juk - en to ro translation catalogue (295 entries)

en: Create Search Playlist
ro: Creare listă de redare pentru căutare

en: Playlist name:
ro: Nume listă de redare:

en: Search Criteria
ro: Criteriu de căutare

en: Match any of the following
ro: Se potrivește cu oricare din următoarele

en: Match all of the following
ro: Se potrivește cu tot din următoarele

[ctx: additional search options]
en: More
ro: Mai multe

en: Fewer
ro: Mai puține

en: Collection List
ro: Listă de colecții

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
ro: Eliminarea unui element din colecție îl va elimina și din toate listele de redare. Sigur doriți să continuați?
    
    Rețineți, totuși, că dacă directorul în care se găsesc aceste fișiere se află în lista de „scanare la pornire”, ele vor fi readăugate la pornire.

en: Show Playing
ro: Arată redarea

en: <All Artists>
ro: <Toți interpreții>

en: Remove Cover
ro: Elimină coperta

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
ro: Gestionar coperte

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
ro[0]: <b>1</b> fișier ales.
ro[1]: <b>%1</b> fișiere alese.
ro[2]: <b>%1</b> de fișiere alese.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
ro: <qt>Aceste elemente vor fi <b>șterse permanent</b> de pe discul dur.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
ro: <qt>Aceste elemente vor fi mutate la Coșul de gunoi.</qt>

en: &Send to Trash
ro: &Trimite la Gunoi

en: About to delete selected files
ro: Pe cale de a șterge fișierele alese

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
ro: Sigur eliminați aceste elemente?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
ro: Dacă este bifat, fișierele vor fi eliminate definitiv în loc de a fi plasate în coșul de gunoi

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
ro: Ș&terge fișierele în loc de a le muta la gunoi

en: Folder List
ro: Lista de dosare

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
ro: Alegeți dosarele în care vă păstrați muzica:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
ro: Aceste dosare vor fi scanate la pornire pentru fișiere noi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
ro: Adaugă dosar…

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
ro: Elimină dosarul

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
ro: Alegeți dosarele ce ar trebui excluse din căutarea muzicii:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
ro: Importă liste de redare

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
ro: Exemplu

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
ro: Selecție etichete de exemplu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
ro: Obține etichete pentru exemplu din acest fișier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
ro: Introduceți manual etichete pentru exemplu:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
ro: Etichete de exemplu

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
ro: Titlu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
ro: Interpret:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
ro: Gen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
ro: Număr pistă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
ro: An:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
ro: Titlu

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
ro: Interpret

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
ro: Gen

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
ro: Avertisment

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
ro: Sînteți pe cale de a redenumi următoarele fișiere. Sigur doriți să continuați?

en: Original Name
ro: Denumire originală

en: New Name
ro: Denumire nouă

en: No Change
ro: Nicio modificare

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
ro: Elimină

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
ro: Opțiuni

en: Insert folder separator
ro: Inserează separator dosare

en: No file selected, or selected file has no tags.
ro: Niciun fișier ales sau fișierul ales nu are etichete.

en: Hide Renamer Test Dialog
ro: Ascunde dialogul de test al redenumitorului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
ro: Arată dialogul de test al redenumitorului

en: %1 to %2
ro: %1 la %2

en: The following rename operations failed:
ro: Următoarele operațiuni de redenumire au eșuat:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
ro: Configurare redenumire fișiere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
ro: Dosar cu muzică:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
ro: Etichetă album

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
ro: Etichetă interpret

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
ro: Etichetă gen

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
ro: Etichetă titlu

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
ro: Etichetă pistă

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
ro: Etichetă an

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
ro: Inserează categorie

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Add category:
ro: &Adaugă categorie:

en: File Renamer Options
ro: Opțiuni redenumire fișier

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
ro: Opțiuni %1

en: %1 Format
ro: Format %1

en: When the Track's %1 is Empty
ro: Când proprietatea %1 a piesei e goală

en: File Renamer
ro: Redenumire fișiere

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
ro: Exemplu de substituire

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
ro: Include oricum în denumirea &fișierului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
ro: &Ignoră această etichetă la redenumirea fișierului

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
ro: Utilizează aceas&tă valoare:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
ro: Gol

