libk3b - en to eo translation catalogue (782 entries)

en: Inhibiting sleep for disc writing
eo: Malpermesante dormon por diskskribo

en: Disable inhibition for disc writing
eo: Malŝalti malebligon por diskskribo

en: Auto
eo: Aŭtomata

en: Source
eo: Fonto

en: Target
eo: Celo

en: Writing Audio Cue File
eo: Skribante sonan cue-dosieron

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
eo: La analizado de la sondosiero fiaskis. Eble koruptita dosiero?

en: Analysing the audio file
eo: Analizante la sondosieron

en: Analysing %1
eo: Analizante %1

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
eo: Ne eblis trakti '%1' pro nesubtenata formato

en: No valid audio cue file: '%1'
eo: Nevalida sona cue-dosiero: '%1'

en: Could not load libcdparanoia.
eo: Ne eblas ŝargi libcdparanoia.

en: Could not open device %1
eo: Ne eblas malfermi la disponaĵon %1

en: Error while initializing audio ripping.
eo: Eraro komancante la sonan ekstraktadon.

en: Unable to open '%1' for writing.
eo: Ne eblas malfermi « %1 » por skribi.

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
eo: Neriparebla eraro ekstraktante la trakon %1.

en: Write Binary Image
eo: Skribi Duuman Bildon

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
eo[0]: Sukcese kreis unu kopion
eo[1]: Sukcese kreis %1 kopiojn

en: Writing track %1 of %2
eo: Skribante trakon %1 de %2

en: Writing cue/bin Image
eo: Skribante cue/bin-bildon

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
eo[0]:  - %1 Kopio
eo[1]:  - %1 Kopioj

en: Erasing CD-RW
eo: Forviŝante KD-RW

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
eo: Dum viŝado de KD-RW neniuj progresinformoj estas disponeblaj.

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
eo: Bonvolu enigi reskribiblan KD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Blanking error.
eo: Malpleniga eraro.

en: Sorry, no error handling yet.
eo: Pardonu, jam neniu erara trakto.

en: Quick Format
eo: Rapida formatado

en: Checking Source Medium
eo: Kontrolanta Fontan Datumportilon

en: Waiting for source medium
eo: Atendante fontan datumportilon

en: Checking source medium
eo: Kontrolanta fontan datumportilon

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
eo: K3b ne kopias KD-ojn enhavantajn plurajn datentrakojn.

en: Copying Multisession Data CD.
eo: Kopiante Multisession Data KD.

en: Copying Data CD.
eo: Kopiado de Datumoj KD.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
eo: K3b povas nur kopii KD-Ekstrajn miksreĝimajn KD-ojn.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
eo: Kopiante Plibonigitan Audio-KD (KD-Ekstra).

en: Copying Audio CD.
eo: Kopiante Audio-KD.

en: The source disk is empty.
eo: La fontdisko estas malplena.

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
eo: K3b bezonas cdrecord 2.01a12 aŭ pli novan por kopii datumspurojn de Mode2.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
eo: Vi nur povos kopii la unuan seancon en kruda skribreĝimo. Daŭri ĉiukaze?

en: Multisession CD
eo: Plursesio KD

en: Only copying first session.
eo: Nur kopiante unua seanco.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
eo: Ne eblas determini liberan spacon en provizora dosierujo '%1'.

en: Not enough space left in temporary folder.
eo: Ne restas sufiĉe da spaco en provizora dosierujo.

en: Unmounting source medium
eo: Malmuntado de fonta datumportilo

en: Unable to read Table of contents
eo: Ne eblas legi enhavtabelon

en: Searching CD-Text
eo: Serĉante KD-Tekston

en: Found CD-Text (%1 - %2).
eo: Trovita KD-Teksto (%1 - %2).

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
eo: Trovis koruptitan KD-Tekston. Ignorante ĝin.

en: No CD-Text found.
eo: Neniu KD-Teksto trovita.

en: Querying CDDB
eo: Pridemando de CDDB

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
eo: Trovita CDDB-eniro (%1 - %2).

en: No CDDB entry found.
eo: Neniu CDDB-eniro trovita.

en: CDDB error (%1).
eo: CDDB-eraro (%1).

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
eo: Trovis KD-Teksto (%1 - %2) kaj CDDB (%3 - %4) eniroj. Kiu estu uzota por generi la KD-Tekston sur la nova KD?

en: CD-Text
eo: KD-teksto

en: Use CD-Text data
eo: Uzi KD-Tekstajn datumojn

en: Use CDDB entry
eo: Uzu CDDB-eniron

en: Preparing write process...
eo: Preparante skribprocezon...

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
eo: Specis neuzeblan provizoran vojon. Uzante defaŭlton.

en: Unable to create temporary folder '%1'.
eo: Ne eblas krei provizoran dosierujon '%1'.

en: Using temporary folder %1.
eo: Uzanta provizoran dosierujon %1.

en: Do you want to overwrite %1?
eo: Ĉu vi volas anstataŭigi %1?

en: File Exists
eo: La dosiero ekzistas

en: Writing image file to %1.
eo: Skribante bilddosieron al %1.

en: Reading Session %1
eo: Legado de Seanco %1

en: Reading Source Medium
eo: Legante Font-Datumportilon

en: Reading track %1 of %2
eo: Leganta trako %1 de %2

en: Simulating Session %1
eo: Simulado de Seanco %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
eo: Skribante Kopion %1 (Seanco %2)

en: Writing Copy (Session %1)
eo: Skriba Kopio (Seanco %1)

en: Simulating
eo: Simulante

en: Writing Copy %1
eo: Skribante kopion %1

en: Writing Copy
eo: Skribante kopion

en: Waiting for media
eo: Atendante datumportilon

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
eo: Ne eblas skribi KD-Tekston en TAO-reĝimo.

en: Successfully read session %1.
eo: Sukcese legi la seancon %1.

en: Successfully read source disk.
eo: Sukcese legi fontdiskon.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
eo: K3b ne povis elĵeti la fontdiskon. Bonvolu fari tion permane.

en: Error while reading session %1.
eo: Eraro dum legado de la seanco %1.

en: Need to reload medium to return to proper state.
eo: Necesas reŝargi datumportilon por reveni al ĝusta stato.

en: Reloading the medium
eo: Reŝargante la datumportilon

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
eo: K3b ne povis elĵeti la skriban diskon. Bonvolu fari tion permane.

en: Please reload the medium and press 'OK'
eo: Bonvolu reŝargi la datumportilon kaj premu 'Bone'

en: Failed to reload the medium
eo: Malsukcesis reŝargi la datumportilon

en: Removing temporary files.
eo: Forigante provizorajn dosierojn.

en: Removing image files.
eo: Forigante bildodosierojn.

en: Creating CD Image
eo: Kreante KD-bildon

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
eo: Simulante KD dinamikan kopiadon

en: Simulating CD Copy
eo: Simulante KD kopiadon

en: Copying CD On-The-Fly
eo: Kopiante KD dinamike

en: Copying CD
eo: Kopiante KD

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
eo[0]: Kreante %1 kopiaĵon
eo[1]: Kreante %1 kopiaĵojn

en: Could not find %1 executable.
eo: Ne eblas trovi la %1 programon.

en: Could not start %1.
eo: Ne eblis lanĉi %1.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
eo: %1 redonis nekonatan eraron (kodo %2).

en: %1 did not exit cleanly.
eo: %1 ne forfiniĝis pure.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
eo: Cdrecord-versio %1 ne havas klonadon.

en: No device set.
eo: Neniu aparato aro.

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
eo: KD-skribilo %1 (%2) ne subtenas klonadon.

en: Reading clone image
eo: Legante klonan bildon

en: Writing Track %1 of %2
eo: Skribante Trakon %1 de %2

en: Successfully written clone copy %1.
eo: Sukcese verkita klonokopio %1.

en: Successfully read disk.
eo: Sukcese legi diskon.

en: Failed to read disk completely in clone mode.
eo: Malsukcesis legi diskon tute en klona reĝimo.

en: Error while reading disk.
eo: Eraro dum legado de disko.

en: Simulating clone copy
eo: Simulado de klonokopio

en: Writing clone copy %1
eo: Skribante klonan kopion %1

en: Creating Clone Image
eo: Kreante Klonan Bildon

en: Simulating Clone Image
eo: Simulado de Klona Bildo

en: Burning Clone Image
eo: Bruliga Klona Bildo

en: Simulating CD Cloning
eo: Simulado de KD Klonado

en: Cloning CD
eo: Klonado de KD

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
eo[0]: Kreante 1 klonkopion
eo[1]: Kreante %1 klonkopiojn

en: Unable to open libdvdcss.
eo: Ne eblas malfermi libdvdcss.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
eo: Prenante ĉiujn CSS-ŝlosilojn. Ĉi tio eble daŭros iom da tempo.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
eo: Malsukcesis retrovi ĉiujn CSS-ŝlosilojn.

en: Video DVD decryption failed.
eo: Malĉifrido de Video DVD malsukcesis.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
eo: Neniu subteno por legi senformajn sektorojn Mode2.

en: Unsupported sector type.
eo: Nesubtenata sektortipo.

en: Reading with sector size %1.
eo: Legado kun sektoro grandeco %1.

en: Error while reading sector %1.
eo: Eraro dum legado de sektoro %1.

