juk - en to km translation catalogue (287 entries)

en: Create Search Playlist
km: បង្កើត​បញ្ជី​ចាក់​ស្វែងរក

en: Playlist name:
km: ឈ្មោះ​បញ្ជី​ចាក់ ៖

en: Search Criteria
km: ស្វែងរក​លក្ខណៈ​វិនិច្ឆ័យ

en: Match any of the following
km: ផ្គូផ្គង​ដូច​ខាងក្រោម

en: Match all of the following
km: ផ្គូផ្គង​ដូច​ខាងក្រោម​ទាំងអស់

[ctx: additional search options]
en: More
km: បន្ថែម​ទៀត

en: Fewer
km: បន្តិចបន្តួច

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
km: ទិន្នន័យ​តន្ត្រី​បាន​ត្រូវ​ធ្វើ​ឲ្យ​ខូច ។ Juk ត្រូវការ​វិភាគ​វា​ឡើង​វិញ​ឥឡូវ​នេះ ។ វា​ត្រូវ​ចំណាយ​ពេល​បន្តិច ។

en: Collection List
km: បញ្ជី​សម្រាំង

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
km: ការ​យកចេញ​ធាតុ​ពី​សម្រាំង​នឹង​យក​វា​ចេញ​ពី​បញ្ជី​ចាក់​របស់​អ្នក​ទាំងអស់ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​បន្ត​ឬ ?
    
    ចំណាំ​ថា បើ​ថត​ដែល​ឯកសារ​ទាំងនេះ​នៅ​ក្នុង គឺ​នៅ​ក្នុង​បញ្ជី "វិភាគ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម" ពួក​វា​នឹង​ត្រូវ​បាន​បន្ថែម​ឡើង​វិញ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម ។

en: Show Playing
km: បង្ហាញ​នៅពេល​ចាក់

en: Remove Cover
km: យក​គម្រប​ចេញ

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​គម្រប

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
km[0]: បាន​ជ្រើស​ឯកសារ <b>%1</b> ។

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
km: <qt>ធាតុ​ទាំងនេះ​នឹង​ត្រូវបាន<b>លុប​ជា​អាចិន្ត្រៃយ៍</b>ចេញពី​ថាសរឹង​របស់អ្នក ។</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
km: <qt>ធាតុ​ទាំងនេះ​នឹងត្រូវបាន​ផ្លាស់ទី​ទៅ​ធុងសម្រាម ។</qt>

en: &Send to Trash
km: ផ្ញើ​ទៅ​ធុង​សម្រាម

en: About to delete selected files
km: អំពី​របៀប​លុប​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​ធាតុ​ទាំងនេះ​ចេញ​ឬ ?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
km: បើ​ធីក ឯកសារ​នឹង​ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ជា​អចិន្ត្រៃយ​ជំនួស​ការ​ដែល​ត្រូវ​បាន​ដាក់​ក្នុង​ធុង​សម្រាម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
km: <qt><p>បើ​ធីក​ប្រអប់​នេះ ឯកសារ​នឹង<b>ត្រូវ​បាន​យក​ចេញ​ជា​អចិន្ត្រៃយ</b> ជំនួស​ការ​ដាក់​ក្នុង​ធុង​សម្រាប់ ។</p>
    
    <p><em>ប្រើ​ជម្រើស​នេះ​ដោយ​ប្រយ័ត្ន</em> ៖ ប្រព័ន្ធ​ឯកសារ​ភាគ​ច្រើន​គឺ​មិន​អាច​មិន​លុប​ឯកសារ​ដែល​បាន​លុប​បាន​ទេ ។</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
km: លុប​ឯកសារ​ជំនួស​ការ​ផ្លាស់ទី​ទៅ​ធុង​សម្រាម

en: Folder List
km: បញ្ជី​ថត

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
km: សូម​ជ្រើស​ថត​ដែល​អ្នក​រក្សាទុកតន្ត្រី​​របស់​អ្នក ៖

