juk - en to ka translation catalogue (313 entries)

[ctx: @title:window]
en: Create Search Playlist
ka: ძებნის შედეგებისგან დასაკრავი სიის შექმნა

[ctx: @label]
en: Playlist name:
ka: დასაკრავი სიის სახელი:

[ctx: @title:group]
en: Search Criteria
ka: ძებნის პირობა

[ctx: @option:radio]
en: Match any of the following
ka: რაც ემთხვევა

[ctx: @option:radio]
en: Match all of the following
ka: ემთხვევა ყველას

[ctx: @action:button, additional search options]
en: More
ka: მეტი

[ctx: @action:button]
en: Fewer
ka: ნაკლები

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
ka: მუსიკის მონაცემების კეში დაზიანებულია. JuK ახლა სკანირებას თავიდან დაიწყებს. ამას საკმაო დრო შეიძლება დასჭირდეს.

en: Collection List
ka: კოლექციების სია

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your “scan on startup” list, they will be readded on startup.
ka: ელემენტის კოლექციიდან წაშლა მას თქვენი ყველა დასაკრავი სიიდანაც წაშლის. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?
    
    შენიშვნა: თუ საქაღალდე, სადაც ეს ფაილებია, თქვენს "სკანირება გაშვებიდან" სიაშია, გაშვებისას ისინი თავიდან ჩაემატება.

[ctx: @action:button]
en: Show Playing
ka: ამჟამად დაკრულის ჩვენება

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
ka[0]: მონიშნულია <b>1</b> ფაილი.
ka[1]: მონიშნულია <b>%1</b> ფაილი.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
ka: <qt>ეს ელემენტები <b>სამუდამოდ წაიშლება</b> თქვენი მყარი დისკიდან.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
ka: <qt>ეს ელემენტები გადატანილი იქნება ნაგვის ყუთში.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Send to Trash
ka: &ნაგვის ყუთში გადატანა

[ctx: @title:window]
en: Delete Selected Files
ka: მონიშნული ფაილების წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ ეს ელემენტები?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
ka: თუ ჩართულია, ნაგვის ყუთში გადატანის მაგიერ ფაილები სამუდამოდ წაიშლება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
ka: <qt><p>თუ ეს ჩართულია, ფილები ნაგვის ყუთში გადატანის მაგიერ <b>სამუდამოდ წაიშლება</b>.</p>
    
    <p><em>ეს პარამეტრი ფრთხილად გამოიყენეთ</em>: ფაილური სისტემების უმრავლესობას ფაილების აღდგენის საშუალება არ გააჩნია.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
ka: &ფაილების საბოლოო წაშლა, სანაგვე ყუთში გადატანის გარეშე

[ctx: @title:window]
en: Folder List
ka: საქაღალდეების სია

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
ka: აირჩიეთ საქაღალდეები, სადაც თქვენს მუსიკას ინახავთ:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
ka: მოხდება ამ საქაღალდეების სკანირება გაშვებისას, ახალი ფაილების არსებობაზე.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
ka: საქაღალდის დამატება…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
ka: საქაღალდის წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
ka: აირჩიეთ საქაღალდეები, რომლებიც ამოღებული იქნება მუსიკის ძებნიდან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
ka: დასაკრავი სიების შემოტანა

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
ka: მაგალითი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
ka: მაგალითი ჭდეების არჩევანი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
ka: მიიღეთ მაგალითი ჭდეები ამ ფაილიდან:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
ka: შეიყვანეთ მაგალითი ჭდეები ხელით:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
ka: ჭდის მაგალითები

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
ka: სათაური:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
ka: შემსრულებელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Album:
ka: ალბომი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
ka: ჟანრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
ka: აუდიობილიკის ნომერი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
ka: წელი:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
ka: სათაური

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
ka: შემსრულებელი

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleAlbum)
en: Album
ka: ალბომი

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
ka: ჟანრი

[ctx: @title:window, warning about mass file rename]
en: Warning
ka: გაფრთხილება

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
ka: აპირებთ სახელი გადაარქვათ შემდეგ ფაილებს. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?

en: Original Name
ka: საწყისი სახელი

en: New Name
ka: ახალი სახელი

en: No Change
ka: ცვლილებების გარეშე

[ctx: @action:button, remove music genre from file renamer]
en: Remove
ka: წაშლა

[ctx: @action:button, file renamer genre options]
en: Options
ka: მორგება

[ctx: @option:check]
en: Insert folder separator
ka: საქაღალდის გამყოფის ჩასმა

en: No file selected, or selected file has no tags.
ka: ფაილი არჩეული არაა, ან არჩეულ ფაილს ჭდეები არ გააჩნია.

