libk3b - en to bg translation catalogue (782 entries)

en: Inhibiting sleep for disc writing
bg: Предотвратяване на приспиване на компютъра при записване на диск

en: Disable inhibition for disc writing
bg: Изключване на приспиване на компютъра при записване на диск

en: Auto
bg: Авто

en: Source
bg: Източник

en: Target
bg: Назначение

en: Writing Audio Cue File
bg: Запис на аудио cue файл

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
bg: Анализирането на аудиото беше неуспешно. Да не би файлът да е развален?

en: Analysing the audio file
bg: Анализиране на аудио файла

en: Analysing %1
bg: Анализиране на %1

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
bg: Поради неподдържан формат обработката на „%1“ е невъзможна.

en: No valid audio cue file: '%1'
bg: Няма валиден аудио cue файл: „%1“

en: Could not load libcdparanoia.
bg: libcdparanoia не може да бъде заредена.

en: Could not open device %1
bg: Устройство %1 не беше отворено

en: Error while initializing audio ripping.
bg: Грешка при инициализиране на аудио кодирането.

en: Unable to open '%1' for writing.
bg: %1 не може да бъде отворен за запис.

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
bg: Непоправима грешка при сваляне на запис %1.

en: Write Binary Image
bg: Запис на двоичен образ

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
bg[0]: Създадено е едно копие
bg[1]: Създадени са %1 копия

en: Writing track %1 of %2
bg: Запис на %1 от общо %2

en: Writing cue/bin Image
bg: Запис на cue/bin образ

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
bg[0]:  - %1 копие
bg[1]:  - %1 копия

en: Erasing CD-RW
bg: Изтриване на CD-RW

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
bg: При изтриване на CD-RW не се показва информация за състоянието.

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
bg: Моля, поставете презаписваем диск в устройство <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Blanking error.
bg: Грешка при изтриване

en: Sorry, no error handling yet.
bg: За съжаление все още няма поправка на грешките.

en: Quick Format
bg: Бързо форматиране

en: Checking Source Medium
bg: Проверка на диска

en: Waiting for source medium
bg: Изчакване за диск

en: Checking source medium
bg: Проверка на диска

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
bg: K3b не копира компактдискове, съдържащи множествени писти с данни.

en: Copying Multisession Data CD.
bg: Копиране на многосесиен CD с данни.

en: Copying Data CD.
bg: Копиране на CD с данни.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
bg: K3b може да копира единствено CD-Extra дискове със смесен режим.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
bg: Копиране на Enhanced Audio CD (CD-Extra).

en: Copying Audio CD.
bg: Копиране на аудио CD.

en: The source disk is empty.
bg: Четеният диск е празен.

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
bg: K3b се нуждае от cdrecord 2.01a12 или по-нова версия за да копира писти в режим 2.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
bg: В този режим ще можете да запишете само първата сесия. Искате ли да продължите?

en: Multisession CD
bg: Многосесиен

en: Only copying first session.
bg: Запис само на първата сесия.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
bg: Свободното място във временна директория „%1“ не може да бъде определено.

en: Not enough space left in temporary folder.
bg: Няма достатъчно свободно място във временната директория.

en: Unmounting source medium
bg: Демонтиране на източника

en: Unable to read Table of contents
bg: Съдържанието не може да бъде прочетено

en: Searching CD-Text
bg: Търсене на CD-текст

en: Found CD-Text (%1 - %2).
bg: Намерен е CD-текст (%1 - %2).

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
bg: Намерен е повреден CD-текст. Ще бъде игнориран.

en: No CD-Text found.
bg: Не е намерен CD-текст.

en: Querying CDDB
bg: Търсене в CDDB

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
bg: Намерен е запис в CDDB (%1 - %2).

en: No CDDB entry found.
bg: Не e намерен запис в CDDB.

en: CDDB error (%1).
bg: CDDB - грешка (%1).

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
bg: Намерени са CD-текст (%1 - %2) и  запис в CDDB (%3 - %4). Кое е от двете да бъде използвано за генериране на CD-текст в новия диск?

en: CD-Text
bg: CD-текст

en: Use CD-Text data
bg: Използване на данните от CD-текст

en: Use CDDB entry
bg: Използване на запис в CDDB

en: Preparing write process...
bg: Подготовка за запис…

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
bg: Указан е неизползваем временен път. Ще бъде използван стандартния.

en: Unable to create temporary folder '%1'.
bg: Грешка при създаване на временна директория „%1“.

en: Using temporary folder %1.
bg: Използване на временна директория „%1“.

en: Do you want to overwrite %1?
bg: Искате ли файлът %1 да бъде презаписан?

en: File Exists
bg: Вече има такъв файл

en: Writing image file to %1.
bg: Запис на образа в %1.

en: Reading Session %1
bg: Четене на сесия %1

en: Reading Source Medium
bg: Четене на диска

en: Reading track %1 of %2
bg: Четене на запис %1 от общо %2

en: Simulating Session %1
bg: Симулация на сесия %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
bg: Запис на копие %1 (сесия %2)

en: Writing Copy (Session %1)
bg: Запис на копие (сесия %1)

en: Simulating
bg: Симулация

en: Writing Copy %1
bg: Запис на копие %1

en: Writing Copy
bg: Запис на копие

en: Waiting for media
bg: Изчакване за диск

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
bg: Записът на CD-текст в режим "Писта (TAO)" е невъзможен.

en: Successfully read session %1.
bg: Сесия %1 беше прочетена успешно.

en: Successfully read source disk.
bg: Дискът беше прочетен успешно.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
bg: K3b не можа да извади диска. Моля, направете това ръчно.

en: Error while reading session %1.
bg: Грешка при четене на сесия %1.

en: Need to reload medium to return to proper state.
bg: Необходимо е презареждане на диска, за да се възстанови нормалното състояние.

en: Reloading the medium
bg: Презареждане на диска

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
bg: K3b не можа да извади диска. Моля, направете това ръчно.

en: Please reload the medium and press 'OK'
bg: Презаредете медията и натиснете "ОК"

en: Failed to reload the medium
bg: Презареждането на диска беше неуспешно

en: Removing temporary files.
bg: Премахване на временните файлове.

en: Removing image files.
bg: Премахване на образите.

en: Creating CD Image
bg: Създаване на CD образ

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
bg: Симулиране на бързо копиране на CD

en: Simulating CD Copy
bg: Симулиране копирането на CD

en: Copying CD On-The-Fly
bg: Бързо копиране на CD

en: Copying CD
bg: Копиране на CD

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
bg[0]: Създаване на 1 копие
bg[1]: Създаване на %1 копия

en: Could not find %1 executable.
bg: Изглежда файл %1 е неизпълним.

en: Could not start %1.
bg: %1 не може да бъде стартиран(а).

en: %1 returned an unknown error (code %2).
bg: %1 даде неизвестна грешка (код %2).

en: %1 did not exit cleanly.
bg: %1 не беше затворена добре.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
bg: Cdrecord %1 не поддържа клониране.

en: No device set.
bg: Не е настроено устройство.

