josm - en to gl translation catalogue (6758 entries)

en: About
gl: Acerca do JOSM

en: Display the about screen.
gl: Amosar a xanela coas informacións sobre o JOSM.

en: Help: {0}
gl: Axuda: {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
gl: Editor Java do OpenStreetMap

en: Version {0}
gl: Versión {0}

en: Last change at {0}
gl: Última modificación no {0}

en: Java Version {0}
gl: Versión do Java {0}

en: Homepage
gl: Páxina de inicio

en: Translations
gl: Traducións

en: Follow us on
gl: Séguenos no

en: Preferences are stored in {0}
gl: Os axustes están gardados en {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
gl: Nomes simbólicos para os directorios e as rutas actuais:

en: Info
gl: Informacións

en: Readme
gl: Óllame

en: Revision
gl: Revisión

en: Contribution
gl: Colaboracións

en: License
gl: Licenza

en: Plugins
gl: Complementos

en: Installation Details
gl: Detalles da instalación

en: Translators
gl: Tradutores

en: About JOSM...
gl: Sobre o JOSM...

en: OK
gl: Feito

en: Report bug
gl: Informar dun erro

en: unset
gl: Non estabelecido

en: Open directory
gl: Abrir directorio

en: Failed to locate resource ''{0}''.
gl: Non foi posíbel atopar o recurso ''{0}''.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
gl: Produciuse un fallo ó cargar o recurso «{0}» o erro é {1}

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
gl: Escolla polo menos un nó, vía ou relación xa enviado.

en: Warning
gl: Aviso

en: Please select the target layer.
gl: Escolle a capa a empregar

en: Select target layer
gl: Escolle a capa a empregar

en: Cancel
gl: Cancelar

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
gl: <html>Non hai capas coas que se poida combinar a capa<br>«{0}».</html>

en: No target layers
gl: Non hai capas escollidas

en: Select
gl: Escoller

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
gl: Selecciona no mapa os elementos que foron escollidos na listaxe de enriba.

en: History
gl: Historial

en: Download and show the history of the selected objects
gl: Descarga e mostra o historial dos obxectos seleccionados

en: Select WMS layers
gl: Seleccionar capas WMS

en: Add layers
gl: Engadir capas

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
gl: Filtro de tempo para "{0}" como "{1}"

en: Invalid service URL.
gl: O enderezo web de servizo non é válido.

en: WMS Error
gl: Erro do WMS

en: Could not retrieve WMS layer list.
gl: Non se puido obter a listaxe de capas WMS.

en: Could not parse WMS layer list.
gl: Non se puido analizar a listaxe de capas WMS.

en: Could not parse WMTS layer list.
gl: Non foi posíbel procesar a listaxe de capas WMTS.

en: WMTS Error
gl: Erro WMTS

en: Error
gl: Erro

en: Select image format for WMS layer
gl: Escoller un formato de imaxe para a capa WMS

en: Show only layers for current view
gl: Mostrar só capas para a vista actual

en: Add Node...
gl: Engadir un nó…

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
gl: Engadir un nó mediante a introdución de latitude / lonxitude ou coordenadas leste / norte.

en: Tools: {0}
gl: Ferramentas: {0}

en: Align Nodes in Circle
gl: Aliñar os nós en círculo

en: Move the selected nodes into a circle.
gl: Mover os nós seleccionados a un círculo.

en: Selection could not be used to align in circle.
gl: A selección non se pode utilizar para aliñar en círculo.

en: Nothing changed
gl: Nada mudou

en: Please select only one node as center.
gl: Selecciona só un nó coma centro.

en: Align each Way in Circle
gl: Aliñar cada vía en círculo

en: One or more nodes involved in this action may have additional referrers.
gl: Un ou máis nodos involucrados nesta acción poden ter outros obxectos vinculados.

en: Not enough nodes to calculate center.
gl: Non hai nós dabondo para calcular o centro.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
gl: Non se pode determinar o centro do círculo para esta xeometría.

en: Align Nodes in Line
gl: Aliñar os nós en fila

en: Move the selected nodes in to a line.
gl: Mover os nós seleccionados a unha liña.

en: Please select at least three nodes.
gl: Escolla polo menos tres nós.

en: Can not align a polygon. Abort.
gl: Non é posíbel aliñar un polígono. Interrompeuse a operación.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
gl: Non pode resolverse a intersección de tres ou máis vías. Interrompeuse a operación.

en: Two parallels ways found. Abort.
gl: Atopáronse dúas vías paralelas. Interrompeuse a operación.

en: data
gl: datos

en: layer
gl: capa

en: selection
gl: selección

en: conflict
gl: conflito

en: download
gl: baixar

en: problem
gl: problema

en: previous
gl: anterior

en: next
gl: seguinte

en: Nothing selected to zoom to.
gl: Non se seleccionou ren sobre o que achegarse.

en: Information
gl: Informacións

en: Zoom to {0}
gl: Achegarse a {0}

en: Zoom the view to {0}.
gl: Achegar a vista a {0}.

en: View: {0}
gl: Vista: {0}

en: No conflicts to zoom to
gl: Non hai conflitos nos que achegarse

en: Changeset Manager
gl: Xestor de modificacións

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
gl: Alternar a visibilidade da xanela do xestor de modificacións

en: Windows: {0}
gl: Xanelas: {0}

en: Close open changesets...
gl: Pechar conxuntos de modificacións abertos...

en: Close open changesets
gl: Pechar os conxuntos de modificacións abertos

en: File: {0}
gl: Ficheiro: {0}

en: There are no open changesets
gl: Non hai conxuntos de modificacións abertos

en: No open changesets
gl: Ningún conxunto de modificacións aberto

en: Downloading open changesets ...
gl: Estase a baixar o conxunto de modificacións abertos…

en: Combine Way
gl: Combinar vía

en: Combine several ways into one.
gl: Combinar varias vías nunha.

en: Change directions?
gl: Mudar as direccións?

en: Reverse and Combine
gl: Inverter e combinar

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
gl: As vías non se poden combinar nas súas direccións actuais. Queres inverter algunhas delas?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
gl: Non foi posíbel combinar as vías.<br> Non foi posíbel combinalas nunha única cadea de nós.

en: Reverse Ways
gl: Inverter as vías

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
gl[0]: Combinar {0} vía
gl[1]: Combinar {0} vías

en: Please select at least two ways to combine.
gl: Escolla polo menos dúas vías para combinar.

en: You should use {0}->{1}({2}) first.
gl: Debería usar {0}->{1}({2}) primeiro.

en: Combine confirmation
gl: Confirmar combinación

en: You are about to combine ways which can be members of relations not yet downloaded.<br>This can lead to damaging these parent relations (that you do not see).<br>{0}<br><br>Do you really want to combine without downloading?
gl: Estás a piques de combinar vías que poden ser membros de relacións aínda non descargadas. <br> Isto pode levar a danar estas relacións pai (que non ves). <br> {0} <br> <br> Realmente queres combinar sen descargar?

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy selected objects to paste buffer.
gl: Copia-los obxectos seleccionados no búfer de almacenaxe.

en: Edit: {0}
gl: Editar: {0}

en: Please select something to copy.
gl: Escolla algunha cousa para copiar.

en: Copy Coordinates
gl: Copiar coordenadas

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
gl: Copia-las coordenadas dos nós seleccionados no portaretallos.

en: Copy server URLs
gl: Copiar URLs do servidor

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
gl: Copiar no  portapapeis as URL do servidor dos obxectos seleccionados.

en: Create Circle
gl: Crear círculo

en: Create a circle from three selected nodes.
gl: Crear un círculo a partires de tres nós seleccionados.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
gl: Escolla exactamente dous ou tres nós ou unha vía dun só sentido con exactamente dous ou tres nós.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
gl: Eses nós non están nun circulo. Interrompendo.

en: Cannot add a node outside of the world.
gl: Non é posíbel engadir un nó fóra do mundo.

en: Update multipolygon
gl: Actualizar o multipolígono

en: Create multipolygon
gl: Crear multipolígono

en: No data loaded.
gl: Non hai datos cargados.

en: You must select at least one way.
gl: Debe escoller polo menos unha vía.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
gl[0]: Membro non-Vía eliminado do multipolígono
gl[1]: Membros non-Way eliminados do multipolígono

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete selected objects.
gl: Eliminar os obxectos seleccionados.

en: You are about to delete nodes which can have other referrers not yet downloaded.
gl: Está a piques de borrar nodos que poden ter outras referencias aínda non descargadas.

en: You are about to delete ways which can have other referrers not yet downloaded.
gl: Está por eliminar vías que teñen outros obxectos vinculados que aínda non foron descargados.

en: You are about to delete relations which can have other referrers not yet downloaded.
gl: Está por eliminar relacións que teñen outros obxectos vinculados que aínda non foron descargados.

en: You are about to delete primitives which can have other referrers not yet downloaded.
gl: Está por eliminar primitivas que teñen outros obxectos vinculados que aínda non foron descargados.

en: Delete confirmation
gl: Eliminar confirmación

en: {0}<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
gl: {0}<br>Isto pode causar problemas xa que outros obxectos (que non está a ver neste momento) poderían estar aos usar.<br>Está seguro de querer borralos?

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
gl: Nun intre vanse a eliminar os obxectos incompletos.<br>Isto causará problemas porque non está a ver o obxecto tal e coma é.<br>Aínda así queres eliminalos?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
gl[0]: Nun intre vaise eliminar {0} relación: {1}<br/>Raramente cómpre facer iso, e non é doado de reverter a eliminación despois do envío cara ó servidor.<br/>Aínda así quere eliminala?
gl[1]: Nun intre vanse eliminar {0} relacións: {1}<br/>Raramente cómpre facer iso, e non é doado de reverter a eliminación despois do envío cara ó servidor.<br/>Aínda así quere eliminalas?

en: Delete relation?
gl: Eliminar a relación?

en: Delete Layer
gl: Eliminar capa

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
gl: Elimina a capa. Non se elimina o ficheiro asociado.

en: Dialogs panel
gl: Panel de diálogos

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
gl: Alternar o panel de diálogos, maximizar a vista do mapa.

en: Saving file {0}...
gl: Gardando arquivo {0} ...

en: Successfully saved file {0}
gl: Gardouse con éxito o arquivo {0}

en: Distribute Nodes
gl: Distribuír nós

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
gl: Distribuír os nós seleccionados de xeito equidistante ao longo dunha liña.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
gl: Estanse a ignorar {0} nós con coordenadas nulas

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
gl: Seleccione :
    * Unha liña que non se cruce con ela mesma e con máximo dous nós;
    * Tres nós.

en: Download data
gl: Baixar datos

en: Download data...
gl: Baixar datos...

en: Download map data from a server of your choice
gl: Baixar datos do mapa dende un servidor da túa escolla

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
gl[0]: <html>Esta acción requirirá {0} solicitude<br>de descarga individual. Desexas<br>continuar?<html>
gl[1]: <html>Esta acción requirirá {0} solicitudes<br>de descarga individuais. Desexas<br>continuar?<html>

en:   adding {0} {1}
gl:   engadindo {0} {1}

en: Calculating Download Area
gl: Estase a calcular a área para baixar

en: Download along...
gl: Baixar ó longo...

en: Download OSM data along the selected ways.
gl: Baixar datos do OSM con zonas lindeiras ás vías seleccionadas.

en: Download Along
gl: Baixar ó longo

en: Please select 1 or more ways to download along
gl: Selecciona unha ou máis vías para baixalas enteiras

en: Download from OSM along selected ways
gl: Baixar do OSM ó longo destas vías seleccionadas

en: Download notes in current view
gl: Baixar notas na vista actual

en: Download in current view
gl: Baixar na vista actual

en: Download map data from the OSM server in current view
gl: Baixar datos do mapa do servidor do OSM na vista actual

en: Download object...
gl: Baixar obxecto…

en: Download OSM object by ID
gl: Baixar obxecto polo ID

en: Download parent ways/relations...
gl: Estanse a baixar vías/relacións… relacionadas

en: Download objects referring to one of the selected objects
gl: Baixar os obxectos que conteñan referencias a algún dos obxectos seleccionados

en: Draw boundaries of downloaded data
gl: Debuxar os límites dos datos baixados

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
gl: Habilitar/deshabilitar a representación en segundo plano de áreas localizadas fóra das zonas baixadas.

en: Duplicate
gl: Duplicar

en: Duplicate selection.
gl: Duplicar selección.

en: Exit
gl: Saír

en: Exit the application.
gl: Saír da aplicación.

en: Expert Mode
gl: Modo Experto

en: Enable/disable expert mode
gl: Activar ou desactivar o modo experto

en: Follow line
gl: Seguir a liña

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
gl: Continúa a debuxar unha liña que comparte nós con outra liña.

en: Follow
gl: Seguir

en: Fullscreen view
gl: Vista de pantalla completa

en: Toggle fullscreen view
gl: Alternar a vista de pantalla completa

en: Export to GPX...
gl: Exportar a GPX…

en: Export the data to GPX file.
gl: Exportar os datos a un ficheiro GPX.

en: Nothing to export. Get some data first.
gl: Nada que exportar. Afaite antes con algún dato.

en: Export GPX file
gl: Exportar ficheiro GPX

en: Help
gl: Axuda

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
gl: Amosa información sobre vías, nós, ou relacións do OSM

en: Show history
gl: Amosar o historial

en: History (web)
gl: Historial (web)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
gl: Amosar información histórica sobre vías, nós e relacións do OSM no teu navegador web.

en: New offset
gl: Novo aliñamento

en: Adjust the position of this imagery layer
gl: Axustar a posición desta capa de imaxes

en: Overwrite
gl: Substituír

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
gl: O marcador do desprazamento xa existe. Deséxao substituír?

en: Adjust imagery offset
gl: Axustar o desprazamento de imaxes

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
gl: Use as teclas de frecha ou arrastre a capa de imaxe co cursor para axustar os límites da imaxe.
    Tamén pode introducir os límites polo leste e polo norte nas coordenadas {0}.
    Se quere gardar un marcador cos límites, escriba o nome do marcador a continuación.

en: Offset:
gl: Desprazamento:

en: Bookmark name:
gl: Nome de marca:

en: Advanced info
gl: Información detallada

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
gl: Amosar información de obxecto avanzada sobre nós, vías e relacións do OSM.

en: Advanced info (web)
gl: Información detallada (web)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
gl: Amosar información de obxecto sobre nós, vías e relacións do OSM no teu navegador web.

en: Invert Selection
gl: Invertir selección

en: Selection: {0}
gl: Selección: {0}

en: Join overlapping Areas
gl: Unir áreas superpostas

en: Joins areas that overlap each other
gl: Une áreas que se superpoñen

en: Please select at least one closed way that should be joined.
gl: Escolla ao menos unha vía pechada que debería ser unida.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
gl: Unha das vías escollidas non está pechada e por iso non pode ser unida.

en: Join area confirmation
gl: Confirmación de unión de zonas

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
gl[0]: A vía seleccionada contén nós que poden ter outros obxectos asociados e que aínda non foron descargados.
gl[1]: As vías seleccionadas conteñen nós que poden ter outros obxectos asociados e que aínda non foron descargados.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
gl: Isto pode levar a unha eliminación accidental dos nós.

en: Are you really sure to continue?
gl: Estás na certeza de continuar?

en: Please abort if you are not sure
gl: Aborte se non está seguro

en: The selected area is incomplete. Continue?
gl: A área seleccionada está incompleta. Quere continuar?

en: No intersection found. Nothing was changed.
gl: Nada interesante foi atopado. Nada foi cambiado…

en: Move tags from ways to relations
gl: Mover as etiquetas de vías a relacións

en: Removed duplicate nodes
gl: Retirar os nós duplicados

en: Removed now unreferrenced nodes
gl: Eliminar agora nós non referenciados

en: Added node on all intersections
gl: Nó engadido en todas as interseccións

en: Keep older versions
gl: Manter versións anteriores

en: Assemble new polygons
gl: Ensambla novos polígonos

en: Delete relations
gl: Eliminar as relacións

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
gl: Eliminar as vías que non formen parte dun multipolígono interior

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
gl: Algunhas das vías formaban parte de relacións que se modificaron.<br> Comprobe que non se inseriron erros.

en: Fix tag conflicts
gl: Arranxar conflitos de etiquetas

en: Split ways into fragments
gl: Divide vías en fragmentos

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
gl: Non é posíbel manexar a relación de multipolígonos con múltiples vías saíntes.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
gl: Non foi posible unir as vías interna e externa dun multipolígono

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
gl: Non é posíbel manexar vías que son exteriores en varias relacións de multipolígonos.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
gl: Non é posíbel manexar vías que son exteriores e interiores en relacións de multipolígonos.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
gl: Non é posíbel manexar vías que son interiores en varias relacións de polígonos múltiples.

en: Removed Element from Relations
gl: Elementos retirados das relacións

en: Remove tags from inner ways
gl: Retirar etiquetas de vías internas

en: Joined overlapping areas
gl: Areas superpostas unidas

en: Join Node to Way
gl: Unir nó á vía

en: Include a node into the nearest way segments
gl: Incluír un nó nos segmentos de vía máis achegados

en: Move Node onto Way
gl: Poñer o nó na vía

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
gl: Mover o nó sobre o segmento de vía máis preto, e convertelo en parte desa vía.

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
gl: Múltiples vías de destino, no se atoparon puntos comúns. Non se mudou ren.

en: No Shortcut
gl: Sen atallo

en: Operation was not performed, as per {0} preference
gl: A operación non se realizou, segundo a preferencia {0}

en: Jump to Position
gl: Brincar cara unha posición

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
gl: Abre un diálogo que che permite brincar cara unha localización específica

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
gl: Insire Lat/Lon para brincar á posición

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
gl: Tamén podes colar ou pegar unha ligazón URL de www.openstreetmap.org

en: Enter a place name to search for
gl: Insire o nome do lugar a procurar

en: Longitude
gl: Lonxitude

en: Zoom (in metres)
gl: Ampliación (en metros)

en: Jump there
gl: Brincar cara aí

en: Jumping to: {0}
gl: Saltar a: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
gl: Non foi posíbel analizar a latitude, a lonxitude ou o zoom. Compróbeo

en: Unable to parse Lon/Lat
gl: Non foi posíbel analizar a Lon/Lat

en: Rectified Image...
gl: Imaxe corrixida…

en: Download Rectified Images From Various Services
gl: Baixar imaxes corrixidas dende diferentes servizos

en: Imagery: {0}
gl: Imaxes: {0}

en: Custom WMS Link
gl: Personalizar ligazón WMS

en: Supported Rectifier Services:
gl: Servizos de corrección admitidos

en: Visit Homepage
gl: Visitar a páxina de inicio

en: WMS URL or Image ID:
gl: URL WMS ou ID da imaxe:

en: Add Rectified Image
gl: Engadir imaxe corrixida

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
gl: Non puido atoparse unha coincidencia entre a ligazón ou identificador indicados e o servizo seleccionado. Inténteo de novo.

en: No valid WMS URL or id
gl: URL ou ID WMS non válida

en: Merge layer
gl: Combinar a capa

en: Merge the current layer into another layer
gl: Combinar a capa actual con outra capa

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
gl: Cortar as partes das pistas onde sexan superpostas de xeito temporal

en: Merging layers with different upload policies
gl: A combinar capas con diferentes políticas de carga

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
gl: Estás a piques de combinar datos das capas ''{0}'' e ''{1}''.<br /> <br /> Estas capas teñen regras de envío distintas, e non deberían combinarse.<br /> Coma resultado da súa combinación, aplicaranse as regras máis restritivas (non se recomenda o envío) a ''{1}''.<br /> <br /> <b>Este non é o xeito recomendado de combinar datos deste tipo.</b>.<br /> Recoméndase que comprobe e combine cada un dos obxectos, un por un, empregando a función de ''<i>Merge selection</i>''.<br /> <br /> Tes a certeza de querer continuar?

en: Ignore this hint and merge anyway
gl: Ignorar esta indicación e combinar de calquera xeito

en: Merge Nodes
gl: Xunguir nós

en: Merge nodes into the oldest one.
gl: Xunguir os nós no máis antigo

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
gl: Seleccione polo menos dous nós para combinalos, ou un nó que estea preto doutro nó.

en: Abort Merging
gl: Interromper a combinación

en: Click to abort merging nodes
gl: Prema para interromper a combinación de nós.

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
gl: Non se poden combinar os nós: precisa eliminar a vía {0} que aínda está a usar {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
gl[0]: Xunguir {0} nó
gl[1]: Xunguir {0} nós

en: Merge selection
gl: Combinar a selección

en: Merge the currently selected objects into another layer
gl: Combinar os obxectos seleccionados actualmente noutra capa

en: Merging too many objects with different upload policies
gl: A combinar moitos obxectos con diferentes políticas de carga

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
gl: Estás a piques de combinar máis dun obxecto entre as capas ''{0}'' e ''{1}''.<br /> <br /> <b>Este non é o xeito recomendado de combinar estes datos</b>. <br /> Recoméndase que comprobe e combine <b>cada obxecto por separado</b>.<br /> <br /> Tes a certeza de querer continuar?

en: Mirror
gl: Reflectir

en: Mirror selected nodes and ways.
gl: Reflectir os nós e vías seleccionados.

en: Please select at least one node or way.
gl: Escolla como mínimo un nó ou vía.

en: up
gl: arriba

en: left
gl: esquerda

en: right
gl: dereita

en: down
gl: abaixo

en: Move objects {0}
gl: Mover obxectos {0}

en: Move {0}
gl: Mover {0}

en: Moves Objects {0}
gl: Move obxectos {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
gl: Non é posíbel mover obxectos fora do mundo.

en: Move Node...
gl: Mover nó...

en: Edit latitude and longitude of a node.
gl: Editar latitude e lonxitude dun nó.

en: New Layer
gl: Nova capa

en: Create a new map layer.
gl: Crear unha nova capa do mapa.

en: Open {0}
gl: Abrir {0}

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
gl[0]: Vai abrir {0} xanela do seu navegador web.<br> Isto podería ateigarlle a pantalla de xanelas do navegador web, e<br> levar algún tempo.
gl[1]: Vai abrir {0} xanelas do seu navegador web.<br> Isto podería ateigarlle a pantalla de xanelas do navegador web, e<br> levar algún tempo.

en: Continue
gl: Continuar

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
gl[0]: Preme para continuares e abrires {0} navegador
gl[1]: Preme para continuares e abrires {0} navegadores

en: Click to abort launching external browsers
gl: Prema para interromper a execución de navegadores externos

en: URL Files
gl: Ficheiros URL

en: Open...
gl: Abrir…

en: Open a file.
gl: Abrir un ficheiro.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro  ''{0}''.

en: Opening files
gl: Abrir ficheiros

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
gl[0]: Non foi posíbel abrir {0} ficheiro co importador de ficheiros «{1}».
gl[1]: Non foi posíbel abrir {0} ficheiros co importador de ficheiros «{1}».

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
gl[0]: Non é posíbel abrir {0} ficheiro, ben porque non existe ben porque non hai ningún importador axeitado para el.
gl[1]: Non é posíbel abrir {0} ficheiros, ben porque non existen ben porque non hai ningún importador axeitado para eles.

en: no importer
gl: ningún importador

en: does not exist
gl: non existe

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
gl: <html>Non foi posíbel abrir o directorio «{0}».<br>Escolla un ficheiro.</html>

en: Open file
gl: Abrir un ficheiro

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
gl[0]: Abrindo {0} ficheiro
gl[1]: Abrindo {0} ficheiros

en: Opening file ''{0}'' ...
gl: Abrindo o ficheiro «{0}»…

en: Which tasks to perform?
gl: Que tarefas facer?

en: Open Location...
gl: Abrir un lugar…

en: Open an URL.
gl: Abrir un URL.

en: Enter URL to download:
gl: Inserir a URL a baixar:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
gl: Insire unha ligazón URL dende a cal os datos terían que ser baixados

en: Download as new layer
gl: Baixar coma unha nova capa

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
gl: Escoller se o dato debería estar nunha nova capa

en: Zoom to downloaded data
gl: Encadrar visualización da área baixada

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
gl: Selecciona para achegarse á nova área baixada.

en: Download Location
gl: Baixar localización

en: Download URL
gl: Baixar a URL

en: Start downloading data
gl: Comezar a baixar os datos

en: Close dialog and cancel downloading
gl: Pecha o diálogo e desbota a baixada

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
gl: Non é posíbel abrir o URL ''{0}''<br> As seguintes tarefas de baixada aceptan os seguintes patróns de URL:<br> {1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
gl: <h3>Cando se escollen unha vía ou máis a vía axústase de xeito que tódolos ángulos sexan de 90 ou 180 graos.</h3> Pode engadir dous nós á selección. Entón fixarase a dirección en función deses dous nós de referencia.<br> Despois pode desfacer o movemento dalgún nó:<br> escóllaos e pulse o atallo «ortogonaliza»/«desfacer». O atallo predeterminado é Maiús+Q.

en: Orthogonalize Shape
gl: Ortogonalizar a forma

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
gl: Mover tódolos nós de tal xeito que tódolos ángulos sexan de 90 ou 180 graos

en: Orthogonalize Shape / Undo
gl: Ortogonalizar a forma / Desfacer

en: Undo orthogonalization for certain nodes
gl: Desfacer ortogonalización para certos nós

en: Orthogonalize / Undo
gl: Ortogonalizar / Desfacer

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
gl: Ortogonalizar a forma / Desfacer<br> Debe seleccionar nós que se movesen durante a última acción de ortogonalizar a forma.

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
gl: <html>Está a emprega-la proxección EPSG:4326 a cal podería dar lugar <br> a resultados non desexados cando faga aliñamentos rectangulares.<br> Mude a súa proxección para conseguer eliminar esta advertencia.<br>Desexa continuar?</html>

en: Usage
gl: Uso

en: Selection must consist only of ways and nodes.
gl: A selección debe consistir só de vías e nós.

en: Orthogonalize
gl: Ortogonalizar

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
gl: <html>Please make sure todas as vías seleccionadas apuntan nunha dirección similar<br> ou ortogonalíceas unha  a unha.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
gl: Escolla vías con ángulos de aproximadamente 90 ou 180 grados.

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste contents of clipboard.
gl: Pegar ou colar contidos do portaretallos.

en: Paste at source position
gl: Pegar ou colar na posición de orixe

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
gl: Pegar ou colar contidos do portaretallos na posición onde eles foran copiados

en: Paste Tags
gl: Colar ou pegar as etiquetas

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
gl: Aplica-las etiquetas dos contidos do portaretallos a tódolos elementos seleccionados.

en: Preferences...
gl: Axustes…

en: Open a preferences dialog for global settings.
gl: Abrir o diálogo dos axustes globais.

en: Preferences
gl: Axustes

en: Purge...
gl: Purgar…

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
gl: Esquecer obxectos pero non os eliminar no servidor cando se envíen.

en: Purge
gl: Purgar

en: Confirm Purging
gl: Confirmar o purgado

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
gl: Esta operación fai que o JOSM esqueza os obxectos seleccionados.<br> Retiraranse da capa, pero <b>non se eliminarán</b> do servidor ó enviar as modificacións.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
gl: Os seguintes obxectos dependentes van a ser purgados <br> ademais dos obxectos escollidos:

en: Add to selection
gl: Engadir á selección

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
gl: Modificáronse algúns dos obxectos.<br>Prosegue só se queres desbotar esas modificacións.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
gl: Baleirar o búfer de facer e desfacer

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo the last undone action.
gl: Refacer a última acción desfeita.

en: Redo ...
gl: Refacer…

en: Redo {0}
gl: Refacer {0}

en: Rename layer
gl: Renomear capa

en: Also rename the file
gl: Renomear tamén o ficheiro

en: Could not rename file ''{0}''
gl: Non é posíbel renomear o ficheiro «{0}»

en: Reorder imagery layers
gl: Reordenar capas de imaxes

en: Reorders non-overlay imagery layers.
gl: Reordenar capas de imaxes non superpostas.

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
gl: Reportar un erro no sitio web do JOSM (abre no navegador de Internet)

en: Restart
gl: Reiniciar

en: Restart the application.
gl: Reiniciar a aplicación.

en: Click to restart later.
gl: Preme para reiniciares máis tarde.

en: Restore selected tags
gl: Restabelecer as etiquetas seleccionadas

en: Reverse way
gl: Inverter vía

en: Reverse the direction of all selected ways.
gl: Inverter a dirección de todas as vías seleccionadas.

en: Please select at least one way.
gl: Escolla polo menos unha vía.

en: Save
gl: Gardar

en: Save the current data.
gl: Gardar os datos actuais.

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
gl: O ficheiro "{0}" será modificado. <br> Quere substituír o ficheiro existente?

en: Always overwrite GPX files without asking
gl: Substituír sempre os ficheiros GPX sen preguntar

en: Save As...
gl: Gardar coma…

en: No Exporter found! Nothing saved.
gl: Non se gardou nada porque non se atopou ningún exportador.

en: File exists. Overwrite?
gl: O ficheiro xa existe. Deséxao substituír?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
gl: <html>Ocorreu un erro mentres se gardaba.<br>O Erro é:<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
gl: Gardar os datos actuais nun novo ficheiro.

en: Search Notes...
gl: Procurar notas...

en: Download notes from the note search API
gl: Baixar notas da API de procuras de notas

en: Search the OSM API for notes containing words:
gl: Procurar por notas no mapa mundial do OpenStreetMap que contén as palabras:

en: Search for notes
gl: Procurar notas

en: You must enter a search term
gl: Debes inserir un termo de procura

en: Select All
gl: Escoller Todo

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
gl: Escoller tódolos obxectos sen eliminar da capa de datos. Isto selecciona tamén os obxectos incompletos.

en: Non-branching way sequences
gl: Secuencias non ramificadas de vías

en: Select non-branching sequences of ways
gl: Escolla secuencias non ramificadas de vías.

en: Select shared child objects
gl: Seleccionar obxectos fillos compartidos

en: Select child objects (way nodes and relation members) that are shared by all objects in the current selection
gl: Escoller os obxectos fillos (como nodos e membros de relación) que son compartidos por todos os obxectos da selección actual

en: Shared Child Objects
gl: Obxectos fillos compartidos

en: Load Session
gl: Cargar sesión

en: Load a session from file.
gl: Cargar unha sesión dende un ficheiro.

en: Open session
gl: Abrir sesión

en: Loading session ''{0}''
gl: A cargar a sesión «{0}»

en: Unable to add layer ''{0}'': {1}
gl: Non foi posíbel engadir a capa '' {0} '': {1}

en: Data Error
gl: Erro de datos

en: IO Error
gl: Erro de entrada e saída

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
gl: <html>Non foi posíbel cargar o ficheiro de sesión ''{0}''.<br> Detalles do erro:<br> {1}</html>

en: Save the current session.
gl: Gardar a sesión actual

en: Save Session
gl: Gardar a sesión

en: Session file (archive) (*.joz)
gl: Ficheiro de sesión (arquivo) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
gl: Ficheiro de sesión (*.jos)

en: Save Session...
gl: Gardar sesión...

en: The following layer has been removed since the session was last saved: | The following layers have been removed since the session was last saved:
gl[0]: A seguinte capa foi eliminada dende que a sesión se gardou por última vez:
gl[1]: As seguintes capas foron eliminadas dende que a sesión se gardou por última vez:

en: You are about to overwrite the session file "{0}". Would you like to proceed?
gl: Está a piques de sobreescribir o arquivo de sesión «{0}». Quere continuar?

en: Layers removed
gl: Capas eliminadas

en: Not all local files referenced by the session file could be saved.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
gl: Non se puideron gardar todos os arquivos referenciados polo arquivo de sesión.<br>Asegúrese de gardalos antes de pechar JOSM.

en: Not all local files referenced by the session file are saved yet.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
gl: Non todos os arquivos referenciados polo arquivo de sesión foron gardados aínda.<br>Asegúrese de gardalos antes de pechar JOSM.

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
gl: Non se puido eliminar o arquivo: {0}<br>{1}

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
gl: <html>Non foi posíbel gardar o ficheiro de sesión ''{0}''.<br> Detalles do erro:<br> {1}</html>

en: Save As
gl: Gardar coma

en: Layers
gl: Capas

en: Save all local files to disk
gl: Gardar todos os arquivos locais ao disco

en: Save plugin information to disk
gl: Gardar información do complemento no disco

en: Plugins may have additional information that can be saved
gl: Os complementos poden conter información adicional que podería ser gardada

en: No exporter for this layer
gl: Non se atopou ningún exportador para esta capa.

en: Save the current session file "{0}".
gl: Gardar o arquivo da sesión actual «{0}».

en: Save Session As...
gl: Gardar a sesión como…

en: Save the current session to a new file.
gl: Gardar a sesión actual noutro ficheiro.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
gl: Amosar o informe do estado ca información de utilidade que poida ser engadida ós erros

en: Show Status Report
gl: Amosar o informe do estado

en: Status Report
gl: Informe do estado

en: Copy to clipboard and close
gl: Copiar ó portaretallos e pechar

en: Close
gl: Pechar

en: Simplify Way
gl: Simplificar Vía

en: Delete unnecessary nodes from a way.
gl: Eliminar os nós innecesarios dunha vía

en: Please select at least one way to simplify.
gl: Escolla polo menos unha vía para simplificar.

en: Yes
gl: Si

en: Simplify all selected ways
gl: Simplificar todas as vías seleccionadas

en: Cancel operation
gl: Desbota a operación

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
gl: A selección contén {0} vías. Tes a certeza de querer simplificalas todas?

en: Simplify ways?
gl: Simplificar as vías?

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
gl: Isto reduce os nós innecesarios na vía e é recomendado de xeito especial se as pistas GPS foron rexistradas por tempo (por exemplo, un punto por segundo) ou cando a precisión era baixa (reduce as pistas "en zigzag").

en: Maximum error (meters):
gl: Erro máximo (en metros):

en: Do not ask again
gl: Non preguntar de novo

en: Simplify way
gl: Simplificar vía

en: Simplify
gl: Simplificar

en: Proceed without simplifying
gl: Continuar sen simplificar

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
gl[0]: Estás a piques de simplificar {0} vía cunha lonxitude total de {1}.
gl[1]: Estás a piques de simplificar {0} vías cunha lonxitude total de {1}.

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
gl[0]: Simplificar {0} vía
gl[1]: Simplificar {0} vías

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
gl[0]: Simplificar a vía ( retirar {0} nó)
gl[1]: Simplificar a vía ( retirar {0} nós)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
gl[0]: (arredor de {0} nó a eliminar)
gl[1]: (arredor de {0} nós a eliminar)

en: Split Way
gl: Dividir a vía

en: Split a way at the selected node.
gl: Dividir unha vía no nó seleccionado.

en: Cannot split since another split operation is already in progress
gl: Non é posíbel dividir xa que outra operación de división xa está a acontecer

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
gl: Non se seleccionou ningún nó, polo que non se pode usar a selección actual para separar.

en: The selected nodes do not share the same way.
gl: Os nós seleccionados non comparten a mesma vía.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
gl[0]: O nó seleccionado non está no medio de ningunha vía.
gl[1]: Os nós seleccionados non están no medio de ningunha vía.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
gl[0]: Hai máis de unha vía usando o nó que escolleu. Escolla tamén a vía.
gl[1]: Hai máis de unha vía usando os nós que escolleu. Escolla tamén a vía.

en: Split way confirmation
gl: Confirmación da división de vías

en: You are about to split a way that may have referrers that are not yet downloaded.
gl: Está por dividir unha vía que pode ter obxectos vinculados que aínda non foron descargados.

en: This can lead to broken relations.
gl: Isto pode provocar que rompan relacións.

en: Do you really want to split?
gl: Realmente desexa dividir?

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
gl: Que anaco da liña debe manter o historial de autores de {0}?

en: Segment {0}: {1}
gl: Segmento {0}: {1}

en: Search preset...
gl: Procurar predefinidos...

en: Show preset search dialog
gl: Amosa a xanela de procura de predefinidos

en: Presets: {0}
gl: Predefinidos: {0}

en: Tiled Rendering
gl: Representación con mosaicos

en: Enable/disable rendering the map in tiles
gl: Habilitar/desahbilitar a representación do mapa con mosaicos

en: Tiled View
gl: Vista con mosaicos

en: Discourage upload
gl: Non recomendar envío

en: Upload is discouraged
gl: Desaconséllase a carga

en: Upload is encouraged
gl: Recoméndase unha subida

en: UnGlue Ways
gl: Despegar vías

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
gl: Duplicar nós que son empregados por múltiples vías.

en: This node is not glued to anything else.
gl: Este nó non está pegado a outra cousa.

en: None of these nodes are glued to anything else.
gl: Ningún destes nó está pegado a outra cousa.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
gl: Ningún dos nó desta vía están pegados a outra cousa.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
gl: A selección actual non pode ser empregada pra despegar.

en: Select either:
gl: Escoller ou ben:

en: * One tagged node, or
gl: * Un nó setiquetado, ou

en: * One node that is used by more than one way, or
gl: * Un nó que está sendo usado por máis dunha vía, ou

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
gl: * Un nó que está sendo usado por máis dunha vía e unha destas vías, ou

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
gl: * Unha vía que ten un ou máis nó que están sendo usados por máis de unha vía, ou

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
gl: * Unha vía e un ou máis dos seus nó que están sendo usados por máis dunha vía.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
gl: Nota: Se unha vía é seleccionada, esta vía obterá novas copias dos nós
    despegados e os novos nós serán seleccionados. Senón tódalas vías
    obterán as súas propias copias e tódolos nós serán seleccionados.

en: Unglued Node
gl: Despegar o nó

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
gl[0]: Separar en {0} nó
gl[1]: Separar en {0} nós

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
gl[0]: Separar {0} nó en {1} nó
gl[1]: Separar {0} nós en {1} nós

en: Unglue confirmation
gl: Confirmar para despegar

en: You are about to unglue nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to unglue?
gl: Está a piques de separar nós que poden ter outros obxectos asociados que aínda non foron descargados.<br>Isto pode causar problemas xa que outros obxectos (que non pode ver) poden estar usándoos.<br>Realmente desexa separalos?

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
gl: Nun intre vanse a despegar obxectos incompletos.<br>Isto causará problemas porque non está a ver os obxectos reais.<br>Aínda así quere despegar os obxectos?

en: Unglueing possibly affected {0} relation: {1} | Unglueing possibly affected {0} relations: {1}
gl[0]: O despegado posiblemente afectou {0} relación: {1}
gl[1]: O despegado posiblemente afectou {0} relacións: {1}

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
gl[0]: Asegúrate de que a relación non fica con membros errados ou que fallan!
gl[1]: Asegúrate de que as relacións non fican con membros errados ou que fallan!

en: Disconnect Node from Way
gl: Desconectar o nó da liña

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
gl: Separa os nós da liña á cal está ligado

en: Select at least one node to be disconnected.
gl: Seleccione polo menos un nó pra ser desconectado.

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
gl[0]: O nó seleccionado non pode ser desconectado se non fica conectado a ren.
gl[1]: Os nós seleccionados non poden seren desconectados se non fican conectados a ren.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
gl[0]: A liña afectada desaparecerá despois de desconectar o nó seleccionado.
gl[1]: A liña afectada desaparecerá despois de desconectar os nós seleccionados.

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
gl: Algúns nós non relevantes foron eliminados da selección

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo the last action.
gl: Desfacer a última acción.

en: Undo ...
gl: Desfacer ...

en: Undo {0}
gl: Desfacer {0}

en: Unselect All
gl: Deseleccionar Todo

en: Unselect all objects.
gl: Deseleccionar tódolos obxectos.

en: Update data
gl: Actualizar datos

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
gl: Actualizar dende o servidor os obxectos na capa de datos activa.

en: Update modified
gl: Actualizar modificado

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
gl: Actualizar dende o servidor os obxectos actualmente modificados (volve a baixar os datos)

en: No current dataset found
gl: Conxunto de datos actual no atopado

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
gl: Non se atopou ningún obxecto co identificador {0} no conxunto de datos actual

en: Update selection
gl: Actualizar selección

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
gl: Actualizar os datos seleccionados actualmente dende o servidor (volver baixar os datos)

en: There are no selected objects to update.
gl: Non hai obxectos escollido para actualizar.

en: Selection empty
gl: Selección baleira

en: Upload data...
gl: Subir datos...

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
gl: Subir tódalas modificacións na capa activa ó servidor do OSM

en: Upload data
gl: Subir datos

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
gl: <html> Os datos a subir participan en conflitos non resoltos na capa «{0}». <br>Debe resolvelos primeiro.</html>

en: Upload discouraged
gl: Envío non recomendábel

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
gl: Nun intre vanse subir os datos da capa ''{0}''.<br /><br /><b>Non é recomendábel</b> enviar datos desta capa. Se continúas,<br />se cadra teñas que desfacer as túas modificacións, ou forzar a outros usuarios a desfacelas.<br /><br />Tes a certeza de querer continuar?

en: Ignore this hint and upload anyway
gl: Ignorar estas recomendacións e enviar de todos modos

en: No changes to upload.
gl: Non hai modificacións que subir.

en: One of the upload verification processes failed
gl: Un dos procesos de verificación da subida fallou

en: Nothing to upload. Get some data first.
gl: Ren que cargar. Consegue algún dato antes.

en: Upload note changes to server
gl: Enviar notas de modificacións ó servidor

en: Upload notes
gl: Subir notas

en: Uploading notes to server
gl: Subindo notas o servidor

en: Upload selection...
gl: Subir selección...

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
gl: Sobe todos as modificacións na selección actual ó servidor do OSM

en: Upload selection
gl: Subir selección

en: Checking parents for deleted objects
gl: Comprobando pais para os obxectos eliminados

en: Reading parents of ''{0}''
gl: Lendo pais de «{0}»

en: Checking for deleted parents in the local dataset
gl: Comprobando os pais suprimidos no conxunto de datos locais.

en: Validation
gl: Validación

en: Performs the data validation
gl: Realiza a validación dos datos

en: Viewport Following
gl: Seguir encadramento automaticamente

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
gl: Muda o encadramento centrando o derradeiro nó engadido ó facer liñas

en: Viewport following is enabled, press {0} to disable it
gl: O seguimento da xanela gráfica está habilitado, preme {0} para deshabilitalo

en: Viewport following is disabled
gl: O seguimento da xanela gráfica está deshabilitado

en: Wireframe View
gl: Vista de grella

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
gl: Activar ou desactivar a visualización do mapa unicamente coma liñas

en: Zoom In
gl: Aumentar Zoom

en: Zoom In (Keypad)
gl: Achegar (teclado)

en: Zoom Out
gl: Reducir Zoom

en: Zoom Out (Keypad)
gl: Afastar (teclado)

en: Zoom to
gl: Achegar a

en: Zoom to the object the first selected member refers to
gl: Achegar o obxecto ó cal o primeiro membro escollido fai referencia

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
gl: Achegamento desactivado porque a capa desta relación non está activa

en: Zooming disabled because there is no selected member
gl: Ampliación desactivada porque non hai un membro escollido

en: Zoom to the first selected node
gl: Encadrar cara o primeiro nó seleccionado

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
gl: Encadramento desactivado porque a capa desta liña non está activa

en: Zooming disabled because there is no selected node
gl: Encadramento desactivado porque non está seleccionado ningún nó

[ctx: audio]
en: Back
gl: Atrás

[ctx: audio]
en: Jump back.
gl: Brincar cara atrás

en: Audio: {0}
gl: Son: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
gl: Máis rápido

[ctx: audio]
en: Faster Forward
gl: Avance máis rápido

[ctx: audio]
en: Forward
gl: Avance

[ctx: audio]
en: Jump forward
gl: Brincar cara adiante

[ctx: audio]
en: Next Marker
gl: Marca seguinte

[ctx: audio]
en: Play next marker.
gl: Reproducir a seguinte marca.

[ctx: audio]
en: Play/Pause
gl: Reprodución/Pausa

en: Play/pause audio.
gl: Reproducir/Pausar son.

[ctx: audio]
en: Previous Marker
gl: Marca anterior

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
gl: Reproducir a marca anterior.

[ctx: audio]
en: Slower
gl: Máis amodo

[ctx: audio]
en: Slower Forward
gl: Avance máis amodo

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
gl[0]: <html>Vas inverter a vía ''{0}'',<br/> cuxo significado semántico da súa etiqueta ''{1}'' está definido pola súa dirección.<br/>Estás na certeza de que desexas mudar a dirección da vía, polo tanto o seu significado semántico?</html>
gl[1]: <html>Vas inverter a vía ''{0}'',<br/> cuxo significados semánticos da súas etiquetas ''{1}'' están definidos pola súa dirección.<br/>Estás na certeza de que desexas mudar a dirección da vía, polo tanto os seus significados semánticos?</html>

en: Reverse directional way.
gl: Inverte-la dirección da vía.

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
gl: Ó inverter esta vía suxíerense as seguintes mudanzas co fin de manter a coherencia dos datos.

en: Apply selected changes
gl: Aplicar as mudanzas escollidas

en: Do not apply changes
gl: Non aplicar as modificacións

en: Please select which changes you want to apply.
gl: Por favor, escolle que modificacións desexas aplicar.

en: Tags of
gl: Etiquetas de

en: Roles in relations referring to
gl: Papeis nas relacións que fan referencia a

en: Automatic tag correction
gl: Corrección

en: Downloading changeset content
gl: Estase a baixar o contido do conxunto de modificacións

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
gl: ({0}/{1}) Estase a baixar o conxunto de modificacións {2}…

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
gl: ({0}/{1}) Baixar contido para o conxunto de modificacións {2}…

en: Download changesets
gl: Baixar conxuntos de modificacións

en: Querying and downloading changesets
gl: Consultando e baixando conxuntos de modificacións

en: Determine user id for current user...
gl: Determinando o identificador (ID) do usuario...

en: Query and download changesets ...
gl: Consulta e baixa conxuntos de modificacións…

en: Errors during download
gl: Erros durante a baixada

en: Download GeoJSON
gl: Baixar GeoJSON

en: Download GPS
gl: Baixar GPS

en: Downloading GPS data
gl: Estanse a baixar datos GPS

en: Downloaded GPX Data
gl: Datos GPX baixados

en: No notes found in this area.
gl: Non se atoparon notas nesta área.

en: Download OSM Notes
gl: Baixar notas do OSM

en: Downloading notes
gl: Estanse a baixar notas

en: Notes
gl: Notas ou apuntamentos

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
gl[0]: {0} nota foi baixada.
gl[1]: {0} notas foron baixadas.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
gl: Unha vez que o límite de baixada é {0}, poden existir máis notas para baixar

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
gl: Escolla unha área do mapa máis pequena pra ter a certeza de que tódalas notas son baixadas

en: More notes to download
gl: Máis notas para baixar

en: Download OSM Notes within Bounds
gl: Baixar notas do OSM dentro do límite imposto

en: Download OSM Note by ID
gl: Baixar nota polo ID

en: Download OSM Change
gl: Baixar OSM Change

en: No data found in this area.
gl: Non se atoparon datos nesa área

en: Download OSM
gl: Baixar OSM

en: Downloading data
gl: Estanse a baixar os datos

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
gl: Ignorando excepción porque a baixada foi desbotada. A excepción é: {0}

en: OSM Server URL:
gl: URL do servidor OSM:

en: Command
gl: Comando

en: Request details: {0}
gl: Detalles do pedido: {0}

en: Download OSM URL
gl: Baixar URL OSM

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
gl[0]: houbo {0} conflito durante a importación
gl[1]: houbo {0} conflitos durante a importación

en: Conflict during download | Conflicts during download
gl[0]: Conflito mentres se baixaba
gl[1]: Conflitos mentres se baixaba

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
gl: ({0}/{1}) Cargando pais do nó {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
gl: ({0}/{1}) Cargando pais da vía {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
gl: ({0}/{1}) Cargando pais da relación {2}

en: Download session
gl: Baixar sesión

en: Download {0} of {1} ({2} left)
gl: Progreso da baixada: {0} de {1} ({2} restantes)

en: Updating data
gl: Enviando datos

en: Check on the server
gl: Comprobar no servidor

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
gl: Prema para verificar se os obxectos do seu conxunto de datos locais están eliminados no servidor

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Click to abort and to resume editing
gl: Prema para interromper e continuar editando

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
gl[0]: Hai {0} obxecto na súa copia local que pode ter sido eliminado no servidor.<br>Se despois tentas eliminalo ou actualizalo, o servidor pode reportar un conflito de edición.
gl[1]: Hai {0} obxectos na súa copia local que poden ter sido eliminados no servidor.<br>Se despois tentas eliminalos ou actualizalos, o servidor pode reportar un conflito de edición.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
gl[0]: Prema <strong>{0}</strong> para comprobar o estado deste obxecto no servidor.
gl[1]: Prema <strong>{0}</strong> para comprobar o estado destes obxectos no servidor.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
gl: Prema <strong>{0}</strong> para ignorar. </html>

en: Deleted or moved objects
gl: Elementos eliminados ou ignorados

en: The following errors occurred during mass download: {0}
gl: Os seguintes erros ocorreron durante a baixadamasiva: {0}

en: Error during download
gl: Erro durante a baixada

en: Add a new Note
gl: Engadir unha nota nova

en: Add note mode
gl: Modo de engadir unha nota

en: Click the location where you wish to create a new note
gl: Prema nunha localización onde quere poñer unha nota

en: Create a new note
gl: Engadir unha nova nota

en: Create note
gl: Engadir nota

en: Enter a detailed comment to create a note
gl: Detalle o problema nun comentario pra engadi-la nota

en: You must enter a comment to create a new note
gl: Debes introducir un comentario para crear unha nota nova

en: Delete Mode
gl: Modo eliminar

en: Delete nodes or ways.
gl: Eliminar nós ou vías.

en: Mode: {0}
gl: Modo: {0}

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
gl: Está seguro de que quere eliminar os elementos con vías adxuntas que están ocultas polos  filtros?

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
gl: Prema para eliminar. Maiúsculas: elimina o segmento de vía. Alt: Non elimina os nós sen usar cando se elimina unha vía. Ctrl: eliminar referenciados.

en: Delete elements
gl: Borrar elementos

en: Delete them
gl: Eliminalos

en: Undo delete
gl: Desfacer borrar

en: draw angle snap
gl: debuxar un ángulo con imán ou ligazón

en: draw angle snap highlight
gl: resaltar os ángulos que se atopan unidos

en: helper line
gl: liña axudante

en: Draw
gl: Debuxar

en: Draw nodes
gl: Debuxar nós

en: Draw Angle snapping
gl: Debuxar axuste de ángulo

en: Backspace in Add mode
gl: No modo ''engadir'', a tecra de borrado (enriba da de entrar)

en: Add node
gl: Engadir nó

en: Add node into way
gl: Engadir un nó na vía

en: Connect existing way to node
gl: Conectar unha das vías a un nó

en: Add a new node to an existing way
gl: Engadir un novo nó a unha das vías

en: Add node into way and connect
gl: Engadir un nó á vía e conectalos

en: Create new node.
gl: Crear novo nó.

en: Select node under cursor.
gl: Escoller nó baixo o cursor.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
gl[0]: Inserir novo nó na vía.
gl[1]: Inserir novo nó en {0} vías.

en: Start new way from last node.
gl: Comezar nova vía a partir do último nó.

en: Continue way from last node.
gl: Continuar vía a partir do último nó.

en: Angle snapping active.
gl: Unido de ángulos de xeito automático activado

en: Finish drawing.
gl: Rematar debuxo.

en: Angle snapping
gl: Ángulos unidos

en: Switch angle snapping mode while drawing
gl: Unir ángulos ó resaltar

en: Toggle snapping by {0}
gl: Activar a unión de nós por {0}

en: Show helper geometry
gl: Amosar asistente de xeometría

en: Snap to node projections
gl: Unir cara a proxeccións de nós

en: Disable
gl: Desactivar

en: FIX
gl: ARRANXO

en: Dual alignment
gl: Aliñamento duplo

en: Switch dual alignment mode while extruding
gl: Activar para o modo aliñamento duplo ó extrudires liñas

en: Extrude
gl: Expulsar

en: Create areas
gl: Crear áreas

en: Extrude Dual alignment
gl: Extrusión de aliñamento dual

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
gl: Arrastra un segmento de camiño para facer un rectángulo. Ctrl e arrastrar para mover un segmento ó longo do seu normal, Alt e arrastrar para crear un novo rectángulo, prema dúas veces para engadires un novo nó.

en: Dual alignment active.
gl: Aliñamento dual activo.

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
gl: O segmento desapareceu por reverte-la dirección.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
gl: Move un segmento ao longo da súa normal, entón solta o botón do rato.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
gl: Move o nó ó longo dun dos segmentos e mantén premido o botón do rato.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
gl: Debuxar un rectángulo do tamaño desexado, despois soltar o botón do rato.

en: Extrude: main line
gl: Extrudir: liña principal ou xeral

en: Extrude: helper line
gl: Extrudir: liña de apoio

en: Extrude Way
gl: Expulsar a vía Vía

en: Improve Way Accuracy
gl: Mellorar precisión da liña

en: Improve Way Accuracy mode
gl: Modo de mellora-la precisión da liña

en: improve way accuracy helper line
gl: liña de apoio para mellorares a precición da liña

en: Click on the way to start improving its shape.
gl: Fai clic na liña para mellorares a precisión dela.

en: Select a way that you want to make more accurate.
gl: Selecciona a vía que ti queres facer máis precisa.

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
gl: Fai clic para engadir un novo nó. Solta a tecla Ctrl para mover os nós existentes ou mantén premida a tecla Alt para eliminar.

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
gl: Fai clic para eliminar o nó seleccionado. Solta a tecla Alt para mover os nós existentes ou mantén premido Ctrl para engadir novos nós.

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
gl: Fai clic para mover o nó resaltado. Mantén premido Ctrl para engadir novos nós ou Alt para eliminar.

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
gl[0]: Engadir nó nó á vía
gl[1]: Engadir nó novo a {0} vías

en: Cannot delete node that has tags
gl: Non se pode borrar un nó que ten etiquetas

en: make parallel helper line
gl: facer unha liña de apoio paralela

en: Parallel
gl: Paralela

en: Make parallel copies of ways
gl: Facer copias paralelas das vías

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
gl: Selecciona vías coma no modo de selección. Arrastra as vías seleccionadas ou unha única vía pra creares unha copia paralela (A tecra Alt activa a conservación das etiquetas)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
gl: Manter premido Ctrl para conmutar o autoensamblaxe

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
gl: ParallelWayAction
    As vías seleccionadas teñen que formar unha vía sinxela sen ramificar

en: Drag play head
gl: Arrastrar para reproducir a cabeceira

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
gl: Arrastrar o cabezallo de reprodución e soltar preto da pista para reproducir o son dende alí; MAIÚS+soltar para sincronizar o son nese punto.

en: Select mode
gl: Modo selección

en: Select, move, scale and rotate objects
gl: Seleccionar, mover, escalar e rotar obxectos

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
gl: Tes a certeza de querer mover elementos con vías pegadas que están agochadas por filtros?

