josm - en to hr translation catalogue (1039 entries)

en: About
hr: O programu

en: Display the about screen.
hr: Prikaži about ekran.

en: Help: {0}
hr: Pomoć : {0}

en: Version {0}
hr: Inačica {0}

en: Last change at {0}
hr: Zadnja promjena u {0}

en: Java Version {0}
hr: Java verzija {0}

en: Homepage
hr: Početna stranica

en: Translations
hr: Prijevodi

en: Follow us on
hr: Prati nas na

en: Readme
hr: Pročitajme

en: Revision
hr: Revizija

en: Contribution
hr: Doprinos

en: License
hr: Licenca

en: Plugins
hr: Dodaci

en: Installation Details
hr: Detalji Instalacije

en: Translators
hr: Prevoditelji

en: About JOSM...
hr: O JOSM-u...

en: OK
hr: U redu

en: Report bug
hr: Prijavite grešku

en: unset
hr: nije postavljeno

en: Open directory
hr: Otvori direktorij

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
hr: Izaberite barem jednu uploadanu toču, put ili relaciju.

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Please select the target layer.
hr: Molim Izaberite ciljni sloj.

en: Select target layer
hr: Izaberite ciljni sloj

en: Cancel
hr: Poništi

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
hr: <html>Ne postoje slojevi za koje bi source sloj<br>''{0}''<br>se mogao spojiti.</html>

en: No target layers
hr: Nema ciljnog sloja

en: Select
hr: Odaberi

en: History
hr: Povijest

en: Select WMS layers
hr: Izaberite WMS sloj

en: Add layers
hr: Dodajte sloj

en: WMS Error
hr: WMS greška

en: WMTS Error
hr: WMTS greška

en: Error
hr: Greška

en: Add Node...
hr: Dodaj točku...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
hr: Dodaj točku unešenjem zemljopisne širine / dužine ili istočenjem / usjeveričanjem

en: Align Nodes in Circle
hr: Uskladi točke u krugu

en: Move the selected nodes into a circle.
hr: Premjesti izabrane točke u krug.

en: Nothing changed
hr: Nema izmjena

en: Align Nodes in Line
hr: Poravnaj točke u liniju

en: Move the selected nodes in to a line.
hr: Premjesti izabrane točke u liniju

en: Please select at least three nodes.
hr: Izaberite barem 3 točke.

en: data
hr: podaci

en: layer
hr: sloj

en: selection
hr: odabir

en: conflict
hr: Konflikt

en: download
hr: preuzimanje

en: previous
hr: prethodni

en: next
hr: slijedeći

en: Nothing selected to zoom to.
hr: Ništa nije izabrano za zoomiranje.

en: Information
hr: Informacije

en: Zoom to {0}
hr: Zoomiraj do {0}

en: Zoom the view to {0}.
hr: Zoomiraj pogled do {0}.

en: View: {0}
hr: Pogled: {0}

en: No conflicts to zoom to
hr: Nema konflikata za zoomiranje

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
hr: Uključi/isključi vidljivost Changeset Manager prozora

en: Close open changesets
hr: Zatvori sve otvorene changeset-ove

en: File: {0}
hr: Datoteka: {0}

en: There are no open changesets
hr: Nema otvorenih changesetova

en: No open changesets
hr: Nema otvorenih changesetova

en: Downloading open changesets ...
hr: Preuzimam otvorene changesetove

en: Combine Way
hr: Kombiniraj put

en: Combine several ways into one.
hr: Spoji nekoliko puteva u jedan.

en: Change directions?
hr: Promjeni smjer?

en: Reverse and Combine
hr: Promjeni smjer i kombiniraj

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
hr: Putevi se ne mogu kombinirati sa sadašnjim smjerovima. Da li želite suprotni smjer za neke od njih?

en: Reverse Ways
hr: Preokreni smjer puta

en: Please select at least two ways to combine.
hr: Izaberite barem 2 puta ka kombiniranje.

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy selected objects to paste buffer.
hr: Kopiraj izabrane objekte u paste buffer.

en: Edit: {0}
hr: Uredi: {0}

en: Please select something to copy.
hr: Izaberite nešto za kopiranje.

en: Copy Coordinates
hr: Kopiraj koordinate

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
hr: Kopiraj koordinate označene točke u međuspremnik.

en: Create Circle
hr: Napravi krug

en: Create a circle from three selected nodes.
hr: Napravi krug od 3 izabrane točke.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
hr: Izaberite točno 2 ili 3 točke oli jedan put sa 2 ili tri točke.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
hr: Ove točke nisu u krugu. Odustajem.

en: Cannot add a node outside of the world.
hr: Ne mogu dodati točku van Svijeta

en: Update multipolygon
hr: Ažuriraj multipoligon

en: Create multipolygon
hr: Stvori multipoligon

en: No data loaded.
hr: Nisu učitani podaci.

en: You must select at least one way.
hr: Morate izabrati najmanje jedan put.

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete selected objects.
hr: Obriši izabrane objekte.

en: Delete confirmation
hr: Potvrda brisanja

en: Delete relation?
hr: Izbrisati relaciju?

en: Delete Layer
hr: Obriši sloj

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
hr: Distribuiraj izabrane točke na jednake udaljenosti uz liniju.

en: Download data
hr: Preuzmi podatke

en: Download data...
hr: Preuzmi podatke...

en:   adding {0} {1}
hr:   dodajem {0} {1}

en: Download object...
hr: Preuzmi objekt...

en: Download parent ways/relations...
hr: Preuzmi krovne puteve/relaciju

en: Download objects referring to one of the selected objects
hr: Preuzeti objekti odnose se na jedan od označenih objekta.

en: Duplicate
hr: Dupliciraj

en: Exit
hr: Izlaz

en: Exit the application.
hr: Izađi iz aplikacije.

en: Expert Mode
hr: Ekspertni mod

en: Enable/disable expert mode
hr: Uključi/isključi ekspertni mod

en: Follow line
hr: Slijedi liniju

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
hr: Nastavlja crtati linije koje dijele točke sa ostalim linijama.

en: Follow
hr: Pratiti

en: Fullscreen view
hr: Prikaz na cijelom ekranu

en: Toggle fullscreen view
hr: Isključi/isključi cijeli ekran

en: Export to GPX...
hr: Izvezi u GPX...

en: Export the data to GPX file.
hr: Izvezi podatke u GPX datoteku.

en: Nothing to export. Get some data first.
hr: Ništa za izvoz. Morate imati nešto podataka.

en: Export GPX file
hr: Izvezi GPX datoteku

en: Help
hr: Pomoć

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
hr: Prikaži povijesne informacije o OSM putevima, točkama ili relacijama.

en: Show history
hr: Prikaži povijest

en: History (web)
hr: Povijest (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
hr: Prikaži povijesne informacije o OSM putevima, točkama ili relacijama u web pregledniku.

en: New offset
hr: Novi pomak

en: Adjust the position of this imagery layer
hr: Podesi poziciju ovog slikovnog sloja

en: Overwrite
hr: Prepiši

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
hr: Zabilješka pomaka već postoji. Prepisati?

en: Adjust imagery offset
hr: Podesi offset podloge

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
hr: Koristi strelice ili povlači slikovni sloj s mišem da bi podesiili pomak slikovnog sloja.
    Možete također unesti istočni i sjeverni pomak u {0} koordinate.
    Ako želite spremiti pomak kao zabilješku, unesite ime zabilješe ispod

en: Bookmark name:
hr: Ime zabilješke:

en: Advanced info
hr: Napredni info

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
hr: Prikaži napredne informacije objekta o OSM putevima, točkama ili relacijama.

en: Advanced info (web)
hr: Napredni info (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
hr: Prikaži napredne informacije objekta o OSM putevima, točkama ili relacijama u web pregledniku.

en: Join overlapping Areas
hr: Spoji preklapajuća područja

en: Joins areas that overlap each other
hr: Spaja područja koja se preklapaju jedno s drugim

en: Please select at least one closed way that should be joined.
hr: Izaberite barem jedan zatvoreni put koji se treba spojiti.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
hr: Jedan od odabranih puteva nije zatvoren i zato se ne može spojiti.

en: Join area confirmation
hr: Potvrda o spajanju područja

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
hr: Ovo može dovesti do slučajnog brisanja točaka.

en: Are you really sure to continue?
hr: Jeste li sigurni za nastavak?

en: Please abort if you are not sure
hr: Molim da prekinete ako niste sigurni

en: The selected area is incomplete. Continue?
hr: Označeno područje nije u cijelosti označeno. Nastaviti?

en: No intersection found. Nothing was changed.
hr: Nije nađeno sjecište. Ništa nije promjenjeno.

en: Removed duplicate nodes
hr: Uklonjene duple točke

en: Added node on all intersections
hr: Dodana točka na sva sjecišta

en: Keep older versions
hr: Zadrži stariju verziju

en: Assemble new polygons
hr: Sastavi novi poligon

en: Delete relations
hr: Obriši relacije

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
hr: Obriši puteve koji nisu dio unutrašnjeg multipoligona

en: Fix tag conflicts
hr: Popravi konflikte oznaka

en: Split ways into fragments
hr: Razdvojite puteve u fragmente

en: Removed Element from Relations
hr: Uklonjeni Elementi iz Relacije

en: Joined overlapping areas
hr: Spojena preklapajuća područja

en: Join Node to Way
hr: Priključi točku putu

en: Include a node into the nearest way segments
hr: Uključi točku u najbliže segmente puta

en: No Shortcut
hr: Nema prečice

en: Jump to Position
hr: Skoči na poziciju

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
hr: Otvoriti dijaloški okvir, koji omogućuje skok na određenu lokaciju.

