libk3b - en to cs translation catalogue (773 entries)

en: Inhibiting sleep for disc writing
cs: Potlačuji spánek kvůli zapsání disku

en: Disable inhibition for disc writing
cs: Vypnout potlačení spánku kvůli zapsání disku

en: Auto
cs: Automaticky

en: Source
cs: Zdroj

en: Target
cs: Cíl

en: Writing Audio Cue File
cs: Zapisuji audio cue soubor

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
cs: Analýza zvukového souboru selhala. Poškozený soubor?

en: Analysing the audio file
cs: Analyzuji audio soubor

en: Analysing %1
cs: Analyzuje se %1

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
cs: Nelze pracovat s '%1', formát není podporován.

en: No valid audio cue file: '%1'
cs: Žádný platný zvukový cue soubor: '%1'

en: Could not load libcdparanoia.
cs: Nelze načíst libcdparanoia.

en: Could not open device %1
cs: Nelze otevřít zařízení %1

en: Error while initializing audio ripping.
cs: Při inicializaci audio ripování nastala chyba.

en: Unable to open '%1' for writing.
cs: Nelze otevřít '%1' pro zápis.

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
cs: Při ripování stopy %1 nastala nevratná chyba.

en: Write Binary Image
cs: Zapsat binární obraz

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
cs[0]: Jedna kopie úspěšně dokončena
cs[1]: %1 kopie úspěšně dokončeny
cs[2]: %1 kopií úspěšně dokončeno

en: Writing track %1 of %2
cs: Zapisuji stopu %1 ze %2

en: Writing cue/bin Image
cs: Zapisuje se cue/bin obraz

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
cs[0]:  - %1 kopie
cs[1]:  - %1 kopie
cs[2]:  - %1 kopií

en: Erasing CD-RW
cs: Mazání CD-RW

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
cs: Při mazání CD-RW není k dispozici informace o průběhu.

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
cs: Prosím, vložte přepisovatelné CD médium do mechaniky<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Blanking error.
cs: Chyba v mazání.

en: Sorry, no error handling yet.
cs: Promiňte, chyba nemá žádný popis.

en: Quick Format
cs: Rychlé formátování

en: Checking Source Medium
cs: Kontroluji Zdrojové Médium

en: Waiting for source medium
cs: Čekám na zdrojové médium

en: Checking source medium
cs: Kontroluji zdrojové médium

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
cs: K3b nezkopíruje CD která obsahují více datových stop.

en: Copying Multisession Data CD.
cs: Kopíruje se datové CD multisezení.

en: Copying Data CD.
cs: Kopíruje se datové CD.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
cs: K3b může zkopírovat jen 'CD-Extra mixed režim CD'.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
cs: Kopíruje se rozšířené zvukové CD (CD Extra).

en: Copying Audio CD.
cs: Kopíruje se zvukové CD.

en: The source disk is empty.
cs: Zdrojový disk je prázdný.

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
cs: Ke kopírování Mode 2 datových stop vyžaduje K3b cdrecord 2.01a12 a vyšší.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
cs: Budete moci zkopírovat první sezení jen v režimu zápisu RAW. Přejete si pokračovat?

en: Multisession CD
cs: CD multisezení

en: Only copying first session.
cs: Kopíruji pouze první sezení.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
cs: Nelze zjistit velikost volného prostoru v dočasné složce '%1'.

en: Not enough space left in temporary folder.
cs: V dočasné složce není dostatek volného místa.

en: Unmounting source medium
cs: Odpojuje se zdrojové médium

en: Unable to read Table of contents
cs: Nelze přečíst tabulku s obsahem

en: Searching CD-Text
cs: Hledá se CD-Text

en: Found CD-Text (%1 - %2).
cs: Nalezen CD-Text (%1 - %2).

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
cs: Nalezen poškozený CD-Text, ignorováno.

en: No CD-Text found.
cs: CD-Text nenalezen.

en: Querying CDDB
cs: Probíhá dotaz na CDDB

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
cs: Nalezen záznam CDDB (%1 - %2).

en: No CDDB entry found.
cs: Nenalezen žádný záznam CDDB.

en: CDDB error (%1).
cs: Chyba CDDB (%1).

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
cs: Byl nalezen CD-Text (%1 - %2) a CDDB (%3 - %4) záznam. Který z nich má být použit na generování CD-Textu na novém CD?

en: Use CD-Text data
cs: Použít data CD-Text

en: Use CDDB entry
cs: Použít záznam CDDB

en: Preparing write process...
cs: Připravuji proces zápisu...

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
cs: Zadaná cesta k dočasné složce je nepoužitelná. Použiji výchozí.

en: Unable to create temporary folder '%1'.
cs: Nelze vytvořit dočasnou složku '%1'.

en: Using temporary folder %1.
cs: Používá se dočasná složka %1.

en: Do you want to overwrite %1?
cs: Přejete si přepsat %1?

en: File Exists
cs: Soubor existuje

en: Writing image file to %1.
cs: Zapisuje se soubor s obrazem do %1.

en: Reading Session %1
cs: Načítá se sezení %1

en: Reading Source Medium
cs: Načítá se zdrojové médium

en: Reading track %1 of %2
cs: Načítá se stopa %1 ze %2

en: Simulating Session %1
cs: Simuluje se sezení %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
cs: Zapisuje se kopie %1 (sezení %2)

en: Writing Copy (Session %1)
cs: Zapisuje se kopie (sezení %1)

en: Simulating
cs: Simulovat

en: Writing Copy %1
cs: Zapisuje se kopie %1

en: Writing Copy
cs: Zapisuje se kopie

en: Waiting for media
cs: Čeká se na médium

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
cs: Zapsat CD-Text v režimu TAO není možné.

en: Successfully read session %1.
cs: Úspěšně načteno sezení %1.

en: Successfully read source disk.
cs: Zdrojový disk úspěšně načten.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
cs: K3b nebyl schopen vysunout disk. Prosím, učiňte tak ručně.

en: Error while reading session %1.
cs: Chyba při čtení sezení %1.

en: Need to reload medium to return to proper state.
cs: Médium je potřeba znovu načíst, aby se obnovil správný stav.

en: Reloading the medium
cs: Načítá se znovu médium

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
cs: K3b nebyl schopen vysunout disk. Prosím, učiňte tak ručně.

en: Please reload the medium and press 'OK'
cs: Vysuňte/zasuňte prosím médium a stiskněte 'OK'

en: Failed to reload the medium
cs: Nelze znovu načíst médium

en: Removing temporary files.
cs: Odstraňují se dočasné soubory.

en: Removing image files.
cs: Odstraňují se soubory obrazu.

en: Creating CD Image
cs: Vytváří se obraz CD

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
cs: Simuluje se kopírování CD za běhu

en: Simulating CD Copy
cs: Simuluje se kopírování CD

en: Copying CD On-The-Fly
cs: Kopíruji CD za běhu

en: Copying CD
cs: Kopíruje se CD

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
cs[0]: Vytváří se 1 kopie
cs[1]: Vytváří se %1 kopie
cs[2]: Vytváří se %1 kopií

en: Could not find %1 executable.
cs: Nelze nalézt program %1.

en: Could not start %1.
cs: Nelze spustit %1.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
cs: %1 vrátil neznámou chybu (kód %2).

en: %1 did not exit cleanly.
cs: %1 nebyl korektně ukončen.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
cs: Cdrecord verze %1 nepodporuje klonování.

en: No device set.
cs: Není nastaveno žádné zařízení.