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
gl[0]: Moviches máis de {0} elemento. Mover un grande número de elementos adoita ser un erro. De verdade queres movelos?
gl[1]: Moviches máis de {0} elementos. Mover un grande número de elementos adoita ser un erro. De verdade queres movelos?

en: You moved {0} element by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move it? | You moved {0} elements by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move them?
gl[0]: Moviches unha distancia de {1} {0} elemento. Mover un elemento a grandes distancias normalmente é un erro. 
    Realmente quérelo mover?
gl[1]: Moviches {0} elementos unha distancia de {1}. Mover elementos a longas distancias normalmente é un erro. 
    Realmente quérelos mover?

en: Move elements
gl: Mover elementos

en: Move them
gl: Movelos

en: Undo move
gl: Desfacer mover

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
gl: lazo

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
gl: rectángulo

en: Release the mouse button to select the objects in the {0}.
gl: Solte o botón do rato para seleccionar os obxectos no {0}.

en: {0} to merge with nearest node.
gl: {0} para combinar co nodo máis próximo.

en: Release the mouse button to stop moving.
gl: Solta o botón do rato para parar o movemento.

en: Release the mouse button to stop rotating.
gl: Soltar o botón do rato para deter a rotación.

en: Release the mouse button to stop scaling.
gl: Solta o botón do rato para deter o escalado.

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
gl[0]: Engadir e mover un novo nó virtual a unha vía.
gl[1]: Engadir e mover un novo nó virtual a {0} vías.

en: Lasso Mode
gl: Modo de lazo

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
gl: Modo de selección con lazo: seleccione obxectos que se atopen dentro dunha zona debuxada a man alzada.

en: Split mode
gl: Modo de dividr

en: Split ways
gl: Dividir as vías

en: User:
gl: Usuario:

en: Split way {0}
gl: Dividir vía {0}

en: Zoom mode
gl: Modo achegamento

en: Zoom and move map
gl: Achegarse e mover mapa

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
gl: Achegarse arrastrando ou con [ Ctrl+. ] ou [ Ctrl+, ]; mover con Ctrl+Frecha arriba, esquerda, abaixo, dereita; mover achegamento co botón dereito

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
gl: Engadir todos os obxectos seleccionados no conxunto de datos actual detrás do derradeiro membro

en: Add selection to relation
gl: Engadir selección á relación

en: {0}Add selection to relation{1}: Verify every single relation to avoid damage!
gl: {0} Engadir selección á relación {1}: Verificar cada relación para evitar danos!

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
gl[0]: Engadir a selección á relación {0}
gl[1]: Engadir a selección ás relacións {0}

en: Delete the selected relation
gl: Eliminar a relación seleccionada

en: Download all members of the selected relations
gl: Baixar tódolos membros das relacións escollidas

en: Download members
gl: Baixar membros

en: Download relation with members
gl: Descargar a relación cos membros

en: Download with members
gl: Descargar con membros

en: Download incomplete members of selected relations
gl: Baixar membros incompletos das relacións escollidas

en: Download incomplete members
gl: Baixar membros incompletos

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
gl: Crear unha copia desta relación e abrila noutra lapela de edición.

en: You are about to duplicate {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary. Do you really want to duplicate?
gl: Está a piques de duplicar {0} relación: {1}<br/>Este paso rara vez é necesario. ¿Certamente queres duplicar?

en: Duplicate relation?
gl: Relación duplicada?

en: Edit
gl: Edición

en: Call relation editor for selected relation
gl: Chamar o editor para a relación escollida

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
gl[0]: Estás a piques de abrir de xeito simultáneo <b>{0}</b> editor de relacións diferente.<br/>Desexas continuar?
gl[1]: Estás a piques de abrir de xeito simultáneo <b>{0}</b> editores de relacións diferentes.<br/>Desexas continuar?

en: Confirmation
gl: Confirmación

en: Export GPX file starting from first member
gl: Exportar arquivo GPX comezando polo primeiro membro

en: Export GPX file starting from last member
gl: Exportar arquivo GPX comezando po lo derradeiro membro

en: Convert to GPX layer starting from first member
gl: Converter a capa GPX comezando polo primeiro membro

en: Convert to GPX layer starting from last member
gl: Converter a capa GPX comezando polo derradeiro membro

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the first member, successively continuing to the last.
gl: Aplanar de xeito recursivo esta relación a unha soa pista gpx, comezando co primeiro membro e sucesivamente até chegar ó derradeiro.

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the last member, successively continuing to the first.
gl: Aplanar de xeito recursivo esta relación a unha soa pista gpx, comezando co derradeiro membro e sucesivamente até chegar ó primeiro.

en: based on osm route relation data, timestamps are synthetic
gl: basaedo nos datos de relacións de ruta do OSM, as marcaxes de tempo son sintéticas

en: Selected Relations
gl: Relacións seleccionadas

en: {0} (GPX export)
gl: {0} (exportación GPX)

en: List of recent relations
gl: Listaxe de relacións recentes

en: Open recent relation
gl: Abrir relación recente

en: Relation Editor: {0}
gl: Editor de relación: {0}

en: Select in relation list
gl: Escoller na listaxe de relacións

en: Select relation in relation list.
gl: Escoller relación na listaxe de relacións.

en: Add the members of all selected relations to current selection
gl: Engade os membros de todas as relacións seleccionadas á selección actual

en: Select the members of all selected relations
gl: Escoller os membros de todas as relacións escollidas

en: Select members (add)
gl: Seleccionar membros (engadir)

en: Select members
gl: Escoller membros

en: Add the selected relations to the current selection
gl: Engadir as relacións seleccionadas á selección actual

en: Set the current selection to the list of selected relations
gl: Estabelecer a selección actual á listaxe de relacións escollidas

en: Select relation (add)
gl: Seleccionar relación (engadir)

en: Select relation
gl: Escoller relación

en: Search...
gl: Procurar…

en: Search for objects
gl: Procurar obxectos

en: No match found for ''{0}''
gl: Non se atoparon coincidencias para «{0}»

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
gl: Non se engadiu ren á selección procurando por «{0}»

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
gl: Non se retirou da selección procurando por «{0}»

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
gl: Non se atopou ren na selección procurando por «{0}»

en: Found {0} matches
gl: Atopadas {0} coincidencias

en: Searching
gl: A procurar

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
gl[0]: Procurando en {0} obxecto
gl[1]: Procurando en {0} obxectos

en: Automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
gl: Truncar de xeito automático o valor da etiqueta ''{0}'' no obxecto eliminado {1}

en: Length of value for tag ''{0}'' on object {1} exceeds the max. allowed length {2}. Values length is {3}.
gl: O largo para o tag «{0}» no obxecto {1} excede o máximo. Longo permitido {2}. O longo do valor é {3}.

en: Precondition violation
gl: Violación de condición previa

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
gl: {0} nós na vía {1} excede o máximo. Numero de nós permitidos {2}

en: API Capabilities Violation
gl: Violación das capacidades da API

en: Removed obsolete tags
gl: Borradas etiquetas obsoletas

en: Fix deprecated tags
gl: Arranxar etiquetas obsoletas

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
gl: <html>As relacións {0} son cíclicas (cada unha refírese á outra) <br>JOSM non pode subilas ao servidor. Edite as relacións e retire a dependencia cíclica.</html>

en: Relation ...
gl: Relación…

en: ... refers to relation
gl: … refírese á relación

en: Cycling dependencies
gl: Dependencias cíclicas

en: Uploading modified notes
gl: Subindo notas modificadas

en: Uploading notes {0}/{1}
gl: Subindo notas {0}/{1}

en: Note {0} failed: {1}
gl: A nota {0} fallou: {1}

en: Notes failed to upload
gl: Fallou a subida de notas

en: The JOSM data validator partially checked the objects to be uploaded and found some problems. Try fixing them, but do not harm valid data. When in doubt ignore the findings.<br> You can see the findings in the Validator Results panel too. Further checks on all data can be started from that panel.
gl: O validador de datos de JOSM comprobou parcialmente os obxectos a cargar e atopou algúns problemas. Tenta solucionalos, pero non prexudiques os datos válidos. En caso de dúbida, ignora as conclusións.<br> Tamén podes ver as conclusións no panel Resultados do validador. Desde ese panel pódense iniciar máis comprobacións de todos os datos.

en: Errors
gl: Erros

en: Usually this should be fixed.
gl: Normalmente isto tería que ser corrixido.

en: Warnings
gl: Advertencias

en: Fix these when possible.
gl: Arranxalos cando sexa posíbel.

en: Other
gl: Outro

en: Suspicious data found. Upload anyway?
gl: Encontrados datos sospeitosos. Subir de todas maneiras?

en: Continue upload
gl: Continuar a subida

en: Add node {0}
gl: Engadir nó {0}

en: Add way {0}
gl: Engadir a vía {0}

en: Add relation {0}
gl: Engadir relación {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
gl[0]: Engadido {0} obxecto
gl[1]: Engadidos {0} obxectos

en: New way {0} has 0 nodes
gl: A nova vía {0} ten 0 nós

en: Change node {0}
gl: Cambiar nó {0}

en: Change way {0}
gl: Cambiar a vía {0}

en: Change relation {0}
gl: Cambiar relación {0}

en: Change members of {0}
gl: Mudar membros de {0}

en: Change nodes of {0}
gl: Cambiar nós de {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
gl: Retirar «{0}» para o nó «{1}»

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
gl: Retirar «{0}» para a vía «{1}»

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
gl: Retirar «{0}» para a relación «{1}»

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
gl: Estabelecer {0} = {1} para o nó «{2}»

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
gl: Estabelecer {0} = {1} para a vía «{2}»

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
gl: Estabelecer {0} = {1} para a relación «{2}»

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
gl[0]: Eliminar "{0}" para {1} obxecto
gl[1]: Eliminar "{0}" para {1} obxectos

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
gl[0]: Estabelecer {0}={1} para {2} obxecto
gl[1]: Estabelecer {0}={1} para {2} obxectos

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
gl[0]: Eliminadas etiquetas {0} para {1} obxecto
gl[1]: Eliminadas etiquetas {0} para {1} obxectos

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
gl[0]: Estabelecer etiquetas {0} para {1} obxecto
gl[1]: Estabelecer etiquetas {0} para {1} obxectos

en: Replace "{0}" by "{1}" for
gl: Substituír «{0}» con «{1}» cara

en: object | objects
gl[0]: obxecto
gl[1]: obxectos

en: Change relation member role for {0} {1}
gl: Cambiar a función do membro da relación para {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
gl: Eliminado «{0}»

en: At least one object to delete required, got empty collection
gl: Polo menos precísase dun obxecto para eliminar, obtívose unha colección baleira

en: Delete node {0}
gl: Eliminar o nó {0}

en: Delete way {0}
gl: Eliminar a vía {0}

en: Delete relation {0}
gl: Eliminar a relación{0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
gl[0]: Eliminar {0} obxecto
gl[1]: Eliminar {0} obxectos

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
gl[0]: Eliminar {0} nó
gl[1]: Eliminar {0} nós

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
gl[0]: Eliminar {0} vía
gl[1]: Eliminar {0} vías

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
gl[0]: Eliminar {0} relación
gl[1]: Eliminar {0} relacións

en: Move {0} node | Move {0} nodes
gl[0]: Mover {0} nó
gl[1]: Mover {0} nós

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
gl[0]: Purgar {0} obxecto
gl[1]: Purgados {0} obxectos

en: Removed nodes from {0}
gl: Eliminadas etiquetas de {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
gl[0]: Rotar {0} nó
gl[1]: Rotar {0} nós

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
gl[0]: Escalar {0} nó
gl[1]: Escalar {0} nós

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
gl[0]: Seleccionado obxecto {0}
gl[1]: Seleccionados obxectos {0}

en: Sequence: {0}
gl: Secuencia: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
gl: Debes escoller dous ou máis nós para separar unha vía circular.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
gl: A vía non pode ser separada nos nós seleccionados. (Consello: Selecciona nós no medio da vía.)

en: Yes, download the missing members
gl: Si, baixar os membros que faltan

en: No, abort the split operation
gl: Non, rexeitar o cortado

en: No, perform the split without downloading
gl: Non, executar a separación sen descargar

en: This way is part of a relation. | This way is part of {0} relations.
gl[0]: Esta vía é parte dunha relación.
gl[1]: Esta vía é parte de {0} relacións.

en: this relation
gl: esta relación

en: these relations
gl: estas relacións

en: one relation | {0} relations
gl[0]: unha relación
gl[1]: {0} relacións

en: For {0} the correct order of the new way parts could not be determined. To fix this, some missing relation members should be downloaded first.
gl: Para {0} non se puido determinar a orde correcta dos novos membros da vía. Para solucionalo, hai que descargar primeiro algúns membros da relación que faltan.

en: Download missing relation members?
gl: Baixar membros que faltan da relación?

en: Missing relation members will be downloaded. Should this be done automatically from now on?
gl: Os membros da relación que fallan serán descargados. ¿Debería facer esto automáticamente a partir de agora?

en: Downloading missing relation members
gl: Baixar membros que faltan da relación

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
gl: Tódalas vías novas pasaron a formar parte dunha relación baseada nos roles.<br> Verifica as modificacións e corríxaas se é precisado.

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
gl: Tódalas vías novas pasaron a formar parte dunha relación.<br> Verifica as modificacións e corríxaas se é precisado.

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
gl[0]: Separar a vía {0} en {1}.
gl[1]: Separar a vía {0} en {1}.

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
gl[0]: Transformar nó {0}
gl[1]: Transformar nós {0}

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
gl: <html>A capa ''{0}'' ten un conflito co obxecto<br>''{1}''.<br>Este conflito non se pode engadir.</html>

en: Double conflict
gl: Dobre conflito

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
gl: A capa ''{0}'' non existe. Non se pode eliminar o conflito para o obxecto ''{1}''.

en: Add conflict for ''{0}''
gl: Engadido conflito para «{0}»

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
gl: Non é posíbel desfacer a orde «{0}» porque a capa «{1}» xa non estará máis presente

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
gl: Resolver conflitos en coordenadas en {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
gl: Non é posíbel resolver conflitos indecisos.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
gl: Resolver conflitos en estado eliminado en {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
gl: Estabelece-la marca de «modificado» para o nó {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
gl: Estabelece-la marca de «modificado» para a vía {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
gl: Estabelece-la marca de «modificado» para a relación {0}

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
gl: Resolver conflitos na listaxe de membros da relación {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
gl[0]: Resolver {0} conflito de etiqueta no nó {1}
gl[1]: Resolver {0} conflitos de etiqueta no nó {1}

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
gl[0]: Resolver {0} conflito de etiqueta na vía {1}
gl[1]: Resolver {0} conflitos de etiqueta na vía {1}

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
gl[0]: Resolver {0} conflicto de etiqueta na relación {1}
gl[1]: Resolver {0} conflictos de etiqueta na relación {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
gl: Resolver conflito de version para o nó {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
gl: Resolver o conflito de version da vía {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
gl: Resolver conflito de version para a relación {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
gl: Resolver conflitos para a listaxe de nós da vía {0}

en: Main dataset does not include node {0}
gl: O conxunto de datos principal non inclúe o nó {0}

en: Illegal latitude value ''{0}''
gl: Valor incorrecto de latitude «{0}»

en: Illegal longitude value ''{0}''
gl: Valor incorrecto de lonxitude «{0}»

en: Unable to set file non-readable {0}
gl: Non se puido estabelecer o ficheiro non lexíbel {0}

en: Unable to set file non-writable {0}
gl: Non foi posíbel configurar o ficheiro non gravábel {0}

en: Unable to set file non-executable {0}
gl: Non se puido estabelecer o ficheiro non executábel {0}

en: Unable to set file readable {0}
gl: Non foi posíbel configurar o ficheiro lexíbel {0}

en: Unable to set file writable {0}
gl: Non foi posíbel configurar o ficheiro escribíbel {0}

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
gl: Erro ó inicializar as preferencias. O directorio de preferencias ''{0}'' non é un directorio.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
gl: <html>Non foi posíbel carga-la configuración.<br>O cartafol da configuración, «{0}», non é un cartafol.<html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
gl: Erro ó inicializar as preferencias. Non foi posíbel crear o directorio de preferencias que falta: {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
gl: <html>Non foi posíbel cargar a configuración.<br>Non foi posíbel xerar o cartafol da configuración, «{0}».</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
gl: Falta o ficheiro de preferencias ''{0}''. Estase a crear un ficheiro de preferencias predeterminado.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
gl: Estase a substituír o ficheiro de preferencias existente ''{0}'' co ficheiro de preferencias predeterminado.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
gl: <hmtl>Non foi posíbel cargar a configuración.<br>Non foi posíbel restaurar os valores predeterminados no ficheiro da configuración, «{0}».</html>

en: Failed to load defaults cache file: {0}
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro caché por defecto: {0}

en: Failed to delete faulty defaults cache file: {0}
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro caché por defecto danado: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and trying to read last good preference file <br>{1}<br>.</html>
gl: <html>O arquivo de preferencias tiña erros.< br> Facendo copia de seguridade do antigo a < br>{0}< br> e tentando ler o último arquivo de preferencias bo < br>{1}< br>.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
gl: Erro ó inicializar as preferencias. Non foi posíbel restabelecer o ficheiro de preferencias por omisión: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Creating a new default preference file.</html>
gl: <html>O arquivo de preferencias tiña erros.< br> Creando un novo arquivo de preferencias por defecto.</html>

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
gl: Non foi posíbel conservar as preferencias para ''{0}''

en: Updated preference setting {0} to {1}
gl: Actualizouse a configuración de preferencias {0} a {1}

en: Removed preference setting {0} since it is no longer used
gl: Eliminuse a configuración de preferencias {0} xa que xa non se emprega

en: Removed preference default {0} since it is no longer used
gl: Eliminouse a preferencia predeterminada {0} xa que xa non se emprega

en: Saved updated default preferences.
gl: Gardadas preferencias predeterminadas actualizadas.

en: Failed to save default preferences.
gl: Non foi posíbel gardar as preferencias predeterminadas.

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
gl: <html>O ficheiro de configuración pide engadir as preferencias a <b> {0} </b><br/> pero o seu valor por omisión é descoñecido neste intre. <br/> Por favor, activa a función correspondente de xeito manual e volve tentar a importación.

en: Metric
gl: Métrica

en: Chinese
gl: Chinés

en: Nautical Mile
gl: Milla náutica

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
gl: Esperábase un valor non baleiro para o parámetro «{0}» obtívose «{1}»

en: UNKNOWN
gl: DESCOÑECIDO

en: Error reading revision info from revision file: {0}
gl: Erro ó ler a revisión do ficheiro de revisión: {0}

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
gl: Número de versión inesperado do JOSM no ficheiro de revisión. Valor:  ''{0}''

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
gl: Falta o arquivo de revisión ''/REVISION''.

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
gl: Xa se rexistrou un conflito para a primitiva «{0}»

[ctx: compass]
en: W
gl: O

en: deg° min'' sec"
gl: gra° min'' seg"

en: Decimal Degrees
gl: Grados Decimais

en: Unable to parse as coordinate value: ''{0}''
gl: Non se pode analizar coma valor de coordenadas: ''{0}''

en: deg° min'' (Nautical)
gl: gra° min'' (náuticos)

en: Projected Coordinates
gl: Coordenadas Proxectadas

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
gl: Produciuse un erro ao analizar a zona horaria.
    Formato esperado: {0}

en: Aerial or satellite photo
gl: Imaxe aérea ou por satélite

en: Elevation map
gl: Mapa de elevación

en: Map
gl: Mapa

en: Historic or otherwise outdated map
gl: Mapa histórico ou obsoleto

en: Map based on OSM data
gl: Mapa baseado nos datos do OSM

en: Historic or otherwise outdated aerial or satellite photo
gl: Imaxe aérea ou por satélite histórica ou desactualizada

en: Imagery not matching any other category
gl: Imaxes que non cadran con ningunha outra categoría

en: {0} mirror server {1}
gl: {0} servidor espello {1}

en: {0} mirror server
gl: {0} servidor espello

en: Date of imagery: {0}
gl: Data da imaxe: {0}

en: Imagery category: {0}
gl: Categoría das imágenes: {0}

en: This imagery is marked as best in this region in other editors.
gl: Esta imaxe está marcada coma a mellor nesta rexión noutros editores.

en: This imagery is an overlay.
gl: Esta imaxe é unha superposición.

en: Update default entries
gl: Actualizar as entradas por defecto

en: Update imagery ''{0}''
gl: Actualizar imaxes ''{0}''

en: Drop old imagery ''{0}''
gl: Eliminar imaxes antigas "{0}"

en: {0} is not a valid WMS argument. Please check this server URL:
    {1}
gl: {0} non é un argumento WMS válido. Por favor verifique este URL do servidor:
    {1}

en: Error downloading tiles: {0}
gl: Erro ó baixar as teselas: {0}

en: Select WMTS layer
gl: Seleccionar capa WMTS

en: No default layer selected, choosing first layer.
gl: Non se seleccionou ningunha capa predeterminada, escollendo a primeira capa.

en: WMTS Parser error - start element {0} has different name than end element {2}
gl: Erro de procesamento WMTS - o elemento inicial {0} ten un nome diferente do elemento final {2}

en: Loading {0}
gl: A cargar {0}

en: Vector tile layers must have a layer name
gl: As capas de mosaicos vectoriais deben ter un nome

en: Select Vector Tile Layers
gl: Seleccione capas de mosaico vectorial

en: Note
gl: Nota

en: Current credential manager is of type ''{0}''
gl: O xestor de credenciais atual é do tipo ''{0}''

en: ID > 0 expected. Got {0}.
gl: ID > 0 Esperada. Tívose {0}.

en: Version > 0 expected. Got {0}.
gl: Version > 0 Esperada. Tívose {0}.

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
gl: Non é posíbel asignar un changesetId > 0 a unha nova primitiva. O valor de changesetId é {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
gl: Unha primitiva co ID = 0 non pode ser invisíbel.

en: Changeset
gl: Conxunto de trocos

en: Cyclic dependency between relations:
gl: Dependencia cíclica entre relacións:

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
gl: Non foi posíbel engadi-la primitiva {0} ó conxunto de datos porque xa está incluída.

en: JOSM expected to find primitive [{0} {1}] in dataset but it is not there. Please report this at {2}. This is not a critical error, it should be safe to continue in your work.
gl: JOSM agardaba atopar a primitiva [{0} {1}] no conxunto de datos pero non está alí. Por favor, informe disto en {2}. Isto non é un erro crítico, debería ser seguro continuar co seu traballo.

en: Missing merge target for way with id {0}
gl: Non se atopou un elemento que combinar coa vía de identificador «{0}».

en: Object of type {0} with id {1} was marked to be deleted, but it''s missing in the source dataset
gl: O obxecto do tipo {0} co identificador {1} foi marcado para ser eliminado, pero non se atopa na fonte do conxunto de dados

en: Missing merge target for node with id {0}
gl: Non se atopou un elemento que combinar co nó de identificador «{0}».

en: Missing merge target for relation with id {0}
gl: Non se atopou un elemento que combinar coa relación de identificador «{0}».

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
gl: Non se atopou un elemento co que combinar de tipo «{0}» e identificador «{1}».

en: Merging data...
gl: Fusionando datos...

en: highway
gl: Estrada

en: railway
gl: Vía férrea

en: waterway
gl: vía fluvial

en: landuse
gl: uso da terra

en: building
gl: construción

en: {0} node | {0} nodes
gl[0]: {0} nó
gl[1]: {0} nós

en: incomplete
gl: incompleto

en: node | nodes
gl[0]: nó
gl[1]: nós

en: House {0}
gl: Casa {0}

en: House number {0} at {1}
gl: Número de portal {0} en {1}

en: House number {0}
gl: Número de portal {0}

en: {0} member | {0} members
gl[0]: {0} membro
gl[1]: {0} membros

en: public transport
gl: transporte público

en: relation | relations
gl[0]: relación
gl[1]: relacións

en: Changeset {0}
gl: Conxunto de modificacións {0}

en: <html>Error in filter <code>{0}</code>:<br>{1}
gl: <html>Erro no filtro <code>{0}</code>:<br>{1}

en: Error in filter
gl: Produciuse un erro no filtro

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
gl[0]: <p><b>{0}</b> obxecto oculto
gl[1]: <p><b>{0}</b> obxectos ocultos

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
gl[0]: <b>{0}</b> obxecto desactivado
gl[1]: <b>{0}</b> obxectos desactivados

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
gl: Non é posíbel engadir unha vía con só {0} nós.

en: Each node must connect exactly 2 ways
gl: Cada nó debe conectar exactamente 2 vías

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
gl: Non é posíbel realizar a combinación porque unha das primitivas participantes é nova e a outra non.

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
gl: Non é posíbel combinar primitivas con diferentes identificadores. Este identificador é «{0}», o outro é «{1}».

en: way | ways
gl[0]: vía
gl[1]: vías

en: closedway
gl: vía pechada

en: multipolygon
gl: multipolígono

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
gl: A etiqueta non pode ser aplicada á primitiva porque hai campos con múltiples valores.

en: <anonymous>
gl: <anónimo>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
gl: Non é posíbel engadir nó {0} á vía incompleta {1}

en: Nodes in way must be in the same dataset
gl: Os nós da vía deben estar no mesmo conxunto de datos

en: Deleted node referenced by {0}
gl: Eliminado o nó referido por {0}

en: Complete node {0} with null coordinates in way {1}
gl: Nodo completo {0} con coordenadas nulas na vía {1}

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
gl: Non é posíbel comprar a primitiva con ID «{0}» coa primitiva con ID «{1}»

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
gl: o parámetro {0} non está no rango 0..{1}, obtívose {2}

en: <not>
gl: <non>

en: <or>
gl: <ou>

en: <left parent>
gl: <pariente esquerdo>

en: <right parent>
gl: <pariente dereito>

en: <colon>
gl: <dous puntos>

en: <equals>
gl: <iguais>

en: <key>
gl: <chave>

en: <question mark>
gl: <signo de interrogación>

en: <end-of-file>
gl: <fin-do-ficheiro>

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
gl: A expresión regular «{0}» tiña un erro de análise no desprazamento {1}, erro completo:
    
    {2}

en: Range of numbers expected
gl: Rango de números esperado

en: Expecting {0} after {1}
gl: Agardabase {0} despois  de {1}

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
gl: A clave non pode estar baleira cando se usa o operador etiqueta. Exemplo de uso: clave=valor

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
gl: Tipo de primitiva descoñecido: {0}. Os valores permitidos son nó, vía ou relación

en: Positive integer expected
gl: Espérase un número enteiro positivo

en: Unknown preset name:
gl: Nome do predefinido descoñecido:

en: Unexpected token: {0}
gl: Mostra non esperada: {0}

en: Missing parameter for OR
gl: Falta un parámetro para OU

en: Missing operator for NOT
gl: Falta un parámetro para NON

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
gl: Elemento non esperado. Esperábase {0} mais atopouse {1}

en: Failed to load map renderer class ''{0}''. The class wasn''t found.
gl: Non se puido cargar a clase do  renderizador de mapas ''{0}''. Non se atopou a clase.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because the class wasn''t found.
gl: Non se pode activar a clase do  renderizador de mapas ''{0}'', porque non se atopou a clase.

en: Activating the standard map renderer instead.
gl: Activar o renderizador dos mapas estándar no seu lugar.

en: Renders the map as simple wire frame.
gl: Representa o mapa coma un sinxelo marco de aramio.

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
gl: Representa o mapa empregando regras de estilo nun conxunto de follas de estilo.

en: inactive
gl: Inactivo

en: selected
gl: seleccionado

en: Relation: selected
gl: Relación: escollida

en: Node: standard
gl: Nó: estándar

en: Node: connection
gl: Nó: conexión

en: Node: tagged
gl: Nó: etiquetado

en: untagged way
gl: vía sen etiqueta

en: background
gl: fondo

en: highlight
gl: destacar

en: untagged
gl: Sen etiquetar

en: text
gl: texto

en: areatext
gl: área de texto

en: value expected
gl: valor agardado

en: Short Description:
gl: Descrición curta:

en: URL:
gl: URL :

en: Author:
gl: Autor:

en: Webpage:
gl: Páxina web:

en: Description:
gl: Descrición:

en: Version:
gl: Versión:

en: Minimum JOSM Version:
gl: Versión Mínima de JOSM:

en: by {0}
gl: por {0}

en: JOSM default (MapCSS)
gl: JOSM por defecto (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
gl: Estilo interno para ser empregado coma base para estilos de superposición conmutábeis en tempo de execución

en: Internal Preset
gl: Predefinido interno

en: The default preset for JOSM
gl: O predefinido por defecto para JOSM

en: Addresses
gl: Enderezos

en: Checks for errors on addresses
gl: Comproba si hai erros nas direccións

en: Tag combinations
gl: Combinación de etiquetas

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
gl: Comproba se faltan etiquetas ou hai combinacións sospeitosas

en: Deprecated features
gl: Funcións obsoletas

en: Checks for deprecated features
gl: Comproba características obsoletas

en: Geometry
gl: Xeometría

en: Checks for geometry errors
gl: Comproba os erros de xeometría

en: Highways
gl: Autoestradas

en: Checks for errors on highways
gl: Comproba a existencia de erros nos camiños

en: Multiple values
gl: Valores múltiples

en: Checks for wrong multiple values
gl: Comproba valores múltiples erróneos

en: Numeric values
gl: Valores numéricos

en: Checks for wrong numeric values
gl: Comproba os valores numéricos incorrectos

en: Religion
gl: Relixión

en: Checks for errors on religious objects
gl: Comproba erros en obxectos relixiosos

en: Relations
gl: Relacións

en: Checks for errors on relations
gl: Comproba que non haxa erros nas relacións

en: Territories
gl: Territorios

en: Unnecessary tags
gl: Etiquetas innecesarias

en: Checks for unnecessary tags
gl: Comproba etiquetas innecesarias

en: Checks for wrong wikipedia tags
gl: Verifica erros en etiquetas da Wikipedia

en: UTM projection (''+proj=utm'') requires ''+zone=...'' parameter.
gl: A proxección UTM (''+proj=utm'') precisa o parámetro ''+zone=...''.

en: Unknown parameter: ''{0}''.
gl: Parámetro descoñecido: ''{0}''.

en: Value expected for parameter ''{0}''.
gl: Valor esperado para o parámetro ''{0}''.

en: Ellipsoid required (+ellps=* or +a=*, +b=*)
gl: Elipsoide precisada (+ellps=* ou +a=*, +b=*)

en: Projection required (+proj=*)
gl: Proxección precisada (+proj=*)

en: Unexpected number of arguments for parameter ''+bounds'' (must be 4)
gl: Número inesperado de argumentos para o parámetro ''+bounds'' (deben de ser 4)

en: Expected number argument for parameter ''{0}''
gl: Número agardado de argumentos para o parámetro ''{0}''

en: Custom Projection
gl: Proxección axustada

en: Error: {0}
gl: Erro: {0}

en: Description
gl: Descrición

en: Converts coordinates from one coordinate reference system to another.
gl: Converte as coordenadas dun sistema de referencia de coordenadas a outro.

en: Options
gl: Opcións

en: Show this help
gl: Amosar esta axuda

en: The format for input and output coordinate reference system is similar to that of the PROJ.4 software.
gl: O formato do sistema de referencia de coordenadas de entrada e saída é similar ao do software PROJ.4.

en: [file]
gl: [ficheiro]

en: Reads input data from one or more files listed as positional arguments. When no files are given, or the filename is "-", data is read from standard input.
gl: Le os datos de entrada dun ou máis arquivos listados como argumentos posicionais. Se non se indican arquivos, ou o nome do arquivo é "-", os datos lense da entrada estándar.

en: Examples
gl: Exemplos

en: Unable to parse number ''{0}''
gl: Non se pode analizar o número ''{0}''

en: Parameter ''{0}'' required.
gl: Parámetro ''{0}'' precisado

en: standard parallels are opposite
gl: os paralelos estándar son opostos

en: Azimuthal Equidistant
gl: Azimutal equidistante

en: Double Stereographic
gl: Doble Estereográfico

en: Lambert Conformal Conic
gl: Cónica Conforme de Lambert

en: Lat/lon (Geodetic)
gl: Lat/lon (Xeodésico)

en: Oblique Mercator
gl: Mercator Oblicua

en: Illegal value for parameter ''{0}'': {1}
gl: Valor ilegal para o parámetro ''{0}'': {1}

en: error in initialization
gl: erro na inicialización

en: Polar Stereographic
gl: Polar Estereográfica

en: Worldwide
gl: Mundial

en: Error initializing test {0}:
     {1}
gl: Error iniciando exame {0}:
     {1}

en: validation error
gl: erro de validación

en: validation warning
gl: aviso de validación

en: validation other
gl: outra validación

en: Running test {0}
gl: Executando a proba {0}

en: {0} of {1} elements done
gl: {0} de {1} elementos feitos

en: Validating
gl: Validando

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
gl: Proba {0}/{1}: Empezando {2}

en: Updating ignored errors ...
gl: Actualizando erros ignorados …

en: Validation results contain elements hidden by a filter.
gl: Os resultados da validación conteñen elementos ocultos por un filtro.

en: Please review active filters to see the hidden results.
gl: Por favor, revise os filtros activos para ver os resultados ocultos.

en: Validates data and saves the result to a file.
gl: Valida os datos e garda o resultado nun ficheiro.

en: OSM files can be specified multiple times. Required.
gl: Os ficheiros OSM poden especificarse varias veces. Necesario.

en: E-mail address is invalid
gl: O enderezo de correo electrónico non é válido

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
gl: O enderezo de email contén un nome inválido: {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
gl: O enderezo de correo electrónico non ten un dominio inválido: {0}

en: Email validator
gl: Verificación de email

en: URL is invalid
gl: URL inválido

en: URL contains an invalid protocol: {0}
gl: O  URL contén un protocolo non válido: {0}

en: URL validator
gl: Validador URL

en: House number without street
gl: Número de portal sen rúa

en: Duplicate house numbers
gl: Números de portal duplicados

en: House number ''{0}'' duplicated
gl: Número de portal ''{0}'' duplicado

en: Multiple street names in relation
gl: Múltiples nomes de rúas na relación

en: House number too far from street
gl: Número de portal demasiado lonxe da rúa.

en: API Capabilities
gl: Capacidades API

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
gl: A vía contén máis de {0} nós. Precisa ser substituído por un multipolígono.

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
gl: A vía contén máis de {0} nodos. Debe dividirse ou simplificarse

en: Barriers and entrances
gl: Barreiras e entradas

en: Checks for errors in barriers and entrances.
gl: Verifica se existen erros en etiquetas de barreiras e entradas

en: Barrier entrance not set on a barrier
gl: Entrada de barreira non colocada nunha barreira

en: Coastlines
gl: Costas

en: This test checks that coastlines are correct.
gl: Esta proba comproba que as liñas de costa sexan correctas.

en: Reversed coastline: land not on left side
gl: Liña de costa investida: a terra non está no lado esquerdo

en: Unconnected coastline
gl: Liña de costa desconectada

en: Unordered coastline
gl: Liña de costa desordenada

en: Reversed coastline
gl: Liña de costa revertida

en: invalid coastline
gl: liña costeira non válida

en: Conditional Keys
gl: Etiquetas condicionais

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
gl: Verifica o uso correto de etiquetas ''*:conditional''.

en: Error in {0} value: {1}
gl: Erro en {0} valor: {1}

en: Inconsistent lane numbering between relation and member tags
gl: Numeración de carrís incoherente entre as etiquetas de relación e de membro

en: Crossing barriers
gl: Barreiras que se cruzan

en: Crossing railways
gl: Cruzamento entre vías férreas

en: Crossing waterways
gl: Cruzamento de vías fluviais

en: Crossing building/highway
gl: Cruce de edificio/estrada

en: Crossing building/railway
gl: Cruce edificio/ferrocarril

en: Crossing building/residential area
gl: Cruce edificio/zona residencial

en: Crossing building/waterway
gl: Cruce edificio/vía fluvial

en: Self crossing ways
gl: Camiños que se entrecruzan

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
gl: Esta proba comproba se dous camiños, vías de tren, pasos de auga ou edificios se cruzan na mesma capa, pero non están unidos por un nó

en: Direction nodes
gl: Nós de dirección

en: Check for nodes which have a ''forward'' or ''backward'' direction
gl: Comprobar os nós que teñen unha dirección ''cara adiante'' ou ''cara atrás''

en: Duplicated nodes
gl: Nós duplicados

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
gl: Esta proba comproba que non hai nodos na mesma localización.

en: Mixed type duplicated nodes
gl: Nós duplicados de tipo mixto

en: Highway duplicated nodes
gl: Nós duplicados en autoestrada

en: Railway duplicated nodes
gl: Nós duplicados na vía férrea

en: Waterway duplicated nodes
gl: Nós duplicados en vía fluvial

en: Boundary duplicated nodes
gl: Nós duplicados no límite

en: Natural duplicated nodes
gl: Nós duplicados na natureza

en: Building duplicated nodes
gl: Nós duplicados en edificio

en: Landuse duplicated nodes
gl: Nós duplicados no uso da terra

en: Other duplicated nodes
gl: Outros nós duplicados

en: Nodes at same position
gl: Nós na mesma posición

en: Duplicated relations
gl: Relacións duplicadas

en: This test checks that there are no relations with same tags and same members with same roles.
gl: Esta proba verifica que non hai relacións cas mesmas etiquetas e os mesmos membros cos mesmos roles.

en: Relations with same members
gl: Relacións cos mesmos membros

en: Delete duplicate relations
gl: Borrar relacións duplicadas

en: Duplicated ways
gl: Vías duplicadas

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
gl: Esta proba verifica que non hai vías coas mesmas coordenadas de nodo e, opcionalmente, tamén coas mesmas etiquetas.

en: Delete duplicate ways
gl: Eliminar vías duplicadas

en: Duplicated way nodes
gl: Nós de vía duplicados

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
gl: Comprobe vías con nós consecutivos idénticos.

en: Incorrect roundabout (highway: {0} instead of {1})
gl: Rotonda incorrecta (estrada: {0} en vez de {1})

en: Incomplete pedestrian crossing tagging. Required tags are {0} and {1}.
gl: Marcaxe incompreto do paso de peóns. A etiquetas precisadas son {0} e {1}.

en: Unknown country code: {0}
gl: Código de país descoñecido: {0}

en: Internet tags
gl: Etiquetas de Internet

en: Test that validates ''lane:'' tags.
gl: Proba que valida as etiquetas ''lane:''.

en: Number of {0} greater than {1}
gl: Número de {0} maior que {1}

en: Long segments
gl: Seccións longas

en: Very long segment of {0} kilometers
gl: Segmento moi longo de {0} quilómetros

en: Tag checker (MapCSS based)
gl: Verificador de etiquetas (baseado en MapCSS)

en: This test checks for errors in tag keys and values.
gl: Esta proba verifica se hai erros nas claves e valores das etiquetas.

en: unknown
gl: descoñecido

en:  or
gl:  ou

en: {0}, use {1} instead
gl: {0}, empregue {1} no seu sitio

en: Multipolygon
gl: Multipolígono

en: Incomplete multipolygon relation was modified
gl: Modificouse a relación de multipolígono incompleta

en: With the currently used mappaint style the style for inner way equals the multipolygon style
gl: Co estilo do pintado do mapa empregado actualmente, o estilo para o modo interior é igual ó estilo do multipolígono

en: With the currently used mappaint style the style for outer way mismatches the area style
gl: Co estilo mappaint utilizado actualmente, o estilo para a forma exterior non coincide co estilo da área

en: Multipolygon is not closed
gl: O multipolígono non está pechado

en: Opening hours syntax
gl: Sintaxe de horarios de apertura

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
gl: Esta proba verifica o uso correcto da sintaxe do horario de apertura.

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
gl: Esta proba comproba que unha conexión entre dous nodos non se utiliza de máis dun xeito.

en: Overlapping highways
gl: Vías sobrepostas

en: Power lines
gl: Liñas eléctricas

en: missing tag
gl: falta etiqueta

en: Node connects a power line or cable with an object which is not related to the power infrastructure
gl: O nodo conecta unha liña eléctrica ou un cable cun obxecto que non está relacionado coa infraestrutura eléctrica

en: Possibly missing line support node within power line
gl: Posiblemente falte un nodo de apoio de liña dentro da liña eléctrica

en: Public Transport Route
gl: Ruta de transporte público

en: Role verification problem
gl: Problema de verificación de rol

en: Relation is empty
gl: A relación esta baldeira

en: Relation type is unknown
gl: O tipo de relación é descoñecido

en: Relation contains itself as a member
gl: A relación ten a si mesma como membro

en: Sharp angles
gl: Ángulos agudos

en: Sharp angle
gl: Ángulo agudo

en: Similarly named ways
gl: Vías con nomes similares

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
gl: Esta proba comproba formas con nomes semellantes que poidan estar mal escritas.

en: fixme
gl: arranxame

en: Multipolygon tags
gl: Etiquetas multipolígono

en: Object type not in preset
gl: O tipo de obxecto non está predefinido

en: tag describing the area is missing
gl: falta a etiqueta que describe a zona

en: tag describing the area might be missing
gl: é posible que falte a etiqueta que describe a zona

en: Tags with empty values
gl: Etiquetas con valores baleiros

en: Property values start or end with white space
gl: Os valores das propiedades comezan ou rematan cun espazo en branco

en: Property values contain multiple white spaces
gl: Os valores das propiedades conteñen varios espazos en branco

en: Property values contain HTML entity
gl: Os valores das propiedades conteñen unha entidade HTML

en: Tag key contains non-printing character
gl: A clave de etiqueta contén un carácter que non se imprime

en: Presets do not contain property value
gl: Os predefinidos non conteñen a propiedade valor

en: Presets do not contain property key
gl: Os predefinidos non conteñen a clave da propiedade

en: Validate property values and tags using complex rules.
gl: Valida valores de propiedade e etiquetas empregando regras complexas.

en: Check for presets types.
gl: Comproba os tipos de predefinido.

en: This test checks if turn restrictions are valid.
gl: Esta proba verifica se as restricións de xiro son válidas.

en: Unclosed way
gl: Vía sen pechar

en: natural type {0}
gl: tipo natural {0}

en: landuse type {0}
gl: tipo de uso da terra {0}

en: sport type {0}
gl: tipo de deporte {0}

en: tourism type {0}
gl: tipo de turismo {0}

en: shop type {0}
gl: tipo de tenda {0}

en: leisure type {0}
gl: tipo de ocio {0}

en: waterway type {0}
gl: tipo de vía acuática {0}

en: area
gl: área

en: Unconnected railways
gl: Vías férreas desconectadas

en: Unconnected waterways
gl: Vías fluviais non conectadas

en: Unconnected natural lands and landuses
gl: Terreos naturais e usos do chan non conectados

en: Way end node near other highway
gl: O nó final da vía esta próximo a outra estrada

en: No tags
gl: Sen etiquetas

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
gl: Ten unha clave ''note'', ''comment'' ou ''description''

en: Unnamed ways
gl: Vías sen nome

en: Empty ways
gl: Vías baleiras

en: Show this dialog again the next time
gl: Amosar esta mensaxe de novo na vindeira vez

en: Do not show again (this operation)
gl: Non amosar isto outra vez (nesta operación)

en: Do not show again (this session)
gl: Non amosar isto outra vez (nesta sesión)

en: Do not show again (remembers choice)
gl: Non amosar isto outra vez (lembrar escolla)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
gl: Ignorando URL mal construído: «{0}»

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
gl: Ignorando URL de ficheiro mal construído: «{0}»

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
gl: O parámetro «downloadgps» non acepta nomes de ficheiros ou URL de ficheiro

en: Security exception
gl: Excepción de seguridade

en: Network exception
gl: Excepción de rede

en: IO Exception
gl: Excepción de  IO

en: Illegal Data
gl: Datos Ilegais

en: Offline mode
gl: Modo sen conexión

en: Internal Server Error
gl: Erro interno do servidor

en: Bad Request
gl: Solicitude incorrecta

en: Not Found
gl: Non se atopa

en: Conflict
gl: Conflito

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

en: Authorisation Failed
gl: Fallou a autorización

en: Client Time Out
gl: O Cliente non Responde

en: Communication with OSM server failed
gl: A comunicación con OSM fallou

en: Unknown host
gl: Maquina descoñecida

en: Object deleted | Objects deleted
gl[0]: Obxecto eliminado
gl[1]: Obxectos eliminados

en: Show help information
gl: Amosa-la información da axuda

en: Downloading "Message of the day"
gl: Estase a baixar a «Mensaxe do día»

en: Message of the day not available
gl: Mensaxe do día non dispoñíbel

en: Click to close the dialog
gl: Premer para pechar o diálogo

[ctx: menu]
en: Imagery
gl: Imaxes

[ctx: layer]
en: Offset
gl: Desprazamento

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
gl: Esta versión xa non é compatible con {0} desde {1} e non se recomenda o seu uso.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
gl: JOSM deixará de funcionar en breve con esta versión; recomendámosche que actualices a Java {0}.

en: Would you like to update now ?
gl: Queres actualizar agora?

en: Outdated Java version
gl: Versión de Java desactualizada

en: Update Java
gl: Actualizar Java

en: usage
gl: uso

en: For details on the {0} and {1} commands, run them with the {2} option.
gl: Pra obteres máis información sobre os comandos {0} e {1}, execúteos ca opción {2}.

en: options
gl: opcións

en: Standard unix geometry argument
gl: Argumento de xeometría estándar de Unix

en: Download the bounding box
gl: Baixar a caixa de límites

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
gl: Abrir un ficheiro (calquera tipo de ficheiro que poida ser aberto con Ficheiro/Abrir)

en: Select with the given search
gl: Escoller ca procura indicada

en: Launch in maximized mode
gl: Lanzar en modo maximizado

en: Reset the preferences to default
gl: Restabelecer os axustes predeterminados

en: Set the language
gl: Estabelece-la lingua

en: options provided as Java system properties
gl: opción dadas polas propiedades do sistema de Java

en: Default: {0}
gl: Predeterminada: {0}

en: Set the cache directory
gl: Establece o directorio da caché

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
gl: Nota: Para algunhas operacións JOSM precisa moita memoria. Pode ser necesario engadir a seguinte
          opción de Java para especificar o máximo tamaño de memoria accesíbel en megabytes

en: examples
gl: exemplos

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
gl: Os parámetros --download, --downloadgps, e --selection son procesados nese orde.

en: Make sure you load some data if you use --selection.
gl: Asegúrate de que cargas algún dato se usas --selección.

en: Enabled detailed debug level (trace)
gl: Activado o nivel de depuración detallado (seguemento)

en: Initializing
gl: Inicializando

en: Setting defaults
gl: Estabelecendo os valores predeterminados

en: Creating main GUI
gl: Creando Interface (GUI) principal

en: Updating plugins
gl: Actualizando complementos

en: Installing updated plugins
gl: Instalando os complementos actualizados

en: Loading early plugins
gl: Cargando os complementos iniciais

en: Loading plugins
gl: Cargando os complementos

en: Restore
gl: Restaurar

en: Discard
gl: Rexeitar

en: Network errors occurred
gl: Ocurriron erros de rede

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
gl[0]: Tes {0} mensaxe non lida.
gl[1]: Tes {0} mensaxes non lidas.

en: Click here to see your inbox.
gl: Preme aquí para ollar a túa caixa de entrada.

en: Executing platform startup hook
gl: A executar arranque da plataforma

en: Building main menu
gl: Construíndo o menú principal

en: Updating user interface
gl: Actualizando a interface de usuario

en: Initializing OSM API
gl: Inicializando API de OSM

en: Initializing validator
gl: Inicializando validador

en: Initializing presets
gl: Inicializando predefinidos

en: Initializing map styles
gl: Inicializando estilos de mapa

en: Loading imagery preferences
gl: Carregando os axustes de imaxes…

[ctx: menu]
en: File
gl: Ficheiro

[ctx: menu]
en: Edit
gl: Editar

[ctx: menu]
en: View
gl: Vista

[ctx: menu]
en: Mode
gl: Modo

[ctx: menu]
en: Tools
gl: Ferramentas

[ctx: menu]
en: More tools
gl: Máis ferramentas

[ctx: menu]
en: Data
gl: Datos

[ctx: menu]
en: Selection
gl: Selección

[ctx: menu]
en: Presets
gl: Predefinidos

en: More...
gl: Máis…

[ctx: menu]
en: Help
gl: Axuda

en: Menu: {0}
gl: Menú: {0}

en: Main toolbar
gl: Barra de ferramentas principal

en: Edit toolbar
gl: Editar barra de ferramentas

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
gl: Muda-la visibilidade da barra de ferramentas de edición (p. ex. a ferramenta vertical)

en: Imagery preferences...
gl: Axustes de imaxes

en: Click to open the imagery tab in the preferences
gl: Prema para abrir a pestana de imaxes nas preferencias

[ctx: menu]
en: Audio
gl: Son

en: Hide this button
gl: Agochar este botón

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
gl: Prema na frecha do fondo para amosalo outra vez.

en: Hide edit toolbar
gl: Agochar barra de ferramentas de edición

en: Hide or show this toggle button
gl: Amosar ou agochar este botón conmutador

en: Move right
gl: Mover á dereita

en: Map: {0}
gl: Mapa: {0}

en: Move left
gl: Mover á esquerda

en: Move up
gl: Mover cara arriba

en: Move down
gl: Mover cara abaixo

en: scale
gl: escalar

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
gl: A dirección (da compás) do segmento de liña que se está a debuxar.

en: The angle between the previous and the current way segment.
gl: O ángulo entre o segmento previo e o actual da vía.

en: The length of the new way segment being drawn.
gl: A lonxitude do novo segmento de vía que se está a debuxar.

en: The name of the object at the mouse pointer.
gl: O nome do obxecto na posición do punteiro do rato.

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
gl: Prema co botón central outra vez para desprazarse polas opcións. <br>Manteña CTRL para escoller directamente desta listaxe co rato.<hr>

en: (no object)
gl: (sen obxecto)

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
gl: A latitude xeográfica na posición do punteiro do rato.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
gl: A lonxitude xeográfica na posición do punteiro do rato.

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Created date
gl: Data de creación

en: Click to cancel the current operation
gl: Prema para desbotar a operación actual

en: In background
gl: Agochar ó segundo plano

en: Click to run job in background
gl: Preme para facer o traballo no segundo plano

[ctx: menu]
en: Windows
gl: Xanelas

en: <h2>Filter active: {0}</h2>
gl: <h2>Filtro activo: {0}</h2>

en: </p><p>Click again on filter button to see all objects.</p></html>
gl: </p><p>Prema de novo o botón de filtrado para ver todos os obxectos.</p></html>

en: Enlarge
gl: Aumentar

en: Shrink
gl: Encoller

en: Show downloaded area
gl: Amosa-la área baixada

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
gl: <html> Escolla un <strong> rango de teselas de OSM</OSM> nun nivel zoom dado.</html>

en: Zoom level:
gl: Nivel de achegamento:

en: from tile
gl: do titulo

en: up to tile
gl: até a tesela

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
gl: <html>De xeito alternativo, pode inserir unha <strong>localización da tesela</strong> para unha soa tesela no formato <i>nivel de zoom/x/y</i>, por ex. <i>15/256/223</i>. As localizacións das teselas nos formatos <i>zoom,x,y</i> ou <i>zoom;x;y</i> tamén son válidas.</html>

en: Tile address:
gl: Localización da tesela:

en: Apply the tile address
gl: Aplica-la localización da tesela

en: Please enter a tile address
gl: Insira a localización da tesela

en: The current value isn''t a valid tile address
gl: O valor actual non é unha localización da tesela válida

en: Please enter a tile index
gl: Introduza un índice de tesela

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
gl: El valor actual non é un índice de tesela válido para o nivel de zoom dado

en: You have encountered a bug in JOSM
gl: Atopou un fallo en JOSM

en: Debug information
gl: Informacións da depuración

en: Send bug report
gl: Envía informe de erros

en: Ignore this error.
gl: Ignorar este erro

en: Include the system status report.
gl: Inclúe o informe de estado do sistema.

en: Include information about the data you were working on.
gl: Inclúe información sobre os datos nos que estivo a traballar.

en: Include all stack traces.
gl: Inclúe tódalas pistas de morea (stack).

en: Opening the bug report failed. Please report manually using this website:
gl: A apertura do informe de erro fallou. Por favor, informe manualmente utilizando este sitio web:

en: Your current version of JOSM is {0}
gl: A súa versión actual de JOSM é {0}

en: JOSM is searching for updates...
gl: O JOSM está a procurar actualizacións...

en: JOSM is up to date.
gl: JOSM está posto ao día.

en: Update JOSM
gl: Actualizar JOSM

en: {0} more...
gl: {0} mais…

en: The following objects could not be copied to the target object<br>because they are deleted in the target dataset:
gl: Os seguintes obxectos non puideron copiarse no obxecto de destino<br> porque foron eliminados do grupo de datos de destino:

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
gl: A listaxe no rol {0} non está a participar actualmente na parella de comparación.

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
gl: Valor inesperado do parámetro «índice». Obtívose {0}.

en: Item {0} not found in list.
gl: Obxecto {0} non atopado na listaxe.

en: lock scrolling
gl: bloquear desprazamento

en: Compare
gl: Comparar

en: My version
gl: A miña versión

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
gl: Listaxe de elementos no meu conxunto de datos, p.ex. o conxunto de elementos local

en: Merged version
gl: Combinouse a versión

en: List of merged elements. They will replace the list of my elements when the merge decisions are applied.
gl: Listaxe dos elementos combinados. Substituirán a listaxe dos meus elementos cando se apliquen as decisións da combinación.

en: Their version
gl: A súa versión

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
gl: Copiar a miña selección de nós ó comezo da listaxe de nós combinados.

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
gl: Copiar a miña selección de nós ó remate da listaxe de elementos combinados.

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
gl: Copiar os meus elementos escollidos antes do primeiro elemento escollido na listaxe de elementos combinados.

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
gl: Copiar os meus elementos escollidos despois do primeiro elemento escollido na listaxe de elementos combinados.

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
gl: Copiar o seu elemento escollido na listaxe de elementos combinados.

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
gl: Copiar os seus elementos escollidos ó remate da listaxe de elementos combinados.

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
gl: Copiar os seus elementos escollidos antes do primeiro elemento escollido na listaxe de elementos combinados.

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
gl: Copiar o seu elemento escollido após o primeiro elemento na listaxe de elementos combinados.

en: Copy all my elements to the target
gl: Copiar tódolos meus elementos ó elemento de destino

en: Copy all their elements to the target
gl: Copiar tódolos seus elementos ó elemento de destino

en: Move down the selected entries by one position.
gl: Baixar as entradas seleccionadas unha posición

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
gl: Retirar as entradas escollidas da listaxe de elementos combinados.

en: Freeze
gl: Conxelar

en: Freeze the current list of merged elements.
gl: Conxela-la listaxe actual de elementos combinados.

en: Unfreeze
gl: Desconxelar

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
gl: Desconxela-la listaxe de elementos combinados e comezar a combinación.

