libk3b - en to hu translation catalogue (779 entries)

en: Inhibiting sleep for disc writing
hu: Alvó állapot tiltása lemezírás idejére

en: Disable inhibition for disc writing
hu: Tiltás kikapcsolása lemezírás idejére

en: Auto
hu: Automatikus

en: Source
hu: Forrás

en: Target
hu: Cél

en: Writing Audio Cue File
hu: Hang-Cue-fájl írása folyik

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
hu: Nem sikerült feldolgozni a hangfájlt. Lehetséges, hogy a fájl megsérült.

en: Analysing the audio file
hu: A hangfájl feldolgozása folyik

en: Analysing %1
hu: %1 elemzése

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
hu: Nem lehet feldolgozni: "%1" - a formátum nem támogatott.

en: No valid audio cue file: '%1'
hu: Érvénytelen hang-Cue-fájl: "%1"

en: Could not load libcdparanoia.
hu: Nem sikerült betölteni a Libcdparanoiát.

en: Could not open device %1
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %1 eszközt

en: Error while initializing audio ripping.
hu: Hiba történt a hangbeolvasás előkészítésekor.

en: Unable to open '%1' for writing.
hu: Nem sikerült megnyitni írásra: "%1".

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
hu: Nem helyrehozható hiba történt a(z) %1. sáv beolvasásakor.

en: Write Binary Image
hu: Bináris képmás kiírása

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
hu[0]: 1 példány elkészítve.
hu[1]: %1 példány elkészítve.

en: Writing track %1 of %2
hu: %1. sáv írása (összesen: %2)

en: Writing cue/bin Image
hu: Cue-/Bin-képmás kiírása

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
hu[0]:  - 1 példány
hu[1]:  - %1 példány

en: Erasing CD-RW
hu: CD-RW törlése

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
hu: CD-RW törlésekor nem áll rendelkezésre információ a folyamat előrehaladásáról.

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
hu: Helyezzen egy újraírható CD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Blanking error.
hu: Törlési hiba.

en: Sorry, no error handling yet.
hu: Egyelőre nincs hibakezelés.

en: Quick Format
hu: Gyorsformázás

en: Checking Source Medium
hu: A forrás-adathordozó ellenőrzése

en: Waiting for source medium
hu: Várakozás forrás-adathordozóra

en: Checking source medium
hu: A forrás-adathordozó ellenőrzése

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
hu: A K3b nem tud több adatsávot tartalmazó CD-ket másolni.

en: Copying Multisession Data CD.
hu: Többszakaszos adat-CD másolása.

en: Copying Data CD.
hu: Adat-CD másolása.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
hu: A K3b csak CD-Extrás vegyes módú CD-ket tud másolni.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
hu: Továbbfejlesztett hang-CD (CD-Extra) másolása.

en: Copying Audio CD.
hu: Hang-CD másolása.

en: The source disk is empty.
hu: A forráslemez üres.

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
hu: A K3b csak a Cdrecord 2.01a12 vagy újabb verziójával tud Mode2 adatsávokat másolni.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
hu: Nyers írási módban csak az első szakaszt lehet átmásolni. Biztosan ezt szeretné?

en: Multisession CD
hu: Többszakaszos CD

en: Only copying first session.
hu: Csak az első szakasz lesz lemásolva.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
hu: Nem sikerült meghatározni a szabad lemezterület méretét a(z) "%1" ideiglenes könyvtárban.

en: Not enough space left in temporary folder.
hu: Nem maradt elég szabad hely az ideiglenes könyvtárban.

en: Unmounting source medium
hu: A forrás-adathordozó leválasztása

en: Unable to read Table of contents
hu: Nem sikerült beolvasni a tartalomjegyzéket

en: Searching CD-Text
hu: CD-Text keresése

en: Found CD-Text (%1 - %2).
hu: A K3b CD-Text részt talált (%1 - %2).

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
hu: A K3b hibás CD-Text részt talált, figyelmen kívül lesz hagyva.

en: No CD-Text found.
hu: Nem található CD-Text rész.

en: Querying CDDB
hu: CDDB-lekérdezés

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
hu: A K3b CDDB-bejegyzést talált (%1 - %2).

en: No CDDB entry found.
hu: Nincs CDDB-bejegyzés.

en: CDDB error (%1).
hu: CDDB-hiba (%1).

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
hu: A program CD-Text- (%1 - %2) és CDDB-bejegyzéseket (%3 - %4) is talált. Melyiket szeretné használni az új CD-re kerülő CD-Text-adatok előállításához?

en: Use CD-Text data
hu: CD-Text-adatok használata

en: Use CDDB entry
hu: CDDB-bejegyzés használata

en: Preparing write process...
hu: Az írási folyamat előkészítése...

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
hu: Nem használható az ideiglenes fájloknak megadott könyvtár, az alapértelmezés lesz érvényes.

en: Unable to create temporary folder '%1'.
hu: Nem sikerült létrehozni egy ideiglenes könyvtárt: "%1".

en: Using temporary folder %1.
hu: A program ezt az ideiglenes könyvtárt használja: %1

en: Do you want to overwrite %1?
hu: Felül szeretné írni ezt: "%1"?

en: File Exists
hu: Már létezik ilyen fájl

en: Writing image file to %1.
hu: Képmás kiírása ide: "%1".

en: Reading Session %1
hu: %1. szakasz beolvasása

en: Reading Source Medium
hu: A forrás-adathordozó olvasása

en: Reading track %1 of %2
hu: %1. sáv beolvasása (összesen: %2)

en: Simulating Session %1
hu: %1. szakasz (szimuláció)

en: Writing Copy %1 (Session %2)
hu: %1. másolat kiírása (%2. szakasz)

en: Writing Copy (Session %1)
hu: Másolat kiírása (%1. szakasz)

en: Simulating
hu: Szimuláció

en: Writing Copy %1
hu: %1. másolat kiírása

en: Writing Copy
hu: Másolat kiírása

en: Waiting for media
hu: Várakozás lemezre

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
hu: Nem lehet CD-Text-et írni TAO módban.

en: Successfully read session %1.
hu: Sikerült beolvasni a(z) %1. szakaszt.

en: Successfully read source disk.
hu: Sikerült beolvasni a forráslemezt.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
hu: A K3b nem tudta kiadni a forráslemezt. Tegye meg kézzel.

en: Error while reading session %1.
hu: Hiba történt a(z) %1. szakasz beolvasásakor.

en: Need to reload medium to return to proper state.
hu: Az adathordozót újra kell tölteni, hogy a megfelelő állapotba kerüljön.

en: Reloading the medium
hu: Az adathordozó újratöltése

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
hu: A K3b nem tudta kiadni a megírt lemezt. Tegye meg kézzel.

en: Please reload the medium and press 'OK'
hu: Helyezze be újra a lemezt és nyomja meg az „OK” gombot

en: Failed to reload the medium
hu: Nem sikerült újratölteni az adathordozót.

en: Removing temporary files.
hu: Ideiglenes fájlok eltávolítása.

en: Removing image files.
hu: Képmások eltávolítása.

en: Creating CD Image
hu: CD-képmás létrehozása

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
hu: CD-másolás (szimuláció, közvetlenül)

en: Simulating CD Copy
hu: CD-másolás (szimuláció)

en: Copying CD On-The-Fly
hu: CD-másolás (közvetlenül)

en: Copying CD
hu: CD-másolás

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
hu[0]: 1 másolat készítése
hu[1]: %1 másolat készítése

en: Could not find %1 executable.
hu: Nem található a(z) %1 programfájl.

en: Could not start %1.
hu: Nem sikerült elindítani ezt: %1

en: %1 returned an unknown error (code %2).
hu: %1 ismeretlen hibával tért vissza (hibakód: %2).

en: %1 did not exit cleanly.
hu: %1 nem tisztán lépett ki.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
hu: A Cdrecord %1 nem támogatja a klónozást.

en: No device set.
hu: Nincs beállítva eszköz.

