libk3b - en to hne translation catalogue (396 entries)

en: Auto
hne: अपने अपन

en: Could not load libcdparanoia.
hne: लिबसीडी-पैरानोइया ल लोड नइ कर सकिस.

en: Could not open device %1
hne: उपकरन %1 ल खोल नइ सकिस

en: Error while initializing audio ripping.
hne: आडियो रिपिंग चालू करे मं गलती होइस.

en: Unable to open '%1' for writing.
hne: '%1' ल लिखे बर नइ खोल सकिस.

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
hne: ट्रैक %1 ल रिप करे के समय अनरिकवरेबल गलती होइस.

en: Write Binary Image
hne: बाइनरी इमेज लिखव

en: Writing track %1 of %2
hne: ट्रैक %2 मं से %1 लिखत हे

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
hne[0]:  - %1 नकल
hne[1]:  - %1 नकल

en: Erasing CD-RW
hne: सीडी-आरडब्ल्यू मिटात हे

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
hne: किरपा करके, ड्राइव मं रीराइटेबल सीडी मीडियम भरव<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Sorry, no error handling yet.
hne: खेद हे, अभी कोनो गलती हेंडलिंग नइ.

en: Quick Format
hne: तुरंत फार्मेट

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
hne: के3बी ओखर सीडी के नकल नइ कर सके जऊन मं मल्टीपल डाटा ट्रैक हे.

en: Copying Multisession Data CD.
hne: मल्टीसेसन डाटा सीडी नकल करत हे.

en: Copying Data CD.
hne: डाटा सीडी नकल करत हे...

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
hne: के3बी सिरिफ सीडी-एक्सट्रा मिक्स मोड सीडी के नकल कर सकथे.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
hne: एन हैस्ड आडियो सीडी (सीडी-एक्स्ट्रा) नकल करत हे.

en: Copying Audio CD.
hne: आडियो सीडी नकल करत हे.

en: The source disk is empty.
hne: स्रोत डिस्क खाली हे.

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
hne: मोड2 डाटा ट्रैक्स के नकल करे बर के3बी ल सीडीरेकार्ड 2.01a12 या नवा चाही.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
hne: आप पहिली सत्र मं रा राइटिंग मोड मं ही सक्छम हो पाहू. जइसन भी हो जारी रखव?

en: Multisession CD
hne: मल्टीसेसन सीडी

en: Only copying first session.
hne: सिरिफ पहिली सत्र के नकल करत हे .

en: Preparing write process...
hne: लिखे के काम बर तैयारी करत हे ...

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
hne: एक अनुपयोगी अस्थाई रस्ता निरधारित कर दे गे हे. डिफाल्ट के उपयोग करत हे.

en: Do you want to overwrite %1?
hne: का आप मन %1 ल मेटाय के लिखना चाहथो ?

en: File Exists
hne: फाइल अस्तित्व मं हे

en: Writing image file to %1.
hne: इमेज फाइल ल %1 मं लिखत हे.

en: Reading Session %1
hne: सत्र %1 पढ़त हे

en: Reading track %1 of %2
hne: %2 मं से %1 ट्रैक पढ़त हे

en: Simulating Session %1
hne: सत्र %1 सिमुलेट करत हे

en: Writing Copy %1 (Session %2)
hne: नकल %1 (सत्र %2) लिखत हे

en: Writing Copy (Session %1)
hne: नकल (सत्र %1) लिखत हे

en: Simulating
hne: सिमुलेट करत हे

en: Writing Copy %1
hne: नकल %1 लिखत हे

en: Writing Copy
hne: नकल लिखत हे

en: Waiting for media
hne: मीडिया के इंतजार करत हे

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
hne: टीएओ मोड मं सीडी-पाठ लिखना संभव नइ हे.

en: Successfully read session %1.
hne: सत्र %1 सफलतापूर्वक पढ़िस.

en: Successfully read source disk.
hne: स्रोत डिस्क सफलतापूर्वक पढ़िस.

en: Error while reading session %1.
hne: सत्र  %1 पढते समय गलती होइस.

en: Removing temporary files.
hne: अस्थाई फाइल मन ल मिटात हे.

en: Removing image files.
hne: इमेज फाइल मन ल मिटात हे.

en: Creating CD Image
hne: सीडी इमेज बनात हे

en: Simulating CD Copy
hne: सीडी नकल सिमुलेट करत हे

en: Copying CD
hne: सीडी नकल करत हे

en: Could not find %1 executable.
hne: एक्जीक्यूटेबल %1 नइ मिलिस.

en: Could not start %1.
hne: %1 चालू नइ कर सकिस.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
hne: %1 ह एक अग्यात गलती लहुटाइस (कोड %2).

en: %1 did not exit cleanly.
hne: %1 अच्छे तरीके से बाहिर नइ होइस.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
hne: सीडी-रेकार्ड संस्करन %1 तिर कोनो क्लोनिंग समर्थन नइ मिलत हे.

en: No device set.
hne: कोई उपकरन सेट नइ हे.

