juk - en to bg translation catalogue (325 entries)

en: Create Search Playlist
bg: Създаване на списък за търсене

en: Playlist name:
bg: Име на списък с песните:

en: Search Criteria
bg: Критерии за търсене

en: Match any of the following
bg: Съвпадение на поне един критерий

en: Match all of the following
bg: Съвпадение на всички критерии

[ctx: additional search options]
en: More
bg: Повече

en: Fewer
bg: По-малко

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
bg: Данните трябва да бъдат претърсени отново, защото временните файлове са повредени. Това може да отнеме известно време.

en: Collection List
bg: Списък с колекции

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
bg: Премахването на елемента от колекцията ще го премахне също и от всички списъци с песни. Сигурни ли сте, че искате да продължите?
    
    Имайте предвид, че въпреки това, ако папката, в която се намират тези файлове, е в списък за претърсване при стартиране, те ще бъдат прочетени отново при следващото стартиране.

en: Show Playing
bg: Показване на песента

en: <All Artists>
bg: <Всички изпълнители>

en: Remove Cover
bg: Премахване на обложка

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
bg: Обложки

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
bg[0]: Избран е <b>1</b> файл.
bg[1]: Избрани са <b>%1</b> файла.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
bg: <qt>Избраните елементи ще бъдат <b>безвъзвратно изтрити</b> от твърдия диск.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
bg: <qt>Избраните елементи ще бъдат преместени в кошчето.</qt>

en: &Send to Trash
bg: Преместване в ко&шчето

en: About to delete selected files
bg: Изтриване на избраните файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
bg: Сигурни ли сте, че искате елементите да бъдат премахнати?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
bg: Ако отметката е включена файловете ще бъдат безвъзвратно изтрити вместо да бъдат преместени в кошчето.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
bg: <qt><p>Ако отметката е включена файловете ще бъдат безвъзвратно изтрити вместо да бъдат преместени в кошчето.</p>
    
    <p>Внимателно използвайте тази възможност, защото след това няма начин файловете да бъдат възстановени.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
bg: Изтриване на &файловете вместо преместване в кошчето

en: Folder List
bg: Списък с папки

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
bg: Изберете папки, където държите музиката си:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
bg: Тези папки ще бъдат претърсвани за нови файлове при всяко стартиране на програмата.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
bg: Добавяне...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
bg: Премахване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
bg: Изберете папки, които да се изключат от търсенето на музика:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
bg: Внасяне на списък

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
bg: Пример

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
bg: Примерни етикети

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
bg: Извличане на примерни етикети от файла:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
bg: Ръчно въвеждане на примерни етикети:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
bg: Примерни етикети

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
bg: Заглавие:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
bg: Изпълнител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Album:
bg: Албум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
bg: Жанр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
bg: Номер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
bg: Година:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
bg: Заглавие

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
bg: Изпълнител

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleAlbum)
en: Album
bg: Албум

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
bg: Жанр

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
bg: Предупреждение

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
bg: Възнамерявате да преименувате следните файлове. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Original Name
bg: Първоначално име

en: New Name
bg: Ново име

en: No Change
bg: Без промяна

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
bg: Премахване

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
bg: Настройки

en: Insert folder separator
bg: Вмъкване на разделител на папките

en: No file selected, or selected file has no tags.
bg: Няма избран файл или избраният файл няма етикети.

en: Hide Renamer Test Dialog
bg: Скриване на пробния прозорец за преименуване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
bg: Показване на пробния прозорец за преименуване

en: %1 to %2
bg: %1 до %2

en: The following rename operations failed:
bg: Следните действия по преименуване се провалиха:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
bg: Настройки за преименуване на файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
bg: Музикална папка:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
bg: Албум

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
bg: Изпълнител

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
bg: Жанр

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
bg: Заглавие

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
bg: Заглавие

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
bg: Година

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
bg: Вмъкване на категория

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Add category:
bg: &Добавяне на категория:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
bg: Разделител:

en: File Renamer Options
bg: Настройки на преименуването на файлове

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
bg: Настройки на %1

en: %1 Format
bg: Формат на %1

en: When the Track's %1 is Empty
bg: Когато %1 на пътечката е празен

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
bg: Ако използвате автоматичното преименуване на файлове, вашите файлове ще бъдат преименувани според стойността на етикета %1 и текста, който сте задали допълнително.

