libk3b - en to pl translation catalogue (778 entries)

en: Inhibiting sleep for disc writing
pl: Zapobiegaj usypianiu przy wypalaniu dysku

en: Disable inhibition for disc writing
pl: Wyłącz zapobieganie usypianiu przy wypalaniu dysku

en: Source
pl: Źródło

en: Target
pl: Cel

en: Writing Audio Cue File
pl: Zapisywanie pliku Audio Cue

en: Analysing the audio file failed. Corrupt file?
pl: Analiza pliku dźwiękowego nie powiodła się. Plik uszkodzony?

en: Analysing the audio file
pl: Analizowanie pliku dźwiękowego

en: Analysing %1
pl: Analizowanie %1

en: Unable to handle '%1' due to an unsupported format.
pl: Nie można przetworzyć '%1' ze względu na nieobsługiwany format danych.

en: No valid audio cue file: '%1'
pl: Brak poprawnego pliku audio cue: '%1'

en: Could not load libcdparanoia.
pl: Nie można wczytać libcdparanoia.

en: Could not open device %1
pl: Nie można otworzyć urządzenia %1

en: Error while initializing audio ripping.
pl: Błąd podczas inicjalizacji zgrywania ścieżek audio.

en: Unable to open '%1' for writing.
pl: Nie można otworzyć '%1' do zapisu.

en: Unrecoverable error while ripping track %1.
pl: Nienaprawialny błąd podczas zgrywania ścieżki %1.

en: Write Binary Image
pl: Nagrywanie obrazu binarnego

en: One copy successfully created | %1 copies successfully created
pl[0]: Pomyślnie utworzono jedną kopię
pl[1]: Pomyślnie utworzono %1 kopie
pl[2]: Pomyślnie utworzono %1 kopii

en: Writing track %1 of %2
pl: Nagrywanie ścieżki %1 z %2

en: Writing cue/bin Image
pl: Nagrywanie obrazu cue/bin

en:  - %1 Copy |  - %1 Copies
pl[0]:  - %1 kopia
pl[1]:  - %1 kopie
pl[2]:  - %1 kopii

en: Erasing CD-RW
pl: Wymazywanie CD-RW

en: When erasing a CD-RW no progress information is available.
pl: Podczas wymazywania CD-RW nie będą pokazywane żadne informacje o postępie.

en: Please insert a rewritable CD medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
pl: Proszę włożyć płytę wielokrotnego zapisu, do napędu<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Blanking error.
pl: Błąd wymazywania.

en: Sorry, no error handling yet.
pl: Niestety, brak na razie obsługi błędów.

en: Quick Format
pl: Szybkie formatowanie

en: Checking Source Medium
pl: Sprawdzanie płyty źródłowej

en: Waiting for source medium
pl: Oczekiwanie na płytę źródłową

en: Checking source medium
pl: Sprawdzanie płyty źródłowej

en: K3b does not copy CDs containing multiple data tracks.
pl: K3b nie obsługuje kopiowania płyt CD z wieloma ścieżkami z danymi.

en: Copying Multisession Data CD.
pl: Kopiowanie wielosesyjnej płyty CD z danymi.

en: Copying Data CD.
pl: Kopiowanie płyty CD z danymi.

en: K3b can only copy CD-Extra mixed mode CDs.
pl: K3b może tylko kopiować mieszane płyty CD z CD-Extra.

en: Copying Enhanced Audio CD (CD-Extra).
pl: Kopiowanie płyty Enhanced Audio CD (CD-Extra).

en: Copying Audio CD.
pl: Kopiowanie płyty CD Audio.

en: The source disk is empty.
pl: Płyta źródłowa jest pusta.

en: K3b needs cdrecord 2.01a12 or newer to copy Mode2 data tracks.
pl: K3b wymaga  programu cdrecord w wersji 2.01a12 lub nowszej, żeby kopiować ścieżki z danymi typu Mode2.

en: You will only be able to copy the first session in raw writing mode. Continue anyway?
pl: W trybie surowego zapisu można skopiować tylko pierwszą sesję z płyty. Czy chcesz kontynuować?

en: Multisession CD
pl: Wielosesyjna płyta CD

en: Only copying first session.
pl: Kopiowanie tylko pierwszej sesji.

en: Unable to determine free space in temporary folder '%1'.
pl: Nie można określić ilości wolnego miejsca w katalogu tymczasowym '%1'.

en: Not enough space left in temporary folder.
pl: Niewystarczająca ilość wolnego miejsca w katalogu tymczasowym.

en: Unmounting source medium
pl: Odmontowywanie płyty źródłowej

en: Unable to read Table of contents
pl: Nie można odczytać TOC

en: Searching CD-Text
pl: Wyszukiwanie CD-Text

en: Found CD-Text (%1 - %2).
pl: Znaleziono CD-Text (%1 - %2).

en: Found corrupted CD-Text. Ignoring it.
pl: Znaleziono uszkodzony CD-Text. Został pominięty.

en: No CD-Text found.
pl: Nie odnaleziono CD-Text.

en: Querying CDDB
pl: Odpytywanie CDDB

en: Found CDDB entry (%1 - %2).
pl: Znaleziono wpis CDDB (%1 - %2).

en: No CDDB entry found.
pl: Nie znaleziono wpisu CDDB.

en: CDDB error (%1).
pl: Błąd CDDB (%1).

en: Found CD-Text (%1 - %2) and CDDB (%3 - %4) entries. Which one should be used to generate the CD-Text on the new CD?
pl: Znaleziono wpisy CD-Text (%1 - %2) i CDDB (%3 - %4). Który z nich powinien być użyty do wygenerowania CD-Text na nowej płycie CD?

en: Use CD-Text data
pl: Użyj danych CD-Text

en: Use CDDB entry
pl: Użyj wpisu CDDB

en: Preparing write process...
pl: Przygotowywanie procesu nagrywającego...

en: Specified an unusable temporary path. Using default.
pl: Podano ścieżkę do plików tymczasowych, która nie może zostać użyta. Użyta zostanie domyślna ścieżka.

en: Unable to create temporary folder '%1'.
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego '%1'.

en: Using temporary folder %1.
pl: Używany jest katalog tymczasowy %1.

en: Do you want to overwrite %1?
pl: Czy chcesz zastąpić %1

en: File Exists
pl: Plik istnieje

en: Writing image file to %1.
pl: Zapisywanie pliku obrazu do %1.

en: Reading Session %1
pl: Odczytywanie sesji %1

en: Reading Source Medium
pl: Odczytywanie płyty źródłowej

en: Reading track %1 of %2
pl: Odczytywanie ścieżki %1 z %2

en: Simulating Session %1
pl: Symulowanie sesji %1

en: Writing Copy %1 (Session %2)
pl: Nagrywanie kopii %1 (sesja %2)

en: Writing Copy (Session %1)
pl: Nagrywanie kopii (sesja %1)

en: Simulating
pl: Symulacja

en: Writing Copy %1
pl: Nagrywanie kopii %1

en: Writing Copy
pl: Nagrywanie kopii

en: Waiting for media
pl: Oczekiwanie na płytę

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode.
pl: Nie można nagrać informacji CD-Text w trybie TAO (ścieżka naraz).

en: Successfully read session %1.
pl: Sesja %1 została pomyślnie odczytana.

en: Successfully read source disk.
pl: Płyta źródłowa została pomyślnie odczytana.

en: K3b was unable to eject the source disk. Please do so manually.
pl: K3b nie mógł wysunąć płyty źródłowej. Proszę to zrobić ręcznie.

en: Error while reading session %1.
pl: Błąd podczas odczytywania sesji %1.

en: Need to reload medium to return to proper state.
pl: Należy ponownie wczytać nośnik, aby przywrócić właściwy stan.

en: Reloading the medium
pl: Ponowne wczytanie płyty

en: K3b was unable to eject the written disk. Please do so manually.
pl: K3b nie mógł wysunąć zapisanej płyty. Proszę to zrobić ręcznie.

en: Please reload the medium and press 'OK'
pl: Proszę ponownie wsunąć nośnik i nacisnąć 'OK'

en: Failed to reload the medium
pl: Nie udało się ponownie wczytać płyty

en: Removing temporary files.
pl: Usuwanie plików tymczasowych.

en: Removing image files.
pl: Usuwanie plików obrazów.

en: Creating CD Image
pl: Tworzenie obrazu płyty CD

en: Simulating CD Copy On-The-Fly
pl: Symulowanie kopiowania płyty CD w locie

en: Simulating CD Copy
pl: Symulowanie kopiowania płyty CD

en: Copying CD On-The-Fly
pl: Kopiowanie płyty CD w locie

en: Copying CD
pl: Kopiowanie płyty CD

en: Creating 1 copy | Creating %1 copies
pl[0]: Nagrywanie 1 kopii
pl[1]: Nagrywanie %1 kopii
pl[2]: Nagrywanie %1 kopii

en: Could not find %1 executable.
pl: Nie można znaleźć %1 - pliku wykonywalnego.

en: Could not start %1.
pl: Nie można uruchomić %1.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
pl: %1 zwrócił nieznany błąd! (kod błędu %2)

en: %1 did not exit cleanly.
pl: %1 nie zakończył się poprawnie.

en: Cdrecord version %1 does not have cloning support.
pl: Cdrecord w wersji %1 nie obsługuje klonowania.

en: No device set.
pl: Nie podano urządzenia.

en: CD writer %1 (%2) does not support cloning.
pl: Nagrywarka %1 (%2) nie obsługuje klonowania.

en: Reading clone image
pl: Odczytywanie obrazu klonowania

en: Writing Track %1 of %2
pl: Nagrywanie ścieżki %1 z %2

en: Successfully written clone copy %1.
pl: Pomyślnie nagrano sklonowaną kopię %1.

en: Successfully read disk.
pl: Pomyślnie odczytano płytę.

en: Failed to read disk completely in clone mode.
pl: Nie powiodło się całkowite odczytanie płyty w trybie klonowania.

en: Error while reading disk.
pl: Błąd podczas odczytywania płyty.

en: Simulating clone copy
pl: Symulacja klonowania

en: Writing clone copy %1
pl: Nagrywanie sklonowanej kopii %1

en: Creating Clone Image
pl: Tworzenie obrazu do klonowania

en: Simulating Clone Image
pl: Symulacja tworzenia obrazu do klonowania

en: Burning Clone Image
pl: Nagrywanie obrazu do klonowania

en: Simulating CD Cloning
pl: Symulacja klonowania płyty CD

en: Cloning CD
pl: Klonowanie płyty CD

en: Creating 1 clone copy | Creating %1 clone copies
pl[0]: Nagrywanie 1 sklonowanej kopii
pl[1]: Nagrywanie %1 sklonowanych kopii
pl[2]: Nagrywanie %1 sklonowanych kopii

en: Unable to open libdvdcss.
pl: Nie można otworzyć libdvdcss.

en: Retrieving all CSS keys. This might take a while.
pl: Pobieranie wszystkich kluczy CSS. To może chwilę potrwać.

en: Failed to retrieve all CSS keys.
pl: Nie powiodło się pobranie wszystkich kluczy CSS.

en: Video DVD decryption failed.
pl: Odszyfrowywanie płyty Video DVD nie powiodło się.

en: No support for reading formless Mode2 sectors.
pl: Odczytywanie bezpostaciowych sektorów Mode2 nie jest obsługiwane.

en: Unsupported sector type.
pl: Nieobsługiwany typ sektora.

