libk3bdevice - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Error
hu: Hiba

en: Incremental Sequential
hu: Inkrementális, soros

en: Restricted Overwrite
hu: Korlátozott felülírás

en: Layer Jump
hu: Rétegugrás

en: Random Recording
hu: Véletlenszerű felvétel

en: Sequential Recording
hu: Soros felvétel

en: Sequential Recording + POW
hu: Soros felvétel + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
hu: Nincs

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: No media
hu: Nincs lemez

en: DVD-R Sequential
hu: DVD-R (soros)

en: DVD-R Dual Layer
hu: DVD-R (kétrétegű)

en: DVD-R Dual Layer Sequential
hu: DVD-R (kétrétegű, soros)

en: DVD-R Dual Layer Jump
hu: DVD-R (kétrétegű ugrás)

en: DVD-RW Restricted Overwrite
hu: DVD-RW (korlátozott felülírás)

en: DVD-RW Sequential
hu: DVD-RW (soros)

en: DVD+RW Dual Layer
hu: DVD+RW (kétrétegű)

en: DVD+R Dual Layer
hu: DVD+R (kétrétegű)

en: BD-R Sequential (SRM)
hu: BD-R (soros, SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
hu: BD-R (soros ál-felülírás (SRM+POW))

en: BD-R Random (RRM)
hu: BD-R (véletlenszerű (RRM))

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: no medium
hu: nincs adathordozó

en: complete medium
hu: teljes adathordozó

en: incomplete medium
hu: nem teljes adathordozó

en: empty medium
hu: üres adathordozó