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
cs: Vypalovačka %1 (%2) nepodporuje klonování.

en: Reading clone image
cs: Načítá se obraz pro klonování

en: Writing Track %1 of %2
cs: Zapisuje se stopa %1 ze %2

en: Successfully written clone copy %1.
cs: Klonovaná kopie %1 úspěšně zapsána.

en: Successfully read disk.
cs: Disk úspěšně přečten.

en: Failed to read disk completely in clone mode.
cs: Selhalo kompletní přečtení disku v klonovacím režimu.

en: Error while reading disk.
cs: Chyba při čtení disku.

en: Simulating clone copy
cs: Simuluje se kopírování klonu

en: Writing clone copy %1
cs: Zapisuje se klonovaná kopie %1

en: Creating Clone Image
cs: Vytváří se klonovaný obraz

en: Simulating Clone Image
cs: Simuluje se klonování obrazu

en: Burning Clone Image
cs: Vypaluji klonovaný obraz

en: Simulating CD Cloning
cs: Simuluj se klonování CD

en: Cloning CD
cs: Klonuje se CD

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
cs[0]: Vytváří se 1 klonovaná kopie
cs[1]: Vytváří se %1 klonované kopie
cs[2]: Vytváří se %1 klonovaných kopií

en: Unable to open libdvdcss.
cs: Nelze otevřít knihovnu libdvdcss.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
cs: Získávám CSS klíče, může to nějakou dobu trvat.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
cs: Získání všech CSS klíčů selhalo.

en: Video DVD decryption failed.
cs: Dešifrování Video DVD selhalo.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
cs: Podpora pro čtení sektorů formless Mode2 není k dispozici.

en: Unsupported sector type.
cs: Nepodporovaný typ sektoru.

en: Reading with sector size %1.
cs: Probíhá čtení s velikostí sektoru %1.

en: Error while reading sector %1.
cs: Chyba při čtení sektoru %1.

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
cs[0]: Ignorován chybný sektor %1.
cs[1]: Ignorovány celkem %1 chybné sektory.
cs[2]: Ignorováno celkem %1 chybných sektorů.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
cs: Chyba při čtení. Zkouším znovu od sektoru %1.

en: Ignoring read error in sector %1.
cs: Ignoruji chybu při čtení v sektoru %1.

en: Changing DVD Booktype
cs: Mění se DVD booktype

en: No device set
cs: Není nastaveno žádné zařízení

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
cs: Vložte prosím prázdné DVD+R nebo a DVD+RW do mechaniky <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Checking medium
cs: Kontroluje se médium

en: Booktype successfully changed
cs: Booktype byl úspěšně změněn

en: Please send me an email with the last output.
cs: Pošlete mi prosím e-mail s posledním výstupem.

en: Ejecting DVD...
cs: Vysunuje se DVD...

en: Unable to eject media.
cs: Nelze vysunout médium.

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
cs: Na neprázdném DVD+R nelze měnit booktype.

en: No DVD+R(W) media found.
cs: DVD+R(W) médium nebylo nalezeno.

en: Unable to determine media state.
cs: Nelze zjistit stav média.

en: Changing Booktype
cs: Mění se booktype

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
cs: K3b nepodporuje zápis on-the-fly pomocí growisofs %1.

en: Disabling on-the-fly writing.
cs: Vypíná se zápis on-the-fly.

en: No source medium found.
cs: Zdrojové médium nebylo nalezeno.

en: Found encrypted DVD.
cs: Nalezeno šifrované DVD.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
cs: Nelze kopírovat šifrovaná DVD.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
cs: Vypalovačka nepodporuje vypalování dvouvrstvých DVD.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
cs: Tato verze growisofs nepodporuje vypalování dvouvrstvých DVD.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
cs: K3b nepodporuje kopírování multisezení DVD nebo BluRay disků.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
cs: K3b spoléhá na velikost souboru uloženou v hlavičce ISO 9660.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
cs: Pokud byla předloha vytvořena nekvalitním softwarem, výsledná kopie může být vadná.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
cs: Nelze zjistit velikost souborového systému ISO 9660.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
cs: K3b nepodporuje kopírování DVD-RAM.

en: Unsupported media type.
cs: Nepodporovaný typ média.

en: Reading source medium.
cs: Načítá se zdrojové médium.

en: Creating image
cs: Vytváří se obraz

en: Simulating copy
cs: Simuluje se kopírování

en: Writing copy %1
cs: Zapisuje se kopie %1

en: Writing copy
cs: Zapisuje se kopie

en: Successfully read source medium.
cs: Zdrojový disk úspěšně načten

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
cs: K3b nebyl schopen vysunout disk. Prosím, učiňte tak ručně.

en: Successfully written copy %1.
cs: Kopie %1 úspěšně zapsána.

en: Verifying copy %1
cs: Ověřuje se kopie %1

en: Verifying copy
cs: Ověřuje se kopie

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
cs: K3b nebyl schopen vysunout disk. Prosím, učiňte tak ručně.

en: Unsupported media type: %1
cs: Nepodporovaný typ média: %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
cs: Médium %1 nepodporuje simulaci zápisu. Přejete si opravdu pokračovat? Médium bude normálně zapsáno.

en: No Simulation with %1
cs: Žádná simulace s %1

en: Writing DVD copy
cs: Zapisuje se DVD kopie

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
cs: Režim zápisu je ignorován při zapisování DVD+R(W) médií.

en: Writing %1.
cs: Zápis %1.

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
cs: Vaše vypalovačka (%1 %2) nepodporuje simulaci pro DVD-R(W) média. Přejete si opravdu pokračovat? Médium bude normálně zapsáno.

en: No Simulation with DVD-R(W)
cs: Žádná simulace s DVD-R(W)

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
cs: Zapisuje se DVD-RW v režimu omezeného přepsání.

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
cs: Zapisuje se DVD-RW v DAO režimu.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
cs: Zapisuje se DVD-RW v následném (sekvenčním) režimu.

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
cs: Omezené přepsání není možné použít na DVD-R médiích.

en: Writing %1 in DAO mode.
cs: Zapisuje se %1 v DAO režimu.

en: Writing %1 in incremental mode.
cs: Zapisuje se %1 v následném (sekvenčním) režimu.

en: Writing BD copy
cs: Zapisuje se BD kopie

en: Removed image file %1
cs: Soubor s obrazem %1 odstraněn

en: Creating Image
cs: Vytváří se obraz

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
cs: Kopíruji DVD nebo BD za běhu

en: Copying DVD or BD
cs: Kopíruje se DVD nebo BD

en: Formatting disc
cs: Formátování disku

en: Unmounting medium
cs: Odpojuje se médium

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
cs: Prosím, vložte přepisovatelné DVD nebo Bluegrassy médium do mechaniky<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Formatting successfully completed
cs: Formátování úspěšně dokončeno

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
cs: Nebuďte znepokojeni pokud se proces vypalování zastaví před 100%

en: The formatting will continue in the background during writing.
cs: Formátování bude pokračovat během zápisu na pozadí.

en: Ejecting medium...
cs: Vysunuje se médium...

en: Unable to eject medium.
cs: Nelze vysunout médium.

en: Found %1 medium.
cs: Nalezeno %1 médium.

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
cs: Nenalezeno přepisovatelné DVD nebo BD médium. Nelze zformátovat.

en: No need to format %1 media more than once.
cs: Není třeba formátovat %1 médium více než jednou.

en: It may simply be overwritten.
cs: Lze jej jednoduše přepsat.

en: Forcing formatting anyway.
cs: Formátování bude vynuceno.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
cs: Nedoporučuje se vynucovat formátování %1 médií.

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
cs: Již po 10-20 přeformátování může být médium nepoužitelné.

en: Formatting %1 medium
cs: Formátováno médium %1

en: Formatted in %1 mode.
cs: Formátováno v režimu %1.

en: Media is already empty.
cs: Médium je již prázdné.

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
cs: Formátuje se DVD-RW v %1 režimu.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
cs: Nelze zjistit aktuální stav formátování DVD-RW média.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
cs: Používá se %1 %2 - Autorská práva © %3

en: Formatting
cs: Formátování

en: Preparing data
cs: Připravují se data

en: Could not find image %1
cs: Nelze nalézt obraz %1

en: Verifying written data
cs: Kontrolují se zapsaná data

en: Verifying written copy %1 of %2
cs: Kontroluje se zapsaná kopie %1 ze %2

en: Writing image
cs: Zapisuje se obraz

en: Writing copy %1 of %2
cs: Zapisuji kopii %1 ze %2

en: Waiting for medium
cs: Čeká se na médium

en: Simulating ISO 9660 Image
cs: Simuluje se obraz ISO 9660

en: Burning ISO 9660 Image
cs: Zapisuje se obraz ISO9660

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
cs: Není možné zapisovat na médium %1 pomocí %2. Bude použita standardní aplikace.

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
cs: DVD a Blu-ray stopy mohou být zapsané jen v MODE1.