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
eo[0]: Ignoris entute %1 eraran sektoron.
eo[1]: Ignoris entute %1 erarajn sektorojn.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
eo: Problemo dum legado. Reprovante el la sektoro %1.

en: Ignoring read error in sector %1.
eo: Ignorante legan eraron en sektoro %1.

en: Changing DVD Booktype
eo: Ŝanĝante DVD-Librotipo

en: No device set
eo: Neniu aparato metita

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
eo: Bonvolu enmeti malplenan DVD+R aŭ DVD+RW datumportilon en la diskingon<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Checking medium
eo: Kontrolanta datumportilon

en: Booktype successfully changed
eo: Librotipo sukcese ŝanĝiĝis

en: Please send me an email with the last output.
eo: Bonvolu sendi al mi retleteron kun la lasta eligo.

en: Ejecting DVD...
eo: Elĵetante DVD...

en: Unable to eject media.
eo: Ne eblas elĵeti datumportilon.

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
eo: Ne povas ŝanĝi librotipo sur nemalplena DVD+R-datumportilo.

en: No DVD+R(W) media found.
eo: Neniu DVD+R(W) datumportilo trovita.

en: Unable to determine media state.
eo: Ne eblas determini datumportilan staton.

en: Changing Booktype
eo: Ŝanĝante Librotipo

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
eo: K3b ne subtenas la dinamikan skribadon kun growisofs %1.

en: Disabling on-the-fly writing.
eo: Malebligante la dinamikan skribadon.

en: No source medium found.
eo: Neniu fonta ujo troviĝis.

en: Found encrypted DVD.
eo: Trovis ĉifritan DVD.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
eo: Ne povas kopii ĉifritajn DVD-ojn.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
eo: La verkilo ne subtenas verki Duoblajn DVD-ojn.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
eo: Ĉi tiu growisofs-versio ne subtenas verki Duoblajn DVD-ojn.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
eo: K3b ne subtenas kopii plur-seancan DVD aŭ Blu-ray-diskojn.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
eo: K3b dependas de la grandeco konservita en la ISO 9660-kapo.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
eo: Ĉi tio povus rezultigi koruptan kopion se la fonto estis majstrita per fuŝa programaro.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
eo: Ne eblas determini la grandecon de dosiersistemo ISO 9660.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
eo: K3b ne subtenas kopiadon de DVD-RAM.

en: Unsupported media type.
eo: Nesubtenata tipo de datumportilo.

en: Reading source medium.
eo: Legante fontan datumportilon.

en: Creating image
eo: Kreante bildon

en: Simulating copy
eo: Simulado de kopio

en: Writing copy %1
eo: Skribante kopiaĵon %1

en: Writing copy
eo: Skribante kopiaĵon

en: Successfully read source medium.
eo: Sukcese legis la fontan ujon.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
eo: K3b ne povis elĵeti la fontan datumportilon. Bonvolu fari tion permane.

en: Successfully written copy %1.
eo: Sukcese skribita kopio %1.

en: Verifying copy %1
eo: Kontrolanta kopion %1

en: Verifying copy
eo: Kontrolanta kopion

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
eo: K3b ne povis elĵeti la skribitan datumportilon. Bonvolu fari tion permane.

en: Unsupported media type: %1
eo: Nesubtenata tipo de datumportilo: %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
eo: %1 datumportilo ne subtenas skribsimuladon. Ĉu vi vere volas daŭrigi? La disko efektive estos skribita al.

en: No Simulation with %1
eo: Neniu Simulado kun %1

en: Writing DVD copy
eo: Skribanta DVD-kopio

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
eo: Skriba reĝimo ignorita dum verkado de DVD+R(W) datumportilo.

en: Writing %1.
eo: Skribante %1.

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
eo: Via verkilo (%1 %2) ne subtenas simuladon kun DVD-R(W) datumportilo. Ĉu vi vere volas daŭrigi? La datumportilo efektive estos skribita al.

en: No Simulation with DVD-R(W)
eo: Neniu Simulado kun DVD-R(W)

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
eo: Skribante DVD-RW en limigita anstataŭiga reĝimo.

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
eo: Verkado de DVD-RW en DAO-reĝimo.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
eo: Verkado de DVD-RW en pliiga reĝimo.

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
eo: Restriktita Overwrite ne eblas kun DVD-R-datumportiloj.

en: Writing %1 in DAO mode.
eo: Skribante %1 en DAO-reĝimo.

en: Writing %1 in incremental mode.
eo: Skribante %1 en pliiga reĝimo.

en: Writing BD copy
eo: Skribanta BD-kopio

en: Removed image file %1
eo: Forigita bilddosiero %1

en: Creating Image
eo: Kreante Bildon

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
eo: Kopiante DVD aŭ BD On-The-Fly

en: Copying DVD or BD
eo: Kopiante DVD aŭ BD

en: Formatting disc
eo: Formatante diskon

en: Unmounting medium
eo: Malmuntante datumportilon

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
eo: Bonvolu enmeti reverkeblan DVD aŭ Blu-ray-datumportilon en la diskingo<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Formatting successfully completed
eo: Formatado sukcese finiĝis

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
eo: Ne zorgu pri la progreso ĉesanta antaŭ 100%.

en: The formatting will continue in the background during writing.
eo: La formatado daŭros en la fono dum skribo.

en: Ejecting medium...
eo: Elĵetante la ujon...

en: Unable to eject medium.
eo: Ne eblis elĵeti la ujon.

en: Found %1 medium.
eo: Trovis %1 datumportilon.

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
eo: Neniu reskribebla DVD- aŭ BD-datumportilo trovita. Ne eblas formati.

en: No need to format %1 media more than once.
eo: Ne necesas formati %1 datumportilon pli ol unufoje.

en: It may simply be overwritten.
eo: Ĝi povas simple esti anstataŭita.

en: Forcing formatting anyway.
eo: Devigante formatadon ĉiukaze.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
eo: Ne rekomendas devigi la formatadon de %1 datumportilo.

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
eo: Post 10-20 reformatoj la datumportilo eble fariĝos neuzebla.

en: Formatting %1 medium
eo: Formatante %1 datumportilon

en: Formatted in %1 mode.
eo: Formatis en %1 reĝimo.

en: Media is already empty.
eo: Datumportilo jam estas malplena.

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
eo: Formatante DVD-RW en %1 reĝimo.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
eo: Ne eblas determini la nunan formatan staton de la DVD-RW-datumportilo.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
eo: Uzante %1 %2 - Kopirajto (C) %3

en: Formatting
eo: Formatado

en: Preparing data
eo: Preparado de datumoj

en: Could not find image %1
eo: Ne eblis trovi bildon %1

en: Verifying written data
eo: Kontrolante skribitajn datumojn

en: Verifying written copy %1 of %2
eo: Kontrolante skribitan kopion %1 de %2

en: Writing image
eo: Skribanta bildo

en: Writing copy %1 of %2
eo: Skribante kopion %1 de %2

en: Waiting for medium
eo: Atendante datumportilon

en: Simulating ISO 9660 Image
eo: Simulante ISO 9660 Bildon

en: Burning ISO 9660 Image
eo: Bruligante ISO 9660 Bildon

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
eo: Ne povas skribi %1 datumportilon per %2. Reveni al defaŭlta aplikaĵo.

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
eo: DVD- kaj Blu-ray-trakoj povas esti verkitaj nur en MODE1.

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
eo: Mankas Blu-ray-subteno en cdrecord kaj growisofs. Bonvolu ĝisdatigi la sistemon.

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
eo: Traklongoj sub 4 sekundoj malobservas la Ruĝlibro-normon.

