juk - en to ms translation catalogue (200 entries)

en: Create Search Playlist
ms: Cipta Senarai Siar Carian

en: Playlist name:
ms: Nama senarai siar:

en: Search Criteria
ms: Kriteria Carian

en: Match any of the following
ms: Padankan mana-mana satu yang berikut

en: Match all of the following
ms: Padankan semua yang berikut

en: Fewer
ms: Lebih sedikit

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
ms: Cache data muzik rosak. JuK perlu mengimbasnya semula sekarang. Mungkin mengambil sedikit masa.

en: Collection List
ms: Senarai Koleksi

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
ms: Mengeluarkan item daripada koleksi juga akan mengeluarkannya dari semua senarai siar anda. Anda ingin teruskan?
    
    Walau bagaimanapun, perhatikan bahawa jika direktori fail ini berada dalam senarai "imbas semasa memulakan", ia akan dibaca semasa dimulakan.

en: Show Playing
ms: Papar Main

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
ms: Pengurus Kulit Album

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
ms: <qt>Item ini akan <b>dihapuskan terus</b> dari cakera keras anda.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
ms: <qt>Item ini akan dialihkan ke Tong Sampah.</qt>

en: &Send to Trash
ms: &Hantar ke Tong Sampah

en: About to delete selected files
ms: Akan menghapuskan fail yang dipilih

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
ms: Anda pasti ingin mengeluarkan item ini?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
ms: Jika disemak, fail akan dikeluarkan terus bukan dimasukkan ke dalam Tong Sampah

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
ms: <qt><p>Jika kotak ini disemak, fail akan <b>dikeluarkan terus</b> bukan dimasukkan ke dalam Tong Sampah.</p>
    
    <p><em>Gunakan opsyen ini dengan berhati-hati</em>: Kebanyakan fail sistem mungkin tidak boleh mendapatkan semula fail yang telah dihapuskan.</p></qt>

en: Folder List
ms: Senarai Folder

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
ms: Folder ini akan diimbas semasa memulakan fail baru.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
ms: Tambah Folder...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
ms: Keluarkan Folder

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
ms: Import senarai siar

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
ms: Contoh

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
ms: Pemilihan Tag Contoh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
ms: Dapatkan tag contoh dari fail ini:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
ms: Masukkan tag contoh secara manual:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
ms: Tag Contoh

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
ms: Artis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
ms: Nombor trek:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
ms: Tahun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
ms: Artis

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
ms: Anda akan menamakan semula fail berikut. Anda pasti ingin teruskan?

en: Original Name
ms: Nama Asal

en: New Name
ms: Nama Baru

en: No Change
ms: Tiada Perubahan

en: Insert folder separator
ms: Sisipkan pemisah folder

en: No file selected, or selected file has no tags.
ms: Tiada fail yang dipilih, atau fail yang dipilih tidak mempunyai tag.

en: Hide Renamer Test Dialog
ms: Sembunyikan Dialog Ujian Penama Semula

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
ms: Papar Dialog Ujian Penama Semula

en: %1 to %2
ms: %1 hingga %2

en: The following rename operations failed:
ms: Operasi penamaan semula yang berikut gagal:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
ms: Konfigurasi Penama Semula Fail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
ms: Folder muzik:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
ms: Pemisah:

en: File Renamer Options
ms: Opsyen Penama Semula Fail

en: When the Track's %1 is Empty
ms: Apabila  %1 Trek Kosong

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
ms: Apabila menggunakan penama semula fail, fail anda akan dinamakan semula kepada nilai yang anda ada dalam tag %1 trek anda, serta sebarang teks tambahan yang anda nyatakan di bawah.

en: File Renamer
ms: Penama Semula Fail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
ms: Contoh Penggantian

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
ms: Termasuk juga dalam &nama fail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
ms: &Abaikan tag ini semasa menamakan semula fail