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
bg: Записвачката %1 (%2) не поддържа клониране.

en: Reading clone image
bg: Четене на клониран образ

en: Writing Track %1 of %2
bg: Запис на %1 от общо %2

en: Successfully written clone copy %1.
bg: Клонирано копие %1 беше записано успешно.

en: Successfully read disk.
bg: Дискът беше прочетен успешно.

en: Failed to read disk completely in clone mode.
bg: Четенето на целия диск в режим "клониране" беше неуспешно.

en: Error while reading disk.
bg: Грешка при четене на диска.

en: Simulating clone copy
bg: Симулация на клонирано копиране

en: Writing clone copy %1
bg: Запис на клонирано копие %1

en: Creating Clone Image
bg: Създаване на клониран образ

en: Simulating Clone Image
bg: Симулиране клонирането на образ

en: Burning Clone Image
bg: Запис на клониран образ

en: Simulating CD Cloning
bg: Симулиране клонирането на CD

en: Cloning CD
bg: Клониране на CD

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
bg[0]: Клониране (1 копие)
bg[1]: Клониране (%1 копия)

en: Unable to open libdvdcss.
bg: libdvdcss не беше отворена.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
bg: Търсене на всички CSS ключове. Това може да отнеме известно време.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
bg: Търсенето на CSS ключовете беше неуспешно.

en: Video DVD decryption failed.
bg: Разшифроването на видео DVD диска беше неуспешно.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
bg: Четенето на безформени сектори в режим 2 не се поддържа.

en: Unsupported sector type.
bg: Неподдържан вид сектор.

en: Reading with sector size %1.
bg: Четене с размер на сектора %1.

en: Error while reading sector %1.
bg: Грешка при четене на сектор %1.

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
bg[0]: Игнориране на %1 повреден сектор.
bg[1]: Игнориране на %1 повредени сектора.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
bg: Проблем при четене. Нов опит от сектор %1.

en: Ignoring read error in sector %1.
bg: Игнориране на грешка при четене в сектор %1.

en: Changing DVD Booktype
bg: Промяна на вида DVD

en: No device set
bg: Устройството не е настроено

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
bg: Моля, поставете празен DVD+R или DVD+RW диск в устройство<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Checking medium
bg: Проверка на диска

en: Booktype successfully changed
bg: Видът беше променен успешно

en: Please send me an email with the last output.
bg: Моля, изпратете ми е-поща с последните данни.

en: Ejecting DVD...
bg: Изваждане на диска…

en: Unable to eject media.
bg: Изваждането на диска беше неуспешно.

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
bg: Видът на непразен DVD+R не може да бъде променен.

en: No DVD+R(W) media found.
bg: Не е намерен DVD+R(W) диск.

en: Unable to determine media state.
bg: Състоянието на диска не може да бъде определено.

en: Changing Booktype
bg: Промяна на вида

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
bg: K3b не поддържа "Бърз запис" с growisofs %1.

en: Disabling on-the-fly writing.
bg: Изключване на бързо копиране.

en: No source medium found.
bg: Не е намерен диск.

en: Found encrypted DVD.
bg: Намерен е кодиран DVD диск.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
bg: Кодираните DVD дискове не могат да бъдат копирани.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
bg: Записвачката не поддържа запис върху двуслойни DVD дискове.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
bg: Версията на growisofs не поддържа запис върху двуслойни DVD дискове.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
bg: K3b не поддържа копиране на многосесийни DVD или Blu-ray дискове.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
bg: K3b разчита на размера, записан в ISO9660 заглавната част.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
bg: Ако оригиналният диск е записван с некачествен софтуер, това може да доведе до лошо копие.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
bg: Размерът на файловата система ISO9660 не може да бъде определен.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
bg: K3b не поддържа копиране на DVD-RAM.

en: Unsupported media type.
bg: Неподдържан вид диск.

en: Reading source medium.
bg: Четене на диска.

en: Creating image
bg: Създаване на образ

en: Simulating copy
bg: Симулиране на копиране

en: Writing copy %1
bg: Запис на копие %1

en: Writing copy
bg: Запис на копие

en: Successfully read source medium.
bg: Източникът беше прочетен успешно.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
bg: K3b не можа да извади диска. Моля, направете това ръчно.

en: Successfully written copy %1.
bg: Копие %1 беше записано успешно.

en: Verifying copy %1
bg: Сверяване на копие %1

en: Verifying copy
bg: Сверяване на копие

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
bg: K3b не можа да извади диска. Моля, направете това ръчно.

en: Unsupported media type: %1
bg: Неподдържан вид диск: %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
bg: K3b не поддържа симулация върху %1. Наистина ли искате да продължите? Върху диска ще бъде направен запис.

en: No Simulation with %1
bg: Няма симулация за %1

en: Writing DVD copy
bg: Запис на DVD копие

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
bg: Режимът на запис се пренебрегва при запис върху DVD+R(W) диск.

en: Writing %1.
bg: Запис на %1.

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
bg: Вашето записващо устройство (%1 %2) не поддържа симулация върху DVD-R(W) диск. Наистина ли искате да продължите? Върху диска ще бъде направен запис.

en: No Simulation with DVD-R(W)
bg: Няма симулация за DVD-R(W)

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
bg: Запис на DVD-RW в режим на ограничен презапис.

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
bg: Запис на DVD-RW в режим "Диск (DAO)".

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
bg: Запис на DVD-RW в режим "Нарастващ".

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
bg: Ограниченият презапис е невъзможен върху DVD-R диск.

en: Writing %1 in DAO mode.
bg: Запис на %1 в режим "Диск (DAO)".

en: Writing %1 in incremental mode.
bg: Запис на %1 в режим "Нарастващ".

en: Writing BD copy
bg: Запис на BD копие

en: Removed image file %1
bg: Образът %1 беше премахнат

en: Creating Image
bg: Създаване на образ

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
bg: Бързо копиране на DVD или BD

en: Copying DVD or BD
bg: Копиране на DVD или BD

en: Formatting disc
bg: Форматиране

en: Unmounting medium
bg: Демонтиране на диска

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
bg: Моля, поставете презаписваем DVD или Blu-ray диск в устройство <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Formatting successfully completed
bg: Форматирането завърши успешно.

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
bg: Не се притеснявайте, че индикаторът на състоянието спира преди 100%.

en: The formatting will continue in the background during writing.
bg: Форматирането ще продължи и по време на записа.

en: Ejecting medium...
bg: Изваждане на диска…

en: Unable to eject medium.
bg: Изваждането на диска беше неуспешно.

en: Found %1 medium.
bg: Намерен е %1 диск.

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
bg: Не беше намерен презаписваме DVD или BD диск. Форматирането е невъзможно.

en: No need to format %1 media more than once.
bg: Не е необходимо да форматирате %1 повече от един път.

en: It may simply be overwritten.
bg: Можете просто да го презапишете.

en: Forcing formatting anyway.
bg: Принудително форматиране въпреки това.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
bg: Не се препоръчва принудително форматиране на %1.

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
bg: След 10-20 преформатирания дискът може да стане неизползваем.

en: Formatting %1 medium
bg: Форматиране на %1

en: Formatted in %1 mode.
bg: Форматиран в режим %1.

en: Media is already empty.
bg: Дискът е празен.

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
bg: Форматиране на DVD-RW в режим %1.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
bg: Състояние на DVD-RW диска не беше определено.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
bg: Използва се %1 %2 - Copyright © %3

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Preparing data
bg: Подготовка на данните

en: Could not find image %1
bg: Образът %1 не беше намерен

en: Verifying written data
bg: Сверяване на записаните данни

en: Verifying written copy %1 of %2
bg: Сверяване на копие %1 с %2

en: Writing image
bg: Запис на образ

en: Writing copy %1 of %2
bg: Запис на копие %1 на %2

en: Waiting for medium
bg: Изчакване за диск

en: Simulating ISO 9660 Image
bg: Симулация на ISO9660 образ

en: Burning ISO 9660 Image
bg: Запис на ISO9660 образ

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
bg: Записът на %1 с %2 е невъзможен. Връщане на стандартните настройки.

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
bg: DVD и Blu-ray пистите могат да бъдат записвани само в режим "MODE1".

