libk3bdevice - en to de translation catalogue (34 entries)

en: DVD-R DL
de: DVD-R doppelschichtig

en: HD DVD-ROM
de: HD-DVD-ROM

en: HD DVD-R
de: HD-DVD-R

en: HD DVD-RAM
de: HD-DVD-RAM

en: BD-ROM
de: BD-CD-ROM

en: BD-R
de: BD-CD-R

en: BD-RE
de: BD-CD-R

en: DVD+R DL
de: DVD+R doppelschichtig

en: Error
de: Fehler

en: Incremental Sequential
de: Inkrementell sequenziell

en: Restricted Overwrite
de: Eingeschränktes Überschreiben

en: Layer Jump
de: Sprung zwischen DVD-Schichten

en: Random Recording
de: Zufällige Aufnahme

en: Sequential Recording
de: Sequenzielle Aufnahme

en: Sequential Recording + POW
de: Sequenzielle Aufnahme + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
de: Kein

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
de: Unbekannt

en: No media
de: Kein Medium

en: DVD-R Sequential
de: DVD-R sequenziell

en: DVD-R Dual Layer
de: Zweischichtige DVD-R

en: DVD-R Dual Layer Sequential
de: Zweischichtige DVD-R sequenziell

en: DVD-R Dual Layer Jump
de: Zweischicht-DVD-R-Sprung

en: DVD-RW Restricted Overwrite
de: DVD-RW Eingeschränktes Überschreiben

en: DVD-RW Sequential
de: DVD-RW sequenziell

en: DVD+RW Dual Layer
de: Zweischichtige DVD+RW

en: DVD+R Dual Layer
de: Zweischichtige DVD+R

en: BD-R Sequential (SRM)
de: BD-R sequenziell (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
de: BD-R sequenziell Pseudo-Überschreiben (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
de: BD-R Zufällig (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
de: Unbekannt

en: no medium
de: Kein Medium

en: complete medium
de: Volles Medium

en: incomplete medium
de: Unvollständiges Medium

en: empty medium
de: Leeres Medium