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
eo: Surla fluga skribado kun cdrecord < 2.01a13 ne subtenata.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
eo: Cdrecord %1 ne subtenas KD-Tekstan skribadon.

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
eo: Via verkilo (%1 %2) ne subtenas Krementan Fluadon kun %3 datumportiloj. Plurseanco ne eblos. Daŭri ĉiukaze?

en: No Incremental Streaming
eo: Neniu Alkrementa Fluado

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
eo: DVD+R(W) datumportilo ne subtenas skriba simuladon. Ĉu vi vere volas daŭrigi? La datumportilo efektive estos skribita al.

en: No Simulation with DVD+R(W)
eo: Neniu simulado kun DVD+R(W)

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
eo: Plimultaj skribiloj ne subtenas skribi plursesiajn KD-ojn DAO-mode.

en: No version of cdrskin can do this yet.
eo: Neniu versio de cdrskin ankoraŭ povas fari tion.

en: Writing CD in Session At Once mode.
eo: Verkado de KD en Session At Once reĝimo.

en: Writing CD in Track At Once mode.
eo: Skribado de KD en modo Track At Once.

en: Writing CD in Raw mode.
eo: Skribado de KD en Kruda reĝimo.

en: Appending session to CD
eo: Aldonante seancon al KD

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
eo: Skribante reskribiblan KD en Session At Once reĝimo.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
eo: Skribante reskribiblan KD en Track At Once reĝimo.

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
eo: Skribante reskribiblan KD en Kruda reĝimo.

en: Appending session to rewritable CD.
eo: Aldonante seancon al reverkebla KD.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
eo: Kreskanta ISO 9660 dosiersistemo sur DVD+RW.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
eo: Kreskanta ISO 9660 dosiersistemo sur DVD-RW en limigita anstataŭiga reĝimo.

en: Appending session to DVD+R.
eo: Aldonante seancon al DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
eo: Aldonante seancon al Duobla Tavolo DVD+R.

en: Appending session to %1.
eo: Aldono de seanco al %1.

en: Writing Double Layer DVD+R.
eo: Skribante dutavolan DVD+R.

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
eo: Uzanta readcd %1 anstataŭ defaŭlta versio por klonsubteno.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
eo: Ne eblis trovi readcd programon kiu kapablas kloni.

en: Writing image to %1.
eo: Skribante bildon al %1.

en: Could not start readcd.
eo: Ne eblas lanĉi readcd.

en: Cannot read source disk.
eo: Ne eblas legi la fontan diskon.

en: Retrying from sector %1.
eo: Reprovante el la sektoro %1.

en: Uncorrected error in sector %1
eo: Nekorektita eraro en la sektoro %1

en: Corrected error in sector %1
eo: Korektita eraro en sektoro %1

en: %1 returned error: %2
eo: %1 redonis eraro: %2

en: Readcd exited abnormally.
eo: Readcd finis nenorme.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
eo: Interna Eraro: Konfirma laboro malĝuste pravigita (%1)

en: no tracks added
eo: neniuj spuroj aldonitaj

en: specified track number '%1' not found on medium
eo: specifita trako numero '%1' ne trovita sur datumportilo

en: Verifying track %1
eo: Kontrolante trakon %1

en: Written data in track %1 differs from original.
eo: Skribitaj datumoj en trako %1 diferencas de originalo.

en: Written data verified.
eo: Skribita datumo kontrolita.

en: %1 executable could not be found.
eo: %1 programa ne troviĝeblis.

en: %1 version %2 is too old.
eo: %1 versio %2 estas tro malnova.

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
eo: Analizante Titolo %1 de Video DVD %2

en: Analysing Chapter %1 of %2
eo: Analizante ĉapitron %1 de %2

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
eo: Ignorante tondvalorojn de lasta ĉapitro pro ĝia mallonga reprodukta tempo.

en: Unable to create folder '%1'
eo: Ne eblas krei la dosierujon '%1'

en: Invalid filename: '%1'
eo: Nevalida dosiernomo: '%1'

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
eo: Transkodante la titolon %1 el la Video-DVD %2

en: Invalid video codec set: %1
eo: Nevalida videokodeko-aro: %1

en: Invalid audio codec set: %1
eo: Nevalida sonkodeko aro: %1

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
eo: Regrandigante la bildon de la titolo %1 al %2x%3

en: Single-pass Encoding
eo: Unupasa kodado

en: Two-pass Encoding: First Pass
eo: Dupasa kodado: unua paso

en: Two-pass Encoding: Second Pass
eo: Dupasa kodado: dua paso

en: Removing incomplete video file '%1'
eo: Forigante la nekompletan videodosieron '%1'

en: Execution of %1 failed.
eo: Rulado de %1 fiaskis.

en: Please consult the debugging output for details.
eo: Bonvolu konsulti la sencimilan eligon por detaloj.

en: AC3 (Pass-through)
eo: AC3 (Trapaso)

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
eo: FFmpeg estas malfermitkoda projekto provante subteni plimultajn videajn kaj sonajn kodekojn uzatajn tiutage. Ĝia subprojekto libavcodec bazigas plurmediajn ludilojn kiel xine aŭ mplayer.

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
eo: FFmpeg enhavas realigon de la MPEG-4 videokoda normo kiu generas altkvalitajn rezultojn.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
eo: XviD estas libera kaj malfermitkoda MPEG-4 videokodeko. XviD kreitis de grupo de volontulaj programistoj post kiam la OpenDivX fonto fermiĝis je julio 2001.

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
eo: XviD prezentas agordojn de MPEG-4 Advanced Profile kiel b-kadrojn, ĉiean kaj kvaronrastrumeran movkompenson, lumi-maskadon, trellis-kvantigon, kaj H.263, MPEG kaj proprajn kvantigajn matricojn.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
eo: XviD estas primara konkuranto de DivX (XviD estante DivX literumita malantaŭen). Dum DivX estas fermita fonto kaj povas funkcii nur en Vindozo, Mac OS kaj Linukso, XviD estas malfermfonta kaj eble funkcias en ajna platformo.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
eo: (Priskribon prenis el la Vikipedia artikolo)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
eo: AC3, pli konata kiel Dolby Digital estas normigita kiel ATSC A/52. Ĝi enhavas ĝis entute 6 kanalojn de sono.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
eo: Kun ĉi tiu agordo K3b kreos dukanalan stereofon Dolby Digital sonfluon.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
eo: Kun ĉi tiu agordo K3b uzos la Dolby Digital sonfluon de la fonta DVD sen ŝanĝi ĝin.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
eo: Uzu tiun agordon por konservi la 5.1-kanalan sonon el la DVD.

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
eo: MPEG1 Layer III estas pli konata kiel MP3 kaj estas la plej uzata perda sonformato.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
eo: Kun ĉi tiu agordo K3b kreos dukanalan stereofon MPEG1 Layer III sonfluon.

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
eo: Aŭdiomalĉifrilo

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
eo: Aŭdiokodilo

en: An unknown error occurred.
eo: Nekonata eraro okazis.

en: No settings available for plugin %1.
eo: Neniuj agordoj disponeblaj por kromaĵo %1.

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
eo: Projekta kromaĵo

en: Please insert Audio CD %1%2
eo: Bonvolu enmeti la sonan KD %1%2

en: CD Track
eo: KD trako

en: Track %1 from Audio CD %2
eo: Trako %1 el Aŭd-KD %2

en: Unable to read track %1.
eo: Ne eblas legi trakon %1.

en: Could not open %1 for writing
eo: Ne eblis malfermi %1 por skribado

en: Error while decoding track %1.
eo: Eraro dum la malkodado de la trako %1

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
eo: La sekvaj dosieroj ne estis trovitaj. Ĉu vi volas forigi ilin de la projekto kaj daŭrigi sen aldoni ilin al la bildo?

en: Warning
eo: Averto

en: Remove missing files and continue
eo: Forigi mankantajn dosierojn kaj daŭrigi

en: Cancel and go back
eo: Nuligi kaj reiri

en: Please add files to your project first.
eo: Bonvolu aldoni dosierojn al via projekto unue.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
eo: Ne eblas skribi tuje per ĉi tiuj sonfontoj.

en: Determining maximum writing speed
eo: Determinante maksimuman skribrapidecon

en: Creating image files in %1
eo: Kreante imagdosierojn en %1

en: Creating image files
eo: Kreante bilddosierojn

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
eo: Ne eblas determini maksimuman rapidecon ial. Ignorante.

en: Writing canceled.
eo: Skribo nuligita.

en: Error while decoding audio tracks.
eo: Eraro dum malkodado de sonspuroj.

en: Successfully decoded all tracks.
eo: Sukcese malkodis ĉiujn trakojn.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
eo: Malkodi sontrakon %1 de %2%3

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
eo: I/O-eraro. Plej verŝajne, ne estas sufiĉa spaco sur la diskaparato.

en: I/O Error
eo: I/O eraro

en: Writing track %1 of %2%3
eo: Skribante trakon %1 el %2%3

en: Writing
eo: Skribante

en: Normalizing volume levels
eo: Normaligante laŭtecajn nivelojn

en: Writing Audio CD
eo: Skribante sonan KD

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
eo[0]: 1 trako (%2 minutojn)
eo[1]: %1 trako (%2 minutojn)

en:  - %1 copy |  - %1 copies
eo[0]:  - %1 kopio
eo[1]:  - %1 kopioj

en: Could not find normalize executable.
eo: Ne eblis trovi normalize rulebla.

en: Could not start normalize.
eo: Ne eblis komenci normaligon.

en: Track %1 is already normalized.
eo: La trako %1 jam estas normigita.