en: Reading with sector size %1.
pl: Odczytywanie z rozmiarem sektora %1.

en: Error while reading sector %1.
pl: Błąd podczas odczytu sektora %1.

en: Ignored %1 erroneous sector. | Ignored a total of %1 erroneous sectors.
pl[0]: Zignorowano %1 błędny sektor.
pl[1]: Zignorowano %1 błędne sektory.
pl[2]: Zignorowano %1 błędnych sektorów.

en: Problem while reading. Retrying from sector %1.
pl: Wystąpił problem z odczytem danych, nastąpi ponowna próba odczytu od sektora %1.

en: Ignoring read error in sector %1.
pl: Ignorowanie błędu odczytu w sektorze %1.

en: Changing DVD Booktype
pl: Zmiana formatu płyty DVD

en: No device set
pl: Nie podano urządzenia

en: Please insert an empty DVD+R or a DVD+RW medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
pl: Proszę włożyć pustą płytę DVD+R lub DVD+RW do napędu <p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Checking medium
pl: Sprawdzanie płyty

en: Booktype successfully changed
pl: Zmiana formatu płyty zakończyła się pomyślnie

en: Please send me an email with the last output.
pl: Proszę wysłać do autora e-mail z tym co program ostatnio wypisał.

en: Ejecting DVD...
pl: Wysuwanie płyty DVD...

en: Unable to eject media.
pl: Nie można wysunąć nośnika.

en: Cannot change booktype on non-empty DVD+R media.
pl: Nie można zmienić formatu płyty DVD+R, która nie jest pusta.

en: No DVD+R(W) media found.
pl: Nie znaleziono płyty DVD+R(W).

en: Unable to determine media state.
pl: Nie można określić stanu płyty.

en: Changing Booktype
pl: Zmienianie formatu płyty

en: K3b does not support writing on-the-fly with growisofs %1.
pl: K3b nie obsługuje nagrywania w locie za pomocą growisofs w wersji %1.

en: Disabling on-the-fly writing.
pl: Wyłączenie nagrywania w locie.

en: No source medium found.
pl: Nie odnaleziono nośnika źródłowego.

en: Found encrypted DVD.
pl: Znaleziono zaszyfrowaną płytę DVD.

en: Cannot copy encrypted DVDs.
pl: Nie można skopiować zaszyfrowanych płyt DVD.

en: The writer does not support writing Double Layer DVDs.
pl: Ta nagrywarka nie obsługuje nagrywania dwuwarstwowych płyt DVD.

en: This growisofs version does not support writing Double Layer DVDs.
pl: Ta wersja growisofs nie obsługuje nagrywania dwuwarstwowych płyt DVD.

en: K3b does not support copying multi-session DVD or Blu-ray disks.
pl: K3b nie obsługuje kopiowania wielosesyjnych płyt DVD lub dysków Blu-ray.

en: K3b relies on the size saved in the ISO 9660 header.
pl: K3b polega na rozmiarze zapisanym w nagłówku ISO 9660.

en: This might result in a corrupt copy if the source was mastered with buggy software.
pl: Może to spowodować utworzenie uszkodzonej kopii, jeśli płyta źródłowa została utworzona za pomocą wadliwego oprogramowania.

en: Unable to determine the ISO 9660 filesystem size.
pl: Nie można określić rozmiaru systemu plików ISO 9660.

en: K3b does not support copying DVD-RAM.
pl: K3b nie obsługuje kopiowania płyt DVD-RAM.

en: Unsupported media type.
pl: Nieobsługiwany rodzaj nośnika.

en: Reading source medium.
pl: Odczytywanie płyty źródłowej.

en: Creating image
pl: Tworzenie obrazu

en: Simulating copy
pl: Symulowanie kopiowania

en: Writing copy %1
pl: Nagrywanie kopii %1

en: Writing copy
pl: Nagrywanie kopii

en: Successfully read source medium.
pl: Płyta źródłowa została pomyślnie odczytana.

en: K3b was unable to eject the source medium. Please do so manually.
pl: K3b nie mógł wysunąć płyty źródłowej. Proszę to zrobić ręcznie.

en: Successfully written copy %1.
pl: Pomyślnie nagrano kopię %1.

en: Verifying copy %1
pl: Weryfikowanie kopii %1

en: Verifying copy
pl: Weryfikowanie kopii

en: K3b was unable to eject the written medium. Please do so manually.
pl: K3b nie mógł wysunąć zapisanej płyty. Proszę to zrobić ręcznie.

en: Unsupported media type: %1
pl: Nieobsługiwany rodzaj nośnika: %1

en: %1 media do not support write simulation. Do you really want to continue? The disc will actually be written to.
pl: Nośnik %1 nie obsługuje symulacji nagrywania. Czy nadal chcesz kontynuować? Nośnik zostanie zapisany bez wcześniejszej symulacji.

en: No Simulation with %1
pl: Niemożliwa symulacja dla  %1

en: Writing DVD copy
pl: Nagrywanie kopii płyty DVD

en: Writing mode ignored when writing DVD+R(W) media.
pl: Tryb zapisu został zignorowany podczas nagrywania płyty DVD+R(W).

en: Writing %1.
pl: Nagrywanie %1.

en: Your writer (%1 %2) does not support simulation with DVD-R(W) media. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
pl: Twoja nagrywarka (%1 %2) nie obsługuje symulacji na płytach DVD-R(W). Czy nadal chcesz kontynuować? Nośnik zostanie zapisany bez wcześniejszej symulacji.

en: No Simulation with DVD-R(W)
pl: Niemożliwa symulacja dla płyt DVD-R(W)

en: Writing DVD-RW in restricted overwrite mode.
pl: Nagrywanie płyty DVD-RW w trybie ograniczonego zastępowania (ograniczone zastępowanie).

en: Writing DVD-RW in DAO mode.
pl: Zapisywanie płyty DVD-RW w trybie DAO

en: Writing DVD-RW in incremental mode.
pl: Nagrywanie płyty DVD-RW w trybie przyrostowym.

en: Restricted Overwrite is not possible with DVD-R media.
pl: Nie można użyć trybu ograniczonego zastępowania (ograniczone zastępowanie) do płyty DVD-R.

en: Writing %1 in DAO mode.
pl: Nagrywanie %1 w trybie DAO.

en: Writing %1 in incremental mode.
pl: Nagrywanie %1 w trybie przyrostowym.

en: Writing BD copy
pl: Nagrywanie kopii BD

en: Removed image file %1
pl: Plik obrazu %1 został usunięty

en: Creating Image
pl: Tworzenie obrazu płyty

en: Copying DVD or BD On-The-Fly
pl: Kopiowanie płyty DVD/BD w locie

en: Copying DVD or BD
pl: Kopiowanie DVD/BD

en: Formatting disc
pl: Formatowanie dysku

en: Unmounting medium
pl: Odmontowywanie płyty

en: Please insert a rewritable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1 %2 (%3)</b>.
pl: Proszę włożyć nośnik DVD lub Blu-ray wielokrotnego zapisu do napędu<p><b>%1 %2 (%3)</b>.

en: Formatting successfully completed
pl: Formatowanie zakończone pomyślnie

en: Do not be concerned with the progress stopping before 100%.
pl: Nie przejmuj się tym, że postęp procesu zatrzymał się przed 100%.

en: The formatting will continue in the background during writing.
pl: Formatowanie będzie kontynuowane w tle podczas zapisu.

en: Ejecting medium...
pl: Wysuwanie nośnika...

en: Unable to eject medium.
pl: Nie można wysunąć nośnika.

en: Found %1 medium.
pl: Znaleziono nośnik %1.

en: No rewritable DVD or BD medium found. Unable to format.
pl: Nie znaleziono płyty DVD lub BD wielokrotnego zapisu. Nie można przeprowadzić formatowania.

en: No need to format %1 media more than once.
pl: Nie ma potrzeby formatowania płyty %1 więcej niż jeden raz.

en: It may simply be overwritten.
pl: Może być po prostu zamazana.

en: Forcing formatting anyway.
pl: Mimo to wymuszono formatowanie.

en: It is not recommended to force formatting of %1 media.
pl: Nie zaleca się wymuszania formatowania nośnika %1.

en: After 10-20 reformats the media might become unusable.
pl: Po 10-20 formatowaniach płyta może przestać nadawać się do użytku.

en: Formatting %1 medium
pl: Formatowanie nośnika %1

en: Formatted in %1 mode.
pl: Sformatowano w trybie %1.

en: Media is already empty.
pl: Płyta jest już pusta.

en: Formatting DVD-RW in %1 mode.
pl: Formatowanie płyty DVD-RW w trybie %1.

en: Unable to determine the current formatting state of the DVD-RW medium.
pl: Nie można określić, jak płyta DVD-RW została sformatowana.

en: Using %1 %2 – Copyright © %3
pl: Użycie %1 %2 – Prawa autorskie © %3

en: Formatting
pl: Formatowanie

en: Preparing data
pl: Przygotowywanie danych

en: Could not find image %1
pl: Nie można znaleźć obrazu %1

en: Verifying written data
pl: Weryfikacja zapisanych danych

en: Verifying written copy %1 of %2
pl: Weryfikowanie kopii %1 z %2

en: Writing image
pl: Nagrywanie obrazu płyty

en: Writing copy %1 of %2
pl: Nagrywanie kopii %1 z %2

en: Waiting for medium
pl: Oczekiwanie na płytę

en: Simulating ISO 9660 Image
pl: Symulowanie nagrywania obrazu ISO 9660

en: Burning ISO 9660 Image
pl: Nagrywanie obrazu ISO 9660

en: Cannot write %1 media using %2. Falling back to default application.
pl: Nie można nagrać płyty %1 przy użyciu %2. Powrót do domyślnego programu.

en: DVD and Blu-ray tracks can only be written in MODE1.
pl: Ścieżki DVD i Blu-Ray mogą być zapisane tylko w trybie MODE1.

en: Missing Blu-ray support in cdrecord and growisofs. Please update the system.
pl: Brak wsparcia Blu-Ray w cdrecord i growisofs. Proszę uaktualnić system.

en: Track lengths below 4 seconds violate the Red Book standard.
pl: Długość ścieżki poniżej 4 sekund jest niezgodna ze standardem Red Book.

en: On-the-fly writing with cdrecord < 2.01a13 not supported.
pl: Nagrywanie "w locie" za pomocą cdrecord < 2.01a13 nie jest możliwe.

en: Cdrecord %1 does not support CD-Text writing.
pl: Cdrecord %1 nie obsługuje nagrywania CD-Text.

en: Your writer (%1 %2) does not support Incremental Streaming with %3 media. Multisession will not be possible. Continue anyway?
pl: Twoja nagrywarka (%1 %2) nie obsługuje przyrostowego przesyłania danych dla płyt %3. Stworzenie płyty wielosesyjnej nie będzie możliwe. Czy mimo to kontynuować?

en: No Incremental Streaming
pl: Nagrywarka nie obsługuje przyrostowego przesyłania danych

en: DVD+R(W) media do not support write simulation. Do you really want to continue? The media will actually be written to.
pl: Płyty DVD+R(W) nie obsługują symulacji nagrywania. Czy nadal chcesz kontynuować? Nośnik zostanie zapisany bez wcześniejszej symulacji.

en: No Simulation with DVD+R(W)
pl: Niemożliwa symulacja dla płyt DVD+R(W)