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
hu: A(z) %1 (%2) CD-író nem támogatja a klónozást.

en: Reading clone image
hu: Klónozási képmás beolvasása

en: Writing Track %1 of %2
hu: %1. sáv írása (összesen: %2)

en: Successfully written clone copy %1.
hu: Sikerült kiírni a(z) %1. klónozott másolatot.

en: Successfully read disk.
hu: Sikerült beolvasni a lemezt.

en: Failed to read disk completely in clone mode.
hu: Nem sikerült teljesen beolvasni a lemezt klónozási módban.

en: Error while reading disk.
hu: Hiba történt a lemez olvasása közben.

en: Simulating clone copy
hu: Klónozott másolat készítése (szimuláció)

en: Writing clone copy %1
hu: %1. klónozott másolat készítése

en: Creating Clone Image
hu: Klónozási képmás létrehozása

en: Simulating Clone Image
hu: Klónozási képmás (szimuláció)

en: Burning Clone Image
hu: Klónozási képmás írása

en: Simulating CD Cloning
hu: CD-klónozás (szimuláció)

en: Cloning CD
hu: CD-klónozás

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
hu[0]: 1 klónozott másolat készítése
hu[1]: %1 klónozott másolat készítése

en: Unable to open libdvdcss.
hu: Nem sikerült megnyitni a Libdvdcss-t.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
hu: A CSS-kulcsok betöltése folyik. A művelet sokáig eltarthat.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
hu: Nem sikerült beolvasni az összes CSS-kulcsot.

en: Video DVD decryption failed.
hu: Nem sikerült feloldani a Video DVD titkosítását.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
hu: A program nem támogatja forma nélküli Mode2 szektorok beolvasását.

en: Unsupported sector type.
hu: Nem támogatott szektortípus.

en: Reading with sector size %1.
hu: Beolvasás %1 szektormérettel.

en: Error while reading sector %1.
hu: Hiba történt a(z) %1. szektor beolvasásakor.

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
hu[0]: %1 hibás szektor figyelmen kívül hagyva.
hu[1]: Összesen %1 hibás szektor figyelmen kívül hagyva.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
hu: Hiba történt olvasás közben - újrapróbálkozás a(z) %1. szektortól.

en: Ignoring read error in sector %1.
hu: Olvasási hiba figyelmen kívül hagyva a(z) %1. szektorban.

en: Changing DVD Booktype
hu: A DVD-könyvtípus megváltoztatása

en: No device set
hu: Nincs beállítva eszköz

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
hu: Helyezzen be egy üres, DVD+R vagy DVD+RW típusú lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Checking medium
hu: Az adathordozó ellenőrzése

en: Booktype successfully changed
hu: A könyvtípus megváltoztatása sikeresen megtörtént

en: Please send me an email with the last output.
hu: Kérjük, küldje el a fejlesztőknek e-mailben az utolsó kimenet tartalmát.

en: Ejecting DVD...
hu: A DVD kilökése...

en: Unable to eject media.
hu: Nem sikerült kilökni a lemezt.

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
hu: A könyvtípust nem lehet megváltoztatni nem üres DVD+R-lemezeknél.

en: No DVD+R(W) media found.
hu: Nem található DVD+R(W)-lemez.

en: Unable to determine media state.
hu: Nem sikerült meghatározni a lemez állapotát.

en: Changing Booktype
hu: A könyvtípus megváltoztatása

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
hu: A K3b nem támogatja a közvetlen (on-the-fly) írást a Growisofs %1 verziójával.

en: Disabling on-the-fly writing.
hu: A közvetlen (on-the-fly) írás kikapcsolása.

en: No source medium found.
hu: Nem található forrás-adathordozó.

en: Found encrypted DVD.
hu: A program titkosított DVD-t talált.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
hu: Titkosított DVD-t nem lehet másolni.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
hu: Az író nem támogatja dupla rétegű DVD írását.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
hu: A Growisofs ezen verziója nem támogatja dupla rétegű DVD írását.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
hu: A K3b nem támogatja többszakaszos DVD- és Blu-ray-lemezek másolását.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
hu: A K3b az ISO 9660-as fejlécben található méretre támaszkodik.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
hu: Emiatt hibás lehet az elkészült másolat, ha a forráslemezt például hibás szoftverrel készítették.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
hu: Nem sikerült meghatározni az ISO 9660-as fájlrendszer méretét.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
hu: A K3b nem támogatja DVD-RAM-lemez másolását.

en: Unsupported media type.
hu: Nem támogatott adathordozó-típus.

en: Reading source medium.
hu: A forrás-adathordozó olvasása.

en: Creating image
hu: Képmás létrehozása

en: Simulating copy
hu: Másolás (szimuláció)

en: Writing copy %1
hu: %1. másolat kiírása

en: Writing copy
hu: Másolat kiírása

en: Successfully read source medium.
hu: Sikerült beolvasni a forrás-adathordozót.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
hu: A K3b nem tudta kiadni a forrás-adathordozót. Tegye meg kézzel.

en: Successfully written copy %1.
hu: A(z) %1. másolat kiírása megtörtént.

en: Verifying copy %1
hu: A(z) %1. másolat ellenőrzése

en: Verifying copy
hu: Másolat ellenőrzése

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
hu: A K3b nem tudta kiadni a megírt adathordozót. Tegye meg kézzel.

en: Unsupported media type: %1
hu: Nem támogatott adathordozó-típus: %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
hu: %1-lemezek esetében nem lehet írásszimulációt végezni. Biztosan tovább szeretne lépni? A lemezre tényleges írás fog történni.

en: No Simulation with %1
hu: Nem lehetséges szimuláció %1-lemezekkel

en: Writing DVD copy
hu: DVD-másolat kiírása

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
hu: Az írási módot figyelmen kívül hagyja a program DVD+R(W)-lemez írásakor.

en: Writing %1.
hu: %1 írása.

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
hu: Az író (%1 %2) nem támogat szimulációt DVD-R(W)-lemez esetén. Biztosan tovább szeretne lépni? A lemezre tényleges írás fog történni.

en: No Simulation with DVD-R(W)
hu: Nincs szimuláció DVD-R(W)-lemez esetén

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
hu: DVD-RW-lemez írása folyik korlátozott felülírási módban.

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
hu: DVD-RW-lemez írása folyik DAO módban.

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
hu: DVD-RW írása inkrementális módban.

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
hu: Nem lehet korlátozott felülírást használni DVD-R-lemezzel.

en: Writing %1 in DAO mode.
hu: %1 írása DAO módban.

en: Writing %1 in incremental mode.
hu: %1 írása inkrementális módban.

en: Writing BD copy
hu: BD-másolat kiírása

en: Removed image file %1
hu: A(z) %1 képmás törlése befejeződött

en: Creating Image
hu: Képmás létrehozása

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
hu: DVD vagy BD másolása (közvetlenül)

en: Copying DVD or BD
hu: DVD vagy BD másolása

en: Formatting disc
hu: Lemez formázása

en: Unmounting medium
hu: Adathordozó leválasztása

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
hu: Helyezzen egy újraírható DVD- vagy Blu-ray-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Formatting successfully completed
hu: A formázás befejeződött

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
hu: Nem kell aggódni, ha az előrehaladást jelző érték 100% előtt megáll.

en: The formatting will continue in the background during writing.
hu: A formázás a háttérben folytatódni fog az írással párhuzamosan.

en: Ejecting medium...
hu: Az adathordozó kiadása...

en: Unable to eject medium.
hu: Nem sikerült kiadni az adathordozót.

en: Found %1 medium.
hu: A K3b %1-lemezt talált.

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
hu: Nem található újraírható DVD- vagy BD-lemez - nem lehet formázni.

en: No need to format %1 media more than once.
hu: %1-lemezt elég egyszer megformázni.

en: It may simply be overwritten.
hu: Egyszerűen felül lehet írni.

en: Forcing formatting anyway.
hu: A formázás kikényszerítése.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
hu: Nem ajánlott kikényszeríteni a formázást %1-lemezeknél.

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
hu: A lemez akár már 10-20 újraformázástól tönkremehet.

en: Formatting %1 medium
hu: %1-lemez formázása

en: Formatted in %1 mode.
hu: Megformázva %1 módban.

en: Media is already empty.
hu: A lemez már üres.

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
hu: DVD-RW formázása %1 módban.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
hu: Nem sikerült megállapítani a DVD-RW-lemez formázottsági állapotát.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
hu: %1 %2 használata – Copyright © %3

en: Formatting
hu: Formázás

en: Preparing data
hu: Adatok előkészítése

en: Could not find image %1
hu: Nem található a(z) %1 képmás

en: Verifying written data
hu: A kiírt adatok ellenőrzése

en: Verifying written copy %1 of %2
hu: %1. kiírt példány ellenőrzése (összesen: %2)

en: Writing image
hu: Képmás írása folyik

en: Writing copy %1 of %2
hu: %1. példány kiírása (összesen: %2)

en: Waiting for medium
hu: Várakozás adathordozóra

en: Simulating ISO 9660 Image
hu: ISO 9660-as képmás írása (szimuláció)

en: Burning ISO 9660 Image
hu: ISO 9660-as képmás írása

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
hu: %1-lemez nem írható ezzel: %2. Az alapértelmezett alkalmazás lesz használva.

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
hu: DVD- és Blu-ray-sávokat csak Mode1 üzemmódban lehet írni.

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
hu: A Cdrecord és a Growisofs programban nincs Blu-ray-támogatás. Frissítse a rendszert.

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
hu: A 4 másodpercnél kisebb sávhossz nem teljesíti a Red Book szabvány előírásait.