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
gl: <html>Prema <strong>{0}</strong> para iniciar a combinación das entradas propias e alleas.</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
gl: <html>Prema <strong>{0}</strong> para terminar a combinación das miñas entradas e das súas</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
gl[0]: A miña versión({0} entrada)
gl[1]: A miña versión({0} entradas)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
gl[0]: Versión combinada ({0} entrada)
gl[1]: Versión combinada ({0} entradas)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
gl[0]: A version de eles({0} entrada)
gl[1]: A version de eles({0} entradas)

en: My version (local dataset)
gl: A miña versión (conxunto de datos locais)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
gl: Propiedades do meu conxunto de datos, p.e. o conxunto de datos local

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
gl: Propiedades no elemento combinado. Substituirán as propiedades dos elementos propios cando se apliquen as decisións de combinación.

en: Their version (server dataset)
gl: A súa versión (conxunto de modificacións do servidor)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
gl: Propiedades no seu conxunto de datos, p.ex. o conxunto de modificacións do servidor

en: My with Their
gl: O meu deles

en: My with Merged
gl: O meu co combinado

en: Their with Merged
gl: O deles co combinado

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
gl: A regra {0} non está a participar na comparación do par {1}.

en: Properties
gl: Propiedades

en: Tags
gl: Etiquetas

en: Nodes
gl: Nós

en: Members
gl: Membros

en: No pending tag conflicts to be resolved
gl: Ningún hai ningún conflito de etiquetas pendente de ser resolto

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
gl[0]: Etiquetas({0} conflito)
gl[1]: Etiquetas({0} conflitos)

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
gl[0]: {0} etiqueta pendente de resolver conflito
gl[1]: {0} etiquetas pendentes de resolver conflitos

en: Nodes(resolved)
gl: Nós(resolto)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
gl: Listaxe de nós combinados conxelada. Non hai conflitos pendentes na listaxe de nós desta vía.

en: Nodes(with conflicts)
gl: Nós(con conflitos)

en: Pending conflicts in the node list of this way
gl: Conflitos pendentes na listaxe de nós desta vía

en: Members(resolved)
gl: Membros(resolto)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
gl: Listaxe de membros combinados conxelada. Non hai conflitos pendentes na listaxe de membros desta relación.

en: Members(with conflicts)
gl: Membros (con conflitos)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
gl: Conflitos pendentes na listaxe de membros desta relación

en: No pending property conflicts
gl: Ningún conflito de propiedades pendente

en: Properties(with conflicts)
gl: Propiedades(con conflitos)

en: Pending property conflicts to be resolved
gl: Conflitos de propiedades pendentes de resolver

en: Conflict Resolution
gl: Resolución de conflitos

en: Node
gl: Nó

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
gl: Os nós combinados aínda non están conxelados. Non é posíbel construír a orde de resolución.

en: (none)
gl: (ningún)

en: deleted
gl: eliminado

en: not deleted
gl: non eliminado

en: Deleted State:
gl: Estado eliminado:

en: Coordinates:
gl: Coordenadas:

en: Referenced by:
gl: Referenciado por:

en: Keep my coordinates
gl: Manter as miñas coordenadas

en: Keep their coordinates
gl: Manter as súas coordenadas

en: Undecide conflict between different coordinates
gl: Conflito sen resolver entre diferentes coordenadas

en: Keep my deleted state
gl: Manter o meu estado de eliminado

en: Keep their deleted state
gl: Manter o seu estado de eliminado

en: Undecide conflict between deleted state
gl: Conflito indeciso entre estados de eliminado

en: Role
gl: Rol

en: Primitive
gl: Primitiva

en: <undefined>
gl: <indefinido>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
gl: O conxunto de datos combinado non incluirá unha etiqueta coa clave «{0}».

en: My dataset does not include a tag with key {0}
gl: O meu conxunto de datos non inclúe unha etiqueta coa clave {0}

en: Cannot apply undecided tag merge item.
gl: Non é posíbel aplicar a etiqueta indecisa ao elemento a combinar.

en: Key
gl: Chave

en: Value
gl: Valor

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
gl: Manter a parella clave/valor escollida do conxunto de modificacións locais

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
gl: Manter a parella clave/valor escollida do conxunto de modificacións do servidor

en: Mark the selected tags as undecided
gl: Marcar a etiqueta escollida como indecisa.

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
gl: O seu conxunto de datos non inclúe unha etiqueta coa clave {0}

en: Conflicts when combining primitives
gl: Conflitos ao combinar primitivas

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
gl: Conflitos ao combinar as vías- A vía fusionada é «{0}»

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
gl: Produciuse un conflito ao combinar os nós. O nó de destino é «{0}».

en: No conflicts to resolve
gl: Ningún conflito que resolver

en: Cancel conflict resolution
gl: Desbotar resolución de conflito

en: Apply resolved conflicts
gl: Aplicar a resolución de conflitos

en: Apply
gl: Aplicar

en: Choose a value
gl: Escolla un valor

en: none
gl: ningún

en: all
gl: todo

en: sum
gl: suma

en: Please decide which values to keep
gl: Decide que valores hai que manter

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
gl: O valor «{0}» será aplicado á clave «{1}»

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
gl: A clave ou chave «{0}»  e tódolos seus valores van ser eliminados

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
gl: Tódolos valores unidos coma «{0}» van ser aplicados para a clave ou chave «{1}»

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
gl: A colección de etiquetas non inclúe o valor escollido «{0}».

en: Not decided yet
gl: Aínda non decidido

en: Tags from nodes
gl: Etiquetas de nós

en: Tags from ways
gl: Etiquetas de vías

en: Tags from relations
gl: Etiquetas de relacións

en: Conflicts in pasted tags
gl: Conflitos nas etiquetas pegadas

en: Paste ...
gl: Colar ou pegar …

en: From ...
gl: Dende …

en: To ...
gl: A …

en: {0} tag | {0} tags
gl[0]: {0} etiqueta
gl[1]: {0} etiquetas

en: {0} way | {0} ways
gl[0]: {0} vía
gl[1]: {0} vías

en: {0} relation | {0} relations
gl[0]: {0} relación
gl[1]: {0} relacións

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
gl: A posición {0} está fora de rango. O número de membros actual é {1}.

en: Remove
gl: Rexeitar

en: Keep
gl: Manter

en: Undecided
gl: Sen decidir

en: Remove this relation member from the relation
gl: Retirar este membro da relación

en: Keep this relation member for the target object
gl: Manter esta relación como membro do obxecto de destino.

en: Role:
gl: Rol:

en: Enter a role for all relation memberships
gl: Insira un rol para tódolos membros da relación

en: Tag modified relations with
gl: Etiquetar as relación con

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
gl: <html>Escoller para activar o etiquetado que se aplicará <br>a tódalas relacións modificadas.</html>

[ctx: tag]
en: Key:
gl: Clave:

en: Value:
gl: Valor:

en: Apply this role to all members
gl: Aplicar este rol a tódolos membros

en: Orig. Way
gl: Vía orixinal

en: Show tags with conflicts only
gl: Amosar só as etiquetas con conflitos

en: Show tags with multiple values only
gl: Amosar só as etiquetas con múltiples valores

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
gl: <html>Escolla os valores a conservar para as seguintes etiquetas.</html>

en: Apply?
gl: Aplicar?

en: Relation
gl: Relación

en: Old role
gl: Antigo rol

en: New role
gl: Novo rol

en: Old key
gl: Clave antiga

en: Old value
gl: Valor antigo

en: New key
gl: Nova clave

en: New value
gl: Novo valor

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
gl[0]: Pegando {0} tag
gl[1]: Pegando {0} tags

en: to {0} object | to {0} objects
gl[0]: ao obxecto {0}
gl[1]: aos obxectos {0}

en: Delete incomplete members?
gl: Eliminar os membros incompletos?

en: Paste without incomplete members
gl: Pega sen membros incompletos

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
gl: Os datos copiados conteñen obxectos incompletos. Ao pegar os datos, os obxectos incompletos elimínanse. Quere pegar os datos sen os obxectos incompletos?

en: <html><p> Sorry, it is impossible to paste tags from buffer. It does not contain any JOSM object or suitable text. </p></html>
gl: <html><p> Sentímolo, é imposible pegar etiquetas desde o  buffer. Non contén ningún obxecto JOSM ou texto adecuado. </p></html>

en: For selected objects only
gl: Soamente para os obxectos escollidos

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
gl: <html>Activar pra amosar soamente os conxuntos de modificacións dos obxectos escollidos.<br>Desactivar para amosar os conxuntos de modificacións dos obxectos da capa actual</html>

en: Changesets
gl: Conxuntos de modificacións

en: Open the list of changesets in the current layer.
gl: Abrir a listaxe de conxuntos de modificacións da capa actual.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
gl: Escoller tódolos obxectos adxudicados ós conxuntos de modificacións escollidos actualmente

en: Download
gl: Baixar

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
gl: Baixar información sobre os conxuntos de modificacións escollidos dende o servidor do OSM

en: Close the selected open changesets
gl: Pechar os conxuntos de modificacións abertos e seleccionados

en: Show info
gl: Amosa-la información

en: Open a web page for each selected changeset
gl: Abre unha páxina web para cada conxunto de modificacións escollido

en: Details
gl: Detalles

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
gl: Abre o Xestor do Conxunto de modificacións para os conxuntos de modificacións escollidos

en: Command Stack
gl: Rima de ordes

en: Open a list of all commands (undo buffer).
gl: Abrir unha listaxe con tódalas ordes (búfer de desfacer).

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
gl: Escoller os obxectos que se ven afectados por esta orde (a menos que estean eliminados)

en: Undo the selected and all later commands
gl: Desfacer a orde escollida e as anteriores

en: Redo the selected and all earlier commands
gl: Voltar a facer a orde escollida e as seguintes

en: Resolve conflicts
gl: Resolver conflitos

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
gl[0]: Conflito: {0} non resolto
gl[1]: Conflitos: {0} non resoltos

en: Resolve
gl: Resolver

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
gl: Abrir un diálogo de combinación de tódolos elementos seleccionados na listaxe de enriba.

en: Click to close this dialog and continue editing
gl: Prema para pechar o diálogo e continuar editando

en: Conflicts detected
gl: Detectáronse conflitos

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
gl: Desbotar a resolución de conflitos e pechar o cadro de diálogo

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
gl: Aplicar os conflitos resoltos e pechar o diálogo

en: Apply Resolution
gl: Aplicar resolución

en: Close anyway
gl: Pechar de todos modos

en: Continue resolving
gl: Continuar resolvendo

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
gl: <html>Non rematou de combinar as diferencias neste conflito.<br>As resolucións de conflitos non se aplicarán a menos que todas as diferenzas <br>sexan resoltas.<br>Prema<strong>{0}</strong>para pechar de todos modos.<strong>As diferencias xa<br>resoltas non se aplicarán</strong><br>Prema<strong>{1}</strong>para seguir resolvendo os conflitos.</html>

en: Conflict not resolved completely
gl: Conflito non resolto completamente

en: Resolve conflicts for ''{0}''
gl: Resolver os conflitos de ''{0}''

en: Please confirm to remove <strong>{0} object</strong>. | Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong>.
gl[0]: Tes que confirmar se desexas eliminar <strong>{0} obxecto</strong>.
gl[1]: Tes que confirmar se desexas eliminar <strong>{0} obxectos</strong>.

en: {0} relation is affected. | {0} relations are affected.
gl[0]: {0} relación eche atanguida pola túa acción.
gl[1]: {0} relacións sonche atanguidas pola túa acción.

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
gl[0]: Eliminando {0} obxecto
gl[1]: Eliminando {0} obxectos

en: Delete objects
gl: Eliminar o obxecto

en: To delete
gl: Para eliminar

en: From Relation
gl: Da relación

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
gl: Prema para pechar o diálogo e retirar o obxecto das relacións

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
gl: Prema para pechar o dialogo e interromper a eliminación de obxectos

en: Filter
gl: Filtrar

en: Filter objects and hide/disable them.
gl: Filtrar obxectos e agóchaos ou desactívaos.

en: Enable filter
gl: Activar filtro

en: Inverse filter
gl: Inverter filtro

en: Filter mode
gl: Modo de filtro

en: Add
gl: Engadir

en: Add filter.
gl: Engadir filtro.

en: Edit filter.
gl: Editar filtro.

en: Delete filter.
gl: Eliminar o filtro.

en: Up
gl: Arriba

en: Move filter up.
gl: Mover o filtro cara arriba.

en: Down
gl: Abaixo

en: Move filter down.
gl: Mover o filtro cara abaixo.

en: Sort
gl: Ordenar

en: Reverse
gl: Inverter

[ctx: filter]
en: Text
gl: texto

en: <h2>Filter active</h2>
gl: <h2>Filtro Activo</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
gl: </p><p>Pechar o diálogo de filtrado para veres tódolos obxectos.<p></html>

en: Way:
gl: Vía:

en: State:
gl: Estado:

en: <new object>
gl: <novo obxecto>

en: Edited by:
gl: Editado por:

en: Tags:
gl: Etiquetas:

en: Length: {0}
gl: Lonxitude: {0}

en: Area: {0}
gl: Área: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
gl[0]: {0} Membro:
gl[1]: {0} Membros:

en:  as "{0}"
gl:  como "{0}"

en: {0} Nodes:
gl: {0} Nós:

en: UTM Zone
gl: UTM Zona

en: Part of:
gl: Parte de:

en: In conflict with:
gl: En conflñito con:

en: Advanced object info
gl: Información do obxecto avanzada

en: map style
gl: estilo de mapa

en: Layer {0}
gl: Capa {0}

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt>
gl: <i>graos</i><tt>&deg;</tt> <i>minutos</i><tt>&#39;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt>
gl: <i>graos</i><tt>&deg;</tt> <i>minutos</i><tt>&#39;</tt> <i>segundos</i><tt>&quot</tt>

en: Some examples:
gl: Algúns exemplos:

en: East/North
gl: Leste/Norte

en: Open a list of all loaded layers.
gl: Abrir unha listaxe de tódalas capas cargadas.

en: layer is currently visible (click to hide layer)
gl: a capa é actualmente visíbel (premer para agochala)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
gl: a capa está agora agochada (premer para amosala)

en: this layer is the active layer
gl: esta capa é a capa activa

en: this layer is not currently active (click to activate)
gl: esta capa non está activa actualmente (prema para activala)

en: scale follows native resolution of another layer (click to set this layer)
gl: a escala segue a resolución nativa de outra capa (prema para fixar esta capa)

en: scale does not follow native resolution of any layer (click to set this layer)
gl: a escala non segue a resolución nativa de outra capa (prema para fixar esta capa)

en: this layer has no native resolution
gl: esta capa non ten resolución nativa

en: (click to activate previous offset)
gl: (prema para activar o desplazamento anterior)

en: Information about layer
gl: Información da capa

en: Map Paint Styles
gl: Estilo do pintado do mapa

en: configure the map painting style
gl: configurar o estilo do pintado do mapa

en: On/Off
gl: Activar/Desactivar

en: Save as...
gl: Gardar como…

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
gl: Arquivo dos estilos do pintado do mapa (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
gl: Arquivo dos estilos do pintado do mapa (*.xml, *.zip)

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
gl: Gardar estilo "{0}" como "{1}"

en: Map Style info
gl: Información do estilo do mapa

en: Source
gl: Fonte

en: Title:
gl: Título:

en: Path:
gl: Ruta:

en: Icon:
gl: Icona:

en: Background:
gl: Fondo:

en: No
gl: Non

en: Search menu items
gl: Elementos do menú de procura

en: Mini map
gl: Mapa pequeno

en: Displays a small map of the current edit location
gl: Amosa un pequeno mapa da localización de edición actual

en: List of notes
gl: Listaxe das notas ou apuntamentos

en: Comment
gl: Comentario

en: Add comment
gl: Engadir comentario

en: Comment on note
gl: Comentario á nota

en: Add comment to note:
gl: Engadir comentario á nota:

en: Close note
gl: Pechar nota

en: Close note with message:
gl: Pechar a nota coa mensaxe:

en: Create
gl: Crear

en: Reopen
gl: Reabrir

en: Reopen note
gl: Reabrir nota

en: Notes: Reopen note
gl: Notas: Reabrir a nota

en: Reopen note with message:
gl: Reabrir nota con mensaxe:

en: Sort notes
gl: Arranxar notas

en: Notes: Sort notes
gl: Notas: Ordenar notas

en: Open in browser
gl: Abrir no navegador

en: Open the note in an external browser
gl: Abrir a nota nun navegador externo

en: Notes: Open note in browser
gl: Notas: abra a nota no navegador

en: Object type:
gl: Tipo de obxecto:

[ctx: osm object types]
en: mixed
gl: mixto

en: Choose the OSM object type
gl: Escolle o tipo de obxecto OSM

en: Object ID:
gl: ID do Obxecto

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
gl: Insire o ID do obxecto que tería que ser baixado

en: Existing node
gl: Nó existente

en: Both nodes
gl: Ambos nós

en: New node
gl: Novo nó

en: Tags/Memberships
gl: Etiquetas/Membros

en: Unglue
gl: Despegar

en: Where should the tags of the node be put?
gl: Onde deben ser postas as etiquetas do nó?

en: Where should the memberships of this node be put?
gl: Onde deben ser postos os membros da relación deste nó?

en: Open a list of all relations.
gl: Abrir unha listaxe con tódalas relacións.

en: New
gl: Nova

en: Create a new relation
gl: Crear unha nova relación

en: Relations: {0}
gl: Relacións: {0}

en: Search
gl: Procurar

en: Submit filter
gl: Enviar filtro

en: Search string:
gl: Procurar cadea:

en: Enter the search expression
gl: Insire a expresión de procura

en: select
gl: seleccionar

en: add to selection
gl: engadir á selección

en: remove from selection
gl: retirar da selección

en: find in selection
gl: procurar na selección

en: case sensitive
gl: sensíbel a maiúsculas

en: all objects
gl: tódolos obxectos

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
gl: Inclúe tamén obxectos incompletos e eliminados na procura.

en: add toolbar button
gl: engadir botón de ferramentas

en: standard
gl: estándar

en: regular expression
gl: expresión regular

en: MapCSS selector
gl: selector MpaCSS

en: Results
gl: Resultados

en: Search syntax
gl: Sintaxe de procura

en: Invalid search expression
gl: Expresión de procura non válida

en: Search by preset
gl: Procurar por predefinidos

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
gl: A expresión da procura non é válida: 
    
     {0}

en: Hints
gl: Consellos

en: basics
gl: básicos

en: logical not
gl: non lóxico

en: objects
gl: obxectos

en: all nodes
gl: tódolos nós

en: all ways
gl: todas as vías

en: all relations
gl: todas as relacións

en: all closed ways
gl: todas as vías pechadas

en: object without useful tags
gl: obxectos sen etiquetas de utilidade

en: all objects that use the address preset
gl: todos os obxectos que utilizan o enderezo predefinido

en: all objects that use any preset under the Geography/Nature group
gl: todos os obxectos que utilizan calquera predefinido do grupo Xeografía/Natureza

en: properties
gl: propiedades

en: relations with 2 members
gl: relación con 2 membros

en: state
gl: estado

en: all modified objects
gl: tódolos obxectos modificados

en: all new objects
gl: tódolos novos obxectos

en: all selected objects
gl: tódolos obxectos seleccionados

en: all incomplete objects
gl: tódolos obxectos incompletos

en: related objects
gl: obxectos relacionados

en: view
gl: vista

en: objects in current view
gl: obxectos na vista actual

en: objects in downloaded area
gl: obxectos na área baixada

en: location
gl: ubicacion

en: {0} all objects having {1} as attribute are downloaded.
gl: {0} tódolos obxectos que teñen {1} coma atributo báixanse.

en: {0} all object with the corresponding key/value pair located around Berlin. Note, the default value for radius is set to 1000m, but it can be changed in the generated query.
gl: {0} tódolos obxectos co par clave/valor correspondente ubicado arredor de Berlín. Ten en conta que o valor predeterminado para o radio estabelécese nos 1000m, pero se pode mudar na consulta xerada.

en: {0} all objects within the current selection that have {1} as attribute.
gl: {0} tódolos obxectos dentro da selección actual que teñen {1} coma atributo.

en: Selection
gl: Selección

en: Open a selection list window.
gl: Abrir unha lapela da listaxe de selección.

en: Zoom to selection
gl: Achegarse sobre a selección

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
gl[0]: Achegarse ao elemento seleccionado
gl[1]: Achegarse aos elementos seleccionados

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
gl: Sel.: Rel.:{0} / Vías:{1} / Nós:{2}

en: Unselectable now
gl: Non se pode seleccionar agora

en: Always shown
gl: Mostrado sempre

en: Dynamic
gl: Dinámico

en: Always hidden
gl: Oculto sempre

en: Toggle dynamic buttons
gl: Activar botóns dinámicos

en: Undock the panel
gl: Desacoplar o panel

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
gl: Pechar este panel. Podes reabrilo usando os botóns da barra de ferramentas da esquerda.

en: Click to minimize/maximize the panel content
gl: Prema para minimizar/maximizar o contido do panel

en: Authors
gl: Autores

en: Open a list of people working on the selected objects.
gl: Abrir a listaxe da xente que está a traballar nos obxectos seleccionados.

en: {0} Author | {0} Authors
gl[0]: {0} Autor
gl[1]: {0} Autores

en: Launches a browser with information about the user
gl: Lanzar un navegador con información sobre este usuario

en: Author
gl: Autor

en: # Objects
gl: # Obxectos

en: Validation Results
gl: Resultados da validación

en: Open the validation window.
gl: Abri-la lapela de validación.

en: Ignore for now
gl: Ignorar por agora

en: Fix
gl: Arranxar

en: Ignore the selected issue next time.
gl: Ignora o problema seleccionado a próxima vez.

en: Manage Ignore
gl: Xestionar ignorados

en: Manage the ignore list
gl: Xestiona a lista de ignorados

en: Lookup
gl: Procurar

en: Whole group
gl: Todo o grupo

en: Single elements
gl: Elementos únicos

en: Nothing
gl: Nada

en: Ignore whole group or individual elements?
gl: Ignorar todo o grupo ou elementos individuais?

en: Ignoring elements
gl: Ignorando elementos

en: Fixing errors ...
gl: Arranxando erros …

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
gl: Arranxando ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
gl: Actualizando mapa …

en: anonymous
gl: anónimo

en: Display the basic properties of the changeset
gl: Amosa as propiedades básicas da modificación

en: Display the tags of the changeset
gl: Amosa as etiquetas do conxunto de modificacións

en: Content
gl: Contido

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
gl: Amosa os obxectos xerados, actualizados e eliminados do conxunto de modificacións

en: Discussion
gl: Debate

en: Display the public discussion around this changeset
gl: Mostra a discusión pública sobre este conxunto de cambios

en: Close the dialog
gl: Pechar o diálogo

en: Query
gl: Pedir

en: Launch the dialog for querying changesets
gl: Amosa o diálogo para consultar modificacións

en: Remove from cache
gl: Retirar da memoria

en: Remove the selected changesets from the local cache
gl: Retirar as modificacións escollidas da memoria local

en: Close the selected changesets
gl: Pecha a modificación escollida

en: Update changeset
gl: Actualizar o conxunto de modificacións

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
gl: Actualizar os conxuntos de modificacións escollidos cos datos actuais do servidor do OSM

en: Download changeset content
gl: Baixar o contido das modificacións

en: Download the content of the selected changesets from the server
gl: Baixar o contido das modificacións escollidas dende o servidor

en: Download changed objects
gl: Descargar obxectos modificados

en: Download the current version of the changed objects in the selected changesets
gl: Descarga a versión actual dos obxectos modificados nos conxuntos de cambios seleccionados

en: My changesets
gl: Os meus conxuntos de modificacións.

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
gl: Baixar as miñas modificacións do servidor do OSM (cen conxuntos de modificacións maximo)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
gl: <html>JOSM estase executando actualmente cun usuario anónimo. Non pode descargar<br>os seus conxuntos de cambios dende o servidor OSM a non ser que introduza o seu nome de usuario OSM<br>nas preferencias de JOSM.</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
gl: baleiro

[ctx: changeset.state]
en: Open
gl: Aberto

[ctx: changeset.state]
en: Closed
gl: Pechado

en: Status
gl: Estado

en: Created at
gl: Creado en

en: Closed at
gl: Pechado en

en: Changes
gl: Trocos

en: Discussions
gl: Debates

en: Download objects
gl: Descargar obxectos

en: Download the current version of the selected objects
gl: Descarga a versión actual dos obxectos seleccionados

en: Select in layer
gl: Escoller na capa

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
gl: Escoller as primitivas correspondentes na capa de datos actual

en: Nothing to select
gl: Nada para escoller

en: Zoom to in layer
gl: Axustar á capa

en: Nothing to zoom to
gl: Ren para achegar

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
gl: O contido deste conxunto de modificacións aínda non foi baixado.

en: Download now
gl: Baixar agora

en: Download the changeset content
gl: Baixar o contido do conxunto de modificacións

en: Created
gl: Creado

en: Updated
gl: Actualizado

en: Deleted
gl: Eliminado

en: Name
gl: Nome

en: Comment:
gl: Comentario:

en: Open/Closed:
gl: Aberto/Pechado:

en: Created at:
gl: Creado en:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
gl: Eliminar o conxunto de modificacións do panel de vista detallada da cache local

en: Update the changeset from the OSM server
gl: Actualizar o conxunto de modificacións do servidor do OSM

en: View changeset
gl: Ver conxunto de cambios

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
gl: Escoller as primitivas no contido deste conxunto de modificacións na capa de datos actual

en: Date
gl: Data

en: User
gl: Usuario

en: {0} [incomplete]
gl: {0}[incompleto]

en: open
gl: abrir

en: closed
gl: pechado

en: Download content
gl: Baixar contido

en: Download the changeset content from the OSM server
gl: Baixar o contido do conxunto de modificacións do servidor do OSM

en: Update content
gl: Actualizar contido

en: Update the changeset content from the OSM server
gl: Actualizar o contido do conxunto de modificacións dende o servidor do OSM

en: Changeset ID:
gl: ID do conxunto de modificacións:

en: Enter a changeset id
gl: Insire un ID dun conxunto de modificacións

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
gl: Baixar o conxunto de modificacións co ID especificado, incluíndo o contido do conxunto de modificacións

en: Select changesets owned by specific users
gl: Escoller conxuntos de modificacións que pertencen a usuarios específicos

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
gl: Escolle os conxuntos de modificacións dependendo de quen os abriu ou pechou

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
gl: Escoller conxuntos de modificacións baseándose na data/tempo na que foron xerados ou pechados

en: Select only changesets related to a specific bounding box
gl: Escoller só os conxuntos de modificacións relativos a un recadro de selección

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
gl: Non é posíbel restrinxir a petición deste conxunto de modificacións a un rectángulo delimitado. A entrada non é válida.

en: Invalid bounding box
gl: Xanela de selección incorrecta

en: Download my changesets only
gl: Baixar só as miñas modificacións

en: <html>Download the latest changesets</html>
gl: <html>Baixar só os últimos conxuntos de modificacións</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
gl: <html>Baixar os conxuntos de modificacións abertos<br> <em>Desactivado. Para empregar devandita funcionalidade denantes tes que configurar o teu nome de usuario do OSM.</em></html>

en: <html>Download my open changesets</html>
gl: <html>Baixar os meus conxuntos de modificacións abertos</html>

en: Basic
gl: Básico

en: Download changesets using predefined queries
gl: Baixar conxuntos de modificacións empregando consultas predefinidas

en: From URL
gl: Dende o URL

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Query changesets
gl: Consultar conxuntos de modificacións

en: Query and download changesets
gl: Consultar e baixar conxuntos de modificacións

en: Illegal changeset query URL
gl: Ligazón URL da consulta dos conxuntos de modificacións incorrecto

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
gl: Insire unha data na forma usual para a túa rexión.<br>Exemplo: {0}<br>Exemplo: {1}<br>Exemplo: {2}<br>Exemplo: {3}<br>

en: Query open changesets only
gl: Consultar só conxuntos de modificacións abertos

en: Query closed changesets only
gl: Consultar só conxuntos de modificacións pechados

en: Query both open and closed changesets
gl: Consultar tanto conxuntos de modificacións abertos coma pechados

en: Only changesets closed after the following date/time
gl: Só conxuntos de modificacións pechados despois da seguinte data/tempo

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
gl: Só conxuntos de modificacións pechados despois e xerados denantes dunha data/tempo específica.

en: Date:
gl: Datos:

en: Time:
gl: Hora:

en: Closed after -
gl: Pechado despois -

en: Date:
gl: Data:

en: Created before -
gl: Creado antes -

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
gl: Non foi posíbel xerar a petición do conxunto de modificacións cas restricións baseadas no tempo. A entrada non é válida.

en: Invalid date/time values
gl: Valores data/tempo inválidas

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
gl: Insire un tempo válido na forma usual para a túa rexión.<br>Exemplo: {0}<br>Exemplo: {1}<br>Exemplo: {2}<br>Exemplo: {3}<br>

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
gl: O valor actual non é unha ID válida de usuario. Introduza un valor enteiro maior que cero

en: Please enter an integer value > 0
gl: Introduza un enteiro de valor > 0

en: This changeset query URL is invalid
gl: Esta petición do conxunto de modificacións non é válida

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
gl: Só conxuntos de modificacións que lle pertencen ó seguinte ID de usuario

en: Only changesets owned by the user with the following user name
gl: Só conxuntos de modificacións que lle pertencen ó seguinte nome de usuario

en: User ID:
gl: ID do usuario:

en: User name:
gl: Nome de usuario:

en: Only changesets owned by myself
gl: Só conxuntos de modificacións que me pertencen a min mesmo

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
gl: Non se pode restrinxir a petición ao usuario actual porque o usuario actual e anónimo

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
gl: O valor actual «{0}» para o identificador de usuario non é válido.

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
gl: Non é posíbel restrinxir a petición dos conxuntos de modificacións ó nome de usuario «{0}»

en: Please enter a valid user ID
gl: Introduza un ID de usuario válido

en: Invalid user ID
gl: ID de usuario inválido

en: Please enter a non-empty user name
gl: Introduza un nome de usuario non baleiro

en: Invalid user name
gl: O nome do usuario non é válido

en: Activate
gl: Activar

en: Activate the selected layer
gl: Activar a capa escollida

en: Delete the selected layers.
gl: Eliminar as capas seleccionadas.

en: Duplicate this layer
gl: Duplicar esta capa

en: Copy of {0}
gl: Copia de {0}

en: Copy {1} of {0}
gl: Copia {1} de {0}

en: Show layer
gl: Amosa-la capa

en: Adjust opacity of the layer.
gl: Axusta-la opacidade da capa.

en: Double click to reset.
gl: Prema dúas veces para reiniciar

en: Opacity
gl: Opacidade

en: Sharpness
gl: Nitidez

[ctx: image colorfulness]
en: less
gl: menos

[ctx: image colorfulness]
en: more
gl: máis

en: Colorfulness
gl: Corado

en: Color
gl: Cor

en: Merge
gl: Combinar

en: Merge this layer into another layer
gl: Combinar esta capa con outra

en: Move layer up
gl: Subir a capa

en: Move layer down
gl: Baixar a capa

en: GPX layer
gl: Capa GPX

en: Length
gl: Lonxitude

en: Segments
gl: Segmentos

en: Move the selected layer one row down.
gl: Mover a capa seleccionada unha fila cara abaixo.

en: Move the selected layer one row up.
gl: Mover a capa seleccionada unha fila cara arriba.

en: Show/hide
gl: Mostra/agocha

en: Toggle visible state of the selected layer.
gl: Mudar o estado visíbel da capa seleccionada.

en: Show/hide layer
gl: Mostra/agocha a capa

en: Copy all Keys/Values
gl: Copia todas as claves/valores

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
gl: Copia a clave ou chave e o valor de tódalas etiquetas no portaretallos

en: Copy Tags
gl: Copiar Etiquetas

en: Copy Value
gl: Copiar o valor

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
gl: Copia o valor da etiqueta seleccionada no portaretallos

en: Launch browser with wiki help for selected object
gl: Inicia o navegador coa axuda wiki para o obxecto seleccionado

en: Select objects for which to change tags.
gl: Selecciona obxectos para os que muda-las etiquetas.

en: Tags for selected objects.
gl: Etiquetas pra obxectos seleccionados.

en: Member Of
gl: Membro de

en: Position
gl: Posición

en: Delete the selected key in all objects
gl: Elimina-la clave ou chave seleccionada en tódolos obxectos

en: Delete Tags
gl: Eliminar etiquetas

en: Change relation
gl: Cambiar relación

en: Delete from relation
gl: Eliminar da relación

en: Really delete selection from relation {0}?
gl: Eliminar realmente a selección da relación {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
gl: Engadir un novo par de clave/valor para tódolos obxectos

en: Add Tag
gl: Engadir Etiqueta

en: Edit the value of the selected key for all objects
gl: Editar o valor da clave ou chave seleccionada para tódolos obxectos

en: Edit Tags
gl: Editar Etiquetas

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
gl: Cola ou pega o valor da etiqueta seleccionada no portaretallos

en: Search Key/Value/Type
gl: Procurar Clave/Valor/Tipo

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
gl: Procurar ca clave e o valor da etiqueta seleccionada, restrinxir ó tipo (é dicir, nó/vía/relación)

en: Search Key/Value
gl: Procurar Clave/Valor

en: Search with the key and value of the selected tag
gl: Procura ca clave e o valor da etiqueta seleccionada

en: Change value? | Change values?
gl[0]: Mudar o valor?
gl[1]: Muda-los valores?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
gl[0]: Modificarase {0} obxecto
gl[1]: Modificaranse {0} obxectos

en: An empty value deletes the tag.
gl: Un valor baleiro elimina o atributo.

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
gl: Mudou a clave de ''{0}'' cara ''{1}''.

en: The new key is already used, overwrite values?
gl: A nova clave xa está a ser empregada, substituír os valores?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
gl[0]: Cambiar as propiedades de ata {0} obxecto
gl[1]: Cambiar as propiedades de ata {0} obxectos

en: Add tag
gl: Engadir etiqueta

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
gl[0]: Isto cambiará ata {0} obxecto.
gl[1]: Isto cambiará ata {0} obxectos.

en: Please select a key
gl: Seleccione unha tecla

en: Set number of recently added tags
gl: Estabelecer o número de etiquetas engadidas recentemente

en: Enable
gl: Activar

en: Hide
gl: Agochar

en: Refresh tag status and list of recently added tags
gl: Actualizar o estado da etiqueta e a listaxe de etiquetas engadidas recentemente

en: to apply first suggestion
gl: para aplica-la primeira suxestión

en: to add without closing the dialog
gl: para engadir sen pechar o cadro de diálogo

en: to add first suggestion without closing the dialog
gl: para engadir a primeira suxestión sen pechar o cadro de diálogo

en: Please enter the number of recently added tags to display
gl: Insire o número de etiquetas engadidas recentemente para amosares

en: Recently added tags
gl: Etiquetas engadidas recentemente

en: Go to Taginfo
gl: Ir ó Taginfo

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
gl: Editar a relación a cal a relación escollida fai referencia

en: Download all child relations (recursively)
gl: Baixar tódalas relacións fillas (recursivamente)

en: Download All Children
gl: Baixar tódolos fillos

en: Download selected relations
gl: Baixar as relacións escollidas

en: Download Selected Children
gl: Baixar os fillos escollidos

en: Conflict in data | Conflicts in data
gl[0]: Conflito no dato
gl[1]: Conflitos nos datos

en: Download relation members
gl: Baixar os membros da relación

en: Relation is deleted
gl: A relación é eliminada

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
gl[0]: Estase a baixar {0} relación filla incompleta da relación «{1}»
gl[1]: Estase a baixar {0} relacións fillas incompletas da relación «{1}»

en: Download relations
gl: Baixar relacións

en: Tags and Members
gl: Etiquetas e membros

en: Parent Relations
gl: Relacións pai

en: Child Relations
gl: Relacións fillo

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
gl: Insira un rol e aplíqueo ós membros da relación escollidos

en: Apply Role:
gl: Aplicar rol:

en: Remove them, clean up relation
gl: Retíraos, limpa a relación

en: Ignore them, leave relation as is
gl: Ignóraos, deixa a relación como está

en: Refers to
gl: Refírese a

en: including immediate children of parent relations
gl: incluíndo os fillos inmediatos das relacións pai

en: Load parent relations
gl: Cagar relacións pais

en: Reload
gl: Recargar

en: Edit the currently selected relation
gl: Editar a relación escollida actualmente

en: Apply Changes
gl: Aplicar as modificacións

en: Create new relation in layer ''{0}''
gl: Crear unha nova relación na capa «{0}»

en: Edit new relation in layer ''{0}''
gl: Editar nova relación na capa «{0}»

en: Load relation
gl: Cargar relación

en: Apply the current updates
gl: Aplicar as actualizacións actuais

en: Cancel the updates and close the dialog
gl: Pecha as actualizacións actuais e pecha o diálogo

en: Yes, save the changes and close
gl: Sí, garda os cambio e pecha

en: Click to save the changes and close this relation editor
gl: Prema para gardar os cambios e pechar este editor de relacións

en: No, discard the changes and close
gl: Non, desbota os cambios e pecha

en: Click to discard the changes and close this relation editor
gl: Prema para desbotar os cambios e pechar este editor de relacións

en: Cancel, continue editing
gl: Cancela, contínua editando

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
gl: Prema para voltar ó editor da relación e proseguer a edita-la relación

en: Unsaved changes
gl: Modificacións sen gardar

en: Delete the currently edited relation
gl: Eliminar a relación que se está a editar

en: Relation Editor: Download Members
gl: Editor de relación: Baixar membros

en: Download all incomplete members
gl: Baixar tódolos membros incompletos

en: Download selected incomplete members
gl: Baixar membros escollidos incompletos

en: Relation Editor: Move Down
gl: Editor de relacións: mover cara abaixo

en: Move the currently selected members down
gl: Mover os membros seleccionados actualmente cara abaixo

en: Relation Editor: Move Up
gl: Editor de relacións: mover cara arriba

en: Move the currently selected members up
gl: Mover os membros actualmente seleccionados cara arriba

en: Apply the updates and close the dialog
gl: Aplicar as actualizacións actuais e pecha o diálogo

en: Refresh
gl: Actualizar

en: <html>You have unsaved changes in this editor window.<br><br>Do you want to discard these changes and reload data from layer?</html>
gl: <html>Tes modificacións sen gardar nesta xanela do editor.<br><br>Desexas rexeitar estas modificacións e voltar cargar os datos da capa?</html>

en: Click to close window
gl: Prema para pechar a xanela

en: No, continue editing
gl: Non, continuar editando

en: Relation Editor: Remove
gl: Editor de relación: retirar

en: Remove the currently selected members from this relation
gl: Retirar os membros seleccionados para esta relación

en: Reverse the order of the relation members
gl: Inverter a orde dos membros da relación

en: Yes, create a conflict and close
gl: Si, crear un conflito e pechar

en: Click to create a conflict and close this relation editor
gl: Prema para crear un conflito e pechar este editor de relación

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
gl: <html>Esta relación foi mudada fóra da área de edicións.<br>Non podes aplicar as túas modificacións e proseguer editando.<br><br>Desexas xerar un conflito e pechar o editor?</html>

en: Sets a role for the selected members
gl: Estabelece un rol para os membros escollidos

en: Apply Role
gl: Aplicar rol

en: Do you really want to apply the new role?
gl: Está seguro de que quere aplicar o novo rol?

en: Yes, apply it
gl: Si, Aplicar

en: No, do not apply
gl: Non, non aplicar

en: Confirm empty role
gl: Confirmar rol baleiro

en: Sort the relation members
gl: Ordenar os membros da relación

en: way is connected
gl: a vía está conectada

en: way is connected to previous relation member
gl: a vía está conectada ao anterior membro da relación

en: way is connected to next relation member
gl: a vía está conectada ao seguinte membro da relación

en: way is not connected to previous or next relation member
gl: a vía non está conectada nin ao seguinte nin anterior membro da relación

en: Home location
gl: Localización da casa

en: Bookmarks
gl: Marcadores

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
gl: <html><strong>Área de baixada actual</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>

en: Create bookmark
gl: Crear un marcador

en: Add a bookmark for the currently selected download area
gl: Engadir un marcador para a área de baixada escollida

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
gl: Actualmente, non hai ningunha área de baixada escollida. Escolla unha área primeiro.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
gl: Insire un nome para a área de baixada marcada.

en: Name of location
gl: Nome da ubicación

en: Remove the currently selected bookmarks
gl: Retirar os marcadores seleccionados

en: Rename the currently selected bookmark
gl: Renomear o marcador escollido

en: Download bookmarks for my {0} last changesets
gl: Baixar marcaxes para as miñas {0} últimas modificacións

en: min lat
gl: lat. min.

en: min lon
gl: lon. min.

en: max lat
gl: lat. max.

en: max lon
gl: lon. max.

en: Clear textarea
gl: Limpar área de texto

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
gl: URL de www.openstreetmap.org (podes pegar aquí un URL para baixar a área)

en: Bounding Box
gl: Caixa Circundante

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
gl: A cadea «{0}» non é un valor válido de tipo dobre.

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
gl: Precísase dun valor no grao [-90,90] para a latitude.

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
gl: Precísase dun valor no grao [-180,180] para a lonxitude.

en: Open this dialog on startup
gl: Manter aberto este cadro de diálogo no inicio

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
gl: <html>Iniciar de xeito automático o cadro de diálogo "Baixar dende o OSM" cada vez que se inicia o JOSM.<br>Podes abrilo de xeito manual dende o menú do "Ficheiro" ou a barra de ferramentas.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
gl: Prema no botón esquerdo e arrastra para seleccionares a área, as frechas ou o botón dereito do rato para desprazarse polo mapa e a roda ou +/- para faceres zoom.

en: Click to close the dialog and to abort downloading
gl: Preme para pechar o dialogo e interromper a baixada

en: Click to download the currently selected area
gl: Preme para baixares a área seleccionada actualmente.

en: Click to download the currently selected area into a new data layer
gl: Prema para descargar a área actualmente seleccionada nunha nova capa de datos

en: Download object
gl: Baixar obxecto

en: Start downloading
gl: Comezar a baixada

en: Download from OSM
gl: Baixar dende o OSM

en: Data Sources and Types:
gl: Fontes de datos e tipos:

en: Please select a download area first.
gl: Escolle unha área de baixada primeiro.

en: No area selected yet
gl: Aínda non hai unha área escollida

en: Download area too large; will probably be rejected by server
gl: Área de baixada moi grande; probábelmente será rexeitada polo servidor

en: Download area ok, size probably acceptable to server
gl: Área de baixada correcta, probábelmente o tamaño sexa aceptábel para o servidor

en: OpenStreetMap data
gl: Datos OpenStreetMap

en: Select to download OSM data in the selected download area.
gl: Escoller para baixar datos OSM na área de baixada escollida.

en: Raw GPS data
gl: Datos GPS en bruto

en: Download from Overpass API
gl: Baixar dende a API do Overpass

en: Your saved queries:
gl: As túas consultas gardadas:

en: Overpass query:
gl: Consulta do Overpass:

en: You entered an empty query. Do you want to download all data in this area instead?
gl: Inseriches unha consulta baleira. Desexa baixar tódolos datos nesta área no seu lugar?

en: Download all data?
gl: Baixar tódolos datos?

en: Build query
gl: Xera-la consulta

en: Build query and execute
gl: Xera-la consulta e executar

en: Class Type
gl: Tipo de clase

en: Bounds
gl: Límites

en: Choose the server for searching:
gl: Escoller o servidor para procurar:

en: Enter a place name to search for:
gl: Insire o nome do lugar a procurar:

en: Areas around places
gl: Área arredor dos lugares

en: Search more...
gl: Buscar máis...

en: Click to search for more places
gl: Prema para buscar máis lugares

en: Click to start searching for places
gl: Prema para comezar a procurar por lugares

en: Type
gl: Tipo

en: Slippy map
gl: Mapa esvaradío

en: Tile Numbers
gl: Número de teselas do mapa

en: history
gl: historial

en: Query Wizard
gl: Asistente de consultas

en: JOSM Help Browser
gl: Navigador de axuda do JOSM

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
gl: Fallou a lectura do ficheiro CSS  ''help-browser.css''. A excepción é: {0}

en: Failed to open URL
gl: Fallou ao abrir o URL

en: Go to the previous page
gl: Ir á páxina anterior

en: Go to the next page
gl: Ir á páxina seguinte

en: Go to the JOSM help home page
gl: Ir cara a páxina de axuda do JOSM

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
gl: Non foi posíbel abrir a páxina de axuda. O URL estaba baleiro.

en: Failed to open help page
gl: Produciuse un fallo ao abrir a páxina de axuda

en: Longitude:
gl: Lonxitude:

en: Distance:
gl: Distancia:

en: Coordinates
gl: Coordenadas

en: History for node {0}
gl: Historial do nó {0}

en: History for way {0}
gl: Historial da vía {0}

en: History for relation {0}
gl: Historial da relación {0}

en: Reload the history from the server
gl: Recargar o historial dende o servidor

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
gl: O historial aínda non foi iniciado. Produciuse unha falla ó estabelece-la primitiva de referencia.

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
gl: Produciuse unha falla ó estabelece-la referencia. ID de Referencia {0} non corresponde co ID histórico {1}.

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
gl: Produciuse unha falla ó estabelece-la referencia. A versión de referencia {0} non está dispoñíbel no historial.

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
gl: O historial aínda non foi iniciado. Produciuse unha falla ó estabelece-la primitiva actual.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
gl: Produciuse unha falla ó estabelece-la referencia. A versión actual {0} non está dispoñíbel no historial.

en: Load history
gl: Cargar historial

en: Loading history for node {0}
gl: Cargando o historial para o nó {0}

en: Loading history for way {0}
gl: Cargando o historial para a vía {0}

en: Loading history for relation {0}
gl: Cargando o historial para a relación {0}

en: Node {0}
gl: Nó {0}

en: Zoom to node
gl: Zoom ao nó

en: Zoom to this node in the current data layer
gl: Zoom a este nó na capa de datos actual

en: Way {0}
gl: Vía {0}

en: Relation {0}
gl: Relación {0}

en: Object
gl: Obxecto

en: Changeset comment
gl: Comentario o conxunto de cambios

en: Changeset source
gl: Orixe do conxunto de cambios

en: <b>Source</b>:
gl: <b>Orixe</b>:

en: <b>Imagery</b>:
gl: <b>Imaxes</b>

en: Changeset info
gl: Información do conxunto de modificacións

en: Launch browser with information about the changeset
gl: Executar o navegador coa información sobre o conxunto de modificacións

en: Show changeset {0}
gl: Amosar o conxunto de modificacións {0}

en: User info
gl: Información do usuario

en: Synchronize node {0} only
gl: Sincronizar unicamente o nó {0}

en: Synchronize way {0} only
gl: Sincronizar  unicamente a vía {0}

en: Synchronize relation {0} only
gl: Sincronizar  unicamente a relación {0}

en: Synchronize entire dataset
gl: Sincronizar o paquete de datos completo

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
gl: <html>A actualización <strong>fallou</strong> porque o servidor ten unha nova versión de un<br>dos teus nós, vías ou relacións.<br>O conflito foi causado polo/a <strong>{0}</strong> con id <strong>{1}</strong>,<br>o servidor ten a versión {2}, a túa versión é a {3}.<br><br>Fai clic en <strong>{4}</strong> para sincronizar só a primitiva conflitiva.<br>Fai clic en <strong>{5}</strong> para sincronizar o paquete de datos local completo co servidor.<br>Prema en <strong>{6}</strong> para interromper e continuar editando.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
gl: <html>A subida <strong>fallou</strong> porque o servidor tiña unha versión máis recente dun<br>dos teus nós, vías ou relacións.<br><br>Fai clic en <strong>{0}</strong> para sincronizares o paquete de datos local completo co servidor.<br>Fai clic en <strong>{1}</strong> para interromper e proseguer editando.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
gl: <html>A subida<strong>fallou</strong> porque estiveches empregando <br>{0} conxunto de modificacións que xa estaba pechado en {1}.<br>Súbeo novamente cun novo ou un conxunto de modificacións aberto xa existente.</html>

en: Changeset closed
gl: Conxunto de modificacións pechado

en: Prepare conflict resolution
gl: Preparar a resolución de conflitos

en: Click to download all referring objects for {0}
gl: Preme para baixar tódolos obxectos da referencia para {0}

en: Click to cancel and to resume editing the map
gl: Prema para desbotar e proseguer editando o mapa

en: Object still in use
gl: Obxecto aínda en uso

en: Upload
gl: Enviar

en: A background upload is already in progress. Kindly wait for it to finish before uploading new changes
gl: A subida no segundo plano xa está en progreso. Por favor, agarda a que remate antes de subir novas modificacións

en: Automatically obtain source from current layers
gl: Obter de xeito automático a fonte das capas actuais

en: I would like someone to review my edits.
gl: Gostaríame que alguén revisase as miñas edicións.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
gl: Fornece un comentario miúdo para as modificacións que vas subir:

en: Specify the data source for the changes
gl: Especifica a fonte dos datos para as modificacións

en: just once
gl: só esta vez

en: Changeset id:
gl: ID do conxunto de modificacións:

en: Changeset comment:
gl: Comentario do conxunto de modificacións

en: Close changeset after upload
gl: Pechar o conxunto de modificacións antes de envialo

en: Load the list of your open changesets from the server
gl: Carga a listaxe dos teus conxuntos de modificacións abertos dende o servidor

en: Close the currently selected open changeset
gl: Pecha o conxunto de modificacións aberto actualmente seleccionado

en: Open changesets
gl: Conxuntos de cambios abertos

en: Close changesets
gl: Pechar conxuntos de modificacións

en: Cancel closing of changesets
gl: Desbotar o peche de conxuntos de modificacións

en: Closing changeset
gl: Pechando conxunto de modificacións

en: Closing changeset {0}
gl: Pechando conxunto de modificacións {0}

en: Password
gl: Contrasinal

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
gl: Advertencia: O contrasinal transfírese sen cifrar.

en: Please enter the user name of your account
gl: Por favor introduza o nome de usuario da súa conta

en: Please enter the password of your account
gl: Por favor, introduza o contrasinal da súa conta

en: Cancel authentication
gl: Desbotar autenticación

en: Question
gl: Pregunta

en: Message
gl: Mensaxe

en: Enter text
gl: Introducir texto

en: Downloading file
gl: Estase a baixar o ficheiro

en: Download finished
gl: Descarga rematada

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
gl[0]: Non foi posíbel baixar o obxecto
gl[1]: Non foi posíbel baixar algúns obxectos

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
gl[0]: Non foi posíbel bBaixar un obxecto.<br>
gl[1]: Non foi posíbel baixar {0} obxectos.<br>

en: missing objects:
gl: obxectos perdidos:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
gl[0]: Un obxecto baixado foi eliminado.
gl[1]: {0} obxectos descargados foron eliminados.

en: The bold text is the name of the layer.
gl: O texto en grosa é o nome da capa.

en: Click here to choose save path
gl: Prema aquí para escoller que ruta gardar

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
gl: A capa ''{0}'' non está apoiada por un ficheiro

en: Click cell to change the file path.
gl: Prema na cela para troca-la ruta do ficheiro.

en: Select filename
gl: Escolla o nome do ficheiro

en: Work Offline...
gl: Traballar sen conexión...

en: Open Recent
gl: Abrir recente

en: Clear
gl: Limpar

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
gl: Modificacións sen gardar - Gardar/Subir antes de saír?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
gl: Modificacións sen gardar - Gardar/Subir denantes de eliminar?

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
gl: Modificacións sen gardar - Gardar/Subir antes de reiniciar?

en: Uploading and saving modified layers ...
gl: Subindo e gardando capas modificadas...

en: <html>{0} layer needs saving but has no associated file.<br>Either select a file for this layer or discard the changes.<br>Layer without a file:</html> | <html>{0} layers need saving but have no associated file.<br>Either select a file for each of them or discard the changes.<br>Layers without a file:</html>
gl[0]: <html>{0} capa precisa gardarse pero non ten un ficheiro asociado.<br>Escolla un ficheiro para esta capa ou rexeite as modificacións.<br>Capa sen ficheiro:</html>
gl[1]: <html>{0} capas precisan gardarse pero non teñen uns ficheiros asociados.<br>Escolle un ficheiro para cada unha destas capas ou rexeita as modificacións.<br>Capas sen ficheiros:</html>

en: Unsaved data and missing associated file
gl: Datos non gardados e ficheiro asociado non atopado

en: <html>{0} layer needs saving but has an associated file<br>which cannot be written.<br>Either select another file for this layer or discard the changes.<br>Layer with a non-writable file:</html> | <html>{0} layers need saving but have associated files<br>which cannot be written.<br>Either select another file for each of them or discard the changes.<br>Layers with non-writable files:</html>
gl[0]: <html>{0} capa precisa gardarse pero ten un ficheiro asociado<br>que non é posíbel escribir.<br>Escolle outro ficheiro para esta capa ou rexeite as modificacións.<br>Capa cun ficheiro non escribíbel:</html>
gl[1]: <html>{0} capas precisan gardarse pero teñen uns ficheiros asociados<br>que non son posíbeis escribir.<br>Escolle outros ficheiros para cada unha destas capas ou rexeita as modificacións.<br>Capas cuns ficheiros non escribíbeis:</html>

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
gl: Pechar o diálogo e continuar editando en JOSM

en: Exit now!
gl: Saír xa!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
gl: Saír do JOSM sen gardar. Perderanse as modificacións non gardadas.

en: Restart now!
gl: Reiniciar agora!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
gl: Reiniciar o JOSM sen gardar. Perderanse as modificacións non gardadas.

en: Delete now!
gl: Borrar agora!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
gl: Eliminar capas sen gardar. Perderanse as modificacións non gardadas.

en: Perform actions before exiting
gl: Face-las accións denantes de saír

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
gl: Saír do JOSM sen gardar. As modificacións non gardadas serán subidas e/ou gardadas.

en: Perform actions before restarting
gl: Face-las accións denantes de reiniciar

en: Restart JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
gl: Reiniciar o JOSM sen gardar. As modificacións non gardadas serán subidas e/ou gardadas.

en: Perform actions before deleting
gl: Face-las accións denantes de eliminar

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
gl: Gardar/Subir capas denantes de eliminar. As modificacións non gardadas non se perden.

en: should be uploaded
gl: ten que subirse

en: should be saved
gl: debería gardarse

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
gl: A capa ''{0}'' ten modificacións que se teñen que subir ó servidor.

en: Layer Name and File Path
gl: Nome da capa e ruta do ficheiro

en: Recommended Actions
gl: Accións recomendadas

en: Actions To Take
gl: Accións a facer

en: Update objects
gl: Actualizar obxectos

en: Settings
gl: Axustes

en: Upload to ''{0}''
gl: Enviar a «{0}»

en: Upload Changes
gl: Subir modificacións

en: Cancel the upload and resume editing
gl: Desbota-la actualización e proseguer editando

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
gl: Os obxectos subiranse nun <strong>novo conxunto de modificacións</strong>.

