json-glib master - en to ca translation catalogue (47 entries)

en: Prettify output
ca: Formata la sortida

en: Indentation spaces
ca: Espais de sagnat

en: SPACES
ca: ESPAIS

en: Output file
ca: Fitxer de sortida

en: FILE
ca: FITXER

en: FILE…
ca: FITXER…

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening file: %s
ca: %s: %s: s'ha produït un error en obrir el fitxer: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error parsing file: %s
ca: %s: %s: s'ha produït un error en analitzar el fitxer: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the * second one is the URI of the file.
en: %s: %s: error writing to stdout
ca: %s: %s: s'ha produït un error en escriure a la sortida estàndard

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error closing: %s
ca: %s: %s: s'ha produït un error en tancar: %s

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Format JSON files.
ca: Formata fitxers JSON.

en: json-glib-format formats JSON resources.
ca: El json-glib-format formata recursos JSON.

note: Translators: the %s is the program name. This error message * means the user is calling json-glib-validate without any * argument.
en: Error parsing commandline options: %s
ca: S'ha produït un error en analitzar les opcions de la línia d'ordres: %s

en: Try “%s --help” for more information.
ca: Per a més informació proveu «%s --help».

note: Translators: the %s is the program name. This error message * means the user is calling json-glib-validate without any * argument.
en: %s: missing files
ca: %s: manquen els fitxers

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Validate JSON files.
ca: Valida fitxers JSON.

en: json-glib-validate validates JSON data at the given URI.
ca: El json-glib-validate valida les dades JSON de l'URI donat.

note: translators: the %s is the name of the data structure
en: Expecting a JSON object, but the root node is of type “%s”
ca: S'esperava un objecte JSON, però el node arrel és del tipus «%s»

note: translators: the '%s' is the type name
en: Unexpected type “%s” in JSON node
ca: No s'esperava el tipus «%s» en un node de JSON

en: Missing elements in JSON array to conform to a tuple
ca: Manquen elements en la matriu de JSON perquè siguin una tupla

en: Missing closing symbol “)” in the GVariant tuple type
ca: Manca el símbol de tancament «)» pel tipus de tupla de GVariant

en: Unexpected extra elements in JSON array
ca: No s'esperaven elements extra en la matriu de JSON

en: Invalid string value converting to GVariant
ca: La cadena no es pot convertir a GVariant, la conversió no és vàlida

en: A GVariant dictionary entry expects a JSON object with exactly one member
ca: Un diccionari de GVariant requereix un objecte de JSON amb un sol membre

en: GVariant class “%c” not supported
ca: La classe «%c» de GVariant no es pot utilitzar

en: Invalid GVariant signature
ca: La signatura de GVariant no és vàlida

en: JSON data is empty
ca: No hi ha dades de JSON

note: translators: %s: is the file name, the first %d is the line * number, the second %d is the position on the line, and %s is * the error message
en: %s:%d:%d: Parse error: %s
ca: %s:%d:%d: error en l'anàlisi: %s

en: JSON data must be UTF-8 encoded
ca: Les dades JSON han d'estar codificades amb UTF-8

en: Only one root node is allowed in a JSONPath expression
ca: Només es pot utilitzar un node arrel en una expressió JSONPath

note: translators: the %c is the invalid character
en: Root node followed by invalid character “%c”
ca: El caràcter «%c» que segueix el node arrel no és vàlid

en: Missing member name or wildcard after . character
ca: Manca el nom del membre o un comodí després del caràcter «.»

en: Malformed slice expression “%*s”
ca: L'expressió de tallat «%*s» no està ben formatada

en: Invalid set definition “%*s”
ca: La definició del conjunt «%*s» no és vàlida

en: Invalid slice definition “%*s”
ca: La definició del tallat «%*s» no és vàlida

en: Invalid array index definition “%*s”
ca: La definició de l'índex de la matriu «%*s» no és vàlida

en: Invalid first character “%c”
ca: El primer caràcter «%c» no és vàlid

en: The current node is of type “%s”, but an array or an object was expected.
ca: El node actual és de tipus «%s», però s'esperava una matriu, o bé, un objecte.

en: The index “%d” is greater than the size of the array at the current position.
ca: L'índex «%d» és més gran que la mida de la matriu a la posició actual.

en: The index “%d” is greater than the size of the object at the current position.
ca: L'índex «%d» és més gran que la mida de l'objecte a la posició actual.

en: No node available at the current position
ca: No hi ha cap node disponible a la posició actual

en: The current position holds a “%s” and not an array
ca: A la posició actual hi ha un «%s» i no una matriu

en: The current node is of type “%s”, but an object was expected.
ca: El node actual és de tipus «%s», però s'esperava un objecte.

en: The member “%s” is not defined in the object at the current position.
ca: El membre «%s» no està definit a l'objecte de la posició actual.

en: The current position holds a “%s” and not an object
ca: A la posició actual hi ha un «%s» i no un objecte

en: The current position holds a “%s” and not a value
ca: A la posició actual hi ha un «%s» i no un valor

en: The current position does not hold a string type
ca: A la posició actual no hi ha una cadena