en: File Renamer
bg: Преименуване на файлове

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
bg: Пример за заместване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
bg: Вк&лючване в името на файла въпреки това

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
bg: &Пренебрегване на етикетите при преименуване

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
bg: И&зползване на фиксирана стойност:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
bg: Празен

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
bg: Номериране на песните

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
bg: Може да зададете минимален брой цифри за номера на песента. Това е полезно, ако искате да подреждате файлове при преглед.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
bg: Минимален брой цифри:

en: Time
bg: Дата и час

en: Your album art failed to download.
bg: Грешка при изтеглянето на обложки.

en: Your album art has finished downloading.
bg: Изтеглянето на обложките приключи.

en: &Random Play
bg: &Случайно

en: &Disable Random Play
bg: &Без

en: Use &Random Play
bg: &Записи

en: Use &Album Random Play
bg: &Албуми

en: Remove From Playlist
bg: Премахване от списъка

en: &Play
bg: &Старт

en: P&ause
bg: Па&уза

en: &Stop
bg: С&топ

[ctx: previous track]
en: Previous
bg: Предишен

[ctx: next track]
en: &Next
bg: &Следващ

en: &Loop Playlist
bg: &Повторение

en: &Resize Playlist Columns Manually
bg: &Ръчна промяна размера на колоните

[ctx: silence playback]
en: Mute
bg: Заглушаване

en: Volume Up
bg: Увеличаване на звука

en: Volume Down
bg: Намаляване на звука

en: Play / Pause
bg: Старт/пауза

en: Seek Forward
bg: Търсене напред

en: Seek Back
bg: Търсене назад

en: Show / Hide
bg: Показване/скриване

en: &Dock in System Tray
bg: &Икона в системния поднос

en: &Stay in System Tray on Close
bg: &Оставане в подноса при затваряне

en: Popup &Track Announcement
bg: &Анонс на песните

en: Save &Play Queue on Exit
bg: &Запис и изпълнение на опашката при изход

en: &Tag Guesser...
bg: &Отгатване на етикети...

en: &File Renamer...
bg: &Преименуване на файлове...

en: &Configure scrobbling...
bg: &Конфигуриране на предпочитания...

en: Track Position
bg: Позиция

en: Volume
bg: Сила на звука

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
bg: <qt>Затварянето на главния прозорец ще запази програмата работеща в системния поднос. Използвайте <b>Изход</b> от главното меню <b>Файл</b>, за да спрете програмата.</qt>

en: Docking in System Tray
bg: Икона в системния поднос

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bg: &Файл

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bg: &Изглед

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
bg: &Плеър

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
bg: &Етикети

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bg: &Настройки

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
bg: Лента за навигация

en: Configure Shortcuts
bg: Настройки на бързи клавиши

en: Global Shortcuts
bg: Общи бързи клавиши

en: &No keys
bg: &Без клавиши

en: &Standard keys
bg: &Стандартни клавиши

en: &Multimedia keys
bg: &Мултимедийни клавиши

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
bg: От тук може да изберете клавишите, използвани като общи бързи клавиши, за управление на плеъра

en: Show &Lyrics
bg: Показване на &текстове

en: <i>No file playing.</i>
bg: <i>Не се изпълнява файл.</i>

en: <i>Loading...</i>
bg: <i>Зареждане...</i>

en: <i>Lyrics are currently unavailable for %1 (no available lyrics provider)</i>
bg: <i>Текстът в момента не е наличен за %1 (няма наличен доставчик на текст)</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
bg: <span style='color:red'>Грешка при получаване на текстовете!</span>

en: No lyrics available.
bg: Няма наличен текст.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='%1'>LyricWiki</a></i>
bg: <br /><br /><i>Текстът е предоставен от  <a href='%1'>LyricWiki</a></i>

en: Jukebox and music manager by the KDE community
bg: Джубокс и музикален класьор за KDE

en: Copyright © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
bg: Copyright © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne и др.

en: Author, chief dork and keeper of the funk
bg: Автор, шеф и мотиватор

en: Assistant superhero, fixer of many things
bg: Супер помощник, поправя всякакви неща

en: Porting to KDE Frameworks 5 when no one else was around
bg: Портване към KDE 5, когато никой друг не се беше захванал

en: MPRIS2 Interface implementation.
bg: Внедряване на интерфейса MPRIS2.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks 5.
bg: Поддържа Last.fm за предпочитания, текстове, колекции за KDE Frameworks 5.

