jwm 2.3.7 - en to da translation catalogue (92 entries)

en: invalid action: "%s"
da: ugyldig handling: "%s"

en: action: root menu "%s" not defined
da: handling: rodmenu "%s" ikke angivet

en: no value specified for background
da: ingen værdi angivet for baggrund

en: invalid background type: "%s"
da: ugyldig baggrundstype: "%s"

en: background image not found: "%s"
da: baggrundsbillede ikke fundet: "%s"

en: Specified KeySym is not defined for any KeyCode
da: Angivne tastesymbol (KeySym) er ikke angivet for nogen tastekode (KeyCode)

en: modifier not found for keysym 0x%0x
da: modifikator ikke fundet for tastesymbol (keysym) 0x%0x

en: invalid modifier: "%c"
da: ugyldig modifikator: "%c"

en: invalid key symbol: "%s"
da: ugyldig tastesymbol (key symbol): "%s"

en: neither key nor keycode specified for Key
da: hverken tast (key) eller tastekode (keycode) angivet for tast (Key)

en: key binding: root menu "%s" not defined
da: tastebinding (key binding): rodmenu "%s" ikke angivet

en: Kill this window?
da: Dræb dette vindue?

en: This may cause data to be lost!
da: Dette kan forårsage tab af data!

en: exec failed: (%s) %s
da: exec fejlede: (%s) %s

en: Cancel
da: Annuller

en: Confirm
da: Bekræft

en: empty Desktops Name tag
da: tomt "Desktops Name"-opmærkning

en: only one Dock allowed
da: kun én dok er tilladt

en: could not acquire system tray selection
da: kunne ikke hente valg af systembakke

en: JWM: error:
da: JWM: fejl:

en: JWM: warning:
da: JWM: advarsel:

en: display is already managed
da: display er allerede håndteret

en: could not load font: %s
da: kunne ikke indlæse skrifttype: %s

en: could not load the default font: %s
da: kunne ikke indlæse standardskrifttypen: %s

en: empty Font tag
da: tomt "Font"-opmærkning

en: invalid group class
da: ugyldig gruppeklasse

en: invalid group name
da: ugyldig gruppenavn

en: invalid group desktop: %d
da: ugyldig gruppe skrivebord: %d

en: could not create read struct for PNG image: %s
da: kunne ikke oprette "read struct" til PNG-billede: %s

en: error reading PNG image: %s
da: fejl ved læsning af PNG-billede: %s

en: could not create info struct for PNG image: %s
da: kunne ikke oprette "info struct" til PNG-billede: %s

en: %s[%u]: close tag "%s" does not match open tag "%s"
da: %s[%u]: luk-opmærkning "%s" passer ikke med åbn-opmærkning "%s"

en: %s[%u]: unexpected and invalid close tag
da: %s[%u]: uventet og ugyldig luk-opmærkning

en: %s[%u]: close tag "%s" without open tag
da: %s[%u]: luk-opmærkning "%s" uden åbn-opmærkning

en: %s[%u]: invalid close tag
da: %s[%u]: ugyldig luk-opmærkning

en: %s[%u]: invalid open tag
da: %s[%u]: ugyldig åbn-opmærkning

en: %s[%u]: invalid tag
da: %s[%u]: ugyldig opmærkning

en: %s[%u]: unexpected text: "%s"
da: %s[%u]: uventet tekst: "%s"

en: %s[%d]: invalid entity: "%.8s"
da: %s[%d]: ugyldig entitet: "%.8s"

en: out of memory
da: ikke mere ledig hukommelse

en: could not open %s or %s
da: kunne ikke åbne %s eller %s

en: include depth (%d) exceeded
da: inkluderingsdybde (%d) overskredet

en: invalid start tag: %s
da: ugyldig start-opmærkning: %s

en: invalid include: %s
da: ugyldig inkludering: %s

en: no action specified for Key
da: ingen handling angivet for tast (Key)

en: invalid Key action: "%s"
da: ugyldig tastehandling (Key action): "%s"

en: invalid text alignment: "%s"
da: ugyldig tekstjustering: "%s"

en: no include file specified
da: ingen inkluderingsfil angivet

en: could not process include: %s
da: kunne ikke behandle inkludering: %s

en: could not open included file: %s
da: kunne ikke åbne inkluderede fil: %s

en: invalid value for 'enabled': "%s"
da: ugyldig værdi for 'enabled': "%s"

en: invalid Group Option: %s
da: ugyldig gruppevalgmulighed: %s

en: invalid decorations: %s
da: ugyldige dekorationer: %s

en: %s is empty
da: %s er tom

en: invalid %s: "%s"
da: ugyldig %s: "%s"

en: invalid value for %s: "%s"
da: ugyldig værdi for %s: "%s"

en: no value specified
da: ingen værdi angivet

en: invalid setting: %s
da: ugyldig indstilling: %s

en: invalid opacity: %s
da: ugyldig opacitet: %s

en: invalid layer: %s
da: ugyldigt lag: %s

en: invalid tag in %s: %s
da: ugyldig opmærkning i %s: %s

en: configuration error
da: konfigurationsfejl

en: invalid root menu specified: "%c"
da: ugyldig rodmenu angivet: "%c"

en: Exit JWM
da: Afslut JWM

en: Are you sure?
da: Er du sikker?

en: cannot swallow a client with no name
da: kan ikke sluge en klient uden navn

en: Close
da: Luk

en: Minimize
da: Minimer

en: Restore
da: Gendan

en: Send To
da: Send til

en: invalid maxwidth for TaskList: %s
da: ugyldig maxwidth for TaskList: %s

en: invalid height for TaskList: %s
da: ugyldig højde for TaskList: %s

en: invalid tray layout: "%s"
da: ugyldigt bakkelayout: "%s"

en: invalid tray horizontal alignment: "%s"
da: ugyldig vandret justering af bakke: "%s"

en: invalid tray vertical alignment: "%s"
da: ugyldig lodret justering af bakke: "%s"

en: could not load tray icon: "%s"
da: kunne ikke indlæse bakkeikon: "%s"

en: no icon or label for TrayButton
da: intet ikon eller etiket for bakkeknap

en: Kill
da: Dræb

en: Resize
da: Tilpas størrelse

en: Move
da: Flyt

en: Unshade
da: Rul ud

en: Shade
da: Rul sammen

en: Maximize-y
da: Maksimer-y

en: Maximize-x
da: Maksimer-x

en: Maximize
da: Maksimer

en: Unstick
da: Fastgør ikke

en: Stick
da: Fastgør

en: Layer
da: Lag

en: [Above]
da: [Over]

en: Above
da: Over

en: [Below]
da: [Under]

en: Below
da: Under