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
hr: Unesi Širinu/Dužinu za skok na relaciju

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
hr: Također možete unijeti bilo koji URL sa www.openstreetmap.org

en: Latitude
hr: Geografska širina (Laitude)

en: Longitude
hr: Geografska dužina (Longitude)

en: Zoom (in metres)
hr: Zoom (u metrima)

en: Jump there
hr: Skoši tamo

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
hr: Ne mogu vidjeti geografsku širinu, dužinu, zoom. Molim provjerite.

en: Unable to parse Lon/Lat
hr: Ne mogu analizirat zemljopisnu dužinu/širinu

en: Rectified Image...
hr: Popravljena slika...

en: Download Rectified Images From Various Services
hr: Preuzmite popravljene slike iz različitih služba

en: Supported Rectifier Services:
hr: Podržane Rectifier Services:

en: Visit Homepage
hr: Posjeti početnu stranicu

en: WMS URL or Image ID:
hr: WMS URL ili ID slika:

en: Add Rectified Image
hr: Dodaj Rectified Image

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
hr: Ne mogu pogoditi uneseni link ili ID sa selektiranim servisom. Molim pokušajte ponovo.

en: No valid WMS URL or id
hr: Pogrešna WMS adresa ili id

en: Merge layer
hr: Spoji sloj

en: Merge the current layer into another layer
hr: Spoji trenutni sloj u drugi sloj

en: Merging layers with different upload policies
hr: Spajam slojeve sa različitim upload strategijama

en: Ignore this hint and merge anyway
hr: Zanemari ovaj savjet i svejedno spoji

en: Merge Nodes
hr: Spoji točke

en: Merge nodes into the oldest one.
hr: Spoji točke u najstariju

en: Abort Merging
hr: Zaustavi spajanje

en: Click to abort merging nodes
hr: Klikni za poništenje spajanja točaka

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
hr: Ne mogu spojiti točke: Morate izbrisati put {0}, koji se još uvijek koristi {1}

en: Merge selection
hr: Spoji izabrano

en: Merge the currently selected objects into another layer
hr: Spojiti trenutno odabrane objekte u drugi sloj

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
hr: Vi ste za spajenje više od jednog objekta između slojeva ''{0}'' ili ''{1}''.<br /><br /><b>To nije preporučen način za spajanje podataka</b>.<br />Umjesto toga, trebali biste provijeriti i spojiti svaki objekt, <b>jedan po jedan</b>.<br /><br />Želite li nastaviti?

en: Mirror
hr: Zrcalno

en: Mirror selected nodes and ways.
hr: Zrcali izabrane točke i puteve.

en: Please select at least one node or way.
hr: Molim izaberi barem jednu točku ili put.

en: up
hr: gore

en: left
hr: lijevo

en: right
hr: desno

en: down
hr: dolje

en: Move objects {0}
hr: Premjesti objekte {0}

en: Move {0}
hr: Premjesti {0}

en: Moves Objects {0}
hr: Premješta objekt {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
hr: Ne mogu premjestiti objekte izvan svijeta.

en: Move Node...
hr: Pomakni točku...

en: Edit latitude and longitude of a node.
hr: Uredi zemljopisnu širinu i dužinu točke

en: New Layer
hr: Novi sloj

en: Create a new map layer.
hr: Napravite novi sloj karte (layer).

en: Continue
hr: Nastavi

en: Click to abort launching external browsers
hr: Klikni za prekid pokretanja vanjskog internet preglednika

en: URL Files
hr: URL datoteke

en: Open...
hr: Otvori...

en: Open a file.
hr: Otvori datoteku.

en: Opening files
hr: Otvaram datoteke

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
hr[0]: Ne mogu otvoriti {0} datoteku sa uvoznikom datoteka (file importer) ''{1}''.
hr[1]: Ne mogu otvoriti {0} datoteke sa uvoznikom datoteka (file importer) ''{1}''.
hr[2]: Ne mogu otvoriti {0} datoteka sa uvoznikom datoteka (file importer) ''{1}''.''.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
hr[0]: Ne mogu otvoriti {0} datoteku, jer datoteka ne postoji ili nije dostupan prikladni uvoznik.
hr[1]: Ne mogu otvoriti {0} datoteke, jer datoteka ne postoji ili nije dostupan prikladni uvoznik.
hr[2]: Ne mogu otvoriti {0} datoteka, jer datoteka ne postoji ili nije dostupan prikladni uvoznik.

en: no importer
hr: nema uvoznika (importer)

en: does not exist
hr: ne postoji

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
hr: <html>Ne mogu otvoriti mapu ''{0}''.<br>Molim, odaberite datoteku.</html>

en: Open file
hr: Otvori datoteku

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
hr[0]: Otvaram {0} datoteku...
hr[1]: Otvaram {0} datoteke...
hr[2]: Otvaram {0} datoteke...

en: Opening file ''{0}'' ...
hr: Otvaram datoteku ''{0}'' ...

en: Ok
hr: U redu

en: Open Location...
hr: Otvori lokaciju...

en: Open an URL.
hr: Otvori URL.

en: Enter URL to download:
hr: Ukucaj URL za preuzimanje:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
hr: Unesite URL adresu s koje se podaci trebaju preuzeti

en: Download as new layer
hr: Preuzmi kao novi sloj

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
hr: Označi ako podaci bi trebali biti preuzeti u novi sloj

en: Download Location
hr: Preuzmi lokaciju

en: Download URL
hr: Preuzmi URL

en: Start downloading data
hr: Početi s preuzimanjem podataka

en: Close dialog and cancel downloading
hr: Zatvori dijalog i poništi preuzimanje

en: Orthogonalize Shape
hr: Orthogonaliziraj oblik

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
hr: Pomakni točke tako da su svi kutevi 90 ili 180 stupnjeva

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
hr: <html>Koristite EPSG:4326 projekciju koja može dovesti<br>do neželjenih rezultata kada radite pravokutna poravnanja.<br>Promjenite projekciju da bi se riješili ovog upozorenja.<br>Da li želite nastaviti?</html>

en: Usage
hr: Upotreba

en: Selection must consist only of ways and nodes.
hr: Selekcija mora sadržavati samo puteve i točke

en: Orthogonalize
hr: Orthogonaliziraj

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
hr: Molim, selektirajte puteve s kutevima približno 90 ili 180 stupnjeva.

en: Paste
hr: Zalijepi

en: Paste at source position
hr: Naljepi na izvornu poziciju

en: Paste Tags
hr: Zalijepit oznake (tagove)

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
hr: Primjeni oznake sadržaja iz međuspremnika na sve izabrane stavke.

en: Preferences...
hr: Podešenja...

en: Open a preferences dialog for global settings.
hr: Otvori postavke

en: Preferences
hr: Podešenja

en: Purge...
hr: Očisti...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
hr: Zaboravite objekte, ali nemojte ih izbrisati na serveru kada ih uploadate.

en: Purge
hr: Očisti

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
hr: Ova operacija čini JOSM da zaboravlja selektirane objekte.<br> Oni će biti izbrisani iz sloja, ali <i>ne</i> izbrisani<br> na serveru tijekom uploadanja.

en: Add to selection
hr: Dodaj u odabir

en: Clear Undo/Redo buffer
hr: Očisti poništi/ponovi (Undo/Redo) spremnik

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo the last undone action.
hr: Ponovi zadnju nedovršenu radnju.

en: Redo ...
hr: Ponovi ...