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
bg: Няма поддръжка на Blu-ray в cdrecord и growisofs. Моля, обновете софтуера си.

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
bg: Времетраене на записа под 4 секунди нарушава стандарта Red Book.

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
bg: Не се поддържа "Бърз запис" със cdrecord < 2.01a13.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
bg: Cdrecord %1 не поддържа запис на CD-текст.

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
bg: Вашето записващо устройство (%1 %2) не поддържа режим "Нарастващ" с %3 диск. Създаването на многосесиен диск е невъзможно. Искате ли да продължите въпреки това?

en: No Incremental Streaming
bg: Няма режим "Нарастващ"

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
bg: K3b не поддържа симулация върху DVD+R(W) диск. Наистина ли искате да продължите? Върху диска ще бъде направен запис.

en: No Simulation with DVD+R(W)
bg: Няма симулация за DVD+R(W)

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
bg: Повечето записвачки не поддържат запис на многосесийни компактдискове в режим "Диск (DAO)".

en: No version of cdrskin can do this yet.
bg: Все още нито една версия на cdrskin може да свърши това.

en: Writing CD in Session At Once mode.
bg: Запис на диск в режим "Сесия (SAO)".

en: Writing CD in Track At Once mode.
bg: Запис на диск в режим "Писта (TAO)".

en: Writing CD in Raw mode.
bg: Запис на диск в режим "Грубо".

en: Appending session to CD
bg: Добавяне на сесия към компактдиск

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
bg: Запис на презаписваем компактдиск в режим "Сесия (SAO)".

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
bg: Запис на презаписваем компактдиск в  режим "Писта (TAO)".

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
bg: Запис на презаписваем компактдиск в режим "Грубо".

en: Appending session to rewritable CD.
bg: Добавяне на сесия към презаписваем компактдиск.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
bg: Създаване на ISO9660 файлова система за DVD+RW.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
bg: Създаване на файлова система ISO9660 за DVD+RW в режим на ограничен презапис.

en: Appending session to DVD+R.
bg: Добавяне на сесия към DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
bg: Добавяне на сесия към двуслоен DVD+R.

en: Appending session to %1.
bg: Добавяне на сесия към %1.

en: Writing Double Layer DVD+R.
bg: Запис на двуслоен DVD+R.

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
bg: Използва се readcd %1 вместо версията по подразбиране за клониране.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
bg: Изглежда readcd не поддържа клониране.

en: Writing image to %1.
bg: Запис на образ в %1.

en: Could not start readcd.
bg: readcd не може да бъде стартирана.

en: Cannot read source disk.
bg: Дискът не може да бъде прочетен.

en: Retrying from sector %1.
bg: Нов опит от сектор %1.

en: Uncorrected error in sector %1
bg: Непоправена грешка в сектор %1

en: Corrected error in sector %1
bg: Поправена е грешка в сектор %1

en: %1 returned error: %2
bg: %1 даде неизвестна грешка: %2

en: Readcd exited abnormally.
bg: Readcd се затвори ненормално.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
bg: Вътрешна грешка: неправилно инициализиране на проверката (%1)

en: no tracks added
bg: не са добавени записи

en: specified track number '%1' not found on medium
bg: запис „%1“ не е намерен върху диска

en: Verifying track %1
bg: Проверка на запис %1

en: Written data in track %1 differs from original.
bg: Записаните в %1 данни се различават от оригинала.

en: Written data verified.
bg: Записаните данни са еднакви.

en: %1 executable could not be found.
bg: Изпълнимият файл (%1) не е намерен.

en: %1 version %2 is too old.
bg: Версия %2 на %1 е твърде стара.

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
bg: Анализиране на заглавие %1 от DVD %2

en: Analysing Chapter %1 of %2
bg:  Анализиране на глава %1 от %2

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
bg: Игнориране на последната глава заради малкото и времетраене.

en: Unable to create folder '%1'
bg: Директория „%1“ не беше създадена.

en: Invalid filename: '%1'
bg: Невалиден аудио файл: „%1“

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
bg: Транскодиране на заглавие %1 от видео DVD %2

en: Invalid video codec set: %1
bg: Невалиден видео кодек: %1

en: Invalid audio codec set: %1
bg: Невалиден аудио кодек: %1

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
bg: Преоразмеряване картината на %1 в %2x%3

en: Single-pass Encoding
bg: Едноетапно кодиране

en: Two-pass Encoding: First Pass
bg: Двуетапно кодиране: първи етап

en: Two-pass Encoding: Second Pass
bg: Двуетапно кодиране: втори етап

en: Removing incomplete video file '%1'
bg: Премахване на незавършения видео файл „%1“

en: Execution of %1 failed.
bg: Изпълнението на %1 беше неуспешно.

en: Please consult the debugging output for details.
bg: За повече подробности вижте изходните данни.

en: AC3 (Stereo)
bg: AC3 (Стерео)

en: AC3 (Pass-through)
bg: AC3 (преминаване)

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
bg: FFmpeg е проект с отворен код, опитващ се да поддържа повечето съвременни видео и аудио кодеци. Производният му libavcodec е в основата на плеъри като xine или mplayer.

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
bg: FFmpeg работи със стандарт за видео кодиране в MPEG-4, даващ висококачествени резултати.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
bg: XviD е свободен и отворен MPEG-4 видео кодек. XviD е създаден от група доброволци след затварянето на OpenDivX през юли 2001.

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
bg: XviD включва някои MPEG-4 функции като b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, както и H.263, MPEG и матрици.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
bg: XviD е главният конкурент на DivX (XviD е DivX прочетен обратно). Докато DivX е със затворен код и върви само на Windows, Mac OS и Linux, то XviD е с отворен код и може да върви на всяка платформа.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
bg: (Описанието е взето от Wikipedia)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
bg: AC3, познат повече като Dolby Digital е стандартизиран като ATSC A/52. Съдържа до 6 канала звук.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
bg: Ако включите тази отметка, K3b ще създаде двуканален Dolby Digital стерео звук.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
bg: Ако включите тази отметка, K3b ще използва Dolby Digital потока от DVD диска без да го променя.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
bg: Включете тази отметка, ако искате да запазите 5.1 каналния звук на DVD диска.

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
bg: MPEG1 Layer III е по-известен като MP3 и е най-често използваният аудио формат за компресиране.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
bg: Ако включите тази отметка, K3b ще създаде двуканален MPEG1 Layer III аудио поток.

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
bg: Аудио декодиране

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
bg: Аудио кодиране

en: An unknown error occurred.
bg: Възникна неизвестна грешка.

en: No settings available for plugin %1.
bg: Няма възможност за настройване на приставка %1.

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
bg: Приставка проект

en: Please insert Audio CD %1%2
bg: Моля, поставете аудио CD %1%2

en: CD Track
bg: Запис от CD

en: Track %1 from Audio CD %2
bg: Запис %1 от аудио CD %2

en: Unable to read track %1.
bg: Грешка при четене на запис %1.

en: Could not open %1 for writing
bg: %1 не може да бъде отворен за запис

en: Error while decoding track %1.
bg: Грешка при декодиране на запис %1.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
bg: Следните файлове не могат да бъдат намерени. Искате ли да ги премахнете и да продължите без да ги добавяте към образа?