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
hne: सीडी-राइटर %1 (%2) क्लोनिंग के समर्थन नइ करथे.

en: Reading clone image
hne: क्लोन इमेज पढ़त हे

en: Writing Track %1 of %2
hne: ट्रैक %2 मं से %1 लिखत हे

en: Successfully written clone copy %1.
hne: क्लोन नकल %1 सफलतापूर्वक लिखिस.

en: Successfully read disk.
hne: डिस्क सफलतापूर्वक पढ़िस.

en: Error while reading disk.
hne: डिस्क पढते समय गलती होइस.

en: Simulating clone copy
hne: क्लोन नकल सिमुलेट करत हे

en: Writing clone copy %1
hne: क्लोन नकल %1 लिखत हे

en: Creating Clone Image
hne: क्लोन इमेज बनात हे

en: Simulating Clone Image
hne: क्लोन नकल सिमुलेट करत हे

en: Burning Clone Image
hne: क्लोन इमेज बर्न करत हे

en: Simulating CD Cloning
hne: सीडी क्लोनिंग सिमुलेट करत हे

en: Cloning CD
hne: सीडी क्लोनिंग

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
hne[0]: १ क्लोन नकल बनात हे
hne[1]: %1 क्लोन नकल बनात हे

en: Unable to open libdvdcss.
hne: लिब-डीवीडी-सीएसएस ल खोले मं अक्छम.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
hne: सब्बो सीएसएस कुंजी मन ल निकाला जात हे. ये मां कुछ समय लग सकथे.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
hne: सब्बो सीएसएस कुंजी मन ल निकालने मं फेल.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
hne: फारमलेस मोड2 सेक्टर ल पढ़े बर कोनो समर्थन नइ.

en: Unsupported sector type.
hne: असमर्थित सेक्टर किसिम.

en: Reading with sector size %1.
hne: सेक्टर आकार %1 के साथ पढ़त हे.

en: Error while reading sector %1.
hne: सेक्टर %1 ल पढते समय गलती होइस.

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
hne[0]: सेक्टर %1 के गलती अनदेखा करत हे.
hne[1]: कुल सेक्टर %1 मं पढ़े के गलती अनदेखा करत हे.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
hne: पढ़े मं गलती. सेक्टर %1 से फिर कोसिस करत हे .

en: Ignoring read error in sector %1.
hne: सेक्टर %1 मे पढ़े के गलती के अनदेखा करत हे .

en: No device set
hne: कोई उपकरन सेट नइ हे

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
hne: किरपा करके, खाली डीवीडी+आर या डीवीडी+आरडबल्यू मीडियम ड्राइव मं डालव<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Booktype successfully changed
hne: बुकटाइप सफलतापूर्वक बदलिस

en: Please send me an email with the last output.
hne: आखरी आउटपुट के साथ किरपा करके, मोला ईमेल करव...

en: Ejecting DVD...
hne: डीवीडी ल बाहिर करत हे...

en: Unable to eject media.
hne: मीडिया ल बाहिर करे मं अक्छम.

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
hne: नान-एम्पटी डीवीडी+आर मीडिया मं बुकटाइप बदल नइ सकिस.

en: No DVD+R(W) media found.
hne: कोई डीवीडी+आर(डबल्यू) मीडिया नइ मिलिस.

en: Unable to determine media state.
hne: मीडिया स्थिति निरधारित कर पाय मं अक्छम.

en: Changing Booktype
hne: बुकटाइप बदलत हे

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
hne: ग्रोआईएसओएफएस %1 के साथ के3बी आन-द-फ्लाई लिखना समर्थित नइ करे.

en: Disabling on-the-fly writing.
hne: आन-द-फ्लाई लिखना अक्छम करत हे.

en: Found encrypted DVD.
hne: एनक्रिप्टेड डीवीडी मिलिस.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
hne: एनक्रिप्टेड डीवीडी के नकल नइ कर सके.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
hne: यदि स्रोत ल बगी साफ्टवेयर के साथ मास्टर कर दे गे हे तहां एखर से खराब नकल बनेगी.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
hne: के3बी डीवीडी-रैम के नकल करना समर्थित नइ करे.

