josm - en to eo translation catalogue (13966 entries)

en: About
eo: Pri

en: Display the about screen.
eo: Montri la Pri ekrano.

en: Help: {0}
eo: Helpo: {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
eo: Ĝava OpenStreetMap-redaktilo

en: Version {0}
eo: Versio {0}

en: Last change at {0}
eo: Lasta ŝanĝo je {0}

en: Java Version {0}
eo: Versio de Ĝava {0}

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Translations
eo: Tradukoj

en: Follow us on
eo: Sekvu nin plu

en: Preferences are stored in {0}
eo: Preferoj estas konservitaj en {0}

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
eo: Simbolaj nomoj por dosierujoj kaj la realaj vojoj:

en: Info
eo: Informo

en: Readme
eo: Legu min

en: Revision
eo: Revizio

en: Contribution
eo: Kontribuo

en: License
eo: Permesilo

en: Plugins
eo: Kromprogramoj

en: Installation Details
eo: Instalaj Detaloj

en: Translators
eo: Tradukistoj

en: About JOSM...
eo: Pri JOSM…

en: OK
eo: Bone

en: Report bug
eo: Raporti eraron

en: unset
eo: malfunkciigita

en: Open directory
eo: Malfermi dosierujon

en: Failed to locate resource ''{0}''.
eo: Malsukcesis lokalizi rimedo ''{0}''.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
eo: Malsukcesis ŝarĝi rimedo ''{0}'', erraro {1}

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu jam alŝutitan nodon, vojon aŭ rilaton.

en: Warning
eo: Averto

en: Please select the target layer.
eo: Bonvolu elektu la celan mantelon.

en: Select target layer
eo: Elekti celan mantelon

en: Cancel
eo: Nuligi

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
eo: <html>Ne estas tavoloj, al kiuj fonta tavolo<br>''{0}''<br>povus esti kunfandita.</html>

en: No target layers
eo: Neniu celaj manteloj

en: Select
eo: Elektu

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
eo: Elektas tiujn elementojn sur la mapo, kiuj estas elektitaj en la supra listo.

en: History
eo: Historio

en: Download and show the history of the selected objects
eo: Elŝutu kaj montru la historion de la elektitaj objektoj

en: Select WMS layers
eo: Elektu WMS mantelojn

en: Add layers
eo: Aldonu mantelojn

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
eo: Tempofiltrilo por "{0}" kiel ekzemple "{1}"

en: Invalid service URL.
eo: Nevalida URL de servo.

en: WMS Error
eo: WMS Eraro

en: Could not retrieve WMS layer list.
eo: Ne eblis retrovi WMS-tavolliston.

en: Could not parse WMS layer list.
eo: Ne eblis analizi WMS-tavolliston.

en: Could not parse WMTS layer list.
eo: Ne eblas analizi WMTS-tavolliston.

en: WMTS Error
eo: WMTS Eraro

en: Error
eo: Eraro

en: Select image format for WMS layer
eo: Elekti bildformaton por WMS mantelo

en: Show only layers for current view
eo: Montru nur tavolojn por aktuala vido

en: Add Node...
eo: Aldonu Nodon...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
eo: Aldonu nodon enirante latitudon / longitudon aŭ orienten / norden.

en: Tools: {0}
eo: Iloj: {0}

en: Align Nodes in Circle
eo: Aranĝi la nodojn kiel cirklo

en: Move the selected nodes into a circle.
eo: Movi la elektitajn nodojn en cirklon.

en: Selection could not be used to align in circle.
eo: Selection could not be used to align in a circle.

en: Nothing changed
eo: Nenio ŝanĝiĝis

en: Please select only one node as center.
eo: Bonvolu elekti nur unu nodon kiel centron.

en: Align each Way in Circle
eo: Vicigu ĉiun vojon en Rondo

en: One or more nodes involved in this action may have additional referrers.
eo: Unu aŭ pluraj nodoj implikitaj en ĉi tiu ago povas havi kromajn referencojn.

en: Not enough nodes to calculate center.
eo: Not enough nodes to calculate center.Ne estas sufiĉe da nodoj por kalkuli centron.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
eo: Ne povas determini centron de cirklo por ĉi tiu geometrio.

en: Align Nodes in Line
eo: Aranĝi nodojn laŭ linion

en: Move the selected nodes in to a line.
eo: Movi la elektitajn nodojn en linion.

en: Please select at least three nodes.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ tri nodojn.

en: Can not align a polygon. Abort.
eo: Ne povas vicigi plurangulon. Ĉesigi.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
eo: Intersekco de tri aŭ pli da vojoj ne povas esti solvita. Ĉesigi.

en: Two parallels ways found. Abort.
eo: Du paralelaj vojoj trovitaj. Ĉesigi.

en: data
eo: datumoj

en: layer
eo: tavolo

en: selection
eo: elekto

en: conflict
eo: konflikto

en: download
eo: elŝuto

en: problem
eo: problemo

en: previous
eo: antaŭa

en: next
eo: sekva

en: Nothing selected to zoom to.
eo: Nenio elektita por zomi.

en: Information
eo: Informo

en: Zoom to {0}
eo: Zomi al {0}

en: Zoom the view to {0}.
eo: Zomi la vidadon al {0}

en: View: {0}
eo: Vidi: {0}

en: No conflicts to zoom to
eo: Neniuj konfliktoj por zomi

en: Changeset Manager
eo: Ŝanĝara Administranto

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
eo: Ŝaltu videblecon de la fenestro de Changeset Manager

en: Windows: {0}
eo: Vindozo: {0}

en: Close open changesets...
eo: Fermu malfermitajn ŝanĝojn...

en: Close open changesets
eo: Fermu malfermitajn ŝanĝojn

en: File: {0}
eo: Dosiero: {0}

en: There are no open changesets
eo: Ne estas malfermitaj ŝanĝaroj

en: No open changesets
eo: Neniuj malfermitaj ŝanĝaroj

en: Downloading open changesets ...
eo: Elŝutante malfermitajn ŝanĝojn...

en: Combine Way
eo: Kunfandi Vojojn

en: Combine several ways into one.
eo: Kombini plurajn vojojn en unu.

en: Change directions?
eo: Ĉu ŝanĝi la direktojn?

en: Reverse and Combine
eo: Renversi kaj kunfandi

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
eo: La vojoj ne povas esti kunfanditaj ĉar ne ĉiuj havas la saman direkton. Ĉu renversi kelkajn?

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
eo: Ne eblis kombini vojoojn<br>(Ili ne povus esti kunfanditaj en ununuran ĉenon de nodoj)

en: Reverse Ways
eo: Inversigu vojojn

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
eo[0]: Kombinu {0} vojon
eo[1]: Kombinu {0} vojojn

en: Please select at least two ways to combine.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ du vojojn kunfandendajn.

en: You should use {0}->{1}({2}) first.
eo: Vi devus unue uzi {0}->{1}({2}).

en: Combine confirmation
eo: Kombinu konfirmon

en: You are about to combine ways which can be members of relations not yet downloaded.<br>This can lead to damaging these parent relations (that you do not see).<br>{0}<br><br>Do you really want to combine without downloading?
eo: Vi estas kombinonta vojojn kiuj povas esti membroj de rilatoj ankoraŭ ne elŝutitaj.<br>Ĉi tio povas kaŭzi damaĝon de ĉi tiuj gepatraj rilatoj (kiujn vi ne vidas).<br>{0}<br><br>Ĉu vi vere volas kombini sen elŝuti?

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy selected objects to paste buffer.
eo: Enpoŝigi la elektitajn objektojn.

en: Edit: {0}
eo: Modifii: {0}

en: Please select something to copy.
eo: Bonvolu elekti ion enpoŝigenda.

en: Copy Coordinates
eo: Kopiu Koordinatojn

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
eo: Kopiu koordinatojn de elektitaj nodoj al tondujo.

en: Copy server URLs
eo: Kopiu servilojn URL

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
eo: Kopiu servilojn URL de elektitaj objektoj al tondujo.

en: Create Circle
eo: Krei cirklon

en: Create a circle from three selected nodes.
eo: Krei cirklon dank’ al tri elektitaj nodoj.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
eo: Bonvolu elekti ekzakte du aŭ tri nodojn aŭ unudirekte kun ekzakte du aŭ tri nodoj.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
eo: Tiuj nodoj ne estas en cirklo. Abortante.

en: Cannot add a node outside of the world.
eo: Ne povas aldoni nodon ekster la mondo.

en: Update multipolygon
eo: Ĝisdatigu multpoligonon

en: Create multipolygon
eo: Kreu multpoligonon

en: No data loaded.
eo: Neniuj datumoj ŝarĝitaj.

en: You must select at least one way.
eo: Vi devas elekti almenaŭ unu vojon.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
eo[0]: Ne-Voja membro forigita de multpoligono
eo[1]: Ne-Vojaj membroj forigitaj de plurpoligono

en: Delete
eo: Forigu

en: Delete selected objects.
eo: Forigu la elektitajn objektojn.

en: You are about to delete nodes which can have other referrers not yet downloaded.
eo: Vi estas forigonta nodojn, kiuj povas havi aliajn referencilojn ankoraŭ ne elŝutitajn.

en: You are about to delete ways which can have other referrers not yet downloaded.
eo: Vi estas forigonta vojojn, kiuj povas havi aliajn referencilojn ankoraŭ ne elŝutitajn.

en: You are about to delete relations which can have other referrers not yet downloaded.
eo: Vi estas forigonta rilatojn, kiuj povas havi aliajn referencilojn ankoraŭ ne elŝutitajn.

en: You are about to delete primitives which can have other referrers not yet downloaded.
eo: Vi estas forigonta primitivulojn, kiuj povas havi aliajn referencilojn ankoraŭ ne elŝutitajn.

en: Delete confirmation
eo: Forigu konfirmon

en: {0}<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
eo: {0}<br>Ĉi tio povas kaŭzi problemojn ĉar aliaj objektoj (kiujn vi ne vidas) povus uzi ilin.<br>Ĉu vi vere volas forigi?

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
eo: Vi estas forigonta nekompletajn objektojn.<br>Ĉi tio kaŭzos problemojn ĉar vi ne vidas la realan objekton.<br>Ĉu vi vere volas forigi?

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
eo[0]: Vi estas forigonta {0} rilaton: {1}<br/>Ĉi tiu paŝo estas malofte necesa kaj ne povas esti malfarebla facile post alŝuto al la servilo.<br/>Ĉu vi vere volas forigi?
eo[1]: Vi estas forigonta {0}-rilatojn: {1}<br/>Ĉi tiu paŝo estas malofte necesa kaj ne povas esti malfarebla facile post esti alŝutita al la servilo.<br/>Ĉu vi vere volas forigi?

en: Delete relation?
eo: Ĉu forigi rilaton?

en: Delete Layer
eo: Forigu Tavolon

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
eo: Forigu la aktivan tavolon. Ne forigas la rilatan dosieron.

en: Dialogs panel
eo: Dialogoj panelo

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
eo: Ŝaltu dialogan panelon, maksimumigu mapvidon

en: Saving file {0}...
eo: Konservantas dosieron {0}...

en: Successfully saved file {0}
eo: Sukcese konservita dosiero {0}

en: Distribute Nodes
eo: Distribui Nodojn

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
eo: Distribuu la elektitajn nodojn al egalaj distancoj laŭ linio.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
eo: Ignorantas {0} nodojn kun nulaj koordinatoj

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
eo: Bonvolu elekti:
    * Unu ne mem-kruciĝanta vojo kun maksimume du el ĝiaj nodoj;
    * Tri nodoj.

en: Download data
eo: Elŝutu datumojn

en: Download data...
eo: Elŝutu datumojn...

en: Download map data from a server of your choice
eo: Elŝutu mapdatenojn de servilo de via elekto

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
eo[0]: <html>Ĉi tiu ago postulos {0} individuan<br>elŝutan peton. Ĉu vi deziras<br>daŭrigi?</html>
eo[1]: <html>Ĉi tiu ago postulos {0} individuajn<br>elŝutajn petojn. Ĉu vi deziras<br>daŭrigi?</html>

en:   adding {0} {1}
eo:   aldonante {0} {1}

en: Calculating Download Area
eo: Kalkulado de Elŝuta Areo

en: Download along...
eo: Elŝutu kune...

en: Download OSM data along the selected ways.
eo: Elŝutu OSM-datumojn en la elektitaj vojoj.

en: Download Along
eo: Elŝutu Kune

en: Please select 1 or more ways to download along
eo: Bonvolu elekti 1 aŭ pli da vojoj elŝuti kune

en: Download from OSM along selected ways
eo: Elŝutu de OSM laŭ elektitaj vojoj

en: Download notes in current view
eo: Elŝutu notojn en la nuna vido

en: Download in current view
eo: Elŝutu en aktuala vido

en: Download map data from the OSM server in current view
eo: Elŝutu mapdatenojn de la OSM-servilo en nuna vido

en: Download object...
eo: Elŝutu objekton...

en: Download OSM object by ID
eo: Elŝutu OSM-objekton laŭ ID

en: Download parent ways/relations...
eo: Elŝutu gepatrajn vojojn/rilatojn...

en: Download objects referring to one of the selected objects
eo: Elŝutu objektojn rilatajn al unu el la elektitaj objektoj

en: Draw boundaries of downloaded data
eo: Desegnu limojn de elŝutitaj datumoj

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
eo: Ebligu/malŝalti havigitan fonbildon de areoj ekster la elŝutitaj areoj.

en: Duplicate
eo: Duobligu

en: Duplicate selection.
eo: Duobligi elekto.

en: Exit
eo: Eliru

en: Exit the application.
eo: Eliru el la programo.

en: Expert Mode
eo: Sperta Reĝimo

en: Enable/disable expert mode
eo: Ebligi/malŝalti sperta reĝimo

en: Follow line
eo: Sekvu linion

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
eo: Daŭre desegnas linion, kiu kunhavas nodojn kun alia linio.

en: Follow
eo: Sekvu

en: Fullscreen view
eo: Plenekrana vido

en: Toggle fullscreen view
eo: Ŝaltu plenekranan vidon

en: Export to GPX...
eo: Eksporti al GPX-fromato...

en: Export the data to GPX file.
eo: Eksporti la datumojn en GPX-dosieron.

en: Nothing to export. Get some data first.
eo: Neniu eksportendaĵo. Unue ricevu datumojn.

en: Export GPX file
eo: Eksportu GPX dosieron

en: Help
eo: Helpu

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
eo: Montru historiajn informojn pri OSM-vojoj, nodoj aŭ rilatoj.

en: Show history
eo: Montru historion

en: History (web)
eo: Historio (retejo)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
eo: Montru historiajn informojn pri OSM-vojoj, nodoj aŭ rilatoj en TTT-legilo.

en: New offset
eo: Nova ofseto

en: Adjust the position of this imagery layer
eo: Alĝustigu la pozicion de ĉi tiu bilda tavolo

en: Overwrite
eo: Anstataŭigi

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
eo: Ofseta legosigno jam ekzistas. Ĉu anstataŭigi?

en: Adjust imagery offset
eo: Alĝustigu bild-offseton

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
eo: Uzu sagoklavojn aŭ trenu la bildtavolon per muso por ĝustigi la bild-offseton.
    Vi ankaŭ povas enigi orientan kaj nordan ofseton en la {0} koordinatoj.
    Se vi volas konservi la ofseton kiel legosignon, enigu la legosignnomon sube

en: Offset:
eo: Ofseto:

en: Bookmark name:
eo: Legomarknomo:

en: Advanced info
eo: Altnivelaj informoj

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
eo: Montru altnivelajn objektojn pri OSM-nodoj, vojoj aŭ rilatoj.

en: Advanced info (web)
eo: Altnivelaj informoj (retejo)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
eo: Montru objektajn informojn pri OSM-nodoj, vojoj aŭ rilatoj en tTT-legilo.

en: Invert Selection
eo: Inverti Elekton

en: Selection: {0}
eo: Elekto: {0}

en: Join overlapping Areas
eo: Aliĝu interkovritaj Areoj

en: Joins areas that overlap each other
eo: Kunigas areojn kiuj interkovras unu la alian

en: Please select at least one closed way that should be joined.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu fermitan vojon, kiu devus esti kunigita.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
eo: Unu el la elektitaj vojoj ne estas fermita kaj tial ne povas esti kunigita.

en: Join area confirmation
eo: Konfirmo de aliĝo al areo

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
eo[0]: La elektita vojo havas nodojn, kiuj povas havi aliajn referencilojn ankoraŭ ne elŝutitajn.
eo[1]: La elektitaj vojoj havas nodojn, kiuj povas havi aliajn referencilojn ankoraŭ ne elŝutitajn.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
eo: Ĉi tio povas konduki al forigo de nodoj hazarde.

en: Are you really sure to continue?
eo: Ĉu vi vere certas daŭrigi?

en: Please abort if you are not sure
eo: Bonvolu interrompi se vi ne certas

en: The selected area is incomplete. Continue?
eo: La elektita areo estas nekompleta. Ĉu daŭrigi?

en: No intersection found. Nothing was changed.
eo: Neniu intersekciĝo trovita. Nenio estis ŝanĝita.

en: Move tags from ways to relations
eo: Movu etikedojn de vojoj al rilatoj

en: Removed duplicate nodes
eo: Forigitaj duplikataj nodoj

en: Removed now unreferrenced nodes
eo: Forigitaj nun nereferencitaj nodoj

en: Added node on all intersections
eo: Aldonita nodo sur ĉiuj intersekcoj

en: Keep older versions
eo: Konservu malnovajn versiojn

en: Assemble new polygons
eo: Kunveni novajn plurangulojn

en: Delete relations
eo: Forigi rilatojn

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
eo: Forigi Vojn kiuj ne estas parto de interna multpoligono

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
eo: Kelkaj el la vojoj estis parto de rilatoj kiuj estis modifitaj.<br>Bonvolu kontroli, ke neniuj eraroj estis enkondukitaj.

en: Fix tag conflicts
eo: Ripari etikedkonfliktojn

en: Split ways into fragments
eo: Dividu vojojn en fragmentojn

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
eo: Pardonu. Ne povas trakti multpoligonajn rilatojn kun multoblaj eksteraj vojoj.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
eo: Ne povas kunigi internajn kaj eksterajn vojojn de multpoligono

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
eo: Pardonu. Ne povas trakti vojon kiu estas ekstera en multoblaj multpoligonaj rilatoj.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
eo: Pardonu. Ne povas trakti vojon kiu estas kaj interna kaj ekstera en multpoligonaj rilatoj.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
eo: Pardonu. Ne povas trakti vojon kiu estas interna en multoblaj multpoligonaj rilatoj.

en: Removed Element from Relations
eo: Forigita Elemento de Rilatoj

en: Remove tags from inner ways
eo: Forigi etikedojn de internaj vojoj

en: Joined overlapping areas
eo: Kunigis interkovrajn areojn

en: Join Node to Way
eo: Kunligu nodo al vojo

en: Include a node into the nearest way segments
eo: Enmetu nodon en la plej proksimajn vojsegmentojn

en: Move Node onto Way
eo: Movu Nodon al Vojo

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
eo: Movu la nodon sur la plej proksimajn vojojn kaj inkluzivu ĝin

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
eo: Multoblaj celvojoj, neniu komuna punkto trovita. Nenio estis ŝanĝita.

en: No Shortcut
eo: Neniu Ŝparvojo

en: Operation was not performed, as per {0} preference
eo: Operacio ne estis farita, laŭ {0} prefero

en: Jump to Position
eo: Saltu al Pozicio

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
eo: Malfermas dialogon kiu permesas salti al specifa loko

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
eo: Enigu Lat/Lon por salti al pozicio.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
eo: Vi ankaŭ povas alglui URL de www.openstreetmap.org

en: Enter a place name to search for
eo: Enigu loknomon por serĉi

en: Latitude
eo: Latitudo

en: Longitude
eo: Longitudo

en: Zoom (in metres)
eo: Zomi (en metroj)

en: Jump there
eo: Saltu tien

en: Jumping to: {0}
eo: Saltante al: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
eo: Ne eblis analizi Latitudon, Longitudon aŭ Zomon. Bonvolu kontroli.

en: Unable to parse Lon/Lat
eo: Ne eblas analizi Lon/Lat

en: Rectified Image...
eo: Ĝustigita bildo...

en: Download Rectified Images From Various Services
eo: Elŝutu korektitajn bildojn de diversaj servoj

en: Imagery: {0}
eo: Bildoj: {0}

en: Custom WMS Link
eo: Propra WMS-adreso

en: Supported Rectifier Services:
eo: Subtenataj Rektifigaj Servoj:

en: Visit Homepage
eo: Vizitu Hejmpaĝon

en: WMS URL or Image ID:
eo: WMS URL aŭ Bilda ID:

en: Add Rectified Image
eo: Aldonu Rektigitan Bildon

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
eo: Ne eblis kongrui la enigitan ligilon aŭ identigilon al la elektita servo. Bonvolu provi denove.

en: No valid WMS URL or id
eo: Neniu valida WMS-URL aŭ identigilo

en: Merge layer
eo: Kunfandi tavolon

en: Merge the current layer into another layer
eo: Kunfandi la nunan tavolon en alian tavolon

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
eo: Tranĉu laŭtempe imbrikitaj partoj de trakoj

en: Merging layers with different upload policies
eo: Kunfandado de tavoloj kun malsamaj alŝutaj politikoj

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
eo: Vi estas kunfandonta datumojn inter tavoloj ''{0}'' kaj ''{1}''.<br /><br />Ĉi tiuj tavoloj havas malsamajn alŝutajn politikojn kaj ne devus esti kunfanditaj kiel ĝi.<br />Kunfandi ilin rezultigos plenumi la pli striktan politikon (alŝuto malkuraĝigita) al ''{1}''.<br /><br /><b>Tia maniero</b> ne estas rekomendita kunfandado de vi. Anstataŭe kontrolu kaj kunfandi ĉiun objekton, unu post alia, uzante ''<i>Kunfandi elekton</i>''.<br /><br />Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Ignore this hint and merge anyway
eo: Ignoru ĉi tiun sugeston kaj kunfandu ĉiukaze

en: Merge Nodes
eo: Kunfandu Nodojn

en: Merge nodes into the oldest one.
eo: Kunfandu nodojn en la plej malnovan.

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ du nodojn por kunfandi aŭ unu nodon kiu estas proksima al alia nodo.

en: Abort Merging
eo: Ĉesigu Kunfandon

en: Click to abort merging nodes
eo: Klaku por ĉesigi kunfandi nodojn

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
eo: Ne povas kunfandi nodojn: Devus forigi vojon {0} kiu ankoraŭ estas uzata de {1}

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
eo[0]: Kunfandu {0} nodon
eo[1]: Kunfandi {0} nodojn

en: Merge selection
eo: Kunfandu elekton

en: Merge the currently selected objects into another layer
eo: Kunfandu la nuntempe elektitajn objektojn en alian tavolon

en: Merging too many objects with different upload policies
eo: Kunfandadas de tro da objektoj kun malsamaj alŝutaj politikoj

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
eo: Vi estas kunfandi pli ol 1 objekton inter tavoloj ''{0}'' kaj ''{1}''.<br /><br /><b>Tio ĉi ne estas la rekomendinda maniero kunfandi tiajn datumojn</b>.<br />Vi devus anstataŭe kontroli kaj kunfandi ĉiun objekton, <b>unu post alia</b>.<br /><br />Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Mirror
eo: Spegulo

en: Mirror selected nodes and ways.
eo: Spegulu elektitajn nodojn kaj vojojn.

en: Please select at least one node or way.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu nodon aŭ vojon.

en: up
eo: supre

en: left
eo: maldekstre

en: right
eo: dekstre

en: down
eo: malsupre

en: Move objects {0}
eo: Transloku objektojn {0}

en: Move {0}
eo: Transloku {0}

en: Moves Objects {0}
eo: Transloku objektojn {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
eo: Ne povas movi objektojn ekster la mondo.

en: Move Node...
eo: Movu nodon...

en: Edit latitude and longitude of a node.
eo: Redaktu latitudon kaj longitudon de nodo.

en: New Layer
eo: Nova Tavolo

en: Create a new map layer.
eo: Kreu novan maptavolon.

en: Open {0}
eo: Malfermu {0}

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
eo[0]: Vi estas estonta lanĉi {0} fenestron de retumilo.<br>Tio povas malordi vian ekranon kun fenestrojn de retumilo<br>kaj preni iom da tempo por fini.
eo[1]: Vi estas estonta lanĉi {0} fenestrojn de retumilo.<br>Tio povas malordi vian ekranon kun fenestrojn de retumilo<br>kaj preni iom da tempo por fini.

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
eo[0]: Klaki por daŭrigi kaj malfermi {0} retumilon
eo[1]: Klaki por daŭrigi kaj malfermi {0} retumilojn

en: Click to abort launching external browsers
eo: Klaki por abortigi eksternajn retumilojn

en: URL Files
eo: URL-dosieroj

en: Open...
eo: Malfermu...

en: Open a file.
eo: Malfermu dosieron.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
eo: Ne eblas trovi dosieron ''{0}''.

en: Opening files
eo: Malfermas de dosierojn

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
eo[0]: Ne povas malfermi {0} dosieron kun la dosierimportilo ''{1}''.
eo[1]: Ne povas malfermi {0} dosierojn kun dosierimportilo ''{1}''.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
eo[0]: Ne povas malfermi {0} dosieron ĉar dosiero ne ekzistas aŭ neniu taŭga dosierimportilo estas disponebla.
eo[1]: Ne povas malfermi {0} dosierojn ĉar la dosieroj ne ekzistas aŭ neniu taŭga dosierimportilo estas disponebla.

en: no importer
eo: neniu importisto

en: does not exist
eo: ne ekzistas

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
eo: <html>Ne povas malfermi dosierujon ''{0}''.<br>Bonvolu elekti dosieron.</html>

en: Open file
eo: Malfermu dosieron

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
eo[0]: Malfermante {0} dosieron...
eo[1]: Malfermante {0} dosierojn...

en: Opening file ''{0}'' ...
eo: Malfermas de dosieron “{0}”…

en: Which tasks to perform?
eo: Kiujn taskojn plenumi?

en: Ok
eo: Bone

en: Open Location...
eo: Malfermu lokon…

en: Open an URL.
eo: Malfermu URL-on.

en: Enter URL to download:
eo: Enigu URL por elŝuti:

en: Download as new layer
eo: Elŝutu kiel nova tavolo

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
eo: Elektu ĉu la datumoj devas esti elŝutitaj en novan tavolon

en: Zoom to downloaded data
eo: Zomu al elŝutitaj datumoj

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
eo: Elektu por zomi al tutaj lastatempe elŝutitaj datumoj.

en: Download Location
eo: Elŝutu Loko

en: Download URL
eo: Elŝutu URL

en: Start downloading data
eo: Komencu elŝuti datumojn

en: Close dialog and cancel downloading
eo: Fermu dialogon kaj nuligi elŝuton

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
eo: Ne povas malfermi URL ''{0}''<br>La sekvaj elŝutaj taskoj akceptas la URL-ŝablonojn montritajn:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
eo: <h3>Kiam unu aŭ pluraj vojoj estas elektitaj, la formo estas ĝustigita tiel, ke ĉiuj anguloj estas 90 aŭ 180 gradoj.</h3>Vi povas aldoni du nodojn al la elekto. Tiam, la direkto estas fiksita per ĉi tiuj du referencnodoj. (Poste, vi povas malfari la movadon por certaj nodoj:<br>Elektu ilin kaj premu la ŝparvojon por Ortogonaligi / Malfari. La defaŭlta estas Shift-Q.)

en: Orthogonalize Shape
eo: Ortogonaligi Formon

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
eo: Movu nodojn tiel ĉiuj anguloj estu 90 aŭ 180 gradoj

en: Orthogonalize Shape / Undo
eo: Ortogonaligi Formon / Malfari

en: Undo orthogonalization for certain nodes
eo: Malfari ortogonaligon por certaj nodoj

en: Orthogonalize / Undo
eo: Ortogonaligi / Malfari

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
eo: Ortogonaligi Formon / Malfari<br>Bonvolu elekti nodojn, kiuj estis movitaj de la antaŭa ago Ortogonaligi Formon!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
eo: <html>Vi uzas la EPSG:4326-projekcion, kiu povus konduki<br>al nedezirindaj rezultoj kiam vi faras rektangulajn vicigon.<br>Ŝanĝu vian projekcion por forigi ĉi tiun averton.<br>Ĉu vi volas daŭrigi?</html>

en: Usage
eo: Uzado

en: Selection must consist only of ways and nodes.
eo: Elekto devas konsisti nur el vojoj kaj nodoj.

en: Orthogonalize
eo: Ortogonaligi

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
eo: <html>Bonvolu certigi, ke ĉiuj elektitaj vojojn iras en similan direkton<br>aŭ ortogonaligu ilin unu post la alia.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
eo: Bonvolu elekti vojojn kun anguloj de proksimume 90 aŭ 180 gradoj.

en: Paste
eo: Algluu

en: Paste contents of clipboard.
eo: Algluu enhavon de tondujo.

en: Paste at source position
eo: Algluu ĉe fonta pozicio

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
eo: Algluu enhavon de tondujo ĉe la pozicio de kiu ili estis kopiitaj.

en: Paste Tags
eo: Algluu Etikedojn

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
eo: Apliki etikedojn de enhavo de alglua bufro al ĉiuj elektitaj eroj.

en: Preferences...
eo: Agordoj...

en: Open a preferences dialog for global settings.
eo: Malfermu preferan dialogon por tutmondaj agordoj.

en: Preferences
eo: Agordoj

en: Purge...
eo: Purigu...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
eo: Forgesu objektojn sed ne forigu ilin sur la servilo dum alŝutado.

en: Purge
eo: Purigu

en: Confirm Purging
eo: Konfirmu purigadon

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
eo: Ĉi tiu operacio igas JOSMon forgesi la elektitajn objektojn.<br> Ili estos forigitaj el la tavolo, sed <i>ne</i> forviŝitaj<br> el la servilo ĉe alŝuto.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
eo: La sekvaj dependaj objektoj estos purigitaj<br> krom la elektitaj objektoj:

en: Add to selection
eo: Aldonu al elekto

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
eo: Kelkaj el la objektoj estas modifitaj.<br> Procedu, se ĉi tiuj ŝanĝoj estu forĵetitaj.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
eo: Forigu Malfari/Refari bufron

en: Redo
eo: Refaru

en: Redo the last undone action.
eo: Refaru la lastan nefaritan agon.

en: Redo ...
eo: Refaru ...

en: Redo {0}
eo: Refaru {0}

en: Rename layer
eo: Renomigu tavolon

en: Also rename the file
eo: Ankaŭ renomu la dosieron

en: Could not rename file ''{0}''
eo: Ne eblis renomi dosieron ''{0}''

en: Reorder imagery layers
eo: Reordigu bildajn tavolojn

en: Reorders non-overlay imagery layers.
eo: Reordigas ne-kovritajn bildajn tavolojn.

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
eo: Raportu bileton al bugspurilo de JOSM

en: Restart
eo: Rekomencu

en: Restart the application.
eo: Rekomencu la aplikaĵon.

en: Click to restart later.
eo: Klaku por rekomenci poste.

en: Restore selected tags
eo: Restarigu elektitajn etikedojn

en: Reverse way
eo: Inversa vojo

en: Reverse the direction of all selected ways.
eo: Inversu la direkton de ĉiuj elektitaj vojoj.

en: Please select at least one way.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu vojon.

en: Save
eo: Konservu

en: Save the current data.
eo: Konservu la aktualajn datumojn.

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
eo: La dosiero "{0}" estos modifita.<br>Ĉu vi ŝatus anstataŭigi la ekzistantan dosieron?

en: Always overwrite GPX files without asking
eo: Ĉiam anstataŭigi GPX-dosierojn sen demandi

en: Save As...
eo: Konservu kiel...

en: No Exporter found! Nothing saved.
eo: Neniu eksportilo trovita! Nenio konservita.

en: File exists. Overwrite?
eo: Dosiero ekzistas. Ĉu anstataŭi?

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
eo: <html>Eraro okazis dum konservado.<br>Eraro estas:<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
eo: Konservu la aktualajn datumojn al nova dosiero.

en: Search Notes...
eo: Serĉi Notojn...

en: Search the OSM API for notes containing words:
eo: Serĉu la OSM-API por notoj enhavantaj vortojn:

en: Search for notes
eo: Serĉu notojn

en: You must enter a search term
eo: Vi devas enigi serĉan terminon

en: Select All
eo: Elektu Ĉiujn

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
eo: Elektu ĉiujn neforigitajn objektojn en la datumtavolo. Ĉi tio ankaŭ elektas nekompletajn objektojn.

en: Non-branching way sequences
eo: Ne-branĉaj vojoj sekvencoj

en: Select non-branching sequences of ways
eo: Elektu ne-branĉajn sekvencojn de vojoj

en: Select shared child objects
eo: Elektu komunajn infanajn objektojn

en: Select child objects (way nodes and relation members) that are shared by all objects in the current selection
eo: Elektu infanajn objektojn (vojnodoj kaj rilataj membroj) kiuj estas kunhavataj de ĉiuj objektoj en la nuna elekto

en: Shared Child Objects
eo: Komunaj Infanaj Objektoj

en: Load Session
eo: Ŝarĝi Sesion

en: Load a session from file.
eo: Ŝarĝu seancon el dosiero.

en: Open session
eo: Malfermu sesio

en: Loading session ''{0}''
eo: Ŝarĝantas sesion ''{0}''

en: Unable to add layer ''{0}'': {1}
eo: Ne eblas aldoni tavolon ''{0}'': {1}

en: Data Error
eo: Datuma Eraro

en: IO Error
eo: IO Eraro

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
eo: <html>Ne eblis ŝargi sean dosieron ''{0}''.<br>Eraro estas:<br>{1}</html>

en: Save the current session.
eo: Konservu la nunan sesion.

en: Save Session
eo: Konservu Sesion

en: Session file (archive) (*.joz)
eo: Sesiodosiero (arkivo) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
eo: Sesiodosiero (*.jos)

en: Save Session...
eo: Konservu Sesion...

en: The following layer has been removed since the session was last saved: | The following layers have been removed since the session was last saved:
eo[0]: La sekva tavolo estis forigita de kiam la sesio estis laste konservita:
eo[1]: La sekvaj tavoloj estis forigita de kiam la sesio estis laste konservita:

en: You are about to overwrite the session file "{0}". Would you like to proceed?
eo: Vi estas anstataŭigota la sean dosieron "{0}". Ĉu vi ŝatus daŭrigi?

en: Layers removed
eo: Tavoloj forigitaj

en: Not all local files referenced by the session file could be saved.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
eo: Ne ĉiuj lokaj dosieroj referencitaj de la seanca dosiero povus esti konservitaj.<br>Nepre konservu ilin antaŭ ol fermi JOSM.

en: Not all local files referenced by the session file are saved yet.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
eo: Ne ĉiuj lokaj dosieroj referencitaj de la seanca dosiero ankoraŭ estas konservitaj.<br>Certu, ke vi konservas ilin antaŭ ol fermi JOSM.

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
eo: Ne eblis forigi dosieron: {0}<br>{1}

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
eo: <html>Ne eblis konservi sean dosieron ''{0}''.<br>Eraro estas:<br>{1}</html>

en: Save As
eo: Konservu Kiel

en: Layers
eo: Tavoloj

en: Save all local files to disk
eo: Konservu ĉiujn lokajn dosierojn al disko

en: Save plugin information to disk
eo: Konservu informojn pri kromaĵo al disko

en: Plugins may have additional information that can be saved
eo: Kromaĵoj povas havi pliajn informojn, kiuj povas esti konservitaj

en: No exporter for this layer
eo: Neniu eksportisto por ĉi tiu tavolo

en: Save the current session file "{0}".
eo: Konservu la aktualan sesian dosieron "{0}".

en: Save Session As...
eo: Konservu kunsidon kiel ...

en: Save the current session to a new file.
eo: Konservu la nunan kunsidon al nova dosiero.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
eo: Montri statusan raporton kun utilaj informoj, kiuj povas esti ligitaj al cimoj

en: Show Status Report
eo: Montri statusraporton

en: Status Report
eo: Statusraporto

en: Copy to clipboard and close
eo: Kopiu al tondujo kaj fermu

en: Close
eo: Fermi

en: Simplify Way
eo: Simpligu vojon

en: Delete unnecessary nodes from a way.
eo: Forigu nenecesajn nodojn de vojo.

en: Please select at least one way to simplify.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu vojon simpligi.

en: Yes
eo: Jes

en: Simplify all selected ways
eo: Simpligu ĉiujn elektitajn vojojn

en: Cancel operation
eo: Nuligu operacion

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
eo: La elekto enhavas {0} vojojn. 
    Ĉu vi certas, ke vi volas simpligi ilin ĉiujn?

en: Simplify ways?
eo: Simpligi vojojn?

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
eo: Ĉi tio reduktas nenecesajn nodojn laŭ la vojo kaj estas speciale rekomendinda se GPS -spuroj estis registritaj de tempo aŭ kiam la akracio estis malalta.

en: Maximum error (meters):
eo: Maksimuma eraro (metroj):

en: Do not ask again
eo: Ne demandu denove

en: Simplify way
eo: Simpligu vojojn

en: Simplify
eo: Simpligu

en: Proceed without simplifying
eo: Procedu sen simpligi

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
eo[0]: Vi tuj simpligos {0} vojon kun tuta longo de {1}.
eo[1]: Vi tuj simpligos {0} vojojn kun tuta longo de {1}

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
eo[0]: Simpligu {0} Vojon
eo[1]: Simpligu {0} Vojojn

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
eo[0]: Simpligi Vojon (forigi {0} nodon)
eo[1]: Simpligi Vojon (forigi {0} nodojn)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
eo[0]: (proksimume {0} nodo forigota)
eo[1]: (proksimume {0} nodoj forigotaj)

en: Split Way
eo: Dividi Vojon

en: Split a way at the selected node.
eo: Dividi vojon ĉe la elektita nodo.

en: Cannot split since another split operation is already in progress
eo: Ne eblas dividi ĉar alia dividoperacio jam estas en progreso

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
eo: La aktuala elekto ne povas esti uzata por dividi - neniu nodo estas elektita.

en: The selected nodes do not share the same way.
eo: La elektitaj nodoj ne apartenas al la sama vojo.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
eo[0]: La elektita nodo ne estas en la mezo de iu vojo.
eo[1]: La elektitaj nodoj ne estas en la mezo de iu vojo.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
eo[0]: Estas pli ol unu vojo uzanta la elektitan nodon. Bonvolu elekti ankaŭ la vojon.
eo[1]: Estas pli ol unu vojo uzanta la elektitajn nodojn. Bonvolu elekti ankaŭ la vojon.

en: Split way confirmation
eo: Konfirmo de vojdivido

en: You are about to split a way that may have referrers that are not yet downloaded.
eo: Vi estas dividonta vojon, kiu povas havi referencojn, kiuj ankoraŭ ne estas elŝutitaj.

en: This can lead to broken relations.
eo: Ĉi tio povas kaŭzi rompitajn rilatojn.

en: Do you really want to split?
eo: Ĉu vi vere volas dividi?

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
eo: Kiu voja segmento devus reuzi la historion de {0}?

en: Segment {0}: {1}
eo: Segmento {0}: {1}

en: Search preset...
eo: Serĉi antaŭagordojn...

en: Show preset search dialog
eo: Montri dialogon por serĉi antaŭdifinitojn

en: Presets: {0}
eo: Antaŭagordoj: {0}

en: Tiled Rendering
eo: Kahela Rendado

en: Enable/disable rendering the map in tiles
eo: Ebligi/malebligi rendadon de la mapo en kaheloj

en: Tiled View
eo: Kahela Vido

en: Discourage upload
eo: Malkuraĝigi alŝuton

en: Upload is discouraged
eo: Alŝuto estas malkuraĝigita

en: Upload is encouraged
eo: Alŝuto estas kuraĝigita

en: UnGlue Ways
eo: Malkunglui Vojojn

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
eo: Duobligi nodojn, kiuj estas uzataj de pluraj vojoj.

en: This node is not glued to anything else.
eo: Ĉi tiu nodo ne estas kungluita al io alia.

en: None of these nodes are glued to anything else.
eo: Neniu el ĉi tiuj nodoj estas kungluita al io alia.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
eo: Neniu el la nodoj de ĉi tiu vojo estas kungluita al io alia.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
eo: La aktuala elekto ne povas esti uzata por malkunglui.

en: Select either:
eo: Elektu ĉu:

en: * One tagged node, or
eo: * Unu etikeditan nodon, aŭ

en: * One node that is used by more than one way, or
eo: * Unu nodon, kiu estas uzata de pli ol unu vojo, aŭ

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
eo: * Unu nodon, kiu estas uzata de pli ol unu vojo kaj unu el tiuj vojoj, aŭ

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
eo: * Unu vojon, kiu havas unu aŭ pliajn nodojn, kiuj estas uzataj de pli ol unu vojo, aŭ

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
eo: * Unu vojon kaj unu aŭ pliajn el ĝiaj nodoj, kiuj estas uzataj de pli ol unu vojo.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
eo: Noto: Se iu vojo estas elektita, ĉi tiu vojo ricevos freŝajn kopiojn de la malgluita
    nodoj kaj la novaj nodoj estos elektitaj.  Alie, ĉiuj vojoj ricevos sian
    propra kopio kaj ĉiuj nodoj estos elektitaj.

en: Unglued Node
eo: Malgluita Nodo

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
eo[0]: Trompi en {0} nodon
eo[1]: Trompi en {0} nodojn

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
eo[0]: Dupu {0} nodon en {1} nodojn
eo[1]: Dupu {0} nodojn en {1} nodojn

en: Unglue confirmation
eo: Malglui konfirmon

en: You are about to unglue nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to unglue?
eo: Vi estas malgluonta nekompletajn objektojn.<br>Tio kaŭzos problemojn ĉar vi ne vidas la veran objekton.<br>Ĉu vi vere volas malglui?

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
eo: Vi estas malgluonta nekompletajn objektojn.<br>Tio kaŭzos problemojn ĉar vi ne vidas la veran objekton.<br>Ĉu vi vere volas malglui?

en: Unglueing possibly affected {0} relation: {1} | Unglueing possibly affected {0} relations: {1}
eo[0]: Malgluado eble influis {0} rilaton: {1}
eo[1]: Malgluado eble influis {0} rilatojn: {1}

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
eo[0]: Certigu, ke la rilato ne estas rompita!
eo[1]: Certigu, ke la rilatoj ne estas rompita!

en: Disconnect Node from Way
eo: Malkonekti Nodon de Vojo

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
eo: Malkonektu nodojn de vojo, al kiu ili nuntempe apartenas

en: Select at least one node to be disconnected.
eo: Elektu almenaŭ unu nodon por esti malkonektita.

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
eo[0]: Elektita nodo ne povas esti malkonektita de io ajn.
eo[1]: Elektitaj nodoj ne povas esti malkonektita de io ajn.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
eo[0]: La trafita vojo malaperus post malkonekti la elektitan nodon.
eo[1]: La trafita vojo malaperus post malkonekti la elektitan nodojn.

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
eo: Kelkaj sensignivaj nodoj estis forigitaj de la elekto

en: Undo
eo: Malfaru

en: Undo the last action.
eo: Malfaru la lastan agon.

en: Undo ...
eo: Malfaru ...

en: Undo {0}
eo: Malfaru {0}

en: Unselect All
eo: Neelektu ĉiujn

en: Unselect all objects.
eo: Neelektu ĉiujn objektojn.

en: Update data
eo: Ĝisdatigu datumojn

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
eo: Ĝisdatigas la objektojn en la aktiva datuma tavolo de la servilo.

en: Update modified
eo: Ĝisdatigu modifitan

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
eo: Ĝisdatigas la aktuale modifitajn objektojn de la servilo (re-elŝutas datumojn)

en: No current dataset found
eo: Neniu aktuala datumaro trovita

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
eo: Ne trovis objekton kun id {0} en la aktuala datumaro

en: Update selection
eo: Ĝisdatigu elekto

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
eo: Ĝisdatigas la aktuale elektitajn objektojn de la servilo (re-elŝutas datumojn)

en: There are no selected objects to update.
eo: Ne estas elektitaj objektoj por ĝisdatigi.

en: Selection empty
eo: Elekto malplena

en: Upload data...
eo: Alŝutu datumojn...

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
eo: Alŝutu ĉiujn ŝanĝojn en la aktiva datumtavolo al la OSM-servilo

en: Upload data
eo: Alŝutu datumojn

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
eo: <html>La alŝutotaj datumoj partoprenas en nesolvitaj konfliktoj de tavolo ''{0}''.<br>Vi devas unue solvi ilin.</html>

en: Upload discouraged
eo: Alŝuto malkuraĝigite

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
eo: Vi estas alŝutonta datumojn de la tavolo ''{0}''.<br /><br />Sendi datumojn de ĉi tiu tavolo estas <b>forte malrekomendita</b>.  Se vi daŭrigas,<br />ĝi povas postuli, ke vi poste devos revenigi viajn ŝanĝojn, aŭ devigi aliajn kontribuantojn.<br /><br />Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Ignore this hint and upload anyway
eo: Ignoru ĉi tiun sugeston kaj alŝutu ĉiukaze

en: No changes to upload.
eo: Neniuj ŝanĝoj por alŝuti.

en: One of the upload verification processes failed
eo: Unu el la alŝutaj konfirmprocezoj malsukcesis

en: Nothing to upload. Get some data first.
eo: Nenio por alŝuti.  Akiru iujn datumojn unue.

en: Upload note changes to server
eo: Alŝutu notajn ŝanĝojn al servilo

en: Upload notes
eo: Alŝutu notojn

en: Uploading notes to server
eo: Alŝutu notojn al servilo

en: Upload selection...
eo: Alŝutu elekton...

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
eo: Alŝutu ĉiujn ŝanĝojn en la nuna elekto al la OSM-servilo.

en: Upload selection
eo: Alŝuti elekton

en: Checking parents for deleted objects
eo: Kontrolante gepatrojn por forigitaj objektoj

en: Reading parents of ''{0}''
eo: Legas gepatrojn de ''{0}''

en: Checking for deleted parents in the local dataset
eo: Kontrolas forigitajn gepatrojn en la loka datumaro

en: Validation
eo: Valido

en: Performs the data validation
eo: Elfaras datumvalidigon

en: Viewport Following
eo: Sekvu mapsekcion

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
eo: Ebligu/malŝaltu aŭtomatan movon de la mapo-vido al la lasta metita nodo

en: Viewport following is enabled, press {0} to disable it
eo: Spurado de mapsekcio estas ŝaltita, premu {0} por malŝalti

en: Viewport following is disabled
eo: Spurado de mapo-sekcio estas malŝaltita

en: Wireframe View
eo: Dratkadra Vido

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
eo: Ebligu/malŝalti bildigon de la mapo nur kiel dratkadro

en: Zoom In
eo: Enzomi

en: Zoom In (Keypad)
eo: Enzomu (Klavaro)

en: Zoom Out
eo: Elzomu

en: Zoom Out (Keypad)
eo: Elzomu (Klavaro)

en: Zoom to
eo: Zomu al

en: Zoom to the object the first selected member refers to
eo: Zomu al la objekto, al kiu referencas la unua elektita membro

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
eo: Zomado malŝaltita ĉar tavolo de ĉi tiu rilato ne estas aktiva

en: Zooming disabled because there is no selected member
eo: Zomado malŝaltita ĉar ne estas elektita membro

en: Zoom to the first selected node
eo: Zomu al la unua elektita nodo

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
eo: Zomi malebligita ĉar la tavolo de ĉi tiu vojo ne estas aktiva

en: Zooming disabled because there is no selected node
eo: Zomado malŝaltita ĉar ne estas elektita nodo

[ctx: audio]
en: Back
eo: Malantaŭen

[ctx: audio]
en: Jump back.
eo: Saltu malantaŭen.

en: Audio: {0}
eo: Aŭdio: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
eo: Pli rapide

[ctx: audio]
en: Faster Forward
eo: Pli Rapide Antaŭen

[ctx: audio]
en: Forward
eo: Antaŭen

[ctx: audio]
en: Jump forward
eo: Saltu Antaŭen

[ctx: audio]
en: Next Marker
eo: Sekva marko

[ctx: audio]
en: Play next marker.
eo: Ludu sekvan markilon.

[ctx: audio]
en: Play/Pause
eo: Ludi/Paŭzi

en: Play/pause audio.
eo: Ludi/Paŭzi aŭdio.

[ctx: audio]
en: Previous Marker
eo: Antaŭa Marko

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
eo: Ludu antaŭan markilon.

[ctx: audio]
en: Slower
eo: Pli malrapide

[ctx: audio]
en: Slower Forward
eo: Pli Malrapide Antaŭen

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
eo[0]: <html>Vi inversigos la vojon ''{0}'',<br/> kies semantika signifo de ĝia etikedo ''{1}'' estas difinita per ĝia direkto.<br/>Ĉu vi vere volas ŝanĝi la vojon direkton, do ĝian semantikan signifon?</html>
eo[1]: <html>Vi inversigos la vojon ''{0}'',<br/> kies semantika signifo de ĝiaj etikedoj ''{1}'' estas difinita per ĝia direkto.<br/>Ĉu vi vere volas ŝanĝi la vojon direkton, do ĝian semantikan signifon?</html>

en: Reverse directional way.
eo: Inversa direkta vojo.

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
eo: Kiam oni inversigas ĉi tiun vojon, la sekvaj ŝanĝoj estas sugestitaj por konservi datuman konsistencon.

en: Apply selected changes
eo: Apliki elektitajn ŝanĝojn

en: Do not apply changes
eo: Ne aplikas ŝanĝojn

en: Please select which changes you want to apply.
eo: Bonvolu elekti kiujn ŝanĝojn vi volas apliki.

en: Tags of
eo: Etikedoj de

en: Roles in relations referring to
eo: Roloj en rilatoj rilatante al

en: Automatic tag correction
eo: Aŭtomata korekto de etikedoj

en: Downloading changeset content
eo: Elŝutante ŝanĝan enhavon

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
eo: ({0}/{1}) Elŝutante ŝanĝaron {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
eo: ({0}/{1}) Elŝutante enhavon por ŝanĝaro {2}...

en: Download changesets
eo: Elŝutu ŝanĝojn

en: Querying and downloading changesets
eo: Pridemando kaj elŝutado de ŝanĝoj

en: Determine user id for current user...
eo: Determini uzantidentigilon por nuna uzanto...

en: Query and download changesets ...
eo: Pridemandu kaj elŝutu ŝanĝojn...

en: Errors during download
eo: Eraroj dum elŝuto

en: Download GeoJSON
eo: Elŝutu GeoJSON

en: Download GPS
eo: Elŝutu GPS

en: Downloading GPS data
eo: Elŝutas GPS-datumojn

en: Downloaded GPX Data
eo: Elŝutis GPS-datumojn

en: No notes found in this area.
eo: Neniuj notoj trovitaj en ĉi tiu areo.

en: Download OSM Notes
eo: Elŝutu OSM-Notojn

en: Downloading notes
eo: Elŝutas notojn

en: Notes
eo: Biletoj

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
eo[0]: {0} noto estas elŝutita.
eo[1]: {0} notoj estas elŝutita.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
eo: Ĉar la elŝuta limo estis {0}, eble estos pli da notoj por elŝuti.

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
eo: Petu pli malgrandan areon por certigi, ke ĉiuj notoj estas elŝutitaj.

en: More notes to download
eo: Pli da notoj por elŝuti

en: Download OSM Notes within Bounds
eo: Elŝutu OSM-Notojn ene de Limoj

en: Download OSM Note by ID
eo: Elŝutu OSM-Noton per ID

en: Download OSM Change
eo: Elŝutu OSM-Ŝanĝon

en: No data found in this area.
eo: Neniuj datumoj trovitaj en ĉi tiu areo.

en: Download OSM
eo: Elŝutu OSM

en: Downloading data
eo: Elŝutas datumoj

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
eo: Ignorante escepton ĉar elŝuto estis nuligita.  Escepto estis: {0}

en: OSM Server URL:
eo: URL de la Servilo de OSM:

en: Command
eo: Komando

en: Request details: {0}
eo: Demandaj detaloj: {0}

en: Download OSM URL
eo: Elŝutu OSM-retadreson

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
eo[0]: Estis {0} konflikto dum importo.
eo[1]: Estis {0} konfliktoj dum importo.

en: Conflict during download | Conflicts during download
eo[0]: Konflikto dum elŝuto
eo[1]: Konfliktoj dum elŝuto

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
eo: ({0}/{1}) Ŝarĝas gepatrojn de nodo {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
eo: ({0}/{1}) Ŝarĝas gepatrojn de vojo {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
eo: ({0}/{1}) Ŝarĝante gepatrojn de rilato {2}

en: Download session
eo: Elŝutu kunsidon

en: Download {0} of {1} ({2} left)
eo: Elŝuto {0} el {1} ({2} restas)

en: Updating data
eo: Ĝisdatigas datumoj

en: Check on the server
eo: Kontrolu sur la servilo

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
eo: Klaku por kontroli ĉu objektoj en via loka datumaro estas forigitaj sur la servilo

en: Ignore
eo: Ignori

en: Click to abort and to resume editing
eo: Klaku por ĉesigi kaj rekomenci redaktadon

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
eo[0]: Estas {0} objekto en via loka datumaro, kiu povus esti forigita de la servilo.<br>Se vi poste provas forigi aŭ ĝisdatigi ĉi tion, la servilo verŝajne raportos konflikton.
eo[1]: Estas {0} objektoj en via loka datumaro, kiuj povus esti forigitaj de la servilo.<br>Se vi poste provas forigi aŭ ĝisdatigi ilin, la servilo verŝajne raportos konflikton.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
eo[0]: Klaku <strong>{0}</strong> por kontroli la staton de ĉi tiu objekto sur la servilo.
eo[1]: Klaku <strong>{0}</strong> por kontroli la staton de ĉi tiuj objektoj sur la servilo.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
eo: Klaku <strong>{0}</strong> por ignori.</html>

en: Deleted or moved objects
eo: Forigitaj aŭ movitaj objektoj

en: The following errors occurred during mass download: {0}
eo: La jenaj eraroj okazis dum amasa elŝuto: {0}

en: Error during download
eo: Eraro dum elŝuto

en: Add a new Note
eo: Aldonu novan Noton

en: Add note mode
eo: Aldonu notreĝimon

en: Click the location where you wish to create a new note
eo: Alklaku la lokon, kie vi volas krei novan noton

en: Create a new note
eo: Kreu novan noton

en: Create note
eo: Kreu noton

en: Enter a detailed comment to create a note
eo: Enigu detalan komenton por krei noton

en: You must enter a comment to create a new note
eo: Vi devas enigi komenton por krei novan noton

en: Delete Mode
eo: Forigi Reĝimon

en: Delete nodes or ways.
eo: Forigu nodojn aŭ vojojn.

en: Mode: {0}
eo: Reĝimo: {0}

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas forigi elementojn kun aligitaj vojoj kaŝitaj de filtriloj?

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
eo: Klaku por forigi.  Shift: forigi vojon segmenton.  Alt: ne forigu neuzatajn nodojn kiam vi forigas vojon.  Ctrl: forigi referencajn objektojn.

en: Delete elements
eo: Forigi elementojn

en: Delete them
eo: Forigu ilin

en: Undo delete
eo: Malfaru forigon

en: draw angle snap
eo: desegni angulan klakon

en: draw angle snap highlight
eo: desegni angulo klako reliefo

en: helper line
eo: helplinio

en: Draw
eo: Desegni

en: Draw nodes
eo: Desegnu nodojn

en: Draw Angle snapping
eo: Desegnu Angulon klakadon

en: Backspace in Add mode
eo: Backspace en Aldoni reĝimo

en: Add node
eo: Aldonu nodon

en: Add node into way
eo: Aldonu nodon en vojon

en: Connect existing way to node
eo: Konekti ekzistantan vojon al nodo

en: Add a new node to an existing way
eo: Aldonu novan nodon al ekzistanta vojo

en: Add node into way and connect
eo: Aldonu nodon en vojon kaj konektu

en: Create new node.
eo: Krei novan nodon.

en: Select node under cursor.
eo: Elektu nodon sub kursoro.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
eo[0]: Enigu novan nodon en vojon.
eo[1]: Enigu novan nodon en {0}  vojojn.

en: Start new way from last node.
eo: Komencu novan vojon de lasta nodo.

en: Continue way from last node.
eo: Daŭrigu vojon de la lasta nodo.

en: Angle snapping active.
eo: Angulo klakado aktiva.

en: Finish drawing.
eo: Finu desegni.

en: Angle snapping
eo: Angulo klakado

en: Switch angle snapping mode while drawing
eo: Ŝaltu angulan klakreĝimon dum desegnado

en: Toggle snapping by {0}
eo: Ŝaltu klakado per {0}

en: Show helper geometry
eo: Montri helpan geometrion

en: Snap to node projections
eo: Alklaku al nodaj projekcioj

en: Disable
eo: Malebligu

en: Dual alignment
eo: FIX

en: Switch dual alignment mode while extruding
eo: Ŝaltu duoblan vicigreĝimon dum eltrudado

en: Extrude
eo: Ekstrudi

en: Create areas
eo: Kreu areojn

en: Extrude Dual alignment
eo: Ekstrudu Duoblan vicigon

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
eo: Trenu vojsegmenton por fari rektangulon.  Ctrl-trenu por movi segmenton laŭ ĝia normala, Alt-treni por krei novan rektangulon, duoble alklaku por aldoni novan nodon.

en: Dual alignment active.
eo: Duobla vicigo aktiva.

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
eo: Segmento kolapsis pro sia direkto inversiĝanta.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
eo: Movu segmenton laŭ ĝia normalo, tiam liberigu la musbutonon.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
eo: Movu la nodon laŭ unu el la segmentoj, poste liberigu la musbutonon.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
eo: Desegnu rektangulon de la dezirata grandeco, poste liberigu la musbutonon.

en: Extrude: main line
eo: Ekstrudi: ĉefa linio

en: Extrude: helper line
eo: Ekstrudi: helplinio

en: Extrude Way
eo: Ekstrudi Vojo

en: Improve Way Accuracy
eo: Plibonigi Vojan Precizecon

en: Improve Way Accuracy mode
eo: Plibonigi Vojan Precizecan reĝimon

en: improve way accuracy helper line
eo: plibonigi vojo precizeco helpanto linio

en: Click on the way to start improving its shape.
eo: Alklaku la vojon por komenci plibonigi ĝian formon.

en: Select a way that you want to make more accurate.
eo: Elektu vojon, kiun vi volas fari pli preciza.

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
eo: Klaku por aldoni novan nodon.  Liberigu Ctrl por movi ekzistantajn nodojn aŭ tenu Alt por forigi.

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
eo: Klaku por forigi la emfazitan nodon.  Liberigu Alt por movi ekzistantajn nodojn aŭ tenu Ctrl por aldoni novajn nodojn.

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
eo: Klaku por movi la emfazitan nodon.  Tenu Ctrl por aldoni novajn nodojn, aŭ Alt por forigi.

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
eo[0]: Aldonu novan nodon al vojo
eo[1]: Aldonu novan nodon al {0} vojoj

en: Cannot delete node that has tags
eo: Ne povas forigi nodon kiu havas etikedojn

en: make parallel helper line
eo: faru paralelan helplinion

en: Parallel
eo: Paralela

en: Make parallel copies of ways
eo: Faru paralelajn kopiojn de vojoj

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
eo: Elektu vojojn kiel en Elekta reĝimo.  Trenu elektitajn vojojn aŭ ununuran vojon krei paralelan kopion (Alt ŝanĝas konservadon de etikedoj)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
eo: Tenu Ctrl por ŝanĝi alklakado

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
eo: ParalelaVojaAgado
    La elektitaj vojoj devas formi simplan senbranĉan vojon

en: Drag play head
eo: Trenu ludkapon

en: Drag play head and release near track to play audio from there; SHIFT+release to synchronize audio at that point.
eo: Trenu ludkapon kaj liberigu proksime de trako por ludi audio de tie;  SHIFT+liberigo por sinkronigi audio ĉe tiu punkto.

en: Select mode
eo: Elektu reĝimon

en: Select, move, scale and rotate objects
eo: Elektu, movu, grimpi kaj turni objektojn

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas movi elementojn kun aligitaj vojoj kaŝitaj per filtriloj?

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
eo[0]: Vi movis pli ol {0} elementon.  Movi grandan nombron da elementoj ofte estas eraro.
    Ĉu vere movi ilin?
eo[1]: Vi movis pli ol {0} elementojn.  Movi grandan nombron da elementoj ofte estas eraro.
    Ĉu vere movi ilin?

en: You moved {0} element by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move it? | You moved {0} elements by a distance of {1}. Moving elements by a large distance is often an error.
    Really move them?
eo[0]: Vi movis {0} elementon je distanco de {1}.  Movi elementojn je granda distanco estas ofte eraro.
    Ĉu vere movi ĝin?
eo[1]: Vi movis {0} elementojn je distanco de {1}.  Movi elementojn je granda distanco estas ofte eraro.
    Ĉu vere movi ĝin?

en: Move elements
eo: Movu elementojn

en: Move them
eo: Movu ilin

en: Undo move
eo: Malfaru movon

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
eo: laso

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
eo: rektangulo

en: Release the mouse button to select the objects in the {0}.
eo: Liberigu la musbutonon por elekti la objektojn en la {0}.

en: {0} to merge with nearest node.
eo: {0} kunfandi kun plej proksima nodo.

en: Release the mouse button to stop moving.
eo: Liberigu la musbutonon por ĉesi moviĝi.

en: Release the mouse button to stop rotating.
eo: Liberigu la musbutonon por ĉesi turni.

en: Release the mouse button to stop scaling.
eo: Liberigu la musbutonon por ĉesi grimpi.

en: Move objects by dragging; Shift to add to selection ({0} to toggle); Shift-{0} to rotate selected; Alt-{0} to scale selected; or change selection
eo: Movu objektojn per trenado;  Shift por aldoni al elekto ({0} por ŝanĝi);  Shift-{0} por turni elektitan;  Alt-{0} al skalo elektita;  aŭ ŝanĝi elekton

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
eo[0]: Aldonu kaj movu virtualan novan nodon al vojo
eo[1]: Aldonu kaj movu virtualan novan nodon al {0} vojoj

en: Lasso Mode
eo: Laso reĝimo

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
eo: Laso-elekta reĝimo: elektu objektojn ene de mane desegnita regiono

en: Split mode
eo: Split-reĝimo

en: Split ways
eo: Dividi vojojn

en: The selected node is not in the middle of any non-closed way.
eo: La elektita nodo ne estas en la mezo de iu ne-fermita vojo.

en: Splitting closed ways is not yet implemented.
eo: Disigo de fermitaj vojoj ankoraŭ ne estas efektivigita.

en: Add node for splitting a way | Add node for splitting {0} ways
eo[0]: Aldonu nodon por dividi vojon
eo[1]: Aldonu nodon por dividi {0} vojojn

en: Click on the location where a way should be split
eo: Klaku sur la loko kie vojo devus esti dividita

en: Select way to split.<br>Hold {0} for multiple selection.
eo: Elektu vojon dividi.<br>Prenu {0} por multobla elekto.

en: User:
eo: Uzanto:

en: Split way {0}
eo: Dividitu vojo {0}

en: Zoom mode
eo: Zoom-reĝimo

en: Zoom and move map
eo: Zomu kaj movu mapon

en: Zoom by dragging or Ctrl+. or Ctrl+,; move with Ctrl+up, left, down, right; move zoom with right button
eo: Zomu per trenado aŭ Ctrl+.  aŭ Ctrl+,;  movu per Ctrl+supren, maldekstren, malsupren, dekstren;  movu zomon per dekstra butono

en: Add all objects selected in the current dataset after the last member
eo: Aldonu ĉiujn objektojn elektitajn en la nuna datumaro post la lasta membro

en: Add selection to relation
eo: Aldonu elekton al rilato

en: {0}Add selection to relation{1}: Verify every single relation to avoid damage!
eo: {0}Aldonu elekton al rilato{1}: Kontrolu ĉiun rilaton por eviti damaĝon!

en: Add selection to {0} relation | Add selection to {0} relations
eo[0]: Aldonu elekton al {0} rilato
eo[1]: Aldonu elekton al {0} rilatoj

en: Delete the selected relation
eo: Forigu la elektitan rilaton

en: Download all members of the selected relations
eo: Elŝutu ĉiujn membrojn de la elektitaj rilatoj

en: Download members
eo: Elŝutu membrojn

en: Download relation with members
eo: Elŝutu rilaton kun membroj

en: Download with members
eo: Elŝutu kun membroj

en: Download incomplete members of selected relations
eo: Elŝutu nekompletajn membrojn de elektitaj rilatoj

en: Download incomplete members
eo: Elŝutu nekompletajn membrojn

en: Create a copy of this relation and open it in another editor window
eo: Kreu kopion de ĉi tiu rilato kaj malfermu ĝin en alia redaktila fenestro

en: You are about to duplicate {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary. Do you really want to duplicate?
eo: Vi estas duobligota {0} rilato: {1}<br/>Tiu ĉi paŝo estas malofte necesa.  Ĉu vi vere volas duobligi?

en: Duplicate relation?
eo: Duobla rilato?

en: Edit
eo: Redakti

en: Call relation editor for selected relation
eo: Voku rilatan redaktilon por elektita rilato

en: You are about to open <b>{0}</b> different relation editor simultaneously.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different relation editors simultaneously.<br/>Do you want to continue?
eo[0]: Vi estas malfermonta <b>{0}</b> malsaman rilata redaktilon samtempe.<br/>Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Vi estas malfermonta <b>{0}</b> malsaman rilata redaktilojn samtempe.<br/>Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Confirmation
eo: Konfirmo

en: Export GPX file starting from first member
eo: Eksportu GPX-dosieron ekde la unua membro

en: Export GPX file starting from last member
eo: Eksportu GPX-dosieron ekde la lasta membro

en: Convert to GPX layer starting from first member
eo: Konverti al GPX-tavolo ekde la unua membro

en: Convert to GPX layer starting from last member
eo: Konverti al GPX-tavolo ekde la lasta membro

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the first member, successively continuing to the last.
eo: Platigu ĉi tiun rilaton al ununura gpx-trako rekursie, komencante de la unua membro, sinsekve daŭrante ĝis la lasta.

en: Flatten this relation to a single gpx track recursively, starting with the last member, successively continuing to the first.
eo: Platigu ĉi tiun rilaton al ununura gpx-trako rekursie, komencante per la lasta membro, sinsekve daŭrigante ĝis la unua.

en: based on osm route relation data, timestamps are synthetic
eo: surbaze de osm-vojrilatdatenoj, tempomarkoj estas sintezaj

en: Selected Relations
eo: Elektitaj Rilatoj

en: {0} (GPX export)
eo: {0} (GPX-eksporto)

en: List of recent relations
eo: Listo de lastatempaj rilatoj

en: Open recent relation
eo: Malfermu lastatempan rilaton

en: Relation Editor: {0}
eo: Rilata Redaktoro: {0}

en: Select in relation list
eo: Elektu en rilatolisto

en: Select relation in relation list.
eo: Elektu rilaton en rilatolisto.

en: Add the members of all selected relations to current selection
eo: Aldonu la membrojn de ĉiuj elektitaj rilatoj al nuna elekto

en: Select the members of all selected relations
eo: Elektu la membrojn de ĉiuj elektitaj rilatoj

en: Select members (add)
eo: Elektu membrojn (aldonu)

en: Select members
eo: Elektu membrojn

en: Add the selected relations to the current selection
eo: Aldonu la elektitajn rilatojn al la nuna elekto

en: Set the current selection to the list of selected relations
eo: Agordu la nunan elekton al la listo de elektitaj rilatoj

en: Select relation (add)
eo: Elektu rilaton (aldonu)

en: Select relation
eo: Elektu rilaton

en: Search...
eo: Serĉu...

en: Search for objects
eo: Serĉu objektojn

en: No match found for ''{0}''
eo: Neniu kongruo trovita por ''{0}''

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
eo: Nenio aldonita al elekto serĉante ''{0}''

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
eo: Nenio forigita de elekto serĉante ''{0}''

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
eo: Nenio trovita en elekto serĉante ''{0}''

en: Found {0} matches
eo: Trovis {0} kongruojn

en: Searching
eo: Serĉas

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
eo[0]: Serĉas en {0} objekto
eo[1]: Serĉas en {0} objektoj

en: {0} nodes in way {1} exceed the max. allowed number of nodes {2}
eo: {0} nodoj en vojo {1} superas la maksimumon permesita nombro da nodoj, {2}

en: API Capabilities Violation
eo: Malobservo de Kapabloj de API

en: Automatically truncating value of tag ''{0}'' on deleted object {1}
eo: Aŭtomate detranĉante valoron de etikedo ''{0}'' sur forigita objekto {1}

en: Precondition violation
eo: Malobservo de antaŭkondiĉoj

en: Removed obsolete tags
eo: Forigitaj malnoviĝintaj etikedoj

en: Fix deprecated tags
eo: Riparu malrekomenditajn etikedojn

en: <html>{0} relations build a cycle because they refer to each other.<br>JOSM cannot upload them. Please edit the relations and remove the cyclic dependency.</html>
eo: <html>{0} rilatoj konstruas ciklon ĉar ili rilatas unu al la alia.<br>JOSM ne povas alŝuti ilin.  Bonvolu redakti la rilatojn kaj forigi la ciklan dependecon.</html>

en: Relation ...
eo: Rilato...

en: ... refers to relation
eo: ... rilatas al rilato

en: Cycling dependencies
eo: Rondantaj referencoj

en: Uploading modified notes
eo: Alŝuto de modifitaj notoj

en: Uploading notes {0}/{1}
eo: Alŝutante notojn {0}/{1}

en: Note {0} failed: {1}
eo: Noto {0} malsukcesis: {1}

en: Notes failed to upload
eo: Notoj malsukcesis alŝuti

en: The JOSM data validator partially checked the objects to be uploaded and found some problems. Try fixing them, but do not harm valid data. When in doubt ignore the findings.<br> You can see the findings in the Validator Results panel too. Further checks on all data can be started from that panel.
eo: La validigilo de datumoj de JOSM parte kontrolis la alŝutotajn objektojn kaj trovis kelkajn problemojn.  Provu ripari ilin, sed ne damaĝu validajn datumojn.  Dum dubo ignoru la trovojn.<br> Vi povas vidi la trovojn ankaŭ en la panelo de Validator Results.  Pliaj kontroloj pri ĉiuj datumoj povas esti komencitaj de tiu panelo.

en: Errors
eo: Eraroj

en: Usually this should be fixed.
eo: Kutime ĉi tio devus esti riparita.

en: Warnings
eo: Avertoj

en: Fix these when possible.
eo: Riparu ĉi tiujn kiam eblas.

en: Other
eo: Alia

en: Informational hints, expect many false entries.
eo: Informaj sugestoj, atendu multajn falsajn enskribojn.

en: Suspicious data found. Upload anyway?
eo: Suspektindaj datumoj trovitaj.  Ĉu alŝuti ĉiuokaze?

en: Continue upload
eo: Daŭrigu alŝuton

en: Add node {0}
eo: Aldonu nodon {0}

en: Add way {0}
eo: Aldonu vojon {0}

en: Add relation {0}
eo: Aldonu rilaton {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
eo[0]: Aldonitis {0} objekton
eo[1]: Aldonitis {0} objektojn

en: New way {0} has 0 nodes
eo: Nova vojo {0} havas 0 nodojn

en: Change node {0}
eo: Ŝanĝu nodon {0}

en: Change way {0}
eo: Ŝanĝu vojon {0}

en: Change relation {0}
eo: Ŝanĝu rilaton {0}

en: Change members of {0}
eo: Ŝanĝu membrojn de {0}

en: Change nodes of {0}
eo: Ŝanĝu nodojn de {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
eo: Forigu "{0}" por nodo ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
eo: Forigu "{0}" por vojo ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
eo: Forigu "{0}" por rilato ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
eo: Agordu {0}={1} por nodo ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
eo: Agordu {0}={1} por vojo ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
eo: Agordu {0}={1} por rilato ''{2}''

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
eo[0]: Forigu "{0}" por {1} objekto
eo[1]: Forigu "{0}" por {1} objektoj

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
eo[0]: Agordu {0}={1} por {2} objekto
eo[1]: Agordu {0}={1} por {2} objektoj

en: Deleted {0} tags for {1} object | Deleted {0} tags for {1} objects
eo[0]: Forigitis {0} etikedoj por {1} objekto
eo[1]: Forigitis {0} etikedoj por {1} objektoj

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
eo[0]: Agordu {0} etikedojn por {1} objekto
eo[1]: Agordu {0}-etikedojn por {1} objektoj

en: Replace "{0}" by "{1}" for
eo: Anstataŭigi "{0}" per "{1}" por

en: object | objects
eo[0]: objekto
eo[1]: objektoj

en: Change relation member role for {0} {1}
eo: Ŝanĝi rilaton-membrorolon por {0} {1}

en: Deleted ''{0}''
eo: Forigita ''{0}''

en: At least one object to delete required, got empty collection
eo: Almenaŭ unu objekto por forigi bezonata, ricevis malplenan kolekton

en: Delete node {0}
eo: Forigu nodon {0}

en: Delete way {0}
eo: Forigu vojon {0}

en: Delete relation {0}
eo: Forigu rilaton {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
eo[0]: Forigu {0} objekton
eo[1]: Forigu {0} objektojn

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
eo[0]: Forigu {0} nodon
eo[1]: Forigu {0} nodojn

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
eo[0]: Forigu {0} vojon
eo[1]: Forigu {0} vojojn

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
eo[0]: Forigu {0} rilaton
eo[1]: Forigu {0} rilatojn

en: Move {0} node | Move {0} nodes
eo[0]: Movu {0} nodon
eo[1]: Movu {0} nodojn

en: Purged {0} object | Purged {0} objects
eo[0]: Purigis {0} objekton
eo[1]: Purigis {0} objektojn

en: Removed nodes from {0}
eo: Forigitis nodoj de {0}

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
eo[0]: Turnu {0} nodon
eo[1]: Turnu {0} nodojn

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
eo[0]: Skalu {0} nodon
eo[1]: Skalu {0} nodojn

en: Selected {0} object | Selected {0} objects
eo[0]: Elektita {0} objekto
eo[1]: Elektitaj {0} objektoj

en: Sequence: {0}
eo: Sekvenco: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
eo: Vi devas elekti du aŭ pli da nodoj por dividi cirklan vojon.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
eo: La vojo ne povas esti dividita ĉe la elektitaj nodoj.  (Konsilo: Elektu nodojn meze de la vojo.)

en: Yes, download the missing members
eo: Jes, elŝutu la mankantajn membrojn

en: No, abort the split operation
eo: Ne, ĉesigu la dividan operacion

en: No, perform the split without downloading
eo: Ne, faru la disigon sen elŝuti

en: This way is part of a relation. | This way is part of {0} relations.
eo[0]: Ĉi tiu vojo estas parto de rilato.
eo[1]: Ĉi tiu vojo estas parto de {0} rilatoj.

en: this relation
eo: ĉi tiu rilato

en: these relations
eo: ĉi tiuj rilatoj

en: one relation | {0} relations
eo[0]: unu rilato
eo[1]: {0} rilatoj

en: For {0} the correct order of the new way parts could not be determined. To fix this, some missing relation members should be downloaded first.
eo: Por {0} la ĝusta ordo de la novaj vojopartoj ne povis esti determinita.  Por ripari tion, iuj mankantaj rilataj membroj devus esti elŝutitaj unue.

en: Download missing relation members?
eo: Ĉu elŝuti mankantajn rilatajn membrojn?

en: Missing relation members will be downloaded. Should this be done automatically from now on?
eo: Mankantaj rilataj membroj estos elŝutitaj.  Ĉu ĉi tio faru aŭtomate ekde nun?

en: Downloading missing relation members
eo: Elŝutante mankantajn rilatajn membrojn

en: A role based relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
eo: Rolbazita rilata membreco estis kopiita al ĉiuj novaj vojoj.<br>Vi devus kontroli tion kaj korekti ĝin kiam necese.

en: A relation membership was copied to all new ways.<br>You should verify this and correct it when necessary.
eo: Rilata membreco estis kopiita al ĉiuj novaj vojoj.<br>Vi devus kontroli tion kaj korekti ĝin kiam necese.

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
eo[0]: Dividu vojon {0} en {1} parton
eo[1]: Dividu vojon {0} en {1} partojn

en: Transform {0} node | Transform {0} nodes
eo[0]: Transformu {0} nodon
eo[1]: Transformu {0} nodojn

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>This conflict cannot be added.</html>
eo: <html>Tavolo ''{0}'' jam havas konflikton por objekto<br>''{1}''.<br>Tiu konflikto ne povas esti aldonita.</html>

en: Double conflict
eo: Duobla konflikto

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
eo: Tavolo ''{0}'' ne plu ekzistas.  Ne povas forigi konflikton por objekto ''{1}''.

en: Add conflict for ''{0}''
eo: Aldonu konflikton por ''{0}''

en: Cannot undo command ''{0}'' because layer ''{1}'' is not present any more
eo: Ne povas malfari komandon ''{0}'' ĉar tavolo ''{1}'' ne plu ĉeestas

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
eo: Solvu konfliktojn en koordinatoj en {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
eo: Ne povas solvi nedeciditan konflikton.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
eo: Solvu konfliktojn en forigita stato en {0}

en: Set the ''modified'' flag for node {0}
eo: Agordu la ''modifitan'' flagon por nodo {0}

en: Set the ''modified'' flag for way {0}
eo: Agordu la ''modifitan'' flagon por vojo {0}

en: Set the ''modified'' flag for relation {0}
eo: Agordu la ''modifitan'' flagon por rilato {0}

en: Resolve conflicts in member list of relation {0}
eo: Solvu konfliktojn en membrolisto de rilato {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
eo[0]: Solvu {0} etikedkonflikton en nodo {1}
eo[1]: Solvu {0} etikedkonfliktojn en nodo {1}

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
eo[0]: Solvu {0} etikedkonflikton en vojo {1}
eo[1]: Solvu {0} etikedkonfliktojn en vojo {1}

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
eo[0]: Solvu {0} etikedkonflikton en rilato {1}
eo[1]: Solvu {0} etikedkonfliktojn en rilato {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
eo: Solvu versikonflikton por nodo {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
eo: Solvu versikonflikton por vojo {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
eo: Solvu versikonflikton por relatio {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
eo: Solvu konfliktojn en noda listo de vojo {0}

en: Main dataset does not include node {0}
eo: Ĉefa datumaro ne inkluzivas nodon {0}

en: Illegal latitude value ''{0}''
eo: Kontraŭleĝa latitudvaloro ''{0}''

en: Illegal longitude value ''{0}''
eo: Kontraŭleĝa longitudvaloro ''{0}''

en: Unable to set file non-readable {0}
eo: Ne eblas agordi dosieron nelegebla {0}

en: Unable to set file non-writable {0}
eo: Ne eblas agordi dosieron neskribebla {0}

en: Unable to set file non-executable {0}
eo: Ne eblas agordi dosieron ne-efektivigebla {0}

en: Unable to set file readable {0}
eo: Ne eblas agordi dosieron legeblan {0}

en: Unable to set file writable {0}
eo: Ne eblas agordi dosieron skribeblan {0}

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
eo: Malsukcesis pravalorigi preferojn.  Prefera dosierujo ''{0}'' ne estas dosierujo.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
eo: <html>Malsukcesis pravalorigi preferojn.<br>Prefera dosierujo ''{0}'' ne estas dosierujo.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to create missing preference directory: {0}
eo: Malsukcesis pravalorigi preferojn.  Malsukcesis krei mankantan preferdosierujon: {0}

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to create missing preference directory: {0}</html>
eo: <html>Malsukcesis pravalorigi preferojn.<br>Malsukcesis krei mankantan preferdosierujon: {0}</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
eo: Mankas preferdosiero ''{0}''.  Kreante defaŭltan preferdosieron.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
eo: Anstataŭigante ekzistantan preferdosieron ''{0}'' per defaŭlta preferdosiero.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Failed to reset preference file to default: {0}</html>
eo: <html>Malsukcesis pravalorigi preferojn.<br>Malsukcesis restarigi preferdosieron al defaŭlta: {0}</html>

en: Failed to load defaults cache file: {0}
eo: Malsukcesis ŝargi defaŭltan kaŝmemordosieron: {0}

en: Failed to delete faulty defaults cache file: {0}
eo: Malsukcesis forigi misan defaŭltan kaŝmemordosieron: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Making backup of old one to <br>{0}<br> and trying to read last good preference file <br>{1}<br>.</html>
eo: <html>Preferdosiero havis erarojn.<br> Farante sekurkopion de malnova al <br>{0}<br> kaj provante legi la lastan bonan preferdosieron <br>{1}<br>.</html>

en: Failed to initialize preferences. Failed to reset preference file to default: {0}
eo: Malsukcesis pravalorigi preferojn.  Malsukcesis restarigi preferdosieron al defaŭlta: {0}

en: <html>Preferences file had errors.<br> Creating a new default preference file.</html>
eo: <html>Preferdosiero havis erarojn.<br> Kreante novan defaŭltan preferdosieron.</html>

en: Failed to persist preferences to ''{0}''
eo: Malsukcesis konservi preferojn al ''{0}''

en: Updated preference setting {0} to {1}
eo: Ĝisdatigita preferagordo {0} al {1}

en: Removed preference setting {0} since it is no longer used
eo: Forigita prefera agordo {0} ĉar ĝi ne plu estas uzata

en: Removed preference default {0} since it is no longer used
eo: Forigita prefero defaŭlta {0} ĉar ĝi ne plu estas uzata

en: Saved updated default preferences.
eo: Konservitaj ĝisdatigitaj defaŭltaj preferoj.

en: Failed to save default preferences.
eo: Malsukcesis konservi defaŭltajn agordojn.

en: <html>Settings file asks to append preferences to <b>{0}</b>,<br/> but its default value is unknown at this moment.<br/> Please activate corresponding function manually and retry importing.
eo: <html>Agorda dosiero petas aldoni preferojn al <b>{0}</b>,<br/> sed ĝia defaŭlta valoro estas nekonata nuntempe.<br/> Bonvolu aktivigi la respondan funkcion permane kaj reprovi importi.

en: Metric
eo: Metriko

en: Chinese
eo: Ĉinoj

en: Imperial
eo: Imperia

en: Nautical Mile
eo: Marmejlo

en: Expected non-empty value for parameter ''{0}'', got ''{1}''
eo: Atendita ne-malplena valoro por parametro ''{0}'', ricevis ''{1}''

en: UNKNOWN
eo: NEKONATA

en: Error reading revision info from revision file: {0}
eo: Eraro legante reviziajn informojn el revizia dosiero: {0}

en: Unexpected JOSM version number in revision file, value is ''{0}''
eo: Neatendita JOSM-versiombro en revizia dosiero, valoro estas ''{0}''

en: The revision file ''/REVISION'' is missing.
eo: La revizia dosiero ''/REVISION'' mankas.

en: Already registered a conflict for primitive ''{0}''.
eo: Jam registris konflikton por primitiva ''{0}''.

[ctx: compass]
en: W
eo: Ok

[ctx: compass]
en: E
eo: Or

en: deg° min'' sec"
eo: deg° min'' sek"

en: Decimal Degrees
eo: Decimalaj Gradoj

en: Unable to parse as coordinate value: ''{0}''
eo: Ne eblas analizi kiel koordinata valoro: ''{0}''

en: deg° min'' (Nautical)
eo: deg° min'' (naŭtika)

en: Projected Coordinates
eo: Projektitaj Koordinatoj

en: Error while parsing offset.
    Expected format: {0}
eo: Eraro dum analizado de ofseto.
    Atendata formato: {0}

en: Error while parsing timezone.
    Expected format: {0}
eo: Eraro dum analizado de horzono.
    Atendata formato: {0}

en: Attempting to fetch Bing attribution information
eo: Provante preni informojn pri atribuo de Bing

en: Could not connect to Bing API. Will retry in {0} seconds.
eo: Ne eblis konekti al Bing API.  Reprovos post {0} sekundoj.

en: {0} imagery has tileMatrixSet defined to: {1}
eo: {0} bildoj havas tileMatrixSet difinitan al: {1}

en: Aerial or satellite photo
eo: Aera aŭ satelita foto

en: Elevation map
eo: Altmapo

en: Map
eo: Mapo

en: Historic or otherwise outdated map
eo: Historia aŭ alie malmoderna mapo

en: Map based on OSM data
eo: Mapo bazita sur OSM-datumoj

en: Historic or otherwise outdated aerial or satellite photo
eo: Historia aŭ alie malmoderna aera aŭ satelita foto

en: Map for quality assurance
eo: Mapo por kvalito-certigo

en: Imagery not matching any other category
eo: Bildo ne kongruas kun iu alia kategorio

en: {0} mirror server {1}
eo: {0} spegula servilo {1}

en: {0} mirror server
eo: {0} spegula servilo

en: Date of imagery: {0}
eo: Dato de bildoj: {0}

en: Imagery category: {0}
eo: Bildkategorio: {0}

en: This imagery is marked as best in this region in other editors.
eo: Ĉi tiu bildo estas markita kiel plej bona en ĉi tiu regiono en aliaj redaktistoj.

en: This imagery is an overlay.
eo: Ĉi tiu bildo estas supermetaĵo.

en: Update default entries
eo: Ĝisdatigu defaŭltajn enskribojn

en: Update imagery ''{0}''
eo: Ĝisdatigu bildojn ''{0}''

en: Drop old imagery ''{0}''
eo: Forigu malnovajn bildojn ''{0}''

en: {0} is not a valid WMS argument. Please check this server URL:
    {1}
eo: {0} ne estas valida WMS-argumento.  Bonvolu kontroli ĉi tiun servilon URL:
    {1}

en: {0} is not a valid WMTS argument. Please check this server URL:
    {1}
eo: {0} ne estas valida WMTS-argumento.  Bonvolu kontroli ĉi tiun servilon URL:
    {1}

en: Advanced preference ''{0}'' is not default. Please consider resetting it.
eo: Altnivela prefero ''{0}'' ne estas defaŭlta.  Bonvolu konsideri rekomencigi ĝin.

en: API key for imagery with id={0} may not be available.
eo: API-ŝlosilo por bildoj kun id={0} eble ne estas disponebla.

en: Could not retrieve API key for imagery with id={0}. Cannot add layer.
    {1}
eo: Ne eblis retrovi API-ŝlosilon por bildoj kun id={0}.  Ne povas aldoni tavolon.
    {1}

en: HTTP error {0} when loading tiles
eo: HTTP-eraro {0} dum ŝarĝo de kaheloj

en: Error downloading tiles: {0}
eo: Eraro dum elŝuto de kaheloj: {0}

en: Problem loading tile
eo: Problemo ŝarĝante kahelon

en: No tiles at this zoom level
eo: Neniuj kaheloj ĉe ĉi tiu zomnivelo

en: Could not load image from tile server
eo: Ne eblis ŝargi bildon de kahelservilo

en: Select WMTS layer
eo: Elektu WMTS-tavolon

en: No default layer selected, choosing first layer.
eo: Neniu defaŭlta tavolo elektita, elektante la unuan tavolon.

en: No layers defined by getCapabilities document: {0}
eo: Neniuj tavoloj difinitaj de getCapabilities-dokumento: {0}

en: WMTS Capabilities document did not contain layers in url: {0}
eo: WMTS-Kapabloj-dokumento ne enhavis tavolojn en URL: {0}

en: Error during parsing of WMTS Capabilities document: {0}
eo: Eraro dum analizado de WMTS-Kapabloj-dokumento: {0}

en: Invalid path for GetCapabilities document: {0}
eo: Nevalida vojo por GetCapabilities-dokumento: {0}

en: WMTS Parser error - start element {0} has different name than end element {2}
eo: Eraro de WMTS Analizilo - komenca elemento {0} havas malsaman nomon ol fina elemento {2}

en: Can''t use layer {0} because no supported formats were found. Layer is available in formats: {1}
eo: Ne povas uzi tavolon {0} ĉar neniuj subtenataj formatoj estis trovitaj.  Tavolo disponeblas en formatoj: {1}

en: Only square tiles are supported. {0}x{1} returned by server for TileMatrix identifier {2}
eo: Nur kvadrataj kaheloj estas subtenataj.  {0}x{1} resendita de servilo por TileMatrix-identigilo {2}

en: Loading {0}
eo: Ŝargante {0}

en: {0} with {1} arguments is not understood
eo: {0} kun {1} argumentoj ne estas komprenata

en: {0} cannot have zero area
eo: {0} ne povas havi nulan areon

en: We do not understand version {0} of the vector tile specification
eo: Ni ne komprenas version {0} de la vektora kahela specifo

en: Vector tile layers must have a layer name
eo: Vektoraj kahelaj tavoloj devas havi tavolnomon

en: Unknown field in vector tile layer value ({0})
eo: Nekonata kampo en vektora kahela tavolvaloro ({0})

en: Select Vector Tile Layers
eo: Elektu Vektorajn Kahelajn Tavolojn

en: Cannot understand style source: {0}
eo: Ne povas kompreni stilfonton: {0}

en: Vector Tile Style Version not understood: version {0} (json: {1})
eo: Vektora Tile Stilo Versio ne komprenita: versio {0} (json: {1})

en: Note
eo: Noto

en: The web browser failed to open with the following error: "{0}".<br>
    Please open the following url:<br>
    <a href="{1}">{1}</a><br>
    Should we copy the URL to the clipboard?
eo: La retumilo malsukcesis malfermiĝi kun la jena eraro: "{0}".<br>
    Bonvolu malfermi la sekvan URL:<br>
    <a href="{1}">{1}</a><br>
    Ĉu ni kopiu la URL al la tondujo?

en: Failed to open browser
eo: Malsukcesis malfermi retumilon

en: Mismatched state: Expected {0} but got {1}
eo: Miskongrua stato: atendis {0} sed ricevis {1}

en: Failed to store OAuth Access Token to credentials manager
eo: Malsukcesis stoki OAuth Access Token al administranto de akreditaĵoj

en: Current credential manager is of type ''{0}''
eo: Nuna administranto de akreditaĵoj estas de tipo ''{0}''

en: ID > 0 expected. Got {0}.
eo: ID > 0 atendita.  Ricevis {0}.

en: Version > 0 expected. Got {0}.
eo: Versio > 0 atendita.  Ricevis {0}.

en: Cannot assign a changesetId > 0 to a new primitive. Value of changesetId is {0}
eo: Ne povas asigni changesetId > 0 al nova primitivo.  Valoro de changesetId estas {0}

en: A primitive with ID = 0 cannot be invisible.
eo: Primitivo kun ID = 0 ne povas esti nevidebla.

en: Changeset
eo: Ŝanĝiro

en: Changeset {0}: Unexpected order of versions for {1}: v{2} is not higher than v{3}
eo: Ŝanĝiro {0}: Neatendita ordo de versioj por {1}: v{2} ne estas pli alta ol v{3}

en: Cyclic dependency between relations:
eo: Cikla dependeco inter rilatoj:

en: Unable to add primitive {0} to the dataset because it is already included
eo: Ne eblas aldoni primitivan {0} al la datumaro ĉar ĝi jam estas inkluzivita

en: JOSM expected to find primitive [{0} {1}] in dataset but it is not there. Please report this at {2}. This is not a critical error, it should be safe to continue in your work.
eo: JOSM atendis trovi primitivon [{0} {1}] en datumaro sed ĝi ne estas tie.  Bonvolu raporti tion ĉe {2}.  Ĉi tio ne estas kritika eraro, devus esti sekure daŭrigi en via laboro.

en: Missing merge target for way with id {0}
eo: Mankas kunfanda celo por vojo kun ID {0}

en: Object of type {0} with id {1} was marked to be deleted, but it''s missing in the source dataset
eo: Objekto de tipo {0} kun id {1} estis markita por esti forigita, sed ĝi mankas en la fonta datumaro

en: Missing merge target for node with id {0}
eo: Mankas kunfanda celo por nodo kun id {0}

en: Missing merge target for relation with id {0}
eo: Mankas kunfanda celo por rilato kun id {0}

en: Missing merge target of type {0} with id {1}
eo: Mankas kunfanda celo de tipo {0} kun id {1}

en: Conflict in ''visible'' attribute for object of type {0} with id {1}
eo: Konflikto en ''videbla'' atributo por objekto de tipo {0} kun id {1}

en: Merging data...
eo: Kunfandado de datumoj...

en: highway
eo: ŝoseo

en: railway
eo: fervojo

en: waterway
eo: akvovojo

en: landuse
eo: landuzo

en: building
eo: konstruaĵo

en: {0} node | {0} nodes
eo[0]: {0} nodo
eo[1]: {0} nodoj

en: incomplete
eo: nekompleta

en: node | nodes
eo[0]: nodo
eo[1]: nodoj

en: House {0}
eo: Domo {0}

en: House number {0} at {1}
eo: Domnumero {0} ĉe {1}

en: House number {0}
eo: Domnumero {0}

en: {0} member | {0} members
eo[0]: {0} membro
eo[1]: {0} membroj

en: public transport
eo: publika transporto

en: relation | relations
eo[0]: rilato
eo[1]: rilatoj

en: Changeset {0}
eo: Ŝanĝiro {0}

en: <html>Error in filter <code>{0}</code>:<br>{1}
eo: <html>Eraro en filtrilo <code>{0}</code>:<br>{1}

en: Error in filter
eo: Eraro en filtrilo

en: <p><b>{0}</b> object hidden | <p><b>{0}</b> objects hidden
eo[0]: <p><b>{0}</b> objekto kaŝita
eo[1]: <p><b>{0}</b> objektoj kaŝita

en: <b>{0}</b> object disabled | <b>{0}</b> objects disabled
eo[0]: <b>{0}</b> objekto malŝaltita
eo[1]: <b>{0}</b> objektoj malŝaltitaj

en: Cannot add a way with only {0} nodes.
eo: Ne povas aldoni vojon kun nur {0} nodoj.

en: Each node must connect exactly 2 ways
eo: Ĉiu nodo devas konekti ĝuste 2 vojojn

en: Cannot merge because either of the participating primitives is new and the other is not
eo: Ne povas kunfandi ĉar iu el la partoprenantaj primitivuloj estas nova kaj la alia ne

en: Cannot merge primitives with different ids. This id is {0}, the other is {1}
eo: Ne povas kunfandi primitivulojn kun malsamaj identigiloj.  Ĉi tiu identigilo estas {0}, la alia estas {1}

en: way | ways
eo[0]: vojo
eo[1]: vojoj

en: closedway
eo: fermitvojo

en: multipolygon
eo: multpoligono

en: Tag collection cannot be applied to a primitive because there are keys with multiple values.
eo: Kolekto de etikedoj ne povas esti aplikata al primitivo ĉar ekzistas ŝlosiloj kun multoblaj valoroj.

en: <anonymous>
eo: <anonima>

en: Cannot add node {0} to incomplete way {1}.
eo: Ne povas aldoni nodon {0} al nekompleta vojo {1}.

en: Nodes in way must be in the same dataset
eo: Nodoj laŭ vojo devas esti en la sama datumaro

en: Deleted node referenced by {0}
eo: Forigita nodo referencita de {0}

en: Complete node {0} with null coordinates in way {1}
eo: Kompletigu nodon {0} kun nulaj koordinatoj laŭ vojo {1}

en: Cannot compare primitive with ID ''{0}'' to primitive with ID ''{1}''.
eo: Ne povas kompari primitivon kun ID ''{0}'' al primitivo kun ID ''{1}''.

en: Parameter {0} not in range 0..{1}. Got ''{2}''.
eo: Parametro {0} ne en intervalo 0..{1}.  Havas ''{2}''.

en: <not>
eo: <ne>

en: <or>
eo: <aŭ>

en: <left parent>
eo: <maldekstra patro>

en: <right parent>
eo: <dekstra patro>

en: <colon>
eo: <dupunkto>

en: <equals>
eo: <egalas>

en: <tilde>
eo: <tildo>

en: <key>
eo: <ŝlosilo>

en: <question mark>
eo: <demandosigno>

en: <end-of-file>
eo: <fino-de-dosiero>

en: The regex "{0}" had a parse error at offset {1}, full error:
    
    {2}
eo: La regex "{0}" havis analizan eraron ĉe ofseto {1}, plenan eraron:
    
    {2}

en: The regex "{0}" had a parse error, full error:
    
    {1}
eo: La regex "{0}" havis analizan eraron, plenan eraron:
    
    {1}

en: Range of numbers expected
eo: Atendita gamo de nombroj

en: Expecting {0} after {1}
eo: Atendante {0} post {1}

en: Range of primitive ids expected
eo: Atendita gamo de primitivaj identigiloj

en: Range of changeset ids expected
eo: Vico da ŝanĝaraj identigiloj atenditaj

en: Range of versions expected
eo: Gamo de versioj atenditaj

en: Reference value for ''{0}'' expected
eo: Referenca valoro por ''{0}'' atendita

en: Key cannot be empty when tag operator is used. Sample use: key=value
eo: Ŝlosilo ne povas esti malplena kiam etikedfunkciigisto estas uzata.  Ekzempla uzo: ŝlosilo=valoro

en: Unknown primitive type: {0}. Allowed values are node, way or relation
eo: Nekonata primitiva tipo: {0}.  Permesitaj valoroj estas nodo, vojo aŭ rilato

en: Positive integer expected
eo: Pozitiva entjero atendita

en: Non-zero integer expected
eo: Ne-nula entjero atendita

en: Cannot parse timestamp ''{0}''
eo: Ne povas analizi tempomarkon ''{0}''

en: Unknown preset name:
eo: Nekonata antaŭdifinita nomo:

en: Failed to parse MapCSS selector
eo: Malsukcesis analizi MapCSS-elektilon

en: Unexpected token: {0}
eo: Neatendita signo: {0}

en: Missing parameter for OR
eo: Mankas parametro por OR

en: Missing parameter for XOR
eo: Mankas parametro por XOR

en: Unexpected token. Expected {0}, found {1}
eo: Neatendita ĵetono.  Atendita {0}, trovita {1}

en: Failed to load map renderer class ''{0}''. The class wasn''t found.
eo: Malsukcesis ŝargi la klason de la mapo-bildilo ''{0}''.  La klaso ne estis trovita.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because the class wasn''t found.
eo: Oni ne povas aktivigi la klason de mapprezentilo ''{0}'', ĉar la klaso ne estis trovita.

en: Activating the standard map renderer instead.
eo: Aktivigante la norman mapprezentilon anstataŭe.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t a subclass of ''{1}''.
eo: Ne povas aktivigi la klason ''{0}'' de map-bildilo, ĉar ĝi ne estas subklaso de ''{1}''.

en: Can''t activate map renderer class ''{0}'', because it isn''t registered as map renderer.
eo: Ne povas aktivigi la klason de mapprezentilo ''{0}'', ĉar ĝi ne estas registrita kiel mapprezentilo.

en: Wireframe Map Renderer
eo: Dratkadra Mapreprezentilo

en: Renders the map as simple wire frame.
eo: Donas la mapon kiel simplan kadron.

en: Styled Map Renderer
eo: Stilita Mapreprezentilo

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets.
eo: Bildigas la mapon uzante stilregulojn en aro da stilfolioj.

en: Styled Map Renderer (tiled)
eo: Stilita mapprezentilo (kahelizita)

en: Renders the map using style rules in a set of style sheets by tile.
eo: Bildigas la mapon uzante stilregulojn en aro de stilfolioj laŭ kahelo.

en: inactive
eo: neaktiva

en: selected
eo: elektita

en: Relation: selected
eo: Rilato: elektita

en: Node: standard
eo: Nodo: norma

en: Node: connection
eo: Nodo: konekto

en: Node: tagged
eo: Nodo: etikedita

en: untagged way
eo: neetikedita vojo

en: background
eo: fono

en: highlight
eo: reliefigi

en: highlight wireframe
eo: reliefigi dratkadron

en: untagged
eo: neetikedita

en: text
eo: teksto

en: areatext
eo: areateksto

en: Rendering Status: {0}%
eo: Bildiga stato: {0}%

en: Failed to create missing preferences directory: {0}
eo: Malsukcesis krei mankantajn prefer-dosierujon: {0}

en: <html>Failed to create missing preferences directory: {0}</html>
eo: <html>Malsukcesis krei mankantajn prefer-dosierujon: {0}</html>

en: Failed to create missing user data directory: {0}
eo: Malsukcesis krei mankantan uzantdatuman dosierujon: {0}

en: <html>Failed to create missing user data directory: {0}</html>
eo: <html>Malsukcesis krei mankantan uzantdatuman dosierujon: {0}</html>

en: Failed to create missing cache directory: {0}
eo: Malsukcesis krei mankantan kaŝmemordosierujon: {0}

en: <html>Failed to create missing cache directory: {0}</html>
eo: <html>Malsukcesis krei mankantan kaŝmemordosierujon: {0}</html>

en: Expected element ''{0}'', but got ''{1}''
eo: Atendita elemento ''{0}'', sed ricevis ''{1}''

en: value expected
eo: valoro atendata

en: Short Description:
eo: Mallonga Priskribo:

en: URL:
eo: Reteja adreso:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Webpage:
eo: Retpaĝo:

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Version:
eo: Versio:

en: Minimum JOSM Version:
eo: Minimuma JOSM-Versio:

en: by {0}
eo: de {0}

en: JOSM default (MapCSS)
eo: Defaŭlta JOSM (MapCSS)

en: Internal style to be used as base for runtime switchable overlay styles
eo: Interna stilo por esti uzata kiel bazo por rultempaj ŝanĝeblaj tegstiloj

en: Internal Preset
eo: Interna Antaŭdifinito

en: The default preset for JOSM
eo: La defaŭlta antaŭdifinito por JOSM

en: Addresses
eo: Adresoj

en: Checks for errors on addresses
eo: Kontrolas erarojn sur adresoj

en: Tag combinations
eo: Etikedkombinaĵoj

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
eo: Kontroloj por mankanta etikedo aŭ suspektindaj kombinaĵoj

en: Deprecated features
eo: Malrekomenditaj trajtoj

en: Checks for deprecated features
eo: Kontrolas malrekomenditajn funkciojn

en: Geometry
eo: Geometrio

en: Checks for geometry errors
eo: Kontroloj pri geometriaj eraroj

en: Highways
eo: Ŝoseoj

en: Checks for errors on highways
eo: Kontrolas erarojn sur ŝoseoj

en: Multiple values
eo: Multoblaj valoroj

en: Checks for wrong multiple values
eo: Kontrolas por malĝustaj multoblaj valoroj

en: Numeric values
eo: Nombraj valoroj

en: Checks for wrong numeric values
eo: Kontrolas por malĝustaj nombraj valoroj

en: Religion
eo: Religio

en: Checks for errors on religious objects
eo: Kontrolas por eraroj sur religiaj objektoj

en: Relations
eo: Rilatoj

en: Checks for errors on relations
eo: Kontrolas erarojn pri rilatoj

en: Territories
eo: Teritorioj

en: Checks for territories-specific features
eo: Kontrolas por teritorio-specifaj trajtoj

en: Unnecessary tags
eo: Nenecesaj etikedoj

en: Checks for unnecessary tags
eo: Kontrolas por nenecesaj etikedoj

en: Wikipedia
eo: Vikipedio

en: Checks for wrong wikipedia tags
eo: Kontrolas por malĝustaj vikipediaj etikedoj

en: UTM projection (''+proj=utm'') requires ''+zone=...'' parameter.
eo: UTM-projekcio (''+proj=utm'') postulas ''+zone=...'' parametron.

en: Expected integer value in range 1-60 for ''+zone=...'' parameter.
eo: Atendita entjera valoro en intervalo 1-60 por ''+zone=...'' parametro.

en: No unit found for: {0}
eo: Neniu unuo trovita por: {0}

en: Unknown parameter: ''{0}''.
eo: Nekonata parametro: ''{0}''.

en: Value expected for parameter ''{0}''.
eo: Valoro atendata por parametro ''{0}''.

en: No value expected for parameter ''{0}''.
eo: Neniu valoro atendita por parametro ''{0}''.

en: Parameter must begin with a ''+'' character (found ''{0}'')
eo: Parametro devas komenci per signo ''+'' (trovita ''{0}'')

en: Unexpected parameter format (''{0}'')
eo: Neatendita parametra formato (''{0}'')

en: Value ''{0}'' for option +init not supported.
eo: Valoro ''{0}'' por opcio +init ne subtenata.

en: Ellipsoid ''{0}'' not supported.
eo: Elipsoido ''{0}'' ne subtenata.

en: Unknown datum identifier: ''{0}''
eo: Nekonata datuma identigilo: ''{0}''

en: Ellipsoid required (+ellps=* or +a=*, +b=*)
eo: Elipsoido bezonata (+ellps=* aŭ +a=*, +b=*)

en: Grid shift file ''{0}'' for option +nadgrids not supported.
eo: Kradŝanĝa dosiero ''{0}'' por opcio +nadgrids ne subtenataj.

en: Unexpected number of arguments for parameter ''towgs84'' (must be 3 or 7)
eo: Neatendita nombro da argumentoj por parametro ''towgs84'' (devas esti 3 aŭ 7)

en: Unable to parse value of parameter ''towgs84'' (''{0}'')
eo: Ne eblas analizi valoron de parametro ''towgs84'' (''{0}'')

en: Projection required (+proj=*)
eo: Projekcio bezonata (+proj=*)

en: Unknown projection identifier: ''{0}''
eo: Nekonata projekciidentigilo: ''{0}''

en: Unexpected number of arguments for parameter ''+bounds'' (must be 4)
eo: Neatendita nombro da argumentoj por parametro ''+limoj'' (devas esti 4)

en: Expected number argument for parameter ''{0}''
eo: Atendata nombro-argumento por parametro ''{0}''

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as number.
eo: Ne eblas analizi valoron ''{1}'' de parametro ''{0}'' kiel nombro.

en: Unable to parse value ''{1}'' of parameter ''{0}'' as coordinate value.
eo: Ne eblas analizi valoron ''{1}'' de parametro ''{0}'' kiel koordinata valoro.

en: Custom Projection
eo: Propra Projekcio

en: Error: {0}
eo: Eraro: {0}

en: JOSM projection command line interface
eo: OSM -projekcia komandlinia interfaco

en: Description
eo: Priskribo

en: Converts coordinates from one coordinate reference system to another.
eo: Konvertas koordinatojn de unu koordinata referencsistemo al alia.

en: Options
eo: Opcioj

en: Show this help
eo: Montru ĉi tiun helpon

en: Switch input and output crs
eo: Ŝaltilo enigo kaj eligo krs

en: Switch order of input coordinates (east/north, lon/lat)
eo: Ŝanĝi ordon de enigokoordinatoj (oriento/nordo, lon/lat)

en: Switch order of output coordinates (east/north, lon/lat)
eo: Ŝanĝi ordon de eligokoordinatoj (oriento/nordo, lon/lat)

en: <crs>
eo: <krs>

en: The format for input and output coordinate reference system is similar to that of the PROJ.4 software.
eo: La formato por enigo kaj eligo koordinata referencsistemo estas simila al tiu de la PROJ.4 programaro.

en: [file]
eo: [dosiero]

en: Reads input data from one or more files listed as positional arguments. When no files are given, or the filename is "-", data is read from standard input.
eo: Legas enigajn datumojn de unu aŭ pluraj dosieroj listigitaj kiel poziciaj argumentoj.  Kiam neniuj dosieroj estas donitaj, aŭ la dosiernomo estas "-", datumoj estas legitaj de norma enigo.

en: Examples
eo: Ekzemploj

en: Expected two coordinates, separated by white space, found {0} in ''{1}''
eo: Atenditaj du koordinatoj, apartigitaj per blanka spaco, trovitaj {0} en ''{1}''

en: Unable to parse number ''{0}''
eo: Ne eblas analizi numeron ''{0}''

en: Albers Equal Area
eo: Albers Egala Areo

en: Parameter ''{0}'' required.
eo: Parametro ''{0}'' bezonata.

en: standard parallels are opposite
eo: normaj paraleloj estas kontraŭaj

en: Azimuthal Equidistant
eo: Azimutala Ekvidista

en: Double Stereographic
eo: Duobla Stereografia

en: Equidistant Cylindrical (Plate Carrée)
eo: Ekvidista Cilindra (Plate Carrée)

en: Lambert Azimuthal Equal Area
eo: Lambert Azimutala Egala Areo

en: Lambert Conformal Conic
eo: Lambert Konforma Koniko

en: Lat/lon (Geodetic)
eo: Lat/lon (Geodetiko)

en: Oblique Mercator
eo: Oblikva Mercator

en: Unsuitable parameters ''{0}'' and ''{1}'' for two point method.
eo: Netaŭgaj parametroj '' {0} '' kaj '' {1} '' por du punkta metodo.

en: Illegal value for parameter ''{0}'': {1}
eo: Kontraŭleĝa valoro por parametro '' {0} '': {1}

en: error in initialization
eo: eraro en inicialigo

en: Polar Stereographic
eo: Polusa Stereografia

en: Polar Stereographic: Parameter ''{0}'' must be 90 or -90.
eo: Polusa stereografia: Parametro '' {0} '' devas esti 90 aŭ -90.

en: Sinusoidal
eo: Sinusoida

en: Swiss Oblique Mercator
eo: Svisa Oblikva Mercator

en: Transverse Mercator
eo: Transversa Mercator

en: Worldwide
eo: Tutmonde

en: Cannot handle ignore list entry {0}
eo: Ne povas pritrakti ignoran listan eniron {0}

en: Ignore list
eo: Ignoru liston

en: Error initializing test {0}:
     {1}
eo: Erara inicialigi teston {0}:
     {1}

en: validation error
eo: valida eraro

en: validation warning
eo: valida averto

en: validation other
eo: validumado alia

en: Running test {0}
eo: Kuranta testo {0}

en: {0} of {1} elements done
eo: {0} de {1} elementoj faritaj

en: Validating
eo: Validadas

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
eo: Provas {0}/{1}: komencas {2}

en: Updating ignored errors ...
eo: Ĝisdatigante ignoratajn erarojn ...

en: Validation results contain elements hidden by a filter.
eo: Bonvolu revizii aktivajn filtrilojn por vidi la kaŝitajn rezultojn.

en: Please review active filters to see the hidden results.
eo: Bonvolu revizii aktivajn filtrilojn por vidi la kaŝitajn rezultojn.

en: Missing argument - input data file ({0})
eo: Mankanta argumento - eniga datumdosiero ({0})

en: Processing files...
eo: Procesadas dosieroj ...

en: {0} had {1} error | {0} had {1} errors
eo[0]: {0} havis {1} eraron
eo[1]: {0} havis {1} erarojn

en: {0} had no errors
eo: {0} ne havis erarojn

en: Could not load input file: {0}
eo: Ne povis ŝarĝi enigan dosieron: {0}

en: Validating {0}, saving output to {1}
eo: Validas {0}, konservas eliron al {1}

en: Could not find a layer for {0}
eo: Ne povis trovi tavolon por {0}

en: Preferences are not the expected type
eo: Preferoj ne estas la atendata tipo

en: JOSM Validation command line interface
eo: JOSM Valida komandlinia interfaco

en: Validates data and saves the result to a file.
eo: Validigas datumojn kaj ŝparas la rezulton al dosiero.

en: Input data file name (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).
eo: Eniga datumdosiera nomo (.osm, .validator.mapcss, .mapcss).

en: OSM files can be specified multiple times. Required.
eo: OSM -dosieroj povas esti specifitaj multfoje.  Bezonata.

en: .validator.mapcss and .mapcss files will stop processing on first error.
eo: .Validator.MAPCSS kaj .MAPCSS -dosieroj ĉesos prilabori la unuan eraron.

en: Non-osm files do not use --output or --change-file
eo: Ne-OSM dosieroj ne uzas--eliron aŭ-ŝanĝi dosieron

en: Output data file name (.geojson, line-by-line delimited for MapRoulette). Optional.
eo: Eligo de datumdosiero (.geojson, linio-al-linio delimita por maproulette). Nedeviga.

en: Change file name (.osc). Can be specified multiple times per input.
eo: Ŝanĝi dosiernomon (.OSC). Povas esti precizigita multfoje per enigo.

en: Changes will be applied in the specified order. Optional.
eo: Ŝanĝoj estos aplikitaj en la specifita ordo. Nedeviga.

en: E-mail address is invalid
eo: Retpoŝta adreso estas nevalida

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
eo: Retpoŝta adreso enhavas nevalidan uzantnomon: {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
eo: Retpoŝta adreso enhavas nevalidan domajnon: {0}

en: Email validator
eo: Retpoŝta validisto

en: URL is invalid
eo: URL estas nevalida

en: URL contains an invalid protocol: {0}
eo: URL enhavas nevalidan protokolon: {0}

en: URL contains an invalid path: {0}
eo: URL enhavas nevalidan vojon: {0}

en: URL contains an invalid query: {0}
eo: URL enhavas nevalidan demandon: {0}

en: URL contains an invalid fragment: {0}
eo: URL enhavas nevalidan fragmenton: {0}

en: URL validator
eo: URL -Validisto

en: Include POIs like amenities, offices, and buildings in duplicate address detection
eo: Inkluzivi POI -ojn kiel agrablaĵoj, oficejoj, kaj konstruaĵoj en duplikata adreso -detekto

en: Checks for errors in addresses and associatedStreet relations.
eo: Ĉekoj por eraroj en adresoj kaj rilatoj Asociantoj.

en: Multiple associatedStreet relations
eo: Multoblaj asociitaj strataj rilatoj

en: House number without street
eo: Multoblaj stratnomoj rilate

en: Duplicate house numbers
eo: Duoblaj domnumeroj

en: House number ''{0}'' duplicated
eo: Domnumero ''{0}'' duobligita

en: Multiple street names in relation
eo: Multnombraj stratnomoj rilate

en: House number too far from street
eo: Domnumero tro malproksime de strato

en: Relation is obsolete
eo: Rilato estas malaktuala

en: API Capabilities
eo: API-kapabloj

en: Checks for errors against API capabilities
eo: Kontroloj pri eraroj kontraŭ API-kapabloj

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
eo: Vojo enhavas pli ol {0} nodoj.Ĝi estu anstataŭigita per multpoligono

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
eo: Vojo enhavas pli ol {0} nodoj. Ĝi estu dividita aŭ simpligita

en: Barriers and entrances
eo: Baroj kaj enirejoj

en: Checks for errors in barriers and entrances.
eo: Kontrolas erarojn en baroj kaj enirejoj.

en: Barrier entrance not set on a barrier
eo: Baro -eniro ne starigita sur baro

en: Coastlines
eo: Marbordoj

en: This test checks that coastlines are correct.
eo: Ĉi tiu provo kontrolas, ke marbordoj estas ĝustaj.

en: Reversed coastline: land not on left side
eo: Reversigita marbordo: tero ne maldekstre

en: Unconnected coastline
eo: Nekonektita marbordo

en: Unordered coastline
eo: Neordigita marbordo

en: Reversed coastline
eo: Inversigita marbordo

en: invalid coastline
eo: nevalida marbordo

en: Conditional Keys
eo: Kondiĉaj Ŝlosiloj

en: Tests for the correct usage of ''*:conditional'' tags.
eo: Testoj por la ĝusta uzado de ''*: kondiĉaj '' etikedoj.

en: Does not match pattern ''restriction value @ condition''
eo: Ne kongruas kun ŝablono '' limiga valoro @ kondiĉo ''

en: {0} is not a valid restriction value
eo: {0} ne estas valida limiga valoro

en: Wrong syntax in {0} key
eo: Malĝusta sintakso en {0} ŝlosilo

en: Error in {0} value: {1}
eo: Eraro en {0} valoro: {1}

en: Connectivity Relations
eo: Konekteblecaj Rilatoj

en: Validates connectivity relations
eo: Validigas konektajn rilatojn

en: Connectivity relation without connectivity tag
eo: Rilato konektebleco sen konektebleco

en: Connectivity tag contains unusual data
eo: Konektebleca etikedo enhavas nekutimajn datumojn

en: Connectivity tag missing comma between optional and non-optional values
eo: Konektebleca etikedo mankas komo inter laŭvolaj kaj ne-opciaj valoroj

en: Inconsistent lane numbering between relation and member tags
eo: Malkonsekvenca strateto inter rilato kaj membro -etikedoj

en: Relation {0} member is missing a lanes or *:lanes tag | Relation {0} members are missing a lanes or *:lanes tag
eo[0]: Rilato {0} membro mankas strato aŭ *: stratoj-etikedo
eo[1]: Rilato {0} membroj mankas stratoj aŭ *: stratoj-etikedo

en: This connectivity may already be implied
eo: Ĉi tiu konektebleco eble jam implicas

en: Relation should not contain mixed ''via'' ways and nodes
eo: Rilato ne devas enhavi miksitajn '' per '' vojoj kaj nodoj

en: Multiple ''via'' roles only allowed with ways
eo: Multnombraj '' per '' roloj nur permesitaj per vojoj

en: Crossing ways
eo: Transiras vojojn

en: Crossing barriers
eo: Transiras barojn

en: Crossing highways
eo: Transiras ŝoseoj

en: Crossing railways
eo: Transiras fervojojn

en: Crossing waterways
eo: Transiras akvovojojn

en: Crossing barrier/building
eo: Transiras barojn/konstruajojn

en: Crossing barrier/highway
eo: Transiras barojn/ŝoseo

en: Crossing barrier/railway
eo: Transiras baro/fervojo

en: Crossing barrier/waterway
eo: Transiras baro/akvovojo

en: Crossing barrier/way
eo: Transiras baro/vojo

en: Crossing building/highway
eo: Transiras konstruaĵo/ŝoseo

en: Crossing building/railway
eo: Tranrisas konstruaĵo/fervojo

en: Crossing building/residential area
eo: Transiras konstruaĵo/loĝkvartalo

en: Crossing building/waterway
eo: Transiras konstruajo/akvovojo

en: Crossing building/way
eo: Transiras konstruaĵo/vojo

en: Crossing highway/railway
eo: Transiras ŝoseo/fervojo

en: Crossing highway/waterway
eo: Transiras ŝoseo/akvovojo

en: Crossing highway/way
eo: Transiras ŝoseo/vojo

en: Crossing railway/waterway
eo: Transiras fervojo/akvovojo

en: Crossing railway/way
eo: Transiras fervojo/vojo

en: Crossing residential area/way
eo: Transiras loĝkvartalo/vojo

en: Crossing waterway/way
eo: Transiras akvovojo/vojo

en: Crossing boundaries
eo: Transiras limoj

en: Self crossing ways
eo: Memtransirantaj vojoj

en: This test checks if two roads, railways, waterways or buildings crosses in the same layer, but are not connected by a node.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas ĉu du vojoj, fervojoj, akvovojoj aŭ konstruaĵoj kruciĝas en la sama tavolo, sed ne estas ligitaj per nodo.

en: Cycle detector
eo: Cikla detektilo

en: Detects cycles in drainage systems.
eo: Detektas ciklojn en drenaj sistemoj.

[ctx: graph theory]
en: Cycle in directional waterway network
eo: Ciklo en direkta akvovojreto

en: Invalid usage of direction on node
eo: Nevalida uzado de direkto sur nodo

en: Disputed usage of direction on node
eo: Pridisputata uzado de direkto sur nodo

en: Direction nodes
eo: Nodoj de direkto

en: Check for nodes which have a ''forward'' or ''backward'' direction
eo: Kontrolu nodojn kiuj havas ''antaŭen'' aŭ ''malantaŭen'' direkton

en: Unconnected node with {0}. Use angle or cardinal direction
eo: Nekonektita nodo kun {0}.  Uzu angulon aŭ kardinalan direkton

en: Node with {0} should be connected to a linear way
eo: Nodo kun {0} estu konektita al linia vojo

en: Node with {0} on end of way
eo: Nodo kun {0} ĉe fino de vojo

en: Node with {0} on a connection of multiple ways
eo: Nodo kun {0} sur konekto de pluraj vojoj

en: Duplicated nodes
eo: Duoblaj nodoj

en: This test checks that there are no nodes at the very same location.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas, ke ne ekzistas nodoj ĉe la sama loko.

en: Mixed type duplicated nodes
eo: Miksitaj tipoj duobligitaj nodoj

en: Highway duplicated nodes
eo: Ŝoseo duobligitaj nodoj

en: Railway duplicated nodes
eo: Fervojaj duobligitaj nodoj

en: Waterway duplicated nodes
eo: Akvovojoj duobligitaj nodoj

en: Boundary duplicated nodes
eo: Limo duobligitaj nodoj

en: Power duplicated nodes
eo: Potenco duobligitaj nodoj

en: Natural duplicated nodes
eo: Naturaj duobligitaj nodoj

en: Building duplicated nodes
eo: Konstruaĵo duobligitajn nodojn

en: Landuse duplicated nodes
eo: Teruzo duobligitaj nodoj

en: Other duplicated nodes
eo: Aliaj duobligitaj nodoj

en: Nodes at same position
eo: Nodoj en sama pozicio

en: Duplicated relations
eo: Duoblaj rilatoj

en: This test checks that there are no relations with same tags and same members with same roles.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas, ke ne ekzistas rilatoj kun samaj etikedoj kaj samaj membroj kun samaj roloj.

en: Relations with same members
eo: Rilatoj kun samaj membroj

en: Identical members
eo: Identaj membroj

en: Delete duplicate relations
eo: Forigu duplikatajn rilatojn

en: Duplicated ways
eo: Duplikataj vojoj

en: This test checks that there are no ways with same node coordinates and optionally also same tags.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas, ke ne ekzistas vojoj kun samaj nodaj koordinatoj kaj laŭvole ankaŭ samaj etikedoj.

en: Ways with same position
eo: Vojoj kun sama pozicio

en: Delete duplicate ways
eo: Forigu duplikatajn vojojn

en: Duplicated way nodes
eo: Duoblaj vojoj nodoj

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
eo: Kontrolas vojojn kun identaj sinsekvaj nodoj.

en: Performs semantic checks on highways.
eo: Elfaras semantikajn kontrolojn sur ŝosuoj.

en: Incorrect roundabout (highway: {0} instead of {1})
eo: Malĝusta trafikcirklo (ŝosuo: {0} anstataŭ {1})

en: Highway link is not linked to adequate highway/link
eo: Ŝosua ligo ne estas ligita al adekvata ŝosuo/ligo

en: Incomplete pedestrian crossing tagging. Required tags are {0} and {1}.
eo: Nekompleta etikedado de piedirantpasejo.  Bezonataj etikedoj estas {0} kaj {1}.

en: Unknown country code: {0}
eo: Nekonata landokodo: {0}

en: Unknown source:maxspeed context: {0}
eo: Nekonata fonto:maksimumarapido kunteksto: {0}

en: Node connects highways on different layers
eo: Nodo ligas ŝosuojn sur malsamaj tavoloj

en: Internet tags
eo: Interretaj etikedoj

en: Checks for errors in internet-related tags.
eo: Kontrolas erarojn en interretaj etikedoj.

en: URL contains backslashes instead of slashes
eo: URL enhavas inversajn oblikvojn anstataŭ oblikvojn

en: Lane tags
eo: Leno etikedoj

en: Test that validates ''lane:'' tags.
eo: Testo kiu validigas ''leno:'' etikedojn.

en: Number of {0} greater than {1}
eo: Nombro de {0} pli granda ol {1}

en: Number of lane dependent values inconsistent
eo: Nombro da lenaj dependaj valoroj malkonsekvencaj

en: Number of lane dependent values inconsistent in forward direction
eo: Nombro da lenaj dependaj valoroj malkonsekvencaj en antaŭa direkto

en: Number of lane dependent values inconsistent in backward direction
eo: Nombro da lenaj dependaj valoroj malkongruaj en malantaŭa direkto

en: Long segments
eo: Longaj segmentoj

en: This tests for long way segments, which are usually errors.
eo: Ĉi tio testas por longvojaj segmentoj, kiuj kutime estas eraroj.

en: Very long segment of {0} kilometers
eo: Tre longa segmento de {0} kilometroj

en: Tag checker (MapCSS based)
eo: Etikedkontrolilo (bazita sur MapCSS)

en: This test checks for errors in tag keys and values.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas erarojn en etikedŝlosiloj kaj valoroj.

en: unknown
eo: nekonata

en: Adding {0} to tag checker
eo: Aldonante {0} al etikedkontrolilo

en: Failed to add {0} to tag checker
eo: Malsukcesis aldoni {0} al etikedkontrolilo

en:  {0}: {1} of {2} elements done
eo:  {0}: {1} el {2} elementoj faritaj

en: Fix of {0}
eo: Riparo de {0}

en:  or
eo:  aŭ

en: {0}, use {1} instead
eo: {0}, uzu {1} anstataŭe

en: Multipolygon
eo: Multpoligono

en: This test checks if multipolygons are valid.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas ĉu multpoligonoj validas.

en: Incomplete multipolygon relation was modified
eo: Nekompleta multpoligona rilato estis modifita

en: No area style for multipolygon
eo: Neniu areostilo por multpoligono

en: With the currently used mappaint style the style for inner way equals the multipolygon style
eo: Kun la nuntempe uzata mapopentra stilo la stilo por interna vojo egalas al la multpoligona stilo

en: With the currently used mappaint style the style for outer way mismatches the area style
eo: Kun la nuntempe uzata mapopentra stilo la stilo por ekstera vojo miskongruas kun la areostilo

en: Area style on outer way
eo: Areostilo sur ekstera vojo

en: Multipolygon is not closed
eo: Multpoligono ne estas fermita

en: Self-intersecting polygon ring
eo: Memintersekca poligona ringo

en: Multipolygon rings share node
eo: Multpoligonaj ringoj kunhavas nodon

en: Intersection between multipolygon ways
eo: Intersekciĝo inter multpoligonaj vojoj

en: Multipolygon rings are equal
eo: Multpoligonaj ringoj estas egalaj

en: Role for ''{0}'' should be ''{1}''
eo: Rolo por ''{0}'' devus esti ''{1}''

en: Multipolygon inner way is outside
eo: Multpoligona interna vojo estas ekstere

en: Multipolygon ring contains segment twice
eo: Multpoligona ringo enhavas segmenton dufoje

en: Multipolygon outer way shares segment with other ring
eo: Multpoligona ekstera vojo partumas segmenton kun alia ringo

en: Role for multipolygon way member should be inner or outer
eo: Rolo por multpoligona vojo membro devus esti interna aŭ ekstera

en: Non-Way in boundary
eo: Ne-Vojo en limo

en: Non-Way in multipolygon
eo: Ne-vojo en multpoligon

en: Multipolygon member repeated with different role
eo: Multpoligona membro ripetita kun malsama rolo

en: Multipolygon member repeated with same role
eo: Multpoligona membro ripetita kun sama rolo

en: Missing name:* translation
eo: Mankas nomo:* traduko

en: This test finds multilingual objects whose ''name'' attribute is not equal to some ''name:*'' attribute and not a composition of ''name:*'' attributes, e.g., Italia - Italien - Italy.
eo: Ĉi tiu testo trovas multlingvajn objektojn, kies atributo ''name'' ne egalas al iu atributo ''name:*'' kaj ne kunmetaĵo de atributoj ''name:*'', ekz., Italio - Italien - Italy.

en: Missing name:*={0}. Add tag with correct language key.
eo: Mankas nomo:*={0}.  Aldonu etikedon kun ĝusta lingvoŝlosilo.

en: A name is missing, even though name:* exists.
eo: Mankas nomo, kvankam nomo:* ekzistas.

en: Enable strict mode.
eo: Ebligu striktan reĝimon.

en: Opening hours syntax
eo: Malfermaj horoj sintakso

en: This test checks the correct usage of the opening hours syntax.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas la ĝustan uzadon de la malfermhora sintakso.

en: {0} value can be prettified
eo: {0} valoro povas esti plibeligita

en: Overlapping ways
eo: Interkovritaj vojoj

en: This test checks that a connection between two nodes is not used by more than one way.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas, ke rilato inter du nodoj ne estas uzata per pli ol unu vojo.

en: Overlapping highways
eo: Interkovritaj ŝoseoj

en: Overlapping railways
eo: Interkovritaj fervojoj

en: Overlapping waterways
eo: Interkovritaj akvovojoj

en: Highway shares segment with linear way
eo: Ŝoseo dividas segmenton kun linia vojo

en: Railway shares segment with linear way
eo: Fervojo dividas segmenton kun linia vojo

en: Waterway shares segment with linear way
eo: Akvovojo dividas segmenton kun linia vojo

en: Highway shares segment with other way
eo: Ŝoseo dividas segmenton kun alia vojo

en: Railway shares segment with other way
eo: Fervojo dividas segmenton kun alia vojo

en: Waterway shares segment with other way
eo: Akvovojo dividas segmenton kun alia vojo

en: Ways share segment
eo: Vojoj kundividas segmenton

en: Way contains segment twice
eo: Vojo enhavas segmenton dufoje

en: Power lines
eo: Elektraj linioj

en: Checks if power line missing a support node and for nodes in power lines that do not have a power=tower/pole tag
eo: Kontrolas ĉu elektra linio mankas subtena nodo kaj por nodoj en kurentkonduktiloj kiuj ne havas etikedon power=tower/pole

en: missing tag
eo: mankas etikedo

en: node without power=*
eo: nodo sen potenco=*

en: Node connects a power line or cable with an object which is not related to the power infrastructure
eo: Nodo ligas elektran linion aŭ kablon kun objekto kiu ne rilatas al la elektra infrastrukturo

en: Possibly missing line support node within power line
eo: Eble mankas liniosubtennodo ene de elektrolinio

en: Mixed reference numbering
eo: Miksita referenca numerado

en: Reference numbering don''t match majority of way''s nodes
eo: Referenca numerado ne kongruas kun la plimulto de la nodoj de vojoj

en: Possibly wrong power line type used
eo: Eble malĝusta elektra linio tipo uzata

en: Public Transport Route
eo: Itinero de Publika Transporto

en: Route relation contains a ''{0}'' role
eo: Itinerrilato enhavas ''{0}'' rolon

en: Route relation contains a gap
eo: Itinerrilato enhavas interspacon

en: Stop position not part of route
eo: Haltpozicio ne estas parto de la itinero

en: Role verification problem
eo: Rolkontrola problemo

en: Relation checker
eo: Rilato kontrolilo

en: Checks for errors in relations.
eo: Kontrolas por eraroj en rilatoj.

en: Relation is empty
eo: Rilato estas malplena

en: Route scheme is unspecified. Add {0} ({1}=public_transport; {2}=legacy)
eo: Itinerskemo estas nespecifita.  Aldonu {0} ({1}=publika_transporto; {2}=heredaĵo)

en: Relation type is unknown
eo: Rilatospeco estas nekonata

en: Role of relation member does not match template expression ''{0}'' in preset {1}
eo: Rolo de rilata membro ne kongruas kun ŝablona esprimo ''{0}'' en antaŭdifinita {1}

en: Type ''{0}'' of relation member with role ''{1}'' does not match accepted types ''{2}'' in preset {3}
eo: Tipo ''{0}'' de rilata membro kun rolo ''{1}'' ne kongruas kun akceptitaj tipoj ''{2}'' en antaŭdifinita {3}

en: <empty>
eo: <malplena>

en: Role ''{0}'' is not among expected values ''{1}''
eo: Rolo ''{0}'' ne estas inter atendataj valoroj ''{1}''

en: Empty role found when expecting one of ''{0}''
eo: Malplena rolo trovita atendante unu el ''{0}''

en: Role ''{0}'' missing
eo: Rolo ''{0}'' mankas

en: Number of ''{0}'' roles too low ({1})
eo: Nombro de ''{0}'' roloj tro malalta ({1})

en: Number of ''{0}'' roles too high ({1})
eo: Nombro de ''{0}'' roloj tro alta ({1})

en: Relation contains itself as a member
eo: Rilato enhavas sin kiel membron

en: Relations generate circular dependency of parent/child elements
eo: Rilatoj generas cirklan dependecon de gepatro/infanaj elementoj

en: Almost right angle buildings
eo: Konstruaĵoj preskaŭ ortangulaj

en: Checks for buildings that have angles close to right angle and are not orthogonalized.
eo: Kontroloj por konstruaĵoj kiuj havas angulojn proksimajn al orto kaj ne estas ortogonaligitaj.

en: Building with an almost square angle
eo: Konstruaĵo kun preskaŭ kvadrata angulo

en: Self-intersecting ways
eo: Mem-intersekcantaj vojoj

en: This test checks for ways that contain some of their nodes more than once.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas vojojn kiuj enhavas kelkajn el iliaj nodoj pli ol unufoje.

en: Sharp angles
eo: Akraj anguloj

en: Check for sharp angles on man made transportation ways
eo: Kontrolu akrajn angulojn sur homfaritaj transportvojoj

en: Sharp angle
eo: Akra angulo

en: Similarly named ways
eo: Simile nomitaj vojoj

en: This test checks for ways with similar names that may have been misspelled.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas vojojn kun similaj nomoj kiuj eble estis misliterumitaj.

en: fixme
eo: riparumin

en: Multipolygon tags
eo: Multpoligonaj etikedoj

en: Tag checker
eo: Etikedkontrolilo

en: Could not access data file:
    {0} | Could not access data files:
    {0}
eo[0]: Ne eblis aliri datumdosieron:
    {0}
eo[1]: Ne eblis aliri datumdosierojn:
    {0}

en: Ignoring {0}. Support was dropped
eo: Ignorante {0}. Subteno estis forigita

en: Adding {0} to ignore tags
eo: Aldonante {0} por ignori etikedojn

en: Invalid spellcheck line: {0}
eo: Nevalida literumkontrola linio: {0}

en: Adding {0} to spellchecker
eo: Aldonante {0} al literumkontrolilo

en: Tag ''{0}'' invalid.
eo: Etikedo ''{0}'' nevalida.

en: Object type not in preset
eo: Objekta tipo ne en antaŭdifinito

en: Object type {0} is not supported by tagging preset: {1}
eo: Objektotipo {0} ne estas subtenata per etikedado antaŭdifinita: {1}

en: Preset is invalid in this region
eo: Antaŭdifinita nevalida en ĉi tiu regiono

en: Preset {0} should not be applied in this region
eo: Antaŭdifinita {0} ne devus esti aplikata en ĉi tiu regiono

en: Key from a preset is invalid in this region
eo: Ŝlosilo de antaŭdifinito estas nevalida en ĉi tiu regiono

en: Preset {0} should not have the key {1}
eo: Antaŭdifinita {0} ne devus havi la ŝlosilon {1}

en: Value from a preset is invalid in this region
eo: Valoro de antaŭdifinito estas nevalida en ĉi tiu regiono

en: Preset {0} should not have the tag {1}={2}
eo: Antaŭdifinita {0} ne havu la etikedon {1}={2}

en: only {0} tag
eo: nur {0} etikedo

en: tag describing the area is missing
eo: etikedo priskribanta la areon mankas

en: tag describing the area might be missing
eo: etikedo priskribanta la areon eble mankos

en: Multipolygon outer way repeats major tag of relation
eo: Multpoligona ekstera vojo ripetas gravan etikedon de rilato

en: Same tag:''{0}''=''{1}''
eo: Sama etikedo:''{0}''=''{1}''

en: Multipolygon outer way repeats tag of relation
eo: Multpoligona ekstera vojo ripetas etikedon de rilato

en: Tag value contains non-printing (usually invisible) character
eo: Etikedvaloro enhavas ne-presan (kutime nevideblan) signon

en: Tag value contains unusual Unicode character {0}
eo: Etikedvaloro enhavas nekutiman Unikodan signon {0}

en: Tag value longer than {0} characters ({1} characters)
eo: Etikedvaloro pli longa ol {0} signoj ({1} signoj)

en: Tags with empty values
eo: Etikedoj kun malplenaj valoroj

en: Property values start or end with white space
eo: Propraj valoroj komenciĝas aŭ finiĝas per blanka spaco

en: Property values contain multiple white spaces
eo: Propraj valoroj enhavas plurajn blankajn spacojn

en: Property values contain HTML entity
eo: Propraj valoroj enhavas HTML-unuon

en: Tag key contains non-printing character
eo: La klavo de la etikedo enhavas nepresan signon

en: Tag key longer than {0} characters ({1} characters)
eo: Etikedŝlosilo pli longa ol {0} signoj ({1} signoj)

en: Invalid white space in property key
eo: Nevalida spaco en posedaĵoŝlosilo

en: Presets do not contain property value
eo: Antaŭagordoj ne enhavas posedaĵvaloron

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets, but is known.
eo: Valoro ''{0}'' por ŝlosilo ''{1}'' ne en antaŭdiroj, sed estas konata.

en: Misspelled property key
eo: Misliterumita posedŝlosilo

en: Key ''{0}'' looks like ''{1}''.
eo: Ŝlosilo ''{0}'' aspektas kiel ''{1}''.

en: Presets do not contain property key
eo: Antaŭagordoj ne enhavas posedaĵŝlosilon

en: Key ''{0}'' not in presets.
eo: Ŝlosilo ''{0}'' ne en antaŭdiroj.

en: Unknown property value
eo: Nekonata posedaĵvaloro

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe one of {2} is meant?
eo: Valoro ''{0}'' por ŝlosilo ''{1}'' estas nekonata, ĉu eble unu el {2} celas?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' is unknown, maybe ''{2}'' is meant?
eo: Valoro ''{0}'' por ŝlosilo ''{1}'' estas nekonata, ĉu eble ''{2}'' celas?

en: Value ''{0}'' for key ''{1}'' not in presets.
eo: Valoro ''{0}'' por ŝlosilo ''{1}'' ne en antaŭdiroj.

en: Check property keys.
eo: Kontrolu posedajn ŝlosilojn.

en: Validate that property keys are valid checking against list of words.
eo: Konfirmu, ke posedaĵŝlosiloj validas kontrolon kontraŭ listo de vortoj.

en: Use complex property checker.
eo: Uzu kompleksan proprietkontrolilon.

en: Validate property values and tags using complex rules.
eo: Valigu posedaĵvalorojn kaj etikedojn uzante kompleksajn regulojn.

en: TagChecker source
eo: Fonto de TagChecker

en: Data sources ({0})
eo: Fontoj de datumoj ({0})

en: Check property values.
eo: Kontrolu proprajn valorojn.

en: Validate that property values are valid checking against presets.
eo: Validigu, ke propraj valoroj estas validaj per kontrolado kontraŭ antaŭdifinitoj.

en: Check for fixme.
eo: Kontrolu por fixme.

en: Looks for nodes or ways with fixme in any property value.
eo: Serĉas nodojn aŭ vojojn kun fixme en iu ajn propra valoro.

en: Check for presets types.
eo: Kontrolu antaŭdifinitajn tipojn.

en: Validate that objects types are valid checking against presets.
eo: Validigu, ke objektaj tipoj estas validaj per kontrolado kontraŭ antaŭdifinitoj.

en: Check for regions.
eo: Kontrolu por regionoj.

en: Validate that objects are in the correct region.
eo: Validigu, ke objektoj estas en la ĝusta regiono.

en: Fix tags
eo: Ripari etikedojn

en: Turn restrictions
eo: Turni limigoj

en: This test checks if turn restrictions are valid.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas, ĉu turnaj limigoj estas validaj.

en: Unknown turn restriction
eo: Nekonata turna limigo

en: Unexpected role ''{0}'' in turn restriction
eo: Neatendita rolo ''{0}'' en turna limigo

en: Unexpected member type in turn restriction
eo: Neatendita membrotipo en turna limigo

en: More than one "from" way found
eo: Pli ol unu "from"-vojo trovita

en: More than one "to" way found
eo: Pli ol unu "to"-vojo trovita

en: More than one "via" node found
eo: Pli ol unu "via"-nodo trovita

en: Cannot mix node and way for role "via"
eo: Ne eblas miksi nodon kaj vojon por la rolo "via"

en: No "from" way found
eo: Neniu "from"-vojo trovita

en: "from" way is a closed way
eo: "from"-vojo estas fermita vojo

en: No "to" way found
eo: Neniu "to"-vojo trovita

en: "to" way is a closed way
eo: "to"-vojo estas fermita vojo

en: "from" way equals "to" way
eo: "from"-vojo egalas al "to"-vojo

en: No "via" node or way found
eo: Neniu "via"-nodo aŭ vojo trovita

en: Superfluous turn restriction as "to" way is oneway
eo: Superflua turna limigo, ĉar "to"-vojo estas unudirekta

en: Superfluous turn restriction as "from" way is oneway
eo: Superflua turna limigo, ĉar "from"-vojo estas unudirekta

en: The "from" way does not start or end at a "via" node.
eo: La "from"-vojo ne komenciĝas aŭ finiĝas ĉe "via"-nodo.

en: The "to" way does not start or end at a "via" node.
eo: La "to"-vojo ne komenciĝas aŭ finiĝas ĉe "via"-nodo.

en: The "from" and the first "via" way are not connected.
eo: La "from"-vojo kaj la unua "via"-vojo ne estas konektitaj.

en: The "via" ways are not connected.
eo: La "via"-vojoj ne estas konektitaj.

en: The last "via" and the "to" way are not connected.
eo: La lasta "via"-vojo kaj la "to"-vojo ne estas konektitaj.

en: Unclosed Ways
eo: Nefermitaj Vojoj

en: This tests if ways which should be circular are closed.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas, ĉu vojoj, kiuj devus esti cirklaj, estas fermitaj.

en: Unclosed way
eo: Nefermita vojo

en: natural type {0}
eo: natura tipo {0}

en: landuse type {0}
eo: teruzo-tipo {0}

en: amenity type {0}
eo: servo-tipo {0}

en: sport type {0}
eo: sporto-tipo {0}

en: tourism type {0}
eo: turismo-tipo {0}

en: shop type {0}
eo: vendejo-tipo {0}

en: leisure type {0}
eo: libertempo-tipo {0}

en: waterway type {0}
eo: akvovojo-tipo {0}

en: boundary type {0}
eo: limo-tipo {0}

en: area:highway type {0}
eo: areo:ŝoseo-tipo {0}

en: place type {0}
eo: loko-tipo {0}

en: area
eo: areo

en: Area style way is not closed
eo: Areo-stila vojo ne estas fermita

en: Unconnected highways
eo: Nekonektitaj ŝoseoj

en: Unconnected railways
eo: Nekonektitaj fervojoj

en: Unconnected waterways
eo: Nekonektitaj akvovojoj

en: Unconnected natural lands and landuses
eo: Nekonektitaj naturaj teroj kaj teruzoj

en: Unconnected power ways
eo: Nekonektitaj elektrovojoj

en: This test checks if a way has an endpoint very near to another way.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas, ĉu vojo havas finpunkton tre proksiman al alia vojo.

en: Way end node near other highway
eo: Voja finnodo proksime de alia ŝoseo

en: Way end node near other way
eo: Voja finnodo proksime de alia vojo

en: Way node near other way
eo: Voja nodo proksime de alia vojo

en: Connected way end node near other way
eo: Konektita voja finnodo proksime de alia vojo

en: Unconnected nodes without physical tags
eo: Nekonektitaj nodoj sen fizikaj etikedoj

en: Untagged and unconnected nodes
eo: Senetikedaj kaj nekonektitaj nodoj

en: This test checks for untagged nodes that are not part of any way.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas senetikedajn nodojn, kiuj ne estas parto de iu ajn vojo.

en: No tags
eo: Neniuj etikedoj

en: Has tag containing ''fixme''
eo: Havas etikedon enhavantan ''fixme''

en: Has key ''note'' or ''comment'' or ''description''
eo: Havas ŝlosilon ''note'' aŭ ''comment'' aŭ ''description''

en: Has key ''created_by''
eo: Havas ŝlosilon ''created_by''

en: Has key ''watch''
eo: Havas ŝlosilon ''watch''

en: Has key ''source''
eo: Havas ŝlosilon ''source''

en: Untagged, empty and one node ways
eo: Nemarkitaj, malplenaj kaj ununodaj vojoj

en: This test checks for untagged, empty and one node ways.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas nemarkitajn, malplenajn kaj ununodajn vojojn.

en: Unnamed ways
eo: Sennomaj vojoj

en: Unnamed junction
eo: Sennoma kruciĝo

en: Untagged ways (commented)
eo: Nemarkitaj vojoj (komentitaj)

en: Untagged ways
eo: Nemarkitaj vojoj

en: Empty ways
eo: Malplenaj vojoj

en: One node ways
eo: Ununodaj vojoj

en: Way connected to Area
eo: Vojo konektita al areo

en: Checks for ways connected to areas.
eo: Kontrolas vojojn konektitajn al areoj.

en: Way terminates on Area
eo: Vojo finiĝas sur areo

en: Wrongly Ordered Ways
eo: Malĝuste ordigitaj vojoj

en: This test checks the direction of water, land and coastline ways.
eo: Ĉi tiu testo kontrolas la direkton de akvo, tero kaj marbordaj vojoj.

en: Reversed land: land not on left side
eo: Inversigita tero: tero ne estas maldekstre

en: Show this dialog again the next time
eo: Montri ĉi tiun dialogon denove la venontan fojon

en: Do not show again (this operation)
eo: Ne montri denove (ĉi tiu operacio)

en: Do not show again (this session)
eo: Ne montri denove (ĉi tiu seanco)

en: Do not show again (remembers choice)
eo: Ne montri denove (memoras elekton)

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
eo: Ignorante misformitan URL: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
eo: Ignorante misformitan dosieran URL: "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
eo: Parametro "downloadgps" ne akceptas dosiernomojn aŭ URLjn de dosiero

en: Security exception
eo: Sekureca escepto

en: Network exception
eo: Reta escepto

en: IO Exception
eo: IO-escepto

en: File System Exception
eo: Dosiersistema escepto

en: Illegal Data
eo: Neleĝa datumaro

en: Offline mode
eo: Eksterreta reĝimo

en: Internal Server Error
eo: Interna servila eraro

en: Bad Request
eo: Malbona peto

en: Not Found
eo: Ne trovita

en: Conflict
eo: Konflikto

en: Authentication failed
eo: Aŭtentikigo malsukcesis

en: Access to redacted version ''{0}'' of {1} {2} is forbidden.
eo: Aliro al redaktita versio ''{0}'' de {1} {2} estas malpermesita.

en: Authorisation Failed
eo: Aŭtorizado malsukcesis

en: Client Time Out
eo: Klienta tempolimo

en: Bandwidth Limit Exceeded
eo: Transpasis bendolarĝan limon

en: Communication with OSM server failed
eo: Komunikado kun OSM-servilo malsukcesis

en: Unknown host
eo: Nekonata gastiganto

en: Object deleted | Objects deleted
eo[0]: Objekto forigita
eo[1]: Objektoj forigitaj

en: Show help information
eo: Montri helpinformon

en: Downloading "Message of the day"
eo: Elŝutante "Mesaĝon de la tago"

en: Failed to read MOTD. Exception was: {0}
eo: Malsukcesis legi MOTD. Escepto estis: {0}

en: Message of the day not available
eo: Mesaĝo de la tago ne disponeblas

en: Click to close the dialog
eo: Klaku por fermi la dialogon

en: Imagery offset
eo: Imaga delokado

[ctx: menu]
en: Imagery
eo: Bildaro

[ctx: layer]
en: Offset
eo: Delokado

en: You are running version {0} of Java.
eo: Vi uzas version {0} de Java.

en: This version is no longer supported by {0} since {1} and is not recommended for use.
eo: Ĉi tiu versio ne plu estas subtenata de {0} ekde {1} kaj ne estas rekomendinda por uzo.

en: JOSM will soon stop working with this version; we highly recommend you to update to Java {0}.
eo: JOSM baldaŭ ĉesos labori kun ĉi tiu versio; ni tre rekomendas al vi ĝisdatigi al Java {0}.

en: You may face critical Java bugs; we highly recommend you to update to Java {0}.
eo: Vi eble renkontas kritikajn Java-cimojn; ni tre rekomendas al vi ĝisdatigi al Java {0}.

en: Would you like to update now ?
eo: Ĉu vi volas ĝisdatigi nun?

en: Outdated Java version
eo: Malaktuala Java-versio

en: Update Java
eo: Ĝisdatigi Java

[ctx: dialog]
en: Stop
eo: Halti

en: usage
eo: uzo

en: commands
eo: komandoj

en: launch JOSM (default, performed when no command is specified)
eo: lanĉi JOSM (defaŭlte, farata kiam neniu komando estas specifita)

en: render data and save the result to an image file
eo: redoni datumojn kaj konservi la rezulton en bildodosiero

en: convert coordinates from one coordinate reference system to another
eo: konverti koordinatojn de unu koordinata referencsistemo al alia

en: validate data
eo: validigi datumojn

en: For details on the {0} and {1} commands, run them with the {2} option.
eo: Por detaloj pri la {0} kaj {1} komandoj, rulu ilin kun la {2} opcio.

en: The remainder of this help page documents the {0} command.
eo: La cetero de ĉi tiu helpopaĝo dokumentas la {0} komandon.

en: options
eo: opcioj

en: Standard unix geometry argument
eo: Norma geometria argumento de Unikso

en: Download the bounding box
eo: Elŝuti la kadran skatolon

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z)
eo: Elŝuti la lokon ĉe la URL (kun lat=x&lon=y&zoom=z)

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
eo: Malfermi dosieron (iu ajn dosiertipo kiu povas esti malfermita per Dosiero/Malfermi)

en: Download the bounding box as raw GPS
eo: Elŝuti la kadran skatolon kiel krudan GPS

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw GPS
eo: Elŝuti la lokon ĉe la URL (kun lat=x&lon=y&zoom=z) kiel krudan GPS

en: Select with the given search
eo: Elekti per la donita serĉo

en: Launch in maximized mode
eo: Lanĉi en maksimumigita reĝimo

en: Reset the preferences to default
eo: Restarigi la preferojn al defaŭlto

en: Changes preferences according to the XML file
eo: Ŝanĝi preferojn laŭ la XML-dosiero

en: Set preference key to value
eo: Agordi preferan ŝlosilon al valoro

en: Set the language
eo: Agordi la lingvon

en: Displays the JOSM version and exits
eo: Montri la version de JOSM kaj eliri

en: Print debugging messages to console
eo: Presi sencimigajn mesaĝojn al la konzolo

en: Print only warning or error messages to console
eo: Presi nur avertojn aŭ erarmesaĝojn al la konzolo

en: Skip loading plugins
eo: Preterpasi ŝargadon de kromprogramoj

en: Disable access to the given resource(s), separated by comma
eo: Malaktivigi aliron al la donita(j) rimedo(j), apartigitaj per komo

en: options provided as Java system properties
eo: opcioj provizitaj kiel Java-sistemaj propraĵoj

en: Change the JOSM directory name
eo: Ŝanĝi la dosierujnomon de JOSM

en: /PATH/TO/JOSM/PREF
eo: /VOJO/AL/JOSM/PREF

en: Set the preferences directory
eo: Agordi la preferan dosierujon

en: Default: {0}
eo: Defaŭlte: {0}

en: /PATH/TO/JOSM/USERDATA
eo: /VOJO/AL/JOSM/USERDATA

en: Set the user data directory
eo: Agordi la uzantodatenan dosierujon

en: /PATH/TO/JOSM/CACHE
eo: /VOJO/AL/JOSM/CACHE

en: Set the cache directory
eo: Agordi la kaŝmemoran dosierujon

en: /PATH/TO/JOSM/HOMEDIR
eo: /VOJO/AL/JOSM/HOMEDIR

en: Set the preferences+data+cache directory (cache directory will be josm.home/cache)
eo: Agordi la preferan+datenan+kaŝmemoran dosierujon (kaŝmemora dosierujo estos josm.home/cache)

en: -Djosm.home has lower precedence, i.e. the specific setting overrides the general one
eo: -Djosm.home havas malpli altan prioritaton, t.e. la specifa agordo anstataŭas la ĝeneralan

en: note: For some tasks, JOSM needs a lot of memory. It can be necessary to add the following
          Java option to specify the maximum size of allocated memory in megabytes
eo: noto: Por kelkaj taskoj, JOSM bezonas multe da memoro. Eblas necese aldoni la sekvan
          Java-opcion por specifi la maksimuman grandecon de asignita memoro en megabajtoj

en: examples
eo: ekzemploj

en: Parameters --download, --downloadgps, and --selection are processed in this order.
eo: Parametroj --download, --downloadgps, kaj --selection estas prilaborataj en ĉi tiu ordo.

en: Make sure you load some data if you use --selection.
eo: Certigu, ke vi ŝargas iujn datumojn se vi uzas --selection.

en: Log level is at {0} ({1}, {2})
eo: Protokolnivelo estas ĉe {0} ({1}, {2})

en: Plugin loading skipped
eo: Ŝargado de kromprogramoj preterlasita

en: Enabled detailed debug level (trace)
eo: Ebligita detala sencimiga nivelo (trace)

en: JOSM has failed to start up {0} times. Reset JOSM?
eo: JOSM malsukcesis starti {0} fojojn. Ĉu restarigi JOSM?

en: Reset JOSM?
eo: Ĉu restarigi JOSM?

en: Initializing
eo: Inicialigado

en: Setting defaults
eo: Agordado de defaŭltoj

en: Creating main GUI
eo: Kreado de la ĉefa Grafika Interfaco (GUI)

en: Try enabling IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 (only works on early startup).
eo: Provu ebligi IPv6-reton, preferante IPv6 super IPv4 (funkcias nur dum frua starto).

en: Updating plugins
eo: Ĝisdatigado de kromprogramoj

en: Installing updated plugins
eo: Instalado de ĝisdatigitaj kromprogramoj

en: Loading early plugins
eo: Ŝargado de fruaj kromprogramoj

en: Loading plugins
eo: Ŝargado de kromprogramoj

en: ''{0}'' is not a valid value for argument ''{1}''. Possible values are {2}, possibly delimited by commas.
eo: ''{0}'' ne estas valida valoro por argumento ''{1}''. Eblaj valoroj estas {2}, eble apartigitaj per komoj.

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
eo[0]: JOSM funkcias en eksterreta reĝimo. Ĉi tiu rimedo ne estos disponebla: {0}
eo[1]: JOSM funkcias en eksterreta reĝimo. Ĉi tiuj rimedoj ne estos disponeblaj: {0}

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4 after next restart.
eo: Detektita uzebla IPv6-reto, preferante IPv6 super IPv4 post la sekva restarto.

en: Detected usable IPv6 network, preferring IPv6 over IPv4.
eo: Detektita uzebla IPv6-reto, preferante IPv6 super IPv4.

en: Detected no usable IPv6 network, preferring IPv4 over IPv6 after next restart.
eo: Ne detektita uzebla IPv6-reto, preferante IPv4 super IPv6 post la sekva restarto.

en: Unsaved osm data
eo: Nekonservitaj OSM-datumoj

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Discard
eo: Forĵeti

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
eo[0]: JOSM trovis {0} nekonservitan OSM-datuman tavolon.
eo[1]: JOSM trovis {0} nekonservitajn OSM-datumajn tavolojn.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
eo: Ŝajnas, ke JOSM paneis lastfoje. Ĉu vi volas restarigi la datumojn?

en: Change proxy settings
eo: Ŝanĝi prokultajn agordojn

en: Proxy errors occurred
eo: Okazis prokultaj eraroj

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following proxy errors:<br>{1}Would you like to change your proxy settings now?
eo: JOSM provis aliri la jenajn rimedojn:<br>{0}sed <b>malsukcesis</b> fari tion pro la jenaj prokultaj eraroj:<br>{1}Ĉu vi volas ŝanĝi viajn prokultajn agordojn nun?

en: Network errors occurred
eo: Okazis retaj eraroj

en: JOSM tried to access the following resources:<br>{0}but <b>failed</b> to do so, because of the following network errors:<br>{1}It may be due to a missing proxy configuration.<br>Would you like to change your proxy settings now?
eo: JOSM provis aliri la jenajn rimedojn:<br>{0}sed <b>malsukcesis</b> fari tion pro la jenaj retaj eraroj:<br>{1}Eble tio estas pro mankanta prokulta agordo.<br>Ĉu vi volas ŝanĝi viajn prokultajn agordojn nun?

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
eo[0]: Vi havas {0} nelegitan mesaĝon.
eo[1]: Vi havas {0} nelegitajn mesaĝojn.

en: Click here to see your inbox.
eo: Klaku ĉi tie por vidi vian ricevujon.

en: Setting component orientation to right-to-left
eo: Agordado de komponentorientiĝo dekstre-al-maldekstre

en: Initializing coordinate format
eo: Pravalorizado de koordinata formato

en: Starting file watcher
eo: Startado de dosiera observilo

en: Executing platform startup hook
eo: Ekzekutado de lanĉada hoko de platformo

en: Building main menu
eo: Konstruado de ĉefa menuo

en: Updating user interface
eo: Ĝisdatigado de uzantinterfaco

en: Initializing internal boundaries data
eo: Pravalorizado de internaj limdatumoj

en: Initializing OSM API
eo: Pravalorizado de API de OSM

en: Removed layer {0} because it is not allowed by the configured API.
eo: Forigita tavolo {0} ĉar ĝi ne estas permesata de la agordita API.

en: Initializing validator
eo: Pravalorizado de kontrolilo

en: Initializing presets
eo: Pravalorizado de antaŭdifinoj

en: Initializing map styles
eo: Komencigante mapstilojn

en: Initializing Tag2Link rules
eo: Pravalorizado de Tag2Link-reguloj

en: Loading imagery preferences
eo: Ŝargado de bildaraj preferoj

[ctx: menu]
en: File
eo: Dosiero

[ctx: menu]
en: Edit
eo: Redakti

[ctx: menu]
en: View
eo: Vidi

[ctx: menu]
en: Mode
eo: Reĝimo

[ctx: menu]
en: Tools
eo: Iloj

[ctx: menu]
en: More tools
eo: Pliaj iloj

[ctx: menu]
en: Data
eo: Datumoj

[ctx: menu]
en: Selection
eo: Selektado

[ctx: menu]
en: Presets
eo: Antaŭdifinoj

en: More...
eo: Pli...

[ctx: menu]
en: Help
eo: Helpo

en: Menu: {0}
eo: Menuo: {0}

en: Main toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

en: Toggles the visibility of the main toolbar (i.e., the horizontal toolbar)
eo: Ŝaltas la videblecon de la ĉefa ilobreto (t.e., la horizontala ilobreto)

en: Edit toolbar
eo: Redakta ilobreto

en: Toggles the visibility of the edit toolbar (i.e., the vertical tool)
eo: Ŝaltas la videblecon de la redakta ilobreto (t.e., la vertikala ilo)

en: Imagery preferences...
eo: Bildaraj preferoj...

en: Click to open the imagery tab in the preferences
eo: Klaku por malfermi la bildaran langeton en la preferoj

[ctx: menu]
en: Audio
eo: Aŭdio

en: Do not hide toolbar
eo: Ne kaŝi ilobreton

en: Hide this button
eo: Kaŝi ĉi tiun butonon

en: Click the arrow at the bottom to show it again.
eo: Klaku la sagon malsupre por montri ĝin denove.

en: Hide edit toolbar
eo: Kaŝi redaktan ilobreton

en: Hide or show this toggle button
eo: Kaŝi aŭ montri ĉi tiun ŝaltbutonon

en: Move right
eo: Movi dekstren

en: Map: {0}
eo: Mapo: {0}

en: Move left
eo: Movi maldekstren

en: Move up
eo: Movi supren

en: Move down
eo: Movi malsupren

en: scale
eo: skalo

en: Status bar background
eo: Fono de statobreto

en: Status bar background: active
eo: Fono de statobreto: aktiva

en: Status bar foreground
eo: Malfono de statobreto

en: Status bar foreground: active
eo: Malfono de statobreto: aktiva

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
eo: La (kompasa) direkto de la linisegmento desegnata.

en: The angle between the previous and the current way segment.
eo: La angulo inter la antaŭa kaj la nuna voja segmento.

en: The length of the new way segment being drawn.
eo: La longo de la nova voja segmento desegnata.

en: The name of the object at the mouse pointer.
eo: La nomo de la objekto ĉe la musmontrilo.

en: Middle click again to cycle through.<br>Hold CTRL to select directly from this list with the mouse.<hr>
eo: Mezklaku denove por cikli tra.<br>Tenu CTRL por elekti rekte el ĉi tiu listo per la muso.<hr>

en: (no object)
eo: (neniu objekto)

en: Do not hide status bar
eo: Ne kaŝi statobreton

en: The northing at the mouse pointer.
eo: La norda koordinato ĉe la musmontrilo.

en: The easting at the mouse pointer.
eo: La orienta koordinato ĉe la musmontrilo.