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Remove missing files and continue
bg: Премахване на липсващите файлове и продължение

en: Cancel and go back
bg: Отмяна и връщане назад

en: Please add files to your project first.
bg: Моля, първо добавете файлове към проекта.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
bg: Не е възможен "Бърз запис" на тези аудио източници.

en: Determining maximum writing speed
bg: Определяне на максималната скорост на запис

en: Creating image files in %1
bg: Създаване на образи в %1

en: Creating image files
bg: Създаване на образи

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
bg: По някаква причина максималната скорост не може да бъде определена. Игнориране.

en: Writing canceled.
bg: Записът е отменен.

en: Error while decoding audio tracks.
bg: Грешка при декодиране на записите.

en: Successfully decoded all tracks.
bg: Всички записи бяха декодирани успешно.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
bg: Декодиране на запис %1 от %2%3

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
bg: Входно-изходна грешка. Най-вероятно няма място на твърдия диск.

en: I/O Error
bg: Входно-изходна грешка

en: Writing track %1 of %2%3
bg: Запис на %1 от %2%3

en: Writing
bg: Запис

en: Normalizing volume levels
bg: Нормализиране нивата на звука

en: Writing Audio CD
bg: Запис на аудио CD

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
bg[0]: 1 запис (%2 минути)
bg[1]: %1 записа (%2 минути)

en:  - %1 copy |  - %1 copies
bg[0]:  - %1 копие
bg[1]:  - %1 копия

en: Could not find normalize executable.
bg: Нормализирането е неизпълнимо.

en: Could not start normalize.
bg: Нормализирането не беше започнато.

en: Track %1 is already normalized.
bg: Запис %1 вече е нормализиран.

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
bg: Настройка нивото на звука за запис %1 от %2

en: Computing level for track %1 of %2
bg: Изчисляване на ниво за запис %1 от %2

en: Successfully normalized all tracks.
bg: Нормализирането на всички записи беше успешно.

en: Error while normalizing tracks.
bg: Грешка при нормализиране на записите.

en: Silence
bg: Тишина

en: Raw Audio CD Image
bg: Аудио CD образ

en: El Torito Boot image
bg: Самозареждащ се El Torito образ

en: Could not find the following files:
bg: Следните файлове не бяха намерени:

en: Not Found
bg: Не е намерен

en: No permission to read the following files:
bg: Нямате права за четене на следните файлове:

en: No Read Permission
bg: Нямате права за четене

en: From previous session
bg: От предишна сесия

en: El Torito boot catalog file
bg: Файл на каталога на самозареждане El Torito

en: Boot catalog
bg: Каталог за самозареждане

en: Creating image file
bg: Създаване на образ

en: Track 1 of 1
bg: Запис 1 от 1

en: Creating image file in %1
bg: Създаване на образ в %1

en: Image successfully created in %1
bg: Образът беше създаден успешно в %1

en: Could not open file %1
bg: Файлът %1 не беше отворен

en: Error while creating ISO image
bg: Грешка при създаване на ISO образ

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
bg: Вътрешна грешка: видът на диска не съвпада. Записът не може да бъде направен.

en: Waiting for a medium
bg: Изчакване за диск

en: Writing %1
bg: Запис на %1

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
bg: Режимът на данните от последния запис не беше разпознат. Ще бъде използван този по подразбиране.

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
bg: Режимът на запис се пренебрегва при запис върху %1.

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
bg: Създаване на ISO9660 файлова система за %1.

en: Creating Data Image File
bg: Създаване на образ

en: Writing Data Project
bg: Запис на проект с данни

en: Writing Multisession Project
bg: Запис на многосесиен проект

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
bg[0]: Файлова система ISO9660 (Големина: %2) - Едно копие
bg[1]: Файлова система ISO9660 (Големина: %2) - %1 копия

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
bg: Файлова система ISO9660 (Големина: %1)

en: Searching for old session
bg: Търсене на стара сесия

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
bg: Няма поставен диск или дискът в %1 не е празен. Не може да се продължи предишна сесия на диска.

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
bg: Не може да се отвори файлова система Iso9660 в %1.

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
bg: Носителят не е многосесиен и не съдържа ISO 9660. На него не може да се емулира многосесийност.

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
bg: <em>%1</em> е преименуван в <em>%2</em>

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
bg: Някои имена на файлове трябва да се скъсят поради ограничението от %1 знака на Joliet разширенията. Ако тези разширения са изключени, имената на файловете няма нужда да бъдат скъсявани, но дългите имена няма да могат да се виждат с Windows.

en: Shorten Filenames
bg: Скъсяване имената на файловете

en: Disable Joliet extensions
bg: Изключване на Joliet разширенията

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
bg: Joliet разширенията (необходими за Windows) ограничават името до %1 знака. „%2“ е по-дълго от това. Искате ли да бъде отрязано или ще го промените ръчно?

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
bg: Отрязване на името

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
bg: След добавянето на символните връзки към проекта, K3b не може да ги проследи до директорията. Искате ли да продължите без да бъдат записани в образа?

en: Discard symbolic links to folders
bg: Пренебрегване на символните връзки към директориите

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
bg: Поради грешка в mkisofs <= 1.15a40, K3b не може да обработва имена на файлове, които съдържат повече от една обратна наклонена черта:

en: %1 crashed.
bg: Срив в %1.

en: Could not determine size of resulting image file.
bg: Големината на крайния образ не беше определена.

en: No volume id specified. Using default.
bg: Не е посочено име на диска. Ще бъде използвано такова по подразбиране.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
bg: Намерени са файлове по-големи от 4 ГБ. Трябва поне %1, за да продължите.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
bg: Намерени са файлове по-големи от 2 ГБ. Тези файлове ще бъдат напълно достъпни.

en: Enabling UDF extension.
bg: Включване на UDF разширения.

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
bg: Задаване на ниво 3 за iso, за файлове по-големи от 4 ГБ.

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
bg: Връзка %1 не беше проследена до несъществуващ файл %2. Ще бъде пропусната…

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
bg: Игнориране на връзка %1 към папка %2. K3b не може да проследи връзките към папките.

en: Could not find file %1. Skipping...
bg: Файл %1 не беше намерен. Ще бъде пропуснат…

en: Could not read file %1. Skipping...
bg: Файл %1 не беше намерен. Ще бъде пропуснат…

en: Failed to backup boot image file %1
bg: Съхранението на самозареждащия се образ %1 беше неуспешно

en: Could not write temporary file
bg: Не може да бъде записан временен файл

en: No files to be written.
bg: Няма файлове за запис.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
bg: Проект за данни (K3b)

en: Mkisofs executable not found.
bg: Mkisofs executable не е намерен.

en: Read error from file '%1'
bg: Грешка при четене на файл „%1“

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
bg: Използваната версия mkisofs не поддържа широк набор от файлове.

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
bg: Файлове по-големи от 2 ГБ не могат да бъдат обработени.

en: No such file or directory '%1'.
bg: Няма файл или директория „%1“.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
bg: Намерено е неправилно кодирано име на файл „%1“

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
bg: Това може да е резултат от обновяване ,което е променило кодовата таблица.

en: You may use convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) to fix the filename encoding.
bg: Можете да използвате convmv (http://j3e.de/linux/convmv/), за да оправите кодирането на името.

en: The boot image has an invalid size.
bg: Образът за самозареждане е с невалидна големина.

en: The boot image contains multiple partitions.
bg: Самозареждащият се образ съдържа множество дялове..

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
bg: Самозареждащия се на твърдия диск образ трябва да има един дял.

en: Searching previous session
bg: Търсене на предишна сесия

en: Could not determine next writable address.
bg: Не беше определен следващия адрес за запис.

en: Could not start %1
bg: %1 не може да бъде стартиран(а)

en: Could not retrieve multisession information from disk.
bg: Не беше намерена информация за многосесийност на диска.

en: The disk is either empty or not appendable.
bg: Този диск е или празен, или незатворен.

en: Unlocking drive...
bg: Отключване на устройство…

en: Could not unlock drive.
bg: Устройството не беше отключено.

en: Ejecting Medium
bg: Изваждане на диска

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
bg: Cdrdao %1 не поддържа изключване на burnfree.

en: 'Force unsafe operations' enabled.
bg: Включена е опцията "Принудително изпълнение на несигурните операции".