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
pl: Większość nagrywarek nie obsługuje nagrywania wielosesyjnych płyt CD w trybie DAO.

en: No version of cdrskin can do this yet.
pl: Żadna z wersji cdrskin nie może jeszcze tego zrobić.

en: Writing CD in Session At Once mode.
pl: Nagrywanie płyty CD w trybie SAO.

en: Writing CD in Track At Once mode.
pl: Nagrywanie płyty CD w trybie TAO.

en: Writing CD in Raw mode.
pl: Nagrywanie płyty CD w trybie RAW.

en: Appending session to CD
pl: Dogrywanie sesji do płyty CD

en: Writing rewritable CD in Session At Once mode.
pl: Nagrywanie wielosesyjnej płyty CD w trybie SAO.

en: Writing rewritable CD in Track At Once mode.
pl: Nagrywanie wielosesyjnej płyty CD w trybie TAO.

en: Writing rewritable CD in Raw mode.
pl: Nagrywanie wielosesyjnej płyty CD w trybie RAW.

en: Appending session to rewritable CD.
pl: Dołączanie sesji do płyty CD wielokrotnego zapisu.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD+RW.
pl: Powiększanie systemu plików ISO 9660 na płycie DVD+RW.

en: Growing ISO 9660 filesystem on DVD-RW in restricted overwrite mode.
pl: Rozszerzanie systemu plików ISO 9660 na płycie DVD-RW w trybie ograniczonego zastępowania.

en: Appending session to DVD+R.
pl: Dogrywanie sesji do płyty DVD+R.

en: Appending session to Double Layer DVD+R.
pl: Dogrywanie sesji do płyty DVD+R DL.

en: Appending session to %1.
pl: Dogrywanie sesji do %1

en: Writing Double Layer DVD+R.
pl: Nagrywanie dwuwarstwowej płyty DVD+R.

en: Using readcd %1 instead of default version for clone support.
pl: Używanie readcd w wersji %1, zamiast domyślnej, w celu wykorzystania obsługi klonowania.

en: Could not find readcd executable with cloning support.
pl: Nie można znaleźć programu readcd z obsługą klonowania.

en: Writing image to %1.
pl: Nagrywanie obrazu do %1.

en: Could not start readcd.
pl: Nie można uruchomić readcd.

en: Cannot read source disk.
pl: Nie można odczytać płyty źródłowej.

en: Retrying from sector %1.
pl: Ponowna próba od sektora %1.

en: Uncorrected error in sector %1
pl: Niepoprawiony błąd w sektorze %1

en: Corrected error in sector %1
pl: Poprawiono błąd w sektorze %1

en: %1 returned error: %2
pl: %1 zwrócił błąd: %2

en: Readcd exited abnormally.
pl: Readcd zakończył się w niespodziewany sposób.

en: Internal Error: Verification job improperly initialized (%1)
pl: Błąd wewnętrzny: niewłaściwie zainicjalizowane zadanie weryfikacji (%1)

en: no tracks added
pl: nie dodano utworów

en: specified track number '%1' not found on medium
pl: utwór o numerze %1 nie został znaleziony na nośniku

en: Verifying track %1
pl: Weryfikowanie ścieżki %1

en: Written data in track %1 differs from original.
pl: Dane zapisane na ścieżce %1 różnią się od oryginału.

en: Written data verified.
pl: Zapisane dane zostały zweryfikowane.

en: %1 executable could not be found.
pl: Nie znaleziono pliku wykonywalnego %1.

en: %1 version %2 is too old.
pl: %1 w wersji %2 jest zbyt stare.

en: Analysing Title %1 of Video DVD %2
pl: Analizowanie tytułu %1 z płyty Video DVD %2

en: Analysing Chapter %1 of %2
pl: Analizowanie rozdziału %1 z %2

en: Ignoring clipping values of last chapter due to its short playback time.
pl: Ostatni rozdział został zignorowany z powodu jego bardzo krótkiego czasu.

en: Unable to create folder '%1'
pl: Nie można utworzyć katalogu '%1'

en: Invalid filename: '%1'
pl: Nieprawidłowa nazwa pliku: '%1'

en: Transcoding title %1 from Video DVD %2
pl: Przekodowywanie tytułu %1 z Video DVD %2

en: Invalid video codec set: %1
pl: Ustawiono nieprawidłowy kodek wideo: %1

en: Invalid audio codec set: %1
pl: Ustawiono nieprawidłowy kodek dźwięku: %1

en: Resizing picture of title %1 to %2x%3
pl: Zmiana rozmiaru obrazu w tytule %1 na %2x%3

en: Single-pass Encoding
pl: Kodowanie jednoprzebiegowe

en: Two-pass Encoding: First Pass
pl: Kodowanie dwuprzebiegowe: przebieg pierwszy

en: Two-pass Encoding: Second Pass
pl: Kodowanie dwuprzebiegowe: przebieg drugi

en: Removing incomplete video file '%1'
pl: Usuwanie niekompletnego pliku wideo '%1'

en: Execution of %1 failed.
pl: Uruchomienie programu %1 nie powiodło się.

en: Please consult the debugging output for details.
pl: Szczegółu znajdują się w wyjściu debugowania.

en: AC3 (Pass-through)
pl: AC3 (skopiowanie strumienia)

en: MPEG1 Layer III
pl: MPEG1 warstwa III (mp3)

en: FFmpeg is an open-source project trying to support most video and audio codecs used these days. Its subproject libavcodec forms the basis for multimedia players such as xine or mplayer.
pl: FFmpeg to projekt środowiska otwartego oprogramowania, mający na celu obsługę większości obecnie używanych kodeków audio i wideo. Jego podprojekt,o nazwie libavcodec, jest podstawą odtwarzaczy multimedialnych, takich jak Xine czy Mplayer.

en: FFmpeg contains an implementation of the MPEG-4 video encoding standard which produces high quality results.
pl: FFmpeg zawiera implementację kodowania wideo MPEG-4, która tworzy obraz o bardzo wysokiej jakości.

en: XviD is a free and open source MPEG-4 video codec. XviD was created by a group of volunteer programmers after the OpenDivX source was closed in July 2001.
pl: XviD to wolny i otwarty kodek wideo MPEG-4. XviD został utworzony przez grupę ochotników po tym, jak źródła projektu OpenDivX zostały zamknięte w lipcu 2001.

en: XviD features MPEG-4 Advanced Profile settings such as b-frames, global and quarter pixel motion compensation, lumi masking, trellis quantization, and H.263, MPEG and custom quantization matrices.
pl: XviD obsługuje ustawienia MPEG-4 Advanced Profile, takie jak ramki typu B, globalna i ćwiartkowa kompensacja ruchu pikseli, maskowanie luminancji, kwantyzację Trellis,H.263, MPEG i własne macierze kwantyzacji.

en: XviD is a primary competitor of DivX (XviD being DivX spelled backwards). While DivX is closed source and may only run on Windows, Mac OS and Linux, XviD is open source and can potentially run on any platform.
pl: XviD jest głównym rywalem DivX (XviD to DivX pisane wspak). Podczas gdy źródła DivX są zamknięte i może on działać tylko na Windows, Mac OS i Linuksie, XviD ma otwarte źródła i może potencjalnie działać na każdej platformie.

en: (Description taken from the Wikipedia article)
pl: (opis zaczerpnięty z artykułu w Wikipedii)

en: AC3, better known as Dolby Digital is standardized as ATSC A/52. It contains up to 6 total channels of sound.
pl: AC3, znany lepiej jako Dolby Digital jest standardem oznaczanym jako ATSC A/52. Może zawierać do 6 kanałów dźwięku.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo Dolby Digital audio stream.
pl: To ustawienie powoduje, że K3b tworzy dwukanałowy dźwięk stereo Dolby Digital.

en: With this setting K3b will use the Dolby Digital audio stream from the source DVD without changing it.
pl: To ustawienie powoduje, że K3b kopiuje dźwięk Dolby Digital z DVD bez zmian.

en: Use this setting to preserve 5.1 channel sound from the DVD.
pl: Użyj tego ustawienia, aby zachować oryginalny dźwięk dla kanałów 5.1 z Twojego DVD.

en: MPEG1 Layer III is better known as MP3 and is the most used lossy audio format.
pl: MPEG1 warstwa III jest lepiej znany jako MP3 i jest najczęściej używanym stratnym formatem dźwięku.

en: With this setting K3b will create a two-channel stereo MPEG1 Layer III audio stream.
pl: To ustawienie powoduje, że K3b utworzy dwukanałowy strumień dźwięku stereo w formacie MP3.

[ctx: plugin type]
en: Audio Decoder
pl: Dekoder audio

[ctx: plugin type]
en: Audio Encoder
pl: Koder audio

en: An unknown error occurred.
pl: Wystąpił nieznany błąd.

en: No settings available for plugin %1.
pl: Brak dostępnych ustawień dla wtyczki %1.

[ctx: plugin type]
en: Project plugin
pl: Wtyczka projektu

en: Please insert Audio CD %1%2
pl: Proszę włożyć płytę CD Audio %1%2

en: CD Track
pl: Ścieżka CD

en: Track %1 from Audio CD %2
pl: Ścieżka %1 z płyty CD Audio %2

en: Unable to read track %1.
pl: Nie można odczytać ścieżki %1.

en: Could not open %1 for writing
pl: Nie można otworzyć pliku %1 do zapisu

en: Error while decoding track %1.
pl: Błąd podczas rozkodowywanie ścieżki %1.

en: The following files could not be found. Do you want to remove them from the project and continue without adding them to the image?
pl: Nie znaleziono następujących plików. Czy chcesz je usunąć z projektu i kontynuować bez dodawania ich do obrazu?

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Remove missing files and continue
pl: Usuń brakujące pliki i kontynuuj

en: Cancel and go back
pl: Zaniechaj i wróć

en: Please add files to your project first.
pl: Proszę najpierw dodać pliki do swojego projektu.

en: Unable to write on-the-fly with these audio sources.
pl: Nie można nagrywać w locie z tych źródeł audio.

en: Determining maximum writing speed
pl: Wykrywanie maksymalnej szybkości nagrywania

en: Creating image files in %1
pl: Tworzenie plików obrazu w %1

en: Creating image files
pl: Tworzenie plików obrazu

en: Unable to determine maximum speed for some reason. Ignoring.
pl: Z jakiegoś powodu nie można określić maksymalnej szybkości. To ustawienie zostanie zignorowane.

en: Writing canceled.
pl: Porzucono zapisywanie.

en: Error while decoding audio tracks.
pl: Błąd podczas odkodowywania ścieżek dźwiękowych.

en: Successfully decoded all tracks.
pl: Wszystkie ścieżki zostały pomyślnie rozkodowane.

en: Decoding audio track %1 of %2%3
pl: Rozkodowywanie ścieżki dźwiękowej %1 z %2%3

en: I/O Error. Most likely no space left on harddisk.
pl: Błąd wejścia/wyjścia. Prawdopodobnie brak wolnego miejsca na dysku twardym.

en: I/O Error
pl: Błąd wejścia/wyjścia

en: Writing track %1 of %2%3
pl: Nagrywanie ścieżki %1 z %2%3

en: Writing
pl: Nagrywanie

en: Normalizing volume levels
pl: Normalizacja poziomu głośności

en: Writing Audio CD
pl: Nagrywanie płyty CD Audio

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes) | %1 tracks (%2 minutes)
pl[0]: 1 ścieżka (%2 min.)
pl[1]: %1 ścieżki (%2 min.)
pl[2]: %1 ścieżek (%2 min.)