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
cs: V cdrecord a growisofs chybí podpora Blu-ray. Aktualizujte svůj systém.

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
cs: Délka stopy pod 4 sekundy porušuje standard Červené knihy.

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
cs: Zápis on-the-fly není v programu cdrecord < 2.01a13 podporován.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
cs: Cdrecord %1 nepodporuje zápis na CD-Textu.

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
cs: Vaše vypalovačka (%1 %2) nepodporuje přírůstkové streamování s %3 médii. Zápis s vícero sezeními nebude možný. Přesto pokračovat?

en: No Incremental Streaming
cs: Bez přírůstkového streamování

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
cs: K3b nepodporuje simulaci zápisu pro DVD+R(W) média. Přejete si opravdu pokračovat? Médium bude normálně zapsáno.

en: No Simulation with DVD+R(W)
cs: Žádná simulace s DVD+R(W)

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
cs: Většina vypalovaček nepodporuje zápis multisezení CD v režimu DAO.

en: No version of cdrskin can do this yet.
cs: Žádná verze cdrskin toto ještě neumí.

en: Writing CD in Session At Once mode.
cs: CD je zapisováno v režimu SAO (Session At Once).

en: Writing CD in Track At Once mode.
cs: CD je zapisováno v režimu Track At Once.

en: Writing CD in Raw mode.
cs: CD je zapisováno v režimu Raw

en: Appending session to CD
cs: Připojování sezení k CD

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
cs: Přepisovatelné CD je zapisováno v režimu Session At Once.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
cs: Zapisuje se přepisovatelné CD v režimu TAO (Track At Once).

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
cs: Zapisuje se přepisovatelné CD v režimu RAW.

en: Appending session to rewritable CD.
cs: Přidává se sezení na přepisovatelné CD.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
cs: Zapisuje se souborový systém ISO 9660 na DVD+RW.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
cs: Zapisuje se ISO9660 na DVD-RW v režimu omezeného přepsání.

en: Appending session to DVD+R.
cs: Přidává se sezení na DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
cs: Přidává se sezení na dvouvrstvové DVD+R.

en: Appending session to %1.
cs: Přidává se sezení na %1.

en: Writing Double Layer DVD+R.
cs: Zapisuje se dvouvrstvé DVD+R.

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
cs: Bude použit readcd %1 namísto verze, výchozí pro klonování.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
cs: Nelze nalézt program readcd s podporou klonování.

en: Writing image to %1.
cs: Zapisuje se obraz do %1.

en: Could not start readcd.
cs: Nelze spustit readcd.

en: Cannot read source disk.
cs: Nelze přečíst zdrojový disk.

en: Retrying from sector %1.
cs: Zkouší se znovu od sektoru %1.

en: Uncorrected error in sector %1
cs: Neopravená chyba v sektoru %1

en: Corrected error in sector %1
cs: Chyba v sektoru %1 opravena

en: %1 returned error: %2
cs: %1 vrátil chybu: %2

en: Readcd exited abnormally.
cs: Readcd byl předčasně ukončen.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
cs: Interní chyba: Úloha ověření byla nesprávně inicializována (%1)

en: no tracks added
cs: nebyly přidány žádné stopy

en: specified track number '%1' not found on medium
cs: zadané číslo stopy '%1' se na médiu nenašlo

en: Verifying track %1
cs: Kontroluje se stopa %1

en: Written data in track %1 differs from original.
cs: Zapsaná data v stope %1 se liší od originálu.

en: Written data verified.
cs: Zapsaná data ověřena.

en: %1 executable could not be found.
cs: Spustitelný soubor %1 nelze nalézt

en: %1 version %2 is too old.
cs: Verze %1 (%2) je příliš stará.

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
cs: Analyzuje se titul %1 Video DVD %2

en: Analysing Chapter %1 of %2
cs: Analyzuje se kapitola %1 ze %2

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
cs: Ignorují se hodnoty ořezání poslední kapitoly kvůli jejímu krátkému trvání.

en: Unable to create folder '%1'
cs: Nelze vytvořit dočasnou složku '%1'.

en: Invalid filename: '%1'
cs: Neplatný název souboru: '%1'

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
cs: Dekóduje se titul %1 z video DVD %2

en: Invalid video codec set: %1
cs: Neplatné nastavení video kodeku: %1

en: Invalid audio codec set: %1
cs: Neplatné nastavení audio kodeku: '%1'

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
cs: Mění se velikost obrazu titulu %1 na %2x%3

en: Single-pass Encoding
cs: Jednoprůchodové kódování

en: Two-pass Encoding: First Pass
cs: Dvouprůchodové kódování: první fáze

en: Two-pass Encoding: Second Pass
cs: Dvouprůchodové kódování: druhá fáze

en: Removing incomplete video file '%1'
cs: Odstraňuje se nekompletní video soubor %1

en: Execution of %1 failed.
cs: Vykonání %1 selhalo.

en: Please consult the debugging output for details.
cs: Podrobnosti najdete v ladicím výstupu.

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
cs: FFmpeg je open source projekt, který se pokouší podporovat většinu dnes používaných video a audio kodeků. Jeho podprojekt libavcodec tvoří základ pro přehrávače multimédií jako xine nebo mplayer.

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
cs: FFmpeg obsahuje implementaci standardu MPEG-4 pro kódování videa, který produkuje výstup ve vysoké kvalitě.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
cs: XviD je svobodný a open source MPEG-4 video kodek. XviD vytvořila skupina dobrovolných programátorů po tom, co byl zdrojový kód OpenDivX uzavřený v červenci 2001.

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
cs: XviD obsahuje možnosti rozšířeného profilu MPEG-4 jako b-rámce, globální a čtvrt pixelová kompenzace pohybu, lumi masking, trellis kvantizace, H.263, MPEG a vlastní kvantizační matice.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
cs: XviD je primární konkurent DivX (XviD je DivX napsané pozpátku). Zatímco DivX je proprietární a může běžet pouze na Windows, Mac OS a Linuxu, XviD je open source a může potenciálně běžet na jakékoliv platformě.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
cs: (Popis byl převzat z článku na Wikipedii)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
cs: AC3, známější jako Dolby Digital je standardizováno jako ATSC A/52. Obsahuje celkově až 6 zvukových kanálů.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
cs: S tímto nastavením K3b vytvoří dvoukanálový Dolby Digital stereo zvuk.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
cs: S tímto nastavením K3b použije Dolby Digital zvuk ze zdrojového DVD bez toho, aby jej změnil.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
cs: Použijte toto nastavení pro zachování 5.1 kanálového zvuku z DVD.

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
cs: MPEG1 Layer III je známější jako MP3, a je dnes nejpoužívanějším ztrátovým zvukovým formátem.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
cs: S tímto nastavením K3b vytvoří dvoukanálový stereo zvuk MPEG1 Layer III.

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
cs: Audio dekodér

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
cs: Převodník audia

en: An unknown error occurred.
cs: Došlo k neznámé chybě.

en: No settings available for plugin %1.
cs: Pro modul %1 nejsou dostupná žádná nastavení.

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
cs: Modul projektu

en: Please insert Audio CD %1%2
cs: Prosím, vložte zvukové CD %1%2

en: CD Track
cs: CD stopa

en: Track %1 from Audio CD %2
cs: Stopa %1 ze zvukového CD %2

en: Unable to read track %1.
cs: Nelze načíst stopu %1.

en: Could not open %1 for writing
cs: Nelze otevřít '%1' pro zápis

en: Error while decoding track %1.
cs: Chyba při dekódování stopy %1.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
cs: Následující soubory nelze najít. Přejete si je odstranit z projektu a pokračovat bez jejich přidání do obrazu?

en: Warning
cs: Varování

en: Remove missing files and continue
cs: Odstranit chybějící soubory a pokračovat

en: Cancel and go back
cs: Zrušit a vrátit se

en: Please add files to your project first.
cs: Nejprve do projektu přidejte nějaké soubory.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
cs: Nelze zapsat "za běhu" s těmito zvukovými zdroji.

en: Determining maximum writing speed
cs: Zjišťuji maximální rychlost zápisu

en: Creating image files in %1
cs: Vytvářejí se soubory s obrazem v %1

en: Creating image files
cs: Vytvářejí se soubory obrazu

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
cs: Z neznámého důvodu nelze zjistit maximální rychlost.

