libk3bdevice - en to bg translation catalogue (25 entries)

en: Error
bg: Грешка

en: Incremental Sequential
bg: Нарастващ поток

en: Restricted Overwrite
bg: Ограничен презапис

en: Layer Jump
bg: Прескачане на слой

en: Random Recording
bg: Случаен запис

en: Sequential Recording
bg: Многосесиен запис

en: Sequential Recording + POW
bg: Многосесиен запис + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
bg: Няма

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: No media
bg: Няма диск

en: DVD-R Sequential
bg: DVD-R (многосесиен)

en: DVD-R Dual Layer
bg: DVD-R (двуслоен)

en: DVD-R Dual Layer Sequential
bg: DVD-R (двуслоен, многосесиен)

en: DVD-R Dual Layer Jump
bg: DVD-R (двуслоен, с прескачане)

en: DVD-RW Restricted Overwrite
bg: DVD-RW (ограничен презапис)

en: DVD-RW Sequential
bg: DVD-RW (многосесиен)

en: DVD+RW Dual Layer
bg: Двуслоен DVD+RW

en: DVD+R Dual Layer
bg: Двуслоен DVD+R

en: BD-R Sequential (SRM)
bg: BD-R многосесиен (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
bg: BD-R многосесиен с псевдо презапис (SRM+POW)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: no medium
bg: Няма диск

en: complete medium
bg: Завършен диск

en: incomplete medium
bg: Незавършен диск

en: empty medium
bg: Празен диск