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
bg: Критични поправки в редактора на етикети

en: More KDE Platform 4 porting efforts
bg: Допълнителна работа по версията за KDE4

en: Porting to KDE Platform 4 when no one else was around
bg: Портване към KDE 4, когато никой друг не се беше захванал

en: Album cover manager
bg: Обложки на албуми

en: Friendly, neighborhood aRts guru
bg: Приятелски познавач на съседното aRts

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
bg: Икона в системния поднос, вграден редактор на етикети,
    поправки на грешки и морална поддръжка

en: GStreamer port
bg: Версия за GStreamer

en: Global keybindings support
bg: Поддръжка на общи бързи клавиши

en: Track announcement popups
bg: Уведомления на песните

en: Automagic track data guessing, bugfixes
bg: Автоматично отгатване на данни за песните, поправки на грешки

en: More automagical things, now using MusicBrainz
bg: Още автоматики, използване на MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
bg: Помощник в магиите с MusicBrainz

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
bg: Довеждане на JuK до народа с терабайти музика

en: DCOP interface
bg: Интерфейс DCOP

en: FLAC and MPC support
bg: Поддръжка на FLAC и MPC

en: Gimper of splash screen
bg: Рисунки на началния екран

en: File(s) to open
bg: Файл(ове) за отваряне

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
bg: JuK се изпълнява в режим на док.
    Използвайте контекстното меню в системната област, за да възстановите.

en: JuK Docked
bg: JuK в док

[ctx: open audio file]
en: Open
bg: Отваряне

en: Save Playlist
bg: Запазване на списъка

[ctx: For save dialog, %1 is always .m3u]
en: Playlists (*%1)
bg: Списъци  (*%1)

en: back to playlist
bg: обратно в списъка с песни

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
bg: Програмата не може да изпълни звуковия файл<nl/><filename>%1</filename><nl/>поради следната причина:<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
bg: Грешка при запис във файла "%1".

en: You are about to open directory. Are you sure you want to continue? | You are about to open %1 directories. Are you sure you want to continue?
bg[0]: Ще отворите папка. Сигурни ли сте, че искате да продължите?
bg[1]: Ще отворите %1 папки. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Open Containing Folder
bg: Отваряне на съдържащата папка

en: Are you sure you want to delete these covers?
bg: Сигурни ли сте, че искате обложките да бъдат премахнати?

en: &Delete Covers
bg: &Изтриване на обложките

en: Select Cover Image File
bg: Избор на изображение за обложка

en: Images (*.png *.jpg)
bg: Изображения (*.jpg *.png)

en: Could not delete these files
bg: Грешка при изтриване на указаните файлове

en: Could not move these files to the Trash
bg: Грешка при преместване на указаните файлове в кошчето

en: Track Name
bg: Заглавие

en: Cover
bg: Обложка

[ctx: cd track number]
en: Track
bg: Номер

en: Year
bg: Година

en: Length
bg: Времетраене

en: Bitrate
bg: Битов поток

en: Comment
bg: Коментар

en: File Name
bg: Име на файл

en: File Name (full path)
bg: Име на файл (пълен път)

en: &Show Columns
bg: &Показване на колоните

en: Add to Play Queue
bg: Добавяне в опашката

en: Edit
bg: Редактиране

en: Create Playlist From Selected Items...
bg: Създаване на списък от маркираните...

en: Edit '%1'
bg: Редактиране на "%1"

en: This will edit multiple files. Are you sure?
bg: Операцията ще редактира няколко файла. Сигурни ли сте, че искате да продължите?

