josm - en to fa translation catalogue (4626 entries)

en: About
fa: درباره

en: Display the about screen.
fa: نمایش صفحه توضیحات.

en: Help: {0}
fa: راهنما: {0}

en: Java OpenStreetMap Editor
fa: ویرایشگر جاوای اوپن‌استریت‌مپ

en: Version {0}
fa: نگارش {0}

en: Last change at {0}
fa: آخرین تغییر در {0}

en: Java Version {0}
fa: نگارش جاوا {0}

en: Homepage
fa: صفحه اصلی

en: Translations
fa: ترجمه‌ها

en: Follow us on
fa: ما را دنبال کنید در

en: Preferences are stored in {0}
fa: تنظیمات در {0} ذخیره می‌شود

en: Symbolic names for directories and the actual paths:
fa: اسامی نمادین برای پوشه‌ها و مسیرهای حقیقی:

en: Info
fa: اطلاعات

en: Readme
fa: مرا بخوانید

en: Revision
fa: باز‌بینی

en: Contribution
fa: مشارکت

en: License
fa: گواهینامه

en: Plugins
fa: افزونه‌ها

en: Installation Details
fa: جزئیات نصب

en: Translators
fa: مترجمان

en: About JOSM...
fa: درباره JOSM ...

en: OK
fa: تایید

en: Report bug
fa: گزارش اشکال

en: unset
fa: تنظیم نشده

en: Open directory
fa: باز کردن پوشه

en: Failed to locate resource ''{0}''.
fa: پیداکردن منبع ''{0}'' ناموفق بود.

en: Failed to load resource ''{0}'', error is {1}.
fa: پیداکردن منبع ''{0}'' ناموفق بود. خطا می‌گوید {1}.

en: Please select at least one already uploaded node, way, or relation.
fa: حداقل یک نقطه، جاده و یا ارتباط قبلاً آپلود شده را انتخاب کنید.

en: Warning
fa: هشدار

en: Please select the target layer.
fa: لایه هدف را انتخاب کنید.

en: Select target layer
fa: انتخاب لایه هدف

en: Cancel
fa: لغو

en: <html>There are no layers the source layer<br>''{0}''<br>could be merged to.</html>
fa: <html>لایه منبع هیچ لایه ای ندارد<br>''{0}''<br>که بتواند ترکیب شود.</html>

en: No target layers
fa: بدون لایه هدف

en: Select
fa: انتخاب

en: Selects those elements on the map which are chosen on the list above.
fa: با انتخاب از سیاهه بالا ، عناصر منتخب بر روی نقشه نمایش داده می‌شوند.

en: History
fa: تاریخچه

en: Download and show the history of the selected objects
fa: بارگیری و نمایش تاریخچه اشیا انتخاب شده

en: Select WMS layers
fa: انتخاب لایه‌های WMS

en: Add layers
fa: افزودن لایه‌ها

en: Time filter for "{0}" such as "{1}"
fa: فیلتر زمان برای "{0}" مثل "{1}"

en: Invalid service URL.
fa: نشانی URL خدمت معتبر نیست.

en: WMS Error
fa: خطای  WMS

en: Could not retrieve WMS layer list.
fa: فهرست لایه WMS زا نمی‌توان بازیابی کرد.

en: Could not parse WMS layer list.
fa: فهرست لایه WMS را نمی‌توان تجزیه کرد.

en: Could not parse WMTS layer list.
fa: فهرست لایه WMTS قابل فهم و تجزیه نبود.

en: WMTS Error
fa: خطای WMTS

en: Error
fa: خطا

en: Select image format for WMS layer
fa: انتخاب فرمت تصویر برای لایه WMS

en: Show only layers for current view
fa: فقط لایه هی پنجره دید جاری را نشان بده

en: Add Node...
fa: افزودن گره...

en: Add a node by entering latitude / longitude or easting / northing.
fa: افزودن یک نقطه با وارد کردن عرض جغرافیایی/طول جغرافیایی یا شرقی/شمالی.

en: Tools: {0}
fa: ابزارها: {0}

en: Align Nodes in Circle
fa: چیدن گره‌ها بصورت دایره

en: Move the selected nodes into a circle.
fa: گره‌های انتخاب شده را به داخل دایره انتقال دهید.

en: Selection could not be used to align in circle.
fa: از حالت انتخاب برای تراز کردن در دایره استفاده نشد.

en: Nothing changed
fa: چیزی تغییر نکرده‌است

en: Please select only one node as center.
fa: لطفاً تنها یک گره را به عنوان مرکز انتخاب کنید.

en: Align each Way in Circle
fa: هر طرف را به صورت دایره ای تراز کنید

en: One or more nodes involved in this action may have additional referrers.
fa: یک یا چند گره درگیر در این عمل ممکن است ارجاع دهنده های اضافی داشته باشند.

en: Not enough nodes to calculate center.
fa: برای محاسبه مرکز تعداد گره مناسب انتخاب نشده است.

en: Cannot determine center of circle for this geometry.
fa: نمیتوان مرکز دایره این شکل را تعیین کرد.

en: Align Nodes in Line
fa: چیدن گره‌ها به صورت خطی

en: Move the selected nodes in to a line.
fa: انتقال گره‌های انتخابی به داخل یک خط.

en: Please select at least three nodes.
fa: لطفا حداقل سه گره را انتخاب کنید.

en: Can not align a polygon. Abort.
fa: نمیتوان چند ضلعی را هماهنگ کرد. لغو شد.

en: Intersection of three or more ways can not be solved. Abort.
fa: تقاطع سه یا چند راهه که مشخص نگردیده است. خطا.

en: Two parallels ways found. Abort.
fa: دو راه موازی یافت شد. لغو کن.

en: data
fa: داده‌ها

en: layer
fa: لایه

en: selection
fa: موارد انتخاب‌شده

en: conflict
fa: تعارض

en: download
fa: بارگیری

en: problem
fa: مشکل

en: previous
fa: قبلی

en: next
fa: بعدی

en: Nothing selected to zoom to.
fa: چیزی برای بزرگنمایی انتخاب نشده است.

en: Information
fa: اطلاعات

en: Zoom to {0}
fa: بزرگنمایی {0}

en: Zoom the view to {0}.
fa: بزرگنمایی نما به {0}.

en: View: {0}
fa: نما: {0}

en: No conflicts to zoom to
fa: هیچگونه تعارضی جهت بزرگنمایی وجود ندارد

en: Changeset Manager
fa: مدیر بسته تغییر

en: Toggle visibility of Changeset Manager window
fa: پدیداری دکمه از پنجره مدیر تغییرات انجام شده

en: Windows: {0}
fa: پنجره {0}

en: Close open changesets...
fa: بستن بسته‌های تغییر باز...

en: Close open changesets
fa: بستن تغییرات انجام شده ی باز

en: File: {0}
fa: پرونده: {0}

en: There are no open changesets
fa: هیج تغییرات انجام شده ی بازی نیست

en: No open changesets
fa: بسته‌تغییرات فعالی موجود نیست

en: Downloading open changesets ...
fa: بارگیری بسته تغییرات فعال ...

en: Combine Way
fa: ترکیب راه

en: Combine several ways into one.
fa: ترکیب کردن چندین راه به یکی.

en: Change directions?
fa: جهت تغییر داده شود؟

en: Reverse and Combine
fa: معکوس و متصل نمودن

en: The ways can not be combined in their current directions.  Do you want to reverse some of them?
fa: راه‌ها در جهت کنونی شان نمیتوانند ترکیب شوند. میخواهید برخی از آنها را معکوس کنید؟

en: Could not combine ways<br>(They could not be merged into a single string of nodes)
fa: راه‌ها را نمی‌توان ترکیب کرد<br>(آنها نمی‌توانند در یک رشته از گره‌ها ترکیب شوند)

en: Reverse Ways
fa: تغییر جهت راه‌ها

en: Combine {0} way | Combine {0} ways
fa[0]: ترکیب {0} راه‌
fa[1]: ترکیب {0} راه‌

en: Please select at least two ways to combine.
fa: حداقل دو راه را جهت ترکیب انتخاب کنید.

en: You should use {0}->{1}({2}) first.
fa: ابتدا باید از {0}->{1}({2}) استفاده کنید.

en: Combine confirmation
fa: تایید را ترکیب کنید

en: You are about to combine ways which can be members of relations not yet downloaded.<br>This can lead to damaging these parent relations (that you do not see).<br>{0}<br><br>Do you really want to combine without downloading?
fa: شما در شرف ترکیب راه هایی هستید که می توانند اعضای روابطی باشند که هنوز دانلود نشده اند.<br>این می تواند منجر به آسیب رساندن به این روابط والدین (که نمی بینید) شود.<br>{0}<br><br>آیا واقعاً  می خواهید بدون دانلود ترکیب کنید؟

en: Copy
fa: کپی

en: Copy selected objects to paste buffer.
fa: کپی اشیا انتخابی برای چسباندن میانگیر.

en: Edit: {0}
fa: ویرایش: {0}

en: Please select something to copy.
fa: لطفا چیزی را برای کپی کردن انتخاب کنید.

en: Copy Coordinates
fa: کپی مختصات

en: Copy coordinates of selected nodes to clipboard.
fa: کپی کردن مختصات گره‌های انتخاب شده به کلیپ بورد.

en: Copy server URLs
fa: رونوشت برداری از آدرس سرور

en: Copy server URLs of selected objects to clipboard.
fa: کپی آدرس URL سرور اشیاء انتخاب شده به کلیپ بورد

en: Create Circle
fa: ايجاد دايره

en: Create a circle from three selected nodes.
fa: ایجاد یک دایره از سه گره انتخاب شده.

en: Please select exactly two or three nodes or one way with exactly two or three nodes.
fa: لطفا عینا دو یا سه گره را انتخاب کنید یا یک راه با دو یا سه گره.

en: Those nodes are not in a circle. Aborting.
fa: گره‌ها در یک دایره نیستند. بی نتیجه ماند.

en: Cannot add a node outside of the world.
fa: امکان افزودن یک گره خارج از مخدوده وجود ندارد.

en: Update multipolygon
fa: بروز رسانی چند ضلعی

en: Create multipolygon
fa: ايجاد چندضلعى مركب

en: No data loaded.
fa: هيچ داده اى بارگذارى نشده است.

en: You must select at least one way.
fa: باید حداقل یک راه را انتخاب کنید.

en: Non-Way member removed from multipolygon | Non-Way members removed from multipolygon
fa[0]: عضو غیر راه از چند ضلعی حذف شد
fa[1]: اعضای غیر راه از چند ضلعی حذف شدند

en: Delete
fa: حذف

en: Delete selected objects.
fa: حذف اشياء انتخاب شده.

en: You are about to delete nodes which can have other referrers not yet downloaded.
fa: شما در حال حذف گره هایی هستید که می توانند ارجاع دهنده های دیگری داشته باشند که هنوز دانلود نشده اند.

en: You are about to delete ways which can have other referrers not yet downloaded.
fa: شما در شرف حذف راه هایی هستید که می توانند ارجاع دهنده های دیگر را هنوز دانلود نکرده باشند.

en: You are about to delete relations which can have other referrers not yet downloaded.
fa: شما در شرف حذف روابطی هستید که می‌توانند ارجاع‌دهنده‌های دیگر را هنوز دانلود نکرده باشند.

en: You are about to delete primitives which can have other referrers not yet downloaded.
fa: شما در شرف حذف اولیه‌هایی هستید که می‌توانند ارجاع‌دهنده‌های دیگری داشته باشند که هنوز دانلود نشده‌اند.

en: Delete confirmation
fa: تائید حذف کردن

en: {0}<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to delete?
fa: {0}<br>این می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند زیرا ممکن است اشیاء دیگری (که شما نمی‌بینید) از آنها استفاده کنند.<br>آیا واقعاً می‌خواهید حذف کنید؟

en: You are about to delete incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to delete?
fa: شما در حال حذف اشیاء ناقص می‌باشید.<br> اینکار سبب بروز اشکال می‌شود زیرا شما اشیاء را به‌صورت کامل نمی‌بینید.<br>آیا واقعا می‌خواهید حذف کنید؟

en: You are about to delete {0} relation: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete? | You are about to delete {0} relations: {1}<br/>This step is rarely necessary and cannot be undone easily after being uploaded to the server.<br/>Do you really want to delete?
fa[0]: شما در حال حذف {0} رابطه می‌باشید : {1}<br/> اینکار به ندرت ضروری است و پس از بارگذاری به سرور به راحتی نمی‌توان آن را لغو کرد. <br/> آیا واقعاً می‌خواهید حذف کنید؟
fa[1]: شما در حال حذف {0} رابطه می‌باشید : {1}<br/> اینکار به ندرت ضروری است و پس از بارگذاری به سرور به راحتی نمی‌توان آن را لغو کرد. <br/> آیا واقعاً می‌خواهید حذف کنید؟

en: Delete relation?
fa: ارتباط را حذف می‌نمایید؟

en: Delete Layer
fa: حذف لایه

en: Delete the active layer. Does not delete the associated file.
fa: لایه فعال را حذف کنید. امکان حذف اسناد آمیخته و مرتبط وجود ندارد.

en: Dialogs panel
fa: پنجره گفتمان

en: Toggle dialogs panel, maximize mapview
fa: میخ پرچ پنل گفتگو، نمای نقشه را حداگثر میکند

en: Saving file {0}...
fa: در حال ذخیره فایل {0}...

en: Successfully saved file {0}
fa: فایل {0} با موفقیت ذخیره شد

en: Distribute Nodes
fa: انتشار گره‌ها

en: Distribute the selected nodes to equal distances along a line.
fa: توزیع کردن گره‌های انتخاب شده با فواصل مساوی در طول یک خط.

en: Ignoring {0} nodes with null coordinates
fa: نادیده گرفتن {0} گره با مختصات صفر

en: Please select :
    * One no self-crossing way with at most two of its nodes;
    * Three nodes.
fa: لطفا انتخاب کنید :
    * تقاطع غیرهمسطح با بیش از دو گره؛
    * سه گره.

en: Download data
fa: بارگیری داده ها

en: Download data...
fa: بارگیری داده...

en: Download map data from a server of your choice
fa: بارگیری داده نقشه در محدوده انتخابی شما از روی پایگاه داده

en: <html>This action will require {0} individual<br>download request. Do you wish<br>to continue?</html> | <html>This action will require {0} individual<br>download requests. Do you wish<br>to continue?</html>
fa[0]: <html>این عمل به {0} درخواست دانلود فردی نیاز دارد.  آیا مایلید<br>ادامه دهید؟</html>
fa[1]: <html>این عمل به {0} درخواست دانلود فردی نیاز دارد.  آیا مایلید<br>ادامه دهید؟</html>

en:   adding {0} {1}
fa:   افزودن {0} {1}

en: Calculating Download Area
fa: پردازش محدوده بارگیری

en: Download along...
fa: بارگیری پنهان ...

en: Download OSM data along the selected ways.
fa: بارگیری داده‌های نقشه فقط راه‌های انتخابی.

en: Download Along
fa: تنها بارگیری

en: Please select 1 or more ways to download along
fa: لطفا یک یا چند مسیر را برای بارگیری انتخاب نمایید

en: Download from OSM along selected ways
fa: بارگیری از OSM همراه با راه‌های منتخب

en: Download notes in current view
fa: بارگیری یاداشت‌های محدوده جاری

en: Download in current view
fa: بارگیری محدوده جاری

en: Download map data from the OSM server in current view
fa: بارگیری داده نقشه در محدوده جاری از روی پایگاه داده osm

en: Download object...
fa: بارگیری شی...

en: Download OSM object by ID
fa: بارگیری عارضه‌های osm توسط ID

en: Download parent ways/relations...
fa: بارگیری راه ها/روابط منبع...

en: Download objects referring to one of the selected objects
fa: بارگیری اشیا بازگشت داده شده به یکی از اشیا انتخابی

en: Draw boundaries of downloaded data
fa: تزسیم مرزها از روی داده‌های بارگیری‌شده

en: Enable/disable hatched background rendering of areas outside of the downloaded areas.
fa: فعال یا غیرفعال نمودن نمایش تصاویر پس زمینه خارج از محدوده بارگیری شده.

en: Duplicate
fa: تکثیر کردن

en: Duplicate selection.
fa: انتخاب مضاغف.

en: Exit
fa: خروج

en: Exit the application.
fa: خروج از برنامه.

en: Expert Mode
fa: حالت تخصصی

en: Enable/disable expert mode
fa: فعال/غیر فعال سازی حالت تخصصی

en: Follow line
fa: دنبال کردن خط

en: Continues drawing a line that shares nodes with another line.
fa: ادامه کشیدن خطی که گره‌ها را با خط دیگری به اشتراک گذاشته.

en: Follow
fa: دنبال کردن

en: Fullscreen view
fa: نمایش تمام صفحه

en: Toggle fullscreen view
fa: تعویض نمایش صفحه کامل

en: Export to GPX...
fa: خارج سازی به GPX...

en: Export the data to GPX file.
fa: خارج سازی داده‌ها به پرونده GPX.

en: Nothing to export. Get some data first.
fa: چیزی برای خارج سازی نیست. اول مقداری داده دریافت کنید.

en: Export GPX file
fa: خارج سازی پرونده GPX

en: Help
fa: راهنما

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations.
fa: نمایش تاریخچه اطلاعات درباره ی راه‌های OSM، گره ها، یا روابط.

en: Show history
fa: نمایش تاریخچه

en: History (web)
fa: تاریخچه (وب)

en: Display history information about OSM ways, nodes, or relations in web browser.
fa: نمایش دادن تاریخچه اطلاعات درباره ی راه‌های OSM، گره ها، یا روابط در مرورگر وب.

en: New offset
fa: انحراف جدید

en: Adjust the position of this imagery layer
fa: تنظیم کردن موقعیت این لایه تصویری

en: Overwrite
fa: رونویسی

en: Offset bookmark already exists. Overwrite?
fa: نشانک انحراف در حال حاضر موجود است. رونویسی شود؟

en: Adjust imagery offset
fa: تنظیم انحراف تصویری

en: Use arrow keys or drag the imagery layer with mouse to adjust the imagery offset.
    You can also enter east and north offset in the {0} coordinates.
    If you want to save the offset as bookmark, enter the bookmark name below
fa: برای تنظیم انحراف تصویری از کلیدهای پیکان استفاده کنید یا لایه تصویری را با موس بکشید.
    همچنین میتوانید انحراف شرق و شمال را در مختصات {0} وارد کنید.
    اگر میخواهید انحراف را بعنوان نشانک ذخیره کنید، نام نشانک را در زیر وارد کنید

en: Offset:
fa: انحراف:

en: Bookmark name:
fa: نام نشانک:

en: Advanced info
fa: اطلاعات پیشرفته

en: Display advanced object information about OSM nodes, ways, or relations.
fa: نمایش دادن اطلاعات پیشرفته ی شیئ درباره ی گره‌های OSM، راه ها، یا روابط.

en: Advanced info (web)
fa: اطلاعات پیشرفته (وب)

en: Display object information about OSM nodes, ways, or relations in web browser.
fa: نمایش دادن اطلاعات پیشرفته ی شیئ درباره ی گره‌های OSM، راه ها، یا روابط در مرورگر وب.

en: Invert Selection
fa: معکوس کردن انتخاب

en: Selection: {0}
fa: انتخاب: {0}

en: Join overlapping Areas
fa: متصل کردن نواحی روی هم افتاده

en: Joins areas that overlap each other
fa: متصل کردن نواحی که با دیگری روی هم افتاده

en: Please select at least one closed way that should be joined.
fa: لطفا حداقل یک راه بسته که باید متصل شود را انتخاب کنید.

en: One of the selected ways is not closed and therefore cannot be joined.
fa: یکی از راه‌های انتخابی بسته نیست و بنابراین نمیتواند متصل شود.

en: Join area confirmation
fa: تایید متصل کردن ناحیه

en: The selected way has nodes which can have other referrers not yet downloaded. | The selected ways have nodes which can have other referrers not yet downloaded.
fa[0]: راه انتخاب شده دارای گره هایی است که می توانند ارجاع دهنده های دیگری داشته باشند که هنوز دانلود نشده اند.
fa[1]: راه های انتخاب شده دارای گره هایی هستند که می توانند ارجاع دهنده های دیگری داشته باشند که هنوز دانلود نشده اند.

en: This can lead to nodes being deleted accidentally.
fa: این میتواند گره‌ها را هدایت کند تا بطور تصادفی حذف شوند.

en: Are you really sure to continue?
fa: آیا برای ادامه واقعا مطمئنید؟

en: Please abort if you are not sure
fa: اگر مطمئن نیستید لطفا لغو کنید

en: The selected area is incomplete. Continue?
fa: ناحیه انتخاب شده ناقص است، ادامه؟

en: No intersection found. Nothing was changed.
fa: تقاطع یافت نشد، چیزی تغییر نکرده است.

en: Move tags from ways to relations
fa: جابجایی برچسب‌ها از راه‌ها به رابطه‌ها

en: Removed duplicate nodes
fa: گره‌های تکراری حذف شدند

en: Removed now unreferrenced nodes
fa: گره های اکنون ارجاع نشده حذف شدند

en: Added node on all intersections
fa: گره به همهٔ تقاطع‌ها اضافه شد

en: Keep older versions
fa: ورژن‌های قدیمی را نگه‌دار

en: Assemble new polygons
fa: فراهم آوردن چندضلعی‌های جدید

en: Delete relations
fa: حذف رابطه‌

en: Delete Ways that are not part of an inner multipolygon
fa: حذف کردن راه‌هایی که که قسمتی از چندضلعی مرکب داخلی نیستند

en: Some of the ways were part of relations that have been modified.<br>Please verify no errors have been introduced.
fa: برخی از راه‌ها قسمتی از روابط هستند که اصلاح شدند.<br> لطفا بررسی کنید بدون خطا معرفی شده اند.

en: Fix tag conflicts
fa: رفع تعارضات برچسب

en: Split ways into fragments
fa: از هم جداکردن راه‌ها به چند قطعه

en: Sorry. Cannot handle multipolygon relations with multiple outer ways.
fa: پوزش، نمی‌توان روابط چندضلعی مرکب را با راه‌های بیرونی چندگانه بکار برد.

en: Cannot join inner and outer ways of a multipolygon
fa: نمی‌توان مسیرهای داخلی و خارجی یک چندضلعی مرکب را به هم وصل کرد

en: Sorry. Cannot handle way that is outer in multiple multipolygon relations.
fa: پوزش، نمی‌توان راهی که در روابط چند ضلعی مرکب خارجی است را بکار برد.

en: Sorry. Cannot handle way that is both inner and outer in multipolygon relations.
fa: پوزش، نمیتوان راهی که در روابط چندضلعی مرکب هم داخلی و هم خارجی است را بکار برد.

en: Sorry. Cannot handle way that is inner in multiple multipolygon relations.
fa: پوزش، نمیتوان راهی که در روابط چندضلعی مرکب داخلی است را بکار برد.

en: Removed Element from Relations
fa: عنصر از روابط پاک شد

en: Remove tags from inner ways
fa: پاک کردن برچسب‌ها از راه‌های داخلی

en: Joined overlapping areas
fa: نواحی روی هم افتاده متصل شدند

en: Join Node to Way
fa: اتصال گره به راه

en: Include a node into the nearest way segments
fa: قرار دادن یک گره به نزدیک ترین بخش راه

en: Move Node onto Way
fa: جابجایی گره روی راه

en: Move the node onto the nearest way segments and include it
fa: جابجایی گره به نزدیکترین بخش راه و ضمائم آن

en: Multiple target ways, no common point found. Nothing was changed.
fa: چندین راه هدف، هیچ نقطه مشترکی پیدا نشد.

en: No Shortcut
fa: بدون میانبر

en: Operation was not performed, as per {0} preference
fa: طبق اولویت {0} عملیات انجام نشد

en: Jump to Position
fa: پرش به موقعیت

en: Opens a dialog that allows to jump to a specific location
fa: یک گفتگو باز میشود که اجازه ی پرش به یک مکان خاص را میدهد

en: Enter Lat/Lon to jump to position.
fa: وارد کردن عرض/طول جغرافیایی برای پرش به موقعیت.

en: You can also paste an URL from www.openstreetmap.org
fa: همچنین میتوانید آدرس را از www.openstreetmap.org جایگذاری کنید

en: Enter a place name to search for
fa: نام یک محل را جهت جستجو وارد کنید

en: Latitude
fa: عرض جغرافیایی

en: Longitude
fa: طول جغرافیایی

en: Zoom (in metres)
fa: بزرگنمایی (به متر)

en: URL
fa: آدرس

en: Jump there
fa: پرش به آنجا

en: Jumping to: {0}
fa: پرش به: {0}

en: Could not parse Latitude, Longitude or Zoom. Please check.
fa: عرض، طول یا بزرگنمایی را نمیتوان تجزیه کرد، لطفا بررسی کنید.

en: Unable to parse Lon/Lat
fa: ناتوان برای تجزیه ی عرض/طول جغرافیایی

en: Rectified Image...
fa: اصلاح کردن تصویر...

en: Download Rectified Images From Various Services
fa: بارگیری تصاویر اصلاح شده از سرویس‌های گوناگون

en: Imagery: {0}
fa: تصویری: {0}

en: Custom WMS Link
fa: لینک WMS سفارشی

en: Supported Rectifier Services:
fa: سرویس‌های تصحیح گر پشتیبانی شده:

en: Visit Homepage
fa: بازدید صفحه خانگی

en: WMS URL or Image ID:
fa: آدرس WMS یا شناسه تصویر:

en: Add Rectified Image
fa: افزودن تصویر اصلاح شده

en: Couldn''t match the entered link or id to the selected service. Please try again.
fa: لینک وارد شده یا شناسه با سرویس انتخاب شده مطابقت داده نمی‌شود. لطفا دوباره تلاش کنید.

en: No valid WMS URL or id
fa: بدون آدرس WMS یا شناسه معنبر

en: Merge layer
fa: ادغام لایه

en: Merge the current layer into another layer
fa: ترکیب لایه ی کنونی با لایه ای دیگر

en: Cut timewise overlapping parts of tracks
fa: بخشهایی از مسیر که با هم همپوشانی دارند قطع کنید

en: Merging layers with different upload policies
fa: ترکیب لایه‌ها با سیاست بارگذاری مختلف

en: You are about to merge data between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br />These layers have different upload policies and should not been merged as it.<br />Merging them will result to enforce the stricter policy (upload discouraged) to ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, one by one, by using ''<i>Merge selection</i>''.<br /><br />Are you sure you want to continue?
fa: شما در حال ترکیب داده‌ها بین لایه‌های ''{0}'' و ''{1}'' هستید.<br /><br />این لایه‌ها سیاست بارگذاری متفاوتی دارند و نمی‌توانند به آن عنوان ترکیب شوند.<br />ادغام آنها منجر به اجرا شدن سیاست‌های سختگیرانه تر(بارگذاری سست شده) نسبت یه ''{1}'' می‌شود.<br /><br /><b>این روش توصیه شده ای برای ترکیب اینچنین داده‌هایی نیست</b>.<br />شما باید در عوض هر شیئ را بررسی و ترکیب کنید، یک به یک، بوسیله ی ''<i>ترکیب انتخابی</i>''.<br /><br />مطمئنید میخواهید ادامه دهید؟

en: Ignore this hint and merge anyway
fa: نادیده گرفتن این تذکر و ترکیب کردن در هر صورت

en: Merge Nodes
fa: ترکیب گره ها

en: Merge nodes into the oldest one.
fa: ترکیب گره‌ها به یک قدیمی تر.

en: Please select at least two nodes to merge or one node that is close to another node.
fa: لطفا حداقل دو گره یا یک گره که گره دیگری را بسته برای ترکیب انتخاب کنید.

en: Abort Merging
fa: لغو ترکیب

en: Click to abort merging nodes
fa: کلیک برای لغو ترکیب گره ها

en: Cannot merge nodes: Would have to delete way {0} which is still used by {1}
fa: گره‌ها را نمی‌توان ترکیب کرد: مجبور به حذف راه {0} که هنوز توسط {1} استفاده میشود هستیم

en: Merge {0} node | Merge {0} nodes
fa[0]: ترکیب {0} گره
fa[1]: ترکیب {0} گره

en: Merge selection
fa: ادغام موارد انتخاب‌شده

en: Merge the currently selected objects into another layer
fa: ترکیب اشیا انتخابی کنونی به لایه ای دیگر

en: Merging too many objects with different upload policies
fa: ترکیب اشیا بیش از حد با سیاست‌های بارگذاری مختلف

en: You are about to merge more than 1 object between layers ''{0}'' and ''{1}''.<br /><br /><b>This is not the recommended way of merging such data</b>.<br />You should instead check and merge each object, <b>one by one</b>.<br /><br />Are you sure you want to continue?
fa: شما در حال ترکیب بیش از 1 شی بین لایه‌های ''{0}'' و ''{1}'' هستید.<br /><br /><b>این روش توصیه شده ای برای ترکیب اینچنین داده‌های نیست</b>.<br />شما در عوض باید بررسی کنید و هر شیئ را ترکیب کنید، <b>یک به یک</b>.<br /><br /> مطمئنید میخواهید ادامه دهید؟

en: Mirror
fa: بازتاب

en: Mirror selected nodes and ways.
fa: بازتاب کردن گره‌ها و راه‌های انتخابی.

en: Please select at least one node or way.
fa: لطفا حداقل یک گره یا راه انتخاب کنید.

en: up
fa: بالا

en: left
fa: چپ

en: right
fa: راست

en: down
fa: پایین

en: Move objects {0}
fa: انتقال اشیا {0}

en: Move {0}
fa: جابجایی {0}

en: Moves Objects {0}
fa: اشیا منتقل شدند {0}

en: Cannot move objects outside of the world.
fa: نمی توان اشیا خارج از جهان را انتقال داد.

en: Move Node...
fa: انتقال گره...

en: Edit latitude and longitude of a node.
fa: ویرایش عرض و طول جغرافیایی گره.

en: New Layer
fa: لایه جدید

en: Create a new map layer.
fa: ایجاد یک لایه ی نقشه جدید.

en: Open {0}
fa: {0} را باز کن

en: You are about to launch {0} browser window.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish. | You are about to launch {0} browser windows.<br>This may both clutter your screen with browser windows<br>and take some time to finish.
fa[0]: اکنون شما {0} پنجره مرورگر را باز می‌کنید.<br>اینکار موجب بهم ریختن صفحه شما با ‌پنجره‌های مرورگر خواهد شد<br>و اتمام آن زمان می‌برد.
fa[1]: اکنون شما {0} پنجره مرورگر را باز می‌کنید.<br>اینکار موجب بهم ریختن صفحه شما با ‌پنجره‌های مرورگر خواهد شد<br>و اتمام آن زمان می‌برد.

en: Continue
fa: ادامه

en: Click to continue and to open {0} browser | Click to continue and to open {0} browsers
fa[0]: برای ادامه کلیک کنید و {0} مرورگر را باز کنید
fa[1]: برای ادامه کلیک کنید و {0} مرورگر را باز کنید

en: Click to abort launching external browsers
fa: برای لغو بارگذاری مرورگر کلیک کنید

en: URL Files
fa: پرونده‌های URL

en: Open...
fa: باز کردن...

en: Open a file.
fa: باز کردن یک پرونده.

en: Unable to locate file  ''{0}''.
fa: ناتوانی در شناسایی محل پرونده ''{0}''.

en: Opening files
fa: بازکردن پرونده‌ها

en: Cannot open {0} file with the file importer ''{1}''. | Cannot open {0} files with the file importer ''{1}''.
fa[0]: نمی توان {0} پرونده را با وارد کننده پرونده ''{1}'' باز کرد.
fa[1]: نمی توان {0} پرونده را با وارد کننده پرونده ''{1}'' باز کرد.

en: Cannot open {0} file because file does not exist or no suitable file importer is available. | Cannot open {0} files because files do not exist or no suitable file importer is available.
fa[0]: نمی‌توان {0} پرونده را باز کرد چون پرونده‌ها وجود ندارند یا وارد کنندهٔ پرونده مناسب در دسترس نیست.
fa[1]: نمی‌توان {0} پرونده را باز کرد چون پرونده وجود ندارد یا وارد کنندهٔ پرونده مناسب در دسترس نیست.

en: no importer
fa: بدون وارد کننده

en: does not exist
fa: وجود ندارد

en: <html>Cannot open directory ''{0}''.<br>Please select a file.</html>
fa: <html>نمیتوان دایرکتوری ''{0}'' را باز کرد.<br>لطفا یک پرونده را انتخاب کنید.</html>

en: Open file
fa: باز کردن پرونده

en: Opening {0} file... | Opening {0} files...
fa[0]: باز کردن {0} پرونده...
fa[1]: باز کردن {0} پرونده...

en: Opening file ''{0}'' ...
fa: باز کردن پرونده ''{0}'' ...

en: Which tasks to perform?
fa: کدام کار را انجام می‌دهید؟

en: Ok
fa: تایید

en: Open Location...
fa: باز کردن مکان...

en: Open an URL.
fa: باز کردن یک URL.

en: Enter URL to download:
fa: وارد کردن آدرس برای بارگیری:

en: Enter an URL from where data should be downloaded
fa: وارد کردن یک آدرس از جایی که داده‌ها باید بارگیری شود

en: Download as new layer
fa: بارگیری به عنوان لایه جدید

en: Select if the data should be downloaded into a new layer
fa: اگر داده‌ها باید داخل لایه ی جدید بارگیری شوند انتخاب کنید

en: Zoom to downloaded data
fa: بزرگنمایی داده بارگیری‌شده

en: Select to zoom to entire newly downloaded data.
fa: برای بزرگنمایی به محدوده کل داده‌های تازه بارگیری‌شده این را انتخاب کنید.

en: Download Location
fa: محل بارگیری

en: Download URL
fa: آدرس بارگیری

en: Start downloading data
fa: شروع بارگیری داده ها

en: Close dialog and cancel downloading
fa: بستن گفتگو و لغو بارگیری

en: Cannot open URL ''{0}''<br>The following download tasks accept the URL patterns shown:<br>{1}
fa: نمیتوان آدرس ''{0}'' را باز کرد<br>وظایف بارگیری زیر آذرس الگوی نمایشی را پذیرفته:<br>{1}

en: <h3>When one or more ways are selected, the shape is adjusted such, that all angles are 90 or 180 degrees.</h3>You can add two nodes to the selection. Then, the direction is fixed by these two reference nodes. (Afterwards, you can undo the movement for certain nodes:<br>Select them and press the shortcut for Orthogonalize / Undo. The default is Shift-Q.)
fa: <h3>وقتی یک راه یا بیشتر انتخاب شود، شکل این چنین تنظیم میشود، که تمام زوایا 90 یا 180 درجه هستند.</h3> شما میتوانید دو گره به انتخاب اضافه کنید. سپس، جهت توسط این دو گره بازگشتی تعمیر شده.(بعد از آن، میتوانید جابجایی را برای گره‌های خاص خنثی سازی کنید:<br>آنها را انتخاب کنید و کلید میانبر را برای قائم سازی / خنثی سازی فشار دهید. پیشفرض Shift-Q است.)

en: Orthogonalize Shape
fa: قائم سازی شکل

en: Move nodes so all angles are 90 or 180 degrees
fa: انتقال گره‌ها تا همه ی زوایا 90 یا 180 درجه باشند

en: Orthogonalize Shape / Undo
fa: قائم سازی شکل/خنثی سازی

en: Undo orthogonalization for certain nodes
fa: خنثی سازی قائم ساختن برای گره‌های خاص

en: Orthogonalize / Undo
fa: قائم سازی/خنثی سازی

en: Orthogonalize Shape / Undo<br>Please select nodes that were moved by the previous Orthogonalize Shape action!
fa: قائم سازی شکل/خنثی سازی<br> لطفا گره‌هایی که در عملیات قائم سازی شکل پیشین جابجا شده اند را انتخاب کنید!

en: <html>You are using the EPSG:4326 projection which might lead<br>to undesirable results when doing rectangular alignments.<br>Change your projection to get rid of this warning.<br>Do you want to continue?</html>
fa: <html>شما در حال استفاده از پروژه ی EPSG:4326 هستید که ممکن است منجر شود<br> به نتایج نامطلوب هنگام تنظیم مستطیل شکل ها.<br> برای خلاص شدن از شر این هشدار پروژه تان را تغییر دهید.<br> میخواهید ادامه دهید؟</html>

en: Usage
fa: استفاده

en: Selection must consist only of ways and nodes.
fa: انتخاب‌ها باید فقط شامل راه‌ها و گره‌ها باشد.

en: Orthogonalize
fa: قائم سازی

en: <html>Please make sure all selected ways head in a similar direction<br>or orthogonalize them one by one.</html>
fa: <html>لطفا مطمئن شوید همه ی راس راه‌ها در جهت مشابه باشند<br>یا آنها را یک به یک قائمه سازید.</html>

en: Please select ways with angles of approximately 90 or 180 degrees.
fa: لطفاْ راه‌هایی که تقریباْ ۹۰ یا ۱۸۰ درجه با هم زاویه دارند را انتخاب کنید.

en: Paste
fa: چسباندن

en: Paste contents of clipboard.
fa: فراخوانی مقادیر موجود در حافظه موقت.

en: Paste at source position
fa: گنجاندن در موقعیت منبع

en: Paste contents of clipboard at the position they were copied from.
fa: محتویات حافظه موقت را در موقعیتی که آنها از آن رونوشت شده اند قرار دهید.

en: Paste Tags
fa: چسباندن برچسب ها

en: Apply tags of contents of paste buffer to all selected items.
fa: بکار بردن برچسب‌های میانگیر چسبان در همه ی موارد انتخابی.

en: Preferences...
fa: تنظیمات...

en: Open a preferences dialog for global settings.
fa: باز کردن پنجره ترجیحات و تنطیمات کلی.

en: Preferences
fa: تنظیمات

en: Purge...
fa: پاک سازی...

en: Forget objects but do not delete them on server when uploading.
fa: فراموشی اشیا ولی هنگام بارگذاری از سرور حذف نشوند.

en: Purge
fa: پاک‌سازی

en: Confirm Purging
fa: تایید پاک سازی

en: This operation makes JOSM forget the selected objects.<br> They will be removed from the layer, but <i>not</i> deleted<br> on the server when uploading.
fa: این عملیات سبب میشود JOSM اشیا انتخابی را فراموش کند.<br> آنها از لایه حذف خواهند شد، اما<i>حذف</i>نمی کند<br> از سرور هنگام بارگذاری.

en: The following dependent objects will be purged<br> in addition to the selected objects:
fa: اشیا وابسته زیر پاکسازی میشوند<br> علاوه بر اشیا انتخاب شده:

en: Add to selection
fa: افزودن به منتخب

en: Some of the objects are modified.<br> Proceed, if these changes should be discarded.</html>
fa: برخی از اشیا اصلاح شده اتد.<br>در ادامه، اگر این تغییرات باید حذف شوند.</html>

en: Clear Undo/Redo buffer
fa: پاک کردن بافر خنثی سازی/انجام مجدد

en: Redo
fa: انجام مجدد

en: Redo the last undone action.
fa: انجام مجدد آخرین عملیات بازگشتی.

en: Redo ...
fa: انجام مجدد...

en: Redo {0}
fa: انجام مجدد {0}

en: Rename layer
fa: تغییر نام لایه

en: Also rename the file
fa: همچنین تغییر نام پرونده

en: Could not rename file ''{0}''
fa: نمی توان پرونده ''{0}'' را تغییر نام داد

en: Reorder imagery layers
fa: لایه‌های تصویر را مجدد را مرتب کنید

en: Reorders non-overlay imagery layers.
fa: سفارشی کردن لایه تصاویر غیر همپوشانی شده.

en: Report a ticket to JOSM bugtracker
fa: گزارش یک موضوع به ردیاب خطای JOSM

en: Restart
fa: راه‌اندازی مجدد

en: Restart the application.
fa: راه‌اندازی مجدد برنامه.

en: Click to restart later.
fa: برای تعویق بازراه‌اندازی کلیک کنید.

en: Restore selected tags
fa: بازگردانی برچسب‌های انتخاب شده

en: Reverse way
fa: معکوس کردن جهت مسیر

en: Reverse the direction of all selected ways.
fa: معکوس کردن سمت همه راه‌های انتخاب شده.

en: Please select at least one way.
fa: لطفا حداقل یک راه را انتخاب کنید.

en: Save
fa: ذخیره

en: Save the current data.
fa: ذخیره داده جاری.

en: The file "{0}" will be modified.<br>Would you like to overwrite the existing file?
fa: فایل "{0}" تغییر خواهد کرد.<br>آیا می خواهید فایل موجود را بازنویسی کنید؟

en: Always overwrite GPX files without asking
fa: همیشه فایل های GPX را بدون درخواست بازنویسی کنید

en: Save As...
fa: ذخیره به عنوان...

en: No Exporter found! Nothing saved.
fa: ارسال‌کننده‌ای یافت نشد! چیزی ذخیره نگردید.

en: File exists. Overwrite?
fa: پرونده وجود دارد. رونويسى ميكنيد؟

en: <html>An error occurred while saving.<br>Error is:<br>{0}</html>
fa: <html>در هنگام ذخیره کردن خطایی رخ داد.<br>موارد خطا :<br>{0}</html>

en: Save the current data to a new file.
fa: داده‌های جاری را در یک سند جدید ذخیره نمایید.