en: Writing copy %1
hne: नकल %1 लिखत हे

en: Writing copy
hne: नकल लिखत हे

en: Writing DVD copy
hne: डीवीडी नकल लिखत हे

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
hne: जब डीवीडी+आर(डबल्यू) मीडिया लिखे जाही तहां लिखे के मोड के अनदेखा करव.

en: Writing %1.
hne: %1 लिखत हे.

en: No Simulation with DVD-R(W)
hne: डीवीडी-आर(डबल्यू) के साथ कोनो सिमुलेसन नइ

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
hne: डीवीडी-आरडबल्यू सीमित ओवरराइट मोड मं लिखत हे.

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
hne: डीवीडी-आरडबल्यू सीमित डीएओ मोड मं लिखत हे.

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
hne: डीवीडी-आर मीडिया के साथ सीमित ओवरराइट मोड संभव नइ हे.

en: Removed image file %1
hne: इमेज फाइल %1 ल मेटाय गिस

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
hne: 100% से पहिली प्रगति बन्द करे मं चिन्ता नइ करव

en: Ejecting medium...
hne: मीडियम ल बाहिर करत हे...

en: Unable to eject medium.
hne: मीडिया ल बाहिर करे मं अक्छम.

en: No need to format %1 media more than once.
hne: मीडिया %1 ल एक से अधिक बार फारमेट करे के जरूरत नइ हे.

en: It may simply be overwritten.
hne: ये सिरिफ मेटाय के लिखे जाही.

en: Forcing formatting anyway.
hne: जइसन भी हो फारमेट करना बाध्य करव.

en: Formatted in %1 mode.
hne: %1 मोड मं फारमेटेड हे.

en: Media is already empty.
hne: मीडिया पहिली से खाली हे.

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
hne: डीवीडी-आरडबल्यू ल %1 मोड मं फारमेट करत हे.

en: Formatting
hne: फार्मेट करत हे

en: Preparing data
hne: डाटा तैयार करव

en: Could not find image %1
hne: इमेज '%1' खोज नइ सकिस

en: Verifying written data
hne: लिखिस डाटा ल सत्यापित करत हे

en: Verifying written copy %1 of %2
hne: लिखे गे नकल %2 मं से %1 ल सत्यापित करत हे

en: Writing image
hne: इमेज ल लिखत हे.

en: Writing copy %1 of %2
hne: %2 मं से %1 के नकल करत हे

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
hne: सीडीरेकार्ड < 2.01a13 के साथ आन-द-फ्लाई लिखना समर्थित नइ करे.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
hne: सीडीरेकार्ड %1 सीडी-पाठ लिखना समर्थित नइ करे.

en: No Incremental Streaming
hne: कोई इन्क्रीमेंटल स्ट्रीमिंग नइ

en: No Simulation with DVD+R(W)
hne: डीवीडी+आर(डबल्यू) के साथ कोनो सिमुलेसन नइ

en: Writing Double Layer DVD+R.
hne: डबल लेयर डीवीडी+आर लिखत हे

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
hne: क्लोन समर्थन के डिफाल्ट संस्करन के बदला मा रीडसीडी %1 उपयोग करत हे.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
hne: क्लोनिंग समर्थन के साथ रीडसीडी एक्जीक्यूटेबल खोज नइ सकिस.

en: Writing image to %1.
hne: इमेज ल %1 मं लिखत हे.

en: Could not start readcd.
hne: रीडसीडी चालू नइ कर सकिस.

en: Cannot read source disk.
hne: स्रोत डिस्क पढ़ नइ सकिस.

en: Retrying from sector %1.
hne: सेक्टर %1 से फिर से कोसिस करत हे .

en: Uncorrected error in sector %1
hne: सेक्टर %1 मं सही नइ करे गे गलती

en: Corrected error in sector %1
hne: सेक्टर %1 मं सही करे गे गलती

en: %1 returned error: %2
hne: %1 हर गलती: %2 लौटाई

en: Readcd exited abnormally.
hne: रीडसीडी असादा रूप से बाहिर होइस.

en: Written data verified.
hne: लिखे डाटा सत्यापित.

en: AC3 (Stereo)
hne: एसी३ (स्टीरियो)

en: AC3 (Pass-through)
hne: एसी३ (पास-थ्रो)

en: MPEG1 Layer III
hne: एमपीईजी 1 लेयर 3

en: MPEG4 (FFMPEG)
hne: एमपीईजी४ (एफएफएमपीईजी)

en: XviD
hne: एक्सविड

en: An unknown error occurred.
hne: एक अग्यात गलती होइस.