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
hu: A program nem támogatja a közvetlen (on-the-fly módú) írást, ha a Cdrecord verziója 2.01a13-nál korábbi.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
hu: A Cdrecord %1 nem támogatja CD-Text írását.

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
hu: Az író (%1 %2) nem támogatja az inkrementális adatküldést %3-lemezeknél. Nem lehet több szakaszt használni. Folytatni szeretné a műveletet?

en: No Incremental Streaming
hu: Nincs inkrementális adatküldés

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
hu: DVD+R(W)-lemezek esetében nem lehet írásszimulációt végezni. Biztosan tovább szeretne lépni? A lemezre tényleges írás fog történni.

en: No Simulation with DVD+R(W)
hu: Nem lehetséges szimuláció DVD+R(W)-lemezekkel

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
hu: A legtöbb író nem támogatja többszakaszos CD írását DAO módban.

en: No version of cdrskin can do this yet.
hu: A cdrskin egyik verziója sem képes erre jelenleg.

en: Writing CD in Session At Once mode.
hu: CD írása "Session At Once" módban.

en: Writing CD in Track At Once mode.
hu: CD írása "Track At Once" módban.

en: Writing CD in Raw mode.
hu: CD írása nyers ("Raw") módban.

en: Appending session to CD
hu: Szakasz hozzáfűzése a CD-hez.

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
hu: Újraírható CD írása "Session At Once" módban.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
hu: Újraírható CD írása "Track At Once" módban.

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
hu: Újraírható CD írása nyers ("Raw") módban.

en: Appending session to rewritable CD.
hu: Szakasz hozzáfűzése az újraírható CD-hez.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
hu: Az ISO 9660-as fájlrendszer megnövelése DVD+RW-lemezen.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
hu: Az ISO 9660-as fájlrendszer megnövelése DVD-RW-lemezen korlátozott felülírási módban.

en: Appending session to DVD+R.
hu: Szakasz hozzáfűzése a DVD+R-hez.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
hu: Szakasz hozzáfűzése a dupla rétegű DVD+R-hez.

en: Appending session to %1.
hu: Szakasz hozzáfűzése ehhez: %1.

en: Writing Double Layer DVD+R.
hu: Dupla rétegű DVD+R-lemez írása folyik.

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
hu: A Readcd %1 verziója lesz használva az alapértelmezett helyett a megfelelő klónozási támogatás érdekében.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
hu: Nem található klónozást támogató Readcd-verzió.

en: Writing image to %1.
hu: Képmás írása ide: "%1".

en: Could not start readcd.
hu: Nem sikerült elindítani a Readcd programot.

en: Cannot read source disk.
hu: Nem sikerült beolvasni a forráslemezt.

en: Retrying from sector %1.
hu: Újrapróbálkozás a(z) %1. szektortól.

en: Uncorrected error in sector %1
hu: Nem javított hiba a(z) %1. szektorban

en: Corrected error in sector %1
hu: Javított hiba a(z) %1. szektorban

en: %1 returned error: %2
hu: "%1" a következő hibakódot adta: %2

en: Readcd exited abnormally.
hu: A Readcd hibajelzéssel lépett ki.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
hu: Belső hiba: az ellenőrzési folyamat helytelenül lett inicializálva (%1)

en: no tracks added
hu: nincs hozzáadva sáv

en: specified track number '%1' not found on medium
hu: a megadott sorszámú sáv (%1) nem található az adathordozón

en: Verifying track %1
hu: %1. sáv ellenőrzése

en: Written data in track %1 differs from original.
hu: A(z) %1. sávba írt adatok eltérnek az eredetiktől.

en: Written data verified.
hu: A kiírt adatok ellenőrzése megtörtént.

en: %1 executable could not be found.
hu: Nem található a(z) "%1" program.

en: %1 version %2 is too old.
hu: A(z) "%1" alkalmazásból túl régi verzió (%2) van a rendszeren.

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
hu: A(z) "%2" Video DVD %1. címének elemzése

en: Analysing Chapter %1 of %2
hu: %1. fejezet elemzése (összesen: %2)

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
hu: Az utolsó fejezet vágási értékeinek kihagyása annak rövid lejátszási ideje miatt.

en: Unable to create folder '%1'
hu: Nem sikerült létrehozni ezt a könyvtárt: "%1"

en: Invalid filename: '%1'
hu: Érvénytelen fájlnév: "%1"

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
hu: %1. cím átkódolása a(z) "%2" Video DVD-ről

en: Invalid video codec set: %1
hu: Érvénytelen videokódoló: %1

en: Invalid audio codec set: %1
hu: Érvénytelen hangkódoló: %1

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
hu: A(z) %1. cím képanyagának átméretezése ekkorára: %2x%3

en: Single-pass Encoding
hu: Egymenetes kódolás

en: Two-pass Encoding: First Pass
hu: Kétmenetes kódolás: első menet

en: Two-pass Encoding: Second Pass
hu: Kétmenetes kódolás: második menet

en: Removing incomplete video file '%1'
hu: A(z) "%1" befejezetlen videófájl törlése

en: Execution of %1 failed.
hu: Nem sikerült végrehajtani ezt: %1

en: Please consult the debugging output for details.
hu: Részletek a nyomkövetési kimenetben találhatók.

en: AC3 (Stereo)
hu: AC3 (sztereó)

en: AC3 (Pass-through)
hu: AC3 (pass-through)

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
hu: Az FFmpeg egy nyílt forrást használó projekt, amely támogatást nyújt a legtöbb mostanában használt video- és hangkódolóhoz. Ennek Libavcodec nevű alprojektjén alapul több médialejátszó is - például a Xine és az MPlayer.

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
hu: Az FFmpeg tartalmaz egy jó minőségű megvalósítást az MPEG-4 videokódolási szabványhoz.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
hu: Az XviD egy szabad és nyílt forrású MPEG-4 videokódoló. Az XviD-et egy programozókból álló csoport készítette, miután az OpenDivX forrása zárttá vált 2001 júliusában.

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
hu: Az XviD fejlett MPEG-4-képességekkel rendelkezik (Advanced Profile), mint például b-keretek, globális és negyed képpontos mozgás-kompenzáció, lumi-maszkolás, Trellis-kvantálás, továbbá H.263, MPEG és egyéni kvantálási mátrixok.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
hu: Az XviD a DivX elsődleges versenytársa (az "XviD" a "DivX" névből származik a szó betűsorrendjének megfordításával). A DivX zárt forrású és csak Windows-, Mac OS- valamint Linux-rendszereken használható, míg az XviD nyílt forrású és bármely platformon képes működni.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
hu: (A leírás a Wikipedia-cikkből származik)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
hu: Az AC3 - ismertebb nevén Dolby Digital - "ATSC A/52" kóddal van szabványosítva. Maximum 6 csatornányi hangot tartalmazhat.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
hu: Ezzel a beállítással a K3b kétcsatornás sztereó Dolby Digital hangfolyamot állít elő.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
hu: Ezzel a beállítással a K3b a forrás-DVD Dolby Digital hangfolyamát használja módosítás nélkül.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
hu: Ezzel a beállítással megőrződik a DVD 5.1-csatornás hangja.

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
hu: Az MPEG1 Layer III ismertebb neve MP3. Ez a legelterjedtebb veszteséges hangtömörítési formátum.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
hu: Ezen beállítás esetén a K3b létrehoz egy kétcsatornás sztereó MPEG1 Layer III hangfolyamot.

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
hu: Hangdekódoló

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
hu: Hangkódoló

en: An unknown error occurred.
hu: Ismeretlen hiba történt.

en: No settings available for plugin %1.
hu: Nincs módosítható beállítás a(z) "%1" modulnál.

