libk3bdevice - en to sr@ijekavian translation catalogue (51 entries)

en: CD-R
sr@ijekavian: ЦД‑Р

en: CD-RW
sr@ijekavian: ЦД‑РВ

en: CD-ROM
sr@ijekavian: ЦД‑РОМ

en: DVD-ROM
sr@ijekavian: ДВД‑РОМ

en: DVD-RAM
sr@ijekavian: ДВД‑РАМ

en: DVD-R
sr@ijekavian: ДВД‑Р

en: DVD-RW
sr@ijekavian: ДВД‑РВ

en: DVD-R DL
sr@ijekavian: ДВД‑Р ДЛ

en: HD DVD-ROM
sr@ijekavian: ХД ДВД‑РОМ

en: HD DVD-R
sr@ijekavian: ХД ДВД‑Р

en: HD DVD-RAM
sr@ijekavian: ХД ДВД‑РАМ

en: BD-ROM
sr@ijekavian: БД‑РОМ

en: BD-R
sr@ijekavian: БД‑Р

en: BD-RE
sr@ijekavian: БД‑РЕ

en: DVD+R
sr@ijekavian: ДВД+Р

en: DVD+RW
sr@ijekavian: ДВД+РВ

en: DVD+R DL
sr@ijekavian: ДВД+Р ДЛ

en: Error
sr@ijekavian: Грешка

en: SAO
sr@ijekavian: САО

en: TAO
sr@ijekavian: ТАО

en: RAW
sr@ijekavian: сирово

en: SAO/R96P
sr@ijekavian: САО/Р96Р

en: SAO/R96R
sr@ijekavian: САО/Р96П

en: RAW/R16
sr@ijekavian: сирово/Р16

en: RAW/R96P
sr@ijekavian: сирово/Р96Р

en: RAW/R96R
sr@ijekavian: сирово/Р96П

en: Incremental Sequential
sr@ijekavian: растуће секвенцијално

en: Restricted Overwrite
sr@ijekavian: ограничено пребрисавање

en: Layer Jump
sr@ijekavian: скок слоја

en: Random Recording
sr@ijekavian: насумично снимање

en: Sequential Recording
sr@ijekavian: секвенцијално снимање

en: Sequential Recording + POW
sr@ijekavian: секвенцијално снимање + ПОВ

[ctx: no writing mode]
en: None
sr@ijekavian: ништа

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознат

en: No media
sr@ijekavian: нема диска

en: DVD-R Sequential
sr@ijekavian: ДВД‑Р секвенцијални

en: DVD-R Dual Layer
sr@ijekavian: ДВД‑Р двослојни

en: DVD-R Dual Layer Sequential
sr@ijekavian: ДВД‑Р двослојни секвенцијални

en: DVD-R Dual Layer Jump
sr@ijekavian: ДВД‑Р двослојни скок

en: DVD-RW Restricted Overwrite
sr@ijekavian: ДВД‑РВ ограничено пребрисавање

en: DVD-RW Sequential
sr@ijekavian: ДВД‑РВ секвенцијални

en: DVD+RW Dual Layer
sr@ijekavian: ДВД+РВ двослојни

en: DVD+R Dual Layer
sr@ijekavian: ДВД+Р двослојни

en: BD-R Sequential (SRM)
sr@ijekavian: БД‑Р секвенцијални (СРМ)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
sr@ijekavian: БД‑Р секвенцијални псеудо пребрисавање (СРМ+ПОВ)

en: BD-R Random (RRM)
sr@ijekavian: БД‑Р случајни (РРМ)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
sr@ijekavian: непознато

en: no medium
sr@ijekavian: нема диска

en: complete medium
sr@ijekavian: завршен диск

en: incomplete medium
sr@ijekavian: незавршен диск

en: empty medium
sr@ijekavian: празан диск