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
ro: Numerotare piste

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
ro: Numărul minim de cifre:

en: Time
ro: Timp

en: &Random Play
ro: Redă &aleator

en: &Disable Random Play
ro: &Dezactivează redarea aleatorie

en: Use &Random Play
ro: Utilizează redare &aleatorie

en: Use &Album Random Play
ro: Utilizează redare aleatorie pe &albume

en: Remove From Playlist
ro: Elimină din listă

en: &Play
ro: &Redă

en: P&ause
ro: P&auză

en: &Stop
ro: &Oprește

[ctx: previous track]
en: Previous
ro: Precedent

[ctx: next track]
en: &Next
ro: &Următor

en: &Resize Playlist Columns Manually
ro: &Redimensionează manual coloanele listei

[ctx: silence playback]
en: Mute
ro: Tăcut

en: Volume Up
ro: Crește volumul

en: Volume Down
ro: Micșorează volumul

en: Play / Pause
ro: Redare / Pauză

en: Seek Forward
ro: Salt înainte

en: Seek Back
ro: Salt înapoi

en: Show / Hide
ro: Arată / Ascunde

en: &Dock in System Tray
ro: &Plasează în tava de sistem

en: &Stay in System Tray on Close
ro: Rămîne în tava de &sistem la închidere

en: Popup &Track Announcement
ro: Ara&tă indiciu cu anunțarea piesei

en: Save &Play Queue on Exit
ro: &Salvează coada de redare la ieșire

en: &Tag Guesser...
ro: Ghicire e&tichete...

en: &File Renamer...
ro: &Redenumire fișiere...

en: Track Position
ro: Poziție pistă

en: Volume
ro: Volum

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
ro: <qt>Închiderea ferestrei principale va păstra JuK rulînd în tava de sistem. Utilizați Ieșire din meniul Fișier pentru a ieși din aplicație.</qt>

en: Docking in System Tray
ro: Plasare în tava de sistem

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
ro: &Fișier

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
ro: &Vizualizare

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
ro: &Lector

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
ro: &Marcator

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
ro: &Configurări

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
ro: Bara de unelte principală

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
ro: Bara de unelte redare

en: Configure Shortcuts
ro: Configurează acceleratorii

en: Global Shortcuts
ro: Acceleratori globali

en: &No keys
ro: &Fără taste

en: &Standard keys
ro: Taste &standard

en: &Multimedia keys
ro: Taste &multimedia

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
ro: Aici puteți alege tastele utilizate ca scurtături globale pentru a controla lectorul

en: Show &Lyrics
ro: Arată &versuri

en: <i>No file playing.</i>
ro: <i>Nu se redă niciun fișier</i>

en: <i>Loading...</i>
ro: <i>Se încarcă…</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
ro: <span style='color:red'>Eroare la preluarea versurilor!</span>

en: No lyrics available.
ro: Nu sunt disponibile versuri.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='%1'>LyricWiki</a></i>
ro: <br /><br /><i>Versuri furnizate de <a href='%1'>LyricWiki</a></i>

en: Copyright © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
ro: Drept de autor © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne, și alții

en: MPRIS2 Interface implementation.
ro: Implementarea interfeței MPRIS2.

en: Album cover manager
ro: Gestionar coperți albume

en: Friendly, neighborhood aRts guru
ro: Guru aRts prietenos

en: GStreamer port
ro: Portare la GStreamer

en: Global keybindings support
ro: Suport acceleratori globali

en: Track announcement popups
ro: Indicii de anunțare a pieselor

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
ro: Co-conspirator în șmecheria MusicBrainz

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
ro: A făcut JuK mai prietenos cu cei ce au teraocteți de muzică

en: DCOP interface
ro: Interfață DCOP

en: FLAC and MPC support
ro: Suport FLAC și MPC

en: Gimper of splash screen
ro: Gimp-uitorul  ecranului de întîmpinare

en: File(s) to open
ro: Fișier(e) de deschis

en: JuK Docked
ro: JuK andocat

[ctx: open audio file]
en: Open
ro: Deschide

en: Save Playlist
ro: Salvează lista

[ctx: For save dialog, %1 is always .m3u]
en: Playlists (*%1)
ro: Liste de redare (*%1)

en: back to playlist
ro: înapoi la lista de redare

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
ro: JuK nu poate reda fișierul audio <nl/><filename>%1</filename><nl/>din următorul motiv:<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
ro: Imposibil de salvat în fișierul %1.

en: Open Containing Folder
ro: Deschide dosarul conținător

en: Are you sure you want to delete these covers?
ro: Sigur ștergeți aceste coperți?

