libk3bdevice - en to da translation catalogue (29 entries)

en: CD-ROM
da: Cd-rom

en: DVD-ROM
da: Dvd-rom

en: DVD-RAM
da: Dvd-ram

en: Error
da: Fejl

en: Incremental Sequential
da: Inkrementel sekventiel

en: Restricted Overwrite
da: Begrænset overbrænding

en: Layer Jump
da: Lag-hop

en: Random Recording
da: Tilfældig indspilning

en: Sequential Recording
da: Sekventiel indspilning

en: Sequential Recording + POW
da: Sekventiel indspilning + synsvinkel

[ctx: no writing mode]
en: None
da: Ingen

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
da: Ukendt

en: No media
da: Intet medie

en: DVD-R Sequential
da: DVD-R sekventiel

en: DVD-R Dual Layer
da: DVD-R dobbeltlag

en: DVD-R Dual Layer Sequential
da: DVD-R dobbeltlag, sekvensielt

en: DVD-R Dual Layer Jump
da: DVD-R dobbeltlag og hop-mulighed

en: DVD-RW Restricted Overwrite
da: DVD-RW begrænset overbrænding

en: DVD-RW Sequential
da: DVD-RW sekventiel

en: DVD+RW Dual Layer
da: DVD+RW dobbeltlag

en: DVD+R Dual Layer
da: DVD+R dobbeltlag

en: BD-R Sequential (SRM)
da: BD-R Sekventiel (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
da: BD-R sekventiel pseudo-overskrivning (SRM + POW)

en: BD-R Random (RRM)
da: BD-R tilfældig (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
da: Ukendt

en: no medium
da: intet medie

en: complete medium
da: komplet medie

en: incomplete medium
da: ukomplet medie

en: empty medium
da: tomt medie
