libk3bdevice - en to uk translation catalogue (18 entries)

en: Error
uk: Помилка

en: TAO
uk: TAO (ДЗР)

en: Incremental Sequential
uk: Покроковий приріст

en: Restricted Overwrite
uk: Обмежений перезапис

en: Random Recording
uk: Випадковий запис

en: Sequential Recording
uk: Послідовний запис

en: Sequential Recording + POW
uk: Послідовний запис + POW

[ctx: no writing mode]
en: None
uk: Немає

[ctx: unknown medium type]
en: Unknown
uk: Невідомий

en: No media
uk: Немає носія

en: BD-R Sequential (SRM)
uk: BD-R послідовний (SRM)

en: BD-R Sequential Pseudo Overwrite (SRM+POW)
uk: BD-R послідовний псевдо перезапис (SRM+POW)

en: BD-R Random (RRM)
uk: BD-R випадковий (RRM)

[ctx: unknown medium state]
en: Unknown
uk: Невідомий

en: no medium
uk: Немає носія

en: complete medium
uk: Завершений носій

en: incomplete medium
uk: Незавершений носій

en: empty medium
uk: Порожній носій