en: CD Track
hne: सीडी ट्रैक

en: Could not open %1 for writing
hne: लिखे बर %1 ल खोल नइ सकिस

en: Error while decoding track %1.
hne: ट्रैक %1 के डीकोडिंग के समय गलती.

en: Warning
hne: चेतावनी

en: Please add files to your project first.
hne: अपन परियोजना मं पहिली फाइल मन ल जोड़व.

en: Creating image files in %1
hne: %1 मं इमेज फाइल मन ल बनावत हे

en: Creating image files
hne: इमेज फाइल मन ल बनावत हे

en: Writing canceled.
hne: लिखे के काम खारिज.

en: Error while decoding audio tracks.
hne: आडियो ट्रैक्स डीकोड करे मं गलती होइस.

en: Successfully decoded all tracks.
hne: सब्बो ट्रैक्स सफलता से डीकोड करिस.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
hne: आडियो ट्रैक %1 डीकोड करे जावत हे ये मां से %2%3

en: Writing track %1 of %2%3
hne: ट्रैक %2%3 मं से %1 लिखत हे

en: Writing
hne: लिखत हे

en: Normalizing volume levels
hne: अवाज स्तर सामान्य करत हे

en: Writing Audio CD
hne: आडियो सीडी लिखत हे

en:  - %1 copy |  - %1 copies
hne[0]: - %1 नकल
hne[1]: - %1 नकल

en: Could not find normalize executable.
hne: सामान्य करे के एक्जीक्यूटेबल खोज नइ सकिस.

en: Could not start normalize.
hne: सामान्य करना चालू नइ कर सकिस.

en: Track %1 is already normalized.
hne: ट्रैक %1 पहिली से सामान्य करे जा गे हे.

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
hne: ट्रैक %2 मं से %1 बर अवाज स्तर एडजस्ट करत हे

en: Computing level for track %1 of %2
hne: ट्रैक %2 मं से%1 बर कम्प्यूटिंग स्तर

en: Successfully normalized all tracks.
hne: सब्बो ट्रैक्स ल सफलतापूर्वक सामान्य करिस.

en: Error while normalizing tracks.
hne: ट्रैक्स ल सामान्य करे के समय गलती.

en: Silence
hne: खामोसी

en: El Torito Boot image
hne: ईआई टोरिटो बूट इमेज

en: Could not find the following files:
hne: निम्न फाइल मन नइ मिलिस:

en: Not Found
hne: नइ मिलिस

en: No permission to read the following files:
hne: निम्न फाइल मन ल पढ़े के कोनो अनुमति नइ:

en: No Read Permission
hne: पढ़े के अनुमति नइ

en: From previous session
hne: पिछले सत्र से

en: El Torito boot catalog file
hne: ईआई टोरिटो बूट केटलाग फाइल

en: Boot catalog
hne: बूट कैटलाग

en: Creating image file
hne: इमेज फाइल बनात हे

en: Track 1 of 1
hne: ट्रैक 1 के 1

en: Creating image file in %1
hne: %1 मं इमेज फाइल बनात हे

en: Image successfully created in %1
hne: इमेज  %1में सफलतापूर्वक बनाइस

en: Could not open file %1
hne: फाइल %1 खोल नइ सकिस

en: Error while creating ISO image
hne: आईएसओ इमेज बनाए मं गलती

en: Writing %1
hne: %1 लिखत हे

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
hne: आखरी ट्रैक के डाटामोड निरधारित करे मं अक्छम. डिफाल्ट उपयोग करत हे.

en: Creating Data Image File
hne: डाटा इमेज फाइल बनात हे

en: Could not determine size of resulting image file.
hne: रिजल्टिंग इमेज फाइल के आकार निरधारित नइ हो सकिस.

en: No volume id specified. Using default.
hne: कोई वाल्यूम आईडी निरधारित नइ करे गे हे. डिफाल्ट के उपयोग करत हे.

en: Enabling UDF extension.
hne: यूडीएफ एक्सटेंसन सक्छम करत हे.

en: Could not write temporary file
hne: अस्थायी फाइल लिख नइ सकिस

en: No files to be written.
hne: लिखे बर कोनो फाइल नइ.

en: Mkisofs executable not found.
hne: एमकेआईएसओएफएस एक्जीक्यूटेबल नइ मिलिस.

en: Searching previous session
hne: पिछले सत्र ल खोजत हे

en: Could not start %1
hne: %1 चालू नइ कर सकिस

en: Could not retrieve multisession information from disk.
hne: डिस्क से मल्टीसेसन जानकारी प्राप्त नइ कर सकिस.

en: The disk is either empty or not appendable.
hne: डिस्क या तो खाली हे या एपेडेबल नइ हे.

en: Unlocking drive...
hne: ड्राइव के ताला खोलत हे...