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
km: ថត​ទាំងនេះ​នឹង​ត្រូវ​បាន​វិភាគ​ពេល​ចាប់ផ្ដើម​សម្រាប់​ឯកសារ​ថ្មី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
km: បន្ថែម​ថត...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
km: យក​ថត​ចេញ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
km: នាំចូល​បញ្ជីចាក់

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
km: ឧទាហរណ៍

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
km: ជម្រើស​ស្លាក​ឧទាហរណ៍

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
km: យក​ស្លាក​ឧទាហរណ៍​ពី​ឯកសារ​នេះ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
km: បញ្ចូល​ស្លាក​ឧទាហរណ៍​ដោយដៃ ៖

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
km: ស្លាក​ឧទាហរណ៍

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
km: ចំណងជើង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
km: សិល្បករ​ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Album:
km: ​អាល់ប៊ុម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
km: ចង្វាក់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
km: លេខ​បទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
km: ឆ្នាំ ៖

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
km: ចំណងជើង

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
km: សិល្បករ

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleAlbum)
en: Album
km: អាល់ប៊ុម

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
km: ចង្វាក់

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
km: ព្រមាន

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
km: អ្នក​ប្រហែល​ជាត្រូវ​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដូច​ខាងក្រោម ។ តើ​ប្រាកដ​ហើយ​ឬ​ថាអ្នក​ចង់​បន្ត ?

en: Original Name
km: ឈ្មោះ​ដើម

en: New Name
km: ឈ្មោះ​ថ្មី

en: No Change
km: គ្មាន​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
km: យក​ចេញ

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
km: ជម្រើស

en: Insert folder separator
km: បញ្ចូល​បន្ទាត់​ខណ្ឌចែក​ថត

en: No file selected, or selected file has no tags.
km: គ្មាន​ឯកសារ​ដែលបានជ្រើស​ទេ ឬ​ឯកសារ​ដែល​បានជ្រើស​នោះ​គ្មាន​ស្លាក ។

en: Hide Renamer Test Dialog
km: លាក​ប្រអប់​សាកល្បង​កម្មវិធី​ប្ដូរ​ឈ្មោះ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
km: បង្ហាញ​ប្រអប់​សាកល្បង​អ្នក​ប្ដូរ​ឈ្មោះ

en: %1 to %2
km: %1 ទៅ %2

en: The following rename operations failed:
km: ការប្រតិបត្តិ​ការប្ដូរឈ្មោះ​ខាងក្រោម​បាន​បរាជ័យ ៖

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ឧបករណ៍​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
km: ថត​តន្ដ្រី ៖

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
km: ស្លាក​អាល់ប៊ុម

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
km: ស្លាក​សិល្បករ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
km: ស្លាក​ចង្វាក់

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
km: ស្លាក​ចំណង​ជើង

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
km: ស្លាក​បទ

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
km: ស្លាក​ឆ្នាំ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
km: បញ្ចូល​ប្រភេទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
km: បន្ទាត់​ខណ្ឌ​ចែក ៖

en: File Renamer Options
km: ជម្រើស​ឧបករណ៍​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
km: ជម្រើស %1

en: %1 Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ %1

en: When the Track's %1 is Empty
km: នៅ​ពេល %1 របស់​បទ​ទទេ

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
km: ពេល​ប្រើ​ឧបករណ៍​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ ឯកសារ​របស់​អ្នក​នឹង​ត្រូវ​បាន​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ទៅ​តម្លៃ​ដែល​អ្នក​មាន​ក្នុង​ស្លាក %1 នៃ​បទ​របស់​អ្នក បូក​ជាមួយ​អត្ថបទ​បន្ថែម​ដែល​អ្នក​បញ្ជាក់​ខាងក្រោម ។

en: File Renamer
km: ឧបករណ៍​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
km: ឧទហរណ៍​ការ​យក​មក​ជំនួស

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
km: រួម​បញ្ចូល​ទៅ​ក្នុង​ឈ្មោះ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
km: មិន​អើពើ​ស្លាក​នេះ​ពេល​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
km: ប្រើ​តម្លៃ​នេះ ៖

