libk3bdevice - en to gl translation catalogue (26 entries)

en: Error
gl: Erro

en: Incremental Sequential
gl: Secuencial incremental

en: Restricted Overwrite
gl: Sobrescritura restrinxida

en: Layer Jump
gl: Salto de capa

en: Random Recording
gl: Gravación aleatoria

en: Sequential Recording
gl: Gravación secuencial

en: Sequential Recording + POW
gl: Gravación secuencial + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
gl: Ningún

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: No media
gl: Sen medio

en: DVD-R Sequential
gl: DVD-R Secuencial

en: DVD-R Dual Layer
gl: DVD-R Capa dupla

en: DVD-R Dual Layer Sequential
gl: DVD-R Capa dupla secuencial

en: DVD-R Dual Layer Jump
gl: DVD-R Capa dupla salto

en: DVD-RW Restricted Overwrite
gl: DVD-RW Sobrescritura restrinxida

en: DVD-RW Sequential
gl: DVD-RW Secuencial

en: DVD+RW Dual Layer
gl: DVD+RW Capa dupla

en: DVD+R Dual Layer
gl: DVD+R Capa dupla

en: BD-R Sequential (SRM)
gl: BD-R Secuencial (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
gl: BD-R Secuencial con pseudosobrescritura (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
gl: BD-R Aleatorio (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
gl: Descoñecido

en: no medium
gl: sen medio

en: complete medium
gl: medio completo

en: incomplete medium
gl: medio incompleto

en: empty medium
gl: medio baleiro