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
ms: Gunakan &nilai ini:

en: Time
ms: Masa

en: &Random Play
ms: &Main Rawak

en: &Disable Random Play
ms: &Nyahaktifkan Main Rawak

en: Use &Random Play
ms: Gunakan &Main Rawak

en: Use &Album Random Play
ms: Gunakan &Main Rawak Album

en: &Play
ms: &Main

en: P&ause
ms: J&eda

en: &Stop
ms: &Berhenti

[ctx: previous track]
en: Previous
ms: Sebelumnya

[ctx: next track]
en: &Next
ms: &Berikutnya

en: &Loop Playlist
ms: &Gelung Senarai Siar

en: &Resize Playlist Columns Manually
ms: &Ubah Saiz Lajur Senarai Siar Secara Manual

en: Volume Up
ms: Volum Tinggi

en: Volume Down
ms: Volum Rendah

en: Play / Pause
ms: Main / Jeda

en: Seek Forward
ms: Cari Ke depan

en: Seek Back
ms: Cari Ke belakang

en: Show / Hide
ms: Papar / Sembunyi

en: &Dock in System Tray
ms: &Dok dalam Dulang Sistem

en: &Stay in System Tray on Close
ms: &Biarkan dalam Dulang Sistem semasa Tutup

en: Popup &Track Announcement
ms: Popup &Pengumuman Trek

en: Save &Play Queue on Exit
ms: Simpan &Baris Gilir Main semasa Keluar

en: &Tag Guesser...
ms: &Peneka Tag...

en: &File Renamer...
ms: &Penama semula Fail...

en: Track Position
ms: Posisi Trek

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
ms: <qt>Menutup tetingkap utama akan menyebabkan JuK terus dijalankan dalam dulang sistem. Gunakan Keluar dari menu Fail untuk keluar dari aplikasi.</qt>

en: Docking in System Tray
ms: Dok dalam Dulang Sistem

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
ms: &Pemain

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
ms: &Pembuat tag

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
ms: Main Bar alat

en: Configure Shortcuts
ms: Konfigur Jalan Pintas

en: Global Shortcuts
ms: Jalan Pintas Global

en: &No keys
ms: &Tiada kekunci

en: &Standard keys
ms: &Kekunci piawai

en: &Multimedia keys
ms: &Kekunci multimedia

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
ms: Di sini, anda boleh memilih kekunci yang digunakan sebagai jalan pintas global untuk mengawal pemain

en: Author, chief dork and keeper of the funk
ms: Pengarang, ketua dok dan penyimpan funk

en: Album cover manager
ms: Pengurus kulit album

en: Friendly, neighborhood aRts guru
ms: Tempat guru aRts yang mesra

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
ms: Dulang sistem didok, pengeditan tag "dalam baris",
    pembaik pepijat, evangelisme, sokongan moral

en: GStreamer port
ms: Port GStreamer

en: Global keybindings support
ms: Sokongan pengikat kekunci global

en: Track announcement popups
ms: Popup pengumuman trek

en: Automagic track data guessing, bugfixes
ms: Meneka data trek automagik, pembaik pepijat

en: More automagical things, now using MusicBrainz
ms: Lebih banyak perkara automagik, sekarang menggunakan MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
ms: Pengkomplot bersama dalam kepintaran MusicBrainz

en: DCOP interface
ms: Antara muka DCOP

en: FLAC and MPC support
ms: Sokongan FLAC dan MPC

en: File(s) to open
ms: Fail untuk dibuka

en: back to playlist
ms: kembali ke senarai siar

en: Could not save to file %1.
ms: Tidak dapat simpan ke fail %1.

en: Are you sure you want to delete these covers?
ms: Anda pasti ingin menghapuskan kulit album ini?

en: &Delete Covers
ms: &Hapuskan Kulit Album

en: Select Cover Image File
ms: Pilih Fail Imej Kulit Album

en: Could not delete these files
ms: Tidak dapat menghapuskan fail ini

en: Could not move these files to the Trash
ms: Tidak dapat mengalihkan fail ini ke Tong Sampah

en: Track Name
ms: Nama Trek

en: Cover
ms: Kulit album

en: Year
ms: Tahun

en: Length
ms: Panjang

en: Bitrate
ms: Kadar bit

en: Comment
ms: Komen

en: File Name
ms: Nama Fail

en: File Name (full path)
ms: Nama Fail (laluan penuh)

en: &Show Columns
ms: &Papar Lajur

en: Add to Play Queue
ms: Tambah ke Baris Gilir Main

en: Create Playlist From Selected Items...
ms: Cipta Senarai Siar daripada Item yang Dipilih...

en: This will edit multiple files. Are you sure?
ms: Ini akan mengedit banyak fail. Anda pasti?

en: Create New Playlist
ms: Cipta Senarai Siar Baru

en: Manual Column Widths Enabled
ms: Lebar Lajur Manual Diaktifkan

en: View Modes
ms: Paparkan Mod

en: Show &History
ms: Papar &Sejarah

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
ms: Anda juga ingin menghapuskan fail ini dari cakera?

