json-glib master - en to eu translation catalogue (47 entries)

en: Prettify output
eu: Koskatu irteera

en: Indentation spaces
eu: Koskaren zuriuneak

en: SPACES
eu: ZURIUNEAK

en: Output file
eu: Irteerako fitxategia

en: FILE
eu: FITXATEGIA

en: FILE…
eu: FITXATEGIA…

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error opening file: %s
eu: %s: %s: errorea fitxategia irekitzean: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error parsing file: %s
eu: %s: %s: errorea fitxategia analizatzean: %s

note: Translators: the first %s is the program name, the * second one is the URI of the file.
en: %s: %s: error writing to stdout
eu: %s: %s: errorea irteera estandarrean idaztean

note: Translators: the first %s is the program name, the second one * is the URI of the file, the third is the error message.
en: %s: %s: error closing: %s
eu: %s: %s: errorea ixtean: %s

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Format JSON files.
eu: JSON fitxategien formatua.

en: json-glib-format formats JSON resources.
eu: “json-glib-format“-ek  JSON baliabideei formatu ematen die.

note: Translators: the %s is the program name. This error message * means the user is calling json-glib-validate without any * argument.
en: Error parsing commandline options: %s
eu: Errorea komando-lerroaren aukerak analizatzean: %s

en: Try “%s --help” for more information.
eu: Saiatu “%s --help“ erabiltzen informazio gehiagorako.

note: Translators: the %s is the program name. This error message * means the user is calling json-glib-validate without any * argument.
en: %s: missing files
eu: %s: fitxategiak falta dira

note: Translators: this message will appear after the usage string and before the list of options.
en: Validate JSON files.
eu: JSON fitxategien balidazioa.

en: json-glib-validate validates JSON data at the given URI.
eu: “json-glib-validate“-ek JSON datuen balidazioa egiten du emandako URIan.

note: translators: the %s is the name of the data structure
en: Expecting a JSON object, but the root node is of type “%s”
eu: JSON objektu bat espero zen, baina erroaren nodoa “%s“ motakoa da

note: translators: the '%s' is the type name
en: Unexpected type “%s” in JSON node
eu: Ustekabeko “%s“ mota JSON nodoan

en: Missing elements in JSON array to conform to a tuple
eu: JSON matrizean elementuak falta dira tupla bat osatzeko

en: Missing closing symbol “)” in the GVariant tuple type
eu: Itxierako “)“ ikurra falta da GVariant tupla motan

en: Unexpected extra elements in JSON array
eu: Ustekabeko elementu gehigarriak JSON nodoan

en: Invalid string value converting to GVariant
eu: Baliogabeko kate-balioa GVariant-era bihurtzean

en: A GVariant dictionary entry expects a JSON object with exactly one member
eu: GVariant hiztegiaren sarrera batek JSON  objektu bat espero du kide bakar batekin soilik

en: GVariant class “%c” not supported
eu: “%c“ GVariant klasea ez dago onartuta

en: Invalid GVariant signature
eu: Baliogabeko GVariant sinadura

en: JSON data is empty
eu: JSONen datuak hutsik daude

note: translators: %s: is the file name, the first %d is the line * number, the second %d is the position on the line, and %s is * the error message
en: %s:%d:%d: Parse error: %s
eu: %s:%d:%d: analisi-errorea: %s

en: JSON data must be UTF-8 encoded
eu: JSON datuak UTF-8 kodeketan egon behar dute

en: Only one root node is allowed in a JSONPath expression
eu: Soilik erroko nodo bakar bat dago baimenduta JSONPath adierazpen batean

note: translators: the %c is the invalid character
en: Root node followed by invalid character “%c”
eu: Erroko nodoaren ondoren baliogabeko “%c“ karakterea dago

en: Missing member name or wildcard after . character
eu: Kidearen izena edo “.“ karakterearen ondorengo izartxoa falta da

en: Malformed slice expression “%*s”
eu: Gaizki osatutako “%*s“ adierazpen zatia

en: Invalid set definition “%*s”
eu: Baliogabeko “%*s“ multzoaren definizioa

en: Invalid slice definition “%*s”
eu: Baliogabeko “%*s“ definizio zatia

en: Invalid array index definition “%*s”
eu: Baliogabeko “%*s“ matrizearen indizearen definizioa

en: Invalid first character “%c”
eu: Aurreneko “%c“ karakterea baliogabea

en: The current node is of type “%s”, but an array or an object was expected.
eu: Uneko nodoa “%s“ motakoa da, baina matrize edo objektu bat espero zen.

en: The index “%d” is greater than the size of the array at the current position.
eu: “%d“ indizea uneko posizioko matrizearen tamaina baino handiagoa da.

en: The index “%d” is greater than the size of the object at the current position.
eu: “%d“ indizea uneko posizioko objektuaren tamaina baino handiagoa da .

en: No node available at the current position
eu: Ez dago nodorik erabilgarri uneko posizioan

en: The current position holds a “%s” and not an array
eu: Uneko posizioak “%s“ dauka, eta ez matrize bat

en: The current node is of type “%s”, but an object was expected.
eu: Uneko nodoa “%s“ motakoa da, baina objektu bat espero zen.

en: The member “%s” is not defined in the object at the current position.
eu: “%s“ kidea ez dago uneko posizioko objektuan definituta.

en: The current position holds a “%s” and not an object
eu: Uneko posizioak “%s“ dauka, baina ez objektu bat

en: The current position holds a “%s” and not a value
eu: Uneko posizioak “%s“ dauka, baina ez balio bat

en: The current position does not hold a string type
eu: Uneko posizioak ez dauka kate motakorik