en: Redo {0}
hr: Ponovi {0}

en: Rename layer
hr: Preimenuj sloj (layer)

en: Also rename the file
hr: Također preimenuj i datoteku

en: Could not rename file ''{0}''
hr: Nemogu preimenovati datoteku ''{0}''

en: Restart
hr: Ponovno pokreni

en: Restart the application.
hr: Ponovno pokreni aplikaciju

en: Click to restart later.
hr: Klikni za kasnije ponovno pokretanje

en: Reverse way
hr: Suprotan smjer

en: Reverse the direction of all selected ways.
hr: Promijeni smjer svih izabranih puteva.

en: Please select at least one way.
hr: Izaberi baerm jedan put.

en: Save
hr: Spremi

en: Save the current data.
hr: Spremi trenutne podatke.

en: Save As...
hr: Spremi kao

en: No Exporter found! Nothing saved.
hr: Nije pronađen Izvoznik! Ništa nije spremljeno.

en: File exists. Overwrite?
hr: Datoteka postoji. Prepiši?

en: Save the current data to a new file.
hr: Snimi trenutne podatke u novu datoteku

en: Select All
hr: Označi sve

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
hr: Označi sve neobrisane objekte u podatkovnom sloju. Ovo označava i nedovršene objekte.

en: Load Session
hr: Učitaj sesiju

en: Load a session from file.
hr: Učitaj sesiju iz datoteke.

en: Open session
hr: Otvori sesiju

en: Loading session ''{0}''
hr: Učitaj sesiju ''{0}''

en: Data Error
hr: Podaci o pogrešci

en: IO Error
hr: IO Greška

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
hr: <html>Ne mogu učitati datoteku sesije ''{0}''.<br>Greška je:<br>{1}</html>

en: Save Session
hr: Spremi sesiju

en: Session file (archive) (*.joz)
hr: Datoteka sesije (arhiva) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
hr: Datoteka sesije (*.jos)

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
hr: <html>Ne mogu spremiti datoteku sesije ''{0}''.<br>Greška je:<br>{1}</html>

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Layers
hr: Slojevi

en: No exporter for this layer
hr: Nema izvoznika (exportera) za ovaj sloj

en: Save Session As...
hr: Spremi sesiju kao...

en: Save the current session to a new file.
hr: Spremi trenutnu sesiju u novu datoteku.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
hr: Prikaži izvještaj o statusu i korisne informacije koje mogu biti dodane u prijavu pogreške

en: Show Status Report
hr: Prokaži izvještaj o statusu

en: Status Report
hr: Izvještaj o statusu

en: Copy to clipboard and close
hr: Kopiraj u međuspremnik (clipboard) i zatvori

en: Close
hr: Zatvori

en: Simplify Way
hr: Pojednostavi put

en: Delete unnecessary nodes from a way.
hr: Izbriši nepotrebne točke sa puta.

en: Please select at least one way to simplify.
hr: Izaberite najmanje jedan put, koji želite pojednostaviti.

en: Yes
hr: Da

en: Simplify all selected ways
hr: Pojednostavi sve označene puteve

en: Cancel operation
hr: Prekini operaciju

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
hr: Ovaj odabir sadržava {0} puta. Jeste li sigurni da ih želite sve pojednostaviti?

en: Simplify ways?
hr: Pojednostavi puteve?

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
hr[0]: Pojednostavi {0} put
hr[1]: Pojednostavi {0} puta
hr[2]: Pojednostavi {0} puteva

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
hr[0]: Pojednostavi put (ukloni {0} točku)
hr[1]: Pojednostavi put (ukloni {0} točke)
hr[2]: Pojednostavi put (ukloni {0} točke)

en: Split Way
hr: Razdvoji put

en: Split a way at the selected node.
hr: Razdvoji put na označenoj točci.

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
hr: Trenutno označene se ne može koristiti za razdvajanje - nema označenih točaka.

en: The selected nodes do not share the same way.
hr: Izabrane točke ne dijele isti put.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
hr[0]: Izabrana točka nije u sredini niti jednog puta.
hr[1]: Izabrane točke nisu u sredini niti jednog puta.
hr[2]: Izabrane točke nisu u sredini niti jednog puta.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
hr[0]: Postoji još puteva koji koriste izabranu točku. Izaberite i put također.
hr[1]: Postoji još puteva koji koriste izabranu točku. Izaberite i put također.
hr[2]: Postoji još puteva koji koriste izabranu točku. Izaberite i put također.

en: UnGlue Ways
hr: Odlijepi puteve

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
hr: Dupliciraj točke koje koristi više putova.

en: This node is not glued to anything else.
hr: Ova točka nije zaljepljena za ništa.

en: None of these nodes are glued to anything else.
hr: Niti jedna od ovih točaka nije zaljepljena za ništa.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
hr: Nitijedna točka na ovom putu nije zaljepljena za ništa drugo.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
hr: Trenutno odabir se ne može koristiti za odljepljivanje.

en: Select either:
hr: Izaberi ili:

en: * One tagged node, or
hr: * Jedna taggirana točka, ili

en: * One node that is used by more than one way, or
hr: * Jedna točka koju koristi više od jednog puta, ili

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
hr: * Jedna točka koju koristi više od jednog puta i jedan od ovih puteva, ili

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
hr: Jedan put koji ima jednu ili više točaka koju koristi više od jednog puta, ili

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
hr: Jedan put i jedna ili više točaka ovog puta koju koristi više od jednog puta.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
hr: Bilješka: Ako je izabran put, ovaj put će dobiti svježe kopije odljepljenih
    točaka i nove točke će biti izabrane. nodes and the new nodes will be selected. Inače svi putevi će dobiti svoju
    vlastittu kopiju i sve će točke biti izabrane.

en: Unglued Node
hr: Odlijepljena točka

en: Unglue confirmation
hr: Potvrda odljepljivanja

en: Undo
hr: Poništi

en: Undo the last action.
hr: Poništi zadnju radnju.

en: Undo ...
hr: Poništi ...

en: Undo {0}
hr: Poništi {0}

en: Unselect All
hr: Ukloni sav odabir

en: Unselect all objects.
hr: Ukloni odabir svih objekata

en: Update data
hr: Ažuriraj podatke

en: Update modified
hr: Ažuriraj promijenjeno

en: No current dataset found
hr: Trenutni dataset nije pronađen

en: Update selection
hr: Ažuriraj odabrano

en: There are no selected objects to update.
hr: Za ažuriranje nisu odabrani objekti

en: Selection empty
hr: Odabir prazan

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
hr: Uploadaj sve promijene u aktivnom sloju na OSM server

en: Ignore this hint and upload anyway
hr: Zanemarite ovaj savjet i uploadajte svejedno

en: No changes to upload.
hr: Nema promjena za upload.

en: Nothing to upload. Get some data first.
hr: Ništa za upload. Napravite neke podatke.

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
hr: Uploadajte sve promjene u trenutnom odabiru na OSM server.

en: Upload selection
hr: Uploadajte odabir

en: Validation
hr: Provjera

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
hr: Omogući/onemogući automatsko pomicanje pogleda karte na zadnju postavljenu točku

en: Zoom In
hr: Povećaj

en: Zoom In (Keypad)
hr: Povečaj (tipkovnica)

en: Zoom Out
hr: Umanji

en: Zoom Out (Keypad)
hr: Smanji (tipkovnica)

en: Zoom to
hr: Povečaj na

en: Zoom to the object the first selected member refers to
hr: Povečaj na prvi označeni objekt

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
hr: Povečavanje onemogučeno jer sloj te relacije nije aktivan

en: Zooming disabled because there is no selected member
hr: Povečavanje onemogučeno jer ništa nije izabrano

en: Zoom to the first selected node
hr: Povečaj na prvu označenu točku

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
hr: Povečavanje onemogučeno jer sloj puta nije aktivan

en: Zooming disabled because there is no selected node
hr: Povečavanje onemogučeno jer nije izabrana točka

[ctx: audio]
en: Back
hr: Natrag

[ctx: audio]
en: Jump back.
hr: Skoči natrag.