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
hu: Projekt-modul

en: Please insert Audio CD %1%2
hu: Helyezze be a következő hang-CD-t: %1%2

en: CD Track
hu: CD-sáv

en: Track %1 from Audio CD %2
hu: %1. sáv a(z) %2 hang-CD-ről

en: Unable to read track %1.
hu: Nem sikerült olvasni a(z) %1. sávot.

en: Could not open %1 for writing
hu: Nem sikerült megnyitni írásra: %1

en: Error while decoding track %1.
hu: Hiba történt a(z) %1. sáv dekódolásánál.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
hu: A következő fájlok nem találhatók. Szeretné azokat eltávolítani a projektből és továbblépni azoknak a képmásba való felvétele nélkül?

en: Warning
hu: Figyelmeztetés

en: Remove missing files and continue
hu: Hiányzó fájlok eltávolítása és továbblépés

en: Cancel and go back
hu: Megszakítás és visszalépés

en: Please add files to your project first.
hu: Előbb vegyen fel fájlokat a projektbe.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
hu: Nem lehet közvetlenül (on-the-fly módban) írni ilyen hangforrásokkal.

en: Determining maximum writing speed
hu: A maximális írási sebesség meghatározása

en: Creating image files in %1
hu: Képmásfájlok létrehozása itt: %1

en: Creating image files
hu: Képmásfájlok létrehozása

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
hu: Nem sikerült meghatározni a maximális sebességet, továbblépés.

en: Writing canceled.
hu: Az írás megszakítva.

en: Error while decoding audio tracks.
hu: Hiba történt a hangsávok dekódolásakor.

en: Successfully decoded all tracks.
hu: Sikerült dekódolni az összes sávot.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
hu: Hangsáv dekódolása: %1 / %2%3

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
hu: Bemeneti/kimeneti hiba. Valószínűleg elfogyott a hely a merevlemezen.

en: I/O Error
hu: I/O hiba

en: Writing track %1 of %2%3
hu: Sáv írása: %1 / %2%3

en: Writing
hu: Írás

en: Normalizing volume levels
hu: A hangerők normalizálása

en: Writing Audio CD
hu: Hang-CD írása

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
hu[0]: 1 sáv (%2 perc)
hu[1]: %1 sáv (%2 perc)

en:  - %1 copy |  - %1 copies
hu[0]:  - %1 példány
hu[1]:  - %1 példány

en: Could not find normalize executable.
hu: Nem található a normalizálási program.

en: Could not start normalize.
hu: Nem sikerült elindítani a normalizálási programot.

en: Track %1 is already normalized.
hu: A(z) %1. sáv már normalizált.

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
hu: A hangerő-szint igazítása ennél a sávnál: %1 / %2

en: Computing level for track %1 of %2
hu: A szint kiszámítása ennél a sávnál: %1 / %2

en: Successfully normalized all tracks.
hu: Sikerült normalizálni az összes sávot.

en: Error while normalizing tracks.
hu: Hiba történt a sávok normalizálása közben.

en: Silence
hu: Csend

en: Raw Audio CD Image
hu: Nyers hang-CD-képmás

en: El Torito Boot image
hu: El Torito rendszerindítási képmás

en: Could not find the following files:
hu: A következő fájlok nem találhatók:

en: Not Found
hu: Nem található

en: No permission to read the following files:
hu: Nincs jogosultság a következő fájlok olvasásához:

en: No Read Permission
hu: Nincs olvasási jogosultság

en: From previous session
hu: Az előző szakaszból

en: El Torito boot catalog file
hu: El Torito típusú rendszerindítási katalógusfájl

en: Boot catalog
hu: Rendszerindítási katalógus

en: Creating image file
hu: Képmás létrehozása

en: Track 1 of 1
hu: Sáv: 1 / 1

en: Creating image file in %1
hu: Képmásfájl létrehozása itt: %1

en: Image successfully created in %1
hu: A képmás létre lett hozva itt: %1

en: Could not open file %1
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: %1

en: Error while creating ISO image
hu: Hiba történt az ISO-képmás létrehozásakor

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
hu: Belső hiba: egyetlen adathordozó-típus sem megfelelő. Ez a projekt nem írható ki.

en: Waiting for a medium
hu: Várakozás adathordozóra

en: Writing %1
hu: %1 írása

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
hu: Nem sikerült megállapítani az utolsó sáv adatmódját. Az alapértelmezés lesz érvényes.

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
hu: Az írási módot figyelmen kívül hagyja a program %1-lemez írásakor.

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
hu: Az ISO 9660-as fájlrendszer megnövelése %1-lemezen.

en: Creating Data Image File
hu: Adat-képmásfájl létrehozása

en: Writing Data Project
hu: Adatprojekt írása

en: Writing Multisession Project
hu: Többszakaszos projekt írása

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
hu[0]: ISO 9660-as fájlrendszer (méret: %2) - 1 példány
hu[1]: ISO 9660-as fájlrendszer (méret: %2) - %1 példány

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
hu: ISO 9660-as fájlrendszer (méret: %1)

en: Searching for old session
hu: Régi szakasz keresése

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
hu: Nincs behelyezve lemez, vagy üres a lemez itt: %1. Többszakaszos lemezhez való hozzáfűzés nem végezhető.

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
hu: Nem sikerült megnyitni az itt levő ISO 9660-fájlrendszert: %1

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
hu: Az adathordozó nem többszakaszos típusú, és nem tartalmaz ISO 9660 fájlrendszert. Nem emulálható rajta a többszakaszosság.

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
hu: <em>%1</em> átnevezve erre: <em>%2</em>

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
hu: Néhány fájlnevet le kell rövidíteni a Joliet-kiterjesztések %1 karakteres korlátozása miatt. A Joliet-kiterjesztések kikapcsolása esetén a fájlneveket nem szükséges lerövidíteni, viszont a hosszú fájlnevek windowsos rendszereken nem lesznek elérhetők.

en: Shorten Filenames
hu: Fájlnevek lerövidítése

en: Disable Joliet extensions
hu: Joliet-kiterjesztések kikapcsolása

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
hu: A Joliet-kiterjesztések (amelyekre Windows-rendszerek esetén van szükség a hosszú fájlnevek támogatásához) a kötetleíró (a fájlrendszer neve) hosszát %1 karakterre korlátozzák. A megadott leíró ("%2") hosszabb annál. Szeretné ha megfelelő hosszúságúra lenne vágva, vagy inkább visszalép és kézzel módosítja?

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
hu: Kötetleíró vágása a Joliet-fában

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
hu: A K3b nem képes feldolgozni a könyvtárra mutató szimbolikus linkeket azoknak a projektbe való felvétele után. Szeretne továbblépni a szimbolikus linkeknek a képmásba való írása nélkül?

en: Discard symbolic links to folders
hu: Könyvtárra mutató szimbolikus linkek eldobása

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
hu: Az Mkisofs egy hibája miatt (Mkisofs 1.15a40 és korábbi verziók esetén) a K3b nem tud olyan fájlneveket kezelni, amelyek egynél több backslasht tartalmaznak:

en: %1 crashed.
hu: A(z) %1 leállt.

en: Could not determine size of resulting image file.
hu: Nem sikerült meghatározni az eredményül kapott képmásfájl méretét.

en: No volume id specified. Using default.
hu: Nincs kötetazonosító megadva. Az alapértelmezés lesz érvényes.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
hu: A program 4 GB-nál nagyobb fájlt talált. A folytatáshoz szükség van legalább erre: %1.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
hu: 2 GB-nál nagyobb fájl is előfordul. Ezek teljesen elérhetők lesznek.

en: Enabling UDF extension.
hu: Az UDF kiterjesztés bekapcsolása.

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
hu: Az ISO-szint 3-ra állítása 4 GB-nál nagyobb fájlok támogatása érdekében.

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
hu: Nem követhető a(z) %1 link, mert nem létező fájlra (%2) mutat. Kihagyás...

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
hu: A(z) %2 könyvtárra mutató %1 link figyelmen kívül lesz hagyva, mert a K3b nem tud könyvtárra mutató linkeket kezelni.

en: Could not find file %1. Skipping...
hu: A(z) %1 fájl nem található. Kimarad...

en: Could not read file %1. Skipping...
hu: A(z) %1 fájlt nem sikerült beolvasni. Kimarad...

en: Failed to backup boot image file %1
hu: Nem sikerült biztonsági másolatot készíteni a(z) %1 rendszerindítási képmásfájlról

en: Could not write temporary file
hu: Nem sikerült írni egy ideiglenes fájlba

en: No files to be written.
hu: Nincs kiírandó fájl.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
hu: K3b-adatprojekt

en: Mkisofs executable not found.
hu: Nem található az Mkisofs program.

en: Read error from file '%1'
hu: Olvasási hiba történt a(z) "%1" fájlnál

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
hu: Az Mkisofs felhasznált verziója nem támogatja a nagy fájlokat.

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
hu: 2 GB-nál nagyobb fájlok nem kezelhetők.

en: No such file or directory '%1'.
hu: Fájl vagy könyvtár nem létezik: "%1".

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
hu: Hibás kódolású fájlnév: "%1"

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
hu: Ezt okozhatta például egy olyan rendszerfrissítés, amely megváltoztatta a helyi karakterkészletet.

en: You may use convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) to fix the filename encoding.
hu: Például a Convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) programmal kijavítható a fájlnév kódolása.

en: The boot image has an invalid size.
hu: A rendszerindítási képmás mérete érvénytelen.

en: The boot image contains multiple partitions.
hu: A rendszerindítási képmás több partíciót tartalmaz.

