libk3bdevice - en to nn translation catalogue (26 entries)

en: Error
nn: Feil

en: Incremental Sequential
nn: Stigande sekvensiell

en: Restricted Overwrite
nn: Avgrensa overskriving

en: Layer Jump
nn: Lagbyte

en: Random Recording
nn: Tilfeldig opptak

en: Sequential Recording
nn: Sekvensielt opptak

en: Sequential Recording + POW
nn: Sekvensielt opptak + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
nn: Ingen

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: No media
nn: Ingen media

en: DVD-R Sequential
nn: DVD-R Sekvensiell

en: DVD-R Dual Layer
nn: Tolags DVD-R

en: DVD-R Dual Layer Sequential
nn: Sekvensiell tolags DVD-R

en: DVD-R Dual Layer Jump
nn: Tolags med lagbyte DVD-R

en: DVD-RW Restricted Overwrite
nn: DVD-RW Avgrensa overskriving

en: DVD-RW Sequential
nn: DVD-RW Sekvensiell

en: DVD+RW Dual Layer
nn: Tolags DVD+RW

en: DVD+R Dual Layer
nn: Tolags DVD+R

en: BD-R Sequential (SRM)
nn: BD-R Sekvensiell (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
nn: BD-R Sekvensiell pseudooverskriving (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
nn: BD-R Tilfeldig (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
nn: Ukjend

en: no medium
nn: inkje medium

en: complete medium
nn: fullt medium

en: incomplete medium
nn: ikkje-fullt medium

en: empty medium
nn: tomt medium