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
eo: Alĝustigante la laŭtecan nivelon por trako %1 el %2

en: Computing level for track %1 of %2
eo: Komputilnivelo por trako %1 de %2

en: Successfully normalized all tracks.
eo: Sukcese normigis ĉiujn trakojn.

en: Error while normalizing tracks.
eo: Eraro dum la normaligo de trakoj.

en: Silence
eo: Silento

en: Raw Audio CD Image
eo: Kruda Audio KD Bildo

en: El Torito Boot image
eo: El Torito Boot-bildo

en: Could not find the following files:
eo: Ne eblis trovi la jenajn dosierojn:

en: Not Found
eo: Ne troviĝis

en: No permission to read the following files:
eo: Nenia permeso por legi la jenajn dosierojn:

en: No Read Permission
eo: Ne rajtas legi

en: From previous session
eo: El antaŭa sesio

en: El Torito boot catalog file
eo: El Torito lanĉa katalogodosiero

en: Boot catalog
eo: Boot-katalogo

en: Creating image file
eo: Kreante bilddosieron

en: Track 1 of 1
eo: Trako 1 el 1

en: Creating image file in %1
eo: Kreante bilddosieron en %1

en: Image successfully created in %1
eo: Bildo sukcese kreita en %1

en: Could not open file %1
eo: Ne eblas malfermi dosieron %1

en: Error while creating ISO image
eo: Eraro dum kreado de ISO-bildo

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
eo: Interna Eraro: Neniu datumportila tipo taŭgas. Ĉi tiu projekto ne povas esti bruligita.

en: Waiting for a medium
eo: Atendante datumportilon

en: Writing %1
eo: Skribante %1

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
eo: Ne eblas determini la datumreĝimon de la lasta trako. Uzante defaŭlton.

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
eo: Skriba reĝimo ignorita dum skribado de %1 datumportilo.

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
eo: Kreskanta ISO 9660 dosiersistemo sur %1.

en: Creating Data Image File
eo: Kreante Datuman Bildodosieron

en: Writing Data Project
eo: Skriba Datuma Projekto

en: Writing Multisession Project
eo: Skribanta Multisession Projekto

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
eo[0]: Dosiersistemo ISO-9660 (Grandeco: %2) – Unu kopio
eo[1]: Dosiersistemo ISO-9660 (Grandeco: %2) – %1 kopioj

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
eo: ISO 9660 Dosiersistemo (Grandeco: %1)

en: Searching for old session
eo: Serĉante malnovan seancon

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
eo: Neniu datumportilo enigita aŭ malplena datumportilo en %1. Ne povas daŭrigi plurseancan diskon.

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
eo: Ne eblis malfermi ISO 9660 dosiersistemon en %1.

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
eo: Datumportilo ne estas de plurseanca tipo kaj ne enhavas ISO 9660. Ne eblas imiti plurseancan sur ĝi.

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
eo: <em>%1</em> renomita al <em>%2</em>

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
eo: Kelkaj dosiernomoj devas esti mallongigitaj pro la %1 char limigo de la etendoj de Joliet. Se la etendoj de Joliet estas malŝaltitaj, dosiernomoj ne devas esti mallongigitaj sed longaj dosiernomoj ne estos disponeblaj en Vindozaj sistemoj.

en: Shorten Filenames
eo: Mallongigi Dosiernomojn

en: Disable Joliet extensions
eo: Malebligi Joliet-etendaĵojn

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
eo: La etendaĵoj Joliet (kiuj estas bezonataj por longaj dosiernomoj en Vindozaj sistemoj) limigas la longon de la volumpriskribilo (la nomo de la dosiersistemo) al %1 signoj. La elektita priskribilo '%2' estas pli longa ol tio. Ĉu vi volas, ke ĝi estu tranĉita aŭ ĉu vi volas reiri kaj ŝanĝi ĝin permane?

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
eo: Tranĉi voluman priskribilon en la Joliet-arbo

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
eo: K3b ne povas sekvi simbolajn ligilojn al dosierujoj post kiam ili estis aldonitaj al la projekto. Ĉu vi volas daŭrigi sen verki la simbolajn ligilojn al la bildo?

en: Discard symbolic links to folders
eo: Forĵeti simbolajn ligilojn al dosierujoj

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
eo: Pro cimo en mkisofs <= 1.15a40, K3b ne kapablas pritrakti dosiernomojn kiuj enhavas pli ol unu malantaŭa oblikvo:

en: %1 crashed.
eo: %1 paneis.

en: Could not determine size of resulting image file.
eo: Ne eblis determini grandecon de rezulta bilddosiero.

en: No volume id specified. Using default.
eo: Neniu voluma id specifita. Uzante defaŭlton.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
eo: Trovis dosierojn pli grandajn ol 4 GB. K3b bezonas almenaŭ %1 por daŭrigi.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
eo: Trovis dosierojn pli grandajn ol 2 GB. Ĉi tiuj dosieroj estos plene alireblaj.

en: Enabling UDF extension.
eo: Ebligante UDF-etendon.

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
eo: Agordante iso-nivelon al 3 por subteni dosierojn pli grandajn ol 4 GB.

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
eo: Ne eblis sekvi ligilon %1 al neekzistanta dosiero %2. Saltante...

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
eo: Ignorante ligilon %1 al dosierujo %2. K3b ne povas sekvi ligilojn al dosierujoj.

en: Could not find file %1. Skipping...
eo: Ne eblis trovi dosieron %1. Saltante...

en: Could not read file %1. Skipping...
eo: Ne eblis legi dosieron %1. Saltante...

en: Failed to backup boot image file %1
eo: Malsukcesis sekurkopii la startbildan dosieron %1

en: Could not write temporary file
eo: Ne eblis skribi provizoran dosieron

en: No files to be written.
eo: Neniuj dosieroj skribendaj.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
eo: K3b datumprojekto

en: Mkisofs executable not found.
eo: Mkisofs rulebla ne trovita.

en: Read error from file '%1'
eo: Legi eraron el dosiero '%1'

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
eo: Uzita versio de mkisofs ne havas grandan dosiersubtenon.

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
eo: Dosieroj pli grandaj ol 2 GB ne povas esti pritraktitaj.

en: No such file or directory '%1'.
eo: Ne tia dosiero aŭ dosierujo '%1'.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
eo: Trovis malĝuste koditan dosiernomon '%1'

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
eo: Ĉi tio povas esti kaŭzita de sistema ĝisdatigo kiu ŝanĝis la lokan signaron.

en: You may use convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) to fix the filename encoding.
eo: Vi povas uzi convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) por ripari la dosiernoman kodigon.

en: The boot image has an invalid size.
eo: La ekbildo havas nevalidan grandecon.

en: The boot image contains multiple partitions.
eo: La startbildo enhavas plurajn sekciojn.