en: Writing canceled.
cs: Zápis přerušen.

en: Error while decoding audio tracks.
cs: Chyba při dekódování zvukových stop.

en: Successfully decoded all tracks.
cs: Úspěšně dekódovány všechny stopy.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
cs: Dekóduji audio Načítám stopu %3%1 ze %2

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
cs: Chyba vstupu/výstupu. Pravděpodobně je na disku málo místa.

en: I/O Error
cs: ;Chyba vstupu/výstupu

en: Writing track %1 of %2%3
cs: Zapisuji stopu %1 ze %2%3

en: Writing
cs: Zápis

en: Normalizing volume levels
cs: Normalizují se úrovně hlasitosti

en: Writing Audio CD
cs: Zapisuje se zvukové CD

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
cs[0]: 1 stopa (%2 minut)
cs[1]: %1 stopy (%2 minut)
cs[2]: %1 stop (%2 minut)

en:  - %1 copy |  - %1 copies
cs[0]:  - %1 kopie
cs[1]:  - %1 kopie
cs[2]:  - %1 kopií

en: Could not find normalize executable.
cs: Nelze nalézt program 'normalize'.

en: Could not start normalize.
cs: Nelze spustit 'normalize'.

en: Track %1 is already normalized.
cs: Stopa %1 je již normalizována.

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
cs: Upravuje se hlasitost stopy %1 z %2

en: Computing level for track %1 of %2
cs: Počítá se úroveň pro stopu %1 ze %2

en: Successfully normalized all tracks.
cs: Všechny stopy úspěšně normalizovány.

en: Error while normalizing tracks.
cs: Chyba při normalizování stop.

en: Silence
cs: Ticho

en: Raw Audio CD Image
cs: Raw obraz zvukového CD

en: El Torito Boot image
cs: Spouštěcí obraz El Torito

en: Could not find the following files:
cs: Nelze nalézt tyto soubory:

en: Not Found
cs: Nenalezeno

en: No permission to read the following files:
cs: Bez oprávnění ke čtení těchto souborů:

en: No Read Permission
cs: Žádná oprávnění ke čtení

en: From previous session
cs: Z předchozího sezení

en: El Torito boot catalog file
cs: El Torito boot katalog soubor

en: Boot catalog
cs: Boot katalog

en: Creating image file
cs: Vytváří se soubor s obrazem

en: Track 1 of 1
cs: Stopa 1 z 1

en: Creating image file in %1
cs: Vytváří se soubor s obrazem v %1

en: Image successfully created in %1
cs: Obraz úspěšně vytvořen v %1

en: Could not open file %1
cs: Nelze otevřít soubor %1

en: Error while creating ISO image
cs: Chyba při vytváření ISO obrazu

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
cs: Interní chyba: nedá se použít žádný typ média. Tento projekt není možné vypálit.

en: Waiting for a medium
cs: Čeká se na médium

en: Writing %1
cs: Zápis %1

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
cs: Nelze určit datový režim poslední stopy. Použiji výchozí.

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
cs: Režim zápisu je ignorován při zapisování na média %1.

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
cs: Zvětšuje se ISO 9660 souborový systém na %1.

en: Creating Data Image File
cs: Vytváří se datový obraz CD

en: Writing Data Project
cs: Zapisuje se datový projekt

en: Writing Multisession Project
cs: Zapisuje se projekt multisezení

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
cs[0]: Souborový systém ISO 9660 (Velikost: %2) - %1 kopie
cs[1]: Souborový systém ISO 9660 (Velikost: %2) - %1 kopie
cs[2]: Souborový systém ISO 9660 (Velikost: %2) - %1 kopií

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
cs: Souborový systém ISO 9660 (Velikost: %1)

en: Searching for old session
cs: Hledá se staré sezení

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
cs: V %1 není vložené žádné nebo prázdné médium. Není možné pokračovat v disku s vícero sezeními.

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
cs: Nelze otevřít souborový systém ISO 9660 na %1.

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
cs: Médium není typu multisezení a neobsahuje ISO 9660. Multisezení v něm nejde emulovat.

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
cs: <em>%1</em> přejmenováno na <em>%2</em>

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
cs: Některé názvy souborů musí být zkrácené kvůli %1-znakovému omezení rozšíření Joliet. Jakmile zakážete rozšíření Joliet, názvy souborů nebude třeba zkracovat, ale dlouhé názvy souborů nebudou dostupné na systémech Windows.

en: Shorten Filenames
cs: Zkrátit názvy souborů

en: Disable Joliet extensions
cs: Zakázat Joliet rozšíření

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
cs: Rozšíření Joliet (které jsou potřebné pro dlouhé názvy souborů na systémech Windows) omezují délku popisovače svazku (název souborového systému) na %1 znaků. Zvolený popisovač '%2' je delší jak limit. Přejete si jej vystřihnout nebo si přejete se vrátit zpět a změnit jej ručně?

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
cs: Vystřihnout popisovač svazku z Joliet stromu

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
cs: K3b nedokáže následovat symbolické odkazy na složky po jejich přidání do projektu. Přejete si pokračovat bez zápisu symbolických odkazů do obrazu?

en: Discard symbolic links to folders
cs: Zrušit symbolické odkazy na složky

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
cs: Kvůli chybě v mkisofs <= 1.15a40 není K3b schopen pracovat s názvy souborů, které obsahují více než jedno zpětné lomítko:

en: %1 crashed.
cs: '%1' zhavaroval.

en: Could not determine size of resulting image file.
cs: Nelze zjistit velikost výsledného souboru s obrazem.

en: No volume id specified. Using default.
cs: Nebylo zadáno ID svazku, používám výchozí.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
cs: Byly nalezeny soubory větší než 4 GB. K3b potřebuje minimálně %1, aby mohl pokračovat.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
cs: Nalezeny soubory větší než 2 GB. Tyto soubory budou plně přístupné.

en: Enabling UDF extension.
cs: Povoluji UDF rozšíření.

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
cs: Nastavuje se úroveň iso na 3, kvůli podpoře souborů větších než 4GB.

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
cs: Nelze následovat odkaz %1 na neexistující soubor %2. Přeskakuji...

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
cs: Ignoruji odkaz %1 na složku %2. K3b neumí následovat odkazy na složky.

en: Could not find file %1. Skipping...
cs: Nelze nalézt soubor %1. Přeskakuji...

en: Could not read file %1. Skipping...
cs: Nelze číst soubor %1. Přeskakuji...

en: Failed to backup boot image file %1
cs: Chyba zálohování startovacího obrazu %1

en: Could not write temporary file
cs: Nelze zapisovat do dočasného souboru

en: No files to be written.
cs: Žádné soubory k zápisu.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
cs: Datový projekt K3b

en: Mkisofs executable not found.
cs: Nenalezen program 'mkisofs'.

en: Read error from file '%1'
cs: Chyba při čtení ze souboru '%1'

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
cs: Použitá verze mkisofs nepodporuje velké soubory.

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
cs: Soubory větší než 2 GB není možné zpracovat.

en: No such file or directory '%1'.
cs: Není souborem ani adresářem '%1'.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
cs: Narazilo se na nesprávně zakódovaný název souboru '%1'

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
cs: To může být způsobeno aktualizací systému, při které došlo ke změně nastavení kódování.

en: You may use convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) to fix the filename encoding.
cs: Pro úpravu kódování názvu souboru můžete použít convmv (https://j3e.de/linux/convmv/).

en: The boot image has an invalid size.
cs: Startovací obraz má chybnou velikost.

en: The boot image contains multiple partitions.
cs: Spouštěcí obraz obsahuje více oddílů.