[ctx: @action:button]
en: Hide Renamer Test Dialog
ka: გადამრქმევის ტესტის ფანჯრის დამალვა

[ctx: @action:button]
en: Show Renamer Test Dialog
ka: გადამრქმევის ტესტის ფანჯრის ჩვენება

[ctx: Rename %1 file to %2]
en: %1 to %2
ka: %1-დან %2-მდე

en: The following rename operations failed:
ka: სახელის გადარქმევის შემდეგი ოპერაციები ავარიულად დასრულდა:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
ka: ფაილის სახელის გადარქმევის მორგება

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
ka: მუსიკის საქაღალდე:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
ka: ალბომის ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
ka: შემსრულებლის ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
ka: ჟანრის ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
ka: სათაურის ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
ka: ტრეკის ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
ka: წლის ჭდე

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
ka: კატეგორიის ჩასმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Add category:
ka: კატეგორიის &დამატება:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
ka: გამყოფი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
ka: გადამრქმევის ტესტის ფანჯრის ჩვენება

[ctx: @title:window]
en: File Renamer Options
ka: ფაილის სახელის გადარქმევის მორგება

[ctx: @title:window, %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
ka: %1-ის მორგება

[ctx: @title:group, %1 is a tag]
en: %1 Format
ka: %1 ფორმატი

[ctx: @title:group]
en: When the Track’s %1 is Empty
ka: როცა ტრეკის %1 ცარიელია

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track’s %1 tag, plus any additional text that you specify below.
ka: როცა ფაილის სახელის გადამრქმევს გამოიყენებთ, თქვენი ფაილების სახელი შეიცვლება მნიშვნელობებზე, რომელიც გაქვთ ტრეკის %1 ჭდეზე, + დამატებითი ტექსტი, რომლის მითითებაც ქვემოთ შეგიძლიათ.

[ctx: @title:window]
en: File Renamer
ka: სახელის გადარქმევა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
ka: ჩანაცვლების მაგალითი

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
ka: &ფაილის სახელში მაინც ჩასმა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
ka: &ამ ჭდის გამოტოვება ფაილის სახელის გადარქმევისას

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
ka: &ამ მნიშვნელობის გამოყენება:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
ka: ცარიელი

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
ka: ტრეკების დანომრვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
ka: JuK-ს შეუძლია, გამოყენებულ ფაილის სახელში მინიმალური რაოდენობის ციფრები ჩაამატოს. ეს შეიძლება ფაილების მმართველში უკეთესი დალაგებისთვის გამოგადგეთ.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
ka: ციფრების მინიმალური რაოდენობა:

en: Time
ka: დრო

[ctx: @action:inmenu]
en: &Random Play
ka: &შემთხვევითი დაკვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Disable Random Play
ka: &შემთხვევითი დაკვრის გამორთვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Use &Random Play
ka: &შემთხვევითი დაკვრის გამოყენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Use &Album Random Play
ka: &ალბომების შემთხვევით დაკვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove From Playlist
ka: დასაკრავი სიიდან წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Play
ka: &დაკვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: P&ause
ka: &შეჩერება

[ctx: @action:inmenu]
en: &Stop
ka: &გაჩერება

[ctx: @action:inmenu, previous track]
en: Previous
ka: წინა

[ctx: @action:inmenu, next track]
en: &Next
ka: &შემდეგი

[ctx: @action:inmenu]
en: &Loop Playlist
ka: დასარავი სიის &მარყუჟულად დაკვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Resize Playlist Columns Manually
ka: &დასაკრავი სიის სვეტების ზომის ხელით შეცვლა