en: Search Notes...
fa: جستجوی یادداشت‌ها ...

en: Download notes from the note search API
fa: بارگیری یادداشت‌ها از طریق رابط کاربری جستجوی یادداشت

en: Search the OSM API for notes containing words:
fa: جستجو در رابط برنامه کابردی OSM برای یادداشت‌های حاوی کلمات:

en: Search for notes
fa: جستجوی یادداشت‌ها

en: You must enter a search term
fa: شما می‌بایست یک عبارت را برای جستجو وارد نمایید

en: Select All
fa: انتخاب همه

en: Select all undeleted objects in the data layer. This selects incomplete objects too.
fa: تمام اشیاء مردود در لایه داده را انتخاب نمایید. همچنین این شامل انتخاب موارد ناتمام هم می‌شود.

en: Non-branching way sequences
fa: دنباله راه‌های غیرشاخه ای

en: Select non-branching sequences of ways
fa: دنباله‌های غیر شاخهای از راه‌ها را انتخاب کنید

en: Select shared child objects
fa: اشیاء فرزند مشترک را انتخاب کنید

en: Select child objects (way nodes and relation members) that are shared by all objects in the current selection
fa: اشیاء فرزند (گره های راه و اعضای رابطه) را انتخاب کنید که توسط همه اشیاء در انتخاب فعلی به اشتراک گذاشته شده است

en: Shared Child Objects
fa: اشیاء مشترک فرزند

en: Load Session
fa: بارگذاری نشست

en: Load a session from file.
fa: یک نشست از این سند را بازگذاری نمایید.

en: Open session
fa: باز کردن نشست

en: Loading session ''{0}''
fa: در حال بارگیری نشست ''{0}''

en: Unable to add layer ''{0}'': {1}
fa: امکان افزودن لایه ''{0}'': {1} میسر نمی‌باشد

en: Data Error
fa: خطای داده

en: IO Error
fa: خطای ورودی/خروجی

en: <html>Could not load session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
fa: <html>ناتوانی در بارگیری سند نشست ''{0}''.<br>موارد خطا:<br>{1}</html>

en: Save the current session.
fa: نشست فعلی را ذخیره کنید

en: Save Session
fa: ذخیرۀ نشست

en: Session file (archive) (*.joz)
fa: سند نشست (بایگانی) (*.joz)

en: Session file (*.jos)
fa: سند نشست (*.jos)

en: Save Session...
fa: ذخیره نشست...

en: The following layer has been removed since the session was last saved: | The following layers have been removed since the session was last saved:
fa[0]: لایه زیر از آخرین ذخیره جلسه حذف شده است:
fa[1]: لایه های زیر از آخرین ذخیره جلسه حذف شده اند:

en: You are about to overwrite the session file "{0}". Would you like to proceed?
fa: شما در حال بازنویسی فایل جلسه "{0}" هستید.  آیا می خواهید ادامه دهید؟

en: Layers removed
fa: لایه‌ها حذف شدند

en: Not all local files referenced by the session file could be saved.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
fa: همه فایل‌های محلی ارجاع‌شده توسط فایل جلسه ذخیره نمی‌شوند.<br>قبل از بستن JOSM مطمئن شوید که آنها را ذخیره کرده‌اید.

en: Not all local files referenced by the session file are saved yet.<br>Make sure you save them before closing JOSM.
fa: هنوز همه فایل‌های محلی ارجاع‌شده توسط فایل جلسه ذخیره نشده‌اند.<br>قبل از بستن JOSM مطمئن شوید که آنها را ذخیره کرده‌اید.

en: Could not delete file: {0}<br>{1}
fa: قادر به حذف فایل: {0}<br>{1} نیست

en: <html>Could not save session file ''{0}''.<br>Error is:<br>{1}</html>
fa: <html> سند نشست ذخیره نشد '' {0} ''. <br> موارد خطا: <br> {1} </ html>

en: Save As
fa: ذخیره به عنوان

en: Layers
fa: لایه‌ها

en: Save all local files to disk
fa: ذخیره همه فایلهای محلی به دیسک

en: Save plugin information to disk
fa: اطلاعات افزونه را روی دیسک ذخیره کنید

en: Plugins may have additional information that can be saved
fa: افزونه ها ممکن است اطلاعات بیشتری داشته باشند که می توان آنها را ذخیره کرد

en: No exporter for this layer
fa: هیچ ارسال‌کننده‌ایی برای این لایه وجود ندارد

en: Save the current session file "{0}".
fa: فایل جلسه فعلی "{0}" را ذخیره کنید.

en: Save Session As...
fa: ذخیره نشست به عنوان ...

en: Save the current session to a new file.
fa: نشست جاری را در یک سند جدید ذخیره می‌نماید.

en: Show status report with useful information that can be attached to bugs
fa: ارائه وضعیت گزارش با اطلاعات مفید که می‌تواند به موارد خطا مرتبط شود

en: Show Status Report
fa: ارائه گزارش وضعیت

en: Status Report
fa: گزارش وضعیت

en: Copy to clipboard and close
fa: بستن و رونوشت به حافظه موقت

en: Close
fa: خروج

en: Simplify Way
fa: ساده‌سازی راه

en: Delete unnecessary nodes from a way.
fa: گره‌های غیر ضروری را از مسیر حذف کنید.

en: Please select at least one way to simplify.
fa: لطفا حداقل یک راه را برای ساده‌سازی انتخاب نمایید.

en: Yes
fa: بله

en: Simplify all selected ways
fa: ساده‌سازی تمام راه‌های انتخاب شده

en: Cancel operation
fa: لغو عملیات

en: The selection contains {0} ways. Are you sure you want to simplify them all?
fa: انتخاب شامل {0} راه می‌باشد. آیا اطمینان دارید که می‌خواهید همه آنها را ساده‌سازی کنید؟

en: Simplify ways?
fa: راه‌ها ساده‌سازی شوند؟

en: This reduces unnecessary nodes along the way and is especially recommended if GPS tracks were recorded by time (e.g. one point per second) or when the accuracy was low (reduces "zigzag" tracks).
fa: این گره‌های غیرضروری را در طول مسیر کاهش می‌دهد و به‌ویژه اگر مسیرهای GPS بر اساس زمان (مثلاً یک نقطه در ثانیه) یا زمانی که دقت پایین بود (مسیرهای «زیگزاگ» را کاهش می‌دهد) ثبت شده باشد، توصیه می‌شود.

en: Maximum error (meters):
fa: حداکثر خطا (متر):

en: Do not ask again
fa: دوباره نپرس

en: Simplify way
fa: ساده‌سازی راه

en: Simplify
fa: ساده‌سازی

en: Proceed without simplifying
fa: بدون ساده‌سازی پیش برو

en: You are about to simplify {0} way with a total length of {1}. | You are about to simplify {0} ways with a total length of {1}.
fa[0]: شما در حال ساده کردن راه {0} با طول کل {1} هستید.
fa[1]: شما در حال ساده کردن {0} راه با طول کل {1} هستید.

en: Simplify {0} way | Simplify {0} ways
fa[0]: راه {0} را ساده کنید
fa[1]: راه های {0} را ساده کنید

en: Simplify Way (remove {0} node) | Simplify Way (remove {0} nodes)
fa[0]: راه ساده (حذف {0} گره)
fa[1]: راه های ساده (حذف {0} گره)

en: (about {0} node to remove) | (about {0} nodes to remove)
fa[0]: (حدود {0} گره حذف می‌شوند)
fa[1]: (حدود {0} گره حذف می‌شود)

en: Split Way
fa: از هم جداکردن راه

en: Split a way at the selected node.
fa: جداکردن راه در گره انتخاب شده.

en: Cannot split since another split operation is already in progress
fa: نمی توان جدا کرد زیرا عملیات جدایش دیگری در حال انجام می‌باشد

en: The current selection cannot be used for splitting - no node is selected.
fa: انتخاب فعلی برای جدایش استفاده نمی‌شود - هیچ گره‌ایی انتخاب نشده است.

en: The selected nodes do not share the same way.
fa: گره‌های انتخاب شده را با همان راه نمی‌توان به اشتراک گذاشت.

en: The selected node is not in the middle of any way. | The selected nodes are not in the middle of any way.
fa[0]: گره‌های انتخاب شده در میانه هیچ راهی نیستند.
fa[1]: گره انتخاب شده در میانه هیچ راهی نیست.

en: There is more than one way using the node you selected. Please select the way also. | There is more than one way using the nodes you selected. Please select the way also.
fa[0]: برای گره‌های انتخابی شما بیش از یک راه وجود دارد. لطفاً راه را نیز انتخاب نمایید.
fa[1]: برای گره انتخابی شما بیش از یک راه وجود دارد. لطفاً راه را نیز انتخاب نمایید.

en: Split way confirmation
fa: تایید راه تقسیم

en: You are about to split a way that may have referrers that are not yet downloaded.
fa: شما در شرف تقسیم راهی هستید که ممکن است ارجاع دهنده هایی داشته باشد که هنوز دانلود نشده اند.

en: This can lead to broken relations.
fa: این می تواند منجر به شکست روابط شود.

en: Do you really want to split?
fa: آیا واقعاً می خواهید جدا شوید؟

en: Which way segment should reuse the history of {0}?
fa: کدام قطعه مسیر می‌بایست در تاریخچه {0} دوباره استفاده شود؟

en:  [id: {0}]
fa:  [شناسه: {0}]

en: Segment {0}: {1}
fa: قطعه {0}: {1}

en: Search preset...
fa: جستجوی پیشفرض ...

en: Show preset search dialog
fa: نمایش جزئیات جستجوی پیشفرض

en: Presets: {0}
fa: پیش تنظیم: {0}

en: Tiled Rendering
fa: رندر کاشی

en: Enable/disable rendering the map in tiles
fa: فعال/غیرفعال کردن رندر نقشه در کاشی

en: Tiled View
fa: نمای کاشی کاری شده

en: Discourage upload
fa: انقضای بارگذاری

en: Upload is discouraged
fa: بارگذاری توصیه نمی‌شود

en: Upload is encouraged
fa: آپلود تشویق می شود

en: UnGlue Ways
fa: منقطع کردن مسیر

en: Duplicate nodes that are used by multiple ways.
fa: گره‌های تکراری که توسط چندین راه استفاده می‌شوند.

en: This node is not glued to anything else.
fa: این گره به هیچ مورد دیگری متصل نیست.

en: None of these nodes are glued to anything else.
fa: هیچ کدام از این گره‌ها به مورد دیگری متصل نیستند.

en: None of this way''s nodes are glued to anything else.
fa: هیچ کدام از گره‌های این راه‌ها به مورد دیگری متصل نیستند.

en: The current selection cannot be used for unglueing.
fa: انتخاب فعلی را نمی‌توان برای نامتصل کردن استفاده نمود.

en: Select either:
fa: یکی از این دو را انتخاب نمایید:

en: * One tagged node, or
fa: * یک گره برچسب‌خورده ، یا

en: * One node that is used by more than one way, or
fa: * یک گره که توسط بیش از یک راه استفاده می‌شود، یا

en: * One node that is used by more than one way and one of those ways, or
fa: * یک گره که توسط بیش از یک راه و یکی از آن راه‌ها استفاده می‌شود، یا

en: * One way that has one or more nodes that are used by more than one way, or
fa: * یک راه که دارای یک یا چند گره است که توسط بیش از یک راه استفاده می‌شود، یا

en: * One way and one or more of its nodes that are used by more than one way.
fa: * یک راه و یا یک یا چندین گره‌های آن که با بیشتر از یک راه استفاده می‌شوند.

en: Note: If a way is selected, this way will get fresh copies of the unglued
    nodes and the new nodes will be selected. Otherwise, all ways will get their
    own copy and all nodes will be selected.
fa: نکته: اگر راهی در حال انتخاب شده باشد، این راه نسخه‌های جدیدتر خود را دریافت خواهد کرد
    گره‌های غیرچسبیده به دیگر اشیاء و گره‌های جدید انتخاب خواهند شد. در غیر این صورت، تمامی راه‌ها نسخه جدیدتر خود را دریافت خواهند کرد
    رونوشت موجود و تمام گره‌ها انتخاب خواهند شد.

en: Unglued Node
fa: گره غیرمتصل

en: Dupe into {0} node | Dupe into {0} nodes
fa[0]: نشانه‌گذاری روی {0} گره
fa[1]: نشانه‌گذاری روی {0} تا از گره ها

en: Dupe {0} node into {1} nodes | Dupe {0} nodes into {1} nodes
fa[0]: مضاعف شدن {0} گره روی {1} گره
fa[1]: مضاعف شدن {0} گره روی {1} گره

en: Unglue confirmation
fa: تایید انقطاع

en: You are about to unglue nodes which can have other referrers not yet downloaded.<br>This can cause problems because other objects (that you do not see) might use them.<br>Do you really want to unglue?
fa: شما در حال قطع کردن گره‌هایی هستید که ممکن است دارای ارجاعاتی باشند که هنوز بارگیری نشده‌اند.<br> این اتفاق می‌تواند باعث مشکلاتی شود زیرا دیگر اشیا (که نمی‌بینیدشان) ممکن است در حال استفاده از آن‌ها باشند.<br> آیا واقعا می‌خواهید عمل انقطاع را انجام دهید؟

en: You are about to unglue incomplete objects.<br>This will cause problems because you don''t see the real object.<br>Do you really want to unglue?
fa: شما در حال قطع اتصال اشیاء ناکامل هستید. <br> اینکار سبب بروز اشکال خواهد شد زیرا شما شیء کامل را نمی‌بینید. <br> آیا واقعا می‌خواهید اتصال را قطع نمایید؟

en: Unglueing possibly affected {0} relation: {1} | Unglueing possibly affected {0} relations: {1}
fa[0]: برداشتن برچسب احتمالاً بر رابطه {0} تأثیر گذاشته است: {1}
fa[1]: برداشتن برچسب ها احتمالاً بر روابط {0} تأثیر گذاشته است: {1}

en: Ensure that the relation has not been broken! | Ensure that the relations have not been broken!
fa[0]: اطمینان حاصل کنید که رابطه‌ها قطع نشده‌اند!
fa[1]: اطمینان حاصل کنید که رابطه قطع نشده است!

en: Disconnect Node from Way
fa: جدا کردن گره از راه

en: Disconnect nodes from a way they currently belong to
fa: قطع کردن ارتباط گره‌هایی از راه که در حال حاضر به اشیاء دیگر متصلند

en: Select at least one node to be disconnected.
fa: حداقل یک گره را برای جداسازی انتخاب نمایید.

en: Selected node cannot be disconnected from anything. | Selected nodes cannot be disconnected from anything.
fa[0]: گره‌های انتخاب شده را نمی‌توان از هیچ موردی جدا کرد.
fa[1]: گره انتخاب شده را نمی‌توان از هیچ موردی جدا کرد.

en: The affected way would disappear after disconnecting the selected node. | The affected way would disappear after disconnecting the selected nodes.
fa[0]: راه متصل پس از قطع کردن گره‌های انتخاب شده از بین می‌رود.
fa[1]: راه متصل پس از قطع کردن گره انتخاب شده از بین می‌رود.

en: Some irrelevant nodes have been removed from the selection
fa: برخی از گره‌های غیرضروری از حالت انتخاب حذف شده‌اند

en: Undo
fa: بازگشت

en: Undo the last action.
fa: بازگشت به آخرین تغییر.

en: Undo ...
fa: بازگشت ...

en: Undo {0}
fa: بازگشت {0}

en: Unselect All
fa: لغو انتخاب همه

en: Unselect all objects.
fa: لغو انتخاب تمام اشیاء.

en: Update data
fa: به‌روزرسانی داده

en: Updates the objects in the active data layer from the server.
fa: اشیاء موجود در لایه داده فعال از روی سرور به‌روزرسانی نمایید.

en: Update modified
fa: به‌روزرسانی سفارشی

en: Updates the currently modified objects from the server (re-downloads data)
fa: به‌روزرسانی اشیاء جاری سفارشی از روی سرور (بارگیری بارگیری داده ها)

en: No current dataset found
fa: مجموعه داده‌ فعلی یافت نگردید

en: Did not find an object with id {0} in the current dataset
fa: یک شی با شناسه {0} در مجموعه داده فعلی یافت نگردید

en: Update selection
fa: به‌روزرسانی موارد انتخابی

en: Updates the currently selected objects from the server (re-downloads data)
fa: به‌روزرسانی اشیاء فعال انتخاب شده از روی سرور (بارگیری دوباره داده‌ها)

en: There are no selected objects to update.
fa: هیچ شی انتخابی برای به‌روزرسانی وجود ندارد.

en: Selection empty
fa: انتخابی موجود نیست

en: Upload data...
fa: به‌روزرسانی داده ...

en: Upload all changes in the active data layer to the OSM server
fa: بارگذاری تمام تغییرات موجود در لایه داده فعال روی سرور osm

en: Upload data
fa: بارگذاری داده

en: <html>The data to be uploaded participates in unresolved conflicts of layer ''{0}''.<br>You have to resolve them first.</html>
fa: <html>داده‌ای که می‌بایست بارگذاری شود در لایه ''{0}'' دارای تداخل‌های حل نشده با تغییرات کاربران دیگر می‌باشد.<br>شما ابتدا باید آن تداخل‌ها را حل نمایید.</html>

en: Upload discouraged
fa: انقضای بارگذاری

en: You are about to upload data from the layer ''{0}''.<br /><br />Sending data from this layer is <b>strongly discouraged</b>. If you continue,<br />it may require you subsequently have to revert your changes, or force other contributors to.<br /><br />Are you sure you want to continue?
fa: شما در حال بارگذاری داده از روی لایه ''{0}''می باشید.<br /><br />ارسال داده از این لایه <b>اصلاً توصیه نمی‌شود</b>. آیا می‌خواهید ادامه دهید,<br />اینکار متعاقباً ممکن است سبب بازگردادن تغییرات شما و یا اعمال فشار دیگران جهت بازگردان آن شود.<br /><br />آیا شما واقعاً می‌خواهید این تغییر را انجام دهید؟

en: Ignore this hint and upload anyway
fa: این نکات را نادیده گرفته و در هر صورت بارگذاری نمایید

en: No changes to upload.
fa: تغییری برای بارگذاری وجود ندارد.

en: One of the upload verification processes failed
fa: یکی از فرآیندهای تأیید آپلود ناموفق بود

en: Nothing to upload. Get some data first.
fa: موردی برای بارگذاری نیست. ابتدا داده را دریافت نمایید.

en: Upload note changes to server
fa: بارگذاری تغییرات یاداشت روی سرور

en: Upload notes
fa: بارگذاری یادداشت‌ها

en: Uploading notes to server
fa: بارگذاری یاداشت‌ها روی سرور

en: Upload selection...
fa: بارگذاری موارد انتخابی ....

en: Upload all changes in the current selection to the OSM server.
fa: تمام تغییرات در موارد انتخابی فعلی را روی سرور OSM بارگذاری نمایید.

en: Upload selection
fa: بارگذاری موارد انتخابی

en: Checking parents for deleted objects
fa: در حال بررسی منابع برای موارد حذف شده

en: Reading parents of ''{0}''
fa: مطالعه منابع از ''{0}''

en: Checking for deleted parents in the local dataset
fa: بررسی برای منابع حذف شده در مجموعه داده محلی

en: Validation
fa: اعتبارسنجی

en: Performs the data validation
fa: اجرای اعتبارسنجی داده

en: Viewport Following
fa: دنبال کردن درگاه دید

en: Enable/disable automatic moving of the map view to last placed node
fa: فعال/غیرفعال نمودن جابجایی خودکار مشاهده نقشه به آخرین گره درج‌شده

en: Viewport following is enabled, press {0} to disable it
fa: دنبال کردن درگاه دید فعال شد، برای غیرفعال کردن آن {0} بزنید

en: Viewport following is disabled
fa: دنبال کردن درگاه دیدغیرفعال شد

en: Wireframe View
fa: نمایش قاب سیمی

en: Enable/disable rendering the map as wireframe only
fa: فعال یا غیرفعال‌نمودن نمایان‌سازی نقشه فقط به‌صورت نمونه‌سازی

en: Zoom In
fa: بزرگنمایی

en: Zoom In (Keypad)
fa: بزرگنمایی (صفحه کلید)

en: Zoom Out
fa: کوچک‌نمایی

en: Zoom Out (Keypad)
fa: کوچک‌نمایی (صفحه کلید)

en: Zoom to
fa: بزرگ‌نمایی به

en: Zoom to the object the first selected member refers to
fa: بزرگ‌نمایی به اولین شی انتخاب شده در بخش مورد اشاره

en: Zooming disabled because layer of this relation is not active
fa: بزرگ‌نمایی غیرفعال شده است زیرا لایه این رابطه فعال نیست

en: Zooming disabled because there is no selected member
fa: بزرگ‌نمایی غیرفعال است زیرا هیچ عضو انتخابی وجود ندارد

en: Zoom to the first selected node
fa: بزرگ‌نمایی به اولین گره انتخاب شده

en: Zooming disabled because layer of this way is not active
fa: بزرگ‌نمایی غیرفعال است زیرا لایه این راه فعال نیست

en: Zooming disabled because there is no selected node
fa: بزرگ‌نمایی غیرفعال است زیرا گره‌ انتخاب‌شده‌ای وجود ندارد

[ctx: audio]
en: Back
fa: بازگشت

[ctx: audio]
en: Jump back.
fa: پرش به عقب.

en: Audio: {0}
fa: آوا: {0}

[ctx: audio]
en: Faster
fa: سریع‌تر

[ctx: audio]
en: Faster Forward
fa: پیشروی سریعتر

[ctx: audio]
en: Forward
fa: پیشروی

[ctx: audio]
en: Jump forward
fa: پرش به جلو

[ctx: audio]
en: Next Marker
fa: نشانه بعدی

[ctx: audio]
en: Play next marker.
fa: نمایش نشانه بعدی.

[ctx: audio]
en: Play/Pause
fa: پخش/مکث

en: Play/pause audio.
fa: پخش/مکث آوا.

[ctx: audio]
en: Previous Marker
fa: نشانگر پیشین

[ctx: audio]
en: Play previous marker.
fa: پخش نشانگر پیشین.

[ctx: audio]
en: Slower
fa: آهسته‌تر

[ctx: audio]
en: Slower Forward
fa: پیشروی آهسته‌تر

en: <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of its tag ''{1}'' is defined by its direction.<br/>Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html> | <html>You are going to reverse the way ''{0}'',<br/> whose semantic meaning of these tags are defined by its direction:<br/>{1}Do you really want to change the way direction, thus its semantic meaning?</html>
fa[0]: <html>شما می‌خواهید جهت راه''{0}'' معکوس نمایید,<br/> برچسب‌های متعلق به این راه برای نمایش جهت آن تعریف شده‌اند.<br/>{1} آیا حتما می‌خواهید جهت این راه را تغییر دهید، در نتیجه مغنای کاربردی آن تغییر کند؟</html>
fa[1]: <html>شما می‌خواهید جهت راه''{0}'' معکوس نمایید ,<br/> برچسب ''{1}'' متعلق به این راه برای نمایش جهت آن تعریف شده است.<br/> آیا حتما می‌خواهید جهت این راه را تغییر دهید، در نتیجه معنای کاربردی آن تغییر کند؟</html>

en: Reverse directional way.
fa: معکوس کردن جهت مسیر.

en: When reversing this way, the following changes are suggested in order to maintain data consistency.
fa: در هنگام بازگرداندن به این راه، تغییرات زیر به منظور حفظ انسجام داده‌ها پیشنهاد می‌شود.

en: Apply selected changes
fa: اعمال تغییرات منتخب

en: Do not apply changes
fa: عدم اعمال تغییرات

en: Please select which changes you want to apply.
fa: لطفاً تغییراتی که می‌خواهید اعمال کنید، انتخاب نمایید.

en: Tags of
fa: برچسب‌ها از

en: Roles in relations referring to
fa: نقش این رابطه‌ها اشاره به

en: Automatic tag correction
fa: اصلاح خودکار برچسب

en: Downloading changeset content
fa: بارگیری محتوای نمایه‌تغییرات

en: ({0}/{1}) Downloading changeset {2}...
fa: ({0}/{1}) بارگیری نمایه‌تغییرات {2}...

en: ({0}/{1}) Downloading content for changeset {2}...
fa: ({0}/{1}) بارگیری محتوا برای نمایه‌تغییر {2}...

en: Download changesets
fa: بارگیری نمایه‌های تغییرات

en: Querying and downloading changesets
fa: کاوش و بارگیری نمایه‌های تغییر

en: Determine user id for current user...
fa: تشخیص شناسه کاربر برای کاربر جاری ...

en: Query and download changesets ...
fa: کاوش و بارگیری نمایه‌های تغییر...

en: Errors during download
fa: خطاها در طی بارگیری

en: Download GeoJSON
fa: بارگیری GeoJSON

en: Download GPS
fa: بارگیری GPS

en: Downloading GPS data
fa: بارگیری داده GPS

en: Downloaded GPX Data
fa: داده GPS بارگیری‌شده

en: No notes found in this area.
fa: یادداشتی در این محدوده پیدا نشد.

en: Download OSM Notes
fa: بارگیری یاداشت‌های OSM

en: Downloading notes
fa: بارگیری یاداشت‌ها

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: {0} note has been downloaded. | {0} notes have been downloaded.
fa[0]: {0} یادداشت بارگیری شده‌اند.
fa[1]: {0} یادداشت بارگیری شده است.

en: Since the download limit was {0}, there might be more notes to download.
fa: از آنجا که محدودیت بارگیری {0} وجود‌داشت، ممکن است یادداشت‌های بیشتری برای بارگیری وجود داشته‌باشد.

en: Request a smaller area to make sure that all notes are being downloaded.
fa: درخواست یک محدوده کوچکتر برای اطمینان از اینکه همه یادداشت‌ها قابل بارگیری هستند.

en: More notes to download
fa: یادداشت‌های بیشتر برای بارگیری

en: Download OSM Notes within Bounds
fa: یادداشت‌های OSM را در مرزهای محدوده بارگیری نمایید

en: Download OSM Note by ID
fa: بارگیری یاداشت OSM به‌وسیله ID

en: Download OSM Change
fa: بارگیری تغییرات OSM

en: No data found in this area.
fa: هیچ داده‌ای در این محدوده یافت نگردید.

en: Download OSM
fa: بارگیری OSM

en: Downloading data
fa: بارگیری داده

en: Ignoring exception because download has been canceled. Exception was: {0}
fa: نادیده گرفتن استثناء چون بارگیری لغو شده است. مورد استثناء : {0}

en: OSM Server URL:
fa: نشانی URL سرور OSM:

en: Command
fa: دستور

en: Request details: {0}
fa: درخواست جزئیات : {0}

en: Download OSM URL
fa: بارگیری OSM URL

en: There was {0} conflict during import. | There were {0} conflicts during import.
fa[0]: در حین وارد کردن {0} تداخل وجود داشت.
fa[1]: در حین وارد کردن {0} تداخل وجود داشت.

en: Conflict during download | Conflicts during download
fa[0]: ناسازگاری در حین دانلود
fa[1]: ناسازگاری در حین دانلود

en: ({0}/{1}) Loading parents of node {2}
fa: ({0}/{1}) نمایش منابع گره {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of way {2}
fa: ({0}/{1}) نمایش منابع راه {2}

en: ({0}/{1}) Loading parents of relation {2}
fa: ({0}/{1}) نمایش منابع روابط {2}

en: Download session
fa: بارگیری نشست

en: Download {0} of {1} ({2} left)
fa: بارگیری {0} از {1} ({2} left)

en: Updating data
fa: به‌روزرسانی داده

en: Check on the server
fa: بررسی روی سرور

en: Click to check whether objects in your local dataset are deleted on the server
fa: برای بررسی اینکه آیا اشیاء در مجموعه داده محلی شما در انبانه حذف شده اند، انتخاب کنید

en: Ignore
fa: نادیده گرفتن

en: Click to abort and to resume editing
fa: برای قطع کردن و ادامه دادن ویرایش انتخاب کنید

en: There is {0} object in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update this the server is likely to report a conflict. | There are {0} objects in your local dataset which might be deleted on the server.<br>If you later try to delete or update them the server is likely to report a conflict.
fa[0]: در مجموعه داده محلی شما {0} شی وجود دارد که ممکن است در سرور حذف شده باشند. <br> اگر بعداْ سعی کنید آنها را حذف یا به‌روزرسانی کنید، ممکن است سرور احتمال وقوع تعارض ویرایش را اعلام نماید.
fa[1]: در مجموعه داده محلی شما {0} شی وجود دارد که ممکن است در سرور حذف شده باشند. <br> اگر بعداْ سعی کنید آن را حذف یا به‌روزرسانی کنید، ممکن است سرور احتمال وقوع تعارض ویرایش را اعلام نماید.

en: Click <strong>{0}</strong> to check the state of this object on the server. | Click <strong>{0}</strong> to check the state of these objects on the server.
fa[0]: برای بررسی وضعیت این شی در سرور، روی <strong>{0}</strong> کلیک کنید.
fa[1]: برای بررسی وضعیت این اشیاء در سرور، روی <strong>{0}</strong> کلیک کنید.

en: Click <strong>{0}</strong> to ignore.</html>
fa: برای نادیده گرفتن، روی <strong>{0}</strong> کلیک کنید.</html>

en: Deleted or moved objects
fa: اشیاء حذف شده یا جابجا شده

en: The following errors occurred during mass download: {0}
fa: این خطاها حین بارگیری انبوه رخ دادند: {0}

en: Error during download
fa: خطا هنگام بارگیری

en: Add a new Note
fa: اضافه‌کردن یک یادداشت

en: Add note mode
fa: حالت افزودن یادداشت

en: Click the location where you wish to create a new note
fa: روی موقعیتی که می‌خواهید یادداشت جدید ایجاد کنید کلیک کنید

en: Create a new note
fa: ایجاد یادداشت جدید

en: Create note
fa: ایجاد یادداشت

en: Enter a detailed comment to create a note
fa: برای ایجاد یادداشت ، توصیف کامل وارد نمایید

en: You must enter a comment to create a new note
fa: برای ایجاد یادداشت جدید باید نظر خود را وارد کنید

en: Delete Mode
fa: حالت پاک کردن

en: Delete nodes or ways.
fa: حذف گره‌ها یا راه‌ها.

en: Mode: {0}
fa: حالت: {0}

en: Are you sure that you want to delete elements with attached ways that are hidden by filters?
fa: آیا مطمئن هستید که می خواهید عناصری را با روش های پیوست شده که توسط فیلترها پنهان شده اند حذف کنید؟

en: Click to delete. Shift: delete way segment. Alt: do not delete unused nodes when deleting a way. Ctrl: delete referring objects.
fa: برای حذف، بفشارید. Shift: قطعه‌های راه را حذف کنید. Alt: گره‌های بلااستفاده را هنگام پاک کردن راه حذف نکنید. Ctrl: اشیاء ارجاعی را حذف کنید.

en: Delete elements
fa: حذف عناصر

en: Delete them
fa: آنها را حذف کن

en: Undo delete
fa: بازگرداندن حذف

en: helper line
fa: خط کمکی

en: Draw
fa: نقاشی آزاد

en: Draw nodes
fa: ترسیم گره‌ها

en: Backspace in Add mode
fa: بازگشت برای افزودن حالت

en: Add node
fa: افزودن گره

en: Add node into way
fa: افزودن گره به راه

en: Connect existing way to node
fa: اتصال راه موجود به گره

en: Add a new node to an existing way
fa: افزودن گره به راه موجود

en: Add node into way and connect
fa: افزودن گره به راه و متصل کردن آن

en: Create new node.
fa: ساخت گره جدید.

en: Select node under cursor.
fa: انتخاب گره زیر نشانگر.

en: Insert new node into way. | Insert new node into {0} ways.
fa[0]: گره جدید را در راه قرار دهید.
fa[1]: گره جدید را در {0} راه ها درج کنید.

en: Start new way from last node.
fa: شروع راه جدید از آخرین گره.

en: Continue way from last node.
fa: ادامه راه از آخرین گره.

en: Angle snapping active.
fa: قابلیت زاویه چسبان فعال است.

en: Finish drawing.
fa: پایان ترسیم.

en: Angle snapping
fa: زوایای تند

en: Switch angle snapping mode while drawing
fa: تعییر حالت زوایای تند در هنگام ترسیم

en: Toggle snapping by {0}
fa: تغییر زوایایی تند با  {0}

en: Show helper geometry
fa: نمایش دستیار زمین‌هندسی

en: Snap to node projections
fa: چسبیدن به گره‌های ترسیم

en: Disable
fa: غیر فعال کردن

en: 0,45,90,...
fa: ۰,۴۵,۹۰,...

en: 0,30,45,60,90,...
fa: ۳۰,۰,۴۵,۶۰,۹۰,...

en: FIX
fa: رفع کردن

en: Dual alignment
fa: تراز دوگانه

en: Switch dual alignment mode while extruding
fa: هنگام اکسترود کردن حالت تراز دوگانه را تغییر دهید

en: Extrude
fa: بیرون کشیدن

en: Create areas
fa: ایجاد محوطه

en: Extrude Dual alignment
fa: بیرون کشیدن در حالت هم ترازی دوگانه

en: Drag a way segment to make a rectangle. Ctrl-drag to move a segment along its normal, Alt-drag to create a new rectangle, double click to add a new node.
fa: یک قطعه راه را بکشید تا یک مستطیل بسازید.  Ctrl را بگیرید و بکشید تا یک قطعه را در امتداد عادی آن حرکت دهید، Alt را بگیرید و بکشید تا یک مستطیل جدید ایجاد کنید، برای افزودن یک گره جدید دوبار کلیک کنید.

en: Dual alignment active.
fa: تراز دوگانه فعال است.

en: Segment collapsed due to its direction reversing.
fa: بخش به دلیل معکوس شدن جهت آن سقوط کرد.

en: Move a segment along its normal, then release the mouse button.
fa: یک بخش را در امتداد عادی آن حرکت دهید، سپس دکمه ماوس را رها کنید.

en: Move the node along one of the segments, then release the mouse button.
fa: گره را در امتداد یکی از بخش ها حرکت دهید، سپس دکمه ماوس را رها کنید.

en: Draw a rectangle of the desired size, then release the mouse button.
fa: یک مستطیل به اندازه دلخواه بکشید، سپس دکمه ماوس را رها کنید.

en: Extrude: main line
fa: بیرون کشیدن: خط اصلی

en: Extrude: helper line
fa: بیرون کشیدن: خط کمکی

en: Extrude Way
fa: بیرون کشیدن مسیر

en: Improve Way Accuracy
fa: بهبود دقت راه

en: Improve Way Accuracy mode
fa: حالت بهبود دقت راه

en: improve way accuracy helper line
fa: خط کمکی بهبود دقت راه

en: Click on the way to start improving its shape.
fa: روی راه کلیک کنید تا شروع به بهبود شکل آن کنید.

en: Select a way that you want to make more accurate.
fa: راهی را انتخاب کنید که می‌خواهید دقیق‌تر باشد.

en: Click to add a new node. Release Ctrl to move existing nodes or hold Alt to delete.
fa: برای افزودن یک گره جدید کلیک کنید. Ctrl را رها کنید تا گره های موجود را جابجا کنید یا Alt را برای حذف نگه دارید

en: Click to delete the highlighted node. Release Alt to move existing nodes or hold Ctrl to add new nodes.
fa: برای حذف گره هایلایت شده کلیک کنید. برای جابجایی گره های موجود، Alt را رها کنید یا برای افزودن گره های جدید، Ctrl را نگه دارید

en: Click to move the highlighted node. Hold Ctrl to add new nodes, or Alt to delete.
fa: برای جابجایی گره هایلایت شده کلیک کنید. Ctrl را برای افزودن گره های جدید یا Alt را برای حذف نگه دارید

en: Add a new node to way | Add a new node to {0} ways
fa[0]: یک گره جدید به راه اضافه کنید
fa[1]: افزودن گره جدید به {0} راه

en: Cannot delete node that has tags
fa: گرهی که دارای برچسب است را نمی‌توان حذف کرد

en: make parallel helper line
fa: ایجاد خطوط کمکی موازی

en: Parallel
fa: موازی

en: Make parallel copies of ways
fa: ایجاد کپی موازی از راه‌ها

en: Select ways as in Select mode. Drag selected ways or a single way to create a parallel copy (Alt toggles tag preservation)
fa: راه ها را مانند حالت انتخاب انتخاب کنید. راه‌های انتخابی یا یک روش واحد را برای ایجاد یک کپی موازی بکشید (Alt حفظ برچسب را تغییر می‌دهد)

en: Hold Ctrl to toggle snapping
fa: Ctrl را نگه دارید تا snapping را تغییر دهید

en: ParallelWayAction
    The ways selected must form a simple branchless path
fa: ParallelWayAction
    راه های انتخاب شده باید یک مسیر ساده بدون شاخه را تشکیل دهند

en: Select mode
fa: حالت انتخاب

en: Select, move, scale and rotate objects
fa: انتخاب، حرکت، تغییر اندازه و جرحش اشیا

en: Are you sure that you want to move elements with attached ways that are hidden by filters?
fa: آیا مطمئن هستید که می‌خواهید عناصر را با روش‌های پیوست شده که توسط فیلترها پنهان شده‌اند، جابه‌جا کنید؟

en: You moved more than {0} element. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them? | You moved more than {0} elements. Moving a large number of elements is often an error.
    Really move them?
fa[0]: شما بیش از {0} عنصر را منتقل کردید.  جابجایی تعداد زیادی از عناصر اغلب یک خطا است.
    واقعاً آنها را حرکت می دهد؟
fa[1]: شما بیش از {0} عنصر را منتقل کردید.  جابجایی تعداد زیادی از عناصر اغلب یک خطا است.
    واقعاً آنها را حرکت می دهد؟

en: Move elements
fa: عناصر را جابجا کنید

en: Move them
fa: آنها را حرکت دهید

en: Undo move
fa: برگردان حرکت

[ctx: SelectAction help]
en: Ctrl
fa: کنترل

[ctx: SelectAction help]
en: Meta
fa: متا

[ctx: SelectAction help]
en: lasso
fa: طناب

[ctx: SelectAction help]
en: rectangle
fa: مستطیل

en: Release the mouse button to select the objects in the {0}.
fa: برای انتخاب اشیاء در {0}، دکمه ماوس را رها کنید.

en: {0} to merge with nearest node.
fa: {0} برای ادغام با نزدیکترین گره.

en: Release the mouse button to stop moving.
fa: دکمه ماوس را رها کنید تا جابجایی متوقف شود.

en: Add and move a virtual new node to way | Add and move a virtual new node to {0} ways
fa[0]: افزودن و جابجایی یک گره مجازی به {0} راه
fa[1]: افزودن و جابجایی یک گره مجازی به راه

en: Lasso Mode
fa: حالت کمند

en: Lasso selection mode: select objects within a hand-drawn region
fa: حالت انتخاب کمند: انتخاب اشیا یک منطقه با کشیدن خط دور آنها

en: User:
fa: کاربر:

en: Zoom mode
fa: حالت زوم

en: Zoom and move map
fa: بزرگنمایی و جابجایی نقشه

en: Add selection to relation
fa: افزودن انتخابها به رابطه

en: Delete the selected relation
fa: حذف رابطه انتخاب شده

en: Download members
fa: بارگیری اعضا

en: Download with members
fa: بارگیری با اعضاء

en: Duplicate relation?
fa: رابطه مضاعف؟

en: Edit
fa: ویرایش

en: Confirmation
fa: تایید

en: Open recent relation
fa: باز کردن رابطه اخیر

en: Select members
fa: انتخاب اعضاء

en: Select relation
fa: انتخاب رابطه

en: Search...
fa: جستجو...

en: Search for objects
fa: جستجوی اشیاء

en: Nothing added to selection by searching for ''{0}''
fa: با جستجو کردن ''{0}'' چیزی به موارد انتخابی اضافه نشد

en: Nothing removed from selection by searching for ''{0}''
fa: با جستجو کردن ''{0}'' چیزی از موارد انتخابی کاسته نشد

en: Nothing found in selection by searching for ''{0}''
fa: با جستجو کردن ''{0}'' چیزی یافت نشد

en: Searching
fa: در حال جستجو

en: Searching in {0} object | Searching in {0} objects
fa[0]: جستجو در {0} شی

en: Relation ...
fa: رابطه ...

