juk - en to sr@latin translation catalogue (324 entries)

en: Create Search Playlist
sr@latin: Stvaranje liste numera po pretrazi

en: Playlist name:
sr@latin: Ime liste:

en: Search Criteria
sr@latin: Kriterijum pretraživanja

en: Match any of the following
sr@latin: Poklopi bilo šta od navedenog

en: Match all of the following
sr@latin: Poklopi sve navedeno

[ctx: additional search options]
en: More
sr@latin: Više

en: Fewer
sr@latin: Manje

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
sr@latin: Keš muzičkih podataka je oštećen. Juk mora odmah da ga ponovo izgradi, što može da potraje.

en: Collection List
sr@latin: Lista zbirke

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
sr@latin: Uklanjanje stavke iz zbirke takođe će je ukloniti iz svih lista numera. Želite li zaista da nastavite?
    
    Međutim, ako je fascikla u kojoj se ovi fajlovi nalaze na spisku za skeniranje pri pokretanju, onda će oni biti ponovo dodati pri pokretanju.

en: Show Playing
sr@latin: Prikaži šta se pušta

en: Remove Cover
sr@latin: Ukloni omot

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, CoverDialogBase)
en: Cover Manager
sr@latin: Menadžer omota

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
sr@latin[0]: <b>%1</b> fajl izabran.
sr@latin[1]: <b>%1</b> fajla izabrana.
sr@latin[2]: <b>%1</b> fajlova izabrano.
sr@latin[3]: <b>1</b> fajl izabran.

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
sr@latin: <qt>Ove stavke će biti <b>trajno obrisane</b> sa hard‑diska.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
sr@latin: <qt>Ove stavke će biti premeštene u smeće.</qt>

en: &Send to Trash
sr@latin: &Pošalji u smeće

en: About to delete selected files
sr@latin: Sledi brisanje izabranih fajlova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Are you sure that you want to remove these items?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite ove stavke?

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
sr@latin: Ako je popunjeno, fajlovi će biti trajno uklonjeni umesto da budu smešteni u smeće.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
sr@latin: <qt><p>Ako se ova kućica popuni, fajlovi će biti <b>trajno uklanjani</b> umesto da budu smeštani u smeće.</p>
    
    <p><em>Koristite ovu opciju oprezno</em>: kod većine fajl sistema obrisani fajlovi se ne mogu pouzdano povratiti.</p></qt>

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, ddShouldDelete)
en: &Delete files instead of moving them to the trash
sr@latin: &Obriši fajlove umesto premeštanja u smeće

en: Folder List
sr@latin: Spisak fascikli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, informationLabel)
en: Please choose the folders where you keep your music:
sr@latin: Izaberite fascikle u kojima držite muziku:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, directoryListView) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QListView, excludeDirectoryListView)
en: These folders will be scanned on startup for new files.
sr@latin: U ovim fasciklama će pri pokretanju biti potraženi novi fajlovi.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, addExcludeDirectoryButton)
en: Add Folder...
sr@latin: Dodaj fasciklu...

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeDirectoryButton) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, removeExcludeDirectoryButton)
en: Remove Folder
sr@latin: Ukloni fasciklu

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ExcludeInformationLabel)
en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
sr@latin: Izaberite fascikle koje treba izostaviti iz pretrage muzike:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, importPlaylistsCheckBox)
en: Import playlists
sr@latin: Uvezi liste numera

en: JuK
sr@latin: Juk

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, ExampleOptionsBase) i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example
sr@latin: Primer

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox)
en: Example Tag Selection
sr@latin: Izbor oznaka za primer

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_fileTagsButton)
en: Get example tags from this file:
sr@latin: Dobavi oznake za primer iz ovog fajla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_manualTagsButton)
en: Enter example tags manually:
sr@latin: Unesite ručno oznake za primer:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_manualGroup)
en: Example Tags
sr@latin: Oznake za primer

[ctx: song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: Title:
sr@latin: Naslov:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: Artist:
sr@latin: Izvođač:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel4)
en: Genre:
sr@latin: Žanr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Track number:
sr@latin: Broj numere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel6)
en: Year:
sr@latin: Godina:

[ctx: example song title]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleTitle)
en: Title
sr@latin: Naslov

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleArtist)
en: Artist
sr@latin: izvođač|/|$[svojstva nom 'izvođač' gen,aku 'izvođača' dat,lok 'izvođaču' ins 'izvođačem']

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleAlbum)
en: Album
sr@latin: album|/|$[svojstva nom,aku 'album' gen 'albuma' dat,lok 'albumu' ins 'albumom']

note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_exampleGenre)
en: Genre
sr@latin: žanr|/|$[svojstva nom,aku 'žanr' gen 'žanra' dat,lok 'žanru' ins 'žanrom']

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
sr@latin: Upozorenje

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
sr@latin: Upravo ćete preimenovati sledeće fajlove. Želite li zaista da nastavite?

en: Original Name
sr@latin: Staro ime

en: New Name
sr@latin: Novo ime

en: No Change
sr@latin: Bez promena

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
sr@latin: Ukloni

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
sr@latin: Opcije

en: Insert folder separator
sr@latin: Umetni razdvajač fascikli

en: No file selected, or selected file has no tags.
sr@latin: Nema izabranih fajlova, ili izabrani fajl nema oznaka.

en: Hide Renamer Test Dialog
sr@latin: Sakrij dijalog za probu preimenovanja

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_showExample)
en: Show Renamer Test Dialog
sr@latin: Prikaži dijalog za probu preimenovanja

en: %1 to %2
sr@latin: %1 u %2

en: The following rename operations failed:
sr@latin: Sledeća preimenovanja nisu uspela:

note: i18n: ectx: property (windowTitle), widget (QWidget, FileRenamerBase)
en: File Renamer Configuration
sr@latin: Podešavanje preimenjivača fajlova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_6)
en: Music folder:
sr@latin: Muzička fascikla:

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Album Tag
sr@latin: oznaka albuma

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Artist Tag
sr@latin: oznaka izvođača

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Genre Tag
sr@latin: oznaka žanra

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Title Tag
sr@latin: oznaka naslova

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Track Tag
sr@latin: oznaka numere

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (KComboBox, m_category)
en: Year Tag
sr@latin: oznaka godine

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, m_insertCategory)
en: Insert Category
sr@latin: Umetni kategoriju

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1)
en: &Add category:
sr@latin: &Dodaj kategoriju:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel1_7)
en: Separator:
sr@latin: Razdvajač:

en: File Renamer Options
sr@latin: Opcije preimenjivača fajlova

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
sr@latin: Opcije za %1|/|Opcije za $[aku %1]

en: %1 Format
sr@latin: Format za %1|/|Format $[gen %1]

en: When the Track's %1 is Empty
sr@latin: Kada uz numeru nedostaje %1|/|Kada numeri nedostaje $[nom %1]

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
sr@latin: Preimenjivač fajlova će preimenovati fajlove na vrednosti koje se nalaze u oznaci %1 numere, plus dodatni tekst koji možete zadati ispod.

en: File Renamer
sr@latin: Preimenjivač fajlova

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, m_substitution)
en: Substitution Example
sr@latin: Primer zamene

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_includeEmptyButton)
en: Include in the &filename anyways
sr@latin: Uvek uključi u ime &fajla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_ignoreTagButton)
en: &Ignore this tag when renaming the file
sr@latin: &Ignoriši ovu oznaku pri preimenovanju fajla

note: i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, m_useValueButton)
en: Use &this value:
sr@latin: Uzmi &ovu vrednost:

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
note: i18n: ectx: property (text), widget (KLineEdit, m_emptyTagValue)
en: Empty
sr@latin: Prazno

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, m_trackGroup)
en: Track numbering
sr@latin: Numerisanje numera