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
eo: Malmoldiska lanĉa bitkopio devas enhavi ununuran subdiskon.

en: Searching previous session
eo: Serĉante antaŭan seancon

en: Could not determine next writable address.
eo: Ne eblis determini la sekvan skribeblan adreson.

en: Could not start %1
eo: Ne eblis lanĉi %1

en: Could not retrieve multisession information from disk.
eo: Ne eblis reakiri plurseancan informon de disko.

en: The disk is either empty or not appendable.
eo: La disko estas aŭ malplena aŭ ne aldonebla.

en: Unlocking drive...
eo: Malŝlosas diskingon...

en: Could not unlock drive.
eo: Ne eblis malŝlosi stiradon.

en: Ejecting Medium
eo: Elĵetante Datumportilon

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
eo: Cdrdao %1 ne subtenas malŝalti burnfree.

en: 'Force unsafe operations' enabled.
eo: 'Devigi nesekurajn operaciojn' ebligita.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
eo: Cdrdao %1 ne subtenas trobruladon.

en: Could not backup tocfile.
eo: Ne eblis sekurkopii tocdosiero.

en: Preparing read process...
eo: Preparante legprocezon...

en: Preparing copy process...
eo: Preparante kopiprocezon...

en: Preparing blanking process...
eo: Preparante malplenigprocezon...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
eo: Komencante DAO-simuladon je %1x rapideco...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
eo: Komencante DAO-skribon je %1x rapideco...

en: Starting reading...
eo: Komencante legi...

en: Reading
eo: Legante

en: Starting simulation copy at %1x speed...
eo: Komencante la simulan kopiadon je %1x rapideco...

en: Starting copy at %1x speed...
eo: Komencante la kopiadon je %1x rapideco...

en: Copying
eo: Kopiante

en: Starting blanking...
eo: Komencante la viŝadon...

en: Blanking
eo: Blankado

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
eo: Pro cimo en cdrdao la toc/cue dosiero %1 estis forigita. K3b ne povis restarigi ĝin de la sekurkopio %2.

en: Simulation successfully completed
eo: Simulado sukcese finiĝis

en: Reading successfully completed
eo: Legado sukcese finiĝis

en: Writing successfully completed
eo: Skribo sukcese finita

en: Copying successfully completed
eo: Kopiado sukcese finiĝis

en: Blanking successfully completed
eo: Malplenigo sukcese finiĝis

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
eo: Meza entuta skribrapideco: %1 KB/s (%2x)

en: Please include the debugging output in your problem report.
eo: Bonvolu inkluzivi la sencimigan eligon en via problemo-raporto.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
eo: Datumportilo aŭ brulilo ne subtenas skribadon je %1x rapideco

en: Switching down burn speed to %1x
eo: Malaltigante brulrapidecon al %1x

en: Executing Power calibration
eo: Efektivigante Potenckalibradon

en: Power calibration successful
eo: Potenca kalibrado sukcesa

en: Preparing burn process...
eo: Preparante brulprocezon...

en: Flushing cache
eo: Elbufrigante kaŝmemoron

en: Writing CD-Text lead-in...
eo: Skribante enkondukon de KD-Teksto...

en: Turning BURN-Proof on
eo: Enŝaltante BURN-Provon

en: Found ISRC code
eo: Trovita ISRC-kodo

en: Found pregap: %1
eo: Trovita preparo: %1

en: No cdrdao driver found.
eo: Neniu cdrdao-pelilo trovita.

en: Please select one manually in the device settings.
eo: Bonvolu elekti unu permane en la aparato-agordoj.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
eo: Por la plej multaj nunaj diskingoj ĉi tio estus 'generic-mmc'.

en: Device not ready, waiting.
eo: Aparato ne preta, atendante.

en: Cue sheet not accepted.
eo: Signilfolio ne akceptita.

en: No valid %1 option: %2
eo: Nevalida %1 opcio: %2

en: Data does not fit on disk.
eo: Datumoj ne taŭgas sur disko.

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
eo: Ebligi superbruladon en la altnivelaj K3b-agordoj por bruli ĉiuokaze.

en: Writing leadin
eo: Skribante gvidin

en: Writing leadout
eo: Skriba gvidado

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
eo: Cdrecord-versio %1 ne subtenas Blu-ray skribadon.

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
eo: Verkilo ne subtenas diskon tuj (DAO) registradon

en: Writer does not support raw writing.
eo: Verkilo ne subtenas krudan skribon.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
eo: Cdrecord ne subtenas skribadon de %1 datumportilo.

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
eo: Verkilo ne subtenas sen-bufrosubfluan registradon (Burnfree)

en: Failed to write temporary file '%1'
eo: Malsukcesis skribi provizoran dosieron '%1'

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
eo: Cdrecord %1 ne subtenas trobruladon.

en: Starting simulation at %1x speed...
eo: Komencante simuladon je %1x rapideco...

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
eo: Komencante %1 simuladon je %2x rapideco...

en: Starting writing at %1x speed...
eo: Komencante skribi je %1x rapideco...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
eo: Komencante %1 skribadon je %2x rapideco...

en: Writing data
eo: Skribado de datumoj

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
eo: Registrado de DAO (Disk At Once) ne estas subtenata kun ĉi tiu verkilo

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
eo: Bonvolu elekti TAO (Track At Once) kaj provi denove

en: RAW recording not supported with this writer
eo: RAW-registrado ne estas subtenata kun ĉi tiu verkilo

en: Input/output error. Not necessarily serious.
eo: I/O eraro. Malnecese grava.

en: Reloading of medium required
eo: Reŝargado de datumportilo necesa

en: Trying to write more than the official disk capacity
eo: Provante skribi pli ol la oficiala diskkapacito

en: Only session 1 will be cloned.
eo: Nur sesio 1 klonotas

en: Unable to fixate the disk.
eo: Ne eblas fiksi la diskon.

en: Switching burn speed up to %1x
eo: Plirapidigante la skribadon al %1x

en: Switching burn speed down to %1x
eo: Malrapidigante la skribadon al %1x

en: Starting disc write
eo: Komencante la diskan skribadon

en: Closing Session
eo: Fermante la sesion

en: Writing Leadin
eo: Skribante la antaŭaĵon

en: Writing Leadout
eo: Skribante la postaĵon

en: Writing pregap
eo: Skribante antaŭfosaĵon

en: Performing Optimum Power Calibration
eo: Farante Optimuman Potencan Kalibradon

en: Sending CUE sheet
eo: Sendante CUE-folion

en: Enabled Burnfree
eo: Ebligita Burnfree

en: Disabled Burnfree
eo: Malŝaltita Burnfree

en: Unable to close the tray
eo: Ne eblas fermi la pleton

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
eo[0]: Burnfree estis uzata unu fojon.
eo[1]: Burnfree estis uzata %1 fojojn.

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
eo[0]: Bufro estis malalta unu fojon.
eo[1]: Bufro estis malalta %1 fojojn.

en: Erasing successfully completed
eo: Forigo sukcese finiĝis

en: Data did not fit on disk.
eo: Datumoj ne konvenis sur disko.

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
eo: %1 ne povis rezervi segmenton de komuna memoro de petita grandeco.

en: Probably you chose a too large buffer size.
eo: Verŝajne vi elektis tro grandan bufran grandecon.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
eo: OPC malsukcesis. Verŝajne la verkilo ne ŝatas la datumportilon.

en: Unable to set write speed to %1.
eo: Ne eblas agordi skribrapidecon al %1.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
eo: Verŝajne ĉi tio estas pli malalta ol la plej malalta skribrapideco de via verkilo.

en: Unable to send CUE sheet.
eo: Ne eblas sendi CUE-folion.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
eo: Kelkfoje uzado de TAO-skriba reĝimo solvas ĉi tiun problemon.

en: Unable to open new session.
eo: Ne eblas malfermi novan seancon.

en: Probably a problem with the medium.
eo: Verŝajne problemo kun la datumportilo.

en: The disk might still be readable.
eo: La disko eblete ankoraŭ estas legebla.

en: Try DAO writing mode.
eo: Provu DAO-skribi reĝimon.

en: %1 has no permission to open the device.
eo: %1 ne rajtas malfermi la aparaton.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
eo: Modifi aparatojn en K3b por solvi ĉi tiun problemon.

en: Probably a buffer underrun occurred.
eo: Verŝajne bufro-subpaso okazis.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
eo: Bonvolu ebligi Burnfree aŭ elekti pli malaltan brulrapidecon.

en: Please choose a lower burning speed.
eo: Bonvolu elekti pli malaltan brulrapidecon.

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
eo: Trovis altrapidan datumportilon ne taŭgan por la registrilo uzata.

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
eo: Uzu la elekteblon 'devigi nesekurajn operaciojn' por ignori ĉi tion.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
eo: Trovis malaltrapidan datumportilon ne taŭgan por la verkilo uzata.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
eo: Plej verŝajne la brulado malsukcesis pro malaltkvalitaj datumportiloj.