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
hu: Egy merevlemezes rendszerindítási képmás csak egyetlen partíciót tartalmazhat.

en: Searching previous session
hu: Előző szakasz keresése

en: Could not determine next writable address.
hu: Nem sikerült meghatározni a következő írható címet.

en: Could not start %1
hu: Nem sikerült elindítani ezt: %1

en: Could not retrieve multisession information from disk.
hu: Nem sikerült a többszakaszos jellemzőket lekérdezni a lemezről.

en: The disk is either empty or not appendable.
hu: A lemez üres vagy nem bővíthető.

en: Unlocking drive...
hu: A meghajtó zároltságának megszüntetése...

en: Could not unlock drive.
hu: Nem sikerült megszüntetni a meghajtó zároltságát.

en: Ejecting Medium
hu: Az adathordozó kiadása

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
hu: A Cdrdao %1 nem teszi lehetővé a Burnfree mód kikapcsolását.

en: 'Force unsafe operations' enabled.
hu: "A nem biztonságos műveletek is legyenek végrehajtva" lehetőség be van kapcsolva.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
hu: A Cdrdao %1 nem támogatja a túlírást.

en: Could not backup tocfile.
hu: A TOC-fájl biztonsági mentése nem sikerült.

en: Preparing read process...
hu: Az olvasási folyamat előkészítése...

en: Preparing copy process...
hu: A másolási folyamat előkészítése...

en: Preparing blanking process...
hu: A törlési folyamat előkészítése...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
hu: DAO módú szimuláció indul %1x sebességgel...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
hu: DAO módú írás indul %1x sebességgel...

en: Starting reading...
hu: Olvasás indul...

en: Reading
hu: Olvasás

en: Starting simulation copy at %1x speed...
hu: Szimulált másolás indul (sebesség: %1x)...

en: Starting copy at %1x speed...
hu: Másolás indul (sebesség: %1x)...

en: Copying
hu: Másolás

en: Starting blanking...
hu: A törlés indul...

en: Blanking
hu: Törlés

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
hu: A Cdrdao egyik hibája miatt a(z) %1 nevű TOC-/Cue-fájl törlődött. A K3b nem tudta visszaállítani a biztonsági másolatból (%2).

en: Simulation successfully completed
hu: A szimuláció sikeresen befejeződött

en: Reading successfully completed
hu: Az olvasás befejeződött

en: Writing successfully completed
hu: Az írás befejeződött

en: Copying successfully completed
hu: A másolás befejeződött

en: Blanking successfully completed
hu: A törlés befejeződött

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
hu: Átlagos írási sebesség: %1 KB/s (%2x)

en: Please include the debugging output in your problem report.
hu: Kérjük, mellékelje a nyomkövetési kimenetet hibabejelentés esetén.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
hu: Az adathordozó vagy az íróeszköz nem támogatja a(z) %1x sebességű írást

en: Switching down burn speed to %1x
hu: Az írási sebesség lekapcsolva erre: %1x

en: Executing Power calibration
hu: Az energia beállítása indul

en: Power calibration successful
hu: Az energia beállítása sikerült

en: Preparing burn process...
hu: Az írási folyamat előkészítése...

en: Flushing cache
hu: A gyorsítótár tartalmának kiírása

en: Writing CD-Text lead-in...
hu: CD-Text-es bevezető rész kiírása...

en: Turning BURN-Proof on
hu: Burnproof mód bekapcsolva

en: Found ISRC code
hu: A K3b ISRC-kódot talált

en: Found pregap: %1
hu: A program szünetet talált: %1

en: No cdrdao driver found.
hu: Nem található Cdrdao-meghajtó.

en: Please select one manually in the device settings.
hu: Válasszon ki egyet az eszköz beállításainál.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
hu: A legtöbb korszerű lemezegységnél ez: "generic-mmc".

en: Device not ready, waiting.
hu: Az eszköz nem áll készen, várakozás.

en: Cue sheet not accepted.
hu: A Cue-lap nem fogadható el.

en: No valid %1 option: %2
hu: Nem érvényes %1-opció: %2

en: Data does not fit on disk.
hu: Az adatok nem férnek rá a lemezre.

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
hu: Engedélyezze a túlírást a speciális K3b-beállításoknál, ha mindenképpen írni szeretne.

en: Writing leadin
hu: Bevezető rész felírása

en: Writing leadout
hu: Kivezető rész felírása

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
hu: A Cdrecord %1 program nem támogatja Blu-ray-lemez írását.

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
hu: Az író nem támogatja a DAO írási mód használatát

en: Writer does not support raw writing.
hu: Az író nem támogatja a RAW (nyers) módú írást.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
hu: A Cdrecord program nem támogatja %1 típusú adathordozók írását.

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
hu: Az író nem támogatja a pufferkimerülést megelőző Burnfree mód használatát

en: Failed to write temporary file '%1'
hu: Nem sikerült írni ebbe az ideiglenes fájlba: "%1"

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
hu: A Cdrecord %1 nem támogatja a túlírást.

en: Starting simulation at %1x speed...
hu: Szimuláció indul %1x sebességgel...

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
hu: %1-szimuláció kezdődik %2x sebességgel...

en: Starting writing at %1x speed...
hu: Írás indul %1x sebességgel...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
hu: %1-írás kezdődik %2x sebességgel...

en: Writing data
hu: Az adatok kiírása

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
hu: Az író nem támogatja a DAO írási mód használatát

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
hu: Válassza a TAO írási módot és próbálkozzon újra

en: RAW recording not supported with this writer
hu: Az író nem támogatja a RAW (nyers) módú írást

en: Input/output error. Not necessarily serious.
hu: Ki- vagy bemeneti hiba történt. Lehet, hogy a hiba figyelmen kívül hagyható.

en: Reloading of medium required
hu: Az adathordozó újratöltése szükséges

en: Trying to write more than the official disk capacity
hu: A hivatalos lemezkapacitás túllépésének megkísérlése

en: Only session 1 will be cloned.
hu: Csak az 1. szakasz lesz klónozva.

en: Unable to fixate the disk.
hu: Nem sikerült fixálni a lemezt.

en: Switching burn speed up to %1x
hu: Az írási sebesség megnövelése ennyire: %1x

en: Switching burn speed down to %1x
hu: Az írási sebesség lecsökkentése ennyire: %1x

en: Starting disc write
hu: A lemez írásának elkezdése

en: Closing Session
hu: A szakasz lezárása

en: Writing Leadin
hu: Bevezető rész felírása

en: Writing Leadout
hu: Kivezető rész felírása

en: Writing pregap
hu: Szünet felírása

en: Performing Optimum Power Calibration
hu: Optimális energiabeállítás végrehajtása

en: Sending CUE sheet
hu: Cue-lap küldése

en: Enabled Burnfree
hu: A Burnfree bekapcsolva

en: Disabled Burnfree
hu: A Burnfree kikapcsolva

en: Unable to close the tray
hu: Nem sikerült bezárni a tálcát

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
hu[0]: A Burnfree 1 alkalommal lett felhasználva.
hu[1]: A Burnfree %1 alkalommal lett felhasználva.

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
hu[0]: A puffer telítettsége 1 alkalommal volt alacsony.
hu[1]: A puffer telítettsége %1 alkalommal volt alacsony.

en: Erasing successfully completed
hu: A törlés befejeződött.

en: Data did not fit on disk.
hu: Az adatok nem fértek fel a lemezre.

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
hu: %1 nem tudta lefoglalni a kért méretű osztott memóriaszegmenst.

en: Probably you chose a too large buffer size.
hu: Valószínűleg túl nagy pufferméret van megadva.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
hu: Az OPC nem sikerült. Elképzelhető, hogy az író nem tudja kezelni a lemezt.

en: Unable to set write speed to %1.
hu: Nem sikerült beállítani az írási sebességet erre: %1.

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
hu: Ez valószínűleg alacsonyabb a lemezegység minimális írási sebességénél.

en: Unable to send CUE sheet.
hu: Nem sikerült elküldeni a Cue-lapot.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
hu: Elképzelhető, hogy megszűnik a probléma, ha TAO módú írásra vált.

en: Unable to open new session.
hu: Nem sikerült új szakaszt kezdeni a lemezen.

en: Probably a problem with the medium.
hu: Valószínűleg valamilyen lemezhiba lépett fel.

en: The disk might still be readable.
hu: Lehet, hogy a lemez még olvasható.

en: Try DAO writing mode.
hu: Próbáljon meg DAO módban írni.

en: %1 has no permission to open the device.
hu: %1 nem jogosult az eszköz megnyitására.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
hu: Módosítsa az eszközbeállításokat a K3b-ben a probléma megoldásához.

en: Probably a buffer underrun occurred.
hu: Valószínűleg puffer-kimerülés történt.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
hu: Engedélyezze a Burnfree használatát vagy válasszon kisebb írási sebességet.

en: Please choose a lower burning speed.
hu: Válasszon kisebb írási sebességet.

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
hu: A lemez csak nagyobb sebességgel írható, mint a meghajtó által támogatott maximum.

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
hu: Ez "A nem biztonságos műveletek is legyenek végrehajtva" lehetőséggel hagyható figyelmen kívül.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
hu: A lemez csak kisebb sebességgel írható, mint a meghajtó által támogatott minimum.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
hu: Az írás valószínűleg azért nem sikerült, mert a lemez nem túl jó minőségű.

