juk - en to oc translation catalogue (36 entries)

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
oc: Exemple

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
oc: Títol:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
oc: Artista :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3)
en: Album:
oc: Album :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
oc: Annada :

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
oc: Títol

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
oc: Artista

en: New Name
oc: Nom novèl

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
oc: Void

en: Time
oc: Ora

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
oc: &Fichièr

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
oc: Aficha&tge

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
oc: &Paramètres

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
oc: Barra d'espleches principala

en: Edit
oc: Edicion

en: Now Playing
oc: Novèla tièra de lecturas

en: History
oc: Istoric

en: Playlist
oc: Tièra de lectura

en: 1 item | %1 items
oc[0]: 1 element
oc[1]: %1 elements

en: &Save
oc: &Enregistrar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
oc: &Comentari :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
oc: Activar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
oc: &Apondre

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bModify)
en: &Modify
oc: &Modificar

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemove)
en: &Remove
oc: &Suprimir

[ctx: song title]
en: Title
oc: Títol

[ctx: cd track number]
en: Track
oc: Pista

en: Year
oc: Annada

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
oc: Desconegut

en: artist
oc: Artist

en: genre
oc: Genre

en: album
oc: Album

en: Play Queue
oc: Jogaire

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
oc: Defaut

en: Tree
oc: Liure

en: Artists
oc: Artistas
