libk3bdevice - en to fr translation catalogue (26 entries)

en: Error
fr: Erreur

en: Incremental Sequential
fr: Séquence incrémentale

en: Restricted Overwrite
fr: Ré-inscription restreinte

en: Layer Jump
fr: Saut de couche

en: Random Recording
fr: Enregistrement aléatoire

en: Sequential Recording
fr: Enregistrement séquentiel

en: Sequential Recording + POW
fr: Enregistrement séquentiel + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
fr: Aucun

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
fr: Inconnu

en: No media
fr: Aucun média

en: DVD-R Sequential
fr: DVD-R séquentiel

en: DVD-R Dual Layer
fr: DVD+R double couche

en: DVD-R Dual Layer Sequential
fr: DVD-R double couche séquentiel

en: DVD-R Dual Layer Jump
fr: DVD+R double couche avec saut

en: DVD-RW Restricted Overwrite
fr: DVD-RW à ré-inscription limitée

en: DVD-RW Sequential
fr: DVD-RW séquentiel

en: DVD+RW Dual Layer
fr: DVD+RW double couche

en: DVD+R Dual Layer
fr: DVD+R double couche

en: BD-R Sequential (SRM)
fr: BD-R séquentiel (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
fr: BD-R séquentiel, pseudo écrasement (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
fr: BD-R aléatoire (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
fr: Inconnu

en: no medium
fr: aucun média

en: complete medium
fr: média complet

en: incomplete medium
fr: média incomplet

en: empty medium
fr: média vide