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
gl: O conxunto de modificacións vai ser <strong>pechado</strong> após esta subida

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
gl[0]: Subindo <strong>{0} obxecto</strong> a <strong>un conxunto de modificacións</strong>
gl[1]: Subindo <strong>{0} obxectos</strong> a <strong>un conxunto de modificacións</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
gl[0]: Subindo <strong>{0} obxecto</strong> a <strong>un conxunto de modificacións</strong> con <strong>unha solicitude</strong>
gl[1]: Subindo <strong>{0} obxectos</strong> a <strong>un conxunto de modificacións</strong> con <strong>unha solicitude</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
gl: Subindo <strong>{0} obxectos</strong> a <strong>un conxunto de modificacións</strong> con <strong>{1} solicitudes</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
gl: Subindo <strong>{0} obxectos</strong> a <strong>multíplos conxuntos de modificacións</strong> con <strong>{1} solicitudes</strong>

en: Uploading data for layer ''{0}''
gl: Subindo datos cara a capa ''{0}''

en: Continue uploading
gl: Continuar subindo

en: Click to continue uploading to additional new changesets
gl: Prema para continuar subindo a novos conxuntos de cambios adicionais

en: Click to return to the Upload Dialog
gl: Prema pra voltar ao diálogo de carga

en: Abort
gl: Interromper

en: Click to abort uploading
gl: Premer para interrompe-la actualización

en: Changeset is full
gl: O conxunto de modificacións ficou cheo

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
gl[0]: Subindo {0} obxecto...
gl[1]: Subindo {0} obxectos...

en: Upload successful!
gl: Subido de xeito correcto!

en: Please select the upload strategy:
gl: Selecciona o procedemento da carga:

en: Upload each object individually
gl: Subir cada obxecto de xeito individual

en: (1 request)
gl: (1 petición)

en: ({0} request) | ({0} requests)
gl[0]: ({0} petición)
gl[1]: ({0} peticións)

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
gl: O teu comentario de subida ficou <i>baleiro</i>, ou é <i>moi curto</i>.<br /><br />Isto está tecnicamente permitido, pero coida que outros usuarios que están <br />a ollar as túas modificacións precisan dun comentario dos conxuntos de modificacións con sentidiño<br />para entender que é o que está a acontecer<br /><br />Se empregas un intre agora para explicar a túa modificacións, faralles a vida <br />máis doada a outros usuarios.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
gl: Grazas por fornecer un comentario do conxunto de modificacións! Isto dará a outros cartógrafos unha mellor comprensión do seu traballo.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
gl: Non especificaches unha fonte para as túas modificacións.<br />Está técnicamente permitido, pero esta información axuda a outros usuarios a comprender as orixes dos datos.<br /><br />Se empregas un intre agora, para explicar a túa modificacións, faralles a vida máis doada a moitos outros cartógrafos.

en: Thank you for providing the data source!
gl: Grazas por fornecer a fonte dos datos!

en: Objects to add:
gl: Obxectos para engadir:

en: Objects to modify:
gl: Obxectos para modificar:

en: Objects to delete:
gl: Obxectos para eliminar:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
gl[0]: {0} obxecto para engadir:
gl[1]: {0} obxectos para engadir:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
gl[0]: {0} obxecto para modificar:
gl[1]: {0} obxectos para modificar:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
gl[0]: {0} obxecto para eliminar:
gl[1]: {0} obxectos para eliminar:

en: All Formats
gl: Tódolos formatos

en: Could not import ''{0}''.
gl: Non se puido importar «{0}».

en: GeoJSON Files
gl: Ficheiros GeoJSON

en: GeoJSON file
gl: Arquivo GeoJSON

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
gl: Nota: GPL non é compatíbel ca licenza OSM. Non envíe pistas ca licenza GPL.

en: GPS track description
gl: Descrición da pista GPS

en: Add author information
gl: Engadir información do autor

en: Real name
gl: Nome real

en: E-Mail
gl: Correo electrónico

en: Predefined
gl: Predefinido

en: Copyright year
gl: Ano do Copyright

en: Keywords
gl: Palabras clave

en: Use Garmin compatible GPX extensions
gl: Utilizar extensións GPX compatibles con  Garmin

en: Save layer specific preferences
gl: Gardar as preferencias específicas da capa

en: Export options
gl: Opcións de exportación

en: Export and Save
gl: Exportar e Gardar

en: Garmin track extensions only support 16 colors.
gl: As extensións de pista de Garmin só admiten 16 cores.

en: If you continue, the closest supported track color will be used.
gl: Se continúa, utilizarase a cor de pista admitido máis próximo.

en: Choose a predefined license
gl: Escoller unha licenza predefinida

en: GPX Files
gl: Ficheiros GPX

en: Markers from {0}
gl: Marcas de {0}

en: Routes from {0}
gl: Roteiros desde {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
gl: Produciuse un erro ao analizar os datos gpx da capa ''{0}''. Só estará dispoñible unha parte do arquivo.

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
gl: Produciuse un erro ao analizar o arquivo gpx ''{0}''. Só estará dispoñible unha parte do arquivo.

en: Coordinates imported: {0}
gl: Coordinadas importadas: {0}

en: Import success:
gl: Importación con éxito:

en: Import failure!
gl: Fallo na importación!

en: Image Files
gl: Ficheiros de imaxes

en: folder
gl: Cartafol

en: NMEA-0183 Files
gl: Ficheiros NMEA-0183

en: Checksum errors: {0}
gl: Erros na suma de verificación: {0}

en: File ''{0}'' does not exist.
gl: O ficheiro «{0}» non existe

en: Open OsmChange file
gl: Abrir arquivo OsmChange

en: OSM Server Files
gl: Ficheiros de Servidor OSM

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
gl: <html>Ocorreu un erro mentres se recuperaba unha copia de seguranza.<br>O Erro é:<br>{0}</html>

en: OSM Server Files gzip compressed
gl: Ficheiros do servidor OSM comprimidos con gzip

en: Open OSM file
gl: Abrir arquivo OSM

en: WMS Files (*.wms)
gl: ficheiros WMS (*.wms)

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
gl: Versión de ficheiro WMS non admitido; atopouse {0}, esperábase {1}

en: Show tile info
gl: Amosa-la información da tesela

en: Tile Info
gl: Información da tesela

en: Loaded
gl: Cargado

en: Loading
gl: Cargando

en: Load tile
gl: Carregar tesela

en: Get tile status
gl: Obter o estado da tesela

en: Force tile rendering
gl: Forzar renderización da tesela

en: Save WMS file
gl: Gardar arquivo WMS

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
gl: A imaxe aérea "{0}" pode ficar desaliñada. Comprobe o seu desprazamento empregando pistas GPS.

en: Details...
gl: Detalles...

en: Do not show this message again
gl: Non amosar esta mensaxe outra vez

en: Hide this message
gl: Ocultar esta mensaxe

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
gl: Non foi posíbel crear o directorio {0}, o autogardado vai a ser desactivado

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro {0}. outro nome de ficheiro vai a ser empregado

en: Unable to delete old backup file {0}
gl: Non foi posíbel elimina-la copia de seguranza antiga {0}

en: Your work has been saved automatically.
gl: O seu traballo foi gardado automáticamente.

en: Restoring files
gl: Restaurando ficheiros

en: Customize Color
gl: Personalizar as cores

en: Default
gl: Predeterminado

en: Choose a color
gl: Escolla unha cor

en: Name: {0}
gl: Nome: {0}

en: Description: {0}
gl: Descrición: {0}

en: {0} route,  | {0} routes,
gl[0]: {0} ruta,
gl[1]: {0} rutas,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
gl[0]: {0} punto de referencia
gl[1]: {0} puntos de referencia

en: {0} track | {0} tracks
gl[0]: {0} camiño
gl[1]: {0} camiños

en: Save GPX file
gl: Gardar ficheiro GPX

en: Save Layer
gl: Gardar capa

en: A background upload is already in progress. Cannot reset state until the upload is finished.
gl: Está a realizarse unha carga en segundo plano. Non se pode restablecer o estado ata que a carga termine.

en: {0} note | {0} notes
gl[0]: {0} nota ou apuntamento
gl[1]: {0} notas ou apuntamentos

en: Notes layer
gl: Capa de notas

en: Total notes:
gl: Total de notas:

en: Changes need uploading?
gl: Os trcos deben de ser cargados?

en: Save Note file
gl: Gardar arquivo de nota

en: outside downloaded area
gl: fora da área baixada

en: Data Layer {0}
gl: Capa de datos {0}

en: Merging layers
gl: Fundindo capas

en: {0} deleted | {0} deleted
gl[0]: {0} eliminado
gl[1]: {0} eliminados

en: {0} incomplete | {0} incomplete
gl[0]: {0} incompleto
gl[1]: {0} incompletos

en: {0} consists of:
gl: {0} composto de:

en: API version: {0}
gl: Versión da API: {0}

en: Layer is locked
gl: A capa está pechada

en: Download is blocked
gl: A descarga está bloqueada

en: Upload is blocked
gl: A carga está bloqueada

en: Empty layer
gl: Capa baleira

en: Convert to GPX layer
gl: Converter a capa GPX

en: Converted from: {0}
gl: Convertido de: {0}

en: No problems found
gl: Non se achou ningún problema

en: Following problems found:
gl: Atopáronse os seguintes problemas:

en: Save anyway
gl: Gardar de todas formas

en: The layer contains no data.
gl: A capa non contén datos.

en: Conflicts
gl: Conflitos

en: Reject Conflicts and Save
gl: Rexeitar Conflitos e Gardar

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
gl: Hai conflitos sen resolver. Os conflitos non van seren gardados e serán tratados como se rexeitase todos. Continuar?

en: Save OSM file
gl: Gardar ficheiro OSM

en: Validation errors
gl: Erros de validación

en: No validation errors
gl: Sen erros de validación

en: Save Validation errors file
gl: Gardar arquivo de erros de validación

en: Adjust timezone and offset
gl: Axustar fuso horario e desprazamento

en: Timezone: {0}
gl: Zona horaria: {0}

en: Minutes: {0}
gl: Minutos: {0}

en: Seconds: {0}
gl: Segundos: {0}

en: Advanced settings
gl: Axustes avanzados

en: Try Again
gl: Tentar de novo

en: Invalid date
gl: A data non é válida

en: Auto-Guess
gl: Auto-tentar

en: Advanced settings...
gl: Opcións avanzadas...

en: Timezone:
gl: Zona horaria:

en: Correlate
gl: Correlacionar

en: You should select a GPX track
gl: Debe escoller unha pista GPX

en: Geotagged Images
gl: Imaxes xeo-etiquetadas

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
gl[0]: {0} imaxe cargada.
gl[1]: {0} imaxes cargadas.

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
gl[0]: {0} foi atopado para ser etiquetado con GPS.
gl[1]: {0} foron atopados para ser etiquetados con GPS.

en: Elevation:
gl: Altitude:

en: Error on file {0}
gl: Erro no ficheiro {0}

en: No image
gl: Sen imaxe

en: No EXIF time in file "{0}". Using last modified date as timestamp.
gl: Non hai hora  EXIF no arquivo "{0}". Usando a última data de modificación como marca de tempo.

en: Can''t parse metadata for file "{0}". Using last modified date as timestamp.
gl: Non se poden analizar os metadatos do arquivo "{0}". Usando a última data de modificación como marca de tempo.

en: Next
gl: Seguinte

en: Show next Image
gl: Amosa-la seguinte imaxe

en: Previous
gl: Previo

en: Show previous Image
gl: Amosa-la imaxe previa

en: First
gl: Primeiro

en: Last
gl: Última

en: Show last Image
gl: Mostra a derradeira imaxe

en: Center view
gl: Centrar vista

en: Delete image file from disk
gl: Borrar aquivo de imaxe do disco

en: 
    Speed: {0} km/h
gl: 
    Velocidade: {0} km/h

en: 
    Direction {0}°
gl: 
    Dirección {0}°

en: Read photos...
gl: Ler fotos…

en: Reading {0}...
gl: Lendo {0}…

en: Scanning directory {0}
gl: A examinar o directorio {0}…

en: Error while getting files from directory {0}
gl: Erro obtendo ficheiros do directorio {0}

en: Show thumbnails
gl: Amosar as miniaturas

en: No date
gl: Sen data

en: Load images from Wikimedia Commons
gl: Cargar imaxes de Wikimedia Commons

en: Show all
gl: Amosar todo

en: Show selected only
gl: Amosar só o seleccionado

en: Convert
gl: Converter

en: Convert and remember selection
gl: Converter e lembrar a selección

en: Convert to data layer
gl: Converter en capa de datos

en: From
gl: De

en: Download everything within:
gl: Baixar todo o que abrangue:

en: meters
gl: metros

en: Maximum area per request:
gl: Área máxima por petición:

en: track only
gl: só camiño

en: waypoints only
gl: só puntos de referencia

en: track and waypoints
gl: camiño e puntos de referencia

en: Click to download
gl: Preme para baixar

en: Click to download into a new data layer
gl: Prema para baixar nunha nova capa de datos

en: Click to cancel
gl: Prema para cancelar

en: Download from OSM along this track
gl: Baixar do OSM ó longo desta vía

en: Error while parsing {0}
gl: Erro durante a análise {0}

en: Could not read "{0}"
gl: Non foi posíbel ler «{0}»

en: gps point
gl: punto gps

en: None
gl: Ningún

en: Quality
gl: Calidade

en: Track date
gl: Data de seguemento

en: Audio files (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)
gl: Arquivos de audio (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)

en: Import Audio
gl: Importar son

en: Import not possible
gl: Non é posible importar

en: Audio markers from {0}
gl: Marcas de son de {0}

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
gl: Non hai pistas GPX dispoñíbeis na capa para asociar ó son.

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
gl: Algúns puntos de referencia con marcas de tempo anteriores ao inicio do camiño ou posteriores ao fin foron omitidos ou movidos ao inicio.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
gl: Algúns puntos de referencia que estaban demasiado lonxe do camiño para estimar correctamente os seus tempos foron omitidos.

en: Import images
gl: Importar imaxes

en: Markers From Named Points
gl: Marca dos puntos con nome

en: Named Trackpoints from {0}
gl: Puntos do camiño co nome de {0}

en: Auto load tiles
gl: Carrega-las teselas de xeito automático

en: Auto zoom
gl: Achegamento automático

en: Decrease zoom
gl: Afastar o achegamento

en: Flush tile cache
gl: Nivelar caché das teselas

en: Increase zoom
gl: Achegar o achegamento (zoom)

en: Load all tiles
gl: Carregar tódalas teselas

en: Load all error tiles
gl: Carregar tódolos erros das teselas

en: Show errors
gl: Amosar erros

en: Layer name
gl: Nome da capa

en: Projection
gl: Proxección

en: Change resolution
gl: Muda-la resolución

en: Zoom to native resolution
gl: Achegar á resolución nativa

en: gps marker
gl: marca gps

en: marker | markers
gl[0]: marca
gl[1]: marcas

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
gl[0]: {0} componse de {1} marca
gl[1]: {0} componse de {1} marcas

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
gl: Non existen marcas de son nesta capa para, a partir das cales, compensar.

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
gl: Cambiar o estado visíbel do texto e iconas da marca.

en: Synchronize Audio
gl: Sincronizar o son

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
gl: Debes pausar o son no intre que escoites a túa entrada de sincronización.

en: Audio synchronized at point {0}.
gl: Son sincronizado no punto {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
gl: Non é posíbel sincronizar nunha capa en reprodución.

en: Make Audio Marker at Play Head
gl: Crear unha marcaxe de son na posición do cabezallo da reprodución

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
gl: Debe ter pausado o son no punto do camiño onde quere a marcaxe.

en: You need to drag the play head near to the GPX track whose associated sound track you were playing (after the first marker).
gl: Debes arrastrar o cabezallo de reprodución preto da pista GPX cuxa pista de son asociada estivo reproducindo (despois da primeira marcaxe).

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
gl: Debes arrastrar o cabezallo de reprodución, mantendo premida a tecla MAIÚS, sobre unha marcaxe de son ou sobre un punto da pista onde queira sincronizar.

en: Unable to create new audio marker.
gl: Non foi posíbel crear unha nova marcaxe do son.

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
gl: Houbo un erro tratando de amosar o URL desta marca.

en: (URL was:
gl: (o URL era:

en: Select the map painting styles
gl: Selecciona os estilos do pintado do mapa

en: Failed to load Mappaint styles from ''{0}''. Exception was: {1}
gl: Ocorreu un erro ó cargar os estilos do pintado do mapa dende ''{0}''. Unha excepción foi: {1}

en: Unable to replace argument {0} in {1}: {2}
gl: Non é posíbel substituír o argumento {0} no {1}: {2}

en: Save Access Token in preferences
gl: Gardar ''token'' de acceso nas preferencias

en: Access Token Key:
gl: Clave do código de acceso:

en: Access Token Secret:
gl: Segredo do código de acceso:

en: Use default settings
gl: Usar as opcións predeterminadas

en: Access Token URL:
gl: URL do código de acceso:

en: Authorize URL:
gl: Autorizar o URL:

en: Overwrite custom OAuth settings?
gl: Substituí-la configuración do OAuth persoalizada?

en: Fully automatic
gl: Completamente automático

en: Semi-automatic
gl: Semiautomático

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
gl: <html>Executa un procedemento completamente automático para obteres un ''token'' de acceso dende o sitio web do OSM. <br> O JOSM accede ó sitio web do OSM no nome do usuario do JOSM, autoriza completamente ó usuario e recupera un ''token'' de acceso.</html >

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
gl: Executa un procedemento semiautomático para obter un token de acceso do sitio web de  OSM.< br> JOSM envía as solicitudes  OAuth estándar para obter un Token de Solicitude e un< br> Token de Acceso. Envía ao usuario ao sitio web de OSM nun navegador externo< br>para autenticarse e aceptar o token de solicitude enviado por JOSM.</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
gl: Por favor ingresa o teu nome de usuario e o contrasinal do OSM. O contrasinal <strong>non</strong> se gardará en texto sen cifrar nas preferencias do JOSM e se enviará ó servidor OSM <strong>só unha vez</strong>. As solicitudes de carga de datos subsecuentes xa non empregan o teu contrasinal.

en: Username:
gl: Nome de usuario:

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Advanced OAuth properties
gl: Propiedades de OAuth avanzadas

en: Accept Access Token
gl: Aceptar ''token'' de acceso

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
gl: <html>Recuperaches con éxito un ''token'' de acceso do OAuth dende o sitio web do OSM. Preme en <strong>{0}</strong> para aceptar o ''token''. O JOSM empregarao nas solicitudes posteriores para obteres acceso á API do OSM.</html>

en: Authorize now
gl: Autorizar agora

en: Back
gl: Atrás

en: Test Access Token
gl: Probar ''token'' de acceso

en: Authorize JOSM to access the OSM API
gl: Autorizar a JOSM para acceder á API de OSM

en: Access Token
gl: Código de acceso

en: Advanced OAuth parameters
gl: Parámetros de OAuth avanzados

en: Enter the OAuth Access Token
gl: Introduza o token de acceso OAuth

en: Enter advanced OAuth properties
gl: Introduza propiedades de OAuth avanzadas

en: <html><body>Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.</body></html>
gl: <html><body>Introduce un token de acceso OAuth que estea autorizado para acceder ao servidor OSM ''{0}''.</body></html>

en: Please enter an Access Token Key
gl: Introduza unha clave de token de acceso

en: The Access Token Key must not be empty. Please enter an Access Token Key
gl: A clave do token de acceso non debe estar baleira. Introduza unha clave de token de acceso

en: Click to test the Access Token
gl: Fai clic para probar o token de acceso

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
gl: Co OAuth fornece ó JOSM o dereito de cargar os datos de mapas e rastrexos do GPS no seu nome (<a href="{0}">máis información...</a>).

en: Close the dialog and accept the Access Token
gl: Pechar o diálogo e aceptar o ''token'' de acceso.

en: Allow to upload map data
gl: Permitir subir datos do mapa

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
gl: Escoller para dar permisos a JOSM o dereito de enviar datos do mapa cos seus permisos

en: Allow to upload GPS traces
gl: Permitir subir pistas GPS

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
gl: Escoller para dar permisos a JOSM o dereito de enviar pistas de GPS cos teus permisos

en: Allow to download your private GPS traces
gl: Permite baixar as túas pistas de GPS

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
gl: Escoller para permitir a JOSM o dereito a baixar as túas pistas de GPS en capas JOSM

en: Allow to read your preferences
gl: Permitir ler a súa configuración.

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
gl: Escoller para permitir a JOSM ler a súa configuración no servidor.

en: Allow to write your preferences
gl: Permitir muda-la súa configuración.

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
gl: Escoller para permitir a JOSM muda-la súa configuración no servidor.

en: Testing OAuth Access Token
gl: Probando o código de acceso mediante OAuth

en: Success
gl: Feito satisfactoriamente

en: Test failed
gl: A proba fallou

en: Token allows restricted access
gl: O código permite aceso restrinxido

en: Retrieving user info...
gl: Pedindo información do usuario

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
gl: Pechar o diálogo de configuración e desbotar as modificacións.

en: Save the preferences and close the dialog
gl: Gardar a configuración e pechar o diálogo.

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
gl: Debes reiniciar JOSM para que algúns parámetros se fagan efectivos.

en: Would you like to restart now?
gl: Quere reiniciar agora?

en: Download plugins
gl: Baixar complementos

en: Icon paths:
gl: Rutas de iconas:

en: Name (optional):
gl: Nome (opcional):

en: URL / File:
gl: Lifazón / Ficheiro:

en: active
gl: activo

en: Tag checker rule (*.validator.mapcss, *.zip)
gl: Regra do verificador de etiquetas (*.validator.mapcss, *.zip)

en: Entry ''{0}'' requires JOSM Version {1}. (Currently running: {2})
gl: A entrada ''{0}'' precisa da versión do JOSM {1}. (Agora en execución a {2})

en: Continue anyway
gl: Continuar de tódolos xeitos

en: Cancel and return to the previous dialog
gl: Desbotar e voltar ó diálogo previo

en: Reset
gl: Restabelecer

en: Reset to default
gl: Restabelecer os valores predeterminados

en: Add a new icon path
gl: Engadir unha nova ruta de iconas

en: Tooltip
gl: Suxerencia

en: Icon
gl: Icona

en: Actions
gl: Accións

en: Toolbar
gl: Barra de ferramentas

en: Customize the elements on the toolbar.
gl: Personalizar os elementos da barra de ferramentas.

en: Separator
gl: Separador

en: Available
gl: Dispoñíbel

en: Action parameters
gl: Parámetros de acción

en: Parameter name
gl: Nome do parámetro

en: Parameter value
gl: Valor do parámetro

en: Toolbar: {0}
gl: Barra de ferramentas: {0}

en: Remove the selected entry
gl: Eliminar a entrada seleccionada

en: Edit boundaries
gl: Editar límites

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
gl: Estás a piques de eliminar tódalas preferencias ós teus valores predeterminados<br />Eliminaranse tódalas túas configuracións: complementos, imaxes, filtros, botóns da barra de ferramentas, teclado, etc.<br />Tes a certeza de querer continuar?

en: Advanced Preferences
gl: Axustes avanzados

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
gl: Establecemento directo de entradas de preferencia. Usar con coidado!

en: Replace existing values
gl: Substituír os valores existentes

en: shortcut
gl: atallo

en: color
gl: cor

en: toolbar
gl: barra de ferramentas

en: Load profile
gl: Cargar perfíl

en: Simple
gl: Sinxelo

en: List
gl: Listaxe

en: List of maps
gl: Lista de mapas

en: Add setting
gl: Engadir opción

en: Value:
gl: Valor:

en: Audio
gl: Son

en: Settings for the audio player and audio markers.
gl: Parámetros para o reprodutor de son e as marcaxes do son.

en: Display the Audio menu.
gl: Amosar o menú do son

en: Label audio (and image and web) markers.
gl: Etiqueta-las marcaxes do son (e da imaxe e web)

en: Display live audio trace.
gl: Amosar o sinal de son en directo

en: Explicit waypoints with valid timestamps.
gl: Puntos de referencia explícitos con marcas de tempo válidas.

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
gl: Puntos de referencia explícitos con hora estimada da posición no camiño.

en: Named trackpoints.
gl: Puntos do camiño nomeados.

en: Modified times (time stamps) of audio files.
gl: Horas modificadas (marcas de tempo) de ficheiros de audio.

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
gl: Inicio do camiño (facer sempre isto se non existen outras marcas dispoñibles).

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
gl: Amosar ou agochar a entrada do menú de son da barra de menú principal.

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
gl: Amosar unha icona en movemento que represente o punto da traza sincronizada onde o son que se está a reproducir foi gravado.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
gl: Asignar etiquetas de texto a marcaxes do son (e da imaxe e web) así coma ás súas iconas de botón.

en: When importing audio, make markers from...
gl: Cando se importe son, crear marcaxes dende…

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
gl: Cando se importe son, aplicalo a calquera punto de referencia na capa GPX.

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
gl: Crear de xeito automático marcaxes de son a partires dos puntos do camiño (no canto dos puntos de referencia explícitos) con nomes ou descricións.

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
gl: Crear marcaxes de son na posición do camiño correspondente á hora modificada de cada ficheiro de son WAV importado.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
gl: O número de segundos a avanzar ou retroceder cando se prema o botón pertinente.

en: Forward/back time (seconds)
gl: Tempo de avance/retroceso (en segundos)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
gl: A cantidade pola que se multiplicará a velocidade para avance rápido

en: Fast forward multiplier
gl: Multiplicador de avance rápido

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
gl: A reprodución comeza este número de segundos denantes (ou despois, se é negativo) da posición precisada da pista do son

en: Lead-in time (seconds)
gl: Tempo de introdución (segundos)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
gl: A proporción entre o tempo transcorrido do gravador de voz e o tempo real transcorrido

en: Voice recorder calibration
gl: Calibración do gravador de voz

en: Colors
gl: Cores

en: Paint style {0}: {1}
gl: Estilo do pintado {0}: {1}

en: Choose
gl: Escoller

en: Choose a color for {0}
gl: Escolle unha cor para {0}

en: Set all to default
gl: Estabelecer todo ao predeterminado

en: Colors used by different objects in JOSM.
gl: Cores empregadas por diferentes obxectos no JOSM.

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
gl: Varios parámetros que influen na representación visual da totalidade do programa.

en: Draw Direction Arrows
gl: Debuxar Frechas de Dirección

en: Only on the head of a way.
gl: Só no extremo da vía.

en: Draw oneway arrows.
gl: Debuxar frechas de dirección.

en: Draw segment order numbers
gl: Debuxar os números de orde dos segmentos

en: Draw segment order numbers on selected way
gl: Debuxar os números de orde do segmento na forma seleccionada

en: Draw virtual nodes in select mode
gl: Debuxar nós virtuais no modo de selección

en: Draw inactive layers in other color
gl: Debuxa-las capas inactivas noutra cor

en: Rule
gl: Regra

en: Draw rubber-band helper line
gl: Debuxar liña de axuda flexíbel

en: Smooth map graphics (antialiasing)
gl: Gráficos de mapa suaves (filtro antialiasing)

en: OSM Data
gl: Datos OSM

en: Draw direction hints for way segments.
gl: Debuxar consellos de dirección para segmentos de vía.

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
gl: Debuxar os números de orde de tódolos segmentos dentro da súa liña.

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
gl: Debuxar os límites dos datos cargados dende o servidor.

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
gl: Debuxar nós virtuais no modo de selección para unha modificación de vía máis doada.

en: Draw the inactive data layers in a different color.
gl: Debuxa-las capas de datos inactivas nunha cor diferente.

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
gl: Aplicar filtros «antialiasing» á vista do mapa para acadar unha aparencia máis suave.

en: Segment drawing options
gl: Opcións de debuxo dos segmentos

en: Select and draw mode options
gl: Opcións do modo da selección e debuxo

en: Other options
gl: Outras opcións

en: GPS Points
gl: Puntos GPS

[ctx: gpx_field]
en: Name
gl: Nome

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
gl: Desc(ripcion)

en: Everything
gl: Todo

en: All
gl: Todo

en: Local files
gl: Ficheiros locais

en: Draw large GPS points
gl: Debuxa grandes puntos GPS

en: Velocity (red = slow, green = fast)
gl: Velocidade (vermello = amodo, verde = axiña)

en: Heat Map (dark = few, bright = many)
gl: Mapa de calor (escuro = poucos, brilante = moitos)

en: Car
gl: Coche

en: Bicycle
gl: Bicicleta

en: Foot
gl: Pé

[ctx: Heat map]
en: User Normal
gl: Usuario normal

[ctx: Heat map]
en: User Light
gl: Luz do usuario

[ctx: Heat map]
en: Traffic Lights
gl: Semáforos

[ctx: Heat map]
en: Wood
gl: Madeira

[ctx: Heat map]
en: Heat
gl: Calor

en: Use points instead of lines for heat map
gl: Emprega puntos no lugar de liñas para o mapa de calor.

en: Fast drawing (looks uglier)
gl: Debuxo rápido (peor resultado)

en: Dynamic color range based on data limits
gl: Grao de cores dinámico baseado nos límites de datos

en: Draw with Opacity (alpha blending)
gl: Debuxar con opacidade (combinación alfa)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
gl: Crear de xeito automático unha capa de marcaxes dende calquera punto de referencia cando se abra unha capa GPX.

en: Draw lines between raw GPS points
gl: Debuxar liñas entre puntos GPS en bruto

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
gl: Lonxitude máxima (en metros) para debuxar liñas. Poñer a ''-1'' para debuxar todas as liñas.

en: Maximum length for local files (meters)
gl: Lonxitude máxima para os ficheiros locais (metros)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
gl: Lonxitude máxima (en metros) para debuxar liñas. Poñer a ''-1'' para debuxar todas as liñas.

en: Maximum length (meters)
gl: Lonxitude máxima (metros)

en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
gl: Forzar o debuxado de liñas se os datos importados non conteñen información de liñas.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
gl: Debuxar frechas de dirección para as liñas, conectando puntos GPS.

en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
gl: Debuxa-las frechas de dirección empregando procuras nas táboas en lugar de cálculos complexos.

en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
gl: Non debuxar frechas se non teñen, como mínimo, esta distancia de separación da anterior.

en: Minimum distance (pixels)
gl: Distancia mínima (píxeles)

en: Draw larger dots for the GPS points.
gl: Debuxar puntos máis grandes para os puntos GPS.

en: Drawing width of GPX lines
gl: Anchura do debuxo das líneas GPX

en: Colors points and track segments by velocity.
gl: Cores, puntos e segmentos de camiño en función da velocidade.

en: Colors points and track segments by direction.
gl: Corar puntos e camiños ou vías de segmentos por dirección.

en: Collected points and track segments for a position and displayed as heat map.
gl: Puntos recollidos e segmentos da pista para unha posición e amosados coma mapa de calor.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
gl: Permite aguzar o corado de camiños ou vías para diferentes velocidades medias.

en: Selects the color schema for heat map.
gl: Selecciona o esquema de cor para o mapa de calor.

en: Track and Point Coloring
gl: Corado de camiños ou vías e puntos

en: Show splash screen at startup
gl: Amosa-la pantalla de benvida ó iniciares

en: Show user name in title
gl: Mostrar o nome do usuario no título

en: Show object ID in selection lists
gl: Amosa-la ID do obxecto nas listaxes de selección

en: Show object version in selection lists
gl: Mostrar a versión do obxecto nas listas de selección

en: Show node coordinates in selection lists
gl: Amosar coordenadas do nó nas listaxes de selección

en: Show localized name in selection lists
gl: Amosar nomes localizados en listaxes escollidas

en: Modeless working (Potlatch style)
gl: Traballando sen modo (estilo Potlach)

en: Dynamic buttons in side menus
gl: Botóns dinámicos nos menús laterais.

en: Display ISO dates
gl: Amosar datas ISO

en: Look and Feel
gl: Aparencia e comportamento

en: Show localized name in selection lists, if available
gl: Amosar os nomes traducidos nas listaxes de selección, se están dispoñíbeis

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
gl: Non precisar mudar modos (fluxo de traballo estilo Potlatch)

en: Zoom steps to get double scale
gl: Pasos do zoom para obteres a dupla escala.

en: Higher value means more steps needed, therefore zoom steps will be smaller
gl: Un valor máis alto significa máis pasos imprescindíbeis, polo tanto, os pasos do zoom serán máis pequenos

en: Language
gl: Idioma

en: Change the language of JOSM.
gl: Mudar o idioma de JOSM.

en: Default (Auto determined)
gl: Predeterminado (determinado automaticamente)

en: seconds
gl: segundos

en: minutes
gl: minutos

en: hours
gl: horas

en: days
gl: días

en: {0} is replaced by tile zoom level, also supported:<br>offsets to the zoom level: {1} or {2}<br>reversed zoom level: {3}
gl: {0} substitúese polo nivel do achegamento da tesela, tamén é compatíbel:<br>desprazamentos ó nivel do achegamento: {1} ou {2}<br>nivel do achegamento invertido: {3}

en: {0} is replaced by X-coordinate of the tile
gl: {0} substitúese pola coordenada X da tesela

en: {0} is replaced by Y-coordinate of the tile
gl: {0} substitúese pola coordenada Y da tesela

en: {0} is replaced by a random selection from the given comma separated list, e.g. {1}
gl: {0} substitúese por unha selección ó chou da listaxe separada por vírgulas dada, p. ex. {1}

en: {0} is replaced by {1} (Yahoo style Y coordinate)
gl: {0} substitúese por {1} (Estilo Yahoo da coordenada Y)

en: {0} is replaced by {1} (OSGeo Tile Map Service Specification style Y coordinate)
gl: {0} substitúese por {1} (Estilo do OSGeo Tile Map Service Specification da coordenada Y)

en: Sharpen (requires layer re-add):
gl: Afiar (precisa voltar a engadi-la capa):

en: Common Settings
gl: Configuracións comúns

en: Please select the row to delete.
gl: Seleccione a fila a eliminar.

en: Layer
gl: Capa

en: Remove entry
gl: Eliminar a entrada

en: Please select at least one row to copy.
gl: Escolla polo menos unha fila para copiar

en: Menu Name
gl: Nome do menú

en: Menu Name (Default)
gl: Nome de Menú (Predeterminado)

en: EULA license URL not available: {0}
gl: URL da licenza EULA non dispoñible: {0}

en: Malformed URL for the EULA licence: {0}
gl: URL con formato incorrecto para a licenza EULA: {0}

en: Auto zoom by default:
gl: Achegamento automático por defecto:

en: Autoload tiles by default:
gl: Carrega-las teselas de xeito automático por defecto:

en: Min. zoom level:
gl: Min. nivel de zoom:

en: Max. zoom level:
gl: Max. nivel de zoom:

en: File backup
gl: Copia de seguranza

en: Configure whether to create backup files
gl: Configure se crear copias de seguranza

en: Auto save interval (seconds)
gl: Autogardar intervalo (segundos)

en: Default value: {0}
gl: Valor predeterminado: {0}

en: Auto saved files per layer
gl: Ficheiros autogardados por capa

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
gl: <i>(O gardado automático almacena as capas dos datos modificadas en lapsos periódicos. As copias de seguranza gardaranse no cartafol das preferencias do JOSM. No caso de que se produza un bloqueo, o JOSM tenta recuperar as modificacións non gardadas no seguinte inicio).</i>

en: Keep backup files when saving data layers
gl: Manter a copia de seguranza cando se gardan capas de datos

en: When saving, keep backup files ending with a ~
gl: Ao gardar, conservar os ficheiros de copia de seguridade que rematen en ~

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
gl: <i>(JOSM pode manter un ficheiro de copia de seguranza ao gardar capas de datos. Engade ''~'' ao nome do ficheiro e gárdao no mesmo cartafol.)</i>

en: When saving, display a small notification
gl: Ao gardar, mostra unha pequena notificación

en: Adapt the rendering of OSM objects
gl: Adaptar a representación de obxectos OSM

en: Active styles:
gl: Estilos activos:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
gl: Eliminar os estilos escollidos da listaxe de estilos activos

en: Could not read tagging preset source: {0}
gl: Non se puido ler a fonte de etiquetado do predefinido: {0}

en: Tagging Presets
gl: Axustes de etiquetado dos predefinidos.

en: Sort presets menu alphabetically
gl: Ordenar o menú de predefinidos alfabeticamente

en: Available presets:
gl: Predefinidos dispoñibles:

en: Active presets:
gl: Predefinidos activos:

en: Add a new preset by entering filename or URL
gl: Engade un novo predefinido introducindo o nome de ficheiro ou URL

en: Plugin {0} is still required by this plugin: | Plugin {0} is still required by these {1} plugins:
gl[0]: O complemento {0} aínda é precisado por este complemento:
gl[1]: O complemento {0} aínda é precisado por estes {1} complementos:

en: Plugin bundled with JOSM
gl: Complemento empaquetado con JOSM

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
gl: Por favor, prema en < strong>Listaxe de descarga</strong> para baixar e mostrar unha listaxe dos plugins dispoñibles.

en: The filter returned no results.
gl: O filtro non devolveu ningún resultado.

en: {0}: Version {1} (local: {2})
gl: {0}: Versión {1} (local: {2})

en:  (requires: {0})
gl:  (precisa: {0})

en: Update plugins
gl: Actualizar os complementos

en: Configure available plugins.
gl: Configurar os complementos dispoñíbeis.

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
gl[0]: Este complemento foi baixado <strong>de xeito satisfactorio</strong>:
gl[1]: Estes {0} complementos foron baixados <strong>de xeito satisfactorio</strong>:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
gl[0]: <strong>Produciuse unha falla</strong> na baixada do seguinte complemento:
gl[1]: <strong>Produciuse unha falla</strong> na baixada dos seguintes {0} complementos:

en: <br>Error message(untranslated): {0}
gl: <br>Mensaxe de erro (sen traducir): {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
gl: Reinicia o JOSM para activar os complementos baixados.

[ctx: plugins]
en: All
gl: Todos

[ctx: plugins]
en: Installed
gl: Instalados

[ctx: plugins]
en: Available
gl: Dispoñible

en: Plugin update policy
gl: Política de actualización de complementos

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
gl: Acepta os novos sitios do plugin e pecha o diálogo

en: Configure Plugin Sites
gl: Configurar os sitios dos complementos

en: Download list
gl: Baixa-la listaxe

en: Download the list of available plugins
gl: Baixa-la listaxe de complementos dispoñíbeis

en: Update the selected plugins
gl: Actualizar os complementos seleccionados

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
gl: Tódolos complementos están actualizados. O JOSM non ten que baixar novas versións.

en: Plugins up to date
gl: Complementos actualizados

en: Configure sites...
gl: Configurar sitios...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
gl: Configurar a listaxe de sitios de onde se baixan os plugins

en: Load from list...
gl: Cargar desde a listaxe...

en: Load plugins from a list of plugins
gl: Cargar plugins dunha listaxe de  plugins

en: Disable all other plugins
gl: Desactivar todos os demais plugins

en: Enter a list of plugins you want to download.
gl: Introduza a listaxe de plugins que desexa descargar.

en: Enter URL
gl: Introduza o URL:

en: Please select an entry.
gl: Seleccione unha entrada.

en: Update interval (in days):
gl: O intervalo de actualización (en días):

en: Ask before updating
gl: Preguntar antes de actualizar

en: Never update
gl: Nunca actualizar

en: Projection code
gl: Código de proxección

en: Validate
gl: Validar

en: Ellipsoid name
gl: Nome elipsoide

en: Ellipsoid parameters
gl: Parámetros elipsoide

en: GK Zone
gl: Zona GK

en: {0} ({1} to {2} degrees)
gl: {0} ({1} to {2} grados)

en: Lambert CC9 Zone (France)
gl: Lambert CC9 Zona (France)

en: Lambert CC Zone
gl: Lambert CC Zona

en: Lambert 4 Zones (France)
gl: Lambert 4 Zonas (France)

en: Lambert Zone (Estonia)
gl: Zona Lambert (Estonia)

en: Lambert 93 (France)
gl: Lambert 93 (Francia)

en: Rijksdriehoekscoördinaten (Netherlands)
gl: Rijksdriehoekscoördinaten (Países Baixos)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
gl: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Suecia)

en: Map Projection
gl: Proxección do mapa

en: Projection method
gl: Método de proxección

en: Set as default
gl: Estabelecer como predeterminada

en: Display coordinates as
gl: Amosar coordenadas como

en: System of measurement
gl: Sistema de medida

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
gl: A proxección {0} non puido ser activada. Usando Mercator

en: PUWG 1992 (Poland)
gl: PUWG 1992 (Polonia)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
gl: PUWG 2000 Zona {0} (Polonia)

en: PUWG Zone
gl: PUWG Zona

en: Swiss Grid (Switzerland)
gl: Swiss Grid (Suíza)

en: UTM France (DOM)
gl: UTM Francia (DOM)

en: UTM Geodesic system
gl: UTM sistema xeodésico

en: North
gl: Norte

en: South
gl: Sur

en: Hemisphere
gl: Hemisferio

en: Remote Control
gl: Control Remoto

en: Enable remote control
gl: Permitir control remoto

en: Permitted actions:
gl: Accións permitidas:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
gl: Probando OSM API URL ''{0}''

en: Invalid API URL
gl: URL non válido da API

en: Use Basic Authentication
gl: Usar autenticación básica

en: OSM username:
gl: Nome de usuario OSM:

en: OSM password:
gl: Contrasinal de OSM:

en: Please enter your OSM password
gl: Por favor introduza o seu contrasinal de OSM

en: Display Advanced OAuth Parameters
gl: Amosar Parámetros de OAuth Avanzados

en: Save to preferences
gl: Gardar en preferencias

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
gl: Vostede xa ten un código de acceso ao servidor OSM mediante OAuth.

en: Click test access to the OSM server with the current access token
gl: Preme no acceso de proba ó servidor OSM co ''token'' de acceso actual

en: Overpass server:
gl: Servidor Overpass:

en: Configure whether to use a proxy server
gl: Configurar se usar un servidor proxy

en: Host:
gl: Servidor:

[ctx: server]
en: Port:
gl: Porto:

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
gl: Insire un nome de usuario e un contrasinal se o seu proxy precisa de autenticación.

en: No proxy
gl: Sen proxy

en: Use standard system settings
gl: Usa a configuración estándar do sistema

en: Connection Settings for the OSM server.
gl: Preferencias de conexión para o servidor OSM.

en: Action
gl: Acción

en: Shortcut
gl: Atallo

en: Use default
gl: Usar predeterminado

en: Key:
gl: Chave:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
gl: Atención: Usar só teclas reais do teclado!

en: Keyboard Shortcuts
gl: Atallos de Teclado

en: Changing keyboard shortcuts manually.
gl: Mudar manualmente os atallos de teclado.

en: Data validator
gl: Validador de dados

en: Available rules:
gl: Regras dispoñíbeis:

en: Active rules:
gl: Regras activas:

en: New rule entry:
gl: Nova entrada da regra:

en: Remove the selected rules from the list of active rules
gl: Elimina as regras seleccionadas na listaxe das regras activas

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
gl: Edita o nome do ficheiro ou URL para a regra activa seleccionada

en: Use ignore list.
gl: Empregar listaxe de omisións

en: Use the ignore list to suppress warnings.
gl: Emprega-la listaxe de omisións para riscar advertencias

en: Use error layer.
gl: Utilizar a capa de errores

en: Use the error layer to display problematic elements.
gl: Utilizar a capa de errores para amosar elementos problemáticos.

en: Show informational level on upload.
gl: Amosa información acerca da subida de datos.

en: On demand
gl: Baixo demanda

en: On upload
gl: Ao enviar

en: Tests
gl: Probas

en: multiple
gl: múltiple

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
gl: Empregar o predefinido «{0}» do grupo «{1}»

en: Use preset ''{0}''
gl: Empregar o predefinido «{0}»

en: Elements of type {0} are supported.
gl: Os elementos do tipo {0} están admitidos.

en: Apply Preset
gl: Aplicar predefinido

en: Change {0} object | Change {0} objects
gl[0]: Cambiar {0} obxecto
gl[1]: Cambiar {0} obxectos

en: Nothing selected!
gl: Nada seleccionado!

en: Selection unsuitable!
gl: Selección non axeitada!

en: Change Tags
gl: Modificar etiquetas

en: Unknown type: {0}
gl: Tipo descoñecido: {0}

en: Preset group {1} / {0}
gl: Grupo predefinido {1} / {0}

en: Preset group {0}
gl: Grupo predefinido {0}

en: Error parsing {0}:
gl: Erro analizando {0}:

en: Search presets
gl: Procurar predefinidos

en: Search for objects by preset...
gl: Procurar obxectos por predefinido...

en: Search for objects by preset
gl: Procurar obxectos por predefinido

en: Show only applicable to selection
gl: Amosar só aplicábel á selección

en: Search in tags
gl: Procurar nas etiquetas

en: Preset preferences...
gl: Preferencias de predefinidos...

en: Click to open the tagging presets tab in the preferences
gl: Prema para abrir a pestana de  preaxustes de etiquetaxe nas preferencias

en: <different>
gl: <diferente>

en: More information about this feature
gl: Máis información sobre desta característica

en: Optional Attributes:
gl: Atributos Opcionais:

en: Unknown requisite: {0}
gl: Requisito descoñecido: {0}

en: Available roles
gl: Roles dispoñibles

en: role
gl: rol

en: count
gl: contar

en: elements
gl: elementos

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
gl: O axustábel {0} aínda non está rexistrado. Non é posíbel marcar a participación en axustes de sincronizados.

en: Adjustable {0} not registered yet.
gl: O axustábel {0} aínda non está rexistrado.

en: Min. longitude
gl: Min. lonxitude

en: Max. longitude
gl: Max. lonxitude

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
gl: URL de www.openstreetmap.org (podes pegar aquí un URL de descarga para especificar un cadro delimitador)

en: Please select the row to edit.
gl: Seleccione a fila a editar.

en: Add a new source to the list.
gl: Engadir unha nova fonte á listaxe.

en: Edit the selected source.
gl: Editar a orixe escollida.

en: Delete the selected source from the list.
gl: Eliminar da listaxe a orixe seleccionada.

en: Enter a search expression
gl: Insire unha expresión de procura

en: Right to Left
gl: Da dereita cara a esquerda

en: Left to Right
gl: Da esquerda cara a dereita

en: false: the property is explicitly switched off
gl: falso: a propiedade está explicitamente desactivada

en: true: the property is explicitly switched on
gl: verdadeiro: a propiedade está explicitamente activada

en: partial: different selected objects have different values, do not change
gl: parcial: distintos obxectos seleccionados teñen valores diferentes, non cambiar

en: unset: do not set this property on the selected objects
gl: non establecido: non estabelecer esta propiedade nos obxectos seleccionados

en: Right click = copy to clipboard
gl: Clic dereito = copiar no portaretallos

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
gl: Falta o atributo obrigatorio «{0}».

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
gl: valor ilegal para o atributo obrigatorio «{0}» de tipo enteiro longo, obtido «{1}»

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
gl: valor ilegal para o atributo obrigatorio «{0}» de tipo enteiro longo (>=0), obtido «{1}»

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
gl: Valor ilegal para o atributo «{0}» de lóxico. Obtívose «{1}».

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
gl: Valor ilegal para o atributo «{0}» de tipo OsmPrimitive. Obtívose «{1}».

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
gl: Vía con ID externo «{0}» inclúe nós que faltan con ID externa «{1}»

en: Deleted node {0} is part of way {1}
gl: O nó eliminado {0} é parte da vía {1}

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
gl: A relación con id externa «{0}» refírese a unha primitiva faltante con id externa «{1}».

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
gl: O membro eliminado {0} é usado pola relación {1}

en: Prepare OSM data...
gl: Preparar os datos de OSM…

en: Parsing OSM data...
gl: Procesando datos de OSM…

en: Preparing data set...
gl: Estase a preparar o conxunto de modificacións…

en: Missing required attribute ''{0}''.
gl: Falla un atributo precisado «{0}».

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Valor numérico longo para o atributo «{0}». Obtívose «{1}».

en: Unsupported version: {0}
gl: Versión non admitida: {0}

en: Illegal object with ID=0.
gl: Obxecto ilegal con id=0

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
gl: Valor ilegal para o atributo «versión» na primitiva de OSM con ID {0}. Obtívose {1}.

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
gl: Falta o atributo «version» na primitiva de OSM con ID {0}.

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
gl: Versión da API descoñecida ou non admitida. Obtívose {0}.

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
gl: Valor ilegal para o atributo «changeset» no novo obxecto {1}. Obtívose {0}. Restabelecendo a 0.

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
gl: Valor ilegal para o atributo «changeset». Obtívose {0}.

en: Missing key or value attribute in tag.
gl: Falta unha clave ou valor de atributo na etiqueta.

en: Deleted relation {0} contains members
gl: A relación eliminada {0} contén membros

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
gl: Falta o atributo «ref» no membro na relación {0}.

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
gl: Valor ilegal para o atributo «ref» no membro na relación {0}. Obtívose {1}

en: Incomplete <member> specification with ref=0
gl: Especificación incompleta de elemento <member> con ref=0

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
gl: Non se atopa o atributo «type» no membro {0} na relación {1}.

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
gl: Valor ilegal para o atributo «type» no membro  {0} da relación {1} . Obtívose {2}.

en: Downloading points {0} to {1}...
gl: Estanse a baixar os puntos {0} a {1}…

en: Contacting OSM Server...
gl: Contactando co Servidor OSM…

en: The JVM is not configured to lookup proxies from the system settings. The property ''java.net.useSystemProxies'' was missing at startup time.  Will not use a proxy.
gl: A JVM non está configurada para procurar proxies dende a configuración do sistema. A propiedade ''java.net.useSystemProxies'' faltaba no momento de inicio. Non empregar un proxy.

en: Downloading OSM data...
gl: Estanse a baixar datos de OSM…

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
gl: Erro de análise: estrutura de documento non válida para documento gpx

en: (at line {0}, column {1})
gl: (na liña {0}, columna {1})

en: get number of unread messages
gl: obter o número de mensaxes non lidas

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
gl: Excepción de punteiro nulo, posiblemente faltan algunhas etiquetas.

en: JOSM website
gl: Web de JOSM

en: Certificates
gl: Certificados

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
gl: Agardábase un ID dun conxunto de modificacións maior ca 0. Obtívose {0}.

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
gl: Esta versión de JOSM é incompatíbel co servidor configurado.

en: Creating changeset...
gl: Creando conxunto de cambios...

en: Successfully opened changeset {0}
gl: Conxunto de modificacións  aberto con éxito {0}

en: Updating changeset...
gl: Actualizando o conxunto de cambios...

en: Updating changeset {0}...
gl: Actualizando o conxunto de cambios {0}...

en: Closing changeset...
gl: Estase a pechar o conxunto de modificacións…

en: Changeset must be closed in order to add a comment
gl: O conxunto de cambios debe estar pechado para engadir un comentario

en: Preparing upload request...
gl: Preparando solicitude de carga...

en: Waiting 10 seconds ...
gl: Agardando 10 segundos ...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
gl: Comezando o reintento {0} de {1} en {2} segundos...

en: OK - trying again.
gl: Aceptar, téntao de novo.

en: Starting retry {0} of {1}.
gl: Comezando o reintento {0} de {1}.

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
gl: O conxunto de modificacións actual é nulo. Non é posíbel subir os datos.

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
gl: ID do conxunto de modificacións actual > 0 precisado. A ID actual é {0}.

en: Note upload failed
gl: Produciuse un erro na carga da nota

en: (Code={0})
gl: (Código={0})

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
gl: Estrutura de documento ilegal. Atopouse un nó, vía, ou relación fora de «create», «modify», ou «delete».

en: Parsing changeset content ...
gl: Estase a procesar o contido do conxunto de modificacións…

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Valor lóxico ilegal para o atributo «{0}». Obtívose «{1}».

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Valor ilegal para o atributo «{0}». Obtívose «{1}».

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
gl: Valor numérico ilegal para o atributo «{0}». Obtívose «{1}».

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
gl: Elemento indefinido «{0}» atopado no fluxo de datos entrante. Interrompendo.

en: Parsing list of changesets...
gl: Estase a procesar a listaxe do conxuntos de modificacións…

en: Parsing OSM history data ...
gl: Procesando a historia dos datos OSM…

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
gl: Elemento indefinido «{0}» atopado no fluxo de datos entrante. Omitindo.

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
gl: Valor ilegal do atributo «ref» do elemento <nd>. Obtívose {0}.

en: Line {0} column {1}:
gl: Liña {0} columna {1}:

en: Downloading referring ways ...
gl: Estanse a baixar vías referidas…

en: Downloading referring relations ...
gl: Estanse a baixar relacións referidas…

en: Reading changesets...
gl: Estase a ler o conxunto de modificacións…

en: Downloading changesets ...
gl: Estanse a baixar os conxuntos de modificacións…

en: Reading changeset {0} ...
gl: Estase a ler o conxunto de modificacións {0}…

en: Downloading changeset {0} ...
gl: Estase a baixar o conxunto de modificacións {0}…

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
gl[0]: Estase a baixar {0} conxunto de modificacións…
gl[1]: Estanse a baixar {0} conxuntos de modificacións…

en: Downloading content for changeset {0} ...
gl: Estase a baixar o contido para o conxunto de modificacións {0}…

en: Downloading history...
gl: Estase a baixar o historial…

en: Contacting Server...
gl: Contactando co Servidor…

en: Downloading data...
gl: Estanse a baixar os datos...

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
gl: Non se puido conectar co servidor de OSM. Comprobe que dispón de conexión a internet.

en: XML tag <user> is missing.
gl: A etiqueta XML <user> non se atopa

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
gl: Falta o atributo «{0}» na etiqueta XML «{1}».

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
gl: Valor ilegal para o atributo «{0}» na etiqueta XML «{1}». Obtívose {2}.

en: Reading user info ...
gl: Lendo información de usuario…

en: Starting to upload with one request per primitive ...
gl: Comezando a subir con unha petición por primitiva…

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
gl: {0}% ({1}/{2}), {3} restantes. Subindo nó ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
gl: {0}% ({1}/{2}), {3} restantes. Subindo vía ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
gl: {0}% ({1}/{2}), {3} restantes. Subindo relación ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
gl: Comezando a subir  nunha única petición…

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
gl: Valor >0 esperado para o parámetro «{0}», obtívose {1}

en: Starting to upload in chunks...
gl: Comeza a subir en anacos…

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
gl[0]: ({0}/{1}) Subindo {2} obxecto…
gl[1]: ({0}/{1}) Subindo {2} obxectos…

en: Uploading data ...
gl: Subindo datos…

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
gl: Atopouse un ID 0 inesperado para primitivas de osm

en: unspecified reason
gl: razón sen precisar

en: Error playing sound
gl: Produciuse un erro reproducindo o son

en: This is after the end of the recording
gl: Isto está despois do fin da gravación

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Note:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file on your computer. </p></body></html>
gl: <html><body><p class="warning-body"><strong>Nota:</strong> O contrasinal gárdase en texto plano no ficheiro de preferencias de JOSM do seu ordenador. </p></body></html>

en: Save user and password (unencrypted)
gl: Gardar usuario e contrasinal (sen cifrar)

en: Open local files
gl: Abrir ficheiros locais

en: Remote Control has been asked to create a new node.
gl: O control remoto foi preguntado para crear un novo nó.

en: Coordinates:
gl: Coordenadas:

en: Loading data
gl: Cargando datos

en: Do you want to allow this?
gl: Desexa permitir isto?

en: Yes, always
gl: Sí, sempre

en: Yes, once
gl: Sí, unha vez

en: Confirm Remote Control action
gl: Confirma a acción do Control Remoto

en: local file
gl: ficheiro local

en: include
gl: incluír

en: Data:
gl: Datos:

en: OSM data will be included in the session file.
gl: Os datos do OSM incluiranse no ficheiro de sesión.

en: Skip Download
gl: Omitir a baixada

en: Download Plugin
gl: Baixar o complemento

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
gl: Para o complemento {1} precísase a versión {0} do JOSM.