[ctx: @action:inmenu, silence playback]
en: Mute
ka: დადუმება

[ctx: @action:inmenu]
en: Volume Up
ka: ხმის აწევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Volume Down
ka: ხმის დაწევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Play / Pause
ka: დაკვრა/პაუზა

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Forward
ka: წინ გადახვევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Seek Back
ka: უკან გადახვევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Show / Hide
ka: ჩვენება / დამალვა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dock in System Tray
ka: სისტემის კუთხეში ჩაკეცვა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Stay in System Tray on Close
ka: &სისტემური პანელის ხატულაში ჩახურვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Popup &Track Announcement
ka: &ტრეკის გამოცხადების მხტუნარა

[ctx: @action:inmenu]
en: Save &Play Queue on Exit
ka: &დაკვრის რიგის შენახვა გასვლისას

[ctx: @action:inmenu]
en: &Tag Guesser…
ka: &ჭდეთმიმხვედრი…

[ctx: @action:inmenu]
en: &File Renamer…
ka: &ფაილის სახელის გადამრქმევი…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Scrobbling…
ka: &სკრობლინგის მორგება…

[ctx: @action:button]
en: Track Position
ka: ტრეკის მდებარეობა

[ctx: @action:button]
en: Volume
ka: ხმის სიმაღლე

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
ka: <qt>მთავარი ფანჯრის დახურვა Juk-ს გაშვებულს დატოვებს, სისტემურ საათთან. აპლიკაციიდან გასასვლელად მენიუში 'ფაილი' 'გასვლა გამოიყენეთ.</qt>

[ctx: @title:window]
en: Dock in System Tray
ka: სისტემის კუთხეში ჩაკეცვა

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ka: &ფაილი

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ka: &ხედი

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
ka: დამკვრელი

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
ka: აუდიოზე ჭდეების დამდები

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ka: &პარამეტრები

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ka: ხელსაწყოთა მთავარი ზოლი

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
ka: დაკვრის მართვის ზოლი

[ctx: @title:window]
en: Configure Shortcuts
ka: მალსახმობების მორგება

[ctx: @title:group]
en: Global Shortcuts
ka: გლობალური მალსახმობები

[ctx: @option:radio]
en: &No keys
ka: &ღილაკების გარეშე

[ctx: @option:radio]
en: &Standard keys
ka: &სტანდარტული ღილაკები

[ctx: @option:radio]
en: &Multimedia keys
ka: &მულტიმედია ღილაკები

[ctx: @info:whatsthis]
en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
ka: აქ შეგიძლიათ, აირჩიოთ ღილაკები, რომლებიც გამოყენებული იქნება, როგორც გლობალური კლავიატურის მალსახმობები დამკვრელის სამართავად

en: Show &Lyrics
ka: &ლირიკის ჩვენება

en: <i>No file playing.</i>
ka: <i>დაკვრა არ მიმდინარეობს.</i>

en: <i>Loading...</i>
ka: <i>ჩატვირთვა...</i>

en: <i>Lyrics are currently unavailable for %1 (no available lyrics provider)</i>
ka: <i>%1-სთვის ამჟამად ლირიკა ხელმისაწვდომი არაა (ლირიკის მომწოდებლის გარეშე)</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
ka: <span style='color:red'>შეცდომა ლირიკის მიღებისას!</span>

en: No lyrics available.
ka: ლირიკა ხელმიუწვდომელია.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='%1'>LyricWiki</a></i>
ka: <br /><br /><i>ლირიკა მოგვაწოდა <a href='%1'>LyricWiki</a></i>

en: Jukebox and music manager by the KDE community
ka: მუსიკალური ავტომატი და მუსიკის მმართველი KDE-ის საზოგადოებისგან

[ctx: Use copyright sign, and en dash for the year range]
en: © 2002–2025, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
ka: საავტორო უფლებები დაცულია © 2002–2025, Scott Wheeler, Michael Pyne, და სხვები

en: Author, chief dork and keeper of the funk
ka: ავტორი, პროექტის ლიდერი და მხიარულების წამყვანი

en: Assistant superhero, fixer of many things
ka: დამხმარე სუპერგმირი. გაასწორა ბევრი რამ

en: Porting to KDE Frameworks 6 when no one else was around
ka: KDE Frameworks 6-ზე გადატანა, როცა გარშემო სხვა არავინ იყო

en: Porting to KDE Frameworks 5 when no one else was around
ka: KDE Frameworks 5-ზე გადატანა, როცა გარშემო სხვა არავინ იყო

en: Eike Hein
ka: აიკე ჰაინი

en: MPRIS2 Interface implementation.
ka: MPRIS2 -ის ინტერფეისი.