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
hu: Egy másik alkalmazás lefoglalta az eszközt (például automatikus lemezcsatlakoztatás miatt).

en: A write error occurred.
hu: Írási hiba történt.

en: Some drives do not support all erase types.
hu: Bizonyos meghajtók nem támogatnak minden törléstípust.

en: Try again using 'Complete' erasing.
hu: Próbálkozzon a "teljes" törléssel.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
hu: A 2.6.8-as Linux kerneltől kezdve a Cdrecord nem tud SCSI-adatátvitelt használni "Suid root" módban.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
hu: A problémát elháríthatja a K3bSetup (K3b-beállító) programmal, vagy a Suid bit kézzel való eltávolításával.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
hu: Ha egy régebbi, még nem javított Cdrecord-verziót használ...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
hu: ...és ez a hiba jó minőségű lemezeknél is jelentkezik...

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
hu: ...és a K3b FAQ sem segít...

en: ...please include the debugging output in your problem report.
hu: ...kérjük, mellékelje a nyomkövetési kimenetet a hibabejelentéshez.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
hu: A cdrskin %1 program nem támogatja Blu-ray-lemez írását.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
hu: A cdrskin program nem támogatja %1 típusú adathordozók írását.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
hu: A cdrskin %1 nem támogatja a túlírást.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
hu: A 2.6.8-as Linux kerneltől kezdve a cdrskin nem tud SCSI-adatátvitelt használni "Suid root" módban.

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
hu: Ha egy régebbi, még nem javított cdrskin verziót használ…

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
hu: Az OPC nem sikerült. Próbálkozzon 1x írási sebességgel.

en: Please try again with writing mode DAO.
hu: Próbálja meg a műveletet DAO módban.

en: Flushing Cache
hu: A gyorsítótár tartalmának kiírása

en: Flushing the cache may take some time.
hu: A gyorsítótár tartalmának kiírása sokáig eltarthat.

en: Closing Track
hu: A sáv lezárása

en: Closing Disk
hu: A lemez lezárása

en: Updating RMA
hu: Az RMA frissítése folyik

en: Updating RMA...
hu: Az RMA frissítése folyik…

en: Closing Session...
hu: A szakasz lezárása…

en: Writing Lead-out
hu: Kivezető rész felírása

en: Writing the lead-out may take some time.
hu: A kivezető rész felírása sokáig eltarthat.

en: Removing reference to lead-out.
hu: A kivezető részre mutató hivatkozás eltávolítása.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
hu: Az ISO 9660-as kötetleíró módosítása

en: Writing mode Incremental Streaming not available
hu: "Inkrementális adatküldés" írási mód nem elérhető

en: Engaging DAO
hu: DAO indítása

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
hu: Írási sebesség: %1 KB/s (%2x)

en: K3b detected a problem with the medium.
hu: A K3b hibát talált az adathordozónál.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
hu: Próbáljon meg más gyártmányú lemezt használni - lehetőleg olyat, amelyet az író gyártója konkrétan javasol.

en: Report the problem if it persists anyway.
hu: Kérjük, jelentse be a problémát, ha az később is előfordul.

en: Unable to set writing speed.
hu: Nem sikerült beállítani az írási sebességet.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
hu: Próbálja meg újból "A sebesség figyelmen kívül hagyása" opcióval.

en: Optimum Power Calibration failed.
hu: Nem sikerült az optimális energiabeállítás.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
hu: A K3b beállításainál próbálja meg hozzáfűzni ezt: "-use-the-force-luke=noopc" a Growisofs felhasználói paramétereihez.

en: Unable to allocate software buffer.
hu: Nem sikerült tárhelyet foglalni a szoftveres puffer számára.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
hu: Ezt a hibát általában az okozza, hogy nem elég magas a memóriában tartható ("memorylocked") adatmennyiséget megadó korlát.

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
hu: A probléma megoldható a következő parancs kiadásával: "ulimit -l unlimited"...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
hu: ...vagy pedig a szoftveres puffer méretének csökkentésével (a K3b speciális beállításainál).

en: Write error
hu: Írási hiba

en: Fatal error at startup: %1
hu: Végzetes hiba történt induláskor: %1

en: Warning at exit: (1)
hu: Figyelmeztetés kilépéskor: (1)

en: Most likely mkisofs failed in some way.
hu: Valószínűleg hiba történt az Mkisofs-sel.

en: Fatal error during recording: %1
hu: Végzetes hiba történt írás közben: %1

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
hu: A Growisofs túl régi (verziószám: %1), a K3b-hez 5.10-es vagy annál újabb verzió szükséges.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
hu: A Growisofs %1 programban nincs szoftveres puffer, ezért az írási folyamat instabil lehet.

en: Could not open file %1.
hu: Nem sikerült megnyitni ezt a fájlt: %1

en: Starting simulation...
hu: Szimuláció indítása...

en: Starting disc write...
hu: A lemez írásának elkezdése...

en: Creating audio image files in %1
hu: Hang-képmásfájlok létrehozása itt: %1

en: Creating audio image files
hu: Hang-képmásfájlok létrehozása

en: Error while creating ISO image.
hu: Hiba történt az ISO képmásfájl létrehozása közben.

en: ISO image successfully created.
hu: Az ISO képmás létrehozása sikeresen befejeződött.

en: Audio images successfully created.
hu: A hang-képmások létrehozása sikeresen befejeződött.

en: Writing track %1 of %2 (%3)
hu: Sáv írása: %1 / %2 (%3)

en: ISO 9660 data
hu: ISO 9660 típusú adatok

en: Simulating second session
hu: Második szakasz szimulálása

en: Writing second session of copy %1
hu: A(z) %1. másolat második szakaszának írása folyik

en: Writing second session
hu: A második szakasz írása

en: Simulating first session
hu: Az első szakasz szimulálása

en: Writing first session of copy %1
hu: A(z) %1. másolat első szakaszának írása folyik

en: Writing first session
hu: Az első szakasz írása

en: Creating ISO image file
hu: ISO-képmásfájl létrehozása

en: Creating ISO image in %1
hu: ISO-képmás létrehozása itt: %1

en: Removing buffer files.
hu: Pufferfájlok eltávolítása.

en: Could not delete file %1.
hu: Nem sikerült törölni ezt a fájlt: %1.

en: Cdrecord could not be found on your system.
hu: A cdrecord nem található a rendszerén.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
hu: Nem lehet CD-TEXT-adatokat kiírni TAO módban. Próbálkozzon DAO vagy nyers (RAW) móddal.

en: Writing Enhanced Audio CD
hu: Továbbfejlesztett hang-CD írása

en: Writing Mixed Mode CD
hu: Vegyes módú CD írása

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
hu[0]: 1 sáv (%2 percnyi hangadat, %3 ISO 9660-as adat)
hu[1]: %1 sáv (%2 percnyi hangadat, %3 ISO 9660-as adat)

en: Enter New Filename
hu: Adja meg az új fájlnevet

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
hu: Már létezik ilyen nevű fájl, adjon meg más nevet:

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
hu: Nem sikerült átnevezni a feliratfájlt. Már létezik %1 nevű fájl.

en: Could not find a valid eMovix installation.
hu: Nem található használható, telepített eMovix.

en: default
hu: alapértelmezés

en: none
hu: nincs

en: Writing eMovix Project
hu: eMovix-projekt írása

en: Writing eMovix Project (%1)
hu: eMovix-projekt írása (%1)

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
hu[0]: 1 fájl (%2) és körülbelül 8 MB eMovix-adat
hu[1]: %1 fájl (%2) és körülbelül 8 MB eMovix-adat

en:  – One copy |  – %1 copies
hu[0]:  - 1 példány
hu[1]:  - %1 példány

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
hu: A K3b létrehoz egy %1-képmást a megadott MPEG-fájlokkal, de ezeknek a fájloknak már %1 formátumban kell lenniük. A K3b nem tudja más mintavételűre átalakítani az MPEG-fájlokat.

en: Information
hu: Információ

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
hu: Megjegyzés: az MPEG2 VCD-nek való előírását sok asztali DVD-lejátszó nem támogatja.

en: Force VCD
hu: VCD kikényszerítése

en: Do not force VCD
hu: Ne legyen kikényszerítve VCD

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
hu: Nem lehet MPEG1-es és MPEG2-es videófájlokat keverni.
    Hozzon létre új projektet ehhez a fájltípushoz.
    A K3b nem tudja elvégezni a fájlok szükséges átalakítását.

en: Wrong File Type for This Project
hu: Nem megengedett fájltípus ebben a projektben

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
hu: A PBC (lejátszásvezérlés) bekapcsolva.
    A videolejátszók nem érhetik el a szegmenseket (MPEG formátumú állóképek) PBC nélkül.

