libk3b - en to gl translation catalogue (780 entries)

en: Inhibiting sleep for disc writing
gl: Inhibir a hibernación para a escritura en disco.

en: Disable inhibition for disc writing
gl: Desactivar a inhibición para a escritura en disco.

en: Auto
gl: Automático

en: Source
gl: Orixe

en: Target
gl: Destino

en: Writing Audio Cue File
gl: Gravando un ficheiro CUE de son

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
gl: Fallou a análise do ficheiro de son. Estará corrompido o ficheiro?

en: Analysing the audio file
gl: Analizando o ficheiro de son

en: Analysing %1
gl: Analizando %1

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
gl: Non é posíbel manexar «%1» debido a un formato non permitido.

en: No valid audio cue file: '%1'
gl: Non existe un ficheiro CUE de son correcto: «%1»

en: Could not load libcdparanoia.
gl: Non foi posíbel cargar libcdparanoia.

en: Could not open device %1
gl: Non foi posíbel abrir o dispositivo %1

en: Error while initializing audio ripping.
gl: Erro ao inicializar a extracción do son.

en: Unable to open '%1' for writing.
gl: Non é posíbel abrir «%1» para escribir nel.

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
gl: Erro irrecuperábel ao extraer a pista %1.

en: Write Binary Image
gl: Gravar a imaxe binaria

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
gl[0]: Creouse unha copia
gl[1]: Creáronse %1 copias

en: Writing track %1 of %2
gl: Gravando a pista %1 de %2

en: Writing cue/bin Image
gl: Gravando a imaxe CUE/BIN

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
gl[0]:  - %1 copia
gl[1]:  - %1 copias

en: Erasing CD-RW
gl: Borrando o CD-RW

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
gl: Cando se borra un CD-RW non se dispón de información de evolución.

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
gl: Insira un CD regravábel na unidade<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Blanking error.
gl: Erro ao borrar.

en: Sorry, no error handling yet.
gl: Sentímolo, aínda non hai xestión de erros.

en: Quick Format
gl: Formatación rápida

en: Checking Source Medium
gl: Comprobación do disco de orixe

en: Waiting for source medium
gl: Á espera do disco de orixe

en: Checking source medium
gl: Comprobando o disco de orixe

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
gl: K3b non copia CD que teñan varias pistas de datos.

en: Copying Multisession Data CD.
gl: Copiando o CD de datos multisesión.

en: Copying Data CD.
gl: Copiando o CD de datos.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
gl: K3b só pode copiar CD mixtos tipo CD-Extra.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
gl: Copiando un CD de son Mellorado (CD-Extra).

en: Copying Audio CD.
gl: Copiando un CD de son.

en: The source disk is empty.
gl: O disco de orixe está baleiro.

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
gl: K3b precisa de cdrecord 2.01a12 ou posterior para poder copiar pistas de datos Modo2.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
gl: No modo de escritura raw só poderá copiar a primeira sesión. Desexa continuar?

en: Multisession CD
gl: CD multisesión

en: Only copying first session.
gl: Copiando só a primeira sesión.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
gl: Non é posíbel determinar o espazo libre no cartafol temporal «%1».

en: Not enough space left in temporary folder.
gl: Non queda espazo libre de abondo no cartafol temporal.

en: Unmounting source medium
gl: Desmontando o disco de orixe

en: Unable to read Table of contents
gl: Non é posíbel ler o índice

en: Searching CD-Text
gl: Buscando o CD-Text

en: Found CD-Text (%1 - %2).
gl: CD-Text atopado (%1 - %2).

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
gl: Atopouse un CD-Text corrompido e ignorouse.

en: No CD-Text found.
gl: Non se atopou ningún CD-Text.

en: Querying CDDB
gl: Consultando en CDDB

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
gl: Atopouse unha entrada en CDDB (%1 - %2).

en: No CDDB entry found.
gl: Non se atopou ningunha entrada en CDDB.

en: CDDB error (%1).
gl: Produciuse un erro de CDDB (%1).

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
gl: Atopáronse entradas de CD-Text (%1 - %2) e CDDB (%3 - %4). Cal debe usarse para xerar o CD-Text no novo CD?

en: Use CD-Text data
gl: Usa os datos de CD-Text

en: Use CDDB entry
gl: Usar a entrada de CDDB

en: Preparing write process...
gl: Preparando a gravación…

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
gl: Especificou unha ruta temporal que non se pode usar. Usarase a predeterminada.

en: Unable to create temporary folder '%1'.
gl: Non é posíbel crear o cartafol temporal «%1».

en: Using temporary folder %1.
gl: Usando o cartafol temporal %1.

en: Do you want to overwrite %1?
gl: Quere sobrescribir %1?

en: File Exists
gl: O ficheiro xa existe

en: Writing image file to %1.
gl: Gravando o ficheiro de imaxe en %1.

en: Reading Session %1
gl: Lendo a sesión %1

en: Reading Source Medium
gl: Lendo o disco de orixe

en: Reading track %1 of %2
gl: Lendo a pista %1 de %2

en: Simulating Session %1
gl: Simulando a sesión %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
gl: Gravando a copia %1 (Sesión %2)

en: Writing Copy (Session %1)
gl: Gravando a copia (Sesión %1)

en: Simulating
gl: Simulando

en: Writing Copy %1
gl: Gravando a copia %1

en: Writing Copy
gl: Gravando a copia

en: Waiting for media
gl: Á espera dun disco

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
gl: Non é posíbel gravar CD-Text en modo TAO.

en: Successfully read session %1.
gl: A sesión %1 leuse correctamente.

en: Successfully read source disk.
gl: O disco de orixe leuse correctamente.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
gl: K3b non puido expulsar o disco de orixe. Fágao manualmente.

en: Error while reading session %1.
gl: Produciuse un erro ao ler a sesión %1.

en: Need to reload medium to return to proper state.
gl: Precisa cargar de novo o disco para volver a un estado axeitado.

en: Reloading the medium
gl: Cargando de novo o disco

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
gl: K3b non puido expulsar o disco gravado. Fágao manualmente.

en: Please reload the medium and press 'OK'
gl: Cargue o disco de novo e prema «Aceptar»

en: Failed to reload the medium
gl: Non foi posíbel recargar o disco

en: Removing temporary files.
gl: Retirando os ficheiros temporais.

en: Removing image files.
gl: Retirando os ficheiros de imaxe.

en: Creating CD Image
gl: Creando a imaxe de CD

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
gl: Simulando a copia de CD ao voo

en: Simulating CD Copy
gl: Simulando a copia do CD

en: Copying CD On-The-Fly
gl: Copiando o CD ao voo

en: Copying CD
gl: Copiando o CD

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
gl[0]: Creando 1 copia
gl[1]: Estanse a crear %1 copias

en: Could not find %1 executable.
gl: Non foi posíbel atopar o executábel %1.

en: Could not start %1.
gl: Non foi posíbel comezar %1.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
gl: %1 devolveu un erro descoñecido (código %2).

en: %1 did not exit cleanly.
gl: %1 non saíu limpamente.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
gl: Cdrecord versión %1 non permite clonar discos.

en: No device set.
gl: Non hai ningún dispositivo configurado.

