libk3bdevice - en to it translation catalogue (26 entries)

en: Error
it: Errore

en: Incremental Sequential
it: Incrementale sequenziale

en: Restricted Overwrite
it: Riscrittura limitata

en: Layer Jump
it: Salto di livello

en: Random Recording
it: Registrazione casuale

en: Sequential Recording
it: Registrazione sequenziale

en: Sequential Recording + POW
it: Registrazione sequenziale + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
it: Nessuno

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
it: Sconosciuto

en: No media
it: Nessun supporto

en: DVD-R Sequential
it: DVD-R sequenziale

en: DVD-R Dual Layer
it: DVD-R a doppio strato

en: DVD-R Dual Layer Sequential
it: DVD-R sequenziale a doppio strato

en: DVD-R Dual Layer Jump
it: DVD-R jump a doppio strato

en: DVD-RW Restricted Overwrite
it: DVD-RW a riscrittura limitata

en: DVD-RW Sequential
it: DVD-RW sequenziale

en: DVD+RW Dual Layer
it: DVD+RW a doppio strato

en: DVD+R Dual Layer
it: DVD+R a doppio strato

en: BD-R Sequential (SRM)
it: BD-R sequenziale (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
it: BD-R riscrivibili pseudo sequenziali (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
it: BD-R casuale (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
it: Sconosciuto

en: no medium
it: nessun supporto

en: complete medium
it: supporto completo

en: incomplete medium
it: supporto non completo

en: empty medium
it: supporto vuoto