en: Notes failed to upload
fa: بارگذاری یادداشت‌ها انجام نشد

en: Errors
fa: خطاها

en: Warnings
fa: هشدارها

en: Other
fa: دیگر

en: Add node {0}
fa: افزودن گره {0}

en: Add way {0}
fa: افزودن راه {0}

en: Add relation {0}
fa: افزودن رابطه {0}

en: Added {0} object | Added {0} objects
fa[0]: {0} شی افزوده شد
fa[1]: {0} شی افزوده شد

en: Change node {0}
fa: تغییر گره {0}

en: Change way {0}
fa: تغییر راه {0}

en: Change nodes of {0}
fa: تغییر گره‌های {0}

en: Remove "{0}" for node ''{1}''
fa: حذف "{0}" از گره ''{1}''

en: Remove "{0}" for way ''{1}''
fa: حذف "{0}" از راه ''{1}''

en: Remove "{0}" for relation ''{1}''
fa: حذف "{0}" از رابطه ''{1}''

en: Set {0}={1} for node ''{2}''
fa: نشاندن {0}={1} برای گره ''{2}''

en: Set {0}={1} for way ''{2}''
fa: نشاندن {0}={1} برای راه ''{2}''

en: Set {0}={1} for relation ''{2}''
fa: نشاندن {0}={1} برای زابطه ''{2}''

en: Remove "{0}" for {1} object | Remove "{0}" for {1} objects
fa[0]: حذف "{0}" از ''{1}'' شی

en: Set {0}={1} for {2} object | Set {0}={1} for {2} objects
fa[0]: نشاندن {0}={1} برای {2} شی

en: Set {0} tags for {1} object | Set {0} tags for {1} objects
fa[0]: نشاندن {0} برچسب برای {1} شی

en: Replace "{0}" by "{1}" for
fa: چایگزینی "{0}" با "{1}" برای

en: object | objects
fa[0]: شی
fa[1]: اشیا

en: Deleted ''{0}''
fa: ''{0}'' حذف شد

en: Delete node {0}
fa: حذف گره {0}

en: Delete relation {0}
fa: حذف رابطه‌ {0}

en: Delete {0} object | Delete {0} objects
fa[0]: حذف {0} شی

en: Delete {0} node | Delete {0} nodes
fa[0]: {0} گره حذف شد
fa[1]: {0} گره حذف شد

en: Delete {0} way | Delete {0} ways
fa[0]: {0} راه حذف شد
fa[1]: {0} راه حذف شد

en: Delete {0} relation | Delete {0} relations
fa[0]: {0} رابطه حذف شد
fa[1]: {0} رابطه حذف شد

en: Move {0} node | Move {0} nodes
fa[0]: جابجایی {0} گره

en: Rotate {0} node | Rotate {0} nodes
fa[0]: چرخاندن {0} گره
fa[1]: چرخاندن {0} گره

en: Scale {0} node | Scale {0} nodes
fa[0]: تغییر اندازه {0} گره
fa[1]: تغییر اندازه {0} گره

en: Sequence: {0}
fa: توالی: {0}

en: You must select two or more nodes to split a circular way.
fa: برای جداکردن راههای حلقوی باید دو یا چند نقطه را انتخاب کنید.

en: The way cannot be split at the selected nodes. (Hint: Select nodes in the middle of the way.)
fa: راه را از محل گره‌های انتخاب شده نمی‌توان جدا کرد. (نکته: گره‌هایی از وسط راه انتخاب کنید)

en: Yes, download the missing members
fa: بله، سایر اعضا را بارگیری کن

en: No, abort the split operation
fa: نه، عملیات جداکردن را متوقف کن

en: No, perform the split without downloading
fa: نه، عملیات جداکردن را بدون بارگیری انجام بده

en: this relation
fa: این رابطه

en: one relation | {0} relations
fa[0]: {0} رابطه‌

en: Split way {0} into {1} part | Split way {0} into {1} parts
fa[0]: جداکردن راه {0} به {1} قسمت

en: Double conflict
fa: تعارض دوگانه

en: Layer ''{0}'' does not exist any more. Cannot remove conflict for object ''{1}''.
fa: لایه ''{0}'' دیگر وجود ندارد. نمی‌توان تعارض شی ''{1}'' را حذف نمود.

en: Add conflict for ''{0}''
fa: اضافه کردن تعارض برای ''{0}''

en: Resolve conflicts in coordinates in {0}
fa: حل کردن تعارض‌های مختصات {0}

en: Cannot resolve undecided conflict.
fa: تعارض تصمیم‌گیری نشده را نمی‌توان حل‌و‌فصل کرد.

en: Resolve conflicts in deleted state in {0}
fa: حل‌و‌فصل تعارض‌های پاک شده در {0}

en: Resolve {0} tag conflict in node {1} | Resolve {0} tag conflicts in node {1}
fa[0]: حل‌و‌فصل تعارض‌های برچسب {0} گره {1}
fa[1]: حل‌و‌فصل تعارض برچسب {0} گره {1}

en: Resolve {0} tag conflict in way {1} | Resolve {0} tag conflicts in way {1}
fa[0]: حل‌و‌فصل تعارض‌های برچسب {0} راه {1}
fa[1]: حل‌و‌فصل تعارض برچسب {0} راه {1}

en: Resolve {0} tag conflict in relation {1} | Resolve {0} tag conflicts in relation {1}
fa[0]: حل‌و‌فصل تعارض‌های برچسب {0} رابطه {1}
fa[1]: حل‌و‌فصل تعارض برچسب {0} رابطه {1}

en: Resolve version conflict for node {0}
fa: حل‌و‌فصل تعارض نگارش گره {0}

en: Resolve version conflict for way {0}
fa: حل‌و‌فصل تعارض نگارش راه {0}

en: Resolve version conflict for relation {0}
fa: حل‌وفصل تعارض‌های نگارش رابطه {0}

en: Resolve conflicts in node list of way {0}
fa: حل‌وفصل تعارض‌های گره‌های راه {0}

en: Failed to initialize preferences. Preference directory ''{0}'' is not a directory.
fa: مفداردهی اولیه تنظیمات ناموفق بود. پوشه تنظیمات ''{0}'' معتبر نیست.

en: <html>Failed to initialize preferences.<br>Preference directory ''{0}'' is not a directory.</html>
fa: <html>مقداردهی اولیه تنظیمات ناموفق بود.<br>پوشه تنظیمات ''{0}'' معتبر نیست.</html>

en: Missing preference file ''{0}''. Creating a default preference file.
fa: فایل تنظیمات ''{0}'' ناموجود است. فایل تنظیمات پیشفرض ایجاد می‌شود.

en: Replacing existing preference file ''{0}'' with default preference file.
fa: فایل تنظیمات ''{0}'' با فایل تنظیمات پیشفرض جایگزین می‌شود.

en: Failed to save default preferences.
fa: ذخیره‌سازی ترجیحات پیشفرض ناموفق بود.

en: Metric
fa: متریک

en: Chinese
fa: چینی

en: Imperial
fa: امپراتوری

en: Nautical Mile
fa: مایل دریایی

[ctx: compass]
en: W
fa: غرب

en: Aerial or satellite photo
fa: تصاویر هوایی یا ماهواره­ای

en: Elevation map
fa: نقشه ارتفاعات

en: Map
fa: نقشه

en: Map based on OSM data
fa: نقشه بر اساس داده OSM

en: Date of imagery: {0}
fa: تاریخ تصاویر:{0}

en: No tiles at this zoom level
fa: عدم وجود کاشی‌های نقشه در این سطح بزرگنمایی

en: Select WMTS layer
fa: لایه WMTS را انتخاب کنید

en: Note
fa: یادداشت

en: Changeset
fa: بسته تغییر

en: railway
fa: راه آهن

en: waterway
fa: راه آبی

en: landuse
fa: کاربرد اراضی

en: building
fa: ساختمان

en: {0} node | {0} nodes
fa[0]: {0} گره

en: incomplete
fa: ناقص

en: node | nodes
fa[0]: گره‌‌ها
fa[1]: گره

en: House {0}
fa: خانه {0}

en: House number {0} at {1}
fa: شماره پلاک {0} در {1}

en: House number {0}
fa: شماره پلاک {0}

en: {0} member | {0} members
fa[0]: {0} عضو
fa[1]: {0} هشدار

en: public transport
fa: حمل و نقل عمومی

en: relation | relations
fa[0]: رابطه

en: Changeset {0}
fa: بسته تغییر {0}

en: way | ways
fa[0]: راه

en: closedway
fa: راه بسته

en: Unexpected token: {0}
fa: توکن غیر منتظره {0}

en: Node: standard
fa: گره: استاندارد

en: untagged way
fa: راه بدون برچسب

en: Short Description:
fa: توصیف مختصر:

en: URL:
fa: نشانی URL:

en: Author:
fa: پدیدآورنده:

en: Webpage:
fa: صفحه وب:

en: Description:
fa: توضیحات:

en: Version:
fa: نگارش:

en: Minimum JOSM Version:
fa: نگارش حداقل JOSM:

en: by {0}
fa: توسط {0}

en: Addresses
fa: آدرس‌ها

en: Checks for errors on addresses
fa: اشکالات موجود در آدرس‌ها را بررسی می‌کند

en: Checks for missing tag or suspicious combinations
fa: اشکالات برچسب‌های فراموش شده و یا ترکیبات مشکوک برچسب‌ها را بررسی می‌کند

en: Checks for deprecated features
fa: عارضه‌های منسوخ شده را بررسی می‌کند

en: Checks for geometry errors
fa: اشکالات ژئومتری را بررسی می‌کند

en: Highways
fa: معابر

en: Checks for errors on highways
fa: اشکالات موجود در معابر را بررسی می‌کند

en: Checks for wrong multiple values
fa: مقادیر چندتایی اشتباه را بررسی می‌کند

en: Numeric values
fa: مقدار عددی

en: Checks for wrong numeric values
fa: مقادیر عددی اشتباه را بررسی می‌کند

en: Religion
fa: دین

en: Checks for errors on religious objects
fa: اشکالات مربوط به اشیا مذهبی را بررسی می‌کند

en: Relations
fa: رابطه‌ها

en: Checks for errors on relations
fa: اشکالات موجود در رابطه‌ها را بررسی می‌کند

en: Checks for unnecessary tags
fa: برچسب‌های غیر مورد نیاز را بررسی می‌کند

en: Wikipedia
fa: ویکی‌پدیا

en: Checks for wrong wikipedia tags
fa: برچسب‌های اشتباه ویکی‌پدیا را بررسی می‌کند

en: Unknown parameter: ''{0}''.
fa: پارامتر ناشناخته: ''{0}''.

en: Description
fa: توضیحات

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Show this help
fa: نمایش این کمک

en: Mercator
fa: مرکاتور

en: Oblique Mercator
fa: مرکاتور مایل

en: Worldwide
fa: جهان شمول

en: Validating
fa: معتبرسازی

en: Test {0}/{1}: Starting {2}
fa: آزمون {0}/{1}: آغاز {2}

en: Updating ignored errors ...
fa: به‌روزرسانی خطاهای چشم پوشی شده ...

en: E-mail address is invalid
fa: آدرس ایمیل نامعتبر است

en: E-mail address contains an invalid username: {0}
fa: آدرس ایمیل حاوی نام کاربری نامعتبر است: {0}

en: E-mail address contains an invalid domain: {0}
fa: آدرس ایمیل حاوی نام دامنه نامعتبر است: {0}

en: URL is invalid
fa: نشانی URL نامعتبر است

en: Checks for errors in addresses and associatedStreet relations.
fa: اشکالات موجود در آدرس‌ها و رابطه‌های خیابانی مرتبط آنرا بررسی می‌کند.

en: Checks for errors against API capabilities
fa: اشکالات مغایر با قابلیت‌های API را بررسی می‌کند

en: Way contains more than {0} nodes. It should be replaced by a multipolygon
fa: راه حاوی بیش از {0}

en: Way contains more than {0} nodes. It should be split or simplified
fa: راه شامل بیش از {0} گره است. بایستی ساده‌سازی شود و یا اینکه به چند قطعه جدا شود

en: Checks for errors in barriers and entrances.
fa: اشکالات موجود در موانع و ورودی‌ها را بررسی می‌کند.

en: Coastlines
fa: خطوط ساحلی

en: Crossing ways
fa: تقاطع راه‌ها

en: Crossing barriers
fa: تقاطع موانع

en: Crossing highways
fa: تقاطع معابر

en: Crossing railways
fa: تقاطع راه‌آهن‌ها

en: Crossing waterways
fa: تقاطع راه‌های آبی

en: Crossing barrier/building
fa: تقاطع مانع/ساختمان

en: Crossing barrier/highway
fa: تقاطع مانع/معبر

en: Crossing barrier/railway
fa: تقاطع مانع/راه‌آهن

en: Crossing barrier/waterway
fa: تقاطع مانع/راه آبی

en: Crossing barrier/way
fa: تقاطع مانع/راه

en: Crossing building/highway
fa: تقاطع ساختمان/معبر

en: Crossing building/railway
fa: تقاطع ساختمان/راه‌آهن

en: Crossing building/residential area
fa: تقاطع ساختمان/منطقه مسکونی

en: Crossing building/waterway
fa: تقاطع ساختمان/راه آبی

en: Crossing building/way
fa: تقاطع معبر/راه

en: Crossing highway/railway
fa: تقاطع معبر/راه‌آهن

en: Crossing highway/waterway
fa: تقاطع معبر/راه آبی

en: Crossing highway/way
fa: تقاطع معبر/راه

en: Crossing railway/waterway
fa: تقاطع راه‌آهن/راه آبی

en: Crossing railway/way
fa: تقاطع راه‌آهن/راه

en: Crossing residential area/way
fa: تقاطع منطقه مسکونی/راه

en: Crossing waterway/way
fa: تقاطع راه آبی/راه

en: Crossing boundaries
fa: تقاطع مرزها

en: Self crossing ways
fa: راه خودمتقاطع

en: Waterway duplicated nodes
fa: گره مضاعف در راه آبی

en: Ways with same position
fa: چند راه با موقعیت یکسان

en: Checks for ways with identical consecutive nodes.
fa: راه‌هایی که گره‌های متوالی یکسان دارند را بررسی می‌کند.

en: Checks for errors in internet-related tags.
fa: اشکالات برچسب‌های مرتبط با اینترنت را بررسی می‌کند.

en: Very long segment of {0} kilometers
fa: قطعه بسیار طولانی {0} کیلومتر

en: Multipolygon
fa: مالتی‌پالیگن

en: Opening hours syntax
fa: قاعده نگارش ساعات باز بودن

en: Way contains segment twice
fa: راه

en: Checks for errors in relations.
fa: اشکالات موجود در رابطه‌ها را بررسی می‌کند.

en: Checks for buildings that have angles close to right angle and are not orthogonalized.
fa: ساختمانهایی که زوایای نزدیک به قائم دارند ولی قائم‌الزاویه نیستند را بررسی می‌کند.

en: Could not access data file:
    {0} | Could not access data files:
    {0}
fa[0]: دسترسی به فابل‌های داده‌ها
     {0} امکانپذیر نیست.
fa[1]: دسترسی به فابل داده‌ها
     {0} امکانپذیر نیست.

en: only {0} tag
fa: تنها {0} برچسب

en: Check property keys.
fa: بررسی کلیدهای خصوصیت.

en: Data sources ({0})
fa: منابع داده‌ها ({0})

en: Check property values.
fa: بررسی مقادیر خصوصیت.

en: waterway type {0}
fa: نوع راه آبی {0}

en: area
fa: محوطه

en: Way end node near other highway
fa: گره انتهایی راه نزدیک معبر دیگر قرار دارد

en: Way end node near other way
fa: گره انتهایی راه نزدیک راه دیگر قرار دارد

en: Way node near other way
fa: نقطه راه نزدیک راه دیگر است

en: Unnamed ways
fa: راه‌های بی نام

en: Unnamed junction
fa: تقاطع بدون اسم

en: Way connected to Area
fa: راه به محوطه متصل است

en: Checks for ways connected to areas.
fa: راه‌های متصل شده به محوطه‌ها را بررسی می‌کند.

en: Way terminates on Area
fa: راه به یک محوطه خاتمه یافته است

en: Show this dialog again the next time
fa: نمایش این پنجره دفعه بعد

en: Ignoring malformed URL: "{0}"
fa: نادیده گرفتن آدرس ناقص: "{0}"

en: Ignoring malformed file URL: "{0}"
fa: نادیده گرفتن فایل URL ناقص: "{0}"

en: Parameter "downloadgps" does not accept file names or file URLs
fa: پارامتر "downloadgps" نام‌ها یا آدرس‌های پرونده را نپذیرفت

en: Illegal Data
fa: داده‌های غیرقانونی

en: Offline mode
fa: حالت آفلاین

en: Conflict
fa: تعارض

en: Object deleted | Objects deleted
fa[0]: اشیا حذف شدند
fa[1]: شیئ حذف شد

en: Show help information
fa: نمایش اطلاعات کمکی

en: Imagery offset
fa: انحراف تصاویر

[ctx: menu]
en: Imagery
fa: تصاویر ماهواره‌ای

[ctx: layer]
en: Offset
fa: انحراف‌

en: Would you like to update now ?
fa: تمایل دارید اکنون به‌روزرسانی کنید؟

en: options
fa: گزینه‌ها

en: Download the bounding box
fa: بارگیری محدوده کادر

en: Open a file (any file type that can be opened with File/Open)
fa: باز کردن یک پرونده (هرنوع فایلی که از طریق پرونده/بازکردن قابل بازکردن باشد)

en: Download the bounding box as raw GPS
fa: بارگیری محدوده کادر به صورت GPS خام

en: Download the location at the URL (with lat=x&lon=y&zoom=z) as raw GPS
fa: بارگیری موقعیت آدرس URL (lat=x&lon=y&zoom=z) به صورت GPS خام

en: Launch in maximized mode
fa: در حالت حداکثر صفحه برنامه را اجرا کن

en: Skip loading plugins
fa: رد شدن از بارگذاری افزونه‌ها

en: Change the JOSM directory name
fa: تغییر نام شاخه JOSM

en: Set the user data directory
fa: پوشه داده‌های کاربر را تعیین کنید

en: Creating main GUI
fa: ایجاد GUI اصلی

en: Loading plugins
fa: در حال بارگذاری افزونه‌ها

en: JOSM is running in offline mode. This resource will not be available: {0} | JOSM is running in offline mode. These resources will not be available: {0}
fa[0]: JOSM در حالت آفلاین در حال اجراست. این منابع موجود نیستند: {0}

en: Unsaved osm data
fa: داده ذخیره نشده osm

en: Restore
fa: بازگردانی

en: JOSM found {0} unsaved osm data layer.  | JOSM found {0} unsaved osm data layers.
fa[0]: برنامه JOSM {0} لایه داده osm ذخیره نشده پیدا کرد.

en: It looks like JOSM crashed last time. Would you like to restore the data?
fa: به نظر میرسد JOSM در آخرین اجرا خراب شده است. تمایل دارید که داده‌ها بازگردانده شوند؟

en: Change proxy settings
fa: تغییر تنظیمات پروکسی

en: Proxy errors occurred
fa: خطای پروکسی اتفاق افتاد

en: You have {0} unread message. | You have {0} unread messages.
fa[0]: شما {0} پیام خوانده نشده دارید.
fa[1]: شما {0} پیام خوانده نشده دارید.

en: Executing platform startup hook
fa: اجرا کردن بستر قلاب راه اندازی

en: Building main menu
fa: منو اصلی ساختمان

en: Updating user interface
fa: بروز رسانی رابط کاربری

en: Initializing OSM API
fa: مقدار دهی اولیه API OSM

en: Initializing validator
fa: مقداردهی اولیه اعتبار سنج

en: Initializing presets
fa: پیشفرض

en: Initializing map styles
fa: مقداردهی اولیه سبک‌های نقشه

en: Loading imagery preferences
fa: بارگیری ترجیحات تصاویر

[ctx: menu]
en: File
fa: پرونده‌

[ctx: menu]
en: Edit
fa: ویرایش

[ctx: menu]
en: View
fa: نما

[ctx: menu]
en: Mode
fa: حالت

[ctx: menu]
en: Tools
fa: ابزارها

[ctx: menu]
en: More tools
fa: ایزارهای بیشتر

[ctx: menu]
en: Data
fa: داده‌ها

[ctx: menu]
en: Selection
fa: انتخاب

[ctx: menu]
en: Presets
fa: پیشفرض

en: More...
fa: بیشتر...

[ctx: menu]
en: GPS
fa: جی‌پی‌اس

[ctx: menu]
en: Help
fa: راهنما

en: Menu: {0}
fa: منو: {0}

en: Main toolbar
fa: نوار ابزار اصلی

en: Edit toolbar
fa: ویرایش نوار ابزار

en: Imagery preferences...
fa: ترجیحات تصاویر...

[ctx: menu]
en: Audio
fa: صوت

en: Do not hide toolbar
fa: نوار ابزار را مخفی نکن

en: Hide this button
fa: این دکمه را مخفی کن

en: Hide edit toolbar
fa: مخفی کردن ویرایش نوار ابزار

en: Move right
fa: جابجایی به راست

en: Map: {0}
fa: نقشه: {0}

en: Move left
fa: جابجایی به چپ

en: Move up
fa: جابجایی به بالا

en: Move down
fa: جابجایی به پایین

en: The (compass) heading of the line segment being drawn.
fa: درجه (قطب‌نما) قطعه خط در حال ترسیم.

en: The length of the new way segment being drawn.
fa: اندازه طول قطعه جدید راهی که ترسیم می‌شود.

en: The name of the object at the mouse pointer.
fa: نام شی محل نشانگر ماوس.

en: (no object)
fa: (هیچ شی انتخاب نشده)

en: The geographic latitude at the mouse pointer.
fa: عرض جغرافیایی محل نشانگر ماوس.

en: The geographic longitude at the mouse pointer.
fa: طول جغرافیایی محل نشانگر ماوس.

en: System of measurement changed to {0}
fa: سیستم اندازه‌گیری به {0} تغییر یافت

en: Created date
fa: تاریخ ایجاد

[ctx: menu]
en: Windows
fa: پنجره‌ها

en: Show downloaded area
fa: نمایش منطقه بارگیری شده

en: <html>Please select a <strong>range of OSM tiles</strong> at a given zoom level.</html>
fa: <html>لطفاْ <strong>طیفی از کاشی‌های OSM</strong> را در سطح بزرگنمایی مرود نظر انتخاب کنید.</html>

en: Zoom level:
fa: میزان بزرگنمایی:

en: from tile
fa: از کاشی

en: Tile address:
fa: آدرس کاشی:

en: Apply the tile address
fa: اعمال کردن آدرس کاشی

en: Please enter a tile address
fa: لطفاْ آدرس کاشی را وارد کنید

en: The current value isn''t a valid tile address
fa: مقدار جاری آدرس کاشی معتبری نیست

en: You have encountered a bug in JOSM
fa: با یک اشکال در JOSM مواجه شده‌اید

en: Manually report at:
fa: گزارش دستی به:

en: Send bug report
fa: ارسال گزارش اشکال

en: Include the system status report.
fa: گنجاندن گزارش وضعیت سیستم.

en: Your current version of JOSM is {0}
fa: نگارش فعلی JOSM شما {0} است

en: JOSM is searching for updates...
fa: JOSM در حال جستجوی بروزرسانی است...

en: {0} more...
fa: {0} بیشتر...

en: Compare
fa: مقایسه

en: My version
fa: نسخه من

en: Merged version
fa: نسخه ترکیب شده

en: Their version
fa: نسخه آنها

en: Nodes
fa: گره‌ها

en: Members
fa: اعضا

en: Nodes(with conflicts)
fa: گره‌های (دارای تعارض)

en: Pending conflicts in the node list of this way
fa: تعارض‌های در انتظار در فهرست گره‌های این راه

en: Members(with conflicts)
fa: رابطه‌های (دارای تعارض)

en: Pending conflicts in the member list of this relation
fa: تعارض‌های در انتظار در فهرست اعضای این رابطه

en: No pending property conflicts
fa: بدون تعارض در انتظار در خصوصیات

en: Properties(with conflicts)
fa: خصوصیات (دارای تعارض)

en: Pending property conflicts to be resolved
fa: خصوصیات دارای تعارض‌های در انتظار حل‌وفصل

en: Conflict Resolution
fa: حل‌وفصل تعارض

en: Node
fa: گره‌

en: (none)
fa: (هیچ)

en: deleted
fa: حذف شده

en: not deleted
fa: حذف نشده

en: Deleted State:
fa: وضعیت حذف:

en: Coordinates:
fa: مختصات:

en: Keep my coordinates
fa: مختصات مرا نگه دار

en: Keep their coordinates
fa: مختصات آنها را نگه دار

en: Undecide conflict between different coordinates
fa: تعارض تصمیم‌گیری نشده بین مختصات متفاوت

en: Keep my deleted state
fa: وضعیت حذف مرا نگه دار

en: Keep their deleted state
fa: وضعیت حذف آنها را نگه دار

en: Role
fa: نقش

en: Key
fa: کلید

en: Value
fa: مقدار

en: No conflicts to resolve
fa: هیچ تعارضی برای حل‌وفصل وجود ندارد

en: Cancel conflict resolution
fa: حل‌وفصل تعارض لغو شود

en: Apply resolved conflicts
fa: حل‌وفصل تعارض اعمال شود

en: Choose a value
fa: یک مقدار را انتخاب کنید

en: none
fa: هیچ

en: all
fa: همه

en: sum
fa: جمع

en: Conflicts in pasted tags
fa: برچسب‌های چسبانده شده دارای تعارض هستند

en: Paste ...
fa: چسباندن ...

en: From ...
fa: از...

en: {0} tag | {0} tags
fa[0]: {0} برچسب
fa[1]: {0} برچسب

en: {0} relation | {0} relations
fa[0]: {0} رابطه

[ctx: tag]
en: Key:
fa: کلید:

en: Value:
fa: مقدار:

en: Show tags with conflicts only
fa: نمایش فقط برچسب‌های دارای تعارض

en: Apply?
fa: اعمال شود؟

en: Relation
fa: رابطه

en: Pasting {0} tag | Pasting {0} tags
fa[0]: چسباندن {0} برچسب
fa[1]: چسباندن {0} برچسب

en: to {0} object | to {0} objects
fa[0]: به {0} شی
fa[1]: به {0} شی

en: Delete incomplete members?
fa: حذف اعضای ناقص؟

en: Paste without incomplete members
fa: چسباندن بدون اعضای ناقص

en: The copied data contains incomplete objects.  When pasting the incomplete objects are removed.  Do you want to paste the data without the incomplete objects?
fa: داده‌های کپی شده شامل اشیا ناقص اند. هنگام چسباندن اشیا ناقص پاک میشوند. میخواهید داده‌ها را بدون اشیا ناقص جایگذاری کنید؟

en: Clear buffer
fa: پاک کردن بافر

en: Changesets
fa: بسته‌های تغییر

en: Download
fa: بارگیری

en: Show info
fa: نمایش اطلاعات

en: Open a web page for each selected changeset
fa: بازکردن یک صفحه وب برای هر بسته تغییر انتخاب شده

en: Command Stack
fa: پشته دستورات

en: Open a list of all commands (undo buffer).
fa: بازکردن فهرست همه دستورات (بافر لغو)

en: Command Stack: Undo: {0} / Redo: {1}
fa: پشته دستورات: Undo: {0} / Redo: {1}

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted)
fa: انتخاب اشیایی که در این دستور شرکت دارند (مگر اینکه تا حالا حذف شده باشند)

en: Selects the objects that take part in this command (unless currently deleted), then and zooms to it
fa: اشیایی که در این دستور شرکت دارند (مگر اینکه تا حالا حذف شده باشند) را انتخاب کرده و سپس به آنها بزرگنمایی می‌کند

en: Resolve conflicts
fa: حل‌وفصل تعارض‌ها

en: Conflict: {0} unresolved | Conflicts: {0} unresolved
fa[0]: تعارض‌ها: {0} حل‌وفصل نشده

en: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
fa: رابطه‌ها:{0} / راه‌ها:{1} / گره‌ها:{2}

en: Resolves all unresolved conflicts to ''my'' version
fa: همه تعارض‌ها را براساس نگارش "من" حل‌وفصل کن

en: Resolves all unresolved conflicts to ''their'' version
fa: همه تعارض‌ها را براساس نگارش "آنها" حل‌وفصل کن

en: There was {0} conflict detected. | There were {0} conflicts detected.
fa[0]: تعداد {0} تعارض پیدا شد.

en: Conflicts detected
fa: تعارض‌هایی پیدا شد

en: Cancel conflict resolution and close the dialog
fa: حل‌وفصل تعارض‌ها را لغو کن و این پنجره را ببند

en: Apply resolved conflicts and close the dialog
fa: حل‌وفصل تعارض‌ها را اعمال کن و این پنجره را ببند

en: Apply Resolution
fa: اعمال رزولوشن

en: Conflict not resolved completely
fa: تعارض به طور کامل حل‌وفصل نشد

en: Resolve conflicts for ''{0}''
fa: حل‌و‌فصل تعارض‌های "{0}"

en: From Relation
fa: از رابطه

en: Filter objects and hide/disable them.
fa: فیلتر کردن اشیاء و مخفی/غیرفعال کردن آنها.

en: Filter mode
fa: حالت فیلتر

en: Add
fa: افزودن

en: Edit filter.
fa: ویرایش فیلتر.

[ctx: filter]
en: Text
fa: رشته

en: Node:
fa: گره‌:

en: Way:
fa: راه:

en: Relation:
fa: رابطه:

en: modified
fa: تغییریافته

en: filtered/hidden
fa: فیلترشده/مخفی شده

en: filtered/disabled
fa: فیلترشده/غیرفعال شده

en: State:
fa: حالت:

en: Edited at:
fa: ویرایش شده در:

en: <new object>
fa: <شی جدید>

en: Tags:
fa: برچسب‌ها:

en: Length: {0}
fa: طول: {0}

en: {0} Member:  | {0} Members:
fa[0]: {0} عضو:
fa[1]: {0} عضو:

en: {0} Nodes:
fa: {0} گره‌ها:

en: Bounding box:
fa: محدوده کادر:

en: Bounding box (projected):
fa: محدوده کادر (projected):

en: Center of bounding box:
fa: مرکز محدوده کادر:

en: In conflict with:
fa: در تعارض با:

en: Advanced object info
fa: اطلاعات پیششرفته شی

en: edit counts
fa: تعداد ویرایش

en: Layer {0}
fa: لایه {0}

en: Open a list of all loaded layers.
fa: باز کردن فهرست همه لایه‌های بارگذاری شده.

en: layer is currently visible (click to hide layer)
fa: در حال حاضر این لایه دیده می‌شود (برای مخفی شدن کلیک کنید)

en: layer is currently hidden (click to show layer)
fa: در حال حاضر این لایه دیده نمی‌شود (برای دیده شدن کلیک کنید)

en: this layer is the active layer
fa: این لایه غیرفعال است

en: this layer is not currently active (click to activate)
fa: در حال حاضر این لایه غیرفعال است (برای فعال شدن کلیک کنید)

en: layer is without a user-defined offset
fa: لایه فاقد انحراف تعریف شده توسط کاربر است

en: (click to activate previous offset)
fa: (برای فغال کردن انحراف قبلی کلیک کنید)

en: layer has an offset of {0} (click to remove offset)
fa: لایه فاقد انحراف {0} است (کلیک کنید تا انحراف برداشته شود)

en: this layer can not have an offset
fa: این لایه نمی‌تواند انحراف داشته باشد

en: Map Paint Styles
fa: سبک نقاشی نقشه

en: Move the selected entry one row down.
fa: جابجایی مدخل انتخاب شده یک ردیف به پایین.

en: Move the selected entry one row up.
fa: جابجایی مدخل انتخاب شده یک ردیف به بالا.

en: Save as...
fa: ذخیره به عنوان...

en: Map paint style file (*.mapcss, *.zip)
fa: فایل سبک نقاشی نقشه (*.mapcss, *.zip)

en: Map paint style file (*.xml, *.zip)
fa: فایل سبک نقاشی نقشه (*.xml, *.zip)

en: Source
fa: منبع

en: Title:
fa: عنوان:

en: Path:
fa: مسیر:

en: Icon:
fa: نماد:

en: Background:
fa: پس‌زمینه:

en: No
fa: خیر

en: Search menu items
fa: جستجو در منوها

en: Displays a small map of the current edit location
fa: نمایش یک نقشه کوچک از منطقه ویرایش جاری

en: List of notes
fa: فهرست یادداشت‌ها

en: Comment
fa: نظر

en: Add comment
fa: افزودن نظر

en: Object type:
fa: نوع شی:

[ctx: osm object types]
en: mixed
fa: ترکیبی

en: Choose the OSM object type
fa: نوع شئ OSM را انتخاب كنيد

en: Object ID:
fa: ID شی:

en: Enter the ID of the object that should be downloaded
fa: ID شئ مورد بارگذارى را وارد كنيد

en: New node
fa: گره‌ جدید

en: Tags/Memberships
fa: برچسب‌ها/عضویت‌ها

en: Unglue
fa: قطع اتصال

en: Open a list of all relations.
fa: بازکردن فهرست همه رابطه‌ها.

en: New
fa: جدید

en: Create a new relation
fa: ساخت رابطه‌ جدید

en: Relations: {0}/{1}
fa: رابطه‌ها: {0}/{1}

en: Relations: {0}
fa: رابطه‌ها: {0}

en: Search
fa: جستجو

en: Submit filter
fa: اعمال فیلتر

en: Filter string:
fa: رشته فیلتر:

en: Search string:
fa: رشته جستجو:

en: Enter the search expression
fa: عبارت جستجو را وارد کنید

en: select
fa: انتخاب

en: add to selection
fa: افزودن به انتخاب

en: remove from selection
fa: برداشتن از انتخاب

en: find in selection
fa: جستجو در انتخاب‌ها

en: case sensitive
fa: حساس به کوچک و بزرگی حروف

en: all objects
fa: همه اشیاء

en: Also include incomplete and deleted objects in search.
fa: جستجو اشیاء حذف شده و ناقص را نیز شامل شود.

en: add toolbar button
fa: اضافه کردن دکمه به نوار ابزار

en: Add a button with this search expression to the toolbar.
fa: افزودن یک دکمه محتوی این عبارت جستجو به نوار ابزار.

en: standard
fa: استاندارد

en: regular expression
fa: عبارات با قاعده

en: Results
fa: نتایج

en: Search syntax
fa: نحوه جستجو

en: Invalid search expression
fa: عبارت جستجوی نامعتبر

en: Search by preset
fa: جستجو توسط پیشفرض

en: Search expression is not valid: 
    
     {0}
fa: عبارت جستجو نامعتبر است: 
    
     {0}

en: Baker Street
fa: خیابان حافظ

en: ''Baker'' and ''Street'' in any key
fa: "حافظ" و "خیابان" در هر کلیدی

en: "Baker Street"
fa: "خیابان حافظ"

en: ''Baker Street'' in any key
fa: "خیابان حافظ" در هر کلیدی

en: use parenthesis to group expressions
fa: برای گروهبندی عبارات از پرانتز استفاده کنید

en: objects
fa: اشیا

en: all nodes
fa: همه گره‌ها

en: all ways
fa: همه راه‌ها

en: all relations
fa: همه رابطه‌ها

en: all closed ways
fa: همه راه‌های بسته

en: object without useful tags
fa: شی بدون برچسب مفید

en: all objects that use any preset under the Geography/Nature group
fa: همه اشیایی که در زیرگروه جعرافیا/طبیعت هرگونه پیش‌تنظیمی دارند

en: metadata
fa: متادیتا

en: objects changed by author
fa: اشیاء توسط پدیدآورنده تغییر پیدا کردند

en: objects with given ID
fa: اشیا دارای ID مذکور

en: objects with given version
fa: اشیا دارای نسخه مذکور

en: objects with given changeset ID
fa: اشیا دارای ID بسته تغییر مذکور

en: objects having 5 to 10 tags
fa: اشیا ۵ تا ۱۰ برچسب دارند

en: ways with a length of 200 m or more
fa: راهی با طول ۲۰۰ متر یا بیشتر

en: all modified objects
fa: همه اشیاء تغییر یافته

en: all new objects
fa: همه اشیاء جدید

en: all selected objects
fa: همه اشیاء انتخاب شده

en: all incomplete objects
fa: همه اشیاء ناقص

en: all deleted objects (checkbox <b>{0}</b> must be enabled)
fa: همه اشیاء پاک شده (چک باکس <b>{0}</b> بایستی انتخاب شده باشد)

en: objects with given role in a relation
fa: اشیا دارای نقش مذکور در یک رابطه

en: view
fa: نحوه نمایش

en: objects in current view
fa: اشیا نمای جاری

en: objects in downloaded area
fa: اشیا منطقه بارگیری شده

en: Selection
fa: انتخاب

en: Open a selection list window.
fa: باز کردن پنجره فهرست موارد انتخاب‌شده.

en: Zoom to selection
fa: بزرگ‌نمایی به موارد انتخاب شده

en: Zoom to selected element | Zoom to selected elements
fa[0]: بزرگ‌نمایی به عناصر انتخاب شده
fa[1]: بزرگ‌نمایی به عنصر انتخاب شده

en: Sel.: Rel.:{0} / Ways:{1} / Nodes:{2}
fa: انتخاب: رابطه‌ها:{0} / راه‌ها:{1} / گره‌ها:{2}

en: Toggle dynamic buttons
fa: تغییر حالت دکمه‌های پویا

en: Open preferences for this panel
fa: باز کردن صفحه تنظیمات این پنل

en: Undock the panel
fa: جداکردن پنل

en: Close this panel. You can reopen it with the buttons in the left toolbar.
fa: بستن این پنل. با زدن دکمه‌های سمت چپ نوار ابزار می‌توانید آنرا مجدداْ باز کنید.

en: Click to minimize/maximize the panel content
fa: برای حداقل/حداکثر کردن محتویات این پنل کلیک کنید

en: Authors
fa: پدیدآورنده‌گان

en: Open a list of people working on the selected objects.
fa: بازکردن فهرست افرادی که روی اشیاء انتخاب شده کار کرده‌اند.

en: {0} Author | {0} Authors
fa[0]: {0} پدیدآورنده

en: Select objects submitted by this user
fa: انتخاب اشیاء ارائه شده توسط این کاربر

en: Launches a browser with information about the user
fa: مرورگر را به همراه اطلاعات این کاربر اجرا می‌کند

en: Author
fa: پدیدآورنده

en: # Objects
fa: تعداد اشیاء

en: Validation Results
fa: نتایج اعتبارسنجی

en: Open the validation window.
fa: بازکردن پنجره اعتبارسنجی.

en: Whole group
fa: همه گروه

en: Nothing
fa: هیچکدام

en: Remove from cache
fa: حذف از کش

[ctx: changeset.upload-comment]
en: empty
fa: خالی

[ctx: changeset.state]
en: Open
fa: باز

[ctx: changeset.state]
en: Closed
fa: بسته

en: Created at
fa: ایجاد در

en: Closed at
fa: بسته در ساعت

en: Changes
fa: تغییرات

en: Nothing to select
fa: چیزی برای انتخاب وجود ندارد

en: Zoom to in layer
fa: بزرگنمایی به لایه

en: Zoom to the corresponding objects in the current data layer
fa: بزرگ‌نمایی به اشیا مربوطه در لایه داده جاری

en: Nothing to zoom to
fa: چیزی برای بزر‌گنمایی وجود ندارد

en: Download now
fa: بارگیری فوری

en: Created
fa: ایجاد شد

en: Deleted
fa: حذف شده

en: Name
fa: نام

en: Comment:
fa: نظر:

en: Created at:
fa: ایجاد در:

en: Closed at:
fa: بسته در ساعت:

en: View changeset
fa: مشاهده بسته تغییر

en: Zoom to the objects in the content of this changeset in the current data layer
fa: بزرگ‌نمایی به اشیا محتوی این بسته تغییر در لایه داده جاری

en: Date
fa: تاریخ

en: {0} [incomplete]
fa: {0} [ناقص]

en: closed
fa: بسته

en: Changeset ID:
fa: ID بسته تغییر:

en: Select only changesets related to a specific bounding box
fa: انتخاب جعبه تغییرهای مربوط به یکمحدوده کادر خاص

en: Invalid bounding box
fa: محدوده کادر نامعتبر

en: From URL
fa: از URL

en: Date:
fa: تاریخ:

en: Closed after -
fa: بسته بعد از

en: Date:
fa: تاریخ:

en: Created before -
fa: ایجاد شده قبل از -

en: Activate
fa: فعال‌سازی

en: Activate the selected layer
fa: فعال کردن لایه انتخاب شده

en: Cycle through data layers in a downward direction
fa: چرخش در بین لایه‌های داده از بالا به پایین

en: Cycle through data layers in an upward direction
fa: چرخش در بین لایه‌های داده از پایین به بالا

en: Copy of {0}
fa: رونوشت {0}

en: Copy {1} of {0}
fa: رونوشت {1} از {0}

en: Show layer
fa: نمایش لایه

en: Color
fa: رنگ

en: Merge
fa: ادغام

en: Merge this layer into another layer
fa: ترکیب این لایه با لایه دیگر

en: Merge GPX layers
fa: ترکیب لایه‌های GPX

en: Length
fa: طول

en: Move the selected layer one row down.
fa: جابجایی لایه انتخاب شده یک ردیف به پایین.

en: Move the selected layer one row up.
fa: جابجایی لایه انتخاب شده یک ردیف به بالا.

en: Toggle visible state of the selected layer.
fa: تغییر حالت پدیداری لایه انتخاب شده.

en: Copy Tags
fa: کپی برچسب‌ها

en: {0} different | {0} different
fa[0]: {0} متفاوت

en: Select objects for which to change tags.
fa: برای تغییر برچسب‌های یک شی آنرا انتخاب کنید.

en: Tags for selected objects.
fa: برچسبهای اشیاء انتخاب شده.