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
cs: Spouštěcí obraz pevného disku musí obsahovat jeden oddíl.

en: Searching previous session
cs: Hledá se předchozí sezení

en: Could not determine next writable address.
cs: Nelze zjistit následující zapisovatelnou adresu.

en: Could not start %1
cs: Nelze spustit %1

en: Could not retrieve multisession information from disk.
cs: Z disku nelze získat informace o multisezení.

en: The disk is either empty or not appendable.
cs: Disk je buďto prázdný nebo nelze navázat.

en: Unlocking drive...
cs: Odemykám mechaniku...

en: Could not unlock drive.
cs: Nelze odemknout mechaniku.

en: Ejecting Medium
cs: Vysunuje se médium

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
cs: Cdrdao %1 nepodporuje zakázání 'burnfree'.

en: 'Force unsafe operations' enabled.
cs: Povoleno 'Vynutit nebezpečné operace'.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
cs: Cdrdao %1 nepodporuje vypalování přes kapacitu.

en: Could not backup tocfile.
cs: Nelze zazálohovat toc soubor.

en: Preparing read process...
cs: Připravuji proces čtení...

en: Preparing copy process...
cs: Připravuji proces kopírování...

en: Preparing blanking process...
cs: Připravuji proces mazání...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
cs: Spouští se DAO simulace na rychlosti %1x...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
cs: Spouští se DAO zápis na rychlosti %1x...

en: Starting reading...
cs: Spouštím čtení...

en: Reading
cs: Čtení

en: Starting simulation copy at %1x speed...
cs: Spouštím simulaci kopírování na rychlosti %1x...

en: Starting copy at %1x speed...
cs: Spouštím kopírování na rychlosti %1x...

en: Copying
cs: Kopírování

en: Starting blanking...
cs: Spouštím mazání...

en: Blanking
cs: Mazání

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
cs: Kvůli chybě v cdrdao byl soubor toc/cue '%1' smazán. K3b jej nemohl obnovit ze zálohy '%2'.

en: Simulation successfully completed
cs: Simulace úspěšně dokončena

en: Reading successfully completed
cs: Čtení úspěšně dokončeno

en: Writing successfully completed
cs: Zápis úspěšně dokončen

en: Copying successfully completed
cs: Kopírování úspěšně dokončeno

en: Blanking successfully completed
cs: Mazání úspěšně dokončeno

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
cs: Celková průměrná rychlost zápisu: %1 KB/s (%2x)

en: Please include the debugging output in your problem report.
cs: Pošlete mi prosím e-mail s ladicím výstupem.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
cs: Vypalovačka nebo médium nepodporuje zápis v rychlosti %1x

en: Switching down burn speed to %1x
cs: Snižuji rychlost zápisu na %1x

en: Executing Power calibration
cs: Vykonávám kalibraci

en: Power calibration successful
cs: Kalibrace úspěšná

en: Preparing burn process...
cs: Připravuji proces zápisu...

en: Flushing cache
cs: Vyprazdňuji mezipaměť

en: Writing CD-Text lead-in...
cs: Zapisuje se CD-Text lead-in...

en: Turning BURN-Proof on
cs: Zapínám BURN-Proof

en: Found ISRC code
cs: Nalezen ISRC kód

en: Found pregap: %1
cs: Nalezena mezera: %1

en: No cdrdao driver found.
cs: Nenalezen žádný ovladač cdrdao.

en: Please select one manually in the device settings.
cs: Prosím, zvolte nějaký ručně v nastavení zařízení.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
cs: Pro většinou dnešních vypalovaček je to 'generic-mmc'.

en: Device not ready, waiting.
cs: Zařízení není připraveno, čekám.

en: Cue sheet not accepted.
cs: Cue sheet nebyl přijat.

en: No valid %1 option: %2
cs: Neplatný přepínač %1: %2

en: Data does not fit on disk.
cs: Data se nevejdou na disk.

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
cs: Overburning povolíte v pokročilých nastaveních K3b.

en: Writing leadin
cs: Zapisuje se leadin

en: Writing leadout
cs: Zapisuje se leadout

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
cs: Cdrecord %1 nepodporuje zápis Blu-Ray.

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
cs: Vypalovačka nepodporuje DAO zápis.

en: Writer does not support raw writing.
cs: Vypalovačka nepodporuje "hrubý" zápis.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
cs: Cdrecord %1 nepodporuje zápis na %1 médium.

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
cs: Vypalovačka nepodporuje zápis s ochranou proti podtečení zásobníku (Burnfree)

en: Failed to write temporary file '%1'
cs: Nelze zapisovat do dočasného souboru '%1'

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
cs: Cdrecord %1 nepodporuje overburning.

en: Starting simulation at %1x speed...
cs: Spouští se simulace na rychlosti %1x...

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
cs: Spouští se %1 simulace na rychlosti %2x...

en: Starting writing at %1x speed...
cs: Spouští se zápis rychlostí %1x...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
cs: Spouští se %1 zápis na rychlosti %2x...

en: Writing data
cs: Zapisuji data

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
cs: DAO (Disk At Once) zápis není podporován touto vypalovačkou

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
cs: Zvolte prosím TAO (Track At Once) a zkuste znovu

en: RAW recording not supported with this writer
cs: RAW zápis není podporován touto vypalovačkou

en: Input/output error. Not necessarily serious.
cs: Chyba vstupu/výstupu, nemusí být vážná.

en: Reloading of medium required
cs: Je třeba znovu načíst médium

en: Trying to write more than the official disk capacity
cs: Zkouším zapsat víc než je oficiální kapacita CD

en: Only session 1 will be cloned.
cs: Bude klonováno pouze první sezení.

en: Unable to fixate the disk.
cs: Není možné zafixovat disk.

en: Switching burn speed up to %1x
cs: Zvyšuje se rychlost zápisu na %1x

en: Switching burn speed down to %1x
cs: Snižuje se rychlost zápisu na %1x

en: Starting disc write
cs: Zahajuji zápis disku

en: Closing Session
cs: Uzavírá se sezení

en: Writing Leadin
cs: Zapisuje se leadin

en: Writing Leadout
cs: Zapisuje se leadout

en: Writing pregap
cs: Zapisuje se mezera

en: Performing Optimum Power Calibration
cs: Provádí se nastavení optimální kalibrace

en: Sending CUE sheet
cs: Posílám CUE sheet

en: Enabled Burnfree
cs: Burnfree povoleno

en: Disabled Burnfree
cs: Burnfree zakázáno

en: Unable to close the tray
cs: Nelze uzavřít zásuvku

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
cs[0]: Burnfree bylo použito jednou.
cs[1]: Burnfree bylo použito %1 krát.
cs[2]: Burnfree bylo použito %1 krát.

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
cs[0]: Zásobník byl vyprázdněn jednou.
cs[1]: Zásobník byl vyprázdněn %1 krát.
cs[2]: Zásobník byl vyprázdněn %1 krát.

en: Erasing successfully completed
cs: Vymazání úspěšně dokončeno

en: Data did not fit on disk.
cs: Data se nevešla na disk.

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
cs: %1 nemůže rezervovat segment sdílené paměti požadované velikosti.

en: Probably you chose a too large buffer size.
cs: Asi jste zvolili příliš velkou velikost bufferu.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
cs: OPC selhalo. Médium pravděpodobně vaší mechanice nevyhovuje.

en: Unable to set write speed to %1.
cs: Nelze nastavit rychlost zápisu na %1.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
cs: Rychlost je pravděpodobně nižší než nejnižší vypalovací rychlost mechaniky.

en: Unable to send CUE sheet.
cs: Nelze poslat CUE sheet.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
cs: Někdy tento problém vyřeší použití TAO režimu.

en: Unable to open new session.
cs: Nelze otevřít nové sezení.

en: Probably a problem with the medium.
cs: Asi problém s médiem.

en: The disk might still be readable.
cs: Disk může být stále čitelný.

en: Try DAO writing mode.
cs: Zkouším DAO režim zápisu.

en: %1 has no permission to open the device.
cs: %1 nemá oprávnění k otevření zařízení.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
cs: Tento problém vyřešíte změnou nastavení K3b.

en: Probably a buffer underrun occurred.
cs: Pravděpodobně došlo k podtečení zásobníku.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
cs: Prosím, povolte Burnfree nebo zvolte nižší rychlost vypalování.

en: Please choose a lower burning speed.
cs: Prosím, zvolte nižší rychlost vypalování.

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
cs: Na nalezené vysokorychlostní médium nelze v této mechanice vypalovat.

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
cs: Použijte možnost 'Vynutit nebezpečné operace', pokud si přejete ignorovat toto upozornění.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
cs: Na nalezené nízkorychlostní médium nelze v této mechanice vypalovat.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
cs: Proces vypalování selhal pravděpodobně kvůli nízké kvalitě média.