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
hne: सीडीआरडीएओ %1 बर्नफ्री अक्छम करे के समर्थन नइ करथे.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
hne: सीडीआरडीएओ %1 ओवरबर्निंग समर्थित नइ करे.

en: Could not backup tocfile.
hne: टीओसी-फाइल बैकअप नइ कर सकिस.

en: Preparing read process...
hne: पढ़े के काम चालू करत हे ...

en: Preparing copy process...
hne: नकल काम बर तैयारी करत हे ...

en: Preparing blanking process...
hne: ब्लैंकिंग काम बर तैयारी करत हे ...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
hne: डीएओ सिमुलेसन %1x गति मं चालू करत हे...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
hne: डीएओ लिखना %1x गति मं चालू करत हे...

en: Starting reading...
hne: पढ़ना चालू करत हे...

en: Reading
hne: पढ़त हे

en: Starting simulation copy at %1x speed...
hne: सिमुलेसन नकल %1x गति मं चालू करत हे...

en: Starting copy at %1x speed...
hne: नकल %1x गति मं चालू करत हे...

en: Copying
hne: नकल करत हे

en: Starting blanking...
hne: ब्लैंकिंग चालू करत हे...

en: Blanking
hne: ब्लैंकिंग

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
hne: कुल औसत लिखे के गति: %1 कि.बा/से. (%2x)

en: Please include the debugging output in your problem report.
hne: किरपा करके, अपन समस्या रपट मं डिबगिंग आउटपुट सामिल करव.

en: Switching down burn speed to %1x
hne: बर्न गति ल कम कर %1x मं स्विच करत हे

en: Executing Power calibration
hne: पावर केलिब्रेसन लागू करत हे

en: Power calibration successful
hne: पावर केलिब्रेसन सफल

en: Preparing burn process...
hne: बर्न काम के तैयारी करत हे ...

en: Flushing cache
hne: कैस फ्लस करत हे

en: Writing CD-Text lead-in...
hne: सीडी-पाठ लीड-ए लिखत हे...

en: Turning BURN-Proof on
hne: बर्न-प्रूफ चालू करत हे

en: Found ISRC code
hne: आईएसआरसी कोड मिलिस

en: Found pregap: %1
hne: प्रीगेप: %1 मिलिस

en: No cdrdao driver found.
hne: कोई सीडीआरडीएओ ड्राइवर नइ मिलिस.

en: Please select one manually in the device settings.
hne: उपकरन सेटिंग मं किरपा करके, एक ल हस्तचालित चुनव.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
hne: बहुत से अभी हाल के ड्राइव बर ए 'generic-mmc' होही.

en: Device not ready, waiting.
hne: उपकरन तैयार नइ हे, इंतजार करत हे.

en: Cue sheet not accepted.
hne: क्यू सीट स्वीकार नइ होइस.

en: No valid %1 option: %2
hne: कोई वैध %1 विकल्प: %2 नइ

en: Data does not fit on disk.
hne: डाटा डिस्क मं जमाव नइ होय.

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
hne: विस्तृत के3बी सेटिंग मन मं जइसन भी हो ओवरबर्निंग ल सक्छम करव.

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
hne: राइटर डिस्क एट वंस (डीएओ) रेकार्डिंग समर्थित नइ करे

en: Writer does not support raw writing.
hne: राइटर रा राइटिंग समर्थित नइ करे.

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
hne: राइटर बफर अंडररन फ्री रेकार्डिंग समर्थित नइ करे (बर्नफ्री)

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
hne: सीडी-रेकार्ड %1 ओवरबर्निंग समर्थित नइ करे.