en: &Delete Covers
ro: Ș&terge coperțile

en: Select Cover Image File
ro: Alegeți fișierul cu imaginea coperții

en: Images (*.png *.jpg)
ro: Imagini (*.png *.jpg)

en: Could not delete these files
ro: Imposibil de șters aceste fișiere

en: Could not move these files to the Trash
ro: Imposibil de mutat aceste fișiere la Gunoi

en: Track Name
ro: Nume pistă

en: Cover
ro: Copertă

[ctx: cd track number]
en: Track
ro: Pistă

en: Year
ro: An

en: Length
ro: Durată

en: Bitrate
ro: Rata de bit

en: Comment
ro: Comentariu

en: File Name
ro: Denumire fișier

en: File Name (full path)
ro: Denumire fișier (cale completă)

en: &Show Columns
ro: &Afișează coloanele

en: Add to Play Queue
ro: Adaugă la coada de redare

en: Edit
ro: Editează

en: Create Playlist From Selected Items...
ro: Creează listă de redare din elementele alese...

en: Edit '%1'
ro: Editează „%1”

en: This will edit multiple files. Are you sure?
ro: Aceasta va edita multiple fișiere. Sînteți sigur?

en: Create New Playlist
ro: Creează listă de redare nouă

en: Manual Column Widths Enabled
ro: Dimensiuni manuale ale coloanelor activate

en: View Modes
ro: Regimuri de vizualizare

en: Show &History
ro: Arată &istoricul

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
ro: Duplică

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
ro: Doriți să ștergeți aceste fișiere și de pe disc?

en: Keep
ro: Păstrează

en: Could not delete these files.
ro: Imposibil de șters aceste fișiere.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
ro: Sigur doriți să eliminați aceste liste de redare din colecția dumneavoastră?

en: Remove Items?
ro: Eliminați elemente?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemove)
en: &Remove
ro: Eli&mină

en: Hid&e
ro: Ascund&e

en: R&emove
ro: &Elimină

en: Dynamic List
ro: Listă dinamică

en: Now Playing
ro: În redare

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
ro: Doriți să adăugați aceste elemente la lista curentă sau la lista colecției?

[ctx: current playlist]
en: Current
ro: Curentă

en: Collection
ro: Colecție

en: Rename
ro: Redenumește

en: Search Playlist
ro: Caută în lista de redare

en: Create Folder Playlist
ro: Creează dosar listă de redare

en: History
ro: Istoric

en: Please enter a name for this playlist:
ro: Introduceți un nume pentru lista de redare:

[ctx: new playlist]
en: &New
ro: &Nouă

en: &Empty Playlist...
ro: Listă de redare g&oală...

en: &Search Playlist...
ro: &Cautare în lista de redare...

en: Playlist From &Folder...
ro: Listă din &dosar...

en: &Guess Tag Information
ro: &Ghicește informațiile etichetelor

en: From &File Name
ro: Din denumirea &fișierului

en: From &Internet
ro: Din &Internet

en: Guess Tag Information From &File Name
ro: Ghicește informațiile etichetelor din denumirile &fișierelor

en: Play First Track
ro: Redă prima pistă

en: Play Next Album
ro: Redă următorul album

en: Manage &Folders...
ro: Gestiune &dosare…

en: &Rename...
ro: &Redenumește...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
ro: D&uplică...

en: Reload
ro: Reîncarcă

en: Edit Search...
ro: Editează căutarea...

en: &Delete
ro: Ș&terge

en: Refresh
ro: Actualizează

en: &Rename File
ro: &Redenumește fișierul

en: &View Cover
ro: &Vizualizează coperta

en: Get Cover From &File...
ro: Ia coperta din &fișier...

en: Get Cover From &Internet...
ro: Ia coperta din &Internet...

en: &Delete Cover
ro: Ș&terge coperta

en: Show Cover &Manager
ro: &Arată gestionarul de coperți

en: Show &Play Queue
ro: Arată c&oada de redare

en: Playlist
ro: Listă de redare

en: Show &Search Bar
ro: Arată bara de &căutare

en: Edit Track Search
ro: Editează căutarea pistelor

en: Test login...
ro: Testează autentificarea…

en: Please enter your <a href="https://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
ro: Introduceți acreditările pentru autentificare <a href="https://last.fm/">last.fm</a>:

en: Username:
ro: Utilizator:

en: Password:
ro: Parolă:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
ro: KWallet nu e disponibil, acreditările Last.fm vor fi păstrate fără criptare.

