libk3bdevice - en to pt_BR translation catalogue (26 entries)

en: Error
pt_BR: Erro

en: Incremental Sequential
pt_BR: Sequencial incremental

en: Restricted Overwrite
pt_BR: Sobrescrita restrita

en: Layer Jump
pt_BR: Salto de camada

en: Random Recording
pt_BR: Gravação aleatória

en: Sequential Recording
pt_BR: Gravação sequencial

en: Sequential Recording + POW
pt_BR: Gravação sequencial + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
pt_BR: Nenhum

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
pt_BR: Desconhecida

en: No media
pt_BR: Sem mídia

en: DVD-R Sequential
pt_BR: DVD-R sequencial

en: DVD-R Dual Layer
pt_BR: DVD-R de dupla camada

en: DVD-R Dual Layer Sequential
pt_BR: DVD-R de dupla camada sequencial

en: DVD-R Dual Layer Jump
pt_BR: DVD-R de dupla camada com salto

en: DVD-RW Restricted Overwrite
pt_BR: DVD-RW em sobrescrita restrita

en: DVD-RW Sequential
pt_BR: DVD-RW sequencial

en: DVD+RW Dual Layer
pt_BR: DVD+RW de dupla camada

en: DVD+R Dual Layer
pt_BR: DVD+R de dupla camada

en: BD-R Sequential (SRM)
pt_BR: BD-R sequencial (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
pt_BR: BD-R pseudo sobrescrita sequencial (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
pt_BR: BD-R aleatório (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
pt_BR: Desconhecido

en: no medium
pt_BR: sem mídia

en: complete medium
pt_BR: mídia completa

en: incomplete medium
pt_BR: mídia incompleta

en: empty medium
pt_BR: mídia vazia