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
gl: A gravadora de CD %1 (%2) non permite clonar.

en: Reading clone image
gl: Lendo a imaxe a clonar

en: Writing Track %1 of %2
gl: Gravando a pista %1 de %2

en: Successfully written clone copy %1.
gl: O clon %1 gravouse correctamente.

en: Successfully read disk.
gl: O disco leuse correctamente.

en: Failed to read disk completely in clone mode.
gl: Non foi posíbel ler completamente o disco no modo de clonación.

en: Error while reading disk.
gl: Produciuse un erro ao ler o disco.

en: Simulating clone copy
gl: Simulando a clonación

en: Writing clone copy %1
gl: Gravando a copia clonada %1

en: Creating Clone Image
gl: Creando a imaxe clónica

en: Simulating Clone Image
gl: Simulando a imaxe clónica

en: Burning Clone Image
gl: Gravando a imaxe clónica

en: Simulating CD Cloning
gl: Simulando a clonación de CD

en: Cloning CD
gl: Clonando o CD

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
gl[0]: Creando 1 copia clonada
gl[1]: Estanse a crear %1 copias clonadas

en: Unable to open libdvdcss.
gl: Non é posíbel abrir libdvdcss.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
gl: Recuperando todas as chaves de CSS. Isto pode levar algún tempo.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
gl: Non foi posíbel recuperar todas as chaves de CSS.

en: Video DVD decryption failed.
gl: Fallou o descifrado do Video DVD.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
gl: Non permite ler sectores de Modo2 sen formato.

en: Unsupported sector type.
gl: O tipo de sector non se permite.

en: Reading with sector size %1.
gl: Lendo co tamaño de sector %1.

en: Error while reading sector %1.
gl: Produciuse un erro ao ler o sector %1.

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
gl[0]: Ignorouse %1 sector erróneo.
gl[1]: Ignoráronse %1 sectores erróneos.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
gl: Produciuse un problema ao ler. Repetindo a partir do sector %1.

en: Ignoring read error in sector %1.
gl: Ignorando o erro de lectura no sector %1.

en: Changing DVD Booktype
gl: Cambiando o tipo de libro DVD

en: No device set
gl: Non hai ningún dispositivo configurado

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
gl: Insira un disco DVD+R ou DVD+RW baleiro na unidade<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Checking medium
gl: Comprobando o disco

en: Booktype successfully changed
gl: Cambiouse o tipo do libro

en: Please send me an email with the last output.
gl: Envíeme un correo co último resultado.

en: Ejecting DVD...
gl: Expulsando o DVD…

en: Unable to eject media.
gl: Non é posíbel expulsar o disco.

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
gl: Non é posíbel cambiar o tipo de libro nun disco DVD+R non baleiro.

en: No DVD+R(W) media found.
gl: Non se atopou ningún disco DVD+R(W).

en: Unable to determine media state.
gl: Non é posíbel determinar o estado do disco.

en: Changing Booktype
gl: Cambiando o tipo de libro

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
gl: K3b non permite a gravación ao voo con growisofs %1.

en: Disabling on-the-fly writing.
gl: Desactivando a gravación ao voo.

en: No source medium found.
gl: Non se atopou ningún disco de orixe.

en: Found encrypted DVD.
gl: Atopouse un DVD cifrado.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
gl: Non é posíbel copiar DVD cifrados.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
gl: A gravadora non admite a gravación de DVD de dobre capa.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
gl: Esta versión de growisofs non admite a gravación de DVD de dobre capa.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
gl: K3b non permite a copia de DVD multisesión nin de discos Blu-ray.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
gl: K3b baséase no tamaño gardado na cabeceira ISO 9660.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
gl: Isto poderá orixinar unha copia corrompida se a imaxe de orixe se creou cun programa defectuoso.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
gl: Non é posíbel determinar o tamaño do sistema de ficheiros ISO 9660.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
gl: K3b non permite a copia de DVD-RAM.

en: Unsupported media type.
gl: Este tipo de disco non se permite.

en: Reading source medium.
gl: Lendo o disco de orixe.

en: Creating image
gl: Creando a imaxe

en: Simulating copy
gl: Simulando a copia

en: Writing copy %1
gl: Gravando a copia %1

en: Writing copy
gl: Gravando a copia

en: Successfully read source medium.
gl: O disco de orixe leuse correctamente.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
gl: K3b non puido expulsar o disco de orixe. Fágao manualmente.

en: Successfully written copy %1.
gl: A copia %1 gravouse correctamente.

en: Verifying copy %1
gl: Verificando a copia %1

en: Verifying copy
gl: Verificando a copia

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
gl: K3b non puido expulsar o disco gravado. Fágao manualmente.

en: Unsupported media type: %1
gl: O tipo de disco non se permite: %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
gl: Os discos %1 non admiten a simulación de gravación. Seguro que quere continuar? O disco gravarase realmente.

en: No Simulation with %1
gl: Non hai simulación con %1

en: Writing DVD copy
gl: Gravando a copia do DVD

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
gl: O modo de gravación é ignorado ao gravar DVD+R(W).

en: Writing %1.
gl: Gravando %1.

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
gl: A súa gravadora (%1 %2) non admite a simulación cos discos DVD-R(W). Seguro que quere continuar? O disco gravarase realmente.

en: No Simulation with DVD-R(W)
gl: Sen simulación para DVD-R(W)

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
gl: Gravando DVD-RW en modo de sobrescrita con restricións.

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
gl: Gravando DVD-RW en modo DAO.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
gl: Gravando DVD-RW en modo incremental.

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
gl: Non é posíbel usar sobrescrita restrinxida nos discos DVD-R.

en: Writing %1 in DAO mode.
gl: Gravando %1 en modo DAO.

en: Writing %1 in incremental mode.
gl: Gravando %1 en modo incremental.

en: Writing BD copy
gl: Gravando copia de BD

en: Removed image file %1
gl: O ficheiro de imaxe %1 retirouse.

en: Creating Image
gl: Creando a imaxe

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
gl: Copiando DVD ou BD ao voo

en: Copying DVD or BD
gl: Copiando DVD ou BD

en: Formatting disc
gl: Formatando o disco

en: Unmounting medium
gl: Desmontando o disco

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
gl: Insira un disco regravábel de DVD ou Blu-ray na unidade<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Formatting successfully completed
gl: O formatado completouse satisfactoriamente

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
gl: Non ocuparse de se a evolución remata antes do 100%.

en: The formatting will continue in the background during writing.
gl: O formatado continuará en segundo plano mentres se grava.

en: Ejecting medium...
gl: Expulsando o disco…

en: Unable to eject medium.
gl: Non é posíbel expulsar o disco.

en: Found %1 medium.
gl: Atopouse o disco %1.

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
gl: No se atopou ningún disco DVD ou BD regravábel. Non se pode formatar.

en: No need to format %1 media more than once.
gl: Non é necesario formatar os discos %1 máis dunha vez.

en: It may simply be overwritten.
gl: Pode simplemente ser sobrescrito.

en: Forcing formatting anyway.
gl: Forzando a formatación a pesar de todo.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
gl: Non se recomenda forzar o formatado do disco %1.

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
gl: Despois de 10-20 formatados o disco podería quedar inservíbel.

en: Formatting %1 medium
gl: Formatando o disco %1

en: Formatted in %1 mode.
gl: Formatado no modo %1.

en: Media is already empty.
gl: O disco xa está baleiro.

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
gl: Formatando o DVD-RW no modo %1.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
gl: Non é posíbel determinar o estado actual do formatado do disco DVD-RW.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
gl: Usando %1 %2 - © %3

en: Formatting
gl: Formatando

en: Preparing data
gl: Preparando os datos

en: Could not find image %1
gl: Non foi posíbel atopar a imaxe %1

en: Verifying written data
gl: Verificando os datos escritos

en: Verifying written copy %1 of %2
gl: Verificando a copia escrita %1 de %2

en: Writing image
gl: Gravando unha imaxe

en: Writing copy %1 of %2
gl: Gravando a copia %1 de %2

en: Waiting for medium
gl: Á espera do medio

en: Simulating ISO 9660 Image
gl: Simulando a imaxe ISO 9660

en: Burning ISO 9660 Image
gl: Gravando a imaxe ISO 9660

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
gl: Non é posíbel gravar o disco %1 usando %2. Utilizarase a aplicación predeterminada.

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
gl: As pistas de DVD e Blu-ray só poden escribirse en MODE1.

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
gl: Falta a compatibilidade con Blu-ray en cdrecord e growisofs. Actualice o sistema.

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
gl: As duracións de pista de menos de 4 segundos non respectan o estándar do Libro Vermello.

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
gl: Non se admite a gravación ao voo con cdrecord < 2.01a13.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
gl: Cdrecord %1 non permite a gravación de CD-Text.

