: {0}

en: Modified: {0}
cs: Upraveno: {0}

en: Type: {0}
cs: Typ: {0}

en: Instructions:
cs: Pokyny:

en: Please log in to OpenStreetMap in JOSM
cs: Prosím přihlaste se k vašemu OpenStreetMap účtu v JOSM

en: Zoom to selected image
cs: Přiblížit na vybraný obrázek

en: Enable experimental beta-features (might be unstable)
cs: Povolit experimentální funkce (může být nestabilní)

en: Display hour when the picture was taken
cs: Zobrazit hodinu, kdy byl obrázek pořízen

en: Number of images to be pre-fetched (forwards and backwards)
cs: Počet obrázků, které se mají načít dopředu (vpřed i vzad)

en: You are logged in as ''{0}''.
cs: Jste přihlášeni jako ''{0}''.

en: You are currently not logged in.
cs: Momentálně nejste přihlášení

en: Login
cs: Přihlásit se

en: Logout
cs: Odhlásit se

en: Forward
cs: Vpřed

en: Toggle: {0}
cs: Přepnout: {0}

en: Export all images
cs: Exportovat všechny obrázky

en: Export selected sequence
cs: Exportovat vybranou sekvence

en: Export selected images
cs: Exportovat vybrané obrázky

en: Select a directory
cs: Zvolte adresář

en: Explore
cs: Prozkoumat

en: A tag with key <i>{0}</i> is already present on the selected OSM object.
cs: Značka s klíčem <i>{0}</i> již na vybraném objektu OSM existuje.

en: Do you really want to replace the current value <i>{0}</i> with the new value <i>{1}</i>?
cs: Skutečně chcete nahradit současnou hodnotu <i>{0}</i> novou hodnotou <i>{1}</i>?

en: Tag conflict
cs: Konflikt značek

en: Copy key
cs: Kopírovat klíč

en: Image actions
cs: Akce obrázku

en: Image key
cs: Klíč obrázku

en: Sequence key
cs: Klíč sekvence

en: image has no key
cs: obrázek nemá žádný klíč

en: View in browser
cs: Zobrazit v prohlížeči

en: {0} images in {1} sequences
cs: {0} snímků ve {1} sekvencích

en: Login successful, return to JOSM.
cs: Přihlášení bylo úspěšné, návrat do JOSM.

en: No images found
cs: Nenalezeny žádné obrázky

en: Microsoft Streetside Images
cs: Snímky Microsoft Streetside

en: Streetside layer
cs: Vrstva Streetside

en: {0} downloaded images
cs: {0} stažených snímků

en: {0} images in total
cs: {0} snímků celkem

en: Open Streetside layer
cs: Otevřít vrstvu Streetside

en: Download Streetside images in current view
cs: Stáhne obrázky Streetside v aktuálním pohledu

en: Walk mode
cs: Režim procházky

en: Zoom to the currently selected Streetside image
cs: Zvětší zobrazení na aktuálně vybraný obrázek Streetside

en: No image selected
cs: Nebyl vybrán žádný obrázek

en: Press "{0}" to download images
cs: Stiskem "{0}" stáhnete obrázky

en: Microsoft Streetside image
cs: Obrázek Microsoft Streetside

en: Open Streetside window
cs: Otevřít okno Streetside

en: Next picture
cs: Další obrázek

en: Shows the next picture in the sequence
cs: Zobrazí další obrázek v sekvenci

en: Previous picture
cs: Předchozí obrázek

en: Shows the previous picture in the sequence
cs: Zobrazí předchozí obrázek v sekvenci

en: Jump to red
cs: Přeskočit na červenou

en: Jumps to the picture at the other side of the red line
cs: Přeskočí na obrázek na druhé straně červené čáry

en: Jump to blue
cs: Přeskočit na modrou

en: Jumps to the picture at the other side of the blue line
cs: Přeskočí na obrázek na druhé straně modré čáry

en: Stops the walk.
cs: Zastaví procházku.

en: Play
cs: Přehrát

en: Continues with the paused walk.
cs: Pokračuje v zastavené procházce.

en: Pause
cs: Pozastavit

en: Pauses the walk.
cs: Pozastaví procházku.

en: Use 24 hour format
cs: Použít 24hodinový formát

en: Move to picture''s location with next/previous buttons
cs: Přesunout na místo obrázku pomocí tlačítek další/předchozí

en: Preview images when hovering its icon
cs: Zobrazit náhled obrázku při pozastavení myši na ikonou

en: Cut off sequences at download bounds
cs: Oříznout sekvence na hranicích stahování

en: When opening Streetside image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
cs: Při otvírání obrázků Streetside ve webovém prohlížeči, zobrazit místo prohlížeče obrázků editor rozmazání

en: Download mode
cs: Režim stahování

en: Wait for full quality pictures
cs: Čekat na obrázky v plné kvalitě

en: Follow selected image
cs: Sledovat vybraný obrázek

en: Go forward
cs: Jít vpřed

en: I got it, close this.
cs: Rozumím, zavři to.

en: Could not show ImageInfoHelpPopup, because probably the invoker component has disappeared from screen.
cs: Nelze zobrazit ImageInfoHelpPopup, protože volající komponenta pravděpodobně zmizela z obrazovky.

en: Streetside 360° image info
cs: Informace o obrázku Streetside 360°

en: Displays detail information on the currently selected Streetside image
cs: Zobrazí detailní informace o aktuálně vybraném obrázku Streetside

en: Select Microsoft Streetside from the Imagery menu, then click on a blue vector bubble..
cs: Zvolte v menu Mapové podklady položku Microsoft Streetside a pak klikněte na modrou vektorovou bublinu..

en: The Streetside layer has stopped downloading images, because the requested area is too big!
cs: Vrstva Streetside zastavila stahování obrázků, protože požadovaná oblast je příliš velká!

en: To solve this problem, you could zoom in and load a smaller area of the map.
cs: Abyste tento problém vyřešili, můžete zobrazení zvětšit a načíst menší část mapy.

en: everything in the visible area
cs: vše ve viditelné oblasti

en: areas with downloaded OSM-data
cs: oblasti se staženými daty OSM

en: only when manually requested
cs: pouze na ruční vyžádání

en: Downloading
cs: Stahování

en: Exporting Streetside Images
cs: Exportuji obrázky Streetside

en: The amount of running downloads is equal to 0
cs: Počet běžících stahování je roven 0

en: Downloading Streetside images
cs: Stahuji obrázky Streetside

en: Total Streetside images: {0}
cs: Obrázků Streetside celkem: {0}

en: NanoLog of {0} entries
cs: NanoLog s {0} položkami

en: NanoLog of {0} lines, {1} of them with coordinates.
cs: NanoLog má {0} řádek, z toho {1} se souřadnicemi.

en: Correlate with GPX...
cs: Dát do vztahu s GPX...

en: Put on GPX...
cs: Dát na GPX...

en: Correlate entries with GPS trace
cs: Dát do vzájemného vtahu položky a trasu GPS

en: Save layer...
cs: Uložit vrstvu...

en: Save NanoLog layer
cs: Uložit vrstvu NanoLog

en: Open NanoLog panel
cs: Otevřít panel NanoLog

en: Open NanoLog file...
cs: Otevřít soubor NanoLog...

en: Could not read NanoLog file:
cs: Čtení souboru NanoLog se nezdařilo:

en: Edit opening hours
cs: Upravit otevírací dobu

en: Edit time-tag of selected element in a graphical interface
cs: Upravit časovou značku vybraných prvků v grafickém rozhraní

en: edit existing tag
cs: upravit existující značku

en: edit new tag
cs: upravit novou značku

en: Display clock in 12h mode.
cs: Zobrazovat čas v 12 hodinovém formátu.

en: Choose key
cs: Vyberte klíč

en: apply {0}
cs: použít {0}

en: There is something wrong in the value near:
cs: Je nějaká chyba v hodnotě poblíž:

en: Correct the value manually and than press Enter.
cs: Opravte hodnotu ručně a potom stiskněte Enter.

en: Error in timeformat
cs: Chyba ve formátu času

en: open end
cs: otevřeno zavřeno

en: Do you want to save current calibration of layer {0}?
cs: Chcete uložit současnou kalibraci vrstvy {0}?

en: Select an option
cs: Zvolte možnost

en: Load Picture Calibration...
cs: Načíst kalibraci obrázků…

en: Loads calibration data from a file
cs: Načíst kalibrační data ze souboru

en: Loading file failed: {0}
cs: Nahrávání souboru selhalo: {0}

en: Problem occurred
cs: Nastal problém

en: Import World File Calibration...
cs: Importovat kalibraci World File...

en: Loads calibration data from a world file
cs: Načíst kalibrační data se souboru World File

en: Reset Calibration
cs: Vynulovat kalibraci

en: Reset calibration
cs: Vynulovat kalibraci

en: Calibration reset
cs: Vynulovat kalibraci

en: Save Picture Calibration...
cs: Ukládám kalibraci obrázku ...

en: Saves calibration data to a file
cs: Kalibrační údaje uložené do souboru

en: Saving file failed: {0}
cs: Uložení souboru selhalo: {0}

en: Export World file Calibration...
cs: Exportovat kalibraci World File...

en: Saves calibration data to a world file
cs: Uložit kalibrační data do World File

en: PicLayer auto calibration
cs: PicLayer autokalibrace

en: Calibrated
cs: Kalibrováno

en: Calibrate picture with outline
cs: Kalibrovat obrázek s obrysem

en: New picture layer from clipboard
cs: Nová vrstva s obrázkem ze schránky

en: Supported image files, *.zip, *.kml
cs: Podporované obrázky, *.zip, *.kml

en: New picture layer from file...
cs: Nová vrstva s obrázkem ze souboru…

en: KML calibration is in beta stage and may produce incorrectly calibrated layers!
    Please use {0} to upload your KMLs that were calibrated incorrectly.
cs: Kalibrace KML je teprve v beta verzi a může vytvořit nesprávně kalibrované vrstvy!
    Použijte, prosím, {0}, abyste nahráli vaše KML, které byly nesprávně kalibrovány.

en: Notification
cs: Oznámení

en: PicLayer move
cs: PicLayer přemístění

en: Moved
cs: Posunuto

en: Drag to move the picture
cs: Přetáhněte obrázek

en: PicLayer rotate
cs: PicLayer otočení

en: Rotated
cs: Otočeno

en: Drag to rotate the picture
cs: Tahejte pro otočení obrázku

en: PicLayer scale X
cs: PicLayer měřítko X

en: Scaled by X
cs: Změna velikosti v X

en: Drag to scale the picture in the X Axis
cs: Dotáhnout do měřítka obrázku v ose X

en: PicLayer scale
cs: PicLayer měřítko

en: Scaled
cs: Změněná velikost

en: Drag to scale the picture in the X and Y Axis
cs: Dotáhnout do měřítka obrázku v osách X a Y

en: PicLayer scale Y
cs: PicLayer měřítko Y

en: Scaled by Y
cs: Změna velikosti v Y

en: Drag to scale the picture in the Y Axis
cs: Dotáhnout do měřítka obrázku v ose Y

en: PicLayer shear
cs: PicLayer zkosení

en: Sheared
cs: Ostřiženo

en: Drag to shear the picture
cs: Přetáhněte pro zkosení obrázku

en: PicLayer Move point
cs: PicLayer přemístění bodu

en: Point added/moved
cs: Bod přidán/posunut

en: Drag or create point on the picture
cs: Přemístit nebo vytvořit uzel na obrázku

en: PicLayer Remove point
cs: PicLayer Odstranit bod

en: Point removed
cs: Bod odstraněn

en: Remove point on the picture
cs: Odstranit bod z obrázku

en: PicLayer Transform point
cs: PicLayer transformace bodu

en: Point transformed
cs: Bod transformován

en: Transform point on the picture
cs: Transformovat bod na obrázku

en: Could not select layer!
cs: Nelze vybrat vrstvu!

en: Calibration failed!
cs: Kalibrace selhala!

en: <html> Calibration failed!<br>There must be a mistake -<br>dimension of object differ too much from original.<br></html>
cs: <html> Kalibrace se nepovedla!<br>Musí zde být nějaké chyba -<br>rozměry objektu se příliš liší od originálu.<br></html>

en: AutoCalibration
cs: Autokalibrace

en: Please enter the required information.
cs: Zadejte, prosím, požadované informace.

en: help
cs: nápověda

en: <html><b>Building Corner Points</b></html>
cs: <html><b>Rohové body budovy</b></html>

en: <html>Point 1:<br>Point 2:<br>Point 3:<br></html>
cs: <html>Bod 1:<br>Bod 2:<br>Bod 3:<br></html>

en: Add Points...
cs: Přidat body...

en: <html><b>True Distances</b></html>
cs: <html><b>Skutečné vzdálenosti</b></html>

en: Point 2 to Point 3 (meter):
cs: Bod 2 do Bod 3 (metry):

en: <html><b>Building Reference File</b></html>
cs: <html><b>Referenční soubor budovy</b></html>

en: Reference Name:
cs: Referenční název:

en: Select a layer including the building outline as reference...
cs: Zvolte vrstvu včetně obrysu budovy jako referenci...

en: Open a file including the building outline as reference...
cs: Otevře soubor včetně obrysu budovy jako referenci...

en: Run
cs: Spustit

en: Point 1 to Point 2 (meter):
cs: Bod 1 do Bod 2 (metry):

en: defined
cs: definováno

en: AutoCalibration - choose selection type
cs: Autokalibrace - zvolte typ výběru

en: <html>Choose the type of selection you want to use.<br><br>If reference points are already defined in an open layer, <br>choose <b>defined</b>-option and select the points.<br>Else choose <b>manual</b>-option and set the reference points manually.</html>
cs: <html>Zvolte typ výběru, který chcete použít.<br><br>Pokud jsou referenční body již definovány v otevřené vrstvě, <br>zvolte volbu <b>defined</b>a vyberte body.<br>JInak zvolte volbu <b>manual</b> a ručně nastavte body.</html>

en: accept
cs: přijmout

en: reset
cs: resetovat

en: AutoCalibration - check calibration
cs: Autokalibrace - kontrola kalibrace

en: <html>Is the image calibrated correctly?</html>
cs: <html>Je obrázek správně nakalibrován?</html>

en: Version ''{0}'' of meta data for piclayerImage layer is not supported. Expected: 0.1
cs: Verze ''{0}'' metadat vrstvy piclayerImage není podporována. Očekáváno: 0.1

en: Calibration Files
cs: Kalibrační soubory

en: Could not find the map object.
cs: Nepodařilo se najít objekt na mapě.

en: PicLayer failed to load or import the image.
cs: PicLayer selhal při načítání nebo importovaní obrázku.

en: Nothing in clipboard
cs: Ve schránce nic není

en: The clipboard data is not an image
cs: Data ve schránce nejsou obrázek

en: Warning: failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
cs: Varování: Nepodařilo se zpracovat zip soubor ''{0}''. Výjimka byla: {1}

en: A calibration file associated to the picture file was found: {0}
cs: Byl nalezen kalibrační soubor k souboru s obrázkem: {0}

en: Set "{0}" to yes/no/ask in the preferences
    to control the autoloading of calibration files.
cs: Nastavte "{0}" na ano/ne/ptát se v Nastavení,
    čímž určíte automatické nahrávání souborů s kalibrací.

en: Do you want to apply it ?
cs: Chcete ho použít?

en: Load calibration file?
cs: Načíst kalibrační soubor?

en: It will be applied automatically.
cs: Bude použit automaticky.

en: Also, from now on, calibration files will always be loaded automatically.
cs: Od teď se tedy budou soubory s kalibrací nahrávat automaticky.

en: Get Address
cs: Získat adresu

en: No address was found for this object.
cs: Pro tento objekt nebyla nalezena žádná adresa.

en: Unknown Error:
cs: Neznámá chyba:

en: Please set your API key in the preference window!
cs: Nastavte, prosím, v předvolbách svůj klíč API!

en: Successfully added address to selected object:
cs: Úspěšně přidána adresa k vybranému objektu:

en: Saudi National Address
cs: Národní saúdská adresa

en: Please select exactly one object.
cs: Zvolte, prosím, právě jeden objekt.

en: Get address | Get addresses
cs[0]: Získat adresu
cs[1]: Získat adresy
cs[2]: Získat adresy

en: Please obtain an API key from here https://api.address.gov.sa/
cs: Získejte, prosím, klíč API z adresy https://api.address.gov.sa/

en: API Key
cs: Klíč API

en: Please enter minimal distance in metres
cs: Zadejte, prosím, minimální vzdálenost v metrech

en: Please enter numeric angle in degrees
cs: Zadejte, prosím, úhel ve stupních

en: Shape actions panel
cs: Panel akcí tvaru

en: Shape mode control panel
cs: Panel ovládání režimu tvaru

en: Rotate Mode:
cs: Režim otáčení:

en: Clockwise
cs: Po směru hodinových ručiček

en: Counter Clockwise
cs: Proti směru hodinových ručiček

en: Input angle here
cs: Sem vložte úhel

en: Rotate
cs: Otočení

en: Align building
cs: Vyrovnat budovu

en: Select building
cs: Zvolte budovu

en: Select road
cs: Zvolte silnici

en: Select none
cs: Nevybrat žádné

en: Min Distance:
cs: Min. vzdálenost:

en: Input min distance
cs: Zadejte minimální vzdálenost

en: Align all buildings
cs: Vyrovnat všechny budovy

en: Delete overlay
cs: Smazat překryvnou vrstvu

en: Handy Address Interpolation Functions
cs: Šikovná funkce přiřazování adres interpolací.

en: Define Address Interpolation
cs: Definovat interpolaci adres

en: Odd
cs: Liché

en: Even
cs: Sudé

en: Alphabetic
cs: Abecedně

en: Numeric
cs: Číselný

en: Actual
cs: Skutečná

en: Estimate
cs: Odhadovaná

en: Potential
cs: Možná

en: Relation: {0}
cs: Relace: {0}

en: Associate with street using:
cs: Přiřadit k ulici pomocí:

en: Numbering Scheme:
cs: Číslovací systém:

en: Increment:
cs: Vzestupně:

en: Starting #:
cs: Počáteční #:

en: Ending #:
cs: Konečné #:

en: Accuracy:
cs: Přesnost:

en: Convert way to individual house numbers.
cs: Změnit cestu na samostatná čísla domů.

en: Will associate {0} additional house number nodes
cs: Přidruží {0} dodatečných uzlů s domovními čísly

en: City:
cs: Město:

en: State:
cs: Stát:

en: Post Code:
cs: PSČ:

en: Country:
cs: Země:

en: Full Address:
cs: Celá adresa:

en: Optional Information:
cs: Volitelné informace:

en: Please select a street to associate with address interpolation way
cs: Prosím, vyberte ulici, kterou chcete přiřadit k cestě interpolovaných adres

en: Please select address interpolation way for this street
cs: Prosím, vyberte pro tuto ulici cestu, na kterou chcete přiřadit interpolované adresy

en: Expected odd numbers for addresses
cs: Očekávána lichá čísla adres

en: Expected even numbers for addresses
cs: Očekávána sudá čísla adres

en: Expected valid number for increment
cs: Očekávána použitelná hodnota přírůstku

en: Country code must be 2 letters
cs: Kód země musí mít 2 písmena

en: Please enter valid number for starting and ending address
cs: Zadejte použitelné číslo pro počáteční a koncovou adresu

en: Alphabetic address must end with a letter
cs: Abecední adresy musí končit písmenem

en: Starting and ending numbers must be the same for alphabetic addresses
cs: Počáteční a koncové číslo musí být u abecedních adres stejné

en: Starting address letter must be less than ending address letter
cs: Počáteční písmeno musí být menší než koncové písmeno

en: Please enter valid number for starting address
cs: Zadejte použitelné číslo pro počáteční adresu

en: Please enter valid number for ending address
cs: Zadejte použitelné číslo pro koncovou adresu

en: Starting address number must be less than ending address number
cs: Počáteční číslo adresy musí být menší než koncové číslo

en: Align Way Segments
cs: Zarovnat úseky cest

en: Please select two segments that don''t share any nodes.
    Alternatively put the pivot on their common node.
cs: Zvolte, prosím, dva úseky cesty, které nesdílí žádné uzly.
    Nebo umístěte bod otáčení na jejich společný uzel.

en: Aligning would result nodes ''outside the world''.
    Alignment not possible.
cs: Zarovnání by vedlo k vytvoření uzlu ''za okrajem světa''.
    Zarovnání nelze provést.

en: There is at least a non-pivot endpoint of the alignee that joins more than two way segments.
    Preserved angles type alignment is not possible.
cs: Existuje alespoň jeden koncový uzel zarovnávaného úseku, který není bodem otáčení, ale spojuje více než dva úseky.
    Není možné zarovnat, tak aby se zachovaly úhly.

en: The alignment is not possible with maintaining the angles of the joint segments.
    Either choose the ''keep length'' aligning method or select other segments.
cs: Úseky není možné zarovnat, tak aby se zachovaly úhly spojených úseků.
    Buď si vyberte metodu zarovnávání ''zachovat délku'', nebo si vyberte jiné úseky.

en: An intersection point would fall outside its adjacent nodes.
    This is an unsupported scenario.
cs: Průnik cest by se ocitl mimo své sousední uzly.
    S tím ovšem neumím pracovat.

en: Undocumented problem occured.
cs: Nastal nepopsaný problém.

en: AlignWayS: Alignment not possible
cs: AlignWayS: Zarovnání není možné

en: Align way segment
cs: Zarovnat úsek cesty

en: Please select two segments that don''t share any nodes
     or put the pivot on their common node.
cs: Zvolte, prosím, dva úseky, které nesdílí žádné uzly,
     nebo vložte bod otáčení na jejich společný uzel.

en: Align Way Segments: Modes
cs: Zarovnání cest - režim

en: Align Ways control panel
cs: Ovládací panel Zarovnání cest

en: This panel activates in Align Ways mode:
cs: Tento panel se aktivuje v režimu Zarovnání cest:

en: Length preserved
cs: Zachovat délku

en: Angle preserved
cs: Zachovat úhel

en: Align with:
cs: Při zarovnávání:

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that its length is preserved.</html>
cs: <html>Zarovná úsek cesty podle vzorového úseku, tak aby byla zachována jeho délka.</html>

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that the angles of its adjacent segments are preserved.<br/>The length of the aligned segment is likely to change as result.</html>
cs: <html>Zarovná úsek cesty podle vzorového úseku, tak aby byly zachovány úhly jeho sousedních úseků.<br/>Je pravděpodobné, že se tím změní délka zarovnávaného úseku.</html>

en: Align Ways
cs: Zarovnat cesty

en: I''m ready!
cs: Jsem připraven!

en: AlignWays Tips
cs: AlignWays Tipy

en: AlignWays: What''s New...
cs: AlignWays: Co je nového...

en: Align Ways mode
cs: Režim zarovnání cest

en: Parameter ''{0}'' must not be null
cs: Parametr ''{0}'' nesmí být prázdný

en: Segment to be aligned cannot be the same with the reference segment.
    Please choose a different segment to be aligned.
cs: Úsek, který chcete zarovnávat, nemůže být stejný jako vzorový úsek.
    Vyberte, prosím, jiný úsek pro zarovnání.

en: AlignWayS message
cs: AlignWayS zpráva

en: Reference segment cannot be the same with the segment to be aligned.
    Please choose a different reference segment.
cs: Vzorový úsek nemůže být stejný jako úsek, který chcete zarovnávat.
    Vyberte, prosím, jiný vzorový úsek.

en: Ctrl-Click: select reference way segment; Alt-click: Clear selection
cs: Ctrl+kliknutí: výběr vzorového úseku cesty; Alt+kliknutí: zrušení výběru

en: : Align segments; Alt-click: Clear selection
cs: : Zarovnat úseky; Alt+kliknutí: zrušení výběru

en: Ctrl-click: select reference way segment; Click: select way segment to be aligned
cs: Ctrl+kliknutí: výběr vzorového úseku cesty; kliknutí: výběr úseku cesty, který ze má zarovnat

en: Click: select way segment to be aligned; Alt-click: Clear selection
cs: kliknutí: výběr úseku cesty, který ze má zarovnat; Alt+kliknutí: zrušení výběru

en: Ctrl-Click: select reference way segment; Click: select way segment to be aligned
cs: Ctrl+kliknutí: výběr vzorového úseku cesty; kliknutí: výběr úseku cesty, který ze má zarovnat

en: Welcome to the</span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> Plugin<br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ...or it rather should be called <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(egments)</span> Plugin...
cs: Vítejte v doplňku</span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span><br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ... nebo, jak by se spíše měl jmenovat <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(egments)</span> ...

en: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays will
    help you to align two way segments. This can be handy when for instance
    you sketch the outlines of a building and want its side to be parallel
    with a street or road.<br>
    <br>
    Some tips may help before you start:
    </p>
    </html>
cs: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays vám
    pomůže zarovnat k sobě dva úseky cest. To se může hodit, když například
    kreslíte obrys budovy a chcete, aby její strany byly rovnoběžné
    s ulicí, u které budova leží.<br>
    <br>
    Několik rad, než začnete:
    </p>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family: sans-serif;">
    <ul>
    <li><b>Select a reference segment.</b> You can do this by <b><i><span style="color:green">Ctrl-click</span></i></b>ing
    on a segment. The other, to be aligned segment will become parallel to
    this one. </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
cs: <html>
    <div style="font-family: sans-serif;">
    <ul>
    <li><b>Zvolte vzorový úsek cesty.</b> To můžete udělat <b><i><span style="color:green">Ctrl+kliknutím</span></i></b>
    na úsek cesty. Druhý úsek cesty bude přizpůsoben, aby byl paralelní
    s tímto úsekem. </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Select the to be aligned segment.</b> You can do this by simply <b><i><span style="color:green">click</span></i></b>ing on a different segment. 
    The rotation pivot will be highlighted by default in the centre of the segment.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
cs: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
    <li><b>Zvolte úsek cesty, který chcete zarovnat.</b> Můžete to snadno udělat <b><i><span style="color:green">kliknutím</span></i></b> na nějaký jiný úsek cesty.
    Bod otáčení bude zvýrazněn ve své výchozí poloze ve středu úseku cesty.
    </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li>Optionally <b>change the rotation pivot point</b>. In order to get parallel with the reference segment, the to be aligned segment will rotate around this point. You can choose the two extremities or the centre of the segment by <b><i><span style="color:green">click</span></i></b>ing nearby. 
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
cs: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
    <li>Volitelně <b>můžete změnit bod otáčení</b>. Aby se zarovnávaný úsek cesty stal paralelním ke vzorovému úseku, bude se otáčet okolo tohoto bodu. Můžete si vybrat koncové uzly, nebo střed úseku <b><i><span style="color:green">kliknutím</span></i></b> poblíž.
    </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Align the segments.</b> Press <b><i><span style="color:green">{0}</span></i></b>. Alternatively you''ll find the command in the <b>Tools</b>
     menu or may want to place the action on the <b>toolbar</b>.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
cs: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
    <li><b>Zarovnání úseků cesty.</b> Stiskněte <b><i><span style="color:green">{0}</span></i></b>. Případně můžete najít tento příkaz v menu <b>Další nástroje</b>
    nebo si můžete ikonku této akce přidat na <b>nástrojovou lištu</b>.
    </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <b>Last hint:</b> There is an easy way to start over your selections if you want: <b><i><span style="color:green">Alt-Click</span></i></b> somewhere on the map.
    </div>
    </html>
cs: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <b>Poslední rada:</b> Existuje snadný způsob, jak začít znovu s výběrem, pokud chcete, <b><i><span style="color:green">Alt+klikněte</span></i></b> někam do mapy.
    </div>
    </html>

en: Don''t show this again
cs: Toto již víckrát neukazovat

en: What''s new...
cs: Co je nového...