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
gl: Produciuse un fallo ao crear o directorio do complemento «{0}»

en: Downloading Plugin {0}...
gl: Estase a baixar o complemento {0}…

en: An error occurred in plugin {0}
gl: Produciuse un erro no complemento {0}

en: Disable plugin
gl: Desactivar o complemento

en: integrated into main program
gl: integrado no programa principal

en: replaced by new {0} plugin
gl: subtituído polo novo complemento {0}

en: no longer required
gl: xa non é precisado

en: Plugin information
gl: Información do complemento

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
gl[0]: O seguinte complemento xa non é preciso e foi desactivado:
gl[1]: Os seguintes complementos xa non son precisos e foron desactivados:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
gl: <html>Solicitouse cargar o complemento «{0}».<br>Este complemento xa non está a ser desenvolvido e seguramente producirá erros.<br>Debería desactivalo.<br>Quere desactivalo?</html>

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
gl: Vén de actualizar o JOSM. <br>Para evitar problemas debería actualizar os complementos.<br><br>Actualizar agora os complementos?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
gl: A última actualización de complementos foi feita hai máis de {0} días.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
gl: Omitir a actualización de complementos despois de actualizar o JOSM. A actualización automática no inicio está desactivada.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
gl: Executar a actualización de complementos despois de actualizar JOSM. A actualización automática no arranque está activada.

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
gl: Valor inesperado «{0}» para a preferencia «{1}». Asumindo o valor «preguntar».

en: Click to update the activated plugins
gl: Prema para actualizar os complementos activos,

en: Skip update
gl: Omitir a actualización

en: Click to skip updating the activated plugins
gl: Prema para omitir a actualización dos complementos

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
gl[0]: O complemento {0} precisa dun complemento que non foi atopado. O complemento que falla é:
gl[1]: O complemento {0} precisa {1} complementos que non foron atopados. Os complementos que fallan son:

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
gl[0]: Preme para baixar o complemento que falla e reiniciar o JOSM
gl[1]: Preme para baixa-los complementos que fallan e reinicia-lo JOSM

en: Click to continue without this plugin | Click to continue without these plugins
gl[0]: Prema para seguir sin este complemento
gl[1]: Prema para seguir sin estos complementos

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
gl: <html>O complemento {0} precisa a versión {1} do JOSM. A versión actual do JOSM é {2}.<br>É preciso que actualice o JOSM para empregar este complemento.</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
gl: Non foi posíbel cargar o complemento {0}. Quere desactivalo?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
gl: cargando o complemento «{0}» (version {1})

en: Loading plugins ...
gl: Cargando complementos…

en: Checking plugin preconditions...
gl: Comprobando as condicións previas do complemento…

en: Loading plugin ''{0}''...
gl: Cargando o complemento ''{0}''…

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
gl[0]: JOSM non puido atopar información sobre o complemento seguinte:
gl[1]: JOSM non puido atopar información sobre os complementos seguintes:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
gl[0]: O complemento non vai a ser cargado.
gl[1]: Os complementos non van seren cargados.

en: Removing deprecated plugins...
gl: Retirando complementos obsoletos…

en: Removing unmaintained plugins...
gl: Retirando complementos sen mantemento…

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
gl[0]: Produciuse un fallo na actualización do seguinte complemento:
gl[1]: Produciuse un fallo na actualización dos seguintes complementos:

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
gl[0]: Abra o diálogo de preferencias despois de que JOSM arranque e tente actualizalo de xeito manual.
gl[1]: Abra o diálogo de preferencias despois de que JOSM arranque e tente actualizalos manualmente.

en: Plugin update failed
gl: Produciuse un fallo na actualización do complemento

en: Click to delete the plugin ''{0}''
gl: Prema para eliminar o complemento «{0}»

en: Keep plugin
gl: Manter o complemento

en: Click to keep the plugin ''{0}''
gl: Prema para manter o complemento «{0}»

en: Click to update the plugin ''{0}''
gl: Prema para actualizar o complemento ''{0}''

en: Click to disable the plugin ''{0}''
gl: Prema para desactivar o complemento «{0}»

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
gl: Ocorreu unha excepción inesperada que puido proceder do complemento «{0}»

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
gl: Conforme a información contida no complemento, o autor é {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
gl: Tente a actualizar á versión máis recente deste complemento denantes de informar dun erro.

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
gl: O complemento foi eliminado da configuración. Reinicia o JOSM para baixar o complemento.

en: no description available
gl: sen descrición dispoñíbel

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
gl: Lembrar esta escolla e non preguntar de novo (pode mudar o comportamento dende «Configuracións → Complementos»).

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
gl: O ficheiro do complemento «{0}» non inclúe un Manifesto.

en: More info...
gl: Mais información…

en: Processing file ''{0}''
gl: Procesando o ficheiro «{0}»

en: Details:
gl: Detalles:

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
gl: <html><strong>Produciuse un fallo</strong> no envío ao servidor  porque o <br>paquete de datos actual colide coa condición previa.<br>A mensaxe de erro é:<br>{0}</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the username ''{0}'' failed.<br>Please check the username and the password in the JOSM preferences.</html>
gl: <html>Fallou a autenticación no servidor OSM co nome de usuario ''{0}''.<br>Comprobe o nome de usuario e o contrasinal nas preferencias de JOSM.</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
gl: <html>Produciuse un erro na autenticación no servidor OSM co token OAuth ''{0}''.<br>Abre o diálogo de preferencias e recupera outro token OAuth.</html>

en: no error message available
gl: non hai mensaxes de erro dispoñíbeis

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.
gl: <html>Produciuse un erro ao pechar o conxunto de cambios <strong>{0}</strong><br> porque xa se pechou no {1}.

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
gl: <html>Erro ó subir ou baixar datos de<br>''{0}''<br>por mor dun problema ca transferencia de datos.<br>Detalles (sen traducir): {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
gl: <html>Erro ó baixar os datos. O seu formato non é compatíbel, está mal formado ou é inconsistente.<br><br>Detalles (sen traducir): {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
gl: <html>Erro ó baixar os datos.<br><br>Detalles: {0}</html>

en: <html>The server reports that an object is deleted.<br><strong>Uploading failed</strong> if you tried to update or delete this object.<br> <strong>Downloading failed</strong> if you tried to download this object.<br><br>The error message is:<br>{0}</html>
gl: <html>O servidor informa de que un obxecto está eliminado.<br><strong>Produciuse un erro ao cargar</strong> se tentaches actualizar ou eliminar este obxecto.<br> <strong>Produciuse un erro ao descargar</strong> se tentaches descargar este obxecto.<br><br>A mensaxe de erro é:<br>{0}</html>

en: longitude
gl: lonxitude

en: zoom
gl: achegar

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
gl: Non foi posíbel atopa-la tradución para a linguaxe local {0}. Voltando a {1}.

en: Latin
gl: Latín

en: Cause:
gl: Causa:

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
gl: {0}: a opción ''{1}'' precisa dun argumento.

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
gl: {0}: a opción ''{1}'' é ambigua.

en: {0} completed in {1}
gl: {0} completo en {1}

en: View image
gl: Ver imaxe

en: View Wikipedia article
gl: Ver artigo da Wikipedia

en: day | days
gl[0]: día
gl[1]: días

en: Expected search expression
gl: Expresión da procura esperada

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
gl: Solicitaches demasiados nós (>50.000). Baixa unha área máis pequena ou emprega o ficheiro planet.osm

en: Database offline for maintenance
gl: A base de datos esta fora de liña por mantemento

en: Audio Device Unavailable
gl: Dispositivo de son non dispoñíbel

en: You must make your edits public to upload new data
gl: Debe facer publicas as súas edicións para enviar novos datos

en: town
gl: cidade

[ctx: landuse]
en: forest
gl: bosque

[ctx: landuse]
en: meadow
gl: pradaría

[ctx: landuse]
en: farmland
gl: terra cultivábel

[ctx: landuse]
en: farmyard
gl: granxa

[ctx: landuse]
en: cemetery
gl: cemiterio

[ctx: landuse]
en: residential
gl: residencial

[ctx: landuse]
en: quarry
gl: canteira

[ctx: landuse]
en: allotments
gl: hortos

[ctx: landuse]
en: vineyard
gl: viña

[ctx: natural]
en: scrub
gl: maleza

[ctx: natural]
en: wood
gl: bosque

[ctx: natural]
en: grassland
gl: pasteiro

[ctx: natural]
en: wetland
gl: pantano

[ctx: natural]
en: heath
gl: landa

[ctx: amenity]
en: fire_station
gl: parque de bombeiros

[ctx: leisure]
en: park
gl: parque

[ctx: leisure]
en: track
gl: pista

[ctx: Relation type]
en: associatedStreet
gl: Rúa asociada

[ctx: Relation type]
en: boundary
gl: límite

[ctx: Relation type]
en: bridge
gl: ponte

[ctx: Relation type]
en: enforcement
gl: forzas de seguridade

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
gl: multipolígono

[ctx: Relation type]
en: network
gl: rede

[ctx: Relation type]
en: public_transport
gl: transporte_público

[ctx: Relation type]
en: restriction
gl: restrición

[ctx: Relation type]
en: route
gl: ruta

[ctx: Relation type]
en: route_master
gl: ruta mestra

[ctx: Relation type]
en: superroute
gl: superruta

[ctx: Relation type]
en: site
gl: lugar

[ctx: Relation type]
en: street
gl: rúa

[ctx: Relation type]
en: tunnel
gl: túnel

[ctx: Relation type]
en: waterway
gl: vía fluvial

[ctx: Place type]
en: city
gl: cidade

[ctx: Place type]
en: locality
gl: localidade

[ctx: Place type]
en: village
gl: vila

[ctx: Place type]
en: town
gl: cidade

[ctx: Place type]
en: borough
gl: distrito

[ctx: Place type]
en: municipality
gl: municipio

[ctx: Place type]
en: island
gl: illa

[ctx: Place type]
en: county
gl: condado

[ctx: Place type]
en: hamlet
gl: aldea

[ctx: Place type]
en: suburb
gl: arrabalde

en: All Files
gl: Tódolos arquivos

en: Attributes
gl: Atributos

en: Abort file chooser dialog
gl: Desbotar diálogo de escoller ficheiro

en: Abort file chooser dialog.
gl: Desbotar diálogo de escoller ficheiro.

en: Create New Folder
gl: Crear un cartafol novo

en: Delete File
gl: Eliminar o ficheiro

en: Enter file name:
gl: Introduza nome de ficheiro:

en: Enter path or folder name:
gl: Indique a ruta ou o nome do cartafol:

en: Error
gl: Erro

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
gl: Erro ao renomear ficheiro «{0}» a «{1}»

en: File name:
gl: Nome do ficheiro:

en: File Name:
gl: Nome do ficheiro:

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files of type:
gl: Ficheiros de tipo:

en: Files of Type:
gl: Ficheiros de Tipo:

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Folders
gl: Cartafois

en: Home
gl: Inicio

en: Look in:
gl: Procurar en:

en: Look In:
gl: Procurar en:

en: Modified
gl: Modificado

en: New Folder
gl: Novo cartafol

en: Open
gl: Aberto

en: Open selected file
gl: Abrir ficheiro escollido

en: Open selected file.
gl: Abrir ficheiro escollido.

en: Rename File
gl: Mudar o nome do ficheiro

en: Rename file "{0}" to
gl: Renomear o ficheiro «{0}» a

en: Save in:
gl: Gardar en:

en: Save In:
gl: Gardar en:

en: Save selected file.
gl: Gardar ficheiro escollido.

en: Selection:
gl: Selección:

en: Size
gl: Tamaño

en: Up One Level
gl: Subir un nivel

en: Update
gl: Actualizar

en: Update directory listing.
gl: Actualizar listaxe de directorios.

en: View
gl: Ver

en: Blue:
gl: Azul:

en: Color Name:
gl: Nome da cor:

en: Green:
gl: Verde:

en: Hue:
gl: Ton:

en: GTK Color Chooser
gl: Selector da cor GTK

en: Red:
gl: Vermello:

en: Saturation:
gl: Saturación:

en: Surface
gl: Superficie

en: paved
gl: pavimentada

en: unpaved
gl: sen pavimentar

en: asphalt
gl: asfalto

en: concrete
gl: formigón

en: concrete:plates
gl: formigón:placas

en: concrete:lanes
gl: formigón:só nos carrís

en: paving_stones
gl: pavimento de pedra

en: sett
gl: lastra

en: cobblestone
gl: adoquinado

en: grass_paver
gl: pavimento vexetal

en: compacted
gl: compactado

en: fine_gravel
gl: grava fina

en: gravel
gl: grava

en: pebblestone
gl: cantos rolados

en: ground
gl: terra

en: mud
gl: lameira

en: rock
gl: rocha

en: sand
gl: area

en: grass
gl: herba

en: wood
gl: bosque

en: stone
gl: pedra

en: Smoothness
gl: Suavidade

en: excellent
gl: excelente

en: good
gl: boa

en: intermediate
gl: intermedia

en: bad
gl: mala

en: very_bad
gl: moi mala

en: horrible
gl: horríbel

en: very_horrible
gl: moi mala

en: impassable
gl: intransitable

en: No wheeled vehicle
gl: Ningún vehículo con rodas

en: artificial_turf
gl: céspede artificial

en: clay
gl: arxila

en: dirt
gl: terra

en: Lanes
gl: Carrís

en: Max. speed (km/h)
gl: Velocidade Máx.(km/h)

en: Bridge
gl: Ponte

en: Tunnel
gl: Túnel

en: Embankment
gl: Terraplén

en: Cutting
gl: Desmonte

en: Incline
gl: Pendente

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: automatic
gl: automático

en: limited
gl: limitado

en: disused
gl: en desuso

en: Oneway
gl: Sentido único

en: Width (meters)
gl: Anchura (metros)

en: Bus bay
gl: Dársena de autobús

[ctx: sidewalk]
en: both
gl: ambos

[ctx: sidewalk]
en: left
gl: esquerda

[ctx: sidewalk]
en: right
gl: dereita

en: Sidewalk
gl: Beirarrúa

[ctx: sidewalk]
en: no
gl: non

[ctx: sidewalk]
en: separate
gl: separada

en: Max. weight (tonnes)
gl: Peso máximo (t)

en: Max. height (meters)
gl: Altura máxima (metros)

en: Max. width (meters)
gl: Anchura máxima (metros)

en: Max. length (meters)
gl: Máx. lonxitude (metros)

en: transition
gl: transición

en: Placement in way direction
gl: Colocación na dirección do camiño

en: Placement opposed to way direction
gl: Colocación oposta á dirección do camiño

en: Shoulder
gl: Beiravía

en: both
gl: ambos

en: Service type
gl: Tipo de servizo

en: yard
gl: iarda

en: siding
gl: vía morta

en: spur
gl: ramal

en: crossover
gl: cruzamento

en: Electrified
gl: Electrificado

[ctx: electrified]
en: contact_line
gl: liña_de_contacto

[ctx: electrified]
en: no
gl: non

[ctx: electrified]
en: yes
gl: sí

[ctx: electrified]
en: rail
gl: ferrocarril

en: Voltage in Volts (V)
gl: Tensión en voltios (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
gl: Frecuencia en Hercios (Hz)

en: Gauge (mm)
gl: ancho(mm)

en: Non-motorized traffic:
gl: Tráfico non motorizado:

en: Horse
gl: Cabalo

en: Motor vehicles
gl: Vehículos de motor

en: destination
gl: destino

en: delivery
gl: reparto de mercancías

en: permissive
gl: permisivo

en: permit
gl: permitido

en: private
gl: privado

en: agricultural
gl: agrícola

en: forestry
gl: forestal

en: Motorcar
gl: Automóbil

en: Motorcycle
gl: Motocicleta

en: Moped
gl: Ciclomotor

en: Cross by bicycle
gl: Cruzamento de bicicletas

en: Cross on horseback
gl: Cruzamento de cabalos

en: Height (meters)
gl: Altura (en metros)

en: Animated
gl: Animado

en: screen
gl: pantalla

en: digital_messages
gl: mensaxes_dixitais

en: Luminous
gl: Luminoso

en: Minimum age
gl: Idade mínima

en: Maximum age
gl: Idade máxima

en: Reference
gl: Referencia

en: Operator
gl: Operador/a

en: Service Times
gl: Horarios de servizo

en: Opening Hours
gl: Horario de apertura

en: Wheelchairs
gl: Cadeira de rodas

en: designated
gl: autorizado

en: Brand
gl: Marca

en: Toilets
gl: Baños

en: customers
gl: clientes

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
gl: Cor (nome HTML ou código hexadecimal)

[ctx: color]
en: black
gl: negro

[ctx: color]
en: blue
gl: azul

[ctx: color]
en: brown
gl: marrón

[ctx: color]
en: gray
gl: gris

[ctx: color]
en: green
gl: verde

[ctx: color]
en: orange
gl: laranxa

[ctx: color]
en: purple
gl: púrpura

[ctx: color]
en: red
gl: vermello

[ctx: color]
en: silver
gl: prata

[ctx: color]
en: white
gl: branco

[ctx: color]
en: yellow
gl: amarelo

en: Cuisine
gl: Cociña

en: african
gl: africano

en: american
gl: americano

en: arab
gl: árabe

en: argentinian
gl: arxentino

en: asian
gl: asiático

en: balkan
gl: balcánico

en: barbecue
gl: barbacoa

en: bavarian
gl: bávara

en: beef_bowl
gl: cunca de terneira

en: brazilian
gl: brasileiro

en: burger
gl: hamburguesaría

en: cake
gl: pastel

en: caribbean
gl: caribeña

en: chicken
gl: polo

en: chinese
gl: chino

en: coffee_shop
gl: cafetería

en: danish
gl: daéns

en: donut
gl: rosco

en: ethiopian
gl: etíope

en: fish
gl: peixe

en: fish_and_chips
gl: fish_and_chips (patacas e peixe fritidos)

en: french
gl: francés

en: friture
gl: fritura

en: frozen_yogurt
gl: Iogur xeado

en: german
gl: alemán

en: georgian
gl: xeorxiano

en: greek
gl: grego

en: hot_dog
gl: perrito_quente

en: ice_cream
gl: xeado

en: indian
gl: india

en: indonesian
gl: indonesio

en: international
gl: internacional

en: italian
gl: italiano

en: japanese
gl: xaponesa

en: korean
gl: coreano

en: lebanese
gl: libanés

en: malaysian
gl: malaio

en: mediterranean
gl: mediterráneo

en: mexican
gl: mexicano

en: moroccan
gl: marroquí

en: noodle
gl: fideos (noodle)

en: pancake
gl: filloa

en: persian
gl: persa

en: peruvian
gl: peruano

en: pizza
gl: pizzaría

en: polish
gl: polaco

en: portuguese
gl: portugués

en: regional
gl: rexional

en: russian
gl: ruso

en: sausage
gl: salchicha

en: seafood
gl: marisco

en: spanish
gl: española

en: steak_house
gl: steak_house (churrasco ou asadoiro)

en: thai
gl: tailandés

en: turkish
gl: turco

en: vietnamese
gl: vietnamita

en: wings
gl: ás

en: Internet access
gl: Acceso a Internet

en: wired
gl: cable

en: Internet access fee
gl: Acceso a Internet gratuíto

en: Smoking
gl: Fumadores

en: dedicated
gl: dedicado

en: separated
gl: separado

en: isolated
gl: illado

en: outside
gl: fora

en: pitch
gl: cancha de xogo

en: sports_centre
gl: Polideportivo

en: stadium
gl: Estadio

en: Sport
gl: Deportes

[ctx: sport]
en: american_football
gl: fútbol americano

[ctx: sport]
en: archery
gl: tiro con arco

[ctx: sport]
en: athletics
gl: atletismo

[ctx: sport]
en: australian_football
gl: fútbol australiano

[ctx: sport]
en: baseball
gl: béisbol

[ctx: sport]
en: basketball
gl: baloncesto

[ctx: sport]
en: beachvolleyball
gl: voleibol-praia

[ctx: sport]
en: billiards
gl: billar

[ctx: sport]
en: boules
gl: birlos

[ctx: sport]
en: bowls
gl: birlos

[ctx: sport]
en: canadian_football
gl: fútbol canadiense

[ctx: sport]
en: chess
gl: xadrez

[ctx: sport]
en: climbing
gl: escalada

[ctx: sport]
en: cycling
gl: ciclismo

[ctx: sport]
en: dog_racing
gl: carreira de cans

[ctx: sport]
en: equestrian
gl: hípica

[ctx: sport]
en: gaelic_games
gl: xogos gaélicos

[ctx: sport]
en: gymnastics
gl: ximnasia

[ctx: sport]
en: handball
gl: balonmán

[ctx: sport]
en: horse_racing
gl: carreira de cabalos

[ctx: sport]
en: ice_hockey
gl: hóckey en xeo

[ctx: sport]
en: ice_skating
gl: patinaxe sobre xeo

[ctx: sport]
en: racquet
gl: raqueta

[ctx: sport]
en: roller_skating
gl: patinaxe sobre rodas

[ctx: sport]
en: rowing
gl: remo

[ctx: sport]
en: running
gl: carreira

[ctx: sport]
en: scuba_diving
gl: buceo

[ctx: sport]
en: shooting
gl: tiro

[ctx: sport]
en: skateboard
gl: monopatín

[ctx: sport]
en: soccer
gl: fútbol

[ctx: sport]
en: surfing
gl: surf

[ctx: sport]
en: swimming
gl: natación

[ctx: sport]
en: table_tennis
gl: tenis de mesa

[ctx: sport]
en: tennis
gl: tenis

[ctx: sport]
en: volleyball
gl: voleibol

en: General Access
gl: Acceso xeral

en: All vehicles
gl: Todos os vehículos

en: Ski
gl: Esquí

en: official
gl: oficial

en: Snowmobile
gl: Trineo

en: Dog
gl: Can

en: Tags which are implied and do not need to be set are `motor_vehicle=no` and `emergency=destination`.
gl: As etiquetas que están implícitas e non é necesario establecer son `motor_ vehicle=non` e ` emergency= destination`.

en: Fee
gl: De pago

en: Type of parking
gl: Tipo de aparcamento

[ctx: parking]
en: carports
gl: cocheras

[ctx: parking]
en: lane
gl: carril

[ctx: parking]
en: multi-storey
gl: de varios pisos

[ctx: parking]
en: rooftop
gl: teito

[ctx: parking]
en: sheds
gl: galpóns

[ctx: parking]
en: street_side
gl: lado da rúa

[ctx: parking]
en: surface
gl: superficie

[ctx: parking]
en: underground
gl: baixo terra

en: Reference number
gl: Número de referencia

en: Time Limit
gl: Tempo limitado

en: Supervised
gl: Supervisado

en: May-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30
gl: Mai-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30

en: Population
gl: Poboación

en: Postal Code
gl: Código postal

en: Website
gl: Páxina web:

en: Distance (kilometers)
gl: Distancia (kilómetros)

en: Ascent (m)
gl: Subida (m)

en: Descent (m)
gl: Descenso (m)

en: Roundtrip
gl: Ruta circular

en: Symbol description
gl: Descrición de símbolo

en: Genus
gl: Xénero

en: Species
gl: Especie

en: Leaf type
gl: Tipo de folla

en: broadleaved
gl: follas anchas

en: needleleaved
gl: con follas de agulla

en: mixed
gl: mixto

en: leafless
gl: sen follas

en: Leaf cycle
gl: Ciclo da folla

en: deciduous
gl: caducifolios

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
gl: Plantas sen folla durante un período determinado do ano.

en: evergreen
gl: perenne

en: semi_deciduous
gl: semi_caducifolio

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
gl: Plantas que perden a súa follaxe por un período moi curto, cando as follas vellas caen e comeza o crecemento de follas novas.

en: semi_evergreen
gl: semi_perenne

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
gl: Plantas que perden a maior parte, pero non toda, da súa follaxe durante unha fracción do ano.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
gl: Hábitat con vexetación perenne e caducifolia.

en: bahai
gl: bahaísta

en: buddhist
gl: budista

en: caodaism
gl: caodaismo

en: christian
gl: cristián

en: confucian
gl: confuciano

en: hindu
gl: hindú

en: jain
gl: jainista

en: jewish
gl: xudía

en: muslim
gl: musulmá

en: sikh
gl: sijista

en: spiritualist
gl: espiritualista

en: taoist
gl: taoísta

en: unitarian_universalist
gl: universalista unitario

en: zoroastrian
gl: zoroástrica

en: Denomination
gl: Denominación

en: anglican
gl: anglicano

en: baptist
gl: baptista

en: catholic
gl: católico

en: church_of_scotland
gl: igrexa de Escocia

en: conservative
gl: conservador

en: evangelical
gl: evanxélico

en: greek_catholic
gl: católico grego

en: greek_orthodox
gl: grego ortodoxo

en: jehovahs_witness
gl: Testemuñas de Xeová

en: lutheran
gl: luterano

en: methodist
gl: metodista

en: mormon
gl: mormón

en: new_apostolic
gl: nova  apostólica

en: nondenominational
gl: sen denominación

en: old_catholic
gl: católica antiga

en: orthodox
gl: ortodoxo

en: presbyterian
gl: presbiteriano

en: protestant
gl: protestante

en: quaker
gl: cuáquero

en: reform
gl: reformista

en: reformed
gl: reformada

en: roman_catholic
gl: católico romano

en: romanian_orthodox
gl: ortodoxa rumana

en: russian_orthodox
gl: ortodoxo ruso

en: serbian_orthodox
gl: ortodoxo serbio

en: seventh_day_adventist
gl: adventista do sétimo día

en: shia
gl: chiíta

en: smartism
gl: smartismo

en: spiritist
gl: espiritista

en: sunni
gl: suní

en: tibetan
gl: tibetano

en: united
gl: unido

en: united_methodist
gl: metodista unido

en: vaishnavism
gl: vaishnavismo

[ctx: jewish]
en: orthodox
gl: ortodoxo

[ctx: jewish]
en: conservative
gl: conservador

[ctx: jewish]
en: nondenominational
gl: sen denominación

[ctx: jewish]
en: reform
gl: reformista

en: Primary voltage in Volts (V)
gl: Tensión primaria en  voltios (V)

en: Secondary voltage in Volts (V)
gl: Tensión secundaria en voltios (V)

en: Tertiary voltage in Volts (V)
gl: Tensión terciaria en voltios (V)

en: Amount of Cables
gl: Cantidade de cables

en: Amount of circuits
gl: Cantidade de circuítos

en: Line attachment
gl: Modo de fixación da liña

[ctx: power]
en: suspension
gl: suspensión

[ctx: power]
en: anchor
gl: áncora

[ctx: power]
en: pulley
gl: polea

en: Line management
gl: Xestión de liñas

[ctx: Line management]
en: branch
gl: rama

[ctx: Line management]
en: cross
gl: cruz

[ctx: Line management]
en: split
gl: partir

[ctx: Line management]
en: straight
gl: recto

[ctx: Line management]
en: termination
gl: terminación

[ctx: Line management]
en: transition
gl: transición

[ctx: Line management]
en: transpose
gl: traspoñer

en: Location
gl: Localización

[ctx: power]
en: outdoor
gl: ao aire libre

[ctx: power]
en: indoor
gl: interior

[ctx: power]
en: underground
gl: baixo terra

[ctx: power]
en: platform
gl: platforma

[ctx: power]
en: roof
gl: lousado

[ctx: power]
en: surface
gl: superficie

[ctx: power]
en: Oil
gl: Aceite

[ctx: power]
en: Gasoline
gl: Gasolina

[ctx: power]
en: Biogas
gl: Biogás

[ctx: power]
en: Biomass
gl: Biomasa

[ctx: power]
en: Waste
gl: Lixo

[ctx: power]
en: Coal
gl: Carbón

[ctx: power]
en: Geothermal
gl: Xeotérmica

[ctx: power]
en: Hydro
gl: Hidro

[ctx: power]
en: Osmotic
gl: Osmótico

[ctx: power]
en: Tidal
gl: Marea

[ctx: power]
en: Wave
gl: Onda

[ctx: power]
en: Wind
gl: Vento

en: Start date
gl: Data de inicio

en: Plant generator type
gl: Tipo de xerador de planta

en: output
gl: saída

en: Output forms of energy:
gl: Formas de saída de enerxía:

en: Biogas
gl: Biogás

en: Electricity
gl: Electricidade

en: Hot Water
gl: Auga quente

en: Hot Air
gl: Aire quente

en: Cold Water
gl: Auga fría

en: Cold Air
gl: Aire frío

en: Compressed Air
gl: Aire comprimido

en: Steam
gl: Vapor

en: Vacuum
gl: Baleiro

en: Output forms of energy (optional):
gl: Formas de enerxía de saída (opcional):

en: Utility
gl: Utilidade

en: chemical
gl: químico

en: heating
gl: calefacción

en: hydrant
gl: hidrante

en: oil
gl: aceite

en: power
gl: enerxía

en: sewerage
gl: sumidoiro

en: street_lighting
gl: iluminación das rúas

en: television
gl: televisión

en: waste
gl: residuos

en: water
gl: auga

en: plastic
gl: plástico

en: steel
gl: aceiro

en: Phases
gl: Fases

en: Number of devices
gl: Número de aparellos

en: Number of windings
gl: Número de enrolamentos

en: Windings configuration
gl: Configuración de bobinados

[ctx: power_windings]
en: star
gl: estrela

[ctx: power_windings]
en: zigzag
gl: cobreguear

[ctx: power_windings]
en: open
gl: abrir

en: Local loop type
gl: Tipo de bucle local

en: copper
gl: cobre

en: fibre
gl: fibra

en: Bridge name
gl: Nome da ponte

en: Toll
gl: Peaxe

en: Intermittent
gl: Intermitente

en: Seasonal
gl: Estacional

en: In the tidal range
gl: Na franxa das mareas

en: culvert
gl: sumidoiro

en: Water access rules:
gl: Normas de acceso á auga:

en: Ship
gl: Barco

en: Boat
gl: Barca

en: Motorboat
gl: Barco a motor

en: Canoe
gl: Canoa

en: Substance
gl: Substancia

en: hot_water
gl: auga quente

en: steam
gl: vapor

en: sewage
gl: augas residuais

en: Only in case of manual actuator or manual mechanical drive:
gl: Só no caso de actuador manual ou accionamento mecánico manual:

en: Handle
gl: Manexador

[ctx: handle]
en: wheel
gl: roda

[ctx: handle]
en: cross
gl: cruz

[ctx: handle]
en: lever
gl: panca

[ctx: handle]
en: crank
gl: manivela

[ctx: handle]
en: button
gl: botón

[ctx: handle]
en: no
gl: non

en: Direction to close
gl: Dirección para pechar

en: clockwise
gl: no sentido das agullas do reloxo

en: anti_clockwise
gl: sentido anti_horario

en: Pump mechanism
gl: Mecanismo de bomba

en: gear
gl: engrenaxe

en: screw
gl: parafuso

en: progressive_cavity
gl: cavidade_progresiva

en: diaphragm
gl: diafragma

en: peristaltic
gl: peristáltico

en: rope
gl: corda

en: rotary_vane
gl: paleta_rotativa

en: piston
gl: pistón

en: centrifugal
gl: centrífuga

en: axial_flow
gl: fluxo_axial

en: siphon
gl: sifón

en: pulser
gl: pulsos

en: Mechanical coupling
gl: Acoplamento mecánico

en: direct
gl: directo

en: reducer
gl: redutor

en: gearbox
gl: caixa de cambios

en: belt
gl: cinto

en: Mechanical driver
gl: Condutor mecánico

en: electric_motor
gl: motor_eléctrico

en: combustion_engine
gl: motor de combustión

en: reciprocating_solenoid
gl: solenoide_alternativo

en: cylinder
gl: cilindro

en: turbine
gl: turbina

en: Support
gl: Asistencia técnica

[ctx: mounting/support]
en: pole
gl: poste

[ctx: mounting/support]
en: wall_mounted
gl: montado_pared

[ctx: mounting/support]
en: billboard
gl: cartel publicitario

[ctx: mounting/support]
en: ground
gl: terra

en: Car brand
gl: Marca de coche

en: Motorcycle brand
gl: Marca de moto

en: route segment
gl: segmento da ruta

en: alternative segment
gl: segmento alternativo

en: approach segment
gl: segmento de achegamento

en: excursion segment
gl: segmento de excursión

en: connection segment
gl: segmento de conexión

en: infrastructure
gl: infrastrutura

en: natural
gl: espazo natural

en: guidepost
gl: poste indicador

en: forward segment
gl: segmento seguinte

en: backward segment
gl: segmento anterior

en: start endpoint
gl: punto final de inicio

en: stop endpoint
gl: punto final de parada

en: start and stop endpoint
gl: punto final de inicio e fin

en: From (initial stop)
gl: Desde (parada inicial)

en: To (terminal stop)
gl: Hasta (parada final)

en: Via (intermediate stops)
gl: Vía (paradas intermedias)

en: Network
gl: Rede

en: Reservation
gl: Reserva

en: required
gl: precisado

en: recommended
gl: recomendado

en: Duration (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
gl: Duración (M, MM, HH:MM ou HH:MM:SS)

en: Interval (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
gl: Intervalo (M, MM, HH:MM ou HH:MM:SS)

en: Climbing styles:
gl: Estilos de escalada:

en: Boulders
gl: Cantos

en: Sport climbing
gl: Escalada deportiva

en: Top rope (approach at the route top + letting the rope down)
gl: Corda superior (aproximación na parte superior da ruta + soltar a corda)

en: Traditional climbing (no fixed anchors)
gl: Escalada tradicional (sen áncoras fixas)

en: Multi-pitch climbing
gl: Escalada de varios pasos

en: Ice climbing
gl: Escalada en xeo

en: Mixed climbing
gl: Escalada mixta

en: Deep Water Soloing
gl: Solo de augas profundas

en: Orientation
gl: Orientación

en: Rock/ice quality
gl: Calidade da rocha/xeo

en: fragile
gl: fráxil

en: medium
gl: media

en: solid
gl: sólida

en: Rock type
gl: Tipo de rocha

en: limestone
gl: pedra calcaria

en: sandstone
gl: pedra de gra

en: granite
gl: granito

en: basalt
gl: basalto

en: slate
gl: louxa

en: Summit/route log/register
gl: Rexistro/rexistro de cumio/ruta

en: Climbing routes indoor
gl: Rutas de escalada en interior

en: Climbing routes outdoor
gl: Rutas de escalada en exterior

en: Official web site (e.g. operator)
gl: Sitio web oficial (por exemplo, operador)

en: Unofficial web site
gl: Sitio web non oficial

en: Sa-Su 08:00-20:00
gl: Sa-Do 08:00-20:00

en: Communication type:
gl: Tipo de comunicación:

en: Mobile phone
gl: Teléfono móbil

en: Television
gl: Televisión

en: Microwave
gl: Microondas

en: Markings
gl: Marcas

[ctx: crossing:markings]
en: no
gl: non

[ctx: crossing:markings]
en: yes
gl: sí

[ctx: crossing:markings]
en: surface
gl: superficie

[ctx: crossing:markings]
en: lines
gl: liñas

[ctx: crossing:markings]
en: lines:paired
gl: liñas: emparelladas

[ctx: crossing:markings]
en: dashes
gl: trazos

[ctx: crossing:markings]
en: dots
gl: puntos

[ctx: crossing:markings]
en: zebra
gl: cebra

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:double
gl: cebra: dobre

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:paired
gl: cebra: emparellado

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:bicolour
gl: cebra: bicolor

[ctx: crossing:markings]
en: ladder
gl: escaleira

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:skewed
gl: escaleira: sesgado

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:paired
gl: escaleira: emparellado

[ctx: crossing:markings]
en: pictograms
gl: pictogramas

[ctx: gender]
en: mixed
gl: mixto

[ctx: gender]
en: male
gl: masculino

[ctx: gender]
en: female
gl: feminino

en: Streets
gl: Rúas

en: Motorway
gl: Autoestrada

[ctx: highway]
en: motorway
gl: autoestrada

en: Street has no reference
gl: A rúa non ten referencia

en: Street has no name
gl: A rúa non ten nome

en: Destination
gl: Destino

en: Destination reference
gl: Referencia de destino

en: Motorway Link
gl: Ligazón da autoestrada

[ctx: highway]
en: motorway_link
gl: enlace_autoestrada

en: Junction reference
gl: Referencia de cruce

en: Trunk
gl: Rúa principal

en: Motorroad
gl: Autoestrada

en: Divided highway
gl: Estrada dividida

en: Trunk Link
gl: Ligazón da estrada principal

en: Primary
gl: Primaria

[ctx: highway]
en: primary
gl: primaria

en: Narrow
gl: Estreito

en: Overhead trolley wires
gl: Cables de carro aéreo

en: Primary Link
gl: Ligazón da estrada primaria

[ctx: highway]
en: primary_link
gl: enlace primario

en: Secondary
gl: Secundaria

[ctx: highway]
en: secondary
gl: secundario

en: Secondary Link
gl: Enlace secundario

[ctx: highway]
en: secondary_link
gl: enlace secundario

en: Tertiary
gl: Rúa terciaria ou local

[ctx: highway]
en: tertiary
gl: terciario

en: Tertiary Link
gl: Enlace terciario

[ctx: highway]
en: tertiary_link
gl: enlace terciario

en: Unclassified
gl: Sen clasificar

[ctx: highway]
en: unclassified
gl: sen clasificar

en: Passing Places
gl: Lugar de paso

en: Residential
gl: Rúa urbana

[ctx: highway]
en: residential
gl: residencial

en: Oneway for bicycle
gl: Sentido único para bicicleta

en: Highway type
gl: Tipo de estrada

[ctx: Highway]
en: residential
gl: residencial

[ctx: Highway]
en: service
gl: servizo

[ctx: Highway]
en: unclassified
gl: sen clasificar

[ctx: Highway]
en: path
gl: camiño

[ctx: Highway]
en: cycleway
gl: ciclovía

en: Vehicle access
gl: Acceso de vehículos

en: Living Street
gl: Rúa residencial

en: Pedestrian
gl: Rúa peonil

[ctx: highway]
en: pedestrian
gl: peonil

en: Area
gl: Área

en: light_rail
gl: tren lixeiro

en: rail
gl: ferrocarril

en: tram
gl: tranvía

en: Service
gl: Servizo

[ctx: highway]
en: service
gl: servizo

en: Service way type
gl: Tipo de vía de servizo

en: alley
gl: rueiro

en: driveway
gl: camiño de entrada(a unha casa , garaxe, finca …)

en: parking_aisle
gl: corredor de aparcadoiro

en: emergency_access
gl: acceso de emerxencia

en: Parking Aisle
gl: Corredor de aparcadoiro

en: Emergency lane beside long descending slopes for trucks and other vehicles to stop safely after brake failure.
gl: Carril de freado xunto a longas pendentes descendentes para que os camións e outros vehículos poidan deterse con seguridade despois de fallar os freos.

en: Raceway
gl: Pista de carreiras

[ctx: highway]
en: raceway
gl: pista de carreiras

en: Road (Unknown Type)
gl: Rúa (Tipo descoñecido)

[ctx: highway]
en: road
gl: estrada

en: Construction
gl: Construción

[ctx: highway]
en: construction
gl: en construcción

[ctx: Highway]
en: Motorway
gl: Autoestrada

[ctx: Highway]
en: Motorway Link
gl: Ligazón da autoestrada

[ctx: Highway]
en: Primary
gl: Primaria

[ctx: Highway]
en: Primary Link
gl: Ligazón da estrada primaria

[ctx: Highway]
en: Secondary
gl: Secundaria

[ctx: Highway]
en: Tertiary
gl: Terciaria

[ctx: Highway]
en: Tertiary Link
gl: Enlace terciario

[ctx: Highway]
en: Unclassified
gl: Sen clasificar

[ctx: Highway]
en: Residential
gl: Rúa urbana

[ctx: Highway]
en: Service
gl: Servizo

[ctx: Highway]
en: Pedestrian
gl: Rúa peonil

[ctx: Highway]
en: Raceway
gl: Pista de carreiras

[ctx: Highway]
en: Track
gl: Camiño

[ctx: Highway]
en: Path
gl: Camiño peonil

[ctx: Highway]
en: Dedicated Bridleway
gl: Camiño de cabalos dedicado

[ctx: Highway]
en: Dedicated Cycleway
gl: Carril bici dedicado

[ctx: Highway]
en: Dedicated Footway
gl: Beirarrúa peonil dedicada

[ctx: Highway]
en: Steps
gl: Pasos

en: Junction
gl: Unión

en: roundabout
gl: rotonda

en: Road Restrictions
gl: Restricións de trafico

en: No exit (cul-de-sac)
gl: Sen saída

en: Winter road
gl: Estrada de inverno

en: Ice road
gl: Estrada de xeo

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
gl: Máx. velocidade Vehículos pesados de mercadorías (km/h)

en: Signposted advisory max. speed (km/h)
gl: Aviso sinalizado máx. velocidade (km/h)

en: Min. speed (km/h)
gl: Velocidade mínima (km/h)

en: Overtaking
gl: Adiantamento

[ctx: overtaking]
en: yes
gl: sí

[ctx: overtaking]
en: both
gl: ambos

[ctx: overtaking]
en: forward
gl: reenviar

[ctx: overtaking]
en: no
gl: non

en: Access Restrictions
gl: Restricións de Aceso

en: Some road types already imply some access restrictions which should not be set again.
gl: Algúns tipos de estradas xa implican algunhas restricións de acceso que non se deberían establecer de novo.

en: Transport mode restrictions
gl: Restricións do modo de transporte

en: Vehicles per type
gl: Vehículos por tipo

en: Light Commercial Vehicles (goods)
gl: Vehículos comerciais lixeiros (mercancías)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
gl: Vehículos pesados (> 6 t.)

en: Agricultural Vehicles (with restrictions e.g. max. 25 km/h)
gl: Vehículos agrícolas (con restricións, por exemplo, un máximo de 25 km/h)

en: 4WD only
gl: Só 4WD

en: Golf cart
gl: Carro de golf

en: Vehicles per use
gl: Vehículos por uso

en: Emergency vehicles
gl: Vehículos de emerxencia

en: Disabled
gl: Desactivado

en: High-occupancy vehicles (hov)
gl: Vehículos de alta ocupación (hov)

en: Public Service Vehicles (psv)
gl: Vehículos de servizo público (SP)

en: Public Transportation Bus
gl: Transporte público en autobús

en: Tourist buses
gl: Autobuses turísticos

en: Roundabout
gl: Rotonda

[ctx: Highway]
en: motorway
gl: autoestrada

[ctx: Highway]
en: motorway_link
gl: enlace_autoestrada

[ctx: Highway]
en: primary
gl: primaria

[ctx: Highway]
en: primary_link
gl: enlace primario

[ctx: Highway]
en: secondary
gl: secundario

[ctx: Highway]
en: tertiary
gl: terciario

[ctx: Highway]
en: construction
gl: en construcción

en: Similar but different tags:
gl: Etiquetas similares pero diferentes

en: Ford
gl: Vao

[ctx: hazard]
en: animal_crossing
gl: cruce de animais

[ctx: hazard]
en: children
gl: nenos

[ctx: hazard]
en: curve
gl: curva

[ctx: hazard]
en: curves
gl: curvas

[ctx: hazard]
en: cyclists
gl: ciclistas

[ctx: hazard]
en: dangerous_junction
gl: cruce perigoso

[ctx: hazard]
en: falling_rocks
gl: caída de rochas

[ctx: hazard]
en: frost_heave
gl: xeadas

[ctx: hazard]
en: ice
gl: xeo

[ctx: hazard]
en: landslide
gl: desprendemento de terras

[ctx: hazard]
en: loose_gravel
gl: grava solta

[ctx: hazard]
en: pedestrians
gl: peóns

[ctx: hazard]
en: school_zone
gl: zona escolar

[ctx: hazard]
en: side_winds
gl: ventos laterais

[ctx: hazard]
en: slippery
gl: esvaradío

en: Ways
gl: Vías

en: Track
gl: Camiño

en: Tracktype
gl: Tipo de camiño

en: grade1
gl: Grado 1 (pavimentada)

en: Solid: Usually a paved or sealed surface
gl: Sólido: normalmente unha superficie pavimentada ou selada

en: grade2
gl: Grado 2 (de áridos)

en: Solid but unpaved: Usually an unpaved track with surface of gravel
gl: Sólido pero sen asfaltar: adoita ser unha pista sen asfaltar con superficie de grava

en: grade3
gl: Grado 3 (árido con vexetación entre rodeiras)

en: Mostly Solid: Even mixture of hard and soft materials. Almost always an unpaved track
gl: Principalmente sólido: mestura uniforme de materiais duros e brandos. Case sempre unha pista sen asfaltar

en: grade4
gl: Grado 4 (de terra con vexetación entre rodeiras)

en: Mostly Soft: Almost always an unpaved track prominently with soil/sand/grass, but with some hard or compacted materials mixed in
gl: Principalmente brando: case sempre unha pista sen asfaltar con terra/area/herba, pero con algúns materiais duros ou compactados mesturados.

en: grade5
gl: Grado 5 (con rodeiras apenas visibles entre a vexetación)

en: Soft: Almost always an unimproved track lacking hard materials, same as surrounding soil
gl: Brando: case sempre unha pista sen mellora sen materiais duros, igual que o solo circundante

[ctx: highway]
en: track
gl: pista

en: MTB Scale
gl: Escala MTB

en: Path
gl: Camiño peonil

[ctx: highway]
en: path
gl: camiño

en: SAC Scale
gl: Escala SAC

en: T1 - hiking trail
gl: T1 - ruta de sendeirismo

en: Trail well cleared. Area flat or slightly sloped, no fall hazard
gl: Sendeiro ben despexado. Zona plana ou lixeiramente inclinada, sen risco de caída

en: T2 - mountain hiking trail
gl: T2 - ruta de sendeirismo de montaña

en: Trail with continuous line and balanced ascent. Terrain partially steep, fall hazard possible
gl: Sendeiro con liña continua e ascenso equilibrado. Terreo parcialmente empinado, posible risco de caída

en: T3 - difficult, exposed hiking trail
gl: T3 - ruta de sendeirismo difícil e exposta

en: exposed sites may be secured with ropes or chains, possible need to use hands for balance. Partly exposed sites with fall hazard, scree, pathless jagged rocks
gl: Os lugares expostos poden estar asegurados con cordas ou cadeas, é posible que necesites usar as mans para o equilibrio. Lugares parcialmente expostos con risco de caída, pedras, rochas irregulares sen camiños

en: T4 - difficult, exposed, steep alpine trail
gl: T4 - ruta alpina difícil, exposta e empinada

en: sometimes need for hand use to get ahead. Terrain quite exposed, precarious grassy acclivities, jagged rocks, facile snow-free glaciers
gl: ás veces é necesario usar a man para saír adiante. Terreo bastante exposto, precarias inclinacións herbosas, rochas irregulares, glaciares sen neve fáciles

en: T5 - difficult alpine trail with climbing
gl: T5 - ruta alpina difícil con escalada

en: T6 - hazardous alpine trail with climbing
gl: T6 - carreiro alpino perigoso con escalada

en: Visibility
gl: Visibilidade

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
gl: excelente

[ctx: trail_visibility]
en: good
gl: boa

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
gl: intermedia

[ctx: trail_visibility]
en: bad
gl: mala

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
gl: horríbel

[ctx: trail_visibility]
en: no
gl: non

en: Segregated
gl: Segregado

en: Dedicated Bridleway
gl: Camiño de cabalos dedicado

[ctx: highway]
en: bridleway
gl: calzada

en: Depending on the country, several access tags are implied and do not need to be set.
gl: Dependendo do país, están implícitas varias etiquetas de acceso e non é necesario configuralas.

en: Globally, `horse=designated` and `motor_vehicle=no` are implied.
gl: Globalmente, implícanse `horse=designated` e `motor_vehicle=no`.

en: Cycle Lane/Track
gl: Carril bici/Pista

en: Cycleway
gl: Carríl bici

[ctx: cycleway]
en: lane
gl: carril

[ctx: cycleway]
en: track
gl: pista

[ctx: cycleway]
en: share_busway
gl: carril bus compartido

[ctx: cycleway]
en: shared_lane
gl: carril compartido

[ctx: cycleway]
en: separate
gl: separado

en: Cycleway left
gl: Ciclovía esquerda

en: Cycleway right
gl: Ciclovía dereita

en: Oneway (bicycle)
gl: Sentido único (bicicleta)

en: Edit Highway Attributes:
gl: Editar atributos da estrada:

en: Highway
gl: Estrada

[ctx: Highway]
en: secondary_link
gl: enlace secundario

[ctx: Highway]
en: tertiary_link
gl: enlace terciario

en: Dedicated Cycleway
gl: Carril bici dedicado

[ctx: highway]
en: cycleway
gl: ciclovía

en: Globally, `bicycle=designated` is implied.
gl: Globalmente, `bicycle=designated` está implícito.

en: Pedestrians
gl: Peóns

en: Segregated Foot- and Cycleway
gl: Carril bici e vía peonil separadas

en: Combined Foot- and Cycleway
gl: Carril bici e vía peonil conxuntos

en: Dedicated Footway
gl: Beirarrúa peonil dedicada

[ctx: footway]
en: access_aisle
gl: corredor de acceso

en: Marked footpath in a parking lot
gl: Sendeiro peonil marcado nun aparcadoiro

[ctx: footway]
en: crossing
gl: cruzamento

en: A pedestrian crossing
gl: Un paso de peóns

[ctx: footway]
en: sidewalk
gl: beirarrúa

en: A footway alongside a street
gl: Un camiño peonil ao carón dunha rúa

[ctx: footway]
en: link
gl: ligazón

en: Footway sections that do not exist but are necessary for routing
gl: Tramos peoniles de calzada que non existen pero son necesarios para o trazado

[ctx: footway]
en: alley
gl: rueiro

en: Access for back entrances and/or emergency access
gl: Acceso por entradas traseiras e/ou acceso de emerxencia

en: Globally, `foot=designated` is implied.
gl: Globalmente, `foot=designated` está implícito.

en: Steps
gl: Pasos

[ctx: highway]
en: steps
gl: pasos

en: Amount of Steps
gl: Número de pasos

en: Ramp
gl: Rampla

en: Stroller ramp
gl: Rampa para cochecito

en: Bicycle ramp
gl: Rampa para bicicletas

en: Wheelchair ramp
gl: Rampla para cadeira de rodas

en: Luggage ramp
gl: Rampa de equipaxe

en: Handrail
gl: Pasamáns

en: Left handrail
gl: Pasamáns esquerdo

en: Center handrail
gl: Pasamáns central

en: Right handrail
gl: Pasamáns dereito

en: Escalator
gl: Escaleiras mecánicas

en: forward
gl: reenviar

en: Waypoints
gl: Puntos de referencia

en: Motorway Junction
gl: Saída de autoestrada

en: Number
gl: Número

en: Services
gl: Servizos

[ctx: highway]
en: services
gl: servizos

en: Rest Area
gl: Área de Descanso

[ctx: highway]
en: rest_area
gl: área de descanso

en: Drinking Water
gl: Auga potábel

en: Traffic Signal
gl: Semáforo

[ctx: highway]
en: traffic_signals
gl: semáforos

en: Direction
gl: Dirección

en: Optional crossing attributes:
gl: Atributos de cruce opcionais:

en: Pedestrian crossing type
gl: Tipo de cruzamento peonil

en: uncontrolled
gl: sen supervisión

en: traffic_signals
gl: semáforos

en: unmarked
gl: sen marcar

en: zebra
gl: cebra

en: pelican
gl: pelícano

en: toucan
gl: tucán

en: puffin
gl: frailecillo

en: pegasus
gl: pegaso

en: tiger
gl: tigre

en: Kerb
gl: Bordo

[ctx: kerb]
en: lowered
gl: rebaixado

[ctx: kerb]
en: no
gl: non

[ctx: kerb]
en: raised
gl: levantado

[ctx: kerb]
en: yes
gl: sí

en: Crossing attendant
gl: Garda cruzamentos

en: With island
gl: Con illa

en: In case of crossing traffic signals:
gl: No caso de cruzar os semáforos:

en: Button operated
gl: Funciona premendo o botón

en: Sound signals
gl: Sinais sonoros

en: Optional values for specific countries
gl: Valores opcionais para países específicos

en: Stop
gl: Deter

en: W
gl: O

en: Give Way
gl: Ceda o paso

[ctx: highway]
en: give_way
gl: ceder o paso

en: Advanced stop line
gl: Liña de parada avanzada

en: Mini-Roundabout
gl: Mini rotonda

[ctx: highway]
en: mini_roundabout
gl: mini_rotonda

en: Pedestrian Crossing
gl: Cruzamento peonil

[ctx: highway]
en: crossing
gl: cruzamento

en: Tactile Paving
gl: Pavimento táctil

en: incorrect
gl: incorrecto

en: In case of traffic signals:
gl: En caso de sinais de tráfico:

en: Traffic Calming
gl: Calmado de tráfico

en: Table
gl: Táboa

en: Cushion
gl: Coxín

[ctx: traffic_calming]
en: Island
gl: Illa

en: Passing Place
gl: Lugar de cruces frecuentes

en: Turning Circle
gl: Círculo de xiro

en: Turning Loop
gl: Círculo de xiro

en: City Limit Sign
gl: Sinal de límite de cidade

en: Second Name
gl: Nome alternativo

en: Color of background (HTML name or hexadecimal code)
gl: Cor do fondo (nome HTML ou código hexadecimal)

en: Speed Limit Sign
gl: Sinal de límite de velocidade

en: Speed Camera
gl: Radar de tráfico

[ctx: highway]
en: speed_camera
gl: cámara de velocidade

en: Toll gantry
gl: Pórtico de peaxe

[ctx: highway]
en: toll_gantry
gl: pórtico_peaxe

en: Traffic Mirror
gl: Espello de tráfico

[ctx: highway]
en: traffic_mirror
gl: espello_tráfico

en: Highway milestone
gl: Fito de estrada

[ctx: highway]
en: milestone
gl: fito

en: Waste Basket/Trash Can
gl: Papeleira

en: Elevator
gl: Ascensor

[ctx: highway]
en: elevator
gl: ascensor

en: Capacity (persons)
gl: Capacidade (persoas)

en: Manufacturer
gl: Fabricante

en: Indoor
gl: Interior

en: Freight elevator
gl: Montacargas

en: Surveillance Camera
gl: Cámara de vixilancia

en: indoor
gl: interior

en: outdoor
gl: ao aire libre

en: Grit Bin
gl: Contedor de grava

en: Mountain Pass
gl: Porto de montaña

en: Elevation (meters)
gl: Altura (metros)

en: Barriers
gl: Barreiras

en: Block
gl: Bloque

en: Bollard
gl: Bolardo

en: Bollard type
gl: Tipo bolardo

en: rising
gl: levantándose

en: removable
gl: eliminábel

en: foldable
gl: plegable

en: fixed
gl: fixo

en: Tags which are implied and do not need to be set are:
gl: As etiquetas que están implícitas e non precisan ser definidas son:

en: `access=no`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
gl: `acceso=non`, `a pé=sí` e `bicicleta=sí`

en: Cycle Barrier
gl: Barreira para bicicletas

en: Cattle Grid
gl: Barreira canadense

en: Bus Trap
gl: Trampa para coches

en: Spikes
gl: Picos

en: Toll Booth
gl: Cabina de peaxe

en: Border Control
gl: Aduana

en: Hedge
gl: Seto

en: Fence
gl: Valado

en: barbed_wire
gl: arame de espiño

en: bars
gl: bares

en: electric
gl: eléctrico

en: pole
gl: poste

en: railing
gl: reixa

en: wire
gl: aramio

en: Cable barrier
gl: Barreira de cable

en: Guard Rail
gl: Barandilla

en: Wall
gl: Parede

en: brick
gl: ladrillo

en: castle_wall
gl: muro de castelo

en: dry_stone
gl: pedra seca

en: glass
gl: cristal

en: masonry
gl: cachotería

en: City Wall
gl: Muralla da cidade

en: Two-sided
gl: Dous lados

en: Retaining Wall
gl: Muro de contención

[ctx: Barrier]
en: Ditch
gl: Foxo

en: Tactile paving
gl: Pavemento táctil

en: Entrance (Barrier Opening)
gl: Entrada (Barreira aberta)

en: Gate
gl: Porta

en: Usually locked
gl: Normalmente bloqueado

en: Lift Gate
gl: Barreira

[ctx: lift_gate]
en: single
gl: único

[ctx: lift_gate]
en: double
gl: dobre

[ctx: swing_gate]
en: single
gl: sinxelo

[ctx: swing_gate]
en: double
gl: dobre

en: Hampshire Gate
gl: Portela de grella metálica

en: Bump Gate
gl: Porta de golpe (en fincas gandeiras, que se abre sen saír do vehículo)

en: Kissing Gate
gl: Portela xiratoria

en: The tag `foot=yes` is implied and does not need to be set.
gl: A etiqueta `foot=yes` está implícita e non é necesario establecela.