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks 5.
ka: Last.fm-ის სკრობლინგის მხარდაჭერა, ლირიკა, KDE Frameworks 5-სთვის მომზადება.

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
ka: ჭდის რედაქტორის სასიკვდილოდ საჭირო შეცდომების გასორწორება.

en: More KDE Platform 4 porting efforts
ka: KDE Platform 4-ზე გადატანის მეტი დახმარება

en: Porting to KDE Platform 4 when no one else was around
ka: KDE Frameworks 4-ზე გადატანა, როცა გარშემო სხვა არავინ იყო

en: Album cover manager
ka: ალბომის ყდების მმართველი

en: Friendly, neighborhood aRts guru
ka: მეგობრული, მეზობელი aRts-ის გურუ

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
ka: ხატულა სისტემურ საათთან, "ხაზშივე" ჭდეების ჩასწორება,
    შეცდომების გასწორება, გავრცელება, მორალური მხარდაჭერა

en: GStreamer port
ka: GStreamer -ის პორტი

en: Global keybindings support
ka: გლობალური კლავიატურის მალსახმობების მხარდაჭერა

en: Track announcement popups
ka: ტრეკის გამოცხადების მხტუნარები

en: Automagic track data guessing, bugfixes
ka: ავტომაგიური ტრეკის მონაცემების მიხვედრა, შეცდომების გასწორება

en: More automagical things, now using MusicBrainz
ka: მეტი ავტომაგიური რამები, ახლა MusicBrainz-ის გამოყენებით

en: Adam Treat
ka: ადამ ტრეატი

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
ka: თანაკონსპირატორი MuzicBrainz-ის ჯადოქრობებში

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
ka: ხდის JuK-ს უფრო მეგობრულს ხალხისთვის, რომლებსაც ტერაბაიტობით მუსიკა აქვთ

en: DCOP interface
ka: DCOP ინტერფეისი

en: FLAC and MPC support
ka: FLAC-ის და MPC-ის მხარდაჭერა

en: Gimper of splash screen
ka: ჩატვირთვის ეკრანის ავტორი

en: File(s) to open
ka: გასახსნელი ფაილი

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
ka: JuK გაშვებულია მიმაგრებულ რეჟიმში
    აღსადგენად სისტემურ საათთან არსებული ხატულის კონტექსტური მენიუ გამოიყენეთ.

en: JuK Docked
ka: JuK ჩაკეცილია

[ctx: @title:window, open audio file]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: @title:window]
en: Save Playlist %1
ka: %1 დასაკრავი სიის შენახვა

[ctx: For save dialog, %1 is always .m3u]
en: Playlists (*%1)
ka: დასაკრავი სიები (*%1)

en: back to playlist
ka: დასაკრავ სიაზე დაბრუნება

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from QtMultimedia describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
ka: JuK-მა აუდიო ფაილი<nl/><filename>%1</filename><nl/> ვერ დაუკრა შემდეგი მიზეზით:<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
ka: %1 ფაილის შენახვის შეცდომა.

en: You are about to open directory. Are you sure you want to continue? | You are about to open %1 directories. Are you sure you want to continue?
ka[0]: აპირებთ, საქაღალდე გახსნათ. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?
ka[1]: აპირებთ, გახსნათ %1 საქაღალდე. დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, გააგრძელოთ?