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
gl: O seu gravador (%1 %2) non permite fluxos incrementais con discos %3. Non poderá usar multisesión. Desexa continuar?

en: No Incremental Streaming
gl: Sen fluxo incremental

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
gl: Os discos DVD+R(W) non admiten a simulación de gravación. Seguro que quere continuar? O disco gravarase realmente.

en: No Simulation with DVD+R(W)
gl: Non hai simulación cos DVD+R(W)

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
gl: A maior parte dos gravadores non permiten gravar CD multisesión en modo DAO.

en: No version of cdrskin can do this yet.
gl: Aínda non hai ningunha versión de cdrskin que poida facer isto.

en: Writing CD in Session At Once mode.
gl: Gravando o CD no modo dunha sesión de vez.

en: Writing CD in Track At Once mode.
gl: Gravando o CD no modo dunha pista de vez.

en: Writing CD in Raw mode.
gl: Gravando o CD no modo cru.

en: Appending session to CD
gl: Engadindo unha sesión ao CD

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
gl: Gravando o CD regravábel en modo dunha sesión de vez.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
gl: Gravando o CD regravábel en modo dunha pista de vez.

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
gl: Gravando o CD regravábel no modo cru.

en: Appending session to rewritable CD.
gl: Engadindo unha sesión a un CD regravábel.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
gl: Crecendo o sistema de ficheiros ISO 9660 no DVD+RW.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
gl: Crecendo o sistema de ficheiros ISO 9660 no DVD-RW en modo de sobrescrita restrinxida.

en: Appending session to DVD+R.
gl: Engadindo unha sesión a un DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
gl: Engadindo unha sesión a un DVD+R de dobre capa.

en: Appending session to %1.
gl: Engadindo unha sesión a %1.

en: Writing Double Layer DVD+R.
gl: Gravando DVD+R de capa dupla.

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
gl: Usando readcd %1 no canto da versión predeterminada para permitir clonar.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
gl: Non foi posíbel atopar o executábel readcd que permite clonar.

en: Writing image to %1.
gl: Gravando a imaxe en %1.

en: Could not start readcd.
gl: Non foi posíbel iniciar readcd.

en: Cannot read source disk.
gl: Non é posíbel ler o disco de orixe.

en: Retrying from sector %1.
gl: Repetindo a partir do sector %1.

en: Uncorrected error in sector %1
gl: Erro non corrixido no sector %1

en: Corrected error in sector %1
gl: Erro corrixido no sector %1

en: %1 returned error: %2
gl: %1 devolveu un erro: %2

en: Readcd exited abnormally.
gl: Readcd saíu anormalmente.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
gl: Erro interno: Inicializouse de xeito impropio a tarefa de verificación (%1)

en: no tracks added
gl: non se engadiu ningunha pista

en: specified track number '%1' not found on medium
gl: non foi posíbel atopar no disco a pista número «%1» indicada

en: Verifying track %1
gl: Verificando a pista %1

en: Written data in track %1 differs from original.
gl: Os datos escritos na pista %1 non son idénticos aos orixinais.

en: Written data verified.
gl: Verificáronse os datos escritos.

en: %1 executable could not be found.
gl: Non foi posíbel atopar o executábel %1.

en: %1 version %2 is too old.
gl: A versión %2 de %1 é vella de máis.

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
gl: Analizando o título %1 do DVD de vídeo %2

en: Analysing Chapter %1 of %2
gl: Analizando o capítulo %1 de %2

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
gl: Ignorando valores de recorte do último capítulo debido ao seu breve tempo de reprodución.

en: Unable to create folder '%1'
gl: Non é posíbel crear o cartafol «%1»

en: Invalid filename: '%1'
gl: O nome do ficheiro é incorrecto: «%1»

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
gl: Transcodificando o título %1 do DVD de vídeo %2

en: Invalid video codec set: %1
gl: O codificador de vídeo é incorrecto: %1

en: Invalid audio codec set: %1
gl: O codificador de son é incorrecto: %1

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
gl: Cambiando o tamaño da imaxe do título %1 a %2x%3

en: Single-pass Encoding
gl: Codificación en etapa única

en: Two-pass Encoding: First Pass
gl: Codificación en dúas etapas: Primeira etapa

en: Two-pass Encoding: Second Pass
gl: Codificación en dúas etapas: Segunda etapa

en: Removing incomplete video file '%1'
gl: Retirando o ficheiro incompleto de vídeo «%1»

en: Execution of %1 failed.
gl: Fallou a execución de %1.

en: Please consult the debugging output for details.
gl: Por favor, consulte o resultado de depuración para máis detalles.

en: AC3 (Stereo)
gl: AC3 (Estéreo)

en: AC3 (Pass-through)
gl: AC3 (Paso ao través)

en: MPEG1 Layer III
gl: MPEG1 Capa III

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
gl: FFmpeg é un proxecto de código aberto que intenta ser compatíbel coa maioría dos códecs de imaxe e son usados na actualidade. O seu subproxecto libavcodec forma a base dos reprodutores multimedia tales como xine ou mplayer.

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
gl: FFmpeg contén unha realización do estándar MPEG-4 de codificación de vídeo que produce resultados de alta calidade.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
gl: XviD é un códec de vídeo MPEG-4 libre e de código aberto. XviD creouno un grupo de programadores voluntarios tras o peche das fontes de OpenDivX en xullo de 2001.

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
gl: XviD permite configuracións de Perfil Avanzado de MPEG-4 tales como fotogramas-b, compensación do movemento de píxeles global e cuarto, máscaras de lumi, cuantificación de trellis e matrices de cuantificación H.263, MPEG e personalizadas.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
gl: XviD é un importante competidor de DivX (XviD é DivX do revés). Mentres que DivX é de fontes pechadas e só pode executarse en Windows, Mac OS e Linux, XviD é open source e pode executarse potencialmente en calquera plataforma.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
gl: (Descrición tomada do artigo de Wikipedia)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
gl: AC3, máis coñecido como Dolby Digital está estandarizado como ATSC A/52. Contén ata un total de 6 canles de son.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
gl: Con este parámetro K3b creará un fluxo de son Dolby Digital con estéreo de dúas canles.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
gl: Con este parámetro K3b usará un fluxo de son Dolby Digital desde o DVD de orixe sen cambialo.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
gl: Use este parámetro para conservar o son de canle 5.1 do DVD.

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
gl: MPEG Capa III é máis coñecido como MP3 e é o formato de son con perdas máis coñecido.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
gl: Con este parámetro K3b creará un fluxo de son MPEG capa III con dúas canles estéreo.

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
gl: Descodificador de son

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
gl: Codificador de son

en: An unknown error occurred.
gl: Produciuse un erro descoñecido.

en: No settings available for plugin %1.
gl: Non hai ningunha configuración para o complemento %1.

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
gl: Complemento do proxecto

en: Please insert Audio CD %1%2
gl: Insira o CD de son %1%2

en: CD Track
gl: Pista de CD

en: Track %1 from Audio CD %2
gl: Pista %1 do CD de son %2

en: Unable to read track %1.
gl: Non é posíbel ler a pista %1.

en: Could not open %1 for writing
gl: Non foi posíbel acceder a %1 para escritura

en: Error while decoding track %1.
gl: Produciuse un erro ao descodificar a pista %1.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
gl: Non foi posíbel atopar os seguintes ficheiros. Quere retiralos do proxecto e continuar sen engadilos á imaxe?

en: Warning
gl: Aviso

en: Remove missing files and continue
gl: Retirar os ficheiros en falta en continuar

en: Cancel and go back
gl: Cancelar e volver atrás

en: Please add files to your project first.
gl: Engada antes algún ficheiro ao seu proxecto.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
gl: Non é posíbel gravar ao voo con estas fontes de son.

en: Determining maximum writing speed
gl: Determinando a velocidade máxima de escritura

en: Creating image files in %1
gl: Estanse a crear os ficheiros de imaxe en %1

en: Creating image files
gl: Estanse a crear os ficheiros de imaxe

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
gl: Non é posíbel determinar a velocidade máxima de escritura. Ignorarase.

en: Writing canceled.
gl: Escritura cancelada.

en: Error while decoding audio tracks.
gl: Produciuse un erro ao descodificar as pistas de son.

en: Successfully decoded all tracks.
gl: Descodificáronse todas as pistas.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
gl: Descodificando a pista de son %1 de %2%3

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
gl: Erro de E/S. Posibelmente non quede espazo libre no disco duro.

en: I/O Error
gl: Erro de E/S

en: Writing track %1 of %2%3
gl: Gravando a pista %1 de %2%3

en: Writing
gl: Gravar

en: Normalizing volume levels
gl: Normalizando o niveis de volume

en: Writing Audio CD
gl: Gravando un CD de son

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
gl[0]: 1 pista (%2 minutos)
gl[1]: %1 pistas (%2 minutos)

en:  - %1 copy |  - %1 copies
gl[0]:  - %1 copia
gl[1]:  - %1 copias

en: Could not find normalize executable.
gl: Non foi posíbel atopar o executábel normalize.

en: Could not start normalize.
gl: Non foi posíbel iniciar normalize.

en: Track %1 is already normalized.
gl: A pista %1 xa está normalizada.