en: Height Restrictor
gl: Limitador de altura

en: Chain
gl: Cadea

en: Stile
gl: Escaleira de paso

en: ladder
gl: Escada

en: Turnstile
gl: Torno

en: Sally Port
gl: Poterna

en: Passageways
gl: Pasaxes

en: Tunnel name
gl: Nome do túnel

en: Building Passage
gl: Pasaxe do edificio

en: Arcade
gl: Galería

en: Open on left side
gl: Aberto no lado esquerdo

en: Open on right side
gl: Aberto no lado dereito

en: Colonnade
gl: Soportal

en: Avalanche Protector
gl: Protector contra avalanchas

[ctx: main group]
en: Water
gl: Auga

[ctx: sub group]
en: Water
gl: Auga

en: River
gl: Río

[ctx: waterway]
en: river
gl: río

en: Stream
gl: Regato

[ctx: waterway]
en: stream
gl: regato

en: Tidal channel
gl: Canle de mareas

[ctx: waterway]
en: tidal_channel
gl: canle_marea

en: Salt Water
gl: Auga salgada

en: Canal
gl: Canle

[ctx: waterway]
en: canal
gl: canle

en: flooded
gl: inundado

[ctx: usage]
en: transportation
gl: transporte

[ctx: usage]
en: transmission
gl: transmisión

[ctx: usage]
en: irrigation
gl: rega

[ctx: usage]
en: spillway
gl: vertedoiro

en: Drain
gl: Desaugue

[ctx: waterway]
en: drain
gl: desaugadoiro

en: Ditch
gl: Acequia

[ctx: waterway]
en: ditch
gl: gabia

en: Spring
gl: Fonte

en: A point where groundwater naturally flows to the surface of the earth from underground.
gl: Un punto no que a auga subterránea flúe naturalmente cara á superficie da terra desde o subsolo.

en: Waterfall
gl: Fervenza

[ctx: waterway]
en: waterfall
gl: fervenza

en: Weir
gl: Represa

[ctx: waterway]
en: weir
gl: vertedoiro

en: Dam
gl: Presa

[ctx: waterway]
en: dam
gl: encoro

en: Levee
gl: Dique

en: Groyne
gl: Molle

en: Breakwater
gl: Peirao

en: Culvert
gl: Sumidoiro

en: Penstock
gl: Tubo flexible

[ctx: waterway]
en: pressurised
gl: presurizado

[ctx: pipeline]
en: overground
gl: sobre a terra

[ctx: pipeline]
en: overhead
gl: sobrecarga

[ctx: pipeline]
en: surface
gl: superficie

[ctx: pipeline]
en: underground
gl: baixo terra

[ctx: pipeline]
en: underwater
gl: subacuático

en: Diameter (mm)
gl: Diámetro (mm)

en: Pressure (bar)
gl: Presión (bar)

en: Flow rate with unit of measure
gl: Caudal con unidade de medida

en: Basin
gl: Conca

[ctx: landuse]
en: basin
gl: cunca

en: retention
gl: retención

en: infiltration
gl: infiltración

en: detention
gl: detención

en: Reservoir
gl: Encoro

en: Covered Reservoir
gl: Depósito de auga

[ctx: natural]
en: Water
gl: Auga

en: A body of water, such as a lake, pond or river.
gl: Masa de auga, como un lago, un estanque ou un río.

en: Water Body
gl: Masa de auga

en: stream
gl: fluxo

en: river
gl: río

en: canal
gl: canle

en: drain
gl: desaugadoiro

en: ditch
gl: gabia

en: pond
gl: lagoa

en: lake
gl: lago

en: lagoon
gl: lagoa

en: lock
gl: pechado

en: basin
gl: cunca

en: reservoir
gl: encoro

en: wastewater
gl: augas residuais

en: Intermittent (does not permanently contain water)
gl: Intermitente (non contén auga permanentemente)

en: aggregate
gl: agregar

en: bauxite
gl: bauxita

en: coal
gl: carbón

en: gold
gl: ouro

en: ilmenite
gl: ilmenita

en: iron_ore
gl: mineral de ferro

en: lead
gl: chumbo

en: nickel
gl: níquel

en: rutile
gl: rútilo

en: salt
gl: sal

en: silver
gl: prata

en: tin
gl: estaño

en: zinc
gl: cinc

en: zircon
gl: circonio

en: Coastline
gl: Liña de costa

en: Line between the sea and land (with the water on the right side of the way).
gl: Liña entre o mar e a terra (coa auga á dereita do camiño).

en: Wetland
gl: Pantano

en: Waterlogged area, either permanently or seasonally with vegetation.
gl: Área asolagada, tanto de forma permanente como estacionalmente con vexetación.

en: bog
gl: ciénaga

en: fen
gl: Pantano

en: mangrove
gl: manglar

en: marsh
gl: marisma

en: reedbed
gl: xuncal

en: saltern
gl: salina

en: saltmarsh
gl: marisma salgada

en: swamp
gl: Cigana

en: tidalflat
gl: superficie mareal

en: wet_meadow
gl: pradería húmida

en: Mud
gl: Lama

en: Large area covered with mud.
gl: lameiro

en: Beach
gl: Praia

en: A flat area of sand, gravel or pebble next to water.
gl: Unha zona plana de area, grava ou seixos xunto á auga.

en: swimming
gl: natación

en: surfing
gl: surf

en: Nudism
gl: Nudismo

en: obligatory
gl: obrigatorio

en: customary
gl: afeito

en: Bay
gl: Bahía

en: An area of water mostly surrounded by land but with level connection to the ocean or a lake.
gl: Unha área da auga maioritariamente rodeada por terra mais con conexión de nivel ao océano ou un lago.

en: Fjord
gl: Fiordo

en: Cape
gl: Cabo

en: A prominent, elevated piece of land sticking out into the sea or large lake.
gl: Unha peza prominente, elevada da terra que sobresae fóra da o mar ou lago grande.

en: Strait
gl: Estreito

en: Shipping
gl: Navegación

en: Ferry Terminal
gl: Terminal de transbordador

[ctx: cargo]
en: passengers
gl: pasaxeiros

[ctx: cargo]
en: vehicle
gl: vehículo

[ctx: cargo]
en: bicycle
gl: bicicleta

[ctx: cargo]
en: passengers;vehicle
gl: pasaxeiros;vehículo

en: Ferry Route
gl: Ruta de transbordador

en: Highway type the ferry connects
gl: Tipo de estrada que conecta o ferry

en: Marina
gl: Porto deportivo

en: Dump Station
gl: Estación de descarga

en: public
gl: público

en: Marine Fuel
gl: Combustible marítimo

en: Independent
gl: Independente

en: Fuel types:
gl: Tipos de combustíbel:

en: Octane 80
gl: Octano 80

en: Octane 87
gl: Octano 87

en: Octane 91
gl: 91 octanos

en: Octane 92
gl: Octano 92

en: Octane 95
gl: 95 octanos

en: Octane 98
gl: 98 octanos

en: Octane 100
gl: 100 octanos

en: E10 (10% Ethanol mix)
gl: E10 (mestura ao 10% de etanol)

en: E85 (85% Ethanol mix)
gl: E85 (mestura ao 85% de etanol)

en: Ethanol (alcohol)
gl: etanol (alcol)

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
gl: GLP (Gas licuado do petróleo)

en: CNG (Compressed Natural Gas)
gl: GCN(Gas Natural Comprimido)

en: Pier
gl: Embarcadoiro

en: Mooring
gl: Amarre

en: commercial
gl: comercial

en: Floating
gl: Flotante

en: Lock Gate
gl: Esclusa

en: Turning Point
gl: Punto de xiro

en: Slipway
gl: Rampla

en: Boatyard
gl: Asteleiro

en: Dock
gl: Porto

[ctx: waterway]
en: dock
gl: peirao

en: Transport
gl: Transporte

en: Railway
gl: Vía de tren

en: Rail
gl: Vía de tren

[ctx: railway]
en: rail
gl: ferrocarril

en: main
gl: principal

en: military
gl: zona militar

en: tourism
gl: turismo

en: freight
gl: carga

en: Narrow Gauge Rail
gl: Vía estreita

[ctx: railway]
en: narrow_gauge
gl: vía_estreita

en: Monorail
gl: Monorraíl

[ctx: railway]
en: monorail
gl: monorrail

en: Preserved
gl: Vía para tren histórico

[ctx: railway]
en: preserved
gl: conservado

en: Light Rail
gl: Metro lixeiro

[ctx: railway]
en: light_rail
gl: tren lixeiro

en: Subway
gl: Metro

[ctx: railway]
en: subway
gl: metro

en: Tram
gl: Tranvía

[ctx: railway]
en: tram
gl: tranvía

en: Bus Guideway
gl: Vía para autobús guiado

en: Miniature Rail
gl: Ferrocarril en miniatura

[ctx: railway]
en: miniature
gl: miniatura

en: Railway construction
gl: Vía férrea en construcción

[ctx: railway]
en: construction
gl: en construcción

en: Railway type
gl: Tipo de vía férrea

en: Disused Rail
gl: Vía de tren en desuso

[ctx: railway]
en: disused
gl: en desuso

en: Abandoned Rail
gl: Vía de tren abandonada

[ctx: railway]
en: abandoned
gl: abandonado

en: Level Crossing
gl: Paso a nivel

[ctx: railway]
en: level_crossing
gl: paso a nivel

en: Traffic lights
gl: Semáforos

en: Barrier
gl: Barreira

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
gl: sí

[ctx: crossing:barrier]
en: no
gl: non

[ctx: crossing:barrier]
en: half
gl: metade

[ctx: crossing:barrier]
en: full
gl: completa

en: Crossing
gl: Paso a nivel peonil

[ctx: railway]
en: crossing
gl: cruzamento

en: Crossing type
gl: Tipo de cruzamento

en: Turntable
gl: Plataforma de xiro

en: Buffer Stop
gl: Tope de vía

en: default
gl: predeterminado

en: double_slip
gl: esvaramento dobre

en: single_slip
gl: esvaramento único

en: Railway crossing
gl: Cruce de vía férrea

en: Railway Signal
gl: Sinal ferroviario

[ctx: railway]
en: signal
gl: sinal

en: Railway milestone
gl: Fito ferroviario

[ctx: railway]
en: milestone
gl: fito

en: Position (kilometers)
gl: Posición (kilómetros)

en: Aerialway
gl: Remonte

en: Cable Car
gl: Telecabina

en: Number of people per hour
gl: Número de persoas por hora

en: Number of people per car
gl: Número de persoas por vehículo

en: Typical journey time in minutes
gl: Tempo de viaxe típica en minutos

en: Has heating?
gl: Ten calefacción?

en: Chair Lift
gl: Telesilla

en: Number of people per chair
gl: Número de persoas por cadeira

en: Gondola
gl: Góndola

en: Number of people per gondola
gl: Número de persoas por góndola

en: Mixed Lift
gl: Ascensor mixto

en: Number of people per gondola/chair
gl: Número de persoas por góndola/cadeira

en: Drag Lift
gl: Telearrastre

en: Magic Carpet
gl: Alfombra máxica

en: Goods
gl: Mercadorías

en: Zip line
gl: Tirolesa

[ctx: aerialway]
en: Station
gl: Estación

en: Pylon
gl: Torre

[ctx: car]
en: Parking
gl: Aparcadoiro

en: Park and Ride
gl: Aparcamento disuasorio (Park & Ride)

en: train
gl: tren

en: Capacity (overall)
gl: Capacidade (en xeral)

en: Spaces for Disabled
gl: Prazas para Persoas de mobilidade Reducida

en: Spaces for Women
gl: Espazos para a muller

en: Spaces for Parents
gl: Espazos para os pais

en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
gl: Ver na wiki para outra capacidade

en: Only for street side parking:
gl: Só para aparcamento na rúa:

en: parallel
gl: paralelo

en: Parking Space
gl: Praza de aparcamento

en: Type of parking space
gl: Tipo de praza de aparcamento

en: Capacity
gl: Capacidade

en: Covered (with roof)
gl: Cuberto (con lousado)

en: Parking Entrance/Exit
gl: Entrada/Saída do aparcamento

en: Fuel
gl: Gasolineira

en: With shop
gl: Con tenda

en: convenience
gl: conveniencia

en: kiosk
gl: quiosco

en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
gl: Diesel (Gas a líquido - diesel ultimate)

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
gl: Diesel para Vehículos pesados

en: 1/25 mix (mofa/moped)
gl: Mestura 1/25 (mofa/moped)

en: 1/50 mix (mofa/moped)
gl: Mestura 1/50 (mofa/moped)

en: Additives:
gl: Aditivos:

en: Diesel Exhaust Fluid (AdBlue/AUS32)
gl: Líquido de escape diésel (AdBlue/AUS32)

en: Fuel cards:
gl: Tarxetas de combustible:

en: Charging Station
gl: Estación de carga

en: Covered
gl: Cuberto

en: Types of vehicles which can be charged:
gl: Tipos de vehículos que se poden cargar:

en: Number of Sockets:
gl: Número de tomas:

en: Wash
gl: Limpeza

[ctx: car_wash]
en: Automated
gl: Automático

en: Self Service
gl: Autoservizo

en: Car Dealer
gl: Concesionario de automóbiles

en: Second hand
gl: Segunda man

en: only
gl: soamente

en: Repair
gl: Taller

[ctx: shop=car_repair]
en: Service
gl: Servizo

en: dealer
gl: concesionario

en: repair
gl: reparación

en: parts
gl: recambios

en: tyres
gl: rodas

en: Parts
gl: Partes

en: Tires
gl: Rodas

en: Rental
gl: Aluguer

en: Sharing
gl: Compartindo

[ctx: motorcycle]
en: Parking
gl: Aparcadoiro

en: Motorcycle Dealer
gl: Concesionario de motocicletas

en: Services:
gl: Servizos:

en: Sale
gl: Venda

en: brand
gl: marca

en: Safety inspection
gl: Inspección de seguridade

en: Clothes
gl: Roupas

[ctx: bicycle]
en: Parking
gl: Aparcadoiro

en: anchors
gl: áncoras

en: bollard
gl: bolardo

en: ground_slots
gl: ranuras_terra

en: Bike Dealer
gl: Tenda de bicicletas

en: Bicycles are sold
gl: Venta de bicicletas

en: Second-hand bicycles are sold
gl: Véndense bicicletas de segunda man

en: Bicycles are repaired
gl: Arranxo de bicicletas

en: Bicycles are rented
gl: Aluguer de bicicletas

en: Free bicycle pump
gl: Bomba de bicicleta gratis

en: Tools for do-it-yourself repair (may be a bike co-operative)
gl: Ferramentas para reparación propia (pode ser unha cooperativa ciclista)

en: Bicycles are washed (for a fee)
gl: As bicicletas son lavadas (de pago)

en: Public Bicycle Repair Station
gl: Estación pública de reparación de bicicletas

[ctx: bicycle_repair_station]
en: Tools
gl: Ferramentas

en: Chain tool
gl: Ferramenta de cadeas

en: Automated
gl: Automático

en: Public Transport
gl: Transporte público

en: Public Transport Route (Rail)
gl: Roteiro de transporte público (ferrocarril)

en: Route type
gl: Tipo de Ruta

en: subway
gl: metro

en: monorail
gl: monorrail

en: stop position
gl: punto de parada

en: stop position (exit only)
gl: punto de detención (só salida)

en: stop position (entry only)
gl: Punto de detención (só entrada)

en: platform
gl: platforma

en: platform (exit only)
gl: plataforma (só saída)

en: platform (entry only)
gl: plataforma (só entrada)

en: Public Transport Route (Bus)
gl: Roteiro de transporte público (autobús)

en: share_taxi
gl: taxi compartido

en: Public Transport Route (Ferry)
gl: Ruta de transporte público (ferry)

en: Public Transport Route (Aerialway)
gl: Ruta de transporte público (vía aérea)

en: Route Master
gl: Roteiro mestre

en: aerialway
gl: pista de rodadura

en: route variant/direction (at least 2)
gl: variante/dirección da ruta (polo menos 2)

en: Stop Area
gl: Zona de parada

en: UIC reference
gl: Referencia UIC

en: UIC name
gl: Nome UIC

en: Stop Position
gl: Punto de parada

en: Platform
gl: Plataforma

en: Subway Entrance
gl: Boca de metro

en: Station or amenities
gl: Estación ou servizos

en: Share taxi
gl: Taxi compartido

en: Train
gl: Tren

en: Ferry
gl: Transbordador

en: Bench
gl: Banco

en: Shelter
gl: Refuxio

en: Passenger information display
gl: Pantalla de información de pasaxeiros

en: Route references
gl: Referencias de ruta

[ctx: railway]
en: Station
gl: Estación

en: Building
gl: Edificio

[ctx: railway]
en: subway_entrance
gl: entrada_metro

en: Ticket Machine
gl: Máquina de etiquetas

en: Public Transport (Legacy)
gl: Transporte público (en desuso)

en: Public transport route (Legacy)
gl: Ruta de transporte público (En desuso)

en: halt point
gl: punto de detención

en: forward halt point
gl: próximo punto de parada

en: backward halt point
gl: anterior punto de parada

en: Public transport route (Legacy) (Ferry)
gl: Ruta de transporte público (en desuso) (Ferry)

[ctx: railway]
en: station
gl: estación

en: UIC-Reference
gl: UIC-Referencia

en: Railway Halt
gl: Apeadeiro de ferrocarril

[ctx: railway]
en: halt
gl: parada

en: Tram Stop
gl: Parada de tranvía

[ctx: railway]
en: tram_stop
gl: parada_tranvía

en: Railway Platform
gl: Plataforma de ferrocarril

[ctx: railway]
en: platform
gl: platforma

en: Reference (track number)
gl: Referencia (número de camiño)

en: Bus Station
gl: Estación de autobús

en: Bus Stop
gl: Parada de autobús

[ctx: highway]
en: bus_stop
gl: parada_autobús

en: Bus Platform
gl: Plataforma de autobús

[ctx: highway]
en: platform
gl: platforma

en: Airport
gl: Aeroporto

en: Airport Ground
gl: Campo de aviación

en: Runway
gl: Pista

en: Length (meters)
gl: Lonxitude (metros)

en: Taxiway
gl: Pista de rodaxe

en: Holding Position
gl: Posición de espera

[ctx: aeroway holding_position]
en: intermediate
gl: intermedia

[ctx: aeroway holding_position]
en: runway
gl: pista de aterraxe

en: Helipad
gl: Heliporto

en: Plane Parking Position
gl: Posición de estacionamento do avión

[ctx: building]
en: yes
gl: sí

[ctx: airmark]
en: Beacon
gl: Baliza

en: Navigation aid
gl: Axuda á navegación

en: Approach lighting system
gl: Sistema de iluminación de aproximación

en: Precision approach path indicator
gl: Indicador de ruta de aproximación de precisión

en: Visual approach slope indicator
gl: Indicador visual de pendente de aproximación

en: Windsock
gl: Manga de vento

[ctx: airport]
en: Gate
gl: Porta

en: Facilities
gl: Instalacións

en: Accommodation
gl: Hospedaxe

en: Stars
gl: Estrelas

en: Rooms
gl: Habitacións

en: Beds
gl: Camas

en: Guest House/Bed & Breakfast
gl: Fonda/Cama e almorzo

en: agritourism
gl: turismo rural

en: bed_and_breakfast
gl: cama e almorzo

en: Apartment
gl: Apartamento

en: Number of apartments
gl: Número de apartamentos

en: Chalet
gl: Cabana ou bungalow

en: Hostel
gl: Albergue

en: Alpine Hut
gl: Cabana alpina

en: members_only
gl: só membros

en: Wilderness Hut
gl: Refuxio en área protexida

en: Shower
gl: Ducha

en: seasonal
gl: estacional

en: Closer description
gl: Descrición detallada

en: Caravan Site/RV Park
gl: Aparcadoiro de caravanas

en: Number of places
gl: Número de prazas

en: Power supply
gl: Fonte de Tensión

en: Tents allowed
gl: Tendas permitidas

en: Campsite
gl: Cámping

en: Caravans allowed
gl: Caravanas permitidas

en: Group only access
gl: Acceso só para grupos

en: Camp pitch
gl: Campo de acampada

en: Unit number
gl: Número de unidade

en: Permanent camping only
gl: Só acampada permanente

en: Food+Drinks
gl: Comida+Bebidas

en: Restaurant
gl: Restaurante

en: Microbrewery
gl: Microcervexaría

en: Outdoor seating
gl: Mesas ó aire libre

en: Takeaway
gl: Comida para levar

en: Delivery
gl: Entrega

en: Mo-Su 12:00-22:00
gl: Lu-Do 12:00-22:00

en: Kitchen Opening Hours
gl: Horario de cociña

en: Fast Food
gl: Comida rápida

en: Food Court
gl: Zona de comidas

en: Cafe
gl: Cafetaría

en: Ice cream
gl: Xeadería

en: Beer Garden
gl: Patio de cervexas

en: Diet
gl: Dieta

en: Vegetarian
gl: Vexetariana

en: Vegan
gl: Vegana

en: Lacto-vegetarian
gl: Lacto-vexetariana

en: Ovo-vegetarian
gl: Ovo-vexetariana

en: Pescetarian
gl: Pescetario

en: Fruitarian
gl: Froitariano

en: Raw
gl: Crudo

en: Dairy free
gl: Sen lácteos

en: Gluten free
gl: Sen gluten

en: Lactose free
gl: Sen lactosa

en: Tourism
gl: Turismo

en: Attraction
gl: Atracción

en: Viewpoint
gl: Panorámica

en: Information Office
gl: Oficina de información

en: An office where you can get information about a town or region.
gl: Unha oficina onde podes obter información sobre unha cidade ou rexión.

en: A board with a map.
gl: Un taboleiro cun mapa.

en: Detail Grade
gl: Grado de detalle

en: topo
gl: topográfico

en: street
gl: rúa

en: scheme
gl: esquema

en: toposcope
gl: toposcopio

en: Shown Area
gl: Amosar área

en: site
gl: lugar

en: city
gl: cidade

en: region
gl: rexión

en: Routes shown for:
gl: Roteiros amosados para:

en: Hiking
gl: Sendeiro

en: Cycling
gl: Ciclismo

en: Mountainbiking
gl: Bicicleta de montaña

en: Skiing
gl: Esquí

en: Riding
gl: Equitación

en: ... other transportation modes possible
gl: …outro métodos de desprazamentos posibles

en: Information Board
gl: Panel informativo

en: A board with information.
gl: Un taboleiro con información.

en: Board Content
gl: Taboleiro de anuncios

en: notice
gl: aviso

en: nature
gl: natureza

en: wildlife
gl: vida salvaxe

en: plants
gl: plantas

en: geology
gl: xeoloxía

en: Guidepost
gl: Poste identificador

en: A Signpost/Guidepost to indicate the directions to different destinations.
gl: Un poste indicador/guía para indicar as direccións a diferentes destinos.

en: Route marker
gl: Marcador de camiiño

en: Information Terminal
gl: Punto de información

en: Information access via electronic methods.
gl: Acceso á información por medios electrónicos.

en: Audio Guide
gl: Audioguía

en: Information using headphones or a mobile phone.
gl: Información mediante auriculares ou teléfono móbil.

en: Audioguide via mobile phone?
gl: Guía sonora a través do teléfono móbil?

en: Phone number
gl: Número de teléfono

en: Use E.123 format, e.g. +49 11223 456 7890
gl: Utilice o formato E.123, ex. +49 11223 456 7890

en: Other Information Point
gl: Outro punto de información

en: Leisure
gl: Ocio

en: Movie Theater/Cinema
gl: Cine

en: Drive-in theater
gl: Autocine

en: Number of screens
gl: Número de pantallas

en: Bandstand
gl: Quiosco da música

en: Bleachers
gl: Gradas

en: Backrest
gl: Respaldo

en: aviary
gl: aviario

en: birds
gl: Aves

en: butterfly
gl: bolboreta

en: enclosure
gl: recinto

en: falconry
gl: cetrería

en: reptile
gl: reptil

en: wildlife_park
gl: parque_de_vida_salvaxe

en: Animal enclosure
gl: Recinto para animais

en: Dog Park
gl: Parque para cans

en: Amusement/Theme Park
gl: Parque de atraccións ou temático

en: Water Park
gl: Parque acuático

en: Water Slide
gl: Tobogán de auga

en: Public bath
gl: Baño público

[ctx: bath:type]
en: lake
gl: lago

[ctx: bath:type]
en: river
gl: río

[ctx: bath:type]
en: thermal
gl: termal

en: Open air
gl: Aire libre

[ctx: restroom]
en: Female
gl: Muller

[ctx: restroom]
en: Male
gl: Home

en: Resort
gl: Complexo turístico

en: Beach Resort
gl: Complexo turístico na praia

en: Swimming Pool
gl: Piscina

en: Used for the water area only.
gl: Utilízase só para a zona de auga.

en: Dive centre
gl: Escola de mergullo

en: Fitness Station
gl: Posto de ximnasia

en: Horse Riding Centre
gl: Centro de equitación

en: Club
gl: Clube

[ctx: club]
en: amateur_radio
gl: radioafeccionado

[ctx: club]
en: art
gl: arte

[ctx: club]
en: astronomy
gl: astronomía

[ctx: club]
en: automobile
gl: automóbil

[ctx: club]
en: board_games
gl: xogos de mesa

[ctx: club]
en: card_games
gl: xogos de cartas

[ctx: club]
en: charity
gl: caridade

[ctx: club]
en: computer
gl: informática

[ctx: club]
en: cooking
gl: cociña

[ctx: club]
en: culture
gl: cultura

[ctx: club]
en: dog
gl: cans

[ctx: club]
en: doityourself
gl: bricolaxe

[ctx: club]
en: environment_protection
gl: protección da natureza

[ctx: club]
en: ethnic
gl: étnico

[ctx: club]
en: filmmaking
gl: realización cinematográfica

[ctx: club]
en: fishing
gl: pesca

[ctx: club]
en: freemasonry
gl: masonería

[ctx: club]
en: game
gl: xogos

[ctx: club]
en: gardening
gl: xardinaría

[ctx: club]
en: history
gl: historia

[ctx: club]
en: hunting
gl: caza

[ctx: club]
en: motorcycle
gl: motociclismo

[ctx: club]
en: music
gl: música

[ctx: club]
en: nature
gl: natureza

[ctx: club]
en: nudism
gl: nudista

[ctx: club]
en: photography
gl: fotografía

[ctx: club]
en: politics
gl: política

[ctx: club]
en: smoke
gl: fumadores

[ctx: club]
en: sport
gl: deportes

[ctx: club]
en: student
gl: estudiantes

[ctx: club]
en: theatre
gl: teatro

[ctx: club]
en: tourism
gl: turismo

[ctx: club]
en: veterans
gl: veteráns

[ctx: club]
en: yachting
gl: náutico

en: In case of sport:
gl: En caso de deporte:

en: Events Venue
gl: Lugar de eventos

en: Playground
gl: Zona de xogos

en: Playground device
gl: Aparello de xogo

[ctx: playground]
en: climbingwall
gl: rocódromo

[ctx: playground]
en: exercise
gl: exercicio

[ctx: playground]
en: map
gl: mapa

[ctx: playground]
en: roundabout
gl: rotonda

[ctx: playground]
en: sandpit
gl: areeiro

[ctx: playground]
en: seesaw
gl: balancín

[ctx: playground]
en: sledding
gl: trineo

[ctx: playground]
en: structure
gl: estructura

[ctx: playground]
en: water
gl: auga

en: Picnic Site
gl: Zona de pícnic

en: Fireplace
gl: Cheminea

en: Picnic Table
gl: Mesa de picnic

en: Public Grill
gl: Asadeiro público

en: charcoal
gl: carbón vexetal

en: Firepit
gl: Fogueira

en: Fishing
gl: Pesca

en: Bird Hide
gl: Observatorio de aves

en: Amusement arcade
gl: Salón recreativo

en: Adult gaming centre
gl: Centro de xogos para adultos

en: Gambling
gl: Apostas

en: lottery
gl: lotaría

en: slot_machines
gl: tragaperras

en: betting
gl: apostas

en: Night Club
gl: Club nocturno

en: Strip Club
gl: Club de striptease

en: Culture
gl: Cultura

en: Museum
gl: Museo

en: Gallery
gl: Galería

en: Theatre
gl: Teatro

en: Library
gl: Biblioteca

en: sculpture
gl: escultura

en: Arts Centre
gl: Centro de arte

en: Artwork
gl: Gráficos

en: architecture
gl: arquitectura

en: painting
gl: pintado

en: statue
gl: estatua

en: bust
gl: busto

en: installation
gl: Instalación

en: Subject
gl: Asunto

en: Artist Name
gl: Nome do artista

en: aluminium
gl: aluminio

en: brass
gl: latón

en: bronze
gl: bronce

en: ceramic
gl: cerámica

en: iron
gl: ferro

en: marble
gl: mármore

en: Studio
gl: Estudio

en: audio
gl: son

en: Place of Worship
gl: Lugar de culto

en: Church
gl: Igrexa

en: Building type
gl: Tipo de edificio

en: basilica
gl: basílica

en: cathedral
gl: catedral

en: chapel
gl: capela

en: church
gl: igrexa

en: temple
gl: templo

en: Mosque
gl: Mesquita

en: mosque
gl: mesquita

en: Synagogue
gl: Sinagoga

en: synagogue
gl: sinagoga

en: Buddhist Temple
gl: Templo budista

en: Hindu Temple
gl: Templo hindú

en: Shinto Shrine
gl: Santuario shintoísta

en: Other Place of Worship
gl: Outro lugar de culto

en: Monastery
gl: Mosteiro

en: Community gender
gl: Xénero comunitario

en: Public Building
gl: Edificio público

en: Town Hall
gl: Concello

en: Community Centre
gl: Centro comunitario

en: community_hall
gl: salón_comunitario

en: cultural_centre
gl: centro cultural

en: environment_centre
gl: centro_medioambiental

en: events_venue
gl: lugar_de_eventos

en: family_centre
gl: centro familiar

en: meeting_room
gl: sala de xuntanzas

en: parish_hall
gl: sala parroquial

en: youth_centre
gl: centro xuvenil

en: For
gl: Para

en: child
gl: cativo/a

en: juvenile
gl: xuvenil

en: student
gl: estudiante

en: girl
gl: rapaza

en: boy
gl: rapaz

en: man
gl: home

en: woman
gl: muller

en: senior
gl: maiores

en: family
gl: familia

en: multigeneration
gl: multixeración

en: athlete
gl: atleta

en: immigrant
gl: inmigrante

en: Courthouse
gl: Xulgado

en: Prison
gl: Cárcere

en: Police
gl: Policía

en: Ranger Station
gl: Axentes forestais

en: Fire Station
gl: Parque de bombeiros

en: Post Office
gl: Oficina postal

en: Education
gl: Educación

en: Kindergarten
gl: Xardín de infancia

en: ISCED level
gl: Nivel ISCED

en: School
gl: Escola

en: University
gl: Universidade

en: College
gl: Instituto

en: Driving School
gl: Autoescola

en: License Classes
gl: Clases de licenza

en: Language school
gl: Escola de idiomas

en: Animal boarding
gl: Aloxamento de animais

en: bird
gl: paxaro

en: cat
gl: gato

en: dog
gl: can

en: duck
gl: pato

en: horse
gl: cabalo

en: mammal
gl: mamífero

en: Animal breeding
gl: Cría de animais

en: Animals bred
gl: Animais criados

[ctx: animal_breeding]
en: bird
gl: paxaro

[ctx: animal_breeding]
en: cat
gl: gato

[ctx: animal_breeding]
en: chicken
gl: polo

[ctx: animal_breeding]
en: cow
gl: vaca

[ctx: animal_breeding]
en: dog
gl: can

[ctx: animal_breeding]
en: donkey
gl: burro

[ctx: animal_breeding]
en: fish
gl: peixe

[ctx: animal_breeding]
en: goat
gl: cabra

[ctx: animal_breeding]
en: sheep
gl: ovella

[ctx: animal_breeding]
en: horse
gl: cabalo

[ctx: animal_breeding]
en: pig
gl: porco

[ctx: animal_breeding]
en: poultry
gl: aves de curral

[ctx: animal_breeding]
en: rabbit
gl: coello

en: Veterinary
gl: Veterinario

en: Animal shelter
gl: Refuxio de animais

en: Animal watering place
gl: Bebedoiro de animais

en: Health
gl: Saúde

en: Clinic
gl: Clínica, centro de saúde ou ambulatorio

en: Doctor''s Office
gl: Consultorio ou gabinete médico especializado

en: Dentist
gl: Dentista

en: Pharmacy
gl: Farmacia

en: Dispensing
gl: Expende baixo receita médica

en: Laboratory
gl: Laboratorio

en: Speciality
gl: Especialidade

[ctx: healthcare]
en: biology
gl: bioloxía

[ctx: healthcare]
en: blood_check
gl: análise de sangue

[ctx: healthcare]
en: clinical_pathology
gl: patoloxía clínica

en: Baby Hatch/Safe Haven
gl: Portelo/refuxio seguro para nenos abandonados

en: Emergency Access Point
gl: Punto de acceso para emerxencias

[ctx: highway]
en: emergency_access_point
gl: punto_de_acceso_de_emerxencia

en: Point Number
gl: Número do punto

en: Point Name
gl: Nome do Punto

en: Emergency Phone Number
gl: Teléfono de emerxencias

en: (Use number as shown on plate.)
gl: (Utilice o número como se indica na placa).

en: Emergency
gl: Emerxencias

en: Ambulance Station
gl: Base de ambulancias

en: Emergency ward entrance
gl: Entrada de emerxencia

en: walk-in
gl: entrar

en: rescue_service
gl: servizo_rescate

en: Automated Defibrillator
gl: Desfibrilador automático

en: Location description
gl: Descrición da localización

en: Located inside a building?
gl: Situado dentro dun edificio?

en: Fire Extinguisher
gl: Extintor

en: Fire Hose
gl: Manga contra incendios

en: Fire Hydrant
gl: Boca de rega contra incendios

en: Shape
gl: Forma

[ctx: pipeline]
en: pillar
gl: columna

en: A pillar type hydrant.
gl: Hidrante tipo pilar.

en: A fire hydrant simple outlet located underground.
gl: Unha toma de boca sinxela situada no subsolo.

[ctx: pipeline]
en: wall
gl: parede

en: A wall-mounted fire hydrant.
gl: Unha boca de incendio montada na parede.

[ctx: pipeline]
en: pipe
gl: tubería

en: A simple capped pipe, without the usual hydrant shape.
gl: Un simple tubo con tapa, sen a forma habitual de hidrante.

en: Pressure (bar) or suction
gl: Presión (bar) ou succión

en: Pressure in bar.
gl: Presión en bares.

en: Pressure but value unknown.
gl: Presión pero valor descoñecido.

en: suction
gl: succión

en: Water is not pressurized, a pump is needed.
gl: A auga non está presurizada, necesítase unha bomba.

en: Water source
gl: Fonte de auga

en: Hydrant is fed by the local distribution network.
gl: O hidrante é alimentado pola rede de distribución local.

en: groundwater
gl: auga subterránea

en: A water well.
gl: Un pozo de auga.

en: water_tank
gl: tanque de auga

en: swimming_pool
gl: piscina

en: Hydrant Position
gl: Posición do hidrante

[ctx: hydrant position]
en: lane
gl: carril

en: on the side of a road lane
gl: ao lado dun carril da estrada

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
gl: aparcadoiro

en: in a parking lot
gl: nun aparcadoiro

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
gl: beirarrúa

en: on a sidewalk
gl: na beirarrúa

[ctx: hydrant position]
en: green
gl: verde

en: in a grassy area
gl: nunha zona con herba

en: Pillar type
gl: Tipo de pilar

en: A style of pillar hydrant where the water shutoff valve is below ground.
gl: Un estilo de hidrante de columna no que a válvula de corte de auga está baixo terra.

en: Number of couplings
gl: Número de acoplamentos

en: Coupling standard
gl: Estándar de acoplamento

en: Bayonet
gl: Baioneta

en: Each coupling diameter (separated by ;)
gl: Cada diámetro de acoplamento (separado por ;)

en: Color of the top section (bonnet) (HTML name or hexadecimal code)
gl: Cor da sección superior (capó) (nome HTML ou código hexadecimal)

en: Water Tank
gl: Tanque de auga

en: Volume (liters)
gl: Volume (litros)

en: Suction point
gl: Punto de aspiración

en: Assembly Point
gl: Punto de encontro

en: Emergency Phone
gl: Teléfono de emerxencia

en: Siren
gl: Sirena

en: electronic
gl: electrónica

en: mechanical
gl: mecánica

en: Purpose
gl: Obxectivo

en: fire
gl: fogo

en: civil_defense
gl: defensa civil

en: Range (meters)
gl: Alcance (metros)

en: Social Facility
gl: Equipamento sociosanitario

en: Nursing Home
gl: Residencia de persoas dependentes (anciáns, discapacitados físicos ou psíquicos, etc)

en: Nursing Home (Legacy)
gl: Xeriátrico (en desuso)

en: Group Home
gl: Fogar de acollida

en: Assisted Living
gl: Servizos asistenciais a domicilio

en: Outreach
gl: Servizo de apoio

[ctx: social_facility]
en: Shelter
gl: Refuxio temporal (para colectivos en situación de exclusión, risco ou desastre)

en: Food Bank
gl: Banco de alimentos

en: Toilets/Restrooms
gl: Baños

en: Usage Position
gl: Posición de uso

en: seated
gl: sentado

en: urinal
gl: urinario

en: Changing table
gl: Mesa cambiador para bebés

[ctx: Changing table]
en: Location
gl: Localización

en: dedicated_room
gl: sala_dedicada

en: female_toilet
gl: aseo mulleres

en: male_toilet
gl: aseo homes

en: room
gl: habitación

en: sales_area
gl: área de vendas

en: wheelchair_toilet
gl: aseo discapacitados

en: Post Box
gl: Caixa de correos de Correos

en: Collection times
gl: Horarios de recollida

[ctx: post_box]
en: pillar
gl: columna

[ctx: post_box]
en: lamp
gl: lámpada

[ctx: post_box]
en: wall
gl: parede

[ctx: post_box]
en: meter
gl: metro

en: House number
gl: Número de casa

en: Street name
gl: Nome da rúa

en: City name
gl: Nome da cidade

en: Post code
gl: Código postal

en: Country code
gl: Código do país

en: Place name
gl: Nome do lugar

en: House name
gl: Nome da casa

en: Hamlet
gl: Aldea

en: Suburb
gl: Suburbio

en: Subdistrict
gl: Subdistrito

en: District
gl: Distrito

en: Province
gl: Provincia

[ctx: addr:]
en: State
gl: Estado/Provincia

en: OR
gl: OU

en: Telephone
gl: Teléfono

en: booth
gl: cabina

en: Coins
gl: Moedas

[ctx: payment]
en: Notes
gl: Notas ou apuntamentos

en: Telephone cards
gl: Tarxetas telefónicas

en: Internet Access
gl: Acceso a Internet

en: Clock
gl: Reloxo

[ctx: clock]
en: Display
gl: Pantalla

en: analog
gl: analóxico

en: digital
gl: dixital

en: sundial
gl: reloxo de sol

en: unorthodox
gl: heterodoxo

[ctx: clock]
en: Faces
gl: Facianas

en: Visibility/readability
gl: Visibilidade/lexibilidade

en: house (up to 5m)
gl: casa (ata 5 m)

en: street (up to 20m)
gl: rúa (ata 20 m)

en: area (more than 20m)
gl: área (máis de 20 m)

en: Shows current date
gl: Amosar a data actual

en: Shows temperature
gl: Amosar temperatura

en: Shows barometric pressure
gl: Amosar a presión atmosférica

en: Shows humidity
gl: Amosar humidade

en: Photo booth
gl: Fotomatón

en: Recycling Container
gl: Contedor de reciclaxe

en: Paper
gl: Papel

en: Paper packaging
gl: Envases de papel

en: Cardboard
gl: Cartón

en: Newspaper
gl: Xornal

en: Magazines
gl: Revistas

en: Books
gl: Libros

en: Plastic
gl: Plástico

en: Plastic Bottles
gl: Botellas de plástico

en: Plastic Packaging
gl: Envase de plástico

en: Beverage cartons
gl: Caixas de bebidas

en: Glass
gl: Vidro

en: Glass Bottles
gl: Botellas de vidro

en: Cans
gl: Latas

en: Shoes
gl: Zapatos

en: Scrap Metal
gl: Chatarra

en: Wood
gl: Bosque

en: Green Waste
gl: Residuos verdes

en: Waste
gl: Lixo caseiro (resto de residuos)

en: Batteries
gl: Baterías

en: Small Appliances
gl: Pequenos electrodomésticos

en: Electrical Appliances
gl: Aparellos eléctricos

en: Recycling Centre
gl: Centro de Reciclaxe

en: trash
gl: papeleira

en: dog_excrement
gl: excremento de cans

en: Waste Disposal/Dumpster
gl: Eliminación de Residuos / Lixo

en: Sanitary Dump Station
gl: Estación de vertedura de residuos sanitarios

en: Suction pumpout
gl: Bomba de aspiración

en: Gravity drain for hose
gl: Drenaxe por gravidade para mangueira

en: Operation times
gl: Horarios de funcionamento

en: Amount of Seats
gl: Numero de asentos

en: Type of shelter
gl: Tipo de refuxio

[ctx: shelter]
en: basic_hut
gl: cabana_básica

[ctx: shelter]
en: picnic_shelter
gl: refuxio_picnic

[ctx: shelter]
en: public_transport
gl: transporte_público

en: Hunting Stand
gl: Apeadeiro de caza

en: Lockable
gl: Bloqueable

en: Historic
gl: Histórico

en: Water Point
gl: Punto de auga

en: Valves
gl: Válvulas

en: Advertising Column
gl: Columna publicitaria

en: Billboard
gl: Cartel publicitario

en: political
gl: política

en: Sports
gl: Deportes

en: Sport Facilities
gl: Instalacións deportivas

en: Stadium
gl: Estadio

en: Sports Centre
gl: Polideportivo

en: Fitness Centre
gl: Ximnasio

en: Pitch
gl: Cancha de xogo

en: Racetrack
gl: Pista de carreiras

en: Golf Course
gl: Campo de golf

[ctx: golf]
en: Hole
gl: Buraco

[ctx: golf]
en: Bunker
gl: Búnker

[ctx: golf]
en: Frontal Water hazard
gl: Obstáculo de auga frontal

[ctx: golf]
en: Lateral water hazard
gl: Obstáculo de auga lateral

[ctx: golf]
en: Green
gl: Verde

en: Miniature Golf
gl: Mini golf

en: Multi
gl: Múltiple

[ctx: running]
en: pitch
gl: cancha de xogo

[ctx: running]
en: sports_centre
gl: polideportivo

[ctx: running]
en: fitness_centre
gl: ximnasio

[ctx: running]
en: stadium
gl: estadio

[ctx: running]
en: track
gl: pista

en: Nine-pin Bowling
gl: Birlos de nove pines

en: Ten-pin Bowling
gl: Birlos de dez pines

en: Archery
gl: Tiro con arco

en: Track and Field Athletics
gl: Atletismo de pista e campo

en: Running
gl: Carreira

en: Climbing site
gl: Lugar de escalada

en: Number of routes
gl: Número de rutas

en: Usual elevation at the bottom of the routes
gl: Cota habitual na parte inferior das rutas

en: Usual route length (m)
gl: Lonxitude habitual da ruta (m)

en: Minimal climbing length (m)
gl: Lonxitude de subida mínima (m)

en: Maximum climbing length (m)
gl: Lonxitude máxima de subida (m)

en: UIAA: Simplest route
gl: UIAA: ruta máis sinxela

en: UIAA: Most difficult route
gl: UIAA: Ruta máis difícil

en: UIAA: Main difficulty
gl: UIAA: Dificultade principal

en: Climbing route
gl: Ruta de escalada

en: Bolts
gl: Parafusos

en: Route length (m)
gl: Lonxitude da ruta (m)

en: UIAA grading
gl: Clasificación da UIAA

en: French grading
gl: Clasificación francesa

en: Canoeing/Kayaking
gl: Canoa/Piragüismo

en: Rowing
gl: Remo

[ctx: racing]
en: pitch
gl: cancha de xogo

[ctx: racing]
en: sports_centre
gl: polideportivo

[ctx: racing]
en: stadium
gl: estadio

[ctx: racing]
en: track
gl: pista

en: Dog Racing
gl: Carreiras de cans

en: Equestrian Sport
gl: Deporte ecuestre

[ctx: riding]
en: Horse Riding Arena
gl: Estadio de equitación

[ctx: riding]
en: Horse Riding Centre
gl: Centro de equitación

[ctx: riding]
en: Sports Centre
gl: Polideportivo

[ctx: riding]
en: Stadium
gl: Estadio

[ctx: riding]
en: Racetrack
gl: Pista de carreiras

en: Horse Racing
gl: Carreira de cabalos

en: Gymnastics
gl: Ximnasia

en: fitness_centre
gl: ximnasio

en: Ice Skating
gl: Patinaxe sobre xeo

en: ice_rink
gl: pista de xeo

en: Roller Skating
gl: Patinaxe sobre rodas

en: Skateboard
gl: Monopatín

en: Swimming
gl: Natación

en: water_park
gl: parque acuático

en: Scuba Diving
gl: Mergullo

en: Piste type
gl: Tipo de pista de esquí

en: connection
gl: conexión

en: downhill
gl: de descenso

en: hike
gl: marcha

en: ice_skate
gl: patinaxe en xeo

en: nordic
gl: nórdico

en: playground
gl: parque infantil

en: skitour
gl: esquí de fondo

en: sled
gl: zorra

en: sleigh
gl: trineo

en: snow_park
gl: parque de snowboard

en: Difficulty
gl: Dificultade

[ctx: piste:difficulty]
en: novice
gl: novato

[ctx: piste:difficulty]
en: easy
gl: doado

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
gl: medio

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
gl: avanzado

[ctx: piste:difficulty]
en: expert
gl: experto

en: Grooming
gl: Mascotas

[ctx: piste:grooming]
en: classic
gl: clásico

[ctx: piste:grooming]
en: skating
gl: patinaxe

[ctx: piste:grooming]
en: classic+skating
gl: clásico + patinaxe

en: Shooting
gl: Tiro

en: Chess
gl: Xadrez

en: Sport (Ball)
gl: Deporte (Pelota)

en: Soccer
gl: Fútbol

en: Australian Football
gl: Fútbol australiano

en: American Football
gl: Fútbol Americano

en: Canadian Football
gl: Fútbol_Canadiense

en: Gaelic Games
gl: Xogos gaélicos

en: Football
gl: Fútbol

en: Handball
gl: Balonmán

en: Rugby League
gl: Liga de Rugby

en: Baseball
gl: Béisbol

en: Basketball
gl: Baloncesto

en: Hoops
gl: Aros

en: Volleyball
gl: Voleibol

en: Beach Volleyball
gl: Voleibol praia

en: Billiards
gl: Billar

en: golf_course
gl: campo de golf

en: Boule
gl: Birlos

en: Lawn Bowling
gl: Bochas

en: Field Hockey
gl: Hóckey sobre herba

en: Ice Hockey
gl: Hóckey sobre xeo

en: Pelota
gl: Pelota vasca

en: Racquetball
gl: Raquetbol

en: Table Tennis/Ping-Pong
gl: Tenis de mesa

en: Tennis
gl: Tenis

en: Motorsport
gl: Deportes de motor

en: Kart Racing
gl: Carreira de karts

en: Model Aerodrome
gl: Aeródromo de Aeromodelismo

[ctx: aerialway]
en: pitch
gl: cancha de xogo

[ctx: aerialway]
en: sports_centre
gl: polideportivo

[ctx: aerialway]
en: track
gl: pista

en: RC Car
gl: Coches RC

en: Man Made
gl: Feito polo home

[ctx: building]
en: bakehouse
gl: panadería

[ctx: building]
en: barn
gl: celeiro

[ctx: building]
en: basilica
gl: basílica

[ctx: building]
en: cabin
gl: cabina

[ctx: building]
en: carport
gl: cochera

[ctx: building]
en: cathedral
gl: catedral

[ctx: building]
en: chapel
gl: capela

[ctx: building]
en: church
gl: igrexa

[ctx: building]
en: commercial
gl: comercial

[ctx: building]
en: construction
gl: en construcción

[ctx: building]
en: cowshed
gl: corte

[ctx: building]
en: farm_auxiliary
gl: auxiliar para granxa

[ctx: building]
en: fire_station
gl: parque de bombeiros

[ctx: building]
en: garage
gl: garaxe (particular)

[ctx: building]
en: garages
gl: garaxes

[ctx: building]
en: gasometer
gl: gasómetro

[ctx: building]
en: grandstand
gl: tribuna

[ctx: building]
en: greenhouse
gl: invernadoiro

[ctx: building]
en: kindergarten
gl: gardería

[ctx: building]
en: kiosk
gl: quiosco

[ctx: building]
en: manufacture
gl: manufactura

[ctx: building]
en: monastery
gl: mosteiro

[ctx: building]
en: mosque
gl: mesquita

[ctx: building]
en: office
gl: oficina

[ctx: building]
en: pavilion
gl: pavillón

[ctx: building]
en: parking
gl: aparcadoiro

[ctx: building]
en: public
gl: público

[ctx: building]
en: retail
gl: comercial

[ctx: building]
en: roof
gl: lousado

[ctx: building]
en: ruins
gl: ruínas

[ctx: building]
en: school
gl: escola, colexio ou instituto de educación secundaria

