libk3b - en to ug translation catalogue (64 entries)

en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Source
ug: مەنبە

en: Target
ug: نىشان

en: Could not load libcdparanoia.
ug: libcdparanoia نى ئوقۇيالمىدى.

en: Could not open device %1
ug: ئۈسكۈنە «%1» نى ئاچالمىدى

en: Unable to open '%1' for writing.
ug: ‹%1› نى يېزىش ئۈچۈن ئاچقىلى بولمىدى.

en: Erasing CD-RW
ug: CD-RW نى ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Quick Format
ug: تەز فورماتلاش

en: Do you want to overwrite %1?
ug: %1 قاپلىۋېتەمسىز؟

en: File Exists
ug: ھۆججەت مەۋجۇت

en: Copying CD
ug: CD كۆچۈرۈش

en: Could not find %1 executable.
ug: %1 دېگەن پروگراممىنى تاپالمىدى.

en: Could not start %1.
ug: %1قوزغىتالمىدى.

en: %1 returned an unknown error (code %2).
ug: %1 دىن نامەلۇم خاتالىق قايتتى(كودى %2)

en: %1 did not exit cleanly.
ug: %1 پاكىز ئاخىرلاشماپتۇ.

en: Creating image
ug: سۈرەت قۇرۇش

en: Creating Image
ug: سۈرەت قۇرۇش

en: Formatting disc
ug: دىسكىنى فورماتلاۋاتىدۇ

en: Formatting
ug: فورمات

en: Writing image
ug: سۈرەت يېزىۋاتىدۇ

en: Waiting for medium
ug: ۋاسىتىلەرنى كۈتۈۋاتىدۇ

en: Most writers do not support writing multisession CDs in DAO mode.
ug: كۆپ قىسىم CD يازغۇلار DAO ھالەتتە كۆپ ئەڭگىمەلىك CD غا يېزىشنى قوللىمايدۇ

en: An unknown error occurred.
ug: نامەلۇم خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: Please add files to your project first.
ug: ئالدى بىلەن قۇرۇلۇشقا ھۆججەتلەرنى قوشۇڭ.

en: Writing
ug: يېزىۋاتىدۇ

en: Silence
ug: ئۈنسىز

en: Not Found
ug: تېپىلمىدى

en: Could not open file %1
ug: ھۆججەت «%1» نى ئاچقىلى بولمىدى

en: Reading
ug: ئوقۇش

en: Copying
ug: كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Blanking
ug: ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Write error
ug: يېزىش خاتالىقى

en: Could not open file %1.
ug: ھۆججەت ‹%1› نى ئاچالمىدى.

en: Could not delete file %1.
ug: %1 ھۆججەتنى ئۆچۈرەلمىدى.

en: Enter New Filename
ug: يېڭى ھۆججەت ئاتى كىرگۈزۈش

en: A file with that name already exists. Please enter a new name:
ug: بۇنداق ئاتلىق ھۆججەت مەۋجۇت. يېڭى ئات كىرگۈزۈڭ:

en: Could not find a valid eMovix installation.
ug: ئورنىتىلغان ئىناۋەتلىك eMovix نى تاپالمىدى.

en: default
ug: كۆڭۈلدىكى

en: none
ug: يوق

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: %1 executable too old: need version %2 or greater.
ug: %1 پروگرامما بەك كونا ئىكەن. نەشرى %2 ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرىسى تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: Component
ug: بۆلەك

en: Unspecified
ug: بەلگىلەنمىگەن

en: Layer %1
ug: سۈرەت قەۋىتى %1

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: invalid
ug: ئىناۋەتسىز

en: stereo
ug: ستېرېئو ئاۋاز

en: Audio CD
ug: ئۈن CD

en: Video DVD
ug: سىن DVD

en: Video CD
ug: سىن CD

en: Empty
ug: بوش

en: No medium present
ug: ۋاسىتىلەر يوق

en:  and %1 session |  and %1 sessions
ug[0]:  ۋە %1 ئەڭگىمە

en: Free space: %1
ug: بىكار بوشلۇق: %1

en: Capacity: %1
ug: سىغىمى:%1

[ctx: To be shown when a Blu-ray is required but another type of medium is inserted.]
en: Blu-ray
ug: كۆكنۇر

[ctx: To be shown when an empty medium is required]
en: empty
ug: بوش

en: Ignore read errors
ug: ئوقۇشتا كۆرۈلگەن خاتالىقلارغا پەرۋا قىلما

en: Normal
ug: نورمال

en: Extended
ug: كېڭەيتىلگەن

en: Caption for children
ug: ئۆسمۈرلەرگە ماس خەتلىك چۈشەندۈرۈش

en: Director's comments with bigger size characters
ug: چوڭراق ھەرپتە خەتلىك چۈشەندۈرۈش كۆرسىتىلگەن رېژىسسور ئىزاھاتى

en: Director's comments for children
ug: ئۆسمۈرلەرگە ماس رېژىسسور ئىزاھاتى