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
bg: Cdrdao %1 не поддържа презапис.

en: Could not backup tocfile.
bg: toc файлът не беше съхранен.

en: Preparing read process...
bg: Подготовка за четене…

en: Preparing copy process...
bg: Подготовка за копиране…

en: Preparing blanking process...
bg: Подготовка за изтриване…

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
bg: Начало на симулация в режим "Диск (DAO)" със скорост %1x…

en: Starting DAO writing at %1x speed...
bg: Започва запис в режим "Диск (DAO)" със скорост %1x…

en: Starting reading...
bg: Четенето започва…

en: Reading
bg: Четене

en: Starting simulation copy at %1x speed...
bg: Започва симулация на копиране със скорост %1x…

en: Starting copy at %1x speed...
bg: Започва копиране със скорост %1x…

en: Copying
bg: Копиране

en: Starting blanking...
bg: Изтриването започва…

en: Blanking
bg: Изтриване

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
bg: Поради грешка в cdrdao toc/cue файлът %1 беше изтрит. K3b не можа да го възстанови от съхранените данни %2.

en: Simulation successfully completed
bg: Симулацията приключи успешно

en: Reading successfully completed
bg: Четенето приключи успешно

en: Writing successfully completed
bg: Записът приключи успешно

en: Copying successfully completed
bg: Копирането приключи успешно

en: Blanking successfully completed
bg: Изтриването приключи успешно

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
bg: Средна скорост на запис: %1 кБ/сек (%2x)

en: Please include the debugging output in your problem report.
bg: Моля, съобщете за това и прикрепете данните за грешките.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
bg: Дискът или записвачката не поддържат запис със скорост %1x

en: Switching down burn speed to %1x
bg: Понижаване на скоростта на запис до %1x

en: Executing Power calibration
bg: Калибровка на захранването

en: Power calibration successful
bg: Калибровката на захранването беше успешна

en: Preparing burn process...
bg: Подготовка за запис…

en: Flushing cache
bg: Изчистване на кеша

en: Writing CD-Text lead-in...
bg: Запис на CD-текст lead-in…

en: Turning BURN-Proof on
bg: Включване на BURN-Proof

en: Found ISRC code
bg: Намерен е ISRC код

en: Found pregap: %1
bg: Намерени паузи между пистите: %1

en: No cdrdao driver found.
bg: Не е намерен драйвер за cdrdao.

en: Please select one manually in the device settings.
bg: Моля, ръчно изберете някой в настройките на устройството.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
bg: За повечето устройства това би трябвало да е "generic-mmc".

en: Device not ready, waiting.
bg: Устройството не е готово, изчакване.

en: Cue sheet not accepted.
bg: Cue списъкът не е приет.

en: No valid %1 option: %2
bg: Невалидна %1 опция: %2

en: Data does not fit on disk.
bg: Данните не се вместват на диска.

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
bg: Ако все пак искате да направите запис, включете опцията "Презапис (overburning)" в разширените настройки на K3b.

en: Writing leadin
bg: Запис на leadin

en: Writing leadout
bg: Запис на leadout

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
bg: Cdrecord %1 не поддържа запис на Blu-ray.

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
bg: Записвачката не поддържа запис в режим "Диск (DAO)"

en: Writer does not support raw writing.
bg: Записвачката не поддържа грубо копиране (raw).

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
bg: Cdrecord не поддържа запис на %1.

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
bg: Записвачката не поддържа запис без защита от изчерпване на буфера (Burnfree)

en: Failed to write temporary file '%1'
bg: Невъзможен запис във временен файл „%1“

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
bg: Cdrecord %1 не поддържа презапис.

en: Starting simulation at %1x speed...
bg: Начало на симулация със скорост %1x…

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
bg: Начало на %1 симулация със скорост %2x…

en: Starting writing at %1x speed...
bg: Започва запис със скорост %1x…

en: Starting %1 writing at %2x speed...
bg: Започва запис (%1) със скорост %2x…

en: Writing data
bg: Запис на данни

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
bg: Записвачката не поддържа запис в режим "Диск (DAO)"

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
bg: Моля, изберете "Писта (TAO)" и опитайте отново

en: RAW recording not supported with this writer
bg: Записвачката не поддържа запис в режим "Грубо копиране (RAW)"

en: Input/output error. Not necessarily serious.
bg: Грешка вход/изход. Не е обезателно да е сериозна.

en: Reloading of medium required
bg: Необходимо е презареждане на диска

en: Trying to write more than the official disk capacity
bg: Опитвате се да запишете повече отколкото позволява капацитета на диска

en: Only session 1 will be cloned.
bg: Ще бъде клонирана само сесия 1.

en: Unable to fixate the disk.
bg: Затварянето на диска беше неуспешно.

en: Switching burn speed up to %1x
bg: Увеличаване на скоростта на запис до %1x

en: Switching burn speed down to %1x
bg: Понижаване на скоростта на запис до %1x

en: Starting disc write
bg: Начало на записа

en: Closing Session
bg: Затваряне на сесията

en: Writing Leadin
bg: Запис (Leadin)

en: Writing Leadout
bg: Запис (Leadout)

en: Writing pregap
bg: Запис на пауза

en: Performing Optimum Power Calibration
bg: Оптимална калибровка на захранването

en: Sending CUE sheet
bg: Изпращане на списъка с файлове (CUE)

en: Enabled Burnfree
bg: Burnfree е включен

en: Disabled Burnfree
bg: Burnfree е изключен

en: Unable to close the tray
bg: Устройството не може да бъде затворено

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
bg[0]: Burnfree беше използван 1 път.
bg[1]: Burnfree беше използван %1 пъти.

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
bg[0]: Буферът се изчерпа 1 път.
bg[1]: Буферът се изчерпа %1 пъти.

en: Erasing successfully completed
bg: Изтриването приключи успешно

en: Data did not fit on disk.
bg: Данните не се вместиха на диска.

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
bg: %1 не можа да запази сегмента на споделената памет.

en: Probably you chose a too large buffer size.
bg: Вероятно имате твърде голям буфер.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
bg: OPC беше неуспешен. Вероятно дискът не е по вкуса на записвачката.

en: Unable to set write speed to %1.
bg: Скоростта на запис не може да е %1.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
bg: Вероятно тази скорост е по-ниска от най-ниската възможна за вашата записвачка.

en: Unable to send CUE sheet.
bg: Изпращането на списъка с файлове (CUE) беше неуспешно.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
bg: Понякога използването на режим "Писта (TAO)" разрешава проблема.

en: Unable to open new session.
bg: Не беше отворена нова сесия.

en: Probably a problem with the medium.
bg: Вероятно има проблем с диска.

en: The disk might still be readable.
bg: Дискът може все още да е четлив.

en: Try DAO writing mode.
bg: Опитайте режим "Диск (DAO)".

en: %1 has no permission to open the device.
bg: %1 няма права за отваряне на устройството.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
bg: За да разрешите проблема може да използвате "Настройка на K3b".

en: Probably a buffer underrun occurred.
bg: Вероятно буферът се е изчерпал.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
bg: Моля, включете Burnfree или изберете по-ниска скорост на запис.

en: Please choose a lower burning speed.
bg: Моля, изберете по-ниска скорост на запис.

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
bg: Намерен е високоскоростен диск, който не е подходящ за записвачката.