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
gl: Axustando o volume da pista %1 de %2

en: Computing level for track %1 of %2
gl: Calculando o volume para a pista %1 de %2

en: Successfully normalized all tracks.
gl: Normalizáronse todas as pistas.

en: Error while normalizing tracks.
gl: Produciuse un erro ao normalizar as pistas.

en: Silence
gl: Silencio

en: Raw Audio CD Image
gl: Imaxe en cru de CD de son

en: El Torito Boot image
gl: Imaxe de arranque El Torito

en: Could not find the following files:
gl: Non foi posíbel atopar os seguintes ficheiros:

en: Not Found
gl: Non atopado

en: No permission to read the following files:
gl: Non ten permisos para ler os seguintes ficheiros:

en: No Read Permission
gl: Sen permiso de lectura

en: From previous session
gl: Desde a sesión previa

en: El Torito boot catalog file
gl: Ficheiro de catálogo de arranque El Torito

en: Boot catalog
gl: Catálogo de arranque

en: Creating image file
gl: Creando o ficheiro de imaxe

en: Track 1 of 1
gl: Pista 1 de 1

en: Creating image file in %1
gl: Creando o ficheiro de imaxe en %1

en: Image successfully created in %1
gl: A imaxe creouse correctamente en %1.

en: Could not open file %1
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %1

en: Error while creating ISO image
gl: Produciuse un erro ao crear a imaxe ISO

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
gl: Erro interno: Non se corresponde ningún tipo de disco. Este proxecto non se pode escribir.

en: Waiting for a medium
gl: Á espera dun disco

en: Writing %1
gl: Gravando %1

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
gl: Non é posíbel determinar o modo de datos da última pista. Utilizarase o predeterminado.

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
gl: O modo de gravación é ignorado ao gravar o disco %1.

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
gl: Facendo crecer o sistema de ficheiros ISO 9660 en %1.

en: Creating Data Image File
gl: Creando o ficheiro de imaxe de datos

en: Writing Data Project
gl: Gravando o proxecto de datos

en: Writing Multisession Project
gl: Gravando o proxecto multisesión

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
gl[0]: Sistema de ficheiros ISO 9660 (Tamaño: %2) - Unha copia
gl[1]: Sistema de Ficheiros ISO 9660 (Tamaño: %2) - %1 copias

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
gl: Sistema de ficheiros ISO 9660 (Tamaño: %1)

en: Searching for old session
gl: Buscando a sesión anterior

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
gl: Ou non hai disco inserido ou non está baleiro en %1. Non se pode continuar co disco multisesión.

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
gl: Non foi posíbel abrir o sistema de ficheiros ISO 9660 en %1.

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
gl: O medio non é de tipo multi-sesión e non contén ISO 9660. Non se pode emular multi-sesión nel.

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
gl: Renomeouse <em>%1</em> por <em>%2</em>

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
gl: Algúns nomes de ficheiros deberán acurtarse debido á limitación de %1 caracteres das extensións Joliet. Se as extensións de Joliet están desactivadas non é necesario acurtar os nomes dos ficheiros pero os nomes longos non estarán dispoñíbeis en sistemas Windows.

en: Shorten Filenames
gl: Acurtar os nomes dos ficheiros

en: Disable Joliet extensions
gl: Desactivar as extensións Joliet

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
gl: As extensións Joliet (precisas para dispor de nomes longos de ficheiros en sistemas Windows) restrinxen a lonxitude do descritor do volume (o nome do sistema de ficheiros) a %1 caracteres. O descritor escollido («%2») é máis longo. Quere que se acurte automaticamente ou prefire volver atrás e cambialo manualmente?

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
gl: Acurtar o descritor do volume na árbore Joliet

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
gl: K3b non é quen de seguir ligazóns simbólicas a cartafoles despois de engadírense ao proxecto. Quere continuar sen gravar as ligazóns simbólicas na imaxe?

en: Discard symbolic links to folders
gl: Descartar as ligazóns simbólicas a cartafoles

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
gl: Debido a un fallo en mkisofs ≤ 1.15a40, K3b non pode manexar ficheiros que conteñan máis dunha barra invertida:

en: %1 crashed.
gl: Quebrou %1.

en: Could not determine size of resulting image file.
gl: Non foi posíbel determinar o tamaño do ficheiro de imaxe resultante.

en: No volume id specified. Using default.
gl: Non indicou o identificador do volume. Usarase o predeterminado.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
gl: Atopáronse ficheiros maiores de 4 GB. K3b precisa polo menos %1 para continuar.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
gl: Atopáronse ficheiros maiores de 2 GB. Estes ficheiros estarán totalmente accesíbeis.

en: Enabling UDF extension.
gl: Activando a extensión UDF.

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
gl: Axustando o nivel iso a 3 para permitir ficheiros de máis de 4 GB.

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
gl: Non foi posíbel seguir a ligazón %1 ao ficheiro inexistente %2. Ignorando…

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
gl: Ignorando a ligazón %1 ao cartafol %2. K3b non pode seguir ligazóns a cartafoles.

en: Could not find file %1. Skipping...
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro %1. Ignorando…

en: Could not read file %1. Skipping...
gl: Non foi posíbel ler o ficheiro %1. Ignorando…

en: Failed to backup boot image file %1
gl: Non foi posíbel facer a salvagarda do ficheiro de imaxe de arranque %1

en: Could not write temporary file
gl: Non foi posíbel escribir no ficheiro temporal

en: No files to be written.
gl: Non hai ficheiros para gravar.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
gl: Proxecto de datos do K3b

en: Mkisofs executable not found.
gl: Non se atopou «mkisofs».

en: Read error from file '%1'
gl: Erro de lectura do ficheiro «%1»

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
gl: A versión empregada de mkisofs non permite ficheiros grandes.

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
gl: Non é posíbel manexar ficheiros maiores de 2 GB.

en: No such file or directory '%1'.
gl: Non existe o ficheiro ou cartafol «%1».

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
gl: Atopouse un nome de ficheiro, «%1», incorrectamente codificado

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
gl: Isto puido causarse por unha actualización do sistema que cambiase o conxunto de caracteres.

en: You may use convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) to fix the filename encoding.
gl: Pode usar convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) para corrixir a codificación do nome do ficheiro.

en: The boot image has an invalid size.
gl: A imaxe de arranque ten un tamaño que é incorrecto.

en: The boot image contains multiple partitions.
gl: A imaxe de arranque contén varias particións.