en: Objects: {2} / Tags: {0} / Memberships: {1}
fa: اشیا: {2} / برچسب‌ها: {0} / عضویت‌ها: {1}

en: Tags: {0} / Memberships: {1}
fa: برچسب‌ها: {0} / عضویت‌ها: {1}

en: Add Tag
fa: افزودن برچسب

en: Edit Tags
fa: ویرایش برچسب‌ها

en: Change role for {0} in relation {1}
fa: تغییر نقش {0} در رابطه {1}

en: Change value? | Change values?
fa[0]: آیا مقادیر تغییر داده شوند؟
fa[1]: آیا مقدار تغییر داده شود؟

en: Add tag
fa: افزودن برچسب

en: Remember last used tags after a restart
fa: به یاد داشتن آخرین برچسب‌های استفاده شده در راه‌اندازی بعدی برنامه

en: Recently added tags
fa: برچسب‌های اضافه شده اخیر

en: Apply recent tag {0}
fa: اعمال برچسب {0} اخیر

en: Conflict in data | Conflicts in data
fa[0]: تعارض در داده
fa[1]: تعارض در داده

en: Tags and Members
fa: برچسب‌ها و عضو

en: Child Relations
fa: رابطه‌ای فرزند

en: New relation
fa: رابطه‌ جدید

en: Zoom to Gap
fa: بزرگ‌نمایی به شکاف

en: Zoom to the gap in the way sequence
fa: بزرگ‌نمایی به شکاف راه

en: Reload
fa: بارگیری مجدد

en: Create new relation in layer ''{0}''
fa: ایجاد رابطه جدید در لایه ''{0}''

en: Yes, save the changes and close
fa: بله، تغییرات را ذخیره کن و برنامه را ببند

en: Yes, discard changes and reload
fa: بله، تغییرات را نادیده بگیر و دوباره بارگذاری کن

en: Yes, create a conflict and close
fa: بله، یک تعارض ایجاد کن و ببند

en: Click to create a conflict and close this relation editor
fa: برای ایجاد یک تعارض و بستن این ویرایشگر رابطه کلیک کنید

en: Select objects for selected relation members
fa: انتخاب اشیاء اعضاء رابطه انتخاب شده

en: Yes, apply it
fa: بله، اعمال کن

en: way is connected
fa: راه متصل است

en: way is connected but has a wrong oneway direction
fa: راه متصل است اما جهت یکطرفه اشتباه دارد

en: Home location
fa: موقعیت خانه

en: Bookmarks
fa: نشانک‌ها

en: <html>There is currently no download area selected.</html>
fa: <html>فعلاْ هیچ محدوده بارگیری انتخاب نشده است.</html>

en: <html><strong>Current download area</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>
fa: <html><strong>محدوده بارگیری جاری</strong> (minlon, minlat, maxlon, maxlat): </html>

en: Create bookmark
fa: ایجاد نشانک

en: Add a bookmark for the currently selected download area
fa: برای محدوده بارگیری انتخاب شده جاری یک نشانک اضافه کنید

en: Currently, there is no download area selected. Please select an area first.
fa: در حال حاضر، محدوده بارگیری انتخاب نشده است. لطفاْ ابتدا یک محدوده را انتخاب کنید.

en: Please enter a name for the bookmarked download area.
fa: لطفاْ برای نشانک محدوده بارگیری یک اسم انتخاب کنید.

en: Clear textarea
fa: پاک کردن textarea

en: Bounding Box
fa: محدوده کادر

en: Open this dialog on startup
fa: این پنجره را در هنگام شروع برنامه باز کن

en: <html>Autostart ''Download from OSM'' dialog every time JOSM is started.<br>You can open it manually from File menu or toolbar.</html>
fa: <html>هربار که JOSM اجرا شود پنجره "دانلود از OSM" به طور خودکار اجرا می‌شود.<br>این پنجره به صورت دستی از منوی پرونده و یا نوار ابزار نیز قابل دسترسی است.</html>

en: Download object
fa: بارگذارى شئ

en: Start downloading
fa: شروع به بارگذارى

en: Download from OSM
fa: بارگیری از OSM

en: Data Sources and Types:
fa: منبع و نوع داده‌ها:

en: Please select a download area first.
fa: لطفاْ ابتدا یک محدوده بارگیری انتخاب کنید.

en: Download area too large; will probably be rejected by server
fa: محدوده بارگیری بسیار بزرگ است، احتمالاْ سرور آنرا نپذیرد

en: Download area ok, size probably acceptable to server
fa: محدوده بارگیری مناسب است، اندازه آن توسط سرور قابل قبول است

en: OpenStreetMap data
fa: داده OpenStreetMap

en: Select to download OSM data in the selected download area.
fa: جهت بارگیری داده OSM در محدوده بارگیری انتخاب شده.

en: Raw GPS data
fa: داده GPS خام

en: Select to download GPS traces in the selected download area.
fa: جهت بارگیری مسیرهای GPS در محدوده بارگیری انتخاب شده.

en: Select to download notes in the selected download area.
fa: جهت بارگیری یادداشت‌های محدوده بارگیری انتخاب شده.

en: Download from Overpass API
fa: بارگیری از Overpass API

en: Class Type
fa: نوع شی

en: Choose the server for searching:
fa: انتخاب سرور جستجو:

en: Enter a place name to search for:
fa: نام یک محل را جهت جستجو وارد کنید:

en: Areas around places
fa: محدوده اطراف مکان

en: Search more...
fa: جستجوی بیشتر...

en: Click to search for more places
fa: جهت جستجوی جاهای بیشتر کلیک کنید

en: Click to start searching for places
fa: جهت شروع جستجوی جاها کلیک کنید

en: Type
fa: نوع

en: Slippy map
fa: نفشه لغزنده

en: Tile Numbers
fa: شماره‌های کاشی

en: history
fa: تاریخ

en: Open the current help page in an external browser
fa: بازکردن صفحه کمک جاری در یک مرورگر خارجی

en: Distance:
fa: فاصله:

en: Coordinates
fa: مختصات

en: History for node {0}
fa: تاریخچه گره {0}

en: History for way {0}
fa: تاریخچه راه {0}

en: History for relation {0}
fa: تاریخچه رابطه {0}

en: Reload the history from the server
fa: بارگذاری مجدد تاریخچه از سرور

en: Load history
fa: بارگذاری تاریخچه

en: Loading history for node {0}
fa: بارگذاری تاریخچه گره {0}

en: Loading history for way {0}
fa: بارگذاری تاریخچه راه {0}

en: Loading history for relation {0}
fa: بارگذاری تاریخچه رابطه {0}

en: Node {0}
fa: گره‌ {0}

en: Zoom to node
fa: بزرگ‌نمایی به گره

en: Zoom to this node in the current data layer
fa: بزرگ‌نمایی به این گره در لایه داده جاری

en: View changeset in web browser
fa: مشاهده بسته تغییر در مرورگر وب

en: Way {0}
fa: راه {0}

en: Relation {0}
fa: رابطه‌ {0}

en: Zoom to member
fa: بزرگنمایی به عضو

en: Zoom to this member in the current data layer
fa: بزرگ‌نمایی به این عضو در لایه داده جاری

en: Object
fa: شی

en: Changeset comment
fa: توضیح بسته تغییر

en: Changeset source
fa: منبع بسته تغییر

en: Changeset info
fa: اطلاعات بسته تغییر

en: Show changeset {0}
fa: نشان دادن بسته تغییر {0}

en: Launch browser with information about the user
fa: اجرای مرورگر به همراه اطلاعات این کاربر

en: Ver
fa: نسخه

en: Changeset closed
fa: بسته تغییر بسته شد

en: Prepare conflict resolution
fa: آماده شدن برای حل‌وفصل تعارض

en: Changeset id:
fa: ID بسته تغییر:

en: Changeset comment:
fa: توضیح بسته تغییر:

en: Closing changeset
fa: بستن بسته تغییر

en: Closing changeset {0}
fa: در حال بستن بسته تغییر {0}

en: Password
fa: گذرواژه

en: Please enter the user name for authenticating at your proxy server
fa: لطفاْ نام کاربری معتبر سرور پروکسی‌تان را وارد کنید

en: Please enter the password for authenticating at your proxy server
fa: لطفاْ رمز معتبر سرور پروکسی‌تان را وارد کنید

en: Authenticating at the HTTP proxy ''{0}'' failed. Please enter a valid username and a valid password.
fa: اعتبارسنجی در پروکسی HTTP ''{0}'' انجام نشد. لطفاْ نام کاربری و رمز معتبر وارد کنید.

en: Installing plugins
fa: نصب افزونه‌ها

en: The server replied with response code 404.<br>This usually means, the server does not know an object with the requested id.
fa: سرور با کد واکنش 404 پاسخ داد.<br>این معمولا بدین معنی است، که سرور یک شیئ را با شناسه درخواستی نشناخت.

en: Object could not be downloaded | Some objects could not be downloaded
fa[0]: اشیا را نمی‌توان بارگیری کرد
fa[1]: شی را نمی‌توان بارگیری کرد

en: One object could not be downloaded.<br> | {0} objects could not be downloaded.<br>
fa[0]: {0} شی را نمیتوان بارگیری کرد.<br>
fa[1]: {0} شی را نمیتوان بارگیری کرد.<br>

en: missing objects:
fa: اشیا از دست رفته:

en: One downloaded object is deleted. | {0} downloaded objects are deleted.
fa[0]: {0} شی بارگیری شده حذف شد.
fa[1]: {0} شی بارگیری شده حذف شد.

en: Work Offline...
fa: اجرا در حالت آفلاین...

en: Open Recent
fa: باز کردن موارد اخیر

en: Clear
fa: پاک کردن

en: Clear the list of recently opened files
fa: پاک کردن فهرست پرونده‌های اخیر

en: Unsaved changes - Save/Upload before restarting?
fa: تغییرات ذخیره نشده - قبل از راه‌اندازی مجدد ذخیره/آپلود می‌کنید؟

en: Restart now!
fa: راه‌اندازی هم اکنون!

en: Restart JOSM without saving. Unsaved changes are lost.
fa: راه‌اندازی JOSM بدون ذخیره‌سازی. تغییرات ذخیره نشده از دست میروند.

en: Perform actions before restarting
fa: انجام قبل از راه‌اندازی

en: Restart JOSM with saving. Unsaved changes are uploaded and/or saved.
fa: راه‌اندازی JOSM با ذخیره‌سازی. تغییرات ذخیره نشده آپلود یا ذخیره می‌شوند.

en: Recommended Actions
fa: فعالیتهای پیشنهادی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Upload Changes
fa: بارگذاری تغییرات

en: Object ''{0}'' is already deleted on the server. Skipping this object and retrying to upload.
fa: شی ''{0}'' قبلاْ بر روی سرور جذف شده است. از این شی رد شده و بارگزاری مجدداْ انجام می‌شود.

en: Settings:
fa: تنظیمات:

en: Changeset is full
fa: بسته تغییر پر است

en: Way ''{0}'' is already deleted. Skipping object in upload.
fa: راه ''{0}'' قبلاْ حذف شده است. در آپلود نادیده گرفته می‌شود.

en: Your changeset source is <i>rejected</i>.
fa: منبع بسته تغییرتان <i> پذیرفته نشد</i>.

en: Objects to add:
fa: اشیا قابل اضافه کردن:

en: Objects to modify:
fa: اشیا قابل تغییر کردن:

en: Objects to delete:
fa: اشیا قابل حذف کردن:

en: All Formats
fa: تمام قالب‌ها

en: Add author information
fa: اضافه کردن اطلاعات پدیدآورنده

en: Real name
fa: نام واقعی

en: Markers from {0}
fa: نشان‌گذاری برای {0}

en: Checksum errors: {0}
fa: خطاهای Checksum: {0}

en: Zero coordinates: {0}
fa: مختصات صفر: {0}

en: Offset
fa: انحراف‌

en: increase tiles zoom level (change resolution) to see more detail
fa: برای دیدن جزئیات بیشتر سطح بزرگنمایی را افزایش دهید (تغییر وضوح)

en: Aerial imagery "{0}" might be misaligned. Please check its offset using GPS tracks!
fa: امکان داشتن انحراف تصاویر هوایی "{0}" وجود دارد. لطفاْ انحراف آنرا با استفاده از مسیرهای ضبط شده GPS بررسی کنید!

en: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Using_Imagery
fa: https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Fa:Using_Imagery

en: Your work has been saved automatically.
fa: کار شما به طور خودکار ذخیره شده است.

en: Choose a color
fa: انتخاب رنگ

en: Name: {0}
fa: نام: {0}

en: Creator: {0}
fa: ایجاد کننده: {0}

en: {0} route,  | {0} routes,
fa[0]: {0} مسیر,

en: Change the projection again or remove the layer.
fa: تغییر دوباره پروجکشن نقشه یا حذف لایه.

en: {0} note | {0} notes
fa[0]: {0} یادداشت

en: Notes layer
fa: لایه یادداشت‌ها

en: Total notes:
fa: کل یادداشت‌ها:

en: Changes need uploading?
fa: آیا نیاز به بارگزاری تغییر می‌باشد؟

en: Data Layer {0}
fa: لایه داده {0}

en: Merging layers
fa: ادغام لایه‌ها

en: Layer is locked
fa: لایه قفل است

en: Download is blocked
fa: بارگیری مسدود شده است

en: Upload is blocked
fa: بارگذاری مسدود است

en: Convert to GPX layer
fa: تبلیغ به لایه جی‌پی‌ایکس

en: Converted from: {0}
fa: تبدیل شده از: {0}

en: Adjust timezone and offset
fa: تنظیم منطقه زمانی و انحراف

en: Advanced settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Invalid offset
fa: انحراف نامعتبر

en: Invalid date
fa: تاریخ نامعتبر

en: Auto-Guess
fa: حدس خودکار

en: Advanced settings...
fa: تنظیمات پیشرفته...

en: Show Thumbnail images on the map
fa: نمایش تصویر بند انگشتی روی نقشه

en: You should select a GPX track
fa: باید یک مسیر GPX را انتخاب کنید

en: Show next Image
fa: نمایش تصویر بعدی

en: Show previous Image
fa: نمایش تصویر قبلی

en: Show first Image
fa: نمایش اولین تصویر

en: Show last Image
fa: نمایش آخرین تصویر

en: Zoom best fit and 1:1
fa: بزرگنمایی به بهترین حالت و یک به یک

en: 
    Direction {0}°
fa: 
    جهت {0}°

en: Read photos...
fa: خواندن تصویر...

en: Reading {0}...
fa: در حال خواندن {0}...

en: Show thumbnails
fa: نمایش تصویر بند انگشتی

en: Show image thumbnails instead of icons.
fa: نمایش تصویر بند انگشتی به جای نماد.

en: No date
fa: بدون تاریخ

en: Show all
fa: نمایش همه

en: Show selected only
fa: نمایش فقط موارد انتخاب شده

en: Convert to data layer
fa: نبدیل به لایه داده

en: Would you like to simplify the ways in the converted layer?
fa: آیا می‌خواهید راه‌ها در لایه تبدیل شده ساده‌سازی شوند؟

en: From
fa: از

en: Select to download OSM data.
fa: جهت بارگیری داده OSM انتخاب کنید.

en: Select to download GPS traces.
fa: جهت بارگیری مسیرهای GPS انتخاب کنید.

en: meters
fa: متر

en: waypoints only
fa: فقط نقاط بین‌راهی

en: Click to download into a new data layer
fa: برای بارگیری در یک لایه داده جدید کلیک کنید

en: None
fa: هیچ

en: 3D
fa: سه‌بعدی

en: Quality
fa: کیفیت

en: Auto zoom
fa: بزرگنمایی خودکار

en: Load all tiles
fa: بارگیری همه کاشی‌ها

en: Load all error tiles
fa: بارگیری همه کاشی‌های دارای خطا

en: Show errors
fa: نمایش خطاها

en: Change resolution
fa: تغییر رزولوشن

en: Zoom to native resolution
fa: بزرگ‌نمایی به رزولوشن اصلی

en: Show Text/Icons
fa: نمایش متن/نماد

en: You need to have paused audio at the point on the track where you want the marker.
fa: باید صوت را در نقطه‌ای از مسیر که می‌خواهید علامت‌گذاری کنید متوقف کنید.

en: Select zoom level to render. (integer value, 0=entire earth, 18=street level)
fa: سطح بزرگنمایی جهت رندر را انتخاب کنید. (عدد صحیح، ۰=کل جهان ، ۱۸=در حد خیابان)

en: In .osm data file ''{0}'' -
fa: در قایل داده .osm  ''{0}'' -

en: Password:
fa: گذرواژه:

en: You have to restart JOSM for some settings to take effect.
fa: جهت اعمال برخی تغییرات مجبور به راه‌اندازی مجدد JOSM هستید.

en: Would you like to restart now?
fa: مایلید اکنون راه‌اندازی کنید؟

en: Icon paths:
fa: مسیر نمادها

en: active
fa: فعال

en: Map paint style file (*.xml, *.mapcss, *.zip)
fa: فایل سبک نقاشی نقشه (*.xml, *.mapcss, *.zip)

en: Continue anyway
fa: ادامه دادن

en: Reset
fa: راه‌اندازی مجدد

en: Add a new icon path
fa: افزودن مسیر نماد جدید

en: Remove the selected icon paths
fa: برداشتن مسیر نماد انتخاب شده

en: Edit the selected icon path
fa: ویرایش مسیر نماد انتخاب شده

en: Icon
fa: نماد

en: Remove from toolbar
fa: حذف از نوار ابزار

en: Configure toolbar
fa: پیکربندی نوار ابزار

en: Do not hide toolbar and menu
fa: منو و نوار ابزار مخفی نشوند

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Customize the elements on the toolbar.
fa: شخصی‌سازی موارد روی نوار ابزار.

en: Separator
fa: جداکننده

en: Available
fa: موجود

en: Toolbar action without name: {0}
fa: فعالیت نوار ابزار بدون نام: {0}

en: Strange toolbar value: {0}
fa: مقدار نوار ابزار نامشخص: {0}

en: Toolbar action {0} overwritten: {1} gets {2}
fa: فعالیت نوار ابزار {0} بازنویسی شد: {1} به {2} تغییر یافت

en: Registered toolbar action without name: {0}
fa: فعالیت نوار ابزار بدون نام: {0}

en: Toolbar: {0}
fa: نوار ابزار: {0}

en: Key: {0}
fa: کلید: {0}

en: Edit boundaries
fa: ویرایش مرزها

en: Advanced Preferences
fa: ترجیحات پیشرفته

en: Read from file
fa: خواندن از فایل

en: Replace existing values
fa: جایگزین کردن مقادیر موجود

en: shortcut
fa: میان‌بر

en: color
fa: رنگ

en: toolbar
fa: نوار ابزار

en: All the preferences of this group are default, nothing to save
fa: همه ترجیحات این گروه در حالت پیشفرض قرار دارند، چیزی برای ذخیره کردن وجود ندارد

en: Change list of maps setting
fa: تغییر لیست تنظیمات نقشه

en: Simple
fa: ساده

en: Change string setting
fa: تغییر تنظیمات رشته

en: Value:
fa: مقدار:

en: Audio
fa: صوت

en: Settings for the audio player and audio markers.
fa: تنظیمات پخش‌کننده صدا و مارکرهای صوتی.

en: Display the Audio menu.
fa: نشان دادن منوی صوت.

en: Show or hide the audio menu entry on the main menu bar.
fa: نمایش یا مخفی کردن مدخل منوی صوت در نوار منوی اصلی.

en: Colors
fa: رنگ‌ها

en: Change colors used in program dialogs and in map paint styles.
fa: تغییر رنگهای مورد استفاده در پنجره‌های محاوره‌ای برنامه و سبک نقاشی نقشه.

en: Choose
fa: انتخاب

en: Choose a color for {0}
fa: برای {0} رنگ انتخاب کنید

[ctx: gui]
en: Display
fa: نمایش

en: Various settings that influence the visual representation of the whole program.
fa: تنظیمات مختلفی که روی ظاهر دیداری کل برنامه تاثیر میگذارند.

en: OSM Data
fa: داده OSM

en: Settings that control the drawing of OSM data.
fa: تنظیماتی که بر روی ترسیم داده OSM تاثیر دارند.

en: Draw the inactive data layers in a different color.
fa: لایه داده غیرفعال را به رنگ دیگری نشان بده.

en: Other options
fa: دیگر گزینه‌ها

en: GPS Points
fa: نقاط GPS

en: Settings that control the drawing of GPS tracks.
fa: تنظیماتی که ترسیم مسیرهای GPS را کنترل می‌کنند.

en: Auto
fa: خودرو

[ctx: gpx_field]
en: Name
fa: نام

en: Name or offset
fa: نام یا انحراف

en: All
fa: همه

en: Draw large GPS points
fa: ترسیم نقاط GPS به صورت بزرگ

en: Velocity (red = slow, green = fast)
fa: سرعت (قرمز = آهسته، سبز = سریع)

en: Direction (red = west, yellow = north, green = east, blue = south)
fa: جهت (قرمز = غرب, زرد = شمال, سبز = شرق, آبی = جنوب)

en: Car
fa: خودرو

en: Bicycle
fa: دوچرخه

en: Foot
fa: پیاده

[ctx: Heat map]
en: Traffic Lights
fa: چراغ راهنمایی

[ctx: Heat map]
en: Wood
fa: چوب

[ctx: Heat map]
en: Heat
fa: حرارت

en: Fast drawing (looks uglier)
fa: ترسیم سریع (کمی زشت به نظر می‌رسد)

en: Draw lines between raw GPS points
fa: کشیدن خط بین نقاط GPS خام

en: Maximum length (in meters) to draw lines for local files. Set to ''-1'' to draw all lines.
fa: حداکثر طول (به متر) برای ترسیم خطوط در فایلهای لوکال. برای ترسیم همه خطوط روی ''-1'' تنظیم کنید.

en: Maximum length (in meters) to draw lines. Set to ''-1'' to draw all lines.
fa: حداکثر طول (به متر) برای ترسیم خطوط. برای ترسیم همه خطوط روی ''-1'' تنظیم کنید.

en: Maximum length (meters)
fa: حداکثر طول (متر)

en: Width of drawn GPX line (0 for default)
fa: عرض حط GPX رسم شده (۰ برای پیشفرض)

en: Show splash screen at startup
fa: نمایش صفحه معرفی در ابتدای برنامه

en: Check if you feel opposite direction more convenient
fa: بررسی کنید که آیا جهت مخالف برای شما راحت‌تر است

en: Zoom steps to get double scale
fa: گامهای بزرگنمایی برای دوبرابر شدن مقیاس

en: Language
fa: زبان

en: Change the language of JOSM.
fa: تغییر زبان برنامه JOSM.

en: No bounding box was found for this layer.
fa: محدوده کادری برای این لایه یافت نشد.

en: Object Count
fa: تعداد شی

en: WMS Settings
fa: تنظیمات WMS

en: TMS Settings
fa: تنظیمات TMS

en: Imagery providers
fa: ارائه‌دهنده تصاویر

en: Offset bookmarks
fa: نشانک‌های انحراف

en: Cache
fa: انباره

en: Layer
fa: لایه

en: Available default entries:
fa: مدخل‌های پیش‌فرض موجود:

en: Min. zoom level:
fa: حداقل سطح بزرگنمایی:

en: Max. zoom level:
fa: حداکثر سطح بزرگنمایی:

en: File backup
fa: پشتیبان‌گیری فایل

en: Notification at each save
fa: اعلان در هر بار ذخیره سازی

en: Enable built-in icon defaults
fa: فعال کردن نمادهای پیشفرض داخلی

en: Available styles:
fa: سبک‌های موجود:

en: Active styles:
fa: سبک‌های فعال:

en: Remove the selected styles from the list of active styles
fa: برداشتن سبک‌های انتخاب شده از فهرست سبک‌های فعال

en: Edit the filename or URL for the selected active style
fa: ویرایش نام فایل یا URL سبک‌های فعال انتخاب شده

en: Add the selected available styles to the list of active styles
fa: افزودن سبک‌های موجود انتخاب شده به فهرست سبک‌های فعال

en: Tagging Presets
fa: برچسب‌گذاری‌های از پیش تعیین شده

en: Please click on <strong>Download list</strong> to download and display a list of available plugins.
fa: لطفاْ روی <strong>بارگیری فهرست</strong> کلیک کنید تا بارگیری انجام و فهرست افزونه‌های موجود نشان داده شود.

en: Configure available plugins.
fa: پیکره‌بندی افزونه‌های موجود.

en: Please restart JOSM to activate the downloaded plugins.
fa: لطفاْ جهت فعال شدن افزونه‌های بارگیری شده JOSM را مجددا راه‌اندازی کنید.

[ctx: plugins]
en: All
fa: همه

[ctx: plugins]
en: Installed
fa: نصب شده

[ctx: plugins]
en: Available
fa: در دسترس

en: Plugin update policy
fa: خط مشی به‌روزرسانی افزونه

en: Download the list of available plugins
fa: بارگیری فهرست افزونه‌های موجود

en: You can copy+paste the list of a status report here.
fa: نمی‌توانید گزارش وضعیت را به اینجا کپی و الصاق کنید.

en: Validate
fa: معتبر

en: Lambert CC9 Zone (France)
fa: Lambert CC9 Zone (فرانسه)

en: Lambert 4 Zones (France)
fa: Lambert 4 Zones (فرانسه)

en: WGS84 Geographic
fa: WGS84 جغرافیایی

en: Lambert Zone (Estonia)
fa: Lambert Zone (استونی)

en: Lambert 93 (France)
fa: Lambert 93 (فرانسه)

en: LKS-92 (Latvia TM)
fa: LKS-92 (لتونی TM)

en: System of measurement
fa: سیستم اندازه‌گیری

en: PUWG 1992 (Poland)
fa: PUWG 1992 (لهستان)

en: PUWG 2000 Zone {0} (Poland)
fa: PUWG 2000 Zone {0} (لهستان)

en: PUWG (Poland)
fa: PUWG (لهستان)

en: UTM France (DOM)
fa: UTM فرانسه (DOM)

en: North
fa: شمال

en: South
fa: جنوب

en: Remote Control
fa: کنترل از راه دور

en: Settings for the remote control feature.
fa: تنظیمات کنترل از راه دور.

en: Confirm all Remote Control actions manually
fa: همه فعالیتهای کنترل از راه دور را به طور دستی تایید کنید

en: Enable remote control
fa: فعال‌سازی کنترل از راه دور

en: Check interval (minutes):
fa: فواصل بررسی (دقیقه):

en: Proxy
fa: پروکسی

en: Configure whether to use a proxy server
fa: تنظیم استفاده از سرور پروکسی

en: Host:
fa: میزبان:

[ctx: server]
en: Port:
fa: درگاه:

en: Please enter a username and a password if your proxy requires authentication.
fa: اگر سرور پروکسی‌تان نیاز به تایید دارد لطفاْ نام کاربری و رمز را وارد کنید.

en: No proxy
fa: بدون پروکسی

en: Manually configure a HTTP proxy
fa: تنظیم دستی پروکسی HTTP

en: Use a SOCKS proxy
fa: استفاده از پروکسی SOCKS

en: Connection Settings for the OSM server.
fa: تنظیمات اتصال سرور OSM.

en: Action
fa: عمل

en: Shortcut
fa: میان‌بر

en: Attention: Use real keyboard keys only!
fa: توجه: تنها از کلیدهای واقعی استفاده کنید!

en: Keyboard Shortcuts
fa: میانبرهای صفحه کلید

en: Changing keyboard shortcuts manually.
fa: تغییر دستی میانبرهای صفحه کلید.

en: Data validator
fa: اعتبارسنج داده

en: An OSM data validator that checks for common errors made by users and editor programs.
fa: اعتبارسنج داده OSM که اشکالات رایج ایجاد شده توسط کاربران و برنامه‌های ویرایشگر را بررسی می‌کند.

en: Use preset ''{0}'' of group ''{1}''
fa: استفاده از پیش‌تنظیم ''{0}'' از گروه ''{1}''

en: Use preset ''{0}''
fa: استفاده از پیش‌تنظیم ''{0}''

en: Apply Preset
fa: اعمال موارد از پیش تعیین شده

en: Change {0} object | Change {0} objects
fa[0]: تغییر {0} شی
fa[1]: تغییر {0} شی

en: Nothing selected!
fa: چیزی انتخاب نشده است!

en: Change Tags
fa: تغییر برچسب‌ها

en: Add or remove toolbar button
fa: افزودن یا کاستن دکمه‌های نوار ابزار

en: Preset group {1} / {0}
fa: گروه پیش‌تنظیم {1} / {0}

en: Preset group {0}
fa: گروه پیش‌تنظیم {0}

en: Search presets
fa: جستجوهای پیشفرض

en: Search for objects by preset...
fa: جستجوی اشیاء توسط پیشفرض...

en: Search for objects by their presets.
fa: جستجوی اشیاء توسط پیشفرض آنها.

en: Search in tags
fa: جستجو در برچسب‌ها

en: Add toolbar button
fa: اضافه کردن دکمه به نوار ابزار

en: Preset preferences...
fa: تنظیمات پیشفرض...

en: This corresponds to the key ''{0}''
fa: این مربوط به کلید ''{0}'' می‌باشد

en: More information about this feature
fa: اطلاعات بیشتر درباره این عارضه

en: Optional Attributes:
fa: ویژگی‌های اختیاری:

en: Edit also …
fa: همچنین ویرایش کنید …

en: role
fa: نقش

en: count
fa: تعداد

en: Min. longitude
fa: حداقل طول جغرافیایی

en: Max. longitude
fa: حداکثر طول جغرافیایی

en: URL from www.openstreetmap.org (you can paste a download URL here to specify a bounding box)
fa: نشانی URL از www.openstreetmap.org (می‌توانید برای مشخص کردن محدوده کادر، URL بارگیری را به اینجا بچسبانید)

en: Enter a search expression
fa: عبارت جستجو را وارد کنید

en: Way {0} with {1} nodes is incomplete because at least one node was missing in the loaded data.
fa: راه {0} با {1} گره ناقص است زیرا حداقل یک گره در داده بارگیری شده گم شده است.

en: Prepare OSM data...
fa: أمده سازی داده OSM ...

en: Parsing OSM data...
fa: تجزیه و تحلیل داده OSM ...

en: The proxy will not be used.
fa: از پروکسی استفاده نخواهد شد.

en: Downloading OSM data...
fa: بارگیری داده OSM ...

en: {0} not available (offline mode)
fa: {0} موجود نیست (حالت آفلاین)

en: JOSM website
fa: وب سایت JOSM

en: Creating changeset...
fa: ایجاد بسته تغییر...

en: Closing changeset...
fa: بستن بسته تغییر....

en: Waiting 10 seconds ...
fa: انتظار به مدت ۱۰ ثانیه ...

en: Reading was canceled
fa: خواندن لغو شد

en: Reading changesets...
fa: در حال خواندن بسته‌های تغییر...

en: Reading changeset {0} ...
fa: در حال خواندن بسته تغییر {0} ...

en: Reading error text failed.
fa: خواندن متن خطا با اشکال مواجه شد.

en: Reading user info ...
fa: در حال خواندن اطلاعات کاربر ....

en: Reading user preferences ...
fa: در حال خواندن تنظیمات از پیش تعیین شده کاربر ...

en: Change the selection
fa: تغییر انتخاب

en: Change the viewport
fa: تغییر درگاه دید

en: Create new objects
fa: ایجاد اشیا جدید

en: Coordinates:
fa: مختصات:

en: Add way
fa: افزودن راه

en: The longitudes must be between {0} and {1}
fa: طول جغرافیایی باید بین {0} و {1} باشد

en: Yes, always
fa: بله، اغلب

en: Yes, once
fa: بله، یکبار

en: Link to a OSM data file on your local disk.
fa: پیوند به پرونده داده OSM در دیسک محلی.

en: Plugin update
fa: به‌روزرسانی افزونه

en: You updated your JOSM software.<br>To prevent problems the plugins should be updated as well.<br><br>Update plugins now?
fa: شما نرم‌افزار JOSM خود را به‌روزرسانی کرده‌اید.<br>جهت جلوگیری از اشکالات بایستی افزونه‌ها را نیز به‌روزرسانی کنید.<br><br>آیا هم‌اکنون افزونه‌ها به‌روزرسانی شوند؟

en: Last plugin update more than {0} days ago.
fa: آخرین به‌روزرسانی افزونه بیش از {0} روز قبل بوده است.

en: Skipping plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is disabled.
fa: رد شدن از به‌روزرسانی افزونه‌ها پس از ارتقاء JOSM. به‌روزرسانی خودکار در هنگام آغاز برنامه غیرفعال گردید.

en: Skipping plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
fa: رد شدن از به‌روزرسانی افزونه‌ها پس از سپری شدن دوره زمانی به‌روزرسانی. به‌روزرسانی خودکار در هنگام آغاز برنامه غیرفعال گردید.

en: Running plugin update after JOSM upgrade. Automatic update at startup is enabled.
fa: اجرای به‌روزرسانی افزونه‌ها پس از ارتقاء JOSM. به‌روزرسانی خودکار در هنگام آغاز برنامه فعال گردید.

en: Running plugin update after elapsed update interval. Automatic update at startup is disabled.
fa: اجرای به‌روزرسانی افزونه‌ها پس از سپری شدن دوره زمانی به‌روزرسانی. به‌روزرسانی خودکار در هنگام آغاز برنامه فعال گردید.

en: Download and restart
fa: بارگیری و راه‌اندازی مجدد

en: Loading plugins ...
fa: در حال بارگذاری افزونه‌ها ...

en: Checking plugin preconditions...
fa: در حال بررسی پیش شرط‌های افزونه‌ها...

en: Plugin update failed
fa: به‌روزرسانی افزونه‌ها با خطا مواجه شد

en: According to the information within the plugin, the author is {0}.
fa: طبق اطلاعات درون افزونه پدیدآورنده {0} است.

en: More info...
fa: اطلاعات بیشتر...

en: Reading local plugin information..
fa: در حال خواندن اطلاعات افزونه‌های محلی..

en: <html>The server reported that it has detected a conflict.
fa: <html> سرور گزارش کرد که تعارضی پیدا کرده است.

en: longitude
fa: طول جغرافیایی

en: zoom
fa: بزرگنمایی

en: Cause:
fa: علت:

en: {0}: option ''{1}'' requires an argument
fa: {0}: گزینه ''{1}'' یک آرگومان نیاز دارد

en: {0}: option ''{1}'' is ambiguous
fa: {0}: گزینه ''{1}'' مبهم است

en: reserved
fa: رزرو شده

en: {0} completed in {1}
fa: {0} در {1} تکمیل شد

en: View image
fa: مشاهده تصویر

en: View Wikipedia article
fa: مشاهده مقاله ویکی‌پدیا

en: View Wikidata item
fa: مشاهده مورد ویکی‌داده

en: Suspicious characters in key:
fa: نویسه‌های مشکوک در کلید:

en: You have downloaded too much data. Please try again later.
fa: داده بسیار زیادی دانلود کرده‌اید. لطفاْ بعداْ تلاش کنید.

[ctx: landuse]
en: forest
fa: جنگل

[ctx: landuse]
en: meadow
fa: علف‌زار

[ctx: landuse]
en: farmland
fa: مزرعه

[ctx: landuse]
en: farmyard
fa: مزرعه‌سرا

[ctx: landuse]
en: cemetery
fa: قبرستان

[ctx: landuse]
en: residential
fa: منطقه مسکونی

[ctx: landuse]
en: greenfield
fa: منطقه اولین‌ساخت

[ctx: landuse]
en: village_green
fa: دهکده سبز

[ctx: landuse]
en: quarry
fa: معدن سنگ

[ctx: landuse]
en: allotments
fa: مزرعه اشتراکی

[ctx: landuse]
en: vineyard
fa: تاکستان

[ctx: natural]
en: scrub
fa: خارستان

[ctx: natural]
en: wood
fa: درخت‌پوشیده

[ctx: natural]
en: grassland
fa: مرتع

[ctx: natural]
en: wetland
fa: تالاب

[ctx: natural]
en: heath
fa: خلنگزار

[ctx: amenity]
en: fire_station
fa: آتش‌نشانی

[ctx: leisure]
en: park
fa: پارک

[ctx: building]
en: industrial
fa: صنعتی

[ctx: Relation type]
en: boundary
fa: محدوده

[ctx: Relation type]
en: bridge
fa: پل

[ctx: Relation type]
en: multipolygon
fa: مالتی‌پالیگن

[ctx: Relation type]
en: network
fa: شبکه

[ctx: Relation type]
en: public_transport
fa: حمل و نقل عمومی

[ctx: Relation type]
en: route
fa: مسیر

[ctx: Relation type]
en: street
fa: ریلیشن خیابان

[ctx: Relation type]
en: tunnel
fa: تونل

[ctx: Relation type]
en: waterway
fa: راه آبی

[ctx: Place type]
en: city
fa: شهر بزرگ

[ctx: Place type]
en: locality
fa: محل خاص

[ctx: Place type]
en: village
fa: روستا

[ctx: Place type]
en: town
fa: شهر کوچک

[ctx: Place type]
en: municipality
fa: شهرداری

[ctx: Place type]
en: island
fa: جزیره

[ctx: Place type]
en: county
fa: شهرستان

[ctx: Place type]
en: hamlet
fa: روستا کوچک

[ctx: Place type]
en: suburb
fa: منطقه

en: All Files
fa: همه فایل‌ها

en: Attributes
fa: خصوصیات

en: Create New Folder
fa: ایجاد پوشه جدید

en: Delete File
fa: حذف فایل

en: Enter file name:
fa: وارد کردن نام فایل:

en: Error
fa: خطا

en: File name:
fa: نام فایل:

en: File Name:
fa: نام فایل:

en: Files
fa: فایل

en: Files of type:
fa: نوع فایل:

en: Files of Type:
fa: نوع فایل:

en: Filter:
fa: فیلتر:

en: Folders
fa: پوشه

en: Home
fa: خانه

en: Look in:
fa: جستجو در:

en: Look In:
fa: جستجو در:

en: Modified
fa: تغییریافته

en: New Folder
fa: پوشه جدید

en: Open selected file
fa: باز کردن فایل انتخاب شده

en: Open selected file.
fa: باز کردن فایل انتخاب شده.

en: Rename File
fa: تغییر نام فایل

en: Rename file "{0}" to
fa: تغییر نام فایل "{0}" به

en: Save in:
fa: ذخیره در:

en: Save In:
fa: ذخیره در:

en: Save selected file.
fa: ذخیره فایل انتخاب شده.

en: Selection:
fa: انتخاب:

en: Size
fa: اندازه

en: Up One Level
fa: یک سطح بالاتر

en: Update
fa: به‌روز

en: Update directory listing.
fa: به‌روزرسانی لیست شاخه.

en: View
fa: نحوه نمایش

en: Blue:
fa: آبی:

en: Color Name:
fa: نام رنگ:

en: Green:
fa: سبز:

en: Red:
fa: قرمز:

en: Saturation:
fa: اشباع:

en: Surface
fa: رویه

en: paved
fa: سنگفرش شده

en: unpaved
fa: غیر سنگفرش شده

en: asphalt
fa: آسفالت

en: concrete
fa: سیمانی

en: paving_stones
fa: سنگفرش

en: cobblestone
fa: قلوه سنگ

en: compacted
fa: فشرده

en: fine_gravel
fa: گراویه ریز

en: gravel
fa: گراویه

en: pebblestone
fa: سنگریزه

en: ground
fa: زمین

en: mud
fa: گل و لای

en: rock
fa: صخره

en: sand
fa: شن

en: grass
fa: علف

en: wood
fa: چوب

en: metal
fa: فلز

en: stone
fa: سنگ

en: Smoothness
fa: همواری

en: excellent
fa: عالی

en: good
fa: خوب

en: intermediate
fa: متوسط

en: bad
fa: بد

en: very_bad
fa: خیلی بد

en: horrible
fa: وحشتناک

en: Off-Road: heavy duty off-road vehicle
fa: آفرود: وسیله نقلیه سنگین آفرود

en: very_horrible
fa: خیلی وحشتناک

en: impassable
fa: ناممکن

en: artificial_turf
fa: چمن مصنوعی

en: clay
fa: خاک رس

en: tartan
fa: تارتان

en: dirt
fa: خاکی

en: Lanes
fa: تعداد لین

en: Lanes in way direction
fa: تعداد لین در جهت موافق

en: Lanes opposed to way direction
fa: تعداد لین در جهت مخالف

en: Max. speed (km/h)
fa: حداکثر سرعت (ک.م)

en: Max. speed in way direction
fa: حداکثر سرعت در جهت موافق

en: Max. speed opposed to way direction
fa: حداکثر سرعت در جهت مخالف

en: Bridge
fa: پل

en: Tunnel
fa: تونل

en: Embankment
fa: بالاآمدگی

en: Cutting
fa: تورفتگی

en: Incline
fa: شیب

en: 10%
fa: ٪۱۰

en: -10%
fa: ٪۱۰-

en: 10°
fa: ۱۰ درجه

en: -10°
fa: ۱۰- درجه

en: Lit
fa: نوردار

en: yes
fa: بله

en: no
fa: خیر

en: limited
fa: محدود

en: Oneway
fa: یک‌طرفه

en: Width (meters)
fa: عرض (متر)