en:  - %1 copy |  - %1 copies
pl[0]:  - %1 kopia
pl[1]:  - %1 kopii
pl[2]:  - %1 kopii

en: Could not find normalize executable.
pl: Nie można odnaleźć pliku wykonywanego niezbędnego do normalizacji.

en: Could not start normalize.
pl: Nie można uruchomić normalizacji.

en: Track %1 is already normalized.
pl: Ścieżka %1 jest już znormalizowana.

en: Adjusting volume level for track %1 of %2
pl: Dopasowywanie poziomu głośności dla ścieżki %1 z %2

en: Computing level for track %1 of %2
pl: Obliczanie poziomu głośności dla ścieżki %1 z %2

en: Successfully normalized all tracks.
pl: Wszystkie ścieżki zostały pomyślnie znormalizowane

en: Error while normalizing tracks.
pl: Błąd podczas normalizacji ścieżek.

en: Silence
pl: Cisza

en: Raw Audio CD Image
pl: Surowy obraz płyty CD Audio

en: El Torito Boot image
pl: Obraz rozruchowy El Torito

en: Could not find the following files:
pl: Nie można znaleźć następujących plików:

en: Not Found
pl: Nie znaleziono

en: No permission to read the following files:
pl: Brak uprawnień do odczytu następujących plików:

en: No Read Permission
pl: Brak uprawnień do odczytu

en: From previous session
pl: Z poprzedniej sesji

en: El Torito boot catalog file
pl: Plik katalogu rozruchowego El Torito

en: Boot catalog
pl: Katalog rozruchu

en: Creating image file
pl: Tworzenie pliku obrazu

en: Track 1 of 1
pl: Ścieżka 1 z 1

en: Creating image file in %1
pl: Tworzenie pliku obrazu w %1

en: Image successfully created in %1
pl: Pomyślnie utworzono obraz w %1

en: Could not open file %1
pl: Nie można otworzyć pliku %1

en: Error while creating ISO image
pl: Błąd przy tworzeniu pliku obrazu ISO

en: Internal Error: No medium type fits. This project cannot be burned.
pl: Błąd wewnętrzny: Nie pasuje żaden typ nośnika. Ten projekt nie może zostać nagrany.

en: Waiting for a medium
pl: Oczekiwanie na płytę

en: Writing %1
pl: Nagrywanie %1

en: Unable to determine the last track's datamode. Using default.
pl: Nie można określić trybu danych ostatniej ścieżki. Zostanie użyty domyślny tryb.

en: Writing mode ignored when writing %1 media.
pl: Tryb zapisu został zignorowany podczas zapisywania nośnika %1.

en: Growing ISO 9660 filesystem on %1.
pl: Powiększanie systemu plików ISO 9660 na nośniku %1.

en: Creating Data Image File
pl: Tworzenie pliku obrazu z płyty z danymi

en: Writing Data Project
pl: Zapisywanie projektu z danymi

en: Writing Multisession Project
pl: Nagrywanie wielosesyjnego projektu

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – One copy | ISO 9660 Filesystem (Size: %2) – %1 copies
pl[0]: System plików ISO 9660 (Rozmiar: %2) - Jedna kopia
pl[1]: System plików ISO 9660 (Rozmiar: %2) - %1 kopie
pl[2]: System plików ISO 9660 (Rozmiar: %2) - %1 kopii

en: ISO 9660 Filesystem (Size: %1)
pl: System plików ISO 9660 (Rozmiar: %1)

en: Searching for old session
pl: Wyszukiwanie poprzedniej sesji

en: No medium inserted or an empty medium in %1. Cannot continue multisession disk.
pl: Nie włożono płyty lub w %1 włożona jest czysta płyta. Nie można kontynuować tworzenia płyty wielosesyjnej.

en: Could not open ISO 9660 filesystem in %1.
pl: Nie można otworzyć systemu plików ISO 9660 w %1.

en: Medium is not of multi-session type and does not contain ISO 9660. Cannot emulate multi-session on it.
pl: Średni nie jest rodzajem wielosesyjnym i nie zawiera ISO 9660. Nie można emulować na nim wielosesyjności.

en: <em>%1</em> renamed to <em>%2</em>
pl: Zmieniono nazwę <em>%1</em> na <em>%2</em>

en: Some filenames need to be shortened due to the %1 char restriction of the Joliet extensions. If the Joliet extensions are disabled filenames do not have to be shortened but long filenames will not be available on Windows systems.
pl: Niektóre nazwy plików musiały zostać skrócone ze względu na ograniczenie w rozszerzeniu Joliet liczby znaków w nazwie pliku do %1. Jeśli rozszerzenia Joliet są wyłączone, nazwy plików nie muszą być skracane, ale długie nazwy plików nie będą dostępne w systemie Windows.

en: Shorten Filenames
pl: Skróć nazwy plików

en: Disable Joliet extensions
pl: Wyłącz rozszerzenia Joliet

en: The Joliet extensions (which are needed for long filenames on Windows systems) restrict the length of the volume descriptor (the name of the filesystem) to %1 characters. The selected descriptor '%2' is longer than that. Do you want it to be cut or do you want to go back and change it manually?
pl: Rozszerzenia Joliet (które są potrzebne do obsługi długich nazw plików w systemie Windows) powodują ograniczenie deskryptora wolumenu (nazwy systemu plików) do %1 znaków. Wybrany deskryptor '%2' jest dłuższy. Czy chcesz go przyciąć, czy wrócić i zmienić go ręcznie?

en: Cut volume descriptor in the Joliet tree
pl: Przytnij deskryptor wolumenu w drzewie Joliet

en: K3b is not able to follow symbolic links to folders after they have been added to the project. Do you want to continue without writing the symbolic links to the image?
pl: K3b nie może podążać za dowiązaniami symbolicznymi do katalogów, a takie dowiązania zostały dodane do projektu. Czy chcesz kontynuować bez zapisywania tych dowiązań w obrazie płyty?

en: Discard symbolic links to folders
pl: Usuń dowiązania symboliczne do katalogów

en: Due to a bug in mkisofs <= 1.15a40, K3b is unable to handle filenames that contain more than one backslash:
pl: Z powodu błędu w programie mkisofs <= 1.15a40, K3b nie obsługuje nazw plików zawierających więcej niż jeden ukośnik wsteczny (backslash):

en: %1 crashed.
pl: W programie %1 wystąpił błąd krytyczny.

en: Could not determine size of resulting image file.
pl: Nie można określić rozmiaru wynikowego obrazu.

en: No volume id specified. Using default.
pl: Nie podano identyfikatora wolumenu, użyty został domyślny.

en: Found files bigger than 4 GB. K3b needs at least %1 to continue.
pl: Znaleziono pliki większe niż 4GB. K3b potrzebuje przynajmniej %1, aby kontynuować.

en: Found files bigger than 2 GB. These files will be fully accessible.
pl: Znaleziono pliki większe niż 2 GB. Te pliki będą w pełni dostępne.

en: Enabling UDF extension.
pl: Włączanie rozszerzenia UDF.

en: Setting iso level to 3 to support files bigger than 4 GB.
pl: Ustawianie poziomu iso do 3, aby móc obsługiwać pliki większe niż 4GB.

en: Could not follow link %1 to non-existing file %2. Skipping...
pl: Nie można podążyć za dowiązaniem %1 do nieistniejącego pliku %2. Pomijanie...

en: Ignoring link %1 to folder %2. K3b is unable to follow links to folders.
pl: Ignorowanie dowiązania %1 do katalogu %2. K3b nie może podążać za dowiązaniami do katalogów.

en: Could not find file %1. Skipping...
pl: Nie można znaleźć pliku %1. Pomijanie...

en: Could not read file %1. Skipping...
pl: Nie można odczytać pliku %1. Pomijanie...

en: Failed to backup boot image file %1
pl: Nie powiodło się stworzenie kopii zapasowej pliku obrazu rozruchowego %1

en: Could not write temporary file
pl: Nie można zapisać do pliku tymczasowego

en: No files to be written.
pl: Brak plików przeznaczonych do zapisu.

[ctx: This is the default volume identifier of a data project created by K3b. The string should not be longer than 16 characters to avoid warnings regarding Joiliet extensions which induce this restriction.]
en: K3b data project
pl: Projekt z danymi K3b

en: Mkisofs executable not found.
pl: Nie znaleziono pliku wykonywalnego mkisofs.

en: Read error from file '%1'
pl: Błąd przy odczycie z pliku '%1'

en: Used version of mkisofs does not have large file support.
pl: Użyta wersja programu mkisofs nie zawiera obsługi wielkich plików.

en: Files bigger than 2 GB cannot be handled.
pl: Pliki większe niż 2 GB nie są obsługiwane.

en: No such file or directory '%1'.
pl: Nie ma takiego pliku lub katalogu '%1'.

en: Encountered an incorrectly encoded filename '%1'
pl: Znaleziono źle zakodowaną nazwę pliku '%1'

en: This may be caused by a system update which changed the local character set.
pl: Może to być spowodowane uaktualnieniem systemu, które zmieniło używane kodowanie znaków.

en: You may use convmv (https://j3e.de/linux/convmv/) to fix the filename encoding.
pl: Możesz użyć programu convmv (https://j3e.de/linux/convmv/), aby naprawić kodowanie nazw plików.

en: The boot image has an invalid size.
pl: Obraz rozruchowy ma nieprawidłowy rozmiar.

en: The boot image contains multiple partitions.
pl: Obraz rozruchowy zawiera wiele partycji.

en: A hard-disk boot image has to contain a single partition.
pl: Obraz rozruchowy twardego dysku musi zawierać jedną partycję.

en: Searching previous session
pl: Wyszukiwanie poprzedniej sesji

en: Could not determine next writable address.
pl: Nie można określić następnego adresu do zapisywania.

en: Could not start %1
pl: Nie można uruchomić %1

en: Could not retrieve multisession information from disk.
pl: Nie można odczytać z płyty informacji o sesjach.

en: The disk is either empty or not appendable.
pl: Płyta jest albo pusta, albo nie można do niej dopisywać.

en: Unlocking drive...
pl: Odbezpieczanie napędu...

en: Could not unlock drive.
pl: Nie można odblokować napędu.

en: Ejecting Medium
pl: Wysuwanie nośnika

en: Cdrdao %1 does not support disabling burnfree.
pl: Cdrdao w wersji %1 nie obsługuje wyłączania Burnfree.

en: 'Force unsafe operations' enabled.
pl: Włączono 'wymuszanie niebezpiecznych operacji'.

en: Cdrdao %1 does not support overburning.
pl: Cdrdao w wersji %1 nie obsługuje nagrywania w trybie 'overburn'.

en: Could not backup tocfile.
pl: Nie można utworzyć kopii zapasowej pliku toc.

en: Preparing read process...
pl: Przygotowywanie procesu odczytującego...

en: Preparing copy process...
pl: Przygotowywanie procesu kopiującego...

en: Preparing blanking process...
pl: Przygotowywanie procesu kasującego...

en: Starting DAO simulation at %1x speed...
pl: Rozpoczęcie symulacji DAO z szybkością %1x...

en: Starting DAO writing at %1x speed...
pl: Rozpoczęcie nagrywania DAO z szybkością %1x...

en: Starting reading...
pl: Rozpoczęto odczyt...