en: Create New Playlist
bg: Създаване на нов списък с песни

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
bg: Включена е ръчна промяна на размера на колоните. Може да се върнете обратно към автоматично определяне на размера в менюто за преглед.

en: Manual Column Widths Enabled
bg: Ръчна промяна на размера на колоните

en: View Modes
bg: Режими на преглед

en: Show &History
bg: &История

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
bg: Дублиране

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
bg: Искате ли файловете да бъдат изтрити от диска?

en: Keep
bg: Запазване

en: Could not delete these files.
bg: Грешка при изтриване на указаните файлове.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
bg: Сигурни ли сте, че искате списъците за изпълнение да бъдат премахнати от колекцията?

en: Remove Items?
bg: Премахване на елементи

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemove)
en: &Remove
bg: П&ремахване

en: Hid&e
bg: &Скриване

en: R&emove
bg: П&ремахване

en: Dynamic List
bg: Динамичен списък

en: Now Playing
bg: В момента се изпълнява

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
bg: Искате ли елементите да бъдат добавени към текущия списък или към колекцията?

[ctx: current playlist]
en: Current
bg: Текущ списък

en: Collection
bg: Колекция

en: Rename
bg: Преименуване

en: Search Playlist
bg: Търсене в списъка с песни

en: Create Folder Playlist
bg: Създаване на директориен списък с песни

en: History
bg: История

en: Please enter a name for this playlist:
bg: Моля, въведете име на списъка с песни:

[ctx: new playlist]
en: &New
bg: &Нов

en: &Empty Playlist...
bg: &Празен списък...

en: &Search Playlist...
bg: &Търсене в списъка...

en: Playlist From &Folder...
bg: &Списък от папка...

en: &Guess Tag Information
bg: &Отгатване на етикетите

en: From &File Name
bg: От името на &файла

en: From &Internet
bg: От &Интернет

en: Guess Tag Information From &File Name
bg: Отгатване на етикети от името на &файла

en: Play First Track
bg: Изпълнение на първата песен

en: Play Next Album
bg: Следващ албум

en: Manage &Folders...
bg: &Управление на папки...

en: &Rename...
bg: &Преименуване...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
bg: Д&ублиране...

en: Reload
bg: Презареждане

en: Edit Search...
bg: Редактиране на търсене...

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: Refresh
bg: Обновяване

en: &Rename File
bg: &Преименуване на файл

en: &View Cover
bg: Преглед на &обложка

en: Get Cover From &File...
bg: Обложка от &файл...

en: Get Cover From &Internet...
bg: Обложка от &Интернет...

en: &Delete Cover
bg: &Изтриване на обложка

en: Show Cover &Manager
bg: &Управление на обложки

en: Show &Play Queue
bg: Показване на опа&шката

en: Playlist
bg: Списък с песни

en: Show &Search Bar
bg: &Лента за търсене

en: Edit Track Search
bg: Редактиране на търсене

en: Configure scrobbling...
bg: Конфигуриране на предпочитания...

en: Test login...
bg: Пробно влизане...

en: Please enter your <a href="https://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
bg: Въведете данните си за вход в <a href="http://last.fm/">last.fm</a>:

en: Username:
bg: Потребител:

en: Password:
bg: Парола:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
bg: KWallet не е наличен, затова данните ви за влизане в Last.fm ще бъдат запазени без шифриране.

en: KWallet is unavailable
bg: KWallet не е наличен

en: Validating login...
bg: Проверка на данните за вход...

en: Login invalid.
bg: Неуспешно влизане

en: Login valid.
bg: Успешно влизане

en: Normal Matching
bg: Нормално съвпадение

en: Case Sensitive
bg: Чувствителен регистър

en: Pattern Matching
bg: Съвпадение на шаблон

en: All Visible
bg: Всички видими

en: Search...
bg: Търсене...