[ctx: sidewalk]
en: both
fa: هر دو سو

[ctx: sidewalk]
en: left
fa: چپ

[ctx: sidewalk]
en: right
fa: راست

en: Sidewalk
fa: پیاده‌رو

[ctx: sidewalk]
en: no
fa: خیر

[ctx: sidewalk]
en: separate
fa: مجزا

en: Max. weight (tonnes)
fa: حداکثر وزن (تن)

en: Max. axleload (tonnes)
fa: حداکثر بار محور (تن)

en: Max. height (meters)
fa: حداکثر ارتفاع (متر):

en: Max. width (meters)
fa: حداکثر عرض (متر)

en: Max. length (meters)
fa: حداکثر طول (متر)

en: Placement
fa: محل قرارگیری

en: transition
fa: تبدیلی

en: Placement in way direction
fa: محل قرارگیری در جهت خیابان

en: Placement opposed to way direction
fa: محل قرارگیری بر خلاف جهت خیابان

en: Service type
fa: نوع سرویس

en: yard
fa: یارد

en: Electrified
fa: برقی

[ctx: electrified]
en: contact_line
fa: سیم بالاسر

[ctx: electrified]
en: no
fa: خیر

[ctx: electrified]
en: yes
fa: بله

[ctx: electrified]
en: rail
fa: ریل سوم

en: Voltage in Volts (V)
fa: ولتاژ (ولت)

en: Frequency in Hertz (Hz)
fa: بسامد (هرتز)

en: Gauge (mm)
fa: اندازه (میلی‌متر)

en: Non-motorized traffic:
fa: عبور و مرور وسایل نقلیه غیر موتوری:

en: Horse
fa: اسب

en: Motor vehicle traffic:
fa: عبور و مرور وسایل نقلیه موتوری:

en: Motor vehicles
fa: وسایل نقلیه موتوری

en: private
fa: خصوصی

en: agricultural
fa: وسائط نقلیه کشاورزی

en: Motorcycle
fa: موتور سیکلت

en: Cross by bicycle
fa: عبور دوچرخه

en: Cross on horseback
fa: عبور اسب‌سوار

en: Height (meters)
fa: ارتفاع (متر)

en: Minimum age
fa: حداقل سن

en: Maximum age
fa: حداکثر سن

en: Reference
fa: مرجع

en: Operator
fa: مسئول

en: Service Times
fa: ساعت سرویس

en: Opening Hours
fa: ساعات باز بودن

en: Wheelchairs
fa: ویلچر

en: Brand
fa: برند

en: Toilets
fa: توالت

en: customers
fa: مشتریان

en: Color (HTML name or hexadecimal code)
fa: رنگ (به نام HTML یا کد HEX)

[ctx: color]
en: black
fa: سیاه

[ctx: color]
en: blue
fa: آبی

[ctx: color]
en: brown
fa: قهوه‌ای

[ctx: color]
en: gray
fa: خاکستری

[ctx: color]
en: green
fa: سبز

[ctx: color]
en: orange
fa: نارنجی

[ctx: color]
en: purple
fa: بنفش

[ctx: color]
en: red
fa: قرمز

[ctx: color]
en: silver
fa: نقره‌ای

[ctx: color]
en: white
fa: سفید

[ctx: color]
en: yellow
fa: زرد

en: Cuisine
fa: نوع غذا

en: african
fa: آفریقایی

en: american
fa: آمریکایی

en: arab
fa: عربی

en: argentinian
fa: آرژانتینی

en: asian
fa: آسیایی

en: bagel
fa: بیگل

en: balkan
fa: بالکانی

en: barbecue
fa: باربکیو

en: bavarian
fa: باواریایی

en: beef_bowl
fa: گوشت گاو

en: brazilian
fa: برزیلی

en: burger
fa: همبرگر

en: cake
fa: کیک

en: caribbean
fa: کارائیبی

en: chicken
fa: جوجه

en: chinese
fa: چینی

en: coffee_shop
fa: کافی شاپ

en: crepe
fa: کرپ

en: danish
fa: دانمارکی

en: donut
fa: دونات

en: ethiopian
fa: اتیوپیایی

en: filipino
fa: فیلیپینی

en: fish
fa: ماهی

en: fish_and_chips
fa: چیپس و ماهی

en: french
fa: فرانسوی

en: frozen_yogurt
fa: ماست یخ زده

en: german
fa: آلمانی

en: georgian
fa: گرجستانی

en: greek
fa: یونانی

en: hot_dog
fa: هات داگ

en: ice_cream
fa: بستنی

en: indian
fa: هندی

en: indonesian
fa: اندونزیایی

en: international
fa: بین‌المللی

en: italian
fa: ایتالیایی

en: japanese
fa: ژاپنی

en: kebab
fa: کباب

en: korean
fa: کره ای

en: lebanese
fa: لبنانی

en: malaysian
fa: مالزیایی

en: mediterranean
fa: مدیترانه‌ای

en: mexican
fa: مکزیکی

en: moroccan
fa: مراکشی

en: noodle
fa: رشته فرنگی

en: pancake
fa: پنکیک

en: pasta
fa: پاستا

en: persian
fa: ایرانی

en: peruvian
fa: پرویی

en: pizza
fa: پیتزا

en: polish
fa: لهستانی

en: portuguese
fa: پرتغالی

en: regional
fa: محلی

en: russian
fa: روسی

en: sandwich
fa: ساندویچ

en: sausage
fa: سوسیس

en: seafood
fa: غذای دریایی

en: spanish
fa: اسپانیایی

en: steak_house
fa: خانه استیک

en: sushi
fa: سوشی

en: thai
fa: تایلندی

en: turkish
fa: ترکی

en: vietnamese
fa: ویتنامی

en: Internet access
fa: دسترسی اینترنت

en: wired
fa: با سیم

en: terminal
fa: پایانه

en: Internet access fee
fa: هزینه دسترسی به اینترنت

en: Smoking
fa: استعمال دخانیات

en: pitch
fa: زمین ورزشی

en: sports_centre
fa: مجتمع ورزشی

en: stadium
fa: ورزشگاه

en: Sport
fa: ورزش

[ctx: sport]
en: american_football
fa: فوتبال آمریکایی

[ctx: sport]
en: archery
fa: تیراندازی با کمان

[ctx: sport]
en: athletics
fa: ورزش قهرمانی

[ctx: sport]
en: australian_football
fa: فوتبال استرالیایی

[ctx: sport]
en: baseball
fa: بیس‌بال

[ctx: sport]
en: basketball
fa: بسکت‌بال

[ctx: sport]
en: beachvolleyball
fa: والیبال ساحلی

[ctx: sport]
en: billiards
fa: بیلیارد

[ctx: sport]
en: canadian_football
fa: فوتبال کانادایی

[ctx: sport]
en: canoe
fa: قایق پارویی

[ctx: sport]
en: chess
fa: شطرنج

[ctx: sport]
en: climbing
fa: صخره نوردی

[ctx: sport]
en: cricket
fa: کریکت

[ctx: sport]
en: croquet
fa: بازی کروکت

[ctx: sport]
en: curling
fa: کرلینگ

[ctx: sport]
en: cycling
fa: دوچره‌سواری

[ctx: sport]
en: dog_racing
fa: مسابقه سگ‌ها

[ctx: sport]
en: equestrian
fa: سوارکاری

[ctx: sport]
en: field_hockey
fa: هاکی روی چمن

[ctx: sport]
en: fitness
fa: بدن‌سازی

[ctx: sport]
en: golf
fa: گلف

[ctx: sport]
en: gymnastics
fa: ژیمناستیک

[ctx: sport]
en: handball
fa: هندبال

[ctx: sport]
en: horse_racing
fa: اسب‌سواری

[ctx: sport]
en: ice_hockey
fa: هاکی روی یخ

[ctx: sport]
en: ice_skating
fa: اسکی روی یخ

[ctx: sport]
en: karting
fa: کارتینگ

[ctx: sport]
en: model_aerodrome
fa: منطقه پروازی هواپیماهای مدل

[ctx: sport]
en: motocross
fa: موتوکراس

[ctx: sport]
en: motor
fa: موتور

[ctx: sport]
en: multi
fa: چندگانه

[ctx: sport]
en: racquet
fa: راکت

[ctx: sport]
en: rowing
fa: قایقرانی

[ctx: sport]
en: rugby_league
fa: لیگ راگبی

[ctx: sport]
en: running
fa: دو

[ctx: sport]
en: scuba_diving
fa: غواصی

[ctx: sport]
en: shooting
fa: تیراندازی

[ctx: sport]
en: skateboard
fa: اسکیت‌بورد

[ctx: sport]
en: soccer
fa: فوتبال

[ctx: sport]
en: surfing
fa: موج‌سواری

[ctx: sport]
en: swimming
fa: شنا

[ctx: sport]
en: table_tennis
fa: تنیس روی میز

[ctx: sport]
en: tennis
fa: تنیس

[ctx: sport]
en: volleyball
fa: والیبال

en: General Access
fa: دسترسی کلی

en: All vehicles
fa: همه وسایل نقلیه

en: Ski
fa: اسکی

en: official
fa: رسمی

en: Snowmobile
fa: اسنوموبیل

en: Dog
fa: سگ

en: leashed
fa: قلاده دار

en: unleashed
fa: بدون قلاده

en: Fee
fa: هزینه

[ctx: parking]
en: multi-storey
fa: چند طبقه

[ctx: parking]
en: rooftop
fa: پشت بام

[ctx: parking]
en: surface
fa: رویه

[ctx: parking]
en: underground
fa: زیرزمینی

en: Reference number
fa: شماره مرجع

en: Time Limit
fa: محدودیت زمانی

en: Supervised
fa: تحت نظارت

en: 06:00-20:00
fa: ۰۶:۰۰ الی ۲۰:۰۰

en: Mo-Fr 09:00-18:00,Sa 08:00-14:00
fa: دوشنبه تا جمعه ۰۹:۰۰-۱۸:۰۰، یکشنبه ۰۸:۰۰-۱۴:۰۰

en: May-Sep 09:30-12:30,14:15-19:30
fa: می-سپتامبر ۰۹:۰۰-۱۲:۳۰، ۱۴:۱۵-۱۹:۳۰

en: Wikidata
fa: ویکی‌داده

en: Population
fa: جمعیت

en: Postal Code
fa: کد پستی

en: Website
fa: وبسایت

en: Distance (kilometers)
fa: فاصله (کیلومتر)

en: Ascent (m)
fa: سربالایی (متر)

en: Descent (m)
fa: سرپایینی (متر)

en: Roundtrip
fa: رفت و برگشت

en: Species
fa: گونه

en: Taxon
fa: طبقه بندی

en: Leaf type
fa: نوع برگ

en: broadleaved
fa: پهن برگ

en: needleleaved
fa: سوزنی برگ

en: mixed
fa: مخلوط

en: leafless
fa: بدون برگ

en: Leaf cycle
fa: چرخه برگ

en: deciduous
fa: برگریز

en: Plants that are leafless for a certain period during the year.
fa: گیاهانی که مدت زمان مشخصی از سال را بدون برگ سبز هستند.

en: evergreen
fa: همیشه سبز

en: Plants that are never entirely without green foliage.
fa: گیاهانی که هرگز کاملاً از شاخ و برگ سبز خالی نیستند.

en: semi_deciduous
fa: نیمه برگریز

en: Plants that lose their foliage for a very short period, when old leaves fall off and new foliage growth is starting.
fa: گیاهانی که شاخ و برگ خود را برای مدت بسیار کوتاهی از دست می‌دهند، زمانی که برگهای قدیمی ریخته و رشد شاخ و برگ جدید آغاز می‌شود.

en: semi_evergreen
fa: نیمه همیشه سبز

en: Plants that lose most, but not all, of their foliage for a fraction of the year.
fa: گیاهانی که بخشی از سال بیشتر شاخ و برگ خود اما نه همه آنها را از دست می‌دهند.

en: Habitat with evergreen and deciduous vegetation.
fa: زیستگاهی با پوشش گیاهی همیشه سبز و برگریز.

en: bahai
fa: بهایی

en: buddhist
fa: بودائیست

en: christian
fa: مسیحی

en: confucian
fa: کنفسیوس

en: hindu
fa: هندو

en: jain
fa: جین

en: jewish
fa: یهودی

en: muslim
fa: مسلمان

en: shinto
fa: شینتو

en: sikh
fa: سیک

en: taoist
fa: تائو

en: zoroastrian
fa: زرتشتی

en: Denomination
fa: مذهب

en: anglican
fa: آنگلیکن

en: baptist
fa: باپتیست

en: catholic
fa: کاتولیک

en: church_of_scotland
fa: کلیسای اسکاتلند

en: conservative
fa: محافظه‌گرا

en: evangelical
fa: انجیلی

en: greek_catholic
fa: کاتولیک یونانی

en: greek_orthodox
fa: ارتدوکس یونانی

en: ibadi
fa: باضیه

en: jehovahs_witness
fa: شاهدان یهوه

en: methodist
fa: متدیست

en: mormon
fa: مورمون

en: nondenominational
fa: بدون مذهب

en: old_catholic
fa: کاتولیک قدیمی

en: orthodox
fa: ارتدوکس

en: protestant
fa: پروتستان

en: reform
fa: نوگرا

en: roman_catholic
fa: کاتولیک رومی

en: romanian_orthodox
fa: ارتدوکس رومانیایی

en: russian_orthodox
fa: ارتدوکس روسی

en: serbian_orthodox
fa: ارتدوکس صربی

en: seventh_day_adventist
fa: ادونتیست‌های روز هفتم

en: shia
fa: شیعه

en: spiritist
fa: روح‌گرایی

en: sunni
fa: سنی

en: tibetan
fa: تیتی

[ctx: jewish]
en: orthodox
fa: ارتدوکس

[ctx: jewish]
en: conservative
fa: محافظه‌کار

en: Primary voltage in Volts (V)
fa: ولتاژ اولیه به ولت (V)

en: Secondary voltage in Volts (V)
fa: ولتاژ ثانویه به ولت (V)

en: Amount of Cables
fa: تعداد کابلهای برق

en: Line attachment
fa: اتصال کابل

[ctx: power]
en: suspension
fa: معلق

en: Location
fa: مکان

[ctx: power]
en: outdoor
fa: بیرونی

[ctx: power]
en: indoor
fa: داخلی

[ctx: power]
en: underground
fa: زیرزمینی

[ctx: power]
en: platform
fa: سکو

[ctx: power]
en: roof
fa: پشت بامی

[ctx: power]
en: Oil
fa: نفت

en: Start date
fa: تاریخ شروع

en: Output forms of energy:
fa: شکل‌های انرژی خروجی:

en: Biogas
fa: بیوگاز

en: 2 W
fa: ۲ W

en: 3 kW
fa: ۳ kW

en: 5 MW
fa: ۵ MW

en: 7 GW
fa: ۷ GW

en: Compressed Air
fa: هوای فشرده

en: Output forms of energy (optional):
fa: شکل خروجی انرژی (اختیاری):

en: Utility
fa: صنایع همگانی

en: gas
fa: گاز

en: heating
fa: گرمارسانی

en: hydrant
fa: شیر آتش نشانی

en: oil
fa: نفت

en: power
fa: برق

en: sewerage
fa: مجرای فاضلاب

en: street_lighting
fa: روشنایی خیابان

en: telecom
fa: مخابرات

en: television
fa: تلویزیون

en: waste
fa: ضایعات

en: water
fa: آب

en: Material
fa: جنس

en: plastic
fa: پلاستیک

en: steel
fa: فولاد

en: 2700 kVA
fa: ۲۷۰۰ kVA

en: 12500 kVA
fa: ۱۲۵۰۰ kVA

en: 15 MVA
fa: ۱۵ MVA

en: 50 MVA
fa: ۵۰ MVA

en: 100 MVA
fa: ۱۰۰ MVA

en: Number of devices
fa: تعداد دستگاه‌ها

en: Number of windings
fa: تعداد پره

[ctx: power_windings]
en: star
fa: ستاره‌ای

[ctx: power_windings]
en: delta
fa: دلتایی

[ctx: power_windings]
en: open-delta
fa: دلتای باز

[ctx: power_windings]
en: zigzag
fa: زیگزاک

[ctx: power_windings]
en: open
fa: باز

en: copper
fa: مس

en: fibre
fa: فیبر

en: coaxial
fa: کوآکسیال

en: Bridge name
fa: نام پل

en: Toll
fa: عوارض

en: Intermittent
fa: متناوب

en: Seasonal
fa: فصلی

en: In the tidal range
fa: کشندی

en: culvert
fa: آب‌رو

en: Water access rules:
fa: قواعد دسترسی به آب:

en: Ship
fa: کشتی

en: Boat
fa: قایق

en: Motorboat
fa: قایق موتوری

en: Canoe
fa: قایق پارویی

en: Substance
fa: ماده سوخت

en: steam
fa: بخار

en: sewage
fa: فاضلاب

en: Handle
fa: دسته

[ctx: handle]
en: wheel
fa: گردونه

[ctx: handle]
en: cross
fa: چلیپا

[ctx: handle]
en: lever
fa: اهرم

[ctx: handle]
en: button
fa: دکمه

en: Direction to close
fa: جهت بسته شدن

en: clockwise
fa: در جهت عقربه­های ساعت

en: anti_clockwise
fa: بر خلاف عقربه­های ساعت

[ctx: mounting/support]
en: pole
fa: پایه

[ctx: mounting/support]
en: wall_mounted
fa: دیواری

[ctx: mounting/support]
en: billboard
fa: بیلبورد

[ctx: mounting/support]
en: ground
fa: زمین

en: Car brand
fa: برند خودرو

en: Motorcycle brand
fa: برند موتورسیکلت

en: guidepost
fa: تابلو راهنما

en: From (initial stop)
fa: از (پایانه شروع)

en: Via (intermediate stops)
fa: از طریق (پایانه‌های عبوری)

en: Network
fa: شبکه

en: Reservation
fa: رزرو کردن

en: required
fa: مورد نیاز است

en: recommended
fa: پیشنهاد می‌شود

en: Duration (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
fa: مدت‌زمان (M, MM, HH:MM, یا HH:MM:SS)

en: Interval (M, MM, HH:MM, or HH:MM:SS)
fa: فاصله زمانی (M, MM, HH:MM, یا HH:MM:SS)

en: Rock type
fa: نوع صخره

en: granite
fa: گرانیت

en: basalt
fa: بازالت

en: Communication type:
fa: نوع ارتباط:

en: Television
fa: تلویزیون

en: Radio
fa: رادیو

en: Microwave
fa: مایکروویو

en: Streets
fa: خیابان‌ها

en: Motorway
fa: آزادراه

en: Street has no reference
fa: خیابان شماره مرجع ندارد

en: Street has no name
fa: خیابان نام ندارد

en: Destination
fa: مقصد

en: Motorway Link
fa: آزادراه پیوندی

en: Trunk
fa: بزرگراه

en: Trunk Link
fa: بزرگراه پیوندی

en: Primary
fa: اولیه

en: Narrow
fa: باریک

en: Overhead trolley wires
fa: کابل اتوبوس برقی

en: Primary Link
fa: اولیه پیوندی

en: Secondary
fa: ثانویه

en: Secondary Link
fa: ثانویه پیوندی

en: Tertiary
fa: ثالثیه

en: Tertiary Link
fa: ثالثیه پیوندی

en: Unclassified
fa: معبر محقر

en: Passing Places
fa: گذرگاه

en: Residential
fa: معبر مسکونی

en: Oneway for bicycle
fa: یک‌طرفه برای دوچرخه

en: Bicycle Road
fa: معبر دوچرخه

en: Highway type
fa: نوع معبر

[ctx: Highway]
en: residential
fa: معبر مسکونی

[ctx: Highway]
en: service
fa: معبر خدماتی

[ctx: Highway]
en: unclassified
fa: معبر محقر

[ctx: Highway]
en: path
fa: راه

[ctx: Highway]
en: cycleway
fa: مسیر دوچرخه

en: Vehicle access
fa: دسترسی وسایل نقلیه

en: Pedestrian
fa: معبر عابر پیاده

en: Area
fa: محوطه

en: light_rail
fa: ریل سبک

en: rail
fa: راه آهن

en: tram
fa: ‍‍تراموا

en: Service
fa: معبر خدماتی

en: Service way type
fa: نوع خدمت

en: drive-through
fa: در-ماشین

en: emergency_access
fa: دسترسی اورژانس

en: Parking Aisle
fa: پارکینگ راه

en: Escape
fa: خروجی اضطراری

en: Raceway
fa: پیست مسابقه

en: Road (Unknown Type)
fa: معبر (نوع نامعلوم)

en: Construction
fa: معبر درحال تعمیر

en: roundabout
fa: فلکه

en: Road Restrictions
fa: محدودیت‌های جاده‌ای

en: No exit (cul-de-sac)
fa: بن بست

en: Winter road
fa: جاده زمستانی

en: Ice road
fa: جاده یخی

en: Max. speed Heavy Goods Vehicles (km/h)
fa: حداکثر سرعت وسابل نقلیه کالاهای سنگین (کیلومتر در ساعت)

en: Min. speed (km/h)
fa: حدافل سرعت (کیلومتر در ساعت)

en: Overtaking
fa: سبقت گرفتن

[ctx: overtaking]
en: yes
fa: بله

[ctx: overtaking]
en: both
fa: هر دو

[ctx: overtaking]
en: forward
fa: رو به جلو

[ctx: overtaking]
en: backward
fa: رو به عقب

[ctx: overtaking]
en: no
fa: خیر

en: Access Restrictions
fa: محدودیت‌های دسترسی

en: Transport mode restrictions
fa: محدودیت نوع حمل و نقل

en: Vehicles per type
fa: نوع وسیله نقلیه

en: 4WD only
fa: فقط وسائط چهار چرخ

en: Vehicles per use
fa: کاربرد وسیله نقلیه

en: Emergency vehicles
fa: وسایل نقیله اضطراری

en: Public Transportation Bus
fa: اتوبوس حمل و نقل عمومی

en: Taxi
fa: تاکسی

en: Tourist buses
fa: اتوبوس‌های توریستی

en: Roundabout
fa: فلکه

[ctx: Highway]
en: motorway
fa: آزادراه

[ctx: Highway]
en: motorway_link
fa: آزادراه پیوندی

[ctx: Highway]
en: trunk
fa: بزرگراه

[ctx: Highway]
en: trunk_link
fa: بزرگراه پیوندی

[ctx: Highway]
en: primary
fa: اولیه

[ctx: Highway]
en: primary_link
fa: اولیه پیوندی

[ctx: Highway]
en: secondary
fa: ثانویه

[ctx: Highway]
en: tertiary
fa: ثالثیه

[ctx: Highway]
en: bus_guideway
fa: اتوبوس‌راه

[ctx: Highway]
en: construction
fa: در دست ساخت

en: Similar but different tags:
fa: برچسب‌های مشابه اما متفاوت:

en: Ford
fa: گدار

en: Ways
fa: راه‌ها

en: grade1
fa: درجه ۱

en: grade2
fa: درجه ۲

en: grade3
fa: درچه ۳

en: grade4
fa: درجه ۴

en: grade5
fa: درجه ۵

en: MTB Scale
fa: مقیاس MTB

en: Path
fa: راه

en: SAC Scale
fa: مقیاس SAC

en: Visibility
fa: میزان دید

[ctx: trail_visibility]
en: excellent
fa: عالی

[ctx: trail_visibility]
en: good
fa: خوب

[ctx: trail_visibility]
en: intermediate
fa: متوسط

[ctx: trail_visibility]
en: bad
fa: بد

[ctx: trail_visibility]
en: horrible
fa: وحشتناک

[ctx: trail_visibility]
en: no
fa: دید ندارد

en: Dedicated Bridleway
fa: مسیر اسب‌سواری

en: Cycle Lane/Track
fa: مسیر دوچرخه سواری

[ctx: Highway]
en: secondary_link
fa: ثانویه پیوندی

[ctx: Highway]
en: tertiary_link
fa: ثالثیه پیوندی

en: Dedicated Cycleway
fa: معبر دوچرخه سواری

en: Segregated Foot- and Cycleway
fa: راه جدا برای پیاده و دوچرخه

en: Combined Foot- and Cycleway
fa: راه یکی برای پیاده و دوچرخه

en: Dedicated Footway
fa: معبر پیاده

[ctx: footway]
en: sidewalk
fa: پیاده‌رو

en: Steps
fa: پله ها

en: Amount of Steps
fa: مقدار پله

en: Wheelchair ramp
fa: رمپ ویلچر

en: Handrail
fa: نرده دست

en: Waypoints
fa: نقاط بین‌راهی

en: Motorway Junction
fa: نقاط میانی

en: Number
fa: تعداد

en: Services
fa: معبر خدماتی

en: Rest Area
fa: تفرجگاه جاده‌ای

en: Drinking Water
fa: آب شرب

en: Traffic Signal
fa: علائم ترافیکی

en: Direction
fa: جهت

en: traffic_signals
fa: علائم ترافیکی

en: zebra
fa: خط‌کشی عابر پیاده

en: Kerb
fa: جدول

[ctx: kerb]
en: no
fa: خیر

[ctx: kerb]
en: yes
fa: بله

en: Button operated
fa: گذر دکمه‌ای

en: Sound signals
fa: علائم صوتی

en: Stop
fa: ایست

en: N
fa: شمال

en: E
fa: شرق

en: S
fa: جنوب

en: W
fa: غرب

en: Give Way
fa: رعایت حق تقدم

en: Advanced stop line
fa: عبور مخصوص دوچرخه

en: Mini-Roundabout
fa: فلکه کوچک

en: Pedestrian Crossing
fa: عبور عابران پیاده

en: Tactile Paving
fa: سنگ‌فرش لمسی

en: incorrect
fa: نادرست

en: In case of traffic signals:
fa: در صورت چراغ راهنمایی:

en: Traffic Calming
fa: آرام‌کننده ترافیک

en: Bump
fa: بالاآمدگی

en: Hump
fa: تپه‌ای

en: Table
fa: جدولی

en: Cushion
fa: تپه‌ای متقاطع

en: Rumble strip
fa: لرزاننده عرضی

en: Dip
fa: چاله

en: Chicane
fa: مارپیچ

en: Choker
fa: باریک‌کننده

[ctx: traffic_calming]
en: Island
fa: جداکننده فیزیکی

en: Passing Place
fa: شانه گذرگاه

en: Turning Circle
fa: بن گرد

en: Turning Loop
fa: گره گرد

en: City Limit Sign
fa: تابلو حد شهری

en: Second Name
fa: نام دوم

en: Speed Limit Sign
fa: تابلو حد سرعت

en: Speed Camera
fa: دوربین سرعت

en: Toll gantry
fa: نردبان عوارضی

en: Traffic Mirror
fa: آینه ترافیکی

en: Highway milestone
fa: تابلو فرسخ‌شمار

[ctx: junction=yes]
en: Named Junction
fa: تقاطع با اسم

en: Waste Basket/Trash Can
fa: سطل زباله

en: Elevator
fa: آسانسور

en: Capacity (persons)
fa: ظرفیت (نفر)

en: Manufacturer
fa: سازنده

en: Indoor
fa: داخلی

en: Surveillance Camera
fa: دوربین مداربسته

en: indoor
fa: داخلی

en: outdoor
fa: بیرونی

en: Grit Bin
fa: جعبه گریت

en: Mountain Pass
fa: قله‌گذر

en: Elevation (meters)
fa: ارتفاع (متر)

en: Barriers
fa: موانع

en: Block
fa: بلوک

en: Bollard
fa: بولارد

en: Bollard type
fa: نوع بولارد

en: rising
fa: بالا آمدنی

en: removable
fa: قابل جابجایی

en: foldable
fa: تاشو

en: fixed
fa: ثابت

en: Cycle Barrier
fa: حائل دوچرخه

en: Cattle Grid
fa: سُم‌گیر

en: Bus Trap
fa: حائل عرض وسیله

en: Spikes
fa: میخ جمع‌شونده

en: Toll Booth
fa: باجه عوارض

en: Border Control
fa: باجه مرزی

en: Hedge
fa: پرچین

en: Fence
fa: حصار

en: electric
fa: الکتریکی

en: pole
fa: ستون برق

en: wire
fa: سیم

en: Cable barrier
fa: حصار کابلی

en: Guard Rail
fa: گارد ریل

en: Wall
fa: دیوار

en: brick
fa: آجر

en: castle_wall
fa: دیوار قلعه

en: glass
fa: شیشه

en: City Wall
fa: دیوار دور شهر

en: Two-sided
fa: دو رویه

en: Retaining Wall
fa: دیوار بازدارنده

en: Jersey Barrier
fa: بلوک نیوجرسی

en: Tactile paving
fa: سنگ‌فرش لمسی

en: Entrance (Barrier Opening)
fa: مدخل

en: Gate
fa: دروازه

en: Lift Gate
fa: گیت بالابر

[ctx: lift_gate]
en: single
fa: تکی

[ctx: lift_gate]
en: double
fa: مضاعف

en: Swing Gate
fa: گیت عرضی

[ctx: swing_gate]
en: single
fa: تکی

[ctx: swing_gate]
en: double
fa: مضاعف

en: Hampshire Gate
fa: گیت همپشایری

en: Bump Gate
fa: گیت دست‌انداز

en: Kissing Gate
fa: گیت حیوان‌گیر

en: Chain
fa: زنجیر

en: Stile
fa: گیت ثابت

en: ladder
fa: نردبان

en: Turnstile
fa: گیت نرده گردان

en: Sally Port
fa: قلعه‌ای

en: Passageways
fa: دالان‌ها

en: Building Passage
fa: دالان ساختمانی

en: Arcade
fa: طاقگان

en: Colonnade
fa: تختگان

en: Avalanche Protector
fa: تونل‌گان

[ctx: main group]
en: Water
fa: آب

[ctx: sub group]
en: Water
fa: غیرماشینی

en: River
fa: رود

en: Lock
fa: سد سلولی

en: Stream
fa: نهر

en: Tidal channel
fa: کانال جزر و مدی

en: Salt Water
fa: آب شور

en: Canal
fa: کانال

[ctx: usage]
en: transportation
fa: حمل و نقل

[ctx: usage]
en: transmission
fa: عبوری

en: Drain
fa: رواناب‌گیر

en: Ditch
fa: زه‌کش

en: Spring
fa: چشمه

en: Waterfall
fa: آبشار

en: Weir
fa: سرریز

en: Dam
fa: سد

en: Levee
fa: خاکریز جلودار

en: Groyne
fa: حفاظ ساحل

en: Breakwater
fa: آب‌شکن

en: Culvert
fa: آب‌رو

en: Penstock
fa: آب‌گیر پسنتاک

[ctx: pipeline]
en: overground
fa: روی زمین

[ctx: pipeline]
en: underground
fa: زیر زمین

[ctx: pipeline]
en: underwater
fa: زیر آبی

en: Diameter (mm)
fa: قطر لوله (میلی‌متر)

en: Pressure (bar)
fa: فشار (بار)

en: Basin
fa: حوضه آب‌گیر

en: Reservoir
fa: آبداشتگاه

en: Covered Reservoir
fa: آبداشتگاه سرپوشیده

[ctx: natural]
en: Water
fa: آب

en: stream
fa: نهر

en: river
fa: رود

en: canal
fa: کانال

en: drain
fa: رواناب‌گیر

en: ditch
fa: زه‌کش

en: pond
fa: حوضچه

en: lake
fa: دریاچه

en: lagoon
fa: تالاب

en: reservoir
fa: آبداشتگاه

en: wastewater
fa: فاضلاب

en: bauxite
fa: بوکسیت

en: gold
fa: طلا

en: ilmenite
fa: ایلمنیت (اکسید تیتانیوم آهن)

en: iron_ore
fa: سنگ آهن

en: lead
fa: سرب

en: nickel
fa: نیکل

en: rutile
fa: دی اکسید تیتانیوم

en: salt
fa: نمک

en: silver
fa: نقره

en: tin
fa: قلع

en: zinc
fa: روی

en: zircon
fa: زیرکونیوم

en: Coastline
fa: خط ساحلی

en: Line between the sea and land (with the water on the right side of the way).
fa: خط بین دریا و خشکی (که آب در طرف راست خط قرار دارد).

en: Wetland
fa: زمین باتلاقی

en: Waterlogged area, either permanently or seasonally with vegetation.
fa: محوطه غرق در آب، چه دائم و چه فصلی همراه با رویش گیاهی.

en: bog
fa: باتلاق

en: fen
fa: مرداب

en: mangrove
fa: جنگل حرا

en: marsh
fa: لجن زار

en: reedbed
fa: نیزار

en: saltern
fa: دریاچه نمک

en: Mud
fa: زمین گِلی

en: Large area covered with mud.
fa: محوطه وسیع پوشیده از گل و لای.

en: Beach
fa: ساحل

en: A flat area of sand, gravel or pebble next to water.
fa: منطقه‌ای صاف از ماسه، شن یا سنگریزه در کنار آب.

en: swimming
fa: شنا

en: surfing
fa: موج سواری

en: Nudism
fa: برهنگی

en: obligatory
fa: اجباری

en: Bay
fa: خور

en: An area of water mostly surrounded by land but with level connection to the ocean or a lake.
fa: منطقه‌ای از آب که عمدتاْ توسط خشکی احاطه شده است اما دارای ارتباط همسطح با اقیانوس یا دریاچه است.

en: Fjord
fa: فیورد

en: Cape
fa: دماغه

en: A prominent, elevated piece of land sticking out into the sea or large lake.
fa: یک قطعه زمین برآمده و مرتفع که به دریا یا دریاچه بزرگ کشیده شده است.

en: Strait
fa: تنگه

en: Shipping
fa: کشتیرانی

en: Ferry Terminal
fa: پایانه کشتی

en: Cargo
fa: باری

[ctx: cargo]
en: passengers
fa: مسافربری

[ctx: cargo]
en: vehicle
fa: وسایل نقلیه

[ctx: cargo]
en: bicycle
fa: دوچرخه

[ctx: cargo]
en: passengers;vehicle
fa: مسافربری و وسایل نقلیه

en: Ferry Route
fa: مسیر کشتیرانی

en: Marina
fa: تفرجگاه ساحلی

en: public
fa: عمومی

en: Marine Fuel
fa: جایگاه سوخت کشتی

en: Independent
fa: جایگاه مستقل

en: Fuel types:
fa: نوع سوخت:

en: Diesel
fa: دیزل

en: Bio Diesel
fa: بیودیزل

en: Octane 80
fa: اکتان ۸۰

en: Octane 87
fa: اکتان ۸۷

en: Octane 91
fa: اکتان ۹۱

en: Octane 92
fa: اکتان ۹۲

en: Octane 95
fa: اکتان ۹۵

en: Octane 98
fa: اکتان ۹۸

en: Octane 100
fa: اکتان ۱۰۰

en: E10 (10% Ethanol mix)
fa: سوخت E10 ۱۰ درصد اتانول

en: E85 (85% Ethanol mix)
fa: سوخت E85 ۸۵ درصد اتانول

en: Ethanol (alcohol)
fa: اتانول (الکل)

en: LPG (Liquefied petroleum gas)
fa: گاز مایع (LPG)

en: CNG (Compressed Natural Gas)
fa: گاز طبیعی فشرده (CNG)

en: Pier
fa: اسکله

en: Mooring
fa: لنگرگاه

en: commercial
fa: تجاری

en: Floating
fa: شناور

en: Lock Gate
fa: سد سلولی

en: Turning Point
fa: نقطه پیچ

en: Slipway
fa: شیب بارانداز

en: Boatyard
fa: تعمیرگاه قایق

en: Dock
fa: لنگرگاه

en: Transport
fa: حمل و نقل

en: Railway
fa: راه آهن

en: Rail
fa: خط‌ آهن

en: main
fa: اصلی

en: branch
fa: شعبه

en: industrial
fa: صنعتی

en: military
fa: نظامی

en: tourism
fa: گردشگری

en: freight
fa: حمل بار دریایی

en: Narrow Gauge Rail
fa: خط آهن باریک

en: Monorail
fa: منوریل

en: Preserved
fa: خط آهن محفوظ

en: Light Rail
fa: ریل سبک

en: Subway
fa: مترو

en: Tram
fa: ‍‍تراموا

en: Funicular
fa: قطار بافه‌ای

en: Bus Guideway
fa: اتوبوس‌راه

en: Railway construction
fa: تعمیر ریلی

en: Railway type
fa: نوع راه آهن

en: Disused Rail
fa: خط آهن متروک

en: Abandoned Rail
fa: خط آهن برداشته‌شده

en: Level Crossing
fa: تقاطع خط آهن و جاده

en: Traffic lights
fa: چراغ راهنمایی و رانندگی

en: Barrier
fa: مانع

[ctx: crossing:barrier]
en: yes
fa: بله

[ctx: crossing:barrier]
en: no
fa: خیر

[ctx: crossing:barrier]
en: half
fa: نیمه

[ctx: crossing:barrier]
en: full
fa: کامل

[ctx: crossing:barrier]
en: double_half
fa: نیمه دوتایی

en: Crossing
fa: تقاطع خط آهن

en: Crossing type
fa: نوع تقاطع

en: Turntable
fa: سینی دوار

en: Buffer Stop
fa: حائل ایست

en: Railway Switch
fa: سوئیچ خط آهن

en: Railway crossing
fa: تقاطع دو خط آهن

en: Railway Signal
fa: علائم خط آهن

en: Railway milestone
fa: تابلو فرسخ‌شمار راه‌آهن

en: Aerialway
fa: راه هوایی

en: Cable Car
fa: تله کابین

en: Number of people per hour
fa: تعداد افراد در ساعت

en: Number of people per car
fa: تعداد افراد در خودرو

en: Typical journey time in minutes
fa: مدت زمان معمول سفر به دقیقه

en: Has heating?
fa: دارای سیستم گرمایشی؟

en: Chair Lift
fa: تله صندلی

en: Number of people per chair
fa: تعداد افراد در صندلی

en: Has bubble?
fa: دارای حفاظ؟

en: Gondola
fa: واگن سربازبر

en: Number of people per gondola
fa: تعداد افراد در گوندولا

en: Mixed Lift
fa: تله هیبریدی

en: Number of people per gondola/chair
fa: تعداد افراد در گوندولا/صندلی

en: Drag Lift
fa: تله تی‌مانند

en: Magic Carpet
fa: قالیچه پرنده

en: Goods
fa: تله اجسام

en: Zip line
fa: زیپ‌لاین

[ctx: aerialway]
en: Station
fa: پایانه

en: Pylon
fa: ستون

[ctx: car]
en: Parking
fa: پارکینگ

en: Park and Ride
fa: پارک سوار

en: bus
fa: اتوبوس

en: train
fa: قطار

en: metro
fa: مترو

en: ferry
fa: کشتی

en: Capacity (overall)
fa: ظرفیت (کلی)

en: Spaces for Disabled
fa: فضا برای افراد ناتوان

en: Spaces for Women
fa: فضا برای بانوان

en: Spaces for Parents
fa: فضا برای افراد مسن

en: See the Wiki for other capacity:[types]=*.
fa: برای انواع دیگر (capacity:[types]=*) ظرفیت ویکی را ببینید.