en: Reading
pl: Odczytywanie

en: Starting simulation copy at %1x speed...
pl: Rozpoczęcie symulacji kopiowania z szybkością %1x...

en: Starting copy at %1x speed...
pl: Rozpoczęcie kopiowania z szybkością %1x...

en: Copying
pl: Kopiowanie

en: Starting blanking...
pl: Rozpoczęcie kasowania...

en: Blanking
pl: Kasowanie

en: Due to a bug in cdrdao the toc/cue file %1 has been deleted. K3b was unable to restore it from the backup %2.
pl: Z powodu błędu cdrdao plik toc/cue %1 został skasowany. K3b nie był w stanie odzyskać go z kopii zapasowej %2.

en: Simulation successfully completed
pl: Symulacja zakończona pomyślnie

en: Reading successfully completed
pl: Odczytywanie zakończone pomyślnie

en: Writing successfully completed
pl: Nagrywanie zakończone pomyślnie

en: Copying successfully completed
pl: Kopiowanie zakończone pomyślnie

en: Blanking successfully completed
pl: Kasowanie zakończone pomyślnie

en: Average overall write speed: %1 KB/s (%2x)
pl: Ostateczna średnia szybkość zapisu: %1 KB/s (%2x)

en: Please include the debugging output in your problem report.
pl: Proszę dołączyć wyjście debugowania przy zgłaszaniu problemu.

en: Medium or burner does not support writing at %1x speed
pl: Nośnik lub nagrywarka nie pozwala na nagrywanie z szybkością %1x

en: Switching down burn speed to %1x
pl: Zmniejszanie szybkości nagrywania do %1x

en: Executing Power calibration
pl: Wykonywanie kalibracji mocy

en: Power calibration successful
pl: Kalibracja mocy zakończona pomyślnie

en: Preparing burn process...
pl: Przygotowywanie nagrywania...

en: Flushing cache
pl: Czyszczenie bufora

en: Writing CD-Text lead-in...
pl: Zapisywanie nagłówka CD-Text...

en: Turning BURN-Proof on
pl: Włączanie BURN-Proof

en: Found ISRC code
pl: Znaleziono kod ISRC

en: Found pregap: %1
pl: Znaleziono odstęp: %1

en: No cdrdao driver found.
pl: Nie znaleziono sterownika cdrdao.

en: Please select one manually in the device settings.
pl: Wybierz sterownik w ustawieniach urządzenia.

en: For most current drives this would be 'generic-mmc'.
pl: Dla najnowszych napędów będzie to 'generic-mmc'.

en: Device not ready, waiting.
pl: Urządzenie nie jest gotowe, czekam.

en: Cue sheet not accepted.
pl: Spis Cue nie został zaakceptowany.

en: No valid %1 option: %2
pl: Brak poprawnej opcji dla %1: %2

en: Data does not fit on disk.
pl: Dane nie mieszczą się na płycie

en: Enable overburning in the advanced K3b settings to burn anyway.
pl: Włącz tryb "overburning" w zaawansowanych ustawieniach K3b, aby mimo wszystko nagrać.

en: Writing leadin
pl: Zapisywanie leadin

en: Writing leadout
pl: Zapisywanie leadout

en: Cdrecord version %1 does not support Blu-ray writing.
pl: Cdrecord %1 nie obsługuje nagrywania Blu-ray.

en: Writer does not support disk at once (DAO) recording
pl: Nagrywarka nie obsługuje nagrywania w trybie "dysk naraz" (DAO)

en: Writer does not support raw writing.
pl: Nagrywarka nie obsługuje nagrywania w trybie surowym.

en: Cdrecord does not support writing %1 media.
pl: Cdrecord nie obsługuje nagrywania płyt %1.

en: Writer does not support buffer underrun free recording (Burnfree)
pl: Nagrywarka nie obsługuje nagrywania z zabezpieczeniem przed opróżnieniem bufora (Burnfree)

en: Failed to write temporary file '%1'
pl: Nie można zapisać do pliku tymczasowego '%1'

en: Cdrecord %1 does not support overburning.
pl: Cdrecord w wersji %1 nie obsługuje nagrywania w trybie 'overburn'.

en: Starting simulation at %1x speed...
pl: Rozpoczęcie symulacji z szybkością %1x...

en: Starting %1 simulation at %2x speed...
pl: Rozpoczęcie symulacji %1 z szybkością %2x...

en: Starting writing at %1x speed...
pl: Rozpoczęcie nagrywania z szybkością %1x...

en: Starting %1 writing at %2x speed...
pl: Rozpoczęcie nagrywania %1 z szybkością %2x...

en: Writing data
pl: Zapisywanie danych

en: DAO (Disk At Once) recording not supported with this writer
pl: Ta nagrywarka nie obsługuje nagrywania w trybie DAO ("Płyta na raz")

en: Please choose TAO (Track At Once) and try again
pl: Proszę wyłączyć tryb TAO ("ścieżka naraz") i spróbować ponownie

en: RAW recording not supported with this writer
pl: Tryb RAW nie jest obsługiwany przez twoją nagrywarkę.

en: Input/output error. Not necessarily serious.
pl: Błąd wejścia/wyjścia. Nie zawsze oznacza to poważny problem.

en: Reloading of medium required
pl: Konieczne jest ponowne włożenie płyty

en: Trying to write more than the official disk capacity
pl: Próba nagrania większej ilości danych niż wynosi oficjalna pojemność płyty

en: Only session 1 will be cloned.
pl: Zostanie sklonowana tylko pierwsza sesja.

en: Unable to fixate the disk.
pl: Nie można zamknąć płyty.

en: Switching burn speed up to %1x
pl: Zwiększanie szybkości nagrywania do %1x

en: Switching burn speed down to %1x
pl: Zmniejszanie szybkości nagrywania do %1x

en: Starting disc write
pl: Rozpoczęcie nagrywania płyty

en: Closing Session
pl: Zamykanie sesji

en: Writing Leadin
pl: Zapisywanie Leadin

en: Writing Leadout
pl: Zapisywanie Lead-out

en: Writing pregap
pl: Nagrywanie odstępu

en: Performing Optimum Power Calibration
pl: Wykonywanie kalibracji optymalnej mocy

en: Sending CUE sheet
pl: Wysyłanie CUE

en: Enabled Burnfree
pl: Włączenie Burnfree

en: Disabled Burnfree
pl: Wyłączenie Burnfree

en: Unable to close the tray
pl: Nie można zamknąć tacki

en: Burnfree was used once. | Burnfree was used %1 times.
pl[0]: Burnfree zostało użyte jeden raz.
pl[1]: Burnfree zostało użyte %1 razy.
pl[2]: Burnfree zostało użyte %1 razy.

en: Buffer was low once. | Buffer was low %1 times.
pl[0]: Bufor był prawie pusty jeden raz.
pl[1]: Bufor był prawie pusty %1 razy.
pl[2]: Bufor był prawie pusty %1 razy.

en: Erasing successfully completed
pl: Wymazywanie zakończone pomyślnie

en: Data did not fit on disk.
pl: Dane nie zmieściły się na płycie

en: %1 could not reserve shared memory segment of requested size.
pl: %1 nie mógł zarezerwować segmentu pamięci o żądanym rozmiarze.

en: Probably you chose a too large buffer size.
pl: Prawdopodobnie podany został zbyt duży rozmiar bufora.

en: OPC failed. Probably the writer does not like the medium.
pl: Nie powiodło się wykonanie OPC. Prawdopodobnie nagrywarce nie podoba się nośnik.

en: Unable to set write speed to %1.
pl: Nie można ustawić prędkości nagrywania na: %1

en: Probably this is lower than your writer's lowest writing speed.
pl: Prawdopodobnie jest to mniej niż najniższa szybkość nagrywania obsługiwana przez nagrywarkę.

en: Unable to send CUE sheet.
pl: Nie udało się wysłać CUE.

en: Sometimes using TAO writing mode solves this issue.
pl: Czasem użycie trybu nagrywania TAO rozwiązuje ten problem.

en: Unable to open new session.
pl: Nie można otworzyć nowej sesji.

en: Probably a problem with the medium.
pl: Najprawdopodobniej wystąpił błąd związany z nośnikiem danych.

en: The disk might still be readable.
pl: Tę płytę być może nadal można odczytać.

en: Try DAO writing mode.
pl: Spróbuj nagrywania w trybie DAO.

en: %1 has no permission to open the device.
pl: %1 nie ma właściwych uprawnień, aby otworzyć urządzenie.

en: Modify device settings in K3b to solve this problem.
pl: Zmodyfikuj ustawienia urządzenia w K3b, aby rozwiązać ten problem.

en: Probably a buffer underrun occurred.
pl: Najprawdopodobniej nastąpiło opróżnienie bufora.

en: Please enable Burnfree or choose a lower burning speed.
pl: Proszę włączyć tryb Burnfree lub wybrać mniejszą szybkość nagrywania.

en: Please choose a lower burning speed.
pl: Wybierz mniejszą prędkość nagrywania.

en: Found a high-speed medium not suitable for the writer being used.
pl: Wykryty został nośnik o wysokiej szybkości nagrywania, który nie jest odpowiedni dla używanej nagrywarki.

en: Use the 'force unsafe operations' option to ignore this.
pl: Użyj opcji 'wymuszanie niebezpiecznych operacji', aby to zignorować.

en: Found a low-speed medium not suitable for the writer being used.
pl: Wykryty został nośnik o niskiej szybkości nagrywania, który nie jest odpowiedni dla używanej nagrywarki.

en: Most likely the burning failed due to low-quality media.
pl: Najprawdopodobniej nagrywanie nie powiodło się z powodu niskiej jakości płyty.

en: Another application is blocking the device (most likely automounting).
pl: Inny program blokuje urządzenie (najprawdopodobniej z powodu automatycznego montowania).

en: A write error occurred.
pl: Wystąpił błąd zapisu.

en: Some drives do not support all erase types.
pl: Niektóre napędy nie obsługują wszystkich typów wymazywania.

en: Try again using 'Complete' erasing.
pl: Spróbuj ponownie używając 'Całkowitego' wymazywania.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrecord cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
pl: Od wersji jądra 2.6.8 cdrecord nie może używać trybu SCSI, kiedy jest uruchomiony z uprawnieniami administratora.

en: You may use K3b::Setup to solve this problem or remove the suid bit manually.
pl: Możesz użyć programu K3b::Setup, aby rozwiązać ten problem albo wyłączyć bit SUID ręcznie.

en: If you are running an unpatched cdrecord version...
pl: Jeśli posiadasz wersję programu cdrecord bez odpowiedniej łaty...

en: ...and this error also occurs with high quality media...
pl: ... i ten błąd występuje również dla płyt dobrej jakości ...

en: ...and the K3b FAQ does not help you...
pl: ...i FAQ programu K3b Ci nie pomaga...

en: ...please include the debugging output in your problem report.
pl: ...proszę dołączyć wyjście debugowania przy zgłaszaniu problemu.

en: Cdrskin version %1 does not support Blu-ray writing.
pl: Cdrskin w wersji %1 nie obsługuje nagrywania Blu-ray.

en: Cdrskin does not support writing %1 media.
pl: Cdrskin nie obsługuje nagrywania płyt %1.

en: Cdrskin %1 does not support overburning.
pl: Cdrskin w wersji %1 nie obsługuje nagrywania w trybie 'overburn'.

en: Since kernel version 2.6.8 cdrskin cannot use SCSI transport when running suid root anymore.
pl: Od wersji jądra 2.6.8 cdrskin nie może używać trybu SCSI, kiedy jest uruchomiony z uprawnieniami administratora.