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
bg: Включете опцията "Принудително изпълнение на несигурните операции", за да игнорирате това.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
bg: Намерен е нискоскоростен диск, който не е подходящ за записвачката.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
bg: Най-вероятно записът не беше успешен поради използването на нискокачествен диск.

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
bg: Друга програма е блокирала устройството (най-вероятно демона за автоматично монтиране).

en: A write error occurred.
bg: Възникна грешка при записа.

en: Some drives do not support all erase types.
bg: Някои устройства не поддържат всички видове изтриване.

en: Try again using 'Complete' erasing.
bg: Опитайте отново с "Напълно" изтриване.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
bg: След версия 2.6.8 на ядрото cdrecord повече не може да използва SCSI със suid root.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
bg: Може да използвате "Настройване на K3b", за да разрешите проблема или премахнете ограниченията ръчно.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
bg: Ако използвате добра версия на cdrecord…

en: ...and this error also occurs with high quality media...
bg: …и тази грешка се появява и с висококачествени дискове…

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
bg: …и FAQ на K3b не ви помага…

en: ...please include the debugging output in your problem report.
bg: …моля, изпратете съобщение за грешка и прикрепете данните.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
bg: Cdrskin version %1 не поддържа запис на Blu-ray.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
bg: Cdrskin не поддържа запис на %1.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
bg: Cdrskin %1 не поддържа overburning.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
bg: След версия 2.6.8 на cdrskin повече не може да използва SCSI със suid root.

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
bg: Ако използвате  непачната версия на cdrskin…

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
bg: OPC беше неуспешен. Моля, пробвайте със скорост 1x.

en: Please try again with writing mode DAO.
bg: Моля, опитайте пак в режим DAO.

en: Flushing Cache
bg: Изчистване на кеша

en: Flushing the cache may take some time.
bg: Изчистването на кеша може да отнеме известно време.

en: Closing Track
bg: Затваряне на записа

en: Closing Disk
bg: Затваряне на диска

en: Updating RMA
bg: Обновяване на RMA

en: Updating RMA...
bg: Обновяване на RMA…

en: Closing Session...
bg: Затваряне на сесията…

en: Writing Lead-out
bg: Запис на Lead-out

en: Writing the lead-out may take some time.
bg: Записът на lead-out може да отнеме известно време.

en: Removing reference to lead-out.
bg: Премахване на препратката към lead-out.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
bg: Промяна описанието на ISO9660 диска

en: Writing mode Incremental Streaming not available
bg: Няма режим "Нарастващ"

en: Engaging DAO
bg: Включване на DAO

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
bg: Скорост на запис: %1 кБ/сek (%2x)

en: K3b detected a problem with the medium.
bg: K3b установи, че има проблем с диска.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
bg: Моля, опитайте с друга марка дискове, за предпочитане препоръчана от производителя на записвачката.

en: Report the problem if it persists anyway.
bg: Съобщете за проблема, ако продължи да се появява.

en: Unable to set writing speed.
bg: Скоростта на запис не може да бъде настроена.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
bg: Моля, опитайте пак с "Игнориране на скоростта".

en: Optimum Power Calibration failed.
bg: Оптималната калибровка на захранването беше неуспешно.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
bg: Опитайте да добавите "-use-the-force-luke=noopc" към към потребителските параметри на growisofs в настройките K3b.

en: Unable to allocate software buffer.
bg: Софтуерният буфер не може да бъде намерен.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
bg: Грешката е причинена от ограничение в паметта.

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
bg: Може да бъде разрешен чрез командата "ulimit -l unlimited"…

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
bg: … или чрез намаляване големината на буфера (от настройките на K3b).

en: Write error
bg: Грешка при запис

en: Fatal error at startup: %1
bg: Фатална грешка при стартиране: %1

en: Warning at exit: (1)
bg: Предупреждение при изход: (1)

en: Most likely mkisofs failed in some way.
bg: Най-вероятно mkisofs не работи.

en: Fatal error during recording: %1
bg: Фатална грешка по време на запис: %1

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
bg: Growisofs, версия %1 е твърде стара. Необходима е версия поне 5.10.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
bg: Growisofs, версия %1 няма софтуерен буфер, което може да причини нестабилност на записа.

en: Could not open file %1.
bg: Файл %1 не беше отворен.

en: Starting simulation...
bg: Начало на симулацията…

en: Starting disc write...
bg: Начало на записа…

en: Creating audio image files in %1
bg: Създаване на аудио образи в %1

en: Creating audio image files
bg: Създаване на аудио образи

en: Error while creating ISO image.
bg: Грешка при създаване на ISO образ.

en: ISO image successfully created.
bg: ISO образът беше създаден успешно.

en: Audio images successfully created.
bg: Аудио образите бяха създадени успешно.

en: Writing track %1 of %2 (%3)
bg: Запис на %1 от общо %2 (%3)

en: ISO 9660 data
bg: ISO9660 данни

en: Simulating second session
bg: Симулация на втората сесия

en: Writing second session of copy %1
bg: Запис на втората сесия на копие %1

en: Writing second session
bg: Запис на втората сесия

en: Simulating first session
bg: Симулация на първата сесия

en: Writing first session of copy %1
bg: Запис на първата сесия на копие %1

en: Writing first session
bg: Запис на първата сесия

en: Creating ISO image file
bg: Създаване на ISO образ

en: Creating ISO image in %1
bg: Създаване на ISO образ в %1

en: Removing buffer files.
bg: Премахване на файловете от буфера.

en: Could not delete file %1.
bg: Файл %1 не беше изтрит.

en: Cdrecord could not be found on your system.
bg: Не може да се намери cdrecord.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
bg: Записът на CD-текст в режим TAO е невъзможен. Пробвайте с DAO или RAW.

en: Writing Enhanced Audio CD
bg: Запис на Enhanced Audio CD

en: Writing Mixed Mode CD
bg: Запис на смесен CD

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
bg[0]: 1 запис (%2 минути с аудио данни, %3 с ISO9660 данни)
bg[1]: %1 записа (%2 минути с аудио данни, %3 с ISO9660 данни)

en: Enter New Filename
bg: Въведете ново име на файла

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
bg: Вече има файл с такова име. Моля, въведете ново:

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
bg: Файлът със субтитрите не беше преименуван. Вече има файл с име %1.

en: Could not find a valid eMovix installation.
bg: Не беше намерена валидна инсталация на eMovix.

en: default
bg: по подразбиране

en: none
bg: без

en: Writing eMovix Project
bg: Запис на eMovix проект

en: Writing eMovix Project (%1)
bg: Запис на eMovix проект (%1)

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
bg[0]: Един файл (%2) и около 8 МБ eMovix данни
bg[1]: %1 файла (%2) и около 8 МБ eMovix данни

en:  – One copy |  – %1 copies
bg[0]:  - Едно копие
bg[1]:  - %1 копия

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
bg: K3b ще създаде %1 образ от наличните MPEG файлове, но тези файлове вече трябва да са във формат %1. K3b все още не може да предискретизира MPEG файлове.

en: Information
bg: Информация

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
bg: Забележка: Принудителните операции за MPEG2 и VCD не се поддържат от някои DVD плеъри.

en: Force VCD
bg: Принудително VCD

en: Do not force VCD
bg: Непринудително VCD

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
bg: Не може да смесвате MPEG1 и MPEG2 видео файлове.
    Моля, стартирайте нов проект за този вид файл.
    Предискретизирането все още не се поддържа от K3b.

en: Wrong File Type for This Project
bg: Грешен тип файл за проекта

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
bg: Плейбек контролът (PBC) е включен.
    Видео плейърите не могат да достигнат до сегментите (Mpeg кадри) без плейбек контрол.