en: Added <b>angle preserving</b> aligning mode
cs: Přidán režim zarovnávání se <b>zachováním úhlů</b>

en: Various improvements and bugfixes
cs: Různá vylepšení a opravy chyb

en: Errr...
cs: Ehm...

en: Browser not supported.
cs: Prohlížeč není podporován.

en: Building address
cs: Adresa budovy

en: empty
cs: prázdné

en: skip
cs: přeskočit

en: House number:
cs: Číslo domu:

en: Street:
cs: Ulice:

en: Post code:
cs: PSČ:

en: Building:
cs: Budova:

en: Tags:
cs: Štítky:

en: Source:
cs: Zdroj:

en: Name:
cs: Název:

en: update building info
cs: aktualizovat informace o budově

en: Tag Element
cs: Označkovat prvek

en: Select an item to tag.
cs: Vyberte prvek k označkování

en: Tag Building
cs: Označkovat budovu

en: Area Selection
cs: Výběr plochy

en: Select an area (e.g. building) from an underlying image.
cs: Zvolte oblast (např. budovu) podkladového obrázku.

en: Area Selector
cs: Výběr plochy

en: Trying to detect an area at:
cs: Zkouším najít plochu na:

en: Unable to detect a polygon where you clicked.
cs: V místě vašeho kliknutí nenacházím polygon

en: create closed way
cs: vytvořit uzavřenou cestu

en: replace building
cs: nahradit budovu

en: Add address | Add addresses
cs[0]: Přidat adresu
cs[1]: Přidat adresy
cs[2]: Přidat adres

en: There is no active data layer, cannot show preset search dialog.
cs: Nemáme žádnou aktivní vrstvu, nemohu zobrazit dialog hledání v předvolbách.

en: No preset name configured in the settings, enter one.
cs: V nastaveních není nastaven žádný název předvolby, zadejte ho.

en: Could not find configured tagging preset: ''{0}''.
cs: Nemohu najít nastavenou předvolbu značení: ''{0}''.

en: Selected preset is not suitable for a closed way, select another one: ''{0}''.
cs: Zvolená předvolba není vhodná pro uzavřenou cestu, zvolte jinou: ''{0}''.

en: Tagging preset ''{0}'' does not have any tags to apply.
cs: Předvolba značení ''{0}'' nemá žádné značky k aplikování.

en: Apply tagging preset default values: {0}
cs: Použít výchozí hodnoty předvolby značení: {0}

en: Unknown tagging style setting: ''{0}''.
cs: Neznámé nastavení stylu značení: ''{0}''.

en: Error Report
cs: Hlášení chyby

en: Something went wrong!
cs: Něco se nepodařilo!

en: Please file a bug report on the github project page under
cs: Založte, prosím, hlášení chyby na stránce projektu github pod

en: Let us know what you did and what happend add the following text to the bug report, so we can find the source of the issue.
cs: Dejte nám vědět, co jste dělal a co se stalo a připojte následující text ke hlášení chyby, abychom mohli najít příčinu problému.

en: Area Selector - Preferences
cs: Area Selector - Předvolby

en: Settings for the area detection algorithm.
cs: Nastavení algoritmu detekce plochy.

en: Boofcv - high resolution images
cs: Boofcv - obrázky s vysokým rozlišením

en: Custom - low resolution images
cs: Custom - obrázky s nízkým rozlišením

en: Algorithm
cs: Algoritmus

en: Choose wich algorithm should be used. "Auto" tries to find an area with Boofcv and uses the custom algorithm as a fallback.
cs: Zvolte jaký algoritmus se má použít. "Auto" se snaží najít plochu pomocí Boofcv a v případě neúspěchu použije Custom.

en: Thinning Iterations
cs: Iterace ztenčování

en: How often thinning operation should be applied (Default {0}).
cs: Jak často má být být provedena operace ztenčování (výchozí {0}).

en: Distance Tolerance
cs: Tolerance vzdálenosti

en: Maximum distance in meters between a point and the line to be considered as a member of this line (Default: {0}).
cs: Maximální vzdálenost v metrech mezi bodem a linií, aby byl považován za část této linie (Výchozí: {0}).

en: Angle Tolerance
cs: Tolerance úhlu

en: Lines with a smaller angle (degrees) than this will be combined to one line (Default {0}).
cs: Čáry s menším úhlem (ve stupních) budou sloučeny do jedné čáry (výchozí: {0}).

en: Color Threshold
cs: Práh barvy

en: The color threshold defines how much a color may differ from the selected color. The red, green and blue values must be in the range of (selected - threshold) to (selected + threshold). (Default: {0}).
cs: Práh barvy určuje, jak moc se může barva lišit od zvolené barvy. Hodnoty červené, zelené a modré musí být v rozsahu od (zvolená-práh) do (zvolená+práh) (výchozí: {0}).

en: Use HSV based algorithm
cs: Použít algoritmus založený na HSV

en: Use hue and saturation instead of RGB distinction to select matching colors.
cs: Použít pro volbu podobných barev odstín a nasycení namísto rozlišování dle RGB.

en: merge nodes
cs: sloučit uzly

en: Merge nodes with existing nodes
cs: Sloučit uzly s existujícími uzly

en: Replace existing buildings
cs: Nahradit existující budovy

en: Replace an existing building with the new one.
cs: Nahradí existující budovu novou.

en: Don''t apply any tags, only create the polygon
cs: Neaplikovat žádné značky, pouze vytvořit polygon

en: Preset search dialog
cs: Dialog hledání předvoleb

en: Specific preset
cs: Konkrétní předvolba

en: Selected preset is not suitable for a closed way, select another one.
cs: Zvolená předvolba není vhodná pro uzavřenou cestu, zvolte jinou.

en: Apply preset tags directly
cs: Přímo aplikovat značky předvolby

en: Don''t show the preset dialog, but apply all non-empty tags of the preset directly to the created area
cs: Nezobrazovat tento dialog předvoleb, ale aplikovat všechny neprázdné značky předvolby přímo na vytvořenou plochu

en: Show address dialog
cs: Zobrazit dialog adresy

en: Show Address Dialog after mapping an area
cs: Po zmapování oblasti zobrazit dialog s adresami

en: Use austria address helper
cs: Použít rakouský pomocník s adresami

en: Automatically try to find the correct address via Austria Address Helper plugin
cs: Pokusí se automaticky najít správnou adresu pomocí doplňku Austria Address Helper plugin

en: Add source tag
cs: Přidat značku zdroje

en: Add source tag.
cs: Přidat značku zdroje.

en: Debug
cs: Ladění

en: Debugging mode will write images for each processing step.
cs: Režim ladění zapíše obrázky v každém kroku zpracování.

en: Please choose the address type
cs: Zvolte, prosím, typ adresy

en: <html>We could not automatically determine whether <strong>{0}</strong> (part of the address {0} {1}, {2} {3}) is a <strong>street</strong> or a <strong>place</strong> name. If <strong>{0}</strong> is an actual street, please choose "street" below. If, however, <strong>{0}</strong> is the name of a village, hamlet, territorial zone or any object other than a street, please choose "place".</html>
cs: <html>Nedokázali jsme automaticku určit, zda <strong>{0}</strong> (část adresy {0} {1}, {2} {3}) je název <strong>ulice</strong>, nebo <strong>místa</strong> Pokud je <strong>{0}</strong> ulice, pak zvolte níže "ulice". Ovšem je-li <strong>{0}</strong> názvem vesnice, vesničky, oblasti nebo jakéhokoliv objektu jiného než ulice, pak zvolte "místo".</html>

en: <html>{0} is a <strong>street</strong>.</html>
cs: <html>{0} je <strong>ulice</strong>.</html>

en: <html>{0} is a <strong>place</strong>.</html>
cs: <html>{0} je <strong>místo</strong>.</html>

en: <html>Remember my choice for <strong>{0}</strong> in {1} {2} for this session.</html>
cs: <html>Pamatuj si moji volbu pro <strong>{0}</strong> v {1} {2} pro toto sezení.</html>

en: Fetch Address
cs: Načíst adresu

en: Austria Address Helper<br>Please select exactly one object.
cs: Pomocník s rakouskými adresami<br>Zvolte, prosím, právě jeden objekt.

en: Austria Address Helper
cs: Pomocník s rakouskými adresami

en: No address type selected. Aborting.
cs: Nebyl zvolen žádný typ adresy. Přerušuji.

en: Unable to check whether this address already exists in OpenStreetMap: Continue anyway?
cs: Nemohu ověřit, zda tato adresa již v OpenStreetMap existuje. I tak pokračovat?

en: Address Duplicate Check Failed
cs: Selhala kontrola duplicitní adresy

en: The following objects in OpenStreetMap already have this address:
cs: Následující objekty v OpenStreetMap již mají tuto adresu:

en: Are you sure that you want to add it?
cs: Jste si jisti, že ji chcete přidat?

en: Duplicate Address
cs: Duplicitní adresa

en: Distance between building center and address coordinates:
cs: Vzdálenost mezi středem budovy a souřadnicemi adresy:

en: An unexpected exception occurred:
cs: Došlo k neočekávané výjimce:

en: An unexpected exception occurred while checking for address duplicates:
cs: Při ověřování duplicitních adres došlo k nečekané chybě:

en: Check existing addresses
cs: Kontrolovat existující adresy

en: Server URL:
cs: URL serveru:

en: Combine LA buildings
cs: Kombinovat budovy LA

en: Combine LA import buildings
cs: Kombinovat budovy importu LA

en: revert tags
cs: vrátit značky zpět

en: ReplaceBuilding
cs: NahraditBudovu

en: Replace imported buildings
cs: Nahradit importované budovy

en: Select at least one building.
cs: Zvolte alespoň jednu budovu.

en: Select only buildings without nodes.
cs: Vybrat pouze budovy bez uzlů.

en: Select two buildings.
cs: Vybrat dvě budovy.

en: There is no building to replace
cs: Není žádná budova k nahrazení

en: Select maximum two buildings.
cs: Zvolte nejvýše dvě budovy.

en: Cannot replace relations.
cs: Nelze nahrazovat relace.

en: This tool can only replace a node, upgrade a node to a way or a multipolygon, or replace a way with a way.
cs: Tento nástroj může pouze nahradit uzel, rozšířit jej na cestu nebo multipolygon, nebo nahradit cestu jinou cestou.

en: Cannot replace relations
cs: Nelze nahrazovat relace

en: Node belongs to way(s), cannot replace.
cs: Uzel náleží do cesty (cest), nelze ho nahradit.

en: Relation is not a multipolygon, cannot be used as a replacement.
cs: Relace není multipolygon, takže ji nelze použít jako náhradu.

en: Replace geometry for node {0}
cs: Nahradit geometrii bodu {0}

en: Please select one way that exists in the database and one new way with correct geometry.
cs: Prosím, vyberte jednu cestu, která existuje v databázi a jednu novou cestu se správnou geometrií.

en: The ways must be entirely within the downloaded area.
cs: Cesty musí být kompletně v stažené oblasti.

en: The way to be replaced cannot have any nodes with properties or relation memberships unless they belong to both ways.
cs: Cesta, která má být nahrazena, nemůže obsahovat žádné uzly s vlastností členství v relaci, pokud nepatří oběma cestám.

en: Exceeded iteration limit for robust method, using simpler method.
cs: Překročen limit iterací pro robustní metodu, použita zjednodušená.

en: Replace geometry for way {0}
cs: Nahradit geometrii cesty {0}

en: Too many ways are added: {0}!
cs: Je přidáno příliš mnoho cest: {0}!

en: Knife tool
cs: Nástroj nůž

en: Split way.
cs: Rozdělit cestu.

en: Street Name:
cs: Jméno ulice:

en: Big buildings mode
cs: Režim velkých budov

en: Rotate crosshair
cs: Otáčet zaměřovačem

en: Disable click+drag
cs: Zakázat klik+tažení

en: Buildings tags:
cs: Značky budov:

en: Cannot place building outside of the world.
cs: Nelze umístit budovy mimo svět.

en: Add nodes for building
cs: Přidat uzly budově

en: Create building
cs: Vytvořit budovu

en: Add address for building
cs: Přidat adresu budově

en: Set building shape to circle
cs: Nastavit tvar budovy na kruh

en: Set buildings shape to circle
cs: Nastavit tvar budov na kruh

en: Set building shape to rectangle
cs: Nastavit tvar budovy na obdélník

en: Set buildings shape to rectangle
cs: Nastavit tvar budov na obdélník

en: Set buildings size
cs: Nastavit rozměry budov

en: Use Address dialog
cs: Zadat  adresu budovy

en: Auto-select building
cs: Automaticky vybírat budovu

en: Use address nodes under buildings
cs: Použít uzly s adresou ležící pod budovami

en: Circle
cs: Kruh

en: Rectangle
cs: Obdélník

en: Set buildings size and shape
cs: Nastavit tvar a velikost budov

en: Buildings width/diameter:
cs: Šířka/průměr budov:

en: Length step:
cs: Délka kroku:

en: Advanced...
cs: Pokročilé...

en: Draw buildings
cs: Kreslit budovy

en: Point on the corner of the building to start drawing
cs: Ukažte na roh budovy, čímž začnete kreslit

en: Point on opposite end of the building
cs: Ukažte na opačný konec budovy

en: Set width of the building
cs: Nastavte šířku budovy

en: Merge address points
cs: Sloučit body adres

en: Move tags from address nodes inside buildings to building ways
cs: Přesunout značky z uzlů adres uvnitř budov na cestu budovy

en: Select both address nodes and building ways to merge
cs: Vybrat jak uzly adres tak cesty budov ke sloučení

en: No address nodes found in the selection
cs: Ve výběru nebyly nalezeny uzly adres

en: No building ways found in the selection
cs: Ve výběru nebyly nalezeny cesty budov

en: There is {0} building with multiple address nodes inside | There are {0} buildings with multiple address nodes inside
cs[0]: Existuje {0} budova s více adresními body uvnitř
cs[1]: Existují {0} budovy s více adresními body uvnitř
cs[2]: Existuje {0} budov s více adresními body uvnitř

en: There is {0} building with address conflicts | There are {0} buildings with address conflicts
cs[0]: Existuje {0} budova s konfliktem adres
cs[1]: Existují {0} budovy s konfliktem adres
cs[2]: Existuje {0} budov s konfliktem adres

en: There are {0} buildings covering the same address node
cs: Existuje {0} budov pokrývajících stejný adresní uzel

en: No address nodes inside buildings found
cs: Nebyly nalezeny žádné uzly adres uvnitř budov

en: Auto sourcing
cs: Automatické zdrojování

en: Please enable at least two WMS layers in the cadastre-fr plugin configuration.
    Layers ''Building'' and ''Parcel'' added by default.
cs: Povolte, prosím, minimálně dvě vrstvy v nastavení doplňku cadastre-fr.
    Vrstvy ''Building'' a ''Parcel'' jsou přidávány standardně.

en: Warning: failed to put option pane dialog always on top. Exception was: {0}
cs: Varování: neúspěšná volba umístit panel dialogu vždy na vrchu. Výjimka byla: {0}

en: To enable the cadastre WMS plugin, change
    the current projection to one of the cadastre
    projections and retry
cs: Chcete-li zapnout doplněk Cadastre WMS,
    změňte aktuální projekci na tu, kterou
    používá katastr, a zkuste to znovu.

en: Change the current projection
cs: Změnit aktuální projekci

en: Administrative boundary
cs: Správní hranice

en: Extract commune boundary
cs: Vybrat hranice obce(samosprávy)

en: Only on vectorized layers
cs: Pouze na vektorizovaných vrstvách

en: Cancel current grab
cs: Zrušit aktuální zachytávání

en: Cancel current grab (only vector images)
cs: Zrušit aktuální zachytávání (pouze vektorových obrázků)

en: Cadastre grab
cs: Zachycení katastru

en: Download Image from French Cadastre WMS
cs: Stáhnout obrázek z Francouzského katastrálního WMS

en: Cadastre: {0}
cs: Katastr: {0}

en: Georeference an image
cs: Přiřazení souřadnic obrázku

en: Grab non-georeferenced image
cs: Zachytit obrázek bez zeměpisných souřadnic

en: Georeferencing interrupted
cs: Zjišťování zeměpisných souřadnic přerušeno

en: This image contains georeference data.
    Do you want to use them ?
cs: Tento obrázek obsahuje georeferenční data.
    Chcete je použít?

en: Load layer from cache
cs: Načíst vrstvu z keše

en: Load location from cache (only if cache is enabled)
cs: Načíst lokalitu z keše (pouze pokud je keš povolená)

en: {0} not allowed with the current projection
cs: {0} není se současnou projekcí dovolena

en: Cannot load cache {0} which is not compatible with current projection zone
cs: Nelze načíst keš {0}, která není kompatibilní s aktuální oblastí projekce

en: Selected file {0} is not a cache file from this plugin (invalid extension)
cs: Vybraný soubor {0} není souborem keše pro tento doplněk (špatná přípona)

en: The location {0} is already on screen. Cache not loaded.
cs: Místo {0} je právě zobrazeno. Keš nebyla načtena.

en: (optional)
cs: (volitelné)

en: Change location
cs: Změnit umístění

en: Set a new location for the next request
cs: Nastavení nového místa pro další požadavek

en: Add a new municipality layer
cs: Přidat novou vrstvu obce

en: Commune
cs: Obec

en: <html>Enter the town,village or city name.<br>Use the syntax and punctuation known by www.cadastre.gouv.fr .</html>
cs: <html>Vložte název města nebo obce.<br>Použijte syntax a interpunkci dle www.cadastre.gouv.fr .</html>

en: <html>Departement number (optional)</html>
cs: <html>Číslo departementu (volitelné)</html>

en: Add new layer
cs: Přidat novou vrstvu

en: Open Cadastre Preferences
cs: Otevřít nastavení Katastru

en: Refine georeferencing
cs: Upřesnit přiřazení souřadnic

en: Improve georeferencing (only raster images)
cs: Zlepšit přiřazení souřadnic obrázku (pouze pro rastrové obrázky)

en: Reset cookie
cs: Vymazat cookie

en: Get a new cookie (session timeout)
cs: Získat nový cookie (vypršení sezení)

en: Save image as...
cs: Uložit obrázek jako...

en: PNG files (*.png)
cs: PNG soubory (*.png)

en: GeoTiff files (*.tif)
cs: GeoTiff soubory (*.tif)

en: Export image (only raster images)
cs: Export obrázku (pouze bitmapy)

en: More than one WMS layer present
    Select one of them first, then retry
cs: Je zobrazena více než jedna WMS vrstva
    Nejdříve vyberte jednu z nich a potom zopakujte

en: on polygon
cs: na polygonu

en: Helping tool for tag address
cs: Pomocný nástroj na značení adres

en: CadastreFR - Buildings
cs: CadastreFR - Budovy

en: Next no
cs: Další číslo

en: Enter addresses
cs: Zadejte adresy

en: Adjust WMS
cs: Upravit WMS

en: Adjust the position of the WMS layer (saved for raster images only)
cs: Upravit pozici WMS podkladu (ukládáno pouze pro rastrové obrázky)

en: Add "source=..." to elements?
cs: Přidat značku "source=..." k prvkům?

en: Cadastre GeoAPI returned HTTP error {0}. This is not a JOSM bug.
    Please report the issue to {1}, {2} or {3}
cs: GeoAPI katasttru vrátilo chybu HTTP {0}. Toto není chyba JOSM.
    Nahlaste,prosím, tento problém {1}, {2} nebo {3}

en: Download from Cadastre
cs: Stáhnout z katastru

en: cadastre download panel
cs: panel stahování z katastru

en: Objects:
cs: Objekty:

en: Select to download buildings in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení budov ve vybrané oblasti stahování.

en: address
cs: adresa

en: Select to download addresses in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení adres ve vybrané oblasti stahování.

en: Select to download symbols in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení symbolů ve vybrané oblasti stahování.

en: Select to download water bodies in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení vodstva ve vybrané oblasti stahování.

en: parcel
cs: parcela

en: Select to download cadastral parcels in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení katastrálních parcel ve vybrané oblasti stahování.

en: parcel number
cs: číslo parcely

en: Select to download cadastral parcel numbers in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení čísel katastrálních parcel ve vybrané oblasti stahování.

en: section
cs: kraj

en: Select to download cadastral sections in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení katastrálních sekcí ve vybrané oblasti stahování.

en: locality
cs: lokalita

en: Select to download localities in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení lokalit ve vybrané oblasti stahování.

en: commune
cs: obec

en: Select to download municipality boundary in the selected download area.
cs: Zvolte pro stažení hranic samosprávných jednotek ve vybrané oblasti stahování.

en: <html>Nothing is enabled.<br>Please choose something to download.</html>
cs: <html>Nic není povoleno.<br>Vyberte, prosím, něco ke stažení.</html>

en: Download cadastre data
cs: Stáhnout katastrální data

en: Recipient
cs: Příjemce

en: Diffusion restriction
cs: Omezení rozšíření

en: Cadastre Edigeo files
cs: Soubory Edigeo katastru

en: high
cs: vysoké

en: low
cs: nízké

en: Replace original background by JOSM background color.
cs: Nahradit původní pozadí pozadím nastaveným v JOSM.

en: Reverse grey colors (for black backgrounds).
cs: Obrácené stupně šedi (pro černá pozadí)

en: Set background transparent.
cs: Nastavit průhledné pozadí.

en: Disable image cropping during georeferencing.
cs: Vypnout ořezávání obrázků při určování zeměpisné polohy (georeferencingu).

en: Use "Tableau d''assemblage"
cs: Použít "Tableau d''assemblage"

en: Replace grey shades by white color only
cs: Nahradit odstíny šedé jen bílou barvou

en: Select first WMS layer in list.
cs: Zvolit první vrstvu WMS v seznamu.

en: Don''t use relation for addresses (but "addr:street" on elements).
cs: Nepoužívat pro adresy relaci (ale klíč "addr:street" u prvku).

en: Merge downloaded cadastre data layers together.
cs: Sloučit stažené vrstvy katastru dohromady.

en: off
cs: vypnuto

en: Enable automatic caching.
cs: Zapnout automatické kešování.

en: Max. cache size (in MB)
cs: Max. velikost keše (MB)

en: French cadastre WMS
cs: WMS francouzského katastru

en: A special handler of the French cadastre wms at www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Please read the Terms and Conditions of Use here (in French): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>before any upload of data created by this plugin.
cs: Speciální doplněk pro práci s WMS francouzského katastru nemovitostí na adrese www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Přečtěte si prosím podmínky použití (ve francouzštině) na adrese: <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>než začnete nahrávat do OSM jakákoliv data vytvořená tímto doplňkem.

en: <html>Value of key "source" when autosourcing is enabled</html>
cs: <html>Hodnota klíče "source" pokud je zapnuto automatické zdrojování</html>

en: Replace the original white background by the background color defined in JOSM preferences.
cs: Nahradit původní bílé pozadí barvou pozadí určenou v Nastavení JOSM.

en: Invert the original black and white colors (and all intermediate greys). Useful for texts on dark backgrounds.
cs: Invertovat původní černé a bílé barvy (a všechny stupně šedi). Užitečné pro texty na tmavém pozadí.

en: Allows multiple layers stacking
cs: Povolit skládání více vrstev

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
cs: Nastavení průhlednosti WMS vrstvy. Vpravo je neprůhledné, vlevo průhledné.