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
hu: Csak MPEG1- és MPEG2-videofájlokat lehet használni.

en: Wrong File Format
hu: Helytelen fájlformátum

en: Removing Binary file %1
hu: A(z) %1 bináris fájl eltávolítása

en: Removing Cue file %1
hu: A(z) %1 Cue-fájl eltávolítása

en: Could not write correct XML file.
hu: Nem sikerült a megfelelő XML-fájlt kiírni.

en: Creating Cue/Bin files...
hu: Cue-/Bin-fájlok létrehozása…

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
hu: Video CD létrehozásához a VcdImager program „%1” vagy újabb verziójának telepítése szükséges.

en: You can find this on your distribution disks or download it from https://www.gnu.org/software/vcdimager
hu: Ez valószínűleg megtalálható a disztribúció lemezein vagy letölthető innen: https://www.gnu.org/software/vcdimager

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
hu: Túl régi programfájl: %1. Legalább a(z) %2 verziójúra van szükség.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
hu: Videófájl átnézése: %1 / %2 (%3)

en: Creating Image for track %1
hu: Képmás létrehozása ehhez a sávhoz: %1

en: Cue/Bin files successfully created.
hu: Sikerült létrehozni a Cue-/Bin-fájlokat.

en: Writing Copy %1 of %2
hu: %1. példány írása (összesen: %2)

en: One or more BCD fields out of range for %1
hu: Legalább egy BCD mező értéke a megengedett tartományon kívülre esik: %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
hu: Mostantól a kereséskor fellépő adathibák nem lesznek jelentve

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
hu: Érdemes bejelölni "A keresési pozíciók frissítése" opciót, ha még nincs.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
hu: Az APS időbélyege helytelennek tűnik (aktuális időbélyeg: %1, a legutóbbi: %2)

en: Ignoring this aps
hu: Ez az APS ki lesz hagyva

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
hu: Hibás csomag a(z) %1. csomagnál (bájtpozíció (offset) az adatfolyamon belül: %2)

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
hu[0]: Az adatfolyam hátralevő 1 bájtja figyelmen kívül lesz hagyva.
hu[1]: Az adatfolyam hátralevő %1 bájtja figyelmen kívül lesz hagyva.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
hu: Az adatfolyam ismeretlen számú hátralevő bájtja figyelmen kívül lesz hagyva.

en: Writing Video CD (Version 1.1)
hu: Video CD írása (verzió: 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
hu: Video CD írása (verzió: 2.0)

en: Writing Super Video CD
hu: Super Video CD írása

en: Writing High-Quality Video CD
hu: Jó minőségű (High-Quality) Video CD írása

en: Writing Video CD
hu: Video CD írása

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
hu[0]: 1 MPEG (%2)
hu[1]: %1 MPEG (%2)

en: n/a
hu: nincs megadva

en: 1 bit/s | %1 bits/s
hu[0]: 1 bit/s
hu[1]: %1 bit/s

en: Component
hu: Komponens

en: Unspecified
hu: Nincs megadva

en: original
hu: eredeti

en: duplicate
hu: másolat

en: Motion Picture
hu: Mozgókép

en: Still Picture
hu: Állókép

en: Layer %1
hu: %1. réteg

en: unknown
hu: ismeretlen

en: invalid
hu: érvénytelen

en: stereo
hu: sztereó

en: joint stereo
hu: kapcsolt sztereó

en: dual channel
hu: dupla csatornás

en: single channel
hu: egycsatornás

en: surround sound
hu: térhatású hang

en: File %1 is empty.
hu: A(z) %1 fájl üres.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
hu: Ez egy egyszerű videofolyamnak tűnik, de multiplex programfolyamra volt szükség.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
hu: Ez egy egyszerű hangfolyamnak tűnik, de multiplex programfolyamra volt szükség.

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
hu: Ez RIFF-fejlécnek tűnik, de egyszerű multiplex programfolyamra volt szükség.

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült létrehozni egy ideiglenes könyvtárt: <filename>%1</filename>.

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült létrehozni egy ideiglenes könyvtárt: <filename>%1</filename>.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
hu: Érvénytelen bejegyzés található a VIDEO_TS könyvtárban (<filename>%1</filename>).

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
hu: Nem sikerült linket létrehozni egy ideiglenes fájlra ebben a könyvtárban: <filename>%1</filename>.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
hu: A projekt nem tartalmazza az összes szükséges Video DVD-fájlt.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
hu: A kapott DVD nem lesz lejátszható a legtöbb asztali DVD-lejátszón.

en: Creating Video DVD Image File
hu: Video DVD-képmás létrehozása

en: Writing Video DVD
hu: Video DVD írása

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
hu: ISO 9660-/UDF-fájlrendszer (méret: %1)

en: Multiple CDDB Entries Found
hu: Több CDDB-bejegyzés található

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
hu: A K3b több darab vagy nem pontosan illeszkedő CDDB-bejegyzést talált. Válasszon egyet.

en: Analyzing medium...
hu: Az adathordozó elemzése...

en: Device Selection
hu: Eszközválasztás

en: Please select a device:
hu: Válasszon ki egy eszközt:

en: Could not find file %1
hu: Nem található ez a fájl: %1

en: Error while reading from file %1
hu: Hiba történt a(z) %1 fájl olvasása közben

en: CDDB Lookup
hu: CDDB-keresés

en: Audio CD
hu: Hang-CD

en: Mixed CD
hu: Vegyes módú CD

en: Appendable Data %1
hu: Bővíthető adat-%1

en: Complete Data %1
hu: Teljes adat-%1

en: Empty
hu: Üres

en: No medium information
hu: Nincs adathordozó-információ

en: No medium present
hu: Adathordozó nem található

en: Empty %1 medium
hu: Üres %1-adathordozó

en: Appendable %1 medium
hu: Bővíthető %1-adathordozó

en: Complete %1 medium
hu: Teljes %1-adathordozó

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
hu[0]: %2 %1 sávban
hu[1]: %2 %1 sávban

en:  and %1 session |  and %1 sessions
hu[0]:  és %1 szakaszban
hu[1]:  és %1 szakaszban

en: Free space: %1
hu: Üres hely: %1

en: Capacity: %1
hu: Kapacitás: %1

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
hu: DVD vagy Blu-ray

en: rewritable medium
hu: újraírható adathordozó

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
hu: újraírható %1

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
hu: megfelelő adathordozó

en: Medium in %1 is not a %2.
hu: Az adathordozó a(z) %1 helyen nem %2.

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
hu: üres

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
hu: üres vagy bővíthető

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
hu: nem üres

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
hu: megfelelő

en: Medium in %1 is not %2.
hu: Az adathordozó a(z) %1 helyen nem %2.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
hu: A(z) %1 helyen lévő adathordozó kapacitása kisebb a szükségesnél.

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres adathordozót ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty medium
hu: Helyezzen be egy üres adathordozót

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres, DVD vagy Blu-ray típusú lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
hu: Helyezzen be egy üres, DVD vagy Blu-ray típusú lemezt

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres Blu-ray-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
hu: Helyezzen be egy üres Blu-ray-lemezt

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres CD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty CD medium
hu: Helyezzen be egy üres CD-lemezt

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres DVD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD medium
hu: Helyezzen be egy üres DVD-lemezt

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres DVD-DL-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty DVD-DL medium
hu: Helyezzen be egy üres DVD-DL-lemezt

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
hu: Helyezzen be egy üres, %1 vagy nagyobb kapacitású adathordozót ebbe a meghajtóba:<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
hu: Helyezzen be egy üres, %1 vagy nagyobb kapacitású adathordozót

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető adathordozót ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable medium
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető adathordozót

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető, DVD vagy Blu-ray típusú lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető, DVD vagy Blu-ray típusú lemezt

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető Blu-ray-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető Blu-ray-lemezt

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető CD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető CD-lemezt

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető DVD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető DVD-lemezt

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető DVD-DL-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
hu: Helyezzen be egy üres vagy bővíthető DVD-DL-lemezt

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy nem üres adathordozót ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
hu: Helyezzen be egy nem üres adathordozót

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy nem üres, újraírható adathordozót ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
hu: Helyezzen be egy nem üres, újraírható adathordozót

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy újraírható adathordozót ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable medium
hu: Helyezzen be egy újraírható adathordozót

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy megfelelő adathordozót ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert a suitable medium
hu: Helyezzen be egy megfelelő adathordozót

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy Video CD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video CD medium
hu: Helyezzen be egy Video CD-lemezt

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy Video DVD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert a Video DVD medium
hu: Helyezzen be egy Video DVD-lemezt

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy vegyes módú CD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
hu: Helyezzen be egy vegyes módú CD-lemezt

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy hang-CD-lemezt ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
hu: Helyezzen be egy hang-CD-lemezt