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
cs: Jiná aplikace blokuje zařízení (obvykle automatické připojení).

en: A write error occurred.
cs: Došlo k chybě zápisu.

en: Some drives do not support all erase types.
cs: Některé vypalovačky nepodporují všechny typy mazání.

en: Try again using 'Complete' erasing.
cs: Zkuste to znova použitím 'Kompletního' vymazání.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
cs: Od verze jádra 2.6.8 program cdrecord z bezpečnostních důvodů nemůže spuštěný s nastaveným suid bitem používat SCSI transport.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
cs: Použijte k vyřešení tohoto problému K3b::Setup nebo odstraňte suid bit ručně.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
cs: Pokud provozujete neopravenou verzi cdrecord...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
cs: ...a k této chybě dochází také s vysoce kvalitními médii...

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
cs: ...a K3b FAQ vám nebyl nápomocen...

en: ...please include the debugging output in your problem report.
cs: ...pošlete mi prosím e-mail s ladicím výstupem.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
cs: Cdrskin %1 nepodporuje zápis Blu-Ray.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
cs: Cdrskin %1 nepodporuje zápis na %1 médium.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
cs: Cdrskin %1 nepodporuje vypalování přes kapacitu.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
cs: Od verze jádra 2.6.8 program cdrskin z bezpečnostních důvodů nemůže spuštěný s nastaveným suid bitem používat SCSI transport.

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
cs: Pokud provozujete neopravenou verzi cdrskin...

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
cs: OPC selhalo, zkuste rychlost zápisu 1x.

en: Please try again with writing mode DAO.
cs: Prosím, zkuste znovu pomocí režimu DAO.

en: Flushing Cache
cs: Vyprazdňuje se mezipaměť

en: Flushing the cache may take some time.
cs: Vyprázdnění mezipaměti může nějakou dobu trvat.

en: Closing Track
cs: Uzavírá se stopa

en: Closing Disk
cs: Uzavírá se disk

en: Updating RMA
cs: Aktualizuje se RMA

en: Updating RMA...
cs: Aktualizuje se RMA...

en: Closing Session...
cs: Uzavírá se sezení...

en: Writing Lead-out
cs: Zapisuje se lead out

en: Writing the lead-out may take some time.
cs: Zápis lead-out může nějakou dobu trvat.

en: Removing reference to lead-out.
cs: Odstraňuje se odkaz na lead out.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
cs: Modifikuje se popisovač svazku ISO 9660

en: Writing mode Incremental Streaming not available
cs: Režim zápisu s přírůstkovým streamováním není k dispozici

en: Engaging DAO
cs: Zapojuji DAO

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
cs: Rychlost zápisu: %1 KB/s (%2x)

en: K3b detected a problem with the medium.
cs: K3b zjistil problém s médiem.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
cs: Prosím, zkuste jinou značku média, především takovou, která je doporučena výrobcem vaší vypalovačky.

en: Report the problem if it persists anyway.
cs: Nahlaste problém, pokud přetrvává.

en: Unable to set writing speed.
cs: Nelze nastavit rychlost zápisu.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
cs: Zkuste prosím znovu, ignorujíce nastavení rychlosti.

en: Optimum Power Calibration failed.
cs: Selhalo nastavení optimální kalibrace.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
cs: Zkuste přidat '-use-the-force-luke=noopc' do uživatelských parametrů growisofs v nastavení K3b.

en: Unable to allocate software buffer.
cs: Nelze alokovat softwarový zásobník.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
cs: Tato chyba je způsobená nízkým limitem paměťových prostředků.

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
cs: Může být vyřešena použitím příkazu 'ulimit -l unlimited'...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
cs: ... nebo snížením velikosti softwarové vyrovnávací paměti v pokročilém nastavení K3b.

en: Write error
cs: Chyba při zápisu

en: Fatal error at startup: %1
cs: Fatální chyba při spuštění: %1

en: Warning at exit: (1)
cs: Varování při ukončení: (1)

en: Most likely mkisofs failed in some way.
cs: Vypadá to, že mkisofs nějak selhal.

en: Fatal error during recording: %1
cs: Fatální chyba při zápisu: %1

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
cs: Verze Growisofs %1 je příliš stará. K3b potřebuje alespoň verzi 5.10.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
cs: Verze growisofs %1 nepodporuje softwarovou vyrovnávací paměť, což může způsobit nestabilní proces vypalování.

en: Could not open file %1.
cs: Nelze otevřít soubor %1.

en: Starting simulation...
cs: Spouští se simulace...

en: Starting disc write...
cs: Zahajuji zápis disku...

en: Creating audio image files in %1
cs: Vytvářejí se soubory s audio obrazem v %1

en: Creating audio image files
cs: Vytvářejí se soubory s audio obrazem

en: Error while creating ISO image.
cs: Chyba při vytváření ISO obrazu.

en: ISO image successfully created.
cs: ISO obraz úspěšně vytvořen.

en: Audio images successfully created.
cs: Soubory s audio obrazem úspěšně vytvořeny.

en: Writing track %1 of %2 (%3)
cs: Zapisuji stopu %1 ze %2 (%3)

en: Simulating second session
cs: Simuluje se druhé sezení

en: Writing second session of copy %1
cs: Zapisuje se druhé sezení kopie %1

en: Writing second session
cs: Zapisuje se druhé sezení

en: Simulating first session
cs: Simuluje se první sezení

en: Writing first session of copy %1
cs: Zapisuje se první sezení kopie %1

en: Writing first session
cs: Zapisuje se první sezení

en: Creating ISO image file
cs: Vytváří se soubor s ISO obrazem

en: Creating ISO image in %1
cs: Vytváří se soubor s ISO obrazem v %1

en: Removing buffer files.
cs: Odstraňují se vyrovnávací soubory.

en: Could not delete file %1.
cs: Není možné smazat soubor %1.

en: Cdrecord could not be found on your system.
cs: Cdrecord nemůžeme ve vašem systému nalézt.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
cs: Zapsat CD-Text v režimu TAO není možné. Zkuste DAO nebo RAW.

en: Writing Enhanced Audio CD
cs: Kopíruje se rozšířené zvukové CD

en: Writing Mixed Mode CD
cs: Zapisuje se CD ve smíšeném režimu

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
cs[0]: 1 skladba (%2 minut audio dat, %3 ISO 9660 data)
cs[1]: %1 skladby (%2 minut audio dat, %3 ISO 9660 data)
cs[2]: %1 skladeb (%2 minut audio dat, %3 ISO 9660 data)

en: Enter New Filename
cs: Zadejte nový název souboru

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
cs: Soubor s takovým názvem již existuje. Prosím, zadejte nový:

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
cs: Nelze přejmenovat soubor s titulky. Soubor s požadovaným názvem %1 již existuje.

en: Could not find a valid eMovix installation.
cs: Nelze najít platnou instalaci eMovix.

en: default
cs: výchozí

en: none
cs: nic

en: Writing eMovix Project
cs: Zapisuje se eMovix projekt

en: Writing eMovix Project (%1)
cs: Zapisuje se eMovix projekt (%1)

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
cs[0]: 1 soubor (%2) a zhruba 8 MB eMovix dat
cs[1]: %1 soubory (%2) a zhruba 8 MB eMovix dat
cs[2]: %1 souborů (%2) a zhruba 8 MB eMovix dat

en:  – One copy |  – %1 copies
cs[0]:  - 1 kopie
cs[1]:  - %1 kopie
cs[2]:  - %1 kopií

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
cs: K3b vytvoří ze zadaných MPEG souborů %1 obraz, ale soubory musí být ve formátu %1. K3b zatím neumožňuje resamplování MPEG souborů.

en: Information
cs: Informace

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
cs: Poznámka: Vynucení MPEG2 jako VCD není v DVD přehrávačích obvykle podporováno.

en: Force VCD
cs: Vynutit VCD

en: Do not force VCD
cs: Nevynucovat VCD

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
cs: Nelze míchat MPEG1 a MPEG2 video soubory.
    Začněte prosím nový Projekt pro tento typ souboru.
    Resamplování zatím není v K3b implementováno.

en: Wrong File Type for This Project
cs: Chybný typ souboru pro tento projekt

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
cs: PBC (Ovládání přehrávání) bylo povolené.
    Video přehrávače se nedostanou k segmentům (statické obrázky MPEG) bez PBC.