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
eo: Alia aplikaĵo blokas la aparaton (plej verŝajne aŭtomuntado).

en: A write error occurred.
eo: Okazis skriberaro.

en: Some drives do not support all erase types.
eo: Iuj diskingoj ne subtenas ĉiujn forviŝtipojn.

en: Try again using 'Complete' erasing.
eo: Provu denove uzante 'Kompletan' forviŝadon.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
eo: Ĉar kernelversio 2.6.8 cdrecord ne plu povas uzi SCSI-transporton dum rulado de suid root.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
eo: Vi povas uzi K3b::Setup por solvi ĉi tiun problemon aŭ forigi la suid biton permane.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
eo: Se vi rulas neflikitan cdrecord-version...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
eo: ...kaj ĉi tiu eraro ankaŭ okazas kun altkvalitaj datumportiloj...

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
eo: ...kaj la Oftaj Demandoj de K3b ne helpas vin...

en: ...please include the debugging output in your problem report.
eo: ...bonvolu inkluzivi la sencimigan eligon en via problemo-raporto.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
eo: Cdrskin versio %1 ne subtenas Blu-ray skribadon.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
eo: Cdrskin ne subtenas skribadon de datumportilo %1.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
eo: Cdrskin %1 ne subtenas trobruladon.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
eo: Ĉar kernversio 2.6.8 cdrskin ne plu povas uzi SCSI-transporton dum rulado de suid root.

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
eo: Se vi rulas neflikitan cdrskin-version...

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
eo: OPC fiaskis. Bonvolu provi la skribrapidecon 1x.

en: Please try again with writing mode DAO.
eo: Bonvolu provi denove kun skribreĝimo DAO.

en: Flushing Cache
eo: Elbufrigante la kaŝmemoron

en: Flushing the cache may take some time.
eo: Elbufrigado de la kaŝmemoro povas daŭri iom.

en: Closing Track
eo: Fermante la trakon

en: Closing Disk
eo: Fermante la diskon

en: Updating RMA
eo: Ĝisdatigante RMA

en: Updating RMA...
eo: Ĝisdatigante RMA...

en: Closing Session...
eo: Fermante Seancon...

en: Writing Lead-out
eo: Skribante la postaĵon

en: Writing the lead-out may take some time.
eo: Skribi la kondukon povas preni iom da tempo.

en: Removing reference to lead-out.
eo: Forigante referencon al elkonduko.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
eo: Modifante ISO 9660-volumpriskribilon

en: Writing mode Incremental Streaming not available
eo: Skriba reĝimo Krementa Fluado ne havebla

en: Engaging DAO
eo: Engaĝante DAO

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
eo: Skriba rapideco: %1 KB/s (%2x)

en: K3b detected a problem with the medium.
eo: K3b detektis problemon kun la datumportilo.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
eo: Bonvolu provi alian markon de datumportiloj, prefere unu eksplicite rekomenditan de la vendisto de via verkilo.

en: Report the problem if it persists anyway.
eo: Raportu la problemon se ĝi tamen daŭras.

en: Unable to set writing speed.
eo: Ne eblas agordi skribrapidecon.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
eo: Bonvolu provi denove kun la agordo 'ignori rapido'.

en: Optimum Power Calibration failed.
eo: Optimuma Potenca Kalibrado malsukcesis.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
eo: Provu aldoni '-use-the-force-luke=noopc' al la uzantparametroj de growisofs en la agordoj de K3b.

en: Unable to allocate software buffer.
eo: Ne eblas asigni programaran bufron.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
eo: Ĉi tiu eraro estas kaŭzita de la malalta memorŝlosita rimedlimo.

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
eo: Ĝi povas esti solvita per la ordono 'ulimit -l unlimited'...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
eo: ...aŭ per malpliigo de la uzata bufrograndeco en la altnivelaj K3b-agordoj.

en: Write error
eo: Skrib-eraro

en: Fatal error at startup: %1
eo: Mortiga eraro ĉe ekfunkciigo: %1

en: Warning at exit: (1)
eo: Averto dum la fino: (1)

en: Most likely mkisofs failed in some way.
eo: Plej verŝajne mkisofs iel malsukcesis.

en: Fatal error during recording: %1
eo: Neriparebla eraro dum la skribado: %1

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
eo: Growisofs versio %1 estas tro malnova. K3b bezonas almenaŭ version 5.10.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
eo: Growisofs-versio %1 ne prezentas programaran bufron kiu povas rezultigi malstabilan brulprocezon.

en: Could not open file %1.
eo: Ne eblis malfermi dosieron %1.

en: Starting simulation...
eo: Komencante simuladon...

en: Starting disc write...
eo: Komencante diskskribon...

en: Creating audio image files in %1
eo: Kreante sonbilddosierojn en %1

en: Creating audio image files
eo: Kreado de sonbildaj dosieroj

en: Error while creating ISO image.
eo: Eraro dum kreado de ISO-bildo.

en: ISO image successfully created.
eo: ISO-bildo sukcese kreita.

en: Audio images successfully created.
eo: Sonbildoj sukcese kreitaj.

en: Writing track %1 of %2 (%3)
eo: Skribante trakon %1 el %2 (%3)

en: ISO 9660 data
eo: ISO-9660 datumoj

en: Simulating second session
eo: Simulante duan seancon

en: Writing second session of copy %1
eo: Skribante duan seancon de kopio %1

en: Writing second session
eo: Skribante duan seancon

en: Simulating first session
eo: Simulado de unua seanco

en: Writing first session of copy %1
eo: Skribante unuan seancon de kopio %1

en: Writing first session
eo: Skribo unua seanco

en: Creating ISO image file
eo: Kreante ISO-bildan dosieron

en: Creating ISO image in %1
eo: Kreante ISO-bildon en %1

en: Removing buffer files.
eo: Forigante bufrodosierojn.

en: Could not delete file %1.
eo: Ne eblis forĵeti la dosieron %1.

en: Cdrecord could not be found on your system.
eo: Cdrecord ne troveblas en via sistemo.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
eo: Ne eblas skribi KD-Tekston en TAO-reĝimo. Provu DAO aŭ RAW.

en: Writing Enhanced Audio CD
eo: Skribante plibonigitan sonan KD

en: Writing Mixed Mode CD
eo: Skribante miksmodusan KD

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
eo[0]: 1 trako (%2 minutojn aŭddatumoj, %3 datumoj ISO-9660)
eo[1]: %1 trakoj (%2 minutojn aŭddatumoj, %3 datumoj ISO-9660)

en: Enter New Filename
eo: Tajpu la novan dosiernomon

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
eo: Samnoma dosiero jam ekzistas. Bonvolu enmeti novan nomon:

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
eo: Ne eblis renomi subtitolan dosieron. Dosiero kun petita nomo %1 jam ekzistas.

en: Could not find a valid eMovix installation.
eo: Ne eblas trovi taŭgan eMovix instalaĵo.

en: default
eo: defaŭlto

en: none
eo: nenio

en: Writing eMovix Project
eo: Skribante eMovix projekton

en: Writing eMovix Project (%1)
eo: Skribante eMovix projekton (%1)

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
eo[0]: Unu dosiero (%2) kaj proksimume 8 MB eMovix-datumoj
eo[1]: %1 dosieroj (%2) kaj proksimume 8 MB eMovix-datumoj

en:  – One copy |  – %1 copies
eo[0]:  – Unu kopio
eo[1]:  – %1 kopioj

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
eo: K3b kreos %1 bildon el la donitaj MPEG-dosieroj, sed ĉi tiuj dosieroj devas jam esti en %1-formato. K3b ankoraŭ ne provas MPEG-dosierojn.

en: VCD
eo: VKD

en: Information
eo: Informo

en: SVCD
eo: SVKD

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
eo: Noto: Devigi MPEG2 kiel VCD ne estas subtenata de iuj memstaraj DVD-ludiloj.

en: Force VCD
eo: Devigi VKD

en: Do not force VCD
eo: Ne devigi VKD

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
eo: Vi ne povas miksi MPEG1 kaj MPEG2 videodosierojn.
    Bonvolu komenci novan Projekton por ĉi tiu dosiertipo.
    Reprova ne efektivigita en K3b ankoraŭ.

en: Wrong File Type for This Project
eo: Malĝusta Dosiertipo por Ĉi tiu Projekto

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
eo: PBC (Rego de reproduktado) ebligita.
    Videoludiloj ne povas atingi Segmentojn (MPEG-Fitbildoj) sen reludigo.