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel10)
en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
sr@latin: Juk može nametnuti neki najmanji broj cifara za broj numere u imenu fajla. Ovo možete želeti radi boljeg ređanja u menadžerima fajlova.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5)
en: Minimum number of digits:
sr@latin: Najmanji broj cifara:

en: Time
sr@latin: vreme

en: Your album art failed to download.
sr@latin: Omot albuma se ne može preuzeti.

en: Your album art has finished downloading.
sr@latin: Dovršeno preuzimanje omota albuma.

en: &Random Play
sr@latin: &Nasumično puštanje

en: &Disable Random Play
sr@latin: Isključi n&asumično puštanje

en: Use &Random Play
sr@latin: Koristi na&sumično puštanje

en: Use &Album Random Play
sr@latin: Koristi nasu&mično puštanje albuma

en: Remove From Playlist
sr@latin: Ukloni sa liste numera

en: &Play
sr@latin: &Pusti

en: P&ause
sr@latin: P&auziraj

en: &Stop
sr@latin: &Zaustavi

[ctx: previous track]
en: Previous
sr@latin: Prethodna

[ctx: next track]
en: &Next
sr@latin: &Sledeća

en: &Loop Playlist
sr@latin: &Lista u krug

en: &Resize Playlist Columns Manually
sr@latin: &Ručno promeni veličinu kolona u listi numera

[ctx: silence playback]
en: Mute
sr@latin: Utišaj

en: Volume Up
sr@latin: Jačina gore

en: Volume Down
sr@latin: Jačina dole

en: Play / Pause
sr@latin: Pusti/pauziraj

en: Seek Forward
sr@latin: Premotaj unapred

en: Seek Back
sr@latin: Premotaj unazad

en: Show / Hide
sr@latin: Prikaži/sakrij

en: &Dock in System Tray
sr@latin: &Usidri u sistemsku kasetu

en: &Stay in System Tray on Close
sr@latin: O&stavi u sistemskoj kaseti pri zatvaranju

en: Popup &Track Announcement
sr@latin: Iskačuće &obaveštenje o numeri

en: Save &Play Queue on Exit
sr@latin: Sačuvaj red &puštanja pri izlasku

en: &Tag Guesser...
sr@latin: Pogađač o&znaka...

en: &File Renamer...
sr@latin: Preimenjivač &fajlova...

en: &Configure scrobbling...
sr@latin: &Podesi skroblovanje...

en: Track Position
sr@latin: Položaj u numeri

en: Volume
sr@latin: Jačina

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
sr@latin: <qt>Zatvaranje glavnog prozora će ostaviti Juk da radi u sistemskoj kaseti. Upotrebite <i>Napusti</i> iz menija <i>Fajl</i> za napuštanje programa.</qt>

en: Docking in System Tray
sr@latin: Pristajanje u sistemsku kasetu

[ctx: a playing track, %1 is artist, %2 is song title]
en: %1 - <i>%2</i>
sr@latin: %1 — <i>%2</i>

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
sr@latin: &Fajl

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
sr@latin: Pri&kaz

note: i18n: ectx: Menu (player)
en: &Player
sr@latin: P&lejer

note: i18n: ectx: Menu (playlist)
en: &Tagger
sr@latin: &Označivač

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
sr@latin: &Podešavanje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
sr@latin: Glavna traka

note: i18n: ectx: ToolBar (playToolBar)
en: Play Toolbar
sr@latin: Traka puštanja

en: Configure Shortcuts
sr@latin: Podešavanje prečica

en: Global Shortcuts
sr@latin: Globalne prečice

en: &No keys
sr@latin: &Bez tastera

en: &Standard keys
sr@latin: &Standardni tasteri

en: &Multimedia keys
sr@latin: &Multimedijski tasteri

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
sr@latin: Ovde možete izabrati tastere kao globalne prečice za upravljanje plejerom.

en: Show &Lyrics
sr@latin: Prikaži &stihove

en: <i>No file playing.</i>
sr@latin: <i>Ništa se ne pušta.</i>

en: <i>Loading...</i>
sr@latin: <i>Učitavam...</i>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
sr@latin: <span style='color:red'>Greška pri dobavljanju stihova.</span>

en: No lyrics available.
sr@latin: Stihovi nisu dostupni.