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
eo: La geografia latitudo ĉe la musmontrilo.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
eo: La geografia longitudo ĉe la musmontrilo.

en: System of measurement changed to {0}
eo: Mezursistemo ŝanĝita al {0}

en: Default (open, closed, new)
eo: Defaŭlta (malfermita, fermita, nova)

en: Username
eo: Uzantnomo

en: Created date
eo: Kreodato

en: Last change date
eo: Lasta ŝanĝodato

en: Select note sorting method
eo: Elektu notordonan metodon

en: Click to cancel the current operation
eo: Klaku por nuligi la nunan operacion

en: In background
eo: En fono

en: Click to run job in background
eo: Klaku por ruli taskon en fono

[ctx: menu]
en: Windows
eo: Fenestroj

en: <h2>Filter active: {0}</h2>
eo: <h2>Filtrilo aktiva: {0}</h2>

en: </p><p>Click again on filter button to see all objects.</p></html>
eo: </p><p>Klaku denove sur la filtrila butono por vidi ĉiujn objektojn.</p></html>

en: Enlarge
eo: Pligrandigi

en: Shrink
eo: Malgrandigi

en: Show downloaded area
eo: Montri elŝutitan areon

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
eo: <html>Bonvolu elekti <strong>intervalon de OSM-kaheloj</strong> ĉe donita zoma nivelo.</html>

en: Zoom level:
eo: Zoma nivelo:

en: from tile
eo: de kahelo

en: up to tile
eo: ĝis kahelo

en: <html>Alternatively you may enter a <strong>tile address</strong> for a single tile in the format <i>zoomlevel/x/y</i>, e.g. <i>15/256/223</i>. Tile addresses in the format <i>zoom,x,y</i> or <i>zoom;x;y</i> are valid too.</html>
eo: <html>Alternative vi povas enigi <strong>kahelan adreson</strong> por unuopa kahelo en la formato <i>zoomlevel/x/y</i>, ekz. <i>15/256/223</i>. Kahelaj adresoj en la formato <i>zoom,x,y</i> aŭ <i>zoom;x;y</i> ankaŭ validas.</html>

en: Tile address:
eo: Kahela adreso:

en: Apply the tile address
eo: Apliki la kahelan adreson

en: Please enter a tile address
eo: Bonvolu enigi kahelan adreson

en: The current value isn''t a valid tile address
eo: La nuna valoro ne estas valida kahela adreso

en: Please enter a tile index
eo: Bonvolu enigi kahelan indekson

en: The current value isn''t a valid tile index for the given zoom level
eo: La nuna valoro ne estas valida kahela indekso por la donita zoma nivelo

en: You have encountered a bug in JOSM
eo: Vi renkontis cimon en JOSM

en: An unexpected exception occurred.
    This is always a coding error. If you are running the latest version of JOSM, please consider being kind and file a bug report.
eo: Okazis neatendita escepto.
    Ĉi tio ĉiam estas koduma eraro. Se vi uzas la plej novan version de JOSM, bonvolu esti afabla kaj sendi cimraporton.

en: Debug information
eo: Sencimiga informo

en: Manually report at:
eo: Manuale raporti ĉe:

en: Is JOSM up to date?
eo: Ĉu JOSM estas ĝisdatigita?

en: Send bug report
eo: Sendi cimraporton

en: If you are running the latest version of JOSM and the plugins, please file a bug report in our bugtracker.
    There the error information should already be filled in for you. Please include information on how to reproduce the error and try to supply as much detail as possible.
eo: Se vi uzas la plej novan version de JOSM kaj la kromprogramojn, bonvolu sendi cimraporton en nia cimtraka sistemo.
    Tie la erarinformo jam devus esti plenigita por vi. Bonvolu inkluzivi informon pri kiel reprodukti la eraron kaj provu provizi tiom multe da detaloj kiom eblas.

en: Suppress this error for this session.
eo: Subpremi ĉi tiun eraron por ĉi tiu seanco.

en: Suppress further error dialogs for this session.
eo: Subpremi pliajn erardialogojn por ĉi tiu seanco.

en: Ignore this error.
eo: Ignori ĉi tiun eraron.

en: Include the system status report.
eo: Inkluzivi la sistemstaton raporton.

en: Include information about the data you were working on.
eo: Inkluzivi informon pri la datumoj, pri kiuj vi laboris.

en: Include all stack traces.
eo: Inkluzivi ĉiujn staplajn spurojn.

en: Opening the bug report failed. Please report manually using this website:
eo: Malfermo de la cimraporto malsukcesis. Bonvolu raporti mane per ĉi tiu retejo:

en: Your current version of JOSM is {0}
eo: Via nuna versio de JOSM estas {0}

en: JOSM is searching for updates...
eo: JOSM serĉas ĝisdatigojn...

en: An error occurred while checking if your JOSM instance is up to date.
eo: Okazis eraro dum kontrolado ĉu via JOSM-a ekzemplero estas ĝisdatigita.

en: JOSM is up to date.
eo: JOSM estas ĝisdatigita.

en: JOSM is out of date. The current version is {0}. Try updating JOSM.
eo: JOSM estas malaktuala. La nuna versio estas {0}. Provu ĝisdatigi JOSM.

en: Before you file a bug report make sure you have updated to the latest version of JOSM here:
eo: Antaŭ ol vi sendas cimraporton, certigu, ke vi ĝisdatigis al la plej nova versio de JOSM ĉi tie:

en: Update JOSM
eo: Ĝisdatigi JOSM

en: Conflict background: no conflict
eo: Konflikta fono: neniu konflikto

en: Conflict background: decided
eo: Konflikta fono: decidita

en: Conflict background: undecided
eo: Konflikta fono: nedecidita

en: Conflict background: drop
eo: Konflikta fono: forĵeti

en: Conflict background: keep
eo: Konflikta fono: konservi

en: Conflict background: combined
eo: Konflikta fono: kombinitaj

en: Conflict background: selected
eo: Konflikta fono: elektitaj

en: Conflict foreground: undecided
eo: Konflikta malfono: nedeciditaj

en: Conflict foreground: drop
eo: Konflikta malfono: forĵeti

en: Conflict foreground: keep
eo: Konflikta malfono: konservi

en: Conflict background: empty row
eo: Konflikta fono: malplena vico

en: Conflict background: frozen
eo: Konflikta fono: frostigitaj

en: Conflict background: in comparison
eo: Konflikta fono: en komparo

en: Conflict foreground: in comparison
eo: Konflikta malfono: en komparo

en: Conflict background
eo: Konflikta fono

en: Conflict foreground
eo: Konflikta malfono

en: Conflict background: not in opposite
eo: Konflikta fono: ne en kontraŭa

en: Conflict background: in opposite
eo: Konflikta fono: en kontraŭa

en: Conflict background: same position in opposite
eo: Konflikta fono: sama pozicio en kontraŭa

en: Conflict background: keep one tag
eo: Konflikta fono: konservi unu etikedon

en: Conflict foreground: keep one tag
eo: Konflikta malfono: konservi unu etikedon

en: Conflict background: drop tag
eo: Konflikta fono: forĵeti etikedon

en: Conflict foreground: drop tag
eo: Konflikta malfono: forĵeti etikedon

en: Conflict background: keep all tags
eo: Konflikta fono: konservi ĉiujn etikedojn

en: Conflict foreground: keep all tags
eo: Konflikta malfono: konservi ĉiujn etikedojn

en: Conflict background: sum all numeric tags
eo: Konflikta fono: sumi ĉiujn nombrajn etikedojn

en: Conflict foreground: sum all numeric tags
eo: Konflikta malfono: sumi ĉiujn nombrajn etikedojn

en: Conflict background: keep member
eo: Konflikta fono: konservi membron

en: Conflict foreground: keep member
eo: Konflikta malfono: konservi membron

en: Conflict background: remove member
eo: Konflikta fono: forigi membron

en: Conflict foreground: remove member
eo: Konflikta malfono: forigi membron

en: {0} more...
eo: {0} pli...

en: The following objects could not be copied to the target object<br>because they are deleted in the target dataset:
eo: La jenaj objektoj ne povis esti kopiitaj al la cela objekto<br>ĉar ili estas forigitaj en la cela datumaro:

en: Merging deleted objects failed
eo: Malsukcesis kunfandi forigitajn objektojn

en: List in role {0} is currently not participating in a compare pair.
eo: Listo en rolo {0} aktuale ne partoprenas en kompara paro.

en: Unexpected value of parameter ''index''. Got {0}.
eo: Neatendita valoro de parametro ''index''. Ricevis {0}.

en: Item {0} not found in list.
eo: Eraro {0} ne troviĝis en listo.

en: lock scrolling
eo: ŝlosi rulumadon

en: Compare
eo: Komparu

en: My version
eo: Mia versio

en: List of elements in my dataset, i.e. the local dataset
eo: Listo de elementoj en mia datumaro, t.e. la loka datumaro

en: Merged version
eo: Kunfandita versio

en: List of merged elements. They will replace the list of my elements when the merge decisions are applied.
eo: Listo de kunfanditaj elementoj. Ili anstataŭos la liston de miaj elementoj kiam la kunfandaj decidoj estas aplikitaj.

en: Their version
eo: Ilia versio

en: List of elements in their dataset, i.e. the server dataset
eo: Listo de elementoj en ilia datumaro, t.e. la servila datumaro

en: Copy my selected nodes to the start of the merged node list
eo: Kopii miajn elektitajn nodojn al la komenco de la kunfandita nodlisto

en: Copy my selected elements to the end of the list of merged elements.
eo: Kopii miajn elektitajn elementojn al la fino de la listo de kunfanditaj elementoj.

en: Copy my selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
eo: Kopii miajn elektitajn elementojn antaŭ la unua elektita elemento en la listo de kunfanditaj elementoj.

en: Copy my selected elements after the first selected element in the list of merged elements.
eo: Kopii miajn elektitajn elementojn post la unua elektita elemento en la listo de kunfanditaj elementoj.

en: Copy their selected element to the start of the list of merged elements.
eo: Kopii ilian elektitan elementon al la komenco de la listo de kunfanditaj elementoj.

en: Copy their selected elements to the end of the list of merged elements.
eo: Kopii iliajn elektitajn elementojn al la fino de la listo de kunfanditaj elementoj.

en: Copy their selected elements before the first selected element in the list of merged elements.
eo: Kopii iliajn elektitajn elementojn antaŭ la unua elektita elemento en la listo de kunfanditaj elementoj.

en: Copy their selected element after the first selected element in the list of merged elements
eo: Kopii ilian elektitan elementon post la unua elektita elemento en la listo de kunfanditaj elementoj

en: Copy all my elements to the target
eo: Kopii ĉiujn miajn elementojn al la celo

en: Copy all their elements to the target
eo: Kopii ĉiujn iliajn elementojn al la celo

en: Move up the selected entries by one position.
eo: Movi supren la elektitajn erojn per unu pozicio.

en: Move down the selected entries by one position.
eo: Movi malsupren la elektitajn erojn per unu pozicio.

en: Remove the selected entries from the list of merged elements.
eo: Forigi la elektitajn erojn el la listo de kunfanditaj elementoj.

en: Freeze
eo: Frostigi

en: Freeze the current list of merged elements.
eo: Frostigi la nunan liston de kunfanditaj elementoj.

en: Unfreeze
eo: Malfrostigi

en: Unfreeze the list of merged elements and start merging.
eo: Malfrostigi la liston de kunfanditaj elementoj kaj komenci kunfandon.

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to start merging my and their entries.</html>
eo: <html>Klaku <strong>{0}</strong> por komenci kunfandi miajn kaj iliajn erojn.</html>

en: <html>Click <strong>{0}</strong> to finish merging my and their entries.</html>
eo: <html>Klaku <strong>{0}</strong> por fini kunfandi miajn kaj iliajn erojn.</html>

en: My version ({0} entry) | My version ({0} entries)
eo[0]: Mia versio ({0} ero)
eo[1]: Mia versio ({0} eroj)

en: Merged version ({0} entry) | Merged version ({0} entries)
eo[0]: Kunfandita versio ({0} ero)
eo[1]: Kunfandita versio ({0} eroj)

en: Their version ({0} entry) | Their version ({0} entries)
eo[0]: Ilia versio ({0} ero)
eo[1]: Ilia versio ({0} eroj)

en: My version (local dataset)
eo: Mia versio (loka datumaro)

en: Properties in my dataset, i.e. the local dataset
eo: Propraĵoj en mia datumaro, t.e. la loka datumaro

en: Properties in the merged element. They will replace properties in my elements when merge decisions are applied.
eo: Propraĵoj en la kunfandita elemento. Ili anstataŭos propraĵojn en miaj elementoj kiam la kunfandaj decidoj estas aplikitaj.

en: Their version (server dataset)
eo: Ilia versio (servila datumaro)

en: Properties in their dataset, i.e. the server dataset
eo: Propraĵoj en ilia datumaro, t.e. la servila datumaro

en: My with Their
eo: Mia kun Ilia

en: My with Merged
eo: Mia kun Kunfandita

en: Their with Merged
eo: Ilia kun Kunfandita

en: Role {0} is not participating in compare pair {1}.
eo: Rolo {0} ne partoprenas en kompara paro {1}.

en: Properties
eo: Propraĵoj

en: Tags
eo: Etikedoj

en: Nodes
eo: Nodoj

en: Members
eo: Membroj

en: No pending tag conflicts to be resolved
eo: Neniuj pendanta etikedkonfliktoj por solvi

en: Tags({0} conflict) | Tags({0} conflicts)
eo[0]: Etikedoj({0} konflikto)
eo[1]: Etikedoj({0} konfliktoj)

en: {0} pending tag conflict to be resolved | {0} pending tag conflicts to be resolved
eo[0]: {0} pendanta etikedkonflikto por solvi
eo[1]: {0} pendanta etikedkonfliktoj por solvi

en: Nodes(resolved)
eo: Nodoj (solvitaj)

en: Merged node list frozen. No pending conflicts in the node list of this way
eo: Kunfandita nodlisto frostigita. Neniuj pendanta konfliktoj en la nodlisto de ĉi tiu vojo

en: Nodes(with conflicts)
eo: Nodoj (kun konfliktoj)

en: Pending conflicts in the node list of this way
eo: Pendantaj konfliktoj en la nodlisto de ĉi tiu vojo

en: Members(resolved)
eo: Membroj (solvitaj)

en: Merged member list frozen. No pending conflicts in the member list of this relation
eo: Kunfandita membrolisto frostigita. Neniuj pendanta konfliktoj en la membrolisto de ĉi tiu rilato

en: Members(with conflicts)
eo: Membroj (kun konfliktoj)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
eo: Pendantaj konfliktoj en la membrolisto de ĉi tiu rilato

en: No pending property conflicts
eo: Neniuj pendanta propraĵkonfliktoj

en: Properties(with conflicts)
eo: Propraĵoj (kun konfliktoj)

en: Pending property conflicts to be resolved
eo: Pendantaj propraĵkonfliktoj por solvi

en: Conflict Resolution
eo: Konflikto-Solvo

en: Node
eo: Nodo

en: Merged nodes not frozen yet. Cannot build resolution command.
eo: Kunfanditaj nodoj ankoraŭ ne frostigitaj. Ne eblas krei solvan komandon.

en: (none)
eo: (neniu)

en: deleted
eo: forigita

en: not deleted
eo: ne forigita

en: Deleted State:
eo: Forigita Stato:

en: Coordinates:
eo: Koordinatoj:

en: Referenced by:
eo: Referencita de:

en: Keep my coordinates
eo: Konservi miajn koordinatojn

en: Keep their coordinates
eo: Konservi iliajn koordinatojn

en: Undecide conflict between different coordinates
eo: Nedecidi konflikton inter malsamaj koordinatoj

en: Keep my deleted state
eo: Konservi mian forigitan staton

en: Keep their deleted state
eo: Konservi ilian forigitan staton

en: Undecide conflict between deleted state
eo: Nedecidi konflikton inter forigitaj statoj

en: Role
eo: Rolo

en: Primitive
eo: Primitivo

en: Merged members not frozen yet. Cannot build resolution command
eo: Kunfanditaj membroj ankoraŭ ne frostigitaj. Ne eblas krei solvan komandon

en: <undefined>
eo: <nedifinita>

en: The merged dataset will not include a tag with key {0}
eo: La kunfandita datumaro ne inkluzivos etikedon kun ŝlosilo {0}

en: My dataset does not include a tag with key {0}
eo: Mia datumaro ne inkluzivas etikedon kun ŝlosilo {0}

en: Cannot apply undecided tag merge item.
eo: Ne eblas apliki nedeciditan kunfandan eron de etikedo.

en: Key
eo: Ŝlosilo

en: Value
eo: Valoro

en: Keep the selected key/value pairs from the local dataset
eo: Konservi la elektitajn ŝlosilo/valoro-parojn el la loka datumaro

en: Keep the selected key/value pairs from the server dataset
eo: Konservi la elektitajn ŝlosilo/valoro-parojn el la servila datumaro

en: Mark the selected tags as undecided
eo: Marki la elektitajn etikedojn kiel nedeciditajn

en: Their dataset does not include a tag with key {0}
eo: Ilia datumaro ne inkluzivas etikedon kun ŝlosilo {0}

en: Conflicts when combining primitives
eo: Konfliktoj dum kunigo de primitivoj

en: Conflicts when combining ways - combined way is ''{0}''
eo: Konfliktoj dum kunigo de vojoj - kunigita vojo estas ''{0}''

en: Conflicts when merging nodes - target node is ''{0}''
eo: Konfliktoj dum kunfando de nodoj - cela nodo estas ''{0}''

en: No conflicts to resolve
eo: Neniuj konfliktoj por solvi

en: Cancel conflict resolution
eo: Nuligi konflikto-solvon

en: Apply resolved conflicts
eo: Apliki solvitajn konfliktojn

en: Apply
eo: Apliki

en: You are about to combine {1} object, which is part of {0} relation:<br/>{2}Combining these objects may break this relation. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relation.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {1} objects, which are part of {0} relations:<br/>{2}Combining these objects may break these relations. If you are unsure, please cancel this operation.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to decide how to adapt the relations.<br/><br/>Do you want to continue?
eo[0]: Vi estas pri kombini {1} objekton, kiu estas parto de {0} rilato:<br/>{2}Kunigi ĉi tiujn objektojn povas rompi ĉi tiun rilaton. Se vi ne certas, bonvolu nuligi ĉi tiun operacion.<br/>Se vi volas daŭrigi, vi estos montrita dialogo por decidi kiel adapti la rilaton.<br/><br/>Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Vi estas pri kombini {1} objektojn, kiuj estas parto de {0} rilatoj:<br/>{2}Kunigi ĉi tiujn objektojn povas rompi ĉi tiujn rilatojn. Se vi ne certas, bonvolu nuligi ĉi tiun operacion.<br/>Se vi volas daŭrigi, vi estos montrita dialogo por decidi kiel adapti la rilatojn.<br/><br/>Ĉu vi volas daŭrigi?

en: You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue? | You are about to combine {0} objects, but the following tags are used conflictingly:<br/>{1}If these objects are combined, the resulting object may have unwanted tags.<br/>If you want to continue, you are shown a dialog to fix the conflicting tags.<br/><br/>Do you want to continue?
eo[0]: Vi estas pri kombini {0} objektojn, sed la jenaj etikedoj estas uzataj konflikte:<br/>{1}Se ĉi tiuj objektoj estas kunigitaj, la rezulta objekto povas havi nedeziratajn etikedojn.<br/>Se vi volas daŭrigi, vi estos montrita dialogo por ripari la konfliktajn etikedojn.<br/><br/>Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Vi estas pri kombini {0} objektojn, sed la jenaj etikedoj estas uzataj konflikte:<br/>{1}Se ĉi tiuj objektoj estas kunigitaj, la rezulta objekto povas havi nedeziratajn etikedojn.<br/>Se vi volas daŭrigi, vi estos montrita dialogo por ripari la konfliktajn etikedojn.<br/><br/>Ĉu vi volas daŭrigi?

en: <i>missing</i>
eo: <i>mankanta</i>

en: Choose a value
eo: Elektu valoron

en: none
eo: neniom

en: all
eo: ĉiom

en: sum
eo: sumo

en: Please decide which values to keep
eo: Bonvolu decidi kiujn valorojn konservi

en: Value ''{0}'' is going to be applied for key ''{1}''
eo: Valoro ''{0}'' estos aplikita por ŝlosilo ''{1}''

en: All numeric values sumed as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
eo: Ĉiuj nombraj valoroj sumitaj kiel ''{0}'' estos aplikitaj por ŝlosilo ''{1}''

en: The key ''{0}'' and all its values are going to be removed
eo: La ŝlosilo ''{0}'' kaj ĉiuj ĝiaj valoroj estos forigitaj

en: All values joined as ''{0}'' are going to be applied for key ''{1}''
eo: Ĉiuj valoroj kunigitaj kiel ''{0}'' estos aplikitaj por ŝlosilo ''{1}''

en: Tag collection does not include the selected value ''{0}''.
eo: Etikedkolekto ne inkluzivas la elektitan valoron ''{0}''.

en: Not decided yet
eo: Ankoraŭ nedecidita

en: Tags from nodes
eo: Etikedoj de nodoj

en: Tags from ways
eo: Etikedoj de vojoj

en: Tags from relations
eo: Etikedoj de rilatoj

en: Conflicts in pasted tags
eo: Konfliktoj en algluitaj etikedoj

en: Paste ...
eo: Alglui ...

en: From ...
eo: De ...

en: To ...
eo: Al ...

en: {0} tag | {0} tags
eo[0]: {0} etikedo
eo[1]: {0} etikedoj

en: {0} way | {0} ways
eo[0]: {0} vojo
eo[1]: {0} vojoj

en: {0} relation | {0} relations
eo[0]: {0} rilato
eo[1]: {0} rilatoj

en: Position {0} is out of range. Current number of members is {1}.
eo: Pozicio {0} estas ekster gamo. Nuna nombro de membroj estas {1}.

en: Remove
eo: Forigi

en: Keep
eo: Konservi

en: Undecided
eo: Nedecidita

en: Remove this relation member from the relation
eo: Forigi ĉi tiun rilatan membron el la rilato

en: Keep this relation member for the target object
eo: Konservi ĉi tiun rilatan membron por la cela objekto

en: Role:
eo: Rolo:

en: Enter a role for all relation memberships
eo: Enigu rolon por ĉiuj rilataj membrecoj

en: Tag modified relations with
eo: Etikedi modifitajn rilatojn per

en: <html>Select to enable entering a tag which will be applied<br>to all modified relations.</html>
eo: <html>Elektu por ebligi enigon de etikedo kiu estos aplikita<br>al ĉiuj modifitaj rilatoj.</html>

[ctx: tag]
en: Key:
eo: Ŝlosilo:

en: <html>Enter a tag key, e.g. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>
eo: <html>Enigu etikedan ŝlosilon, ekz. <strong><tt>fixme</tt></strong></html>

en: Value:
eo: Valoro:

en: <html>Enter a tag value, e.g. <strong><tt>check members</tt></strong></html>
eo: <html>Enigu etikedan valoron, ekz. <strong><tt>check members</tt></strong></html>

en: <html>The combined ways are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the combined way or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first way and <strong>remove</strong> the other ways that are members of the same relation: the combined way will take the place of the original way in the relation.</html>
eo: <html>La kombinitaj vojoj estas membroj en unu aŭ pluraj rilatoj. Bonvolu decidi ĉu vi volas <strong>konservi</strong> ĉi tiujn membrecojn por la kombinita vojo aŭ ĉu vi volas <strong>forigi</strong> ilin.<br>La defaŭlto estas <strong>konservi</strong> la unuan vojon kaj <strong>forigi</strong> la aliajn vojojn kiuj estas membroj de la sama rilato: la kombinita vojo prenos la lokon de la originala vojo en la rilato.</html>

en: <html>The merged nodes are members in one or more relations. Please decide whether you want to <strong>keep</strong> these memberships for the target node or whether you want to <strong>remove</strong> them.<br>The default is to <strong>keep</strong> the first node and <strong>remove</strong> the other nodes that are members of the same relation: the target node will take the place of the original node in the relation.</html>
eo: <html>La kunfanditaj nodoj estas membroj en unu aŭ pluraj rilatoj. Bonvolu decidi ĉu vi volas <strong>konservi</strong> ĉi tiujn membrecojn por la cela nodo aŭ ĉu vi volas <strong>forigi</strong> ilin.<br>La defaŭlto estas <strong>konservi</strong> la unuan nodon kaj <strong>forigi</strong> la aliajn nodojn kiuj estas membroj de la sama rilato: la cela nodo prenos la lokon de la originala nodo en la rilato.</html>

en: Apply this role to all members
eo: Apliki ĉi tiun rolon al ĉiuj membroj

en: Pos.
eo: Poz.

en: Orig. Way
eo: Orig. Vojo

en: Show tags with conflicts only
eo: Montri nur etikedojn kun konfliktoj

en: Show tags with multiple values only
eo: Montri nur etikedojn kun multoblaj valoroj

en: <html>Please select the values to keep for the following tags.</html>
eo: <html>Bonvolu elekti la valorojn por konservi por la jenaj etikedoj.</html>

en: Apply?
eo: Ĉu apliki?

en: Relation
eo: Rilato

en: Old role
eo: Malnova rolo

en: New role
eo: Nova rolo

en: Old key
eo: Malnova ŝlosilo

en: Old value
eo: Malnova valoro

en: New key
eo: Nova ŝlosilo

en: New value
eo: Nova valoro

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
eo[0]: Algluado de {0} etikedo
eo[1]: Algluado de {0} etikedoj

en: to {0} object | to {0} objects
eo[0]: al {0} objekto
eo[1]: al {0} objektoj

en: Delete incomplete members?
eo: Ĉu forigi nekompletajn membrojn?

en: Paste without incomplete members
eo: Alglui sen nekompletaj membroj

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
eo: La kopiitaj datumoj enhavas nekompletajn objektojn. Dum algluo, la nekompletaj objektoj estas forigitaj. Ĉu vi volas alglui la datumojn sen la nekompletaj objektoj?

en: Do you want to paste these tags?
eo: Ĉu vi volas alglui ĉi tiujn etikedojn?

en: Clear buffer
eo: Malplenigi bufron

en: Ignore warnings
eo: Ignori avertojn

en: <html><p> Sorry, it is impossible to paste tags from buffer. It does not contain any JOSM object or suitable text. </p></html>
eo: <html><p> Pardonu, ne eblas alglui etikedojn el bufro. Ĝi ne enhavas iujn JOSM-objektojn aŭ taŭgan tekston. </p></html>

en: For selected objects only
eo: Nur por elektitaj objektoj

en: <html>Select to show changesets for the currently selected objects only.<br>Unselect to show all changesets for objects in the current data layer.</html>
eo: <html>Elektu por montri ŝanĝarojn nur por la nune elektitaj objektoj.<br>Malelektu por montri ĉiujn ŝanĝarojn por objektoj en la nuna datumtavolo.</html>

en: Changesets
eo: Ŝanĝaroj

en: Open the list of changesets in the current layer.
eo: Malfermi la liston de ŝanĝaroj en la nuna tavolo.

en: Select all objects assigned to the currently selected changesets
eo: Elekti ĉiujn objektojn asignitajn al la nune elektitaj ŝanĝaroj

en: Changesets: Select all objects assigned to the currently selected changesets
eo: Ŝanĝaroj: Elekti ĉiujn objektojn asignitajn al la nune elektitaj ŝanĝaroj

en: Download
eo: Elŝuti

en: Download information about the selected changesets from the OSM server
eo: Elŝuti informojn pri la elektitaj ŝanĝaroj de la OSM-servilo

en: Changesets: Download information about the selected changeset from the OSM server
eo: Ŝanĝaroj: Elŝuti informojn pri la elektita ŝanĝaro de la OSM-servilo

en: Close the selected open changesets
eo: Fermi la elektitajn malfermitajn ŝanĝarojn

en: Changesets: Close the selected open changesets
eo: Ŝanĝaroj: Fermi la elektitajn malfermitajn ŝanĝarojn

en: Show info
eo: Montri informon

en: Open a web page for each selected changeset
eo: Malfermi retpaĝon por ĉiu elektita ŝanĝaro

en: Changesets: Open a web page for each selected changeset
eo: Ŝanĝaroj: Malfermi retpaĝon por ĉiu elektita ŝanĝaro

en: Details
eo: Detaloj

en: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
eo: Malfermas la Ŝanĝaran Administrilon por la elektitaj ŝanĝaroj

en: Changesets: Opens the Changeset Manager window for the selected changesets
eo: Ŝanĝaroj: Malfermas la Ŝanĝaran Administrilon por la elektitaj ŝanĝaroj

en: Command Stack
eo: Komandstako

en: Open a list of all commands (undo buffer).
eo: Malfermi liston de ĉiuj komandoj (malfara bufro).

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
eo: Komandstako: Malfari: {0} / Refari: {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
eo: Elektas la objektojn, kiuj partoprenas en ĉi tiu komando (krom se nune forigitaj)

en: Command Stack: Select
eo: Komandstako: Elekti

en: Select and zoom
eo: Elekti kaj zomi

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted), then and zooms to it
eo: Elektas la objektojn, kiuj partoprenas en ĉi tiu komando (krom se nune forigitaj), poste zomas al ĝi

en: Command Stack: Select and zoom
eo: Komandstako: Elekti kaj zomi

en: Undo the selected and all later commands
eo: Malfari la elektitan kaj ĉiujn postajn komandojn

en: Redo the selected and all earlier commands
eo: Refari la elektitan kaj ĉiujn antaŭajn komandojn

en: Command Stack: Undo
eo: Komandstako: Malfari

en: Command Stack: Redo
eo: Komandstako: Refari

en: Resolve conflicts
eo: Solvi konfliktojn

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
eo[0]: Konflikto: {0} nesolvita
eo[1]: Konfliktoj: {0} nesolvitaj

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
eo: Rel.:{0} / Vojoj:{1} / Nodoj:{2}

en: Resolve
eo: Solvi

en: Open a merge dialog of all selected items in the list above.
eo: Malfermi kunfandan dialogon por ĉiuj elektitaj eroj en la supra listo.

en: Resolve to my versions
eo: Solvi al miaj versioj

en: Resolves all unresolved conflicts to ''my'' version
eo: Solvas ĉiujn nesolvitajn konfliktojn al ''mia'' versio

en: Resolve to their versions
eo: Solvi al iliaj versioj

en: Resolves all unresolved conflicts to ''their'' version
eo: Solvas ĉiujn nesolvitajn konfliktojn al ''ilia'' versio

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
eo[0]: Estis detektita {0} konflikto.
eo[1]: Estis detektitaj {0} konfliktoj.

en: Click to close this dialog and continue editing
eo: Klaku por fermi ĉi tiun dialogon kaj daŭrigi redaktadon

en: Conflicts detected
eo: Konfliktoj detektitaj

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
eo: Nuligi konfliktan solvon kaj fermi la dialogon

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
eo: Apliki solvitajn konfliktojn kaj fermi la dialogon

en: Apply Resolution
eo: Apliki Solvon

en: Close anyway
eo: Fermi ĉiukaze

en: Continue resolving
eo: Daŭrigi solvadon

en: <html>You did not finish to merge the differences in this conflict.<br>Conflict resolutions will not be applied unless all differences<br>are resolved.<br>Click <strong>{0}</strong> to close anyway.<strong> Already<br>resolved differences will not be applied.</strong><br>Click <strong>{1}</strong> to return to resolving conflicts.</html>
eo: <html>Vi ne finis kunfandi la diferencojn en ĉi tiu konflikto.<br>Konfliktaj solvoj ne estos aplikitaj krom se ĉiuj diferencoj<br>estas solvitaj.<br>Klaku <strong>{0}</strong> por fermi ĉiukaze.<strong> Jam<br>solvitaj diferencoj ne estos aplikitaj.</strong><br>Klaku <strong>{1}</strong> por reveni al solvado de konfliktoj.</html>

en: Conflict not resolved completely
eo: Konflikto ne tute solvita

en: Resolve conflicts for ''{0}''
eo: Solvi konfliktojn por ''{0}''

en: Please confirm to remove <strong>{0} object</strong>. | Please confirm to remove <strong>{0} objects</strong>.
eo[0]: Bonvolu konfirmi forigi <strong>{0} objekton</strong>.
eo[1]: Bonvolu konfirmi forigi <strong>{0} objektojn</strong>.

en: {0} relation is affected. | {0} relations are affected.
eo[0]: {0} rilato estas tuŝita.
eo[1]: {0} rilatoj estas tuŝitaj.

en: Deleting {0} object | Deleting {0} objects
eo[0]: Forigado de {0} objekto
eo[1]: Forigado de {0} objektoj

en: Delete objects
eo: Forigi objektojn

en: To delete
eo: Forigi

en: From Relation
eo: El Rilato

en: Click to close the dialog and remove the object from the relations
eo: Klaku por fermi la dialogon kaj forigi la objekton el la rilatoj

en: Click to close the dialog and to abort deleting the objects
eo: Klaku por fermi la dialogon kaj nuligi la forigon de la objektoj

en: Filter
eo: Filtri

en: Filter objects and hide/disable them.
eo: Filtri objektojn kaj kaŝi/malaktivigi ilin.

en: Enable filter
eo: Ebligi filtrilon

en: Multikey: {0}
eo: Pluraj klavoj: {0}

en: Hide filter
eo: Kaŝi filtrilon

en: Hiding filter
eo: Kaŝanta filtrilon

en: Inverse filter
eo: Inversa filtrilo

en: Filter mode
eo: Filtra reĝimo

en: Add
eo: Aldoni

en: Add filter.
eo: Aldoni filtrilon.

en: Filter: Add
eo: Filtrilo: Aldoni

en: Edit filter.
eo: Redakti filtrilon.

en: Filter: Edit
eo: Filtrilo: Redakti

en: Delete filter.
eo: Forigi filtrilon.

en: Filter: Delete
eo: Filtrilo: Forigi

en: Up
eo: Supren

en: Move filter up.
eo: Movi filtrilon supren.

en: Filter: Move up
eo: Filtrilo: Movi supren

en: Down
eo: Malsupren

en: Move filter down.
eo: Movi filtrilon malsupren.

en: Filter: Move down
eo: Filtrilo: Movi malsupren

en: Sort
eo: Ordigi

en: Sort filters.
eo: Ordigi filtrilojn.

en: Filter: Sort
eo: Filtrilo: Ordigi

en: Reverse
eo: Inversigi

en: Reverse the filters order.
eo: Inversigi la ordon de filtriloj.

en: Filter: Reverse
eo: Filtrilo: Inversigi

en: Filter Hidden: {0} Disabled: {1}
eo: Filtrilo Kaŝita: {0} Malaktivigita: {1}

[ctx: filter]
en: Text
eo: Teksto

en: <h2>Filter active</h2>
eo: <h2>Filtrilo aktiva</h2>

en: </p><p>Close the filter dialog to see all objects.<p></html>
eo: </p><p>Fermu la filtrilan dialogon por vidi ĉiujn objektojn.<p></html>

en: not in data set
eo: ne en datumaro

en: Node:
eo: Nodo:

en: Way:
eo: Vojo:

en: Relation:
eo: Rilato:

en: deleted-on-server
eo: forigita-sur-servilo

en: all-referrers-downloaded
eo: ĉiuj-aludoj-elŝutitaj

en: referrers-not-all-downloaded
eo: aludoj-ne-ĉiuj-elŝutitaj

en: modified
eo: modifita

en: filtered/hidden
eo: filtrita/kaŝita

en: filtered/disabled
eo: filtrita/malaktivigita

en: has direction keys (reversed)
eo: havas direkto-klavojn (inversigitaj)

en: has direction keys
eo: havas direkto-klavojn

en: State:
eo: Stato:

en: Data Set:
eo: Datumaro:

en: Edited at:
eo: Redaktita je:

en: <new object>
eo: <nova objekto>

en: Edited by:
eo: Redaktita de:

en: In changeset:
eo: En ŝanĝaro:

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Centroid:
eo: Centroido:

en: Length: {0}
eo: Longo: {0}

en: Average segment length: {0}
eo: Meza segmenta longo: {0}

en: Standard deviation: {0}
eo: Norma devio: {0}

en: Area: {0}
eo: Areo: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
eo[0]: {0} Membro:
eo[1]: {0} Membroj:

en:  as "{0}"
eo:  kiel "{0}"

en: {0} Nodes:
eo: {0} Nodoj:

en: Bounding box:
eo: Limiga skatolo:

en: Bounding box (projected):
eo: Limiga skatolo (projekciita):

en: Center of bounding box:
eo: Centro de limiga skatolo:

en: Coordinates (projected):
eo: Koordinatoj (projekciitaj):

en: UTM Zone
eo: UTM-Zono

en: Part of:
eo: Parto de:

en: In conflict with:
eo: En konflikto kun:

en: Advanced object info
eo: Detaloj pri objekto

en: map style
eo: mapa stilo

en: edit counts
eo: redaktaj nombroj

en: Styles for "{0}":
eo: Stiloj por "{0}":

en: {0} style "{1}"
eo: {0} stilo "{1}"

en: Display range: {0}
eo: Montra intervalo: {0}

en: Layer {0}
eo: Tavolo {0}

en: List of generated Styles:
eo: Listo de generitaj Stiloj:

en: The 2 selected objects have identical style caches.
eo: La 2 elektitaj objektoj havas identajn stilmemnoraĵojn.

en: The 2 selected objects have different style caches.
eo: La 2 elektitaj objektoj havas malsamajn stilmemnoraĵojn.

en: Warning: The 2 selected objects have equal, but not identical style caches.
eo: Averto: La 2 elektitaj objektoj havas egalajn, sed ne identajn stilmemnoraĵojn.

en: {0} user last edited the selection: | {0} users last edited the selection:
eo[0]: {0} uzanto lastfoje redaktis la elekton:
eo[1]: {0} uzantoj lastfoje redaktis la elekton:

en: Enter the coordinates for the new node.
eo: Enigu la koordinatojn por la nova nodo.

en: You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.
eo: Vi povas apartigi longitudon kaj latitudon per spaco, komo aŭ punktokomo.

en: Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.
eo: Uzu pozitivajn nombrojn aŭ N, E signojn por indiki nordan aŭ orientan kardinalan direkton.

en: For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.
eo: Por suda kaj okcidenta kardinalaj direktoj vi povas uzi aŭ negativajn nombrojn aŭ S, W signojn.

en: Coordinate value can be in one of three formats:
eo: Koordinata valoro povas esti en unu el tri formatoj:

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt>
eo: <i>gradoj</i><tt>&deg;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt>
eo: <i>gradoj</i><tt>&deg;</tt> <i>minutoj</i><tt>&#39;</tt>

en: <i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt>
eo: <i>gradoj</i><tt>&deg;</tt> <i>minutoj</i><tt>&#39;</tt> <i>sekundoj</i><tt>&quot;</tt>

en: Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.
eo: Signoj <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> estas nedevigaj.

en: You can also use the syntax <tt>lat="..." lon="..."</tt> or <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.
eo: Vi ankaŭ povas uzi la sintakson <tt>lat="..." lon="..."</tt> aŭ <tt>lat=''...'' lon=''...''</tt>.

en: Some examples:
eo: Kelkaj ekzemploj:

en: Projected coordinates:
eo: Projekciitaj koordinatoj:

en: Enter easting and northing (x and y) separated by space, comma or semicolon.
eo: Enigu orientiĝon kaj nordiĝon (x kaj y) apartigitajn per spaco, komo aŭ punktokomo.

en: East/North
eo: Oriento/Nordo

en: Please enter GPS coordinates
eo: Bonvolu enigi GPS-koordinatojn

en: Please enter a Easting and Northing
eo: Bonvolu enigi orientiĝon kaj nordiĝon

en: Toggle visibility of layer: {0}
eo: Ŝalti/malŝalti videblecon de tavolo: {0}

en: Open a list of all loaded layers.
eo: Malfermi liston de ĉiuj ŝargitaj tavoloj.

en: layer is currently visible (click to hide layer)
eo: la tavolo estas nun videbla (alklaku por kaŝi la tavolon)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
eo: la tavolo estas nun kaŝita (alklaku por montri la tavolon)

en: this layer is the active layer
eo: ĉi tiu tavolo estas la aktiva tavolo

en: this layer is not currently active (click to activate)
eo: ĉi tiu tavolo ne estas nun aktiva (alklaku por aktivigi)

en: scale follows native resolution of this layer
eo: skalo sekvas denaskan distingivon de ĉi tiu tavolo

en: scale follows native resolution of another layer (click to set this layer)
eo: skalo sekvas denaskan distingivon de alia tavolo (alklaku por agordi ĉi tiun tavolon)

en: scale does not follow native resolution of any layer (click to set this layer)
eo: skalo ne sekvas denaskan distingivon de iu tavolo (alklaku por agordi ĉi tiun tavolon)

en: this layer has no native resolution
eo: ĉi tiu tavolo ne havas denaskan distingivon

en: layer is without a user-defined offset
eo: tavolo ne havas uzanto-difinitan delokon

en: (click to activate previous offset)
eo: (alklaku por aktivigi antaŭan delokon)

en: layer has an offset of {0} (click to remove offset)
eo: tavolo havas delokon de {0} (alklaku por forigi delokon)

en: this layer can not have an offset
eo: ĉi tiu tavolo ne povas havi delokon

en: Information about layer
eo: Informoj pri tavolo

en: Map paint preferences...
eo: Agordoj de mapfarbo...

en: Map Paint Styles
eo: Mapfarbo-Stiloj

en: configure the map painting style
eo: agordi la mapfarban stilon

en: On/Off
eo: Ŝalti/Malŝalti

en: Turn selected styles on or off
eo: Ŝalti aŭ malŝalti elektitajn stilojn

en: Move the selected entry one row down.
eo: Movi la elektitan eniron unu vicon malsupren.

en: Move the selected entry one row up.
eo: Movi la elektitan eniron unu vicon supren.

en: Map Paint Styles: Move selected entry down
eo: Mapfarbo-Stiloj: Movi elektitan eniron malsupren

en: Map Paint Styles: Move selected entry up
eo: Mapfarbo-Stiloj: Movi elektitan eniron supren

en: Reload from file
eo: Reŝargi el dosiero

en: reload selected styles from file
eo: reŝargi elektitajn stilojn el dosiero

en: Save as...
eo: Konservi kiel...

en: Save a copy of this Style to file and add it to the list
eo: Konservi kopion de ĉi tiu Stilo al dosiero kaj aldoni ĝin al la listo

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
eo: Mapfarbo-stila dosiero (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
eo: Mapfarbo-stila dosiero (*.xml, *.zip)

en: Reloading style sources
eo: Reŝargado de stilaj fontoj

en: Save style ''{0}'' as ''{1}''
eo: Konservi stilon ''{0}'' kiel ''{1}''

en: view meta information, error log and source definition
eo: vidi metainformojn, erarprotokolon kaj fontan difinon

en: Map Style info
eo: Informoj pri Mapstilo

en: Source
eo: Fonto

en: Title:
eo: Titolo:

en: Built-in Style, internal path:
eo: Enkonstruita Stilo, interna vojo:

en: Path:
eo: Vojo:

en: Icon:
eo: Ikono:

en: Background:
eo: Fono:

en: Style is currently active?
eo: Ĉu stilo estas nune aktiva?

en: No
eo: Ne

en: Style settings
eo: Stilaj agordoj

en: Customize the style
eo: Agordi la stilon

en: Search menu items
eo: Serĉi menuerojn

en: Mini map
eo: Minimapo

en: Displays a small map of the current edit location
eo: Montras malgrandan mapon de la nuna redakta loko

en: List of notes
eo: Listo de notoj

en: Note filter
eo: Nota filtrilo

en: Notes: {0}/{1}
eo: Notoj: {0}/{1}

en: Comment
eo: Komento

en: Add comment
eo: Aldoni komenton

en: Notes: Add comment
eo: Notoj: Aldoni komenton

en: Comment on note
eo: Komenti pri noto

en: Add comment to note:
eo: Aldoni komenton al noto:

en: Close note
eo: Fermi noton

en: Notes: Close note
eo: Notoj: Fermi noton

en: Close note with message:
eo: Fermi noton kun mesaĝo:

en: Create
eo: Krei

en: Notes: New note
eo: Notoj: Nova noto

en: Reopen
eo: Remalfermi

en: Reopen note
eo: Remalfermi noton

en: Notes: Reopen note
eo: Notoj: Remalfermi noton

en: Reopen note with message:
eo: Remalfermi noton kun mesaĝo:

en: Sort notes
eo: Ordigi notojn

en: Notes: Sort notes
eo: Notoj: Ordigi notojn

en: Open in browser
eo: Malfermi en retumilo

en: Open the note in an external browser
eo: Malfermi la noton en ekstera retumilo

en: Notes: Open note in browser
eo: Notoj: Malfermi noton en retumilo

en: Object type:
eo: Objektotipo:

[ctx: osm object types]
en: mixed
eo: miksita

en: Choose the OSM object type
eo: Elekti la OSM-objektotipon

en: Object ID:
eo: Objekto-ID:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
eo: Enigu la ID de la objekto, kiu estu elŝutita

en: Object IDs can be separated by comma or space, for instance: {0}
eo: Objekto-IDoj povas esti apartigitaj per komo aŭ spaco, ekzemple: {0}

en: In mixed mode, specify objects like this: {0}<br/>({1} stands for <i>node</i>, {2} for <i>way</i>, and {3} for <i>relation</i>)
eo: En miksita reĝimo, specifu objektojn tiel: {0}<br/>({1} signifas <i>nodo</i>, {2} signifas <i>vojo</i>, kaj {3} signifas <i>rilato</i>)

en: Ranges of object IDs are specified with a hyphen, for instance: {0}
eo: Intervaloj de objekto-IDoj estas specifitaj per streketo, ekzemple: {0}

en: Clipboard has more than {0} characters. Not auto-pasting.
    You may want to use Overpass instead.
eo: Tondujo havas pli ol {0} signojn. Ne aŭtomate algluas.
    Vi eble volas uzi Overpass anstataŭe.

en: Invalid ID list specified
    Cannot continue.
eo: Nevalida ID-listo specifita
    Ne eblas daŭrigi.

en: Existing node
eo: Ekzistanta nodo

en: Both nodes
eo: Ambaŭ nodoj

en: New node
eo: Nova nodo

en: Tags/Memberships
eo: Etikedoj/Membrecoj

en: Unglue
eo: Malkunglu

en: Where should the tags of the node be put?
eo: Kie la etikedoj de la nodo estu metitaj?

en: Where should the memberships of this node be put?
eo: Kie la membrecoj de ĉi tiu nodo estu metitaj?

en: Open a list of all relations.
eo: Malfermi liston de ĉiuj rilatoj.

en: Relation list filter
eo: Filtrilo de rilato-listo

en: New
eo: Nova

en: Create a new relation
eo: Krei novan rilaton

en: Relations: {0}/{1}
eo: Rilatoj: {0}/{1}

en: Relations: {0}
eo: Rilatoj: {0}

en: Search
eo: Serĉi

en: Submit filter
eo: Sendi filtrilon

en: Filter string:
eo: Filtrila ĉeno:

en: Search string:
eo: Serĉa ĉeno:

en: Enter the search expression
eo: Enigu la serĉan esprimon

en: select
eo: elekti

en: add to selection
eo: aldoni al elekto

en: remove from selection
eo: forigi el elekto

en: find in selection
eo: trovi en elekto

en: case sensitive
eo: usklecdistinga

en: all objects
eo: ĉiuj objektoj

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
eo: Ankaŭ inkluzivi nekompletajn kaj forigitajn objektojn en serĉo.

en: add toolbar button
eo: aldoni butonon al ilobreto

en: Add a button with this search expression to the toolbar.
eo: Aldoni butonon kun ĉi tiu serĉa esprimo al la ilobreto.

en: standard
eo: norma

en: regular expression
eo: regulesprimo

en: MapCSS selector
eo: MapCSS-elektilo

en: Results
eo: Rezultoj

en: Search syntax
eo: Serĉa sintakso

en: Invalid search expression
eo: Nevalida serĉa esprimo

en: Search by preset
eo: Serĉi per antaŭdifino

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
eo: Serĉa esprimo ne estas valida: 
    
     {0}

en: Hints
eo: Sugestoj

en: basics
eo: bazoj

en: Baker Street
eo: Baker Strato

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
eo: ''Baker'' kaj ''Street'' en iu ajn ŝlosilo

en: "Baker Street"
eo: "Baker Strato"

en: ''Baker Street'' in any key
eo: ''Baker Strato'' en iu ajn ŝlosilo

en: ''valuefragment'' anywhere in ''key''
eo: ''valorfragmento'' ie ajn en ''ŝlosilo''

[ctx: search string example]
en: name:str matches name=Bakerstreet
eo: nomo:str kongruas kun nomo=Bakerstreet

en: ''valuefragment'' nowhere in ''key''
eo: ''valorfragmento'' nenie en ''ŝlosilo''

en: matches if ''key'' exists
eo: kongruas se ''ŝlosilo'' ekzistas

en: matches if ''key'' has a truthy value (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')
eo: kongruas se ''ŝlosilo'' havas veran valoron (''true'', ''yes'', ''1'', ''on'')

en: ''key'' with exactly ''value''
eo: ''ŝlosilo'' kun precize ''valoro''

en: value of ''key'' matching the regular expression ''regexp''
eo: valoro de ''ŝlosilo'' kongruanta kun la regulesprimo ''regexp''

en: ''key'' with any value
eo: ''ŝlosilo'' kun iu ajn valoro

en: ''key'' with empty value
eo: ''ŝlosilo'' kun malplena valoro

en: ''value'' in any key
eo: ''valoro'' en iu ajn ŝlosilo

en: matches if ''key'' is greater than ''value'' (analogously, less than)
eo: kongruas se ''ŝlosilo'' estas pli granda ol ''valoro'' (analoge, malpli ol)

en: to quote operators.<br>Within quoted strings the <b>"</b> and <b>\</b> characters need to be escaped by a preceding <b>\</b> (e.g. <b>\"</b> and <b>\\</b>).
eo: por citi operatorojn.<br>En cititaj ĉenoj la signoj <b>"</b> kaj <b>\</b> devas esti eskapitaj per antaŭa <b>\</b> (ekz. <b>\"</b> kaj <b>\\</b>).

[ctx: search string example]
en: name="Baker Street"
eo: nomo="Baker Strato"

en: combinators
eo: kombinatoroj

en: logical and (both expressions have to be satisfied)
eo: logika kaj (ambaŭ esprimoj devas esti kontentigitaj)

[ctx: search string example]
en: Baker Street
eo: Baker Strato

en: logical or (at least one expression has to be satisfied)
eo: logika aŭ (almenaŭ unu esprimo devas esti kontentigita)

en: logical xor (one and only one expression has to be satisfied)
eo: logika aŭekskluziva (unu kaj nur unu esprimo devas esti kontentigita)

en: logical not
eo: logika ne

en: use parenthesis to group expressions
eo: uzu krampojn por grupigi esprimojn

en: objects
eo: objektoj

en: all nodes
eo: ĉiuj nodoj

en: all ways
eo: ĉiuj vojoj

en: all relations
eo: ĉiuj rilatoj

en: all closed ways
eo: ĉiuj fermitaj vojoj

en: object without useful tags
eo: objekto sen utilaj etikedoj

en: all objects that use the address preset
eo: ĉiuj objektoj, kiuj uzas la adresan antaŭdifinon

en: all objects that use any preset under the Geography/Nature group
eo: ĉiuj objektoj, kiuj uzas ajnan antaŭdifinon sub la grupo Geografio/Naturo

en: metadata
eo: metadatumoj

en: objects changed by author
eo: objektoj ŝanĝitaj de aŭtoro

[ctx: search string example]
en: user:<i>OSM username</i> (objects with the author <i>OSM username</i>)
eo: user:<i>OSM-uzantnomo</i> (objektoj kun la aŭtoro <i>OSM-uzantnomo</i>)

[ctx: search string example]
en: user:anonymous (objects without an assigned author)
eo: user:anonymous (objektoj sen asignita aŭtoro)

en: objects with given ID
eo: objektoj kun donita ID

[ctx: search string example]
en: id:0 (new objects)
eo: id:0 (novaj objektoj)

en: objects with given version
eo: objektoj kun donita versio

[ctx: search string example]
en: version:0 (objects without an assigned version)
eo: version:0 (objektoj sen asignita versio)

en: objects with given changeset ID
eo: objektoj kun donita ŝanĝaro-ID

[ctx: search string example]
en: changeset:0 (objects without an assigned changeset)
eo: changeset:0 (objektoj sen asignita ŝanĝaro)

en: objects with last modification timestamp within range
eo: objektoj kun lasta modifotempo en intervalo

en: properties
eo: propraĵoj

en: ways with at least 20 nodes, or relations containing at least 20 nodes
eo: vojoj kun almenaŭ 20 nodoj, aŭ rilatoj enhavantaj almenaŭ 20 nodojn

en: nodes with at least 3 referring ways, or relations containing at least 3 ways
eo: nodoj kun almenaŭ 3 referencaj vojoj, aŭ rilatoj enhavantaj almenaŭ 3 vojojn

en: objects having 5 to 10 tags
eo: objektoj kun 5 ĝis 10 etikedoj

en: relations with 2 members
eo: rilatoj kun 2 membroj

en: closed ways with an area of 100 m²
eo: fermitaj vojoj kun areo de 100 m²

en: ways with a length of 200 m or more
eo: vojoj kun longo de 200 m aŭ pli

en: state
eo: stato

en: all modified objects
eo: ĉiuj modifitaj objektoj

en: all new objects
eo: ĉiuj novaj objektoj

en: all selected objects
eo: ĉiuj elektitaj objektoj

en: all incomplete objects
eo: ĉiuj nekompletaj objektoj

en: all deleted objects (checkbox <b>{0}</b> must be enabled)
eo: ĉiuj forigitaj objektoj (markobutono <b>{0}</b> devas esti aktivigita)

en: related objects
eo: rilataj objektoj

en: all children of objects matching the expression
eo: ĉiuj infanoj de objektoj kongruantaj kun la esprimo

en: all parents of objects matching the expression
eo: ĉiuj gepatroj de objektoj kongruantaj kun la esprimo

en: objects with given role in a relation
eo: objektoj kun donita rolo en rilato

en: relation containing a member of role <i>stop</i>
eo: rilato enhavanta membron kun rolo <i>stop</i>

en: objects being part of a relation as role <i>stop</i>
eo: objektoj kiuj estas parto de rilato kun rolo <i>stop</i>

en: n-th member of relation and/or n-th node of way
eo: n-a membro de rilato kaj/aŭ n-a nodo de vojo

en: every n-th member of relation and/or every n-th node of way
eo: ĉiu n-a membro de rilato kaj/aŭ ĉiu n-a nodo de vojo

en: view
eo: vido

en: objects in current view
eo: objektoj en la nuna vido

en: objects (and all its way nodes / relation members) in current view
eo: objektoj (kaj ĉiuj ĝiaj vojonodoj / rilatmembroj) en la nuna vido

en: objects in downloaded area
eo: objektoj en elŝutita areo

en: objects (and all its way nodes / relation members) in downloaded area
eo: objektoj (kaj ĉiuj ĝiaj vojonodoj / rilatmembroj) en elŝutita areo

en: location
eo: loko

en: {0} all objects having {1} as attribute are downloaded.
eo: {0} ĉiuj objektoj kun {1} kiel atributo estas elŝutitaj.

en: {0} all object with the corresponding key/value pair located around Berlin. Note, the default value for radius is set to 1000m, but it can be changed in the generated query.
eo: {0} ĉiuj objektoj kun la responda ŝlosilo/valoro-paro situantaj ĉirkaŭ Berlino. Notu, la defaŭlta valoro por la radiuso estas 1000m, sed ĝi povas esti ŝanĝita en la generita mendo.

en: {0} all objects within the current selection that have {1} as attribute.
eo: {0} ĉiuj objektoj en la nuna elekto kiuj havas {1} kiel atributo.

en: Selection
eo: Elekto

en: Open a selection list window.
eo: Malfermi fenestron de elekta listo.

en: Zoom to selection
eo: Zomi al elekto

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
eo[0]: Zomi al elektita elemento
eo[1]: Zomi al elektitaj elementoj

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
eo: Elekt.: Ril.:{0} / Vojoj:{1} / Nodoj:{2}

en: Unselectable now
eo: Nune neelektebla

en: Always shown
eo: Ĉiam montrata

en: Dynamic
eo: Dinamika

en: Always hidden
eo: Ĉiam kaŝita

en: Toggle dynamic buttons
eo: Ŝalti dinamikajn butonojn

en: Open preferences for this panel
eo: Malfermi preferojn por ĉi tiu panelo

en: Open help for this panel
eo: Malfermi helpon por ĉi tiu panelo

en: Undock the panel
eo: Malligi la panelon

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
eo: Fermi ĉi tiun panelon. Vi povas remalfermi ĝin per la butonoj en la maldekstra ilaro.

en: Click to minimize/maximize the panel content
eo: Klaku por minimumigi/maksimumigi la panelan enhavon

en: Side buttons
eo: Flankaj butonoj

en: Authors
eo: Aŭtoroj

en: Open a list of people working on the selected objects.
eo: Malfermi liston de homoj laborantaj pri la elektitaj objektoj.

en: {0} Author | {0} Authors
eo[0]: {0} Aŭtoro
eo[1]: {0} Aŭtoroj

en: Select objects submitted by this user
eo: Elekti objektojn senditajn de ĉi tiu uzanto

en: User: objects submitted by selected user
eo: Uzanto: objektoj senditaj de elektita uzanto

en: Launches a browser with information about the user
eo: Lanĉas retumilon kun informoj pri la uzanto

en: User: Show info in browser
eo: Uzanto: Montri informojn en retumilo

en: Only launching info browsers for the first {0} of {1} selected users
eo: Nur lanĉas informajn retumilojn por la unuaj {0} el {1} elektitaj uzantoj

en: Author
eo: Aŭtoro

en: # Objects
eo: # Objektoj

en: Validation Results
eo: Validigaj Rezultoj

en: Open the validation window.
eo: Malfermi la validigan fenestron.

en: Ignore for now
eo: Ignori provizore

en: Ignore and remove from tree.
eo: Ignori kaj forigi el la arbo.

en: Fix
eo: Ripari

en: Fix the selected issue.
eo: Ripari la elektitan problemon.

en: Ignore the selected issue next time.
eo: Ignori la elektitan problemon la venontan fojon.

en: Manage Ignore
eo: Administri Ignorojn

en: Manage the ignore list
eo: Administri la ignorliston

en: Lookup
eo: Serĉi

en: Looks up the selected primitives in the error list.
eo: Serĉas la elektitajn primitivojn en la erarlisto.

en: Whole group
eo: Tuta grupo

en: Single elements
eo: Unuopaj elementoj

en: Nothing
eo: Nenio

en: Ignore whole group or individual elements?
eo: Ĉu ignori tutan grupon aŭ unuopajn elementojn?

en: Ignoring elements
eo: Ignorado de elementoj

en: Fixing errors ...
eo: Riparante erarojn ...

en: Fixing ({0}/{1}): ''{2}''
eo: Riparante ({0}/{1}): ''{2}''

en: Updating map ...
eo: Ĝisdatigante mapon ...

en: auto-fixed validator issues
eo: aŭtomate riparitaj validigilaj problemoj

en: Validator {0} List Management
eo: Administrado de Validigilo {0} Listo

en: Cannot understand the following type: {0}
eo: Ne eblas kompreni la sekvan tipon: {0}

en: Don''t ignore
eo: Ne ignori

en: {0}Should the validation be rerun?{1}
eo: {0}Ĉu la validigo estu reekzekutita?{1}

en: Ignored error filter changed
eo: Ignorita erarfiltro ŝanĝiĝis

en: anonymous
eo: anonima

en: Display the basic properties of the changeset
eo: Montri la bazajn ecojn de la ŝanĝaro

en: Display the tags of the changeset
eo: Montri la etikedojn de la ŝanĝaro

en: Content
eo: Enhavo

en: Display the objects created, updated, and deleted by the changeset
eo: Montri la objektojn kreitajn, ĝisdatigitajn, kaj forigitajn de la ŝanĝaro

en: Discussion
eo: Diskuto

en: Display the public discussion around this changeset
eo: Montri la publikan diskuton ĉirkaŭ ĉi tiu ŝanĝaro

en: Close the dialog
eo: Fermi la dialogon

en: Query
eo: Demando

en: Launch the dialog for querying changesets
eo: Lanĉi la dialogon por demandi ŝanĝarojn

en: Remove from cache
eo: Forigi el kaŝmemoro

en: Remove the selected changesets from the local cache
eo: Forigi la elektitajn ŝanĝarojn el la loka kaŝmemoro

en: Close the selected changesets
eo: Fermi la elektitajn ŝanĝarojn

en: Update changeset
eo: Ĝisdatigi ŝanĝaron

en: Updates the selected changesets with current data from the OSM server
eo: Ĝisdatigas la elektitajn ŝanĝarojn kun la nuna datumaro de la OSM-servilo

en: Download changeset content
eo: Elŝuti ŝanĝaron enhavon

en: Download the content of the selected changesets from the server
eo: Elŝuti la enhavon de la elektitaj ŝanĝaroj de la servilo

en: Download changed objects
eo: Elŝuti ŝanĝitajn objektojn

en: Download the current version of the changed objects in the selected changesets
eo: Elŝuti la aktualan version de la ŝanĝitaj objektoj en la elektitaj ŝanĝaroj

en: My changesets
eo: Miaj ŝanĝaroj

en: Download my changesets from the OSM server (max. 100 changesets)
eo: Elŝuti miaj ŝanĝaroj de la OSM-servilo (maks. 100 ŝanĝaroj)

en: <html>JOSM is currently running with an anonymous user. It cannot download<br>your changesets from the OSM server unless you enter your OSM user name<br>in the JOSM preferences.</html>
eo: <html>JOSM nuntempe funkcias kun anonima uzanto. Ĝi ne povas elŝuti<br>viajn ŝanĝarojn de la OSM-servilo, se vi ne enmetas vian OSM uzantnomon<br>en la preferoj de JOSM.</html>

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
eo: malplena

[ctx: changeset.state]
en: Open
eo: Malfermita

[ctx: changeset.state]
en: Closed
eo: Fermita

en: Status
eo: Stato

en: Created at
eo: Kreita ĉe

en: Closed at
eo: Fermita ĉe

en: Changes
eo: Ŝanĝoj

en: Discussions
eo: Diskutoj

en: <html>The selected object is not available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html> | <html>None of the selected objects is available in the current<br>edit layer ''{0}''.</html>
eo[0]: <html>La elektita objekto ne estas havebla en la nuna<br>redakta tavolo ''{0}''.</html>
eo[1]: <html>Neniu el la elektitaj objektoj estas havebla en la nuna<br>redakta tavolo ''{0}''.</html>

en: Download objects
eo: Elŝuti objektojn

en: Download the current version of the selected objects
eo: Elŝuti la nunan version de la elektitaj objektoj

en: Select in layer
eo: Elekti en tavolo

en: Select the corresponding primitives in the current data layer
eo: Elekti la respondajn primitivojn en la nuna datumtavolo

en: Nothing to select
eo: Nenio por elekti

en: Zoom to in layer
eo: Zomi al tavolo

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
eo: Zomi al la respondaj objektoj en la nuna datumtavolo

en: Nothing to zoom to
eo: Nenio por zomi

en: The content of this changeset is not downloaded yet.
eo: La enhavo de ĉi tiu ŝanĝaro ankoraŭ ne estas elŝutita.

en: Download now
eo: Elŝuti nun

en: Download the changeset content
eo: Elŝuti la enhavon de la ŝanĝaro

en: Created
eo: Kreita

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Deleted
eo: Forigita

en: Name
eo: Nomo

en: Comment:
eo: Komento:

en: Open/Closed:
eo: Malfermita/Fermita:

en: Created at:
eo: Kreita je:

en: Closed at:
eo: Fermita je:

en: Remove the changeset in the detail view panel from the local cache
eo: Forigi la ŝanĝaron en la detalrigarda panelo el la loka kaŝmemoro

en: Update the changeset from the OSM server
eo: Ĝisdatigi la ŝanĝaron de la OSM-servilo

en: View changeset
eo: Rigardi ŝanĝaron

en: Select the primitives in the content of this changeset in the current data layer
eo: Elekti la primitivojn en la enhavo de ĉi tiu ŝanĝaro en la nuna datumtavolo

en: <html>None of the objects in the content of changeset {0} is available in the current<br>edit layer ''{1}''.</html>
eo: <html>Neniu el la objektoj en la enhavo de ŝanĝaro {0} estas havebla en la nuna<br>redakta tavolo ''{1}''.</html>

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
eo: Zomi al la objektoj en la enhavo de ĉi tiu ŝanĝaro en la nuna datumtavolo

en: Update changeset discussion
eo: Ĝisdatigi ŝanĝaran diskuton

en: Update the changeset discussion from the OSM server
eo: Ĝisdatigi la ŝanĝaran diskuton de la OSM-servilo

en: Comment on changeset
eo: Komenti pri ŝanĝaro

en: Add comment to changeset:
eo: Aldoni komenton al ŝanĝaro:

en: Date
eo: Dato

en: User
eo: Uzanto

en: {0} [incomplete]
eo: {0} [nekompleta]

en: open
eo: malfermita

en: closed
eo: fermita

en: Download content
eo: Elŝuti enhavon

en: Download the changeset content from the OSM server
eo: Elŝuti la enhavon de la ŝanĝaro de la OSM-servilo

en: Update content
eo: Ĝisdatigi enhavon

en: Update the changeset content from the OSM server
eo: Ĝisdatigi la enhavon de la ŝanĝaro de la OSM-servilo

en: Changeset ID:
eo: Ŝanĝaro-ID:

en: Enter a changeset id
eo: Enigu ŝanĝaro-ID

en: Download the changeset with the specified id, including the changeset content
eo: Elŝuti la ŝanĝaron kun la specifita ID, inkluzive de la ŝanĝara enhavo

en: Select changesets owned by specific users
eo: Elekti ŝanĝarojn apartenantajn al specifaj uzantoj

en: Select changesets depending on whether they are open or closed
eo: Elekti ŝanĝarojn laŭ tio, ĉu ili estas malfermitaj aŭ fermitaj

en: Select changesets based on the date/time they have been created or closed
eo: Elekti ŝanĝarojn laŭ la dato/horo kiam ili estis kreitaj aŭ fermitaj

en: Select only changesets related to a specific bounding box
eo: Elekti nur ŝanĝarojn rilatajn al specifa kadroskatolo

en: Cannot restrict the changeset query to a specific bounding box. The input is invalid.
eo: Ne eblas limigi la ŝanĝaran serĉon al specifa kadroskatolo. La enigo estas nevalida.

en: <html>Please enter valid longitude/latitude values to restrict<br>the changeset query to a specific bounding box.</html>
eo: <html>Bonvolu enigi validajn longitudajn/latitudajn valorojn por limigi<br>la ŝanĝaran serĉon al specifa kadroskatolo.</html>

en: Invalid bounding box
eo: Nevalida kadroskatolo

en: Download my changesets only
eo: Elŝuti nur miajn ŝanĝarojn

en: <html>Select to restrict the query to your changesets only.<br>Unselect to include all changesets in the query.</html>
eo: <html>Elektu por limigi la serĉon al nur viaj ŝanĝaroj.<br>Malelektu por inkluzivi ĉiujn ŝanĝarojn en la serĉo.</html>

en: <html>Please select one the following <strong>standard queries</strong>.Select <strong>Download my changesets only</strong> if you only want to download changesets created by yourself.<br>Note that JOSM will download max. 100 changesets.</html>
eo: <html>Bonvolu elekti unu el la sekvaj <strong>normaj serĉoj</strong>.Elektu <strong>Elŝuti nur miajn ŝanĝarojn</strong> se vi volas elŝuti nur ŝanĝarojn kreitajn de vi mem.<br>Notu ke JOSM elŝutos maks. 100 ŝanĝarojn.</html>

en: <html>Download the latest changesets</html>
eo: <html>Elŝuti la plej novajn ŝanĝarojn</html>

en: <html>Download my open changesets<br><em>Disabled. Please enter your OSM user name in the preferences first.</em></html>
eo: <html>Elŝuti miajn malfermitajn ŝanĝarojn<br><em>Malaktivigita. Bonvolu enigi vian OSM-uzantnomon en la preferoj unue.</em></html>

en: <html>Download my open changesets</html>
eo: <html>Elŝuti miajn malfermitajn ŝanĝarojn</html>

en: <html>Download changesets in the current map view.<br><em>Disabled. There is currently no map view active.</em></html>
eo: <html>Elŝuti ŝanĝarojn en la nuna mapvido.<br><em>Malaktivigita. Nuntempe neniu mapvido estas aktiva.</em></html>

en: <html>Download changesets in the current map view</html>
eo: <html>Elŝuti ŝanĝarojn en la nuna mapvido</html>

en: Unexpected value for preference ''{0}'', got ''{1}''. Resetting to default query.
eo: Neatendita valoro por prefero ''{0}'', ricevis ''{1}''. Restarigante al defaŭlta serĉo.

en: Cannot create changeset query for open changesets of anonymous user
eo: Ne eblas krei ŝanĝaran serĉon por malfermitaj ŝanĝaroj de anonima uzanto

en: Basic
eo: Baza

en: Download changesets using predefined queries
eo: Elŝuti ŝanĝarojn uzante antaŭdifinitajn serĉojn

en: From URL
eo: El URL

en: Query changesets from a server URL
eo: Serĉi ŝanĝarojn el servila URL

en: Advanced
eo: Progresinta

en: Use a custom changeset query
eo: Uzi propran ŝanĝaran serĉon

en: Query changesets
eo: Serĉi ŝanĝarojn

en: Query and download changesets
eo: Serĉi kaj elŝuti ŝanĝarojn

en: Please enter a valid changeset query URL first.
eo: Bonvolu unue enigi validan ŝanĝaran serĉo-URL.

en: Illegal changeset query URL
eo: Nevalida ŝanĝara serĉo-URL

en: Close the dialog and abort querying of changesets
eo: Fermi la dialogon kaj nuligi la serĉadon de ŝanĝaroj

en: Please enter a date in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
eo: Bonvolu enigi daton en la kutima formato por via lokaĵo.<br>Ekzemplo: {0}<br>Ekzemplo: {1}<br>Ekzemplo: {2}<br>Ekzemplo: {3}<br>

en: Query open changesets only
eo: Serĉi nur malfermitajn ŝanĝarojn

en: Query closed changesets only
eo: Serĉi nur fermitajn ŝanĝarojn

en: Query both open and closed changesets
eo: Serĉi kaj malfermitajn kaj fermitajn ŝanĝarojn

en: Only changesets closed after the following date/time
eo: Nur ŝanĝaroj fermitaj post la jena dato/horo

en: Only changesets closed after and created before a specific date/time
eo: Nur ŝanĝaroj fermitaj post kaj kreitaj antaŭ specifa dato/horo

en: Date:
eo: Dato:

en: Time:
eo: Horo:

en: Closed after -
eo: Fermita post -

en: Date:
eo: Dato:

en: Created before -
eo: Kreita antaŭ -

en: Cannot build changeset query with time based restrictions. Input is not valid.
eo: Ne eblas krei ŝanĝaran serĉon kun tempaj limigoj. La enigo estas nevalida.

en: <html>Please enter valid date/time values to restrict<br>the query to a specific time range.</html>
eo: <html>Bonvolu enigi validajn datojn/horojn por limigi<br>la serĉon al specifa tempa intervalo.</html>

en: Invalid date/time values
eo: Nevalidaj dato/horo valoroj

en: Please enter a valid time in the usual format for your locale.<br>Example: {0}<br>Example: {1}<br>Example: {2}<br>Example: {3}<br>
eo: Bonvolu enigi validan horon en la kutima formato por via lokaĵo.<br>Ekzemplo: {0}<br>Ekzemplo: {1}<br>Ekzemplo: {2}<br>Ekzemplo: {3}<br>

en: The current value is not a valid user ID. Please enter an integer value > 0
eo: La nuna valoro ne estas valida uzanto-ID. Bonvolu enigi entjervaloron > 0

en: Please enter an integer value > 0
eo: Bonvolu enigi entjervaloron > 0

en: Please enter or paste an URL to retrieve changesets from the OSM API.
eo: Bonvolu enigi aŭ alglui URL-on por ricevi ŝanĝarojn de la OSM-API.

en: Note that changeset queries are currently always submitted to ''{0}'', regardless of the host, port and path of the URL entered below.
eo: Notu ke ŝanĝaraj serĉoj nuntempe ĉiam estas sendataj al ''{0}'', sendepende de la gastiganto, pordo kaj vojo de la URL enigita sube.

en: This changeset query URL is invalid
eo: Ĉi tiu ŝanĝara serĉo-URL estas nevalida

en: Only changesets owned by the user with the following user ID
eo: Nur ŝanĝaroj apartenantaj al la uzanto kun la sekva uzanto-ID

en: Only changesets owned by the user with the following user name
eo: Nur ŝanĝaroj apartenantaj al la uzanto kun la sekva uzantnomo

en: User ID:
eo: Uzanto-ID:

en: User name:
eo: Uzantnomo:

en: Only changesets owned by myself (disabled. JOSM is currently run by an anonymous user)
eo: Nur ŝanĝaroj apartenantaj al mi (malaktivigita. JOSM nuntempe estas rulata de anonima uzanto)

en: Only changesets owned by myself
eo: Nur ŝanĝaroj apartenantaj al mi

en: Cannot restrict changeset query to the current user because the current user is anonymous
eo: Ne eblas limigi ŝanĝaran serĉon al la nuna uzanto ĉar la nuna uzanto estas anonima

en: Current value ''{0}'' for user ID is not valid
eo: La nuna valoro ''{0}'' por uzanto-ID estas nevalida

en: Cannot restrict the changeset query to the user name ''{0}''
eo: Ne eblas limigi la ŝanĝaran serĉon al la uzantnomo ''{0}''

en: Please enter a valid user ID
eo: Bonvolu enigi validan uzanto-ID

en: Invalid user ID
eo: Nevalida uzanto-ID

en: Please enter a non-empty user name
eo: Bonvolu enigi ne-malplenan uzantnomon

en: Invalid user name
eo: Nevalida uzantnomo

en: Activate
eo: Aktivigi

en: Activate the selected layer
eo: Aktivigi la elektitan tavolon

en: Activate layer
eo: Aktivigi tavolon

en: Cycle layer down
eo: Cikli tavolon malsupren

en: Cycle through data layers in a downward direction
eo: Cikli tra datumtavoloj en malsupra direkto

en: Cycle through visible layers.
eo: Cikli tra videblaj tavoloj.

en: Cycle layers
eo: Cikli tavolojn

en: Cycle layer up
eo: Cikli tavolon supren

en: Cycle through data layers in an upward direction
eo: Cikli tra datumtavoloj en supra direkto

en: Delete the selected layers.
eo: Forigi la elektitajn tavolojn.

en: Duplicate this layer
eo: Duobligi ĉi tiun tavolon

en: Copy of {0}
eo: Kopio de {0}

en: Copy {1} of {0}
eo: Kopio n-ro {1} de {0}

en: Change visibility.
eo: Ŝanĝi videblecon.

en: Show layer
eo: Montri tavolon

en: Adjust opacity of the layer.
eo: Agordi opakecon de la tavolo.

en: Double click to reset.
eo: Duobla klako por restarigi.

en: Opacity
eo: Opakeco

en: Adjust gamma value.
eo: Agordi gamman valoron.

[ctx: image sharpness]
en: blurred
eo: malklara

[ctx: image sharpness]
en: normal
eo: normala

[ctx: image sharpness]
en: sharp
eo: akra

en: Adjust sharpness/blur value.
eo: Agordi akrecon/malklarecon.

en: Sharpness
eo: Akreco

[ctx: image colorfulness]
en: less
eo: malpli

[ctx: image colorfulness]
en: normal
eo: normala

[ctx: image colorfulness]
en: more
eo: pli

en: Adjust colorfulness.
eo: Agordi kolorplenon.

en: Colorfulness
eo: Kolorpleno

en: Color
eo: Koloro

en: Merge
eo: Kunfandi

en: Merge this layer into another layer
eo: Kunfandi ĉi tiun tavolon en alian tavolon

en: Merge GPX layers
eo: Kunfandi GPX-tavolojn

en: Please select the order of the selected layers:<br>Tracks will be cut, when timestamps of higher layers are overlapping.
eo: Bonvolu elekti la ordon de la elektitaj tavoloj:<br>Vojoj estos tranĉitaj, kiam tempindikoj de pli altaj tavoloj koincidas.

en: Connect overlapping tracks on cuts
eo: Konekti koincidantajn vojojn ĉe tranĉoj

en: Move layer up
eo: Movi tavolon supren

en: Move layer down
eo: Movi tavolon malsupren

en: This will change the target layer to "{0}".<br>Would you like to continue?
eo: Ĉi tio ŝanĝos la celan tavolon al "{0}".<br>Ĉu vi volas daŭrigi?

en: GPX layer
eo: GPX-tavolo

en: Length
eo: Longo

en: Segments
eo: Segmentoj

en: {0} (target layer)
eo: {0} (cela tavolo)

en: Move the selected layer one row down.
eo: Movi la elektitan tavolon unu vicon malsupren.

en: Move the selected layer one row up.
eo: Movi la elektitan tavolon unu vicon supren.

en: Show/hide
eo: Montri/kaŝi

en: Toggle visible state of the selected layer.
eo: (Mal)videbligi la elektitan tavolon.

en: Show/hide layer
eo: Montri/kaŝi tavolon

en: Copy all Keys/Values
eo: Kopii ĉiujn ŝlosilojn/valorojn

en: Copy the key and value of all the tags to clipboard
eo: Kopii la ŝlosilon kaj valoron de ĉiuj etikedoj al la tondujo

en: Copy Tags
eo: Kopii Etikedojn

en: Copy the key and value of the selected tags to clipboard
eo: Kopii la ŝlosilon kaj valoron de la elektitaj etikedoj al la tondujo

en: Copy selected {0} Key/Value | Copy selected {0} Keys/Values
eo[0]: Kopii elektitan {0} ŝlosilon/valoron
eo[1]: Kopii elektitajn {0} ŝlosilojn/valorojn

en: Copy Value
eo: Kopii Valoron

en: Copy the value of the selected tag to clipboard
eo: Kopii la valoron de la elektita etikedo al la tondujo

en: Launch browser with wiki help for selected object
eo: Lanĉi retumilon kun vikia helpo por la elektita objekto

en: Go to OSM wiki for relation help
eo: Iri al OSM-vikio por helpo pri rilatoj

en: Go to OSM wiki for tag help
eo: Iri al OSM-vikio por helpo pri etikedoj

en: Discardable key: selection Foreground
eo: Forĵetebla ŝlosilo: elektita malfono

en: Discardable key: foreground
eo: Forĵetebla ŝlosilo: malfono

en: Discardable key: selection Background
eo: Forĵetebla ŝlosilo: elektita fono

en: Discardable key: background
eo: Forĵetebla ŝlosilo: fono

en: {0} different | {0} different
eo[0]: {0} malsama
eo[1]: {0} malsamaj

en: , {0} unset | , {0} unset
eo[0]: , {0} nemetita
eo[1]: , {0} nemetitaj

en: Select objects for which to change tags.
eo: Elekti objektojn, por kiuj ŝanĝi etikedojn.

en: Tags for selected objects.
eo: Etikedoj por elektitaj objektoj.

en: Member Of
eo: Membro de

en: Position
eo: Pozicio

en: Go to Taginfo ({0})
eo: Iri al Taginfo ({0})

en: Tag filter
eo: Etikeda filtrilo

en: Objects: {2} / Tags: {0} / Memberships: {1}
eo: Objektoj: {2} / Etikedoj: {0} / Membrecoj: {1}

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
eo: Etikedoj: {0} / Membrecoj: {1}

en: Delete the selected key in all objects
eo: Forigi la elektitan ŝlosilon en ĉiuj objektoj

en: Delete Tags
eo: Forigi Etikedojn

en: Change relation
eo: Ŝanĝi rilaton

en: Delete from relation
eo: Forigi el rilato

en: Really delete selection from relation {0}?
eo: Ĉu vere forigi elekton el rilato {0}?

en: Add a new key/value pair to all objects
eo: Aldoni novan ŝlosilon/valoron al ĉiuj objektoj

en: Add Tag
eo: Aldoni Etikedon

en: Edit the value of the selected key for all objects
eo: Redakti la valoron de la elektita ŝlosilo por ĉiuj objektoj

en: Edit Tags
eo: Redakti Etikedojn

en: Paste Value
eo: Alglui Valoron

en: Paste the value of the selected tag from clipboard
eo: Alglui la valoron de la elektita etikedo el la tondujo

en: Search Key/Value/Type
eo: Serĉi Ŝlosilon/Valoron/Tipon

en: Search with the key and value of the selected tag, restrict to type (i.e., node/way/relation)
eo: Serĉi per la ŝlosilo kaj valoro de la elektita etikedo, limigi al tipo (ekz., nodo/vojo/rilato)

en: Search Key/Value
eo: Serĉi Ŝlosilon/Valoron

en: Search with the key and value of the selected tag
eo: Serĉi per la ŝlosilo kaj valoro de la elektita etikedo

en: Change role for {0} in relation {1}
eo: Ŝanĝi rolon por {0} en rilato {1}

en: Data selection has changed since the dialog was opened
eo: La datumselekto ŝanĝiĝis ekde kiam la dialogo malfermiĝis

en: Apply tag change to old selection?
eo: Ĉu apliki etikedan ŝanĝon al la malnova elekto?

en: Overwrite tag
eo: Anstataŭigi etikedon

en: Change value? | Change values?
eo[0]: Ĉu ŝanĝi valoron?
eo[1]: Ĉu ŝanĝi valorojn?

en: This will change {0} object. | This will change up to {0} objects.
eo[0]: Ĉi tio ŝanĝos {0} objekton.
eo[1]: Ĉi tio ŝanĝos ĝis {0} objektojn.

en: An empty value deletes the tag.
eo: Malplena valoro forigos la etikedon.

en: You changed the key from ''{0}'' to ''{1}''.
eo: Vi ŝanĝis la ŝlosilon de ''{0}'' al ''{1}''.

en: The new key is already used, overwrite values?
eo: La nova ŝlosilo jam estas uzata, ĉu anstataŭigi valorojn?

en: Change properties of up to {0} object | Change properties of up to {0} objects
eo[0]: Ŝanĝi ecojn de ĝis {0} objekto
eo[1]: Ŝanĝi ecojn de ĝis {0} objektoj

en: Use English language for tag by default
eo: Uzi la anglan lingvon por etikedo defaŭlte

en: Add tag
eo: Aldoni etikedon

en: This will change up to {0} object. | This will change up to {0} objects.
eo[0]: Ĉi tio ŝanĝos ĝis {0} objekton.
eo[1]: Ĉi tio ŝanĝos ĝis {0} objektojn.

en: Please select a key
eo: Bonvolu elekti ŝlosilon

en: Set number of recently added tags
eo: Agordi nombron de lastatempe aldonitaj etikedoj

en: Remember last used tags after a restart
eo: Memori lastajn uzitajn etikedojn post rekomenco

en: Recent tags with existing key
eo: Lastatempe uzitaj etikedoj kun ekzistanta ŝlosilo

en: Enable
eo: Ebligi

en: Hide
eo: Kaŝi

en: Refresh recent tags list after applying tag
eo: Aktualigi liston de lastatempe uzitaj etikedoj post apliko de etikedo

en: No refresh
eo: Neniu aktualigo

en: Refresh tag status only (enabled / disabled)
eo: Aktualigi nur etikedan staton (ebligita/malebligita)

en: Refresh tag status and list of recently added tags
eo: Aktualigi etikedan staton kaj liston de lastatempe aldonitaj etikedoj

en: to apply first suggestion
eo: por apliki la unuan sugeston

en: to add without closing the dialog
eo: por aldoni sen fermi la dialogon

en: to add first suggestion without closing the dialog
eo: por aldoni la unuan sugeston sen fermi la dialogon

en: Please enter the number of recently added tags to display
eo: Bonvolu enigi la nombron de lastatempe aldonitaj etikedoj por montri

en: Please enter integer number between 0 and {0}
eo: Bonvolu enigi entjeron inter 0 kaj {0}

en: Recently added tags
eo: Lastatempe aldonitaj etikedoj

en: Choose recent tag {0}
eo: Elekti lastatempan etikedon {0}

en: Use this tag again
eo: Uzi ĉi tiun etikedon denove

en: Apply recent tag {0}
eo: Apliki lastatempan etikedon {0}

en: The key ''{0}'' is already used
eo: La ŝlosilo ''{0}'' jam estas uzata

en: Ignore key ''{0}''
eo: Ignori ŝlosilon ''{0}''

en: Ignore tag ''{0}''
eo: Ignori etikedon ''{0}''

en: You changed the value of ''{0}'': {1}
eo: Vi ŝanĝis la valoron de ''{0}'': {1}

en: Overwrite?
eo: Ĉu anstataŭigi?

en: Go to Taginfo
eo: Iri al Taginfo

en: Go to OSM Tag History
eo: Iri al OSM-etikeda historio

en: Edit the relation the currently selected relation member refers to
eo: Redakti la rilaton, al kiu la nune elektita rilatmembro referencas

en: Download all child relations (recursively)
eo: Elŝuti ĉiujn idrilatojn (rekursive)

en: Download All Children
eo: Elŝuti Ĉiujn Idrilatojn

en: Download selected relations
eo: Elŝuti elektitajn rilatojn

en: Download Selected Children
eo: Elŝuti Elektitajn Idrilatojn

en: Conflict in data | Conflicts in data
eo[0]: Konflikto en datumoj
eo[1]: Konfliktoj en datumoj

en: Download relation members
eo: Elŝuti rilatmembrojn

en: <html>The child relation<br>{0}<br>is deleted on the server. It cannot be loaded</html>
eo: <html>La idrilato<br>{0}<br>estas forigita en la servilo. Ĝi ne povas esti ŝarĝita</html>

en: Relation is deleted
eo: Rilato estas forigita

en: Ignoring exception because task was canceled. Exception: {0}
eo: Ignori escepton ĉar la tasko estis nuligita. Escepto: {0}

en: Downloading {0} incomplete object | Downloading {0} incomplete objects
eo[0]: Elŝutante {0} nekompletan objekton
eo[1]: Elŝutante {0} nekompletajn objektojn

en: Downloading {0} incomplete child of relation ''{1}'' | Downloading {0} incomplete children of relation ''{1}''
eo[0]: Elŝutante {0} nekompletan idon de rilato ''{1}''
eo[1]: Elŝutante {0} nekompletajn idojn de rilato ''{1}''

en: Downloading {0} incomplete child of {1} parent relations | Downloading {0} incomplete children of {1} parent relations
eo[0]: Elŝutante {0} nekompletan idon de {1} patrorilatoj
eo[1]: Elŝutante {0} nekompletajn idojn de {1} patrorilatoj

en: Download relations
eo: Elŝuti rilatojn

en: Tags and Members
eo: Etikedoj kaj Membroj

en: Parent Relations
eo: Patrorilatoj

en: Child Relations
eo: Idrilatoj

en: Enter a role and apply it to the selected relation members
eo: Enigu rolon kaj apliku ĝin al la elektitaj rilatmembroj

en: Apply Role:
eo: Apliki Rolon:

en: New relation
eo: Nova rilato

en: Focus Relation Editor with relation ''{0}'' in layer ''{1}''
eo: Fokusi Rilatan Redaktilon kun rilato ''{0}'' en tavolo ''{1}''

en: <html>There is at least one member in this relation referring<br>to the relation itself.<br>This creates circular dependencies and is discouraged.<br>How do you want to proceed with circular dependencies?</html>
eo: <html>Estas almenaŭ unu membro en ĉi tiu rilato, kiu referencas<br>al la rilato mem.<br>Ĉi tio kreas cirklajn dependecojn kaj estas malrekomendata.<br>Kiel vi volas procedi kun cirklaj dependecoj?</html>

en: Remove them, clean up relation
eo: Forigi ilin, purigi rilaton

en: Ignore them, leave relation as is
eo: Ignori ilin, lasi rilaton kiel ĝi estas

en: Sorry, shortcut "{0}" can not be enabled in Relation editor dialog
eo: Pardonu, fulmoklavo "{0}" ne povas esti ebligita en la rilata redaktila dialogo

en: <html>This relation already has one or more members referring to<br>the object ''{0}''<br><br>Do you really want to add another relation member?</html>
eo: <html>Ĉi tiu rilato jam havas unu aŭ pliajn membrojn, kiuj referencas<br>al la objekto ''{0}''<br><br>Ĉu vi vere volas aldoni alian rilatmembron?</html>

en: Multiple members referring to same object.
eo: Pluraj membroj referencantaj al la sama objekto.

en: <html>You are trying to add a relation to itself.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.</html>
eo: <html>Vi provas aldoni rilaton al si mem.<br><br>Ĉi tio generas cirklan dependecon de patro/ido elementoj kaj estas tial malrekomendata.<br>Preterlasante rilaton ''{0}''.</html>

en: <html>You are trying to add a child relation which refers to the parent relation.<br><br>This generates a circular dependency of parent/child elements and is therefore discouraged.<br>Skipping relation ''{0}''.<br>Relations that would generate the circular dependency:<br>{1}</html>
eo: <html>Vi provas aldoni idrilaton, kiu referencas al la patrorilato.<br><br>Ĉi tio generas cirklan dependecon de patro/ido elementoj kaj estas tial malrekomendata.<br>Preterlasante rilaton ''{0}''.<br>Rilatoj, kiuj generus la cirkulan dependecon:<br>{1}</html>

en: Relation modified outside of relation editor with pending changes. Conflict resolution required.
eo: Rilato modifita ekster la rilata redaktilo kun pendigaj ŝanĝoj. Konflikto-solvo postulata.

en: Select previous Gap
eo: Elekti antaŭan mankon

en: Select the previous relation member which gives rise to a gap
eo: Elekti la antaŭan rilatmembron, kiu kaŭzas mankon

en: Select next Gap
eo: Elekti sekvan mankon

en: Select the next relation member which gives rise to a gap
eo: Elekti la sekvan rilatmembron, kiu kaŭzas mankon

en: Zoom to Gap
eo: Zomi al manko

en: Zoom to the gap in the way sequence
eo: Zomi al la manko en la voja sekvenco

en: Refers to
eo: Referencas al

en: Cannot add {0} since it is not part of dataset
eo: Ne eblas aldoni {0} ĉar ĝi ne estas parto de la datumaro

en: including immediate children of parent relations
eo: inkluzive de tujaj idoj de patrorilatoj

en: Load parent relations
eo: Ŝarĝi patrorilatojn

en: Reload
eo: Reŝarĝi

en: Edit the currently selected relation
eo: Redakti la nune elektitan rilaton

en: Apply Changes
eo: Apliki Ŝanĝojn

en: Create new relation in layer ''{0}''
eo: Krei novan rilaton en tavolo ''{0}''

en: Edit new relation in layer ''{0}''
eo: Redakti novan rilaton en tavolo ''{0}''

en: Edit relation #{0} in layer ''{1}''
eo: Redakti rilaton #{0} en tavolo ''{1}''

en: Load relation
eo: Ŝarĝi rilaton

en: Add all objects selected in the current dataset after the last selected member
eo: Aldoni ĉiujn objektojn elektitajn en la nuna datumaro post la lasta elektita membro

en: Add all objects selected in the current dataset before the first member
eo: Aldoni ĉiujn objektojn elektitajn en la nuna datumaro antaŭ la unua membro

en: Add all objects selected in the current dataset before the first selected member
eo: Aldoni ĉiujn objektojn elektitajn en la nuna datumaro antaŭ la unua elektita membro

en: Apply the current updates
eo: Apliki la nunajn ĝisdatigojn

en: Cancel the updates and close the dialog
eo: Nuligi la ĝisdatigojn kaj fermi la dialogon

en: Yes, save the changes and close
eo: Jes, konservi la ŝanĝojn kaj fermi

en: Click to save the changes and close this relation editor
eo: Klaku por konservi la ŝanĝojn kaj fermi ĉi tiun rilatan redaktilon

en: No, discard the changes and close
eo: Ne, forĵeti la ŝanĝojn kaj fermi

en: Click to discard the changes and close this relation editor
eo: Klaku por forĵeti la ŝanĝojn kaj fermi ĉi tiun rilatan redaktilon

en: Cancel, continue editing
eo: Nuligi, daŭrigi redaktadon

en: Click to return to the relation editor and to resume relation editing
eo: Klaku por reveni al la rilata redaktilo kaj daŭrigi la rilatan redaktadon

en: <html>The relation has been changed.<br><br>Do you want to save your changes?</html>
eo: <html>La rilato estis ŝanĝita.<br><br>Ĉu vi volas konservi viajn ŝanĝojn?</html>

en: Unsaved changes
eo: Nekonservitaj ŝanĝoj

en: Delete the currently edited relation
eo: Forigi la nune redaktatan rilaton

en: Relation Editor: Download Members
eo: Rilata Redaktilo: Elŝuti Membrojn

en: Download all incomplete members
eo: Elŝuti ĉiujn nekompletajn membrojn

en: Download selected incomplete members
eo: Elŝuti elektitajn nekompletajn membrojn

en: Relation Editor: Move Down
eo: Rilata Redaktilo: Movi Malsupren

en: Move the currently selected members down
eo: Movi la nune elektitajn membrojn malsupren

en: Relation Editor: Move Up
eo: Rilata Redaktilo: Movi Supren

en: Move the currently selected members up
eo: Movi la nune elektitajn membrojn supren

en: Apply the updates and close the dialog
eo: Apliki la ĝisdatigojn kaj fermi la dialogon

en: Relation Editor: Refresh
eo: Rilata Redaktilo: Reŝarĝi

en: Refresh relation from data layer
eo: Reŝarĝi rilaton el datumtavolo

en: Refresh
eo: Reŝarĝi

en: Yes, discard changes and reload
eo: Jes, forĵeti ŝanĝojn kaj reŝarĝi

en: Click to discard the changes and reload data from layer
eo: Klaku por forĵeti la ŝanĝojn kaj reŝarĝi datumojn el tavolo

en: <html>You have unsaved changes in this editor window.<br><br>Do you want to discard these changes and reload data from layer?</html>
eo: <html>Vi havas nekonservitajn ŝanĝojn en ĉi tiu redaktila fenestro.<br><br>Ĉu vi volas forĵeti ĉi tiujn ŝanĝojn kaj reŝarĝi datumojn el tavolo?</html>

en: Click to close window
eo: Klaku por fermi la fenestron

en: No, continue editing
eo: Ne, daŭrigi redaktadon

en: <html>Relation has been deleted outside editor.<br><br>Do you want to close this window?</html>
eo: <html>Rilato estis forigita ekster la redaktilo.<br><br>Ĉu vi volas fermi ĉi tiun fenestron?</html>

en: Deleted relation
eo: Forigita rilato

en: Relation Editor: Remove
eo: Rilata Redaktilo: Forigi

en: Remove the currently selected members from this relation
eo: Forigi la nune elektitajn membrojn el ĉi tiu rilato

en: Remove all members referring to one of the selected objects
eo: Forigi ĉiujn membrojn, kiuj referencas al unu el la elektitaj objektoj

en: Reverse the order of the relation members
eo: Inversigi la ordon de la rilatmembroj

en: Yes, create a conflict and close
eo: Jes, krei konflikton kaj fermi

en: Click to create a conflict and close this relation editor
eo: Klaku por krei konflikton kaj fermi ĉi tiun rilatan redaktilon

en: <html>This relation has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
eo: <html>Ĉi tiu rilato estis ŝanĝita ekster la redaktilo.<br>Vi ne povas apliki viajn ŝanĝojn kaj daŭrigi redaktadon.<br><br>Ĉu vi volas krei konflikton kaj fermi la redaktilon?</html>

en: <html>Layer ''{0}'' already has a conflict for object<br>''{1}''.<br>Please resolve this conflict first, then try again.</html>
eo: <html>Tavolo ''{0}'' jam havas konflikton por objekto<br>''{1}''.<br>Bonvolu solvi ĉi tiun konflikton unue, poste provu denove.</html>

en: Select the currently edited relation
eo: Elekti la nune redaktatan rilaton

en: Select objects for selected relation members
eo: Elekti objektojn por elektitaj rilatmembroj

en: Select relation members which refer to objects in the current selection
eo: Elekti rilatmembrojn, kiuj referencas al objektojn en la nuna elekto

en: Sets a role for the selected members
eo: Agordi rolon por la elektitaj membroj

en: Apply Role
eo: Apliki Rolon

en: You are setting an empty role on {0} object. | You are setting an empty role on {0} objects.
eo[0]: Vi agordas malplenan rolon por {0} objekto.
eo[1]: Vi agordas malplenan rolon por {0} objektoj.

en: This is equal to deleting the roles of these objects.
eo: Ĉi tio egalas al forigo de la roloj de ĉi tiuj objektoj.

en: Do you really want to apply the new role?
eo: Ĉu vi vere volas apliki la novan rolon?

en: Yes, apply it
eo: Jes, apliki ĝin

en: No, do not apply
eo: Ne, ne apliki

en: Confirm empty role
eo: Konfirmi malplenan rolon

en: Relation Editor: Sort
eo: Rilata Redaktilo: Ordigi

en: Sort the relation members
eo: Ordigi la rilatmembrojn

en: Sort below
eo: Ordigi sube

en: Sort the selected relation members and all members below
eo: Ordigi la elektitajn rilatmembrojn kaj ĉiujn membrojn sube

en: way is connected
eo: vojo estas konektita

en: way is connected but has a wrong oneway direction
eo: vojo estas konektita sed havas malĝustan unudirektan direkton

en: way is connected to previous relation member
eo: vojo estas konektita al antaŭa rilatmembro

en: way is connected to previous relation member but has a wrong oneway direction
eo: vojo estas konektita al antaŭa rilatmembro sed havas malĝustan unudirektan direkton

en: way is connected to next relation member
eo: vojo estas konektita al sekva rilatmembro

en: way is connected to next relation member but has a wrong oneway direction
eo: vojo estas konektita al sekva rilatmembro sed havas malĝustan unudirektan direkton

en: way is not connected to previous or next relation member
eo: vojo ne estas konektita al antaŭa aŭ sekva rilatmembro

en: Test: {0}
eo: Testo: {0}

en: Different tests
eo: Malsamaj testoj

en: Wrong number of arguments for bookmark
eo: Malĝusta nombro da argumentoj por legosigno

en: Home location
eo: Hejma loko

en: Error reading bookmark entry: %s
eo: Eraro legante legosignon: %s

en: Bookmarks
eo: Legosignoj

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
eo: <html>Nuntempe neniu elŝuta areo estas elektita.</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
eo: <html><strong>Nuna elŝuta areo</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>

en: Create bookmark
eo: Krei legosignon

en: Add a bookmark for the currently selected download area
eo: Aldoni legosignon por la nune elektita elŝuta areo

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
eo: Nuntempe neniu elŝuta areo estas elektita. Bonvolu unue elekti areon.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
eo: Bonvolu enigi nomon por la legosignita elŝuta areo.

en: Name of location
eo: Nomo de loko

en: Remove the currently selected bookmarks
eo: Forigi la nune elektitajn legosignojn

en: Rename the currently selected bookmark
eo: Alinomi la nune elektitan legosignon

en: Download bookmarks for my {0} last changesets
eo: Elŝuti legosignojn por miaj {0} lastaj ŝanĝaroj

en: Copy bounds
eo: Kopii limojn

en: Clear textarea
eo: Malplenigi tekstareon

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste an URL here to download the area)
eo: URL de www.openstreetmap.org (vi povas alglui URL-on ĉi tie por elŝuti la areon)

en: Bounding Box
eo: Limkadro

en: The string ''{0}'' is not a valid double value.
eo: La ĉeno ''{0}'' ne estas valida duobla valoro.

en: Value for latitude in range [-90,90] required.
eo: Valoro por latitudo en la intervalo [-90,90] estas postulata.

en: Value for longitude in range [-180,180] required.
eo: Valoro por longitudo en la intervalo [-180,180] estas postulata.

en: Open this dialog on startup
eo: Malfermi ĉi tiun dialogon ĉe starto

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
eo: <html>Aŭtomate starti dialogon ''Elŝuti el OSM'' ĉiufoje kiam JOSM estas startigita.<br>Vi povas malfermi ĝin mane el la Dosiera menuo aŭ ilobreto.</html>

en: Use left click&drag to select area, arrows or right mouse button to scroll map, wheel or +/- to zoom.
eo: Uzu maldekstra klako&treno por elekti areon, sagojn aŭ dekstran musbutonon por rulumi la mapon, radon aŭ +/- por zomi.

en: Click to close the dialog and to abort downloading
eo: Klaku por fermi la dialogon kaj nuligi elŝuton

en: Click to download the currently selected area
eo: Klaku por elŝuti la nune elektitan areon

en: Click to download the currently selected area into a new data layer
eo: Klaku por elŝuti la nune elektitan areon en novan datumtavolon

en: Download referrers (parent relations)
eo: Elŝuti referencojn (patrorilatojn)

en: Download object
eo: Elŝuti objekton

en: Start downloading
eo: Komenci elŝuton

en: Select if the referrers of the object should be downloaded as well, i.e.,parent relations and for nodes, additionally, parent ways
eo: Elektu ĉu la referencoj de la objekto ankaŭ estu elŝutitaj, t.e., patrorilatoj kaj por nodoj, krome, patrovojoj

en: Select if the members of a relation should be downloaded as well
eo: Elektu ĉu la membroj de rilato ankaŭ estu elŝutitaj

en: Download referrers (parent relations and ways)
eo: Elŝuti referencojn (patrorilatojn kaj vojojn)

en: Download from OSM
eo: Elŝuti el OSM

en: Data Sources and Types:
eo: Datumfontoj kaj Tipoj:

en: Please select a download area first.
eo: Bonvolu unue elekti elŝutan areon.

en: The slippy map no longer shows the selected download bounds. Continue?
eo: La glitmapo ne plu montras la elektitajn elŝutajn limojn. Ĉu daŭrigi?

en: Please select at least one download source.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu elŝutan fonton.

en: No area selected yet
eo: Neniu areo elektita ankoraŭ

en: Download area too large; will probably be rejected by server
eo: Elŝuta areo tro granda; verŝajne estos rifuzita de la servilo

en: Download area ok, size probably acceptable to server
eo: Elŝuta areo en ordo, grandeco verŝajne akceptebla de la servilo

en: OpenStreetMap data
eo: OpenStreetMap-datumoj

en: Select to download OSM data in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti OSM-datumojn en la elektita elŝuta areo.

en: Raw GPS data
eo: Kruda GPS-datumo

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti GPS-spurojn en la elektita elŝuta areo.

en: Select to download notes in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti notojn en la elektita elŝuta areo.

en: Download from Overpass API
eo: Elŝuti el Overpass API

en: Place your Overpass query below or generate one using the query wizard
eo: Metu vian Overpass-mendo suben aŭ generu unu uzante la mendan asistanton

en: Your saved queries:
eo: Viaj konservitaj mendoj:

en: Show/hide Overpass snippet list
eo: Montri/kaŝi Overpass-fragmentan liston

en: Overpass query:
eo: Overpass-mendo:

en: You entered an empty query. Do you want to download all data in this area instead?
eo: Vi enigis malplenan mendon. Ĉu vi volas elŝuti ĉiujn datumojn en ĉi tiu areo anstataŭe?

en: Download all data?
eo: Ĉu elŝuti ĉiujn datumojn?

en: Add new snippet
eo: Aldoni novan fragmenton

en: Delete selected snippet
eo: Forigi elektitan fragmenton

en: Edit selected snippet
eo: Redakti elektitan fragmenton

en: Overpass Query Wizard
eo: Overpass-menda asistanto

en: Build query
eo: Konstrui mendon

en: Build query and execute
eo: Konstrui mendon kaj ekzekuti

en: The Overpass wizard could not parse the following query:
eo: La Overpass-asistanto ne povis analizi la sekvan mendon:

en: Parse error
eo: Analiza eraro

en: Class Type
eo: Klasa Tipo

en: Bounds
eo: Limoj

en: Choose the server for searching:
eo: Elektu la servilon por serĉi:

en: Enter a place name to search for:
eo: Enigu loknomon por serĉi:

en: Areas around places
eo: Areoj ĉirkaŭ lokoj

en: Search more...
eo: Serĉi pli...

en: Click to search for more places
eo: Klaku por serĉi pliajn lokojn

en: Click to start searching for places
eo: Klaku por komenci serĉi lokojn

en: Querying name server
eo: Mendante al nomservilo

en: Querying name server ...
eo: Mendante al nomservilo ...

en: Error occurred with query ''{0}'': ''{1}''
eo: Eraro okazis kun mendo ''{0}'': ''{1}''

en: Name server returned invalid data. Please try again.
eo: Nomservilo redonis nevalidajn datumojn. Bonvolu provi denove.

en: Bad response
eo: Malbona respondo

en: Type
eo: Tipo

en: Slippy map
eo: Glitmapo

en: Tile Numbers
eo: Kahelnumeroj

en: history
eo: historio

en: Please select an item first
eo: Bonvolu unue elekti eron

en: Edit item
eo: Redakti eron

en: Add snippet
eo: Aldoni fragmenton

en: Query cannot be empty
eo: Mendo ne povas esti malplena

en: This name can be used for the item
eo: Ĉi tiu nomo povas esti uzata por la ero

en: Item with this name already exists
eo: Ero kun ĉi tiu nomo jam ekzistas

en: The item cannot be created with provided name
eo: La ero ne povas esti kreita kun la provizita nomo

en: The item cannot be created with an empty query
eo: La ero ne povas esti kreita kun malplena serĉo

en: Query Wizard
eo: Serĉa Assistanto

en: Build an Overpass query using the query wizard
eo: Konstruu Overpass-serĉon uzante la serĉan assistanton

en: JOSM Help Browser
eo: JOSM Helpa Retumilo

en: Failed to read CSS file ''help-browser.css''. Exception is: {0}
eo: Malsukcesis legi CSS-dosieron ''help-browser.css''. Escepto estas: {0}

en: <html><p class="warning-header">Help content for help topic missing</p><p class="warning-body">Help content for the help topic <strong>{0}</strong> is not available yet. It is missing both in your local language ({1}) and in English.<br><br>Please help to improve the JOSM help system and fill in the missing information. You can both edit the <a href="{2}">help topic in your local language ({1})</a> and the <a href="{3}">help topic in English</a>.</p></html>
eo: <html><p class="warning-header">Helpa enhavo por helpa temo mankas</p><p class="warning-body">Helpa enhavo por la helpa temo <strong>{0}</strong> ankoraŭ ne disponeblas. Ĝi mankas en via loka lingvo ({1}) kaj en la angla.<br><br>Bonvolu helpi plibonigi la JOSM-helpan sistemon kaj plenigi la mankantan informon. Vi povas redakti la <a href="{2}">helpan temon en via loka lingvo ({1})</a> kaj la <a href="{3}">helpan temon en la angla</a>.</p></html>

en: <html><p class="error-header">Error when retrieving help information</p><p class="error-body">The content for the help topic <strong>{0}</strong> could not be loaded. The error message is (untranslated):<br><tt>{1}</tt></p></html>
eo: <html><p class="error-header">Eraro dum ricevado de helpa informo</p><p class="error-body">La enhavo por la helpa temo <strong>{0}</strong> ne povis esti ŝargita. La erarmesaĝo estas (netradukita):<br><tt>{1}</tt></p></html>

en: <html>Failed to open help page for url {0}.<br>This is most likely due to a network problem, please check<br>your internet connection</html>
eo: <html>Malsukcesis malfermi helpan paĝon por URL {0}.<br>Ĉi tio plej verŝajne estas pro reta problemo, bonvolu kontroli<br>vian interretan konekton</html>

en: Failed to open URL
eo: Malsukcesis malfermi URL

en: Open the current help page in an external browser
eo: Malfermi la aktualan helpan paĝon en ekstera retumilo

en: Edit the current help page
eo: Redakti la aktualan helpan paĝon

en: <html>The current URL <tt>{0}</tt><br>is an external URL. Editing is only possible for help topics<br>on the help server <tt>{1}</tt>.</html>
eo: <html>La aktuala URL <tt>{0}</tt><br>estas ekstera URL. Redaktado eblas nur por helpaj temoj<br>sur la helpa servilo <tt>{1}</tt>.</html>

en: Reload the current help page
eo: Reŝargi la aktualan helpan paĝon

en: Go to the previous page
eo: Iri al la antaŭa paĝo

en: Go to the next page
eo: Iri al la sekva paĝo

en: Go to the JOSM help home page
eo: Iri al la JOSM-helpĉefpaĝo

en: Bad location in HTML document. Exception was: {0}
eo: Malbona loko en HTML-dokumento. Escepto estis: {0}

en: Failed to open help page. The target URL is empty.
eo: Malsukcesis malfermi helpan paĝon. La cela URL estas malplena.

en: Failed to open help page
eo: Malsukcesis malfermi helpan paĝon

en: Latitude:
eo: Latitudo:

en: Longitude:
eo: Longitudo:

en: Distance:
eo: Distanco:

en: Coordinates
eo: Koordinatoj

en: History for node {0}
eo: Historio por nodo {0}

en: History for way {0}
eo: Historio por vojo {0}

en: History for relation {0}
eo: Historio por rilato {0}

en: Reload the history from the server
eo: Reŝargi la historion de la servilo

en: You are about to open <b>{0}</b> history dialog.<br/>Do you want to continue? | You are about to open <b>{0}</b> different history dialogs simultaneously.<br/>Do you want to continue?
eo[0]: Vi estas malfermonta <b>{0}</b> historian dialogon.<br/>Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Vi estas malfermonta <b>{0}</b> malsamajn historiajn dialogojn samtempe.<br/>Ĉu vi volas daŭrigi?

en: History not initialized yet. Failed to set reference primitive.
eo: Historio ankoraŭ ne pravalorizita. Malsukcesis agordi referencan primitivon.

en: Failed to set reference. Reference ID {0} does not match history ID {1}.
eo: Malsukcesis agordi referencon. Referenca ID {0} ne kongruas kun historia ID {1}.

en: Failed to set reference. Reference version {0} not available in history.
eo: Malsukcesis agordi referencon. Referenca versio {0} ne disponeblas en historio.

en: History not initialized yet. Failed to set current primitive.
eo: Historio ankoraŭ ne pravalorizita. Malsukcesis agordi aktualan primitivon.

en: Failed to set current primitive. Current version {0} not available in history.
eo: Malsukcesis agordi aktualan primitivon. Aktuala versio {0} ne disponeblas en historio.

en: Load history
eo: Ŝargi historion

en: Loading history for node {0}
eo: Ŝargado de historio por nodo {0}

en: Loading history for way {0}
eo: Ŝargado de historio por vojo {0}

en: Loading history for relation {0}
eo: Ŝargado de historio por rilato {0}

en: Node {0}
eo: Nodo {0}

en: The nodes of this way are in reverse order
eo: La nodoj de ĉi tiu vojo estas en inversa ordo

en: Zoom to node
eo: Zomi al nodo

en: Zoom to this node in the current data layer
eo: Zomi al ĉi tiu nodo en la aktuala datumtavolo

en: View changeset in web browser
eo: Vidi ŝanĝaron en retumilo

en: Way {0}
eo: Vojo {0}

en: Relation {0}
eo: Rilato {0}

en: The members of this relation are in reverse order
eo: La membroj de ĉi tiu rilato estas en inversa ordo

en: Zoom to member
eo: Zomi al membro

en: Zoom to this member in the current data layer
eo: Zomi al ĉi tiu membro en la aktuala datumtavolo

en: Object
eo: Objekto

en: Key ''{0}'' was changed in version {1}
eo: Ŝlosilo ''{0}'' estis ŝanĝita en versio {1}

en: Since
eo: Ekde

en: Open Changeset Manager
eo: Malfermi Ŝanĝaran Administrilon

en: Changeset comment
eo: Ŝanĝara komento

en: Changeset source
eo: Ŝanĝara fonto

en: Imagery used
eo: Uzita bildaro

en: <b>Source</b>:
eo: <b>Fonto</b>:

en: <b>Imagery</b>:
eo: <b>Bildaro</b>:

en: <html>Version <strong>{0}</strong> currently edited in layer ''{1}''</html>
eo: <html>Versio <strong>{0}</strong> aktuale redaktata en tavolo ''{1}''</html>

en: <html>Version <strong>{0}</strong> created on <strong>{1}</strong></html>
eo: <html>Versio <strong>{0}</strong> kreita je <strong>{1}</strong></html>

en: This changeset has {0} comment | This changeset has {0} comments
eo[0]: Ĉi tiu ŝanĝaro havas {0} komenton
eo[1]: Ĉi tiu ŝanĝaro havas {0} komentojn

en: Changeset info
eo: Ŝanĝara informo

en: Launch browser with information about the changeset
eo: Lanĉi retumilon kun informo pri la ŝanĝaro

en: Show changeset {0}
eo: Montri ŝanĝaron {0}

en: User info
eo: Uzanta informo

en: Launch browser with information about the user
eo: Lanĉi retumilon kun informo pri la uzanto

en: Show user {0}
eo: Montri uzanton {0}

en: Editor
eo: Redaktilo

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer is null
eo: Malsukcesis ĝisdatigi primitivon kun ID {0} ĉar la aktuala redakta tavolo estas nula

en: Failed to update primitive with id {0} because current edit layer does not include such a primitive
eo: Malsukcesis ĝisdatigi primitivon kun ID {0} ĉar la aktuala redakta tavolo ne inkludas tian primitivon

en: Synchronize node {0} only
eo: Sinkronigi nur nodon {0}

en: Synchronize way {0} only
eo: Sinkronigi nur vojon {0}

en: Synchronize relation {0} only
eo: Sinkronigi nur rilaton {0}

en: Synchronize entire dataset
eo: Sinkronigi la tutan datumbazon

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br>The conflict is caused by the <strong>{0}</strong> with id <strong>{1}</strong>,<br>the server has version {2}, your version is {3}.<br><br>Click <strong>{4}</strong> to synchronize the conflicting primitive only.<br>Click <strong>{5}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{6}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
eo: <html>Alŝuto <strong>malsukcesis</strong> ĉar la servilo havas pli novan version de unu<br>el viaj nodoj, vojoj aŭ rilatoj.<br>La konflikto estas kaŭzita de la <strong>{0}</strong> kun ID <strong>{1}</strong>,<br>la servilo havas version {2}, via versio estas {3}.<br><br>Klaku <strong>{4}</strong> por sinkronigi nur la konfliktantan primitivon.<br>Klaku <strong>{5}</strong> por sinkronigi la tutan lokan datumbazon kun la servilo.<br>Klaku <strong>{6}</strong> por aborti kaj daŭrigi redaktadon.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because the server has a newer version of one<br>of your nodes, ways, or relations.<br><br>Click <strong>{0}</strong> to synchronize the entire local dataset with the server.<br>Click <strong>{1}</strong> to abort and continue editing.<br></html>
eo: <html>Alŝuto <strong>malsukcesis</strong> ĉar la servilo havas pli novan version de unu<br>el viaj nodoj, vojoj aŭ rilatoj.<br><br>Klaku <strong>{0}</strong> por sinkronigi la tutan lokan datumbazon kun la servilo.<br>Klaku <strong>{1}</strong> por aborti kaj daŭrigi redaktadon.<br></html>

en: <html>Uploading <strong>failed</strong> because you have been using<br>changeset {0} which was already closed at {1}.<br>Please upload again with a new or an existing open changeset.</html>
eo: <html>Alŝuto <strong>malsukcesis</strong> ĉar vi uzis<br>ŝanĝaron {0} kiu estis jam fermita je {1}.<br>Bonvolu alŝuti denove kun nova aŭ ekzistanta malfermita ŝanĝaro.</html>

en: Changeset closed
eo: Ŝanĝaro fermita

en: Prepare conflict resolution
eo: Pretigi konflikto-solvon

en: Click to download all referring objects for {0}
eo: Klaku por elŝuti ĉiujn referencajn objektojn por {0}

en: Click to cancel and to resume editing the map
eo: Klaku por nuligi kaj rekomenci redaktadon de la mapo

en: Click <strong>{0}</strong> to load them now.<br>If necessary JOSM will create conflicts which you can resolve in the Conflict Resolution Dialog.
eo: Klaku <strong>{0}</strong> por ŝargi ilin nun.<br>Se necese, JOSM kreos konfliktojn kiujn vi povos solvi en la Konflikto-Solva Dialogo.

en: Object still in use
eo: Objekto ankoraŭ en uzo

en: Error header "{0}" did not match with an expected pattern
eo: Erara titolo "{0}" ne kongruis kun atendita ŝablono

en: Upload
eo: Alŝuti

en: Select which actions to perform for this layer, if you click the leftmost button.
eo: Elektu kiujn agojn plenumi por ĉi tiu tavolo, se vi klakas la plej maldekstran butonon.

en: Check "Upload" to upload the changes to the OSM server.
eo: Marku "Alŝuti" por alŝuti la ŝanĝojn al la OSM-servilo.

en: Check "Save" to save the layer to the file specified on the left.
eo: Marku "Konservi" por konservi la tavolon al la dosiero indikita maldekstre.

en: A background upload is already in progress. Kindly wait for it to finish before uploading new changes
eo: Fona alŝuto jam estas en progreso. Bonvolu atendi ĝis ĝi finiĝas antaŭ ol alŝuti novajn ŝanĝojn

en: Automatically obtain source from current layers
eo: Aŭtomate akiri fonton el nunaj tavoloj

en: I would like someone to review my edits.
eo: Mi ŝatus ke iu reviziu miajn redaktojn.

en: Provide a brief comment for the changes you are uploading:
eo: Provizu mallongan komenton por la ŝanĝoj kiujn vi alŝutas:

en: Enter an upload comment
eo: Enigu alŝutan komenton

en: Specify the data source for the changes
eo: Specifu la datumfonton por la ŝanĝoj

en: just once
eo: nur unufoje

en: Enter a source
eo: Enigu fonton

en: Changeset id:
eo: Ŝanĝara ID:

en: Changeset comment:
eo: Ŝanĝara komento:

en: New changeset
eo: Nova ŝanĝaro

en: Please select a changeset:
eo: Bonvolu elekti ŝanĝaron:

en: Please select which changeset the data shall be uploaded to and whether to close that changeset after the next upload.
eo: Bonvolu elekti al kiu ŝanĝaro la datumoj estu alŝutitaj kaj ĉu fermi tiun ŝanĝaron post la sekva alŝuto.

en: Select a changeset
eo: Elekti ŝanĝaron

en: Close changeset after upload
eo: Fermi ŝanĝaron post alŝuto

en: Select to close the changeset after the next upload
eo: Elektu por fermi la ŝanĝaron post la sekva alŝuto

en: Load the list of your open changesets from the server
eo: Ŝargi la liston de viaj malfermitaj ŝanĝaroj de la servilo

en: Close the currently selected open changeset
eo: Fermi la aktuale elektitan malfermitan ŝanĝaron

en: <html>Please select the changesets you want to close</html>
eo: <html>Bonvolu elekti la ŝanĝarojn kiujn vi volas fermi</html>

en: Open changesets
eo: Malfermitaj ŝanĝaroj

en: Close changesets
eo: Fermi ŝanĝarojn

en: Cancel closing of changesets
eo: Nuligi fermon de ŝanĝaroj

en: Closing changeset
eo: Fermado de ŝanĝaro

en: Closing changeset {0}
eo: Fermado de ŝanĝaro {0}

en: Failed to put Credential Dialog always on top. Caught security exception.
eo: Malsukcesis meti Aŭtentikan Dialogon ĉiam supre. Kaptis sekurecan escepton.

en: Enter credentials for OSM API
eo: Enigu aŭtentikajn informojn por OSM-API

en: Enter credentials for host
eo: Enigu aŭtentikajn informojn por gastigo

en: Enter credentials for HTTP proxy
eo: Enigu aŭtentikajn informojn por HTTP-prokurilo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Warning: The password is transferred unencrypted.
eo: Averto: La pasvorto estas transdonita neĉifrite.

en: Please enter the user name of your OSM account
eo: Bonvolu enigi la uzantnomon de via OSM-konto

en: Please enter the password of your OSM account
eo: Bonvolu enigi la pasvorton de via OSM-konto

en: Authenticating at the OSM API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
eo: Aŭtentikado ĉe la OSM-API ''{0}'' malsukcesis. Bonvolu enigi validan uzantnomon kaj validan pasvorton.

en: Please enter the user name of your account
eo: Bonvolu enigi la uzantnomon de via konto

en: Please enter the password of your account
eo: Bonvolu enigi la pasvorton de via konto

en: Authenticating at the host ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
eo: Aŭtentikado ĉe la gastigo ''{0}'' malsukcesis. Bonvolu enigi validan uzantnomon kaj validan pasvorton.

en: Please enter the user name for authenticating at your proxy server
eo: Bonvolu enigi la uzantnomon por aŭtentikado ĉe via prokurila servilo

en: Please enter the password for authenticating at your proxy server
eo: Bonvolu enigi la pasvorton por aŭtentikado ĉe via prokurila servilo

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
eo: Aŭtentikado ĉe la HTTP-prokurilo ''{0}'' malsukcesis. Bonvolu enigi validan uzantnomon kaj validan pasvorton.

en: Warning: depending on the authentication method the proxy server uses the password may be transferred unencrypted.
eo: Averto: depende de la aŭtentikiga metodo kiun la prokurila servilo uzas, la pasvorto povas esti transdonita neĉifrite.

en: Authenticate
eo: Aŭtentiki

en: Authenticate with the supplied username and password
eo: Aŭtentiki per la provizita uzantnomo kaj pasvorto

en: Cancel authentication
eo: Nuligi aŭtentikadon

en: Question
eo: Demando

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Enter text
eo: Enigu tekston

en: Installing plugins
eo: Instalado de kromprogramoj

en: Downloading file
eo: Elŝutado de dosiero

en: Downloading File {0}: {1} bytes...
eo: Elŝutado de dosiero {0}: {1} bajtoj...

en: Download finished
eo: Elŝuto finiĝis

en: Unpacking {0} into {1}
eo: Malpakado de {0} en {1}

en: Cannot download file ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
eo: Ne eblas elŝuti dosieron ''{0}''. Ĝia elŝuta ligilo ''{1}'' ne estas valida URL. Preterpasante elŝuton.

en: Download objects via Overpass API
eo: Elŝuti objektojn per Overpass-API

en: Could not retrieve the list of your open changesets because<br>JOSM does not know your identity.<br>You have either chosen to work anonymously or you are not entitled<br>to know the identity of the user on whose behalf you are working.
eo: Ne eblis ricevi la liston de viaj malfermitaj ŝanĝaroj ĉar<br>JOSM ne konas vian identecon.<br>Vi aŭ elektis labori anonime aŭ vi ne rajtas<br>scii la identecon de la uzanto, nome de kiu vi laboras.

en: Missing user identity
eo: Mankanta uzanta identeco

en: Failed to retrieve user infos for the current JOSM user. Exception was: {0}
eo: Malsukcesis ricevi uzantajn informojn por la aktuala JOSM-uzanto. Escepto estis: {0}

en: Initializing nodes to download ...
eo: Pravalorizado de nodoj por elŝuti ...

en: The server did not return data for the requested object, it was either deleted or does not exist. | The server did not return data for the requested objects, they were either deleted or do not exist.
eo[0]: La servilo ne redonis datumojn por la petita objekto, ĝi estis aŭ forigita aŭ ne ekzistas.
eo[1]: La servilo ne redonis datumojn por la petitaj objektoj, ili estis aŭ forigitaj aŭ ne ekzistas.

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
eo: La servilo respondis kun respondkodo 404.<br>Ĉi tio kutime signifas, ke la servilo ne konas objekton kun la petita ID.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
eo[0]: Objekto ne povis esti elŝutita
eo[1]: Iuj objektoj ne povis esti elŝutitaj

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
eo[0]: Unu objekto ne povis esti elŝutita.<br>
eo[1]: {0} objektoj ne povis esti elŝutitaj.<br>

en: missing objects:
eo: mankantaj objektoj:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
eo[0]: Unu elŝutita objekto estas forigita.
eo[1]: {0} elŝutitaj objektoj estas forigitaj.

en: Either edit the path manually in the text field or click the "..." button to open a file chooser.
eo: Ĉu redaktu la vojon mane en la teksta kampo aŭ klaku la butonon "..." por malfermi dosier-elektilon.

en: The bold text is the name of the layer.
eo: La grasa teksto estas la nomo de la tavolo.

en: Click here to choose save path
eo: Klaku ĉi tie por elekti konservan vojon

en: Layer ''{0}'' is not backed by a file
eo: Tavolo ''{0}'' ne estas apogita de dosiero

en: File ''{0}'' is not writable. Please enter another file name.
eo: Dosiero ''{0}'' ne estas skribebla. Bonvolu enigi alian dosiernomon.

en: Click cell to change the file path.
eo: Klaku la ĉelon por ŝanĝi la dosiervojon.

en: Launch a file chooser to select a file
eo: Lanĉi dosier-elektilon por elekti dosieron

en: Select filename
eo: Elekti dosiernomon

en: Work Offline...
eo: Labori Malrete...

en: Block network access to resources
eo: Bloki retan aliron al rimedoj

en: Open Recent
eo: Malfermi Ĵusajn

en: List of recently opened files
eo: Listo de ĵus malfermitaj dosieroj

en: Clear
eo: Malplenigi

en: Clear the list of recently opened files
eo: Malplenigi la liston de ĵus malfermitaj dosieroj

en: Saving layer to ''{0}'' ...
eo: Konservado de tavolo al ''{0}'' ...

en: Unsaved changes - Save/Upload before exiting?
eo: Nekonservitaj ŝanĝoj - Ĉu konservi/alŝuti antaŭ ol eliri?

en: Unsaved changes - Save/Upload before deleting?
eo: Nekonservitaj ŝanĝoj - Ĉu konservi/alŝuti antaŭ ol forigi?

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
eo: Nekonservitaj ŝanĝoj - Ĉu konservi/alŝuti antaŭ ol rekomenci?

en: Uploading and saving modified layers ...
eo: Alŝutado kaj konservado de modifitaj tavoloj ...

en: <html>{0} layer has unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layer with conflicts:</html> | <html>{0} layers have unresolved conflicts.<br>Either resolve them first or discard the modifications.<br>Layers with conflicts:</html>
eo[0]: <html>{0} tavolo havas ne solvitajn konfliktojn.<br>Ĉu solvu ilin unue aŭ forĵetu la modifojn.<br>Tavolo kun konfliktoj:</html>
eo[1]: <html>{0} tavoloj havas ne solvitajn konfliktojn.<br>Ĉu solvu ilin unue aŭ forĵetu la modifojn.<br>Tavoloj kun konfliktoj:</html>

en: Unsaved data and conflicts
eo: Nekonservitaj datumoj kaj konfliktoj

en: <html>{0} layer needs saving but has no associated file.<br>Either select a file for this layer or discard the changes.<br>Layer without a file:</html> | <html>{0} layers need saving but have no associated file.<br>Either select a file for each of them or discard the changes.<br>Layers without a file:</html>
eo[0]: <html>{0} tavolo bezonas konservadon sed ne havas asociitan dosieron.<br>Ĉu elektu dosieron por ĉi tiu tavolo aŭ forĵetu la ŝanĝojn.<br>Tavolo sen dosiero:</html>
eo[1]: <html>{0} tavoloj bezonas konservadon sed ne havas asociitan dosieron.<br>Ĉu elektu dosieron por ĉiu el ili aŭ forĵetu la ŝanĝojn.<br>Tavoloj sen dosiero:</html>

en: Unsaved data and missing associated file
eo: Nekonservitaj datumoj kaj mankanta asociita dosiero

en: <html>{0} layer needs saving but has an associated file<br>which cannot be written.<br>Either select another file for this layer or discard the changes.<br>Layer with a non-writable file:</html> | <html>{0} layers need saving but have associated files<br>which cannot be written.<br>Either select another file for each of them or discard the changes.<br>Layers with non-writable files:</html>
eo[0]: <html>{0} tavolo bezonas konservadon sed havas asociitan dosieron<br>kiu ne povas esti skribita.<br>Ĉu elektu alian dosieron por ĉi tiu tavolo aŭ forĵetu la ŝanĝojn.<br>Tavolo kun ne-skribebla dosiero:</html>
eo[1]: <html>{0} tavoloj bezonas konservadon sed havas asociitajn dosierojn<br>kiuj ne povas esti skribitaj.<br>Ĉu elektu alian dosieron por ĉiu el ili aŭ forĵetu la ŝanĝojn.<br>Tavoloj kun ne-skribeblaj dosieroj:</html>

en: Unsaved data non-writable files
eo: Nekonservitaj datumoj kun ne-skribeblaj dosieroj

en: Close this dialog and resume editing in JOSM
eo: Fermi ĉi tiun dialogon kaj rekomenci redaktadon en JOSM

en: Exit now!
eo: Eliri nun!

en: Exit JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
eo: Eliri JOSM sen konservi. Nekonservitaj ŝanĝoj perdiĝos.

en: Restart now!
eo: Rekomenci nun!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
eo: Rekomenci JOSM sen konservi. Nekonservitaj ŝanĝoj perdiĝos.

en: Delete now!
eo: Forigi nun!

en: Delete layers without saving. Unsaved changes are lost.
eo: Forigi tavolojn sen konservi. Nekonservitaj ŝanĝoj perdiĝos.

en: Perform actions before exiting
eo: Plenumi agojn antaŭ ol eliri

en: Exit JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
eo: Eliri JOSM kun konservado. Nekonservitaj ŝanĝoj estas alŝutitaj kaj/aŭ konservitaj.

en: Perform actions before restarting
eo: Plenumi agojn antaŭ ol rekomenci

en: Restart JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
eo: Rekomenci JOSM kun konservado. Nekonservitaj ŝanĝoj estas alŝutitaj kaj/aŭ konservitaj.

en: Perform actions before deleting
eo: Plenumi agojn antaŭ ol forigi

en: Save/Upload layers before deleting. Unsaved changes are not lost.
eo: Konservi/Alŝuti tavolojn antaŭ ol forigi. Nekonservitaj ŝanĝoj ne perdiĝos.

en: Preparing layer ''{0}'' for upload ...
eo: Preparado de tavolo ''{0}'' por alŝuto ...

en: <html>An upload and/or save operation of one layer with modifications<br>was canceled or has failed.</html> | <html>Upload and/or save operations of {0} layers with modifications<br>were canceled or have failed.</html>
eo[0]: <html>Alŝuto kaj/aŭ konservado de unu tavolo kun modifoj<br>estis nuligita aŭ malsukcesis.</html>
eo[1]: <html>Alŝuto kaj/aŭ konservado de {0} tavoloj kun modifoj<br>estis nuligitaj aŭ malsukcesis.</html>

en: Incomplete upload and/or save
eo: Nekompleta alŝuto kaj/aŭ konservado

en: should be uploaded
eo: devus esti alŝutita

en: should be saved
eo: devus esti konservita

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be uploaded to the server.
eo: Tavolo ''{0}'' havas modifojn kiuj devus esti alŝutitaj al la servilo.

en: Layer ''{0}'' has modifications which are discouraged to be uploaded.
eo: Tavolo ''{0}'' havas modifojn kiuj estas malrekomendindaj por alŝuti.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be uploaded.
eo: Tavolo ''{0}'' ne havas modifojn por alŝuti.

en: Layer ''{0}'' has modifications which should be saved to its associated file ''{1}''.
eo: Tavolo ''{0}'' havas modifojn kiuj devus esti konservitaj al ĝia asociita dosiero ''{1}''.

en: Layer ''{0}'' has no modifications to be saved.
eo: Tavolo ''{0}'' ne havas modifojn por konservi.

en: Layer Name and File Path
eo: Tavola Nomo kaj Dosiervojo

en: Recommended Actions
eo: Rekomendindaj Agoj

en: Actions To Take
eo: Agoj Por Plenumi

en: Update objects
eo: Ĝisdatigi objektojn

en: Changesets: Non-default advanced settings
eo: Ŝanĝaroj: Ne-defaŭltaj altnivelaj agordoj

en: Describe the changes you made
eo: Priskribu la ŝanĝojn kiujn vi faris

en: Changeset tags:
eo: Ŝanĝaraj etikedoj:

en: Settings
eo: Agordoj

en: Decide how to upload the data and which changeset to use
eo: Decidi kiel alŝuti la datumojn kaj kiun ŝanĝaron uzi

en: Upload to ''{0}''
eo: Alŝuti al ''{0}''

en: Upload Changes
eo: Alŝuti Ŝanĝojn

en: Upload the changed primitives
eo: Alŝuti la ŝanĝitajn primitivojn

en: Please enter a valid chunk size first
eo: Bonvolu unue enigi validan blok-grandon

en: Illegal chunk size
eo: Nevalida blok-grando

en: The following required terms are missing: {0}
eo: La jenaj postulataj terminoj mankas: {0}

en: The following forbidden terms have been found: {0}
eo: La jenaj malpermesitaj terminoj estis trovitaj: {0}

en: <html>The following changeset tag contains an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html> | <html>The following changeset tags contain an empty key/value:<br>{0}<br>Continue?</html>
eo[0]: <html>La jena ŝanĝara etikedo enhavas malplenan ŝlosilon/valoron:<br>{0}<br>Ĉu daŭrigi?</html>
eo[1]: <html>La jenaj ŝanĝaraj etikedoj enhavas malplenan ŝlosilon/valoron:<br>{0}<br>Ĉu daŭrigi?</html>

en: Empty metadata
eo: Malplena metadatumo

en: Cancel the upload and resume editing
eo: Nuligi la alŝuton kaj rekomenci redaktadon

en: Object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
eo: Objekto ''{0}'' estas jam forigita sur la servilo. Preterpasante ĉi tiun objekton kaj reprovante alŝuti.

en: Preparing objects to upload ...
eo: Preparado de objektoj por alŝuto ...

en: Objects are uploaded to a <strong>new changeset</strong>.
eo: Objektoj estas alŝutitaj al <strong>nova ŝanĝaro</strong>.

en: Objects are uploaded to the <strong>open changeset</strong> {0} ''{1}''.
eo: Objektoj estas alŝutitaj al la <strong>malfermita ŝanĝaro</strong> {0} ''{1}''.

en: The changeset is going to be <strong>closed</strong> after this upload
eo: La ŝanĝaro estos <strong>fermita</strong> post ĉi tiu alŝuto

en: The changeset is <strong>left open</strong> after this upload
eo: La ŝanĝaro estas <strong>lasita malfermita</strong> post ĉi tiu alŝuto

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong>
eo[0]: Alŝutado de <strong>{0} objekto</strong> al <strong>1 ŝanĝaro</strong>
eo[1]: Alŝutado de <strong>{0} objektoj</strong> al <strong>1 ŝanĝaro</strong>

en: Uploading <strong>{0} object</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong> | Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>1 request</strong>
eo[0]: Alŝutado de <strong>{0} objekto</strong> al <strong>1 ŝanĝaro</strong> uzante <strong>1 peton</strong>
eo[1]: Alŝutado de <strong>{0} objektoj</strong> al <strong>1 ŝanĝaro</strong> uzante <strong>1 peton</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>1 changeset</strong> using <strong>{1} requests</strong>
eo: Alŝutado de <strong>{0} objektoj</strong> al <strong>1 ŝanĝaro</strong> uzante <strong>{1} petojn</strong>

en: {0} objects exceed the max. allowed {1} objects in a changeset on the server ''{2}''. Please <a href="urn:changeset-configuration">configure</a> how to proceed with <strong>multiple changesets</strong>
eo: {0} objektoj superas la maks. permesitajn {1} objektojn en ŝanĝaro sur la servilo ''{2}''. Bonvolu <a href="urn:changeset-configuration">agordi</a> kiel procedi kun <strong>pluraj ŝanĝaroj</strong>

en: Uploading <strong>{0} objects</strong> to <strong>multiple changesets</strong> using <strong>{1} requests</strong>
eo: Alŝutado de <strong>{0} objektoj</strong> al <strong>pluraj ŝanĝaroj</strong> uzante <strong>{1} petojn</strong>

en: Settings:
eo: Agordoj:

en: … to server: <strong>{0}</strong>
eo: … al servilo: <strong>{0}</strong>

en: Uploading data for layer ''{0}''
eo: Alŝutado de datumoj por tavolo ''{0}''

en: Continue uploading
eo: Daŭrigi alŝutadon

en: Click to continue uploading to additional new changesets
eo: Klaku por daŭrigi alŝutadon al pliaj novaj ŝanĝaroj

en: Go back to Upload Dialog
eo: Reiri al Alŝuta Dialogo

en: Click to return to the Upload Dialog
eo: Klaku por reveni al la Alŝuta Dialogo

en: Abort
eo: Nuligi

en: Click to abort uploading
eo: Klaku por nuligi alŝutadon

en: The server reported that the current changeset was closed.<br>This is most likely because the changesets size exceeded the max. size<br>of {0} objects on the server ''{1}''.
eo: La servilo raportis, ke la aktuala ŝanĝaro estis fermita.<br>Ĉi tio plej verŝajne okazis ĉar la grandeco de la ŝanĝaro superis la maks. grandecon<br>de {0} objektoj sur la servilo ''{1}''.

en: There is {0} object left to upload. | There are {0} objects left to upload.
eo[0]: Restas {0} objekto por alŝuti.
eo[1]: Restas {0} objektoj por alŝuti.

en: Click ''<strong>{0}</strong>'' to continue uploading to additional new changesets.<br>Click ''<strong>{1}</strong>'' to return to the upload dialog.<br>Click ''<strong>{2}</strong>'' to abort uploading and return to map editing.<br>
eo: Klaku ''<strong>{0}</strong>'' por daŭrigi alŝutadon al pliaj novaj ŝanĝaroj.<br>Klaku ''<strong>{1}</strong>'' por reveni al la alŝuta dialogo.<br>Klaku ''<strong>{2}</strong>'' por nuligi alŝutadon kaj reveni al mapa redaktado.<br>

en: Changeset is full
eo: Ŝanĝaro estas plena

en: Node ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
eo: Nodo ''{0}'' estas jam forigita. Preterpasante objekton en alŝuto.