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
cs: Zobrazovat rámeček kolem dat stažených z WMS serveru.

en: Image resolution:
cs: Rozlišení obrázku:

en: High resolution (1000x800)
cs: Vysoké rozlišení (1000x800)

en: Medium resolution (800x600)
cs: Střední rozlišení (800x600)

en: Low resolution (600x400)
cs: Nízké rozlišení (600x400)

en: Image filter interpolation:
cs: Obrázkový filtr interpolace:

en: Nearest-Neighbor (fastest) [ Default ]
cs: Nejbližší soused (nejrychlejší) [ výchozí ]

en: Bilinear (fast)
cs: Bilineární (rychlé)

en: Bicubic (slow)
cs: Bikubický (pomalé)

en: Vector images grab multiplier:
cs: Multiplikátor zachytávače vektorových obrázků:

en: Grab one image full screen
cs: Zachytit jeden obrázek na celou obrazovku

en: Grab smaller images (higher quality but use more memory)
cs: Stahovat menší obrázky (lepší kvalita, ale používá více paměti)

en: Fixed size square (default is 100m)
cs: Fixní velikost čtverce (výchozí je 100m)

en: Fixed size (from 25 to 1000 meters)
cs: Pevná velikost (od 25 do 1 000 metrů)

en: Layers:
cs: Vrstvy:

en: Sea, rivers, swimming pools.
cs: Moře, řeky, bazény

en: Buildings, covers, underground constructions.
cs: Budovy, kryty, podzemní stavby.

en: Symbols like cristian cross.
cs: Symboly, např. křesťanské kříže.

en: Parcels.
cs: Parcely.

en: Parcels numbers, street names.
cs: Čísla parcel, jména ulic.

en: Address, houses numbers.
cs: Adresy, čísla domů.

en: Locality, hamlet, place.
cs: Oblast, osada, místo.

en: Cadastral sections and subsections.
cs: Sekce a podsekce katastru.

en: Municipality administrative borders.
cs: Administrativní hranice samospráv.

en: Raster images grab multiplier:
cs: Multiplikátor zachytávače rastrových obrázků:

en: Add the "Tableau(x) d''assemblage" in the list of cadastre sheets to grab.
cs: Přidat ''Tableau(x) d''assemblage'' do seznamu listů katastru, které se mají zachytávat.

en: Replace greyscale by white color (smaller files and memory usage).
cs: Nahradit škály šedé bílou barvou (menší soubory a spotřeba paměti).

en: Display crosspieces:
cs: Zobrazit kříže:

en: Allows an automatic caching
cs: Povolit automatické kešování

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
cs: Nejstarší soubory jsou automaticky smazány při překročení této velikosti

en: Automatically selects the first WMS layer if multiple layers exist when grabbing.
cs: Automaticky vybere první WMS vrstvu, existuje-li více vrstev při zachytávání (grabování).

en: Enable this to use the tag "add:street" on nodes.
cs: Tohle povolte, aby se používala značka ''addr:street'' na uzlech.

en: Merge automatically all cadastre data layers in a single final layer.
cs: Automaticky slučovat všechny vrstvy dat katastru do jedné cílové vrstvy.

en: Unexpected file extension. {0}
cs: Neočekávaná přípona souboru. {0}

en: Location "{0}" found in cache.
    Load cache first ?
    (No = new cache)
cs: Lokalita "{0}" nalezena v keši.
    Načíst nejdříve keš?
    (Ne = nová keš)

en: Select Feuille
cs: Vybrat Feuille

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
cs: Chyba při nahrávání souboru.
    Pravděpodobně jde o starou verzi nakešovaného souboru.

en: Lambert Zone {0} cache file (.{0})
cs: Lambertova projekce {0} soubor keše (.{0})

en: Lambert CC9 Zone {0} cache file (.CC{0})
cs: Lambertova projekce CC9 {0} soubor keše (.CC{0})

en: Guadeloupe Fort-Marigot cache file (.UTM1)
cs: Guadeloupe Fort-Marigot soubor keše (.UTM1)

en: Guadeloupe Ste-Anne cache file (.UTM2)
cs: Guadeloupe Ste-Anne soubor keše (.UTM2)

en: Martinique Fort Desaix cache file (.UTM3)
cs: Martinique Fort Desaix soubor keše (.UTM3)

en: Reunion RGR92 cache file (.UTM4)
cs: Reunion RGR92 soubor keše (.UTM4)

en: CadastreGrabber: Illegal url.
cs: CadastreGrabber: Neplatné URL.

en: Cannot open a new client session.
    Server in maintenance or temporary overloaded.
cs: Nelze otevřít nové spojení pro klienta.
    Na serveru probíhá údržba, nebo je přetížený.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
cs: Město {0} nenalezeno, nebo není dostupné
    nebo byla akce přerušena

en: Choose from...
cs: Vyberte z...

en: Select commune
cs: Vybrat commune

en: Downloading {0}
cs: Stahuji {0}

en: Contacting WMS Server...
cs: Připojování k serveru WMS...

en: Create buildings
cs: Vytvořit budovy

en: To avoid cadastre WMS overload,
    building import size is limited to 1 km2 max.
cs: Aby se předešlo přetížení WMS katastru,
    je import budov omezen na 1 km2.

en: Please, enable auto-sourcing and check cadastre millesime.
cs: Prosím, zapněte automatický zdroj a zkontrolujte mapu katastru.

en: Extract SVG ViewBox...
cs: Extrahovat SVG ViewBox...

en: Extract best fitting boundary...
cs: Vyberte nejvhodnější rozhraní(hranice)...

en: Create boundary
cs: Vytvořit hranice

en: Contacting cadastre WMS ...
cs: Připojování katastrálnímu WMS...

en: Image already loaded
cs: Obrázek je již načtený

en: Municipality vectorized !
    Use the normal Cadastre Grab menu.
cs: Obec je vektorizovaná !
    Použijte normální Cadastre Grab menu.

en: This commune is not vectorized.
    Please use the other menu entry to georeference a "Plan image"
cs: Tato komunita nebyla zdigitalizována.
    Použijte prosím jinou položku menu, abyste mohli určit polohu "Plan image"

en: Click first corner for image cropping
    (two points required)
cs: Klikněte na první roh pro oříznutí obrázku
    (jsou potřeba dva uzly)

en: Image cropping
cs: Ořezávání obrázků

en: Click first Lambert crosspiece for georeferencing
    (two points required)
cs: Klikněte na první Lambertův příčník (crosspiece) pro georeferencing
    (povinné jsou dva uzly)

en: Image georeferencing
cs: Určování zeměpisné polohy obrázku

en: Do you want to cancel completely
    or just retry
cs: Chcete zrušit úplně
    nebo jen opakovat

en: Ooops. I failed to catch all coordinates
    correctly. Retry please.
cs: Sákryš! Nepodařilo se mi správně zachytit
    všechny souřadnice. Zkuste to znovu, prosím.

en: Enter cadastre east,north position
cs: Vložit východní a severní pozici katastru

en: (Warning: verify north with arrow !!)
cs: (Varování: potvrďte sever šipkou!)

en: East
cs: Východ

en: I use the mouse
cs: Používám myš

en: Set {0} Lambert coordinates
cs: Zvolit {0} Lambertovy souřadnice

en: Click second corner for image cropping
cs: Klikněte na druhý roh pro oříznutí obrázku

en: Click second Lambert crosspiece for georeferencing
cs: Zvolte druhý Lambertův příčník (crosspiece) pro určení zeměpisné polohy

en: Reset offset
cs: Vynulovat posuv

en: Reset offset (only vector images)
cs: Resetovat posun (pouze vektorové obrázky)

en: Blank Layer
cs: Prázdná vrstva

en: WMS layer ({0}), {1} tile(s) loaded
cs: WMS vrstva ({0}), nahráno {1} dlaždic

en: Is not vectorized.
cs: Není vektorizovaný.

en: Bounding box: {0}
cs: Ohraničující rámeček: {0}

en: Image size (px): {0}/{1}
cs: Velikost obrázku (px): {0}/{1}

en: Is vectorized.
cs: Je vektorizovaný.

en: Commune bbox: {0}
cs: Hranice obce bbox: {0}

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
cs: Nepodporovaná verze souboru keše; nalezeno {0}, očekáváno {1}
    Vytvořte nový soubor keše.

en: Cache Format Error
cs: Chyba formátu keše

en: Lambert zone {0} in cache incompatible with current Lambert zone {1}
cs: Lambertova projekce {0} v keši není kompatibilní se současnou Lambertovou projekcí {1}

en: Cache Lambert Zone Error
cs: Chyba Lambertovy projekce v keši

en: canvec tile helper
cs: pomocník s dlaždicemi CanVec

en: Changeset: {0}
cs: Sada změn: {0}

en: Next ->
cs: Další ->

en: <- Previous
cs: <- Předchozí

en: Changeset viewer
cs: Prohlížeč sad změn

en: Open changeset Viewer window.
cs: Otevřít okno prohlížeče sad změn.

en: Get changeset in the area
cs: Stáhnout sady změn v oblasti

en: Display changeset
cs: Zobrazit sady změn

en: Fill a changeset id!
cs: Vyplňte id sady změn!

en: Open in OSM
cs: Otevřít v OSM

en: Check the right changeset Id, if it is ok, maybe the changeset was not processed yet, try again in few minutes!
cs: Zkontrolujte správnost id sady změn. Pokud je správně, pak možná sada změn nebyla ještě zpracována. Zkuste to znovu za pár minut!

en: Deleted objects
cs: Smazané objekty

en: Created objects
cs: Vytvořené objekty

en: Layer to draw OSM error
cs: Vrstva pro vykreslení chyby OSM

en: Use
cs: Použití

en: Please select a scheme to use.
cs: Vyberte schéma k použití.

en: Color Scheme
cs: Schéma barev

en: Please select the scheme to delete.
cs: Vyberte schéma ke smazání.

en: Use the selected scheme from the list.
cs: Použít vybrané schéma ze seznamu.

en: Use the current colors as a new color scheme.
cs: Použít současné barvy jako nové barevné schéma.

en: Delete the selected scheme from the list.
cs: Smazat vybrané schéma ze seznamu.

en: Color Schemes
cs: Schémata barev

en: Copy as Level0L
cs: Kopírovat jako Level0L

en: Copy the selected objects in the Level0L format
cs: Kopíruje zvolené objekty ve fomrátu Level0L

en: Edit as Level0L
cs: Upravit jako Level0L

en: Edit the selected objects in an external editor in the Level0L format
cs: Editovat vybrané  objekty v externím editoru ve formátu Level0L

en: Comfort0: Launching editor on file {0}
cs: Comfort0: Spouštím editor na soubor {0}

en: Comfort0: Changing {0} primitive | Comfort0: Changing {0} primitives
cs[0]: Comfort0: Měním {0} prvek
cs[1]: Comfort0: Měním {0} prvky
cs[2]: Comfort0: Měním {0} prvků

en: No supported editor found. Please ''{0}'' set in advanced preferences!
cs: Nebyl nalezen podporovaný editor. Nastavte, prosím, ''{0}'' v nastavení pro pokročilé.

en: Paste Level0L
cs: Vložit Level0L

en: Pastes Level0L format and updates objects in the dataset
cs: Vloží formát Level0L a aktualizuje objekty v datech

en: Task config
cs: Nastavení úlohy

en: Add New Config Task
cs: Přidat nové nastavení úlohy

en: Abort tag editing and close dialog
cs: Přerušit úpravy značek a zavřít dialog

en: Apply edited tags and close dialog
cs: Použít upravené značky a zavřít dialog

en: Conflation
cs: Sloučení

en: Activates the conflation plugin
cs: Aktivuje slučovací plugin

en: Matches
cs: Shody

en: Reference only
cs: Pouze referenční

en: Subject only
cs: Pouze cílová

en: Matches ({0})
cs: Shody ({0})

en: Reference only ({0})
cs: Pouze referenční ({0})

en: Subject only ({0})
cs: Pouze cílová ({0})

en: Configure
cs: Nastavit

en: Configure conflation options
cs: Nastavit možnosti sloučení

en: Remove selected matches
cs: Odebrat vybrané shody

en: Remove ({0})
cs: Odstranit ({0})

en: Conflate
cs: Sloučit

en: Conflate selected objects
cs: Sloučit vybrané objekty

en: Replace
cs: Nahradit

en: Conflation: {0}
cs: Sloučení: {0}

en: Conflate {0} objects
cs: Sloučit {0} objekty

en: Conflate ({0})
cs: Sloučit ({0})

en: Zoom to selected primitive(s)
cs: Přiblížit na vybraný prvek/prvky

en: Select selected primitive(s)
cs: Vybrat vybraný prvek/prvky

en: Select the primitives currently selected in the list
cs: Vybrat prvky, které jsou v seznamu právě vybrané

en: Generating matches
cs: Vytváření shod

en: Finding matches
cs: Hledání shod

en: Sorting scores
cs: Třídění skóre

en: Discarding inferior matches
cs: Zahazování podřadných shod

en: Conflate object pair
cs: Sloučit dva objekty

en: Cannot replace geometry.
cs: Nelze nahradit geometrii

en: Added {0} object to subject layer | Added {0} objects to subject layer
cs[0]: Přidán {0} objekt do cílové vrstvy
cs[1]: Přidány {0} objekty do cílové vrstvy
cs[2]: Přidáno {0} objektů do cílové vrstvy

en: Moved {0} conflation match to unmatched list | Moved {0} conflation matches to unmatched list
cs[0]: Přesunuta {0} shoda sloučení do seznamu neshodných
cs[1]: Přesunuty {0} shody sloučení do seznamu neshodných
cs[2]: Přesunuto {0} shod sloučení do seznamu neshodných

en: Delete {0} conflation match | Delete {0} conflation matches
cs[0]: Vymazat {0} shodu spojování
cs[1]: Vymazat {0} shody spojování
cs[2]: Vymazat {0} shod spojování

en: Remove {0} unmatched objects
cs: Odstranit {0} neshodných objektů

en: Interrupted Sequence ({0}/{1}): {2}
cs: Přerušená posloupnost ({0}/{1}): {2}

en: Filter by area. Min:
cs: Filtrovat dle plochy. Min:

en: Filter by window. Buffer:
cs: Filtrovat podle okna. Zásobník:

en: Union up to
cs: Spojení až do

en:  adjacent Reference features
cs:  sousedících referenčních prvků

en: Weight
cs: Váha

en: Standard Distance
cs: Standardní vzdálenost

en: below
cs: pod

en: Maximum Distance
cs: Maximální vzdálenost

en: Centroid Distance
cs: Vzdálenost těžišť

en: Hausdorff Distance (Centroids Aligned)
cs: Hausdorffova vzdálenost (zarovnaná těžiště)

en: Symmetric Difference
cs: Symetrický rozdíl

en: Symmetric Difference (Centroids Aligned)
cs: Symetrický rozdíl (zarovnaná těžiště)

en: Compactness
cs: Kompaktnost

en: Angle Histogram. Bins:
cs: Přihrádky histogramu úhlů:

en: Tags (Exact Match):
cs: Značky (přesná shoda):

en: Tags (Levenshtein Distance):
cs: Značky (Levenštejnova vzdálenost):

en: List of tags to match
cs: Seznam značek k párování

en: Identical Elements Filter
cs: Filtr identických prvků

en: Avoid matching an element with itself
cs: Nepárovat prvek se sebou samým

en: Filtering will speed up the matching process. Filter By Window weeds out matches between features whose envelopes do not overlap. Filter By Area is used to weed out very small and very large features.
cs: Filtrování urychlí proces přiřazování párování. Filtrovat podle okna odplevelí shody mezi prvky, jejichž obálky se nepřekrývají. Filtrovat podle plochy se používá k odplevelení velmi malých a velmi velkých prvků.

en: Better matches may be found by creating temporary unions of features sharing a common edge.
cs: Lze nalézt lepší shody vytvořením dočasných spojení prvků, které sdílí společnou hranu.

en: Matching
cs: Párování

en: Filtering
cs: Filtrování

en: Unioning
cs: Spojování

en: Programming
cs: Programování

en: Replace Geometry
cs: Nahradit geometrii

en: Merge Tags
cs: Sloučit značky

en: List of tags to merge
cs: Seznam značek ke sloučení

en: except
cs: kromě

en: List of tags to NOT merge (they will be ignored)
cs: Seznam značek, které se NEMAJÍ slučovat (budou ignrovány)

en: Overwrite tags without confirmation
cs: Přepsat značky bez potvrzení

en: List of tags to overwrite on conflict using reference layer without confirmation
cs: Seznam značek, které se mají bez potvrzení přepsat při konfliktu referenční vrstvou.

en: Simple Example
cs: Jednoduchý příklad

en: Advanced Example
cs: Pokročilý příklad

en: <Please select data>
cs: <Zvolte, prosím, data>

en: Configure conflation settings
cs: Nastavení slučování

en: Generate matches
cs: Vytvořit shody

en: Merging
cs: Slučuje se

en: Reference:
cs: Referenční:

en: Subject:
cs: Subjekt:

en: Selections must be made for both reference and subject.
cs: Musíte vybrat obojí cíl i referenci.

en: Incomplete selections
cs: Neúplný výběr

en: Restore subject selection
cs: Obnovit výběr cíle

en: Restore reference selection
cs: Obnovit výběr reference

en: Freeze subject selection
cs: Zmrazit výběr cíle

en: No valid OSM data layer present.
cs: Nejsou žádná platná data OSM.

en: Error freezing selection
cs: Chyba při zmrazení výběru

en: Nothing is selected, please try again.
cs: Není nic vybráno, zkuste to znovu.

en: Empty selection
cs: Prázdný výběr

en: Freeze reference selection
cs: Zmrazit referenční výběr

en: Reference and subject sets should better be different.
cs: Referenční a cílová sada by radši měly být odlišné.

en: Relations are not supported yet, please do not select them.
cs: Relace zatím nejsou podporovány, nevybírejte je, prosím.

en: Disambiguating
cs: Rozlišování

en: One to One
cs: Jeden k jednomu

en: Distance
cs: Vzdálenost

en: Centroid
cs: Těžiště

en: List of tags to match (default: none)
cs: Seznam značek pro spárování (výchozí: žádná)

en: Download OSM data continuously
cs: Stahovat OSM data kontinuálně

en: Download map data continuously when paning and zooming.
cs: Stahovat OSM data kontinuálně při posouvání a zvětšování.

en: Toggle the continuous download on/off
cs: Zapnout/vypnout kontinuální stahování.

en: Activate continuous downloads at startup.
cs: Aktivovat kontinuální stahování při startu.

en: Supress the default modal progress monitor when downloading.
cs: Potlačit při stahování výchozí modální okno průběhu.

en: Download Settings
cs: Nastavení stahování

en: Settings for the continuous download.
cs: Nastavení pro kontinuální stahování.

en: If this plugin is active at startup. This default state will not change when you are toggeling the plugin with the menu option.
cs: Je-li tento doplněk aktivní při startu. Výchozí stav se nezmění, když přepínáte doplněk položkou menu.

en: Maximum number of threads used for downloading, increasing this will cause the client to send more concurrent queries to the server.
cs: Maximální počet vláken použitých pro stahování. Vyšší hodnota způsobí, že klient pošle víc současných požadavků na server.

en: Requires restart
cs: Vyžaduje restart

en: Max threads
cs: Max. vláken

en: Maximum number of boxes to download for each pan/zoom.
cs: Maximální počet oken ke stažení pro každý posuv/zvětšení.

en: Max download boxes
cs: Max. stahovacích oken

en: Time in milliseconds after a pan/zoom before it starts downloading. Additional changes in the viewport in the waiting time will reset the timer.
cs: Čas v milisekundách po posuvu/zvětšení než se zahájí stahování. Další změny v aktuální okně během doby čekání resetují počitadlo.

en: Wait time (milliseconds)
cs: Čekací doba (milisekundy)

en: How much extra area around the viewport is it going to download. Setting this to 0 will not download any extra data.
cs: Jak moc další oblasti okolo oblasti pohledu se má stáhnout. Nastavení na 0 nestáhne žádná další data.

en: Extra download area
cs: Další oblast okolo

en: Max area to download in degrees^2. Increasing this number will cause the plugin to download areas when you are zoomed far out.
cs: Maximální oblast ke stažení ve stupních^2. Zvětšením tohoto čísla způsobí, že doplněk stáhne oblasti, když jste zmenšili hodně daleko.

en: Max download area
cs: Max. stahovací oblast

en: The strategy for finding what areas to request from the server.
cs: Strategie hledání, které oblasti se mají požadovat od serveru.

en: Download strategy
cs: Strategie stahování

en: Suppress the progress monitor that is shown when downloading. If this option is selected there is no indication that something is being done, and no way to cancel the download.
cs: Potlačí při stahování okno s průběhem stahování. Pokud je tato volba povolena, pak není žádný indikátor, že se něco stahuje a ani žádná možnost jak stahování přerušit.

en: TangoGPS Files (*.log)
cs: Soubory TangoGPS (*.log)

en: Coordinates imported:
cs: Importované souřadnice:

en: Format errors:
cs: Chyby fomátu:

en: TangoGPS import success
cs: Import TangoGPS úspěšný

en: TangoGPS import failure!
cs: Import TangoGPS selhal!

en: TCX Files (*.tcx)
cs: TCX Soubory (*.tcx)

en: EditGpx
cs: UpravitGpx

en: Layer for editing GPX tracks
cs: Vrstva pro editaci GPX tras

en: Convert to GPX layer with anonymised time
cs: Konvertovat do GPX vrstvy s anonymizací času

en: edit gpx tracks
cs: Upravit trasu GPX

en: Import path from GPX layer
cs: Importovat cestu z GPX vrstvy

en: Drop existing path
cs: Zahodit existující cestu

en: No GPX data layer found.
cs: Nenalezena vrstva s GPX daty.

en: External tool error
cs: Chyba externího nástroje

en: Child script have returned invalid data.
    
    stderr contents:
cs: Podřízený skript vrátil nepoužitelná data.
    
    Obsah stderr:

en: External Tool: {0}
cs: Externí nástroj: {0}

en: Edit tool
cs: Upravit nástroj

en: CmdLine:
cs: Příkazová řádka:

en: External tools
cs: Externí nástroje

en: Delete tool "{0}"?
cs: Smazat nástroj "{0}"?

en: Are you sure?
cs: Jste si jist?

en: New tool...
cs: Nový nástroj...

en: Install
cs: Nainstalovat

en: Public
cs: Veřejný

en: Could not get server response, check logs
cs: Neobdržel jsem odpověď ze serveru, zkontrolujte protokoly

en: Failed to login as {0}:
cs: Nepodařilo se přihlásit jako {0}:

en: The server did not return user ID
cs: Server nevrátil uživatelské id

en: Failed to get messages as {0}:
cs: Selhalo přijetí zpráv jako {0}:

en: Open GeoChat panel
cs: Otevřít panel GeoChat

en: Zoom in to see messages
cs: Zvětšit, aby byly vidět zprávy

en: Enable autologin
cs: Přihlašovat automaticky

en: {0} user | {0} users
cs[0]: {0} uživatel
cs[1]: {0} uživatelé
cs[2]: {0} uživatelů

en: not logged in
cs: nepřihlášen

en: Failed to log in to GeoChat:
cs: Nepodařilo se přihlásit ke GeoChatu:

en: Failed to send message:
cs: Selhalo odeslání zprávy:

en: User {0} has left
cs: Uživatel {0} odešel

en: User {0} is mapping nearby
cs: Uživatel {0} mapuje poblíž

en: Users mapping nearby:
cs: Uživatelé mapující poblíž:

en: Private chat
cs: Soukromý rozhovor

en: Close tab
cs: Zavřít záložku

en: Clear log
cs: Vymazat záznam

en: Show users on map
cs: Ukazovat uživatele na mapě

en: Position only
cs: Jen pozice

en: Position, Time, Date, Speed
cs: Pozice, Čas, Datum, Rychlost

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
cs: Pozice, Čas, Datum, Rychlost, Výška

en: A By Time
cs: A Podle času

en: A By Distance
cs: A Podle vzdálenosti

en: B By Time
cs: B Podle času

en: B By Distance
cs: B Podle vzdálenosti

en: C By Time
cs: C Podle času

en: C By Distance
cs: C Podle vzdálenosti

en: Data Logging Format
cs: Formát uložení dat

en: Disable data logging if speed falls below
cs: Přestat logovat data, když rychlost klesne pod

en: Disable data logging if distance falls below
cs: Přestat logovat data, když vzdálenost klesne pod

en: Unknown logFormat
cs: Neznámý formát logu

en: refresh the port list
cs: aktualizovat seznam portů

en: Configure Device
cs: Konfigurovat zařízení

en: Connection Error.
cs: Chyba při připojování.

en: configure the connected DG100
cs: nastavit připojené DG100

en: delete data after import
cs: smazat data po importu

en: Importing data from device.
cs: Importovat data ze zařízení.

en: Importing data from DG100...
cs: Importuji data z DG100...

en: Error deleting data.
cs: Chyb při mazání dat.

en: imported data from {0}
cs: importovaná data z {0}

en: No data found on device.
cs: Nenalezena žádná data na zařízení.

en: Connection failed.
cs: Spojení selhalo.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
cs: Nelze načíst knihovnu rxtxSerial. Pokud potřebujete pomoc s její instalací, zkuste se podívat na domovskou stránku Globalsat na adrese http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
cs: Importovat data z Globalsat Datalogger DG100 do GPX vrstvy.

en: GPS Blams
cs: GPS Blam

en: select gpx points and "blam!", find centre and direction of spread
cs: vyberte uzly gpx, spusťte "blam!" a bác ho!, najdete jejich střed a směr rozptylu

en: Classes element below root child level
cs: Prvek tříd pod úrovní potomka kořenového prvku

en: Class element ({0}) outside classes element
cs: Prvek třídy ({0}) mimo prvky tříd

en: Class element without name
cs: Prvek třídy bez názvu

en: Tag element outside basetag and implication elements
cs: Prvek značky mimo základní značky a prvky implikací

en: Implications element below root child level
cs: Prvek implikace pod úrovní potomka kořenového prvku

en: Tag without key
cs: Značka bez klíče

en: Tag without value (key is {0})
cs: Značka bez hodnoty (klíč: {0})

en: Closed classes while it was not open
cs: Uzavření třídy, která nebyla otevřená

en: Closed classes element before all class elements were closed
cs: Prvek uzavřených tříd před tím, než byly všechny prvky tříd uzavřeny

en: Closed class element while none was open
cs: Uzavření prvku třídy, který nebyl otevřený

en: Closed basetags while it was not open
cs: Uzavřený základní prvek, který nebyl otevřený

en: Closed implications while it was not open
cs: Uzavření implikace, která nebyla otevřená

en: Tag element inside other tag element
cs: Prvek značky uvnitř jiného prvku značky

en: Invalid opening xml tag <{0}> in state {1}
cs: Neplatná otevírací značka XML <{0}> ve stavu {1}

en: Condition isn''t finished at </condition> tag
cs: Podmínka není zakončena u značky </condition>

en: Closing tag element that was not open
cs: Uzavírací prvek značky, která nebyla otevřena

en: Invalid closing xml tag </{0}> in state {1}
cs: Neplatná uzavírací značka XML </{0}> ve stavu {1}

en: Some tags have not been closed; now in state {0}
cs: Některé značky nebyly uzavřeny; nyní ve stavu {0}

en: Key element without attribute k
cs: Prvek klíče bez atributu k

en: Condition is already finished at <{0}>
cs: Podmínka je už dokončena u <{0}>

en: Unknown tag for condition: {0}
cs: Neznámá značka podmínky: {0}

en: Element must not have children: {0}
cs: Prvek nesmí mít potomky: {0}

en: Condition is already finished at </{0}>
cs: Podmínka je už dokončena u <{0}>

en: <and> needs at least one child
cs: <and> potřebuje alespoň jednoho potomka

en: <or> needs at least one child
cs: <or> potřebuje alespoň jednoho potomka

en: <not> needs at least one child
cs: <not> potřebuje alespoň jednoho potomka

en: Wrong closing tag {0} (</{1}> expected)
cs: Špatná uzavírací značka {0} (očekáváno </{1}>)

en: Condition {0} not yet finished
cs: Podmínka {0} ještě není ukončena

en: Group not yet evaluated
cs: Skupina nebyla ještě vyhodnocena

en: Collection must contain at least one condition
cs: Kolekce musí obsahovat alespoň jednu podmínku

en: No ruleset has been selected!
cs: Nebyla vybrána žádná sada pravidel!

en: No ruleset
cs: Žádná sada pravidel

en: Syntax exception in access ruleset:
    {0}
cs: Chyba v syntaxi v sadě pravidel access:
    {0}

en: File not found:
    {0}
cs: Soubor nenalezen:
    {0}

en: Problem when accessing a file:
    {0}
cs: Problém s přístupem k souboru:
    {0}

en: File not found:
cs: Soubor nenalezen:

en: Couldn''t find built-in ruleset {0}
cs: Nemohu najít vestavěnou sadu pravidel {0}

en: height (m)
cs: výška (m)

en: width (m)
cs: šířka (m)

en: length (m)
cs: délka (m)

en: speed (km/h)
cs: rychlost (km/h)

en: weight (t)
cs: váha (t)

en: axleload (t)
cs: zatížení na nápravu (t)

en: Bookmark name
cs: Název záložky

en: Bookmark name already exists!
cs: Tento název záložky již existuje!

en: Bookmark name must not contain ''{0}''!
cs: Název záložky nesmí obsahovat ''{0}''!

en: Access class
cs: Třída access

en: Access class must not contain ''{0}''!
cs: Třída omezení nesmí obsahovat "{0}"!

en: Access types
cs: Typy omezení

en: Vehicle properties
cs: Vlastnosti vozidel

en: Road requirements
cs: Požadavky na silnici

en: Max. incline up (%, pos.)
cs: Max. stoupání (%)

en: Maximum incline the vehicle can go up
cs: Maximální stoupání, které je vozidlo schopné vyjet

en: Max. incline down (%, pos.)
cs: Max. klesání (%)

en: Maximum incline the vehicle can go down
cs: Maximální klesání, které je vozidlo schopné sjet

en: Surface blacklist
cs: Zakázané typy povrchu

en: List of surfaces the vehicle cannot use, values are separated by semicolons (;)
cs: Seznam povrchů komunikace, které vozidlo nemůže používat. Hodnoty jsou odděleny středníkem (;).

en: max. tracktype grade
cs: Maximální stupeň typu cesty

en: Worst tracktype (1-5) the vehicle can still use, 0 for none
cs: Nejhorší stupeň typu cesty (1-5), které ještě vozidlo může použít, 0 znamená žádný

en: Change bookmark
cs: Změnit záložku

en: Edit access parameters
cs: Úprava parametrů omezení

en: Graph View Dialog
cs: Graph View

en: Open the dialog for graph view configuration.
cs: Otevřít okno s nastavením Graph View.

en: end nodes
cs: koncové uzly

en: incline
cs: stoupání

en: Ruleset:
cs: Sada pravidel:

en: Parameters:
cs: Parametry:

en: Coloring:
cs: Barvy:

en: Create/update graph
cs: Vytvořit/aktualizovat graf

en: Settings for the Graphview plugin that visualizes routing graphs.
cs: Nastavení doplňku Graphview, který vizualizuje grafy pro navigaci po cestách.