en: Jukebox and music manager by the KDE community
sr@latin: Džuboks i menadžer muzike iz zajednice KDE‑a

en: Author, chief dork and keeper of the funk
sr@latin: Autor, glavni dripac i čuvar fanka

en: More KDE Platform 4 porting efforts
sr@latin: Još napora u prenošenju na KDE4

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
sr@latin: Pristajanje u sistemsku kasetu, utkano uređivanje oznaka,
    ispravke grešaka, propovedanje, moralna podrška

en: GStreamer port
sr@latin: Prebacivanje na GStreamer

en: Global keybindings support
sr@latin: Podrška za globalne tasterske veze

en: Track announcement popups
sr@latin: Iskakanja obaveštenja o numeri

en: Automagic track data guessing, bugfixes
sr@latin: Automagično pogađanje podataka o numeri, ispravke grešaka

en: More automagical things, now using MusicBrainz
sr@latin: Još automagičnih stvari, sad koristi MusicBrainz

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
sr@latin: Konspirator u čarobnjaštvu s MusicBrainzom

en: Friendly, neighborhood aRts guru
sr@latin: Prijateljski, komšijski guru za Arts

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
sr@latin: Učinio Juk predusretljivijim za osobe sa terabajtima muzike

en: DCOP interface
sr@latin: DCOP sučelje

en: FLAC and MPC support
sr@latin: Podrška za FLAC i MPC

en: Album cover manager
sr@latin: Menadžer omota albuma

en: Gimper of splash screen
sr@latin: Gimper uvodnog ekrana

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
sr@latin: Preko potrebne popravke grešaka u uređivaču oznaka.

en: MPRIS2 Interface implementation.
sr@latin: Izvedba MPRIS 2 sučelja.

en: Scott Wheeler
sr@latin: Skot Viler

en: Michael Pyne
sr@latin: Majkl Pajn

en: Eike Hein
sr@latin: Ajke Hajn

en: Γιώργος Κυλάφας (Giorgos Kylafas)
sr@latin: Jorgos Kilafas

en: Laurent Montel
sr@latin: Loren Montel

en: Nathan Toone
sr@latin: Nejtan Tun

en: Matthias Kretz
sr@latin: Matijas Krec

en: Daniel Molkentin
sr@latin: Danijel Molkentin

en: Stefan Asserhäll
sr@latin: Stefan Aserhel

en: Stephen Douglas
sr@latin: Stiven Daglas

en: Frerich Raabe
sr@latin: Frerih Rabe

en: Zack Rusin
sr@latin: Zak Rasin

en: Adam Treat
sr@latin: Adam Trit

en: Maks Orlovich
sr@latin: Maksim Orlovič

en: Antonio Larrosa Jimenez
sr@latin: Antonio Larosa Himenez

en: Allan Sandfeld Jensen
sr@latin: Alan Sandfeld Jensen

en: Pascal Klein
sr@latin: Paskal Klajn

en: File(s) to open
sr@latin: Fajlovi za otvaranje

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
sr@latin: Juk radi u sidrišnom režimu.
    Upotrebite kontekstni meni u sistemskoj kaseti za obnavljanje.

en: JuK Docked
sr@latin: Juk usidren

[ctx: open audio file]
en: Open
sr@latin: Otvaranje

en: Save Playlist
sr@latin: Upisivanje liste numera

en: back to playlist
sr@latin: nazad na listu numera

[ctx: %1 is the artist and %2 is the title of the currently playing track.]
en: %1 - %2 :: JuK
sr@latin: %1 — %2 :: Juk

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
sr@latin: Juk ne može da pusti audio fajl<nl/><filename>%1</filename><nl/>iz sledećeg razloga:<nl/><message>%2</message>

en: Could not save to file %1.
sr@latin: Ne mogu da sačuvam u fajl %1.

en: Are you sure you want to delete these covers?
sr@latin: Želite li zaista da obrišete ove omote?

