libk3bdevice - en to hne translation catalogue (42 entries)

en: CD-R
hne: सीडी-आर

en: CD-RW
hne: सीडी-आरडब्ल्यू

en: CD-ROM
hne: सीडी-रोम

en: DVD-ROM
hne: डीवीडी-रोम

en: DVD-RAM
hne: डीवीडी-रैम

en: DVD-R
hne: डीवीडी-आर

en: DVD-RW
hne: डीवीडी-आरडबल्यू

en: DVD-R DL
hne: डीवीडी-आर डीएल

en: HD DVD-ROM
hne: एचडी डीवीडी-रोम

en: HD DVD-R
hne: एचडी डीवीडी-आर

en: HD DVD-RAM
hne: एचडी डीवीडी-रैम

en: BD-ROM
hne: बीडी-रोम

en: BD-R
hne: बीडी-आर

en: BD-RE
hne: बीडी-आरई

en: DVD+R
hne: डीवीडी+आर

en: DVD+RW
hne: डीवीडी+आरडबल्यू

en: DVD+R DL
hne: डीवीडी+आर डीएल

en: Error
hne: गलती

en: SAO
hne: एसएओ

en: TAO
hne: टीएओ

en: RAW
hne: रा

en: SAO/R96P
hne: एसएओ/आर96पी

en: SAO/R96R
hne: एसएओ/आर96आर

en: RAW/R16
hne: रा/आर16

en: RAW/R96P
hne: रा/आर96पी

en: RAW/R96R
hne: रा/आर96आर

en: Incremental Sequential
hne: इंक्रीमेंटल सीक्वेंसियल

en: Restricted Overwrite
hne: सीमित ओवरराइट

en: Layer Jump
hne: लेयर जम्प

en: Random Recording
hne: रेंडम रेकार्डिंग

en: Sequential Recording
hne: सीक्वेंसियल रेकार्डिंग

en: Sequential Recording + POW
hne: सीक्वेंसियल रेकार्डिंग + पीओडबल्यू

en: No media
hne: कोई मीडिया नइ

en: DVD-R Sequential
hne: डीवीडी-आर सीक्वेंसियल

en: DVD-R Dual Layer
hne: डबल लेयर डीवीडी-आर

en: DVD-R Dual Layer Sequential
hne: डबल लेयर डीवीडी-आर सीक्वेंसियल

en: DVD-R Dual Layer Jump
hne: डबल लेयर डीवीडी-आर जम्प

en: DVD-RW Restricted Overwrite
hne: डीवीडी-आरडबल्यू सीमित ओवरराइट

en: DVD-RW Sequential
hne: डीवीडी-आरडबल्यू सीक्वेंसियल

en: DVD+RW Dual Layer
hne: डबल लेयर डीवीडी+आरडबल्यू

en: DVD+R Dual Layer
hne: डबल लेयर डीवीडी+आर

en: BD-R Sequential (SRM)
hne: बीडी-आर सीक्वेंसियल (एसआरएम)