en: KWallet is unavailable
ro: KWallet nu e disponibil

en: Validating login...
ro: Se validează autentificarea…

en: Login invalid.
ro: Autentificare eșuată.

en: Login valid.
ro: Autentificare reușită.

en: Normal Matching
ro: Potrivire normală

en: Case Sensitive
ro: Sensibil la registru

en: Pattern Matching
ro: Potrivire model

en: All Visible
ro: Tot vizibil

en: Search...
ro: Caută…

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
ro: Derularea nu e susținută în acest fișier cu configurările audio curente.

en: Jump to the currently playing item
ro: Sare la elementul redat momentan

en: 1 item | %1 items
ro[0]: 1 element
ro[1]: %1 elemente
ro[2]: %1 de elemente

en: Redisplay Popup
ro: Reafișează indiciul

en: Show &Tag Editor
ro: Arată editorul de e&tichete

en: &Save
ro: &Salvează

en: Do you want to save your changes to:
ro: Doriți să salvați modificările în:

en: Save Changes
ro: Salvare modificări

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
ro: Denumire f&ișier:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
ro: Pi&esă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
ro: N&ume interpret:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
ro: De&numire album:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
ro: &Gen:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
ro: &An:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
ro: &Durată:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
ro: Rată de &biți:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
ro: &Comentariu:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
ro: Den&umire piesă:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
ro: Activează

en: Tag Guesser Configuration
ro: Configurare ghicitor de etichete

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
ro: Schemele de nume de fișier utilizate momentan

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
ro: Mută schema mai sus

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
ro: Apăsați acest buton pentru a muta mai sus schema curentă selectată.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
ro: Mută schema mai jos

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
ro: Apăsați acest buton pentru a muta mai jos schema curentă selectată.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
ro: Adaugă o schemă nouă

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
ro: Apăsați acest buton pentru a adăuga o nouă schemă de denumire la sfîrșitul listei.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
ro: &Adaugă

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bModify)
en: Modify scheme
ro: Modifică schema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
ro: Apăsați acest buton pentru a modifica schema curentă selectată.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bModify)
en: &Modify
ro: &Modifică

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
ro: Elimină schema

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
ro: Apăsați acest buton pentru a elimina din listă schema curentă selectată.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
ro: Puteți folosi următorii substituenți:
    %t: Titlu
    %A: Album
    %a: Interpret
    %T: Piesă
    %c: Comentariu

[ctx: song title]
en: Title
ro: Titlu

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
ro: Necunoscută

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
ro: Acest fișier există deja.
    Doriți să îl suprascriu?

en: File Exists
ro: Fișierul există

en: Replace
ro: Înlocuiește

en: The following files were unable to be changed.
ro: Urnătoarele fișiere nu au putut fi modificate.

en: Error
ro: Eroare

en: genre
ro: gen

en: You are about to change the %1 on these files.
ro: Sînteți pe cale de a modifica %1 asupra acestor fișiere.

en: Changing Track Tags
ro: Modificare etichete pistă

en: Play Queue
ro: Coada de redare

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
ro: Implicită

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
ro: Compactă

en: Tree
ro: Arbore

en: Artists
ro: Interpreți

en: Albums
ro: Albume

en: Genres
ro: Genuri

en: Mute/Unmute
ro: Muțește/sonorizează

en: Volume: %1% (muted)
ro: Volum: %1% (tăcut)

en: Volume: %1%
ro: Volum: %1%

en: Searching for cover. Please Wait...
ro: Se caută coperta. Așteptați…

en: Album '%1' not found.
ro: Albumul „%1” nu a fost găsit.

[ctx: @title:window]
en: Album not Found
ro: Albumul nu a fost găsit

en: Error %1 when searching for cover:
    %2
ro: Eroare %1 la căutarea coperții:
    %2

en: No available cover for the album '%1'.
ro: Nicio copertă disponibilă pentru albumul „%1”.

[ctx: @title:window]
en: Cover not Available
ro: Copertă indisponibilă

en: Downloading cover. Please Wait...
ro: Se descarcă coperta. Așteptați…

en: Cover found
ro: Coperta a fost găsită

en: Failed to download requested cover art: %1
ro: Descărcarea coperții a eșuat: %1

[ctx: @title:window]
en: Could not download cover art
ro: Coperta nu a putut fi descărcată

en: Cover fetched from <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>.
ro: Copertă preluată de pe <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>.
