libk3bdevice - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Error
pt: Erro

en: Incremental Sequential
pt: Sequencial Incremental

en: Restricted Overwrite
pt: Sobreposição Restrita

en: Layer Jump
pt: Salto de Camada

en: Random Recording
pt: Gravação Directa

en: Sequential Recording
pt: Gravação Sequencial

en: Sequential Recording + POW
pt: Gravação Sequencial + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
pt: Nenhum

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
pt: Desconhecida

en: No media
pt: Sem disco

en: DVD-R Sequential
pt: DVD-R Sequencial

en: DVD-R Dual Layer
pt: DVD-R Dupla Camada

en: DVD-R Dual Layer Sequential
pt: DVD-R Dupla Camada Sequencial

en: DVD-R Dual Layer Jump
pt: DVD-R Dupla Camada Salto

en: DVD-RW Restricted Overwrite
pt: DVD-RW Sobreposição Restrita

en: DVD-RW Sequential
pt: DVD-RW Sequencial

en: DVD+RW Dual Layer
pt: DVD+RW Dupla Camada

en: DVD+R Dual Layer
pt: DVD+R Dupla Camada

en: BD-R Sequential (SRM)
pt: BD-R Sequencial (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
pt: Pseudo-Sobreposição Sequencial do BD-R (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
pt: BD-R Directo (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
pt: Desconhecido

en: no medium
pt: sem disco

en: complete medium
pt: disco completo

en: incomplete medium
pt: disco incompleto

en: empty medium
pt: disco vazio