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
hne: सुरू करत हे %1 सिमुलेसन %2x गति पर...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
hne: सुरू करत हे %1 लिखना %2x गति पर...

en: Writing data
hne: डाटा लिखत हे

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
hne: किरपा करके, टीएओ (ट्रैक एट वंस) चुनव अउ फिर कोसिस करव

en: RAW recording not supported with this writer
hne: ये राइटर मं रा रेकार्डिंग समर्थन नइ मिलत हे

en: Input/output error. Not necessarily serious.
hne: इनपुट/आउटपुट गलती. गंभीर जरूरी नइ.

en: Trying to write more than the official disk capacity
hne: आधिकारिक डिस्क छमता से जादा लिखे के कोसिस करत हे

en: Only session 1 will be cloned.
hne: सिरिफ सत्र 1 क्लोन करे जाही.

en: Switching burn speed up to %1x
hne: बर्न गति ल बढ़ा कर %1x मं स्विच करत हे

en: Switching burn speed down to %1x
hne: बर्न गति ल कम कर %1x मं स्विच करत हे

en: Closing Session
hne: सत्र बन्द करत हे

en: Writing Leadin
hne: लीडए लिखत हे

en: Writing Leadout
hne: लीडआउट लिखत हे

en: Writing pregap
hne: प्रीगेप लिखत हे

en: Performing Optimum Power Calibration
hne: ओप्टिमम पावर कैलिब्रेसन करत हे

en: Sending CUE sheet
hne: क्यू सीट भेजिस जात हे

en: Enabled Burnfree
hne: बर्नफ्री सक्छम हे

en: Disabled Burnfree
hne: बर्नफ्री अक्छम हे

en: Unable to close the tray
hne: ट्रे ल बंद करे मं अक्छम

en: Data did not fit on disk.
hne: डाटा डिस्क मं जमाव नइ होय.

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
hne: निवेदि आकार के सेयर्ड मेमोरी ल %1 रिजर्व नइ कर सकिस.

en: Probably you chose a too large buffer size.
hne: संभवत: आप मन बहुत बड़े बफर आकार चुन ले हो.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
hne: ओपीसी फेल. संभवत: राइटर ल मीडियम पसंद नइ आइस.

en: Unable to set write speed to %1.
hne: लिखे के गति %1 मं सेट करे मं अक्छम.

en: Unable to send CUE sheet.
hne: क्यू सीट भेजे मं अक्छम.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
hne: कभी कभी टीएओ लिखे के मोड से एखर समस्या के हल निकल सकथे.

en: Unable to open new session.
hne: नवा सत्र खोले मं अक्छम.

en: Probably a problem with the medium.
hne: संभवत: मीडियम के साथ कोनो समस्या हो सकथे.

en: %1 has no permission to open the device.
hne: %1 तिर उपकरन ल खोले बर कोनो अनुमति नइ हे.

en: Probably a buffer underrun occurred.
hne: सायद बफर अंडररन होइस.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
hne: किरपा करके, बर्नफ्री सक्छम करव या बर्निंग के कम गति चुनव.

en: Please choose a lower burning speed.
hne: किरपा करके, बर्निंग के कम गति चुनव.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
hne: यदि आप मन सीडीरेकार्ड के अनपैच्ड संस्करन चलाथें ...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
hne: ...अउ ए गलती जादा गुनवत्ता के मीडिया के साथ घलोक होथे...

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
hne: ...अउ के3बी एफएक्यू आप मन के मदद नइ करे.

en: ...please include the debugging output in your problem report.
hne: ...किरपा करके, अपन समस्या रपट मं डिबगिंग आउटपुट सामिल करव.

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
hne: ओपीसी फेल. किरपा करके, लिखे के गति 1x मं कोसिस करव.

en: Please try again with writing mode DAO.
hne: किरपा करके, लिखे के मोड डीएओ के साथ फिर कोसिस करव

en: Flushing Cache
hne: कैस फ्लस करत हे

en: Flushing the cache may take some time.
hne: कैस फ्लस करे जाय मं कुछ समय लग सकथे.

en: Closing Track
hne: ट्रैक बन्द करत हे

en: Closing Disk
hne: डिस्क बन्द करत हे

en: Updating RMA
hne: आरएमए अपडेट करत हे

en: Writing Lead-out
hne: लीड-आउट लिखत हे

en: Writing the lead-out may take some time.
hne: लीड-आउट लिखे मं कुछ समय लग सकथे.

en: Removing reference to lead-out.
hne: लीड-आउट से संदर्भ मिटात हे.

en: Engaging DAO
hne: डीएओ वगेज करत हे

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
hne: लिखे के गति: %1 कि.बा/से. (%2x)

en: Report the problem if it persists anyway.
hne: समस्या के रपट देव यदि ए बनी रहिथे.

en: Unable to set writing speed.
hne: लिखे के गति सेट नइ कर सके.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
hne: किरपा करके, 'गति अनदेखा करव' सेटिंग ल फिर से आजमाव.