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
eo: Nur MPEG1 kaj MPEG2 videodosieroj estas subtenataj.

en: Wrong File Format
eo: Malĝusta dosierformato

en: Removing Binary file %1
eo: Forigante Duuman dosieron %1

en: Removing Cue file %1
eo: Forigante Cue-dosieron %1

en: Could not write correct XML file.
eo: Ne eblis skribi ĝustan XML-dosieron.

en: Creating Cue/Bin files...
eo: Kreante Cue/Bin dosierojn...

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
eo: Por krei Video-KD vi devas instali VcdImager-version %1.

en: You can find this on your distribution disks or download it from https://www.gnu.org/software/vcdimager
eo: Vi povas trovi ĉi tion sur viaj distribuaj diskoj aŭ elŝuti ĝin de https://www.gnu.org/software/vcdimager

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
eo: %1 programo tro malnova: bezonas version %2 aŭ pli

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
eo: Skanante videodosieron %1 el %2 (%3)

en: Creating Image for track %1
eo: Kreante Bildon por trako %1

en: Cue/Bin files successfully created.
eo: Cue/Bin dosieroj sukcese kreitaj.

en: Writing Copy %1 of %2
eo: Skribanta Kopio %1 de %2

en: One or more BCD fields out of range for %1
eo: Unu aŭ pluraj BCD-kampoj ekster intervalo por %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
eo: Ekde nun, eraroj pri skanaj informoj ne plu estos raportitaj

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
eo: Konsideru ebligi la elekteblon 'ĝisdatigi skanajn kompensojn', se ĝi ne jam estas ebligita.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
eo: La punktoj de APS ŝajnas neordaj (faktaj punktoj %1, laste viditaj punktoj %2)

en: Ignoring this aps
eo: Ignorante ĉi tiun aps

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
eo: Malbona pako ĉe pako #%1 (flua bajta kompenso %2)

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
eo[0]: La restanta bajto de la fluo estos ignorita.
eo[1]: La restantaj %1 bajtoj de la fluo estos ignoritaj.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
eo: Nekonata nombro da ceteraj fluaj bajtoj estos ignorita.

en: Writing Video CD (Version 1.1)
eo: Skribado de Video KD (Versio 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
eo: Skribado de Video KD (Versio 2.0)

en: Writing Super Video CD
eo: Skribante Super Video KD

en: Writing High-Quality Video CD
eo: Skribante Altkvalitan Video-KD

en: Writing Video CD
eo: Verkado de Video KD

en: 1 bit/s | %1 bits/s
eo[0]: 1 bito/s
eo[1]: %1 bitoj/s

en: Component
eo: Komponanto

en: Unspecified
eo: Nespecifa

en: duplicate
eo: duobligi

en: Motion Picture
eo: Filmo

en: Still Picture
eo: Ankoraŭ Bildo

en: Layer %1
eo: Ebeno %1

en: unknown
eo: nekonata

en: invalid
eo: nevalida

en: joint stereo
eo: komuna stereo

en: dual channel
eo: duobla kanalo

en: single channel
eo: unuobla kanalo

en: surround sound
eo: ĉirkaŭa sono

en: File %1 is empty.
eo: Dosiero %1 estas malplena.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
eo: Ĉi tio aspektas kiel elementa videofluo sed multipleksita programfluo estis postulata.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
eo: Ĉi tio aspektas kiel elementa aŭdfluo sed multipleksita programfluo estis postulata.

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
eo: Ĉi tio aspektas kiel RIFF-kapo sed simpla multipleksita programfluo estis postulata.

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
eo: Ne eblas krei Nevalidan provizoran dosierujon <filename>%1</filename>.

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
eo: Ne eblas krei provizoran dosierujon <filename>%1</filename>.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
eo: Trovis nevalidan eniron en la VIDEO_TS-dosierujo <filename>%1</filename>.

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
eo: Ne eblas ligi provizoran dosieron al dosierujo <filename>%1</filename>.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
eo: La projekto ne enhavas ĉiujn necesajn Video DVD-dosierojn.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
eo: La rezulta DVD plej verŝajne ne estos ludebla sur Hifi DVD-ludilo.

en: Creating Video DVD Image File
eo: Krei Video-DVD-Bildosiero

en: Writing Video DVD
eo: Skribanta Video DVD

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
eo: ISO 9660/Udf Dosiersistemo (Grandeco: %1)

en: Multiple CDDB Entries Found
eo: Multoblaj CDDB-Enskriboj Trovitaj

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
eo: K3b trovis plurajn aŭ malekzaktajn CDDB erojn. Bonvolu elekti unu.

en: Analyzing medium...
eo: Analizante datumportilon...

en: Device Selection
eo: Disponaĵa elekto

en: Please select a device:
eo: Bonvolu elekti aparaton:

en: Could not find file %1
eo: Ne eblis trovi dosieron %1

en: Error while reading from file %1
eo: Eraro dum legado de dosiero %1

en: CDDB Lookup
eo: CDDB Serĉo

en: Audio CD
eo: Sona KD

en: Mixed CD
eo: Miksa KD

en: Video DVD
eo: Video-DVD

en: Video CD
eo: Video-KD

en: Appendable Data %1
eo: Aligebla datumo %1

en: Complete Data %1
eo: Kompleta datumo %1

en: Empty
eo: Malplena

en: No medium information
eo: Neniu datumportila informo

en: No medium present
eo: Neniu ujo estanta

en: Empty %1 medium
eo: Malplena %1 ujo

en: Appendable %1 medium
eo: Aldonebla %1 datumportilo

en: Complete %1 medium
eo: Kompleta %1 ujo

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
eo[0]: %2 en %1 trako
eo[1]: %2 en %1 trakoj

en:  and %1 session |  and %1 sessions
eo[0]:  kaj %1 seanco
eo[1]:  kaj %1 seancoj

en: Free space: %1
eo: Libera spaco: %1

en: Capacity: %1
eo: Enhaveco: %1

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
eo: DVD aŭ Blu-radio

[ctx: To be shown when a Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: Blu-ray
eo: Bluradio

[ctx: To be shown when a CD is required but another type of medium is inserted.]
en: CD
eo: KD

en: rewritable medium
eo: reskribebla datumportilo

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
eo: reskribebla %1

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
eo: taŭga datumportilo

en: Medium in %1 is not a %2.
eo: Datumportilo en %1 ne estas %2.

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
eo: malplena

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
eo: malplena aŭ aldonebla

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
eo: ne-malplena

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
eo: taŭga

en: Medium in %1 is not %2.
eo: Datumportilo en %1 ne estas %2.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
eo: Kapacito de la datumportilo en %1 estas pli malgranda ol bezonata.

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan datumportilon

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan DVD aŭ Blu-ray-datumportilon en la diskingon<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan DVD aŭ Blu-ray datumportilon

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan Blu-ray datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan Blu-ray datumportilon

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan KD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan KD-datumportilon

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan DVD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan DVD-datumportilon

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan DVD-DL-datumportilon en la diskingon<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD-DL medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan DVD-DL-datumportilon

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
eo: Bonvolu enigi malplenan rimedon de grandeco %1 aŭ pli granda en la diskingo<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
eo: Bonvolu enigi malplenan rimedon de grandeco %1 aŭ pli granda

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan datumportilon en la diskingon<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan datumportilon

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan DVD aŭ Blu-ray datumportilon en la diskingon<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan DVD aŭ Blu-ray datumportilon

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan Blu-ray datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan Blu-ray datumportilon

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan KD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan KD-datumportilon

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan DVD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan DVD-datumportilon

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan DVD-DL-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
eo: Bonvolu enmeti malplenan aŭ aldoneblan DVD-DL-datumportilon

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti nemalplenan datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
eo: Bonvolu enigi nemalplenan datumportilon

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti nemalplenan reskribeblan datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
eo: Bonvolu enmeti nemalplenan reverkeblan datumportilon

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti reskribeblan datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable medium
eo: Bonvolu enmeti reskribeblan datumportilon

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enigi taŭgan rimedon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
eo: Bonvolu enigi taŭgan rimedon

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti Vid-KD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
eo: Bonvolu enmeti Vid-KD-datumportilon

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti Video-DVD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
eo: Bonvolu enmeti Video-DVD-datumportilon

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti miksreĝiman KD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
eo: Bonvolu enmeti Miksreĝiman KD-datumportilon