[ctx: @title:window]
en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

en: Could not delete these files
ka: ეს ფაილებ ვერ წავშალე

en: Could not move these files to the Trash
ka: ამ ფაილების ნაგვის ყუთში გადატანა შეუძლებელია

[ctx: @title:column]
en: Track Name
ka: აუდიობილიკის სახელი

[ctx: @title:column]
en: Artist
ka: შემსრულებელი

[ctx: @title:column]
en: Album
ka: ალბომი

[ctx: @title:column, CD track number]
en: Track
ka: ტრეკი

[ctx: @title:column]
en: Genre
ka: ჟანრი

[ctx: @title:column]
en: Year
ka: წელი

[ctx: @title:column]
en: Length
ka: ხანგრძლივობა

[ctx: @title:column]
en: Bitrate
ka: სიჩქარე

[ctx: @title:column]
en: Comment
ka: კომენტარი

[ctx: @title:column]
en: File Name
ka: ფაილის სახელი

[ctx: @title:column]
en: File Name (Full Path)
ka: ფაილის სახელი (სრული ბილიკი)

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Columns
ka: &სვეტების ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Add to Play Queue
ka: დასაკრავ რიგში ჩამატება

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Playlist From Selected Items…
ka: დასაკრავი სიის შექმნა მონიშნული ელემენტებიდან…

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit “%1”
ka: "%1"-ის ჩასწორება

en: This will edit multiple files. Are you sure?
ka: ეს ერთზე მეტ ფაილს ჩაასწორებს. დარწმუნებული ბრძანდებით?

en: Edit
ka: ჩასწორება

[ctx: @action:inmenu]
en: Create New Playlist
ka: ახალი დასაკრავი სიის შექმნა

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
ka: ჩართულია სვეტის სიგანეების ხელით მითითება. ავტომატურ სვეტის ზომებზე დაბრუნება ხედის მენიუში შეგიძლიათ.

[ctx: @title:window]
en: Manual Column Widths Enabled
ka: სვეტების სიგანის ხელით მითითება ჩართულია

[ctx: @action:inmenu]
en: View Modes
ka: ნახვის რეჟიმები

[ctx: @action:inmenu]
en: Show &History
ka: &ისტორიის ჩვენება

[ctx: @action:button, verb, copy the playlist]
en: Duplicate
ka: დუბლირება

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
ka: გნებავთ ეს ფაილები დისკიდანაც წავშალო?

[ctx: @action:button]
en: Keep
ka: შენარჩუნება

en: Could not delete these files.
ka: ეს ფაილებ ვერ წავშალე.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
ka: მართლა გნებავთ ამ დასაკრავი სიების წაშლა თქვენი კოლექციიდან?

[ctx: @title:window]
en: Remove Items?
ka: წავშალო ელემენტები?

[ctx: @action:button]
en: &Remove
ka: &წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Hid&e
ka: &დამალვა

[ctx: @action:inmenu]
en: R&emove
ka: &წაშლა

en: Dynamic List
ka: დინამიკური სია

en: Now Playing
ka: მიმდინარეობს დაკვრა

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
ka: გნებავთ, ეს ელემენტები მიმდინარე სიაში ჩაამატოთ, თუ კოლექციის სიაში?

[ctx: @action:button, current playlist]
en: Current
ka: მიმდინარე

[ctx: @action:button]
en: Collection
ka: კოლექცია

[ctx: @action:button]
en: Rename
ka: სახელის გადარქმევა

[ctx: @action:button]
en: Create Search Playlist
ka: ძებნის შედეგებისგან დასაკრავი სიის შექმნა

[ctx: @action:button]
en: Create Folder Playlist
ka: დასაკრავი სიის საქაღალდიდან შექმნა

en: History
ka: ისტორია

en: Please enter a name for this playlist:
ka: შეიყვანეთ ამ დასაკრავი სიის სახელი:

[ctx: @action:inmenu, new playlist]
en: &New
ka: &ახალი

[ctx: @action:inmenu]
en: &Empty Playlist…
ka: დასაკრავი სიის &დაცარიელება…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Search Playlist…
ka: &დასაკრავ სიაში ძებნა…

[ctx: @action:inmenu]
en: Playlist From &Folder…
ka: დასაკრავი სია &საქაღალდიდან…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Guess Tag Information
ka: ჭდის ინფორმაციის &გამოცნობა

[ctx: @action:inmenu]
en: From &File Name
ka: &ფაილის სახელიდან

[ctx: @action:inmenu]
en: From &Internet
ka: &ინტერნეტიდან

[ctx: @action:inmenu]
en: Guess Tag Information From &File Name
ka: ჭდის ინფორმაციის მიხვედრა &ფაილის სახელიდან

