libk3bdevice - en to ja translation catalogue (23 entries)

en: Error
ja: エラー

en: Incremental Sequential
ja: インクリメンタルシーケンシャル

en: Restricted Overwrite
ja: 制限付き上書き

en: Layer Jump
ja: レイヤージャンプ

en: Random Recording
ja: ランダムレコーディング

en: Sequential Recording
ja: シーケンシャルレコーディング

en: Sequential Recording + POW
ja: シーケンシャルレコーディング + POW

en: No media
ja: メディアなし

en: DVD-R Sequential
ja: DVD-R シーケンシャル

en: DVD-R Dual Layer
ja: DVD-R 二層式

en: DVD-R Dual Layer Sequential
ja: DVD-R 二層式 シーケンシャル

en: DVD-R Dual Layer Jump
ja: DVD-R 二層式 ジャンプ

en: DVD-RW Restricted Overwrite
ja: DVD-RW 制限付き上書き

en: DVD-RW Sequential
ja: DVD-RW シーケンシャル

en: DVD+RW Dual Layer
ja: DVD+RW 二層式

en: DVD+R Dual Layer
ja: DVD+R 二層式

en: BD-R Sequential (SRM)
ja: BD-R シーケンシャル (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
ja: BD-R シーケンシャル疑似上書き (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
ja: BD-R ランダム (RRM)

en: no medium
ja: メディアなし

en: complete medium
ja: 完成したメディア

en: incomplete medium
ja: 未完成なメディア

en: empty medium
ja: 空のメディア