en: Write error
hne: लिखे मं गलती

en: Fatal error at startup: %1
hne: सुरू मं गंभीर गलती: %1

en: Warning at exit: (1)
hne: बाहिर होए मं चेतावनी देव: (1)

en: Most likely mkisofs failed in some way.
hne: बहुत संभव हेकि एमकेआईएसओएफएस कोनो वजह से फेल होइस

en: Fatal error during recording: %1
hne: रेकार्डिंग: %1 के समय एक गंभीर गलती

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
hne: ग्रोआईएसओएफएस संस्करन %1 बहुत जुन्ना हे. के3बी संस्करन ल कम से कम संस्करन 5.10 चाही.

en: Could not open file %1.
hne: फाइल %1 खोल नइ सकिस.

en: Starting simulation...
hne: सिमुलेसन चालू करत हे...

en: Creating audio image files in %1
hne: %1 मं आडियो इमेज फाइल मन ल बनावत हे

en: Creating audio image files
hne: आडियो इमेज फाइल मन ल बनावत हे

en: Error while creating ISO image.
hne: आईएसओ इमेज बनाए मं गलती.

en: ISO image successfully created.
hne: आईएसओ इमेज सफलतापूर्वक बनाइस.

en: Audio images successfully created.
hne: आडियो इमेजेस सफलतापूर्वक बनाइस.

en: Writing track %1 of %2 (%3)
hne: ट्रैक %2 (%3) मं से %1 लिखत हे

en: Simulating second session
hne: दुसरा सत्र सिमुलेट करत हे

en: Writing second session of copy %1
hne: नकल %1 के दुसरा सत्र लिखत हे

en: Writing second session
hne: दुसरा सत्र लिखत हे

en: Simulating first session
hne: पहिली सत्र सिमुलेट करत हे

en: Writing first session of copy %1
hne: नकल %1 के पहिली सत्र लिखत हे

en: Writing first session
hne: पहिली सत्र लिखत हे

en: Creating ISO image file
hne: आईएसओ इमेज फाइल बनात हे

en: Creating ISO image in %1
hne: %1 मं आईएसओ इमेज बनात हे

en: Removing buffer files.
hne: बफर फाइल मन ल मिटात हे.

en: Could not delete file %1.
hne: फाइल %1 ल मिटा नइ सकिस.

en: Writing Enhanced Audio CD
hne: एन हैस्ड आडियो सीडी लिखत हे

en: Writing Mixed Mode CD
hne: मिक्स मोड सीडी लिखत हे

en: Enter New Filename
hne: नवा फाइलनाम भरव

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
hne: ये नाम के साथ एक फाइल पहिली ही मौजूद हे. किरपा करके, एक नवा नाम भरव:

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
hne: सबटाइटल फाइल के नाम बदले नइ जा सकिस. निवेदित नाम %1 के एक फाइल पहिली से ही मौजूद हे.

en: Could not find a valid eMovix installation.
hne: एक वैध ई-मूविक्स इंस्टालेसन नइ मिलिस.

en: default
hne: डिफाल्ट

en: none
hne: कुछ नइ

en: VCD
hne: वीसीडी

en: Information
hne: जानकारी

en: SVCD
hne: एसवीसीडी

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
hne: सिरिफ एमपीईजी1 अउ एमपीईजी2 वीडियो फाइल मन ल ही समर्थित हे.

en: Wrong File Format
hne: गलत फाइल फार्मेट

en: Removing Binary file %1
hne: बाइनरी फाइल %1 मिटात हे

en: Removing Cue file %1
hne: क्यू फाइल %1 मिटात हे

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
hne: %1 एक्जीक्यूटेबल बहुत जुन्ना हे: संस्करन %2 या अधिक के जरूरत हे.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
hne: %2 (%3) मं से %1 वीडियो फाइल स्कैन करत हे

en: Creating Image for track %1
hne: ट्रैक %1 बर इमेज बनात हे

en: Cue/Bin files successfully created.
hne: क्यू/बिन फाइल मन ल सफलता से बनाय गईं.