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
km: ទទេ

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
km: ការ​ដាក់​លេខ​បទ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
km: ចំនួន​តួលេខ​អប្បរមា ៖

en: Time
km: ពេលវេលា

en: Your album art failed to download.
km: បាន​បរាជ័យ​ក្នុងការ​ទាញយក​សិល្បៈអាល់ប៊ុម​របស់​អ្នក ។

en: Your album art has finished downloading.
km: សិល្បៈ​អាល់ប៊ុម​របស់​អ្នក​​បានទាញយក​ចប់​ហើយ ។

en: &Random Play
km: ចាក់​ដោយ​ចៃដន្យ

en: &Disable Random Play
km: បិទ​ការចាក់​ដោយចៃដន្យ

en: Use &Random Play
km: ប្រើ​ការចាក់​ដោយ​ចៃដន្យ

en: Use &Album Random Play
km: ប្រើ​អាល់ប៊ុម​ចាក់​ដោយ​ចៃដន្យ

en: Remove From Playlist
km: យក​ចេញពី​បញ្ជីចាក់

en: &Play
km: ចាក់

en: P&ause
km: ផ្អាក

en: &Stop
km: បញ្ឈប់

[ctx: previous track]
en: Previous
km: មុន

[ctx: next track]
en: &Next
km: បន្ទាប់

en: &Loop Playlist
km: បញ្ជី​ចាក់​រង្វិល​ជុំ

en: &Resize Playlist Columns Manually
km: ប្ដូរ​ទំហំ​ជួរឈរ​បញ្ជីចាក់​ដោយដៃ

[ctx: silence playback]
en: Mute
km: ស្ងាត់

en: Volume Up
km: បង្កើន​កម្រិត​សំឡេង

en: Volume Down
km: បន្ថយ​កម្រិត​សំឡេង

en: Play / Pause
km: ចាក់/ផ្អាក

en: Seek Forward
km: ស្វែងរក​ទៅ​មុខ

en: Seek Back
km: ស្វែងរក​ថយ​ក្រោយ

en: Show / Hide
km: បង្ហាញ / លាក់

en: &Dock in System Tray
km: ចត​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

en: &Stay in System Tray on Close
km: នៅ​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ​ពេល​បិទ

en: Popup &Track Announcement
km: លេចឡើង​សេចក្ដី​ប្រកាស​បទ

en: Save &Play Queue on Exit
km: រក្សា​ទុក​ជួរ​ចាក់​ពេល​ចេញ

en: &Tag Guesser...
km: កម្មវិធី​ទាយ​ស្លាក...

en: &File Renamer...
km: ឧបករណ៍​ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ...

en: &Configure scrobbling...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ scrobbling...

en: Track Position
km: ទីតាំង​របស់​បទ

en: Volume
km: កម្រិត​សំឡេង

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
km: <qt>ការ​បិទ​បង្អួច​មេ​នឹង​រក្សា JuK ឲ្យ​នៅ​តែ​រត់​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ ។ ប្រើ​ចេញ​ពី​ម៉ឺនុយ​ឯកសារ​ដើម្បី​បិទ​កម្មវិធី ។</qt>

en: Docking in System Tray
km: ចត​ក្នុង​ថាស​ប្រព័ន្ធ

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសា

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
km: កម្មវិធី​ចាក់

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
km: កម្មវិធី​សរសេរ​ស្លាក

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​ចាក់

en: Configure Shortcuts
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ផ្លូវកាត់

en: Global Shortcuts
km: ​ផ្លូវកាត់​សកល

en: &No keys
km: គ្មាន​គ្រាប់​ចុច

en: &Standard keys
km: គ្រាប់​ចុច​គំរូ

en: &Multimedia keys
km: គ្រាប់​ចុច​ពហុព័ត៌មាន

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
km: អ្នក​អាច​ជ្រើស​គ្រាប់ចុច​ដែល​ត្រូវ​បាន​ប្រើ​ជា​ផ្លូវ​កាត់​សកល​ដើម្បី​បញ្ជា​កម្មវិធី​ចាក់

