libk3bdevice - en to nb translation catalogue (27 entries)

en: BD-RE
nb: BD-R

en: Error
nb: Feil

en: Incremental Sequential
nb: Tillagt sekvensiell

en: Restricted Overwrite
nb: Begrenset overskriving

en: Layer Jump
nb: Bytt lag

en: Random Recording
nb: Tilfeldig opptak

en: Sequential Recording
nb: Sekvensielt opptak

en: Sequential Recording + POW
nb: Sekvensielt opptak + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
nb: Ingen

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: No media
nb: Intet media

en: DVD-R Sequential
nb: Sekvensiell DVD-R

en: DVD-R Dual Layer
nb: Tolags DVD-R

en: DVD-R Dual Layer Sequential
nb: Sekvensiell tolags DVD-R

en: DVD-R Dual Layer Jump
nb: Bytt lag på tolags DVD-R

en: DVD-RW Restricted Overwrite
nb: DVD-RW Begrenset overskriving

en: DVD-RW Sequential
nb: DVD-RW Sekvensiell

en: DVD+RW Dual Layer
nb: Tolags DVD+RW

en: DVD+R Dual Layer
nb: Tolags DVD+R

en: BD-R Sequential (SRM)
nb: Sekvensiell DVD-R (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
nb: BD-R sekvensiel pseudo-overskrivning (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
nb: BD-R Tilfeldig(RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
nb: Ukjent

en: no medium
nb: ikke noe medium

en: complete medium
nb: fullt medium

en: incomplete medium
nb: ikke fullt medium

en: empty medium
nb: tomt medium