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
gl: Unha imaxe de arranque de disco duro debe conter unha única partición.

en: Searching previous session
gl: Buscando a sesión anterior

en: Could not determine next writable address.
gl: Non foi posíbel determinar o seguinte enderezo que permite escritura.

en: Could not start %1
gl: Non foi posíbel comezar %1

en: Could not retrieve multisession information from disk.
gl: Non foi posíbel recuperar a información de multisesión do disco.

en: The disk is either empty or not appendable.
gl: O disco ou está baleiro ou non permite máis sesións.

en: Unlocking drive...
gl: Desbloqueando a unidade…

en: Could not unlock drive.
gl: Non foi posíbel desbloquear a unidade.

en: Ejecting Medium
gl: Expulsando o disco

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
gl: Cdrdao %1 non admite a desactivación do BurnFree.

en: 'Force unsafe operations' enabled.
gl: Activouse a opción «Forzar as operacións non seguras».

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
gl: Cdrdao %1 non permite o overburning.

en: Could not backup tocfile.
gl: Non foi posíbel facer a salvagarda do ficheiro de índice.

en: Preparing read process...
gl: Preparando o proceso de lectura…

en: Preparing copy process...
gl: Preparando o proceso de copia…

en: Preparing blanking process...
gl: Preparando o proceso de limpeza…

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
gl: Iniciando a simulación DAO á velocidade %1x…

en: Starting DAO writing at %1x speed...
gl: Iniciando a gravación DAO á velocidade %1x…

en: Starting reading...
gl: Iniciando a lectura…

en: Reading
gl: Lendo

en: Starting simulation copy at %1x speed...
gl: Iniciar a simulación da copia á velocidade %1x…

en: Starting copy at %1x speed...
gl: Iniciando a copia á velocidade %1x…

en: Copying
gl: Copiando

en: Starting blanking...
gl: Iniciando a limpeza…

en: Blanking
gl: Limpeza

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
gl: Debido a un fallo en cdrdao eliminouse o ficheiro toc/cue %1. K3b non puido recuperalo da salvagarda %2.

en: Simulation successfully completed
gl: A simulación rematou

en: Reading successfully completed
gl: A lectura rematou

en: Writing successfully completed
gl: A gravación rematou

en: Copying successfully completed
gl: A copia rematou

en: Blanking successfully completed
gl: A limpeza rematou

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
gl: Velocidade media global de gravación: %1 KB/s (%2x)

en: Please include the debugging output in your problem report.
gl: Inclúa, por favor, o resultado de depuración no seu informe do problema.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
gl: Ou o disco ou a gravadora non admite a escritura a velocidade %1x

en: Switching down burn speed to %1x
gl: Reducindo a velocidade de gravación a %1x

en: Executing Power calibration
gl: Executando a calibración da potencia

en: Power calibration successful
gl: Calibración da potencia efectuada con éxito

en: Preparing burn process...
gl: Preparando o proceso de gravación…

en: Flushing cache
gl: Borrando a caché

en: Writing CD-Text lead-in...
gl: Gravando a cabeceira de CD-Text…

en: Turning BURN-Proof on
gl: Activando o BURN-Proof

en: Found ISRC code
gl: Atopouse o código ISRC.

en: Found pregap: %1
gl: Atopouse pregap: %1

en: No cdrdao driver found.
gl: Non se atopou ningún controlador de cdrdao.

en: Please select one manually in the device settings.
gl: Escolla un manualmente na configuración do dispositivo.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
gl: Para a maioría das unidades actuais este pode ser «generic-mmc».

en: Device not ready, waiting.
gl: O dispositivo non está listo, esperarase.

en: Cue sheet not accepted.
gl: A folla CUE non se aceptou.

en: No valid %1 option: %2
gl: A opción de %1 non é correcta: %2

en: Data does not fit on disk.
gl: Os datos non caben no disco.

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
gl: Active o overburning nas opcións avanzadas de K3b para gravar máis do que permite o disco.

en: Writing leadin
gl: Gravando o Leadin

en: Writing leadout
gl: Gravando o Leadout

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
gl: Cdrecord %1 non permite a gravación de Blu-ray.

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
gl: O gravador non admite a gravación «disc at once» (DAO)

en: Writer does not support raw writing.
gl: O gravador non admite a gravación raw.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
gl: Cdrecord non admite a gravación de discos %1.

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
gl: O gravador non admite a gravación con protección dos búferes (Burnfree)

en: Failed to write temporary file '%1'
gl: Non foi posíbel escribir o ficheiro temporal «%1»

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
gl: Cdrecord %1 non permite a sobrescrita.

en: Starting simulation at %1x speed...
gl: Iniciando a simulación á velocidade %1x…

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
gl: Iniciando a simulación %1 á velocidade %2x…

en: Starting writing at %1x speed...
gl: Iniciando a gravación á velocidade %1x…

en: Starting %1 writing at %2x speed...
gl: Iniciando a gravación %1 á velocidade %2x…

en: Writing data
gl: Gravando datos

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
gl: Este gravador non admite gravación DAO (Disc At Once)

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
gl: Escolla TAO (Track At Once) e inténteo de novo

en: RAW recording not supported with this writer
gl: Este gravador non admite a gravación RAW

en: Input/output error. Not necessarily serious.
gl: Produciuse un erro de entrada/saída. Non é necesariamente serio.

en: Reloading of medium required
gl: É necesario cargar de novo o disco

en: Trying to write more than the official disk capacity
gl: Intentando gravar máis do teoricamente posíbel

en: Only session 1 will be cloned.
gl: Só se ha clonar a sesión 1.

en: Unable to fixate the disk.
gl: Non é posíbel clausurar o disco.

en: Switching burn speed up to %1x
gl: Aumentando a velocidade de gravación a %1x

en: Switching burn speed down to %1x
gl: Diminuíndo a velocidade de gravación a %1x

en: Starting disc write
gl: Iniciando a gravación do disco

en: Closing Session
gl: Pechando a sesión

en: Writing Leadin
gl: Gravando o Leadin

en: Writing Leadout
gl: Gravando o LeadOut

en: Writing pregap
gl: Gravando o pregap

en: Performing Optimum Power Calibration
gl: Realizando a calibración da potencia óptima

en: Sending CUE sheet
gl: Enviando a folla CUE

en: Enabled Burnfree
gl: Burnfree activado

en: Disabled Burnfree
gl: Burnfree desactivado

en: Unable to close the tray
gl: Non é posíbel pechar a bandexa

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
gl[0]: Burnfree utilizouse unha vez.
gl[1]: Burnfree utilizouse %1 veces.

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
gl[0]: O búfer estivo case baleiro unha vez.
gl[1]: O búfer estivo case baleiro %1 veces.

en: Erasing successfully completed
gl: Borrado completado correctamente

en: Data did not fit on disk.
gl: Os datos non couberon no disco.

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
gl: %1 non puido reservar un segmento de memoria compartida do tamaño pedido.

en: Probably you chose a too large buffer size.
gl: Probabelmente escolleu un tamaño de búfer demasiado grande.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
gl: A OPC fallou. Probabelmente o gravador non gusta do disco.

en: Unable to set write speed to %1.
gl: Non é posíbel axustar a velocidade de escritura a %1.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
gl: Probabelmente é máis baixa que a velocidade mínima do gravador.

en: Unable to send CUE sheet.
gl: Non é posíbel enviar o ficheiro CUE.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
gl: Ás veces usar o modo TAO resolve este problema.

en: Unable to open new session.
gl: Non é posíbel abrir unha nova sesión.

en: Probably a problem with the medium.
gl: Probabelmente exista algún problema co disco.

en: The disk might still be readable.
gl: Poida que o disco aínda sexa lexíbel.

en: Try DAO writing mode.
gl: Intente co modo de gravación DAO.

en: %1 has no permission to open the device.
gl: %1 non ten permisos para abrir o dispositivo.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
gl: Modifique a configuración do dispositivo en K3B para resolver este problema.

en: Probably a buffer underrun occurred.
gl: Probabelmente se producise un subdesbordamento do búfer.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
gl: Active o Burnfree ou escolla unha velocidade de gravación máis baixa.

en: Please choose a lower burning speed.
gl: Escolla unha velocidade de gravación máis baixa.

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
gl: Atopouse un disco de alta velocidade non axeitado para o gravador usado.