en: Scott Wheeler
km: ​Scott Wheeler

en: Author, chief dork and keeper of the funk
km: អ្នក​និពន្ធ ប្រធាន​ dork និង​ម្ចាស់​របស់ funk

en: MPRIS2 Interface implementation.
km: ការ​អនុវត្ត​ចំណុច​ប្រទាក់ MPRIS2 ។

en: Album cover manager
km: កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​គម្រប​អាល់ប៊ុម

en: Friendly, neighborhood aRts guru
km: ងាយស្រួល​ប្រើ កម្មវិធី aRts guru

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
km: ការ​ចត​ថាស​ប្រព័ន្ធ ការ​កែ​សម្រួល​ស្លាក"ក្នុង​បន្ទាត់" 
    ការ​កែ​កំហុស លក្ខណៈ​ត្រឹមត្រូវ​តាម​ព្រះ​យេស៊ូគ្រឹស្ត ការ​គាំទ្រ​សីលធម៌

en: GStreamer port
km: ច្រក GStreamer

en: Global keybindings support
km: ការ​គាំទ្រ​ការ​ចង​គ្រាប់ចុច​សកល

en: Track announcement popups
km: ការ​លេចឡើង​សេចក្ដី​ប្រកាស​បទ

en: More automagical things, now using MusicBrainz
km: មាន​វត្ថុ automagical ច្រើន​ទៀត ឥឡូវ​ប្រើ MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
km: អ្នក​ចូល​រួម​នៅ​ក្នុងអ្នក​ជំនួយ​ការ MusicBrainz

en: DCOP interface
km: ចំណុច​ប្រទាក់ DCOP

en: FLAC and MPC support
km: ការ​គាំទ្រ FLAC និង MPC

en: Gimper of splash screen
km: អេក្រង់​ស្វាគមន៍​របស់ Gimper

en: File(s) to open
km: ឯកសារ​ដែល​ត្រូវ​បើក

[ctx: open audio file]
en: Open
km: បើក

en: back to playlist
km: ត្រឡប់​ទៅ​បញ្ជី​ចាក់

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
km: JuK មិនអាច​ចាក់​ឯកសារ​អូឌីយ៉ូ​<nl/><filename>%1</filename><nl/>បានទេ ដោយ​មាន​មូលហេតុ​ដូច​ខាង​ក្រោម ៖<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
km: មិន​អាច​រក្សា​ទុក​ទៅ​ឯកសារ %1 ។

en: Are you sure you want to delete these covers?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​គម្រប​ទាំងនេះ​ឬ ?

en: &Delete Covers
km: លុប​គម្រប

en: Select Cover Image File
km: ជ្រើស​ឯកសារ​រូបភាព​គម្រប

en: Could not delete these files
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​ទាំងនេះ

en: Could not move these files to the Trash
km: មិន​អាច​ផ្លាស់ទី​ឯកសារ​ទាំងនេះ​ទៅ​ធុង​សម្រាម​បាន​ទេ

en: Track Name
km: ឈ្មោះ​បទ

en: Cover
km: គម្រប

[ctx: cd track number]
en: Track
km: បទ

en: Year
km: ឆ្នាំ

en: Length
km: ប្រវែង

en: Bitrate
km: អត្រា​ប៊ីត

en: Comment
km: សេចក្តី​អធិប្បាយ

en: File Name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: File Name (full path)
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ (ផ្លូវ​ពេញ)

en: &Show Columns
km: បង្ហាញ​ជួរ​ឈរ

en: Add to Play Queue
km: បន្ថែម​ទៅ​ជួរ​ចាក់

en: Edit
km: កែ​សម្រួល

en: Create Playlist From Selected Items...
km: បង្កើត​បញ្ជី​ចាក់​ពី​ធាតុ​ដែល​បាន​ជ្រើស...