en: Parking Space
fa: فضای پارکینگ

en: disabled
fa: ناتوانان

en: Capacity
fa: ظرفیت

en: Covered (with roof)
fa: سرپوشیده (مسقف)

en: Fuel
fa: جایگاه سوخت

en: With shop
fa: با مغازه

en: kiosk
fa: کیوسک

en: Diesel (Gas To Liquid - ultimate diesel)
fa: دیزل (گاز تا مایع - دیزل خالص)

en: Diesel for Heavy Good Vehicles
fa: دیزل برای وسایل نقلیه سنگین

en: 1/25 mix (mofa/moped)
fa: ۱/۲۵ مخلوط (موتور پرقدرت/ موتور کم قدرت)

en: 1/50 mix (mofa/moped)
fa: ۱/۵۰ مخلوط (موتور پرقدرت/ موتور کم قدرت)

en: Additives:
fa: افزودنی:

en: Diesel Exhaust Fluid (AdBlue/AUS32)
fa: مایع اگزوز دیزل (AdBlue/AUS32)

en: Fuel cards:
fa: کارت سوخت:

en: Charging Station
fa: جایگاه شارژ

en: Storey
fa: طبقاتی

en: Covered
fa: مسقف

en: Types of vehicles which can be charged:
fa: نوع وسایلی که می‌توانند شارژ کنند:

en: Number of Sockets:
fa: تعداد پریز:

en: Wash
fa: کارواش

[ctx: car_wash]
en: Automated
fa: خودکار

en: Self Service
fa: سلف‌سرویس

en: Car Dealer
fa: نمایندگی خودرو

en: Second hand
fa: دست دوم

en: only
fa: فقط

en: Repair
fa: تعمیرگاه خودرو

[ctx: shop=car_repair]
en: Service
fa: خدمات

en: dealer
fa: نمایندگی

en: repair
fa: تعمیرگاه

en: parts
fa: قطعات

en: tyres
fa: تایر

en: Parts
fa: لوازم یدکی خودرو

en: Tires
fa: چرخ خودرو

en: Rental
fa: اجاره خودرو

en: Pooling
fa: ائتلاف خودرو

en: Sharing
fa: اشتراک خودرو

[ctx: motorcycle]
en: Parking
fa: پارکینگ

en: Motorcycle Dealer
fa: فروشگاه موتورسیکلت

en: Services:
fa: خدمات:

en: Sale
fa: فروش

en: brand
fa: برند

en: oldtimer
fa: کهنه

en: Safety inspection
fa: معاینه فنی

en: Clothes
fa: پوشاک

[ctx: bicycle]
en: Parking
fa: پارکینگ

en: Bike Dealer
fa: فروشگاه دوچرخه

en: Bicycles are sold
fa: دوچرخه فروخته می‌شود

en: Second-hand bicycles are sold
fa: دوچرخه دست دوم فروخته می‌شود

en: Bicycles are repaired
fa: دوچرخه تعمیر می‌شود

en: Bicycles are rented
fa: دوچرخه اجاره داده می‌شود

en: Free bicycle pump
fa: تلمبه رایگان دوچرخه

en: Tools for do-it-yourself repair (may be a bike co-operative)
fa: ابزارهای تعمیر توسط شخص (ممکن است یک تعاونی دوچرخه باشد)

en: Bicycles are washed (for a fee)
fa: دوچرخه شسته می‌شود (در ازای هزینه)

en: Public Bicycle Repair Station
fa: پایانه عمومی تعمیر دوچرخه

en: Chain tool
fa: ابزار زنجیر دوچرخه

en: Automated
fa: خودکار

en: Public Transport
fa: حمل و نقل عمومی

en: Public Transport Route (Rail)
fa: مسیر حمل و نقل ریلی

en: Route type
fa: نوع مسیر

en: subway
fa: مترو

en: monorail
fa: منوریل

en: stop position
fa: مکان توقف

en: stop position (exit only)
fa: مکان توقف (فقط خروج)

en: stop position (entry only)
fa: مکان توقف (فقط ورود)

en: platform
fa: سکو

en: platform (exit only)
fa: سکو (فقط خروج)

en: platform (entry only)
fa: سکو (فقط ورود)

en: Public Transport Route (Bus)
fa: مسیر حمل و نقل (اتوبوس)

en: share_taxi
fa: تاکسی مشارکتی

en: trolleybus
fa: اتوبوس برقی

en: Route Master
fa: شاه‌مسیر

en: aerialway
fa: راه هوایی

en: Stop Area
fa: مساحت توقف

en: Stop Position
fa: مکان توقف

en: Platform
fa: پایانه

en: Subway Entrance
fa: ورودی مترو

en: Bus
fa: اتوبوس

en: Trolleybus
fa: اتوبوس برقی

en: Share taxi
fa: تاکسی اشتراکی

en: Train
fa: قطار

en: Ferry
fa: کشتی

en: Bench
fa: نیمکت

en: Shelter
fa: آلاچیق

[ctx: railway]
en: Station
fa: ایستگاه

en: Building
fa: ساختمان

en: Ticket Machine
fa: ماشین بلیط

en: Bus Station
fa: ایستگاه اتوبوس

en: Bus Stop
fa: ایستگاه اتوبوس

en: Airport
fa: فرودگاه

en: Airport Ground
fa: زمین فرودگاه

en: Runway
fa: باند فرودگاه

en: Length (meters)
fa: طول (متر)

en: Taxiway
fa: خزشراه

en: Holding Position
fa: مکان انتظار هواپیما

en: Helipad
fa: بالگردنشین

en: Apron
fa: صحن فرودگاه

en: Plane Parking Position
fa: مکان پارک هواپیما

en: Hangar
fa: آشیانه

[ctx: building]
en: hangar
fa: آشیانه

[ctx: building]
en: yes
fa: بله

[ctx: airmark]
en: Beacon
fa: ناوبری رادیویی

en: Navigation aid
fa: کمک ناوبری

en: Windsock
fa: بادگیر

en: Terminal
fa: پایانه

[ctx: airport]
en: Gate
fa: گیت

en: Facilities
fa: امکانات

en: Accommodation
fa: اقامت

en: Hotel
fa: هتل

en: Stars
fa: ستاره

en: Rooms
fa: تعداد اتاق

en: Beds
fa: تعداد تخت

en: Motel
fa: مُتل

en: Guest House/Bed & Breakfast
fa: مسافرخانه

en: Apartment
fa: آپارتمان

en: Number of apartments
fa: تعداد آپارتمان

en: Chalet
fa: کلبه ییلاقی

en: Hostel
fa: خوابگاه

en: Alpine Hut
fa: پناهگاه کوهنوردی

en: members_only
fa: فقط مخصوص اعضا

en: Wilderness Hut
fa: پناهگاه دورافتاده

en: Shower
fa: دوش

en: seasonal
fa: فصلی

en: Closer description
fa: شرح بیشتر

en: Caravan Site/RV Park
fa: پارک ماشین کاروان

en: Number of places
fa: تعداد جا

en: Power supply
fa: تامین برق

en: Tents allowed
fa: اجازه چادر زدن

en: Campsite
fa: اردوگاه

en: Caravans allowed
fa: اجازه ورود کاراوان

en: Group only access
fa: فقط دسترسی گروهی

en: Camp pitch
fa: اتراقگاه

en: Unit number
fa: تعداد واحد

en: Permanent camping only
fa: فقط اردوی دائمی

en: Food+Drinks
fa: غذا و نوشیدنی

en: Restaurant
fa: رستوران

en: Microbrewery
fa: دارای دستگاه آبجوساز

en: Outdoor seating
fa: نشستن در فضای بیرون

en: Takeaway
fa: بیرون‌بر

en: Delivery
fa: پیک

en: Kitchen Opening Hours
fa: ساعات باز بودن آشپرخانه

en: Fast Food
fa: فست‌فود

en: Food Court
fa: سرای غذا

en: Cafe
fa: کافه

en: Ice cream
fa: بستنی

en: Pub
fa: میخانه

en: Beer Garden
fa: باغ آبجو

en: Bar
fa: بار

en: Diet
fa: غذای رژیمی

en: Vegetarian
fa: گیاهخواری

en: Vegan
fa: رژیم بدون محصولات حیوانی

en: Fruitarian
fa: میوه‌خواری

en: Raw
fa: خام‌خواری

en: Dairy free
fa: بدون لبنیات

en: Gluten free
fa: بدون گلوتن

en: Lactose free
fa: بدون لاکتوز

en: Halal
fa: حلال

en: Tourism
fa: گردشگری

en: Attraction
fa: گردشگری

en: Viewpoint
fa: چشم‌انداز

en: Information Office
fa: دفتر اطلاعات

en: An office where you can get information about a town or region.
fa: دفتری که در آنجا درباره شهر یا منطقه می‌توانید اطلاعات دریافت کنید.

en: A board with a map.
fa: تابلوی دارای نقشه.

en: street
fa: خیابان

en: city
fa: شهر

en: region
fa: منطقه

en: Hiking
fa: پیاده روی

en: Cycling
fa: دوچرخه‌سواری

en: Mountainbiking
fa: دوچرخه‌سواری کوهستانی

en: Skiing
fa: اسکی

en: Riding
fa: سواری

en: ... other transportation modes possible
fa: ... سایر انواع حمل و نقل مقدور است

en: Information Board
fa: تابلو اطلاعات

en: A board with information.
fa: تابلو حاوی اطلاعات.

en: Board Content
fa: محتویات تابلو

en: notice
fa: اعلان

en: nature
fa: طبیعتطبیعت

en: wildlife
fa: حیات وحش

en: plants
fa: گیاهان

en: geology
fa: زمین‌شناسی

en: Guidepost
fa: تابلو راهنما

en: Information Terminal
fa: پایانه اطلاعات

en: Information access via electronic methods.
fa: دستیابی به اطلاعات از طریق روشهای الکترونیکی.

en: Audio Guide
fa: راهنمای صوتی

en: Information using headphones or a mobile phone.
fa: اطلاعات از طریق هدفون یا گوشی همراه.

en: Audioguide via mobile phone?
fa: راهنمای صوتی از طریق تلفن همراه؟

en: Phone number
fa: شماره تلفن

en: Other Information Point
fa: دیگر نقاط اطلاعات

en: Leisure
fa: اوقات فراغت

en: Movie Theater/Cinema
fa: سینما

en: Number of screens
fa: تعداد پرده

en: Bandstand
fa: جایگاه ارکستر

en: Zoo
fa: باغ وحش

en: aviary
fa: مرغداری

en: birds
fa: پرندگان

en: butterfly
fa: پروانه

en: falconry
fa: شکار با شاهین

en: reptile
fa: خزندگان

en: safari_park
fa: پارک سافاری

en: wildlife_park
fa: پارک حیات وحش

en: Animal enclosure
fa: محوطه حیوانات

en: Dog Park
fa: پارک سگ

en: Amusement/Theme Park
fa: شهربازی

en: Water Park
fa: پارک آبی

en: Public bath
fa: حمام عمومی

[ctx: bath:type]
en: hammam
fa: حمام

[ctx: bath:type]
en: hot_spring
fa: چشمه آب گرم

[ctx: bath:type]
en: lake
fa: دریاچه

[ctx: bath:type]
en: river
fa: رودخانه

[ctx: bath:type]
en: thermal
fa: آبگرم

en: Open air
fa: هوای آزاد

[ctx: restroom]
en: Female
fa: زنانه

[ctx: restroom]
en: Male
fa: مردانه

[ctx: restroom]
en: Unisex
fa: تک جنسیتی

en: Resort
fa: استراحتگاه

en: Beach Resort
fa: استراحتگاه ساحلی

en: Swimming Pool
fa: استخر شنا

en: Dive centre
fa: مرکز شیرجه

en: Fitness Station
fa: ایستگاه تناسب اندام

en: Sauna
fa: سونا

en: Club
fa: باشگاه

[ctx: club]
en: amateur_radio
fa: رادیو آماتور

[ctx: club]
en: art
fa: هنری

[ctx: club]
en: astronomy
fa: نجوم

[ctx: club]
en: automobile
fa: اتومبیل

[ctx: club]
en: board_games
fa: بازیهای تخته‌ای

[ctx: club]
en: card_games
fa: بازیهای کارتی

[ctx: club]
en: charity
fa: خیریه

[ctx: club]
en: cinema
fa: سینما

[ctx: club]
en: computer
fa: رایانه‌ی

[ctx: club]
en: cooking
fa: آشپزی

[ctx: club]
en: culture
fa: فرهنگی

[ctx: club]
en: dog
fa: سگ

[ctx: club]
en: doityourself
fa: کاردستی

[ctx: club]
en: environment_protection
fa: حفاظت از محیط زیست

[ctx: club]
en: ethnic
fa: قومیتی

[ctx: club]
en: fan
fa: طرفداران

[ctx: club]
en: filmmaking
fa: فیلم سازی

[ctx: club]
en: fishing
fa: ماهیگیری

[ctx: club]
en: freemasonry
fa: فراماسونری

[ctx: club]
en: game
fa: بازی

[ctx: club]
en: gardening
fa: باغبانی

[ctx: club]
en: history
fa: تاریخی

[ctx: club]
en: hunting
fa: شکار

[ctx: club]
en: linux
fa: لینوکس

[ctx: club]
en: motorcycle
fa: موتورسواری

[ctx: club]
en: music
fa: موسیقی

[ctx: club]
en: nature
fa: طبیعت

[ctx: club]
en: nudism
fa: برهنه گرایی

[ctx: club]
en: photography
fa: عکاسی

[ctx: club]
en: politics
fa: سیاست

[ctx: club]
en: scout
fa: پیشاهنگی

[ctx: club]
en: smoke
fa: سیگار کشیدن

[ctx: club]
en: social
fa: اجتماعی

[ctx: club]
en: sport
fa: ورزشی

[ctx: club]
en: student
fa: دانشجویی

[ctx: club]
en: surf_life_saving
fa: صرفه جویی در زندگی

[ctx: club]
en: theatre
fa: تئاتر

[ctx: club]
en: tourism
fa: گردشگری

[ctx: club]
en: veterans
fa: کهنه سربازان

[ctx: club]
en: yachting
fa: قایق بادبانی

[ctx: club]
en: youth_movement
fa: جنبشهای جوانان

en: In case of sport:
fa: در صورت ورزش:

en: Hackerspace
fa: هکر اسپیس

en: Playground
fa: زمین بازی

[ctx: playground]
en: slide
fa: سرسره

[ctx: playground]
en: swing
fa: تاب

[ctx: playground]
en: water
fa: آب

en: Picnic Site
fa: محل پیک‌نیک

en: Fireplace
fa: آتشگاه

en: Picnic Table
fa: میز پیک‌نیک

en: Public Grill
fa: منقل عمومی

[ctx: grill]
en: Fuel
fa: سوخت

en: charcoal
fa: زغال چوب

en: Firepit
fa: آتش‌چال

en: Fishing
fa: ماهی‌گیری

en: Bird Hide
fa: اتاق مشاهده پرندگان

en: Adult gaming centre
fa: مرکز بازیهای بزرگسالان

en: Gambling
fa: قمارخانه

en: lottery
fa: لاتاری

en: pachinko
fa: پاچینکو

en: bingo
fa: بینگو

en: betting
fa: شرط‌بندی

en: poker
fa: پوکر

en: Casino
fa: کازینو

en: Night Club
fa: کلوپ شبانه

en: Strip Club
fa: کلوپ برهنگی

en: Brothel
fa: روسپی‌خانه

en: Culture
fa: فرهنگی

en: Museum
fa: موزه

en: Gallery
fa: گالری

en: Theatre
fa: تئاتر

en: Library
fa: کتابخانه

en: Public bookcase
fa: قفسه کتاب عمومی

en: glass_cabinet
fa: کابین شیشه‌ای

en: metal_cabinet
fa: کابین فلزی

en: wooden_cabinet
fa: کابین چوبی

en: movable_cabinet
fa: کابین قابل جابجایی

en: phone_box
fa: دکه تلفن

en: reading_box
fa: دکه مطالعه

en: sculpture
fa: مجسمه

en: shelf
fa: قفسه

en: shelter
fa: سایه‌بان

en: Arts Centre
fa: مرکز هنری

en: Artwork
fa: اثر هنری

en: architecture
fa: اثر معماری

en: mural
fa: نقاشی دیواری

en: painting
fa: نقاشی

en: statue
fa: مجسمه

en: bust
fa: مجسمه نیم تنه

en: graffiti
fa: دیوارنگاری

en: Subject
fa: موضوع

en: Artist Name
fa: نام هنرمند

en: brass
fa: برنج

en: bronze
fa: برنز

en: Studio
fa: استودیو

en: audio
fa: صوت

en: radio
fa: رادیو

en: video
fa: ویدئو

en: Place of Worship
fa: محل پرستش

en: Church
fa: کلیسا

en: Building type
fa: نوع ساختمان

en: basilica
fa: بازیلیکا

en: cathedral
fa: کلیسای جامع

en: chapel
fa: کلیسای کوچک

en: church
fa: کلیسا

en: temple
fa: معبد

en: Mosque
fa: مسجد

en: mosque
fa: مسجد

en: Synagogue
fa: کنیسه

en: synagogue
fa: کنیسه

en: Buddhist Temple
fa: معبد بودا

en: Hindu Temple
fa: معبد هندو

en: Shinto Shrine
fa: معبد شینتو

en: Other Place of Worship
fa: پرستش‌گاه‌های دیگر

en: Monastery
fa: صومعه تاریخی

en: Community gender
fa: جنسیت جامعه

en: Public Building
fa: ساختمان‌ عمومی

en: Town Hall
fa: شهرداری

en: Community Centre
fa: ساختمان محل اجتماع

en: youth_centre
fa: مرکز جوانان

en: For
fa: برای

en: child
fa: کودک

en: juvenile
fa: جوانان

en: student
fa: دانش آموران

en: girl
fa: دختران

en: boy
fa: پسران

en: man
fa: مردان

en: woman
fa: زنان

en: family
fa: خانواده

en: homosexual
fa: همجنسگرا

en: athlete
fa: قهرمانان

en: immigrant
fa: مهاجرین

en: Courthouse
fa: دادگاه

en: Prison
fa: زندان

en: Police
fa: پلیس

en: Ranger Station
fa: یگان تکاوران

en: Fire Station
fa: ایستگاه آتشنشانی

en: Post Office
fa: سازمان پست

en: Education
fa: تحصیلات

en: Kindergarten
fa: مهدکودک

en: School
fa: مدرسه

en: University
fa: دانشگاه

en: College
fa: کالج

en: Driving School
fa: آموزشگاه رانندگی

en: Language school
fa: آموزشگاه زبان

en: Animal
fa: حیوان

en: Animal boarding
fa: محل نگهداری شبانه‌روزی حیوانات

en: Veterinary
fa: دامپزشکی

en: Animal shelter
fa: پناهگاه حیوانات

en: Animal watering place
fa: آبخوری حیوانات

en: Health
fa: تندرستی

en: Hospital
fa: بیمارستان

en: Clinic
fa: کلنیک

en: Doctor''s Office
fa: مطب دکتر

en: Dentist
fa: دندان‌پزشک

en: Pharmacy
fa: داروخانه

en: Laboratory
fa: آزمایشگاه پزشکی

en: Speciality
fa: تخصص

[ctx: healthcare]
en: biology
fa: زیست شناسی

[ctx: healthcare]
en: blood_check
fa: بررسی خون

[ctx: healthcare]
en: clinical_pathology
fa: پاتولوژی بالینی

en: Baby Hatch/Safe Haven
fa: دریچه کودک

en: Emergency Access Point
fa: محل دسترسی اضطراری

en: Emergency Phone Number
fa: شماره تلفن اضطراری

en: Emergency
fa: اورژانس

en: Ambulance Station
fa: ایستگاه آمبولانس

en: Emergency ward entrance
fa: ورودی بخش اورژانس

en: rescue_service
fa: خدمات امداد و نجات

en: Automated Defibrillator
fa: دستگاه شوک الکتریکی

en: Location description
fa: توصیف محل

en: Located inside a building?
fa: آیا داخل ساختمان قرار دارد؟

en: Fire Extinguisher
fa: کپسول آتش‌نشانی

en: Fire Hose
fa: شلنگ آتش‌نشانی

en: Fire Hydrant
fa: شیر آتش‌نشانی

en: Shape
fa: شکل

[ctx: pipeline]
en: pillar
fa: ستونی

en: A pillar type hydrant.
fa: یک شیر آتش‌نشانی روی ستون.

en: A fire hydrant simple outlet located underground.
fa: یک شیر آتش‌نشانی که خروجی آن زیر زمین قرار دارد.

[ctx: pipeline]
en: wall
fa: دیواری

en: A wall-mounted fire hydrant.
fa: یک شیر آتش‌نشانی روی دیوار.

[ctx: pipeline]
en: pipe
fa: لوله‌ای

en: Pressure (bar) or suction
fa: فشار (بار) یا مکش

en: Pressure in bar.
fa: فشار بر حسب بار.

en: suction
fa: مکش

en: Water is not pressurized, a pump is needed.
fa: آب تحت فشار نیست، یک پمپ مورد نیاز است.

en: Water source
fa: منبع آب

en: Hydrant is fed by the local distribution network.
fa: شیر آتش‌نشانی بوسیله شبکه آب محلی تغذیه می‌شود.

en: groundwater
fa: آب‌های زیرزمینی

en: A water well.
fa: چاه آب.

en: water_tank
fa: مخزن آب

en: swimming_pool
fa: استخر شنا

en: Hydrant Position
fa: محل شیر آتش‌نشانی

en: on the side of a road lane
fa: در کنار جاده

[ctx: hydrant position]
en: parking_lot
fa: محوطه پارکینگ

en: in a parking lot
fa: در محوطه پارکینگ

[ctx: hydrant position]
en: sidewalk
fa: پیاده‌رو

en: on a sidewalk
fa: در پیاده‌رو

[ctx: hydrant position]
en: green
fa: سبز

en: in a grassy area
fa: در یک محوطه سبز

en: wet_barrel
fa: بشکه آب

en: Water Tank
fa: تانکر اضطراری آب

en: Volume (liters)
fa: حجم (لیتر)

en: Suction point
fa: محل مکش

en: Assembly Point
fa: نقطه هم‌گذاری اضطراری

en: Emergency Phone
fa: تلفن اضطراری

en: Siren
fa: آژیر

en: pneumatic
fa: پنوماتیک

en: electronic
fa: الکتریکی

en: mechanical
fa: مکانیکی

en: Purpose
fa: هدف

en: tornado
fa: طوفان

en: fire
fa: آتش سوزی

en: air_raid
fa: تجاوز هوایی

en: civil_defense
fa: دفاع شهری

en: Range (meters)
fa: محدوده (متر)

en: Social Facility
fa: مکان‌های اجتماعی

en: Nursing Home
fa: آسایشگاه

en: Nursing Home (Legacy)
fa: آسایشگاه (نسخه قدیمی)

en: Group Home
fa: خانه گروهی

en: Assisted Living
fa: سوئیت ویژه

en: Outreach
fa: سیاری

[ctx: social_facility]
en: Shelter
fa: کمپ پناهگاه

en: Food Bank
fa: بانک غذا

en: Toilets/Restrooms
fa: سرویس بهداشتی

en: Changing table
fa: میز تعویض پوشک

en: Count
fa: تعداد

[ctx: Changing table]
en: Location
fa: مکان

en: female_toilet
fa: توالت زنانه

en: male_toilet
fa: توالت مردانه

en: wheelchair_toilet
fa: توالت معلولین ویلچردار

en: Post Box
fa: صندوق پستی

[ctx: post_box]
en: lamp
fa: لامپ

[ctx: post_box]
en: wall
fa: دیوار

en: Drive through
fa: در-ماشین

en: House number
fa: شماره پلاک

en: Street name
fa: نام خیابان

en: City name
fa: نام شهر

en: Post code
fa: کد پستی

en: Country code
fa: کد کشور

en: Hamlet
fa: روستای کوچک

en: Suburb
fa: حومه شهر

[ctx: addr:]
en: State
fa: استان

en: Telephone
fa: تلفن

en: Coins
fa: سکه

[ctx: payment]
en: Notes
fa: اسکناس

en: Telephone cards
fa: کارت تلفن

en: Internet Cafe
fa: کافی نت

en: Internet Access
fa: دسترسی اینترنت

en: Clock
fa: ساعت

en: analog
fa: آنالوگ

en: digital
fa: دیجیتال

en: sundial
fa: خورشیدی

en: area (more than 20m)
fa: محوطه (بیش از ۲۰ متر)

en: Shows current date
fa: نمایش تاریخ جاری

en: Shows temperature
fa: نمایش درجه حرارت

en: Shows barometric pressure
fa: نمایش فشار بارومتریک

en: Shows humidity
fa: نمایش رطوبت

en: Photo booth
fa: غرفه تلفن

en: Recycling Container
fa: سطل بازیافت

en: Throw in times
fa: ساعات ریختن

en: Paper
fa: کاغذ

en: Paper packaging
fa: بسته‌بندی‌های کاغذی

en: Cardboard
fa: مقوا

en: Newspaper
fa: روزنامه

en: Magazines
fa: مجله

en: Books
fa: کتاب

en: Plastic
fa: پلاستیک

en: Plastic Bottles
fa: بطری پلاستیکی

en: Plastic Packaging
fa: بسته‌بندی‌های پلاستیکی

en: Beverage cartons
fa: کارتن‌های نوشابه

en: Glass
fa: شیشه

en: Glass Bottles
fa: بطری نوشابه

en: Cans
fa: کنسرو

en: Shoes
fa: کفش

en: Scrap Metal
fa: ضایعات فلزی

en: Wood
fa: چوب

en: Green Waste
fa: ضایعات سبز

en: Waste
fa: زباله

en: Batteries
fa: باطری

en: Small Appliances
fa: لوازم کوچک

en: Electrical Appliances
fa: لوازم برقی

en: Recycling Centre
fa: مرکز بازیافت

en: trash
fa: سطل

en: dog_excrement
fa: مدفوع سگ

en: Waste Disposal/Dumpster
fa: سطل زباله بزرگ

en: Sanitary Dump Station
fa: ایستگاه دفع زباله

en: Suction pumpout
fa: پمپ تخلیه مکشی

en: Operation times
fa: ساعات کار کردن

en: Amount of Seats
fa: تعداد صندلی

[ctx: shelter]
en: public_transport
fa: حمل و نقل عمومی

[ctx: shelter]
en: weather_shelter
fa: سایبان آب و هوایی

[ctx: shelter]
en: wildlife_hide
fa: مخفیگاه حیات وحش

en: Hunting Stand
fa: جایگاه شکار

en: Historic
fa: تاریخی

en: Water Point
fa: پایانه آب

en: Advertising Column
fa: ستون تبلیغات

en: Billboard
fa: تابلو تبلیغاتی

en: political
fa: سیاسی

en: Sports
fa: ورزش‌ها

en: Sport Facilities
fa: امکانات ورزشی

en: Stadium
fa: ورزشگاه

en: Sports Centre
fa: مرکز ورزشی

en: Fitness Centre
fa: باشگاه پرورش اندام

en: Pitch
fa: زمین ورزشی

en: Racetrack
fa: مسیر مسابقه

en: Golf
fa: گلف

en: Golf Course
fa: زمین گلف

[ctx: golf]
en: Green
fa: قسمت سبز گلف

[ctx: golf]
en: Fairway
fa: مسیر توپ گلف

[ctx: golf]
en: Driving range
fa: دامنه رانندگی گلف

en: Multi
fa: چندورزشی

[ctx: running]
en: pitch
fa: زمین ورزشی

[ctx: running]
en: sports_centre
fa: مجتمع ورزشی

[ctx: running]
en: stadium
fa: ورزشگاه

en: Nine-pin Bowling
fa: بولینگ نُه‌پین

en: Ten-pin Bowling
fa: بولینگ ده‌پین

en: Archery
fa: تیراندازی با کمان

en: Track and Field Athletics
fa: دو و میدانی

en: Running
fa: دو

en: Climbing site
fa: سایت صخره‌نوردی

en: Number of routes
fa: تعداد مسیر

en: Usual route length (m)
fa: طول معمول مسیر (متر)

en: Minimal climbing length (m)
fa: حداقل طول صعود (متر)

en: Maximum climbing length (m)
fa: حداکثر طول صعود (متر)

en: Climbing route
fa: مسیر صخره‌نوردی

en: Route length (m)
fa: طول مسیر (متر)

en: Canoeing/Kayaking
fa: قایقرانی بلم

en: Rowing
fa: قایقرانی

[ctx: racing]
en: pitch
fa: زمین ورزشی

[ctx: racing]
en: sports_centre
fa: مجتمع ورزشی

[ctx: racing]
en: stadium
fa: ورزشگاه

en: Dog Racing
fa: مسابقه سگ

en: Horse Racing
fa: مسابقه اسب

en: Gymnastics
fa: ژیمناستیک

en: Ice Skating
fa: اسکیت روی یخ

en: Roller Skating
fa: اسکیت

en: Skateboard
fa: اسکیت‌بورد

en: Swimming
fa: شنای آب

en: water_park
fa: پارک آبی

en: Scuba Diving
fa: غواصی

en: Piste type
fa: نوع پیست

en: Difficulty
fa: درجه سختی

[ctx: piste:difficulty]
en: novice
fa: تازه کار

[ctx: piste:difficulty]
en: easy
fa: آسان

[ctx: piste:difficulty]
en: intermediate
fa: متوسط

[ctx: piste:difficulty]
en: advanced
fa: پیشرفته

[ctx: piste:difficulty]
en: expert
fa: ماهر

en: Shooting
fa: تیراندازی

en: Chess
fa: شطرنج

en: picnic_table
fa: میز پیک‌نیک

en: Sport (Ball)
fa: ورزش توپی

en: Soccer
fa: فوتبال

en: Australian Football
fa: فوتبال استرالیایی

en: American Football
fa: فوتبال آمریکایی

en: Canadian Football
fa: فوتبال کانادایی

en: Gaelic Games
fa: بازی‌های گالی

en: Football
fa: فوتبال

en: Handball
fa: هندبال

en: Rugby League
fa: لیگ راگبی

en: Rugby Union
fa: اتحادیه راگبی

en: Baseball
fa: بیسبال

en: Basketball
fa: بسکتبال

en: Volleyball
fa: والیبال

en: Beach Volleyball
fa: والیبال ساحلی

en: Billiards
fa: بیلیارد

en: golf_course
fa: زمین گلف

en: Boule
fa: بوچه

en: Lawn Bowling
fa: گوی‌بازی

en: Cricket
fa: کریکت

en: Croquet
fa: کروکت

en: Field Hockey
fa: هاکی

en: Ice Hockey
fa: هاکی یخی

en: Curling
fa: کرلینگ

en: Pelota
fa: پلتا

en: Racquetball
fa: راکت‌بال

en: Table Tennis/Ping-Pong
fa: تنیس روی میز

en: Tennis
fa: تنیس

en: Motorsport
fa: ورزش موتوری

en: Kart Racing
fa: کارتینگ

en: Motocross
fa: موتور کراس

en: Model Aerodrome
fa: منطقه پرواز هواپیماهای مدل

[ctx: aerialway]
en: pitch
fa: زمین ورزشی

[ctx: aerialway]
en: sports_centre
fa: مجتمع ورزشی

en: RC Car
fa: خودرو از راه دور

en: Man Made
fa: ساخت بشر

[ctx: building]
en: chapel
fa: کلیسای کوچک

[ctx: building]
en: church
fa: کلیسا

[ctx: building]
en: college
fa: کالج

[ctx: building]
en: commercial
fa: تجاری

[ctx: building]
en: construction
fa: در حال ساخت

[ctx: building]
en: fire_station
fa: ایستگاه آتش‌نشانی

[ctx: building]
en: gasometer
fa: مخزن گاز

[ctx: building]
en: hospital
fa: بیمارستان

[ctx: building]
en: kindergarten
fa: مهدکودک

[ctx: building]
en: manufacture
fa: کارخانه

[ctx: building]
en: monastery
fa: صومعه تاریخی

[ctx: building]
en: mosque
fa: مسجد

[ctx: building]
en: office
fa: دفتر

[ctx: building]
en: parking
fa: پارکینگ

[ctx: building]
en: public
fa: عمومی

[ctx: building]
en: retail
fa: خرده‌فروشی

[ctx: building]
en: roof
fa: سقف

[ctx: building]
en: ruins
fa: ویرانه

[ctx: building]
en: school
fa: مدرسه

[ctx: building]
en: service
fa: خدمت

[ctx: building]
en: silo
fa: سیلو

[ctx: building]
en: stable
fa: اصطبل

[ctx: building]
en: supermarket
fa: سوپرمارکت

[ctx: building]
en: synagogue
fa: کنیسه

[ctx: building]
en: temple
fa: معبد

[ctx: building]
en: toilets
fa: دستشویی

[ctx: building]
en: train_station
fa: ایستگاه قطار

[ctx: building]
en: transformer_tower
fa: دکل ترانسفوماتور

[ctx: building]
en: transportation
fa: حمل و نقل

[ctx: building]
en: university
fa: دانشگاه

[ctx: building]
en: warehouse
fa: انبار

en: Residential Building
fa: ساختمان مسکونی

[ctx: building]
en: residential
fa: مسکونی

[ctx: building]
en: apartments
fa: آپارتمان

[ctx: building]
en: house
fa: خانه

[ctx: building]
en: hotel
fa: هتل

[ctx: building]
en: hut
fa: کلبه

[ctx: building]
en: dormitory
fa: خوابگاه

en: Building part
fa: قسمت ساختمانی

en: Building construction
fa: ساخت و ساز ساختمان

[ctx: building]
en: wayside_shrine
fa: معبد کنار‌راهی

en: Entrance
fa: ورودی

[ctx: entrance]
en: yes
fa: بله

[ctx: entrance]
en: emergency
fa: اورژانسی

en: Non-public police facility
fa: امکانات پلیس غیرعمومی

[ctx: police]
en: checkpoint
fa: ایست بازرسی

[ctx: police]
en: offices
fa: دفتر

[ctx: police]
en: yes
fa: بله

en: Flagpole
fa: میله پرچم

en: Cross
fa: صلیب

en: Works
fa: کارخانه

en: Product
fa: محصول

en: bricks
fa: آجر

en: food
fa: غذا

en: Chimney
fa: دودکش

en: Kiln
fa: کوره

en: lime
fa: آهک

en: Windmill
fa: آسیاب بادی

en: Pump
fa: پمپ

en: Petroleum Well
fa: چاه نفت

en: Gasometer
fa: مخزن گاز

en: Silo
fa: سیلو

en: Storage Tank
fa: مخزن ذخیره

[ctx: content]
en: fuel
fa: سوخت

[ctx: content]
en: manure
fa: کود کشاورزی

[ctx: content]
en: oil
fa: نفت

[ctx: content]
en: sewage
fa: فاضلاب شهری

[ctx: content]
en: silage
fa: علوفه

[ctx: content]
en: slurry
fa: مواد آبکی

[ctx: content]
en: water
fa: آب

[ctx: content]
en: wine
fa: شراب

en: Bunker Silo
fa: سیلو رو باز

en: Crane
fa: جرثقیل

en: Pumping station
fa: ایستگاه پمپاژ

en: Mineshaft
fa: معدنچفت

en: Function
fa: عملکرد

en: winding
fa: جریان باد

en: air
fa: هوا

en: Depth (meters)
fa: عمق (متر)

en: Disused
fa: غیرکاربردی

en: Adit
fa: معدنچفت افقی

en: Street Lamp
fa: چراغ شهری

[ctx: lamp_type]
en: electric
fa: الکتریکی

[ctx: lamp_type]
en: floodlight
fa: نورافکن

[ctx: lamp_type]
en: sodium
fa: سدیم

[ctx: lamp_type]
en: solar_lamp
fa: لامپ خورشیدی

en: Mounted on
fa: سوار شده بر

[ctx: lamp_mount]
en: bent_mast
fa: دکل خمیده

[ctx: lamp_mount]
en: straight_mast
fa: دکل مستقیم

[ctx: lamp_mount]
en: suspended
fa: مغلق

[ctx: lamp_mount]
en: wall
fa: دیوار

en: Street cabinet
fa: کابین شهری

en: cable_tv
fa: تلویزیون کابلی

en: postal_service
fa: خدمات پستی

en: traffic_control
fa: کنترل ترافیک

en: traffic_monitoring
fa: نظارت ترافیک

en: transport_management
fa: مدیریت حمل و نقل

en: water_management
fa: مدیریت اب

en: Monitoring Station
fa: ایستگاه نظارت

en: Monitoring:
fa: نظارت بر:

en: Water level
fa: سطح آب

en: Tide Level
fa: سطح جزر و مد

en: Groundwater
fa: آبهای زیرزمینی

en: Traffic
fa: ترافیک

en: Air Quality
fa: کیفیت جو

en: Noise
fa: اختلال

en: GPS Signals
fa: سیگنالهای GPS

en: GLONASS Signals
fa: سیگنالهای ماهواره GLONASS

en: Galileo Signals
fa: سیگنالهای ماهواره گالیله

en: Weather
fa: آب و هوا

en: Radiation
fa: تشعشع

en: Seismic Activity
fa: فعالیت لرزه ای

en: Recording:
fa: صبط:

en: Manually
fa: دستی

en: Remote
fa: دور

en: Display:
fa: نمایش:

en: Analog
fa: آنالوگ

en: Digital
fa: دیجیتال

en: Telescope
fa: تلسکوپ

[ctx: telescope]
en: optical
fa: نوری

[ctx: telescope]
en: radio
fa: رادیویی

[ctx: telescope]
en: gamma
fa: گاما

en: Type of construction
fa: نوع تعمیرات

en: dish
fa: دیش

en: dome
fa: گنبد

en: Telescope Diameter (meters)
fa: قطر تلسکوپ (متر)

en: Survey Point
fa: نقطه بررسی

en: parking
fa: پارکینگ

en: traffic
fa: ترافیک

en: shop
fa: مغازه

en: bank
fa: بانک

en: Camera
fa: دوربین

[ctx: camera:type]
en: fixed
fa: ثابت

[ctx: camera:type]
en: panning
fa: چرخان

[ctx: camera:type]
en: dome
fa: ۳۶۰ درجه

[ctx: camera:mount]
en: wall
fa: دیواری

[ctx: camera:mount]
en: pole
fa: روی ستون

[ctx: camera:mount]
en: ceiling
fa: زیر سقف

en: Direction in degrees
fa: سمت به درجه

en: Inclination in degrees
fa: زاویه تمایل به درجه

en: Towers
fa: برج­ها

en: Lighthouse
fa: فانوس دریایی

[ctx: man_made]
en: Beacon
fa: چراغ دریایی

en: Water Tower
fa: برج مخزن آب

en: Antenna
fa: آنتن

en: Mast
fa: دکل

[ctx: mast/tower]
en: communication
fa: ارتباطی

[ctx: mast/tower]
en: lighting
fa: نوری

[ctx: mast/tower]
en: monitoring
fa: مراقبتی

[ctx: mast/tower]
en: radar
fa: رادار

[ctx: mast/tower]
en: siren
fa: سیرن

en: Tower
fa: برج

[ctx: mast/tower]
en: bell_tower
fa: برج ناقوس

[ctx: mast/tower]
en: cooling
fa: سرماسازی

[ctx: mast/tower]
en: defensive
fa: دفاعی

[ctx: mast/tower]
en: minaret
fa: مناره

[ctx: mast/tower]
en: observation
fa: دیده‌بانی

[ctx: mast/tower]
en: watchtower
fa: برج مراقبت

en: Big Communication Tower
fa: دکل ارتباطی بزرگ

en: Big communication tower, usually higher than 100 meters.
fa: دکل ارتباطی بزرگ، معمولاْ بیش از ۱۰۰ متر ارتفاع.