en: Ruleset
cs: Sada pravidel

en: Use built-in rulesets
cs: Používat vestavěné sady pravidel

en: External ruleset directory:
cs: Adresář s externími sadami pravidel:

en: Select directory
cs: Vyberte adresář

en: Vehicle
cs: Vozidlo

en: Restore defaults
cs: Obnovit výchozí nastavení

en: Visualization
cs: Vizualizace

en: Draw directions separately
cs: Kreslit směry zvlášť

en: Node color
cs: Barva bodu

en: Arrow color
cs: Barva šípky

en: Arrowhead fill color
cs: Barva výplně šipky

en: Arrowhead placement
cs: Umístění šipky

en: New bookmark
cs: Nová záložka

en: Really delete "{0}"?
cs: Opravu smazat "{0}"?

en: Bookmark deletion
cs: Vymazání záložky

en: Really restore default bookmarks?
    All manually added or edited bookmarks will be lost!
cs: Opravdu chcete obnovit výchozí nastavení záložek?
    Všechny ručně přidané nebo upravené záložky budou ztraceny!

en: Bookmark reset
cs: Obnovení záložky

en: Choose node color
cs: Zvolte barvu uzlu

en: Choose arrow color
cs: Zvolte barvu šipky

en: Choose arrowhead fill color
cs: Zvolte barvu výplně šipky

en: Routing graph calculated by the GraphView plugin
cs: Graf navigace po cestách vytvořený doplňkem GraphView

en: GraphView layer is not mergable
cs: Vrstvu Graph View nelze slučovat

en: graphview default node
cs: graphview výchozí uzel

en: graphview default segment
cs: graphview výchozí úsek

en: graphview arrowhead core
cs: graphview výplň šipky

en: Weights must be given as positive decimal numbers with unit "t" or without unit.
cs: Hmotnost musí být zadaná jako kladné desetinné číslo s jednotkou "t" nebo bez jednotky.

en: Lengths must be given as positive decimal numbers with unit "m", "km", "mi" or without unit.
    Alternatively, the format FEET'' INCHES" can be used.
cs: Délky musí být zadávané jako kladné desetinné číslo s jednotkami "m", "km", "mi", nebo bez uvedení jednotek.
    Případně můžete použít formát stopy'' palce".

en: Speeds should be given as numbers without unit or as numbers followed by "mph".
cs: Rychlosti by měly být zadávány jako číslo bez jednotky nebo číslo následované "mph".

en: Inclines must be given as positive decimal numbers with followed by "%".
cs: Sklon musí být zadán jako kladné desetinné číslo nasledované "%".

en: Tracktype grades must be given as integers between 0 and 5.
cs: Stupně kvality lesních a polních cest (tracktype) musí být zadávány jako celá čísla od 0 do 5.

en: Surface values must not contain any of the following characters: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''
cs: Hodnota klíče povrch (surface=) nesmí obsahovat žádný z těchto znaků: : '','', '' '{' '', '' '}' '', ''='', ''|''

en: Imagery XML Files
cs: XML soubory mapových podkladů

en: Save Imagery XML file
cs: Uložit XML soubor mapového podkladu

en: XML Imagery Bounds
cs: Ohraničení XML mapového podkladu

en: Generate Imagery XML bounds for the selection
cs: Generovat ohraničení XML mapového podkladu pro výběr

en: edit bounds for selected defaults
cs: upravit ohraničení pro zvolené výchozí hodnoty

en: Download imagery XML bounds
cs: Stáhnout ohraničení XML mapového podkladu

en: Validating error in file {0}:
    {1}
    Do you want to continue without validating the file ?
cs: Chyba při kontrole správnosti souboru {0}:
    {1}
    Chce pokračovat i bez kontroly správnosti?

en: Open Imagery XML file
cs: Otevřít XML soubor mapového podkladu

en: Export tiles
cs: Export dlaždic

en: Export cached tiles to file system.
cs: Exportovat nakešované dlaždice do souborového systému.

en: Exporting cached tiles
cs: Exportuji nakešované dlaždice

en: Failed to write image file {0}: {1}
cs: Selhal zápis obrázkového souboru {0}: {1}

en: Failed to write image file {0}.
cs: Selhal zápis obrázkového souboru {0}.

en: Exported {0} tile from layer {1}. | Exported {0} tiles from layer {1}.
cs[0]: Exportována {0} dlaždice z vrstvy {1}.
cs[1]: Exportovány {0} dlaždice z vrstvy {1}.
cs[2]: Exportováno {0} dlaždic z vrstvy {1}.

en: Export file system path already exists but is not a directory.
cs: Cesta pro export již v souborovém systému existujte, ale není to adresář.

en: Failed to create export directory: {0}
cs: Selhalo vytvoření adresáře pro export: {0}

en: Failed to create export directory.
cs: Selhalo vytvoření adresáře pro export.

en: Append cache name
cs: Připojit název keše

en: Export Tiles
cs: Exportovat dlaždice

en: Cache name:
cs: Název keše:

en: Object count:
cs: Počet objektů:

en: file system path
cs: cesta v souborovém systému

en: File system path the tiles are exported to.
cs: Cesta v souborovém systému, kam se dlaždice exportují.

en: Export directory:
cs: Adresář pro export:

en: Append cache name to export directory.
cs: Připojit k adreáři pro export název keše.

en: Tiles will be exported to directory {0}
cs: Dlaždice budou exportovány do adresáře {0}

en: No export directory set.
cs: Nenastaven žádný adresář pro export.

en: Calibration Layer
cs: Kalibrační vrstva

en: A deprecated calibration geometry of {0} nodes by {1}
cs: Zastaralý kalibrační útvar obsahující {0} uzlů od uživatele {1}

en: A calibration geometry of {0} nodes by {1}
cs: Kalibrační útvar obsahující {0} uzlů od uživatele {1}

en: Change Color
cs: Změnit barvu

en: Deprecate Offset
cs: Prohlásit za zastaralý

en: Are you sure this imagery offset is wrong?
cs: Jste si jisti, že tento posuv mapového podkladu je špatný?

en: Are you sure this calibration geometry is aligned badly?
cs: Jste si jisti, že tento kalibrační útvar je nesprávně zarovnaný?

en: Warning: deprecation is basically irreversible!
cs: Varování: prohlášení zastaralým se již nedá odvolat!

en: To store imagery offsets you must be a registered OSM user.
cs: Ukládat posuvy mapových podkladů můžou jen registrovaní uživatelé OSM.

en: Please enter the reason why you mark this imagery offset as deprecated
cs: Uveďte, prosím, důvod, proč označujete tento posuv mapového podkladu za zastaralý.

en: Please enter the reason why you mark this calibration geometry as deprecated
cs: Uveďte, prosím, důvod, proč označujete tento kalibrační útvar za zastaralý.

en: Notifying the server of the deprecation...
cs: Upozorňuji server na zastaralost...

en: Get Imagery Offset...
cs: Načíst posuv mapového podkladu...

en: Download offsets for current imagery from a server
cs: Stáhnout ze serveru posuvy pro aktuální mapový podklad

en: No data for this region. Please adjust imagery layer and upload an offset.
cs: Pro tuto oblast nejsou žádné údaje. Prosím, nastavte správně posuv mapového podkladu a uložte ho.

en: Loading imagery offsets...
cs: Načítám posuvy mapových podkladů...

en: Error processing XML response: {0}
cs: Došlo k chybě při zpracování XML odpovědi: {0}

en: Imagery Offset Database
cs: Databáze posuvů mapových podkladů

en: Calibration geometries
cs: Kalibrační útvary

en: Deprecated offsets
cs: Zastaralé posuvy

en: The topmost imagery layer has been shifted to presumably match
    OSM data in the area. Please check that the offset is still valid
    by downloading GPS tracks and comparing them and OSM data to the imagery.
cs: Vrchní vrstva mapových podkladů byla posunuta, aby seděla na OSM data v oblasti.
    Zkontrolujte, prosím, zda je posunutí stále správné,
    tak že stáhnete trasy GPS a porovnáte je a data OSM s podkladovými snímky.

en: A layer has been added with a calibration geometry. Hide data layers,
    find the corresponding feature on the imagery layer and move it accordingly.
cs: Byla přidána nová vrstva obsahující kalibrační útvar. Skryjte ostatní datové vrstvy,
    najděte odpovídající útvar na mapovém podkladu a posuňte ho, aby na sebe seděly.

en: Deprecated by {0} on {1}
cs: Prohlášen za zastaralý uživatelem {0} dne {1}

en: Created by {0} on {1}
cs: Vytvořen uživatelem {0} dne {1}

en: Offset Information
cs: Informace o posuvu

en: Report this offset
cs: Nahlásit tento posuv

en: You are to notify moderators of this offset. Why?
cs: Chystáte se upozornit správce na tento posuv. Proč?

en: Reporting the offset...
cs: Nahlašuji posuv...

en: An imagery offset of {0}
cs: Posuv mapového podkladu o {0}

en: Imagery ID
cs: id mapového podkladu

en: A calibration geometry of {0} nodes
cs: Kalibrační útvar o {0} uzlech

en: Determined right here
cs: Určený právě zde

en: Determined {0} away
cs: Určený o {0} jinde

en: Reason
cs: Odůvodnění

en: This entry has been reported.
cs: Tato položka byla nahlášena.

en: Server has rejected the request
cs: Server odmítl požadavek

en: Unable to connect to the server
cs: Nepodařilo se připojit k serveru

en: Store Imagery Offset...
cs: Uložit posuv mapového podkladu...

en: Upload an offset for current imagery (or calibration object geometry) to a server
cs: Nahraje posuv aktuálního mapového podkladu (nebo tvar objektu vhodného ke kalibraci) na server

en: Store calibration geometry
cs: Uložit kalibrační útvar

en: Store imagery offset
cs: Uložit posuv podkladu

en: The selected object can be used as a calibration geometry. What do you intend to do?
cs: Zvolený objekt může být použit jako kalibrační útvar. Co hodláte udělat?

en: The topmost imagery layer has no offset. Are you sure you want to upload this?
cs: Nejvyšší vrstva mapových podkladů není nikam posunuta. Skutečně to chcete takto uložit?

en: You are registering an imagery offset. Other users in this area will be able to use it for mapping.
    Please make sure it is as precise as possible, and describe a region this offset is applicable to.
cs: Chystáte se uložit posuv mapového podkladu. Ostatní uživatelé ho v této oblasti budou moci využít k mapování.
    Prosím, snažte se, aby byl co nejpřesnější a popište, ke které oblasti se tento posuv vztahuje.

en: You are registering a calibration geometry. It should be the most precisely positioned object, with
    clearly visible boundaries on various satellite imagery. Please describe this object and its whereabouts.
cs: Chystáte se uložit kalibrační útvar. Měl by to být velmi přesně polohovaný objekt, jeho hranice budou
    dobře viditelné na různých leteckých snímcích. Popište, prosím, tento objekt a místo, kde se nachází.

en: Uploading a new offset...
cs: Ukládání nového posuvu na serve...

en: This string should be 3 to 200 letters long.
cs: Tento text by měl mít od 3 do 200 znaků.

en: Normal
cs: Normální

en: Rotate 90
cs: Otočit o 90°

en: Rotate 180
cs: Otočit o 180°

en: Rotate 270
cs: Otočit o 270°

en: Display non-geotagged photos
cs: Zobrazit fotografie bez GPS souřadnic

en: Imported Images
cs: Importované obrázky

en: Next image
cs: Další obrázek

en: Previous image
cs: Předchozí obrázek

en: Rotate left
cs: Otočit vlevo

en: Rotate image left
cs: Otočit obrázek vlevo

en: Rotate right
cs: Otočit vpravo

en: Rotate image right
cs: Otočit obrázek vpravo

en: Import vector graphics
cs: Import vektorové kresby

en: SVG files [ImportVec plugin] (*.svg)
cs: SVG soubory [doplněk ImportVec] (*.svg)

en: Improve Way
cs: Zpřesnit cestu

en: Improve Way mode
cs: Režim zpřesňování cesty

en: Mode: Enable way accuracy helpers
cs: Režim: Povolit pomocníky zpřesňování cesty

en: improve way accuracy helper turn angle text
cs: pomocník zpřesňování cesty text otočení úhlu

en: improve way accuracy helper distance text
cs: pomocník zpřesňování cesty text vzdálenost

en: improve way accuracy helper arc fill
cs: pomocník zpřesňování cesty výplň úhlu

en: improve way accuracy helper arc stroke
cs: pomocník zpřesňování cesty linie úhlu

en: improve way accuracy helper perpendicular line
cs: pomocník zpřesňování cesty kolmá čára

en: improve way accuracy helper equal angle circle
cs: pomocník zpřesňování cesty kružnice shodného úhlu

en: Concourse wizard ...
cs: Pomocník pro chodby...

en: Opens up a wizard to create a concourse
cs: Otevře pomocníka pro vytváření chodeb

en: Vertical layer:
cs: Vertikální vrstva:

en: Structure type:
cs: Typ stavby:

en: Offset into background:
cs: Ofset do pozadí:

en: Please insert a value.
cs: Vložte, prosím, hodnotu.

en: Please press spacebar first to add "outer" object to relation.
cs: Stiskněte, prosím, nejdříve mezerník, abyste přidali do relace ''outer'' objekt.

en: Relation-Error
cs: Chyba relace

en: true
cs: pravda

en: Import BIM File
cs: Importovat soubor BIM

en: BIM importer is in beta version! 
     You can help to improve the BIM import by reporting bugs or other issues. For more details see logfile: <i>
cs: BIM importer je v beta verzi! 
     Můžete pomoci BIM import vylepšit, pokud nahlásíte chyby či jiné problémy. Více informací najdete s souboru logu: <i>

en: No data selected.
cs: Nejsou zvolena žádná data.

en: No relation or no relation member with role "outer" selected.
cs: Není zvolena žádná relace nebo člen s rolí ''outer''.

en: POWER
cs: NAPÁJENÍ

en: Activates the plug-in
cs: Aktivuje doplněk

en: Working Level
cs: Pracovní patro

en: Selects the working level.
cs: Zvolí pracovní patro.

en: Level Name
cs: Název patra

en: Optional name-tag for a level.
cs: Volitelná značka názvu patra.

en: The object preset you want to tag.
cs: Předvolba objektu, který chcete označit.

en: Sets the name tag when the room-object is selected.
cs: Nastaví značku name, když je vybrán objekt místnost.

en: Sets the ref tag when the room-object is selected.
cs: Nastaví značku ref, když je vybrán objekt místnost.

en: Apply Tags
cs: Aplikovat značky

en: Add a new level
cs: Přidat nové patro

en: <html> Please insert the new level-tag number you want to add.<br>  <i>Info</i>: <br> If the OK button got pressed you will switch to the drawing action.<br>To finish the new object please press spacebar. The new level<br>will be tagged automatically. </html>
cs: <html> Zadejte, prosím, nové číslo podlaží, které chcete přidat.<br>  <i>Info</i>: <br> Pokud stisknete tlačítko OK, přepnete se do režimu kreslení.<br>Pro dokončení nového objektu stiskněte, prosím, mezerník. Nové patro<br>bude automaticky označeno. </html>

en: level number:
cs: číslo patra:

en: Example: ''2'' or ''3''
cs: Příklad: ''2'' nebo ''3''

en: Indoor Mapping Helper
cs: Pomocník mapování vnitřních prostor

en: Toolbox for indoor mapping assistance
cs: Panel nástrojů pro mapování vnitřních prostor

en: Insert level
cs: Vložit patro

en: Add a new level to layer.
cs: Přidá do vrstvy nové patro.

en: Show Help-Browser.
cs: Zobrazit prohlížeč nápovědy.

en: Level name
cs: Název patra

en: Sets optional name tag for a level.
cs: Nastaví volitelnou značku se jménem patra.

en: Working level: NONE
cs: Pracovní patro: ŽÁDNÉ

en: Shows the current working level.
cs: Zobrází aktuální pracovní patro.

en: Deactivate automatic level tagging.
cs: Deaktivovat automatické značení pater.

en: Sets the name tag.
cs: Nastaví značku se jménem.

en: Sets the referance tag.
cs: Nastaví značku reference.

en: Repeat on
cs: Opakovat ve

en: Sets the repeat on tag when highway objects are selected. Please tag like this: -3-4 or -2--3 or 5-6 .
cs: Nastaví značku opakování, jsou-li vybrány objekty silnic. Značte, prosím, takto: -3-4 nebi -2--3 nebo 5-6.

en: OUTER
cs: VNĚJŠÍ

en: Creation-Tool for multipolygon with role: outer. To finish press the spacebar.
cs: Nástroj pro vytváření multipolygonu z rolí: outer. Pro dokončení stiskněte mezerník.

en: INNER
cs: VNITŘNÍ

en: Creation-Tool for multipolygons with role: inner. To finish press spacebar. To add to relation select "outer" and press enter.
cs: Nástroj pro vytváření multipolygonu z rolí: inner. Pro dokončení stiskněte mezerník. Pro přidání do relace zvolte ''outer'' a stiskněte Enter.

en: Deactivate multipolygon function.
cs: Deaktivovat funkci multipolygonu.

en: Add selected tags and/or relations to obeject.
cs: Přidá zvolení značky a/nebo relace k objektu.

en: Working level: {0}
cs: Pracovní patro: {0}

en: GPX info mode
cs: Režim informací o trase GPX

en: Move the mouse to show trackpoint info for current layer. Hold shift to highlight tracks
cs: Pohybem myši zobrazíte informace o bodech trasy v aktuální vrstvě. Podržením klávesy Shift trasy zvýrazníte

en: Delete this
cs: Smazat tuto

en: Delete this&older
cs: Smazat tuto i starší

en: Track name:
cs: Název trasy:

en: JavaFX is not available.
cs: JavaFX není dostupná.

en:  Please install OpenJFX through your package manager.
cs:  Nainstalujte, prosím, OpenJFX pomocí vašeho správce balíčků.

en:  Please update to Java 11+.
cs:  Aktualizujte, prosím, na Java 11 nebo vyšší.

en: Channel-Digraph created from the active OSM-Layer
cs: Orientovaný graf toků vytvořený z aktivní OSM vrstvy

en: Create Channel Digraph
cs: Vytvořit orientovaný graf toků

en: this layer is no osm data layer
cs: tato vrstva není vrstva s OSM daty

en: Converting OSM graph into Channel Digraph
cs: Převádím OSM graf na orientovaný graf toků

en: filtering ways
cs: filtruji cesty

en: creating Channel-Digraph
cs: vytvářím orientovaný graf toků

en: sealing Digraph
cs: uzavírám orientovaný graf

en: calculating Strong Connectedness
cs: počítám silnou souvislost

en: creating DigraphLayer
cs: Vytvářím vrstvu s orientovaný grafem

en: Open the junctionchecking window.
cs: Otevřít panel JunctionChecking

en: junctions
cs: křižovatky

en: Channel-Digraph creation
cs: Vytvoření orientovaného graf toků

en: seal Channel Digraph
cs: uzavřít orientovaný graf toků

en: calculate strong connected channels
cs: spočítat silně souvislé toky

en: Junctionchecking/junctions searching
cs: JunctionChecking/prohledávání křižovatek

en: order of junction (n):
cs: Řád křižovatky (n):

en: produce OSM-Relations: junction
cs: vytvářet relace OSM: junction

en: if enabled the plugin produces osm-relations from the junction subgraphs
cs: pokud je povoleno, pak doplněk vytváří relace OSM pro podgrafy křižovatek

en: create the channel digraph
cs: vytvořit orientovaný graf toků

en: Check
cs: Zkontrolovat

en: check the subset for junction properties
cs: zkontrolovat podmnožinu na vlastnosti křižovatky

en: Search
cs: Hledat

en: search for junctions in the channel subset
cs: hledat křižovatky v podmnožině toků

en: The marked channels contains a junctioncandidate (white). To test this candidat mark these channel and press the "Check" button again.
cs: Označený tok obsahuje kandidáta na křižovatku (bíle). Chcete-li tohoto kandidáta otestovat, označte tok a klikněte znovu na tlačítko "Zkontrolovat"

en: The marked channels are a {0}-ways junction
cs: Označené toky jsou {0}-cestné křižovatky

en: The marked channels are not a junction:
cs: Označené toky nejsou křižovatky:

en: construct channel digraph and search for junctions
cs: zkonstruovat orientovaný graf toků a hledat křižovatky

en: Number of {0}-ways junctions found: {1}
cs: Počet nalezených {0}-cestných křižovatek: {1}

en: generate all combinations from entrie/exit candidates
cs: vytvořit všechny kombinace možných vjezdů/výjezdů

en: Check the direction
cs: Zkontrolovat směr

en: Check the direction of the selected stream/river. Is it correct?
     Progress:
cs: Kontroluje směr zvoleného potoku/řeky. Je správně?
     Průběh:

en: Correct
cs: Správně

en: Wrong
cs: Špatně

en: <HTML><U>C</U>orrect direction</HTML>
cs: <HTML><U>S</U>právný směr</HTML>

en: Direction of river is correct.
cs: Směr řeky je správný.

en: <HTML><U>W</U>rong dirrection</HTML>
cs: <HTML><U>Š</U>patná směr</HTML>

en: Direction of river is wrong.
cs: Směr řeky je špatný.

en: <HTML><U>I</U>gnore this way</HTML>
cs: <HTML><U>I</U>gnorovat tuto cestu</HTML>

en: Ignore direction of this way.
cs: Ignorovat směr této cesty.

en: Check direction of streams
cs: Kontrolovat směr toků

en: Check direction of streams and rivers
cs: Kontrolovat směr potoků a řek

en: No more directions to check!
cs: Již není nic ke zkontrolování!

en: Replace way
cs: Nahradit cestu

en: Replace way of selected way with a new way
cs: Nahradit vybranou cestu novou cestou

en: This tool replaces coastline of one way with another, and so requires exactly two coatline ways to be selected.
cs: Tento nástroj nahrazuje cestu pobřeží jinou cestou, takže vyžaduje aby byly vybrány přesně dvě cesty pobřeží.

en: Connection Failed
cs: Připojení selhalo

en: Not connected
cs: Nepřipojeno

en: Connecting
cs: Navazuji spojení

en: Connected
cs: Připojeno

en: no name
cs: beze jména

en: Show GPS data.
cs: Zobrazovat GPS data.

en: Speed
cs: Rychlost

en: Course
cs: Kurz

en: Way Info
cs: Informace o cestě

en: LiveGPS layer
cs: LiveGPS vrstva

en: Capture GPS Track
cs: Nahrát GPS trasu

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
cs: Spoj se s gpsd serverem a ukaž aktuální pozici v LiveGPS vrstvě.

en: Center Once
cs: Vystředit jednou

en: Center the LiveGPS layer to current position.
cs: Vystředit vrstvu LiveGPS na současnou pozici.

en: Auto-Center
cs: Automaticky vystředit

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
cs: Udržovat vrstvu LiveGPS vystředěnou na současné pozici.

en: Measured values
cs: Naměřené hodnoty

en: Open the measurement window.
cs: Otevřít okno s měřením.

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
cs: Zrušit současné měření a smazat měřící cestu.

en: Path Length
cs: Délka cesty

en: Selection Length
cs: Délka výběru

en: Selection Area
cs: Plocha výběru

en: Selection Radius
cs: Poloměr výběru

en: Angle
cs: Úhel

en: Angle between two selected Nodes
cs: Úhel mezi dvěma zvolenými uzly

en: Layer to make measurements
cs: Vrstva pro prováděná měření

en: measurement mode
cs: Režim měření

en: Measurements
cs: Měření

en: Merge overlap
cs: Sloučit překrytí

en: Merge overlap of ways.
cs: Sloučit překrytí cest.

en: Merge Overlap (combine)
cs: Sloučení překryvu (spojení)

en: Michigan Left
cs: Michiganské odbočení vlevo

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways.
cs: Přidat zákaz odbočení vlevo pro sadu 4 nebo 5 cest.

en: Please select 4 or 5 ways to assign no left turns.
cs: Prosím vyberte 4 nebo 5 cest na přiřazení zákazu odbočení vlevo.

en: Please select 4 ways that form a closed relation.
cs: Prosím označte 4 cesty, které tvoří uzavřenou relaci.

en: Unable to order the ways. Please verify their directions
cs: Nelze uspořádat cesty. Prosím, zkontrolujte jejich směry

en: Create Michigan left turn restriction
cs: Vytvořit zákaz Michiganského odbočení vlevo

en: Unable to find via nodes. Please check your selection
cs: Nenalezeny průjezdní uzly (via). Prosím zkontrolujte svůj výběr.

en: About Plugin
cs: O doplňku

en: Native password manager plugin
cs: Doplněk Native password manager

en: No native password manager could be found!
cs: Nebyl nalezen žádný správce hesel!

en: Depending on your Operating System / Distribution, you may have to create a default keyring / wallet first.
cs: Možná si budete muset, v závislosti na vašem operačním systému/distribuci, nejdříve vytvořit peněženku nebo kroužek na hesla.

en: No thanks, use JOSM''s plain text preferences storage
cs: Ne, děkuji, použij uložení hesel do JOSM v čitelné formě

en: Found sensitive data that is still saved in JOSM''s preference file (plain text).
cs: Nalezeny citlivé údaje, které jsou uloženy v souboru nastavení JOSM v čitelné formě.

en: Transfer to password manager and remove from preference file
cs: Přesunout do správce hesel a odebrat ze souboru s nastaveními

en: No, just keep it
cs: No, nechat to tak

en: Close the dialog and discard all changes
cs: Zavřít okno a zahodit všechny změny

en: Proceed and go to the next page
cs: Udělat to a jít na další stranu

en: Finish
cs: Dokončit

en: Confirm the setup and close this dialog
cs: Potvrdit nastavení a zavřít dialogové okno

en: JOSM/OSM API/Username
cs: JOSM/OSM API/Uživatelské jméno

en: JOSM/OSM API/Password
cs: JOSM/OSM API/Heslo

en: {0}/Username
cs: {0}/Uživatelské jméno

en: {0}/Password
cs: {0}/Heslo

en: JOSM/Proxy/Username
cs: JOSM/Proxy/Uživatelské jméno

en: JOSM/Proxy/Password
cs: JOSM/Proxy/Heslo

en: Native Password Manager Plugin
cs: Doplněk Native Password Manager

en: The username and password is protected by {0}.
cs: Uživatelské jméno a heslo jsou chráněny {0}.

en: username
cs: uživatelské jméno

en: password
cs: heslo

en: proxy username
cs: uživatelské jméno proxy

en: proxy password
cs: heslo proxy

en: oauth key
cs: oauth klíč

en: oauth secret
cs: oauth heslo

en: <br><strong>Warning:</strong> There may be sensitive data left in your preference file. ({0})
cs: <br><strong>Pozor!</strong> Citlivá data mohou stále být uložena v čitelné formě v souboru s nastavením. ({0})

en: Save user and password ({0})
cs: Uložení uživatelského jména a hesla ({0})

en: Plain text, JOSM default
cs: Čitelný text, výchozí volba JOSM

en: Use {0}
cs: Použít {0}

en: Encrypt data with Windows logon credentials
cs: Zakódovat údaje s přihlašovacími údaji Windows

en: The native password manager plugin detected {0} on your system.
cs: Doplněk Native Password Manager našel ve vašem systému {0}.

en: OSM Server Files o5m compressed
cs: Soubory OSM Server o5m komprimované

en: Invalid changeset id: {0}
cs: Neplatné id sady změn: {0}

en: Invalid timestamp: {0}
cs: Neplatný časový údaj: {0}

en: wrong header byte
cs: chybný bajt hlavičky

en: Reading was canceled at file offset {0}
cs: Čtení bylo zrušeno na pozici souboru {0}

en: unsupported header
cs: nepodprorovaná hlavička

en: Reading OSM data...
cs: Načítaní dat OSM...

en: Import was canceled
cs: Import byl zrušen

en: Split by municipality
cs: Rozdělit dle samosprávných obcí

en: Split this data by municipality (admin_level=8).
cs: Rozdělit tato data podle samosprávných obcí (admin_level=8).

en: Split by sector
cs: Rozdělit dle sektorů

en: Split this data by sector (admin_level=10).
cs: Rozdělit tato data podle sektorů (admin_level=10).

en: Split by neighbourhood
cs: Rozdělit dle částí obce

en: Split this data by neighbourhood (admin_level=11).
cs: Rozdělit tato data dle částí obce (admin_level=11).

en: Download open data
cs: Stáhnout otevřená data

en: License URL not available: {0}
cs: Není k dispozici URL licence: {0}

en: OpenData preferences
cs: Nastavení OpenData

en: License Agreement
cs: Licenční ujednání

en: Accept
cs: Přijmout

en: Refuse
cs: Odmítnout

en: I understand and accept these terms and conditions
cs: Rozumím a přijímám tyto podmínky a ujednání

en: View the full text of this license
cs: Zobrazit celý text této licence

en: I refuse these terms and conditions. Cancel download.
cs: Odmítám tyto podmínky a ujednání. Zrušit stahování.

en: Module bundled with opendata plugin
cs: Moduly zahrnuté v doplňku opendata

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available modules.
cs: Prosím, klikněte na <strong>Stáhnout seznam</strong>, aby se stáhl a zobrazil seznam všech dostupných modulů.

en: The following module has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} modules have been downloaded <strong>successfully</strong>:
cs[0]: Následující modul byl <strong>úspěšně</strong> stažen:
cs[1]: Následující {0} moduly byly <strong>úspěšně</strong> staženy:
cs[2]: Následujících {0} modulů bylo <strong>úspěšně</strong> staženo:

en: Downloading the following module has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} modules has <strong>failed</strong>:
cs[0]: Stahování následujícího modulu bylo <strong>neúspěšné</strong>:
cs[1]: Stahování následujících {0} modulů bylo <strong>neúspěšné</strong>:
cs[2]: Stahování následujících {0} modulů bylo <strong>neúspěšné</strong>:

en: Search:
cs: Hledat:

en: Modules
cs: Moduly

en: Accept the new module sites and close the dialog
cs: Přijmout nové weby s moduly a zavřít dialog

en: Configure Module Sites
cs: Nastavení webů s moduly

en: Download the list of available modules
cs: Stáhnout seznam dostupných modulů

en: Update modules
cs: Aktualizovat moduly

en: Update the selected modules
cs: Aktualizovat vybrané moduly

en: Please restart JOSM to activate the downloaded modules.
cs: Restartujte, prosím, JOSM, aby se aktivovaly stažené moduly.

en: All installed modules are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
cs: Všechny nainstalované moduly jsou aktuální. JOSM nemusí stahovat novější verze.

en: Modules up to date
cs: Aktuální moduly

en: Configure the list of sites where modules are downloaded from
cs: Nastavit seznam webů, odkud jsou stahovány moduly

en: Add Open Data Module description URL.
cs: Přidat URL s popisem modulu Open Data.

en: Edit Open Data Module description URL.
cs: Upravit URL s popisem modulu Open Data.

en: Open Data Module description URL
cs: Otevřít URL s popisem modulu Open Data.

en: Download OSM data corresponding to the current data set.
cs: Stáhnout data z OSM odpovídající aktuální datové sadě.