[ctx: building]
en: service
gl: servizo

[ctx: building]
en: shed
gl: caseto

[ctx: building]
en: sports_centre
gl: polideportivo

[ctx: building]
en: sports_hall
gl: pavillón_deportivo

[ctx: building]
en: stable
gl: corte

[ctx: building]
en: storage_tank
gl: tanque de almacenaxe

[ctx: building]
en: supermarket
gl: supermercado

[ctx: building]
en: synagogue
gl: sinagoga

[ctx: building]
en: temple
gl: templo

[ctx: building]
en: toilets
gl: baños

[ctx: building]
en: train_station
gl: estación de tren

[ctx: building]
en: transformer_tower
gl: torre de transformación

[ctx: building]
en: transportation
gl: transporte

[ctx: building]
en: university
gl: universidade

[ctx: building]
en: warehouse
gl: almacén

[ctx: building]
en: Levels above ground
gl: Niveis sobre o chan

[ctx: building]
en: Levels below ground
gl: Niveis baixo terra

en: Residential Building
gl: Edificio residencial

[ctx: building]
en: residential
gl: residencial

[ctx: building]
en: apartments
gl: apartamentos

[ctx: building]
en: house
gl: casa

[ctx: building]
en: hut
gl: cabana

[ctx: building]
en: dormitory
gl: dormitorio

[ctx: building]
en: terrace
gl: terraza

[ctx: building]
en: detached
gl: vivenda unifamiliar

[ctx: building]
en: farm
gl: granxa

en: Building part
gl: Parte de edificio

en: Skipped height (meters)
gl: Altura omitida (metros)

en: Entrance
gl: Entrada

[ctx: entrance]
en: yes
gl: sí

[ctx: entrance]
en: main
gl: principal

[ctx: entrance]
en: service
gl: servizo

[ctx: entrance]
en: shop
gl: tenda

[ctx: entrance]
en: exit
gl: saír

[ctx: entrance]
en: emergency
gl: emerxencia

[ctx: entrance]
en: staircase
gl: escaleira

[ctx: entrance]
en: home
gl: Inicio

[ctx: entrance]
en: garage
gl: garaxe (particular)

en: Door
gl: Porta

en: Entrance number
gl: Número de entrada

en: Non-public police facility
gl: Instalación policial non pública

[ctx: police]
en: barracks
gl: cuartel

[ctx: police]
en: checkpoint
gl: punto de control

[ctx: police]
en: detention
gl: detención

[ctx: police]
en: naval_base
gl: base naval

[ctx: police]
en: offices
gl: oficinas

[ctx: police]
en: range
gl: rango

[ctx: police]
en: storage
gl: almacenaxe

[ctx: police]
en: training_area
gl: área de formación

[ctx: police]
en: yes
gl: sí

en: Flagpole
gl: Mastro de bandeira

[ctx: flag]
en: advertising
gl: publicidade

[ctx: flag]
en: military
gl: militar

[ctx: flag]
en: national
gl: nacional

[ctx: flag]
en: organisation
gl: organización

[ctx: flag]
en: regional
gl: rexional

[ctx: flag]
en: religious
gl: relixioso

[ctx: flag]
en: signal
gl: sinal

en: Cross
gl: Cruz

en: Works
gl: Fábrica

en: Product
gl: Produto

en: bakery_products
gl: produtos_panadería

en: beer
gl: cervexa

en: bricks
gl: ladrillos

en: dairy
gl: lácteos

en: electronics
gl: electrónica

en: food
gl: Alimentación

en: furniture
gl: mobles

en: machinery
gl: maquinaria

en: meat
gl: carne

en: packaging
gl: embalaxes

en: rice
gl: arroz

en: sugar
gl: azucre

en: Chimney
gl: Cheminea

en: Kiln
gl: Forno

en: lime
gl: lima

en: Windmill
gl: Muíño de vento

en: Pump
gl: Bomba

[ctx: pump]
en: outdoor
gl: ao aire libre

[ctx: pump]
en: indoor
gl: interior

[ctx: pump]
en: surface
gl: superficie

[ctx: pump]
en: underground
gl: baixo terra

en: Petroleum Well
gl: Pozo de petróleo

en: Gasometer
gl: Gasómetro

en: Storage Tank
gl: Tanque de almacenaxe

[ctx: content]
en: manure
gl: fertilizante

[ctx: content]
en: oil
gl: petróleo

[ctx: content]
en: sewage
gl: augas residuais

[ctx: content]
en: silage
gl: ensilado

[ctx: content]
en: slurry
gl: purín

[ctx: content]
en: water
gl: auga

[ctx: content]
en: wine
gl: viño

en: Bunker Silo
gl: Silo de búnker

en: Crane
gl: Grúa

en: floor-mounted_crane
gl: guindastre montado no chan

en: gantry_crane
gl: guindastre_ pórtico

en: portal_crane
gl: guindastre_portal

en: Goods conveyor
gl: Cinta transportadora

en: Resource
gl: Recurso

en: Pumping station
gl: Estación de bombeo

en: Mineshaft
gl: Pozo mineiro

en: Function
gl: Función

en: air
gl: aire

en: Depth (meters)
gl: Profundidade (metros)

en: Disused
gl: Desusado

en: Adit
gl: Entrada a túnel

en: Avalanche Protection
gl: Protección contra avalanchas

en: dam
gl: encoro

en: Similar preset:
gl: Predefinido similar:

en: Street Lamp
gl: Farola

[ctx: highway]
en: street_lamp
gl: farola

[ctx: lamp_type]
en: electric
gl: eléctrica

[ctx: lamp_type]
en: floodlight
gl: reflector

[ctx: lamp_type]
en: sodium
gl: sodio

[ctx: lamp_type]
en: solar_lamp
gl: lámpada solar

en: Mounted on
gl: Montado en

[ctx: lamp_mount]
en: suspended
gl: suspendida

[ctx: lamp_mount]
en: wall
gl: parede

en: Street cabinet
gl: Armario exterior

en: postal_service
gl: servicio postal

en: traffic_control
gl: control de tráfico

en: traffic_monitoring
gl: seguimento de tráfico

en: transport_management
gl: xestión_transporte

en: water_management
gl: xestión da auga

en: Monitoring Station
gl: Estación de seguimento

en: Monitoring:
gl: Seguimento:

en: Water level
gl: Nivel de auga

en: Tide Level
gl: Nivel de marea

en: Groundwater
gl: Augas subterráneas

en: Traffic
gl: Tráfico

en: Air Quality
gl: Calidade do aire

en: Noise
gl: Ruído

en: GPS Signals
gl: Sinais GPS

en: GLONASS Signals
gl: Sinais GLONASS

en: Galileo Signals
gl: Sinais Galileo

en: Weather
gl: Meteoroloxía

en: Radiation
gl: Radiación

en: Seismic Activity
gl: Actividade sísmica

en: Recording:
gl: Grabación

en: Manually
gl: Manual

en: Remote
gl: Remoto

en: Display:
gl: Amosar:

en: Analog
gl: Analóxico

en: Digital
gl: Dixital

en: Telescope
gl: Telescopio

[ctx: telescope]
en: optical
gl: óptico

en: Type of construction
gl: Tipo de construcción

en: Telescope Diameter (meters)
gl: Diámetro do telescopio (metros)

en: Survey Point
gl: Vértice xeodésico

en: Zone
gl: Zona

en: parking
gl: aparcadoiro

en: traffic
gl: tráfico

en: shop
gl: tenda

en: bank
gl: banco

en: Camera
gl: Cámara

[ctx: camera:type]
en: fixed
gl: fixa

[ctx: camera:mount]
en: wall
gl: parede

[ctx: camera:mount]
en: pole
gl: poste

en: Direction in degrees
gl: Dirección en graos

en: Inclination in degrees
gl: Inclinación en graos

en: Towers
gl: Torres

en: Lighthouse
gl: Faro

[ctx: man_made]
en: Beacon
gl: Baliza

en: Water Tower
gl: Torre de auga

en: Antenna
gl: Antena

en: Mast
gl: Mastro

[ctx: mast/tower]
en: communication
gl: comunicación

[ctx: mast/tower]
en: lighting
gl: iluminación

[ctx: mast/tower]
en: monitoring
gl: seguimento

[ctx: mast/tower]
en: siren
gl: sirena

en: lattice
gl: enreixado

en: Tower
gl: Torre

[ctx: mast/tower]
en: bell_tower
gl: campanil

[ctx: mast/tower]
en: cooling
gl: refrixeración

[ctx: mast/tower]
en: defensive
gl: defensiva

[ctx: mast/tower]
en: minaret
gl: minarete

[ctx: mast/tower]
en: observation
gl: observación

[ctx: mast/tower]
en: watchtower
gl: atalaia

en: Big Communication Tower
gl: Gran torre de comunicación

en: Big communication tower, usually higher than 100 meters.
gl: Gran torre de comunicación, normalmente superior a 100 metros.

en: Pipeline
gl: Tubaxe

en: Pipeline Substation
gl: Subestación de tubaxes

[ctx: pipeline]
en: compression
gl: compresión

[ctx: pipeline]
en: distribution
gl: distribución

[ctx: pipeline]
en: inspection_gauge
gl: calibre_inspección

[ctx: pipeline]
en: measurement
gl: medición

[ctx: pipeline]
en: valve
gl: válvula

en: Pipeline Valve
gl: Válvula de tubaxe

en: Valve type
gl: Tipo de válvula

[ctx: valve]
en: butterfly
gl: bolboreta

[ctx: valve]
en: globe
gl: globo

[ctx: valve]
en: ball
gl: bóla

[ctx: actuator]
en: electric_motor
gl: motor_eléctrico

[ctx: actuator]
en: hydraulic_cylinder
gl: cilindro_hidráulico

[ctx: actuator]
en: pneumatic_cylinder
gl: cilindro_neumático

[ctx: actuator]
en: solenoid
gl: solenoide

[ctx: actuator]
en: thermostatic
gl: termostático

en: optical
gl: óptico

en: inductive
gl: indutivo

en: Marker
gl: Marcador

[ctx: marker]
en: aerial
gl: aéreo

[ctx: marker]
en: stone
gl: pedra

en: Manhole
gl: Boca de acceso

[ctx: manhole]
en: heat
gl: térmico

[ctx: manhole]
en: power
gl: enerxía

[ctx: manhole]
en: rainwater
gl: auga de chuvia

[ctx: manhole]
en: water
gl: auga

en: Water
gl: Auga

en: Water Works
gl: Potabilizadora

en: Wastewater Treatment Plant
gl: Planta de tratamento de augas residuais

en: Watermill
gl: Muíño de auga

en: Fountain
gl: Fonte

en: Water Well
gl: Pozo de auga

en: Bridges
gl: Pontes

en: aqueduct
gl: acueduto

en: covered
gl: cuberto

en: low_water_crossing
gl: cruce de auga baixa

en: viaduct
gl: viaducto

en: Structure
gl: Estrutura

en: arch
gl: arco

en: simple-suspension
gl: suspensión sinxela

en: suspension
gl: suspensión

en: Movable Bridge
gl: Ponte movible

en: bascule
gl: báscula

en: drawbridge
gl: ponte levadiza

en: submersible
gl: mergullable

en: transporter
gl: transportador

en: retractable
gl: retráctil

en: Bridge Support
gl: Soporte da ponte

en: pylon
gl: torre

en: Bridge outline
gl: Esquema da ponte

en: movable
gl: móbil

[ctx: preset group]
en: Military
gl: Militar

en: Airfield
gl: Base aérea

en: Barracks
gl: Cuartel

en: Bunker
gl: Búnker

[ctx: bunker]
en: observation
gl: observación

[ctx: bunker]
en: overground
gl: en superficie

[ctx: bunker]
en: underground
gl: subterráneo

[ctx: bunker]
en: underwater
gl: subacuático

en: Ruins
gl: Ruínas

en: Range
gl: Campo de tiro

en: Power
gl: Enerxía

en: Power Plant
gl: Central eléctrica

en: Biofuel Power Plant
gl: Central de biocombustible

en: Biogas Power Plant
gl: Central de Biogás

en: Biomass Power Plant
gl: Central de Biomasa

en: Method
gl: Método

[ctx: generator method]
en: combustion
gl: combustión

[ctx: generator method]
en: gasification
gl: gasificación

en: Coal Power Plant
gl: Central Eléctrica de Carbón

en: Gas Power Plant
gl: Central de gas

en: Oil Power Plant
gl: Central de petróleo

en: Diesel Power Plant
gl: Central eléctrica diésel

en: Gasoline Power Plant
gl: Central de gasolina

en: Nuclear Power Plant
gl: Central Nuclear

[ctx: generator method]
en: fission
gl: fisión

[ctx: generator method]
en: fusion
gl: fusión

en: Waste Power Plant
gl: Central de Residuos

[ctx: generator method]
en: pyrolysis
gl: pirólise

en: Geothermal Power Plant
gl: Central Xeotérmica

en: Hydro Power Plant
gl: Central Hidroeléctrica

[ctx: generator method]
en: run-of-the-river
gl: corrente do río

[ctx: generator method]
en: water-pumped-storage
gl: almacenamento de auga por bombeo

[ctx: generator method]
en: water-storage
gl: almacenamento de auga

en: Tidal Power Plant
gl: Central maremotriz

[ctx: generator method]
en: barrage
gl: encoro

[ctx: generator method]
en: stream
gl: fluxo

en: Wave Power Plant
gl: Central de ondas

en: Osmotic Power Plant
gl: Central osmótica

en: Solar Power Plant
gl: Planta de enerxía solar

[ctx: generator method]
en: photovoltaic
gl: fotovoltaica

[ctx: generator method]
en: thermal
gl: termal

en: Wind Power Plant
gl: Planta eólica

en: Power Generator
gl: Xerador de enerxía

en: Generator Source
gl: Fonte do xerador

en: Biofuel Power Generator
gl: Xerador de enerxía con biocombustible

en: Generator Type
gl: Tipo de xerador

en: gas_turbine
gl: turbina de gas

en: steam_generator
gl: xerador de vapor

en: Biogas Power Generator
gl: Xerador de enerxía con biogás

en: Biomass Power Generator
gl: Xerador de enerxía de biomasa

en: combustion
gl: combustión

en: steam_turbine
gl: turbina de vapor

en: Coal Power Generator
gl: Xerador de enerxía con carbón

en: Gas Power Generator
gl: Xerador de enerxía con gas

en: combined_cycle
gl: ciclo combinado

en: Oil Power Generator
gl: Xerador de enerxía con petróleo

en: Diesel Power Generator
gl: Xerador de enerxía con diésel

en: Gasoline Power Generator
gl: Xerador de enerxía con gasolina

en: Nuclear Reactor
gl: Reactor nuclear

en: Boiling Water Reactor 1 (BWR-1)
gl: Reactor de auga en ebulición 1 ( BWR-1)

en: fission
gl: fisión

en: Boiling Water Reactor 2 (BWR-2)
gl: Reactor de auga en ebulición 2 ( BWR-2)

en: Boiling Water Reactor 3 (BWR-3)
gl: Reactor de auga en ebulición 3 ( BWR-3)

en: Boiling Water Reactor 4 (BWR-4)
gl: Reactor de auga en ebulición 4 ( BWR-4)

en: Boiling Water Reactor 5 (BWR-5)
gl: Reactor de auga en ebulición 5 ( BWR-5)

en: Boiling Water Reactor 6 (BWR-6)
gl: Reactor de auga en ebulición 6 ( BWR-6)

en: cold-fusion
gl: fusión fría

en: fusion
gl: fusión

en: Pressurized water reactor (PWR)
gl: Reactor de auga presurizada ( PWR)

en: Vodo-Vodyanoi Energetichesky Reactor (VVER)
gl: Reactor Vodo-Vodyanoi Energetichesky (VVER)

en: Solar Power Generator
gl: Xerador de enerxía solar

en: solar_photovoltaic_panel
gl: panel solar fotovoltaico

en: photovoltaic
gl: fotovoltaico

en: thermal
gl: termal

en: Waste Power Generator
gl: Xerador de enerxía residual

en: gasification
gl: gasificación

en: pyrolysis
gl: pirólise

en: Water Turbine
gl: Turbina de auga

en: all methods
gl: tódolos sistemas

en: run-of-the-river
gl: corrente do río

en: Tidal Water Turbine
gl: Turbina de auga mareal

en: horizontal_axis
gl: eixe horizontal

en: barrage
gl: encoro

en: vertical_axis
gl: eixe vertical

en: Osmotic Power Generator
gl: Xerador de enerxía  osmótica

en: Geothermal Power Generator
gl: Xerador de enerxía xeotérmica

en: Wind Turbine
gl: Turbina eólica

en: Power Substation
gl: Subestación eléctrica

en: Type of substation
gl: Tipo de subestación

[ctx: power]
en: compensation
gl: compensación

[ctx: power]
en: converter
gl: conversor

[ctx: power]
en: distribution
gl: distribución

[ctx: power]
en: transition
gl: transición

[ctx: power]
en: transmission
gl: transmisión

en: Power Transformer
gl: Transformador de enerxía

en: Type of transformer
gl: Tipo de transformador

[ctx: power]
en: auxiliary
gl: auxiliar

[ctx: power]
en: generator
gl: xerador

[ctx: power]
en: yes
gl: sí

en: Power Switchgear
gl: Cela de media tensión

en: Power Busbar
gl: Barras de alta tensión

en: Power Bay
gl: Badía de enerxía

en: Power Switch
gl: Interruptor de corrente

en: Power Converter
gl: Conversor de enerxía

en: Power Compensator
gl: Compensador de enerxía

en: Type of compensator
gl: Tipo de compensador

[ctx: power]
en: filter
gl: filtro

en: Power Street Cabinet
gl: Caixa de enerxía exterior

en: Transformer Tower
gl: Torre de transformación

en: Power Portal
gl: Portal de enerxía

en: Power Tower
gl: Torre de electricidade

[ctx: power]
en: one-level
gl: un nivel

[ctx: power]
en: two-level
gl: dous niveis

[ctx: power]
en: three-level
gl: tres niveis

[ctx: power]
en: barrel
gl: barril

[ctx: power]
en: triangle
gl: triángulo

[ctx: power]
en: four-level
gl: catro niveis

[ctx: power]
en: six-level
gl: seis niveis

[ctx: power]
en: nine-level
gl: nove niveis

[ctx: power]
en: bipole
gl: bipolo

en: Triple tower
gl: Torre triple

en: Incomplete tower
gl: Torre incompleta

en: Pole
gl: Poste

en: Pole with Switch
gl: Poste con interruptor

en: Pole with Transformer
gl: Poste con transformador

en: Catenary mast
gl: Mastro de catenaria

[ctx: power]
en: Connection
gl: Conexión

en: Insulator
gl: Illante

en: Power Line
gl: Tendido eléctrico

en: Line type
gl: Tipo de liña

en: line
gl: liña

en: minor_line
gl: liña menor

[ctx: power]
en: single
gl: sinxelo

[ctx: power]
en: double
gl: dobre

[ctx: power]
en: quad
gl: cuádruplo

[ctx: power]
en: fivefold
gl: quíntuplo

[ctx: power]
en: sixfold
gl: séxtuplo

[ctx: power]
en: eightfold
gl: óctuplo

en: Power Cable
gl: Cable de enerxía

[ctx: power cable]
en: overground
gl: en superficie

[ctx: power cable]
en: overhead
gl: sobrecarga

[ctx: power cable]
en: surface
gl: superficie

[ctx: power cable]
en: underground
gl: subterráneo

[ctx: power cable]
en: underwater
gl: subacuático

en: Telecom Street Cabinet
gl: Caixa de comunicacións na rúa

en: Telephone Exchange
gl: Central telefónica

en: Connection Point
gl: Punto de conexión

en: Service Device
gl: Aparello de servizo

en: Historic Places
gl: Lugares históricos

en: Castle
gl: Castelo

en: defensive
gl: defensivo

en: fortress
gl: fortaleza

en: manor
gl: pazo

en: palace
gl: palacio

en: Fort
gl: Forte

en: Archaeological Site
gl: Lugar arqueolóxico

en: baths
gl: baños

en: catacombs
gl: catacumbas

en: fortification
gl: fortificación

en: geoglyph
gl: xeoglifo

en: petroglyph
gl: petroglifo

en: megalith
gl: megálito

en: necropolis
gl: necrópole

en: roman_circus
gl: circo_romano

en: roman_theater
gl: teatro_romano

en: roman_villa
gl: vila_romana

en: settlement
gl: asentamento

en: tumulus
gl: túmulo

en: Fortification type
gl: Tipo de fortificación

en: Forts using a rise of elevation
gl: Fortes que usan un aumento de elevación

en: Fortifications for border defense
gl: Fortificacións para a defensa da fronteira

en: A small protective fortification
gl: Unha pequena fortificación protectora

en: Circular fortified settlement
gl: Asentamento fortificado circular

en: watchtower
gl: atalaia

en: Military observation
gl: Observación militar

en: battery
gl: batería

en: A group of artillary (cannon) in a fixed fortification
gl: Un grupo de artillería (canón) nunha fortificación fixa

en: Battlefield
gl: Campo de batalla

en: Palaeontological Site
gl: Sitio paleontolóxico

en: Citywalls
gl: Murallas

en: City gate
gl: Porta da cidade

en: Manor
gl: Pazo

en: Historic monastery
gl: Mosteiro histórico

en: Charcoal pile
gl: Chea de carbón vexetal

en: Mine
gl: Mina

en: Shieling
gl: Pozo da mina

en: Grave
gl: Sepultura

en: Tomb
gl: Tumba

[ctx: tomb]
en: columbarium
gl: columbario

[ctx: tomb]
en: crypt
gl: cripta

[ctx: tomb]
en: hypogeum
gl: hipoxeo

[ctx: tomb]
en: mausoleum
gl: mausoleo

[ctx: tomb]
en: pyramid
gl: pirámide

[ctx: tomb]
en: rock-cut
gl: escavado na pedra

[ctx: tomb]
en: sarcophagus
gl: sartego

[ctx: tomb]
en: tumulus
gl: túmulo

[ctx: tomb]
en: vault
gl: panteón

[ctx: tomb]
en: war_grave
gl: cemiterio militar

en: Monument
gl: Monumento

en: Memorial
gl: Monumento conmemorativo

[ctx: memorial]
en: bust
gl: busto

en: Like a statue, but only showing the upper half of a person.
gl: Como unha estatua, pero só mostra a metade superior dunha persoa.

[ctx: memorial]
en: plaque
gl: placa

en: A commemorative sign, often mounted on a wall.
gl: Un cartel conmemorativo, moitas veces montado nunha parede.

[ctx: memorial]
en: statue
gl: estatua

en: A statue representing a person.
gl: Unha estatua que representa a unha persoa.

[ctx: memorial]
en: stele
gl: estela

en: An upright slab engraved or painted with decorations or inscriptions.
gl: Lousa vertical gravada ou pintada con decoracións ou inscricións.

[ctx: memorial]
en: stone
gl: pedra

en: A stone with an inscription, picture, or similar.
gl: Unha pedra cunha inscrición, imaxe ou semellante.

[ctx: memorial]
en: war_memorial
gl: memorial de guerra

en: A building, monument, statue or other edifice celebrating a victory or commemorating those who died or were injured in a war.
gl: Edificio, monumento, estatua ou outro edificio que celebra unha vitoria ou que conmemora os falecidos ou feridos nunha guerra.

[ctx: memorial]
en: sculpture
gl: escultura

en: A non figurative sculpture which does not match any of the other categories.
gl: Unha escultura non figurativa que non coincide con ningunha das outras categorías.

[ctx: memorial]
en: cross
gl: cruz

[ctx: memorial]
en: obelisk
gl: obelisco

en: An obelisk.
gl: Un obelisco.

en: A bicycle painted white permanently placed as memorial for a victim of a road accident (usually cyclists).
gl: Unha bicicleta pintada de branco colocada permanentemente como memorial dunha vítima dun accidente de tráfico (normalmente ciclistas).

en: 10cm × 10cm brass plaque commemorating victims of Nazi persecution. (EU,RU)
gl: Placa de bronce de 10 cm × 10 cm que conmemora ás vítimas da persecución nazi. (UE,RU)

[ctx: memorial]
en: bench
gl: banco

en: A bench placed in memory of someone or something; usually has a plaque, and sometimes a statue sitting on (part of) it.
gl: Un banco colocado en memoria de alguén ou algo; adoita ter unha placa, e ás veces unha estatua sentada sobre (parte dela).

en: Inscription
gl: Inscripción

en: Wayside Cross
gl: Cruceiro

en: Wayside Shrine
gl: Camiño a santuario

en: Place of worship
gl: Lugar de culto

en: Boundary Stone
gl: Pedra histórica

en: Milestone
gl: Fito

en: Shops
gl: Tendas

en: Food
gl: Comida

en: Supermarket
gl: Supermercado

en: Convenience Store
gl: Tenda de alimentación

en: Kiosk
gl: Quiosco

en: Bakery
gl: Panadaría

en: Butcher
gl: Carnizaría

en: Seafood
gl: Peixaría

en: Dairy
gl: Tenda de produtos frescos

en: Cheese
gl: Queixo

en: Deli (Fine Food)
gl: Deli (Produtos de calidade)

en: Pastry
gl: Confeitaría

en: Confectionery
gl: Dozaría

en: Herbalist
gl: Herboristería

en: Tea
gl: Té

en: Coffee
gl: Café

en: Frozen food
gl: Conxelados

en: Public Market
gl: Mercado

en: Organic
gl: Orgánico

en: Greengrocer
gl: Froitaría

en: Farm Stand
gl: Posto de produtos frescos

en: Organic/Bio
gl: Orgánico/Bio

en: Fair Trade
gl: Comercio xusto

en: Alcohol
gl: Tenda de bebidas alcohólicas

en: Beverages
gl: Tenda de bebidas

en: Wine
gl: Viño

[ctx: clothes]
en: babies
gl: bebés

[ctx: clothes]
en: children
gl: nenos

[ctx: clothes]
en: costumes
gl: disfraces

[ctx: clothes]
en: fashion
gl: moda

[ctx: clothes]
en: fur
gl: peles

[ctx: clothes]
en: hats
gl: sombreiros

[ctx: clothes]
en: leather
gl: coiro

[ctx: clothes]
en: maternity
gl: maternidade

[ctx: clothes]
en: men
gl: homes

[ctx: clothes]
en: motorcycle
gl: motocicleta

[ctx: clothes]
en: oversize
gl: tallas grandes

[ctx: clothes]
en: schoolwear
gl: roupa escolar

[ctx: clothes]
en: sports
gl: deportes

[ctx: clothes]
en: suits
gl: traxes

[ctx: clothes]
en: swimwear
gl: roupa de baño

[ctx: clothes]
en: traditional
gl: tradicional

[ctx: clothes]
en: underwear
gl: roupa interior

[ctx: clothes]
en: wedding
gl: boda

[ctx: clothes]
en: women
gl: muller

[ctx: clothes]
en: workwear
gl: roupa de traballo

[ctx: shop]
en: Shoes
gl: Zapatos

[ctx: shoes]
en: Offers repairs
gl: Ofrece reparacións

en: Outdoor
gl: Ao aire libre

en: Dry Cleaning
gl: Tinturería

en: Laundry
gl: Lavandaría

en: Laundry Service
gl: Servizo de lavandería

en: Tailor
gl: Xastre

en: Fabric
gl: Tecidos

en: Electronic
gl: Electrónica

en: Computer
gl: Ordenador

en: Electronics
gl: Electrónica

en: Mobile Phone
gl: Telefonía Móbil

en: Watches
gl: Reloxos

en: Vacuum Cleaner
gl: Tenda de aspiradoras

en: Hifi
gl: Son

en: Video
gl: Vídeo

en: Video Games
gl: Videoxogos

en: Music
gl: Música

en: Cash
gl: Cartos en efectivo

en: Bank
gl: Banco

en: Automated Teller Machine
gl: Caixeiro automático

en: Money Exchange
gl: Troco de moeda

en: Money transfer
gl: Transferencia de cartos

en: Pawnbroker
gl: Tenda de empeños

en: Home decoration
gl: Decoración do fogar

en: Doors
gl: Portas

en: Furniture
gl: Mobles

en: Kitchen
gl: Cociña

en: Houseware
gl: Artigos para o fogar

en: Pottery
gl: Olaría

en: Curtain
gl: Cortinas

en: Art
gl: Arte

en: Frame
gl: Marco

en: Bed
gl: Colchoaría

en: Carpet
gl: Alfombras

en: Interior Decoration
gl: Decoración de interiores

en: Lighting
gl: Iluminación

en: Antiques
gl: Tenda de antigüidades

[ctx: shop]
en: Swimming pool
gl: Accesorios para piscinas

en: Storage Rental
gl: Alugueiro de almacenamento

en: Printed Material
gl: Material impreso

en: Stationery
gl: Papelaría

en: Copy Shop
gl: Copistería

en: Book Store
gl: Libraría

en: Newspaper Stand
gl: Posto de xornais

en: For the body
gl: Coidado do corpo

en: Chemist
gl: Parafarmacia

en: Cosmetics
gl: Cosméticos

en: Perfumery
gl: Perfumaría

en: Beauty
gl: Beleza

en: Beauty services
gl: Servizos de beleza

en: tanning
gl: bronceado

en: cosmetics
gl: cosméticos

en: skin_care
gl: coidado da pel

en: waxing
gl: depilación con cera

en: hair_removal
gl: depilación

en: eyebrow
gl: cella

en: massage
gl: masaxe

en: eyelash
gl: pestana

en: Tobacco
gl: Estanco

en: E-cigarette
gl: Cigarro electrónico

en: Hairdresser/Barber
gl: Barbaría

en: Female
gl: Muller

en: Male
gl: Home

en: Massage
gl: Masaxe

en: Tattoo
gl: Tatuaxe

en: Optician
gl: Óptica

en: Hearing Aids
gl: Centro auditivo

en: Medical Supply
gl: Subministración médica

en: Jewellery
gl: Xoiería

en: Erotic
gl: Erótica

en: Department Store
gl: Grandes Almacéns

en: Mall
gl: Centro comercial

en: Florist
gl: Floraría

en: Garden Centre
gl: Centro de xardinaría

en: Do-It-Yourself Store
gl: Tenda de bricolaxe

en: Hardware
gl: Ferraxaría

en: Paint
gl: Pintura

en: Craft
gl: Artesanía

en: Wholesale
gl: Comercio ao por maior

[ctx: wholesale]
en: clothes
gl: roupas

[ctx: wholesale]
en: florist
gl: florista

[ctx: wholesale]
en: food
gl: Alimentación

[ctx: wholesale]
en: general
gl: xeral

[ctx: wholesale]
en: paper
gl: papel

[ctx: wholesale]
en: pharmacy
gl: farmacia

[ctx: wholesale]
en: sanitary
gl: sanitarios

[ctx: wholesale]
en: seafood
gl: marisco

[ctx: wholesale]
en: supermarket
gl: supermercado

en: Trade
gl: Comercio

[ctx: trade]
en: agricultural_supplies
gl: subministracións_agrícolas

[ctx: trade]
en: building_supplies
gl: materiais_de_edificación

[ctx: trade]
en: catering_supplies
gl: subministros_catering

[ctx: trade]
en: plumbing
gl: fontanería

[ctx: trade]
en: tiles
gl: tellas

[ctx: trade]
en: timber
gl: madeira

[ctx: trade]
en: windows
gl: fiestras

en: Travel Agency
gl: Axencia de viaxes

en: Scuba diving
gl: Buceo

[ctx: shop]
en: Fishing
gl: Pesca

en: Musical Instrument
gl: Instrumentos Musicais

en: Toys
gl: Xoguetes

en: Gift/Souvenir
gl: Regalos/Recordos

en: Variety Store
gl: Tenda de variedades

en: Party supplies
gl: Obxectos para festas

en: Charity
gl: Caridade

en: Alternative tagging: `shop=*` + `second_hand=yes` or `second_hand=only`
gl: Etiquetado alternativo: `shop=*` + `second_hand=si` ou `second_hand=só`

en: Bookmaker
gl: Casa de apostas

en: Lottery
gl: Administración de lotaría

en: Bag
gl: Bolsos

en: Pet
gl: Mascota

en: Pet grooming
gl: Coidado de mascotas

en: Photo
gl: Imaxe

en: Security
gl: Seguridade

en: Weapons
gl: Armas

en: Funeral Directors
gl: Tanatorio

en: Vending Machine
gl: Máquina expendedora

en: Vending products
gl: Expendedor automático de produtos

en: admission_tickets
gl: entradas

en: animal_feed
gl: comida para animais

en: bicycle_tube
gl: bicicleta

en: cigarettes
gl: cigarros

en: coffee
gl: café

en: condoms
gl: gomas do pito

en: drinks
gl: bebidas

en: excrement_bags
gl: Bolsas para excrementos

en: milk
gl: leite

en: newspapers
gl: xornais

en: parking_tickets
gl: Tíckets de aparcadoiro

en: public_transport_tickets
gl: Billetes de transporte público

en: SIM_cards
gl: tarxetas SIM

en: stamps
gl: selos

en: sweets
gl: doces

en: telephone_vouchers
gl: Tarxetas telefónicas

en: toys
gl: xoguetes

en: Parcel Locker
gl: Armario de paquetería

en: Parcel pickup
gl: Recollida de paquetes

en: Payment Methods
gl: Modos de pago

en: Debit cards
gl: Tarxetas de débito

en: Visa Debit
gl: Visa Débito

en: Credit cards
gl: Tarxetas de crédito

en: Contactless payment
gl: Pago sin contacto

en: Electronic purses and Charge cards
gl: Tarxeta de recarga e moedeiros electrónicos

en: Cryptocurrencies
gl: Criptomoedas

en: Offices
gl: Oficinas

[ctx: office]
en: Accountant
gl: Contábel

[ctx: office]
en: Advertising agency
gl: Axencia publicitaria

[ctx: office]
en: Architect
gl: Arquitecto

[ctx: office]
en: Association
gl: Asociación

[ctx: office]
en: Private company
gl: Empresa privada

[ctx: office]
en: Diplomatic
gl: Diplomática

en: consulate
gl: consulado

en: embassy
gl: embaixada

[ctx: office]
en: Educational institution
gl: Institución educativa

[ctx: office]
en: Employment agency
gl: Axencia de emprego

[ctx: office]
en: Estate agent
gl: Inmobiliaria

[ctx: office]
en: Foundation
gl: Fundación

[ctx: office]
en: Government
gl: Gobernamental

en: administrative
gl: administrativa

en: audit
gl: auditoría

en: cadaster
gl: catastro

en: culture
gl: cultura

en: customs
gl: alfándega

en: data_protection
gl: protección de datos

en: education
gl: educación

en: environment
gl: medio ambiente

en: healthcare
gl: saúde

en: legislative
gl: lexislativa

en: migration
gl: migración

en: ministry
gl: ministerio

en: pension_fund
gl: pensións

en: prosecutor
gl: fiscalía

en: public_service
gl: servizo público

en: register_office
gl: oficina de rexistro

en: social_security
gl: seguridade social

en: social_services
gl: servizos_sociais

en: statistics
gl: estatísticas

en: tax
gl: impostos

en: transportation
gl: transporte

[ctx: office]
en: Insurance
gl: Seguros

[ctx: office]
en: IT Specialist
gl: Consultoría IT

[ctx: office]
en: Lawyer
gl: Avogado

[ctx: office]
en: Newspaper
gl: Xornal

[ctx: office]
en: Non-governmental organisation (NGO)
gl: Organización non gobernamental (ONG)

[ctx: office]
en: Notary
gl: Notaría

[ctx: office]
en: Political party
gl: Partido político

[ctx: office]
en: Religion
gl: Relixión

[ctx: office]
en: Research
gl: Pescudar

[ctx: office]
en: Tax advisor
gl: Asesoría fiscal

[ctx: office]
en: Telecommunication
gl: Telecomunicacións

en: Beekeeper
gl: Apicultor/a

en: Brewery
gl: Cervexaría

en: Winery
gl: Adega

en: Caterer
gl: Servizo de cátering

en: Upholsterer
gl: Tapiceiro

en: Key cutter
gl: Duplicador de chaves

en: Locksmith
gl: Cerralleiro/a

en: Electrician
gl: Electricista

en: Plumber
gl: Fontaneiro/a

en: Hvac
gl: Climatización

en: Painter
gl: Pintor

en: Tiler
gl: Louseiro/a

en: Window construction
gl: Construción de ventás

en: Carpenter
gl: Carpintaría

en: Roofer
gl: Teitador

en: Photographer
gl: Fotógrafo/a

en: Handicraft
gl: Artesán

en: Gardener
gl: Xardineiro/a

en: Shoemaker
gl: Zapateiro/a

en: Sawmill
gl: Serra

en: Stonemason
gl: Albanel

en: Blacksmith
gl: Ferreiro

en: Metal construction
gl: Carpintaría metálica

en: Geography
gl: Xeografía

en: Boundaries
gl: Fronteiras

en: Administrative
gl: Administrativa

en: Administrative level
gl: Nivel administrativo

en: Maritime
gl: Marítima

en: Political
gl: Política

en: Division
gl: Sección

en: canton
gl: cantón

en: linguistic_community
gl: comunidade lingual

en: ward
gl: distrito

en: National Park
gl: Parque nacional

en: Protected Area
gl: Área protexida

en: Protect Class
gl: Nivel de protección

en: Title or type of protection
gl: Título ou  tipo de protección

en: Hazardous Area
gl: Zona de perigo

[ctx: hazard]
en: contamination
gl: contaminación

[ctx: hazard]
en: minefield
gl: campo minado

en: Border type
gl: Tipo de fronteira

en: baseline
gl: liña de base

en: contiguous
gl: adxacente

en: eez
gl: Zona Económica Exclusiva

en: Boundary Marker
gl: Marca de límite

en: Places
gl: Lugares

en: Continent
gl: Continente

en: Country
gl: País

[ctx: place]
en: State
gl: Estado/Provincia

en: Region
gl: Rexión

en: County
gl: País

en: City
gl: Cidade

en: Town
gl: Vila

en: Village
gl: Poboación

en: Isolated Dwelling
gl: Casa illada

en: Quarter
gl: Barrio urbán

en: Neighbourhood
gl: Veciñanza

en: Farm
gl: Granxa

en: A farm within a bigger settlement
gl: Unha granxa dentro dun asentamento maior

en: Locality
gl: Localidade

en: Square
gl: Praza

en: Peak
gl: Pico

en: The top (summit) of a mountain or hill.
gl: O cume dun monte ou montaña.

en: Saddle
gl: Outeiro

en: Glacier
gl: Glaciar

en: Volcano
gl: Volcán

en: Current Status
gl: Estado actual

en: scoria
gl: cinza

en: Ridge
gl: Cume

en: Valley
gl: Val

en: Cliff
gl: Acantilado

en: Sinkhole
gl: Cavidade

en: Cave Entrance
gl: Entrada de cova

en: The entrance to a cave.
gl: A entrada de unha cova.

en: Island
gl: Illa

en: Islet
gl: Illote

en: Reef
gl: Baixío

en: oyster
gl: ostra

en: Nature
gl: Natureza

en: Shrub
gl: Matogueira

en: A single shrub.
gl: Un só arbusto.

en: Tree
gl: Árbore

en: A single tree.
gl: Unha árbore soa

[ctx: tree denotation]
en: landmark
gl: fita

[ctx: tree denotation]
en: natural_monument
gl: monumento natural

en: Especially old tree, often with a particular shape. Usually protected for its uniqueness.
gl: Árbore moi vella, a miúdo cunha forma particular. Polo xeral está protexido pola súa singularidade.

[ctx: tree denotation]
en: avenue
gl: avenida

[ctx: tree denotation]
en: urban
gl: urbano

[ctx: tree denotation]
en: agricultural
gl: agrícola

en: Trees in agricultural use.
gl: Árbores en uso agrícola.

en: Diameter crown (meters)
gl: Diámetro da copa (metros)

en: Circumference (meters)
gl: Circunferencia (metros)

en: Tree Row
gl: Ringleira de árbores

en: A line of trees.
gl: Unha ringleira de árbores.

[ctx: natural]
en: Wood
gl: Souto

en: Woodland where timber production does not dominate use.
gl: Área forestal onde a produción de madeira non é o uso dominante.

en: Forest
gl: Monte

en: Cutline
gl: Cortalume

[ctx: cutline]
en: border
gl: bordo

[ctx: cutline]
en: firebreak
gl: cortalume

[ctx: cutline]
en: hunting
gl: caza

[ctx: cutline]
en: loggingmachine
gl: desmonte a máquina

[ctx: cutline]
en: pipeline
gl: tubaxe

[ctx: cutline]
en: piste
gl: pista

[ctx: cutline]
en: section
gl: sección

en: Grassland
gl: Pradaría

en: Where vegetation is dominated by grasses (Poaceae) and other herbaceous (non-woody) plants. Excludes cultivated areas and wetlands.
gl: Onde a vexetación está dominada por herbas ( Poaceae) e outras plantas herbáceas (non  leñosas). Exclúe as zonas cultivadas e os humidais.

en: prairie
gl: pradeira

en: savanna
gl: sabana

en: steppe
gl: estepa

en: Nature Reserve
gl: Reserva Natural

en: Scree
gl: Cantos

en: Shingle
gl: Seixo

en: Fell
gl: Caída

en: Bare upper lying uncultivated land principally covered with grass and often grazed.
gl: Terra espida na parte superior sen cultivar, principalmente cuberta de herba e a miúdo pastoreada.

en: Scrub
gl: Xesteira

en: Bare lower lying uncultivated land with bushes but little or no tree cover.
gl: Terreo espido e sen cultivar, con arbustos pero con pouca ou ningunha cobertura de árbores.

en: Heath
gl: Breixeira ou landa

en: Bare lower lying uncultivated land with a shrubland habitat found mainly on free-draining infertile, acidic soils, and is characterised by open, low-growing woody vegetation.
gl: Terreo espido, non cultivado, cun hábitat de matogueira que se atopa principalmente en chans acedos,  infértiles e de drenaxe libre, e caracterízase por unha vexetación  leñosa aberta e de baixo crecemento.

en: Sand
gl: Area

en: Bare Rock
gl: Rochoso

en: Rock
gl: Rocha

en: Tourism attraction
gl: Atracción turística

en: Stone
gl: Pedra

en: Land use
gl: Uso do chan

en: Farmyard
gl: Edificio agrario

en: Farmland
gl: Terra de labor

en: Crop
gl: Cultivo

[ctx: crop]
en: barley
gl: cebada

[ctx: crop]
en: corn
gl: millo

[ctx: crop]
en: grass
gl: herba

[ctx: crop]
en: hop
gl: lúpulo

[ctx: crop]
en: rice
gl: arroz

[ctx: crop]
en: soy
gl: soia

[ctx: crop]
en: sugarcane
gl: cana de azucre

[ctx: crop]
en: tea
gl: té

[ctx: crop]
en: wheat
gl: trigo

en: Meadow
gl: Prado

en: Orchard
gl: Pomar

en: Trees
gl: Árbores

en: almond_trees
gl: amendoeiras

en: apricot_trees
gl: albaricoqueiros

en: avocado_trees
gl: aguacates

en: banana_plants
gl: árbores de plantaneiro

en: blueberry_plants
gl: plantas de arandeira

en: cacao_trees
gl: árbores de cacao

en: cherry_trees
gl: cerdeiras

en: chestnut_trees
gl: castiñeiros

en: coconut_palms
gl: árbores do coco

en: coffea_plants
gl: plantas de café

en: date_palms
gl: datileiras

en: hazel_plants
gl: plantas de abelá

en: hop_plants
gl: plantas de lúpulo

en: lemon_trees
gl: limoeiros

en: olive_trees
gl: oliveiral

en: orange_trees
gl: laranxal

en: peach_trees
gl: melocoteiros

en: pear_trees
gl: perais

en: pineapple_plants
gl: plantas de piña

en: pitaya_plants
gl: plantas de pitaya

en: plum_trees
gl: ciroleira

en: tea_plants
gl: plantas de té

en: walnut_trees
gl: nogueiras

en: Vineyard
gl: Viñedo

en: Greenhouse Horticulture
gl: Horticultura

en: Plant Nursery
gl: Viveiro

en: Salt Pond
gl: Salina

en: Aquaculture
gl: Acuicultura

en: shrimp
gl: camarón

en: mussels
gl: mexillóns

en: Allotments
gl: Área cultivábel

en: Flowerbed
gl: Macizo floral

[ctx: landuse]
en: flowerbed
gl: macizo floral

en: Garden
gl: Xardín

en: Grass
gl: Herba

en: Village Green
gl: Parque Municipal

en: Park
gl: Parque

en: Recreation Ground
gl: Terra de recreo

en: Religious
gl: Relixioso

en: Cemetery
gl: Cemiterio

en: Graveyard
gl: Camposanto (para os cemiterios próximos ás igrexas)

en: Cemetery sector
gl: Sector cemiterio

en: Residential Area
gl: Área residencial

en: Retail
gl: Comercios

en: Commercial
gl: Comercial

[ctx: industrial]
en: bakery
gl: panadaría

[ctx: industrial]
en: brewery
gl: cervexaría

[ctx: industrial]
en: brickyard
gl: fábrica de ladrillos

[ctx: industrial]
en: depot
gl: almacén

[ctx: industrial]
en: distributor
gl: distribuidor

[ctx: industrial]
en: factory
gl: fábrica

[ctx: industrial]
en: grinding_mill
gl: muíño

[ctx: industrial]
en: heating_station
gl: estación de calefacción

[ctx: industrial]
en: machine_shop
gl: tenda de maquinaria

[ctx: industrial]
en: mine
gl: mina

[ctx: industrial]
en: oil
gl: petróleo

[ctx: industrial]
en: port
gl: porto

[ctx: industrial]
en: salt_pond
gl: salina

[ctx: industrial]
en: sawmill
gl: serradoiro

[ctx: industrial]
en: scrap_yard
gl: almacén de ferralla

[ctx: industrial]
en: shipyard
gl: estaleiro

[ctx: industrial]
en: slaughterhouse
gl: matadoiro

[ctx: industrial]
en: warehouse
gl: almacén

en: Garages
gl: Garaxes

en: Railway Land
gl: Zona ferroviaria

en: Military
gl: Militar

en: Construction Area
gl: Área en construcción

en: Brownfield
gl: Soar (zona anteriormente edificada)

en: Greenfield
gl: Zona desenvolvible

en: Landfill
gl: Vertedoiro

[ctx: landuse]
en: landfill
gl: vertedoiro

en: Quarry
gl: Canteira

en: Annotation
gl: Anotación

en: Alternative name
gl: Nome alternativo

en: Historical name
gl: Nome histórico

en: Local name
gl: Nome local

en: Regional name
gl: Nome rexional

en: National name
gl: Nome nacional

en: International name
gl: Nome internacional

en: Official name
gl: Nome oficial

en: Address
gl: Enderezo

en: Address Interpolation
gl: Interpolar enderezo

en: Numbering scheme
gl: Esquema numérico

en: odd
gl: impares

en: even
gl: pares

en: alphabetic
gl: alfabético

en: Accuracy
gl: Precisión

en: estimate
gl: estimado

en: potential
gl: potencial

en: Contact (Common Schema)
gl: Contacto (esquema común)

en: Email Address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: Fax Number
gl: Número do fax

en: Image
gl: Imaxe

en: Contact (Schema with ''contact:*'' Prefix)
gl: Contacto (esquema co prefixo "contact:*")

en: Social Networks
gl: Redes Sociais

[ctx: the tag note=*]
en: Note
gl: Nota

en: Fixme
gl: Arránxame

en: outer segment
gl: segmento exterior

en: inner segment
gl: segmento interior

en: Boundary
gl: Límite

en: Boundary type
gl: Tipo de límite

en: maritime
gl: marítima

en: national_park
gl: parque nacional

en: postal_code
gl: código postal

en: protected_area
gl: área protexida

en: Sub area
gl: Subárea

en: Administration centre
gl: Centro de Administración

en: Site
gl: Sitio

en: Site name
gl: Nome do sitio

en: Restriction
gl: Restrición

en: no_left_turn
gl: non_xirar_esquerda

en: no_right_turn
gl: non_xirar_dereita

en: no_straight_on
gl: non_seguir_de_frente

en: no_u_turn
gl: prohibido xiro en U

en: only_right_turn
gl: só_xirar_dereita

en: only_left_turn
gl: só_xirar_esquerda

en: only_straight_on
gl: só_seguir_de_frente

en: from way
gl: da vía

en: to way
gl: á vía

en: maxheight
gl: altura máxima

en: maxspeed
gl: velocidade máxima

en: maxweight
gl: peso máximo

en: mindistance
gl: distancia mínima

en: toll
gl: peaxe

en: Routes
gl: Rutas

en: Bicycle Route
gl: Ruta ciclista

[ctx: network]
en: international
gl: internacional

[ctx: network]
en: national
gl: nacional

[ctx: network]
en: regional
gl: rexional

en: Mountain Biking Route
gl: Ruta ciclista de montaña

en: Hiking Route
gl: Ruta de sendeirismo

en: Walking Route
gl: Ruta peonil

en: Running Route
gl: Ruta de carreira

en: fitness station
gl: Posto de ximnasia

en: Riding Route
gl: Ruta a cabalo

en: Ski Route
gl: Ruta de esquí

en: alpine
gl: alpino

en: Railway Route
gl: Ruta de ferrocarril

en: Road Route
gl: Ruta de estrada

en: Superroute
gl: Superruta

en: Route Network
gl: Rede de rutas

en: member
gl: membro

en: Associated Street
gl: Rúa asociada

en: house
gl: casa

en: Street
gl: Rúa

en: ways being part of street
gl: vías que son parte da rúa

en: Time (hh:mm, for trekking)
gl: Tempo (hh:mm, para sendeirismo)

en: Waterway
gl: Vía fluvial

en: Subtype of waterway (largest one of members)
gl: Subtipo de vía navegable (maior dos membros)

en: Name of river/lake/sea/ocean it runs into
gl: Nome do río/lago/mar/océano no que desauga

en: Reference Sandre (FR)
gl: Referencia Sandre (FR)

en: Reference FGKZ (DE)
gl: Referencia FGKZ (DE)

en: Reference REGINE (NO)
gl: Referencia REGINE (NO)

en: Reference GNIS (USA)
gl: Referencia GNIS (USA)

en: waterways (no riverbank)
gl: vías fluviais (sen ribeira)

en: branch waterways (no riverbank)
gl: vías de auga ramificadas (sen ribeira)

en: spring of waterway
gl: manancial de vía fluvial

en: {0} without number
gl: {0} sen número

en: {0} without {1}
gl: {0} sen {1}

en: {0} without {1} or {2}
gl: {0} sen  {1} ou {2}

en: {0} without {1}, {2} or {3}
gl: {0} sen {1}, {2} ou {3}

en: {0} without {1}, {2}, {3} or {4}
gl: {0} sen {1}, {2}, {3} ou {4}

en: {0} together with {1}
gl: {0} xunto con {1}

en: {0} together with {1} and {2}
gl: {0} xunto con {1} e {2}

en: natural water used for swimming pool
gl: auga natural usada como piscina

en: alternative name without {0}
gl: nome alternativo sen {0}

en: Long waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
gl: Vía de auga longa con {0} pero sen unha etiqueta que a defina como túnel ou subterráneo. Elimine {1} ou anada unha etiqueta de túnel se procede. Comprobe tamén as pontes que cruzan e as súas {1} etiquetas.

en: Short waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
gl: Vía de auga curta con {0} pero sen unha etiqueta que a defina como túnel ou subterráneo. Elimine {1} ou anada unha etiqueta de túnel se procede. Comprobe tamén as pontes que cruzan e as súas etiquetas {1}.

en: {0} is deprecated
gl: {0} desusado

en: deprecated tagging
gl: Etiquetado desusado

en: {0} = {1}; remove {0}
gl: {0} = {1}; eliminar {0}

en: {0} on a node
gl: {0} nun nó

en: Overlapping Water Areas
gl: Superposición de zonas acuáticas

en: Water area inside water area
gl: Área de auga dentro da área de auga

en: {0} inside {1}
gl: {0} dentro {1}

en: Overlapping Identical Landuses
gl: Solapamento de usos do chan idénticos

en: node connects waterway and bridge
gl: o  nó conecta a vía fluvial e a ponte

en: Too large building
gl: Edificio demasiado grande

en: Waterway ends without a connection to another waterway or the direction of the waterway is wrong.
gl: A vía de auga termina sen conexión con outra vía de auga ou a dirección da vía de auga é incorrecta.

en: pedestrian railway crossing without {0}
gl: cruzamento peonil de vía férrea sin {0}

en: railway crossing without {0}
gl: cruzamento de vía férrea sin {0}

en: {0} is unnecessary for {1}
gl: {0} non é necesario para {1}

en: unnecessary tag
gl: etiqueta innecesaria

en: religion without denomination
gl: relixión sen denominación

en: unknown christian denomination
gl: denominación cristián descoñecida

en: unknown muslim denomination
gl: denominación musulmana descoñecida

en: unknown jewish denomination
gl: denominación xudía descoñecida

en: street name contains ss
gl: nome de rúa contén ss

en: street name contains ß
gl: nome de rúa contén ß

en: {0} is unnecessary
gl: {0} é innecesario

en: {0} makes no sense
gl: {0} non tén senso

en: descriptive name
gl: nome descritivo

en: wikipedia tag is set, but there is no wikidata tag. Wikipedia plugin might help with wikidata id lookups
gl: A etiqueta da Wikipedia está configurada, pero non hai etiqueta da Wikidata. O complemento da Wikipedia podería axudar cas procuras dos ID da wikidata

en: Municipality of Tirana - Public Transport (Open Labs GeoPortal) (overlay)
gl: Municipio de Tirana - Transporte público (Open  Labs  GeoPortal) (xanela superposta)

en: Recent mostly cloud free Sentinel-2 image of the central and southern part of the Antarctic Peninsula including the eastern part of Alexander Island (true color)
gl: Imaxe recente de Sentinel-2, na súa maior parte libre de nubes, da parte central e meridional da Península Antártica, incluída a parte oriental da illa Alexander (cor verdadeira)

en: Landsat 8 evening image of the Belgica Mountains showing a different lighting compared to the daytime image (true color)
gl: Imaxe vespertina do Landsat 8 das montañas de Bélxica que mostra unha iluminación diferente en comparación coa imaxe diúrna (cor verdadeira)

en: Recent Sentinel-2 image of Cape Adare and parts of northern Victoria Land (true color)
gl: Imaxe recente de Sentinel-2 do Cabo Adare e partes do norte de Vitoria Land (cor verdadeira)

en: Recent Sentinel-2 image of the western part of Victoria Land, some clouds at the coast (true color)
gl: Imaxe recente de Sentinel-2 da parte occidental de Terra Vitoria, algunhas nubes na costa (cor verdadeira)

en: Almost cloud and sea ice free view of the island (true color)
gl: Vista da illa case sen nubes nin xeo mariño (cor real)

en: Tidal flats and islands at the coast (true color)
gl: Marismas e illas na costa (cor real)

en: basemap.at Orthofoto
gl: basemap.at Ortofoto

en: basemap.at Surface
gl: basemap.at Superficie

en: URBIS 2017 aerial imagery
gl: Imaxes aéreas do URBIS 2017

en: URBIS 2016 aerial imagery
gl: Imaxes aéreas do URBIS 2015

en: URBIS 2015 aerial imagery
gl: Imaxes aéreas do URBIS 2015

en: URBIS 2014 aerial imagery
gl: Imaxes aéreas do URBIS 2014

en: URBIS 2012 aerial imagery
gl: Imaxes aéreas do URBIS 2012

en: URBIS 2009 aerial imagery
gl: Imaxes aéreas do URBIS 2009

en: dgu.hr: Topo 25 new
gl: dgu.hr: Topo 25 nova

en: Estonia Ortho (Maaamet)
gl: Estonia Ortofoto (Maaamet)

en: Estonia Forestry (Maaamet)
gl: Forestal de Estonia (Maaamet)

en: Hydrographic network: courses and water features and POIs
gl: Rede hidrográfica: cursos e elementos de auga e PDI

en: Cadastre
gl: Catastro

en: Géolittoral - Orthophotos 2000
gl: Géolittoral - Ortofotos 2000

en: Géolittoral V2 - Orthophotos 2011-2014
gl: Géolittoral V2 - Ortofotos 2011-2014

en: OpenStreetMap (Breton Style)
gl: OpenStreetMap (estilo bretón)

en: OpenStreetMap (Occitan Style)
gl: OpenStreetMap (estilo occitano)

en: Route 500
gl: Ruta 500

en: Bordeaux - 2016
gl: Burdeos - 2016

en: Bordeaux - 2012
gl: Burdeos - 2012

en: Nancy - Orthophoto
gl: Nancy - Ortofoto

en: Nancy - Orthophoto - 2016
gl: Nancy - Ortofoto - 2016

en: Nancy - Orthophoto - 2012
gl: Nancy - Ortofoto - 2012

en: Nancy - Orthophoto - 2008
gl: Nancy - Ortofoto - 2008

en: Nancy - Orthophoto - 2005
gl: Nancy - Ortofoto - 2005

en: Nancy - Orthophoto - 2002
gl: Nancy - Ortofoto - 2002

en: Nancy - Orthophoto - 2001
gl: Nancy - Ortofoto - 2001

en: Nancy - Orthophoto - 1999
gl: Nancy - Ortofoto - 1999

en: Nancy - Orthophoto - 1994
gl: Nancy - Ortofoto - 1994

en: Toulouse - Orthophotoplan 2017
gl: Toulouse - Ortofotoplan 2017

en: Toulouse - Orthophotoplan 2015
gl: Toulouse - Ortofotoplan 2015

en: Tours - Orthophotos 2013
gl: Tours - Ortofotos 2013

en: Tours - Orthophotos 2008-2010
gl: Tours - Ortofotos 2008-2010

en: imagico.de: Kangerlussuaq Autumn
gl: imagico.de: Kangerlussuaq utono

en: imagico.de: Kangerlussuaq Spring
gl: imagico.de: Kangerlussuaq. Primaveira.

en: First available image north of the regular Landsat limit, mostly with seasonal snow cover so difficult to interpret, superseeded by newer images (true color)
gl: Primeira imaxe dispoñible ao norte do límite regular de Landsat, na súa maioría con cobertura de neve estacional, polo que é difícil de interpretar, suplantada por imaxes máis recentes (cor verdadeira)

en: FÖMI orthophoto 2000
gl: FÖMI ortofoto 2000

en: FÖMI orthophoto 2005
gl: FÖMI ortofoto 2005

en: FÖMI orthophoto 2007-2010
gl: FÖMI orthofoto 2007-2010

en: Szeged orthophoto 2011
gl: Szeged ortofoto 2011

en: Törökbálint orthophoto 2013
gl: Törökbálint ortofoto 2013

en: Törökbálint orthophoto 2015
gl: Törökbálint ortofoto 2015

en: Törökbálint orthophoto 2018
gl: Ortofoto Törökbálint 2018

en: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd orthophoto 2017
gl: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd ortofoto 2017

en: Sátoraljaújhely orthophoto 2020
gl: Ortofoto de Sátoraljaújhely 2020

en: openstreetmap.hu orthophotos
gl: openstreetmap.hu ortofotos

en: imagico.de: Aral Sea (low water level)
gl: imagico.de: Mar de Aral (nivel de auga baixa)

en: imagico.de: Aral Sea (high water level)
gl: imagico.de: Mar de Aral (nivel de auga alta)

en: Water and wetland extents, dams etc. - some remaining winter ice in the north (true color)
gl: Extensións de auga e humidais, presas, etc. - algúns restos de xeo invernal no norte (cor verdadeira)

en: Vertical obstructions to aircrafts, above 15m in rural areas and 30m in urban areas (e.g. masts, towers, high buildings, power lines)
gl: Obstáculos verticais ás aeronaves, por encima de 15  m en zonas rurais e 30  m en zonas urbanas (por exemplo, mastros, torres, edificios altos, liñas eléctricas)

en: Power lines (high voltage network) including transformers, submarine cables and pylons. Local distribution network is not included.
gl: Liñas eléctricas (rede de alta tensión), incluíndo transformadores, cables submarinos e torres de alta tensión. Non se inclúe a rede de distribución local.

en: Hydropower plants including waterways (tunnel, canal, pipeline) and dams
gl: Centrais hidroeléctricas, incluídas as vías de auga (túneles, canles, tubaxes) e presas

en: Land Use and Soil Occupation Charter of mainland Portugal - 2018 (DGT)
gl: Carta de Uso e Ocupación do chan de Portugal continental - 2018 (DGT)

en: Land Use and Soil Occupation Charter of mainland Portugal - 2015 (DGT)
gl: Carta de Uso e Ocupación do chan de Portugal continental - 2015 (DGT)

en: Land Use and Soil Occupation Charter of mainland Portugal - 2010 (DGT)
gl: Carta de Uso e Ocupación do chan de Portugal continental - 2010 (DGT)

en: Portugal Topographic Map (valentim.org)
gl: Mapa topográfico de Portugal (valentim.org)

en: OpenStreetMap use only. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 12cm ground sample distance
gl: Empréguese só no OpenStreetMap. Ortofoto aérea do termo municipal da Cidade do Cabo. Distancia de mostraxe de 12cm

en: OpenStreetMap use only. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 8cm ground sample distance
gl: Empréguese só no OpenStreetMap. Ortofoto aérea do termo municipal da Cidade do Cabo. Distancia de mostraxe de 8cm

en: Catastro Spain
gl: Catastro de España

en: LiDAR Spain
gl: LIDAR España

en: PNOA Spain
gl: PNOA España (imaxes recomendadas)

en: High resolution imagery covering the Canary Islands, 12.5 or 10 cm/pixel in urban areas, and 20 cm/pixel elsewhere. Older in some urban areas than the lower-resolution "GRAFCAN OrtoExpress".
gl: Imaxes de alta resolución que cobren as Illas Canarias, de 12,5 ou 10 cm/píxel nas zonas urbanas, e de 20 cm/píxel no resto. Máis antiga nalgunhas zonas urbanas que a de menor resolución "GRAFCAN OrtoExpress".

en: GRAFCAN OrtoExpress - Canary Islands
gl: GRAFCAN OrtoExpress - Illas Canarias

en: IDEIB - Balearic Islands
gl: IDEIB - Illas Baleares

en: Orthophotos from the municipality of Linköping 2010, open data
gl: Ortofotos do municipio de Linköping 2010, datos abertos

en: The city map is an overview map that describes Gothenburg. It contains general information about land, communications, hydrography, buildings, address numbers and street names, administrative division and other orientation text.
gl: O mapa da cidade é un mapa xeral que describe Gotemburgo. Contén información xeral sobre o terreo, as comunicacións, a hidrografía, os edificios, os números de dirección e os nomes das rúas, a división administrativa e outros textos de orientación.

en: Taiwan e-Map Open Data
gl: Datos abertos de Taiwan e-Map

en: NLSC Open Data WMTS
gl: Datos abertos de NLSC WMTS

en: Mesa County GIS imagery as seen on https://emap.mesacounty.us/viewer/
gl: Imaxes SIX do condado de Mesa como se viron en https://emap.mesacounty.us/viewer/

en: OpenStreetMap Carto (Standard)
gl: OpenStreetMap Carto (Estándar)

en: OpenRailwayMap - MaxSpeed
gl: OpenRailwayMap - Máxima velocidade

en: OpenRailwayMap - Signals
gl: OpenRailwayMap - Sinales

en: Overlay imagery showing railway signals based on OpenStreetMap data
gl: Imaxes superpostas que mostran os sinais ferroviarios baseados en datos de  OpenStreetMap

en: Strava cycling heatmap
gl: Mapa da calor de bicicleta de Strava

en: Strava running heatmap
gl: Mapa da calor de ''running'' de Strava

en: Strava cycling and running heatmap
gl: Mapa da calor de ''running'' e bicicleta de Strava

en: Strava water sports heatmap
gl: Mapa da calor de deportes de auga de Strava

en: Strava winter sports heatmap
gl: Mapa da calor de deportes de inverno de Strava

en: OSM Inspector: Public Transport - Stops
gl: Inspector  OSM: Transporte público - Paradas

en: OSM Inspector: Public Transport - Routes
gl: Inspector  OSM: Transporte público - Roteiros

en: OSM Inspector: Water
gl: Inspector OSM: Auga

en: Tools for drawing buildings.
gl: Ferramentas para debuxar edificios.

en: A special handler for the French land registry WMS server.
gl: Un manipulador especial para o servidor de rexistro de terra Francés.

en: Changeset Viewer plugin allows you to visualize the changesets in JOSM background
gl: O  plugin Visor do conxunto de cambios permite visualizar os conxuntos de cambios no segundo plano de  JOSM

en: Create a grid of ways.
gl: Crea unha cuadrícula de vías.

en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
gl: Baixar as túas pistas GPX dende o openstreetmap.org

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
gl: Permítelle ao usuario anonimizar marcas de tempo e eliminar partes de camiños GPX enormes moi rápido.

en: Use external scripts in JOSM
gl: Usar scripts externos en JOSM

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
gl: Atopa e arranxa enderezos de rúas non válidas dun xeito cómodo.