en: Pipeline
fa: خط لوله

en: Pipeline Substation
fa: پست خط لوله

[ctx: pipeline]
en: compression
fa: کمپرسور

[ctx: pipeline]
en: distribution
fa: توزیعی

[ctx: pipeline]
en: field_gathering
fa: جمع­آوری

[ctx: pipeline]
en: inspection_gauge
fa: مدرج اندازه‌گیری

[ctx: pipeline]
en: measurement
fa: اندازه‌گیری

[ctx: pipeline]
en: valve
fa: شیر/دریچه

en: Pipeline Valve
fa: شیر خط لوله

en: Valve type
fa: نوع شیر

[ctx: valve]
en: butterfly
fa: پروانه­ای

[ctx: valve]
en: ball
fa: توپی

[ctx: valve]
en: gate
fa: دروازه

[ctx: valve]
en: needle
fa: سوزنی

[ctx: valve]
en: spool
fa: قرقره­ای

en: Actuator
fa: فعال کننده

[ctx: actuator]
en: manual
fa: دستی

[ctx: actuator]
en: electric_motor
fa: موتور الکتریکی

[ctx: actuator]
en: hydraulic_cylinder
fa: سیلندر هیدرولیک

[ctx: actuator]
en: pneumatic_cylinder
fa: سیلندر پنوماتیک

[ctx: actuator]
en: solenoid
fa: شیر برقی

[ctx: actuator]
en: thermostatic
fa: ترمواستاتیک

en: Position sensor
fa: حسگر موقعیت

en: optical
fa: چشمی

en: inductive
fa: القایی

en: Marker
fa: نشانگر

[ctx: marker]
en: aerial
fa: هوایی

[ctx: marker]
en: ground
fa: زمینی

[ctx: marker]
en: pedestal
fa: پایه ستون

[ctx: marker]
en: plate
fa: صفحه

[ctx: marker]
en: post
fa: پست

[ctx: marker]
en: stone
fa: سنگ

en: Manhole
fa: منهول

[ctx: manhole]
en: drain
fa: زه کشی

[ctx: manhole]
en: gas
fa: گاز

[ctx: manhole]
en: heat
fa: حرارت

[ctx: manhole]
en: power
fa: برق

[ctx: manhole]
en: rainwater
fa: آب باران

[ctx: manhole]
en: sewer
fa: فاضلاب

[ctx: manhole]
en: telecom
fa: مخابرات

[ctx: manhole]
en: water
fa: آب

en: Water
fa: آب

en: Water Works
fa: برج مخزن آب

en: Wastewater Treatment Plant
fa: تصفیه­خانه فاضلاب

en: Watermill
fa: آسیاب آبی

en: Fountain
fa: آبنما

en: Water Well
fa: چاه آب

en: Bridges
fa: پل‌ها

en: aqueduct
fa: آبراهه

en: boardwalk
fa: پیاده رو

en: cantilever
fa: کنسول

en: covered
fa: سرپوشیده

en: viaduct
fa: پل دره‌گذر

en: arch
fa: طاق

en: floating
fa: شناور

en: humpback
fa: کوهان دار

en: simple-suspension
fa: معلق ساده

en: suspension
fa: معلق

en: Movable Bridge
fa: پل متحرک

en: Bridge Support
fa: پل نگهدارنده

en: Bridge outline
fa: پیرامون پل

[ctx: preset group]
en: Military
fa: نظامی

en: Airfield
fa: منطقه هوایی

en: Barracks
fa: سربازخانه

en: Bunker
fa: پناهگاه

[ctx: bunker]
en: observation
fa: دیده‌بانی

[ctx: bunker]
en: overground
fa: رو زمینی

[ctx: bunker]
en: underground
fa: زیرزمینی

en: Ruins
fa: ویرانه

en: Range
fa: میدان تیر

en: Power
fa: انرژی

en: Power Plant
fa: نیروگاه

en: Biofuel Power Plant
fa: نیروگاه سوخت زیستی

en: Biogas Power Plant
fa: نیروگاه زیست‌گازی

en: Biomass Power Plant
fa: نیروگاه زیست‌توده

en: Method
fa: روش

[ctx: generator method]
en: anaerobic_digestion
fa: هضم بیهوازی

[ctx: generator method]
en: combustion
fa: احتراقی

[ctx: generator method]
en: gasification
fa: گازی سازی

en: Coal Power Plant
fa: نیروگاه  زغال سنگی

en: Gas Power Plant
fa: توربین گازی

en: Oil Power Plant
fa: نیروگاه نفتی

en: Diesel Power Plant
fa: نیروگاه دیزل

en: Gasoline Power Plant
fa: نیروگاه گازوئیلی

en: Nuclear Power Plant
fa: نیروگاه هسته‌ای

[ctx: generator method]
en: fission
fa: شکافت هسته­ای

[ctx: generator method]
en: fusion
fa: گداخت هسته­ای

[ctx: generator method]
en: pyrolysis
fa: تجزیه در اثر حرارت

en: Hydro Power Plant
fa: نیروگاه آبی

[ctx: generator method]
en: run-of-the-river
fa: جریان رودخانه

[ctx: generator method]
en: water-pumped-storage
fa: منبع آب پمپ شده

[ctx: generator method]
en: water-storage
fa: منبع آب

en: Tidal Power Plant
fa: نیروگاه جزر و مد دریا

[ctx: generator method]
en: stream
fa: بخار

en: Wave Power Plant
fa: نیروگاه موج

en: Osmotic Power Plant
fa: نیروگاه اسموتیک

en: Solar Power Plant
fa: نیروگاه خورشیدی

[ctx: generator method]
en: photovoltaic
fa: فتوولتاییک

[ctx: generator method]
en: thermal
fa: حرارتی

en: Wind Power Plant
fa: نیروگاه بادی

en: Power Generator
fa: مولد نیرو

en: Biofuel Power Generator
fa: مولد نیروی سوخت زیستی

en: Generator Type
fa: نوع مولد

en: gas_turbine
fa: توربین گازی

en: reciprocating_engine
fa: موتور پیستونی

en: steam_generator
fa: مولد بخاری

en: Biogas Power Generator
fa: مولد بیوگازی

en: Biomass Power Generator
fa: مولد زیست توده

en: bioreactor
fa: راکتور زیستی

en: combustion
fa: احتراقی

en: steam_turbine
fa: توربین بخار

en: Coal Power Generator
fa: مولد برق زغال سنگی

en: Gas Power Generator
fa: مولد برق گازی

en: combined_cycle
fa: سیکل ترکیبی

en: Oil Power Generator
fa: مولد نفتی

en: Diesel Power Generator
fa: مولد دیزل

en: Gasoline Power Generator
fa: مولد گازوئیلی

en: Nuclear Reactor
fa: رآکتور هسته‌ای

en: Boiling Water Reactor 1 (BWR-1)
fa: رآکتور آب جوشان ۱ (BWR-1)

en: fission
fa: شکافت هسته‌ای

en: Boiling Water Reactor 2 (BWR-2)
fa: رآکتور آب جوشان ۲ (BWR-2)

en: Boiling Water Reactor 3 (BWR-3)
fa: رآکتور آب جوشان ۳ (BWR-3)

en: Boiling Water Reactor 4 (BWR-4)
fa: رآکتور آب جوشان ۴ (BWR-4)

en: Boiling Water Reactor 5 (BWR-5)
fa: رآکتور آب جوشان ۵ (BWR-5)

en: Boiling Water Reactor 6 (BWR-6)
fa: رآکتور آب جوشان ۶ (BWR-6)

en: cold-fusion
fa: گداخت سرد

en: fusion
fa: گداخت

en: China Pressurized Reactor (CPR-1000)
fa: رآکتور تحت فشار چینی (CPR-1000)

en: European Pressurized Reactor (EPR)
fa: رآکتور تحت فشار اروپایی (EPR)

en: Inertial Confinement Fusion (ICF)
fa: هم‌جوشی محصورسازی لختی

en: Pressurized water reactor (PWR)
fa: رآکتور آب فشرده (PWR)

en: stellarator
fa: استلراتور

en: tokamak
fa: توکامک

en: Vodo-Vodyanoi Energetichesky Reactor (VVER)
fa: رآکتور انرژی آبی-آبی (VVER)

en: Solar Power Generator
fa: مولد برق خورشیدی

en: solar_photovoltaic_panel
fa: صفحه فتوولتاییک خورشیدی

en: photovoltaic
fa: فتوولتاییک

en: solar_thermal_collector
fa: جمع­کننده حرارتی خورشیدی

en: thermal
fa: حرارتی

en: Waste Power Generator
fa: مولد برق ضایعاتی

en: gasification
fa: تبدیل کردن به گاز

en: pyrolysis
fa: تجزیه در اثر حرارت

en: Water Turbine
fa: توربین آبی

en: francis_turbine
fa: توربین فرانسیس

en: all methods
fa: همه روش‌ها

en: hydrodynamic_screw
fa: پیچشی هیدرودینامیک

en: run-of-the-river
fa: جریان رودخانه

en: kaplan_turbine
fa: توبین کاپلان

en: run-of-the-river / water-storage
fa: جریان رودخانه/منبع آب

en: pelton_turbine
fa: توربین پلتون

en: Tidal Water Turbine
fa: توربین جزر و مدی

en: horizontal_axis
fa: عرض محور

en: vertical_axis
fa: عمود محور

en: Wave Energy Converter
fa: مبدل برق موجی

en: Osmotic Power Generator
fa: مولد برق اسموتیک

en: Geothermal Power Generator
fa: مولد برق زمین-حرارتی

en: heat_pump
fa: پمپ حرارتی

en: Wind Turbine
fa: توربین بادی

en: Power Substation
fa: پست برق

en: Type of substation
fa: انواع پست برق

[ctx: power]
en: compensation
fa: جبرانی

[ctx: power]
en: converter
fa: تبدیلی

[ctx: power]
en: distribution
fa: توزیعی

[ctx: power]
en: industrial
fa: صنعتی

[ctx: power]
en: minor_distribution
fa: توزیع فرعی

[ctx: power]
en: traction
fa: کششی

[ctx: power]
en: transition
fa: تبدیلی

[ctx: power]
en: transmission
fa: عبوری

en: Gas insulated
fa: عایق بندی شده با گاز

en: Power Transformer
fa: مبدل برق (ترانس)

en: Type of transformer
fa: نوع ترانس

[ctx: power]
en: auxiliary
fa: کمکی

[ctx: power]
en: generator
fa: مولد انرژی

[ctx: power]
en: phase_angle_regulator
fa: تنظیم کننده زاویه فاز

[ctx: power]
en: yes
fa: بله

en: Power Switchgear
fa: تابلو برق

en: Power Busbar
fa: نوار برق

en: Power Switch
fa: سویچ برق

en: Type of switch
fa: نوع سویچ

[ctx: power]
en: mechanical
fa: مکانیکی

en: Power Converter
fa: مبدل جریان برق

en: Type of converter
fa: نوع مبدل

en: Amount of poles
fa: تعداد ستونهای برق

en: monopole
fa: تک پل

en: bipole
fa: دو پل

en: Power Compensator
fa: جبران‌کننده برق

en: Transformer Tower
fa: دکل ترانسفوماتور

en: Power Portal
fa: برج قدرت لنگری

en: Power Tower
fa: دکل برق

[ctx: power]
en: bipole
fa: دو پل

en: Triple tower
fa: دکل سه‌تایی

en: Incomplete tower
fa: دکل ناقص

en: Pole
fa: ستون برق

en: Pole with Switch
fa: ستون برق همراه با سویچ

en: Pole Attributes:
fa: خصوصیات ستون برق:

en: Switch Attributes:
fa: خصوصیات سویچ:

en: Pole with Transformer
fa: ستون برق به همراه ترانسفوماتور

en: Transformer Attributes:
fa: خصوصیات ترانسفوماتور:

en: Insulator
fa: عایق الکتریکی

en: Power Line
fa: خط برق

en: Line type
fa: نوع خط

en: line
fa: خط اصلی

en: minor_line
fa: خط فرعی

en: Number of conductors/wires per cable
fa: تعداد کنداکتور/سیم در کابل

[ctx: power]
en: single
fa: تکی

[ctx: power]
en: double
fa: مضاعف

[ctx: power]
en: triple
fa: سه­تایی

[ctx: power]
en: quad
fa: چهارتایی

[ctx: power]
en: fivefold
fa: پنج­تایی

[ctx: power]
en: sixfold
fa: شش­تایی

[ctx: power]
en: eightfold
fa: هشت­تایی

en: Used for data communications
fa: مورد استفاده در ارتباطات داده

en: Power Cable
fa: کابل برق

[ctx: power cable]
en: overground
fa: رو زمینی

[ctx: power cable]
en: underground
fa: زیرزمینی

[ctx: power cable]
en: underwater
fa: زیردریایی

en: Telecom
fa: مخابرات

en: Telecom Street Cabinet
fa: کابینت مخابرات شهری

en: Telephone Exchange
fa: تلفن‌خانه

en: Connection Point
fa: نقطه اتصال‌دهنده

en: Service Device
fa: دستگاه سرویس

en: Historic Places
fa: مکان‌های تاریخی

en: Castle
fa: قلعه

en: stately
fa: خانه باشکوه

en: defensive
fa: استحکامات دفاعی

en: fortress
fa: دژ

en: manor
fa: ملک اربابی

en: palace
fa: کاخ

en: Fort
fa: دژ

en: Archaeological Site
fa: سایت باستان‌شناسی

en: fortification
fa: استحکامات

en: necropolis
fa: شهر اموات

en: settlement
fa: زیست گاه

en: tumulus
fa: پشته خاک روی قبر

en: Battlefield
fa: منطقه نبرد

en: Palaeontological Site
fa: سایت دیرینه‌شناسی

en: Citywalls
fa: دیوار شهر

en: City gate
fa: دروازه شهر

en: Manor
fa: ملک اربابی

en: Historic monastery
fa: صومعه تاریخی

en: Charcoal pile
fa: کپه زغال چوب

en: Mine
fa: معدن

en: Mine shaft
fa: شافت معدن

en: Grave
fa: قبر

en: Tomb
fa: مقبره

[ctx: tomb]
en: columbarium
fa: دخمه مردگان

[ctx: tomb]
en: crypt
fa: دخمه

[ctx: tomb]
en: hypogeum
fa: سرداب

[ctx: tomb]
en: mausoleum
fa: ارامگاه بزرگ

[ctx: tomb]
en: pyramid
fa: اهرام

[ctx: tomb]
en: rock-cut
fa: تراش سنگ

[ctx: tomb]
en: sarcophagus
fa: تابوت

[ctx: tomb]
en: tumulus
fa: پشته خاک روی قبر

[ctx: tomb]
en: vault
fa: طاق

[ctx: tomb]
en: war_grave
fa: قبر جنگ

en: Monument
fa: یادمان

en: Memorial
fa: یادواره

[ctx: memorial]
en: bust
fa: نیم تنه

[ctx: memorial]
en: plaque
fa: پلاک

[ctx: memorial]
en: statue
fa: مجسمه

[ctx: memorial]
en: stele
fa: لوح استیل

[ctx: memorial]
en: stone
fa: سنگ

[ctx: memorial]
en: war_memorial
fa: یادبود جنگ

en: Inscription
fa: کتیبه

en: Wayside Cross
fa: صلیب کنار راهی

en: Wayside Shrine
fa: معبد کنار‌راهی

en: Place of worship
fa: محل پرستش

en: Boundary Stone
fa: سنگ کرانه

en: Milestone
fa: میل

en: Shops
fa: مغازه ها

en: Food
fa: غذا

en: Supermarket
fa: سوپرمارکت

en: Convenience Store
fa: خواربار فروشی

en: Kiosk
fa: کیوسک

en: Bakery
fa: نانوایی

en: Butcher
fa: قصابی

en: Seafood
fa: فروشگاه خوراک دریایی

en: Dairy
fa: فروشگاه لبنیات

en: Cheese
fa: فروشگاه پنیر

en: Deli (Fine Food)
fa: حاضری فروشی

en: Pastry
fa: فروشگاه فراورده‌های آردی

en: Confectionery
fa: قنادی

en: Chocolate
fa: شکلات

en: Herbalist
fa: عطاری

en: Tea
fa: فروشگاه چای

en: Coffee
fa: فروشگاه قهوه

en: Public Market
fa: بازارگاه

en: Organic
fa: ارگانیک

en: Greengrocer
fa: میوه فروشی

en: Farm Stand
fa: فروشگاه کشتزار

en: Organic/Bio
fa: ارگانیک

en: Alcohol
fa: فروشگاه مشروبات الکلی

en: Beverages
fa: فروشگاه نوشیدنی

en: Wine
fa: فروشگاه شراب

[ctx: clothes]
en: babies
fa: خردسالان

[ctx: clothes]
en: children
fa: کودکان

[ctx: clothes]
en: costumes
fa: لباس رسمی

[ctx: clothes]
en: denim
fa: جین و کتان

[ctx: clothes]
en: fashion
fa: مد

[ctx: clothes]
en: fur
fa: خز

[ctx: clothes]
en: hats
fa: کلاه

[ctx: clothes]
en: leather
fa: چرم

[ctx: clothes]
en: maternity
fa: مامایی

[ctx: clothes]
en: men
fa: مردانه

[ctx: clothes]
en: motorcycle
fa: لباس موتورسواری

[ctx: clothes]
en: oversize
fa: بزرگ اندازه

[ctx: clothes]
en: schoolwear
fa: لباس مدرسه

[ctx: clothes]
en: sports
fa: ورزشی

[ctx: clothes]
en: suits
fa: کت و شلوار

[ctx: clothes]
en: swimwear
fa: شنا

[ctx: clothes]
en: traditional
fa: سنتی

[ctx: clothes]
en: underwear
fa: لباس زیر

[ctx: clothes]
en: wedding
fa: لباس عروس

[ctx: clothes]
en: women
fa: زنانه

[ctx: clothes]
en: workwear
fa: لباس کار

en: Boutique
fa: بوتیک

[ctx: shop]
en: Shoes
fa: کفش فروشی

[ctx: shoes]
en: Offers repairs
fa: دارای تعمیر کفش

en: Outdoor
fa: فروشگاه اسباب صحرایی

en: Dry Cleaning
fa: خشک‌شویی

en: Laundry
fa: رخت‌شوی خانه

en: Laundry Service
fa: خدمات رختشویی

en: Tailor
fa: خیاطی مردانه

en: Fabric
fa: پارچه فروشی

en: Electronic
fa: الکترونیک

en: Computer
fa: کامپیوتر

en: Electronics
fa: فروشگاه الکترونیک

en: Mobile Phone
fa: تلفن همراه

en: Watches
fa: ساعت

en: Vacuum Cleaner
fa: جاروی برقی

en: Hifi
fa: تجهیزات صوتی

en: Video
fa: ویدئو کلوپ

en: Video Games
fa: بازی‌های ویدئویی

en: Music
fa: موسیقی

en: Cash
fa: پول

en: Bank
fa: بانک

en: Automated Teller Machine
fa: عابربانک

en: Money Exchange
fa: صرافی

en: Money transfer
fa: واگذاری پول

en: Pawnbroker
fa: کارگزار رهن

en: Home decoration
fa: دکوراسیون منزل

en: Doors
fa: فروشگاه در

en: Furniture
fa: فروشگاه مبلمان

en: Kitchen
fa: فروشگاه لوازم آشپزخانه

en: Houseware
fa: فروشگاه لوازم خانگی

en: Pottery
fa: سفال‌گری

en: Curtain
fa: پرده فروشی

en: Art
fa: هنری

en: Frame
fa: فروشگاه قاب عکس

en: Bed
fa: تخت

en: Carpet
fa: فرش

en: Interior Decoration
fa: دکوراسیون داخلی

en: Lighting
fa: ابزار برق و روشنایی

en: Antiques
fa: عتیقه فروشی

[ctx: shop]
en: Swimming pool
fa: استخر شنا

en: Printed Material
fa: اوراق چاپی

en: Stationery
fa: نوشت افزار

en: Copy Shop
fa: فتوکپی

en: Book Store
fa: کتاب فروشی

en: Newspaper Stand
fa: باجه روزنامه

en: Ticket
fa: بلیط فروشی

en: For the body
fa: برای بدن

en: Chemist
fa: فروشگاه مواد بهداشتی

en: Cosmetics
fa: فروشگاه مواد آرایشی

en: Perfumery
fa: عطر فروشی

en: Beauty
fa: سالن زیبایی

en: Tobacco
fa: تنباکو فروشی

en: E-cigarette
fa: فروشگاه سیگار الکترونیکی

en: Hairdresser/Barber
fa: پیرایشگاه مو/آرایشگر

en: Female
fa: زنانه

en: Male
fa: مردانه

en: Unisex
fa: تک جنسیتی

en: Massage
fa: سالن ماساژ

en: Tattoo
fa: سالن تتو

en: Optician
fa: عینک‌‌سازی

en: Hearing Aids
fa: سمعک‌سازی

en: Medical Supply
fa: تجهیزات پزشکی

en: Jewellery
fa: جواهر فروشی

en: Erotic
fa: اروتیک

en: Department Store
fa: فروشگاه بزرگ

en: Mall
fa: مرکز خرید

en: Florist
fa: گل‌فروشی

en: Garden Centre
fa: مرکز باغبانی

en: Do-It-Yourself Store
fa: فروشگاه خودت-انجام-بده

en: Hardware
fa: فروشگاه ابزارآلات

en: Paint
fa: رنگ فروشی

en: Craft
fa: پیشه‌وری

en: Gas
fa: گاز

en: Wholesale
fa: عمده فروشی

[ctx: wholesale]
en: clothes
fa: لباس

[ctx: wholesale]
en: electro
fa: الکترونیکی

[ctx: wholesale]
en: florist
fa: گل

[ctx: wholesale]
en: food
fa: مواد غذایی

[ctx: wholesale]
en: general
fa: عمومی

[ctx: wholesale]
en: paper
fa: کاغذ

[ctx: wholesale]
en: pharmacy
fa: دارو

[ctx: wholesale]
en: sanitary
fa: بهداشتی

[ctx: wholesale]
en: seafood
fa: غذاهای دریایی

[ctx: wholesale]
en: supermarket
fa: سوپرمارکت

en: Trade
fa: تجاری

[ctx: trade]
en: agricultural_supplies
fa: لوازم کشاورزی

[ctx: trade]
en: building_supplies
fa: لوازم ساختمانی

[ctx: trade]
en: catering_supplies
fa: لوازم آشپزی

[ctx: trade]
en: plumbing
fa: لوله و فاضلاب

[ctx: trade]
en: tiles
fa: کاشی و سرامیک

[ctx: trade]
en: timber
fa: الوار

[ctx: trade]
en: windows
fa: پنجره

en: Travel Agency
fa: آژانس مسافرتی

en: Scuba diving
fa: غواصی

[ctx: shop]
en: Fishing
fa: ماهیگیری

en: Musical Instrument
fa: فروشگاه آلات موسیقی

en: Toys
fa: فروشگاه اسباب‌بازی

en: Gift/Souvenir
fa: کادو فروشی

en: Variety Store
fa: فروشگاه اقلام گوناگون

en: Party supplies
fa: لوازم جشن و شادی

en: Charity
fa: خیریه

en: Alternative tagging: `shop=*` + `second_hand=yes` or `second_hand=only`
fa: برچسب­گذاری جانشین: shop=*` + `second_hand=yes` or `second_hand=only`

en: Bookmaker
fa: قمارخانه

en: Lottery
fa: باجه بلیط لاتاری

en: Bag
fa: چمدان فروشی

en: Pet grooming
fa: کلینیک حیوانات خانگی

en: Photo
fa: عکاسی

en: Weapons
fa: اسلحه فروشی

en: Funeral Directors
fa: قواد خانه

en: Vending Machine
fa: دستگاه فروش خودکار

en: Vending products
fa: فروش محصولات

en: admission_tickets
fa: بلیط­های پذیرش

en: animal_feed
fa: مواد غذایی حیوانات

en: bicycle_tube
fa: لاستیک دوچرخه

en: cigarettes
fa: دخانیات

en: coffee
fa: قهوه

en: condoms
fa: کاندوم

en: drinks
fa: نوشابه­جات

en: excrement_bags
fa: کیف­های مدفوع

en: milk
fa: شیر

en: newspapers
fa: روزنامه

en: parking_tickets
fa: بلیط پارکینگ

en: public_transport_tickets
fa: بلیط حمل و نقل عمومی

en: SIM_cards
fa: سیم کارت

en: stamps
fa: مهر

en: sweets
fa: شیرینی­جات

en: telephone_vouchers
fa: کارت تلفن

en: toys
fa: اسباب بازی

en: Payment Methods
fa: روش­های پرداخت

en: Debit cards
fa: کارت Debit

en: BankAxess
fa: BankAxessBankAxess

en: Visa Debit
fa: ویزا Debit

en: Visa Electron
fa: ویزا Electron

en: Credit cards
fa: کارتهای اعتباری

en: American Express
fa: امریکن اکسپرس

en: Discover Card
fa: دیسکاور کارت

en: Mastercard
fa: مسترکارت

en: Visa
fa: ویزا

en: Contactless payment
fa: پرداخت بدون تماس

en: Electronic purses and Charge cards
fa: کیف پول الکترونیکی و کارت شارژ

en: Cryptocurrencies
fa: رمز ارز

en: Bitcoin
fa: بیت‌کوین

en: Dogecoin
fa: دوژکوین

en: Litecoin
fa: لایت‌کوین

en: Offices
fa: اداره‌ها

[ctx: office]
en: Accountant
fa: دفتر حسابداری

[ctx: office]
en: Advertising agency
fa: آژانس تبلیغاتی

[ctx: office]
en: Architect
fa: دفتر معماری

[ctx: office]
en: Association
fa: انجمن

[ctx: office]
en: Private company
fa: شرکت خصوصی

[ctx: office]
en: Educational institution
fa: کانون تحصیلی

[ctx: office]
en: Employment agency
fa: آژانس استخدامی

[ctx: office]
en: Estate agent
fa: آژانس املاک

[ctx: office]
en: Foundation
fa: موسسه

[ctx: office]
en: Government
fa: اداره دولتی

en: administrative
fa: اجرایی

en: audit
fa: حسابرسی

en: culture
fa: فرهنگی

en: customs
fa: گمرک

en: data_protection
fa: حفاظت اطلاعات

en: education
fa: آموزشی

en: environment
fa: محیط زیست

en: healthcare
fa: بهداشتی درمانی

en: legislative
fa: قانون­گذاری

en: migration
fa: مهاجرتی

en: ministry
fa: وزارتخانه

en: pension_fund
fa: صندوق بازنشستگی

en: prosecutor
fa: دادستانی

en: public_service
fa: خدمات عمومی

en: register_office
fa: دفتر ثبت

en: social_security
fa: تأمین اجتماعی

en: social_services
fa: خدمات اجتماعی

en: statistics
fa: آمار

en: tax
fa: مالیات

en: transportation
fa: حمل و نقل

[ctx: office]
en: Insurance
fa: اداره بیمه

[ctx: office]
en: IT Specialist
fa: فناوری اطلاعات

[ctx: office]
en: Lawyer
fa: دفتر وکالت

[ctx: office]
en: Newspaper
fa: دفتر روزنامه

[ctx: office]
en: Non-governmental organisation (NGO)
fa: سازمان مردم‌نهاد

[ctx: office]
en: Notary
fa: دفتر اسناد رسمی

[ctx: office]
en: Political party
fa: دفتر حزب سیاسی

[ctx: office]
en: Religion
fa: دفتر مذهبی

[ctx: office]
en: Research
fa: دفتر تحقیقاتی

[ctx: office]
en: Tax advisor
fa: دفتر مالیاتی

[ctx: office]
en: Telecommunication
fa: اداره مخابراتی

en: Beekeeper
fa: زنبورداری

en: Brewery
fa: آبجوسازی

en: Winery
fa: شراب‌سازی

en: Caterer
fa: سورسات‌چی

en: Upholsterer
fa: تودوزی

en: Key cutter
fa: کلید‌سازی

en: Locksmith
fa: قفل‌سازی

en: Electrician
fa: تکنسین الکتریک

en: Plumber
fa: لوله‌کشی

en: Hvac
fa: اچ‌واک

en: Painter
fa: نقاشی

en: Tiler
fa: کاشی‌کاری

en: Window construction
fa: ساخت‌وساز پنچره

en: Carpenter
fa: نجاری

en: Roofer
fa: سقف‌سازی

en: Photographer
fa: عکاسی

en: Handicraft
fa: صنایع دستی

en: Gardener
fa: باغبانی

en: Shoemaker
fa: کفش‌سازی

en: Sawmill
fa: چوب‌بری

en: Stonemason
fa: سنگ‌تراشی

en: Blacksmith
fa: آهنگری

en: Metal construction
fa: ساخت‌و‌ساز فلزات

en: Geography
fa: جغرافیا

en: Boundaries
fa: باندری

en: Administrative
fa: مرز ادمین

en: Administrative level
fa: سطح مرز ادمینی

en: Maritime
fa: دریایی

en: Political
fa: سیاسی

en: Division
fa: قسمت

en: linguistic_community
fa: جامعه زبانشناسی

en: ward
fa: بخش

en: National Park
fa: پارک ملی

en: Protected Area
fa: منطقه حفاظت‌شده

en: Title or type of protection
fa: عنوان یا نوع حفاظت

[ctx: hazard]
en: nuclear
fa: هسته‌ای

en: Border type
fa: نوع مرز

en: Places
fa: نقطه مکانی

en: Continent
fa: قاره

en: Country
fa: کشور

[ctx: place]
en: State
fa: استان

en: Region
fa: منطقه

en: County
fa: شهرستان

en: City
fa: شهر بزرگ

en: Town
fa: شهر کوچک

en: Village
fa: روستا

en: Isolated Dwelling
fa: سکونت منزوی

en: Quarter
fa: ناحیه

en: Neighbourhood
fa: محله

en: Farm
fa: مزرعه

en: A farm within a bigger settlement
fa: مزرعه­ای در یک منطقه مسکونی بزرگتر

en: Locality
fa: محل خاص

en: Square
fa: میدان

en: Peak
fa: قله

en: The top (summit) of a mountain or hill.
fa: قله (نوک) کوه یا تپه.

en: Saddle
fa: گردنه

en: A saddle point between mountains or hills.
fa: یک نقطه گردنه بین کوه­ها یا تپه­ها.

en: Glacier
fa: یخچال طبیعی

en: A persistent body of dense ice that is constantly moving under its own weight.
fa: جسمی پایدار از یخ­های متراکم که دائماً تحت وزن خود حرکت می­کند.

en: Volcano
fa: آتشفشان

en: A volcano, either dormant, extinct or active.
fa: آتشفشانی، حتی خاموش، منقرض شده یا فعال.

en: Current Status
fa: وضعیت جاری

en: stratovolcano
fa: آتشفشان چینه‌ای

en: Ridge
fa: خط الراس

en: A mountain or hill ridge.
fa: خط الراس یک کوه یا تپه.

en: Valley
fa: دره

en: A low area between hills.
fa: پایین­ترین مکان بین دو تپه.

en: Cliff
fa: پرتگاه

en: Sinkhole
fa: گودال

en: bluehole
fa: گودال آب

en: pit
fa: چاله

en: Caused by human activity
fa: ناشی از فعالیت­های انسانی

en: Modified by human hand
fa: تغییر یافته به دست انسان

en: Cave Entrance
fa: ورودی غار

en: The entrance to a cave.
fa: مدخل ورودی به یک غار.

en: Island
fa: جزیره

en: Islet
fa: جزیره کوچیک

en: Reef
fa: تپه دریایی

en: coral
fa: مرجان

en: oyster
fa: صدف خوراکی

en: Nature
fa: طبیعت

en: Shrub
fa: درختچه

en: Tree
fa: درخت

en: A single tree.
fa: یک درخت منفرد.

en: Denotation
fa: علامت گذاری

[ctx: tree denotation]
en: landmark
fa: علامت برجسته

en: Trees remarkable due to its size or prominent location, usually visible from great distances and useful for navigation.
fa: درختانی که به خاطر اندازه یا محل خاص­شان قابل توجه بوده، معمولاً از فواصل زیاد قابل مشاهده هستند و برای مسیریابی مفید می­باشند.

[ctx: tree denotation]
en: natural_monument
fa: یادگار_طبیعی

en: Especially old tree, often with a particular shape. Usually protected for its uniqueness.
fa: مخصوصاً درخت کهنسال، غالباً با شکلی خاص که معمولاً به علت منحصر به فرد بودن از آن محافظت می­شود.

[ctx: tree denotation]
en: avenue
fa: خیابان

en: Trees aligned along a road.
fa: درختان در امتداد یک جاده.

[ctx: tree denotation]
en: urban
fa: شهری

en: Trees found within settlements, e.g. in parks or spread through residential areas.
fa: درختانی که در مکانهای شهری یافت می­شوند، به عنوان مثال در پارک­ها یا در مناطق مسکونی منتشر هستند.

[ctx: tree denotation]
en: agricultural
fa: کشاورزی

en: Trees in agricultural use.
fa: درختانی که استفاده کشاورزی دارند.

en: Diameter crown (meters)
fa: قطر تاج (متر)

en: Circumference (meters)
fa: پیرامون (متر)

en: Tree Row
fa: ردیف درخت

en: A line of trees.
fa: درختان در یک خط.

[ctx: natural]
en: Wood
fa: درخت‌پوشیده

en: Woodland where timber production does not dominate use.
fa: جنگلی که تولید چوب در آن غالب نیست.

en: Forest
fa: جنگل

en: Cutline
fa: خط برش

[ctx: cutline]
en: border
fa: مرز

[ctx: cutline]
en: firebreak
fa: مانع گسترش آتش

[ctx: cutline]
en: hunting
fa: شکار

[ctx: cutline]
en: pipeline
fa: خط لوله

[ctx: cutline]
en: piste
fa: پیست

[ctx: cutline]
en: section
fa: بخش

en: Grassland
fa: مرتع

en: Where vegetation is dominated by grasses (Poaceae) and other herbaceous (non-woody) plants. Excludes cultivated areas and wetlands.
fa: جایی که پوشش گیاهی تحت تأثیر چمنزارها و سایر گیاهان علفی (غیرچوبی) قرار دارد. مناطق زیر کشت و تالاب­ها را شامل نمی­شود.

en: pampas
fa: دشت

en: prairie
fa: چمن زار

en: steppe
fa: استپ

en: Nature Reserve
fa: ذخیره‌گاه طبیعی

en: Scree
fa: سنگ‌ریزه

en: An accumulation of loose angular rocks.
fa: تجمع سنگهای زاویه­دار سست.

en: Shingle
fa: قلوه‌سنگ

en: An accumulation of loose rounded rocks on a beach or riverbed.
fa: تجمع سنگهای گرد و شل در ساحل یا بستر رودخانه.

en: Fell
fa: برش طبیعی

en: Bare upper lying uncultivated land principally covered with grass and often grazed.
fa: زمین­های بدون کشت در ارتفاع بالا و برهنه که عمدتاْ با چمن پوشیده شده و اغلب چرا می­شوند.

en: Scrub
fa: خارستان

en: Bare lower lying uncultivated land with bushes but little or no tree cover.
fa: زمینهای بدون کشت در ارتفاع پایین و بوته­ای، بدون پوشش درختی یا با درختان کم.

en: Heath
fa: خلنگزار

en: Sand
fa: ماسه

en: Bare Rock
fa: سنگلاخ

en: Rock
fa: صخره

en: Tourism attraction
fa: جاذبه گردشگری

en: Stone
fa: سنگ

en: Land use
fa: اراضی

en: Farmyard
fa: مزرعه‌سرا

en: Farmland
fa: مزرعه

en: Crop
fa: محصول

[ctx: crop]
en: barley
fa: جو

[ctx: crop]
en: cereal
fa: غلات

[ctx: crop]
en: corn
fa: ذرت

[ctx: crop]
en: grass
fa: علف

[ctx: crop]
en: hop
fa: افیون

[ctx: crop]
en: rice
fa: برنج

[ctx: crop]
en: soy
fa: سویا

[ctx: crop]
en: sugarcane
fa: نیشکر

[ctx: crop]
en: tea
fa: چای

[ctx: crop]
en: wheat
fa: گندم

en: Meadow
fa: علف‌زار

en: Orchard
fa: باغ

en: Trees
fa: درختان

en: almond_trees
fa: درختان بادام

en: apple_trees
fa: درختان سیب

en: apricot_trees
fa: درختان زردآلو

en: avocado_trees
fa: درختان آووکادو

en: banana_plants
fa: درختان موز

en: blueberry_plants
fa: گیاهان بلوبری

en: cacao_trees
fa: درختان کاکائو

en: cherimoya_trees
fa: درختان جریموآ

en: cherry_trees
fa: درختان گیلاس

en: chestnut_trees
fa: درختان شاه بلوط

en: coconut_palms
fa: نخل نارگیل

en: coffea_plants
fa: گیاهان قهوه

en: date_palms
fa: نخل خرما

en: hazel_plants
fa: گیاهان فندقی

en: hop_plants
fa: گیاهان هاپ

en: lemon_trees
fa: درختان لیمو

en: macadamia_trees
fa: درختان ماکادمیا

en: mango_trees
fa: درختان انبه

en: oil_palms
fa: نخل­های روغنی

en: olive_trees
fa: درختان زیتون

en: orange_trees
fa: درختان پرتقال

en: papaya_trees
fa: درختان پاپایا

en: peach_trees
fa: درختان هلو

en: pear_trees
fa: درختان گلابی

en: pecan_trees
fa: درختان اسپند

en: persimmon_trees
fa: درختان خرمالو

en: pineapple_plants
fa: گیاهان آناناس

en: pistachio_trees
fa: درختان پسته

en: pitaya_plants
fa: گیاهان پیتایا

en: plum_trees
fa: درختان آلو

en: pomegranate_trees
fa: درختان انار

en: tea_plants
fa: گیاهان چای

en: walnut_trees
fa: درختان گردو

en: Vineyard
fa: تاکستان

en: Greenhouse Horticulture
fa: ناحیه گلخانه

en: Plant Nursery
fa: پرورشگاه گیاه

en: Salt Pond
fa: دریاچه نمک

en: Aquaculture
fa: آبزی‌پروری

en: shrimp
fa: میگو

en: mussels
fa: صدف

en: Allotments
fa: مزرعه اشتراکی

en: Flowerbed
fa: بستر گل

en: Garden
fa: باغ تزئینی

en: Grass
fa: چمن

en: Village Green
fa: دهکده سبز

en: Park
fa: پارک

en: Recreation Ground
fa: باشگاه بیرونی

en: Religious
fa: مذهبی

en: Cemetery
fa: قبرستان

en: Graveyard
fa: آرامگاه

en: Cemetery sector
fa: قطعه قبرستان

en: Residential Area
fa: منطقه مسکونی

en: Retail
fa: تجاری

en: Commercial
fa: منطقه تجاری

en: Industrial
fa: منطقه صنعتی

[ctx: industrial]
en: bakery
fa: نانوایی

[ctx: industrial]
en: brewery
fa: آبجوسازی

[ctx: industrial]
en: brickyard
fa: آجرپزی

[ctx: industrial]
en: depot
fa: محل ذخیره

[ctx: industrial]
en: distributor
fa: محل توزیع

[ctx: industrial]
en: factory
fa: کارخانه

[ctx: industrial]
en: grinding_mill
fa: آسیاب

[ctx: industrial]
en: heating_station
fa: ایستگاه گرمایش

[ctx: industrial]
en: machine_shop
fa: فروشگاه ماشین آلات

[ctx: industrial]
en: mine
fa: معدن

[ctx: industrial]
en: oil
fa: نفت

[ctx: industrial]
en: port
fa: بندر

[ctx: industrial]
en: salt_pond
fa: حوض نمک

[ctx: industrial]
en: sawmill
fa: چوب‌بری

[ctx: industrial]
en: shipyard
fa: کشتی سازی

[ctx: industrial]
en: slaughterhouse
fa: کشتارگاه

[ctx: industrial]
en: warehouse
fa: انبار

en: Garages
fa: مساحت گاراژ

en: Railway Land
fa: مساحت راه‌آهن

en: Military
fa: نضامی

en: Construction Area
fa: منطقه ساخت‌وساز

en: Brownfield
fa: منطقه دوباره‌ساخت

en: Greenfield
fa: منطقه اولین‌ساخت

en: Landfill
fa: منطقه دفن زباله

en: Quarry
fa: معدن سنگ

en: Annotation
fa: گزارمان

en: Address
fa: نشانی

en: Address Interpolation
fa: الحاق آدرس

en: odd
fa: فرد

en: Contact (Common Schema)
fa: راه‌های ارتباطی

en: Email Address
fa: آدرس ایمیل

[ctx: Contact]
en: Similar tags but different tagging schema:
fa: برچسب‌های مشابه اما دارای الگوی برچسب‌گذاری متفاوت:

en: Social Networks
fa: شبکه های اجتماعی

[ctx: the tag note=*]
en: Note
fa: یادداشت

[ctx: note=*]
en: An important hint for other mappers (not for the end user).
fa: راهنمای مهم برای دیگران نقشه‌کش‌ها (نه برای کاربر نهایی).

en: Fixme
fa: منو درست کن

en: maritime
fa: دریایی

en: national_park
fa: پارک ملی

en: postal_code
fa: کد پستی

en: Turn Restriction
fa: محدودیت دور زدن

en: via node or ways
fa: از طریق گره یا راه

en: maxspeed
fa: حداکثر سرعت

en: toll
fa: عوارض

en: Routes
fa: مسیرها

[ctx: network]
en: international
fa: بین‌المللی

[ctx: network]
en: national
fa: ملی

[ctx: network]
en: regional
fa: منطقه‌ای

[ctx: network]
en: local
fa: محلی

en: Walking Route
fa: مسیر پیاده‌روی

en: fitness station
fa: ایستگاه تناسب اندام

en: Associated Street
fa: خیابان‌های مربوط

en: Street
fa: خیابان

en: addresses belonging to the street
fa: آدرس‌های متعلق به خیابان

en: Waterway
fa: راه آبی

en: waterways (no riverbank)
fa: راه آبی (بدون کناره رود)

en: Odd housenumber in even address interpolation.
fa: خانه دارای پلاک فرد در آدرس زوج الحاقی.

en: Definition of {0} is unclear
fa: تعریف {0} نامفهوم است

en: wrong value: {0}
fa: مقدار اشتباه: {0}

en: Water area inside water area
fa: محوطه دارای آب درون محوطه آبی دیگری قرار دارد

en: Waterway ends without a connection to another waterway or the direction of the waterway is wrong.
fa: راه آبی به راه آبی دیگری متصل نیست و یا جهت آن اشتباه است.

en: Unnamed unclassified highway
fa: راه بدون طبقه‌بندی بی نام

en: voltage should be in volts with no units/delimiter/spaces
fa: ولتاژ باید به ولت و بدون واحد یا جداکننده یا فاصله باشد

en: street name contains ss
fa: نام خیابان حاوی ss است

en: street name contains ß
fa: نام خیابان حاوی ß است

en: wikipedia tag has no language given, use ''wikipedia''=''language:page title''
fa: برای برچسب ویکی‌پدیا زبانی مشخص نشده است، از ''wikipedia''=''language:page title'' استفاده کنید

en: wikipedia tag has an unknown language prefix
fa: برچسب ویکی‌پدیا پیشوند زبان نامعلوم دارد

en: wikipedia tag format is deprecated
fa: برچسب ویکی‌پدیا منسوخ شده است

en: wikipedia ''{0}'' language is invalid, use ''{1}'' instead
fa: زبان ''{0}'' ویکی‌پدیا نامعتبر است، در عوض از ''{1}'' استفاده کنید

en: wikipedia title should not start with a space after language code
fa: عنوان ویکی‌پدیا نبایستی با حرف فاصله بعد از کد زبان شروع شود

en: wikipedia title should not have ''{0}'' prefix
fa: عنوان ویکی‌پدیا بایستی پیشوند ''{0}'' نداشته باشد

en: wikidata tag must be in Qnnnn format, where n is a digit
fa: قالب ویکی‌داده به صورت Qnnnn است که n یک عدد است

en: wikipedia tag is set, but there is no wikidata tag. Wikipedia plugin might help with wikidata id lookups
fa: برچسب ویکی‌پدیا نوشته شده است، اما برچسب ویکی‌داده وجود ندارد. افزونه ویکی‌پدیا به جستجوی id ویکی‌پدیا کمک می‌کند

en: Hide icons at low zoom
fa: مخفی کردن نمادها در زوم پایین

en: Canvec - French
fa: Canvec - فرانسوی

en: Vercors (Vercors Hauts-Plateaux Nature Reserve) - Orthophoto - 1999 - 1 m
fa: Vercors (Réserve naturelle des Hauts-Plateaux du Vercors) - Orthophoto - 1999 - 1 m

en: imagico.de: Northeast Caspian Sea 2018
fa: imagico.de: دریای خزر شمال شرقی 2018

en: ORT10LT (Lithuania)
fa: ORT10LT (لیتوانی)

en: Wind power turbines, farms and concession areas (blue: planned, light green: construction, dark green: built).
fa: توربین‌های بادی، مزارع و مناطق در نظر گرفته شده (آبی: برنامه‌ریزی شده، سبز روشن: درحال ساخت، سبز تیره: ساخته شده).

