libk3bdevice - en to nds translation catalogue (29 entries)

en: HD DVD-ROM
nds: HD-DVD-ROM

en: HD DVD-R
nds: HD-DVD-R

en: HD DVD-RAM
nds: HD-DVD-RAM

en: Error
nds: Fehler

en: Incremental Sequential
nds: Inkrementell Sequentiell

en: Restricted Overwrite
nds: Ingrenzt Överschrieven

en: Layer Jump
nds: Sprung över DVD-Lagen

en: Random Recording
nds: Tofällig Opnahm

en: Sequential Recording
nds: Sequentiell Opnahm

en: Sequential Recording + POW
nds: Sequentiell Opnahm + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
nds: Keen

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: No media
nds: Keen Medium

en: DVD-R Sequential
nds: Sequentiell DVD-R

en: DVD-R Dual Layer
nds: Tweelagen-DVD-R

en: DVD-R Dual Layer Sequential
nds: Tweelagen-DVD-R sequentiell

en: DVD-R Dual Layer Jump
nds: Tweelagen-DVD-R-Sprung

en: DVD-RW Restricted Overwrite
nds: DVD-RW Ingrenzt Överschrieven

en: DVD-RW Sequential
nds: Sequentiell DVD-RW

en: DVD+RW Dual Layer
nds: Tweelagen-DVD+RW

en: DVD+R Dual Layer
nds: Tweelagen-DVD+R

en: BD-R Sequential (SRM)
nds: Sequentiell BD-R (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
nds: Sequentiell BD-R - Pseudo-Överschrieven (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
nds: Tofällig BD-R (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
nds: Nich begäng

en: no medium
nds: Keen Schiev

en: complete medium
nds: Afslaten Schiev

en: incomplete medium
nds: Nich afslaten Schiev

en: empty medium
nds: Leddig Schiev
