libk3bdevice - en to is translation catalogue (27 entries)

en: CD-ROM
is: Geisladrif

en: Error
is: Villa

en: Incremental Sequential
is: Stigvaxandi runa

en: Restricted Overwrite
is: Takmörkuð yfirskrifun

en: Layer Jump
is: Stökk milli laga (jump)

en: Random Recording
is: Slembin skrifun

en: Sequential Recording
is: Runubundin skrifun

en: Sequential Recording + POW
is: Runubundin skrifun + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
is: Ekkert

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
is: Óþekkt

en: No media
is: Enginn diskur

en: DVD-R Sequential
is: DVD-R runubundinn

en: DVD-R Dual Layer
is: DVD-R tveggja laga

en: DVD-R Dual Layer Sequential
is: DVD-R tveggja laga runubundinn

en: DVD-R Dual Layer Jump
is: DVD-R tveggja laga - stökk milli laga (jump)

en: DVD-RW Restricted Overwrite
is: DVD-RW takmörkuð yfirskrifun

en: DVD-RW Sequential
is: DVD-RW runubundinn

en: DVD+RW Dual Layer
is: DVD+RW tveggja laga (Dual Layer)

en: DVD+R Dual Layer
is: DVD-R tveggja laga (Dual Layer)

en: BD-R Sequential (SRM)
is: BD-R runubundinn (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
is: BD-R runubundin gerviyfirskrifun (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
is: BD-R slembin (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
is: Óþekkt

en: no medium
is: enginn miðill

en: complete medium
is: kláraður miðill

en: incomplete medium
is: ófrágenginn miðill

en: empty medium
is: auður miðill