en: Będzin: Addresses
fa: Będzin: آدرس ها

en: Zabrze: Orthophotomap 2011 (aerial image)
fa: Zabrze: Orthophotomap 2011 (تصاویر هوایی)

en: Wrocław: Orthophotomap 2015 (aerial image)
fa: Wrocław: Orthophotomap 2015 (تصاویر هوایی)

en: Wrocław: Orthophotomap 2018 (aerial image)
fa: Wrocław: Orthophotomap 2018 (تصاویر هوایی)

en: imagico.de: Kerch Strait
fa: imagico.de: تنگه کرچ

en: imagico.de: Kerch Strait 2018
fa: imagico.de: تنگه کرچ 2018

en: PNOA Spain
fa: PNOA اسپانیا

en: WA 2013 aerial imagery for San Juan County
fa: تصاویر هوایی WA 2013 شهرستان San Juan

en: WA 2016 aerial imagery for San Juan County
fa: تصاویر هوایی WA 2016 شهرستان San Juan

en: Public Transport (ÖPNV)
fa: حمل و نقل عمومی (ÖPNV)

en: OpenSnowMap overlay
fa: لایه رویی OpenSnowMap

en: QA Has Address
fa: تضمین کیفیت: با آدرس

en: QA No Address
fa: تضمین کیفیت: بدون آدرس

en: QA No Name
fa: تضمین کیفیت: بدون نام

en: Wikimedia Map
fa: نقشه ویکی‌مدیا

en: OSM Inspector: Addresses
fa: OSM Inspector: آدرس‌ها

en: Tools for drawing buildings.
fa: ابزارهای ترسیم ساختمان.

en: Changeset Viewer plugin allows you to visualize the changesets in JOSM background
fa: افزونه مشاهده‌گر بسته تغییر اجازه می‌هد که بسته‌های تغییر را در پس‌زمینه JOSM ببینید

en: Fast drawing ways by mouse
fa: ترسیم سریع راه با استفاده از ماوس

en: Finds and fixes invalid street addresses in a comfortable way.
fa: ابزار راحت برای پیداکردن و تعمیر آدرس‌های نامعتبر.

en: Simple tool to tag house numbers and addresses.
fa: ابزار ساده جهت برچسب‌دهی آدرس‌ها و پلاک‌ها.

en: Import OSM data in o5m format
fa: وارد کردن داده OSM به صورت قالب o5m

en: Import/export OSM data in PBF format
fa: وارد/صادر کردن داده OSM به صورت قالب PBF

en: Simplify area by removing nodes on very obtuse angles. This can be constrained by maximum removed area size. Also average nearby nodes.
fa: ساده‌سازی محوطه از طریق حذف گره‌هایی که زاویه بسیار مبهمی دارند. می‌توان این عملیات را به حداکثر اندازه محوطه و همچنین متوسط گره‌های نزدیک به هم محدود کرد.

en: Odd
fa: فرد

en: Numeric
fa: عددی

en: Relation: {0}
fa: رابطه‌: {0}

en: City:
fa: شهر بزرگ:

en: Post Code:
fa: کد پستی:

en: Country:
fa: کشور:

en: Optional Information:
fa: اطلاعات اختیاری:

en: Show summary after import
fa: نمایش خلاصه پس از وارد کردن

en: Processing...
fa: در حال پردازش پرونده...

en: nodes
fa: گره‌ها

en: ways
fa: راه‌ها

en: relations
fa: رابطه‌ها

en: increase zoom level to see more detail
fa: برای دیدن جزئیات بیشتر سطح بزرگنمایی را افزایش دهید

en: Open the elevation profile window.
fa: بازکردن پنجره نیمرخ ارتفاع.

en: Zoom
fa: بزرگنمایی

en: Autosimplify
fa: ساده‌سازی خودکار

en: Simplify with initial epsilon
fa: ساده‌سازی با اپسیلون اولیه

en: FastDraw configuration
fa: تنظیمات کشیدن سریع

en: Click or Click&drag to continue, Ctrl-Click to add fixed node, Shift-Click to delete, Enter to simplify or save, Ctrl-Shift-Click to start new line
fa: کلیک کنید و برای ادامه ماوس را بکشید، Ctrl-Click برای اضافه کردن گره ثابت، Shift-Click برای پاک کردن، Enter برای ساده‌سازی یا ذخیره، Ctrl-Shift-Click برای اضافه کردن خط جدید

en: FastDrawing
fa: کشیدن سریع

en: Fast drawing mode
fa: حالت ترسیم سریع

en: {0} m - length of the line
    {1} nodes
    {2} points per km (maximum)
    {3} points per km (average)
fa: {0} متر - طول خط
    {1} گره
    {2} نقطه در کیلومتر (حداکثر)
    {3} نقطه در کیلومتر (متوسط)

en: Fix addresses
fa: تعمیر آدرس‌ها

en: Fix street addresses
fa: تعمیر آدرس خیابان‌ها

en: Address has no street
fa: آدرس حاوی نام خیابان نیست

en: Address has no valid street
fa: آدرس حاوی نام خیابان معتبر نیست

en: Address has no post code
fa: آدرس حاوی کد پستی نیست

en: Address has no city
fa: آدرس حاوی نام شهر نیست

en: Address has no country
fa: آدرس حاوی نام کشور نیست

en: Remove all address tags
fa: برداشتن همه برچسب‌های آدرس

en: No name
fa: بدون نام

en: Complete Addresses
fa: ادرس کامل

en: Incomplete Addresses
fa: آدرس ناکامل

en: Selected Addresses
fa: آدرس‌های انتخاب‌شده

en: Show incomplete addresses
fa: نمایش آدرس‌های ناقص

[ctx: address]
en: City
fa: شهر بزرگ

en: Assign address to street
fa: تخصیص دادن آدرس خیابان

en: Rotate 90
fa: ۹۰ درجه چرخاندن

en: Rotate 180
fa: ۱۸۰ درجه چرخاندن

en: Rotate 270
fa: ۲۷۰ درجه چرخاندن

en: WayPoint Image
fa: تصویر نقطه بین‌راهی

en: Rotate left
fa: چرخاندن به طرف چپ

en: Rotate image left
fa: چرخاندن تصویر به طرف چپ

en: Rotate right
fa: چرخاندن به طرف راست

en: Rotate image right
fa: چرخاندن تصویر به طرف راست

en: Show
fa: نمایش

en: Zoom to selected image
fa: بزرگ‌نمایی به تصویر انتخاب شده

en: You are logged in as ''{0}''.
fa: با نام کاربری ''{0}'' وارد شده‌اید.

en: You are currently not logged in.
fa: فعلاْ وارد نشده‌اید.

en: View in browser
fa: مشاهده در مرورگر

en: Walk mode
fa: جالت راه رفتن

en: Zoom to the currently selected Streetside image
fa: بزرگ‌نمایی به تصویر جانبی خیابان انتخاب شده

en: Wait for full quality pictures
fa: برای کیفیت حداکثر تصاویر صبر کنید

en: Edit opening hours
fa: ویرایش ساعت بازبودن

en: edit existing tag
fa: ویرایش برچسب موجود

en: Choose key
fa: انتخاب کلید

en: Reset Calibration
fa: کالیبره کردن مجدد

en: Reset calibration
fa: کالیبره کردن مجدد

en: Notification
fa: اعلان

en: Run
fa: اجرا

en: reset
fa: راه‌اندازی مجدد

en: Nothing in clipboard
fa: چیزی در کلیپ‌بورد وجود ندارد

en: signs
fa: علائم

en: settings
fa: تنظیمات

en: Change Properties
fa: تغییر خصوصیات

en: Show all signs
fa: نماش همه علائم راهنمایی و رانندگی

en: Show a selection of the most useful signs
fa: نمایش مجموعه‌ای از پرکاربردترین علائم راهنمایی و رانندگی

en: Belgium
fa: بلژیک

en: Czech Republic
fa: جمهوری چک

en: Spain
fa: اسپانیا

en: Germany
fa: آلمان

en: Poland
fa: لهستان

en: Slovakia
fa: اسلواکی

en: Rotate Mode:
fa: حالت چرخاندن:

en: Clockwise
fa: در جهت عقربه­های ساعت

en: Counter Clockwise
fa: بر خلاف عقربه­های ساعت

en: Rotate
fa: چرخاندن

en: Align building
fa: تراز کردن ساختمان

en: Select building
fa: لوازم ساختمان را انتخاب کنید

en: Select road
fa: راه را انتخاب کنید

en: Select none
fa: هیچیک را انتخاب نکنید

en: Align all buildings
fa: تراز کردن همه ساختمانها

en: Simplify Area
fa: ساده‌سازی محوطه

en: Yes, delete nodes
fa: بله، گره‌ها را حذف کن

en: Delete nodes outside of downloaded data regions
fa: حذف گره‌های خارج از منطقه بارگیری شده

en: The selected way has nodes outside of the downloaded data region. | The selected ways have nodes outside of the downloaded data region.
fa[0]: راه‌های انتخابی، دارای گره‌های خارج از منطقه بارگیری هستند.
fa[1]: راه انتخابی، دارای گره‌های خارج از منطقه بارگیری است.

en: Delete nodes outside of data regions?
fa: گره‌های خارج از منطقه بارگیری شده حذف شوند؟

en: Merge objects nodes
fa: ادغام  گره­های شی

en: Change tag {0} to {1}
fa: تغییر برچسب {0} به {1}

en: Name:
fa: نام:

en: Are you sure?
fa: اطمینان دارید؟

en: Align Way Segments
fa: تراز کردن قطعه راه

en: Align way segment
fa: تراز کردن قطعه راه

en: Align Way Segments: Modes
fa: تراز کردن قطعات راه: حالت

en: Align Ways control panel
fa: پنل کنترل تراز کردن راه‌ها

en: This panel activates in Align Ways mode:
fa: این پنل در حالت تراز کردن راه‌ها فعال می‌شود:

en: Align Ways
fa: تراز کردن راه‌ها

en: Align Ways mode
fa: حالت تراز کردن راه‌ها

en: What''s new...
fa: اخبار جدید....

en: Various improvements and bugfixes
fa: بهبودها و رفع اشکالات مختلف

en: House number:
fa: شماره پلاک:

en: Street:
fa: خیابان:

en: Post code:
fa: کد پستی:

en: Building:
fa: ساختمان:

en: Tags:
fa: برچسب‌ها:

en: Source:
fa: منبع:

en: replace building
fa: جایگزین کردن ساختمان

en: Error Report
fa: گزارش خطا

en: Replace existing buildings
fa: جایگزین کردن ساختمان‌های موجود

en: Replace an existing building with the new one.
fa: جایگزینی ساختمان موجود با ساختمان جدید.

en: Show Address Dialog after mapping an area
fa: نمایش پنجره آدرس پس از نقشه‌کشی یک منطقه

en: Add source tag
fa: اضافه کردن برچسب منبع

en: Add source tag.
fa: برچسب منبع را اضافه کن.

en: Check existing addresses
fa: بررسی آدرس‌های موجود

en: Auto Tools
fa: ابزارهای خودکار

en: Replace geometry for node {0}
fa: جایگزینی ژئومتری گره {0}

en: Replace geometry for way {0}
fa: جایگزینی ژئومتری راه {0}

en: Split way.
fa: جداکردن راه.

en: Street Name:
fa: نام خیابان:

en: Add nodes for building
fa: افزودن گره به ساختمان

en: Create building
fa: ایجاد ساختمان

en: Buildings width/diameter:
fa: عرض/قطر ساختمان:

en: Length step:
fa: طول گام:

en: Advanced...
fa: پیشرفته...

en: Draw buildings
fa: ترسیم ساختمان

en: Change the current projection
fa: تغییر پروجکشن فعلی نقشه

en: Administrative boundary
fa: مرز ادمین

en: Change location
fa: تغییر محل

en: Download from Cadastre
fa: بارگیری از Cadastre

en: Objects:
fa: اشیا:

en: Select to download buildings in the selected download area.
fa: جهت بارگیری ساختمان‌های محدوده انتخاب شده.

en: address
fa: آدرس‌

en: Select to download addresses in the selected download area.
fa: برای بارگیری آدرسها در محدوده بارگیری انتخاب شده این مورد را انتخاب کنید.

en: Select to download symbols in the selected download area.
fa: برای بارگیری سمبل‌ها در محدوده بارگیری انتخاب شده این مورد را انتخاب کنید.

en: Select to download water bodies in the selected download area.
fa: برای بارگیری مناطق آبی در محدوده بارگیری انتخاب شده این مورد را انتخاب کنید.

en: Select to download cadastral parcels in the selected download area.
fa: برای بارگیری قطعات مزروعی در محدوده بارگیری انتخاب شده این مورد را انتخاب کنید.

en: Select to download cadastral parcel numbers in the selected download area.
fa: برای بارگیری شماره قطعات مزروعی در محدوده بارگیری انتخاب شده این مورد را انتخاب کنید.

en: section
fa: بخش

en: locality
fa: محل خاص

en: Select to download localities in the selected download area.
fa: برای بارگیری مکانهای خاص در محدوده بارگیری انتخاب شده این مورد را انتخاب کنید.

en: Select to download municipality boundary in the selected download area.
fa: برای بارگیری مرزهای شهرداری در محدوده بارگیری انتخاب شده این مورد را انتخاب کنید.

en: high
fa: زیاد

en: low
fa: کم

en: 25 m
fa: ۲۵ متر

en: 50 m
fa: ۵۰ متر

en: 100 m
fa: ۱۰۰ متر

en: Invert the original black and white colors (and all intermediate greys). Useful for texts on dark backgrounds.
fa: معکوس کردن رنگها سیاه و سفید اصلی (و همه طیف خاکستری بینابینی). برای متن یا پس زمینه سیاه کاربرد دارد.

en: Image resolution:
fa: رزلوشن تصویر:

en: High resolution (1000x800)
fa: رزولوشن بالا (1000x800)

en: Medium resolution (800x600)
fa: رزولوشن متوسط (800x600)

en: Low resolution (600x400)
fa: رزولوشن پایین (600x400)

en: Layers:
fa: لایه‌ها:

en: Choose from...
fa: انتخاب از...

en: Create buildings
fa: ایجاد ساختمان

en: Create boundary
fa: ایجاد مرزبندی

en: East
fa: شرق

en: Reset offset
fa: بازگردان انحراف

en: Reset offset (only vector images)
fa: بازگردان انحراف (فقط تصاویر برداری)

en: Bounding box: {0}
fa: محدوده کادر: {0}

en: Changeset viewer
fa: مشاهده‌گر بسته تغییر

en: Configure conflation options
fa: گزینه‌های تنظیمات تلفیق

en: Replace
fa: جایگزینی

en: Remove {0} unmatched objects
fa: {0} شی ناهمگون حذف شود

en: Weight
fa: وزن

en: Standard Distance
fa: فاصله استاندارد

en: Replace Geometry
fa: جایگزینی ژئومتری

en: Merge Tags
fa: ادغام برچسب‌ها

en: List of tags to merge
fa: لیست برچسب‌ها جهت ادغام

en: List of tags to NOT merge (they will be ignored)
fa: لیست برچسب‌ها جهت عدم ادغام

en: Simple Example
fa: مثال ساده

en: Advanced Example
fa: مثال پیشرفته

en: Reference:
fa: مرجع:

en: Nothing is selected, please try again.
fa: چیزی انتخاب نشده است، لطفاْ مجدداْ تلاش کنید.

en: Distance
fa: فاصله

en: Standard
fa: استاندارد

en: Requires restart
fa: نیاز به راه‌اندازی مجدد است

en: Time in milliseconds after a pan/zoom before it starts downloading. Additional changes in the viewport in the waiting time will reset the timer.
fa: زمان به میلی ثانیه بعد از جابجایی یا بزرگنمایی پیش از شروع ب بارگیری. تغییرات بیشتر در درگاه دید در زمان انتظار تایمر را صفر می‌کند.

en: Wait time (milliseconds)
fa: زمان انتظار (میلی ثانیه)

en: How much extra area around the viewport is it going to download. Setting this to 0 will not download any extra data.
fa: چه میزان منطقه اضافه‌تر اطراف درگاه دید بارگیری خواهد شد. تنظیم این مقدار روی ۰ هیچ محدوده اضافه‌ای را بارگیری نمی‌کند.

en: Extra download area
fa: محدوده بارگیری اضافه

en: Max download area
fa: حداکثر محدوده بارگیری

en: edit gpx tracks
fa: ویرایش مسیرهای GPX

en: External tools
fa: ابزارهای بیرونی

en: Private chat
fa: گفتگوی خصوصی

en: Clear log
fa: پاک کردن تاریخچه

en: height (m)
fa: ارتفاع (متر)

en: width (m)
fa: عرض (متر)

en: length (m)
fa: طول (متر)

en: speed (km/h)
fa: سرعت (کیلومتر در ساعت)

en: weight (t)
fa: وزن (تن)

en: Vehicle properties
fa: خصوصیات وسیله نقلیه

en: Change bookmark
fa: تغییر نشانک

en: Edit access parameters
fa: ویرایش پارمترهای دسترسی

en: incline
fa: شیب

en: Select directory
fa: انتخاب شاخه

en: Vehicle
fa: وسیله نقلیه

en: Restore defaults
fa: بازگردانی پیشفرض‌ها

en: Visualization
fa: تصویرسازی

en: Node color
fa: رنگ گره

en: Arrow color
fa: رنگ فلش

en: Really delete "{0}"?
fa: آیا واقعاْ "{0}" حذف شود؟

en: Choose node color
fa: انتخاب رنگ گره

en: Weights must be given as positive decimal numbers with unit "t" or without unit.
fa: وزن بایستی به صورت اعداد اعشاری مثبت و با واحد "تن" یا بدون واحد داده شود.

en: Object count:
fa: تعداد شی:

en: Change Color
fa: تغییر رنگ

en: Deprecate Offset
fa: انحراف منسوخ شده

en: Are you sure this imagery offset is wrong?
fa: از اینکه این انحراف اشتباه است اطمینان دارید؟

en: To store imagery offsets you must be a registered OSM user.
fa: جهت ذخیره انحراف بایستی کاربر ثبت شده OSM باشید.

en: Please enter the reason why you mark this imagery offset as deprecated
fa: لطفاْ برای اینکه این انحراف را منسوخ شده اعلام کرده‌اید دلیلی ارائه کنید

en: Get Imagery Offset...
fa: دریافت انحراف تصاویر...

en: Download offsets for current imagery from a server
fa: بارگیری انحراف‌های تصاویر فعلی از سرور

en: No data for this region. Please adjust imagery layer and upload an offset.
fa: برای این منطقه داده‌ای وجود ندارد. لطفاْ لایه تصاویر را مطابق کنید و انحراف آنرا بارگذاری نمایید.

en: Loading imagery offsets...
fa: بارگیری انحراف‌های تصاویر...

en: Imagery Offset Database
fa: پایگاه داده انحراف تصاویر

en: mm
fa: میلیمتر

en: cm
fa: سانتیمتر

en: km
fa: کیلومتر

en: Deprecated offsets
fa: انجراف‌های منسوخ شده

en: Created by {0} on {1}
fa: ایجاد شده توسط {0} در تاریخ {1}

en: Offset Information
fa: اطلاعات انحراف

en: Report this offset
fa: گزارش این انجراف

en: You are to notify moderators of this offset. Why?
fa: شما دارید مدیران را درباره این انحراف آگاه می‌کنید. به چه دلیل؟

en: Reporting the offset...
fa: گزارش انحراف...

en: An imagery offset of {0}
fa: انحراف تصاویر {0}

en: Reason
fa: دلیل

en: This entry has been reported.
fa: مدخل گزارش شد.

en: Store Imagery Offset...
fa: ذخیره انحراف تصاویر...

en: Store imagery offset
fa: ذخیره انحراف تصاویر

en: Uploading a new offset...
fa: بارگزاری انحراف جدید...

en: Improve Way mode
fa: حالت بهبود راه

en: Vertical layer:
fa: لایه عمودی:

en: Show Help-Browser.
fa: نماش مرورگر کمک.

en: this layer is no osm data layer
fa: این لایه، یک لایه داده OSM نیست

en: Search
fa: جستجو

en: Check the direction
fa: بررسی جهت

en: Check the direction of the selected stream/river. Is it correct?
     Progress:
fa: جهت رودخانه/جریان آب انتخاب شده را ببرسی کنید. آیا صحیح است؟
    ادامه:

en: Correct
fa: درست

en: Wrong
fa: غلط

en: Check direction of streams
fa: جهت جریان‌های آب را بررسی کنید

en: Check direction of streams and rivers
fa: بررسی جهت جریان‌های آب و رودخانه‌ها

en: no name
fa: بدون نام

en: Show GPS data.
fa: نمایش داده GPS.

en: Speed
fa: سرعت‌

en: Way Info
fa: اطلاعات راه

en: Open the measurement window.
fa: باز کردن پنجره اندازه‌گیری.

en: Reset current measurement results and delete measurement path.
fa: نتایج اندازه‌گیری جاری را صفر و مسیر اندازه‌گیری را پاک کن.

en: Path Length
fa: طول مسیر

en: Selection Length
fa: طول انتخاب

en: Angle
fa: زاویه

en: Layer to make measurements
fa: لایه‌ای که اندازه‌گیری روی آن انجام شود

en: measurement mode
fa: حالت اندازه‌گیری

en: Measurements
fa: اندازه‌ها

en: Finish
fa: اتمام

en: {0}/Password
fa: {0}/گذرواژه

en: JOSM/Proxy/Username
fa: JOSM/Proxy/نام کاربری

en: JOSM/Proxy/Password
fa: JOSM/Proxy/رمز

en: username
fa: نام کاربری

en: password
fa: گذرواژه

en: proxy username
fa: نام کاربری پروکسی

en: proxy password
fa: رمز پروکسی

en: Plain text, JOSM default
fa: متن ساده، پیشفرض OSM

en: Reading OSM data...
fa: در حال خواندن داده OSM...

en: Search:
fa: جستجو:

en: Please restart JOSM to activate the downloaded modules.
fa: لطفاْ جهت فعال شدن ماژول بارگیری شده JOSM را مجددا راه‌اندازی کنید.

en: Set the selected elements on the map to the selected items in the list above.
fa: عناصر برگزیده شده بر روی نقشه را به موردهای انتخاب شده در فهرست بالا تنظیم کنید.

en: Tools
fa: ابزارها

en: Open the OpenData window.
fa: بازکردن پنجره OpenData.

en: General settings
fa: تنظیمات کلی

en: XAPI server:
fa: سرور XAPI:

en: View summary
fa: مشاهده خلاصه

en: View full text
fa: مشاهده کامل متن

en: Reading 7Zip file...
fa: در حال خواندن فابل فشرده 7Zip...

en: Zip Files
fa: فایل‌های فشرده

en: Reading Zip file...
fa: در حال خواندن فابل فشرده Zip...

en: ODS files
fa: فایل‌های ODS

en: XLS files
fa: فایل‌های XLS

en: View OSM Wiki page
fa: مشاهده صفحه ویکی OSM

en: View Local Portal page
fa: مشاهده صفحه درگاه محلی

en: View National Portal page
fa: مشاهده صفحه درگاه ملی

en: View License
fa: مشاهده مجوز

en: View License (summary)
fa: مشاهده مجوز (خلاصه)

en: Checking module preconditions...
fa: در حال بررسی پیش شرط‌های ماژول...

en: Object Id
fa: Id شی

en: Version
fa: نسخه

en: Images
fa: تصاویر

en: Check Placement
fa: بررسی محل قرارگیری

en: East:
fa: شرق:

en: North:
fa: شمال:

en: Check numbers
fa: بررسی اعداد

en: Show target
fa: نمایش هدف

en: Remove parallel lines
fa: خظوظ موازی را حذف کن

en: coordinates
fa: مختصات

en: Latitude and longitude
fa: عرض و طول جغرافیایی

en: positive number or empty
fa: عدد مثبت یا تهی

en: Speed:
fa: سرعت :

en: direction
fa: جهت

en: Direction:
fa: جهت:

en: Module
fa: ماژول

en: Tags copied to clipboard.
fa: برچسب‌ا در کلیپ­بورد کپی شد.

en: Print...
fa: چاپ...

en: Print the map
fa: چاپ نقشه

en: Print the Map
fa: چاپ نقشه

en: Printer
fa: چاپ/ر

en: Printer settings
fa: تنظیمات چاپگر

en: Scale
fa: مقیاس

en: Resolution
fa: رزولوشن

en: Map information
fa: اطلاعات نقشه

en: Map Preview
fa: پیش نمایش نقشه

en: Zoom To Page
fa: بزرگنمایی به صفحه

en: Zoom To Actual Size
fa: بزرگنمایی به اندازه وافعی

en: Print
fa: چاپ

en: Printing has been cancelled.
fa: چاپ کنسل شد.

en: Printing stopped
fa: چاپ متوقف شد

en: Printing has failed.
fa: چاپ با خطا روبرو شد.

en: Name (en.)
fa: نام (انگلیسی)

[ctx: menu]
en: Public Transport
fa: حمل و نقل عمومی

en: Extract node from line
fa: بیرون کشیدن گره از خط

en: No data found
fa: داده‌ای یافت نشد

en: Required tags:
fa: برچسب‌های مورد نیاز:

en: unnamed
fa: بدون نام

en: Choose Filter
fa: انتخاب فیلتر

en: Change role
fa: تغییر نقش

en: Clear the chosen relation
fa: پاک کردن رابطه انتخاب شده

en: Create a relation from selected objects
fa: ایجاد یک رابطه از اشیا انتخاب شده

en: Delete relation
fa: حذف رابطه‌

en: Duplicate relation
fa: رابطه مضاعف

en: Find a relation
fa: پیدا کردن رابطه

en: Revert changeset
fa: بازگرداندن بسته تغییر

en: Revert
fa: بازگرداندن

en: Checking coordinates of {0} node | Checking coordinates of {0} nodes
fa[0]: بررسی مختصات {0} گره
fa[1]: بررسی مختصات {0} گره

en: Changeset {0}: {1}
fa: بسته تغییر {0}: {1}

en: Confirm
fa: تائید

en: See {0}
fa: {0} را ببینید

en: Criteria
fa: معیار

en: Clear route
fa: پاک کردن جاده

en: Speed (Km/h)
fa: سرعت (ک.م)

en: SDS password
fa: گذرواژه SDS

en: No object selected
fa: هیچ شی انتخاب نشده است

en: Draw a spline curve
fa: ترسیم انحنا

en: Curve steps
fa: گام‌های انحنا

en: Undelete node {0}
fa: برگرداندن گره {0}

en: Waypoint Description
fa: شرح نقطه بین‌راهی

en: Edit tags
fa: ویرایش برچسب‌ها

en: JOSM Tag Editor Plugin
fa: افزونه ویرایش برچسب JOSM

en: Presets
fa: پیشفرض

en: Group
fa: گروه

en: Item
fa: مورد

en: Search:
fa: جستجو:

en: unexpected column number {0}
fa: شماره ستون غیر منتظره {0}

en: Street name:
fa: نام خیابان:

en: Creates individual buildings from a long building.
fa: از ساختمانهای بزرگ و دراز ساختمانهای منفرد ایجاد می‌کند.

en: Open the todo list.
fa: بازکردن پنجره فهرست انجام کار.

en: Zoom to the selected item in the todo list.
fa: بزرگ‌نمایی به موارد انتخاب شده در لیست انجام کار.

en: Clear the todo list
fa: پاک کردن فهرست انچام دادنی‌ها

en: Browse
fa: مرور

en: Browse map with left button
fa: مرور نقشه با کلید چپ

en: check the right direction of the way
fa: بررسی جهت صحیح راه

en: Unidirectional road
fa: جاده یکطرفه

en: Both way
fa: هر دو راه

en: Number of lanes
fa: تعداد لین

en: Directional
fa: جهت‌دار

en: Add turn
fa: افزودن دورزدن

en: Delete lane.
fa: حذف کردن لین.

en: Delete turn.
fa: حذف کردن دور زدن.

en: Create/Edit turn restriction...
fa: ایجاد/ویرایش محدودیت دور زدن...

en: Create or edit a turn restriction.
fa: ایجاد یا ویرایش محدودیت دور زدن.

en: Type:
fa: توع:

en: From:
fa: از:

en: To:
fa: به:

en: Vias:
fa: از طریق:

en: Copy to the clipboard
fa: در کلیپ­بورد کپی کنید

en: Clear the selected roles or delete the selected members
fa: پاک کردن نقش انتخاب شده یا حذف اعضای انتخاب شده

en: Errors/Warnings
fa: خطاها/هشدارها

en: Create a new turn restriction in layer ''{0}''
fa: ایجاد یک محدودیت دور زدن جدید در لایه ''{0}''

en: Yes, save anyway
fa: بله، در هر صورت ذخیره کن

en: {0} warning | {0} warnings
fa[0]: {0} هشدار
fa[1]: {0} هشدار

en: {0} error | {0} errors
fa[0]: {0} خطا

en: no issues
fa: موردی یافت نشد

en: please select a way
fa: لطفاً یک راه را انتخاب کنید

en: Create new turn restriction
fa: ایجاد محدودیت دور زدن

en: Public Service Vehicles
fa: وسایل حمل و نقل عمومی

en: Public service vehicles like buses, tramways, etc.
fa: وسایل حمل و نقل عمومی نظیر اتوبوس، تراموا و غیره.

en: Heavy Goods Vehicles
fa: وسایل نقلیه سنگین حمل کالا

en: Motorcars
fa: خودرو

en: Bicycles
fa: دوچرخه

[ctx: turnrestrictions]
en: From:
fa: از:

[ctx: turnrestriction]
en: To:
fa: به:

en: Turn Restrictions
fa: محدودیت دور زدن

en: Create a new turn restriction
fa: ایجاد یک محدودیت دور زدن جدید

en: Select in current data layer
fa: انتخاب در لایه داده جاری

en: Zoom to the currently selected turn restrictions
fa: بزرگ‌نمایی به محدودیت دور زدن انتخاب شده فعلی

en: Sponsor
fa: اسپانسر

en: Fix in editor
fa: تصحیح در ویرایشگر

en: Add in editor
fa: افزودن در ویرایشگر

en: Change to the Basic Editor and select a way
fa: تغییر ویرایش اصلی و انتخاب راه

en: Object could not be undeleted | Some objects could not be undeleted
fa[0]: اشیا را نمی‌توان حذف کرد
fa[1]: شی را نمی‌توان حذف کرد

en: Undelete object...
fa: لغو حذف شی...

en: Undelete object by id
fa: لغو حذف شی با استفاده شماره یکتا

en: Undelete Object
fa: لغو حذف شی

en: Undelete object
fa: لغو حذف شی

en: Enter the type and ID of the objects that should be undeleted, e.g., ''n1 w2''
fa: نوع و ID شی که بایست لغو حذف شود را وارد کنید، مثلاْ ''n1 w2''

en: Select if the data should be added into a new layer
fa: انتخاب می‌کنید که داده در یک لایه جدید اضافه شود

en: Start undeleting
fa: شروع لغو حذف

en: Close dialog and cancel
fa: بستن پنجره و لغو

en: Add nodes at intersections
fa: افزودن گره به محل‌های تلاقی

en: Align Way Nodes
fa: تراز کردن گره‌های راه

en: Align nodes in a way
fa: تراز کردن گره‌ها در یک راه

en: The way with selected nodes can not be straightened.
fa: با استفاده از گره‌های انتخاب شده نمی‌توان راه را مستقیم کرد.

en: Internal error: number of nodes is {0}.
fa: خطای داخلی: تعداد گره‌ها {0} عدد است.

en: Copy all tags of selected objects to paste buffer.
fa: کپی کردن همه برچسب‌های شی انتخاب شده در میانگیر چسباندن.

en: Extract node
fa: بیرون کشیدن گره

en: Extracts node from a way
fa: بیرون کشیدن گره از راه

en: This tool extracts node from its ways and requires single node to be selected.
fa: این ابزار گره را از راه متصل به آن بیرون می‌کشد و مستلزم این است که یک گره انتخاب شود.

en: Paste Relations
fa: چسباندن رابطه‌

en: Split Object
fa: تقسیم کردن شی

en: Split an object at the selected nodes.
fa: تقسیم کردن شی از محل گره انتخاب شده.

en: The current selection cannot be used for splitting.
fa: از انتخاب فعلی برای تقسیم کردن نمی‌توان استفاده کرد.

en: The selected way is not closed.
fa: راه انتخاب شده بسته نیست.

en: The selected way does not contain the selected node. | The selected way does not contain all the selected nodes.
fa[0]: راه انتخاب شده حاوی گره انتخاب شده نیست.

en: Split adjacent ways
fa: جداکردن راه‌های مجاور

en: Split adjacent ways on T-intersections
fa: جداکردن راه‌های مجاور در نقطه تقاطع

en: The selection cannot be used for action ''{0}''
fa: این انتخاب را برای ''{0}'' نمی‌توان بکار برد.

en: Symmetry
fa: قرینه‌سازی

en: Please select at least two nodes for symmetry axis and something else to mirror.
fa: لطفاْ حداقل دو گره را به عنوان محور قرینه‌سازی و شی مذکور را  انتخاب کنید.

en: Paste tags from previous selection
fa: چسباندن برچسب‌ها از انتخاب قبلی

en: Paste tags from the previously selected object(s) (not from clipboard).
fa: چسباندن برچسب‌ها از اشیاء انتخاب شده قبلی (نه از میانگیر)

en: Add Source Tag
fa: اضافه کردن برچسب منبع

en: UnGlue Relation
fa: قطع اتصال ارتباط

en: Radius too small
fa: شعاع بسیارکوچک است

en: Nothing to do
fa: کاری برای انجام‌ دادن نیست

en: Circle arc
fa: قوس دایره

en: Create a circle arc
fa: ایجاد یک قوس دایره

en: Could not use selection to create a curve
fa: از موارد انتخاب شده برای ایجاد انحنا نمی‌توان استفاده کرد

en: Could not use selection to create a curve: {0}
fa: از موارد انتخاب شده برای ایجاد انحنا نمی‌توان استفاده کرد: {0}

en: Ask every time
fa: هربار بپرس

en: Utilsplugin2 settings
fa: تنظیمات Utilsplugin2

en: Here you can change some preferences of Utilsplugin2 functions
fa: در اینجا برخی ترجیحات عملکردی Utilsplugin2 را تغییر می‌دهید

en: Save to file
fa: ذخیره در پرونده

en: Load from file
fa: بارگیری از پرونده

en: Lat Lon tool
fa: ابزار عرض و طول جغرافیایی

en: Create geometry by entering lat lon coordinates for it.
fa: ایجاد ژئومتری با وارد کردن عرض و طول جغرافیایی آن.

en: Tag multiple objects [alpha]
fa: برچسب‌گذاری چندین شی با هم [آلفا]

en: Edit tags of object list in table
fa: ویرایش برچسب‌های شی در جدول

en: Tag multiple objects
fa: برچسب‌گذاری چندین شی با هم

en: Zoom to objects
fa: بزرگنمایی به اشیاء

en: Remove tag
fa: برداشتن برچسب

en: Delete tags from multiple objects
fa: حذف برچسب‌ها از چند شی

en: Set tags for multiple objects
fa: قراردادن برچسب‌ها برای چند شی

en: Delete from history
fa: حذف از تاریخچه

en: Replace geometry of selected object with a new one
fa: جایگزین کردن ژئومتری شی انتخاب شده با شی جدید

en: Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relation | Replaced ''{0}'' by ''{1}'' in {2} relations
fa[0]: جایگزینی ''{0}'' با ''{1}'' در {2} رابطه

en: The first selected object ''{0}'' is not part of any relation
fa: اولین شی انتخاب شده ''{0}'' جزوی از هیچ رابطه‌ای نیست

en: Adjacent nodes
fa: گره‌های جانبی

en: Select adjacent nodes
fa: انتخاب گره‌های جانبی

en: Adjacent ways
fa: راه‌های جانبی

en: Adjacent ways will be selected. Nodes will be deselected.
fa: راه‌های جانبی انتخاب خواهند شد. گره‌ها از انتخاب برداشته می‌شوند.

en: All connected ways
fa: همه راه‌های متصل

en: Select all connected ways
fa: انتخاب همه راه‌های متصل

en: Intersecting ways
fa: راه‌های متقاطع

en: Select intersecting ways
fa: انتخاب راه‌های متقاطع

en: Please select some ways to find connected and intersecting ways!
fa: لطفاْ چند راه را برای پیدا کردن سایر راه‌های متقاطع یا متصل به آن انتخاب کنید!

en: All intersecting ways
fa: همه راه‌های متقاطع

en: Select all intersecting ways
fa: انتخاب همه راه‌های متقاطع

en: Please select some ways to find all connected and intersecting ways!
fa: لطفاْ چند راه را برای پیدا کردن سایر راه‌های متقاطع یا متصل به آن انتخاب کنید!

en: Middle nodes
fa: گره‌های میانی

en: Select middle nodes
fa: انتخاب گره‌های میانی

en: Please select two nodes connected by way!
fa: لطفاْ دو گره متصل به هم توسط راه را انتخاب کنید!

en: All inside [testing]
fa: همه اشیاء درونی [آزمایشی]

en: Select all inside selected polygons
fa: انتخاب همه اشیاء داخل چندضلعی‌های انتخاب شده

en: Nothing found. Please select some closed ways or multipolygons to find all primitives inside them!
fa: چیزی یافت نشد. لطفاْ چند راه بسته یا چندضلعی را برای پیدا کردن اشیاء داخل آنها انتخاب کنید!

en: Nothing found. Please select way that is a part of some polygon formed by connected ways
fa: چیزی یافت نشد. لطفاْ چند راه را که با هم چندضلغی می‌سازند را انتخاب کنید

en: Select Highway
fa: انتخاب  جاده

en: Select highway for the name/ref given
fa: انتخاب جاده براساس نام/شماره ارجاع داده شده

en: Please select one or two ways for this action
fa: برای اینکار یک یا دو راه را انتخاب کنید

en: Select last modified nodes
fa: انتخاب گره‌های تغییریافته اخیر

en: Select last modified ways
fa: انتخاب مسیرهای تغییریافته اخیر

en: Select Way Nodes
fa: انتخاب گره‌های راه

en: Select all nodes of a selected way.
fa: انتخاب همه گره‌های راه انتخاب شده.

en: Undo selection
fa: برگرداندن انتخاب

en: Reselect last added object or selection form history
fa: آخرین شی اضافه شده یا مورد انتخابی را مجدداْ از تاریخجه انتخاب کنید

en: Unselect nodes
fa: عدم انتخاب گره‌ها

en: Removes all nodes from selection
fa: همه گره‌ها را از موارد انتخاب شده بردار

en: Way Download
fa: بارگیری راه

en: Download map data on the end of selected way
fa: بارگیری داده نقشه انتهای راه انتخاب شده

en: <html>Could not find a unique node to start downloading from.</html>
fa: <html>نمی‌توان برای شروع بارگیری یک گره منحصر را پیدا کرد.</html>

en: <html>There are no ways connected to node ''{0}''. Aborting.</html>
fa: <html>هیچ راهی به گره ''{0}'' متصل نیست. انجام نشد.</html>

en: Merge duplicate node?
fa: گره مضاعف ادغام شود؟

en: <html>No more connected ways to download.</html>
fa: <html>هیچ راه متصل دیگری برای بارگیری وجود ندارد.</html>

en: Node ''{0}'' is a junction with more than 2 connected ways.
fa: گره ''{0}'' محل اتصال بیش از دو راه متقاطع است.

en: Enter search expression here..
fa: عبارت جستجو را در اینجا وارد کنید..

en: Select waypoint to move map
fa: نقطه بین‌راهی را برای جابجایی نقشه انتخاب کنید

en: Waypoint search
fa: جستجوی نقطه بین‌راهی

en: Search after waypoint. Click and move the map view to the waypoint.
fa: جستجوی پس از نقطه یبن‌راهی. کلیک کرده و نمای نقشه را به محل نقطه بین‌راهی جابجا کنید.

en: Add Wikidata
fa: افزودن ویکی‌داده

en: Add Wikidata for language ''{0}''
fa: افزودن ویکی داده برای زبان "{0}"

en: Add names from Wikipedia
fa: نام ها را از ویکی پدیا اضافه کنید

en: Wikipedia language
fa: زبان ویکی پدیا

en: language code
fa: کد زبان

en: language
fa: زبان

en: description
fa: توضیحات

en: Open Article
fa: باز کردن مقاله

en: [Wiki]
fa: [ویکی]

en: Go driving
fa: شروع به رانندگی کن

en: Drive a race car on this layer
fa: با ماشین مسابقه‌ای در این لایه  رانندگی کنید

en: Tunnel Start
fa: شروع تونل

en: Village/City
fa: شهر/روستا

en: Parking
fa: پارکینگ

en: Fuel Station
fa: جایگاه سوخت

en: Shopping
fa: محل خرید

en: WC
fa: توالت

en: Camping
fa: اردوگاه

en: Test
fa: آزمایش