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti Audio-KD-datumportilon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
eo: Bonvolu enmeti Audio-KD-datumportilon

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
eo: Bonvolu enmeti Datumon en la diskingo<p><b>%1</b>

en: Please insert a Data medium
eo: Bonvolu enmeti Daten-portilon

en: Simulate
eo: Simuli

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b plenumos ĉiujn skribajn paŝojn kun la lasero malŝaltita.<p>Ĉi tio utilas, ekzemple, por testi pli altan skribrapidecon aŭ ĉu via sistemo kapablas skribi sur la flugo. <p><b>Atentu:</b> DVD+R(W) ne subtenas ŝajnigan skribadon.

en: Only simulate the writing process
eo: Nur simuli la skribadon

en: Disk at once
eo: Disko tuj

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b skribos la KD en "disko tuj" reĝimo kompare kun "spuro tuj" (TAO).<p>Estas ĉiam rekomendite uzi DAO kie eblas.<p><b>Atentu:</b> Spurpregapoj kun longo ol 2 sekundoj estas nur subtenataj en DAO-reĝimo.

en: Write in disk at once mode
eo: Skribu en disko samtempe reĝimo

en: Use Burnfree
eo: Uzi Burnfree

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
eo: Ebligi Burnfree (aŭ Just Link) por eviti bufro-subfluojn

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b ebligas <em>Burnfree</em> (aŭ <em>Nur Ligi</em>). Ĉi tio estas trajto de la KD-verkilo, kiu evitas bufro-subfluojn.<p>Sen <em>burnfree</em>, se la skribisto ne povas ricevi pliajn datumojn, bufro-subfluo okazus, ĉar la skribilo bezonas konstantan fluon de datumoj por skribi la KD.<p>Per <em>burnfree</em> la verkilo povas <em>marki</em> la nunan pozicion de la lasero kaj reveni al ĝi kiam la bufro estas denove plenigita; sed, ĉar tio signifas havi malgrandajn datuminterspacojn sur la KD, <b>estas tre rekomendite ĉiam elekti taŭgan skribrapidecon por malhelpi la uzadon de burnfree, precipe por aŭddiskoj</b> (en la plej malbona kazo oni aŭdus la breĉo).<p><em>Burnfree</em> antaŭe estis konata kiel <em>Burnproof</em>, sed poste estis renomita kiam ĝi iĝis parto de la MMC-normo.

en: Only create image
eo: Kreu nur bildon

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b kreos nur bildon kaj ne faros ajnan efektivan skribadon.<p>La bildo povas poste esti skribita al KD/DVD kun la plej multaj aktualaj skribprogramoj (inkluzive de K3b kompreneble).

en: Only create an image
eo: Nur krei bildon

en: Create image
eo: Krei bildon

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b kreos bildon antaŭ skribi la dosierojn al la KD/DVD. Alie la datumoj estos skribitaj <em>sur-la-muŝe</em>, t.e. neniu meza bildo estos kreita.<p><b>Atentu:</b> Kvankam skribo tuja devus funkcii ĉe la plej multaj sistemoj, certigu, ke la datumoj estas senditaj al la verkilo sufiĉe rapide.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
eo: <p>Oni rekomendas provi simuladon unue.

en: Cache the data to be written on the harddisk
eo: Kaŝmemori la datumojn verkitajn sur la malmola disko

en: Remove image
eo: Forigi bildon

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b forigos ĉiujn kreitajn bildojn post kiam la skribo finiĝos.<p>Malmarku ĉi tion se vi volas konservi la bildojn.

en: Remove images from disk when finished
eo: Forigi bildojn de disko kiam finite

en: On the fly
eo: Tuja

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b ne kreos bildon unue sed skribos la dosierojn rekte al la KD/DVD.<p><b>Atentu:</b> Kvankam ĉi tio devus funkcii ĉe plej multaj sistemoj, certigu, ke la datumoj estas senditaj al la verkilo sufiĉe rapide.

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
eo: Skribi dosierojn rekte al KD/DVD sen krei bildon

en: Write CD-Text
eo: Skribi KD-tekston

en: Create CD-Text entries
eo: Krei KD-Tekstajn enskribojn

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b uzas iun alie neuzatan spacon sur la son-KD por konservi pliajn informojn, kiel la nomo de la artisto aŭ la titolon de la KD.<p>KD-Teksto estas etendaĵo al la normo de aŭd-disko enkondukita. de Sony.<p>KD-Text nur estos uzebla ĉe KD-ludiloj kiuj subtenas ĉi tiun etendon (plejparte aŭtaj KD-ludiloj).<p>Ĉar KD-Text-plibonigita KD funkcios en iu ajn KD-ludilo, ĝi neniam estas malbona ideo. por ebligi ĉi tion (se vi specifas datumojn pri KD-Teksto.)

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
eo: Agordi la nivelon de paranojo por legado de aŭd-KD

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
eo: <p>Fiktas la korektan reĝimon por cifereca aŭda eltiro.<ul><li>0: Neniu kontrolo, datumoj estas kopiitaj rekte el la diskingo. <li>1: Efektivigi interkovritan legadon por eviti tremiĝon.</li><li>2: Kiel 1 sed kun aldonaj kontroloj de la legitaj sondatenoj.</li><li>3: Kiel 2 sed kun plia gratdetekto kaj riparo.</ekz> <p><b>La eltira rapido malpliiĝas de 0 al 3.</b>

en: Start multisession CD
eo: Komenci plurseancan KD

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
eo: Ne fermi la diskon por permesi aldonajn seancojn poste aldonotajn

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b ne fermos la KD, kaj verkos provizoran enhavtabelon.</p><p>Tio ebligas pliajn seancojn esti aldonitaj al la KD poste.</p>

en: Normalize volume levels
eo: Normigi volumajn nivelojn

en: Adjust the volume levels of all tracks
eo: Alĝustigi la volumenajn nivelojn de ĉiuj trakoj

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, K3b alĝustigos la volumon de ĉiuj trakoj al norma nivelo. Ĉi tio estas utila por aferoj kiel krei miksaĵojn, kie malsamaj registradniveloj en malsamaj albumoj povas kaŭzi la volumenon multe varii de kanto al kanto.<p><b>Atentu, ke K3b nuntempe ne subtenas normaligon dum skribo tuja.</b>

en: Verify written data
eo: Konfirmi skribitajn datumojn

en: Compare original with written data
eo: Kompari originalon kun skribitaj datumoj

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita, tiam post sukcesa skribado de la disko K3b komparos la originajn fontajn datumojn kun la skribitaj datumoj por konfirmi, ke la disko estas ĝuste skribita.

en: Ignore read errors
eo: Ignori legadajn erarojn

en: Skip unreadable audio sectors
eo: Pretersalti nelegeblajn sonsektorojn

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
eo: <p>Se ĉi tiu elekteblo estas markita kaj K3b ne kapablas legi aŭdan sektoron de la fonta KD, ĝi estos anstataŭigita per nuloj sur la rezulta kopio.<p>Ĉar aŭda KD-Ludilo povas interpoli malgrandajn erarojn en la datumoj, ĝi ne estas problemo lasi K3b salti nelegeblajn sektorojn.

en: MPEG2 Extended
eo: MPEG2 etendita

en: unknown audio format
eo: nekonata sonformato

en: Normal
eo: Normala

en: For the visually impaired
eo: Por vidhandikapitoj

en: Director's comments 1
eo: Komentoj de direktoro 1

en: Director's comments 2
eo: Komentoj de direktoro 2

en: unknown audio code extension
eo: nekonata sonkoda etendo

en: Extended
eo: Etendita

en: unknown coding mode
eo: nekonata kodmoduso

en: Caption with normal size characters
eo: Titolo kun normale grandaj signoj

en: Caption with bigger size characters
eo: Titolo kun pli grandaj signoj

en: Caption for children
eo: Apudskribo por knaboj

en: Closed caption with normal size characters
eo: Subtitolo kun normale grandaj signoj

en: Closed caption with bigger size characters
eo: Subtitolo kun pli grandaj signoj

en: Closed caption for children
eo: Subtitolo por infanoj

en: Forced caption
eo: Devigita bildoteksto

en: Director's comments with normal size characters
eo: La komentoj de direktoro kun normale grandaj signoj

en: Director's comments with bigger size characters
eo: Komentoj de direktoro kun pli grandaj signoj

en: Director's comments for children
eo: Komentoj de direktoro por infanoj

en: unknown code extension
eo: nekonata kod-etendo