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
eo: Vojo ''{0}'' estas jam forigita. Preterpasante objekton en alŝuto.

en: Relation ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
eo: Rilato ''{0}'' estas jam forigita. Preterpasante objekton en alŝuto.

en: Object ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
eo: Objekto ''{0}'' estas jam forigita. Preterpasante objekton en alŝuto.

en: Uploading {0} object... | Uploading {0} objects...
eo[0]: Alŝutado de {0} objekto...
eo[1]: Alŝutado de {0} objektoj...

en: Ignoring caught exception because upload is canceled. Exception is: {0}
eo: Preterpasante kaptitan escepton ĉar alŝuto estas nuligita. Escepto estas: {0}

en: Upload successful!
eo: Alŝuto sukcesis!

en: <html>Mark modified objects <strong>from the current selection</strong> to be uploaded to the server.</html>
eo: <html>Marku modifitajn objektojn <strong>el la aktuala elekto</strong> por esti alŝutitaj al la servilo.</html>

en: <html>Mark <strong>locally deleted objects</strong> to be deleted on the server.</html>
eo: <html>Marku <strong>loke forigitajn objektojn</strong> por esti forigitaj sur la servilo.</html>

en: Select objects to upload
eo: Elekti objektojn por alŝuti

en: Please select the upload strategy:
eo: Bonvolu elekti la alŝutan strategion:

en: Upload all objects in one request
eo: Alŝuti ĉiujn objektojn en unu peto

en: Upload objects in chunks of size:
eo: Alŝuti objektojn en blokoj de grandeco:

en: Upload each object individually
eo: Alŝuti ĉiun objekton individue

en: <html><strong>Multiple changesets</strong> are necessary to upload {0} objects. Please select a strategy:</html>
eo: <html><strong>Pluraj ŝanĝaroj</strong> estas necesaj por alŝuti {0} objektojn. Bonvolu elekti strategion:</html>

en: Fill up one changeset and return to the Upload Dialog
eo: Plenigi unu ŝanĝaron kaj reveni al la Alŝuta Dialogo

en: Open and use as many new changesets as necessary
eo: Malfermi kaj uzi tiom da novaj ŝanĝaroj kiom necese

en: <html>Cannot upload {0} objects in one request because the<br>max. changeset size {1} on server ''{2}'' is exceeded.</html>
eo: <html>Ne eblas alŝuti {0} objektojn en unu peto ĉar la<br>maks. ŝanĝara grandeco {1} sur servilo ''{2}'' estas superita.</html>

en: <html>There are <strong>multiple changesets</strong> necessary in order to upload {0} objects. Which strategy do you want to use?</html>
eo: <html>Estas necese <strong>pluraj ŝanĝaroj</strong> por alŝuti {0} objektojn. Kiun strategion vi volas uzi?</html>

en: (1 request)
eo: (1 peto)

en: (# requests unknown)
eo: (# petoj nekonataj)

en: ({0} request) | ({0} requests)
eo[0]: ({0} peto)
eo[1]: ({0} petoj)

en: Illegal chunk size <= 0. Please enter an integer > 1
eo: Nevalida blok-grando <= 0. Bonvolu enigi entjeron > 1

en: Chunk size {0} exceeds max. changeset size {1} for server ''{2}''
eo: Blok-grando {0} superas maks. ŝanĝaran grandecon {1} por servilo ''{2}''

en: Value ''{0}'' is not a number. Please enter an integer > 1
eo: Valoro ''{0}'' ne estas nombro. Bonvolu enigi entjeron > 1

en: Your upload comment is <i>rejected</i>.
eo: Via alŝuta komento estas <i>rifuzita</i>.

en: Your upload comment is <i>empty</i>, or <i>very short</i>.<br /><br />This is technically allowed, but please consider that many users who are<br />watching changes in their area depend on meaningful changeset comments<br />to understand what is going on!<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
eo: Via alŝuta komento estas <i>malplena</i> aŭ <i>tre mallonga</i>.<br /><br />Ĉi tio estas teknike permesita, sed bonvolu konsideri, ke multaj uzantoj, kiuj <br />observas ŝanĝojn en sia areo, dependas de signifoplenaj ŝanĝaraj komentoj<br />por kompreni kio okazas!<br /><br />Se vi dedikos minuton por klarigi vian ŝanĝon, vi plifaciligos la vivon<br />al multaj aliaj mapistoj.

en: Thank you for providing a changeset comment! This gives other mappers a better understanding of your intent.
eo: Dankon pro provizado de ŝanĝara komento! Ĉi tio donas al aliaj mapistoj pli bonan komprenon pri via intenco.

en: Your changeset source is <i>rejected</i>.
eo: Via ŝanĝara fonto estas <i>rifuzita</i>.

en: You did not specify a source for your changes.<br />It is technically allowed, but this information helps<br />other users to understand the origins of the data.<br /><br />If you spend a minute now to explain your change, you will make life<br />easier for many other mappers.
eo: Vi ne specifis fonton por viaj ŝanĝoj.<br />Ĉi tio estas teknike permesita, sed ĉi tiu informo helpas<br />aliajn uzantojn kompreni la originojn de la datumoj.<br /><br />Se vi dedikos minuton por klarigi vian ŝanĝon, vi plifaciligos la vivon<br />al multaj aliaj mapistoj.

en: Thank you for providing the data source!
eo: Dankon pro provizado de la datumfonto!

en: The bounding box of this changeset is very large – please consider splitting your changes!
eo: La limiga skatolo de ĉi tiu ŝanĝaro estas tre granda – bonvolu konsideri dividi viajn ŝanĝojn!

en: Objects to add:
eo: Objektoj por aldoni:

en: Objects to modify:
eo: Objektoj por modifi:

en: Objects to delete:
eo: Objektoj por forigi:

en: {0} object to add: | {0} objects to add:
eo[0]: {0} objekto por aldoni:
eo[1]: {0} objektoj por aldoni:

en: {0} object to modify: | {0} objects to modify:
eo[0]: {0} objekto por modifi:
eo[1]: {0} objektoj por modifi:

en: {0} object to delete: | {0} objects to delete:
eo[0]: {0} objekto por forigi:
eo[1]: {0} objektoj por forigi:

en: All Formats
eo: Ĉiuj Formatoj

en: Could not export ''{0}''.
eo: Ne eblis eksporti ''{0}''.

en: Could not import ''{0}''.
eo: Ne eblis importi ''{0}''.

en: Could not import files.
eo: Ne eblis importi dosierojn.

en: <html>Could not read file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
eo: <html>Ne eblis legi dosieron ''{0}''.<br>Eraro estas:<br>{1}</html>

en: <html>Could not read files.<br>Error is:<br>{0}</html>
eo: <html>Ne eblis legi dosierojn.<br>Eraro estas:<br>{0}</html>

en: GeoJSON Files
eo: GeoJSON-Dosieroj

en: Layer ''{0}'' not supported
eo: Tavolo ''{0}'' ne estas subtenata

en: GeoJSON file
eo: GeoJSON-dosiero

en: Note: GPL is not compatible with the OSM license. Do not upload GPL licensed tracks.
eo: Notu: GPL ne kongruas kun la OSM-permesilo. Bonvolu ne alŝuti trakojn kun GPL-permesilo.

en: GPS track description
eo: Priskribo de GPS-trako

en: Add author information
eo: Aldoni informojn pri la aŭtoro

en: Real name
eo: Vera nomo

en: E-Mail
eo: Retpoŝto

en: Copyright (URL)
eo: Kopirajto (URL)

en: Predefined
eo: Antaŭdifinita

en: Copyright year
eo: Kopirajta jaro

en: Keywords
eo: Ŝlosilvortoj

en: Save track colors in GPX file
eo: Konservi trakajn kolorojn en GPX-dosiero

en: Use Garmin compatible GPX extensions
eo: Uzi Garmin-kongruajn GPX-etendaĵojn

en: Save layer specific preferences
eo: Konservi tavol-specifajn preferojn

en: Export options
eo: Eksportaj opcioj

en: Export and Save
eo: Eksporti kaj Konservi

en: Garmin track extensions only support 16 colors.
eo: Garmin-trakaj etendaĵoj subtenas nur 16 kolorojn.

en: If you continue, the closest supported track color will be used.
eo: Se vi daŭrigos, la plej proksima subtenata traka koloro estos uzata.

en: Choose a predefined license
eo: Elekti antaŭdifinitan permesilon

en: GPX Files
eo: GPX-Dosieroj

en: Markers from {0}
eo: Markiloj de {0}

en: Routes from {0}
eo: Vojoj de {0}

en: Error occurred while parsing gpx data for layer ''{0}''. Only a part of the file will be available.
eo: Eraro okazis dum analizado de GPX-datumoj por tavolo ''{0}''. Nur parto de la dosiero estos havebla.

en: Error occurred while parsing gpx file ''{0}''. Only a part of the file will be available.
eo: Eraro okazis dum analizado de GPX-dosiero ''{0}''. Nur parto de la dosiero estos havebla.

en: The imported track "{0}" might not be visible because it has the same color as the background.<br>You can change this in the context menu of the imported layer.
eo: La importita trako "{0}" eble ne estos videbla ĉar ĝi havas la saman koloron kiel la fono.<br>Vi povas ŝanĝi ĉi tion en la kunteksta menuo de la importita tavolo.

en: Parsing data for layer ''{0}'' failed
eo: Analizado de datumoj por tavolo ''{0}'' malsukcesis

en: Coordinates imported: {0}
eo: Koordinatoj importitaj: {0}

en: Import success:
eo: Importo sukcesis:

en: Import failure!
eo: Importo malsukcesis!

en: Image Files
eo: Bildaj Dosieroj

en: folder
eo: dosierujo

en: Looking for image files
eo: Serĉado de bildaj dosieroj

en: No image files found.
eo: Neniuj bildaj dosieroj trovitaj.

en: NMEA-0183 Files
eo: NMEA-0183 Dosieroj

en: Malformed sentences: {0}
eo: Misformitaj frazoj: {0}

en: Checksum errors: {0}
eo: Kontrolsum-eraroj: {0}

en: Unknown sentences: {0}
eo: Nekonataj frazoj: {0}

en: Zero coordinates: {0}
eo: Nulaj koordinatoj: {0}

en: Note Files
eo: Notaj Dosieroj

en: OSM Server Files bzip2 compressed
eo: OSM-Servilaj Dosieroj kun bzip2-kompaktigo

en: OsmChange File
eo: OsmChange-Dosiero

en: File ''{0}'' does not exist.
eo: Dosiero ''{0}'' ne ekzistas.

en: No data found in file {0}.
eo: Neniuj datumoj trovitaj en dosiero {0}.

en: Open OsmChange file
eo: Malfermi OsmChange-dosieron

en: OSM Server Files
eo: OSM-Servilaj Dosieroj

en: <html>An error occurred while restoring backup file.<br>Error is:<br>{0}</html>
eo: <html>Eraro okazis dum restarigo de savkopio.<br>Eraro estas:<br>{0}</html>

en: OSM Server Files gzip compressed
eo: OSM-Servilaj Dosieroj kun gzip-kompaktigo

en: Invalid dataset
eo: Nevalida datuma aro

en: No data found for layer ''{0}''.
eo: Neniuj datumoj trovitaj por tavolo ''{0}''.

en: No data found in file ''{0}''.
eo: Neniuj datumoj trovitaj en dosiero ''{0}''.

en: Open OSM file
eo: Malfermi OSM-dosieron

en: OSM PBF Files
eo: OSM PBF-Dosieroj

en: OSM Server Files XZ compressed
eo: OSM-Servilaj Dosieroj kun XZ-kompaktigo

en: OziExplorer Waypoint Files
eo: OziExplorer-Vojo-Punktoj Dosieroj

en: RTKLib Positioning Solution Files
eo: RTKLib-Poziciado-Solvo Dosieroj

en: Validation Error Files
eo: Validigaj Eraro-Dosieroj

en: WMS Files (*.wms)
eo: WMS-Dosieroj (*.wms)

en: Unsupported WMS file version; found {0}, expected {1}
eo: Nesubtenata WMS-dosiera versio; trovis {0}, atendis {1}

en: Native projections
eo: Indiĝenaj projekcioj

en: Offset
eo: Deviado

en: Tile download projection
eo: Kahel-elŝuta projekcio

en: Tile display projection
eo: Kahel-montra projekcio

en: Current zoom
eo: Nuna zomo

en: Show tile info
eo: Montri kahel-informojn

en: Tile Info
eo: Kahel-Informoj

en: Tile name
eo: Kahel-nomo

en: Tile URL
eo: Kahel-URL

en: Custom header: {0}
eo: Propra kapo: {0}

en: Tile size
eo: Kahel-grandeco

en: Tile display size
eo: Kahel-montra grandeco

en: Reprojection
eo: Reprojekcio

en: Reprojected tile size
eo: Reprojektita kahel-grandeco

en: Loaded
eo: Ŝargita

en: Loading
eo: Ŝargado

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Load tile
eo: Ŝargi kahelon

en: Get tile status
eo: Akiri kahel-staton

en: Force tile rendering
eo: Devigi kahel-renderadon

en: Failed to create tile source
eo: Malsukcesis krei kahel-fonton

en: zoom in to load more tiles
eo: zomi por ŝargi pliajn kahelojn

en: increase tiles zoom level (change resolution) to see more detail
eo: pliigi kahel-zoman nivelon (ŝanĝi rezolucion) por vidi pli da detaloj

en: Current zoom: {0}
eo: Nuna zomo: {0}

en: Display zoom: {0}
eo: Montra zomo: {0}

en: Pixel scale: {0}
eo: Piksela skalo: {0}

en: Best zoom: {0}
eo: Plej bona zomo: {0}

en: Estimated cache size: {0}
eo: Taksita kaŝmemora grandeco: {0}

en: === Cache stats ===
eo: === Kaŝmemoraj statistikoj ===

en: {0} ({1}), automatically downloading in zoom {2}
eo: {0} ({1}), aŭtomate elŝutante en zomo {2}

en: {0} ({1}), downloading in zoom {2}
eo: {0} ({1}), elŝutante en zomo {2}

en: Downloaded {0}/{1} tiles
eo: Elŝutitaj {0}/{1} kaheloj

en: Save WMS file
eo: Konservi WMS-dosieron

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
eo: Aera bildaro "{0}" eble estas misalĝustigita. Bonvolu kontroli ĝian deviadon per GPS-trakoj!

en: Details...
eo: Detaloj...

en: Do not show this message again
eo: Ne montri ĉi tiun mesaĝon denove

en: Hide this message
eo: Kaŝi ĉi tiun mesaĝon

en: Unable to create directory {0}, autosave will be disabled
eo: Ne eblas krei dosierujon {0}, aŭtomata konservado estos malaktivigita

en: Unable to create file {0}, other filename will be used
eo: Ne eblas krei dosieron {0}, alia dosiernomo estos uzata

en: IOError while creating file, autosave will be skipped: {0}
eo: IO-eraro dum kreado de dosiero, aŭtomata konservado estos preterlasita: {0}

en: Unable to delete old backup file {0}
eo: Ne eblas forigi malnovan savkopian dosieron {0}

en: Your work has been saved automatically.
eo: Via laboro estis aŭtomate konservita.

en: Restoring files
eo: Restarigado de dosieroj

en: Unable to delete backup file {0}
eo: Ne eblas forigi savkopian dosieron {0}

en: Unable to delete PID file {0}
eo: Ne eblas forigi PID-dosieron {0}

en: Unable to delete archived backup file {0}
eo: Ne eblas forigi arkivitan savkopian dosieron {0}

en: Customize Color
eo: Agordi Koloron

en: Default
eo: Defaŭlta

en: Choose a color
eo: Elekti koloron

en: Name: {0}
eo: Nomo: {0}

en: Description: {0}
eo: Priskribo: {0}

en: Creator: {0}
eo: Kreinto: {0}

en: {0} track, {1} track segments | {0} tracks, {1} track segments
eo[0]: {0} trako, {1} trak-segmento
eo[1]: {0} trakoj, {1} trak-segmentoj

en: Timespan
eo: Tempodaŭro

en: Number of<br/>Segments
eo: Nombro de<br/>Segmentoj

en: {0} route,  | {0} routes,
eo[0]: {0} vojo,
eo[1]: {0} vojoj,

en: {0} waypoint | {0} waypoints
eo[0]: {0} vojpunkto
eo[1]: {0} vojpunktoj

en: Jump to next segment
eo: Salti al sekva segmento

en: Jump to previous segment
eo: Salti al antaŭa segmento

en: {0} track | {0} tracks
eo[0]: {0} trako
eo[1]: {0} trakoj

en:  ({0} segment) |  ({0} segments)
eo[0]:  ({0} segmento)
eo[1]:  ({0} segmentoj)

en: Save GPX file
eo: Konservi GPX-dosieron

en: Collect segments of all tracks and combine in a single track.
eo: Kolekti segmentojn de ĉiuj trakoj kaj kombini ilin en ununuran trakon.

en: Combine tracks of this layer
eo: Kombini trakojn de ĉi tiu tavolo

en: Split multiple track segments of one track into multiple tracks.
eo: Dividi multajn trak-segmentojn de unu trako en multajn trakojn.

en: Split track segments to tracks
eo: Dividi trak-segmentojn al trakoj

en: Split the tracks of this layer to one new layer each.
eo: Dividi la trakojn de ĉi tiu tavolo al po unu nova tavolo.

en: Split tracks to new layers
eo: Dividi trakojn al novaj tavoloj

en: Min. zoom
eo: Min. zomo

en: Max. zoom
eo: Maks. zomo

en: Unsupported imagery type: {0}
eo: Nesubtenata bildara tipo: {0}

en: Next marker
eo: Sekva markilo

en: Jump to next marker
eo: Salti al sekva markilo

en: Previous marker
eo: Antaŭa markilo

en: Jump to previous marker
eo: Salti al antaŭa markilo

en: All projections are supported
eo: Ĉiuj projekcioj estas subtenataj

en: The layer {0} does not support the new projection {1}.
eo: La tavolo {0} ne subtenas la novan projekcion {1}.

en: Supported projections are: {0}
eo: Subtenataj projekcioj estas: {0}

en: Change the projection again or remove the layer.
eo: Ŝanĝu la projekcion denove aŭ forigu la tavolon.

en: Save Layer
eo: Konservi Tavolon

en: Trying to set a read only data layer as edit layer
eo: Provante agordi nur-legindan datumtavolon kiel redaktotavolon

en: Trying to delete the layer with background upload. Please wait until the upload is finished.
eo: Provante forigi la tavolon kun fona alŝuto. Bonvolu atendi ĝis la alŝuto finiĝas.

en: A background upload is already in progress. Cannot reset state until the upload is finished.
eo: Fona alŝuto jam estas en progreso. Ne eblas restarigi staton ĝis la alŝuto finiĝas.

en: {0} note | {0} notes
eo[0]: {0} noto
eo[1]: {0} notoj

en: Notes layer
eo: Nota tavolo

en: Total notes:
eo: Totalaj notoj:

en: Changes need uploading?
eo: Ĉu ŝanĝoj bezonas alŝuton?

en: Save Note file
eo: Konservi Notan dosieron

en: outside downloaded area
eo: ekster elŝutita areo

en: Data Layer {0}
eo: Datumtavolo {0}

en: Merging layers
eo: Kunfandado de tavoloj

en: {0} deleted | {0} deleted
eo[0]: {0} forigita
eo[1]: {0} forigitaj

en: {0} incomplete | {0} incomplete
eo[0]: {0} nekompleta
eo[1]: {0} nekompletaj

en: {0} consists of:
eo: {0} konsistas el:

en: API version: {0}
eo: API-versio: {0}

en: Layer is locked
eo: Tavolo estas ŝlosita

en: Download is blocked
eo: Elŝuto estas blokita

en: Upload is blocked
eo: Alŝuto estas blokita

en: Empty layer
eo: Malplena tavolo

en: Convert to GPX layer
eo: Konverti al GPX-tavolo

en: Converted from: {0}
eo: Konvertita de: {0}

en: Dataset consistency test
eo: Kongrueca testo de datumaro

en: No problems found
eo: Neniuj problemoj trovitaj

en: Following problems found:
eo: Jenaj problemoj trovitaj:

en: Save anyway
eo: Konservi tamen

en: The layer contains no data.
eo: La tavolo enhavas neniujn datumojn.

en: Conflicts
eo: Konfliktoj

en: Reject Conflicts and Save
eo: Rifuzi Konfliktojn kaj Konservi

en: There are unresolved conflicts. Conflicts will not be saved and handled as if you rejected all. Continue?
eo: Estas nesolvitaj konfliktoj. Konfliktoj ne estos konservitaj kaj traktitaj kvazaŭ vi rifuzis ĉiujn. Ĉu daŭrigi?

en: Save OSM file
eo: Konservi OSM-dosieron

en: Validation errors
eo: Validigaj eraroj

en: No validation errors
eo: Neniuj validigaj eraroj

en: Save Validation errors file
eo: Konservi Validig-eraran dosieron

en: Set WMS Bookmark
eo: Agordi WMS-legosignon

en: Unable to find supported projection for layer {0}. Using {1}.
eo: Ne eblis trovi subtenatan projekcion por tavolo {0}. Uzante {1}.

en: Reprojecting layer {0} from {1} to {2}. For best image quality and performance, switch to one of the supported projections: {3}
eo: Reprojektado de tavolo {0} de {1} al {2}. Por plej bona bildkvalito kaj efikeco, ŝaltu al unu el la subtenataj projekcioj: {3}

en: Adjust timezone and offset
eo: Agordi horzonon kaj deviadon

en: An error occurred while trying to match the photos to the GPX track. You can adjust the sliders to manually match the photos.
eo: Eraro okazis dum provo kongruigi la fotojn al la GPX-trako. Vi povas agordi la glitilojn por permane kongruigi la fotojn.

en: Matching photos to track failed
eo: Kongruigo de fotoj al trako malsukcesis

en: Timezone: {0}
eo: Horzono: {0}

en: Minutes: {0}
eo: Minutoj: {0}

en: Seconds: {0}
eo: Sekundoj: {0}

en: (Time difference of {0} day) | Time difference of {0} days
eo[0]: (Tempodiferenco de {0} tago)
eo[1]: Tempodiferenco de {0} tagoj

en: Advanced settings
eo: Progresintaj agordoj

en: Segment settings
eo: Agordoj de segmentoj

en: Interpolate between segments
eo: Interpoli inter segmentoj

en: only when the segments are less than # minutes apart:
eo: nur kiam la segmentoj estas malpli ol # minutoj aparte:

en: only when the segments are less than # meters apart:
eo: nur kiam la segmentoj estas malpli ol # metroj aparte:

en: Tag images at the closest end of a segment, when not interpolated
eo: Etikedi bildojn ĉe la plej proksima fino de segmento, kiam ne interpolite

en: only within # minutes of the closest trackpoint:
eo: nur ene de # minutoj de la plej proksima trakpunkto:

en: Track settings (note that multiple tracks can be in one GPX file)
eo: Agordoj de trakoj (notu, ke multaj trakoj povas esti en unu GPX-dosiero)

en: Interpolate between tracks
eo: Interpoli inter trakoj

en: only when the tracks are less than # minutes apart:
eo: nur kiam la trakoj estas malpli ol # minutoj aparte:

en: only when the tracks are less than # meters apart:
eo: nur kiam la trakoj estas malpli ol # metroj aparte:

en: Tag images at the closest end of a track, when not interpolated<br>(also applies before the first and after the last track)
eo: Etikedi bildojn ĉe la plej proksima fino de trako, kiam ne interpolite<br>(ankaŭ validas antaŭ la unua kaj post la lasta trako)

en: Force tagging of all pictures (temporarily overrides the settings above).
eo: Devigi etikedadon de ĉiuj bildoj (provizore anstataŭigas la suprajn agordojn).

en: This option will not be saved permanently.
eo: Ĉi tiu opcio ne estos konservita permanente.

en: Correlate to GPX
eo: Kongruigi al GPX

en: Invalid timezone
eo: Nevalida horzono

en: Invalid offset
eo: Nevalida devio

en: Correlate images with GPX track
eo: Kongruigi bildojn kun GPX-trako

en: Try Again
eo: Reprovi

en: No images could be matched!
eo: Neniuj bildoj povis esti kongruigitaj!

en: <No GPX track loaded yet>
eo: <Neniu GPX-trako ŝargita ankoraŭ>

en: Error while parsing the date.
    Please use the requested format
eo: Eraro dum analizado de la dato.
    Bonvolu uzi la petitan formaton

en: Invalid date
eo: Nevalida dato

en: GPX track:
eo: GPX-trako:

en: Open another GPX trace
eo: Malfermi alian GPX-spuron

en: Use support layer
eo: Uzi subtenan tavolon

en: Camera clock
eo: Fotila horloĝo

en: Camera GPS clock
eo: Fotila GPS-horloĝo

en: <html>Use photo of an accurate clock,<br>e.g. GPS receiver display</html>
eo: <html>Uzi foton de preciza horloĝo,<br>ekz. GPS-ricevila ekrano</html>

en: Auto-Guess
eo: Aŭtomata Diveno

en: Matches first photo with first gpx point
eo: Kongruas unuan foton kun unua GPX-punkto

en: Manual adjust
eo: Mana Ĝustigo

en: Advanced settings...
eo: Progresintaj Agordoj...

en: Override position for:
eo: Anstataŭigi pozicion por:

en: Images with geo location in exif data ({0}/{1})
eo: Bildoj kun geoloko en EXIF-datumoj ({0}/{1})

en: Images that are already tagged ({0}/{1})
eo: Bildoj, kiuj jam estas etikeditaj ({0}/{1})

en: Show Thumbnail images on the map
eo: Montri Miniaturajn Bildojn sur la Mapo

en: Timezone:
eo: Horzono:

en: Image time source:
eo: Bildotempa fonto:

en: Extended tags
eo: Etenditaj etikedoj

en: Set datum for images coordinates
eo: Agordi datumon por bildaj koordinatoj

en: Datum:
eo: Datumo:

en: <html>Enter the datum for your images coordinates. Default value is WGS-84.<br>For RTK it could be your local CRS epsg code.<br>(e.g. EPSG:9782 for France mainland.)</html>
eo: <html>Enigu la datumon por viaj bildaj koordinatoj. Defaŭlta valoro estas WGS-84.<br>Por RTK, ĝi povus esti via loka CRS EPSG-kodo.<br>(Ekzemple EPSG:9782 por Francio ĉeflando.)</html>

en: Correlate
eo: Koreli

en: No gpx selected
eo: Neniu GPX elektita

en: <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photo to GPX track.</html> | <html>Matched <b>{0}</b> of <b>{1}</b> photos to GPX track.</html>
eo[0]: <html>Kongruis <b>{0}</b> el <b>{1}</b> foto al GPX-vojo.</html>
eo[1]: <html>Kongruis <b>{0}</b> el <b>{1}</b> fotoj al GPX-vojo.</html>

en: The selected photos do not contain time information.
eo: La elektitaj fotoj ne enhavas tempan informon.

en: Photos do not contain time information
eo: Fotoj ne enhavas tempan informon

en: The selected GPX track does not contain timestamps. Please select another one.
eo: La elektita GPX-vojo ne enhavas tempindikojn. Bonvolu elekti alian.

en: GPX Track has no time information
eo: GPX-vojo ne havas tempan informon

en: You should select a GPX track
eo: Vi devus elekti GPX-vojon

en: No selected GPX track
eo: Neniu elektita GPX-vojo

en: Correlation support layer
eo: Korelacia Subtena Tavolo

en: Edit images sequence
eo: Redakti Bildsekvencon

en: Geotagged Images
eo: Geoelektitaj Bildoj

en: {0} image loaded. | {0} images loaded.
eo[0]: {0} bildo ŝargita.
eo[1]: {0} bildoj ŝargitaj.

en: {0} was found to be GPS tagged. | {0} were found to be GPS tagged.
eo[0]: {0} troviĝis GPS-etikedita.
eo[1]: {0} troviĝis GPS-etikeditaj.

en: {0} has updated GPS data. | {0} have updated GPS data.
eo[0]: {0} havas ĝisdatigitan GPS-datumon.
eo[1]: {0} havas ĝisdatigitajn GPS-datumojn.

en: Offset angle in degrees:
eo: Deviiga Angulo en Gradoj:

en: Set image course direction (from gpx track)
eo: Agordi bildkurson (el GPX-trako)

en: Shift image relative to the direction (in meters)
eo: Ŝovi bildon relative al la direkto (en metroj)

en: Elevation:
eo: Alteco:

en: Set image direction towards the next GPX waypoint
eo: Agordi bilddirekton al la sekva GPX-vojpunkto

en: Set image direction towards the next one
eo: Agordi bilddirekton al la sekva

en: Error on file {0}
eo: Eraro en dosiero {0}

en: No image
eo: Neniu bildo

en: No EXIF time in file "{0}". Using last modified date as timestamp.
eo: Neniu EXIF-tempo en dosiero "{0}". Uzante lastan modifodaton kiel tempindikon.

en: Can''t parse metadata for file "{0}". Using last modified date as timestamp.
eo: Ne eblas analizi metadatumojn por dosiero "{0}". Uzante lastan modifodaton kiel tempindikon.

en: Geoimage: {0}
eo: Geobildo: {0}

en: Display geotagged images
eo: Montri geoelektitajn bildojn

en: Next
eo: Sekva

en: Show next Image
eo: Montri Sekvan Bildon

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Show previous Image
eo: Montri Antaŭan Bildon

en: First
eo: Unua

en: Show first Image
eo: Montri Unuan Bildon

en: Last
eo: Lasta

en: Show last Image
eo: Montri Lastan Bildon

en: Center view
eo: Centrigi Vidon

en: Zoom best fit and 1:1
eo: Zomi Plej Taŭgan kaj 1:1

en: Display image extended metadata
eo: Montri etenditajn bildmetadatumojn

en: Toggle display of extended information
eo: Ŝalti/malŝalti montron de etenditaj informoj

en: Remove photo from layer
eo: Forigi Foton el Tavolo

en: Delete image file from disk
eo: Forigi Bildodosieron el Disko

en: Delete the file from disk? | Delete the {0} files from disk?
eo[0]: Ĉu forigi la dosieron el disko?
eo[1]: Ĉu forigi la {0} dosierojn el disko?

en: The image file will be permanently lost! | The images files will be permanently lost!
eo[0]: La bildodosiero estos por ĉiam perdita!
eo[1]: La bildodosieroj estos por ĉiam perditaj!

en: Image file could not be deleted.
eo: Bildodosiero ne povis esti forigita.

en: Copy image path
eo: Kopii Bildan Vojon

en: Move dialog to the side pane
eo: Movi Dialogon al Flanka Fenestro

en: Open image in external viewer
eo: Malfermi Bildon en Ekstera Rigardilo

en: Multiple images selected
eo: Pluraj Bildoj Elektitaj

en: 
    Altitude: {0} m
eo: 
    Alteco: {0} m

en: 
    Speed: {0} km/h
eo: 
    Rapido: {0} km/h

en: 
    EXIF DTO time: {0}
eo: 
    EXIF DTO tempo: {0}

en: 
    EXIF time: {0}
eo: 
    EXIF-tempo: {0}

en: 
    EXIF GPS time: {0}
eo: 
    EXIF GPS tempo: {0}

en: 
    Corr GPS time: {0}
eo: 
    Korektita GPS tempo: {0}

en: 
    Direction {0}°
eo: 
    Direkto {0}°

en: 
    GPS direction: {0}°
eo: 
    GPS-direkto: {0}°

en: 
    Hpos errror: {0}m
eo: 
    Horizontala eraro: {0}m

en: 
    2d/3d mode: {0}d
eo: 
    2d/3d reĝimo: {0}d

en: 
    Differential: {0}
eo: 
    Diferenciala: {0}

en: 
    Datum: {0}
eo: 
    Datumo: {0}

en: 
    Proc. method: {0}
eo: 
    Proceza metodo: {0}

en: 
    Caption: {0}
eo: 
    Apudskribo: {0}

en: 
    Headline: {0}
eo: 
    Ĉeftitolo: {0}

en: 
    Keywords: {0}
eo: 
    Ŝlosilvortoj: {0}

en: 
    Object name: {0}
eo: 
    Objekta Nomo: {0}

en: Extracting GPS locations from EXIF
eo: Eligante GPS-lokojn el EXIF

en: Starting directory scan
eo: Komencante Dosierujan Skandon

en: Read photos...
eo: Legi Fotojn...

en: Reading {0}...
eo: Legante {0}...

en: Unable to get canonical path for directory {0}
eo: Ne eblas akiri kanonikan vojon por dosierujo {0}

en: Scanning directory {0}
eo: Skanante Dosierujon {0}

en: Error while getting files from directory {0}
eo: Eraro dum akiri dosierojn el dosierujo {0}

en: One of the selected files was null
eo: Unu el la elektitaj dosieroj estis nula

en: Show thumbnails
eo: Montri Miniaturojn

en: Show image thumbnails instead of icons.
eo: Montri Bildajn Miniaturojn anstataŭ Ikonojn.

en: Synchronize time from a photo of the GPS receiver
eo: Sinkronigi Tempon el Foto de GPS-ricevilo

en: <html>Take a photo of your GPS receiver while it displays the time.<br>Display that photo here.<br>And then, simply capture the time you read on the photo and select a timezone<hr></html>
eo: <html>Faru foton de via GPS-ricevilo dum ĝi montras la tempon.<br>Montru tiun foton ĉi tie.<br>Kaj tiam simple kaptu la tempon, kiun vi legas sur la foto, kaj elektu horzonon<hr></html>

en: Photo time (from exif):
eo: Foto-tempo (el EXIF):

en: Gps time (read from the above photo):
eo: GPS-tempo (legita el la supra foto):

en: Photo taken in the timezone of:
eo: Foto farita en la horzono de:

en: Use daylight saving time (where applicable)
eo: Uzi Somertempon (kie aplikebla)

en: Open another photo
eo: Malfermi Alian Foton

en: No date
eo: Neniu Dato

en: Wikimedia Commons
eo: Vikimedia Komunejo

en: Load images from Wikimedia Commons
eo: Ŝargi Bildojn el Vikimedia Komunejo

en: Choose track visibility and colors
eo: Elekti videblecon kaj kolorojn de vojo

en: Select by date
eo: Elekti laŭ dato

en: <html>Select all tracks that you want to be displayed. You can drag select a range of tracks or use CTRL+Click to select specific ones. The map is updated live in the background. Open the URLs by double clicking them, edit name and description by double clicking the cell.</html>
eo: <html>Elektu ĉiujn vojojn, kiujn vi volas montri. Vi povas treni por elekti intervalon de vojoj aŭ uzi CTRL+Klako por elekti specifajn. La mapo estas ĝisdatigita en reala tempo en la fono. Malfermu la URL-ojn per duobla klako, redaktu nomon kaj priskribon per duobla klako sur la ĉelo.</html>

en: Set track visibility for {0}
eo: Agordi videblecon de vojo por {0}

en: Set color for selected tracks...
eo: Agordi koloron por elektitaj vojoj...

en: Show all
eo: Montri ĉiujn

en: Show selected only
eo: Montri nur elektitajn

en: The GPX layer contains fields that can be converted to OSM tags. How would you like to proceed?
eo: La GPX-tavolo enhavas kampojn, kiuj povas esti konvertitaj al OSM-etikedoj. Kiel vi volas procedi?

en: Convert all fields
eo: Konverti ĉiujn kampojn

en: Only convert the following fields:
eo: Nur konverti la jenajn kampojn:

en: Do not convert any fields
eo: Ne konverti iujn kampojn

en: Convert
eo: Konverti

en: Convert and remember selection
eo: Konverti kaj memori elekton

en: Convert to data layer
eo: Konverti al datumtavolo

en: <html>Upload of unprocessed GPS data as map data is considered harmful.<br>If you want to upload traces, look here:</html>
eo: <html>Alŝuto de neprilaboritaj GPS-datumoj kiel mapdatumoj estas konsiderata malutila.<br>Se vi volas alŝuti spurojn, rigardu ĉi tie:</html>

en: Would you like to simplify the ways in the converted layer?
eo: Ĉu vi volas simpligi la vojojn en la konvertita tavolo?

en: Customize track drawing
eo: Agordi desegnon de vojo

en: From
eo: De

en: To
eo: Ĝis

en: No timestamp
eo: Neniu tempindiko

en: Select to download OSM data.
eo: Elektu por elŝuti OSM-datumojn.

en: Select to download GPS traces.
eo: Elektu por elŝuti GPS-spurojn.

en: Download everything within:
eo: Elŝuti ĉion ene de:

en: meters
eo: metroj

en: Maximum area per request:
eo: Maksimuma areo por peto:

en: Download near:
eo: Elŝuti proksime de:

en: track only
eo: nur vojo

en: waypoints only
eo: nur vojpunktoj

en: track and waypoints
eo: vojo kaj vojpunktoj

en: Click to download
eo: Klaku por elŝuti

en: Click to download into a new data layer
eo: Klaku por elŝuti en novan datumtavolon

en: Click to cancel
eo: Klaku por nuligi

en: Download from OSM along this track
eo: Elŝuti de OSM laŭ ĉi tiu vojo

en: Precache imagery tiles along this track
eo: Antaŭŝargi bildplatojn laŭ ĉi tiu vojo

en: Precaching WMS
eo: Antaŭŝargado de WMS

en: Please select the imagery layer.
eo: Bonvolu elekti la bildan tavolon.

en: Select imagery layer
eo: Elekti bildan tavolon

en: There are no imagery layers.
eo: Estas neniuj bildaj tavoloj.

en: No imagery layers
eo: Neniuj bildaj tavoloj

en: Error while parsing {0}
eo: Eraro dum analizado de {0}

en: Could not read "{0}"
eo: Ne eblis legi "{0}"

en: gps point
eo: GPS-punkto

en: 1 - Fixed
eo: 1 - Fiksita

en: 2 - Float
eo: 2 - Flosanta

en: 3 - Reserved
eo: 3 - Rezervita

en: 5 - Single
eo: 5 - Unuopa

en: None
eo: Neniu

en: Float RTK
eo: Flosanta RTK

en: Estimated
eo: Taksita

en: Manual
eo: Mana

en: Simulated
eo: Simulita

en: Quality
eo: Kvalito

en: GPS fix value
eo: GPS-fiksa valoro

en: GPS Ref-ID
eo: GPS-Ref-ID

en: Track date
eo: Voja dato

en: Direction [°]
eo: Direkto [°]

en: Velocity [{0}]
eo: Rapido [{0}]

en: GPS ref ID
eo: GPS-ref ID

en: Audio files (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)
eo: Sonaj dosieroj (*.wav, *.mp3, *.aac, *.aif, *.aiff)

en: Import Audio
eo: Importi Sonon

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with audio data.</html>
eo: <html>La datumoj en la GPX-tavolo ''{0}'' estis elŝutitaj de la servilo.<br>Ĉar ĝiaj vojpunktoj ne inkluzivas tempindikon, ni ne povas korelii ilin kun sonaj datumoj.</html>

en: Import not possible
eo: Importo ne eblas

en: Audio markers from {0}
eo: Sonaj markiloj de {0}

en: No GPX track available in layer to associate audio with.
eo: Neniu GPX-vojo havebla en la tavolo por asocii sonon.

en: Some waypoints with timestamps from before the start of the track or after the end were omitted or moved to the start.
eo: Kelkaj vojpunktoj kun tempindikoj antaŭ la komenco de la vojo aŭ post la fino estis preterlasitaj aŭ movitaj al la komenco.

en: Some waypoints which were too far from the track to sensibly estimate their time were omitted.
eo: Kelkaj vojpunktoj, kiuj estis tro malproksimaj de la vojo por prudente taksi ilian tempon, estis preterlasitaj.

en: Import images
eo: Importi bildojn

en: <html>The data in the GPX layer ''{0}'' has been downloaded from the server.<br>Because its way points do not include a timestamp we cannot correlate them with images.</html>
eo: <html>La datumoj en la GPX-tavolo ''{0}'' estis elŝutitaj de la servilo.<br>Ĉar ĝiaj vojpunktoj ne inkluzivas tempindikon, ni ne povas korelii ilin kun bildoj.</html>

en: Markers From Named Points
eo: Markiloj el Nomitaj Punktoj

en: Named Trackpoints from {0}
eo: Nomitaj Vojoj Punktoj de {0}

en: Auto load tiles
eo: Aŭtomate ŝargi kahelojn

en: Auto zoom
eo: Aŭtomata zomo

en: Decrease zoom
eo: Malpliigi zomon

en: Flush tile cache
eo: Forigi kahelan kaŝmemoron

en: Increase zoom
eo: Pliigi zomon

en: Load all tiles
eo: Ŝargi ĉiujn kahelojn

en: Load all error tiles
eo: Ŝargi ĉiujn erarajn kahelojn

en: Convert to OSM Data
eo: Konverti al OSM-datumoj

en: Toggle layer {0}
eo: Ŝalti/Malŝalti tavolon {0}

en: Show errors
eo: Montri erarojn

en: Layer name
eo: Tavola nomo

en: Projection
eo: Projekcio

en: Matrix set identifier
eo: Matrica aro-identigilo

en: Filter layers:
eo: Filtri tavolojn:

en: Change resolution
eo: Ŝanĝi rezolucion

en: Zoom to native resolution
eo: Zomi al denaska rezolucio

en: Malformed URI: {0}
eo: Misformita URI: {0}

en: IO Exception: {0}
    {1}
eo: IO-escepto: {0}
    {1}

en: gps marker
eo: GPS-markilo

en: marker | markers
eo[0]: markilo
eo[1]: markiloj

en: {0} consists of {1} marker | {0} consists of {1} markers
eo[0]: {0} konsistas el {1} markilo
eo[1]: {0} konsistas el {1} markiloj

en: No existing audio markers in this layer to offset from.
eo: Neniu ekzistanta sona markilo en ĉi tiu tavolo por kompensi.

en: Show Text/Icons
eo: Montri Tekston/Ikonojn

en: Toggle visible state of the marker text and icons.
eo: Ŝalti/Malŝalti videblan staton de la markila teksto kaj ikonoj.

en: Synchronize Audio
eo: Sinkronigi Sonon

en: You need to pause audio at the moment when you hear your synchronization cue.
eo: Vi devas paŭzi la sonon en la momento, kiam vi aŭdas vian sinkronigan signalon.

en: Audio synchronized at point {0}.
eo: Sono sinkronigita ĉe punkto {0}.

en: Unable to synchronize in layer being played.
eo: Ne eblas sinkronigi en la tavolo ludata.

en: Make Audio Marker at Play Head
eo: Krei Sonan Markilon ĉe Ludkapo

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
eo: Vi devas paŭzi la sonon ĉe la punkto sur la vojo, kie vi volas la markilon.

en: You need to drag the play head near to the GPX track whose associated sound track you were playing (after the first marker).
eo: Vi devas treni la ludkapon proksime al la GPX-vojo, kies asociitan sonvojon vi ludis (post la unua markilo).

en: You need to SHIFT-drag the play head onto an audio marker or onto the track point where you want to synchronize.
eo: Vi devas SHIFT-treni la ludkapon sur sonan markilon aŭ sur la vojan punkton, kie vi volas sinkronigi.

en: Unable to create new audio marker.
eo: Ne eblas krei novan sonan markilon.

en: There was an error while trying to display the URL for this marker
eo: Okazis eraro dum provo montri la URL-on por ĉi tiu markilo

en: (URL was:
eo: (URL estis:

en: Select the map painting styles
eo: Elekti la mapajn desegnostilojn

en: Rendering {0} to {1}
eo: Desegnado de {0} al {1}

en: Error - file not found: ''{0}''
eo: Eraro - dosiero ne trovita: ''{0}''

en: Expected integer number for option {0}, but got ''{1}''
eo: Atendis entjeron por opcio {0}, sed ricevis ''{1}''

en: Expected integer number >= 0 for option {0}, but got ''{1}''
eo: Atendis entjeron >= 0 por opcio {0}, sed ricevis ''{1}''

en: Unable to parse {0} parameter: {1}
eo: Ne eblas analizi parametron {0}: {1}

en: Expected key and value, separated by '':'' character for option {0}, but got ''{1}''
eo: Atendis ŝlosilon kaj valoron, apartigitajn per '':'' por opcio {0}, sed ricevis ''{1}''

en: Expected floating point number for option {0}, but got ''{1}''
eo: Atendis glitpunktan numeron por opcio {0}, sed ricevis ''{1}''

en: Expected two coordinates, separated by comma, for option {0}, but got ''{1}''
eo: Atendis du koordinatojn, apartigitajn per komo, por opcio {0}, sed ricevis ''{1}''

en: In option {0}: {1}
eo: En opcio {0}: {1}

en: Expected floating point number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
eo: Atendis glitpunktan numeron > 0 por opcio {0}, sed ricevis ''{1}''

en: Expected integer number > 0 for option {0}, but got ''{1}''
eo: Atendis entjeron > 0 por opcio {0}, sed ricevis ''{1}''

en: JOSM rendering command line interface
eo: JOSM-desegnado komandlinia interfaco

en: Renders data and saves the result to an image file.
eo: Desegnas datumojn kaj konservas la rezulton en bildodosieron.

en: Input data file name (.osm)
eo: Eniga datumdosiera nomo (.osm)

en: Output image file name (.png); defaults to ''{0}''
eo: Eliga bildodosiera nomo (.png); defaŭlte ''{0}''

en: Style file to use for rendering (.mapcss or .zip)
eo: Stila dosiero por uzi en desegnado (.mapcss aŭ .zip)

en: This option can be repeated to load multiple styles.
eo: Ĉi tiu opcio povas esti ripetita por ŝargi plurajn stilojn.

en: Style setting (in JOSM accessible in the style list dialog right click menu)
eo: Stila agordo (en JOSM alirebla en la stila listo-dialogo per dekstra klako)

en: Applies to the last style loaded with the {0} option.
eo: Aplikebla al la lasta stilo ŝargita per la opcio {0}.

en: Select zoom level to render. (integer value, 0=entire earth, 18=street level)
eo: Elektu zoman nivelon por desegni. (entjera valoro, 0=tuta tero, 18=strata nivelo)

en: Select the map scale
eo: Elektu la mapan skalon

en: A value of 10000 denotes a scale of 1:10000 (1 cm on the map equals 100 m on the ground; display resolution: 96 dpi)
eo: Valoro de 10000 signifas skalon de 1:10000 (1 cm sur la mapo egalas al 100 m sur la tero; montra rezolucio: 96 dpi)

en: Options {0} and {1} are mutually exclusive.
eo: Opcioj {0} kaj {1} estas reciproke ekskluzivaj.

en: Area to render, default value is ''{0}''
eo: Areo por desegni, defaŭlta valoro estas ''{0}''

en: With keyword ''{0}'', the downloaded area in the .osm input file will be used (if recorded).
eo: Kun ŝlosilvorto ''{0}'', la elŝutita areo en la .osm-eniga dosiero estos uzata (se registrita).

en: Specify bottom left corner of the rendering area
eo: Specifi la malsupran maldekstran angulon de la desegna areo

en: Used in combination with width and height options to determine the area to render.
eo: Uzata kune kun larĝo kaj alto-opcioj por determini la areon por desegni.

en: Width of the rendered area, in meter
eo: Larĝo de la desegna areo, en metroj

en: Height of the rendered area, in meter
eo: Alto de la desegna areo, en metroj

en: Width of the target image, in pixel
eo: Larĝo de la cela bildo, en rastrumeroj

en: Height of the target image, in pixel
eo: Alto de la cela bildo, en rastrumeroj

en: Projection to use, default value ''{0}'' (web-Mercator)
eo: Projekcio por uzi, defaŭlta valoro ''{0}'' (reto-Mercator)

en: Maximum image width/height in pixel (''{0}'' means no limit), default value: {1}
eo: Maksimuma bilda larĝo/alto en rastrumeroj (''{0}'' signifas sen limo), defaŭlta valoro: {1}

en: To specify the rendered area and scale, the options can be combined in various ways
eo: Por specifi la desegnan areon kaj skalon, la opcioj povas esti kombinitaj diversmaniere

en: If neither ''{0}'' nor ''{1}'' is given, the default value {2} takes effect and the bounds of the download area in the .osm input file are used.
eo: Se nek ''{0}'' nek ''{1}'' estas donita, la defaŭlta valoro {2} efikas kaj la limoj de la elŝuta areo en la .osm-eniga dosiero estas uzataj.

en: Argument {0} given, but scale cannot be determined from remaining arguments
eo: Argumento {0} donita, sed skalo ne povas esti determinita el la restantaj argumentoj

en: Argument {0} given, expected {1} or {2}
eo: Argumento {0} donita, atendis {1} aŭ {2}

en: {0} mode, but no bounds found in osm data input file
eo: {0} reĝimo, sed neniu limo trovita en .osm-eniga dosiero

en: Unable to determine scale, one of the options {0}, {1}, {2} or {3} expected
eo: Ne eblas determini skalon, atendis unu el la opcioj {0}, {1}, {2} aŭ {3}

en: In .osm data file ''{0}'' -
eo: En .osm-datumdosiero ''{0}'' -

en: Image dimensions ({0}x{1}) exceeds maximum image size {2} (use option {3} to change limit)
eo: Bildaj dimensioj ({0}x{1}) superas maksimuman bildgrandon {2} (uzu opcion {3} por ŝanĝi limon)

en: Style setting not found: ''{0}''
eo: Stila agordo ne trovita: ''{0}''

en: Toggle all settings
eo: Ŝalti/Malŝalti ĉiujn agordojn

en: There was an error when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details. | There were {0} errors when loading this style. Select ''Info'' from the right click menu for details.
eo[0]: Okazis eraro dum ŝargado de ĉi tiu stilo. Elektu ''Informo'' el la dekstra klakmenuo por detaloj.
eo[1]: Okazis {0} eraroj dum ŝargado de ĉi tiu stilo. Elektu ''Informo'' el la dekstra klakmenuo por detaloj.

en: loading style ''{0}''...
eo: ŝargado de stilo ''{0}''...

en: Failed to index validator rules. Error was: {0}
eo: Malsukcesis indeksi validigajn regulojn. Eraro estis: {0}

en: Failed to load Mappaint styles from ''{0}''. Exception was: {1}
eo: Malsukcesis ŝargi Mappaint-stilojn el ''{0}''. Escepto estis: {1}

en: Failed to parse Mappaint styles from ''{0}''. Error was: {1}
eo: Malsukcesis analizi Mappaint-stilojn el ''{0}''. Eraro estis: {1}

en: Unable to replace argument {0} in {1}: {2}
eo: Ne eblas anstataŭigi argumenton {0} en {1}: {2}

en: Failed to locate image ''{0}''
eo: Malsukcesis trovi bildon ''{0}''

en: Save Access Token in preferences
eo: Konservi Alirtonon en preferoj

en: Access Token Key:
eo: Alirtona Ŝlosilo:

en: Access Token Secret:
eo: Alirtona Sekreto:

en: <html>Select to save the Access Token in the JOSM preferences.<br>Unselect to use the Access Token in this JOSM session only.</html>
eo: <html>Elektu por konservi la Alirtonon en la JOSM-preferoj.<br>Malelektu por uzi la Alirtonon nur en ĉi tiu JOSM-sesio.</html>

en: Use default settings
eo: Uzi defaŭltajn agordojn

en: Client ID:
eo: Klienta ID:

en: Client Secret:
eo: Klienta Sekreto:

en: Redirect URL:
eo: Redirect-URL:

en: Access Token URL:
eo: Alirtona URL:

en: Authorize URL:
eo: Aŭtoriga URL:

en: Click to reset the OAuth settings to default values
eo: Klaku por restarigi la OAuth-agordojn al defaŭltaj valoroj

en: Click to abort resetting to the OAuth default values
eo: Klaku por nuligi restarigon al la OAuth-defaŭltaj valoroj

en: <html>JOSM is about to reset the OAuth settings to default values.<br>The current custom settings are not saved.</html>
eo: <html>JOSM preskaŭ restarigos la OAuth-agordojn al defaŭltaj valoroj.<br>La nunaj propraj agordoj ne estas konservitaj.</html>

en: Overwrite custom OAuth settings?
eo: Ĉu anstataŭigi proprajn OAuth-agordojn?

en: Fully automatic
eo: Tute aŭtomata

en: Semi-automatic
eo: Duon-aŭtomata

en: <html>Run a fully automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM accesses the OSM website on behalf of the JOSM user and fully<br>automatically authorizes the user and retrieves an Access Token.</html>
eo: <html>Ruli tute aŭtomatan proceduron por ricevi alirtonon el la OSM-retejo.<br>JOSM aliras la OSM-retejon nome de la JOSM-uzanto kaj tute<br>aŭtomate aŭtorizas la uzanton kaj ricevas Alirtonon.</html>

en: <html>Run a semi-automatic procedure to get an access token from the OSM website.<br>JOSM submits the standards OAuth requests to get a Request Token and an<br>Access Token. It dispatches the user to the OSM website in an external browser<br>to authenticate itself and to accept the request token submitted by JOSM.</html>
eo: <html>Ruli duon-aŭtomatan proceduron por ricevi alirtonon el la OSM-retejo.<br>JOSM sendas la normajn OAuth-petojn por ricevi Petonon kaj<br>Alirtonon. Ĝi sendas la uzanton al la OSM-retejo en ekstera retumilo<br>por aŭtentiki sin kaj akcepti la petonon senditan de JOSM.</html>

en: <html>Enter an Access Token manually if it was generated and retrieved outside<br>of JOSM.</html>
eo: <html>Enigu Alirtonon mane, se ĝi estis generita kaj ricevita ekster<br>JOSM.</html>

en: Please enter your OSM user name and password. The password will <strong>not</strong> be saved in clear text in the JOSM preferences and it will be submitted to the OSM server <strong>only once</strong>. Subsequent data upload requests don''t use your password any more.
eo: Bonvolu enigi vian OSM-uzantnomon kaj pasvorton. La pasvorto <strong>ne</strong> estos konservita en klara teksto en la JOSM-preferoj kaj ĝi estos sendita al la OSM-servilo <strong>nur unufoje</strong>. Postaj petoj por alŝuti datumojn ne plu uzos vian pasvorton.

en: Username:
eo: Uzantnomo:

en: Password:
eo: Pasvorto:

en: Granted rights
eo: Donitaj rajtoj

en: Advanced OAuth properties
eo: Progresintaj OAuth-eigoj

en: Accept Access Token
eo: Akcepti Alirtonon

en: <html>You have successfully retrieved an OAuth Access Token from the OSM website. Click on <strong>{0}</strong> to accept the token. JOSM will use it in subsequent requests to gain access to the OSM API.</html>
eo: <html>Vi sukcese ricevis OAuth-Alirtonon el la OSM-retejo. Klaku sur <strong>{0}</strong> por akcepti la tonon. JOSM uzos ĝin en postaj petoj por akiri aliron al la OSM-API.</html>

en: Authorize now
eo: Aŭtorizi nun

en: Click to redirect you to the authorization form on the JOSM web site
eo: Klaku por redirekti vin al la aŭtoriga formo en la JOSM-retejo

en: Back
eo: Reen

en: Run the automatic authorization steps again
eo: Ruli la aŭtomatajn aŭtorigajn paŝojn denove

en: Test Access Token
eo: Testi Alirtonon

en: Authorize JOSM to access the OSM API
eo: Aŭtorizi JOSM por aliri la OSM-API

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed.<br><br>Please try again or choose another kind of authorization process,<br>i.e. semi-automatic or manual authorization.</html>
eo: <html>La aŭtomata procezo por ricevi OAuth-Alirtonon<br>el la OSM-servilo malsukcesis.<br><br>Bonvolu provi denove aŭ elekti alian specon de aŭtoriga procezo,<br>ekz. duon-aŭtomata aŭ mana aŭtorizado.</html>

en: OAuth authorization failed
eo: OAuth-aŭtorizado malsukcesis

en: <html>The automatic process for retrieving an OAuth Access Token<br>from the OSM server failed because JOSM was not able to build<br>a valid login URL from the OAuth Authorize Endpoint URL ''{0}''.<br><br>Please check your advanced setting and try again.</html>
eo: <html>La aŭtomata procezo por ricevi OAuth-Alirtonon<br>el la OSM-servilo malsukcesis, ĉar JOSM ne povis krei<br>validan ensalutan URL el la OAuth-Aŭtoriga Fina URL ''{0}''.<br><br>Bonvolu kontroli viajn progresintajn agordojn kaj provi denove.</html>

en: Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.
eo: Bonvolu enigi OAuth-Alirtonon, kiu estas aŭtorizita por aliri la OSM-servilon ''{0}''.

en: Access Token
eo: Alirtono

en: Advanced OAuth parameters
eo: Progresintaj OAuth-parametroj

en: Enter the OAuth Access Token
eo: Enigu la OAuth-Alirtonon

en: Enter advanced OAuth properties
eo: Enigu progresintajn OAuth-eigojn

en: <html><body>Please enter an OAuth Access Token which is authorized to access the OSM server ''{0}''.</body></html>
eo: <html><body>Bonvolu enigi OAuth-Alirtonon, kiu estas aŭtorizita por aliri la OSM-servilon ''{0}''.</body></html>

en: Please enter an Access Token Key
eo: Bonvolu enigi Alirtonan Ŝlosilon

en: The Access Token Key must not be empty. Please enter an Access Token Key
eo: La Alirtona Ŝlosilo ne povas esti malplena. Bonvolu enigi Alirtonan Ŝlosilon

en: Click to test the Access Token
eo: Klaku por testi la Alirtonon

en: Authentication failed, please check browser for details.
eo: Aŭtentikigo malsukcesis, bonvolu kontroli la retumilon por detaloj.

en: OAuth Authentication Failed
eo: OAuth-Aŭtentikigo Malsukcesis

en: With OAuth you grant JOSM the right to upload map data and GPS tracks on your behalf (<a href="{0}">more info...</a>).
eo: Per OAuth vi donas al JOSM la rajton alŝuti mapdatumojn kaj GPS-vojojn nome de vi (<a href="{0}">pli da informo...</a>).

en: <strong>Warning:</strong> Since you are using not the default OSM API, make sure to set an OAuth consumer key and secret in the <i>Advanced OAuth parameters</i>.
eo: <strong>Averto:</strong> Ĉar vi ne uzas la defaŭltan OSM-API, certigu, ke vi agordis OAuth-konsumantan ŝlosilon kaj sekreton en la <i>Progresintaj OAuth-parametroj</i>.

en: Get an Access Token for ''{0}''
eo: Ricevi Alirtonon por ''{0}''

en: Close the dialog and cancel authorization
eo: Fermi la dialogon kaj nuligi aŭtorizon

en: Close the dialog and accept the Access Token
eo: Fermi la dialogon kaj akcepti la Alirtonon

en: Allow to upload map data
eo: Permesi alŝuti mapdatumojn

en: Select to grant JOSM the right to upload map data on your behalf
eo: Elektu por doni al JOSM la rajton alŝuti mapdatumojn nome de vi

en: Allow to upload GPS traces
eo: Permesi alŝuti GPS-spurojn

en: Select to grant JOSM the right to upload GPS traces on your behalf
eo: Elektu por doni al JOSM la rajton alŝuti GPS-spurojn nome de vi

en: Allow to download your private GPS traces
eo: Permesi elŝuti viajn privatajn GPS-spurojn

en: Select to grant JOSM the right to download your private GPS traces into JOSM layers
eo: Elektu por doni al JOSM la rajton elŝuti viajn privatajn GPS-spurojn en JOSM-tavolojn

en: Allow to read your preferences
eo: Permesi legi viajn preferojn

en: Select to grant JOSM the right to read your server preferences
eo: Elektu por doni al JOSM la rajton legi viajn servilpreferojn

en: Allow to write your preferences
eo: Permesi skribi viajn preferojn

en: Select to grant JOSM the right to write your server preferences
eo: Elektu por doni al JOSM la rajton skribi viajn servilpreferojn

en: Allow modifications of notes
eo: Permesi modifojn de notoj

en: Select to grant JOSM the right to modify notes on your behalf
eo: Elektu por doni al JOSM la rajton modifi notojn nome de vi

en: Testing OAuth Access Token
eo: Testado de OAuth-Alirtono

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was rejected.
eo: Ricevado de uzantaj detaloj kun Alirtona Ŝlosilo ''{0}'' estis rifuzita.

en: Retrieving user details with Access Token Key ''{0}'' was forbidden.
eo: Ricevado de uzantaj detaloj kun Alirtona Ŝlosilo ''{0}'' estis malpermesita.

en: <html>Successfully used the Access Token ''{0}'' to<br>access the OSM server at ''{1}''.<br>You are accessing the OSM server as user ''{2}'' with id ''{3}''.</html>
eo: <html>Sukcese uzis la Alirtonon ''{0}'' por<br>aliri la OSM-servilon ĉe ''{1}''.<br>Vi aliras la OSM-servilon kiel uzanto ''{2}'' kun ID ''{3}''.</html>

en: Success
eo: Sukceso

en: <html>Failed to access the OSM server ''{0}''<br>with the Access Token ''{1}''.<br>The server rejected the Access Token as unauthorized. You will not<br>be able to access any protected resource on this server using this token.</html>
eo: <html>Malsukcesis aliri la OSM-servilon ''{0}''<br>kun la Alirtono ''{1}''.<br>La servilo rifuzis la Alirtonon kiel neaŭtorizita. Vi ne<br>povos aliri iajn protektitajn rimedojn en ĉi tiu servilo uzante ĉi tiun tonon.</html>

en: Test failed
eo: Testo malsukcesis

en: <html>The Access Token ''{1}'' is known to the OSM server ''{0}''.<br>The test to retrieve the user details for this token failed, though.<br>Depending on what rights are granted to this token you may nevertheless use it<br>to upload data, upload GPS traces, and/or access other protected resources.</html>
eo: <html>La Alirtono ''{1}'' estas konata de la OSM-servilo ''{0}''.<br>Tamen, la testo por ricevi la uzantajn detalojn por ĉi tiu tono malsukcesis.<br>Depende de kiaj rajtoj estas donitaj al ĉi tiu tono, vi tamen povas uzi ĝin<br>por alŝuti datumojn, alŝuti GPS-spurojn, kaj/aŭ aliri aliajn protektitajn rimedojn.</html>

en: Token allows restricted access
eo: Tono permesas limigitan aliron

en: <html>Failed to retrieve information about the current user from the OSM server ''{0}''.<br>This is probably not a problem caused by the tested Access Token, but<br>rather a problem with the server configuration. Carefully check the server<br>URL and your Internet connection.</html>
eo: <html>Malsukcesis ricevi informojn pri la nuna uzanto de la OSM-servilo ''{0}''.<br>Ĉi tio verŝajne ne estas problemo kaŭzita de la testita Alirtono, sed<br>pli verŝajne problemo kun la servila agordo. Zorge kontrolu la servilan<br>URL-on kaj vian Interretan konekton.</html>

en: <html>Failed to sign the request for the OSM server ''{0}'' with the token ''{1}''.<br>The token ist probably invalid.</html>
eo: <html>Malsukcesis subskribi la peton al la OSM-servilo ''{0}'' kun la tono ''{1}''.<br>La tono verŝajne estas nevalida.</html>

en: <html>The test failed because the server responded with an internal error.<br>JOSM could not decide whether the token is valid. Please try again later.</html>
eo: <html>La testo malsukcesis, ĉar la servilo respondis kun interna eraro.<br>JOSM ne povis decidi ĉu la tono estas valida. Bonvolu provi denove poste.</html>

en: Retrieving user info...
eo: Ricevante uzantajn informojn...

en: Close the preferences dialog and discard preference updates
eo: Fermi la preferojn dialogon kaj forĵeti preferajn ĝisdatigojn

en: Save the preferences and close the dialog
eo: Konservi la preferojn kaj fermi la dialogon

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
eo: Vi devas restartigi JOSM por ke kelkaj agordoj efikiĝu.

en: Would you like to restart now?
eo: Ĉu vi volas restartigi nun?

en: Download plugins
eo: Elŝuti kromprogramojn

en: Icon paths:
eo: Ikonaj vojoj:

en: Name (optional):
eo: Nomo (malnepra):

en: URL / File:
eo: URL / Dosiero:

en: active
eo: aktiva

en: Map paint style file (*.xml, *.mapcss, *.zip)
eo: Mapa desegna stila dosiero (*.xml, *.mapcss, *.zip)

en: Preset definition file (*.xml, *.zip)
eo: Antaŭdifina dosiero (*.xml, *.zip)

en: Tag checker rule (*.validator.mapcss, *.zip)
eo: Etiketa kontrolregulo (*.validator.mapcss, *.zip)

en: Edit source entry:
eo: Redakti fontan eniron:

en: Entry ''{0}'' requires JOSM Version {1}. (Currently running: {2})
eo: Eniro ''{0}'' postulas JOSM-version {1}. (Nune rulanta: {2})

en: Continue anyway
eo: Daŭrigi tamen

en: Cancel and return to the previous dialog
eo: Nuligi kaj reveni al la antaŭa dialogo

en: Ignore warning and install style anyway
eo: Ignori averton kaj instali stilon tamen

en: Some entries have unmet dependencies:
eo: Kelkaj eniroj havas neplenigitajn dependecojn:

en: Reset
eo: Restarigi

en: Reset to default
eo: Restarigi al defaŭlto

en: Add a new icon path
eo: Aldoni novan ikonan vojon

en: Remove the selected icon paths
eo: Forigi la elektitajn ikonajn vojojn

en: Edit the selected icon path
eo: Redakti la elektitan ikonan vojon

en: External resource entry: Active
eo: Ekstera rimeda eniro: Aktiva

en: External resource entry: Inactive
eo: Ekstera rimeda eniro: Neaktiva

en: Tooltip
eo: Ŝpruchelpilo

en: Icon
eo: Ikono

en: Remove from toolbar
eo: Forigi de ilobreto

en: Configure toolbar
eo: Agordi ilobreton

en: Edit shortcut
eo: Redakti fulmoklavon

en: Do not hide toolbar and menu
eo: Ne kaŝi ilobreton kaj menuon

en: Actions
eo: Agoj

en: Toolbar
eo: Ilobreto

en: Customize the elements on the toolbar.
eo: Agordi la elementojn sur la ilobreto.

en: Separator
eo: Apartigilo

en: Available
eo: Havebla

en: Action parameters
eo: Agaj parametroj

en: Parameter name
eo: Parametra nomo

en: Parameter value
eo: Parametra valoro

en: Toolbar action without name: {0}
eo: Ilobreto-ago sen nomo: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
eo: Stranga ilobreto-valoro: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
eo: Ilobreto-ago {0} anstataŭigita: {1} ricevas {2}

en: Registered toolbar action without name: {0}
eo: Registrita ilobreto-ago sen nomo: {0}

en: Registered toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
eo: Registrita ilobreto-ago {0} anstataŭigita: {1} ricevas {2}

en: Toolbar: {0}
eo: Ilobreto: {0}

en: add entry
eo: aldoni eniron

en: Remove the selected entry
eo: Forigi la elektitan eniron

en: Key: {0}
eo: Ŝlosilo: {0}

en: Edit boundaries
eo: Redakti limojn

en: Internal JOSM boundaries
eo: Internaj JOSM-limoj

en: Reset preferences
eo: Restarigi preferojn

en: You are about to clear all preferences to their default values<br />All your settings will be deleted: plugins, imagery, filters, toolbar buttons, keyboard, etc. <br />Are you sure you want to continue?
eo: Vi balaŭs restarigi ĉiujn preferojn al iliaj defaŭltaj valoroj<br />Ĉiuj viaj agordoj estos forigitaj: kromprogramoj, bildoj, filtriloj, ilobreto-butonoj, klavaro, ktp. <br />Ĉu vi certas, ke vi volas daŭrigi?

en: Advanced Preferences
eo: Progresintaj Preferoj

en: Setting Preference entries directly. Use with caution!
eo: Agordi Preferajn enirojn rekte. Uzu singarde!

en: Read from file
eo: Legi el dosiero

en: Export selected items
eo: Eksporti elektitajn erojn

en: JOSM custom settings files (*.xml)
eo: JOSM-propraj agordaj dosieroj (*.xml)

en: Please select some preference keys not marked as default
eo: Bonvolu elekti iujn preferajn ŝlosilojn ne markitajn kiel defaŭltaj

en: Export preferences keys to JOSM customization file
eo: Eksporti preferajn ŝlosilojn al JOSM-agorda dosiero

en: What to do with preference lists when this file is to be imported?
eo: Kion fari kun preferaj listoj kiam ĉi tiu dosiero estas importota?

en: Append preferences from file to existing values
eo: Aldoni preferojn el dosiero al ekzistantaj valoroj

en: Replace existing values
eo: Anstataŭigi ekzistantajn valorojn

en: Open JOSM customization file
eo: Malfermi JOSM-agordan dosieron

en: Import log
eo: Importa protokolo

en: <html>Here is file import summary. <br/>You can reject preferences changes by pressing "Cancel" in preferences dialog <br/>To activate some changes JOSM restart may be needed.</html>
eo: <html>Jen resumo de dosiera importo. <br/>Vi povas rifuzi preferajn ŝanĝojn premante "Nuligi" en la preferoj-dialogo <br/>Por aktivigi iujn ŝanĝojn, JOSM-restarto povas esti necesa.</html>

en: shortcut
eo: fulmoklavo

en: color
eo: koloro

en: toolbar
eo: ilobreto

en: imagery
eo: bildaro

en: Load profile
eo: Ŝargi profilon

en: Save {0} profile
eo: Konservi {0} profilon

en: All the preferences of this group are default, nothing to save
eo: Ĉiuj preferoj de ĉi tiu grupo estas defaŭltaj, nenio konservinda

en: Choose profile file
eo: Elekti profilan dosieron

en: Change list setting
eo: Ŝanĝi listan agordon

en: Change list of lists setting
eo: Ŝanĝi liston de listaj agordoj

en: Change list of maps setting
eo: Ŝanĝi liston de mapaj agordoj

en: Entry {0}
eo: Eniro {0}

en: Select Setting Type:
eo: Elekti Agordan Tipon:

en: Simple
eo: Simpla

en: List
eo: Listo

en: List of lists
eo: Listo de listoj

en: List of maps
eo: Listo de mapoj

en: Add setting
eo: Aldoni agordon

en: Advanced Background: Changed
eo: Progresinta Fono: Ŝanĝita

en: Advanced Background: NonDefault
eo: Progresinta Fono: Nedefaŭlta

en: Current value is default.
eo: Nuna valoro estas defaŭlta.

en: Default value is ''{0}''.
eo: Defaŭlta valoro estas ''{0}''.

en: Default value currently unknown (setting has not been used yet).
eo: Defaŭlta valoro nune nekonata (agordo ankoraŭ ne estas uzita).

en: Change string setting
eo: Ŝanĝi ĉenan agordon

en: Value:
eo: Valoro:

en: Audio
eo: Sonoj

en: Settings for the audio player and audio markers.
eo: Agordoj por la sona ludilo kaj sonaj markiloj.

en: Display the Audio menu.
eo: Montri la Sonan menuon.

en: Label audio (and image and web) markers.
eo: Etikedi sonajn (kaj bildajn kaj retajn) markilojn.

en: Display live audio trace.
eo: Montri vivan sonan spuron.

en: Explicit waypoints with valid timestamps.
eo: Eksplicitaj vojpunktoj kun validaj tempindikoj.

en: Explicit waypoints with time estimated from track position.
eo: Eksplicitaj vojpunktoj kun tempo taksita el voja pozicio.

en: Named trackpoints.
eo: Nomitaj vojpunktoj.

en: Modified times (time stamps) of audio files.
eo: Modifitaj tempoj (tempindikoj) de sonaj dosieroj.

en: Start of track (will always do this if no other markers available).
eo: Komenco de vojo (ĉiam faros ĉi tion se neniu aliaj markiloj haveblas).

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
eo: Montri aŭ kaŝi la sonan menu-eniron en la ĉefa menu-breto.

en: Display a moving icon representing the point on the synchronized track where the audio currently playing was recorded.
eo: Montri moviĝantan ikonon, kiu reprezentas la punkton sur la sinkronigita vojo, kie la nune ludata sono estis registrita.

en: Put text labels against audio (and image and web) markers as well as their button icons.
eo: Meti tekstajn etikedojn ĉe sonaj (kaj bildaj kaj retaj) markiloj kune kun iliaj butonaj ikonoj.

en: When importing audio, make markers from...
eo: Kiam importante sonon, krei markilojn el...

en: When importing audio, apply it to any waypoints in the GPX layer.
eo: Kiam importante sonon, apliki ĝin al iuj ajn vojpunktoj en la GPX-tavolo.

en: Automatically create audio markers from trackpoints (rather than explicit waypoints) with names or descriptions.
eo: Aŭtomate krei sonajn markilojn el vojpunktoj (anstataŭ eksplicitaj vojpunktoj) kun nomoj aŭ priskriboj.

en: Create audio markers at the position on the track corresponding to the modified time of each audio WAV file imported.
eo: Krei sonajn markilojn ĉe la pozicio sur la vojo, kiu respondas al la modifita tempo de ĉiu importita sona WAV-dosiero.

en: The number of seconds to jump forward or back when the relevant button is pressed
eo: La nombro da sekundoj por salti antaŭen aŭ malantaŭen kiam la koncerna butono estas premata

en: Forward/back time (seconds)
eo: Antaŭen/malantaŭen tempo (sekundoj)

en: The amount by which the speed is multiplied for fast forwarding
eo: La kvanto, per kiu la rapido estas multobligita por rapida antaŭenigo

en: Fast forward multiplier
eo: Rapida antaŭeniga multobligilo

en: Playback starts this number of seconds before (or after, if negative) the audio track position requested
eo: Ludado komencas tiun nombron da sekundoj antaŭ (aŭ post, se negativa) la petita sona voja pozicio

en: Lead-in time (seconds)
eo: Antaŭluda tempo (sekundoj)

en: The ratio of voice recorder elapsed time to true elapsed time
eo: La rilatumo de la pasinta tempo de voĉregistrilo al la vera pasinta tempo

en: Voice recorder calibration
eo: Voĉregistrila kalibrado

en: Colors
eo: Koloroj

en: Change colors used in program dialogs and in map paint styles.
eo: Ŝanĝi kolorojn uzatajn en programaj dialogoj kaj en mapaj desegnostiloj.

en: Paint style {0}: {1}
eo: Desegna stilo {0}: {1}

en: Choose
eo: Elekti

en: Choose a color for {0}
eo: Elekti koloron por {0}

en: Set all to default
eo: Agordi ĉion al defaŭlto

en: Colors used by different objects in JOSM.
eo: Koloroj uzataj de diversaj objektoj en JOSM.

[ctx: gui]
en: Display
eo: Montrilo

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
eo: Diversaj agordoj, kiuj influas la vidan prezenton de la tuta programo.

en: Draw Direction Arrows
eo: Desegni Direktajn Sagojn

en: Only on the head of a way.
eo: Nur ĉe la komenco de vojo.

en: Draw oneway arrows.
eo: Desegni unudirektajn sagojn.

en: Draw segment order numbers
eo: Desegni segmentajn ordonumerojn

en: Draw segment order numbers on selected way
eo: Desegni segmentajn ordonumerojn sur elektita vojo

en: Draw virtual nodes in select mode
eo: Desegni virtualajn nodojn en elekta reĝimo

en: Draw inactive layers in other color
eo: Desegni neaktivajn tavolojn en alia koloro

en: Display discardable keys
eo: Montri forĵeteblajn ŝlosilojn

en: Use auto filters
eo: Uzi aŭtomatajn filtrilojn

en: Rule
eo: Regulo

en: Highlight target ways and nodes
eo: Emfazi celvojojn kaj nodojn

en: Draw rubber-band helper line
eo: Desegni helpan linion de kaŭĉuka bendo

en: Smooth map graphics (antialiasing)
eo: Glatigi mapajn grafikaĵojn (kontraŭaliasing)

en: Smooth map graphics in wireframe mode (antialiasing)
eo: Glatigi mapajn grafikaĵojn en dratkadra reĝimo (kontraŭaliasing)

en: Draw only outlines of areas
eo: Desegni nur konturojn de areoj

en: Hide labels while dragging the map
eo: Kaŝi etikedojn dum trenado de la mapo

en: OSM Data
eo: OSM-datumoj

en: Settings that control the drawing of OSM data.
eo: Agordoj, kiuj kontrolas la desegnadon de OSM-datumoj.

en: Draw direction hints for way segments.
eo: Desegni direktajn indikojn por vojo-segmentoj.

en: Draw arrows in the direction of oneways and other directed features.
eo: Desegni sagojn en la direkto de unudirektaj kaj aliaj direktitaj trajtoj.

en: Draw the order numbers of all segments within their way.
eo: Desegni la ordonumerojn de ĉiuj segmentoj ene de ilia vojo.

en: Draw the boundaries of data loaded from the server.
eo: Desegni la limojn de datumoj ŝargitaj de la servilo.

en: Draw virtual nodes in select mode for easy way modification.
eo: Desegni virtualajn nodojn en elekta reĝimo por facila voja modifo.

en: Draw the inactive data layers in a different color.
eo: Desegni la neaktivajn datumtavolojn en alia koloro.

en: Apply antialiasing to the map view resulting in a smoother appearance.
eo: Apliki kontraŭaliasing al la mapvido, rezultigante pli glatan aspekton.

en: Apply antialiasing to the map view in wireframe mode resulting in a smoother appearance.
eo: Apliki kontraŭaliasing al la mapvido en dratkadra reĝimo, rezultigante pli glatan aspekton.

en: Highlight target nodes and ways while drawing or selecting
eo: Emfazi celajn nodojn kaj vojojn dum desegnado aŭ elekto

en: This option suppresses the filling of areas, overriding anything specified in the selected style.
eo: Ĉi tiu opcio subpremas la plenigon de areoj, anstataŭigante ion ajn specifitan en la elektita stilo.

en: This option hides the textual labels of OSM objects while dragging the map.
eo: Ĉi tiu opcio kaŝas la tekstajn etikedojn de OSM-objektoj dum trenado de la mapo.

en: Display keys which have been deemed uninteresting to the point that they can be silently removed.
eo: Montri ŝlosilojn, kiuj estis konsiderataj malinteresaj ĝis la punkto, ke ili povas esti silentaj forigitaj.

en: Display buttons to automatically filter numeric values of a predefined tag
eo: Montri butonojn por aŭtomate filtri nombrajn valorojn de antaŭdifinita etikedo

en: Options that affect drawing performance
eo: Opcioj, kiuj influas desegnan efikecon

en: Segment drawing options
eo: Segmentaj desegnaj opcioj

en: Select and draw mode options
eo: Elekti kaj desegni reĝimajn opciojn

en: Other options
eo: Aliaj opcioj

en: GPS Points
eo: GPS-punktoj

en: Settings that control the drawing of GPS tracks.
eo: Agordoj, kiuj kontrolas la desegnadon de GPS-vojoj.

en: Auto
eo: Aŭtomate

[ctx: gpx_field]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: gpx_field]
en: Desc(ription)
eo: Priskr(ibo)

en: Everything
eo: Ĉio

en: Name or offset
eo: Nomo aŭ deŝovo

en: Custom
eo: Propra

en: Use global settings
eo: Uzi ĝeneralajn agordojn

en: All
eo: Ĉio

en: Local files
eo: Lokaj dosieroj

en: Force lines if no segments imported
eo: Devigi liniojn se neniu segmento estas importita

en: Draw large GPS points
eo: Desegni grandajn GPS-punktojn

en: Draw a circle from value
eo: Desegni cirklon el valoro

en: Horizontal deviation estimate
eo: Taksita horizontala devio

en: Age of correction data
eo: Aĝo de korektaj datumoj

en: Velocity (red = slow, green = fast)
eo: Rapido (ruĝa = malrapida, verda = rapida)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
eo: Direkto (ruĝa = okcidento, flava = nordo, verda = oriento, blua = sudo)

en: Dilution of Position (red = high, green = low, if available)
eo: Pozicia diluo (ruĝa = alta, verda = malalta, se havebla)

en: Quality (RTKLib only, if available)
eo: Kvalito (nur RTKLib, se havebla)

en: GPS reference ID
eo: GPS-referenca ID

en: Heat Map (dark = few, bright = many)
eo: Varmeca mapo (malhela = malmultaj, hela = multaj)

en: Single Color (can be customized in the layer manager)
eo: Unuopa koloro (povas esti agordita en la tavoladministrilo)

en: Car
eo: Aŭto

en: Bicycle
eo: Biciklo

en: Foot
eo: Piedo

[ctx: Heat map]
en: User Normal
eo: Uzanto Normala

[ctx: Heat map]
en: User Light
eo: Uzanto Luma

[ctx: Heat map]
en: Traffic Lights
eo: Trafiklumoj

[ctx: Heat map]
en: Wood
eo: Ligno

[ctx: Heat map]
en: Heat
eo: Varmo

en: Use points instead of lines for heat map
eo: Uzi punktojn anstataŭ liniojn por varmeca mapo

en: Create markers when reading GPX
eo: Krei markilojn dum legado de GPX

en: Fast drawing (looks uglier)
eo: Rapida desegnado (aspektas malpli bela)

en: Dynamic color range based on data limits
eo: Dinamika kolorintervalo bazita sur datlimoj

en: Smooth GPX graphics (antialiasing)
eo: Glataj GPX-grafikaĵoj (kontraŭaliasing)

en: Draw with Opacity (alpha blending)
eo: Desegnu kun Opakeco (alfa miksado)

en: Automatically make a marker layer from any waypoints when opening a GPX layer.
eo: Aŭtomate krei markilan tavolon el ajnaj vojpunktoj dum malfermo de GPX-tavolo.

en: Draw lines between raw GPS points
eo: Desegni liniojn inter krudaj GPS-punktoj

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
eo: Maksimuma longo (en metroj) por desegni liniojn por lokaj dosieroj. Agordu al ''-1'' por desegni ĉiujn liniojn.

en: Maximum length for local files (meters)
eo: Maksimuma longo por lokaj dosieroj (metroj)

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
eo: Maksimuma longo (en metroj) por desegni liniojn. Agordu al ''-1'' por desegni ĉiujn liniojn.

en: Maximum length (meters)
eo: Maksimuma longo (metroj)

en: Force drawing of lines if the imported data contain no line information.
eo: Devigi desegnadon de linioj se la importitaj datumoj ne enhavas liniajn informojn.

en: Draw direction arrows for lines, connecting GPS points.
eo: Desegni direktajn sagojn por linioj, kiuj konektas GPS-punktojn.

en: Draw the direction arrows using table lookups instead of complex math.
eo: Desegni la direktajn sagojn uzante tabelajn serĉojn anstataŭ kompleksan matematikon.

en: Do not draw arrows if they are not at least this distance away from the last one.
eo: Ne desegni sagojn se ili ne estas almenaŭ ĉi tiu distanco for de la lasta.

en: Minimum distance (pixels)
eo: Minimuma distanco (bilderoj)

en: Source of the circle size
eo: Fonto de la cirkla grandeco

en: Draw larger dots for the GPS points.
eo: Desegni pli grandajn punktojn por la GPS-punktoj.

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
eo: Larĝo de desegnita GPX-linio (0 por defaŭlto)

en: Drawing width of GPX lines
eo: Desegna larĝo de GPX-linioj

en: Apply antialiasing to the GPX lines resulting in a smoother appearance.
eo: Apliki kontraŭaliasing al la GPX-linioj, rezultigante pli glatan aspekton.

en: Apply dynamic alpha-blending and adjust width based on zoom level for all GPX lines.
eo: Apliki dinamikan alfa-miksadon kaj ĝustigi larĝon laŭ zoma nivelo por ĉiuj GPX-linioj.

en: All points and track segments will have their own color. Can be customized in Layer Manager.
eo: Ĉiuj punktoj kaj traksegmentoj havos sian propran koloron. Ĝi estas agordebla en la Tavoladministrilo.

en: Colors points and track segments by velocity.
eo: Kolorigas punktojn kaj traksegmentojn laŭ rapido.

en: Colors points and track segments by direction.
eo: Kolorigas punktojn kaj traksegmentojn laŭ direkto.

en: Colors points and track segments by dilution of position (HDOP). Your capture device needs to log that information.
eo: Kolorigas punktojn kaj traksegmentojn laŭ diluo de pozicio (HDOP). Via kaptilo devas registri tiun informon.

en: Colors points and track segments by RTKLib quality flag (Q). Your capture device needs to log that information.
eo: Kolorigas punktojn kaj traksegmentojn laŭ RTKLib-kvalitflago (Q). Via kaptilo devas registri tiun informon.

en: Colors points and track segments by GPS fix value.
eo: Kolorigas punktojn kaj traksegmentojn laŭ GPS-fiksa valoro.

en: Colors points and track segments by GPS reference ID.
eo: Kolorigas punktojn kaj traksegmentojn laŭ GPS-referenca ID.

en: Colors points and track segments by its timestamp.
eo: Kolorigas punktojn kaj traksegmentojn laŭ ties tempindiko.

en: Collected points and track segments for a position and displayed as heat map.
eo: Kolektitaj punktoj kaj traksegmentoj por pozicio kaj montritaj kiel varmmapo.

en: Allows to tune the track coloring for different average speeds.
eo: Permesas agordi la trakkoloradon por malsamaj averaĝaj rapidoj.

en: Selects the color schema for heat map.
eo: Elektas la koloran skemon por varmmapo.

en: Track and Point Coloring
eo: Trak- kaj Punkto-Kolorado

en: Overlay gain adjustment
eo: Ĝustigo de supermetita gajno

en: Lower limit of visibility
eo: Suba limo de videbleco

en: Adjust the gain of overlay blending.
eo: Ĝustigi la gajnon de supermetita miksado.

en: Draw all GPX traces that exceed this threshold.
eo: Desegni ĉiujn GPX-spurojn, kiuj superas ĉi tiun sojlon.

en: Render engine uses points with simulated position error instead of lines.
eo: Renderilo uzas punktojn kun simulita pozicia eraro anstataŭ liniojn.

en: Colors points and track segments by data limits.
eo: Kolorigas punktojn kaj traksegmentojn laŭ datlimoj.

en: Waypoint labelling
eo: Etikedado de vojpunktoj

en: Audio waypoint labelling
eo: Sonora etikedado de vojpunktoj

en: Incorrect waypoint label pattern: {0}
eo: Malĝusta ŝablono por vojpunkta etikedo: {0}

en: Incorrect pattern
eo: Malĝusta ŝablono

en: Incorrect audio waypoint label pattern: {0}
eo: Malĝusta ŝablono por sonora vojpunkta etikedo: {0}

en: Show splash screen at startup
eo: Montri startekranon dum starto

en: Show user name in title
eo: Montri uzantonomon en la titolo

en: Show object ID in selection lists
eo: Montri objektan ID-on en elekto-listoj

en: Show object version in selection lists
eo: Montri objektan version en elekto-listoj

en: Show node coordinates in selection lists
eo: Montri nodajn koordinatojn en elekto-listoj

en: Show localized name in selection lists
eo: Montri lokigitan nomon en elekto-listoj

en: Modeless working (Potlatch style)
eo: Senmoda laboro (stilo Potlatch)

en: Preview object properties on mouse hover
eo: Antaŭrigardi objektajn ecojn dum musa survoje

en: Prefer showing information for selected objects
eo: Preferi montri informojn por elektitaj objektoj

en: Dynamic buttons in side menus
eo: Dinamikaj butonoj en flankaj menuoj

en: Display ISO dates
eo: Montri ISO-datojn

en: Remember dialog geometries
eo: Memori dialogajn geometriojn

en: Use native file choosers (nicer, but do not support file filters)
eo: Uzi denaskajn dosier-elektilojn (pli belaj, sed ne subtenas dosierfiltrilojn)

en: Reverse zoom with mouse wheel
eo: Inversigi zomon per musrado

en: Intermediate steps between native resolutions
eo: Mezaj paŝoj inter denaskaj distingivoj

en: Look and Feel
eo: Aspekto kaj Sento

en: Show localized name in selection lists, if available
eo: Montri lokigitan nomon en elekto-listoj, se havebla

en: Do not require to switch modes (potlatch style workflow)
eo: Ne postuli ŝanĝi modojn (laborfluo stilo Potlatch)

en: Show tags and relation memberships of objects in the properties dialog when hovering over them with the mouse pointer
eo: Montri etikedojn kaj rilatan membrecon de objektoj en la ecoj-dialogo dum survoje super ili per musmontrilo

en: Always show information for selected objects when something is selected instead of the hovered object
eo: Ĉiam montri informojn por elektitaj objektoj kiam io estas elektita anstataŭ la survoja objekto

en: Display buttons in right side menus only when mouse is inside the element
eo: Montri butonojn en dekstraj flankaj menuoj nur kiam la muso estas ene de la elemento

en: Format dates according to {0}. Today''s date will be displayed as {1} instead of {2}
eo: Formati datojn laŭ {0}. La hodiaŭa dato estos montrita kiel {1} anstataŭ {2}

en: Use file choosers that behave more like native ones. They look nicer but do not support some features like file filters
eo: Uzi dosier-elektilojn, kiuj kondutas pli kiel denaskaj. Ili aspektas pli belaj sed ne subtenas iujn trajtojn kiel dosierfiltrilojn

en: Check if you feel opposite direction more convenient
eo: Marku se vi sentas ke la inversa direkto estas pli oportuna

en: Divide intervals between native resolution levels to smaller steps if they are much larger than zoom ratio
eo: Dividi intervalojn inter denaskaj distingivo-niveloj al pli malgrandaj paŝoj se ili estas multe pli grandaj ol la zoma proporcio

en: Zoom steps to get double scale
eo: Zomaj paŝoj por atingi duoblan skalon

en: Higher value means more steps needed, therefore zoom steps will be smaller
eo: Pli alta valoro signifas ke pli da paŝoj estas necesaj, do la zomaj paŝoj estos pli malgrandaj

en: Language
eo: Lingvo

en: Change the language of JOSM.
eo: Ŝanĝi la lingvon de JOSM.

en: Default (Auto determined)
eo: Defaŭlta (aŭtomate determinita)

en: Add Imagery URL
eo: Aldoni Bildaran URL-on

en: Is layer properly georeferenced?
eo: Ĉu la tavolo estas ĝuste georeferencita?

en: seconds
eo: sekundoj

en: minutes
eo: minutoj

en: hours
eo: horoj

en: days
eo: tagoj

en: Minimum cache expiry:
eo: Minimuma kaŝmemor-eksvalidiĝo:

en: Set custom HTTP headers (if needed):
eo: Agordi proprajn HTTP-ĉapojn (se necese):

en: {0} Make sure OSM has the permission to use this service
eo: {0} Certigu ke OSM havas la permeson uzi ĉi tiun servon

en: {0} Enter URL (may be a style sheet url)
eo: {0} Enigu URL-on (povus esti stilfolio-URL)

en: {0} is replaced by tile zoom level, also supported:<br>offsets to the zoom level: {1} or {2}<br>reversed zoom level: {3}
eo: {0} estas anstataŭigita per kahela zoma nivelo, ankaŭ subtenata:<br>deŝovoj al la zoma nivelo: {1} aŭ {2}<br>inversa zoma nivelo: {3}

en: {0} is replaced by X-coordinate of the tile
eo: {0} estas anstataŭigita per X-koordinato de la kahelo

en: {0} is replaced by Y-coordinate of the tile
eo: {0} estas anstataŭigita per Y-koordinato de la kahelo

en: {0} is replaced by a random selection from the given comma separated list, e.g. {1}
eo: {0} estas anstataŭigita per hazarda elekto el la donita komo-disigita listo, ekz. {1}

en: {0} Enter maximum zoom (optional)
eo: {0} Enigu maksimuman zomon (laŭvola)

en: {0} Edit generated {1} URL (optional)
eo: {0} Redaktu generitan {1} URL-on (laŭvola)

en: {0} Enter name for this layer
eo: {0} Enigu nomon por ĉi tiu tavolo

en: {0} Enter URL
eo: {0} Enigu URL-on

en: {0} is replaced by {1} (Yahoo style Y coordinate)
eo: {0} estas anstataŭigita per {1} (Yahoo-stila Y-koordinato)

en: {0} is replaced by {1} (OSGeo Tile Map Service Specification style Y coordinate)
eo: {0} estas anstataŭigita per {1} (OSGeo Tile Map Service Specification-stila Y-koordinato)

en: Store WMS endpoint only, select layers at usage
eo: Konservi nur WMS-finan punkton, elekti tavolojn dum uzo

en: Use selected layers as default
eo: Uzi elektitajn tavolojn kiel defaŭlton

en: Show bounds
eo: Montri limojn

en: {0} Enter GetCapabilities URL
eo: {0} Enigu GetCapabilities URL-on

en: {0} Get layers
eo: {0} Akiri tavolojn

en: {0} Select layers
eo: {0} Elekti tavolojn

en: {0} Select image format
eo: {0} Elekti bildformon

en: Show Bounds
eo: Montri Limojn

en: No bounding box was found for this layer.
eo: Neniu limskatolo estis trovita por ĉi tiu tavolo.

en: Trying WMS urls
eo: Provante WMS-URL-ojn

en: Set default layer?
eo: Agordi defaŭltan tavolon?

en: Choose default layer
eo: Elekti defaŭltan tavolon

en: Error getting layers: {0}
eo: Eraro dum akirado de tavoloj: {0}

en: You need to get fetch layers
eo: Vi devas akiri tavolojn

en: Tile cache directory:
eo: Kaŝmemor-dosierujo por kaheloj:

en: Maximum size of disk cache (per imagery) in MB:
eo: Maksimuma grandeco de diska kaŝmemoro (po bildaro) en MB:

en: {0} cache, total cache size: {1}
eo: {0} kaŝmemoro, tuta kaŝmemora grandeco: {1}

en: Cache name
eo: Kaŝmemora nomo

en: Object Count
eo: Objekta Nombro

en: Soft
eo: Mola

en: Strong
eo: Forta

en: Sharpen (requires layer re-add):
eo: Akrigi (postulas re-aldonon de tavolo):

en: Tiles zoom offset:
eo: Zoma deŝovo por kaheloj:

en: Header name
eo: Ĉapa nomo

en: Header value
eo: Ĉapa valoro

en: Imagery
eo: Bildaro

en: Modify list of imagery layers displayed in the Imagery menu
eo: Modifi liston de bildaraj tavoloj montritaj en la Bildaro-menuo

en: Common Settings
eo: Ĝeneralaj Agordoj

en: WMS Settings
eo: WMS-Agordoj

en: TMS Settings
eo: TMS-Agordoj

en: Imagery providers
eo: Bildaraj provizantoj

en: Offset bookmarks
eo: Deŝovaj legosignoj

en: Cache
eo: Kaŝmemoro

en: Please select the row to delete.
eo: Bonvolu elekti la vicon por forigi.

en: Layer
eo: Tavolo

en: Easting
eo: Orientiĝo

en: Northing
eo: Nordiĝo

en: Imagery Background: Default
eo: Bildara Fono: Defaŭlta

en: Available default entries:
eo: Haveblaj defaŭltaj eroj:

en: Boundaries of selected imagery entries:
eo: Limoj de elektitaj bildaraj eroj:

en: New default entries can be added in the <a href="{0}">Wiki</a>.
eo: Novaj defaŭltaj eroj povas esti aldonitaj en la <a href="{0}">Vikio</a>.

en: Selected entries:
eo: Elektitaj eroj:

en: Add a new {0} entry by entering the URL
eo: Aldoni novan {0} eron per enigo de la URL

en: Remove entry
eo: Forigi eron

en: Copy selected default entries from the list above into the list below.
eo: Kopii elektitajn defaŭltajn erojn el la supra listo al la suba listo.

en: Please select at least one row to copy.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ unu vicon por kopii.

en: Menu Name
eo: Menuo Nomo

en: Imagery URL
eo: Bildara URL

en: Menu Name (Default)
eo: Menuo Nomo (Defaŭlta)

en: Imagery URL (Default)
eo: Bildara URL (Defaŭlta)

en: EULA license URL not available: {0}
eo: EULA-permesila URL ne havebla: {0}

en: Malformed URL for the EULA licence: {0}
eo: Misformita URL por la EULA-permesilo: {0}

en: Auto zoom by default:
eo: Aŭtomata zomo defaŭlte:

en: Autoload tiles by default:
eo: Aŭtomate ŝargi kahelojn defaŭlte:

en: Min. zoom level:
eo: Min. zoma nivelo:

en: Max. zoom level:
eo: Maks. zoma nivelo:

en: Add to slippymap chooser:
eo: Aldoni al glitmapa elektilo:

en: Maximum concurrent downloads:
eo: Maksimumaj samtempaj elŝutoj:

en: Maximum concurrent downloads per host:
eo: Maksimumaj samtempaj elŝutoj po gastigo:

en: Simultaneous connections:
eo: Samtempaj konektoj:

en: Tile size:
eo: Kahela grandeco:

en: File backup
eo: Dosiera rezervkopio

en: Configure whether to create backup files
eo: Agordi ĉu krei rezervkopiajn dosierojn

en: Auto save enabled
eo: Aŭtomata konservo ŝaltita

en: Auto save interval (seconds)
eo: Aŭtomata konserva intervalo (sekundoj)

en: Default value: {0}
eo: Defaŭlta valoro: {0}

en: Auto saved files per layer
eo: Aŭtomate konservitaj dosieroj po tavolo

en: <i>(Autosave stores the changed data layers in periodic intervals. The backups are saved in JOSM''s preference folder. In case of a crash, JOSM tries to recover the unsaved changes on next start.)</i>
eo: <i>(Aŭtomata konservo stokas la ŝanĝitajn datumtavolojn en periodaj intervaloj. La rezervkopioj estas konservitaj en la prefero-dosierujo de JOSM. En okazo de kraŝo, JOSM provas reakiri la nekonservitajn ŝanĝojn je la sekva starto.)</i>

en: Keep backup files when saving data layers
eo: Konservi rezervkopiajn dosierojn dum konservado de datumtavoloj

en: When saving, keep backup files ending with a ~
eo: Dum konservado, konservi rezervkopiajn dosierojn finiĝantajn per ~

en: <i>(JOSM can keep a backup file when saving data layers. It appends ''~'' to the file name and saves it in the same folder.)</i>
eo: <i>(JOSM povas konservi rezervkopian dosieron dum konservado de datumtavoloj. Ĝi aldonas ''~'' al la dosiernomo kaj konservas ĝin en la sama dosierujo.)</i>

en: Notification at each save
eo: Sciigo ĉe ĉiu konservo

en: When saving, display a small notification
eo: Dum konservado, montri malgrandan sciigon

en: Adapt the rendering of OSM objects
eo: Adapti la bildigon de OSM-objektoj

en: Enable built-in icon defaults
eo: Ŝalti integritajn ikon-defaŭltojn

en: Available styles:
eo: Haveblaj stiloj:

en: Active styles:
eo: Aktivaj stiloj:

en: Add a new style by entering filename or URL
eo: Aldoni novan stilon per enigo de dosiernomo aŭ URL

en: New style entry:
eo: Nova stila ero:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
eo: Forigi la elektitajn stilojn el la listo de aktivaj stiloj

en: Edit the filename or URL for the selected active style
eo: Redakti la dosiernomon aŭ URL-on por la elektita aktiva stilo

en: Add the selected available styles to the list of active styles
eo: Aldoni la elektitajn haveblajn stilojn al la listo de aktivaj stiloj

en: Reloads the list of available styles from ''{0}''
eo: Reŝargas la liston de haveblaj stiloj el ''{0}''

en: Loading style sources from ''{0}''
eo: Ŝargante stilajn fontojn el ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of style sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
eo: <html>Malsukcesis ŝargi la liston de stilaj fontoj el<br>''{0}''.<br><br>Detaloj (netradukitaj):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in style list ''{0}''. Got ''{1}''
eo: Averto: nevalida formato de ero en stila listo ''{0}''. Ricevis ''{1}''

en: Could not read tagging preset source: {0}
eo: Ne eblis legi etikedan antaŭdifinitan fonton: {0}

en: Could not read tagging preset source: {0}
    Do you want to keep it?
eo: Ne eblis legi etikedan antaŭdifinitan fonton: {0}
    Ĉu vi volas konservi ĝin?

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
eo: <html>Etikedado antaŭdifinita fonto {0} povas esti ŝargita sed ĝi enhavas erarojn. Ĉu vi vere volas uzi ĝin?<br><br><table width=600>Eraro estas: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=400>Error is: [{1}:{2}] {3}</table></html>
eo: <html>Ne eblas analizi etikedan antaŭdifinitan fonton: {0}. Ĉu vi vere volas uzi ĝin?<br><br><table width=400>Eraro estas: [{1}:{2}] {3}</table></html>

en: <html>Tagging preset source {0} can be loaded but it contains errors. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
eo: <html>Etikedado antaŭdifinita fonto {0} povas esti ŝargita sed ĝi enhavas erarojn. Ĉu vi vere volas uzi ĝin?<br><br><table width=600>Eraro estas: {1}</table></html>

en: <html>Unable to parse tagging preset source: {0}. Do you really want to use it?<br><br><table width=600>Error is: {1}</table></html>
eo: <html>Ne eblas analizi etikedan antaŭdifinitan fonton: {0}. Ĉu vi vere volas uzi ĝin?<br><br><table width=600>Eraro estas: {1}</table></html>

en: Tagging Presets
eo: Etikedaj Antaŭdifinoj

en: Run data validator on user input
eo: Ruli datumvalidigilon por uzanta enigo

en: Sort presets menu alphabetically
eo: Ordigi antaŭdifinojn laŭalfabete

en: Available presets:
eo: Haveblaj antaŭdifinoj:

en: Active presets:
eo: Aktivaj antaŭdifinoj:

en: Add a new preset by entering filename or URL
eo: Aldoni novan antaŭdifinon per enigo de dosiernomo aŭ URL

en: New preset entry:
eo: Nova antaŭdifina ero:

en: Remove the selected presets from the list of active presets
eo: Forigi la elektitajn antaŭdifinojn el la listo de aktivaj antaŭdifinoj

en: Edit the filename or URL for the selected active preset
eo: Redakti la dosiernomon aŭ URL-on por la elektita aktiva antaŭdifino

en: Add the selected available presets to the list of active presets
eo: Aldoni la elektitajn haveblajn antaŭdifinojn al la listo de aktivaj antaŭdifinoj

en: Reloads the list of available presets from ''{0}''
eo: Reŝargas la liston de haveblaj antaŭdifinoj el ''{0}''

en: Loading preset sources from ''{0}''
eo: Ŝargante antaŭdifinitajn fontojn el ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of preset sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
eo: <html>Malsukcesis ŝargi la liston de antaŭdifinitaj fontoj el<br>''{0}''.<br><br>Detaloj (netradukitaj):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in preset list ''{0}''. Got ''{1}''
eo: Averto: nevalida formato de ero en antaŭdifina listo ''{0}''. Ricevis ''{1}''

en: Plugin {0} is still required by this plugin: | Plugin {0} is still required by these {1} plugins:
eo[0]: Kromprogramo {0} estas ankoraŭ bezonata de ĉi tiu kromprogramo:
eo[1]: Kromprogramo {0} estas ankoraŭ bezonata de ĉi tiuj {1} kromprogramoj:

en: Plugin bundled with JOSM
eo: Kromprogramo kunpakitaj kun JOSM

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
eo: Bonvolu klaki <strong>Elŝutu liston</strong> por elŝuti kaj montri liston de haveblaj kromprogramoj.

en: The filter returned no results.
eo: La filtrilo ne liveris rezultojn.

en: {0}: Version {1} (local: {2})
eo: {0}: Versio {1} (loka: {2})

en:  (requires: {0})
eo:  (postulas: {0})

en: Update plugins
eo: Ĝisdatigi kromprogramojn

en: Configure available plugins.
eo: Agordi haveblajn kromprogramojn.

en: The following plugin has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} plugins have been downloaded <strong>successfully</strong>:
eo[0]: La jena kromprogramo estis elŝutita <strong>sukcese</strong>:
eo[1]: La jenaj {0} kromprogramoj estis elŝutitaj <strong>sukcese</strong>:

en: Downloading the following plugin has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} plugins has <strong>failed</strong>:
eo[0]: Elŝuto de la jena kromprogramo <strong>malsukcesis</strong>:
eo[1]: Elŝuto de la jenaj {0} kromprogramoj <strong>malsukcesis</strong>:

en: <br>Error message(untranslated): {0}
eo: <br>Erarmesaĝo (netradukita): {0}

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
eo: Bonvolu restartigi JOSM por aktivigi la elŝutitajn kromprogramojn.

[ctx: plugins]
en: All
eo: Ĉiuj

[ctx: plugins]
en: Installed
eo: Instalitaj

[ctx: plugins]
en: Available
eo: Haveblaj

en: Plugin update policy
eo: Kromprograma ĝisdatiga politiko

en: Accept the new plugin sites and close the dialog
eo: Akcepti la novajn kromprogramajn retejojn kaj fermi la dialogon

en: Configure Plugin Sites
eo: Agordi Kromprogramajn Retejojn

en: Download list
eo: Elŝuti liston

en: Download the list of available plugins
eo: Elŝuti la liston de haveblaj kromprogramoj

en: Update the selected plugins
eo: Ĝisdatigi la elektitajn kromprogramojn

en: All installed plugins are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
eo: Ĉiuj instalitaj kromprogramoj estas ĝisdataj. JOSM ne bezonas elŝuti novajn versiojn.

en: Plugins up to date
eo: Kromprogramoj ĝisdataj

en: Configure sites...
eo: Agordi retejojn...

en: Configure the list of sites where plugins are downloaded from
eo: Agordi la liston de retejoj, de kie kromprogramoj estas elŝutataj

en: Load from list...
eo: Ŝargi el listo...

en: Load plugins from a list of plugins
eo: Ŝargi kromprogramojn el listo de kromprogramoj

en: Disable all other plugins
eo: Malŝalti ĉiujn aliajn kromprogramojn

en: Enter a list of plugins you want to download.
eo: Enigu liston de kromprogramoj, kiujn vi volas elŝuti.

en: You should add one plugin id per line, version information is ignored.
eo: Vi devus aldoni unu kromprograman identigilon po linio, versia informo estas ignorata.

en: You can copy+paste the list of a status report here.
eo: Vi povas kopii+alglui la liston de stato-raporto ĉi tie.

en: Load plugins from list
eo: Ŝargi kromprogramojn el listo

en: The following plugins were not found. Continue anyway?
eo: La jenaj kromprogramoj ne estis trovitaj. Ĉu daŭrigi tamen?

en: Add JOSM Plugin description URL.
eo: Aldoni URL-on de JOSM-kromprograma priskribo.

en: Enter URL
eo: Enigu URL-on

en: Please select an entry.
eo: Bonvolu elekti eron.

en: Edit JOSM Plugin description URL.
eo: Redakti URL-on de JOSM-kromprograma priskribo.

en: JOSM Plugin description URL
eo: URL de JOSM-kromprograma priskribo

en: Update interval (in days):
eo: Ĝisdatiga intervalo (en tagoj):

en: Ask before updating
eo: Demandi antaŭ ĝisdatigo

en: Always update without asking
eo: Ĉiam ĝisdatigi sen demandi

en: Never update
eo: Neniam ĝisdatigi

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins at startup after an update of JOSM itself.
eo: Bonvolu decidi ĉu JOSM aŭtomate ĝisdatigu aktivajn kromprogramojn ĉe starto post ĝisdatigo de JOSM mem.

en: Please decide whether JOSM shall automatically update active plugins after a certain period of time.
eo: Bonvolu decidi ĉu JOSM aŭtomate ĝisdatigu aktivajn kromprogramojn post certa tempo.

en: By Code (EPSG)
eo: Per Kodo (EPSG)

en: Projection code
eo: Projekcia kodo

en: Projection name
eo: Projekcia nomo

en: Invalid projection configuration: {0}
eo: Nevalida projekcia agordo: {0}

en: Projection configuration is valid.
eo: Projekcia agordo estas valida.

en: Validate
eo: Validigi

en: Parameter information...
eo: Parametra informo...

en: Parameter information
eo: Parametra informo

en: Supported values:
eo: Subtenataj valoroj:

en: Projection parameters
eo: Projekciaj parametroj

en: False easting and false northing
eo: Falsa orientiĝo kaj falsa nordiĝo

en: Central meridian
eo: Centra meridiano

en: Scaling factor
eo: Skala faktoro

en: Ellipsoid name
eo: Elipsoida nomo

en: Ellipsoid parameters
eo: Elipsoidaj parametroj

en: Datum name
eo: Datum-nomo

en: 3 or 7 term datum transform parameters
eo: 3 aŭ 7-termaj datum-transformaj parametroj

en: NTv2 grid file
eo: NTv2-krada dosiero

en: Built-in:
eo: Enkonstruita:

en: Projection bounds (in degrees)
eo: Projekciaj limoj (en gradoj)

en: Sets the SRS=... parameter in the WMS request
eo: Agordas la SRS=... parametron en la WMS-peto

en: GK Zone
eo: GK-Zono

en: Gauß-Krüger Zone {0}
eo: Gauß-Krüger Zono {0}

en: {0} ({1} to {2} degrees)
eo: {0} ({1} ĝis {2} gradoj)

en: Lambert CC9 Zone (France)
eo: Lambert CC9-Zono (Francio)

en: Lambert CC Zone
eo: Lambert CC-Zono

en: {0} (Corsica)
eo: {0} (Korsiko)

en: Lambert 4 Zones (France)
eo: Lambert 4-Zonoj (Francio)

en: WGS84 Geographic
eo: WGS84 Geografia

en: Belgian Lambert 1972
eo: Belga Lambert 1972

en: Belgian Lambert 2008
eo: Belga Lambert 2008

en: Lambert Zone (Estonia)
eo: Lambert Zono (Estonio)

en: Lambert 93 (France)
eo: Lambert 93 (Francio)

en: LKS-92 (Latvia TM)
eo: LKS-92 (Latvio TM)

en: Rijksdriehoekscoördinaten (Netherlands)
eo: Rijksdriehoekscoördinaten (Nederlando)

en: SWEREF99 TM / EPSG:3006 (Sweden)
eo: SWEREF99 TM / EPSG:3006 (Svedio)

en: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Sweden)
eo: SWEREF99 13 30 / EPSG:3008 (Svedio)

en: Map Projection
eo: Mapa Projekcio

en: Projection method
eo: Projekcia metodo

en: Set as default
eo: Agordi kiel defaŭlta

en: Default projection
eo: Defaŭlta projekcio

en: Default projection has been set to ''{0}''
eo: Defaŭlta projekcio estis agordita al ''{0}''

en: Display coordinates as
eo: Montri koordinatojn kiel

en: System of measurement
eo: Mezursistemo

en: The projection {0} could not be activated. Using Mercator
eo: La projekcio {0} ne povis esti aktivigita. Uzante Mercator

en: PUWG 1992 (Poland)
eo: PUWG 1992 (Pollando)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
eo: PUWG 2000 Zono {0} (Pollando)

en: PUWG (Poland)
eo: PUWG (Pollando)

en: PUWG Zone
eo: PUWG Zono

en: Swiss Grid (Switzerland)
eo: Svisa Reto (Svislando)

en: Guadeloupe Fort-Marigot 1949
eo: Gvadelupo Fort-Marigot 1949

en: Guadeloupe Ste-Anne 1948
eo: Gvadelupo Ste-Anne 1948

en: Martinique Fort Desaix 1952
eo: Martiniko Fort Desaix 1952

en: Reunion RGR92
eo: Reunio RGR92

en: Guyane RGFG95
eo: Gujano RGFG95

en: UTM France (DOM)
eo: UTM Francio (DOM)

en: UTM Geodesic system
eo: UTM Geodezia sistemo

en: North
eo: Nordo

en: South
eo: Sudo

en: Hemisphere
eo: Hemisfero

en: Remote Control
eo: Distanco Kontrolo

en: Settings for the remote control feature.
eo: Agordoj por la distanca kontrolo funkcio.

en: Confirm all Remote Control actions manually
eo: Konfirmi ĉiujn Distancajn Kontrolajn agojn mane

en: Allows JOSM to be controlled from other applications, e.g. from a web browser.
eo: Permesas JOSM esti kontrolata de aliaj aplikaĵoj, ekz. de retumilo.

en: JOSM will always listen at <b>port {0}</b> (http) on localhost.<br>This port is not configurable because it is referenced by external applications talking to JOSM.
eo: JOSM ĉiam aŭskultos ĉe <b>pordo {0}</b> (http) en localhost.<br>Ĉi tiu pordo ne estas agordebla ĉar ĝi estas referencata de eksteraj aplikaĵoj, kiuj parolas al JOSM.

en: Enable remote control
eo: Ebligi distancan kontrolon

en: Permitted actions:
eo: Permesitaj agoj:

en: Testing OSM API URL ''{0}''
eo: Testante OSM API URL ''{0}''

en: <html>''{0}'' is not a valid OSM API URL.<br>Please check the spelling and validate again.</html>
eo: <html>''{0}'' ne estas valida OSM API URL.<br>Bonvolu kontroli la literumon kaj validigi denove.</html>

en: Invalid API URL
eo: Nevalida API URL

en: <html>Failed to build URL ''{0}'' for validating the OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
eo: <html>Malsukcesis konstrui URL ''{0}'' por validigi la OSM API servilon.<br>Bonvolu kontroli la literumon de ''{1}'' kaj validigi denove.</html>

en: <html>Failed to connect to the URL ''{0}''.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and your Internet connection and validate again.</html>
eo: <html>Malsukcesis konekti al la URL ''{0}''.<br>Bonvolu kontroli la literumon de ''{1}'' kaj vian Interretan konekton kaj validigi denove.</html>

en: Connection to API failed
eo: Konekto al API malsukcesis

en: <html>Failed to retrieve a list of changesets from the OSM API server at<br>''{1}''. The server responded with the return code {0} instead of 200.<br>Please check the spelling of ''{1}'' and validate again.</html>
eo: <html>Malsukcesis ricevi liston de ŝanĝaroj de la OSM API servilo ĉe<br>''{1}''. La servilo respondis kun la revenkodo {0} anstataŭ 200.<br>Bonvolu kontroli la literumon de ''{1}'' kaj validigi denove.</html>

en: <html>The OSM API server at ''{0}'' did not return a valid response.<br>It is likely that ''{0}'' is not an OSM API server.<br>Please check the spelling of ''{0}'' and validate again.</html>
eo: <html>La OSM API servilo ĉe ''{0}'' ne redonis validan respondon.<br>Verŝajne ''{0}'' ne estas OSM API servilo.<br>Bonvolu kontroli la literumon de ''{0}'' kaj validigi denove.</html>

en: Use Basic Authentication
eo: Uzi Baza Aŭtentiko

en: Select to use HTTP basic authentication with your OSM username and password
eo: Elektu uzi HTTP bazan aŭtentikon kun via OSM uzantnomo kaj pasvorto

en: Use OAuth {0}
eo: Uzi OAuth {0}

en: Select to use OAuth {0} as authentication mechanism
eo: Elektu uzi OAuth {0} kiel aŭtentikigan mekanismon

en: Unsupported value in preference ''{0}'', got ''{1}''. Using authentication method ''OAuth 2.0 Authentication''.
eo: Nesubtenata valoro en prefero ''{0}'', ricevis ''{1}''. Uzante aŭtentikigan metodon ''OAuth 2.0 Aŭtentiko''.

en: OSM username:
eo: OSM uzantnomo:

en: OSM password:
eo: OSM pasvorto:

en: Please enter your OSM password
eo: Bonvolu enigi vian OSM pasvorton

en: Failed to retrieve OSM credentials from credential manager.
eo: Malsukcesis ricevi OSM legitimilojn de la legitimila administrilo.

en: Failed to save OSM credentials to credential manager.
eo: Malsukcesis konservi OSM legitimilojn en la legitimila administrilo.

en: Periodically check for new messages
eo: Periodo kontroli novajn mesaĝojn

en: Check interval (minutes):
eo: Kontrolintervalo (minutoj):

en: Max age for closed notes (days):
eo: Maksimuma aĝo por fermitaj notoj (tagoj):

en: Specifies the number of days a note needs to be closed to no longer be downloaded
eo: Specifas la nombron da tagoj, kiujn noto devas esti fermita por ne plu esti elŝutata

en: Display Advanced OAuth Parameters
eo: Montri Progresintajn OAuth Parametrojn

en: Save to preferences
eo: Konservi en preferojn

en: Use OAuth for all requests to {0}
eo: Uzi OAuth por ĉiuj petoj al {0}

en: For user-based bandwidth limit instead of IP-based one
eo: Por uzant-bazita bendolarĝa limo anstataŭ IP-bazita

en: You do not have an Access Token yet to access the OSM server using OAuth. Please authorize first.
eo: Vi ankoraŭ ne havas Alirtonon por aliri la OSM servilon per OAuth. Bonvolu unue aŭtorizi.

en: You already have an Access Token to access the OSM server using OAuth.
eo: Vi jam havas Alirtonon por aliri la OSM servilon per OAuth.

en: Remove token
eo: Forigi tokenon

en: Remove token from JOSM. This does not revoke the token.
eo: Forigi tokenon el JOSM. Ĉi tio ne malvalidigas la tokenon.

en: New Access Token
eo: Nova Alirtono

en: Click to step through the OAuth authorization process and generate a new Access Token
eo: Klaku por iri tra la OAuth aŭtoriza procezo kaj generi novan Alirtonon

en: Click test access to the OSM server with the current access token
eo: Klaku testi aliron al la OSM servilo kun la nuna alirtono

en: <html>Use the default OSM server URL (<strong>{0}</strong>)</html>
eo: <html>Uzi la defaŭltan OSM servilan URL (<strong>{0}</strong>)</html>

en: Test the API URL
eo: Testi la API URL

en: The API URL is valid.
eo: La API URL estas valida.

en: Validation failed. The API URL seems to be invalid.
eo: Validigo malsukcesis. La API URL ŝajnas esti nevalida.

en: OSM API URL must not be empty. Please enter the OSM API URL.
eo: OSM API URL ne povas esti malplena. Bonvolu enigi la OSM API URL.

en: The current value is not a valid URL
eo: La nuna valoro ne estas valida URL

en: Please enter the OSM API URL.
eo: Bonvolu enigi la OSM API URL.

en: Use Overpass server for object downloads
eo: Uzi Overpass servilon por objekto-elŝutoj

en: Overpass server:
eo: Overpass servilo:

en: Proxy
eo: Prokurilo

en: Configure whether to use a proxy server
eo: Agordi ĉu uzi prokurilan servilon

en: No proxy for
eo: Neniu prokurilo por

en: Proxy only for
eo: Prokurilo nur por

en: Host:
eo: Gastigo:

[ctx: server]
en: Port:
eo: Pordo:

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
eo: Bonvolu enigi uzantnomon kaj pasvorton se via prokurilo postulas aŭtentikon.

en: No proxy for (hosts):
eo: Neniu prokurilo por (gastigantoj):

en: Proxy only for (hosts):
eo: Prokurilo nur por (gastigantoj):

en: No proxy
eo: Neniu prokurilo

en: Use standard system settings
eo: Uzi normajn sistemajn agordojn

en: Use standard system settings (disabled. Start JOSM with <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> to enable)
eo: Uzi normajn sistemajn agordojn (malaktivigita. Startigu JOSM kun <tt>-Djava.net.useSystemProxies=true</tt> por ebligi)

en: Manually configure a HTTP proxy
eo: Manuale agordi HTTP prokurilon

en: Use a SOCKS proxy
eo: Uzi SOCKS prokurilon

en: JOSM is configured to use proxies from the system setting, but the JVM is not configured to retrieve them. Resetting preferences to ''No proxy''
eo: JOSM estas agordita uzi prokurilojn el la sistemo, sed la JVM ne estas agordita por ricevi ilin. Restarigi preferojn al ''Neniu prokurilo''

en: OSM Server
eo: OSM Servilo

en: Connection Settings for the OSM server.
eo: Konektaj Agordoj por la OSM servilo.

en: Please enter your OSM user name
eo: Bonvolu enigi vian OSM uzantnomon

en: The user name cannot be empty. Please enter your OSM user name
eo: La uzantnomo ne povas esti malplena. Bonvolu enigi vian OSM uzantnomon

en: Action
eo: Ago

en: Shortcut
eo: Ŝparvojo

en: Shortcut Background: User
eo: Ŝparvoja Fono: Uzanto

en: Shortcut Background: Modified
eo: Ŝparvoja Fono: Modifita

en: Use default
eo: Uzi defaŭltan

en: Key:
eo: Klavo:

en: Attention: Use real keyboard keys only!
eo: Atentu: Uzu nur realajn klavarajn klavojn!

en: Keyboard Shortcuts
eo: Klavaraj Ŝparvojoj

en: Changing keyboard shortcuts manually.
eo: Ŝanĝi klavarajn ŝparvojojn mane.

en: Data validator
eo: Datumvalidigilo

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
eo: OSM-datumvalidigilo, kiu kontrolas oftajn erarojn faritajn de uzantoj kaj redaktilaj programoj.

en: Available rules:
eo: Disponeblaj reguloj:

en: Active rules:
eo: Aktivaj reguloj:

en: Add a new rule by entering filename or URL
eo: Aldoni novan regulon enigante dosiernomon aŭ URL

en: New rule entry:
eo: Nova reguleniro:

en: Remove the selected rules from the list of active rules
eo: Forigi la elektitajn regulojn el la listo de aktivaj reguloj

en: Edit the filename or URL for the selected active rule
eo: Redakti la dosiernomon aŭ URL por la elektita aktiva regulo

en: Add the selected available rules to the list of active rules
eo: Aldoni la elektitajn disponeblajn regulojn al la listo de aktivaj reguloj

en: Reloads the list of available rules from ''{0}''
eo: Reŝargas la liston de disponeblaj reguloj el ''{0}''

en: Loading rule sources from ''{0}''
eo: Ŝargante regul-fontojn el ''{0}''

en: <html>Failed to load the list of rule sources from<br>''{0}''.<br><br>Details (untranslated):<br>{1}</html>
eo: <html>Malsukcesis ŝargi la liston de regul-fontoj el<br>''{0}''.<br><br>Detaloj (netradukitaj):<br>{1}</html>

en: Warning: illegal format of entry in rule list ''{0}''. Got ''{1}''
eo: Averto: nevalida formato de eniro en regul-listo ''{0}''. Ricevis ''{1}''

en: Tag checker rules
eo: Etiked-kontrolaj reguloj

en: Choose Tag checker rules to enable
eo: Elektu etiked-kontrolajn regulojn por ebligi

en: Use ignore list.
eo: Uzi ignor-liston.

en: Use the ignore list to suppress warnings.
eo: Uzi la ignor-liston por subpremi avertojn.

en: Use error layer.
eo: Uzi eraran tavolon.

en: Use the error layer to display problematic elements.
eo: Uzi la eraran tavolon por montri problemajn elementojn.

en: Show informational level.
eo: Montri informan nivelon.

en: Show the informational tests.
eo: Montri la informajn testojn.

en: Show informational level on upload.
eo: Montri informan nivelon dum alŝuto.

en: Show the informational tests in the upload check windows.
eo: Montri la informajn testojn en la alŝut-kontrolaj fenestroj.

en: On demand
eo: Laŭpetite

en: On upload
eo: Dum alŝuto

en: Tests
eo: Testoj

en: Choose tests to enable
eo: Elektu testojn por ebligi

en: Beginning task {2}: {0}{1}
eo: Komencante taskon {2}: {0}{1}

en: Finishing task {2}: {0}{1} ({3})
eo: Finante taskon {2}: {0}{1} ({3})

en: Progress of task {2}: {0}{1} is {3}% ({4})
eo: Progreso de tasko {2}: {0}{1} estas {3}% ({4})

en: multiple
eo: pluraj

en: Remove old keys from up to {0} object | Remove old keys from up to {0} objects
eo[0]: Forigi malnovajn ŝlosilojn el ĝis {0} objekto
eo[1]: Forigi malnovajn ŝlosilojn el ĝis {0} objektoj

en: Delete the selection in the tag table
eo: Forigi la elekton en la etiked-tabelo

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
eo: Uzu antaŭdifinitan ''{0}'' de grupo ''{1}''

en: Use preset ''{0}''
eo: Uzu antaŭdifinitan ''{0}''

en: Elements of type {0} are supported.
eo: Elementoj de tipo {0} estas subtenataj.

en: This preset also sets: {0}
eo: Ĉi tiu antaŭdifinita ankaŭ agordas: {0}

en: Apply Preset
eo: Apliki Antaŭdifinitan

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since nothing has been selected!
eo: La antaŭdifinita <i>{0}</i> ne povas esti aplikata ĉar nenio estas elektita!

en: The preset <i>{0}</i> cannot be applied since the selection is unsuitable!
eo: La antaŭdifinita <i>{0}</i> ne povas esti aplikata ĉar la elekto estas maltaŭga!

en: Change {0} object | Change {0} objects
eo[0]: Ŝanĝi {0} objekton
eo[1]: Ŝanĝi {0} objektojn

en: Nothing selected!
eo: Nenio elektita!

en: Selection unsuitable!
eo: Elekto maltaŭga!

en: Change Tags
eo: Ŝanĝi Etikedojn

en: Add or remove toolbar button
eo: Aldoni aŭ forigi ilobreton butonon

en: Unknown type: {0}
eo: Nekonata tipo: {0}

en: Preset group {1} / {0}
eo: Antaŭdifinita grupo {1} / {0}

en: Preset group {0}
eo: Antaŭdifinita grupo {0}

en: Reference {0} is being used before it was defined
eo: Referenco {0} estas uzata antaŭ ol ĝi estis difinita

en: Reference stack for {0} is too large
eo: Referenca stako por {0} estas tro granda

en: Roles cannot appear more than once
eo: Roloj ne povas aperi pli ol unufoje

en: Preset role element without parent
eo: Antaŭdifinita rolelemento sen gepatro

en: Preset sub element without parent
eo: Antaŭdifinita subelemento sen patro

en: Error parsing {0}:
eo: Eraro dum analizado de {0}:

en: Search presets
eo: Serĉi antaŭdifinojn

en: Search for objects by preset...
eo: Serĉi objektojn per antaŭdifino...

en: Search for objects by their presets.
eo: Serĉi objektojn per iliaj antaŭdifinoj.

en: Search for objects by preset
eo: Serĉi objektojn per antaŭdifino

en: Show only applicable to selection
eo: Montri nur aplikeblajn al elekto

en: Search in tags
eo: Serĉi en etikedoj

en: Add toolbar button
eo: Aldoni ilobreton butonon

en: Preset preferences...
eo: Antaŭdifinitaj preferoj...

en: Click to open the tagging presets tab in the preferences
eo: Klaku por malfermi la antaŭdifinitan etikedan langeton en la preferoj

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' is not "{2}"
eo: Malfunkcia etikedado "{0}-{1}" - Java metodo donita en ''valoroj_de'' ne estas "{2}"

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - Java method given in ''values_from'' threw {2} ({3})
eo: Malfunkcia etikedado "{0}-{1}" - Java metodo donita en ''valoroj_de'' ĵetis {2} ({3})

en: Broken tagging preset "{0}-{1}" - number of items in ''{2}'' must be the same as in ''values''
eo: Malfunkcia etikedado "{0}-{1}" - nombro da eroj en ''{2}'' devas esti la sama kiel en ''valoroj''

en: Detailed information: {0} <> {1}
eo: Detalaj informoj: {0} <> {1}

en: <different>
eo: <malsama>

en: This corresponds to the key ''{0}''
eo: Ĉi tio respondas al la ŝlosilo ''{0}''

en: More information about this feature
eo: Pli da informoj pri ĉi tiu trajto

en: Optional Attributes:
eo: Nedevigaj Atributoj:

en: Edit also …
eo: Redakti ankaŭ …

en: Keeps the original values of the selected objects unchanged.
eo: Mantenadas la originajn valorojn de la elektitaj objektoj senŝanĝe.

en: Sets the key ''{0}'' to the value ''{1}''.
eo: Agordas la ŝlosilon ''{0}'' al la valoro ''{1}''.

en: Clears the key ''{0}''.
eo: Forigas la ŝlosilon ''{0}''.

en: Unknown ISO-3166 Code: {0}
eo: Nekonata ISO-3166 Kodo: {0}

en: Unknown requisite: {0}
eo: Nekonata postulo: {0}

en: Unknown regexp value: {0}
eo: Nekonata regulesprimo-valoro: {0}

en: Illegal member expression: {0}
eo: Nekonforma membro-esprimo: {0}

en: Available roles
eo: Disponeblaj roloj

en: role
eo: rolo

en: count
eo: nombro

en: elements
eo: elementoj

en: Select auto-increment of {0} for this field
eo: Elektu aŭtomatan pliigon de {0} por ĉi tiu kampo

en: Cancel auto-increment for this field
eo: Nuligi aŭtomatan pliigon por ĉi tiu kampo

en: Adjustable {0} not registered yet. Cannot set participation in synchronized adjustment.
eo: Agordebla {0} ankoraŭ ne registrita. Ne eblas agordi partoprenon en sinkronigita agordo.

en: Adjustable {0} not registered yet.
eo: Agordebla {0} ankoraŭ ne registrita.

en: Some of the key listeners forgot to remove themselves: {0}
eo: Iuj el la klav-aŭskultantoj forgesis forigi sin: {0}

en: Some of the key modifier listeners forgot to remove themselves: {0}
eo: Iuj el la klavmodifilaj aŭskultantoj forgesis forigi sin: {0}

en: All files (*.*)
eo: Ĉiuj dosieroj (*.*)

en: Received error page:
eo: Ricevis erarpagxon:

en: {0}... [please type its number]
eo: {0}... [bonvolu tajpi ĝian numeron]

en: Preference with key ''{0}'' does not include ''{1}''. Cannot restore window geometry from preferences.
eo: Prefero kun ŝlosilo ''{0}'' ne inkluzivas ''{1}''. Ne eblas restarigi fenestran geometrion el preferoj.

en: Preference with key ''{0}'' does not provide an int value for ''{1}''. Got {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
eo: Prefero kun ŝlosilo ''{0}'' ne provizas int-valoron por ''{1}''. Ricevis {2}. Ne eblas restarigi fenestran geometrion el preferoj.

en: Failed to parse field ''{1}'' in preference with key ''{0}''. Exception was: {2}. Cannot restore window geometry from preferences.
eo: Malsukcesis analizi kampon ''{1}'' en prefero kun ŝlosilo ''{0}''. Escepto estis: {2}. Ne eblas restarigi fenestran geometrion el preferoj.

en: Preference with key ''{0}'' does not exist. Cannot restore window geometry from preferences.
eo: Prefero kun ŝlosilo ''{0}'' ne ekzistas. Ne eblas restarigi fenestran geometrion el preferoj.

en: Ignoring malformed geometry: {0}
eo: Ignorante misformitan geometrion: {0}

en: Input validation: error
eo: Eniga validigo: eraro

en: Input validation: error background
eo: Eniga validigo: erara fono

en: Input validation: warning
eo: Eniga validigo: averto

en: Input validation: warning foreground
eo: Eniga validigo: averta malfono

en: Input validation: warning background
eo: Eniga validigo: averta fono

en: Input validation: valid
eo: Eniga validigo: valida

en: Min. latitude
eo: Min. latitudo

en: Min. longitude
eo: Min. longitudo

en: Max. latitude
eo: Maks. latitudo

en: Max. longitude
eo: Maks. longitudo

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
eo: URL de www.openstreetmap.org (vi povas alglui elŝutan URL ĉi tie por specifi limigan skatolon)

en: The current value is not a valid changeset ID. Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
eo: La nuna valoro ne estas valida ŝanĝar-identigilo. Bonvolu enigi entjervaloron > 0 aŭ ŝanĝar-URL.

en: Please enter an integer value > 0 or a changeset URL.
eo: Bonvolu enigi entjervaloron > 0 aŭ ŝanĝar-URL.

en: Please select the row to edit.
eo: Bonvolu elekti la vicon por redakti.

en: Add a new source to the list.
eo: Aldoni novan fonton al la listo.

en: Edit the selected source.
eo: Redakti la elektitan fonton.

en: Delete the selected source from the list.
eo: Forigi la elektitan fonton el la listo.

en: Enter a search expression
eo: Enigu serĉan esprimon

en: Right to Left
eo: Dekstre al Maldekstre

en: Switch the text orientation to Right-to-Left.
eo: Ŝanĝi la tekstan orientiĝon al Dekstre-al-Maldekstre.

en: Left to Right
eo: Maldekstre al Dekstre

en: Switch the text orientation to Left-to-Right.
eo: Ŝanĝi la tekstan orientiĝon al Maldekstre-al-Dekstre.

en: The current value is not a valid OSM ID. Please enter an integer value > 0
eo: La nuna valoro ne estas valida OSM-identigilo. Bonvolu enigi entjervaloron > 0

en: false: the property is explicitly switched off
eo: malvera: la eco estas eksplicite malŝaltita

en: false: the property ''{0}'' is explicitly switched off
eo: malvera: la eco ''{0}'' estas eksplicite malŝaltita

en: true: the property is explicitly switched on
eo: vera: la eco estas eksplicite ŝaltita

en: true: the property ''{0}'' is explicitly switched on
eo: vera: la eco ''{0}'' estas eksplicite ŝaltita

en: partial: different selected objects have different values, do not change
eo: parta: malsamaj elektitaj objektoj havas malsamajn valorojn, ne ŝanĝu

en: partial: different selected objects have different values for ''{0}'', do not change
eo: parta: malsamaj elektitaj objektoj havas malsamajn valorojn por ''{0}'', ne ŝanĝu

en: unset: do not set this property on the selected objects
eo: neagordita: ne agordu ĉi tiun econ sur la elektitaj objektoj

en: unset: do not set the property ''{0}'' on the selected objects
eo: neagordita: ne agordu la econ ''{0}'' sur la elektitaj objektoj

en: Cut
eo: Eltondi

en: Right click = copy to clipboard
eo: Dekstra klako = kopii al tondujo

en: Missing mandatory attribute ''{0}''.
eo: Mankas deviga atributo ''{0}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long. Got ''{1}''.
eo: Nevalida valoro por deviga atributo ''{0}'' de tipo long. Ricevis ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type long (>=0). Got ''{1}''.
eo: Nevalida valoro por deviga atributo ''{0}'' de tipo long (>=0). Ricevis ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' of type double. Got ''{1}''.
eo: Nevalida valoro por atributo ''{0}'' de tipo double. Ricevis ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type boolean. Got ''{1}''.
eo: Nevalida valoro por deviga atributo ''{0}'' de tipo boolean. Ricevis ''{1}''.

en: Illegal value for mandatory attribute ''{0}'' of type OsmPrimitiveType. Got ''{1}''.
eo: Nevalida valoro por deviga atributo ''{0}'' de tipo OsmPrimitiveType. Ricevis ''{1}''.

en: Way with external ID ''{0}'' includes missing node with external ID ''{1}''.
eo: Vojo kun ekstera ID ''{0}'' inkluzivas mankantan nodon kun ekstera ID ''{1}''.

en: Deleted node {0} is part of way {1}
eo: Forigita nodo {0} estas parto de vojo {1}

en: Way {0} with {1} nodes is incomplete because at least one node was missing in the loaded data.
eo: Vojo {0} kun {1} nodoj estas nekompleta ĉar almenaŭ unu nodo mankis en la ŝargitaj datumoj.

en: Relation with external id ''{0}'' refers to a missing primitive with external id ''{1}''.
eo: Rilato kun ekstera identigilo ''{0}'' referencas al mankanta primitivo kun ekstera identigilo ''{1}''.

en: Deleted member {0} is used by relation {1}
eo: Forigita membro {0} estas uzata de rilato {1}

en: Prepare OSM data...
eo: Preparu OSM-datumojn...

en: Parsing OSM data...
eo: Analizante OSM-datumojn...

en: Preparing data set...
eo: Preparante datumaron...

en: Post-processing data set...
eo: Postprocesante datumaron...

en: Rendering data set...
eo: Desegnante datumaron...

en: Missing required attribute ''{0}''.
eo: Mankas deviga atributo ''{0}''.

en: Illegal long value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
eo: Nevalida longa valoro por atributo ''{0}''. Ricevis ''{1}''.

en: Unsupported version: {0}
eo: Nesubtenata versio: {0}

en: Missing mandatory attributes on element ''bounds''. Got minlon=''{0}'',minlat=''{1}'',maxlon=''{2}'',maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.
eo: Mankas devigaj atributoj ĉe elemento ''bounds''. Ricevis minlon=''{0}'', minlat=''{1}'', maxlon=''{2}'', maxlat=''{3}'', origin=''{4}''.

en: Illegal object with ID=0.
eo: Nevalida objekto kun ID=0.

en: Illegal value for attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}. Got {1}.
eo: Nevalida valoro por atributo ''version'' ĉe OSM-primitivo kun ID {0}. Ricevis {1}.

en: Missing attribute ''version'' on OSM primitive with ID {0}.
eo: Mankas atributo ''version'' ĉe OSM-primitivo kun ID {0}.

en: Normalizing value of attribute ''version'' of element {0} to {2}, API version is ''{3}''. Got {1}.
eo: Normaligante valoron de atributo ''version'' de elemento {0} al {2}, API-versio estas ''{3}''. Ricevis {1}.

en: Unknown or unsupported API version. Got {0}.
eo: Nekonata aŭ nesubtenata API-versio. Ricevis {0}.

en: Illegal value for attribute ''changeset'' on new object {1}. Got {0}. Resetting to 0.
eo: Nevalida valoro por atributo ''changeset'' ĉe nova objekto {1}. Ricevis {0}. Restarigante al 0.

en: Illegal value for attribute ''changeset''. Got {0}.
eo: Nevalida valoro por atributo ''changeset''. Ricevis {0}.

en: Missing key or value attribute in tag.
eo: Mankas ŝlosilo aŭ valora atributo en etikedo.

en: Illegal value for attributes ''lat'', ''lon'' on node with ID {0}. Got ''{1}'', ''{2}''.
eo: Nevalida valoro por atributoj ''lat'', ''lon'' ĉe nodo kun ID {0}. Ricevis ''{1}'', ''{2}''.

en: Deleted way {0} contains nodes
eo: Forigita vojo {0} enhavas nodojn

en: Deleted relation {0} contains members
eo: Forigita rilato {0} enhavas membrojn

en: Missing attribute ''ref'' on member in relation {0}.
eo: Mankas atributo ''ref'' ĉe membro en rilato {0}.

en: Illegal value for attribute ''ref'' on member in relation {0}. Got {1}
eo: Nevalida valoro por atributo ''ref'' ĉe membro en rilato {0}. Ricevis {1}

en: Incomplete <member> specification with ref=0
eo: Nekompleta <member> specifo kun ref=0

en: Missing attribute ''type'' on member {0} in relation {1}.
eo: Mankas atributo ''type'' ĉe membro {0} en rilato {1}.

en: Illegal value for attribute ''type'' on member {0} in relation {1}. Got {2}.
eo: Nevalida valoro por atributo ''type'' ĉe membro {0} en rilato {1}. Ricevis {2}.

en: Downloading points {0} to {1}...
eo: Elŝutante punktojn {0} ĝis {1}...

en: Contacting OSM Server...
eo: Kontaktante OSM-servilon...

en: Failed to open input stream for resource ''{0}''
eo: Malsukcesis malfermi enigan fluon por rimedo ''{0}''

en: Failed to open file with extension ''{2}'' and namepart ''{3}'' in zip file ''{0}''. Exception was: {1}
eo: Malsukcesis malfermi dosieron kun etendo ''{2}'' kaj nomparto ''{3}'' en zip-dosiero ''{0}''. Escepto estis: {1}

en: Cache update for {0}
eo: Kaŝmemora ĝisdatigo por {0}

en: The requested URL {0} was not found
eo: La petita URL {0} ne estis trovita

en: Failed to rename file {0} to {1}.
eo: Malsukcesis renomi dosieron {0} al {1}.

en: Failed to load {0}, use cached file and retry next time: {1}
eo: Malsukcesis ŝargi {0}, uzu kaŝmemoran dosieron kaj reprovu la venontan fojon: {1}

en: Illegal value of attribute ''{0}'' of element ''{1}'' in server capabilities. Got ''{2}''
eo: Nevalida valoro de atributo ''{0}'' de elemento ''{1}'' en servilaj kapabloj. Ricevis ''{2}''

en: Error adding certificate {0} - certificate fingerprint mismatch. Expected {1}, was {2}
eo: Eraro dum aldono de atestilo {0} - nekonformeco de atestila fingrospuro. Atendis {1}, ricevis {2}

en: Failed to parse date ''{0}'' replied by server.
eo: Malsukcesis analizi daton ''{0}'' responditan de la servilo.

en: Unexpected format of error header for conflict in changeset update. Got ''{0}''
eo: Neatendita formato de erarkapo por konflikto en ŝanĝar-ĝisdatigo. Ricevis ''{0}''

en: Unexpected value for ''{0}'' in changeset query url, got {1}
eo: Neatendita valoro por ''{0}'' en ŝanĝar-pet-URL, ricevis {1}

en: Illegal longitude value for parameter ''{0}'', got {1}
eo: Nevalida longituda valoro por parametro ''{0}'', ricevis {1}

en: Illegal latitude value for parameter ''{0}'', got {1}
eo: Nevalida latituda valoro por parametro ''{0}'', ricevis {1}

en: Cannot create a changeset query including both the query parameters ''uid'' and ''display_name''
eo: Ne eblas krei ŝanĝar-peton inkluzivantan ambaŭ petparametrojn ''uid'' kaj ''display_name''

en: Unsupported parameter ''{0}'' in changeset query string
eo: Nesubtenata parametro ''{0}'' en ŝanĝar-petĉeno

en: Unexpected format for port number in preference ''{0}''. Got ''{1}''.
eo: Neatendita formato por pordonumero en prefero ''{0}''. Ricevis ''{1}''.

en: The proxy will not be used.
eo: La prokurilo ne estos uzata.

en: Illegal port number in preference ''{0}''. Got {1}.
eo: Nevalida pordonumero en prefero ''{0}''. Ricevis {1}.

en: Unexpected value for preference ''{0}'' found. Got ''{1}''. Will use no proxy.
eo: Neatendita valoro por prefero ''{0}'' trovita. Ricevis ''{1}''. Ne uzos prokurilon.

en: Unexpected parameters for HTTP proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
eo: Neatenditaj parametroj por HTTP-prokurilo. Ricevis gastiganton ''{0}'' kaj pordon ''{1}''.

en: Unexpected parameters for SOCKS proxy. Got host ''{0}'' and port ''{1}''.
eo: Neatenditaj parametroj por SOCKS-prokurilo. Ricevis gastiganton ''{0}'' kaj pordon ''{1}''.

en: Connection to proxy ''{0}'' for URI ''{1}'' failed. Exception was: {2}
eo: Konekto al prokurilo ''{0}'' por URI ''{1}'' malsukcesis. Escepto estis: {2}

en: The JVM is not configured to lookup proxies from the system settings. The property ''java.net.useSystemProxies'' was missing at startup time.  Will not use a proxy.
eo: La JVM ne estas agordita por serĉi prokurilojn el la sistemaj agordoj. La propreco ''java.net.useSystemProxies'' mankis dum starto. Ne uzos prokurilon.

en: Parsing response from server...
eo: Analizante respondon de la servilo...

en: Postprocessing uploaded data...
eo: Postprocesante alŝutitajn datumojn...

en: Unexpected XML element with name ''{0}''
eo: Neatendita XML-elemento kun nomo ''{0}''

en: Relation/non-geometry feature without properties found: {0}
eo: Rilato/ne-geometria trajto sen propraĵoj trovita: {0}

en: Relation/non-geometry feature without type found: {0}
eo: Rilato/ne-geometria trajto sen tipo trovita: {0}

en: Unknown json object found {0}
eo: Nekonata JSON-objekto trovita {0}

en: Geometry of feature {0} is null
eo: Geometrio de trajto {0} estas nula

en: Downloading OSM data...
eo: Elŝutante OSM-datumojn...

en: {0} element does not have valid latitude and/or longitude.
eo: {0} elemento ne havas validan latitudon kaj/aŭ longitudon.

en: Parse error: invalid document structure for GPX document.
eo: Analizeraro: nevalida dokumentstrukturo por GPX-dokumento.

en: (at line {0}, column {1})
eo: (ĉe linio {0}, kolumno {1})

en: The file was created by "{0}".
eo: La dosiero estis kreita de "{0}".

en: Unknown mode {0}.
eo: Nekonata reĝimo {0}.

en: get number of unread messages
eo: ricevi nombron de nelegitaj mesaĝoj

en: Message notifier
eo: Mesaĝa sciigilo

en: Fetching a package of nodes from ''{0}''
eo: Ricevante pakaĵon de nodoj el ''{0}''

en: Fetching a package of ways from ''{0}''
eo: Ricevante pakaĵon de vojoj el ''{0}''

en: Fetching a package of relations from ''{0}''
eo: Ricevante pakaĵon de rilatoj el ''{0}''

en: Downloading {0} object from ''{1}'' | Downloading {0} objects from ''{1}''
eo[0]: Elŝutante {0} objekton el ''{1}''
eo[1]: Elŝutante {0} objektojn el ''{1}''

en: Server replied with response code 404, retrying with an individual request for each object.
eo: La servilo respondis kun respondkodo 404, reprovas kun individua peto por ĉiu objekto.

en: Fetching node with id {0} from ''{1}''
eo: Ricevante nodon kun id {0} el ''{1}''

en: Fetching way with id {0} from ''{1}''
eo: Ricevante vojon kun id {0} el ''{1}''

en: Fetching relation with id {0} from ''{1}''
eo: Ricevante rilaton kun id {0} el ''{1}''

en: Server replied with response code 404 for id {0}. Skipping.
eo: La servilo respondis kun respondkodo 404 por id {0}. Preterpasante.

en: Null pointer exception, possibly some missing tags.
eo: Nula montrilo escepto, eble mankas iuj etikedoj.

en: {0} not available (offline mode)
eo: {0} ne disponebla (eksterreta reĝimo)

en: JOSM website
eo: JOSM retejo

en: Cache updates
eo: Kaŝmemoraj ĝisdatigoj

en: Certificates
eo: Atestiloj

en: Changeset ID > 0 expected. Got {0}.
eo: Atendis ŝanĝar-ID > 0. Ricevis {0}.

en: Unable to initialize OSM API.
eo: Ne eblas pravalorizi OSM API.

en: This version of JOSM is incompatible with the configured server.
eo: Ĉi tiu versio de JOSM estas nekompatibla kun la agordita servilo.

en: It supports protocol version 0.6, while the server says it supports {0} to {1}.
eo: Ĝi subtenas protokolversion 0.6, dum la servilo diras, ke ĝi subtenas {0} ĝis {1}.

en: Unexpected format of ID replied by the server. Got ''{0}''.
eo: Neatendita formato de ID respondita de la servilo. Ricevis ''{0}''.

en: Unexpected format of new version of modified primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
eo: Neatendita formato de nova versio de modifita primitivo ''{0}''. Ricevis ''{1}''.

en: Unexpected format of new version of deleted primitive ''{0}''. Got ''{1}''.
eo: Neatendita formato de nova versio de forigita primitivo ''{0}''. Ricevis ''{1}''.

en: Creating changeset...
eo: Kreante ŝanĝaron...

en: Successfully opened changeset {0}
eo: Sukcese malfermis ŝanĝaron {0}

en: Updating changeset...
eo: Ĝisdatigante ŝanĝaron...

en: Updating changeset {0}...
eo: Ĝisdatigante ŝanĝaron {0}...

en: Closing changeset...
eo: Fermante ŝanĝaron...

en: Changeset must be closed in order to add a comment
eo: Ŝanĝaro devas esti fermita por aldoni komenton

en: Preparing upload request...
eo: Preparante alŝutpeton...

en: Waiting 10 seconds ...
eo: Atendante 10 sekundojn ...

en: Starting retry {0} of {1} in {2} seconds ...
eo: Komencante reprovon {0} de {1} en {2} sekundoj ...

en: OK - trying again.
eo: OK - provas denove.

en: Starting retry {0} of {1}.
eo: Komencante reprovon {0} de {1}.

en: Current changeset is null. Cannot upload data.
eo: Nuna ŝanĝaro estas nula. Ne eblas alŝuti datumojn.

en: ID of current changeset > 0 required. Current ID is {0}.
eo: ID de nuna ŝanĝaro > 0 postulata. Nuna ID estas {0}.

en: Open changeset expected. Got closed changeset with id {0}.
eo: Atendis malfermitan ŝanĝaron. Ricevis fermitan ŝanĝaron kun id {0}.

en: Note upload failed
eo: Noto-alŝuto malsukcesis

en: Error parsing note response from server
eo: Eraro dum analizado de noto-responso de la servilo

en: The server replied an error with code {0}.
eo: La servilo respondis eraron kun kodo {0}.

en: (Code={0})
eo: (Kodo={0})

en: Prolog of OsmChange document already written. Please write only once.
eo: Prologo de OsmChange-dokumento jam skribita. Bonvolu skribi nur unufoje.

en: Prolog of OsmChange document not written yet. Please write first.
eo: Prologo de OsmChange-dokumento ankoraŭ ne skribita. Bonvolu skribi unue.

en: Unsupported start element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
eo: Nesubtenata komenca elemento ''{0}'' en ŝanĝar-enhavo ĉe pozicio ({1},{2}). Preterpasante.

en: Illegal document structure. Found node, way, or relation outside of ''create'', ''modify'', or ''delete''.
eo: Nevalida dokumentstrukturo. Trovis nodon, vojon aŭ rilaton ekster ''create'', ''modify'' aŭ ''delete''.

en: Unsupported end element ''{0}'' in changeset content at position ({1},{2}). Skipping.
eo: Nesubtenata fina elemento ''{0}'' en ŝanĝar-enhavo ĉe pozicio ({1},{2}). Preterpasante.

en: Parsing changeset content ...
eo: Analizante ŝanĝar-enhavon ...

en: Illegal boolean value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
eo: Nevalida bulea valoro por atributo ''{0}''. Ricevis ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
eo: Nevalida valoro por atributo ''{0}''. Ricevis ''{1}''.

en: Illegal numeric value for attribute ''{0}''. Got ''{1}''.
eo: Nevalida nombra valoro por atributo ''{0}''. Ricevis ''{1}''.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' of XML element {1}.
eo: Mankas deviga atributo ''{0}'' de XML-elemento {1}.

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Aborting.
eo: Nedifinita elemento ''{0}'' trovita en eniga fluo. Ĉesante.

en: Parsing list of changesets...
eo: Analizante liston de ŝanĝaroj...

en: Obtain OAuth 2.0 token for authentication?
eo: Ĉu akiri OAuth 2.0 tokenon por aŭtentiko?

en: Obtain authentication to OSM servers
eo: Akiri aŭtentikon al OSM-serviloj

en: Failed to sign a HTTP connection with an OAuth Authentication header
eo: Malsukcesis subskribi HTTP-konekton kun OAuth-Aŭtentika kapo

en: Unexpected value for preference ''{0}''. Got ''{1}''.
eo: Neatendita valoro por prefero ''{0}''. Ricevis ''{1}''.

en: Parsing OSM history data ...
eo: Analizante OSM-historidatumojn ...

en: Undefined element ''{0}'' found in input stream. Skipping.
eo: Nedifinita elemento ''{0}'' trovita en eniga fluo. Preterpasante.

en: Reading was canceled
eo: La legado estis nuligita

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <nd> of way {1}.
eo: Mankas deviga atributo ''{0}'' ĉe <nd> de vojo {1}.

en: Illegal value of attribute ''ref'' of element <nd>. Got {0}.
eo: Nevalida valoro de atributo ''ref'' ĉe elemento <nd>. Ricevis {0}.

en: Line {0} column {1}:
eo: Linio {0} kolumno {1}:

en: Downloading referring ways ...
eo: Elŝutante referencajn vojojn ...

en: Downloading referring relations ...
eo: Elŝutante referencajn rilatojn ...

en: Reading changesets...
eo: Legante ŝanĝarojn...

en: Downloading changesets ...
eo: Elŝutante ŝanĝarojn ...

en: Reading changeset {0} ...
eo: Legante ŝanĝaron {0} ...

en: Downloading changeset {0} ...
eo: Elŝutante ŝanĝaron {0} ...

en: Downloading {0} changeset ... | Downloading {0} changesets ...
eo[0]: Elŝutante {0} ŝanĝaron ...
eo[1]: Elŝutante {0} ŝanĝarojn ...

en: Downloading content for changeset {0} ...
eo: Elŝutante enhavon por ŝanĝaro {0} ...

en: Contacting OSM Server for {0}
eo: Kontaktante OSM-servilon por {0}

en: Downloading history...
eo: Elŝutante historion...

en: Contacting Server...
eo: Kontaktante Servilon...

en: Downloading OSM notes...
eo: Elŝutante OSM-notojn...

en: Downloading data...
eo: Elŝutante datumojn...

en: Could not connect to the OSM server. Please check your internet connection.
eo: Ne eblis konekti al la OSM-servilo. Bonvolu kontroli vian interretan konekton.

en: Reading error text failed.
eo: Legado de erarteksto malsukcesis.

en: XML tag <user> is missing.
eo: XML-etikedo <user> mankas.

en: Missing attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''.
eo: Mankas atributo ''{0}'' ĉe XML-etikedo ''{1}''.

en: Illegal value for attribute ''{0}'' on XML tag ''{1}''. Got {2}.
eo: Nevalida valoro por atributo ''{0}'' ĉe XML-etikedo ''{1}''. Ricevis {2}.

en: Reading user info ...
eo: Legante uzantinformojn ...

en: Reading user preferences ...
eo: Legante uzantpreferojn ...

en: Starting to upload with one request per primitive ...
eo: Komencante alŝuton kun unu peto por ĉiu primitivo ...

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading node ''{4}'' (id: {5})
eo: {0}% ({1}/{2}), {3} restas. Alŝutante nodon ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading way ''{4}'' (id: {5})
eo: {0}% ({1}/{2}), {3} restas. Alŝutante vojon ''{4}'' (id: {5})

en: {0}% ({1}/{2}), {3} left. Uploading relation ''{4}'' (id: {5})
eo: {0}% ({1}/{2}), {3} restas. Alŝutante rilaton ''{4}'' (id: {5})

en: Starting to upload in one request ...
eo: Komencante alŝuton en unu peto ...

en: Value >0 expected for parameter ''{0}'', got {1}
eo: Atendis valoron >0 por parametro ''{0}'', ricevis {1}

en: Starting to upload in chunks...
eo: Komencante alŝuton en blokoj...

en: ({0}/{1}) Uploading {2} object... | ({0}/{1}) Uploading {2} objects...
eo[0]: ({0}/{1}) Alŝutante {2} objekton...
eo[1]: ({0}/{1}) Alŝutante {2} objektojn...

en: Uploading data ...
eo: Alŝutante datumojn ...

en: Unexpected id 0 for osm primitive found
eo: Neatendita id 0 por OSM-primitivo trovita

en: Failed to evaluate {0}
eo: Malsukcesis taksi {0}

en: Unexpected value for key ''{0}'' in preferences, got ''{1}''
eo: Neatendita valoro por ŝlosilo ''{0}'' en preferoj, ricevis ''{1}''

en: {0} bytes have been read
eo: {0} bajtoj estis legataj

en: unspecified reason
eo: nespecifita kialo

en: Error playing sound
eo: Eraro dum ludado de sono

en: This is after the end of the recording
eo: Ĉi tio estas post la fino de la registrado

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Note:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file on your computer. </p></body></html>
eo: <html><body><p class="warning-body"><strong>Noto:</strong> La pasvorto konserviĝas en klarteksto en la JOSM-prefera dosiero sur via komputilo. </p></body></html>

en: Save user and password (unencrypted)
eo: Konservi uzanton kaj pasvorton (neĉifrite)

en: Styles size {0} does not match layers size {1}
eo: Stilgrando {0} ne kongruas kun tavolgrando {1}

en: Assume
eo: Supozu

en: Existing values
eo: Ekzistantaj valoroj

en: <delete from {0} objects>
eo: <forigi el {0} objektoj>

en: Old values of
eo: Malnovaj valoroj de

en: Add tags to selected objects
eo: Aldoni etikedojn al elektitaj objektoj

en: Add selected tags
eo: Aldoni elektitajn etikedojn

en: Add all tags
eo: Aldoni ĉiujn etikedojn

en: Add checked tags to selected objects
eo: Aldoni kontrolitajn etikedojn al elektitaj objektoj

en: Shift+Enter: Add all tags to selected objects
eo: Shift+Enter: Aldoni ĉiujn etikedojn al elektitaj objektoj

en: Enable the checkbox to accept the value
eo: Ebligu la kontrolkeston por akcepti la valoron

en: Accept all tags from {0} for this session
eo: Akcepti ĉiujn etikedojn de {0} por ĉi tiu sesio

en: Load data from API
eo: Ŝargi datumojn de API

en: Import data from URL
eo: Importi datumojn de URL

en: Export data from JOSM
eo: Eksporti datumojn el JOSM

en: Open local files
eo: Malfermi lokajn dosierojn

en: Open remote files
eo: Malfermi forajn dosierojn

en: Load imagery layers
eo: Ŝargi bildotavolojn

en: Change the selection
eo: Ŝanĝi la elekton

en: Change the viewport
eo: Ŝanĝi la vidkampon

en: Create new objects
eo: Krei novajn objektojn

en: Read protocol version
eo: Legi protokolversion

en: Cannot start IPv4 remotecontrol server on port {0}: {1}
eo: Ne eblas starti IPv4-distanregilan servilon ĉe pordo {0}: {1}

en: Cannot start IPv6 remotecontrol server on port {0}: {1}
eo: Ne eblas starti IPv6-distanregilan servilon ĉe pordo {0}: {1}

en: RemoteControl::Accepting remote connections on {0}:{1}
eo: Distanregilo::Akceptas forajn konektojn ĉe {0}:{1}

en: RemoteControl::Server {0}:{1} stopped.
eo: Distanregilo::Servilo {0}:{1} haltigita.

en: Remote Control has been asked to create a new node.
eo: Distanregilo estis petita krei novan nodon.

en: Coordinates:
eo: Koordinatoj:

en: There is no layer opened to add node
eo: Neniu tavolo estas malfermita por aldoni nodon

en: Remote Control has been asked to create a new way.
eo: Distanregilo estis petita krei novan vojon.

en: Invalid coordinates: {0}
eo: Nevalidaj koordinatoj: {0}

en: There is no layer opened to add way
eo: Neniu tavolo estas malfermita por aldoni vojon

en: Add way
eo: Aldoni vojon

en: Remote Control has been asked to export data from JOSM
eo: Oni petis la Teleguadon eksporti datumojn el JOSM

en: Remote Control has been asked to report its supported features. This enables web sites to guess a running JOSM version
eo: Distanregilo estis petita raporti siajn subtenatajn trajtojn. Ĉi tio ebligas retejojn diveni kurantan JOSM-version

en: Remote Control has been asked to load an imagery layer from the following URL:
eo: Distanregilo estis petita ŝargi bildotavolon el la sekva URL:

en: Remote imagery
eo: Fora bildaro

en: The following keys are mandatory, but have not been provided: {0}
eo: La sekvaj ŝlosiloj estas devigaj, sed ne provizitaj: {0}

en: Remote Control has been asked to import data from the following URL:
eo: Distanregilo estis petita importi datumojn el la sekva URL:

en: Remote Control has been asked to load data from the API.
eo: Distanregilo estis petita ŝargi datumojn de la API.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto selected objects.
    Since no objects have been selected before this click, no tags were added.
    Select one or more objects and click the link again.
eo: Vi klakis sur JOSM-distanregila ligilo, kiu aplikus etikedojn sur elektitajn objektojn.
    Ĉar neniu objekto estis elektita antaŭ ĉi tiu klako, neniu etikedo estis aldonita.
    Elektu unu aŭ pliajn objektojn kaj klaku la ligilon denove.

en: You clicked on a JOSM remotecontrol link that would apply tags onto objects.
    Unfortunately that link seems to be broken.
    Technical explanation: the URL query parameter ''select='' or ''search='' has an invalid value.
    Ask someone at the origin of the clicked link to fix this.
eo: Vi klakis sur JOSM-distanregila ligilo, kiu aplikus etikedojn sur objektojn.
    Bedaŭrinde tiu ligilo ŝajnas esti rompita.
    Teknika klarigo: la URL-petparametro ''select='' aŭ ''search='' havas nevalidan valoron.
    Petu iun ĉe la origino de la klakita ligilo ripari ĉi tion.

en: The latitudes must be between {0} and {1}
eo: La latitudoj devas esti inter {0} kaj {1}

en: The longitudes must be between {0} and {1}
eo: La longitudoj devas esti inter {0} kaj {1}

en: The minima must be less than the maxima
eo: La minimumoj devas esti malpli ol la maksimumoj

en: Remote Control has been asked to load the following data:
eo: Distanregilo estis petita ŝargi la sekvajn datumojn:

en: Loading data
eo: Ŝargante datumojn

en: Remote Control has been asked to load objects (specified by their id) from the API.
eo: Distanregilo estis petita ŝargi objektojn (specifitajn per ilia id) de la API.

en: No valid object identifier has been provided
eo: Neniu valida objekta identigilo estis provizita

en: Remote Control has been asked to open a local file.
eo: Distanregilo estis petita malfermi lokan dosieron.

en: Do you want to allow this?
eo: Ĉu vi volas permesi ĉi tion?

en: Yes, always
eo: Jes, ĉiam

en: Yes, once
eo: Jes, unufoje

en: Confirm Remote Control action
eo: Konfirmu la Foran Kontrolan agon

en: Remote Control has been asked to report its protocol version. This enables web sites to detect a running JOSM.
eo: La Fora Kontrolo estis petita raporti sian protokolversion. Tio ebligas retejojn detekti funkciantan JOSM.

en: local file
eo: loka dosiero

en: include
eo: inkluzivi

en: Layer contains unsaved data - save to file.
eo: La tavolo enhavas nekonservitajn datumojn - konservu al dosiero.

en: Layer does not contain unsaved data.
eo: La tavolo ne enhavas nekonservitajn datumojn.

en: Data:
eo: Datumoj:

en: Link to a OSM data file on your local disk.
eo: Ligilo al OSM-datuma dosiero en via loka disko.

en: Include OSM data in the .joz session file.
eo: Inkluzivi OSM-datumojn en la .joz-seanca dosiero.

en: Link to a GPX data file on your local disk.
eo: Ligilo al GPX-datuma dosiero en via loka disko.

en: Include GPX data in the .joz session file.
eo: Inkluzivi GPX-datumojn en la .joz-seanca dosiero.

en: No file association
eo: Neniu dosierasocio

en: GPX data will be included in the session file.
eo: GPX-datumoj estos inkluzivitaj en la seanca dosiero.

en: OSM data will be included in the session file.
eo: OSM-datumoj estos inkluzivitaj en la seanca dosiero.

en: Version ''{0}'' of meta data for geoimage layer is not supported. Expected: 0.1
eo: Versio ''{0}'' de metadatumoj por geoimaga tavolo ne estas subtenata. Atendata: 0.1

en: include marker layer "{0}"
eo: inkluzivi markilan tavolon "{0}"

en: Version ''{0}'' of meta data for gpx track layer is not supported. Expected: 0.1
eo: Versio ''{0}'' de metadatumoj por GPX-voja tavolo ne estas subtenata. Atendata: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for imagery layer is not supported. Expected: 0.1
eo: Versio ''{0}'' de metadatumoj por bilda tavolo ne estas subtenata. Atendata: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for marker layer is not supported. Expected: 0.1
eo: Versio ''{0}'' de metadatumoj por markila tavolo ne estas subtenata. Atendata: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for note layer is not supported. Expected: 0.1
eo: Versio ''{0}'' de metadatumoj por nottavolo ne estas subtenata. Atendata: 0.1

en: Version ''{0}'' of meta data for osm data layer is not supported. Expected: 0.1
eo: Versio ''{0}'' de metadatumoj por OSM-datuma tavolo ne estas subtenata. Atendata: 0.1

en: File name expected for layer no. {0}
eo: Dosiernomo atendata por tavolo n-ro {0}

en: Session file (*.jos, *.joz)
eo: Seanca dosiero (*.jos, *.joz)

en: Unsupported scheme ''{0}'' in URI ''{1}''.
eo: Nesubtenata skemo ''{0}'' en URI ''{1}''.

en: Unexpected root element ''{0}'' in session file
eo: Neatendata radika elemento ''{0}'' en seanca dosiero

en: Version ''{0}'' of session file is not supported. Expected: 0.1
eo: Versio ''{0}'' de seanca dosiero ne estas subtenata. Atendata: 0.1

en: missing mandatory attribute ''index'' for element ''layer''
eo: mankas deviga atributo ''index'' por elemento ''layer''

en: unexpected format of attribute ''index'' for element ''layer''
eo: neatendata formato de atributo ''index'' por elemento ''layer''

en: attribute ''index'' ({0}) for element ''layer'' must be unique
eo: atributo ''index'' ({0}) por elemento ''layer'' devas esti unika

en: missing layer with index {0}
eo: mankas tavolo kun indekso {0}

en: missing mandatory attribute ''name'' for element ''layer''
eo: mankas deviga atributo ''name'' por elemento ''layer''

en: missing mandatory attribute ''type'' for element ''layer''
eo: mankas deviga atributo ''type'' por elemento ''layer''

en: Unable to load layer
eo: Ne eblas ŝargi tavolon

en: Cannot load layer of type ''{0}'' because no suitable importer was found.
eo: Ne eblas ŝargi tavolon de tipo ''{0}'' ĉar neniu taŭga importilo estis trovita.

en: Cannot load layer {0} because it depends on layer {1} which has been skipped.
eo: Ne eblas ŝargi tavolon {0} ĉar ĝi dependas de tavolo {1} kiu estis preterlasita.

en: Error loading layer
eo: Eraro dum ŝargado de tavolo

en: <html>Could not load layer {0} ''{1}''.<br>Error is:<br>{2}</html>
eo: <html>Ne eblis ŝargi tavolon {0} ''{1}''.<br>Eraro estas:<br>{2}</html>

en: Skip layer and continue
eo: Preterpasi tavolon kaj daŭrigi

en: expected .jos file inside .joz archive
eo: atendata .jos-dosiero ene de .joz-arkivo

en: Failed to create missing plugin preferences directory: {0}
eo: Malsukcesis krei mankantan preferaran dosierujon por kromprogramo: {0}

en: Failed to create missing plugin user data directory: {0}
eo: Malsukcesis krei mankantan uzantdatumaran dosierujon por kromprogramo: {0}

en: Failed to create missing plugin cache directory: {0}
eo: Malsukcesis krei mankantan kaŝmemoran dosierujon por kromprogramo: {0}

en: Skip Download
eo: Preterpasi Elŝuton

en: Download Plugin
eo: Elŝuti Kromprogramon

en: JOSM version {0} required for plugin {1}.
eo: JOSM-versio {0} postulata por kromprogramo {1}.

en: Download skipped
eo: Elŝuto preterpasita

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
eo: Ne eblas elŝuti kromprogramon ''{0}''. Ĝia elŝuta ligilo ne estas konata. Preterpasante elŝuton.

en: Cannot download plugin ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
eo: Ne eblas elŝuti kromprogramon ''{0}''. Ĝia elŝuta ligilo ''{1}'' ne estas valida URL. Preterpasante elŝuton.

en: Failed to create plugin directory ''{0}''
eo: Malsukcesis krei kromprograman dosierujon ''{0}''

en: Downloading Plugin {0}...
eo: Elŝutante Kromprogramon {0}...

en: An error occurred in plugin {0}
eo: Eraro okazis en kromprogramo {0}

en: Disable plugin
eo: Malŝalti kromprogramon

en: integrated into main program
eo: integrita en la ĉefprogramon

en: replaced by new {0} plugin
eo: anstataŭigita per nova {0} kromprogramo

en: no longer required
eo: ne plu necesa

en: Plugin information
eo: Kromprograma informo

en: The following plugin is no longer necessary and has been deactivated: | The following plugins are no longer necessary and have been deactivated:
eo[0]: La jena kromprogramo ne plu estas necesa kaj estis malaktivigita:
eo[1]: La jenaj kromprogramoj ne plu estas necesaj kaj estis malaktivigitaj:

en: <html>Loading of the plugin "{0}" was requested.<br>This plugin is no longer developed and very likely will produce errors.<br>It should be disabled.<br>Delete from preferences?</html>
eo: <html>Ŝargo de la kromprogramo "{0}" estis petita.<br>Ĉi tiu kromprogramo ne plu estas evoluigata kaj tre verŝajne kaŭzos erarojn.<br>Ĝi devus esti malŝaltita.<br>Ĉu forigi el preferoj?</html>

en: Plugin update
eo: Kromprograma ĝisdatigo

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
eo: Vi ĝisdatigis vian JOSM-programon.<br>Por eviti problemojn, la kromprogramoj ankaŭ devus esti ĝisdatigitaj.<br><br>Ĉu ĝisdatigi kromprogramojn nun?

en: Last plugin update more than {0} days ago.
eo: Lasta kromprograma ĝisdatigo antaŭ pli ol {0} tagoj.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
eo: Preterpasante kromprograman ĝisdatigon post JOSM-ĝisdatigo. Aŭtomata ĝisdatigo ĉe starto estas malŝaltita.

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
eo: Preterpasante kromprograman ĝisdatigon post pasinta ĝisdatiga intervalo. Aŭtomata ĝisdatigo ĉe starto estas malŝaltita.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
eo: Rulante kromprograman ĝisdatigon post JOSM-ĝisdatigo. Aŭtomata ĝisdatigo ĉe starto estas ŝaltita.

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
eo: Rulante kromprograman ĝisdatigon post pasinta ĝisdatiga intervalo. Aŭtomata ĝisdatigo ĉe starto estas malŝaltita.

en: Unexpected value ''{0}'' for preference ''{1}''. Assuming value ''ask''.
eo: Neatendata valoro ''{0}'' por prefero ''{1}''. Supozante valoron ''demandi''.

en: Click to update the activated plugins
eo: Klaku por ĝisdatigi la aktivigitajn kromprogramojn

en: Skip update
eo: Preterpasi ĝisdatigon

en: Click to skip updating the activated plugins
eo: Klaku por preterpasi ĝisdatigon de la aktivigitaj kromprogramoj

en: Plugin {0} requires a plugin which was not found. The missing plugin is: | Plugin {0} requires {1} plugins which were not found. The missing plugins are:
eo[0]: Kromprogramo {0} postulas kromprogramon kiu ne estis trovita. La mankanta kromprogramo estas:
eo[1]: Kromprogramo {0} postulas {1} kromprogramojn kiuj ne estis trovitaj. La mankantaj kromprogramoj estas:

en: Download and restart
eo: Elŝuti kaj restarti

en: Click to download missing plugin and restart JOSM | Click to download missing plugins and restart JOSM
eo[0]: Klaku por elŝuti mankantan kromprogramon kaj restarti JOSM
eo[1]: Klaku por elŝuti mankantajn kromprogramojn kaj restarti JOSM

en: Click to continue without this plugin | Click to continue without these plugins
eo[0]: Klaku por daŭrigi sen ĉi tiu kromprogramo
eo[1]: Klaku por daŭrigi sen ĉi tiuj kromprogramoj

en: Plugin {0} must be run on a {1} platform.
eo: Kromprogramo {0} devas esti rulata sur {1} platformo.

en: Plugin {0} requires Java version {1}. The current Java version is {2}.<br>You have to update Java in order to use this plugin.
eo: Kromprogramo {0} postulas Java-version {1}. La nuna Java-versio estas {2}.<br>Vi devas ĝisdatigi Java por uzi ĉi tiun kromprogramon.

en: <html>Plugin {0} requires JOSM version {1}. The current JOSM version is {2}.<br>You have to update JOSM in order to use this plugin.</html>
eo: <html>Kromprogramo {0} postulas JOSM-version {1}. La nuna JOSM-versio estas {2}.<br>Vi devas ĝisdatigi JOSM por uzi ĉi tiun kromprogramon.</html>

en: Could not load plugin {0}. Delete from preferences?
eo: Ne eblis ŝargi kromprogramon {0}. Ĉu forigi el preferoj?

en: loading plugin ''{0}'' (version {1})
eo: ŝargante kromprogramon ''{0}'' (versio {1})

en: <html>Could not load plugin {0} because the plugin<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
eo: <html>Ne eblis ŝargi kromprogramon {0} ĉar la ĉefa klaso ''{1}'' de la kromprogramo<br>ne estis trovita.<br>Ĉu forigi el preferoj?</html>

en: Loading plugins ...
eo: Ŝargante kromprogramojn...

en: Checking plugin preconditions...
eo: Kontrolante kromprogramajn antaŭkondiĉojn...

en: Loading plugin ''{0}''...
eo: Ŝargante kromprogramon ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following plugin: | JOSM could not find information about the following plugins:
eo[0]: JOSM ne povis trovi informojn pri la jena kromprogramo:
eo[1]: JOSM ne povis trovi informojn pri la jenaj kromprogramoj:

en: The plugin is not going to be loaded. | The plugins are not going to be loaded.
eo[0]: La kromprogramo ne estos ŝargita.
eo[1]: La kromprogramoj ne estos ŝargitaj.

en: Determining plugins to load...
eo: Determinante kromprogramojn por ŝargi...

en: Removing deprecated plugins...
eo: Forigante malnoviĝintajn kromprogramojn...

en: Removing unmaintained plugins...
eo: Forigante nekonservatajn kromprogramojn...

en: Updating the following plugin has failed: | Updating the following plugins has failed:
eo[0]: Ĝisdatigo de la jena kromprogramo malsukcesis:
eo[1]: Ĝisdatigo de la jenaj kromprogramoj malsukcesis:

en: Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update it manually. | Please open the Preference Dialog after JOSM has started and try to update them manually.
eo[0]: Bonvolu malfermi la Preferan Dialogon post kiam JOSM startis kaj provu ĝisdatigi ĝin permane.
eo[1]: Bonvolu malfermi la Preferan Dialogon post kiam JOSM startis kaj provu ĝisdatigi ilin permane.

en: Plugin update failed
eo: Kromprograma ĝisdatigo malsukcesis

en: Failed to find plugin {0}
eo: Malsukcesis trovi kromprogramon {0}

en: Failed to download plugin information list
eo: Malsukcesis elŝuti la liston de kromprogramaj informoj

en: Click to delete the plugin ''{0}''
eo: Klaku por forigi la kromprogramon ''{0}''

en: Keep plugin
eo: Konservi kromprogramon

en: Click to keep the plugin ''{0}''
eo: Klaku por konservi la kromprogramon ''{0}''

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. {2}
eo: Malsukcesis instali kromprogramon ''{0}'' el provizora elŝuta dosiero ''{1}''. {2}

en: Failed to delete outdated plugin ''{0}''.
eo: Malsukcesis forigi malaktualan kromprogramon ''{0}''.

en: Failed to install already downloaded plugin ''{0}''. Skipping installation. JOSM is still going to load the old plugin version.
eo: Malsukcesis instali jam elŝutitan kromprogramon ''{0}''. Preterpasante instalon. JOSM daŭre ŝargos la malnovan kromprogramversion.

en: Failed to install plugin ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
eo: Malsukcesis instali kromprogramon ''{0}'' el provizora elŝuta dosiero ''{1}''. Alinomigo malsukcesis.

en: Update plugin
eo: Ĝisdatigi kromprogramon

en: Click to update the plugin ''{0}''
eo: Klaku por ĝisdatigi la kromprogramon ''{0}''

en: Click to disable the plugin ''{0}''
eo: Klaku por malŝalti la kromprogramon ''{0}''

en: An unexpected exception occurred that may have come from the ''{0}'' plugin.
eo: Neatendita escepto okazis, kiu eble devenas de la kromprogramo ''{0}''.

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
eo: Laŭ la informoj en la kromprogramo, la aŭtoro estas {0}.

en: Try updating to the newest version of this plugin before reporting a bug.
eo: Provu ĝisdatigi al la plej nova versio de ĉi tiu kromprogramo antaŭ ol raporti cimon.

en: The plugin has been removed from the configuration. Please restart JOSM to unload the plugin.
eo: La kromprogramo estis forigita el la agordo. Bonvolu restartigi JOSM por malŝargi la kromprogramon.

en: no description available
eo: neniu priskribo havebla

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Plugins to change it later)
eo: Ne demandu denove kaj memoru mian decidon (iru al Preferoj->Kromprogramoj por ŝanĝi ĝin poste)

en: Invalid jar file ''{0}''
eo: Nevalida jar-dosiero ''{0}''

en: The plugin file ''{0}'' does not include a Manifest.
eo: La kromprograma dosiero ''{0}'' ne enhavas Manifeston.

en: Invalid URL ''{0}'' in plugin {1}
eo: Nevalida URL ''{0}'' en kromprogramo {1}

en: Invalid plugin description ''{0}'' in plugin {1}
eo: Nevalida kromprograma priskribo ''{0}'' en kromprogramo {1}

en: Invalid plugin main version ''{0}'' in plugin {1}
eo: Nevalida ĉefa versio ''{0}'' de kromprogramo {1}

en: Missing plugin main version in plugin {0}
eo: Mankas ĉefa versio de kromprogramo {0}

en: Invalid Java version ''{0}'' in plugin {1}
eo: Nevalida Java-versio ''{0}'' en kromprogramo {1}

en: More info...
eo: Pli da informoj...

en: <b>Plugin provided by an external source:</b> {0}
eo: <b>Kromprogramo provizita de ekstera fonto:</b> {0}

en: Failed to create plugin information from manifest for plugin ''{0}''
eo: Malsukcesis krei kromprograman informon el manifesto por kromprogramo ''{0}''

en: Illegal entry in plugin list.
eo: Neleĝa enskribo en kromprograma listo.

en: Reading local plugin information..
eo: Legante lokajn kromprogramajn informojn...

en: Processing plugin site cache files...
eo: Procesante kaŝmemorajn dosierojn de kromprograma retejo...

en: Processing file ''{0}''
eo: Procesante dosieron ''{0}''

en: Failed to scan file ''{0}'' for plugin information. Skipping.
eo: Malsukcesis skani dosieron ''{0}'' por kromprogramaj informoj. Preterpasante.

en: Processing plugin files...
eo: Procesante kromprogramajn dosierojn...

en: Download plugin list...
eo: Elŝutante kromprograman liston...

en: Downloading plugin list from ''{0}''
eo: Elŝutante kromprograman liston de ''{0}''

en: Unsuccessful HTTP request
eo: Malsukcesa HTTP-peto

en: Plugin list download error
eo: Eraro dum elŝuto de kromprograma listo

en: JOSM failed to download plugin list:
eo: JOSM malsukcesis elŝuti kromprograman liston:

en: Details:
eo: Detaloj:

en: Failed to create plugin directory ''{0}''. Cannot cache plugin list from plugin site ''{1}''.
eo: Malsukcesis krei kromprograman dosierujon ''{0}''. Ne eblas kaŝmemori kromprograman liston de kromprograma retejo ''{1}''.

en: Writing plugin list to local cache ''{0}''
eo: Skribante kromprograman liston al loka kaŝmemoro ''{0}''

en: Parsing plugin list from site ''{0}''
eo: Analizante kromprograman liston de retejo ''{0}''

en: Failed to parse plugin list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
eo: Malsukcesis analizi dokumenton de kromprograma listo de retejo ''{0}''. Preterpasante retejon. Escepto estis: {1}

en: Processing plugin list from site ''{0}''
eo: Procesante kromprograman liston de retejo ''{0}''

en: gpx legend background
eo: fono de GPX-legendo

en: gpx legend text outline dark
eo: malhela konturo de GPX-legenda teksto

en: gpx legend text outline bright
eo: hela konturo de GPX-legenda teksto

en: gpx legend title color
eo: koloro de GPX-legenda titolo

en: <html>Failed to initialize communication with the OSM server {0}.<br>Check the server URL in your preferences and your internet connection.
eo: <html>Malsukcesis komenci komunikadon kun la OSM-servilo {0}.<br>Kontrolu la servilan URL en viaj preferoj kaj vian interretan konekton.

en: <html>Failed to authenticate at the OSM server ''{0}''.<br>You are using OAuth to authenticate but currently there is no<br>OAuth Access Token configured.<br>Please open the Preferences Dialog and generate or enter an Access Token.</html>
eo: <html>Malsukcesis aŭtentiki ĉe la OSM-servilo ''{0}''.<br>Vi uzas OAuth por aŭtentiki, sed nuntempe ne estas<br>OAuth Access Token agordita.<br>Bonvolu malfermi la Preferan Dialogon kaj generi aŭ enigi Access Token.</html>

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by way {1}.<br>Please load the way, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference to the node, and upload again.
eo[0]: <strong>Malsukcesis</strong> forigi <strong>nodon {0}</strong>. Ĝi ankoraŭ estas referencata de vojo {1}.<br>Bonvolu ŝargi la vojon, forigi la referencon al la nodo, kaj alŝuti denove.
eo[1]: <strong>Malsukcesis</strong> forigi <strong>nodon {0}</strong>. Ĝi ankoraŭ estas referencata de vojoj {1}.<br>Bonvolu ŝargi la vojojn, forigi la referencon al la nodo, kaj alŝuti denove.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the node, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>node {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the node, and upload again.
eo[0]: <strong>Malsukcesis</strong> forigi <strong>nodon {0}</strong>. Ĝi ankoraŭ estas referencata de rilato {1}.<br>Bonvolu ŝargi la rilaton, forigi la referencon al la nodo, kaj alŝuti denove.
eo[1]: <strong>Malsukcesis</strong> forigi <strong>nodon {0}</strong>. Ĝi ankoraŭ estas referencata de rilatoj {1}.<br>Bonvolu ŝargi la rilatojn, forigi la referencon al la nodo, kaj alŝuti denove.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>way {0}</strong>. It refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the way, and upload again.
eo[0]: <strong>Malsukcesis</strong> alŝuti <strong>vojon {0}</strong>. Ĝi referencas al forigita nodo {1}.<br>Bonvolu ŝargi la nodon, forigi la referencon en la vojo, kaj alŝuti denove.
eo[1]: <strong>Malsukcesis</strong> alŝuti <strong>vojon {0}</strong>. Ĝi referencas al forigitaj nodoj {1}.<br>Bonvolu ŝargi la nodojn, forigi la referencon en la vojo, kaj alŝuti denove.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the way, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>way {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the way, and upload again.
eo[0]: <strong>Malsukcesis</strong> forigi <strong>vojon {0}</strong>. Ĝi ankoraŭ estas referencata de rilato {1}.<br>Bonvolu ŝargi la rilaton, forigi la referencon al la vojo, kaj alŝuti denove.
eo[1]: <strong>Malsukcesis</strong> forigi <strong>vojon {0}</strong>. Ĝi ankoraŭ estas referencata de rilatoj {1}.<br>Bonvolu ŝargi la rilatojn, forigi la referencon al la vojo, kaj alŝuti denove.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted node {1}.<br>Please load the node, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. it refers to deleted nodes {1}.<br>Please load the nodes, remove the reference in the relation, and upload again.
eo[0]: <strong>Malsukcesis</strong> alŝuti <strong>rilaton {0}</strong>. Ĝi referencas al forigita nodo {1}.<br>Bonvolu ŝargi la nodon, forigi la referencon en la rilato, kaj alŝuti denove.
eo[1]: <strong>Malsukcesis</strong> alŝuti <strong>rilaton {0}</strong>. Ĝi referencas al forigitaj nodoj {1}.<br>Bonvolu ŝargi la nodojn, forigi la referencon en la rilato, kaj alŝuti denove.

en: <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted way {1}.<br>Please load the way, remove the reference in the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to upload <strong>relation {0}</strong>. It refers to deleted ways {1}.<br>Please load the ways, remove the reference in the relation, and upload again.
eo[0]: <strong>Malsukcesis</strong> alŝuti <strong>rilaton {0}</strong>. Ĝi referencas al forigita vojo {1}.<br>Bonvolu ŝargi la vojon, forigi la referencon en la rilato, kaj alŝuti denove.
eo[1]: <strong>Malsukcesis</strong> alŝuti <strong>rilaton {0}</strong>. Ĝi referencas al forigitaj vojoj {1}.<br>Bonvolu ŝargi la vojojn, forigi la referencon en la rilato, kaj alŝuti denove.

en: <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relation {1}.<br>Please load the relation, remove the reference to the relation, and upload again. | <strong>Failed</strong> to delete <strong>relation {0}</strong>. It is still referred to by relations {1}.<br>Please load the relations, remove the reference to the relation, and upload again.
eo[0]: <strong>Malsukcesis</strong> forigi <strong>rilaton {0}</strong>. Ĝi ankoraŭ estas referencata de rilato {1}.<br>Bonvolu ŝargi la rilaton, forigi la referencon al la rilato, kaj alŝuti denove.
eo[1]: <strong>Malsukcesis</strong> forigi <strong>rilaton {0}</strong>. Ĝi ankoraŭ estas referencata de rilatoj {1}.<br>Bonvolu ŝargi la rilatojn, forigi la referencon al la rilato, kaj alŝuti denove.

en: <html>Uploading to the server <strong>failed</strong> because your current<br>dataset violates a precondition.<br>The error message is:<br>{0}</html>
eo: <html>Alŝuto al la servilo <strong>malsukcesis</strong> ĉar via<br>nuna datenaro malobservas antaŭkondiĉon.<br>La erarmesaĝo estas:<br>{0}</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the username ''{0}'' failed.<br>Please check the username and the password in the JOSM preferences.</html>
eo: <html>Aŭtentiko ĉe la OSM-servilo kun la uzantnomo ''{0}'' malsukcesis.<br>Bonvolu kontroli la uzantnomon kaj la pasvorton en la JOSM-preferoj.</html>

en: <html>Authentication at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
eo: <html>Aŭtentiko ĉe la OSM-servilo kun la OAuth-tokeno ''{0}'' malsukcesis.<br>Bonvolu lanĉi la preferan dialogon kaj akiri alian OAuth-tokenon.</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br>The server reported the following error:<br>''{0}''</html>
eo: <html>Aŭtorizado ĉe la OSM-servilo malsukcesis.<br>La servilo raportis la jenan eraron:<br>''{0}''</html>

en: <html>Authorisation at the OSM server failed.<br></html>
eo: <html>Aŭtorizado ĉe la OSM-servilo malsukcesis.<br></html>

en: <html>Authorisation at the OSM server with the OAuth token ''{0}'' failed.<br>The token is not authorised to access the protected resource<br>''{1}''.<br>Please launch the preferences dialog and retrieve another OAuth token.</html>
eo: <html>Aŭtorizado ĉe la OSM-servilo kun la OAuth-tokeno ''{0}'' malsukcesis.<br>La tokeno ne estas rajtigita aliri la protektitan rimedon<br>''{1}''.<br>Bonvolu lanĉi la preferan dialogon kaj akiri alian OAuth-tokenon.</html>

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}'' timed out. Please retry later.</html>
eo: <html>Komunikado kun la OSM-servilo ''{0}'' atingis tempolimon. Bonvolu reprovi poste.</html>

en: no error message available
eo: neniu erarmesaĝo havebla

en: <html>Communication with the OSM server ''{0}''failed. The server replied<br>the following error code and the following error message:<br><strong>Error code:<strong> {1}<br><strong>Error message (untranslated)</strong>: {2}</html>
eo: <html>Komunikado kun la OSM-servilo ''{0}'' malsukcesis. La servilo respondis<br>kun la jena erarkodo kaj erarmesaĝo:<br><strong>Erarkodo:</strong> {1}<br><strong>Erarmesaĝo (netradukita)</strong>: {2}</html>

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed <br>because it has already been closed.
eo: <html>Fermo de ŝanĝaro <strong>{0}</strong> malsukcesis <br>ĉar ĝi jam estas fermita.

en: <html>Closing of changeset <strong>{0}</strong> failed<br> because it has already been closed on {1}.
eo: <html>Fermo de ŝanĝaro <strong>{0}</strong> malsukcesis<br> ĉar ĝi jam estas fermita je {1}.