[ctx: @action:inmenu]
en: Play First Track
ka: პირველი ტრეკის დაკვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: Play Next Album
ka: შემდეგი ალბომის დაკვრა

[ctx: @action:inmenu]
en: Manage &Folders…
ka: &საქაღალდეების მართვა…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Rename…
ka: &სახელის გადარქმევა…

[ctx: @action:inmenu, verb, copy the playlist]
en: D&uplicate…
ka: დ&უბლიკაცია…

[ctx: @action:inmenu]
en: Reload
ka: თავიდან ჩატვირთვა

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Search…
ka: ძებნის ჩასწორება…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Delete
ka: &წაშლა

[ctx: @action:inmenu]
en: Refresh
ka: განახლება

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Containing Folder
ka: შემცველი საქაღალდის გახსნა

[ctx: @action:inmenu]
en: &Rename File
ka: ფაილის სახელის გადა&რქმევა

[ctx: @action:inmenu]
en: Show &Play Queue
ka: &დასაკრავი რიგის ჩვენება

en: Create New Playlist
ka: ახალი დასაკრავი სიის შექმნა

en: Playlist
ka: დასაკრავი სია

[ctx: @action:inmenu]
en: Show &Search Bar
ka: &ძებნის ზოლის ჩვენება

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Track Search
ka: ტრეკის ძებნის ჩასწორება

[ctx: @title:window]
en: Configure Scrobbling
ka: სკრობლინგის მორგება

[ctx: @action:button]
en: Test Login…
ka: სატესტო შესვლა…

en: Please enter your <a href="https://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
ka: შეიყვანეთ თქვენი <a href="https://last.fm/">last.fm</a>-ის ავტორიზაციის დეტალები:

en: Username:
ka: მომხმარებელი:

en: Password:
ka: პაროლი:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
ka: KWallet ხელმიუწვდომელია. თქვენი Last.fm-ის ავტორიზაციის დეტალები დაშიფვრის გარეშე იქნება შენახული.

[ctx: @title:window]
en: KWallet Unavailable
ka: KWallet მიუწვდომელია

en: Validating login…
ka: შესვლის გადამოწმება…

en: Login invalid.
ka: შესვლის შეცდომა.

en: Login valid.
ka: შესვლა წარმატებულია.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Normal matching
ka: ჩვეულებრივი შედარება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Case sensitive
ka: დიდი და პატარა ასოების განსხვავება

[ctx: @item:inlistbox]
en: Pattern matching
ka: შაბლონთან შედარება

[ctx: @title:column]
en: All Visible
ka: ყველა ხილული

en: Search…
ka: ძებნა…

en: Volume
ka: ხმის სიმაღლე

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
ka: თქვენი აუდიოს პარამეტრებით ამ ფაილში გადახვევა მხარდაჭერილი არაა.

[ctx: @info:tooltip]
en: Jump to the currently playing item
ka: ამჟამად დაკრულ ელემენტზე გადასვლა

en: 1 item | %1 items
ka[0]: 1 ელემენტი
ka[1]: %1 ელემენტი

[ctx: @action:inmenu]
en: Redisplay Popup
ka: მხტუნარას თავიდან ჩვენება

en: Show &Tag Editor
ka: ჭდეების რედაქტორის &ჩვენება

en: &Save
ka: &შენახვა

en: Do you want to save your changes to:
ka: მართლა გნებავთ შეინახოთ თქვენი ცვლილებები ფაილში:

[ctx: @title:window]
en: Save Changes
ka: ცვლილებების შენახვა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
ka: &ფაილის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
ka: &ტრეკი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
ka: &შემსრულებლის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
ka: ალბომის &სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
ka: &ჟანრი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
ka: &წელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
ka: სიგრძე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
ka: &ბიტური სიჩქარე:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
ka: &კომენტარი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
ka: &ტრეკის სახელი:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
ka: ჩართვა

[ctx: @title:window]
en: Tag Guesser Configuration
ka: ჭდეთმიმხვედრის მორგება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
ka: ამჟამად გამოყენებული ფაილის სახელის სქემები