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
gl: Use a opción «forzar as operacións non seguras» para ignorar isto.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
gl: Atopouse un disco de baixa velocidade non axeitado para o gravador usado.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
gl: Posibelmente a gravación fallase debido a un disco de baixa calidade.

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
gl: Hai outra aplicación bloqueando o dispositivo (probabelmente a montaxe automática).

en: A write error occurred.
gl: Produciuse un erro de escritura.

en: Some drives do not support all erase types.
gl: Algunhas unidades non admiten todos os tipos de borrado.

en: Try again using 'Complete' erasing.
gl: Inténteo de novo usando o borrado «Completo».

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
gl: Desde o núcleo versión 2.6.8, cdrecord non pode usar o sistema SCSI cando se executa con suid root.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
gl: Pode usar K3b::Setup para resolver este problema ou retirar o bit de «suid» manualmente.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
gl: Se está a executar unha versión sen parchear de cdrecord…

en: ...and this error also occurs with high quality media...
gl: …e este erro tamén ocorre con discos de alta calidade…

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
gl: …e a FAQ do K3b non lle serve de axuda…

en: ...please include the debugging output in your problem report.
gl: …por favor inclúa o resultado da depuración no seu informe do problema.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
gl: Cdrskin %1 non permite a gravación de Blu-ray.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
gl: Cdrskin non admite a gravación de discos %1.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
gl: Cdrskin %1 non permite o overburning.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
gl: Desde o núcleo versión 2.6.8, cdrskin non pode usar o sistema SCSI cando se executa con suid root.

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
gl: Se está a executar unha versión sen parchear de cdrskin…

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
gl: Fallou a OPC. Intente gravar á velocidade 1x.

en: Please try again with writing mode DAO.
gl: Inténteo de novo no modo de gravación DAO.

en: Flushing Cache
gl: Borrando a caché

en: Flushing the cache may take some time.
gl: Borrar a caché pode demorar un tempo.

en: Closing Track
gl: Pechando a pista

en: Closing Disk
gl: Pechando o disco

en: Updating RMA
gl: Actualizando o RMA

en: Updating RMA...
gl: Actualizando o RMA…

en: Closing Session...
gl: Pechando a sesión…

en: Writing Lead-out
gl: Gravando o Lead-Out

en: Writing the lead-out may take some time.
gl: A gravación do lead-out pode levar algún tempo.

en: Removing reference to lead-out.
gl: Retirando a referencia ao lead-out.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
gl: Modificando o descritor do volume ISO 9660

en: Writing mode Incremental Streaming not available
gl: O modo de gravación Fluxo incremental non está dispoñíbel

en: Engaging DAO
gl: Iniciando DAO

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
gl: Velocidade de gravación: %1 KB/s (%2x)

en: K3b detected a problem with the medium.
gl: O K3b detectou un problema co disco.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
gl: Intente con outro disco doutra marca, preferibelmente un recomendado explicitamente polo fabricante da gravadora.

en: Report the problem if it persists anyway.
gl: Comunique o problema se persiste.

en: Unable to set writing speed.
gl: Non é posíbel configurar a velocidade de escritura.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
gl: Inténteo novamente coa opción «ignorar a velocidade».

en: Optimum Power Calibration failed.
gl: Fallou a calibración óptima da enerxía.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
gl: Intente engadir «--use-the-force-luke=noopc» aos parámetros de usuario de growisofs nas opcións de K3b.

en: Unable to allocate software buffer.
gl: Non é posíbel reservar o búfer de software.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
gl: Este erro está causado por un baixo límite de recurso memorylocked.

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
gl: Pode arranxarse executando a orde «ulimit -l unlimited»…

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
gl: …ou diminuíndo o tamaño do búfer de software empregado na configuración avanzada de K3b.

en: Write error
gl: Erro de escritura

en: Fatal error at startup: %1
gl: Erro fatal no arranque: %1

en: Warning at exit: (1)
gl: Aviso á saída: (1)

en: Most likely mkisofs failed in some way.
gl: Posibelmente mkisofs fallou dalgunha forma.

en: Fatal error during recording: %1
gl: Erro fatal durante a gravación: %1

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
gl: A versión %1 do Growisofs é demasiado antiga. K3b precisa polo menos da versión 5.10.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
gl: A versión %1 de Growisofs non dispón de búfer por software polo que pode provocar un proceso de gravación inestábel.

en: Could not open file %1.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro %1.

en: Starting simulation...
gl: Iniciando a simulación…

en: Starting disc write...
gl: Iniciando a gravación do disco…

en: Creating audio image files in %1
gl: Estanse a crear os ficheiros de imaxe de son en %1

en: Creating audio image files
gl: Estanse a crear os ficheiros de imaxe de son

en: Error while creating ISO image.
gl: Produciuse un erro ao crear a imaxe ISO.

en: ISO image successfully created.
gl: A imaxe ISO creouse correctamente.

en: Audio images successfully created.
gl: As imaxes de son creáronse correctamente.

en: Writing track %1 of %2 (%3)
gl: Gravando a pista %1 de %2 (%3)

en: ISO 9660 data
gl: Datos de ISO 9660

en: Simulating second session
gl: Simulando a segunda sesión

en: Writing second session of copy %1
gl: Gravando a segunda sesión da copia %1

en: Writing second session
gl: Gravando a segunda sesión

en: Simulating first session
gl: Simulando a primeira sesión

en: Writing first session of copy %1
gl: Gravando a primeira sesión da copia %1

en: Writing first session
gl: Gravando a primeira sesión

en: Creating ISO image file
gl: Creando o ficheiro de imaxe ISO

en: Creating ISO image in %1
gl: Creando a imaxe ISO en %1

en: Removing buffer files.
gl: Retirando os ficheiros do búfer.

en: Could not delete file %1.
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro %1.

en: Cdrecord could not be found on your system.
gl: Non se atopou Cdrecord no sistema.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
gl: Non é posíbel gravar CD-Text en modo TAO. Intente DAO ou RAW.

en: Writing Enhanced Audio CD
gl: Gravando un CD de son Mellorado

en: Writing Mixed Mode CD
gl: Gravando CD Modo-mixto

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
gl[0]: 1 pista (%2 minutos de datos de son, %3 de datos ISO 9660)
gl[1]: %1 pistas (%2 minutos de datos de son, %3 de datos ISO 9660)

en: Enter New Filename
gl: Insira un novo nome de ficheiro

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
gl: Xa existe un ficheiro con ese nome. Insira un nome novo:

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
gl: Non foi posíbel renomear o ficheiro de subtítulos. Xa existe un ficheiro co nome %1.

en: Could not find a valid eMovix installation.
gl: Non foi posíbel atopar unha instalación correcta de eMovix.

en: default
gl: predeterminado

en: none
gl: ningún

en: Writing eMovix Project
gl: Gravando o proxecto eMovix

en: Writing eMovix Project (%1)
gl: Gravando o proxecto eMovix (%1)

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
gl[0]: Un ficheiro (%2) e arredor de 8 MB de datos de eMovix
gl[1]: %1 ficheiros (%2) e arredor de 8 MB de datos de eMovix

en:  – One copy |  – %1 copies
gl[0]:  - Unha copia
gl[1]:  - %1 copias

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
gl: K3b creará unha imaxe %1 a partir dos ficheiros MPEG indicados pero eses ficheiros deben estar no formato %1. K3b non efectúa ningunha conversión nos ficheiros MPEG.

en: Information
gl: Información

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
gl: Nota: Forzar MPEG2 como VCD non é admitido por algúns lectores de DVD.

en: Force VCD
gl: Forzar VCD

en: Do not force VCD
gl: Non forzar VCD

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
gl: Non pode mesturar ficheiros de vídeo MPEG1 e MPEG2.
    Inicie un novo Proxecto para este tipo de ficheiro.
    Aínda non se inclúe a posibilidade de conversión en K3b.

en: Wrong File Type for This Project
gl: Tipo de ficheiro incorrecto para este proxecto

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
gl: PBC (Control de reprodución) activados.
    Os reprodutores de vídeo non poden amosar segmentos (Imaxes fixas de MPEG) sen control de reprodución.