en: Edit '%1'
km: កែ​សម្រួល '%1'

en: This will edit multiple files. Are you sure?
km: នេះ​នឹង​កែ​សម្រួល​ឯកសារ​ច្រើន ។ អ្នក​ប្រាកដ​ឬ ?

en: Create New Playlist
km: បង្កើត​បញ្ជី​ចាក់​ថ្មី

en: Manual Column Widths Enabled
km: បាន​បើក​ទទឹង​ជួរ​ឈរ​ដោយ​ដៃ

en: View Modes
km: របៀប​មើល

en: Show &History
km: បង្ហាញ​ប្រវត្តិ

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
km: ចម្លង

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​លុប​ឯកសារ​ទាំងនេះ​ពី​ថាស​ផង​ដែរ​ឬ ?

en: Keep
km: រក្សា

en: Could not delete these files.
km: មិន​អាច​លុប​ឯកសារ​ទាំងនេះ

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
km: តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​យក​បញ្ជី​ចាក់​ទាំងនេះ​ចេញ​ពី​សម្រាំង​របស់​អ្នក​ឬ ?

en: Remove Items?
km: យក​ធាតុ​ចេញ ?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemove)
en: &Remove
km: យក​ចេញ

en: Hid&e
km: លាក់

en: R&emove
km: យក​ចេញ

en: Dynamic List
km: បញ្ជី​ថាមវន្ត

en: Now Playing
km: ឥឡូវ​កំពុង​ចាក់

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
km: តើ​អ្នក​ចង់​បន្ថែម​ធាតុ​ទាំងនេះ​ទៅ​បញ្ជី​បច្ចុប្បន្ន ឬ​ទៅ​បញ្ជី​សម្រាំង ?

[ctx: current playlist]
en: Current
km: បច្ចុប្បន្ន

en: Collection
km: សម្រាំង

en: Rename
km: ប្តូរ​​ឈ្មោះ​

en: Search Playlist
km: ស្វែងរក​បញ្ជី​លេង

en: Create Folder Playlist
km: បង្កើត​បញ្ជី​ចាក់​ថត

en: History
km: ប្រវត្តិ

en: Please enter a name for this playlist:
km: សូម​បញ្ចូល​ឈ្មោះ​សម្រាប់​បញ្ជី​ចាក់​នេះ ៖

[ctx: new playlist]
en: &New
km: ថ្មី

en: &Empty Playlist...
km: ទទេ​បញ្ជី​ចាក់...

en: &Search Playlist...
km: ស្វែងរក​បញ្ជី​ចាក់...

en: Playlist From &Folder...
km: បញ្ជី​ចាក់​ពី​ថត...

en: &Guess Tag Information
km: ព័ត៌មាន​ស្លាក​ទាយ

en: From &File Name
km: ពី​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: From &Internet
km: ពី​អ៊ីនធឺណិត

en: Guess Tag Information From &File Name
km: ព័ត៌មាន​ស្លាក​ទាយ​ពី​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: Play First Track
km: ចាក់​បទ​ទីមួយ

en: Play Next Album
km: ចាក់​អាល់ប៊ុម​បន្ទាប់

en: Manage &Folders...
km: គ្រប់គ្រង​ថត...

en: &Rename...
km: ប្តូរ​ឈ្មោះ...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
km: ចម្លង...

en: Reload
km: ផ្ទុក​ឡើងវិញ

en: Edit Search...
km: កែ​សម្រួល​ការស្វែងរក...

en: &Delete
km: លុប

en: Refresh
km: ធ្វើ​ឲ្យ​ស្រស់

en: &Rename File
km: ប្ដូរ​ឈ្មោះ​ឯកសារ

en: &View Cover
km: មើល​គម្រប

en: Get Cover From &File...
km: យក​គម្រប​ពី​ឯកសារ...

en: Get Cover From &Internet...
km: យក​គម្រប​ពី​អ៊ីនធឺណិត...