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
gl: Baixar puntos GPS do rexistro de datos Globalsat directamente no JOSM.

en: Analyse a set of GPS points to obtain its centre and direction of spread.
gl: Analiza un conxunto de puntos GPS pra obteres o seu centro e dirección da propagación.

en: Plugin for importing spatial referenced images
gl: Complemento para importar imaxes referenciadas espacialmente

en: Import vector graphics (SVG)
gl: Importar gráficos vectoriais (SVG)

en: This plugin simplifies the mapping and editing of indoor corridors.
gl: Este plugin simplifica o mapeo e a edición de corredores interiores.

en: Extra information about current layer objects pop ups - currently GPX trackpoint info
gl: Información extra sobre os obxectos da capa actual - xeralmente información do trackpoint GPX

en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
gl: Soporte para entrada de GPS viva (punto movéndose) a través de unha conexión cun servidor gpsd.

en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
gl: Fornece un cadro de diálogo de medición e unha capa para medi-la lonxitude e o ángulo dos segmentos, a área arrodeada por unha forma pechada (sinxela) e cree rotas de medición (que tamén se poden importar dende unha capa gps).

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
gl: Non engade ningún xiro á esquerda para conxuntos de 4 ou 5 vías

en: Allows JOSM to read Open Data formats (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) into an .osm data layer. Supports zip and 7z compression of these file types.
gl: Permite a JOSM ler formatos de datos abertos (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) nunha capa de datos .osm. Admite a compresión zip e 7z destes tipos de arquivos.

en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
gl: Permite abrir ficheiros gpx/osm que conteñen parte da área actualmente visíbel

en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
gl: Engade información sobre a posición GPS na cabeceira do ficheiro de imaxe. Acceda a esta característica premendo no botón dereito do rato sobre a capa da imaxe.

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
gl: Este complemento simplifica o cartografado e edición de rutas de transporte públicos.

en: Plugin for reverting changesets
gl: Engadido pra desfacer conxuntos de modificacións

en: Expand a simple intersection to a roundabout in gradual steps. Select an intersection node or a roundabout and press Crtl-Shift-R
gl: Expandir unha intersección sinxela cara unha rotonda en pasos graduais. Selecciona un nó da intersección ou unha rotonda e preme Ctrl-Shift-R

en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
gl: Debuxar rutas (autobús, rutas de sendeirismo, rutas de bicicleta, …) . Os tipos de ruta deben ser definidos no ficheiro routes.xml no directorio do complemento

en: Provides routing capabilities.
gl: Fornece capacidades de encamiñamento.

en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
gl: Simplifica áreas mediante o retirado de nós en ángulos moi obtusos. Isto pode condicionarse ao tamaño da área máxima a retirar. Fai ademais unha media dos nós próximos.

en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
gl: Permite engadir marcadores/nós ás posicións GPS actuais.

en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
gl: Fornece un cadro de diálogo para a edición de etiquetas nunha grella tabular.

en: Make terraced houses out of single blocks.
gl: Crea edificación entre medianeiras a partires de bloques únicos

en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
gl: Traza edificios a partir do mapa catastral checo. Precisa o TracerServer (.NET ou Mono) para funcionares.

en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
gl: O complemento turnrestrictions permítelle inserir información de mantemento sobre restricións de xiro na base de datos do OpenStreetMap.

en: Allows undeleting object from OSM database
gl: Permite desfacer a eliminación de obxectos da base de datos de OSM

en: Several utilities that make your life easier.
gl: Algunhas utilidades que farán a túa vida mais sinxela

en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
gl: Baixa doadamente ó longo dun longo conxunto de vías interconectadas

en: Drive a race car from point A to point B over aerial imagery, leave cacti behind.
gl: Conduce un coche de carreiras dende o punto A até o punto B, deixa os cactos detrás.

en: Data: {0}
gl: Datos: {0}

en: Alphabetic
gl: Alfabético

en: Actual
gl: Real

en: Estimate
gl: Estimación:

en: Relation: {0}
gl: Relación: {0}

en: Associate with street using:
gl: Asociar con rúa usando:

en: Increment:
gl: Incrementar:

en: Starting #:
gl: A iniciar #:

en: Accuracy:
gl: Exactitude:

en: City:
gl: Cidade:

en: State:
gl: Estado/Provincia:

en: Country:
gl: País:

en: Optional Information:
gl: Información Opcional:

en: Country code must be 2 letters
gl: O código de país deben ser 2 letras

en: Alphabetic address must end with a letter
gl: Os enderezos alfabéticos deben rematar cunha letra

en: Please enter valid number for starting address
gl: Insira un número válido para o enderezo inicial.

en: Please enter valid number for ending address
gl: Insira un número válido para o enderezo derradeiro.

en: Starting address number must be less than ending address number
gl: O número do enderezo inicial debe ser menor que o número do enderezo derradeiro.

en: Columbus V-900 CSV Files
gl: Ficheiros CSV de Columbus V-900

en: Markers of
gl: Marcadores de

en: Error executing the script:
gl: Erro executando o script

en: nodes
gl: nós

en: ways
gl: vías

en: relations
gl: relacións

en: Can not draw outside of the world.
gl: Non se pode debuxar fora do mundo.

en: Select two ways with a node in common
gl: Escoller dúas vías cun nó en común

en: Download GPX track from openstreetmap.org
gl: Baixar unha pista GPX dende o openstreetmap.org

en: Download Track
gl: Baixar pista

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Invalid URL {0}
gl: URL {0} non válido

en: (What does that mean?)
gl: (Iso que significa?)

en: Uploading trace ...
gl: Subindo traza...

en: Error while uploading
gl: Erro durante a subida de datos

en: GPX upload was successful
gl: A subida do GPX tivo éxito

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
gl: Enviando camiño(s) GPX: {0}% ({1} de {2})

en: Uploading GPX Track
gl: Enviando camiño(s) GPX

en: Importing...
gl: Importando…

en: Scale:
gl: Escala:

en: unit(s) =
gl: unidade(s)=

en: increase zoom level to see more detail
gl: achegar o nivel do achegamento (zoom) para ver máis detalles

en: Max
gl: Máx

en: Time
gl: Tempo

en: Tracks
gl: Camiños

en: (No elevation data)
gl: (Sen datos de elevación)

en: Fix addresses
gl: Arranxa enderezos

en: Fix street addresses
gl: Arranxa enderezos de rúas

en: Remove all address tags
gl: Elimina todas as etiquetas de enderezos

en: No name
gl: Sen nome

en: Unresolved Addresses
gl: Enderezos non resoltos

en: Select and close
gl: Selecciona e pecha

en: Fix unresolved addresses
gl: Corrixir enderezos sen resolver

en: Incomplete Addresses
gl: Enderezos incompletos

en: (No data)
gl: (Sen datos)

en: Show incomplete addresses
gl: Amosa enderezos incompletos

en: items
gl: elementos

en: no items
gl: sen elementos

[ctx: address]
en: City
gl: Cidade

en: Postcode
gl: Código postal

en: Applied guessed values
gl: Aplicar valores desexados

en: Applied guessed values for
gl: Aplicar valores desexados para

en: Assign address to street
gl: Adxudicar enderezo á rúa

en: Assign the selected address(es) to the selected street.
gl: Adxudicar o enderezo(s) seleccionado á rúa seleccionada.

en: Set street name
gl: Establece o nome da rúa

en: Convert ALL streets.
gl: Converte TODAS as rúas.

en: Guess
gl: Estimado

en: House Number Editor
gl: Editor de números de casa

en: New values:
gl: Novos valores:

en: Existing values:
gl: Valores existentes:

en: Accept all existing values
gl: Aceptar todos os valores existentes

en: House number increment:
gl: Incremento do número de casa:

en: Accept existing value
gl: Aceptar o valor existente

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
gl[0]: Actualizando propiedades de {0} obxecto
gl[1]: Actualizando propiedades de {0} obxectos

en: Rotate 90
gl: Rotar 90

en: Rotate 180
gl: Rotar 180

en: Rotate 270
gl: Rotar 270

en: WayPoint Image
gl: Imaxe de punto de referencia

en: Display non-geotagged photos
gl: Amosar fotos non xeolocalizadas

en: Toggle: {0}
gl: Cambiar: {0}

en: Imported Images
gl: Imaxes Importadas

en: Next image
gl: Imaxe Seguinte

en: Previous image
gl: Imaxe anterior

en: Rotate left
gl: Xirar á esquerda

en: Rotate image left
gl: Xirar imaxe á esquerda

en: Rotate right
gl: Xirar á dereita

en: Rotate image right
gl: Xirar imaxe á dereita

en: Layer Properties
gl: Propiedades da Capa

en: Import image
gl: Importar Imaxe

en: Error while creating image layer:
gl: Erro ao crear a capa de imaxe:

en: Track name:
gl: Nome do camiño:

en: Show
gl: Amosar

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Today
gl: Hoxe

en: Month
gl: Mes

en: Year
gl: Ano

en: Forward
gl: Avance

en: No images found
gl: Non se atoparon imaxes

en: Pause
gl: Pausa

en: When opening Streetside image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
gl: Ao abrir a imaxe de Streetside no navegador web, mostrar o editor de desenfoque en lugar do visor de imaxes

en: Edit opening hours
gl: Editar horarios de aperturas

en: Choose key
gl: Escoller chave

en: apply {0}
gl: aplicar {0}

en: Info: {0}
gl: Información: {0}

en: Loading file failed: {0}
gl: Produciuse un fallo ao cargar o ficheiro: {0}

en: Save Picture Calibration...
gl: Gardar a Calibración da Imaxe

en: Saves calibration data to a file
gl: Gardar os datos de calibración a un ficheiro

en: Saving file failed: {0}
gl: O gardado do ficheiro fallou: {0}

en: New picture layer from clipboard
gl: Nova capa da imaxe do portaretallos

en: New picture layer from file...
gl: Nova capa de imaxe de ficheiro…

en: Drag to move the picture
gl: Arrastre para mover a imaxe

en: Drag to rotate the picture
gl: Arrastra para rotar a imaxe

en: Drag to scale the picture in the X Axis
gl: Arrastra para escalar a imaxe no eixe X

en: Drag to scale the picture in the X and Y Axis
gl: Arrastra para escalar a imaxe nos eixes X e Y

en: Drag to scale the picture in the Y Axis
gl: Arrastra para escalar a imaxe no eixe Y

en: Calibration Files
gl: Ficheiros de calibración

en: Could not find the map object.
gl: Non se puido atopar o obxecto mapa.

en: Nothing in clipboard
gl: Ren no portaretallos

en: The clipboard data is not an image
gl: Os datos do portaretallos non son os dunha imaxe

en: signs
gl: sinais

en: settings
gl: axustes

en: Change Properties
gl: Cambiar Propiedades

en: Show all signs
gl: Mostrar todos os sinais

en: Show a selection of the most useful signs
gl: Mostrar unha selección dos sinais máis útiles

en: Belgium
gl: Bélxica

en: Czech Republic
gl: República Checa

en: Spain
gl: España

en: Germany
gl: Alemaña

en: Poland
gl: Polonia

en: Slovakia
gl: Eslovaquia

en: Add tags by clicking on road signs
gl: Engadir etiquetas premendo nos sinais de tráfico

en: Sign {0}
gl: Asinar {0}

en: Successfully added address to selected object:
gl: Enderezo engadido con éxito ó obxecto seleccionado:

en: Clockwise
gl: Sentido horario

en: Rotate
gl: Xirar

en: Select building
gl: Seleccionar edificio

en: Yes, delete nodes
gl: Si, eliminar os nós

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
gl: Eliminar os nós fora da area de datos baixados

en: No, abort
gl: Non, interromper

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
gl[0]: A vía seleccionada ten nós fora da rexión de datos baixados.
gl[1]: As vías seleccionadas teñen nós fora da rexión de datos baixados.

en: Do you want to delete them anyway?
gl: Desexa eliminala aínda así?

en: Delete nodes outside of data regions?
gl: Eliminar os nós fora da area de datos?

en: Merge objects nodes
gl: Combinar nós de obxectos

en: Tracer
gl: Trazador

en: Tracer.
gl: Trazador.

en: Tracing
gl: Trazando

en: An unknown error has occurred
gl: Un erro descoñecido aconteceu

en: Name:
gl: Nome:

en: Mode:
gl: Maneira:

en: Threshold:
gl: Limiar:

en: Points per circle:
gl: Puntos por círculo:

en: Tag:
gl: Etiqueta:

en: Are you sure?
gl: Tes a certeza de querer facelo?

en: Add new
gl: Engadir novo

en: Add predefined
gl: Engadir predefinido

en: Parameter:
gl: Parámetro

en: Align Way Segments
gl: Aliñar segmentos de vía

en: AlignWayS: Alignment not possible
gl: AlignWayS: O aliñamento non foi posíbel

en: Align way segment
gl: Aliñar segmento de vía

en: Align Way Segments: Modes
gl: Aliñar os segmentos da vía: Modos

en: Align Ways
gl: Aliñar vías

en: AlignWays Tips
gl: Consellos AlignWayS

en: Align Ways mode
gl: Modo de aliñar vías

en: Building address
gl: Construíndo enderezo

en: House number:
gl: Numero de casa:

en: Tags:
gl: Etiquetas

en: Tag Element
gl: Etiquetar elemento

en: Area Selection
gl: Selección de área

en: Unable to detect a polygon where you clicked.
gl: Non foi posible detectar un polígono onde se premeu.

en: merge nodes
gl: fusionar nós

en: Merge nodes with existing nodes
gl: Fusionar nós con nós existentes

en: Add source tag
gl: Engadir etiqueta de fonte

en: Add source tag.
gl: Engadir etiqueta de fonte.

en: Fetch Address
gl: Procurar enderezo

en: Unable to check whether this address already exists in OpenStreetMap: Continue anyway?
gl: Non se pode comprobar si o enderezo xa existe en OpenStreetMap: ¿Continuar igualmente?

en: Address Duplicate Check Failed
gl: Erro ao verificar o enderezo duplicado

en: Are you sure that you want to add it?
gl: Tes a certeza de querer engadilo?

en: Auto Tools
gl: Ferramentas automáticas

en: revert tags
gl: reverter etiquetas

en: Select only buildings without nodes.
gl: Seleccione só os edificios sen  nós.

en: Select two buildings.
gl: Escolla dous edificios

en: Select maximum two buildings.
gl: Escolla un máximo de dos edificios.

en: Replace geometry for node {0}
gl: Substituír a xeometría do  nó {0}

en: Exceeded iteration limit for robust method, using simpler method.
gl: Excedeuse o límite da iteración para un método forte, empregando un método máis sinxelo.

en: Replace geometry for way {0}
gl: Substituír a xeometría para a vía {0}

en: Split way.
gl: Dividir vía.

en: Street Name:
gl: Nome da Calle:

en: Buildings tags:
gl: Construíndo etiquetas:

en: Cannot place building outside of the world.
gl: Non emprazar edificios fora do mundo.

en: Add nodes for building
gl: Engadir nós para o edificio

en: Create building
gl: Crear edificio.

en: Set building shape to circle
gl: Establecer a forma do edificio como círculo

en: Set building shape to rectangle
gl: Establecer a forma do edificio como rectángulo

en: Set buildings size
gl: Estabelecer tamaño dos edificios

en: Auto-select building
gl: Escoller automaticamente un edificio

en: Advanced...
gl: Avanzado…

en: Draw buildings
gl: Debuxar edificios

en: Merge address points
gl: Fusionar puntos de dirección

en: Warning: failed to put option pane dialog always on top. Exception was: {0}
gl: Atención: fallou o poñer o diálogo de panel de opción sempre enriba. A Excepción foi: {0}

en: Administrative boundary
gl: Límite administrativo

en: Extract commune boundary
gl: Extraer o límite do municipio

en: Cadastre: {0}
gl: Catastro: {0}

en: {0} not allowed with the current projection
gl: {0} non está permitido na proxección actual

en: (optional)
gl: (opcional)

en: Change location
gl: Cambiar o lugar

en: Commune
gl: de

en: Add new layer
gl: Engadir unha nova capa

en: on polygon
gl: nun polígono

en: Adjust WMS
gl: Axustar WMS

en: Add "source=..." to elements?
gl: Engadir «source=…» aos elementos?

en: address
gl: enderezo

en: symbol
gl: símbolo

en: Select to download water bodies in the selected download area.
gl: Seleccione esta opción para descargar as masas de auga na zona de descarga seleccionada.

en: parcel
gl: parcela

en: parcel number
gl: numero de parcela

en: section
gl: sección

en: locality
gl: localidade

en: commune
gl: común

en: Select to download municipality boundary in the selected download area.
gl: Seleccione para descargar o límite do municipio na área de descarga seleccionada.

en: high
gl: alto

en: low
gl: baixa

en: Replace original background by JOSM background color.
gl: Cambia o fondo orixinal por color de fondo de JOSM

en: Set background transparent.
gl: Pon o fondo transparente

en: Enable automatic caching.
gl: Activar caché automática.

en: Max. cache size (in MB)
gl: Tamaño da caché máx.. (En MB)

en: French cadastre WMS
gl: Catastro francés WMS

en: Allows multiple layers stacking
gl: Permitir unha rima de varias capas

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
gl: Estabelecer a transparencia das capas WMS, Dereita é opaco , esquerda é transparente.

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
gl: Debuxa un rectángulo arredor dos datos baixados do servidor WMS

en: Image resolution:
gl: Resolución da Imaxe:

en: High resolution (1000x800)
gl: Alta resolución(1000x800)

en: Medium resolution (800x600)
gl: Media resolución (800x600)

en: Low resolution (600x400)
gl: Baixa resolución(600x400)

en: Image filter interpolation:
gl: Interpolación do filtro de imaxe:

en: Bilinear (fast)
gl: Bilinear (axiña)

en: Bicubic (slow)
gl: Bicúbico (amodo)

en: Layers:
gl: Capas:

en: Sea, rivers, swimming pools.
gl: Mar, ríos, piscinas.

en: Address, houses numbers.
gl: Enderezos, números de casas.

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
gl: Os ficheiros máis antigos son eliminados de xeito automático cando exceden este tamaño

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
gl: Erro cargando o ficheiro.
    Probablemente unha versión antiga da caché do ficheiro.

en: Guadeloupe Ste-Anne cache file (.UTM2)
gl: Guadeloupe Ste-Anne ficheiro cache  (.UTM2)

en: Martinique Fort Desaix cache file (.UTM3)
gl: Martinique Fort Desaix ficheiro cache  (.UTM3)

en: Reunion RGR92 cache file (.UTM4)
gl: Reunion RGR92 ficheiro cache  (.UTM4)

en: Cannot open a new client session.
    Server in maintenance or temporary overloaded.
gl: Non se pode abrir unha nova conexión do cliente.
    O servidor esta baixo mantemento ou temporalmente sobrecargado.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
gl: Cidade/Vila {0} non atopada ou non dispoñíbel
    ou acción desbotada

en: Choose from...
gl: Escoller de…

en: Select commune
gl: Escoller común

en: Downloading {0}
gl: A obter {0}

en: Create buildings
gl: Crear edificios

en: Create boundary
gl: Crear límite

en: East
gl: Leste

en: Blank Layer
gl: Capa en branco

en: Is vectorized.
gl: Está vectorizado.

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
gl: Versión de ficheiro de caché non admitida; atopouse {0}, esperábase {1}
    Crear unha nova.

en: Cache Format Error
gl: Formato erróneo na Caché

en: Changeset viewer
gl: Visor do conxunto de cambios

en: Open changeset Viewer window.
gl: Abra a xanela do Visor de conxuntos de cambios.

en: Tool:changeset-Viewer
gl: Ferramenta: Visor do conxunto de cambios

en: Use
gl: Usar

en: Please select a scheme to use.
gl: Escolla un esquema para usar.

en: Color Scheme
gl: Esquemas das cores

en: Please select the scheme to delete.
gl: Escolla o esquema para eliminar.

en: Color Schemes
gl: Esquemas de cores

en: Abort tag editing and close dialog
gl: Desbotar edición de etiquetas e pechar o diálogo

en: Apply edited tags and close dialog
gl: Aplicar etiquetas editadas e pechar o diálogo

en: Configure
gl: Configurar

en: Remove ({0})
gl: Eliminar ({0})

en: Replace
gl: Substituír

en: Cannot replace geometry.
gl: Non se pode substituír a xeometría.

en:  Max:
gl:  Máx:

en: Weight
gl: Peso

en: Standard Distance
gl: Distancia estándar

en: Replace Geometry
gl: Substituír xeometría

en: Overwrite tags without confirmation
gl: Substituír etiquetas sen confirmación

en: List of tags to overwrite on conflict using reference layer without confirmation
gl: Listaxe das etiquetas en conflito para substituír empregando a capa de referencia sen confirmación

en: Simple Example
gl: Exemplo sinxelo

en: Subject:
gl: Asunto:

en: Standard
gl: Estándar

en: Requires restart
gl: Precisa de reinicio

en: TangoGPS Files (*.log)
gl: Ficheiros TangoGPS (*.log)

en: Coordinates imported:
gl: Coordenadas importadas:

en: Format errors:
gl: Erros de formato:

en: TangoGPS import success
gl: Importouse TangoGPS correctamente

en: TangoGPS import failure!
gl: Fallou a importación de TangoGPS

en: TCX Files (*.tcx)
gl: Ficheiros TCX (*.tcx)

en: EditGpx
gl: EditarGpx

en: Layer for editing GPX tracks
gl: Capa para editar camiños GPX

en: Convert to GPX layer with anonymised time
gl: Converter a capa GPX con tempo anónimo

en: edit gpx tracks
gl: editar camiños GPX

en: Import path from GPX layer
gl: Importar ruta da capa GPX

en: Drop existing path
gl: Eliminar a ruta existente

en: No GPX data layer found.
gl: Non se atopou capa de datos GPX

en: External tool error
gl: Erro de ferramenta externa

en: Child script have returned invalid data.
    
    stderr contents:
gl: O script fillo retornou datos inválidos.

en: Edit tool
gl: Editar ferramenta

en: CmdLine:
gl: Liña de ordes:

en: External tools
gl: Ferramentas externas

en: Delete tool "{0}"?
gl: Eliminar a ferramenta «{0}»?

en: New tool...
gl: Nova ferramenta…

en: Install
gl: Instalar

en: Clear log
gl: Limpar o rexistro

en: Position only
gl: Só posición

en: Position, Time, Date, Speed
gl: Posición, Hora, Data, Velocidade

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
gl: Posición, Hora, Data, Velocidade, Altitude

en: A By Time
gl: Por tempo

en: A By Distance
gl: Por distancia

en: B By Time
gl: B por Tempo

en: B By Distance
gl: B por Distancia

en: C By Time
gl: C por tempo

en: C By Distance
gl: C por distancia

en: Data Logging Format
gl: Formato de captura de datos

en: Disable data logging if speed falls below
gl: Desactivar captura de datos se a velocidade cae por debaixo de

en: Disable data logging if distance falls below
gl: Desactivar captura de datos se a distancia cae por debaixo de

en: Unknown logFormat
gl: Formato de log descoñecido

en: Port:
gl: Porto:

en: refresh the port list
gl: Actualizar a listaxe de cousas importadas

en: Configure Device
gl: Configurar aparello

en: Connection Error.
gl: Erro de Conexión.

en: configure the connected DG100
gl: Configurar o DG100 conectado

en: delete data after import
gl: eliminar datos despois de importar

en: Importing data from device.
gl: Importar datos do dispositivo

en: Importing data from DG100...
gl: Importar datos do DG100…

en: Error deleting data.
gl: Produciuse un erro eliminando datos.

en: imported data from {0}
gl: datos importados de {0}

en: No data found on device.
gl: Non se atoparon datos no dispositivo.

en: Connection failed.
gl: Fallou a conexión.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
gl: Non foi posíbel cargar a biblioteca rxtxSerial. Se necesita axuda para instala probe na páxina de Globalsat en http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Globalsat Import
gl: Importar Globalsat

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
gl: Importar datos do capturador de datos Globalsat DG100 dentro de unha capa GPX

en: Import
gl: Importar

en: Tag element outside basetag and implication elements
gl: Elemento de etiqueta fóra da etiqueta base e dos elementos de implicación

en: end nodes
gl: nós finais

en: Really delete "{0}"?
gl: Ten certeza que quere eliminar esta «{0}»?

en: Please enter the reason why you mark this imagery offset as deprecated
gl: Insire o motivo polo cal marca este desprazamento de imaxes coma obsoleto

en: Please enter the reason why you mark this calibration geometry as deprecated
gl: Insire o motivo polo cal marca esta xeometría de calibración coma obsoleta

en: Reason
gl: Motivo

en: Uploading a new offset...
gl: Subindo unha nova compensación...

en: Import vector graphics
gl: Importar gráficos vectoriais

en: Indoor Mapping Helper
gl: Axuda para cartografía en interiores

en: Toolbox for indoor mapping assistance
gl: Caixa de ferramentas de axuda para cartografía de interiores

en: Search
gl: Procurar

en: Connection Failed
gl: Fallou a conexión

en: Not connected
gl: Desconectado

en: Connecting
gl: Conectando

en: Connected
gl: Conectado

en: no name
gl: sen nome

en: Live GPS
gl: GPX Vivo

en: Show GPS data.
gl: Amosar datos do GPS

en: Speed
gl: Velocidade

en: Course
gl: Campo

en: Way Info
gl: Información da vía

en: LiveGPS layer
gl: Capa de GPSVivo

en: Capture GPS Track
gl: Capturar camiños GPS

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
gl: Conectar ao servidor gpsd e amosar a posición actual nunha capa LiveGPS

en: Center Once
gl: Centrar unha vez

en: Center the LiveGPS layer to current position.
gl: Centrar a capa LiveGPS á posición actual.

en: Auto-Center
gl: Auto-Centrar

en: Measured values
gl: Valores medidos

en: Open the measurement window.
gl: Abri-la lapela de medicións.

en: Path Length
gl: Longo do camiño

en: Selection Length
gl: Camiño escollido

en: Selection Area
gl: Area seleccionada

en: Angle
gl: Ángulo

en: Angle between two selected Nodes
gl: Ángulo entre dous nós escollidos

en: Layer to make measurements
gl: Capa para facer medicións

en: measurement mode
gl: modo de medición

en: Measurements
gl: Medidas

en: Please select 4 ways that form a closed relation.
gl: Escolla 4 vías que formen unha relación pechada.

en: Unable to order the ways. Please verify their directions
gl: Non foi posíbel ordenar as vías. Comprobe as súas direccións.

en: Unable to find via nodes. Please check your selection
gl: Non foi posíbel atopar nós de vías. Comprobe a súa selección.

en: About Plugin
gl: Sobre o complemento

en: Finish
gl: Rematar

en: {0}/Username
gl: {0}/Nome de usuario

en: {0}/Password
gl: {0}/Contrasinal:

en: username
gl: nome de usuario

en: password
gl: contrasinal

en: Download open data
gl: Descargar datos abertos

en: Accept
gl: Aceptar

en: Search:
gl: Procurar:

en: Download the list of available modules
gl: Baixa-la listaxe de módulos dispoñíbeis

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
gl: Escoller no mapa os elementos escollidos na listaxe de enriba.

en: Tools
gl: Ferramentas

en: General settings
gl: Axustes xerais

en: Click to update the activated modules
gl: Prema para actualizar os módulos activados

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Modules to change it later)
gl: Lembrar esta escolla e non preguntar de novo (pode mudar o comportamento dende «Configuracións → Módulos»).

en: Open Visible...
gl: Abrir visíbel…

en: Open only files that are visible in current view.
gl: Abrir só ficheiros que sexan visibles na vista actual.

en: Unknown file extension: {0}
gl: Extensión de ficheiro descoñecida: {0}

en: Version
gl: Versión

en: Images
gl: Imaxes

en: Projection:
gl: Proxección:

en: Show target
gl: Amosar o elemento de destino

en: Finished
gl: Rematado

en: Preparing
gl: A preparar

en: Parsing file
gl: A procesar o ficheiro

en: File not found.
gl: Non se atopou o ficheiro.

en: Error while parsing: {0}
gl: Houbo un erro ao procesar: {0}

en: Joining nodes
gl: Xuntar nós

en: Building JOSM layer
gl: Construíndo capa de JOSM

en:  Writing to file
gl:  Escribindo ao ficheiro

en: Merge close nodes
gl: Xuntar nós próximos

en: Introduce separate layers for:
gl: Insire capas separadas para:

en: Import PDF file
gl: Importar un ficheiro PDF

en: Import PDF file.
gl: Importar un ficheiro PDF.

en: Write coordinates to image header
gl: Escribir coordenadas á cabeceira da imaxe

en: keep backup files
gl: manter ficheiros de respaldo

en: change file modification time:
gl: cambiar a data de modificación do ficheiro:

en: to gps time
gl: á data do gps

en: to previous value (unchanged mtime)
gl: ao valor anterior

en: Writing position information to image files...
gl: Escribindo información sobre a posición aos ficheiros de imaxe…

en: File could not be deleted!
gl: O ficheiro non puido ser eliminado!

en: Could not rename file!
gl: Non foi posíbel renomear o ficheiro!

en: Override old backup files?
gl: Sobrescribir os ficheiros de respaldo antigos?

en: Keep old backups and continue
gl: Gardar os antigos ficheiros de respaldo e continuar

en: Override
gl: Sobrepor

en: Could not delete temporary file!
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro temporal!

en: speed
gl: velocidade:

en: Speed:
gl: Velocidade:

en: direction
gl: dirección

en: Direction:
gl: Dirección

en: Point info
gl: Información do punto

en: Point info.
gl: Información do punto.

en: Point information settings
gl: Configuración da información do punto

en: Module
gl: Módulo

en: Tags copied to clipboard.
gl: Etiquetas copiadas ó portaretallos.

en: Printer
gl: Impresora

en: Printer settings
gl: Configuracións da impresora

[ctx: menu]
en: Public Transport
gl: Transporte público

en: Extract node from line
gl: Extraer nó da liña

en: File "{0}" does not exist
gl: O ficheiro «{0}» non existe.

en: IOException "{0}" occurred
gl: Ocorreu unha IOException «{0}»

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
gl: Non existe un conxunto de datos. Tenta baixar os datos do servidor ou abre un ficheiro OSM.

en: Overview
gl: Vista xeral

en: Itinerary
gl: Itinerario

en: Stops
gl: Paradas

en: Reflect
gl: Reflectir

en: Required tags:
gl: Etiquetas precisadas:

en: Add a new Tag
gl: Engadir unha nova etiqueta

en: Name/Id
gl: Nome/Id

en: Find
gl: Procurar

en: Create Stops from GPX ...
gl: Crear paradas dende o GPX…

en: Create Stops from a GPX file
gl: Crear paradas dende un ficheiro GPX

en: Public Transport: Change stop type
gl: Transporte público: Cambiar o tipo de parada

en: Public Transport: Add track stop
gl: Transporte público: Engadir parada de vía

en: Public Transport: Delete track stop
gl: Transporte público: eliminar fin de camiño

en: Public Transport: Detach track stop list
gl: Transporte público: separar fin de camiño

en: Public Transport: Edit track stop list
gl: Transporte público: editar fin de camiño

en: Public Transport: Relocate nodes in track stoplist
gl: Transporte público: recolocación de nós na listaxe de fins de camiño

en: Public Transport: sort track stop list
gl: Transporte público: ordea-la listaxe de fins de camiño

en: Public Transport: Suggest stops
gl: Transporte público: Suxerir paradas

en: Public Transport: Detach waypoints
gl: Transporte público: separar puntos de referencia

en: Public Transport: Disable waypoints
gl: Transporte público: desactivar puntos de referencia

en: Public Transport: Enable waypoints
gl: Transporte público: activar puntos de referencia

en: Public Transport: Edit waypoint name
gl: Transporte público: editar o nome do punto de referencia

en: Time on your GPS device
gl: Hora no teu aparello GPS

en: Tracks in this GPX file:
gl: Camiños neste ficheiro GPX:

en: State
gl: Estado/Provincia

en: unnamed
gl: sen nome

en: Create administrative boundary relations
gl: Crear relacións administrativas fronteirizas

en: Add tags boundary and admin_level to boundary relation ways
gl: Engadir as etiquetas límite e nivel administrativo ás formas de relación cos límites

en: Download referrers
gl: Baixar referencias

en: Select relation in main selection.
gl: Escoller relación na selección principal

en: Relation does not have name
gl: A relación non ten nome

en: Relation has streets with different names
gl: A relación ten rúas con diferentes nomes

en: Revert changeset fully
gl: Reverter completamente o conxunto de cambios

en: Revert selection only
gl: Reverter só a selección

en: Revert selection and restore deleted objects
gl: Reverter a selección e restaurar os obxectos borrados

en: Revert changeset
gl: Reverter conxunto de cambios

en: Revert
gl: Reverter

en: Enter the ID of the changeset that should be reverted
gl: Introduza o ID do conxunto de cambios que debe ser revertido

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
gl: <html>Escolle esta opción para baixar datos nunha nova capa de datos.<br>Deselecciona para baixar na capa de datos activa actualmente.</html>

en: Reverted changeset
gl: Conxunto de cambios revertidos

en: It is not allowed to revert changeset from {0}
gl: Non está permitido reverter o conxunto de cambios de {0}

en: Reverting...
gl: Revertindo...

en: This changeset has objects that are not present in current dataset.
    It is needed to download them before reverting. Do you want to continue?
gl: Este conxunto de cambios ten obxectos que non están presentes no conxunto de datos actual.
    É necesario descargalos antes de revertelos. Desexa continuar?

en: Revert was canceled
gl: Cancelouse a reversión

en: Revert changesets
gl: Reverter conxuntos de cambios

en: Reverting changeset {0}
gl: Revertendo o conxunto de cambios {0}

en: See {0}
gl: Ver {0}

en: Revert changeset {0}
gl: Reverter conxunto de cambios {0}

en: Partially revert changeset {0}
gl: Reverter parcialmente o conxunto de cambios {0}

en: Routing
gl: Ruteando

en: Click to add destination.
gl: Prema para engadir destino.

en: Click to remove destination
gl: Prema para eliminar o destino

en: Add routing layer
gl: Engadir capa de ruta

en: Criteria
gl: Criterios

en: Shortest
gl: O máis curto

en: Fastest
gl: O mais rápido

en: Clear route
gl: Eliminar ruta

en: Configure routing preferences.
gl: Configurar as preferencias de encamiñamento.

en: Speed (Km/h)
gl: Velocidade (km/ h)

en: Enter weight values
gl: Introducir valores de peso

en: New value for {0}
gl: Novo valor para {0}

en: Server
gl: Servidor

en: Connection successful.
gl: Conexión correcta.

en: Save...
gl: Gardar...

en: SeaMap Editor
gl: Editor Seamap

en: Save captured data to file every minute.
gl: Gardar os datos capturados a un ficheiro cada minuto.

en: Error while exporting {0}: {1}
gl: Erro mentres se exportaba {0}:{1}

en: Error parsing {0}: {1}
gl: Erro ao procesar {0}: {1}

en: {0} start
gl: {0} comezar

en: {0} end
gl: {0} fin

en: Waypoint Description
gl: Descrición do punto de referencia

en: Edit tags
gl: Editar as etiquetas

en: Launches the tag editor dialog
gl: Lanza o diálogo do editor de etiquetas

en: JOSM Tag Editor Plugin
gl: Complemento de etiquetas de JOSM

en: Presets
gl: Predefinidos

en: Highlight
gl: Realzar

en: Group
gl: Grupo

en: Item
gl: Ítem

en: Search:
gl: Procura:

en: unexpected column number {0}
gl: número de columna inesperado {0}

en: Interpolation
gl: Interpolación

en: Lowest Number
gl: O número máis baixo

en: Highest Number
gl: O número mais alto

en: Street name:
gl: Nome da rúa:

en: Even/Odd
gl: Par/Impar

en: Lowest number
gl: O número máis baixo

en: Highest number
gl: O número máis alto

en: Segment must be a number greater 1
gl: O segmento debe ter un número maior que 1

en: {0} must be greater than 0
gl: {0} debe ser máis grande que 0

en: {0} is not a number
gl: {0} non é un número

en: Cannot reverse!
gl: Non se pode reverter!

en: Creates individual buildings from a long building.
gl: Crear edificios individuais a partir de un edificio grande

en: Todo list
gl: Lista de tarefas pendentes

en: Open the todo list.
gl: Abrir a lista de tarefas pendentes

en: Mark all
gl: Marcar todo

en: Mark all items in the todo list as done.
gl: Marcar todos os elementos da lista de tarefas como feitos.

en: Unmark all
gl: Desmarcar todo

en: Clear the todo list
gl: Limpar a lista de tarefas pendentes

en: Todo list {0}/{1} ({2}%)
gl: Lista de tarefas pendentes {0}/{1} ({2}%)

en: Browse
gl: Examinar

en: Browse map with left button
gl: Navegar polo mapa co botón esquerdo

en: Preset turn lanes
gl: Carrís de xiro predefinidos

en: Backward
gl: Atrás

en: <html>The number of lanes is not specified for one or more roads; please add missing lanes tags.</html>
gl: <html>O número de carrís non está especificado para un ou máis roteiros; por favor engada as etiquetas de carrís  faltantes.</html>

en: Add turn
gl: Engadir xiro

en: Delete lane.
gl: Borrar carril.

en: Delete turn.
gl: Borrar xiro.

en: Create/Edit turn restriction...
gl: Crear/Editar restrición de xiro…

en: Create or edit a turn restriction.
gl: Crear ou editar restrición de xiro.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
gl: Na seguinte táboa podes editar as <strong>etiquetas en bruto</strong> das relacións representado esta restrición de xiro.

en: Type:
gl: Tipo:

en: From:
gl: De:

en: To:
gl: Ata:

en: Vias:
gl: Vías:

en: Copy to the clipboard
gl: Copiar ó portaretallos

en: Cannot find object with id ''{0}'' in layer ''{1}''
gl: Non se puido atopar o obxecto con id «{0}» na capa «{1}»

en: Insert new relation members from object in the clipboard
gl: Inserir novos membros da relación do obxecto no portaretallos

en: Errors/Warnings
gl: Erros e avisos

en: Show errors and warnings related to this turn restriction
gl: Amosar erros e advertenzas relacionadas con esta restrición de xiro

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
gl: Crear unha nova restrición de xiro na capa «{0}»

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
gl: Editar a restrición de xiro na capa «{0}»

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
gl: Editar a restrición «{0}» na capa «{1}»

en: Do you want to save anyway?
gl: Desexa gardar de todos modos?

en: Yes, save anyway
gl: Si, gardar de todos modos

en: No, resolve issues first
gl: Non, resolver erros primeiro

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
gl: Desbotar o gardado e comezar a resolver problemas pendentes primeiro

en: Pending errors and warnings
gl: Erros e avisos pendentes

en: Remove deleted members and save
gl: Retirar os membros eliminados e gardar

en: Cancel and return to editor
gl: Desbotar e voltar ó editor

en: Deleted members in turn restriction
gl: Membros eliminados na restrición de xiro

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
gl: Crear un conflito e pechar este editor de restrición de xiro

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
gl: Voltar ó editor de restricións de xiro e seguer editando

en: Already participating in a conflict
gl: Está participando nun conflito

en: Delete this turn restriction
gl: Eliminar esta restrición de xiro

en: Select this turn restriction
gl: Escoller esta restrición de xiro

en: {0} warning | {0} warnings
gl[0]: {0} aviso
gl[1]: {0} avisos

en: {0} error | {0} errors
gl[0]: {0} erro
gl[1]: {0} erros

en: no issues
gl: sen erros

en: please select a way
gl: escoller unha vía

en: multiple objects with role ''{0}''
gl: múltiples obxectos co rol «{0}»

en: Delete from turn restriction
gl: Eliminar da restrición de xiro

en: Accept the currently selected way
gl: Acepta-la vía escollida actualmente

en: Paste from the clipboard
gl: Colar ou pegar do portaretallos

en: Create new turn restriction
gl: Crear novas restricións de xiro

en: No Right Turn
gl: Non xirar á dereita

en: No Left Turn
gl: Non xirar á esquerda

en: No U-Turn
gl: Non facer un xiro U

en: No Straight On
gl: Non seguir de fronte

en: Only Right Turn
gl: Só xirar á dereita

en: Only Left Turn
gl: Só xirar á esquerda

en: Only Straight On
gl: Só seguir de fronte

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
gl: Aviso: fallou a carga da icona para a restrición do tipo «{0}»

en: please select a turn restriction type
gl: escolle un tipo de restrición de xiro

en: Public Service Vehicles
gl: Vehículos de Servizos públicos

en: Heavy Goods Vehicles
gl: Vehículos pesados

en: Motorcars
gl: Automóbiles

en: Bicycles
gl: Bicicletas

en: Mopeds
gl: Ciclomotores

en: Use standard exceptions
gl: Usar excepcións estándar

en: Use non-standard exceptions
gl: Usar excepcións non estándar

en: Remove the currently selected vias
gl: Eliminar as vías actualmente seleccionadas

en: Move the selected vias down by one position
gl: Mover as vías seleccionadas unha posición cara abaixo

en: Move the selected vias up by one position
gl: Mover as vías seleccionadas unha posición cara arriba

en: Copy the selected vias to the clipboard
gl: Copia-las vías seleccionadas ó portaretallos

en: Insert ''via'' objects from the clipboard
gl: Inserir obxectos ''via'' dende o portaretallos

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
gl: Dende:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
gl: Ata:

en: no participating way with role ''from''
gl: sen participantes na vía co rol «dende»

en: no participating way with role ''to''
gl: sen participantes na vía co rol «cara a»

en: Only participating in selection
gl: Só participando na selección

en: Turn Restrictions
gl: Restricións de xiro

en: Create a new turn restriction
gl: Crear unha nova restrición de xiro

en: Select in current data layer
gl: Escoller na capa de datos actual

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
gl: Un complemento de OSM para editar restricións de xiro.

en: Sponsor
gl: Patrocinador

en: Road signs - Set A
gl: Sinais de tráfico - Grupo A

en: Road signs - Set B
gl: Sinais de tráfico - Grupo B

en: Delete ''from''
gl: Eliminar «de»

en: Removes the member with role ''from''
gl: Retirar o membro con rol «de»

en: Delete ''to''
gl: Eliminar « cara a»

en: Removes the member with role ''to''
gl: Retirar o membro con rol «cara a»

en: Fix in editor
gl: Arranxar no editor

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
gl: Ir ao editor básico e manualmente escolle membros con roles «de» e «cara a»

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
gl: Este xiro usa unha restrición non estándar do tipo <tt>{0}</tt> para a etiqueta <tt>restrición</tt>. É recomendábel usar só valores estándar. Por favor escolle un no editor básico.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
gl: Ir ao editor básico e escoller manualmente un tipo de restrición de xiro

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
gl: Unha restrición de xiro debe declarar o tipo de restrición. Escolla un tipo no editor básico.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
gl: Unha vía co rol <tt>dende</tt> é precisada nunha restrición de xiro.

en: Add in editor
gl: Engadir no editor

en: Go to the Advanced Editor and remove the members
gl: Ir ao Editor avanzado e retirar os membros

en: Go to Basic Editor and select standard vehicle type based exceptions
gl: Ir ao Editor Básico e escolle as excepcións baseadas no tipo de vehículo estándares.

en: The required tag <tt>{0}={1}</tt> is missing.
gl: A etiqueta <tt>{0}={1}</tt> falta.

en: Add missing tag
gl: Engadir etiqueta que falta

en: Add the missing tag {0}={1}
gl: Engadir a etiqueta {0}={1}

en: Split now
gl: Dividir agora

en: A way is required instead.
gl: Unha vía é requirida no seu lugar.

en: Delete the member from the turn restriction
gl: Eliminar o membro da restrición de xiro

en: Undelete object...
gl: Recuperar obxecto…

en: Undelete object by id
gl: Recuperar obxecto por id

en: Undelete Object
gl: Recuperar Obxecto

en: Undelete object
gl: Recuperar Obxecto

en: Select if the data should be added into a new layer
gl: Escoller se os datos deben ser engadidos nunha nova capa

en: Start undeleting
gl: Comezar a recuperar

en: Close dialog and cancel
gl: Pecha o diálogo e desbotar

en: Add nodes at intersections
gl: Engadir nós nas interseccións

en: Align Way Nodes
gl: Aliñar nós da vía

en: Extract node
gl: Extraer o nó

en: Extract node confirmation
gl: Confirmar a extracción do nó

en: You are about to extract a node which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to extract?
gl: Está a punto de extraer un nó que pode ter outras referencias aínda non descargadas.<br>Esto pode causar problemas porque outros obxectos (que non vé) poderían usalos.<br>Realmente quere extraer?

en: Paste Relations
gl: Pegar relacións

en: Split Object
gl: Dividir obxecto

en: The current selection cannot be used for splitting.
gl: A selección actual non pode ser usada para a separación.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
gl[0]: A vía seleccionada non contén o nó seleccionado.
gl[1]: A vía seleccionada non contén tódolos nós seleccionados.

en: Split adjacent ways
gl: Dividir as vías adxacentes

en: Split adjacent ways on T-intersections
gl: Dividir as vías adxacentes nas interseccións en  T

en: Symmetry
gl: Simetria

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
gl: Por favor, seleccione polo menos dous nós para o eixo de simetría e algo máis para facer de espello.

en: Paste tags from previous selection
gl: Pegar etiquetas da selección anterior

en: Paste tags from the previously selected object(s) (not from clipboard).
gl: Pegar etiquetas do obxecto(s) previamente seleccionado(s) (non do  portapapeles).

en: Add Source Tag
gl: Engadir etiqueta de fonte

en: UnGlue Relation
gl: Despegar relación

en: Duplicate nodes, ways and relations that are used by multiple relations.
gl: Duplicar nodos, vías e relacións que son utilizados por múltiples relacións.

en: Unglued Relations
gl: Relacións despegadas

en: Radius too small
gl: Radio demasiado pequeno

en: Nothing to do
gl: Nada que facer

en: Select custom URL
gl: Seleccionar URL personalizada

en: Ask every time
gl: Preguntar sempre

en: Open custom URL
gl: Abrir URL personalizada

en: Utilsplugin2 settings
gl: Axustes de Utilsplugin2

en: Save to file
gl: Gardar nun arquivo

en: Load from file
gl: Cargar dun arquivo

en: Lat Lon tool
gl: Ferramenta de Latitude Lonxitude

en: Please enter a GPS coordinates
gl: Introduza coordenadas GPS

en: Tag multiple objects [alpha]
gl: Etiquetar varios obxectos [ alpha]

en: Tag multiple objects
gl: Etiquetar varios obxectos

en: Remove tag
gl: Eliminar etiqueta

en: Delete from history
gl: Borrar do historial

en: Replace geometry of selected object with a new one
gl: Substitúa a xeometría do obxecto seleccionado con unha nova

en: This tool replaces geometry of one object with another, and so requires exactly two objects to be selected.
gl: Esta ferramenta substitúe a xeometría dun obxecto con outra, polo que require que se seleccionen exactamente dous obxectos

en: Adjacent nodes
gl: Nodos adxacentes

en: Adjacent ways
gl: Vías adxacentes

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
gl: Seleccionaranse as vías adxacentes. Os  nós serán deseleccionados.

en: All connected ways
gl: Todas as vías conectadas

en: Select all connected ways
gl: Seleccione todas as vías conectadas

en: Intersecting ways
gl: Vías que se cruzan

en: Select intersecting ways
gl: Seleccione vías que se cruzan

en: All intersecting ways
gl: Todos as vías que se cruzan

en: Select all intersecting ways
gl: Seleccione todas as vías que se cruzan

en: Middle nodes
gl: Nós intermedios

en: Select middle nodes
gl: Seleccione os nós intermedios

en: All inside [testing]
gl: Todo dentro [en probas]

en: Select all inside selected polygons
gl: Seleccionar todo dentro dos polígonos seleccionados

en: All inside
gl: Todo dentro

en: Select Highway
gl: Elexir vía

en: Select highway for the name/ref given
gl: Seleccione a estrada para o nome/referencia dado

en: Select last modified nodes
gl: Seleccionar os últimos nós modificados

en: Select last modified ways
gl: Seleccionar as últimas vías modificadas

en: Select Way Nodes
gl: Escolle os nodos da vía

en: Undo selection
gl: Desfacer selección

en: Reselect last added object or selection form history
gl: Volver a seleccionar o último obxecto engadido ou seleccionar do historial

en: Unselect nodes
gl: Desmarcar nós

en: Removes all nodes from selection
gl: Elimina todos os nodos da selección

en: Looks for short ways that have the same maxspeed on both sides
gl: Busca camiños curtos que teñan a mesma velocidade máxima en ambos os lados

en: testing
gl: probas

en: Way Download
gl: Descargar vía

en: <html>Neither a node nor a way with an endpoint outside of the<br>current download areas is selected.<br>Select a node on the start or end of a way or an entire way first.</html>
gl: <html>Non se selecciona un nó con un punto final fóra das <br>áreas de baixada actuais.<br> Selecciona un nó ó principio ou ó remate dunha vía ou a vía completa primero.</html>

en: Merge duplicate node?
gl: Combinar o nodo duplicado?

en: Enter search expression here..
gl: Insira a expresión de procura eiquí…

en: Waypoint search
gl: Procura do punto de referencia

en: Drive a race car on this layer
gl: Conduce un coche de carreiras nesta capa

en: Tunnel Start
gl: Boca del túnel

en: Village/City
gl: Poboación/Cidade

en: Parking
gl: Aparcadoiro

en: Fuel Station
gl: Gasolineira

en: Shopping
gl: Compras

en: WC
gl: Baño

en: Test
gl: Proba