en: &Delete Covers
sr@latin: &Obriši omote

en: Select Cover Image File
sr@latin: Izbor fajla slike omota

en: Images (*.png *.jpg)
sr@latin: slike (*.png *.jpg)

en: Could not delete these files
sr@latin: Ne mogu da obrišem ove fajlove

en: Could not move these files to the Trash
sr@latin: Ne mogu da premestim ove fajlove u smeće

en: Track Name
sr@latin: ime numere

en: Cover
sr@latin: omot

[ctx: cd track number]
en: Track
sr@latin: numera|/|$[svojstva nom 'numera' gen 'numere' dat,lok 'numeri' aku 'numeru' ins 'numerom']

en: Year
sr@latin: godina|/|$[svojstva nom 'godina' gen 'godine' dat,lok 'godini' aku 'godinu' ins 'godinom']

en: Length
sr@latin: dužina

en: Bitrate
sr@latin: bitski protok

en: Comment
sr@latin: komentar

en: File Name
sr@latin: ime fajla

en: File Name (full path)
sr@latin: ime fajla (puna putanja)

en: &Show Columns
sr@latin: Prikaži &kolone

en: Add to Play Queue
sr@latin: Dodaj u red puštanja

en: Edit
sr@latin: Uredi

en: Create Playlist From Selected Items...
sr@latin: Napravi listu numera od izabranih stavki...

en: Edit '%1'
sr@latin: Uredi „%1“

en: Create New Playlist
sr@latin: Stvaranje nove liste numera

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
sr@latin: Uključene su ručne širine kolona. Možete se vratiti na automatske širine preko menija „Prikaz“.

en: Manual Column Widths Enabled
sr@latin: Uključene ručne širine kolona

en: View Modes
sr@latin: Režimi prikaza

en: Show &History
sr@latin: Prikaži &istorijat

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
sr@latin: Udvostruči

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
sr@latin: Želite li da obrišete ove fajlove i sa diska?

en: Keep
sr@latin: Zadrži

en: Could not delete these files.
sr@latin: Ne mogu da obrišem ove fajlove.

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
sr@latin: Želite li zaista da uklonite ove liste numera iz zbirke?

en: Remove Items?
sr@latin: Ukloniti stavke?

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bRemove)
en: &Remove
sr@latin: &Ukloni

en: Hid&e
sr@latin: &Sakrij

en: R&emove
sr@latin: &Ukloni

en: Dynamic List
sr@latin: Dinamička lista

en: Now Playing
sr@latin: Trenutno se pušta

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
sr@latin: Želite li da dodate ove stavke na trenutnu listu ili listu zbirke?

[ctx: current playlist]
en: Current
sr@latin: Trenutna

en: Collection
sr@latin: Zbirka

en: Rename
sr@latin: Preimenovanje

en: Search Playlist
sr@latin: Lista po pretrazi

en: Create Folder Playlist
sr@latin: Stvaranje liste numera po fascikli

en: History
sr@latin: Istorijat

en: Please enter a name for this playlist:
sr@latin: Unesite ime za ovu listu numera:

[ctx: new playlist]
en: &New
sr@latin: &Nova

en: &Empty Playlist...
sr@latin: Prazna &lista...

en: &Search Playlist...
sr@latin: Lista po &pretrazi...

en: Playlist From &Folder...
sr@latin: Lista po &fascikli...

en: &Guess Tag Information
sr@latin: Po&godi podatke za oznake

en: From &File Name
sr@latin: iz imena &fajla

en: From &Internet
sr@latin: sa &Interneta

en: Guess Tag Information From &File Name
sr@latin: Pogodi podatke za oznake iz imena &fajla

en: Play First Track
sr@latin: Pusti prvu numeru

en: Play Next Album
sr@latin: Pusti sledeći album

en: Manage &Folders...
sr@latin: &Upravljaj fasciklama...

en: &Rename...
sr@latin: &Preimenuj...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
sr@latin: U&dvostruči...

en: Reload
sr@latin: Učitaj ponovo

en: Edit Search...
sr@latin: Uredi pretragu...