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
ka: აქ შეგიძლიათ ნახოთ ამჟამად მორგებული ფაილის სახელის სქემები, რომლებიც სიმღერის კონტექსტური მენიუს "ჭდის ინფორმაციის ფაილის სახელიდან მიხვედრის" პუნქტი იყენებს ფაილის სახელიდან ინფორმაციის ამოსაღებად. თითოეული სტრიქონი შეიძლება შეიცავდეს შემდეგ ადგილმჭერებს:<ul>
    <li>%t: სათაური</li>
    <li>%a: შემსრულებელი</li>
    <li>%A: ალბომი</li>
    <li>%T: ტრეკი</li>
    <li>%c: კომენტარი</li>
    </ul>
    მაგალითად, ფაილის სახელის სქემა "[%T] %a - %t" დაემთხვევა სახელს "[01] Deep Purble - Smoke on the water", მაგრამ არა "(Deep Purble) Smoke on the water". მეორე სახელისთვის უნდა გამოიყენოთ სქემა "(%a) %t". <p/>
    დაიმახსოვრეთ, რომ მიმდევრობა, რომლითაც სქემები ამ სიაში გამოჩნდება, მნიშვნელოვანია, რადგან ჭდეთმცნობელი ამ სიას ზემოდან ქვემოთ გაივლის და პირველივე სქემას გამოიყენებს, რომელიც დაემთხვევა.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
ka: სქემის მაღლა ატანა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
ka: დააწექით ამ ღილაკს, რომ ამჟამად მონიშნული სქემა ერთი ნაბიჯით მაღლა აიტანოთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
ka: სქემის დაბლა ჩამოტანა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
ka: დააწექით ამ ღილაკს, რომ ამჟამად მონიშნული სქემა ერთი ნაბიჯით დაბლა ჩამოიტანოთ.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
ka: ახალი სქემის დამატება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
ka: დააწექით ამ ღილაკს, რომ დაამატოთ ახალი ფაილის სახელის სქემა ამ სიის ბოლოში.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
ka: &დამატება

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bModify)
en: Modify scheme
ka: სქემის ჩასწორება

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
ka: დააწექით ამ ღილაკს, რომ ჩაასწოროთ ამჟამად მონიშნული სქემა.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bModify)
en: &Modify
ka: &შეცვლა

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
ka: სქემის წაშლა

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
ka: დააწექით ამ ღილაკს ამჟამად მონიშნული სქემის სიიდან წასაშლელად.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemove)
en: &Remove
ka: &წაშლა

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ შემდეგი ადგილმჭერები:
    %t: სათაური
    %A: ალბომი
    %a: შემსრულებელი
    %T: ტრეკი
    %c: კომენტარი

[ctx: song title]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: cd track number]
en: Track
ka: ტრეკი

en: Year
ka: წელი

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
ka: უცნობი

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
ka: ფაილი უკვე არსებობს.
    გნებავთ, ჩაანაცვლოთ ის?

[ctx: @title:window]
en: File Exists
ka: ფაილი უკვე არსებობს

[ctx: @action:button]
en: Replace
ka: ჩანაცვლება

en: The following files were unable to be changed.
ka: შეუძლებელია შემდეგი ფაილების შეცვლა.

[ctx: @title:window]
en: Error
ka: შეცდომა

en: artist
ka: შემსრულებელი

en: genre
ka: ჟანრი

en: album
ka: ალბომი

en: You are about to change the %1 on these files.
ka: აპირებთ, ამ ფაილებზე %1 შეცვალოთ.

[ctx: @title:window]
en: Change Track Tags
ka: ტრეკის ჭდეების შეცვლა

en: Play Queue
ka: დაკვრის რიგი

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
ka: ნაგულისხმევი

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
ka: დაპატარავება

en: Tree
ka: ხე

en: Artists
ka: შემსრულებლები

en: Albums
ka: ალბომები

en: Genres
ka: ჟანრები

[ctx: @info:tooltip]
en: Mute/Unmute
ka: დადუმება/დადუმების გაუქმება

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1% (muted)
ka: ხმა: %1% (დადუმებული)

[ctx: @info:tooltip]
en: Volume: %1%
ka: ხმა: %1
