libk3bdevice - en to sv translation catalogue (43 entries)

en: CD-R
sv: Cd-r

en: CD-RW
sv: Cd-rw

en: CD-ROM
sv: Cd-rom

en: DVD-ROM
sv: Dvd-rom

en: DVD-RAM
sv: Dvd-ram

en: DVD-R
sv: Dvd-r

en: DVD-RW
sv: Dvd-rw

en: DVD-R DL
sv: Dvd-r DL

en: HD DVD-ROM
sv: Hd dvd-rom

en: HD DVD-R
sv: Hd dvd-r

en: HD DVD-RAM
sv: Hd dvd-ram

en: BD-ROM
sv: Bd-rom

en: BD-R
sv: Bd-r

en: BD-RE
sv: Bd-re

en: DVD+R
sv: Dvd+r

en: DVD+RW
sv: Dvd+rw

en: DVD+R DL
sv: Dvd+r DL

en: Error
sv: Fel

en: Incremental Sequential
sv: Inkrementell sekvensiell

en: Restricted Overwrite
sv: Begränsad överskrivning

en: Layer Jump
sv: Lagerhopp

en: Random Recording
sv: Slumpmässig inspelning

en: Sequential Recording
sv: Sekvensiell inspelning

en: Sequential Recording + POW
sv: Sekvensiell inspelning + synvinkel

[ctx: no writing mode]
en: None
sv: Inget

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
sv: Okänd

en: No media
sv: Inget media

en: DVD-R Sequential
sv: Dvd-r sekvensiell

en: DVD-R Dual Layer
sv: Dvd-r med två lager

en: DVD-R Dual Layer Sequential
sv: Dvd-r med två lager sekvensiell

en: DVD-R Dual Layer Jump
sv: Dvd-r med två lager och hoppmöjlighet

en: DVD-RW Restricted Overwrite
sv: Dvd-rw begränsad överskrivning

en: DVD-RW Sequential
sv: Dvd-rw sekvensiell

en: DVD+RW Dual Layer
sv: Dvd+rw med två lager

en: DVD+R Dual Layer
sv: Dvd+r med två lager

en: BD-R Sequential (SRM)
sv: Bd-r sekvensiell (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
sv: Bd-r sekvensiell pseudo-överskrivning (SRM + POW)

en: BD-R Random (RRM)
sv: Bd-r slumpmässig (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
sv: Okänt

en: no medium
sv: inget medium

en: complete medium
sv: fullständigt medium

en: incomplete medium
sv: ofullständigt medium

en: empty medium
sv: tomt medium