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
cs: Přidá vybrané prvky na mapě do výběru výše.

en: Diff
cs: Rozdíl

en: Perform diff between current data set and existing OSM data.
cs: Porovnat aktuální datovou sadu a data na serveru OSM.

en: Tools
cs: Nástroje

en: Open tools menu for this data.
cs: Otevřít menu nástrojů pro tato data.

en: Open the OpenData window.
cs: Otevřít panel OpenData

en: Raw data
cs: Nezpracovaná data

en: OpenData Preferences
cs: Nastavení OpenData

en: A special handler for various Open Data portals<br/><br/>Please read the Terms and Conditions of Use of each portal<br/>before any upload of data loaded by this plugin.
cs: Speciální doplněk pro právi s různými portály Open Data<br/><br/>Přečtěte si, prosím, podmínky použití na každém z portálů,<br/>než začnete na server ukládat jakákoliv data načtená tímto doplňkem.

en: General settings
cs: Obecná nastavení

en: Import only raw data (i.e. do not add/delete tags or replace them by standard OSM tags)
cs: Importovat pouze surová data (tedy nepřidávat/nemazat značky ani je nenahrazovat standardními značkami OSM)

en: Overpass API server used to download OSM data
cs: Overpass API server, ze kterého se stahují OSM data

en: XAPI server used to download OSM data when Overpass API is not available
cs: XAPI server, ze kterého se stahují OSM data, když není k dispozici Overpass API

en: Download modules
cs: Stáhnout moduly

en: View summary
cs: Zobrazit shrnutí

en: View full text
cs: Zobrazit celý text

en: ''Lambert CC 9 zones'' coordinates found with different zone codes for X and Y:
cs: Souřadnice ''Lambertovy zóny CC9'' nalezeny s rozdílnými kódy zón u X a Y:

en: OpenData XML files
cs: XML soubory OpenData

en: File to load
cs: Soubor k načtení

en: 7Zip Files
cs: Soubory 7zip

en: Reading 7Zip file...
cs: Načítání souboru 7zip...

en: Zip Files
cs: zip soubory

en: Reading Zip file...
cs: Načítání souboru Zip...

en: Cannot transform to WGS84
cs: Nelze převést na WGS84

en: JOSM was unable to find a strict mathematical transformation between ''{0}'' and WGS84.<br /><br />Do you want to try a <i>lenient</i> method, which will perform a non-precise transformation (<b>with location errors up to 1 km</b>) ?<br/><br/>If so, <b>do NOT upload</b> such data to OSM !
cs: JOSM nebyl schopen najít přesnou matematickou transformaci mezi ''{0}'' a WGS84.<br /><br />Chcete zkusit <i>shovívavou</i> metodu, která poskytuje ne zcela přesné výsledky převodu (<b>s polohovou chybou až 1 km</b>) ?<br/><br/>Pokud ano, <b>nenahrávejte</b> tato data do OSM !

en: Try lenient method
cs: Zkusit shovívavou metodu

en: Loading shapefile ({0} features)
cs: Načítám shapefile ({0} prvků)

en: Unable to detect Coordinate Reference System.
    Would you like to fallback to ESPG:4326 (WGS 84) ?
cs: Nejsem schopen zjistit systém souřadnic.
    Chcete radši přepnout na ESPG:4326 (WGS 84)?

en: Warning: CRS not found
cs: Varování: nenalezen systém souřadnic

en: Unable to detect CRS !
cs: Nelze zjistit systém souřadnic!

en: GML files
cs: GML soubory

en: KML/KMZ files
cs: KML/KMZ soubory

en: MapInfo files
cs: MapInfo soubory

en: Shapefiles
cs: shp soubory

en: Unable to find a data store for file {0}
cs: Nelze najít úložiště dat souboru {0}

en: CSV files
cs: CSV soubory

en: ODS files
cs: ODS soubory

en: No valid coordinates have been found.
cs: Nebyly nalezeny použitelné souřadnice.

en: Invalid file. Bad length on line {0}. Expected {1} columns, got {2}.
cs: Nepoužitelný soubor. Špatný délka řádky {0}. Očekával jsem {1} sloupce, nalezl {2}.

en: XLS files
cs: XLS soubory

en: View OSM Wiki page
cs: Zobrazit stránky OSM Wiki

en: Launch browser to the OSM Wiki page of the selected data set
cs: Spustí internetový prohlížeč s adresou vedoucí na stránky OSM Wiki o vybrané datové sadě.

en: View Local Portal page
cs: Zobrazit stránku místního portálu

en: Launch browser to the local portal page of the selected data set
cs: Spustí prohlížeč na místní stranu portálu zvolené datové sady.

en: View National Portal page
cs: Zobrazit stránku národního portálu

en: Launch browser to the national portal page of the selected data set
cs: Spustí prohlížeč na národní stranu portálu zvolené datové sady.

en: View License
cs: Zobrazit licenci

en: Launch browser to the license page of the selected data set
cs: Spustí prohlížeč na stranu licence zvolené datové sady.

en: View License (summary)
cs: Zobrazit licenci (shrnutí)

en: Launch browser to the summary license page of the selected data set
cs: Spustí prohlížeč na stranu shrnutí licence zvolené datové sady.

en: View the license of the selected data set
cs: Zobrazit licenci zvolené datové sady

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
cs: Varování: Nemohu stáhnout modul ''{0}''. Neznám odkaz k jeho stažení. Stahování přeskakuji.

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
cs: Varování: Nemohu stáhnout modul ''{0}''. Jeho odkaz ke stažení ''{1}'' není platným URL. Stahování přeskakuji.

en: Downloading Module {0}...
cs: Stahuji modul {0}...

en: An error occurred in module {0}
cs: Došlo k chybě v modulu {0}

en: Last module update more than {0} days ago.
cs: Poslední aktualizace modulů proběhla před {0} dny.

en: Click to update the activated modules
cs: Kliknutím aktualizujete aktivované moduly

en: Click to skip updating the activated modules
cs: Kliknutím přeskočíte aktualizaci aktivních modulů

en: Skipping module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
cs: Přeskakuji aktualizaci modulů, poté co proběhl nastavený interval aktualizace. Automatická aktualizace při startu je zakázána.

en: Running module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
cs: Probíhá aktualizace modulů, poté co proběhl nastavený interval aktualizace. Automatická aktualizace při startu je zakázána.

en: Could not load module {0}. Delete from preferences?
cs: Nemohu načíst modul {0}. Mám ho vymazat z nastavení?

en: loading module ''{0}'' (version {1})
cs: načítám modul ''{0}'' (verze {1})

en: <html>Could not load module {0} because the module<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
cs: <html>Nemohu načíst modul {0}, protože jsem nenašel<br>hlavní třídu ''{1}'' modulu.<br>Vymazat ho z nastavení?</html>

en: Loading modules ...
cs: Načítám moduly...

en: Checking module preconditions...
cs: Kontroluji požadavky modulů...

en: Loading module ''{0}''...
cs: Načítám modul ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following module: | JOSM could not find information about the following modules:
cs[0]: JOSM nemůže najít informace o následujícím modulu:
cs[1]: JOSM nemůže najít informace o následujících modulech:
cs[2]: JOSM nemůže najít informace o následujících modulech:

en: The module is not going to be loaded. | The modules are not going to be loaded.
cs[0]: Tento modul nebude načten.
cs[1]: Tyto moduly nebudou načteny.
cs[2]: Tyto moduly nebudou načteny.

en: Updating the following module has failed: | Updating the following modules has failed:
cs[0]: Aktualizace tohoto modulu se nezdařila:
cs[1]: Aktualizace těchto modulů se nezdařila:
cs[2]: Aktualizace těchto modulů se nezdařila:

en: Module update failed
cs: Aktualizace modulu se nepodařila

en: Warning: failed to download module information list
cs: Varování: nepodařilo se stáhnout seznam informací o modulu

en: Disable module
cs: Zakázat modul

en: Click to delete the module ''{0}''
cs: Kliknutím smažete modul ''{0}''

en: Keep module
cs: Ponechat modul

en: Click to keep the module ''{0}''
cs: Kliknutím ponecháte modul ''{0}''

en: Warning: failed to delete outdated module ''{0}''.
cs: Varování: nepodařilo se smazat zastaralý modul ''{0}''.

en: Warning: failed to install module ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
cs: Varování: nepodařilo se nainstalovat modul ''{0}'' z dočasného souboru ''{1}''. Selhalo přejmenování.

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Modules to change it later)
cs: Již se neptat a pamatovat si mojí volbu (dá se později změnit v Nastavení->Moduly)

en: The module file ''{0}'' does not include a Manifest.
cs: Soubor modulu ''{0}'' neobsahuje manifest.

en: Invalid URL ''{0}'' in module {1}
cs: Nepoužitelné URL ''{0}'' v modulu {1}

en: <b>Module provided by an external source:</b> {0}
cs: <b>Modul je poskytován externím zdrojem:</b> {0}

en: Failed to create module information from manifest for module ''{0}''
cs: Nepodařilo se vytvořit informace o modulu z jeho manifestu ''{0}''

en: Illegal entry in module list.
cs: Neplatná položka v seznamu modulů.

en: Reading local module information..
cs: Načítám informace o místních modulech...

en: Processing module site cache files...
cs: Zpracovávám soubory keše webů s moduly...

en: Warning: Failed to scan file ''{0}'' for module information. Skipping.
cs: Varování: Nepodařilo se přečíst informace o modulu ze souboru ''{0}''. Přeskakuji.

en: Processing module site cache icon files...
cs: Zpracovávám soubory ikonek keše webů s moduly...

en: Processing module files...
cs: Zpracovávám soubory modulů...

en: Download module list...
cs: Stahuji seznam modulů...

en: Downloading module list from ''{0}''
cs: Stahuji seznam modulů z ''{0}''

en: Warning: failed to create module directory ''{0}''. Cannot cache module list from module site ''{1}''.
cs: Varování: nepodařilo se vytvořit adresář modulů ''{0}''. Nemohu kešovat seznam modulů z webu ''{1}''.

en: Writing module list to local cache ''{0}''
cs: Zapisuji seznam modulů do místní keše ''{0}''

en: Parsing module list from site ''{0}''
cs: Procházím seznam modulů z webu ''{0}''

en: Failed to parse module list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
cs: Nepodařilo se projít seznam modulů z webu ''{0}''. Web přeskakuji. Došlo k výjimce: {1}

en: Processing module list from site ''{0}''
cs: Zpracovávám seznam modulů z webu ''{0}''

en: Open Visible...
cs: Otevřít viditelné...

en: Open only files that are visible in current view.
cs: Otevřít pouze soubory, které jsou viditelné v tomto pohledu.

en: No view open - cannot determine boundaries!
cs: Není otevřen žádný pohled - nelze určit hranice!

en: Unknown file extension: {0}
cs: Neznámá přípona souboru: {0}

en: Parsing file "{0}" failed
cs: Parsování souboru "{0}" selhalo

en: Copy: {0}
cs: Kopírovat: {0}

en: and
cs: a

en: Open in browser {0}
cs: Otevřít v prohlížeči {0}

en: OpenStreetMap obj info
cs: Informace o objektu OpenStreetMap

en: Open OpenStreetMap obj info window
cs: Otevřít okno s informacemi o objektu OpenStreetMap

en: Object Id
cs: Identifikátor objektu

en: Version
cs: Verze

en: Images
cs: Obrázky

en: OSM Server Files pbf compressed
cs: soubory OSM serveru zkomprimované v pbf

en: Download PBF
cs: Stáhnout PBF

en: Invalid DenseNodes key/values table
cs: Nepoužitelná tabulka klíče/hodnot DenseNodes

en: Canceled: Waiting for reader to react
cs: Zrušeno: čekám na reakci při načítání

en: Transform error: Min X must be smaller than max
cs: Chyba transformace: Minimální X musí být menší, než maximální

en: Transform error: Min Y must be smaller than max
cs: Chyba transformace: Minimální Y musí být menší, než maximální

en: Transform error: Points too close
cs: Chyba transformace: Body jsou příliš blízko

en: Transform error: Unsupported variant.
cs: Chyba transformace: Nepodporovaná varianta

en: Transform error: Unsupported orientation
cs: Chyba transformace: Nepodporovaná orientace

en: X-value of bottom left reference point
cs: Hodnota X levého spodního referenčního bodu

en: Y-value of bottom left reference point
cs: Hodnota Y levého spodního referenčního bodu

en: East-value of bottom left reference point
cs: Východní hodnota levého spodního referenčního bodu

en: North-value of bottom left reference point
cs: Severní hodnota levého spodního referenčního bodu

en: Get from Preview
cs: Získat z náhledu

en: Select a single node from preview
cs: Vyberte jeden uzel z náhledu

en: X-value of top right reference point
cs: Hodnota X pravého horního referenčního bodu

en: Y-value of top right  reference point
cs: Hodnota Y pravého horního referenčního bodu

en: East-value of top right reference point
cs: Východní hodnota pravého horního referenčního bodu

en: North-value of top right reference point
cs: Severní hodnota pravého horního referenčního bodu

en: Check Placement
cs: Zkontrolujte umístění

en: Bind to coordinates
cs: Svázat k souřadnicím

en: Top right (max) corner:
cs: Pravý horní (max) roh:

en: East:
cs: Východ:

en: North:
cs: Sever:

en: Bottom left (min) corner:
cs: Levý dolní (min) roh:

en: Please select exactly one node.
cs: Vyberte přesně jeden uzel.

en: Check numbers
cs: Zkontrolujte čísla

en: Projection of the PDF-Document
cs: Projekce dokumentu PDF

en: Projection:
cs: Projekce:

en: Show target
cs: Zobrazit cíl

en: Finished
cs: Hotovo

en: Load preview ...
cs: Načíst náhled ...

en: PDF preview:
cs: Náhled PDF:

en: PDF files
cs: PDF soubory

en: OSM files
cs: OSM soubory

en: Preparing
cs: Připravuje se

en: Could not parse color
cs: Nelze načíst barvu

en: Parsing file
cs: Načítám soubor

en: File not found.
cs: Soubor nenalezen.

en: Error while parsing: {0}
cs: Chyba při načítání: {0}

en: Removing parallel segments
cs: Odstraňuji rovnoběžné úseky

en: Joining nodes
cs: Spojuji uzly

en: Joining adjacent segments
cs: Spojuji sousedící úseky

en: Removing small objects
cs: Odstraňuji malé objekty

en: Removing large objects
cs: Odstraňuji velké objekty

en: Finalizing layers
cs: Finalizuji vrstvy

en: Building JOSM layer
cs: Buduji vrstvu JOSM

en: Postprocessing layer
cs: Vrstva následného zpracování

en: Saving to file.
cs: Ukládám do souboru.

en:  Writing to file
cs:  Zapisuji do souboru

en: Debug info
cs: Ladící informace

en: Merge close nodes
cs: Sloučit blízké uzly

en: Remove objects smaller than
cs: Odstranit objekty menší než

en: Remove objects larger than
cs: Odstranit objekty větší než

en: Only this color
cs: Pouze tuto barvu

en: Remove parallel lines
cs: Odstranit souběžné čáry

en: Take only first X paths
cs: Vzít pouze prvních X cest

en: Color/width change
cs: Změna barvy/šířky

en: Shape closed
cs: Útvar uzavřen

en: Single segments
cs: Jednotlivé úseky

en: Orthogonal shapes
cs: Pravoúhlé útvary

en: Import settings
cs: Nastavení importu

en: Max distance:
cs: Max. vzdálenost:

en: Introduce separate layers for:
cs: Vložit oddělené vrstvy pro:

en: Import PDF file
cs: Import PDF souboru

en: Import PDF file.
cs: Import PDF souboru.

en: Extended
cs: Rozšířené

en: User Interface
cs: Uživatelské rozhraní

en: Interactions:
cs: Interakce:

en: Processing defaults
cs: Zpracovávám výchozí nastavení

en:  {0} objects so far
cs:  zatím {0} objektů

en: Parsing PDF
cs: Načítám PDF

en: Encrypted documents not supported.
cs: Šifrované dokumenty nejsou podporovány.

en: The PDF file must have exactly one page.
cs: PDF soubor musí mít právě jednu stránku.

en: Write coordinates to image header
cs: Zapsat souřadnice do hlavičky obrázku

en: Write position information into the exif header of the following files:
cs: Zapíše informaci o poloze do hlavičky EXIF u následujících souborů:

en: The file "{0}" can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported.
cs: Soubor "{0}" nelze aktualizovat. Podporovány jsou pouze obrázky JPEG a TIFF.

en: {0} file can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported. | {0} files can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported.
cs[0]: "{0}" soubor nelze aktualizovat. Podporovány jsou pouze obrázky JPEG a TIFF.
cs[1]: "{0}" soubory nelze aktualizovat. Podporovány jsou pouze obrázky JPEG a TIFF.
cs[2]: "{0}" souborů nelze aktualizovat. Podporovány jsou pouze obrázky JPEG a TIFF.

en: Warning: Some metadata in TIFF files may be lost. Always keep a backup!
cs: Varování: Některá metadata v souborech TIFF mohou být ztracena. Vždy mějte zálohu!

en: settings
cs: nastavení

en: keep backup files
cs: zachovat záložní soubory

en: change file modification time:
cs: čas poslední změny souboru:

en: to gps time
cs: podle času GPS

en: to previous value (unchanged mtime)
cs: na předchozí hodnotu (nezměněný čas)

en: Photo Geotagging Plugin
cs: Doplněk Photo Geotagging

en: Proceed
cs: Pokračovat

en: The GPS tag could not be added to the following file because there is not enough free space in the EXIF section: | The GPS tag could not be added to the following files because there is not enough free space in the EXIF section:
cs[0]: Značku GPS nelze do následujícího souboru přidat, protože v sekci EXIF není dostatek volného místa:
cs[1]: Značku GPS nelze do následujících souborů přidat, protože v sekci EXIF není dostatek volného místa:
cs[2]: Značku GPS nelze do následujících souborů přidat, protože v sekci EXIF není dostatek volného místa:

en: ({0} more file) | ({0} more files)
cs[0]: ({0} další soubor)
cs[1]: ({0} další soubory)
cs[2]: ({0} dalších souborů)

en: This can likely be fixed by rewriting the entire EXIF section, however some (rare) unknown tags may get lost in the process.<br>Would you like to proceed anyway?
cs: Lze to asi opravit přepsání celé sekce EXIF, ale během tohoto procesu mohou být ztraceny některé zřídkavé tagy.<br>Chcete i tak pokračovat?

en: Writing position information to image files...
cs: Zápis informací o poloze do souborů s obrázky…

en: Retry
cs: Opakovat

en: Unable to process file ''{0}'':
cs: Nelze zpracovat soubor ''{0}'':

en: Writing position information to image files... Estimated time left: {0}
cs: Zapisuji informace o poloze do obrázkových souborů... Odhadem zbývá: {0}

en: Could not read mtime.
cs: Nelze přečíst čas modifikace.

en: Could not write mtime.
cs: Nelze zapsat čas modifikace.

en: File could not be deleted!
cs: Soubor nemohl být smazán!

en: Could not rename file!
cs: Nepovedlo se přejmenování souboru!

en: Could not rename file {0} to {1}!
cs: Nelze přejmenovat soubor {0} na {1}!

en: <html><h3>There are old backup files in the image directory!</h3>
cs: <html><h3>Existují staré zálohy souborů v adresáři obrázků!</h3>

en: Override old backup files?
cs: Přepsat staré záložní soubory?

en: Keep old backups and continue
cs: Ponechat staré zálohy a pokračovat

en: Override
cs: Předefinovat

en: Could not delete temporary file!
cs: Nepodařilo se smazat dočasný soubor!

en: Test failed: Could not read mtime.
cs: Test selhal: nelze přečíst čas modifikace.

en: Test failed: Could not write mtime.
cs: Test selhal: nelze zapsat čas modifikace.

en: Adjust photos
cs: Upravit fotografie

en: Move and position photos
cs: Posunout a polohovat fotografie

en: Click+drag photo, control+alt+click to position photo, control+click to set direction.
cs: Klik+táhnout fotku, Ctrl+Alt+klik pro polohování fotky, Ctrl+klik pro nastavení směru.

en: Please load some photos.
cs: Načtěte prosím nějaké fotografie.

en: Edit photo GPS data
cs: Upravit údaje GPS fotografie

en: Edit GPS data of selected photo.
cs: Opravit GPS údaje vybrané fotografie

en: Edit Photo GPS Data
cs: Upravit údaje GPS fotografie

en: (Empty values delete the according fields.)
cs: (Prázdné hodnoty vymažou odpovídající pole.)

en: coordinates
cs: souřadnice

en: Latitude and longitude
cs: Zeměpisná šířka a délka

en: altitude
cs: nadmořská výška

en: Altitude:
cs: Nadmořská výška :

en: speed
cs: rychlost

en: positive number or empty
cs: kladné číslo nebo prázdné

en: Speed:
cs: Rychlost:

en: direction
cs: směr

en: range -360.0 .. 360.0, or empty
cs: rozsah -360.0 .. 360.0, nebo prázdné

en: Direction:
cs: Směr:

en: Edit coordinates in separate editor
cs: Upravit souřadnice v samostatném editoru

en: Edit Image Coordinates
cs: Upravit souřadnice obrázku

en: Undo changes made in this dialog
cs: Vrátit zpět změny provedené v tomto okně

en: Reload GPS data from image file
cs: Znovu nahrát data GPS z obrázku

en: New layer for untagged images
cs: Nová vrstva pro neoznačené obrázky

en: Untagged Images
cs: Neoznačené obrázky

en: Connecting server
cs: Připojuji se k serveru

en: Data not available.
cs: Data nejsou dostupná.

en: Automatically detect the module
cs: Automaticky detekovat modul

en: Point information settings
cs: Nastavení informací o bodu

en: Settings for the point information plugin.
cs: Nastavení pro doplněk informací o bodu.

en: Try to guess the appropriate module from the location. If it fails, use the module selected below.
cs: Zkusit uhádnout vhodný modul podle polohy. Selže-li to, použít modul vybraný níže.

en: The module called to get the point information.
cs: Modul, který byl použit pro získání informací o bodu.

en: Module
cs: Modul

en: Add new address point
cs: Přidat nový uzel s adresou

en: Tags copied to clipboard.
cs: Značky zkopírovány do schránky.

en: New address point added.
cs: Přidán nový uzel s adresou.

en: Download Osmosis poly
cs: Stáhnout Osmosis poly

en: Data contains unclosed ways.
cs: Data obsahují neuzavřejné cesty.

en: Reading polygon filter file...
cs: Načítám soubor polygon filter...

en: Error reading poly file: {0}
cs: Chyba při načítání poly souboru: {0}

en: The file must begin with a polygon name
cs: Soubor musí začínat názvem polygonu

en: Empty line in coordinate section
cs: Prázdný řádek v sekci souřadnic

en: There are less than 2 points in an area
cs: Ploch má méně než dva body

en: Found coordinates ''{0}'' instead of name
cs: Namísto názvu nalezeny souřadnice ''{0}''

en: Invalid coordinates were found: {0}, {1}
cs: Nalezeny nepoužitelné souřadnice: {0}, {1}

en: {0} points were outside world bounds and were moved
cs: {0} bodů leželo za hranicemi světa a byly posunuty

en: Unable to parse {0} as a number
cs: Nelze přečíst {0} jako číslo

en: A polygon coordinate line must contain exactly 2 numbers
cs: Řádek souřadnice polygonu musí obsahovat přesně dvě čísla

en: Osmosis polygon filter files
cs: Soubory Osmosis polygon filter

en: Print...
cs: Vytisknout...

en: Print the map
cs: Vytisknout mapu

en: Print the Map
cs: Vytisknout mapu

en: Printer
cs: Tiskárna

en: Media
cs: Médium

en: Printer settings
cs: Nastavení tiskárny

en: Scale
cs: Měřítko

en: Resolution
cs: Rozlišení

en: Map information
cs: Informace o mapě

en: Map Preview
cs: Náhled mapy

en: Zoom To Page
cs: Celá stránka

en: Zoom To Actual Size
cs: Skutečná velikost

en: Print
cs: Vytisknout

en: Printing has been cancelled.
cs: Tisk byl zrušen.