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
bg: Поддържат се само MPEG1 и MPEG2 видео файлове.

en: Wrong File Format
bg: Грешен файлов формат

en: Removing Binary file %1
bg: Премахване на двоични файлове %1

en: Removing Cue file %1
bg: Премахване на Cue файл %1

en: Could not write correct XML file.
bg: Грешка при запис на правилен файл XML.

en: Creating Cue/Bin files...
bg: Създаване на Cue/Bin файлове…

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
bg: За да създавате VCD дискове, трябва да инсталирате VcdImager версия %1.

en: You can find this on your distribution disks or download it from https://www.gnu.org/software/vcdimager
bg: Можете да го намерите в хранилищата на вашата дистрибуция или да го свалите от https://www.gnu.org/software/vcdimager

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
bg: %1 е прекалено стар: необходима е версия %2 или по-нова.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
bg: Сканиране на видео файл %1 от %2 (%3)

en: Creating Image for track %1
bg: Създаване на образи за запис %1

en: Cue/Bin files successfully created.
bg: Cue/Bin файловете бяха създадени успешно.

en: Writing Copy %1 of %2
bg: Запис на копие %1 от %2

en: One or more BCD fields out of range for %1
bg: Едно или повече BCD полета са твърде големи за %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
bg: От сега нататък грешките при сканиране на информация няма да бъдат докладвани

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
bg: Включете опцията "Обновяване на позицията на сканирането", ако вече не е включена.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
bg: APS" точките изглежда са повредени (налични точки %1, последно видяна точка %2)

en: Ignoring this aps
bg: Пренебрегване на този сектор за достъп (aps)

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
bg: Лош пакет в пакет #%1 (отместване на байтове в потока %2)

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
bg[0]: Оставащият байт от потока ще бъде пренебрегнат.
bg[1]: Оставащите %1 байта от потока ще бъдат пренебрегнати.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
bg: Оставащите байтове от потока ще бъдат пренебрегнати.

en: Writing Video CD (Version 1.1)
bg: Запис на VCD (Версия 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
bg: Запис на VCD (Версия 2.0)

en: Writing Super Video CD
bg: Запис на Super VCD

en: Writing High-Quality Video CD
bg: Запис на HQ VCD

en: Writing Video CD
bg: Запис на VCD

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
bg[0]: 1 MPEG (%2)
bg[1]: %1 MPEG (%2)

en: n/a
bg: н/и

en: 1 bit/s | %1 bits/s
bg[0]: 1 бит/сек
bg[1]: %1 бита/сек

en: Component
bg: Компонент

en: Unspecified
bg: Неопределено

en: %1 Hz
bg: %1 Хц

en: original
bg: оригинал

en: duplicate
bg: дубликат

en: Motion Picture
bg: Филм

en: Still Picture
bg: Кадър

en: Layer %1
bg: Слой %1

en: unknown
bg: неизвестен

en: invalid
bg: невалиден

en: stereo
bg: стерео

en: joint stereo
bg: Реално стерео (joint stereo)

en: dual channel
bg: два канала

en: single channel
bg: един канал

en: surround sound
bg: съраунд

en: File %1 is empty.
bg: Файлът %1 е празен.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
bg: Това изглежда като елементарен видео поток, а се изисква мултиплексен програмен.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
bg: Това изглежда като елементарен аудио поток, а се изисква мултиплексен програмен.

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
bg: Това изглежда като RIFF заглавие, а се изисква мултиплексен програмен поток.

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
bg: Невъзможно е създаване на временна папка  Невалидно <filename>%1</filename>.

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
bg: Невъзможно е създаване на временна папка  <filename>%1</filename>.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
bg: Неправилно въведени данни в папка VIDEO_TS <filename>%1</filename>.

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
bg: Временният файл не беше създаден в директория <filename>%1</filename>.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
bg: Проектът не съдържа всички необходими видео DVD файлове.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
bg: Записаният DVD диск най-вероятно няма да може да бъде изпълняван на Hifi DVD плеър.

en: Creating Video DVD Image File
bg: Създаване на видео DVD образ

en: Writing Video DVD
bg: Запис на видео DVD

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
bg: Файлова система ISO9660/Udf (Големина: %1)

en: Multiple CDDB Entries Found
bg: Намерени са няколко записа в CDDB

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
bg: K3b намери няколко записа в CDDB. Моля, изберете един.

en: Analyzing medium...
bg: Анализиране на диска…

en: Device Selection
bg: Избор на устройство

en: Please select a device:
bg: Моля, изберете устройство:

en: Could not find file %1
bg: Файлът %1 не беше намерен

en: Error while reading from file %1
bg: Грешка при четене от файл %1

en: CDDB Lookup
bg: Търсене в CDDB

en: Audio CD
bg: Аудио CD

en: Mixed CD
bg: Смесен CD

en: Video DVD
bg: Видео DVD

en: Video CD
bg: VCD

en: Appendable Data %1
bg: Незавършен %1 с данни

en: Complete Data %1
bg: Завършен %1 с данни

en: Empty
bg: Празен

en: No medium information
bg: Няма информация за диска

en: No medium present
bg: Няма диск

en: Empty %1 medium
bg: Празен %1 диск

en: Appendable %1 medium
bg: Незавършен %1 диск

en: Complete %1 medium
bg: Завършен %1 диск

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
bg[0]: %2 в %1 запис
bg[1]: %1 в %2 записа

en:  and %1 session |  and %1 sessions
bg[0]:  и %1 сесия
bg[1]:  и %1 сесии

en: Free space: %1
bg: Свободно място: %1

en: Capacity: %1
bg: Капацитет: %1

en: rewritable medium
bg: презаписваем носител

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
bg: презаписваем %1

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
bg: Моля, поставете подходящ носител

en: Medium in %1 is not a %2.
bg: Дискът в %1 не е  %2.

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
bg: празен

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
bg: празен или със свободно място

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
bg: не-празен

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
bg: подходящ

en: Medium in %1 is not %2.
bg: Дискът в %1 не е  %2.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
bg: Капацитетът на носителя в %1 е по-малък от колкото се изисква.

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете презаписваем диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
bg: Моля, поставете празен диск

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен DVD или Blu-ray диск в устройство<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
bg: Моля, поставете празен DVD или Blu-ray диск

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен Blu-ray диск в устройство<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
bg: Моля, поставете празен Blu-ray диск

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете презаписваем диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
bg: Моля, поставете празен компактдиск

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен DVD диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
bg: Моля, поставете празен DVD диск

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен DVD-DL диск в устройство<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD-DL medium
bg: Моля, поставете празен DVD-DL диск

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
bg: Моля, поставете празен диск с капацитет %1 или повече в устройство<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
bg: Моля, поставете празен диск с капацитет %1 или повече

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете незавършен диск в устройство<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
bg: Моля, поставете незавършен диск

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен или незавършен DVD или Blu-ray диск в устройство<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
bg: Моля, поставете празен или незавършен DVD или Blu-ray диск

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен или незавършен Blu-ray диск в устройство<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
bg: Моля, поставете празен или незавършен Blu-ray диск

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен или незавършен диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
bg: Моля, поставете празен или незавършен диск

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен или незавършен DVD диск в устройство<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
bg: Моля, поставете празен или незавършен DVD диск

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете празен или незавършен DVD-DL диск в устройство<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
bg: Моля, поставете празен или незавършен DVD-DL диск

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете непразен диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
bg: Моля, поставете непразен диск

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете непразен диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
bg: Моля, поставете непразен презаписваем диск