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
gl: Só se admiten ficheiros de video MPEG1 e MPEG2.

en: Wrong File Format
gl: Este formato de ficheiro é incorrecto

en: Removing Binary file %1
gl: Retirando o ficheiro binario %1

en: Removing Cue file %1
gl: Retirando o ficheiro CUE %1

en: Could not write correct XML file.
gl: Non foi posíbel escribir un ficheiro XML correcto.

en: Creating Cue/Bin files...
gl: Estanse a crear os ficheiros CUE/BIN…

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
gl: Para crear CD de vídeo hai que instalar a versión %1 de VcdImager.

en: You can find this on your distribution disks or download it from https://www.gnu.org/software/vcdimager
gl: Pódeo atopar nos discos da súa distribución ou descargalo de https://www.gnu.org/software/vcdimager

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
gl: O executábel %1 é demasiado antigo: é necesaria a versión %2 ou posterior.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
gl: Examinando o ficheiro de video %1 de %2 (%3)

en: Creating Image for track %1
gl: Creando a imaxe da pista %1

en: Cue/Bin files successfully created.
gl: Os ficheiros CUE/BIN creáronse correctamente.

en: Writing Copy %1 of %2
gl: Gravando a copia %1 de %2

en: One or more BCD fields out of range for %1
gl: Un ou máis campos BCD de %1 están fora do intervalo

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
gl: A partir de aquí non se volverá informar dos erros ao examinar os datos.

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
gl: Considere a posibilidade de activar a opción «actualizar as posicións de exame», se non o estivese xa.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
gl: As PTS de APS parecen estar fóra de orde (PTS real %1, última PTS vista %2)

en: Ignoring this aps
gl: Ignorando este aps

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
gl: O paquete Nº %1 é incorrecto (desprazamento de %2 de bytes do fluxo)

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
gl[0]: O byte restante do fluxo ha ignorarse.
gl[1]: Os %1 bytes restantes do fluxo han ignorarse.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
gl: Un número descoñecido de bytes restantes do fluxo han ignorarse.

en: Writing Video CD (Version 1.1)
gl: Gravando un CD de vídeo (Versión 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
gl: Gravando un CD de vídeo (Versión 2.0)

en: Writing Super Video CD
gl: Gravando un CD de Super Video

en: Writing High-Quality Video CD
gl: Gravando un CD de vídeo de Alta Calidade

en: Writing Video CD
gl: Gravando un CD de vídeo

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
gl[0]: 1 MPEG (%2)
gl[1]: %1 MPEG (%2)

en: n/a
gl: n/d

en: Component
gl: Compoñente

en: Unspecified
gl: Sen especificar

en: original
gl: orixinal

en: duplicate
gl: duplicado

en: Motion Picture
gl: Imaxe en movemento

en: Still Picture
gl: Imaxe fotográfica

en: Layer %1
gl: Capa %1

en: unknown
gl: descoñecido

en: invalid
gl: incorrecta

en: stereo
gl: estéreo

en: joint stereo
gl: estéreo combinado

en: dual channel
gl: canle dual

en: single channel
gl: canle única

en: surround sound
gl: son envolvente

en: File %1 is empty.
gl: O ficheiro %1 está baleiro.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
gl: Isto parece un fluxo de vídeo elemental pero precisábase un fluxo multiplexado.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
gl: Isto parece un fluxo de son elemental pero precisábase un fluxo multiplexado.

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
gl: Isto parece unha cabeceira RIFF pero precisábase un fluxo multiplexado normal.

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
gl: Non é posíbel crear o cartafol temporal <filename>%1</filename> por ser un cartafol incorrecto.

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
gl: Non é posíbel crear o cartafol temporal <filename>%1</filename>.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
gl: Atopouse unha entrada incorrecta no cartafol VIDEO_TS: <filename>%1</filename>.

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
gl: Non é posíbel ligar o ficheiro temporal do cartafol <filename>%1</filename>.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
gl: O proxecto non contén todos os ficheiros precisos de DVD de vídeo.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
gl: Posibelmente non poida reproducir o DVD resultante nun lector de DVD Hifi.

en: Creating Video DVD Image File
gl: Creando o ficheiro de imaxe do DVD de vídeo

en: Writing Video DVD
gl: Gravando o DVD de vídeo

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
gl: Sistema de ficheiros ISO 9660/UDF (Tamaño: %1)

en: Multiple CDDB Entries Found
gl: Atopáronse varias entradas en CDDB

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
gl: K3b atopou varios rexistros distintos ou inexactos en CDDB. Escolla un.

en: Analyzing medium...
gl: Analizando o disco…

en: Device Selection
gl: Selección de dispositivo

en: Please select a device:
gl: Escolla un dispositivo:

en: Could not find file %1
gl: Non foi posíbel atopar o ficheiro %1

en: Error while reading from file %1
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro %1

en: CDDB Lookup
gl: Busca en CDDB

en: Audio CD
gl: CD de son

en: Mixed CD
gl: CD mixto

en: Video DVD
gl: DVD de vídeo

en: Video CD
gl: CD de vídeo

en: Appendable Data %1
gl: %1 de datos aberto

en: Complete Data %1
gl: %1 de datos completo

en: Empty
gl: Baleiro

en: No medium information
gl: Non hai información sobre o disco

en: No medium present
gl: Non hai ningún disco presente

en: Empty %1 medium
gl: O disco %1 está baleiro

en: Appendable %1 medium
gl: Disco %1 aberto

en: Complete %1 medium
gl: Disco %1 completo

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
gl[0]: %2 en %1 pista
gl[1]: %2 en %1 pistas

en:  and %1 session |  and %1 sessions
gl[0]:  e %1 sesión
gl[1]:  e %1 sesións

en: Free space: %1
gl: Espazo libre: %1

en: Capacity: %1
gl: Capacidade: %1

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
gl: DVD ou Blu-ray

en: rewritable medium
gl: disco regravábel

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
gl: Regravábel %1

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
gl: disco axeitado

en: Medium in %1 is not a %2.
gl: O medio en %1 non é un %2.

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
gl: baleiro

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
gl: baleiro ou engadíbel

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
gl: Non baleiro

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
gl: axeitado

en: Medium in %1 is not %2.
gl: O recurso que hai en %1 non é un %2.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
gl: A capacidade do recurso que hai en %1 é menor do que fai falta.

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
gl: Insira un disco baleiro

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco DVD ou Blu-ray baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
gl: Insira un disco DVD ou Blu-ray baleiro

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco Blu-ray baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
gl: Insira un disco Blu-ray baleiro

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un CD baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
gl: Insira un disco CD baleiro

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un DVD baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
gl: Insira un disco DVD baleiro

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un DVD-DL baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD-DL medium
gl: Insira un disco DVD-DL baleiro

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
gl: Insira un disco baleiro de %1 de tamaño, ou maior, na unidade<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
gl: Insira un medio baleiro de %1 de tamaño ou maior

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco aberto ou baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
gl: Insira un disco aberto ou baleiro

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco DVD o Blu-ray aberto ou baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
gl: Insira un disco DVD o Blu-ray aberto ou baleiro

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco Blu-ray aberto ou baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
gl: Insira un disco Blu-ray aberto ou baleiro

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco CD aberto ou baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
gl: Insira un disco CD aberto ou baleiro

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco DVD aberto ou baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
gl: Insira un disco DVD aberto ou baleiro

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco DVD-DL aberto ou baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
gl: Insira un disco DVD-DL aberto ou baleiro

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco non baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
gl: Insira un disco non baleiro

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco regravábel non baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
gl: Insira un disco regravábel non baleiro

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco regravábel na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable medium
gl: Insira un disco regravábel

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco axeitado na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
gl: Insira un disco axeitado

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un CD de vídeo baleiro na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
gl: Insira un CD de vídeo

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un DVD de vídeo na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
gl: Insira un disco DVD de vídeo

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco CD de modo mixto na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
gl: Insira un disco CD de modo mixto