en: Could not delete these files.
ms: Tidak boleh menghapuskan fail ini.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
ms: Anda pasti ingin mengeluarkan senarai siar ini daripada koleksi anda?

en: Remove Items?
ms: Keluarkan Item?

en: Hid&e
ms: &Sembunyi

en: R&emove
ms: &Keluarkan

en: Dynamic List
ms: Senarai Dinamik

en: Now Playing
ms: Sekarang sedang dimainkan

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
ms: Anda ingin tambah item ini ke dalam senarai semasa atau senarai koleksi?

en: Collection
ms: Koleksi

en: Rename
ms: Namakan semula

en: Search Playlist
ms: Cari Senarai Siar

en: Create Folder Playlist
ms: Cipta Senarai Siar Folder

en: History
ms: Sejarah

en: Please enter a name for this playlist:
ms: Masukkan nama senarai siar ini:

en: &Empty Playlist...
ms: &Kosongkan Senarai Siar...

en: &Search Playlist...
ms: &Cari Senarai Siar...

en: Playlist From &Folder...
ms: Senarai Siar daripada &Folder...

en: &Guess Tag Information
ms: &Teka Maklumat Tag

en: From &File Name
ms: Daripada &Nama Fail

en: From &Internet
ms: Daripada &Internet

en: Guess Tag Information From &File Name
ms: Teka Maklumat Tag daripada &Nama Fail

en: Play First Track
ms: Main Trek Pertama

en: Play Next Album
ms: Main Album Berikutnya

en: &Rename...
ms: &Namakan semula...

en: Edit Search...
ms: Edit Cari...

en: Refresh
ms: Muat semula

en: &Rename File
ms: &Namakan semula Fail

en: &View Cover
ms: &Paparkan Kulit Album

en: Get Cover From &File...
ms: Dapatkan Kulit Album daripada &Fail...

en: Get Cover From &Internet...
ms: Dapatkan Kulit Album daripada &Internet...

en: &Delete Cover
ms: &Hapuskan Kulit Album

en: Show Cover &Manager
ms: Papar &Pengurus Kulit Album

en: Show &Play Queue
ms: Papar &Baris Gilir Main

en: Playlist
ms: Senarai siar

en: Show &Search Bar
ms: Papar &Bar Carian

en: Edit Track Search
ms: Edit Carian Trek

en: Normal Matching
ms: Padanan Biasa

en: Case Sensitive
ms: Peka huruf

en: Pattern Matching
ms: Padanan Corak

en: All Visible
ms: Semua Dapat Dilihat

en: Jump to the currently playing item
ms: Lompat ke item yang dimainkan sekarang

en: Redisplay Popup
ms: Popup Paparan Semula

en: Show &Tag Editor
ms: Papar &Editor Tag

en: Do you want to save your changes to:
ms: Anda ingin simpan perubahan yang anda buat ke:

en: Save Changes
ms: Simpan Perubahan

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
ms: &Nama artis:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
ms: &Nama album:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
ms: &Tahun:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
ms: &Komen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
ms: Aktifkan

en: Tag Guesser Configuration
ms: Konfigurasi Peneka Tag

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
ms: Skim nama fail yang digunakan sekarang

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
ms: Alihkan skim ke atas

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
ms: Tekan butang ini untuk mengalihkan skim yang dipilih sekarang satu langkah ke atas.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
ms: Alihkan skim ke bawah

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
ms: Tekan butang ini untuk mengalihkan skim yang dipilih sekarang satu langkah ke bawah.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
ms: Tambahan skim baru

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
ms: Tekan butang ini untuk menambah skim nama fail baru ke akhir senarai.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
ms: &Tambah

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bModify)
en: Modify scheme
ms: Ubah suai skim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
ms: Tekan butang ini untuk mengubah suai skim yang dipilih sekarang.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
ms: Keluarkan skim

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
ms: Tekan butang ini untuk mengeluarkan skim yang dipilih sekarang daripada senarai.

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
ms: Fail ini telah wujud.
    Anda ingin menggantikannya?

en: File Exists
ms: Fail Wujud

en: The following files were unable to be changed.
ms: Fail berikut tidak dapat diubah.

en: artist
ms: artis

en: You are about to change the %1 on these files.
ms: Anda akan mengubah %1 pada fail ini.

en: Changing Track Tags
ms: Mengubah Tag Trek

en: Play Queue
ms: Baris Gilir Main

en: Tree
ms: Pepohon

en: Artists
ms: Artis

en: Albums
ms: Album

en: Genres
ms: Genre