en: Printing stopped
cs: Tisk byl zastaven

en: Printing has failed.
cs: Tisk selhal.

en: Railway stop
cs: Železniční zastávka

en: Railway station
cs: Železniční stanice

en: Bus station
cs: Autobusové nádraží

en: Name (en.)
cs: Anglický název

en: Long distance
cs: Dálkový

en: Regional
cs: Regionální

en: City transport
cs: Doprava ve městě

en: High speed
cs: Vysokorychlostní

en: Customize stop
cs: Přizpůsobit zastávku

en: Public Transport: {0}
cs: Veřejná doprava: {0}

[ctx: menu]
en: Public Transport
cs: Hromadná doprava

en: Download incomplete route relation members
cs: Stáhnout nekompletní členy relace route

en: Include stop_area tests
cs: Zahrnout testy stop_area

en: Replace Membership
cs: Nahradit členství

en: Split way
cs: Rozdělit cestu

en: What do you want the segment to be?
cs: Čím se má segment stát?

en: Edge Selection
cs: Výběr okraje

en: The selected node is not a stop position for public transport!
cs: Zvolený uzel není místem zastavení hromadné dopravy!

en: Extract node from line
cs: Vyjme uzel z cesty

en: Fixing errors …
cs: Oprava chyb…

en: Unable to connect to {0}
cs: Připojení k {0} se nezdařilo.

en: Incomplete relations
cs: Neúplné relace

en: ''from''={0}.
    Change it to
    ''{1}''
     instead?
cs: ''from''={0}.
    Změnit na
    ''{1}''?

en: ''to''={0}.
    Change it to
    ''{1}''
     instead?
cs: ''to''={0}.
    Změnit na
    ''{1}''?

en: Change name to
    ''{0}''
    ?
cs: Změnit název na
    ''{0}''
    ?

en: This stop has been removed
cs: Tato zastávka byla odstraněna

en: The relation has incomplete members. Do you want to download them and continue with the sorting?
cs: Relace obsahuje nekompletní členy. Chcete je stáhnout a pokračovat v třídění?

en: Incomplete Members
cs: Nekompletní členy

en: Split Roundabout
cs: Rozdělit kruhový objezd

en: Do you want to make the roundabout round?
cs: Chcete udělat kruhový objezd kulatým?

en: Roundabout round
cs: Zakulatit kruhový objezd

en: The roundabout is not directly connected to either of the previous or next way in the relation
cs: Kruhový objezd není přímo připojen k předchozí či následující cestě v relaci

en: Error in roundabout
cs: Chyba na kruhovém objezdu

en: Remove roundabout from relations
cs: Odebrat kruhov objezd z relací

en: Entire area
cs: Celá oblast

en: Close the options
cs: Zavřít volby

en: Remove ways
cs: Odebrat cesty

en: Do not remove ways
cs: Neodstraňujte cesty

en: Skip
cs: Přeskočit

en: Download started: {0}
cs: Stahování zahájeno: {0}

en: Download finished: {0}
cs: Stahování dokončeno: {0}

en: Bicycle and foot routes Tests
cs: Testy tras pro jízdní kola a pěší

en: PT: Stop_position is not part of a way
cs: VD: Místo zastavení není na cestě

en: PT: Platform should not be part of a way
cs: VD: Nástupiště by nemělo být částí cesty

en: PT: Stop position or platform is not part of a stop area relation
cs: VD: Zastávka nebo nástupiště není součástí relace stop area

en: PT_Assistant Message
cs: Zpráva Asistenta VD

en: Public Transport Assistant tests
cs: Public Transport Assistant testy

en: Check if route relations are compatible with public transport version 2
cs: Kontroluje, zda relace route jsou kompatibilní se schématem veřejné dopravy verze 2

en: PT: Relation member roles do not match tags
cs: VD: Role členů relace neodpovídají značkám

en: Fix error
cs: Opravit chybu

en: PT: dummy test warning
cs: VD: varování testovacího testu

en: PT: Route needs to be sorted, found tag fixme:relation=order members
cs: VD: Trasu je potřeba seřadit, nalezena značka fixme:relation=order members

en: PT: Route contains a gap that can be fixed by sorting
cs: VD: Trasa obsahuje mezeru, kterou lze zcelit seřazením.

en: PT: Route gaps can decrease by sorting members. Further validations will be required
cs: VD: Mezery v trasách lze snížit seřazením členů. Bude ovšem potřeba výsledek zkontrolovat.

en: PT: Route gap can be closed by adding a single way
cs: VD: Mezeru v trase lze zacelit přidání jedné cesty

en: PT: The name of the first stop does not match the "from" tag of the route relation
cs: VD: Název první zastávky neodpovídá značce "from" relace trasy

en: PT: The name of the last stop does not match the "to" tag of the route relation
cs: VD: Název poslední zastávky neodpovídá značce "to" relace trasy

en: PT: The first stop of the route does not match the first way
cs: VD: První zastávka trasy neodpovídá první cestě

en: PT: The last stop of the route does not match the last way
cs: VD: Poslední zastávka neopdovídá poslední cestě

en: PT: Route should start and end with a stop_position
cs: VD: Trasa by měla začínat a končit stop_position

en: PT: First or last way needs to be split
cs: VD: První nebo poslední cesta by měla být rozdělena

en: PT: Stop not served
cs: VD: Zastávka není obsluhována

en: PT: Problem in the route segment with no automatic fix
cs: VD: Problém se segmentem trasy s žádnou automatickou opravou

en: PT: Problem in the route segment with one automatic fix
cs: VD: Problém se segmentem trasy s jednou automatickou opravou

en: Warning: the displayed fix variants are based on less strict criteria
cs: Varování: zobrazené varianty oprav jsou založené na méně striktních kritériích

en: Type letter to select the fix variant or press Escape for no fix
cs: Stiskněte písmeno pro volbu opravy, nebo stiskněte Escape pro opuštění bez oprav

en: PT: Stop area relation has no stop position
cs: VD: Relace stop area nemá žádnou zastávku

en: PT: Stop area relation has no platform
cs: VD: Relace stop area nemá nástupiště

en: PT: Route relations of stop position(s) and platform(s) of stop area members diverge
cs: VD: Relace route zastávky a nástupiště zastávky divergují

en: PT: Route type does not match the type of the road it passes on
cs: VD: Typ trasy neodpovídá typu silnice, po které vede

en: PT: Road is under construction
cs: VD: Silnice je ve výstavbě

en: PT: Route passes a oneway road in the wrong direction
cs: VD: Trasa probíhá jednosměrkou ve špatném směru

en: Distance between stops
cs: Vzdálenost mezi zastávkami

en: A valid public_transport:version=2 route is required
cs: Je vyžadována platná trasa public_transport:version=2

en: Invalid selection
cs: Neplatný výběr

en: Public transport routes
cs: Trasy veřejné dopravy

en: Toggle direction arrows
cs: Přepnout směrové šipky

en: Toggle reference labels
cs: Přepnout referenční štítky

en: Visualize public transport routes
cs: Vizualizovat trasy veřejné dopravy

en: Displays stops of selected public transport routes as graph
cs: Zobrazuje zastávky zvolených tras veřejné dopravy jako graf

en: Create Stops from GTFS ...
cs: Vytvořit zastávky z GTFS ...

en: Create Stops from a GTFS file
cs: Vytvořit zastávky z souboru GTFS

en: Select GTFS file (stops.txt)
cs: Vyberte soubor GTFS (stops.txt)

en: File "{0}" does not exist
cs: Soubor "{0}" neexistuje

en: IOException "{0}" occurred
cs: Nastala IOException "{0}"

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
cs: Nemáme žádnou datovou sadu. Zkuste stáhnout data ze serveru OSM, nebo otevřete soubor OSM.

en: No data found
cs: Nenalezena žádná data

en: The GTFS file was empty.
cs: Soubor GTFS byl prázdný.

en: [ID] {0}
cs: [id] {0}

en: Route patterns ...
cs: Vzory tras ...

en: Edit Route patterns for public transport
cs: Upravit vzory tras hromadné dopravy

en: Route Patterns
cs: Vzory tras

en: Overview
cs: Přehled

en: Itinerary
cs: Itinerář

en: Stops
cs: Zastávky

en: Existing route patterns:
cs: Již existující schémata cest:

en: Reflect
cs: Zvážit

en: Required tags:
cs: Požadované značky

en: Common tags:
cs: Běžné značky

en: Additional tags:
cs: Dodatečné značky

en: Add a new Tag
cs: Přidat novou značku

en: Name/Id
cs: Název/id

en: Find
cs: Najít

en: Mark
cs: Označit

en: Stops are possible on the
cs: Zastávky jsou

en: right hand side
cs: vpravo

en: left hand side
cs: vlevo

en: Maximum distance from route
cs: Maximální vzdálenost od trasy

en: Suggest Stops
cs: Navrhnout zastávky

en: Create Stops from GPX ...
cs: Vytvořit zastávky z GPX ...

en: Create Stops from a GPX file
cs: Vytvořit zastávky z GPX souboru

en: Select GPX file
cs: Zvolit soubor GPX

en: The GPX file contained no tracks or waypoints.
cs: Tento soubor GPX neobsahoval žádné trasy ani uzly tras.

en: moved
cs: posunuto

en: added
cs: přidáno

en: Public Transport: Enable GTFSStops
cs: Hromadná doprava: Povolit GTFS zastávky

en: Public Transport: Catch GTFS stops
cs: Hromadná doprava: Odchytit GTFS zastávky

en: skipped
cs: vynecháno

en: Public Transport: Disable GTFS
cs: Hromadná doprava: Zakázat GTFS

en: Public Transport: Join GTFS stops
cs: Hromadná doprava: Propojit GTFS zastávky

en: Public Transport: Change stop type
cs: Hromadná doprava: Změnit typ zastávky

en: Public Transport: Add track stop
cs: Hromadná doprava: Přidat zastávku

en: Public Transport: Delete track stop
cs: Hromadná doprava: Vymazat zastávku

en: Public Transport: Detach track stop list
cs: Veřejná doprava: Odpojit seznam zastávek

en: Public Transport: Edit track stop list
cs: Hromadná doprava: Upravit seznam zastávek

en: Public Transport: Relocate nodes in track stoplist
cs: Hromadná doprava: Přesunout uzly v seznamu zastávek

en: Public Transport: sort track stop list
cs: Hromadná doprava: seřadit seznam zastávek

en: Public Transport: Suggest stops
cs: Hromadná doprava: Navrhnout zastávky

en: Public Transport: Detach waypoints
cs: Veřejná doprava: Odpojit body trasy

en: Public Transport: Disable waypoints
cs: Veřejná doprava: Zakázat body trasy

en: Public Transport: Enable waypoints
cs: Veřejná doprava: Povolit body trasy

en: Public Transport: Edit waypoint name
cs: Hromadná doprava: Upravit název bodu trasy

en: Can''t parse a time from this string.
cs: Z tohoto řetězce nemohu načíst čas

en: Invalid value
cs: Neplatná hodnota

en: Create Stops from GTFS
cs: Vytvořit zastávky z GTFS

en: GTFS-Stops
cs: Zastávky-GTFS

en: Type of stops to add
cs: Typy zastávek k přidání

en: Time on your GPS device
cs: Čas na vašem přijímači GPS

en: Time on your stopwatch
cs: Čas na vašich stopkách

en: Time window
cs: Časová osa

en: Move Threshold
cs: Posunout práh

en: Catch
cs: Zachytit

en: Join
cs: Spojit

en: Create Stops from GPX
cs: Vytvořit zastávky podle GPX

en: Tracks in this GPX file:
cs: Trasy v tomto souboru GPX:

en: Detach
cs: Odpojit

en: implicit
cs: implicitní

en: State
cs: Stav

en: pending
cs: čekající

en: [incomplete]
cs: [nekompletní]

en: [empty way]
cs: [prázdná cesta]

en: [gap]
cs: [mezera]

en: Stopname
cs: Jméno zastávky

en:  [ID] {0}
cs:  [id] {0}

en: The GPX file doesn''t contain valid trackpoints. Please use a GPX file that has trackpoints.
cs: Soubor GPX neobsahuje použitelné trasové body. Zvolte, prosím, soubor GPS, který má trasové body.

en: GPX File Trouble
cs: Problém s GPX souborem

en: unnamed
cs: nepojmenováno

en: Filters
cs: Filtry

en: Choose Filter
cs: Vybrat filtr

en: JSlider initialization error. Make sure your meta-inf is correct.
cs: Chyba inicializace JSlider. Ujistěte se, že váš meta-inf je správně.

en: Image Filters
cs: Filtry obrázků

en: Filter Name
cs: Název filtru

en: Relation Toolbox
cs: Panel nástrojů relace

en: Open relation/multipolygon editor panel
cs: Otevřít panel editoru relací a multipolygonů

en: Specify role
cs: Určit roli

en: Change relation member roles to {0}
cs: Změnit role členů relace na {0}

en: Create administrative boundary relations
cs: Vytvořit relace administrativních hranic

en: Add tags boundary and admin_level to boundary relation ways
cs: Přidat značky boundary a admin_level na hraniční cesty relace

en: Move area tags from contour to relation
cs: Přesunout značky plochy z obrysových cest do relace

en: When moving tags, consider even non-repeating ones
cs: Při přesouvání značek brát v úvahu i ty neopakující se

en: Always split ways of neighbouring multipolygons
cs: Vždy rozdělit cesty sousedících multipolygonů

en: Change role
cs: Změnit roli

en: Enter role for selected members
cs: Zadejte roli pro zvolené členy

en: Relation Toolbox: {0}
cs: Panel nástrojů relací: {0}

en: another...
cs: jiné...

en: Add/remove members from the chosen relation
cs: Přidat/odebrat členy ze zvolené relace

en: Clear the chosen relation
cs: Vymazat zvolenou relaci

en: Create a multipolygon from selected objects
cs: Vytvořit multipolygon z vybraných objektů

en: Create multipolygons from rings
cs: Vytvořit multipolygon z kruhů

en: Move tags from ways to relation
cs: Přesunout značky z cest na relaci

en: Enter admin level and name for the border relation:
cs: Zadejte administrativní úroveň a název relace hranice:

en: Admin level
cs: Administrativní úroveň

en: Create a relation from selected objects
cs: Vytvořit relaci z vybraných objektů

en: Choose a type for the relation:
cs: Zvolte typ relace:

en: Delete relation
cs: Smazat relaci

en: Download incomplete members for the chosen relation
cs: Stáhnout nekompletní členy vybrané relaci

en: Download referrers
cs: Stáhnout odkazující objekty

en: Download referrers for the chosen relation and its members.
cs: Stáhnout odkazující objekty pro zvolenou relaci a její prvky.

en: Duplicate relation
cs: Duplikovat relaci

en: Open relation editor for the chosen relation
cs: Otevřít editor relace se zvolenou relací

en: Find a relation
cs: Najít relaci

en: Reconstruct polygon
cs: Rekonstruovat polygon

en: Reconstruct polygon from multipolygon relation
cs: Rekonstukce polygonu z relace multipolygon

en: Reconstruct polygons from relation {0}
cs: Rekonstruovat polygony z relace {0}

en: Reconstruct route
cs: Rekonstruovat trasu

en: Open relation wiki page
cs: Otevřít Wiki stránku o relaci

en: Select relation in main selection.
cs: Vybere relaci v hlavním výběru.

en: Fix roles of the chosen relation members
cs: Opravit úlohy vybraných členů relace

en: Complete multipolygon for way {0}
cs: Dokončit multipolygon u cesty {0}

en: Two rings are equal, and this must not be.
cs: Dva kruhy jsou shodné a k tomu nesmí dojít.

en: Multipolygon from rings
cs: Multipolygon z kruhů

en: Node without ''house'' role found
cs: Nalezen uzel bez role ''house''

en: Way without ''house'' or ''street'' role found
cs: Nalezena cesta bez role ''house'' nebo ''street''

en: Relation without ''house'' role found
cs: Nalezena relace bez role ''house''

en: Relation does not have name
cs: Relace není pojmenována

en: Relation has streets with different names
cs: Relace obsahuje ulice s různými názvy

en: fix associatedStreet relation
cs: opravit relaci Přiřazená ulice (associatedStreet)

en: Relation without ''subarea'' role found
cs: Nalezena relace bez role ''subarea''

en: Node without ''label'' or ''admin_centre'' role found
cs: Nalezen uzel bez role ''label'' nebo ''admin_centre''

en: Way without ''inner'' or ''outer'' role found
cs: Nalezena cesta bez role ''inner'' nebo ''outer''

en: Node without ''stop'' or ''platform'' role found
cs: Nalezen uzel bez role ''stop'' nebo ''platform''

en: Way platform without ''platform'' role found
cs: Nalezeno cesta nástupiště bez role ''platform''

en: Revert changeset fully
cs: Vrátit zpět celou sadu změn

en: Revert selection only
cs: Vrátit zpět pouze výběr

en: Revert selection and restore deleted objects
cs: Vrátit zpět výběr a obnovit smazané objekty

en: Revert changeset
cs: Vrátit zpět sadu změn

en: Revert
cs: Vrátit zpět

en: Enter the ID of the changeset that should be reverted
cs: Zadejte id sady změn, kterou chcete vrátit zpět.

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
cs: <html>Vyberte pro stažení dat do nové vrstvy.<br>Jinak budou data stažena do aktivní vrstvy.</html>

en: The current input is not a list of valid changeset IDs. Please enter one or more integer values > 0 or full changeset URLs.
cs: Zadané hodnoty nejsou seznamem platných ID sad změn. Zadejte, prosím, jedno nebo více celých kladných čísel, nebo celá URL sad změn.

en: Please enter one or more integer values > 0 or full changeset URLs.
cs: Zadejte, prosím, jedno nebo více celých kladných čísel, nebo celá URL sad změn.

en: Reverted changeset
cs: Vrácená sada změn

en: It is not allowed to revert changeset from {0}
cs: Není povoleno vracet zpět sady změn z {0}

en: Downloading history for {0} object | Downloading history for {0} objects
cs[0]: Stahuji historii {0} objektu
cs[1]: Stahuji historii {0} objektů
cs[2]: Stahuji historii {0} objektů

en: Unexpected data in changeset #{1}
cs: Nečekaná data v sadě změn #{1}

en: Missing merge target for {0}
cs: Chybějící cíl slučování u {0}

en: Checking coordinates of {0} node | Checking coordinates of {0} nodes
cs[0]: Kontroluji souřadnice {0} uzlu
cs[1]: Kontroluji souřadnice {0} uzlů
cs[2]: Kontroluji souřadnice {0} uzlů

en: Changeset {0}: {1}
cs: Sada změn {0}: {1}

en: Preparing history data...
cs: Připravuji historická data...

en: Remote Control has been asked to revert a changeset.
cs: Dálkové ovládání bylo požádáno o vrácení zpět sady změn

en: Reverting...
cs: Navracím...

en: This changeset has objects that are not present in current dataset.
    It is needed to download them before reverting. Do you want to continue?
cs: Tato sada změn zahrnuje objekty, které nejsou v současné datové sadě.
    Před vracením změn je potřeba je stáhnout. Chcete pokračovat?

en: Confirm
cs: Potvrdit

en: Revert was canceled
cs: Návrat k přechozímu stavu byl zrušen

en: Revert changesets
cs: Vrátit zpět sady změn

en: Reverting changeset {0}
cs: Vracím zpět sadu změn {0}

en: See {0}
cs: Viz {0}

en: Revert changeset {0}
cs: Vrátit zpět sadu změn {0}

en: Partially revert changeset {0}
cs: Částečně vrátit zpět sadu změn {0}

en: Roundabout Expander
cs: Rozšiřování kruhových objezdů

en: Road Sign Plugin
cs: Doplněk Road Sign

en: signs
cs: dopravní značky

en: Change Properties
cs: Změnit vlastnosti

en: Country preset:
cs: Předvolba země:

en: Show all signs
cs: Zobrazovat všechny dopravní značky

en: Show a selection of the most useful signs
cs: Zobrazovat výběr těch nejdůležitějších dopravních značek

en: custom
cs: vlastní

en: Belgium
cs: Belgie

en: Czech Republic
cs: Česká republika

en: Spain
cs: Španělsko

en: Germany
cs: Německo

en: Poland
cs: Polsko

en: Slovakia
cs: Slovensko

en: Roadsign tagging
cs: Dopravní značky

en: Add tags by clicking on road signs
cs: Přidejte značky kliknutím na dopravní značky

en: Roadsigns plugin: open dialog
cs: Doplněk Roadsigns: otevřít dialog

en: Could not read tagging preset source: ''{0}''
cs: Nepodařilo se načíst zdroj přednastavených značek: ''{0}''

en: Error parsing tagging preset from ''{0}'':
cs: Chyba při načítání přednastavených značek z ''{0}'':

en: Sign {0}
cs: Dopravní značka {0}

en: Additional sign {0}
cs: Doplňková dopravní značka {0}

en: routing active route
cs: naviguji aktivní trasou

en: routing inactive route
cs: naviguji neaktivní trasou

en: Routing
cs: Navigace

en: Click to add destination.
cs: Kliknutím přidáte cíl

en: Click and drag to move destination
cs: Kliknutím a přetažením posunete cíl

en: Click to remove destination
cs: Kliknutím odstraníte cíl

en: Open a list of routing nodes
cs: Otevřít seznam navigačních bodů

en: Add routing layer
cs: Přidat navigační vrstvu

en: Criteria
cs: Kritérium

en: Shortest
cs: Nejkratší

en: Fastest
cs: Nejrychlejší

en: Ignore oneways
cs: Ignorovat jednosměrky

en: Reverse route
cs: Obrátit cestu

en: Clear route
cs: Vymazat trasu

en: Reconstruct Graph
cs: Rekonstruovat graf

en: Routing Plugin Preferences
cs: Nastavení doplňku Routing

en: Configure routing preferences.
cs: Nastavení předvoleb navigace

en: Speed (Km/h)
cs: Rychlost (km/h)

en: Enter weight values
cs: Zadejte jednotky váhy

en: New value for {0}
cs: Nová hodnota pro {0}

en: Preference ''{0}'' missing. Cannot initialize SdsApi.
cs: Chybí předvolba ''{0}''. Nelze inicializovat SdsApi.

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Warning:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file. </p></body></html>
cs: <html><body><p class="warning-body"><strong>Varování:</strong> Heslo je uloženo nešifrovaně v souboru nastavení pro JOSM. </p></body></html>

en: Enter credentials for Separate Data Store API
cs: Zadejte přihlašovací údaje pro Separate Data Store API

en: Please enter the user name of your SDS account
cs: Zajdete, prosím, uživatelské jméno vašeho účtu SDS

en: Please enter the password of your SDS account
cs: Zajdete, prosím, heslo vašeho účtu SDS

en: Authenticating at the SDS API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
cs: Přihlášení k SDS API ''{0}'' selhalo. Zadejte, prosím, platné uživatelské jméno a heslo.

en: SDS data file
cs: Datový soubor SDS

en: Load...
cs: Nahrávám...

en: Load separate data store data from a file.
cs: Nahrát data o SDS ze souboru.

en: Loading files
cs: Načítají se soubory

en: Information about SDS.
cs: Informace o SDS.

en: About SDS...
cs: O SDS...

en: Open a preferences dialog for SDS.
cs: Otevřít okno předvoleb SDS.

en: Configures access to the Separate Data Store.
cs: Nastavit přístup k Separate Data Store.

en: The URL under which the SDS server can be contacted.
cs: URL, na kterém lze kontaktovat SDS server.

en: The user name at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
cs: Uživatelské jméno na serveru SDS. Musíte nejdříve vytvořit administrátorský účet SDS.

en: The password at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
cs: Heslo na serveru SDS. Musíte nejdříve vytvořit administrátorský účet SDS.

en: Tags beginning with this prefix are never saved to OSM, but to the SDS server only.
cs: Značky začínající tímto prefixem nebudou ukládány na OSM server, ale pouze SDS server.

en: SDS server URL
cs: URL SDS serveru

en: SDS username
cs: Uživatelské jméno pro SDS

en: SDS password
cs: Heslo pro SDS

en: Test credentials now
cs: Otestovat přihlašovací údaje

en: SDS tag prefix
cs: Prefix SDS značky

en: Connection successful.
cs: Spojení proběhlo úspěšně

en: Cannot connect to SDS server:
cs: Nemohu se připojit k serveru SDS:

en: Save...
cs: Uložit...

en: Save the current separate data store information to a file.
cs: Uložit informace o aktuálním odděleném úložišti dat (SDS) do souboru.

en: Save SDS file
cs: Uložit SDS soubor

en: No object selected
cs: Žádný vybraný objekt

en: Select only one object
cs: Vyberte pouze jeden objekt

en: Select a map object
cs: Vyberte objekt na mapě

en: Simplify Area
cs: Zjednodušit plochu

en: Delete unnecessary nodes from an area.
cs: Smazat nepotřebné uzly z plochy.

en: Yes, delete nodes
cs: Ano,smazat uzly

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
cs: Smazat uzly mimo staženou oblast dat

en: No, abort
cs: Ne, zrušit

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
cs[0]: Zvolená cesta má uzly mimo stahovanou oblast
cs[1]: Zvolené cesty mají uzly mimo stahovanou oblast
cs[2]: Zvolené cesty mají uzly mimo stahovanou oblast

en: Do you want to delete them anyway?
cs: Chcete je přesto smazat?

en: Delete nodes outside of data regions?
cs: Smazat uzly mimo oblast s daty?

en: average nearby nodes
cs: zprůměrovat blízké uzly

en: Node of the way (area) is removed if all of <u>Angle Weight</u>, <u>Area Weight</u> and <u>Distance Weight</u> are greater than 1. <u>Weight</u> is computed as <u>Value</u> / <u>Threshold</u>, where <u>Value</u> is one of <u>Angle</u>, <u>Area</u> and <u>Distance</u> computed from every three adjanced points of the way.<ul><li><u>Value</u> of <u>Angle</u> is angle in degrees on the second node</li><li><u>Value</u> of <u>Area</u> is area formed by triangle</li><li><u>Value</u> of the <u>Distance</u> is Cross Track Error Distance</li></ul>All three <u>Weight</u>s multiplied by its <u>Factor</u>s are summed and node of the lowest sum is removed first. Removal continues until there is no node to remove.Merge Nearby Nodes is another step of the simplification that merges adjanced nodes that are closer than <u>Threshold</u> meters.
cs: Uzel je z cesty (plochy) odstraněn, pokud všechny hodnoty <u>Váha úhlu</u>, <u>Váha plochy</u> a <u>Váha vzdálenosti</u> jsou větší než jedna. <u>Váha</u> je vypočítávána jako <u>Hodnota</u> / <u>Práh</u>, kde <u>Hodnota</u> je jedna z <u>Úhel</u>, <u>Plocha</u> a <u>Vzdálenost</u> vypočtena pro každé tři sousedící body cesty.<ul><li><u>Hodnota</u> <u>Úhlu</u> je úhel druhého uzlu ve stupních</li><li><u>Hodnota</u> <u>Plochy</u> je plocha obsažená trojúhelníkem</li><li><u>Hodnota</u> <u>Vzdálenosti</u> je vzdálenost Cross Track Error</li></ul>Všechny tři <u>Váhy</u>jsou vynásobeny jim odpovídajícími <u>Faktory</u> a sečteny. Uzel s nejnižším součtem je odstraněn jako první. Odstraňování pokračuje až nezůstane žádný uzel k odstranění. Sloučení blízkých uzlů je dalším krokem ve zjednodušovaní, který slučuje sousední uzly, které jsou blíže než <u>Práh</u> metrů.