en: If you are running an unpatched cdrskin version...
pl: Jeśli posiadasz wersję programu cdrskin bez odpowiedniej łaty...

en: OPC failed. Please try writing speed 1x.
pl: Nie powiodło się wykonanie OPC. Proszę spróbować nagrywania z szybkością 1x.

en: Please try again with writing mode DAO.
pl: Proszę spróbować nagrywania w trybie DAO

en: Flushing Cache
pl: Czyszczenie bufora

en: Flushing the cache may take some time.
pl: Czyszczenie bufora może zająć trochę czasu.

en: Closing Track
pl: Zamykanie ścieżki

en: Closing Disk
pl: Zamykanie płyty

en: Updating RMA
pl: Uaktualnianie RMA

en: Updating RMA...
pl: Uaktualnianie RMA...

en: Closing Session...
pl: Zamykanie sesji...

en: Writing Lead-out
pl: Nagrywanie Lead-out

en: Writing the lead-out may take some time.
pl: Nagrywanie Lead-out może zająć trochę czasu.

en: Removing reference to lead-out.
pl: Usuwanie odwołania do Lead-out.

en: Modifying ISO 9660 volume descriptor
pl: Modyfikowanie deskryptora wolumenu ISO 9660

en: Writing mode Incremental Streaming not available
pl: Tryb przyrostowego przesyłania danych nie jest dostępny

en: Engaging DAO
pl: Używam DAO

en: Writing speed: %1 KB/s (%2x)
pl: Szybkość nagrywania: %1 KB/s (%2x)

en: K3b detected a problem with the medium.
pl: K3b wykrył problem związany z nośnikiem danych.

en: Please try another brand of media, preferably one explicitly recommended by your writer's vendor.
pl: Proszę spróbować płyt pochodzących od innego producenta, najlepiej jednego z zalecanych przez producenta nagrywarki.

en: Report the problem if it persists anyway.
pl: Jeśli problem nie zniknie, proszę go zgłosić.

en: Unable to set writing speed.
pl: Nie można ustawić prędkości nagrywania.

en: Please try again with the 'ignore speed' setting.
pl: Proszę spróbować ponownie ustawiając opcję ignorowania szybkości nagrywania.

en: Optimum Power Calibration failed.
pl: Kalibracja optymalnej mocy nie powiodła się.

en: Try adding '-use-the-force-luke=noopc' to the growisofs user parameters in the K3b settings.
pl: Spróbuj dodać '-use-the-force-luke=noopc' do listy parametrów użytkownika programu growisofs w ustawieniach K3b.

en: Unable to allocate software buffer.
pl: Nie można przydzielić bufora programowego.

en: This error is caused by the low memorylocked resource limit.
pl: Ten błąd jest powodowany przez ustawienie niskiego ograniczenia blokowania stron w pamięci.

en: It can be solved by issuing the command 'ulimit -l unlimited'...
pl: Można to naprawić przez wydanie polecenia 'ulimit -l unlimited'...

en: ...or by lowering the used software buffer size in the advanced K3b settings.
pl: ...lub poprzez zmniejszenie rozmiaru bufora programowego w zaawansowanych ustawieniach K3b.

en: Write error
pl: Błąd zapisu

en: Fatal error at startup: %1
pl: Krytyczny błąd przy rozpoczęciu pracy: %1

en: Warning at exit: (1)
pl: Ostrzeżenie przed wyjściem: (1)

en: Most likely mkisofs failed in some way.
pl: Najprawdopodobniej z jakiegoś powodu nie powiodło się uruchomienie programu mkisofs.

en: Fatal error during recording: %1
pl: Krytyczny błąd podczas nagrywania: %1

en: Growisofs version %1 is too old. K3b needs at least version 5.10.
pl: Wersja %1 programu growisofs jest zbyt stara. K3b wymaga przynajmniej wersji 5.10.

en: Growisofs version %1 does not feature a software buffer which may result in an unstable burn process.
pl: Growiso w wersji %1 nie obsługuje sprzętowego bufora, co  może skutkować niestabilnym procesem nagrywania.

en: Could not open file %1.
pl: Nie można otworzyć pliku %1

en: Starting simulation...
pl: Rozpoczęcie symulacji szybkością...

en: Starting disc write...
pl: Rozpoczęcie nagrywania płyty...

en: Creating audio image files in %1
pl: Tworzenie plików obrazu audio w %1

en: Creating audio image files
pl: Tworzenie plików obrazu dla płyty audio

en: Error while creating ISO image.
pl: Błąd podczas tworzenia obrazu ISO.

en: ISO image successfully created.
pl: Pomyślnie utworzono obraz ISO.

en: Audio images successfully created.
pl: Pomyślnie utworzono obraz płyty audio.

en: Writing track %1 of %2 (%3)
pl: Nagrywanie ścieżki %1 z %2 (%3)

en: ISO 9660 data
pl: Dane ISO 9660

en: Simulating second session
pl: Symulacja nagrywania drugiej sesji

en: Writing second session of copy %1
pl: Nagrywanie drugiej sesji kopii %1

en: Writing second session
pl: Nagrywanie drugiej sesji

en: Simulating first session
pl: Symulacja nagrywania pierwszej sesji

en: Writing first session of copy %1
pl: Nagrywanie pierwszej sesji kopii %1

en: Writing first session
pl: Nagrywanie pierwszej sesji

en: Creating ISO image file
pl: Tworzenie pliku obrazu ISO

en: Creating ISO image in %1
pl: Tworzenie pliku obrazu ISO w %1

en: Removing buffer files.
pl: Usuwanie plików zbuforowanych

en: Could not delete file %1.
pl: Nie można usunąć pliku %1.

en: Cdrecord could not be found on your system.
pl: Nie można znaleźć cdrecord w systemie.

en: It is not possible to write CD-Text in TAO mode. Try DAO or RAW.
pl: Nie można nagrać informacji CD-Text w trybie TAO (ścieżka naraz). Proszę spróbować trybu DAO (dysk naraz) lub RAW (surowego).

en: Writing Enhanced Audio CD
pl: Nagrywanie płyty Enhanced Audio CD

en: Writing Mixed Mode CD
pl: Nagrywanie mieszanej płyty CD

[ctx: %2 is of form XX:YY:ZZ, no pluralization needed]
en: 1 track (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data) | %1 tracks (%2 minutes audio data, %3 ISO 9660 data)
pl[0]: 1 ścieżka (dźwięk: %2 min., dane ISO 9660: %3)
pl[1]: %1 ścieżki (dźwięk: %2 min., dane ISO 9660: %3)
pl[2]: %1 ścieżek (dźwięk: %2 min., dane ISO 9660: %3)

en: Enter New Filename
pl: Proszę podać nową nazwę pliku

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
pl: Plik o tej nazwie już istnieje. Proszę podać nową nazwę:

en: Could not rename subtitle file. File with requested name %1 already exists.
pl: Nie można zmienić nazwy pliku z napisami. Istnieje już plik o nazwie %1.

en: Could not find a valid eMovix installation.
pl: Nie można znaleźć prawidłowo wgranego programu eMovix.

en: default
pl: domyślnie

en: none
pl: żaden

en: Writing eMovix Project
pl: Nagrywanie projektu eMovix

en: Writing eMovix Project (%1)
pl: Nagrywanie projektu eMovix (%1)

en: One file (%2) and about 8 MB eMovix data | %1 files (%2) and about 8 MB eMovix data
pl[0]: Jeden plik (%2) i około 8 MB danych eMovix
pl[1]: %1 pliki (%2) i około 8 MB danych eMovix
pl[2]: %1 plików (%2) i około 8 MB danych eMovix

en:  – One copy |  – %1 copies
pl[0]:  – Jedna kopia
pl[1]:  - %1 kopie
pl[2]:  - %1 kopii

en: K3b will create a %1 image from the given MPEG files, but these files must already be in %1 format. K3b does not yet resample MPEG files.
pl: K3b utworzy obraz %1 z podanych plików MPEG, ale te pliki muszą już być w formacie %1. K3b nie wykonuje przekodowania plików MPEG.

en: Information
pl: Informacja

en: Note: Forcing MPEG2 as VCD is not supported by some standalone DVD players.
pl: Uwaga: wymuszanie MPEG2 jako VCD nie jest obsługiwane przez niektóre sprzętowe odtwarzacze DVD.

en: Force VCD
pl: Wymuś VCD

en: Do not force VCD
pl: Nie wymuszaj VCD

en: You cannot mix MPEG1 and MPEG2 video files.
    Please start a new Project for this filetype.
    Resample not implemented in K3b yet.
pl: Nie można mieszać plików wideo MPEG1 i MPEG2.
    Proszę utworzyć nowy projekt dla tego typu plików.
    Przekodowywanie nie jest jeszcze zaimplementowane w K3b.

en: Wrong File Type for This Project
pl: Zły typ pliku dla tego projektu

en: PBC (Playback control) enabled.
    Video players cannot reach Segments (MPEG Still Pictures) without Playback control.
pl: PBC (kontrola odtwarzania) włączona.
    Odtwarzacze nie mogą dostać się do segmentów (obrazków w strumieniu MPEG) bez PBC.

en: Only MPEG1 and MPEG2 video files are supported.
pl: Obsługiwane są tylko pliki wideo w formacie MPEG1 i MPEG2.

en: Wrong File Format
pl: Zły format pliku

en: Removing Binary file %1
pl: Usuwanie pliku binarnego %1

en: Removing Cue file %1
pl: Usuwanie pliku Cue %1

en: Could not write correct XML file.
pl: Nie można zapisać poprawnego pliku XML.

en: Creating Cue/Bin files...
pl: Tworzenie plików Cue/Bin...

en: To create Video CDs you have to install VcdImager version %1.
pl: Do tworzenia płyt Video CD musi być wgrany program VcdImager w wersji %1.

en: You can find this on your distribution disks or download it from https://www.gnu.org/software/vcdimager
pl: Możesz go znaleźć w repozytoriach swojej dystrybucji lub pobrać z https://www.gnu.org/software/vcdimager

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
pl: Plik wykonywalny %1 jest zbyt stary: potrzebna jest wersja %2 lub wyższa.

en: Scanning video file %1 of %2 (%3)
pl: Przeszukiwanie pliku wideo %1 z %2 (%3)

en: Creating Image for track %1
pl: Tworzenie obrazu dla ścieżki %1

en: Cue/Bin files successfully created.
pl: Pliki Cue/Bin zostały utworzone pomyślnie.

en: Writing Copy %1 of %2
pl: Nagrywanie kopii %1 z %2

en: One or more BCD fields out of range for %1
pl: Zakres jednego lub więcej pól BCD przekroczony w %1

en: From now on, scan information data errors will not be reported anymore
pl: Od tej chwili, błędy informacji do przeszukiwania nie będą więcej zgłaszane.

en: Consider enabling the 'update scan offsets' option, if it is not enabled already.
pl: Rozważ włączenie opcji "Uaktualnienie informacji do przeszukiwania", o ile nie jest jeszcze włączona.