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.<br>Error message (untranslated):<br>{0}</html>
eo: <html>La servilo raportis, ke ĝi detektis konflikton.<br>Erarmesaĝo (netradukita):<br>{0}</html>

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
eo: <html>La servilo raportis, ke ĝi detektis konflikton.

en: <html>Failed to upload to changeset <strong>{0}</strong><br>because it has already been closed on {1}.
eo: <html>Malsukcesis alŝuti al ŝanĝaro <strong>{0}</strong><br>ĉar ĝi jam estas fermita je {1}.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''<br>for security reasons. This is most likely because you are running<br>in an applet and because you did not load your applet from ''{1}''.
eo: <html>Malsukcesis malfermi konekton al la fora servilo<br>''{0}''<br>pro sekurecaj kialoj. Tio plej verŝajne okazas ĉar vi rulas<br>aplikaĵeton kaj ne ŝargis ĝin de ''{1}''.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Please check your internet connection.
eo: <html>Malsukcesis malfermi konekton al la fora servilo<br>''{0}''.<br>Bonvolu kontroli vian interretan konekton.

en: <html>Failed to upload data to or download data from<br>''{0}''<br>due to a problem with transferring data.<br>Details (untranslated): {1}</html>
eo: <html>Malsukcesis alŝuti aŭ elŝuti datumojn al/de<br>''{0}''<br>pro problemo kun datumtransigo.<br>Detaloj (netradukitaj): {1}</html>

en: <html>Failed to download data. Its format is either unsupported, ill-formed, and/or inconsistent.<br><br>Details (untranslated): {0}</html>
eo: <html>Malsukcesis elŝuti datumojn. Ĝia formato estas aŭ nesubtenata, misformita, kaj/aŭ nekongrua.<br><br>Detaloj (netradukitaj): {0}</html>

en: <html>Failed to download data.<br><br>Details: {0}</html>
eo: <html>Malsukcesis elŝuti datumojn.<br><br>Detaloj: {0}</html>

en: <html>The OSM server<br>''{0}''<br>reported an internal server error.<br>This is most likely a temporary problem. Please try again later.
eo: <html>La OSM-servilo<br>''{0}''<br>raportis internan servilan eraron.<br>Ĉi tio plej verŝajne estas provizora problemo. Bonvolu reprovi poste.

en: The OSM server ''{0}'' reported a bad request.<br>
eo: La OSM-servilo ''{0}'' raportis malbonan peton.<br>

en: The area you tried to download is too big or your request was too large.<br>Either request a smaller area or use an export file provided by the OSM community.<br><br>Downloading a smaller area is <em>recommended</em>!<br><br>Advanced users can use one of the following options:<br><ul><li><a href="{0}">Overpass</a></li><li><a href="{1}">Geofabrik</a></li><li><a href="{2}">OSM Planet File</a></li></ul>
eo: La areo, kiun vi provis elŝuti, estas tro granda aŭ via peto estis tro ampleksa.<br>Ĉu petu pli malgrandan areon aŭ uzu eksportan dosieron provizitan de la OSM-komunumo.<br><br>Elŝuti pli malgrandan areon estas <em>rekomendata</em>!<br><br>Spertaj uzantoj povas uzi unu el la jenaj opcioj:<br><ul><li><a href="{0}">Overpass</a></li><li><a href="{1}">Geofabrik</a></li><li><a href="{2}">OSM Planet File</a></li></ul>

en: The OSM server ''{0}'' does not know about an object<br>you tried to read, update, or delete. Either the respective object<br>does not exist on the server or you are using an invalid URL to access<br>it. Please carefully check the server''s address ''{0}'' for typos.
eo: La OSM-servilo ''{0}'' ne konas objekton, kiun<br>vi provis legi, ĝisdatigi aŭ forigi. Ĉu la respektiva objekto<br>ne ekzistas sur la servilo aŭ vi uzas nevalidan URL por aliri<br>ĝin. Bonvolu zorgeme kontroli la servilan adreson ''{0}'' por tajperaroj.

en: <html>Failed to open a connection to the remote server<br>''{0}''.<br>Host name ''{1}'' could not be resolved. <br>Please check the API URL in your preferences and your internet connection.
eo: <html>Malsukcesis malfermi konekton al la fora servilo<br>''{0}''.<br>La gastiganta nomo ''{1}'' ne povis esti solvita. <br>Bonvolu kontroli la API-URL en viaj preferoj kaj vian interretan konekton.

en: <html>The server reports that an object is deleted.<br><strong>Uploading failed</strong> if you tried to update or delete this object.<br> <strong>Downloading failed</strong> if you tried to download this object.<br><br>The error message is:<br>{0}</html>
eo: <html>La servilo raportas, ke objekto estas forigita.<br><strong>Alŝuto malsukcesis</strong> se vi provis ĝisdatigi aŭ forigi ĉi tiun objekton.<br> <strong>Elŝuto malsukcesis</strong> se vi provis elŝuti ĉi tiun objekton.<br><br>La erarmesaĝo estas:<br>{0}</html>

en: latitude
eo: latitudo

en: URL does not contain valid {0}
eo: URL ne enhavas validan {0}

en: longitude
eo: longitudo

en: zoom
eo: zomo

en: Unexpected response from HTTP server. Got {0} response without ''Location'' header. Can''t redirect. Aborting.
eo: Neatendita respondo de HTTP-servilo. Ricevis {0} respondon sen ''Location''-kapo. Ne eblas redirekti. Ĉesante.

en: Download redirected to ''{0}''
eo: Elŝuto redirektita al ''{0}''

en: Download redirected to different host (''{0}'' -> ''{1}''), removing authorization headers
eo: Elŝuto redirektita al alia gastiganto (''{0}'' -> ''{1}''), forigante aŭtorizajn kapojn

en: Too many redirects to the download URL detected. Aborting.
eo: Tro multaj redirektoj al la elŝuta URL detektitaj. Ĉesante.

en: Unable to find translation for the locale {0}. Reverting to {1}.
eo: Ne eblis trovi tradukon por la lokaĵo {0}. Reirante al {1}.

en: Hiragana
eo: Hiragano

en: Katakana
eo: Katakano

en: Latin
eo: Latina

en: Pinyin
eo: Pinjino

en: Simplified
eo: Simpligita

en: Traditional
eo: Tradicia

en: Fatal: failed to locate image ''{0}''. This is a serious configuration problem. JOSM will stop working.
eo: Fatala: malsukcesis lokalizi bildon ''{0}''. Ĉi tio estas serioza agorda problemo. JOSM ĉesos funkcii.

en: Failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
eo: Malsukcesis prilabori zip-dosieron ''{0}''. Escepto estis: {1}

en: Failed to access directory ''{0}'' for security reasons. Exception was: {1}
eo: Malsukcesis aliri dosierujon ''{0}'' pro sekurecaj kialoj. Escepto estis: {1}

en: Cause:
eo: Kaŭzo:

en: To add another layer you need to allocate at least {0,number,#}MB memory to JOSM using -Xmx{0,number,#}M option (see http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Currently you have {1,number,#}MB memory allocated for JOSM
eo: Por aldoni alian tavolon vi devas asigni almenaŭ {0,number,#}MB da memoro al JOSM per la opcio -Xmx{0,number,#}M (vidu http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=25677).
    Nuntempe vi havas {1,number,#}MB da memoro asignita por JOSM

en: Opening URL: {0}
eo: Malfermante URL: {0}

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
eo: {0}: opcio ''{1}'' bezonas argumenton

en: {0}: option ''{1}'' does not allow an argument
eo: {0}: opcio ''{1}'' ne permesas argumenton

en: {0}: option ''{1}'' is required
eo: {0}: opcio ''{1}'' estas postulata

en: {0}: option ''{1}'' may not appear multiple times
eo: {0}: opcio ''{1}'' ne povas aperi plurfoje

en: {0}: Error while handling option ''{1}''
eo: {0}: Eraro dum prilaborado de opcio ''{1}''

en: {0}: Invalid value {2} for option ''{1}''
eo: {0}: Nevalida valoro {2} por opcio ''{1}''

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
eo: {0}: opcio ''{1}'' estas ambigua

en: {0}: unrecognized option ''{1}''
eo: {0}: nerekonita opcio ''{1}''

en: URL does not contain {0}/{1}/{2}
eo: URL ne enhavas {0}/{1}/{2}

en: You must update Java to Java {0} or later in order to run this version of JOSM
eo: Vi devas ĝisdatigi Java al Java {0} aŭ pli nova por ruli ĉi tiun version de JOSM

en: Please use a 64 bit version of Java -- this will avoid out of memory errors
eo: Bonvolu uzi 64-bitan version de Java -- ĉi tio evitos memorerarojn

en: Missing JVM Arguments:<br>{0}<br>These arguments should be added in the command line or start script before the -jar parameter.
eo: Mankas JVM-argumentoj:<br>{0}<br>Ĉi tiuj argumentoj devus esti aldonitaj en la komandlinio aŭ starta skripto antaŭ la -jar-parametro.

en: JOSM may work improperly
eo: JOSM eble funkcios neĝuste

en: JOSM will be unable to work properly and will exit
eo: JOSM ne povos funkcii ĝuste kaj eliros

en: reserved
eo: rezervita

en: Silent shortcut conflict: ''{0}'' moved by ''{1}'' to ''{2}''.
eo: Silenta ŝparvoja konflikto: ''{0}'' movita de ''{1}'' al ''{2}''.

en: {0} completed in {1}
eo: {0} kompletigita en {1}

en: Obtained {0} Tag2Link rule from {1} | Obtained {0} Tag2Link rules from {1}
eo[0]: Akirita {0} Tag2Link-regulo de {1}
eo[1]: Akirita {0} Tag2Link-reguloj de {1}

en: Search on {0}
eo: Serĉi en {0}

en: View image
eo: Vidi bildon

en: View Wikipedia article
eo: Vidi Vikipedian artikolon

en: View Wikidata item
eo: Vidi Vikidatum-elementon

en: View image on Wikimedia Commons
eo: Vidi bildon en Vikimedia Komunejo

en: View category on Wikimedia Commons
eo: Vidi kategorion en Vikimedia Komunejo

en: Unknown territory id: {0}
eo: Nekonata teritoria ID: {0}

en: Failed to parse external taginfo data at {0}: {1}
eo: Malsukcesis analizi eksterajn taginfo-datumojn ĉe {0}: {1}

en: There was {0} tag found in the buffer, it is suspicious! | There were {0} tags found in the buffer, it is suspicious!
eo[0]: Estis {0} etikedo trovita en la bufro, ĝi estas suspektinda!
eo[1]: Estis {0} etikedoj trovitaj en la bufro, ili estas suspektindaj!

en: Key is too long (max {0} characters):
eo: Ŝlosilo estas tro longa (maksimume {0} signoj):

en: Suspicious characters in key:
eo: Suspektindaj signoj en ŝlosilo:

en: Value is too long (max {0} characters):
eo: Valoro estas tro longa (maksimume {0} signoj):

en: Unable to delete file {0}
eo: Ne eblis forigi dosieron {0}

en: Unable to create directory {0}
eo: Ne eblis krei dosierujon {0}

en: day | days
eo[0]: tago
eo[1]: tagoj

en: Failed to load XML schema.
eo: Malsukcesis ŝargi XML-skemon.

en: Error in search expression on position {0} - right side of or(|) expression must return set of primitives
eo: Eraro en serĉa esprimo ĉe pozicio {0} - dekstra flanko de aŭ(|) esprimo devas redoni aron de primitivoj

en: Error in search expression on position {0} - left side of or(|) expression must return set of primitives
eo: Eraro en serĉa esprimo ĉe pozicio {0} - maldekstra flanko de aŭ(|) esprimo devas redoni aron de primitivoj

en: Error in search expression on position {0} - not(-) cannot be used in this context
eo: Eraro en serĉa esprimo ĉe pozicio {0} - ne(-) ne povas esti uzata en ĉi tiu kunteksto

en: Error in search expression on position {0} - expression must return different then current primitive
eo: Eraro en serĉa esprimo ĉe pozicio {0} - esprimo devas redoni malsaman ol la nuna primitivo

en: Unexpected token ({0}) on position {1}
eo: Neatendita signo ({0}) ĉe pozicio {1}

en: Unexpected token on position {0}. Expected {1}, found {2}
eo: Neatendita signo ĉe pozicio {0}. Atendata {1}, trovita {2}

en: Error while parsing search expression on position {0}
eo: Eraro dum analizo de serĉa esprimo ĉe pozicio {0}

en: Unexpected char on {0}. Expected {1} found {2}
eo: Neatendita signo ĉe {0}. Atendata {1}, trovita {2}

en: Expected search expression
eo: Atendata serĉa esprimo

en: You requested too many nodes (limit is 50,000). Either request a smaller area, or use planet.osm
eo: Vi petis tro multajn nodojn (limo estas 50,000). Ĉu petu pli malgrandan areon aŭ uzu planet.osm

en: Database offline for maintenance
eo: Datumbazo eksterreta por prizorgado

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
eo: Vi elŝutis tro multe da datumoj. Bonvolu reprovi poste.

en: The maximum bbox size is 0.25, and your request was too large. Either request a smaller area, or use planet.osm
eo: La maksimuma grandeco de bbox estas 0.25, kaj via peto estis tro granda. Ĉu petu pli malgrandan areon aŭ uzu planet.osm

en: JOSM-Trac login at josm.openstreetmap.de
eo: JOSM-Trac ensaluto ĉe josm.openstreetmap.de

en: could not get audio input stream from input URL
eo: ne eblis akiri aŭdan enigan fluon el la eniga URL

en: Audio Device Unavailable
eo: Aŭda aparato ne disponebla

en: You must make your edits public to upload new data
eo: Vi devas publikigi viajn redaktojn por alŝuti novajn datumojn

en: <h2>This website is under heavy load (queue full)</h2><p>We''re sorry, too many people are accessing this website at the same time. We''re working on this problem. Please try again later.</p>
eo: <h2>Ĉi tiu retejo estas sub granda ŝarĝo (vico plena)</h2><p>Ni bedaŭras, tro multaj homoj aliras ĉi tiun retejon samtempe. Ni laboras pri ĉi tiu problemo. Bonvolu reprovi poste.</p>

en: town
eo: urbo

[ctx: landuse]
en: forest
eo: arbaro

[ctx: landuse]
en: meadow
eo: herbejo

[ctx: landuse]
en: farmland
eo: kultivejo

[ctx: landuse]
en: farmyard
eo: bieno

[ctx: landuse]
en: cemetery
eo: tombejo

[ctx: landuse]
en: residential
eo: loĝeja

[ctx: landuse]
en: greenfield
eo: verda kampo

[ctx: landuse]
en: village_green
eo: vilaĝa herbejo

[ctx: landuse]
en: quarry
eo: ŝtonminejo

[ctx: landuse]
en: allotments
eo: ĝardenparceloj

[ctx: landuse]
en: vineyard
eo: vitejo

[ctx: natural]
en: scrub
eo: arbustaro

[ctx: natural]
en: wood
eo: arbaro

[ctx: natural]
en: grassland
eo: herbejo

[ctx: natural]
en: wetland
eo: malsekregiono

[ctx: natural]
en: heath
eo: erikejo

[ctx: amenity]
en: fire_station
eo: fajrobrigadejo

[ctx: leisure]
en: park
eo: parko

[ctx: leisure]
en: track
eo: trako

[ctx: building]
en: industrial
eo: industria

[ctx: Relation type]
en: associatedStreet
eo: asociitaStrato

[ctx: Relation type]
en: boundary
eo: limo

[ctx: Relation type]
en: bridge
eo: ponto

[ctx: Relation type]
en: destination_sign
eo: celindika signo

[ctx: Relation type]
en: enforcement
eo: efikigo

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
eo: multpoligono

[ctx: Relation type]
en: network
eo: reto

[ctx: Relation type]
en: public_transport
eo: publika transporto

[ctx: Relation type]
en: restriction
eo: limigo

[ctx: Relation type]
en: route
eo: itinero

[ctx: Relation type]
en: route_master
eo: ĉefitinero

[ctx: Relation type]
en: superroute
eo: superitinero

[ctx: Relation type]
en: site
eo: ejo

[ctx: Relation type]
en: street
eo: strato

[ctx: Relation type]
en: tunnel
eo: tunelo

[ctx: Relation type]
en: waterway
eo: akvovojo

[ctx: Place type]
en: city
eo: urbo

[ctx: Place type]
en: locality
eo: loko

[ctx: Place type]
en: village
eo: vilaĝo

[ctx: Place type]
en: town
eo: urbo

[ctx: Place type]
en: borough
eo: kvartalo

[ctx: Place type]
en: municipality
eo: municipo

[ctx: Place type]
en: island
eo: insulo

[ctx: Place type]
en: county
eo: distrikto

[ctx: Place type]
en: hamlet
eo: vilaĝeto

[ctx: Place type]
en: suburb
eo: antaŭurbo

en: All Files
eo: Ĉiuj Dosieroj

en: Attributes
eo: Atributoj

en: Abort file chooser dialog
eo: Ĉesigi dosier-elektan dialogon

en: Abort file chooser dialog.
eo: Ĉesigi dosier-elektan dialogon.

en: Create New Folder
eo: Krei Novan Dosierujon

en: Delete File
eo: Forigi Dosieron

en: Enter file name:
eo: Enigu dosiernomon:

en: Enter path or folder name:
eo: Enigu vojon aŭ dosierujnomon:

en: Error
eo: Eraro

en: Error renaming file "{0}" to "{1}"
eo: Eraro dum alinomigo de dosiero "{0}" al "{1}"

en: File name:
eo: Dosiernomo:

en: File Name:
eo: Dosiernomo:

en: FileChooser help.
eo: Helpo pri dosier-elektilo.

en: Files
eo: Dosieroj

en: Files of type:
eo: Dosieroj de tipo:

en: Files of Type:
eo: Dosieroj de Tipo:

en: Filter:
eo: Filtro:

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: Home
eo: Hejmo

en: Look in:
eo: Rigardi en:

en: Look In:
eo: Rigardi En:

en: Modified
eo: Modifita

en: New Folder
eo: Nova Dosierujo

en: Open
eo: Malfermi

en: Open selected file
eo: Malfermi elektitan dosieron

en: Open selected file.
eo: Malfermi elektitan dosieron.

en: Rename File
eo: Alinomigi Dosieron

en: Rename file "{0}" to
eo: Alinomigi dosieron "{0}" al

en: Save in:
eo: Konservi en:

en: Save In:
eo: Konservi En:

en: Save selected file.
eo: Konservi elektitan dosieron.

en: Selection:
eo: Elektado:

en: Size
eo: Grandeco

en: Up One Level
eo: Supren Unu Nivelon

en: Update
eo: Ĝisdatigi

en: Update directory listing.
eo: Ĝisdatigi dosierujan listigon.

en: View
eo: Vidi

en: Blue:
eo: Blua:

en: Color Name:
eo: Koloro:

en: Green:
eo: Verda:

en: Hue:
eo: Nuanco:

en: GTK Color Chooser
eo: GTK Kolor-elektilo

en: Red:
eo: Ruĝa:

en: Saturation:
eo: Saturiĝo:

en: You are about to create a new JOSM ticket.
eo: Vi estas kreonta novan JOSM-bileton.

en: Please make sure to always use directly in JOSM <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Help/Report bug</a> or the button in <a href="wiki/Help/Action/About">About Dialog</a> (Shift-F1) to come here:
eo: Bonvolu certigi, ke vi ĉiam uzas rekte en JOSM <a href="wiki/Help/Action/ReportBug">Helpo/Raporti cimon</a> aŭ la butonon en <a href="wiki/Help/Action/About">Pri-dialogo</a> (Shift-F1) por veni ĉi tien:

en: Using this prefills the bug report with useful information for us (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Status Report</a>). <b>Please do not create defect tickets without status report!
eo: Uzante ĉi tion, antaŭplenigas la cimraporton kun utilaj informoj por ni (<a href="wiki/Help/Action/ShowStatusReport">Statusraporto</a>). <b>Bonvolu ne krei difektajn biletojn sen statusraporto!

en: In any case, don’t be shy :) Please let us contact you if needed (either by <a href="register">creating an account</a> or entering your e-mail address below which is normally not visible, but can be extracted in specific situations), and you will be notified about ticket progress.
eo: Ĉiukaze, ne estu timema :) Bonvolu permesi al ni kontakti vin se necese (ĉu per <a href="register">krei konton</a> aŭ enigi vian retpoŝtadreson sube, kiu normale ne estas videbla, sed povas esti eltirita en specifaj situacioj), kaj vi estos informata pri la progreso de la bileto.

en: Surface
eo: Surfaco

en: paved
eo: pavimita

en: unpaved
eo: senpavima

en: asphalt
eo: asfalto

en: concrete
eo: betono

en: concrete:plates
eo: betonaj platoj

en: concrete:lanes
eo: betonaj vojoj

en: paving_stones
eo: ŝtonplatoj

en: sett
eo: ŝtonplatoj

en: cobblestone
eo: ŝtonplatoj

en: unhewn_cobblestone
eo: neĉizitaj ŝtonplatoj

en: grass_paver
eo: herbaj platoj

en: compacted
eo: kunpremita

en: fine_gravel
eo: fajna gruzo

en: gravel
eo: gruzo

en: pebblestone
eo: ŝtonetoj

en: ground
eo: tero

en: mud
eo: koto

en: rock
eo: roko

en: sand
eo: sablo

en: grass
eo: herbo

en: wood
eo: ligno

en: metal
eo: metalo

en: stone
eo: ŝtono

en: woodchips
eo: lignaĵetoj

en: Smoothness
eo: Glateco

en: excellent
eo: bonega

en: Thin Rollers: rollerblade, skateboard
eo: Maldikaj radoj: rulŝuoj, skatplanko

en: good
eo: bona

en: Thin Wheels: racing bike
eo: Maldikaj radoj: vetbiciklo

en: intermediate
eo: meza

en: Wheels: city bike, wheelchair, scooter
eo: Radoj: urba biciklo, rulseĝo, skotero

en: bad
eo: malbona

en: Robust Wheels: trekking bike, car, rickshaw
eo: Fortikaj radoj: turisma biciklo, aŭto, rikiŝo

en: very_bad
eo: tre malbona

en: High Clearance: light duty off-road vehicle
eo: Alta libera spaco: malpeza terenvehiklo

en: horrible
eo: terura

en: Off-Road: heavy duty off-road vehicle
eo: Terenvehiklo: peza terenvehiklo

en: very_horrible
eo: tre terura

en: Specialized off-road: tractor, ATV
eo: Specializita terenvehiklo: traktoro, kvarradilo

en: impassable
eo: netrairebla

en: No wheeled vehicle
eo: Neniu rada veturilo

en: artificial_turf
eo: artefarita herbejo

en: clay
eo: argilo

en: acrylic
eo: akrilo

en: tartan
eo: tartano

en: dirt
eo: tero

en: Lanes
eo: Lenoj

en: Lanes in way direction
eo: Lenoj en vojdirekto

en: Lanes opposed to way direction
eo: Lenoj kontraŭ vojdirekto

en: Max. speed (km/h)
eo: Maks. rapido (km/h)

en: Max. speed in way direction
eo: Maks. rapido en voja direkto

en: Max. speed opposed to way direction
eo: Maks. rapido kontraŭ voja direkto

en: Bridge
eo: Ponto

en: Tunnel
eo: Tunelo

en: Embankment
eo: Remparo

en: Cutting
eo: Tranĉo

en: Lane Markings
eo: Vojmarkoj

en: Flood prone
eo: Inundema

en: Incline
eo: Inklino

en: Lit
eo: Lumigita

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: 24/7
eo: ĉiutage

en: automatic
eo: aŭtomata

en: limited
eo: limigita

en: disused
eo: malaktiva

en: Oneway
eo: Unudirekta

en: Width (meters)
eo: Larĝo (metroj)

en: Bus bay
eo: Aŭtobusa niĉo

[ctx: sidewalk]
en: both
eo: ambaŭ

[ctx: sidewalk]
en: left
eo: maldekstra

[ctx: sidewalk]
en: right
eo: dekstra

en: Sidewalk
eo: Trotuaro

[ctx: sidewalk]
en: no
eo: ne

[ctx: sidewalk]
en: separate
eo: aparta

en: Max. weight (tonnes)
eo: Maks. pezo (toneloj)

en: Max. axleload (tonnes)
eo: Maks. aksa ŝarĝo (toneloj)

en: Max. height (meters)
eo: Maks. alto (metroj)

en: Max. width (meters)
eo: Maks. larĝo (metroj)

en: Max. length (meters)
eo: Maks. longo (metroj)

en: Placement
eo: Lokigo

en: left_of:1
eo: maldekstra_de:1

en: left_of:2
eo: maldekstra_de:2

en: left_of:3
eo: maldekstra_de:3

en: left_of:4
eo: maldekstra_de:4

en: left_of:5
eo: maldekstra_de:5

en: middle_of:1
eo: meza_de:1

en: middle_of:2
eo: meza_de:2

en: middle_of:3
eo: meza_de:3

en: middle_of:4
eo: meza_de:4

en: middle_of:5
eo: meza_de:5

en: right_of:1
eo: dekstra_de:1

en: right_of:2
eo: dekstra_de:2

en: right_of:3
eo: dekstra_de:3

en: right_of:4
eo: dekstra_de:4

en: right_of:5
eo: dekstra_de:5

en: transition
eo: transiro

en: Placement in way direction
eo: Lokigo en voja direkto

en: Placement opposed to way direction
eo: Lokigo kontraŭ voja direkto

en: Shoulder
eo: Ŝultro

en: both
eo: ambaŭ

en: Service type
eo: Servotipo

en: yard
eo: stokejo

en: siding
eo: flanka relvojo

en: spur
eo: branĉa relvojo

en: crossover
eo: transira relvojo

en: Electrified
eo: Elektrizita

[ctx: electrified]
en: contact_line
eo: kontakta linio

[ctx: electrified]
en: no
eo: ne

[ctx: electrified]
en: yes
eo: jes

[ctx: electrified]
en: rail
eo: relo

en: Voltage in Volts (V)
eo: Tensio en Voltoj (V)

en: Frequency in Hertz (Hz)
eo: Frekvenco en Hercoj (Hz)

en: Gauge (mm)
eo: Ŝpuro (mm)

en: Non-motorized traffic:
eo: Nemotorizita trafiko:

en: Horse
eo: Ĉevalo

en: Motor vehicle traffic:
eo: Motorveturila trafiko:

en: Motor vehicles
eo: Motorveturiloj

en: destination
eo: destino

en: delivery
eo: livero

en: permissive
eo: permesema

en: permit
eo: permesilo

en: private
eo: privata

en: agricultural
eo: agrikultura

en: forestry
eo: forstado

en: Motorcar
eo: Aŭtomobilo

en: Motorcycle
eo: Motorciklo

en: Moped
eo: Mopedo

en: Mofa
eo: Mofao

en: Cross by bicycle
eo: Transiri per biciklo

en: Cross on horseback
eo: Transiri sur ĉevalo

en: Height (meters)
eo: Alteco (metroj)

en: Animated
eo: Animaciita

en: winding_posters
eo: rulumaj_afiŝoj

en: screen
eo: ekrano

en: trivision_blades
eo: trivizio_balanciloj

en: revolving
eo: turniĝanta

en: digital_messages
eo: digitaj_mesaĝoj

en: digital_prices
eo: digitaj_prezoj

en: Luminous
eo: Luma

en: Minimum age
eo: Minimuma aĝo

en: Maximum age
eo: Maksimuma aĝo

en: Reference
eo: Referenco

en: Operator
eo: Operanto

en: Service Times
eo: Servohoraro

en: Opening Hours
eo: Malfermohoraro

en: Wheelchairs
eo: Seĝoruloj

en: designated
eo: designita

en: Brand
eo: Marko

en: Toilets
eo: Necesejo

en: Gender neutral
eo: Genroneŭtrala

en: Wheelchair accessible
eo: Alirebla por seĝoruloj

[ctx: toilets]
en: yes
eo: jes

[ctx: toilets]
en: no
eo: ne

[ctx: toilets]
en: limited
eo: limigita

en: Access
eo: Alirebleco

en: customers
eo: klientoj

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
eo: Koloro (HTML-nomo aŭ deksesuma kodo)

[ctx: color]
en: black
eo: nigra

[ctx: color]
en: blue
eo: blua

[ctx: color]
en: brown
eo: bruna

[ctx: color]
en: gray
eo: griza

[ctx: color]
en: green
eo: verda

[ctx: color]
en: orange
eo: oranĝa

[ctx: color]
en: purple
eo: purpura

[ctx: color]
en: red
eo: ruĝa

[ctx: color]
en: silver
eo: arĝenta

[ctx: color]
en: white
eo: blanka

[ctx: color]
en: yellow
eo: flava

en: Cuisine
eo: Kuirejo

en: african
eo: afrika

en: american
eo: amerika

en: arab
eo: araba

en: argentinian
eo: argentina

en: asian
eo: azia

en: bagel
eo: bagelo

en: balkan
eo: balkana

en: barbecue
eo: kradrostaĵo

en: bavarian
eo: bavara

en: beef_bowl
eo: bovajobovlo

en: brazilian
eo: brazila

en: burger
eo: hamburgero

en: cake
eo: kuko

en: caribbean
eo: kariba

en: chicken
eo: kokaĵo

en: chinese
eo: ĉina

en: coffee_shop
eo: kafejo

en: crepe
eo: krepo

en: curry
eo: kario

en: danish
eo: dana

en: donut
eo: benjeto

en: ethiopian
eo: etiopa

en: filipino
eo: filipina

en: fish
eo: fiŝo

en: fish_and_chips
eo: fiŝo_kaj_terpomfingroj

en: french
eo: franca

en: friture
eo: frititaĵo

en: frozen_yogurt
eo: frostigita_jogurto

en: german
eo: germana

en: georgian
eo: kartvela

en: greek
eo: greka

en: hot_dog
eo: kolbasbulko

en: ice_cream
eo: glaciaĵo

en: indian
eo: hinda

en: indonesian
eo: indonezia

en: international
eo: internacia

en: italian
eo: itala

en: japanese
eo: japana

en: kebab
eo: kebabo

en: korean
eo: korea

en: lebanese
eo: libana

en: malaysian
eo: malajzia

en: mediterranean
eo: mediteranea

en: mexican
eo: meksika

en: moroccan
eo: maroka

en: noodle
eo: nudelo

en: pancake
eo: patkuko

en: pasta
eo: pasto

en: persian
eo: persa

en: peruvian
eo: perua

en: pizza
eo: pico

en: polish
eo: pola

en: portuguese
eo: portugala

en: ramen
eo: rameno

en: regional
eo: regiona

en: russian
eo: rusa

en: sandwich
eo: sandviĉo

en: sausage
eo: kolbaso

en: seafood
eo: frumaraĵo

en: soba
eo: sobao

en: spanish
eo: hispana

en: steak_house
eo: bifstekodomo

en: sushi
eo: suŝio

en: tex-mex
eo: teks-meksika

en: thai
eo: taja

en: turkish
eo: turka

en: vietnamese
eo: vjetnama

en: wings
eo: flugiloj

en: Internet access
eo: Interreta aliro

en: wlan
eo: sendrata reto

en: wired
eo: kabla reto

en: terminal
eo: terminalo

en: Internet access fee
eo: Kosto por interreta aliro

en: Smoking
eo: Fumado

en: dedicated
eo: dediĉita

en: separated
eo: aparta

en: isolated
eo: izolita

en: outside
eo: ekstere

en: pitch
eo: ludkampo

en: sports_centre
eo: sportocentro

en: stadium
eo: stadiono

en: Sport
eo: Sporto

[ctx: sport]
en: 10pin
eo: 10-kejla

[ctx: sport]
en: 9pin
eo: 9-kejla

[ctx: sport]
en: american_football
eo: usona_futbalo

[ctx: sport]
en: archery
eo: pafarkado

[ctx: sport]
en: athletics
eo: atletiko

[ctx: sport]
en: australian_football
eo: aŭstralia_futbalo

[ctx: sport]
en: baseball
eo: basbalo

[ctx: sport]
en: basketball
eo: korbopilko

[ctx: sport]
en: beachvolleyball
eo: plaĝa_retpilko

[ctx: sport]
en: billiards
eo: bilardo

[ctx: sport]
en: boules
eo: buloj

[ctx: sport]
en: bowls
eo: buloj

[ctx: sport]
en: canadian_football
eo: kanada_futbalo

[ctx: sport]
en: canoe
eo: kanuo

[ctx: sport]
en: chess
eo: ŝako

[ctx: sport]
en: climbing
eo: grimpado

[ctx: sport]
en: cricket
eo: kriketo

[ctx: sport]
en: croquet
eo: kroketo

[ctx: sport]
en: curling
eo: kurlado

[ctx: sport]
en: cycling
eo: biciklado

[ctx: sport]
en: dog_racing
eo: hunda_vetkuro

[ctx: sport]
en: equestrian
eo: rajdado

[ctx: sport]
en: field_hockey
eo: kampohokeo

[ctx: sport]
en: gaelic_games
eo: gaelaj_ludoj

[ctx: sport]
en: golf
eo: golfo

[ctx: sport]
en: gymnastics
eo: gimnastiko

[ctx: sport]
en: handball
eo: manpilkado

[ctx: sport]
en: horse_racing
eo: ĉevalvetkuro

[ctx: sport]
en: ice_hockey
eo: glacihokeo

[ctx: sport]
en: ice_skating
eo: glitado

[ctx: sport]
en: karting
eo: kartvetkuro

[ctx: sport]
en: model_aerodrome
eo: modela_aerodromo

[ctx: sport]
en: motocross
eo: motokuro

[ctx: sport]
en: motor
eo: motorveturado

[ctx: sport]
en: multi
eo: multaj

[ctx: sport]
en: pelota
eo: peloto

[ctx: sport]
en: racquet
eo: raketo

[ctx: sport]
en: rc_car
eo: radiostirata_aŭto

[ctx: sport]
en: roller_skating
eo: rulsketado

[ctx: sport]
en: rowing
eo: remado

[ctx: sport]
en: rugby_league
eo: rugbea_ligo

[ctx: sport]
en: rugby_union
eo: rugbea_unio

[ctx: sport]
en: running
eo: kurado

[ctx: sport]
en: safety_training
eo: sekureca_trejnado

[ctx: sport]
en: scuba_diving
eo: skuboplenado

[ctx: sport]
en: shooting
eo: pafado

[ctx: sport]
en: skateboard
eo: rultabulado

[ctx: sport]
en: soccer
eo: futbalo

[ctx: sport]
en: surfing
eo: surfado

[ctx: sport]
en: swimming
eo: naĝado

[ctx: sport]
en: table_tennis
eo: tabloteniso

[ctx: sport]
en: tennis
eo: teniso

[ctx: sport]
en: volleyball
eo: retpilko

en: General Access
eo: Ĝenerala Alirebleco

en: All vehicles
eo: Ĉiuj veturiloj

en: Ski
eo: Skio

en: official
eo: oficiala

en: Snowmobile
eo: Neĝmobililo

en: Dog
eo: Hundo

en: leashed
eo: enkondukita

en: unleashed
eo: senkondukita

en: Tags which are implied and do not need to be set are `motor_vehicle=no` and `emergency=destination`.
eo: Etikedoj, kiuj estas implicaj kaj ne bezonas esti agorditaj, estas `motor_vehicle=no` kaj `emergency=destination`.

en: Fee
eo: Kotizo

en: Type of parking
eo: Tipo de parkado

[ctx: parking]
en: carports
eo: aŭtokabanoj

[ctx: parking]
en: garage_boxes
eo: garaĝaj skatoloj

[ctx: parking]
en: lane
eo: leno

[ctx: parking]
en: layby
eo: flanka vojo

[ctx: parking]
en: multi-storey
eo: pluretaĝa

[ctx: parking]
en: rooftop
eo: tegmenta

[ctx: parking]
en: sheds
eo: remizejoj

[ctx: parking]
en: street_side
eo: strata flanko

[ctx: parking]
en: surface
eo: surfaco

[ctx: parking]
en: underground
eo: subtera

en: Reference number
eo: Referenca numero

en: Time Limit
eo: Tempolimo

en: Supervised
eo: Kontrolita

en: Mo-Fr 09:00-18:00,Sa 08:00-14:00
eo: Lu-Ve 09:00-18:00,Sa 08:00-14:00

en: May-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30
eo: Majo-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30

en: Wikidata
eo: Vikidatumoj

en: Population
eo: Loĝantaro

en: Postal Code
eo: Poŝtkodo

en: Website
eo: Retejo

en: Distance (kilometers)
eo: Distanco (kilometroj)

en: Ascent (m)
eo: Supreniro (m)

en: Descent (m)
eo: Malsupreniro (m)

en: Roundtrip
eo: Reenvojaĝo

en: Symbol description
eo: Priskribo de simbolo

en: Genus
eo: Genro

en: Species
eo: Specio

en: Taxon
eo: Taksono

en: Leaf type
eo: Tipo de folio

en: broadleaved
eo: larĝfolia

en: needleleaved
eo: pinglofolia

en: mixed
eo: miksita

en: leafless
eo: senfolia

en: palm
eo: palmo

en: Leaf cycle
eo: Foliuma ciklo

en: deciduous
eo: decidua

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
eo: Plantoj, kiuj estas senfoliaj dum certa periodo de la jaro.

en: evergreen
eo: ĉiamverda

en: Plants that are never entirely without green foliage.
eo: Plantoj, kiuj neniam estas tute sen verdaj folioj.

en: semi_deciduous
eo: duondecidua

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
eo: Plantoj, kiuj perdas siajn foliojn dum tre mallonga periodo, kiam malnovaj folioj defalas kaj nova foliaro komencas kreski.

en: semi_evergreen
eo: duonĉiamverda

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
eo: Plantoj, kiuj perdas plejparton, sed ne ĉiujn, de siaj folioj dum parto de la jaro.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
eo: Habitatto kun ĉiamverdaj kaj deciduaj plantoj.

en: bahai
eo: bahaa

en: buddhist
eo: budhisma

en: caodaism
eo: kaodaismo

en: christian
eo: kristana

en: confucian
eo: konfucea

en: hindu
eo: hindua

en: jain
eo: ĝaina

en: jewish
eo: juda

en: muslim
eo: islama

en: shinto
eo: ŝintoa

en: sikh
eo: sika

en: spiritualist
eo: spiritisma

en: taoist
eo: taoisma

en: tenrikyo
eo: tenrikjo

en: unitarian_universalist
eo: unitarian_universalista

en: zoroastrian
eo: zoroastrismo

en: Denomination
eo: Konfesio

en: anglican
eo: anglikana

en: baptist
eo: baptista

en: catholic
eo: katolika

en: church_of_scotland
eo: skotlanda eklezio

en: conservative
eo: konservativa

en: evangelical
eo: evangeliisma

en: greek_catholic
eo: greka katolika

en: greek_orthodox
eo: greka ortodoksa

en: ibadi
eo: ibada

en: jehovahs_witness
eo: jehovatestantoj

en: lutheran
eo: luterana

en: mahayana
eo: mahajano

en: methodist
eo: metodista

en: mormon
eo: mormona

en: new_apostolic
eo: nova apostola

en: nondenominational
eo: senkonfesia

en: old_catholic
eo: malnova katolika

en: orthodox
eo: ortodoksa

en: pentecostal
eo: pentekosta

en: presbyterian
eo: presbitera

en: protestant
eo: protestanta

en: quaker
eo: kvakera

en: reform
eo: reforma

en: reformed
eo: reformita

en: roman_catholic
eo: romkatolika

en: romanian_orthodox
eo: rumana ortodoksa

en: russian_orthodox
eo: rusa ortodoksa

en: serbian_orthodox
eo: serba ortodoksa

en: seventh_day_adventist
eo: septaga adventisto

en: shaivism
eo: ŝaivismo

en: shaktism
eo: ŝaktismo

en: shia
eo: ŝija

en: smartism
eo: smartismo

en: spiritist
eo: spiritisma

en: sunni
eo: sunaa

en: tibetan
eo: tibeta

en: theravada
eo: teravado

en: united
eo: unuiĝinta

en: united_methodist
eo: unuiĝinta metodista

en: vaishnavism
eo: vaiŝnavismo

en: vajrayana
eo: vadĵrajano

[ctx: jewish]
en: orthodox
eo: ortodoksa

[ctx: jewish]
en: conservative
eo: konservativa

[ctx: jewish]
en: nondenominational
eo: senkonfesia

[ctx: jewish]
en: reform
eo: reforma

en: Primary voltage in Volts (V)
eo: Primara tensio en Voltoj (V)

en: Secondary voltage in Volts (V)
eo: Sekundara tensio en Voltoj (V)

en: Tertiary voltage in Volts (V)
eo: Teriara tensio en Voltoj (V)

en: Amount of Cables
eo: Kvanto de Kabloj

en: Amount of circuits
eo: Kvanto de cirkvitoj

en: Line attachment
eo: Linia alfiksado

[ctx: power]
en: suspension
eo: pendigo

[ctx: power]
en: anchor
eo: ankro

[ctx: power]
en: pin
eo: pinglo

[ctx: power]
en: pulley
eo: rulbloko

en: Line arrangement
eo: Linia aranĝo

[ctx: power]
en: horizontal
eo: horizontala

[ctx: power]
en: semi_horizontal
eo: duonhorizontala

[ctx: power]
en: vertical
eo: vertikala

[ctx: power]
en: semi_vertical
eo: duonvertikala

[ctx: power]
en: triangular
eo: triangula

[ctx: power]
en: square
eo: kvadrata

[ctx: power]
en: unarranged
eo: nearanĝita

en: Line management
eo: Linia mastrumado

[ctx: Line management]
en: branch
eo: branĉo

[ctx: Line management]
en: cross
eo: kruco

[ctx: Line management]
en: split
eo: divido

[ctx: Line management]
en: straight
eo: rekta

[ctx: Line management]
en: termination
eo: fino

[ctx: Line management]
en: transition
eo: transiro

[ctx: Line management]
en: transpose
eo: transponi

en: Location
eo: Loko

[ctx: power]
en: outdoor
eo: ekstera

[ctx: power]
en: indoor
eo: interna

[ctx: power]
en: underground
eo: subtera

[ctx: power]
en: platform
eo: platformo

[ctx: power]
en: roof
eo: tegmento

[ctx: power]
en: surface
eo: surfaco

[ctx: power]
en: Biofuel
eo: Biobrulaĵo

[ctx: power]
en: Oil
eo: Nafto

[ctx: power]
en: Diesel
eo: Dizelo

[ctx: power]
en: Gasoline
eo: Benzino

[ctx: power]
en: Biogas
eo: Biogaso

[ctx: power]
en: Gas
eo: Gaso

[ctx: power]
en: Biomass
eo: Biomaso

[ctx: power]
en: Waste
eo: Rubaĵo

[ctx: power]
en: Coal
eo: Karbo

[ctx: power]
en: Nuclear
eo: Nuklea

[ctx: power]
en: Geothermal
eo: Geoterma

[ctx: power]
en: Hydro
eo: Hidro

[ctx: power]
en: Osmotic
eo: Osmota

[ctx: power]
en: Tidal
eo: Tajda

[ctx: power]
en: Wave
eo: Ondo

[ctx: power]
en: Solar
eo: Suna

[ctx: power]
en: Wind
eo: Vento

en: Start date
eo: Komenca dato

en: Plant generator type
eo: Tipo de plantogeneratoro

en: output
eo: eligo

en: Output forms of energy:
eo: Formoj de energia eligo:

en: Biogas
eo: Biogaso

en: Electricity
eo: Elektro

en: Hot Water
eo: Varma Akvo

en: Hot Air
eo: Varma Aero

en: Cold Water
eo: Malvarma Akvo

en: Cold Air
eo: Malvarma Aero

en: Compressed Air
eo: Kunpremita Aero

en: Steam
eo: Vaporo

en: Vacuum
eo: Vakuo

en: Output forms of energy (optional):
eo: Formoj de energia eligo (malnepra):

en: Utility
eo: Utilaĵo

en: chemical
eo: kemia

en: gas
eo: gaso

en: heating
eo: hejtado

en: hydrant
eo: hidranto

en: oil
eo: oleo

en: power
eo: potenco

en: sewerage
eo: kloakaĵo

en: street_lighting
eo: stratlumado

en: telecom
eo: telekomunikado

en: television
eo: televido

en: waste
eo: rubo

en: water
eo: akvo

en: Material
eo: Materialo

en: plastic
eo: plasto

en: steel
eo: ŝtalo

en: Location transition
eo: Loka transiro

en: Power rating (kVA/MVA)
eo: Povtakso (kVA/MVA)

en: Phases
eo: Fazoj

en: Number of devices
eo: Nombro de aparatoj

en: Number of windings
eo: Nombro de volvaĵoj

en: Windings configuration
eo: Volvaĵa agordo

[ctx: power_windings]
en: star
eo: stelo

[ctx: power_windings]
en: open-delta
eo: malferma-delta

[ctx: power_windings]
en: zigzag
eo: zigzago

[ctx: power_windings]
en: open
eo: malferma

[ctx: power_windings]
en: scott
eo: skoto

[ctx: power_windings]
en: leblanc
eo: leblanco

en: Local loop type
eo: Loka bukta tipo

en: copper
eo: kupro

en: fibre
eo: fibro

en: coaxial
eo: koaksiala

en: Bridge name
eo: Ponto-nomo

en: Toll
eo: Pago

en: Intermittent
eo: Nekontinua

en: Seasonal
eo: Sezona

en: In the tidal range
eo: En la tajda intervalo

en: culvert
eo: drentubo

en: Water access rules:
eo: Akvo-aliraj reguloj:

en: Ship
eo: Ŝipo

en: Boat
eo: Boato

en: Motorboat
eo: Motorboato

en: Canoe
eo: Kanuo

en: Managed
eo: Administrita

[ctx: Key:managed]
en: no
eo: ne

[ctx: Key:managed]
en: yes
eo: jes

[ctx: Key:managed]
en: grazing
eo: paŝtado

[ctx: Key:managed]
en: undergrowth
eo: subkreskaĵo

[ctx: Key:managed]
en: mowing
eo: falĉado

[ctx: Key:managed]
en: scientific
eo: scienca

en: Substance
eo: Substanco

en: hot_water
eo: varma akvo

en: steam
eo: vaporo

en: sewage
eo: kloakaĵo

en: Only in case of manual actuator or manual mechanical drive:
eo: Nur en kazo de manuma aktuatilo aŭ manuma mekanika pelilo:

en: Handle
eo: Tenilo

[ctx: handle]
en: wheel
eo: rado

[ctx: handle]
en: cross
eo: kruco

[ctx: handle]
en: lever
eo: levilo

[ctx: handle]
en: crank
eo: manivelo

[ctx: handle]
en: button
eo: butono

[ctx: handle]
en: no
eo: ne

en: Direction to close
eo: Direkto por fermi

en: clockwise
eo: horloĝdirekte

en: anti_clockwise
eo: malhorloĝdirekte

en: Pump mechanism
eo: Pumpa mekanismo

en: gear
eo: dentrado

en: screw
eo: ŝraŭbo

en: progressive_cavity
eo: progresiva kavito

en: diaphragm
eo: diafragmo

en: peristaltic
eo: peristalta

en: rope
eo: ŝnuro

en: rotary_vane
eo: rotacia paletro

en: piston
eo: piŝto

en: centrifugal
eo: centrifuga

en: axial_flow
eo: aksa fluo

en: eductor_jet
eo: eduktora jet

en: ram
eo: ramo

en: siphon
eo: sifono

en: pulser
eo: pulso

en: airlift
eo: aerlifto

en: Mechanical coupling
eo: Mekanika kuplado

en: direct
eo: rekta

en: reducer
eo: reduktilo

en: gearbox
eo: gearboxo

en: nodding_donkey
eo: kapklinanta azeno

en: belt
eo: zono

en: Mechanical driver
eo: Mekanika pelilo

en: manual
eo: manuma

en: electric_motor
eo: elektra motoro

en: combustion_engine
eo: brulmotoro

en: reciprocating_solenoid
eo: reciproka solenoido

en: cylinder
eo: cilindro

en: turbine
eo: turbino

en: Support
eo: Subteno

[ctx: mounting/support]
en: pole
eo: stango

[ctx: mounting/support]
en: wall_mounted
eo: surmura

[ctx: mounting/support]
en: billboard
eo: reklamtabulo

[ctx: mounting/support]
en: ground
eo: grundo

en: Car brand
eo: Aŭtomarko

en: Motorcycle brand
eo: Motorcikla marko

en: route segment
eo: itinera segmento

en: alternative segment
eo: alternativa segmento

en: approach segment
eo: alira segmento

en: excursion segment
eo: ekskursa segmento

en: connection segment
eo: konekta segmento

en: infrastructure
eo: infrastrukturo

en: natural
eo: natura

en: guidepost
eo: gvidstango

en: forward segment
eo: antaŭena segmento

en: backward segment
eo: malantaŭena segmento

en: start endpoint
eo: komenca punkto

en: stop endpoint
eo: halta punkto

en: start and stop endpoint
eo: komenca kaj halta punkto

en: From (initial stop)
eo: De (komenca haltejo)

en: To (terminal stop)
eo: Al (fina haltejo)

en: Via (intermediate stops)
eo: Tra (interaj haltejoj)

en: Network
eo: Reto

en: Reservation
eo: Rezervado

en: required
eo: deviga

en: recommended
eo: rekomendita

en: Duration (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
eo: Daŭro (M, MM, HH:MM, aŭ HH:MM:SS)

en: Interval (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
eo: Intervalo (M, MM, HH:MM, aŭ HH:MM:SS)

en: Climbing styles:
eo: Grimpaj stiloj:

en: Boulders
eo: Rokblokoj

en: Sport climbing
eo: Sporta grimpado

en: Top rope (approach at the route top + letting the rope down)
eo: Supra ŝnuro (alproksimiĝo ĉe la voja supro + lasi la ŝnuron malsupren)

en: Traditional climbing (no fixed anchors)
eo: Tradicia grimpado (sen fiksaj ankroj)

en: Multi-pitch climbing
eo: Plurstupa grimpado

en: Ice climbing
eo: Glacigrimpado

en: Mixed climbing
eo: Miksita grimpado

en: Deep Water Soloing
eo: Sola grimpado en profunda akvo

en: Orientation
eo: Orientigo

en: Rock/ice quality
eo: Roka/glacia kvalito

en: fragile
eo: fragila

en: medium
eo: meza

en: solid
eo: solida

en: Rock type
eo: Roka tipo

en: limestone
eo: kalkoŝtono

en: sandstone
eo: sandŝtono

en: granite
eo: granito

en: basalt
eo: bazalto

en: slate
eo: ardezŝtono

en: Summit/route log/register
eo: Supro/voja protokolo/registro

en: Climbing routes indoor
eo: Grimpaj vojoj ene

en: Climbing routes outdoor
eo: Grimpaj vojoj ekstere

en: Official web site (e.g. operator)
eo: Oficiala retejo (ekz. operatoro)

en: Unofficial web site
eo: Neoficiala retejo

en: Sa-Su 08:00-20:00
eo: Sa-Di 08:00-20:00

en: Communication type:
eo: Komunika tipo:

en: Mobile phone
eo: Poŝtelefono

en: Television
eo: Televido

en: Microwave
eo: Mikroonda

en: Markings
eo: Markoj

[ctx: crossing:markings]
en: no
eo: ne

[ctx: crossing:markings]
en: yes
eo: jes

[ctx: crossing:markings]
en: surface
eo: surfaco

[ctx: crossing:markings]
en: lines
eo: linioj

[ctx: crossing:markings]
en: lines:paired
eo: paraj linioj

[ctx: crossing:markings]
en: dashes
eo: streketoj

[ctx: crossing:markings]
en: dots
eo: punktoj

[ctx: crossing:markings]
en: zebra
eo: zebro

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:double
eo: duobla zebro

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:paired
eo: para zebro

[ctx: crossing:markings]
en: zebra:bicolour
eo: dukolora zebro

[ctx: crossing:markings]
en: ladder
eo: ŝtupetaro

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:skewed
eo: oblikva ŝtupetaro

[ctx: crossing:markings]
en: ladder:paired
eo: para ŝtupetaro

[ctx: crossing:markings]
en: pictograms
eo: piktogramoj

en: Gender of students
eo: Sekso de lernantoj

[ctx: gender]
en: mixed
eo: miksita

[ctx: gender]
en: male
eo: viroj

[ctx: gender]
en: female
eo: virinoj

[ctx: gender]
en: separated
eo: apartigita

en: Trail marking
eo: Vojo-signoj

en: poles
eo: stangoj

en: cairns
eo: ŝtonamasoj

en: symbols
eo: simboloj

en: Streets
eo: Stratoj

en: Motorway
eo: Aŭtovojo

[ctx: highway]
en: motorway
eo: aŭtovojo

en: Street has no reference
eo: Strato havas neniun referencon

en: Street has no name
eo: Strato havas neniun nomon

en: Destination
eo: Celo

en: Destination reference
eo: Cela referenco

en: Motorway Link
eo: Aŭtovoja Ligilo

[ctx: highway]
en: motorway_link
eo: aŭtovoja ligilo

en: Junction reference
eo: Krucvoja referenco

en: Trunk
eo: Ĉefvojo

[ctx: highway]
en: trunk
eo: ĉefvojo

en: Motorroad
eo: Aŭtovojo

en: Divided highway
eo: Dividita ŝoseo

en: Trunk Link
eo: Ĉefvoja Ligilo

[ctx: highway]
en: trunk_link
eo: ĉefvoja ligilo

en: Primary
eo: Primara

[ctx: highway]
en: primary
eo: primara

en: Narrow
eo: Mallarĝa

en: Overhead trolley wires
eo: Superkabla trolejo

en: Frontage road
eo: Antaŭvojo

en: Primary Link
eo: Primara Ligilo

[ctx: highway]
en: primary_link
eo: primara ligilo

en: Secondary
eo: Sekundara

[ctx: highway]
en: secondary
eo: sekundara

en: Secondary Link
eo: Sekundara Ligilo

[ctx: highway]
en: secondary_link
eo: sekundara ligilo

en: Tertiary
eo: Terciara

[ctx: highway]
en: tertiary
eo: terciara

en: Tertiary Link
eo: Terciara Ligilo

[ctx: highway]
en: tertiary_link
eo: terciara ligilo

en: Unclassified
eo: Neklasifikita

[ctx: highway]
en: unclassified
eo: neklasifikita

en: Passing Places
eo: Preterpasejoj

en: Residential
eo: Loĝstrato

[ctx: highway]
en: residential
eo: loĝstrato

en: Oneway for bicycle
eo: Unudirekta por biciklo

en: Sidewalk (both)
eo: Trotuaro (ambaŭ)

[ctx: sidewalk]
en: yes
eo: jes

en: Sidewalk (left)
eo: Trotuaro (maldekstre)

en: Sidewalk (right)
eo: Trotuaro (dekstre)

en: Bicycle Road
eo: Porbicikla Vojo

en: Highway type
eo: Ŝosea tipo

[ctx: Highway]
en: residential
eo: loĝstrato

[ctx: Highway]
en: service
eo: serva

[ctx: Highway]
en: unclassified
eo: neklasifikita

[ctx: Highway]
en: path
eo: vojeto

[ctx: Highway]
en: cycleway
eo: bicikla vojo

en: Vehicle access
eo: Veturila aliro

en: Living Street
eo: Vivanta strato

[ctx: highway]
en: living_street
eo: loĝstrato

en: Pedestrian
eo: Piediranto

[ctx: highway]
en: pedestrian
eo: piediranto

en: Area
eo: Areo

en: Busway
eo: Busvojo

[ctx: highway]
en: busway
eo: busvojo

en: Embedded rails
eo: Enkorpigitaj reloj

en: abandoned
eo: forlasita

en: construction
eo: konstruado

en: funicular
eo: funicularo

en: light_rail
eo: malpeza relvojo

en: miniature
eo: miniatura

en: narrow_gauge
eo: mallarĝa ŝpuro

en: rail
eo: relvojo

en: tram
eo: tramo

en: Trolley wire
eo: Troleja drato

en: Service
eo: Servo

[ctx: highway]
en: service
eo: serva

en: Service way type
eo: Serva vojo-tipo

en: alley
eo: aleo

en: driveway
eo: veturejo

en: parking_aisle
eo: parkeja koridoro

en: drive-through
eo: traveturejo

en: emergency_access
eo: kriza aliro

en: slipway
eo: elŝipejo

en: Parking Aisle
eo: Parkeja Aleo

en: Escape
eo: Eskapi

[ctx: highway]
en: escape
eo: eskapa

en: Emergency lane beside long descending slopes for trucks and other vehicles to stop safely after brake failure.
eo: Kriza vojo apud longaj deklivaj deklivoj por kamionoj kaj aliaj veturiloj por halti sekure post bremsa malsukceso.

en: Raceway
eo: Vetkurejo

[ctx: highway]
en: raceway
eo: vetkurejo

en: Road (Unknown Type)
eo: Vojo (Nesciata Tipo)

[ctx: highway]
en: road
eo: vojo

en: Construction
eo: Konstruado

[ctx: highway]
en: construction
eo: konstruado

[ctx: Highway]
en: Motorway
eo: Aŭtovojo

[ctx: Highway]
en: Motorway Link
eo: Aŭtovoja Ligilo

[ctx: Highway]
en: Trunk
eo: Ĉefvojo

[ctx: Highway]
en: Trunk Link
eo: Ĉefvoja Ligilo

[ctx: Highway]
en: Primary
eo: Primara

[ctx: Highway]
en: Primary Link
eo: Primara Ligilo

[ctx: Highway]
en: Secondary
eo: Sekundara

[ctx: Highway]
en: Secondary Link
eo: Sekundara Ligilo

[ctx: Highway]
en: Tertiary
eo: Terciara

[ctx: Highway]
en: Tertiary Link
eo: Terciara Ligilo

[ctx: Highway]
en: Unclassified
eo: Neklasifikita

[ctx: Highway]
en: Residential
eo: Loĝstrato

[ctx: Highway]
en: Service
eo: Serva

[ctx: Highway]
en: Pedestrian
eo: Piediranto

[ctx: Highway]
en: Bus Guideway
eo: Busa Gvidvojo

[ctx: Highway]
en: Bus Rapid Transit
eo: Busa Rapida Transiro

[ctx: Highway]
en: Escape
eo: Eskapa

[ctx: Highway]
en: Raceway
eo: Vetkurejo

[ctx: Highway]
en: Track
eo: Vojeto

[ctx: Highway]
en: Path
eo: Vojeto

[ctx: Highway]
en: Dedicated Bridleway
eo: Dediĉita Rajdvojo

[ctx: Highway]
en: Dedicated Cycleway
eo: Dediĉita Bicikla Vojo

[ctx: Highway]
en: Dedicated Footway
eo: Dediĉita Piedvojo

[ctx: Highway]
en: Steps
eo: Ŝtupoj

en: Junction
eo: Kruciĝo

en: roundabout
eo: rondiro

en: jughandle
eo: krucvoja manilo

en: Road Restrictions
eo: Voja Malpermesoj

en: No exit (cul-de-sac)
eo: Senelirejo (sakstrato)

en: Winter road
eo: Vintra vojo

en: Ice road
eo: Glacia vojo

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
eo: Maks. rapido por pezaj varveturiloj (km/h)

en: Signposted advisory max. speed (km/h)
eo: Konsilata maks. rapido indikita per signo (km/h)

en: Min. speed (km/h)
eo: Min. rapido (km/h)

en: Overtaking
eo: Preterpasado

[ctx: overtaking]
en: yes
eo: jes

[ctx: overtaking]
en: both
eo: ambaŭ

[ctx: overtaking]
en: forward
eo: antaŭen

[ctx: overtaking]
en: backward
eo: malantaŭen

[ctx: overtaking]
en: no
eo: ne

en: Access Restrictions
eo: Alirlimigoj

en: Some road types already imply some access restrictions which should not be set again.
eo: Kelkaj vojtipoj jam implicas iujn alirrestriktojn, kiuj ne devus esti denove agorditaj.

en: Transport mode restrictions
eo: Transportmodaj restriktoj

en: use_sidepath
eo: uzu_flankvojon

en: Vehicles per type
eo: Veturiloj laŭ tipo

en: Bicycle street
eo: Bicikla strato

en: Carriage
eo: Ĉaro

en: Light Commercial Vehicles (goods)
eo: Malpezaj Komercaj Veturiloj (varoj)

en: Heavy Goods Vehicles (hgv)
eo: Pezaj Varaj Veturiloj (hgv)

en: B-double road train
eo: B-duobla ŝosea trajno

en: Agricultural Vehicles (with restrictions e.g. max. 25 km/h)
eo: Agrikulturaj Veturiloj (kun restriktoj, ekz. maks. 25 km/h)

en: 4WD only
eo: Nur 4WD

en: Golf cart
eo: Golfveturilo

en: Vehicles per use
eo: Veturiloj laŭ uzo

en: Emergency vehicles
eo: Krizaj veturiloj

en: Disabled
eo: Malaktivigita

en: High-occupancy vehicles (hov)
eo: Altokupaj veturiloj (hov)

en: Public Service Vehicles (psv)
eo: Publikaj Servaj Veturiloj (psv)

en: Public Transportation Bus
eo: Publika Transporta Buso

en: Taxi
eo: Taksio

en: Tourist buses
eo: Turismaj busoj

en: Hazmat
eo: Danĝeraj Materialoj

en: Roundabout
eo: Trafikcirklo

[ctx: Highway]
en: motorway
eo: aŭtovojo

[ctx: Highway]
en: motorway_link
eo: aŭtovoja ligilo

[ctx: Highway]
en: trunk
eo: ĉefvojo

[ctx: Highway]
en: trunk_link
eo: ĉefvoja ligilo

[ctx: Highway]
en: primary
eo: primara

[ctx: Highway]
en: primary_link
eo: primara ligilo

[ctx: Highway]
en: secondary
eo: sekundara

[ctx: Highway]
en: tertiary
eo: terciara

[ctx: Highway]
en: living_street
eo: loĝstrato

[ctx: Highway]
en: bus_guideway
eo: busa gvidvojo

[ctx: Highway]
en: construction
eo: konstruado

en: Similar but different tags:
eo: Similaj sed malsamaj etikedoj:

en: Circular junction
eo: Ronda kruciĝo

en: Ford
eo: Vadejo

en: stepping_stones
eo: ŝtupŝtonoj

en: Traffic Hazard
eo: Trafikdanĝero

en: Hazard
eo: Danĝero

[ctx: hazard]
en: animal_crossing
eo: bestkruciĝo

[ctx: hazard]
en: bump
eo: bumpo

[ctx: hazard]
en: children
eo: infanoj

[ctx: hazard]
en: curve
eo: kurbo

[ctx: hazard]
en: curves
eo: kurboj

[ctx: hazard]
en: cyclists
eo: ciklistoj

[ctx: hazard]
en: dangerous_junction
eo: danĝera_kruciĝo

[ctx: hazard]
en: dip
eo: depresio

[ctx: hazard]
en: falling_rocks
eo: falantaj_rokoj

[ctx: hazard]
en: frost_heave
eo: frosta_leviĝo

[ctx: hazard]
en: horse_riders
eo: ĉevalaj_rajdantoj

[ctx: hazard]
en: ice
eo: glacio

[ctx: hazard]
en: landslide
eo: terglito

[ctx: hazard]
en: loose_gravel
eo: malfiksa_ŝtoneto

[ctx: hazard]
en: low_flying_aircraft
eo: malaltflugantaj_aviadiloj

[ctx: hazard]
en: pedestrians
eo: piedirantoj

[ctx: hazard]
en: queues_likely
eo: verŝajnaj_vicoj

[ctx: hazard]
en: school_zone
eo: lerneja_zono

[ctx: hazard]
en: side_winds
eo: flankaj_ventoj

[ctx: hazard]
en: slippery
eo: glitiga

[ctx: hazard]
en: turn
eo: turno

[ctx: hazard]
en: turns
eo: turnoj

en: Ways
eo: Vojoj

en: Track
eo: Trako

en: Tracktype
eo: Voja Tipo

en: grade1
eo: grado1

en: Solid: Usually a paved or sealed surface
eo: Solida: Kutime pavimita aŭ sigelita surfaco

en: grade2
eo: grado2

en: Solid but unpaved: Usually an unpaved track with surface of gravel
eo: Solida sed nepavimita: Kutime nepavimita vojo kun ŝtoneta surfaco

en: grade3
eo: grado3

en: Mostly Solid: Even mixture of hard and soft materials. Almost always an unpaved track
eo: Plejparte Solida: Ega miksaĵo de malmolaj kaj molaj materialoj. Preskaŭ ĉiam nepavimita vojo

en: grade4
eo: grado4

en: Mostly Soft: Almost always an unpaved track prominently with soil/sand/grass, but with some hard or compacted materials mixed in
eo: Plejparte Mola: Preskaŭ ĉiam nepavimita vojo kun elstara grundo/sablo/herbo, sed kun iuj malmolaj aŭ kunpremitaj materialoj miksitaj

en: grade5
eo: grado5

en: Soft: Almost always an unimproved track lacking hard materials, same as surrounding soil
eo: Mola: Preskaŭ ĉiam neplibonigita vojo sen malmolaj materialoj, same kiel la ĉirkaŭa grundo

[ctx: highway]
en: track
eo: vojo

en: MTB Scale
eo: MTB Skalo

en: Path
eo: Vojeto

[ctx: highway]
en: path
eo: vojeto

en: SAC Scale
eo: SAC Skalo

en: T1 - hiking trail
eo: T1 - migra vojo

en: T2 - mountain hiking trail
eo: T2 - monta migra vojo

en: T3 - difficult, exposed hiking trail
eo: T3 - malfacila, elstara migra vojo

en: T4 - difficult, exposed, steep alpine trail
eo: T4 - malfacila, elstara, kruta alpa vojo

en: T5 - difficult alpine trail with climbing
eo: T5 - malfacila alpa vojo kun grimpado

en: T6 - hazardous alpine trail with climbing
eo: T6 - danĝera alpa vojo kun grimpado

en: Visibility
eo: Videbleco

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
eo: bonega

[ctx: trail_visibility]
en: good
eo: bona

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
eo: meza

[ctx: trail_visibility]
en: bad
eo: malbona

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
eo: terura

[ctx: trail_visibility]
en: no
eo: neniu

en: Segregated
eo: Apartigita

en: Informal
eo: Neformala

en: Dedicated Bridleway
eo: Dediĉita Rajdvojo

[ctx: highway]
en: bridleway
eo: ĉevalvojo

en: Depending on the country, several access tags are implied and do not need to be set.
eo: Depende de la lando, pluraj alir-etikedoj estas subkomprenataj kaj ne bezonas esti agorditaj.

en: Globally, `horse=designated` and `motor_vehicle=no` are implied.
eo: Tutmonde, `ĉevalo=designita` kaj `motor_veturilo=ne` estas subkomprenataj.

en: Cycle Lane/Track
eo: Bicikla Strio/Vojo

en: Cycleway
eo: Bicikla vojo

[ctx: cycleway]
en: lane
eo: vojo

[ctx: cycleway]
en: track
eo: trako

[ctx: cycleway]
en: share_busway
eo: dividi_busvojon

[ctx: cycleway]
en: shared_lane
eo: kunhava vojo

[ctx: cycleway]
en: separate
eo: aparta

en: Cycleway left
eo: Bicikla vojo maldekstre

en: Cycleway right
eo: Bicikla vojo dekstre

en: Oneway (bicycle)
eo: Unudirekta (biciklo)

en: Cycleway Lane Attributes
eo: Atributoj de Bicikla Vojo

en: Lane type (both)
eo: Voja tipo (ambaŭ)

[ctx: cycleway]
en: advisory
eo: konsilanta

[ctx: cycleway]
en: exclusive
eo: ekskluziva

en: Has buffer between automobiles and cycleway (both)
eo: Havas bufron inter aŭtoj kaj bicikla vojo (ambaŭ)

en: Lane type (left)
eo: Voja tipo (maldekstre)

en: Has buffer between automobiles and cycleway (left)
eo: Havas bufron inter aŭtoj kaj bicikla vojo (maldekstre)

en: Lane type (right)
eo: Voja tipo (dekstre)

en: Has buffer between automobiles and cycleway (right)
eo: Havas bufron inter aŭtoj kaj bicikla vojo (dekstre)

en: Edit Highway Attributes:
eo: Redaktu Ŝoseajn Atributojn:

en: Highway
eo: Ŝoseo

[ctx: Highway]
en: secondary_link
eo: sekundara_ligilo

[ctx: Highway]
en: tertiary_link
eo: terciara_ligilo

en: Dedicated Cycleway
eo: Dediĉita Bicikla Vojo

[ctx: highway]
en: cycleway
eo: bicikla_vojo

en: Globally, `bicycle=designated` is implied.
eo: Tutmonde, `biciklo=designita` estas subkomprenata.

en: Pedestrians
eo: Piedirantoj

en: Segregated Foot- and Cycleway
eo: Disbaraj Pieda kaj Bicikla Vojo

en: Combined Foot- and Cycleway
eo: Miksaj Pieda kaj Bicikla Vojo

en: Dedicated Footway
eo: Dediĉita Piedvojo

[ctx: highway]
en: footway
eo: piedvojo

[ctx: footway]
en: access_aisle
eo: alirejo

en: Marked footpath in a parking lot
eo: Markita piedvojo en parkejo

[ctx: footway]
en: crossing
eo: kruciĝo

en: A pedestrian crossing
eo: Piediranta kruciĝo

[ctx: footway]
en: sidewalk
eo: trotuaro

en: A footway alongside a street
eo: Piedvojo laŭlonge de strato

[ctx: footway]
en: link
eo: ligilo

en: Footway sections that do not exist but are necessary for routing
eo: Piedvojo-sekcioj kiuj ne ekzistas sed estas necesaj por enrutiĝo

[ctx: footway]
en: traffic_island
eo: trafika_insulo

en: Footway sections inside a crossing island
eo: Piedvojo-sekcioj ene de kruciĝa insulo

[ctx: footway]
en: alley
eo: aleo

en: Access for back entrances and/or emergency access
eo: Alirejo por malantaŭaj enirejoj kaj/aŭ kriza alirejo

en: Globally, `foot=designated` is implied.
eo: Tutmonde, `piedo=designita` estas subkomprenata.

en: Steps
eo: Ŝtuparoj

[ctx: highway]
en: steps
eo: ŝtupoj

en: Storeys
eo: Etaĝoj

en: Amount of Steps
eo: Kvanto de Ŝtupoj

en: Ramp
eo: Rampo

en: Stroller ramp
eo: Ĉarrampo

en: Bicycle ramp
eo: Bicikla rampo

en: Wheelchair ramp
eo: Seĝorampo

en: Luggage ramp
eo: Pakaĵrampo

en: Handrail
eo: Manrelo

en: Left handrail
eo: Maldekstra manrelo

en: Center handrail
eo: Centra manrelo

en: Right handrail
eo: Dekstra manrelo

en: Escalator
eo: Rulŝtuparo

en: forward
eo: antaŭen

en: backward
eo: malantaŭen

en: reversible
eo: inversigebla

en: Waypoints
eo: Vojpunktoj

en: Motorway Junction
eo: Aŭtovoja Vojkuniĝo

[ctx: highway]
en: motorway_junction
eo: aŭtovoja_kruciĝo

en: Junction has no name
eo: Kruciĝo ne havas nomon

en: Number
eo: Nombro

en: Junction has no reference
eo: Kruciĝo ne havas referencon

en: Services
eo: Servoj

[ctx: highway]
en: services
eo: servoj

en: Rest Area
eo: Ripozejo

[ctx: highway]
en: rest_area
eo: ripozejo

en: Drinking Water
eo: Trinkakvo

en: Traffic Signal
eo: Trafiklumo

[ctx: highway]
en: traffic_signals
eo: trafik_lumoj

en: Direction
eo: Direkto

en: Optional crossing attributes:
eo: Nepraj kruciĝaj atributoj:

en: Pedestrian crossing type
eo: Tipo de piediranta kruciĝo

en: uncontrolled
eo: nekontrolata

en: traffic_signals
eo: trafik_lumoj

en: unmarked
eo: nemarkita

en: Crossing type name
eo: Nomo de kruciĝa tipo

en: zebra
eo: zebro

en: pelican
eo: pelikano

en: toucan
eo: tukano

en: puffin
eo: fraterkulo

en: pegasus
eo: pegaso

en: tiger
eo: tigro

en: Kerb
eo: Bordŝtono

[ctx: kerb]
en: flush
eo: ebena

[ctx: kerb]
en: lowered
eo: malaltigita

[ctx: kerb]
en: no
eo: ne

[ctx: kerb]
en: raised
eo: levita

[ctx: kerb]
en: rolled
eo: rulumita

[ctx: kerb]
en: yes
eo: jes

en: Crossing attendant
eo: Kruciĝa gardisto

en: With island
eo: Kun insulo

en: In case of crossing traffic signals:
eo: En kazo de kruciĝaj trafiklumoj:

en: Button operated
eo: Butonoperaciita

en: Sound signals
eo: Sonaj signaloj

en: Optional values for specific countries
eo: Nepraj valoroj por specifaj landoj

en: Stop
eo: Halti

[ctx: highway]
en: stop
eo: haltu

en: E
eo: Or

en: W
eo: Ok

en: Give Way
eo: Cedu vojon

[ctx: highway]
en: give_way
eo: cedu_vojon

en: Advanced stop line
eo: Cedu la vojon

en: Mini-Roundabout
eo: Minironda kruciĝo

[ctx: highway]
en: mini_roundabout
eo: minirondaĵo

en: Pedestrian Crossing
eo: Piediranta Transirejo

[ctx: highway]
en: crossing
eo: kruciĝo

en: informal
eo: neformala

en: Tactile Paving
eo: Tuŝplato

en: incorrect
eo: malĝusta

en: In case of traffic signals:
eo: En kazo de trafiklumoj:

en: With signals
eo: Kun signaloj

en: Traffic Calming
eo: Trafika Kvietigo

en: Bump
eo: Rompŝtopilo

en: Hump
eo: Ŝvelaĵo

en: Table
eo: Tabulo

en: Cushion
eo: Ŝtopaĵo

en: Rumble strip
eo: Vibra strio

en: Dip
eo: Kavaĵo

en: Chicane
eo: Ŝikaano

en: Choker
eo: Strikto

[ctx: traffic_calming]
en: Island
eo: Insulo

en: Mini bumps
eo: Miniaj ŝvelaĵoj

en: Passing Place
eo: Preterpasejo

[ctx: highway]
en: passing_place
eo: pasejo

en: Emergency Bay
eo: Kriza Niĉo

[ctx: highway]
en: emergency_bay
eo: kriza_zono

en: Node attributes
eo: Nodaj atributoj

en: Way attributes
eo: Vojo-atributoj

en: Turning Circle
eo: Turniĝa Rondo

[ctx: highway]
en: turning_circle
eo: turniĝa_cirklo

en: Type of Turning Circle
eo: Tipo de turniĝa cirklo

en: circle
eo: cirklo

en: oval
eo: ovalo

en: knuckle
eo: artiko

en: hammer
eo: martelo

en: square
eo: kvadrato

en: Turning Loop
eo: Turniĝa Buklo

[ctx: highway]
en: turning_loop
eo: turniĝa_buklo

en: City Limit Sign
eo: Urbolima Signo

en: Second Name
eo: Dua Nomo

en: Color of background (HTML name or hexadecimal code)
eo: Koloro de fono (HTML-nomo aŭ deksesuma kodo)

en: Speed Limit Sign
eo: Rapideclima Signo

en: Speed Camera
eo: Rapideca Kamerao

[ctx: highway]
en: speed_camera
eo: rapiduma_kamerao

en: Toll gantry
eo: Pordega Arko

[ctx: highway]
en: toll_gantry
eo: impostpordego

en: Traffic Mirror
eo: Trafika Spegulo

[ctx: highway]
en: traffic_mirror
eo: trafika_spegulo

en: Highway milestone
eo: Ŝosea Mejloŝtono

[ctx: highway]
en: milestone
eo: mejloŝtono

[ctx: junction=yes]
en: Named Junction
eo: Nomita Kruciĝo

en: Used in some countries for a named road junction who’s name serves for local orientation.
eo: Uzata en iuj landoj por nomita vojkruciĝo, kies nomo servas por loka orientiĝo.

en: Trailhead
eo: Voja Komenco

[ctx: highway]
en: trailhead
eo: vojkomenco

en: Waste Basket/Trash Can
eo: Rubujo

en: Elevator
eo: Lifto

[ctx: highway]
en: elevator
eo: lifto

en: Capacity (persons)
eo: Kapacito (personoj)

en: Manufacturer
eo: Fabrikanto

en: Indoor
eo: Enirejo

en: Freight elevator
eo: Ŝarĝa lifto

en: Surveillance Camera
eo: Observa Kamerao

en: indoor
eo: enirejo

en: outdoor
eo: ekstere

en: Grit Bin
eo: Griza Rubujo

en: Mountain Pass
eo: Montpasejo

en: Elevation (meters)
eo: Alteco (metroj)

en: Barriers
eo: Bariloj

en: Block
eo: Bloko

en: Bollard
eo: Bolaro

en: Bollard type
eo: Bollarda tipo

en: rising
eo: leviĝanta

en: removable
eo: forigebla

en: foldable
eo: faldebla

en: fixed
eo: fiksa

en: Tags which are implied and do not need to be set are:
eo: Etikedoj, kiuj estas subkomprenataj kaj ne bezonas esti agorditaj, estas:

en: `access=no`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
eo: `access=no`, `foot=yes` kaj `bicycle=yes`

en: Cycle Barrier
eo: Cikla Barilo

en: Cattle Grid
eo: Bovokrado

en: Bus Trap
eo: Aŭtobusa Kaptilo

en: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` and `bicycle=yes`
eo: `motor_vehicle=no`, `psv=yes`, `foot=yes` kaj `bicycle=yes`

en: Spikes
eo: Pintoj

en: Toll Booth
eo: Pordega Budo

en: Border Control
eo: Landa Kontrolo

en: Hedge
eo: Hedo

en: Fence
eo: Barilo

en: barbed_wire
eo: dratpikilo

en: bars
eo: stangoj

en: chain_link
eo: ĉenero

en: electric
eo: elektra

en: pole
eo: stango

en: railing
eo: relo

en: split_rail
eo: fendita relo

en: wire
eo: drato

en: Cable barrier
eo: Kabla Barilo

en: Guard Rail
eo: Garda relo

en: Wall
eo: Muro

en: brick
eo: briko

en: castle_wall
eo: kastela muro

en: dry_stone
eo: seka ŝtono

en: flood_wall
eo: inunda muro

en: noise_barrier
eo: brua barilo

en: seawall
eo: marmuro

en: adobe
eo: adobo

en: glass
eo: vitro

en: masonry
eo: masonaĵo

en: reinforced_concrete
eo: armita betono

en: City Wall
eo: Urba Muro

en: Two-sided
eo: Duflanka

en: Retaining Wall
eo: Subtena Muro

en: Jersey Barrier
eo: Ĵerzea Barilo

en: Log
eo: Protokolo

[ctx: Barrier]
en: Ditch
eo: Fosaĵo

en: Tactile paving
eo: Tuŝplato

en: Entrance (Barrier Opening)
eo: Enirejo (Malfermaĵo de Barilo

en: Gate
eo: Pordego

en: Usually locked
eo: Kutime ŝlosita

en: Lift Gate
eo: Lifta Pordego

[ctx: lift_gate]
en: single
eo: ununura

[ctx: lift_gate]
en: double
eo: duobla

en: Swing Gate
eo: Svinga Pordego

[ctx: swing_gate]
en: single
eo: ununura

[ctx: swing_gate]
en: double
eo: duobla

en: Hampshire Gate
eo: Hampŝira Pordego

en: Bump Gate
eo: Ŝvela Pordego

en: Kissing Gate
eo: Kisanta Pordego

en: The tag `foot=yes` is implied and does not need to be set.
eo: La etikedo `foot=yes` estas subkomprenata kaj ne bezonas esti agordita.

en: Wicket Gate
eo: Flanka Pordeto

en: A pedestrian door or gate near a larger gate
eo: Piediranta pordo aŭ pordeto proksime al pli granda pordego

en: Height Restrictor
eo: Alteca Limigilo

en: Chain
eo: Ĉeno

en: Stile
eo: Transpaŝilo

en: ladder
eo: ŝtupetaro

en: squeezer
eo: premilo

en: stepover
eo: transpaŝo

en: Turnstile
eo: Turnokruco

en: Full-Height Turnstile
eo: Plena-alteca Turnokruco

en: Sally Port
eo: Elirpordogo

en: Passageways
eo: Pasejoj

en: Tunnel name
eo: Tunela nomo

en: Building Passage
eo: Konstruaĵa Pasejo

en: Arcade
eo: Arkado

en: Open on left side
eo: Malfermita maldekstre

en: Open on right side
eo: Malfermita dekstre

en: Colonnade
eo: Kolonado

en: Avalanche Protector
eo: Avalanĉoprotektilo

[ctx: main group]
en: Water
eo: Akvo

[ctx: sub group]
en: Water
eo: Akvo

en: River
eo: Rivero

[ctx: waterway]
en: river
eo: rivero

en: Lock
eo: Kluzo

en: Stream
eo: Flueto

[ctx: waterway]
en: stream
eo: rojo

en: Tidal channel
eo: Tajda kanalo

[ctx: waterway]
en: tidal_channel
eo: tajda kanalo

en: Salt Water
eo: Sala Akvo

en: Canal
eo: Kanalo

[ctx: waterway]
en: canal
eo: kanalo

en: qanat
eo: kanato

en: flooded
eo: inundita

[ctx: usage]
en: transportation
eo: transporto

[ctx: usage]
en: transmission
eo: transsendo

[ctx: usage]
en: irrigation
eo: irigacio

[ctx: usage]
en: headrace
eo: enflua kanalo

[ctx: usage]
en: tailrace
eo: elflua kanalo

[ctx: usage]
en: spillway
eo: superflua kanalo

en: Drain
eo: Drenilo

[ctx: waterway]
en: drain
eo: drenilo

en: Ditch
eo: Fosaĵo

[ctx: waterway]
en: ditch
eo: fosaĵo

en: Spring
eo: Fonto

en: A point where groundwater naturally flows to the surface of the earth from underground.
eo: Punkto kie grundakvo nature fluas al la surfaco de la tero el subtere.

en: Waterfall
eo: Akvofalo

[ctx: waterway]
en: waterfall
eo: akvofalo

en: Weir
eo: Akvobaraĵeto

[ctx: waterway]
en: weir
eo: akvobaraĵo

en: Dam
eo: Akvobaraĵo

[ctx: waterway]
en: dam
eo: akvobaraĵo

en: Levee
eo: Enbaraĵo

en: Groyne
eo: Ondobaraĵo

en: Breakwater
eo: Ondorompilo

en: Culvert
eo: Dukto

en: Penstock
eo: Tubego

[ctx: waterway]
en: pressurised
eo: premata

[ctx: pipeline]
en: overground
eo: surtera

[ctx: pipeline]
en: overhead
eo: superkapa

[ctx: pipeline]
en: surface
eo: surfaca

[ctx: pipeline]
en: underground
eo: subtera

[ctx: pipeline]
en: underwater
eo: subakva

en: Diameter (mm)
eo: Diametro (mm)

en: Pressure (bar)
eo: Premo (bar)

en: Flow rate with unit of measure
eo: Flua rapideco kun mezurunuo

en: Basin
eo: Bareno

[ctx: landuse]
en: basin
eo: baseno

en: retention
eo: reteno

en: infiltration
eo: infiltriĝo

en: detention
eo: deteno

en: evaporation
eo: vaporiĝo

en: settling
eo: sedimentado

en: Reservoir
eo: Rezervujo

en: Covered Reservoir
eo: Kovrita Rezervujo

[ctx: natural]
en: Water
eo: Akvo

en: A body of water, such as a lake, pond or river.
eo: Akvoareo, kiel lago, lageto aŭ rivero.

en: Water Body
eo: Akvoareo

en: stream
eo: rojo

en: river
eo: rivero

en: canal
eo: kanalo

en: drain
eo: drenilo

en: ditch
eo: fosaĵo

en: pond
eo: lageto

en: lake
eo: lago

en: lagoon
eo: laguno

en: oxbow
eo: meandro

en: lock
eo: kluzo

en: basin
eo: baseno

en: reservoir
eo: rezervujo

en: wastewater
eo: forakvo

en: Intermittent (does not permanently contain water)
eo: Intermittent (ne konstante enhavas akvon)

en: Flowline
eo: Fluo-Linio

[ctx: waterway]
en: flowline
eo: fluo-linio

en: Tailings Pond
eo: Restĉerpaĵa Lageto

en: An area in which waterborn tailings are pumped to allow the separation of solids from the water
eo: Areo, en kiu akvoportitaj restaĵoj estas pumpataj por permesi la apartigon de solidaĵoj de la akvo

en: Material associated with the tailings
eo: Materialo asociita kun la restaĵoj

en: aggregate
eo: agregato

en: bauxite
eo: baŭksito

en: coal
eo: karbo

en: dimension_stone
eo: dimensia ŝtono

en: gold
eo: oro

en: ilmenite
eo: ilmenito

en: iron_ore
eo: fererco

en: lead
eo: plumbo

en: nickel
eo: nikelo

en: rutile
eo: rutilo

en: salt
eo: salo

en: silver
eo: arĝento

en: tin
eo: stano

en: zinc
eo: zinko

en: zircon
eo: zirkono

en: Intermittent (sometimes wet, sometimes dry)
eo: Intermittent (foje malseka, foje seka)

en: Hazardous to human health due to chemical contamination
eo: Danĝera por homa sano pro kemia poluado

en: Coastline
eo: Marbordo

en: Line between the sea and land (with the water on the right side of the way).
eo: Linio inter la maro kaj la tero (kun la akvo dekstre de la vojo).

en: Wetland
eo: Malsekregiono

en: Waterlogged area, either permanently or seasonally with vegetation.
eo: Akvoplena areo, ĉu konstante aŭ sezone kun vegetaĵaro.

en: bog
eo: marĉo

en: fen
eo: marĉo

en: mangrove
eo: mangrovo

en: marsh
eo: marĉo

en: reedbed
eo: kanjlo

en: saltern
eo: salakvejo

en: saltmarsh
eo: salmarĉo

en: string_bog
eo: ĉenmarĉo

en: swamp
eo: marĉo

en: tidalflat
eo: tajda ebenaĵo

en: wet_meadow
eo: malseka herbejo

en: Mud
eo: Koto

en: Large area covered with mud.
eo: Granda areo kovrita per koto.

en: Beach
eo: Strando

en: A flat area of sand, gravel or pebble next to water.
eo: Ebena areo de sablo, gruzo aŭ ŝtoneto apud akvo.

en: swimming
eo: naĝado

en: surfing
eo: surfado

en: Nudism
eo: Nudismo

en: obligatory
eo: deviga

en: customary
eo: kutima

en: Bay
eo: Golfo

en: An area of water mostly surrounded by land but with level connection to the ocean or a lake.
eo: Areo de akvo plejparte ĉirkaŭita de tero sed kun ebena ligo al la oceano aŭ lago.

en: Fjord
eo: Fjordo

en: Cape
eo: Kabo

en: A prominent, elevated piece of land sticking out into the sea or large lake.
eo: Elstara, levita terpeco elstaranta en la maron aŭ grandan lagon.

en: Strait
eo: Markolo

en: Shipping
eo: Ŝipado

en: Ferry Terminal
eo: Pramstacio

en: Cargo
eo: Ŝarĝo

[ctx: cargo]
en: passengers
eo: pasaĝeroj

[ctx: cargo]
en: vehicle
eo: veturilo

[ctx: cargo]
en: bicycle
eo: biciklo

[ctx: cargo]
en: hgv
eo: peza veturilo

[ctx: cargo]
en: passengers;vehicle
eo: pasaĝeroj;veturilo

en: Ferry Route
eo: Pramvojo

en: Highway type the ferry connects
eo: Ŝosea tipo, kiun la pramo ligas

en: Reaction ferry
eo: Reakcia pramo

en: Marina
eo: Marino

en: Dump Station
eo: Forĵetejo

en: public
eo: publika

en: Marine Fuel
eo: Ŝipa Brulaĵo

[ctx: waterway]
en: fuel
eo: brulaĵo

en: Independent
eo: Sendependa

en: Fuel types:
eo: Tipo de brulaĵo:

en: Diesel
eo: Dizelo

en: Bio Diesel
eo: Bio-Dizelo

en: Octane 80
eo: Oktano 80

en: Octane 87
eo: Oktano 87

en: Octane 91
eo: Oktano 91

en: Octane 92
eo: Oktano 92

en: Octane 95
eo: Oktano 95

en: Octane 98
eo: Oktano 98

en: Octane 100
eo: Oktano 100

en: E10 (10% Ethanol mix)
eo: E10 (10% Etanolo-miksaĵo)

en: E85 (85% Ethanol mix)
eo: E85 (85% Etanolo-miksaĵo)

en: Ethanol (alcohol)
eo: Etanolo (alkoholo)

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
eo: LPG (Likva petrola gaso)

en: CNG (Compressed Natural Gas)
eo: CNG (Kunpremita Natura Gaso)

en: Pier
eo: Piero

en: Mooring
eo: Muraĝo

en: commercial
eo: komerca

en: Floating
eo: Flosanta

en: Lock Gate
eo: Kluzpordo

[ctx: waterway]
en: lock_gate
eo: kluzpordo

en: Turning Point
eo: Turnopunkto

[ctx: waterway]
en: turning_point
eo: turniĝpunkto

en: Slipway
eo: Ŝipfarejo

en: Boatyard
eo: Ŝipfareĵo

[ctx: waterway]
en: boatyard
eo: boatejo

en: Dock
eo: Doko

[ctx: waterway]
en: dock
eo: doko

en: Transport
eo: Transporto

en: Railway
eo: Fervojo

en: Rail
eo: Relvojo

[ctx: railway]
en: rail
eo: relo

en: main
eo: ĉefa

en: branch
eo: branĉo

en: industrial
eo: industriista

en: military
eo: milita

en: tourism
eo: turismo

en: freight
eo: frakto

en: Narrow Gauge Rail
eo: Mallarĝa relvojo

[ctx: railway]
en: narrow_gauge
eo: mallarĝa relvojo

en: Monorail
eo: Unurelvojo

[ctx: railway]
en: monorail
eo: unurelvojo

en: Preserved
eo: Konservita

[ctx: railway]
en: preserved
eo: konservita

en: Light Rail
eo: Malpeza relvojo

[ctx: railway]
en: light_rail
eo: malpeza relvojo

en: Subway
eo: Metroo

[ctx: railway]
en: subway
eo: metroo

en: Tram
eo: Tramo

[ctx: railway]
en: tram
eo: tramo

en: Funicular
eo: Funicularo

[ctx: railway]
en: funicular
eo: funicularo

en: Bus Guideway
eo: Busgvidvojo

[ctx: highway]
en: bus_guideway
eo: busa_gvidvojo

en: Miniature Rail
eo: Miniatura Fervojo

[ctx: railway]
en: miniature
eo: miniatura

en: Railway construction
eo: Fervoja Konstruado

[ctx: railway]
en: construction
eo: konstruado

en: Railway type
eo: Relvoja tipo

en: Disused Rail
eo: Malfunkcia Fervojo

[ctx: railway]
en: disused
eo: malaktiva

en: Abandoned Rail
eo: Forlasita Fervojo

[ctx: railway]
en: abandoned
eo: forlasita

en: Level Crossing
eo: Nivela Pasejo

[ctx: railway]
en: level_crossing
eo: nivela_pasejo

en: Traffic lights
eo: Trafiklumoj

en: Barrier
eo: Barilo

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
eo: jes

[ctx: crossing:barrier]
en: no
eo: ne

[ctx: crossing:barrier]
en: half
eo: duono

[ctx: crossing:barrier]
en: full
eo: plena

[ctx: crossing:barrier]
en: double_half
eo: duobla_duono

en: Crossing
eo: Krusiĝo

[ctx: railway]
en: crossing
eo: pasejo

en: Crossing type
eo: Paseja tipo

en: Turntable
eo: Turnoplato

[ctx: railway]
en: turntable
eo: turniĝtablo

en: Buffer Stop
eo: Stoppbufero

[ctx: railway]
en: buffer_stop
eo: bufhaltejo

en: Railway Switch
eo: Relvoja ŝaltilo

[ctx: railway]
en: switch
eo: ŝaltilo

en: default
eo: defaŭlta

en: double_slip
eo: duobla_glito

en: single_slip
eo: ununura_glito

en: three_way
eo: tri_vojo

en: Railway crossing
eo: Fervoja Kruciĝo

[ctx: railway]
en: railway_crossing
eo: relvoja_pasejo

en: Railway Signal
eo: Fervoja Signalo

[ctx: railway]
en: signal
eo: signalo

en: Railway milestone
eo: Fervoja Mejloŝtono

[ctx: railway]
en: milestone
eo: mejloŝtono

en: Position (kilometers)
eo: Pozicio (kilometroj)

en: Aerialway
eo: Aerlino

en: Cable Car
eo: Kabloveturejo

en: Number of people per hour
eo: Nombro da homoj po horo

en: Number of people per car
eo: Nombro da homoj po aŭto

en: Typical journey time in minutes
eo: Tipa vojaĝtempo en minutoj

en: Has heating?
eo: Ĉu ĝi havas hejtilon?

[ctx: usage]
en: industrial
eo: industriista

[ctx: usage]
en: freight
eo: frakto

[ctx: usage]
en: tourism
eo: turismo

en: Chair Lift
eo: Seĝteleferiko

en: Number of people per chair
eo: Nombro da homoj po seĝo

en: Has bubble?
eo: Ĉu ĝi havas bobelon?

en: Gondola
eo: Gondolo

en: Number of people per gondola
eo: Nombro da homoj po gondolo

en: Mixed Lift
eo: Miksa lifto

en: Number of people per gondola/chair
eo: Nombro da homoj po gondolo/seĝo

en: Drag Lift
eo: Tirlifto

en: drag_lift (general type - use only if exact type (see values below) is unknown)
eo: tirlevilo (ĝenerala tipo - uzu nur se la preciza tipo (vidu subajn valorojn) estas nekonata)

en: t-bar
eo: t-stango

en: j-bar
eo: j-stango

en: platter
eo: pladeto

en: rope_tow
eo: ŝnurtiro

en: Magic Carpet
eo: Magia Tapiŝo

en: Goods
eo: Varoj

en: Zip line
eo: Zipo-linio

[ctx: aerialway]
en: Station
eo: Stacio

en: Pylon
eo: Pilono

[ctx: car]
en: Parking
eo: Parkado

en: Park and Ride
eo: Parki kaj Rajdi

en: bus
eo: buso

en: train
eo: trajno

en: metro
eo: metroo

en: ferry
eo: pramo

en: Capacity (overall)
eo: Kapacito (entute)

en: Spaces for Disabled
eo: Lokoj por handikapuloj

en: Spaces for Women
eo: Lokoj por virinoj

en: Spaces for Parents
eo: Lokoj por gepatroj

en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
eo: Vidu la Vikion por aliaj kapacitoj:[types]=*.

en: Only for street side parking:
eo: Nur por stratflanka parkado:

en: diagonal
eo: diagonala

en: parallel
eo: paralela

en: perpendicular
eo: perpendikulara

en: Parking Space
eo: Parkeja Spaco

en: Type of parking space
eo: Tipo de parkospaco

en: disabled
eo: handikapuloj

en: normal
eo: normala

en: charging
eo: ŝargado

en: hgv
eo: peza veturilo

en: motorcycle
eo: motorciklo

en: parent
eo: gepatro

en: Capacity
eo: Kapacito

en: Covered (with roof)
eo: Kovrita (kun tegmento)

en: Trolley Bay/Cart Corral
eo: ĉarejo

[ctx: Tag:amenity=trolley_bay]
en: This is for shopping carts, not public transport vehicles.
eo: Ĉi tio estas por aĉetveturiloj, ne por publikaj transportaj veturiloj.

en: Parking Entrance/Exit
eo: Enirejo/elirejo de parkado

en: Fuel
eo: Brulaĵo

en: With shop
eo: Kun vendejo

en: convenience
eo: komforto

en: kiosk
eo: kiosko

en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
eo: Dizelo (Gas al Likvaĵo - fina dizelo)

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
eo: Dizelo por Pezaj Varaj Veturiloj

en: 1/25 mix (mofa/moped)
eo: 1/25 miksaĵo (mofa/mopedo)

en: 1/50 mix (mofa/moped)
eo: 1/50 miksaĵo (mofa/mopedo)

en: Additives:
eo: Aldonaĵoj:

en: Diesel Exhaust Fluid (AdBlue/AUS32)
eo: Dizela Elflua Likvaĵo (AdBlue/AUS32)

en: Fuel cards:
eo: Brulaĵaj kartoj:

en: Charging Station
eo: ŝarga stacio

en: Charging Network (Mobility Service Provider)
eo: Ŝarga Reto (Mobila Serva Provizanto)

en: Operator (Charge Point Operator)
eo: Operacianto (Ŝarga Punkta Operacianto)

en: Simultaneously usable charging spots
eo: Samtempe uzeblaj ŝargaj punktoj

en: Storey
eo: Etaĝo

en: Surroundings and Fees:
eo: Ĉirkaŭaĵo kaj Kotizoj:

en: Covered
eo: Kovrita

en: Charging fee
eo: Ŝarga kotizo

en: Parking fee
eo: Parkada kotizo

en: Types of vehicles which can be charged:
eo: Tipoj de veturiloj kiuj povas esti ŝargitaj:

en: Cars
eo: Aŭtoj

en: Motorcycles
eo: Motorcikloj

en: Trucks (HGV)
eo: Kamionoj (HGV)

en: (Note: For most charging stations, check ''Cars'' and ''Motorcycles''. Check ''Trucks'' only if there is sufficient space.)
eo: (Noto: Por plej multaj ŝargaj stacioj, marku ''Aŭtoj'' kaj ''Motorcikloj''. Marku ''Kamionoj'' nur se estas sufiĉa spaco.)

en: Number of Sockets:
eo: Nombro de ingoj:

en: IEC Type 1
eo: IEC Tipo 1

en: IEC Type 2 (Mennekes) socket only
eo: IEC Tipo 2 (Mennekes) nur ingo

en: IEC Type 2 (Mennekes) with cable
eo: IEC Tipo 2 (Mennekes) kun kablo

en: IEC Type 2 Combo (CCS)
eo: IEC Tipo 2 Combo (CCS)

en: Charging Power (e.g. ''22 kW''):
eo: Ŝarga Povo (ekz. ''22 kW''):

en: Unlocking (Authentication):
eo: Malŝloso (Aŭtentikigo):

en: Unlock through App
eo: Malŝlosi per Aplikaĵo

en: Unlock through RFID/NFC
eo: Malŝlosi per RFID/NFC

en: Usable without registration
eo: Uzebla sen registriĝo

en: Edit Payment Methods (only if usable without registration)
eo: Redakti Pagmetodojn (nur se uzebla sen registriĝo)

en: Wash
eo: Lavado

[ctx: car_wash]
en: Automated
eo: Aŭtomata

en: Self Service
eo: Memservo

en: Car Dealer
eo: Aŭtokomercisto

en: Second hand
eo: Uzita

en: only
eo: nur

en: Repair
eo: Riparo

[ctx: shop=car_repair]
en: Service
eo: Servo

en: dealer
eo: vendisto

en: repair
eo: riparejo

en: parts
eo: partoj

en: tyres
eo: pneŭoj

en: inspection
eo: kontrolo

en: Alternate service tagging
eo: Alternativa etikedado de servo

[ctx: shop=car_repair]
en: Car repair
eo: Aŭtoriparejo

[ctx: shop=car_repair]
en: Truck repair
eo: Kamionriparejo

[ctx: shop=car_repair]
en: Sells new cars
eo: Vendas novajn aŭtojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Sells used cars
eo: Vendas uzitajn aŭtojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Repairs AC
eo: Riparas klimatizilojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Aligns tyres
eo: Alĝustigas pneŭojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Repairs/replaces batteries
eo: Riparas/anstataŭigas bateriojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Repairs body
eo: Riparas karoserion

[ctx: shop=car_repair]
en: Services brakes
eo: Servas bremsojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Sells car parts
eo: Vendas aŭtopartojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Performs diagnostics
eo: Faras diagnozojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Repairs electrical
eo: Riparas elektraĵojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Repairs glass
eo: Riparas vitrojn

[ctx: shop=car_repair]
en: State mandated inspections
eo: Ŝtataj kontroloj

[ctx: shop=car_repair]
en: Repairs motor
eo: Riparas motoron

[ctx: shop=car_repair]
en: Repairs muffler
eo: Riparas silencilon

[ctx: shop=car_repair]
en: Performs oil changes
eo: Faras oleoŝanĝojn

[ctx: shop=car_repair]
en: Paints exterior
eo: Farboj eksteran parton

[ctx: shop=car_repair]
en: Repairs transmission
eo: Riparas transmision

[ctx: shop=car_repair]
en: Replaces tires
eo: Anstataŭigas pneŭojn

en: Parts
eo: Partoj

en: Tires
eo: Pneŭoj

en: Rental
eo: Luado

en: Vehicle Inspection
eo: Veturila Inspekto

en: Pooling
eo: Kunveturado

en: Sharing
eo: Kunuzado

[ctx: motorcycle]
en: Parking
eo: Parkado

en: Motorcycle Dealer
eo: Motorcikla Vendejo

en: Services:
eo: Servoj:

en: Sale
eo: Vendo

en: brand
eo: marko

en: oldtimer
eo: malnova modelo

en: Safety inspection
eo: Sekureca kontrolo

en: Clothes
eo: Vestoj

[ctx: bicycle]
en: Parking
eo: Bicikla Parkado

en: anchors
eo: ankroj

en: bollard
eo: bolardo

en: ground_slots
eo: teraj lokoj

en: lockers
eo: ŝrankoj

en: rack
eo: stablo

en: shed
eo: ŝedo

en: stands
eo: starigiloj

en: wall_loops
eo: muraj bukloj

en: Bike Dealer
eo: Bicikla Vendejo

en: Bicycles are sold
eo: Bicikloj estas vendataj

en: Second-hand bicycles are sold
eo: Uzitaj bicikloj estas vendataj

en: Bicycles are repaired
eo: Bicikloj estas riparataj

en: Bicycles are rented
eo: Bicikloj estas luataj

en: Free bicycle pump
eo: Senpaga bicikla pumpilo

en: Tools for do-it-yourself repair (may be a bike co-operative)
eo: Iloj por mem-riparo (povas esti bicikla kooperativo)

en: Bicycles are washed (for a fee)
eo: Bicikloj estas lavataj (kontraŭ pago)

en: Public Bicycle Repair Station
eo: Publika Bicikla Riparstacio

en: Stand
eo: Stablo

[ctx: bicycle_repair_station]
en: Tools
eo: Iloj

en: Chain tool
eo: Ĉenilo

en: Bicycle Wash
eo: Bicikla lavado

en: Automated
eo: Aŭtomata

en: Public Transport
eo: Publika Transporto

en: Public Transport Route (Rail)
eo: Publika Transporta Itinero (Relvoja)

en: Route type
eo: Voja tipo

en: subway
eo: metroo

en: monorail
eo: unurelvojo

en: stop position
eo: haltejo

en: stop position (exit only)
eo: haltejo (nur eliro)

en: stop position (entry only)
eo: haltoloko (nur eniro)

en: platform
eo: platformo

en: platform (exit only)
eo: platformo (nur eliro)

en: platform (entry only)
eo: platformo (nur eniro)

en: Public Transport Route (Bus)
eo: Publika Transporta Itinero (Buso)

en: share_taxi
eo: kunhavigebla taksio

en: trolleybus
eo: trolebuso

en: hail and ride route segment
eo: sekcio de vojo kun haltado kaj veturado

en: Public Transport Route (Ferry)
eo: Publika Transporta Itinero (Pramo)

en: stop_position
eo: haltoloko

en: Public Transport Route (Aerialway)
eo: Publiktrafika Itinero (Aertelfervojo)

en: Route Master
eo: Ĉefitinero

en: aerialway
eo: aerlinio

en: route variant/direction (at least 2)
eo: vario de vojo/direkto (minimume 2)

en: Stop Area
eo: Halteja Areo

en: UIC reference
eo: UIC-referenco

en: UIC name
eo: UIC-nomo

en: Stop Position
eo: Haltoloko

en: Platform
eo: Platformo

en: Subway Entrance
eo: Metro-Eniro

en: Station or amenities
eo: Stacidomo aŭ servoj

en: Bus
eo: Buso

en: Trolleybus
eo: Trolebuso

en: Share taxi
eo: Kunhavigebla taksio

en: Train
eo: Treno

en: Bench
eo: Benko

en: Shelter
eo: Refugio

en: Passenger information display
eo: Pasaĝerinformekrano

en: Route references
eo: Vojo-referencoj

[ctx: railway]
en: Station
eo: Stacio

en: Building
eo: Konstruaĵo

[ctx: railway]
en: subway_entrance
eo: metro_eniro

en: Ticket Machine
eo: Bileta Aŭtomato

en: Public Transport (Legacy)
eo: Publika Transporto (Heredaĵo)

en: Public transport route (Legacy)
eo: Publiktrafika Itinero (Heredaĵo)

en: halt point
eo: haltpunkto

en: forward halt point
eo: antaua haltpunkto

en: backward halt point
eo: malantaŭa haltpunkto

en: Public transport route (Legacy) (Ferry)
eo: Publiktrafika Itinero (Heredaĵo) (Pramo)

en: Public transport route (Legacy) (Aerialway)
eo: Publiktrafika Itinero (Heredaĵo) (Aertelfervojo)

[ctx: railway]
en: station
eo: stacidomo

en: UIC-Reference
eo: UIC-referenco

en: Railway Halt
eo: Fervoja Haltigo

[ctx: railway]
en: halt
eo: haltloko

en: Tram Stop
eo: Tramhaltejo

[ctx: railway]
en: tram_stop
eo: tramhaltejo

en: Railway Platform
eo: Fervoja Platformo

[ctx: railway]
en: platform
eo: platformo

en: Reference (track number)
eo: Referenco (fadennumero)

en: Railway Platform Edge
eo: Fervoja Platformo-Rando

[ctx: railway]
en: platform_edge
eo: platformo-rando

en: Bus Station
eo: Busstacio

en: Bus Stop
eo: Bushaltejo

[ctx: highway]
en: bus_stop
eo: bushaltejo

en: Bus Platform
eo: Busplatformo

[ctx: highway]
en: platform
eo: platformo

en: Airport
eo: Flughaveno

en: Airport Ground
eo: Aerodroma Tero

en: Runway
eo: Flugpista

en: Length (meters)
eo: Longo (metroj)

en: Taxiway
eo: Veturejo

en: Holding Position
eo: Atendpozicio

[ctx: aeroway holding_position]
en: intermediate
eo: intermita

[ctx: aeroway holding_position]
en: runway
eo: rulvojo

en: Helipad
eo: Helipado

en: Apron
eo: Aprono

en: Plane Parking Position
eo: Aviadila Parkuma Pozicio

en: Hangar
eo: Hangaro

[ctx: building]
en: hangar
eo: hangaro

[ctx: building]
en: yes
eo: jes

[ctx: airmark]
en: Beacon
eo: Signalfajro

en: Navigation aid
eo: Navigada helpo

en: Approach lighting system
eo: Alirlumosistemo

en: Precision approach path indicator
eo: Precizeco de alirvojo indiko

en: Visual approach slope indicator
eo: Viza alirvojo deklivo indiko

en: Windsock
eo: Ventŝtrumpo

en: Terminal
eo: Terminalo

[ctx: airport]
en: Gate
eo: Flugpordego

en: Facilities
eo: Instalaĵoj

en: Accommodation
eo: Loĝado

en: Hotel
eo: Hotelo

en: Stars
eo: Steloj

en: Rooms
eo: Ĉambroj

en: Beds
eo: Litoj

en: Motel
eo: Motelo

en: Guest House/Bed & Breakfast
eo: Gastejo/Tagiĝo kaj Matenmanĝo

en: agritourism
eo: agraturismo

en: bed_and_breakfast
eo: lito_kaj_deser

en: Apartment
eo: Apartamento

en: Number of apartments
eo: Nombro de apartamento

en: Chalet
eo: Ĉaleto

en: Hostel
eo: Hostelo

en: Alpine Hut
eo: Alpa Kabano

en: members_only
eo: nur_membroj

en: Wilderness Hut
eo: Sovaĝeja Kabano

en: Shower
eo: Duŝo

en: seasonal
eo: sezona

en: Closer description
eo: Pli proksima priskribo

en: Caravan Site/RV Park
eo: Karavanejo/Aŭtokampejo

en: Number of places
eo: Nombro de lokoj

en: Power supply
eo: Energia provizo

en: Tents allowed
eo: Tendado permesita

en: Campsite
eo: Tendumejo

en: Caravans allowed
eo: Karavanoj permesitaj

en: Backcountry
eo: Vilaĝo

en: Group only access
eo: Nur grupo aliro

en: Camp pitch
eo: Kampadejo

en: Unit number
eo: Ununumnombro

en: Permanent camping only
eo: Nur permanenta kampado

en: Food+Drinks
eo: Manĝaĵoj+Trinkaĵoj

en: Restaurant
eo: Restoracio

en: Microbrewery
eo: Mikrobiero

en: Outdoor seating
eo: Sidi ekstere

en: Takeaway
eo: Por preni

en: Delivery
eo: Hejma livero

en: Mo-Su 12:00-22:00
eo: Lundo-Sund. 12:00-22:00

en: Kitchen Opening Hours
eo: Malferma horo de kuirejo

en: Fast Food
eo: Rapidmanĝo

en: Food Court
eo: Manĝoplaco

en: Cafe
eo: Kafejo

en: Ice cream
eo: Glaciaĵo

en: Pub
eo: Drinkejo

en: Beer Garden
eo: Bierĝardeno

en: Bar
eo: Trinkejo

en: Diet
eo: Dieto

en: Vegetarian
eo: Vegetarano

en: Vegan
eo: Vegano

en: Lacto-vegetarian
eo: Lakto-vegetarano

en: Ovo-vegetarian
eo: Ovo-vegetarano

en: Pescetarian
eo: Pesketaro

en: Fruitarian
eo: Frukto-manĝanto

en: Raw
eo: Kruda

en: Dairy free
eo: Senlakteca

en: Gluten free
eo: Senglutena

en: Lactose free
eo: Senlaktoza

en: Halal
eo: Halala

en: Kosher
eo: Koŝera

en: Tourism
eo: Turismo

en: Attraction
eo: Altiraĵo

en: Viewpoint
eo: Vidpunkto

en: Information Office
eo: Informoficejo

en: An office where you can get information about a town or region.
eo: Oficejo, kie vi povas akiri informojn pri urbo aŭ regiono.

en: A board with a map.
eo: Tabulo kun mapo.

en: Detail Grade
eo: Detala grado

en: street
eo: strato

en: scheme
eo: skemo

en: toposcope
eo: toposkopo

en: Shown Area
eo: Montrata areo

en: site
eo: loko

en: city
eo: urbo

en: region
eo: regiono

en: Routes shown for:
eo: Vojoj montritaj por:

en: Hiking
eo: Piedirado

en: Cycling
eo: Ciklado

en: Mountainbiking
eo: Monta biciklado

en: Skiing
eo: Skizado

en: Riding
eo: Rajdado

en: ... other transportation modes possible
eo: ... aliaj transportaj manieroj ebla

en: Information Board
eo: Informtabulo

en: A board with information.
eo: Tabulo kun informoj.

en: Board Content
eo: Tabula enhavo

en: notice
eo: avizo

en: nature
eo: natura

en: wildlife
eo: sovaĝa vivo

en: plants
eo: plantoj

en: geology
eo: geologio

en: Guidepost
eo: Gvidposteno

en: A Signpost/Guidepost to indicate the directions to different destinations.
eo: Direktilo/Indikilo por montri la vojojn al diversaj cellokoj.

en: Route marker
eo: Itinera Markilo

en: Information Terminal
eo: Informa Terminalo

en: Information access via electronic methods.
eo: Informo per elektronaj metodoj.

en: Audio Guide
eo: Sona Gvidilo

en: Information using headphones or a mobile phone.
eo: Informoj per aŭdiloj aŭ poŝtelefono.

en: Audioguide via mobile phone?
eo: Audiogvidilo per poŝtelefono?

en: Phone number
eo: Telefonnumero

en: Use E.123 format, e.g. +49 11223 456 7890
eo: Uzite la E.123 formaton, ekzemple +49 11223 456 7890

en: Other Information Point
eo: Alia Informpunkto

en: Leisure
eo: Libertempo

en: Movie Theater/Cinema
eo: Kinejo

en: Drive-in theater
eo: Aŭtomobila kinejo

en: Number of screens
eo: Kvanto de ekranoj

en: Bandstand
eo: Muzikestrado

en: Dance
eo: Danco

en: Bleachers
eo: Tribuno

en: Backrest
eo: Malantaŭa apogo

en: Zoo
eo: Bestoĝardeno

en: aviary
eo: aviario

en: birds
eo: birdoj

en: butterfly
eo: papilio

en: enclosure
eo: kaĝejo

en: falconry
eo: falkoĉasado

en: petting_zoo
eo: petumozo

en: reptile
eo: reptiloj

en: safari_park
eo: safariparko

en: wildlife_park
eo: sovaĝa parko

en: Animal enclosure
eo: Bestoĉirkaŭaĵo

en: Dog Park
eo: Hundejo

en: Amusement/Theme Park
eo: Amuzparko/Temoparko

en: Water Park
eo: Akvoparko

en: Water Slide
eo: Akvoglitilo

en: Public bath
eo: Publika Banejo

[ctx: bath:type]
en: hammam
eo: hammamo

[ctx: bath:type]
en: hot_spring
eo: varma fonto

[ctx: bath:type]
en: lake
eo: lago

[ctx: bath:type]
en: onsen
eo: onseno

[ctx: bath:type]
en: river
eo: rivero

[ctx: bath:type]
en: thermal
eo: termala

en: Open air
eo: Malferma aero

[ctx: restroom]
en: Female
eo: Virino

[ctx: restroom]
en: Male
eo: Masklo

[ctx: restroom]
en: Unisex
eo: Uniseksaj

en: Resort
eo: Resorto

en: Beach Resort
eo: Plaĝresorto

en: Swimming Pool
eo: Naĝejo

en: Used for the water area only.
eo: Uzata nur por la akva areo.

en: Dive centre
eo: Subakva Centro

en: Fitness Station
eo: Fitneja Stacio

en: Sauna
eo: Saŭno

en: Horse Riding Centre
eo: Ĉevalrajda Centro

en: Club
eo: Klubo

[ctx: club]
en: amateur_radio
eo: amatora_radio

[ctx: club]
en: art
eo: arto

[ctx: club]
en: astronomy
eo: astronomio

[ctx: club]
en: automobile
eo: aŭtomobilo

[ctx: club]
en: board_games
eo: tabulludoj

[ctx: club]
en: card_games
eo: kartludoj

[ctx: club]
en: charity
eo: bonfarado

[ctx: club]
en: cinema
eo: kino

[ctx: club]
en: computer
eo: komputilo

[ctx: club]
en: cooking
eo: kuirado

[ctx: club]
en: culture
eo: kulturo

[ctx: club]
en: dog
eo: hundo

[ctx: club]
en: doityourself
eo: memfarado

[ctx: club]
en: environment_protection
eo: medioprotektado

[ctx: club]
en: ethnic
eo: etno

[ctx: club]
en: fan
eo: ŝatanto

[ctx: club]
en: filmmaking
eo: filmproduktado

[ctx: club]
en: fishing
eo: fiŝkaptado

[ctx: club]
en: freemasonry
eo: framasonismo

[ctx: club]
en: game
eo: ludo

[ctx: club]
en: gardening
eo: ĝardenado

[ctx: club]
en: history
eo: historio

[ctx: club]
en: hunting
eo: ĉasado

[ctx: club]
en: motorcycle
eo: motociklo

[ctx: club]
en: music
eo: muziko

[ctx: club]
en: nature
eo: naturo

[ctx: club]
en: nudism
eo: nudismo

[ctx: club]
en: photography
eo: fotarto

[ctx: club]
en: politics
eo: politiko

[ctx: club]
en: scout
eo: skolto

[ctx: club]
en: smoke
eo: fumado

[ctx: club]
en: social
eo: socia

[ctx: club]
en: sport
eo: sporto

[ctx: club]
en: student
eo: studenta

[ctx: club]
en: surf_life_saving
eo: savado dum surfado

[ctx: club]
en: theatre
eo: teatro

[ctx: club]
en: tourism
eo: turismo

[ctx: club]
en: veterans
eo: veteranoj

[ctx: club]
en: yachting
eo: jaĥtado

[ctx: club]
en: youth_movement
eo: junulara movado

en: In case of sport:
eo: Kaze de sporto:

en: Hackerspace
eo: Hackerspaco

en: Events Venue
eo: Eventejo

en: Playground
eo: Ludejo

en: Playground device
eo: Ludeja Aparato

[ctx: playground]
en: activitypanel
eo: aktiveca panelo

[ctx: playground]
en: aerialrotator
eo: aera rotaciilo

[ctx: playground]
en: balancebeam
eo: ekvilibra trabo

[ctx: playground]
en: basketrotator
eo: korba rotaciilo

[ctx: playground]
en: basketswing
eo: korba svingo

[ctx: playground]
en: climbingframe
eo: grimpkadro

[ctx: playground]
en: climbingwall
eo: grimpomuro

[ctx: playground]
en: cushion
eo: kuseno

[ctx: playground]
en: exercise
eo: ekzerco

[ctx: playground]
en: hopscotch
eo: saltludo

[ctx: playground]
en: horizontal_bar
eo: horizontala stango

[ctx: playground]
en: map
eo: mapo

[ctx: playground]
en: playhouse
eo: ludkabano

[ctx: playground]
en: roundabout
eo: karuselo

[ctx: playground]
en: sandpit
eo: sabloludejo

[ctx: playground]
en: seesaw
eo: balancilo

[ctx: playground]
en: sledding
eo: sledado

[ctx: playground]
en: slide
eo: glitilo

[ctx: playground]
en: splash_pad
eo: akvoludejo

[ctx: playground]
en: springy
eo: risorludo

[ctx: playground]
en: structure
eo: strukturo

[ctx: playground]
en: swing
eo: svingo

[ctx: playground]
en: teenshelter
eo: junulara_ŝirmejo

[ctx: playground]
en: trampoline
eo: trampolino

[ctx: playground]
en: water
eo: akvo

[ctx: playground]
en: youth_bench
eo: junulara_benko

[ctx: playground]
en: zipwire
eo: ŝnurlinio

en: Picnic Site
eo: Piknikejo

en: Fireplace
eo: Fajrejo

en: Picnic Table
eo: Pikniktablo

en: Public Grill
eo: Publika Grilo

[ctx: grill]
en: Fuel
eo: Fuelaĵo

en: charcoal
eo: karbo

en: Firepit
eo: Fajrkavo

en: Fishing
eo: Fiŝado

en: Bird Hide
eo: Birdokaŝejo

en: Amusement arcade
eo: Amuzejo

en: Adult gaming centre
eo: Plenkreskula Ludocentro

en: Gambling
eo: Ludado

en: lottery
eo: loterio

en: pachinko
eo: paĉinko

en: slot_machines
eo: aŭtomatoj

en: betting
eo: vetado

en: poker
eo: pokero

en: Casino
eo: Kazino

en: Night Club
eo: Noktoklubo

en: Strip Club
eo: Striptizklubo

en: Brothel
eo: Bordelo

en: Culture
eo: Kulturo

en: Museum
eo: Muzeo

en: Gallery
eo: Galerio

en: Theatre
eo: Teatro

en: Library
eo: Biblioteko

en: Public bookcase
eo: Publika Libroŝranko

en: glass_cabinet
eo: vitra_ŝranko

en: metal_cabinet
eo: metala_ŝranko

en: wooden_cabinet
eo: ligna_ŝranko

en: movable_cabinet
eo: movebla_ŝranko

en: phone_box
eo: telefona_skatolo

en: reading_box
eo: legoskatolo

en: sculpture
eo: skulptaĵo

en: shelf
eo: breto

en: shelter
eo: ŝirmejo

en: Arts Centre
eo: Arta Centro

en: Artwork
eo: Artaĵo

en: architecture
eo: arkitekturo

en: mural
eo: muralo

en: painting
eo: pentraĵo

en: statue
eo: statuo

en: bust
eo: busto

en: installation
eo: instalaĵo

en: graffiti
eo: graffito

en: Subject
eo: Temo

en: Artist Name
eo: Nomo de Artisto

en: aluminium
eo: aluminio

en: brass
eo: latuno

en: bronze
eo: bronzo

en: ceramic
eo: ceramiko

en: iron
eo: fero

en: marble
eo: marmoro

en: Studio
eo: Studiejo

en: Place of Worship
eo: Adorejo

en: Church
eo: Preĝejo

en: Building type
eo: Konstruaĵa tipo

en: basilica
eo: baziliko

en: cathedral
eo: katedralo

en: chapel
eo: kapelo

en: church
eo: preĝejo

en: temple
eo: templo

en: Mosque
eo: Moskeo

en: mosque
eo: moskeo

en: Synagogue
eo: Sinagogo

en: synagogue
eo: sinagogo

en: Buddhist Temple
eo: Budhisma Templo

en: Hindu Temple
eo: Hinda Templo

en: Shinto Shrine
eo: Ŝintoisma Sanktejo

en: Other Place of Worship
eo: Alia Adorejo

en: Monastery
eo: Monakejo

en: Community gender
eo: Komunuma sekso

en: Public Building
eo: Publika Konstruaĵo

en: Town Hall
eo: Urbodomo

en: Community Centre
eo: Komunuma Centro

en: club_home
eo: kluba_hejmo

en: community_hall
eo: komunuma_halo

en: cultural_centre
eo: kultura_centro

en: environment_centre
eo: media_centro

en: events_venue
eo: eventejo

en: family_centre
eo: familia_centro

en: language_centre
eo: lingva_centro

en: meeting_room
eo: kunvenejo

en: parish_hall
eo: paroĥa_halo

en: village_hall
eo: vilaĝa_halo

en: youth_centre
eo: junulara_centro

en: For
eo: Por

en: child
eo: infano

en: juvenile
eo: junulo

en: student
eo: studento

en: girl
eo: knabino

en: boy
eo: knabo

en: man
eo: viro

en: woman
eo: virino

en: senior
eo: pli aĝulo

en: family
eo: familio

en: homosexual
eo: samseksema

en: multigeneration
eo: plur generacia

en: athlete
eo: atleto

en: immigrant
eo: enmigrinto

en: Courthouse
eo: Juĝejo

en: Prison
eo: Malliberejo

en: Police
eo: Polico

en: Ranger Station
eo: Gvardistara Stacio

en: Fire Station
eo: Fajrobrigada Stacio

en: Post Office
eo: Poŝtoficejo

en: Education
eo: Edukado

en: Kindergarten
eo: Infanĝardeno

en: ISCED level
eo: ISCED nivelo

en: School
eo: Lernejo

en: University
eo: Universitato

en: College
eo: Kolegio

en: Driving School
eo: Aŭtolernejo

en: License Classes
eo: Permesilaj Klasoj

en: Driver Training
eo: Ŝofora Trejnado

en: Language school
eo: Lingva Lernejo

en: Music school
eo: Muzika Lernejo

en: Animal
eo: Besto

en: Animal boarding
eo: Besto-Pensiono

en: bird
eo: birdo

en: cat
eo: kato

en: dog
eo: hundo

en: duck
eo: anaso

en: horse
eo: ĉevalo

en: mammal
eo: mamulo

en: Animal breeding
eo: Bestobredado

en: Animals bred
eo: Bestoj breditaj

[ctx: animal_breeding]
en: alpaca
eo: alpako

[ctx: animal_breeding]
en: bird
eo: birdo

[ctx: animal_breeding]
en: cat
eo: kato

[ctx: animal_breeding]
en: chicken
eo: kokido

[ctx: animal_breeding]
en: cow
eo: bovino

[ctx: animal_breeding]
en: dog
eo: hundo

[ctx: animal_breeding]
en: donkey
eo: azeno

[ctx: animal_breeding]
en: fish
eo: fiŝoj

[ctx: animal_breeding]
en: goat
eo: kapro

[ctx: animal_breeding]
en: sheep
eo: ŝafo

[ctx: animal_breeding]
en: horse
eo: ĉevalo

[ctx: animal_breeding]
en: pig
eo: porko

[ctx: animal_breeding]
en: poultry
eo: kokinejo

[ctx: animal_breeding]
en: rabbit
eo: kuniklo

en: Veterinary
eo: Veterinara

en: Animal shelter
eo: Bestoŝirmejo

en: Animal watering place
eo: Bestoakvigejo

en: Health
eo: Sano

en: Hospital
eo: Malsanulejo

en: Clinic
eo: Kliniko

en: Doctor''s Office
eo: Kuracista Oficejo

en: Dentist
eo: Dentisto

en: Pharmacy
eo: Apoteko

en: Dispensing
eo: Distribuado

en: Laboratory
eo: Laboratorio

en: Speciality
eo: Specialeco

[ctx: healthcare]
en: biology
eo: biologio

[ctx: healthcare]
en: blood_check
eo: sango-kontrolo

[ctx: healthcare]
en: clinical_pathology
eo: klinika patologio

en: Baby Hatch/Safe Haven
eo: Sekura Rifuĝejo por Beboj

en: Emergency Access Point
eo: Kriza Alirpunkto

[ctx: highway]
en: emergency_access_point
eo: kriz-alirpunkto

en: Point Number
eo: Punkta Numero

en: Point Name
eo: Punkta Nomo

en: Emergency Phone Number
eo: Kriza Telefona Numero

en: (Use number as shown on plate.)
eo: (Uzu la numeron kiel montrita sur la plato.)

en: Emergency
eo: Urĝaĵo

en: Ambulance Station
eo: Ambulanca Stacio

en: Emergency ward entrance
eo: Enirejo al Krizsekcio

en: walk-in
eo: enirebla

en: rescue_service
eo: savservo

en: Automated Defibrillator
eo: Aŭtomata Defibrililo

en: Location description
eo: Loka priskribo

en: Located inside a building?
eo: Ĉu situas ene de konstruaĵo?

en: Fire Extinguisher
eo: Fajroestingilo

en: Fire Hose
eo: Fajroŝlaŭso

en: Fire Hydrant
eo: Fajrohidranto

en: Shape
eo: Formo

[ctx: pipeline]
en: pillar
eo: kolono

en: A pillar type hydrant.
eo: Hidranto de kolona tipo.

en: A fire hydrant simple outlet located underground.
eo: Simpla subtera hidranto.

[ctx: pipeline]
en: wall
eo: muro

en: A wall-mounted fire hydrant.
eo: Mure fiksita hidranto.

[ctx: pipeline]
en: pipe
eo: tubo

en: A simple capped pipe, without the usual hydrant shape.
eo: Simpla kovrita tubo, sen la kutima hidranta formo.

en: Pressure (bar) or suction
eo: Premo (bar) aŭ suĉo

en: Pressure in bar.
eo: Premo en bar.

en: Pressure but value unknown.
eo: Premo sed valoro nekonata.

en: suction
eo: suĉo

en: Water is not pressurized, a pump is needed.
eo: Akvo ne estas premata, pumpilo necesas.

en: Water source
eo: Akvofonto

en: Hydrant is fed by the local distribution network.
eo: Hidranto estas nutrata de la loka distribua reto.

en: groundwater
eo: grundakvo

en: A water well.
eo: Akvoputo.

en: water_tank
eo: akvujo

en: swimming_pool
eo: naĝejo

en: Hydrant Position
eo: Hidranta Pozicio

[ctx: hydrant position]
en: lane
eo: vojo

en: on the side of a road lane
eo: flanke de vojo

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
eo: parkejo

en: in a parking lot
eo: en parkejo

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
eo: trotuaro

en: on a sidewalk
eo: sur trotuaro

[ctx: hydrant position]
en: green
eo: verda

en: in a grassy area
eo: en herbejo

en: Pillar type
eo: Kolona tipo

en: dry_barrel
eo: seka barelo

en: A style of pillar hydrant where the water shutoff valve is below ground.
eo: Stilo de kolona hidranto, kie la akvo-ferma valvo estas sub la tero.

en: wet_barrel
eo: malseka barelo

en: A style of pillar hydrant where the barrel is pressurized at all times, with individual valves for each outlet.
eo: Stilo de kolona hidranto, kie la barelo ĉiam estas premata, kun individuaj valvoj por ĉiu elfluejo.

en: Number of couplings
eo: Nombro de konektoj

en: Coupling standard
eo: Konekta normo

en: Bayonet
eo: Bajoneto

en: Barcelona
eo: Barcelono

en: Klaue
eo: Klaŭo

en: Each coupling diameter (separated by ;)
eo: Diametro de ĉiu konekto (apartigita per ;)

en: Color of the top section (bonnet) (HTML name or hexadecimal code)
eo: Koloro de la supra parto (kovrilo) (HTML-nomo aŭ deksesuma kodo)

en: Color of the caps (HTML name or hexadecimal code)
eo: Koloro de la kovriloj (HTML-nomo aŭ deksesuma kodo)

en: Water Tank
eo: Akvotanko

en: Volume (liters)
eo: Volumo (litroj)

en: Suction point
eo: Sucpunkto

en: Life Ring
eo: Vivringo

[ctx: mounting/support]
en: pillar
eo: kolono

[ctx: mounting/support]
en: fence
eo: barilo

en: Life Guard
eo: Savigisto

[ctx: Tag:emergency=lifeguard]
en: tower
eo: turo

[ctx: Tag:emergency=lifeguard]
en: base
eo: bazo

en: Assembly Point
eo: Kunvenpunkto

en: Emergency Phone
eo: Kriza Telefono

en: Siren
eo: Sireno

en: pneumatic
eo: pneŭmatika

en: electronic
eo: elektronika

en: mechanical
eo: mekanika

en: Purpose
eo: Celo

en: fire
eo: fajro

en: air_raid
eo: aera atako

en: civil_defense
eo: civita defendo

en: Range (meters)
eo: Atingo (metroj)

en: Social Facility
eo: Socia Instalaĵo

en: Nursing Home
eo: Fleghejmo

en: Nursing Home (Legacy)
eo: Fleghejmo (Hereda)

en: Group Home
eo: Grupa Hejmo

en: Assisted Living
eo: Asistita Loĝado

en: Outreach
eo: Ekstera Agado

[ctx: social_facility]
en: Shelter
eo: Rifuĝejo

en: Food Bank
eo: Manĝa Banko

en: Social Centre
eo: Socia Centro

en: Toilets/Restrooms
eo: Necesejoj/Ripozĉambroj

en: flush
eo: akvopuriga

en: pitlatrine
eo: fosa necesejo

en: bucket
eo: sitelo

en: Usage Position
eo: Uza Pozicio

en: seated
eo: sidanta

en: seated;urinal
eo: sidanta;urinalo

en: squat
eo: kaŭriĝanta

en: urinal
eo: urinalo

en: Changing table
eo: Ŝanĝotablo

en: Count
eo: Nombro

[ctx: Changing table]
en: Location
eo: Loko

en: dedicated_room
eo: dediĉita ĉambro

en: female_toilet
eo: virina necesejo

en: male_toilet
eo: vira necesejo

en: room
eo: ĉambro

en: sales_area
eo: vendeja areo

en: unisex_toilet
eo: uniseksa necesejo

en: wheelchair_toilet
eo: necesejo por rulseĝuloj

en: Post Box
eo: Poŝtkesto

en: Collection times
eo: Kolektaj horoj

[ctx: post_box]
en: pillar
eo: kolono

[ctx: post_box]
en: lamp
eo: lampo

[ctx: post_box]
en: wall
eo: muro

[ctx: post_box]
en: meter
eo: metro

en: Drive through
eo: Traveturebla

en: Private Mailbox
eo: Privata Poŝtkesto

en: House number
eo: Domnumero

en: Street name
eo: Strata nomo

en: City name
eo: Urba nomo

en: Post code
eo: Poŝtkodo

en: Country code
eo: Landokodo

en: Optional tag only for address without post:street
eo: Nur opcia etikedo por adreso sen post:street

en: Place name
eo: Loka nomo

en: Optional tags for specific countries
eo: Opciaj etikedoj por specifaj landoj

en: Unit/Suite
eo: Unuo/Suite

en: House name
eo: Domnomo

en: Hamlet
eo: Vilaĝeto

en: Suburb
eo: Antaŭurbo

en: Subdistrict
eo: Subdistrikto

en: District
eo: Distrikto

en: Province
eo: Provinco

[ctx: addr:]
en: State
eo: Ŝtato

en: WA
eo: WÅ

en: Telephone
eo: Telefono

en: booth
eo: budeto

en: Coins
eo: Moneroj

[ctx: payment]
en: Notes
eo: Papera mono

en: Telephone cards
eo: Telefonkartoj

en: Internet Cafe
eo: Interreta kafejo

en: Internet Access
eo: Interreta Aliro

en: Clock
eo: Horloĝo

[ctx: clock]
en: Display
eo: Montrilo

en: analog
eo: analoga

en: digital
eo: cifereca

en: sundial
eo: sunhorloĝo

en: unorthodox
eo: nekutima

[ctx: clock]
en: Faces
eo: Vizaĝoj

en: Visibility/readability
eo: Videbleco/legebleco

en: house (up to 5m)
eo: domo (ĝis 5 m)

en: street (up to 20m)
eo: strato (ĝis 20 m)

en: area (more than 20m)
eo: areo (pli ol 20 m)

en: Shows current date
eo: Montras aktualan daton

en: Shows temperature
eo: Montras temperaturon

en: Shows barometric pressure
eo: Montras atmosferan premon

en: Shows humidity
eo: Montras humidecon

en: Photo booth
eo: Fotobudo

en: Recycling Container
eo: Reciklada Ujo

en: Throw in times
eo: Ĵetaj horoj

en: Paper
eo: Papero

en: Paper packaging
eo: Papera pakado

en: Cardboard
eo: Kartono

en: Newspaper
eo: Ĵurnalo

en: Magazines
eo: Revuoj

en: Books
eo: Libroj

en: Plastic
eo: Plasto

en: Plastic Bottles
eo: Plastaj boteloj

en: Plastic Packaging
eo: Plasta pakado

en: Beverage cartons
eo: Trinkaĵkartongoj

en: Glass
eo: Vitro

en: Glass Bottles
eo: Vitraj boteloj

en: Cans
eo: Ladaĵoj

en: Shoes
eo: Ŝuoj

en: Scrap Metal
eo: Ferraĵo

en: Wood
eo: Ligno

en: Green Waste
eo: Verda rubo

en: Waste
eo: Rubo

en: Batteries
eo: Baterioj

en: Small Appliances
eo: Malgrandaj aparatoj

en: Electrical Appliances
eo: Elektraj aparatoj

en: Recycling Centre
eo: Reciklada Centro

en: trash
eo: rubo

en: dog_excrement
eo: hunda feko

en: Waste Disposal/Dumpster
eo: Forigo de Rubujo/Rubo

en: Sanitary Dump Station
eo: Sanitara Rubejo

en: Suction pumpout
eo: Suĉa elpumpado

en: Gravity drain for hose
eo: Gravita drenado por hoso

en: Casette or Elsan Disposal
eo: Kasedo aŭ Elsan-eliminado

en: Operation times
eo: Funkciaj horoj

en: Amount of Seats
eo: Nombro da sidlokoj

en: Type of shelter
eo: Tipo de ŝirmo

[ctx: shelter]
en: basic_hut
eo: baza kabano

[ctx: shelter]
en: lean_to
eo: apogilo

[ctx: shelter]
en: picnic_shelter
eo: piknika ŝirmejo

[ctx: shelter]
en: public_transport
eo: publika transporto

[ctx: shelter]
en: weather_shelter
eo: veterŝirmejo

[ctx: shelter]
en: wildlife_hide
eo: kaŝejo por sovaĝaj bestoj

en: Hunting Stand
eo: Ĉasa Stando

[ctx: hunting stand]
en: Hide
eo: Kaŝejo

en: Lockable
eo: Ŝlosebla

en: Has bottle filler
eo: Havas botelplenigilon

en: Seasonal availability
eo: Sezona disponebleco

en: Dog usage
eo: Hunda uzado

en: Historic
eo: Historia

en: Fountain type
eo: Fontana tipo

en: bubbler
eo: bobelo

en: nozzle
eo: nazo

en: bottle_refill
eo: botelplenigo

en: drinking
eo: trinkado

en: stone_block
eo: ŝtona bloko

en: roman_wolf
eo: romia lupo

en: Water Point
eo: Akva Punkto

en: Valves
eo: Valvoj

en: Advertising Column
eo: Reklama Kolumno

en: Billboard
eo: Afiŝtabulo

en: Poster box
eo: Afiŝskatolo

en: Advertising Totem
eo: Reklama Totemo

en: Message type
eo: Mesaĝa tipo

en: local
eo: loka

en: safety
eo: sekureco

en: legal
eo: leĝa

en: map
eo: mapo

en: political
eo: politika

en: showbiz
eo: spektaklo

en: non_profit
eo: senprofitcela

en: opinion
eo: opinio

en: religion
eo: religio

en: Sides
eo: Flankoj

en: front
eo: antaŭo

en: opposite
eo: malantaŭo

en: multi
eo: multflanka

en: Sports
eo: Sportoj

en: Sport Facilities
eo: Sportaj Instalaĵoj

en: Stadium
eo: Stadiono

en: Stadium Building
eo: Stadiejo

en: Sports Centre
eo: Sporta Centro

en: Fitness Centre
eo: Trejnejo

en: Pitch
eo: Sportejo

en: Racetrack
eo: Vetkurejo

en: Golf
eo: Golfo

en: Golf Course
eo: Golfejo

[ctx: golf]
en: Tee
eo: Startpunkto

[ctx: golf]
en: Hole
eo: Golfa truo

en: Handicap rating
eo: Handikapa rangigo

[ctx: golf]
en: Pin
eo: Golfa Flago

[ctx: golf]
en: Bunker
eo: Golfa bunkro

[ctx: golf]
en: Natural
eo: Natura

[ctx: golf]
en: Frontal Water hazard
eo: Fronta Akvoobstaklo

[ctx: golf]
en: Lateral water hazard
eo: Flanka Akvoobstaklo

[ctx: golf]
en: Green
eo: Verdajo

[ctx: golf]
en: Fairway
eo: Ĉefvojo

[ctx: golf]
en: Rough
eo: Malglataĵo

[ctx: golf]
en: Driving range
eo: Golfekzercejo

en: Miniature Golf
eo: Miniatura golfo

en: Multi
eo: Pluraj

[ctx: running]
en: pitch
eo: ludejo

[ctx: running]
en: sports_centre
eo: sportocentro

[ctx: running]
en: fitness_centre
eo: fitnessocentro

[ctx: running]
en: stadium
eo: stadiejo

[ctx: running]
en: track
eo: kurejo

en: Nine-pin Bowling
eo: Naŭ-stifta Boŭlo

en: Ten-pin Bowling
eo: Dek-stifta Boŭlo

en: Archery
eo: Arkpafado

en: Track and Field Athletics
eo: Atletiko

en: Running
eo: Kurante

en: Climbing
eo: Grimpado

en: Climbing site
eo: Grimpejo

en: Number of routes
eo: Nombro de vojoj

en: Usual elevation at the bottom of the routes
eo: Kutima alteco ĉe la malsupro de la vojoj

en: Usual route length (m)
eo: Kutima vojlango (m)

en: Minimal climbing length (m)
eo: Minimuma grimpolongo (m)

en: Maximum climbing length (m)
eo: Maksimuma grimpolongo (m)

en: UIAA: Simplest route
eo: UIAA: Plej facila vojo

en: UIAA: Most difficult route
eo: UIAA: Plej malfacila vojo

en: UIAA: Main difficulty
eo: UIAA: Ĉefa malfacilo

en: French: Simplest route
eo: Franca: Plej facila vojo

en: French: Most difficult route
eo: Franca: Plej malfacila vojo

en: French: Main difficulty
eo: Franca: Ĉefa malfacilo

en: Saxon: Simplest route
eo: Saksa: Plej facila vojo

en: Saxon: Most difficult route
eo: Saksa: Plej malfacila vojo

en: Saxon: Main difficulty
eo: Saksa: Ĉefa malfacilo

en: Climbing route bottom
eo: Grimpvojo fundo

en: Climbing route
eo: Grimpvojo

en: Bolts
eo: Bultoj

en: Pitches
eo: Pitchoj

en: Route length (m)
eo: Vojlango (m)

en: UIAA grading
eo: UIAA-gradigo

en: French grading
eo: Franca gradigo

en: Saxon grading
eo: Saksa gradigo

en: Climbing route top
eo: Grimpvoja supro

en: Canoeing/Kayaking
eo: Kanuado/Kajakado

en: Rowing
eo: Remado

[ctx: racing]
en: pitch
eo: ludejo

[ctx: racing]
en: sports_centre
eo: sportocentro

[ctx: racing]
en: stadium
eo: stadiejo

[ctx: racing]
en: track
eo: kurejo

en: Dog Racing
eo: Hundo-Vetkuro

en: Equestrian Sport
eo: Ĉevala Sporto

[ctx: riding]
en: Horse Riding Arena
eo: Ĉevalrajda Areno

[ctx: riding]
en: Horse Riding Centre
eo: Ĉevalrajda Centro

[ctx: riding]
en: Sports Centre
eo: Sportocentro

[ctx: riding]
en: Stadium
eo: Stadiejo

[ctx: riding]
en: Racetrack
eo: Kurejo

en: Horse Racing
eo: Ĉevalkuro

en: Gymnastics
eo: Gimnastiko

en: fitness_centre
eo: fitnessocentro

en: Ice Skating
eo: Glitkuro

en: ice_rink
eo: glaciejo

en: Roller Skating
eo: Rulglitado

en: Skateboard
eo: Skateboardo

en: Swimming
eo: Naĝado

en: water_park
eo: akvoparko

en: Scuba Diving
eo: Skuboplonĝado

en: Piste type
eo: Pista tipo

en: connection
eo: konekto

en: downhill
eo: malsuprenira

en: hike
eo: piedirado

en: ice_skate
eo: glitkuro

en: nordic
eo: nordia

en: playground
eo: ludejo

en: skitour
eo: skituro

en: sled
eo: sledo

en: sleigh
eo: glitveturilo

en: snow_park
eo: neĝoparko

en: Difficulty
eo: Malfacileco

[ctx: piste:difficulty]
en: novice
eo: komencanto

[ctx: piste:difficulty]
en: easy
eo: facila

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
eo: meznivela

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
eo: altnivela

[ctx: piste:difficulty]
en: expert
eo: spertulo

[ctx: piste:difficulty]
en: freeride
eo: libera rajdo

en: Grooming
eo: Preparado

[ctx: piste:grooming]
en: classic
eo: klasika

[ctx: piste:grooming]
en: mogul
eo: mogulo

[ctx: piste:grooming]
en: skating
eo: glitkuro

[ctx: piste:grooming]
en: classic+skating
eo: klasika+glitkuro

[ctx: piste:grooming]
en: scooter
eo: skotero

[ctx: piste:grooming]
en: backcountry
eo: kampara

en: Shooting
eo: Pafado

en: Chess
eo: Ŝako

en: picnic_table
eo: pikniktablo

en: Sport (Ball)
eo: Sporto (Pilko)

en: Soccer
eo: Futbalo

en: Australian Football
eo: Aŭstralia Futbalo

en: American Football
eo: Usona Futbalo

en: Canadian Football
eo: Kanada Futbalo

en: Gaelic Games
eo: Gaelaj Ludoj

en: Hurling
eo: Ĵetludo

en: Football
eo: Futbalo

en: Camogie
eo: Kamogio

en: Rounders
eo: Rondludo

en: Handball
eo: Manpilko

en: Rugby League
eo: Rugbea Ligo

en: Rugby Union
eo: Rugbea Unio

en: Baseball
eo: Basbalo

en: Basketball
eo: Korbopilkado

en: Hoops
eo: Korbegoj

en: Volleyball
eo: Flugpilko

en: Beach Volleyball
eo: Plaja Flugpilko

en: Billiards
eo: Bilardo

en: golf_course
eo: golfejo

en: Boule
eo: Buledoj

en: Lawn Bowling
eo: Herbaj Buledoj

en: Cricket
eo: Kriketo

en: Croquet
eo: Kroketo

en: Field Hockey
eo: Kampohokeo

en: Ice Hockey
eo: Glacihokeo

en: Curling
eo: Glitŝtonado

en: Pelota
eo: Peloto

en: Racquetball
eo: Raketpilko

en: Table Tennis/Ping-Pong
eo: Tabloteniso/Ping-Pong

en: Tennis
eo: Teniso

en: Motorsport
eo: Motoraj Sportoj

en: Kart Racing
eo: Kartvetkuro

en: Motocross
eo: Motokuro

en: Model Aerodrome
eo: Modela Aerodromo

[ctx: aerialway]
en: pitch
eo: ludejo

[ctx: aerialway]
en: sports_centre
eo: sportocentro

[ctx: aerialway]
en: track
eo: kurejo

en: RC Car
eo: Radiokontrola Aŭto

en: Man Made
eo: Homfarita

[ctx: building]
en: allotment_house
eo: domdomo

[ctx: building]
en: bakehouse
eo: bakejo

[ctx: building]
en: barn
eo: grenejo

[ctx: building]
en: basilica
eo: baziliko

[ctx: building]
en: boathouse
eo: boatdomo

[ctx: building]
en: bunker
eo: bunkro

[ctx: building]
en: cabin
eo: kabano

[ctx: building]
en: carport
eo: aŭtokovrilo

[ctx: building]
en: cathedral
eo: katedralo

[ctx: building]
en: chapel
eo: kapelo

[ctx: building]
en: church
eo: preĝejo

[ctx: building]
en: college
eo: kolegio

[ctx: building]
en: commercial
eo: komerca

[ctx: building]
en: construction
eo: konstruado

[ctx: building]
en: container
eo: ujo

[ctx: building]
en: cowshed
eo: bovinejo

[ctx: building]
en: digester
eo: digestilo

[ctx: building]
en: farm_auxiliary
eo: farmhelpilo

[ctx: building]
en: fire_station
eo: fajrobrigadejo

[ctx: building]
en: garage
eo: garaĝo

[ctx: building]
en: garages
eo: garaĝoj

[ctx: building]
en: gasometer
eo: gasometro

[ctx: building]
en: gatehouse
eo: enirdometo

[ctx: building]
en: grandstand
eo: tribuno

[ctx: building]
en: greenhouse
eo: forcejo

[ctx: building]
en: hospital
eo: malsanulejo

[ctx: building]
en: kindergarten
eo: infanĝardeno

[ctx: building]
en: kiosk
eo: kiosko

[ctx: building]
en: manufacture
eo: fabrikado

[ctx: building]
en: monastery
eo: monaĥejo

[ctx: building]
en: mosque
eo: moskeo

[ctx: building]
en: office
eo: oficejo

[ctx: building]
en: pavilion
eo: pavilono

[ctx: building]
en: parking
eo: parkejo

[ctx: building]
en: public
eo: publika

[ctx: building]
en: retail
eo: vendado

[ctx: building]
en: riding_hall
eo: rajdejo

[ctx: building]
en: roof
eo: tegmento

[ctx: building]
en: ruins
eo: ruinoj

[ctx: building]
en: school
eo: lernejo

[ctx: building]
en: service
eo: servo

[ctx: building]
en: shed
eo: budo

[ctx: building]
en: sports_centre
eo: sporta_centro

[ctx: building]
en: sports_hall
eo: sporthalo

[ctx: building]
en: stable
eo: stalo

[ctx: building]
en: stadium
eo: stadiono

[ctx: building]
en: storage_tank
eo: stokujo

[ctx: building]
en: sty
eo: porkejo

[ctx: building]
en: supermarket
eo: supermerkato

[ctx: building]
en: synagogue
eo: sinagogo

[ctx: building]
en: temple
eo: temploj

[ctx: building]
en: tent
eo: tendo

[ctx: building]
en: toilets
eo: necesejoj

[ctx: building]
en: train_station
eo: stacidomo

[ctx: building]
en: transformer_tower
eo: transformilturo

[ctx: building]
en: transportation
eo: transportado

[ctx: building]
en: university
eo: universitato

[ctx: building]
en: warehouse
eo: magazeno

[ctx: building]
en: Levels above ground
eo: Niveloj supergrunde

[ctx: building]
en: Levels below ground
eo: Niveloj sub tero

en: Residential Building
eo: Loĝkonstruaĵo

[ctx: building]
en: residential
eo: loĝdomo

[ctx: building]
en: apartments
eo: apartamentoj

[ctx: building]
en: ger
eo: gero

[ctx: building]
en: house
eo: domo

[ctx: building]
en: hotel
eo: hotelo

[ctx: building]
en: hut
eo: kabano

[ctx: building]
en: bungalow
eo: bungalovo

[ctx: building]
en: dormitory
eo: dormejo

[ctx: building]
en: terrace
eo: teraso

[ctx: building]
en: detached
eo: aparta

[ctx: building]
en: farm
eo: bieno

[ctx: building]
en: stilt_house
eo: stildomo

en: Building part
eo: Konstruaĵa parto

[ctx: building]
en: Skipped Levels
eo: Preterlasitaj niveloj

en: Skipped height (meters)
eo: Preterlasita alto (metroj)

en: Building construction
eo: Konstruaĵkonstruado

[ctx: building]
en: wayside_shrine
eo: voja sanktejo

en: Entrance
eo: Enirejo

[ctx: entrance]
en: yes
eo: jes

[ctx: entrance]
en: main
eo: ĉefa

[ctx: entrance]
en: secondary
eo: duaranga

[ctx: entrance]
en: service
eo: serva

[ctx: entrance]
en: shop
eo: vendejo

[ctx: entrance]
en: exit
eo: elirejo

[ctx: entrance]
en: emergency
eo: kriza

[ctx: entrance]
en: staircase
eo: ŝtuparo

[ctx: entrance]
en: home
eo: hejmo

[ctx: entrance]
en: garage
eo: garaĝo

en: Door
eo: Pordo

en: folding
eo: faldiĝanta

en: hinged
eo: pivota

en: loadingdock
eo: ŝarĝdoko

en: overhead
eo: supra

en: sliding
eo: glita

en: trapdoor
eo: klappordo

en: Entrance number
eo: Enireja numero

en: Flat numbers
eo: Loĝeja numeroj

en: Non-public police facility
eo: Nepublika polica instalaĵo

[ctx: police]
en: barracks
eo: kazerno

[ctx: police]
en: car_pound
eo: aŭtokonfiskejo

[ctx: police]
en: checkpoint
eo: kontrolpunkto

[ctx: police]
en: detention
eo: aresto

[ctx: police]
en: naval_base
eo: mararmea bazo

[ctx: police]
en: offices
eo: oficejoj

[ctx: police]
en: range
eo: pafejo

[ctx: police]
en: storage
eo: stokado

[ctx: police]
en: training_area
eo: trejna areo

[ctx: police]
en: yes
eo: jes

en: Flagpole
eo: Flago-stango

[ctx: flag]
en: advertising
eo: reklama

[ctx: flag]
en: athletic
eo: atleta

[ctx: flag]
en: governmental
eo: registara

[ctx: flag]
en: military
eo: armea

[ctx: flag]
en: municipal
eo: municipa

[ctx: flag]
en: national
eo: nacia

[ctx: flag]
en: organisation
eo: organizaĵo

[ctx: flag]
en: regional
eo: regiona

[ctx: flag]
en: religious
eo: religia

[ctx: flag]
en: signal
eo: signalo

en: Cross
eo: Kruco

en: Works
eo: Konstruaĵoj

en: Product
eo: Produkto

en: bakery_products
eo: bakaĵoj

en: beer
eo: biero

en: bricks
eo: brikoj

en: dairy
eo: laktaĵoj

en: electronics
eo: elektroniko

en: food
eo: manĝaĵo

en: furniture
eo: mebloj

en: machinery
eo: maŝinaro

en: meat
eo: viando

en: packaging
eo: pakado

en: rice
eo: rizo

en: sugar
eo: sukero

en: Chimney
eo: Kamentubo

en: Kiln
eo: Bakejo

en: lime
eo: kalko

en: Windmill
eo: Ventmuelilo

en: Windpump
eo: Ventopumpilo

en: Pump
eo: Pumpilo

[ctx: pump]
en: outdoor
eo: ekstera

[ctx: pump]
en: indoor
eo: interna

[ctx: pump]
en: surface
eo: surfaco

[ctx: pump]
en: underground
eo: subtera

[ctx: pump]
en: underwater
eo: subakva

en: Petroleum Well
eo: Nafta Puto

en: Gasometer
eo: Gasometro

en: Storage Tank
eo: Stokujo

[ctx: content]
en: fuel
eo: brulaĵo

[ctx: content]
en: manure
eo: sterko

[ctx: content]
en: oil
eo: oleo

[ctx: content]
en: sewage
eo: kloakaĵo

[ctx: content]
en: silage
eo: ensilaĵo

[ctx: content]
en: slurry
eo: suspensiaĵo

[ctx: content]
en: water
eo: akvo

[ctx: content]
en: wine
eo: vino

en: Bunker Silo
eo: Bunkra silo

en: Crane
eo: Gruo

en: floor-mounted_crane
eo: plank-muntita_gruo

en: gantry_crane
eo: portala_gruo

en: portal_crane
eo: pordega_gruo

en: travel_lift
eo: vojaĝa_lifto

en: Goods conveyor
eo: Vartransportilo

en: Resource
eo: Resurso

en: Pumping station
eo: Pumpstacio

en: Mineshaft
eo: Minŝafto

en: Function
eo: Funkcio

en: winding
eo: bobenado

en: air
eo: aero

en: Depth (meters)
eo: Profundo (metroj)

en: Visible Headframe
eo: Videbla Ŝaktoĉapo

en: Disused
eo: Maluzata

en: Heap
eo: Munto

en: Cairn
eo: Ŝtonejo

[ctx: Tag:man_made=cairn]
en: Type
eo: Tipo

[ctx: Tag:man_made=cairn]
en: small
eo: malgranda

[ctx: Tag:man_made=cairn]
en: clearance
eo: malplenigo

en: Adit
eo: Enirejo

en: Avalanche Protection
eo: Lavanga Protekto

en: snow_bridge
eo: neĝa_ponto

en: dam
eo: digo

en: berm
eo: bermo

en: mound
eo: tumulo

en: gas_ignition
eo: gasa_ekbruligo

en: Utility Pole
eo: Utila Stango

en: Similar preset:
eo: Simila antaŭdifinito:

en: Street Lamp
eo: Stratlampo

[ctx: highway]
en: street_lamp
eo: strata_lampo

[ctx: lamp_type]
en: electric
eo: elektra

[ctx: lamp_type]
en: floodlight
eo: lumĵetilo

[ctx: lamp_type]
en: sodium
eo: natria

[ctx: lamp_type]
en: solar_lamp
eo: suna_lampo

en: Mounted on
eo: Muntita sur

[ctx: lamp_mount]
en: bent_mast
eo: kurba_masteto

[ctx: lamp_mount]
en: straight_mast
eo: rekta_masteto

[ctx: lamp_mount]
en: suspended
eo: pendigita

[ctx: lamp_mount]
en: wall
eo: muro

en: Street cabinet
eo: Stratkabineto

en: cable_tv
eo: kablo_televido

en: postal_service
eo: poŝta_servo

en: traffic_control
eo: trafika_kontrolo

en: traffic_monitoring
eo: trafika_monitorado

en: transport_management
eo: transporta_administrado

en: water_management
eo: akva_administrado

en: Monitoring Station
eo: Monitora Stacio

en: Monitoring:
eo: Monitorado:

en: Water level
eo: Akva nivelo

en: Tide Level
eo: Tajda nivelo

en: Groundwater
eo: Subtera akvo

en: Traffic
eo: Trafiko

en: Air Quality
eo: Aera kvalito

en: Noise
eo: Bruo

en: GPS Signals
eo: GPS-signaloj

en: GLONASS Signals
eo: GLONASS-signaloj

en: Galileo Signals
eo: Galileo-signaloj

en: Weather
eo: Vetero

en: Radiation
eo: Radiado

en: Seismic Activity
eo: Seisma aktiveco

en: Recording:
eo: Registrado:

en: Manually
eo: Manuale

en: Remote
eo: Malproksime

en: Display:
eo: Montrado:

en: Analog
eo: Analoga

en: Digital
eo: Cifereca

en: Telescope
eo: Teleskopo

[ctx: telescope]
en: optical
eo: optika

[ctx: telescope]
en: radio
eo: radia

[ctx: telescope]
en: gamma
eo: gamaa

en: Type of construction
eo: Konstrua tipo

en: dish
eo: plado

en: dome
eo: kupolo

en: Telescope Diameter (meters)
eo: Diametro de teleskopo (metroj)

en: Survey Point
eo: Enketo Punkto

en: andesite
eo: andezito

en: Zone
eo: Zono

en: parking
eo: parkado

en: traffic
eo: trafiko

en: shop
eo: komerco

en: bank
eo: banko

en: Camera
eo: Fotilo

[ctx: camera:type]
en: fixed
eo: fiksa

[ctx: camera:type]
en: panning
eo: turniĝanta

[ctx: camera:type]
en: dome
eo: kupola

[ctx: camera:mount]
en: wall
eo: muro

[ctx: camera:mount]
en: pole
eo: stango

[ctx: camera:mount]
en: ceiling
eo: plafono

en: Direction in degrees
eo: Direkto en gradoj

en: Inclination in degrees
eo: Inklinacio en gradoj

en: Towers
eo: Turoj

en: Lighthouse
eo: Lumturo

[ctx: man_made]
en: Beacon
eo: Signalfajro

en: Water Tower
eo: Akvoturo

en: Antenna
eo: Anteno

en: Mast
eo: Masto

[ctx: mast/tower]
en: communication
eo: komunikado

[ctx: mast/tower]
en: lighting
eo: lumigado

[ctx: mast/tower]
en: monitoring
eo: monitorado

[ctx: mast/tower]
en: radar
eo: radaro

[ctx: mast/tower]
en: siren
eo: sireno

en: freestanding
eo: memstara

en: guyed_lattice
eo: ŝnurtenita_kradaĵo

en: guyed_tube
eo: ŝnurtenita_tubo

en: lattice
eo: krado

en: Tower
eo: Turo

[ctx: mast/tower]
en: bell_tower
eo: sonorilturo

[ctx: mast/tower]
en: cooling
eo: malvarmiga

[ctx: mast/tower]
en: defensive
eo: defenda

[ctx: mast/tower]
en: minaret
eo: minareto

[ctx: mast/tower]
en: observation
eo: observejo

[ctx: mast/tower]
en: watchtower
eo: gardoturo

en: Big Communication Tower
eo: Granda Komunika Turo

en: Big communication tower, usually higher than 100 meters.
eo: Granda komunika turo, kutime pli alta ol 100 metroj.