en: Writing Copy %1 of %2
hne:  %2 मं से नकल %1 लिखत हे

en: One or more BCD fields out of range for %1
hne: %1 बर एकाधिक बीसीडी फील्ड मन सीमा से बाहिर हे

en: Ignoring this aps
hne: ये एप्स ल अनदेखा करत हे

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
hne: पैकेट #%1 मं खराब पैकेट (स्ट्रीम बाइट आफसेट %2)

en: Writing Video CD (Version 1.1)
hne: सुपर वीडियो सीडी (संस्करन 1.1) लिखत हे

en: Writing Video CD (Version 2.0)
hne: सुपर वीडियो सीडी (संस्करन 2.0) लिखत हे

en: Writing Super Video CD
hne: सुपर वीडियो सीडी लिखत हे

en: Writing High-Quality Video CD
hne: जादा-गुनवत्ता वीडियो सीडी लिखत हे

en: Writing Video CD
hne: वीडियो सीडी लिखत हे

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
hne[0]: 1 एमपीईजी (%2)
hne[1]: %1 एमपीईजी (%2)

en: Component
hne: अवयव

en: Unspecified
hne: अविसिस्ट

en: %1 Hz
hne: %1 हर्त्ज

en: original
hne: असली

en: duplicate
hne: अनुकृति

en: Motion Picture
hne: चलचित्र

en: Still Picture
hne: स्थिर चित्र

en: Layer %1
hne: लेयर %1

en: unknown
hne: अग्यात

en: invalid
hne: अवैध

en: stereo
hne: स्टीरियो

en: joint stereo
hne: जाइँट स्टीरियो

en: dual channel
hne: ड्यूअल-चैनल

en: single channel
hne: सिंगल-चैनल

en: surround sound
hne: सराउंड साउंड

en: File %1 is empty.
hne: फाइल %1 खाली हे.

en: Creating Video DVD Image File
hne: डीवीडी इमेज फाइल बनात हे

en: Writing Video DVD
hne: वीडियो डीवीडी लिखत हे

en: Analyzing medium...
hne: मीडिया चेक करत हे...

en: Device Selection
hne: प्रसंग चयन

en: Please select a device:
hne: किरपा करके, कोनो एक उपकरन चुनव:

en: Could not find file %1
hne: फाइल %1 खोज नइ सकिस

en: Error while reading from file %1
hne: फाइल %1 से पढ़े मं गलती

en: CDDB Lookup
hne: सीडीडीबी तलास

en: Audio CD
hne: आडियो सीडी

en: Video DVD
hne: वीडियो डीवीडी

en: Video CD
hne: वीडियो सीडी

en: No medium information
hne: कोई मीडियम जानकारी नइ

en: No medium present
hne: कोई मीडियम नइ हे

en:  and %1 session |  and %1 sessions
hne[0]: अउ सत्र %1
hne[1]: अउ %1 सत्र

en: Capacity: %1
hne: छमता: %1

en: Simulate
hne: सिमुलेट

en: Only simulate the writing process
hne: सिरिफ लिखे के काम ल सिमुलेट करव

en: Disk at once
hne: डिस्क-एट-वंस

en: Write in disk at once mode
hne: डिस्क-एट-वंस मोड मं लिखव

en: Use Burnfree
hne: बर्न फ्री उपयोग करव

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
hne: बफर अंडररन से बचने बर बर्न-फ्री (या सिरिफ संकली) सक्छम करव

en: Only create image
hne: सिरिफ इमेज बनाव

en: Only create an image
hne: सिरिफ एक इमेज बनाव

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
hne: <p>सिमुलेसन ल पहिली आजमा लेने के अनुसंसा करे जाथे.

en: Remove image
hne: इमेज मेटाव

en: Remove images from disk when finished
hne: जब काम पूरा हो जाय तहां इमेज फाइल मन ल मेटाव

en: On the fly
hne: ओन-द-फ्लाई

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
hne: फाइल मन ल सीधे ही सीडी/डीवीडी में, इमेज बनाए बिना ही लिखव

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
hne: आडियो सीडी ल पढ़े बर पैरानाइया स्तर सेट करव

en: Start multisession CD
hne: मल्टीसेसन सीडी चालू करव

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
hne: बाद मं अतिरिक्त सेसन जोड़े बर डिस्क ल बन्द नइ करव

en: Normalize volume levels
hne: अवाज स्तर सामान्य करव

en: Adjust the volume levels of all tracks
hne: सब्बो ट्रैक्स बर अवाज स्तर एडजस्ट करव

en: Verify written data
hne: लिखिस डाटा ल सत्यापित करव

en: Ignore read errors
hne: पढ़े मं गलतीयों के अनदेखा करव

en: AC3
hne: एसी३

en: MPEG1
hne: एमपीईजी 1

en: MPEG2 Extended
hne: एमपीईजी२ विस्तारित

en: LPCM
hne: एलपीसीएम

en: DTS
hne: डीटीएस

en: unknown audio format
hne: अग्यात आडियो फार्मेट

en: Normal
hne: सामान्य

en: For the visually impaired
hne: दृष्टि बाधित मन बर

en: RLE
hne: आरएलई

en: Extended
hne: विस्तारित