en: APS' pts seems out of order (actual pts %1, last seen pts %2)
pl: Wydaje się, że punkty APS nie są w odpowiedniej kolejności (aktualny punkt %1, ostatnio widziany punkt %2)

en: Ignoring this aps
pl: Ten APS zostaje zignorowany

en: Bad packet at packet #%1 (stream byte offset %2)
pl: Błędny pakiet o numerze #%1 (przesunięcie w strumieniu bajtów %2)

en: The remaining byte of the stream will be ignored. | The remaining %1 bytes of the stream will be ignored.
pl[0]: Pozostały bajt strumienia zostanie zignorowany.
pl[1]: Pozostałe %1 bajtów strumienia zostanie zignorowane.
pl[2]: Pozostałe %1 bajtów strumienia zostanie zignorowane.

en: An unknown number of remaining stream bytes will be ignored.
pl: Nieznana liczba pozostałych bajtów strumienia zostanie zignorowana.

en: Writing Video CD (Version 1.1)
pl: Nagrywanie Video CD (Wersja 1.1)

en: Writing Video CD (Version 2.0)
pl: Nagrywanie Video CD (Wersja 2.0)

en: Writing Super Video CD
pl: Nagrywanie Super-Video CD

en: Writing High-Quality Video CD
pl: Nagrywanie wysokiej jakości Video CD

en: Writing Video CD
pl: Nagrywanie Video CD

en: 1 MPEG (%2) | %1 MPEGs (%2)
pl[0]: 1 MPEG (%2)
pl[1]: %1 MPEG-i (%2)
pl[2]: %1 MPEG-ów (%2)

en: n/a
pl: niedostępne

en: 1 bit/s | %1 bits/s
pl[0]: 1 bit/s
pl[1]: %1 bity/s
pl[2]: %1 bitów/s

en: Component
pl: Komponent

en: Unspecified
pl: Niezdefiniowany

en: original
pl: oryginał

en: duplicate
pl: kopia

en: Motion Picture
pl: Film

en: Still Picture
pl: Zdjęcie

en: Layer %1
pl: Warstwa %1

en: unknown
pl: nieznane

en: invalid
pl: nieprawidłowe

en: joint stereo
pl: połączone stereo

en: dual channel
pl: dwa kanały

en: single channel
pl: jeden kanał

en: surround sound
pl: dźwięk przestrzenny

en: File %1 is empty.
pl: Plik %1 jest pusty.

en: This looks like an elementary video stream but a multiplexed program stream was required.
pl: To wygląda na podstawowy strumień wideo, a wymagany jest strumień multipleksowany.

en: This looks like an elementary audio stream but a multiplexed program stream was required.
pl: To wygląda na podstawowy strumień audio, a wymagany jest strumień multipleksowany.

en: This looks like a RIFF header but a plain multiplexed program stream was required.
pl: To wygląda na nagłówek RIFF, a wymagany jest strumień multipleksowany.

en: Unable to create Invalid temporary folder <filename>%1</filename>.
pl: Nie można utworzyć nieprawidłowego katalogu tymczasowego <filename>%1</filename>.

en: Unable to create temporary folder <filename>%1</filename>.
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego <filename>%1</filename>.

en: Found invalid entry in the VIDEO_TS folder <filename>%1</filename>.
pl: Napotkano niewłaściwy wpis w katalogu VIDEO_TS <filename>%1</filename>.

en: Unable to link temporary file in folder <filename>%1</filename>.
pl: Nie można utworzyć dowiązania do pliku tymczasowego w katalogu <filename>%1</filename>.

en: The project does not contain all necessary Video DVD files.
pl: Projekt nie zawiera wszystkich niezbędnych plików VideoDVD.

en: The resulting DVD will most likely not be playable on a Hifi DVD player.
pl: Utworzona płyta DVD najprawdopodobniej nie będzie mogła być odtwarzana w sprzętowym odtwarzaczu DVD.

en: Creating Video DVD Image File
pl: Tworzenie pliku obrazu Video DVD

en: Writing Video DVD
pl: Nagrywanie Video DVD

en: ISO 9660/Udf Filesystem (Size: %1)
pl: System plików ISO 9660/Udf (Rozmiar: %1)

en: Multiple CDDB Entries Found
pl: Znaleziono kilka wpisów CDDB

en: K3b found multiple or inexact CDDB entries. Please select one.
pl: K3b odnalazł kilka niedokładnych wpisów CDDB. Wybierz jeden.

en: Analyzing medium...
pl: Sprawdzanie nośnika...

en: Device Selection
pl: Wybór urządzenia

en: Please select a device:
pl: Wybierz urządzenie:

en: Could not find file %1
pl: Nie można znaleźć pliku %1

en: Error while reading from file %1
pl: Błąd podczas odczytu z pliku %1

en: CDDB Lookup
pl: Przeszukiwanie CDDB

en: Audio CD
pl: CD Audio

en: Mixed CD
pl: Mieszana płyta CD

en: Appendable Data %1
pl: Rozszerzalne dane %1

en: Complete Data %1
pl: Zamknięte dane %1

en: Empty
pl: Pusta

en: No medium information
pl: Brak informacji o nośniku

en: No medium present
pl: Brak nośnika

en: Empty %1 medium
pl: Nośnik %1 jest pusty

en: Appendable %1 medium
pl: Rozszerzalny nośnik %1

en: Complete %1 medium
pl: Zamknięty nośnik %1

en: %2 in %1 track | %2 in %1 tracks
pl[0]: %2 w %1 ścieżce
pl[1]: %2 w %1 ścieżkach
pl[2]: %2 w %1 ścieżkach

en:  and %1 session |  and %1 sessions
pl[0]:  i %1 sesji
pl[1]:  i %1 sesjach
pl[2]:  i %1 sesjach

en: Free space: %1
pl: Wolna przestrzeń: %1

en: Capacity: %1
pl: Pojemność: %1

[ctx: To be shown when a DVD or Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: DVD or Blu-ray
pl: DVD lub Blu-ray

en: rewritable medium
pl: nośnik wielokrotnego zapisu

[ctx: %1 is type of medium (e.g. DVD)]
en: rewritable %1
pl: wielokrotnego zapisu %1

[ctx: To be shown when a specific type of medium is required but another type of medium is inserted.]
en: suitable medium
pl: odpowiedni nośnik

en: Medium in %1 is not a %2.
pl: Nośnik w %1 nie jest %2.

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
pl: pusty

[ctx: To be shown when an empty or appendable medium is required]
en: empty or appendable
pl: pusty lub rozszerzalny

[ctx: To be shown when an non-empty medium is required]
en: non-empty
pl: niepusty

[ctx: To be shown when the state of the inserted medium is not suitable.]
en: suitable
pl: odpowiedni

en: Medium in %1 is not %2.
pl: Nośnik w %1 nie jest %2.

en: Capacity of the medium in %1 is smaller than required.
pl: Pojemność nośnika w %1 jest mniejsza niż wymagana.

en: Please insert an empty medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pusty nośnik do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert an empty medium
pl: Proszę włożyć pusty nośnik

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pusty nośnik DVD lub Blu-Ray do napędu <p><b>%1</b>.

en: Please insert an empty DVD or Blu-ray medium
pl: Proszę włożyć pustą płytę DVD lub Blu-Ray

en: Please insert an empty Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pusty nośnik Blu-Ray do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty Blu-ray medium
pl: Proszę włożyć pustą płytę Blu-Ray

en: Please insert an empty CD medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą płytę CD do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert an empty CD medium
pl: Proszę włożyć pustą płytę CD

en: Please insert an empty DVD medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą płytę DVD do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert an empty DVD medium
pl: Proszę włożyć pustą płytę DVD

en: Please insert an empty DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą płytę DVD-DL do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert an empty DVD-DL medium
pl: Proszę włożyć pustą płytę DVD-DL

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger into drive<p><b>%2</b>
pl: Proszę włożyć pustą płytę o rozmiarze %1 lub większym do napędu<p><b>%2</b>

en: Please insert an empty medium of size %1 or larger
pl: Proszę włożyć pustą płytę o rozmiarze %1 lub większym

en: Please insert an empty or appendable medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę  do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert an empty or appendable medium
pl: Proszę włożyć rozszerzalną lub pustą płytę

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę DVD albo Blu-Ray do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD or Blu-ray medium
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę DVD lub Blu-Ray

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę Blu-Ray do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable Blu-ray medium
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę Blu-Ray

en: Please insert an empty or appendable CD medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę CD do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable CD medium
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę CD

en: Please insert an empty or appendable DVD medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę DVD do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD medium
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę DVD

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć pustą lub rozszerzalną płytę DVD-DL do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert an empty or appendable DVD-DL medium
pl: Proszę włożyć płytę DVD-DL która jest pusta, lub można do niej dopisywać.

en: Please insert a non-empty medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć płytę, która nie jest pusta do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty medium
pl: Proszę włożyć płytę, która nie jest pusta

en: Please insert a non-empty rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć płytę wielokrotnego zapisu, która nie jest pusta do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert a non-empty rewritable medium
pl: Proszę włożyć płytę wielokrotnego zapisu, która nie jest pusta

en: Please insert a rewritable medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć płytę wielokrotnego zapisu do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert a rewritable medium
pl: Proszę włożyć płytę wielokrotnego zapisu

en: Please insert a suitable medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć odpowiednią płytę do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert a suitable medium
pl: Proszę włożyć odpowiednią płytę

en: Please insert a Video CD medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć płytę Video CD do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert a Video CD medium
pl: Proszę włożyć płytę Video CD

en: Please insert a Video DVD medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć płytę Video DVD do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert a Video DVD medium
pl: Proszę włożyć płytę Video DVD

en: Please insert a Mixed Mode CD medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć płytę CD typu mieszanego do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert a Mixed Mode CD medium
pl: Proszę włożyć płytę CD typu mieszanego

en: Please insert an Audio CD medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć płytę CD Audio do napędu<p><b>%1</b>

en: Please insert an Audio CD medium
pl: Proszę włożyć płytę CD Audio

en: Please insert a Data medium into drive<p><b>%1</b>
pl: Proszę włożyć płytę z danymi do napędu<p><b>%1</b>.

en: Please insert a Data medium
pl: Proszę włożyć płytę z danymi

en: Simulate
pl: Symulacja

en: <p>If this option is checked K3b will perform all writing steps with the laser turned off.<p>This is useful, for example, to test a higher writing speed or whether your system is able to write on-the-fly.<p><b>Caution:</b> DVD+R(W) does not support simulated writing.
pl: <p>Jeśli ta opcja jest włączona, K3b wykona wszystkie czynności z wyłączonym laserem.<p>Jest to przydatne, na przykład, do sprawdzenia wyższej szybkości nagrywania lub by sprawdzić, czy Twój komputer jest w stanie nagrywać płyty w locie.<p><b>Uwaga:</b> DVD+R(W) nie obsługuje symulowanego nagrywania.

en: Only simulate the writing process
pl: Tylko symuluj proces nagrywania

en: Disk at once
pl: Dysk naraz (DAO)

en: <p>If this option is checked, K3b will write the CD in 'disk at once' mode as compared to 'track at once' (TAO).<p>It is always recommended to use DAO where possible.<p><b>Caution:</b> Track pregaps with a length other than 2 seconds are only supported in DAO mode.
pl: <p> Jeśli ta opcja jest zaznaczona, K3b nagra CD w trybie DAO ('disk at once' - cały dysk naraz) a nie w trybie TAO ('track at once' - ścieżka naraz). <p> Zalecane jest używanie DAO kiedy tylko to możliwe.<p><b>Uwaga:</b> Odstępy między ścieżkami inne niż 2-sekundowe działają tylko w trybie DAO.