en: Angle Threshold
cs: Práh úhlu

en: Angle Factor
cs: Práh úhlu

en: Area Threshold
cs: Práh plochy

en: Area Factor
cs: Faktor plochy

en: Distance Threshold
cs: Práh vzdálenosti

en: Distance Factor
cs: Faktor vzdálenosti

en: Merge Nearby Nodes Threshold
cs: Práh sloučení blízkých uzlů

en: Spline drawing
cs: Kreslení spline křivek

en: Draw a spline curve
cs: Nakreslit spline křivku

en: Spline goes outside of the world.
cs: Spline křivka vede mimo svět.

en: Add an existing node to spline: {0}
cs: Přidat existující uzel do spline křivky: {0}

en: Add a new node to spline: {0}
cs: Přidat nový uzel do spline křivky: {0}

en: Delete spline node {0}
cs: Smazat uzel spline křivky {0}

en: Finish spline
cs: Dokončit spline křivku

en: Splines
cs: Spline křivky

en: Spline drawing preferences
cs: Předvolby kreslení spline křivek

en: Curve steps
cs: Kroky křivky

en: Undelete node {0}
cs: Vzít zpět vymazání uzlu {0}

en: AutoSave LiveData
cs: Automatické ukládání LiveData

en: Save captured data to file every minute.
cs: Uložit zachycená data do souboru každou minutu

en: Error while exporting {0}: {1}
cs: Chyba při exportu {0}: {1}

en: Duplicate hotkey for button ''{0}'' - button will be ignored!
cs: Duplicitní klávesová zkratka u tlačítka ''{0}'' - tlačítko bude ignorováno!

en: SurveyorPlugin needs LiveGpsPlugin, but could not find it!
cs: Doplněk Surveyor potřebuje ke své činnosti doplněk LiveGPS, který ovšem nebyl nalezen!

en: Surveyor...
cs: Zeměměřič...

en: Open surveyor tool.
cs: Otevřít nástroj Surveyor.

en: Could not read surveyor definition: {0}
cs: Nemohu načíst geometrickou definici: {0}

en: Error parsing {0}: {1}
cs: Chyba při čtení {0}: {1}

en: Surveyor waypoint layer
cs: Vrstva trasových bodů doplňku Surveyor

en: {0} start
cs: {0} začátek

en: {0} end
cs: {0} konec

en: Waypoint Description
cs: Popis bodů

en: Edit tags
cs: Editovat značky

en: Launches the tag editor dialog
cs: Otevřít dialog editoru značek

en: JOSM Tag Editor Plugin
cs: Doplněk JOSM Tag Editor

en: Presets
cs: Předvolby

en: Highlight
cs: Výška

en: Group
cs: Skupina

en: Item
cs: Položka

en: Search:
cs: Hledání:

en: unexpected column number {0}
cs: neočekávané číslo sloupce {0}

en: Tagging Preset Tester
cs: Kontrola předvoleb značení

en: Open the tagging preset test tool for previewing tagging preset dialogs.
cs: Otevřít nástroj pro testovaní dialogů přednastavených značek.

en: You have to specify tagging preset sources in the preferences first.
cs: Je třeba zadat zdroje předvoleb v konfiguraci.

en: Enter housenumbers or amount of segments
cs: Zadejte čísla domů, nebo požadovaný počet úseků domu.

en: Terrace a house
cs: Řadové domy

en: Interpolation
cs: Interpolace

en: Lowest Number
cs: Nejnižší číslo

en: Lowest housenumber of the terraced house
cs: Nejnižší číslo domu v řadové zástavbě

en: Highest Number
cs: Nejvyšší číslo

en: List of Numbers
cs: Seznam čísel

en: add to existing associatedStreet relation
cs: přidat do existující relace přiřazené ulice (associatedStreet)

en: create an associatedStreet relation
cs: vytvořit relaci Přiřazená ulice (associatedStreet)

en: keep outline way
cs: zachovat obrysovou cestu

en: Street name:
cs: Jméno ulice:

en: Even/Odd
cs: Sudé/Liché

en: Lowest number
cs: Nejnižší číslo

en: Highest number
cs: Nejvyšší číslo

en: Lowest housenumber cannot be higher than highest housenumber
cs: Nejnižší číslo domu nemůže být vyšší než nejvyšší číslo domu

en: Housenumbers do not match odd/even setting
cs: Čísla domů neodpovídají nastavení "sudé/liché"

en: Segment must be a number greater 1
cs: Počet částí musí být vyšší než jedna

en: {0} must be greater than 0
cs: {0} musí být větší než 0

en: {0} is not a number
cs: {0} není číslo

en: Reverse a terrace
cs: Obrátit číslování řadových domů

en: Reverses house numbers on a terrace.
cs: Obrátit domovní čísla na řadě domů

en: Cannot reverse!
cs: Nelze otočit!

en: Reverse Terrace
cs: Obrátit číslování řadových domů

en: Terrace a building
cs: Rozdělit budovu na jednotlivé řadové domy

en: Creates individual buildings from a long building.
cs: Vytvoří jednotlivé budovy z dlouhého bloku budov.

en: Select a single, closed way of at least four nodes. (Optionally you can also select a street for the addr:street tag and a node to mark the start of numbering.)
cs: Zvolte jednu uzavřenou cestu, která má alespoň čtyři uzly. (Volitelně můžete zvolit také ulici se značkou addr:street a uzel, který označuje počátek číslování.)

en: Terrace
cs: Rozdělit na řadové domy

en: Todo list
cs: Seznam věcí k udělání

en: Open the todo list.
cs: Otevřít seznam věcík udělání.

en: Zoom to the selected item in the todo list.
cs: Zvětšit na vybranou položku v seznamu věcí k udělání.

en: Select all Unmarked and Zoom
cs: Zvolit všechny neoznačené a přiblížit

en: Select and zoom to all of the unmarked items in the todo list.
cs: Zvolit a přiblížit na všechny neoznačené položky v seznamu věcí k udělání.

en: Pass
cs: Průchod

en: Pass over element without marking it
cs: Přeskočit prvek bez jeho značení

en: Add the selected items to the todo list.
cs: Přidat zvolené položky do seznamu věcí k udělání.

en: Mark selected
cs: Označit vybrané

en: Mark element done
cs: Označit prvek jako hotový

en: Mark all
cs: Označit vše

en: Mark all items in the todo list as done.
cs: Označit všechny položky v seznamu věcí k udělání jako hotové.

en: Unmark all
cs: Odznačit vše

en: Unmark all items in the todo list that have been marked as done.
cs: Odznačit všechny položky v seznamu věcí k udělání, které byly označeny jako hotové.

en: Clear the todo list
cs: Vymazat seznam věcí k udělání

en: Remove all items (marked and unmarked) from the todo list.
cs: Odstranit všechny položky (označené i neoznačené) ze seznamu věcí k udělání.

en: Todo list {0}/{1} ({2}%)
cs: Seznam věcí k udělání {0}/{1} ({2}%)

en: Browse
cs: Prohlížet

en: Browse map with left button
cs: Prohlížet mapu levým tlačítkem

en: Merge objects nodes
cs: Sloučit uzly objektů

en: Tracer
cs: Trasovač

en: Tracer.
cs: Trasovač.

en: Tracing
cs: Trasování

en: Tracer building
cs: Tracer budov

en: An unknown error has occurred
cs: Došlo k neznámé chybě

en: Change tag {0} to {1}
cs: Změna značky {0} na {1}

en: The Tracer2Server version isn''t compatible with this plugin. Please download version {0} from
    {1}.
cs: Verze Tracer2Server není kompatibilní s tímto doplňkem. Stáhněte si, prosím, verzi {0} z
    {1}.

en: New version of Tracer2Server is available. For best results please upgrade to version {0}.
cs: Je k dispozici nová verze Tracer2Server. Doporučujeme vám aktualizovat na verzi {0}.

en: No set of parameter is active!
cs: Není aktivní žádná sada parametrů!

en: Select parameter
cs: Zvolit parametr

en: Tracer2: add a way with {0} points
cs: Tracer2: přidána cesta s {0} uzly

en: Tracer2: modify way to {0} points
cs: Tracer2: cesta změněna na {0} bodů

en: Tracer2 error
cs: Tracer2 chyba

en: Parameter for server request
cs: Parametry požadavku na server

en: Resolution:
cs: Rozlišení:

en: Mode:
cs: Režim:

en: Threshold:
cs: Prahová hodnota:

en: Points per circle:
cs: Bodů na kružnici:

en: Tag:
cs: Značka:

en: Preferred values:
cs: Upřednostňované hodnoty:

en: Delete parameter "{0}"?
cs: Vymazat parametr "{0}"?

en: Add new
cs: Přidat nové

en: Add predefined
cs: Přidat přednastavené

en: Select predefined parameter
cs: Vybrat přednastavené parametry

en: Modify list of parameter for server request.
cs: Změnit seznam parametrů požadavku na server.

en: Parameter:
cs: Parametr:

en: Tracer2Server isn''t running. Please start the Server.
    If you don''t have the server, please download it from
    {0}.
cs: Tracer2Server není spuštěn. Spusťte, prosím, server.
    Pokud server nemáte, stáhněte si ho z adresy
    {0}.

en: Tracer2Server hasn''t found anything.
cs: Tracer2Server nic nenašel.

en: Tracer2Server has detected an error.
cs: Tracer2Server zjistil chybu.

en: Turn lanes tagging - editor
cs: Editor odbočovacích jízdních pruhů

en: Turn lanes tagging - Editor
cs: Editor odbočovacích jízdních pruhů

en: turn lanes tagging - editor
cs: editor odbočovacích jízdních pruhů

en: Turn Lanes Editor
cs: Editor odbočovacích jízdních pruhů

en:  The number of lanes has fixed according number of turns
cs:  Počet jízdních pruhů, které byly opraveny podle počtu odbočení

en:  The number of lanes:forward has fixed according number of turns
cs:  Počet jízdních pruhů lanes:forward, které byly opraveny podle počtu odbočení

en:  The number of lanes:both_ways has fixed according number of turns
cs:  Počet jízdních pruhů lanes:both_ways, které byly opraveny podle počtu odbočení

en:  The number of lanes:backward has fixed according number of turns
cs:  Počet jízdních pruhů lanes:backward, které byly opraveny podle počtu odbočení

en: check the right direction of the way
cs: zkontrolovat správný směr cesty

en: Unidirectional road
cs: Jednosměrná silnice

en: Build unidirectional road
cs: Vytvořit jednosměrnou silnici

en: Bidirectional road
cs: Obousměrná silnice

en: Build bidirectional road
cs: Obousměrná silnice

en: Use "none"
cs: Použít "none"

en: use "none" instead of empty values
cs: použít "none" namísto prázdných hodnot

en: Preset turn lanes
cs: Předvolba odbočovacích jízdních pruhů

en: Recently turn lanes edits
cs: Nedávné úpravy odbočovaích jízdních pruhů

en: Both way lane
cs: Obousměrný jízdní pruh

en: Backward
cs: Zpět

en: Number of backward lanes
cs: Počet pruhů zpět

en: Number of forward lanes
cs: Počet pruhů vpřed

en: Both way
cs: Oběma směry

en: Number of lanes
cs: Počet jízdních pruhů

en: Directional
cs: Směrově

en: Turn lanes
cs: Odbočovací jízdní pruhy

en: No such lane.
cs: Takový jízdní pruh není.

en: <html>The number of lanes is not specified for one or more roads; please add missing lanes tags.</html>
cs: <html>U jedné nebo několika silnic není určen počet jízdních pruhů. Doplňte, prosím, chybějící značky ''lanes''.</html>

en: <html>An error occurred while constructing the model. Please run the validator to make sure the data is consistent.<br><br>Error: {0}</html>
cs: <html>Při vytváření modelu došlo k chybě. Spusťte, prosím, validaci a ujistěte se, že data jsou v pořádku.<br><br>Chyba: {0}</html>

en: Edit turn relations and lane lengths for selected node.
cs: Upravit relace zákazů odbočení a délky jízdních pruhů pro vybraný uzel.

en: Validate turn- and lane-length-relations for consistency.
cs: Zkontrolovat konzistenci relací délky jízdních a odbočovacích pruhů.

en: Turn Lanes
cs: Odbočovací pruhy

en: Edit turn lanes
cs: Upravit odbočovací pruhy

en: Left-hand traffic direction:
cs: Směr dopravy na levé straně:

en: Quick-Fix
cs: Rychlá oprava

en: Revalidate all turnlanes-relations.
cs: Znovu zkontrolovat všechna omezení odbočovacích pruhů.

en: Automatically fixes the issue.
cs: Automaticky opraví problémy.

en: Selects the offending relation.
cs: Vybere provinilou relaci.

en: Add turn
cs: Přidat odbočení

en: Delete lane.
cs: Smazat pruh.

en: Delete turn.
cs: Smazat odbočení.

en: {0} lanes are not referenced in any turn-relation.
cs: Na {0} jízdních pruhů se neodkazuje žádná relace odbočení.

en: Put the ways in order.
cs: Seřadit cesty za sebe.

en: Relation references non-existent (regular) lane {0}
cs: Relace odkazuje na neexistující běžný jízdní pruh {0}

en: Relation references non-existent extra lane {0}
cs: Relace odkazuje na neexistující doplňkový jízdní pruh {0}

en: Integer list "{0}" contains unexpected values.
cs: Seznam celých čísel ''{0}'' obsahuje neočekávané hodnoty.

en: Create/Edit turn restriction...
cs: Vytvořit/upravit zákaz odbočení…

en: Create or edit a turn restriction.
cs: Vytvořit nebo upravit zákaz odbočení.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
cs: V následující tabulce můžete přímo upravovat <strong>značky</strong> OSM relace reprezentující toto pravidlo.

en: In the following table you can edit the <strong>raw members</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
cs: V následující tabulce můžete přímo upravovat <strong>členy</strong> OSM relace reprezentující toto pravidlo.

en: Type:
cs: Typ:

en: From:
cs: Z:

en: To:
cs: Do:

en: Vias:
cs: Přes:

en: Copy to the clipboard
cs: Kopírovat do schránky

en: Cannot find object with id ''{0}'' in layer ''{1}''
cs: Nelze najít objekt s id ''{0}'' ve vrstvě ''{1}''

en: Cannot add object ''{0}'' as relation member because it is deleted or invisible in layer ''{1}''
cs: Nelze přidat objekt ''{0}'' jako člen relace, protože je smazaná, anebo neviditelná ve vrstvě ''{1}''

en: Clear the selected roles or delete the selected members
cs: Smazat vybrané role nebo odstranit vybrané členy

en: Insert new relation members from object in the clipboard
cs: Vložit nové členy relace ze schránky

en: Move the selected relation members down by one position
cs: Přesunout vybrané členy relace o jednu pozici dolů

en: Move the selected relation members up by one position
cs: Přesunout vybrané členy relace o jednu pozici nahoru

en: Edit basic attributes of a turn restriction
cs: Upravit základní vlastnosti zákazu odbočení

en: Edit the raw tags and members of this turn restriction
cs: Upravit značky a členy tohoto zákazu odbočení

en: Errors/Warnings
cs: Chyby/Varování

en: Show errors and warnings related to this turn restriction
cs: Zobrazit chyby a varování týkající se tohoto zákazu odbočení

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
cs: Vytvořit nový zákaz odbočení ve vrstvě ''{0}''

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
cs: Upravit nový zákaz odbočení ve vrstvě ''{0}''

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
cs: Upravit zákaz odbočení ''{0}'' ve vrstvě ''{1}''

en: There is still an unresolved error or warning identified for this turn restriction. You are recommended to resolve this issue first. | There are still {0} errors and/or warnings identified for this turn restriction. You are recommended to resolve these issues first.
cs[0]: Stále existuje nevyřešená chyba nebo varování týkající se tohoto zákazu odbočení. Je doporučeno vyřešit nejdřív tento problém.
cs[1]: Stále existují {0} nevyřešené chyby nebo varování týkající se tohoto zákazu odbočení. Je doporučeno vyřešit nejdřív tento problém.
cs[2]: Stále existuje {0} nevyřešených chyb nebo varování týkajících se tohoto zákazu odbočení. Je doporučeno vyřešit nejdřív tento problém.

en: Do you want to save anyway?
cs: Chcete přesto uložit?

en: Yes, save anyway
cs: Ano, stejně uložit

en: Save the turn restriction despite of errors and/or warnings
cs: Uložit zákaz odbočení bez ohledu na chyby a/nebo varování

en: No, resolve issues first
cs: Ne, nejprve vyřešit problémy

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
cs: Zrušit uložení a začít nejprve řešit nevyřešené problémy

en: Pending errors and warnings
cs: Nevyřešené chyby a varování

en: This turn restriction refers to an object which was deleted outside of this turn restriction editor: | This turn restriction refers to {0} objects which were deleted outside of this turn restriction editor:
cs[0]: Tento zákaz odbočení se odkazuje na objekt, který byl vymazán jinak než tímto editorem:
cs[1]: Tento zákaz odbočení se odkazuje na {0} objekty, které byly vymazán jinak než tímto editorem:
cs[2]: Tento zákaz odbočení se odkazuje na {0} objektů, které byly vymazán jinak než tímto editorem:

en: Updates to this turn restriction can''t be saved unless deleted members are removed.<br>How to you want to proceed?
cs: Úpravy tohoto zákazu odbočení nemohou být uloženy, pokud nejsou odstraněny smazané členy. <br>Jak chcete pokračovat?

en: Remove deleted members and save
cs: Odstranit smazané členy a uložit

en: Cancel and return to editor
cs: Zrušit a vrátit se do editoru

en: Deleted members in turn restriction
cs: Smazané členy v zákaze odbočení

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
cs: Vytvořit konflikt a zavřít editor zákazů odbočení

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
cs: Vrátit se do editoru zákazů odbočení a pokračovat v úpravách

en: <html>This turn restriction has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
cs: <html>Tento zákaz odbočení byl změněn mimo editor.<br>Vaše změny tedy nelze použít a dále pokračovat v úpravách.<br><br>Chcete vytvořit konflikt a zavřít editor zákazů odbočení?</html>

en: Already participating in a conflict
cs: Již se účasní v konfliktu

en: Delete this turn restriction
cs: Smazat tento zákaz odbočení

en: Select this turn restriction
cs: Vybrat tento zákaz odbočení

en: Activate the layer this turn restriction belongs to and zoom to it
cs: Aktivovat vrstvu, ke které patří tento zákaz odbočení a zvětšit na něj

en: {0} warning | {0} warnings
cs[0]: {0} varování
cs[1]: {0} varování
cs[2]: {0} varování

en: {0} error | {0} errors
cs[0]: {0} chyba
cs[1]: {0} chyby
cs[2]: {0} chyb

en: no issues
cs: žádné potíže

en: please select a way
cs: vyberte cestu

en: multiple objects with role ''{0}''
cs: několik objektů s rolí ''{0}''

en: Delete from turn restriction
cs: Smazat z tohoto zákazu odbočení

en: Accept the currently selected way
cs: Přijmout právě zvolenou cestu

en: Paste from the clipboard
cs: Vložit ze schránky

en: Create new turn restriction
cs: Vytvořit nový zákaz odbočení

en: Launch the turn restriction editor to create a new turn restriction
cs: Spustit editor zákazů odbočení a vytvořit nový zákaz odbočení

en: No Right Turn
cs: Zákaz odbočení vpravo

en: No Left Turn
cs: Zákaz odbočení vlevo

en: No U-Turn
cs: Zákaz otáčení

en: No Straight On
cs: Zákaz jízdy přímo

en: Only Right Turn
cs: Přikázaný směr jízdy vpravo

en: Only Left Turn
cs: Přikázaný směr jízdy vlevo

en: Only Straight On
cs: Přikázaný směr jízdy přímo

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
cs: Upozornění: nepodařilo se načíst ikonu pro zákaz odbočení typu ''{0}''

en: please select a turn restriction type
cs: vyberte typ zákazu odbočení

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
cs: Vyberte typy vozidel, na které se dopravní omezení <strong>nevztahuje</strong>.

en: Public Service Vehicles
cs: Hromadná doprava

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
cs: Hromadná doprava jako autobusy, tramvaje atd.

en: Heavy Goods Vehicles
cs: Nákladní vozidla

en: Motorcars
cs: Osobní automobily

en: Bicycles
cs: Jízdní kola

en: Mopeds
cs: Mopedy

en: Use standard exceptions
cs: Použít standardní výjimky

en: Use non-standard exceptions
cs: Použít nestandardní výjimky

en: Remove the currently selected vias
cs: Smazat aktuálně vybrané "přes (via)" objekty

en: Move the selected vias down by one position
cs: Přesunutí vybraných "přes (via)" objektů o jednu pozici dolů

en: Move the selected vias up by one position
cs: Přesunutí vybraných "přes (via)" objektů o jednu pozici nahoru

en: Copy the selected vias to the clipboard
cs: Kopírovat vybrané objekty "přes (via)" do schránky

en: Insert ''via'' objects from the clipboard
cs: Vložit objekty ''přes (via)'' ze schránky

en: Failed to retrieve OSM object with id {0} from dataset {1}. Cannot add it as ''via''.
cs: Nepodařilo se získat OSM objekt s id {0} z datové sady {1}. Nemohu ho přidat jako ''přes (via)''.

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
cs: Z:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
cs: Do:

en: no participating way with role ''from''
cs: v relaci není cesta s rolí ''odkud (from)''

en: no participating way with role ''to''
cs: v relaci není cesta s rolí ''kam (to)''

en: Only participating in selection
cs: Pouze k vybraným objektům

en: <html>Select to display turn restrictions related to object in the current selection only.<br>Deselect to display all turn restrictions in the current data set.</html>
cs: <html>Zobrazovat zákazy odbočení týkající se pouze  vybraných objektů.<br>Standardně jsou zobrazeny všechny zákazy v aktuální datové sadě.</html>

en: Turn Restrictions
cs: Zákazy odbočení

en: Display and manage turn restrictions in the current data set
cs: Zobrazit a spravovat zákazy odbočení v aktuální datové sadě

en: Open an editor for the selected turn restriction
cs: Otevřít zvolený zákaz odbočení v editoru

en: Delete the selected turn restriction
cs: Smazat vybraný zákaz odbočení

en: Create a new turn restriction
cs: Vytvořit nový zákaz odbočení

en: Set the current JOSM selection to the selected turn restrictions
cs: Vybrat v JOSM vybrané zákazy odbočení

en: Select in current data layer
cs: Vyberte v aktuální datové vrstvě

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
cs: Zvětšit na aktuálně vybrané zákazy odbočení

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
cs: Doplněk OSM pro editaci zákazů odbočení.

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
cs: Vývoj doplňku turn restriction sponzorovala firma <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Configure the preferences for the turnrestrictions plugin
cs: Nastavit předvolby doplňku turnrestrictions

en: Sponsor
cs: Sponzor

en: The Basic Editor can optionally display the list of via-objects of a turn restriction. If enabled, one can edit them in the Basic editor too. If disabled, editing of via-objects is possible in the Advanced Editor only.
cs: Základní editor může volitelně zobrazovat seznam "přes (via)" objektů náležejících k zákazu odbočení. Pokud je povoleno, lze je editovat i v základním editoru. Pokud je zakázáno, lze je editovat pouze v rozšířeném editoru.

en: Display and edit list of via-objects in the Basic Editor
cs: Zobrazit a upravovat seznam objektů "přes (via)" v základním editoru

en: Road signs - Set A
cs: Značky - sada A

en: Road signs - Set B
cs: Značky - sada B

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
cs: Zvolte si, prosím, sadu dopravních značek, které bude doplněk používat.

en: Warning: the preference with key ''{0}'' has an unsupported value ''{1}''. Assuming the default value ''set-a''.
cs: Upozornění: klíč v nastavení ''{0}'' má nepodporovanou hodnotu ''{1}''. Používám výchozí hodnotu ''set-a''.

en: This turn restriction uses the way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> <strong>and</strong> with role <tt>to</tt>. In a turn restriction, the way with role <tt>from</tt> should be different from the way with role <tt>to</tt>, though.
cs: Tento zákaz odbočení používá cestu <span class="object-name">{0}</span> s rolí <tt>z (from)</tt> <strong>a</strong> s rolí <tt>do (to)</tt>. U zákazu odbočení by ale měla být cesta s rolí <tt>z (from)</tt> odlišná od cesty z rolí <tt>do (to)</tt>.

en: Delete ''from''
cs: Smazat ''from''

en: Removes the member with role ''from''
cs: Smaže člena s rolí ''from''

en: Delete ''to''
cs: Smazat ''to''

en: Removes the member with role ''to''
cs: Smaže člena s rolí ''to''

en: Fix in editor
cs: Opravit v editoru

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
cs: Přejít do základního editoru a ručně zvolit členy s funkcí ''z'' a ''na''

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
cs: Tento zákaz odbočení používá nestandardní typ zákazu <tt>{0}</tt> v značky <tt>restriction</tt>. Je doporučeno používat pouze standardní hodnoty. Vyberte, prosím, jednu ze standardních možností v základním editoru.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
cs: Přejít do základního editoru a ručně zvolit typ zákazu odbočení

en: The <strong>from</strong>-way <span class="object-name">{0}</span> and the <strong>to</strong>-way <span class="object-name">{1}</span> intersect at node <span class="object-name">{2}</span> but this node isn''t a <strong>via</strong>-object.<br> It is recommended to set it as unique <strong>via</strong>-object.
cs: Cesta <strong>z (from)</strong> <span class="object-name">{0}</span> a cesta <strong>do (to)</strong> <span class="object-name">{1}</span> se protínají v uzlu <span class="object-name">{2}</span>, ale tento uzel není označen jako <strong>přes (via)</strong>.<br> Doporučujeme ho označit jako prvek <strong>přes (via)</strong>.

en: Set via-Object
cs: Nastavit objekty "přes"

en: Replaces the currently configured via-objects with the node at the intersection
cs: Nahradí aktuálně nastavené "přes (via)" objekty bodem křižovatky.

en: Go to Basic Editor and manually fix the list of via-objects
cs: Přejděte do základního editoru a ručně opravte seznam objektů "přes" (via)

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
cs: Zákaz odbočení musí obsahovat definici typu omezení. Vyberte si tento typ v základním editoru.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
cs: V zákaze odbočení musí být cesta s rolí <tt>z (from)</tt>.

en: A way with role <tt>to</tt> is required in a turn restriction.
cs: V zákaze odbočení musí být cesta s rolí <tt>do (to)</tt>.

en: Please go to the Basic editor and manually choose a way.
cs: Otevřete si prosím základní editor a vyberte cestu manuálně.

en: Add in editor
cs: Přidat v editoru

en: Add a way with role ''from''
cs: Přidat cestu s rolí ''z (from)''

en: Add a way with role ''to''
cs: Přidat cestu s rolí ''do (to)''

en: The two ways participating in the turn restriction <strong>aren''t connected.</strong>
cs: Cesty v zákazu odbočení <strong>nejsou spojené.</strong>

en: Make sure you add one or more via objects (nodes or ways) to the turn restriction.
cs: Ujistěte se, že odbočení obsahuje alespoň jeden objekt  (uzel nebo cestu) s rolí ''přes (via)''.

en: Go to the Advanced Editor and add via objects
cs: Přepnout na rozšířený editor a přidat objekty ''přes (via)''.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>from</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
cs: Zákaz odbočení vyžaduje právě jednu cestu s rolí <tt>z (from)</tt>. Tento zákaz odbočení má {0} cesty s touto rolí. Prosím odstraňte {1} z nich.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>to</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
cs: Zákaz odbočení vyžaduje právě jednu cestu s rolí <tt>do (to)</tt>. Tento zákaz odbočení má {0} cesty s touto rolí. Prosím odstraňte {1} z nich.

en: Go to the Advanced Editor and remove the members
cs: Přepnout na rozšířený editor a odstranit členy

en: The tag <tt>except</tt> has the non-standard value <tt>{0}</tt>. It is recommended to use standard values for <tt>except</tt> only.
cs: Značka <tt>except</tt> obsahuje nestandardní hodnotu <tt>{0}</tt>. Je doporučeno používat pouze standardní hodnoty značky <tt>except</tt>.

en: Go to Basic Editor and select standard vehicle type based exceptions
cs: Přejděte do základního editoru a vyberte výjimky založené na standardním typu vozidla

en: The required tag <tt>{0}={1}</tt> is missing.
cs: Povinná značka <tt>{0}={1}</tt> chybí.

en: Add missing tag
cs: Přidat chybějící značku

en: Add the missing tag {0}={1}
cs: Přidat chybějící značku {0}={1}

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> and the way <span class="object-name">{1}</span> with role <tt>to</tt> intersect at node <span class="object-name">{2}</span>. <p> Both ways should be split at the intersecting node.
cs: Cesta <span class="object-name">{0}</span> s rolí <tt>from</tt> a cesta <span class="object-name">{1}</span> s rolí <tt>to</tt> se protínají v uzlu <span class="object-name">{2}</span>. <p> Obě cesty mohou být rozděleny v bodě protnutí.