[ctx: audio]
en: Faster
hr: Brže

[ctx: audio]
en: Faster Forward
hr: Brže naprijed

[ctx: audio]
en: Forward
hr: Naprijed

[ctx: audio]
en: Jump forward
hr: Skoči naprijed

[ctx: audio]
en: Play/Pause
hr: Pokreni/Pauziraj

en: Play/pause audio.
hr: Reprodukcija/Pauza audia

[ctx: audio]
en: Previous Marker
hr: Prethodna oznaka

[ctx: audio]
en: Slower
hr: Sporije

[ctx: audio]
en: Slower Forward
hr: Sporije naprijed

en: Automatic tag correction
hr: Automatska korekcija tagova

en: Errors during download
hr: Pogreške tijekom preuzimanja

en: Downloading GPS data
hr: Preuzimam GPS podatke

en: Downloaded GPX Data
hr: Preuzueti GPX podaci

en: No data found in this area.
hr: Nisu pronađeni podaci na tom području

en: Downloading data
hr: Preuzimam podatke

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
hr[0]: Dogodio se {0} konflikt tijekom uvoza.
hr[1]: Dogodilo se {0} konflikta tijekom uvoza.
hr[2]: Dogodilo se {0} konflikta tijekom uvoza.

en: Conflict during download | Conflicts during download
hr[0]: Konflikt tijekom preuzimanja
hr[1]: Konflikti tijekom preuzimanja
hr[2]: Konflikti tijekom preuzimanja

en: Download {0} of {1} ({2} left)
hr: Download {0} od {1} ({2} ostaje)

en: Updating data
hr: Ažuriram podatke

en: Check on the server
hr: Provjeri na serveru

en: Ignore
hr: Zanemari

en: Click to abort and to resume editing
hr: Klikni za prekid i nastavi uređivat

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
hr: Kliknite <strong>{0}</strong> za zanemariti.</html>

en: Deleted or moved objects
hr: Izbrisani ili pomaknuti objekti

en: Error during download
hr: Greška tjekom preuzimanja

en: Delete Mode
hr: Mod za brisanje

en: Delete nodes or ways.
hr: Izbriši točke ili puteve.

en: Mode: {0}
hr: Mod: {0}

en: Draw
hr: Crtaj

en: Draw nodes
hr: Crtaj točke

en: Add node
hr: Dodaj točku

en: Add node into way
hr: Dodaj točku u put

en: Connect existing way to node
hr: Spoji postojeći put u točku

en: Add a new node to an existing way
hr: Dodaj novu točku na postojeći put

en: Add node into way and connect
hr: Dodaj točku u put i spoji

en: Create new node.
hr: Napravi novu točku.

en: Select node under cursor.
hr: Odaberi točku ispod kursora.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
hr[0]: Umetni novu točku u put.
hr[1]: Umetni novu točku u {0} puta.
hr[2]: Umetni novu točku u {0} puteva.

en: Start new way from last node.
hr: Započni novi put od zadnje točke.

en: Continue way from last node.
hr: Nastavi put od zadnje točke.

en: Finish drawing.
hr: Završi crtanje.

en: Show helper geometry
hr: Pokaži pomoćnu geometriju

en: Disable
hr: Onemogući

en: Extrude
hr: Izvlačenje

en: Create areas
hr: Napravi površinu

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
hr: Nacrtajte kvadrat željene veličine, onda pustite tipku miša.

en: Extrude Way
hr: Utisnuti put

en: Improve Way Accuracy
hr: Poboljšaj točnost puta

en: Improve Way Accuracy mode
hr: Mod za povećanje točnosti puta

en: Select a way that you want to make more accurate.
hr: Označite put koji želite napraviti preciznijim

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
hr: Kliknite za dodat novu točku. Otpustite Ctrl za pomicanje postoječih točaka ili držite Alt za izbrisat.

en: Cannot delete node that has tags
hr: Ne mogu izbrisati točku koja sadržava tagove

en: Parallel
hr: Paralelno

en: Make parallel copies of ways
hr: Napravi paralelne kopije puteva

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
hr: ParallelWayAction
    Označeni put mora tvoriti jednostavnu nerazgranatu stazu

en: Select, move, scale and rotate objects
hr: Odaberi, pomiči, skaliraj i rotiraj objekte

en: Move elements
hr: Pomakni elemente

en: Move them
hr: Pomakni ih

en: Release the mouse button to stop moving.
hr: Otpustite tipku miša  za prestanak pomicanja.

en: Release the mouse button to stop rotating.
hr: Otpustite tipku miša za prestanak rotiranja.

en: Release the mouse button to stop scaling.
hr: Otpustite tipku miša za prestanak skaliranja.

en: Lasso Mode
hr: Lasso mod

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
hr: Lasso mod selektiranje: selektira objekte u ručno nacrtanom području

en: User:
hr: Korisnik:

en: Zoom and move map
hr: Zumiraj i pomiči kartu

en: Add selection to relation
hr: Dodaj selekciju u relaciju

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
hr[0]: Dodaj selekciju u {0} relaciju
hr[1]: Dodaj selekciju u {0} relacije
hr[2]: Dodaj selekciju u {0} relacija

en: Delete the selected relation
hr: Izbriši označenu relaciju

en: Download all members of the selected relations
hr: Preuzmi sve članove označene relacije

en: Download members
hr: Preuzmi članove

en: Download incomplete members of selected relations
hr: Preuzmi nepotpune članove označene relacije

en: Download incomplete members
hr: Preuzmi nepotpune članove

en: Edit
hr: Uredi

en: Select the members of all selected relations
hr: Označi članove koji su dio svih označenih relacija

en: Select members (add)
hr: Označi članove (dodaj)

en: Select members
hr: Označi članove

en: Add the selected relations to the current selection
hr: Dodaj označene relacije u trenutnu selekciju

en: Select relation (add)
hr: Označi relaciju (dodaj)

en: Select relation
hr: Označi relaciju

en: Search...
hr: Traži…

en: Search for objects
hr: Pretraži objekte

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
hr: Dužina vrijednosti za tag ''{0}'' na objektu {1} prekoračila je max. dozvoljenu dužinu {2}. Dužina vrijednosti je {3}.

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
hr: {0} točaka na putu {1} prelazi max. dozvoljen broj točaka {2}

en: Relation ...
hr: Relacija...

en: Cycling dependencies
hr: Cikličke zavisnosti

en: Errors
hr: Greške

en: Usually this should be fixed.
hr: Obično to bi trebalo biti ispravljeno.

en: Warnings
hr: Upozorenja

en: Fix these when possible.
hr: Popraviti sljedeće kad god je moguće.

en: Other
hr: Ostalo

en: Suspicious data found. Upload anyway?
hr: Pronađeni sumljivi podaci. Uploadat svejedno?

en: Continue upload
hr: Nastavite sa uploadom

en: Add node {0}
hr: Dodaj točku {0}

en: Add way {0}
hr: Dodaj put {0}

en: Add relation {0}
hr: Dodaj relaciju {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
hr[0]: Dodan {0} objekt
hr[1]: Dodani {0} objekta
hr[2]: Dodani {0} objekta

en: Change node {0}
hr: Promijeni točku {0}

en: Change way {0}
hr: Promijeni put {0}

en: Change relation {0}
hr: Promijeni relaciju {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
hr: Ukloni "{0}" za točku ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
hr: Ukloni "{0}" za put ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
hr: Ukloni  "{0}" za relaciju ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
hr: Postavi {0}={1} za točku ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
hr: Postavi {0}={1} za put ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
hr: Postavi {0}={1} za relaciju ''{2}''

en: Replace "{0}" by "{1}" for
hr: Zamijeni "{0}" sa "{1}" za

en: object | objects
hr[0]: objekt
hr[1]: objekti
hr[2]: objekti

en: Deleted ''{0}''
hr: Izbrisan ''{0}''

en: Delete node {0}
hr: Izbriši točku {0}

en: Delete way {0}
hr: Izbriši put {0}

en: Delete relation {0}
hr: Izbriši relaciju {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
hr[0]: Izbriši {0} objekt
hr[1]: Izbriši {0} objekta
hr[2]: Izbriši {0} objekta

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
hr[0]: Izbriši {0} točku
hr[1]: Izbriši {0} točke
hr[2]: Izbriši {0} točke

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
hr[0]: Izbriši {0} put
hr[1]: Izbriši {0} puta
hr[2]: Izbriši {0} puteva

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
hr[0]: Izbriši {0} relaciju
hr[1]: Izbriši {0} relacije
hr[2]: Izbriši {0} relacija

en: Move {0} node | Move {0} nodes
hr[0]: Pomakni {0} točku
hr[1]: Pomakni {0} točke
hr[2]: Pomakni {0} točaka

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
hr[0]: Očišćen {0} objekt
hr[1]: Očišćeno {0} objekta
hr[2]: Očišćeno {0} objekta

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
hr[0]: Rotiraj {0} točku
hr[1]: Rotiraj {0} točke
hr[2]: Rotiraj {0} točaka

en: Sequence: {0}
hr: Sekvenca: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
hr: Morate izabrati dvije ili više točaka da bi razdvojili kružni put.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
hr: Put se ne može razdvojiti na izabranim točkama. (Uputa: Izabreite točke na sredini puta)

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
hr[0]: Transformiraj {0} točku
hr[1]: Transformiraj {0} točka
hr[2]: Transformiraj {0} točaka

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
hr: <html>Sloj ''{0}'' već ima konflikt za objekt<br>''{1}''.<br>Ovaj konflikt ne može biti dodan.</html>

en: Double conflict
hr: Dupli konflikt

en: Add conflict for ''{0}''
hr: Dodaj konflikt za ''{0}''

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
hr: Ne mogu poništiti komandu "{0}", zato jer sloj "{1}" više nije odabran.