en: Pipeline
eo: Dukto

en: Pipeline Substation
eo: Dukto Substacio

[ctx: pipeline]
en: compression
eo: kunpremado

[ctx: pipeline]
en: distribution
eo: distribuo

[ctx: pipeline]
en: field_gathering
eo: kampo_kolektado

[ctx: pipeline]
en: inspection_gauge
eo: inspekta_gauge

[ctx: pipeline]
en: measurement
eo: mezurado

[ctx: pipeline]
en: valve
eo: valvo

[ctx: pipeline]
en: valve_group
eo: valvo_grupo

en: Pipeline Valve
eo: Dukto Valvo

en: Valve type
eo: Tipo de valvo

[ctx: valve]
en: butterfly
eo: papilio

[ctx: valve]
en: globe
eo: globo

[ctx: valve]
en: ball
eo: pilko

[ctx: valve]
en: plug
eo: ŝtopilo

[ctx: valve]
en: gate
eo: pordego

[ctx: valve]
en: needle
eo: kudrilo

[ctx: valve]
en: spool
eo: bobeno

en: Actuator
eo: Aktuario

[ctx: actuator]
en: manual
eo: manlibro

[ctx: actuator]
en: electric_motor
eo: elektra_motoro

[ctx: actuator]
en: hydraulic_cylinder
eo: hidraŭlika_cilindro

[ctx: actuator]
en: pneumatic_cylinder
eo: pneŭmatika_cilindro

[ctx: actuator]
en: solenoid
eo: solenoido

[ctx: actuator]
en: thermostatic
eo: termostatika

en: Position sensor
eo: Pozicia sensilo

en: optical
eo: optika

en: inductive
eo: indukta

en: Marker
eo: Markilo

[ctx: marker]
en: aerial
eo: aera

[ctx: marker]
en: ground
eo: grundo

[ctx: marker]
en: pedestal
eo: piedestalo

[ctx: marker]
en: plate
eo: plato

[ctx: marker]
en: post
eo: fosto

[ctx: marker]
en: stone
eo: ŝtono

en: Manhole
eo: Mantruo

[ctx: manhole]
en: drain
eo: drenilo

[ctx: manhole]
en: gas
eo: gaso

[ctx: manhole]
en: heat
eo: varmo

[ctx: manhole]
en: power
eo: elektro

[ctx: manhole]
en: rainwater
eo: pluvakvo

[ctx: manhole]
en: sewer
eo: kloako

[ctx: manhole]
en: telecom
eo: telekomunikado

[ctx: manhole]
en: water
eo: akvo

en: Water
eo: Akvo

en: Water Works
eo: Akvaj Verkoj

en: Wastewater Treatment Plant
eo: Purigejo de Rubakvo

en: Watermill
eo: Akvomuelejo

en: Fountain
eo: Fontano

en: Water Well
eo: Akvoputo

en: powered
eo: elektra

en: Bridges
eo: Pontoj

en: aqueduct
eo: akvedukto

en: boardwalk
eo: bretpado

en: cantilever
eo: kantilevra

en: covered
eo: kovrita

en: low_water_crossing
eo: malalta_akva_transirejo

en: trestle
eo: starila

en: viaduct
eo: viadukto

en: Structure
eo: Strukturo

en: arch
eo: arko

en: beam
eo: trabo

en: cable-stayed
eo: kablo-restanta

en: floating
eo: flosanta

en: humpback
eo: ĝiba

en: simple-suspension
eo: simpla-pendoponto

en: suspension
eo: pendoponto

en: truss
eo: hernio

en: Movable Bridge
eo: Movebla Ponto

en: bascule
eo: levponto

en: drawbridge
eo: levponto

en: lift
eo: lifto

en: submersible
eo: subakvigebla

en: swing
eo: svinga

en: transporter
eo: transporta

en: retractable
eo: retirebla

en: tilt
eo: klina

en: Bridge Support
eo: Ponta Subteno

en: abutment
eo: abutmento

en: lift_pier
eo: lifta_piliero

en: pier
eo: piliero

en: pivot_pier
eo: pivotpiliero

en: pylon
eo: pilono

en: Bridge outline
eo: Ponto-konturo

en: movable
eo: movebla

[ctx: preset group]
en: Military
eo: Militista

en: Airfield
eo: Aviadilejo

en: Barracks
eo: Soldatejo

en: Bunker
eo: Bunkro

[ctx: bunker]
en: command
eo: komanda

[ctx: bunker]
en: foxhole
eo: vulpotruo

[ctx: bunker]
en: gun_emplacement
eo: kanonloko

[ctx: bunker]
en: hardened_aircraft_shelter
eo: fortigita_aviadila_ŝirmejo

[ctx: bunker]
en: mg_nest
eo: maŝinpafila_nesto

[ctx: bunker]
en: munitions
eo: municio

[ctx: bunker]
en: observation
eo: observado

[ctx: bunker]
en: personnel_shelter
eo: persona_ŝirmejo

[ctx: bunker]
en: pillbox
eo: pilolujo

[ctx: bunker]
en: technical
eo: teknika

[ctx: bunker]
en: tobruk
eo: tobruko

[ctx: bunker]
en: overground
eo: supertera

[ctx: bunker]
en: underground
eo: subtera

[ctx: bunker]
en: underwater
eo: subakva

en: Ruins
eo: Ruinoj

en: Range
eo: Pafejo

en: Power
eo: Povo

en: Power Plant
eo: Elektrejo

en: Plant Source
eo: Planta Fontoj

en: Biofuel Power Plant
eo: Biotopa Elektrejo

en: Biogas Power Plant
eo: Biogasa Elektrejo

en: Biomass Power Plant
eo: Biomasa Elektrejo

en: Method
eo: Metodo

[ctx: generator method]
en: anaerobic_digestion
eo: anaeroba_digestado

[ctx: generator method]
en: combustion
eo: bruligado

[ctx: generator method]
en: gasification
eo: gasigado

en: Coal Power Plant
eo: Karba Elektrejo

en: Gas Power Plant
eo: Gasa Elektrejo

en: Oil Power Plant
eo: Olea Elektrejo

en: Diesel Power Plant
eo: Dizela Elektrejo

en: Gasoline Power Plant
eo: Benzina Elektrejo

en: Nuclear Power Plant
eo: Nuklea Elektrejo

[ctx: generator method]
en: fission
eo: fisio

[ctx: generator method]
en: fusion
eo: fuzio

en: Waste Power Plant
eo: Ruba Elektrejo

[ctx: generator method]
en: pyrolysis
eo: pirolizo

en: Geothermal Power Plant
eo: Geoterma Elektrejo

en: Hydro Power Plant
eo: Hidroelektrejo

[ctx: generator method]
en: run-of-the-river
eo: rivera_fluo

[ctx: generator method]
en: water-pumped-storage
eo: akvo-pumpita-stokado

[ctx: generator method]
en: water-storage
eo: akvo-stokado

en: Tidal Power Plant
eo: Marelektrejo

[ctx: generator method]
en: barrage
eo: baraĵo

[ctx: generator method]
en: stream
eo: fluo

en: Wave Power Plant
eo: Ondoelektrejo

en: Osmotic Power Plant
eo: Ozmos-Elektrejo

en: Solar Power Plant
eo: Sunenergia Elektrejo

[ctx: generator method]
en: photovoltaic
eo: fotovoltaa

[ctx: generator method]
en: thermal
eo: termika

en: Wind Power Plant
eo: Ventoelektrejo

en: Power Generator
eo: Elektrogeneratoro

en: Generator Source
eo: Generatora Fontoj

en: Biofuel Power Generator
eo: Biotopa Elektrogeneratoro

en: Generator Type
eo: Generatora Tipo

en: boiler
eo: vaporkaldrono

en: gas_turbine
eo: gasturbino

en: reciprocating_engine
eo: reciproka_motoro

en: steam_generator
eo: vaporelektra generatoro

en: Biogas Power Generator
eo: Biogasa Elektrogeneratoro

en: Biomass Power Generator
eo: Biomasa Elektrogeneratoro

en: bioreactor
eo: bioreaktoro

en: anaerobic_digestion / gasification
eo: anaeroba digestado / gasigado

en: combustion
eo: brulado

en: steam_turbine
eo: vaporturbino

en: Coal Power Generator
eo: Karba Elektrogeneratoro

en: Gas Power Generator
eo: Gasa Elektrogeneratoro

en: combined_cycle
eo: kombinita ciklo

en: Oil Power Generator
eo: Olea Elektrogeneratoro

en: Diesel Power Generator
eo: Dizela Elektrogeneratoro

en: Gasoline Power Generator
eo: Benzina Elektrogeneratoro

en: Nuclear Reactor
eo: Nuklea Reaktoro

en: Boiling Water Reactor 1 (BWR-1)
eo: Bolakva Reaktoro 1 (BWR-1)

en: fission
eo: fisio

en: Boiling Water Reactor 2 (BWR-2)
eo: Bolakva Reaktoro 2 (BWR-2)

en: Boiling Water Reactor 3 (BWR-3)
eo: Bolakva Reaktoro 3 (BWR-3)

en: Boiling Water Reactor 4 (BWR-4)
eo: Bolakva Reaktoro 4 (BWR-4)

en: Boiling Water Reactor 5 (BWR-5)
eo: Bolakva Reaktoro 5 (BWR-5)

en: Boiling Water Reactor 6 (BWR-6)
eo: Bolakva Reaktoro 6 (BWR-6)

en: CANada Deuterium Uranium reactor (CANDU)
eo: Kanada Deuterio Urania reaktoro (CANDU)

en: cold-fusion
eo: malvarma-fuzio

en: fusion
eo: fuzio

en: China Pressurized Reactor (CPR-1000)
eo: Ĉina Premita Reaktoro (CPR-1000)

en: European Pressurized Reactor (EPR)
eo: Eŭropa Premita Reaktoro (EPR)

en: Inertial Confinement Fusion (ICF)
eo: Inercia Limiga Fuzio (ICF)

en: Pressurized water reactor (PWR)
eo: Premita akva reaktoro (PWR)

en: Reactor Bolshoy Moshchnosti Kanalniy 1000 (RBMK-1000)
eo: Reaktoro Bolŝoj Moŝĉnosti Kanalnij 1000 (RBMK-1000)

en: Reactor Bolshoy Moshchnosti Kanalniy 1500 (RBMK-1500)
eo: Reaktoro Bolŝoj Moŝĉnosti Kanalnij 1500 (RBMK-1500)

en: stellarator
eo: stelaratoro

en: tokamak
eo: tokamako

en: Vodo-Vodyanoi Energetichesky Reactor (VVER)
eo: Vodo-Vodnoja Energetika Reaktoro (VVER)

en: Solar Power Generator
eo: Generatoro de Suna Energio

en: solar_photovoltaic_panel
eo: suna fotovoltaeca panelo

en: photovoltaic
eo: fotovoltaeca

en: solar_thermal_collector
eo: suna termika kolektilo

en: thermal
eo: termika

en: Solar tracking type
eo: Suna spura tipo

en: single_axis
eo: unuaksa

en: horizontal
eo: horizontala

en: horizontal axis (HSAT)
eo: horizontala akso (HSAT)

en: horizontal_tilted
eo: horizontala_klinita

en: horizontal axis, tilted modules (HTSAT)
eo: horizontala akso, klinitaj moduloj (HTSAT)

en: tilted
eo: klinita

en: tilted axis (TSAT)
eo: klinita akso (TSAT)

en: vertical
eo: vertikala

en: vertical (VSAT)
eo: vertikala (VSAT)

en: dual_axis
eo: duobla_akso

en: tip-tilt
eo: pintoklinita

en: tip-tilt dual axis (TTDAT)
eo: pintoklinita duobla akso (TTDAT)

en: alt-azimuth
eo: alt-azimuto

en: azimuth-altitude dual axis (AADAT)
eo: azimuto-altituda duobla akso (AADAT)

en: Waste Power Generator
eo: Malŝparo Potenca Generatoro

en: gasification
eo: gasigo

en: pyrolysis
eo: pirolizo

en: Water Turbine
eo: Akva Turbino

en: francis_turbine
eo: francis_turbino

en: all methods
eo: ĉiuj metodoj

en: hydrodynamic_screw
eo: hidrodinamika ŝraŭbo

en: run-of-the-river
eo: riverfluo

en: kaplan_turbine
eo: kaplan_turbino

en: run-of-the-river / water-storage
eo: riverfluo / akvokonservado

en: pelton_turbine
eo: pelton_turbino

en: Tidal Water Turbine
eo: Tajda Akvo Turbino

en: horizontal_axis
eo: horizontala_akso

en: barrage
eo: baraĵo

en: vertical_axis
eo: vertikala_akso

en: Wave Energy Converter
eo: Ondenergia Konvertilo

en: Osmotic Power Generator
eo: Ozmos-Elektrogeneratoro

en: Geothermal Power Generator
eo: Geoterma Elektrogeneratoro

en: heat_pump
eo: varmopumpilo

en: Wind Turbine
eo: Ventoturbino

en: Heliostat
eo: Heliostato

en: Power Substation
eo: Elektrosubstacio

en: Type of substation
eo: Tipo de subcentralo

[ctx: power]
en: compensation
eo: kompenso

[ctx: power]
en: converter
eo: konvertilo

[ctx: power]
en: distribution
eo: distribuo

[ctx: power]
en: industrial
eo: industria

[ctx: power]
en: minor_distribution
eo: malgranda_distribuo

[ctx: power]
en: traction
eo: tira

[ctx: power]
en: transition
eo: transiro

[ctx: power]
en: transmission
eo: transmisio

en: Gas insulated
eo: Gasizolita

en: Power Transformer
eo: Potenca Transformilo

en: Type of transformer
eo: Tipo de transformilo

[ctx: power]
en: auxiliary
eo: helpa

[ctx: power]
en: generator
eo: generatoro

[ctx: power]
en: main
eo: ĉefa

[ctx: power]
en: phase_angle_regulator
eo: fazangula_regulilo

[ctx: power]
en: yes
eo: jes

en: Auto-transformer (windings type)
eo: Aŭtotransformilo (volvaĵa tipo)

en: Power Switchgear
eo: Potenca Ŝaltilaro

en: (Please only use this tag if more detailed mapping using busbars and bays is impossible!)
eo: (Bonvolu uzi ĉi tiun etikedon nur se pli detala mapado uzante stangojn kaj golfoj estas neebla!)

en: Power Busbar
eo: Potenca Stangokolektilo

en: Power Bay
eo: Potenca Sekcio

en: Power Switch
eo: Potenca Ŝaltilo

en: Type of switch
eo: Tipo de ŝaltilo

[ctx: power]
en: circuit_breaker
eo: kurentrompilo

[ctx: power]
en: disconnector
eo: malkonektilo

[ctx: power]
en: earthing
eo: grundigo

[ctx: power]
en: mechanical
eo: mekanika

en: Power Converter
eo: Potenca Konvertilo

en: Type of converter
eo: Tipo de konvertilo

[ctx: power]
en: back-to-back
eo: dorso-al-dorso

en: Amount of poles
eo: Nombro de polusoj

en: monopole
eo: unupolusa

en: bipole
eo: dupolusa

en: Power rating (MVA)
eo: Povtakso (MVA)

en: Power Compensator
eo: Potenca Kompensilo

en: Type of compensator
eo: Tipo de kompensilo

[ctx: power]
en: filter
eo: filtrilo

[ctx: power]
en: series_capacitor
eo: seria kondensatoro

[ctx: power]
en: series_reactor
eo: seria reaktoro

[ctx: power]
en: shunt_capacitor
eo: ŝunta kondensatoro

[ctx: power]
en: shunt_reactor
eo: ŝunta reaktoro

[ctx: power]
en: static_var
eo: statika var

[ctx: power]
en: synchronous_condenser
eo: sinkrona kondensilo

en: Power rating (kvar/Mvar)
eo: Povtakso (kvar/Mvar)

en: Power Street Cabinet
eo: Strata Elektra Kabineto

en: Transformer Tower
eo: Transformila Turo

[ctx: power]
en: Terminal
eo: Terminalo

en: Power Portal
eo: Potenca Portalo

en: tubular
eo: tubforma

en: Portal design
eo: Portala dezajno

[ctx: power]
en: portal
eo: portalo

[ctx: power]
en: portal_two-level
eo: du-nivela portalo

[ctx: power]
en: portal_three-level
eo: tri-nivela portalo

en: Power Tower
eo: Potenca Turo

en: Tower design
eo: Turodezajno

[ctx: power]
en: one-level
eo: unu-nivela

[ctx: power]
en: two-level
eo: du-nivela

[ctx: power]
en: three-level
eo: tri-nivela

[ctx: power]
en: barrel
eo: barelo

[ctx: power]
en: asymmetric
eo: asimmetria

[ctx: power]
en: triangle
eo: triangulo

[ctx: power]
en: flag
eo: flago

[ctx: power]
en: donau;one-level
eo: donau;unu-nivela

[ctx: power]
en: four-level
eo: kvar-nivela

[ctx: power]
en: six-level
eo: ses-nivela

[ctx: power]
en: nine-level
eo: naŭ-nivela

[ctx: power]
en: delta_two-level
eo: delta_du-nivela

[ctx: power]
en: y-frame
eo: y-kadro

[ctx: power]
en: x-frame
eo: x-kadro

[ctx: power]
en: h-frame
eo: h-kadro

[ctx: power]
en: guyed_h-frame
eo: stipita_h-kadro

[ctx: power]
en: guyed_v-frame
eo: stipita_v-kadro

[ctx: power]
en: bipole
eo: dupoluso

[ctx: power]
en: monopolar
eo: unupolusa

en: Triple tower
eo: Triobla turo

en: Incomplete tower
eo: Nekompleta turo

en: Pole
eo: Fosto

en: Pole with Switch
eo: Fosto kun Ŝaltilo

en: Pole Attributes:
eo: Stangaj Atributoj:

en: Switch Attributes:
eo: Ŝaltilaj Atributoj:

en: Pole with Transformer
eo: Fosto kun Transformilo

en: Transformer Attributes:
eo: Transformilaj Atributoj:

en: Catenary mast
eo: Katenaria Mastono

[ctx: power]
en: Connection
eo: Konekto

en: Insulator
eo: Izolilo

en: Power Line
eo: Potenca Linio

en: Line type
eo: Linia tipo

en: line
eo: linio

en: minor_line
eo: malgranda_linio

en: Number of conductors/wires per cable
eo: Nombro da konduktiloj/dratoj per kablo

[ctx: power]
en: single
eo: ununura

[ctx: power]
en: double
eo: duobla

[ctx: power]
en: triple
eo: triobla

[ctx: power]
en: quad
eo: kvarobla

[ctx: power]
en: fivefold
eo: kvinobla

[ctx: power]
en: sixfold
eo: sesobla

[ctx: power]
en: eightfold
eo: okobla

en: Used for data communications
eo: Uzata por datuma komunikado

en: Power Cable
eo: Potenca Kablo

[ctx: power cable]
en: overground
eo: surtera

[ctx: power cable]
en: overhead
eo: superkapa

[ctx: power cable]
en: surface
eo: surfaca

[ctx: power cable]
en: underground
eo: subtera

[ctx: power cable]
en: underwater
eo: subakva

en: Telecom
eo: Telekomunikado

en: Telecom Street Cabinet
eo: Strata Telekomunika Kabineto

en: Telephone Exchange
eo: Telefona Centralo

en: Connection Point
eo: Konekta Punkto

en: Service Device
eo: Serva Aparato

en: Historic Places
eo: Historiaj Lokoj

en: Castle
eo: Kastelo

en: stately
eo: grandioza

en: defensive
eo: defenda

en: fortress
eo: fortreso

en: manor
eo: bieno

en: palace
eo: palaco

en: Fort
eo: Fortikaĵo

en: Archaeological Site
eo: Arkeologia Loko

en: baths
eo: banlokoj

en: catacombs
eo: katakomboj

en: fortification
eo: fortikaĵo

en: geoglyph
eo: geoglifo

en: grave_field
eo: tombeja kampo

en: petroglyph
eo: petroglifo

en: hut_circle
eo: kabana rondo

en: megalith
eo: megalito

en: necropolis
eo: nekropolo

en: roman_circus
eo: romia cirko

en: roman_theater
eo: romia teatro

en: roman_villa
eo: romia vilao

en: settlement
eo: loĝloko

en: tumulus
eo: tumulo

en: Fortification type
eo: Fortikaĵa tipo

en: hill_fort
eo: monteto-fortikaĵo

en: Forts using a rise of elevation
eo: Fortikaĵoj uzantaj altan terenon

en: limes
eo: limoj

en: Fortifications for border defense
eo: Fortikaĵoj por limdefendo

en: sconce
eo: malgranda fortikaĵo

en: A small protective fortification
eo: Malgranda protekta fortikaĵo

en: ring_ditch
eo: ringa fosaĵo

en: Circular ditched enclosures
eo: Cirkle fositaj ĉirkaŭaĵoj

en: ringfort
eo: ringfortikaĵo

en: Circular fortified settlement
eo: Cirkla fortikita loĝloko

en: Raised area of ground for a castle
eo: Altigita tereno por kastelo

en: watchtower
eo: gvatturo

en: Military observation
eo: Milita observado

en: battery
eo: baterio

en: A group of artillary (cannon) in a fixed fortification
eo: Grupo de artilerio (kanono) en fiksa fortikaĵo

en: Battlefield
eo: Batalkampo

en: Palaeontological Site
eo: Paleontologia Loko

en: Citywalls
eo: Urbomuroj

en: City gate
eo: Urba Pordego

en: Manor
eo: Mansio

en: Historic monastery
eo: Historia Monaĥejo

en: Charcoal pile
eo: Karbamaso

en: Mine
eo: Minejo

en: Mine shaft
eo: Mineja Ŝakto

en: Shieling
eo: Ŝilingo

en: Grave
eo: Tombo

en: Tomb
eo: Tombo

[ctx: tomb]
en: columbarium
eo: kolumbario

[ctx: tomb]
en: crypt
eo: kripto

[ctx: tomb]
en: hypogeum
eo: hipogeo

[ctx: tomb]
en: mausoleum
eo: maŭzoleo

[ctx: tomb]
en: pyramid
eo: piramido

[ctx: tomb]
en: rock-cut
eo: rokhakita

[ctx: tomb]
en: sarcophagus
eo: sarkofago

[ctx: tomb]
en: tumulus
eo: tumulo

[ctx: tomb]
en: vault
eo: volbo

[ctx: tomb]
en: war_grave
eo: militombaĵo

en: Monument
eo: Monumento

en: Memorial
eo: Memoraĵo

[ctx: memorial]
en: bust
eo: busto

en: Like a statue, but only showing the upper half of a person.
eo: Kiel statuo, sed montrante nur la supran duonon de persono.

[ctx: memorial]
en: plaque
eo: plako

en: A commemorative sign, often mounted on a wall.
eo: Memorsigno, ofte muntita sur muro.

[ctx: memorial]
en: statue
eo: statuo

en: A statue representing a person.
eo: Statuo reprezentanta personon.

[ctx: memorial]
en: stele
eo: steleo

en: An upright slab engraved or painted with decorations or inscriptions.
eo: Vertikala plato gravurita aŭ pentrita per ornamoj aŭ surskriboj.

[ctx: memorial]
en: stone
eo: ŝtono

en: A stone with an inscription, picture, or similar.
eo: Ŝtono kun surskribo, bildo aŭ similaĵo.

[ctx: memorial]
en: war_memorial
eo: militmemoraĵo

en: A building, monument, statue or other edifice celebrating a victory or commemorating those who died or were injured in a war.
eo: Konstruaĵo, monumento, statuo aŭ alia strukturo festanta venkon aŭ memoriganta tiujn, kiuj mortis aŭ vundiĝis en milito.

[ctx: memorial]
en: sculpture
eo: skulptaĵo

en: A non figurative sculpture which does not match any of the other categories.
eo: Ne-figura skulptaĵo, kiu ne kongruas kun aliaj kategorioj.

[ctx: memorial]
en: cross
eo: kruco

en: A cross-shaped memorial.
eo: Krucforma memorigaĵo.

[ctx: memorial]
en: blue_plaque
eo: blua plako

en: A blue plaque commemorating a historical link to that location. (UK)
eo: Blua plako memoriganta historian ligon al tiu loko. (Britio)

[ctx: memorial]
en: obelisk
eo: obelisko

en: An obelisk.
eo: Obelisko.

[ctx: memorial]
en: ghost_bike
eo: fantombiciklo

en: A bicycle painted white permanently placed as memorial for a victim of a road accident (usually cyclists).
eo: Blanke farbita biciklo permanente metita kiel memorigaĵo por viktimo de voja akcidento (kutime biciklantoj).

en: 10cm × 10cm brass plaque commemorating victims of Nazi persecution. (EU,RU)
eo: 10cm × 10cm latuna plako memoriganta viktimojn de nazia persekutado. (EU,RU)

[ctx: memorial]
en: bench
eo: benko

en: A bench placed in memory of someone or something; usually has a plaque, and sometimes a statue sitting on (part of) it.
eo: Benko metita en memoro de iu aŭ io; kutime havas plakon, kaj foje statuon sidantan sur (parto de) ĝi.

en: Inscription
eo: Surskribo

en: Wayside Cross
eo: Voja Kruco

en: Wayside Shrine
eo: Voja Sanktejo

en: Place of worship
eo: Adorejo

en: Boundary Stone
eo: Limŝtono

en: Milestone
eo: Mejloŝtono

en: Shops
eo: Komercoj

en: Food
eo: Manĝaĵo

en: Supermarket
eo: Supermarketo

en: Convenience Store
eo: Provizejo

en: Kiosk
eo: Kiosko

en: Bakery
eo: Panfarejo

en: Butcher
eo: Buĉisto

en: Seafood
eo: Fruktoproduktoj

en: Dairy
eo: Laktejo

en: Cheese
eo: Fromaĝo

en: Deli (Fine Food)
eo: Delikataĵoj (Fajna Manĝo)

en: Pastry
eo: Pastaĵo

en: Confectionery
eo: Sukeraĵo

en: Chocolate
eo: Ĉokolado

en: Herbalist
eo: Herbisto

en: Tea
eo: Teo

en: Coffee
eo: Kafo

en: Frozen food
eo: Frosta Manĝo

en: Public Market
eo: Publika Merkato

en: Organic
eo: Organika

en: Greengrocer
eo: Fruktolegomvendisto

en: Farm Stand
eo: Bienstando

en: Organic/Bio
eo: Organika/Bio

en: Fair Trade
eo: Justa Komerco

en: Alcohol
eo: Alkoholo

en: Beverages
eo: Trinkaĵoj

en: Wine
eo: Vino

[ctx: clothes]
en: babies
eo: beboj

[ctx: clothes]
en: children
eo: infanoj

[ctx: clothes]
en: costumes
eo: kostumoj

[ctx: clothes]
en: denim
eo: ĝinzo

[ctx: clothes]
en: fashion
eo: modo

[ctx: clothes]
en: fur
eo: felo

[ctx: clothes]
en: hats
eo: ĉapeloj

[ctx: clothes]
en: leather
eo: ledo

[ctx: clothes]
en: maternity
eo: gravedulinoj

[ctx: clothes]
en: men
eo: viroj

[ctx: clothes]
en: motorcycle
eo: motorciklo

[ctx: clothes]
en: oversize
eo: grandgrandeco

[ctx: clothes]
en: schoolwear
eo: lerneja vesto

[ctx: clothes]
en: sports
eo: sporto

[ctx: clothes]
en: suits
eo: kostumoj

[ctx: clothes]
en: swimwear
eo: naĝvesto

[ctx: clothes]
en: traditional
eo: tradicia

[ctx: clothes]
en: underwear
eo: subvesto

[ctx: clothes]
en: wedding
eo: edziĝo

[ctx: clothes]
en: women
eo: virinoj

[ctx: clothes]
en: workwear
eo: laborvesto

en: Boutique
eo: Butiko

[ctx: shop]
en: Shoes
eo: Ŝuoj

[ctx: shoes]
en: Offers repairs
eo: Ofertas riparojn

en: Outdoor
eo: Ekstera

en: Dry Cleaning
eo: Sekpurigado

en: Laundry
eo: Lesivejo

en: Laundry Service
eo: Laveja Servo

en: Tailor
eo: Tajloro

en: Fabric
eo: Ŝtofo

en: Electronic
eo: Elektronika

en: Computer
eo: Komputilo

en: Electronics
eo: Elektroniko

en: Mobile Phone
eo: Poŝtelefono

en: Watches
eo: Horloĝoj

en: Vacuum Cleaner
eo: Polvosuĉilo

en: Hifi
eo: Hifio

en: Video Games
eo: Videoludoj

en: Music
eo: Muziko

en: Cash
eo: Monero

en: Bank
eo: Banko

en: Automated Teller Machine
eo: Aŭtomata Monoŝranko

en: Money Exchange
eo: Monŝanĝejo

en: Money transfer
eo: Mono-transsendado

en: Deposits:
eo: Deponejoj:

en: Cash deposits
eo: Monaj deponejoj

en: Coin deposits
eo: Monerdeponejoj

en: Pawnbroker
eo: Lombardejo

en: Home decoration
eo: Hejma Dekoracio

en: Doors
eo: Pordoj

en: Furniture
eo: Mebloj

en: Kitchen
eo: Kuirejo

en: Houseware
eo: Domaj Varoj

en: Pottery
eo: Potfarado

en: Curtain
eo: Kurteno

en: Art
eo: Arto

en: Frame
eo: Kadro

en: Bed
eo: Lito

en: Carpet
eo: Tapiŝo

en: Interior Decoration
eo: Interna Dekoracio

en: Lighting
eo: Lumigado

en: Antiques
eo: Antikvaĵoj

[ctx: shop]
en: Swimming pool
eo: Naĝejo

en: Storage Rental
eo: Konserveja Luado

en: Printed Material
eo: Presita Materialo

en: Stationery
eo: Skribilaro

en: Copy Shop
eo: Kopiejo

en: Book Store
eo: Librovendejo

en: Newspaper Stand
eo: Gazetstando

en: Ticket
eo: Bileto

en: For the body
eo: Por la Korpo

en: Chemist
eo: Kemiisto

en: Cosmetics
eo: Kosmetikaĵoj

en: Perfumery
eo: Parfumado

en: Beauty
eo: Beleco

en: Beauty services
eo: Beligaj servoj

en: nails
eo: ungoj

en: tanning
eo: sunbrunigo

en: cosmetics
eo: kosmetikaĵoj

en: skin_care
eo: haŭtzorgado

en: waxing
eo: vaksado

en: hair_removal
eo: harforigo

en: eyebrow
eo: brovo

en: massage
eo: masaĝo

en: eyelash
eo: okulharoj

en: Tobacco
eo: Tabako

en: E-cigarette
eo: E-cigaredo

en: Hairdresser/Barber
eo: Frizisto/Barbisto

en: Female
eo: Virina

en: Male
eo: Vira

en: Unisex
eo: Uniseksa

en: Massage
eo: Masaĝo

en: Tattoo
eo: Tatuo

en: Optician
eo: Optikisto

en: Hearing Aids
eo: Aŭdhelpiloj

en: Medical Supply
eo: Medicina Provizo

en: Jewellery
eo: Juvelaĵoj

en: Erotic
eo: Erotika

en: Department Store
eo: Fakvendejo

en: General Store
eo: Ĝenerala Vendejo

en: Mall
eo: Butikaro

en: Florist
eo: Floristo

en: Garden Centre
eo: Gardenocentro

en: Do-It-Yourself Store
eo: Memfarado-Vendejo

en: Hardware
eo: Feraj Varoj

en: Paint
eo: Farbo

en: Craft
eo: Metio

[ctx: Tag:shop=craft]
en: Provides classes
eo: Provizas kursojn

en: Gas
eo: Gaso

en: Wholesale
eo: Amasvendo

[ctx: wholesale]
en: clothes
eo: vestoj

[ctx: wholesale]
en: electro
eo: elektro

[ctx: wholesale]
en: florist
eo: floristo

[ctx: wholesale]
en: food
eo: manĝaĵo

[ctx: wholesale]
en: general
eo: ĝenerala

[ctx: wholesale]
en: paper
eo: papero

[ctx: wholesale]
en: pharmacy
eo: farmacio

[ctx: wholesale]
en: sanitary
eo: sanitara

[ctx: wholesale]
en: seafood
eo: frumaraĵo

[ctx: wholesale]
en: supermarket
eo: supermarketo

en: Trade
eo: Komerco

[ctx: trade]
en: agricultural_supplies
eo: agrikulturaj provizoj

[ctx: trade]
en: building_supplies
eo: konstruaj provizoj

[ctx: trade]
en: catering_supplies
eo: manĝprovizoj

[ctx: trade]
en: plumbing
eo: plumbado

[ctx: trade]
en: tiles
eo: kaheloj

[ctx: trade]
en: timber
eo: ligno

[ctx: trade]
en: windows
eo: fenestroj

en: Travel Agency
eo: Vojaĝagentejo

en: Scuba diving
eo: Skuboplonĝado

[ctx: shop]
en: Fishing
eo: Fiŝkaptado

en: Musical Instrument
eo: Muzika Instrumento

en: Toys
eo: Ludiloj

en: Gift/Souvenir
eo: Donaco/Memorigaĵo

en: Variety Store
eo: Diversaĵvendejo

en: Party supplies
eo: Festaĵprovizo

en: Charity
eo: Bonfara Organizo

en: Alternative tagging: `shop=*` + `second_hand=yes` or `second_hand=only`
eo: Alternativa etikedado: `shop=*` + `second_hand=yes` aŭ `second_hand=only`

en: Bookmaker
eo: Vetlibristo

en: Lottery
eo: Lotumo

en: Bag
eo: Sako

en: Pet
eo: Hejmbesto

en: Pet grooming
eo: Hejmbestoflegado

en: Photo
eo: Foto

en: Security
eo: Sekureco

en: Weapons
eo: Armiloj

en: Funeral Directors
eo: Funebra Direktoro

en: Farm Store
eo: Bienvendejo

en: Products
eo: Produktoj

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: yes
eo: jes

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: pesticide
eo: pesticido

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: fertilizer
eo: sterko

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: seed
eo: semo

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: feed
eo: furaĝo

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: tools
eo: iloj

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: machine_parts
eo: maŝinpartoj

[ctx: Tag:shop=agrarian]
en: agricultural_machinery
eo: agrikultura maŝinaro

en: Vending Machine
eo: Vendaŭtomato

en: Vending products
eo: Vendmaŝinaj produktoj

en: admission_tickets
eo: enirbiletoj

en: animal_feed
eo: besta nutraĵo

en: bicycle_tube
eo: bicikla tubo

en: cigarettes
eo: cigaredoj

en: coffee
eo: kafo

en: condoms
eo: kondomoj

en: drinks
eo: trinkaĵoj

en: elongated_coin
eo: plilongigita monero

en: excrement_bags
eo: ekskrementaj sakoj

en: fuel
eo: brulaĵo

en: milk
eo: lakto

en: newspapers
eo: gazetoj

en: parking_tickets
eo: parkadaj biletoj

en: public_transport_tickets
eo: publiktransportaj biletoj

en: SIM_cards
eo: SIM-kartoj

en: stamps
eo: poŝtmarkoj

en: sweets
eo: dolĉaĵoj

en: telephone_vouchers
eo: telefonaj vokuparoj

en: toys
eo: ludiloj

en: Parcel Locker
eo: Pakaĵŝranko

en: Parcel mail in
eo: Pakaĵa enpoŝto

en: returns_only
eo: nur revenoj

en: Parcel pickup
eo: Pakaĵa repreno

en: Refrigerated
eo: Frigorizita

en: Payment Methods
eo: Pago-metodoj

en: Debit cards
eo: Debetkartoj

en: Credit cards
eo: Kreditkartoj

en: Contactless payment
eo: Kontakto-malpliigita pago

en: Electronic purses and Charge cards
eo: Elektronikaj monujoj kaj ŝargkartoj

en: Cryptocurrencies
eo: Kriptomonedoj

en: Offices
eo: Oficejoj

[ctx: office]
en: Accountant
eo: Kalkulisto

[ctx: office]
en: Advertising agency
eo: Reklama Agentejo

[ctx: office]
en: Architect
eo: Arĥitekto

[ctx: office]
en: Association
eo: Asocio

[ctx: office]
en: Private company
eo: Privata Kompanio

[ctx: office]
en: Diplomatic
eo: Diplomatia

en: consulate
eo: konsulejo

en: embassy
eo: ambasado

en: liaison
eo: ligilo

en: Receiving country code
eo: Ricevanta landokodo

[ctx: office]
en: Educational institution
eo: Eduka institucio

[ctx: office]
en: Employment agency
eo: Dungada agentejo

[ctx: office]
en: Estate agent
eo: Bienagentejo

[ctx: office]
en: Financial
eo: Financa

[ctx: office]
en: Foundation
eo: Fondaĵo

[ctx: office]
en: Government
eo: Registaro

en: administrative
eo: administra

en: audit
eo: revizio

en: cadaster
eo: kadastro

en: culture
eo: kulturo

en: customs
eo: dogano

en: data_protection
eo: datprotekto

en: education
eo: edukado

en: environment
eo: medio

en: healthcare
eo: sano

en: legislative
eo: leĝdona

en: migration
eo: migrado

en: ministry
eo: ministerio

en: pension_fund
eo: pensia fonduso

en: prosecutor
eo: akuzisto

en: public_service
eo: publika servo

en: register_office
eo: registrejo

en: social_security
eo: socia sekureco

en: social_services
eo: sociaj servoj

en: statistics
eo: statistiko

en: tax
eo: imposto

en: transportation
eo: transporto

[ctx: office]
en: Insurance
eo: Assekuro

[ctx: office]
en: IT Specialist
eo: IT-specialisto

[ctx: office]
en: Lawyer
eo: Advokato

[ctx: office]
en: Newspaper
eo: Gazeto

[ctx: office]
en: Non-governmental organisation (NGO)
eo: Neregistara organizo (NRO)

[ctx: office]
en: Notary
eo: Notario

[ctx: office]
en: Political party
eo: Politika partio

[ctx: office]
en: Religion
eo: Religio

[ctx: office]
en: Research
eo: Esploro

[ctx: office]
en: Tax advisor
eo: Imposta konsilisto

[ctx: office]
en: Telecommunication
eo: Telekomunikado

en: Beekeeper
eo: Abelisto

en: Brewery
eo: Bierfarejo

en: Winery
eo: Vinfarejo

en: Caterer
eo: Manĝprovizisto

en: Upholsterer
eo: Remburisto

en: Key cutter
eo: Ŝlosilfaristo

en: Locksmith
eo: Seruristo

en: Electrician
eo: Elektristo

en: Electronics Repair
eo: Elektronika Riparo

en: Repairs mobile phones
eo: Riparas poŝtelefonojn

en: Repairs computers
eo: Riparas komputilojn

en: Repairs cameras
eo: Riparas fotoaparatojn

en: Repairs hifi equipment
eo: Riparas hifi-ilaron

en: Plumber
eo: Plumbisto

en: Hvac
eo: Varmigado, Ventolado kaj Klimatizado (HVK)

en: Painter
eo: Pentristo

en: Tiler
eo: Kahelisto

en: Window construction
eo: Fenestrakonstruado

en: Carpenter
eo: Ĉarpentisto

en: Roofer
eo: Tekumisto

en: Photographer
eo: Fotisto

en: Handicraft
eo: Metiarto

en: Gardener
eo: Gardenisto

en: Shoemaker
eo: Ŝuisto

en: Sawmill
eo: Segilo

en: Stonemason
eo: Ŝtonmasonisto

en: Blacksmith
eo: Forgisto

en: Metal construction
eo: Metalkonstruado

en: Geography
eo: Geografio

en: Boundaries
eo: Landmiloj

en: Administrative
eo: Administra

en: Administrative level
eo: Administra nivelo

en: Maritime
eo: Mara

en: Political
eo: Politika

en: Division
eo: Divido

en: canton
eo: kantono

en: linguistic_community
eo: lingva komunumo

en: ward
eo: kvartalo

en: National Park
eo: Nacia Parko

en: Protected Area
eo: Protektita Areo

en: Protect Class
eo: Protekta Klaso

en: Title or type of protection
eo: Titolo aŭ tipo de protekto

en: Hazardous Area
eo: Danĝera Areo

[ctx: hazard]
en: contamination
eo: poluado

[ctx: hazard]
en: minefield
eo: minkampo

[ctx: hazard]
en: nuclear
eo: nuklea

[ctx: hazard]
en: shooting_range
eo: pafekzercejo

[ctx: hazard]
en: unexploded_ordnance
eo: neeksplodinta municio

en: Related law
eo: Rilata leĝo

en: Border type
eo: Lima tipo

en: baseline
eo: bazlinio

en: contiguous
eo: apuda

en: eez
eo: ekonomia ekskluziva zono

en: territorial
eo: teritoria

en: Boundary Marker
eo: Limmarkilo

en: Places
eo: Lokoj

en: Continent
eo: Kontinento

en: Country
eo: Lando

[ctx: place]
en: State
eo: Ŝtato

en: Region
eo: Regiono

en: County
eo: Kantono

en: City
eo: Urbo

en: Town
eo: Urbeto

en: Village
eo: Vilaĝo

en: Isolated Dwelling
eo: Izolita Loĝejo

en: Quarter
eo: Kvartalo

en: Neighbourhood
eo: Najbaraĵo

en: Municipality
eo: Municipo

en: Farm
eo: Bieno

en: A farm within a bigger settlement
eo: Bieno en pli granda loĝloko

en: (please use isolated_dwelling for an isolated farm)
eo: (bonvolu uzi izolita loĝejo por izolita bieno)

en: City Block
eo: Urba Bloko

en: Locality
eo: Lokalo

en: Square
eo: Placo

en: Peak
eo: Pinto

en: The top (summit) of a mountain or hill.
eo: La pinto (supro) de monto aŭ monteto.

en: Saddle
eo: Selpunkto

en: A saddle point between mountains or hills.
eo: Selpunkto inter montoj aŭ montetoj.

en: Glacier
eo: Glaciaro

en: A persistent body of dense ice that is constantly moving under its own weight.
eo: Daŭra korpo de densa glacio, kiu konstante moviĝas sub sia propra pezo.

en: Volcano
eo: Vulkano

en: A volcano, either dormant, extinct or active.
eo: Vulkano, ĉu dormanta, estingita aŭ aktiva.

en: Current Status
eo: Nuna Stato

[ctx: volcano]
en: active
eo: aktiva

[ctx: volcano]
en: dormant
eo: dormanta

[ctx: volcano]
en: extinct
eo: estingita

en: stratovolcano
eo: stratovulkano

en: shield
eo: ŝilda vulkano

en: scoria
eo: skoria vulkano

en: Arête
eo: Kresto

en: Ridge
eo: Montdorso

en: A mountain or hill ridge.
eo: Monta aŭ monteta kresto.

en: Valley
eo: Valo

en: A low area between hills.
eo: Malalta areo inter montetoj.

en: Cliff
eo: Klifo

en: A steep rock face exposure, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
eo: Kruta roka elstaraĵo kun signifa vertikala aŭ preskaŭ vertikala deklivo (lasu la malsupran vizaĝon dekstre de la vojo).

en: Earth Bank
eo: Tera Bordo

en: A steep earth bank, with a significant vertical, or near vertical (leave the lower face to the right of the way).
eo: Kruta tera deklivo kun signifa vertikala aŭ preskaŭ vertikala deklivo (lasu la malsupran vizaĝon dekstre de la vojo).

en: gully
eo: ravino

en: scarp
eo: deklivŝtupo

en: cut_bank
eo: tranĉa deklivo

en: grassy_steep_slope
eo: herbeja kruta deklivo

en: Sinkhole
eo: Dolino

en: bluehole
eo: blua truo

en: doline
eo: dolino

en: estavelle
eo: estavelo

en: pit
eo: puto

en: ponor
eo: ponoro

en: Caused by human activity
eo: Kaŭzita de homa agado

en: Modified by human hand
eo: Modifita de homa mano

en: Cave Entrance
eo: Kavernenirejo

en: The entrance to a cave.
eo: La enirejo de kaverno.

en: Island
eo: Insulo

en: Islet
eo: Insuleto

en: Reef
eo: Rifo

en: coral
eo: koralo

en: oyster
eo: ostro

en: Nature
eo: Naturo

en: Shrub
eo: Arbedo

en: A single shrub.
eo: Unuopa arbusto.

en: Tree
eo: Arbo

en: A single tree.
eo: Unuopa arbo.

en: Denotation
eo: Signifo

[ctx: tree denotation]
en: landmark
eo: orientiĝpunkto

en: Trees remarkable due to its size or prominent location, usually visible from great distances and useful for navigation.
eo: Arboj rimarkindaj pro sia grandeco aŭ elstara loko, kutime videblaj de grandaj distancoj kaj utilaj por navigado.

[ctx: tree denotation]
en: natural_monument
eo: natura monumento

en: Especially old tree, often with a particular shape. Usually protected for its uniqueness.
eo: Aparte maljuna arbo, ofte kun aparta formo. Kutime protektata pro sia unikeco.

[ctx: tree denotation]
en: avenue
eo: aleo

en: Trees aligned along a road.
eo: Arboj vicigitaj laŭ vojo.

[ctx: tree denotation]
en: urban
eo: urba

en: Trees found within settlements, e.g. in parks or spread through residential areas.
eo: Arboj trovitaj ene de setlejoj, ekz.  en parkoj aŭ disvastiĝo tra loĝkvartaloj.

[ctx: tree denotation]
en: agricultural
eo: agrikultura

en: Trees in agricultural use.
eo: Arboj en agrikultura uzo.

en: Diameter crown (meters)
eo: Kronodiametro (metroj)

en: Circumference (meters)
eo: Ĉirkaŭo (metroj)

en: Tree Row
eo: Arba Vico

en: A line of trees.
eo: Vico de arboj.

en: Shrubbery
eo: Arbustaro

en: An area of shrubbery that is actively maintained or pruned by humans.
eo: Areo de arbustaro, kiun homoj aktive prizorgas aŭ pritondas.

en: Effective density
eo: Efektiva denseco

en: sparse
eo: maldensa

en: Sparsely planted shrubbery. Generally speaking able-bodied persons could walk through them (although this is usually not desirable).
eo: Maldense plantita arbustaro. Ĝenerale, sanaj personoj povus trairi ĝin (kvankam tio kutime ne estas dezirinda).

en: Shrubbery with a medium density. Able-bodied persons might be able to barge through it, but it takes some effort and might result in scratches or soiled clothing.
eo: Arbustaro kun meza denseco. Sanaj personoj eble povus trapuŝi ĝin, sed tio postulas iom da peno kaj povus rezulti en gratoj aŭ malpuraj vestoj.

en: dense
eo: densa

en: Densely planted shrubbery. Effectively impassible without damaging the shrubbery (which at this point often acts as a hedge) and getting your clothes torn.
eo: Dense plantita arbustaro. Efektive netrairebla sen damaĝi la arbustaron (kiu ĉi-tiam ofte funkcias kiel heĝo) kaj ŝiri viajn vestojn.

en: (Average) height
eo: (Meza) alteco

en: Shape (useful for hedges etc.)
eo: Formo (utila por heĝoj ktp.)

[ctx: natural]
en: Wood
eo: Arbaro

en: Woodland where timber production does not dominate use.
eo: Arbaro, kie lignoproduktado ne dominas la uzon.

en: Forest
eo: Arbaro

en: Cutline
eo: Tranĉlinio

[ctx: cutline]
en: border
eo: limo

[ctx: cutline]
en: firebreak
eo: fajrobreĉo

[ctx: cutline]
en: hunting
eo: ĉasado

[ctx: cutline]
en: loggingmachine
eo: arbarista maŝino

[ctx: cutline]
en: piste
eo: skivojo

[ctx: cutline]
en: section
eo: sekcio

en: Grassland
eo: Herbejo

en: Where vegetation is dominated by grasses (Poaceae) and other herbaceous (non-woody) plants. Excludes cultivated areas and wetlands.
eo: Kie vegetaĵaro estas dominata de herboj (Poaceae) kaj aliaj herbecaj (ne-lignaj) plantoj.  Ekskludas kultivitajn areojn kaj malsekregionojn.

en: pampas
eo: pampo

en: prairie
eo: prerio

en: savanna
eo: savano

en: steppe
eo: stepo

en: veld
eo: veldo

en: Nature Reserve
eo: Natura Rezervejo

en: Scree
eo: Ŝtonamaso

en: An accumulation of loose angular rocks.
eo: Amasiĝo de liberaj angulaj rokoj.

en: Shingle
eo: Ŝtonetaĵo

en: An accumulation of loose rounded rocks on a beach or riverbed.
eo: Amasiĝo de liberaj rondaj rokoj sur plaĝo aŭ riverfundo.

en: Fell
eo: Monteto

en: Bare upper lying uncultivated land principally covered with grass and often grazed.
eo: Nuda supra kuŝanta nekultivita tero ĉefe kovrita de herbo kaj ofte paŝtata.

en: Scrub
eo: Arbetaĵo

en: Bare lower lying uncultivated land with bushes but little or no tree cover.
eo: Nuda malalta nekultivita tero kun arbetaĵoj sed malmulte aŭ neniom da arboj.arbarkovraĵo.

en: Heath
eo: Erikejo

en: Bare lower lying uncultivated land with a shrubland habitat found mainly on free-draining infertile, acidic soils, and is characterised by open, low-growing woody vegetation.
eo: Nuda malsupra kuŝanta nekultivita tero kun arbustara habitato troviĝanta ĉefe sur libere drenantaj malfertilaj, acidaj grundoj, kaj karakteriziĝas per malferma, malalta kreskanta ligna vegetaĵaro.

en: Sand
eo: Sablo

en: Large area covered with sand.
eo: Granda areo kovrita de sablo.

en: Bare Rock
eo: Nuda Roko

en: For areas of solid visible rock that is sparsely vegetated or not vegetated at all.
eo: Por areoj de solida videbla roko, kiu estas maldense vegetaĵkovrita aŭ tute ne vegetaĵkovrita.

en: Rock
eo: Roko

en: A notable rock or group of rocks, with at least one of them firmly attached to the underlying bedrock.
eo: Rimarkinda roko aŭ grupo de rokoj, kun almenaŭ unu el ili firme alligita al la suba fundamentroko.

en: Tourism attraction
eo: Turisma allogaĵo

en: Stone
eo: Ŝtono

en: A single notable free-standing rock, which may differ from the composition of the terrain it lies in.
eo: Ununura rimarkinda liberstara roko, kiu povas diferencigi de la komponaĵo de la tereno, en kiu ĝi kuŝas.

en: Land use
eo: Terenuzo

en: Farmyard
eo: Bienkorto

en: Farmland
eo: Kampo

en: Crop
eo: Kulturo

[ctx: crop]
en: barley
eo: hordeo

[ctx: crop]
en: cereal
eo: cerealoj

[ctx: crop]
en: corn
eo: maizo

[ctx: crop]
en: grass
eo: herbo

[ctx: crop]
en: hop
eo: lupolo

[ctx: crop]
en: rape
eo: kolzo

[ctx: crop]
en: rice
eo: rizo

[ctx: crop]
en: soy
eo: sojfabo

[ctx: crop]
en: sugarcane
eo: sukerkano

[ctx: crop]
en: tea
eo: teo

[ctx: crop]
en: wheat
eo: tritiko

en: Center pivot irrigation
eo: Centra pivotado

en: Meadow
eo: Herbejo

en: Type of meadow
eo: Tipo de herbejo

[ctx: meadow]
en: agricultural
eo: agrikultura

[ctx: meadow]
en: pasture
eo: paŝtejo

en: Orchard
eo: Fruktoĝardeno

[ctx: landuse]
en: orchard
eo: fruktoĝardeno

en: Trees
eo: Arboj

en: almond_trees
eo: migdalarboj

en: apple_trees
eo: pomarboj

en: apricot_trees
eo: abrikotarboj

en: avocado_trees
eo: avokadarboj

en: banana_plants
eo: bananplantoj

en: blueberry_plants
eo: mirtelplantoj

en: cacao_trees
eo: kakaarboj

en: cherimoya_trees
eo: ĉerimojarboj

en: cherry_trees
eo: ĉerizarboj

en: chestnut_trees
eo: kaŝtanarboj

en: coconut_palms
eo: kokospalmoj

en: coffea_plants
eo: kafeplantoj

en: date_palms
eo: daktilpalmoj

en: hazel_plants
eo: avelujoj

en: hop_plants
eo: lupolplantoj

en: lemon_trees
eo: citronarboj

en: macadamia_trees
eo: makadamiarboj

en: mango_trees
eo: mangarboj

en: oil_palms
eo: oleopalmoj

en: olive_trees
eo: olivarboj

en: orange_trees
eo: oranĝarboj

en: papaya_trees
eo: papajarboj

en: peach_trees
eo: persikarboj

en: pear_trees
eo: pirarboj

en: pecan_trees
eo: pekanarboj

en: persimmon_trees
eo: kakiarboj

en: pineapple_plants
eo: ananasplantoj

en: pistachio_trees
eo: pistakarboj

en: pitaya_plants
eo: pitajplantoj

en: plum_trees
eo: prunarboj

en: pomegranate_trees
eo: plumpogranatarboj

en: tea_plants
eo: teplantoj

en: walnut_trees
eo: juglandarboj

en: Vineyard
eo: Vitejo

en: Greenhouse Horticulture
eo: Forceja Hortikulturo

[ctx: landuse]
en: greenhouse_horticulture
eo: forcejo_hortikulturo

en: Plant Nursery
eo: Plantinfanejo

[ctx: landuse]
en: plant_nursery
eo: planta vartejo

en: Salt Pond
eo: Sala Lageto

[ctx: landuse]
en: salt_pond
eo: sala lageto

en: Aquaculture
eo: Akvokulturo

[ctx: landuse]
en: aquaculture
eo: akvokulturo

en: shrimp
eo: salikokoj

en: mussels
eo: mituloj

en: Allotments
eo: Parcela Tereno

en: Flowerbed
eo: Florbedo

[ctx: landuse]
en: flowerbed
eo: florbedo

en: Planter
eo: Plantejo

en: The material the planter is made out of
eo: La materialo, el kiu la plantujo estas farita

en: The material inside the planter
eo: La materialo ene de la plantujo

en: Planter barrier
eo: Plantuja barilo

en: Garden
eo: Ĝardeno

en: Garden type
eo: Ĝarden-tipo

en: residential
eo: loĝeja

en: community
eo: komunuma

en: botanical
eo: botanika

en: arboretum
eo: arboreto

en: Aesthetic / Style
eo: Estetiko / Stilo

en: english
eo: angla

en: Grass
eo: Herbo

[ctx: landuse]
en: grass
eo: herbo

en: Village Green
eo: Vilaĝa Herbejo

en: Park
eo: Parko

en: Recreation Ground
eo: Amuztereno

[ctx: landuse]
en: recreation_ground
eo: amuztereno

en: Religious
eo: Religia

[ctx: landuse]
en: religious
eo: religia

en: Cemetery
eo: Tombejo

en: Graveyard
eo: Tombejo

en: Cemetery sector
eo: Tombeja Sektoro

en: Residential Area
eo: Loĝkvartalo

[ctx: landuse type]
en: apartments
eo: apartamentoj

[ctx: landuse type]
en: halting_site
eo: haltejo

[ctx: landuse type]
en: rural
eo: kampara

[ctx: landuse type]
en: single_family
eo: unuopa familio

[ctx: landuse type]
en: trailer_park
eo: trajlerparko

[ctx: landuse type]
en: urban
eo: urba

[ctx: landuse]
en: education
eo: edukado

en: Retail
eo: Detalvendado

[ctx: landuse]
en: retail
eo: vendado

en: Commercial
eo: Komerco

[ctx: landuse]
en: commercial
eo: komerca

en: Industrial
eo: Industriista

[ctx: landuse]
en: industrial
eo: industria

[ctx: industrial]
en: bakery
eo: bakejo

[ctx: industrial]
en: brewery
eo: bierfarejo

[ctx: industrial]
en: brickyard
eo: brikofarejo

[ctx: industrial]
en: depot
eo: deponejo

[ctx: industrial]
en: distributor
eo: distribuisto

[ctx: industrial]
en: factory
eo: fabriko

[ctx: industrial]
en: grinding_mill
eo: muelilo

[ctx: industrial]
en: heating_station
eo: hejtstacio

[ctx: industrial]
en: machine_shop
eo: maŝinlaborejo

[ctx: industrial]
en: mine
eo: mino

[ctx: industrial]
en: oil
eo: oleo

[ctx: industrial]
en: port
eo: haveno

[ctx: industrial]
en: salt_pond
eo: sala lageto

[ctx: industrial]
en: sawmill
eo: segilo

[ctx: industrial]
en: scrap_yard
eo: rubaĵejo

[ctx: industrial]
en: shipyard
eo: ŝipfarejo

[ctx: industrial]
en: slaughterhouse
eo: buĉejo

[ctx: industrial]
en: warehouse
eo: magazeno

[ctx: industrial]
en: wellsite
eo: puto

en: Garages
eo: Garaĝoj

[ctx: landuse]
en: garages
eo: garaĝoj

en: Railway Land
eo: Fervoja Tereno

[ctx: landuse]
en: railway
eo: fervojo

en: Military
eo: Milita

[ctx: landuse]
en: military
eo: milita

en: Construction Area
eo: Konstrua Zono

[ctx: landuse]
en: construction
eo: konstruado

en: Construction type
eo: Konstrua tipo

[ctx: landuse]
en: Residential Area
eo: Loĝkvartalo

[ctx: landuse]
en: Education
eo: Edukado

[ctx: landuse]
en: Retail
eo: Vendado

[ctx: landuse]
en: Commercial
eo: Komerca

[ctx: landuse]
en: Industrial
eo: Industria

[ctx: landuse]
en: Garages
eo: Garaĝoj

[ctx: landuse]
en: Railway Land
eo: Fervoja tereno

[ctx: landuse]
en: Military
eo: Milita

[ctx: landuse]
en: Religious
eo: Religia

[ctx: landuse]
en: Cemetery
eo: Tombejo

en: Brownfield
eo: Brunkampo

[ctx: landuse]
en: brownfield
eo: malnova industria tereno

en: Greenfield
eo: Verdkampo

en: Landfill
eo: Rubodeponejo

[ctx: landuse]
en: landfill
eo: rubodeponejo

en: Quarry
eo: Ŝtonminejo

en: Annotation
eo: Noto

en: Alternative name
eo: Alternativa nomo

en: Historical name
eo: Historia nomo

en: Local name
eo: Loka nomo

en: Regional name
eo: Regiona nomo

en: National name
eo: Nacia nomo

en: International name
eo: Internacia nomo

en: Official name
eo: Oficiala nomo

en: Common name abbreviation
eo: Kutima nommallongigo

en: Address
eo: Adreso

en: Address has no house number
eo: Adreso ne havas domnumeron

en: Optional tag only for address without addr:street
eo: Nedeviga etikedo nur por adreso sen addr:street

en: Address Interpolation
eo: Interpolado de Adreso

en: Numbering scheme
eo: Numerada skemo

en: odd
eo: nepara

en: even
eo: para

en: alphabetic
eo: alfabeta

en: Accuracy
eo: Precizeco

en: actual
eo: fakta

en: estimate
eo: takso

en: potential
eo: potenciala

en: Contact (Common Schema)
eo: Kontakto (Komuna Skemo)

en: Email Address
eo: Retadreso

en: Mobile phone number
eo: Poŝtelefona numero

en: Fax Number
eo: Faksa numero

en: Image
eo: Bildo

[ctx: Contact]
en: Similar tags but different tagging schema:
eo: Similaj etikedoj sed malsama etikedada skemo:

en: Contact (Schema with ''contact:*'' Prefix)
eo: Kontakto (Skemo kun ''kontakto:*'' Prefikso)

en: Social Networks
eo: Sociaj Retoj

[ctx: description=*]
en: A short text with additional information.
eo: Mallonga teksto kun aldona informo.

[ctx: description=*]
en: It might be viewable to the end user (perhaps using a search system or a map with pop-ups).
eo: Ĝi povus esti videbla por la fina uzanto (eble per serĉa sistemo aŭ mapo kun ŝprucfenestroj).

[ctx: the tag note=*]
en: Note
eo: Noto

[ctx: note=*]
en: An important hint for other mappers (not for the end user).
eo: Grava indiko por aliaj mapistoj (ne por la fina uzanto).

en: Fixme
eo: Riparu

[ctx: fixme=*]
en: A hint for other mappers (not for the end user), that an object needs an improvement.
eo: Indiko por aliaj mapistoj (ne por la fina uzanto), ke objekto bezonas plibonigon.

en: outer segment
eo: ekstera segmento

en: inner segment
eo: interna segmento

en: Boundary
eo: Landlimo

en: Boundary type
eo: Limtipo

en: maritime
eo: mara

en: national_park
eo: nacia_parko

en: postal_code
eo: poŝtkodo

en: protected_area
eo: protektita_areo

en: place
eo: loko

en: Sub area
eo: Subareo

en: Administration centre
eo: Administra centro

en: Label point
eo: Etikedpunkto

en: Outline of building
eo: Konturo de konstruaĵo

en: Inner segment
eo: Interna segmento

en: Roof ridge
eo: Tegmenta kresto

en: Roof edge
eo: Tegmenta rando

en: Site
eo: Ejo

en: Site name
eo: Eja nomo

en: where to place the label
eo: kie meti la etikedon

en: perimeter of the site
eo: perimetro de la ejo

en: entrances to the site, on the perimeter
eo: enirejoj al la ejo, sur la perimetro

en: members of site
eo: membroj de la ejo

en: Turn Restriction
eo: Turnrestrikto

en: Restriction
eo: Restrikto

en: no_left_turn
eo: neniu_maldekstra_turno

en: no_right_turn
eo: neniu_dekstra_turno

en: no_straight_on
eo: neniu_rekta_antaŭen

en: no_u_turn
eo: neniu_u-turno

en: only_right_turn
eo: nur_dekstra_turno

en: only_left_turn
eo: nur_maldekstra_turno

en: only_straight_on
eo: nur_rekta_antaŭen

en: Except
eo: Krom

en: psv
eo: Pasaĝera Servo-Veturilo

en: bicycle
eo: biciklo

en: motorcar
eo: aŭtomobilo

en: emergency
eo: krizo

en: from way
eo: de vojo

en: via node or ways
eo: tra nodo aŭ vojoj

en: to way
eo: al vojo

en: Lane Connectivity
eo: Veturstria Konektebleco

en: Enforcement
eo: Devigo

en: check
eo: kontrolo

en: maxheight
eo: maksimuma_alteco

en: maxspeed
eo: maksimuma_rapido

en: maxweight
eo: maksimuma_pezo

en: mindistance
eo: minimuma_distanco

en: toll
eo: imposto

en: Max. height (meters, only if enforcement=maxheight)
eo: Maks. alteco (metroj, nur se devigo=maksimuma_alteco)

en: Max. speed (km/h, only if enforcement=maxspeed)
eo: Maks. rapido (km/h, nur se devigo=maksimuma_rapido)

en: Max. weight (tonnes, only if enforcement=maxweight)
eo: Maks. pezo (tonoj, nur se devigo=maksimuma_pezo)

en: Min. vehicle distance (meters, only if enforcement=mindistance)
eo: Min. veturildistanco (metroj, nur se devigo=minimuma_distanco)

en: location of enforcement device
eo: loko de deviga aparato

en: node on way where enforcement starts
eo: nodo sur vojo kie devigo komenciĝas

en: where enforcement ends
eo: kie devigo finiĝas

en: traffic light or barrier that stops you
eo: trafiklumo aŭ barilo kiu haltigas vin

en: Enforcement (average speed)
eo: Devigo (meza rapido)

en: ways forming the section of measurement
eo: vojoj kiuj formas la mezuran sekcion

en: Routes
eo: Kursoj

en: Bicycle Route
eo: Bicikla Vojo

[ctx: network]
en: international
eo: internacia

[ctx: network]
en: national
eo: nacia

[ctx: network]
en: regional
eo: regiona

[ctx: network]
en: local
eo: loka

en: Mountain Biking Route
eo: Montbiciklada Vojo

en: Hiking Route
eo: Migrada Vojo

en: Walking Route
eo: Piedira Vojo

en: Running Route
eo: Kura Vojo

en: Fitness Trail
eo: Fitness-Vojo

en: fitness station
eo: fitness-stacio

en: Riding Route
eo: Rajda Vojo

en: Piste Route
eo: Skivojo

en: link segment
eo: ligila segmento

en: shortcut segment
eo: mallongiga segmento

en: variant segment
eo: varia segmento

en: entry points
eo: enirpunktoj

en: Ski Route
eo: Skivojo

en: alpine
eo: alpa

en: Detour Route
eo: Ĉirkaŭvojo

en: Ref of the way this is a detour to
eo: Referenco de la vojo, por kiu ĉi tio estas ĉirkaŭvojo

en: fork node for alternative routes
eo: forknodo por alternativaj vojoj

en: Railway Route
eo: Fervoja Vojo

en: Road Route
eo: Ŝosea Vojo

en: Superroute
eo: Supervojo

en: Route Network
eo: Voja Reto

en: member
eo: membro

en: Route Node Network
eo: Voja Noda Reto

[ctx: network]
en: international cycling
eo: internacia biciklado

[ctx: network]
en: national cycling
eo: nacia biciklado

[ctx: network]
en: regional cycling
eo: regiona biciklado

[ctx: network]
en: local cycling
eo: loka biciklado

[ctx: network]
en: international riding
eo: internacia rajdo

[ctx: network]
en: national riding
eo: nacia rajdo

[ctx: network]
en: regional riding
eo: regiona rajdo

[ctx: network]
en: local riding
eo: loka rajdo

[ctx: network]
en: international walking
eo: internacia piedirado

[ctx: network]
en: national walking
eo: nacia piedirado

[ctx: network]
en: regional walking
eo: regiona piedirado

[ctx: network]
en: local walking
eo: loka piedirado

en: route
eo: vojo

en: junction
eo: kruciĝo

en: connection route
eo: konekta vojo

en: connection junction
eo: konekta kruciĝo

en: Associated Street
eo: Asociita Strato

en: house
eo: domo

en: Street
eo: Strato

en: ways being part of street
eo: vojoj, kiuj estas parto de la strato

en: addresses belonging to the street
eo: adresoj apartenantaj al la strato

en: houses belonging to the street
eo: domoj apartenantaj al la strato

en: anything related to the street
eo: io ajn rilata al la strato

en: Destination Sign
eo: Destina Signo

en: Destination written on sign (w/o distance)
eo: Destino skribita sur la signo (sen distanco)

en: Time (hh:mm, for trekking)
eo: Tempo (hh:mm, por trekado)

en: Color of text (HTML name or hexadecimal code)
eo: Teksta koloro (HTML-nomo aŭ deksesuma kodo)

en: Color of border/arrow (HTML name or hexadecimal code)
eo: Koloro de rando/sago (HTML-nomo aŭ deksesuma kodo)

en: last way before junction
eo: lasta vojo antaŭ kruciĝo

en: node of the intersection
eo: nodo de la intersekco

en: first way after junction
eo: unua vojo post kruciĝo

en: position of sign
eo: pozicio de la signo

en: Waterway
eo: Akvovojo

en: Subtype of waterway (largest one of members)
eo: Subspeco de akvovojo (la plej granda el la membroj)

en: Name of river/lake/sea/ocean it runs into
eo: Nomo de la rivero/lago/maro/oceano, en kiun ĝi enfluas

en: Reference Sandre (FR)
eo: Referenco Sandre (FR)

en: Reference FGKZ (DE)
eo: Referenco FGKZ (DE)

en: Reference REGINE (NO)
eo: Referenco REGINE (NO)

en: Reference GNIS (USA)
eo: Referenco GNIS (USA)

en: Reference GNBC (CA)
eo: Referenco GNBC (CA)

en: waterways (no riverbank)
eo: akvovojoj (sen riverbordo)

en: branch waterways (no riverbank)
eo: branĉaj akvovojoj (sen riverbordo)

en: spring of waterway
eo: fonto de akvovojo

en: place where waterway ends
eo: loko kie la akvovojo finiĝas

en: ways supported by (on top of) the bridge
eo: vojoj subtenataj de (sur) la ponto

en: ways passing under the bridge
eo: vojoj pasantaj sub la ponto

en: way forming the outline footprint
eo: vojo formanta la konturan spuron

en: edge ways parallel to ''across''
eo: randaj vojoj paralelaj al ''trans''

en: ways passing through the tunnel
eo: vojoj pasantaj tra la tunelo

en: edge ways parallel to ''through''
eo: randaj vojoj paralelaj al ''tra''

en: Even housenumber in odd address interpolation.
eo: Para domnumero en nepara adresinterpolado.

en: Odd housenumber in even address interpolation.
eo: Nepara domnumero en para adresinterpolado.

en: Way with {0}. Tag each housenumber separately if possible.
eo: Vojo kun {0}. Etikedu ĉiun domnumeron aparte se eble.

en: End node without housenumber in address interpolation.
eo: Fina nodo sen domnumero en adresinterpolado.

en: Object has no {0}, however, it has {1} and {2} whose value looks like a housenumber.
eo: Objekto ne havas {0}, tamen ĝi havas {1} kaj {2} kies valoro aspektas kiel domnumero.

en: Same value of {0} and {1}
eo: Sama valoro de {0} kaj {1}

en: {0} without number
eo: {0} sen numero

en: {0} without {1}
eo: {0} sen {1}

en: {0} without access tags such as {1}, {2}, or {3}.
eo: {0} sen alir-etikedoj kiel {1}, {2}, aŭ {3}.

en: suspicious barrier
eo: suspektinda barilo

en: Suspicious {0} on a connection of a small highway with a larger highway
eo: Suspektinda {0} ĉe konekto de malgranda ŝoseo kun pli granda ŝoseo

en: {0} without {1} or {2}
eo: {0} sen {1} aŭ {2}

en: {0} without {1}, {2} or {3}
eo: {0} sen {1}, {2} aŭ {3}

en: {0} without {1}, {2}, {3} or {4}
eo: {0} sen {1}, {2}, {3} aŭ {4}

en: suspicious tag combination
eo: suspektinda etikedkombino

en: {0} together with {1}
eo: {0} kune kun {1}

en: {0} together with {1} and {2}
eo: {0} kune kun {1} kaj {2}

en: two objects, one with {0} and one with {1} + {2} + {3}
eo: du objektoj, unu kun {0} kaj unu kun {1} + {2} + {3}

en: {0} on an inner multipolygon ring without further tags
eo: {0} sur interna multpoligona ringo sen pliaj etikedoj

en: incomplete object: only {0}
eo: nekompleta objekto: nur {0}

en: incomplete object: only {0} and {1}
eo: nekompleta objekto: nur {0} kaj {1}

en: {0} together with {1} and conflicting values
eo: {0} kune kun {1} kaj konfliktaj valoroj

en: {0} on suspicious object
eo: {0} sur suspektinda objekto

en: {0} together with {1}. The flow direction is defined by the way direction. Use {1} on {0} only in the rare case of a access restriction.
eo: {0} kune kun {1}. La fludirekto estas difinita per la voja direkto. Uzu {1} sur {0} nur en maloftaj kazoj de alirrestrikto.

en: natural water used for swimming pool
eo: natura akvo uzata por naĝejo

en: sport without physical feature
eo: sporto sen fizika trajto

en: alternative name without {0}
eo: alternativa nomo sen {0}

en: incomplete usage of {0} on a way without {1}
eo: nekompleta uzo de {0} sur vojo sen {1}

en: Same value of {0}, {1} and {2}
eo: Sama valoro de {0}, {1} kaj {2}

en: {0} and {1} together with {2} and conflicting values
eo: {0} kaj {1} kune kun {2} kaj konfliktaj valoroj

en: {0} on a relation without {1}
eo: {0} sur rilato sen {1}

en: Long waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
eo: Longa akvovojo kun {0} sed sen etikedo kiu difinas ĝin kiel tunelon aŭ subtera. Forigu {1} aŭ aldonu tunelan etikedon se aplikeble. Kontrolu ankaŭ transpasantajn pontojn kaj iliajn {1} etikedojn.

en: Short waterway with {0} but without a tag which defines it as tunnel or underground. Remove {1} or add a tunnel tag if applicable. Also check crossing bridges and their {1} tags.
eo: Mallonga akvovojo kun {0} sed sen etikedo kiu difinas ĝin kiel tunelon aŭ subtera. Forigu {1} aŭ aldonu tunelan etikedon se aplikeble. Kontrolu ankaŭ transpasantajn pontojn kaj iliajn {1} etikedojn.

en: possibly missing {0} tag
eo: eble mankanta {0} etikedo

en: Different number of lanes in the keys {0} and {1}
eo: Malsama nombro de veturvojoj en la ŝlosiloj {0} kaj {1}

en: street with odd number of {0}, but without {1} and {2} or {3}
eo: strato kun nepara nombro de {0}, sed sen {1} kaj {2} aŭ {3}

en: {0} together with {1}. Tag each hydrant separately.
eo: {0} kune kun {1}. Etikedu ĉiun hidranton aparte.

en: {0} together with {1} on a node. Remove {0}.
eo: {0} kune kun {1} sur nodo. Forigu {0}.

en: A linear object {0} without {1} has a tag indicating that it is an area.
eo: Lineara objekto {0} sen {1} havas etikedon kiu indikas ke ĝi estas areo.

en: {0} together with {1}. Remove {1}.
eo: {0} kune kun {1}. Forigu {1}.

en: Combined foot- and cycleway without {0}.
eo: Kombinita pied- kaj biciklovojo sen {0}.

en: {0} without {1} and {2}
eo: {0} sen {1} kaj {2}

en: {0} together with {1} but without {2}
eo: {0} kune kun {1} sed sen {2}

en: {0} together with {1} and conflicting values plus no {2}
eo: {0} kune kun {1} kaj konfliktaj valoroj plus neniu {2}

en: {0} together with {1}. Probably {2} is meant.
eo: {0} kune kun {1}. Verŝajne {2} estas intencita.

en: {0} together with {1}. Should be used on a minor highway type or a node
eo: {0} kune kun {1}. Devus esti uzata sur negrava ŝosea tipo aŭ nodo

en: {0} together with {1}. Is the fixme fixed?
eo: {0} kune kun {1}. Ĉu la fixme estas riparita?

en: Use {0} only as value of {1}
eo: Uzu {0} nur kiel valoron de {1}

en: {0} together with {1} at right-hand traffic
eo: {0} kune kun {1} ĉe dekstraflanka trafiko

en: {0} together with {1} at left-hand traffic
eo: {0} kune kun {1} ĉe maldekstraflanka trafiko

en: No grooming defined for {0} skiing, add {1}
eo: Neniu prizorgado difinita por {0} skiado, aldonu {1}

en: No difficulty defined for skiing, add {0}
eo: Neniu malfacileco difinita por skiado, aldonu {0}

en: {0} is lower than {1} on {2}.
eo: {0} estas pli malalta ol {1} sur {2}.

en: {0} is lower or equal to {1} on {2}
eo: {0} estas pli malalta aŭ egala al {1} sur {2}

en: {0} is deprecated
eo: {0} estas malrekomendita

en: deprecated tagging
eo: malrekomendita etikedado

en: ''{0}'' is meaningless, use more specific tags, e.g. ''{1}''
eo: ''{0}'' estas sensignifa, uzu pli specifajn etikedojn, ekz. ''{1}''

en: ''{0}'' does not specify the official mode of transportation, use ''{1}'' for example
eo: ''{0}'' ne specifas la oficialan transportreĝimon, uzu ekzemple ''{1}''

en: {0}={1} is unspecific. Instead of ''{1}'' please give more information about what exactly should be fixed.
eo: {0}={1} estas nespecifa. Anstataŭ ''{1}'' bonvolu doni pli da informoj pri kio precize devas esti riparita.

en: Wrong usage of {0} tag. Remove {1}, because it is clear that the name is missing even without an additional tag.
eo: Malĝusta uzo de {0} etikedo. Forigu {1}, ĉar estas klare ke la nomo mankas eĉ sen aldona etikedo.

en: {0} is unspecific. Instead use the key fixme with the information what exactly should be fixed in the value of fixme.
eo: {0} estas nespecifa. Anstataŭe uzu la ŝlosilon fixme kun la informo pri kio precize devas esti riparita en la valoro de fixme.

en: {0} is deprecated. Please use instead a multipolygon.
eo: {0} estas malrekomendita. Bonvolu uzi anstataŭe multpoligonon.

en: {0} is deprecated. Please specify interval by using opening_hours syntax
eo: {0} estas malrekomendita. Bonvolu specifi intervalon per la sintakso de opening_hours

en: {0} is deprecated. Please delete this object and use a private layer instead
eo: {0} estas malrekomendita. Bonvolu forigi ĉi tiun objekton kaj uzi privatan tavolon anstataŭe

en: {0}={1} is unspecific. Please replace ''{1}'' by a specific value.
eo: {0}={1} estas nespecifa. Bonvolu anstataŭigi ''{1}'' per specifa valoro.

en: {0} should be replaced with {1}
eo: {0} devus esti anstataŭigita per {1}

en: {0} = {1}; remove {0}
eo: {0} = {1}; forigu {0}

en: {0} is unspecific
eo: {0} estas nespecifa

en: Unusual key {0}, maybe {1} or {2} is meant
eo: Nekutima ŝlosilo {0}, eble {1} aŭ {2} estas intencita

en: Unspecific tag {0}
eo: Nespecifa etikedo {0}

en: Definition of {0} is unclear
eo: La difino de {0} estas malklara

en: {0} is not recommended. Use the Reverse Ways function from the Tools menu.
eo: {0} ne estas rekomendita. Uzu la funkcion Reverse Ways el la menuo Tools.

en: key with uncommon character
eo: ŝlosilo kun nekutima signo

en: uncommon short key
eo: nekutima mallonga ŝlosilo

en: {0} is inaccurate. Use separate tags for each specific type, e.g. {1} or {2}.
eo: {0} estas malpreciza. Uzu apartajn etikedojn por ĉiu specifa tipo, ekz. {1} aŭ {2}.

en: {0} is deprecated for {1}
eo: {0} estas malrekomendita por {1}

en: {0} is deprecated. Use the {1}: key prefix instead.
eo: {0} estas malrekomendita. Uzu la {1}: ŝlosilprefikson anstataŭe.

en: questionable key (ending with a number)
eo: dubinda ŝlosilo (finiĝanta per nombro)

en: The key {0} has an uncommon value.
eo: La ŝlosilo {0} havas nekutiman valoron.

en: misspelled value
eo: misliterumita valoro

en: wrong value: {0}
eo: malĝusta valoro: {0}

en: {0} is not a building type.
eo: {0} ne estas konstruaĵtipo.

en: unusual value of {0}
eo: nekutima valoro de {0}

en: {0} as a tag on an object. Roles are specified in the relation members list instead.
eo: {0} kiel etikedo sur objekto. Roloj estas specifitaj en la listo de rilataj membroj anstataŭe.

en: {0} with a temporary URL which may be outdated very soon
eo: {0} kun provizora URL kiu povus fariĝi malaktuala tre baldaŭ

en: {0} should be replaced by {1}
eo: {0} devus esti anstataŭigita per {1}

en: {0} on a node. Should be used on a way.
eo: {0} sur nodo. Devus esti uzata sur vojo.

en: {0} on a node. Should be used on a way or relation.
eo: {0} sur nodo. Devus esti uzata sur vojo aŭ rilato.

en: {0} on a node. Should be drawn as an area.
eo: {0} sur nodo. Devus esti desegnita kiel areo.

en: {0} on a node. Should be used in a relation
eo: {0} sur nodo. Devus esti uzata en rilato

en: {0} on a way. Should be used on a node.
eo: {0} sur vojo. Devus esti uzata sur nodo.

en: {0} on a way. Should be used in a relation
eo: {0} sur vojo. Devus esti uzata en rilato

en: {0} on a closed way. Should be used on an unclosed way.
eo: {0} sur fermita vojo. Devus esti uzata sur malfermita vojo.

en: {0} on a relation
eo: {0} sur rilato

en: node connects highway and building
eo: nodo ligas ŝoseon kaj konstruaĵon

en: Object at Position 0.00E 0.00N. There is nothing at this position except an already mapped weather buoy.
eo: Objekto ĉe pozicio 0.00E 0.00N. Estas nenio ĉe ĉi tiu pozicio krom jam mapita veterbuo.

en: {0} on a node
eo: {0} sur nodo

en: Building inside building
eo: Konstruaĵo ene de konstruaĵo

en: Overlapping buildings
eo: Supermetitaj konstruaĵoj

en: Overlapping Water Areas
eo: Supermetitaj Akvaj Areoj

en: Water area inside water area
eo: Akva areo ene de akva areo

en: Overlapping Areas
eo: Supermetitaj Areoj

en: {0} inside {1}
eo: {0} ene de {1}

en: Overlapping Identical Natural Areas
eo: Supermetitaj Identaj Naturaj Areoj

en: Overlapping Identical Landuses
eo: Supermetitaj Identaj Teruzoj

en: isolated node which must be connected to a way
eo: izolita nodo kiu devas esti konektita al vojo

en: node connects waterway and bridge
eo: nodo ligas akvovojon kaj ponton

en: {0} node connected to a highway
eo: {0} nodo konektita al ŝoseo

en: {0} node connected to an underground object
eo: {0} nodo konektita al subtera objekto

en: suspicious roundabout direction
eo: suspektinda direkto de trafikcirklo

en: {0} on a large area
eo: {0} sur granda areo

en: {0} on a small area
eo: {0} sur malgranda areo

en: Too large building
eo: Tro granda konstruaĵo

en: Waterway ends without a connection to another waterway or the direction of the waterway is wrong.
eo: Akvovojo finiĝas sen konekto al alia akvovojo aŭ la direkto de la akvovojo estas malĝusta.

en: Coastline inside {1}
eo: Marbordo ene de {1}

en: {0} should be on the node where {1} and {2} intersect
eo: {0} devus esti sur la nodo kie {1} kaj {2} intersekcas

en: {0} is the tag for the linear waterway. To tag the water area use {1} + {2} instead.
eo: {0} estas la etikedo por la lineara akvovojo. Por etikedi la akvan areon, uzu {1} + {2} anstataŭe.

en: Ferry route is not connected to the road network or branches.
eo: Pramvojo ne estas konektita al la voja reto aŭ branĉoj.

en: Ferry route is not connected to a ferry terminal or branches.
eo: Pramvojo ne estas konektita al pramstacio aŭ branĉoj.

en: Railways connection node without {0} or {1}
eo: Fervoja konekta nodo sen {0} aŭ {1}

en: Node should be connected to two or more ways
eo: Nodo devus esti konektita al du aŭ pli da vojoj

en: abbreviated street name
eo: mallongigita stratnomo

en: wrong highway tag on a node
eo: malĝusta ŝoseoetikedo sur nodo

en: wrong crossing tag on a way
eo: malĝusta transireto sur vojo

en: Unnamed unclassified highway
eo: Nenomita neseksigita ŝoseo

en: highway without a reference
eo: ŝoseo sen referenco

en: Unspecific highway type
eo: Nespecifa ŝosea tipo

en: {0} is deprecated, use {1} instead. Also check similar tags like {2}
eo: {0} estas malrekomendita, uzu {1} anstataŭe. Ankaŭ kontrolu similajn etikedojn kiel {2}

en: pedestrian railway crossing without {0}
eo: piedira fervoja transirejo sen {0}

en: railway crossing without {0}
eo: fervoja transirejo sen {0}

en: {0} without right of way
eo: {0} sen rajto de vojo

en: Area with {0} above {1} is invalid
eo: Areo kun {0} super {1} estas nevalida

en: {0} with trailing number
eo: {0} kun fina nombro

en: questionable value (ending with a number)
eo: dubinda valoro (finiĝanta per nombro)

en: {0} with multiple values
eo: {0} kun multoblaj valoroj

en: empty value in semicolon-separated ''{0}''
eo: malplena valoro en punktokomo-separita ''{0}''

en: numerical key
eo: numera ŝlosilo

en: {0} value with + sign
eo: {0} valoro kun + signo

en: {0} should be an integer value between -5 and 5
eo: {0} devus esti entjera valoro inter -5 kaj 5

en: negative {0} value
eo: negativa {0} valoro

en: {0} should have numbers only with optional .5 increments
eo: {0} devus havi nur nombrojn kun nedevigaj .5 pliigoj

en: {0} is unnecessary for {1}
eo: {0} estas nenecesa por {1}

en: unnecessary tag
eo: nenecesa etikedo

en: unusual value of {0}: use abbreviation for unit and space between value and unit
eo: nekutima valoro de {0}: uzu mallongigon por unuo kaj spacon inter valoro kaj unuo

en: unusual value of {0}: use '' for foot and " for inches, no spaces
eo: nekutima valoro de {0}: uzu '' por futoj kaj " por coloj, sen spacoj

en: unusual value of {0}: use . instead of , as decimal separator
eo: nekutima valoro de {0}: uzu . anstataŭ , kiel decimala apartigilo

en: unusual value of {0}: meters is default; only positive values; point is decimal separator; if units, put space then unit
eo: nekutima valoro de {0}: metroj estas defaŭlta; nur pozitivaj valoroj; punkto estas decimala apartigilo; se unuoj, metu spacon tiam unuo

en: tonne
eo: tuno

en: unusual value of {0}: {1} is default; only positive values; point is decimal separator; if units, put space then unit
eo: nekutima valoro de {0}: {1} estas defaŭlta; nur pozitivaj valoroj; punkto estas decimala apartigilo; se unuoj, metu spacon tiam unuo

en: kilometers
eo: kilometroj

en: voltage should be in volts with no units/delimiter/spaces
eo: tensio devus esti en voltoj sen unuoj/apartigiloj/spacoj

en: imprecise value of {0}
eo: malpreciza valoro de {0}

en: an integer value in millimeters, without unit
eo: entjera valoro en milimetroj, sen unuo

en: unusual {0} value on narrow gauge railway
eo: nekutima {0} valoro sur mallarĝa fervojo

en: {0} must be a numeric value
eo: {0} devas esti numera valoro

en: {0} must be a positive integer number
eo: {0} devas esti pozitiva entjera nombro

en: {0} must be a numeric value, in meters and without units
eo: {0} devas esti numera valoro, en metroj kaj sen unuoj

en: Unnecessary amount of decimal places
eo: Nenecesa kvanto de decimalaj lokoj

en: Airport tagging
eo: Flughavena etikedado

en: unusual value of {0}: set unit e.g. {1} or {2}; only positive values; point is decimal separator; space between value and unit
eo: nekutima valoro de {0}: difinu unuon ekz. {1} aŭ {2}; nur pozitivaj valoroj; punkto estas decimala apartigilo; spaco inter valoro kaj unuo

en: Numeric name: {0}. Maybe {1} or {2} is meant.
eo: Numera nomo: {0}. Eble {1} aŭ {2} estas intencita.

en: Unusually large value of {0}, possibly centimeter units are meant?
eo: Nekutime granda valoro de {0}, eble centimetroj estas intencitaj?

en: relation without type
eo: rilato sen tipo

en: {0} relation without {0} tag
eo: {0} rilato sen {0} etikedo

en: way with {0} is part of a {1} route relation
eo: vojo kun {0} estas parto de {1} voja rilato

en: {0} of {1} member and {0} relation differ
eo: {0} de {1} membro kaj {0} rilato malsamas

en: religion without denomination
eo: religio sen denominacio

en: unknown christian denomination
eo: nekonata kristana denominacio

en: unknown muslim denomination
eo: nekonata islama denominacio

en: unknown jewish denomination
eo: nekonata juda denominacio

en: street name contains ss
eo: stratnomo enhavas ss

en: street name contains ß
eo: stratnomo enhavas ß

en: {0} is deprecated in {1}
eo: {0} estas malrekomendita en {1}

en: {0} is unnecessary
eo: {0} estas nenecesa

en: {0} is optional on {1}
eo: {0} estas nedeviga sur {1}

en: {0} makes no sense
eo: {0} ne havas sencon

en: Nodes duplicating parent way tags
eo: Nodoj duplikantaj patrajn vojetikedojn

en: {0} together with {1} and {2}. Remove {0}.
eo: {0} kune kun {1} kaj {2}. Forigu {0}.

en: descriptive name
eo: priskriba nomo

en: {0} should not be uploaded
eo: {0} ne devus esti alŝutita

en: wikipedia tag has no language given, use ''wikipedia''=''language:page title''
eo: vikipedia etikedo ne havas lingvon, uzu ''wikipedia''=''lingvo:paĝotitolo''

en: wikipedia tag has an unknown language prefix
eo: vikipedia etikedo havas nekonatan lingvan prefikson

en: wikipedia tag format is deprecated
eo: vikipedia etikeda formato estas malrekomendita

en: ''wikipedia''=''language:page title''
eo: ''wikipedia''=''lingvo:paĝotitolo''

en: wikipedia ''{0}'' language is obsolete, use ''{1}'' instead
eo: vikipedia ''{0}'' lingvo estas malaktuala, uzu ''{1}'' anstataŭe

en: wikipedia ''{0}'' language is invalid, use ''{1}'' instead
eo: vikipedia ''{0}'' lingvo estas nevalida, uzu ''{1}'' anstataŭe

en: {0} tag should not have URL-encoded values like ''%27''
eo: {0} etikedo ne devus havi URL-koditajn valorojn kiel ''%27''

en: wikipedia title should not start with a space after language code
eo: vikipedia titolo ne devus komenci per spaco post lingva kodo

en: wikipedia title should not have ''{0}'' prefix
eo: vikipedia titolo ne devus havi ''{0}'' prefikson

en: wikipedia page title should have first letter capitalized
eo: vikipedia paĝotitolo devus havi unuan literon majuskla

en: wikipedia page title should have spaces instead of underscores (''_''→'' '')
eo: vikipedia paĝotitolo devus havi spacojn anstataŭ substrekoj (''_''→'' '')

en: wikipedia language seems to be duplicated, e.g. en:en:Foo
eo: vikipedia lingvo ŝajnas esti duobligita, ekz. en:en:Foo

en: wikidata tag must be in Qnnnn format, where n is a digit
eo: wikidata etikedo devas esti en Qnnnn-formato, kie n estas cifero

en: wikipedia tag is set, but there is no wikidata tag. Wikipedia plugin might help with wikidata id lookups
eo: vikipedia etikedo estas agordita, sed ne estas wikidata etikedo. Wikipedia kromprogramo povus helpi kun wikidata-id-serĉoj

en: {0} value looks like a {1} value
eo: {0} valoro aspektas kiel {1} valoro

en: ''{0}'' tag is set, but no ''{1}'' tag. Make sure to set ''wikipedia=language:value'' for the main article and optional ''wikipedia:language=value'' only for additional articles that are not just other language variants of the main article.
eo: ''{0}'' etikedo estas agordita, sed ne estas ''{1}'' etikedo. Certigu agordi ''wikipedia=lingvo:valoro'' por la ĉefa artikolo kaj nedevige ''wikipedia:lingvo=valoro'' nur por pliaj artikoloj kiuj ne estas nur aliaj lingvaj variantoj de la ĉefa artikolo.

en: Hide icons at low zoom
eo: Kaŝi ikonojn ĉe malalta zomo

en: Less obtrusive node symbols at low zoom
eo: Malpli ĝenaj nodaj simboloj ĉe malalta zomo

en: Hide tagged waynodes at low zoom
eo: Kaŝi etikeditajn vojnodojn ĉe malalta zomo

en: Display street labels (at high zoom)
eo: Montri stratetikedojn (ĉe alta zomo)

en: Use alternative turn restriction icon set
eo: Uzi alternativan ikonaron por turnrestriktoj

en: Display fill colour of areas with place=*
eo: Montri plenigan koloron de areoj kun place=*

en: Areas are drawn with fill only around their inner edges
eo: Areoj estas desegnitaj kun plenigo nur ĉirkaŭ iliaj internaj randoj

en: Display note=* annotation on nodes
eo: Montri noton=* anotacion sur nodoj

en: imagico.de: Prokletije Mountains
eo: imagico.de: Prokletije-Montaro

en: Late summer imagery where usual sources are severely limited by clouds and snow (true color)
eo: Fruaŭtunaj bildoj kie kutimaj fontoj estas severe limigitaj de nuboj kaj neĝo (vera koloro)

en: Municipality of Tirana (Open Labs GeoPortal)
eo: Municipo de Tirano (Open Labs GeoPortal)

en: Streets & Builings provided by the Muncipality of Tirana hosted by Open Labs
eo: Stratoj kaj konstruaĵoj provizitaj de la Municipo de Tirano gastigitaj de Open Labs

en: Municipality of Tirana - Public Transport (Open Labs GeoPortal) (overlay)
eo: Municipo de Tirano - Publika Transporto (Open Labs GeoPortal) (supermeto)

en: Bus stops & lines provided by the Muncipality of Tirana hosted by Open Labs
eo: Bushaltejoj kaj linioj provizitaj de la Municipo de Tirano gastigitaj de Open Labs

en: Image of Base Maps, Topographic Map - Durrës and Tirana
eo: Bildo de Bazaj Mapoj, Topografia Mapo - Durrës kaj Tirano

en: ORTHOPHOTO 2018 8CM Durrës and Tirana
eo: ORTOFOTO 2018 8CM Durrës kaj Tirano

en: Ortofoto 2015 (20cm) of Albania
eo: Ortofoto 2015 (20cm) de Albanio

en: Statistical units, Census Local Government Units (INSTAT)
eo: Statistikaj unuoj, Censa Lokregistaraj Unuoj (INSTAT)

en: Adress System Albania (ASIG)
eo: Adresa Sistemo Albanio (ASIG)

en: imagico.de: Antarctic Peninsula
eo: imagico.de: Antarkta Duoninsulo

en: Recent mostly cloud free Sentinel-2 image of the central and southern part of the Antarctic Peninsula including the eastern part of Alexander Island (true color)
eo: Lastatempa plejparte sennuba Sentinel-2-bildo de la centra kaj suda parto de la Antarkta Duoninsulo inkluzive de la orienta parto de Alexander Island (vera koloro)

en: imagico.de: Belgica Mountains evening
eo: imagico.de: Belgica-Montaro vespere

en: Landsat 8 evening image of the Belgica Mountains showing a different lighting compared to the daytime image (true color)
eo: Landsat 8 vespera bildo de la Belgica-Montaro montranta malsaman lumigon kompare al la taga bildo (vera koloro)

en: imagico.de: Bunger Hills
eo: imagico.de: Bunger-Montetoj

en: Largest ice free area at the East Antarctic coast - shows considerable amounts of non-permanent ice. (true color)
eo: Plej granda senglacia areo ĉe la Orienta Antarkta marbordo - montras konsiderindajn kvantojn de nepermanenta glacio. (vera koloro)

en: imagico.de: Cape Adare
eo: imagico.de: Kabo Adare

en: Recent Sentinel-2 image of Cape Adare and parts of northern Victoria Land (true color)
eo: Lastatempa Sentinel-2-bildo de Kabo Adare kaj partoj de norda Viktorio-Lando (vera koloro)

en: imagico.de: Elephant Island/Clarence Island
eo: imagico.de: Elefanta Insulo/Klarenca Insulo

en: Fairly clear up-to-date image for updating glacier edges (true color)
eo: Sufiĉe klara ĝisdata bildo por ĝisdatigi glaciajn randojn (vera koloro)

en: imagico.de: Enderby Land and Kemp Coast
eo: imagico.de: Enderby-Lando kaj Kemp-Marbordo

en: Sentinel-2 images of Enderby Land and Kemp Coast (true color)
eo: Sentinel-2-bildoj de Enderby-Lando kaj Kemp-Marbordo (vera koloro)

en: imagico.de: Far southern Transantarctic Mnts. east
eo: imagico.de: Malproksime suda Transantarktaj Montoj oriente

en: ASTER imagery from 2001-2009 from the far southern Transantarctic Mountains - eastern hemisphere, positional accuracy in parts is bad (true color with estimated blue)
eo: ASTER-bildado de 2001-2009 de la malproksima suda Transantarkta Montaro - orienta hemisfero, pozicia precizeco en partoj estas malbona (vera koloro kun laŭtaksa bluo)

en: imagico.de: Far southern Transantarctic Mnts. west
eo: imagico.de: Malproksime suda Transantarktaj Montoj okcidente

en: ASTER imagery from 2001-2009 from the far southern Transantarctic Mountains - western hemisphere, positional accuracy in parts is bad (true color with estimated blue)
eo: ASTER-bildado de 2001-2009 de la malproksima suda Transantarkta Montaro - okcidenta hemisfero, pozicia precizeco en partoj estas malbona (vera koloro kun laŭtaksa bluo)

en: imagico.de: Lambert Glacier east
eo: imagico.de: Lambert-Glaĉero oriente

en: Recent Sentinel-2 image of the western part of the Lambert Glacier region and the eastern Prydz Bay coast (true color)
eo: Lastatempa Sentinel-2-bildo de la okcidenta parto de la Lambert-Glaĉero regiono kaj la orienta Prydz-Bay-marbordo (vera koloro)

en: imagico.de: Lambert Glacier west
eo: imagico.de: Lambert-Glaĉero okcidente

en: Recent Sentinel-2 image of the western part of the Lambert Glacier region (true color)
eo: Lastatempa Sentinel-2-bildo de la okcidenta parto de la Lambert-Glaĉero regiono (vera koloro)

en: imagico.de: Larsen C ice shelf after calving
eo: imagico.de: Larsen C glacia breto post kalvado

en: For updating the ice edge after the 2017 iceberg calving (true color)
eo: Por ĝisdatigi la glaciandon post la 2017 glacimonto kalvado (vera koloro)

en: imagico.de: Lützow-Holm Bay
eo: imagico.de: Lützow-Holm-Bay

en: Up-to-date late season image or an area poorly mapped in OSM at the moment - lots of sea ice, be careful with distinguishing sea ice from ice shelves and floating glacier tongues. (true color)
eo: Ĝisdata malfrua sezona bildo aŭ areo malbone mapita en OSM nuntempe - multa marglacio, estu zorgema distingante marglacion de glaciaj bretoj kaj flosantaj glaciaj langoj. (vera koloro)

en: imagico.de: McMurdo Sound and Dry Valleys
eo: imagico.de: McMurdo-Sound kaj Sekaj Valoj

en: Up-to-date late season image - not ice minimum, be careful with distinguishing sea ice from ice shelves. (true color)
eo: Ĝisdata malfrua sezona bildo - ne glacia minimumo, estu zorgema distingante marglacion de glaciaj bretoj. (vera koloro)

en: imagico.de: Ohio Range
eo: imagico.de: Ohio-Montaro

en: ASTER imagery from 2001-2009 from the Ohio Range, positional accuracy in parts is bad (true color with estimated blue)
eo: ASTER-bildado de 2001-2009 de la Ohio-Montaro, pozicia precizeco en partoj estas malbona (vera koloro kun laŭtaksa bluo)

en: imagico.de: Patuxent Range
eo: imagico.de: Patuxent-Montaro

en: ASTER imagery from 2001-2009 from the Patuxent Range, positional accuracy in parts is bad (true color with estimated blue)
eo: ASTER-bildado de 2001-2009 de la Patuxent-Montaro, pozicia precizeco en partoj estas malbona (vera koloro kun laŭtaksa bluo)

en: imagico.de: Pensacola Mountains
eo: imagico.de: Pensacola-Montaro

en: Outside regular Landsat coverage and therefore not in LIMA and Bing/Maxar/Esri/Mapbox (true color)
eo: Ekster regula Landsat-kovrado kaj tial ne en LIMA kaj Bing/Maxar/Esri/Mapbox (vera koloro)

en: imagico.de: Southern Transantarctic Mountains
eo: imagico.de: Suda Transantarktaj Montoj

en: imagico.de: Sturge Island/Buckle Island March 2019
eo: imagico.de: Sturge-Insulo/Buckle-Insulo Marto 2019

en: Mostly cloud free image, including southern Young Island (true color)
eo: Plejparte sennuba bildo, inkluzive de suda Young-Insulo (vera koloro)

en: imagico.de: USGS 50k Topos McMurdo Dry Valleys
eo: imagico.de: USGS 50k Topoj McMurdo Sekaj Valoj

en: 1:50k topographic maps of the McMurdo Dry Valleys produced by USGS/LINZ
eo: 1:50k topografiaj mapoj de la McMurdo Sekaj Valoj produktitaj de USGS/LINZ

en: imagico.de: USGS 250k Topos Antarctica
eo: imagico.de: USGS 250k Topoj Antarkto

en: USGS Antarctica 1:250k Reconnaissance Series topographic maps
eo: USGS Antarkto 1:250k Sciigaj serioj topografiaj mapoj

en: imagico.de: USGS 500k Antarctica maps
eo: imagico.de: USGS 500k Antarktaj mapoj

en: Various USGS 1:500k maps: Antarctia Reconnaissance preliminary base (East Antarctic coast) and Antarctia sketch map (West Antarctic) (gray)
eo: Diversaj USGS 1:500k mapoj: Antarkto Sciiga prepara bazo (Orienta antarkta marbordo) kaj Antarkto skizmapo (Okcidenta Antarkto) (griza)

en: imagico.de: Victoria Land east
eo: imagico.de: Viktorio-Lando oriente

en: Recent Sentinel-2 image of the eastern part of Victoria Land, some clouds at the coast (true color)
eo: Lastatempa Sentinel-2-bildo de la orienta parto de Viktorio-Lando, kelkaj nuboj ĉe la marbordo (vera koloro)

en: imagico.de: Victoria Land west
eo: imagico.de: Viktorio-Lando okcidente

en: Recent Sentinel-2 image of the western part of Victoria Land, some clouds at the coast (true color)
eo: Lastatempa Sentinel-2-bildo de la okcidenta parto de Viktorio-Lando, kelkaj nuboj ĉe la marbordo (vera koloro)

en: imagico.de: Yamato/Queen Fabiola Mountains
eo: imagico.de: Yamato/Reĝino Fabiola-Montoj

en: Recent Sentinel-2 image of the Yamato or Queen Fabiola Mountains, Belgica Mountains and Lützow-Holm Bay (true color)
eo: Lastatempa Sentinel-2-bildo de la Yamato aŭ Reĝino Fabiola-Montoj, Belgica-Montoj kaj Lützow-Holm-Bay (vera koloro)

en: imagico.de: Young Island/Buckle Island January 2020
eo: imagico.de: Young-Insulo/Buckle-Insulo Januaro 2020

en: Cloud free summer image with sea ice (true color)
eo: Sennuba somera bildo kun marglacio (vera koloro)

en: imagico.de: Young Island March 2020
eo: imagico.de: Young-Insulo Marto 2020

en: Almost cloud and sea ice free view of the island (true color)
eo: Preskaŭ sennuba kaj senglacia vido de la insulo (vera koloro)

en: National Geographic Institute Argenmap (TMS)
eo: Nacia Geografia Instituto Argenmap (TMS)

en: National Geographic Institute Argenmap (WMTS)
eo: Nacia Geografia Instituto Argenmap (WMTS)

en: National Geographic Institute Argenmap gray
eo: Nacia Geografia Instituto Argenmap griza

en: National Geographic Institute (WMS)
eo: Nacia Geografia Instituto (WMS)

en: Vector data from the National Geographic Institute of Argentina
eo: Vektordatumoj de la Nacia Geografia Instituto de Argentino

en: National Geographic Institute Atlas Argentina 500k (TMS)
eo: Nacia Geografia Instituto Atlas Argentino 500k (TMS)

en: National Geographic Institute Atlas Tucumán 100k (TMS)
eo: Nacia Geografia Instituto Atlas Tucumán 100k (TMS)

en: National Geographic Institute Mosaic 100k (TMS)
eo: Nacia Geografia Instituto Mozaiko 100k (TMS)

en: National Geographic Institute Mosaic 250k (TMS)
eo: Nacia Geografia Instituto Mozaiko 250k (TMS)

en: National Geographic Institute Mosaic 500k (TMS)
eo: Nacia Geografia Instituto Mozaiko 500k (TMS)

en: National Geographic Institute Mosaic 50k (TMS)
eo: Nacia Geografia Instituto Mozaiko 50k (TMS)

en: National Geographic Institute Orthophotos (WMS)
eo: Nacia Geografia Instituto Ortofotoj (WMS)

en: National Geographic Institute Orthophotos Mosaic
eo: Nacia Geografia Instituto Ortofotoj Mozaiko

en: National Geographic Institute UAV Orthophotos (WMS)
eo: Nacia Geografia Instituto UAV Ortofotoj (WMS)

en: National Geographic Institute UAV photos mosaic
eo: Nacia Geografia Instituto UAV fotoj mozaiko

en: CABA ortofotos 2017 (TMS)
eo: CABA ortofotoj 2017 (TMS)

en: CABA ortofotos 2021 (TMS)
eo: CABA ortofotoj 2021 (TMS)

en: National Parks Administration (WMS)
eo: Naciaj Parkoj Administrado (WMS)

en: geoARBA - Buenos Aires Province Tax Agency (WMS)
eo: geoARBA - Bonaera Provinca Imposta Agentejo (WMS)

en: National Glacier Inventory (WMTS)
eo: Nacia Glaciaro Inventaro (WMTS)

en: Educational map (WMS)
eo: Eduka mapo (WMS)

en: Ministry of Agroindustry (WMS)
eo: Ministerio de Agrikulturo (WMS)

en: Ministry of Energy and Mining (WMS)
eo: Ministerio de Energio kaj Minado (WMS)

en: imagico.de: Bahía Blanca (low tide)
eo: imagico.de: Bahía Blanca (malalta tajdo)

en: Tidal flats and islands at the coast (true color)
eo: Tajdaj ebenaĵoj kaj insuloj ĉe la marbordo (vera koloro)

en: imagico.de: Bahía Blanca (high tide)
eo: imagico.de: Bahía Blanca (alta tajdo)

en: AGRI black-and-white 2.5m
eo: AGRI nigra-blanka 2.5m

en: Launceston OrthoPhoto 2008
eo: Launceston Ortofoto 2008

en: Launceston OrthoPhoto 2011
eo: Launceston Ortofoto 2011

en: Launceston OrthoPhoto 2013
eo: Launceston Ortofoto 2013

en: LIST Topographic
eo: LIST Topografia

en: DCS NSW Base Map
eo: DCS NSW Baza Mapo

en: DCS NSW Topographic Map
eo: DCS NSW Topografia Mapo

en: DCS NSW Imagery
eo: DCS NSW Bildaro

en: DCS NSW Imagery Dates
eo: DCS NSW Bildaraj Datoj

en: DCS NSW Administrative Boundaries Suburb
eo: DCS NSW Administraj Limoj Kvartalo

en: DCS NSW Administrative Boundaries LGA
eo: DCS NSW Administraj Limoj LGA

en: DCS NSW Administrative Boundaries County
eo: DCS NSW Administraj Limoj Kantono

en: DCS NSW Administrative Boundaries Parish
eo: DCS NSW Administraj Limoj Paroĥo

en: DCS NSW Administrative Boundaries State Forest
eo: DCS NSW Administraj Limoj Ŝtata Arbaro

en: DCS NSW Administrative Boundaries NPWS Reserve
eo: DCS NSW Administraj Limoj NPWS Rezervejo

en: DCS NSW Geocoded Addressing
eo: DCS NSW Geokodita Adresado

en: DCS NSW Land Parcel Lot
eo: DCS NSW Terpeco Lotumo

en: DCS NSW StrataHub Strata Plan
eo: DCS NSW StrataHub Strata Plano

en: NSW Land Zoning
eo: NSW Teruzado

en: DCS NSW Floods 2021
eo: DCS NSW Inundoj 2021

en: ACTmapi Imagery 2023-05
eo: ACTmapi Bildaro 2023-05

en: ACTmapi Imagery 2023-09
eo: ACTmapi Bildaro 2023-09

en: ACTmapi Imagery 2023-11
eo: ACTmapi Bildaro 2023-11

en: ACTmapi Imagery 2024-02
eo: ACTmapi Bildaro 2024-02

en: ACTmapi Imagery 2024-09
eo: ACTmapi Bildaro 2024-09

en: ACTmapi Imagery 2025-03
eo: ACTmapi Bildaro 2025-03

en: ACTmapi Current Imagery
eo: Nuntempa bildaro de ACTmapi

en: City of Melbourne May 2018
eo: Urbo de Melburno Majo 2018

en: City of Melbourne Feb 2019
eo: Urbo de Melburno Februaro 2019

en: City of Melbourne May 2020
eo: Urbo de Melburno Majo 2020

en: Main Roads WA Road Hierarchy
eo: Ĉefvojoj de Okcidenta Aŭstralio - Voja Hierarkio

en: imagico.de: Northwest Heard Island
eo: imagico.de: Nordokcidenta Heard-Insulo

en: Glaciers of Northwest Heard Island (mapped meanwhile) (false color IR)
eo: Glaĉeroj de Nordokcidenta Heard-Insulo (mapitaj dume) (falsa koloro IR)

en: imagico.de: Heard Island coast
eo: imagico.de: Heard-Insula marbordo

en: Recent image of Heard island with interior mostly cloud covered but mostly well visible coast (true color)
eo: Lastatempa bildo de Heard-Insulo kun interno plejparte nuba sed plejparte bone videbla marbordo (vera koloro)

en: Vicmap Address - Address Point
eo: Vicmap Adreso - Adresa Punkto

en: Vicmap Elevation - Contour Line
eo: Vicmap Altitudo - Konturlinio

en: Vicmap Hydro - Watercourse Line
eo: Vicmap Hidrografio - Akvovojo-Linio

en: Vicmap Property - Property Polygon
eo: Vicmap Propraĵo - Propraĵa Plurlatero

en: Vicmap Transport - Road Line
eo: Vicmap Transporto - Vojo-Linio

en: Maxar 2019-2020 Australian Bushfires Pre-event
eo: Maxar 2019-2020 Aŭstraliaj Arbusfajroj Antaŭ-okazaĵo

en: ARA Bushfires 2020
eo: ARA Arbusfajroj 2020

en: DCS NSW Floods 2021 Bourke flood 2021 04 15cm
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Bourke inundo 2021 04 15cm

en: DCS NSW Floods 2021 Brewarrina flood 2021 04 14 15cm
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Brewarrina inundo 2021 04 14 15cm

en: DCS NSW Floods 2021 Hawkesbury-Nepean Floods Central Sector 2021 03 15cm RGB
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Hawkesbury-Nepean Inundoj Centra Sektoro 2021 03 15cm RGB

en: DCS NSW Floods 2021 Hawkesbury-Nepean Floods West Sector 2021 03 15cm
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Hawkesbury-Nepean Inundoj Okcidenta Sektoro 2021 03 15cm

en: DCS NSW Floods 2021 Hawkesbury-nepean floods eastern sector 2021 03 25cm
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Hawkesbury-Nepean Inundoj Orienta Sektoro 2021 03 25cm

en: DCS NSW Floods 2021 Hawkesbury-nepean floods southern sector 2021 03 16cm
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Hawkesbury-Nepean Inundoj Suda Sektoro 2021 03 16cm

en: DCS NSW Floods 2021 Lower clarence flood 2021 03 16cm
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Malsupra Clarence inundo 2021 03 16cm

en: DCS NSW Floods 2021 Mogil Mogil RGB 2021 04 10 Flood 15cm Rapid ortho
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Mogil Mogil RGB 2021 04 10 Inundo 15cm Rapida orto

en: DCS NSW Floods 2021 Mungindi RGB 2021 04 10 Flood 15cm Rapid ortho
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Mungindi RGB 2021 04 10 Inundo 15cm Rapida orto

en: DCS NSW Floods 2021 Walgett flood 2021 04 14 15cm
eo: DCS NSW Inundoj 2021 Walgett inundo 2021 04 14 15cm

en: DCS NSW Floods Historical Forbes 2012-03
eo: DCS NSW Inundoj Historia Forbes 2012-03

en: DCS NSW Floods Historical Forbes 2016-10
eo: DCS NSW Inundoj Historia Forbes 2016-10

en: DCS NSW Floods Mar 2022 Grafton Flood 2022 03 02 10cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Mar 2022 Grafton Inundo 2022 03 02 10cm P3

en: DCS NSW Floods Mar 2022 Hawkesbury-Nepean Flood 2022 03 09 13cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Mar 2022 Hawkesbury-Nepean Inundo 2022 03 09 13cm P3

en: DCS NSW Floods Mar 2022 Lismore Flood 2022 03 02 8cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Mar 2022 Lismore Inundo 2022 03 02 8cm P3

en: DCS NSW Floods Mar 2022 Ulmarra Flood 2022 03 03 8cm p3
eo: DCS NSW Inundoj Mar 2022 Ulmarra Inundo 2022 03 03 8cm P3

en: DCS NSW Floods Mar 2022 Wisemans Ferry 2022 03 13cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Mar 2022 Wisemans Ferry 2022 03 13cm P3

en: DCS NSW Floods Mar 2022 singleton flood 2022 03 10 10cm p3
eo: DCS NSW Inundoj Mar 2022 Singleton inundo 2022 03 10 10cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2021 Condobolin Flood 2021 11 13cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2021 Condobolin Inundo 2021 11 13cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2021 Forbes Flood East 2021 11 16 15cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2021 Forbes Inundo Oriento 2021 11 16 15cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2021 Forbes Flood West 2021 11 17 15cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2021 Forbes Inundo Okcidento 2021 11 17 15cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2021 Lake Cowal North Flood 2021 12 36cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2021 Lago Cowal Norda Inundo 2021 12 36cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2021 Nanami Flood East 2021 11 15 9cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2021 Nanami Inundo Oriento 2021 11 15 9cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2021 Nanami Flood West 2021 11 15 9cm P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2021 Nanami Inundo Okcidento 2021 11 15 9cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2021 humbug creek flood 2021 12 16cm p3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2021 Humbug Creek inundo 2021 12 16cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2021 mirrool creek flood 2021 11 16cm p3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2021 Mirrool Creek inundo 2021 11 16cm P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Balranald Flood 02122022 15cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Balranald Inundo 02122022 15cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Bathurst Flood 14112022 10cm BGRN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Bathurst Inundo 14112022 10cm BGRN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Billabong Creek Flood 26112022 15cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Billabong Creek Inundo 26112022 15cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Condobolin Flood 22112022 10cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Condobolin Inundo 22112022 10cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Coreen Flood 17112022 10cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Coreen Inundo 17112022 10cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Corowa Yarrawonga Flood 25112022 15cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Corowa Yarrawonga Inundo 25112022 15cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Derriwong Flood 22112022 10cm P3 RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Derriwong Inundo 22112022 10cm P3 RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Forbes Flood 05112022 10cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Forbes Inundo 05112022 10cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Lake-Cargelligo Euabolong Flood 04122022 15cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Lago-Cargelligo Euabolong Inundo 04122022 15cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Murray Wakool Flood 01122022 15cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Murray Wakool Inundo 01122022 15cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Swan-Hill Flood 25112022 15cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Swan-Hill Inundo 25112022 15cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Tooleybuc Flood 01122022 15cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Tooleybuc Inundo 01122022 15cm RGBN P3

en: DCS NSW Floods Nov 2022 Wentworth Flood 03122022 15cm RGBN P3
eo: DCS NSW Inundoj Nov 2022 Wentworth Inundo 03122022 15cm RGBN P3

en: imagico.de: Eastern Alps autumn colors 2019
eo: imagico.de: Orientaj Alpoj aŭtunaj koloroj 2019

en: Autumn colors in the eastern Alps - Austria, Germany, Italy and Slovenia (true color)
eo: Aŭtunaj koloroj en la orientaj Alpoj - Aŭstrio, Germanio, Italio kaj Slovenio (vera koloro)

en: Basemap of Austria, based on government data.
eo: Baza mapo de Aŭstrio, bazita sur registaraj datumoj.

en: basemap.at Grey/Contour lines
eo: basemap.at Griza/Konturlinioj

en: Basemap of Austria, based on government data. Gray with contour lines
eo: Baza mapo de Aŭstrio, bazita sur registaraj datumoj. Griza kun konturlinioj

en: basemap.at Orthofoto
eo: basemap.at Ortofoto

en: Orthofoto layer provided by basemap.at. "Successor" of geoimage.at imagery.
eo: Ortofoto tavolo provizita de basemap.at. "Sekvanto" de geoimage.at bildaro.

en: basemap.at Overlay
eo: basemap.at Supermeto

en: Annotation overlay provided by basemap.at.
eo: Anotacia supermeto provizita de basemap.at.

en: basemap.at Terrain
eo: basemap.at Tereno

en: Terrain layer provided by basemap.at.
eo: Tereno tavolo provizita de basemap.at.

en: basemap.at Surface
eo: basemap.at Surfaco

en: Surface layer provided by basemap.at.
eo: Surfaco tavolo provizita de basemap.at.

en: Geoimage.at MaxRes
eo: Geoimage.at MaksRez

en: Steiermark Orthophoto
eo: Steiermark Ortofoto

en: Orthophoto by Land Steiermark
eo: Ortofoto de Land Steiermark

en: Steiermark Terrain
eo: Steiermark Tereno

en: Terrain Model by Land Steiermark
eo: Tereno Modelo de Land Steiermark

en: Steiermark Surface
eo: Steiermark Surfaco

en: Surface Model by Land Steiermark
eo: Surfaco Modelo de Land Steiermark

en: Tiris: DGM (Terrain model)
eo: Tiris: DGM (Tereno modelo)

en: Tiris: DGM (Terrain shading)
eo: Tiris: DGM (Tereno ombrado)

en: Tiris: DOM (Surface model)
eo: Tiris: DOM (Surfaco modelo)

en: Tiris: contour lines
eo: Tiris: konturlinioj

en: Tiris: orthophoto
eo: Tiris: ortofoto

en: Tiris: orthophoto infrared
eo: Tiris: ortofoto infraruĝa

en: Vienna: General purpose
eo: Vieno: Ĝenerala celo

en: Vienna: Annotations
eo: Vieno: Anotaĵoj

en: Vienna: Aerial image
eo: Vieno: Aera bildo

en: VoGIS: Real color image 2018 (10cm)
eo: VoGIS: Realkolora bildo 2018 (10cm)

en: VoGIS: Real color image 2020 (10cm)
eo: VoGIS: Realkolora bildo 2020 (10cm)

en: VoGIS: Aerial image
eo: VoGIS: Aera bildo

en: VoGIS: Zoning plan
eo: VoGIS: Zoniga plano

en: VoGIS: Heights and Terrain
eo: VoGIS: Altecoj kaj Tereno

en: OpenStreetMap (Belgian Style)
eo: OpenStreetMap (Belga Stilo)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - French)
eo: OpenStreetMap (Belga Stilo - Franca)

en: OpenStreetMap (Belgian Style - Dutch)
eo: OpenStreetMap (Belga Stilo - Nederlanda)

en: Cadastral Parcel
eo: Katastra parcelo

en: Digitaal Vlaanderen preliminary aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen antaŭa aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen most recent aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen plej lasta aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2024 aerial imagery
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2024

en: Digitaal Vlaanderen 2023 aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen 2023 aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2022 aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen 2022 aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2021 aerial imagery, summer, colour
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2021, somero, kolora

en: Digitaal Vlaanderen 2021 aerial imagery, summer, colour-infrared
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2021, somero, kolora-infraruĝa

en: Digitaal Vlaanderen 2021 aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen 2021 aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2020 aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen 2020 aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2019 aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen 2019 aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2018 aerial imagery, summer, colour
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2018, somero, kolora

en: Digitaal Vlaanderen 2018 aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen 2018 aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2017 aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen 2017 aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2016 aerial imagery
eo: Digitaal Vlaanderen 2016 aera bildaro

en: Digitaal Vlaanderen 2015 aerial imagery, summer, colour
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2015, somero, kolora

en: Digitaal Vlaanderen 2015 aerial imagery
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2015

en: Digitaal Vlaanderen 2014 aerial imagery
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2014

en: Digitaal Vlaanderen 2013-2015 aerial imagery 10cm
eo: Digitaal Vlaanderen 2013-2015 aera bildaro 10cm

en: Digitaal Vlaanderen 2013 aerial imagery
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2013

en: Digitaal Vlaanderen 2012 aerial imagery, summer, colour
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2012, somero, kolora

en: Digitaal Vlaanderen 2012 aerial imagery
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2012

en: Digitaal Vlaanderen 2009 aerial imagery, summer, colour
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2009, somero, kolora

en: Digitaal Vlaanderen 2008–2011 aerial imagery
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2008–2011

en: Digitaal Vlaanderen 2005–2007 aerial imagery
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2005–2007

en: Digitaal Vlaanderen 2000–2003 aerial imagery
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 2000–2003

en: Digitaal Vlaanderen 1979–1990 aerial imagery, summer
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 1979–1990, somero

en: Digitaal Vlaanderen 1971 aerial imagery, summer, monochrome
eo: Aera bildaro de Digitaal Vlaanderen 1971, somero, unukolora

en: Digitaal Hoogtemodel Vlaanderen II, Skyview factor 0,25 m
eo: Digitaal Hoogtemodel Vlaanderen II, Ĉielvida faktoro 0,25 m

en: Digitaal Hoogtemodel Vlaanderen II, multidirectionale hillshade 0,25 m
eo: Digitaal Hoogtemodel Vlaanderen II, multdirekta ombrado 0,25 m

en: URBIS numerical imagery
eo: URBIS numera bildaro

en: URBISfr numerical imagery
eo: URBISfr numera bildaro

en: URBISnl numerical imagery
eo: URBISnl numera bildaro

en: URBIS most recent aerial imagery
eo: URBIS plej lasta aera bildaro

en: URBIS 2023 aerial imagery
eo: URBIS 2023 aera bildaro

en: URBIS 2022 aerial imagery (north-south)
eo: URBIS 2022 aera bildaro (nordo-sudo)

en: URBIS 2022 aerial imagery (east-west)
eo: URBIS 2022 aera bildaro (oriento-okcidento)

en: URBIS 2021 aerial imagery (north-south)
eo: URBIS 2021 aera bildaro (nordo-sudo)

en: URBIS 2021 aerial imagery (east-west)
eo: URBIS 2021 aera bildaro (oriento-okcidento)

en: URBIS 2020 aerial imagery
eo: URBIS 2020 aera bildaro

en: URBIS 2019 aerial imagery
eo: URBIS 2019 aera bildaro

en: URBIS 2018 aerial imagery
eo: URBIS 2018 aera bildaro

en: URBIS 2017 aerial imagery
eo: URBIS 2017 aera bildaro

en: URBIS 2016 aerial imagery
eo: URBIS 2016 aera bildaro

en: URBIS 2015 aerial imagery
eo: URBIS 2015 aera bildaro

en: URBIS 2014 aerial imagery
eo: URBIS 2014 aera bildaro

en: URBIS 2012 aerial imagery
eo: URBIS 2012 aera bildaro

en: URBIS 2009 aerial imagery
eo: URBIS 2009 aera bildaro

en: URBIS 2004 aerial imagery
eo: URBIS 2004 aera bildaro

en: SPW(allonie) PICC numerical imagery
eo: SPW(allonie) PICC numera bildaro

en: SPW(allonie) most recent aerial imagery
eo: SPW(allonie) plej lasta aera bildaro

en: SPW(allonie) 2023 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2023 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2022 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2022 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2021 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2021 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2020 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2020 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2019 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2019 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2018 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2018 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2016 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2016 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2015 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2015 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2012-2013 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2012-2013 aera bildaro

en: SPW(allonie) 2009-2010 aerial imagery
eo: SPW(allonie) 2009-2010 aera bildaro

en: SPW(allonie) shaded relief
eo: SPW(allonie) ombrita reliefo

en: SPW(allonie) Réseau Hydrologique Wallon
eo: SPW(allonie) Valona Hidrologia Reto

en: Relief Wallonie - MNS 2021-2022 - 50cm
eo: Reliefo Valonio - MNS 2021-2022 - 50cm

en: TEC bus lines
eo: TEC buslinioj

en: TEC bus stops
eo: TEC bushaltejoj

en: imagico.de: Cotonou
eo: imagico.de: Kotono

en: Patchy and partly cloudy coverage in usual sources (true color)
eo: Neregula kaj parte nuba kovrado en kutimaj fontoj (reala koloro)

en: imagico.de: Bouvet Island
eo: imagico.de: Bouvet-Insulo

en: For more accurate coastline and glacier mapping (true color)
eo: Por pli preciza marbordo kaj glaciara mapado (reala koloro)

en: IBGE Map of urban areas
eo: IBGE Mapo de urbaj areoj

en: IBGE Map of rural areas
eo: IBGE Mapo de kamparaj areoj

en: IBGE Street Names
eo: IBGE Strataj Nomoj

en: Brazilian Army Topographic Maps
eo: Brazilia Armeo Topografiaj Mapoj

en: IBGE BC250 - Isolated Rural Locations
eo: IBGE BC250 - Izolitaj Kamparaj Lokoj

en: IBGE BC250 - Rivers and Drainage
eo: IBGE BC250 - Riveroj kaj Drenado

en: IBGE BC250 - Highways Stretches
eo: IBGE BC250 - Ŝoseoj Etendiĝas

en: IBGE BC250 - Indigenous Lands
eo: IBGE BC250 - Indiĝenaj Teritorioj

en: IBGE BC250 - Sustainable Use Units
eo: IBGE BC250 - Unuoj de Daŭripova Uzado

en: IBGE BC250 - Villages
eo: IBGE BC250 - Vilaĝoj

en: IBGE BC250 - Electrical Power Plant Generator
eo: IBGE BC250 - Elektra Kraftstacio Generatoro

en: IBGE BC250 - Municipalities
eo: IBGE BC250 - Municipoj

en: IBGE Federal District addresses
eo: IBGE Federacia Distrikto adresoj

en: Addresses data from IBGE
eo: Adresaj datumoj de IBGE

en: Belo Horizonte Orthophoto 2015
eo: Belo Horizonte Ortofoto 2015

en: 2015 Orthophotos provided by Belo Horizonte City Council.
eo: 2015 Ortofotoj provizitaj de la Urba Konsilio de Belo Horizonte.

en: Dourados Orthophotos
eo: Dourados Ortofotoj

en: Dourados (2018) and several districts (2020) high-res aerial imagery.
eo: Dourados (2018) kaj pluraj distriktoj (2020) altrezolucia aera bildaro.

en: Dourados Street Names
eo: Dourados Strataj Nomoj

en: Street names and geometry in Dourados.
eo: Strataj nomoj kaj geometrio en Dourados.

en: Fortaleza Orthophoto 2016
eo: Fortaleza Ortofoto 2016

en: Aerial imagery in Fortaleza with 10 cm resolution. Note, this service uses geo-blocking.
eo: Aera bildaro en Fortaleza kun 10 cm rezolucio. Notu, ĉi tiu servo uzas ge-blokadon.

en: Fortaleza Street Names
eo: Fortaleza Strataj Nomoj

en: Street names and geometry in Fortaleza. Note, this service uses geo-blocking.
eo: Strataj nomoj kaj geometrio en Fortaleza. Notu, ĉi tiu servo uzas ge-blokadon.

en: Jaraguá do Sul Orthomosaic 2020
eo: Jaraguá do Sul Ortomozaiko 2020

en: Rio Mosaic 2019
eo: Rio Mozaiko 2019

en: 2019 Orthophotos mosaic from Rio de Janeiro city.
eo: 2019 Ortofotoj mozaiko el la urbo Rio de Janeiro.

en: Rio Mosaic 2022
eo: Rio Mozaiko 2022

en: 2022 Orthophotos mosaic from Rio de Janeiro city.
eo: 2022 Ortofotoj mozaiko el la urbo Rio de Janeiro.

en: BA. Paulo Afonso. 2022 Urban Map with suburbs
eo: BA. Paulo Afonso. 2022 Urba Mapo kun antaŭurboj

en: RS. Agudo. 2014 master plan
eo: RS. Agudo. 2014 Ĉefa plano

en: WorldView2 imagery provided by Maxar and hosted on OpenAerialMap, dated 2023-02-01, over Candelâria, in the state of Rio Grande do Sul, Brazil. Before the floods of 2023.
eo: WorldView2 bildaro provizita de Maxar kaj gastigita sur OpenAerialMap, datita 2023-02-01, super Candelâria, en la subŝtato Rio Grande do Sul, Brazilo. Antaŭ la inundo de 2023.

en: WorldView2 imagery provided by Maxar and hosted on OpenAerialMap, dated 2024-05-15, over Candelâria, in the state of Rio Grande do Sul, Brazil. After the floods of 2024.
eo: WorldView2 bildaro provizita de Maxar kaj gastigita sur OpenAerialMap, datita 2024-05-15, super Candelâria, en la subŝtato Rio Grande do Sul, Brazilo. Post la inundo de 2024.

en: RS. Ibirubá. 2019 master plan. Urban zoning
eo: RS. Ibirubá. 2019 Ĉefa plano. Urba zonado

en: WorldView2 imagery provided by Maxar and hosted on OpenAerialMap, dated 2023-03-02, over Jacarezinho, Encantado, Roca Sales, Palma, in the state of Rio Grande do Sul, Brazil. Before the floods of 2023.
eo: WorldView2 bildaro provizita de Maxar kaj gastigita sur OpenAerialMap, datita 2023-03-02, super Jacarezinho, Encantado, Roca Sales, Palma, en la subŝtato Rio Grande do Sul, Brazilo. Antaŭ la inundo de 2023.

en: WorldView2 imagery provided by Maxar and hosted on OpenAerialMap, dated 2024-02-02, over Porto Alegre, Rio Grande do Sul, Brazil. Shows part of the city before the floods of 2024.
eo: WorldView2 bildaro provizita de Maxar kaj gastigita sur OpenAerialMap, datita 2024-02-02, super Porto Alegre, Rio Grande do Sul, Brazilo. Montras parton de la urbo antaŭ la inundo de 2024.

en: RS. Quaraí. 2006 master plan. Neighborhoods and Villages
eo: RS. Quaraí. 2006 Ĉefa plano. Kvartaloj kaj Vilaĝoj

en: WorldView3 imagery provided by Maxar and hosted on OpenAerialMap, dated 2024-05-15, over Relvado, Nova Bréscia, Travesseiro, Conventos, in the state of Rio Grande do Sul, Brazil. Before the floods of 2023.
eo: WorldView3 bildaro provizita de Maxar kaj gastigita sur OpenAerialMap, datita 2024-05-15, super Relvado, Nova Bréscia, Travesseiro, Conventos, en la subŝtato Rio Grande do Sul, Brazilo. Antaŭ la inundo de 2023.

en: Sobral Orthophoto 2017
eo: Sobral Ortofoto 2017

en: Aerial imagery in Sobral (main city and Aracatiaçu, Jaibaras, and Taperuaba districts).
eo: Aera bildaro en Sobral (ĉefa urbo kaj distriktoj Aracatiaçu, Jaibaras, kaj Taperuaba).

en: Curitiba Orthophoto 2019
eo: Curitiba Ortofoto 2019

en: Aerial imagery in Curitiba, released by the municipality.
eo: Aera bildaro en Curitiba, publikigita de la municipo.

en: MAF Orthophoto
eo: MAF ortofoto

en: Orthophoto from the Ministry of Agriculture and Food of Bulgaria
eo: Ortofoto de la Ministerio pri Agrikulturo kaj Nutraĵo de Bulgario

en: GCCA: Cadastral parcels
eo: GCCA: Katastraj parceloj

en: Cadastral parcels from Cadastral map of Bulgaria
eo: Katastraj parceloj el la Katastra mapo de Bulgario

en: GCCA: Buildings
eo: GCCA: Konstruaĵoj

en: Buildings from Cadastral map of Bulgaria
eo: Konstruaĵoj el la Katastra mapo de Bulgario

en: imagico.de: Rila and Pirin Mountains
eo: imagico.de: Rila kaj Pirin Montoj

en: Geobase Hydrography - English
eo: Geobase Hidrografio - Angla

en: Geobase Hydrography - French
eo: Geobase Hidrografio - Franca

en: Geobase Roads - English
eo: Geobase Vojoj - Angla

en: Geobase Roads - French
eo: Geobase Vojoj - Franca

en: Canvec - English
eo: Canvec - Angla

en: Canvec - French
eo: Canvec - Franca

en: imagico.de: Eastern Devon Island coast
eo: imagico.de: Orienta Devon-Insulo marbordo

en: Coastline mostly mapped meanwhile (false color IR)
eo: Marbordo plejparte mapita dume (falsa koloro IR)

en: imagico.de: Northern Ellesmere Island
eo: imagico.de: Norda Ellesmere-Insulo

en: Assembled from July 2012 ASTER imagery (true color with estimated blue)
eo: Kunmetita el julio 2012 ASTER bildaro (reala koloro kun taksita bluo)

en: imagico.de: Northern Ellesmere Island July 2016
eo: imagico.de: Norda Ellesmere-Insulo julio 2016

en: Assembled from July 2016 ASTER imagery (true color with estimated blue)
eo: Kunmetita el julio 2016 ASTER bildaro (reala koloro kun taksita bluo)

en: Toronto Orthorectified Imagery - Most current year
eo: Toronto Ortorektigita Bildaro - Plej aktuala jaro

en: York Region Imagery 2023
eo: York Regiono Bildaro 2023

en: Ontario Digital Surface Model (Lidar-Derived)
eo: Ontario Cifereca Surfaca Modelo (Lidar-Derivita)

en: Ontario Digital Surface Model (Imagery-Derived)
eo: Ontario Cifereca Surfaca Modelo (Bildaro-Derivita)

en: Surface model that contains full feature building and tree data
eo: Surfaca modelo kiu enhavas plenan konstruaĵan kaj arban datumaron

en: Ontario Digital Terrain Model (Imagery-Derived)
eo: Ontario Cifereca Terena Modelo (Bildaro-Derivita)

en: Bare earth model that contains ground and terrain data
eo: Nuda tera modelo kiu enhavas grundan kaj terenan datumaron

en: Ontario Forest Resources Inventory T1 Enhanced
eo: Ontario Arbara Rimedoj Inventaro T1 Plibonigita

en: High resolution aerial imagery acquired for the Forest Resource Inventory program and  Forest Management Units
eo: Altrezolucia aera bildaro akirita por la Arbara Rimedoj Inventaro programo kaj Arbara Administraj Unuoj

en: Ontario Forest Resources Inventory T2 Enhanced
eo: Ontario Arbara Rimedoj Inventaro T2 Plibonigita

en: Geospatial Ontario Imagery Data Services - 2013 to 2017
eo: Geospacaj Bildaraj Datumaj Servoj de Ontario - 2013 ĝis 2017

en: Geospatial Ontario Imagery Data Services - 2018 to 2022
eo: Geospacaj Bildaraj Datumaj Servoj de Ontario - 2018 ĝis 2022

en: Maple Ridge Aerial Photography 2023
eo: Maple Ridge Aera Fotografio 2023

en: High Resolution Digital Elevation Model Mosaic (DSM)
eo: Alta-Resolutiona Cifereca Teraltmodela Mozaiko (DSM)

en: High Resolution Digital Elevation Model Mosaic (DTM)
eo: Alta-Resolutiona Cifereca Teraltmodela Mozaiko (DTM)

en: imagico.de: Fogo, Cape Verde
eo: imagico.de: Fogo, Kabo-Verdo

en: Image from after the 2014/2015 eruption (true color)
eo: Bildo el post la erupcio de 2014/2015 (reala koloro)

en: imagico.de: Isla Londonderry
eo: imagico.de: Insulo Londonderry

en: A lot of very coarse coastlines could be improved here, much snow cover though so no use for glacier mapping (false color IR)
eo: Multaj tre malprecizaj marbordoj povus esti plibonigitaj ĉi tie, sed multe da neĝkovro malhelpas glaciaran mapadon (falsa koloro IR)

en: imagico.de: Volcán Calbuco
eo: imagico.de: Vulkano Calbuco

en: Image from after the 2015 eruption (true color)
eo: Bildo el post la erupcio de 2015 (reala koloro)

en: Colombian Departments
eo: Kolombiaj Departementoj

en: Territorial entity of the first level of the political-administrative division of the State that groups municipalities and non-municipalized areas.
eo: Teritoria ento de la unua nivelo de la politika-administra divido de la Ŝtato, kiu grupigas municipojn kaj nemunicipajn areojn.

en: Colombian Postal Codes
eo: Kolombiaj Poŝtkodoj

en: The postal code is a 6-digit code that complements the physical address and represents an area on the map of our country. This code determines the location and eliminates confusion with other neighborhoods or municipalities that have the same name.
eo: La poŝtkodo estas 6-cifera kodo, kiu kompletigas la fizikan adreson kaj reprezentas areon sur la mapo de nia lando. Ĉi tiu kodo determinas la lokon kaj forigas konfuzon kun aliaj kvartaloj aŭ municipoj, kiuj havas la saman nomon.

en: Colombian Rivers
eo: Kolombiaj Riveroj

en: Vector cartography at a scale of 1:100,000 with total coverage of the Republic of Colombia. Contains information on territorial entities, land and river transport, hydrography, relief, orography, constructions. It is generated from the interpretation of objects in an orthorectified image coming from satellite or airborne platforms.
eo: Vektora kartografio je skalo de 1:100,000 kun tuta kovrado de la Respubliko Kolombio. Enhavas informojn pri teritoriaj entoj, tera kaj rivera transporto, hidrografio, reliefo, orografio, konstruaĵoj. Ĝi estas generita el la interpretado de objektoj en ortofoto venanta de satelitaj aŭ aeraj platformoj.

en: IDECA orthophotomosaic Bogota D.C. 2017
eo: IDECA ortofotomozaiko Bogota D.C. 2017

en: It contains an orthorectified raster mosaic of the Capital District of Bogotá, the Cerros Orientales and  part of the rural area of Bogotá of the localities of Ciudad Bolívar and Usme, corresponding to 75,000 hectares. It has 4 bands of the electromagnetic spectrum: Red, Green, Blue and Near Infrared, allowing to create a false color for forestry applications.
eo: Ĝi enhavas ortofotorektigitan rasteran mozaikon de la Ĉefurba Distrikto de Bogoto, la Cerros Orientales kaj parto de la kampara areo de Bogoto en la lokoj Ciudad Bolívar kaj Usme, korespondante al 75,000 hektaroj. Ĝi havas 4 bandojn de la elektromagneta spektro: Ruĝa, Verda, Blua kaj Proksima Infraruĝa, permesante krei falsan koloron por arbara aplikado.

en: osm-hr: Knin 2007 Aerial imagery
eo: osm-hr: Knin 2007 Aera bildaro

en: osm-hr: Zagreb 2012 Aerial imagery
eo: osm-hr: Zagrebo 2012 Aera bildaro

en: osm-hr: Zagreb 2018 Aerial imagery
eo: osm-hr: Zagrebo 2018 Aera bildaro

en: dgu.hr: Croatia 2011 Aerial imagery
eo: dgu.hr: Kroatio 2011 Aera bildaro

en: dgu.hr: Croatia 2014-2016 Aerial imagery
eo: dgu.hr: Kroatio 2014-2016 Aera bildaro

en: dgu.hr: Croatia 2017-2018 aerial imagery
eo: dgu.hr: Kroatio 2017-2018 aera bildaro

en: dgu.hr: Croatia 2019-2020 aerial imagery
eo: dgu.hr: Kroatio 2019-2020 aera bildaro

en: dgu.hr: Topo 25 new
eo: dgu.hr: Topo 25 nova

en: Czechia CUZK orthophoto (latest)
eo: Ĉeĥio CUZK ortofoto (plej lasta)

en: Czechia CUZK orthophoto 2022 East
eo: Ĉeĥio CUZK ortofoto 2022 Oriento

en: Eastern half of Czech Republic photographed in June 2022. Pixel size 0.125 m. Absolute positional accuracy 0.25 m.
eo: La orienta duono de la Ĉeĥa Respubliko estis fotita en junio 2022. Grandeco de pikselo 0,125 m. Absoluta pozicia precizeco 0,25 m.

en: Czechia CUZK orthophoto 2021 West
eo: Ĉeĥio CUZK ortofoto 2021 Okcidento

en: Western half of Czech Republic photographed in 2021. May be particularly useful in some areas that were photographed unusually early - in April - before full vegetation growth. Pixel size 0.125 m. Absolute positional accuracy 0.25 m.
eo: La okcidenta duono de la Ĉeĥa Respubliko estis fotita en 2021. Tiu bildaro povas esti precipe utila en iuj areoj, kiuj estis fotitaj nekutime frue – en aprilo – antaŭ plena kresko de vegetaĵaro. Grandeco de pikselo 0,125 m. Absoluta pozicia precizeco 0,25 m.

en: Czechia CUZK orthophoto 2020 East
eo: Ĉeĥio CUZK ortofoto 2020 Oriento

en: Eastern half of Czech Republic photographed in 2020. Pixel size 0.2 m. Absolute positional accuracy 0.25 m.
eo: La orienta duono de la Ĉeĥa Respubliko estis fotita en 2020. Grandeco de pikselo 0,2 m. Absoluta pozicia precizeco 0,25 m.

en: Czechia CUZK orthophoto 2019 West
eo: Ĉeĥio CUZK ortofoto 2019 Okcidento

en: Western half of Czech Republic photographed in 2019. Pixel size 0.2 m. Absolute positional accuracy 0.25 m.
eo: La okcidenta duono de la Ĉeĥa Respubliko estis fotita en 2019. Grandeco de pikselo 0,2 m. Absoluta pozicia precizeco 0,25 m.

en: Czechia CUZK terrain DMR 5G hires render by freemap.sk
eo: Ĉeĥio CUZK tereno DMR 5G altrezolucia bildigo fare de freemap.sk

en: Layer has been rendered and hosted by freemap.sk. It uses the same LIDAR data as ’Czechia CUZK terrain DMR 5G greyscale’ but it is rendered in higher resolution and lighter shades. Buildings and vegetation are filtered out. Suitable for tracing roads, waterways and similar features that are not visible on orthophoto due to vegetation cover.
eo: Tavolo estis bildigita kaj gastigita de freemap.sk. Ĝi uzas la samajn LIDAR-datumojn kiel ’Ĉeĥio CUZK tereno DMR 5G grizoskalo’, sed ĝi estas bildigita en pli alta rezolucio kaj pli helaj nuancoj. Konstruaĵoj kaj vegetaĵaro estas forfiltritaj. Taŭga por desegni vojojn, akvovojojn kaj similajn trajtojn, kiuj ne estas videblaj en ortofoto pro kovra vegetaĵaro.

en: Czechia CUZK terrain DMR 5G greyscale
eo: Ĉeĥio CUZK tereno DMR 5G griaskalo

en: Greyscale shaded surface model rendered from LIDAR data by CUZK. Buildings and vegetation are filtered out. Suitable for tracing roads, waterways and similar features that are not visible on orthophoto due to vegetation cover. In most cases, the level of detail is inferior to ’Czechia CUZK terrain DMR 5G hires render by freemap.sk’.
eo: Grizoskala, ombrigita surfacmodelo bildigita el LIDAR-datumoj de CUZK. Konstruaĵoj kaj vegetaĵaro estas forfiltritaj. Taŭga por desegni vojojn, akvovojojn kaj similajn trajtojn, kiuj ne estas videblaj en ortofoto pro kovra vegetaĵaro. En plej multaj kazoj, la detalnivelo estas malpli bona ol tiu de ’Ĉeĥio CUZK tereno DMR 5G altrezolucia bildigo fare de freemap.sk’.

en: Czechia CUZK:KM
eo: Ĉeĥio CUZK:KM

en: Czechia CUZK ZTM5
eo: Ĉeĥio CUZK ZTM5

en: Czechia CUZK ZABAGED Hiking Trails
eo: Ĉeĥio CUZK ZABAGED Migradvojoj

en: Overlay showing KČT hiking trails as colour lines. Added in 2025, period of update unknown. Some routes prove to be outdated, please double-check by on-site survey.
eo: Surtavolo montranta la migradvojojn de KČT kiel kolorajn liniojn. Aldonita en 2025, la ĝisdatiga periodo estas nekonata. Iuj vojoj montriĝas malaktualaj, bonvolu rekontroli per surloka esploro.

en: Czechia RUIAN budovy
eo: Ĉeĥio RUIAN konstruaĵoj

en: Czechia RUIAN parcely
eo: Ĉeĥio RUIAN parcelaĵoj

en: Czechia pLPIS
eo: Ĉeĥio pLPIS

en: Praha IPR low-vegetation orthophoto
eo: Prago IPR malalta vegetaĵo ortofoto

en: Praha-surroundings IPR orthophoto 2019
eo: Prago-ĉirkaŭaĵoj IPR ortofoto 2019

en: KDS Aerial Imagery
eo: KDS Aera Bildaro

en: Annual orthophotos from GeoDanmark.
eo: Jarlikaj ortofotoj de GeoDanmark.

en: KDS Aerial Imagery (Septima cache)
eo: KDS Aera Bildaro (kaŝmemoro de Septima)

en: Annual orthophotos from GeoDanmark, cached by Septima.
eo: Jarlikaj ortofotoj de GeoDanmark, kaŝmemoritaj de Septima.

en: KDS Cadastral Parcels INSPIRE View
eo: KDS Kadastraj Parceloj INSPIRE Vido

en: KDS DTK Map25
eo: KDS DTK Mapo25

en: KDS Terrain Shadow Map (40 cm)
eo: KDS Terena Ombromapo (40 cm)

en: KDS Surface Shadow Map (40 cm)
eo: KDS Surfaca Ombromapo (40 cm)

en: KDS Screenmap
eo: KDS Ekranmapo

en: KDS Aerial Imagery (temporary spring release)
eo: KDS Aera Bildaro (provizora printempa eldono)

en: Early, temporary release of Danish ortophotos, approx. 20 days after photography.
eo: Frua, provizora eldono de danaj ortofotoj, proksimume 20 tagoj post fotografado.

en: Faroe Islands Orthophotos
eo: Feroaj Insuloj Ortofotoj

en: Orthophotos of the Faroe Islands.
eo: Ortofotoj de la Feroaj Insuloj.

en: Faroe Islands Basic Map
eo: Feroaj Insuloj Baza Mapo

en: Landcover, buildings and roads of the Faroe Islands.
eo: Terkovro, konstruaĵoj kaj vojoj de la Feroaj Insuloj.

en: 2007 ASTER image offering better glacier coverage than common sources (true color with estimated blue)
eo: 2007 ASTER bildo, kiu ofertas pli bonan glaciaran kovradon ol oftaj fontoj (reala koloro kun taksita bluo)

en: imagico.de: Darwin and Wolf islands, Galapagos
eo: imagico.de: Darwin kaj Wolf insuloj, Galapagoj

en: Recent image, only old and poor images in most other sources currently (true color)
eo: Lastatempaj bildoj, nur malnovaj kaj malbonaj bildoj en plej multaj aliaj fontoj nuntempe (reala koloro)

en: Estonia Basemap (Maaamet)
eo: Estonio Bazmapo (Maaamet)

en: Estonia Basemap Relief (Maaamet)
eo: Estonio Bazmapo Reliefo (Maaamet)

en: Estonia Ortho (Maaamet)
eo: Estonio Orto (Maaamet)

en: Estonia Hillshade (Maaamet)
eo: Estonio Ombro (Maaamet)

en: Estonia Cadastre (Maaamet)
eo: Estonio Katastro (Maaamet)

en: Estonia Forestry (Maaamet)
eo: Estonio Arbara (Maaamet)

en: MML Topographic Map
eo: MML Topografia Mapo

en: Topographic map from the National Land Survey of Finland
eo: Topografia mapo de la Nacia Tereninventaro de Finnlando

en: MML Background Map
eo: MML Fona Mapo

en: Background map from the National Land Survey of Finland
eo: Fona mapo de la Nacia Tereninventaro de Finnlando

en: MML Orthophoto
eo: MML Ortofoto

en: Orthophotos from the National Land Survey of Finland
eo: Ortofotoj de la Nacia Termezurista Agentejo de Finnlando

en: Helsinki region orthophoto
eo: Helsinki-regiono ortofoto

en: FTIA Road Network (overlay)
eo: FTIA Voja Reto (supermeto)

en: Digiroad national road network from the Finnish Transport Infrastructure Agency, road link types.
eo: Digiroad nacia voja reto de la Finnlanda Transporta Infrastruktura Agentejo, vojtipoj.

en: FTIA Road Network (Digiroad) options (overlay)
eo: FTIA Voja Reto (Digiroad) opcioj (supermeto)

en: Digiroad national road network from the Finnish Transport Infrastructure Agency with several options for map layers.
eo: Digiroad nacia voja reto de la Finnlanda Transporta Infrastruktura Agentejo kun pluraj opcioj por mapaj tavoloj.

en: Turku 2022 True ortho
eo: Turku 2022 Vera ortofoto

en: Turku region aerial imagery 2018
eo: Turku-regiono aera bildaro 2018

en: Ortophoto for Turku metro area
eo: Ortofoto por Turku metropola areo

en: Turku orthophoto 2021
eo: Turku ortofoto 2021

en: Kaarina, Paimio, and Lieto orthophoto
eo: Kaarina, Paimio, kaj Lieto ortofoto

en: Orthophoto of Kaarina, Paimio, and Lieto municipalities
eo: Ortofoto de la municipoj Kaarina, Paimio, kaj Lieto

en: Turku zoning plan
eo: Turku zoniga plano

en: Zoning plan map for Turku municipality
eo: Zoniga plano mapo por la municipo Turku

en: Turku topographic map
eo: Turku topografia mapo

en: Topographic map by the city of Turku
eo: Topografia mapo de la urbo Turku

en: Turku map service
eo: Turku mapservo

en: Maps by the city of Turku
eo: Mapoj de la urbo Turku

en: Nordic snowmobile overlay
eo: Nordia motorveturila supermeto

en: Kelkkareitit.fi snowmobile trails from OSM (Nordic coverage)
eo: Kelkkareitit.fi motorveturilaj vojoj de OSM (nordia kovrado)

en: Turku region aerial imagery 2023
eo: Turku-regiono aera bildaro 2023

en: Estompage RGE Alti Metropolitain (relief)
eo: Estompage RGE Alti Metropolitain (reliefo)

en: French hillshading computed from hi-res DEM RGE Alti
eo: Franca ombrado kalkulita el alt-rezolucia DEM RGE Alti

en: French address registry or Base Adresses Nationale Ouverte
eo: Franca adresaro aŭ Base Adresses Nationale Ouverte

en: BAN addresses (Base Adresse Nationale)
eo: BAN adresoj (Base Adresse Nationale)

en: Hydrographic network: courses and water features and POIs
eo: Hidrografia reto: fluoj kaj akvaj elementoj kaj POI-oj

en: French land registry (old paper raster, before digitalization and vectorization; contains additional details, such as hydronyms)
eo: Franca tera registro (malnova papera rastrumo, antaŭ ciferecigo kaj vektorigo; enhavas pliajn detalojn, kiel hidronimojn)

en: Power networks: lines, substations and supports
eo: Potencaj retoj: linioj, sub-stacioj kaj subtenoj

en: PCRS raster ouvert
eo: PCRS rastrumo malfermita

en: Cadastre
eo: Katastro

en: French land registry
eo: Franca tera registro

en: Géolittoral - Orthophotos 2000
eo: Géolittoral - Ortofotoj 2000

en: Géolittoral V2 - Orthophotos 2011-2014
eo: Géolittoral V2 - Ortofotoj 2011-2014

en: Géolittoral - Coastal paths
eo: Géolittoral - Marborda vojeto

en: OpenStreetMap (Basque Style)
eo: OpenStreetMap (Eŭska Stilo)

en: OpenStreetMap (Breton Style)
eo: OpenStreetMap (Bretona Stilo)

en: OpenStreetMap (Occitan Style)
eo: OpenStreetMap (Okcitana Stilo)

en: Ortho HR IGN 2018 Antilles
eo: Ortho HR IGN 2018 Antiloj

en: Ortho HR IGN 2017 Antilles
eo: Ortho HR IGN 2017 Antiloj

en: Route 500
eo: Itinero 500

en: Routes of the classified network (highways, nationals, departmentals)
eo: Itineroj de la klasifikita reto (ŝoseoj, naciaj, departementaj)

en: Alpes-Maritimes 2020 (Storm Alex)
eo: Alpes-Maritimes 2020 (Ŝtormo Alex)

en: Arcachon Bay 2018
eo: Arcachon Bay 2018 → Golfo de Arcachon 2018

en: Bayonne - Little Bayonne and Bayonne 2019
eo: Baiona - Malgranda Baiona kaj Baiona 2019

en: The most recent RGB orthoimages of the Grand Est: 2021: departments 67, 68, 88 2022: department 08, 10, 51, 52, 54, 55, 57
eo: La plej lastaj RGB ortofotoj de Grand Est: 2021: departementoj 67, 68, 88 2022: departementoj 08, 10, 51, 52, 54, 55, 57

en: Loire-Atlantique - Orthophotos 2016 - 10 cm
eo: Loire-Atlantique - Ortofotoj 2016 - 10 cm

en: European Metropolis of Lille 2020
eo: Eŭropa Metropolo de Lille 2020

en: Lyon orthophoto Summer 2023 (5 cm)
eo: Liono ortofoto Somero 2023 (5 cm)

en: Lyon Orthophoto 2022
eo: Lyon Ortofoto 2022

en: Lyon Orthophoto 2018
eo: Lyon Ortofoto 2018

en: Lyon Orthophoto 2015/2018
eo: Lyon Ortofoto 2015/2018

en: Lyon Orthophoto 2015
eo: Lyon Ortofoto 2015

en: Metropole of Metz 2024
eo: Metropolo de Metz 2024

en: Metropole of Metz 2022
eo: Metropolo de Metz 2022

en: Metropole of Metz 2019
eo: Metropolo de Metz 2019

en: Nancy - Orthophoto - 2025
eo: Nancy - Ortofoto - 2025

en: Nancy - Orthophoto - 2024
eo: Nancy - Ortofoto - 2024

en: Nancy - Orthophoto - 2023
eo: Nancy - Ortofoto - 2023

en: Nancy - Orthophoto - 2022
eo: Nancy - Ortofoto - 2022

en: Nancy - Orthophoto - 2016
eo: Nancy - Ortofoto - 2016

en: Nancy - Orthophoto - 2012
eo: Nancy - Ortofoto - 2012

en: Nancy - Orthophoto - 2008
eo: Nancy - Ortofoto - 2008

en: Nancy - Orthophoto - 2005
eo: Nancy - Ortofoto - 2005

en: Nancy - Orthophoto - 2002
eo: Nancy - Ortofoto - 2002

en: Nancy - Orthophoto - 2001
eo: Nancy - Ortofoto - 2001

en: Nancy - Orthophoto - 1999
eo: Nancy - Ortofoto - 1999

en: Nancy - Orthophoto - 1994
eo: Nancy - Ortofoto - 1994

en: Toulouse - Orthophotoplan 2022
eo: Toulouse - Ortofotoplano 2022

en: Toulouse - Orthophotoplan 2019
eo: Toulouse - Ortofotoplano 2019

en: Toulouse - Orthophotoplan 2017
eo: Toulouse - Ortofotoplano 2017

en: Toulouse - Orthophotoplan 2015
eo: Toulouse - Ortofotoplano 2015

en: Toulouse - Orthophotoplan 2013
eo: Toulouse - Ortofotoplano 2013

en: Toulouse - Orthophotoplan 2011
eo: Toulouse - Ortofotoplano 2011

en: Toulouse - Orthophotoplan 2007
eo: Toulouse - Ortofotoplano 2007

en: Metropole of Tours 2023
eo: Metropolo de Tours 2023

en: Tours - Orthophotos 2013
eo: Tours - Ortofotoj 2013

en: Tours - Orthophotos 2008-2010
eo: Tours - Ortofotoj 2008-2010

en: Vénéon orthophoto June 2024 (10 cm)
eo: Vénéon-ortofoto junio 2024 (10 cm)

en: Vénéon orthophoto October 2024 (10 cm)
eo: Vénéon-ortofoto oktobro 2024 (10 cm)

en: Vercors (Vercors Hauts-Plateaux Nature Reserve) - Orthophoto - 1999 - 1 m
eo: Vercors (Natura Rezervejo de Hauts-Plateaux du Vercors) - Ortofoto - 1999 - 1 m

en: Brandenburg GeoBasis-DE/LGB (2025): Georeferenced addresses
eo: Brandenburg GeoBasis-DE/LGB (2025): Georeferencitaj adresoj

en: Deutsche Bahn VzG lines January 2017
eo: Deutsche Bahn VzG linioj januaro 2017

en: North Rhine-Westphalia aerial photograph
eo: Norda Rejno-Vestfalio aera fotografio

en: North Rhine-Westphalia ALKIS
eo: Norda Rejno-Vestfalio ALKIS

en: North Rhine-Westphalia DTM hillshade
eo: Norda Rejno-Vestfalio DTM ombro

en: Display of the DTM shading in grayscale. The imaginary light source is located in the northwest. An elevation appears bright on the northwest slope and dark on the southeast slope. Layers are colored with medium brightness.
eo: Montro de la DTM ombro en griaskalo. La imaga lumfonto situas en la nordokcidento. Alteco aperas hela sur la nordokcidenta deklivo kaj malhela sur la sudorienta deklivo. Tavoloj estas kolorigitaj kun meza heleco.

en: North Rhine-Westphalia iDOP color
eo: Norda Rejno-Vestfalio iDOP koloro

en: North Rhine-Westphalia iDOP color-infrared
eo: Norda Rejno-Vestfalio iDOP koloro-infraruĝa

en: North Rhine-Westphalia iDOP near-infrared
eo: Norda Rejno-Vestfalio iDOP proksima infraruĝa

en: North Rhine-Westphalia iDOP metadata
eo: Norda Rejno-Vestfalio iDOP metadatumoj

en: North Rhine-Westphalia vDOP color
eo: Norda Rejno-Vestfalio vDOP koloro

en: North Rhine-Westphalia vDOP color-infrared
eo: Norda Rejno-Vestfalio vDOP koloro-infraruĝa

en: North Rhine-Westphalia vDOP near-infrared
eo: Norda Rejno-Vestfalio vDOP proksima infraruĝa

en: North Rhine-Westphalia vDOP metadata
eo: Norda Rejno-Vestfalio vDOP metadatumoj

en: imagico.de: Northern German west coast tidalflats
eo: imagico.de: Norda Germana okcidenta marbordo tajdaj ebenaĵoj

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals, superseeded by newer images (true color)
eo: Ĝisdata malalta tajdo bildaro de la marbordo por ĝisdatigi mapadon de tajdaj ebenaĵoj kaj sablobenkoj, anstataŭigita de pli novaj bildoj (reala koloro)

en: imagico.de: Northern German west coast tidalflats (infrared)
eo: imagico.de: Norda Germana okcidenta marbordo tajdaj ebenaĵoj (infraruĝa)

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals, superseeded by newer images (false color IR)
eo: Ĝisdata malalta tajdo bildaro de la marbordo por ĝisdatigi mapadon de tajdaj ebenaĵoj kaj sablobenkoj, anstataŭigita de pli novaj bildoj (falsa koloro IR)

en: imagico.de: North Sea Coast 2016
eo: imagico.de: Norda Maro Marbordo 2016

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals (superseeded by newer image) (true color)
eo: Ĝisdata malalta tajdo bildaro de la marbordo por ĝisdatigi mapadon de tajdaj ebenaĵoj kaj sablobenkoj (anstataŭigita de pli nova bildo) (reala koloro)

en: imagico.de: North Sea Coast 2017
eo: imagico.de: Norda Maro Marbordo 2017

en: imagico.de: North Sea Coast spring 2018
eo: imagico.de: Norda Maro Marbordo printempo 2018

en: Up-to-date low tide imagery of the coast for updating mapping of tidalflats and shoals (true color)
eo: Ĝisdata malalta tajdo bildaro de la marbordo por ĝisdatigi mapadon de tajdaj ebenaĵoj kaj sablobenkoj (reala koloro)

en: Saxony latest aerial imagery
eo: Saksio plej lasta aera bildaro

en: Saxony unprocessed aerial imagery
eo: Saksio neprilaborita aera bildaro

en: Saxony latest aerial imagery infrared
eo: Saksio plej lasta aera bildaro infraruĝa

en: Saxony historical aerial imagery 2021-2022
eo: Saksio historia aera bildaro 2021-2022

en: Saxony historical aerial imagery 2018-2020
eo: Saksio historia aera bildaro 2018-2020

en: Saxony historical aerial imagery 2015-2017
eo: Saksio historia aera bildaro 2015-2017

en: Saxony historical aerial imagery 2012-2014
eo: Saksio historia aera bildaro 2012-2014

en: Saxony historical aerial imagery 2005
eo: Saksio historia aera bildaro 2005

en: Saxony WebAtlasSN
eo: Saksio WebAtlasSN

en: Saxony topographic map
eo: Saksio topografia mapo

en: Saxony digital terrain model
eo: Saksio cifereca terena modelo

en: Saxony parcels and districts
eo: Saksio parceloj kaj distriktoj

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, DOP20
eo: Saksio-Anhalto, LVermGeo, DOP20

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, administrative boundaries
eo: Saksio-Anhalto, LVermGeo, administraj limoj

en: Vector recording of administrative boundaries. The boundaries of the federal state, district, municipality and parts of the municipality are given.
eo: Vektora registrado de administraj limoj. La limoj de la federacia ŝtato, distrikto, municipo kaj partoj de la municipo estas donitaj.