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco CD de son na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
gl: Insira un disco CD de son

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
gl: Insira un disco de datos na unidade<p><b>%1</b>

en: Please insert a Data medium
gl: Insira un disco de datos

en: Simulate
gl: Simular

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
gl: <p>Se esta opción estivese marcada, K3b efectuará todos os pasos de gravación co laser apagado.<p>Isto é útil, por exemplo, para comprobar unha velocidade de gravación máis alta ou se o seu sistema é quen de gravar ao voo.<p><b>Aviso:</b> DVD+R(W) non permite simulacións de gravación.

en: Only simulate the writing process
gl: Só simular o proceso de escritura

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
gl: <p>Se esta opción estivese marcada, K3b gravará o CD no modo «disc at once» e non no modo «track at once» (TAO).<p>Recoméndase usar sempre que sexa posíbel o modo DAO.<p><b>Aviso:</b> Só se permiten intervalos entre pistas de máis de 2 segundos no modo DAO.

en: Write in disk at once mode
gl: Grava o disco no modo «disk at once»

en: Use Burnfree
gl: Usar Burnfree

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
gl: Activa o Burnfree (ou Just Link) para evitar que o búfer quede baleiro

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
gl: <p>Se se marca esta opción, K3b activa <em>Burnfree</em> (ou <em>Só ligazón</em>). Esta é unha característica da gravadora que evita a insuficiencia de datos no búfer.<p> Sen <em>burnfree</em>, se a gravadora non pode obter máis datos producirase unha insuficiencia de datos no búfer, xa que a gravadora necesita un fluxo de datos constante para gravar o CD.<p>Con <em>burnfree</em> a gravadora pode <em>marcar</em> a posición actual do láser e volver a ela cando o búfer estea cheo outra vez; pero, posto que isto implica pequenos buratos de datos no CD, <b> é moi recomendábel elixir sempre unha velocidade de gravación axeitada para evitar o uso de burnfree, especialmente para CD de son</b> (no peor dos casos poderían escoitarse os buratos).<p><em>Burnfree</em> coñecíase antes como <em>Burnproof</em>, pero despois renomeou cando se converteu en parte do estándar MMC.

en: Only create image
gl: Só crear a imaxe

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
gl: <p>Se marca esta opción, K3b só creará unha imaxe e non efectuará ningunha gravación.<p>A imaxe poderá ser posteriormente gravada nun CD/DVD coa maioría dos programas de gravación de CD (incluíndo K3b).

en: Only create an image
gl: Só crear unha imaxe

en: Create image
gl: Crear a imaxe

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
gl: <p>Se marca esta opción, K3b non creará unha imaxe, senón que gravará os ficheiros directamente no CD/DVD. En caso contrario gravaranse <em>ao voo</em>, é dicir, non se creará ningunha imaxe intermedia. <p><b>Aviso:</b> Aínda que a gravación ao voo funcione na maioría dos sistemas, asegúrese de que os datos son enviados ao gravador a unha velocidade suficiente.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
gl: <p>Recoméndase que antes faga unha simulación.

en: Cache the data to be written on the harddisk
gl: Pór na caché os datos que serán escritos no disco duro

en: Remove image
gl: Retirar a imaxe

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
gl: <p>Se marca esta opción, K3b retirará as imaxes que fosen creadas logo de rematar a gravación. <p>Desmarque esta opción se quere conservar as imaxes.

en: Remove images from disk when finished
gl: Retirar as imaxes do disco ao terminar

en: On the fly
gl: Ao voo

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
gl: <p>Se marca esta opción, K3b non creará unha imaxe, senón que gravará os ficheiros directamente no CD/DVD.<p><b>Aviso:</b> Aínda que isto funcione na maioría dos sistemas, asegúrese de que os datos son enviados ao gravador a unha velocidade suficiente.

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
gl: Gravar os ficheiros directamente no CD/DVD sen crear unha imaxe

en: Write CD-Text
gl: Gravar CD-Text

en: Create CD-Text entries
gl: Crear entradas CD-Text

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
gl: <p>Se se marca esta opción K3b usa certo espazo do CD de son, que doutro xeito non se empregaría, para gardar información adicional, como o artista ou o título do CD.<p>CD-Text é unha extensión do estándar de son introducida por Sony.<p>CD-Text só se pode usar en reprodutores de CD que admitan esta extensión (principalmente reprodutores de CD de coche).<p>Xa que os CD mellorados CD-Text funcionan en calquera reprodutor de CD, nunca é mala idea activalo (se especifica datos CD-Text).

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
gl: Definir o nivel de paranoia para a lectura de CD de son

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
gl: <p>Define o modo de corrección para a extracción de son dixital.<ul><li>0: Sen comprobacións, os datos son copiados directamente desde a unidade. <li>1: Executa unha lectura con sobreexposición para evitar os saltos.</li><li>2: Como 1 pero con algunhas comprobacións adicionais dos datos lidos.</li><li>3: Como 2 pero con detección e corrección adicional dos baleiros.</li></ul><p><b>A velocidade da extracción redúcese entre 0 e 3.</b>

en: Start multisession CD
gl: Iniciar un CD multisesión

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
gl: Non pechar o disco para engadir sesións novas máis tarde

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
gl: <p>Se marca esta opción, K3b non pecha o CD e só grava un índice temporal.</p><p>Isto permite engadir máis sesións ao CD máis tarde.</p>

en: Normalize volume levels
gl: Normalizar os niveis de volume

en: Adjust the volume levels of all tracks
gl: Axusta o niveis de volume de todas as pistas

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
gl: <p>Se marca esta opción, o K3b axusta o volume de todas as pistas a un valor estándar. Isto é útil para cousas como crear mesturas, onde os distintos niveis de gravación dos álbums que use poden facer que o volume varíe bastante de canción en canción.<p><b>Lembre que por agora o K3b non permite normalizar ao efectuar a gravación ao voo.</b>

en: Verify written data
gl: Verificar os datos escritos

en: Compare original with written data
gl: Compara os datos gravados cos orixinais

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
gl: <p>Se marca esta opción, despois dunha gravación satisfactoria o K3b compara os valores das sumas MD5 de todos os ficheiros gravados cos orixinais para comprobar que a gravación fose correcta.

en: Ignore read errors
gl: Ignorar os erros de lectura

en: Skip unreadable audio sectors
gl: Saltar os sectores de son ilexíbeis

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
gl: <p>Se marca esta opción e K3b non pode ler un sector de son do CD orixinal, este substituirase por ceros na copia resultante. <p>Xa que os reprodutores de CD de son son capaces de interpolar pequenos erros nos datos, non supón ningún problema deixar que o K3b ignore os sectores ilexíbeis.

en: MPEG2 Extended
gl: MPEG2 Ampliado

en: unknown audio format
gl: formato de son descoñecido

en: For the visually impaired
gl: Para as persoas con deficiencias visuais

en: Director's comments 1
gl: Comentarios do director 1

en: Director's comments 2
gl: Comentarios do director 2

en: unknown audio code extension
gl: extensión descoñecida do código de son

en: Extended
gl: Ampliada

en: unknown coding mode
gl: modo de codificación descoñecido

en: Caption with normal size characters
gl: Subtítulos con caracteres de tamaño normal

en: Caption with bigger size characters
gl: Subtítulos con caracteres de maior tamaño

en: Caption for children
gl: Subtítulos para nenos

en: Closed caption with normal size characters
gl: Subtítulos para xordos con caracteres de tamaño normal

en: Closed caption with bigger size characters
gl: Subtítulos para xordos con maior tamaño de letra

en: Closed caption for children
gl: Subtítulos para xordos para nenos

en: Forced caption
gl: Subtítulos forzados

en: Director's comments with normal size characters
gl: Comentarios do director con tamaño de letra normal

en: Director's comments with bigger size characters
gl: Comentarios do director con tamaño de letra grande

en: Director's comments for children
gl: Comentarios do director para nenos

en: unknown code extension
gl: extensión de código descoñecida