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
hr: Riješi konflikt u koordinatama u {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
hr: Ne mogu riješiti neodlučni konflikt.

en: Resolve version conflict for node {0}
hr: Riješi verziju konflikta za točku {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
hr: Riješi verziju konflikta za put {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
hr: Riješi verziju konflikta za relaciju {0}

en: Main dataset does not include node {0}
hr: Glavni skup podataka ne sadržava točku {0}

en: Illegal latitude value ''{0}''
hr: Nedozvoljena vrijednost zemljopisne širine ''{0}''

en: Illegal longitude value ''{0}''
hr: Nedozvoljena vrijednost zemljopisne dužine ''{0}''

en: UNKNOWN
hr: NEPOZNATO

en: Loading {0}
hr: Učitavam {0}

en: Cyclic dependency between relations:
hr: Ciklička zavisnost među relacijama:

en: Merging data...
hr: Spajam podatke...

en: railway
hr: željeznica

en: waterway
hr: vodeni put

en: landuse
hr: korištenje površine

en: building
hr: zgrada

en: node | nodes
hr[0]: točka
hr[1]: nodes
hr[2]: točaka

en: House number {0}
hr: Kućni broj {0}

en: relation | relations
hr[0]: relacija
hr[1]: relacije
hr[2]: relacije

en: Error in filter
hr: Greška u filteru

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
hr: Ne mogu dodati put sa samo {0} točkom

en: Each node must connect exactly 2 ways
hr: Svaka točka mora povezivati točno dva puta

en: way | ways
hr[0]: put
hr[1]: putevi
hr[2]: putevi

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
hr: Ne mogu dodti točku {0} na nedovršen put {1}.

en: Range of numbers expected
hr: Očekivani raspon brojeva

en: Unexpected token: {0}
hr: Neočekivani simbol: {0}

en: Missing parameter for OR
hr: Nedostaje parametar za OR

en: Missing parameter for XOR
hr: Nedostaje parametar za XOR

en: Missing operator for NOT
hr: Nedostaje parametar za NOT

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
hr: Neočekivani simbol. Očekivani {0}, pronađeni {1}

en: inactive
hr: neaktivno

en: selected
hr: odabrano

en: Node: tagged
hr: Točka: tagirana

en: Relations
hr: Relacije

en: Examples
hr: Primjeri

en: Updating ignored errors ...
hr: Ažuriram zanemarene pogreške...

en: unknown
hr: nepoznat

en:  or
hr:  ili

en: area
hr: površina

en: Unnamed ways
hr: Neimenovan put

en: Unnamed junction
hr: Neimenovano križanje

en: Empty ways
hr: Prazni putevi

en: One node ways
hr: Putevi sa jednom točkom

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
hr: Ignoriram loše formirani URL: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
hr: Ignoriram loše formiranu datoteku URL: "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
hr: Parametar "downloadgps" ne prihvaća nazive datoteka ili URL-ove datoteka

en: Bad Request
hr: Loš zahtijev

en: Not Found
hr: Nije pronađeno

en: Conflict
hr: Konflikt

en: Object deleted | Objects deleted
hr[0]: Objekt je izbrisan
hr[1]: Objekti su izbrisani
hr[2]: Objekti su izbrisani

en: Creating main GUI
hr: Kreiranje glavog GUI

en: Building main menu
hr: Izrada glavnog izbornika

en: Updating user interface
hr: Nadograđujem korisničko sučelje

en: Initializing OSM API
hr: Inicijaliziram OSM API

en: Initializing validator
hr: Inicijaliziram validator

en: Initializing presets
hr: Inicjaliziram postavke

en: Initializing map styles
hr: Inicijaliziram stil karte

en: Loading imagery preferences
hr: Učitavnje postavka slika

en: Edit toolbar
hr: Uredi alatnu traku

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Click to cancel the current operation
hr: Klikni za poništenje trenutne operacije

en: In background
hr: U pozadini

en: {0} more...
hr: {0} više...

en: Compare
hr: Usporedi

en: My version
hr: Moja verzija

en: Freeze
hr: Smrzni

en: Freeze the current list of merged elements.
hr: Smrzni trenutni popis spojenih elemenata.

en: Unfreeze
hr: Odmrzni

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
hr: Odmrzni  popis spojenih elemenata i počni spajati.

en: Tags
hr: Tagovi

en: Nodes
hr: Točke

en: Members
hr: Članovi

en: Node
hr: Točka

en: deleted
hr: izbrisano

en: not deleted
hr: neizbrisano

en: Coordinates:
hr: Koordinate:

en: Value
hr: Vrijednost

en: Apply
hr: Potvrdi

en: <i>missing</i>
hr: <i>nedostaje</i>

en: Choose a value
hr: Izaberi vrijednost

en: none
hr: ništa

en: all
hr: sve

en: Tags from nodes
hr: Tagovi iz točaka

en: Tags from ways
hr: Tagovi iz puteva

en: Tags from relations
hr: Tagovi iz relacija

en: Paste ...
hr: Zalijepi ...

en: {0} tag | {0} tags
hr[0]: {0} tag
hr[1]: {0} taga
hr[2]: {0} tagova

en: {0} way | {0} ways
hr[0]: {0} put
hr[1]: {0} puta
hr[2]: {0} puteva

en: {0} relation | {0} relations
hr[0]: {0} relacija
hr[1]: {0} relacije
hr[2]: {0} relacija

en: Remove
hr: Ukloni

en: Keep
hr: Zadrži

en: Value:
hr: Vrijednost:

en: Apply?
hr: Potvrditi?

en: Relation
hr: Relacija

en: Old value
hr: Stara vrijednost

en: New value
hr: Nova vrijednost

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
hr[0]: Lijepim {0} tag
hr[1]: Lijepim {0} taga
hr[2]: Lijepim {0} taga

en: to {0} object | to {0} objects
hr[0]: za {0} objekt
hr[1]: za {0} objekta
hr[2]: za {0} objekte

en: Delete incomplete members?
hr: Izbrisati nepotpune članove?

en: Paste without incomplete members
hr: Zalijepite bez nepotpunih članova

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
hr: Kopirani podaci sadržavaju nepotpune objekte. Kada lijepite (pasting) nepotpuni objekti se uklanjaju. Želite li zalijepiti podatke nepotpunih objekta?

en: Download
hr: Preuzmi

en: Show info
hr: Pokaži info

en: Details
hr: Detalji

en: Redo the selected and all earlier commands
hr: Ponovi označene i sve prijašnje komande

en: Continue resolving
hr: Nastavi rješavati

en: From Relation
hr: Iz relacije

en: Enable filter
hr: Omogući filter

en: Hide filter
hr: Sakrij filter

en: Add
hr: Dodaj

en: Add filter.
hr: Dodaj filter.

en: Edit filter.
hr: Uredi filter.

en: Delete filter.
hr: Izbriši filter.

en: Up
hr: Gore

en: Move filter up.
hr: Pomakni filter gore

en: Down
hr: Dole

en: Move filter down.
hr: Pomakni filter dolje

en: <h2>Filter active</h2>
hr: <h2>Aktivan filter</h2>

en: Node:
hr: Točka:

en: Way:
hr: Put:

en: Relation:
hr: Relacija:

en: deleted-on-server
hr: izbrisano-na-serveru

en: Tags:
hr: Tagovi:

en: {0} Member:  | {0} Members:
hr[0]: {0} Član:
hr[1]: {0} Članova:
hr[2]: {0} Članova:

en: Advanced object info
hr: Napredne informacije o objektu

en: map style
hr: stil karte

en: Save as...
hr: Spremi kao...

en: Source
hr: Izvor

en: Title:
hr: Naslov:

en: Icon:
hr: Ikona:

en: Background:
hr: Pozadina:

en: No
hr: Ne

en: Comment
hr: Komentar

en: Object type:
hr: Tip objekta:

[ctx: osm object types]
en: mixed
hr: pomiješano

en: Choose the OSM object type
hr: Odaberi tip OSM objekta

en: Object ID:
hr: ID objekta:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
hr: Unesi ID objekta koji se treba preuzeti

en: Open a list of all relations.
hr: Otvori popis svih relacija

en: New
hr: Novo

en: Create a new relation
hr: Napravi novu relaciju

en: Relations: {0}
hr: Relacije: {0}

en: Search
hr: Pretraži

en: add to selection
hr: dodaj u odabir

en: remove from selection
hr: ukloni iz odabranog

en: find in selection
hr: pronađi u odabranom

en: all objects
hr: svi objekti

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
hr: Također uključi nedovršene i izbrisane objekte u pretrazi.

en: basics
hr: osnove

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
hr: ''Baker'' i ''Street'' u svakoj tipci

en: ''Baker Street'' in any key
hr: ''Baker Street'' u svakoj tipci

en: ''key'' with any value
hr: "tipka" bez ikakve vrjednosti

en: combinators
hr: kombinatori

en: logical not
hr: logičko ne

en: objects
hr: objekti

en: all ways
hr: svi putevi

en: all relations
hr: sve relacije

en: all closed ways
hr: svi zatvoreni putevi

en: metadata
hr: metapodaci

en: properties
hr: svojstva

en: objects having 5 to 10 tags
hr: objekti koji sadržavaju 5 do 10 tagova

en: closed ways with an area of 100 m²
hr: zatvoreni putevi sa površinom od 100 m²

en: all modified objects
hr: svi promjenjeni objekti

en: all new objects
hr: svi novi objekti

en: all selected objects
hr: svi selektirani objekti

en: all incomplete objects
hr: svi nedovršeni objekti

en: view
hr: pogled

en: objects in current view
hr: objekti u trenutnom pogledu

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
hr: objekti (i sve točke puta/ članovi relacije) u trenutnom pogledu

en: objects in downloaded area
hr: objekti u preuzetom području

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
hr: objekti (i sve točke puta / članovi relacije) u preuzetom području

en: Selection
hr: Odabir

en: Zoom to selection
hr: Zumiraj na selekciju

en: Always hidden
hr: Uvijek sakriven

en: Authors
hr: Autori

en: {0} Author | {0} Authors
hr[0]: {0} Autor
hr[1]: {0} Autora
hr[2]: {0} Autor

en: Author
hr: Autor

en: # Objects
hr: # Objekti

en: Validation Results
hr: Rezultati validacije

en: Nothing
hr: NIŠTA

en: anonymous
hr: anoniman

en: Download objects
hr: Preuzmi objekte

en: Select in layer
hr: Označi u sloju

en: Download now
hr: Preuzmi sada

en: Updated
hr: Ažurirano

en: Deleted
hr: Izbrisano

en: Name
hr: Ime

en: Comment:
hr: Komentar:

en: Open/Closed:
hr: Otvoreno/Zatvoreno:

en: Date
hr: Datum

en: User
hr: Korisnik

en: open
hr: otvori

en: closed
hr: zatvoreni

en: Basic
hr: Osnovno

en: From URL
hr: Iz URL-a

en: Advanced
hr: Napredno

en: Date:
hr: Datum:

en: Time:
hr: Vrijeme:

en: Date:
hr: Datum:

en: User ID:
hr: Korisnički ID:

en: User name:
hr: Korisničko ime:

en: Invalid user ID
hr: Pogrešan korisnički ID:

en: Invalid user name
hr: Pogrešno korisničko ime:

en: Copy of {0}
hr: Kopija {0}

en: Copy {1} of {0}
hr: Kopija {1} od {0}

en: Merge
hr: Spoji

en: Copy Value
hr: Kopiraj vrijednost

en: Position
hr: Pozicija

en: Change relation
hr: Promjeni relaciju

en: Delete from relation
hr: Izbriši iz relacije

en: Change value? | Change values?
hr[0]: Promijeniti vrijednost?
hr[1]: Promijeniti vrijednosti?
hr[2]: Promijeniti vrijednosti?

en: An empty value deletes the tag.
hr: Prazna vrijednost briše tag

en: Enable
hr: Omogući

en: Recently added tags
hr: Nedavno dodani tagovi

en: Use this tag again
hr: Ponovno koristi ovaj tag

en: Conflict in data | Conflicts in data
hr[0]: Konflikt u podatku
hr[1]: Konflikt u podacima
hr[2]: Konflikt u podacima

en: Download relation members
hr: Preuzeti članove relacije

en: Relation is deleted
hr: Relacija je izbriana

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
hr[0]: Preuzimam {0} nepotpun objekt
hr[1]: Preuzimam {0} nepotpuna objekta
hr[2]: Preuzimam {0} nepotpunih objekta

en: Reload
hr: Ponovno učitati

en: Create new relation in layer ''{0}''
hr: Napravi novu relaciju u sloju ''{0}''

en: Edit new relation in layer ''{0}''
hr: Uredi novu relaciju u sloju ''{0}''

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
hr: Uredi relaciju #{0} u sloju ''{1}''

en: Load relation
hr: Učitaj relaciju

en: Download all incomplete members
hr: Preuzmi sve nepotpune članove

en: way is connected
hr: put je spojen

en: way is connected to previous relation member
hr: put je spojen na prethodnog člana relacije

en: way is connected to next relation member
hr: put je spojen na slijedećeg člana relacije

en: Download object
hr: Preuzmi objekt

en: Start downloading
hr: Započni preuzimanje

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
hr: Odaberite, ako članovi relacije također trebaju biti preuzeti

en: OpenStreetMap data
hr: OpenStreetMap podaci

en: Raw GPS data
hr: Raw GPS podaci

en: Type
hr: Tip

en: Latitude:
hr: Zemljopisna širina:

en: Longitude:
hr: Zemljopisna dužina:

en: Distance:
hr: Udaljenost:

en: Coordinates
hr: Koordinate

en: History for node {0}
hr: Povijest točke {0}

en: History for way {0}
hr: Povijest puta {0}

en: History for relation {0}
hr: Povijest relacije {0}

en: Reload the history from the server
hr: Ponovno učitaj povijest sa servera

en: Load history
hr: Učitaj povijest

en: Loading history for node {0}
hr: Učitavam povijest točke {0}

en: Loading history for way {0}
hr: Učitavam povijest puta {0}

en: Loading history for relation {0}
hr: Učitavam povijest relacije {0}

en: Node {0}
hr: Točka {0}

en: Zoom to node
hr: Zumiraj na točku

en: Zoom to this node in the current data layer
hr: Zumiraj na ovu točku u trenutnom sloju

en: Way {0}
hr: Put {0}

en: Relation {0}
hr: Relacija {0}

en: Object
hr: Objekt

en: Ver
hr: Verzija

en: Synchronize entire dataset
hr: Sinhroniziraj cijeli dataset

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
hr: <html>Uploadiram <strong>nije uspjelo</strong>zato što server ima noviju verziju jedne<br>od tvojih točaka, puteva ili relacija.<br>Konflikt je uzrokovan<strong>{0}</strong> sa id <strong>{1}</strong>,<br>server ima verziju {2},tvoja verzija je {3}.<br><br>Klikni <strong>{4}</strong>da bi sinhronizirao samo prmitive.<br>Klikni<strong>{5}</strong> da bi sinhronizirao kompletni dataset sa serverom.<br>Klikni <strong>{6}</strong>da prekineš i nastaviš uređivanje.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
hr: <html>Uploadiram <strong>nije uspjelo</strong>zato što server ima noviju verziju jedne od<br>vaših točaka, puteva ili relacija.<br><br>Klikni <strong>{0}</strong> za sinhronizaciju kompletnog dataseta sa serverom.<br>Klikni <strong>{1}</strong> za prekid i nastavak uređivanja.<br></html>

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
hr: Dajte kratak komentar za promjene koje uploadirate:

en: Password
hr: Lozinka

en: Please enter the user name of your account
hr: Molim, unesite korisničko ime Vašeg računa

en: Please enter the password of your account
hr: Molim, unesite luzinku Vašeg računa

en: Message
hr: Poruka

en: Downloading file
hr: Preuzimam datoteku

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
hr: Preuzimam datoteku {0}: {1} bajta...

en: Download finished
hr: Preuzimanje je završilo

en: Initializing nodes to download ...
hr: Inicjaliziram ročke za preuzimanje ...