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, building shapes
eo: Saksio-Anhalto, LVermGeo, konstruaĵaj formoj

en: Shape of buildings in Saxony-Anhalt
eo: Formo de konstruaĵoj en Saksio-Anhalto

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, Land parcels/plots ALKIS
eo: Saksio-Anhalto, LVermGeo, terpecoj/parceloj ALKIS

en: Vectorial recording of parcels from the official real estate cadastre.
eo: Vektora registrado de parceloj el la oficiala biena katastro.

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, Hydro network
eo: Saksio-Anhalto, LVermGeo, hidroreto

en: Recording of water networks (may differ in accuracy from reality, always consider in connection with orthophoto)
eo: Registrado de akvoretoj (povas diferenci en precizeco de realo, ĉiam konsideru kune kun ortofoto)

en: Saxony-Anhalt, LVermGeo, Physical bodies of water
eo: Saksio-Anhalto, LVermGeo, fizikaj akvokorpoj

en: Recording of water surfaces, small bodies of water as a vector, larger ones with the entire water surface (may differ in accuracy from reality, always consider in connection with orthophoto)
eo: Registrado de akvosurfacoj, malgrandaj akvokorpoj kiel vektoro, pli grandaj kun la tuta akvosurfaco (povas diferenci en precizeco de realo, ĉiam konsideru kune kun ortofoto)

en: Hesse DOP20
eo: Hesio DOP20

en: 20cm aerial imagery of Hesse
eo: 20cm aera bildaro de Hesio

en: Hesse ALKIS
eo: Hesio ALKIS

en: cadastral map of Hesse
eo: katastra mapo de Hesio

en: Hesse DTK
eo: Hesio DTK

en: digital topographic map of Hesse
eo: cifereca topografia mapo de Hesio

en: Hesse WebAtlas
eo: Hesio WebAtlas

en: WebAtlas of Hesse
eo: WebAtlas de Hesio

en: Hesse DGM1
eo: Hesio DGM1

en: Hillshade of Hesse
eo: Ombro de Hesio

en: Rheinland-Pfalz DOP20
eo: Reno-Palatinato DOP20

en: Rheinland-Pfalz hillshade
eo: Reno-Palatinato monteto-ombrigo

en: Rheinland-Pfalz historic since 1994
eo: Reno-Palatinato historia ekde 1994

en: Thuringia DOP20
eo: Turingio DOP20

en: Saarland aerial, imagery, 20cm
eo: Saarland aera bildaro, 20cm

en: Baden-Württemberg DOP20
eo: Baden-Ĵermanio DOP20

en: Baden-Württemberg aerial imagery, 20cm
eo: Baden-Ĵermanio aera bildaro, 20 cm

en: Niedersachsen DOP20
eo: Malalt-Saksio DOP20

en: Niedersachsen aerial imagery, 20 cm
eo: Malalt-Saksio aera bildaro, 20 cm

en: Mecklenburg–Western Pomerania aerial imagery, 20cm
eo: Mecklenburg-Okcidenta Pomeranio aera bildaro, 20 cm

en: Hamburg DOP 20cm (HH LGV DOP20 2025)
eo: Hamburgo DOP 20 cm (HH LGV DOP20 2025)

en: Hamburg DK5 (HH LGV DK5 2025)
eo: Hamburgo DK5 (HH LGV DK5 2025)

en: Berlin/Geoportal DOP20RGB (2011)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20RGB (2011)

en: Digital orthophotos for the entire Berlin city area with a ground resolution of 0.20 m in a sheet section of 2 km x 2 km.
eo: Digitaj ortofotoj por la tuta Berlina urba areo kun grundrezolucio de 0.20 m en sekcio de 2 km x 2 km.

en: Berlin/Geoportal DOP20RGB (2014)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20RGB (2014)

en: Berlin/Geoportal DOP20RGB (2015)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20RGB (2015)

en: Berlin/Geoportal DOP20RGB (2016)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20RGB (2016)

en: Berlin/Geoportal DOP20CIR (2016 infrared)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20CIR (2016 infraruĝa)

en: Berlin/Geoportal DOP20RGB (2017)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20RGB (2017)

en: Berlin/Geoportal DOP20RGB (2018)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20RGB (2018)

en: Berlin/Geoportal DOP20RGB (2019)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20RGB (2019)

en: Berlin/Geoportal TrueDOP20RGB (2020)
eo: Berlino/Geoportalo TrueDOP20RGB (2020)

en: Berlin/Geoportal DOP20RGBI (2021)
eo: Berlino/Geoportalo DOP20RGBI (2021)

en: Berlin/Geoportal TrueDOP20RGBI (2022)
eo: Berlino/Geoportalo TrueDOP20RGBI (2022)

en: Berlin/Geoportal TrueDOP20RGBI (2023)
eo: Berlino/Geoportalo TrueDOP20RGBI (2023)

en: Erlangen aerial imagery (2022 20 cm)
eo: Erlangen aera bildaro (2022 20 cm)

en: Erlangen aerial imagery (2020 5,0 cm)
eo: Erlangen aera bildaro (2020 5,0 cm)

en: Erlangen aerial imagery (2018 5.0 cm)
eo: Erlangen aera bildaro (2018 5.0 cm)

en: Erlangen aerial imagery (2016 5.0 cm)
eo: Erlangen aera bildaro (2016 5.0 cm)

en: Metropole Ruhr aerial imagery
eo: Metropolo Ruhr aera bildaro

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2023
eo: Metropolo Ruhr historia aerfotaro 2023

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2021
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2021

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2020
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2020

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2019
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2019

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2017
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2017

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2015
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2015

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2013
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2013

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2011
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2011

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2009
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2009

en: Metropole Ruhr historical aerial imagery 2006
eo: Metropolo Ruhr historia aera bildaro 2006

en: Mainz all aerial imageries
eo: Majenco ĉiuj aeraj bildaroj

en: Mainz latest aerial imagery
eo: Majenco plej lasta aera bildaro

en: Munich latest aerial imagery 60cm (2017)
eo: Munkeno plej lasta aera bildaro 60cm (2017)

en: Munich latest aerial imagery 20cm
eo: Munkeno plej lasta aera bildaro 20cm

en: Stuttgart latest aerial imagery
eo: Stutgarto plej lasta aera bildaro

en: Freiburg in the Breisgau (DOP20 March 2024)
eo: Friburgo en Brisgovio (DOP20 Marto 2024)

en: Freiburg in the Breisgau (infrared DOP20 March 2024)
eo: Friburgo en Brisgovio (infraruĝa DOP20 Marto 2024)

en: Greenland Orthophotos
eo: Gronlando Ortofotoj

en: Satellite images from Sentinel-2 (10-20m resolution), Spot6/7 (1.6m) and aerial images (10-20cm) for selected settlements.
eo: Satelitaj bildoj de Sentinel-2 (10-20m rezolucio), Spot6/7 (1.6m) kaj aeraj bildoj (10-20cm) por elektitaj setlejoj.

en: Greenland Topographic Map
eo: Gronlando Topografia Mapo

en: Greenland topographic map 1:50.000.
eo: Gronlando topografia mapo 1:50.000.

en: Greenland Public Administration
eo: Gronlando Publika Administrado

en: A collection of map features used for public administration on Greenland.
eo: Kolekto de mapaj elementoj uzataj por publika administrado en Gronlando.

en: Greenland Historic Maps
eo: Gronlando Historiaj Mapoj

en: Historic topo maps for Greenland in 1:250,000, 1:500,000 or 1:2,500,000.
eo: Historiaj topografiaj mapoj por Gronlando en 1:250,000, 1:500,000 aŭ 1:2,500,000.

en: Icebridge DMS image of the settlement - alignment might be poor
eo: Icebridge DMS bildo de la setlejo - vicigo povas esti malbona

en: imagico.de: Thule Air Base
eo: imagico.de: Thule Aerbazo

en: Icebridge DMS image - alignment might be poor
eo: Icebridge DMS bildo - vicigo povas esti malbona

en: imagico.de: Kangerlussuaq Autumn
eo: imagico.de: Kangerlussuaq Aŭtuno

en: Icebridge DMS image of the airport and settlement - alignment might be poor
eo: Icebridge DMS bildo de la flughaveno kaj setlejo - vicigo povas esti malbona

en: imagico.de: Kangerlussuaq Spring
eo: imagico.de: Kangerlussuaq Printempo

en: Icebridge DMS image of the airport and roads - alignment might be poor
eo: Icebridge DMS bildo de la flughaveno kaj vojoj - vicigo povas esti malbona

en: imagico.de: Thule Airbase DMS low altitude overflight September 2015
eo: imagico.de: Thule Aerbazo DMS malalta alteco superflugo septembro 2015

en: Icebridge DMS aerial images from Thule Airbase - alignment might be poor
eo: Icebridge DMS aeraj bildoj de Thule Aerbazo - vicigo povas esti malbona

en: imagico.de: Thule Airbase DMS overflight September 2015
eo: imagico.de: Thule Aerbazo DMS superflugo septembro 2015

en: imagico.de: Thule Airbase DMS overflight October 2015
eo: imagico.de: Thule Aerbazo DMS superflugo oktobro 2015

en: imagico.de: Greenland mosaic
eo: imagico.de: Gronlando mozaiko

en: Landsat mosaic of Greenland (true color)
eo: Landsat mozaiko de Gronlando (reala koloro)

en: imagico.de: May 2013 off-nadir Landsat
eo: imagico.de: Majo 2013 ekster-nadira Landsat

en: First available image north of the regular Landsat limit, mostly with seasonal snow cover so difficult to interpret, superseeded by newer images (true color)
eo: Unua havebla bildo norde de la regula Landsat limo, plejparte kun sezona neĝkovro do malfacile interpretata, anstataŭigita de pli novaj bildoj (reala koloro)

en: imagico.de: Landsat off-nadir July 2016
eo: imagico.de: Landsat ekster-nadira julio 2016

en: Latest images north of the regular Landsat limit (true color)
eo: Plej lastaj bildoj norde de la regula Landsat limo (reala koloro)

en: imagico.de: Landsat off-nadir early July 2020
eo: imagico.de: Landsat ekster-nadira frua julio 2020

en: imagico.de: Landsat off-nadir late July 2020
eo: imagico.de: Landsat ekster-nadira malfrua julio 2020

en: imagico.de: Northern Greenland ASTER
eo: imagico.de: Norda Gronlando ASTER

en: Assembled from mostly 2012 ASTER imagery, some 2005 images mainly in the northeast (true color with estimated blue)
eo: Kunmetita plejparte el 2012 ASTER bildaro, kelkaj 2005 bildoj ĉefe en la nordoriento (reala koloro kun taksita bluo)

en: Drone Imagery Matthew(Haiti) October 2016
eo: Drona Bildaro Matthew (Haitio) oktobro 2016

en: Canaan - American Red Cross, Dec-2017
eo: Kanaan - Amerika Ruĝa Kruco, dec-2017

en: Drone imagery collected December 2017 for Canaan, Haiti by American Red Cross in coordination with the Haitian Red Cross.
eo: Drona bildaro kolektita decembro 2017 por Kanaan, Haitio de la Amerika Ruĝa Kruco kunordigite kun la Haitia Ruĝa Kruco.

en: FÖMI orthophoto 2000
eo: FÖMI ortofoto 2000

en: FÖMI orthophoto 2005
eo: FÖMI ortofoto 2005

en: FÖMI orthophoto 2007-2010
eo: FÖMI ortofoto 2007-2010

en: FÖMI orthophoto 2011-2014 (webp)
eo: FÖMI ortofoto 2011-2014 (webp)

en: Government-based leaf-covered orthophotos with 40 cm/pixel resolution for the entire country. This layer should be used as an alignment base in lack of a more accurate reference. WEBP format images, JOSM needs a webp plugin for them.
eo: Registara folikovrita ortofoto kun 40 cm/pikselo rezolucio por la tuta lando. Ĉi tiu tavolo devus esti uzata kiel viciga bazo en manko de pli preciza referenco. WEBP-formataj bildoj, JOSM bezonas webp kromprogramon por ili.

en: FÖMI orthophoto 2011-2014 (JPEG)
eo: FÖMI ortofoto 2011-2014 (JPEG)

en: Government-based leaf-covered orthophotos with 40 cm/pixel resolution for the entire country. This layer should be used as an alignment base in lack of a more accurate reference. JPEG format, lower quality.
eo: Registara folikovrita ortofoto kun 40 cm/pikselo rezolucio por la tuta lando. Ĉi tiu tavolo devus esti uzata kiel viciga bazo en manko de pli preciza referenco. JPEG-formato, malpli alta kvalito.

en: FÖMI orthophoto 2015
eo: FÖMI ortofoto 2015

en: Government-based leaf-covered orthophotos with 40 cm/pixel resolution for the entire country. This layer can be used as an alignment base in lack of a more accurate reference. WEBP format images, JOSM needs a webp plugin for them.
eo: Registara folikovrita ortofoto kun 40 cm/pikselo rezolucio por la tuta lando. Ĉi tiu tavolo povas esti uzata kiel viciga bazo en manko de pli preciza referenco. WEBP-formataj bildoj, JOSM bezonas webp kromprogramon por ili.

en: FÖMI orthophoto 2015 leaf-off 20 cm
eo: FÖMI ortofoto 2015 senfolia 20 cm

en: Government-based leaf-off orthophotos with 20 cm/pixel resolution for some districts. This layer can be used as an alignment base in lack of a more accurate reference. WEBP format images, JOSM needs a webp plugin for them.
eo: Registara senfolia ortofoto kun 20 cm/pikselo rezolucio por kelkaj distriktoj. Ĉi tiu tavolo povas esti uzata kiel viciga bazo en manko de pli preciza referenco. WEBP-formataj bildoj, JOSM bezonas webp kromprogramon por ili.

en: Szeged orthophoto 2011
eo: Szeged ortofoto 2011

en: Inner part of Szeged
eo: Interna parto de Szeged

en: Törökbálint orthophoto 2013
eo: Törökbálint ortofoto 2013

en: 5 cm resolution bald image
eo: 5 cm rezolucio senhara bildo

en: Törökbálint orthophoto 2015
eo: Törökbálint ortofoto 2015

en: Törökbálint orthophoto 2018
eo: Törökbálint ortofoto 2018

en: Törökbálint orthophoto 2021
eo: Törökbálint ortofoto 2021

en: Danube flood orthophoto 2013
eo: Danubo inundo ortofoto 2013

en: Riverbank of Danube at Budapest, Szentendre and Szigetmonostor
eo: Riverbordo de Danubo ĉe Budapeŝto, Szentendre kaj Szigetmonostor

en: Budapest district XI orthophoto 2015
eo: Budapeŝto distrikto XI ortofoto 2015

en: Budapest district XI orthophoto 2017
eo: Budapeŝto distrikto XI ortofoto 2017

en: Budapest district XI orthophoto 2019
eo: Budapeŝto distrikto XI ortofoto 2019

en: Budapest district XI orthophoto 2021
eo: Budapeŝto distrikto XI ortofoto 2021

en: Budapest district XI orthophoto 2023
eo: Budapeŝto distrikto XI ortofoto 2023

en: Budapest district XI orthophoto 2025
eo: Budapeŝta distrikto XI ortofoto 2025

en: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd orthophoto 2017
eo: Sóskút, Pusztazámor, Tárnok, Diósd ortofoto 2017

en: 5 cm resolution bald image of 4 settlement
eo: 5 cm rezolucio senhara bildo de 4 setlejoj

en: Sátoraljaújhely orthophoto 2020
eo: Sátoraljaújhely ortofoto 2020

en: openstreetmap.hu orthophotos
eo: openstreetmap.hu ortofotoj

en: OpenStreetMap Hungary (hiking routes)
eo: OpenStreetMap Hungario (turaj vojoj)

en: Hillshade Hungary
eo: Ombro Hungario

en: EUFAR Balaton orthophotos
eo: EUFAR Balaton ortofotoj

en: 1940 geo-tagged photography from Balaton Limnological Institute.
eo: 1940 geetikeditaj fotoj de Balaton Limnologia Instituto.

en: R67 road orthophoto
eo: R67 vojo ortofoto

en: 10 cm resolution bald image of road R67 from Kaposfüred to Felsőmocsolád
eo: 10 cm rezolucio senhara bildo de vojo R67 de Kaposfüred al Felsőmocsolád

en: Iceland Basic Map
eo: Islando Baza Mapo

en: Basic map for Iceland.
eo: Baza mapo por Islando.

en: Iceland DEM hillshade
eo: Islando DEM ombro

en: Digital Elevation Model (DEM) hillshade for Iceland.
eo: Cifereca Alteca Modelo (DEM) ombro por Islando.

en: Iceland DEM hillshade daylight
eo: Islando DEM ombro taglumo

en: Digital Elevation Model (DEM) daylight hillshade for Iceland.
eo: Cifereca Alteca Modelo (DEM) tagluma ombro por Islando.

en: Iceland Map Features
eo: Islando Mapaj Elementoj

en: Collection of map features for Iceland.
eo: Kolekto de mapaj elementoj por Islando.

en: Iceland Historical Orthophotos
eo: Islando Historiaj Ortofotoj

en: Collection of historical orthophotos for Iceland.
eo: Kolekto de historiaj ortofotoj por Islando.

en: imagico.de: Eastern Iceland
eo: imagico.de: Orienta Islando

en: Missing islets and inaccurate coast (true color)
eo: Mankantaj insuletoj kaj malpreciza marbordo (reala koloro)

en: imagico.de: Rann of Kutch
eo: imagico.de: Rann de Kutch

en: Land/water distinction difficult to properly map based on Bing/Maxar/Esri/Mapbox images (false color IR)
eo: Distingo inter tero/akvo malfacile mapiĝas bazita sur Bing/Maxar/Esri/Mapbox bildoj (falsa koloro IR)

en: imagico.de: Sudirman Range 2015
eo: imagico.de: Sudirman Montaro 2015

en: Older image of the Sudirman Range with no fresh snow showing glacier extent (true color)
eo: Malpli nova bildo de la Sudirman Montaro sen freŝa neĝo montranta glaciaran etendon (reala koloro)

en: imagico.de: Southeastern Sulawesi
eo: imagico.de: Sudorienta Sulaveso

en: Missing islands and coarse coastline due to cloud cover in Bing, lakes could also use additional detail (true color)
eo: Mankantaj insuloj kaj kruda marbordo pro nubkovraĵo en Bing, lagoj ankaŭ povus uzi plian detalon (reala koloro)

en: Recent Sentinel-2 image of the volcanic island (true color)
eo: Lastatempaj Sentinel-2 bildoj de la vulkana insulo (reala koloro)

en: imagico.de: Bakun Reservoir
eo: imagico.de: Bakun Akvorezervejo

en: Missing in older pre-2011 images (true color)
eo: Mankanta en malpli novaj antaŭ-2011 bildoj (reala koloro)

en: Missing Islands in OSM (true color)
eo: Mankantaj Insuloj en OSM (reala koloro)

en: imagico.de: Sudirman Range 2016
eo: imagico.de: Sudirman Montaro 2016

en: Cloud free image of the Sudirman Range but with fresh snow (true color)
eo: Nublibera bildo de la Sudirman Montaro sed kun freŝa neĝo (reala koloro)

en: Ireland British War Office 1:25k GSGS 3906
eo: Irlando Brita Militoficejo 1:25k GSGS 3906

en: Ireland British War Office One-Inch 1941-43 GSGS 4136
eo: Irlando Brita Militoficejo Unu-Colo 1941-43 GSGS 4136

en: Ireland Bartholomew Quarter-Inch 1940
eo: Irlando Bartholomew Kvarono-Colo 1940

en: OS 1st Ed. 6-inch. Antrim, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Antrim, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Antrim, Ireland (1880-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Antrim, Irlando (1880-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Armagh, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Armagh, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Armagh, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Armagh, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Carlow, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Carlow, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Carlow, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Carlow, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Cavan, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Cavan, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Cavan, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Cavan, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Clare, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Clare, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Clare, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Clare, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Cork, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Cork, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Cork, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Cork, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Donegal, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Donegal, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Donegal, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Donegal, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Down, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Down, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Down, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Down, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Dublin, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Dublin, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Dublin, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Dublin, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Fermanagh, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Fermanagh, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Fermanagh, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Fermanagh, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Galway, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Galway, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Galway, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Galway, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Kerry, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Kerry, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Kerry, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Kerry, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Kildare, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Kildare, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Kildare, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Kildare, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Kilkenny, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Kilkenny, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Kilkenny, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Kilkenny, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Offaly (née Kings County), Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Offaly (iam Kings County), Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Offaly (née Kings County), Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Offaly (iam Kings County), Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Leitrim, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Leitrim, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Leitrim, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Leitrim, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Limerick, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Limerick, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Limerick, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Limerick, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Derry/Londonderry, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Derry/Londonderry, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Derry/Londonderry, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Derry/Londonderry, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Longford, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Longford, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Longford, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Longford, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Louth, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Louth, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Louth, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Louth, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Mayo, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Mayo, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Mayo, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Mayo, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Meath, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Meath, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Meath, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Meath, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Monaghan, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Monaghan, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Monaghan, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Monaghan, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Laois (née Queen’s County), Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Laois (iam Queen’s County), Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Laois (née Queen’s County), Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Laois (iam Queen’s County), Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Roscommon, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Roscommon, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Roscommon, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Roscommon, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Sligo, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Sligo, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Sligo, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Sligo, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Tipperary, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Tipperary, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Tipperary, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Tipperary, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Tyrone, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Tyrone, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Tyrone, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Tyrone, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Waterford, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Waterford, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Waterford, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Waterford, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Westmeath, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Westmeath, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Westmeath, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Westmeath, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Wexford, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Wexford, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Wexford, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Wexford, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: OS 1st Ed. 6-inch. Wicklow, Ireland (1840s-1880s) (NLS)
eo: OS 1a Eld. 6-colo. Wicklow, Irlando (1840-aj-1880-aj) (NLS)

en: OS 2nd Ed. 6-inch. Wicklow, Ireland (1888-1915) (NLS)
eo: OS 2a Eld. 6-colo. Wicklow, Irlando (1888-1915) (NLS)

en: Ireland Civil Parishes and Baronies - Memorial Atlas
eo: Irlando Civilaj Paroĥoj kaj Baronioj - Memora Atlaso

en: Memorial Atlas of Ireland (1901) L.J. Richards
eo: Memora Atlaso de Irlando (1901) L.J. Richards

en: OSMIE Townlands
eo: OSMIE Urbetoj

en: OSMIE EDs
eo: OSMIE ED-oj

en: OSMIE Civil Parishes
eo: OSMIE Civilaj Paroĥoj

en: OSMIE Baronies
eo: OSMIE Baronioj

en: OSMIE Local Election Areas
eo: OSMIE Lokaj Balotaj Areoj

en: OSMIE Dail Election Areas
eo: OSMIE Dail Balotaj Areoj

en: Lombardia - Italy (CTR)
eo: Lombardio - Italio (CTR)

en: Lombardia - Italy (CTR DBT)
eo: Lombardio - Italio (CTR DBT)

en: Sicily - Italy
eo: Sicilio - Italio

en: PCN 2006 - Italy
eo: PCN 2006 - Italio

en: PCN 2008 - IT Lazio+Umbria
eo: PCN 2008 - IT Latio+Umbrio

en: PCN 2012 - Italy
eo: PCN 2012 - Italio

en: South Tyrol Orthofoto 2011 (larger valleys)
eo: Sudtirolo Ortofoto 2011 (pli grandaj valoj)

en: Orthophoto of South Tyrol from 2011 with up to 20cm resolution (larger valleys only)
eo: Ortofoto de Sudtirolo el 2011 kun ĝis 20cm rezolucio (nur pli grandaj valoj)

en: South Tyrol Orthofoto 2014
eo: Sudtirolo Ortofoto 2014

en: Southern half of the territory.
eo: Suda duono de la teritorio.

en: South Tyrol Orthofoto 2015
eo: Sudtirolo Ortofoto 2015

en: Northern half of the territory. August-October 2015. Resolution 20cm.
eo: Norda duono de la teritorio. Aŭgusto-Oktobro 2015. Rezolucio 20cm.

en: South Tyrol Orthofoto 2017
eo: Sudtirolo Ortofoto 2017

en: South Tyrol Orthofoto 2020
eo: Sudtirolo Ortofoto 2020

en: Full coverage of the territory. Resolution 20cm
eo: Plena kovrado de la teritorio. Rezolucio 20cm

en: South Tyrol Orthofoto 2023
eo: Sudtirolo Ortofoto 2023

en: South Tyrol Basemap
eo: Sudtirolo Bazmapo

en: Basemap with standard background
eo: Bazmapo kun norma fono

en: South Tyrol DEM Hillshade 2013 (0.5 m, partial)
eo: Sudtirolo DEM Ombro 2013 (0.5 m, parte)

en: South Tyrol DEM Hillshade 2013 (2.5 m, full)
eo: Sudtirolo DEM Ombro 2013 (2.5 m, plena)

en: South Tyrol DTM Hillshade 2013 (0.5 m, partial)
eo: Sudtirolo DTM Ombro 2013 (0.5 m, parte)

en: South Tyrol DTM Hillshade 2013 (2.5 m, full)
eo: Sudtirolo DTM Ombro 2013 (2.5 m, plena)

en: South Tyrol Elevation Contour Lines
eo: Sudtirolo Alteco Konturlinioj

en: Japan GSI Standard Map
eo: Japanio GSI Norma Mapo

en: Japan GSI Standard Map. Widely covered.
eo: Japanio GSI Norma Mapo. Vaste kovrita.

en: Japan GSI ortho Imagery
eo: Japanio GSI orto Bildaro

en: Japan GSI ortho Imagery. Usually better than bing, but a bit older.
eo: Japanio GSI orto Bildaro. Kutime pli bona ol Bing, sed iom pli malnova.

en: Japan GSI airphoto Imagery
eo: Japanio GSI aera Bildaro

en: Japan GSI airphoto Imagery. Not fully orthorectified, but a bit newer and/or differently covered than GSI ortho Imagery.
eo: Japanio GSI aera Bildaro. Ne tute ortorigardigita, sed iom pli nova kaj/aŭ malsame kovrita ol GSI orto Bildaro.

en: Japan GSI seamlessphoto Imagery
eo: Japanio GSI seninterrompa Bildaro

en: Japan GSI seamlessphoto Imagery. The collection of latest imageries of GSI ortho, airphoto, post disaster and others.
eo: Japanio GSI seninterrompa Bildaro. La kolekto de plej lastaj bildaroj de GSI orto, aera, postkatastrofa kaj aliaj.

en: Susono city orthophoto
eo: Susono urbo ortofoto

en: Kakegawa city orthophoto
eo: Kakegawa urbo ortofoto

en: Omaezaki city orthophoto
eo: Omaezaki urbo ortofoto

en: Atsugi city orthophoto
eo: Atsugi urbo ortofoto

en: Itoigawa city orthophoto
eo: Itoigawa urbo ortofoto

en: imagico.de: Aral Sea (low water level)
eo: imagico.de: Arala Maro (malalta akvonivelo)

en: Water and wetland extents, dams etc. (true color)
eo: Akvaj kaj malsekregionaj etendaĵoj, digoj ktp. (reala koloro)

en: imagico.de: Aral Sea (high water level)
eo: imagico.de: Arala Maro (alta akvonivelo)

en: Water and wetland extents, dams etc. - some remaining winter ice in the north (true color)
eo: Akvaj kaj malsekregionaj etendaĵoj, digoj ktp. - iom da restanta vintra glacio en la nordo (reala koloro)

en: imagico.de: Northeast Caspian Sea 2018
eo: imagico.de: Nordoriento de Kaspia Maro 2018

en: Coastal contruction and Kashagan oil field in Kazakhstan in May 2018 (true color)
eo: Marborda konstruado kaj naftokampo Kaŝagan en Kazaĥstano en majo 2018 (veraj koloroj)

en: imagico.de: Mount Kenya 2016
eo: imagico.de: Monto Kenjo 2016

en: Up-to-date image for glacier mapping (true color)
eo: Ĝisdatigita bildo por glaciara mapado (veraj koloroj)

en: ORT10LT (Lithuania)
eo: ORT10LT (Litovio)

en: geoportail.lu all layers
eo: geoportail.lu ĉiuj tavoloj

en: geoportail.lu ortho latest
eo: geoportail.lu ortofoto plej ĝisdatiga

en: openstreetmap.lu "mapper’s delight" hillshade lidar 2019 with unclassified points
eo: openstreetmap.lu "mapistoj plezuro" reliefombro lidar 2019 kun neklasifikitaj punktoj

en: openstreetmap.lu "mapper’s delight" hillshade lidar 2019
eo: openstreetmap.lu "mapistoj plezuro" reliefombro lidar 2019

en: ANA Luxembourg DTM 2017 Multidirectional
eo: ANA Luksemburgo DTM 2017 Multidirekta

en: INEGI Digital Map of Mexico (WMS)
eo: INEGI Cifereca Mapo de Meksiko (WMS)

en: INEGI Digital Map of Mexico (WMS) v6
eo: INEGI Cifereca Mapo de Meksiko (WMS) v6

en: Moldova Ortophoto (2016)
eo: Moldavio Ortofoto (2016)

en: 2016 Ortophotos, Moldova, Scale 1:5000, 20cm, true colours, covers practically the entire territory of the Republic of Moldova, except some areas from the east part of Moldova. [Geoportal.md server]
eo: 2016 Ortofotoj, Moldavio, Skalo 1:5000, 20cm, veraj koloroj, kovras preskaŭ la tutan teritorion de la Respubliko Moldavio, escepte de kelkaj areoj en la oriento de Moldavio. [Geoportal.md servilo]

en: Moldova Ortophoto, Center part (2020)
eo: Moldavio Ortofoto, Centra parto (2020)

en: 2020 Ortophotos, Centre part of Moldova, Scale 1:5000, 20cm, true colours, covers the center part of Moldova. [Moldova-map.md server]
eo: 2020 Ortofotoj, Centra parto de Moldavio, Skalo 1:5000, 20cm, veraj koloroj, kovras la centran parton de Moldavio. [Moldova-map.md servilo]

en: PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 7,5cm (WMS) latest
eo: PDOK aerbildoj Beeldmateriaal.nl 7,5cm (WMS) plej ĝisdatiga

en: Nationwide data set 7,5cm resolution color aerial imagery of the most recent year.
eo: Nacia datumaro de koloraj aerbildoj kun rezolucio de 7,5cm el la plej lasta jaro.

en: PDOK aerial imagery Beeldmateriaal.nl 7,5cm (WMTS)
eo: PDOK aerbildoj Beeldmateriaal.nl 7,5cm (WMTS)

en: LINZ NZ Aerial Imagery
eo: LINZ NZ Aerbildoj

en: LINZ NZ Topo50 Gridless Maps
eo: LINZ NZ Topo50 Senkradaj Mapoj

en: Environment Canterbury Imagery
eo: Medio Canterbury Bildoj

en: Norway Orthophoto
eo: Norvegio Ortofoto

en: Norwegian orthophotos (max zoom 21), courtesy of Geovekst and Norkart.
eo: Norvegaj ortofotoj (maksimuma zomo 21), afable provizitaj de Geovekst kaj Norkart.

en: Norway Orthophoto (historic)
eo: Norvegio Ortofoto (historia)

en: Historic Norwegian orthophotos and maps, courtesy of Geovekst and Norkart.
eo: Historiaj norvegaj ortofotoj kaj mapoj, afable provizitaj de Geovekst kaj Norkart.

en: Kartverket Sentinel 2 (options)
eo: Kartverket Sentinel 2 (opcioj)

en: Copernicus Sentinel-2 satellite images for Norway, processed by Kartverket
eo: Copernicus Sentinel-2 satelitaj bildoj por Norvegio, prilaboritaj de Kartverket

en: Kartverket topo
eo: Kartverket topografia mapo

en: Topographic map, equivalent to Norway 1:50.000 map series at zoom 15.
eo: Topografia mapo, ekvivalenta al Norvegio 1:50.000 mapserio je zomo 15.

en: Kartverket topo raster
eo: Kartverket topografia rastrumapoj

en: Topographic raster map, equivalent to Norway 1:50.000 map series at zoom 15.
eo: Topografia rastrumapo, ekvivalenta al Norvegio 1:50.000 mapserio je zomo 15.

en: Kartverket topo greyscale
eo: Kartverket topografia griaskala mapo

en: Topographic grayscale map, equivalent to Norway 1:50.000 map series at zoom 15.
eo: Topografia griaskala mapo, ekvivalenta al Norvegio 1:50.000 mapserio je zomo 15.

en: Kartverket Hillshade overlay
eo: Kartverket Reliefombra supermeto

en: Hillshade for Norway
eo: Reliefombro por Norvegio

en: Kartverket Contour Lines overlay
eo: Kartverket Konturlinia supermeto

en: Contours for Norway
eo: Konturoj por Norvegio

en: Kartverket Nautical Charts
eo: Kartverket Naŭtikaj Mapoj

en: Norwegian nautical charts (includes Spitsbergen/Svalbard and Antarctica). Raster representation of paper charts. Updated biweekly.
eo: Norvegaj naŭtikaj mapoj (inkludas Spitsbergen/Svalbard kaj Antarkton). Rastruma reprezentado de paperaj mapoj. Ĝisdatigita dusemajne.

en: Kartverket Norway Marine Boundaries options (overlay)
eo: Kartverket Norvegaj Maraj Limoj opcioj (supermeto)

en: Norway''s maritime boundaries for EEZ, continental shelf, territorial sea, baseline etc.
eo: Norvegaj maraj limoj por EEZ, kontinenta breto, teritoria maro, bazo ktp.

en: Kartverket Marine Infrastructure options (overlay)
eo: Kartverket Mara Infrastrukturo opcioj (supermeto)

en: Marine cables, pipes, bridges, aquaculture farms, wrecks etc. in Norway.
eo: Maraj kabloj, pipoj, pontoj, akvokulturbienoj, vrakoj ktp. en Norvegio.

en: Kartverket Road Network overlay
eo: Kartverket Voja Reto supermeto

en: Norwegian road network from the National Road database (NVDB), also used in Vbase and Elveg. Colours represent national, county, municipal, private and forest roads + footways/cycleways.
eo: Norvega voja reto el la Nacia Voja Datumbazo (NVDB), ankaŭ uzata en Vbase kaj Elveg. Koloroj reprezentas naciajn, provincajn, municipajn, privatajn kaj arbarajn vojojn + piedvojojn/biciklovojojn.

en: Kartverket Trails overlay
eo: Kartverket Vojetoj supermeto

en: Trails from the Norwegian database of `Tur og Friluftsruter´. Selectable categories for foot, bike and ski trails.
eo: Vojetoj el la norvega datumbazo de `Tur og Friluftsruter´. Elekteblaj kategorioj por piedaj, biciklaj kaj skivojetoj.

en: Kartverket Place Names overlay
eo: Kartverket Loknomoj supermeto

en: Official Norwegian place names from the SSR database. Selectable categories.
eo: Oficialaj norvegaj loknomoj el la SSR datumbazo. Elekteblaj kategorioj.

en: Kartverket DTM Digital Terrain Model
eo: Kartverket Cifereca Terenmodelo (DTM)

en: Shaded relief representation of the Norwegian digital terrain model (DTM), i.e. earth surface without trees, buildings and other objects.
eo: Ombrita reliefo reprezentado de la norvega cifereca terenmodelo (DTM), t.e. tersurfaco sen arboj, konstruaĵoj kaj aliaj objektoj.

en: Kartverket DOM Digital Surface Model
eo: Kartverket Cifereca Surfacmodelo (DOM)

en: Shaded relief representation of the Norwegian digital surface model (DOM), i.e. earth surface including trees, buildings and other objects on top of it.
eo: Ombrita reliefo reprezentado de la norvega cifereca surfacmodelo (DOM), t.e. tersurfaco inkluzive de arboj, konstruaĵoj kaj aliaj objektoj sur ĝi.

en: Kartverket Historic maps
eo: Kartverket Historiaj mapoj

en: Historic maps - for the time being `Amtskartserien´ 1826-1917.
eo: Historiaj mapoj - nuntempe `Amtskartserien´ 1826-1917.

en: Kartverket Economic Maps (historic)
eo: Kartverket Ekonomiaj Mapoj (historiaj)

en: 1st edition of historic Economic maps for Norway 1960-90s (`Økonomisk kartverk´). Available from zoom 16. Please correct local imagery offset.
eo: 1-a eldono de historiaj Ekonomiaj mapoj por Norvegio 1960-90-aj jaroj (`Økonomisk kartverk´). Havebla ekde zomo 16. Bonvolu korekti lokan bildan deviadon.

en: Kartverket Administrative Boundaries overlay
eo: Kartverket Administraj Limoj supermeto

en: Official administrative boundaries at the national, county and municipality levels
eo: Oficialaj administraj limoj je nacia, provinca kaj municipa niveloj

en: Kartverket Historic Administrative Boundaries options (overlay)
eo: Kartverket Historiaj Administraj Limoj opcioj (supermeto)

en: Official historic administrative boundaries at the county and municipality levels.
eo: Oficialaj historiaj administraj limoj je provinca kaj municipa niveloj.

en: Kartverket Cadastral overlay
eo: Kartverket Katastra supermeto

en: Real estate boundaries from the official land register (`matrikkelen´). Monthly update.
eo: Bienlimoj el la oficiala terregistro (`matrikkelen´). Monata ĝisdatigo.

en: Kartverket Address overlay
eo: Kartverket Adresa supermeto

en: Street address from the official land register (`matrikkelen´).
eo: Strata adreso el la oficiala terregistro (`matrikkelen´).

en: Kartverket Aviation Obstructions overlay
eo: Kartverket Aviadaj Obstakloj supermeto

en: Vertical obstructions to aircrafts, above 15m in rural areas and 30m in urban areas (e.g. masts, towers, high buildings, power lines)
eo: Vertikalaj obstakloj por aviadiloj, super 15m en kamparaj areoj kaj 30m en urbaj areoj (ekz. mastoj, turoj, altaj konstruaĵoj, elektrolinioj)

en: Kartverket Accessibility overlay
eo: Kartverket Alirebleco supermeto

en: Accessibility for the visually impaired, wheelchairs and electrical wheelchairs.
eo: Alirebleco por vidhandikapuloj, rulseĝoj kaj elektraj rulseĝoj.

en: Kartverket Buildings overlay
eo: Kartverket Konstruaĵoj supermeto

en: INSPIRE buildings for Norway.
eo: INSPIRE konstruaĵoj por Norvegio.

en: Municipality zoning plans: 1) underground, 2) on ground, 3) over ground, 4) seabed, 5) in water.
eo: Municipaj zonadaj planoj: 1) subtera, 2) surtera, 3) supertera, 4) marfundo, 5) en akvo.

en: NVE Electricity Network overlay
eo: NVE Elektra Reto supermeto

en: Power lines (high voltage network) including transformers, submarine cables and pylons. Local distribution network is not included.
eo: Elektrolinioj (alttensia reto) inkluzive de transformiloj, submaraj kabloj kaj pilonoj. Loka distribua reto ne estas inkluzivita.

en: NVE Hydropower Plants overlay
eo: NVE Hidroelektraj Centraloj supermeto

en: Hydropower plants including waterways (tunnel, canal, pipeline) and dams
eo: Hidroelektraj centraloj inkluzive de akvovojoj (tunelo, kanalo, piparo) kaj digoj

en: NVE Wind Power Plants overlay
eo: NVE Ventoelektraj Centraloj supermeto

en: Wind power turbines, farms and concession areas (blue: planned, light green: construction, dark green: built).
eo: Ventoturbinoj, farmoj kaj koncesiaj areoj (blua: planita, helverda: konstruado, malhelverda: konstruita).

en: NVE Avalanche Danger Areas overlay
eo: NVE Neĝoŝtormaj Danĝeraj Areoj supermeto

en: NOD Offshore Installations overlay
eo: NOD Maraj Instalaĵoj supermeto

en: Production platforms and oil/natural gas fields on the Norwegian continental shelf
eo: Produktaj platformoj kaj nafto/naturgaskampoj sur la norvega kontinenta breto

en: Fiskeridirektoratet Aquaculture overlay
eo: Fiskeridirektoratet Akvokulturo supermeto

en: Aquaculture/marine farms (licensed sites, may not yet have any installations)
eo: Akvokulturo/maraj farmoj (permesitaj lokoj, eble ankoraŭ ne havas instalaĵojn)

en: Kystverket Navigational Aid overlay
eo: Kystverket Navigaj Helpiloj supermeto

en: Beacons, buoys, lights and fairways maintained by the Norwegian Coastal Administration
eo: Lumturoj, booj, lumoj kaj ŝipvojoj prizorgataj de la Norvega Marborda Administracio

en: Miljødirektoratet Protected Areas overlay
eo: Miljødirektoratet Protektitaj Areoj supermeto

en: Norwegian national parks, nature reserves and other protected areas and objects from Naturbase, including Svalbard/Spitsbergen
eo: Norvegaj naciaj parkoj, naturrezervejoj kaj aliaj protektitaj areoj kaj objektoj el Naturbase, inkluzive de Svalbard/Spitsbergen

en: Miljødirektoratet Public Recreation Areas overlay
eo: Miljødirektoratet Publikaj Ripozareoj supermeto

en: Public recreation areas with State ownership ("friluftsområder").
eo: Publikaj ripozareoj kun ŝtata posedo ("friluftsområder").

en: Miljødirektoratet Urban and Vacation Areas overlay
eo: Miljødirektoratet Urbaj kaj Feriejoj supermeto

en: Urban settlements and vacation home areas.
eo: Urbaj setlejoj kaj feridomaj areoj.

en: Miljødirektoratet Snowmobile overlay
eo: Miljødirektoratet Neĝmobilaj supermeto

en: Permitted snowmobile/scooter tracks.
eo: Permesitaj neĝmobilaj/skuteraj vojetoj.

en: Miljødirektoratet Fjords overlay
eo: Miljødirektoratet Fjordoj supermeto

en: Outer thresholds/inlets of fjords.
eo: Eksteraj sojloj/enfluejoj de fjordoj.

en: Riksantikvaren Heritage Sites overlay
eo: Riksantikvaren Heredaĵaj Lokoj supermeto

en: Archeological and architectural monuments/sites and cultural environments protected by law (''enkeltminner'') from the Norwegian Directorate for Cultural Heritage
eo: Arkeologiaj kaj arkitekturaj monumentoj/lokoj kaj kulturaj medioj protektitaj per leĝo (''enkeltminner'') de la Norvega Direktorato por Kultura Heredaĵo

en: DMF Mines overlay
eo: DMF Minaj supermeto

en: Caution areas for mines from the Norwegian Directorate of Mining
eo: Atentaj areoj por minoj de la Norvega Direktorato de Minado

en: SSB Urban Areas overlay
eo: SSB Urbaj Areoj supermeto

en: Human settlements of at least 200 people with less than 200 meters between households
eo: Homaj setlejoj de almenaŭ 200 homoj kun malpli ol 200 metroj inter domanaroj

en: SSB City Centres overlay
eo: SSB Urbaj Centroj supermeto

en: Downtown areas with significant commercial and service activities.
eo: Centraj areoj kun signifaj komercaj kaj servaj aktivecoj.

en: Oslo Urban Environment options (layer)
eo: Oslo Urba Medio opcioj (tavolo)

en: Environment data from the Municipality of Oslo, Agency for Urban Environment.
eo: Medio-datumoj de la Municipo de Oslo, Agentejo por Urba Medio.

en: Norwegian mountain biking map from OSM (max zoom 14-16, varies per region)
eo: Norvega montbicikla mapo de OSM (maksimuma zomo 14-16, varias laŭ regiono)

en: NPI Svalbard Orthophoto
eo: NPI Svalbard Ortofoto

en: Orthophoto for Svalbard/Spitsbergen from the Norwegian Polar Institute
eo: Ortofoto por Svalbard/Spitsbergen de la Norvega Polusa Instituto

en: NPI Svalbard topo
eo: NPI Svalbard topografia mapo

en: Topographic map for Svalbard from the Norwegian Polar Institute
eo: Topografia mapo por Svalbard de la Norvega Polusa Instituto

en: NPI Svalbard detailed topo
eo: NPI Svalbard detala topografia mapo

en: Detailed topographic map for Longyearbyen, Barentsburg and Ny-Ålesund from the Norwegian Polar Institute
eo: Detala topografia mapo por Longyearbyen, Barentsburg kaj Ny-Ålesund de la Norvega Polusa Instituto

en: NPI Svalbard satellite
eo: NPI Svalbard satelita bildo

en: Satellite imagery for Svalbard from the Norwegian Polar Institute/USGS Landsat
eo: Satelitaj bildoj por Svalbard de la Norvega Polusa Instituto/USGS Landsat

en: imagico.de: Svalbard mosaic
eo: imagico.de: Svalbard mozaiko

en: Sentinel-2 mosaic of Svalbard (true color)
eo: Sentinel-2 mozaiko de Svalbard (veraj koloroj)

en: NPI Jan Mayen topo
eo: NPI Jan Mayen topografia mapo

en: Topographic map for Jan Mayen from the Norwegian Polar Institute
eo: Topografia mapo por Jan Mayen de la Norvega Polusa Instituto

en: imagico.de: Western Karakoram
eo: imagico.de: Okcidenta Karakorumo

en: Represents approximately minimum snow cover so can be well used for glacier mapping (true color)
eo: Reprezentas proksimume minimuman neĝkovron, do povas esti bone uzata por glaciara mapado (veraj koloroj)

en: Gaza Strip - Pléiades - 2014/07/06
eo: Gaza Stripo - Pléiades - 2014/07/06

en: Gaza Strip - Pléiades - 2014/07/06 (NIR)
eo: Gaza Stripo - Pléiades - 2014/07/06 (NIR)

en: imagico.de: Panama Canal - Pacific side
eo: imagico.de: Panama Kanalo - Pacifika flanko

en: New locks with less clouds than in the Sentinel-2 image - make sure to check image alignment (true color)
eo: Novaj kluzoj kun malpli da nuboj ol en la Sentinel-2 bildo - certigu kontroli bildan vicigon (veraj koloroj)

en: imagico.de: Panama Canal
eo: imagico.de: Panama Kanalo

en: Images of the new locks (but partly cloudy) (true color)
eo: Bildoj de la novaj kluzoj (sed parte nuba) (veraj koloroj)

en: Coarse coastline due to cloud cover in Bing/Mapbox (true color)
eo: Malglata marbordo pro nubkovro en Bing/Mapbox (veraj koloroj)

en: imagico.de: New Ireland
eo: imagico.de: Nova Irlando

en: Many missing islands in OSM (mostly mapped meanwhile) (true color)
eo: Multaj mankantaj insuloj en OSM (plejparte mapitaj dume) (veraj koloroj)

en: imagico.de: Willkanuta Mountains and Quelccaya Ice Cap
eo: imagico.de: Willkanuta Montoj kaj Quelccaya Glaciaĵo

en: Poor and outdated imagery in other sources (true color)
eo: Malbona kaj malaktuala bildaro en aliaj fontoj (veraj koloroj)

en: Lupang Arenda, Taytay Drone Imagery
eo: Lupang Arenda, Taytay Drone Bildaro

en: Pangasinán/Bulacan (Philippines HiRes)
eo: Pangasinán/Bulacan (Filipinoj HiRes)

en: Geoportal 2: Orthophotomap (aerial image) WMTS
eo: Geoportal 2: Ortofotomapo (aerbildo) WMTS

en: Geoportal 2: Orthophotomap (aerial image) WMS
eo: Geoportal 2: Ortofotomapo (aerbildo) WMS

en: Geoportal 2: High Resolution Orthophotomap (aerial image)
eo: Geoportal 2: Altresoluca Ortofotomapo (aerbildo)

en: The aerial image is not available for the whole country.
eo: La aerbildo ne haveblas por la tuta lando.

en: Geoportal 2: High Resolution Orthophotomap (aerial image) WMTS
eo: Geoportal 2: Altresoluca Ortofotomapo (aerbildo) WMTS

en: Geoportal 2: Time Orthophotomap (aerial image) WMS
eo: Geoportal 2: Tempa Ortofotomapo (aerbildo) WMS

en: Geoportal 2: True Orthophotomap (aerial image) WMS
eo: Geoportal 2: Vera Ortofotomapo (aerbildo) WMS

en: Geoportal 2: Buildings
eo: Geoportal 2: Konstruaĵoj

en: Geoportal 2: Property boundaries
eo: Geoportal 2: Bienlimoj

en: Geoportal 2: Addresses
eo: Geoportal 2: Adresoj

en: Geoportal 2: Street names
eo: Geoportal 2: Stratnomoj

en: Geoportal 2: Places
eo: Geoportal 2: Lokoj

en: Geoportal 2: PRNG (geo names)
eo: Geoportal 2: PRNG (geonomoj)

en: Geoportal 2: ISOK hillshade
eo: Geoportal 2: ISOK reliefombro

en: Forest database BDoL (overlay)
eo: Arbara datumbazo BDoL (supermeto)

en: Będzin: Orthophotomap 2013 (aerial image)
eo: Będzin: Ortofotomapo 2013 (aerbildo)

en: Imagery only accessible from a Polish IP address.
eo: Bildaro alirebla nur de pola IP-adreso.

en: Będzin: Buildings
eo: Będzin: Konstruaĵoj

en: Będzin: Addresses
eo: Będzin: Adresoj

en: Bytom: Orthophotomap 2012 (aerial image)
eo: Bytom: Ortofotomapo 2012 (aerbildo)

en: Bytom: Fotoplan 2014 (aerial image)
eo: Bytom: Fotoplano 2014 (aerbildo)

en: Bytom: Orthophotomap 2016 (aerial image)
eo: Bytom: Ortofotomapo 2016 (aerbildo)

en: Bytom: Buildings
eo: Bytom: Konstruaĵoj

en: Częstochowa: Buildings
eo: Częstochowa: Konstruaĵoj

en: Częstochowa: Orthophotomap 2011 (aerial image)
eo: Częstochowa: Ortofotomapo 2011 (aerbildo)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2013 (aerial image)
eo: Częstochowa: Ortofotomapo 2013 (aerbildo)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2014 (aerial image)
eo: Częstochowa: Ortofotomapo 2014 (aerbildo)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2015 (aerial image)
eo: Częstochowa: Ortofotomapo 2015 (aerbildo)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2016 (aerial image)
eo: Częstochowa: Ortofotomapo 2016 (aerbildo)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2017 (aerial image)
eo: Częstochowa: Ortofotomapo 2017 (aerbildo)

en: Częstochowa: Orthophotomap 2021 (aerial image)
eo: Częstochowa: Ortofotomapo 2021 (aerbildo)

en: Gliwice: Orthophotomap 2013 (aerial image)
eo: Gliwice: Ortofotomapo 2013 (aerbildo)

en: Gliwice: Orthophotomap 2017 (aerial image)
eo: Gliwice: Ortofotomapo 2017 (aerbildo)

en: Gliwice: Orthophotomap 2018 (aerial image)
eo: Gliwice: Ortofotomapo 2018 (aerbildo)

en: Gliwice: Orthophotomap 2020 (aerial image)
eo: Gliwice: Ortofotomapo 2020 (aerbildo)

en: Gliwice: Buildings
eo: Gliwice: Konstruaĵoj

en: Łódź: Buildings
eo: Łódź: Konstruaĵoj

en: Łódź: Orthophotomap 2019 (aerial image)
eo: Łódź: Ortofotomapo 2019 (aerbildo)

en: Powiat dębicki: Buildings
eo: Powiat dębicki: Konstruaĵoj

en: Powiat łańcucki: Buildings
eo: Powiat łańcucki: Konstruaĵoj

en: Powiat ropczycko-sędziszowski: Buildings
eo: Powiat ropczycko-sędziszowski: Konstruaĵoj

en: Powiat rzeszowski: Buildings
eo: Powiat rzeszowski: Konstruaĵoj

en: Powiat rzeszowski: Orthophotomap (aerial image)
eo: Powiat rzeszowski: Ortofotomapo (aerbildo)

en: Powiat stalowowolski: Buildings
eo: Powiat stalowowolski: Konstruaĵoj

en: Poznań: Orthophotomap 2014 (aerial image)
eo: Poznań: Ortofotomapo 2014 (aerbildo)

en: Poznań: Orthophotomap 2016 (aerial image)
eo: Poznań: Ortofotomapo 2016 (aerbildo)

en: Poznań: Latest Orthophotomap (aerial image)
eo: Poznań: Plej ĝisdatigita Ortofotomapo (aerbildo)

en: Poznań: Latest Orthophotomap (aerial image) WMTS
eo: Poznań: Plej ĝisdatigita Ortofotomapo (aerbildo) WMTS

en: Przemyśl: Buildings
eo: Przemyśl: Konstruaĵoj

en: Przemyśl: Ortophotomap (aerial image)
eo: Przemyśl: Ortofotomapo (aerbildo)

en: Ruda Śląska: Orthophotomap (aerial image)
eo: Ruda Śląska: Ortofotomapo (aerbildo)

en: Siemianowice Śląskie: Orthophotomap (aerial image)
eo: Siemianowice Śląskie: Ortofotomapo (aerbildo)

en: Siemianowice Śląskie: Buildings
eo: Siemianowice Śląskie: Konstruaĵoj

en: Zabrze: Orthophotomap 2011 (aerial image)
eo: Zabrze: Ortofotomapo 2011 (aerbildo)

en: Warszawa: Orthophotomap 2021 (aerial image)
eo: Warszawa: Ortofotomapo 2021 (aerbildo)

en: Wrocław: Orthophotomap 2015 (aerial image)
eo: Wrocław: Ortofotomapo 2015 (aerbildo)

en: Wrocław: Orthophotomap 2018 (aerial image)
eo: Wrocław: Ortofotomapo 2018 (aerbildo)

en: Orthophotos of the northern portion of mainland Portugal - 25cm - 2021 (DGT)
eo: Ortofotoj de la norda parto de kontinenta Portugalio - 25cm - 2021 (DGT)

en: Orthophotos of the northern portion of mainland Portugal IRG - 25cm - 2021 (DGT)
eo: Ortofotoj de la norda parto de kontinenta Portugalio IRG - 25cm - 2021 (DGT)

en: Orthophotos of mainland Portugal - 25cm - 2018 (DGT)
eo: Ortofotoj de kontinenta Portugalio - 25cm - 2018 (DGT)

en: OrtoSat of mainland Portugal - 30 cm - 2023 (DGT)
eo: OrtoSat de kontinenta Portugalio - 30 cm - 2023 (DGT)

en: Orthophotos of the coastal areas of mainland Portugal - 10cm - 2014-2015 (DGT)
eo: Ortofotoj de la marbordaj areoj de kontinenta Portugalio - 10cm - 2014-2015 (DGT)

en: Orthophotos of mainland Portugal - 50 cm - 2004-2006 (DGT)
eo: Ortofotoj de kontinenta Portugalio - 50 cm - 2004-2006 (DGT)

en: Orthophotos of mainland Portugal - 1m - 1995 - Fake Color (DGT)
eo: Ortofotoj de kontinenta Portugalio - 1m - 1995 - Falsaj Koloroj (DGT)

en: Elevation hillshade of the coastal areas of mainland Portugal - 2m - 2014-2015 (DGT)
eo: Altituda reliefombro de la marbordaj areoj de kontinenta Portugalio - 2m - 2014-2015 (DGT)

en: Official Administrative Charter of Portugal - CAOP 2022 (Mainland - Boundaries)
eo: Oficiala Administra Ĉarto de Portugalio - CAOP 2022 (Kontinenta - Limoj)

en: Land Use and Soil Occupation Charter of mainland Portugal - 2018 (DGT)
eo: Terkulturado kaj Grundokupado Ĉarto de kontinenta Portugalio - 2018 (DGT)

en: Land Use and Soil Occupation Charter of mainland Portugal - 2015 (DGT)
eo: Terkulturado kaj Grundokupado Ĉarto de kontinenta Portugalio - 2015 (DGT)

en: Land Use and Soil Occupation Charter of mainland Portugal - 2010 (DGT)
eo: Terkulturado kaj Grundokupado Ĉarto de kontinenta Portugalio - 2010 (DGT)

en: Portugal Topographic Map (valentim.org)
eo: Portugalio Topografia Mapo (valentim.org)

en: Institute for Nature Conservation and Forests - GIS
eo: Instituto por Naturkonservado kaj Arbaroj - GIS

en: imagico.de: Kerch Strait
eo: imagico.de: Kerĉa Markolo

en: State of bridge construction in August 2016 (true color)
eo: Stato de pontkonstruado en aŭgusto 2016 (veraj koloroj)

en: imagico.de: Kerch Strait 2018
eo: imagico.de: Kerĉa Markolo 2018

en: Bridge and surrounding after completion in April 2018 (true color)
eo: Ponto kaj ĉirkaŭaĵo post kompletigo en aprilo 2018 (veraj koloroj)

en: imagico.de: Pechora Sea Coast
eo: imagico.de: Peĉora Marbordo

en: Sentinel-2 image of the Pechora Sea coast in autumn 2016 (true color)
eo: Sentinel-2 bildo de la Peĉora Marbordo en aŭtuno 2016 (veraj koloroj)

en: imagico.de: Ushakov Island August 2016
eo: imagico.de: Uŝakova Insulo aŭgusto 2016

en: Late summer imagery with few clouds (superseeded by newer image) (true color)
eo: Malfrua somera bildaro kun malmultaj nuboj (anstataŭigita de pli nova bildo) (veraj koloroj)

en: imagico.de: Ushakov Island August 2020
eo: imagico.de: Uŝakova Insulo aŭgusto 2020

en: Up-to-date late summer imagery with few clouds (true color)
eo: Ĝisdatigita malfrua somera bildaro kun malmultaj nuboj (veraj koloroj)

en: imagico.de: Northern Dvina delta at low tide
eo: imagico.de: Norda Dvina delto ĉe malalta tajdo

en: Beaches, tidal flats and other costal forms (true color)
eo: Strandoj, tajdaj ebenaĵoj kaj aliaj marbordaj formoj (veraj koloroj)

en: imagico.de: Northern and Polar Ural mountains August 2016
eo: imagico.de: Nordaj kaj Polusaj Uralaj montoj aŭgusto 2016

en: Up-to-date late summer imagery with few clouds - caution: not all visible snow is glaciers (true color)
eo: Ĝisdatigita malfrua somera bildaro kun malmultaj nuboj - atentu: ne ĉio videbla neĝo estas glaciara (veraj koloroj)

en: imagico.de: Vostochny Cosmodrome
eo: imagico.de: Vostochny Kosmodromo

en: Recent image showing newest features (superseeded by newer image) (true color)
eo: Lastatempaj bildoj montrantaj la plej novajn trajtojn (anstataŭigita de pli nova bildo) (veraj koloroj)

en: imagico.de: Vostochny Cosmodrome 2020
eo: imagico.de: Vostochny Kosmodromo 2020

en: September 2020 image with autumn colors (true color)
eo: Septembro 2020 bildo kun aŭtunaj koloroj (veraj koloroj)

en: Singapore Landlot
eo: Singapuro Landlot

en: Singapore OneMap
eo: Singapuro OneMap

en: Singapore OneMap (WMS)
eo: Singapuro OneMap (WMS)

en: Freemap.sk Car
eo: Freemap.sk Aŭto

en: Freemap.sk Hiking
eo: Freemap.sk Piede

en: Freemap.sk Bicycle
eo: Freemap.sk Biciklo

en: Slovakia Historic Maps
eo: Slovakio Historiaj Mapoj

en: Ortofotomozaika SR (newest)
eo: Ortofotomozaiko SR (plej nova)

en: Ortofotomozaika SR 2020-2022
eo: Ortofotomozaiko SR 2020-2022

en: Ortofotomozaika SR 2017-2019
eo: Ortofotomozaiko SR 2017-2019

en: Kataster
eo: Katastro

en: DTM 5.0 high-resolution terrain shading
eo: DTM 5.0 alte-rezolucia terena ombrigo

en: DTM 5.0 gray terrain shading
eo: DTM 5.0 griza terenombro

en: DTM 5.0 light terrain shading
eo: DTM 5.0 hela terenombro

en: DSM 1.0 gray surface shading
eo: DSM 1.0 griza surfacombro

en: RABA-KGZ: Slovenia farmland use
eo: RABA-KGZ: Slovenio terkulturado

en: RABA-KGZ: Slovenia built-up areas
eo: RABA-KGZ: Slovenio konstruaj areoj

en: GURS: Building outlines
eo: GURS: Konstruaĵaj konturoj

en: GURS: Road lines
eo: GURS: Vojoj

en: GURS: DOF050 Orthophoto, DTK5... (WMTS)
eo: GURS: DOF050 Ortofoto, DTK5... (WMTS)

en: GURS: Slovenia orthophoto 25cm (DOF025)
eo: GURS: Slovenio ortofoto 25cm (DOF025)

en: Slovenia orthophoto 25cm/pixel (GURS DOF025), hosted by Level2.si
eo: Slovenio ortofoto 25cm/pikselo (GURS DOF025), gastigita de Level2.si

en: ARSO: LIDAR hillshade (WMTS)
eo: ARSO: LIDAR reliefombro (WMTS)

en: MK: LIDAR hillshade+buildings (WMTS)
eo: MK: LIDAR reliefombro+konstruaĵoj (WMTS)

en: Ljubljana: Orthophoto 2023 (WMTS)
eo: Ljubljana: Ortofoto 2023 (WMTS)

en: Ljubljana: Orthophoto 2022 (WMTS)
eo: Ljubljana: Ortofoto 2022 (WMTS)

en: Ljubljana: Orthophoto 2020 (WMTS)
eo: Ljubljana: Ortofoto 2020 (WMTS)

en: Ljubljana: Orthophoto 2019 (WMTS)
eo: Ljubljana: Ortofoto 2019 (WMTS)

en: Ljubljana: Zazidalna situacija (WMTS)
eo: Ljubljana: Zazidalna situacio (WMTS)

en: City of Cape Town 2013 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2013 Aerbildo

en: OpenStreetMap use only. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 12cm ground sample distance
eo: Nur por OpenStreetMap. Aerfotado de la municipo de Kaburbo. 12cm grundo-samplodistanco

en: City of Cape Town 2015 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2015 Aerbildo

en: OpenStreetMap use only. City of Cape Town Aerial ortho-photography of the municipal area. 8cm ground sample distance
eo: Nur por OpenStreetMap. Aerfotado de la municipo de Kaburbo. 8cm grundo-samplodistanco

en: City of Cape Town 2017 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2017 Aerbildo

en: 2017 January orthorectified colour mosaic. Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 20x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
eo: 2017 januara ortorektigita kolora mozaiko. Origina bildaro posedata de CCT. Bildaro farita per cifereca fotilo por ebligi mozaikan pikselgrandon de 0.08m. Kunpremita al ecw 20x kunpremo. Planimetria fideleco atendata ene de 0.3m. Neniu limigo por la cifereca dosiero por ne-komercaj celoj.

en: City of Cape Town 2018 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2018 Aerbildo

en: 2018 February orthorectified colour mosaic. Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 20x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
eo: 2018 februara ortorektigita kolora mozaiko. Origina bildaro posedata de CCT. Bildaro farita per cifereca fotilo por ebligi mozaikan pikselgrandon de 0.08m. Kunpremita al ecw 20x kunpremo. Planimetria fideleco atendata ene de 0.3m. Neniu limigo por la cifereca dosiero por ne-komercaj celoj.

en: City of Cape Town 2019 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2019 Aerbildo

en: 2019 January orthorectified colour mosaic. Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 20x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
eo: 2019 januara ortorektigita kolora mozaiko. Origina bildaro posedata de CCT. Bildaro farita per cifereca fotilo por ebligi mozaikan pikselgrandon de 0.08m. Kunpremita al ecw 20x kunpremo. Planimetria fideleco atendata ene de 0.3m. Neniu limigo por la cifereca dosiero por ne-komercaj celoj.

en: City of Cape Town 2020 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2020 Aerbildo

en: 2020 January orthorectified colour mosaic. Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 20x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
eo: 2020 januara ortorektigita kolora mozaiko. Origina bildaro posedata de CCT. Bildaro farita per cifereca fotilo por ebligi mozaikan pikselgrandon de 0.08m. Kunpremita al ecw 20x kunpremo. Planimetria fideleco atendata ene de 0.3m. Neniu limigo por la cifereca dosiero por ne-komercaj celoj.

en: City of Cape Town 2021 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2021 Aerbildo

en: 2021 March orthorectified colour mosaic (updated: version 3). Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 10x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
eo: 2021 marto ortorektigita kolora mozaiko (ĝisdatigita: versio 3). Origina bildaro posedata de CCT. Bildaro farita per cifereca fotilo por ebligi mozaikan pikselgrandon de 0.08m. Kunpremita al ecw 10x kunpremo. Planimetria fideleco atendata ene de 0.3m. Neniu limigo por la cifereca dosiero por ne-komercaj celoj.

en: City of Cape Town 2022 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2022 Aerbildo

en: 2022 January orthorectified colour mosaic (updated: version 2.1). Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 10x compression. Planimmetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
eo: 2022 januara ortorektigita kolora mozaiko (ĝisdatigita: versio 2.1). Origina bildaro posedata de CCT. Bildaro farita per cifereca fotilo por ebligi mozaikan pikselgrandon de 0.08m. Kunpremita al ecw 10x kunpremo. Planimetria fideleco atendata ene de 0.3m. Neniu limigo por la cifereca dosiero por ne-komercaj celoj.

en: City of Cape Town 2023 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2023 Aerbildo

en: 2023 January orthorectified colour mosaic (updated: version 4). Original imagery property of CCT. Imagery captured with digital camera to enable mosaic pixel size of 0.08m. Compressed to ecw 10x compression. Planimetric fidelity expected within 0.3m. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
eo: 2023 januara ortorektigita kolora mozaiko (ĝisdatigita: versio 4). Origina bildaro posedata de CCT. Bildaro farita per cifereca fotilo por ebligi mozaikan pikselgrandon de 0.08m. Kunpremita al ecw 10x kunpremo. Planimetria fideleco atendata ene de 0.3m. Neniu limigo por la cifereca dosiero por ne-komercaj celoj.

en: City of Cape Town 2024 Aerial
eo: Urbo de Kaburbo 2024 Aerbildo

en: Aerial imagery captured in 2024: orthorectified colour mosaic of +-30% of the metro. Original imagery property of CCT. No restrictions on the digital file for non-commercial purposes.
eo: Aerbildaro farita en 2024: ortorektigita kolora mozaiko de +-30% de la metroo. Origina bildaro posedata de CCT. Neniu limigo por la cifereca dosiero por ne-komercaj celoj.

en: South Africa CD:NGI Aerial
eo: Sudafriko CD:NGI Aerbildo

en: imagico.de: Leskov Island ASTER
eo: imagico.de: Leskov Insulo ASTER

en: Missing in other image sources (true color with estimated blue)
eo: Mankanta en aliaj bildfontoj (veraj koloroj kun taksita bluo)

en: imagico.de: Scott Island
eo: imagico.de: Scott Insulo

en: Missing in other image sources (true color)
eo: Mankanta en aliaj bildfontoj (veraj koloroj)

en: imagico.de: Leskov Island Landsat
eo: imagico.de: Leskov Insulo Landsat

en: imagico.de: Clerke Rocks
eo: imagico.de: Clerke Rokoj

en: imagico.de: Shag Rocks
eo: imagico.de: Shag Rokoj

en: Spain base map
eo: Hispanio baza mapo

en: Cartography of the National Geographic Institute and the Geographic Center of the Army
eo: Kartografio de la Nacia Geografia Instituto kaj la Geografia Centro de la Armeo

en: Catastro Spain
eo: Katastro Hispanio

en: Cadastral Cartography of the General Directorate of Cadastre
eo: Katastra Kartografio de la Ĝenerala Direktorato de Katastro

en: LiDAR Spain
eo: LiDAR Hispanio

en: LiDAR Digital Surface Model generated by composition of four layers: shading, buildings, vegetation and hydrography.
eo: LiDAR Cifereca Surfaco-Modelo generita per kunmeto de kvar tavoloj: ombro, konstruaĵoj, vegetaĵaro kaj hidrografio.

en: PNOA Spain
eo: PNOA Hispanio

en: Most recent orthophotos of the PNOA project (National Plan for Aerial Orthophotography)
eo: Plej lastaj ortofotoj de la PNOA projekto (Nacia Plano por Aera Ortofotografio)

en: GRAFCAN OrtoExpress Urbana - Canary Islands
eo: GRAFCAN OrtoExpress Urbana - Kanariaj Insuloj

en: High resolution imagery covering the Canary Islands, 12.5 or 10 cm/pixel in urban areas, and 20 cm/pixel elsewhere. Older in some urban areas than the lower-resolution "GRAFCAN OrtoExpress".
eo: Altresoluca bildaro kovranta la Kanariajn Insulojn, 12.5 aŭ 10 cm/pikselo en urbaj areoj, kaj 20 cm/pikselo aliloke. Pli malnova en kelkaj urbaj areoj ol la malpli alta rezolucio "GRAFCAN OrtoExpress".

en: GRAFCAN OrtoExpress - Canary Islands
eo: GRAFCAN OrtoExpress - Kanariaj Insuloj

en: High resolution imagery covering the Canary Islands, 20 cm/pixel. More recent in some urban areas than the higher-resolution "GRAFCAN OrtoExpress Urbana".
eo: Altresoluca bildaro kovranta la Kanariajn Insulojn, 20 cm/pikselo. Pli lasta en kelkaj urbaj areoj ol la pli alta rezolucio "GRAFCAN OrtoExpress Urbana".

en: ITACyL - Castile and León
eo: ITACyL - Kastilio kaj Leono

en: Base Map - Geoportal of Santiago de Compostela
eo: Baza Mapo - Geoportalo de Santiago de Compostela

en: SITNA - Orthophoto Navarre
eo: SITNA - Ortofoto Navaro

en: SITNA - Base map Navarre
eo: SITNA - Baza mapo Navaro

en: SITNA - Cadastre Navarre
eo: SITNA - Katastro Navaro

en: ICGC - Orthophoto Catalonia
eo: ICGC - Ortofoto Katalunio

en: ICGC - Topo Catalonia
eo: ICGC - Topografia mapo Katalunio

en: Ayuntamiento de Madrid - Orthophoto
eo: Urbestrejo de Madrido - Ortofoto

en: imagico.de: Adams Bridge
eo: imagico.de: Adams Ponto

en: Supplementing incomplete coverage in other sources (true color)
eo: Kompletiganta nekompletan kovron en aliaj fontoj (veraj koloroj)

en: Lantmäteriet Topographic Map
eo: Lantmäteriet Topografia Mapo

en: Topographic map of Sweden 1:50 000
eo: Topografia mapo de Svedio 1:50 000

en: Lantmäteriet Economic Map ca. 1950-1978
eo: Lantmäteriet Ekonomia Mapo ĉ. 1950-1978

en: Scan of ´Economic maps´ ca. 1950-1978
eo: Skano de ´Ekonomiaj mapoj´ ĉ. 1950-1978

en: Lantmäteriet General Staff Map 1859-1979
eo: Lantmäteriet Ĝenerala Staba Mapo 1859-1979

en: Scan of ´Generalstabskartan´ 1859-1979
eo: Skano de ´Generalstabskartan´ 1859-1979

en: Lantmäteriet Historic Orthophoto 1960
eo: Lantmäteriet Historia Ortofoto 1960

en: Mosaic of Swedish orthophotos from the period 1955–1965. Older and younger pictures may occur.
eo: Mozaiko de svedaj ortofotoj el la periodo 1955–1965. Pli malnovaj kaj pli junaj bildoj povas okazi.

en: Lantmäteriet Historic Orthophoto 1975
eo: Lantmäteriet Historia Ortofoto 1975

en: Mosaic of Swedish orthophotos from the period 1970–1980. Is under construction.
eo: Mozaiko de svedaj ortofotoj el la periodo 1970–1980. Estas sub konstruado.

en: Lantmäteriet Historic Orthophotos options
eo: Lantmäteriet Historiaj Ortofotoj opcioj

en: Mosaic of Swedish orthophotos, including from the period 1993–2005.
eo: Mozaiko de svedaj ortofotoj, inkluzive el la periodo 1993–2005.

en: Trafikverket Road Network (overlay)
eo: Trafikverket Voja Reto (kovrilo)

en: Swedish NVDB road network
eo: Sveda NVDB voja reto

en: Trafikverket Road Network extra (overlay)
eo: Trafikverket Voja Reto kromaj (kovrilo)

en: Swedish NVDB extra details: Highway reference, traffic calming, rest area, bus stop, bridge, tunnel, speed camera
eo: Sveda NVDB kromaj detaloj: Aŭtovojreferenco, trafika trankviligo, ripozejo, bushaltejo, ponto, tunelo, rapidkamerao

en: Trafikverket Road Network options (overlay)
eo: Trafikverket Voja Reto opcioj (kovrilo)

en: Swedish NVDB road network with several options for map layers
eo: Sveda NVDB voja reto kun pluraj opcioj por mapaj tavoloj

en: Trafikverket Railway Network (overlay)
eo: Trafikverket Fervoja Reto (kovrilo)

en: Swedish railway network, including sidings
eo: Sveda fervoja reto, inkluzive de flankvojoj

en: Trafikverket Railway Network options (overlay)
eo: Trafikverket Fervoja Reto opcioj (kovrilo)

en: Swedish railway network with several options for map layers
eo: Sveda fervoja reto kun pluraj opcioj por mapaj tavoloj

en: Naturvårdsverket Trails (overlay)
eo: Naturvårdsverket Vojetoj (kovrilo)

en: Daily updated trails in or around nature reserves as recorded by Swedish Environmental Protection Agency
eo: Ĉiutage ĝisdatigitaj vojetoj en aŭ ĉirkaŭ naturrezervejoj kiel registritaj de la Sveda Medio-Protekta Agentejo

en: Naturvårdsverket Protected Areas options (overlay)
eo: Naturvårdsverket Protektitaj Areoj opcioj (kovrilo)

en: Swedish national parks, nature reserves and other protected areas and objects
eo: Svedaj naciaj parkoj, naturrezervejoj kaj aliaj protektitaj areoj kaj objektoj

en: Riksantikvarieämbetet Protected Heritage Areas (overlay)
eo: Riksantikvarieämbetet Protektitaj Heredaĵaj Areoj (kovrilo)

en: Protected areas for heritage buildings and religious heritage sites
eo: Protektitaj areoj por heredaĵaj konstruaĵoj kaj religiaj heredaĵaj lokoj

en: Riksantikvarieämbetet Heritage buildings (overlay)
eo: Riksantikvarieämbetet Heredaĵaj konstruaĵoj (kovrilo)

en: Heritage buildings and churches
eo: Heredaĵaj konstruaĵoj kaj preĝejoj

en: Riksantikvarieämbetet Ruins (overlay)
eo: Riksantikvarieämbetet Ruinoj (kovrilo)

en: Ruins of cultural-historical interst
eo: Ruinoj de kulturhistoria intereso

en: Riksantikvarieämbetet Archaeological Sites and Monuments (overlay)
eo: Riksantikvarieämbetet Arkeologiaj Lokoj kaj Monumentoj (kovrilo)

en: Ancient and historical remains and monuments
eo: Antikvaj kaj historiaj restaĵoj kaj monumentoj

en: SCB Urban Areas (overlay)
eo: SCB Urbaj Areoj (kovrilo)

en: Human settlements of at least 200 people with less than 500 meters between households
eo: Homaj setlejoj de almenaŭ 200 homoj kun malpli ol 500 metroj inter domanaroj

en: SCB Vacation Home Areas (overlay)
eo: SCB Feridomaj Areoj (kovrilo)

en: Contiguous areas that consist mainly of holiday homes; a collection of at least 50 holiday homes, where the distance between them does not exceed 150 metres
eo: Apudaj areoj kiuj konsistas ĉefe el feridomoj; kolekto de almenaŭ 50 feridomoj, kie la distanco inter ili ne superas 150 metrojn

en: SCB Industrial zones (overlay)
eo: SCB Industriaj zonoj (kovrilo)

en: Geographically delimited areas which are characterized by large-scale and industrial land use
eo: Geografie limigitaj areoj kiuj estas karakterizitaj per grandskala kaj industria teruzo

en: SCB Small Settlements (overlay)
eo: SCB Malgrandaj Setlejoj (kovrilo)

en: Contiguous areas of buildings with 50-199 inhabitants and no more than 150 metres between houses
eo: Apudaj areoj de konstruaĵoj kun 50-199 loĝantoj kaj ne pli ol 150 metroj inter domoj

en: Skolverket Schools (overlay)
eo: Skolverket Lernejoj (supermeto)

en: Swedish schools.
eo: Svedaj lernejoj.

en: SVK Electricity Network (overlay)
eo: SVK Elektra Reto (supermeto)

en: Swedish transmission network for electricity
eo: Sveda transsenda reto por elektro

en: Länsstyrelserna Wind Turbines (overlay)
eo: Länsstyrelserna Ventoturbinoj (supermeto)

en: Opertional (black) and planned (green) wind turbiens. Data from Vindbrukskollen.
eo: Funkciantaj (nigraj) kaj planitaj (verdaj) ventoturbinoj. Datumo de Vindbrukskollen.

en: Snowmobile map Sweden
eo: Neĝmobilmapo de Svedio

en: Snowmobile trails
eo: Neĝmobilaj vojoj

en: Stockholm Orthophoto
eo: Stokholmo Ortofoto

en: Sollentuna Orthophoto 2022
eo: Sollentuna Ortofoto 2022

en: Orthophotos from the municipality of Sollentuna 2022, open data
eo: Ortofotoj de la municipo Sollentuna 2022, malfermitaj datumoj

en: Lidingö Orthophoto
eo: Lidingö Ortofoto

en: Orthophotos from the municipality of Lidingö 2012, CC0 license
eo: Ortofotoj de la municipo Lidingö 2012, CC0-permesilo

en: Linköping Orthophoto
eo: Linköping Ortofoto

en: Orthophotos from the municipality of Linköping 2010, open data
eo: Ortofotoj de la municipo Linköping 2010, malfermitaj datumoj

en: Kalmar North Orthophoto 2014
eo: Kalmar Norda Ortofoto 2014

en: Orthophotos for the north coast of the municipality of Kalmar 2014
eo: Ortofotoj por la norda marbordo de la municipo Kalmar 2014

en: Kalmar South Orthophoto 2016
eo: Kalmar Suda Ortofoto 2016

en: Orthophotos for the south coast of the municipality of Kalmar 2016
eo: Ortofotoj por la suda marbordo de la municipo Kalmar 2016

en: Kalmar Urban Orthophoto 2018
eo: Kalmar Urba Ortofoto 2018

en: Orthophotos for urban areas of the municipality of Kalmar 2018
eo: Ortofotoj por urbaj areoj de la municipo Kalmar 2018

en: Kalmar Urban Orthophoto 2020
eo: Kalmar Urba Ortofoto 2020

en: Orthophotos for urban areas of the municipality of Kalmar 2020
eo: Ortofotoj por urbaj areoj de la municipo Kalmar 2020

en: Gothenburg Orthophoto
eo: Gothenburg Ortofoto

en: Most recent orthophotos for Gothenburg municipality
eo: Plej freŝaj ortofotoj por la municipo Gothenburg

en: Gothenburg Historic Orthophoto options
eo: Gothenburg Historiaj Ortofoto-opcioj

en: Historic orthophotos for Gothenburg municipality
eo: Historiaj ortofotoj por la municipo Gothenburg

en: Gothenburg City map
eo: Gothenburg Urba Mapo

en: The city map is an overview map that describes Gothenburg. It contains general information about land, communications, hydrography, buildings, address numbers and street names, administrative division and other orientation text.
eo: La urba mapo estas superrigarda mapo, kiu priskribas Gothenburg. Ĝi enhavas ĝeneralajn informojn pri tero, komunikado, hidrografio, konstruaĵoj, adresaj numeroj kaj stratnomoj, administra divido kaj alia orientiga teksto.

en: Gothenburg Hillshade
eo: Gothenburg Ombrumado

en: Web map service presenting hillshade and slope based on the 2017 elevation model for City of Gothenburg. Resolution 0.5 meters per pixel.
eo: Retmapa servo prezentanta ombrumadon kaj deklivon bazitan sur la 2017-altituda modelo por la urbo Gothenburg. Distingivo 0.5 metroj po pikselo.

en: Örebro options 1 (overlay)
eo: Örebro-opcioj 1 (supermeto)

en: Public map features for Örebro municipality, part 1
eo: Publikaj mapaj trajtoj por la municipo Örebro, parto 1

en: Örebro options 2 (overlay)
eo: Örebro-opcioj 2 (supermeto)

en: Public map features for Örebro municipality, part 2
eo: Publikaj mapaj trajtoj por la municipo Örebro, parto 2

en: Kanton Aargau 25cm (AGIS 2014)
eo: Kantono Aargau 25cm (AGIS 2014)

en: This imagery is provided via a proxy operated by https://sosm.ch/
eo: Ĉi tiu bildaro estas provizita per perantilo funkciigita de https://sosm.ch/

en: Kanton Aargau 25cm (AGIS 2016)
eo: Kantono Aargau 25cm (AGIS 2016)

en: Kanton Aargau 25cm (AGIS 2017)
eo: Kantono Aargau 25cm (AGIS 2017)

en: Kanton Aargau 25cm (AGIS 2019)
eo: Kantono Aargau 25cm (AGIS 2019)

en: Kanton Aargau 20cm (AGIS 2020)
eo: Kantono Aargau 20cm (AGIS 2020)

en: Kanton Aargau 50cm DTM/Hillshade
eo: Kantono Aargau 50cm DTM/Ombrumado

en: Kanton Zürich Orthophotos 2014/2015 10cm
eo: Kantono Zuriko Ortofotoj 2014/2015 10cm

en: Kanton Zürich Orthophotos 2015/2016 10cm
eo: Kantono Zuriko Ortofotoj 2015/2016 10cm

en: Kanton Zürich Orthophoto 2018 10cm
eo: Kantono Zuriko Ortofoto 2018 10cm

en: Kanton Zürich Orthophoto 2020 5cm
eo: Kantono Zuriko Ortofoto 2020 5cm

en: Canton Zurich, Orthophoto ZH Spring 2021 RGB 5cm
eo: Kantono Zuriko, Ortofoto ZH Printempo 2021 RGB 5cm

en: Kanton Zürich, Surface Hillshade 2014 50cm
eo: Kantono Zuriko, Surfaca Ombrumado 2014 50cm

en: Kanton Zurich, Surface Hillshade 2017
eo: Kantono Zuriko, Surfaca Ombrumado 2017

en: Kanton Zurich, Terrain Hillshade 2014 50cm
eo: Kantono Zuriko, Terena Ombrumado 2014 50cm

en: Kanton Zurich, Terrain Hillshade 2017
eo: Kantono Zuriko, Terena Ombrumado 2017

en: Canton Thurgau Base plan cadastral surveying
eo: Kantono Turgovio Baza plano de katastra surbaze

en: Base plan cadastral surveying of the canton Thurgau coloured & black & white with properties, nomenclature, national, cantonal and municipal boundaries, individual objects, land cover, road names, contour lines and terrain model
eo: Baza plano de kadastra topografia enketo de la kantono Turgovio kolorigita kaj en nigra kaj blanka kun posedaĵoj, nomklasifikado, naciaj, kantonaj kaj komunumaj limoj, individuaĵoj, terkovro, vojnomoj, konturlinioj kaj terena modelo.

en: Canton Thurgau cycle routes
eo: Kantono Turgovio Biciklaj vojoj

en: Slow traffic: cycle path network (routes) indicated by signposts
eo: Malrapida trafiko: bicikla voja reto (itineroj) indikita per vojsignoj

en: Canton Thurgau relief DTM
eo: Kantono Turgovio Reliefo DTM

en: Digital representation of the terrain
eo: Cifereca reprezento de la tereno

en: Canton Thurgau hiking paths
eo: Kantono Turgovio Migraj vojoj

en: Slow traffic: the course of the hiking trails with symbolic representations of signposts, underpasses, stairs and bridges. Information about the path surface and wheelchair accessibility.
eo: Malrapida trafiko: la itinero de migraj vojoj kun simbolaj reprezentoj de vojsignoj, subpasejoj, ŝtuparoj kaj pontoj. Informoj pri la voja surfaco kaj alirebleco por rulseĝoj.

en: Canton Thurgau orthophoto 2017
eo: Kantono Turgovio Ortofoto 2017

en: City of St. Gallen
eo: Urbo Sankt-Galo

en: 7.5 cm orthophoto from 2018
eo: 7.5 cm ortofoto el 2018

en: Stadt Uster Orthophoto 2008 10cm
eo: Urbo Uster Ortofoto 2008 10cm

en: City of Zürich base map
eo: Urbo Zuriko Baza mapo

en: City of Zürich Overview map (Steets, buildings, house numbers)
eo: Urbo Zürich Superrigarda mapo (Steets, konstruaĵoj, domnumeroj)

en: City of Zürich Orthophoto 2011
eo: Urbo Zuriko Ortofoto 2011

en: City of Zürich Orthophoto 2013
eo: Urbo Zuriko Ortofoto 2013

en: City of Zürich Orthophoto 2013 quasi true
eo: Urbo Zuriko Ortofoto 2013 kvazaŭ vera

en: Canton Solothurn, Latest Orthophoto RGB
eo: Kantono Soloturno, Plej freŝa Ortofoto RGB

en: Canton Solothurn, Latest Orthophoto Infrared
eo: Kantono Soloturno, Plej freŝa Ortofoto Infraruĝa

en: Canton Solothurn, Orthophoto 2014 RGB
eo: Kantono Soloturno, Ortofoto 2014 RGB

en: Canton Solothurn, Orthophoto 2015 RGB
eo: Kantono Soloturno, Ortofoto 2015 RGB

en: Canton Solothurn, Orthophoto 2016 RGB
eo: Kantono Soloturno, Ortofoto 2016 RGB

en: Canton Solothurn, Orthophoto 2017 RGB
eo: Kantono Soloturno, Ortofoto 2017 RGB

en: Kanton Solothurn, DSM Relief 2014 50cm
eo: Kantono Soloturno, DSM Reliefo 2014 50cm

en: Kanton Solothurn, DTM Relief 2014 50cm
eo: Kantono Soloturno, DTM Reliefo 2014 50cm

en: Kanton Solothurn, DSM Relief 2018
eo: Kantono Soloturno, DSM Reliefo 2018

en: Kanton Solothurn, DTM Relief 2018
eo: Kantono Soloturno, DTM Reliefo 2018

en: Kanton Solothurn, DSM Relief 2019
eo: Kantono Soloturno, DSM Reliefo 2019

en: Kanton Solothurn, DTM Relief 2019
eo: Kantono Soloturno, DTM Reliefo 2019

en: Canton of Geneva 2011 (5 cm) (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo 2011 (5 cm) (SITG)

en: Canton of Geneva 2016 (5 cm) (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo 2016 (5 cm) (SITG)

en: Canton of Geneva 2018 (20 cm) (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo 2018 (20 cm) (SITG)

en: Canton of Geneva 2019 (5 cm) (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo 2019 (5 cm) (SITG)

en: Canton of Geneva 2020 (10 cm) (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo 2020 (10 cm) (SITG)

en: Canton of Geneva 2021 (20 cm) (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo 2021 (20 cm) (SITG)

en: Canton of Geneva 2023 (10 cm) (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo 2023 (10 cm) (SITG)

en: Canton of Geneva 2024 (4 cm) (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo 2024 (4 cm) (SITG)

en: Canton of Geneva DSM 2023 (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo DSM 2023 (SITG)

en: Canton of Geneva DTM 2023 (SITG)
eo: Kantono Ĝenevo DTM 2023 (SITG)

en: Canton Fribourg 2016
eo: Kantono Friburgo 2016

en: Kanton Bern, Buildings
eo: Kantono Berno, Konstruaĵoj

en: Kanton Bern, Digital surface model 50cm, Relief
eo: Kantono Berno, Cifereca surfaca modelo 50cm, Reliefo

en: Kanton Bern, Digital terrain model 50cm, Relief
eo: Kantono Berno, Cifereca terena modelo 50cm, Reliefo

en: Stadt Bern 10cm (2023)
eo: Urbo Berno 10cm (2023)

en: Geoinformation Stadt Bern, Amtliche Vermessung
eo: Geoinformacio Urbo Berno, Oficiala Mezuro

en: Plan for the land register of the city of Bern (coloured).
eo: Plano por la terregistro de la urbo Berno (kolora).

en: Ville de Nyon - Orthophoto 2016 HD 5cm/pi
eo: Urbo Nyon - Ortofoto 2016 HD 5cm/pi

en: Cartoriviera - Orthophoto 2012
eo: Cartoriviera - Ortofoto 2012

en: SIGIP - Orthophoto 2012
eo: SIGIP - Ortofoto 2012

en: Lausanne - Orthophoto 2016
eo: Laŭzano - Ortofoto 2016

en: Bonvillars Orthophoto 2013
eo: Bonvillars Ortofoto 2013

en: Fiez Orthophoto 2013
eo: Fiez Ortofoto 2013

en: Kanton Basel-Stadt 2015
eo: Kantono Bazelo-Urbo 2015

en: Kanton Basel-Stadt 2017
eo: Kantono Bazelo-Urbo 2017

en: Kanton Basel-Stadt 2020
eo: Kantono Bazelo-Urbo 2020

en: Kanton Basel-Stadt 2023
eo: Kantono Bazelo-Urbo 2023

en: Kanton Basel-Landschaft 10cm (2015)
eo: Kantono Bazelo-Kamparo 10cm (2015)

en: imagico.de: Central Alps in late September 2016
eo: imagico.de: Centraj Alpoj fine de septembro 2016"#: build/trans_maps.java:15526

en: Up-to-date image for glacier mapping - beware of some fresh snow at higher altitudes (true color)
eo: Ĝisdata bildo por glaciara mapado - atentu iom da freŝa neĝo ĉe pli altaj altoj (veraj koloroj)

en: imagico.de: Western Alps autumn colors 2017
eo: imagico.de: Okcidentaj Alpoj aŭtunaj koloroj 2017

en: Autumn colors in the Alps, Jura and southwestern Germany  (true color)
eo: Aŭtunaj koloroj en la Alpoj, Ĵuraso kaj sudokcidenta Germanio (veraj koloroj)

en: Kanton Zug 2011
eo: Kantono Zugo 2011

en: Expansion: whole canton Resolution: 10cm per pixel Photo flight: 2011-04-01
eo: Ekspansio: tuta kantono Rezolucio: 10cm po pikselo Fotflugo: 2011-04-01

en: Kanton Zug Nord 2016
eo: Kantono Zugo Nordo 2016

en: Orthophoto for the northern part of the canton Zug. Flown on 20.04.2016. 10cm resolution per pixel. Coverage: Communities of Cham, Steinhausen and Baar, as well as parts of Zug.
eo: Ortofoto por la norda parto de la kantono Zugo. Flugita la 20.04.2016. Rezolucio de 10cm po pikselo. Kovro: Komunumoj Cham, Steinhausen kaj Baar, kiel ankaŭ partoj de Zugo.

en: Kanton Zug Gemeinde Zug Süd 2018
eo: Kantono Zugo Komunumo Zugo Sudo 2018

en: Orthophoto for the southern part of the municipality of Zug. Flown by drone on several days in early April 2018. 10cm resolution per pixel. Coverage: Southern part of the community of Zug. Flying before leaves grow, without snow cover.
eo: Ortofoto por la suda parto de la municipo Zugo. Flugita per drono dum kelkaj tagoj komence de aprilo 2018. Rezolucio de 10cm po pikselo. Kovro: Suda parto de la komunumo Zugo. Flugado antaŭ ol folioj kreskas, sen neĝkovro.

en: Canton Zug (Walchwil and Zug (Alpli)) 2019
eo: Kantono Zugo (Walchwil kaj Zugo (Alpli)) 2019

en: Canton Schaffhausen, relief 2013
eo: Kantono Ŝafhaŭzo, reliefo 2013

en: Canton Schaffhausen, aerial imagery 2013
eo: Kantono Ŝafhaŭzo, aerbildaro 2013

en: Taiwan e-Map Open Data
eo: Tajvano e-Mapo Malfermitaj Datumoj

en: Taiwan e-Map Open Data (with Contour Line)
eo: Tajvano e-Mapo Malfermitaj Datumoj (kun Konturlinio)

en: The emap from Taiwan National Land Surveying and Mapping Center
eo: La emapo de la Tajvana Nacia Terensurveja kaj Mapada Centro

en: Taiwan Village Boundaries
eo: Tajvano Vilaĝaj Limoj

en: Taiwan Land-Section Data
eo: Tajvano Ter-Sekciaj Datumoj

en: NLSC Open Data WMTS
eo: NLSC Malfermitaj Datumoj WMTS

en: imagico.de: Mount Kilimanjaro 2016
eo: imagico.de: Monto Kilimanĝaro 2016

en: CBSGM-Digital Elevation Model (SRTM)
eo: CBSGM-Cifereca Altituda Modelo (SRTM)

en: Turkey heightmap (SRTM) in 90m resolution
eo: Turkio altitudmapo (SRTM) en 90m rezolucio

en: Adiyaman-Sanliurfa-Diyarbakir Environment Plan
eo: Adiyaman-Şanlıurfa-Diyarbakır Media Plano

en: Amasya Environment Plan
eo: Amasya Media Plano

en: Antalya-Burdur-Isparta Environment Plan
eo: Antalya-Burdur-Isparta Media Plano

en: Ardahan-Kars-Igdir-Agri Environment Plan
eo: Ardahan-Kars-Iğdır-Ağrı Media Plano

en: Aydin-Mugla-Denizli Environment Plan
eo: Aydın-Muğla-Denizli Media Plano

en: Balikesir-Canakkale Environment Plan
eo: Balıkesir-Çanakkale Media Plano

en: Bartin Environment Plan
eo: Bartın Media Plano

en: Bilecik Environment Plan
eo: Bilecik Media Plano

en: Bolu Environment Plan
eo: Bolu Media Plano

en: Erzurum-Erzincan-Bayburt Environment Plan
eo: Erzurum-Erzincan-Bayburt Media Plano

en: Izmir-Manisa Environment Plan
eo: Izmir-Manisa Media Plano

en: Kirikkale Environment Plan
eo: Kirikkale Media Plano

en: Kirsehir-Nigde-Nevsehir-Aksaray Environment Plan
eo: Kirsehir-Nigde-Nevsehir-Aksaray Media Plano

en: Kilis Environment Plan
eo: Kilis Media Plano

en: Konya-Karaman Environment Plan
eo: Konya-Karaman Media Plano

en: Malatya-Elazig-Bingol-Tunceli Environment Plan
eo: Malatya-Elazig-Bingol-Tunceli Media Plano

en: Mardin-Batman-Siirt-Sirnak-Hakkari Environment Plan
eo: Mardin-Batman-Siirt-Sirnak-Hakkari Media Plano

en: Mersin-Adana Environment Plan
eo: Mersin-Adana Media Plano

en: Mus-Bitlis-Van Environment Plan
eo: Mus-Bitlis-Van Media Plano

en: Ordu-Trabzon-Rize-Gumushane-Giresun-Artvin Environment Plan
eo: Ordu-Trabzon-Rize-Gumushane-Giresun-Artvin Media Plano

en: Osmaniye Environment Plan
eo: Osmaniye Media Plano

en: Samsun-Corum-Tokat Environment Plan
eo: Samsun-Corum-Tokat Media Plano

en: Sinop Environment Plan
eo: Sinop Media Plano

en: Sinop-Kastamonu-Cankiri Environment Plan
eo: Sinop-Kastamonu-Cankiri Media Plano

en: Tekirdag-Kirklareli-Edirne Environment Plan
eo: Tekirdag-Kirklareli-Edirne Media Plano

en: Usak Environment Plan
eo: Usak Media Plano

en: Yalova Environment Plan
eo: Yalova Media Plano

en: Yozgat-Sivas-Kayseri Environment Plan
eo: Yozgat-Sivas-Kayseri Media Plano

en: Zonguldak-Bartin-Karabuk Environment Plan
eo: Zonguldak-Bartın-Karabük Media Plano

en: Aşgabat (high resolution)
eo: Aŝgabato (alta rezolucio)

en: USGS 3D Elevation Program Contours
eo: USGS 3D Altituda Programo Konturoj

en: USGS 3D Elevation Program
eo: USGS 3D Altituda Programo

en: National Agriculture Imagery Program
eo: Nacia Agrikultura Bildara Programo

en: The most recent year of 30/60cm 4-band DOQQs from the National Agriculture Imagery Program (NAIP) for each state in the contiguous United States.
eo: La plej lasta jaro de 30/60cm 4-bendaj DOQQ-oj el la Nacia Agrikultura Bildara Programo (NAIP) por ĉiu ŝtato en la kontinua Usono.

en: TIGER Roads 2014
eo: TIGER Vojoj 2014

en: At zoom level 16+, public domain map data from the US Census. At lower zooms, only changes since 2006 minus changes already incorporated into OpenStreetMap
eo: Je zoma nivelo 16+, publikaj mapdatumoj de la Usona Censo. Je malaltaj zomoj, nur ŝanĝoj ekde 2006 minus ŝanĝoj jam enigitaj en OpenStreetMap

en: TIGER Roads 2017
eo: TIGER Vojoj 2017

en: Yellow = Public domain map data from the US Census. Red = Data not found in OpenStreetMap
eo: Flava = Publikaj mapdatumoj de la Usona Censo. Ruĝa = Datumoj ne trovitaj en OpenStreetMap

en: TIGER Roads 2018
eo: TIGER Vojoj 2018

en: TIGER Roads 2019
eo: TIGER Vojoj 2019

en: TIGER Roads 2020
eo: TIGER Vojoj 2020

en: TIGER Roads 2021
eo: TIGER Vojoj 2021

en: TIGER Roads 2022
eo: TIGER Vojoj 2022

en: TIGER Roads 2023
eo: TIGER Vojoj 2023

en: USGS Imagery
eo: USGS Bildaro

en: Public domain aerial imagery, mostly NAIP
eo: Publikaj aerbildoj, plejparte NAIP

en: MassGIS L3 Parcels
eo: MassGIS L3 Parceloj

en: MassGIS Basemap
eo: MassGIS Bazmapo

en: MassGIS 2023 Orthos
eo: MassGIS 2023 Ortofotoj

en: 15cm Spring 2023 true color aerial imagery for the state of Massachusetts
eo: 15cm printempa 2023 verkolora aerbildaro por la ŝtato Masaĉuseco

en: MassGIS 2021 Orthos
eo: MassGIS 2021 Ortofotoj

en: MassGIS 2019 Orthos
eo: MassGIS 2019 Ortofotoj

en: MassGIS LIDAR Shaded Relief
eo: MassGIS LIDAR Ombra Reliefo

en: MassGIS LIDAR Slope
eo: MassGIS LIDAR Deklivo

en: Visualizes the variation in elevation (steepness) at each point based on LiDAR data. White represents something that is flat, with progressively darker values meaning steeper slope, up through black which represents a completely vertical slope.
eo: Vizualigas la variadon en alteco (dekliveco) ĉe ĉiu punkto bazita sur LiDAR datumoj. Blanka reprezentas ion plata, kun progrese pli malhelaj valoroj signifantaj pli krutan deklivon, ĝis nigra kiu reprezentas tute vertikalan deklivon.

en: MiSAIL Oakland County Imagery 2020
eo: MiSAIL Oakland County Bildaro 2020

en: MiSAIL Oakland County Imagery 2023
eo: MiSAIL Oakland County Bildaro 2023

en: NC Latest Orthoimagery
eo: NC Plej Lastaj Ortofotoj

en: Most recent true color imagery for the state of North Carolina. The imagery has a pixel resolution of 6 inches and is comprised of imagery flown in 2018, 2019, 2020, and 2021
eo: Plej lastaj veraj koloraj bildoj por la ŝtato Norda Karolino. La bildoj havas pikselrezolucion de 6 coloj kaj konsistas el bildoj faritaj en 2018, 2019, 2020, kaj 2021

en: NH GRANIT 2021/2022 6-inch Orthophotos (Color)
eo: NH GRANIT 2021/2022 6-colaj Ortofotoj (Koloro)

en: Statewide 2021/2022 6-inch Orthophotography for New Hampshire
eo: Ŝtatvasta 2021/2022 6-cola Ortofotografio por Nov-Hampŝiro

en: NH GRANIT 2021/2022 6-inch Orthophotos (Infrared)
eo: NH GRANIT 2021/2022 6-colaj Ortofotoj (Infraruĝa)

en: NH GRANIT LiDAR Hillshade 2022 (Northwest)
eo: NH GRANIT LiDAR Reliefombro 2022 (Nordokcidento)

en: LiDAR-derived bare earth hillshaded terrain (illumination from the northwest) for New Hampshire. Generated from 7 separate LiDAR collections that covered the state as of 2022.  Collection dates range from 2011 to 2020.  Generally imagery is older in the north and newer in the south.
eo: LiDAR-derivita nuda tera reliefombra tereno (lumigita de la nordokcidento) por Nov-Hampŝiro. Generita el 7 apartaj LiDAR kolektoj kiuj kovris la ŝtaton ĝis 2022. Kolektaj datoj varias de 2011 ĝis 2020. Ĝenerale la bildoj estas pli malnovaj en la nordo kaj pli novaj en la sudo.

en: NH GRANIT LiDAR Hillshade 2022 (Northeast)
eo: NH GRANIT LiDAR Reliefombro 2022 (Nordoriento)

en: LiDAR-derived bare earth hillshaded terrain (illumination from the northeast) for New Hampshire. Generated from 7 separate LiDAR collections that covered the state as of 2022.  Collection dates range from 2011 to 2020.  Generally imagery is older in the north and newer in the south.
eo: LiDAR-derivita nuda tera reliefombra tereno (lumigita de la nordoriento) por Nov-Hampŝiro. Generita el 7 apartaj LiDAR kolektoj kiuj kovris la ŝtaton ĝis 2022. Kolektaj datoj varias de 2011 ĝis 2020. Ĝenerale la bildoj estas pli malnovaj en la nordo kaj pli novaj en la sudo.

en: imagico.de: Alaska Range
eo: imagico.de: Alaskaj Montoj

en: Recent summer image of the Alaska Range for mapping natural features (true color)
eo: Lasta somera bildo de la Alaskaj Montoj por mapi naturajn trajtojn (veraj koloroj)

en: imagico.de: Bogoslof Island 2017
eo: imagico.de: Bogoslof Insulo 2017

en: Recent image from after the eruption (true color)
eo: Lasta bildo post la erupcio (veraj koloroj)

en: imagico.de: Bogoslof Island 2019
eo: imagico.de: Bogoslof Insulo 2019

en: Image update for the small volcanic island (true color)
eo: Bildĝisdatigo por la malgranda vulkana insulo (veraj koloroj)

en: imagico.de: Cook Inlet
eo: imagico.de: Cook Enfluejo

en: Tidal flats and glaciers in surrounding mountains (true color)
eo: Tajdaj ebenaĵoj kaj glaĉeroj en ĉirkaŭaj montoj (veraj koloroj)

en: NJ 2015 Aerial Imagery (Infrared)
eo: NJ 2015 Aerbildaro (Infraruĝa)

en: Digital orthophotography of New Jersey, Near Infrared, 1 foot resolution
eo: Cifereca ortofotografio de Nov-Ĵerzejo, Proksima Infraruĝa, 1-futa rezolucio

en: NJ 2015 Aerial Imagery (Natural Color)
eo: NJ 2015 Aerbildaro (Natura Koloro)

en: Digital orthophotography of New Jersey, Natural Color, 1 foot resolution
eo: Cifereca ortofotografio de Nov-Ĵerzejo, Natura Koloro, 1-futa rezolucio

en: NJ 2020 Aerial Imagery (Natural Color)
eo: NJ 2020 Aerbildaro (Natura Koloro)

en: San Juan Metro Area: 2013 USACE Orthophotos
eo: San Juan Metropola Areo: 2013 USACE Ortofotoj

en: PR/USVI 2017 NOAA Hurricane Maria imagery
eo: PR/USVI 2017 NOAA Uragano Maria bildaro

en: WA 2013 aerial imagery for San Juan County
eo: WA 2013 aerbildaro por San Juan County

en: Public domain aerial imagery taken in May/June 2013 from San Juan County, WA. Resolution is 9 inch.
eo: Publikaj aerbildoj faritaj en majo/junio 2013 el San Juan County, WA. Rezolucio estas 9 coloj.

en: WA 2016 aerial imagery for San Juan County
eo: WA 2016 aerbildaro por San Juan County

en: Public domain aerial imagery taken in May, June, and July from San Juan County, WA. Resolution is 6 inch countywide.
eo: Publikaj aerbildoj faritaj en majo, junio, kaj julio el San Juan County, WA. Rezolucio estas 6 coloj ŝtatvaste.

en: WA Vector Streetmap for San Juan County
eo: WA Vektora StratoMapo por San Juan County

en: Public domain street and address data from the San Juan County, WA. Updated at least quarterly.
eo: Publikaj strato- kaj adresdatumoj el San Juan County, WA. Ĝisdatigita almenaŭ ĉiukvaronjare.

en: MD Latest 6 Inch Aerial Imagery
eo: MD Plej Lastaj 6-Colaj Aerbildoj

en: MD Three Inch Aerial Imagery
eo: MD 3-Colaj Aerbildoj

en: Three Inch Resolution Imagery for the cities of Rockville, Gaithersburg and Annapolis
eo: 3-colaj rezolucio bildoj por la urboj Rockville, Gaithersburg kaj Annapolis

en: Minnesota Composite Image Service
eo: Minesota Kompona Bilda Servo

en: Delaware 2012 Orthophotography
eo: Delavaro 2012 Ortofotografio

en: This data set consists of 0.3-meter pixel resolution (approximately 1-foot), 4-band true color and near infrared (R, G, B, IR) orthoimages covering New Castle, Kent and Sussex Counties in Delaware.
eo: Ĉi tiu datumaro konsistas el 0.3-metra pikselrezolucio (proksimume 1-futo), 4-bendaj veraj koloroj kaj proksima infraruĝo (R, G, B, IR) ortofotoj kovrantaj New Castle, Kent kaj Sussex Graflandojn en Delavaro.

en: Delaware 2017 Orthophotography
eo: Delavaro 2017 Ortofotografio

en: Rhode Island Aerial Photo (Fall 2021)
eo: Rod-Insulo Aerfoto (Aŭtuno 2021)

en: Aerial Photo for the State of Rhode Island (Fall 2021)
eo: Aerfoto por la ŝtato Rod-Insulo (Aŭtuno 2021)

en: Rhode Island Aerial Photo (Spring 2021)
eo: Rod-Insulo Aerfoto (Printempo 2021)

en: Aerial Photo for the State of Rhode Island (Spring 2021)
eo: Aerfoto por la ŝtato Rod-Insulo (Printempo 2021)

en: Rhode Island Aerial Photo (Spring 2022)
eo: Rod-Insulo Aerfoto (Printempo 2022)

en: Aerial Photo for the State of Rhode Island (Spring 2022)
eo: Aerfoto por la ŝtato Rod-Insulo (Printempo 2022)

en: Rhode Island Aerial Photo (Spring 2023)
eo: Rod-Insulo Aerfoto (Printempo 2023)

en: Aerial Photo for the State of Rhode Island (Spring 2023)
eo: Aerfoto por la ŝtato Rod-Insulo (Printempo 2023)

en: Rhode Island Aerial Photo (Spring 2024)
eo: Rod-Insulo Aerfoto (Printempo 2024)

en: Aerial Photo for the State of Rhode Island (Spring 2024)
eo: Aerfoto por la ŝtato Rod-Insulo (Printempo 2024)

en: Rhode Island Aerial Photo (Spring 2025)
eo: Aera Foto de Rod-Insulo (Printempo 2025)

en: Aerial Photo for the State of Rhode Island (Spring 2025)
eo: Aera Foto por la Ŝtato Rod-Insulo (Printempo 2025)

en: NYS Streets
eo: NYS Stratoj

en: NYS Orthos Online
eo: NYS Ortofotoj Rete

en: New York State High Resolution Digital Orthoimagery, 1 foot resolution, visible light
eo: Novjorka Ŝtato Alt-Rezolucio Cifereca Ortofotografio, 1-futa rezolucio, videbla lumo

en: NYS Orthos Online (color IR)
eo: NYS Ortofotoj Rete (kolora IR)

en: New York State High Resolution Digital Orthoimagery, 1 foot resolution, color IR
eo: Novjorka Ŝtato Alt-Rezolucio Cifereca Ortofotografio, 1-futa rezolucio, kolora IR

en: Washington Department of Transportation December 2021
eo: Vaŝingtona Departemento de Transportado Decembro 2021

en: Washington State Department of Transportation State and Local roads as submitted to FHWA in the Highway Performance Monitoring System. Included are abbreviated street names which must be expanded be entry into OSM
eo: Vaŝingtona Ŝtata Departemento de Transportado-Ŝtataj kaj Lokaj vojoj kiel submetitaj al FHWA en la Highway Performance Monitoring System. Inkluditaj estas mallongigitaj stratnomoj kiuj devas esti vastigitaj antaŭ eniro en OSM

en: Mesa County GIS Valleywide 2024
eo: Mesa County GIS Valvaste 2024

en: Mesa County GIS imagery as seen on https://emap.mesacounty.us/viewer/
eo: Mesa County GIS bildaro kiel videbla ĉe https://emap.mesacounty.us/viewer/

en: Mesa County GIS Valleywide 2022
eo: Mesa County GIS Valvaste 2022

en: Mesa County GIS Valleywide 2020
eo: Mesa County GIS Valvaste 2020

en: Mesa County GIS Valleywide 2018
eo: Mesa County GIS Valvaste 2018

en: ODOT (Ohio) Road Inventory
eo: ODOT (Ohio) Voja Inventaro

en: Ohio Department of Transportation (ODOT) - Transportation Information Mapping System (TIMS) Road Inventory published June 2024.
eo: Ohio Departemento de Transportado (ODOT) - Transporta Informa Mapada Sistemo (TIMS) Voja Inventaro publikigita junio 2024.

en: Ohio Statewide Imagery Program
eo: Ohio Tutŝtata Bildara Programo

en: Ohio Statewide Imagery Program III most current orthoimagery of every county at resolutions from 1 foot to 3 inches from 2017 through 2020.
eo: Ohio Tutŝtata Bildara Programo III plej lastaj ortofotoj de ĉiu distrikto ĉe rezolucioj de 1 futo ĝis 3 coloj de 2017 ĝis 2020.

en: Ohio Statewide Imagery Program 6-Inch
eo: Ohio Tutŝtata Bildara Programo 6-Coloj

en: Ohio Statewide Imagery Program III orthoimagery of 40 counties captured at 6-inch resolution in 2017 and 2018, plus OSIP I and OSIP II imagery in 16 more counties from 2010 through 2014.
eo: Ohio Tutŝtata Bildara Programo III ortofotoj de 40 distriktoj kaptitaj ĉe 6-cola rezolucio en 2017 kaj 2018, plus OSIP I kaj OSIP II bildoj en 16 pliaj distriktoj de 2010 ĝis 2014.

en: Ohio Statewide Imagery Program 1-Foot
eo: Ohio Tutŝtata Bildara Programo 1-Futo

en: Ohio Statewide Imagery Program II orthoimagery of all 88 counties at 1-foot resolution from 2011 through 2014.
eo: Ohio Tutŝtata Bildara Programo II ortofotoj de ĉiuj 88 distriktoj ĉe 1-futa rezolucio de 2011 ĝis 2014.

en: Virginia Building Footprints
eo: Virginio Konstruaĵaj Spuroj

en: Building footprints from VBMP orthoimagery and locality data
eo: Konstruaĵaj spuroj el VBMP ortofotoj kaj lokejo-datumoj

en: Virginia Imagery Service - Most Recent
eo: Virginio Bildara Servo - Plej Lasta

en: The most recently available VBMP orthoimagery for all of Virginia
eo: La plej lastaj haveblaj VBMP ortofotoj por la tuta Virginio

en: Virginia Property Lines
eo: Virginio Proprietaj Limoj

en: A statewide parcel service showing property ownership outlines where available
eo: Tutŝtata parcel-servo montranta proprietajn limojn kie haveblaj

en: Dakota County GIS 2017 Fall Leaf-Off 6-Inch
eo: Dakota County GIS 2017 Aŭtuna Senfolia 6-Coloj

en: Dakota County GIS 2019 Spring Leaf-Off 6-Inch
eo: Dakota County GIS 2019 Printempa Senfolia 6-Coloj

en: HI Maui County Orthoimagery (2023)
eo: HI Maui County Ortofotoj (2023)

en: IndianaMap Orthoimagery - Latest Available
eo: IndianaMap Ortofotoj - Plej Lastaj Haveblaj

en: Indiana statewide orthoimagery collected during leaf-off conditions for the current (2021-2024) program cycle. Minimum 6-inch resolution, with some areas in 3-inch resolution including Monroe and Vermillion counties.
eo: Indianaa tutŝtata ortobildo kolektita dum malfoliaj kondiĉoj por la nuna (2021-2024) programciklo. Minimuma 6-cola rezolucio, kun kelkaj areoj en 3-cola rezolucio inkluzive de distriktoj Monroe kaj Vermillion.

en: IndianaMap Orthoimagery 2016-2019
eo: IndianaMap Ortofotoj 2016-2019

en: Indiana statewide orthoimagery collected during leaf-off conditions for the 2016-2019 program cycle. Minimum 1-foot resolution, with 6-inch resolution for Allen, Dearborn, DeKalb, Dubois, Fulton, Gibson, Harrison, Jackson, Kosciusko, Lake, Monroe, Morgan, Perry, Porter, Putnam, Shelby, Steuben, Wabash, Wayne, Wells, and Whitley counties, and 3-inch resolution for Hamilton, Monroe, Vanderburgh and Vermillion counties.
eo: Indianaa tutŝtata ortobildo kolektita dum malfoliaj kondiĉoj por la 2016-2019 programciklo. Minimuma 1-futa rezolucio, kun 6-cola rezolucio por Allen, Dearborn, DeKalb, Dubois, Fulton, Gibson, Harrison, Jackson, Kosciusko, Lake, Monroe, Morgan, Perry, Porter, Putnam, Shelby, Steuben, Wabash, Wayne, Wells, kaj Whitley-distriktoj, kaj 3-cola rezolucio por Hamilton, Monroe, Vanderburgh kaj Vermillion distriktoj.

en: IndianaMap Orthoimagery 2015
eo: IndianaMap Ortofotoj 2015

en: Orthoimagery of four counties in Indiana, collected during leaf-off conditions in spring 2015. This is a continuation of the 2011-2013 statewide program. 1-foot resolution for Miami county and 6-inch resolution for Allen, Shelby, and Steuben counties
eo: Ortobildo de kvar distriktoj en Indianao, kolektita dum malfoliaj kondiĉoj en printempo 2015. Tio estas daŭrigo de la tutŝtata programo 2011-2013. 1-futa rezolucio por Miami-distrikto kaj 6-cola rezolucio por Allen, Shelby, kaj Steuben distriktoj

en: IndianaMap Orthoimagery 2014
eo: IndianaMap Ortofotoj 2014

en: Orthoimagery of four counties in Indiana, collected during leaf-off conditions in spring 2014. This is a continuation of the 2011-2013 statewide program. 1-foot resolution of Wabash county and 6-inch resolution of Harrison, Monroe, and Vanderburgh counties.
eo: Ortobildo de kvar distriktoj en Indianao, kolektita dum malfoliaj kondiĉoj en printempo 2014. Tio estas daŭrigo de la tutŝtata programo 2011-2013. 1-futa rezolucio de Wabash-distrikto kaj 6-cola rezolucio de Harrison, Monroe, kaj Vanderburgh distriktoj.

en: IndianaMap Orthoimagery 2013
eo: IndianaMap Ortofotoj 2013

en: Orthoimagery of 31 counties in western Indiana, collected during leaf-off conditions in spring 2013. This is a continuation of the 2011-2013 statewide program. 1-foot resolution of the following counties: Benton, Clay, Daviess, Fountain, Gibson, Greene, Jasper, Knox, Martin, Montgomery, Newton, Owen, Parke, Perry, Pike, Posey, Putnam, Sullivan, Tippecanoe, Vermillion, Vigo, Warren, Warrick, and White. 6-inch resolution of Dubois, Lake, LaPorte, Marion, Porter, Spencer and Vanderburgh counties.
eo: Ortobildo de 31 distriktoj en okcidenta Indianao, kolektita dum malfoliaj kondiĉoj en printempo 2013. Tio estas daŭrigo de la tutŝtata programo 2011-2013. 1-futa rezolucio de la sekvaj distriktoj: Benton, Clay, Daviess, Fountain, Gibson, Greene, Jasper, Knox, Martin, Montgomery, Newton, Owen, Parke, Perry, Pike, Posey, Putnam, Sullivan, Tippecanoe, Vermillion, Vigo, Warren, Warrick, kaj White. 6-cola rezolucio de Dubois, Lake, LaPorte, Marion, Porter, Spencer kaj Vanderburgh distriktoj.

en: IndianaMap Orthoimagery 2012
eo: IndianaMap Ortofotoj 2012

en: Orthoimagery of 34 counties in eastern Indiana, collected during leaf-off conditions in spring 2012. This is a continuation of the 2011-2013 statewide program. 1-foot resolution of the following counties: Adams, Blackford, Clark, Decatur, Delaware, Fayette, Franklin, Grant, Hancock, Henry, Huntington, Jefferson, Jennings, LaGrange, Ohio, Portland, Randolph, Ripley, Rush, Scott, Switzerland, Union, Wayne, and Wells. 6-inch resolution of Allen, Dearborn, DeKalb, Floyd, Hamilton, Madison, Noble, Shelby, Steuben, and Whitley counties.
eo: Ortobildo de 34 distriktoj en orienta Indianao, kolektita dum malfoliaj kondiĉoj en printempo 2012. Tio estas daŭrigo de la tutŝtata programo 2011-2013. 1-futa rezolucio de la sekvaj distriktoj: Adams, Blackford, Clark, Decatur, Delaware, Fayette, Franklin, Grant, Hancock, Henry, Huntington, Jefferson, Jennings, LaGrange, Ohio, Portland, Randolph, Ripley, Rush, Scott, Switzerland, Union, Wayne, kaj Wells. 6-cola rezolucio de Allen, Dearborn, DeKalb, Floyd, Hamilton, Madison, Noble, Shelby, Steuben, kaj Whitley distriktoj.

en: IndianaMap Orthoimagery 2011
eo: IndianaMap Ortofotoj 2011

en: Orthoimagery for 28 counties in central Indiana, collected during leaf-off conditions in spring 2013. This is a continuation of the 2011-2013 statewide program. 1-foot resolution of the following counties: Boone, Brown, Carroll, Cass, Clinton, Crawford, Fulton, Hendricks, Howard, Jackson, Johnson, Lawrence, Marshall, Miami, Morgan, Orange, Pulaski, Starke, Tipton, Wabash, and Washington. 6-inch resolution of Bartholomew, Elkhart, Harrison, Kosciusko, Marion, Monroe, and Saint Joseph counties.
eo: Ortobildo por 28 distriktoj en centra Indianao, kolektita dum malfoliaj kondiĉoj en printempo 2013. Tio estas daŭrigo de la tutŝtata programo 2011-2013. 1-futa rezolucio de la sekvaj distriktoj: Boone, Brown, Carroll, Cass, Clinton, Crawford, Fulton, Hendricks, Howard, Jackson, Johnson, Lawrence, Marshall, Miami, Morgan, Orange, Pulaski, Starke, Tipton, Wabash, kaj Washington. 6-cola rezolucio de Bartholomew, Elkhart, Harrison, Kosciusko, Marion, Monroe, kaj Saint Joseph distriktoj.

en: IndianaMap Orthoimagery 2005
eo: IndianaMap Ortofotoj 2005

en: Indiana statewide orthoimagery collected during leaf-off conditions in March and April 2005 (with some counties in 2006 due to flooding). Minimum 1-foot resolution, with 6-inch resolution of the following counties: Dubois, Elkhart, Floyd, Hamilton, Kosciusko, Lake, LaPorte, Marion, Monroe, Perry, Steuben, Tippecanoe, and Vanderburgh.
eo: Indianaa tutŝtata ortobildo kolektita dum malfoliaj kondiĉoj en marto kaj aprilon 2005 (kun kelkaj distriktoj en 2006 pro inundado). Minimuma 1-futa rezolucio, kun 6-cola rezolucio de la sekvaj distriktoj: Dubois, Elkhart, Floyd, Hamilton, Kosciusko, Lake, LaPorte, Marion, Monroe, Perry, Steuben, Tippecanoe, kaj Vanderburgh.

en: KYFromAbove 2019-2022 6in
eo: KYFromAbove 2019-2022 6col

en: 6-inch statewide leaf-off imagery captured from 2019 to 2022 through the Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) and published by the Kentucky Division of Geographic Information (DGI).
eo: 6-cola tutŝtata malfolia bildaro kaptita de 2019 ĝis 2022 tra la Kentucky Aerfotografio kaj Altituda Datuma Programo (KyFromAbove) kaj publikigita de la Kentucky Divido de Geografia Informo (DGI).

en: 6-inch or 1-foot aerial imagery captured from 2012 to 2014 through the Kentucky Aerial Photography and Elevation Data Program (KyFromAbove) and published by the Kentucky Division of Geographic Information (DGI).
eo: 6-colaj aŭ 1-futaj aeraj bildoj kaptitaj de 2012 ĝis 2014 per la Kentukia Aera Fotografio kaj Altituda Datuma Programo (KyFromAbove) kaj publikigitaj de la Kentukia Divizio de Geografia Informo (DGI).

en: Texas Orthophoto (2015)
eo: Teksaso Ortofoto (2015)

en: Texas NAIP Imagery 2012
eo: Teksaso NAIP Bildaro 2012

en: Texas NAIP Imagery 2014
eo: Teksaso NAIP Bildaro 2014

en: Texas NAIP Imagery 2016
eo: Teksaso NAIP Bildaro 2016

en: Texas NAIP Imagery 2018
eo: Teksaso NAIP Bildaro 2018

en: Texas NAIP Imagery 2022
eo: Teksaso NAIP Bildaro 2022

en: Texas NAIP Imagery 2020
eo: Teksaso NAIP Bildaro 2020

en: TX Smith County Imagery 2019
eo: Teksaso Smith-Kantono Bildaro 2019

en: TX City of Amarillo Imagery 2015
eo: Teksaso Urbo Amarillo Bildaro 2015

en: TX Dallas and Fort Worth Imagery 2015
eo: Teksaso Dalaso kaj Fort Worth Bildaro 2015

en: TX City of El Paso Imagery 2015
eo: Teksaso Urbo El Paso Bildaro 2015

en: TX City of Lubbock Imagery 2015
eo: Teksaso Urbo Lubbock Bildaro 2015

en: TX City of Georgetown Imagery 2015
eo: Teksaso Urbo Georgetown Bildaro 2015

en: TX San Antonio River Authority Imagery 2016
eo: Teksaso San Antonio River Authority Bildaro 2016

en: TX Brazos County Imagery 2019
eo: Teksaso Brazos-Kantono Bildaro 2019

en: TX Capital Area Imagery 2019
eo: Teksaso Ĉefurba Areo Bildaro 2019

en: PEMA Orthoimagery [2018-2020] (RGB)
eo: PEMA Ortofoto [2018-2020] (RGB)

en: Orthoimagery of Pennsylvania, captured between 2018 and 2020 at 6-inch resolution. It was captured by Quantum Spatial, Inc. for the Pennsylvania Emergency Management Agency and is hosted by PASDA at https://www.pasda.psu.edu/uci/DataSummary.aspx?dataset=5158.
eo: Ortofoto de Pensilvanio, kaptita inter 2018 kaj 2020 kun 6-cola distingivo. Ĝi estis kaptita de Quantum Spatial, Inc. por la Pensilvania Krizadministra Agentejo kaj estas gastigita de PASDA ĉe https://www.pasda.psu.edu/uci/DataSummary.aspx?dataset=5158.

en: PEMA Orthoimagery - Western [2022]
eo: PEMA Ortofoto - Okcidenta [2022]

en: Orthoimagery of Western Pennsylvania, captured in 2022 at 6-inch resolution, encompassing the following counties: Allegheny, Beaver, Cambria, Crawford, Erie, Forest, Greene, Lawrence, Mercer, Warren, Washington. It was captured by NV5 Geospatial for the Pennsylvania Emergency Management Agency and is hosted by PASDA at https://www.pasda.psu.edu/uci/DataSummary.aspx?dataset=5177.
eo: Ortofoto de Okcidenta Pensilvanio, kaptita en 2022 kun 6-cola distingivo, inkluzivanta la sekvajn kantojn: Allegheny, Beaver, Cambria, Crawford, Erie, Forest, Greene, Lawrence, Mercer, Warren, Washington. Ĝi estis kaptita de NV5 Geospatial por la Pensilvania Krizadministra Agentejo kaj estas gastigita de PASDA ĉe https://www.pasda.psu.edu/uci/DataSummary.aspx?dataset=5177.

en: PEMA Orthoimagery - Eastern [2020-2021]
eo: PEMA Ortofoto - Orienta [2020-2021]

en: Orthoimagery of Eastern Pennsylvania, captured in 2020 and 2021 at 6-inch resolution, encompassing the following counties: Adams, Chester, Columbia, Cumberland, Dauphin, Delaware, Franklin, Lancaster, Lehigh, Luzerne, Monroe, Montour, Northampton, Northumberland, Perry, Philadelphia, Pike, Schuylkill, Susquehanna, Wayne, Wyoming, York. It was captured by NV5 Geospatial for the Pennsylvania Emergency Management Agency and is hosted by PASDA at https://www.pasda.psu.edu/uci/DataSummary.aspx?dataset=5162.
eo: Ortofoto de Orienta Pensilvanio, kaptita en 2020 kaj 2021 kun 6-cola distingivo, inkluzivanta la sekvajn kantojn: Adams, Chester, Columbia, Cumberland, Dauphin, Delaware, Franklin, Lancaster, Lehigh, Luzerne, Monroe, Montour, Northampton, Northumberland, Perry, Philadelphia, Pike, Schuylkill, Susquehanna, Wayne, Wyoming, York. Ĝi estis kaptita de NV5 Geospatial por la Pensilvania Krizadministra Agentejo kaj estas gastigita de PASDA ĉe https://www.pasda.psu.edu/uci/DataSummary.aspx?dataset=5162.

en: CT ECO Shaded Relief (2023)
eo: CT ECO Ombrumita Reliefo (2023)

en: Colored view of terrain derived from 2023 LiDAR data for State of Connecticut
eo: Kolorigita vido de tereno derivita el 2023 LiDAR-datumoj por la ŝtato Konektikuto

en: CT ECO Shaded Relief (2016)
eo: CT ECO Ombrumita Reliefo (2016)

en: Colored view of terrain derived from 2016 LiDAR data for State of Connecticut
eo: Kolorigita vido de tereno derivita el 2016 LiDAR-datumoj por la ŝtato Konektikuto

en: CT ECO Orthoimagery (2023)
eo: CT ECO Ortofoto (2023)

en: The 2023 3-inch spring orthoimagery for the State of Connecticut in natural color
eo: La 2023 3-cola printempa ortofoto por la ŝtato Konektikuto en natura koloro

en: CT ECO Orthoimagery (2019)
eo: CT ECO Ortofoto (2019)

en: The 2019 spring orthoimagery for the State of Connecticut in natural color
eo: La 2019 printempa ortofoto por la ŝtato Konektikuto en natura koloro

en: CT ECO Orthoimagery (2016)
eo: CT ECO Ortofoto (2016)

en: The 2016 3-inch spring orthoimagery for the State of Connecticut in natural color
eo: La 2016 3-cola printempa ortofoto por la ŝtato Konektikuto en natura koloro

en: MetroCOG Orthoimagery (2020)
eo: MetroCOG Ortofoto (2020)

en: The 2020 orthoimagery for MetroCOG regions
eo: La 2020 ortofoto por MetroCOG regionoj

en: VT VCGI LiDAR - DEM Hillshade
eo: VT VCGI LiDAR - DEM Ombrumado

en: Vermont statewide hillshade composite of the bare earth derived from the digital elevation model. Sun angle orientation is 315° with 45° azimuth
eo: Vermonta ŝtata ombrumita komponaĵo de la nuda tero derivita el la cifereca altituda modelo. Suna angula orientiĝo estas 315° kun 45° azimuto

en: VT VCGI LiDAR - DSM Hillshade
eo: VT VCGI LiDAR - DSM Ombrumado

en: Vermont statewide hillshade composite of the earth surface from the digital surface model. Sun angle is multidirectional
eo: Vermonta ŝtata ombrumita komponaĵo de la tersurfaco el la cifereca surfaca modelo. Suna angulo estas multdirekta

en: VT VIP Orthoimagery - Infrared
eo: VT VIP Ortofoto - Infraruĝa

en: The latest available infrared orthoimagery for the State of Vermont
eo: La plej freŝa havebla infraruĝa ortofoto por la ŝtato Vermonto

en: VT VIP Orthoimagery - Best of Color
eo: VT VIP Ortofoto - Plej Bona Koloro

en: The latest available natural color orthoimagery for the State of Vermont
eo: La plej freŝa havebla natura koloro ortofoto por la ŝtato Vermonto

en: San Juan County NM Orthoimagery (2025)
eo: San Juan-Kantono NM Ortofotaĵoj (2025)

en: 3/6-inch pixel resolution orthoimagery captured between November 2024 to March 2025 for San Juan County of the state of New Mexico
eo: Ortofotaĵoj kun 3/6-colaj piksela rezolucio, registritaj inter novembro 2024 kaj marto 2025 por la Kantono San Juan de la subŝtato Nov-Meksiko

en: State of Washington Top Surface Hillshade
eo: Subŝtato Vaŝingtono - Supra Surfaca Ombrigo

en: State of Washington Bare Earth Hillshade
eo: Subŝtato Vaŝingtono - Nuda Tero Ombrigo

en: imagico.de: Rwenzori Mountains
eo: imagico.de: Montoj Rwenzori

en: Recent image of most of the remaining Rwenzori Mountains glaciers (false color IR)
eo: Lastatempaj bildoj de plej multaj el la restantaj glaĉeroj de la Montoj Rwenzori (falsa koloro IR)

en: imagico.de: Rwenzori Mountains 2016
eo: imagico.de: Montoj Rwenzori 2016

en: Ukraine - Orthophotomaps 2012
eo: Ukrainio - Ortofotomapoj 2012

en: Orthophotomaps provided by the State Service of Ukraine for Geodesy, Cartography and Cadastre (StateGeoCadastre), CC BY 4.0
eo: Ortofotomapoj provizitaj de la Ŝtata Servo de Ukrainio por Geodezio, Kartografio kaj Kadastro (StateGeoCadastre), CC BY 4.0

en: Ukraine - Dnipro 2019
eo: Ukrainio - Dnipro 2019

en: Satellite images provided by the Main Architectural and Planning Department of the Dnipro City Council
eo: Satelitaj bildoj provizitaj de la Ĉefa Arkitektura kaj Planada Fako de la Urba Konsilio de Dnipro

en: Ukraine - Dnipro Topographic Map
eo: Ukrainio - Dnipro Topografia Mapo

en: Ukraine - Kyiv 2014 (DZK)
eo: Ukrainio - Kievo 2014 (DZK)

en: Ukraine - Kyiv 2019
eo: Ukrainio - Kievo 2019

en: Ukraine - Kyiv Topographic Map
eo: Ukrainio - Kievo Topografia Mapo

en: Ukraine - Mykolaiv 2018
eo: Ukrainio - Mikolajivo 2018

en: Ukraine - Vinnytsia 2018
eo: Ukrainio - Vinnycja 2018

en: Ukraine - Vinnytsia 2020
eo: Ukrainio - Vinnycja 2020

en: Ukraine - Vinnytsia 2021
eo: Ukrainio - Vinnycja 2021

en: Ukraine - Rivne 2011
eo: Ukrainio - Rivne 2011

en: Ukraine - Andriivska OTG 2020
eo: Ukrainio - Andriivska OTG 2020

en: Ukraine - Lubetska OTG 2020
eo: Ukrainio - Lubetska OTG 2020

en: Ukraine - Liubech 2019
eo: Ukrainio - Liubech 2019

en: Ukraine - Cherkasy 2010
eo: Ukrainio - Ĉerkaso 2010

en: Ukraine - Cherkasy 2015
eo: Ukrainio - Ĉerkaso 2015

en: Ukraine - Cherkasy 2021
eo: Ukrainio - Ĉerkaso 2021

en: Ukraine - Pulyny 2020
eo: Ukrainio - Pulyny 2020

en: Ukraine - Mariupol
eo: Ukrainio - Mariupolo

en: Ukraine - Lutsk 2015
eo: Ukrainio - Lucko 2015

en: Ukraine - Prylutske 2020
eo: Ukrainio - Prylutske 2020

en: Ukraine - Kropyvnytskyi 2015
eo: Ukrainio - Kropivnicki 2015

en: Ukraine - Palanka Municipality
eo: Ukrainio - Municipo Palanka

en: Ukraine - Novopskov Municipality
eo: Ukrainio - Municipo Novopskov

en: Ukraine - Lozno-Oleksandrivka
eo: Ukrainio - Lozno-Oleksandrivka

en: Ukraine - Pisochyn Municipality 2021
eo: Ukrainio - Municipo Pisochyn 2021

en: Ukraine - Rohan Municipality
eo: Ukrainio - Municipo Rohan

en: Ukraine - Nova Vodolaha
eo: Ukrainio - Nova Vodolaha

en: Ukraine - Zachepylivka
eo: Ukrainio - Zachepylivka

en: Ukraine - Mykolaivka
eo: Ukrainio - Mikolajivka

en: Ukraine - Mezhova and Demuryne
eo: Ukrainio - Mezhova kaj Demuryne

en: Ukraine - Koroviia 2021
eo: Ukrainio - Koroviia 2021

en: Ukraine - Chornivka 2021
eo: Ukrainio - Chornivka 2021

en: Ukraine - Chernivtsi 2015
eo: Ukrainio - Ĉernivco 2015

en: Ukraine - Chernivtsi Topographic Map 2015
eo: Ukrainio - Ĉernivco Topografia Mapo 2015

en: Ukraine - Chernivtsi Address Map
eo: Ukrainio - Ĉernivco Adresa Mapo

en: Ukraine - Khmelnytskyi
eo: Ukrainio - Ĥmelnickij

en: Ukraine - Zhytomyr
eo: Ukrainio - Ĵitomir

en: Ukraine - Odesa
eo: Ukrainio - Odesa

en: Ukraine - Kolomyia
eo: Ukrainio - Kolomija

en: Ukraine - Slavuta
eo: Ukrainio - Slavuta

en: Ukraine - Nyzhnia Duvanka
eo: Ukrainio - Nyzhnia Duvanka

en: Ukraine - Chumaky Municipality
eo: Ukrainio - Municipo Chumaky

en: Ukraine - Radisne
eo: Ukrainio - Radisne

en: Ukraine - Bilhorod-Dnistrovskyi
eo: Ukrainio - Bilhorod-Dnistrovskij

en: Ukraine - Serhiivka
eo: Ukrainio - Serhiivka

en: Ukraine - Ovidiopol
eo: Ukrainio - Ovidiopol

en: Ukraine - Lymanske
eo: Ukrainio - Lymanske

en: Ukraine - Velykodolynske
eo: Ukrainio - Velykodolynske

en: Ukraine - Tairove
eo: Ukrainio - Tairove

en: Ukraine - Avanhard
eo: Ukrainio - Avanhard

en: Ukraine - Novi Biliari
eo: Ukrainio - Novi Biliari

en: Ukraine - Dobroslav
eo: Ukrainio - Dobroslav

en: Ukraine - Teplodar
eo: Ukrainio - Teplodar

en: Ukraine - Biliaivka
eo: Ukrainio - Biliaivka

en: Ukraine - Petrivka
eo: Ukrainio - Petrivka

en: Ukraine - Ivanivka
eo: Ukrainio - Ivanivka

en: Ukraine - Rozdilna
eo: Ukrainio - Rozdilna

en: Ukraine - Tsebrykove
eo: Ukrainio - Tsebrykove

en: Ukraine - Zatyshshia
eo: Ukrainio - Zatyshshia

en: Ukraine - Shyriaeve
eo: Ukrainio - Shyriaeve

en: Ukraine - Savran
eo: Ukrainio - Savran

en: Ukraine - Zakharivka
eo: Ukrainio - Zakharivka

en: Ukraine - Liubashivka
eo: Ukrainio - Liubashivka

en: Ukraine - Okny
eo: Ukrainio - Okny

en: Ukraine - Slobidka
eo: Ukrainio - Slobidka

en: Ukraine - Zatoka and Karolino-Buhaz
eo: Ukrainio - Zatoka kaj Karolino-Buhaz

en: Ukraine - Haivoron 2018
eo: Ukrainio - Haivoron 2018

en: Ukraine - Mena 2009
eo: Ukrainio - Mena 2009

en: Ukraine - Staryi Saltiv
eo: Ukrainio - Staryi Saltiv

en: 7th Series (OS7)
eo: 7-a Serio (OS7)

en: Hampshire Aerial FCIR
eo: Hampshire Aera FCIR

en: Hampshire Aerial RGB
eo: Hampshire Aera RGB

en: OS New Popular Edition historic
eo: OS Nova Popola Eldono historia

en: OS OpenData StreetView (April 2016)
eo: OS OpenData StrataVido (Aprilo 2016)

en: OSMUK Cadastral Parcels
eo: OSMUK Katastraj Parceloj

en: Perfectly aligned cadastral (land registry) parcels in Great Britain.
eo: Perfekte vicigitaj katastraj (terregistraj) parceloj en Britio.

en: Postcode centroids
eo: Poŝtkodaj centroidoj

en: Centroids for postcodes in Great Britain from OS Code-Point
eo: Centroidoj por poŝtkodoj en Britio el OS Code-Point

en: Public Rights of Way
eo: Publikaj Rajtoj de Vojo

en: Surrey Air Survey
eo: Surrey Aera Esploro

en: NLS - OS 6-inch Scotland 1842-82
eo: NLS - OS 6-cola Skotlando 1842-82

en: NLS - OS 1:10,560 National Grid Maps, 1940s-1960s
eo: NLS - OS 1:10,560 Nacia Krado-Mapoj, 1940-aj-1960-aj

en: NLS - OS 1:1,250 National Grid Maps, 1940s-1960s
eo: NLS - OS 1:1,250 Nacia Krado-Mapoj, 1940-aj-1960-aj

en: NLS - OS 1:2,500 National Grid Maps, 1940s-1960s - double sheets
eo: NLS - OS 1:2,500 Nacia Krado-Mapoj, 1940-aj-1960-aj - duoblaj folioj

en: NLS - OS 1:2,500 National Grid Maps, 1940s-1960s - single sheets
eo: NLS - OS 1:2,500 Nacia Krado-Mapoj, 1940-aj-1960-aj - unuopaj folioj

en: NLS - OS 1:1,250/1:2,500 National Grid Maps, 1947-63 - TQ
eo: NLS - OS 1:1,250/1:2,500 Nacia Krado-Mapoj, 1947-63 - TQ

en: NLS - OS/War Office - GSGS 3906 1:25,000, 1940-43
eo: NLS - OS/Milita Oficejo - GSGS 3906 1:25,000, 1940-43

en: NLS - OS 1:25k 1st Series 1937-61
eo: NLS - OS 1:25k 1-a Serio 1937-61

en: NLS - OS 1-inch 7th Series 1955-61
eo: NLS - OS 1-cola 7-a Serio 1955-61

en: NLS - OS 25-inch (Scotland 1) 1892-1905
eo: NLS - OS 25-cola (Skotlando 1) 1892-1905

en: NLS - OS 25-inch (Scotland 2) 1892-1905
eo: NLS - OS 25-cola (Skotlando 2) 1892-1905

en: OS 1:25k historic (OSM-Limited)
eo: OS 1:25k historia (OSM-Limited)

en: OS Scottish Popular historic
eo: OS Skota Popola historia

en: NLS - Bartholomew Half Inch, 1897-1907
eo: NLS - Bartholomew Duoncola, 1897-1907

en: OS Town Plans, Aberdeen 1866-1867 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Aberdino 1866-1867 (NLS)

en: Detailed town plan of Aberdeen 1866-1867, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Aberdino 1866-1867, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Airdrie 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Airdrie 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Airdrie 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Airdrie 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Alexandria 1859 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Aleksandrio 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Alexandria 1859, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Aleksandrio 1859, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Alloa 1861-1862 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Alloa 1861-1862 (NLS)

en: Detailed town plan of Alloa 1861-1862, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Alloa 1861-1862, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Annan 1859 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Annan 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Annan 1859, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Annan 1859, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Arbroath 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Arbroath 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Arbroath 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Arbroath 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Ayr 1855 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Ayr 1855 (NLS)

en: Detailed town plan of Ayr 1855, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Ayr 1855, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Berwick-upon-Tweed 1852 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Berwick-upon-Tweed 1852 (NLS)

en: Detailed town plan of Berwick-upon-Tweed 1852, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Berwick-upon-Tweed 1852, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Brechin 1862 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Brechin 1862 (NLS)

en: Detailed town plan of Brechin 1862, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Brechin 1862, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Burntisland 1894 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Burntisland 1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Burntisland 1894, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Burntisland 1894, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Campbelton 1865 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Campbelton 1865 (NLS)

en: Detailed town plan of Campbelton 1865, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Campbelton 1865, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Coatbridge 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Coatbridge 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Coatbridge 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Coatbridge 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Cupar 1854 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Cupar 1854 (NLS)

en: Detailed town plan of Cupar 1854, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Cupar 1854, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Cupar 1893-1894 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Cupar 1893-1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Cupar 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Cupar 1893-1894, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dalkeith 1852 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dalkeith 1852 (NLS)

en: Detailed town plan of Dalkeith 1852, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dalkeith 1852, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dalkeith 1893 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dalkeith 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Dalkeith 1893, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dalkeith 1893, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dumbarton 1859 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dumbarton 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Dumbarton 1859, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dumbarton 1859, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dumfries 1850 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dumfries 1850 (NLS)

en: Detailed town plan of Dumfries 1850, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dumfries 1850, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dumfries 1893 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dumfries 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Dumfries 1893, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dumfries 1893, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dundee 1857-1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dundee 1857-1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Dundee 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dundee 1857-1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dundee 1870-1872 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dundee 1870-1872 (NLS)

en: Detailed town plan of Dundee 1870-1872, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dundee 1870-1872, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dunfermline 1854 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dunfermline 1854 (NLS)

en: Detailed town plan of Dunfermline 1854, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dunfermline 1854, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Dunfermline 1894 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Dunfermline 1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Dunfermline 1894, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Dunfermline 1894, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1849-1851 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Edinburgo 1849-1851 (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1849-1851, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Edinburgo 1849-1851, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1876-1877 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Edinburgo 1876-1877 (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1876-1877, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Edinburgo 1876-1877, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1893-1894 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Edinburgo 1893-1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Edinburgo 1893-1894, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Edinburgh 1940s-1960s (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Edinburgo 1940-aj-1960-aj (NLS)

en: Detailed town plan of Edinburgh 1940s-1960s, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Edinburgo 1940-aj-1960-aj, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Elgin 1868 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Elgin 1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Elgin 1868, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Elgin 1868, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Falkirk 1858-1859 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Falkirk 1858-1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Falkirk 1858-1859, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Falkirk 1858-1859, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Forfar 1860-1861 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Forfar 1860-1861 (NLS)

en: Detailed town plan of Forfar 1860-1861, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Forfar 1860-1861, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Forres 1868 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Forres 1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Forres 1868, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Forres 1868, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Galashiels 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Galashiels 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Galashiels 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Galashiels 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Girvan 1857 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Girvan 1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Girvan 1857, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Girvan 1857, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Glasgow 1857-1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Glasgovo 1857-1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Glasgow 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Glasgovo 1857-1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Glasgow 1892-1894 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Glasgovo 1892-1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Glasgow 1892-1894, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Glasgovo 1892-1894, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Greenock 1857 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Greenock 1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Greenock 1857, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Greenock 1857, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Haddington 1853 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Haddington 1853 (NLS)

en: Detailed town plan of Haddington 1853, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Haddington 1853, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Haddington 1893 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Haddington 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Haddington 1893, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Haddington 1893, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Hamilton 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Hamilton 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Hamilton 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Hamilton 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Hawick 1857-1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Hawick 1857-1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Hawick 1857-1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Hawick 1857-1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Inverness 1867-1868 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Inverness 1867-1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Inverness 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Inverness 1867-1868, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Irvine 1859 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Irvine 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Irvine 1859, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Irvine 1859, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Jedburgh 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Jedburgh 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Jedburgh 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Jedburgh 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Kelso 1857 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Kelso 1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Kelso 1857, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Kelso 1857, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Kilmarnock 1857-1859 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Kilmarnock 1857-1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Kilmarnock 1857-1859, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Kilmarnock 1857-1859, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Kirkcaldy 1855 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Kirkcaldy 1855 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkcaldy 1855, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Kirkcaldy 1855, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Kirkcaldy 1894 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Kirkcaldy 1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkcaldy 1894, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Kirkcaldy 1894, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Kirkcudbright 1850 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Kirkcudbright 1850 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkcudbright 1850, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Kirkcudbright 1850, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Kirkcudbright 1893 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Kirkcudbright 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkcudbright 1893, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Kirkcudbright 1893, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Kirkintilloch 1859 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Kirkintilloch 1859 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirkintilloch 1859, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Kirkintilloch 1859, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Kirriemuir 1861 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Kirriemuir 1861 (NLS)

en: Detailed town plan of Kirriemuir 1861, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Kirriemuir 1861, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Lanark 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Lanark 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Lanark 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Lanark 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Linlithgow 1856 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Linlithgow 1856 (NLS)

en: Detailed town plan of Linlithgow 1856, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Linlithgow 1856, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, London 1893-1896 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Londono 1893-1896 (NLS)

en: Detailed town plan of London 1893-1896, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Londono 1893-1896, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Mayole 1856-1857 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Mayole 1856-1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Mayole 1856-1857, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Mayole 1856-1857, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Montrose 1861-1862 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Montrose 1861-1862 (NLS)

en: Detailed town plan of Montrose 1861-1862, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Montrose 1861-1862, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Musselburgh 1853 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Musselburgh 1853 (NLS)

en: Detailed town plan of Musselburgh 1853, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Musselburgh 1853, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Musselburgh 1893 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Musselburgh 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Musselburgh 1893, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Musselburgh 1893, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Nairn 1867-1868 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Nairn 1867-1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Nairn 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Nairn 1867-1868, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Oban 1867-1868 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Oban 1867-1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Oban 1867-1868, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Oban 1867-1868, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Paisley 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Paisley 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Paisley 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Paisley 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Peebles 1856 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Peebles 1856 (NLS)

en: Detailed town plan of Peebles 1856, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Peebles 1856, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Perth 1860 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Perth 1860 (NLS)

en: Detailed town plan of Perth 1860, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Perth 1860, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Peterhead 1868 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Peterhead 1868 (NLS)

en: Detailed town plan of Peterhead 1868, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Peterhead 1868, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Port Glasgow 1856-1857 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Port Glasgow 1856-1857 (NLS)

en: Detailed town plan of Port Glasgow 1856-1857, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Port Glasgow 1856-1857, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Portobello 1893-1894 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Portobello 1893-1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Portobello 1893-1894, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Portobello 1893-1894, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Rothesay 1862-1863 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Rothesay 1862-1863 (NLS)

en: Detailed town plan of Rothesay 1862-1863, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Rothesay 1862-1863, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Selkirk 1865 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Selkirk 1865 (NLS)

en: Detailed town plan of Selkirk 1865, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Selkirk 1865, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, St Andrews 1854 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, St Andrews 1854 (NLS)

en: Detailed town plan of St Andrews 1854, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de St Andrews 1854, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, St Andrews 1893 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, St Andrews 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of St Andrews 1893, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de St Andrews 1893, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Stirling 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Stirling 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Stirling 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Stirling 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Stonehaven 1864 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Stonehaven 1864 (NLS)

en: Detailed town plan of Stonehaven 1864, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Stonehaven 1864, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Stranraer 1847 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Stranraer 1847 (NLS)

en: Detailed town plan of Stranraer 1847, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Stranraer 1847, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Stranraer 1863-1877 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Stranraer 1863-1877 (NLS)

en: Detailed town plan of Stranraer 1863-1877, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Stranraer 1863-1877, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Stranraer 1893 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Stranraer 1893 (NLS)

en: Detailed town plan of Stranraer 1893, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Stranraer 1893, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Strathaven 1858 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Strathaven 1858 (NLS)

en: Detailed town plan of Strathaven 1858, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Strathaven 1858, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Wick 1872 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Wick 1872 (NLS)

en: Detailed town plan of Wick 1872, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Wick 1872, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Wigtown 1848 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Wigtown 1848 (NLS)

en: Detailed town plan of Wigtown 1848, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Wigtown 1848, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: OS Town Plans, Wigtown 1894 (NLS)
eo: OS Urbo-Planoj, Wigtown 1894 (NLS)

en: Detailed town plan of Wigtown 1894, courtesy of National Library of Scotland.
eo: Detalaj urbaj planoj de Wigtown 1894, afable provizitaj de la Nacia Biblioteko de Skotlando.

en: IDE.uy Ortophotos 2019
eo: IDE.uy Ortofotoj 2019

en: EOx cloudless Sentinel-2 2018
eo: EOx sennebula Sentinel-2 2018

en: Post-processed Sentinel Satellite imagery.
eo: Postprilaboritaj Sentinel-satelitaj bildoj.

en: EOx cloudless Sentinel-2 2019
eo: EOx sennebula Sentinel-2 2019

en: EOx cloudless Sentinel-2 2020
eo: EOx sennebula Sentinel-2 2020

en: EOx cloudless Sentinel-2 2021
eo: EOx sennebula Sentinel-2 2021

en: EOx cloudless Sentinel-2 2022
eo: EOx sennebula Sentinel-2 2022

en: EOx cloudless Sentinel-2 2023
eo: EOx sennebula Sentinel-2 2023

en: EOx cloudless Sentinel-2 2024
eo: EOx sen-nuba Sentinel-2 2024

en: Bing aerial imagery
eo: Bing aeraj bildoj

en: HDM (Humanitarian OpenStreetMap Team)
eo: HDM (Humanitara OpenStreetMap-Teamo)

en: Mapbox Satellite
eo: Mapbox Satelito

en: Esri World Imagery
eo: Esri Monda Bildaro

en: Esri World Imagery (Clarity) Beta
eo: Esri Monda Bildaro (Klareco) Beta

en: Esri archive imagery that may be clearer and more accurate than the default layer.
eo: Esri-arkivaj bildoj, kiuj povas esti pli klaraj kaj precizaj ol la defaŭlta tavolo.

en: Thunderforest Landscape
eo: Thunderforest Pejzaĝo

en: Thunderforest Outdoors
eo: Thunderforest Ekstere

en: OpenStreetMap Carto (Standard)
eo: OpenStreetMap Carto (Norma)

en: OpenStreetMap Cymraeg/Welsh-language map by Mapio Cymru
eo: OpenStreetMap kimra/kimralingva mapo de Mapio Cymru

en: OpenStreetMap (French Style)
eo: OpenStreetMap (Franca Stilo)

en: OpenStreetMap (German Style)
eo: OpenStreetMap (Germana Stilo)

en: OpenStreetMap GPS Traces
eo: OpenStreetMap GPS-Spuroj

en: Public GPS traces uploaded to OpenStreetMap.
eo: Publikaj GPS-spuroj alŝutitaj al OpenStreetMap.

en: Tracestrack Topo Universal
eo: Tracestrack Topo Universala

en: Public Transport (ÖPNV)
eo: Publika Transporto (ÖPNV)

en: OpenSnowMap overlay
eo: OpenSnowMap supermeto

en: Overlay imagery for piste mapping in OSM. Updated daily.
eo: Supermetaj bildoj por pistomapado en OSM. Ĝisdatigita ĉiutage.

en: OpenRailwayMap - Default
eo: OpenRailwayMap - Defaŭlta

en: Overlay imagery showing railway infrastructure based on OpenStreetMap data
eo: Supermetaj bildoj montrantaj fervojan infrastrukturon bazitan sur OpenStreetMap-datumoj

en: OpenRailwayMap - MaxSpeed
eo: OpenRailwayMap - Maksimuma Rapido

en: Overlay imagery showing railway speed limits based on OpenStreetMap data
eo: Supermetaj bildoj montrantaj fervojajn rapidlimojn bazitajn sur OpenStreetMap-datumoj

en: OpenRailwayMap - Signals
eo: OpenRailwayMap - Signaloj

en: Overlay imagery showing railway signals based on OpenStreetMap data
eo: Supermetaj bildoj montrantaj fervojajn signalojn bazitajn sur OpenStreetMap-datumoj

en: Stamen Terrain Background
eo: Stamen Terena Fono

en: Stamen Watercolor
eo: Stamen Akvarelo

en: Stamen Terrain
eo: Stamen Tereno

en: Cambodia, Laos, Thailand, Vietnam, Malaysia, Myanmar bilingual
eo: Kamboĝo, Laoso, Tajlando, Vjetnamio, Malajzio, Mjanmao dulingva

en: USA/Mexico/Canada/Scandinavia Topo Maps
eo: Usono/Meksiko/Kanado/Skandinavio Topografiaj Mapoj

en: Strava cycling heatmap
eo: Strava biciklada varmmapo

en: Strava running heatmap
eo: Strava kurvarmmapo

en: Strava cycling and running heatmap
eo: Strava biciklada kaj kurvarmmapo

en: Strava water sports heatmap
eo: Strava akvosporta varmmapo

en: Strava winter sports heatmap
eo: Strava vintrosporta varmmapo

en: Locator Overlay
eo: Lokiga Supermeto

en: Shows major features to help orient you.
eo: Montras gravajn trajtojn por helpi vin orientiĝi.

en: QA Has Address
eo: QA Havas Adreson

en: QA No Address
eo: QA Neniu Adreso

en: QA No Name
eo: QA Neniu Nomo

en: Waymarked Trails: Hiking
eo: Vojmarkitaj Vojetoj: Migrado

en: Waymarked Trails: Cycling
eo: Vojmarkitaj Vojetoj: Biciklado

en: Waymarked Trails: MTB
eo: Vojmarkitaj Vojetoj: MTB

en: Waymarked Trails: Skating
eo: Vojmarkitaj Vojetoj: Sketado

en: Waymarked Trails: Horse Riding
eo: Vojmarkitaj Vojetoj: Ĉevalrajdado

en: Waymarked Trails: Winter Sports
eo: Vojmarkitaj Vojetoj: Vintrosportoj

en: Wikimedia Map
eo: Wikimedia Mapo

en: OSM Inspector: Geometry
eo: OSM-Inspektisto: Geometrio

en: OSM Inspector: Tagging
eo: OSM-Inspektisto: Etikedado

en: OSM Inspector: Places
eo: OSM-Inspektisto: Lokoj

en: OSM Inspector: Highways
eo: OSM-Inspektisto: Ŝoseoj

en: OSM Inspector: Areas
eo: OSM-Inspektisto: Areoj

en: OSM Inspector: Routing
eo: OSM-Inspektisto: Itinervizado

en: OSM Inspector: Addresses
eo: OSM-Inspektisto: Adresoj

en: OSM Inspector: Coastline
eo: OSM-Inspektisto: Marbordo

en: OSM Inspector: Public Transport - Stops
eo: OSM-Inspektisto: Publika Transporto - Haltejoj

en: OSM Inspector: Public Transport - Routes
eo: OSM-Inspektisto: Publika Transporto - Itineroj

en: OSM Inspector: Water
eo: OSM-Inspektisto: Akvo

en: Overlay imagery for infrastructure mapping in OSM. Updated daily.
eo: Supermetaj bildoj por infrastruktura mapado en OSM. Ĝisdatigita ĉiutage.

en: Mapillary Images and Point Features
eo: Mapillary Bildoj kaj Punktoj

en: Displays the Mapillary images positions and their sequences only, NOT the images itself.
eo: Montras la poziciojn de Mapillary-bildoj kaj iliajn sekvencojn nur, NE la bildojn mem.

en: Panoramax images positions
eo: Panoramax-bildaj pozicioj

en: Displays the Panoramax images positions and their sequences only, NOT the images itself.
eo: Montras la poziciojn de Panoramax-bildoj kaj iliajn sekvencojn nur, NE la bildojn mem.

en: OpenAerialMap Mosaic by Kontur.io
eo: OpenAerialMap Mozaiko de Kontur.io

en: All OpenAerialMap images in one mosaic layer, by Kontur.io
eo: Ĉiuj OpenAerialMap-bildoj en unu mozaika tavolo, de Kontur.io

en: GeoScribble Map Notes
eo: GeoScribble Mapaj Notoj

en: Hand-drawn map notes.
eo: Manfaritaj mapaj notoj.

en: Group common Address Interpolation inputs in a single dialog, as well as an option to automatically generate individual house number nodes from a Way.
eo: Grupigu komunajn enigojn de Address Interpolation en ununura dialogo, same kiel eblon por aŭtomate generi individuajn domnumernodojn de Vojo.

en: Makes a pair of selected way segments parallel by rotating one of them around a chosen pivot.
eo: Faras paron de elektitaj vojeraj segmentoj paralelaj per rotacio de unu el ili ĉirkaŭ elektita pivoto.

en: Provides Apache Commons library components. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas Apache Commons-bibliotekajn komponantojn. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Provides Apache HTTP library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas Apache HTTP-bibliotekon. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Allows selection of areas in an layer and automatic creation of a way as polygon. Built to ease mapping of building from background layers. Optimized for basemap.at.
eo: Permesas elekton de areoj en tavolo kaj aŭtomatan kreon de vojo kiel plurlatero. Konstruita por faciligi mapadon de konstruaĵoj el fonaj tavoloj. Optimumigita por basemap.at.

en: Automatically assigns the address to a selected object in Austria. Data © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.
eo: Aŭtomate asignas la adreson al elektita objekto en Aŭstrio. Datumo © Österreichisches Adressregister 2017, N 23806/2017.

en: Automatic tools to help on common issues
eo: Aŭtomataj iloj por helpi pri oftaj problemoj

en: Allows the user to correct angle of buildings to 90 degrees, and aligns all loaded buildings to nearest road.
eo: Permesas al la uzanto korekti angulon de konstruaĵoj al 90 gradoj kaj vicigas ĉiujn ŝarĝitajn konstruaĵojn al la plej proksima vojo.

en: Tools for drawing buildings.
eo: Iloj por desegni konstruaĵojn.

en: A special handler for the French land registry WMS server.
eo: Speciala traktilo por la franca terregistra WMS-servilo.

en: Overlays the canvec tile grid on the map and prints URL''s to the .zip files. Future goals: allow auto-downloading and loading of canvec .osm files
eo: Supermetas la canvec-kahelan kradon sur la mapon kaj presas URL-ojn al la .zip-dosieroj. Estontaj celoj: permesi aŭtomatan elŝuton kaj ŝarĝon de canvec .osm-dosieroj

en: Changeset Viewer plugin allows you to visualize the changesets in JOSM background
eo: Changeset Viewer-kromprogramo permesas al vi visualigi la ŝanĝarojn en JOSM-fono

en: Color Plugin provide functionality for Josm users who want to put ’color’ attribute for roof and walls of the buildings.
eo: Koloro-Kromprogramo provizas funkcion por JOSM-uzantoj, kiuj volas aldoni ’color’-atributon por tegmentoj kaj muroj de konstruaĵoj.

en: Allows the user to create different color schemes and to switch between them. Just change the colors and create a new scheme. Used to switch to a white background with matching colors for better visibility in bright sunlight. See dialog in display preferences.
eo: Permesas al la uzanto krei malsamajn koloroskemojn kaj ŝalti inter ili. Simple ŝanĝu la kolorojn kaj kreu novan skemon. Uzata por ŝalti al blanka fono kun kongruaj koloroj por pli bona videbleco en hela sunlumo. Vidu dialogon en montraj preferoj.

en: Imports proprietary CSV files of the Columbus/Visiontac V-900 GPS logger into a GPX layer.
eo: Importas proprietajn CSV-dosierojn de la GPS-registrilo Columbus/Visiontac V-900 en GPX-tavolon.

en: Allows editing data in Level0L format
eo: Permesas redakti datumojn en Level0L-formato

en: Implements a command line and enables to create your commands. See link for standard commands (arc, circle etc.)
eo: Implementas komandlinion kaj ebligas krei viajn proprajn komandojn. Vidu ligon por normaj komandoj (arko, cirklo ktp.)

en: Task configurations
eo: Taskaj agordoj

en: Tool for conflating data (matching and merging).
eo: Ilo por kunfandi datumojn (parigi kaj kunfandi).

en: Downloads new data when you pan/zoom
eo: Elŝutas novajn datumojn kiam vi movas/zoomas

en: Create a grid of ways.
eo: Krei kradon de vojoj.

en: Customization of public public transport stops.
eo: Agordado de publikaj transportaj haltejoj.

en: Allows to import various file formats into JOSM directly. Currently supported: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.
eo: Permesas importi diversajn dosierformatojn rekte en JOSM. Nuntempe subtenataj: TangoGPS, Garmin Trainings Center TCX.

en: Download your GPX tracks from openstreetmap.org
eo: Elŝutu viajn GPX-spurojn de openstreetmap.org

en: This plugin directly upload GPS Traces from current active layer in JOSM to openstreetmap.org.
eo: Ĉi tiu kromprogramo rekte alŝutas GPS-spurojn de la nuna aktiva tavolo en JOSM al openstreetmap.org.

en: Dxf Import
eo: Dxf Importo

en: Allows the user to anonymize timestamps and delete parts of huge GPX tracks very fast.
eo: Permesas al la uzanto anonimigi tempindikojn kaj forigi partojn de grandaj GPX-spuroj tre rapide.

en: Provides the EJML library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas la EJML-bibliotekon por aliaj JOSM-kromprogramoj. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Shows the elevation profile and some statistical data of a GPX track.
eo: Montras la altitudan profilon kaj iujn statistikajn datumojn de GPX-spuro.

en: Handling of French EPCIs (boundary=local_authority)
eo: Traktado de francaj EPCIs (boundary=local_authority)

en: Provides an event bus more powerful than the traditional listeners registration
eo: Provizas eventobuson pli potencan ol la tradicia registrado de aŭskultantoj

en: Use external scripts in JOSM
eo: Uzi eksterajn skriptojn en JOSM

en: Fast drawing ways by mouse
eo: Rapida desegnado de vojoj per muso

en: Garmin FIT files in JOSM
eo: Garmin FIT-dosieroj en JOSM

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
eo: Trovas kaj riparas nevalidajn stratadresojn komforte.

en: FlatLaf - Flat Look and Feel
eo: FlatLaf - Plata Aspekto kaj Sento

en: Talk with users editing the map nearby, be notified when someone comes close.
eo: Babilu kun uzantoj redaktantaj la mapon proksime, ricevu sciigon kiam iu alproksimiĝas.

en: Provides parts of the GeoTools library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas partojn de la GeoTools-biblioteko por aliaj JOSM-kromprogramoj. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Download GPS points from Globalsat dg100 data logger directly in JOSM.
eo: Elŝutu GPS-punktojn de la datoregistrilo Globalsat dg100 rekte en JOSM.

en: Analyse a set of GPS points to obtain its centre and direction of spread.
eo: Analizu aron de GPS-punktoj por akiri ĝian centron kaj disvastigan direkton.

en: Visualizes routing information as a routing graph.
eo: Vizualigas itinervizajn informojn kiel itinervizan grafeon.

en: Generates grids.
eo: Generas kradojn.

en: Provides the GSON library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas la GSON-bibliotekon por aliaj JOSM-kromprogramoj. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Simple tool to tag house numbers and addresses.
eo: Simpla ilo por etikedi domnumerojn kaj adresojn.

en: Provides HTTP/2 support. Requires Java 11 or later.
eo: Provizas HTTP/2-subtenon. Postulas Java 11 aŭ postan.

en: Enable additional image types such as webp (each image type must be enabled in preferences)
eo: Ebligas aldonajn bildotipojn kiel webp (ĉiu bildotipo devas esti ebligita en preferoj)

en: Generate Imagery XML bounds from a multipolygon
eo: Generu bildojn XML limojn de multpoligono

en: Export tiles from the imagery layer cache into the file system.
eo: Eksportu kahelojn el la bildtavola kaŝmemoro en la dosiersistemon.

en: Database of imagery offsets: share and aquire imagery offsets with one button.
eo: Datenbazo de bildaj deŝovoj: dividu kaj akiru bildajn deŝovojn per unu butono.

en: Another plugin to match images to the waypoints in a GPX file. A match is made when the ''name'', ''cmt'' or ''desc'' attribute of a waypoint tag matches the filename of an image.
eo: Alia kromprogramo por kongruigi bildojn kun la vojpunktoj en GPX-dosiero. Kongruo estas farita kiam la ''name'', ''cmt'' aŭ ''desc'' atributo de vojpunkta etikedo kongruas kun la dosiernomo de bildo.

en: Plugin for importing spatial referenced images
eo: Kromprogramo por importi spacie referencitajn bildojn

en: Import vector graphics (SVG)
eo: Importi vektorgrafikaĵojn (SVG)

en: Extends ImproveWayAccuracy mode with helpers to place nodes at accurate distances and angles.
eo: Etendas la reĝimon ImproveWayAccuracy kun helpiloj por meti nodojn je precizaj distancoj kaj anguloj.

en: This plugin simplifies the mapping and editing of indoor corridors.
eo: Ĉi tiu kromprogramo simpligas la mapadon kaj redaktadon de internaj koridoroj.

en: Gives assistance for the mapping process of indoor OSM building data. Includes a validator and a mappaint style for indoor-data.
eo: Provizas helpon por la mapada procezo de internaj OSM-konstruaĵaj datumoj. Inkluzivas validigilon kaj mapopentran stilon por internaj datumoj.

en: Extra information about current layer objects pop ups - currently GPX trackpoint info
eo: Ekstra informo pri nuntempaj tavolaj objektoj aperas - nuntempe GPX-spuradpunkta informo

en: Provides Jackson JSON library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas la Jackson JSON-bibliotekon. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Provides additional OpenJFX (JavaFX) features such as MP3 audio playback.
eo: Provizas aldonajn OpenJFX (JavaFX)-trajtojn kiel MP3-aŭdoludon.

en: Provides the JAXB library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas la JAXB-bibliotekon por aliaj JOSM-kromprogramoj. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Provides Java Native Access (JNA) library. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas la Java Native Access (JNA)-bibliotekon. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Provides Java Topology Suite (JTS) library and related utilities. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas la Java Topology Suite (JTS)-bibliotekon kaj rilatajn ilojn. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: creates a channel digraph and checks a subset of channels if it is a junction or searches in a subset of channels for junctions
eo: kreas kanalan digrafon kaj kontrolas subaron de kanaloj, ĉu ĝi estas nodo aŭ serĉas en subaro de kanaloj por nodoj

en: Tools to help import Kartverket N50
eo: Iloj por helpi importi Kartverket N50

en: Support live GPS input (moving dot) through a connection to gpsd server.
eo: Subtenas vivan GPS-enigon (movanta punkto) per konekto al gpsd-servilo.

en: Provides the Log4j library for other JOSM plugins. Not meant to be installed directly by users, but rather as a dependency for other plugins.
eo: Provizas la Log4j-bibliotekon por aliaj JOSM-kromprogramoj. Ne celas esti instalita rekte de uzantoj, sed prefere kiel dependaĵo por aliaj kromprogramoj.

en: Provides the common LWJGL interfaces for other plugins
eo: Provizas la komunajn LWJGL-interfaco por aliaj kromprogramoj

en: Provides LWJGL natives for @{platform}
eo: Provizas LWJGL-indiĝenojn por @{platform}

en: Allows the user to work with pictures hosted at mapillary.com
eo: Permesas al la uzanto labori kun bildoj gastigitaj ĉe mapillary.com

en: MapRoulette Tasks in JOSM
eo: MapRoulette Taskoj en JOSM

en: Marks ’seen’ areas of the map
eo: Markas ’viditajn’ areojn de la mapo

en: Provide a measurement dialog and a layer to measure length and angle of segments, area surrounded by a (simple) closed way and create measurement paths (which also can be imported from a gps layer).
eo: Provizas mezurdialogon kaj tavolon por mezuri longon kaj angulon de segmentoj, areon ĉirkaŭitan de (simpla) fermita vojo kaj krei mezurvojojn (kiuj ankaŭ povas esti importitaj el GPS-tavolo).

en: Merge overlapping part of ways.
eo: Kunfandi supermetitajn partojn de vojoj.