en: Write in disk at once mode
pl: Nagraj w trybie "dysk naraz" (DAO)

en: Use Burnfree
pl: Użyj Burnfree

en: Enable Burnfree (or Just Link) to avoid buffer underruns
pl: Włącz Burnfree (lub Just Link), aby zapobiec błędom związanym z opróżnieniem bufora.

en: <p>If this option is checked, K3b enables <em>Burnfree</em> (or <em>Just Link</em>). This is a feature of the CD writer which avoids buffer underruns.<p>Without <em>burnfree</em>, if the writer cannot get any more data a buffer underrun would occur, since the writer needs a constant stream of data to write the CD.<p>With <em>burnfree</em> the writer can <em>mark</em> the current position of the laser and get back to it when the buffer is filled again; but, since this means having little data gaps on the CD, <b>it is highly recommended to always choose an appropriate writing speed to prevent the usage of burnfree, especially for audio CDs</b> (in the worst case one would hear the gap).<p><em>Burnfree</em> was formerly known as <em>Burnproof</em>, but has since been renamed when it became part of the MMC standard.
pl: <p>Jeśli ta opcja jest włączona, K3b włącza funkcję <em>Burnfree</em> (lub <em>Just Link</em>). Jest to funkcja nagrywarki CD, która umożliwia uniknięcia błędów opróżnienia bufora.<p>Bez <em>Burnfree</em>, jeśli nagrywarka nie otrzyma na czas nowych danych, może wystąpić błąd opróżnienia bufora, ponieważ nagrywarka potrzebuje ciągłego strumienia danych do zapisania na płycie.<p>Z włączonym <em>Burnfree</em> nagrywarka może <em>zaznaczyć</em> aktualną pozycję lasera i wrócić do niej, kiedy bufor zostanie ponownie napełniony.  Ponieważ oznacza to pozostawienie małych przerw w danych na płycie <b>jest wysoce zalecane, aby zawsze dobierać odpowiednią szybkość zapisu w celu uniknięcia użycia Burnfree, zwłaszcza w przypadku płyt CD Audio</b> (w najgorszym przypadku przerwy mogą być słyszalne).<p><em>Burnfree</em> było poprzednio nazywane <em>Burnproof</em>, ale nazwa została zmieniona odkąd stało się częścią standardu MMC.

en: Only create image
pl: Stwórz tylko obraz

en: <p>If this option is checked, K3b will only create an image and not do any actual writing.<p>The image can later be written to a CD/DVD with most current writing programs (including K3b of course).
pl: <p>Jeśli ta opcja jest zaznaczona, K3b tylko utworzy obraz płyty, ale go nie nagra. <p>Obraz można później nagrać na płytę CD/DVD za pomocą jakiegokolwiek nowszego programu do nagrywania CD (włączając w to oczywiście K3b).

en: Only create an image
pl: Stwórz tylko obraz

en: Create image
pl: Stwórz obraz

en: <p>If this option is checked, K3b will create an image before writing the files to the CD/DVD. Otherwise the data will be written <em>on-the-fly</em>, i.e. no intermediate image will be created.<p><b>Caution:</b> Although writing on-the-fly should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
pl: <p>Jeśli ta opcja jest zaznaczona, K3b utworzy obraz płyty przed nagraniem plików na płytę CD/DVD. W przeciwnym wypadku dane będą nagrywane <em>w locie</em>, tzn. nie będzie tworzony pośredni obraz płyty.<p><b>Uwaga:</b> Chociaż nagrywanie w locie powinno działać na większości systemów, upewnij się że dane są wysyłane do nagrywarki wystarczająco szybko.

en: <p>It is recommended to try a simulation first.
pl: <p>Wskazane jest wcześniejsze przeprowadzenie symulacji.

en: Cache the data to be written on the harddisk
pl: Buforuj dane zapisywane na dysku twardym

en: Remove image
pl: Usuń obraz

en: <p>If this option is checked, K3b will remove any created images after the writing has finished.<p>Uncheck this if you want to keep the images.
pl: <p>Jeśli ta opcja jest zaznaczona, K3b usunie wszystkie stworzone obrazy po zakończeniu nagrywania. <p>Odznacz tę opcję jeśli chcesz zachować obrazy.

en: Remove images from disk when finished
pl: Usuń obrazy z dysku po zakończeniu nagrywania

en: On the fly
pl: Nagrywanie w locie

en: <p>If this option is checked, K3b will not create an image first but write the files directly to the CD/DVD.<p><b>Caution:</b> Although this should work on most systems, make sure the data is sent to the writer fast enough.
pl: <p>Jeśli ta opcja jest zaznaczona, K3b nie utworzy obrazu tylko nagra pliki bezpośrednio na płytę CD/DVD. <p><b>Uwaga:</b> Chociaż ten tryb powinien działać na większości systemów, upewnij się że dane są wysyłane do nagrywarki wystarczająco szybko.

en: Write files directly to CD/DVD without creating an image
pl: Nagraj pliki bezpośrednio na CD/DVD, bez tworzenia obrazu

en: Write CD-Text
pl: Zapisz CD-Text

en: Create CD-Text entries
pl: Utwórz wpisy CD-Text

en: <p>If this option is checked K3b uses some otherwise-unused space on the audio CD to store additional information, such as the artist's name, or the CD title.<p>CD-Text is an extension to the audio CD standard introduced by Sony.<p>CD-Text will only be usable on CD players that support this extension (mostly car CD players).<p>Since a CD-Text-enhanced CD will work in any CD player it is never a bad idea to enable this (if you specify CD-Text data.)
pl: <p>Jeśli ta opcja jest włączona, K3b używa pewnego, w innym wypadku nieużywanego, miejsca na płycie CD audio do przechowania dodatkowych informacji, takich jak wykonawca lub tytuł płyty CD.<p>CD-Text jest rozszerzeniem standardu CD Audio wprowadzonym przez firmę Sony.<p>CD-Text jest używany tylko w odtwarzaczach CD, które obsługują to rozszerzenie (głównie odtwarzaczach samochodowych).<p>Ponieważ płyty z rozszerzeniem CD-TEXT będą działać w każdym odtwarzaczu CD, włączenie tej opcji w niczym nie przeszkadza, a może być użyteczne (jeśli podane są dane CD-Text).

en: Set the paranoia level for reading audio CDs
pl: Ustawia poziom paranoi przy odczytywaniu płyt CD Audio

en: <p>Sets the correction mode for digital audio extraction.<ul><li>0: No checking, data is copied directly from the drive. <li>1: Perform overlapped reading to avoid jitter.</li><li>2: Like 1 but with additional checks of the read audio data.</li><li>3: Like 2 but with additional scratch detection and repair.</li></ul><p><b>The extraction speed reduces from 0 to 3.</b>
pl: <p>Ustawia tryb sprawdzania odczytanych danych audio.<ul><li>0: Bez sprawdzania, dane są kopiowane bezpośrednio z napędu.<li>1: Wykonywanie nakładającego się odczytu w celu uniknięcia utraty synchronizacji.</li><li>2: Jak 1, ale z dodatkowym sprawdzaniem odczytanych danych audio.</li><li>3: Jak 2, ale z dodatkowym wykrywaniem i naprawą zarysowań.</li> </ul> <p><b>Szybkość kopiowania maleje od 0 do 3.</b>

en: Start multisession CD
pl: Rozpocznij wielosesyjną płytę CD

en: Do not close the disk to allow additional sessions to be added later
pl: Nie zamyka płyty, co pozwala nagrać dodatkowe sesje później

en: <p>If this option is checked K3b will not close the CD, and will write a temporary table of contents.</p><p>This allows further sessions to be appended to the CD later.</p>
pl: <p>Jeśli ta opcja jest włączona, K3b nie zamknie płyty CD i nagra tymczasowy spis treści.</p><p>Umożliwia to dogranie później kolejnych sesji do płyty.</p>

en: Normalize volume levels
pl: Normalizacja poziomu głośności

en: Adjust the volume levels of all tracks
pl: Dopasowuje poziom głośności na wszystkich ścieżkach

en: <p>If this option is checked K3b will adjust the volume of all tracks to a standard level. This is useful for things like creating mixes, where different recording levels on different albums can cause the volume to vary greatly from song to song.<p><b>Be aware that K3b currently does not support normalizing when writing on the fly.</b>
pl: <p>Jeśli ta opcja jest włączona, K3b skoryguje głośność wszystkich ścieżek do poziomu standardowego. Jest to przydatne przy tworzeniu składanek, ponieważ różne poziomy głośności nagrywania na różnych albumach mogą spowodować znaczącą różnicę głośności między ścieżkami.<p><b>Należy zwrócić uwagę, że K3b nie obsługuje obecnie normalizacji przy nagrywaniu płyty w locie.</b>

en: Verify written data
pl: Weryfikacja zapisanych danych

en: Compare original with written data
pl: Porównaj oryginał z nagranymi danymi

en: <p>If this option is checked, then after successfully writing the disk K3b will compare the original source data with the written data to verify that the disk has been written correctly.
pl: <p>Jeśli ta opcja jest zaznaczona, po pomyślnym nagraniu płyty K3b porówna dane oryginalne z zapisanymi, aby sprawdzić, czy płyta została nagrana poprawnie.

en: Ignore read errors
pl: Ignoruj błędy odczytu

en: Skip unreadable audio sectors
pl: Omiń sektory audio, których nie można odczytać

en: <p>If this option is checked and K3b is not able to read an audio sector from the source CD it will be replaced with zeros on the resulting copy.<p>Since audio CD Player are able to interpolate small errors in the data it is no problem to let K3b skip unreadable sectors.
pl: <p>Gdy ta opcja jest włączona, wówczas jeśli K3b nie może odczytać sektora z źródłowej płyty CD/DVD, zastąpi go sektorem z zerami w kopii. <p>Ponieważ odtwarzacze płyt CD Audio są w stanie interpolować niewielkie błędy w danych, nie powinno sprawiać problemu jeśli pozwolisz K3b pomijać takie błędne sektory.

en: MPEG2 Extended
pl: MPEG2 rozszerzony

en: unknown audio format
pl: nieznany format dźwiękowy

en: Normal
pl: Zwykłe

en: For the visually impaired
pl: Dla niedowidzących

en: Director's comments 1
pl: Komentarze reżysera 1

en: Director's comments 2
pl: Komentarze reżysera 2

en: unknown audio code extension
pl: nieznany kod rozszerzenia dźwięku

en: Extended
pl: Rozszerzone

en: unknown coding mode
pl: nieznany tryb kodowania

en: Caption with normal size characters
pl: Napisy ze znakami normalnej wielkości

en: Caption with bigger size characters
pl: Napisy z powiększonymi znakami

en: Caption for children
pl: Napisy dla dzieci

en: Closed caption with normal size characters
pl: Napisy dla niesłyszących ze znakami normalnej wielkości

en: Closed caption with bigger size characters
pl: Napisy dla niesłyszących ze znakami powiększonymi

en: Closed caption for children
pl: Napisy dla niesłyszących, dla dzieci

en: Forced caption
pl: Nałożone napisy

en: Director's comments with normal size characters
pl: Komentarze reżysera ze znakami normalnej wielkości

en: Director's comments with bigger size characters
pl: Komentarze reżysera ze znakami powiększonymi

en: Director's comments for children
pl: Komentarze reżysera dla dzieci

en: unknown code extension
pl: nieznany kod rozszerzenia