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
cs: Podporovány jsou pouze MPEG1 a MPEG2 video soubory.

en: Wrong File Format
cs: Chybný formát souboru

en: Removing Binary file %1
cs: Odstraňuje se binární soubor %1

en: Removing Cue file %1
cs: Odstraňuji cue soubor %1

en: Could not write correct XML file.
cs: Nelze zapsat správný XML soubor.

en: Creating Cue/Bin files...
cs: Vytváří se soubory Cue/Bin...

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
cs: K tvorbě Video CD musíte nainstalovat program VcdImager verze %1.

en: You can find this on your distribution disks or download it from https://www.gnu.org/software/vcdimager
cs: Naleznete jej na discích své distribuce nebo na adrese https://www.gnu.org/software/vcdimager

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
cs: Program %1 je zastaralý: je třeba verze %2 nebo novější.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
cs: Skenuji video soubor %1 ze %2 (%3)

en: Creating Image for track %1
cs: Vytváří se obraz pro stopu %1

en: Cue/Bin files successfully created.
cs: Cue/Bin soubory úspěšně vytvořeny.

en: Writing Copy %1 of %2
cs: Zapisuje se kopie %1 ze %2

en: One or more BCD fields out of range for %1
cs: Jedno nebo více BCD polí je mimo rozsah %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
cs: Od této chvíle již nebudou hlášeny chyby zjišťování datových informací

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
cs: Zvažte povolení možnosti 'Aktualizovat informace vyhledávání', pokud ještě není povolená.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
cs: APS pts pravděpodobně nefunguje (aktuálně pts %1, poslední viděné pts %2)

en: Ignoring this aps
cs: Ignorovat tuto aplikaci

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
cs: Chybný paket na #%1 (bajtový posun proudu %2)

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
cs[0]: Zbývající bajt proudu bude ignorován.
cs[1]: Zbývající %1 bajty proudu budou ignorovány.
cs[2]: Zbývajících %1 bajtů proudu bude ignorováno.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
cs: Bude ignorován neznámý počet zbývajících bajtů proudu.

en: Writing Video CD (Version 1.1)
cs: Zapisuje se Video CD (verze 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
cs: Zapisuje se Video CD (verze 2.0)

en: Writing Super Video CD
cs: Zapisuje se Super Video CD

en: Writing High-Quality Video CD
cs: Vysoce kvalitní video CD

en: Writing Video CD
cs: Zapisuje se Video CD

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
cs[0]: 1 MPEG (%2)
cs[1]: %1 MPEGy (%2)
cs[2]: %1 MPEGů (%2)

en: 1 bit/s | %1 bits/s
cs[0]: 1 bit/s
cs[1]: %1 bit/s
cs[2]: %1 bit/s

en: Component
cs: Komponenta

en: Unspecified
cs: Neurčeno

en: original
cs: originál

en: duplicate
cs: duplikát

en: Motion Picture
cs: Film

en: Still Picture
cs: Obrázek

en: Layer %1
cs: Vrstva %1

en: unknown
cs: neznámý

en: invalid
cs: neplatné

en: joint stereo
cs: smíšené stereo

en: dual channel
cs: duální kanál

en: single channel
cs: jeden kanál

en: surround sound
cs: prostorový zvuk

en: File %1 is empty.
cs: Soubor %1 je prázdný.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
cs: Toto vypadá jako elementární proud videa, ale požadován byl multiplexovaný programový proud.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
cs: Toto vypadá jako elementární zvukový proud, ale požadován byl multiplexovaný programový proud.

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
cs: Toto vypadá jako RIFF hlavička, ale požadován byl obyčejný multiplexovaný programový proud.

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
cs: Nelze vytvořit neplatnou dočasnou složku <filename>%1</filename>.

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
cs: Nelze vytvořit dočasnou složku <filename>%1</filename>.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
cs: Chybná položka ve složce VIDEO_TS <filename>%1</filename>.

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
cs: Nelze propojit dočasný soubor ve složce <filename>%1</filename>.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
cs: Projekt neobsahuje všechny potřebné VideoDVD soubory.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
cs: Výsledné DVD nebude pravděpodobně použitelné ve stolním DVD přehrávači.

en: Creating Video DVD Image File
cs: Vytváří se obraz Video DVD

en: Writing Video DVD
cs: Zapisuji Video DVD

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
cs: Souborový systém ISO 9660/UDF (velikost: %1)

en: Multiple CDDB Entries Found
cs: Nalezeno více CDDB záznamů

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
cs: K3b nalezl více nepřesných CDDB záznamů; prosím vyberte jeden.

en: Analyzing medium...
cs: Kontroluje se médium...

en: Device Selection
cs: Výběr zařízení

en: Please select a device:
cs: Zvolte prosím zařízení:

en: Could not find file %1
cs: Nelze nalézt soubor %1

en: Error while reading from file %1
cs: Chyba při čtení ze souboru %1

en: CDDB Lookup
cs: Vyhledání na CDDB

en: Mixed CD
cs: Smíšené CD

en: Appendable Data %1
cs: Připojitelné datové %1

en: Complete Data %1
cs: Plné datové %1

en: Empty
cs: Prázdné

en: No medium information
cs: Žádné informace o médiu

en: No medium present
cs: Žádné médium

en: Empty %1 medium
cs: Prázdné %1 médium

en: Appendable %1 medium
cs: Připojitelné %1 médium

en: Complete %1 medium
cs: Plné %1 médium

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
cs[0]: %2 v %1 stopě
cs[1]: %1 ve %2 stopách
cs[2]: %1 ve %2 stopách

en:  and %1 session |  and %1 sessions
cs[0]:  a %1 sezení
cs[1]:  a %1 sezení
cs[2]:  a %1 sezení

en: Free space: %1
cs: Volný prostor: %1

en: Capacity: %1
cs: Kapacita: %1

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
cs: DVD nebo Blu-ray

en: rewritable medium
cs: přepisovatelné médium

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
cs: přepisovatelné %1

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
cs: vhodné médium

en: Medium in %1 is not a %2.
cs: Médium v %1 není  %2.

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
cs: prázdné

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
cs: prázdné nebo neuzavřené

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
cs: neprázdné

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
cs: vhodné

en: Medium in %1 is not %2.
cs: Médium v %1 není %2.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
cs: Kapacita média v %1 je menší než je potřeba.

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
cs: Prosím, vložte prázdné médium

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné DVD nebo Blu-ray médium do mechaniky <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
cs: Prosím, vložte prázdné DVD nebo Blu-ray médium

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné Blu-ray médium do mechaniky <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
cs: Prosím, vložte prázdné Blu-ray médium

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
cs: Prosím, vložte prázdné CD médium

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné DVD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
cs: Prosím, vložte prázdné DVD médium

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné DVD-DL médium do mechaniky <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD-DL medium
cs: Prosím, vložte prázdné médium DVD-DL

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
cs: Prosím, vložte prázdné médium o velikosti %1 nebo větší do mechaniky<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
cs: Prosím, vložte prázdné médium o velikosti %1 nebo větší

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné nebo multiservis médium do mechaniky <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené médium

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené DVD nebo Blu-ray médium do mechaniky <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené DVD nebo Blu-ray médium

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené Blu-ray médium do mechaniky <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené Blu-ray médium

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené CD médium

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené DVD médium do mechaniky <p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené DVD médium

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte prázdné nebo neuzavřené DVD+RUL do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
cs: Prosím, vložte prázdné nebo připojitelné DVD-DL médium

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte neprázdné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
cs: Prosím, vložte neprázdné médium

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte neprázdné přepisovatelné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
cs: Prosím, vložte neprázdné přepisovatelné médium

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte přepisovatelné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable medium
cs: Prosím, vložte přepisovatelné médium

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte vhodné médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
cs: Prosím, vložte vhodné médium

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte video CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
cs: Prosím, vložte video CD médium

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte video DVD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
cs: Prosím, vložte video DVD médium

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte smíšené CD médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
cs: Prosím, vložte smíšené CD médium

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte zvukové médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
cs: Prosím, vložte zvukové médium