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways
eo: Aldonas malpermeson de maldekstra turno por aroj de 4 aŭ 5 vojoj

en: Allows the user to work with pictures hosted at Microsoft Streetside
eo: Permesas al la uzanto labori kun bildoj gastigitaj ĉe Microsoft Streetside

en: Allows to attribute tags to all objects in any selected area at once
eo: Permesas atribui etikedojn al ĉiuj objektoj en iu ajn elektita areo samtempe

en: NanoLog adjustment and browsing layer
eo: NanoLog-ĝustigo kaj foliumada tavolo

en: Use your system''s password manager to store the API username and password. (KWallet and gnome-keyring are supported.)
eo: Uzu vian sisteman pasvortadministrilon por stoki la API-uzantnomon kaj pasvorton. (KWallet kaj gnome-keyring estas subtenataj.)

en: Import OSM data in o5m format
eo: Importi OSM-datumojn en o5m-formato

en: Allows JOSM to read Open Data formats (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) into an .osm data layer. Supports zip and 7z compression of these file types.
eo: Permesas al JOSM legi Malfermitajn Datumformatojn (csv, xls, ods, kml, kmz, shp, mif) en .osm-datumtavolon. Subtenas zip kaj 7z-kompaktigon de ĉi tiuj dosiertipoj.

en: extended options for editing opening_hours
eo: etenditaj opcioj por redakti opening_hours

en: Allows opening gpx/osm files that intersect the currently visible screen area
eo: Permesas malfermi gpx/osm-dosierojn, kiuj intersekcas la nuntempe videblan ekranareon

en: Display OpenStreetMap object information
eo: Montri OpenStreetMap-objektajn informojn

en: Import/export OSM data in PBF format
eo: Importi/eksporti OSM-datumojn en PBF-formato

en: Import PDF file into a layer and convert pdf lines to ways.
eo: Importi PDF-dosieron en tavolon kaj konverti pdf-liniojn al vojoj.

en: Write gps position info to the image file header. Run this feature from the right click menu of the image layer.
eo: Skribi GPS-pozician informon en la bildodosiera kapo. Rulu ĉi tiun funkcion el la dekstra klakmenu de la bildotavolo.

en: Make photos movable and position them on the map.
eo: Fari fotojn moveblaj kaj pozicii ilin sur la mapo.

en: This plugin allows to display any picture as a background in the editor and align it with the map.
eo: Ĉi tiu kromprogramo permesas montri iun ajn bildon kiel fonon en la redaktilo kaj vicigi ĝin kun la mapo.

en: A plugin for pmtile support
eo: Kromprogramo por pmtile-subteno

en: Shows an additional information about point on map. Only Czech RUIAN and Spanish Cadastre Web Services modules are available at this moment.
eo: Montras aldonan informon pri punkto sur la mapo. Nur ĉeĥa RUIAN kaj hispana Catastro Retaj Servoj-moduloj estas haveblaj ĉi-momente.

en: Read and write osmosis poly filter files
eo: Legi kaj skribi osmosis-poly-filtrilajn dosierojn

en: Adds map printing to JOSM
eo: Aldonas mapan presadon al JOSM

en: Provides validation and fixing for public transport route according to version 2 of the public transport schema
eo: Provizas validigon kaj riparon por publiktransportaj itineroj laŭ versio 2 de la publiktransporta skemo

en: This plugin simplifies the mapping and editing of public transport routes.
eo: Ĉi tiu kromprogramo simpligas la mapadon kaj redaktadon de publiktransportaj itineroj.

en: The RasterFiltersPlugin allows to choose and apply some images'' filters to some layers
eo: La RasterFiltersPlugin permesas elekti kaj apliki iujn bildfiltrilojn al iuj tavoloj

en: Relation and multipolygon creating and editing panel.
eo: Rilato kaj multipoligono kreanta kaj redaktanta panelo.

en: Plugin for reverting changesets
eo: Kromprogramo por malfari ŝanĝarojn

en: Expand a simple intersection to a roundabout in gradual steps. Select an intersection node or a roundabout and press Crtl-Shift-R
eo: Etendu simplan intersekcon al rondiro en gradaj paŝoj. Elektu intersekcan nodon aŭ rondiron kaj premu Crtl-Shift-R

en: Plugin for tagging of objects based on a selection of road signs. The dialog can be opened by clicking a small icon in the upper right corner of the properties window. Available country presets: Austria, Belgium, Czech Republic, Germany, Poland, Slovakia, Spain.
eo: Kromprogramo por etikedi objektojn baze de elekto de vojaj signoj. La dialogo povas esti malfermita per alklako de malgranda ikono en la supra dekstra angulo de la trajtofenestro. Haveblaj landaj antaŭdifinoj: Aŭstrio, Belgio, Ĉeĥio, Germanio, Pollando, Slovakio, Hispanio.

en: Renders routes (bus, hiking trails, bicycle routes, ..). Route types must be defined in routes.xml file in plugin directory
eo: Bildigas itineroj (buso, migraj vojoj, biciklovojoj, ..).  Itinerspecoj devas esti difinitaj en routes.xml dosiero en kromprogramo dosierujo

en: Provides routing capabilities.
eo: Provizas itinervizajn kapablojn.

en: Loads data from SDS
eo: Ŝarĝas datumojn de SDS

en: Imagery Layer for Sea Charts
eo: Bildtavolo por marmapoj

en: Edit features for Sea Charts
eo: Redakti trajtojn por marmapoj

en: Gives user more tools that facilitate aligning and rotation of buildings.
eo: Donas al la uzanto pliajn ilojn, kiuj faciligas vicigon kaj rotacion de konstruaĵoj.

en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
eo: Simpligu areon per forigo de nodoj ĉe tre obtuzaj anguloj. Ĉi tio povas esti limigita per maksimuma forigita areo. Ankaŭ mezproksimigu proksimajn nodojn.

en: Edit features for OpenSeaMap
eo: Redakti trajtojn por OpenSeaMap

en: Allows to draw splines
eo: Permesas desegni splinojn

en: Allow adding markers/nodes on current gps positions.
eo: Permesi aldoni markilojn/nodojn sur nuntempaj GPS-pozicioj.

en: Provides a dialog for editing tags in a tabular grid.
eo: Provizas dialogon por redakti etikedojn en tabela krado.

en: Adds a tagging preset tester to the windows menu, which helps you developing of tagging presets (quick preview of the dialog that will popup). You can start the jar-file as standalone as well.
eo: Aldonas etikedan antaŭdifinitan testilon al la fenestro-menuo, kiu helpas vin disvolvi etiked-malpostagordojn (rapida antaŭdifinito de la dialogo kiu aperos). Vi ankaŭ povas komenci la jardosieron kiel memstaran.

en: Make terraced houses out of single blocks.
eo: Faru terasajn domojn el unuopaj blokoj.

en: Adds a todo list dialog that makes it easy to go through large lists of objects
eo: Aldonas tasklistan dialogon, kiu faciligas trairon de grandaj listoj de objektoj

en: Provides helper buttons to allow working with single button mouse (stylus). Activate by holding T and slip map with left mouse button
eo: Provizas helpbutonojn por permesi labori kun unubutona muso (stilo). Aktivigu per tenado de T kaj glitigo de la mapo per maldekstra musbutono

en: Traces buildings from Czech cadastral map. Needs TracerServer (.NET or Mono) to be running.
eo: Spuras konstruaĵojn de la ĉeĥa katastra mapo. Postulas TracerServer (.NET aŭ Mono) por funkcii.

en: Traces buildings and other shapes from a map. Needs Tracer2Server to be running.
eo: Spuras konstruaĵojn kaj aliajn formojn de mapo. Postulas Tracer2Server por funkcii.

en: Editor to add turn lanes tags in highways
eo: Redaktoro por aldoni turnajn lenajn etikedojn en ŝoseoj

en: Provides a straightforward GUI for adding, editing and deleting turn lanes.
eo: Provizas simplan grafikan interfacon por aldoni, redakti kaj forigi turnajn lenojn.

en: The turnrestrictions plugin allows to enter maintain information about turn restrictions in the OpenStreetMap database.
eo: La turnrestrictions-kromprogramo permesas enigi kaj konservi informojn pri turnaj limigoj en la OpenStreetMap-datenbazo.

en: Allows undeleting object from OSM database
eo: Permesas malfari forigon de objektoj el la OSM-datenbazo

en: Several utilities that make your life easier.
eo: Pluraj utilaĵoj, kiuj faciligas vian vivon.

en: A plugin for testing validations, which may be included in future JOSM versions
eo: Kromprogramo por testi validigojn, kiuj povas esti inkluzivitaj en estontaj JOSM-versioj

en: Easy downloading along a long set of interconnected ways
eo: Facila elŝutado laŭ longa aro de interligitaj vojoj

en: Enables searching for waypoint imported from gpx file.
eo: Ebligas serĉi vojpunktojn importitajn el GPX-dosiero.

en: Simplifies linking OSM objects to Wikipedia articles and Wikidata items
eo: Simpligas ligadon de OSM-objektoj al Vikipedio-artikoloj kaj Wikidata-elementoj

en: Drive a race car from point A to point B over aerial imagery, leave cacti behind.
eo: Vetu konkursaŭton de punkto A al punkto B super aerbildoj, postlasu kaktojn.

en: Handy Address Interpolation Functions
eo: Facilaj Adresa Interpolaciaj Funkcioj

en: Data: {0}
eo: Datumoj: {0}

en: Define Address Interpolation
eo: Difini Adresan Interpolacion

en: Odd
eo: Nepara

en: Even
eo: Para

en: Alphabetic
eo: Alfabetika

en: Numeric
eo: Numera

en: Actual
eo: Fakta

en: Estimate
eo: Taksita

en: Potential
eo: Potenciala

en: Relation: {0}
eo: Rilato: {0}

en: Associate with street using:
eo: Asocii kun strato uzante:

en: Numbering Scheme:
eo: Numerada Skemo:

en: Increment:
eo: Plialtiĝo:

en: Starting #:
eo: Komenca #:

en: Ending #:
eo: Fina #:

en: Accuracy:
eo: Precizeco:

en: Convert way to individual house numbers.
eo: Konverti vojon al individuaj domnumeroj.

en: Will associate {0} additional house number nodes
eo: Asocios {0} pliajn domnumerajn nodojn

en: City:
eo: Urbo:

en: State:
eo: Ŝtato:

en: Post Code:
eo: Poŝtkodo:

en: Country:
eo: Lando:

en: Full Address:
eo: Plena Adreso:

en: Optional Information:
eo: Nedeviga Informo:

en: Please select a street to associate with address interpolation way
eo: Bonvolu elekti straton por asocii kun adresa interpolacia vojo

en: Please select address interpolation way for this street
eo: Bonvolu elekti adresan interpolacian vojon por ĉi tiu strato

en: Expected odd numbers for addresses
eo: Atendataj neparaj numeroj por adresoj

en: Expected even numbers for addresses
eo: Atendataj paraj numeroj por adresoj

en: Expected valid number for increment
eo: Atendata valida numero por plialtiĝo

en: Country code must be 2 letters
eo: Landokodo devas esti 2 literoj

en: Please enter valid number for starting and ending address
eo: Bonvolu enigi validan numeron por komenca kaj fina adreso

en: Alphabetic address must end with a letter
eo: Alfabetika adreso devas finiĝi per litero

en: Starting and ending numbers must be the same for alphabetic addresses
eo: Komenca kaj fina numeroj devas esti samaj por alfabetikaj adresoj

en: Starting address letter must be less than ending address letter
eo: Komenca adreslitero devas esti malpli ol fina adreslitero

en: Please enter valid number for starting address
eo: Bonvolu enigi validan numeron por komenca adreso

en: Please enter valid number for ending address
eo: Bonvolu enigi validan numeron por fina adreso

en: Starting address number must be less than ending address number
eo: Komenca adresnumero devas esti malpli ol fina adresnumero

en: Building Generalization
eo: Konstruaĵa Generaligo

en: Beginners draw outlines often very inaccurate. Such buildings shall be converted to rectangular ones. Angles between 84-96 degrees are converted to 90 degrees.
eo: Komencantoj ofte desegnas konturojn tre malprecize. Tiaj konstruaĵoj devas esti konvertitaj al rektangulaj. Anguloj inter 84-96 gradoj estas konvertitaj al 90 gradoj.

en: There is no frame loaded !
eo: Ne estas ŝargita kadro !

en: Alert Message
eo: Averto

en: Color
eo: Koloro

en: Choose or set a color for objects.
eo: Elektu aŭ agordu koloron por objektoj.

en: Color Plugin
eo: Koloro Kromprogramo

en: Tool: {0}
eo: Ilo: {0}

en: Choose one node or way
eo: Elektu unu nodon aŭ vojon

en: Color Picker
eo: Kolorselektilo

en: Columbus V-900 CSV Files
eo: Columbus V-900 CSV-dosieroj

en: Importing CSV file ''%s''...
eo: Importante CSV-dosieron ''%s''...

en: Markers of
eo: Markiloj de

en: Show summary after import
eo: Montri resumon post importo

en: Do not zoom after import
eo: Ne zomi post importo

en: Ignore hdop/vdop/pdop entries
eo: Ignori hdop/vdop/pdop enskribojn

en: Warn on missing audio files
eo: Averti pri mankantaj sonaj dosieroj

en: Warn on conversion errors
eo: Averti pri konvertaj eraroj

en: Error in line
eo: Eraro en linio

en: Missing audio file
eo: Mankas sona dosiero

en: Commands
eo: Komandoj

en: No command has been found. Would you like to download and install default commands now?
eo: Neniu komando troviĝis. Ĉu vi volas elŝuti kaj instali defaŭltajn komandojn nun?

en: No command found
eo: Neniu komando troviĝis

en: Default commands have been successfully installed
eo: Defaŭltaj komandoj estis sukcese instalitaj

en: Failed to download and install default commands.
    
    Error: {0}
eo: Malsukcesis elŝuti kaj instali defaŭltajn komandojn.
    
    Eraro: {0}

en: Processing...
eo: Procesante...

en: Aborted
eo: Nuligita

en: Error executing the script:
eo: Eraro dum ekzekuto de la skripto:

en: Command line
eo: Komandlinio

en: Set input focus to the command line.
eo: Agordu enigan fokon al la komandlinio.

en: Commands: {0}
eo: Komandoj: {0}

en: Point on the start
eo: Punkto ĉe la komenco

en: Point on the end
eo: Punkto ĉe la fino

en: Missing definition of new object with id {0}.
eo: Mankas difino de nova objekto kun id {0}.

en: Missing mandatory attribute ''{0}'' on <member> of relation {1}.
eo: Mankas deviga atributo ''{0}'' ĉe <member> de rilato {1}.

en: Illegal value for attribute ''uid''. Got ''{0}''.
eo: Nevalida valoro por atributo ''uid''. Ricevis ''{0}''.

en: nodes
eo: nodoj

en: ways
eo: vojoj

en: relations
eo: rilatoj

en: OSM objects
eo: OSM-objektoj

en: Can not draw outside of the world.
eo: Ne eblas desegni ekster la mondo.

en: Create grid of ways
eo: Krei kradon de vojoj

en: Forms a grid of ways in base to two existing that have various nodes and one in common
eo: Formas kradon de vojoj baze al du ekzistantaj, kiuj havas diversajn nodojn kaj unu komunan

en: More tools: {0}
eo: Pliaj iloj: {0}

en: Select two ways with a node in common
eo: Elektu du vojojn kun komuna nodo

en: Select two ways with alone a node in common
eo: Elektu du vojojn kun nur unu komuna nodo

en: Create a grid of ways
eo: Krei kradon de vojoj

en: Download Track ...
eo: Elŝuti Trakon ...

en: Download GPX track from openstreetmap.org
eo: Elŝuti GPX-trakojn de openstreetmap.org

en: DirectDownload: Download GPX Track
eo: DirectDownload: Elŝuti GPX-trakojn

en: Download Track
eo: Elŝuti Trakon

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Error occurred while parsing gpx file {0}. Only a part of the file will be available.
eo: Eraro okazis dum analizado de GPX-dosiero {0}. Nur parto de la dosiero estos havebla.

en: Error fetching URL {0}
eo: Eraro dum elŝuto de URL {0}

en: Error parsing data from URL {0}
eo: Eraro dum analizado de datumoj de URL {0}

en: Invalid URL {0}
eo: Nevalida URL {0}

en: Private (only shared as anonymous, unordered points)
eo: Privata (nur kunhavigita kiel anonimaj, neordigitaj punktoj)

en: Public (shown in trace list and as anonymous, unordered points)
eo: Publika (montrita en traka listo kaj kiel anonimaj, neordigitaj punktoj)

en: Trackable (only shared as anonymous, ordered points with timestamps)
eo: Sekvebla (nur kunhavigita kiel anonimaj, ordigitaj punktoj kun tempindikoj)

en: Identifiable (shown in trace list and as identifiable, ordered points with timestamps)
eo: Identigebla (montrita en traka listo kaj kiel identigeblaj, ordigitaj punktoj kun tempindikoj)

en: Upload Trace
eo: Alŝuti Trakon

en: Upload Traces
eo: Alŝuti Trakojn

en: Defines the visibility of your trace for other OSM users.
eo: Difinas la videblecon de via trako por aliaj OSM-uzantoj.

en: (What does that mean?)
eo: (Kion tio signifas?)

en: Please enter Description about your trace.
eo: Bonvolu enigi priskribon pri via trako.

en: Tags (comma delimited)
eo: Etikedoj (disigitaj per komo)

en: Please enter tags about your trace.
eo: Bonvolu enigi etikedojn pri via trako.

en: Selected track: {0}
eo: Elektita trako: {0}

en: No GPX layer selected. Cannot upload a trace.
eo: Neniu GPX-tavolo elektita. Ne eblas alŝuti trakon.

en: Uploading trace ...
eo: Alŝutante trakon ...

en: Upload canceled
eo: Alŝuto nuligita

en: Error while uploading
eo: Eraro dum alŝuto

en: GPX upload was successful
eo: GPX-alŝuto sukcesis

en: Upload failed. Server returned the following message:
eo: Alŝuto malsukcesis. La servilo resendis la jenan mesaĝon:

en: Uploading GPX track: {0}% ({1} of {2})
eo: Alŝutante GPX-trakojn: {0}% ({1} de {2})

en: No description provided. Please provide some description.
eo: Neniu priskribo provizita. Bonvolu provizi priskribon.

en: Uploading GPX Track
eo: Alŝutante GPX-trakojn

en: Uploads traces to openstreetmap.org
eo: Alŝutas trakojn al openstreetmap.org

en: Importing...
eo: Importante...

en: Shape is started incorrectly
eo: Formo estas malĝuste komencita

en: Can''t load SVG diagram
eo: Ne eblas ŝargi SVG-diagramon

en: Can''t find root SVG element
eo: Ne eblas trovi radikan SVG-elementon

en: Import primitives
eo: Importi primitivojn

en: Cannot find configuration file!
eo: Ne eblas trovi agordodosieron!

en: DXF files [ImportDxf plugin] (*.dxf)
eo: DXF-dosieroj [ImportDxf kromprogramo] (*.dxf)

en: Please open or create data layer before importing
eo: Bonvolu malfermi aŭ krei datumtavolon antaŭ importado

en: Import dxf
eo: Importi DXF

en: Scale:
eo: Skalo:

en: unit(s) =
eo: unuo(j) =

en: Shows elevation profile
eo: Montras altitudan profilon

en: Elevation Profile
eo: Altituda Profilo

en: Elevation Grid Layer (experimental!)
eo: Altituda Krada Tavolo (eksperimenta!)

en: Shows elevation grid layer
eo: Montras altitudan kradan tavolon

en: Elevation Grid
eo: Altituda Krado

en: zoom in to load any tiles
eo: zomi por ŝargi kahelojn

en: increase zoom level to see more detail
eo: pliigu zomnivelon por vidi pli da detaloj

en: No SRTM data
eo: Neniu SRTM-datumo

en: Open the elevation profile window.
eo: Malfermi la altitudan profilan fenestron.

en: Avrg
eo: Mez

en: Max
eo: Maks

en: Gain
eo: Gajno

en: Time
eo: Tempo

en: Tracks
eo: Trakoj

en: Zoom
eo: Zomo

en: Elevation profile for track ''{0}''.
eo: Altituda profilo por trako ''{0}''.

en: Elevation profile
eo: Altituda profilo

en: (No elevation data)
eo: (Neniu altituda datumo)

en: FIT Files (*.fit)
eo: FIT-dosieroj (*.fit)

en: Processing FIT records
eo: Procesante FIT-rekordojn

en: Autosimplify
eo: Aŭtomata simpligo

en: Simplify with initial epsilon
eo: Simpligi kun komenca epsilono

en: Save as is
eo: Konservi kiel estas

en: Snap to nodes
eo: Alglui al nodoj

en: Add fixed points on click
eo: Aldoni fiksitajn punktojn per klako

en: Add fixed points on spacebar
eo: Aldoni fiksitajn punktojn per spacstango

en: Allow edit existing ways
eo: Permesi redakti ekzistantajn vojojn

en: Draw closed polygons only
eo: Desegni nur fermitajn poligonojn

en: FastDraw configuration
eo: FastDraw-agordo

en: Try copying tags from properties table
eo: Provu kopii etikedojn el propraĵa tabelo

en: Epsilon multiplier
eo: Epsilona multiplikilo

en: Starting Epsilon
eo: Komenca Epsilono

en: Max points count per 1 km
eo: Maksimuma nombro da punktoj por 1 km

en: Enter key mode
eo: Reeniga klavmodo

en: Auto add tags
eo: Aŭtomate aldoni etikedojn

en: Save settings
eo: Konservi agordojn

en: Can not read settings
eo: Ne eblas legi agordojn

en: Q=Options, Enter=save, Ctrl-Enter=save with tags, Up/Down=tune
eo: Q=Opcioj, Enigo=konservi, Ctrl-Enigo=konservi kun etikedoj, Supren/Malsupren=agordi

en: Click or Click&drag to continue, Ctrl-Click to add fixed node, Shift-Click to delete, Enter to simplify or save, Ctrl-Shift-Click to start new line
eo: Klaku aŭ Klaku&trenu por daŭrigi, Ctrl-Klaku por aldoni fiksitan nodon, Shift-Klaku por forigi, Enigo por simpligi aŭ konservi, Ctrl-Shift-Klaku por komenci novan linion

en: FastDrawing
eo: RapidaDesegnado

en: Fast drawing mode
eo: Rapida desegna reĝimo

en: Please move the mouse to draw new way
eo: Bonvolu movi la muson por desegni novan vojon

en: Are you sure you do not want to save the line containing {0} points?
eo: Ĉu vi certas, ke vi ne volas konservi la linion enhavantan {0} punktojn?

en: {0} m - length of the line
    {1} nodes
    {2} points per km (maximum)
    {3} points per km (average)
eo: {0} m - longo de la linio
    {1} nodoj
    {2} punktoj po km (maksimumo)
    {3} punktoj po km (meznombro)

en: Line information
eo: Linia informo

en: Cannot place node outside of the world.
eo: Ne eblas meti nodon ekster la mondo.

en: Draw the way by mouse
eo: Desegni la vojon per muso

en: min distance={0} px ({1} m)
eo: minimuma distanco={0} px ({1} m)

en: Eps={0}, {1} points, {2} p/km
eo: Eps={0}, {1} punktoj, {2} p/km

en: Fix addresses
eo: Ripari adresojn

en: Show dialog with incomplete addresses
eo: Montri dialogon kun nekompletaj adresoj

en: Include objects used for guesses
eo: Inkluzivi objektojn uzatajn por divenoj

en: Fix street addresses
eo: Ripari stratadresojn

en: Find and fix addresses without (valid) streets.
eo: Trovi kaj ripari adresojn sen (validaj) stratoj.

en: Guess values for
eo: Diveni valorojn por

en: Address has no street
eo: Adreso ne havas straton

en: Address has no valid street
eo: Adreso ne havas validan straton

en: Address has no post code
eo: Adreso ne havas poŝtkodon

en: Address has no city
eo: Adreso ne havas urbon

en: Address has no country
eo: Adreso ne havas landon

en: Assign to
eo: Asigni al

en: Remove all address tags
eo: Forigi ĉiujn adresetikadojn

en: No name
eo: Neniu nomo

en: Unresolved Addresses
eo: Neresolitaj Adresoj

en: Select and close
eo: Elekti kaj fermi

en: Fix unresolved addresses
eo: Ripari neresolitajn adresojn

en: Complete Addresses
eo: Kompletaj Adresoj

en: Incomplete Addresses
eo: Nekompletaj Adresoj

en: Selected Addresses
eo: Elektitaj Adresoj

en: Selected Street
eo: Elektita Strato

en: (No data)
eo: (Neniu datumo)

en: Show incomplete addresses
eo: Montri nekompletajn adresojn

en: items
eo: eroj

en: no items
eo: neniu ero

[ctx: address]
en: City
eo: Urbo

en: Postcode
eo: Poŝtkodo

en: Turns all guesses into the corresponding tag values.
eo: Ŝanĝas ĉiujn divenojn al la respondaj etikedaj valoroj.

en: Applied guessed values
eo: Aplikitaj divenitaj valoroj

en: Applied guessed values for
eo: Aplikitaj divenitaj valoroj por

en: Assign address to street
eo: Asigni adreson al strato

en: Assign the selected address(es) to the selected street.
eo: Asigni la elektitan(jn) adreson(ojn) al la elektita strato.

en: Set street name
eo: Agordi stratnomon

en: Convert ALL streets.
eo: Konverti ĈIUJN stratojn.

en: Create relation between street and related addresses for ALL streets in the current layer.
eo: Krei rilaton inter strato kaj rilataj adresoj por ĈIUJ stratoj en la nuna tavolo.

en: Convert to relation.
eo: Konverti al rilato.

en: Create relation between street and related addresses.
eo: Krei rilaton inter strato kaj rilataj adresoj.

en: Create address relation for
eo: Krei adresan rilaton por

en: Guess
eo: Diveni

en: Tries to guess address data by picking the name of the closest object with according tag.
eo: Provas diveni adresdatumojn per elekto de la nomo de la plej proksima objekto kun konforma etikedo.

en: Guessing address values
eo: Divenante adresvalorojn

en: Removes address related tags from the object.
eo: Forigas adresrilatajn etikedojn de la objekto.

en: Remove address tags
eo: Forigi adresetikedojn

en: Marks selected addresses in the map
eo: Markas elektitajn adresojn en la mapo

en: Select incomplete addresses
eo: Elekti nekompletajn adresojn

en: Selects all addresses with incomplete data.
eo: Elektas ĉiujn adresojn kun nekompletaj datumoj.

en: HouseNumberTaggingTool
eo: DomnumeraEtikedoIlo

en: Launches the HouseNumberTaggingTool dialog
eo: Lanĉas la dialogon de DomnumeraEtikedoIlo

en: Use tag ''addr:street'' or ''addr:place''
eo: Uzi etikedon ''addr:street'' aŭ ''addr:place''

en: House Number Editor
eo: Domnumera Redaktilo

en: New values:
eo: Novaj valoroj:

en: Existing values:
eo: Ekzistantaj valoroj:

en: Accept all existing values
eo: Akcepti ĉiujn ekzistantajn valorojn

en: House number increment:
eo: Domnumera pliigo:

en: Accept existing value
eo: Akcepti ekzistantan valoron

en: Updating properties of up to {0} object | Updating properties of up to {0} objects
eo[0]: Ĝisdatigante ecojn de ĝis {0} objekto
eo[1]: Ĝisdatigante ecojn de ĝis {0} objektoj

en: Enable or disable additional image formats. Disabling an image format requires a restart.
eo: Ebligi aŭ malebligi aldonajn bildformatojn. Malebligo de bildformato postulas restarton.

en: webp (recommended, implementation provided by TwelveMonkeys, BSD-3-Clause)
eo: webp (rekomendita, implemento provizita de TwelveMonkeys, BSD-3-Clause)

en: Normal
eo: Normala

en: Rotate 90
eo: Rotacii 90°

en: Rotate 180
eo: Rotacii 180°

en: Rotate 270
eo: Rotacii 270°

en: WayPoint Image
eo: VojoPunkta Bildo

en: Display non-geotagged photos
eo: Montri ne-geotagitajn fotojn

en: Toggle: {0}
eo: Ŝalti/Malŝalti: {0}

en: Imported Images
eo: Importitaj Bildoj

en: Next image
eo: Sekva bildo

en: Previous image
eo: Antaŭa bildo

en: Rotate left
eo: Rotacii maldekstren

en: Rotate image left
eo: Rotacii bildon maldekstren

en: Rotate right
eo: Rotacii dekstren

en: Rotate image right
eo: Rotacii bildon dekstren

en: Default image projection
eo: Defaŭlta bilda projekcio

en: JOSM''s current projection
eo: Nuna projekcio de JOSM

en: No projection file (.prj) found.<br>You can choose the default image projection ({0}) or JOSM''s current editor projection ({1}) as original image projection.<br>(It can be changed later from the right click menu of the image layer.)
eo: Neniu projekcia dosiero (.prj) trovita.<br>Vi povas elekti la defaŭltan bildan projekcion ({0}) aŭ la nunan redaktilan projekcion de JOSM ({1}) kiel originan bildan projekcion.<br>(Ĝi povas esti ŝanĝita poste per la dekstraklika menuo de la bilda tavolo.)

en: Layer Properties
eo: Tavolaj Ecoj

en: Error while creating image layer: {0}
eo: Eraro dum kreado de bilda tavolo: {0}

en: Import image
eo: Importi bildon

en: Import georeferenced image
eo: Importi georilatigitan bildon

en: Error while creating image layer:
eo: Eraro dum kreado de bilda tavolo:

en: InfoMode
eo: Informa Reĝimo

en: GPX info mode
eo: GPX-informa reĝimo

en: Move the mouse to show trackpoint info for current layer. Hold shift to highlight tracks
eo: Movi la muson por montri spuran punkton por la aktuala tavolo. Tenu ŝovon por emfazi spurojn

en: Delete this
eo: Forigi ĉi tion

en: Delete this&older
eo: Forigi ĉi tion kaj pli malnovan

en: Track name:
eo: Spura nomo:

en: Download additional tasks
eo: Elŝuti pliajn taskojn

en: Download additional tasks from challenge
eo: Elŝuti pliajn taskojn de defio

en: MapRoulette: Download additional tasks from challenge
eo: MapRoulette: Elŝuti pliajn taskojn de defio

en: MapRoulette: Zoom to task selection
eo: MapRoulette: Zomi al taska elekto

en: Ignore Task
eo: Ignori Taskon

en: Ignore Challenge
eo: Ignori Defion

en: Download challenge {0}
eo: Elŝuti defion {0}

en: Download MapRoulette Challenge
eo: Elŝutu MapRoulette Defion

en: Downloading MapRoulette Challenge {0}
eo: Elŝutante MapRoulette Defion {0}

en: Download task {0}
eo: Elŝuti taskon {0}

en: Download MapRoulette Task
eo: Elŝuti MapRoulette Taskon

en: Challenge may be done
eo: Defio eble estas farita

en: Downloading MapRoulette Task {0}
eo: Elŝutante MapRoulette Taskon {0}

en: Do you want to download {0}
eo: Ĉu vi volas elŝuti {0}

en: Downloading MapRoulette Data
eo: Elŝutante MapRoulette Datumojn

en: Fixed
eo: Riparita

en: Skipped
eo: Preterlasita

en: Answered
eo: Respondita

en: Too Hard / Cannot see
eo: Tro Malfacila / Ne Videbla

en: Validated
eo: Validigita

en: Already Fixed / Not an Issue
eo: Jam Riparita / Ne Estas Problemo

en: False Positive
eo: Falsa Pozitivo

en: The {0} {1} (v{2}) has changed since the challenge was created.<br>Continue?
eo: La {0} {1} (v{2}) ŝanĝiĝis ekde kiam la defio estis kreita.<br>Ĉu daŭrigi?

en: Cooperative Challenge: Mismatched version types
eo: Kunlabora Defio: Neakordaj versiaj tipoj

en: MapRoulette Cooperative Challenge
eo: MapRoulette Kunlabora Defio

en: MapRoulette OSC change
eo: MapRoulette OSC-ŝanĝo

en: Move data between datasets
eo: Movi datumojn inter datumaroj

en: Could not fetch instruction from parent challenge
eo: Ne eblis ricevi instrukciojn de la patra defio

en: Tag
eo: Etikedo

en: MapRoulette Tasks
eo: MapRoulette Taskoj

en: Download MapRoulette Tasks in the selected download area
eo: Elŝuti MapRoulette Taskojn en la elektita elŝuta areo

en: MapRoulette task geometry
eo: MapRoulette taska geometrio

en: MapRoulette Task Layer
eo: MapRoulette Taska Tavolo

en: MapRoulette Task Layer:
eo: MapRoulette Taska Tavolo:

en: MapRoulette Preferences
eo: MapRoulette Preferoj

en: MapRoulette OpenStreetMap Preference Key
eo: MapRoulette OpenStreetMap PreferoŜlosilo

en: Server Settings
eo: Servilaj Agordoj

en: MapRoulette Server Settings
eo: MapRoulette Servilaj Agordoj

en: Ignored Tasks
eo: Ignoritaj Taskoj

en: Ignored Challenges
eo: Ignoritaj Defioj

en: Task List
eo: Tasko-Listo

en: MapRoulette Task List Settings
eo: MapRoulette Tasko-Listaj Agordoj

en: Project
eo: Projekto

en: Challenge
eo: Defio

en: Task Name
eo: Tasko-Nomo

en: Task ID
eo: Tasko-ID

en: Challenge Name
eo: Defio-Nomo

en: Challenge ID
eo: Defio-ID

en: Task Preferences
eo: Taskaj Preferoj

en: Future home of Task Preferences
eo: Estonta hejmo de Taskaj Preferoj

en: Current MapRoulette Task
eo: Nuna MapRoulette Tasko

en: This is the current MapRoulette Task
eo: Ĉi tio estas la nuna MapRoulette Tasko

en: MapRoulette: Current task
eo: MapRoulette: Nuna tasko

en: Instructions:
eo: Instrukcioj:

en: Please select a locked task
eo: Bonvolu elekti ŝlositan taskon

en: Creates
eo: Kreas

en: Tag Updates
eo: Etikedaĵoj Ĝisdatigoj

en: Select Primitives
eo: Elekti Primitivojn

en: Select the OSM primitives for this task
eo: Elekti la OSM-primitivojn por ĉi tiu tasko

en: MapRoulette: Select task primitives
eo: MapRoulette: Elekti taskajn primitivojn

en: MapRoulette: Mark Task as {0}
eo: MapRoulette: Marki Taskon kiel {0}

en: <html>Mark all selected tasks?<br>This will apply all tag fixes and geometry fixes!</html>
eo: <html>Ĉu marki ĉiujn elektitajn taskojn?<br>Ĉi tio aplikos ĉiujn etikedajn kaj geometriajn riparojn!</html>

en: Mark all selected tasks?
eo: Ĉu marki ĉiujn elektitajn taskojn?

en: Apply OSC directly to the edit layer?
eo: Ĉu apliki OSC rekte al la redakta tavolo?

en: Show
eo: Montri

en: Request Review
eo: Peti Revizion

en: Task Feedback
eo: Tasko-Retrokuplo

en: No: the suggested tags are wrong
eo: Ne: la sugestitaj etikedoj estas malĝustaj

en: Yes: the suggested tags are correct
eo: Jes: la sugestitaj etikedoj estas ĝustaj

en: Apply OSC
eo: Apliki OSC

en: Apply the suggested change from the task
eo: Apliki la sugestitan ŝanĝon de la tasko

en: Start Task
eo: Komenci Taskon

en: Start MapRoulette Tasks
eo: Komenci MapRoulette Taskojn

en: MapRoulette: Start or Stop Tasks
eo: MapRoulette: Komenci aŭ Haltigi Taskojn

en: Stop Task
eo: Haltigi Taskon

en: Stop MapRoulette Tasks
eo: Haltigi MapRoulette Taskojn

en: Downloaded MapRoulette tasks
eo: Elŝutitaj MapRoulette Taskoj

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Open Task in browser
eo: Malfermi Taskon en retumilo

en: Open MapRoulette Tasks in browser
eo: Malfermi MapRoulette Taskojn en retumilo

en: MapRoulette: Open Tasks in browser
eo: MapRoulette: Malfermi Taskojn en retumilo

en: Download Data
eo: Elŝuti Datumojn

en: Download MapRoulette Tasks
eo: Elŝuti MapRoulette Taskojn

en: MapRoulette: Download Tasks
eo: MapRoulette: Elŝuti Taskojn

en: MapRoulette: Task Modified
eo: MapRoulette: Tasko Modifita

en: MapRoulette: Task Locked
eo: MapRoulette: Tasko Ŝlosita

en: Priority: {0}
eo: Prioritato: {0}

en: Difficulty: {0}
eo: Malfacileco: {0}

en: Modified: {0}
eo: Modifita: {0}

en: Type: {0}
eo: Tipo: {0}

en: Status: {0}
eo: Stato: {0}

en: MapRoulette Task
eo: MapRoulette Tasko

en: Did you finish the following MapRoulette Task: {0}?
eo: Ĉu vi finis la jenan MapRoulette Taskon: {0}?

en: Instructions:
eo: Instrukcioj:

en: Changes for {0}
eo: Ŝanĝoj por {0}

en: Please log in to OpenStreetMap in JOSM
eo: Bonvolu ensaluti al OpenStreetMap en JOSM

en: Please log in to the MapRoulette instance at least once: {0}
     NOTE: you may need to reset your MapRoulette API key
eo: Bonvolu ensaluti al la MapRoulette-instance almenaŭ unufoje: {0}
     NOTO: eble vi devas restarigi vian MapRoulette API-ŝlosilon

en: Unauthorized
eo: Ne rajtigita

en: Fetching OpenStreetMap User Preferences
eo: Ricevante OpenStreetMap Uzantajn Preferojn

en: Getting MapRoulette API Key
eo: Ricevante MapRoulette API-Ŝlosilon

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Month
eo: Monato

en: Year
eo: Jaro

en: Select Mapillary Image ({0})
eo: Elekti Mapillary Bildon ({0})

en: Select the Mapillary Image {0} on the {1} layer (downloads if needed)
eo: Elekti la Mapillary Bildon {0} en la {1} tavolo (elŝutas se necese)

en: Select Mapillary Detection ({0})
eo: Elekti Mapillary Detekton ({0})

en: Select the Mapillary Detection {0}
eo: Elekti la Mapillary Detekton {0}

en: Mapillary traffic signs layer
eo: Mapillary trafiksigna tavolo

en: Displays the layer displaying the traffic sign objects detected by Mapillary
eo: Montras la tavolon, kiu montras la trafiksignajn objektojn detektitajn de Mapillary

en: Mapillary point features layer
eo: Mapillary punktaĵa tavolo

en: Displays the layer displaying the map point objects detected by Mapillary
eo: Montras la tavolon, kiu montras la mapajn punktojn detektitajn de Mapillary

en: Open Mapillary layer
eo: Malfermi Mapillary tavolon

en: Export Mapillary images
eo: Eksporti Mapillary bildojn

en: Zoom to selected image
eo: Zomi al elektita bildo

en: Zoom to the currently selected Mapillary image
eo: Zomi al la nune elektita Mapillary bildo

en: Add Map Feature to OSM
eo: Aldoni Mapan Trajton al OSM

en: This currently removes the detection from the current layer, but may report back to Mapillary in the future
eo: Ĉi tio nune forigas la detekton de la nuna tavolo, sed eble raportos al Mapillary en la estonteco

en: Comment to send to Mapillary
eo: Komento por sendi al Mapillary

en: Why are you removing the object? (Note: not yet sent to Mapillary)
eo: Kial vi forigas la objekton? (Noto: ankoraŭ ne sendita al Mapillary)

en: Bad Imagery
eo: Malbona Bildaro

en: Erroneous Data
eo: Eraraj Datumoj

en: Just remove it
eo: Simple forigu ĝin

en: Unknown Mapillary exception.
    This message may contain potentially sensitive information!
    {0}
    {1}
eo: Nekonata Mapillary-escepto.
    Ĉi tiu mesaĝo povas enhavi eble sentivajn informojn!
    {0}
    {1}

en: We have reached the Mapillary API limit. Disabling Mapillary networking until JOSM restart. Sorry.
    Logging in after the rate limit subsides may help prevent this in the future.
    {0}
eo: Ni atingis la Mapillary API-limon. Malŝaltante Mapillary-reton ĝis JOSM-restarto. Pardonu.
    Ensalutado post kiam la rapida limo malpliiĝos povus helpi eviti ĉi tion en la estonteco.
    {0}

en: Mapillary Smart Edit: Add objects
eo: Mapillary Inteligenta Redaktado: Aldoni objektojn

en: Delete Mapillary object
eo: Forigi Mapillary-objekton

en: Snap to highway
eo: Alklaku al ŝoseo

en: Enable experimental beta-features (might be unstable)
eo: Ebligi eksperimentajn beta-trajtojn (povas esti nestabilaj)

en: Enable/disable developer mode
eo: Ebligi/malŝalti programistan reĝimon

en: hidden
eo: kaŝita

en: shown
eo: montrita

en: No color selected
eo: Neniu koloro elektita

en: Copy color
eo: Kopii koloron

en: Copied color to clipboard
eo: Koloro kopiita al tondujo

en: Display hour when the picture was taken
eo: Montri la horon kiam la bildo estis farita

en: Center view on new image when using the buttons to jump to another image
eo: Centrigi vidon sur nova bildo kiam uzante butonojn por salti al alia bildo

en: When opening Mapillary image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
eo: Kiam malfermante Mapillary-bildon en retumilo, montri la malklarigan redaktilon anstataŭ la bildrigardilon

[ctx: Checkbox label in JOSM settings]
en: Use computed location information
eo: Uzi kalkulitan lokan informon

en: Requires JOSM restart
eo: Postulas JOSM-restarton

en: Number of images to be pre-fetched (forwards and backwards)
eo: Nombro da bildoj por antaŭ-eltiri (antaŭen kaj malantaŭen)

en: Maximum distance to consider for changeset source calculations
eo: Maksimuma distanco por konsideri por ŝanĝar-fontaj kalkuloj

en: Number of images to draw in the map view (affects performance)
eo: Nombro da bildoj por desegni en la mapvido (efikas sur efikeco)

en: You are logged in as ''{0}''.
eo: Vi estas ensalutinta kiel ''{0}''.

en: You are logged in.
eo: Vi estas ensalutinta.

en: You are currently not logged in.
eo: Vi aktuale ne estas ensalutinta.

en: Login
eo: Ensaluti

en: Logout
eo: Elsaluti

en: Mapillary: Image Navigation: Forward
eo: Mapillary: Bilda Navigado: Antaŭen

en: Mapillary: Image Navigation: Left
eo: Mapillary: Bilda Navigado: Maldekstren

en: Mapillary: Image Navigation: Right
eo: Mapillary: Bilda Navigado: Dekstren

en: Mapillary: Image Navigation: Turn Left
eo: Mapillary: Bilda Navigado: Turni Maldekstren

en: Mapillary: Image Navigation: Turn Right
eo: Mapillary: Bilda Navigado: Turni Dekstren

en: Mapillary: Image Navigation: Reverse
eo: Mapillary: Bilda Navigado: Inversigi

en: Mapillary: Image Navigation: Back
eo: Mapillary: Bilda Navigado: Reen

en: Mapillary: Image Navigation: 360 panoramic
eo: Mapillary: Bilda Navigado: 360-panorama

en: Mapillary: Image Navigation
eo: Mapillary: Bilda Navigado

en: Navigate between different Mapillary images
eo: Navigi inter malsamaj Mapillary-bildoj

en: Turn left
eo: Turni maldekstren

en: Forward
eo: Antaŭen

en: Turn right
eo: Turni dekstren

en: Left
eo: Maldekstren

en: Right
eo: Dekstren

en: Pano
eo: Panoramo

en: Mapillary Expert Filter
eo: Mapillary Fakta Filtrilo

en: Filter mapillary objects and hide/disable them.
eo: Filtri Mapillary-objektojn kaj kaŝi/malŝalti ilin.

en: Export all images
eo: Eksporti ĉiujn bildojn

en: Export selected sequence
eo: Eksporti elektitan sekvencon

en: Export selected images
eo: Eksporti elektitajn bildojn

en: Select a directory
eo: Elekti dosierujon

en: Explore
eo: Esplori

en: Years
eo: Jaroj

en: Months
eo: Monatoj

en: Days
eo: Tagoj

en: Mapillary filter
eo: Mapillary-filtrilo

en: Open Mapillary filter dialog
eo: Malfermi Mapillary-filtrilan dialogon

en: Mapillary images Filter
eo: Mapillary-bildaj Filtriloj

en: Picture Filters
eo: Bildaj Filtriloj

en: Show Image types:
eo: Montri Bildajn Tipojn:

en: Object Detection Filters
eo: Objektdetektaj Filtriloj

en: Mapillary Users
eo: Mapillary-Uzantoj

en: Organizations
eo: Organizaĵoj

en: Not older than:
eo: Ne pli malnova ol:

en: Start
eo: Komenco

en: End
eo: Fino

en: Non-panoramic
eo: Ne-panorama

en: Panoramic
eo: Panorama

en: There is a newer version of JOSM and/or the Mapillary plugin. Please update.
eo: Estas pli nova versio de JOSM kaj/aŭ la Mapillary-kromprogramo. Bonvolu ĝisdatigi.

en: Traffic Signs
eo: Trafiksignoj

en: Point Objects
eo: Punktaj Objektoj

en: Smart Edit Mode
eo: Inteligenta Redakta Reĝimo

en: Add Mapillary Objects to OpenStreetMap; some additional client-side filtering will occur.
eo: Aldoni Mapillary-Objektojn al OpenStreetMap; iuj kromaj klient-flankaj filtriloj okazos.

en: Filter Mapillary Detections
eo: Filtri Mapillary-Detektojn

en: Select Visible
eo: Elekti Videblajn

en: Select/Deselect all object detections on the current page
eo: Elekti/Malelekti ĉiujn objektdetektojn sur la nuna paĝo

en: Show Relevant
eo: Montri Gravajn

en: Only show objects on detection layers ("Relevant objects")
eo: Nur montri objektojn sur detektaj tavoloj ("Gravaj objektoj")

en: Show the previous page of items
eo: Montri la antaŭan paĝon de eroj

en: Show this number of items on each page
eo: Montri tiun nombron da eroj sur ĉiu paĝo

en: Show the next page of items
eo: Montri la sekvan paĝon de eroj

en: First Seen Start
eo: Unua Vidita Komenco

en: First Seen End
eo: Unua Vidita Fino

en: Last Seen Start
eo: Lasta Vidita Komenco

en: Last Seen End
eo: Lasta Vidita Fino

en: Add the mapillary source tag to the selected primitive
eo: Aldoni la mapillary-fontan etikedon al la elektita primitivo

en: Mapillary: Add Tag to Primitive
eo: Mapillary: Aldoni Etikedon al Primitivo

en: A tag with key <i>{0}</i> is already present on the selected OSM object.
eo: Etikedo kun ŝlosilo <i>{0}</i> jam ĉeestas sur la elektita OSM-objekto.

en: Do you really want to replace the current value <i>{0}</i> with the new value <i>{1}</i>?
eo: Ĉu vi vere volas anstataŭigi la nunan valoron <i>{0}</i> per la nova valoro <i>{1}</i>?

en: Tag conflict
eo: Etikeda konflikto

en: Copy {0} to clipboard
eo: Kopii {0} al tondujo

en: Image info
eo: Bilda informo

en: Displays detail information on the currently selected Mapillary image
eo: Montras detalajn informojn pri la nune elektita Mapillary-bildo

en: Image info dialog
eo: Bilda informa dialogo

en: Show detections on top of image
eo: Montri detektojn supre de bildo

en: Copy URL
eo: Kopii URL

en: Copied URL to clipboard …
eo: URL kopiita al tondujo …

en: Copy key
eo: Kopii ŝlosilon

en: Copied key to clipboard …
eo: Ŝlosilo kopiita al tondujo …

en: Add Mapillary tag
eo: Aldoni Mapillary-etikedon

en: Image detections
eo: Bildaj detektoj

en: Organization
eo: Organizaĵo

en: Image actions
eo: Bildaj agoj

en: Image key
eo: Bilda ŝlosilo

en: Sequence key
eo: Sekvenca ŝlosilo

en: Sequence offset
eo: Sekvenca deŝovo

en: {0} detections
eo: {0} detektoj

en: image has no key
eo: bildo ne havas ŝlosilon

en: unknown user
eo: nekonata uzanto

en: unknown organization
eo: nekonata organizaĵo

en: sequence has no key
eo: sekvenco ne havas ŝlosilon

en: View in browser
eo: Vidi en retumilo

en: Mapillary: Open image in browser
eo: Mapillary: Malfermi bildon en retumilo

en: Could not open the URL {0} in a browser
eo: Ne eblis malfermi la URL {0} en retumilo

en: Customize Mapillary track drawing
eo: Agordi Mapillary-voja desegnon

en: Mapillary layer
eo: Mapillary-tavolo

en: {0} sequence, containing between {1} and {2} images (ø {3}) | {0} sequences, each containing between {1} and {2} images (ø {3})
eo[0]: {0} sekvenco, enhavanta inter {1} kaj {2} bildojn (ø {3})
eo[1]: {0} sekvencoj, ĉiu enhavanta inter {1} kaj {2} bildojn (ø {3})

en: {0} image in total | {0} images in total
eo[0]: {0} bildo entute
eo[1]: {0} bildoj entute

en: {0} images in {1} sequences
eo: {0} bildoj en {1} sekvencoj

en: Dataset is currently being updated
eo: Datumaro aktuale ĝisdatiĝas

en: Mapillary image read should never occur on UI thread
eo: Mapillary-bilda legado neniam devus okazi sur UI-fadeno

en: Could not load image: {0}
eo: Ne eblis ŝargi bildon: {0}

en: Mapillary default
eo: Mapillary-defaŭlto

en: Track Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
eo: Voja Direkto (ruĝa = okcidento, flava = nordo, verda = oriento, blua = sudo)

en: We cannot export {0}
eo: Ni ne povas eksporti {0}

en: Downloading…
eo: Elŝutante…

en: Exporting Mapillary Images…
eo: Eksportante Mapillary-bildojn…

en: Mapillary Filters
eo: Mapillary-filtriloj

en: Remote Control has been asked to set Mapillary filters:
eo: Fora Kontrolo estis petita agordi Mapillary-filtrilojn:

en: Start: {0}
eo: Komenco: {0}

en: End: {0}
eo: Fino: {0}

en: Organization: {0}
eo: Organizaĵo: {0}

en: Remote Control has been asked to load:
eo: Fora Kontrolo estis petita ŝargi:

en: Image:
eo: Bildo:

en: Sequence:
eo: Sekvenco:

en: downloads street level images (currently supports {0})
eo: elŝutas stratnivelajn bildojn (aktuale subtenas {0})

en: No known image provider used
eo: Neniu konata bildprovizanto uzata

en: Only Mapillary images are supported at this time, use photo=Mapillary/<image_id>
eo: Nur Mapillary-bildoj estas subtenataj nuntempe, uzu photo=Mapillary/<image_id>

en: Only Mapillary sequences are supported at this time, use sequence=Mapillary/<sequence_id>
eo: Nur Mapillary-sekvencoj estas subtenataj nuntempe, uzu sequence=Mapillary/<sequence_id>

en: At least one of the optional arguments must be used ({0})
eo: Almenaŭ unu el la nedevigaj argumentoj devas esti uzata ({0})

en: Mapillary login
eo: Mapillary-ensaluto

en: Login successful, return to JOSM.
eo: Ensaluto sukcesis, revenu al JOSM.

en: Could not refresh Mapillary token. HTTP Status Code {0}.
eo: Ne eblis refreŝigi Mapillary-ĵeton. HTTP-Statuskodo {0}.

en: Mapillary: Could not refresh login, logging out
eo: Mapillary: Ne eblis refreŝigi ensaluton, elsalutante

en: Mapillary Images
eo: Mapillary-bildoj

en: Mapillary Traffic Signs
eo: Mapillary-trafiksignoj

en: Mapillary Point Objects
eo: Mapillary Punkto-Objektoj

en: Total Mapillary images: {0}
eo: Totalaj Mapillary bildoj: {0}

en: No images found
eo: Neniuj bildoj trovitaj

en: Microsoft Streetside Images
eo: Microsoft Streetside Bildoj

en: Streetside layer
eo: Streetside tavolo

en: {0} downloaded images
eo: {0} elŝutitaj bildoj

en: {0} images in total
eo: {0} bildoj entute

en: {0} images
eo: {0} bildoj

en: Open Streetside layer
eo: Malfermi Streetside tavolon

en: Download Streetside images in current view
eo: Elŝuti Streetside bildojn en la nuna vido

en: Walk mode
eo: Ira reĝimo

en: Zoom to the currently selected Streetside image
eo: Zomi al la nune elektita Streetside bildo

en: No image selected
eo: Neniu bildo elektita

en: Press "{0}" to download images
eo: Premu "{0}" por elŝuti bildojn

en: Microsoft Streetside image
eo: Microsoft Streetside bildo

en: Open Streetside window
eo: Malfermi Streetside fenestron

en: Next picture
eo: Sekva bildo

en: Shows the next picture in the sequence
eo: Montras la sekvan bildon en la sekvenco

en: Previous picture
eo: Antaŭa bildo

en: Shows the previous picture in the sequence
eo: Montras la antaŭan bildon en la sekvenco

en: Jump to red
eo: Salti al ruĝa

en: Jumps to the picture at the other side of the red line
eo: Saltas al la bildo ĉe la alia flanko de la ruĝa linio

en: Jump to blue
eo: Salti al blua

en: Jumps to the picture at the other side of the blue line
eo: Saltas al la bildo ĉe la alia flanko de la blua linio

en: Stops the walk.
eo: Haltigas la iradon.

en: Play
eo: Ludi

en: Continues with the paused walk.
eo: Daŭrigas la paŭzitan iradon.

en: Pause
eo: Paŭzi

en: Pauses the walk.
eo: Paŭzas la iradon.

en: Use 24 hour format
eo: Uzi 24-horan formaton

en: Move to picture''s location with next/previous buttons
eo: Movi al la bilda loko per sekva/antaŭa butonoj

en: Preview images when hovering its icon
eo: Antaŭvidi bildojn kiam ŝvebas super ĝia piktogramo

en: Cut off sequences at download bounds
eo: Tranĉi sekvencojn ĉe elŝutaj limoj

en: When opening Streetside image in web browser, show the blur editor instead of the image viewer
eo: Kiam malfermante Streetside bildon en retumilo, montri la nebuligan redaktilon anstataŭ la bilda rigardilo

en: Download mode
eo: Elŝuta reĝimo

en: Wait for full quality pictures
eo: Atendi plenan kvaliton de bildoj

en: Follow selected image
eo: Sekvi elektitan bildon

en: Go forward
eo: Iri antaŭen

en: I got it, close this.
eo: Mi komprenis, fermi ĉi tion.

en: Could not show ImageInfoHelpPopup, because probably the invoker component has disappeared from screen.
eo: Ne eblis montri ImageInfoHelpPopup, ĉar verŝajne la invokanta komponanto malaperis de la ekrano.

en: Streetside 360° image info
eo: Streetside 360° bilda informo

en: Displays detail information on the currently selected Streetside image
eo: Montras detalajn informojn pri la nune elektita Streetside bildo

en: Select Microsoft Streetside from the Imagery menu, then click on a blue vector bubble..
eo: Elektu Microsoft Streetside el la Bilda menuo, poste klaku sur blua vektora bobelo..

en: The Streetside layer has stopped downloading images, because the requested area is too big!
eo: La Streetside tavolo ĉesis elŝuti bildojn, ĉar la petita areo estas tro granda!

en: To solve this problem, you could zoom in and load a smaller area of the map.
eo: Por solvi ĉi tiun problemon, vi povus zomi kaj ŝargi pli malgrandan areon de la mapo.

en: To solve this problem, you could switch to download mode ''{0}'' and load Streetside images for a smaller portion of the map.
eo: Por solvi ĉi tiun problemon, vi povus ŝalti al elŝuta reĝimo ''{0}'' kaj ŝargi Streetside bildojn por pli malgranda parto de la mapo.

en: everything in the visible area
eo: ĉio en la videbla areo

en: areas with downloaded OSM-data
eo: areoj kun elŝutitaj OSM-datumoj

en: only when manually requested
eo: nur kiam mane petite

en: Downloading
eo: Elŝutante

en: Exporting Streetside Images
eo: Eksportante Streetside Bildojn

en: The amount of running downloads is equal to 0
eo: La kvanto de kurantaj elŝutoj egalas al 0

en: Downloading Streetside images
eo: Elŝutante Streetside bildojn

en: Total Streetside images: {0}
eo: Totalaj Streetside bildoj: {0}

en: NanoLog of {0} entries
eo: NanoLog de {0} enskriboj

en: NanoLog of {0} lines, {1} of them with coordinates.
eo: NanoLog de {0} linioj, {1} el ili kun koordinatoj.

en: Correlate with GPX...
eo: Korelacii kun GPX...

en: Put on GPX...
eo: Meti sur GPX...

en: Correlate entries with GPS trace
eo: Korelacii enskribojn kun GPS spuro

en: Save layer...
eo: Konservi tavolon...

en: Save NanoLog layer
eo: Konservi NanoLog tavolon

en: Open NanoLog panel
eo: Malfermi NanoLog panelon

en: Open NanoLog file...
eo: Malfermi NanoLog dosieron...

en: Could not read NanoLog file:
eo: Ne eblis legi NanoLog dosieron:

en: Edit opening hours
eo: Redakti malfermajn horojn

en: Edit time-tag of selected element in a graphical interface
eo: Redakti temp-etikedon de elektita elemento en grafika interfaco

en: edit existing tag
eo: redakti ekzistantan etikedon

en: edit new tag
eo: redakti novan etikedon

en: Display clock in 12h mode.
eo: Montri horloĝon en 12-hora reĝimo.

en: Choose key
eo: Elekti ŝlosilon

en: apply {0}
eo: apliki {0}

en: There is something wrong in the value near:
eo: Estas io malĝusta en la valoro proksime al:

en: Info: {0}
eo: Informo: {0}

en: Correct the value manually and than press Enter.
eo: Korektu la valoron mane kaj poste premu Enen.

en: Error in timeformat
eo: Eraro en tempformato

en: open end
eo: malferma fino

en: Do you want to save current calibration of layer {0}?
eo: Ĉu vi volas konservi la nunan kalibradon de tavolo {0}?

en: Select an option
eo: Elektu opcion

en: Load Picture Calibration...
eo: Ŝargi Bildan Kalibradon...

en: Loads calibration data from a file
eo: Ŝargas kalibradajn datumojn el dosiero

en: Loading file failed: {0}
eo: Ŝargado de dosiero malsukcesis: {0}

en: Problem occurred
eo: Okazis problemo

en: Import World File Calibration...
eo: Importi Monda-Dosiera Kalibradon...

en: Loads calibration data from a world file
eo: Ŝargas kalibradajn datumojn el monda dosiero

en: Reset Calibration
eo: Restarigi Kalibradon

en: Reset calibration
eo: Restarigi kalibradon

en: Calibration reset
eo: Kalibrado restarigita

en: Save Picture Calibration...
eo: Konservi Bildan Kalibradon...

en: Saves calibration data to a file
eo: Konservas kalibradajn datumojn en dosieron

en: Saving file failed: {0}
eo: Konservado de dosiero malsukcesis: {0}

en: Export World file Calibration...
eo: Eksporti Monda-Dosieran Kalibradon...

en: Saves calibration data to a world file
eo: Konservas kalibradajn datumojn en monda dosiero

en: PicLayer auto calibration
eo: PicLayer aŭtomata kalibrado

en: Calibrated
eo: Kalibrita

en: Calibrate picture with outline
eo: Kalibri bildon kun konturo

en: New picture layer from clipboard
eo: Nova bilda tavolo el tondujo

en: Supported image files, *.zip, *.kml
eo: Subtenataj bildaj dosieroj, *.zip, *.kml

en: New picture layer from file...
eo: Nova bilda tavolo el dosiero...

en: KML calibration is in beta stage and may produce incorrectly calibrated layers!
    Please use {0} to upload your KMLs that were calibrated incorrectly.
eo: KML-kalibrado estas en beta stadio kaj povas produkti malĝuste kalibritajn tavolojn!
    Bonvolu uzi {0} por alŝuti viajn KML-ojn, kiuj estis malĝuste kalibritaj.

en: Notification
eo: Sciigo

en: PicLayer move
eo: PicLayer movo

en: Moved
eo: Movita

en: Drag to move the picture
eo: Ŝovi por movi la bildon

en: PicLayer rotate
eo: PicLayer rotacio

en: Rotated
eo: Rotaciita

en: Drag to rotate the picture
eo: Ŝovi por rotacii la bildon

en: PicLayer scale X
eo: PicLayer skalo X

en: Scaled by X
eo: Skalita per X

en: Drag to scale the picture in the X Axis
eo: Ŝovi por skali la bildon laŭ la X-akso

en: PicLayer scale
eo: PicLayer skalo

en: Scaled
eo: Skalita

en: Drag to scale the picture in the X and Y Axis
eo: Ŝovi por skali la bildon laŭ la X kaj Y-aksoj

en: PicLayer scale Y
eo: PicLayer skalo Y

en: Scaled by Y
eo: Skalita per Y

en: Drag to scale the picture in the Y Axis
eo: Ŝovi por skali la bildon laŭ la Y-akso

en: PicLayer shear
eo: PicLayer tondi

en: Sheared
eo: Tondita

en: Drag to shear the picture
eo: Ŝovi por tondi la bildon

en: PicLayer Move point
eo: PicLayer Movi punkton

en: Point added/moved
eo: Punkto aldonita/movita

en: Drag or create point on the picture
eo: Ŝovi aŭ krei punkton sur la bildo

en: PicLayer Remove point
eo: PicLayer Forigi punkton

en: Point removed
eo: Punkto forigita

en: Remove point on the picture
eo: Forigi punkton sur la bildo

en: PicLayer Transform point
eo: PicLayer Transformi punkton

en: Point transformed
eo: Punkto transformita

en: Transform point on the picture
eo: Transformi punkton sur la bildo

en: Could not select layer!
eo: Ne eblis elekti tavolon!

en: Calibration failed!
eo: Kalibrado malsukcesis!

en: <html> Calibration failed!<br>There must be a mistake -<br>dimension of object differ too much from original.<br></html>
eo: <html> Kalibrado malsukcesis!<br>Estas eraro -<br>dimensio de objekto tro multe diferas de la originalo.<br></html>

en: AutoCalibration
eo: Aŭtomata Kalibrado

en: Please enter the required information.
eo: Bonvolu enigi la necesan informon.

en: help
eo: helpo

en: <html><b>Building Corner Points</b></html>
eo: <html><b>Konstruaĵaj Angulaj Punktoj</b></html>

en: <html>Point 1:<br>Point 2:<br>Point 3:<br></html>
eo: <html>Punkto 1:<br>Punkto 2:<br>Punkto 3:<br></html>

en: Add Points...
eo: Aldoni Punktojn...

en: <html><b>True Distances</b></html>
eo: <html><b>Vera Distancoj</b></html>

en: Point 2 to Point 3 (meter):
eo: Punkto 2 al Punkto 3 (metroj):

en: <html><b>Building Reference File</b></html>
eo: <html><b>Konstruaĵa Referenca Dosiero</b></html>

en: Reference Name:
eo: Referenca Nomo:

en: Select a layer including the building outline as reference...
eo: Elektu tavolon inkluzivantan la konstruaĵan konturon kiel referencon...

en: Open a file including the building outline as reference...
eo: Malfermu dosieron inkluzivantan la konstruaĵan konturon kiel referencon...

en: Run
eo: Ruli

en: Point 1 to Point 2 (meter):
eo: Punkto 1 al Punkto 2 (metroj):

en: defined
eo: difinita

en: AutoCalibration - choose selection type
eo: Aŭtomata Kalibrado - elektu selektan tipon

en: <html>Choose the type of selection you want to use.<br><br>If reference points are already defined in an open layer, <br>choose <b>defined</b>-option and select the points.<br>Else choose <b>manual</b>-option and set the reference points manually.</html>
eo: <html>Elektu la tipon de selektado, kiun vi volas uzi.<br><br>Se referencaj punktoj estas jam difinitaj en malferma tavolo, <br>elektu la <b>difinitan</b> opcion kaj elektu la punktojn.<br>Alie elektu la <b>manuan</b> opcion kaj agordu la referencajn punktojn mane.</html>

en: accept
eo: akcepti

en: reset
eo: restarigi

en: AutoCalibration - check calibration
eo: Aŭtomata Kalibrado - kontroli kalibradon

en: <html>Is the image calibrated correctly?</html>
eo: <html>Ĉu la bildo estas ĝuste kalibrita?</html>

en: Version ''{0}'' of meta data for piclayerImage layer is not supported. Expected: 0.1
eo: Versio ''{0}'' de meta-datumoj por piclayerImage tavolo ne estas subtenata. Atendata: 0.1

en: Calibration Files
eo: Kalibraj Dosieroj

en: Could not find the map object.
eo: Ne eblis trovi la mapobjekton.

en: PicLayer failed to load or import the image.
eo: PicLayer malsukcesis ŝargi aŭ importi la bildon.

en: Nothing in clipboard
eo: Nenio en la tondujo

en: The clipboard data is not an image
eo: La tonduja datumaro ne estas bildo

en: Warning: failed to handle zip file ''{0}''. Exception was: {1}
eo: Averto: malsukcesis prilabori zip-dosieron ''{0}''. Escepto estis: {1}

en: A calibration file associated to the picture file was found: {0}
eo: Kalibra dosiero asociita al la bilda dosiero estis trovita: {0}

en: Set "{0}" to yes/no/ask in the preferences
    to control the autoloading of calibration files.
eo: Agordi "{0}" al jes/ne/demandi en la preferoj
    por kontroli la aŭtomatan ŝargadon de kalibraj dosieroj.

en: Do you want to apply it ?
eo: Ĉu vi volas apliki ĝin?

en: Load calibration file?
eo: Ĉu ŝargi kalibran dosieron?

en: It will be applied automatically.
eo: Ĝi estos aplikita aŭtomate.

en: Also, from now on, calibration files will always be loaded automatically.
eo: Ankaŭ, de nun, kalibraj dosieroj ĉiam estos ŝargitaj aŭtomate.

en: Road Sign Plugin
eo: Ŝosea Signo-Kromaĵo

en: signs
eo: signoj

en: settings
eo: agordoj

en: Change Properties
eo: Ŝanĝi Ecojn

en: Country preset:
eo: Landa antaŭdifinito:

en: Show all signs
eo: Montri ĉiujn signojn

en: Show a selection of the most useful signs
eo: Montri elekton de la plej utilaj signoj

en: custom
eo: propra

en: Austria
eo: Aŭstrio

en: Belgium
eo: Belgio

en: Czech Republic
eo: Ĉeĥio

en: Spain
eo: Hispanio

en: Germany
eo: Germanio

en: Poland
eo: Pollando

en: Slovakia
eo: Slovakio

en: Roadsign tagging
eo: Ŝosea signo-etikedado

en: Add tags by clicking on road signs
eo: Aldoni etikedojn per klako sur ŝoseaj signoj

en: Roadsigns plugin: open dialog
eo: Ŝosea signo-kromaĵo: malfermi dialogon

en: Could not read tagging preset source: ''{0}''
eo: Ne eblis legi etikedan antaŭdifinitan fonton: ''{0}''

en: Error parsing tagging preset from ''{0}'':
eo: Eraro dum analizo de etikedado antaŭdifinita de ''{0}'':

en: Sign {0}
eo: Signo {0}

en: Additional sign {0}
eo: Aldona signo {0}

en: Get Address
eo: Akiri Adreson

en: No address was found for this object.
eo: Neniu adreso estis trovita por ĉi tiu objekto.

en: Unknown Error:
eo: Nekonata Eraro:

en: Please set your API key in the preference window!
eo: Bonvolu agordi vian API-ŝlosilon en la prefera fenestro!

en: Successfully added address to selected object:
eo: Sukcese aldonita adreso al elektita objekto:

en: Saudi National Address
eo: Saŭda Nacia Adreso

en: Please select exactly one object.
eo: Bonvolu elekti ekzakte unu objekton.

en: Get address | Get addresses
eo[0]: Akiri adreson
eo[1]: Akiri adresojn

en: Please obtain an API key from here https://api.address.gov.sa/
eo: Bonvolu akiri API-ŝlosilon de ĉi tie https://api.address.gov.sa/

en: API Key
eo: API-Ŝlosilo

en: Please enter minimal distance in metres
eo: Bonvolu eniri minimuman distancon en metroj

en: Please enter numeric angle in degrees
eo: Bonvolu eniri nombran angulon en gradoj

en: Shape actions panel
eo: Forma aga panelo

en: Shape mode control panel
eo: Forma reĝima kontrolpanelo

en: Rotate Mode:
eo: Rotacia Reĝimo:

en: Clockwise
eo: Horloĝdirekte

en: Counter Clockwise
eo: Malhorloĝdirekte

en: Input angle here
eo: Enigu angulon ĉi tie

en: Rotate
eo: Rotacii

en: Align building
eo: Alĝustigi konstruaĵon

en: Select building
eo: Elekti konstruaĵon

en: Select road
eo: Elekti vojon

en: Select none
eo: Elekti nenion

en: Min Distance:
eo: Minimuma Distanco:

en: Input min distance
eo: Enigu minimuman distancon

en: Align all buildings
eo: Alĝustigi ĉiujn konstruaĵojn

en: Delete overlay
eo: Forigi supermeton

en: Simplify Area
eo: Simpligi Areon

en: Delete unnecessary nodes from an area.
eo: Forigi nenecesajn nodojn el areo.

en: Yes, delete nodes
eo: Jes, forigi nodojn

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
eo: Forigi nodojn ekster elŝutitaj datumregionoj

en: No, abort
eo: Ne, nuligi

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
eo[0]: La elektita vojo havas nodojn ekster la elŝutita datumregiono.
eo[1]: La elektitaj vojoj havas nodojn ekster la elŝutita datumregiono.

en: Do you want to delete them anyway?
eo: Ĉu vi volas forigi ilin ĉiuokaze?

en: Delete nodes outside of data regions?
eo: Ĉu forigi nodojn ekster datumregionojn?

en: average nearby nodes
eo: meznombri proksimajn nodojn

en: Node of the way (area) is removed if all of <u>Angle Weight</u>, <u>Area Weight</u> and <u>Distance Weight</u> are greater than 1. <u>Weight</u> is computed as <u>Value</u> / <u>Threshold</u>, where <u>Value</u> is one of <u>Angle</u>, <u>Area</u> and <u>Distance</u> computed from every three adjanced points of the way.<ul><li><u>Value</u> of <u>Angle</u> is angle in degrees on the second node</li><li><u>Value</u> of <u>Area</u> is area formed by triangle</li><li><u>Value</u> of the <u>Distance</u> is Cross Track Error Distance</li></ul>All three <u>Weight</u>s multiplied by its <u>Factor</u>s are summed and node of the lowest sum is removed first. Removal continues until there is no node to remove.Merge Nearby Nodes is another step of the simplification that merges adjanced nodes that are closer than <u>Threshold</u> meters.
eo: Vojo (areo) estas forigita se ĉiuj el <u>Angula Pezo</u>, <u>Area Pezo</u> kaj <u>Distanco Pezo</u> estas pli grandaj ol 1. <u>Pezo</u> estas kalkulita kiel <u>Valoro</u> / <u>Sojlo</u>, kie <u>Valoro</u> estas unu el <u>Angulo</u>, <u>Areo</u> kaj <u>Distanco</u> kalkulitaj el ĉiuj tri apudaj punktoj de la vojo.<ul><li><u>Valoro</u> de <u>Angulo</u> estas angulo en gradoj ĉe la dua nodo</li><li><u>Valoro</u> de <u>Areo</u> estas areo formita de triangulo</li><li><u>Valoro</u> de <u>Distanco</u> estas Kruca Trako Erara Distanco</li></ul>Ĉiuj tri <u>Pezoj</u> multiplikitaj per siaj <u>Faktoroj</u> estas sumitaj kaj la nodo kun la plej malalta sumo estas forigita unue. Forigo daŭras ĝis ne plu estas nodoj forigendaj. Kunfandi Proksimajn Nodojn estas alia paŝo de la simpligo, kiu kunfandas apudajn nodojn, kiuj estas pli proksimaj ol <u>Sojlo</u> metroj.

en: Angle Threshold
eo: Angula Sojlo

en: Angle Factor
eo: Angula Faktoro

en: Area Threshold
eo: Area Sojlo

en: Area Factor
eo: Area Faktoro

en: Distance Threshold
eo: Distanco Sojlo

en: Distance Factor
eo: Distanco Faktoro

en: Merge Nearby Nodes Threshold
eo: Kunfandi Proksimajn Nodojn Sojlo

en: Merge objects nodes
eo: Kunfandi objektojn nodojn

en: Tracer
eo: Spurilo

en: Tracer.
eo: Spurilo.

en: Tracing
eo: Spurado

en: Tracer building
eo: Spurila konstruado

en: An unknown error has occurred
eo: Okazis nekonata eraro

en: Tracer2
eo: Spurilo2

en: Tracer2.
eo: Spurilo2.

en: Change tag {0} to {1}
eo: Ŝanĝi etikedon {0} al {1}

en: The Tracer2Server version isn''t compatible with this plugin. Please download version {0} from
    {1}.
eo: La versio de Tracer2Server ne kongruas kun ĉi tiu kromaĵo. Bonvolu elŝuti version {0} de
    {1}.

en: New version of Tracer2Server is available. For best results please upgrade to version {0}.
eo: Nova versio de Tracer2Server estas havebla. Por plej bonaj rezultoj bonvolu ĝisdatigi al versio {0}.

en: No set of parameter is active!
eo: Neniu parametro estas aktiva!

en: Select parameter
eo: Elekti parametron

en: Tracer2: add a way with {0} points
eo: Spurilo2: aldoni vojon kun {0} punktoj

en: Tracer2: modify way to {0} points
eo: Spurilo2: modifi vojon al {0} punktoj

en: Tracer2 error
eo: Spurilo2-eraro

en: Parameter for server request
eo: Parametro por servila peto

en: Name:
eo: Nomo:

en: Resolution:
eo: Rezolucio:

en: Mode:
eo: Reĝimo:

en: Threshold:
eo: Sojlo:

en: Points per circle:
eo: Punktoj por cirklo:

en: Tag:
eo: Etikedo:

en: Preferred values:
eo: Preferataj valoroj:

en: Delete parameter "{0}"?
eo: Ĉu forigi parametron "{0}"?

en: Are you sure?
eo: Ĉu vi certas?

en: Add new
eo: Aldoni novan

en: Add predefined
eo: Aldoni antaŭdifinitan

en: Select predefined parameter
eo: Elekti antaŭdifinitan parametron

en: Modify list of parameter for server request.
eo: Modifi liston de parametroj por servila peto.

en: Parameter:
eo: Parametro:

en: Tracer2Server isn''t running. Please start the Server.
    If you don''t have the server, please download it from
    {0}.
eo: Tracer2Server ne funkcias. Bonvolu startigi la Servilon.
    Se vi ne havas la servilon, bonvolu elŝuti ĝin de
    {0}.

en: Tracer2Server hasn''t found anything.
eo: Tracer2Server ne trovis ion ajn.

en: Tracer2Server has detected an error.
eo: Tracer2Server detektis eraron.

en: Align Way Segments
eo: Alĝustigi Vojo-Segmentojn

en: Please select two segments that don''t share any nodes.
    Alternatively put the pivot on their common node.
eo: Bonvolu elekti du segmentojn, kiuj ne dividas iujn nodojn.
    Alternative metu la pivoton sur ilian komunan nodon.

en: Aligning would result nodes ''outside the world''.
    Alignment not possible.
eo: Alĝustigo rezultigus nodojn ''ekster la mondo''.
    Alĝustigo ne eblas.

en: There is at least a non-pivot endpoint of the alignee that joins more than two way segments.
    Preserved angles type alignment is not possible.
eo: Estas almenaŭ unu ne-pivota finpunkto de la alĝustigato, kiu kunigas pli ol du vojo-segmentojn.
    Konservitaj anguloj-tipa alĝustigo ne eblas.

en: The alignment is not possible with maintaining the angles of the joint segments.
    Either choose the ''keep length'' aligning method or select other segments.
eo: La alĝustigo ne eblas konservante la angulojn de la kunigitaj segmentoj.
    Ĉu elektu la ''konservi longon'' alĝustigan metodon aŭ elektu aliajn segmentojn.

en: An intersection point would fall outside its adjacent nodes.
    This is an unsupported scenario.
eo: Intersekca punkto falus ekster siaj apudaj nodoj.
    Ĉi tio estas nesubtenata scenaro.

en: Undocumented problem occured.
eo: Nedokumentita problemo okazis.

en: AlignWayS: Alignment not possible
eo: AlignWayS: Alĝustigo ne eblas

en: Align way segment
eo: Alĝustigi vojo-segmenton

en: Please select two segments that don''t share any nodes
     or put the pivot on their common node.
eo: Bonvolu elekti du segmentojn, kiuj ne dividas iujn nodojn
     aŭ metu la pivoton sur ilian komunan nodon.

en: Align Way Segments: Modes
eo: Alĝustigi Vojo-Segmentojn: Reĝimoj

en: Align Ways control panel
eo: Alĝustigi Vojojn kontrolpanelo

en: This panel activates in Align Ways mode:
eo: Ĉi tiu panelo aktiviĝas en Alĝustigi Vojojn reĝimo:

en: Length preserved
eo: Longo konservita

en: Angle preserved
eo: Angulo konservita

en: Align with:
eo: Alĝustigi kun:

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that its length is preserved.</html>
eo: <html>Alĝustigas la vojo-segmenton al la referenco tiel, ke ĝia longo estas konservita.</html>

en: <html>Aligns the way segment to the reference so that the angles of its adjacent segments are preserved.<br/>The length of the aligned segment is likely to change as result.</html>
eo: <html>Alĝustigas la vojo-segmenton al la referenco tiel, ke la anguloj de ĝiaj apudaj segmentoj estas konservitaj.<br/>La longo de la alĝustigita segmento verŝajne ŝanĝiĝos kiel rezulto.</html>

en: Align Ways
eo: Alĝustigi Vojojn

en: I''m ready!
eo: Mi estas preta!

en: AlignWays Tips
eo: Konsiletoj pri Alĝustigi Vojojn

en: AlignWays: What''s New...
eo: Alĝustigi Vojojn: Kio Estas Nova...

en: Align Ways mode
eo: Reĝimo por Alĝustigi Vojojn

en: Parameter ''{0}'' must not be null
eo: Parametro ''{0}'' ne devas esti nula

en: Segment to be aligned cannot be the same with the reference segment.
    Please choose a different segment to be aligned.
eo: Segmento alĝustigenda ne povas esti la sama kiel la referenca segmento.
    Bonvolu elekti alian segmenton por alĝustigi.

en: AlignWayS message
eo: Mesaĝo de Alĝustigi Vojojn

en: Reference segment cannot be the same with the segment to be aligned.
    Please choose a different reference segment.
eo: Referenca segmento ne povas esti la sama kiel la segmento alĝustigenda.
    Bonvolu elekti alian referencan segmenton.

en: Ctrl-Click: select reference way segment; Alt-click: Clear selection
eo: Ctrl-klako: elekti referencan vojo-segmenton; Alt-klako: Malplenigi elekton

en: : Align segments; Alt-click: Clear selection
eo: : Alĝustigi segmentojn; Alt-klako: Malplenigi elekton

en: Ctrl-click: select reference way segment; Click: select way segment to be aligned
eo: Ctrl-klako: elekti referencan vojo-segmenton; Klako: elekti vojo-segmenton por alĝustigi

en: Click: select way segment to be aligned; Alt-click: Clear selection
eo: Klako: elekti vojo-segmenton por alĝustigi; Alt-klako: Malplenigi elekton

en: Ctrl-Click: select reference way segment; Click: select way segment to be aligned
eo: Ctrl-klako: elekti referencan vojo-segmenton; Klako: elekti vojo-segmenton por alĝustigi

en: Welcome to the</span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> Plugin<br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ...or it rather should be called <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(egments)</span> Plugin...
eo: Bonvenon al</span><br>
    <span style="font-size: xx-large;">AlignWay<span style="color: rgb(204, 85, 0);">S</span> Kromprogramo<br>
    </span><span style="font-size: medium;"><br>
    ...aŭ ĝi prefere devus nomiĝi <br>
    <span style="font-size: large;">AlignWayS(egmentoj)</span> Kromprogramo...

en: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays will
    help you to align two way segments. This can be handy when for instance
    you sketch the outlines of a building and want its side to be parallel
    with a street or road.<br>
    <br>
    Some tips may help before you start:
    </p>
    </html>
eo: <html>
    <p style="font-family: sans-serif; font-weight: bold;">AlignWays helpos
    vin alĝustigi du vojo-segmentojn. Ĉi tio povas esti utila kiam ekzemple
    vi skizas la konturojn de konstruaĵo kaj volas, ke ĝia flanko estu paralela
    al strato aŭ vojo.<br>
    <br>
    Kelkaj konsiletoj povas helpi antaŭ ol vi komencas:
    </p>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family: sans-serif;">
    <ul>
    <li><b>Select a reference segment.</b> You can do this by <b><i><span style="color:green">Ctrl-click</span></i></b>ing
    on a segment. The other, to be aligned segment will become parallel to
    this one. </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
eo: <html>
    <div style="font-family: sans-serif;">
    <ul>
    <li><b>Elektu referencan segmenton.</b> Vi povas fari tion per <b><i><span style="color:green">Ctrl-klako</span></i></b>
    sur segmento. La alia, alĝustigenda segmento fariĝos paralela al
    ĉi tiu. </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Select the to be aligned segment.</b> You can do this by simply <b><i><span style="color:green">click</span></i></b>ing on a different segment. 
    The rotation pivot will be highlighted by default in the centre of the segment.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
eo: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Elektu la segmenton por alĝustigi.</b> Vi povas fari tion simple per <b><i><span style="color:green">klako</span></i></b> sur alia segmento. 
    La rotacia pivoto estos defaŭlte emfazita en la centro de la segmento.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li>Optionally <b>change the rotation pivot point</b>. In order to get parallel with the reference segment, the to be aligned segment will rotate around this point. You can choose the two extremities or the centre of the segment by <b><i><span style="color:green">click</span></i></b>ing nearby. 
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
eo: <html> 
    <div style="font-family:sans-serif"> 
    <ul>   
      <li>Opcie <b>ŝanĝu la pivotpunkton de rotacio</b>. Por ke ĝi estu paralele kun la referenca segmento, la segmento, kiu devas esti aliĝita, rotacios ĉirkaŭ ĉi tiu punkto. Vi povas elekti la du ekstremaĵojn aŭ la centron de la segmento per <b><i><span style="color:green">klakado</span></i></b> proksime.</li> 
    </ul> 
    </div> 
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Align the segments.</b> Press <b><i><span style="color:green">{0}</span></i></b>. Alternatively you''ll find the command in the <b>Tools</b>
     menu or may want to place the action on the <b>toolbar</b>.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>
eo: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <ul>
      <li><b>Alĝustigu la segmentojn.</b> Premu <b><i><span style="color:green">{0}</span></i></b>. Alternative vi trovos la komandon en la <b>Iloj</b>
     menuo aŭ eble volos meti la agon sur la <b>ilarbreto</b>.
      </li>
    </ul>
    </div>
    </html>

en: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <b>Last hint:</b> There is an easy way to start over your selections if you want: <b><i><span style="color:green">Alt-Click</span></i></b> somewhere on the map.
    </div>
    </html>
eo: <html>
    <div style="font-family:sans-serif">
    <b>Lasta konsileto:</b> Estas facila maniero rekomenci viajn elektojn se vi volas: <b><i><span style="color:green">Alt-klako</span></i></b> ie sur la mapo.
    </div>
    </html>

en: Don''t show this again
eo: Ne montri ĉi tion denove

en: What''s new...
eo: Kio estas nova...

en: Added <b>angle preserving</b> aligning mode
eo: Aldonis <b>angulon konservantan</b> alĝustigan reĝimon

en: Various improvements and bugfixes
eo: Diversaj plibonigoj kaj cimriparoj

en: Browser not supported.
eo: Retumilo ne subtenata.

en: Building address
eo: Konstruaĵa adreso

en: empty
eo: malplena

en: skip
eo: preterpasi

en: House number:
eo: Domnumero:

en: Street:
eo: Strato:

en: Post code:
eo: Poŝtkodo:

en: Building:
eo: Konstruaĵo:

en: Tags:
eo: Etikedoj:

en: Source:
eo: Fonto:

en: update building info
eo: ĝisdatigi konstruaĵinformon

en: Tag Element
eo: Etikedi Elementon

en: Select an item to tag.
eo: Elektu eron por etikedi.

en: Tag Building
eo: Etikedi Konstruaĵon

en: Area Selection
eo: Areo-Elekto

en: Select an area (e.g. building) from an underlying image.
eo: Elektu areon (ekz. konstruaĵon) el subkuŝanta bildo.

en: Area Selector
eo: Areo-Elektilo

en: Trying to detect an area at:
eo: Provante detekti areon ĉe:

en: Unable to detect a polygon where you clicked.
eo: Ne eblis detekti plurlateron kie vi klakis.

en: create closed way
eo: krei fermitan vojon

en: replace building
eo: anstataŭigi konstruaĵon

en: Add address | Add addresses
eo[0]: Aldoni adreson
eo[1]: Aldoni adresojn

en: There is no active data layer, cannot show preset search dialog.
eo: Ne estas aktiva datumtavolo, ne povas montri antaŭdifinitan serĉan dialogon.

en: No preset name configured in the settings, enter one.
eo: Neniu antaŭdifinita nomo agordita en la agordoj, enigu unu.

en: Could not find configured tagging preset: ''{0}''.
eo: Ne povis trovi agorditan etikedan antaŭdifiniton: ''{0}''.

en: Selected preset is not suitable for a closed way, select another one: ''{0}''.
eo: Elektita antaŭdifinito ne taŭgas por fermita maniero, elektu alian: ''{0}''.

en: Tagging preset ''{0}'' does not have any tags to apply.
eo: Etikedanta antaŭdifinita ''{0}'' ne havas etikedojn por apliki.

en: Apply tagging preset default values: {0}
eo: Apliki etikedajn antaŭdifinitajn defaŭltajn valorojn: {0}

en: Unknown tagging style setting: ''{0}''.
eo: Nekonata etikeda stila agordo: ''{0}''.

en: Error Report
eo: Erara Raporto

en: Something went wrong!
eo: Io misokazis!

en: Please file a bug report on the github project page under
eo: Bonvolu sendi cimraporton al la github-projekta paĝo sub

en: Let us know what you did and what happend add the following text to the bug report, so we can find the source of the issue.
eo: Sciigu al ni, kion vi faris kaj kio okazis, kaj aldonu la sekvan tekston al la cimraporto, por ke ni povu trovi la fonton de la problemo.

en: Area Selector - Preferences
eo: Areo-Elektilo - Preferoj

en: Settings for the area detection algorithm.
eo: Agordoj por la areodetekta algoritmo.

en: Boofcv - high resolution images
eo: Boofcv - altrezoluciaj bildoj

en: Custom - low resolution images
eo: Propra - malaltrezoluciaj bildoj

en: Algorithm
eo: Algoritmo

en: Choose wich algorithm should be used. "Auto" tries to find an area with Boofcv and uses the custom algorithm as a fallback.
eo: Elektu, kiu algoritmo estu uzata. "Aŭtomata" provas trovi areon per Boofcv kaj uzas la propran algoritmon kiel rezervon.

en: Thinning Iterations
eo: Maldikigaj Iteracioj

en: How often thinning operation should be applied (Default {0}).
eo: Kiom ofte la maldikiga operacio estu aplikata (Defaŭlte {0}).

en: Distance Tolerance
eo: Distanco-Toleremo

en: Maximum distance in meters between a point and the line to be considered as a member of this line (Default: {0}).
eo: Maksimuma distanco en metroj inter punkto kaj linio por esti konsiderata kiel membro de ĉi tiu linio (Defaŭlte: {0}).

en: Angle Tolerance
eo: Angulo-Toleremo

en: Lines with a smaller angle (degrees) than this will be combined to one line (Default {0}).
eo: Linioj kun pli malgranda angulo (gradoj) ol ĉi tio estos kombinataj al unu linio (Defaŭlte {0}).

en: Color Threshold
eo: Koloro-Soĝo

en: The color threshold defines how much a color may differ from the selected color. The red, green and blue values must be in the range of (selected - threshold) to (selected + threshold). (Default: {0}).
eo: La koloro-soĝo difinas kiom koloro povas diferenci de la elektita koloro. La ruĝa, verda kaj blua valoroj devas esti en la intervalo de (elektita - soĝo) al (elektita + soĝo). (Defaŭlte: {0}).

en: Use HSV based algorithm
eo: Uzi HSV-bazitan algoritmon

en: Use hue and saturation instead of RGB distinction to select matching colors.
eo: Uzi nuancon kaj saturiĝon anstataŭ RGB-distingon por elekti kongruajn kolorojn.

en: merge nodes
eo: kunfandi nodojn

en: Merge nodes with existing nodes
eo: Kunfandi nodojn kun ekzistantaj nodoj

en: Replace existing buildings
eo: Anstataŭigi ekzistantajn konstruaĵojn

en: Replace an existing building with the new one.
eo: Anstataŭigi ekzistantan konstruaĵon per la nova.

en: Don''t apply any tags, only create the polygon
eo: Ne apliki iujn etikedojn, nur krei la plurlateron

en: Preset search dialog
eo: Antaŭdifinita serĉa dialogo

en: Specific preset
eo: Specifa antaŭdifinito

en: Selected preset is not suitable for a closed way, select another one.
eo: Elektita antaŭdifinito ne taŭgas por fermita maniero, elektu alian.

en: Apply preset tags directly
eo: Apliki antaŭdifinitajn etikedojn rekte

en: Don''t show the preset dialog, but apply all non-empty tags of the preset directly to the created area
eo: Ne montru la antaŭdifinitan dialogon, sed apliku ĉiujn nemalplenajn etikedojn de la antaŭdiro rekte al la kreita areo

en: Show address dialog
eo: Montri adresan dialogon

en: Show Address Dialog after mapping an area
eo: Montri Adresan Dialogon post mapado de areo

en: Use austria address helper
eo: Uzi Aŭstrian Adresan Helpon

en: Automatically try to find the correct address via Austria Address Helper plugin
eo: Aŭtomate provi trovi la ĝustan adreson per la Aŭstria Adresa Helpa kromprogramo

en: Add source tag
eo: Aldoni fontan etikedon

en: Add source tag.
eo: Aldoni fontan etikedon.

en: Debug
eo: Sencimigo

en: Debugging mode will write images for each processing step.
eo: Sencimiga reĝimo skribos bildojn por ĉiu prilabora paŝo.

en: Please choose the address type
eo: Bonvolu elekti la adresan tipon

en: <html>We could not automatically determine whether <strong>{0}</strong> (part of the address {0} {1}, {2} {3}) is a <strong>street</strong> or a <strong>place</strong> name. If <strong>{0}</strong> is an actual street, please choose "street" below. If, however, <strong>{0}</strong> is the name of a village, hamlet, territorial zone or any object other than a street, please choose "place".</html>
eo: <html>Ni ne povis aŭtomate determini ĉu <strong>{0}</strong> (parto de la adreso {0} {1}, {2} {3}) estas <strong>strato</strong> aŭ <strong>loko</strong> nomo. Se <strong>{0}</strong> estas efektiva strato, bonvolu elekti "strato" sube. Se tamen <strong>{0}</strong> estas la nomo de vilaĝo, vilaĝeto, teritoria zono aŭ ajna objekto alia ol strato, bonvolu elekti "loko".</html>

en: <html>{0} is a <strong>street</strong>.</html>
eo: <html>{0} estas <strong>strato</strong>.</html>

en: <html>{0} is a <strong>place</strong>.</html>
eo: <html>{0} estas <strong>loko</strong>.</html>

en: <html>Remember my choice for <strong>{0}</strong> in {1} {2} for this session.</html>
eo: <html>Memoru mian elekton por <strong>{0}</strong> en {1} {2} por ĉi tiu seanco.</html>

en: Fetch Address
eo: Alporti Adreson

en: Austria Address Helper<br>Please select exactly one object.
eo: Aŭstria Adresa Helpo<br>Bonvolu elekti ekzakte unu objekton.

en: Austria Address Helper
eo: Aŭstria Adresa Helpo

en: No address type selected. Aborting.
eo: Neniu adresa tipo elektita. Ĉesigante.

en: Unable to check whether this address already exists in OpenStreetMap: Continue anyway?
eo: Ne eblas kontroli ĉu ĉi tiu adreso jam ekzistas en OpenStreetMap: Ĉu daŭrigi tamen?

en: Address Duplicate Check Failed
eo: Adresa Duobla Kontrolo Malsukcesis

en: The following objects in OpenStreetMap already have this address:
eo: La jenaj objektoj en OpenStreetMap jam havas ĉi tiun adreson:

en: Are you sure that you want to add it?
eo: Ĉu vi certas, ke vi volas aldoni ĝin?

en: Duplicate Address
eo: Duobla Adreso

en: Distance between building center and address coordinates:
eo: Distanco inter konstruaĵa centro kaj adresaj koordinatoj:

en: An unexpected exception occurred:
eo: Okazis neatendita escepto:

en: An unexpected exception occurred while checking for address duplicates:
eo: Okazis neatendita escepto dum kontrolado de adresaj duoblaĵoj:

en: Check existing addresses
eo: Kontroli ekzistantajn adresojn

en: Server URL:
eo: Servila URL:

en: Auto Tools
eo: Aŭtomataj Iloj

en: Combine LA buildings
eo: Kombini LA konstruaĵojn

en: Combine LA import buildings
eo: Kombini LA importitajn konstruaĵojn

en: AutoTools:CLAbuildings
eo: AŭtomatajIloj:CLAkonstruaĵoj

en: revert tags
eo: reakiri etikedojn

en: ReplaceBuilding
eo: AnstataŭigiKonstruaĵon

en: Replace imported buildings
eo: Anstataŭigi importitajn konstruaĵojn

en: AutoTools:ReplaceBuilding
eo: AŭtomatajIloj:AnstataŭigiKonstruaĵon

en: Select at least one building.
eo: Elektu almenaŭ unu konstruaĵon.

en: Select only buildings without nodes.
eo: Elektu nur konstruaĵojn sen nodoj.

en: Select two buildings.
eo: Elektu du konstruaĵojn.

en: There is no building to replace
eo: Ne estas konstruaĵo por anstataŭigi

en: Select maximum two buildings.
eo: Elektu maksimume du konstruaĵojn.

en: Cannot replace relations.
eo: Ne eblas anstataŭigi rilatojn.

en: This tool can only replace a node, upgrade a node to a way or a multipolygon, or replace a way with a way.
eo: Ĉi tiu ilo nur povas anstataŭigi nodon, ĝisdatigi nodon al maniero aŭ multpoligono, aŭ anstataŭigi vojon per vojo.

en: Cannot replace relations
eo: Ne eblas anstataŭigi rilatojn

en: Node belongs to way(s), cannot replace.
eo: Nodo apartenas al vojo(j), ne eblas anstataŭigi.

en: Relation is not a multipolygon, cannot be used as a replacement.
eo: Rilato ne estas multpoligono, ne povas esti uzata kiel anstataŭaĵo.

en: Replace geometry for node {0}
eo: Anstataŭigi geometrion por nodo {0}

en: Please select one way that exists in the database and one new way with correct geometry.
eo: Bonvolu elekti unu vojon, kiu ekzistas en la datumbazo, kaj unu novan vojon kun ĝusta geometrio.

en: The ways must be entirely within the downloaded area.
eo: La vojoj devas esti tute ene de la elŝutita areo.

en: The way to be replaced cannot have any nodes with properties or relation memberships unless they belong to both ways.
eo: La vojo, kiu estas anstataŭigota, ne povas havi nodojn kun propraĵoj aŭ membrecoj en rilatoj, krom se ili apartenas al ambaŭ vojoj.

en: Exceeded iteration limit for robust method, using simpler method.
eo: Superita ripeta limo por fortika metodo, uzante pli simplan metodon.

en: Replace geometry for way {0}
eo: Anstataŭigi geometrion por vojo {0}

en: Too many ways are added: {0}!
eo: Tro multaj vojoj estas aldonitaj: {0}!

en: Knife tool
eo: Tranĉilo

en: Split way.
eo: Dividi vojon.

en: Street Name:
eo: Strata Nomo:

en: Big buildings mode
eo: Modo por grandaj konstruaĵoj

en: Rotate crosshair
eo: Rotacii celkrucon

en: Disable click+drag
eo: Malŝalti klako+ŝovo

en: Switch between circle and rectangle modes
eo: Ŝalti inter cirkla kaj rektangula modoj

en: Buildings tags:
eo: Etikedoj de konstruaĵoj:

en: This is similar to the select action toggling between lasso and rectangle select modes
eo: Ĉi tio similas al la elekta ago, kiu ŝaltas inter laĉa kaj rektangula elekto-modoj

en: Cannot place building outside of the world.
eo: Ne eblas meti konstruaĵon ekster la mondo.

en: Add nodes for building
eo: Aldoni nodojn por konstruaĵo

en: Create building
eo: Krei konstruaĵon

en: Add address for building
eo: Aldoni adreson por konstruaĵo

en: Set building shape to circle
eo: Agordi konstruaĵan formon al cirklo

en: Set buildings shape to circle
eo: Agordi konstruaĵajn formojn al cirklo

en: Set building shape to rectangle
eo: Agordi konstruaĵan formon al rektangulo

en: Set buildings shape to rectangle
eo: Agordi konstruaĵajn formojn al rektangulo

en: Set buildings size
eo: Agordi grandecon de konstruaĵoj

en: Use Address dialog
eo: Uzi adresan dialogon

en: Auto-select building
eo: Aŭtomate elekti konstruaĵon

en: Auto-select replaces existing selection
eo: Aŭtomata elekto anstataŭigas ekzistantan elekton

en: Use address nodes under buildings
eo: Uzi adresajn nodojn sub konstruaĵoj

en: Circle
eo: Cirklo

en: Rectangle
eo: Rektangulo

en: Set buildings size and shape
eo: Agordi grandecon kaj formon de konstruaĵoj

en: Buildings width/diameter:
eo: Larĝo/diametro de konstruaĵoj:

en: Length step:
eo: Longa paŝo:

en: Advanced...
eo: Progresinta...

en: Draw buildings modes
eo: Desegni konstruaĵajn modojn

en: Draw buildings
eo: Desegni konstruaĵojn

en: Point on the corner of the building to start drawing
eo: Punkto sur la angulo de la konstruaĵo por komenci desegnadon

en: Point on opposite end of the building
eo: Punkto sur la kontraŭa fino de la konstruaĵo

en: Set width of the building
eo: Agordi larĝon de la konstruaĵo

en: Merge address points
eo: Kunfandi adresajn punktojn

en: Move tags from address nodes inside buildings to building ways
eo: Movi etikedojn de adresaj nodoj ene de konstruaĵoj al konstruaĵaj vojoj

en: Select both address nodes and building ways to merge
eo: Elektu ambaŭ adresajn nodojn kaj konstruaĵajn vojojn por kunfandi

en: No address nodes found in the selection
eo: Neniu adresa nodo trovita en la elekto

en: No building ways found in the selection
eo: Neniu konstruaĵa vojo trovita en la elekto

en: There is {0} building with multiple address nodes inside | There are {0} buildings with multiple address nodes inside
eo[0]: Estas {0} konstruaĵo kun multoblaj adresaj nodoj ene
eo[1]: Estas {0} konstruaĵoj kun multoblaj adresaj nodoj ene

en: There is {0} building with address conflicts | There are {0} buildings with address conflicts
eo[0]: Estas {0} konstruaĵo kun adresaj konfliktoj
eo[1]: Estas {0} konstruaĵoj kun adresaj konfliktoj

en: There are {0} buildings covering the same address node
eo: Estas {0} konstruaĵoj, kiuj kovras la saman adresan nodon

en: No address nodes inside buildings found
eo: Neniu adresa nodo troviĝis ene de konstruaĵoj

en: Auto sourcing
eo: Aŭtomata fontindiko

en: Please enable at least two WMS layers in the cadastre-fr plugin configuration.
    Layers ''Building'' and ''Parcel'' added by default.
eo: Bonvolu aktivigi almenaŭ du WMS-tavolojn en la agordo de la cadastre-fr kromprogramo.
    Tavoloj ''Building'' kaj ''Parcel'' estas aldonitaj defaŭlte.

en: Warning: failed to put option pane dialog always on top. Exception was: {0}
eo: Averto: malsukcesis meti opcian dialogon ĉiam supre. Escepto estis: {0}

en: To enable the cadastre WMS plugin, change
    the current projection to one of the cadastre
    projections and retry
eo: Por aktivigi la cadastre WMS kromprogramon, ŝanĝu
    la nunan projekcion al unu el la cadastre
    projekcioj kaj reprovu

en: Change the current projection
eo: Ŝanĝi la nunan projekcion

en: Administrative boundary
eo: Administra limo

en: Extract commune boundary
eo: Eltiri komunuman limon

en: Only on vectorized layers
eo: Nur sur vektorigitaj tavoloj

en: Cancel current grab
eo: Nuligi nunan kapton

en: Cancel current grab (only vector images)
eo: Nuligi nunan kapton (nur vektoraj bildoj)

en: Cadastre grab
eo: Cadastre-kapto

en: Download Image from French Cadastre WMS
eo: Elŝuti bildon de la franca Cadastre WMS

en: Georeference an image
eo: Georiferenci bildon

en: Grab non-georeferenced image
eo: Kapti ne-georiferencitan bildon

en: Georeferencing interrupted
eo: Georiferencado interrompita

en: This image contains georeference data.
    Do you want to use them ?
eo: Ĉi tiu bildo enhavas georiferencajn datumojn.
    Ĉu vi volas uzi ilin?

en: Load layer from cache
eo: Ŝargi tavolon el kaŝmemoro

en: Load location from cache (only if cache is enabled)
eo: Ŝargi lokon el kaŝmemoro (nur se kaŝmemoro estas aktivigita)

en: {0} not allowed with the current projection
eo: {0} ne permesata kun la nuna projekcio

en: Cannot load cache {0} which is not compatible with current projection zone
eo: Ne eblas ŝargi kaŝmemoron {0}, kiu ne kongruas kun la nuna projekcia zono

en: Selected file {0} is not a cache file from this plugin (invalid extension)
eo: Elektita dosiero {0} ne estas kaŝmemora dosiero de ĉi tiu kromprogramo (nevalida etendo)

en: The location {0} is already on screen. Cache not loaded.
eo: La loko {0} jam estas sur la ekrano. Kaŝmemoro ne ŝargita.

en: (optional)
eo: (nedeviga)

en: Change location
eo: Ŝanĝi lokon

en: Set a new location for the next request
eo: Agordi novan lokon por la sekva peto

en: Add a new municipality layer
eo: Aldoni novan komunuman tavolon

en: Commune
eo: Komunumo

en: <html>Enter the town,village or city name.<br>Use the syntax and punctuation known by www.cadastre.gouv.fr .</html>
eo: <html>Enigu la nomon de la urbo, vilaĝo aŭ urbo.<br>Uzu la sintakson kaj interpunkcion konatajn de www.cadastre.gouv.fr .</html>

en: Departement
eo: Departemento

en: <html>Departement number (optional)</html>
eo: <html>Departementa numero (nedeviga)</html>

en: Add new layer
eo: Aldoni novan tavolon

en: Open Cadastre Preferences
eo: Malfermi Cadastre-preferojn

en: Refine georeferencing
eo: Plibonigi georiferencadon

en: Improve georeferencing (only raster images)
eo: Plibonigi georiferencadon (nur rastrumaj bildoj)

en: Reset cookie
eo: Restarigi kuketon

en: Get a new cookie (session timeout)
eo: Akiri novan kuketon (sesio finiĝis)

en: Save image as...
eo: Konservi bildon kiel...

en: PNG files (*.png)
eo: PNG-dosieroj (*.png)

en: GeoTiff files (*.tif)
eo: GeoTiff-dosieroj (*.tif)

en: Export image (only raster images)
eo: Eksporti bildon (nur rastrumaj bildoj)

en: More than one WMS layer present
    Select one of them first, then retry
eo: Pluraj WMS-tavoloj ĉeestas
    Unue elektu unu el ili, poste reprovu

en: on polygon
eo: sur plurlatero

en: Helping tool for tag address
eo: Helpa ilo por adresaj etikedoj

en: CadastreFR - Buildings
eo: CadastreFR - Konstruaĵoj

en: Next no
eo: Sekva ne

en: Enter addresses
eo: Enigu adresojn

en: Adjust WMS
eo: Ĝustigi WMS

en: Adjust the position of the WMS layer (saved for raster images only)
eo: Ĝustigi la pozicion de la WMS-tavolo (konservita nur por rastrumaj bildoj)

en: Add "source=..." to elements?
eo: Ĉu aldoni "source=..." al elementoj?

en: Cadastre GeoAPI returned HTTP error {0}. This is not a JOSM bug.
    Please report the issue to {1}, {2} or {3}
eo: Cadastre GeoAPI redonis HTTP-eraron {0}. Ĉi tio ne estas cimo de JOSM.
    Bonvolu raporti la problemon al {1}, {2} aŭ {3}

en: Download from Cadastre
eo: Elŝuti de Cadastre

en: cadastre download panel
eo: cadastre-elŝuta panelo

en: Objects:
eo: Objektoj:

en: Select to download buildings in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti konstruaĵojn en la elektita elŝuta areo.

en: address
eo: adreso

en: Select to download addresses in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti adresojn en la elektita elŝuta areo.

en: symbol
eo: simbolo

en: Select to download symbols in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti simbolojn en la elektita elŝuta areo.

en: Select to download water bodies in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti akvokorpojn en la elektita elŝuta areo.

en: parcel
eo: parcelo

en: Select to download cadastral parcels in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti kadastrajn parcelojn en la elektita elŝuta areo.

en: parcel number
eo: parcela numero

en: Select to download cadastral parcel numbers in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti kadastrajn parcelnumerojn en la elektita elŝuta areo.

en: section
eo: sekcio

en: Select to download cadastral sections in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti kadastrajn sekciojn en la elektita elŝuta areo.

en: locality
eo: loko

en: Select to download localities in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti lokojn en la elektita elŝuta areo.

en: commune
eo: komunumo

en: Select to download municipality boundary in the selected download area.
eo: Elektu por elŝuti komunuman limon en la elektita elŝuta areo.

en: <html>Nothing is enabled.<br>Please choose something to download.</html>
eo: <html>Nenio estas aktivigita.<br>Bonvolu elekti ion por elŝuti.</html>

en: Download cadastre data
eo: Elŝuti kadastrajn datumojn

en: Recipient
eo: Ricevanto

en: Diffusion restriction
eo: Disvastiga limigo

en: Cadastre Edigeo files
eo: Cadastre Edigeo-dosieroj

en: high
eo: alta

en: low
eo: malalta

en: Replace original background by JOSM background color.
eo: Anstataŭigi la originan fonon per la fona koloro de JOSM.

en: Reverse grey colors (for black backgrounds).
eo: Inversigi grizajn kolorojn (por nigraj fonoj).

en: Set background transparent.
eo: Agordi fonon travidebla.

en: Disable image cropping during georeferencing.
eo: Malaktivigi bildan detranĉadon dum georiferencado.

en: Use "Tableau d''assemblage"
eo: Uzi "Tableau d’assemblage"

en: Replace grey shades by white color only
eo: Anstataŭigi grizajn nuancojn per blanka koloro nur

en: Select first WMS layer in list.
eo: Elekti la unuan WMS-tavolon en la listo.

en: Don''t use relation for addresses (but "addr:street" on elements).
eo: Ne uzi rilaton por adresoj (sed "addr:street" sur elementoj).

en: Merge downloaded cadastre data layers together.
eo: Kunfandi elŝutitajn kadastrajn datumtavolojn kune.

en: off
eo: malŝalta

en: Enable automatic caching.
eo: Ebligi aŭtomatan kaŝmemoradon.

en: Max. cache size (in MB)
eo: Maks. kaŝmemora grandeco (en MB)

en: French cadastre WMS
eo: Franca kadastro WMS

en: A special handler of the French cadastre wms at www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Please read the Terms and Conditions of Use here (in French): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>before any upload of data created by this plugin.
eo: Speciala traktilo por la franca kadastro WMS ĉe www.cadastre.gouv.fr<BR><BR>Bonvolu legi la Uzokondiĉojn ĉi tie (en la franca): <br><a href="http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html"> http://www.cadastre.gouv.fr/scpc/html/CU_01_ConditionsGenerales_fr.html</a> <BR>antaŭ ol alŝuti iujn ajn datumojn kreitajn de ĉi tiu kromprogramo.

en: <html>Value of key "source" when autosourcing is enabled</html>
eo: <html>Valoro de la ŝlosilo "source" kiam aŭtomata fontindiko estas ebligita</html>

en: Replace the original white background by the background color defined in JOSM preferences.
eo: Anstataŭigi la originan blankan fonon per la fona koloro difinita en la preferoj de JOSM.

en: Invert the original black and white colors (and all intermediate greys). Useful for texts on dark backgrounds.
eo: Inversigi la originajn nigrajn kaj blankajn kolorojn (kaj ĉiujn interajn grizojn). Utila por tekstoj sur malhelaj fonoj.

en: Allows multiple layers stacking
eo: Permesas stakadon de multaj tavoloj

en: Set WMS layers transparency. Right is opaque, left is transparent.
eo: Agordi travideblecon de WMS-tavoloj. Dekstre estas opaka, maldekstre estas travidebla.

en: Draw a rectangle around downloaded data from WMS server.
eo: Desegni rektangulon ĉirkaŭ elŝutitaj datumoj de WMS-servilo.

en: Image resolution:
eo: Bilda rezolucio:

en: High resolution (1000x800)
eo: Alta rezolucio (1000x800)

en: Medium resolution (800x600)
eo: Meza rezolucio (800x600)

en: Low resolution (600x400)
eo: Malalta rezolucio (600x400)

en: Image filter interpolation:
eo: Interpolado de bilda filtrilo:

en: Nearest-Neighbor (fastest) [ Default ]
eo: Plej proksima najbaro (plej rapida) [Defaŭlta]

en: Bilinear (fast)
eo: Dulineara (rapida)

en: Bicubic (slow)
eo: Dukuba (malrapida)

en: Vector images grab multiplier:
eo: Multiplikilo por vektorbildoj:

en: Grab one image full screen
eo: Kapti unu bildon tutekrane

en: Grab smaller images (higher quality but use more memory)
eo: Kapti pli malgrandajn bildojn (pli alta kvalito sed uzas pli da memoro)

en: Fixed size square (default is 100m)
eo: Fiksa granda kvadrato (defaŭlte 100m)

en: Fixed size (from 25 to 1000 meters)
eo: Fiksa grandeco (de 25 ĝis 1000 metroj)

en: Layers:
eo: Tavoloj:

en: Sea, rivers, swimming pools.
eo: Maro, riveroj, naĝejoj.

en: Buildings, covers, underground constructions.
eo: Konstruaĵoj, kovriloj, subteraj konstruaĵoj.

en: Symbols like cristian cross.
eo: Simboloj kiel kristana kruco.

en: Parcels.
eo: Parceloj.

en: Parcels numbers, street names.
eo: Parcelnumeroj, stratnomoj.

en: Address, houses numbers.
eo: Adresoj, domnumeroj.

en: Locality, hamlet, place.
eo: Loko, vilaĝeto, loko.

en: Cadastral sections and subsections.
eo: Kadastraj sekcioj kaj subsekcioj.

en: Municipality administrative borders.
eo: Komunumaj administraj limoj.

en: Raster images grab multiplier:
eo: Multiplikilo por rastrumaj bildoj:

en: Add the "Tableau(x) d''assemblage" in the list of cadastre sheets to grab.
eo: Aldoni la "Tableau(x) d’assemblage" en la liston de kadastraj folioj por kapti.

en: Replace greyscale by white color (smaller files and memory usage).
eo: Anstataŭigi grizoskalon per blanka koloro (pli malgrandaj dosieroj kaj memoruzo).

en: Display crosspieces:
eo: Montri krucpecojn:

en: Allows an automatic caching
eo: Permesas aŭtomatan kaŝmemoradon

en: Oldest files are automatically deleted when this size is exceeded
eo: La plej malnovaj dosieroj estas aŭtomate forigitaj kiam ĉi tiu grandeco estas superita

en: Automatically selects the first WMS layer if multiple layers exist when grabbing.
eo: Aŭtomate elektas la unuan WMS-tavolon se ekzistas multaj tavoloj dum kaptado.

en: Enable this to use the tag "add:street" on nodes.
eo: Ebligu ĉi tion por uzi la etikedon "add:street" sur nodoj.

en: Merge automatically all cadastre data layers in a single final layer.
eo: Aŭtomate kunfandi ĉiujn kadastrajn datumtavolojn en unu fina tavolo.

en: Unexpected file extension. {0}
eo: Neatendita dosieretendo. {0}

en: Location "{0}" found in cache.
    Load cache first ?
    (No = new cache)
eo: Loko "{0}" troviĝis en kaŝmemoro.
    Ĉu ŝargi kaŝmemoron unue?
    (Ne = nova kaŝmemoro)

en: Select Feuille
eo: Elektu Folion

en: Error loading file.
    Probably an old version of the cache file.
eo: Eraro ŝargante dosieron.
    Verŝajne malnova versio de la kaŝmemora dosiero.

en: Lambert Zone {0} cache file (.{0})
eo: Lambert Zono {0} kaŝmemora dosiero (.{0})

en: Lambert CC9 Zone {0} cache file (.CC{0})
eo: Lambert CC9 Zono {0} kaŝmemora dosiero (.CC{0})

en: Guadeloupe Fort-Marigot cache file (.UTM1)
eo: Gvadelupo Fort-Marigot kaŝmemora dosiero (.UTM1)

en: Guadeloupe Ste-Anne cache file (.UTM2)
eo: Gvadelupo Ste-Anne kaŝmemora dosiero (.UTM2)

en: Martinique Fort Desaix cache file (.UTM3)
eo: Martiniko Fort Desaix kaŝmemora dosiero (.UTM3)

en: Reunion RGR92 cache file (.UTM4)
eo: Reunio RGR92 kaŝmemora dosiero (.UTM4)

en: CadastreGrabber: Illegal url.
eo: CadastreGrabber: Nevalida URL.

en: Cannot open a new client session.
    Server in maintenance or temporary overloaded.
eo: Ne eblas malfermi novan klientan sesion.
    Servilo estas en prizorgado aŭ provizore troŝarĝita.

en: Town/city {0} not found or not available
    or action canceled
eo: Urbo/vilaĝo {0} ne trovita aŭ ne disponebla
    aŭ ago nuligita

en: Choose from...
eo: Elektu el...

en: Select commune
eo: Elektu komunumon

en: Downloading {0}
eo: Elŝutante {0}

en: Contacting WMS Server...
eo: Kontaktante WMS-servilon...

en: Create buildings
eo: Krei konstruaĵojn

en: To avoid cadastre WMS overload,
    building import size is limited to 1 km2 max.
eo: Por eviti troŝarĝon de la kadastra WMS,
    la importa grandeco de konstruaĵoj estas limigita al maksimume 1 km².

en: Please, enable auto-sourcing and check cadastre millesime.
eo: Bonvolu ebligi aŭtomatan fontindikon kaj kontroli la kadastran jaron.

en: Extract SVG ViewBox...
eo: Eltiri SVG ViewBox...

en: Extract best fitting boundary...
eo: Eltiri la plej taŭgan limon...

en: Create boundary
eo: Krei limon

en: Contacting cadastre WMS ...
eo: Kontaktante kadastran WMS...

en: Image already loaded
eo: Bildo jam ŝargita

en: Municipality vectorized !
    Use the normal Cadastre Grab menu.
eo: Komunumo vektorigita!
    Uzu la normalan kadastran kapto-menuon.

en: This commune is not vectorized.
    Please use the other menu entry to georeference a "Plan image"
eo: Ĉi tiu komunumo ne estas vektorigita.
    Bonvolu uzi la alian menuon por georiferenci "Planan bildon"

en: Click first corner for image cropping
    (two points required)
eo: Klaku la unuan angulon por bilda detranĉado
    (du punktoj necesaj)

en: Image cropping
eo: Bilda detranĉado

en: Click first Lambert crosspiece for georeferencing
    (two points required)
eo: Klaku la unuan Lambert-krucon por georiferencado
    (du punktoj necesaj)

en: Image georeferencing
eo: Bilda georiferencado

en: Do you want to cancel completely
    or just retry
eo: Ĉu vi volas tute nuligi
    aŭ simple reprovi

en: Ooops. I failed to catch all coordinates
    correctly. Retry please.
eo: Ho ve. Mi malsukcesis kapti ĉiujn koordinatojn
    ĝuste. Bonvolu reprovi.

en: Enter cadastre east,north position
eo: Enigu kadastran orientan,nordan pozicion

en: (Warning: verify north with arrow !!)
eo: (Averto: kontrolu nordon per sago!!)

en: East
eo: Oriento

en: I use the mouse
eo: Mi uzas la muson

en: Set {0} Lambert coordinates
eo: Agordi {0} Lambert-koordinatojn

en: Click second corner for image cropping
eo: Klaku la duan angulon por bilda detranĉado

en: Click second Lambert crosspiece for georeferencing
eo: Klaku la duan Lambert-krucon por georiferencado

en: Reset offset
eo: Restarigi dekliniĝon

en: Reset offset (only vector images)
eo: Restarigi dekliniĝon (nur vektoraj bildoj)

en: Blank Layer
eo: Malplena Tavolo

en: WMS layer ({0}), {1} tile(s) loaded
eo: WMS-tavolo ({0}), {1} kahelo(j) ŝargitaj

en: Is not vectorized.
eo: Ne estas vektorigita.

en: Bounding box: {0}
eo: Limiga skatolo: {0}

en: Image size (px): {0}/{1}
eo: Bilda grandeco (px): {0}/{1}

en: Is vectorized.
eo: Estas vektorigita.

en: Commune bbox: {0}
eo: Komunuma limiga skatolo: {0}

en: Unsupported cache file version; found {0}, expected {1}
    Create a new one.
eo: Nesubtenata versio de kaŝmemora dosiero; trovita {0}, atendita {1}
    Kreu novan.

en: Cache Format Error
eo: Eraro en kaŝmemora formato

en: Lambert zone {0} in cache incompatible with current Lambert zone {1}
eo: Lambert-zono {0} en kaŝmemoro ne kongruas kun la nuna Lambert-zono {1}

en: Cache Lambert Zone Error
eo: Eraro en Lambert-zono de kaŝmemoro

en: canvec tile helper
eo: canvec kahela helpilo

en: Changeset: {0}
eo: Ŝanĝaro: {0}

en: Changeset viewer
eo: Ŝanĝara rigardilo

en: Open changeset Viewer window.
eo: Malfermi ŝanĝaran rigardilan fenestron.

en: Tool:changeset-Viewer
eo: Ilo:ŝanĝara-rigardilo

en: Display changeset
eo: Montri ŝanĝaron

en: Fill a changeset id!
eo: Enigu ŝanĝaran identigilon!

en: Check the right changeset Id, if it is ok, maybe the changeset was not processed yet, try again in few minutes!
eo: Kontrolu la ĝustan ŝanĝaran identigilon, se ĝi estas ĝusta, eble la ŝanĝaro ankoraŭ ne estis prilaborita, reprovu post kelkaj minutoj!

en: changeset-viewer
eo: ŝanĝara-rigardilo

en: Deleted objects
eo: Forigitaj objektoj

en: Created objects
eo: Kreitaj objektoj

en: Modified objects (old)
eo: Modifitaj objektoj (malnovaj)

en: Modified objects (new)
eo: Modifitaj objektoj (novaj)

en: Layer to draw OSM error
eo: Tavolo por desegni OSM-eraron

en: Use
eo: Uzi

en: Please select a scheme to use.
eo: Bonvolu elekti skemon por uzi.

en: Color Scheme
eo: Kolorskemo

en: Please select the scheme to delete.
eo: Bonvolu elekti la skemon por forigi.

en: Use the selected scheme from the list.
eo: Uzi la elektitan skemon el la listo.

en: Use the current colors as a new color scheme.
eo: Uzi la nunajn kolorojn kiel novan kolorskemon.

en: Delete the selected scheme from the list.
eo: Forigi la elektitan skemon el la listo.

en: Color Schemes
eo: Kolorskemoj

en: Copy as Level0L
eo: Kopii kiel Level0L

en: Copy the selected objects in the Level0L format
eo: Kopii la elektitajn objektojn en la Level0L-formato

en: Edit as Level0L
eo: Redakti kiel Level0L

en: Edit the selected objects in an external editor in the Level0L format
eo: Redakti la elektitajn objektojn en ekstera redaktilo en la Level0L-formato

en: Comfort0: Launching editor on file {0}
eo: Comfort0: Lanĉado de redaktilo por dosiero {0}

en: Comfort0: Changing {0} primitive | Comfort0: Changing {0} primitives
eo[0]: Comfort0: Ŝanĝo de {0} primitivo
eo[1]: Comfort0: Ŝanĝo de {0} primitivoj

en: No supported editor found. Please ''{0}'' set in advanced preferences!
eo: Neniu subtenata redaktilo trovita. Bonvolu agordi ''{0}'' en la progresintaj preferoj!

en: Paste Level0L
eo: Alglui Level0L

en: Pastes Level0L format and updates objects in the dataset
eo: Algluas Level0L-formaton kaj ĝisdatigas objektojn en la datumaro

en: Task config
eo: Task-agordo

en: Add New Config Task
eo: Aldoni Novan Agordan Taskon

en: Abort tag editing and close dialog
eo: Ĉesigi etikedredaktadon kaj fermi dialogon

en: Apply edited tags and close dialog
eo: Apliki redaktitajn etikedojn kaj fermi dialogon

en: Conflation
eo: Konflikto

en: Activates the conflation plugin
eo: Aktivigas la konflikto-kromprogramon

en: Matches
eo: Kongruoj

en: Reference only
eo: Nur referenco

en: Subject only
eo: Nur temo

en: Matches ({0})
eo: Kongruoj ({0})

en: Reference only ({0})
eo: Nur referenco ({0})

en: Subject only ({0})
eo: Nur temo ({0})

en: Configure
eo: Agordi

en: Configure conflation options
eo: Agordi konflikto-opciojn

en: Remove selected matches
eo: Forigi elektitajn kongruojn

en: Remove ({0})
eo: Forigi ({0})

en: Conflate
eo: Konflikti

en: Conflate selected objects
eo: Konflikti elektitajn objektojn

en: Replace
eo: Anstataŭigi

en: Conflation: {0}
eo: Konflikto: {0}

en: Conflate {0} objects
eo: Konflikti {0} objektojn

en: Conflate ({0})
eo: Konflikti ({0})

en: Zoom to selected primitive(s)
eo: Zomi al elektitaj primitivo(j)

en: Select selected primitive(s)
eo: Elekti elektitajn primitivo(j)n

en: Select the primitives currently selected in the list
eo: Elekti la primitivojn aktuale elektitajn en la listo

en: Generating matches
eo: Generado de kongruoj

en: Some items where ignored as their geometry is not compatible with the JTS library
eo: Iuj eroj estis ignoritaj ĉar ilia geometrio ne kongruas kun la JTS-biblioteko

en: Finding matches
eo: Serĉado de kongruoj

en: Sorting scores
eo: Ordigo de partituroj

en: Discarding inferior matches
eo: Forigo de malpli bonaj kongruoj

en: Conflate object pair
eo: Konflikti objektoparon

en: Cannot replace geometry.
eo: Ne eblas anstataŭigi geometrion.

en: Added {0} object to subject layer | Added {0} objects to subject layer
eo[0]: Aldonis {0} objekton al la temtavolo
eo[1]: Aldonis {0} objektojn al la temtavolo

en: Moved {0} conflation match to unmatched list | Moved {0} conflation matches to unmatched list
eo[0]: Movis {0} konfliktan kongruon al la nekongrua listo
eo[1]: Movis {0} konfliktajn kongruojn al la nekongrua listo

en: Delete {0} conflation match | Delete {0} conflation matches
eo[0]: Forigi {0} konfliktan kongruon
eo[1]: Forigi {0} konfliktajn kongruojn

en: Remove {0} unmatched objects
eo: Forigi {0} nekongruajn objektojn

en: Interrupted Sequence ({0}/{1}): {2}
eo: Interrompita sekvenco ({0}/{1}): {2}

en:  Max:
eo:  Maks:

en: Filter by area. Min:
eo: Filtri laŭ areo. Min:

en: Filter by window. Buffer:
eo: Filtri laŭ fenestro. Bufro:

en: Union up to
eo: Unio ĝis

en:  adjacent Reference features
eo:  apudaj referencaj trajtoj

en: Weight
eo: Pezo

en: Standard Distance
eo: Norma distanco

en: below
eo: sub

en: Maximum Distance
eo: Maksimuma distanco

en: Centroid Distance
eo: Centroida distanco

en: Hausdorff Distance (Centroids Aligned)
eo: Hausdorff-distanco (centroidoj vicigitaj)

en: Symmetric Difference
eo: Simetria diferenco

en: Symmetric Difference (Centroids Aligned)
eo: Simetria diferenco (centroidoj vicigitaj)

en: Compactness
eo: Kompakto

en: Angle Histogram. Bins:
eo: Angula histogramo. Ujoj:

en: Tags (Exact Match):
eo: Etikedoj (ĝusta kongruo):

en: Tags (Levenshtein Distance):
eo: Etikedoj (Levenshtein-distanco):

en: List of tags to match
eo: Listo de etikedoj por kongrui

en: Identical Elements Filter
eo: Filtro por identaj elementoj

en: Avoid matching an element with itself
eo: Eviti kongrui elementon kun si mem

en: Filtering will speed up the matching process. Filter By Window weeds out matches between features whose envelopes do not overlap. Filter By Area is used to weed out very small and very large features.
eo: Filtrado plirapidigos la kongruan procezon. Filtrado laŭ fenestro forigas kongruojn inter trajtoj, kies kovertoj ne interkovras. Filtrado laŭ areo estas uzata por forigi tre malgrandajn kaj tre grandajn trajtojn.

en: Better matches may be found by creating temporary unions of features sharing a common edge.
eo: Pli bonaj kongruoj povas esti trovitaj per kreado de provizoraj unioj de trajtoj, kiuj dividas komunan randon.

en: Matching
eo: Kongruado

en: Filtering
eo: Filtrado

en: Unioning
eo: Uniado

en: Programming
eo: Programado

en: Replace Geometry
eo: Anstataŭigi Geometrion

en: Merge Tags
eo: Kunfandi Etikedojn

en: List of tags to merge
eo: Listo de etikedoj por kunfandi

en: except
eo: krom

en: List of tags to NOT merge (they will be ignored)
eo: Listo de etikedoj por NE kunfandi (ili estos ignoritaj)

en: Overwrite tags without confirmation
eo: Anstataŭigi etikedojn sen konfirmo

en: List of tags to overwrite on conflict using reference layer without confirmation
eo: Listo de etikedoj por anstataŭigi ĉe konflikto uzante referencan tavolon sen konfirmo

en: Simple Example
eo: Simpla ekzemplo

en: Advanced Example
eo: Progresinta ekzemplo

en: <Please select data>
eo: <Bonvolu elekti datumojn>

en: Configure conflation settings
eo: Agordi konflikto-agordojn

en: Generate matches
eo: Generi kongruojn

en: Merging
eo: Kunfandado

en: Reference:
eo: Referenco:

en: Subject:
eo: Temo:

en: Selections must be made for both reference and subject.
eo: Elektado devas esti farita por ambaŭ referenco kaj temo.

en: Incomplete selections
eo: Nekompletaj elektoj

en: Restore subject selection
eo: Restarigi temelekton

en: Restore reference selection
eo: Restarigi referencan elekton

en: Freeze subject selection
eo: Frostigi temelekton

en: No valid OSM data layer present.
eo: Neniu valida OSM-datuma tavolo ĉeestas.

en: Error freezing selection
eo: Eraro frostigante elekton

en: Nothing is selected, please try again.
eo: Nenio estas elektita, bonvolu reprovi.

en: Empty selection
eo: Malplena elekto

en: Freeze reference selection
eo: Frostigi referencan elekton

en: Reference and subject sets should better be different.
eo: Referenco kaj temo devus esti malsamaj.

en: Relations are not supported.
eo: Rilatoj ne estas subtenataj.

en: Disambiguating
eo: Malkonfuzado

en: One to One
eo: Unu al Unu

en: Distance
eo: Distanco

en: Standard
eo: Norma

en: Centroid
eo: Centroido

en: List of tags to match (default: none)
eo: Listo de etikedoj por kongrui (defaŭlte: neniu)

en: Disabling continuous download until you zoom in
eo: Malaktivigado de kontinua elŝuto ĝis vi zomas

en: Download OSM data continuously
eo: Elŝuti OSM-datumojn kontinue

en: Download map data continuously when paning and zooming.
eo: Elŝuti mapdatumojn kontinue dum movado kaj zomado.

en: Toggle the continuous download on/off
eo: Ŝalti/malŝalti la kontinuan elŝuton

en: Activate continuous downloads at startup.
eo: Aktivigi kontinuajn elŝutojn ĉe starto.

en: Supress the default modal progress monitor when downloading.
eo: Subpremi la defaŭltan modalan progresmonitoron dum elŝuto.

en: Download Settings
eo: Elŝutaj Agordoj

en: Settings for the continuous download.
eo: Agordoj por la kontinua elŝuto.

en: If this plugin is active at startup. This default state will not change when you are toggeling the plugin with the menu option.
eo: Se ĉi tiu kromprogramo estas aktiva ĉe starto. Ĉi tiu defaŭlta stato ne ŝanĝiĝos kiam vi ŝaltas/malŝaltas la kromprogramon per la menuo.

en: Maximum number of threads used for downloading, increasing this will cause the client to send more concurrent queries to the server.
eo: Maksimuma nombro de fadenoj uzataj por elŝuto, pliigante ĉi tion kaŭzos, ke la kliento sendu pli da samtempaj demandoj al la servilo.

en: Requires restart
eo: Postulas restartigon

en: Max threads
eo: Maksimumaj fadenoj

en: Maximum number of boxes to download for each pan/zoom.
eo: Maksimuma nombro de skatoloj por elŝuti por ĉiu movado/zomado.

en: Max download boxes
eo: Maksimumaj elŝutaj skatoloj

en: Time in milliseconds after a pan/zoom before it starts downloading. Additional changes in the viewport in the waiting time will reset the timer.
eo: Tempo en milisekundoj post movado/zomado antaŭ ol ĝi komencas elŝuti. Pliaj ŝanĝoj en la vidkampo dum la atendotempo restarigos la temporizilon.

en: Wait time (milliseconds)
eo: Atendotempo (milisekundoj)

en: How much extra area around the viewport is it going to download. Setting this to 0 will not download any extra data.
eo: Kiom da ekstra areo ĉirkaŭ la vidkampo ĝi elŝutos. Agordante ĉi tion al 0 ne elŝutos iujn ajn ekstrajn datumojn.

en: Extra download area
eo: Ekstra elŝuta areo

en: Max area to download in degrees^2. Increasing this number will cause the plugin to download areas when you are zoomed far out.
eo: Maksimuma areo por elŝuti en gradoj^2. Pliigante ĉi tiun nombron kaŭzos, ke la kromprogramo elŝutu areojn kiam vi estas tre malproksime zomita.

en: Max download area
eo: Maksimuma elŝuta areo

en: The strategy for finding what areas to request from the server.
eo: La strategio por trovi kiujn areojn peti de la servilo.

en: Download strategy
eo: Elŝuta strategio

en: Suppress the progress monitor that is shown when downloading. If this option is selected there is no indication that something is being done, and no way to cancel the download.
eo: Subpremi la progresmonitoron, kiu estas montrata dum elŝuto. Se ĉi tiu opcio estas elektita, ne estas indiko, ke io estas farata, kaj neniu maniero nuligi la elŝuton.

en: TangoGPS Files (*.log)
eo: TangoGPS-dosieroj (*.log)

en: Coordinates imported:
eo: Koordinatoj importitaj:

en: Format errors:
eo: Formateraroj:

en: TangoGPS import success
eo: TangoGPS-importo sukcesis

en: TangoGPS import failure!
eo: TangoGPS-importo malsukcesis!

en: TCX Files (*.tcx)
eo: TCX-dosieroj (*.tcx)

en: EditGpx
eo: Redakti GPX

en: Layer for editing GPX tracks
eo: Tavolo por redakti GPX-spurojn

en: Convert to GPX layer with anonymised time
eo: Konverti al GPX-tavolo kun anonimigita tempo

en: edit gpx tracks
eo: redakti GPX-spurojn

en: EditGPX Mode
eo: Redakti GPX-reĝimon

en: Import path from GPX layer
eo: Importi vojon el GPX-tavolo

en: Drop existing path
eo: Forigi ekzistantan vojon

en: No GPX data layer found.
eo: Neniu GPX-datuma tavolo trovita.

en: External tool error
eo: Eraro de ekstera ilo

en: Child script have returned invalid data.
    
    stderr contents:
eo: Infana skripto redonis nevalidajn datumojn.
    
    enhavo de stderr:

en: exttool:{0}
eo: ekstera ilo:{0}

en: External Tool: {0}
eo: Ekstera Ilo: {0}

en: Edit tool
eo: Redakti ilon

en: CmdLine:
eo: Komandlinio:

en: External tools
eo: Eksteraj iloj

en: Delete tool "{0}"?
eo: Ĉu forigi ilon "{0}"?

en: New tool...
eo: Nova ilo...

en: Install
eo: Instali

en: Public
eo: Publika

en: Could not get server response, check logs
eo: Ne eblis ricevi respondon de la servilo, kontrolu la protokolojn

en: Failed to login as {0}:
eo: Malsukcesis ensaluti kiel {0}:

en: The server did not return user ID
eo: La servilo ne redonis uzantan ID

en: Failed to get messages as {0}:
eo: Malsukcesis ricevi mesaĝojn kiel {0}:

en: Open GeoChat panel
eo: Malfermi GeoChat-panelon

en: Zoom in to see messages
eo: Zomu por vidi mesaĝojn

en: Enable autologin
eo: Ebligi aŭtomatan ensaluton

en: {0} user | {0} users
eo[0]: {0} uzanto
eo[1]: {0} uzantoj

en: not logged in
eo: ne ensalutita

en: Failed to log in to GeoChat:
eo: Malsukcesis ensaluti al GeoChat:

en: Failed to send message:
eo: Malsukcesis sendi mesaĝon:

en: User {0} has left
eo: Uzanto {0} foriris

en: User {0} is mapping nearby
eo: Uzanto {0} mapas proksime

en: Users mapping nearby:
eo: Uzantoj mapantaj proksime:

en: Private chat
eo: Privata babilado

en: Close tab
eo: Fermi langeton

en: Clear log
eo: Malplenigi protokolon

en: Show users on map
eo: Montri uzantojn sur mapo

en: Position only
eo: Nur pozicio

en: Position, Time, Date, Speed
eo: Pozicio, Tempo, Dato, Rapido

en: Position, Time, Date, Speed, Altitude
eo: Pozicio, Tempo, Dato, Rapido, Alteco

en: A By Time
eo: A Laŭ Tempo

en: A By Distance
eo: A Laŭ Distanco

en: B By Time
eo: B Laŭ Tempo

en: B By Distance
eo: B Laŭ Distanco

en: C By Time
eo: C Laŭ Tempo

en: C By Distance
eo: C Laŭ Distanco

en: Data Logging Format
eo: Formato de Datumprotokolado

en: Disable data logging if speed falls below
eo: Malaktivigi datumprotokoladon se rapido falas sub

en: Disable data logging if distance falls below
eo: Malaktivigi datumprotokoladon se distanco falas sub

en: Unknown logFormat
eo: Nekonata logFormat

en: Port:
eo: Pordo:

en: refresh the port list
eo: refreŝigi la portoliston

en: Configure Device
eo: Agordi Aparaton

en: Connection Error.
eo: Konekta Eraro.

en: configure the connected DG100
eo: agordi la konektitan DG100

en: delete data after import
eo: forigi datumojn post importo

en: Importing data from device.
eo: Importante datumojn de aparato.

en: Importing data from DG100...
eo: Importante datumojn de DG100...

en: Error deleting data.
eo: Eraro forigante datumojn.

en: imported data from {0}
eo: importis datumojn de {0}

en: No data found on device.
eo: Neniuj datumoj trovitaj en la aparato.

en: Connection failed.
eo: Konekto malsukcesis.

en: Cannot load library rxtxSerial. If you need support to install it try Globalsat homepage at http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/
eo: Ne eblas ŝargi la bibliotekon rxtxSerial. Se vi bezonas helpon por instali ĝin, provu la hejmpaĝon de Globalsat ĉe http://www.raphael-mack.de/josm-globalsat-gpx-import-plugin/

en: Globalsat Import
eo: Globalsat Importo

en: Import Data from Globalsat Datalogger DG100 into GPX layer.
eo: Importi datumojn el Globalsat Datalogger DG100 al GPX tavolo.

en: Import
eo: Importi

en: GPS Blams
eo: GPS Blamoj

en: select gpx points and "blam!", find centre and direction of spread
eo: elektu GPX punktojn kaj "blam!", trovu la centron kaj direkton de disvastigo

en: Classes element below root child level
eo: Klasoj elemento sub radika infana nivelo

en: Class element ({0}) outside classes element
eo: Klaso elemento ({0}) ekster klasoj elemento

en: Class element without name
eo: Klaso elemento sen nomo

en: Tag element outside basetag and implication elements
eo: Etikedo elemento ekster bazetikedo kaj implico elementoj

en: Implications element below root child level
eo: Implico elemento sub radika infana nivelo

en: Tag without key
eo: Etikedo sen ŝlosilo

en: Tag without value (key is {0})
eo: Etikedo sen valoro (ŝlosilo estas {0})

en: Closed classes while it was not open
eo: Fermitaj klasoj dum ĝi ne estis malfermita

en: Closed classes element before all class elements were closed
eo: Fermitaj klasoj elemento antaŭ ol ĉiuj klasoj elementoj estis fermitaj

en: Closed class element while none was open
eo: Fermita klaso elemento dum neniu estis malfermita

en: Closed basetags while it was not open
eo: Fermitaj bazetikedoj dum ĝi ne estis malfermita

en: Closed implications while it was not open
eo: Fermitaj implicoj dum ĝi ne estis malfermita

en: Tag element inside other tag element
eo: Etikedo elemento ene de alia etikedo elemento

en: Invalid opening xml tag <{0}> in state {1}
eo: Nevalida malferma XML etikedo <{0}> en stato {1}

en: Condition isn''t finished at </condition> tag
eo: Kondiĉo ne estas finita ĉe </condition> etikedo

en: Closing tag element that was not open
eo: Fermanta etikedo elemento kiu ne estis malfermita

en: Invalid closing xml tag </{0}> in state {1}
eo: Nevalida ferma XML etikedo </{0}> en stato {1}

en: Some tags have not been closed; now in state {0}
eo: Iuj etikedoj ne estis fermitaj; nun en stato {0}

en: Key element without attribute k
eo: Ŝlosilo elemento sen atributo k

en: Condition is already finished at <{0}>
eo: Kondiĉo jam estas finita ĉe <{0}>

en: Unknown tag for condition: {0}
eo: Nekonata etikedo por kondiĉo: {0}

en: Element must not have children: {0}
eo: Elemento ne devas havi infanojn: {0}

en: Condition is already finished at </{0}>
eo: Kondiĉo jam estas finita ĉe </{0}>

en: <and> needs at least one child
eo: <and> bezonas almenaŭ unu infanon

en: <or> needs at least one child
eo: <or> bezonas almenaŭ unu infanon

en: <not> needs at least one child
eo: <not> bezonas almenaŭ unu infanon

en: Wrong closing tag {0} (</{1}> expected)
eo: Malĝusta ferma etikedo {0} (</{1}> atendita)

en: Condition {0} not yet finished
eo: Kondiĉo {0} ankoraŭ ne finita

en: Group not yet evaluated
eo: Grupo ankoraŭ ne taksita

en: Collection must contain at least one condition
eo: Kolekto devas enhavi almenaŭ unu kondiĉon

en: No ruleset has been selected!
eo: Neniu regularo estis elektita!

en: No ruleset
eo: Neniu regularo

en: Syntax exception in access ruleset:
    {0}
eo: Sintaksa escepto en alira regularo:
    {0}

en: File not found:
    {0}
eo: Dosiero ne trovita:
    {0}

en: Problem when accessing a file:
    {0}
eo: Problemo dum aliro al dosiero:
    {0}

en: File not found:
eo: Dosiero ne trovita:

en: Couldn''t find built-in ruleset {0}
eo: Ne eblis trovi enkonstruitan regularon {0}

en: height (m)
eo: alto (m)

en: width (m)
eo: larĝo (m)

en: length (m)
eo: longo (m)

en: speed (km/h)
eo: rapido (km/h)

en: weight (t)
eo: pezo (t)

en: axleload (t)
eo: aksopremo (t)

en: Bookmark name
eo: Legosigno nomo

en: Bookmark name already exists!
eo: Legosigno nomo jam ekzistas!

en: Bookmark name must not contain ''{0}''!
eo: Legosigno nomo ne devas enhavi ''{0}''!

en: Access class
eo: Alirklaso

en: Access class must not contain ''{0}''!
eo: Alirklaso ne devas enhavi ''{0}''!

en: Access types
eo: Alirtipoj

en: Vehicle properties
eo: Veturilaj ecoj

en: Road requirements
eo: Vojo postuloj

en: Max. incline up (%, pos.)
eo: Maks. deklivo supren (%, poz.)

en: Maximum incline the vehicle can go up
eo: Maksimuma deklivo kiun la veturilo povas grimpi

en: Max. incline down (%, pos.)
eo: Maks. deklivo malsupren (%, poz.)

en: Maximum incline the vehicle can go down
eo: Maksimuma deklivo kiun la veturilo povas malsupreniri

en: Surface blacklist
eo: Surfaca nigra listo

en: List of surfaces the vehicle cannot use, values are separated by semicolons (;)
eo: Listo de surfacoj kiujn la veturilo ne povas uzi, valoroj estas apartigitaj per punktokomoj (;)

en: max. tracktype grade
eo: maks. traktipo grado

en: Worst tracktype (1-5) the vehicle can still use, 0 for none
eo: Plej malbona traktipo (1-5) kiun la veturilo ankoraŭ povas uzi, 0 por neniu

en: Change bookmark
eo: Ŝanĝi legosignon

en: Edit access parameters
eo: Redakti alirparametrojn

en: Graph View Dialog
eo: Grafa Vidilo Dialogo

en: Open the dialog for graph view configuration.
eo: Malfermi la dialogon por grafa vidilo agordo.

en: end nodes
eo: finaj nodoj

en: incline
eo: deklivo

en: Ruleset:
eo: Regularo:

en: Parameters:
eo: Parametroj:

en: Coloring:
eo: Kolorigo:

en: Create/update graph
eo: Krei/ĝisdatigi grafeon

en: Graphview
eo: Grafa Vidilo

en: Settings for the Graphview plugin that visualizes routing graphs.
eo: Agordoj por la Grafa Vidilo kromprogramo kiu visualizas vojo-grafojn.

en: Ruleset
eo: Regularo

en: Use built-in rulesets
eo: Uzi enkonstruitajn regularojn

en: External ruleset directory:
eo: Ekstera regularo dosierujo:

en: Select directory
eo: Elektu dosierujon

en: Vehicle
eo: Veturilo

en: Restore defaults
eo: Restaŭri defaŭltojn

en: Visualization
eo: Vizualigo

en: Draw directions separately
eo: Desegni direktojn aparte

en: Node color
eo: Noda koloro

en: Arrow color
eo: Saga koloro

en: Arrowhead fill color
eo: Sagpinta pleniga koloro

en: Arrowhead placement
eo: Sagpinta lokigo

en: New bookmark
eo: Nova legosigno

en: Really delete "{0}"?
eo: Ĉu vere forigi "{0}"?

en: Bookmark deletion
eo: Legosigno forigo

en: Really restore default bookmarks?
    All manually added or edited bookmarks will be lost!
eo: Ĉu vere restaŭri defaŭltajn legosignojn?
    Ĉiuj mane aldonitaj aŭ redaktitaj legosignoj estos perditaj!

en: Bookmark reset
eo: Legosigno restarigo

en: Choose node color
eo: Elektu nodan koloron

en: Choose arrow color
eo: Elektu sagan koloron

en: Choose arrowhead fill color
eo: Elektu sagpintan plenigan koloron

en: Routing graph calculated by the GraphView plugin
eo: Vojo-grafo kalkulita de la Grafa Vidilo kromprogramo

en: GraphView layer is not mergable
eo: Grafa Vidilo tavolo ne estas kunfandebla

en: graphview default node
eo: grafa vidilo defaŭlta nodo

en: graphview default segment
eo: grafa vidilo defaŭlta segmento

en: graphview arrowhead core
eo: grafa vidilo sagpinta kerno

en: Weights must be given as positive decimal numbers with unit "t" or without unit.
eo: Pezoj devas esti donitaj kiel pozitivaj decimalaj nombroj kun unuo "t" aŭ sen unuo.

en: Lengths must be given as positive decimal numbers with unit "m", "km", "mi" or without unit.
    Alternatively, the format FEET'' INCHES" can be used.
eo: Longoj devas esti donitaj kiel pozitivaj decimalaj nombroj kun unuo "m", "km", "mi" aŭ sen unuo.
    Alternative, la formato FEET'' INCHES" povas esti uzata.

en: Speeds should be given as numbers without unit or as numbers followed by "mph".
eo: Rapidoj devas esti donitaj kiel nombroj sen unuo aŭ kiel nombroj sekvataj de "mph".

en: Inclines must be given as positive decimal numbers with followed by "%".
eo: Deklivoj devas esti donitaj kiel pozitivaj decimalaj nombroj sekvataj de "%".

en: Tracktype grades must be given as integers between 0 and 5.
eo: Traktipaj gradoj devas esti donitaj kiel entjeroj inter 0 kaj 5.

en: Surface values must not contain any of the following characters: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''
eo: Surfacaj valoroj ne devas enhavi iun el la sekvaj signoj: '','', '' '{' '',  '' '}' '', ''='', ''|''

en: Generate a grid of ways from four nodes.
eo: Generi kradon de vojoj el kvar nodoj.

en: Gridify
eo: Kradigi

en: Select four nodes, or a way consisting of four nodes.
eo: Elektu kvar nodojn, aŭ vojon konsistantan el kvar nodoj.

en: Lines
eo: Linioj

en: Blocks
eo: Blokoj

en: Gridify preview
eo: Kradigi antaŭrigardon

en: Output shape
eo: Eliga formo

en: Grid size
eo: Krada grandeco

en: Source way
eo: Fonto-vojo

en: Copy tags from source way
eo: Kopii etikedojn el fonto-vojo

en: Delete source way
eo: Forigi fonto-vojon

en: Disabled since source way is part of relation
eo: Malaktivigita ĉar fonto-vojo estas parto de rilato

en: Imagery XML Files
eo: Bildaro XML Dosieroj

en: Save Imagery XML file
eo: Konservi Bildaro XML dosieron

en: XML Imagery Bounds
eo: XML Bildaro Limoj

en: Generate Imagery XML bounds for the selection
eo: Generi Bildaro XML limojn por la elekto

en: edit bounds for selected defaults
eo: redakti limojn por elektitaj defaŭltoj

en: Download imagery XML bounds
eo: Elŝuti Bildaro XML limojn

en: Validating error in file {0}:
    {1}
    Do you want to continue without validating the file ?
eo: Validiga eraro en dosiero {0}:
    {1}
    Ĉu vi volas daŭrigi sen validigi la dosieron?

en: Open Imagery XML file
eo: Malfermi Bildaro XML dosieron

en: Export tiles
eo: Eksporti kahelojn

en: Export cached tiles to file system.
eo: Eksporti kaŝitajn kahelojn al dosiersistemo.

en: Exporting cached tiles
eo: Eksportante kaŝitajn kahelojn

en: Failed to write image file {0}: {1}
eo: Malsukcesis skribi bildan dosieron {0}: {1}

en: Failed to write image file {0}.
eo: Malsukcesis skribi bildan dosieron {0}.

en: Exported {0} tile from layer {1}. | Exported {0} tiles from layer {1}.
eo[0]: Eksportis {0} kahelon el tavolo {1}.
eo[1]: Eksportis {0} kahelojn el tavolo {1}.

en: Export file system path already exists but is not a directory.
eo: Eksporta dosiersistema vojo jam ekzistas sed ne estas dosierujo.

en: Failed to create export directory: {0}
eo: Malsukcesis krei eksportan dosierujon: {0}

en: Failed to create export directory.
eo: Malsukcesis krei eksportan dosierujon.

en: Append cache name
eo: Aldoni kaŝnomon

en: Export Tiles
eo: Eksporti Kahelojn

en: Cache name:
eo: Kaŝnomo:

en: Object count:
eo: Objekta nombro:

en: file system path
eo: dosiersistema vojo

en: File system path the tiles are exported to.
eo: Dosiersistema vojo al kiu la kaheloj estas eksportataj.

en: Export directory:
eo: Eksporta dosierujo:

en: Append cache name to export directory.
eo: Aldoni kaŝnomon al eksporta dosierujo.

en: Tiles will be exported to directory {0}
eo: Kaheloj estos eksportitaj al dosierujo {0}

en: No export directory set.
eo: Neniu eksporta dosierujo agordita.

en: Calibration Layer
eo: Kalibra Tavolo

en: A deprecated calibration geometry of {0} nodes by {1}
eo: Malaktualigita kalibra geometrio de {0} nodoj fare de {1}

en: A calibration geometry of {0} nodes by {1}
eo: Kalibra geometrio de {0} nodoj fare de {1}

en: Change Color
eo: Ŝanĝi Koloron

en: Deprecate Offset
eo: Malaktualigi Ofseton

en: Are you sure this imagery offset is wrong?
eo: Ĉu vi certas, ke ĉi tiu bild-ofseto estas malĝusta?

en: Are you sure this calibration geometry is aligned badly?
eo: Ĉu vi certas, ke ĉi tiu kalibra geometrio estas misalĝustigita?

en: Warning: deprecation is basically irreversible!
eo: Averto: malaktualigo estas esence neinversigebla!

en: To store imagery offsets you must be a registered OSM user.
eo: Por konservi bild-ofsetojn, vi devas esti registrita OSM-uzanto.

en: Please enter the reason why you mark this imagery offset as deprecated
eo: Bonvolu enigi la kialon, kial vi markas ĉi tiun bild-ofseton kiel malaktualigita

en: Please enter the reason why you mark this calibration geometry as deprecated
eo: Bonvolu enigi la kialon, kial vi markas ĉi tiun kalibran geometrion kiel malaktualigita

en: Notifying the server of the deprecation...
eo: Sciigante la servilon pri la malaktualigo...

en: Get Imagery Offset...
eo: Akiri Bild-Ofseton...

en: Download offsets for current imagery from a server
eo: Elŝuti ofsetojn por la nuna bildo de servilo

en: No data for this region. Please adjust imagery layer and upload an offset.
eo: Neniu datumoj por ĉi tiu regiono. Bonvolu ĝustigi la bildan tavolon kaj alŝuti ofseton.

en: Loading imagery offsets...
eo: Ŝargante bild-ofsetojn...

en: Error processing XML response: {0}
eo: Eraro dum prilaborado de XML-responso: {0}

en: Imagery Offset Database
eo: Bild-Ofseta Datumbazo

en: Calibration geometries
eo: Kalibraj Geometrioj

en: Deprecated offsets
eo: Malaktualigitaj Ofsetoj

en: The topmost imagery layer has been shifted to presumably match
    OSM data in the area. Please check that the offset is still valid
    by downloading GPS tracks and comparing them and OSM data to the imagery.
eo: La plej supra bilda tavolo estis ŝovita por supozeble kongrui
    kun OSM-datumoj en la areo. Bonvolu kontroli, ke la ofseto estas ankoraŭ valida
    per elŝuti GPS-spurojn kaj kompari ilin kaj OSM-datumojn al la bildo.

en: A layer has been added with a calibration geometry. Hide data layers,
    find the corresponding feature on the imagery layer and move it accordingly.
eo: Tavolo estis aldonita kun kalibra geometrio. Kaŝu datum-tavolojn,
    trovu la respondan trajton sur la bilda tavolo kaj movu ĝin konforme.

en: Deprecated by {0} on {1}
eo: Malaktualigita de {0} je {1}

en: Created by {0} on {1}
eo: Kreita de {0} je {1}

en: Offset Information
eo: Ofseta Informo

en: Report this offset
eo: Raporti ĉi tiun ofseton

en: You are to notify moderators of this offset. Why?
eo: Vi devas sciigi moderigistojn pri ĉi tiu ofseto. Kial?

en: Reporting the offset...
eo: Raportante la ofseton...

en: An imagery offset of {0}
eo: Bild-ofseto de {0}

en: Imagery ID
eo: Bildo-ID

en: A calibration geometry of {0} nodes
eo: Kalibra geometrio de {0} nodoj

en: Determined right here
eo: Determinita ĝuste ĉi tie

en: Determined {0} away
eo: Determinita {0} for

en: Reason
eo: Kialo

en: This entry has been reported.
eo: Ĉi tiu enskribo estis raportita.

en: Server has rejected the request
eo: La servilo malakceptis la peton

en: Unable to connect to the server
eo: Ne eblas konekti al la servilo

en: Store Imagery Offset...
eo: Konservi Bild-Ofseton...

en: Upload an offset for current imagery (or calibration object geometry) to a server
eo: Alŝuti ofseton por la nuna bildo (aŭ kalibra objekta geometrio) al servilo

en: Store calibration geometry
eo: Konservi kalibran geometrion

en: Store imagery offset
eo: Konservi bild-ofseton

en: The selected object can be used as a calibration geometry. What do you intend to do?
eo: La elektita objekto povas esti uzata kiel kalibra geometrio. Kion vi intencas fari?

en: The topmost imagery layer has no offset. Are you sure you want to upload this?
eo: La plej supra bilda tavolo ne havas ofseton. Ĉu vi certas, ke vi volas alŝuti ĉi tion?

en: You are registering an imagery offset. Other users in this area will be able to use it for mapping.
    Please make sure it is as precise as possible, and describe a region this offset is applicable to.
eo: Vi registras bild-ofseton. Aliaj uzantoj en ĉi tiu areo povos uzi ĝin por mapado.
    Bonvolu certigi, ke ĝi estas kiel eble plej preciza, kaj priskribi regionon, al kiu ĉi tiu ofseto estas aplikebla.

en: You are registering a calibration geometry. It should be the most precisely positioned object, with
    clearly visible boundaries on various satellite imagery. Please describe this object and its whereabouts.
eo: Vi registras kalibran geometrion. Ĝi devus esti la plej precize poziciigita objekto, kun
    klare videblaj limoj sur diversaj satelitaj bildoj. Bonvolu priskribi ĉi tiun objekton kaj ĝian lokon.

en: Uploading a new offset...
eo: Alŝutante novan ofseton...

en: This string should be 3 to 200 letters long.
eo: Ĉi tiu ĉeno devas esti 3 ĝis 200 literojn longa.

en: Import vector graphics
eo: Importi vektoran grafikon

en: SVG files [ImportVec plugin] (*.svg)
eo: SVG-dosieroj [ImportVec kromprogramo] (*.svg)

en: Improve Way
eo: Plibonigi Vojo

en: Improve Way mode
eo: Plibonigi Vojo reĝimo

en: Mode: Enable way accuracy helpers
eo: Reĝimo: Ebligi vojan precizecajn helpilojn

en: improve way accuracy helper turn angle text
eo: plibonigi vojan precizecan helpilon turni angulan tekston

en: improve way accuracy helper distance text
eo: plibonigi vojan precizecan helpilon distanca teksto

en: improve way accuracy helper arc fill
eo: plibonigi vojan precizecan helpilon arka plenigo

en: improve way accuracy helper arc stroke
eo: plibonigi vojan precizecan helpilon arka streko

en: improve way accuracy helper perpendicular line
eo: plibonigi vojan precizecan helpilon perpendikulara linio

en: improve way accuracy helper equal angle circle
eo: plibonigi vojan precizecan helpilon egala angula cirklo

en: Concourse wizard ...
eo: Konkurso asistanto ...

en: Opens up a wizard to create a concourse
eo: Malfermas asistanton por krei konkurson

en: Vertical layer:
eo: Vertikala tavolo:

en: Structure type:
eo: Struktura tipo:

en: Offset into background:
eo: Ofseto en fono:

en: Please insert a value.
eo: Bonvolu enigi valoron.

en: Please press spacebar first to add "outer" object to relation.
eo: Bonvolu premi spaceton unue por aldoni "outer" objekton al rilato.

en: Relation-Error
eo: Rilato-Eraro

en: true
eo: vera

en: Import BIM File
eo: Importi BIM-dosieron

en: BIM importer is in beta version! 
     You can help to improve the BIM import by reporting bugs or other issues. For more details see logfile: <i>
eo: BIM-importilo estas en beta-versio! 
     Vi povas helpi plibonigi la BIM-importon per raporti cimojn aŭ aliajn problemojn. Por pli da detaloj, vidu protokol-dosieron: <i>

en: No data selected.
eo: Neniu datumoj elektitaj.

en: No relation or no relation member with role "outer" selected.
eo: Neniu rilato aŭ neniu rilata membro kun rolo "outer" elektita.

en: POWER
eo: POVERO

en: Activates the plug-in
eo: Aktivigas la kromprogramon

en: Working Level
eo: Labora Nivelo

en: Selects the working level.
eo: Elektas la laboran nivelon.

en: Level Name
eo: Nivela Nomo

en: Optional name-tag for a level.
eo: Laŭvola nom-etikedo por nivelo.

en: The object preset you want to tag.
eo: La objekto antaŭdifinita, kiun vi volas etikedi.

en: Sets the name tag when the room-object is selected.
eo: Agordas la nom-etikedon kiam la ĉambro-objekto estas elektita.

en: Sets the ref tag when the room-object is selected.
eo: Agordas la ref-etikedon kiam la ĉambro-objekto estas elektita.

en: Apply Tags
eo: Apliki Etikedojn

en: Add a new level
eo: Aldoni novan nivelon

en: <html> Please insert the new level-tag number you want to add.<br>  <i>Info</i>: <br> If the OK button got pressed you will switch to the drawing action.<br>To finish the new object please press spacebar. The new level<br>will be tagged automatically. </html>
eo: <html> Bonvolu enigi la novan nivel-etikedan numeron, kiun vi volas aldoni.<br>  <i>Informo</i>: <br> Se la OK-butono estas premata, vi ŝanĝos al la desegna ago.<br>Por fini la novan objekton, bonvolu premi spaceton. La nova nivelo<br> estos aŭtomate etikedita. </html>

en: level number:
eo: nivela numero:

en: Example: ''2'' or ''3''
eo: Ekzemplo: ''2'' aŭ ''3''

en: Indoor Mapping Helper
eo: Interna Mapada Helpilo

en: Toolbox for indoor mapping assistance
eo: Ilo-skato por interna mapada helpo

en: Insert level
eo: Enmeti nivelon

en: Add a new level to layer.
eo: Aldoni novan nivelon al tavolo.

en: Show Help-Browser.
eo: Montri Helpilon.

en: Level name
eo: Nivela nomo

en: Sets optional name tag for a level.
eo: Agordas laŭvolan nom-etikedon por nivelo.

en: Working level: NONE
eo: Labora nivelo: NENIU

en: Shows the current working level.
eo: Montras la aktualan laboran nivelon.

en: Deactivate automatic level tagging.
eo: Malaktivigi aŭtomatan nivel-etikedadon.

en: Sets the name tag.
eo: Agordas la nom-etikedon.

en: Sets the referance tag.
eo: Agordas la referencan etikedon.

en: Repeat on
eo: Ripeti sur

en: Sets the repeat on tag when highway objects are selected. Please tag like this: -3-4 or -2--3 or 5-6 .
eo: Agordas la ripeton sur etikedo kiam ŝoseaj objektoj estas elektitaj. Bonvolu etikedi tiel: -3-4 aŭ -2--3 aŭ 5-6 .

en: OUTER
eo: EKSTERA

en: Creation-Tool for multipolygon with role: outer. To finish press the spacebar.
eo: Kreado-ilo por multpoligono kun rolo: ekstera. Por fini premu la spacbreton.

en: INNER
eo: INTERNA

en: Creation-Tool for multipolygons with role: inner. To finish press spacebar. To add to relation select "outer" and press enter.
eo: Kreado-ilo por multpoligonoj kun rolo: interna. Por fini premu spacbreton. Por aldoni al rilato elektu "eksteran" kaj premu enen.

en: Deactivate multipolygon function.
eo: Malaktivigi multpoligonan funkcion.

en: Add selected tags and/or relations to obeject.
eo: Aldoni elektitajn etikedojn kaj/aŭ rilatojn al objekto.

en: Working level: {0}
eo: Labora nivelo: {0}

en: JavaFX is not available.
eo: JavaFX ne estas havebla.

en:  Please install OpenJFX through your package manager.
eo:  Bonvolu instali OpenJFX per via paka administrilo.

en:  Please update to Java 11+.
eo:  Bonvolu ĝisdatigi al Java 11+.

en: Channel-Digraph created from the active OSM-Layer
eo: Kanal-Digrafo kreita de la aktiva OSM-tavolo

en: Create Channel Digraph
eo: Krei Kanal-Digrafon

en: this layer is no osm data layer
eo: ĉi tiu tavolo ne estas OSM-datuma tavolo

en: Converting OSM graph into Channel Digraph
eo: Konvertante OSM-grafon al Kanal-Digrafo

en: filtering ways
eo: filtrado de vojoj

en: creating Channel-Digraph
eo: kreado de Kanal-Digrafo

en: sealing Digraph
eo: sigelado de Digrafo

en: calculating Strong Connectedness
eo: kalkulado de Forta Konekteco

en: creating DigraphLayer
eo: kreado de DigrafoTavolo

en: JunctionChecking
eo: Kruciĝo-Kontrolado

en: Open the junctionchecking window.
eo: Malfermi la kruciĝo-kontroladan fenestron.

en: junctions
eo: kruciĝoj

en: Channel-Digraph creation
eo: Kreado de Kanal-Digrafo

en: seal Channel Digraph
eo: sigeli Kanal-Digrafon

en: calculate strong connected channels
eo: kalkuli forte konektitajn kanalojn

en: Junctionchecking/junctions searching
eo: Kruciĝo-Kontrolado/Kruciĝo-Serĉado

en: order of junction (n):
eo: ordo de kruciĝo (n):

en: produce OSM-Relations: junction
eo: produkti OSM-Rilatojn: kruciĝo

en: if enabled the plugin produces osm-relations from the junction subgraphs
eo: se ebligita, la kromprogramo produktos OSM-rilatojn el la kruciĝaj subgrafoj

en: create the channel digraph
eo: krei la kanalan digrafon

en: Check
eo: Kontroli

en: check the subset for junction properties
eo: kontroli la subaron por kruciĝaj ecoj

en: Search
eo: Serĉi

en: search for junctions in the channel subset
eo: serĉi kruciĝojn en la kanala subaro

en: The marked channels contains a junctioncandidate (white). To test this candidat mark these channel and press the "Check" button again.
eo: La markitaj kanaloj enhavas kruciĝokandidaton (blanka). Por testi ĉi tiun kandidaton, marku ĉi tiujn kanalojn kaj premu la "Kontroli" butonon denove.

en: The marked channels are a {0}-ways junction
eo: La markitaj kanaloj estas {0}-voja kruciĝo

en: The marked channels are not a junction:
eo: La markitaj kanaloj ne estas kruciĝo:

en: construct channel digraph and search for junctions
eo: konstrui kanalan digrafon kaj serĉi kruciĝojn

en: Number of {0}-ways junctions found: {1}
eo: Nombro de {0}-vojaj kruciĝoj trovitaj: {1}

en: generate all combinations from entrie/exit candidates
eo: generi ĉiujn kombinaĵojn el enir/elir kandidatoj

en: Check the direction
eo: Kontroli la direkton

en: Check the direction of the selected stream/river. Is it correct?
     Progress:
eo: Kontrolu la direkton de la elektita rivero. Ĉu ĝi estas ĝusta?
     Progreso:

en: Correct
eo: Ĝusta

en: Wrong
eo: Malĝusta

en: <HTML><U>C</U>orrect direction</HTML>
eo: <HTML><U>Ĝ</U>usta direkto</HTML>

en: Direction of river is correct.
eo: La direkto de la rivero estas ĝusta.

en: <HTML><U>W</U>rong dirrection</HTML>
eo: <HTML><U>M</U>alĝusta direkto</HTML>

en: Direction of river is wrong.
eo: La direkto de la rivero estas malĝusta.

en: <HTML><U>I</U>gnore this way</HTML>
eo: <HTML><U>I</U>gnori ĉi tiun vojon</HTML>

en: Ignore direction of this way.
eo: Ignori la direkton de ĉi tiu vojo.

en: Check direction of streams
eo: Kontroli direkton de riveretoj

en: Check direction of streams and rivers
eo: Kontroli direkton de riveretoj kaj riveroj

en: No more directions to check!
eo: Neniu plu direktoj por kontroli!

en: Replace way
eo: Anstataŭigi vojon

en: Replace way of selected way with a new way
eo: Anstataŭigi vojon de elektita vojo per nova vojo

en: This tool replaces coastline of one way with another, and so requires exactly two coatline ways to be selected.
eo: Ĉi tiu ilo anstataŭigas marbordon de unu vojo per alia, kaj tial postulas ĝuste du marbordajn vojojn esti elektitaj.

en: Disable GPSD
eo: Malŝalti GPSD

en: Show Distance to nearest way
eo: Montri Distancon al plej proksima vojo

en: Show distance visualisation
eo: Montri distancan vidigon

en: LiveGPS settings
eo: LiveGPS-agordoj

en: Here you can change some preferences of LiveGPS plugin
eo: Ĉi tie vi povas ŝanĝi iujn preferojn de la LiveGPS-kromprogramo

en: Host address of gpsd, default is {0}
eo: Gastiga adreso de gpsd, defaŭlte estas {0}

en: Host address of gpsd
eo: Gastiga adreso de gpsd

en: Port number of gpsd, default is {0}
eo: Pordnumero de gpsd, defaŭlte estas {0}

en: Port number gpsd
eo: Pordnumero de gpsd

en: Serial device for direct NMEA input, does not exist by default.</html>
eo: Seria aparato por rekta NMEA-enigo, ne ekzistas defaŭlte.</html>

en: Serial device
eo: Seria aparato

en: <html>For Linux {0}, {1}, {2} or {3} (<b>x</b> means any number beginning with 0).<br>For Windows {4} to {5} (COM ports bigger than 9 wont work).</html>
eo: <html>Por Linukso {0}, {1}, {2} aŭ {3} (<b>x</b> signifas iun numeron komencantan per 0).<br>Por Vindozo {4} ĝis {5} (COM-pordoj pli grandaj ol 9 ne funkcios).</html>

en: Threshold, default is {0}
eo: Sojlo, defaŭlte estas {0}

en: Threshold
eo: Sojlo

en: Connection Failed
eo: Konekto malsukcesis

en: Not connected
eo: Ne konektita

en: Connecting
eo: Konektante

en: Connected
eo: Konektita

en: NMEA Connection Failed
eo: NMEA-Konekto malsukcesis

en: NMEA Not connected
eo: NMEA Ne konektita

en: no name
eo: neniu nomo

en: Live GPS
eo: Viva GPS

en: Show GPS data.
eo: Montri GPS-datumojn.

en: Speed
eo: Rapido

en: Course
eo: Kurso

en: Way Info [m]
eo: Vojo-Info [m]

en: Way Info
eo: Vojo-Info

en: {0} deg
eo: {0} °

en: LiveGPS layer
eo: VivaGPS-tavolo

en: Capture GPS Track
eo: Kapti GPS-spuron

en: Connect to gpsd server and show current position in LiveGPS layer.
eo: Konekti al gpsd-servilo kaj montri aktualan pozicion en la LiveGPS-tavolo.

en: Center Once
eo: Centri Unufoje

en: Center the LiveGPS layer to current position.
eo: Centri la LiveGPS-tavolon al la aktuala pozicio.

en: Auto-Center
eo: Aŭtomata Centro

en: Continuously center the LiveGPS layer to current position.
eo: Daŭre centri la LiveGPS-tavolon al la aktuala pozicio.

en: Do not record area as seen when viewport is larger than this
eo: Ne registri areon kiel vidita kiam la vidkampo estas pli granda ol ĉi tio

en: MarkSeen Viewer
eo: MarkSeen Vidilo

en: Shows viewed map areas on a familiar small map
eo: Montras viditajn mapareojn sur familiara malgranda mapo

en: Max viewport size
eo: Maksimuma grandeco de vidkampo

en: Toggle toolbar visbility
eo: Ŝalti/Malŝalti videblecon de ilobreto

en: Mark seen areas of map in MarkSeen viewer
eo: Marki viditajn areojn de la mapo en la MarkSeen-vidilo

en: Record seen areas
eo: Registri viditajn areojn

en: Toggle MarkSeen recording
eo: Ŝalti/Malŝalti MarkSeen-registradon

en:  (disabled while viewport larger than set limit)
eo:  (malaktivigita dum la vidkampo estas pli granda ol la difinita limo)

en: Clear record of seen areas
eo: Forigi registron de viditaj areoj

en: Clear MarkSeen areas
eo: Forigi MarkSeen-areojn

en: Set max viewport size from current
eo: Agordi maksimuman grandon de vidkampo el la aktuala

en: Set current viewport size as the maximum for recording as seen
eo: Agordi la aktualan grandon de vidkampo kiel la maksimumon por registri kiel vidita

en: Measured values
eo: Mezuritaj valoroj

en: Open the measurement window.
eo: Malfermi la mezuran fenestron.