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
hr: Server je odgovorio s kodom 404.<br>To obično znači, da server ne prepoznaje objekt sa traženim id-om.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
hr[0]: Objekt ne može biti preuzet
hr[1]: Objekti ne mogu biti preuzeti
hr[2]: Objekti ne mogu biti preuzeti

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
hr[0]: Jedan objekt ne može biti preuzet.<br>
hr[1]: {0} objekta ne mogu biti preuzeta.<br>
hr[2]: {0} objekta ne mogu biti preuzeta.<br>

en: missing objects:
hr: nedostaju objekti:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
hr[0]: Jedan preuzet objekt je izbrisan.
hr[1]: {0} preuzeta objekta su izbrisana.
hr[2]: {0} preuzetih objekta su izbrisana.

en: Select filename
hr: Označi ime datoteke

en: Open Recent
hr: Otvori nedavno

en: List of recently opened files
hr: Popis nedavno otvorenih datoteka

en: Clear
hr: Očisti

en: Clear the list of recently opened files
hr: Očisti popis nedavno otvorenih datoteka

en: Saving layer to ''{0}'' ...
hr: Spremam sloj u ''{0}'' ...

en: Exit now!
hr: Izađi sada!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
hr: Izađi iz JOSM-a bez spremanja. Nespremljene promijene biti će izgubljene.

en: Delete now!
hr: Izbriši sada!

en: Recommended Actions
hr: Preporučeni potezi

en: Settings
hr: Postavke

en: Upload Changes
hr: Uploadiraj promjene

en: Continue uploading
hr: Nastavi uploadati

en: Abort
hr: Prekini

en: Click to abort uploading
hr: Klikni za prekid uploadanja

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
hr: Točka ''{0}'' je već izbrisana. Preskaćem objekt u uploadanju.

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
hr: Put ''{0}'' je već izbrisana. Preskaćem objekt u uploadanju.

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
hr: Relacija ''{0}'' je već izbrisana. Preskaćem objekt u uploadanju.

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
hr: Objekt ''{0}'' je već izbrisana. Preskaćem objekt u uploadanju.

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
hr[0]: Uploadam {0} objekt...
hr[1]: Uploadam {0} objekta...
hr[2]: Uploadam {0} objekta...

en: Select objects to upload
hr: Označi objekte za uploadanje

en: (1 request)
hr: (1 zahtjev)

en: (# requests unknown)
hr: (# nepoznatizahtjevi)

en: ({0} request) | ({0} requests)
hr[0]: ({0} zahtjev)
hr[1]: ({0} zahtjeva)
hr[2]: ({0} zahtjeva)

en: Objects to add:
hr: Objekti za dodavanje:

en: Objects to modify:
hr: Objekti za izmjene:

en: Objects to delete:
hr: Objekti za brisanje:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
hr[0]: {0} objekt za dodat:
hr[1]: {0} objekta za dodat:
hr[2]: {0} objekta za dodat:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
hr[0]: {0} objekt za promijeniti:
hr[1]: {0} objekta za promijeniti:
hr[2]: {0} objekta za promijeniti:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
hr[0]: {0} objekt za izbrisati:
hr[1]: {0} objekta za izbrisati:
hr[2]: {0} objekta za izbrisati:

en: Details...
hr: Detalji...

en: Choose a color
hr: Odaberi boju

en: Name: {0}
hr: Ime: {0}

en: {0} route,  | {0} routes,
hr[0]: {0} ruta,
hr[1]: {0} rute,
hr[2]: {0} ruta,

en: Save GPX file
hr: Spremi GPX datoteku

en: Save Layer
hr: Snimi sloj

en: Merging layers
hr: Spajam slojeve

en: {0} deleted | {0} deleted
hr[0]: {0} izbrisan
hr[1]: {0} izbrisana
hr[2]: {0} izbrisana

en: API version: {0}
hr: API verzija: {0}

en: No problems found
hr: Nisu pronađeni problemi

en: Save anyway
hr: Spremi svjedno

en: Conflicts
hr: Konflikti

en: Reject Conflicts and Save
hr: Odbaci konflikte i Spremi

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
hr: Postoje neriješeni konflikti koji nece biti snimljeni kao da su odbijeni. Nastaviti?

en: Save OSM file
hr: Spremi OSM datoteku

en: Timezone: {0}
hr: Vremenska zona: {0}

en: Minutes: {0}
hr: Minute: {0}

en: Seconds: {0}
hr: Sekunde: {0}

en: Invalid timezone
hr: Pogrešna vremenska zona:

en: Invalid offset
hr: Pogrešan offset

en: Try Again
hr: Pokušaj ponovo

en: Timezone:
hr: Vremenska zona:

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
hr[0]: {0} slika je učitana.
hr[1]: {0} slike su učitane.
hr[2]: {0} slika je učitano.

en: Reading {0}...
hr: Čitam {0}...

en: Show all
hr: Pokaži sve

en: Show selected only
hr: Pokaži samo označeno

en: meters
hr: metri

en: Download near:
hr: Preunmi pored:

en: Manual
hr: Ručno

en: Import not possible
hr: Uvoz nije moguć

en: Import images
hr: Uvezi slike

en: Auto load tiles
hr: Automatski učitaj naslove

en: Decrease zoom
hr: Smanji zum

en: Increase zoom
hr: Povećaj zim

en: Change resolution
hr: Promijeni rezoluciju

en: Fully automatic
hr: Automatik

en: Semi-automatic
hr: Polu-automatik

en: Username:
hr: Korisničko ime

en: Back
hr: Nazad

en: seconds
hr: sekunde

en: Easting
hr: Istočiti (Easting)

en: Northing
hr: Usjeveriti (Northing)

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
hr: Projekcija {0} se ne može aktivirati. Koristim Mercator

en: PUWG 1992 (Poland)
hr: PUWG 1992 (Poljska)

en: PUWG (Poland)
hr: PUWG (Poljska)

en: Edit the selected source.
hr: Uredi selektirani izvor.

en: Coordinates:
hr: Koordinate:

en: Session file (*.jos, *.joz)
hr: Datoteka sesije (*.jos, *.joz)

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
hr: {0}: opcija ''{1}'' zahtijeva argument

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
hr: {0}: opcija'' {1}'' je dvosmislena

en: View image
hr: Pogledaj sliku

en: Open
hr: Otvori

en: Surface
hr: Površina

en: asphalt
hr: asfalt

en: concrete
hr: beton

en: cobblestone
hr: kaldrma

en: grass_paver
hr: travnate ploče (grass_paver)

en: compacted
hr: makadam

en: gravel
hr: šljunak

en: pebblestone
hr: oblutak (morski kamenčić)

en: ground
hr: tlo (ground)

en: sand
hr: pijesak

en: grass
hr: trava

en: wood
hr: drvo

en: Lanes
hr: Broj traka

en: Max. speed (km/h)
hr: Max. brzina (km/h)

en: Bridge
hr: Most

en: Tunnel
hr: Tunel

en: Embankment
hr: Nasip

en: Cutting
hr: Usjek

en: Incline
hr: Nagib

en: Lit
hr: Rasvjeta

en: yes
hr: Da

en: no
hr: Ne

en: Oneway
hr: Jednosmjerno

en: Width (meters)
hr: Širina (u metrima)

en: Max. weight (tonnes)
hr: Max. težina (t)

en: Max. axleload (tonnes)
hr: Max. osovinsko opterećenje (t)

en: Max. height (meters)
hr: Max. visina (m)

en: Max. width (meters)
hr: Max. širina (m)

en: Max. length (meters)
hr: Max. dužina (m)

en: Horse
hr: Konj

en: Motor vehicles
hr: Motorna vozila

en: destination
hr: destinacija (odredište)

en: delivery
hr: Dostava

en: permissive
hr: dopustivo (pristanak vlasnika)

en: private
hr: privatno

en: Motorcar
hr: Automobil

en: Motorcycle
hr: Motorcikl

en: Cross by bicycle
hr: Prolaz za bisikliste

en: Cross on horseback
hr: Prolaz za jahače konja

en: Operator
hr: Operater

en: Wheelchairs
hr: Invalidska kolica

en: designated
hr: namijenjen

en: Toilets
hr: Zahodi

en: outside
hr: izvan

en: General Access
hr: Opći pristup

en: All vehicles
hr: Sva vozila

en: Ski
hr: Skijanje

en: official
hr: službeno

en: Snowmobile
hr: Motorne sanke

en: Toll
hr: Cestarina (Toll)