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
cs: Prosím, vložte datové médium do mechaniky<p><b>%1</b>

en: Please insert a Data medium
cs: Prosím, vložte datové médium

en: Simulate
cs: Simulovat

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
cs: <p>Pokud je tato volba zaškrtnuta, K3b provede všechny kroky zápisu s vypnutým laserem.<p>To je užitečné, například, pro otestování vyšší rychlosti zápisu, nebo zda-li je váš systém schopen zapisovat on-the-fly. <p><b>Pozor:</b> DVD+R(W) nepodporuje simulaci zápisu.

en: Only simulate the writing process
cs: Pouze simulovat proces zápisu

en: Disk at once
cs: Disk naráz

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
cs: <p>Pokud je tato volba zaškrtnuta, K3b zapíše CD v 'disk at once' režimu, namísto 'track at once' režimu (TAO).<p>Doporučuje se vždy použít DAO, pokud je to možné.<p><b>Pozor:</b> Mezery mezi stopami jiné délky než 2 sekundy jsou podporovány pouze v režimu DAO.

en: Write in disk at once mode
cs: Zapsat v režimu "disk naráz"

en: Use Burnfree
cs: Používat Burnfree

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
cs: Zapnout Burnfree (nebo Just Link) proti podtečení zásobníku

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
cs: <p>Pokud je tato možnost zaškrtnuta, K3b zapne <em>Burnfree</em> (nebo <em>Just Link</em>). Toto je vlastnost CD vypalovačky, která zamezuje podtečení vyrovnávací paměti.<p>Bez <em>burnfree</em>, pokud vypalovačka nedokáže získat víc dat, dojde k podtečení vyrovnávací paměti, protože vypalovačka potřebuje stálý proud dat pro zápis na CD.<p>S <em>burnfree</em> může vypalovačka <em>označit</em> aktuální pozici laseru a vrátit se k ní zpět, jakmile bude vyrovnávací paměť znovu naplněna. Protože to ale způsobuje malé datové mezery na CD, <b>velmi se doporučuje vždy vybrat vhodnou rychlost zápisu, aby použití burnfree nebylo potřeba, hlavně pro zvukové CD</b> (v nejhorším případě bude slyšet mezeru).<p><em>Burnfree</em> byl dříve znám jako <em>Burnproof</em>, ale protože se stal částí MMC standardu, byl přejmenován.

en: Only create image
cs: Pouze vytvořit obraz

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
cs: <p>Pokud je tato volba zaškrtnuta, K3b pouze vytvoří obraz, ale nezapíše jej.<p>Obraz může být později zapsán na CD/DVD většinou moderních vypalovacích programů (včetně K3b samozřejmě).

en: Only create an image
cs: Pouze vytvořit obraz

en: Create image
cs: Vytvořit obraz

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
cs: <p>Pokud je tato možnost zaškrtnuta, K3b vytvoří obraz před zapsáním souborů na CD/DVD. Jinak budou data zapsána <em>za běhu</em>, t.j. nebude vytvořen pomocný obraz.<p><b>Upozornění:</b> I když by měl zápis "za běhu" fungovat na většině systémů, ujistěte se, že jsou data odesílána vypalovačce dostatečně rychle.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
cs: <p>Je doporučováno nejprve vyzkoušet simulaci.

en: Cache the data to be written on the harddisk
cs: Uložit data, která mají být zapsána na pevný disk

en: Remove image
cs: Odstranit obraz

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
cs: <p>Pokud je tato volba zaškrtnuta, K3b odstraní všechny vytvořené obrazy poté, co je zápis dokončen.<p>Odškrtněte tuto volbu, pokud si přejete obrazy ponechat.

en: Remove images from disk when finished
cs: Odstranit obrazy z disku po dokončení

en: On the fly
cs: Za běhu

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
cs: <p>Pokud je tato volba zaškrtnuta, K3b nebude vytvářet obraz, ale zapíše soubory přímo na CD/DVD.<p><b>Pozor:</b> přestože by tato volba měla fungovat na většině systémů, přesvědčte se, že jsou data zasílána vypalovačce dostatečně rychle.

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
cs: Zapsat soubory přímo na CD/DVD bez tvorby obrazu

en: Write CD-Text
cs: Zapsat CD-Text

en: Create CD-Text entries
cs: Vytvořit položky CD-Text

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
cs: <p>Pokud je tato možnost zaškrtnuta, K3b použije jinak nevyužitý prostor na zvukovém CD na uložení dodatečných informací, jako je jméno interpreta nebo název CD.<p>CD-Text je rozšíření standardu zvukového CD, které představilo Sony.<p>CD-Text bude použitelný jen na CD přehrávačích, které podporují toto rozšíření (většinou CD přehrávače v autech).<p>Protože CD doplněné o CD-Text bude fungovat v jakémkoliv CD přehrávači, je dobré tuto možnost povolit (pokud zadáte data CD-Text).

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
cs: Nastavte úroveň paranoi pro čtení zvukového CD

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
cs: <p>Nastaví opravný režim pro extrakci digitálního audia.<ul><li>0: Bez kontroly, data jsou kopírována přímo z mechaniky. <li>1: Vykoná překrývané čtení, aby zabránil vibracím.</li><li>2: Jako 1, ale s dodatečnou kontrolou čtení audio dat.</li><li>3: Jako 2, ale s dodatečnou detekcí a opravou škrábanců.</li></ul><p><b>Rychlost extrakce bude redukována z 0 do 3.</b>

en: Start multisession CD
cs: Zahájit CD multisezení

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
cs: Neuzavírat disk a povolit tak přidání dalších sezení později

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
cs: <p>Pokud povolíte, K3b disk neuzavře a vytvoří dočasnou tabulku obsahu.</p> <p>To umožňuje na disk dopisovat další sezení později.</p>

en: Normalize volume levels
cs: Normalizovat úrovně hlasitosti

en: Adjust the volume levels of all tracks
cs: Upravit hlasitost všech stop

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
cs: <p>Pokud zvolíte, K3b nastaví úroveň hlasitosti všech skladeb na stejnou úroveň. To je užitečné především při přidávání skladeb z různých zdrojů s různým nastavením nahrávání. <p><b>Pozor, K3b zatím nepodporuje srovnání hlasitosti u zápisu za běhu.</b>

en: Verify written data
cs: Ověřit zapsaná data

en: Compare original with written data
cs: Porovnat originál se zapsanými daty

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
cs: <p>Pokud je tato možnost zaškrtnuta, K3b po úspěšném zápisu disku porovná originální zdrojová data se zapsanými daty a ověří, zda byl disk zapsaný správně.

en: Ignore read errors
cs: Ignorovat chyby při čtení

en: Skip unreadable audio sectors
cs: Přeskočit nečitelné audio sektory

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
cs: <p>Pokud je tato možnost zaškrtnuta a K3b nedokáže přečíst zvukový sektor ze zdrojového CD, bude tento sektor ve výsledné kopii nahrazen nulami.<p>Jelikož jsou CD přehrávače schopné interpolovat malé chyby v datech, není problém nechat K3b přeskočit nečitelné sektory.

en: unknown audio format
cs: neznámý zvukový formát

en: Normal
cs: Normální

en: For the visually impaired
cs: Pro zrakově postižené

en: Director's comments 1
cs: Komentář režiséra 1

en: Director's comments 2
cs: Komentář režiséra 2

en: unknown audio code extension
cs: neznámé rozšíření audio kódu

en: Extended
cs: Rozšířené

en: unknown coding mode
cs: neznámý režim kódování

en: Caption with normal size characters
cs: Titulky s normálním písmem

en: Caption with bigger size characters
cs: Titulky s větším písmem

en: Caption for children
cs: Titulky pro děti

en: Closed caption with normal size characters
cs: Skryté titulky s normální velikostí písmen

en: Closed caption with bigger size characters
cs: Skryté titulky s větší velikostí písmen

en: Closed caption for children
cs: Skryté titulky pro děti

en: Forced caption
cs: Vynucené titulky

en: Director's comments with normal size characters
cs: Komentář režiséra s normální velikostí písmen

en: Director's comments with bigger size characters
cs: Komentář režiséra s větší velikostí písmen

en: Director's comments for children
cs: Komentář režiséra pro děti

en: unknown code extension
cs: neznámé rozšíření kódu