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
eo: Restarigi aktualajn mezurrezultojn kaj forigi mezuran vojon.

en: Path Length
eo: Voja Longo

en: Selection Length
eo: Elektita Longo

en: Selection Area
eo: Elektita Areo

en: Selection Radius
eo: Elektita Radiuso

en: Angle
eo: Angulo

en: Angle between two selected Nodes
eo: Angulo inter du elektitaj nodoj

en: Layer to make measurements
eo: Tavolo por fari mezuradojn

en: measurement mode
eo: mezura reĝimo

en: Measurements
eo: Mezuradoj

en: Merge overlap
eo: Kunfandi supermeton

en: Merge overlap of ways.
eo: Kunfandi supermeton de vojoj.

en: Merge Overlap (combine)
eo: Kunfandi Supermeton (kombini)

en: Michigan Left
eo: Michigan Maldekstra

en: Adds no left turn for sets of 4 or 5 ways.
eo: Aldonas malpermeson de maldekstra turno por aroj de 4 aŭ 5 vojoj.

en: Please select 4 or 5 ways to assign no left turns.
eo: Bonvolu elekti 4 aŭ 5 vojojn por asigni malpermeson de maldekstra turno.

en: Please select 4 ways that form a closed relation.
eo: Bonvolu elekti 4 vojojn, kiuj formas fermitan rilaton.

en: Unable to order the ways. Please verify their directions
eo: Ne eblas ordigi la vojojn. Bonvolu kontroli iliajn direktojn

en: Create Michigan left turn restriction
eo: Krei Michigan-malpermeson de maldekstra turno

en: Unable to find via nodes. Please check your selection
eo: Ne eblas trovi trairnodo(j)n. Bonvolu kontroli vian elekton

en: About Plugin
eo: Pri Kromaĵo

en: Native password manager plugin
eo: Indiĝena pasvorta administrila kromaĵo

en: No native password manager could be found!
eo: Neniu indiĝena pasvorta administrilo troveblis!

en: Depending on your Operating System / Distribution, you may have to create a default keyring / wallet first.
eo: Depende de via Operaciumo / Distribuo, eble vi devas unue krei defaŭltan ŝlosilaron / monujon.

en: No thanks, use JOSM''s plain text preferences storage
eo: Ne dankon, uzu JOSM-ajn preferojn en simpla teksto

en: Found sensitive data that is still saved in JOSM''s preference file (plain text).
eo: Trovis sentivajn datumojn, kiuj ankoraŭ estas konservitaj en JOSM-aj preferoj (en simpla teksto).

en: Transfer to password manager and remove from preference file
eo: Transigi al pasvorta administrilo kaj forigi el prefera dosiero

en: No, just keep it
eo: Ne, simple konservi ĝin

en: Close the dialog and discard all changes
eo: Fermi la dialogon kaj forĵeti ĉiujn ŝanĝojn

en: Proceed and go to the next page
eo: Daŭrigi kaj iri al la sekva paĝo

en: Finish
eo: Fini

en: Confirm the setup and close this dialog
eo: Konfirmi la agordon kaj fermi ĉi tiun dialogon

en: JOSM/OSM API/Username
eo: JOSM/OSM API/Uzantnomo

en: JOSM/OSM API/Password
eo: JOSM/OSM API/Pasvorto

en: {0}/Username
eo: {0}/Uzantnomo

en: {0}/Password
eo: {0}/Pasvorto

en: JOSM/Proxy/Username
eo: JOSM/Proxy/Uzantnomo

en: JOSM/Proxy/Password
eo: JOSM/Proxy/Pasvorto

en: JOSM/OAuth/{0}/Token
eo: JOSM/OAuth/{0}/Ĵetono

en: JOSM/OAuth/{0}/Parameters
eo: JOSM/OAuth/{0}/Parametroj

en: Native Password Manager Plugin
eo: Indiĝena Pasvorta Administrila Kromaĵo

en: The username and password is protected by {0}.
eo: La uzantnomo kaj pasvorto estas protektitaj per {0}.

en: username
eo: uzantnomo

en: password
eo: pasvorto

en: proxy username
eo: proxy uzantnomo

en: proxy password
eo: proxy pasvorto

en: oauth key
eo: oauth ŝlosilo

en: oauth secret
eo: oauth sekreto

en: <br><strong>Warning:</strong> There may be sensitive data left in your preference file. ({0})
eo: <br><strong>Averto:</strong> Eble restas sentivaj datumoj en via prefera dosiero. ({0})

en: Save user and password ({0})
eo: Konservi uzanton kaj pasvorton ({0})

en: Plain text, JOSM default
eo: Simpla teksto, JOSM-defaŭlto

en: Use {0}
eo: Uzi {0}

en: Encrypt data with Windows logon credentials
eo: Ĉifri datumojn per Windows-enirlegitimilo

en: The native password manager plugin detected {0} on your system.
eo: La indiĝena pasvorta administrila kromaĵo detektis {0} en via sistemo.

en: OSM Server Files o5m compressed
eo: OSM-Servilaj Dosieroj o5m kunpremitaj

en: Invalid changeset id: {0}
eo: Nevalida ŝanĝaridentigilo: {0}

en: Invalid timestamp: {0}
eo: Nevalida tempindiko: {0}

en: wrong header byte
eo: malĝusta kaplinio-bajto

en: Reading was canceled at file offset {0}
eo: La legado estis nuligita ĉe dosierofseto {0}

en: unsupported header
eo: nesubtenata kaplinio

en: Reading OSM data...
eo: Legante OSM-datumojn...

en: Import was canceled
eo: La importo estis nuligita

en: Split by municipality
eo: Dividi laŭ municipo

en: Split this data by municipality (admin_level=8).
eo: Dividi ĉi tiujn datumojn laŭ municipo (admin_level=8).

en: Split by sector
eo: Dividi laŭ sektoro

en: Split this data by sector (admin_level=10).
eo: Dividi ĉi tiujn datumojn laŭ sektoro (admin_level=10).

en: Split by neighbourhood
eo: Dividi laŭ kvartalo

en: Split this data by neighbourhood (admin_level=11).
eo: Dividi ĉi tiujn datumojn laŭ kvartalo (admin_level=11).

en: Download open data
eo: Elŝuti malfermitajn datumojn

en: License URL not available: {0}
eo: Permesila URL ne havebla: {0}

en: OpenData preferences
eo: OpenData-preferoj

en: License Agreement
eo: Permesila Interkonsento

en: Accept
eo: Akcepti

en: Refuse
eo: Rifuzi

en: I understand and accept these terms and conditions
eo: Mi komprenas kaj akceptas ĉi tiujn kondiĉojn

en: View the full text of this license
eo: Vidi la plenan tekston de ĉi tiu permesilo

en: I refuse these terms and conditions. Cancel download.
eo: Mi rifuzas ĉi tiujn kondiĉojn. Nuligi elŝuton.

en: Module bundled with opendata plugin
eo: Modulo kunigita kun opendata-kromaĵo

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available modules.
eo: Bonvolu klaki <strong>Elŝuti liston</strong> por elŝuti kaj montri liston de haveblaj moduloj.

en: The following module has been downloaded <strong>successfully</strong>: | The following {0} modules have been downloaded <strong>successfully</strong>:
eo[0]: La sekva modulo estis elŝutita <strong>sukcese</strong>:
eo[1]: La sekvaj {0} moduloj estis elŝutitaj <strong>sukcese</strong>:

en: Downloading the following module has <strong>failed</strong>: | Downloading the following {0} modules has <strong>failed</strong>:
eo[0]: La elŝuto de la sekva modulo <strong>malsukcesis</strong>:
eo[1]: La elŝuto de la sekvaj {0} moduloj <strong>malsukcesis</strong>:

en: Search:
eo: Serĉi:

en: Modules
eo: Moduloj

en: Accept the new module sites and close the dialog
eo: Akcepti la novajn modulajn retejojn kaj fermi la dialogon

en: Configure Module Sites
eo: Agordi Modulajn Retejojn

en: Download the list of available modules
eo: Elŝuti la liston de haveblaj moduloj

en: Update modules
eo: Ĝisdatigi modulojn

en: Update the selected modules
eo: Ĝisdatigi la elektitajn modulojn

en: Please restart JOSM to activate the downloaded modules.
eo: Bonvolu restartigi JOSM por aktivigi la elŝutitajn modulojn.

en: All installed modules are up to date. JOSM does not have to download newer versions.
eo: Ĉiuj instalitaj moduloj estas ĝisdataj. JOSM ne bezonas elŝuti novajn versiojn.

en: Modules up to date
eo: Moduloj ĝisdataj

en: Configure the list of sites where modules are downloaded from
eo: Agordi la liston de retejoj, de kie moduloj estas elŝutataj

en: Add Open Data Module description URL.
eo: Aldoni URL de Open Data-modulpriskribo.

en: Edit Open Data Module description URL.
eo: Redakti URL de Open Data-modulpriskribo.

en: Open Data Module description URL
eo: URL de Open Data-modulpriskribo

en: Download OSM data corresponding to the current data set.
eo: Elŝuti OSM-datumojn, kiuj respondas al la aktuala datumaro.

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
eo: Agordi la elektitajn elementojn sur la mapo al la elektitaj eroj en la supra listo.

en: Diff
eo: Diferenco

en: Perform diff between current data set and existing OSM data.
eo: Fari diferencon inter la aktuala datumaro kaj ekzistantaj OSM-datumoj.

en: Tools
eo: Iloj

en: Open tools menu for this data.
eo: Malfermi ilmenuon por ĉi tiuj datumoj.

en: Open the OpenData window.
eo: Malfermi la OpenData-fenestron.

en: Raw data
eo: Krudaj datumoj

en: OpenData Preferences
eo: OpenData-preferoj

en: A special handler for various Open Data portals<br/><br/>Please read the Terms and Conditions of Use of each portal<br/>before any upload of data loaded by this plugin.
eo: Speciala traktilo por diversaj Open Data-portaloj<br/><br/>Bonvolu legi la Uzkondiĉojn de ĉiu portalo<br/>antaŭ ol alŝuti datumojn ŝarĝitajn per ĉi tiu kromaĵo.

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Import only raw data (i.e. do not add/delete tags or replace them by standard OSM tags)
eo: Importi nur krudajn datumojn (t.e. ne aldoni/forigi etikedojn aŭ anstataŭigi ilin per normaj OSM-etikedoj)

en: Overpass API server:
eo: Overpass API-servilo:

en: Overpass API server used to download OSM data
eo: Overpass API-servilo uzata por elŝuti OSM-datumojn

en: XAPI server:
eo: XAPI-servilo:

en: XAPI server used to download OSM data when Overpass API is not available
eo: XAPI-servilo uzata por elŝuti OSM-datumojn kiam Overpass API ne estas havebla

en: Download modules
eo: Elŝuti modulojn

en: View summary
eo: Vidi resumon

en: View full text
eo: Vidi plenan tekston

en: ''Lambert CC 9 zones'' coordinates found with different zone codes for X and Y:
eo: ''Lambert CC 9 zones'' koordinatoj trovitaj kun malsamaj zonkodoj por X kaj Y:

en: OpenData XML files
eo: OpenData XML-dosieroj

en: File to load
eo: Dosiero por ŝargi

en: 7Zip Files
eo: 7Zip-dosieroj

en: Reading 7Zip file...
eo: Legante 7Zip-dosieron...

en: Zip Files
eo: Zip-dosieroj

en: Reading Zip file...
eo: Legante Zip-dosieron...

en: Cannot transform to WGS84
eo: Ne eblas transformi al WGS84

en: JOSM was unable to find a strict mathematical transformation between ''{0}'' and WGS84.<br /><br />Do you want to try a <i>lenient</i> method, which will perform a non-precise transformation (<b>with location errors up to 1 km</b>) ?<br/><br/>If so, <b>do NOT upload</b> such data to OSM !
eo: JOSM ne povis trovi striktan matematikan transformon inter ''{0}'' kaj WGS84.<br /><br />Ĉu vi volas provi <i>mildan</i> metodon, kiu faros ne-precizan transformon (<b>kun lokaj eraroj ĝis 1 km</b>) ?<br/><br/>Se jes, <b>ne alŝutu</b> tiajn datumojn al OSM !

en: Try lenient method
eo: Provi mildan metodon

en: Loading GeoPackage ({0} layers)
eo: Ŝargante GeoPackage ({0} tavolojn)

en: Loading GML ({0} layers)
eo: Ŝargante GML ({0} tavolojn)

en: Loading shapefile ({0} layers)
eo: Ŝargante shapefile ({0} tavolojn)

en: Loading GeoPackage ({0} features)
eo: Ŝargante GeoPackage ({0} trajtojn)

en: Loading GML ({0} features)
eo: Ŝargante GML ({0} trajtojn)

en: Loading shapefile ({0} features)
eo: Ŝargante shapefile ({0} trajtojn)

en: Unable to detect Coordinate Reference System.
    Would you like to fallback to ESPG:4326 (WGS 84) ?
eo: Ne eblas detekti Koordinatan Referencan Sistemon.
    Ĉu vi volas uzi ESPG:4326 (WGS 84) kiel rezervon?

en: Warning: CRS not found
eo: Averto: CRS ne trovita

en: Unable to detect CRS !
eo: Ne eblas detekti CRS!

en: GML files
eo: GML-dosieroj

en: KML/KMZ files
eo: KML/KMZ-dosieroj

en: MapInfo files
eo: MapInfo-dosieroj

en: Shapefiles
eo: Shapefile-dosieroj

en: Unable to find a data store for file {0}
eo: Ne eblas trovi datumaron por dosiero {0}

en: GeoPackage files
eo: GeoPackage-dosieroj

en: CSV files
eo: CSV-dosieroj

en: ODS files
eo: ODS-dosieroj

en: No valid coordinates have been found.
eo: Neniu validaj koordinatoj trovitaj.

en: Invalid file. Bad length on line {0}. Expected {1} columns, got {2}.
eo: Nevalida dosiero. Malbona longo en linio {0}. Atenditaj {1} kolumnoj, ricevitaj {2}.

en: XLS files
eo: XLS-dosieroj

en: View OSM Wiki page
eo: Vidi OSM Vikipaĝon

en: Launch browser to the OSM Wiki page of the selected data set
eo: Lanĉi retumilon al la OSM Vikipaĝo de la elektita datumaro

en: View Local Portal page
eo: Vidi Lokalan Portalan Paĝon

en: Launch browser to the local portal page of the selected data set
eo: Lanĉi retumilon al la loka portala paĝo de la elektita datumaro

en: View National Portal page
eo: Vidi Nacian Portalan Paĝon

en: Launch browser to the national portal page of the selected data set
eo: Lanĉi retumilon al la nacia portala paĝo de la elektita datumaro

en: View License
eo: Vidi Permesilon

en: Launch browser to the license page of the selected data set
eo: Lanĉi retumilon al la permesila paĝo de la elektita datumaro

en: View License (summary)
eo: Vidi Permesilon (resumo)

en: Launch browser to the summary license page of the selected data set
eo: Lanĉi retumilon al la resuma permesila paĝo de la elektita datumaro

en: View the license of the selected data set
eo: Vidi la permesilon de la elektita datumaro

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link is not known. Skipping download.
eo: Averto: Ne eblas elŝuti modulon ''{0}''. Ĝia elŝuta ligilo ne estas konata. Preterpasante elŝuton.

en: Warning: Cannot download module ''{0}''. Its download link ''{1}'' is not a valid URL. Skipping download.
eo: Averto: Ne eblas elŝuti modulon ''{0}''. Ĝia elŝuta ligilo ''{1}'' ne estas valida URL. Preterpasante elŝuton.

en: Downloading Module {0}...
eo: Elŝutante Modulon {0}...

en: An error occurred in module {0}
eo: Eraro okazis en modulo {0}

en: Last module update more than {0} days ago.
eo: Lasta modula ĝisdatigo antaŭ pli ol {0} tagoj.

en: Click to update the activated modules
eo: Klaku por ĝisdatigi la aktivigitajn modulojn

en: Click to skip updating the activated modules
eo: Klaku por preterpasi ĝisdatigon de la aktivigitaj moduloj

en: Skipping module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
eo: Preterpasante modulan ĝisdatigon post pasinta ĝisdatiga intervalo. Aŭtomata ĝisdatigo ĉe starto estas malaktivigita.

en: Running module update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
eo: Rulante modulan ĝisdatigon post pasinta ĝisdatiga intervalo. Aŭtomata ĝisdatigo ĉe starto estas malaktivigita.

en: Could not load module {0}. Delete from preferences?
eo: Ne eblis ŝargi modulon {0}. Ĉu forigi el preferoj?

en: loading module ''{0}'' (version {1})
eo: ŝargante modulon ''{0}'' (versio {1})

en: <html>Could not load module {0} because the module<br>main class ''{1}'' was not found.<br>Delete from preferences?</html>
eo: <html>Ne eblis ŝargi modulon {0} ĉar la ĉefa klaso ''{1}'' de la modulo<br>ne estis trovita.<br>Ĉu forigi el preferoj?</html>

en: Loading modules ...
eo: Ŝargante modulojn...

en: Checking module preconditions...
eo: Kontrolante modulajn antaŭkondiĉojn...

en: Loading module ''{0}''...
eo: Ŝargante modulon ''{0}''...

en: JOSM could not find information about the following module: | JOSM could not find information about the following modules:
eo[0]: JOSM ne povis trovi informojn pri la sekva modulo:
eo[1]: JOSM ne povis trovi informojn pri la sekvaj moduloj:

en: The module is not going to be loaded. | The modules are not going to be loaded.
eo[0]: La modulo ne estos ŝargita.
eo[1]: La moduloj ne estos ŝargitaj.

en: Updating the following module has failed: | Updating the following modules has failed:
eo[0]: Ĝisdatigo de la sekva modulo malsukcesis:
eo[1]: Ĝisdatigo de la sekvaj moduloj malsukcesis:

en: Module update failed
eo: Modula ĝisdatigo malsukcesis

en: Warning: failed to download module information list
eo: Averto: malsukcesis elŝuti modulinforman liston

en: Disable module
eo: Malaktivigi modulon

en: Click to delete the module ''{0}''
eo: Klaku por forigi la modulon ''{0}''

en: Keep module
eo: Konservi modulon

en: Click to keep the module ''{0}''
eo: Klaku por konservi la modulon ''{0}''

en: Warning: failed to delete outdated module ''{0}''.
eo: Averto: malsukcesis forigi malaktualan modulon ''{0}''.

en: Warning: failed to install already downloaded module ''{0}''. Skipping installation. JOSM is still going to load the old module version.
eo: Averto: malsukcesis instali jam elŝutitan modulon ''{0}''. Preterpasante instaladon. JOSM ankoraŭ ŝargos la malnovan modulan version.

en: Warning: failed to install module ''{0}'' from temporary download file ''{1}''. Renaming failed.
eo: Averto: malsukcesis instali modulon ''{0}'' el provizora elŝuta dosiero ''{1}''. Alinomado malsukcesis.

en: Do not ask again and remember my decision (go to Preferences->Modules to change it later)
eo: Ne demandu denove kaj memoru mian decidon (iru al Preferoj->Moduloj por ŝanĝi ĝin poste)

en: The module file ''{0}'' does not include a Manifest.
eo: La moduldosiero ''{0}'' ne enhavas Manifeston.

en: Invalid URL ''{0}'' in module {1}
eo: Nevalida URL ''{0}'' en modulo {1}

en: <b>Module provided by an external source:</b> {0}
eo: <b>Modulo provizita de ekstera fonto:</b> {0}

en: Failed to create module information from manifest for module ''{0}''
eo: Malsukcesis krei modulinformojn el manifesto por modulo ''{0}''

en: Illegal entry in module list.
eo: Neleĝa enigo en modullisto.

en: Reading local module information..
eo: Legante lokajn modulinformojn...

en: Processing module site cache files...
eo: Procesante modulretpaĝan kaŝmemorajn dosierojn...

en: Warning: Failed to scan file ''{0}'' for module information. Skipping.
eo: Averto: Malsukcesis skani dosieron ''{0}'' por modulinformoj. Preterpasante.

en: Processing module site cache icon files...
eo: Procesante modulretpaĝajn kaŝmemorajn ikondosierojn...

en: Processing module files...
eo: Procesante moduldosierojn...

en: Download module list...
eo: Elŝutante modulliston...

en: Downloading module list from ''{0}''
eo: Elŝutante modulliston de ''{0}''

en: Warning: failed to create module directory ''{0}''. Cannot cache module list from module site ''{1}''.
eo: Averto: malsukcesis krei moduldosierujon ''{0}''. Ne eblas kaŝmemori modulliston de modulretpaĝo ''{1}''.

en: Writing module list to local cache ''{0}''
eo: Skribante modulliston al loka kaŝmemoro ''{0}''

en: Parsing module list from site ''{0}''
eo: Analizante modulliston de retpaĝo ''{0}''

en: Failed to parse module list document from site ''{0}''. Skipping site. Exception was: {1}
eo: Malsukcesis analizi modullistdokumenton de retpaĝo ''{0}''. Preterpasante retpaĝon. Escepto estis: {1}

en: Processing module list from site ''{0}''
eo: Procesante modulliston de retpaĝo ''{0}''

en: Open Visible...
eo: Malfermi Videblan...

en: Open only files that are visible in current view.
eo: Malfermi nur dosierojn videblajn en la nuna vido.

en: No view open - cannot determine boundaries!
eo: Neniu vido malfermita - ne eblas determini limojn!

en: Unknown file extension: {0}
eo: Nekonata dosierfinaĵo: {0}

en: Parsing file "{0}" failed
eo: Malsukcesis analizi dosieron "{0}"

en: Copy: {0}
eo: Kopii: {0}

en: and
eo: kaj

en: Open in browser {0}
eo: Malfermi en retumilo {0}

en: OpenStreetMap obj info
eo: OpenStreetMap obj informoj

en: Open OpenStreetMap obj info window
eo: Malfermi OpenStreetMap obj informfenestron

en: Object Id
eo: Objekto-ID

en: Version
eo: Versio

en: Images
eo: Bildoj

en: OSM Server Files pbf compressed
eo: OSM-Servilaj Dosieroj pbf kunpremitaj

en: Download PBF
eo: Elŝuti PBF

en: Invalid DenseNodes key/values table
eo: Nevalida DenseNodes ŝlosiloj/valoroj tabelo

en: Canceled: Waiting for reader to react
eo: Nuligita: Atendante legilon reagii

en: Transform error: Min X must be smaller than max
eo: Transforma eraro: Min X devas esti pli malgranda ol maks

en: Transform error: Min Y must be smaller than max
eo: Transforma eraro: Min Y devas esti pli malgranda ol maks

en: Transform error: Points too close
eo: Transforma eraro: Punktoj tro proksimaj

en: Transform error: Unsupported variant.
eo: Transforma eraro: Nesubtenata varianto.

en: Transform error: Unsupported orientation
eo: Transforma eraro: Nesubtenata orientiĝo

en: X-value of bottom left reference point
eo: X-valoro de malsupra maldekstra referencpunkto

en: Y-value of bottom left reference point
eo: Y-valoro de malsupra maldekstra referencpunkto

en: East-value of bottom left reference point
eo: Orienta valoro de malsupra maldekstra referencpunkto

en: North-value of bottom left reference point
eo: Norda valoro de malsupra maldekstra referencpunkto

en: Get from Preview
eo: Preni el Antaŭrigardo

en: Select a single node from preview
eo: Elektu ununuran nodon el antaŭrigardo

en: X-value of top right reference point
eo: X-valoro de supra dekstra referencpunkto

en: Y-value of top right  reference point
eo: Y-valoro de supra dekstra referencpunkto

en: East-value of top right reference point
eo: Orienta valoro de supra dekstra referencpunkto

en: North-value of top right reference point
eo: Norda valoro de supra dekstra referencpunkto

en: Check Placement
eo: Kontroli Lokigon

en: Bind to coordinates
eo: Ligi al koordinatoj

en: Top right (max) corner:
eo: Supra dekstra (maks) angulo:

en: East:
eo: Oriento:

en: North:
eo: Nordo:

en: Bottom left (min) corner:
eo: Malsupra maldekstra (min) angulo:

en: Please select exactly one node.
eo: Bonvolu elekti ekzakte unu nodon.

en: Check numbers
eo: Kontroli numerojn

en: Projection of the PDF-Document
eo: Projekcio de la PDF-Dokumento

en: Projection:
eo: Projekcio:

en: Show target
eo: Montri celon

en: Finished
eo: Finita

en: Load preview ...
eo: Ŝargi antaŭrigardon...

en: PDF preview:
eo: PDF antaŭrigardo:

en: PDF files
eo: PDF-dosieroj

en: Import PDF
eo: Importi PDF

en: OSM files
eo: OSM-dosieroj

en: Preparing
eo: Preparante

en: Could not parse color
eo: Ne eblis analizi koloron

en: Parsing file
eo: Analizante dosieron

en: File not found.
eo: Dosiero ne trovita.

en: Error while parsing: {0}
eo: Eraro dum analizado: {0}

en: Removing parallel segments
eo: Forigante paralelajn segmentojn

en: Joining nodes
eo: Kunigante nodojn

en: Joining adjacent segments
eo: Kunigante apudajn segmentojn

en: Removing small objects
eo: Forigante malgrandajn objektojn

en: Removing large objects
eo: Forigante grandajn objektojn

en: Finalizing layers
eo: Finfarante tavolojn

en: Building JOSM layer
eo: Konstruante JOSM-tavolon

en: Postprocessing layer
eo: Postprocesado de tavolo

en: Saving to file.
eo: Konservante al dosiero.

en:  Writing to file
eo:  Skribante al dosiero

en: Debug info
eo: Sencimigaj informoj

en: Merge close nodes
eo: Kunigi proksimajn nodojn

en: Remove objects smaller than
eo: Forigi objektojn pli malgrandajn ol

en: Remove objects larger than
eo: Forigi objektojn pli grandajn ol

en: Only this color
eo: Nur ĉi tiu koloro

en: Remove parallel lines
eo: Forigi paralelajn liniojn

en: Take only first X paths
eo: Preni nur la unuajn X vojojn

en: Color/width change
eo: Koloro/larĝo ŝanĝo

en: Shape closed
eo: Formo fermita

en: Single segments
eo: Unuopaj segmentoj

en: Orthogonal shapes
eo: Ortogonalaj formoj

en: Import settings
eo: Importaj agordoj

en: Tolerance:
eo: Toleremo:

en: Max distance:
eo: Maksima distanco:

en: Introduce separate layers for:
eo: Enkonduki apartajn tavolojn por:

en: Import PDF file
eo: Importi PDF-dosieron

en: Import PDF file.
eo: Importi PDF-dosieron.

en: Extended
eo: Etendita

en: User Interface
eo: Uzantinterfaco

en: Interactions:
eo: Interagoj:

en: Processing defaults
eo: Defaŭltaj prilaboraj agordoj

en:  {0} objects so far
eo:  {0} objektoj ĝis nun

en: Parsing PDF
eo: Analizante PDF

en: Encrypted documents not supported.
eo: Ĉifritaj dokumentoj ne estas subtenataj.

en: The PDF file must have exactly one page.
eo: La PDF-dosiero devas havi ekzakte unu paĝon.

en: Read/write error:
eo: Legado/skribado eraro:

en: Write coordinates to image header
eo: Skribi koordinatojn al bilda kapo

en: Write position information into the exif header of the following files:
eo: Skribi pozician informon en la EXIF-kapon de la sekvaj dosieroj:

en: The file "{0}" can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported.
eo: La dosiero "{0}" ne povas esti ĝisdatigita. Nur JPEG kaj TIFF bildoj estas subtenataj.

en: {0} file can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported. | {0} files can not be updated. Only JPEG and TIFF images are supported.
eo[0]: {0} dosiero ne povas esti ĝisdatigita. Nur JPEG kaj TIFF bildoj estas subtenataj.
eo[1]: {0} dosieroj ne povas esti ĝisdatigitaj. Nur JPEG kaj TIFF bildoj estas subtenataj.

en: Warning: Some metadata in TIFF files may be lost. Always keep a backup!
eo: Averto: Iuj metadatumoj en TIFF-dosieroj povus perdiĝi. Ĉiam konservu kopiaĵon!

en: to previous value (unchanged mtime)
eo: al antaŭa valoro (neŝanĝita modifotempo)

en: Photo Geotagging Plugin
eo: Fotogeotagiga Kromprogramo

en: Proceed
eo: Daŭrigi

en: The GPS tag could not be added to the following file because there is not enough free space in the EXIF section: | The GPS tag could not be added to the following files because there is not enough free space in the EXIF section:
eo[0]: La GPS-etikedo ne povis esti aldonita al la sekva dosiero ĉar ne estas sufiĉe da libera spaco en la EXIF-sekcio:
eo[1]: La GPS-etikedo ne povis esti aldonita al la sekvaj dosieroj ĉar ne estas sufiĉe da libera spaco en la EXIF-sekcio:

en: ({0} more file) | ({0} more files)
eo[0]: ({0} plia dosiero)
eo[1]: ({0} pliaj dosieroj)

en: This can likely be fixed by rewriting the entire EXIF section, however some (rare) unknown tags may get lost in the process.<br>Would you like to proceed anyway?
eo: Ĉi tio verŝajne povas esti riparita per re-skribado de la tuta EXIF-sekcio, tamen iuj (maloftaj) nekonataj etikedoj povus perdiĝi dum la procezo.<br>Ĉu vi volas daŭrigi tamen?

en: Writing position information to image files...
eo: Skribante pozician informon al bildaj dosieroj...

en: Retry
eo: Reprovi

en: Unable to process file ''{0}'':
eo: Ne eblas prilabori dosieron ''{0}'':

en: Writing position information to image files... Estimated time left: {0}
eo: Skribante pozician informon al bildaj dosieroj... Proksimuma tempo restanta: {0}

en: Could not read mtime.
eo: Ne eblis legi modifotempon.

en: Could not write mtime.
eo: Ne eblis skribi modifotempon.

en: File could not be deleted!
eo: Dosiero ne povis esti forigita!

en: Could not rename file!
eo: Ne eblis renomi dosieron!

en: Could not rename file {0} to {1}!
eo: Ne eblis renomi dosieron {0} al {1}!

en: <html><h3>There are old backup files in the image directory!</h3>
eo: <html><h3>Estas malnovaj kopiaĵaj dosieroj en la bilda dosierujo!</h3>

en: Override old backup files?
eo: Ĉu anstataŭigi malnovajn kopiaĵajn dosierojn?

en: Keep old backups and continue
eo: Konservi malnovajn kopiaĵojn kaj daŭrigi

en: Override
eo: Anstataŭigi

en: Could not delete temporary file!
eo: Ne eblis forigi provizoran dosieron!

en: Test failed: Could not read mtime.
eo: Testo malsukcesis: Ne eblis legi modifotempon.

en: Test failed: Could not write mtime.
eo: Testo malsukcesis: Ne eblis skribi modifotempon.

en: Adjust photos
eo: Ĝustigi fotojn

en: Move and position photos
eo: Movi kaj pozicii fotojn

en: Click+drag photo, control+alt+click to position photo, control+click to set direction.
eo: Klaku kaj trenu foton, kontrolo+alt+klaku por pozicii foton, kontrolo+klaku por agordi direkton.

en: Please load some photos.
eo: Bonvolu ŝargi iujn fotojn.

en: Edit photo GPS data
eo: Redakti foto-GPS-datumojn

en: Edit GPS data of selected photo.
eo: Redakti GPS-datumojn de elektita foto.

en: Edit Photo GPS Data
eo: Redakti Foto-GPS-Datumojn

en: (Empty values delete the according fields.)
eo: (Malplenaj valoroj forigas la koncernajn kampojn.)

en: coordinates
eo: koordinatoj

en: Latitude and longitude
eo: Latitudo kaj longitudo

en: altitude
eo: altitudo

en: Altitude:
eo: Altitudo:

en: speed
eo: rapido

en: positive number or empty
eo: pozitiva nombro aŭ malplena

en: Speed:
eo: Rapido:

en: direction
eo: direkto

en: range -360.0 .. 360.0, or empty
eo: intervalo -360.0 .. 360.0, aŭ malplena

en: Direction:
eo: Direkto:

en: Edit coordinates in separate editor
eo: Redakti koordinatojn en aparta redaktilo

en: Edit Image Coordinates
eo: Redakti Bildajn Koordinatojn

en: Undo changes made in this dialog
eo: Malfari ŝanĝojn faritajn en ĉi tiu dialogo

en: Reload GPS data from image file
eo: Reŝargi GPS-datumojn el bilda dosiero

en: New layer for untagged images
eo: Nova tavolo por neetikeditaj bildoj

en: Untagged Images
eo: Neetikeditaj Bildoj

en: Add PMTiles layer
eo: Aldoni PMTiles-tavolon

en: Do you want to add a layer based off of {0}?
eo: Ĉu vi volas aldoni tavolon bazitan sur {0}?

en: PMTiles tilesets ({0})
eo: PMTiles kahelaroj ({0})

en: Data could not be read
eo: Ne eblis legi datumojn

en: Point info
eo: Punkta informo

en: Point info.
eo: Punkta informo.

en: Connecting server
eo: Konektante al servilo

en: PointInfo
eo: PunktaInformo

en: Data not available.
eo: Datumoj ne disponeblaj.

en: Automatically detect the module
eo: Aŭtomate detekti la modulon

en: Point information settings
eo: Agordoj por punkta informo

en: Settings for the point information plugin.
eo: Agordoj por la punkta informa kromprogramo.

en: Try to guess the appropriate module from the location. If it fails, use the module selected below.
eo: Provu diveni la taŭgan modulon laŭ la loko. Se ĝi malsukcesas, uzu la sube elektitan modulon.

en: The module called to get the point information.
eo: La modulo vokita por akiri la punkta informo.

en: Module
eo: Modulo

en: Add new address point
eo: Aldoni novan adresan punkton

en: Tags copied to clipboard.
eo: Etikedoj kopiitaj al tondujo.

en: New address point added.
eo: Nova adresa punkto aldonita.

en: Download Osmosis poly
eo: Elŝuti Osmosis-poly

en: Data contains unclosed ways.
eo: Datumoj enhavas nefermitajn vojojn.

en: Reading polygon filter file...
eo: Legante poligonan filtrilan dosieron...

en: Error reading poly file: {0}
eo: Eraro legante poly-dosieron: {0}

en: The file must begin with a polygon name
eo: La dosiero devas komenciĝi per poligona nomo

en: Empty line in coordinate section
eo: Malplena linio en koordinata sekcio

en: There are less than 2 points in an area
eo: Estas malpli ol 2 punktoj en areo

en: Found coordinates ''{0}'' instead of name
eo: Trovitaj koordinatoj ''{0}'' anstataŭ nomo

en: Invalid coordinates were found: {0}, {1}
eo: Nevalidaj koordinatoj trovitaj: {0}, {1}

en: {0} points were outside world bounds and were moved
eo: {0} punktoj estis ekster mondaj limoj kaj estis movitaj

en: Unable to parse {0} as a number
eo: Ne eblis analizi {0} kiel nombron

en: A polygon coordinate line must contain exactly 2 numbers
eo: Poligona koordinata linio devas enhavi ekzakte 2 numerojn

en: Osmosis polygon filter files
eo: Osmosis-polygonaj filtrilaj dosieroj

en: Print...
eo: Presi...

en: Print the map
eo: Presi la mapon

en: Print the Map
eo: Presi la Mapon

en: Printer
eo: Presilo

en: Media
eo: Aportilo

en: Printer settings
eo: Presilaj agordoj

en: Scale
eo: Skalo

en: Resolution
eo: Rezolucio

en: Map information
eo: Mapa informo

en: Map Preview
eo: Mapa Antaŭrigardo

en: Zoom To Page
eo: Zomi al Paĝo

en: Zoom To Actual Size
eo: Zomi al Reala Grando

en: Print
eo: Presi

en: Printing has been cancelled.
eo: Presado estis nuligita.

en: Printing stopped
eo: Presado haltigita

en: Printing has failed.
eo: Presado malsukcesis.

en: Cover
eo: Kovrilo

en: Railway stop
eo: Fervoja haltejo

en: Railway station
eo: Fervoja stacidomo

en: Bus station
eo: Busstacidomo

en: Assign transport type to platform
eo: Asigni transporttipon al platformo

en: Network level
eo: Reta nivelo

en: Name (en.)
eo: Nomo (angle)

en: Stop customizing
eo: Ĉesi agordi

en: Long distance
eo: Longdistanca

en: Regional
eo: Regiona

en: Commuter
eo: Ĉiutaga

en: City transport
eo: Urba transporto

en: High speed
eo: Altrapida

en: Customize stop
eo: Agordi haltejon

en: Customize stop under osm public transit standard v2
eo: Agordi haltejon laŭ OSM publika transporto normo v2

en: Public Transport: {0}
eo: Publika Transporto: {0}

en: Stop area tag assign
eo: Asigni haltejan arean etikedon

[ctx: menu]
en: Public Transport
eo: Publika Transporto

en: PTAssistantPlugin settings
eo: PTAssistantPlugin agordoj

en: Here you can change some preferences of PTAssistant functions
eo: Ĉi tie vi povas ŝanĝi iujn preferojn de PTAssistant funkcioj

en: Download incomplete route relation members
eo: Elŝuti nekompletajn vojriltajn membrojn

en: Incomplete route relations will be downloaded on validation start, but may not be available for validation until the next validation run.
eo: Nekompletaj vojriltaj rilatoj estos elŝutitaj je la komenco de validigo, sed eble ne estos disponeblaj por validigo ĝis la sekva validiga rulo.

en: Include stop_area tests
eo: Inkluzivi stop_area testojn

en: Remove public_transport=platform from platform ways
eo: Forigi public_transport=platform de platformaj vojoj

en: Use 1/2/3/4 instead of A/B/C/D for selecting which way to follow
eo: Uzi 1/2/3/4 anstataŭ A/B/C/D por elekti kiun vojon sekvi

en: Replace platform way in the route relations by node representing the stop
eo: Anstataŭigi platforman vojon en la vojriltaj rilatoj per nodo reprezentanta la haltejon

en: Transfer details from stop_position nodes to node representing the stop
eo: Transdoni detalojn de stop_position nodoj al nodo reprezentanta la haltejon

en: Transfer details from platform way to node representing the stop (leave tactile_paving and wheelchair on the platform way)
eo: Transdoni detalojn de platforma vojo al nodo reprezentanta la haltejon (lasi tactile_paving kaj wheelchair sur la platforma vojo)

en: Don’t compare name of first stop with from tag in route relation
eo: Ne kompari nomon de unua haltejo kun from etikedo en vojriltaj rilatoj

en: Don’t compare name of last stop with to tag in route relation
eo: Ne kompari nomon de lasta haltejo kun to etikedo en vojriltaj rilatoj

en: Don’t check whether route relation starts and ends on stop_position node
eo: Ne kontroli ĉu vojriltaj rilatoj komenciĝas kaj finiĝas sur stop_position nodo

en: Don’t add public_transport=platform and mode of transport to node representing the stop (suffice with highway=bus_stop or railway=tram_stop)
eo: Ne aldonu public_transport=platform kaj transportmanieron al nodo reprezentanta la haltejon (sufiĉas kun ŝoseo=bus_haltejo aŭ fervojo=tram_haltejo)

en: Add public_transport=stop_position + mode of transport on these nodes
eo: Aldoni public_transport=stop_position + transportmaniero al ĉi tiuj nodoj

en: Always split ways, even if they are not at the end of the itinerary
eo: Ĉiam dividi vojojn, eĉ se ili ne estas ĉe la fino de la itineraro

en: Validator :
eo: Validigilo :

en: Move details to nodes next to highway/railway :
eo: Movu detalojn al nodoj apud ŝoseo/relvojo

en: Routing Assistant :
eo: Itinera Asistanto :

en: Split way at start/end of route relations mapping mode :
eo: Dividu vojon ĉe komenco/fino de rilata vojo-mapada reĝimo :

en: Add stop position
eo: Aldoni haltejan pozicion

en: Transfer details of stop to platform node
eo: Transdoni detalojn de haltejo al platforma nodo

en: Remove public_transport=platform from platform WAYS when transferring details to platform NODE.
eo: Forigi public_transport=platform de platformaj VOJOJ dum transdono de detaloj al platforma NODO.

en: Transferring details to platform NODE.
eo: Transdonante detalojn al platforma NODO.

en: Shortcut action to Transfer details of stop to platform node
eo: Ŝparvoja ago por transdoni detalojn de haltejo al platforma nodo

en: This action can only be performed if exactly one stop position node is selected.
eo: Ĉi tiu ago nur povas esti plenumita se ekzakte unu halteja pozicia nodo estas elektita.

en: Replace Membership
eo: Anstataŭigi Membrecon

en: Double Split
eo: Duobla Divido

en: PT Assistant: Double Split
eo: PT Asistanto: Duobla Divido

en: Split way
eo: Dividi vojon

en: What do you want the segment to be?
eo: Kion vi volas, ke la segmento estu?

en: Edge Selection
eo: Rando-Elekto

en: Mode of Travel -> {0} 
     total ways selected -> {1}
eo: Vojaĝmaniero -> {0} 
     elektitaj vojoj entute -> {1}

en: Mode of Travel: {0} 
     total ways selected: {1}
eo: Vojaĝmaniero: {0} 
     elektitaj vojoj entute: {1}

en: Extract platform node
eo: Eligi platforman nodon

en: Extracts platform node from a node
eo: Eligas platforman nodon el nodo

en: ExtractPlatformNodeAction
eo: EligiPlatformanNodonAgo

en: This action requires single node to be selected.
eo: Ĉi tiu ago postulas, ke ununura nodo estu elektita.

en: The selected node is not a stop position for public transport!
eo: La elektita nodo ne estas halteja pozicio por publika transporto!

en: Extract node from line
eo: Eligi nodon el linio

en: Fixing errors …
eo: Riparante erarojn…

en: PT Wizard
eo: PT Sorĉisto

en: Set up PT Assistant for more convenient use
eo: Agordi PT Asistanton por pli oportuna uzo

en: Unable to connect to {0}
eo: Ne eblas konekti al {0}

en: Routing Helper
eo: Itinera Helposanto

en: Downloading incomplete relation members. Kindly wait till download gets over.
eo: Elŝutante nekompletajn rilatajn membrojn. Bonvolu atendi ĝis la elŝuto finiĝas.

en: Incomplete relations
eo: Nekompletaj rilatoj

en: Sort PT Route Members Relation Editor
eo: Ordigi PT Vojo-Membrojn Rilato-Redaktilo

en: Not all members are downloaded
eo: Ne ĉiuj membroj estas elŝutitaj

en: The relation has incomplete members.
    Do you want to download them and continue with the sorting?
eo: La rilato havas nekompletajn membrojn.
    Ĉu vi volas elŝuti ilin kaj daŭrigi kun la ordigo?

en: This is not a PT v2 relation
eo: Ĉi tio ne estas PT v2 rilato

en: This relation is not PT version 2. Sorting its stops wouldn''t make sense.
    
    Would you like to set ''public_transport:version=2''?
    
    There will still be some extra work needed,
    
    but PT_Assistant can help prepare the 
    ''route'' and ''route_master'' relations.
eo: Ĉi tiu rilato ne estas PT versio 2. Ordigo de ĝiaj haltejoj ne havus sencon.
    
    Ĉu vi volas agordi ''public_transport:version=2''?
    
    Ankoraŭ estos iom da ekstra laboro necesa,
    
    sed PT_Asistanto povas helpi prepari la 
    ''route'' kaj ''route_master'' rilatojn.

en: Remove oneway and split roundabout ways?
eo: Ĉu forigi unudirektajn kaj dividi rondirvojojn?

en: To prepare for conversion to PT v2
    
    it may help to remove oneway and split roundabout ways?
    
    Would you like to do this automatically?
    
    When asked to remove stops that cannot be served,
    answer ''no'' and use the button to sort the stops
    once more after adding the ways once again
    by using the routing helper
eo: Por prepari por konvertiĝo al PT v2
    
    eble helpos forigi unudirektajn kaj dividi rondirvojojn?
    
    Ĉu vi volas fari ĉi tion aŭtomate?
    
    Kiam oni demandas forigi haltejojn, kiuj ne povas esti servataj,
    respondu ''ne'' kaj uzu la butonon por ordigi la haltejojn
    denove post aldoni la vojojn denove
    uzante la itineran helpanton

en: Set from tag?
eo: Ĉu agordi from etikedon?

en: ''from'' tag not set. Set it to
    {0} ?
eo: ''from'' etikedo ne agordita. Ĉu agordi ĝin al
    {0} ?

en: Change from tag?
eo: Ĉu ŝanĝi from etikedon?

en: ''from''={0}.
    Change it to
    ''{1}''
     instead?
eo: ''from''={0}.
    Ĉu ŝanĝi ĝin al
    ''{1}''
     anstataŭe?

en: Set to tag?
eo: Ĉu agordi to etikedon?

en: ''to'' tag not set. Set it to
    {0} ?
eo: ''to'' etikedo ne agordita. Ĉu agordi ĝin al
    {0} ?

en: Change to tag?
eo: Ĉu ŝanĝi to etikedon?

en: ''to''={0}.
    Change it to
    ''{1}''
     instead?
eo: ''to''={0}.
    Ĉu ŝanĝi ĝin al
    ''{1}''
     anstataŭe?

en: Change name tag?
eo: Ĉu ŝanĝi name etikedon?

en: Change name to
    ''{0}''
    ?
eo: Ĉu ŝanĝi nomon al
    ''{0}''
    ?

en: Opposite itinerary?
eo: Ĉu kontraŭa itineraro?

en: Create ''route'' relation for opposite direction of travel?
eo: Ĉu krei ''route'' rilaton por kontraŭa vojaĝdirekto?

en: Create a route_master?
eo: Ĉu krei route_master?

en: Create ''route_master'' relation and add these route relations to it?
eo: Ĉu krei ''route_master'' rilaton kaj aldoni ĉi tiujn vojo-rilatojn al ĝi?

en: This stop has been removed
eo: Ĉi tiu haltejo estis forigita

en: NA
eo: ND

en: Sort PT Route Members
eo: Ordigi PT Vojo-Membrojn

en: The relation has incomplete members. Do you want to download them and continue with the sorting?
eo: La rilato havas nekompletajn membrojn. Ĉu vi volas elŝuti ilin kaj daŭrigi kun la ordigo?

en: Incomplete Members
eo: Nekompletaj Membroj

en: Split Roundabout
eo: Dividi Rondiron

en: Do you want to make the roundabout round?
eo: Ĉu vi volas rondigi la rondiron?

en: Roundabout round
eo: Rondigi rondiron

en: The roundabout is not directly connected to either of the previous or next way in the relation
eo: La rondiro ne estas rekte konektita al la antaŭa aŭ sekva vojo en la rilato

en: Error in roundabout
eo: Eraro en rondiro

en: Error: The paths connecting the roundabout in the relation do not allow bicycles.
eo: Eraro: La vojoj konektantaj la rondiron en la rilato ne permesas biciklojn.

en: Remove roundabout from relations
eo: Forigi rondiron el rilatoj

en: How would you want the download to take place?
eo: Kiel vi volas, ke la elŝuto okazu?

en: Entire area
eo: Tuta areo

en: Area around way
eo: Areo ĉirkaŭ vojo

en: Area before removal
eo: Areo antaŭ forigo

en: Esc
eo: Esk

en: Close the options
eo: Fermi la opciojn

en: Remove ways
eo: Forigi vojojn

en: Do not remove ways
eo: Ne forigi vojojn

en: Remove ways along with previous way
eo: Forigi vojojn kune kun antaŭa vojo

en: Add oneway:bicycle=no to way
eo: Aldoni oneway:bicycle=no al vojo

en: Add oneway:bus=no to way
eo: Aldoni oneway:bus=no al vojo

en: solutions based on other route relations
eo: solvoj bazitaj sur aliaj vojo-rilatoj

en: turn-by-turn at next intersection
eo: turno-post-turno ĉe sekva kruciĝo

en: Skip
eo: Preterpasi

en: Split white edge
eo: Dividi blankan randon

en: Remove current edge (white)
eo: Forigi nunan randon (blanka)

en: pt_assistant layer
eo: pt_assistant tavolo

en: Download started: {0}
eo: Elŝuto komenciĝis: {0}

en: Download finished: {0}
eo: Elŝuto finiĝis: {0}

en: Bicycle and foot routes Tests
eo: Testoj por biciklaj kaj piedaj vojoj

en: PT: There is a gap in the {0} route
eo: PT: Estas breĉo en la {0} vojo

en: PT: Stop_position is not part of a way
eo: PT: Stop_position ne estas parto de vojo

en: PT: Platform should not be part of a way
eo: PT: Platformo ne devus esti parto de vojo

en: PT: Stop position or platform is not part of a stop area relation
eo: PT: Halteja pozicio aŭ platformo ne estas parto de halteja areo-rilato

en: PT: Refs of the routes do not match with the route_ref tag of the primitive
eo: PT: Ref-oj de la vojoj ne kongruas kun la route_ref etikedo de la primitivo

en: Refs of the routes do not match with the route_ref tag of the primitive
eo: Ref-oj de la vojoj ne kongruas kun la route_ref etikedo de la primitivo

en: PT_Assistant Message
eo: PT_Asistanto Mesaĝo

en: Public Transport Assistant tests
eo: Testoj por Publika Transporto Asistanto

en: Check if route relations are compatible with public transport version 2
eo: Kontroli ĉu vojo-rilatoj estas kongruaj kun publika transporto versio 2

en: PT: Relation member roles do not match tags
eo: PT: Rilataj membroroloj ne kongruas kun etikedoj

en: Fix error
eo: Ripari eraron

en: PT: dummy test warning
eo: PT: provtesta averto

en: PT: Route needs to be sorted, found tag fixme:relation=order members
eo: PT: Vojo bezonas esti ordigita, trovis etikedon fixme:relation=order members

en: PT: Route contains a gap that can be fixed by sorting
eo: PT: Vojo enhavas breĉon kiu povas esti riparita per ordigo

en: PT: Route gaps can decrease by sorting members. Further validations will be required
eo: PT: Vojo-breĉoj povas malpliiĝi per ordigo de membroj. Pliaj validigoj estos necesaj

en: PT: Route gap can be closed by adding a single way
eo: PT: Vojo-breĉo povas esti fermita per aldono de ununura vojo

en: PT: The name of the first stop does not match the "from" tag of the route relation
eo: PT: La nomo de la unua haltejo ne kongruas kun la "from" etikedo de la vojo-rilato

en: PT: The name of the last stop does not match the "to" tag of the route relation
eo: PT: La nomo de la lasta haltejo ne kongruas kun la "to" etikedo de la vojo-rilato

en: PT: The first stop of the route does not match the first way
eo: PT: La unua haltejo de la vojo ne kongruas kun la unua vojo

en: PT: The last stop of the route does not match the last way
eo: PT: La lasta haltejo de la vojo ne kongruas kun la lasta vojo

en: PT: Route should start and end with a stop_position
eo: PT: Vojo devus komenciĝi kaj finiĝi per stop_position

en: PT: First or last way needs to be split
eo: PT: Unua aŭ lasta vojo bezonas esti dividita

en: PT: Stop not served
eo: PT: Haltejo ne servata

en: PT: Problem in the route segment with no automatic fix
eo: PT: Problemo en la vojo-segmento sen aŭtomata riparo

en: PT: Problem in the route segment with one automatic fix
eo: PT: Problemo en la vojo-segmento kun unu aŭtomata riparo

en: PT: Problem in the route segment with several automatic fixes
eo: PT: Problemo en voja segmento kun pluraj aŭtomataj riparoj

en: Warning: the displayed fix variants are based on less strict criteria
eo: Averto: la montritaj riparaj variantoj baziĝas sur malpli striktaj kriterioj

en: Type letter to select the fix variant or press Escape for no fix
eo: Tajpu literon por elekti la riparan varianton aŭ premu Esk por neniu riparo

en: PT: Stop area relation has no stop position
eo: PT: Halteja areo-rilato ne havas haltejan pozicion

en: PT: Stop area relation has no platform
eo: PT: Halteja areo-rilato ne havas platformon

en: PT: Route relations of stop position(s) and platform(s) of stop area members diverge
eo: PT: Vojo-rilatoj de haltejaj pozicio(j) kaj platformo(j) de haltejaj areo-membroj diverĝas

en: PT: Route type does not match the type of the road it passes on
eo: PT: Vojo-tipo ne kongruas kun la tipo de la vojo, kiun ĝi pasas

en: PT: Road is under construction
eo: PT: Vojo estas sub konstruado

en: PT: Route passes a oneway road in the wrong direction
eo: PT: Vojo pasas unudirektan vojon en malĝusta direkto

en: Distance between stops
eo: Distanco inter haltejoj

en: A valid public_transport:version=2 route is required
eo: Valida public_transport:version=2 vojo estas postulata

en: Invalid selection
eo: Nevalida elekto

en: Public transport routes
eo: Publikaj transportvojoj

en: Toggle direction arrows
eo: Ŝalti/malŝalti direkto-sagojn

en: Toggle reference labels
eo: Ŝalti/malŝalti referenc-etikedojn

en: Visualize public transport routes
eo: Vizualigi publikajn transportvojojn

en: Displays stops of selected public transport routes as graph
eo: Montras haltejojn de elektitaj publikaj transportvojoj kiel grafeon

en: Create Stops from GTFS ...
eo: Krei Haltejojn el GTFS ...

en: Create Stops from a GTFS file
eo: Krei Haltejojn el GTFS-dosiero

en: Select GTFS file (stops.txt)
eo: Elekti GTFS-dosieron (stops.txt)

en: File "{0}" does not exist
eo: Dosiero "{0}" ne ekzistas

en: IOException "{0}" occurred
eo: Okazis IO-escepto "{0}"

en: There exists no dataset. Try to download data from the server or open an OSM file.
eo: Ne ekzistas datenaro. Provu elŝuti datumojn de la servilo aŭ malfermi OSM-dosieron.

en: No data found
eo: Neniuj datumoj trovitaj

en: The GTFS file was empty.
eo: La GTFS-dosiero estis malplena.

en: Route patterns ...
eo: Vojo-skemoj ...

en: Edit Route patterns for public transport
eo: Redakti Vojo-skemojn por publika transporto

en: Route Patterns
eo: Vojo-skemoj

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Itinerary
eo: Itineraro

en: Stops
eo: Haltejoj

en: Existing route patterns:
eo: Ekzistantaj vojo-skemoj:

en: Reflect
eo: Reflekti

en: Required tags:
eo: Postulataj etikedoj:

en: Common tags:
eo: Komunaj etikedoj:

en: Additional tags:
eo: Aldonaj etikedoj:

en: Add a new Tag
eo: Aldoni novan etikedon

en: Name/Id
eo: Nomo/Id

en: Find
eo: Trovi

en: Mark
eo: Marki

en: Stops are possible on the
eo: Haltejoj eblas sur la

en: right hand side
eo: dekstra flanko

en: left hand side
eo: maldekstra flanko

en: Maximum distance from route
eo: Maksimuma distanco de la vojo

en: Suggest Stops
eo: Sugesti Haltejojn

en: Create Stops from GPX ...
eo: Krei Haltejojn el GPX ...

en: Create Stops from a GPX file
eo: Krei Haltejojn el GPX-dosiero

en: Select GPX file
eo: Elekti GPX-dosieron

en: The GPX file contained no tracks or waypoints.
eo: La GPX-dosiero ne enhavis iujn spurojn aŭ vojpunktojn.

en: moved
eo: moviĝis

en: added
eo: aldonita

en: Public Transport: Enable GTFSStops
eo: Publika Transporto: Ebligi GTFS-Haltejojn

en: Public Transport: Catch GTFS stops
eo: Publika Transporto: Kapti GTFS-haltejojn

en: skipped
eo: preterpasita

en: Public Transport: Disable GTFS
eo: Publika Transporto: Malebligi GTFS

en: Public Transport: Join GTFS stops
eo: Publika Transporto: Kunigi GTFS-haltejojn

en: Public Transport: Change stop type
eo: Publika Transporto: Ŝanĝi haltejan tipon

en: Public Transport: Add track stop
eo: Publika Transporto: Aldoni spuro-haltejon

en: Public Transport: Delete track stop
eo: Publika Transporto: Forigi spuro-haltejon

en: Public Transport: Detach track stop list
eo: Publika Transporto: Malkroĉi spuro-haltejan liston

en: Public Transport: Edit track stop list
eo: Publika Transporto: Redakti spuro-haltejan liston

en: Public Transport: Relocate nodes in track stoplist
eo: Publika Transporto: Relokigi nodojn en spuro-halteja listo

en: Public Transport: sort track stop list
eo: Publika Transporto: ordigi spuro-haltejan liston

en: Public Transport: Suggest stops
eo: Publika Transporto: Sugesti haltejojn

en: Public Transport: Detach waypoints
eo: Publika Transporto: Malkroĉi vojpunktojn

en: Public Transport: Disable waypoints
eo: Publika Transporto: Malebligi vojpunktojn

en: Public Transport: Enable waypoints
eo: Publika Transporto: Ebligi vojpunktojn

en: Public Transport: Edit waypoint name
eo: Publika Transporto: Redakti vojpunkto-nomon

en: Can''t parse a time from this string.
eo: Ne eblas analizi tempon el ĉi tiu ĉeno.

en: Invalid value
eo: Nevalida valoro

en: Create Stops from GTFS
eo: Krei Haltejojn el GTFS

en: GTFS-Stops
eo: GTFS-Haltejoj

en: Type of stops to add
eo: Tipo de haltejoj por aldoni

en: Time on your GPS device
eo: Tempo sur via GPS-aparato

en: Time on your stopwatch
eo: Tempo sur via poŝhorloĝo

en: Time window
eo: Tempofenestro

en: Move Threshold
eo: Mova Sojlo

en: Catch
eo: Kapti

en: Join
eo: Kunigi

en: Create Stops from GPX
eo: Krei Haltejojn el GPX

en: Tracks in this GPX file:
eo: Spuroj en ĉi tiu GPX-dosiero:

en: Detach
eo: Malkroĉi

en: implicit
eo: implice

en: State
eo: Stato

en: pending
eo: pendanta

en: [incomplete]
eo: [nekompleta]

en: [empty way]
eo: [malplena vojo]

en: [gap]
eo: [breĉo]

en: Stopname
eo: Haltejo-nomo

en: The GPX file doesn''t contain valid trackpoints. Please use a GPX file that has trackpoints.
eo: La GPX-dosiero ne enhavas validajn spuro-punktojn. Bonvolu uzi GPX-dosieron, kiu havas spuro-punktojn.

en: GPX File Trouble
eo: Problemo kun GPX-dosiero

en: unnamed
eo: sennoma

en: Filters
eo: Filtriloj

en: Choose Filter
eo: Elekti Filtrilon

en: JSlider initialization error. Make sure your meta-inf is correct.
eo: JSlider inicialiga eraro. Certigu, ke via meta-inf estas ĝusta.

en: Image Filters
eo: Bildaj Filtriloj

en: Filter Name
eo: Filtrila Nomo

en: Relation Toolbox
eo: Rilata Ilo-skatolo

en: Open relation/multipolygon editor panel
eo: Malfermu redaktan panelon pri rilato/multpoligona

en: Specify role
eo: Specifi rolon

en: Change relation member roles to {0}
eo: Ŝanĝi rilatajn membrojn al roloj {0}

en: Create administrative boundary relations
eo: Krei administrajn lim-rilatojn

en: Add tags boundary and admin_level to boundary relation ways
eo: Aldoni etikedojn boundary kaj admin_level al lim-rilataj vojoj

en: Move area tags from contour to relation
eo: Movi areajn etikedojn de konturo al rilato

en: When moving tags, consider even non-repeating ones
eo: Kiam movante etikedojn, konsideru eĉ ne-ripetantajn

en: Always split ways of neighbouring multipolygons
eo: Ĉiam dividu vojojn de najbaraj multpoligonoj

en: Change role
eo: Ŝanĝi rolon

en: Enter role for selected members
eo: Enigu rolon por elektitaj membroj

en: Relation Toolbox: {0}
eo: Rilata Ilo-skatolo: {0}

en: another...
eo: alia...

en: Add/remove members from the chosen relation
eo: Aldoni/forigi membrojn el la elektita rilato

en: Clear the chosen relation
eo: Malplenigi la elektitan rilaton

en: Create a multipolygon from selected objects
eo: Kreu multpoligonon el elektitaj objektoj

en: Create multipolygons from rings
eo: Kreu multpoligonojn el ringoj

en: Move tags from ways to relation
eo: Movi etikedojn de vojoj al rilato

en: Enter admin level and name for the border relation:
eo: Enigu administran nivelon kaj nomon por la lim-rilato:

en: Admin level
eo: Administra nivelo

en: Create a relation from selected objects
eo: Krei rilaton el elektitaj objektoj

en: Choose a type for the relation:
eo: Elektu tipon por la rilato:

en: Delete relation
eo: Forigi rilaton

en: Download incomplete members for the chosen relation
eo: Elŝuti nekompletajn membrojn por la elektita rilato

en: Download referrers
eo: Elŝuti referencojn

en: Download referrers for the chosen relation and its members.
eo: Elŝuti referencojn por la elektita rilato kaj ĝiaj membroj.

en: Duplicate relation
eo: Duobligi rilaton

en: Open relation editor for the chosen relation
eo: Malfermu rilatan redaktilon por la elektita rilato

en: Find a relation
eo: Trovi rilaton

en: Reconstruct polygon
eo: Rekonstrui plurlaton

en: Reconstruct polygon from multipolygon relation
eo: Rekonstruu plurlaton el multpoligona rilato

en: Multipolygon must consist only of ways
eo: Multpoligona devas konsisti nur el vojoj

en: Reconstruct polygons from relation {0}
eo: Rekonstrui plurlatojn el rilato {0}

en: Reconstruct route
eo: Rekonstrui vojon

en: Open relation wiki page
eo: Malfermu rilatan vikipaĝon

en: Select relation in main selection.
eo: Elekti rilaton en ĉefa elekto.

en: Fix roles of the chosen relation members
eo: Ripari rolojn de la elektitaj rilataj membroj

en: Complete multipolygon for way {0}
eo: Kompletu Multpoligona por vojo {0}

en: Two rings are equal, and this must not be.
eo: Du ringoj estas egalaj, kaj ĉi tio ne devas esti.

en: Multipolygon from rings
eo: Multpoligona el ringoj

en: Node without ''house'' role found
eo: Nodo sen ''domo'' rolo trovita

en: Way without ''house'' or ''street'' role found
eo: Nodo sen ''domo'' rolo trovita

en: Relation without ''house'' role found
eo: Rilato sen ''domo'' rolo trovita

en: Relation does not have name
eo: Rilato ne havas nomon

en: Relation has streets with different names
eo: Rilato havas stratojn kun malsamaj nomoj

en: fix associatedStreet relation
eo: ripari associatedStreet rilaton

en: Relation without ''subarea'' role found
eo: Rilato sen ''subarea'' rolo trovita

en: Node without ''label'' or ''admin_centre'' role found
eo: Nodo sen rolo ''label'' aŭ ''admin_centre'' trovita

en: Way without ''inner'' or ''outer'' role found
eo: Vojo sen rolo ''inner'' aŭ ''outer'' trovita

en: Node without ''stop'' or ''platform'' role found
eo: Nodo sen rolo ''stop'' aŭ ''platform'' trovita

en: Way platform without ''platform'' role found
eo: Vojo-platformo sen rolo ''platform'' trovita

en: Revert changeset fully
eo: Tute malfari ŝanĝaron

en: Revert selection only
eo: Malfari nur elekton

en: Revert selection and restore deleted objects
eo: Malfari elekton kaj restarigi forigitajn objektojn

en: Revert changeset
eo: Malfari ŝanĝaron

en: Revert
eo: Malfari

en: Enter the ID of the changeset that should be reverted
eo: Enigu la ID de la ŝanĝaro, kiu devas esti malfarita

en: <html>Select to download data into a new data layer.<br>Unselect to download into the currently active data layer.</html>
eo: <html>Elektu por elŝuti datumojn en novan datumtavolon.<br>Malelektu por elŝuti en la nune aktivan datumtavolon.</html>

en: The current input is not a list of valid changeset IDs. Please enter one or more integer values > 0 or full changeset URLs.
eo: La nuna enigo ne estas listo de validaj ŝanĝar-identigiloj. Bonvolu enigi unu aŭ pli entjerajn valorojn > 0 aŭ plenajn ŝanĝar-URL-ojn.

en: Please enter one or more integer values > 0 or full changeset URLs.
eo: Bonvolu enigi unu aŭ pli entjerajn valorojn > 0 aŭ plenajn ŝanĝar-URL-ojn.

en: Reverted changeset
eo: Malfarita ŝanĝaro

en: It is not allowed to revert changeset from {0}
eo: Ne estas permesite malfari ŝanĝaron de {0}

en: Downloading history for {0} object | Downloading history for {0} objects
eo[0]: Elŝutante historion por {0} objekto
eo[1]: Elŝutante historion por {0} objektoj

en: Unexpected data in changeset #{1}
eo: Neatenditaj datumoj en ŝanĝaro #{1}

en: Missing merge target for {0}
eo: Mankas kunfanda celo por {0}

en: Checking coordinates of {0} node | Checking coordinates of {0} nodes
eo[0]: Kontrolante koordinatojn de {0} nodo
eo[1]: Kontrolante koordinatojn de {0} nodoj

en: Fetching multi-objects
eo: Ricevantaj multobjektojn

en: Changeset {0}: {1}
eo: Ŝanĝaro {0}: {1}

en: Preparing history data...
eo: Preparante historiajn datumojn...

en: Revert changeset(s)
eo: Malfari ŝanĝaron(jn)

en: Remote Control has been asked to revert a changeset.
eo: Fora Kontrolo estis petita malfari ŝanĝaron.

en: Reverting...
eo: Malfarante...

en: This changeset has objects that are not present in current dataset.
    It is needed to download them before reverting. Do you want to continue?
eo: Ĉi tiu ŝanĝaro havas objektojn, kiuj ne estas en la nuna datumaaro.
    Necesas elŝuti ilin antaŭ ol malfari. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Revert was canceled
eo: Malfaro estis nuligita

en: Revert changesets
eo: Malfari ŝanĝarojn

en: Reverting changeset {0}
eo: Malfarante ŝanĝaron {0}

en: See {0}
eo: Vidu {0}

en: Please solve conflicts and maybe try again to revert.
eo: Bonvolu solvi konfliktojn kaj eble reprovu malfari.

en: Revert changeset {0}
eo: Malfari ŝanĝaron {0}

en: Partially revert changeset {0}
eo: Parte malfari ŝanĝaron {0}

en: Roundabout Expander
eo: Rondiro-Ekspansilo

en: routing active route
eo: aktivigita vojo-direktado

en: routing inactive route
eo: malaktivigita vojo-direktado

en: Routing
eo: Direktado

en: Click to add destination.
eo: Klaku por aldoni celon.

en: Click and drag to move destination
eo: Klaku kaj trenu por movi celon

en: Click to remove destination
eo: Klaku por forigi celon

en: Open a list of routing nodes
eo: Malfermi liston de direktadaj nodoj

en: Add routing layer
eo: Aldoni direktadan tavolon

en: Criteria
eo: Kriterioj

en: Shortest
eo: Plej mallonga

en: Fastest
eo: Plej rapida

en: Ignore oneways
eo: Ignori unudirektajn vojojn

en: Reverse route
eo: Inversigi vojon

en: Clear route
eo: Malplenigi vojon

en: Reconstruct Graph
eo: Rekonstrui grafeon

en: Routing Plugin Preferences
eo: Preferoj de la Direktada Kromaĵo

en: Configure routing preferences.
eo: Agordi preferojn de direktado.

en: Speed (Km/h)
eo: Rapido (Km/h)

en: Enter weight values
eo: Enigu pezajn valorojn

en: New value for {0}
eo: Nova valoro por {0}

en: Preference ''{0}'' missing. Cannot initialize SdsApi.
eo: Prefero ''{0}'' mankas. Ne eblas pravalorizi SdsApi.

en: <html><body><p class="warning-body"><strong>Warning:</strong> The password is stored in plain text in the JOSM preferences file. </p></body></html>
eo: <html><body><p class="warning-body"><strong>Averto:</strong> La pasvorto estas konservita en plata teksto en la prefera dosiero de JOSM. </p></body></html>

en: Enter credentials for Separate Data Store API
eo: Enigu legitimilon por la Separa Datuma Konservejo-API

en: Please enter the user name of your SDS account
eo: Bonvolu enigi la uzantnomon de via SDS-konto

en: Please enter the password of your SDS account
eo: Bonvolu enigi la pasvorton de via SDS-konto

en: Authenticating at the SDS API ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
eo: Aŭtentikado ĉe la SDS-API ''{0}'' malsukcesis. Bonvolu enigi validan uzantnomon kaj validan pasvorton.

en: SDS data file
eo: SDS-datuma dosiero

en: Load...
eo: Ŝargi...

en: Load separate data store data from a file.
eo: Ŝargi apartan datuman konservejon el dosiero.

en: Loading files
eo: Ŝargante dosierojn

en: Information about SDS.
eo: Informoj pri SDS.

en: About SDS...
eo: Pri SDS...

en: Open a preferences dialog for SDS.
eo: Malfermi preferan dialogon por SDS.

en: Separate Data Store
eo: Separa Datuma Konservejo

en: Configures access to the Separate Data Store.
eo: Agordas aliron al la Separa Datuma Konservejo.

en: Server
eo: Servilo

en: The URL under which the SDS server can be contacted.
eo: La URL, per kiu la SDS-servilo povas esti kontaktita.

en: The user name at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
eo: La uzantnomo ĉe la SDS-servilo. Vi devas unue krei konton ĉe la SDS-administranto.

en: The password at the SDS server. You need to create an account with the SDS admin first.
eo: La pasvorto ĉe la SDS-servilo. Vi devas unue krei konton ĉe la SDS-administranto.

en: Tags beginning with this prefix are never saved to OSM, but to the SDS server only.
eo: Etikedoj komencantaj per ĉi tiu prefikso neniam estas konservitaj al OSM, sed nur al la SDS-servilo.

en: SDS server URL
eo: SDS-servila URL

en: SDS username
eo: SDS-uzantnomo

en: SDS password
eo: SDS-pasvorto

en: Test credentials now
eo: Testi legitimilon nun

en: SDS tag prefix
eo: SDS-etikeda prefikso

en: Connection successful.
eo: Konekto sukcesis.

en: Cannot connect to SDS server:
eo: Ne eblas konekti al SDS-servilo:

en: Save...
eo: Konservi...

en: Save the current separate data store information to a file.
eo: Konservi la nunan apartan datuman konservejan informon al dosiero.

en: Save SDS file
eo: Konservi SDS-dosieron

en: No object selected
eo: Neniu objekto elektita

en: SeaChart Editor
eo: SeaChart-Redaktilo

en: Seamark Inspector
eo: Seamark-Inspektilo

en: Select only one object
eo: Elektu nur unu objekton

en: Select a map object
eo: Elektu mapobjekton

en: SeaMap Editor
eo: SeaMap-Redaktilo

en: Spline drawing
eo: Splina desegnado

en: Draw a spline curve
eo: Desegni splinan kurbo

en: Spline goes outside of the world.
eo: Splino iras ekster la mondo.

en: Add an existing node to spline: {0}
eo: Aldoni ekzistantan nodon al splino: {0}

en: Add a new node to spline: {0}
eo: Aldoni novan nodon al splino: {0}

en: Delete spline node {0}
eo: Forigi splinan nodon {0}

en: Finish spline
eo: Finigi splinon

en: Splines
eo: Splinoj

en: Spline drawing preferences
eo: Preferoj de splina desegnado

en: Curve steps
eo: Kurbaj paŝoj

en: Undelete node {0}
eo: Restarigi nodon {0}

en: AutoSave LiveData
eo: Aŭtomata Konservo de LiveData

en: Save captured data to file every minute.
eo: Konservi kaptitajn datumojn al dosiero ĉiun minuton.

en: Error while exporting {0}: {1}
eo: Eraro dum eksportado de {0}: {1}

en: Duplicate hotkey for button ''{0}'' - button will be ignored!
eo: Duobla fulmoklavo por butono ''{0}'' - butono estos ignorita!

en: SurveyorPlugin needs LiveGpsPlugin, but could not find it!
eo: SurveyorPlugin bezonas LiveGpsPlugin, sed ne povis trovi ĝin!

en: Open surveyor tool.
eo: Malfermi surveyor-ilojn.

en: Could not read surveyor definition: {0}
eo: Ne eblis legi surveyor-difinon: {0}

en: Error parsing {0}: {1}
eo: Eraro dum analizo de {0}: {1}

en: Surveyor waypoint layer
eo: Surveyor-vojpunkta tavolo

en: {0} start
eo: {0} komenco

en: {0} end
eo: {0} fino

en: Waypoint Description
eo: Vojpunkta Priskribo

en: Edit tags
eo: Redakti etikedojn

en: Launches the tag editor dialog
eo: Lanĉas la etikedredaktan dialogon

en: JOSM Tag Editor Plugin
eo: JOSM Etikedredakta Kromaĵo

en: Presets
eo: Antaŭdifinoj

en: Highlight
eo: Emfazi

en: Group
eo: Grupo

en: Item
eo: Ero

en: Search:
eo: Serĉi:

en: unexpected column number {0}
eo: neatendita kolumnnumero {0}

en: Tagging Preset Tester
eo: Etikedada Antaŭdifinita Testilo

en: Open the tagging preset test tool for previewing tagging preset dialogs.
eo: Malfermu la etikedan antaŭdifinitan testan ilon por antaŭrigardi etikedajn antaŭdifinitajn dialogojn.

en: You have to specify tagging preset sources in the preferences first.
eo: Vi unue devas specifi etikedajn antaŭdifinitajn fontojn en la preferoj.

en: Enter housenumbers or amount of segments
eo: Enigu domnumerojn aŭ kvanton da segmentoj

en: Terrace a house
eo: Terasu domon

en: Interpolation
eo: Interpolado

en: Lowest Number
eo: Plej Malalta Numero

en: Lowest housenumber of the terraced house
eo: Plej malsupra domnumero de la terasdomo

en: Highest Number
eo: Plej Alta Numero

en: List of Numbers
eo: Listo de Numeroj

en: add to existing associatedStreet relation
eo: aldoni al ekzistanta associatedStreet-rilato

en: create an associatedStreet relation
eo: krei associatedStreet-rilaton

en: keep outline way
eo: konservi konturan vojon

en: Street name:
eo: Strata nomo:

en: Even/Odd
eo: Para/Nepara

en: Lowest number
eo: Plej malalta numero

en: Highest number
eo: Plej alta numero

en: Lowest housenumber cannot be higher than highest housenumber
eo: Plej malsupra domnumero ne povas esti pli alta ol plej alta domnumero

en: Housenumbers do not match odd/even setting
eo: Domnumeroj ne kongruas kun nepara/para agordo

en: Segment must be a number greater 1
eo: Segmento devas esti nombro pli granda ol 1

en: {0} must be greater than 0
eo: {0} devas esti pli granda ol 0

en: {0} is not a number
eo: {0} ne estas nombro

en: Reverse a terrace
eo: Inversigi terason

en: Reverses house numbers on a terrace.
eo: Inversas domnumerojn sur teraso.

en: Cannot reverse!
eo: Ne eblas inversigi!

en: Reverse Terrace
eo: Inversigi Terason

en: Terrace a building
eo: Terasu konstruaĵon

en: Creates individual buildings from a long building.
eo: Kreas individuajn konstruaĵojn el longa konstruaĵo.

en: Select a single, closed way of at least four nodes. (Optionally you can also select a street for the addr:street tag and a node to mark the start of numbering.)
eo: Elektu ununuran, fermitan vojon de almenaŭ kvar nodoj. (Laŭvole vi ankaŭ povas elekti straton por la addr:street-etikedo kaj nodon por marki la komencon de numerado.)

en: Terrace
eo: Teraso

en: Todo list
eo: Tasklisto

en: Open the todo list.
eo: Malfermu la taskliston.

en: Zoom to the selected item in the todo list.
eo: Zomi al la elektita ero en la tasklisto.

en: Select all Unmarked and Zoom
eo: Elekti ĉiujn Nemarkitajn kaj Zomi

en: Select and zoom to all of the unmarked items in the todo list.
eo: Elekti kaj zomi al ĉiuj nemarkitaj eroj en la tasklisto.

en: Pass
eo: Pasigi

en: Moves on to the next item but leaves this item in the todo list.
eo: Movas al la sekva ero sed lasas ĉi tiun eron en la tasklisto.

en: Pass over element without marking it
eo: Pasigi super ero sen marki ĝin

en: Add the selected items to the todo list.
eo: Aldoni la elektitajn erojn al la tasklisto.

en: Clear and add
eo: Malplenigi kaj aldoni

en: Clear list, add the selected items to the todo list and zoom first item.
eo: Malplenigi liston, aldoni la elektitajn erojn al la tasklisto kaj zomi al la unua ero.

en: Clear and add elements
eo: Malplenigi kaj aldoni elementojn

en: Mark selected
eo: Marki elektitajn

en: Mark the selected items (on the map) as done in the todo list.
eo: Marki la elektitajn erojn (sur la mapo) kiel faritajn en la tasklisto.

en: Mark selected element done
eo: Marki elektitan elementon kiel faritan

en: Mark the selected item in the todo list as done.
eo: Marki la elektitan eron en la tasklisto kiel faritan.

en: Mark element done
eo: Marki elementon kiel faritan

en: Mark all
eo: Marki ĉiujn

en: Mark all items in the todo list as done.
eo: Marki ĉiujn erojn en la tasklisto kiel faritajn.

en: Unmark all
eo: Malmarki ĉiujn

en: Unmark all items in the todo list that have been marked as done.
eo: Malmarki ĉiujn erojn en la tasklisto, kiuj estis markitaj kiel faritaj.

en: Clear the todo list
eo: Malplenigi la taskliston

en: Remove all items (marked and unmarked) from the todo list.
eo: Forigi ĉiujn erojn (markitajn kaj nemarkitajn) el la tasklisto.

en: Todo list {0}/{1} ({2}%)
eo: Tasklisto {0}/{1} ({2}%)

en: Browse
eo: Foliumi

en: Browse map with left button
eo: Foliumi mapon per maldekstra butono

en: Turn lanes tagging - editor
eo: Turnvojoj-etikedado - redaktilo

en: Turn lanes tagging - Editor
eo: Turnvojoj-etikedado - Redaktilo

en: turn lanes tagging - editor
eo: turnvojoj-etikedado - redaktilo

en: Turn Lanes Editor
eo: Turnvojoj-Redaktilo

en:  The number of lanes has fixed according number of turns
eo:  La nombro de vojoj estas fiksita laŭ la nombro de turnoj

en:  The number of lanes:forward has fixed according number of turns
eo:  La nombro de vojoj:antaŭen estas fiksita laŭ la nombro de turnoj

en:  The number of lanes:both_ways has fixed according number of turns
eo:  La nombro de vojoj:ambaŭdirekte estas fiksita laŭ la nombro de turnoj

en:  The number of lanes:backward has fixed according number of turns
eo:  La nombro de vojoj:malantaŭen estas fiksita laŭ la nombro de turnoj

en: check the right direction of the way
eo: kontrolu la ĝustan direkton de la vojo

en: Unidirectional road
eo: Unudirekta vojo

en: Build unidirectional road
eo: Konstrui unudirektan vojon

en: Bidirectional road
eo: Duudirekta vojo

en: Build bidirectional road
eo: Konstrui duudirektan vojon

en: Use "none"
eo: Uzi "neniu"

en: use "none" instead of empty values
eo: uzi "neniu" anstataŭ malplenaj valoroj

en: Preset turn lanes
eo: Antaŭdifinitaj turnvojoj

en: Recently turn lanes edits
eo: Lastatempaj turnvojoj-redaktoj

en: Both way lane
eo: Ambaŭdirekta vojo

en: Backward
eo: Malantaŭen

en: Number of backward lanes
eo: Nombro de malantaŭenaj lenoj

en: Number of forward lanes
eo: Nombro de antaŭenaj lenoj

en: Both way
eo: Ambaŭdirekte

en: Number of lanes
eo: Nombro de lenoj

en: Directional
eo: Direkta

en: Turn lanes
eo: Turnvojoj

en: No such lane.
eo: Neniu tia vojo.

en: <html>The number of lanes is not specified for one or more roads; please add missing lanes tags.</html>
eo: <html>La nombro de vojoj ne estas specifita por unu aŭ pli vojoj; bonvolu aldoni mankantajn vojojn-etikedojn.</html>

en: <html>An error occurred while constructing the model. Please run the validator to make sure the data is consistent.<br><br>Error: {0}</html>
eo: <html>Eraro okazis dum konstruado de la modelo. Bonvolu ruli la validigilon por certigi, ke la datumoj estas konsekvencaj.<br><br>Eraro: {0}</html>

en: Edit turn relations and lane lengths for selected node.
eo: Redakti turnrilatojn kaj vojojn-longojn por elektita nodo.

en: Validate turn- and lane-length-relations for consistency.
eo: Validigi turn- kaj vojojn-longojn-rilatojn por konsekvenco.

en: Turn Lanes
eo: Turnvojoj

en: Edit turn lanes
eo: Redakti turnvojojn

en: Left-hand traffic direction:
eo: Maldekstra trafika direkto:

en: Quick-Fix
eo: Rapida Riparo

en: Revalidate all turnlanes-relations.
eo: Revalidigi ĉiujn turnvojojn-rilatojn.

en: Automatically fixes the issue.
eo: Aŭtomate ripari la problemon.

en: Selects the offending relation.
eo: Elekti la ofendan rilaton.

en: Add turn
eo: Aldoni turnon

en: Delete lane.
eo: Forigi vojon.

en: Delete turn.
eo: Forigi turnon.

en: {0} lanes are not referenced in any turn-relation.
eo: {0} vojoj ne estas referencitaj en iu ajn turn-rilato.

en: Put the ways in order.
eo: Meti la vojojn en ordo.

en: The from-way is empty.
eo: La de-vojo estas malplena.

en: The from-way both starts as well as ends at the via-node.
eo: La de-vojo komenciĝas kaj finiĝas ĉe la tra-nodo.

en: The to-way is empty.
eo: La al-vojo estas malplena.

en: The to-way both starts as well as ends at the via-node.
eo: La al-vojo komenciĝas kaj finiĝas ĉe la tra-nodo.

en: The from-way does not start or end at the via-node.
eo: La de-vojo ne komenciĝas aŭ finiĝas ĉe la tra-nodo.

en: The to-way does not start or end at the via-node.
eo: La al-vojo ne komenciĝas aŭ finiĝas ĉe la tra-nodo.

en: Relation references non-existent (regular) lane {0}
eo: Rilato referencas neekzistantan (regulan) vojon {0}

en: Relation references non-existent extra lane {0}
eo: Rilato referencas neekzistantan ekstran vojon {0}

en: Integer list "{0}" contains unexpected values.
eo: Entjera listo "{0}" enhavas neatenditajn valorojn.

en: Create/Edit turn restriction...
eo: Krei/Redakti turnrestrikcion...

en: Create or edit a turn restriction.
eo: Krei aŭ redakti turnrestrikcion.

en: In the following table you can edit the <strong>raw tags</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
eo: En la sekva tabelo vi povas redakti la <strong>krudajn etikedojn</strong> de la OSM-rilato reprezentanta ĉi tiun turnrestrikcion.

en: In the following table you can edit the <strong>raw members</strong> of the OSM relation representing this turn restriction.
eo: En la sekva tabelo vi povas redakti la <strong>krudajn membrojn</strong> de la OSM-rilato reprezentanta ĉi tiun turnrestrikcion.

en: Type:
eo: Tipo:

en: From:
eo: De:

en: To:
eo: Al:

en: Vias:
eo: Tra:

en: Copy to the clipboard
eo: Kopii al la tondujo

en: Cannot find object with id ''{0}'' in layer ''{1}''
eo: Ne eblas trovi objekton kun id ''{0}'' en tavolo ''{1}''

en: Cannot add object ''{0}'' as relation member because it is deleted or invisible in layer ''{1}''
eo: Ne eblas aldoni objekton ''{0}'' kiel rilatan membron ĉar ĝi estas forigita aŭ nevidebla en tavolo ''{1}''

en: Clear the selected roles or delete the selected members
eo: Malplenigi la elektitajn rolojn aŭ forigi la elektitajn membrojn

en: Insert new relation members from object in the clipboard
eo: Enmeti novajn rilatajn membrojn el objekto en la tondujo

en: Move the selected relation members down by one position
eo: Movi la elektitajn rilatajn membrojn malsupren je unu pozicio

en: Move the selected relation members up by one position
eo: Movi la elektitajn rilatajn membrojn supren je unu pozicio

en: Edit basic attributes of a turn restriction
eo: Redakti bazajn atributojn de turnrestrikcio

en: Edit the raw tags and members of this turn restriction
eo: Redakti la krudajn etikedojn kaj membrojn de ĉi tiu turnrestrikcio

en: Errors/Warnings
eo: Eraroj/Avertoj

en: Show errors and warnings related to this turn restriction
eo: Montri erarojn kaj avertojn rilatajn al ĉi tiu turnrestrikcio

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
eo: Krei novan turnrestrikcion en tavolo ''{0}''

en: Edit a new turn restriction in layer ''{0}''
eo: Redakti novan turnrestrikcion en tavolo ''{0}''

en: Edit turn restriction ''{0}'' in layer ''{1}''
eo: Redakti turnrestrikcion ''{0}'' en tavolo ''{1}''

en: There is still an unresolved error or warning identified for this turn restriction. You are recommended to resolve this issue first. | There are still {0} errors and/or warnings identified for this turn restriction. You are recommended to resolve these issues first.
eo[0]: Estas ankoraŭ unu solvenda eraro aŭ averto identigita por ĉi tiu turnrestrikcio. Vi estas rekomendita solvi ĉi tiun problemon unue.
eo[1]: Estas ankoraŭ {0} eraroj kaj/aŭ avertoj identigitaj por ĉi tiu turnrestrikcio. Vi estas rekomendita solvi ĉi tiujn problemojn unue.

en: Do you want to save anyway?
eo: Ĉu vi volas konservi ĉiuokaze?

en: Yes, save anyway
eo: Jes, konservi ĉiuokaze

en: Save the turn restriction despite of errors and/or warnings
eo: Konservi la turnrestrikcion malgraŭ eraroj kaj/aŭ avertoj

en: No, resolve issues first
eo: Ne, solvi problemojn unue

en: Cancel saving and start resolving pending issues first
eo: Nuligi konservadon kaj komenci solvi pendajn problemojn unue

en: Pending errors and warnings
eo: Pendaj eraroj kaj avertoj

en: This turn restriction refers to an object which was deleted outside of this turn restriction editor: | This turn restriction refers to {0} objects which were deleted outside of this turn restriction editor:
eo[0]: Ĉi tiu turnrestrikcio referencas objekton, kiu estis forigita ekster ĉi tiu turnrestrikcia redaktilo:
eo[1]: Ĉi tiu turnrestrikcio referencas {0} objektojn, kiuj estis forigitaj ekster ĉi tiu turnrestrikcia redaktilo:

en: Updates to this turn restriction can''t be saved unless deleted members are removed.<br>How to you want to proceed?
eo: Ĝisdatigoj al ĉi tiu turnrestrikcio ne povas esti konservitaj se ne forigitaj membroj estas forigitaj.<br>Kiel vi volas procedi?

en: Remove deleted members and save
eo: Forigi forigitajn membrojn kaj konservi

en: Cancel and return to editor
eo: Nuligi kaj reveni al la redaktilo

en: Deleted members in turn restriction
eo: Forigitaj membroj en turnrestrikcio

en: Create a conflict and close this turn restriction editor
eo: Krei konflikton kaj fermi ĉi tiun turnrestrikcian redaktilon

en: Return to the turn restriction editor and resume editing
eo: Reveni al la turnrestrikcia redaktilo kaj daŭrigi redaktadon

en: <html>This turn restriction has been changed outside of the editor.<br>You cannot apply your changes and continue editing.<br><br>Do you want to create a conflict and close the editor?</html>
eo: <html>Ĉi tiu turnrestrikcio estis ŝanĝita ekster la redaktilo.<br>Vi ne povas apliki viajn ŝanĝojn kaj daŭrigi redaktadon.<br><br>Ĉu vi volas krei konflikton kaj fermi la redaktilon?</html>

en: Already participating in a conflict
eo: Jam partoprenanta en konflikto

en: Delete this turn restriction
eo: Forigi ĉi tiun turnrestrikcion

en: Select this turn restriction
eo: Elekti ĉi tiun turnrestrikcion

en: Activate the layer this turn restriction belongs to and zoom to it
eo: Aktivigi la tavolon al kiu ĉi tiu turnrestrikcio apartenas kaj zomi al ĝi

en: {0} warning | {0} warnings
eo[0]: {0} averto
eo[1]: {0} avertoj

en: {0} error | {0} errors
eo[0]: {0} eraro
eo[1]: {0} eraroj

en: no issues
eo: neniu problemo

en: please select a way
eo: bonvolu elekti vojon

en: multiple objects with role ''{0}''
eo: pluraj objektoj kun rolo ''{0}''

en: Delete from turn restriction
eo: Forigi el turnrestrikcio

en: Accept the currently selected way
eo: Akcepti la nune elektitan vojon

en: Paste from the clipboard
eo: Alglui el la tondujo

en: Create new turn restriction
eo: Krei novan turnrestrikcion

en: Launch the turn restriction editor to create a new turn restriction
eo: Lanĉi la turnrestrikcian redaktilon por krei novan turnrestrikcion

en: No Right Turn
eo: Neniu Dekstren Turno

en: No Left Turn
eo: Neniu Maldekstren Turno

en: No U-Turn
eo: Neniu U-Turno

en: No Straight On
eo: Neniu Rekten

en: Only Right Turn
eo: Nur Dekstren Turno

en: Only Left Turn
eo: Nur Maldekstren Turno

en: Only Straight On
eo: Nur Rekten

en: Warning: failed to load icon for turn restriction type ''{0}''
eo: Averto: malsukcesis ŝargi ikonon por turnrestrikcia tipo ''{0}''

en: please select a turn restriction type
eo: bonvolu elekti turnrestrikcian tipon

en: Select the vehicle types this turn restriction is <strong>not</strong> applicable for.
eo: Elektu la veturilojn por kiuj ĉi tiu turnlimigo <strong>ne</strong> aplikeblas.

en: Public Service Vehicles
eo: Publikservaj Veturiloj

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
eo: Publikservaj veturiloj kiel busoj, tramoj, ktp.

en: Heavy Goods Vehicles
eo: Pezaj Varaj Veturiloj

en: Motorcars
eo: Aŭtoj

en: Bicycles
eo: Bicikloj

en: Mopeds
eo: Mopedoj

en: Use standard exceptions
eo: Uzi normajn esceptojn

en: Use non-standard exceptions
eo: Uzi nenormajn esceptojn

en: Remove the currently selected vias
eo: Forigi la nune elektitajn trairojn

en: Move the selected vias down by one position
eo: Movi la elektitajn trairojn malsupren je unu pozicio

en: Move the selected vias up by one position
eo: Movi la elektitajn trairojn supren je unu pozicio

en: Copy the selected vias to the clipboard
eo: Kopii la elektitajn trairojn al la tondujo

en: Insert ''via'' objects from the clipboard
eo: Enmeti ''tra'' objektojn el la tondujo

en: Failed to retrieve OSM object with id {0} from dataset {1}. Cannot add it as ''via''.
eo: Malsukcesis ricevi OSM-objekton kun id {0} el datumaro {1}. Ne eblas aldoni ĝin kiel ''tra''.

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
eo: De:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
eo: Al:

en: no participating way with role ''from''
eo: neniu partoprenanta vojo kun rolo ''de''

en: no participating way with role ''to''
eo: neniu partoprenanta vojo kun rolo ''al''

en: Only participating in selection
eo: Nur partoprenanta en elekto

en: <html>Select to display turn restrictions related to object in the current selection only.<br>Deselect to display all turn restrictions in the current data set.</html>
eo: <html>Elektu por montri turnrestrikciojn rilatajn al objekto en la nuna elekto nur.<br>Malelektu por montri ĉiujn turnrestrikciojn en la nuna datumaro.</html>

en: Turn Restrictions
eo: Turnrestrikcioj

en: Display and manage turn restrictions in the current data set
eo: Montri kaj administri turnrestrikciojn en la nuna datumaro

en: Open an editor for the selected turn restriction
eo: Malfermi redaktilon por la elektita turnrestrikcio

en: Delete the selected turn restriction
eo: Forigi la elektitan turnrestrikcion

en: Create a new turn restriction
eo: Krei novan turnrestrikcion

en: Set the current JOSM selection to the selected turn restrictions
eo: Agordi la nunan JOSM-elekton al la elektitaj turnrestrikcioj

en: Select in current data layer
eo: Elekti en la nuna datumtavolo

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
eo: Zomi al la nune elektitaj turnrestrikcioj

en: An OSM plugin for editing turn restrictions.
eo: OSM-kromaĵo por redakti turnrestrikciojn.

en: Development of the turn restriction plugin was sponsored by <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.
eo: Disvolviĝo de la turnrestrikcia kromaĵo estis sponsita de <a href="http://www.skobbler.de">skobbler GmbH</a>.

en: Configure the preferences for the turnrestrictions plugin
eo: Agordi la preferojn por la turnrestrikcioj-kromaĵo

en: Sponsor
eo: Sponsoro

en: The Basic Editor can optionally display the list of via-objects of a turn restriction. If enabled, one can edit them in the Basic editor too. If disabled, editing of via-objects is possible in the Advanced Editor only.
eo: La Baza Redaktilo povas laŭvole montri la liston de tra-objektoj de turnrestrikcio. Se ebligita, oni povas redakti ilin ankaŭ en la Baza redaktilo. Se malebligita, redaktado de tra-objektoj eblas nur en la Progresinta Redaktilo.

en: Display and edit list of via-objects in the Basic Editor
eo: Montri kaj redakti liston de tra-objektoj en la Baza Redaktilo

en: Road signs - Set A
eo: Vojo-signoj - Aro A

en: Road signs - Set B
eo: Vojo-signoj - Aro B

en: Please select the set of road sign icons to be used in the plugin.
eo: Bonvolu elekti la aron de vojo-signaj ikonoj por uzi en la kromaĵo.

en: Warning: the preference with key ''{0}'' has an unsupported value ''{1}''. Assuming the default value ''set-a''.
eo: Averto: la prefero kun ŝlosilo ''{0}'' havas nesubtenatan valoron ''{1}''. Supozante la defaŭltan valoron ''aro-a''.

en: This turn restriction uses the way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> <strong>and</strong> with role <tt>to</tt>. In a turn restriction, the way with role <tt>from</tt> should be different from the way with role <tt>to</tt>, though.
eo: Ĉi tiu turnrestrikcio uzas la vojon <span class="object-name">{0}</span> kun rolo <tt>de</tt> <strong>kaj</strong> kun rolo <tt>al</tt>. En turnrestrikcio, la vojo kun rolo <tt>de</tt> devus esti malsama al la vojo kun rolo <tt>al</tt>.

en: Delete ''from''
eo: Forigi ''de''

en: Removes the member with role ''from''
eo: Forigas la membron kun rolo ''de''

en: Delete ''to''
eo: Forigi ''al''

en: Removes the member with role ''to''
eo: Forigas la membron kun rolo ''al''

en: Fix in editor
eo: Ripari en redaktilo

en: Go to Basic Editor and manually choose members with roles ''from'' and ''to''
eo: Iri al Baza Redaktilo kaj mane elekti membrojn kun roloj ''de'' kaj ''al''

en: This turn restriction uses a non-standard restriction type <tt>{0}</tt> for the tag key <tt>restriction</tt>. It is recommended to use standard values only. Please select one in the Basic editor.
eo: Ĉi tiu turnrestrikcio uzas nenorman restrikcian tipon <tt>{0}</tt> por la etikeda ŝlosilo <tt>restriction</tt>. Estas rekomendite uzi nur normajn valorojn. Bonvolu elekti unu en la Baza redaktilo.

en: Go to Basic Editor and manually choose a turn restriction type
eo: Iri al Baza Redaktilo kaj mane elekti turnrestrikcian tipon

en: The <strong>from</strong>-way <span class="object-name">{0}</span> and the <strong>to</strong>-way <span class="object-name">{1}</span> intersect at node <span class="object-name">{2}</span> but this node isn''t a <strong>via</strong>-object.<br> It is recommended to set it as unique <strong>via</strong>-object.
eo: La <strong>de</strong>-vojo <span class="object-name">{0}</span> kaj la <strong>al</strong>-vojo <span class="object-name">{1}</span> intersekcas ĉe nodo <span class="object-name">{2}</span> sed ĉi tiu nodo ne estas <strong>tra</strong>-objekto.<br> Estas rekomendite agordi ĝin kiel unika <strong>tra</strong>-objekto.

en: Set via-Object
eo: Agordi tra-objekton

en: Replaces the currently configured via-objects with the node at the intersection
eo: Anstataŭigas la nune agorditajn tra-objektojn per la nodo ĉe la intersekco

en: Go to Basic Editor and manually fix the list of via-objects
eo: Iri al Baza Redaktilo kaj mane ripari la liston de tra-objektoj

en: A turn restriction must declare the type of restriction. Please select a type in the Basic Editor.
eo: Turnrestrikcio devas deklari la tipon de restrikcio. Bonvolu elekti tipon en la Baza Redaktilo.

en: A way with role <tt>from</tt> is required in a turn restriction.
eo: Vojo kun rolo <tt>de</tt> estas postulata en turnrestrikcio.

en: A way with role <tt>to</tt> is required in a turn restriction.
eo: Vojo kun rolo <tt>al</tt> estas postulata en turnrestrikcio.

en: Please go to the Basic editor and manually choose a way.
eo: Bonvolu iri al la Baza redaktilo kaj mane elekti vojon.

en: Add in editor
eo: Aldoni en redaktilo

en: Add a way with role ''from''
eo: Aldoni vojon kun rolo ''de''

en: Add a way with role ''to''
eo: Aldoni vojon kun rolo ''al''

en: The two ways participating in the turn restriction <strong>aren''t connected.</strong>
eo: La du vojoj partoprenantaj en la turnorestrekto <strong>ne estas konektitaj.</strong>

en: Make sure you add one or more via objects (nodes or ways) to the turn restriction.
eo: Certigu, ke vi aldonas unu aŭ pliajn trairajn objektojn (nodojn aŭ vojojn) al la turnorestrekto.

en: Go to the Advanced Editor and add via objects
eo: Iru al la Progresinta Redaktilo kaj aldonu trairajn objektojn

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>from</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
eo: Turnorestrekto postulas ekzakte unu vojon kun rolo <tt>from</tt>. Ĉi tiu turnorestrekto havas {0} vojojn en ĉi tiu rolo. Bonvolu forigi {1} el ili.

en: A turn restriction requires exactly one way with role <tt>to</tt>. This turn restriction has {0} ways in this role. Please remove {1} of them.
eo: Turnorestrekto postulas ekzakte unu vojon kun rolo <tt>to</tt>. Ĉi tiu turnorestrekto havas {0} vojojn en ĉi tiu rolo. Bonvolu forigi {1} el ili.

en: Go to the Advanced Editor and remove the members
eo: Iru al la Progresinta Redaktilo kaj forigu la membrojn

en: The tag <tt>except</tt> has the non-standard value <tt>{0}</tt>. It is recommended to use standard values for <tt>except</tt> only.
eo: La etikedo <tt>except</tt> havas la nestandardan valoron <tt>{0}</tt>. Rekomendindas uzi nur normajn valorojn por <tt>except</tt>.

en: Go to Basic Editor and select standard vehicle type based exceptions
eo: Iru al la Baza Redaktilo kaj elektu normajn esceptojn bazitajn sur veturilaj tipoj

en: The required tag <tt>{0}={1}</tt> is missing.
eo: La postulata etikedo <tt>{0}={1}</tt> mankas.

en: Add missing tag
eo: Aldoni mankantan etikedon

en: Add the missing tag {0}={1}
eo: Aldoni la mankantan etikedon {0}={1}

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>from</tt> and the way <span class="object-name">{1}</span> with role <tt>to</tt> intersect at node <span class="object-name">{2}</span>. <p> Both ways should be split at the intersecting node.
eo: La vojo <span class="object-name">{0}</span> kun rolo <tt>from</tt> kaj la vojo <span class="object-name">{1}</span> kun rolo <tt>to</tt> intersekcas ĉe la nodo <span class="object-name">{2}</span>. <p> Ambaŭ vojoj devus esti dividitaj ĉe la intersekca nodo.

en: The way <span class="object-name">{0}</span> with role <tt>{1}</tt> should be split at node <span class="object-name">{2}</span> where it connects to way <span class="object-name">{3}</span>.
eo: La vojo <span class="object-name">{0}</span> kun rolo <tt>{1}</tt> devus esti dividita ĉe la nodo <span class="object-name">{2}</span>, kie ĝi konektiĝas al la vojo <span class="object-name">{3}</span>.

en: Split now
eo: Dividi nun

en: Split the ways
eo: Dividi la vojojn

en: This turn restriction uses the node <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
eo: Ĉi tiu turnorestrekto uzas la nodon <span class="object-name">{0}</span> kiel membron kun rolo <tt>{1}</tt>.

en: This turn restriction uses the relation <span class="object-name">{0}</span> as member with role <tt>{1}</tt>.
eo: Ĉi tiu turnorestrekto uzas la rilaton <span class="object-name">{0}</span> kiel membron kun rolo <tt>{1}</tt>.

en: A way is required instead.
eo: Anstataŭe, vojo estas postulata.

en: Delete the member from the turn restriction
eo: Forigi la membron el la turnorestrekto

en: Change to the Basic Editor and select a way
eo: Ŝanĝi al la Baza Redaktilo kaj elekti vojon

en: Object could not be undeleted | Some objects could not be undeleted
eo[0]: Objekto ne povis esti remalfermita
eo[1]: Iuj objektoj ne povis esti remalfermitaj

en: One object could not be undeleted.<br> | {0} objects could not be undeleted.<br>
eo[0]: Unu objekto ne povis esti remalfermita.<br>
eo[1]: {0} objektoj ne povis esti remalfermitaj.<br>

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id. Maybe it was redacted.
eo: La servilo respondis kun respondkodo 404.<br>Ĉi tio kutime signifas, ke la servilo ne konas objekton kun la petita identigilo. Eble ĝi estis redaktita.

en: Undelete object...
eo: Remalfermi objekton...

en: Undelete object by id
eo: Remalfermi objekton laŭ identigilo

en: Undelete Object
eo: Remalfermi Objekton

en: Undelete object
eo: Remalfermi objekton

en: Enter the type and ID of the objects that should be undeleted, e.g., ''n1 w2''
eo: Enigu la tipon kaj identigilon de la objektoj, kiuj devus esti remalfermitaj, ekzemple ''n1 w2''

en: Select if the data should be added into a new layer
eo: Elektu ĉu la datumoj devus esti aldonitaj al nova tavolo

en: Start undeleting
eo: Komenci remalfermon

en: Close dialog and cancel
eo: Fermi dialogon kaj nuligi

en: Add nodes at intersections
eo: Aldoni nodojn ĉe intersekcoj

en: Add missing nodes at intersections of selected ways.
eo: Aldoni mankantajn nodojn ĉe intersekcoj de elektitaj vojoj.

en: Please select one or more ways with intersections of segments.
eo: Bonvolu elekti unu aŭ pliajn vojojn kun intersekcoj de segmentoj.

en: Align Way Nodes
eo: Ĝisigi Vojojn

en: Align nodes in a way
eo: Ĝisigi nodojn en vojo

en: The way with selected nodes can not be straightened.
eo: La vojo kun elektitaj nodoj ne povas esti rektigita.

en: Internal error: number of nodes is {0}.
eo: Interna eraro: nombro de nodoj estas {0}.

en: Copy all tags of selected objects to paste buffer.
eo: Kopii ĉiujn etikedojn de elektitaj objektoj al la intermetbufro.

en: Extract node
eo: Eltiri nodon

en: Extracts node from a way
eo: Eltiras nodon el vojo

en: This tool extracts node from its ways and requires single node to be selected.
eo: Ĉi tiu ilo eltiras nodon el ĝiaj vojoj kaj postulas, ke ununura nodo estu elektita.

en: Extract node confirmation
eo: Konfirmo de noda eltiro

en: You are about to extract a node which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to extract?
eo: Vi estas preta eltiri nodon, kiu povas havi aliajn referencojn, kiuj ankoraŭ ne estas elŝutitaj.<br>Ĉi tio povas kaŭzi problemojn, ĉar aliaj objektoj (kiujn vi ne vidas) eble uzas ilin.<br>Ĉu vi vere volas eltiri?

en: Paste Relations
eo: Alglui Rilatojn

en: Paste relation membership from objects in the buffer onto selected object(s)
eo: Alglui membrecon de rilatoj el objektoj en la bufro al elektitaj objekto(j)

en: Split Object
eo: Dividi Objekton

en: Split an object at the selected nodes.
eo: Dividi objekton ĉe la elektitaj nodoj.

en: The current selection cannot be used for splitting.
eo: La nuna elekto ne povas esti uzata por divido.

en: Only one multipolygon can be selected for splitting
eo: Nur unu multipoligono povas esti elektita por divido

en: Splitting multipolygons requires a split way to be selected
eo: Divido de multipoligonoj postulas, ke divida vojo estu elektita

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way as well. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way as well.
eo[0]: Estas pli ol unu vojo uzanta la nodon, kiun vi elektis. Bonvolu elekti ankaŭ la vojon.
eo[1]: Estas pli ol unu vojo uzanta la nodojn, kiujn vi elektis. Bonvolu elekti ankaŭ la vojon.

en: The selected way is not closed.
eo: La elektita vojo ne estas fermita.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
eo[0]: La elektita vojo ne enhavas la elektitan nodon.
eo[1]: La elektita vojo ne enhavas ĉiujn elektitajn nodojn.

en: The selected way is not a split way, please select split points or split way too.
eo: La elektita vojo ne estas divida vojo, bonvolu elekti dividajn punktojn aŭ dividan vojon.

en: The selected nodes can not be consecutive nodes in the object.
eo: La elektitaj nodoj ne povas esti sinsekvaj nodoj en la objekto.

en: Multipolygon split would create invalid multipolygons! Split was not performed.
eo: Divido de multipoligono kreus nevalidajn multipoligonojn! Divido ne estis farita.

en: Multipolygon split created invalid multipolygons! Please review and fix these errors.
eo: Divido de multipoligono kreis nevalidajn multipoligonojn! Bonvolu revizii kaj korekti ĉi tiujn erarojn.

en: Cannot split incomplete multipolygon
eo: Ne eblas dividi nekompletan multipoligonon

en: Cannot split multipolygon with multiple outer polygons
eo: Ne eblas dividi multipoligonon kun multaj eksteraj poligonoj

en: Split ways must not be a member of the multipolygon
eo: Dividaj vojoj ne devas esti membro de la multipoligono

en: Multipolygon has unclosed rings
eo: Multipoligono havas nefermitajn ringojn

en: The split way does not start/end on the multipolygon outer ways
eo: La divida vojo ne komenciĝas/finiĝas sur la eksteraj vojoj de la multipoligono

en: Error in multipolygon: {0}
eo: Eraro en multipoligono: {0}

en: Split way crosses inner polygon
eo: Divida vojo transiras internan poligonon

en: Split adjacent ways
eo: Dividi apudajn vojojn

en: Split adjacent ways on T-intersections
eo: Dividi apudajn vojojn ĉe T-intersekcoj

en: There are several ways containing one of the splitting nodes. Select ways participating in this operation.
eo: Estas pluraj vojoj enhavantaj unu el la dividaj nodoj. Elektu vojojn partoprenantajn en ĉi tiu operacio.

en: The selection cannot be used for action ''{0}''
eo: La elekto ne povas esti uzata por la ago ''{0}''

en: Symmetry
eo: Simetrio

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
eo: Bonvolu elekti almenaŭ du nodojn por simetriakso kaj ion alian por speguli.

en: Paste tags from previous selection
eo: Alglui etikedojn el antaŭa elekto

en: Paste tags from the previously selected object(s) (not from clipboard).
eo: Alglui etikedojn el la antaŭe elektitaj objekto(j) (ne el la tondujo).

en: Add Source Tag
eo: Aldoni Fontan Etikedon

en: Add remembered source tag
eo: Aldoni memorigitan fontan etikedon

en: UnGlue Relation
eo: Malkungligi Rilaton

en: Duplicate nodes, ways and relations that are used by multiple relations.
eo: Duobligi nodojn, vojojn kaj rilatojn, kiuj estas uzataj de multaj rilatoj.

en: Unglued Relations
eo: Malkungligitaj Rilatoj

en: Change relation member for {0} {1}
eo: Ŝanĝi rilatan membron por {0} {1}

en: Radius too small
eo: Radiuso tro malgranda

en: Nothing to do
eo: Nenio farenda

en: Could not detect which part of the closed way should be changed
eo: Ne eblis detekti, kiu parto de la fermita vojo devus esti ŝanĝita

en: Circle arc
eo: Cirkla arko

en: Create a circle arc
eo: Krei cirklan arkon

en: Could not use selection to create a curve
eo: Ne eblis uzi elekton por krei kurbo

en: Could not use selection to create a curve: {0}
eo: Ne eblis uzi elekton por krei kurbo: {0}

en: Select custom URL
eo: Elekti personecigitan URL-on

en: Please select one of custom URLs (configured in Preferences)
eo: Bonvolu elekti unu el la personecigitaj URL-oj (agorditaj en Preferoj)

en: Ask every time
eo: Demandi ĉiufoje

en: Configure custom URL
eo: Agordi personecigitan URL-on

en: Open custom URL
eo: Malfermi personecigitan URL-on

en: Opens specified URL browser
eo: Malfermas specifitan URL-legilon

en: Utilsplugin2 settings
eo: Agordoj de Utilsplugin2

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
eo: Ĉi tie vi povas ŝanĝi iujn preferojn de la funkcioj de Utilsplugin2

en: Save to file
eo: Konservi al dosiero

en: Load from file
eo: Ŝargi el dosiero

en: Please edit custom URLs and select one row to use with the tool<br/> <b>&#123;key&#125;</b> is replaced with the tag value<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> is replaced with the element ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> is replaced with "node","way" or "relation" <br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> is replaced with map center latitude/longitude <br/> Your can manually load settings from file <b>customurl.txt</b> in JOSM folder
eo: Bonvolu redakti personecigitajn URL-ojn kaj elekti unu vicon por uzi kun la ilo<br/> <b>&#123;key&#125;</b> estas anstataŭigita per la etikeda valoro<br/> <b>&#123;#id&#125;</b> estas anstataŭigita per la elemento-ID<br/> <b>&#123;#type&#125;</b> estas anstataŭigita per "node", "way" aŭ "relation"<br/> <b>&#123;#lat&#125; , &#123;#lon&#125;</b> estas anstataŭigita per la latitudo/longitudo de la mapcentro<br/> Vi povas mane ŝargi agordojn el la dosiero <b>customurl.txt</b> en la JOSM-dosierujo

en: Custom URL configuration
eo: Agordo de personecigitaj URL-oj

en: Lat Lon tool
eo: Lat Lon-iloj

en: Create geometry by entering lat lon coordinates for it.
eo: Krei geometrion per enigo de latitudaj kaj longitudaj koordinatoj.

en: Way
eo: Vojo

en: Closed Way (Area)
eo: Fermita Vojo (Areo)

en: Enter the coordinates for the new nodes, one for each line.<br/>If you enter two lines with the same coordinates there will be generated duplicate nodes.<br/>You can separate longitude and latitude with space, comma or semicolon.<br/>Use positive numbers or N, E characters to indicate North or East cardinal direction.<br/>For South and West cardinal directions you can use either negative numbers or S, W characters.<br/>Coordinate value can be in one of three formats:<ul><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>degrees</i><tt>&deg;</tt> <i>minutes</i><tt>&#39;</tt> <i>seconds</i><tt>&quot</tt></li></ul>Symbols <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> are optional.<br/><br/>Some examples:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li><li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li><li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>
eo: Enigu la koordinatojn por la novaj nodoj, po unu por ĉiu linio.<br/>Se vi enigas du liniojn kun la samaj koordinatoj, estos generitaj duoblaj nodoj.<br/>Vi povas apartigi longitudon kaj latitudon per spaco, komo aŭ punktokomo.<br/>Uzu pozitivajn nombrojn aŭ la signojn N, E por indiki nordan aŭ orientan kardinalan direkton.<br/> Por suda kaj okcidenta kardinalaj direktoj, vi povas uzi aŭ negativajn nombrojn aŭ la signojn S, W.<br/>La koordinata valoro povas esti en unu el tri formatoj:<ul><li><i>gradoj</i><tt>&deg;</tt></li><li><i>gradoj</i><tt>&deg;</tt> <i>minutoj</i><tt>&#39;</tt></li><li><i>gradoj</i><tt>&deg;</tt> <i>minutoj</i><tt>&#39;</tt> <i>sekundoj</i><tt>&quot;</tt></li></ul>La simboloj <tt>&deg;</tt>, <tt>&#39;</tt>, <tt>&prime;</tt>, <tt>&quot;</tt>, <tt>&Prime;</tt> estas nedevigaj.<br/><br/> Kelkaj ekzemploj:<ul><li>49.29918&deg; 19.24788&deg;</li><li>N 49.29918 E 19.24788</li> <li>W 49&deg;29.918&#39; S 19&deg;24.788&#39;</li><li>N 49&deg;29&#39;04&quot; E 19&deg;24&#39;43&quot;</li><li>49.29918 N, 19.24788 E</li><li>49&deg;29&#39;21&quot; N 19&deg;24&#39;38&quot; E</li><li>49 29 51, 19 24 18</li><li>49 29, 19 24</li><li>E 49 29, N 19 24</li><li>49&deg; 29; 19&deg; 24</li><li>N 49&deg; 29, W 19&deg; 24</li><li>49&deg; 29.5 S, 19&deg; 24.6 E</li><li>N 49 29.918 E 19 15.88</li><li>49 29.4 19 24.5</li> <li>-49 29.4 N -19 24.5 W</li></ul><li>48 deg 42&#39; 52.13" N, 21 deg 11&#39; 47.60" E</li></ul>

en: Please enter a GPS coordinates
eo: Bonvolu enigi GPS-koordinatojn

en: Tag multiple objects [alpha]
eo: Etikedi multajn objektojn [alfa]

en: Edit tags of object list in table
eo: Redakti etikedojn de objektolisto en tabelo

en: Tag multiple objects
eo: Etikedi multajn objektojn

en: Sync with JOSM selection
eo: Sinkronigi kun JOSM-elekto

en: Zoom to objects
eo: Zomi al objektoj

en: Remove tag
eo: Forigi etikedon

en: Delete tags from multiple objects
eo: Forigi etikedojn de multaj objektoj

en: Duplicate tags from the first
eo: Duobligi etikedojn de la unua

en: Set tags for multiple objects
eo: Agordi etikedojn por multaj objektoj

en: Delete from history
eo: Forigi el historio

en: Find primitives with these tags
eo: Trovi primitivojn kun ĉi tiuj etikedoj

en: Multitag Background: highlight
eo: Fono de Multietikedado: emfazi

en: Replace geometry of selected object with a new one
eo: Anstataŭigi geometrion de elektita objekto per nova

en: This tool replaces geometry of one object with another, and so requires exactly two objects to be selected.
eo: Ĉi tiu ilo anstataŭigas geometrion de unu objekto per alia, kaj tial postulas, ke ekzakte du objektoj estu elektitaj.

en: Both ways are new and have new nodes, cannot decide which one has the correct geometry.
eo: Ambaŭ vojoj estas novaj kaj havas novajn nodojn, ne eblas decidi kiu havas la korektan geometrion.

en: In relations where the selected object is member of, replace it with a new one
eo: En rilatoj, kie la elektita objekto estas membro, anstataŭigi ĝin per nova

en: Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relation | Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relations
eo[0]: Anstataŭigis ''{0}'' per ''{1}'' en {2} rilato
eo[1]: Anstataŭigis ''{0}'' per ''{1}'' en {2} rilatoj

en: The first selected object ''{0}'' is not part of any relation
eo: La unua elektita objekto ''{0}'' ne estas parto de iu ajn rilato

en: Range of child primitives count
eo: Intervalo de nombro de idaj primitivoj

en: Range of parent primitives count
eo: Intervalo de nombro de patraj primitivoj

en: Range of referencing relation count
eo: Intervalo de nombro de referencaj rilatoj

en: Range of attached ways count
eo: Intervalo de nombro de alfiksitaj vojoj

en: Adjacent nodes
eo: Apudaj nodoj

en: Select adjacent nodes
eo: Elekti apudajn nodojn

en: Adjacent ways
eo: Apudaj vojoj

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
eo: Apudaj vojoj estos elektitaj. Nodoj estos malelektitaj.

en: All connected ways
eo: Ĉiuj konektitaj vojoj

en: Select all connected ways
eo: Elekti ĉiujn konektitajn vojojn

en: Intersecting ways
eo: Intersekcantaj vojoj

en: Select intersecting ways
eo: Elekti intersekcantajn vojojn

en: Please select some ways to find connected and intersecting ways!
eo: Bonvolu elekti iujn vojojn por trovi konektitajn kaj intersekcantajn vojojn!

en: All intersecting ways
eo: Ĉiuj intersekcantaj vojoj

en: Select all intersecting ways
eo: Elekti ĉiujn intersekcantajn vojojn

en: Please select some ways to find all connected and intersecting ways!
eo: Bonvolu elekti iujn vojojn por trovi ĉiujn konektitajn kaj intersekcantajn vojojn!

en: Middle nodes
eo: Mezaj nodoj

en: Select middle nodes
eo: Elekti mezajn nodojn

en: Please select two nodes connected by way!
eo: Bonvolu elekti du nodojn konektitajn per vojo!

en: Reached max recursion depth: {0}
eo: Atinigita maksimuma rekursia profundo: {0}

en: All inside [testing]
eo: Ĉio interne [testado]

en: Select all inside selected polygons
eo: Elekti ĉion interne de elektitaj poligonoj

en: All inside
eo: Ĉio interne

en: Nothing found. Please select some closed ways or multipolygons to find all primitives inside them!
eo: Nenio trovita. Bonvolu elekti iujn fermitajn vojojn aŭ multipoligonojn por trovi ĉiujn primitivojn interne de ili!

en: Area boundary [testing]
eo: Areo-rando [testado]

en: Select relation or all ways that forms area boundary
eo: Elekti rilaton aŭ ĉiujn vojojn, kiuj formas areo-randon

en: Nothing found. Please select way that is a part of some polygon formed by connected ways
eo: Nenio trovita. Bonvolu elekti vojon, kiu estas parto de iu poligono formita de konektitaj vojoj

en: Select Highway
eo: Elektu Ŝoseo

en: Select highway for the name/ref given
eo: Elektu ŝoseo por la nomo/ref donita

en: Please select one or two ways for this action
eo: Bonvolu elekti unu aŭ du vojojn por ĉi tiu ago

en: Select last modified nodes
eo: Elekti lastajn modifitajn nodojn

en: Select last modified ways
eo: Elekti lastajn modifitajn vojojn

en: Select Way Nodes
eo: Elekti Vojo-Nodojn

en: Select all nodes of a selected way.
eo: Elekti ĉiujn nodojn de elektita vojo.

en: Undo selection
eo: Malfari elekton

en: Reselect last added object or selection form history
eo: Reelekti lastan aldonitan objekton aŭ elekton el historio

en: Unselect nodes
eo: Malelekti nodojn

en: Removes all nodes from selection
eo: Forigi ĉiujn nodojn el elekto

en: Maxspeed consistency
eo: Konsekvenco de maksimuma rapido

en: Looks for short ways that have the same maxspeed on both sides
eo: Serĉas mallongajn vojojn, kiuj havas la saman maksimuman rapidon ambaŭflanke

en: testing
eo: testado

en: Maxspeed has a blank spot with equal maxspeeds on either side
eo: Maksimuma rapido havas malplenan lokon kun egalaj maksimumaj rapidoj ambaŭflanke

en: Way Download
eo: Elŝuto de Vojo

en: Download map data on the end of selected way
eo: Elŝuti mapdatumojn ĉe la fino de elektita vojo

en: <html>Neither a node nor a way with an endpoint outside of the<br>current download areas is selected.<br>Select a node on the start or end of a way or an entire way first.</html>
eo: <html>Nek nodo nek vojo kun finpunkto ekster la<br>nunaj elŝutareoj estas elektita.<br>Unue elektu nodon ĉe la komenco aŭ fino de vojo aŭ tutan vojon.</html>

en: <html>Could not find a unique node to start downloading from.</html>
eo: <html>Ne eblis trovi unikan nodon por komenci elŝutadon.</html>

en: <html>There are no ways connected to node ''{0}''. Aborting.</html>
eo: <html>Estas neniuj vojoj konektitaj al nodo ''{0}''. Abortado.</html>

en: Way downloader data inconsistency. Prior connected way ''{0}'' wasn''t discovered after download
eo: Malkonsekvenco en datumoj de vojo-elŝutilo. Antaŭe konektita vojo ''{0}'' ne estis trovita post elŝuto

en: <html>There aren''t further connected ways to download.<br>A potential duplicate node of the currently selected node was found, though.<br><br>The currently selected node is ''{0}''<br>The potential duplicate node is ''{1}''<br>Merge the duplicate node onto the currently selected node and continue way downloading?</html>
eo: <html>Ne estas pliaj konektitaj vojoj por elŝuti.<br>Tamen, ebla duobla nodo de la nune elektita nodo estis trovita.<br><br>La nune elektita nodo estas ''{0}''<br>La ebla duobla nodo estas ''{1}''<br>Ĉu kunfandi la duoblan nodon al la nune elektita nodo kaj daŭrigi vojo-elŝutadon?</html>

en: Merge duplicate node?
eo: Ĉu kunfandi duoblan nodon?

en: <html>No more connected ways to download.</html>
eo: <html>Ne estas pliaj konektitaj vojoj por elŝuti.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
eo: Nodo ''{0}'' estas nodo kun pli ol 2 konektitaj vojoj.

en: Enter search expression here..
eo: Enigu serĉesprimon ĉi tie..

en: Select waypoint to move map
eo: Elektu vojon por movi la mapon

en: Waypoint search
eo: Serĉo de vojoj

en: Search after waypoint. Click and move the map view to the waypoint.
eo: Serĉi vojon. Klaku kaj movu la mapvidon al la vojo.

en: Downloading entries with geo coordinates failed: {0}
eo: Elŝuto de enskriboj kun geografiaj koordinatoj malsukcesis: {0}

en: Fetch Wikidata IDs
eo: Akiri Wikidata-identigilojn

en: Fetch Wikidata IDs using the ''wikipedia'' tag
eo: Akiri Wikidata-identigilojn uzante la etikedon ''wikipedia''

en: Fetching Wikidata IDs
eo: Akirante Wikidata-identigilojn

en: Language code ''{0}'' is not recognized! Can''t download Wikidata ID for tag ''{1}''!
eo: Lingva kodo ''{0}'' ne estas rekonebla! Ne eblas elŝuti Wikidata-identigilon por etikedo ''{1}''!

en: Add Wikidata
eo: Aldoni Wikidata

en: No Wikidata ID found for: {0}
eo: Neniu Wikidata-identigilo trovita por: {0}

en: Fetching {0} Wikidata ID for language ''{1}'' | Fetching {0} Wikidata IDs for language ''{1}''
eo[0]: Akirante {0} Wikidata-identigilon por la lingvo ''{1}''
eo[1]: Akirante {0} Wikidata-identigilojn por la lingvo ''{1}''

en: Add Wikidata for language ''{0}''
eo: Aldoni Wikidata por la lingvo ''{0}''

en: Wiki layer
eo: Vikia tavolo

en: Toggle the layer displaying Wikipedia articles or Wikidata items
eo: Ŝalti la tavolon montrantan Vikipedio-artikolojn aŭ Wikidata-elementojn

en: Add names from Wikipedia
eo: Aldoni nomojn el Vikipedio

en: Fetches interwiki links from Wikipedia in order to add several name tags
eo: Akiras intervikiajn ligilojn el Vikipedio por aldoni plurajn nom-etikedojn

en: Could not add names. Wikipedia tag is not recognized!
eo: Ne eblis aldoni nomojn. La Vikipedio-etikedo ne estas rekonebla!

en: Copies the {0} template to the system clipboard instantiated with the coordinates of the first selected node
eo: Kopias la ŝablonon {0} al la sistemtondujo kun la koordinatoj de la unua elektita nodo

en: Copy {0} template
eo: Kopii ŝablonon {0}

en: Could not connect to the {0}, probably a network issue or the website is currently offline ({1}: {2})
eo: Ne eblis konekti al {0}, verŝajne pro reta problemo aŭ la retejo estas nune malŝalta ({1}: {2})

en: The {0} responded with an unexpected response code: {1} {2}
eo: La {0} respondis kun neatendita respondkodo: {1} {2}

en: The {0} reported an invalid query for {1} ({2}). This is a programming error, please report to the Wikipedia plugin.
eo: La {0} raportis nevalidan serĉon por {1} ({2}). Ĉi tio estas programada eraro, bonvolu raporti al la Vikipedio-kromprogramo.

en: The JSON response from the {0} can''t be decoded!
eo: La JSON-responso de {0} ne povas esti malkodita!

en: When reading the JSON response from the {0}, an error occured! ({1}: {2})
eo: Dum legado de la JSON-responso de {0}, okazis eraro! ({1}: {2})

en: The wikipedia plugin tries to construct a malformed URL!: {0}
eo: La Vikipedio-kromprogramo provas konstrui misformitan URL-on!: {0}

en: ''{0}'' is an illegal language code!
eo: ''{0}'' estas neleĝa lingva kodo!

en: There is no Wikipedia site for language ''{0}''!
eo: Ne ekzistas Vikipedio-retejo por la lingvo ''{0}''!

en: Overwrite ''{0}'' tag {1} from {2} with new value ''{3}''? | Overwrite ''{0}'' tags {1} from {2} with new value ''{3}''?
eo[0]: Ĉu anstataŭigi la etikedon ''{0}'' {1} de {2} per la nova valoro ''{3}''?
eo[1]: Ĉu anstataŭigi la etikedojn ''{0}'' {1} de {2} per la nova valoro ''{3}''?

en: Overwrite key
eo: Anstataŭigi ŝlosilon

en: Download from Sophox API
eo: Elŝuti el Sophox API

en: Find places of education at least 2km, and at most 3km from the center of the selection
eo: Trovi edukajn lokojn almenaŭ 2km kaj maksimume 3km for de la centro de la elekto

en: Show/hide Sophox snippet list
eo: Montri/kaŝi Sophox-fragmentliston

en: The Wikipedia/Wikidata layer
eo: La Vikipedio/Wikidata tavolo

en: Wikipedia language
eo: Vikipedio-lingvo

en: Sophox server
eo: Sophox-servilo

en: Sets the default language for the Wikipedia articles
eo: Agordas la defaŭltan lingvon por la Vikipedio-artikoloj

en: Download statements for {0}…
eo: Elŝuti asertojn por {0}…

en: Unknown datatype!
eo: Nekonata datumtipo!

en: Error getting claims for entity!
eo: Eraro dum akirantaj asertojn por ento!

en: Failed to download statements for Wikidata item {0}!
eo: Malsukcesis elŝuti asertojn por Wikidata-elemento {0}!

en: Download labels for {0}…
eo: Elŝuti etikedojn por {0}…

en: Failed to download labels for {0}!
eo: Malsukcesis elŝuti etikedojn por {0}!

en: language code
eo: lingva kodo

en: language
eo: lingvo

en: label
eo: etikedo

en: description
eo: priskribo

en: aliases
eo: aliasoj

en: Download sitelinks for {0}…
eo: Elŝuti retejo-ligilojn por {0}…

en: Can''t open website {0} in browser! Error message: {1}
eo: Ne eblas malfermi retejon {0} en la retumilo! Erarmesaĝo: {1}

en: Failed to download sitelinks for Wikidata item {0}!
eo: Malsukcesis elŝuti retejo-ligilojn por Wikidata-elemento {0}!

en: Wikidata Info
eo: Wikidata-informoj

en: Show properties of the selected Wikidata item
eo: Montri ecojn de la elektita Wikidata-elemento

en: Statements
eo: Asertoj

en: Labels
eo: Etikedoj

en: Links
eo: Ligiloj

en: Wikidata Info: {0}
eo: Wikidata-informoj: {0}

en: No Wikidata item is selected!
eo: Neniu Wikidata-elemento estas elektita!

en: More than one OSM object is selected: {0}
eo: Pli ol unu OSM-objekto estas elektita: {0}

en: Search Wikidata items
eo: Serĉi Wikidata-elementojn

en: Target key:
eo: Cela ŝlosilo:

en: Search Wikipedia category
eo: Serĉi Vikipedio-kategorion

en: Load category
eo: Ŝargi kategorion

en: Fetch Wikipedia articles with coordinates
eo: Akiri Vikipedio-artikolojn kun koordinatoj

en: Download elements
eo: Elŝuti elementojn

en: Download all elements from one of {0} sources
eo: Elŝuti ĉiujn elementojn el unu el {0} fontoj

en: Double click on item to search for object with article name (and center coordinate)
eo: Duoble klaku sur ero por serĉi objekton kun artikolnomo (kaj centra koordinato)

en: Available via WIWOSM server
eo: Disponebla per WIWOSM-servilo

en: Available in local dataset
eo: Disponebla en loka datenaro

en: Not linked yet
eo: Ankoraŭ ne ligita

en: {0} (malformed site URL)
eo: {0} (misformita retejo-URL)

en: Wikidata items in viewport
eo: Wikidata-elementoj en vidkampo

en: Wikipedia articles in viewport (for language {0})
eo: Vikipedio-artikoloj en vidkampo (por lingvo {0})

en: Fetches all coordinates from Wikidata in the current view
eo: Akiras ĉiujn koordinatojn el Wikidata en la nuna vido

en: Fetches all coordinates from Wikipedia in the current view
eo: Akiras ĉiujn koordinatojn el Vikipedio en la nuna vido

en: all Wikipedia articles in Category
eo: ĉiuj Vikipedio-artikoloj en Kategorio

en: Fetches a list of all Wikipedia articles of a category
eo: Akiras liston de ĉiuj Vikipedio-artikoloj de kategorio

en: Paste Wikipedia articles
eo: Alglui Vikipedio-artikolojn

en: Pastes Wikipedia articles from the system clipboard
eo: Algluas Vikipedio-artikolojn el la sistemtondujo

en: clipboard
eo: tondujo

en: Open Article
eo: Malfermi Artikolon

en: Opens the Wikipedia article of the selected item in a browser
eo: Malfermas la Vikipedio-artikolon de la elektita ero en retumilo

en: Adds a ''wikipedia'' tag corresponding to this article to the selected objects
eo: Aldonas ''wikipedia''-etikedon respondantan al ĉi tiu artikolo al la elektitaj objektoj

en: [Wiki]
eo: [Vikio]

en: See the validator messages of the category ''Other'' for more details.
eo: Vidu la validigilmesaĝojn de la kategorio ''Aliaj'' por pliaj detaloj.

en: Turn on the informational level validator messages in the preferences to see more details.
eo: Ŝaltu la informajn nivelojn de validigilmesaĝoj en la preferoj por vidi pliajn detalojn.

en: ({0} items, processing batch {1} of {2})
eo: ({0} eroj, prilaborante grupon {1} de {2})

en: Could not check for unusual classes in wikidata=* tags.
eo: Ne eblis kontroli nekutimajn klasojn en wikidata=* etikedoj.

en: Find OSM objects linked with wikidata items of a class that is untypical for OSM
eo: Trovi OSM-objektojn ligitajn al Wikidata-elementoj de klaso, kiu estas nekutima por OSM

en: This check queries Wikidata to find those OSM objects that are linked to wikidata items of a type, which should not occur in OSM data (at least not as the main wikidata tag)
eo: Ĉi tiu kontrolo pridemandas Wikidata por trovi tiujn OSM-objektojn, kiuj estas ligitaj al Wikidata-elementoj de tipo, kiu ne devus aperi en OSM-datumoj (almenaŭ ne kiel la ĉefa wikidata-etikedo)

en: Wikidata value is of unusual type for the wikidata=* tag on OSM objects
eo: Wikidata-valoro estas de nekutima tipo por la wikidata=* etikedo sur OSM-objektoj

en: {0} is an instance of {1} (or any subclass thereof)
eo: {0} estas ekzemplo de {1} (aŭ iu subklaso de ĝi)

en: The value of tag brand:wikidata=* has an invalid format!
eo: La valoro de la etikedo brand:wikidata=* havas nevalidan formaton!

en: Move wikidata=* tags to tag brand:wikidata=*, when the value points to a brand
eo: Movi wikidata=* etikedojn al etikedo brand:wikidata=*, kiam la valoro indikas markon

en: Could not validate all wikidata=* tags over the internet.
eo: Ne eblis validigi ĉiujn wikidata=* etikedojn tra la interreto.

en: wikidata=* item exists
eo: wikidata=* ero ekzistas

en: Make sure the Wikidata item for the Q-ID in the wikidata=* tag actually exists
eo: Certigu, ke la Wikidata-ero por la Q-ID en la wikidata=* etikedo efektive ekzistas

en: The Wikidata Action API reports a failed query!
eo: La Wikidata Action API raportas malsukcesan serĉon!

en: The Wikidata item does not exist! Replace the wikidata=* tag with an existing Wikidata item or remove the Wikidata tag.
eo: La Wikidata-ero ne ekzistas! Anstataŭigu la wikidata=* etikedon per ekzistanta Wikidata-ero aŭ forigu la Wikidata-etikedon.

en: Item {0} does not exist!
eo: Ero {0} ne ekzistas!

en: The Wikidata Action API did not respond with all requested entities!
eo: La Wikidata Action API ne respondis kun ĉiuj petitaj entoj!

en: Item {0} is missing
eo: Ero {0} mankas

en: The Wikidata item is a redirect
eo: La Wikidata-ero estas alidirekto

en: Item {0} redirects to {1}
eo: Ero {0} alidirektas al {1}

en: Invalid Q-ID! Cannot exist on Wikidata.
eo: Nevalida Q-ID! Ne povas ekzisti en Wikidata.

en: {0} is not a valid Wikidata-ID
eo: {0} ne estas valida Wikidata-ID

en: Could not check for all wikipedia=* tags if they match the wikidata=* tag.
eo: Ne eblis kontroli ĉiujn wikipedia=* etikedojn, ĉu ili kongruas kun la wikidata=* etikedo.

en: Check wikipedia=* is interwiki link of wikidata=*
eo: Kontrolu, ĉu wikipedia=* estas intervikia ligilo de wikidata=*

en: Makes sure that the wikipedia=* article is connected to the wikidata=* item
eo: Certigu, ke la wikipedia=* artikolo estas konektita al la wikidata=* ero

en: Wikidata item and Wikipedia article do not match!
eo: Wikidata-ero kaj Vikipedio-artikolo ne kongruas!

en: Wikidata item {0} is not associated with Wikipedia article {1} ({2})
eo: Wikidata-ero {0} ne estas asociita kun Vikipedio-artikolo {1} ({2})

en: has no Q-ID
eo: ne havas Q-ID

en: Could not check for all wikipedia=* tags if they redirect to another article.
eo: Ne eblis kontroli ĉiujn wikipedia=* etikedojn, ĉu ili alidirektas al alia artikolo.

en: Check wikipedia=* is not a redirect
eo: Kontrolu, ĉu wikipedia=* ne estas alidirekto

en: Make sure that the wikipedia=* article is not redirecting to another article
eo: Certigu, ke la wikipedia=* artikolo ne alidirektas al alia artikolo

en: Wikipedia article is a redirect
eo: Vikipedio-artikolo estas alidirekto

en: Wikipedia article ''{0}'' redirects to ''{1}''
eo: Vikipedio-artikolo ''{0}'' alidirektas al ''{1}''

en: Should the wikipedia tag be replaced with the redirect target? Make sure the meaning of the tag remains the same!
    
    Before: wikipedia={0}:{1}
    After: wikipedia={0}:{2}
eo: Ĉu la wikipedia-etikedo estu anstataŭigita per la alidirekta celo? Certigu, ke la signifo de la etikedo restas la sama!
    
    Antaŭe: wikipedia={0}:{1}
    Poste: wikipedia={0}:{2}

en: Change wikipedia tag?
eo: Ĉu ŝanĝi la wikipedia-etikedon?

en: Could not get all possible wikipedia sites over the internet.
eo: Ne eblis akiri ĉiujn eblajn Vikipedio-retejojn tra la interreto.

en: Check format of wikipedia=* tags and subtags
eo: Kontrolu la formaton de wikipedia=* etikedoj kaj subetikedoj

en: Just checks the format of the Wikipedia tag (no validation if articles exist), with autofixes for when tag value is a URL
eo: Nur kontrolas la formaton de la Vikipedio-etikedo (sen validigi, ĉu artikoloj ekzistas), kun aŭtoriparoj kiam la etikedvaloro estas URL

en: Use only the article title instead of a URL for wikipedia:‹language› tags
eo: Uzu nur la artikoltitolon anstataŭ URL por wikipedia:‹lingvo› etikedoj

en: Wikipedia tag has invalid format!
eo: Vikipedio-etikedo havas nevalidan formaton!

en: The value ''{0}'' is not allowed for the wikipedia=* tag
eo: La valoro ''{0}'' ne estas permesata por la wikipedia=* etikedo

en: The language prefix of wikipedia tags should be lowercase!
eo: La lingvoprefikso de Vikipedio-etikedoj devus esti en malgranda litero!

en: Unknown Wikipedia language prefix ''{0}''!
eo: Nekonata Vikipedio-lingva prefikso ''{0}''!

en: {0}=* tag should not have URL-encoded values.
eo: {0}= etikedo ne devus havi URL-kodigitajn valorojn.

en: The value of a wikipedia tag should be given as ‹language›:‹Article title› instead of the full URL
eo: La valoro de vikipedia etikedo estu donita kiel ‹lingvo›:‹Artikolo-titolo› anstataŭ la plena retadreso

en: Change {0}={1} to {2}
eo: Ŝanĝu {0}={1} al {2}

en: a new value (manual intervention needed due to language conflict)
eo: nova valoro (manuala interveno necesas

en: It looks like a wikipedia tag contains a URL. Use the format ''‹language›:‹article title› instead!''
eo: Ŝajnas, ke Vikipedio-etikedilo enhavas URL. Anstataŭe, uzas la formaton ''‹lingvo›:‹artikoltitolo›!''

en: The Ultimate WMS Super-speed Turbo Challenge II
eo: La Pinta WMS Superrapida Turbo Defio II

en: Go driving
eo: Veturi

en: Drive a race car on this layer
eo: Veturu konkursaŭton sur ĉi tiu tavolo

en: Tunnel Start
eo: Tunela Komenco

en: Village/City
eo: Vilaĝo/Urbo

en: Parking
eo: Parkejo

en: Fuel Station
eo: Benzinejo

en: Shopping
eo: Vendejaro

en: WC
eo: Necesejo

en: Camping
eo: Tendado

en: Test
eo: Testu