en: clockwise
hr: u smjeru kazaljke na satu

en: Motorway
hr: Autocesta

en: Motorway Link
hr: Spojna cesta autocesti

en: Trunk
hr: Brza cesta

en: Motorroad
hr: Cesta za motorna vozila

en: Trunk Link
hr: Spojna cesta brzoj cesti

en: Primary
hr: Cesta 1. reda

en: Primary Link
hr: Spojna cesta cesti 1. reda

en: Secondary
hr: Cesta 2. reda

en: Secondary Link
hr: Spojna cesta cesti 2. reda

en: Tertiary
hr: Cesta 3. reda

en: Tertiary Link
hr: Spojna cesta cesti 3. reda

en: Unclassified
hr: Neklasificirano

en: Residential
hr: Ulica

en: Highway type
hr: Tip ceste

en: Living Street
hr: Stambena zona

en: Pedestrian
hr: Pješačka zona

en: light_rail
hr: laka_željeznica

en: Road (Unknown Type)
hr: Cesta ( nepoznata vrsta)

en: Construction
hr: Izgradnja

en: Junction
hr: Križanje

en: roundabout
hr: Kružni tok (rotor)

en: Road Restrictions
hr: Cestovna ograničenja

en: No exit (cul-de-sac)
hr: Slijepa ulica

en: Min. speed (km/h)
hr: Min. brzina (km/h)

en: Overtaking
hr: Pretjecanje

en: Vehicles per type
hr: Vozila po vrsti

en: Light Commercial Vehicles (goods)
hr: Mali kamioni do 3,5 tona (goods)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
hr: Veliki kamiono (hgv)

en: Roundabout
hr: Kružni tok (rotor)

en: Ways
hr: Putevi

en: grade1
hr: Kvaliteta1

en: grade2
hr: Kvaliteta2

en: grade3
hr: Kvaliteta3

en: grade4
hr: Kvaliteta4

en: grade5
hr: Kvaliteta5

en: MTB Scale
hr: MTB Skala

en: Path
hr: Staza

en: SAC Scale
hr: SAC Skala

en: Visibility
hr: Vidljivost

en: Dedicated Bridleway
hr: Staza isključivo za konje

en: Cycleway
hr: Biciklistička staza

en: Highway
hr: Cesta

en: Dedicated Cycleway
hr: Staza isključivo za bicikliste

en: Pedestrians
hr: Pješaci

en: Segregated Foot- and Cycleway
hr: Odvojena pješačka i biciklistička staza

en: Combined Foot- and Cycleway
hr: Spojena pješačka i biciklistička staza

en: Dedicated Footway
hr: Staza isključivo za pješake

en: Steps
hr: Stepenice

en: Motorway Junction
hr: Ulaz/izlaz s autoceste

en: Number
hr: Broj

en: Services
hr: Usluge

en: Rest Area
hr: Odmaralište

en: Direction
hr: Smjer

en: Pedestrian crossing type
hr: Vrsta pješačkog peijelaza

en: uncontrolled
hr: nekontroliran

en: traffic_signals
hr: semafor

en: unmarked
hr: neoznačen

en: Pedestrian Crossing
hr: Pješački prijelaz

en: Traffic Calming
hr: Objekti za uporavanje prometa

en: Second Name
hr: Drugo ime

en: Speed Camera
hr: Kamera za mjerenje brzine

en: Mountain Pass
hr: Prijevoj (Mountain Pass)

en: Barriers
hr: Prepreke (Barriers)

en: Cycle Barrier
hr: Biciklistička prepreka (Cycle Barrier)

en: Emergency Phone
hr: Telefon za hitne slučajeve

en: aqueduct
hr: akvadukt

en: viaduct
hr: vijadukt

en: ways passing under the bridge
hr: putevi koji prolaze ispod mosta

en: ways passing through the tunnel
hr: putevi koji prolaze kroz tunel

en: Tools for drawing buildings.
hr: Alati za crtanje zgrada.

en: relations
hr: relacije

en: Zoom
hr: Povećaj

en: Show
hr: Pokaži

en: Unknown
hr: Nepoznat

en: Forward
hr: Naprijed

en: Reset Calibration
hr: Resetiraj Kalibraciju

en: Reset calibration
hr: Resetiraj kalibraciju

en: PicLayer move
hr: PicLayer pomakni

en: PicLayer rotate
hr: PicLayer rotiraj

en: PicLayer scale X
hr: PicLayer skaliraj X

en: PicLayer scale
hr: PicLayer skaliraj

en: PicLayer scale Y
hr: PicLayer skaliraj Y

en: Calibration Files
hr: Datoteke kalibracije

en: Too many ways are added: {0}!
hr: Previše puteva je dodano: {0}!

en: Draw buildings
hr: Nacrtaj zgrade

en: Add new layer
hr: Dodaj novi sloj

en: Layers:
hr: Slojevi:

en: Blank Layer
hr: Prazan sloj

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Weight
hr: Težina

en: External tools
hr: Vanjski alati

en: measurement mode
hr: Mod za mjerenje udaljenosti

en: Tools
hr: Alati

en: Projection:
hr: Projekcija:

en: PDF files
hr: PDF datoteke

en: Import PDF
hr: Uvezi PDF

en: OSM files
hr: OSM datoteke

en: File not found.
hr: Datoteka nije pronađena.

en: Joining nodes
hr: Spajam točke

en: Import settings
hr: Uvezi postavke

en: Import PDF file
hr: Uvezi PDF dokument

en: Import PDF file.
hr: Uvezi PDF dokument.

en: settings
hr: postavke

en: Printer
hr: Pisač

en: Resolution
hr: Razlučivost

en: Find
hr: Pronađi

en: moved
hr: pomaknuto

en: added
hr: dodano

en: Invalid value
hr: Pogrešna vrijednost

en: Catch
hr: Uhvati

en: Join
hr: Spoji

en: [incomplete]
hr: [nepotpun]

en: [empty way]
hr: [prazan put]

en: another...
hr: drugi...

en: Download referrers
hr: Preuzmi referere

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Shortest
hr: Najkraće

en: Fastest
hr: Najbrže

en: Clear route
hr: Očisti rutu

en: Speed (Km/h)
hr: Brzina (Km/h)

en: New value for {0}
hr: Nova vrijednost za {0}

en: Load...
hr: Učitaj...

en: Loading files
hr: Učitaj datoteke

en: About SDS...
hr: O SDS-u...

en: Server
hr: Poslužitelj

en: Save...
hr: Spremi...

en: Simplify Area
hr: Pojednostavi područje

en: Yes, delete nodes
hr: Da, izbriši točke

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
hr[0]: Odabrani put ima točke izvan preuzetog područja podataka.
hr[1]: Odabrani putevi imaju točke izvan preuzetog područja podataka.
hr[2]: Odabrani putevi imaju točke izvan preuzetog područja podataka.

en: {0} start
hr: {0} početak

en: {0} end
hr: {0} kraj

en: Edit tags
hr: Uredi tagove

en: Lowest Number
hr: Najmanji brok

en: Highest Number
hr: Najveći broj

en: List of Numbers
hr: Popis brojeva

en: Street name:
hr: Ime ulice:

en: Lowest number
hr: Najmanji broj

en: Highest number
hr: Najveći broj

en: Terrace
hr: Terasa

en: Errors/Warnings
hr: Greške/Upozorenja

en: Do you want to save anyway?
hr: Želite li svejedno spremiti)

en: {0} error | {0} errors
hr[0]: {0} greška
hr[1]: {0} greške
hr[2]: {0} greška

en: please select a way
hr: molim označite put

en: Bicycles
hr: Bicikle

en: Select if the data should be added into a new layer
hr: Označi ako podaci bi trebali biti dodani u novi sloj

en: The current selection cannot be used for splitting.
hr: Trenutni odabir se nemože koristiti za razdvjanje

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
hr[0]: Izabrani put ne sadrži izabranu točku.
hr[1]: Izabrani put ne sadrži izabrane točke.
hr[2]: Izabrani put ne sadrži izabrane točke.

en: Symmetry
hr: Simetrija

en: Add Source Tag
hr: Dodaj oznaku izvora

en: UnGlue Relation
hr: Odljepi relaciju

en: Unglued Relations
hr: Odljepljene relacije

en: Ask every time
hr: Pitaj svaki put

en: Save to file
hr: Snimi u datoteku

en: Load from file
hr: Učitaj iz datoteke

en: Tag multiple objects
hr: Označi više objekata

en: Zoom to objects
hr: Zumiraj objekt

en: Remove tag
hr: Ukloni oznaku

en: Delete tags from multiple objects
hr: Obriši oznaku sa više objekata

en: Set tags for multiple objects
hr: Namjesti oznaku za više objekata

en: Delete from history
hr: Pobriši iz povijesti

en: Tunnel Start
hr: Početak tunela

en: Village/City
hr: Selo/Grad

en: Fuel Station
hr: Benzinska postaja

en: Shopping
hr: Kupovina

en: Camping
hr: Kampiranje
