libk3bdevice - en to sr@ijekavianlatin translation catalogue (46 entries)

en: CD-R
sr@ijekavianlatin: CD‑R

en: CD-RW
sr@ijekavianlatin: CD‑RW

en: CD-ROM
sr@ijekavianlatin: CD‑ROM

en: DVD-ROM
sr@ijekavianlatin: DVD‑ROM

en: DVD-RAM
sr@ijekavianlatin: DVD‑RAM

en: DVD-R
sr@ijekavianlatin: DVD‑R

en: DVD-RW
sr@ijekavianlatin: DVD‑RW

en: DVD-R DL
sr@ijekavianlatin: DVD‑R DL

en: HD DVD-ROM
sr@ijekavianlatin: HD DVD‑ROM

en: HD DVD-R
sr@ijekavianlatin: HD DVD‑R

en: HD DVD-RAM
sr@ijekavianlatin: HD DVD‑RAM

en: BD-ROM
sr@ijekavianlatin: BD‑ROM

en: BD-R
sr@ijekavianlatin: BD‑R

en: BD-RE
sr@ijekavianlatin: BD‑RE

en: Error
sr@ijekavianlatin: Greška

en: RAW
sr@ijekavianlatin: sirovo

en: SAO/R96P
sr@ijekavianlatin: SAO/R96R

en: SAO/R96R
sr@ijekavianlatin: SAO/R96P

en: RAW/R16
sr@ijekavianlatin: sirovo/R16

en: RAW/R96P
sr@ijekavianlatin: sirovo/R96R

en: RAW/R96R
sr@ijekavianlatin: sirovo/R96P

en: Incremental Sequential
sr@ijekavianlatin: rastuće sekvencijalno

en: Restricted Overwrite
sr@ijekavianlatin: ograničeno prebrisavanje

en: Layer Jump
sr@ijekavianlatin: skok sloja

en: Random Recording
sr@ijekavianlatin: nasumično snimanje

en: Sequential Recording
sr@ijekavianlatin: sekvencijalno snimanje

en: Sequential Recording + POW
sr@ijekavianlatin: sekvencijalno snimanje + POV

[ctx: no writing mode]
en: None
sr@ijekavianlatin: ništa

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
sr@ijekavianlatin: nepoznat

en: No media
sr@ijekavianlatin: nema diska

en: DVD-R Sequential
sr@ijekavianlatin: DVD‑R sekvencijalni

en: DVD-R Dual Layer
sr@ijekavianlatin: DVD‑R dvoslojni

en: DVD-R Dual Layer Sequential
sr@ijekavianlatin: DVD‑R dvoslojni sekvencijalni

en: DVD-R Dual Layer Jump
sr@ijekavianlatin: DVD‑R dvoslojni skok

en: DVD-RW Restricted Overwrite
sr@ijekavianlatin: DVD‑RW ograničeno prebrisavanje

en: DVD-RW Sequential
sr@ijekavianlatin: DVD‑RW sekvencijalni

en: DVD+RW Dual Layer
sr@ijekavianlatin: DVD+RW dvoslojni

en: DVD+R Dual Layer
sr@ijekavianlatin: DVD+R dvoslojni

en: BD-R Sequential (SRM)
sr@ijekavianlatin: BD‑R sekvencijalni (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
sr@ijekavianlatin: BD‑R sekvencijalni pseudo prebrisavanje (SRM+POV)

en: BD-R Random (RRM)
sr@ijekavianlatin: BD‑R slučajni (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
sr@ijekavianlatin: nepoznato

en: no medium
sr@ijekavianlatin: nema diska

en: complete medium
sr@ijekavianlatin: završen disk

en: incomplete medium
sr@ijekavianlatin: nezavršen disk

en: empty medium
sr@ijekavianlatin: prazan disk
