json-glib master - en to bg translation catalogue (47 entries)

en: Prettify output
bg: Форматиран изход

en: Indentation spaces
bg: БРОЙ_ИНТЕРВАЛИ за отстъп

en: SPACES
bg: БРОЙ_ИНТЕРВАЛИ

en: Output file
bg: Изходен файл

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: FILE…
bg: ФАЙЛ…

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening file: %s
bg: %s: %s: грешка при отваряне на файл: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error parsing file: %s
bg: %s: %s: грешка при анализ на файл: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the * second one is the URI of the file.
en: %s: %s: error writing to stdout
bg: %s: %s: грешка при извеждане на стандартния изход

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error closing: %s
bg: %s: %s: грешка при затваряне: %s

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Format JSON files.
bg: Форматиране на JSON.

en: json-glib-format formats JSON resources.
bg: „json-glib-format“ форматира JSON.

note: Translators: the %s is the program name. This error message * means the user is calling json-glib-validate without any * argument.
en: Error parsing commandline options: %s
bg: Грешка при анализа на опциите на командния ред: %s

en: Try “%s --help” for more information.
bg: За повече информация изпълнете „%s --help“.

note: Translators: the %s is the program name. This error message * means the user is calling json-glib-validate without any * argument.
en: %s: missing files
bg: %s: липсват файлове

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Validate JSON files.
bg: Проверка на JSON.

en: json-glib-validate validates JSON data at the given URI.
bg: „json-glib-validate“ проверява данни дали наистина са в JSON.

note: translators: the %s is the name of the data structure
en: Expecting a JSON object, but the root node is of type “%s”
bg: Очаква се обект, но кореновият елемент бе от вида „%s“

note: translators: the '%s' is the type name
en: Unexpected type “%s” in JSON node
bg: Неочакван вид „%s“ във възел на JSON

en: Missing elements in JSON array to conform to a tuple
bg: Липсват елементи в масив на JSON. Това пречи на използването му и като списък.

en: Missing closing symbol “)” in the GVariant tuple type
bg: Липсва затварящата „)“ в списъка на „GVariant“

en: Unexpected extra elements in JSON array
bg: Неочаквани допълнителни елементи в масив на JSON

en: Invalid string value converting to GVariant
bg: Неправилно преобразуване от низ в „GVariant“

en: A GVariant dictionary entry expects a JSON object with exactly one member
bg: Речникът на „GVariant“ очаква данни в JSON само с един член

en: GVariant class “%c” not supported
bg: Класът на „GVariant“ — „%c“ не се поддържа

en: Invalid GVariant signature
bg: Грешен подпис за вида „GVariant“

en: JSON data is empty
bg: Няма данни в JSON

note: translators: %s: is the file name, the first %d is the line * number, the second %d is the position on the line, and %s is * the error message
en: %s:%d:%d: Parse error: %s
bg: %s:%d:%d: Грешка при анализиране: %s

en: JSON data must be UTF-8 encoded
bg: Данните за JSON трябва да са кодирани в UTF-8

en: Only one root node is allowed in a JSONPath expression
bg: Позволен е само един коренов възел в изрази от вида „JSONPath“

note: translators: the %c is the invalid character
en: Root node followed by invalid character “%c”
bg: Знакът „%c“ след кореновия възел е грешен

en: Missing member name or wildcard after . character
bg: След знак „.“ липсва име на член или шаблонен знак

en: Malformed slice expression “%*s”
bg: Неправилен израз за резен: „%*s“

en: Invalid set definition “%*s”
bg: Неправилна дефиниция за множество „%*s“

en: Invalid slice definition “%*s”
bg: Неправилна дефиниция за peзен: „%*s“

en: Invalid array index definition “%*s”
bg: Неправилна дефиниция за индекс на масив „%*s“

en: Invalid first character “%c”
bg: Неправилен първи знак „%c“

en: The current node is of type “%s”, but an array or an object was expected.
bg: Възелът е от вида „%s“. Очакваше се масив или обект.

en: The index “%d” is greater than the size of the array at the current position.
bg: Индексът „%d“ е по-голям от броя на елементите в текущия масив.

en: The index “%d” is greater than the size of the object at the current position.
bg: Индексът „%d“ е по-голям от броя на елементите в текущия обект.

en: No node available at the current position
bg: Липсва възел на тази позиция

en: The current position holds a “%s” and not an array
bg: На тази позиция трябва да има масив, а не „%s“

en: The current node is of type “%s”, but an object was expected.
bg: Възелът е от вида „%s“. Очакваше се обект.

en: The member “%s” is not defined in the object at the current position.
bg: Членът „%s“ не е дефиниран на тази позиция в обекта.

en: The current position holds a “%s” and not an object
bg: На тази позиция трябва да има обект, а не „%s“

en: The current position holds a “%s” and not a value
bg: На тази позиция трябва да има стойност, а не „%s“

en: The current position does not hold a string type
bg: На тази позиция няма низ