en: &Delete
sr@latin: &Obriši

en: Refresh
sr@latin: Osveži

en: &Rename File
sr@latin: Pre&imenuj fajl

en: &View Cover
sr@latin: &Prikaži omot

en: Get Cover From &File...
sr@latin: Dobavi omot iz &fajla...

en: Get Cover From &Internet...
sr@latin: Dobavi omot sa &Interneta...

en: &Delete Cover
sr@latin: &Obriši omot

en: Show Cover &Manager
sr@latin: Prikaži &menadžer omota

en: Show &Play Queue
sr@latin: Prikaži &red puštanja

en: Playlist
sr@latin: Lista numera

en: Show &Search Bar
sr@latin: Prikaži traku &pretrage

en: Edit Track Search
sr@latin: Uredi pretragu numera

en: Configure scrobbling...
sr@latin: Podesi skroblovanje...

en: Test login...
sr@latin: Probna prijava...

en: Please enter your <a href="https://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
sr@latin: Unesite prijavne podatke na <a href="https://last.fm/">last.fm‑u</a>:

en: Username:
sr@latin: Korisničko ime:

en: Password:
sr@latin: Lozinka:

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
sr@latin: K‑novčanik nije dostupan, vaši poslednji akreditivi za last.fm biće skladišteni bez šifrovanja.

en: KWallet is unavailable
sr@latin: K‑novčanik nije dostupan

en: Validating login...
sr@latin: Overavam prijavu...

en: Login invalid.
sr@latin: Prijava loša.

en: Login valid.
sr@latin: Prijava dobra.

en: Normal Matching
sr@latin: normalno poklapanje

en: Case Sensitive
sr@latin: razlikovanje veličine slova

en: Pattern Matching
sr@latin: poklapanje obrasca

en: All Visible
sr@latin: sve vidljivo

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
sr@latin: Premotavanje nije podržano za ovaj fajl pri vašim audio postavkama.

en: Jump to the currently playing item
sr@latin: Skoči na trenutno puštanu stavku

en: 1 item | %1 items
sr@latin[0]: %1 stavka
sr@latin[1]: %1 stavke
sr@latin[2]: %1 stavki
sr@latin[3]: 1 stavka

en: Redisplay Popup
sr@latin: Ponovo prikaži oblačić

en: Show &Tag Editor
sr@latin: Prikaži &uređivač oznaka

en: &Save
sr@latin: &Sačuvaj

en: Do you want to save your changes to:
sr@latin: Želite li da sačuvate promene u:

en: Save Changes
sr@latin: Upisivanje promena

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fileNameLabel)
en: F&ile name:
sr@latin: Ime &fajla:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackLabel)
en: T&rack:
sr@latin: Nu&mera:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, artistNameLabel)
en: &Artist name:
sr@latin: Ime izvođ&ača:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, albumNameLabel)
en: Album &name:
sr@latin: Ime al&buma:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, genreLabel)
en: &Genre:
sr@latin: &Žanr:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, yearLabel)
en: &Year:
sr@latin: &Godina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lengthLabel)
en: &Length:
sr@latin: &Dužina:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, bitrateLabel)
en: &Bitrate:
sr@latin: &Bitski protok:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commentLabel)
en: &Comment:
sr@latin: &Komentar:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trackNameLabel)
en: Trac&k name:
sr@latin: Ime num&ere:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, artistNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, trackNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, albumNameEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, genreEnable) i18n: ectx: property (text), widget (QCheck
en: Enable
sr@latin: Uključi

en: Tag Guesser Configuration
sr@latin: Podešavanje pogađača oznaka

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Currently used file name schemes
sr@latin: Trenutne šeme za imena fajlova