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
bg: Превъртането не се поддържа в този файл и с вашите звукови настройки.

en: Jump to the currently playing item
bg: Преход към текущо изпълнявания запис

en: 1 item | %1 items
bg[0]: 1 запис
bg[1]: %1 записа

en: Redisplay Popup
bg: Обновяване на данните

en: Show &Tag Editor
bg: &Редактор на етикети

en: &Save
bg: &Запис

en: Do you want to save your changes to:
bg: Искате ли промените да бъдат записани в:

en: Save Changes
bg: Запис на промени

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
bg: Име на &файл:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
bg: &Номер:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
bg: &Изпълнител:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
bg: &Албум:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
bg: &Жанр:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
bg: &Година:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
bg: &Времетраене:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
bg: &Битов поток:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
bg: &Коментар:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
bg: Заглавие:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
bg: Включване

en: Tag Guesser Configuration
bg: Настройки на отгатването на етикети

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
bg: Текущо използвани схеми за имена на файлове

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
bg: Тук може да видите настроените схеми за имена на файлове, които контекстното меню на песента "Отгатване на етикети от името на файла" използва, за да извлече данни за етикетите от имената на файловете. Всеки низ може да съдържа една от следните променливи:<ul>
    <li>%t: Заглавие</li>
    <li>%a: Изпълнител</li>
    <li>%A: Албум</li>
    <li>%T: Номер на песен</li>
    <li>%c: Коментар</li>
    </ul>
    Например, схемата за име на файл "[%T] %a - %t" ще съвпадне с "[01] Deep Purple - Smoke on the water", но не и с "(Deep Purple) Smoke on the water". За второто име би трябвало да използвате "(%a) %t".<p/>
    Имайте предвид, че редът, в който се появяват схемите в списъка, е от значение, понеже отгатването на етикетите ще започне от началото към края на списъка и ще се използва първата съвпадаща схема.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
bg: Нагоре

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
bg: Преместване една стъпка нагоре.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
bg: Надолу

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
bg: Преместване една стъпка надолу.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
bg: Добавяне на нова схема

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
bg: Добавяне на нова схема в края на списъка.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
bg: &Добавяне

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bModify)
en: Modify scheme
bg: Редактиране

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
bg: Редактиране на избраната схема.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bModify)
en: &Modify
bg: &Редактиране

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
bg: Изтриване

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
bg: Изтриване на избраната схема.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
bg: Може да ползвате следните съкращения:
    %t: Заглавие
    %A: Албум
    %a: Изпълнител
    %T: Номер на песен
    %c: Коментар

[ctx: song title]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
bg: Вече има файл с такова име.
    Искате ли да бъде презаписан?

en: File Exists
bg: Файлът съществува

en: Replace
bg: Замяна

en: The following files were unable to be changed.
bg: Следните файлове не бяха променени.

en: Error
bg: Грешка

en: artist
bg: изпълнителя

en: genre
bg: жанра

en: album
bg: албума

en: You are about to change the %1 on these files.
bg: На път сте да промените %1 на файловете.

en: Changing Track Tags
bg: Промяна на данните

en: Play Queue
bg: Старт на опашката

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
bg: По подразбиране

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
bg: Компактен

en: Tree
bg: Дърво

en: Artists
bg: Изпълнители

en: Albums
bg: Албуми

en: Genres
bg: Жанрове

en: Mute/Unmute
bg: Вкл/изкл на звука

en: Volume: %1% (muted)
bg: Сила на звука: %1% (заглушен)

en: Volume: %1%
bg: Сила на звука: %1%

en: Searching for cover. Please Wait...
bg: Търсене за обложка. Моля, изчакайте...

en: Album '%1' not found.
bg: Албумът "%1" не е намерен.

[ctx: @title:window]
en: Album not Found
bg: Албумът не е намерен

en: Error %1 when searching for cover:
    %2
bg: Грешка %1 при търсене на обложка:
    %2

en: No available cover for the album '%1'.
bg: Няма налична обложка за албум "%1".

[ctx: @title:window]
en: Cover not Available
bg: Обложката не е налична

en: Downloading cover. Please Wait...
bg: Изтегляне на обложка. Моля, изчакайте...

en: Cover found
bg: Открита е обложка

en: Failed to download requested cover art: %1
bg: Неуспешно изтегляне на заявената корица: %1

[ctx: @title:window]
en: Could not download cover art
bg: Обложката не може да бъде изтеглена

en: Cover fetched from <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>.
bg: Обложката е изтеглена от <a href='http://last.fm/'>last.fm</a>.