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете непразен презаписваем диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable medium
bg: Моля, поставете презаписваем диск

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете подходящ диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
bg: Моля, поставете подходящ диск

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете VCD диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
bg: Моля, поставете VCD диск

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете видео DVD диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
bg: Моля, поставете видео DVD диск

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете смесен CD диск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
bg: Моля, поставете смесен CD диск

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете компактдиск в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
bg: Моля, поставете компактдиск

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
bg: Моля, поставете диск с данни в устройство <p><b>%1</b>

en: Please insert a Data medium
bg: Моля, поставете диск с данни

en: Simulate
bg: Симулация

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b ще изпълни всички етапи на записа с изключен лазер.<p>Използва се за тестване на записа при по-висока скорост или при "Бърз запис".<p><b>Внимание:</b>За DVD+R(W) няма симулация.

en: Only simulate the writing process
bg: Само симулиране на запис

en: Disk at once
bg: Диск (DAO)

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b ще запише диска в режим "Диск (DAO)" (има още и режим "Писта (TAO)").<p>Препоръчително е да се използва DAO, където е възможно.<p><b>Внимание:</b> Паузи между пистите по-големи от 2 секунди се поддържат само в режим "Диск (DAO)".

en: Write in disk at once mode
bg: Запис в режим "Диск (DAO)"

en: Use Burnfree
bg: Използване на Burnfree

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
bg: Включване на Burnfree (или Just Link), за предотвратяване изчерпването на буфера

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
bg: <p>Ако е включена тази отметка, K3b включва <em>Burnfree</em> (или <em>Just Link</em>). Това е функция на CD записвачката, която предотвратява изчерпването на буфера.<p>Без <em>burnfree</em>, ако записвачката не получава достатъчно данни, буферът ще се изчерпи, тъй като записвачката се нуждае от постоянен приток на данни за записа.<p>С <em>burnfree</em>записвачката <em>маркира</em>текущото местоположение на лазера и се връща там, когато буферът отново се напълни; но тъй като така се получават малки паузи в потока от данни върху диска, <b>препоръчително е винаги да се избира подходяща скорост за запис, за да не се налага използването на burnfree, особено за аудио CD</b> (в най-лошият случай паузите се чуват и с просто ухо).<p><em>Burnfree</em>е познат от миналото като <em>Burnproof</em>, но след като стана част от стандарта MMC, беше преименуван.

en: Only create image
bg: Само образ

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b само ще създаде образ без да прави запис.<p>Той в последствие може да бъде записан върху CD/DVD с помощта на някоя програма за запис (и с K3b, разбира се).

en: Only create an image
bg: Само създаване на образ

en: Create image
bg: Създаване на образ

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b няма да създаде образ, а директно ще запише файловете върху CD/DVD диска. В противен случай данните ще бъдат записани с <em>"Бърз запис"</em>, т.е. няма да бъде създаван междинен образ.<p><b>Внимание:</b> Въпреки, че това трябва да работи на повечето компютри, проверете дали данните се предават достатъчно бързо към записвачката.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
bg: <p>Препоръчително е първо да пробвате симулация.

en: Cache the data to be written on the harddisk
bg: Кеширане на информацията, която да бъде записана върху диска

en: Remove image
bg: Премахване на образа

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b ще премахне всички създадени образи след като записът приключи.<p> Изключете отметката, ако искате да ги запазите.

en: Remove images from disk when finished
bg: Премахване на образите от твърдия диск след приключване на записа

en: On the fly
bg: Бърз запис

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b няма да създаде образ, а директно ще запише файловете върху CD/DVD диска.<p><b>Внимание:</b> Въпреки, че това трябва да работи на повечето компютри, проверете дали данните се предават достатъчно бързо към записвачката.

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
bg: Запис на файловете директно върху CD/DVD диска без създаване на образ

en: Write CD-Text
bg: Запис на CD-текст

en: Create CD-Text entries
bg: Създаване на CD-текст

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b ще използва иначе неизползваното място на аудио CD за съхранение на допълнителна информация (като името на изпълнителя или заглавието на диска).<p>CD-текст е разширение на стандарта "аудио CD", въведено от фирмата Sony.<p>CD-текст може да се използва само от CD-плеъри, поддържащи това разширение (главно автомобилните такива).<p>И тъй като дисковете със CD-текст могат да работят на всякакви CD-плеъри, не е лоша идея да използвате тази възможност.

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
bg: Задаване на ниво "параноя" за четене на аудио CD

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
bg: <p>Настройва корекцията на грешките при извличане на цифров звук.<ul><li>0: Без проверка, данните се копират директно от диска.<li>1: Припокриване, за избягване трептенето на звука.</li><li>2: Като 1, но с допълнителна проверка на звуковите данни.</li><li>3: Като 2, но с допълнително търсене на драскотини и възстановяването им.</li></ul><p><b>Скоростта на извличане намалява в последователност от 0 към 3.<b>

en: Start multisession CD
bg: Започване на многосесиен CD

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
bg: Без затваряне на диска - после могат да се добавят други сесии

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b няма да затвори сесиите и ще запише временно съдържание.</p><p>Това позволява добавянето на други сесии към компактдиска.</p>

en: Normalize volume levels
bg: Нормализиране силата на звука

en: Adjust the volume levels of all tracks
bg: Установяване на еднаква сила на звука за всички записи

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
bg: <p>Ако е включена тази опция, K3b ще регулира силата на звука за целия диск до стандартно ниво. Това е полезно при създаване на компилации, където смесването на различни нива на звука от отделни албуми може да причини големи разлики в силата му.<p><b>Имайте предвид, че K3b не поддържа нормализация на звука в режим "Бърз запис".</b>

en: Verify written data
bg: Сверяване на записаните данни

en: Compare original with written data
bg: Сверяване на записаните данни с оригинала

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
bg: <p>Ако е включена тази опция, след успешното приключване на записа K3b ще свери оригиналните данни със записаните, за да се провери дали дискът е записан правилно.

en: Ignore read errors
bg: Игнориране на грешките при четене

en: Skip unreadable audio sectors
bg: Пропускане на нечетливите аудио сектори

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
bg: <p>Ако е включена тази опция и K3b не може да прочете аудио сектор от оригиналния диск, в записания той ще бъде заменен с нули .<p>Тъй като повечето CD плеъри могат да интерполират малки грешки, не е проблем да оставите K3b да пропусне нечетливите сектори.

en: unknown audio format
bg: неизвестен аудио формат

en: Normal
bg: Нормален

en: For the visually impaired
bg: За визуално сдвоените

en: Director's comments 1
bg: Коментари на режисьора 1

en: Director's comments 2
bg: Коментари на режисьора 2

en: unknown audio code extension
bg: неизвестно разширение за аудио кода

en: Extended
bg: Разширен

en: unknown coding mode
bg: неизвестен режим на кодиране

en: Caption with normal size characters
bg: Прихващане с нормални букви

en: Caption with bigger size characters
bg: Прихващане с големи букви

en: Caption for children
bg: Прихващане за деца

en: Closed caption with normal size characters
bg: Затворено прихващане с нормални букви

en: Closed caption with bigger size characters
bg: Затворено прихващане с големи букви

en: Closed caption for children
bg: Затворено прихващане за деца

en: Forced caption
bg: Принудително прихващане

en: Director's comments with normal size characters
bg: Коментар на режисьора с нормални букви

en: Director's comments with bigger size characters
bg: Коментар на режисьора с големи букви

en: Director's comments for children
bg: Коментар на режисьора за деца

en: unknown code extension
bg: неизвестно разширение на кода
