libk3bdevice - en to hi translation catalogue (26 entries)

en: CD-R
hi: सीडी-आर

en: CD-RW
hi: सीडी-आरडब्ल्यू

en: CD-ROM
hi: सीडी-रोम

en: DVD-ROM
hi: डीवीडी-रोम

en: DVD-RAM
hi: डीवीडी-रैम

en: DVD-R
hi: डीवीडी-आर

en: DVD-RW
hi: डीवीडी-आरडबल्यू

en: DVD+R
hi: डीवीडी+आर

en: DVD+RW
hi: डीवीडी+आरडबल्यू

en: Error
hi: त्रुटि

en: SAO
hi: एसएओ

en: TAO
hi: टीएओ

en: RAW
hi: रॉ

en: SAO/R96P
hi: एसएओ/आर96पी

en: SAO/R96R
hi: एसएओ/आर96आर

en: RAW/R96P
hi: रॉ/आर96पी

en: RAW/R96R
hi: रॉ/आर96आर

en: Incremental Sequential
hi: इंक्रीमेंटल सीक्वेंशियल

en: Restricted Overwrite
hi: सीमित ओवरराइट

en: No media
hi: कोई मीडिया नहीं

en: DVD-R Sequential
hi: डीवीडी-आर सीक्वेंशियल

en: DVD-R Dual Layer
hi: डबल लेयर डीवीडी-आर

en: DVD-R Dual Layer Sequential
hi: डबल लेयर डीवीडी-आर सीक्वेंशियल

en: DVD-R Dual Layer Jump
hi: डबल लेयर डीवीडी-आर जम्प

en: DVD-RW Restricted Overwrite
hi: डीवीडी-आरडबल्यू सीमित ओवरराइट

en: DVD-RW Sequential
hi: डीवीडी-आरडबल्यू सीक्वेंशियल