en: &Delete Cover
km: លុប​គម្រប

en: Show Cover &Manager
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​គ្រប់គ្រង​គម្រប

en: Show &Play Queue
km: បង្ហាញ​ជួរ​ចាក់

en: Playlist
km: បញ្ជីចាក់

en: Show &Search Bar
km: បង្ហាញ​របារ​ស្វែងរក

en: Edit Track Search
km: កែ​សម្រួល​ការ​ស្វែងរក​បទ

en: Configure scrobbling...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ scrobbling...

en: Test login...
km: សាកល្បង​ចូល...

en: Username:
km: ប្តូរ​​ឈ្មោះ ៖​

en: Password:
km: ពាក្យសម្ងាត់ ៖

en: Validating login...
km: កំពុង​ធ្វើ​ឲ្យ​ការ​ចូល​មាន​សុពលភាព...

en: Login invalid.
km: ចូល​មិន​បាន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Login valid.
km: ចូលបាន​ត្រឹមត្រូវ ។

en: Normal Matching
km: ការ​ផ្គូផ្គង​ធម្មតា

en: Case Sensitive
km: ប្រកាន់​តួ​អក្សរ​តូច​ធំ

en: Pattern Matching
km: ការ​ផ្គូផ្គង​លំនាំ

en: All Visible
km: មើល​ឃើញ​ទាំងអស់

en: 100%
km: ១០០%

en: 80%
km: ៨០%

en: 60%
km: ៦០%

en: 40%
km: ៤០%

en: 20%
km: ២០%

en: 0%
km: ០%

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
km: មិនគាំទ្រ​ការ​ស្វែងរក​នៅ​ក្នុង​ឯកសារ​នេះ​ជា​មួយ​នឹង​ការ​កំណត់​អូឌីយ៉ូ​របស់​អ្នក​ទេ ។

en: Jump to the currently playing item
km: លោត​ទៅ​ធាតុ​ដែល​ចាក់​ថ្មីៗ

en: 1 item | %1 items
km[0]: %1 ធាតុ

en: Redisplay Popup
km: បង្ហាញ​បង្អួចលេចឡើងឡើងវិញ

en: Show &Tag Editor
km: បង្ហាញ​អ្នកកែសម្រួល​ស្លាក

en: &Save
km: រក្សាទុក

en: Do you want to save your changes to:
km: តើ​អ្នក​ចង់​រក្សា​ទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​របស់​អ្នក​ទៅ ៖

en: Save Changes
km: រក្សាទុក​ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
km: ឈ្មោះ​ឯកសា ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
km: បទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
km: ឈ្មោះ​សិល្បករ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
km: ឈ្មោះ​អាល់ប៊ុម ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
km: ចង្វាក់ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
km: ឆ្នាំ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
km: ប្រវែង ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
km: អត្រា​ប៊ីត ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
km: ឈ្មោះ​បទ ៖

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
km: អនុញ្ញាត

en: Tag Guesser Configuration
km: ការ​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​កម្មវិធី​ទាយ​ស្លាក

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
km: គ្រោងការណ៍​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​ត្រូវបាន​ប្រើ​បច្ចុប្បន្ន