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>{1}</tt> should be split at node <span class="object-name">{2}</span> where it connects to way <span class="object-name">{3}</span>.
cs: Cesta <span class="object-name">{0}</span> s rolí <tt>{1}</tt> by měla být rozdělená v bodě <span class="object-name">{2}</span> kde se připojuje na cestu <span class="object-name">{3}</span>.

en: Split now
cs: Rozdělit teď

en: Split the ways
cs: Rozdělit cesty

en: This turn restriction uses the node <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
cs: Tento zákaz odbočení používá uzel <span class="object-name">{0}</span> jako člen s rolí <tt>{1}</tt>.

en: This turn restriction uses the relation <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
cs: Tento zákaz odbočení používá relaci <span class="object-name">{0}</span> jako člen s rolí <tt>{1}</tt>.

en: A way is required instead.
cs: Je vyžadovaná cesta.

en: Delete the member from the turn restriction
cs: Vymazat člen ze zákazu odbočení

en: Change to the Basic Editor and select a way
cs: Přejít do základního editoru a vybrat cestu

en: Object could not be undeleted | Some objects could not be undeleted
cs[0]: Nelze obnovit smazaný objekt.
cs[1]: Nelze obnovit některé smazané objekty.
cs[2]: Nelze obnovit některé smazané objekty.

en: One object could not be undeleted.<br> | {0} objects could not be undeleted.<br>
cs[0]: Smazaný objekt nelze obnovit.<br>
cs[1]: {0} smazané objektu nelze obnovit.<br>
cs[2]: {0} smazaných objektů nelze obnovit.<br>

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id. Maybe it was redacted.
cs: Server odpověděl kódem 404.<br>To obvykle znamená, že server nezná objekt s požadovaným ID. Možná byl objekt upraven.

en: Undelete object...
cs: Obnovit objekt...

en: Undelete object by id
cs: Obnovit smazané objekty podle jejich id

en: Undelete Object
cs: Obnovit smazaný objekt

en: Undelete object
cs: Obnovit objekt

en: Enter the type and ID of the objects that should be undeleted, e.g., ''n1 w2''
cs: Zadejte typ a id smazaných objektů, které chcete obnovit, např. ''n1 w2''

en: Select if the data should be added into a new layer
cs: Vyberte, pokud se mají data přidat do nové vrstvy

en: Start undeleting
cs: Zahájit obnovení

en: Close dialog and cancel
cs: Zavřít dialog a zrušit

en: Add nodes at intersections
cs: Přidat uzly na průsečíky

en: Add missing nodes at intersections of selected ways.
cs: Přidat chybějící uzly na průsečíky zvolených cest.

en: Please select one or more ways with intersections of segments.
cs: Zvolte, prosím, jednu nebo více cest, jejichž úseky se protínají.

en: Align Way Nodes
cs: Zarovnat uzly cesty

en: Align nodes in a way
cs: Zarovnat uzly cesty

en: The way with selected nodes can not be straightened.
cs: Cesta s vybranými body nemůže být vyrovnaná.

en: Internal error: number of nodes is {0}.
cs: Interní chyba: počet bodů je {0}.

en: Copy all tags of selected objects to paste buffer.
cs: Zkopíruje všechny značky vybraných objektů do schránky

en: Extract node
cs: Vyjmout uzel

en: Extracts node from a way
cs: Extrahuje uzel z cesty

en: This tool extracts node from its ways and requires single node to be selected.
cs: Tento nástroj extrahuje uzel z jeho cesty a potřebuje aby byl vybránsamotný uzel.

en: Extract node confirmation
cs: Potvrzení extrakce uzlu

en: You are about to extract a node which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to extract?
cs: Chystáte se extrahovat uzel, na který se mohou odkazovat prvky, které ještě nebyly staženy.<br>Tím můžete způsobit problémy, protože jiné objekty (které nevidíte) ho mohou používat.<br>Opravdu chcete extrahovat?

en: Paste Relations
cs: Vložit do relace

en: Paste relation membership from objects in the buffer onto selected object(s)
cs: Vložit vybrané objekty do relace určené členstvím objektu, který je právě ve schránce.

en: Split Object
cs: Rozdělit objekt

en: Split an object at the selected nodes.
cs: Rozdělit objekt ve zvolených uzlech.

en: The current selection cannot be used for splitting.
cs: Tento výběr nemůže být použit k rozdělení.

en: Only one multipolygon can be selected for splitting
cs: Pro rozdělení lze vybrat jen jeden multipolygon

en: Splitting multipolygons requires a split way to be selected
cs: Dělení multipolygonů pořebuje, aby byla vybraná dělicí cesta

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way as well. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way as well.
cs[0]: Zvolený uzel používá více než jedna cesta. Zvolte také cestu.
cs[1]: Zvolené uzly používá více než jedna cesta. Zvolte také cestu.
cs[2]: Zvolené uzly používá více než jedna cesta. Zvolte také cestu.

en: The selected way is not closed.
cs: Zvolená cesta není uzavřená.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
cs[0]: Označená cesta neobsahuje vybraný uzel.
cs[1]: Označené cesty neobsahují vybraný uzel.
cs[2]: Označené cesty neobsahují vybrané uzly.

en: The selected way is not a split way, please select split points or split way too.
cs: Vybraná cesta nerozděluje objekt, prosím zvolte rozdělující uzly nebo cestu.

en: The selected nodes can not be consecutive nodes in the object.
cs: Zvolené uzly nemohou být po sobě těsně následující uzly v objektu.

en: Multipolygon split would create invalid multipolygons! Split was not performed.
cs: Rozdělení multipolygonu by vytvořilo neplatný multipolygon! Rozdělení nebylo provedeno.

en: Multipolygon split created invalid multipolygons! Please review and fix these errors.
cs: Rozdělení multipolygonu vytvořilo neplatný multipolygon! Zkontrolujte a opravte chyby.

en: Cannot split incomplete multipolygon
cs: Nekompletní multipolygon nelze rozdělit

en: Cannot split multipolygon with multiple outer polygons
cs: Nelze rozdělit mutlipolygon s několika vnějšími polygony

en: Split ways must not be a member of the multipolygon
cs: Dělící cesty nesmí být členy multipolygonu

en: Multipolygon has unclosed rings
cs: Multipolygon má neuzavřené kruhy

en: The split way does not start/end on the multipolygon outer ways
cs: Dělící cesta nezačíná/nekončí na vnější cestě multipolygonu.

en: Error in multipolygon: {0}
cs: Chyba v multipolygonu: {0}

en: Split way crosses inner polygon
cs: Dělící cesta kříží vnitřní polygon

en: Split adjacent ways
cs: Rozdělit sousedící cesty

en: Split adjacent ways on T-intersections
cs: Rozdělí spojené cesty na T kříženích.

en: There are several ways containing one of the splitting nodes. Select ways participating in this operation.
cs: Existuje více cest obsahujících jeden z rozdělujících bodů. Vyberte cesty požadované pro tuto operaci.

en: The selection cannot be used for action ''{0}''
cs: Zvolené nelze použít k akci ''{0}''

en: Symmetry
cs: Symetrie

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
cs: Vyberte prosím alespoň dva uzly určující osu symetrie a něco dalšího k zrcadlení.

en: Paste tags from previous selection
cs: Vložit značky z předchozího výběru

en: Paste tags from the previously selected object(s) (not from clipboard).
cs: Vložit značky z dříve vybraných objektů (ne ze schránky).

en: Add Source Tag
cs: Přidat značku zdroj (source)

en: Add remembered source tag
cs: Přidat zapamatovanou (poslední použitou) značku zdroj (source)

en: UnGlue Relation
cs: Rozpojit relaci

en: Duplicate nodes, ways and relations that are used by multiple relations.
cs: Zduplikovat uzly, cesty a relace používané více relacemi.

en: Unglued Relations
cs: Rozpojené relace

en: Change relation member for {0} {1}
cs: Změnit člena relace pro {0} {1}

en: Radius too small
cs: Příliš malý poloměr

en: Nothing to do
cs: Nic k vykonání

en: Could not detect which part of the closed way should be changed
cs: Nelze rozeznat která část uzavřené cesty by měla být změněna

en: Circle arc
cs: Kruhová výseč

en: Create a circle arc
cs: Vytvoří kruhovou výseč z posledních 3 uzlů

en: Could not use selection to create a curve
cs: Pro vytvoření křivky nešlo výběr použít

en: Could not use selection to create a curve: {0}
cs: Výběr nelze použít k vytvoření křivky: {0}

en: Select custom URL
cs: Vybrat vlastní URL

en: Please select one of custom URLs (configured in Preferences)
cs: Zvolte prosím jeden z vlastních URL (přednastavených v dialogu Nastavení)

en: Ask every time
cs: Pokaždé se zeptat

en: Configure custom URL
cs: Zvolit vlastní URL

en: Open custom URL
cs: Otevřít vlastní URL

en: Opens specified URL browser
cs: Otevřít zvolené URL v prohlížeči.

en: Utilsplugin2 settings
cs: Utilsplugin2 nastavení

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
cs: Zde můžete měnit některá nastavení funkcí doplňku Utilsplugin2

en: Save to file
cs: Uložit do souboru

en: Load from file
cs: Načíst ze souboru

en: Please edit custom URLs and select one row to use with the tool<br/> <b>&#123;key&#125;</b> is replaced with the tag value<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> is replaced with the element ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> is replaced with "node","way" or "relation" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> is replaced with map center latitude/longitude <br/> Your can manually load settings from file <b>customurl.txt</b> in JOSM folder
cs: Prosím, upravte si vlastní URL a zvolte jeden řádek, který chcete používat.<br/> <b>&#123;key&#125;</b> je nahrazeno hodnotou značky<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> je nahrazeno id prvku<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> je nahrazeno "node","way", nebo "relation" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> je nahrazeno souřadnicemi středu mapy <br/> Nebo můžete ručně nahrát nastavení ze souboru <b>customurl.txt</b> v adresáři JOSM

en: Custom URL configuration
cs: Nastavení vlastního URL

en: Lat Lon tool
cs: Souřadnice

en: Create geometry by entering lat lon coordinates for it.
cs: Vytváří prvky mapy vkládáním jejich zeměpisných souřadnic

en: Enter the coordinates for the new nodes, one for each line.<br/>If you enter two lines with the same coordinates there will be generated duplicate nodes.<br/>You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.<br/>Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.<br/>For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.<br/>Coordinate value can be in one of three formats:<ul><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.<br/><br/>Some examples:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>
cs: Zadejte souřadnice nových uzlů, jeden na řádku.<br/>Pokud zadáte dvě stejné řádky, vznikne duplicitní uzel.<br/>Zeměpisnou délku a šířku můžete oddělit mezerou, čárkou nebo středníkem.<br/>Používejte pouze kladná čísla nebo znaky N a E pro indikaci severní nebo jižní šířky.<br/>Pro indikaci východní a západní délky lze použít záporná čísla nebo znaky S a W.<br/>Souřadnice mohou být v jednou ze tří formátů:<ul><li><i>stupně</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>stupně</i><tt>&deg;</tt> <i>minuty</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>stupně</i><tt>&deg;</tt> <i>minuty</i><tt>&#39;</tt> <i>sekundy</i><tt>&quot</tt></li></ul>Znaky <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> jsou volitelné.<br/><br/>Příklady:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>

en: Please enter a GPS coordinates
cs: Prosím, zadejte souřadnice GPS

en: Tag multiple objects [alpha]
cs: Označit více objektů [alfa verze]

en: Edit tags of object list in table
cs: Upravit značky objektů v tabulce

en: Tag multiple objects
cs: Označit více objektů

en: Sync with JOSM selection
cs: Synchronizovat s výběrem v JOSM

en: Zoom to objects
cs: Zvětšit na objekty

en: Remove tag
cs: Odebrat značku

en: Delete tags from multiple objects
cs: Vymazat značky z více objektů

en: Duplicate tags from the first
cs: Duplikovat značky z prvního

en: Set tags for multiple objects
cs: Nastavit značky více objektů

en: Delete from history
cs: Smazat z historie

en: Find primitives with these tags
cs: Najít prvky s těmito značkami

en: Multitag Background: highlight
cs: Víceznačka pozadí: zvýrazněno

en: Replace geometry of selected object with a new one
cs: Nahradí geometrii zvoleného objektu novou

en: This tool replaces geometry of one object with another, and so requires exactly two objects to be selected.
cs: Tento nástroj nahrazuje geometrii jednoho objektu geometrií jiného, potřebuje tedy, aby byly vybrány právě dva objekty.

en: Both ways are new and have new nodes, cannot decide which one has the correct geometry.
cs: Obě cesty jsou nové a mají nové uzly, nemohu rozhodnout, která z nich má správnou geometrii.

en: In relations where the selected object is member of, replace it with a new one
cs: V relaci, kde je zvolený objekt členem, nahradit novým

en: Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relation | Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relations
cs[0]: Nahrazeno ''{0}''  ''{1}'' v {2} relaci
cs[1]: Nahrazeno ''{0}''  ''{1}'' v {2} relacích
cs[2]: Nahrazeno ''{0}''  ''{1}'' v {2} relacích

en: The first selected object ''{0}'' is not part of any relation
cs: První zvolený objekt ''{0}'' není částí žádné relace

en: Range of child primitives count
cs: Rozsah počtu prvků potomků

en: Range of parent primitives count
cs: Rozsah počtu rodičovských prvků

en: Range of referencing relation count
cs: Rozsah počtu odkazujících relací

en: Range of attached ways count
cs: Rozsah počtu připojených cest

en: Adjacent nodes
cs: Sousedící uzly

en: Select adjacent nodes
cs: Vybere sousedící uzly.

en: Adjacent ways
cs: Sousedící cesty

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
cs: Vybere sousedící cesty, zruší výběr uzlů.

en: All connected ways
cs: Všechny napojené cesty

en: Select all connected ways
cs: Vybere všechny napojené cesty

en: Intersecting ways
cs: Protínající cesty

en: Select intersecting ways
cs: Vybere cesty které protínají výběr

en: Please select some ways to find connected and intersecting ways!
cs: Vyberte, prosím, nějakou cestu, aby bylo možné určit protínající cesty!

en: All intersecting ways
cs: Všechny protínající cesty

en: Select all intersecting ways
cs: Vybrat všechny protínající cesty

en: Please select some ways to find all connected and intersecting ways!
cs: Vyberte, prosím, nějakou cestu, aby bylo možné určit všechny protínající cesty!

en: Middle nodes
cs: Prostřední uzly

en: Select middle nodes
cs: Vybrat prostřední uzly

en: Please select two nodes connected by way!
cs: Prosím, vyberte dva uzly spojené cestou!

en: Reached max recursion depth: {0}
cs: Dosažena maximální hloubka rekurze: {0}

en: All inside [testing]
cs: Vše uvnitř [testování]

en: Select all inside selected polygons
cs: Vybrat všechny prvky uvnitř vybrané oblasti

en: All inside
cs: Vše uvnitř

en: Nothing found. Please select some closed ways or multipolygons to find all primitives inside them!
cs: Nic nenalezeno. Vyberte, prosím, nějaké uzavřené cesty nebo multipolygony, aby mohly být nalezeny všechny prvky uvnitř nich.

en: Area boundary [testing]
cs: Hranice oblasti [testování]

en: Select relation or all ways that forms area boundary
cs: Vybere relaci nebo všechny cesty formující hranice oblasti

en: Nothing found. Please select way that is a part of some polygon formed by connected ways
cs: Nic nenalezeno. Prosím, vyberte cestu, která je součástí nějakého polygonu formovaného spojenými cestami

en: Select Highway
cs: Vybrat silnici

en: Select highway for the name/ref given
cs: Vybrat silnici se zadaným jménem nebo referencí

en: Please select one or two ways for this action
cs: Pro tuto akci prosím vyberte jednu nebo dvě cesty

en: Select last modified nodes
cs: Vybrat naposledy upravené uzly

en: Select last modified ways
cs: Vybrat naposledy upravené cesty

en: Select Way Nodes
cs: Vybrat uzly cesty

en: Select all nodes of a selected way.
cs: Vybrat všechny uzly zvolené cesty.

en: Undo selection
cs: Zrušit označení

en: Reselect last added object or selection form history
cs: Znovu vybrat naposled přidaný objekt nebo výběr z historie

en: Unselect nodes
cs: Zrušit výběr uzlů

en: Removes all nodes from selection
cs: Odstraní všechny uzly z výběru

en: Maxspeed consistency
cs: Konzistentnost max. rychlosti

en: Looks for short ways that have the same maxspeed on both sides
cs: Hledá krátké cesty, které mají stejný maxspeed na obou stranách

en: testing
cs: testovací

en: Maxspeed has a blank spot with equal maxspeeds on either side
cs: Maxspeed má prázdné místo se stejnými max. rychlostmi na obou stranách

en: Way Download
cs: Stažení cest

en: Download map data on the end of selected way
cs: Stáhnout mapová data na konci vybrané cesty

en: <html>Neither a node nor a way with an endpoint outside of the<br>current download areas is selected.<br>Select a node on the start or end of a way or an entire way first.</html>
cs: <html>Není vybrán ani uzel ani cesta s koncem mimo současně <br/>staženou oblast. <br/>Nejdřív vyberte uzel na začátku nebo na konci cesty nebo celou cestu.</html>

en: <html>Could not find a unique node to start downloading from.</html>
cs: <html>Nemohu najít jedinečný uzel pro začátek stahování.</html>

en: <html>There are no ways connected to node ''{0}''. Aborting.</html>
cs: <html>K uzlu ''{0}'' nejsou připojeny žádné cesty. Přerušuji.</html>

en: Way downloader data inconsistency. Prior connected way ''{0}'' wasn''t discovered after download
cs: Byla zjištěna nesourodost stažených dat. Dříve připojená cesta ''{0}'' stahování zmizela

en: <html>There aren''t further connected ways to download.<br>A potential duplicate node of the currently selected node was found, though.<br><br>The currently selected node is ''{0}''<br>The potential duplicate node is ''{1}''<br>Merge the duplicate node onto the currently selected node and continue way downloading?</html>
cs: <html>Nejsou žádné další připojené cesty ke stažení. <br>Byl ale nalezen potenciálně duplicitní uzel k právě vybranému.<br>Aktuálně vybraný uzel je ''{0}''<br>Potenciálně duplicitní uzel je ''{1}''<br>Spojit duplicitní uzly do aktuálně vybraného uzlu a pokračovat ve stahování?</html>

en: Merge duplicate node?
cs: Sloučit duplicitní uzly?

en: <html>No more connected ways to download.</html>
cs: <html>Žádné další připojené cesty ke stažení.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
cs: Uzel ''{0}'' je spojovacím uzlem s více než dvěma připojenými cestami.

en: Enter search expression here..
cs: Sem zadejte vyhledávaný výraz

en: Select waypoint to move map
cs: Vybrat trasový bod pro přemístění mapy

en: Waypoint search
cs: Hledání trasového bodu

en: Search after waypoint. Click and move the map view to the waypoint.
cs: Hledání trasového bodu. Klikněte na trasový bod a zobrazení mapy se na něj posune.

en: Fetch Wikidata IDs
cs: Načíst identifkátory Wikidata

en: Fetch Wikidata IDs using the ''wikipedia'' tag
cs: Načíst identifikátory Wikidata za pomocí značky ''wikipedia''

en: Fetching Wikidata IDs
cs: Načítám identifikátory Wikidata

en: Add Wikidata
cs: Přidat Wikidata

en: No Wikidata ID found for: {0}
cs: Nenalezeny identifikátory Wikidata pro: {0}

en: Fetching {0} Wikidata ID for language ''{1}'' | Fetching {0} Wikidata IDs for language ''{1}''
cs[0]: Načítám {0} identifikátor Wikidata jazyka ''{1}''
cs[1]: Načítám {0} identifikátory Wikidata jazyka ''{1}''
cs[2]: Načítám {0} identifikátorů Wikidata jazyka ''{1}''

en: Add Wikidata for language ''{0}''
cs: Přidávám Wikidata pro jazyk ''{0}''

en: Add names from Wikipedia
cs: Přidat názvy z Wikipedie

en: Fetches interwiki links from Wikipedia in order to add several name tags
cs: Načte z Wikipedie odkazy mezi různými jazyky, aby šlo přidat různé značky názvů

en: Copies the {0} template to the system clipboard instantiated with the coordinates of the first selected node
cs: Kopíruje šablonu {0} do schránky opatřenou souřadnicemi prvního vybraného uzlu

en: Copy {0} template
cs: Kopírovat šablonu {0}

en: The JSON response from the {0} can''t be decoded!
cs: Odpověď JSON od {0} se nezdařilo dekódovat!

en: There is no Wikipedia site for language ''{0}''!
cs: V jazyce ''{0}'' neexistuje stránka na Wikipedii!

en: Overwrite ''{0}'' tag {1} from {2} with new value ''{3}''? | Overwrite ''{0}'' tags {1} from {2} with new value ''{3}''?
cs[0]: Přepsat ''{0}'' značku {1} z {2} na novou hodnotu ''{3}''?
cs[1]: Přepsat ''{0}'' značky {1} z {2} na novou hodnotu ''{3}''?
cs[2]: Přepsat ''{0}'' značek {1} z {2} na novou hodnotu ''{3}''?

en: Overwrite key
cs: Přepsat klíč

en: Download from Sophox API
cs: Stáhnout z API Sophox

en: Find places of education at least 2km, and at most 3km from the center of the selection
cs: Najít místa vzdělávání nejméně 2 km a nejvíce 3 km od středu výběru

en: Show/hide Sophox snippet list
cs: Zobrazit/skrýt seznam kousků kódu Sophox

en: Wikipedia language
cs: Jazyk Wikipedie

en: Sets the default language for the Wikipedia articles
cs: Nastaví výchozí jazyk pro články Wikipedie

en: Download statements for {0}…
cs: Stáhnout výroky pro {0}…

en: Unknown datatype!
cs: Neznámý datový typ!

en: Failed to download statements for Wikidata item {0}!
cs: Stahování výroků pro položku Wikidat {0} se nezdařilo!

en: Download labels for {0}…
cs: Stáhnout popisky pro {0}…

en: Failed to download labels for {0}!
cs: Stahování popisků pro {0} se nezdařilo!

en: language code
cs: kód jazyka

en: language
cs: jazyk

en: label
cs: popisek

en: description
cs: popis

en: aliases
cs: další názvy

en: Download sitelinks for {0}…
cs: Stáhnout odkazy na články pro {0}…

en: Can''t open website {0} in browser! Error message: {1}
cs: Stránku {0} v prohlížeči nelze otevřít! Chybová hláška: {1}

en: Failed to download sitelinks for Wikidata item {0}!
cs: Stahování odkazů na články pro položku Wikidat {0} se nezdařilo!

en: Show properties of the selected Wikidata item
cs: Zobrazit vlastnosti vybrané položky Wikidat

en: Statements
cs: Výroky

en: Labels
cs: Popisky

en: Links
cs: Odkazy

en: No Wikidata item is selected!
cs: Není vybrána žádná položka Wikidat!

en: Search Wikidata items
cs: Prohledávání položek Wikidat

en: Target key:
cs: Cílový klíč:

en: Search Wikipedia category
cs: Prohledat kategorii Wikipedie

en: Load category
cs: Načíst kategorii

en: Fetch Wikipedia articles with coordinates
cs: Načíst články obsahující souřadnice z Wikipedie

en: Download elements
cs: Stáhnout prvky

en: Download all elements from one of {0} sources
cs: Stáhnout všechny prvky z jednoho z {0} zdrojů

en: Double click on item to search for object with article name (and center coordinate)
cs: Dvojklikem na položku vyhledáte objekt odpovídající názvu článku (a přesune tam mapu)

en: Available via WIWOSM server
cs: Dostupné pomocí serveru WIWOSM

en: Available in local dataset
cs: Dostupné v místní datové sadě

en: Not linked yet
cs: Ještě nepropojeno

en: Fetches all coordinates from Wikidata in the current view
cs: Stáhne všechny souřadnice z Wikidat v aktuálním pohledu

en: Fetches all coordinates from Wikipedia in the current view
cs: Načte všechny souřadnice z Wikipedie pro aktuálně zobrazenou oblast

en: all Wikipedia articles in Category
cs: všechny články na Wikipedii v kategorii

en: Fetches a list of all Wikipedia articles of a category
cs: Načte seznam všech článků z Wikipedie pro zadanou kategorii

en: Paste Wikipedia articles
cs: Vložit články z Wikipedie

en: Pastes Wikipedia articles from the system clipboard
cs: Vloží ze schránky články Wikipedie

en: clipboard
cs: schránka

en: Open Article
cs: Otevřít článek

en: Opens the Wikipedia article of the selected item in a browser
cs: Otevře v prohlížeči článek Wikipedie o vybrané položce

en: Adds a ''wikipedia'' tag corresponding to this article to the selected objects
cs: Přidá značku ''wikipedia'' odpovídající tomuto článku k vybraným objektům

en: Wikipedia article is a redirect
cs: Stránka na Wikipedii je přesměrováním

en: Wikipedia article ''{0}'' redirects to ''{1}''
cs: Článek ''{0}'' na Wikipedii je přesměrován na ''{1}''

en: Change {0}={1} to {2}
cs: Změnit {0}={1} na {2}

en: The Ultimate WMS Super-speed Turbo Challenge II
cs: Ultimativní WMS Vysokorychlostní Turbo Závod II

en: Go driving
cs: Vyjet

en: Drive a race car on this layer
cs: Řídit závodní speciál na této vrstvě

en: Tunnel Start
cs: Začátek tunelu

en: Village/City
cs: Vesnice/Město

en: Parking
cs: Parkoviště

en: Fuel Station
cs: Čerpací stanice

en: Shopping
cs: Nakupování

en: Camping
cs: Tábořiště
