libk3bdevice - en to ru translation catalogue (24 entries)

en: Error
ru: Ошибка

en: Incremental Sequential
ru: Продолжение сессии

en: Restricted Overwrite
ru: Ограниченная перезапись

en: Random Recording
ru: Случайная запись

en: Sequential Recording
ru: Последовательная запись

en: Sequential Recording + POW
ru: Последовательная запись + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
ru: Нет

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
ru: Неизвестно

en: No media
ru: Нет диска

en: DVD-R Sequential
ru: Последовательный DVD-R

en: DVD-R Dual Layer
ru: Двухслойный DVD-R

en: DVD-R Dual Layer Sequential
ru: Двухслойный последовательный DVD-R

en: DVD-RW Restricted Overwrite
ru: DVD-RW с ограниченной перезаписью

en: DVD-RW Sequential
ru: Последовательный DVD-RW

en: DVD+RW Dual Layer
ru: Двухслойный DVD+RW

en: DVD+R Dual Layer
ru: Двухслойный DVD+R

en: BD-R Sequential (SRM)
ru: Последовательный BD-R (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
ru: Последовательный BD-R с псевдоперезаписью (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
ru: Случайный BD-R (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
ru: Неизвестно

en: no medium
ru: нет диска

en: complete medium
ru: заполненный диск

en: incomplete medium
ru: неоконченный диск

en: empty medium
ru: пустой диск