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
km: អ្នក​អាច​មើល​គ្រោងការណ៍​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ដែល​បាន​កំណត់​រចនា​សម្ព័ន្ធ​ថ្មី​ដែល​ប៊ូតុង "ផ្ដល់​យោបល់" ក្នុង​កម្មវិធី​និពន្ធ​ស្លាក​ប្រើ​ដើម្បី​ដកស្រង់​ព័ត៌មាន​ស្លាក​ពី​ឈ្មោះ​ឯកសារ ។ ខ្សែ​អក្សរ​នីមួយ​ប្រហែល​ជា​មាន​កន្លែង​ដាក់​ដូច​ខាងក្រោម ៖<ul>
    <li>%t ៖ ចំណង​ជើង</li>
    <li>%a ៖ សិល្បករ</li>
    <li>%A ៖ អ្នក​និពន្ធ</li>
    <li>%T ៖ បទ</li>
    <li>%c ៖ សេចក្ដី​អត្ថាធិប្បាយ</li>
    </ul>
    ឧទាហរណ៍ គ្រោងការណ៍​ឈ្មោះ​ឯកសារ "[%T] %a - %t" គួរ​តែ​ដូច​និង "[01] Deep Purple - Smoke on the water" ប៉ុន្តែ​មិនមែន "(Deep Purple) Smoke on the water" ។ សម្រាប់​ឈ្មោះ​ទីពីរ អ្នក​ប្រហែល​ជា​ប្រើ​គ្រោងការណ៍ "(%a) %t" ។<p/>
    ចំណាំ​ថា គ្រោងកាណ៍​ផ្សេង​ទៀត​ដែល​លេចឡើង​ក្នុង​បញ្ជី​គឺ​សុទ្ធ​តែ​ទាក់ទង ចាប់តាំង​ពី​កម្មវិធី​ទាយ​ស្លាក​នឹង​មើល​បញ្ជី​តាំង​ពី​កំពូល​រហូត​ដល់​បាត ហើយ​ប្រើ​គ្រោងការណ៍​ដែល​ផ្គូផ្គង​ដំបូង ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
km: ផ្លាស់ទី​គ្រោងការណ៍​ឡើងលើ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​គ្រោងការណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​ថ្មីៗ​មួយ​ជំហាន​មុន ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
km: ផ្លាស់ទី​គ្រោងការណ៍​ចុះក្រោម

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​ផ្លាស់ទី​គ្រោងការណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​មួយ​ជំហាន​ក្រោយ ។

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
km: បន្ថែម​គ្រោងការណ៍​ថ្មី

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
km: សង្កត់​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​បន្ថែម​គ្រោងការណ៍​ឈ្មោះ​ឯកសារ​ថ្មី​ទៅចុង​បញ្ជី ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
km: បន្ថែម

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bModify)
en: Modify scheme
km: កែប្រែ​គ្រោងការណ៍

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
km: សង្កត់​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​កែប្រែ​គ្រោងការណ៍​ដែលបាន​ជ្រើស​បច្ចុប្បន្ន ។

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bModify)
en: &Modify
km: កែប្រែ

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
km: យក​គ្រោងការណ៍​ចេញ

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
km: ចុច​ប៊ូតុង​នេះ​ដើម្បី​យក​ចេញ​គ្រោងការណ៍​ដែល​បាន​ជ្រើស​ពី​បញ្ជី ។

[ctx: song title]
en: Title
km: ចំណងជើង

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
km: មាន​ឯកសារ​នេះ​រួចហើយ ។
    តើអ្នក​ចង់​ជំនួស​វាទេ ?

en: File Exists
km: មាន​ឯកសារ​រួច​ហើយ

en: Replace
km: ជំនួស

en: The following files were unable to be changed.
km: មិនអាច​ធ្វើការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ឯកសារ​ដូច​ខាងក្រោម​បានទេ ។

en: Error
km: កំហុស

en: artist
km: សិល្បករ​

en: genre
km: ចង្វាក់

en: album
km: អាល់ប៊ុម

en: You are about to change the %1 on these files.
km: អ្នកប្រហែល​ជាត្រូវ​ផ្លាស់ប្ដូរ %1 នៅលើ​ឯកសារ​ទាំងនេះ​ហើយ​ ។

en: Changing Track Tags
km: ការ​ផ្លាស់ប្ដូរ​ស្លាក​បទ

en: Play Queue
km: ជួរចាក់

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
km: លំនាំដើម

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
km: បង្រួម

en: Tree
km: មែក​ធាង

en: Artists
km: សិល្បករ

en: Albums
km: អាល់ប៊ុម

en: Genres
km: ចង្វាក់

en: Mute/Unmute
km: ស្ងាត់/ឮ

en: Searching for cover. Please Wait...
km: កំពុង​រកមើល​​គម្រប ។ សូម​រង់ចាំ...

en: Downloading cover. Please Wait...
km: កំពុង​រកមើល​​គម្រប ។ សូម​រង់ចាំ...