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
hu: Helyezzen be egy adattárolásra alkalmas adathordozót ebbe a meghajtóba:<p><b>%1</b>

en: Please insert a Data medium
hu: Helyezzen be egy adattárolásra alkalmas adathordozót

en: Simulate
hu: Szimuláció

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, a K3b az írási lépéseket kikapcsolt lézerrel fogja végezni.<p>Így érdemes először kipróbálni például a nagysebességű írási módokat vagy a közvetlen (on-the-fly) írást.<p><b>Figyelem:</b> a DVD+R(W)-lemezek nem támogatják a szimulált írást.

en: Only simulate the writing process
hu: Csak az írási folyamat szimulációja

en: Disk at once
hu: DAO (Disk At Once) mód

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, akkor a K3b a CD-t DAO ("Disk At Once") módban írja meg (nem pedig TAO, azaz "Track At Once" módban).<p>Általában érdemes a DAO módot használni, ahol ez lehetséges.<p><b>Figyelem:</b> 2 másodperctől eltérő méretű szünetet csak DAO módban lehet létrehozni.

en: Write in disk at once mode
hu: Írás DAO (Disk At Once) módban

en: Use Burnfree
hu: Burnfree mód

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
hu: Bekapcsolja a Burnfree (más néven: Just Link) módot a puffer-kimerülés megelőzése érdekében

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, akkor a K3b aktiválja a <em>Burnfree</em> (más néven <em>Just Link</em>) módot. Ha a CD-író támogatja ezt a funkciót, akkor megelőzhetők a pufferkimerülési hibák.<p>A <em>Burnfree</em> mód nélkül, ha írás közben az író egyszer nem kap adatot a számítógéptől, pufferkimerülési hiba történik, mert az írónak folyamatos adatfolyamra van szüksége a lemez írásához.<p>A <em>Burnfree</em> segítségével az író <em>meg tudja jelölni</em> a lézer aktuális pozícióját, és vissza tud oda térni, amikor a pufferben ismét van adat. Így azonban kisebb adatkimaradások keletkeznek a lemezen, ezért <b>mindig érdemes olyan írási sebességet választani, amelynél nincs szükség a Burnfree használatára, különösen hang-CD-k esetében</b> (a kimaradás akár hallható is lehet a lemezen).<p>A <em>Burnfree</em> korábban <em>Burnproof</em> néven volt ismert, de később bekerült az MMC szabványba és új nevet kapott.

en: Only create image
hu: Csak a képmás létrehozása

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, a K3b csak képmást hoz létre, nem végez tényleges írást.<p>A képmást később CD-/DVD-lemezre lehet írni egy korszerű íróprogrammal (például a K3b-vel).

en: Only create an image
hu: Csak a képmás létrehozása

en: Create image
hu: Képmás létrehozása

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, akkor a K3b a CD-re illetve DVD-re való írás előtt létrehoz egy képmást. Ellenkező esetben az adatok <em>közvetlen (on-the-fly)</em> módon lesznek a lemezre írva, vagyis nem lesz létrehozva átmeneti képmás.<p><b>Figyelem:</b> bár a közvetlen módú írás a legtöbb gépen jól működik, érdemes meggyőződni arról, hogy a gép elég gyorsan tudja-e küldeni az adatokat az írónak.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
hu: <p>Érdemes előbb egy szimulációt kipróbálni.

en: Cache the data to be written on the harddisk
hu: Az írandó adatok gyorstárazása a merevlemezen

en: Remove image
hu: A képmás eltávolítása

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, a K3b az írási művelet befejeződése után törli a létrehozott képmásokat a lemezről.<p>Ne jelölje be, ha meg szeretné tartani a képmásokat.

en: Remove images from disk when finished
hu: A képmások törlése a művelet befejezésekor

en: On the fly
hu: Közvetlen írás

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, a K3b nem hoz létre képmást írás előtt, hanem közvetlenül kiírja a fájlokat a CD-/DVD-lemezre.<p><b>Figyelem:</b> ez általában jól működik, de érdemes ellenőrizni, hogy a gép elég gyorsan tudja-e küldeni az adatokat az írónak.

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
hu: A fájlok kiírása közvetlenül a CD-re vagy DVD-re történjen, képmás létrehozása nélkül

en: Write CD-Text
hu: CD-Text-adatok kiírása

en: Create CD-Text entries
hu: CD-Text-bejegyzések létrehozása

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
hu: <p>Ha ez be van jelölve, a K3b kiegészítő információkat ír fel a hang-CD-k egyébként üresen hagyott részére, például az előadó nevét és a CD címét.<p>A hang-CD-szabványhoz kapcsolódó CD-Text kiterjesztést a Sony hozta létre.<p>A CD-Text-adatok csak olyan lejátszókon használhatók fel, amelyek támogatják ezt a kiterjesztést (általában az autókban levő CD-lejátszók).<p>A CD-Text-es lemezek minden CD-lejátszóban használhatók, ezért általában érdemes engedélyezni (ha vannak CD-Text-adatok).

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
hu: A hibakezelési szint beállítása hang-CD-k olvasásához

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
hu: <p>A digitális hangkiolvasás hibajavítási szintje.<ul><li>0: nincs ellenőrzés, közvetlen másolás történik a meghajtóról. <li>1: átfedő olvasás történik az akadások (jitter) elkerülése érdekében.</li><li>2: hasonló az 1-hez, de további ellenőrzések történnek a beolvasott adatokon.</li><li>3: hasonló a 2-höz, de további karcdetektálás és -javítás történik.</li></ul><p><b>0-tól 3 felé haladva csökken a kiolvasási sebesség.</b>

en: Start multisession CD
hu: Többszakaszos CD kezdése

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
hu: Ne kerüljön lezárásra a lemez, hogy később további szakaszokat lehessen a lemezhez fűzni

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
hu: <p>Ha ez be van jelölve, a K3b nem zárja le a CD-t, és ideiglenes tartalomjegyzéket hoz létre.</p><p>Így később igény esetén további szakaszok fűzhetők a CD-hez.</p>

en: Normalize volume levels
hu: A hangerő-szintek normalizálása

en: Adjust the volume levels of all tracks
hu: A hangerők egységes beállítása minden sávban

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
hu: <p>Ha ez be van jelölve, a K3b az összes sáv hangerőszintjét egy közös standard értékre fogja beállítani. Ez például válogatások készítésekor jöhet jól, ahol az albumok eltérő rögzítési módja miatt az egyes számok hangerői között jelentős eltérések lehetnek.<p><b>A K3b nem támogatja ezt a normalizálási lehetőséget közvetlen (on-the-fly) írási módban.</b>

en: Verify written data
hu: A kiírt adatok ellenőrzése

en: Compare original with written data
hu: Az eredeti adatok összehasonlítása a kiírt adatokkal

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, akkor a lemez kiírásának befejezése után a K3b összehasonlítja az eredeti forrásadatokat a kiírt adatokkal - így állapítva meg, hogy a lemez kiírása hibátlanul zajlott-e.

en: Ignore read errors
hu: Olvasási hibák figyelmen kívül hagyása

en: Skip unreadable audio sectors
hu: Az olvashatatlan hangszektorok kihagyása

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
hu: <p>Ha ez az opció be van jelölve, akkor abban az esetben, ha a K3b nem tud beolvasni egy hangszektort a forrás-CD-ről, a másolatban azt nullákkal fogja helyettesíteni.<p>Mivel a hang-CD-lejátszók képesek kijavítani a kisebb adathibákat (interpolációval), ezért általában nem probléma, ha engedélyezve van az olvashatatlan szektorok kihagyása.

en: unknown audio format
hu: ismeretlen hangformátum

en: Normal
hu: Normál

en: For the visually impaired
hu: Látássérülteknek

en: Director's comments 1
hu: Rendezői megjegyzések 1

en: Director's comments 2
hu: Rendezői megjegyzések 2

en: unknown audio code extension
hu: ismeretlen hangkód-kiterjesztés

en: Extended
hu: Kiterjesztett

en: unknown coding mode
hu: ismeretlen kódolási mód

en: Caption with normal size characters
hu: Felirat normál betűmérettel

en: Caption with bigger size characters
hu: Felirat nagyobb betűmérettel

en: Caption for children
hu: Felirat gyerekek számára

en: Closed caption with normal size characters
hu: Zárt felirat normál betűmérettel

en: Closed caption with bigger size characters
hu: Zárt felirat nagyobb betűmérettel

en: Closed caption for children
hu: Zárt felirat gyerekek számára

en: Forced caption
hu: Kényszerített felirat

en: Director's comments with normal size characters
hu: Rendezői megjegyzések normál betűmérettel

en: Director's comments with bigger size characters
hu: Rendezői megjegyzések nagyobb betűmérettel

en: Director's comments for children
hu: Rendezői megjegyzések gyerekek számára

en: unknown code extension
hu: ismeretlen kódkiterjesztés