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeView, lvSchemes)
en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
sr@latin: <p>Ovde možete videti trenutno podešene šeme imena fajlova, koje se koriste u stavci <i>Pogodi podatke za oznake iz imena fajla</i> u kontekstnom meniju pesme za izdvajanje podataka za oznake iz imena fajla. Svaka niska može sadržati jednu od sledećih oznaka:</p><ul><li>%t: naslov</li><li>%a: izvođač</li><li>%A: album</li><li>%T: broj numere</li><li>%c: komentar</li></ul><p>Na primer, šema imena „[%T] %a - %t“ poklopiće „[01] Kolibri - Điha, điha“ a neće „(Kolibri) Điha, điha“. Za ovo drugo ime, zadajte šemu „(%a) %t“.</p><p>Važan je i redosled kojim su šeme poređane, jer pogađač oznaka prolazi kroz spisak od vrha ka dnu, i uzima prvu šemu koja se poklopi.</p>

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Move scheme up
sr@latin: Pomeri šemu nagore

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveUp)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
sr@latin: Kliknite na ovo dugme da pomerite trenutno izabranu šemu jedan korak nagore.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Move scheme down
sr@latin: Pomeri šemu nadole

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QToolButton, bMoveDown)
en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
sr@latin: Kliknite na ovo dugme da pomerite trenutno izabranu šemu jedan korak nadole.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bAdd)
en: Add a new scheme
sr@latin: Dodaj novu šemu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bAdd)
en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
sr@latin: Kliknite na ovo dugme da dodate novu šemu imena fajla na kraj spiska.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bAdd)
en: &Add
sr@latin: Dod&aj

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bModify)
en: Modify scheme
sr@latin: Izmeni šemu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bModify)
en: Press this button to modify the currently selected scheme.
sr@latin: Kliknite na ovo dugme da izmenite trenutno izabranu šemu.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, bModify)
en: &Modify
sr@latin: &Izmeni

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, bRemove)
en: Remove scheme
sr@latin: Ukloni šemu

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QPushButton, bRemove)
en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
sr@latin: Kliknite na ovo dugme da uklonite trenutno izabranu šemu sa spiska.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
sr@latin: Možete koristiti sledeće mestodržače:
    %t: naslov
    %A: album
    %a: izvođač
    %T: numera
    %c: komentar

[ctx: song title]
en: Title
sr@latin: naslov|/|$[svojstva nom,aku 'naslov' gen 'naslova' dat,lok 'naslovu' ins 'naslovom']

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
sr@latin: nepoznato|/|$[svojstva nom,aku 'nepoznato' gen 'nepoznatog' dat,lok 'nepoznatom' ins 'nepoznatim']

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
sr@latin: Ovaj fajl već postoji.
    Želite li da ga zamenite?

en: File Exists
sr@latin: Fajl postoji

en: Replace
sr@latin: Zameni

en: The following files were unable to be changed.
sr@latin: Sledeći fajlovi nisu mogli biti izmenjeni.

en: Error
sr@latin: Greška

en: artist
sr@latin: izvođač|/|$[svojstva aku izvođača]

en: genre
sr@latin: žanr|/|$[svojstva aku žanr]

en: album
sr@latin: album|/|$[svojstva aku album]

en: You are about to change the %1 on these files.
sr@latin: Upravo ćete promeniti %1 ovim fajlovima.|/|Upravo ćete promeniti $[aku %1] ovim fajlovima.

en: Changing Track Tags
sr@latin: Menjanje oznake numera

en: Play Queue
sr@latin: Red puštanja

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
sr@latin: podrazumevano

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
sr@latin: sažeto

en: Tree
sr@latin: stablo

en: Artists
sr@latin: izvođači

en: Albums
sr@latin: albumi

en: Genres
sr@latin: žanrovi

en: Mute/Unmute
sr@latin: Isključi/uključi zvuk

en: Volume: %1% (muted)
sr@latin: Jačina: %1% (utišano)

en: Volume: %1%
sr@latin: Jačina: %1%

en: Searching for cover. Please Wait...
sr@latin: Tražim omot. Sačekajte...

en: Downloading cover. Please Wait...
sr@latin: Preuzimam omot. Sačekajte...

en: Cover found
sr@latin: Omot nađen

en: Cover fetched from <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>.
sr@latin: Omot dobavljen sa <a href='https://last.fm/'>last.fm‑a</a>.
